312 Ko/o”/u/vPaL”a, Ko/o”/u/vPaL”a Ukraina… no i Wy+Ko/o”/u/vPaL”a ją karma także z Euro 2016… Co dalej?

polscy kibice

Dziś będzie inaczej, bo u mnie leje i lać będzie, więc o paleniu Ko/o”/u/vPaLNeGo ogniska nie ma żadnej mowy… ale i tak będzie o laniu i kopaniu, tyle że inaczej… i mam nadzieję, że tylko w piłkę kopaną…

Czy to przeznaczenie czy nie, to dokładnie na Święto Kupały Polska zagra na Euro 2016 mecz z Ukrainą.

Nie jestem fanem tego sportu, ani jego znawcą, ale ostatnio z konieczności muszę się tym interesować, więc zapytałem kilka osób jaki wynik meczu Polska – Ukraina przewidują. Prorocy prorokowali od 2:0, do 3:0 dla Polski oczywiście… Ja myślę, że będzie 4:0… A Wy jak myślicie? Dokopiemy zdrowo Ukraińcom i wyjdziemy w grupy jako pierwsi?

A może… sprawdzą się jednak słowa miłośników banderowców, o drugiej Rzezi Wołyńskiej, co to nam ją szykują, patrz źródła zacytowane poniżej? Przekonamy się jutro… Swoją drogą gratuluję tym, co tak życzą Polakom poczucia tego ich swoistego ukraińskiego kozackiego humoru…

A tak przy okazji, to ja myślę, że to że Ukraina jako pierwsza już odpadła z Euro 2016… to jest oczywiście wina tego złego czekisty Putina i jego niecnych knowań… no bo jakżeby mogło być inaczej, skoro to Ukraina ma najlepszych laczy i kopaczy, no nie? 😉

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/stypa-na-konferencji-prasowej-reprezentacji-ukrainy-video

Stypa na konferencji prasowej reprezentacji Ukrainy [VIDEO]

Dodane przez wachmistrz_Soroka Opublikowano: Poniedziałek, 20 czerwca 2016 o godz. 09:09:50

Ukraiński zawodnik zaczął mówić o Mariuszu [sic!] Lewandowskim.

W centrum prasowym reprezentacji Ukrainy, odbyła się konferencja prasowa przed meczem z Polską, na którą desygnowano… lekarza Serhija Derepowskiego i rezerwowego obrońcę Ołeksandra Kuczera. Mimo ponurej atmosfery w zespole i tak było ciekawie.

Materiał wideo z konferencji opublikował oficjalny kanał PZPN „Łączy nas piłka”.

Ukraina przegrała swoje dwa dotychczasowe mecze na Euro 2016 i jako pierwsza drużyna odpadła z turnieju.

KRESY.PL

Jak Lewandowski, to Mariusz – konferencja reprezentacji Ukrainy

Per Invander15 godzin temu (edytowany)
Boli mnie ta nienawiść do Ukrainy. Rozumiem, historia była jaka była, ale myślę, że nie warto o tym wspominać w tak pięknych uroczystościach sportowych. Trzeba oddzielić sport od polityki i trzeba pamiętać, że myślenie tylko w czerni i bieli nie jest dobre. Wszyscy jesteśmy ludźmi i nie musimy odpowiadać za przeszłość naszego kraju, bo nie mamy wpływu na to, gdzie się urodziliśmy i w jakim stopniu działa system edukowania w naszym kraju. Zamiast mowy nienawiści jest mi jedynie przykro, że wtrącacie politykę i przeszłe konflikty nawet tu. A jeśli chodzi o materiał to bardzo szkoda mi reprezentacji Ukrainy, jestem pewny, że mają nieprzeciętny potencjał piłkarski i mogliby na euro zdziałać dużo, dużo więcej. Życzę im wszystkiego dobrego i powrotu do dawnej formy futbolowej.

UEFA Intertoto Cup15 godzin temu
Sęk w tym, że idzie nowa fala nienawiści do Ukraińców, która oczywiście wiążę się trochę z historią, ale również z tym jak panoszą się po naszym kraju TERAZ. We wschodniej Polsce ta niechęć rośnie dosłownie z dnia na dzień i będzie szła dalej w głąb kraju wraz z coraz większą liczbą swołoczy na naszych terenach.

Czarnkowskie Piwo15 godzin temu
Na Ukrainie skrajnie prawicowe ruchy mają zaledwie 1-2% poparcia. Oni za bohatera uważają Banderę, a my Piłsudskiego (który założył obóz koncentracyjny, oszukał Petlurę itd). Obwinianie dzisiejszych Ukraińców za to co stało się 70 lat temu nie ma sensu. Należy budować przyjazne stosunki z sąsiadami.

TigerKobra Official15 godzin temu
Zgadzam się, pracowałem z ukraińcami i powiem, że niektórzy to naprawdę super ludzie 🙂

pawel kwasniewski15 godzin temu
jaka nienawisć!? Prawdę i przeprosiny za ludobójstwo nazywasz nienawiścią!? niedawno uznano ludobójstwo Turków na Ormianach, a Niemców na żydach- tez powiesz że to z powodu nienawiści?

pawel kwasniewski14 godzin temu
skrajnie lewicow-banderowskie partie mają nie 2/3% ale już po kilkanaście a w ogóle- do tej pory mieli małe przełożenie na mandaty tylko dlatego że czołowe partie ukraińskie zarówno premiera jak i prezydenta przejęły hasła banderowskie… Banderyzm od kilku at jest ofincjalną ideologia Ukrainy, obchodzone są śwęta państowe, stawia sie im pomniki, naucza w podręczniakach a krytyka badry i jego OUNUPA grozi wiezieniem a nawet śmiercią z rąk fanatyków bandrowskich jak pewien dziennikarz…

pawel kwasniewski14 godzin temu
porównanie Piłsudskiego do Bandery to jak Hitlera do Biedronia 😀

http://prostozmostu.net/news/ukrainscy-kibice-do-polskich-przed-meczem-szykujcie-sie-na-druga-rzez-wolynska

Ukraińscy kibice do polskich przed meczem: szykujcie się na drugą Rzeź Wołyńską

11 czerwca 2016 17:56

Mecz Polska – Ukraina odbędzie się dopiero 21 czerwca. Natomiast na forach internetowych już teraz jest głośno o tym wydarzeniu. Ukraińscy kibice zapowiadają „powtórkę rzezi wołyńskiej”.

Takie i inne ostrzeżenia padają w kierunku Polaków szczególnie na ukraińskich forach kibicowskich. Pełno tam grafik mówiących o tym, że ów mecz ma być „powtórką roku 1943” oraz „do Rzezi Wołyńskiej pozostało dwa tygodnie” „. Podają tam również komentarze kierowane do naszego narodu: „Zrobimy wam drugą Rzeź Wołyńską”, „Polaków nie ma co żałować tak samo jak nie żałujemy Ruskich wyrżniętych w Czeczeni”. Sprawę skomentował dziennikarz specjalizujący się w temacie Ukrainy: „wśród Ukraińskiej młodzieży w sieciach społecznościowych panuje niepokojąca moda na robienie sobie żartów, na kpienie z ofiar „Rzezi Wołyńskiej”. Młodzi Ukraińcy wymieniają się obrazkami i filmikami, które wprost godzą w pamięć ofiar. Coraz częściej spotykam się z twierdzeniem, że Polacy zasłużyli na to, co stało się na Wołyniu w czasie II wojny światowej. To przerażające” – napisał Tomasz Maciejczuk.

KD

Maciej Popiela · Poznań
Byłbym baaardzo ostrożny w propagowaniu takich informacji. W internecie 50-latek podaje się za 14-latkę, to ruski troll może podawać się za Ukraińca.

Jan Ludwit
Wcale nie. Byłem tam na ukrainie. oni nienawidzą Polaków. śmieja sie w głos że zydki takie jak kaczynski i tusk popierają ich.

Katarzyna Łoza · Blogger w Lwów+. Katarzyna Łoza
Jan Ludwit a ja mieszkam na Ukrainie i jakoś tego nie zauważyłam. Ale w sumie ruski troll może podawać się i za Jana Ludwit..

Karol Leszczyński · Właściciel w Ełk
Jedno jest pewne : Oni nas po prostu nienawidzą i dali ku temu wyraz niejednokrotnie!

Ukraińscy kibice przed meczem z Polską: Zrobimy wam drugą Rzeź Wołyńską

Ukraińscy kibice przed meczem z Polską: Zrobimy wam drugą Rzeź Wołyńską

Autor: Wiadomości Pikio – Cze 10, 2016

Ukraińscy kibice piłki nożnej przed meczem ich reprezentacji z Polską ostrzegają polskich rywali. W ukraińskim internecie roi się od grafik z hasłami ostrzegającymi przed „drugą Rzezią Wołyńską”.

Mecz pomiędzy polską a ukraińską reprezentacją w piłce nożnej odbędzie się dopiero 21 czerwca, jednak na długo przed nim na portalach społecznościowych i stronach traktujących o sporcie naszych wschodnich sąsiadów pojawiają się skandaliczne „ostrzeżenia”.

Najbardziej kontrowersyjną grafiką, która ożywiła ukraiński internet jest ta ze „wschodniego odpowiednika Facebooka” zamieszczona przez jeden z największych portali dla kibiców. „Брутальний Футбол” (tj. Brutalny Futbol) ostrzega za pośrednictwem vKontakte, że „Do Rzezi Wołyńskiej pozostało dwa tygodnie”.

Grafika rozbudziła w ukraińskich kibicach wyjątkowe ożywienie, które niezbyt dobrze świadczy o ich stosunku do Polaków. Pod wpisem pojawiło się wiele skandalicznych komentarzy, równie kontrowersyjnych co post ukraińskiego portalu sportowego.

„Powtórzmy rok 1943”, „Zrobimy wam drugą Rzeź Wołyńską”, „Polaków nie ma co żałować tak samo jak nie żałujemy Ruskich wyrżniętych w Czeczeni” to tylko niektóre z komentarzy, które pojawiły się pod kontrowersyjnym wpisem.

Skandaliczne posty Ukraińców skomentował Tomasz Maciejczuk, dziennikarz specjalizujący się m.in. w tematyce ukraińskiej.

– Wśród Ukraińskiej młodzieży w sieciach społecznościowych panuje niepokojąca moda na robienie sobie żartów, na kpienie z ofiar „Rzezi Wołyńskiej”. Młodzi Ukraińcy wymieniają się obrazkami i filmikami, które wprost godzą w pamięć ofiar. Coraz częściej spotykam się z twierdzeniem, że Polacy zasłużyli na to, co stało się na Wołyniu w czasie II wojny światowej. To przerażające – napisał na jednym z portali społecznościowych Maciejczuk.

Staszek Wiertara
ZAPISANE i ZAPAMIETAMY 🙂

Robert Wojciech Zimak · Politechnika Koszalińska
my zapamietamy,ale nasi politycy dupowlazy nie zapamietaja znajac zycie i dalej nad tym ukrainskim barachlem beda sie litowac i slac pomoc.

Michał Zwierzyński
Mamy tutaj już milion tych brudasów. Zareagujmy nim będzie za późno.

Marian Cytryna
nawet mnie nie wkurwiaj.A w mediach cisza.SKANDAL! WON NA SICZ,GNOJE!

Roger Barlik · Kraków
Marian Cytryna taki mamy rząd, cenzura

Ireneusz Stefanek · Zgierz
Roger Barlik to szwabskie media blokóją prawie wszystko a nie Rząd jeszcze troche i się i szwabów wygoni.

Maciej Dmochowski · XIII LO im. Leopolda Lisa-Kuli w Warszawie
Chcą przyjaźni,a plują w twarz. Chcą być narodem, a tożsamość budują na ludobójstwie. Ukraina boiz.

Daisy Duke
A my im jeszcze „pożyczamy” pieniądze..

Tomasz Łajewski · Zespół Szkół Zawodowych w Piszu
powiem szczerze nie mam nic do ukrainców co było kiedyś to już historia i tego nie zmienimy wiadomo lekko nie było ale chodzi teraz tylo o jedno my kraje słowiańskie musimy się wszyscy zjednoczyć i pogonić to hołotę muzułmanska bo jesliu my tego nie zrobimy to juz poi europie ogólnie i ta juz jest po europie ale my jako kraje wyszechradzkie w nas siła

Tomasz Łajewski · Zespół Szkół Zawodowych w Piszu
troche sie rozpisałem jak nigdy ale jak nie my to kto znowu siła w słowianacha reszta europy to juz nie słowianie współczuje im koniec tradycji tych państw dzieki Bogu POLSKA nigdy sie poddała i nie podda znas beda brali przykład narazie sie śmieja niech sie smieja do czasu dobra pierdziele banialuki ale za rodzine ojczyzne kumpli oddam życie w nas siła i jestem dumny że jestem POLAKIEM!

Ireneusz Stefanek · Zgierz
Tomasz Łajewski tak tylko jak oni mendzą to ich sprawa nie chca sojuszu wyszechradzkiego ani jagielońskiego to niech sie sami mecżą

Wojciech Rogalski · Pracuje w firmie: Szlachta nie pracuje
Tomasz Łajewski ale oni wyznaja zasade cz cz w czlowiek czlowiekowi wilkiem

Leszek Kulaga · Starszy wycior w Wycioreks
Tomasz Łajewski jak masz glupio pisac to wcale nie pisz

Maria Gołąb
Tomasz Łajewski Nie przeszkadza ci, że nadal czczą morderców polskich kobiet i polskich dzieci? Zamordowanych wyjątkowo okrutnie. Zabijanych na ponad trzysta sposobów. Mamy przejść tak obojętnie nad tym, że drwią sobie ze śmierci dzieci nabijanych na sztachety, z zamęczonych kobiet ciężarnych, którym rozpruwano brzuchy i wyrywano z nich płody (dzieci), szydzenia ze śmierci tych wszystkich zakłutych widłami, zarąbanych siekierami, rżniętych piłami, spalonych żywcem? Popatrz, jaką pamięcią otaczają Ormianie ofiary ludobójstwa dokonanego przez Turków, jak inaczej wobec holokaustu zachowują się Żydzi. Zadbaj o swój rozwój duchowy i umysłowy, a nie tylko o mięśnie. Wstyd mi za ciebie.

Ireneusz Stefanek · Zgierz
a powinni odrazu na ukraine wracać jak im Polska nie pasuje.

Dudek Dudek
pisałem brawo ukraińcy w poprzednim artkule o ukraińcach, teraz napisał tak ,że chyba hejtstop by się przyczepił do mnie i w tym momecie zastanwaiam się gdzie jest hejtstop na tych ukraińców

Wojtek Rola
Strona Hejtstop nie działa 😉 Próbowałem tam zgłosić jakiś hejt – tak dla hecy, ale się nie udało 😉

http://telewizjarepublika.pl/mloda-ukrainka-jeszcze-polska-nie-zginela-ale-musi-zginac-jeszcze-polak-ukraincowi-buty-czyscic-musi,22959.html


SCREEN WYKOP

23 sierpnia 2015 16:25

Młoda Ukrainka: Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi ZORIANA KONOWALEC, OUN-UPA, BANDEROWCY, TOMASZ MACIEJCZUK

„Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi” – ten skandaliczny wpis zamieściła na swoim profilu na portalu społecznościowym młoda Ukrainka, wolontariuszka ochotniczego batalionu Azow.

O wpisie Zoriany Konowalec informował na swoim profilu na Facebooku Tomasz Maciejczuk, który jako wolontariusz jednej z polskich fundacji zajmował się udzielaniem pomocy Ukraińcom. Przez blisko 1,5 roku relacjonował też działania wojenne.

Maciejczuk informuje, że po raz pierwszy zetknął się z młodą Ukrainką podczas rewolucji, której celem było obalenie ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza. „Już wtedy miała skrajnie nacjonalistyczne poglądy i utożsamiała się z dziedzictwem OUN-UPA. Dzisiaj Zoriana poszła jeszcze dalej – została wolontariuszką kontrowersyjnego pułku Azow. Prawdopodobnie jest także członkinią nazistowskiej organizacji Misanthropic Division, na co wskazują zdjęcia z jej profilu” – pisze o Zorianie korespondent wojenny.

„Skąd u tej młodej dziewczyny tyle nienawiści do Polski i Polaków? Najwidoczniej nauczyła się tego w organizacjach, w których działa. Jak długo polskie i ukraińskie władze będą przymykały oczy na nazistów z pułku Azow i Misanthropic Division? Dlaczego istnieje przyzwolenie na istnienie tych organizacji?” – pyta Maciejczuk w swoim wpisie na wykop.pl poświęconym Ukraince.

Korespondent wskazuje, że niestety, zarówno nasi politycy jak i dziennikarze zdają się nie zauważać problemu radykalizujących się nastrojów na Ukrainie. „A przecież pułk Azow liczy niemal tysiąc uzbrojonych i przeszkolonych ochotników, a także tysiące wolontariuszy i fanów z tak zwanego „cywilnego korpusu”. Na Majdanie zaczynali od kilku osób, dziś są ich tysiące, ilu ich będzie za rok?” – pyta.

ap

Zbigniew Liszka · Southampton
Calym sercem popieralem ukrainska rewolucje. Bardzo pragnalbym by nasze narody mogly wspolnie tworzyc bezpieczna strefe w naszej czesci Europy. Ale czy to mozliwe? Myslalem ze takie poglady, to jakis niewielki, odmozdzony procent ukrainskiego spoleczenstwa, a tu czytam ze tysiace. Bardzo to przykre.

Krzysztof Mazur · Gandawa
Owszem przykre. Też wspierałem na początku ich „rewolucję”, ale to droga donikąd. Bandera jest ich bohaterem narodowym, nic ni nikt tego nie zmieni. Bezpieczna strefa będzie wtedy, kiedy Polska i Rosja podzielą między siebie te ziemie. Sztuczny, ukraiński twór to same kłopoty.

Jan Wielebny · Wrocław
Krzysztof Mazur Bandera jest bohaterem dla tej części Ukraińców którzy wiedzą tylko, że on walczył o niepodległą Ukrainę a nie wiedzą albo nie wierzą, że swój cel chciał osiągnąć przez eksterminację Polaków. Dla nas na przykład bohaterem jest Stefan Czarniecki, śpiewamy o nim w hymnie, a przecież on w czasach Chmielnickiego odznaczył się okrucieństwem chyba nawet jak na tamte czasy dość szczególnym. To samo Jeremi Wiśniowiecki. Każdy naród musi w coś wierzyć, więc ludzie szukają sobie takich bohaterów jakich mogą znaleźć. Pocieszam się tylko tym, że za Czarnieckiego to były po prostu takie okrutne czasy i dzisiaj Polacy ten etap rozwoju mają już dawno za sobą. Zaś co do podziału Ukrainy wzdłuż Dniepru 🙂 to broń Bożę przed jakimi kolwiek układami z sowietami. Nie dość, że by nas oszukali to jeszcze zwaliliby całą winę na nas. Biorąc udział w rozbiorze Ukrainy, usprawiedliwilibyśmy sprawców rozbiorów Polski. Tych minionych oraz tych, które mogą się zdarzyć w przyszłości.

Wladyslaw Bukowski · Technikum Hotelarskie Olsztyn
Jan Wielebny. Pozwolę sobie na małą dygresję w ramach polemiki. Wojna jest od samych podstaw wymysłem szatana i wszelkie „okrucieństwa”, jakie tam mają miejsce są godne potępienia. Winę za to ponosić powinien zawsze głównie agresor. Mimo wszystko, wojennych tragedii żołnierzy i ludności cywilnej nie można i nie wolno porównywać do zaplanowanego i przeprowadzonego w gorszy niż zezwierzęcony sposób ludobójstwa na dziesiątkach tysięcy bezbronnej i niewinnej ludności cywilnej. Uważam, że porównywanie w tym momencie postaw i sylwetek Czarnieckiego czy Wiśniowieckiego do Bandery jest całkowicie nieuprawnione. Jeżeli Ukraińcy nie mają czystych bohaterów to niech zaczną ich tworzyć dzisiaj, to lepsze wyjście. Dom na byle jakich fundamentach nigdy nie trwa długo. Nie chcą znać drugiej strony medalu? To nie wróży nic dobrego. Podczas zaprzysiężenia Poroszenki licznie powiewały czarno-czerwone flagi i jakoś mu to nie przeszkadzało. Nikt nie oczekuje padania na kolana i miliardowych odszkodowań. Oczekujemy jednak zdecydowanego aktu i serdecznego gestu rekonsyliacji. Tak czynią cywilizowane narody, które chcą być przyjaciółmi. Taki akt nic ich nie kosztuje i mógłby być z olbrzymim pożytkiem dla obojga narodów. Ale jak do tej pory cisza. W Rosji również wielu jeszcze gloryfiluje Stalina ale to nie znaczy, że my musimy się z tym godzić. My wyjdziemy z tego być może poobijani ale oni stracą na tym o wiele więcej. Wybór należy do nich. Oby przeważył zdrowy rozsądek.

http://www.polishexpress.co.uk/euro-2016-polscy-kibice-bardziej-niebezpieczni-od-terrorystow/

http://sportowefakty.wp.pl/euro-2016/609156/euro-2016-ukraina-odpadla-z-mistrzostw

http://www.polskatimes.pl/sport/a/euro-2016-slawa-ukrainie-i-deutschland-fans-hooligans-bijatyka-przed-meczem-w-lille,10101214/

10 thoughts on “312 Ko/o”/u/vPaL”a, Ko/o”/u/vPaL”a Ukraina… no i Wy+Ko/o”/u/vPaL”a ją karma także z Euro 2016… Co dalej?

 1. Duch bandery ich opuścił?

  http://wpolityce.pl/sport/297403-euro-2016-pilkarze-ukrainy-tlumacza-sie-z-porazki-nie-bylismy-psychicznie-gotowi-na-euro


  fot.youtube.pl

  Euro 2016: Piłkarze Ukrainy tłumaczą się z porażki: „nie byliśmy psychicznie gotowi na Euro”

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu

  Obrońca reprezentacji Ukrainy Bohdan Butko przyznał, że jego drużyna nie była gotowa do piłkarskich mistrzostw Europy pod względem psychicznym. Wtorkowym spotkaniem z Polską w Marsylii Ukraińcy pożegnają się z turniejem we Francji.

  Ukraiński zespół przegrał oba swoje mecze w grupie C: z Niemcami i Irlandią Północną.

  Dwie porażki po 0:2… No cóż, nie byliśmy gotowi na to Euro. Chodzi mi o aspekt psychiczny, ponieważ pod względem fizycznym byliśmy dobrze przygotowani. Na treningach prezentowaliśmy się bardzo dobrze —powiedział Butko.

  Niezależnie od wyniku wtorkowego meczu w Marsylii, Ukraińcy nie opuszczą ostatniego miejsca w tabeli. Wpływ na to miał bezbramkowy remis Polaków z Niemcami.

  Wiadomo, że po porażce z Irlandią Północną atmosfera nie była dobra. Jednak dwie godziny później było jeszcze gorzej, bo po remisie Polski z Niemcami okazało się, że nie mamy szans na awans do kolejnej rundy. Żaden z nas nie chciał już wylatywać z Francji i wszyscy byliśmy bardzo smutni. Atmosfera na treningach też nie jest najlepsza —przyznał obrońca Amkaru Perm.

  Tym samym Ukraińcy we wtorek w Marsylii zagrają ostatni mecz na Euro 2016. Butko zapewnił, że jego koledzy będą potrafili się zmobilizować na to spotkanie.

  Zagramy dla naszych kibiców. Chcemy dla nich wygrać i pokazać im, że jesteśmy coś warci. W ten sposób mobilizujemy się przed walką z Polakami. Chcemy wygrać dla Ukrainy i choć trochę zmienić atmosferę wokół naszej drużyny —zakończył Butko.

  Ostatnie mecze w grupie C we wtorek o godz. 18 – Polska w Marsylii zmierzy się z Ukrainą, a Niemcy w Paryżu zagrają z Irlandią Północną.

  ann/PAP

  Polubienie

 2. http://wpolityce.pl/sport/297602-mamy-to-polska-wygrala-z-ukraina-10-i-awansowala-do-18-finalu-euro-2016-co-za-gol-bialo-czerwonych-zdjecia


  Fot. PAP/EPA

  Mamy to! Polska wygrała z Ukrainą 1:0 i awansowała do 1/8 finału Euro 2016! Co za gol biało-czerwonych! ZDJĘCIA

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: za 42 minuty

  Polacy pokonali Ukraińców 1: 0. Tym samym zakończyli rozgrywki grupowe na 2 miejscu z 7-mioma punktami. Może nie był to najlepszy mecz biało-czerwonych w turnieju, ale przepiękna bramka Kuby Błaszczykowskiego zrekompensowała wiele!

  Przed pierwszym gwizdkiem spotkania w Marsylii Polska wprawdzie nie miała w kieszeni awansu do 1/8 finału, ale była go bardzo blisko, nawet w razie porażki z Ukrainą. Tylko naprawdę nieszczęśliwy zbieg okoliczności mógł sprawić, że biało-czerwoni odpadną. Być może dlatego (oraz z powodu żółtych kartek) selekcjoner Adam Nawałka posadził na ławce rezerwowych m.in. Łukasza Piszczka, Kamila Groskickiego i Jakuba Błaszczykowskiego. W wyjściowym składzie znaleźli się za to Thiago Cionek, Piotr Zieliński czy chwalony za występ w pierwszym meczu z Irlandią Północną Bartosz Kapustka.

  Polska zmierzyła się z Ukrainą po raz ósmy w historii. Dotychczas wygrała tylko dwa razy, zanotowała dwa remisy i poniosła trzy porażki. Od 2000 roku biało-czerwoni nie wygrali z tym rywalem ani razu.

  Podopieczni Nawałki rozpoczęli wtorkowy mecz lepiej od Ukraińców. Już w trzeciej minucie w pole karne wpadł Arkadiusz Milik – zdobywca dotychczas jedynego gola Polaków na Euro 2016, ale oddał strzał z ostrego kąta wprost w bramkarza Andrija Piatowa. Chwilę później swoją szansę miał Robert Lewandowski, ale pomylił się z kilku metrów, posyłając piłkę nad poprzeczką.

  Później jednak inicjatywa należała do Ukrainy, która grała już tylko o honor – nie miała szans zająć nawet trzeciego miejsca w grupie. Do przerwy podopieczni Mychajła Fomenki byli przy piłce przez 62 procent czasu gry i kilka dni zagrozili bramce strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego, tyle że bez efektu.

  Przed rozpoczęciem drugiej połowy Nawałka zdjął z boiska Zielińskiego i wprowadził w jego miejsce Błaszczykowskiego. To okazało się strzałem w „10” – w 54. minucie „Kuba” rozegrał Milikiem piłkę z rzutu rożnego, po czym znalazł się w polu karnym i pokonał Piatowa mocnym strzałem w kierunku dalszego słupka.

  Błaszczykowski miał udział przy ostatnich czterech golach Polski na ME. Przed czterema laty wpisał się na listę strzelców przeciwko Rosji (1:1) i asystował przy bramce Lewandowskiego z Grecją (1:1), a w pierwszym spotkaniu tegorocznej edycji podawał Milikowi, który po chwili pokonał bramkarza Irlandii Północnej.

  Chwilę wcześniej żółtą kartkę zobaczył Kapustka. Było to jego drugie upomnienie – pierwsze dostał w meczu z Brytyjczykami – w związku z czym 19-letni piłkarz Cracovii nie będzie mógł wystąpić w 1/8 finału.

  Biało-czerwoni nigdy nie przegrali spotkania, w którym Błaszczykowski zdobył gola, i ta statystyka została we wtorek podtrzymana. Utrzymali czyste konto i znaleźli się w gronie czterech zespołów, które nie straciły ani jednego gola – obok Niemców, Hiszpanii i Włoch.

  Polacy zajęli drugie miejsce w grupie C z siedmioma punktami. Tyle samo mają Niemcy, którzy strzelili o jedną bramkę więcej.

  CZYTAJ TEŻ: Niespodzianki nie było. Niemcy pokonali Irlandię Płn. 1:0. Ale wielu sytuacji nie wykorzystali

  We wtorek pokonali Irlandię Północną 1:0. Brytyjczycy mają trzy punkty, a Ukraina zamyka tabelę z zerowym dorobkiem i bez zdobytego gola.

  W 1/8 finału podopieczni Nawałki zmierzą się z drugą w grupie A Szwajcarią.
  Bramki: 0:1 Jakub Błaszczykowski (54).

  Żółta kartka – Ukraina: Rusłan Rotan, Ołeksandr Kuczer. Polska: Bartosz Kapustka.
  Sędzia: Svein Oddvar Moen (Norwegia). Widzów 58 874.

  Ukraina: Andrij Piatow – Artem Fedecki, Jewhen Chaczeridi, Ołeksandr Kuczer, Bohdan Butko – Andrij Jarmolenko, Rusłan Rotan, Ołeksandr Zinczenko (73. Wiktor Kowalenko), Taras Stepanenko, Jewhen Konoplianka – Roman Zozulia (90+2. Anatolij Tymoszczuk).

  Polska: Łukasz Fabiański – Thiago Cionek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk – Grzegorz Krychowiak, Tomasz Jodłowiec, Bartosz Kapustka (71. Kamil Grosicki), Piotr Zieliński (46. Jakub Błaszczykowski) – Arkadiusz Milik (90+3. Filip Starzyński), Robert Lewandowski.

  Sema4@Sema4za godzinę Nie widzę polotu i radości z gry, w eliminacjach wyglądało to lepiej. Najlepszy pod tym względem był mecz z Irlandią Płn. Może to taka taktyka na fazę grupową, ale ktoś musi chłopakom powiedzieć, że w fazie pucharowej już się tak nie da, trzeba przejąć inicjatywę, napierać i grać o wszystko. My jacyś spięci jesteśmy i sporo chaosu się wkrada.

  Polak 92.105.81.*za godzinę MILIK POdawal na …..AUTY a LOZICZONEK kiwal sie ale bez sukcesu, KA-PUSTKA zachwycil chamstwem tylko KUBA jak ZAWSZE ZEN SAM MISTRZOWSKI POZIOM w sumie UDALO sie i GRATULUJEMY.

  kibic – dumny Polak 79.141.162.*za godzinę OBROŃCY EUROPEJSKIEJ KULTURY” O, LE, TO MY, KIBOLE. http://www.dzienniknarodowy.pl/1140/obroncy-europejskiej-kultury-polscy-kibice-maszeru/

  kibic 79.141.162.*za godzinę A tak wyglądała armia naszych Bratanków: http://www.dzienniknarodowy.pl/1113/prawdziwa-armia-tak-prezentuje-sie-na-euro-30-tys/

  gogh 78.11.132.*za 41 minut Lewandowski się oszczędzał, jak bedzie kontuzja to i kasy nie zarobi w Monachium ale czy nie lepiej dać szanse innym i lepiej grac, gdybyśmy mieli taka celność podań jak Niemcy

  taka prawda 31.183.122.*za 36 minut http://www.wiocha.pl/1359887,Euro-2024 ………. http://www.wiocha.pl/1359976,Co-na-to-UEFA

  🙂 79.141.162.*za 36 minut http://m.niezalezna.pl/82224-russell-crowe-wiernym-kibicem-bialo-czerwonych-dobra-robota-do-boju-polska

  Sally 79.185.201.*za 22 minuty Bardziej cieszę się z tej bramki strzelonej Ukraińcom niż z remisu z Niemcami. Błaszczykowski jest zwycięzcą tego meczu.

  TSI 83.28.171.*za 22 minuty Wszyscy się cieszą wygraną ale nie ze stylu gry naszych ,,orlątek”. Czy wszystkie umiejętności i wola sprowadza się tylko do zrealizowania jak największej ilości reklam, a co za tym idzie….KASY?

  co dalej 77.254.204.*za 22 minuty Nie przeraziliśmy w tym meczu Szwajcarów. Słaba forma Polaków na pewno obudziła w nich nadzieje na wygraną w 1/8. Pozostaje dalej liczyć na niezwykłe u nas piłkarskie szczęście??? Bóg z nami? 🙂

  buhhahaha 89.72.20.*za 13 minut brawooo POLSKAA a ten łukasik z tvn24 co łaził między kibicami to se nawet kostke z logo tvn zdjął z mikrofonu bo z nim nikt gadać nie chciał buhaaahaa

  Polubienie

 3. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ks-isakowicz-zaleski-pyta-komu-kibicuje-poslanka-gosiewska-w-meczu-polska-ukraina


  Fot. facebook.com / Tadeusz Isakowicz-Zaleski

  Ks. Isakowicz-Zaleski pyta: komu kibicuje posłanka Gosiewska w meczu Polska-Ukraina?

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 21 czerwca 2016 o godz. 12:12:01

  Duchowny zadał na portalu społecznościowym „niepoprawne politycznie” pytanie, nawiązując do dotychczasowej, bezkrytycznie proukraińskiej postawy i działalności posłanki PiS, Małgorzaty Gosiewskiej.

  „Mam „niepoprawne politycznie” pytanie: komu w dzisiejszym meczu kibicuje poseł Małgorzata Gosiewska?” – napisał na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, załączając zdjęcia posłanki z jej wyjazdu na Ukrainę w końcu 2014 roku. Odwiedziła wówczas wzbudzający liczne kontrowersje batalion „Ajdar”, którego członków oskarżano o liczne nadużycia, przestępstwa, a także zbrodnie, jakich mieli dopuszczać się w Donbasie. Pisały o tym szeroko ukraińskie media. Poważne zastrzeżenia względem działalności „Ajdarowców”, bardzo popularnych u części proukraińskich środowisk w Polsce, wysuwała także organizacja Amnesty International.

  Przeczytaj więcej:

  Posłanka PiS odwiedza bojowników ukraińskiego batalionu Ajdar w Donbasie

  SE: poseł Małgorzata Gosiewska (PiS) urządziła awanturę na ukraińskim lotnisku

  Gosiewska odwiedziła również batalion OUN (Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów) walczący wówczas w Donbasie. Wedle relacji obecnej tam dziennikarki „wszyscy są pod ogromnym wrażeniem wizyty” parlamentarzystki Prawa i Sprawiedliwości. OUN w okresie międzywojennym zajmowała się działalnością terrorystyczną na terytorium Państwa Polskiego. Z jej rąk zginął m.in. minister spraw wewnętrznych Bronisław Pieracki. Odpowiada też za śmierć dyrektora ukraińskiego gimnazjum we Lwowie, Iwana Babija. Zbrojne ramię OUN-B (Bandery) – Ukraińska Powstańcza Armia – odpowiada za ludobójstwo ponad 100 tysięcy Polaków na Kresach Wschodnich w czasie drugiej wojny światowej.

  Przeczytaj: Posłanka PiS odwiedziła batalion OUN

  Facebook.com / Kresy.pl

  marcin1971:21.06.2016 12:50
  Dobre pytanie do wszystkich fanów banderowców.. Pamiętajcie o Pikiecie antybanderowskiej. https://www.facebook.com/events/143329262743063/ Podpiszcie petycję. http://www.petycjeonline.com/anty-upa-przemysl

  ManeTekelFares:21.06.2016 14:04
  He, he. Pytanie retoryczne, ale niesamowicie trafne.

  zefir:21.06.2016 19:53
  Wiadomo komu kibicuje tzw posłanka Gosiewska.Oczywiście banderowcom z bat Ajdar,oraz bat OUN,które skutecznie i w chwale banderyzmu zaliczyły krocze tej banderk.rwy.Zbrodnie ludobójcze dobrodziejów Gosiewskiej nie mają znaczenia,liczy się zaspokojenie jej”ponętnego” seksizmu.

  Polubienie

 4. http://prostozmostu.net/news/banderowska-flaga-na-stadionie-w-meczu-z-polakami

  Banderowska flaga na stadionie w meczu z Polakami


  fot. Tadeusz Isakowicz-Zaleski / Facebook

  21 czerwca 2016 20:47

  Czerwono-czarna flaga z wizerunkiem Stepana Bandery pojawiła się w meczu Polski z Ukrainą. Uwagę widzów na karygodne zachowanie ukraińskich kibiców zwrócił ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

  Flagę z wizerunkiem człowieka odpowiedzialnego za rzeź Polaków można było obejrzeć po meczu, kiedy reprezentanci Ukrainy podeszli do sektora zajmowanego przez swoich fanów.

  Paweł Jaworski

  Źródło: Facebook / fot. Tadeusz Isakowicz-Zaleski / Facebook

  Polubienie

 5. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/wizerunek-bandery-wsrod-ukrainskich-kibicow-foto


  facebook.com

  Wizerunek Bandery wśród ukraińskich kibiców [+FOTO]

  Dodane przez Zyga Opublikowano: Wtorek, 21 czerwca 2016 o godz. 21:09:00

  Zero punktów w turniejowym dorobku reprezentacji Ukrainy sprawiło, że jeden z jej kibiców musiał pocieszyć się w inny sposób.

  Kamera realizatora relacji wyłowiła wśród ukraińskich kibiców osobnika, który prezentował flagę w czerwono-czarnych barwach ludobójczych OUN-UPA i z wizerunkiem ich ideologa Stepana Bandery. Nie ma wątpliwości, że prezentowanie takiej symboliki na meczu ma podtekst antypolski. Jak na ironię w kadrze realizatora fan Bandery został uchwycony na tle hasła UEFA – Respect – „Szacunek”.

  facebook.com/kresy.pl

  pro_fide:21.06.2016 22:08
  Ich sprawa. Niech epatują dalej tego rodzaju „symboliką” a mogą sobie pomarzyć o wstąpieniu do zachodnich struktur.

  mortensen:21.06.2016 22:20
  W trakcie meczu +/- 80. minuta bylo slychac ; `jebac upa i bandere! Hej!Hej!itd.` Tylko ciekawe ile tych wyznawcow tego cwelucha i bandyty jest w Polsce?

  zefir:21.06.2016 22:48
  Szcególnie w zachodniej zagrabionej Polsce UPAdlinie mnogo takich zboczonych wielbicieli pedalskiego,zbrodniczego dajdupcy Bandery.Cóż zrobić,niech się upajają tą swołoczą ku chwale swej zdegenerowanej nacji.

  Polubienie

 6. http://wpolityce.pl/media/297530-dzis-u-pospieszalskiego-o-ukrainie-wsrod-gosci-dworczyk-kukiz-srokowski-kowal-swiecicki-zapraszam-tuz-po-meczu


  Fot. wPolityce.pl

  Dziś u Pospieszalskiego o Ukrainie. Wśród gości Dworczyk, Kukiz, Srokowski, Kowal, Święcicki. Zapraszam tuż po meczu!

  opublikowano: wczoraj, g. 11:50 · aktualizacja: wczoraj, g. 11:52

  Rywale na boisku, koledzy w pracy. Ekonomicznie sobie potrzebni i solidarni wobec rosyjskiej agresji. O milionowej społeczności Ukraińców w Polsce, o wzajemnych relacjach, ale też o nierozliczonym ludobójstwie na Wołyniu – Warto Rozmawiać! Zapraszam we wtorek, wyjątkowo, po meczu, o godz. 22.15, w TVP1!
  W programie udział wezmą:
  Michał Dworczyk – PiS
  Paweł Kukiz – Kukiz ‘15
  Stanisław Srokowski – pisarz
  Paweł Kowal – Polska Razem
  Marcin Święcicki – PO

  autor: Jan Pospieszalski
  Dziennikarz, publicysta, muzyk. Prowadzący program „Jan Pospieszalski: bliżej” w TVP Info.

  takatam 83.14.0.*9 godzin temu Czyżby PiS chciał „ograć” swoich wyborców również w sprawie Wołynia? http://prawy.pl/32957-poslowie-pis-pod-naciskiem-z-ukrainy-zrezygnowali-z-ustawy-o-11-lipca-bedzie-uchwala

  tsetse 188.33.89.*dzisiaj, g. 4:03 Kukiz i p.Srokowski reprezentowali godnie.Red. Jan podpisał z wdziękiem listę aprobaty dla Ukrainy a nam głupim się wydawałoże bardziej niuansował kiedyś opinię. Lepiej gdyby nie było tego pr.

  Daisy@Daisywczoraj, g. 23:44 Zdecydowanie Pan Paweł Kukiz miał rację. Brawo Panie Pawle !

  jak40 89.71.162.*wczoraj, g. 23:15 Święcicki, czołowy reprezentant sił Ubekistanu POwinien wytłumaczyć, dlaczego ta sprawa nie jest załatwiona dawno temu i dlaczego nieodpowiedzialną polityką doprowadzili do eskalacji problemu.

  prawdziwek 78.10.81.*wczoraj, g. 23:02 Precz z ukrami!

  Magda 159.205.188.*wczoraj, g. 22:34 Taki skład to Putin musi się cieszyć. Tylko Smarzowskiego zabrakło do kompletu. Nie obejrzę.

  snajper@snajperwczoraj, g. 20:27 Najwyższy czas uczcić ofiary bestialskich mordów na bezbronnej ludności Wołynia i lubelskiego. Wierzyć się nie chce, że tyle lat polskie władze kierowały się polityką „poprawności”. Do tej pory 200 tys. pomordowanych Polaków nie ma swojego dnia pamięci!! Takie bestialstwa i okrucieństwa nie miały swego odpowiednika w historii Świata, sąsiad sąsiadowi zarąbywał dzieci, rozrywał je i wrzucał do płonących domów. Palono też żywcem w stodołach i chlewach bydło i trzodę.

  BB 83.22.95.*wczoraj, g. 19:07 http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainski-dziennikarz-ukraincy-moga-uciec-z-polski-po-przyjeciu-uchwaly-o-11-lipca

  taktak 85.193.241.*wczoraj, g. 17:47 Znowu Święcicki, mam dość .

  wola 95.160.154.*wczoraj, g. 17:39 obyśmy tyle samo mówili o tym kto rozpętał to piekło 2 wojny światowej, wspólnej napaści rosji i niemiec stalin i hitler rechoczą w piekielnych czeluściach, że teraz ich ofiary się między sobą biją.

  żelazo 83.9.60.*wczoraj, g. 16:17 A gdzie jest ks. Isakowicz-Zaleski? Gdzie jest prof. Andrzej Nowak?

  Panie Pospieszalski! 89.229.23.*wczoraj, g. 15:41 Skończyło mi się miłosierdzie dla pana. Może i warto rozmawiać, ale pan nie wiesz z kim i tłuczesz pianę ze święconej wody. Szkoda czasu na takie „rozmowy” i abonamentu.

  Polubienie

 7. http://wpolityce.pl/swiat/297934-kary-wiezienia-dla-pieciu-polakow-uczestniczacych-w-bojce-w-marsylii


  fot. PAP/EPA

  Kary więzienia dla pięciu Polaków uczestniczących w bójce w Marsylii

  opublikowano: 4 godziny temu

  Pięciu polskich kibiców, uczestniczących w bójce we wtorek w Marsylii przed meczem reprezentacji biało-czerwonych z Ukrainą w piłkarskich mistrzostwach Europy, zostało skazanych na kary od ośmiu do 12 miesięcy pozbawienia wolności bez zawieszenia.

  Sąd w Marsylii postanowił także, że wyrok zostanie wykonany w trybie natychmiastowym i że skazani trafią do więzienia.

  Bezpośrednio przed meczem Polski z Ukrainą zatrzymano w okolicach Stade Velodrome cztery osoby, a kilka godzin wcześniej po awanturach w Starym Porcie w Marsylii do aresztu trafiło osiem osób.

  Mecz biało-czerwonych z Ukrainą był traktowany jako spotkanie podwyższonego ryzyka. Bezpieczeństwa strzegło tysiąc policjantów i żandarmów. Do miasta przyjechały tysiące polskich kibiców, ale obyło się bez większych incydentów.

  Ten sam „poziom 3” w czterostopniowej skali zagrożenia wybrykami chuligańskimi miał mecz Rosji z Anglią 11 czerwca również w Marsylii. Przed i po spotkaniu doszło do bójek, w wyniku których 35 osób zostało rannych, w przeważającej części Anglików.

  lap/PAP

  autor: wSumie.pl

  zdechnij3rp 91.238.216.*za godzinę Jak tam konsule, jak tam ambasadorzy? śpicie spokojnie?

  dddd 91.234.112.*za 37 minut A za gwałt na dziecku kara w zawieszeniu albo prace społeczne

  Nena@Nenaza 8 minut Kiedy sie skonczy ta era lewacka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  jaro 178.37.239.*11 minut temu Arabów tak chętnie nie wsadzają. Zasrana lewacka francja.

  CX 77.65.81.*23 minuty temu CO ONI KOMU ZŁEGO ZROBILI???? KS – PODLEC I KANALIA. DZIWNE TE WIĘZIENIA DLA POLAKÓSW – KOUMUNISTA RZĄDZI U ŻABOJADÓW.

  emer, 89.74.91.*godzinę temu Żabojady pokazali tolerancyjność”wzg.niektórych grup kibiców.Przykładem niech będą ruscy, którzy to wszędzie i zawsze reprezentują poziom zachowania na najwyższym poziomie! Niech żyje lewackaFrancja!

  vis 188.246.155.*2 godziny temu moze muslimy naucza ich rozumu

  ks 37.47.42.*2 godziny temu Bez obaw, maliniak ich ułaskawi. Tym razem wyjątkowo zrobi to po wyroku. Mógłby jednak prewencyjnie – dając ulgę francuskim sądom – ułaskawić wszystkich polskich kibiców-patriotów.

  To wyraźny francusk rasizm! 95.211.185.*2 godziny temu Panie Waszczykowski, niestety, masz pan robotę. Rosjan odwozili do domku, a Polaków, którzy „wymieniali uprzejmości” między sobą powsadzali. Wykluczone! Do roboty, panie W!

  monika 83.30.192.*2 godziny temu Nic z tego artykułu nie wynika, czy Oni bili, czy ich pobili, czy też ich zamknięto bo kibice innej nacji uciekli. Może coś bliżej, jaśniej bo jest możliwość że chodzi o krasnoludki

  BrawoPiS@BrawoPiS2 godziny temu A bandytę rosyjskiego którego deportowana za dwa ni znaleziono złapana znowu na trybunach we Francji !!!!! Bandyci !!!

  Mammoth 162.119.232.*3 godziny temu Jesli zostali skazani, to mozna zdobyc wiecej szczegolow, za co konkretnie itd. Jesli to bandyci – to niech siedza we Francji. A jesli „niezawisly sad” robi sobie jaja, to trzeba uruchomic MSZ.

  Polubienie

 8. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/euro-2016-znaleziono-mnostwo-strzykawek-i-lekarstw-w-hotelu-opuszczonym-przez-ukrainskich-pilkarzy-foto


  Foto: twitter.com

  Euro 2016: znaleziono mnóstwo strzykawek i lekarstw w hotelu opuszczonym przez Ukraińskich piłkarzy [+FOTO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 30 czerwca 2016 o godz. 11:11:21

  Serwis correctiv.org, zajmujący się dopingiem w piłce nożnej wysłał w związku z tym faktem pytania do ukraińskiego związku piłkarskiego, ale pozostały one bez wypowiedzi.

  W pokojach hotelowych jakie zajmowali Ukraińscy piłkarze znaleziono mnóstwo leków i strzykawek. Wprawdzie odkryte preparaty nie znajdują się na liście zakazanych środków dopingujących, to jednak lekarze ostrzegają przed licznymi skutkami ubocznymi ich stosowania. Oprócz leków i strzykawek znaleziono również kapitańską opaskę „Not to racism – Respect”.

  Zidentyfikowano sześć różnych preparatów przeciwbólowych i przeciwzapalanych. Stosowanie leków dożylnie nie jest zakazane w piłce nożnej, ale taki zakaz istnieje w np. kolarstwie. Nazwy leków zapisane były cyrylicą w językach rosyjskim i ukraińskim. Oprócz substancji przeciwbólowych znajdowały się tam również leki antyalergiczne, które mogą być używane jako środki uspokajające i nasenne. Znaleziono również glukozę do podoawania dożylnego. Mogą być one stosowane w ilości nie większej niż 50 ml.

  Serwis correctiv.org w związku z znaleziskiem wysłał pytania do piłkarskiego związku na Ukrainie, ale nie otrzymał odpowiedzi. Podobnie na listy zareagowały Ukraińska Agencja Antydopingowa, Światowa Agencja Antydopingowea i UEFA.

  kresy.pl / onet.pl / twitter.com

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.