330 Najserdeczniejsze pozdrowienia dla wszystkich żydobanderowców i ich zwolenników z całego świata! Zawiesiliście się już? :-)

jaroslaus:25.07.2016 14:11
to jest tak żałosne ze strony pejsatych, jak i odrażające. Wiadomo było, że wykorzystanie neo banderowskich morderców ma wymiar tylko czasowy, że po jakimś czasie zaczną się takie właśnie „ruchy”, ale czyż żydostwo samo nie biegało po tej tzw. ukrainie w koszulkach z napisem „żydo-banderowiec” – „zhidobanderovets””? Link tutaj:

zefir:25.07.2016 18:50
Aż, czy tylko, 25 pejsatych organizacji UPAdliny nagle ocknęło się, czy też to robota Putina? Tak czy siak mają przechlapane w banderlandzie. Jak bez wsparcia judajskiej oligarchicznej finansjery z NY, czy Łoszyngtonu można krytykować „bohatyrów”Upadliny ,przecież nawet milczy naogół tak wrażliwy orgazm jak Światowy Kongres Żydów i jego liczne podorgazmy. Takie parchy ukraińskie jak Poroszenko, Kołomyjski (prezes jewropejskiego kongresu żydów), Jacyniuk, Dmytro Jarosz, czy Blacher, poprawnościowo nie wyłamują się ze zmowy milczenia, lecz dumnie prą do przodu wraz z banderowską rewolucją godności. Naprawdę robi wrażenie te „ponad milion żydów zamordowanych na Ukrainie przez nazistów i miejscowych kolaborantów… „Tam na zagrabionej Polsce UPAdlinie niemieccy naziści nie musieli budować krematoriów i obozów zagłady, mieli bowiem pod ręką banderowskich ukraińskich kolaborantów, którzy za nich załatwiali problemy z żydkami „bez mydła” i na skalę miliona. Ale co tam, taki Parch Gross widzi przecież główny problem w polskim Jedwabnem, czy Kielcach, a nie w milionie Żydów wyrżniętych bestialsko przy współudziale OUN-UPA. Ukraińscy pejsaci są jednak szczerzy przyznając, że dreszcz zgrozy i odrazy nie tylko Żydów, wywołują zmiany nazw ulic w stolicy banderlandu, na nazwiska banderowskich morderców. Rodzi się jednak pytanie: co spowodowało, że ukraińscy parchaci z takim opóżnieniem, ale puścili tą krwawą banderowską farbę?

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainscy-zydzi-przeciwko-heroizacji-oun-upa


fot. nationalvanguard.com

Ukraińscy Żydzi przeciwko heroizacji OUN-UPA

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 o godz. 14:02:47

Organizacje żydowskie Ukrainy wystosowały wspólny apel, w którym wyrażają zaniepokojenie postępującą heroizacją Ukraińskiej Powstańczej Armii w polityce historycznej kraju. Żydzi krytykują w szczególności działania ukraińskiego IPN.

Apel żydowskich społeczności i organizacji Ukrainy

W tym liście my, przedstawiciele żydowskich organizacji i społeczności Ukrainy, chcemy wyrazić naszą wspólną opinię w kwestiach ważnych dla utrzymania międzynarodowego pokoju i harmonii na Ukrainie. Szanujemy i uznajemy prawo każdego narodu i każdej nacji do pisania własnej historii. Szanujemy prawo Ukrainy do upamiętniania swojej historii, wolnej od mitów i kłamstw. Historycznie tak się złożyło, że Ukraina jest wspólnym domem nie tylko dla Ukraińców, ale także dla dziesiątków narodów i narodowości, w tym Żydów. Ukraina jest naszym domem już od tysiąca lat. Dlatego zupełnie naturalne jest, że jesteśmy głęboko zaniepokojeni tym, co dzieje się w naszym wspólnym domu.

W związku z tym chcielibyśmy wyrazić naszą nieufność i poważne zaniepokojenie uporczywymi próbami zniekształcania naszej wspólnej historii, podejmowanymi ostatnio przez aktywistów pod egidą Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej (UINP). Odnosi się to w szczególności do nieodpowiedzialnych działań UINP i jego kierownictwa, które wraz z innymi instytucjami i organizacjami, niektórymi mediami, instytucjami akademickimi stara się wymazać z naszej wspólnej historii tragiczne stronice związane z antysemicką działalnością Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) i jej przywódców.

Antysemickie ukierunkowanie tej działalności przyczyniło się do śmierci tysięcy ukraińskich Żydów i jest sprawdzonym faktem historycznym, potwierdzonym przez tysiące zeznań, dokumentów, badań naukowych. Także my, Żydzi ukraińscy, jako ludzie skrzywdzeni, w tym również na skutek działalności OUN i UPA, dobrze znamy te fakty.

Uważamy, że próby przepisywania historii, przemilczanie i negowanie antysemickiej ideologii i praktyki tych organizacji są niczym innym jak znieważaniem pamięci ponad miliona Żydów zamordowanych na Ukrainie przez nazistów i miejscowych kolaborantów, a co więcej, negowaniem Holokaustu.Odnosi się to również do zmiany nazw ulic na nazwiska ludzi, wywołujące dreszcz zgrozy i odrazy nie tylko u Żydów, ale także u wielu innych narodów świata. Uważamy za niestosowne zrealizowaną decyzję Rady Miasta Kijowa o zmianie nazwy jednej z ulic na Stepana Bandery i istniejący plan zmiany nazwy jednej z ulic na Romana Szuchewycza.

Wywołuje zaniepokojenie również ten fakt, że Ukraina, pomimo licznych zaproszeń od państw członkowskich i petycji społeczeństwa, jak dotąd odmawia przystąpienia do Międzynarodowego Sojuszu na rzecz Pamięci o Holokauście i pozostaje jednym z ostatnich krajów w Europie, które nie są członkami Sojuszu. Kochamy i cenimy naszą Ukrainę, niepodległą i niepodzielną! Zwracamy się do Rady Najwyższej, Rady Miasta Kijowa, do rządowych, narodowych i międzynarodowych instytucji z prośbą o wspieranie międzyetnicznego pokoju na Ukrainie. Apelujemy również do wszystkich Ukraińców, aby wysłuchali naszej opinii. Przed nami wszystkimi stoją wielkie wyzwania na szlaku budowy nowego, europejskiego państwa. Realizacja takich planów wymaga wspólnych przemyślanych wysiłków. Dlatego my wszyscy i każdy z nas musimy mieć pewność, że jesteśmy szanowanymi i pełnoprawnymi obywatelami swego kraju.

Żydowska Konfederacja Ukrainy Borys Fouksman
Żydowskie Forum Ukrainy Arkady Monastyrski

Żydowska Gmina Wyznaniowa w Kijowie Ołeksandr Lewin
Ukraiński Komitet Żydowski Ołeksandr Feldman

Związek Żydowskich Organizacji Religijnych Ukrainy Jewhen Ziskynd
Wszech-Ukraińskie Stowarzyszenie Żydów-Byłych Więźniów Gett i Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych Borys Zabarko
Holocaust Muzeum Holokaustu m. Odessa Paweł Kozłenko
Stowarzyszenie Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata Ukrainy Sofia Jarowa
Tarnopolska Obwodowa Gmina Żydowska Igor Banzeruk
Żydowska Organizacja Praw Człowieka Faina Joffe
Gmina Żydowska Białej Cerkwi Ołeksandr Podolski
Czerkaska Gmina Postępowego Judaizmu „Hawer” Hałyna Polska
Czerkaska Obwodowa Fundacja Charytatywna „Hesed Dorot” Dmitrij Spiwakowski
UWK „Mycwa-613” w. Biała Cerkiew Natełła Andrjuszczenko
Czerkaska Zjednoczona Gmina Żydowską Dawid Letyczewski.
Dnieprzańska Obwodowa Gmina Żydowska Borys Pesin
Wołyńska Religijna Gmina Judaizmu Postępowego Ilja Myrecki
Mikołajowska Obwodowa Gmina Żydowska Mychajło Goldenberg

Instytut Żydowskiej Pamięci Narodowej Nadia Lipes
Chmielnicka Judejska Gmina Wyznaniowa Ihor Ratuszny

Gmina Żydowska Obwodu Iwano-Frankowskiego Izaak Fefer
Czerniowicka Miejska Charytatywna Gmina Żydowska Ilja Hocz
Mirgorodska Miejska Gmina Żydowska Mychajło Ruthajzer
Równieńska Gmina Żydowska Giennadij Faejerman
Mydrasza Cyonyt Elisza Henkin

KRESY.PL

Poznaniak74:25.07.2016 15:50
A co na to ŻYDOWSKI oligarcha z Dniepropietrowska Ihor Kołomojski? Czołowy sponsor Dmytra Jarosza kiedy ten był „wodzem” banderowskiego „Prawego Sektora” oraz tzw. ukraińskich batalionów ochotniczych (m.in. „Dniepr 1”)? To już nawet nie są HIMALAJE HIPOKRYZJI...

jaroslaus:25.07.2016 16:39
tajemnicą poliszynela jest to, że zastępcą Jarosza w prawym sektorze był kolejny „zhidobanderovets”, niejaki parch Bereza.

Poznaniak74:25.07.2016 16:51
To nie zaden Borisław Bereza, a obywatel Izraela Baruch Blacher. Zresztą sam sie chwalił w jednym wywiadzie swoim „prawniczym pochodzeniem”… http://hadashot.kiev.ua/content/evreyskiy-golos-pravogo-sektora

jaro7:25.07.2016 20:38
Obudzili się czy czekali na Polskę.Liczyli ze złość upaińców skoncentruje się na Polakach! Chciałbym przypomnieć zydom ,że 1939 razem z ukraińcami mordowali Polaków.O tym oczywiście jak na zydów przystało nie pamiętaja.

…..

http://www.kresy.pl/kresopedia,historia?zobacz/polski-inteligent-o-zydach


Piotr Michałowski „Żydzi”

Polski inteligent o Żydach

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 25 lipca 2016 o godz. 18:06:48

Na nieszczęście wady Izraelitów są większe, aniżeli ich cnoty. Żyd uznaje tylko Żyda za bliźniego; chrześcianina wyzuwa z zimną krwią z majątku, jeżeli go za to nie ukarze prawo krajowe. Brudna chęć zysku zabija w tym narodzie szlachetne uczucia. Stronią też Żydzi od ciężkiej pracy, przytem odznaczają się wielkiem nieochędoztwem. Oni to przede wszystkiem przyczynili się, że w Polsce zakorzeniło się pijaństwo, jak nigdzie na świecie. Już w XVI wieku Klonowicz przepowiadał, że Żydzi przyczynią się do upadku Polski. Poznał on dobrze ich charakter, gdyż sądził w Lublinie sprawy żydowskie. Okrzyczano, że Klonowicz budził nienawiść ku Żydom. Nawet życzliwi Żydom mężowie, jak np. Staszyc, Moraczewski i St. Plater przyznają, że Żydzi sprowadzili ciężkie klęski na Polskę […]

W epoce rozbiorów Polski, a dokładnie w roku 1891, Józef Chociszewski wydał ciekawą książkę „Malowniczy opis Polski czyli geografia ojczystego kraju z mapką i licznemi rycinami”. Autor był działaczem narodowym, wielokrotnie karanym przez władze pruskie za działalność niepodległościową i antyniemiecką. W swojej książce, którą adresował do Polaków, a w szczególności polskiej młodzieży, zawarł podstawowe informacje o dziejach politycznych, geografii i ludziach zamieszkujących terytorium dawnej Rzeczypospolitej. Nic więc dziwnego, że pojawił się w niej opis Żydów, którzy w znaczącej (i szybko wzrastającej) liczbie zaludniali te tereny. Ich charakterystyka, pisana bez nienawiści, a nawet z niejaką życzliwością, jest interesującym, bo szczerym i wyważonym, świadectwem poglądów polskiej, patriotycznie nastawionej inteligencji na kwestię żydowską. Zamieszczam ją poniżej bez skróceń i bez edycji.

Po lekturze poniższego tekstu zachęcam do zapoznania się z innym opisem, który jednak wyszedł nie spod pióra inteligenta, lecz prostego chłopa polskiego. Łącznie tworzą one pewną całość – obraz Żydów w oczach społeczeństwa polskiego przełomu XIX i XX w.

dr Radosław Sikora

O Żydach

W całej Europie żyje około 5 milionów Żydów, z tych większa połowa tj. 3 miliony przebywa w ziemiach dawnej Polski. W Krakowie, Warszawie, i Lwowie co trzeci mieszkaniec jest Izraelitą, a w niektórych miastach, jak np. w Brodach i w Berdyczowie na pięciu żydów przypada jeden chrześcianin. W miastach polskich większa połowa mieszkańców jest żydowskiego pochodzenia. W żadnym kraju na świecie nie stanowią Żydzi takiej potęgi pod liczebnym i pieniężnym względem, jak na obszarze dawnej Rzeczypospolitej Polskiej.

Żydzi, jak wszyscy ludzie, mają dodatnie i ujemne strony. Do ich przymiotów należy zaliczyć przede wszystkiem niezwykłą wstrzemięźliwość w jedzeniu i piciu, wielką oszczędność, gorliwe starania o oświatę, bezprzykładną prawie solidarność, czyli wzajemne popieranie się i ścisłe wykonywanie prawideł religijnych, choć często źle zrozumianych. Przeważna część Żydów w krajach polskich pod panowanie rosyjskiem i austryackiem żyje głównie tylko suchym chlebem, śledziami i cebulą. Pijaństwem brzydzą się Żydzi jak trucizną, pijany Żyd jest niezwykłą rzadkością. Cóż powiedzieć o ich solidarności? Gdyby Polacy się tak popierali wzajemnie, jak Żydzi między sobą, zmieniłyby się wkrótce nasze opłakane stosunki. Co do oświaty wiadomo, że każdy prawie Żyd umie przynajmniej czytać i pisać. Rzadko się Izraelici pomiędzy sobą procesują, gdyż prawie wszystkie ich spory godzą rabini i starsi w gminie. Co do wykonywania przepisów religii, mogliby sobie śmiało Polacy brać ich za wzór i pobudkę do podobnej gorliwości w wypełnianiu przepisów kościoła katolickiego.

Na nieszczęście wady Izraelitów są większe, aniżeli ich cnoty. Żyd uznaje tylko Żyda za bliźniego; chrześcianina wyzuwa z zimną krwią z majątku, jeżeli go za to nie ukarze prawo krajowe. Brudna chęć zysku zabija w tym narodzie szlachetne uczucia. Stronią też Żydzi od ciężkiej pracy, przytem odznaczają się wielkiem nieochędoztwem. Oni to przede wszystkiem przyczynili się, że w Polsce zakorzeniło się pijaństwo, jak nigdzie na świecie.

Już w XVI wieku Klonowicz przepowiadał, że Żydzi przyczynią się do upadku Polski. Poznał on dobrze ich charakter, gdyż sądził w Lublinie sprawy żydowskie. Okrzyczano, że Klonowicz budził nienawiść ku Żydom.

Nawet życzliwi Żydom mężowie, jak np. Staszyc, Moraczewski i St. Plater przyznają, że Żydzi sprowadzili ciężkie klęski na Polskę mianowicie przez to, że przyczynili się głównie do zaszczepienia pijaństwa w niższych warstwach mieszkańców Polski.

„Plagą wsi – są słowa Wł. Zawadzkiego – nieszczęściem ludu pod względem moralnym są Żydzi arendarze. Żyd w Galicyi jest gangreną, która się wpiła w społeczeńskie ciało ludności i przegryza jej zdrowie, podkopuje moralność, a często staje się ostatecznej nędzy przyczyną. Wszystkie starania w Galicyi, aby rozpowszechnić towarzystwo wstrzemięźliwości, pomimo gorliwości duchowieństwa obu obrządków, pomimo dobrych chęci wielu dzierżawców i właścicieli dóbr, rozbiły się o przebiegłość żydowską.”

Gazety niemieckie, wcale nam nieżyczliwe, ganią postępowanie Żydów względem Polaków. Oto co pisze w r. 1890 o tej sprawie „Allgemeine Zeitung” wychodząca w Monachium: „Żydzi, uzbrojeni wszystkiemi swemi znanemi sidłami, spadli jak szarańcza na lud wiejski w Galicyi, który co dopiero wyzwolony z niewoli, nie miał ani czasu, ani sposobu do zdobycia sobie samodzielności i samowiedzy i przywłaszczyli sobie zupełną władzę nad tym kształcącym się dopiero ludem w miejsce dawnych jego panów. Wieśniak jest w całej prawie Galicyi w ich sieciach.” Dalej czytamy w tym artykule*) prawdziwie przygnębiającą wiadomość, że dzierżawcami prawie wszystkich wielkich majątków w Galicyi są Żydzi. Włościanie pracują dla nich chętniej i taniej, aniżeli dla swych panów. Jeżeli który z polskich większych właścicieli występuje przeciw Żydom, wtedy czeka go klątwa rabina. Włościanie galicyjscy, którzy nie zostają pod wpływem żydowskim, nie mają żadnych długów, są pilnymi, płacą podatki i miłują pokój. Łatwy ztąd wniosek, że Żydzi pracują bardzo na niekorzyść Polaków, jeżeli nawet niemieckie pisma ich potępiają.

Dodać wypada, że wszędzie Żydzi przyjęli język narodu, wśród którego przebywają, tylko w Polsce posługują się zepsutym językiem niemieckim. Przyczynili się oni wielce do zniemczenia w ziemiach polskich, a czarną odpłacają się niewdzięcznością za gościnne przyjęcie, jakiego im udzielili nasi przodkowie, kiedy ich w całej Europie prześladowano jak dzikie zwierzęta. Żydowskie gazety zieją ogniem prześladowania na Polaków.

Były i są także pomiędzy Żydami szlachetne wyjątki, niestety! są to tylko wyjątki. Za czasów powstania Kościuszki dzielny Berek Joselewicz walczył mężnie za Polskę. W Warszawie i wogóle w Królestwie Polskiem wielu Żydów uważa się za Polaków, a 1861 roku po wypadkach warszawskich jeden z szlachetnych Izraelitów napisał wiersz dla dzieci polskich:

Zdawna już na was, dziatki kochane,
W zakątku wiodąc skromny swój byt,
Jak na narodu zorze rumiane,
Z uczuciem rzewnem spoglądał Żyd.
Chciał on wymówić co sercem czuje,
Czynami swemi pokazać rad,
Że swą rodzinną ziemię miłuje,
Że nieodrodzony jej dzieci brat.
Lecz jak do miłej przemówić młodzi,
Gdy zdala od niej stawił go los,
Gdy w nim niepewność obawę rodzi,
Czy przyjmią chętnie ten serca głos.
Więc milczał, czekał sposobnej chwili,
A gdy czekaniu już przyszedł kres:
Dzisiaj radości czarę on chyli,
W miejsce goryczy i w miejsce łez.
I gdy zawiści pierzchły już cienie,
Kiedy braterstwa połyska świt,
Dziś tobie, dziatwo, na pozdrowienie
Życzliwe słowa zasyła Żyd.

Choć Izraelici wiele złego nam wyrządzili, nie trzeba jednakże żywić dla nich nienawiści. Zapomnijmy o ich wadach, a uczmy się od nich wstrzemięźliwości, oszczędności, a nade wszystko popierajmy się wzajem, jak oni. Niech Polak kupuje przede wszystkiem od Polaka, niech swój swemu życzy i niech każdy z nas na wzór Żydów się oświeca i niech krzewi oświatę w narodzie.

Młodzież wykształceńsza izraelicka w Królestwie Polskiem, a mianowicie w Galicyi ma piękne zadanie, aby zachęcać swych rodaków do zamiłowania Polskiej ziemi, która gościnnie przyjęła ich przodków i do mówienia polskim językiem. W ten sposób można naprawić złe, które Żydzi choć najczęściej bezwiednie wyrządzili naszemu narodowi.

*) Podaje go w przekładzie „Dzienni Poznański” w 238 nr. 1890 r.”

Tematy pokrewne:

„Polski chłop o Żydach”

„Brudny jak polski Żyd – czyli niemiecki Żyd o polskich”

„Terytorium Polski pod względem wojskowym – żydzi”

„O przyczynach nienawiści ludu ruskiego do Żydów w XVII – XVIII w.”

„Oczami polskiego Żyda”

„Dola i niedola żydowskiego dzierżawcy”

„Czy Polska powinna domagać się odszkodowań od Izraela?”

„Kolaboracja Żydów ze Szwedami w Krakowie”

„Żydzi w okresie szwedzkiego „potopu” – zdrajcy, szpiedzy i wierni poddani”

jaroslaus:25.07.2016 22:21
aby poskromić żydostwo należy wyzbyć się strachu – dokładnie to co robi Grzegorz Braun. Jeżeli obejrzycie nagrane wystąpienia Panów Michalkiewicza i Żebrowskiego sprzed i po rozpoczęciu aktywnej działalności edukacyjnej Pana Grzegorza, to zobaczycie, że oni nie nazywali rzeczy po imieniu, tylko sugerowali kto jest kanalią i zbrodniarzem, czego ludzie nie mający podstawowej wiedzy historycznej nie byli wstanie prawidłowo zdekodować. Teraz ich wystąpienia są już konkretne w tym względzie. Jeżeli chodzi o mnie, to ja od lat poszerzam swoją wiedze o naturze żyda, i prawdę mówią co jakiś czas jestem zaszokowany jakimś ich skurwysyństwem, które nam wyrządzili, ale ta wiedza jest blokowana – bo ich środowiska, oplatające wydziały uniwersyteckie, piszą gojom podręczniki szkolne, co czynią razem z ukraińcami (tutaj się kłania przykład Operonu – popatrzcie na nazwiska). Dlaczego przez cały 2014 r. – kiedy obchodziliśmy 150 rocznicę zamordowania Romualda Traugutta – nie było w ogóle mediów ani słowa o tym kto go wydał? Że był to żyd Artur Goldman, sekretarz – nosz kurwa – skarbu Rządu Narodowego? Dlaczego nikt nie powiedział w telewizorni o roli przechrzty żydowskiego Leopolda Kronenberga w sprowokowaniu powstania albo jak żydostwo przejęło za bezcen 6500 majątków polskiej szlachty wywiezionej na Sybir, którą najczęściej samo wydawało? W żydostwo trzeba walić, walić, i raz jeszcze walić oraz stygmatyzować właśnie jako żydostwo – oni nami się nie przejmują kiedy opluwają Naród Polski w Gówno Prawda. My już nie mamy czasu, a tylko prawda nas wyzwoli.

36 thoughts on “330 Najserdeczniejsze pozdrowienia dla wszystkich żydobanderowców i ich zwolenników z całego świata! Zawiesiliście się już? :-)

 1. ~emrytka 4 godziny i 17 minut temu
  Tak przewracali do gory nogami sami zaczynaja sie gubic i klucic jak ktos kopie dolki pod kims sam w niego w pada

  ~Syn Akowca 3 godziny i 43 minut temu
  Śpiewak niech zaśpiewa o żydach współpracujących z NKWD i o tym jak im pomagali mordować polaków. Ale Śpiewak o tym oczywiście nie wie. To niepoprawne politycznie.

  ~logik 3 godziny i 39 minut temu
  A co innego miał zrobić mąż Żydówki i człowiek Kalksteina ? Jak jemu „zagrają” tak „tańczy”.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,M-Soltysiak-chce-sledztwa-ws-pogromu-kieleckiego-a-prezydenta-i-premier-oskarza-o-zydowska-hucpe,wid,18439413,wiadomosc.html


  Małgorzata Sołtysiak (PAP)

  akt. 26.07.2016, 11:46

  M. Sołtysiak chce śledztwa ws. pogromu kieleckiego, a prezydenta i premier oskarża o „żydowską hucpę”

  • Małgorzata Sołtysiak jest wiceprezeską Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego, zastępczynią Marty Kaczyńskiej
  • Sołtysiak krytykuje postawę prezydenta i premier na obchodach 70. rocznicy pogromu kieleckiego
  • „Szydło i Duda przyjęli wersję o antysemickich Kielcach, bo lobby żydowskie okazało się silniejsze”
  • „Z Kielc premier i prezydent robią żydowską hucpę” – pisze Małgorzata Sołtysiak
  • Do końca roku chce złożyć wniosek do IPN o wznowienie śledztwa ws. pogromu kieleckiego
  • Prof. Paweł Śpiewak dla WP: nie wykluczam, że mamy do czynienia z postawą negacjonistyczną

  – Takiego rozczarowania chyba dotychczas nie doświadczyłam. Potrzebuję czasu na ochłonięcie – tak tuż po obchodach 70. rocznicy pogromu kieleckiego zareagowała wiceprezeska Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na postawę Andrzeja Dudy i Beaty Szydło.

  Współtwórczyni Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego

  Małgorzata Sołtysiak była współpracowniczką Beaty Kempy i działała na rzecz Solidarnej Polski, ale z partią się rozstała. Była też przewodniczącą Klubu Inteligencji Katolickiej w Kielcach. Obecnie jest wiceprezeską – zastępczynią Marty Kaczyńskiej – zarządu Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prawicową działaczką społeczną. Osobiście zna się z Andrzejem Dudą.

  – Razem z Andrzejem Dudą, wówczas jeszcze posłem, zakładałam w Kielcach ruch im. tragicznie zmarłego prezydenta. Traktowaliśmy to jako kultywowanie pamięci i polityki Lecha Kaczyńskiego. Teraz – gdy zmieniła się sytuacja polityczna w Polsce – forma tego zaangażowania jest już dowolna, ale w kierunku dążenia do prawdy historycznej – zapewnia w rozmowie z WP.

  Co powiedzieli prezydent i premier?

  Działaczkę społeczną zabolała postawa prezydenta i premier w czasie obchodów 70. rocznicy pogromu kieleckiego. Dlaczego? Obok – jej zdaniem – krzywdzącej depeszy PAP nt. obchodów niewłaściwe miały być też słowa Andrzeja Dudy i Beaty Szydło.

  – W wolnej, suwerennej i niepodległej Polsce nie ma miejsca na jakiekolwiek uprzedzenia: na rasizm, ksenofobię, nie ma miejsca na antysemityzm. Takie zachowania, choćby w najdrobniejszym przejawie muszą być w Polsce w sposób zdecydowany piętnowane – powtarzał dwa razy Andrzej Duda.

  Prezydent opisywał, że „władze państwa: wojsko, milicja, Urząd Bezpieczeństwa Publicznego zachowały się tamtego dnia [pogromu – red.] w zdumiewający, a często bestialski sposób”. – To wojsko i milicja pierwsze otwarły tutaj ogień i wiele ofiar, które zginęły, zginęło od kul. To wojsko i milicja zamiast pomóc i chronić polskich obywateli, naszych współobywateli, nie tylko nie zapewniły ochrony, ale jeszcze zaatakowały. A potem pozostawiły sprawę i UB przez wiele godzin nie reagowało. Dopiero wieczorem przyszło z obroną – dodawał. Zaznaczał jednocześnie, że „nie tylko wojsko i milicja tu były i atakowały. Atakowali też ludzie”.

  Sołtysiak: prezydent oskarżył nas o antysemityzm

  Według Sołtysiak Andrzej Duda w ten sposób „jawnie oskarżył Kielce o antysemityzm stosując odpowiedzialność zbiorową”.

  List w związku z obchodami napisała z kolei premier Beata Szydło. – Nie ma w Polsce przyzwolenia na piętnowanie ze względu na wyznanie ani na rasizm. Przypominanie o zbrodni popełnionej w Kielcach jest naszym moralnym obowiązkiem i ważnym ogniwem dzieła pojednania – napisała. Zwróciła też uwagę, że oprócz chwalebnych kart historii, trzeba pamiętać i „o wydarzeniach zasługujących na potępienie”. Wiceprezes Ruchu uznała ten list za antypolski, antyhistoryczny i wiernopoddańczy.

  Małgorzata Sołtysiak na swoim profilu na Facebooku bardzo ostro zareagowała na te wypowiedzi prezydenta i premier. – Z Kielc premier i prezydent robią żydowską hucpę oskarżając niewinne miasto za sowiecką zbrodnie. Wygląda to jak zbiorowe samobójstwo PiS. Polakom można zabrać/ukraść wiele, ale z godnością jest najtrudniej. Proszę nie liczyć, że do wyborów zapomnimy – stwierdziła. Wdając się w dyskusję z internautami na pytanie „kto inny przejmie władzę, gdy przyjdzie na to pora”?, odpowiedziała: – Pewnie Żydzi.

  Na obchodach rocznicy odczytano także wiersz pt. „Wiersz o zabiciu doktora Kahane” autorstwa Juliana Korhausera (ojca Pierwszej Damy Agaty Dudy). Według Sołtysiak jest on „obraźliwy i obrzydliwy”.

  „Lobby żydowskie”?

  – Ja myślę, że zarówno premier Szydło, jak i prezydent Duda przyjęli wersję o antysemickich Kielcach, bo lobby żydowskie okazało się silniejsze. Podobnie w Jedwabnem, pomimo przerwanej ekshumacji i niedokończonym śledztwie, obowiązuje sowiecka wersja historii o polskim antysemityzmie, co by to nie miało znaczyć. Wznowienie śledztwa w obydwu przypadkach jest nieodzowne. Tylko wtedy upadnie żydowski motyw do szantażowania Polski. Będzie kiedyś odważny rząd, który się z tym zmierzy? W każdym razie my będziemy naciskać – napisała na FB.

  W rozmowie z WP takie słowa uzasadnia emocjami, ale i wyjaśnia. – Tak to odczuwałam. Nie jestem politykiem i nie znam uwarunkowania stanowiska pani premier i pana prezydenta. Z jakiegoś tytułu ekshumacja w Jedwabnem została przerwana. Jest tutaj na pewno jakieś drugie dno, o którym nie mamy pojęcia na tyle wiarygodnego, aby o nim oficjalnie mówić. O coś w tym wszystkim chodzi. Nazwałam to „lobby żydowskim”, ale gdzieś jest przyczyna, że taka opinia o Polakach jest rozpowszechniana i nie ma na to stanowczej reakcji rządu czy placówek dyplomatycznych – podnosi. Owa opinia według niej kreowana jest poprzez kręcenie filmów jak „Ida”, „Pokłosie” czy serial „Nasze matki, nasi ojcowie”.

  Wniosek do IPN o nowe śledztwo ws. pogromu

  Po wypowiedziach Dudy i Szydło nt. pogromu kieleckiego Sołtysiak chce złożyć wniosek do Instytutu Pamięci Narodowej o rozpoczęcie nowego śledztwa ws. pogromu kieleckiego. Do końca roku – deklaruje inicjatorka – taki dokument ma wpłynąć na biurko prezesa Jarosława Szarka. Wiceszefowa Ruchu widzi w dr. Szarku szansę na zrewidowanie historii związanej z pogromem kieleckim. Jej wiara wynika m.in. ze stwierdzenia nowego prezesa IPN, że „wykonawcami zbrodni (w Jedwabnem – red.) byli Niemcy, którzy wykorzystali w tej machinie własnego terroru – pod przymusem – grupkę Polaków”.

  – Do końca sierpnia będzie przygotowany wniosek, a potem akcja zbierania podpisów nie tylko wśród mieszkańców Kielc, zaangażujemy także Polonię. Damy sobie 2-3 miesiące. Na pewno do końca roku do IPN złożymy ten wniosek – mówi w rozmowie z WP. Jak dodaje, obecnie trzech historyków przygotowuje analizę historyczną pogromu kieleckiego, która ma zostać dołączona do wniosku. – Liczę bardzo na pana prezesa dr. Jarosława Szarka. Myślę, że będzie stanowczy w odkłamywaniu naszej historii. Bo układnością można stracić honor, a niczego się nie zyska – podkreśla Małgorzata Sołtysiak.

  Prof. Śpiewak: te wydarzenia są opisane bardzo dokładnie

  W rozmowie z Wirtualną Polską prof. Paweł Śpiewak podkreśla natomiast, że książek i ujawnionych dokumentów na temat pogromu kieleckiego, ale i krakowskiego czy rzeszowskiego, jest wiele. – Te wydarzenia są opisane bardzo dokładnie. Nie wierzę więc, że można tu dojść do czegokolwiek nowego. Szczególnie, że nie bardzo jesteśmy w stanie odtworzyć, co miał wówczas w głowie szef UB w Kielcach i czy był aktywny w czasie pogromu. Natomiast o roli zwykłych funkcjonariuszy milicji i żołnierzy wiemy sporo. I możemy stwierdzić, że odegrali oni bardzo złą rolę i w dużej mierze sprawstwo morderstw było po ich stronie – mówi WP szef Żydowskiego Instytutu Historycznego.

  Jak dodaje prof. Śpiewak, istnieją tylko przypuszczenia, że mord był w interesie UB. – Ale nie ma na tę hipotezę żadnych dowodów. Tę sprawę wielokrotnie badano. Nie wykluczam, że mamy do czynienia z postawą negacjonistyczną [pani Małgorzaty Sołtysiak – red.]. Za wszelką cenę próbuje się ukryć niewygodne fakty z naszej historii – podobnie jak to uczyniła minister Anna Zalewska. Smutne – konkluduje.

  Ustalenia IPN: 37 ofiar wśród Żydów

  Zgodnie z ustaleniami IPN, w czasie pogromu kieleckiego zginęło 37 osób narodowości żydowskiej (35 zostało rannych) i troje Polaków. Tego dnia w Kielcach i okolicach miały miejsce również inne zajścia, w których pokrzywdzonymi stali się obywatele narodowości żydowskiej. Na tle rabunkowym zamordowano mieszkankę Kielc pochodzenia żydowskiego Reginę Fisz i jej kilkutygodniowe dziecko.

  Kielecki pogrom w 1946 r. sprowokowała plotka o uwięzieniu przez Żydów chrześcijańskiego chłopca i rzekomym dokonaniu na nim rytualnego mordu. Dziewięć z dwunastu osób (w większości przypadkowych), oskarżonych o masakrowanie Żydów skazano w pospiesznym, pokazowym procesie na śmierć i stracono.

  Wobec nieznalezienia podstaw do oskarżenia kogokolwiek za udział w pogromie Żydów w Kielcach miejscowa delegatura Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciw Narodowi Polskiemu IPN w Krakowie w 2004 r. umorzyła śledztwo w tej sprawie.

  ~kasia 4 godziny i 20 minut temu
  Światowy Kongres Żydów nie dał ani złotówki na budowę i utrzymanie Muzeum Ulmów. Taka wdzięczność..

  ~stt 2 godziny i 58 minut temu
  za to my wybudowaliśmy im muzeum za 300 mln i utrzymujemy 3 mln rocznie.

  ~Roni Bydlak 1 godzinę i 26 minut temu
  A odmówił prośbie o dofinansowanie?

  ~ham-NPN 47 minut temu
  Polska a konkretnie przedstawiciele w postaci żydów ze zmienionymi nazwiskami na słowiańsko brzmiące ( H.G. – Grundbaum ) Warszawa i min Zieliński Fundusz Dziedzictwa Narodowego ( pochodzenia etnicznego nie znam ale nagroda parlament UE ) wypłacili z kasy Warszawy i budżetu 180 mln zł a 140 mln zebrali sami żydzi. Budowę samego muzeum zapoczątkował Lech Kaczyński . Taką mam wiedzę !

  ~twojnik 4 godziny i 29 minut temu
  i taka jest PRAWDA. Ofiarami byli Żydzi ortodoksi. TYLKO. Natomiast Żydzi pracujący w aparacie partyjnym, UB czy wrecz powiazani z NKWD, którzy też tam mieszkali jakoś dziwnie wyszli z tego w całości. po co to całe gadanie! Wiadomo jak było. jaja jakieś sobie chyba robicie! UB i NKWD pozwoliłoby na taka rozróbe? A co na to ściagnięte za czasu silne oddziały UB. Czego pilnowały? Zeby sie akcja UB powiodła. Wiadomo po co, dlaczego, kto i jak to wszystko zrobił. I niche p. prez. Duda głupstw nie plecie!

  ~Leszno 13 4 godziny i 26 minut temu
  A co z SUMIENIEM za getto w Warszawie, Łodzi itp… Teraz szuka sie na silę winnych aby przesłonić potworne zbrodnie podczas II wojny światowej Żydów na własnym narodzie – cioś potwornego. Czytaj książki Ireneusza Lisiaka. Lrszka Żebrowskiego, Roberta Nowaka. Nie ma innego natrodu na świecie, aby ojciec POWIESIŁ własnego syna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Getto w łodzi gorsze (Caim Rumkowski-car) od niejednego KL. 150 tys. Zydów służyło u Hitlera. Nie maja żadnego umiaru w swojej zachladności…

  jutek 3 godziny i 57 minut temu
  Ekshumacja w Jedwabnem została przerwana – wbrew obowiązującym przepisom postępowania karnego i przepisom dotyczącym uprawnień ministra sprawiedliwości- prokuratora generalnego – na osobiste polecenie ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego. Koniecznie trzeba wyjaśnić, kto mu kazał to zrobić i dlaczego.

  ~Znamy prawdę! 4 godziny i 19 minut temu
  O Kielcach, o Jedwabnem – to wszystko są kłamstwa, celowo preparowane, dołujące moralność Polaków, spychające ich do poziomu prymitywnych zbrodniarzy. W takiej atmosferze Polacy żyją od wieków, znosząc cierpliwie raz mniej raz bradziej bezczelnie formułowane opinie i preparowane „prawdy”. To wszystko wynika z „wdzięczności” przybyszów którzy setki lat znajdowali tu przyjazne warunki osiedlania się. To się nigdy nie skończy, mądrością Polaków jest życie „mimo to” i dawanie sobie rady od wielu pokoleń.

  ~jroek 3 godziny i 19 minut temu
  kolejny swir wierzacy w nieskazitelnosc narodu i zmowe calego swiata….

  ~Maro 3 godziny i 42 minut temu
  Tysiące Polaków prześladowanych torturowanych i skazanych na śmierc przez żydowskich sędziów i naczelników SB pochodzenia żydowskiego i jakoś cichutko o tym ten naród zasłużył sobie na to bo on nie potrafi żyć z sąsiadami w pokoju tylko podstęp nienawiść i arogancja

  ~Qbik 2 godziny i 39 minut temu
  Hm, czy to o czym napisałeś wyklucza, to, że w Jedwabnem i Kielcach mordowali Polacy?

  ~pol 4 godziny i 21 minut temu
  Takich „pogromów” zorganizowano w tym czasie wiele także w innych krajach bloku wschodniego. Potrzebni byli osadnicy w Palestynie i trzeba było zniechęcić żydów którzy próbowali urządzić sobie życie w krajach swojego urodzenia i w ktorych przetrwali wojne do życia w tych krajach. Spowodowało to dużą falę emigracji do Palestyny z wielu krajów Europy. Pogromy we wszystkich tych krajach organizowane wg tego samego scenariusza miały podobny przebieg i zasięg. Gołym okiem widać że komanda wykonawcze przeszły ten sam tryb szkoleń.

  ~ella 4 godziny i 10 minut temu
  pol, co by nie powiedziec, w Polsce to byly pojedyncze przypadki, a np. na Ukrainie czy Litwie, to bylo powszechne. Ludnosc cywilna z wielka gorliwoscia zaangazowala sie w mordowanie Zydow, gdy ogladalam filmy dokumentalne z tamtych czasow, to zastanawialam sie czy stac mnie jeszcze na jakikolwiek szacunek do Litwinow i Ukraincow – tego nawet zezwierzeceniem nie mozna nazwac, bo obrazilabym zwierzeta. Nie bede tez bronic Polakow, ktorzy dopuscili sie tego samego w pogormie kieleckim czy w Jedwabnem.

  ~Rodak 4 godziny i 12 minut temu
  Co to jest postawa egacjonistyczna – czy to naukowe zaprzeczenie oficjalnej wersji pogromu kieleckiego i Jedwabnego ? Jeżeli tak to sie zgadzam z taka postawą, bo obarczanie Polaków za pogromy żydowskie wynikaja z odwiecznej walki międzu Polakami i zydami, bo ci ostatni zawsze byli wrodzy Polakom i to niesłusznie, bo Polacy przyjęli żydów do swego kraju gdy ci zostali wypędzeni czy to z Anglii, czy to z Francji lub innych krajów, a ci odwdzięczyli sie sporządzając dla Rosjan listy na wywózki do Sybiru w latach 1939 1940.

  ~FEDVCSD 3 godziny i 39 minut temu
  PODOBNO żydzi donosili na Polaków do Niemców czy to prawda że Niemcy dostali pożyczkę przed wojną od żydów amerykańskich choćby na paliwo dla wojska by w Europie zrobić trochę ładu mniej kompanów do podziału

  Polubienie

 2. http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18433309&title=WJC-i-Muzeum-Holokaustu-zaniepokojone-wypowiedzia-minister-Zalewskiej&kat=1356

  akt. 21.07.2016, 13:37

  WJC i Muzeum Holokaustu zaniepokojone wypowiedzią minister Zalewskiej

  • Światowy Kongres Żydów (WJC) zarzucił minister edukacji Annie Zalewskiej „podawanie w wątpliwość udziału Polaków w dwóch antyżydowskich pogromach”
  • Prezes WJC Ronald Lauder zażądał natychmiastowych przeprosin
  • Zaniepokojenie wypowiedzią Zalewskiej wyraziło też amerykańskie Muzeum Pamięci Holokaustu

  Wypowiedź polskiej minister, a także wezwanie burmistrza Jedwabnego Michała Chajewskiego do ekshumacji zabitych tam Żydów Lauder uznał za „policzek” dla ofiar Holokaustu. Zażądał „natychmiastowych przeprosin za wypowiedzi kwestionujące udział Polaków w mordowaniu Żydów podczas drugiej wojny światowej”.

  Lauder uznał, że wypowiedzi Zalewskiej i Chajewskiego podważają wysiłki polskich naukowców, którzy „spędzili ponad 25 lat docierając do dowodów straszliwych aktów przemocy przeciwko Żydom, dokonanych przez Polaków”. Wezwał polski rząd do nalegania, by Zalewska i Chajewski „niezwłocznie wystosowali jasno sformułowane przeprosiny i wycofali swe wypowiedzi”.

  Za niepokojące uznał, że wysokie rangą osobistości oficjalne w Polsce „wydają się cofać do czasów zaciemniania i dezinformacji”.

  Zaniepokojenie wypowiedzią Zalewskiej ws. Jedwabnego wyraziło też w oświadczeniu dla prasy amerykańskie Muzeum Pamięci Holokaustu.

  Dyrektor Inicjatywy przeciwko Negowaniu Holokaustu i Antysemityzmowi w tym muzeum Tad Stahnke uznał za niepokojące, by minister odpowiedzialna za edukację w Polsce „otwarcie kwestionowała dawno ustalone fakty historyczne dotyczące zbrodni przeciwko Żydom na ziemiach polskich”.

  – Niestety te najnowsze wypowiedzi nie są jedynym działaniem polskiego rządu, które nasuwa pytania o jego oddanie wolnemu i otwartemu dialogowi na temat historii Polski podczas Holokaustu – dodał Stahnke.

  Jego wypowiedź jest cytowana w oświadczeniu dla prasy, zamieszczonym na stronie internetowej muzeum. W oświadczeniu tym odnotowano, że Jan Tomasz Gross, „który obszernie pisał o polskim ruchu oporu przeciwko nazistom i wydał (…) książkę o masakrze w Jedwabnem ze szczegółami udziału Polaków w tamtych zabójstwach” był w kwietniu przesłuchiwany przez polską prokuraturę w związku z artykułem z września 2015 r. – który zawierał stwierdzenia dotyczące polskiej przemocy przeciwko Żydom podczas drugiej wojny światowej – „by zbadać, czy dopuścił się przestępstwa publicznego obrażenia narodu”.

  Kontrowersyjne słowa Anny Zalewskiej w TVN24

  W programie TVN24 w ub. tygodniu minister edukacji Anna Zalewska pytana o to, kto zabił Żydów w pogromie kieleckim odpowiedziała: – Oceniają to Polacy. Ja rzeczywiście jestem zwolenniczką jednak dużego dystansu i pozostawienia tych opinii właśnie Polakom – mówiła. – Różne były zawiłości historyczne – dodała. Zalewska dopytywana o to, kto dokonał tej zbrodni, odparła: – Ci, którzy byli antysemitami. Na pytanie, czy byli to Polacy, odpowiedziała: – Nie do końca Polaków równa się jako antysemitów. Rzeczywiście to były określone uwarunkowania historyczne i polityczne.

  Szefowa MEN pytana o mord w Jedwabnem powiedziała, że jest to „fakt historyczny, w którym doszło do wielu nieporozumień, do wielu bardzo tendencyjnych opinii”.

  Na pytanie, czy Polacy spalili Żydów w stodole, odparła: – To jest opinia pani redaktor, powtarzana za panem Grossem. Dopytywana, kto spalił Żydów w Jedwabnem, odpowiedziała: – Ja nie jestem osobą od wyrażania opinii. – Sytuacja, która miała miejsce, dramatyczna, w Jedwabnem, jest również kontrowersyjna, opisywana i wielu historyków, wybitnych profesorów pokazuje obraz zupełnie inny – powiedziała. Jak mówiła, „dogłębna analiza książek pana Grossa, pokazuje i to też jest ocenione przez innych historyków, jako właśnie bardzo tendencyjna, pełna kłamstw, mieszania faktów.

  „Prezydent Andrzej Duda podczas niedawnych obchodów rocznicy pogromu kieleckiego mówił, że we współczesnej Polsce nie ma miejsca dla antysemityzmu. Mamy nadzieję, że prezydent wykorzysta swoje przywództwo w tej kwestii” – napisano w oświadczeniu Muzeum Pamięci Holokaustu.

  PAP

  ~polak mały 20 godzin i 19 minut temu
  Zalewska to pryszcz ale przyszły Prezes IPN Szarek mówi to samo!!! Boże !gdzie ja żyję….????

  ~1262016-07-22 08:10
  I bardo dobrze i tak 3-mać. Nareszcei mamy mądrch ludzi a nie sprzedawczyków taśmowych

  ~gg2016-07-22 08:19
  kim ty jesteś bo na pewno nie Polakiem, już nikt nie wierzy w żydowską propagandę. W czasie wojny żydzi witali chlebem i solą (ba bramy im robili) wojska sowieckie, przez tych „uczciwych sąsiadów” nie jeden polak wylądował na syberii albo w dole gdzieś w lesie.

  ~Karol 19522016-07-22 08:35
  Szarek mówi prawdę !

  ~wp2016-07-22 08:44
  polaku mały – nikt tak naprawdę nie wie co stało się w Jedwabnem – śledztwo nigdy bowiem nie zostało zakończone. Faktem jest, że 2 tygodnie wcześniej było tam NKWD z nadreprezentacją Żydów. Faktem jest, że Żydzi z NKWD zamordowali wielokrotnie więcej Polaków niż spłonęło ich w tej stodole. Nienawiść do Żydów była więc na tym terenie faktem i byłoby dziwne gdyby buło inaczej. Nie byłoby niczym dziwnym, gdyby część tych ludzi zapałała żądzą odwetu. Sprzeciw może budzić tylko forma tego odwetu, ale w każdym społeczeństwie są ludzie, którzy mają mniejsze poczucie etyki i estetyki. Mamy na przykład kilkaset tysięcy myśliwych, którzy dla przyjemności zabijają zwierzęta – przed zabijaniem dla przyjemności ludzi powstrzymuje ich tylko kodeks karny. Żeby było jasne nie mówię o zabijaniu zwierząt z przyczyn gospodarczych, bo jednak potrzebujemy mięsa w naszej diecie – ale mówię o zabijaniu dla przyjemności. Do spalenia tych Żydów wystarczyła grupa kilkudziesięciu zwyrodnialców przy biernej postawie rodzin Polaków pomordowanych przez NKWD, a takich była większość.

  ~Nie_Pis2016-07-22 09:13
  W Polsce Żydzie , w Polsce . A co do Jedwabnem to są przecież świadkowie , którzy mówią całkiem co innego niż Gross napisał a teraz znaleziono łuski i pociski z broni niemieckiej co niejaki Śpiewak i jego koledzy w wierze kazali utajnić w raporcie a także przerwać prace nad ekshumacją – więc nie gorączkuj się kolego tylko poczekaj na fakty ostateczne . Polska i Polacy już za dużo przepraszali za nie swoje winy

  ~loni2016-07-22 09:13
  Mały. dowiadujesz sie poprostu prawdy.

  ~X X X2016-07-22 09:57
  A Ty wierzysz Grosowi? Gross i jego klika to nie są polscy eksperci. Coś tam bredzą od rzeczy i wiele razy wykazano że po prostu ta klika kłamie.

  ~602016-07-22 10:25
  co dziadek z NKWD bajek naopowiadał. nie podoba się to won do usraela.

  ~kiwidiwi2016-07-22 10:38
  polak mały za to duży icek

  ~ello2016-07-22 10:39
  masz racje to nie izrael, won…

  ~Polak Duży2016-07-22 11:13
  wyprowadź się z Polski . Najlepiej do Izraela . Tam będzie miodzio .

  ~Polak duży2016-07-22 11:21
  Nie podoba ci sie Izaak ??????? No to wypad do Izraela !!!!!!!!!!!!!

  ~mark2016-07-22 21:12
  mały mozesz przeniesc się do izraela, dołożyc ci do biletu?

  ~kmicic2016-07-23 18:29
  bez dowodow nie mozna uznac nikogo winnym,a to,ze czesciowa ekshumacja zostala na ZADANIE jewreji przerwana,bo szczatki ofiar tragedii z Jedwabnego maja NIEMIECKIE kule,co przeczy zydowskiej wersji wydarzen ,to dowod,ze tacy jak lauder i inni oszczercy BARDZO BOJA SIE kompromitujacej ich PRAWDY!!

  ~kmicic2016-07-23 21:51
  zyjesz w Katolandzie,gdzie glownym zajeciem „rzadu” jest dogadzanie i spelnianie fanaberii gangu watykanskiego,przepraszanie jewreji -winnych wielu naszych nieszczesc i tragedii za cos,czego nie bylo , jednoczesnie wymazywanie z naszej pamieci okrutnego,upowskiego mordu na naszych rodakach, polaczonego z wsparciem i finansowa pomoca odradzajacemu sie nacjonalizmowi u naszych katow, upadlincow,gdzie krwiozercza chydra coraz wyzej podnosi swoj zbrodniczy i ludobojczy leb!

  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=18421556&title=Minister-edukacji-narodowej-unikala-odpowiedzi-na-pytanie-kto-ponosi-wine-za-pogrom-kielecki&kat=1342

  Polubienie

 3. Kaz2016:26.07.2016 10:19
  To smiszne ze partia pis ktora tyle zrobila dla reaktywacji banderyzmu na ukrainie dzisiaj sie staje wrogiem nr1 . To w tej parti sa polslowie tacy jak gosiewska , grajewski , kuchcinski. Porownywanie Romana Dmowskiego Polskiego Patryjoty czlowieka ktory tyle zrobi dla Polski z kaczynskim smiechu warte. Obym nie byl zlym prorokiem wybory wygra svoboda banderyzm rozlal sie po tym kraju. Powiem rzecz nie popularna tylko naglasnianie zbrodniu upa i ss galicjen w srodowiskach Zydowskich USA moze powstrzymac te fale banderyzmu i faszyzmu. Niestety ale w polskiej tv nadal jest propaganda ukrainska pokazujaca ten kraj w nieprawdziwy sposob np ukrainska redaktorka stepan !

  jaro7:26.07.2016 10:49
  Z kim chca polscy historycy dyskutować, przecież ci „historycy upaińscy to idioci bez żadnej realnej wiedzy ,bardziej propagandyści banderowscy. ja bym chciał wiedzieć komu jeszcze funduje rząd stypendia spośród upaińców. Może niech PiS ze swoich składek funduje te stypendia a nie z pieniędzy polskiego podatnika. I cóż pisiorki dalej wam pluja w gębę a wy dalej że to deszcz pada.

  Heihachiro:26.07.2016 11:08
  Bardzo dobrze ! Maska opada i dekonspirują się banderowcy, którzy jeszcze do niedawna udawali przyjacieli Polaków. Teraz, to już chyba nikt się na te łgarstwa nie nabierze.

  fiesta:26.07.2016 15:11
  Osobnik A.Pawlyszyn podajacy sie za „historyka” to klamca historyczny, oszczerca R.Dmowskiego i UPA-inski „shit” (gowno). Partia „PiS” to zydo-socjalisci, a zydy L. i J.Kaczynscy (Kalkstein) prowadzili i prowadza polityke w stylu litewskiego przybledy, oszusta, kanalii i agenta obcych wplywow J.Pilsudskiego. p.s. Te 2 zdania napisalem zwiezle, zeby byly latwe do zapamietania, a zarazem informowaly i przestrzegaly Polakow przed szkodnikami.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-historyk-politycy-pis-chca-odzyskac-lwow-dla-polski


  Andrij Pawłyszyn. Fot. youtube.com / Telewizja Republika

  Ukraiński historyk: politycy PiS chcą odzyskać Lwów dla Polski

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 26 lipca 2016 o godz. 09:09:50

  Według ukraińskiego historyka, Andrija Pawłyszyna politycy PiS, „partii polskich nacjonalistów, spadkobierców przedwojennego polskiego faszysty, Romana Dmowskiego” mają w swoim programie odzyskanie Lwowa.

  „W Polsce ukształtowała się jednopartyjna dyktatura, osobista dyktatura Jarosława Kaczyńskiego” – powiedział portalowi Zik.ua ukraiński historyk, dziennikarz i działacz społeczny, Andrij Pawłyszyn, zajmujący się stosunkami polsko-ukraińskimi. Odniósł się również do rządzącego w Polsce PiS:

  „To partia polskich nacjonalistów, spadkobierców przedwojennego polskiego faszysty, Romana Dmowskiego – antysemity, teoretyka pogromów i, rzecz jasna, wroga Ukraińców”.

  „Przedwojenne państwo polskie w swoim rozwoju wreszcie doszło do szowinistycznych ksenofobicznych praktyk prześladowania prawosławnych i grekokatolików w latach 1938-39”– dodał

  „Politycy w parlamencie mówią o tym w sposób zawoalowany, ale politycy poza nim już piszą to na plakatach. Politycy z partii już wnieśli to w swój program przedwyborczy – zwrot Lwowa Polsce. Czyli trwa tworzenie swoistego putinizmu w polskiej wersji” – stwierdził Pawłyszyn. Dodał, że nazwanie „wydarzeń na Wołyniu” mianem ludobójstwa było celem polskich nacjonalistów. Jego zdaniem, jest to naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i próba stosowania względem Ukraińców odpowiedzialności zbiorowej.

  „Kolejny odcinek z cyklu „Wołyński coming-out”” – skomentował wypowiedzi Pawłyszyna polski historyk, dr Łukasz Adamski.

  Pawłyszyn wykłada na Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim we Lwowie. Kilkakrotnie otrzymywał stypendia rządu polskiego w związku z działalnością jako tłumacz języka polskiego. Występował również na antenie TV Republika, wypowiadając się na temat katastrofy smoleńskiej.

  Wcześniej informowaliśmy, że Borys Tarasiuk, szef ukraińskiej parlamentarnej grupy ds. współpracy z Polską wyraził swoje oburzenie z przyjętej w piątek uchwały Sejmu ws. ludobójstwa na Wołyniu. Stwierdził, że PiS to partia nacjonalistyczna, poseł Michał Dworczyk to polityk nieodpowiedzialny i niewychowany, a on sam, na znak protestu przeciwko „antyukraińskim działaniom” Sejmu i Senatu podaje się do dymisji.

  Z kolei Wołodymyr Wiatrowycz, znany negacjonista wołyński, komentując decyzję Sejmu ws. przyjęcia uchwały ws. ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów, stwierdził, że wywołałą ona „Głośne oklaski z Kremla”.

  Zik.ua / facebook.com /

  Kresy.pl

  Sylwia:26.07.2016 11:37
  Ukraińska partia banderowska ‚Swoboda’ przygotowuje do przedłożenia ukraińskiemu parlamentowi projekt ustawy o przyłączeniu do Ukrainy części terytorium RP zwanego ‚Zakerzonia’ lub ‚Zakurzonia’ lub ‚Zakerzonie’, na których mieszkała mniejszość ukraińska. Są to powiaty bieszczadzki, sanocki, leski, krośnieński, jasielski, nowosądecki wraz z Krynicą, gorlicki, przemyski z Przemyślem, rzeszowski z Rzeszowem, przeworski, jarosławski, łańcucki, kolbuszowski, niżański z Rudnikiem nad Sanem i Ulanowem nad Sanem, biłgorajski, hrubieszowski, tomaszowski, zamojski, bialski, chełmski i włodawski ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakerzonie ). Doniósł o tym adowkat ‚Swobody’ Aleksiej Kurennoj. To doniesienie z 26 lipca 2016 r. można przetłumaczyć za pomocą translate.google.com. Jest ono tu: http://rusvesna.su/recent_opinions/1469480030 . MON i MSW winne przygotować plany obrony kraju przed dywersją i terroryzmem ukraińskim. Polacy winni się zbroić, nawet w broń na proch czarny i przygotować obronę lokalną. Należy stworzyć organizacje samoobrony terytorialnej, łączność, zaopatrzenie i pomoc medyczną. W tych organizacjach nie może być Ukraińców. Ukraiński banderyzm, hitleryzm i jego roszczenia terytorialne wobec Polski rosną. Może być rozprawa z tymi śmiertelnymi wrogami Polski. Nikt nam nie pomoże. Albo my ich albo oni nas.

  Sylwia:26.07.2016 12:02
  Włoska firma Uberti ( http://www.uberti.com ) produkuje i sprzedaje sześciostrzałowy bębenkowy karabin w kalibrze 0.44 na proch czarny. Strzela celnie i daleko. Można zakupić zapasowe bębenki i szybko je wymieniać. Pozwolenie na broń narazie nie jest wymagane by zakupić ten karabin. ( http://www.uberti.com/new-army-and-target-carbine-revolvers ). Broń na proch czarny także produkuje firma Pietta ( http://www.pietta.it ).

  Jan53:26.07.2016 13:00
  Lepiej dotować polska mlodziez z Karta Polaka (studia i szkoły srednie w RP) niż banderowskie gadziny.

  Kaz2016:26.07.2016 13:40
  Wroce jeszcze raz do naglasniania sprawy Wolynia w srodowiskach Zydowskich na calym swiecie ofira mordow byli tez obywatele Polscy pochodzenia Zydowskiego padaja liczby w setkach tysiecy. Jezeli Prezydent RP tak uroczyscie obchodzil rocznice pogromu kieleckiego (37ofiar ) a w roczynice Rzezi Wolyskiej sklad tylko 2 znicze to mysle ze nie powinien sie bac straszenia neobaderowskiej svobody i propagandy ukrainskiej bo ma za soba srodowiska Zydowskie. A banderowcy wiedza ze jak sie naroza tym w/w srodowiska to zakreca im kurek z kasa a wtedy skonczy sie ta blaznada pajacowanie w czerwono -czarnych szmatach i ponownie nadejda czasy wielkiego glodu ! Polecam przeczytac ten dzisiejsz artykul wp link : http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,M-Soltysiak-chce-sledztwa-ws-pogromu-kieleckiego-a-prezydenta-i-premier-oskarza-o-zydowska-hucpe,wid,18439413,wiadomosc.html? & & &ticaid=1176f4 Zwracam sie do wszystkich potomkow Polakow z Kresow i sympatykow tych srodowisk .Szanowni Panstw piszcie listy protestacyjne do tvp narazie Prezesem jest jeszcze Jacek Kurski w sprawie braku relacji w programach info oraz podawaniu nie prawdziwych informacji z ukrainy Brak relacji z marsz w 107 rocznice urodzin bandyty bandery w kijowie 1 styczen Brak relacj z marszu Banderowcow w przemyslu 26 czerwca Zajscia na granicy, pobicia Plakow 6 lipca Brak rel;acj z Mananifestacji pod sejmem 7 lipca . Bark relacji z Marszu 11 lipca w Swieto Ofiar Rzezi Wolynskiej Tu jest link gdzie mozna pisac do tvp : http://www.tvp.pl/dostepnosc/kontakt klikajac na niebieski napis kontakt z tvp Rzadac od tych ludzi pokazywania prawdy !

  Wandal:26.07.2016 15:18
  Skończymy wreszcie pisać o jakimś pojednaniu i przebaczeniu, w pierwszej kolejności wystamy im rachunek za spladrowane ziemie i dobytek Polaków. Jeśli oni uwarzają się za spadkobierce bandery to niech płacą odszkodowania.

  rebeliant80:26.07.2016 16:09
  Bardzo dobre zdanie ma ten osobnik o PiS, szkoda tylko, że to nieprawda.

  zefir:26.07.2016 16:43
  Czemóż ten Andrij Pawłyszyn niby ukraiński historyk,spadkobierca pedała i bandziora Bandery pieprzy tak o Lwowie,jak o czymś swoim? Czyżby myślał,że jak ukraińscy faszyści ,kolaborując z Hitlerem mordowali we Lwowie Żydów i Polaków,to Lwów do tych morderców i kolaborantów należy?Czy te dzisiejsze ponure marsze ulicami Lwowa,spadkobierców banderowskich morderców,mają to uwiarygadniać? Taki z tego Pawłyszyna obiektywny historyk jak z przysłowiowej koziej d…trąba.Swoistym,już nie putynizmem ,lecz ukraińskim stalinizmem jest dalsza okupacja Lwowa i Kresów Wsch II RP,bezprawnie wydartych Polsce przez Stalina i przekazanych w dzierżawę Ukraińskiej Socjalistycznej Republice Rad.Z chwilą rozpadu CCCP dzierżawa Wissarianowicza się skończyła i co Polskie ,a nie upadlińskie winno wrócić do Polski jako jedynego legalnego właściciela.Banderowcy dobrze wiedzą ,że okupują własność Polski,dlatego tak zaciekle szukają ofiary na którą mogą zwalić swą zaborczość,swój ultranacjonalizm,szowinizm,nazizm,ksenofobizm i wszelkie zło tego banderowskiego godnościowego padołu.Inaczej mówiąc szukają frajera,którego będą doić,któremu będą nakazywać,którego będą obciążać swym nieudacznictwem,frajera któremu nie wolno sprzeciwiać się banderowskim prowodyrom.Tak postępują tylko banderowscy prymitywni politycy i ich propagandowi pseudohistorycy.O dziwo,nawet polscy mądrale polityczni dają się nabierać na ten banderowski prymitywizm.

  azar:26.07.2016 18:10
  I bardzo dobre słowa. Cieszę się o takich słowach i wypowiedziach z ust ,,braci ukraińców” haha. Widzicie PiSowcy z kim macie do czynienia??? Dalej kłaniajcie się im w pas a oni będą was za włosy i do gleby. A takie piękne zapowiedzi mieliście przed wyborami o polityce nie na kolanach. Zapamiętajcie PiSowskie polityczne kmioty, dopóki banderyzm na UPAdlinie się szeży to polityki z rezunami nie zrobicie!!! Olejcie ich raz na zawsze. Niech teraz wielka Litwa stanie się ich europejskim ambasadorem bo każdy inny europejski kraj ma ich w nosie. Ty Pawłyszyn, zostawcie sobie już ten Lwów ale zabieraj za to z Polski swoich wyznawców bandery i jeśli Polska taka zła to po kij do niej teraz tak pędzicie??? Pana Tymę też możecie sobie zabrać i cały ten Upadlinski zwiazek banderowców. WON z Polski!!!!

  UPAdlina:26.07.2016 18:11
  co za poniżenie narodu polskiego !!… Pier**olone „polskie elyty” rządzące przez lata wchodzenia w dupę upadlinie doprowadziły do takiej sytuacji, że wynędzniała, prowadząca wojnę domową bankrucina upadlińska rzuca się jak pchła na grzebieniu z powodu uchwały, stworzonej jako ochłap dla Polaków, by udobruchać ich po skandalu z początku lipca, kiedy to „polscy” politycy negocjowali możliwość wprowadzenia w życie powyższej uchwały z między innymi synem banderowskiego zbrodniarza!!!!!!!!!… Ze swojej strony ci upadlińcy mają czelność budować pomniki i nadawać nazwy ulic na cześć banderowskich ludobójców i nawet przez myśl im nie przejdzie, żeby pytać o zdanie Polaków!!!!!… Ta bezczelność tych banderowskich ku**ew jest bezpośrednio związana ze ślepą pro-usmańską polityką prowadzoną przez ostatnie lata przez „polskich” polityków !!!!!

  azar:26.07.2016 19:07
  Ukraina: powstaje projekt uznania polskiej okupacji Chełma, Przemyśla i Rzeszowa! http://prostozmostu.net/news/ukraina-powstaje-projekt-uznania-polskiej-okupacji-chelma-i-przemysla
  Tak jak kolega UPAdlina pisze o upadlinie rzucającej się jak pchła na grzebieniu… Oddać upadlińców ruskim a oni zrobia już nimi porządek bo banderowcy boją się ruskich jak ognia i wolą przez to z nami robić potyczki bo jest po prostu łatwiej

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/na-ukrainie-w-ciagu-5-lat-ubylo-niemal-3-mln-ukraincow

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/abp-mokrzycki-o-uchwale-wolynskiej-tego-potrzebuje-polska-i-tego-potrzebuje-ukraina

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/ambasador-usa-w-kijowie-ukraina-nie-jest-juz-zalezna-od-gazu-z-rosji

  Polubienie

 4. http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz%2Fpamietaj-lasze-ze-do-wisly-to-nasze

  „Pamiętaj Lasze, że do Wisły to nasze”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 23 stycznia 2014 o godz. 21:09:54

  Jednak nie wszyscy dali się tak wmanewrować w nagonkę przeciwko Polakom. Nie pozwalali na mordy. Ci ludzie byli w okrutny sposób, tak samo jak Polacy, mordowani, bo to jest w jakiś dziwny sposób pojęta Swobodna Ukraina. Polacy wtedy uciekali na Zachód, za Bug, żeby schronić się przed mordami, albo na Wschód za Zbrucz. Na tamtych terenach za Żytomierzem, koło Winnicy, gdy się tylko dostali byli przez miejscowych ochraniani. Nie dopuszczono do mordów na nich. Trudno o tym dzisiaj pisać bo zakłamanie w tej sprawie jest olbrzymie.

  Pracując już w Sejmie, wspólnie z marszałkiem Bąkiem i Panią Dmochowską powołaliśmy Koło Tradycji Niepodległościowych i w ramach tego koła wyjechałem do USA – wspomina Zygmunt Mogiła-Lisowski. – Celem wyjazdu było nawiązanie kontaktów z polską emigracją, zarówno przedwojenną jak i powojenną. Była to pierwsza taka delegacja polskiego Sejmu do tego kraju. W ciągu dwóch tygodni odwiedziliśmy środowiska polonijne w Nowym Yorku, New Jersey, Waszyngtonie, Detroit i Chicago. Przyjmowani byliśmy bardzo gościnnie i dużo spraw wspólnie omówiliśmy, do dzisiaj te kontakty pozostały. Niestety, wiele kwestii wtedy rozpoczętych rozmyło się. Powołana później Wspólnota Polska zajęła się innymi sprawami, a w niewielkim zakresie kontynuowała nasze działania. Szczególnie oddawała się pracy z Polakami na Wschodzie. Będąc na emeryturze ubolewam, że wszystkie sorawy związane z Wołyniem nie zostały załatwione, jak należy. Dla władz Polski, niezależnie od aktualnej ekipy, Wołyń jest tematem niewygodnym. Najchętniej nigdy by go nie podejmowały i zamiotły pod dywan. Tysiące bestialsko zamordowanych przez Ukraińców Polaków Warszawa chciałaby złożyć na ołtarzu dobrych stosunków z Ukrainą, co ta po mistrzowsku wykorzystuje, a przecież jedno drugiemu nie przeszkadza – z Niemcami utrzymujemy dobre kontakty pomimo, że SS jak również NKWD były wrogie Polsce, mordowały Polaków i nie tylko Polaków.

  Wyjątkowi zwyrodnialcy

  – W stosunku do UPA istnieje jakieś tabu. IPN goni tego króliczka, tylko nie może go dogonić. Półki z dokumentami o mordach jakich UPA dokonywała, uginają się zaś pod ich ciężarem, jest sporo relacji świadków mordu. Jest książka dokumentująca ludobójstwo autorstwa Ewy i Władysława Siemaszków. Można w niej przeczytać w jaki straszny sposób UPA robiła czystki, mordując Polaków od niemowląt do starców. Znane było wśród Ukraińców głośne powiedzenie: „Popatrzcie jak Polskie orły latają w górę” i na widły nabijano dziecko, niemowlaka i rzucano go w powietrze. To było nagminne. Część społeczeństwa ukraińskiego, szczególnie z Galicji, które potem przywędrowało na Wołyń było ogłupione całkowicie. Chyba nie wiedziało co robi? Wspólnie z UPA pomagało mordować Polaków. Jednak nie wszyscy dali się tak wmanewrować w nagonkę przeciwko Polakom. Nie pozwalali na mordy. Ci ludzie byli w okrutny sposób, tak samo jak Polacy, mordowani, bo to jest w jakiś dziwny sposób pojęta Swobodna Ukraina. Polacy wtedy uciekali na Zachód, za Bug, żeby schronić się przed mordami, albo na Wschód za Zbrucz. Na tamtych terenach za Żytomierzem, koło Winnicy, gdy się tylko dostali byli przez miejscowych ochraniani. Nie dopuszczono do mordów na nich. Trudno o tym dzisiaj pisać bo zakłamanie w tej sprawie jest olbrzymie. Wyrazistym przykładem może być tu potępienie akcji Wisła przez Senat RP. Było ono szalonym błędem. Ukraińcy tego nigdy nie uszanowali i nigdy nie potępili akcji na Wołyniu.

  Rozzuchwaliło zbrodniarzy

  – Natomiast potępieniem akcji Wisła rozzuchwalono nacjonalistów ukraińskich i szerzone przez nich kłamstwa. Trzeba pamiętać, że w Bieszczadach i na tzw. Zakerzoniu zginęło w okrutny sposób kilka tysięcy Polaków, od Krynicy do Włodawy. Spalono całe wsie. Natomiast Ukraińców w trakcie akcji Wisła zmarło 180 i to głównie z przyczyn biologicznych. My Polacy wysiedliliśmy ich z kurnych chat do murowanych gospodarstw poniemieckich. Wszyscy „mądrzy ludzie” chętnie potępili Polaków za akcję Wisła. Natomiast oficjalnie nie potępiono ludobójstwa dokonanego na Polakach przez UPA i SS-Galizien. Trudna jest to sprawa do zrozumienia, oceny i wybaczenia… Jak jeżdżę teraz na Ukrainę do wsi Tychotyń, to spotykam się z moimi byłymi sąsiadami, którzy nas nocą wywieźli z naszego majątku, ratując nam życie. Oni są serdeczni. Nigdy tam nie było specjalnych zwolenników UPA, ale obok w sąsiedniej wsi Niemir cała prawie ludność pochłonięta była współpracą z UPA. Mordy i grabieże były na porządku dziennym. Bojówki z Niemiru były okrutniejsze od bolszewików. Dziś trudno mi mówić na ten temat. Trzeba to przeżyć, żeby dobrze zrozumieć. Obserwując polityczne zagrania naszych polityków jestem przerażony.

  Nie myślą o Polakach

  – Dlaczego w tych posunięciach politycznych w ogóle nie myśli się o Polakach? Przecież można Ukraińców cenić, ale wcale nie trzeba cenić UPA. To co zrobił prezydent Kwaśniewski, a potem prezydent Kaczyński w Pawłokomie, jest przerażające. W Pawłokomie w ramach rewanżu zginęło ok. 150 Ukraińców zabitych przez Polaków. Dzisiaj zrobiono z tego Mekkę, gdzie nawet nie pozwolono młodzieży polskiej przyjechać. Natomiast, nacjonalistyczna ukraińska młodzież, podpita chodziła z transparentami, krzyczała i śpiewała: „Pamiętaj Lasze, że do Wisły to nasze.” I nikt temu nie przeszkadzał. Natomiast młodzieży naszej, harcerzom, Młodzieży Wszechpolskiej, ochotnikom wolontariatu polskiego, nikt nie pozwolił się tam pokazać! Do dzisiejszego dnia Ukraińcy we Lwowie budują mauzoleum SS-Galizien. Jest to jednak wielkie kłamstwo. Niezgodne z protokołem norymberskim. Mówił on, że wszystkie organizacje związane z faszystowskimi organizacjami SS, SD mają być potępione, ponieważ są zbrodnicze i nie wolno ich gloryfikować. Natomiast oni się z tym nie liczą i na terenie cmentarza Orląt Lwowskich budują dwa mauzolea – jedno ku czci SS -Galizien, a drugie dla UPA. Trzeba pamiętać, że ok. 600-700 bandziorów z batalionu Wołyńskiego SS-Galizien, w przebraniu SS, brało udział w Powstaniu Warszawskim, mordując powstańców i ludność cywilną w dzielnicy Wola. Potem brali udział w mordowaniu Polaków we wsi Gruszka, gdzie pokazali swoje okrucieństwo.

  W skórach baranków

  – Następnie zostali przerzuceni na Słowację, aby powtórzyć swe haniebne wyczyny. Do dzisiejszego dnia Słowacy bardzo krytycznie do tego podchodzą. Jakby ktoś zwrócił uwagę, to Słowacy w Pomarańczowej Rewolucji nie wzięli udziału. Podobnie zresztą postąpili Czesi. Wycofując się pod koniec wojny, mając podrobione polskie dokumenty, część oddziałów generał Anders przyjął do swojej armii i w ten sposób udało im się uratować. Wśród tych ludzi byli ojcowie obecnych dygnitarzy polskich, którzy udają patriotów polskich. Szczególnie jeden mi się napatoczył, który był posłem i ministrem, a jego rodzina jest ściśle związana z czołówką UPA. On wtedy był bardzo młody, ale jego ojciec i stryj byli przywódcami tych organizacji. Podsumowując muszę stwierdzić, że moja intensywna praca w komisji Obrony Narodowej i Łączność z Rodakami przyniosła pewne wymierne efekty, które do dzisiejszego dnia owocują. Przede wszystkim Towarzystwo Miłośników Wołynia i Polesia rozwinęło koła: w Olsztynie, Wrocławiu, Inowrocławiu, Toruniu, Lublinie, Zamościu i Chełmie. Były to dość duże koła, w sumie to środowisko liczy ok. 3500-4000 członków. Liczba ta się nieustannie zmienia. Niestety są to ludzie dość wiekowi i odchodzą biologicznie. Zawsze jednak przychodzą nowi i liczba członków oscyluje w granicy 3500 osób. Równocześnie w czasie założenia TMWiP postanowiłem z Panem Marszałkiem Mitraszewskim i innymi kolegami założyć Federację Towarzystw Kresowych, która praktycznie zdała egzamin przy wyborach parlamentarnych w 1991 r., wprowadzając do Sejmu paru kresowiaków, między innymi mnie i Panią Rutkowską z Gliwic. Jest dzisiaj trudne do określenia na ile to pomogło, ale udało się nam uruchomić wydawnictwo w Oświęcimiu, bo tam też mieliśmy swoje koło.

  Wołyń wzywa

  – Wydaliśmy kilka albumów: „Wołyń – ocalić od zapomnienia”, „Polesie – ocalić od zapomnienia”, a ostatnio książkę pt. „Wołyń – czas życia i czas zagłady”. Książka ta jest wyjątkowo udana pod względem merytorycznym i dokumentalnym. Cieszy się dużą popularnością. Jednocześnie uruchomiliśmy wystawy archiwalnych zdjęć, które dostarczyli członkowie naszego towarzystwa. Wystawy zapoczątkowała ekspozycja w holu Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu 64, która później przeniesiona została do Krakowa, a następnie do innych miast. Każda z wystaw miała swój odpowiednik książkowy. Ostatnia pozycja, to album „Polesie widziane oczami Marii Rodziewiczówny”. Powracając do moich przemyśleń politycznych. Byliśmy bardzo rozczarowani współpracą ze Wspólną Polską. Wspólnota ma statutowy obowiązek opiekować się stowarzyszeniami kresowymi. Należy przypomnieć, że jak powstawała to pomagaliśmy ją zakładać, a później okazało się, że im przeszkadzamy. Szykanowano nas gdzie tylko można. W jednym pokoju mieściliśmy się wszyscy razem, ale za salę i sprzątanie jednak musieliśmy płacić sami. Przygotowywanie wydawnictw kresowych nie były jedyną, podstawową naszą działalnością. Zajmowaliśmy się również wykonaniem tablic pamiątkowych, upamiętniających Polaków pomordowanych przez bandy UPA. Wracając do UPA, jest to ciężar, który drażni nasze myśli gdyż ich działania były nieuzasadnione historycznie. Polacy żyli w zgodzie z Ukraińcami, a UPA poddało się propagandzie faszystowskiej, niemieckiej. Spowodowało to, że w 1939 r., bojówki ukraińskiej organizacji OUN mordowały w okrutny i bestialski sposób Polaków. Kilkakrotnie próbowano spłycić zbrodnie UPA. Swego czasu powołano Komisję w celu uznania UPA, jako organizację walczącą o wolność Ukrainy.

  Cztery fronty

  – Pamiętam spotkanie, dotyczące tego tematu, w Komisji Łączności z Polakami. Na spotkaniu obecny był Pan Borusewicz, dzisiejszy marszałek Senatu, a także Pan Wiaczesław Czarnowił typowy ukraiński działacz nacjonalistyczny. Człowiek, który mógł się posunąć do każdego kłamstwa, byle Polakom szkodzić. To on zarzucał naszym rodakom, że zniszczyli wszystkie cerkwie na Chełmszczyźnie. Co jest nieprawdą. Poruszono polityczne kłamstwo na bazie skrawka prawdy. Czarnowił próbował nagłośnić sprawę Cerkwi na konferencji W Kazimierzu w 1990 r. Na szczęście ówcześni politycy potrafili myśleć po polsku i znali fakty, nie dali się podpuścić i sprawa ucichła. Do dziś mam żal do Pana Borusewicza, że ani razu nie upomniał się o pomordowanych Polaków na Wołyniu. Dał się zwieść argumentacjom Czarnowiła. Ja będąc posłem w tamtym okresie postanowiłem tę sprawę wyjaśnić w 1992 r. Przez Chełmszczyznę przeszły cztery fronty. Rosyjsko-niemiecki w 1916 i 17 r. na wschód i z powrotem. Austriacko-Rosyjski 1917-18 r. Następnie miały tam miejsce różne walki lokalne nawet z Siczowymi Strzelcami. W 1920 r. nadszedł front bolszewicki, a oni wówczas obłędnie toczyli walkę z religią i niszczyli, co było pod ręką. Będąc na Chełmszczyźnie dokonali zniszczenia obiektów sakralnych różnych wyznań. Dopiero Marszałek Piłsudski po bitwie warszawskiej przegnał bolszewików z terenów polskich. Praktycznie, to te wyżej wymienione fronty, a szczególnie bolszewicki zniszczyły prawosławne kaplice. Pozostały po nich nieuporządkowane resztki, o które zupełnie nie dbali miejscowi mieszkańcy, a nawet kler prawosławny. Dopiero Wojewoda lubelski w 1938 r. nakazał uporządkować pozostałości. Nadmienię, że niszczone cerkwie w rzeczywistości nie były cerkwiami. Były to raczej niewielkich rozmiarów prawosławne kaplice.

  Cerkwie stoją jak stały

  – Natomiast cerkwie prawosławne jak stały przed I Wojną Światową, tak stoją do dziś na Podlasiu i Chełmszczyźnie. My Polacy mamy niestety przedziwny chorobliwy dar „męczeństwa”, obciążania siebie i naszego państwa wyrzutami sumienia, bez badania historycznego tła i prawdy. Robimy to w interesie, w tym wypadku nacjonalistów ukraińskich i trudnej do określenia grupy politycznie wrogiej Polsce. Pociąga to za sobą samo oskarżenie i wprowadzenie w błąd Polaków w imię obcego interesu politycznego, bardzo niechętnego Polsce. Na przykład dla spłycenia faktu ludobójstwa na Wołyniu lansuje się błędną teorie o wojnie polsko-ukraińskiej. Mówi się również, że ludobójstwo na Wołyniu nie zostało dokonane przez OUN-UPA, tylko przez nieokreślone oddziały, np. partyzantkę sowiecką. Niezależnie od czasu popełnienia, zbrodnia się upomni o prawdę. Stało się tak w przypadku wymordowanych przez Turków Ormian w Baku. Dziś ta prawda ukrywana przez 85 lat przyczyniła się do odrzucenia kandydatury Turków do Unii Europejskiej. Myślę, że podobnie będzie również w tym przypadku.

  Obecnie choroba nóg utrudnia Zygmuntowi Mogile- Lisowskiemu aktywniejszą działalność. Niedawno obchodził jubileusz 85-lecia urodzin. Z tej okazji odebrał nominację na podpułkownika.

  Marek A. Koprowski

  Polubienie

 5. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/zolnierz-nacjonalista-powiazany-ze-swoboda-chce-obarczyc-ii-rp-i-ak-wina-za-etnocyd-ukraincow


  Zdjęcie ilustracyjne. Fot. rferl.org

  Były członek kierownictwa neobanderowskiej Swobody chce obarczyć II RP i AK winą za „etnocyd” Ukraińców

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 26 lipca 2016 o godz. 23:11:22

  Ukraiński bojownik, jeszcze niedawno jeden z liderów neobanderowskiej Swobody zgłosił do ukraińskiego parlamentu petycję, obarczającą II RP i AK winą za „etnocyd” Ukraińców. Domaga się, by zajęła się nią Rada Najwyższa Ukrainy. W nawiązaniu do tego pojawiły się również bardziej radykalne propozycje.

  W lipcu bojownik ukraińskiej formacji ochotniczej „Karpacka Sicz” (obecnie wchodzącej w skład 93. Brygady Zmechanizowanej) Jurij Czerkaszyn, powiązany z neobanderowską „Swobodą”, poprzez system elektronicznych petycji zgłosił do ukraińskiego parlamentu projekt petycji, w której domagał się oficjalnego uznania „okupacji Zachodniej Ukrainy przez Polskę w 1. połowie XX wieku”, a także „przywrócenia sprawiedliwości historycznej”.Pretekstem była przygotowywana w tym czasie, a ostatecznie przyjęta przez Sejm uchwała ws. oficjalnego uznania Rzezi Wołyńskiej za ludobójstwo i ustanowienia 11 lipca narodowym dniem pamięci  jego ofiar. Czerkaszyn był również liderem ukraińskiej młodzieżowej organizacji nacjonalistycznej „Sokół”. Był również określany jako jeden z liderów „Swobody”.

  Odn. batalionu „Karpacka Sicz” przeczytaj także:

  Grozili śmiercią Węgrom – teraz nawiązują do zamordowania polskiego ministra. Kolejne oświadczenie banderowców z Zakarpacia

  Polscy żołnierze jadą szkolić Ukraińców

  W treści mowa była jeszcze o wcześniejszej nazwie święta, tj. Dniu Pamięci Męczeństwa Kresowian. Działania polskich parlamentarzystów mocno skrytykowano, twierdząc, że „będzie to bezprecedensowy przypadek w światowej praktyce, gdy ten, który zniewala oskarża zniewolonego o ludobójstwo, kiedy  okupowani są oskarżani o ludobójstwo na okupantach”.Stwierdzono, że uchwała polskiego Sejmu „wspiera wszelkie antyukraińskie i prorosyjskie siły zarówno w Rosji, jak i na Ukrainie”. Zaznaczono również, że jej przyjęcie przez Sejm pogorszy pozycję Ukrainy na arenie międzynarodowej.

  Autorzy petycji, powołując się na „prawdę historyczną”, przedstawili szereg postulatów: oficjalnego potępienia „okupacji zachodniej Ukrainy” przez II RP w latach 1919-1920, a także polityki władz polskich wobec ukraińskiej mniejszości, poprzez „polonizację, ograniczanie prawa do edukacji i ograniczanie praw religijnych ukraińskiej wspólnoty prawosławnej”. Ponadto, domagano się „oficjalnego potępienia etnocydu Ukraińców przez władze RP, jak również „represji i terroru, jakiego doznawali członkowie ukraińskiego ruchu narodowo-wyzwoleńczego (chodzi o UPA – red.) i ukraińscy cywile ze strony nazistowskich okupantów i towarzyszącej im polskiej policji w latach 1943-44″.

  Przeczytaj również: „Polacy brali udział w ludobójstwie Ukraińców w XX wieku”

  Ostatecznie, ukraiński parlament odmówił jednak zamieszczenia tej petycji na oficjalnej stronie Werchownej Rady. Czerkaszyn, oburzony tym, napisał w tej sprawie specjalne pismo do przewodniczącego ukraińskiego parlamentu, Andrija Parubija. Działo się to jeszcze przed przyjęciem przez Sejm uchwały wołyńskiej. Petycję wraz z informacjami odn. spraw związanych z jej nieprzyjęciem zamieściła na swojej oficjalnej stronie internetowej neobanderowska Swoboda.

  PRZECZYTAJ: Neobanderowska Swoboda o uchwale wołyńskiej: to podstępny cios w plecy walczącej z Rosją Ukrainy

  Pomoc zaoferował jednak związany ze Swobodą ekspert prawny i działacz społeczny, Ołeksij Kurinnyj. W komentarzu na Facebooku zaoferował swoją pomoc w przygotowaniu w tej sprawie projektu ustawy. „Można zarejestrować projekt ustawy ws. Chełmszczyzny i wysiedlenia Ukraińców jako zbrodnię przeciwko ludzkości” – napisał deklarując, że już na początku sierpnia przygotowany przez niego projekt można by złożyć w parlamencie.

  Wpis Kurinnyja został zauważony przez powiązany z donbaskimi separatystami portal „Novorossia Today”, który najpewniej na podstawie powyższych materiałów napisał, że „trwają pracę nad uznaniem obecnej polskiej okupacji ukraińskich ziem”. W krótkim artykule stwierdzono, że związany ze Swobodą prawnik „Aleksiej Kuriennoj oświadczył, że rozpoczyna prace nad projektem ustawy, która przewiduje uznanie tzw. Zakerzonia za terytoria etnicznie ukraińskie i okupowane przez Polskę (…) [który] zostanie wniesiony do rozpatrzenia przez Radę Najwyższą i jeżeli parlament go przyjmie, będzie stanowił podstawę do żądanie przez Kijów zwrotu tych przygranicznych terenów”. Zaznaczono również, że ów projekt zakładałby uznanie deportacji Ukraińców z tych terenów za zbrodnię przeciwko ludzkości. Za portalem Novorossia Today wiadomość tę, w podobnej formie do tego medium, podał portal Prostozmostu.net.

  Svoboda.org.ua / facebook.com /
  Kresy.pl

  jaroslaus:27.07.2016 00:05
  a to skurwysyn. Widać plemię kwiczy i wierzga.

  Gan:27.07.2016 00:14
  Rosyjskie media, po uchwale sejmu RP zaczęły szczuć upaińców, że „teraz to lachy przyjdą i zabiorą wam całe miasta”, „będziecie płacić odszkodowania”, itp. Ten pan – jak i paru innych dziwnym trafem wpisuje się w dokładnie tę retorykę. Będą dalej fikać, to ich szybko USA naprostuje.

  Polubienie

 6. http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz%2Fupowcy-przyszli-rankiem

  Upowcy przyszli rankiem

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 02 kwietnia 2014 o godz. 22:10:33

  Niejedna z matek dużej gromadki dzieci, gdy utraciła nadzieję na przetrwanie, pomyła je i ubrała w czyste ubranka, a na pytanie jednego z nich, dlaczego tak robi, odpowiedziała, że na spotkanie z Panem Bogiem powinny odświętnie wyglądać.

  23 sierpnia 1943 r., wczesnym rankiem, obudziły mnie bliskie karabinowe strzały – wspomina Feliks Budzisz. – Zerwałem się na równe nogi, obudziłem siostrę i wybiegliśmy oboje na podwórze. W rogu sadu stała przerażona mama. Przywołała nas skinieniem ręki. – Upowcy! – krzyknęła. – Strzelali do ojca i pobiegli za nim! Schowajmy się. – Pokładliśmy się na samym skraju żyta, bo nie było już czasu, by ciec dalej. Na podwórze weszli upowcy. Dwóch szło w naszym kierunku. Mama szepnęła do mnie: – Uciekaj, Felu!. – Zerwałem się i co sił pobiegłem przed siebie. Gruchnął strzał. Pochyliłem się i biegłem co tchu w piersiach. Ukraińcy coś krzyczeli. Za sobą słyszałem krzyk mamy i płacz siostry. Nagle znalazłem się na polnej drodze. Panowała poranna cisza, tylko serce waliło mi młotem. W jego rytmie drgały drzewa, błękitne niebo i wszystko dookoła. Za drogą rozciągała się łąka, porośnięta z rzadka krzewami i kępami olch, za którymi stały zabudowania dziadków. Pobiegłem przez łąkę. Z pewnej odległości zacząłem skradać się przez ogródek do zabudowań. Podwórze było puste. Przylgnąłem do płotu, obserwując przez szparę dom. Po chwili na podwórzu pojawiła się babcia. Wysłuchawszy mnie w przygnębieniu powiedziała, że zapewne ci sami upowcy przed niespełna godziną zagrozili dziadkom rozstrzelaniem i spaleniem zabudowań, jeżeli ich synowie, Jan i Henryk, nie zgłoszą się w miejscowym upowskim sztabie.

  Bezradna i spłakana

  Oświadczyła stanowczo, że banderowcy chłopców nie dostaną żywych, a gdy starych zabiją, synowie pomszczą rodziców. Okrężną drogą, przez las, pobiegłem do domu. Ukryłem się w zaroślach i obserwowałem puste podwórze. Wokół panowała cisza. Przez otwarte drzwi usłyszałem płacz siostry. Mama leżała na łóżku, miała silny atak dusznicy bolesnej, na którą cierpiała od kilku miesięcy. Przy niej stała bezradna i spłakana Danusia. Mama pocieszyła mnie, ze ojciec na pewno uciekł. Był doświadczonym żołnierzem, przeszedł kampanię wrześniową, umiał więc zachować się w takiej sytuacji jak dzisiaj. Gdy spostrzegł zbliżających się do podwórza banderowców, , nie miał wątpliwości, co go może spotkać. Skoczył raptownie za budynek i pod jego osłoną pobiegł w kierunku pobliskiego gęstego zagajnika. Biegł pochylony, zygzakiem, po strzale padał, udając trafionego. Szczęśliwie dobiegł do zagajnika, gdzie się ukrył, a następnie pod osłoną nocy przedostał się do Zasmyk. Został żołnierzem samoobrony. Do Radowicz już nie wrócił. Upowcy postawili mamie to samo co i dziadkom żądanie: ojciec miał w ciągu trzech dni zgłosić się do upowskiego sztabu. W przeciwnym razie zastrzelą nas i spalą zabudowania.

  Chcieli wymordować

  Nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, co by się stało, gdyby ich żądanie zostało spełnione. Im chodziło przede wszystkim o wymordowanie w pierwszej kolejności mężczyzn zdolnych do posługiwania się bronią. Z dziećmi, kobietami i starcami nie mieliby już większych kłopotów. Ochłonąwszy z silnego wrażenia, zabraliśmy się z siostrą do obrządku inwentarza. Mama udała się do krewnych w polskiej kolonii, by dowiedzieć się, co robić dalej. Wróciła z informacją, że nocą był u nich goniec z Zasmyk. Polecił spakować najpotrzebniejsze rzeczy i mieć w pogotowiu wozy; na sygnał zebrać się w miejscu, które zostanie podane. W drodze do Zasmyk będzie nas osłaniał pododdział samoobrony. Do tego czasu należy mieć się na baczności, noce i ranki spędzać w ukryciu, powiadomić natychmiast samoobronę, gdyby we wsi pojawiło się więcej banderowców. Ze względu na deszczową pogodę, następne noce spędzaliśmy w schowku w stodole. We dnie krzątaliśmy się w trójkę przy zbiórce przestałych zbóż, zachowując środki ostrożności. Część domowego sprzętu zakopaliśmy o zmierzchu w ogrodzie.

  Lęk o życie

  Przygotowany do podróży wóz ustawiliśmy przed domem. O zmroku niepostrzeżenie szliśmy do schowka. Coraz bardziej dręczyła nas niepewność i lęk o nasze życie. Atmosfera stawała się już nie do zniesienia. Pragnęliśmy jak najprędzej uciec stąd. Tylko dziadkowie w dalszym ciągu nie chcieli słyszeć o opuszczeniu gospodarstwa. Nam radzili wyjechać jak najszybciej. Czekaliśmy więc na zbawczy sygnał i obiecaną obstawę. Dnia 25 sierpnia, późnym wieczorem, omawialiśmy w schowku szeptem nasz wyjazd, wsłuchując się jednocześnie w nocną ciszę, tajemniczą i groźną. We wsi szczekały psy, co oznaczało, że kręcą się tam jacyś przybysze. Tym razem, jak na złość, Łysek kręcił się koło naszej kryjówki skomląc. Późną nocą posnęliśmy, ale wkrótce obudziła mnie mama. Ktoś chodził po podwórzu. Rozległo się stukanie w okno. Łysek milczał, widocznie – pomyśleliśmy – pobiegł znowu do sąsiadów. Zacząłem dygotać jak w febrze. Przez szparę w ścianie stodoły było widać, że ktoś idzie w naszym kierunku. Zamarliśmy z mamą w bezruchu, nie budząc siostry. Liczyliśmy już na najgorsze.

  Opuściliśmy Radowicze

  Ale oto usłyszeliśmy radosne skomlenie Łyska i po chwili – znajomy głos Henia, najmłodszego brata mamy, który 13 lipca wymaszerował z oddziałem do Zasmyk. Lęk nasz nagle zmienił się w nieopisaną radość. Wygramoliliśmy się z kryjówki, obudziliśmy Danusię i uściskaliśmy serdecznie „Liska”, który przyszedł odwiedzić przede wszystkim swoich rodziców i namówić ich, by opuścili Radowicze. Ale dziadkowie trwali przy swoim. Powodem tej decyzji był nie tylko żal gospodarstwa, lęk przed głodem, poniewierką, lecz i choroba dziadzia – pogłębiający się ostatnio niedowład prawej ręki. Henio przekazał nam serdeczne słowa od ojca, który szczęśliwie dotarł do Zasmyk i myślał o nas z nadzieją na szczęśliwe tam spotkanie. Ale zaraz bardzo zasmuciła nas wiadomość, że upowcy zamordowali wiele osób z Radowicz, naszych dobrych znajomych, udających się do zasmyckiego kościoła i powracających stamtąd w niedzielę 22 sierpnia, a więc trzy dni temu. Ciał jeszcze nie znaleziono, ale nadzieja, że są żywi, była już znikoma. Z Radowicz nie dojechali do kościoła Adam Bartoszewski z żoną Weroniką, którzy chcieli odwiedzić syna Edwarda, będącego od kilku dni w samoobronie oraz sąsiadka Ludwika Daszkiewicz, która pojechała z nimi, by zobaczyć się z synem Henrykiem.

  Użądliła ją pszczoła

  Miała jechać z nimi i Danusia Kostrubiec, by odwiedzić ojca, który w samoobronie od kilku dni był rusznikarzem. W drodze do Bartoszewskich użądliła ją pszczoła. Z powodu opuchlizny policzka musiała zrezygnować z wyjazdu i uratowała się. Bartoszewscy- ze względu na zapowiadający się upał- zdecydowali się jechać przez Lityński Las, by nie przegrzewać koni, o które bardzo się troszczyli. I tam ich spotkała śmierć. Z kościoła tej niedzieli nie wrócili Stanisław i Aniela Malinowscy , rodzice sześciorga małych dzieci oraz ich sąsiedzi: Rozalia Kułkowska i Maria Kiełbasa z czternastoletnim synem Marianem, a także trzynastoletnia Ewa Młynek. Inni wadowiczanie, a wśród nich Bogumiłą Molenda , którzy w obie strony jechali przez Piórkowicze, wrócili pod wieczór szczęśliwie do domu. Wiadomość o śmierci znajomych bardzo nas zatrwożyła. Potwierdzała obawy, że drogi do Zasmyk , zwłaszcza ta przez Gruszówkę i Lityński Las, są już zamknięte i uciekający będą narażeni na śmiertelne niebezpieczeństwo. Późną nocą pożegnaliśmy się z Heniem z głęboką nadzieją, ze nasi partyzanci przyjdą nam na czas z pomocą. Dnia 26 sierpnia Ukrainiec Aleksander Hawryluk, sąsiad i przyjaciel dziadków, przekazał im w tajemnicy , że upowcy polecili miejscowym nazistom , by wzięli udział w najbliższych dniach w likwidacji ludności polskiej – mieli wspomóc w tej akcji specjalny oddział, którego już oczekiwano we wsi.

  „Kłym Sawur” nakazał wyrżnąć Polaków

  Wiadomość ta lotem błyskawicy obiegła polskie rodziny, pozostające jeszcze na swoich gospodarstwach. Od tej pory nikt z nas i sąsiadów nie wychodził w pole do pracy. Ludzie siedzieli w ukryciach, z których bacznie obserwowali najbliższy teren, wyczekując na sygnał do ucieczki, do którego byli już przygotowani. Jak się później dowiedzieliśmy, dowódca UPA na Wołyniu „Kłym Sawur” nakazał wyrżnięcie Polaków w powiecie kowelskim w dniach od 25 do 30 sierpnia. Choć nikt z nas nie zdawał sobie sprawy, to wszyscy mieliśmy duszę na ramieniu. Dorosłych zadręczała myśl, , by coś uczynić dla ratowania dzieci , a te z kolei zamartwiały się o swoich rodziców, braci, siostry, krewnych. Ale w tamtych warunkach prawie każdy pomysł był zawodny, oprócz oczywiście udanej ucieczki do bazy samoobrony lub większego miasta, gdzie stacjonował silniejszy niemiecki czy węgierski garnizon. Perspektywa zagłady obezwładniała mniej odpornych psychicznie, odbierała resztki sił fizycznych i psychicznych i nadziei, nieraz prowadziła do osobliwych pomysłów.

  Krzątała się w obejściu

  Niejedna z matek dużej gromadki dzieci, gdy utraciła nadzieję na przetrwanie, pomyła je i ubrała w czyste ubranka , a na pytanie jednego z nich, dlaczego tak robi, odpowiedziała, że na spotkanie z Panem Bogiem powinny odświętnie wyglądać. Mama krzątała się po obejściu, trzymając się za chore serce, co chwila przystając, by odpocząć powtarzała płacząc: „Boże, za co nas tak karzesz? – Ciężka choroba mamy, jej płacz potęgowały u mnie i u siostry beznadziejność i lęk. Staraliśmy się nie spuszczać mamy z oczu w obawie, że umrze i zostaniemy sami. 30 sierpnia przed południem, przybiegła do nas zadyszana babcia z wiadomością od Aleksandra, że do lasku wjechało kilka furmanek z upowcami. Część z nich poszła do wsi, by zwołać na południe jakieś zebranie, reszta śpi na wozach. Powiedziała również, że Aleksander obiecał ukryć dziadków w razie potrzeby na jakiś czas. Babcia z kolei zapewniła nas, że zaopiekują się naszym inwentarzem, dopóki będzie możliwe. Ponaglała mamę do wyjazdu, nawet gdyby nie było zbrojnej obstawy. Pożegnała się z nami serdecznie jak nigdy dotychczas. Za furtką odwróciła się do nas na moment i poszła w pośpiechu bez słowa. Wybuchnęliśmy płaczem. Noc z 30 na 31 sierpnia – ostatnią w Radowiczach – spędziliśmy w pobliskim, gęstym sosnowym młodniku, który kilka dni temu dał schronienie ojcu, gdzie Żyd Josek , mój starszy kolega, ukrywał się w ubiegłą surową zimę. Przeżył tylko dzięki temu, a ojciec dożywiał go w największej tajemnicy.

  Skryły się w mroku

  Teraz spotkał nas podobny los. O zmroku chyłkiem skradaliśmy się do zagajnika. Nagle na trakcie, przez który trzeba było przejść, dały się słyszeć odgłosy jadących wozów i głośne rozmowy. Jechało kilka furmanek z upowcami. Nie było czasu na ucieczkę. Pokładliśmy się w przydrożnym rowie, gdzie krzewy i zielsko dawały ukrycie. Jedna furmanka skręciła do naszych zabudowań. Po kilkunastu minutach odjechała, podążając za resztą. Gdy rozmowy ucichły i wozy skryły się w mroku, przebiegliśmy chyłkiem trakt, zagłębiając się w gęstym sosnowym młodniku. Wkrótce znaleźliśmy się na upatrzonym miejscu. Długo nie mogliśmy ochłonąć z wrażenia, dygocąc ze strachu. We wsi zaczęły ujadać gwałtownie psy. Wzmagał się trwożny niepokój, w powietrzu wisiało coś groźnego. Zaczęliśmy się modlić szeptem. Opatuleni kocami i przytuleni do siebie posnęliśmy wreszcie. Późną nocą obudziła nas gwałtowna nawałnica. Rozległy się ogłuszające grzmoty i lunął rzęsisty deszcz. Ale burza wkrótce przeszła, niebo zaiskrzyło się gwiazdami, pociągnęło wilgotnym chłodem. Mimo przemoczenia i chłodu, znowu posnęliśmy głębokim snem. Gdy obudziła nas mama, słońce było już nad lasem, wstawał piękny, słoneczny dzień. Ostrożnie wyszliśmy z zagajnika, skradając się weszliśmy na podwórze.

  Zrobiło mi się mdło

  Drzwi w domu były pootwierane, na podłodze walały się porozrzucane rzeczy, pakowane przez nas z dużym trudem. Widoczna byłą obecność intruzów. Na widok tego bezładu zdjął mnie dławiący strach, nogi uginały się jak z waty. Na myśl, że mogliśmy leżeć już tutaj martwi, zrobiło mi się mdło. Wydawało się, że wiatr niesie skądś odór padliny. Podszedłem do siedzącej bezradnie na podwórzu mamy i krzyknąłem rozpaczliwie: – Uciekajmy, bo nas zabiją! – Mama wstała trzymając się za serce i powiedziała jakimś dziwnym głosem: – Uciekamy! Niech się dzieje już, co chce. Zawiadomię tylko dziadków. – I resztkami sił pobiegła do nich. W wielkim pośpiechu zebraliśmy z siostrą porozrzucane rzeczy, pakując je do worka. Kawałkiem czerstwego chleba zaspokoiliśmy poranny głód. Czekając na mamę poczułem jakiś gorzki żal wszystkiego wokół: domu, sadu, pól i błękitnego nieba. Mama szybko wróciła resztkami sił, łapiąc powietrze, okropnie zdyszana powiedziała: – Uciekajmy! Zaprzęgaj! Przyjechali, będą mordować! Aleksander powiedział dziadkowi, że jutro, albo nawet dzisiaj będą nas zabijać. – Blednąc, osunęła się na ławkę przed domem. Chwycił ją silny atak dusznicy. Rzuciłem się do stajni, wyprowadziłem klacz i z trudem narzuciłem jej uprząż, a na wóz włożyłem kilka snopków owsa, a następnie worki z rzeczami i mąką. Wypuściłem krowy z obory, które poszły na polanę. Łyska spuściłem z łańcucha i pogroziłem, by zgodnie z życzeniem mamy pozostał na podwórzu.

  Pozostał tylko Łysek

  Łysek posłuchał, jak nigdy, usiadł pośrodku podwórza i z niepokojem przyglądał się, jak ruszyliśmy w drogę. Z pobliskiego wzniesienia spojrzałem na podwórze. Było widoczne jak na dłoni. Pośrodku siedział Łysek i patrzył w naszą stronę. Zrobiło mi się go okropnie żal i poprosiłem mamę, byśmy go zabrali. Ale mama nie wyraziła zgody licząc, ze wkrótce wrócimy, a przez ten czas będzie się nim opiekować babcia. Widok opuszczanego podwórza z Łyskiem utkwił mi na zawsze w pamięci. Gdy o nim wspominam, wzruszenie ściska mi gardło.

  Cdn.

  Marek A. Koprowski

  Polubienie

 7. http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,ii-wojna-swiatowa?zobacz%2Founowski-szlagier


  Oddział UPA, fot. panzer-travelandhistory.blogspot.com

  Ounowski szlagier

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 31 marca 2014 o godz. 20:08:46

  Pod koniec czerwca upowcy bestialsko wymordowali jedną z rodzin Daszkiewiczów: ojca Jana, jego żonę Paulinę oraz dwie córki – Helenę z 9-miesięcznym dzieckiem i Leokadię, którą zakłuli widłami w stajni pod żłobem, gdzie się schowała. Pięcioletni synek Heleny, Stefan, skrył się pod szafą i ocalał; znaleziono go następnego dnia płaczącego przy zwłokach matki.

  – W 1942 r. na Wołyniu Niemcy zaczęli mordować Żydów – wspomina Feliks Budzisz. – Wszyscy Żydzi zostali spędzeni do gett, a następnie wymordowani. Zginęli też nasi znajomi z turzyskiego getta. Syn Brunsteina, turzyskiego kupca, prowadzony w kolumnie na stracenie, wyrwał esesmanowi pistolet maszynowy , ale nie umiał się nim posłużyć i został skoszony serią innego konwojenta. Niektórym Żydom, nawet całym rodzinom , udało się wówczas uniknąć śmierci w zbiorowej masakrze, ale nie na długo. Wyłapywali ich ukraińscy policjanci i poddawali często najokrutniejszym torturom, by wydobyć rzekomo ukryte przez nich kosztowności. Pewnej grudniowej nocy Łysek zaczął gwałtownie ujadać. Podbiegliśmy wszyscy do okien, wygaszając lampę. W księżycowej poświacie widać było dorosłych i dzieci, przebiegających przez pole w kierunku lasu.

  Stukanie do drzwi

  – Byli to bez wątpienia Żydzi, ludzie – widma. Po północy spadł śnieg i na szczęście zakrył ich ślady. Na początku stycznia 1943 r. w mroźny i śnieżny wieczór rozległo się stukanie do drzwi. Byłem w domu tylko z siostrą, rodzice wybrali się do sąsiadów. Łysek rzucił się do drzwi, zajadle ujadając. Rozjaśniłem karbidówkę. Łyska zamknąłem w komórce i zapytałem, kto się dobija. Usłyszałem moje imię i błagalną prośbę, by otworzyć. Po chwili wahania odsunąłem ciężką zasuwę. W drzwiach ukazało się widmo w łachmanach i szronie. – Poznajesz mnie? Jestem Josek – powiedział szeptem stał przede mną mój starszy szkolny kolega – Żyd, któremu schutzmani zabili matkę i siostrę, Chajkę i Rywkę, gwałcąc je przedtem. – Chcę jeść – powiedział szeptem. – Nikt mnie nie widział. Na dworze zadymka. Nie bój się. – Dałem mu bochenek chleba połeć słoniny i butelkę bimbru; Josek podziękował i pośpiesznie wyszedł. Przykręciłem karbidówkę i pobiegłem do okna, by zobaczyć, w którym kierunku poszedł, ale nocna zamieć ograniczą widoczność. Po powrocie rodziców zaraz z przejęciem powiedziałem o niezwykłej wizycie, na co ojciec zmarszczył brwi, położył palec do ust i cicho powiedział: Nikomu ani słowa! Dopiero po powrocie z obozu koncentracyjnego, już po wojnie, wyjawił tajemnicę, że przez całą tamtą zimę dokarmiał Joska nie mówiąc o tym nawet mamie.

  Josek przetrwał zimę

  – Dzięki ojcu Josek przetrwał surową zimę, zawieje, siarczyste mrozy w jamnikowatym szałasie – budzie, misternie skonstruowanym z leszczynowych kabłąków i igliwia w pobliskim gęstym, sosnowym młodniku, a częściowo i w naszej stodole. Zimą z 1942 na 1943 rok zacząłem też pomagać ojcu w zarabianiu na utrzymanie rodziny. Jeździliśmy na nielegalny handel do Kowla odległego w prostej linii 20 km. Woziliśmy tam żywność, głównie masło, słoninę, mięso, skupowane od miejscowej ludności, wymieniając je na odzież, sacharynę, karbid, okucia do stolarki i wiele innych rzeczy. Przez Kowel jechaliśmy ulicą Monopolową i Warszawską, a następnie skręcaliśmy w jakąś małą uliczkę koło dworca kolejowego, gdzie mieszkali nasi kontrahenci – rodziny kolejarskie. Taki handel był bardzo niebezpieczny, gdyż groziły za niego surowe okupacyjne wyroki, a w najlepszym razie konfiskata towaru. Pewnego razu tej zimy napędził nam panicznego strachu szef niemieckiej żandarmerii w Kowlu – Fritz Manthei, postrach miasta i okolic, znany z tego, że bez powodu strzelał do ludzi na ulicy. Ostrzegła nas przed nim znajoma ojca, dzięki czemu zjechaliśmy w ostatniej chwili z Monopolowej i skryliśmy się z zaprzęgiem za zabudowaniami.

  Listy Makuszyńskiego

  – Moment później kat Kowla przejechał obok na motocyklu, a po chwili wracał rozglądając się, ale nas nie zauważył. odczekawszy trochę ruszyliśmy galopem w kierunku lasu zadybskiego. Przy następnych wyjazdach do Kowla mieliśmy się na baczności, by nie natknąć się na Manthei’a. Dodam, że ten kat Kowla wraz ze swoim przełożonym , Erichem Kassnerem, gebietskomisarzem, za liczne zbrodnie został skazany w 1966 r. na dożywotnie wiezienie przez Sąd Okręgowy w Oldenburgu. Ofiarą Kassnera padł m.in. w 1943 r. Jerzy Sobieski, uczeń gimnazjum , wykazujący się dużymi zdolnościami poetyckimi, co miał stwierdzić w jednym z listów Kornel Makuszyński. Zbiorek jego wierszy wydała w 1993 r. dr Halina Grabowska-Sobyra, jego była sympatia zamieszkała po wojnie w Gdańsku. Podczas ostatniej naszej eskapady do Kowla siedziałem długo na saniach zmarznięty i wygłodniały, podczas gdy ojciec załatwiał interesy. Wrócił pod wieczór w wyjątkowo dobrym humorze, uradowany powiedział, że Niemcy pod Stalingradem ponieśli sromotną klęskę. Chodzą po Kowlu markotni, a niektórzy po pijanemu mówią wprost, że Hitler kaput. Obchodzą żałobę po zniszczonej wielkiej armii. Niedługo Sowieci będą u nas. Wyraziłem swoją obawę, że gdy przyjdą, to wywiozą nas na Sybir.

  Klacz biegła żwawo

  – Ojciec mnie uspokoił, że to już nie nastąpi, bo w Związku Radzieckim jest polska armia, która do tego nie dopuści. Miał na myśli korpus gen. Władysława Andersa nie wiedząc, że tego wojska tam już nie było. Z Kowla wyjechaliśmy niebezpiecznie późno, ale za to w dobrych humorach. Klacz biegła żwawo, sanie biegły po śnieżnej drodze. Księżyc wyjrzał znad zadybskiego lasu, oświetlając drogę, zaśnieżone pola, łąki i przycupniętą w śniegu wieś Haruszę. Po drugiej stronie majaczyły zabudowania wsi Tahaczyn. W pewnym momencie klacz puściła się w pełny galop. Ojciec uchwycił mocno lejce i batem wskazał mi na łąkę, po której w odległości kilkudziesięciu metrów pędziły za nami dwa basiory, dobrze widoczne w poświacie księżyca. Pogodny nastrój prysł nagle, obleciał mnie niemęski strach, ale niemili „satelici” pozostali w tyle. Ojciec wyjaśnił, że mogły to być wilki wypłoszone przez partyzantów z podkowelskich lasów albo po prostu zdziczałe psy, których wówczas nie brakowało. W Klusku przywitały nas sfory kundli, zawzięcie ujadając. Wieś już spała z braku oświetlenia – handel naftą był surowo zakazany, karbid za drogi i trudno dostępny, łuczywo dymiło i piekło w oczy. Wieś ta dwa lata temu poniosła duże straty w ludziach. Do domu przyjechaliśmy późnym wieczorem. Na spotkanie wybiegł nam Łysek, głośno szczekając i skomląc. Ludność polska Wołynia mimo dotkliwych krzywd, jakich doznała od władzy sowieckiej w latach 1939-41, traktowała teraz Armię Czerwoną jako swego alianta, walczącego ze śmiertelnym wrogiem narodu polskiego, jakim był hitleryzm i jego sojusznik- ukraiński nazizm.

  Masowy mord

  – Zwycięstwo pod Stalingradem było pewnym sensie i naszym zwycięstwem. Jednak mimo dużego strategicznego i politycznego znaczenia, nie oddaliło od ludności polskiej Kresów Południowo-Wschodnich śmiertelnego niebezpieczeństwa, nie zapobiegło największej tragedii, jaka kiedykolwiek Polaków tam spotkała. Na początku 1943 r. Polacy mieszkający na Wołyniu zaczęli zdawać sobie sprawę, że zawisło nad nimi niebezpieczeństwo. Na początku lutego wstrząsnęła nami wiadomość, przywieziona przez kolejarzy, o masowym mordzie ponad 170 osób polskiego pochodzenia, dokonanym 9 lutego przez UPA we wsi Parośle w powiecie sarneńskim. Dokładniej o tej zbrodni dowiedziałem się kilkadziesiąt lat później z literatury. Oprawcy pastwili się nad ofiarami, zadając im najokrutniejsze tortury. Niemowlęta były przybijane do stołów nożami kuchennymi , kilku mężczyzn zostało obdartych ze skóry , niektórym powyrywano żyły od pachwiny do stóp, kobiety były nie tylko gwałcone, lecz wiele z nich miało poobcinane piersi. Wielu ofiarom poobcinano uszy, nosy, wargi, głowy, wykłuto oczy. Mord wywołał głęboki wstrząs wśród ludności polskiej , a wieść o nim rozniosła się po Wołyniu, przekazywana ze zgrozą z ust do ust. W Radowiczach pierwsi Polacy zostali zamordowani w nocy z 10 na 11 kwietnia 1943 r. Ukraińscy zbrodniarze zabili Marcelego Leśniewskiego i jego dwóch dorosłych synów: Eugeniusza i Antoniego, członków miejscowej konspiracji.

  Niemcy aresztowali ojca i braci

  Bandyci w niemieckich mundurach otoczyli w nocy dom, przeprowadzili rewizję i w języku niemieckim poinformowali domowników i aresztowanych, że dostarczą aresztowanych do niemieckich władz w Kowlu. Córka Leśniewskiego Antonina o świcie powiadomiła sąsiadów Rakowskich, że Niemcy aresztowali ojca i braci. Natychmiast ile pary w koniach pojechała z Wacławem Rakowskim do Kowla, ale w żandarmerii o niczym nie wiedzieli. Tymczasem już rano sąsiedzi znaleźli ciała synów, ledwo przyprószone ziemią na naszym polu na kolonii Żuków, odległej o jakieś dwa kilometry od miejsca zamieszkania Leśniewskich. Zwłoki ojca z roztrzaskaną głową leżały sto metrów dalej, co by wskazywało, że usiłował uciec, osłaniany zapewne przez synów. Jeden z nich miał mieć pistolet i na pewno użył go w desperackiej walce z bandytami. Pogrzeb był bardzo liczny mimo, że Ukraińcy przebąkiwali o zmasakrowaniu żałobników. Rodzina podejrzewała o inspirację morderstwa Teodora Szabaturę, komendanta policji ukraińskiej w Kowlu, zbiegłego już z całym batalionem schutzmanów do UPA. Szabatura, absolwent hitlerowskiej szkoły policyjnej w Trawnikach koło Lublina, był przed wojną gajowym w majątku Krasne koło Rejowca. Z morderstwem Leśniewskich zbiegła się wiadomość o zamordowaniu ośmiu Polaków w niedalekim polskim Osieczniku.

  Planowa eksterminacja

  Była to planowa akcja eksterminacyjna, obejmująca najpierw mężczyzn w sile wieku, którzy dla ratowania swoich rodzin chwyciliby bez wątpienia za broń, jak to czynili inni na całych Kresach Południowo-Wschodnich. W połowie maja pod Kluskiem został schwytany przez upowców i zaginął bez wieści Kazimierz Daszkiewicz z Radowicz, łącznik miejscowej konspiracji akowskiej. Penetrowane przez upowców drogi stały się niebezpieczne dla ludności polskiej, która, nie tylko w naszej wsi, przestała oddalać się poza najbliższy teren, rezygnując z wyjazdów do kościoła w Turzysku i majowych nabożeństw. Pani Tokarska zawiesiła komplety, na które uczęszczało wiele polskich dzieci. Pod koniec czerwca upowcy bestialsko wymordowali jedną z rodzin Daszkiewiczów: ojca Jana, jego żonę Paulinę oraz dwie córki – Helenę z 9-miesięcznym dzieckiem i Leokadię, którą zakłuli widłami w stajni pod żłobem, gdzie się schowała. Pięcioletni synek Heleny, Stefan, skrył się pod szafą i ocalał; znaleziono go następnego dnia płaczącego przy zwłokach matki.

  Pomoc Ukraińców

  Kilka dni po tym morderstwie syna Jana, Stefan, został schwytany przez upowców i dotkliwie poraniony, ale przy pomocy życzliwych Ukraińców zdołał się uratować. Adam Daszkiewicz (z innej rodziny – matka Ukrainka) został zakopany przez upowców po szyję w ziemi, bo nie chciał przystąpić do UPA i mordować Polaków; cudem został uratowany. Szeroko rozkrzewiony ród Daszkiewiczów, osiadły tutaj przed wiekami z nadania Michała Korybuta Wiśniowieckiego teraz, jak nigdy dotychczas poniósł liczne i bolesne ofiary w ludziach i majątku ze strony UPA. Jak na całym Wołyniu, również w Radowiczach miejscowi ounowcy podporządkowali sobie propagandą i terrorem miejscową ludność ukraińską, zwłaszcza młodzież, przygotowując ją do krwawej rozprawy z Polakami. Już od początku czerwca 1943 r. coraz częściej we wsi rozlegał się ounowski szlagier „Smert, smert, Lacham smert!”, śpiewany przez miejscowych osiłków, niedawno jeszcze komsomolców i ich galicyjskich, nazistowskich inspiratorów, przygotowujących się do ludobójczego procederu. Przy wtórze takich zbójeckich pieśni, w czerwcu tamtego roku, również w Radowiczach z inicjatywy ounowców usypano na wzniesieniu wyniosły kopiec i ustawiono na nim wysoki, prawosławny krzyż, przybrany sino- żółtymi barwami i tryzubem. Był to symbol szowinistycznej Ukrainy, a dla sterroryzowanej ludności polskiej – złowieszczy znak tragedii, która nieuchronnie zbliżała się do polskich skupisk i w kowelskim powiecie.

  Cdn.

  Marek A. Koprowski

  Polubienie

 8. http://prostozmostu.net/news/ukraina-powstaje-projekt-uznania-polskiej-okupacji-chelma-i-przemysla

  Ukraina: powstaje projekt uznania polskiej okupacji Chełma, Przemyśla i Rzeszowa!

  26 lipca 2016 16:23

  Prawnik Aleksiej Kuriennoj, przedstawiciel ukraińskiej nacjonalistycznej partii Svoboda, jednego z czołowych filarów Majdanu oświadczył, że rozpoczyna prace nad projektem ustawy, która przewiduje uznanie tzw. Zakerzonia za terytorium etnicznie ukraińskie i okupowane przez Polskę.

  Kuriennoj oświadczył, że po zakończeniu prac projekt zostanie wniesiony pod obrady ukraińskiego parlamentu – Rady Najwyższej. Jeśli zostanie przyjęty, będzie stanowił podstawę do żądanie przez Kijów zwrotu tych przygranicznych terenów. Zakerzonie obejmuje ziemie od Białej Podlaskiej, przez okolice Chełma, Hrubieszowa, Przemyśla, aż po Bieszczady.

  Projekt zakłada też uznanie deportacji Ukraińców z tych terenów jako zbrodnię przeciwko ludzkości.

  Źródło: novorossia.today.pl

  DZ

  Polubienie


 9. fot. wPolityce.pl/M. Czutko

  Nowy prezes IPN o sprawie „Bolka”, Jedwabnego i… ekstradycji Stefana Michnika: „O sprawiedliwość muszą walczyć różne instytucje wolnej Polski”

  Jest oczywiste, że każda osoba, która popełniła zbrodnie, także te, które określamy sądowymi, powinna za nie odpowiedzieć. To jest element porządku prawnego demokratycznego państwa — powiedział w rozmowie z „Gazetą Polska” dr Jarosław Szarek, nowy prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

  Dr Szarek ocenił postać Lecha Wałęsy w kontekście jego współpracy z komunistyczną bezpieką. Stwierdził, że były przywódca Solidarności w latach 80. był symbolem walki o wolność, ale po 1989 r. całkowicie ten symbol zniszczył.

  Solidarność była ruchem, który upominał się o wolność i godność każdego człowieka, Lech Wałęsa pisze do swoich kolegów stoczniowców: „Ty przez całe życie nie zarobisz więcej niż moja jedna godzina wystąpienia” — komentuje dr Szarek.

  Dodał, że nikt nie kwestionuje współpracy agenturalnej Wałęsy, a jego postawa jest zaprzeczeniem ruchu z sierpnia 1980 r.

  Głównym fundamentem tamtego zrywu nie były kwestie ekonomiczne, lecz przywrócenie ładu moralnego, takich wartości jak wolność, godność, prawda i uczciwość — powiedział.

  W rozmowie przypomniana została sprawa Jedwabnego i słów, jakie wypowiedział prezes IPN. Stwierdził, że za zbrodnie na terenie okupowanym odpowiada okupant. Zadano mu pytanie, czy w takim razie nie relatywizuje to odpowiedzialności ludności okupowanej, co można łatwo wykorzystać przy ludobójstwie na Wołyniu.

  Dr Szarek odpowiedział, że odpowiedzialność okupanta nie wyklucza odpowiedzialności indywidualnej za zbrodnię.

  Tymczasem zbrodni na Wołyniu dokonała zorganizowana formacja zbrojna – UPA przyznawała się do tej akcji, wydawała odezwy, pozostawiła dokumenty, decyzje i polany eksterminacji. Nie ma wątpliwości, że była to zbrodnia zamierzona, wykonana przez wojsko, na rozkaz polityków — ocenił prezes IPN.

  Na koniec poruszono temat możliwości ekstradycji Stefana Michnika, sędziego stalinowskiego oraz ścigania innych „bestii” aparatu komunistycznego.

  Dr Szarek odparł, że wszyscy zbrodniarze, w tym sądowi, powinni zostać osądzeni, ale dodał, że jest to już kwestia prokuratury.

  Jest oczywiste, że każda osoba, która popełniła zbrodnie, także te, które określamy sądowymi, powinna za nie odpowiedzieć. To jest element porządku prawnego demokratycznego państwa — powiedział.

  O sprawiedliwość muszą walczyć różne instytucje wolnej Polski — zaznaczył nowy prezes IPN.

  ak/Gazeta Polska

  az 83.28.129.*za godzinę Ten Szarek dostarczy nam licznych bardzo rozrywkowych doznań. Już niepotrzebna Hejke wyciągająca teczki przez łóżko. Kabaretowiec Szarek wystąpi solo.

  wolna 95.160.154.*za godzinę dość tych kłamstw, oszustw, ŚWIŃSTW ROBIONYCH NASZEMU KRAJOWI, won SWOŁOCZ ŻYDOKOMUSZA!

  Polubienie

 10. http://www.zelaznalogika.net/nowi-faszysci-europy-festiwal-bluzgow-wyborczej/

  Nowi Faszyści Europy – festiwal bluzgów Wyborczej

  Lipiec 25, 2016 | by demos
  Nowi Faszyści Europy – festiwal bluzgów Wyborczej

  Miałem mieć spokojny wieczór, ale nie wyszło, oczom moim ukazał się przedrukowany artykuł autorstwa Chrisa Hedgesa, laureata Pulitzera, byłego reportera New York Timesa.

  Tytuł nie pozostawia złudzeń – Nowi Faszyści Europy – poparty jest zdjeciem z Sejmu i stwierdzeniem, że rząd Polski promuje ideologię neofaszystowską.

  Autor już na wstępie informuje, że relacjonuje to co mu przekazali panowie Jarosław Kurski (pierwszy zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej) i Piotr Stasiński (zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej).

  Na samym dole wpisu wrzucam link do całości po angielsku.
  Pozwólcie Państwo, że omówię to co przeczytałem, bo niżej Wyborcza już chyba nie może upaść.

  Potencjalny zagraniczny widz nie ma pojęcia o Polsce, nie interesuje go sprawa TK a tym bardziej jakieś dwa nieznane nazwiska jakichś dziennikarzy. Dlatego treść przedstawia mu ktoś kogo też nie zna, ale jest swój i ma tego Pulitzera więc sprawa musi być ważna.

  Już na samym początku nie ma miejsca na wątpliwości – Panowie Kurski i Stasiński są ucieleśnieniem dawnej lepszej Polski, tej z Solidarnością. To oni latami walczyli z komunizmem, a potem założyli Gazetę Wyborczą – jedną z najbardziej opiniotwórczych gazet w Polsce. Co wymieniają jako najważniejsze osiągnięcie gazety w następnym zdaniu? – wprowadzenie do debaty publicznej historyków takich jak Jan  Gross, który bohatersko skonfrontował nas z naszym udziałem w eksterminacji prawie 3 milionów polskich Zydów”

  Tak, proszę Państwa, artykuł zatytułowany nowi faszyści Europy i już w pierwszym akapicie panowie Kurski i Stasiński przekazują zagranicznemu odbiorcy ustami laureata Pulitzera, że te 3 miliony Żydów to nasza skomplikowana historia.

  ” They helped usher in a period of democracy and open debate, one that included cultural space for historians such as Jan Gross, a Polish-born American who courageously confronted the taboo topic of Polish complicity in the Nazi extermination of nearly all of Poland’s 3 million Jews. ”

  Tak przygotowany czytelnik w drugim akapicie dowiaduje sie, że Polską zawładnął neoliberalizm, legiony bezrobotnych i zbyt nisko opłacanych Polaków zostało pozostawionych samym sobie, 2 miliony młodych wyjechało z kraju. Rządowe programy oszczędnościowe zdewastowały instytucje kulturalne, szkoły publiczne, sztukę i publiczne media. W końcu ta spirala sprawiła, że w październiku 2015 roku do władzy doszli nacjonaliści i demagodzy z prawicowej (w domyśle skrajnie) partii PIS. Nie ma w Sejmie lewicy.

  Autorzy nie nie zawracali sobie głowy by wskazać kto jest winny bezrobociu i wyjazdu tych Polaków z kraju, więc czytelnik najprawdopodobniej z artykułu wyczytał tyle, że to ten faszystowski kraj z nagłówka, co w pierwszym akapicie współuczestniczył w eksterminacji Żydów jest teraz rządzony przez partię, przez którą jest bezrobocie i emigracja. Dają radę panowie, co? To lećmy dalej.

  PIS szybko wycofywuje prawa konstytucyjne. Blokuje opozycję w publicznych mediach, a zwłaszcza Komitet Obrony Demokracji, który organizuje protesty. PIS bezwstydnie używa mediów publicznych i szkół aby szerzyć nacjonalistyczną propagandę. W mediach publicznych z których zwolniono ponad 100 dziennikarzy przekręcono wypowiedź Baraka Obamy nt zamachu na władzę sądowniczą. I znów na koniec najważniejsze – partia rządząca skasowała prenumeraty Wyborczej w urzędach i naciska na dystrybutorów o niewystawianie Wyborczej na witryny.

  Faszyści, współwinni zagłady polskich Żydów, zniszczyli Polskę, zawładnęli mediami, indoktrynują młodzież i nie kupują Wyborczej.

  „Nie ma już debaty parlamentarnej, opowiadają mi Stasiński i Kurski kiedy spotkałem się z nimi w redakcji Wyborczej w Warszawie” – mamy już chyba pewność czyje słowa przekazuje zagranicznym czytelnikom Pan Pulitzer.

  System parlamentarny nie funkcjonuje. Trybunał Konstutycyjny jest sparaliżowany. Nie da się wpływać na nowe prawa ustanowione przez Sejm. Rząd ma opublikować wyrok a nie publikuje. To jest bardzo niebezpieczny czas. Kurski dodaje, że krajem rządzi niekonstytucyjny system, a ten legalny jest w opozycji.

  I jest, doczekaliśmy się – pojawia się szatan wcielony – ten co tym wszystkim zarządza – Jarosław Kaczyński. Premier Polski i Prezydent Polski to jego marionetki. Ma obsesje, jest nazywany naczelnikiem. Mściwy. To co powie jest prawem.

  Ale nie jest jedyny problem Polski. Europa pogrąża się w faszyźmie. Orban zniszczył demokrację na Węgrzech. Grupy neofaszystowskie wzmacniają się we Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Danii, Szwecji i Grecji.

  Ksenofobia, rasizm, islamofobia i homofobia i demonizowanie uchodźców. W Polsce powstało 11 agencji wywiadowczych, które identyfikują się z przeraząjącym nowym nacjonalizmem związanym z prawicowym katolicyzmem. Szerzą mowę nienawiści i twierdzą że są prawdziwymi patriotami. Wspomnieć należy o tym, że powstała uzbrojona 30 tysięczna bojówka oddana partii rządzącej.

  Wdech wydech, oni to naprawdę napisali…

  „Poland has established 11 intelligence agencies—to crush dissent. They seek their identity in a terrifying new nationalism, often, as in Poland, coupled with a right-wing Catholicism. They preach hatred of the outsider and glorification of obedient and “true” patriots. This lurch to the right will be augmented in Poland later this year with the establishment of an armed militia of more than 30,000 whose loyalty, it seems certain, will be to the ruling party.”

  Jeśli jesteś Polakiem powinieneś być Katolikiem. Ja nie jestem Katolikiem więc dla niektórych nie jestem Polakiem” – powiedział Stasiński.

  Polska, Węgry, Słowacja i Czechy odrzuciły unijne wezwanie do przyjęcia uchodźców. Autorytet Gross mówi, że to jest pokłosie przedwojennego antysemityzmu i uchodźców przedstawia się w złym świetle. Gross przypomina, że Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców, zły PIS wytoczył mu za to nawet proces. PIS używa populistycznej retoryki, która w końcówce lat 30tych doprowadziła do wojny.
  Lecą Panowie Kurski i Stasiński bez trzymanki.

  Pan Pulitzer w Warszawie poza spotkaniem z Kurskim i Stasińskim odwiedził też Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum ma za zadanie napisać od nowa historię Polski. Muzeum powstało częsciowo jako reakcja na książkę Grossa o Jedwabnym.  Tutaj następuje treściwa opowieść jak Polacy sami zabili setki Żydów. W muzum nie ma nic o polskich zbrodniach antysemickich.

  Prawda o polskiej historii została pogrzebana wraz dojściem do władzy prawicowego populizmu. Nie pomaga katolicyzm, tradycyjnie sfiksowany na punkcie Żydów. Przykład – Lech Wałęsa w swojej kampanii w 1991 nazwał Mazowieckiego Żydem. Kiedy Mazowiecki przedstawił dokumenty chrztów aż do XVI wieku Polacy pytali: a co wcześniej? Pierwsze pytanie jakie zadał przyszły prezydent w kampanii 2015 roku dotyczyło Jedwabnego.

  Mit nacjonalizmu jest atrakcyjny dla Polaków. Wykorzystywany jest przez faszystów aby skompensować braki adaptacyjne. W KODzie nie ma młodych, młodzi są nacjonalistami. To wszystko przez wychowanie a prawicowy populizm nie bierze jeńców, oprócz Jedwabnego zaprzecza się też udziałowi Polaków w mordzie Żydów w Kielcach. Antysemityzm w Polsce, chodziaż go nie widać to jest, wierzcie bo tak powiedziała Pulitzerowi antropolożka Elzbieta Janicka.

  Artykuł konczy się dwoma akapitami z których można wynieść wniosek że Polska jest krajem zdominowanym przez krzyże, są wszędzie, na ulicach, w Sejmie, nawet w Gettcie Żydowskim. Kościół się panoszy.

  JEŚLI TO NIE JEST OPLUWANIE POLSKI ZA GRANICĄ TO CO TO JEST?

  link do źródła

  http://wpolityce.pl/polityka/302314-a-jednak-wstyd-tuzy-z-czerskiej-tlumacza-sie-z-wywiadu-dla-prokremlowskiego-dziennikarza-nie-wiedzielismy-z-kim-rozmawiamy

  http://wpolityce.pl/polityka/302313-gazeta-wyborcza-today-chcieli-jak-najlepiej-ale-wyszlo-jak-zawsze

  http://wpolityce.pl/polityka/302274-romaszewska-o-skandalicznym-tekscie-przedrukowanym-w-gw-mamy-do-czynienia-z-niewiarygodnym-nagromadzeniem-klamstw-nasz-wywiad

  http://wpolityce.pl/swiat/302160-to-przekracza-wszelkie-granice-dziennikarz-proputinowskiej-telewizji-nazywa-polski-rzad-nowymi-faszystami-informatorami-tuzy-z-czerskiej

  http://wpolityce.pl/polityka/302273-beata-szydlo-komentuje-publikacje-chrisa-hedgesa-to-jest-artykul-zbudowany-na-oczywistych-oszczerstwach-i-klamstwach

  http://wpolityce.pl/polityka/302301-zarty-sie-skonczyly-zaczal-byc-realizowany-scenariusz-wojny-hybrydowej-przeciwko-polsce

  http://wpolityce.pl/polityka/301895-pluzanski-w-se-mam-nadzieje-ze-wladze-rp-nie-ulegna-a-nawet-dadza-odpor-tej-miedzynarodowej-nowej-nagonce

  http://wpolityce.pl/polityka/302356-patryk-jaki-za-kazdym-razem-kiedy-elity-magdalenkowo-okraglostolowe-sa-odsuwane-od-pieniedzy-to-krzycza-o-zamachu-na-demokracje

  Polubienie

 11. http://www.pch24.pl/historia-wedlug-owsiaka—niemcy-nie-brali-udzialu-w-mordzie-w-jedwabnem-hjnpws,44906,i.html


  fot. Adam Chelstowski / FORUM

  Historia według Owsiaka – Niemcy nie brali udziału w mordzie w Jedwabnem

  Data publikacji: 2016-07-26 09:00 Data aktualizacji: 2016-07-26 09:06:00

  Historia według Owsiaka – Niemcy nie brali udziału w mordzie w Jedwabnem

  Temat wątpliwości wokół Jedwabnego bez wątpienia irytuje szefa WOŚP. Do tego stopnia, że w wywiadzie udzielonym „Wyborczej” nie obyło się bez grubszego słowa.

  „Padają pewne komunikaty, których słucham i mówię: Nie wierzę, nie wierzę, że ja to słyszę” – stwierdził tajemniczo Jerzy Owsiak w rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską i Angelika Swobodą. Poproszony o sprecyzowanie stwierdził:

  – Że Niemcy brali udział w mordzie w Jedwabnem. No, kur… mać, historia! Nawet Lech Kaczyński tę historię tak, a nie inaczej nazwał. I jeszcze dzieje się to za sprawą przyszłego szefa IPN i minister edukacji narodowej. Ta radykalizacja przypomina mi PRL. Wtedy, cokolwiek byś nie powiedziała, ludzie i tak dopisywali swoje.

  Co jeszcze irytuje szefa WOŚP?

  Najbardziej mnie wkurza, że my, Polacy, mamy przeogromny problem z patriotyzmem. I on jest moim zdaniem nie do rozwiązania. Chociażby wspomniane już Jedwabne jest tego najlepszym przykładem. Znowu się będziemy brali za łby, a to przecież jest fakt historyczny.

  Jak podkreśla „dlatego gdy usłyszałem o Jedwabnem, byłem zdumiony, że ktoś idzie w taką uliczkę. Już prawie nie oglądam publicznej telewizji, także przez to”.

  Źródło: weekend.gazeta.pl

  RudyHarry
  Wg.prawa międzynarodowego za zbrodnie na terenie okupowanym odpowiada okupant.SS-man złapany na rabunku mienia żydowskiego był karany śmiercią.Polacy w Jedwabnem zrobili co im kazano.

  sarin
  On wie bo wtedy realizował silk-przystanek i wszystko widział

  szumowina
  Liczący sobie 115 wiosen Owsiak był naocznym świadkiem wydarzeń w Jedwabnem,stąd wszystko najlepiej wie.To wybitny historyk,więc skoro taki wielkie,a nawet olbrzymi autorytet, mówi,ze mordowali Polacy, to znaczy,ze nie mordowali Niemcy.Niech żyje Owsiak, człowiek znacznie wiarygodniejszy niz Grosssbaum.

  Marjan
  Już on dobrze wie jak było za komuny, bieda z nędzą zwłaszcza jako syn oficera milicji cierpiał strasznie. Teraz jak widać para się historią współczesną a jedynym pewnym źródłem jest niejaki Gross, który jako poparcie swojej teorii podał senne wizje. Amen. Przyklepane co w książce napisane.

  wolny Polak
  Oczywiście, że Niemcy nie brali udziału w mordzie w Jedwabnem! Żydów mordowała bliżej nie określona i nieznana nacja nazistów, która wybrała Hitlera na wodza swego narodu mówiąca niemieckim językiem, nieznanym w Europie po dziś dzień! Ta nieznana nacja spowodowała śmierć w wyniku wywołanej wojny, bagatela jakieś 60 milionów obywateli!

  Sylwester
  Owsiak tak jak Gross z historią ma mało wspólnego lub nic niewiedza tych panów jaką publicznie wygłaszają pokazuje ich niewiedzę albo celowe działanie. tereny Polski w czasie 2 wojny światowej były pod okupacją Niemiec, to jest fakt nie zaprzeczalny, pod okupację Niemiec które wywołały tą wojnę, to Niemcy są odpowiedzialni za tę zbrodnię, za zbrodnię którą trzeba dokładnie zbadać aby historia poznała prawdziewe jej oblicze.

  mucha
  a ja nie słucham jego opinii także przez to i wiele innych ….

  Polubienie

 12. http://wrealu24.pl/index.php/lifestyle/1129-paranoja-fanpage-o-tematyce-rowerowej-zbanowany-za-zbyt-czeste-uzywanie-slowa-pedal-video

  PARANOJA! FANPAGE O TEMATYCE ROWEROWEJ ZBANOWANY ZA ZBYT CZĘSTE UŻYWANIE SŁOWA „PEDAŁ”! (VIDEO)

  Paranoja! Jeden z FanPage na facebooku o tematyce kolarskiej/rowerowej został zbanowany za zbyt częste używanie słowa pedał!

  Zobaczcie jak „tłumaczy się” właściciel FanPage’a.

  wRealu24.pl

  Karol Żołnierczyk
  moze mnie tez zablokuja bedzie z gorki, pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał pedał

  Jańcio Dzwonnik
  Pewnie Biedroń doniósł.

  Remigiusz Głowacki
  Boże święty, ile ludzi się nabiera na tą ironiczną mowę dot. zbanowania fanpage…. Ludzie zacznijcie myśleć bo już ręce opadają z waszego braku odróżniania powagi od ironii…..

  Wojtek Bloch
  Bo po polsku donosicielu jebany słowo gej znaczy pedał …………….. a tak na marginesie kapusiu nie masz szans zostać prezydentem ale możesz wyłapać w pysk za donoszenie 🙂 Pozdrawiam właściciela fan Page kładz laske na kapusiów i innych bolków 🙂

  Przemek Jezierski
  Powiedział człowiek, który ma na fejsbuku zdjęcie Jezusa Chrystusa – Króla Miłosierdzia.

  Justyna Burkiewicz
  człowieku wątpliwych wartości z białym orłem na tapecie, czy nie widzisz, że to są jaja?

  Piotr Skull Malec
  człowieku daj sobie spokój i przestań się plaszczyć!

  Inga Maj
  On się nie płaszczy człowieku. On z tego bana inteligentnie kpi.. Nie czaisz?

  Marcin Trybała
  Inga Maj Ależ kapujemy, ale problem w tym że tu już nie ma miejsca na „intelektualny sarkazm”. Właśnie nam wciskają Kawkę jako normę i to nie jest pora żeby wyrażań niechęc przy starbuniu, tylko głośno trzeba protestować przed chamską i bezczelną cenzurą FB który zyje z naszych pieniędzy.

  Marcin Trybała
  hehehe …. A tak na poważnie: to bardzo konkretne osoby dokonują cenzury i banowania konkretnych ludzi. Nie bardzo rozumiem dlaczego lubie z FB uważają się za anonimowych i bezkarnych?

  Piotras Sulecki
  heheheh…. mówisz o adminach że myślą że są anonimowi i bezkarni?

  Marcin Trybała
  Piotras Sulecki A tobie chodzi o organiczne związki chemiczne czy o adminów? 🙂
  Jak o tych drugich, to zwróć uwagę że chłopaki Zuckermana będą mieli za chwilę proces w Polsce i ta bezkarność się skończy. Chociaż definitywnie skończy się w momencie kiedy zostaną ujawanione ich dane osobowe, dziś nawet nie ma szans aby dowiedzieć kto fizycznie zarządził ban. To są bardzo konkretni ludzie, którzy realizują bardzo konkretne działania, często sprzeczne z interesami użytkowników, nie zauważyłeś? Najwyższa pora żeby zaczeli odpowiadać za swoje działania, albo zaprzestali wtrącania się i wpływania na społeczność która, według ich zdania, łamie political correctness.

  Polubienie

 13. ManeTekelFares:27.07.2016 12:10
  Ja się pytam – dlaczego nie było tam (w byłyej miejscowości hetmana Koniecpolskiego), oddanych braci banderowców Kaczora, Waszczyka, Antosia, Grajka Zurka? Wstydzili się, czy może strach do tyłka zajrzał? A może byli incognito? Występowali już przecie za granicą w żydowskich myckach, to może i w hełmach i mundurach SS-manów byłoby im do twarzy?

  Leszek1:27.07.2016 12:53
  Takie sa rezultaty dokarmiania Bestii ze wschodu. Ciekawe, czy te Mausery Neo-SSmani dostali juz w ramach dostarczania im broni przez Polske ? ****** Te zdjecia nalezy wystawic w Sejmie!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraincy-uczcili-pamiec-ss-galizien-w-mundurach-ss-i-pod-flagami-oun-upa-video-foto


  Uroczystości ku czci SS Galizien. Fot. gazeta.ua

  Ukraińcy uczcili pamięć SS Galizien: w mundurach Waffen-SS i pod flagami OUN-UPA [+VIDEO / +FOTO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 27 lipca 2016 o godz. 11:11:57

  W rocznicę klęski zbrodniczej, kolaboracyjnej ukraińskiej dywizji Waffen-SS Galizien pod Brodami, Ukraińcy oddali hołd jej poległym członkom. „Żołnierze” w mundurach SS oddali salwę honorową. W uroczystościach brali udział weterani UPA i SS-Galizien, a także przedstawiciele władz lokalnych i duchowieństwa.

  25 lipca na górze Żbyr odbyły się uroczystości z okazji 72. rocznicy bitwy pod Brodami, w której brały udział oddziały zbrodniczej ukraińskiej formacji kolaboracyjnej SS-Galizien.

  Przeczytaj: Dywizja SS Galizien

  Przy tej okazji pochowano również odnalezione w ostatnim czasie szczątki kilku żołnierzy tej formacji, którzy polegli w walce z Armią Czerwoną. W kaplicy na cmentarzu wojennym w Krasnem, w obwodzie lwowskim, odbyły się uroczystości pogrzebowe. Podczas pochówku ludzie ubrani w mundury SS-Galizien oddali salwę honorową, a weterani tej formacji złożyli wieńce.

  Na górę Żbyr przybyli również weterani SS-Galizien, a także „członkowie bractwa OUN-UPA”, przedstawiciele duchowieństwa i organizacji młodzieżowych. Znajduje się tam „panteon chwały”, wraz z cmentarzem wojennym i monumentem ku czci SS Galizien.

  W obchodach obecni byli ludzie ubrani w mundury SS-Galizien, a także OUN-UPA. Prezentowana była również symbolika banderowska.

  Wcześniej członkowie neobanderowskiego Prawego Sektora również oddali hołd, jak to sami określili, „legendarnej dywizji”. W oficjalnym komunikacie podkreślono, że liczni Rosjanie, Białorusini i „przedstawiciele praktycznie wszystkich europejskich narodów mieli swoje obiektywne powody dla opowiedzenia się po stronie Niemiec”. „To nie czyni ich automatycznie złymi!” – pisze Prawy Sektor dodając, że ich głównym celem była walka z bolszewizmem.

  Pod koniec czerwca 1944 roku dywizja ukraińska Waffen-SS Galizien została przerzucona na front, by walczyć z Armią Czerwoną. W lipcu pod Brodami dywizja poniosła ciężkie straty w starciu z siłami radzieckimi, z 3. Armią Pancerną i została zamknięta w kotle. 22 lipca dywizja SS Galizien została ostatecznie rozbita. Dywizja poniosła potężne straty, w okrążeniu zginęło ponad 7 tys. żołnierzy tej kolaboranckiej formacji.

  SS Galizien to jednostka zbrodniczej niemieckiej formacji Waffen-SS, złożona z ukraińskich kolaborantów; powołana przez Niemców dla uzupełnienia braków kadrowych. „Wsławiła” się licznymi zbrodniami na Polakach.

  ZOBACZ TAKŻE:

  Ukraińscy nacjonaliści uczcili zbrodniarzy z SS Galizien [+VIDEO / + FOTO]

  Marsz na cześć SS Galizien we Lwowie [+VIDEO]

  Dailylviv.com / gazeta.ua / prawyysektor.info / facebook.com / Kresy.pl

  bolo11:27.07.2016 13:01
  Jaka ta ameryka ,unia i Polska musi być zakłamana żeby pomagać takiej zbieraninie zwyrodnialców i czcicielom SS i faszyzmu w najgorszym z możliwych wydaniu

  baciar:27.07.2016 13:14
  kiedy ta POLSKA SIE OBUDZI TO NIE NASI BRACIA TO WROGOWIE KTÓRYCH TRZEBA TEPIĆ

  Wandal:27.07.2016 13:23
  Co by nie mówić o żydach to przynajmniej swoich katów z ss ściagli po całym świecie, a te stare cwele banderowskie mają sie jak pączki w maśle.

  Polubienie

 14. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/braun-polska-polityka-wschodnia-jest-sparalizowana-przez-lojalnosc-sojusznicza-z-usa-video


  Grzegorz Braun. Fot. facebook.com

  Braun: polska polityka wschodnia jest sparaliżowana przez lojalność sojuszniczą z USA [+VIDEO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 27 lipca 2016 o godz. 15:03:14

  „Polityka polska zespawana z imperialną racją amerykańską traci pole manewru”:

  „Bardzo bym chciał, żeby wszelkie najgorsze prognozy się nie spełniły, żeby okazało się, że za tą polityką, której możemy się przypatrywać, po której powierzchni możemy się ślizgać, stoi jakaś głęboka koncepcja, wielka mądrość” – mówił Grzegorz Braun podczas spotkania w Centrum Prasowym Foksal.

  „Polityka polska zespawana z imperialną racją amerykańską traci pole manewru” – stwierdził reżyser. Odniósł się w tym kontekście do polskiej polityki wschodniej.

  „Nasza polityka wschodnia została sparaliżowana przez tę jednostronną i bez wzajemności, a w każdym razie bez ekwiwalentu finansowego, lojalność sojuszniczą wobec Amerykanów, my na wschodzie nie możemy normalnie handlować i prosperować. Nie możemy korzystać z naszego skąd inąd bajecznego położenia na mapie świata”.

  „W stosunkach polsko-żydowskich staliśmy się po prostu zakładnikami amerykańskiej imperialnej racji stanu, do której należy bezkrytyczny patronat względem państwa i diaspory żydowskiej. Politycy amerykańscy mówią o tym wprost” – mówił Braun. „Nasza polityka na wschodzie leży, ponieważ jest uczepiona rydwanu imperium amerykańskiego, w związku z czym nie możemy egzekwować naszej racji, naszego interesu narodowego w stosunkach polsko-litewskich. Bo to by psuło jedność sojuszniczą w NATO, gdybyśmy się upomnieli o to, żeby szowiniści litewscy po łajdacku nie prześladowali Polaków. (…) Leży nasza polityka także na kierunku ukraińskim” – dodał.

  „To nie jest polska polityka. To jest polska polityka ubezwłasnowolniona” – zaznaczył Braun.

  Więcej na nagraniu poniżej:

  Youtube.com / Kresy.pl

  azar:27.07.2016 15:22
  Święte słowa panie Braun. Szacun, że ktoś potrafi jak Pan powiedzieć to wprost bez owijania w bawełnę tak jak sprawy sie naprawdę miewają!!!

  Leszek1:27.07.2016 16:52
  Dokladnie tak sie dzieje. Rzad Polski realizuje antypolska polityke pod dyktando amerykanskich Zydow.

  kresmen:27.07.2016 17:23
  Taka jest niestety słuszna prawda. PO do tej pory robiło podobnie, ale trzeba było PIS aby się ich pozbyć. Przy najbliższych wyborach trzeba będzie szukać nowej alternatywy !
  Lubię to! Zgłoś nadużycie Odpowiedz

  Polubienie

 15. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainski-konsul-w-polsce-o-uchwale-wolynskiej-slowo-ludobojstwo-tutaj-nie-pasuje


  Wasyl Pawluk. Fot. youtube.com

  Ukraiński konsul w Polsce o uchwale wołyńskiej: słowo „ludobójstwo” tutaj nie pasuje

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 27 lipca 2016 o godz. 15:03:22

  Zdaniem Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie, Wasyla Pawluka, nazwanie przez Sejm rzezi wołyńskiej ludobójstwem było nadużyciem. Przyznał jednak, że ukraińskie zbrodnie na Wołyniu nie były symetryczne w stosunku do działań polskich, a Ukraina nie powinna wtrącać się w wewnętrzne sprawy Polski.

  „Jest mi bardzo, bardzo przykro, że Polski Sejm przyjął taką uchwałę” – powiedział ukraiński konsul generalny Wasyl Pawluk na antenie Radia Lublin,odnosząc się do uchwały wołyńskiej przyjętej przez Sejm. „O historii i ofiarach trzeba pamiętać. Trzeba modlić się i stawiać pomniki. Wszystko po to, żeby następne pokolenia pamiętały o tych wydarzeniach i tej strasznej tragedii. Same słowo „ludobójstwo” jednak nie uchodzi. To byli obywatele Rzeczypospolitej i jedna i druga strona. Ukraina nie była wtedy państwem. A słowo „ludobójstwo” jest wtedy, kiedy naród niszczy inny naród”.

  Przeczytaj: Neobanderowska Swoboda o uchwale wołyńskiej: to podstępny cios w plecy walczącej z Rosją Ukrainy

  Pawluk, były członek neobanderowskiej „Swobody” zastrzegł, że uchwała to sprawa Sejmu i Polski, a Ukraina nie może się wtrącać w wewnętrzne sprawy naszego kraju.„Sejm to przyjął, nie ma na to rady” – stwierdził dodając, że teraz do pracy powinni przystąpić historycy prokuratorzy z obu stron, „żebyśmy w przyszłości mieli pokój”.

  Przeczytaj również: Były członek kierownictwa neobanderowskiej Swobody chce obarczyć II RP i AK winą za „etnocyd” Ukraińców

  „Ja nie uważam, że ta uchwała powinna nas podzielić. Jestem za tym, abyśmy się połączyli i żebyśmy w przyszłości byli razem. To była straszna tragedia. Jak ktoś twierdzi odwrotnie, to jest nienormalnym człowiekiem” – dodał gość Radia Lublin zaznaczając, że ginęli nie tylko Polacy, ale również Ukraińcy. Zgodził się jednak z przytoczonym stwierdzeniem historyka, prof. Grzegorza Motyki, że w przypadku Wołynia trudno mówić o symetrii zbrodni (jak twierdzi szef UIPN, Wołodymyr Wiatrowycz), także przez to, że w przeciwieństwie do ukraińskich nacjonalistów, AK nie planowała deukrainizacji.

  Konsul Pawluk podkreślał, że na konfliktach polsko-ukraińskich zawsze korzysta strona rosyjska. „Boję się, aby teraz także tak się nie stało. Znowu ktoś chce to nakręcić, zrobić na tym politykę. Pamięć historyczna powinna być, ale na tym nie można robić polityki. Bo znowu wygra trzeci” – zaznaczył ukraiński dyplomata.

  Pawluk przyznał, że Ukraina jako naród jest wewnętrznie bardzo podzielona: „na wschodzie jeden naród, na południu drugi, na zachodzie trzeci… Przez to trudno podchodzić do kwestii prawdy historycznej”. Później dodał, że podobne zbrodnia, jak na Wołyniu, teraz dzieją się w Donbasie.

  Rok temu informowaliśmy, że wizyta ukraińskiego Konsula Generalnego, długoletniego członka neobanderowskiej partii Swoboda w Komendzie Miejskiej Policji w Przemyślu dotyczyła m.in. rozmów na temat „struktur i zadań przemyskiej policji” oraz umorzonego postępowania ws. propagowania banderyzmu. Zdaniem dr Andrzej Zapałowskiego, historyka i eksperta ds. bezpieczeństwa, był to lobbing ukraińskiej dyplomacji.

  Moje.radio.lublin.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 16. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Rosja-Nieprzewidywalny-sasiad-Polski,wid,18442487,wiadomosc.html

  akt. 28.07.2016, 07:27

  Adam Balcer Piotr Buraz

  Rosja. Nieprzewidywalny sąsiad Polski

  Decyzje niedawnego szczytu NATO w Warszawie powinniśmy potraktować jako punkt wyjścia dla dyskusji na temat czarnego scenariusza: Rosja stanie się krajem będącym najpoważniejszym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa – piszą eksperci w „Rzeczpospolitej”.
  (…)

  ~nemezis 3 godziny i 51 minut temu
  Ja się nie boję Putina ja się boję Merkel

  ~k3w 4 godziny i 24 minut temu
  Polska powinna pamiętać że polityka Niemiec jest od kilkuset lat tak prowadzona aby rękami Rosjan zlikwidować Polskę, a wówczas Niemcy będą mogły zagarnąć ziemie polaków. Dlatego należy w polityce o tym fakcie zawsze pamiętać.

  ~P. Duda 1 godzinę i 18 minut temu
  Kilkaset lat temu nie było Niemiec jako państwa. Kto w takim razie próbował zlikwidować Polskę?

  ~obserwator 4 godziny i 23 minut temu
  Polską silną armię w ciągu ostatnich 25 lat zlikwidowano. Pozostała garstka która zmieści się w całości na stadionie narodowym.Więcej jest policjantów ale na ich pałki nie ma co liczyć. Sprzętu nie ma. A na stanowisku ministra osoby nie posiadające kwalifikacji. Teraz nieznajomość tematu jest zaletą. I tak mamy na stanowisku jak nie psychiatrę to tego co do niego powinien chodzić. Patrząc na wyczyny jednego to mam wątpliwości czy nie jest na liście płac u Putina.

  ~pogo 2 godziny i 16 minut temu
  Polska armia nigdy silna nie była. Silny był Wielki Brat ze wschodu.

  ~Olaaa 1 godzinę i 12 minut temu
  Polska była silna i Rosja z nami sobie rady nie dawała. Wymieńcie te podręczniki do historii, olgino. Grunwald i Wiedeń to POLSKIE WIKTORIE WOJENNE.

  ~nbv 4 godziny i 7 minut temu
  Dla potrafiących logicznie myśleć, Rosja jest bardzo przewidywalna. To jeden z nielicznych krajów, w którym logika ma bardzo duży wpływ na podejmowane decyzje.

  ~Myślący 3 godziny i 53 minut temu
  Największym zagrożeniem dla Polski są nasi pożal się boże POLITYCY!!!

  ~SS 4 godziny i 46 minut temu
  JAKIE NAZWISKO TAKIE I MYŚLI

  ~bulli 4 godziny i 11 minut temu
  I jak zwykle straszą nas Rosją. Ameryka koniecznie chce doprowadzić do wojny Rosji z Europą. Podjudza i podjudza. Dotychczasowe działania polityków UE za sprawą USA do tego właśnie zmierzają. Niech się lepiej zajmą walką z terroryzmem. Po co nam napięta sytuacja z Rosja, te manewry NATO w Polsce. Lepiej jest współpracować. Rosja jest naszym sąsiadem,czy nam się to podoba czy nie. Dobre relacje z Rosja dały by nam więcej niż przyjaźń z USA. Bo jak do tej pory to USA cały czas nas ma w D…e. Wizy do USA jak były tak są nadal. Niby nasi przyjaciele a tak prosta sprawa nie załatwiona, wizy dla Polaków są nadal. W Iraku tez nas wyrolowali…a miało być tak dobrze. A Rosja jaka jest ..wiemy . To potężny rynek zbytu. A wojnę to niech sobie USA wywołuje i prowadzi na swoich ziemiach ..nie w Europie.

  ~Arri 3 godziny i 39 minut temu
  Mnie uczono w historii, że Polska jest państwem pokojowym, nie wywołującym konfliktów zbrojnych, więc pytam: skąd to parcie do wojny?! Czy mamy tak głupich polityków, czy sojuszników? Chociaż w tym przypadku jedno wiąże się z drugim. OPAMIĘTAJCIE SIĘ I SKOŃCZCIE WRESZCIE PISAĆ FARMAZONY!

  ~uważny 4 godziny i 11 minut temu
  Rosja jest bardzo przewidywalna, gorzej z Ukrainą – to jest największe zagrożenie dla Polski

  ~Kloss 3 godziny i 58 minut temu
  Analiza podobna do analizy pogody o perspektywie długoterminowej…….wartość takiej analizy prawie zerowa.

  ~Witek 4 godziny i 11 minut temu
  I ciągle ten bełkot antyrosyjski i sączenie jadu.A trzeba zrozumieć, że to nasz sąsiad, i nikt Polsce nie pomoże w wywołanym przez Polkie władze konflikcie!!!!!! Opamiętajcie się.

  ~wq2 4 godziny i 6 minut temu
  Dziwne: 600 mln Europa boi się 140 mln Rosji? Przewaga Europy nad Rosją w sprzęcie, żołnierzach, technologiach jest powalająca. Artykuł to paranoja. Dalej wywołujcie wilka z lasu, aż wreszcie wyjdzie.

  ~Rosyjscy trolle… 2 godziny i 45 minut temu
  … to powinno was bardziej zainteresować – to wasze bezpieczeństwo! – Cztery samoloty ChRL naruszyły 23 lipca strefę zakazu lotów nad Siewierskiem podała stacja Tomsk TV2, powołując się na dane portalu flightradar24.com, śledzącego ruch samolotów na całym świecie w czasie realnym. Jakiekolwiek loty nad Siewierskiem wymagają skomplikowanych procedur i uzgodnień z rosyjskimi służbami. Chińczycy, jak widać, latają nad Rosją, gdzie i kiedy chcą. A oficjalnie Moskwa milczy i nawet się o tym incydencie nie zająknęła – komentują rosyjscy internauci. Ciekawym podpowiadam – wymieniony wyżej portal dostępny jest w sieci, można samemu przekonać się co lata nad naszymi głowami – polecam…

  ~Chińczycy wiedzą gdzie latać… 1 godzinę i 37 minut temu
  …Młodsi Rosjanie mogą tego nie znać i nie pamiętać….W Siewiersku, którego gospodarzem jest Federalna Agencja Energii Atomowej Rosatom i nad którym polatały sobie chińskie samoloty, znajduje się Syberyjski Kombinat Chemiczny – jeden z największych producentów plutonu na świecie. Jego budowę rozpoczęto w 1949 roku. Otwarcie nastąpiło w 1954. Kombinat i związane z nim obiekty jądrowe znajdują się około 15 km na północny zachód od Tomska. Do 1992 Siewiersk był tajnym miastem oznaczonym kryptonimem „Skrytka Pocztowa 7” lub Tomsk-7. Decyzją Borysa Jelcyna powrócono do historycznej nazwy i odtajniono obiekty, które wcześnie nie były umieszczana na żadnej mapie. Pomimo cofnięcia statusu „tajny”, Siewiersk pozostaje miastem zamkniętym…

  ~Moskal 2 godziny i 58 minut temu
  Dzień bez wymachiwania szabelką w kierunku Rosji zdecydowanie jest dla polskojęzycznej prasy dniem straconym. 😛

  ~Polak 3 godziny i 39 minut temu
  Wy eksperci od siedmiu boleści.już nie straszcie nas polaków Rosją bo to po nas spływa jak woda po kaczce.Pytam czy to Rosja rozszerza swoje wpływy na zachód czy zachód przemieszcza się na wschód i rozszerza swoje wpływy gospodarczo-polityczne.To zachód i NATO a przede wszystkim Ameryka zagraża bezpieczeństwu naszemu i światowemu.

  ~Precz z wojną 3 godziny i 15 minut temu
  Rosja to kraj zainteresowany pokojem na świecie i pokojowym współistnieniem państw! Bankrut amerykański i bankruci europejscy chcą wojny!

  ~WERT 3 godziny i 30 minut temu
  powinno byc experci neobanderowsy , robiacy wszystko aby wywoAłc wojne POLSKI z ROSJA….POWINIEN NAROD DAC ODPOR TYM PODZEGACZOM WOJENNYM

  ~Zet 4 godziny i 1 minutę temu
  Nie przewidywalni to są polscy politycy i pseudo eksperci

  ~Zuk 4 godziny i 2 minuty temu
  Eksperci Rzeczpospolitej buhaaa

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ta-zapowiedz-Donalda-Trumpa-wstrzasnela-Europa-i-USA-Kandydat-Republikanow-chcialby-podwazyc-mechanizm-NATO-To-oznacza-klopoty-dla-najmlodszych-czlonkow-Sojuszu-takze-Polski,wid,18442161,wiadomosc.html

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kaczynski-w-Bildzie-za-dobrym-sasiedztwem-z-Niemcami-opartym-na-prawdzie,wid,18442595,wiadomosc.html

  ~xxx 4 godziny i 56 minut temu
  Jak chce opierać relacje na prawdzie z Niemcami, to niech sam nie kłamie. Poucza innych a jest zakłamanym obłudnym karłem.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zamachy-w-Europie-ISIS-chce-sprowokowac-wojne-domowa-Najgorsze-moze-byc-dopiero-przed-nami,wid,18441940,wiadomosc.html

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,8771,title,Merkel-pod-ostrzalem-krytyki-Odpowie-na-pytania-dziennikarzy,wid,18442599,wiadomosc.html

  http://wawalove.pl/Samochod-w-flaga-organizacji-terrorystycznej-w-centrum-Warszawy-a23464

  http://wpolityce.pl/polityka/302476-kaczynski-chce-kolejnej-kadencji-merkel-czyli-o-tym-co-mozna-i-trzeba-wyczytac-z-proeuropejskiego-wywiadu-szefa-pis-dla-bilda

  http://wpolityce.pl/swiat/302188-niemiecki-die-welt-ma-pretensje-do-portalu-wpolitycepl-poszlo-o-krytyke-polityki-imigracyjnej-merkel-pieniacka-schadenfreude

  Polubienie

 17. jaroslaus:27.07.2016 21:20
  „ciekawy materiał umożliwiający pogłębienie posiadanej przez nich wiedzy” – powiedz to rodzinom co najmniej 200 000 pomordowanych Polaków, idioto z IPNun. Kiedy dowiedziałem się, że dyrektorem oddziału IPN w Szczecinie był antypolski żyd, mason, który kazał nam Polakom mieć Szuchewycza za bohatera, nazywającego Polaków z Wileńszczyzny „mniejszością sowiecką”, a który w dodatku nazywa się „Kazimierz Wóycicki”, stało się dla mnie wyjątkowo oczywistym co za stworzy gnieżdżą się w IPN.

  krok:28.07.2016 13:13
  Relacja świadków i masowe groby w tym dzieci, to najlepszy dowód na ukraińskich ludobójców. Niemniej, dobrze, że znaleziono te dokumenty, bo taki Kowal, czy Sycz, nawet na grobie tych pomordowanych dzieci Polskich, powie, że same sobie winne. A tak jest papier na zbrodniczą działalność ukraińców.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/odnalezione-dokumenty-upa-zawieraja-wezwania-do-mordowania-polskich-kobiet-i-dzieci


  wikipedia.org

  Odnalezione dokumenty UPA zawierają wezwania do mordowania polskich kobiet i dzieci

  Dodane przez Zyga Opublikowano: Środa, 27 lipca 2016 o godz. 20:08:20

  W Chochłowie w województwie lubelskim odkopano stalową tubę w której znajdowały się dokumenty UPA. Potwierdzają one ludobójczy charakter organizacji

  Tuba została odnaleziona w marcu na jednej działek w korzeniach starego drzewa. Właściciel działki przekazał ją na policję, ta zaś przekazała ją Instytutowi Pamięci Narodowej. Przez ostatnie miesiące pracownicy lubelskiego oddziału IPN zajmowali się konserwacją dokumentów, które okazały się instrukcjami przesyłanymi oddziałom UPA oraz propagandą organizacji. Ujawniają one ludobójczy charakter UPA. Instrukcje nakazują jej członkom bezwzględne traktowanie ludności polskiej, także mordowanie polskich kobiet i dzieci, jeśli uznają to za konieczne. Wśród dokumentów znalazł się także fragment rozkazu nr 1, który nakazywał Ukraińcom zabijanie swoich polskich mężów bądź żony. Dokumenty zostały sporządzone prawdopodobnie przez sotnię „Krapka”.

  „Wiele z tych dokumentów zostanie przedstawionych historykom, dla których stanowić będą na pewno ciekawy materiał umożliwiający pogłębienie posiadanej przez nich wiedzy” – ocenił Dariusz Antoniak, prokurator z Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w lubelskim IPN.

  O znalezisku informowaliśmy już wcześniej. Tubę z dokumentami odnaleziono 11 marca podczas prac ziemnych w jednym z gospodarstw w Chochłowie, gm. Dołhobyczów, niedaleko granicy polsko-ukraińskiej. Gdy koparka usuwała z korzeniami jedno z drzew, w jego korzeniach zauważono przedmiot przypominający rurę. Była to tuba niespełna metrowej długości, we wnętrzu której znaleziono stare dokumenty.

  W rozmowie z Kresami.pl prokurator Jacek Nowakowski, naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu z oddziału IPN w Lublinie powiedział wówczas, że tuba zawierała dokumenty w języku niemieckim i ukraińskim. Według wstępnych oględzin rulon zawierał szacunkowo kilkadziesiąt kartek różnych rozmiarów, w tym bardzo małych. Dokumenty dotyczą okresu 1942-43.

  dziennikwschodni.pl/kresy.pl

  Gan:27.07.2016 23:25
  Zagadka: co ma wspólnego kolegium IPN z Lożą Kopernik?

  tagore:27.07.2016 22:07
  Nie wszyscy są szczęśliwi z tego znaleziska. tagore

  WOJCIECH1000:28.07.2016 09:25
  Te i inne fakty do hałastry rządzącej naszą ojczyzną od dziesięcioleci ,właściwie od 1944 roku nie dotrą bo cóż im tam my Polacy.

  Polubienie

  • https://justice4poland.com/2016/07/27/dokumenty-upa-znalezione-w-chocholowie-zdradzaja-tajemnice/

   “Mordować kobiety i dzieci”
   Dokumenty UPA znalezione w Chochołowie zdradzają tajemnice

   Instrukcje mówiące o potrzebie chronienia ludności ukraińskiej przed polskimi bandytami, apele by, jeśli zachodzi taka potrzeba, mordować kobiety i dzieci oraz fragmenty rozkazu, aby ukraińscy małżonkowie zabijali swoje polskie żony i mężów – między innymi takie dokumenty znajdowały się w znalezionej w Chochłowie (powiat hrubieszowski) tubie UPA. Wczoraj dokumenty pokazał lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Tubę z dokumentami odkopano w marcu podczas robót ziemnych związanych z karczowaniem działki. Materiały zakopane były pod starym orzechem. Osoba, która je znalazła, przekazała je policji, a ta IPN. Zanim papiery trafiły w ręce prokuratora pionu śledczego IPN, wysłano je do Warszawy, gdzie przeszły zabiegi związane z osuszaniem i odgrzybianiem.

   – Wszystko wskazuje na to, że dokumenty należały do Ukraińskiej Powstańczej Armii – potwierdza Dariusz Antoniak, prokurator z Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w lubelskim IPN.

   Co znajdowało się w archiwum? – Powszechne apele, które można było np. przybić na drzwiach budynku, czy skierować do oddziałów zbrojnych. Niektóre mówią m.in. o tym, jak należy poruszać się w lesie, na czym powinna polegać aktywność żołnierzy, czy też, że należy chronić miejscową ludność ukraińską przed polskimi bandytami – wylicza prokurator.

   Część odnalezionych instrukcji tłumaczy, na czym powinna polegaćbezwzględność wobec Polaków i że, jeśli zachodzi taka potrzeba, należy mordować kobiety i dzieci. Wśród dokumentów znajduje się także znany już przez historyków fragment rozkazu nr 1 wzywający do tego, by ukraińscy małżonkowie zabijali swoje polskie żony i mężów.

   – Przeanalizowaliśmy także dokument będący meldunkiem o nastrojach panujących na Chełmszczyźnie. Opisane są w nim m.in. ruchy wojsk niemieckich i ukraińskiego legionu samoobrony.

   Wśród ukraińskich dokumentów znajdują się listy prywatne, odezwy, instrukcje i apele. W jednym z nich pada nazwa „Krapka”, co może świadczyć o tym, że notatka została sporządzona w przez samodzielną sotnię Krapka, działającą m.in. na terenie powiatów włodawskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i bialskiego. – Dlatego wiele z tych dokumentów zostanie przedstawionych historykom, dla których stanowić będą na pewno ciekawy materiał umożliwiający pogłębienie posiadanej przez nich wiedzy – dodaje Antoniak.

   Prokuratura zapowiada także przesłuchanie osób, których dokumenty (np. kenkarta, czy indeks ukończenia szkoły pielęgniarskiej we Lwowie) zostały znalezione w zasobniku. Śledczy będą chcieli zapytać, w jaki sposób papiery trafiły do tuby zakopanej pod Chochłowem. Jeśli osoby, na które zostały wystawione dokumenty nie żyją, przesłuchani zostaną ich krewni lub znajomi.

   ================================

   http://www.dziennikwschodni.pl/hrubieszow/mordowac-kobiety-i-dzieci-dokumenty-upa-znalezione-w-chocholowie-zdradzaja-tajemnice,n,1000184258.html

   Polubienie

 18. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/lider-ukraincow-z-tzw-zakerzonia-oskarza-polske-o-ukrainofobie


  Wołodymyr Sereda. Fot. zik.ua

  Lider Ukraińców z tzw. Zakerzonia oskarża Polskę o ukrainofobię

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 28 lipca 2016 o godz. 14:02:17

  Wołodymyr Sereda, lider Ukraińców z tzw. Zakerzonia, publicznie stwierdził, że oskarżanie przez Sejm ukraińskich nacjonalistów o ludobójstwo na Polakach to przejaw „ukrainofobii”. Bardzo nie podoba mu się również określenie „Małopolska Wschodnia”.

  Podczas specjalnej konferencji prasowej z udziałem ukraińskich historyków i działaczy społecznych, zorganizowanej w związku z przyjętą przez Sejm uchwałą wołyńskąupamiętniającą ofiary polskiego ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, wystąpił także Wołodymyr Sereda, szef Związku Towarzystw Deportowanych Ukraińców „Zakerzonia”.

  „Podczas obrad sejmowych posłowie prześcigali się w super-szowinizmie” – stwierdził Sereda. Oburzyło go także używanie sformułowania „Małopolska Wschodnia”:

  „Można zrozumieć, że ktoś na jakimś wiecu pozwala sobie mówić tak na Wołyń i Galicję, ale gdy robi to poseł na Sejm podczas posiedzenia, a potem jeszcze jeden, drugi i trzeci… Gdzie ja żyję? W Małopolsce Wschodniej? Wydawało mi się, że żyjemy na terytorium Ukrainy”.

  PRZECZYTAJ: Neobanderowska Swoboda o uchwale wołyńskiej: to podstępny cios w plecy walczącej z Rosją Ukrainy

  Zdaniem Seredy, sejmowa uchwała to „owoc spekulacji politycznych”. „To, że wszelkie oskarżenia są kierowane w stronę ukraińskich nacjonalistów – to lekka ukrainofobia, bo zwykły obywatel nie rozróżnia, czy to był nacjonalista czy pół-nacjonalista” –  powiedział.

  Przeczytaj również: Były członek kierownictwa neobanderowskiej Swobody chce obarczyć II RP i AK winą za „etnocyd” Ukraińców

  Zik.ua / Kresy.pl

  Polubienie

 19. Żydowskie rządy w Polsce Precz z POPIS! Wszyscy won!

  Lipiec 23, 2016 / hubalblog

  NARÓD, KTÓRY NIE UŚWIADAMIA SOBIE ZAGROŻEŃ DLA WŁASNEJ EGZYSTENCJI I NIE PODEJMUJE Z NIMI WALKI DOKONUJĄC WŁAŚCIWYCH WYBORÓW POLITYCZNYCH, SKAZANY JEST NA WYMARCIE I LIKWIDACJĘ SWOJEGO PAŃSTWA.

  PROWADZENI PRZEZ ŻYDOWSKIE RZĄDY I ŻYDOWSKIE MEDIA POLACY MASZERUJĄ OD 27 LAT KU WŁASNEJ ZAGŁADZIE.

  CIĄGLE NIE CHCEMY I NIE POTRAFIMY UCZYĆ SIĘ NA WŁASNYCH BŁĘDACH.

  ( PO i PIS to ten sam antypolski układ ( dwie strony Porozumienia Centrum), który powstał w Magdalence. Dopóki te partie i ich odnogi będą rządziły Polską nie ma mowy o żadnej dobrej zmianie! Na scenie politycznej nie istnieje aktualnie żadna alternatywa dla Polaków. Wszystkie partie i stronnictwa są kontrolowane przez syjonistów, którzy podszywają się również pod typowo narodowe organizacje jak Narodowa Demokracja (https://hubalblog.wordpress.com/2016/06/11/endecja-kolejny-ruch-narodowy-z-zydowska-czapka/), ONR czy MW. Czy Polacy przy kolejnych wyborach dadzą się po raz kolejny oszukać i miejsce POPIS zajmie Nowoczesna oraz Kukiz? – przyp. hubal ).

  Tekst z roku 2007

  Polska według PiS, czy według PO ?

  Do wyborów w 2005 r. rządziło Polską nieprzerwanie żydostwo opcji europejskiej, które obecnie jest reprezentowane przez PO i LiD (SLD), nie licząc żydowskich efemerydalnych partyjek typu PD itp. Trzeba dodać, że SLD udanie nawiązał współpracę z JudeoUSA (polskie wojska w Afganistanie i w Iraku). Z uwagi jednak na agenturalne powiązania z dawnym ZSRR nie stanowił dla USA dostatecznie dobrego partnera. Został, więc SLD na tym polu zdystansowany przez PiS i od wyborów w 2005 r. swój udział w rządach nad Polską ma opcja żydostwa anglosaskiego (USA) w postaci PiS.

  Ubożejący z dnia na dzień Polacy mogą biernie obserwować medialne widowisko wydzierania sobie władzy nad Polską między żydostwem z USA i z UE lub z JudeoUSA i z JudeoUE. Ponieważ prawie wszystkie media w Polsce należą do żydostwa europejskiego, to atak medialny jest jednostronny. Jednak nawet w swoim zacietrzewieniu w ataku na PiS media te nie tracą z oczu wroga głównego, Samoobrony i LPR , czyli ludowo-narodowej części koalicji z PiS. Samoobrona i LPR to „banda niewykształconych, seksualnych zboczeńców, faszystów, głupców, ksenofobów i zacofanych katolików”. Tak według tych jazgotliwych mediów i wysługujących się im filosemickich i filogermańskich kundli mamy myśleć także o nas samych – o Polsce i o Polakach.

  Wielu z nas daje się zwieść sztucznie kreowanym podziałom na głoszących budowę „solidarnej Polski” rządzących (PiS) i na wyraźnie optującą za liberalizmem opozycję (PO). Medialna pała codziennie grzmoci Polaków ustawiając nas to po jednej, to po drugiej stronie politycznej areny. Podzieleni tak Polacy grzecznie stają przy urnach i wybierają raz jednych, raz drugich. Podzielone są już nawet polskie rodziny – to wielki sukces żydostwa.

  Naród został podzielony i rozbity na drobne cząstki popierające polityczny, nawet dewiacyjny margines, a w co większych istniejących jeszcze polskich przedsiębiorstwach rozdrobniony na członków czasami kilkunastu związków zawodowych. Raz strajkują kolejarze, innym razem górnicy, czasami Służba Zdrowia. Każda grupa z osobna walczy o kilkadziesiąt zł miesięcznej podwyżki. Nie potrafią się zjednoczyć i wystąpić wspólnie w obronie narodowych, a więc własnych interesów. Nie raz słyszałem: „nas polityka nie interesuje, my chcemy tylko naszych pieniędzy”. Ten brak myślenia kategoriami państwa i narodu jest w społeczeństwie dość powszechny, a przez to dramatycznie niebezpieczny dla nieświadomych tego faktu obywateli.

  Pustoszejący budżet RP nie może oczywiście zapewnić podwyżek, więc rządzący zwodzą, oszukują lub czasami je dają likwidując podatkowe ulgi i zwiększając podatki pośrednie, bo „z pustego i Salomon nie naleje”. Więc po podwyżce jest jak przed albo gorzej, bo jej realna wartość oscyluje wokół zera. Oczywiście rządzący i media zgodnym chórem głoszą wszem i wobec, że wzrost gospodarczy cały czas pnie się w górę, choć Polacy odczuwają coś przeciwnego.

  Jakie są różnice między rządzącym PiS, a opozycyjną PO, bo to pewnie one zbiorą w przyszłych wyborach najwięcej głosów.
  Żydostwo, filosemickie i filogermańskie, antypolskie kundle z PO (PO współpracuje z żydostwem europejskim) opowiadają się za UE i za wszystkim, co w UE wymyślą jej władze. Gotowi są na wszelkie ustępstwa i podległość wobec Niemiec i UE.

  Bardzo podobnej proweniencji, jak PO, trzon PiS (żydostwo z PiS współpracuje z żydostwem anglosaskim) jawi się nam, jako obrońca narodowych interesów. „Twardo hamuje” roszczenia niemieckie (ciekawe, dlaczego nie żydowskie?). Może na razie sobie na to pozwolić, ponieważ powiązany z żydostwem anglosaskim z USA nie tyle reprezentuje, co wykonuje powierzone polityczne zadanie minimalnego zmniejszenia znaczenia NRF w obozie UE. PiS delikatnie opóźnia budowę UE-państwa.Antyniemieckość jest pozorna PiS i posiada jedynie długość smyczy żydmasoństwa anglosaskiego z USA.

  Żydostwo z USA nie chce wspólnej polityki UE – Rosja. Obawia się wpływu odżydzonej, narodowej Rosji na UE i wzmocnienia jej względem USA (UE ma zagwarantowane dostawy ropy z Rosji, USA nie ma pewnych bliskich dostawców).

  Regres dotyka wszystkich państw UE. Europejski Bank Centralny opanowany przez żydowskich „finansistów” hamuje skutecznie rozwój państw z obozu UE, a cel priorytetowy to przełożenie rozliczania wszystkich interesów z pustego już $ USA na € UE (Brexit dowiódł, że € także jest zagrożone – stąd wniosek, że żydowska polityka operuje krótkoterminową skalą. – D.Kosiur, lipiec 2016) . Stąd twarde naciski na likwidację walut narodowych w państwach Europy z wyjątkiem brytyjskiego funta (Bank Anglii jest własnością żydowską od chwili powstania).

  USA chcą mieć w RP bazę rakietową wymierzoną w Rosję i Chiny. To z tego powodu, a nie z sentymentu do Państwa Polskiego panowie Kaczyńscy spowalniają nieco przyjęcie konstytucji UE-państwa w zakresie ustanawiającym prezydenta, ministra polityki zagranicznej i wspólną politykę obronną – kłóci się na razie z interesem JudeoUSA.

  Rozbieżności w łonie światowego żydostwa (czyli anglosaskiego, tj. z USA i Wlk. Brytanii oraz europejskiego) dotyczą światowej polityki finansowej, w której, po przełożeniu rozliczania światowych geszeftów z pustego już dziś $ USA na € UE, anglosaskie żydostwo chce mieć przynajmniej równorzędne z europejskim zyski. Nie można jednak całkowicie wykluczyć, że wśród światowego żydostwa dojdzie do jakiegoś porozumienia i tzw. tarcza antyrakietowa uzyska np. statut eksterytorialności w Polsce, a wtedy PiS nie będzie mogło przeciągać przyjęcia konstytucji UE i oddalać przejścia na € UE.

  Nie należy się też dziwić, że panowie Kaczyńscy pokazali dokładnie, gdzie mają katolicyzm, katolików i ludzkie życie. Na wszelki wypadek nie dopuścili do zapisu w Konstytucji RP ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Tak, więc kryterium europejskości polskiej konstytucji zostało utrzymane i będzie można zgodnie z europejskim i międzynarodowym prawem zabijać nienarodzonych oraz starych i chorych, a w przyszłości może i bezrobotnych, którzy jeśli nawet nie obciążają finansowo naszych rodzimych (żydowskich) liderów „postępu” gospodarczego, to z pewnością psują im wizerunek i ich samopoczucie.

  Nie ma tu różnicy między PiS i PO. „Obserwujemy, jak uczestniczą (..) po obu stronach sporu, aby po klęsce jednej ze strony, Żydzi wśród zwycięzców zadbali, by nie stała się krzywda Żydom wśród pokonanych. (..) Taką wypracowali sobie metodę trwania wśród narodów.” – M. Giertych „Wojna cywilizacji w Europie”.

  Polityczna dalekowzroczność panów Kaczyńskich każe im jednak zadbać o głosy katolickich wyborców. Stąd poseł M. Jurek, obrońca życia (chwała mu za to), katolik i liberał, przeciwnik (!) ingresu abp S. Wielgusa, do którego nie chcieli dopuścić również panowie Kaczyńscy, odszedł z PiS i założył nową partię, żeby zebrać dla PiS-u (w przyszłości może dla PO-PiS) głosy „frajerów” katolików. To jest polityka, taktyka niemal leninowska: „krok w tył, dwa kroki w przód”.

  Polityczne wizje Polski według PO i PiS są dla Polskiego Narodu jednakowo zabójcze.Rezultatem takich polityk może być tylko likwidacja państwa – likwidacja narodu już trwa od 17-tu lat: bieda, bezrobocie, emigracja, aborcja, ujemny przyrost naturalny, utrata majątku narodowego, promocja zboczeń seksualnych, niszczenie narodowej kultury, brak polskich mediów.

  Przyjmując wizję PO, przez dopuszczenie PO do rządów, likwidacja Polski nastąpi automatycznie – przez przyjęcie konstytucji UE-państwa, zresztą niewiele z suwerenności już pozostało poza manipulacją przy podatkach płatników indywidualnych (tzw. PIT-ach).

  Wizja PiS zrealizuje likwidację Polski przez doprowadzenie do zaciśnięcia wokół niej kleszczy Niemcy, UE – Rosja. W koncepcji PiS likwidacja państwa może nastąpić również po rozpadzie UE.

  Potwierdzeniem walki między PiS i PO jest stanowisko żydowskiego „polskiego” MSZ (opcja JudeoUE, przeciwna Kaczyńskim) wyrażone przez jego wiceministra, że NATO nie chroni już dostatecznie Polski i potrzebne są inne rozwiązania. Wypowiedź ta pojawiła się w czasie, gdy żydostwo w UE pracowało nad „nową” konstytucją i unijną polityką obronną. Obóz panów Kaczyńskich zgłosił kontrpropozycję podpisania z USA dwustronnej umowy o obronności.

  Ciekawe, że posądzani o antyniemieckość panowie Kaczyńscy nie doprowadzili do zawarcia z Niemcami układu gwarantującego nienaruszalność naszej zachodniej granicy i regulującego sprawy roszczeń oraz mniejszości narodowych. Mogli to zrobić dość łatwo, zawieszając wszelkie rozmowy na temat przyszłości UE, jeśli Niemcy nie przystąpią do podpisania takiego układu. W podobny sposób można by uzyskać renegocjację Traktatu Akcesyjnego do UE.

  Na Berlińskim szczycie UE w 2007 r. panowie Kaczyńscy przyjęli wszystkie niemieckie propozycje mimo wcześniejszych szumnych zapowiedzi, że „nie oddadzą Niemcom (UE) nawet guzika”. W tym kontekście ugodowa względem UE postawa PO wydaje się być jej „polityczną uczciwością”. D. Tusk i reszta otwarcie przecież mówili, że dają zgodę na wszystkie propozycje UE, które jak wiemy zmierzają do likwidacji naszego państwa (przyjęcie € i konstytucji UE). Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, co do szczerych zamiarów PiS w budowę suwerennego Państwa Polskiego? Tu warto dodać, że kandydat na prezydenta, L. Kaczyński mówił otwarcie, że „patriotyzm tak, ale nacjonalizm nie”.

  Istniejące rozbieżności wśród żydostwa IIIRP mogły skutecznie wykorzystać Samoobrona i LPR bez najmniejszej obawy o zerwanie koalicji z PiS. Granicą, której Samoobrona i LPR nie mogły jednak przekroczyć byłoby żądanie likwidacji niezależności NBP (zmiana konstytucji i podporządkowanie NBP rządowi i sejmowi, co jest bezwzględnie konieczne, jeśli Polska miałaby się w przyszłości rozwijać) oraz żądanie renegocjacji Traktatu Akcesyjnego lub, co zdecydowanie lepsze dla Polski, opuszczenie UE. Wtedy dopiero nastąpiłyby upadek koalicji i nowe wybory. Niezależnie od rozbieżności istniejących w łonie żydostwa w USA i w UE, nie może się ono zgodzić na podobne żądania, ich realizacja oznaczałaby koniec żydowskich rządów i niezależny rozwój gospodarczy Polski oraz jej zbliżenie z państwami słowiańskimi, do czego USA, Wlk. Brytania i UE nie chcą dopuścić.

  Najważniejszym zadaniem, które Samoobrona i LPR przespały zadowalając się rządowymi stołkami, winno być doprowadzenie do powstania jednego narodowego kanału w TV, w Polskim Radiu i jednego tytułu prasowego (najlepiej dziennika) z prawdziwego zdarzenia. Mogły próbować to osiągnąć szantażując PiS zerwaniem koalicji, a więc zagrożeniem dla instalacji „tarczy antyrakietowej” w Polsce i groźbą przejęcia władzy przez opcję pro unijno-niemiecką, PO, SLD i PSL.

  Poza wielką grą światowego żydostwa toczą się również gry na poziomie polityki państw. Nas interesują najbardziej Niemcy i Rosja i znajdująca się w stanie agonalnym pomiędzy nimi Polska, która praktycznie nie stanowi już sama o sobie, bo w każdych wyborach przekazujemy władzę antypolskiemu żydostwu.

  Od początku lat 1990-tych istniał i może istnieje nadal, zamysł doprowadzenia do niewielkiej wojny między Polską a Ukrainą (vide wojna w Jugosławii), w której podsycane sąnastroje nacjonalistyczne na bazie antypolonizmu. Taką wojną zainteresowane były (są) siły przeciwne, nie tylko zjednoczeniu, co nawet współpracy Słowian; Niemcy, Anglosasi oraz całe żydostwo. Nie można byłoby się dziwić, gdyby chciała podobną sytuację wykorzystać Rosja – to jej polityczny obowiązek – przeciwko, której wymierzona jest żydowska „polska” polityka. Znający historię z łatwością dostrzegą tu analogie do naszych powstań narodowych w 1831, 1863, 1944 roku wymierzonych przeciw Rosji, w które zostaliśmy wmanewrowani przez antypolskie żydostwo i żydo-masonerię, a które przyniosły Polakom tylko śmierć i materialne zniszczenie.

  Historia się powtarza. W lutym 2006 r. prezydent Putin publicznie mówił (Myśl Polska 25.02.2007 „J. Piłsudski i jego epigoni” M. Motas) o możliwych korzyściach ewentualnego zbliżenia Rosji i Polski, jako państw mających wspólne słowiańskie korzenie i jednocześnie wspólne przykre doświadczenia historyczne, o których powinniśmy rozmawiać. Żydowskie media w Polsce przemilczały to oświadczenie. Dodam od siebie, bo nie obowiązuje mnie dyplomatyczna taktyka, że Polska i Rosja mają tego samego wroga – światowe, żydostwo i antychrześcijańskie żydomasoństwo.

  Cechą wspólną PO i PiS jest identyczny stosunek do gospodarki w wymiarze realnym:prywatyzacja – trwa i trwać będzie (za rządów PiS prywatyzacyjny nóż ma nam odciąć kolej i energetykę), polityka pieniężna (tj. kwestia najistotniejsza dla ekonomii kraju) poza rządem i sejmem,brak jakiejkolwiek koncepcji rozwoju gospodarczego, nie istnieje koncepcja tworzenia klasy średniej, brak polityki prorodzinnej, nie tworzy się mediów polskich, narodowych, uprawiana jest filozofia gospodarki liberalnej.

  Wielki sukces gospodarczy rządów PiS, o którym trąbią panowie Kaczyńscy, a potwierdzają go również przeciwne im media jest czystą inżynierią finansową. Wynika on z obniżenia stóp procentowych na początku rządów PiS („Wojna walut” C. Mech, Nasz Dziennik 6-7.10.2007) oraz z wielomiliardowych „oszczędności” w oświacie na skutek spadku przyrostu naturalnego. Ponieważ zaciąg L. Balcerowicza w finansach ma się dobrze, a nawet lepiej po usunięciu z Min. Finansów C. Mecha, polityka finansowa wraca w stare koleiny i ten „sukces” diabli wezmą (rosną bankowe stopy procentowe). Warto pamiętać, że ministrem finansów w rządzie PiS jest Z. Gilowska, była liderka PO, zwolenniczka podatku liniowego, realizująca taką samą, co L. Balcerowicz antypolską politykę finansową.

  Medialna zadyma „Dolina Rospudy” wzniecona przez tzw. ekologów przysłoniła rozmowy o „tarczy antyrakietowej” i żądania pazernych na cudze Żydów z WJC, którzy z „naszą” władzą są już dawno po słowie. Właściciele hasła „solidarnej Polski” chcą im dać po 20% z naszego majątku. Żydzi jednak wrzeszczą, że to mało. Ponieważ budżetu RP nie ma z czego klecić, a Skarb Państwa pusty,powstał projekt wypłaty Żydom w naturze – polską ziemią i już w JudeoUSA chwalą panów Kaczyńskich (Washington Times – „Chwaląc braci Kaczyńskich”). Nie powiodła się budowa na polskiej ziemi Judeopolonii I i II, ale może uda się Judeopolonia III. Budowę rozpoczną panowie Kaczyńscy, jak sami głoszą, najwięksi przyjaciele Izraela.

  „Być pokonanym, a nie ulec, to zwycięstwo”
  Tak słusznie mawiał J. Piłsudski. Nie możemy stracić nadziei na wolną narodową Polskę, choć on sam nigdy takiej nie budował.

  Żeby znaleźć rozwiązanie naszych problemów musimy mieć najpierw świadomość stanu rzeczy. Musimy wiedzieć, jak wygląda i skąd przychodzi zło, musimy nauczyć się je rozpoznawać. Nie jest to łatwe. Medialnej propagandzie ulegają często ludzie uczciwi, wykształceni, nawet patrioci. Liberalny system kształcenia degeneruje młode umysły. Trwa to już 17 lat, a przecież poprzedni okres nie był pod względem narodowej propagandy wcale lepszy. I tylko przez 16 miesięcy trwania „Solidarności” w ciągu tych 63 lat mogliśmy zaczerpnąć świeżego powietrza i spróbować uczyć się solidarnego myślenia o własnym Narodzie i państwie – to za krótko na narodową lekcję.

  Jak zatrzymać i odwrócić libertariański proces rozkładu państwa bez własnych mediów, bez klasy średniej, która swoim kapitałem wsparłby partie ludowo-narodowe, bez silnej i licznej klasy wielkoprzemysłowej – ten przemysł m.in. też dlatego zlikwidowano – i, praktycznie, bez pomocy Kościoła Katolickiego, który ogranicza się do udzielania katolickiemu ludowi mętnych rad za trwaniem w UE i udziałem w organizowanych przez Żydów wyborach politycznych, bo tak wskazał sam JPII? A Radio Maryja otwarcie nawołuje do głosowania na PiS. Nawet w wyborach samorządowych wybieramy źle, bo ordynację wyborczą (proporcjonalną!) tak obmyślono, żebyśmy nie mogli poznać poglądów kandydatów na radnych, a prawo polskie zabrania samorządom wszelkiej inicjatywy gospodarczej – i degradacja polski samorządowej idzie pełną parą (trwa wyprzedaż mienia komunalnego).

  https://hubalblog.wordpress.com/2016/06/09/antypolski-antyslowianski-antynarodowy-kosciol-katolicki/

  Rozpad UE jest nieuchronny. Nie może istnieć tak absurdalny twór, jak budowana odgórnie przez żydomasoństwo UE składająca się z różnych wymierających narodów, z różnych poziomów gospodarek państw, sterowanych zakazowo-rozdzielczo, bez wspólnego kulturowego spoiwa, z możliwością wymiany Europejczyków na ludność muzułmańską. Ten monstrualny biurokratyczny twór zapewnia tylko dobrobyt zbieraninie żydowskich pasożytów z całej UE.

  Jeżeli Polska zniknie wtopiona w UE-państwo, to powinniśmy zdawać sobie sprawę, że po rozpadzie UE-państwa nie będziemy już mieli z czego Jej złożyć. Stracimy przecież oprócz ludzi wszystkie składniki sił wytwórczych narodu, tj. kapitał rzeczowy (majątek narodowy), kapitał finansowy i przede wszystkim ziemię.

  USA to także kraj, w którym tak jak Polsce, rzeczywista władza znajduje się całkowicie w rękach mniejszości żydowskiej. Utrzymywanie się tego podobieństwa nie służy ani Narodowi USA, ani Polakom w Polsce. Szkoda tylko, że jeszcze nie rozumie tego większość Amerykanów i większość Polaków manipulowanych przez żydowskie media.

  Dariusz Kosiur

  za https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/07/20/dobra-zmiana-potrafi-robic-sobie-dobrze/

  https://hubalblog.wordpress.com/2016/03/10/antypolska-mafia-czyli-po-pis-sld/

  https://hubalblog.wordpress.com/2016/04/22/v-rozbior-polski-1989-2020/

  https://hubalblog.wordpress.com/2016/06/15/dobra-zmiana-nie-dla-polski/

  https://hubalblog.wordpress.com/2016/06/11/rzadz-i-dziel-czyli-jak-ujarzmic-polakow/

  https://hubalblog.wordpress.com/2016/03/14/gdybym-byl-wrogiem-polski-roman-dmowski/

  https://hubalblog.wordpress.com/2016/06/11/wyniszczajaca-polityka-ue-wobec-polski/
  https://hubalblog.wordpress.com/2016/07/23/precz-z-popis-wszyscy-won/

  Polubienie

 20. https://justice4poland.com/2016/07/27/lista-poslow-ktorzy-glosowali-za-przekazaniem-zydom-w-usa-65-miliardow-dolarow/

  LISTA POSŁÓW którzy głosowali za przekazaniem Żydom w USA 65 miliardów dolarów.

  Jest kwestią „być albo nie być” dla Polski : jeżeli Polacy chcą przetrwać jako Naród Polski w suwerennym, wolnym kraju, to powinni tych ludzi jak i następujące po nich 2 pokolenia krewnych – USUNĄĆ Z POLITYKI I Z JAKIEGOKOLWIEK REPREZENTOWANIA LUDNOŚCI POLSKIEJ W KRAJU I ZA GRANICĄ NA STANOWISKACH ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ , NA WSZYSTKICH JEJ SZCZEBLACH. OSOBNICY NA TEJ LIŚCIE

  GŁOSOWANIEM NA „TAK” OŚWIADCZYLI ŻE CHCĄ ODDAĆ CAŁY KRAJ W NIEWOLĘ NA NASTĘPNE 60 LAT . W NASTĘPNYCH WYBORACH POWINNI POLACY PRZYSTĄPIĆ MASOWO DO URN WYBORCZYCH I GŁOSOWAĆ TYLKO NA POLAKÓW Z EMIGRACJI WEWNĘTRZNEJ – 30 MILIONÓW I POZA GRANICAMI KRAJU – 20 MILIONÓW OBYWATELI NARODU POLSKIEGO.

  Ustawa druk nr 133 – glosowanie

  GŁOSOWANIE Nr 15 – POSIEDZENIE 24.
  Dnia 08-09-2006 Godz. 09:21

  Pkt 5. porz. dzien. Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia.

  Głosowanie nad przyjęciem wniosku o skierowanie rządowego projektu ustawy o rekompensatach za przejęte przez państwo nieruchomości oraz niektóre inne składniki mienia, zawartego w druku nr 133, do komisji nadzwyczajnej, która zostanie powołana

  Głosowało – 418 Za – 373 Przeciw – 45 Wstrzymało się – 0 Nie głosowało – 42

  Klub/Koło Liczebność Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
  PiS 155 147 147 8
  PO 131 116 116 15
  SLD 55 45 45 10
  Samoobrona 53 51 51 2
  LPR 29 28 28 1
  PSL 25 20 20 5
  niez. 7 6 6 1
  NKP 5 5 5
  Wyniki głosowania nr 15 dnia 08-09-2006
  Posłowie PiS głosujący Za
  1. Abgarowicz Łukasz Maria 2. Arndt Paweł 3. Augustyn Urszula
  4. Aziewicz Tadeusz 5. Biernacki Marek 6. Biernat Andrzej
  7. Bojko Bogdan 8. Bublewicz Beata 9. Budnik Jerzy
  10. Chlebowski Zbigniew 11. Chmielewski Stanisław Marcin 12. Chwierut Janusz
  13. Czerwiński Andrzej 14. Dolniak Grzegorz 15. Drzewiecki Mirosław Michał
  16. Duda Jarosław 17. Dzikowski Waldy 18. Fabisiak Joanna
  19. Fedorowicz Jerzy Feliks 20. Fiedler Arkady 21. Fiedorowicz Czesław
  22. Gadowski Krzysztof 23. Gałażewski Andrzej 24. Gawłowski Stanisław
  25. Głogowski Tomasz 26. Grabarczyk Cezary 27. Grad Aleksander
  28. Graś Paweł 29. Gronkiewicz-Waltz Hanna 30. Grupiński Rafał
  31. Grzegorek Krzysztof 32. Gut-Mostowy Andrzej 33. Hibner Jolanta
  34. Huskowski Stanisław Tadeusz 35. Karpiniuk Sebastian 36. Karpiński Włodzimierz Witold
  37. Kidawa-Błońska Małgorzata 38. Kleina Kazimierz 39. Klim Józef Piotr
  40. Knosala Ryszard 41. Komorowski Bronisław 42. Kopacz Ewa
  43. Kopaczewska Domicela 44. Kopeć Tadeusz 45. Korzeniowski Leszek
  46. Kosecki Roman 47. Kozdroń Jerzy 48. Koźlakiewicz Mirosław
  49. Krupa Jacek 50. Kulesza Tomasz 51. Lamczyk Stanisław
  52. Lenz Tomasz 53. Lipiński Dariusz 54. Lisek Krzysztof
  55. Litwiński Arkadiusz 56. Łukacijewska Elżbieta 57. Małecka-Libera Beata
  58. Maniura Edward 59. Markowiak Andrzej 60. Miodowicz Konstanty
  61. Młyńczak Aldona 62. Mroczek Czesław 63. Mrzygłocka Izabela Katarzyna
  64. Muchacki Rafał 65. Nitras Sławomir 66. Nowak Tomasz Piotr
  67. Okularczyk Stanisława Anna 68. Olszewski Paweł 69. Pacelt Zbigniew
  70. Pasło-Wiśniewska Maria 71. Piechota Sławomir Jan 72. Pierzchała Elżbieta
  73. Pietraszewska Danuta 74. Piotrowska Teresa 75. Pitera Julia
  76. Plocke Kazimierz 77. Raczkowski Damian 78. Radziszewska Elżbieta
  79. Raś Ireneusz 80. Rokita Jan 81. Rozpondek Halina
  82. Rutnicki Jakub 83. Rybicki Arkadiusz 84. Rybicki Sławomir
  85. Rynasiewicz Zbigniew 86. Rzymełka Jan 87. Saługa Wojciech
  88. Sawicka Beata Dorota 89. Schetyna Grzegorz 90. Siedlaczek Henryk
  91. Skowrońska Krystyna 92. Smirnow Andrzej 93. Stuligrosz Michał
  94. Szczypiński Tomasz 95. Szejnfeld Adam 96. Szulc Jakub
  97. Szumilas Krystyna 98. Śledzińska-Katarasińska Iwona 99. Śpiewak Paweł
  100. Świątkowski Maciej 101. Tomaka Jan Walenty 102. Tomczykiewicz Tomasz
  103. Tusk Donald 104. Wałęsa Jarosław 105. Więckowska Ewa
  106. Wilk Wojciech 107. Wojciechowicz Jacek 108. Wolak Ewa
  109. Wójcik Marek 110. Wycisło Eugeniusz 111. Wyrowiński Jan
  112. Zaremba Krzysztof 113. Zdrojewski Bogdan 114. Zielińska-Głębocka Anna
  115. Ziemniak Wojciech 116. Żmijan Stanisław
  Wyniki głosowania nr 15 dnia 08-09-2006
  Posłowie PO głosujący Za
  1. Abgarowicz Łukasz Maria 2. Arndt Paweł 3. Augustyn Urszula
  4. Aziewicz Tadeusz 5. Biernacki Marek 6. Biernat Andrzej
  7. Bojko Bogdan 8. Bublewicz Beata 9. Budnik Jerzy
  10. Chlebowski Zbigniew 11. Chmielewski Stanisław Marcin 12. Chwierut Janusz
  13. Czerwiński Andrzej 14. Dolniak Grzegorz 15. Drzewiecki Mirosław Michał
  16. Duda Jarosław 17. Dzikowski Waldy 18. Fabisiak Joanna
  19. Fedorowicz Jerzy Feliks 20. Fiedler Arkady 21. Fiedorowicz Czesław
  22. Gadowski Krzysztof 23. Gałażewski Andrzej 24. Gawłowski Stanisław
  25. Głogowski Tomasz 26. Grabarczyk Cezary 27. Grad Aleksander
  28. Graś Paweł 29. Gronkiewicz-Waltz Hanna 30. Grupiński Rafał
  31. Grzegorek Krzysztof 32. Gut-Mostowy Andrzej 33. Hibner Jolanta
  34. Huskowski Stanisław Tadeusz 35. Karpiniuk Sebastian 36. Karpiński Włodzimierz Witold
  37. Kidawa-Błońska Małgorzata 38. Kleina Kazimierz 39. Klim Józef Piotr
  40. Knosala Ryszard 41. Komorowski Bronisław 42. Kopacz Ewa
  43. Kopaczewska Domicela 44. Kopeć Tadeusz 45. Korzeniowski Leszek
  46. Kosecki Roman 47. Kozdroń Jerzy 48. Koźlakiewicz Mirosław
  49. Krupa Jacek 50. Kulesza Tomasz 51. Lamczyk Stanisław
  52. Lenz Tomasz 53. Lipiński Dariusz 54. Lisek Krzysztof
  55. Litwiński Arkadiusz 56. Łukacijewska Elżbieta 57. Małecka-Libera Beata
  58. Maniura Edward 59. Markowiak Andrzej 60. Miodowicz Konstanty
  61. Młyńczak Aldona 62. Mroczek Czesław 63. Mrzygłocka Izabela Katarzyna
  64. Muchacki Rafał 65. Nitras Sławomir 66. Nowak Tomasz Piotr
  67. Okularczyk Stanisława Anna 68. Olszewski Paweł 69. Pacelt Zbigniew
  70. Pasło-Wiśniewska Maria 71. Piechota Sławomir Jan 72. Pierzchała Elżbieta
  73. Pietraszewska Danuta 74. Piotrowska Teresa 75. Pitera Julia
  76. Plocke Kazimierz 77. Raczkowski Damian 78. Radziszewska Elżbieta
  79. Raś Ireneusz 80. Rokita Jan 81. Rozpondek Halina
  82. Rutnicki Jakub 83. Rybicki Arkadiusz 84. Rybicki Sławomir
  85. Rynasiewicz Zbigniew 86. Rzymełka Jan 87. Saługa Wojciech
  88. Sawicka Beata Dorota 89. Schetyna Grzegorz 90. Siedlaczek Henryk
  91. Skowrońska Krystyna 92. Smirnow Andrzej 93. Stuligrosz Michał
  94. Szczypiński Tomasz 95. Szejnfeld Adam 96. Szulc Jakub
  97. Szumilas Krystyna 98. Śledzińska-Katarasińska Iwona 99. Śpiewak Paweł
  100. Świątkowski Maciej 101. Tomaka Jan Walenty 102. Tomczykiewicz Tomasz
  103. Tusk Donald 104. Wałęsa Jarosław 105. Więckowska Ewa
  106. Wilk Wojciech 107. Wojciechowicz Jacek 108. Wolak Ewa
  109. Wójcik Marek 110. Wycisło Eugeniusz 111. Wyrowiński Jan
  112. Zaremba Krzysztof 113. Zdrojewski Bogdan 114. Zielińska-Głębocka Anna
  115. Ziemniak Wojciech 116. Żmijan Stanisław
  Wyniki głosowania nr 15 dnia 08-09-2006
  Posłowie LPR głosujący Za
  1. Andrejuk Przemysław 2. Bałażak Witold 3. Bosak Krzysztof
  4. Ciągło Edward 5. Dobrosz Janusz 6. Fedorowicz Andrzej
  7. Hatka Witold 8. Jarota Jan 9. Kawa Marek
  10. Kołodziej Janusz 11. Kotlinowski Marek 12. Mańka Andrzej
  13. Masin Arnold 14. Murias Halina 15. Murzyn Leszek
  16. Orzechowski Mirosław 17. Ośko Edward 18. Parda Radosław
  19. Pawłowiec Daniel 20. Pawłowski Szymon 21. Ratajczak Elżbieta
  22. Sobczak Bogusław 23. Sosnowski Antoni 24. Strąk Robert
  25. Ślusarczyk Piotr 26. Wiechecki Rafał 27. Wierzejski Wojciech
  28. Zadora Stanisław
  Wyniki głosowania nr 15 dnia 08-09-2006
  Posłowie PSL głosujący Za
  1. Bury Jan 2. Dutka Bronisław 3. Grzeszczak Eugeniusz
  4. Grzyb Andrzej 5. Kalemba Stanisław 6. Łopata Jan
  7. Łuczak Mieczysław Marcin 8. Ozga Krystyna 9. Pałys Andrzej
  10. Pawlak Mirosław 11. Pawlak Waldemar 12. Sawicki Marek
  13. Sławecki Tadeusz 14. Smolarz Henryk 15. Sopliński Aleksander
  16. Sosnowski Zbigniew 17. Włodkowski Zbigniew 18. Woda Wiesław
  19. Zych Józef 20. Żelichowski Stanisław
  Wyniki głosowania nr 15 dnia 08-09-2006
  Posłowie niezrzeszeni głosujący Za
  1. Dębicki Tadeusz 2. Galla Ryszard 3. Kaczyński Ryszard
  4. Kroll Henryk 5. Pilarz Józef 6. Szyga Krzysztof
  Wyniki głosowania nr 15 dnia 08-09-2006
  Posłowie NKP głosujący Za
  1. Daszyk Marian 2. Kowalski Bogusław 3. Masłowska Gabriela
  4. Sobecka Anna 5. Wrzodak Zygmunt

  Obrona Interesu Narodu Polskiego przeciwko wystąpieniu Kongresmenów USA w ramach Komisji Europejskiej d/s Bezpieczeństwa i Współpracy – list otwarty do Ministra Skarbu Państwa i TK.

  SENATOR CLINTON Z KOLEGAMI POPIERA PODSTĘPNE WYŁUDZENIE “ODSZKODOWAŃ” DLA ŻYDÓW USA W WIELKOŚCI $65 MILIARDÓW OD POLSKI ORAZ AŻ DO 140 MILIARDÓW RAZEM OD 20 KRAJÓW EUROPY WSCHODNIEJ .

  Żydzi ciągłe nie nasyceni – odszkodowania, czyli powtórka z rozrywki – Światowy Kongres Żydów mafijną organizacją wyłudzającą mienie i kasę?

  RP z gwiazdą Dawida w tle – Państwo Polskie z rządzącą mniejszością żydowską.

  Polubienie

 21. https://justice4poland.com/2016/07/20/zydowskie-nazwiska-polskiej-elity-the-real-surnames-of-jewish-polish-elite-video/

  Żydowskie nazwiska Polskiej elity (real surnames of the Polish jewish elite) video

  Zydowska mapa Polski1

  JudeoPolonia jako nowotwór , skrycie i podstępnie niszczący Polskę od wewnątrz.

  Żydowskie lobby w Polsce

  Symbol bractwa zakganej szmaty

  Żydowskie lobbies polityczne, działające w krajach o ustroju demokratycznym: przedstawiają politykę Państwa Izrael jako obiektywnie słuszną i uzasadnioną, pozyskują budżetowe pieniądze na cele własnej mniejszości narodowej, wykorzystują dostępne sobie media do promowania w życiu publicznym swoich “autorytetów” dobieranych wedle żydowskiego pochodzenia.

  Żydowskie lobbies polityczne dążą do obsadzania ważnych stanowisk – zwłaszcza w upaństwowionej kulturze (czyli propagandzie) przez obywateli pochodzenia żydowskiego i dążą do wprowadzenia filosemickiej interpretacji historii w programach edukacyjnych dla młodzieży szkolnej. Dążą do penalizacji „antysemityzmu” próbując zawłaszczyć dla siebie monopol, na interpretację tego określenia, starają się wreszcie prezentować żydowski punkt widzenia jako obiektywny.

  Żydowskie lobbies polityczne dążą do judaizacji chrześcijaństwa lub przynajmniej do jego rugowania z przestrzeni publicznej, zwłaszcza z systemów szkolnych.

  W Polsce żydowskie lobbies polityczne są obecne od setek lat.

  Niewesoła jest polityczna i gospodarcza kondycja Polski na progu XXI wieku. Sytuacja polskiej gospodarki zbliża nasz kraj do pożądanego od dawna przez Niemcy statusu „gospodarki uzupełniającej” (stara niemiecka koncepcja Mitteleuropy z początku XX wieku), a sytuacja wewnętrzna (wszechobecny nepotyzm i korupcja) żywo przypomina sytuację z epoki saskiej, z czasów przedrozbiorowych. Czy to wszystko dokonało się spontanicznie, żywiołowo, oddolnie? Demokratycznie?… Czy naprawdę takiego państwa chciał Naród? Czy dokonało się to wskutek spisków?

  O tym można dowiedzieć się z książki Mariana Miszalskiego pt: “Żydowskie lobby polityczne w Polsce”.

  216a5e7c7e891f181c0e072abd84f7e8_XL

  Zydowscy agenci w Polsce

  Bolesław Szenicer oskarża Żydów!

  Cz. 2

  Cz. 3

  Cz. 4

  Cz. 5

  Żydzi sami mieli wielki interes, aby pozbyć się biedoty swego narodu i jednocześnie stworzyć mit holocaustu, aby móc skutecznie walczyć z „antysemityzmem” – czyli zatkać usta tym wszystkim, którzy odważą się ich krytykować… Zaś cała żydowska elita w Niemczech przetrwała wojnę…. Jak to się stało??

  Więcej informacji na ten temat tutaj: (Proszę czytać komentarze pod artykułem ) https://wirtualnapolonia.com/2014/10/18/najwieksza-manipulacja-w-dziejach-swiata-mit-iii-rzeszy-i-religia-holocaustu/

  Polacy żyją w nierzeczywistości!

  To znaczy żyjemy w koszmarnej bajce namalowanej w naszych głowach przez naszych gnębicieli, za pomocą telewizora i innych mediów.
  Ale dlaczego większość Polaków nie widzi, że to jest jedno wielkie oszustwo i kłamstwo, którego celem jest utrzymywanie nas w stanie wiecznej nadziei czyli narkozy umysłowej, podczas gdy nasi prześladowcy robią z nami co chcą?

  Udajemy, że nie dostrzegamy tego, kto nas zniewala w naszym własnym kraju i jakimi środkami osiąga swoje niecne cele. Ponieważ przyjęcie prawdy o tym do wiadomości, oznaczać by musiało podjęcie działań zmierzających do zmiany tego podłego i dojmującego stanu rzeczy. Wreszcie ktoś musi powiedzieć NIE!

  Tchórzostwo cywilne zamiast cywilnej odwagi, bierność zamiast działania i prywata wspólnotowego pojmowania spraw publicznych są wynikiem trzywiekowego wychowania Narodu Polskiego w niewoli.
  Niewolnik, nawet uwolniony, nadal jest umysłowo niewolnikiem i wielkiej pracy nad sobą wymaga przeistoczenie się w prawdziwie, a nie wyłącznie nominalnie wolny naród.

  Doprowadzenie narodu do upadku moralnego, wojskowego, politycznego, gospodarczego, kulturowego doprowadziło Polaków do samozagłady jako narodu. Dzisiaj usługujemy i harujemy za grosze w europejskich krajach, w których oczywiście też rządzą pasożyty żydowskie. Takie kraje jak: Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Szwecja itd. nie istnieją narodowo, jedynie tylko z nazwy. Sprowadzanie emigrantów z całego świata do tych krajów, doprowadziło te narody do samo zagłady.

  To te szumowiny chazarsko-żydowskie doprowadziły do skłócenia: Rosjan, Polaków, Serbów, Chorwatów, Słowaków Czechów i nastawienia ich przeciwko sobie. Światowi i Polscy krzykacze żydowscy, nawołują nieświadomych Polaków do wojny z Rosjanami.

  Nasza łatwowierność, poddaństwo, nas zgubiła i kto wie czy dostaniemy jeszcze jedną szansę….?

  Synagoga szatana grasuje jak hiena po stepie i nie ma lwa, który by zaprowadził porządek, kogoś kto byłby na tyle mądry, odważny i charyzmatyczny aby zmienić stado polskich baranów w stado lwów i przepędzić żydowskich padlinożerców. Niewolnik w niewoli i na wolności zawsze pozostaje niewolnikiem jeśli nie ma silnej woli walki o swoją i swego brata godność. Trzysta lat niewoli, zabory, okupacja niemiecka i sowiecka, pół-niewoli i ukrytej niewoli PRL, demoliberalizm doby dzisiejszej nauczyły nas samych złych zachowań.

  Żydostwo polskie jest potężne, ale ich jest około miliona, może dwa, a nas jest 35 milionów!

  I tych kilkaset tysięcy parchów będzie nami rządziło i za nasze własne ciężko zarobione pieniądze. Oddajemy w wymyślnych podatkach reżimowi w nadziei na to, że on je dla naszego pożytku prawidłowo zainwestuje. A tak naprawdę wykuwa dla nas grób, coraz cięższe kajdany. Czy nie mamy honoru żeby zrzucić z naszych karków to masońsko-żydowskie jarzmo?

  Albo będziemy narodem, albo nas nie będzie wcale.

  Zydowskie lobby w Polsce

  Wstrętni oszuści, zbrodniarze, mordercy narodów, szukacie terrorystów, których znajdujecie tylko wśród muzułmanów i w innych sektach religijnych i pokazujecie ich w waszej kłamliwej telewizji.

  A kim wy naprawdę jesteście? Pytam się was zbrodniarze.

  Udowodnijcie, że  zamachy w Ameryce, w Anglii, w Hiszpanii, we Francji czy w Belgii spowodowane są przez tak zwanych strasznych islamistów. To wasze tajne służby to zrobiły, ale oczywiście to nie prawda. Tajne służby, które rządzą wami, przeprowadzają te ataki. To są pachołki diabła, to służby  Mosadu. To służby Izraela, bandyckiego, szatańskiego tworu państwowego.

  A może to nie prawda?

  Polacy przekonacie się sami na własnej skórze. Ci zbrodniarze z Mosadu planują w Polsce potężny zamach. W Polsce bezkarnie działa około pięćdziesięciu tysięcy agentów Mosadu, opłacanych przez rząd polski.

  POLSKO OBUDŹ SIĘ !!!

  http://sklep-niezalezna.pl/pl/p/Pakiet-I-Miszalskiego-9-zl-taniej/977

  https://jokotera.wordpress.com/

  Pokrewne:

  Żydowska perfidia…

  https://opolczykpl.wordpress.com/2013/06/24/zydowska-perfidia/

  Stop pasozytom1

  Polska tylko dla Polakow

  Polubienie

 22. Jabłonowski: „Radykalizujmy się!”

  Published on Jul 28, 2016
  Zdaniem Aleksandra Jabłonowskiego (Wojciech Olszański) skład polityczny Sejmu odpowiada nastrojom społecznym. Im bardziej zradykalizowane społeczeństwo tym konkretniejsze decyzje zapadają na szczeblu władzy. Niestety, polityków wybieramy raz na 4 lata i jest to prawdopodobnie jedyny dzień kiedy obchodzi ich zdanie wyborców. Stąd też apel, by w trakcie kampanii stanowczo głosić postulaty polskiej racji stanu. Spośród wielu ważnych spraw znalazły się dwie, które budzą emocje u większości z nas. Przede wszystkim chodzi o napływ imigrantów z Afryki i Bliskiego wschodu, wśród których znajduje się wielu terrorystów, brutalnych psychopatów, czy po prostu bumelantów pragnących żyć na nasz koszt. Tuż za nimi jawi się kwestia banderowskiej Ukrainy, której politycy coraz częściej dosłownie plują nam w twarz. Polacy mają dość ponoszenia ofiar materialnych, gospodarczych, politycznych, czy – o zgrozo – cywilno-wojskowych na rzecz de facto wrogiego nam państwa.

  Polubienie

 23. azar:28.07.2016 15:48
  Zaraz polscy pro-banderowcy się odezwą: vel Grajek, Gosiewska, Macierewicz. Będą przepraszać Ukrów za ten wielki niby błąd w naszym oczywiście wykonaniu… A Banderowcy szczelą focha i każą wszystkim swoim obywatelom opuścić Rzeczypospolitą w akcji protestu i od teraz ambasadorem Upadliny w Unii Ełropejskiej bedzie szlachetna Lituania a wszyscy zaczną żyć wtedy szczęśliwie!!! amen.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-minister-uchwala-wolynska-to-cios-w-plecy-od-naszych-sojusznikow


  Światosław Szeremeta. Fot. zik.ua

  Ukraiński minister: uchwała wołyńska to cios w plecy od naszych sojuszników

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 28 lipca 2016 o godz. 14:02:35

  Ukraiński urzędnik w randze ministra Światosław Szeremeta stwierdził, że uchwała wołyńska przyjęta przez Sejm „w czasie wojny ukraińsko-rosyjskiej to cios w plecy od naszych sojuszników”. Oskarżył też Polskę o zaprzeczanie „zbrodniom AK i BCh popełnionym na Ukraińcach” i nazwał Akcję „Wisła” czystką etniczną.

  Światosław Szeremeta podkreślił w trakcie konferencji z udziałem ukraińskich historyków i działaczy społecznych, że w najbliższym czasie ukraiński parlament powinien wyrazić swoje stanowisko w kwestii uchwały wołyńskiej, przyjętej przez Sejm. Zaznaczył, że powinna ona wyrażać stanowisko ukraińskiego społeczeństwa. W tym kontekście przypomniał, że to postawa ukraińskiego społeczeństwa na początku konfliktu w Donbasie „nie dopuściła do okupacji całej Ukrainy”.

  „Niejednokrotnie próbowaliśmy nieść formułę „wybaczamy i prosimy o wybaczenie – w uchwale Sejmu tego nie widzimy. Są tylko oskarżenia pod adresem Ukraińców” – powiedział Światosław Szeremeta, szef Państwowej Komisji ds. uczczenia pamięci uczestników operacji antyterrorystycznej, ofiar wojen i represji politycznych – w randze ministra. Zaznaczył, że Polska nie chce „uznać zbrodni, jakie na Ukraińcach popełniła Armia Krajowa, Bataliony Chłopskie i inne formacje wojskowe”.

  „Niestety, im więcej Ukraina wykonuje gestów w stronę przebaczenia, tym bardziej rośną apetyty przeciwnej strony” – powiedział minister. Zaznaczył, że „konfliktu polsko-ukraińskiego nie można postrzegać tylko poprzez rok 1943 i Wołyń”, ponieważ według niego należy brać pod uwagę także „wydarzenia w Galicji i na Zakerzoniu”.

  „Wygląda na to, że dzisiejsza polityka państwa polskiego polega na tym, żeby wydarzenia na Wołyniu powiązać z Operacją „Wisła” z 1947 roku, gdy polska władza komunistyczna dopuściła się czystek etnicznych na Ukraińcach” – powiedział Szeremeta.

  „To przykre, że dużo słyszymy o ofiarach, których doświadczyli Polacy i przez to nie pamiętamy o Ukraińcach. (…) Dla mnie taka uchwała Sejmu w czasie wojny ukraińsko-rosyjskiej to cios w plecy od naszych sojuszników” – powiedział Szeremeta.

  Światosław Szeremeta, ukraiński urzędnik w randze ministra był osobą próbującą wymusić na polskich policjantach określone działania na cmentarzu w Przemyślu-Pikulicach. Jak pisaliśmy wcześniej, publicznie twierdził też, że za polską kontrmanifestację, zorganizowaną „za pieniądze Putina”, odpowiadają polski poseł, a także działacz patriotyczny.

  Przeczytaj: Ukraiński minister awanturował się i wywierał presję na policję podczas przemyskiej manifestacji

  Według nieoficjalnych informacji, Szeremeta jest również właścicielem firmy, zajmującej się poszukiwaniem szczątków Polaków na Ukrainie, w tym na zlecenie Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa. Pobierając za to pięciokrotnie wyższe stawki. Jak udało nam się ustalić, Szeremeta rzeczywiście współpracuje z ROPWiM. Według opinii osób znających ten temat, „dorabia się” on na grobach Polaków na Wschodzie. Z jednej strony wydaje pozwolenia na te poszukiwania. Przy braku możliwości wskazania odpowiedniego podmiotu – nie czyni tego, zaś pozwolenia wydaje niemal wyłącznie dla swojej, nienajtańszej firmy.

  Podczas tej samej konferencji, Wołodymyr Sereda, lider Ukraińców z tzw. Zakerzonia, publicznie stwierdził, że oskarżanie przez Sejm ukraińskich nacjonalistów o ludobójstwo na Polakach to przejaw „ukrainofobii”. Bardzo nie podoba mu się również określenie „Małopolska Wschodnia”.

  Zik.ua / Kresy.pl

  cyna:28.07.2016 15:29
  Hahaha jaki ten ukraiński narud ma przedstawicieli we władzy, jeszcze trochę i zaczna biadolić że utrata krymu i donbasu to wina uchwały wołyńskiej

  ManeTekelFares:28.07.2016 19:14
  A twoja pisowska partyjka tych przedstawicieli hojnie sponsoruje naszymi pieniędzmi i po dupskach głaska. A jak ich teraz banderowcy wyzywają to wszystkie pisowskie „strategi” ze strachu schowały się jak myszy do dziury i nie mają jaj, by ujadającym bandersynom, chociaż jedno zdanie riposty walnąć.

  Poznaniak74:28.07.2016 18:09
  Od ciosów w plecy to wy raczej jesteście „specjalistami” dziady hałyczyńskie…

  UPAdlina:28.07.2016 18:38
  nigdy ku**wy banderowskie nie byliście naszymi sojusznikami i nigdy nie będziecie!!… Jaka wojna z Rosją??… Nie schlebiajcie sobie!!… Gdyby doszło do wojny upadliny z Rosją, to już dawno pozostałyby po was tylko nieaktualne mapy i trochę smrodu!!… Won banderowskie skur**syny!!!!!

  bolo11:28.07.2016 18:55
  Skurwysyny zamiane śmierdzących kurnych chat na gospodarstwa po niemiecki oni uważaja za czystke etniczną opiżdzialce pierdolone

  Polubienie

 24. http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/bez-odwolania-jana-pieklo-wolynska-uchwala-pis-jest-bezwartosciowa

  Bez odwołania Jana Piekło wołyńska uchwała PiS jest bezwartościowa

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 28 lipca 2016 o godz. 00:12:39

  Aktualne staje się pytanie, czyją politykę będzie realizować Jan Piekło jako przedstawiciel państwa polskiego, o ile uchwały wołyńskie są dla obecnej władzy jakkolwiek wiążące. A może właśnie o to chodzi, by wiążące nie były? Wobec tego głównym zadaniem Jana Piekło byłaby pacyfikacja skutków uchwał wołyńskich w Kijowie, które przyjęto wyłącznie na użytek polskiego odbiorcy – pisze Marcin Skalski.

  ZOBACZ: Jan Piekło – zobacz kogo PiS zrobił ambasadorem na Ukrainie

  Teoretycznie wszystko zostało załatwione w sposób satysfakcjonujący. Prawo i Sprawiedliwość decyzją Naczelnika Kaczyńskiego skalkulowało, że bardziej opłaca się zagłosować za uchwałą wołyńską, niż ryzykować utratą elektoratu. Nie udało się jej przyjąć poprzez aklamację – i chociaż już nie z winy PiS, to właśnie na rządzącej partii spoczywa odpowiedzialność nie tylko za brak aktu prawnego o randze ustawy, ale też za spóźniony termin przyjęcia samej uchwały. O ile Ukraińcom jest już wszystko jedno, to Kresowianom z pewnością nie.

  Satysfakcja Kresowian, organizacji patriotycznych, narodowych i ludzi dobrej woli może być tym większa, że sprawa upamiętnienia ofiar ludobójstwa wydawała się beznadziejna. Właśnie w tym można upatrywać objawów ciężkiego szoku, jakiego doznały środowiska ukraińsko-nacjonalistyczne po obydwu stronach granicy po przyjęciu uchwały wołyńskiej. Również i one miały przez ostatnie 27 lat oczy i uszy szeroko otwarte, a ich spokój i wiara w powodzenie swojej sprawy pozostawały niezmącone. Do czasu.

  W pewnych kręgach ukraińskich PiS zaczął być nawet postrzegany jako partia nacjonalistyczna i spadkobierca Dmowskiego(!). Tę ciężką „obelgę” z arsenału „Gazety Wyborczej” posiadają w odwodzie także środowiska ukraińskie i kto wie, czy nie mają one w tym jednostkowym przypadku racji. Oczywiście, spełnienie istotnego postulatu Kresowian, jakim było przyjęcie uchwały, nie wynikało w PiS-ie z inspiracji myślą Romana Dmowskiego. Do niedawna jednak środowiska kresowe, które dopiero w ostatnim czasie nauczyły się politycznej skuteczności, musiały uznawać wyższość lobby ukraińskiego czy wręcz banderowskiego. Tymczasem, Kresowianie przeprowadzili swoje postulaty w trakcie monopartyjnych rządów ugrupowania jawnie i demonstracyjnie nie-endeckiego, na którym ciąży nie tylko bagaż wypaczonej tradycji piłsudczykowskiej, ale i intelektualne dziedzictwo kierowniczych kręgów dawnej „Solidarności” oraz KOR-u – na czele ze wspólnym programowym artykułem Jacka Kuronia, Adama Michnika i Antoniego Macierewicza „Sprawa polska – sprawa rosyjska”.

  Satysfakcji nie daje natomiast ani swoista „kapitulacja” PiS-u, ani też konieczność zmierzenia się przez kierownictwo tej partii z nowymi uwarunkowaniami polityki międzynarodowej stworzonymi przez przyjęcie uchwały. Nawiasem mówiąc – gdyby nie to, co politycy PiS nazywają z emfazą „agresją Rosji na Ukrainie” czy „rosyjskim neoimperializmem”, to odpowiedź Kijowa sprawiłaby Prawu i Sprawiedliwości i Polsce dużo więcej problemów, niż senne koszmary niektórych ministrów naszego rządu o zielonych ludzikach.

  Niemniej, nie powinno nam zależeć na upokarzaniu kogokolwiek na krajowej scenie politycznej, nawet jeśli rewanż za uwłaczające Polakom wypowiedzi i działania należy się takim prominentom jak marszałek Kuchciński czy wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki bądź teżwiceminister kultury Jarosław Sellin. Tym bardziej należy kibicować każdemu rządowi Polski, więc trzymajmy kciuki, by w PiS-ie po prostu do głosu doszedł zdrowy rozsądek w ocenie sytuacji międzynarodowej.

  Rzecz jasna, nadal trzeba lobbować na rzecz kolejnych rozwiązań ustawowych, aby dzień pamięci o ofiarach UPA miał umocowanie na poziomie powszechnie obowiązującego prawa, aby propagowanie symboliki banderowskiej zostało zakazane. Najważniejsze jednak, że prawda została ogłoszona przez polski parlament, w tym niemal w całości przez takie „nacjonalistyczne” partie jak Platforma Obywatelska. Interesujące też, że Ukraińcy nie zająknęli się słowem na temat tej akurat konwersji na banderosceptycyzm. Wyszłoby na to, że teraz już cała Polska to kraj nacjonalistyczny, ukrainofobiczny, a może i nawet sponsorowany przez Putina.

  Tymczasem, poza Piotrem Zarembą (który ledwie kilka dni przez przyjęciem uchwały wołyńskiej przedwcześnie pochwalił Naczelnika Kaczyńskiego za utrącenie tej uroczystej deklaracji Sejmu, upatrując w tym przejawu roztropności politycznej) na brunatny pociąg o nazwie „polski nacjonalizm”, pędzący ku stacji „Wołyń”, spóźnił się także Jan Piekło. Wprawdzie efekty eksperymentu, w ramach którego przyszły (nie daj Boże) ambasador Polski w Kijowie dezawuuje znaczenie uchwał Sejmu oraz Senatu, mogą być fascynujące – ale byłby to eksperyment w warunkach dalekich od laboratoryjnych. Tego typu operacji lepiej nie przeprowadzać na własnej racji stanu.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jan Piekło jako ambasador będzie realizował politykę bezwarunkowego wspierania Ukrainy

  ZOBACZ TAKŻE: Honor straciliście, przyjaźni Ukraińców nie zyskacie

  Poglądy Jana Piekło, który od obecnej ekipy rządzącej otrzymał już poparcie jako kandydat na stanowisko ambasadora RP na Ukrainie, odbiegają – delikatnie mówiąc – od woli wyrażonej przez naród polski za pośrednictwem swoich posłów w parlamencie. Jan Piekło musiałby więc albo przepoczwarzyć się z banderofila w „polskiego nacjonalistę”, albo pozostać przy swoich niereprezentatywnych dla polskiego społeczeństwa poglądach.

  Jan Piekło został już wzięty w obronę przez wiceministra spraw zagranicznych Jana Dziedziczaka – znanego z tego, że wobec Kresowian jedno mówi, a drugie robi. Być może i on czeka na kursujący w odwrotną stronę niebiesko-żółty (a może czerwono-czarny?) pociąg o nazwie „Pojednanie”, ale na próżno. Nastroje społeczne zmieniły się na tyle, że – jak już wspomniano – PiS nie tyle chciał, co musiał przychylić się do postulatów Kresowian.

  PATRZ TEŻ: MSZ unika konkretnych odpowiedzi na wątpliwości ws. nominacji Jana Piekło na ambasadora w Kijowie

  Nasz prawdopodobny przyszły ambasador ani nie będzie miał jak zdezawuować uchwał Sejmu oraz Senatu jako inicjatywy marginalnych (zapewne opłacanych przez Kreml) grup społecznych, ani nawet nie będzie miał ze sobą długiej listy nazwisk, które popierają jego stanowisko w Polsce. Aktualne staje się pytanie, czyją politykę będzie  realizować Jan Piekło jako przedstawiciel państwa polskiego, o ile uchwały wołyńskie są dla obecnej władzy jakkolwiek wiążące. A może właśnie o to chodzi, by wiążące nie były? Wobec tego głównym zadaniem Jana Piekło byłaby pacyfikacja skutków uchwał wołyńskich w Kijowie, które przyjęto wyłącznie na użytek polskiego odbiorcy. A może nominacja dla Jana Piekło to po prostu wynagrodzenie Ukraińcom „zniewagi”, jakimi były uchwały parlamentu?

  W cudowną metamorfozę Jana Piekło mimo najszczerszych chęci niestety nie wierzę. Uważam, że swoją działalnością Jan Piekło pluje na ofiary wołyńskie – chociaż nie zauważa on, że tak naprawdę pluje pod wiatr, o ile jakkolwiek utożsamia się z Polską i polskością. Warto głośno zapytać, czy PiS chce stać w jednym szeregu z parającym się wspomnianą czynnością człowiekiem.

  W obecnej sytuacji są trzy wyjścia – albo Jan Piekło nie będzie w stanie realizować woli narodu i państwa wyrażonej w uchwałach wołyńskich, albo ta ewentualność już teraz jest wkalkulowana w tę nominację, o czym PiS z Jarosławem Kaczyńskim doskonale wiedzą. Pierwszy przypadek oznaczałby skrajną nieodpowiedzialność i niekompetencję, drugi – zdradę.

  Trzecia możliwość to konsekwentne zrealizowanie ducha uchwał przyjętych przez obie izby parlamentu i perswazja wobec Jana Piekło, by sam honorowo zrezygnował z objęcia placówki w Kijowie. Jeśli nie – środowiska kresowe szybko o uchwałach zapomną, tym słuszniej domagając się rozwiązań ustawowych. Bez cofnięcia nominacji dla Jana Piekło PiS pozostanie partią, której nie można ufać nawet przy okazji podejmowania uchwał w parlamencie.

  Marcin Skalski

  tagore:28.07.2016 18:19
  Jest wyjaśnienie tej nominacji, niekoniecznie zdrada czy niekompetencja jak sugeruje autor, zdyskredytowanie i osłabienie stronnictwa giedroycian w PIS. tagore

  Gan:28.07.2016 20:05
  No jak to jaką będzie realizować? Jestem gotów założyć się, że na szczycie NATO w Warszawie zapadły pewne decyzje. Zakładam, że jest grupa wpływów, która chce zarobić pieniądze na rozwijającej się Ukrainie (vide Polska 1980’s). Potrzebuje do tego, by istniało państwo ukraińskie. W przeciwnym razie – gdyby dłużnik zniknął z mapy – inwestycja się rypnie (stąd nasi żołnierze mają szkolić azow itp.) Potrzebuje też, by ruch towarowy pomiędzy „grupą wpływów” odbywał się bezproblemowo – czyli Polska ma być cicho i pilnować latyfundiów. W zamian za to Polacy dostaną batalion wojsk amerykańskich (pod amerykańskim dowództwem). Rząd zarobi punkty wizerunkowe. Moim zdaniem taki nieoficjalny deal się odbył. Pan Piekło być może dobrze będzie wpisywał się w taką układankę. Ktoś widzi lepszy wariant z tych puzzli?

  Polubienie

 25. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/302482-prof-przemyslaw-zurawski-vel-grajewski-dr-jacek-bartosiak-i-red-krzysztof-rak-o-idei-miedzymorza


  fot. blogpress.pl

  Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, dr Jacek Bartosiak i red. Krzysztof Rak o idei Międzymorza

  opublikowano: 9 godzin temu

  26 lipca mógłby się wydawać nietrafionym terminem na organizowanie spotkania o charakterze intelektualnej dyskusji. Czas wakacyjny rozpoczął się na dobre, a palące słońce nad Warszawą uparcie o tym przypominało. A jednak na wydarzenie Teologii Politycznej zatytułowane „Projekt: Intermarium” w lokalu Państwo Miasto przy ulicy generała Andersa przybyło niemal dziewięćdziesięciu gości.

  Nie będzie przesadą powiedzieć metaforycznie, że sala konferencyjna pękała w szwach – wszystkie miejsca siedzące były zajęte, a pod ścianami przestrzeni dla siebie szukali spóźnieni uczestnicy spotkania. Przy tak zaskakujących okolicznościach rozpoczęło się spotkanie wokół 10. numeru tygodnika internetowego „Teologia Polityczna Co Tydzień” poświęconego idei międzymorza.

  Stanowiska przy panelu dyskusyjnym zajęli kolejno: prowadzący spotkanie Dominik Tylka oraz znamienici goście – dr Jacek Bartosiak, prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski i red. Krzysztof Rak.
  (…)

  r 31.1.100.*za 37 minut prof ŻvG to kompletny ignorant, mówiąc krótko pisior do kwadratu. Warto jednak posłuchać dr Bartosiaka. Ten trzeci także nieporozumienie, nawet nie potrafił się wysłowić…

  międzyrybak 78.11.224.*godzinę temu Międzymorze tylko od Morza Bałtyckiego do Morskiego Oka. Polska już zapłaciła straszną cenę za konstruowanie imperium dla ościennych narodów. Nie powtarzać błędu.

  pogo 193.218.176.*godzinę temu Niektóre stwierdzenia ŻvG na pograniczu zdrady interesów narodowych. Zaś o awacsach i systemach komunikacyjnych to gdzieś pomiędzy zdradą a głupotą.

  wojtekx@wojtekx5 godzin temu Szkoda że Bartosiak nie jest doradcą prezydenta czy ministra obrony …. vel Grajewski myśli schematami i prezentuje totalnie podporządkowaną usa rację …. typowy przedstawiciel kasty „aby było jak jest”

  reflex 73.9.22.*5 godzin temu polecamy dyskutującym odłożyć grę w szachy i rozejrzenie się po świecie

  niespodzianka ! 73.9.22.*6 godzin temu na zdjęciu widzimy 4 genialnych „dowódców” Międzymorza ha ha; czy Międzymorze jest ideą, czy faktem ? http://www.defense.gov/News/Special-Reports/0514_Atlantic-Resolve

  Host@Host7 godzin temu 5 faktów o ludności muzułmańskiej w Europie http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=8340

  r 31.1.35.*7 godzin temu a może by tak zejść na ziemię? I zacząć twardo po niej stąpać? Polecam:

  duch soboru 5.172.255.*7 godzin temu Wąsaty pajac dwojga nazwisk powinien się na rzecznika prasowego upaińskiej Swobody zgłosić, a za dr Bartosiakiem to może teczkę nosić, ten zaprzaniec i błazen z giedroyciową biegunką zamiast mózgu.

  Ajwaj 89.71.98.*7 godzin temu He he he międzymorze, mrzonki ale grono niby mądrych ludzi

  Polubienie

 26. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/302705-szewach-weiss-o-franciszku-w-auschwitz-cisza-w-tym-przypadku-jest-krzykiem-to-miejsce-powinno-byc-pod-reichstagiem-organizatorem-byli-niemcy

  Szewach Weiss o Franciszku w Auschwitz: Cisza w tym przypadku jest krzykiem. „To miejsce powinno być pod Reichstagiem. Organizatorem byli Niemcy”
  (…)

  lolas 164.127.156.*za godzinę Żydzi często oskarżają prawicowych Europejczyków że sa chorymi nacjonalistami. Nie akceptują tego że np. Niemiec czy Francuz może kochać swój kraj. Natomiast oni nie kryją że kochają Izrael oni mogą

  Powiedz o tym, ze Oswiecim 81.173.231.*za godzinę byl obozem zbudowanym DLA POLAKOW-zydzi byli tylko kapo.Dopiero jesienia 1942 przywozono do Treblinki zydow-ilu nikt nie wie.zydzi gineli przede wszystkim w gettach.Dlaczego ZAwLAsZCZACIE Oswiecim?

  Gosc 87.205.246.*za godzinę Niemcy po tych zbrodniach, jakich dopuścili się w czasie II Wojny, nigdy nie bedą mieli prawa spać spokojnie. To naród, który dopuścił się odrażających i potwornych czynów.

  lolas 164.127.156.*za godzinę Żydzi mają w swoich rękach potężne korporacje, banki, nawet Hollywod.To oni od dziesiątek lat manipulują świadomością Europejczyków by ich ogłupić i zniewolić.To żydzi wymyślili multi-kulti.

  Szewach- maly kretaczu 81.173.231.*za godzinę Powiedz lepiej o tym jak zydzi witali niemcow ”bramkami”Powiedz o wspolpracy z zaborcami.No i przede wszystkim o tym, ze zydzi mordowali Polakow RAZEM z sowietami od 17.09.1939

  lolas 164.127.156.*za godzinę Dość tego oskarżania Niemców panie Weiss.Niemcy także mają prawo spokojnie żyć (inne pokolenie) .Pana współbracia utworzyli komunizm i wiernie służyli w aparacie represji w czasach stalinowskich

  lolas 164.127.156.*za 42 minuty Tyle krajów współpracowało w zabijaniu żydów.Zastanawiam się dlaczego? czy przypadkiem żydzi im nie podpadli? bo mam wrażenie że Szewach ciagle lamentuje i stara się wybielić współbraci.To kłamca.

  Ale 79.139.13.*za 39 minut Niemcom należy teraz współczuć, bo czeka ich holocaust z ręki islamistów.

  lolas 164.127.156.*za 38 minut Czy mało już Niemcom sie wypominało tych zbrodni? co ma zmienić że pod Reichstagiem będzie to miejsce?Japonczycy w II WŚ także wykazali sie okrucienstwem czy ktoś ciągle im wypomina i pluje na nich

  MOLS 91.48.115.*za 35 minut Holokaust; pierwszy był Ormian [Turcy+Niemcy], po holokauście Polaków, nastąpił trzeci holocaust Polaków żydowskiego pochodzenia i Żydów europejskich! nie było tu żadnego bohaterstwa, Panie Weiss!

  ARNI 89.72.84.*za 34 minuty BARDZO PANU DZIĘKUJĘ!

  saszaladojcz 78.10.141.*za 32 minuty A może na Brooklynie w USA pod mieszkaniami , biurami Żydów , którzy nie pomogli swoim braciom w niemieckich obozach zagłady a teraz robią kasę na ich grobach !?

  http://wpolityce.pl/kosciol/302630-ojciec-swiety-odwiedzil-niemiecki-oboz-zaglady-auschwitz-birkenau-zobacz-wyjatkowa-galerie-zdjec-i-filmow

  tomeczek@tomeczek8 godzin temu A w Info spikerka kłapie ,że to obóz nazistowski. Nic się nie zmienia w tej telewizji.I za co tu płacić abonament.

  jgj 83.14.155.*8 godzin temu Papież odwiedził, ale nie powiedział że to niemiecki obóz. Tu ma minus i pytania.

  pięknie 213.5.43.*8 godzin temu … odwiedził „niemiecki” obóz zagłady Auschwitz-Birkenau.

  J23 83.10.208.*8 godzin temu ALEŻ SYF NA NIEMIECKICH polskojęzycznych portalach (interia, wp, onet). Spróbujcie coś napisać o zawiedzeniu , że papież nie powiedział prawdy o mordowaniu w obozach ludzi przez NIEMCÓW .

  Historyk 77.12.187.*za godzinę Od kiedy to ten obóz jest niemiecki?

  http://wpolityce.pl/kosciol/302616-niezwykla-papieska-wizyta-i-niezwykle-zdjecie-fragment-hasla-arbeit-macht-frei-na-bialej-sutannie-papieza-franciszka

  urszula 46.126.218.*11 godzin temu Papiez nic nie powiedzial, bo musialby nazwac oprawcow po imieniu. On woli za to prosic o przebaczenie dla oprawcow. Przynajmniej tak zrozumialam jego wpis do ksiegi.

  decapitatio 83.26.253.*10 godzin temu Nie człowiek człowiekowi, ale Niemcy ludziom ten los zgotowali… Obawiam się, że wiele wody upłynie, nim ta prawda dotrze do głów i to, że kolejną hekatombę w XXI w. Niemcy znów ludziom szykują.

  wymowne milczenie.. 86.45.139.*7 godzin temu AMERYKANSKI RABIN DOMAGA SIE OD FRANKA USUNIECIA KOSCIOLA Z KL AUSCHWITZ-BIRKENAU!!!!!! http://www.timesofisrael.com/us-rabbi-calls-on-pope-francis-to-remove-church-at-auschwitz/

  http://wpolityce.pl/kosciol/302628-panie-przebacz-tyle-okrucienstwa-napisal-papiez-franciszek-w-ksiedze-pamiatkowej-muzeum-auschwitz

  luna 46.126.218.*8 godzin temu W czyim imieniu papiez przepraszal? Ludzkosci? To byli Niemcy i ich poplecznicy i nalezalo to tam powiedziec. Bo chyba papiez nie przepraszal w imieniu Polakow?

  http://wpolityce.pl/kosciol/302633-franciszek-w-samotnosci-dlugo-modlil-sie-w-celi-smierci-o-kolbego-mija-wlasnie-75-lat-od-pamietnego-obozowego-apelu

  Avanti 46.19.232.*7 godzin temu Caly swiat zaklamuje historie II wojny swiatowej obwiniajac o wsopudzial Polske ,szkalujac ja na calym swiecie a papiez milczy!Dla mnie to potwarz!To byl moment by mowic prawde i nie bac sie prawdy!

  http://wpolityce.pl/kosciol/302655-krewne-ulmow-na-spotkaniu-z-papiezem-te-dzieci-swiadcza-ze-trwa-pamiec-o-tym-ze-polacy-bardzo-pomagali-zydom-podczas-ii-wojny

  manko1492 83.31.236.*za 36 minut Ulmowie – podkarpacki symbol tragicznej, pełnej poświęceń historii Polaków opluwanych od lat przez gebelsstalinowskich kłamców typu micha szuja i jego kloaczne kumpełe. A słowo Niemcy mordercy gdzie?

  gazda 94.254.148.*5 godzin temu Do niepatriota 217.99.62.*. Ulmów zadenuncjował ukrainiec. Nazywał się władymir leś. Od Polaków za to otrzymał wyrok, karę śmierci. AK zastrzeliło kanalię. Szkoda że nie ma AK, a są kanalie co piszą

  Skorpion48@Skorpion487 godzin temu niepatriota- ale prawdziwy głupek wioskowy. Włodzimierz Leś był z pochodzenia Ukraińcem, ale wioskowy głupek nie rozróżnia.

  saszaladojcz 78.10.141.*7 godzin temu Polacy jako jedyna Nacja na świecie w tamtym czasie ratowali Żydów kosztem swojego życia.Żydzi USA wypieli się na swoich i robili na tym interesy – za to nam dziękują nienawiścią dzisiaj !

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/302606-przejmujace-spotkanie-papieza-franciszka-z-bylymi-wiezniami-niemieckiego-obozu-auschwitz

  Damian 217.144.219.*10 godzin temu napiętnowane, w Rosji zginęło ponad 20 mln ludzi ale o tym nikt nie mówi a holokaust otrąbiony na całym świecie jest. 3/3

  Nemo 91.146.202.*dzisiaj, g. 10:08 Kiedy Żydzi i rządzący Polską pozwolą Polakom przywrócenia krzyży na „żwirowisku” gdzie gineli Polacy zamordowani przez Niemców

  http://wpolityce.pl/kosciol/302611-spotkanie-franciszka-z-25-sprawiedliwymi-wsrod-narodow-swiata-pod-pomnikiem-ofiar-obozu-w-brzezince

  http://wpolityce.pl/polityka/302658-prezes-ipn-niemiecki-nazizm-zrodzil-sie-z-odrzucenia-chrzescijanskich-wartosci-i-dekalogu-to-takze-przestroga-dla-dzisiejszego-swiata

  niepatriota 217.99.62.*7 godzin temu „Niemiecki nazizm zrodził się z odrzucenia chrześcijańskich wartości…” Ciekawe? I dlatego wypisywali dewizę: „Bóg z nami” a znak krzyża uczynili swoim symbolem.

  Stały czytelnik 83.5.107.*7 godzin temu Jak to niemiecki nazizm?! W GW pisali, że nazizm narodził się w Polsce!

  http://wpolityce.pl/kosciol/302644-ks-prof-chrostowski-cisza-franciszka-w-auschwitz-przemowila-glosniej-niz-slowa

  taka prawda 207.244.89.*2 godziny temu ta NWOwsko syjonistyczna świnia nic nie mówiąc puściła w świat antypolska narracje telewizyjnych ekspertów w większości koszernych

  recek 5.172.255.*5 godzin temu Niestety to miejsce kaźni zostało całkowicie „zaanektowane” przez Żydów. Czy podczas wizyt rabinów biskupi też się z nimi modlą?

  Milczenie jest złotem 185.108.219.*6 godzin temu Zamiast Papieża komentatorzy telewizyjni poinformowali oglądaczy co się tutaj wydarzyło, oczywiście obiektywnie i profesjonalnie zgodnie z światowym przesłaniem.

  Wszystko jest jasne 185.108.219.*6 godzin temu Nie oglądałem, ale czy świat dowiedział się dokładnie jakie miejsce wizytował Papież. Gdyby powiedział kilka zdań co się tu stało i ostrzegł ludzkość na przyszłość. Widocznie nie ma takiej potrzeby

  Avanti 46.19.232.*7 godzin temu Za to przemowili za papierza zyddi!to oni tlumaczyli milczenie Franciszka!A swiat obwinia Polske o wsopudzial za Holokaust!Moze nalezalo powiedziec TYLKO PRAWDE!ale widac papierza na odwage nie stac!

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemiecka-prasa-o-milczeniu-papieza-w-Auschwitz-godna-forma-holdu,wid,18446626,wiadomosc.html


   PAP/EPA

   akt. 30.07.2016, 09:27

   Niemiecka prasa o milczeniu papieża w Auschwitz: godna forma hołdu

   • W piątek papież odwiedził Muzeum Auschwitz-Birkenau
   • Większość niemieckich gazet ogranicza się do suchych relacji
   • „FAZ”: Milczenie papieża było godną formą upamiętnienia ofiar zbrodni
   • „Tagesspiegel”: Papieżowi udało się (…), milcząc, powiedzieć wszystko
   (…)

   Selk 1 godzinę i 28 minut temu
   Niemcy to zbrodniarze! Grabili, torturowali i mordowali z lubością niewinnych ludzi, jeńców wojennych, chorych, starców, kobiety i dzieci a teraz się wybielają!!!!!!!!!

   ~gosc 1 godzinę i 30 minut temu
   A napisali ,że to był NIEMIECKI obóz zagłady ?

   ~max 1 godzinę i 22 minut temu
   Z Niemcami jak z jajem, Polakom można nawtykać i to z perfidnej inspiracji i POparciem POlaków zaKODowanych Nowoczesną.

   akwarium24 50 minut temu
   Odwiedził ich obóz ,są dumni chyba ?

   ~PYREK 21 minut temu
   Krew na łapach dziadków i babć współczesnych niemieckich dziennikarzy jest dla nich samych nie do zaakceptowania. Muszą się jednak wstydzić za swoich przodków. MUSZĄ!!!

   ~kolarz 21 minut temu
   Niemcom nie można wierzyć!!! Wywołali I i II wojnę światową.Obecnie trwa polityka usilnego „zrzucenia winy na innych”

   ~florian 32 minut temu
   „czerwieniły się uszy” powiada pajac. Niemiecki lewacki pajac.

   ~chmiel 33 minut temu
   Dlaczego prasa niemiecka jest tak czesto cytowana w Polsce?

   ~fsd 29 minut temu
   Niemiecka prasa to, niemiecka prasa tamto, rzygam już tym. Moglibyście odpuścić droga WP? Przynajmniej ograniczcie się do jednej informacji dziennie o niemieckich mediach.

   ~krzys 16 minut temu
   „Pytania o winę, uwikłanie, milczenie i opór nie dotyczyły go tak bezpośrednio, jak ma to miejsce do dziś w przypadku Polaków i przede wszystkim Niemców” Ja coś źle czytam czy jest tu bezczelne przypisywanie nam współwiny za Oświęcim? O ile wiem niemało tam i Polaków zginęło, a Słowianie mieli być następni po Żydach i Romach.

   ~tzk 19 minut temu
   Niemcy to: ZŁODZIEJE. Mordowali kobiety w ciąży, starców dzieci, i każdego kogo dało sie okraść. Wojnę wywołali z powodu grabieży. Kradli ziemie, domy, meble, srebra, konta bankowe. Dla zatarcia śladów, żeby nikt się nie upomniał mordowali. Wymyślili przemysłowy mord. Niemiecka kultura. Zakon krzyżacki przyjmował w swoje szeregi kryminalistów których chronił przed odpowiedzialnością. Taka sama była rzesza niemiecka. Ludzie bądźmy swiadomi, że niemiec to złodziej. On nie kradnie ubiezpieczonego auta. On kradnie ziemie, domy, morduje ofiary i wyrywa trupie zęby.

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Byli-wiezniowie-o-wizycie-papieza-w-Auschwitz-to-milczenie-bylo-wymowne,wid,18445554,wiadomosc.html

   ~v.v. 20 godzin i 7 minut temu
   Bardziej wymowne od milczenia byłoby wypowiedzenie głośno refleksji, że Niemcy zgotowali wielu ludziom taki los…

   ~Piotr 13 godzin i 7 minut temu
   nie wolno mówić i pisać, że to Niemcy zgotowali wielu ludziom taki los, poprawnie politycznie trzeba mówić i pisać, że to zrobili hitlerowcy z kosmosu. Smutne to, ale taka jest rzeczywistość.

   ~yes it is 21 godzin i 13 minut temu
   Ciekaw co na to Żydzi, czy znów nas za coś oplują

   ~fsfs 20 godzin i 11 minut temu
   Pochwalili już papiera za to, że nie powiedział „niemiecki obóz” tylko zamilkł. Nie sprostował kłamstwa oświęcimskiego.

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Sueddeutsche-Zeitung-dla-wielu-Polakow-papiez-jest-zbyt-liberalny-ws-uchodzcow,wid,18445811,wiadomosc.html

   akt. 29.07.2016, 15:44

   „Sueddeutsche Zeitung”: dla wielu Polaków papież jest zbyt liberalny ws. uchodźców

   • Największy niemiecki dziennik opiniotwórczy szeroko komentuje wizytę papieża w Polsce
   • „Sueddeutsche Zeitung” ocenia, że dla wielu Polaków Franciszek jest zbyt liberalny ws. uchodźców
   • Gazeta cytuje „katolickiego patriotę”, który mówi, że „nie lubi papieża” za liberalizm
   (…)

   ~Maria Joterka 16 godzin i 57 minut temu
   Niesamowite jaką propagandę mają Niemcy. Jakby od czasów Goebbels’a nic się nie zmieniło. Wszystko zinterpretowane tak jak ich rządowi odpowiada. Za grosz obiektywizmu.

   ~wojak… 19 godzin i 8 minut temu
   Jak Papierz jak i politycy zapomnieli że były u nas rodziny uchodźców , ale jakoś wybyli …. na siłę nikogo nie będziemy zapraszać . A pismaki niech się douczą ….

   ~DUMNY POLAK 16 godzin i 56 minut temu
   Ojej wirtualne Niemcy gryzie sumienie? Zazdrościcie Wspaniałej Polsce , cudownego spotkania Młodych i Starych ludzi z całego świata z Ojcem Świętym? Papież odwiedził dziś Wasz obóz śmierci drodzy Niemcy , wstydźcie się bandyci do końca swego istnienia.

   Polubienie

 27. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/deputowani-rosyjskiego-parlamentu-chca-uznania-rzezi-wolynskiej-za-ludobojstwo

  Deputowani rosyjskiego parlamentu chcą uznania Rzezi Wołyńskiej za ludobójstwo

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 29 lipca 2016 o godz. 19:07:10

  Deputowani Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej na czele z Siergiejem Obuhowem przedstawili Dumie projekt ustawy i uznaniu Rzezi Wołyńskiej za ludobójstwo. Donosi o tym agencja RIA Novosti.

  W projekcie ustawy deputowani przypominają, że polski sejm nazwał rzeź ludobójstwem.

  Duma Państwowa Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej składa wyrazy szczerego współczucia narodowi polskiemu w związku z tragedią narodową i solidarności z Sejmem Rzeczpospolitej Polskiej w kwestii uznania zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu za ludobójstwo. Obecne oświadczenie Dumy Państwowej ma na celu bronienie prawdy o Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, jej bohaterach i ofiarach – piszą deputowani. Według nich taka ustawa może nie tylko przysłużyć się prawdzie historycznej lecz także poprawić stosunki z Polską.

  Czytaj także:

  Macierewicz o rzezi wołyńskiej: Źródłem jest Rosja [+VIDEO]

  Żaryn: Rzeź wołyńska była ludobójstwem

  Bez odwołania Jana Piekło wołyńska uchwała PiS jest bezwartościowa

  RIA Novosti/KRESY.PL

  Scorpio:29.07.2016 20:14
  Bardzo dobrze. Brawa dla Rosji jesli taka ustawa zostalaby zatwierdzona przez parlament Federacji Rosyjskiej. Niech banderowska UPAdlina wie ze nigdy nie bedzie pojedniania z tymi barbarzyncami.

  Gan:29.07.2016 21:02
  WIELKA WOJNA OJCZYŹNIANA: ” Uczono mnie od dzieciństwa, że mam uczestników Wielkiej Ojczyźnianej kochać, szanować, okazywać im cześć. I kiedyś – miałem osiem lat – zadałem nauczycielce pytanie: a czy Hitler był uczestnikiem Wielkiej Ojczyźnianej, czy nie? Nauczycielka chwyciła mnie za prawe ucho, wykręciła je, jak się obraca klucz w zamku, i powlokła mnie do dyrektora. Natychmiast do gabinetu zleciało się z dziesięcioro nauczycieli. Wybuchł straszliwy skandal. Skuliłem się, zwinąłem w kłębuszek, a oni wrzeszczą. I nagle dostrzegłem w obozie wroga zbawienne dla mnie sprzeczności. Wrzeszczą nie na mnie, ale kłócą się między sobą, i to coraz bardziej zażarcie. Kiedy sytuacja w gabinecie dyrektora wyraźnie dojrzała do rękoczynów, wyślizgnąłem się cichutko i nikt mnie już później tam nie zawołał. Wówczas niczego nie rozumiałem: o co się sprzeczają? Zrozumienie przyszło po wielu latach. Moje pytanie wzburzyło wszystkich nauczycieli. Ale jedni wściekli się dlatego, że ośmieliłem się przypuścić, iż Hitler był uczestnikiem Wielkiej Ojczyźnianej, inni zaś wściekli się dlatego, że ośmieliłem się przypuścić, iż nie brał udziału w Wielkiej Ojczyźnianej. I pożarli się. Nie wiem, jak się zakończyły te uczone dysputy. Później jeden z nauczycieli powiedział mi, że tego pytania nie wolno zadawać. A wtedy nasunęło mi się inne: dlaczego? Teraz już wiem. Dlatego, że każda odpowiedź prowadzi w ślepą uliczkę. Przypuśćmy, że Hitler i wszyscy hitlerowcy nie byli uczestnikami Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Wówczas okaże się, co następuje: Armia Czerwona walczy, na przykład, pod Stalingradem, ale hitlerowców pod Stalingradem nie ma, jako że nie uczestniczą w tej wojnie. Wynika z tego, że walczyliśmy, sami, bez przeciwnika. Albo może my walczyliśmy na jednej wojnie, a hitlerowcy na innej? Teraz załóżmy, że Hitler i hitlerowcy byli uczestnikami Wielkiej Ojczyźnianej. To jeszcze gorzej. Wyobraźmy sobie obwieszczenie: „Wczoraj w Berlinie popełnił samobójstwo największy złoczyńca wszystkich czasów i narodów, potwór w ludzkim ciele, uczestnik Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Adolf Hitler. Albo: „W Norymberdze powieszono jednego z głównych uczestników Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, Joachima von Ribbentropa”. Tragedią mojego życia jest to, że strasznie lubię zadawać pytania, których zadawać nie wolno. Już samo pytanie o uczestników Wielkiej Ojczyźnianej pociąga za sobą mnóstwo kolejnych pytań. Czy Stany Zjednoczone Ameryki są uczestnikami Wielkiej Ojczyźnianej, czy nie? Amerykanie bombardują Drezno – to druga wojna światowa. Następnie zrujnowane miasto zajmują radzieccy żołnierze-wyzwoliciele. I to jest Wielka Ojczyźniana. Łatwo było zdobyć Drezno – były w nim same ruiny. A więc, jak mamy oceniać: czy Amerykanie nam pomogli, czy nie pomogli? Albo z innej strony: żołnierze radzieccy ściskają żołnierzy amerykańskich w Torgau nad Łabą. Razem Niemców bili, razem za zwycięstwo wódkę pili. Tyle że my walczyliśmy w Wielkiej Ojczyźnianej, a oni w niej nie brali udziału. Albo taki obraz: z połtawskiego węzła lotnisk startują amerykańskie bombowce strategiczne B-17 i lecą bombardować Niemcy. Ich start osłaniają radzieckie myśliwce i towarzyszą im do granic swojego zasięgu. W tym samym czasie z Anglii startuje druga fala amerykańskich bombowców. Po zrzuceniu bomb na niemieckie miasta i zakłady przemysłowe bombowce te lądują na lotniskach w Połtawie. Czekają tam radzieckie myśliwce i osłaniają lądowanie Amerykanów. Jak to zakwalifikować? Otóż, nasze myśliwce walczą w Wielkiej Ojczyźnianej, a amerykańskie bombowce przyleciały z innej wojny. A może inaczej: wczoraj były w Anglii, na drugiej wojnie światowej, dziś przyleciały na Wielką Ojczyźnianą, a jutro znów odlecą na drugą światową. ” W. Suworow

  kresmen:29.07.2016 21:35
  Brawo ROSJA. Putin znów zaskoczy Jarka. Rosjanie będą mieli ustawę o LUDOBÓJSTWIE NA WOŁYNIU – a Paliaki jakiś półprodukt – UCHWAŁĘ !

  krok:29.07.2016 21:58
  Ludobójstwo o niespotykane skali nienawiści. – tak powinna brzmieć nazwa.

  ManeTekelFares:29.07.2016 23:19
  Ha. Jak widać w sprawie polskiej więcej zrobią ruskie komunisty, niż „hiperpatrioci” z pisu z Jarkiem na czele.

  Polubienie

 28. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/odnaleziono-zbiorowy-grob-polakow-zamordowanych-przez-ukrainskich-nacjonalistow-z-oun-upa


  UPA, czota sotni „Burłaka”. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. ogo.ua

  Odnaleziono zbiorowy grób Polaków zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 29 lipca 2016 o godz. 21:09:54

  W Jaworku Ruskim k. Przemyśla odnaleziono 14 szkieletów Polaków, którzy zostali zamordowani przez ukraińskich nacjonalistów. Śledztwo w tej sprawie prowadzi IPN. Ustalana będzie tożsamość ofiar.

  Szczątki odkryto w zbiorowym grobie. Przy szkieletach znaleziono przedmioty, świadczące o tym, że byli to Polacy. Wśród nich były m.in. szkaplerze z polskimi napisami. Ofiary to najprawdopodobniej polscy żołnierze lub porwani Polacy, których ukraińscy nacjonaliści rozstrzelali ok. 1945-46 r..

  Ekshumację przeprowadzono w dniach 18-20 lipca. W piątek poinformował o tym rzeszowski oddział IPN. Jego dyrektor, Dariusz Iwaneczko przyznał, że są to najpewniej ofiary bojówek Służby Bezpieczeństwa OUN, lub którejś z sotni UPA działającej w tym rejonie, który w latach 1945-46 był zasadniczo kontrolowany przez ukraińskich nacjonalistów. Najpewniej sprawcami mordu była bojówka 3. rejonu, której referentem był Wołodymyr Choma (przy założeniu, że chodzi o SB OUN) lub któraś z sotni UPA (m.in. sotnia Michała Dudy ps. „Chromenko” czy sotnia Włodzimierza Szczygielskiego ps. „Burłaka”).

  Z kolei naczelnik pionu śledczego rzeszowskiego IPN Grzegorza Malisiewicza, powołując się na wyniki badań prof. Grzegorza Motyki przypomniał, że 24 lipca 1946 r. oddział manewrowy Wojska Polskiego rozpoczął przeszukanie lasów na północ od Jawornika Ruskiego, ścierając się sotnią UPA dowodzoną przez „Jara”, wzmocnioną czotą bieszczadzką. Wieczorem Ukraińcy wycofali się. Podczas walk 14 polskich żołnierzy zostało wziętych do niewoli. Z kolei w styczniu 1945 r. ukraińscy uprowadzili z Pawłokomy 9 Polaków, którzy najprawdopodobniej zostali zamordowani. Na tej podstawie śledczy sprawdzą dwie hipotezy: czy są to zamordowani, wzięci do niewoli żołnierze, czy cywile.

  Śledztwo w tej sprawie wszczęto po zawiadomieniu złożonym w grudniu 2015 roku. Jak jednak napisał na Facebooku historyk i ekspert ds. geopolityki, dr Andrzej Zapałowski, odnalezienie ciał zamordowanych Polaków było możliwe tylko dzięki determinacji i prywatnemu finansowaniu wstępnych badań przez kilka osób z Dynowa. „O szczegółach na razie nie będę pisał. Sprawa była utrzymywana w tajemnicy, ale kilkanaście osób wiedziało” – napisał dr Zapałowski.

  Historia.wp.pl / facebook.com / Kresy.pl

  Beresteczko1651:29.07.2016 22:19
  Największym skandalem w tej historii jest to, że tego rodzaju poszukiwania muszą być, w rzekomo wolnej i niepodległej Polsce, prowadzone w tajemnicy! Świadczy to o niebywałym poziomie infiltracji polskiej administracji, organów ścigania i mediów przez ukraińską agenturę wpływu. Dlatego każdy proukraiński lobbysta, polityk czy dziennikarz powinien być automatycznie podejrzany i poddany dochodzeniu. Powinna też zostać dokładnie prześwietlona pod kątem prowadzenia antypolskiej działalności organizacja zrzeszająca ukraińców z polskim obywatelstwem.

  ManeTekelFares:29.07.2016 23:26
  Niestety za rządów pisiaków tak to będzie wyglądać. Im bardziej banderowskie gnidy będą nas upakarzać, tym bardziej pisiaki będą im pomagać. Zresztą proszę posłuchać http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/07/konferencji-kresy-2016-dr-lucyna-kulinska-czujemy-sie-zdradzeni-przez-pis-ukrainski-szowinizm/

  Polubienie

 29. Aleksander Jabłonowski zaorał samozwańca lewego pastora Pawła chojeckiego.

  nutaws16 hours ago
  Ten Wielki Kościół Katolicki jest przeżarty obłudą i obsadzony sabotażystami. Wystarczy zobaczyć co wyprawia Caritas. W jakie angażuje się akcje i jaką uprawia politykę pro-imigracyjną, czynioną pospołu z coraz bardziej bezczelnym lewactwem. A to nie służy drodzy Panowie naszej Ojczyźnie. To akcja piłowania gałęzi na której wszyscy siedzimy. Prawdziwy patriotyzm? Jak najbardziej, ale wolny od kościelnej demagogii i polityki bijącej w Polaków.

  kiniakinia100015 hours ago
  prawda. hipokryzja fałsz i interesy, to prawdziwe oblicze tego wielkiego kościoła

  DanielMz2515 hours ago
  Wielu pasterzy odeszło od nauki… Z samego Watykanu wychodzi dezinformacja i zamęt… Co nie sprawia że Wielki Kościół Katolicki, przestał być WIELKIM KOŚCIOŁEM KATOLICKIM… Pan Bóg jest ten sam, jedyna prawdziwa doktryna jest ta sama. To że księża go zdradzili nic nie zmienia. Było już w historii tak że za Panem Bogiem opowiadały się tylko jednostki, a mimo to Kościół przetrwał. Generator cywilizacji i jedyna prawdziwa religia, z jedynym prawdziwym Bogiem.

  kiniakinia100014 hours ago
  ludzie wierzą w różne rzeczy a niebo piekło i czyściec jest tu i teraz..

  Peter Halat12 hours ago
  KATOlicyzm to BALWOCHWALSTWO, IDOLATRIA(kult obrazow i posagow) i HEREZJE(informacje sprzeczne z BIBLIA)

  Kasandra Wera12 hours ago
  Hałat – narzuć na siebie jakiś chałat..- może nie zmądrzejesz, ale wygląd zyska na ‚inteligencji’. Kiniakinia .. z kiloma zerami..- ciebie chyba wyciągnęli z piwnicy, w której siedziałeś od wojny.. mając do czytania ‚dzieła’ Woltera i Lenina..

  +Kasandra Wera HAHAHAHA
  Tchorzem i hipokoryta jestes bo chowasz swoja zacna jape za fotografia kudladego zwierzecia, ktorego odwagi NIE posiadasz. Moje nazwisko pisane jest Halat, (l, bez skosnej kreski)

  Kasandra Wera10 hours ago
  .. szkoda, skośna kreska wnosi pewien.. ślad inteligencji..

  +Kasandra Wera Taaa…
  שלום ולא להתראות!

  kiniakinia10003 hours ago
  +Kasandra Wera nie znam księdza co by chodził piechotą bądź posiadał gorszy samochód od ubogiej rodziny robotniczej. Czyż nie jest niebem życie polegające na pouczaniu innych bez obowiązku jakiejkolwiek produktywności chyba, że polegającej na przekazywaniu finansów wyżej w hierarchii. To jest zwykła wspólnota, której celem jest możliwość identyfikacji (się). Gdyby to nie była ludzka instytucja a boska to istniałby jeden kościół i jedna religia. to takie proste…

  Polubienie

 30. Nowa Chazaria na Ukrainie – GOŚCIE NASZEGO STUDIA #10

  John Wick1 rok temu
  Bardzo dziękuje za ten wywiad. Dlaczego oddajemy swoje losy głupim politykom, skoro mamy mądrych ludzi w narodzie, a naród sprawuje rządy bezpośrednio lub za pomocą demokratycznie wybranych władz. Kompromitacja goni korupcję, tu od CIA łapówki, tam od koncernów itd. Nie jesteśmy światowym graczem, ale nie musimy być przecież pionkiem na posługach tyranów i zwyrodnialców. Kropla drąży skałę, wierzę że nie jest za późno i świadomość zjawisk globalnych przebija się pod strzechy, dzięki Wam przecież też.

  Polubienie

  • Czy Żydzi pochodzą od Chazarów? – wykład prof. Shaula Stampfera

   Muzeum Historii Żydów Polskich
   Opublikowany 28.07.2015
   Prof. Shaul Stampfer ustosunkuje się do głośnej teorii o chazarskim pochodzeniu Żydów aszkenazyjskich. Według zwolenników tej koncepcji w państwie chazarskim, które we wczesnym średniowieczu powstało na terenach dzisiejszej Gruzji, doszło do masowych konwersji na judaizm.

   Kapitan Banan2 miesiące temu
   O CZYM TEN GOŚCIU MÓWI ?????????????????? BREDZI JAK PIEKARSKI NA MĘKACH . ale wszystko zaczyna się trzymać kupy kiedy zaczyna bredzić o judeopolońji .

   Jotraa2 miesiące temu (edytowany)
   haha! ależ on kręci! panie Profesorze, to my wiemy już na ten temat znacznie więcej od Pana! tego nie da sie przekłamać! no chyba ze, nadal pragniecie nawzajem siebie oszukiwać! I dalej… interesujące jest jak nauczacie dzieci w waszym muzeum o rzekomo żydowskich początkach Polski!!! to juz jest bezczelność! Mozna by pomyśleć, że żyjemy na dwóch różnych planetach i dlatego nasze wersje czegokolwiek, tak bardzo się różnią…

   Hob Ada4 miesiące temu (edytowany)
   Propagandzista od fałszy, które fake-żydzi -Chazarzy ukrywają. Zawodowi kłamcy, wprost nieuleczalni.Odsyłam również do prof. Shlomo Sanda z Univesytetu Tel Aviwie. który napisał książkę pt. „The Invention of the Jewish People” (Wynalezienie żydowskich ludzi” Wynalezienie tu znaczy jakby odkrycie czegoś, czego przedtem nie było., gdyż w 7 wieku prawdziwym żydom, którzy nie przyjeli Jezusa Chrystusa zaproponowano, aby przyjeli Islam i nie będą płacić podatków. I oczywiście większość z nich się zgodziła i tak zostali oni Palestyńczykami. żydzi od tego momentu niemal zniknęli.Także kłamstwa tego prof. Shaul Stampfera można zweryfikować z Texe Marrs, które można znaleźć także na YouTube. jak filmy Shlomo Sanda- uczciwego Chazara-żyda.https://gloria.tv/media/uSK1tvQUn3r
   Powodzenia w szukaniu Prawdy.

   HerrKielbasa3 miesiące temu
   Cała ta „argumentacja” miałaby sens, gdyby Chazarzy przybyli do Europy w 17 wieku… Naukowcy izraelscy wiele dekad temu ustalili pochodzenie Żydów aszkenazyjskich, także na podstawie badań genetycznych. Potem jednak państwo położyło na tym łapę, bo fakt iż większość mieszkańców współczesnego Izraela nie ma przodków z Judei, tylko gdzieś z Kaukazu, oznacza że nie mają prawa wydziedziczać Palestyńczyków – są w Palestynie obcy, są najeźdźcami. Tak skończyła się nauka, a zaczęła propaganda, wymyślanie historii na nowo. Ten pan bierze w tym udział, do tego w płytki, nieudolny sposób.

   sajan3931 miesiąc temu
   oni nie przeszli na judaizm tylko talmudyzm perwere zboczenia szowinizm faszyzm pedofilie i satanizam oto ich prawdziwa wiara…..

   Marcin Juskowiak4 miesiące temu
   Po jego wyrazie twarzy widac,e to zawodowy klamca i propagandysta.A jego zgnilkowate opinie nikogo nie interesuja. Jestescie wrogami Polski,ktorzy was ukrywali przed niemcami podczas wojny a teraz zazbrodnie na waszym narodzie dokonanym przez niemcow ccecie wyludzic od Polski za to pieniadze.Co za bezczelnosc.Nigdy nie osiagniecie swego wyludzenia zydowscy kryminalisci.

   Jerzy Zaborski7 miesięcy temu
   Talmudyczny, zawodowy łgarz. Klasyczny przykład robienia gojom wody z mózgu. Śmieć!

   bonifacyczad5 miesięcy temu
   swietne podejscie , nie ma czegoś w Hstorii Muzeum Żydów to nie istenieje ale się uśmiałem , mam ksiązkę z 1904 roku w której wprost się mówi o tym że polscy Żydzi to potomkowie Chazarów w czym jest problem , Izrael bedzie zwalczał te ide ponieważ zaneguje to prawo do osadnictwa w Palestynie przez potomków Chazarów a nie Żydów

   Sławomir Roguszewski8 miesięcy temu (edytowany)
   Ciekawy wykład… Zastanawiające jest jednak jak to możliwe że inny historyk żydowski profesor Szlomo Sand z prestiżowego Uniwersytetu Telawiwskiego uważa zupełnie inaczej co opisuje w swojej książce ” Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski „. https://gloria.tv/media/uSK1tvQUn3r

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.