370 Bytka, nie bytka… Jest, czy nie jest Krulem i Panem Polski on ci?


Fot. Milosierdzie.pl

Na początku jak dowiedziałem się o tym, to strasznie osłabiłem się i to uczycie trwało… ale im więcej czytałem o tym wiekopomnym wydarzeniu, tym bardziej zwykły humor powracał i tak już zostało…

Najpierw wątpliwości, a potem kabaret… 🙂

Bard
Ale ten jezuita jest pokręcony, sam nie rozumie, co gada. A Jezus powiedział, „niech mowa wasza będzie – tak, tak, – nie, nie… „Większość Polaków chce mieć Jezusa- Królem, a wszystko, co dzieje się, by tak było, jest dobre. Może lepiej oddać nas siłom nieczystym, które hulają po ulicach miast?

Asia z Podlasia
Ale kino!! Ciemne owieczki coś wymyśliły i teraz Świnioskopat ma zgryza..

fred
CYRK!… Jak król? Jakie zawierzenie? Komu? Co to za brednie, średniowiecze i ciemnogród…. – obciach na całą Europę i świat. Ciekawe czy doczekamy się królewiąt, bo i królową zdaje się mamy… obłęd…

jabol
TO BLUZNIERSTOW!!! wiskac Jezusa na krola Polski. Jezus oglosil sie krolem wszechswiata wiec koronowanie go w Polsce to hanba i ujma w zle zrozumianej Biblii ktora powinni przeczytac katolicy chcacy obrac jezusa krolem polskim.

aga1313
Nie potrafię zrozumieć pychy i arogancji kościoła, Chrystus sam powiedział, że Jego Królestwo nie jest z tego świata, więc jak rozumieć to co robią polscy hierarchowie? Dla mnie to co robią to jedna wielka pycha i hipokryzja, a wszystko dla kasy. Smutne to bo przecież chrześcijaństwo powinno nieść prawdziwe wartości, a nie tylko dbać o splendory!!!!!!

katolik praktyczny
Łojjj, znowu wymiana dowodów i paszportów. Już nie RP, tylko Królestwo Polskie z Aktem Przyjęcia. A jak się za granicą będą śmiać, to mam ich kropić wodą święconą?

???
to tron dziedziczny czy elekcyjny?

Polak
Czy sa jakies dowody na istnienie Boga i Jezusa? Prosze o linki,nazwy publikacji,moze jakies artykuly. Jesli nie to panstwo pompuje pieniadze w najwieksze klamstwo w dziejach ludzkosci.

AOLKA
a ja jestem przeciwko temu, żeby jakieś ŻYDZISKO było królem polskim

Hieronim46
Jestem Polakiem, nie semitą, ale nie chcę Żyda na króla Polski, ani Żydówki na królową.


fot. Twitter/Kancelaria Prezydenta

http://kobieta.wp.pl/jezus-krolem-polski-teolog-to-naduzycie-6060242797290625a


(PAP)

Jezus Królem Polski? Teolog: To nadużycie

– Intronizacja Jezusa na Króla Polski, a przyjęcie Go za Króla i Pana, to dwie różne rzeczy – mówi ksiądz Jacek Prusak, jezuita i teolog. – To Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

Wokół sobotnich uroczystości, które odbywają się w Sanktuarium w Łagiewnikach narosło wiele wątpliwości. Wiele osób uważa, że mają wymiar polityczny, zwłaszcza, że swój udział zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

„Ogłaszanie Chrystusa Królem Polski jest niewłaściwe, niepotrzebne, niezgodne z myślą Episkopatu” – to zdanie polskich biskupów z 2008 roku. Cztery lata później podtrzymali je, pisząc, że „nie trzeba wprowadzać Go na tron”. Czy sobotnia uroczystość to efekt zmiany zdania?

– Tytuły dla osób świętych albo i boskich w poszczególnych epokach była związane z daną epoką. W świecie królestw nazywanie Chrystusa Królem, Maryi Królową, było czytelne – pisze w natemat.pl Tadeusz Bartoś, filozof, teolog i były dominikanin. Sugeruje, że u podstaw tego pomysłu leży chęć przywrócenia archaicznej terminologii, która dodaje splendoru, ekspansji oraz megalomania.

– Jest on Królem wszystkich Królów, władcą wszystkich władców. Od Boga, czyli od Niego, pochodzi wszelka władza. W tym też sensie jest Królem Polski. Bo jest Królem wszystkich i wszystkiego – pyta teolog. – Wykorzystanie religijnego tytułu może być uznane za nadużycie, w istocie jest bowiem poniżeniem Króla Wszechświata. Ogłoszenie Chrystusa Królem Polski jest więc – co wynika niechybnie z powyższych przesłanek – przejawem pychy ogłaszających.

Zgrzyt zauważają tu sami duchowni. Po co ogłaszać królem Polski kogoś, kto jest władcą wszystkiego?

– To oznaczałoby nadanie Mu zawężającego tytułu, który ograniczałby rozumienie Jego władzy. Taki zabieg nie ma podstaw biblijnych, ani oparcia w nauczaniu Magisterium Kościoła – mówił we wrześniu br. bp Andrzej Czaja.

Ksiądz Jacek Prusak, jezuita, teolog i psychoterapeuta, zwraca uwagę, że winne jest nieporozumienie.

– Biskupi nie zmieniają zdania, bo to nie jest akt intronizacji Chrystusa na króla Polski – wyjaśnia teolog.

Ks. Prusak tłumaczy, że sobotnia uroczystość nie jest spełnieniem postulatów ruchów intronizacyjnych, ale odpowiedzią Kościoła na potrzeby wiernych, którzy od lat domagają się takiego aktu.

– Biskupi chcą wyjść naprzeciw wiernym, którzy być może nie do końca rozumieją istotę, a czasem błędnie interpretują źródła – mówi jezuita.

Co akt przyjęcia oznacza dla Polaka i katolika?

– Wierni powinni potraktować to jako akt społeczny – wyjaśnia ks. Prusak. – Kościół nie robi tu nic jako instytucja na prośbę rządu. To ma być akt przyjęcia Jezusa jako Pana i Króla w swoim życiu. Nie chodzi o czynienie z niego nadprezydenta Polski.

A jednak część społeczeństwa, w tym katolików obawia się, że to zagrożenie dla rozdziału państwa i Kościoła.

– Trudno zakazać prezydentowi Dudzie, jako Polakowi i osobie wierzącej, udziału w tej uroczystości – mówi teolog – A od episkopatu oczekiwać, że nie zaprosi głowy państwa. Przekroczeniem granic byłoby, gdyby akt został wykorzystany politycznie, a obecność prezydenta potraktowana jako część politycznej propagandy.

Ksiądz Prusak naruszenia granic nie widzi, ale podkreśla, że bardzo dużo będzie zależało od tego, jak prezydent Duda wykorzysta swoją obecność na sobotniej uroczystości.

– Czy będzie brał udział w uroczystości jako człowiek wierzący, czy raczej podkreślał, jakie to ma znaczenie dla państwa i partii rządzącej. O tym przekonamy się dzisiaj. Prezydent może się zachować mądrze albo nieroztropnie – podsumowuje jezuita.

barto
super pomysl…. powolac kogos na krola Polski choc jest mozliwosc ze wogole nie istnial. a jezeli nawet istnial to kim byl i co mowil tak na prawde nikt nie wie. historyjka zapisana na kilku stronach 200 lat temu…. brawo. jezeli ludzie ktorzy rzadz panstwem tak patrza na zeczywistosc to mowie wam ze lepiej pakowac manatki i zwijac sie z tego kraju…

xiko
to wyglada ja polityczny manifest wszystko zchodzi na psy z ta klerykowska mafia od kasy

Karol
Patologiczna religijnosc zawlaszczajaca Jezusa do szowinistycznych fantazji.
To kolejny przejaw patologii obecnego stanu rzeczy w Polsce.

Xdx
Kolejny nacjonalistyczny happening w bogoojczyźnianej narracji dla kmieci sympatyzujących z pisem.

+++
Niechże ci wszyscy nawiedzeni zaczną wreszcie modlić się po ludzku do Pana Boga i przestaną wymyślać jakieś cuda nie mające żadnego związku z prawdziwym wyznaniem wiary. Czy w Testamencie było coś podobnego zapisane? Czy Jezus choć raz wspomniał o jakimś kraju co Polska się nazywa? Ale jak zwykle ciemny lud to kupi. W/g mnie jest to czysta manipulacja.

Illona
dudus wraz ze swoim naczelnikiem wszystko robia dla „ciemnego ludu” ktory wszystko kupi

Obtel
Chyba kończy się kasa na chleb to czas zacząć igrzyska…………….

maximus
Księża na księżyc -zakonnice ze granice. Rozwiązać konkordat.

michał
To jest już dom wariatów a nie normalny kraj.

ADAM
SEJM I SENAT ROZWIĄZAĆ OD DZISIAJ RZĄDZI ŻYDOWSKI KRÓL

cymbał
Dlaczego Syna Bożego sprowadzono do roli króla?

KArtyszkiewicz
Wyniesienie Jezusa Chrystusa na pana i króla to akt wiary nie pychy ale filozof tego nie zrozumie bo tu trzeba kierować się sercem co to oznacza. Oczywiscie nie jest to „król” w rozumieniu potocznym a raczej Ojciec i przewodnik naszych serc. Bez oddania się jednak jego woli p. Jezus ma „zwiazane przez człowieka ręce” i nie może ingerować w złe wybory wynikłe z wolnej woli.

knecht3h temu
Nie knoć bzdur. To degradacja Syna Bożego.

Helen
Ogłoszenie Chrystusa królem Polski wynika z objawień Rozalii Celakówny. Obżarci biskupi doskonale o tym wiedzą, ale ich pycha nie pozwala na ogłoszenie Chrystusa Królem Polski. Król Jan Kazimierz nie miał z tym problemy obierając Maryję na Królowę Polski, ale on był wierzący, a nie masoneria kościelna poza mamoną niczego innego nie widzi.

Jolanta
Duchowni w Polsce przyczyniają się do tego , że prawdziwi katolicy tego nie wytrzymają i zaczną modlić się w domu.

Grzegorz
Wczoraj D…pa był na Wawelu, później zeżarł, popił wódą, spał w najdroższym hotelu. Rano się nażarł, poszedł zrobić w imieniu Narodu Państwo kościelne, znowu się nażre, pochleje wódy aż mu się będzie z ryja ulewało, beknie, pierdnie i wróci do siebie

motylek
pisowska padlina potrafi ośmieszyć wszystko, żenada, głupota, cyrk dla przygłupów

Olga
Czytałam, że Jezus z Nazaretu (Palestyna) był królem żydowskim, ale Polskim?

Arkee
BAŁWOCHWALSTWO = ZŁOTY CIELEC DLA PIS-U.. BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ…
BAŁWOCHWALCY…

Honoriusz
Czasem nie wierzę,że żyję w XXI wieku w kraju położonym w Europie,że Amerykanie chcą wysłać ludzi na Marsa.

kacap
Jak ruskie oddadzą wraka to dopiero będzie jazda! Myslę, że ten co się dziwisz i pan od kota zrobią wszystko aby ten złom stał się relikwią lub wrakiem błogosławionym wyniesionym na łołtarze!

OLO-POLO
POLACY OPAMIĘTAJCIE I ZACZNIJCIE MYŚLEĆ SENSOWNIE,KTO SIE PYTAŁ CHRYSTUSA CZY CHCE BYĆ KRÓLEM TEGO POLSKIEGO BAŁAGANU WSTYD NA CAŁY ŚWIAT TAKIE ŚREDNIOWIECZE TYLKO W POLSCE,WSTYD HAŃBA I NIC POZA TYM W KTÓRYM WIEKU MY ŻYJEMY I TO PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ CZŁOWIEK PONOĆ WYKSZTAŁCONY NIE DO WIARY.

Ciekawski
no to jak w końcu?? mam zdejmować orła w koronie i wieszać Jezuska w koronie czy jak??

andrzej zdrzalik
a co na to Sam Jezus ? na procesie pytali Go, czy uwaza Sie za Krola Zydowskiego? to tylko polski kler potrafi tak upokorzyc Jezusa

baba
Duda nie ma czym się zająć. Jeżdzi i bajek słucha. Jezusa na Króla, a Duda do szaletu ? Początek końca państwa wyznaniowego.

…..

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/316057-w-sobote-w-krakowie-uroczysty-akt-przyjecia-chrystusa-za-krola-i-pana-my-polacy-stajemy-przed-toba

W sobotę w Krakowie uroczysty Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. „My, Polacy, stajemy przed Tobą…

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: 8 godzin temu


Fot. wPolityce.pl

W sobotę w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Uroczystości, w których weźmie udział m.in. prezydent Andrzej Duda, będzie polskim zwieńczeniem obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Łagiewnikach trwa nabożeństwo o Bożym miłosierdziu. Punktem kulminacyjnym będzie Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana

Udział w wydarzeniu zapowiadają coraz liczniejsze grupy pielgrzymkowe. Do Łagiewnik przyjadą pielgrzymi nie tylko z Polski, ale także z USA, Kanady, Niemiec czy Szwecji. W wydarzeniu wezmą udział biskupi, kapłani, osoby konsekrowane, wierni świeccy, w tym przedstawiciele władz z prezydentem Polski Andrzejem Dudą na czele. Przybędą również przedstawiciele ruchów intronizacyjnych.

Łagiewnicka bazylika zostanie otwarta w sobotę o godz. 8:00, a do środka zostaną wpuszczeni przedstawiciele poszczególnych diecezji ze specjalnymi biletami. Od tej godziny będzie również można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Wierni, którzy nie posiadają kart wstępu będą mogli uczestniczyć w uroczystościach na placu przed świątynią, gdzie organizatorzy wydarzenia zapewniają transmisją za pomocą telebimów. Transmisję z całego wydarzenia będzie można również obejrzeć lub wysłuchać za pośrednictwem TV Trwam, Radia Maryja i Polskiego Radia.

O godz. 10.00 rozpocznie się nabożeństwo o Bożym miłosierdziu, które będzie skoncentrowane wokół krzyża. Po nim konferencję wygłosi biskup Roman Pindel z diecezji bielsko-żywieckiej. Na godz. 12.00 zaplanowano uroczystą Mszę św., której przewodniczyć będzie kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Homilię wygłosi biskup Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej i przewodniczący Zespołu KEP do spraw Ruchów Intronizacyjnych.

Punktem wieńczącym uroczystości będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wraz z wiernymi wypowie Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

„W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród” – brzmi początek aktu.

Jak podkreślono w komentarzu do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, przyjęcie Chrystusa za swojego Pana ma znaczenie zbawcze.

„Przyjęcie panowania Jezusa Chrystusa ma być z założenia aktem wiary narodu. Celem tego aktu nie jest zapewnienie doczesnej władzy czy dostatku, ale poddanie osobistego, rodzinnego i narodowego życia Chrystusowi i życie według praw Bożych” – napisano.

Sam akt ma formę biblijną formułę przymierza Boga z narodem i wpisuje się w tradycję podobnych aktów, które miały miejsce w dziejach Polski i Kościoła. W dokumencie znalazły się m.in.: odnowienie przymierza chrzcielnego narodu, wyrażenie wdzięczności Chrystusowi za jego miłość i łaski, przebłagalna modlitwa za grzechy osobiste i społeczne, a także zawierzenie Chrystusowi Polski i całego narodu. Tekst jest owocem dialogu i współpracy Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych KEP i przedstawicieli tych ruchów.

„Jubileuszowy Akt stanowi proklamację wyboru i przyjęcia Jezusa za Króla i Pana, poddania się Jezusowi, zawierzenia i poświęcenia Mu życia osobistego, rodzinnego i społecznego, i jako taki wyraża naszą wolę budowania królestwa Bożego” – tłumaczył w wywiadzie dla KAI bp Andrzej Czaja. Wskazał on także, że nie chodzi o kolejny akt liturgiczny, ale o głębokie zjednoczenie z Bogiem i uznanie go za swojego Pana postawą życia.

Samo miejsce dokonania Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana również jest symboliczne.

„Ta lokalizacja stwarza wspaniałą możliwość wyrażenia Bogu wdzięczności za Światowe Dni Młodzieży i podjęcia z gorliwością zadań, jakie papież Franciszek zawarł w skierowanym do nas orędziu” – wyjaśniono w komunikacie Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych.

Jak dodał ks. dr Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, w perspektywie treści jubileuszowego aktu warto pamiętać, że to właśnie w łagiewnickim sanktuarium podczas Światowych Dni Młodzieży Ojciec Święty zasiadł do konfesjonału, by podjąć posługę szafarza Bożego miłosierdzia.

„Papież Franciszek pokazał wyraźnie, że poprzez owocne korzystanie z sakramentu spowiedzi dokonuje się w życiu chrześcijan ta najbardziej podstawowa intronizacja Chrystusa, gdy On znajduje godne mieszkanie w ich sercach!” – zaznaczył duchowny.

Narodzenie potrzeby aktu intronizacji wiąże się z przeprowadzonym w 1996 r. procesem beatyfikacyjnym Sługi Bożej Rozalii Celakówny, pielęgniarki i mistyczki, która zmarła w 1944 r. W jej prywatnych zapiskach odnaleziono podkreślenie ważności tego aktu dla narodu polskiego: „Jest ratunek dla Polski: jeżeli Mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności przez intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym państwie z rządem na czele”.

Obecnie, zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, w każdej parafii i w kościołach rektoralnych odprawiana jest nowenna przed Jubileuszowym Aktem. Przez 9 dni wierni modlą się m.in. o „uznanie panowania Jezusa Chrystusa Króla i poddanie się Jego Prawu”, dziękują „za miłosierdzie Jezusa Chrystusa Króla” i „za matczyną opiekę Maryi Królowej Polski”, a także przyrzekają „pełnić wolę Jezusa Chrystusa Króla”.

Natomiast w niedzielę po dokonaniu Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, zostanie on odczytany we wszystkich świątyniach w Polsce.

KAI/Prej

autor: Zespół wPolityce.pl

Mike 195.149.98.*
Jezus Chrystus Królem Polski i tak będzie czy się to niektórym mieści w główkach czy nie; i na nic kombinowanie z Królem Wszechświata i innymi takimi ogólnikami. Wiemy, że Nim jest ale to Król Polski

święty kupiszczyn 85.203.32.*
Te wszystkie intronizacje to jeszcze jeden dowód na to, że żadnego boga i bogów nie ma. Gdyby bóg był, to by w 1wszej kolejności yebnął piorunem w świebodzińskiego bałwana, a potem w tę koronację.

elementary 5.60.129.*
Oczekujemy na intronizację Chrystusa na Władcę i Króla POLSKI! Dlaczego biskupi boją się dodać nazwy naszej Ojczyzny? Jak my was mamy szanować? Za kunktatorstwo i półśrodki?

… 93.174.24.*
Polska nie jest monarchią. W nosie mam, że pan Duda chce mieć króla. Niech zrezygnuje ze stanowiska, do którego nie dorósł. Wstyd.

państwo wyznaniowe 62.108.186.*
Niech żyje Król! Teraz to prezydent już niepotrzebny. 😉

suweren 85.237.177.*
Jako polak nie mam króla, tylko władze, którym daję tymczasowy mandat do rządzenia. Jak Duduś nie czuje się na siłach, to niech się zrzeknie urzędu, a nie jakichś królów wybiera.

a 89.65.64.*
Polska wasalem Watykanu. od dziś Polska traci suwerenność i staje się poddanym Watykanu. Prezydent RP zdradza tym samym Konstytucję RP.

LOL 89.76.91.*
maliniak dobrze wyglada w postawie klęczącej , na pewno bedzie godnie klęczał przed jakims facetem w sukience.

Lech i Maria Awaria 188.146.157.*
A co się stanie jeżeli na przykład Meksyk bedzie chciał intronizować Jezusa na króla Meksyku? Tak można? Czy Jezus moze byc królem i tu i tam? Czy to legalne? Co na to konstytucja?

Danuta 176.221.123.*
Żyd królem Polski 🙂

równie dobrzy 87.105.139.*
Dlaczego na króla Polski nie obrać Potwora Spaghetti albo Boga Cargo?

Olej 178.183.159.*
Jezu króluj nam, i podnoś ten naród by był wyprostowany w godności.

Pomyśl trochę 78.10.82.*
Chciałbyś aby twoje dzieci też tak samo błagały ciebie o miłosierdzie, wmawiając sobie grzech pierworodny i winę? Chciałbyś tak królować nad swoim potomstwem? Kazać im krew i ciało swoje jeść?

Jola 178.235.43.*
Krolestwo moje nie jest z tego swiata Kto to powiedzial?

niewolnicy się modlą do pana 78.10.82.*
Wierni w KK to klasyczny syndrom sztokholmski. Przez setki lat na kolanach klepanie jak mantra „Zmiłuj się nad nami”, „Wybaw nas Jezu”, „moja wina”, „Nie jestem godzien ale powiedz tylko słowo”.

zniewolony 78.10.82.*
Niewolnik zawsze będzie szukał i miłował swego Pana. To taka psychiczna dewiacja.

Polak1234 109.173.218.*
Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej nie przewiduje żadnego króla sekty watykańskiej a Andrzej Dudaj jest tam co najwyżej prywatnie, pozostaje tylko nadzieja że klechy będą mniej kraść!

socjotechnika 78.10.82.*
Protestanci są bogatsi bo nie mają 2 sakramentów na klęczkach na mszy: „moja wina” i „nie jestem godzien”. Stąd polska martyrologia, plebs się wykrwawia kapłani modlą się i tak w kółko się to kręci.

socjotechnika 78.10.82.*
@tt KK pielęgnuje w nas poczucie winy i niskiej samooceny „nie jestem godzien” więc jeśli ja nie jestem godzien to tym bardziej mój sąsiad czy brat tzw wyrównanie do średniej w dół.

zlomiarz 83.101.52.*
Sie podniecaja zydowska religia. A ichni sie smieja, ze naiwni uwierzyli w ich bajania. Jezeli jest BOG to on nie potrzebuje ludzkiej malostkowowsci. Szanujmy sie nawzajem, to i zycie bedzie lepsze.

tt 91.109.30.*
@zlomiarz83.101.52- polski katolik nie jest w stanie tego pojac. czci figurki z drewna, gipsu i plastiku, a blizniego, stworzonego przez boga na swoj obraz, najlepiej utopilby w lyzce wody. hipokryci

Kata.Rynka@Kata.Rynka
czyli mamy dzisiaj inaugurację państwa wyznaniowego

pytam poważnie 78.10.82.*
Skoro mamy oficjalnie Króla to w Pałacu Namiestnikowskim jest jeszcze Prezydent czy już Namiestnik Króla?

Rav 94.254.178.*
Wiara katolicka tak daleko odeszła od fundamentu Bożego Słowa, że jesteśmy świadkami takich cyrków właśnie. Ciekawe co na to wszystko milosciwie nam panująca „Królowa Maryja”?

AS 193.218.176.*
Przecież Polska nie jest królestwem. To jakieś komedie i parodia wiary w Boga, nieskończenie doskonałego. Po prostu nie wypada.

Janek 77.253.233.*
Pinokio będzie? Beata także? Kłamca „frankowy”, poplecznik zbrodniarzy wojennych i premier rządu kolaboryjącego z USraelskimi twórcami ISIS, morderców chrześcijan? Nie boją się gormu z jasnego Nieba?

Mike 195.149.98.*
Jezus Chrystus Królem Polski i tak będzie czy się to niektórym mieści w główkach czy nie; i na nic kombinowanie z Królem Wszechświata i innymi takimi ogólnikami. Wiemy, że Nim jest ale to Król Polski

odlot 85.150.177.*
Od prezydenta Dudy oczekuję ujawnienia aneksu i ułaskawienia Miernika, a nie udziału w błazenadzie.

zniesmaczony 188.146.87.*
to jest profanacja sacrum i naruszenie moich uczuc religijnych. w Biblii napisano oddajcie co boskie Bogu, a co cesarskie – cesarzowi, a nie takie pseudokoronacje. Chrystus by pogonil tycb faryzeuszy

MIZIAFORUM @MIZIAFORUM
Dziś 19.11.2016 w Krakowie OBALENIE w Polsce PRYNCYPATU I DETRONIZACJA BOGA !! W OBECNOŚCI NAJWYŻSZYCH WŁADZ ŚWIECKICH I KOŚCIELNYCH W POLSCE! KORONACJA JEZUSA NA KRÓLA POLSKI TO JEST JAWNA DETRONIZACJA BOGA SAMEGO !! KONSEKWENCJE Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.” /Wj 20,3-6/ PODOBNA BLIŻNIACZO SYTUACJA MIAŁA W POLSCE JUZ MIEJSCE PATRZ LINK SKUTKI PRZYJECIA NMP NA KRÓLOWĄ POLSKI HISTORYCZNE FAKTY ! https://miziaforum.wordpress.com/2016/11/19/dzis-19-11-2016-w-krakowie-obalenie-w-polsce-pryncypatu-i-detronizacja-boga-w-obecnosci-najwyzszych-wladz-swieckich-i-koscielnych-w-polsce/

Polak katolik 83.6.187.*
Popieram i jestem za! Ale warto przypomnieć, że jeszcze kilka lat temu kościół krytykował Natanka jak chciał ogłosić Chrystusa Królem Polski. No to jak to jest?

Christophoros @Christophoros
Polak katolik 83.6.187.* Natanek ma problem z posłuszeństwem, podobnie jak miał Luter. Dlatego obaj zbłądzili. Zobacz, ilu świętych Kościoła posłusznie i pokornie przyjmowało bolesne dla nich decyzje biskupa. Faustyna, Pio, Franciszek z Asyżu. Natanek chciał takiego króla, jak Żydzi. Jest buntownikiem. Dzisiejszy akt nie ma nic wspólnego ani z Natankiem, ani z magią.

Polak katolik 83.6.187.*
@Christophoros Mógłbyś rozwinąć swoją tezę, że dążenia Natanka do koronacji Chrystusa były złe i czym się różniły o dzisiejszych wydarzeń? Może i miał kontrowersyjne metody ale cel miał taki sam.

arizona 83.30.177.*
My Polacy. Co to znaczy. Te 30 %. Duda powinien byc swieckim prezydentem Wszystkich polakow , a co robi kleczy ciagle . Taki rozmodlony i otoczony agentami w sutannach nie zlustrowanymi

Enlil @Enlil
Podstawy komunizmu zostały opracowane około 1600 roku przez jezuitów, którzy wprowadzili je w życie w Ameryce Płd (republiki jezuickie) w postaci nieformalnych struktur parapaństwowych, które miały stać się wzorem doskonałej formy organizacji życia społecznego. Fundamentem komunizmu są nauki Chrystusa. Komunizm opiera się na czterech filarach – konkretnych wskazówkach, które wg mitów chrześcijańskich Chrystus udzielił swoim uczniom. 1. Bogaci powinni rozdać swój majątek biednym. 2. Należy zlikwidować własność prywatną. 3. Owoce pracy należy oddawać do wspólnego (państwowego) magazynu. 4. Należy zlikwidować pieniądz. Nienawiść do Żydów była systematycznie wpajana przez KK. Wiele pogromów Żydów już było. Raz jako zabójcy Jezusa dwa: handel i pieniądze.. Dopiero w 1965r KK ogłosił deklarację „Nostra aetate” aby zakazać oskarżania Żydów za śmierć Jezusa.

Enlil @Enlil
Szatan boi się prawdy stąd ta za czasów inkwizycji ciemnota, gdzie mądre księgi, uzdrowicieli, wiedzące czyli wiedźmy palono na stosach, stąd plagi, pomory, zarazy średniowieczne w czasach totalnej władzy KK. Bibliotekę aleksandryjską spalono na polecenie Kościoła Chrześcijańskiego. Cała wojna 30letnia to wojna religijna pomiędzy Katolikami a Protestantami. Dzisiaj Szatan przegrywa bo jest dostęp do informacji nad którą już Szatan przebrany za Pasterza tylko udaje świętego. Definicja parafianin jako ciemny głupi lud nie działa. Ludzie zaczynają myśleć. Boskie pole informatyczno-energetyczne zaczyna rozwalać fałszywe dogmaty wiary na rzecz prawdziwego Stwórcy i Kreatora wszechświata.

Christophoros @Christophoros
Enlil @Enlil Kłamiesz, jak twój mocodawca – ojciec kłamstwa – szatan. On też udaje wybitnego znawcę, a jest zwykłym buntownikiem, który na zawsze utracił szansę, jaką na początku dał mu Pan Bóg jako aniołowi światłości. Nie mąć człowieku w głowach prostym ludziom.

Danuta 176.221.123.*
@Enlil: Dziękujemy za przywołanie faktów historycznych i objaśnienie nam zawiłości i dwulicowości natury KK.

Christophoros @Christophoros
Liczba ujadaczy na tym forum świadczy o tym, że dzisiaj jest wielki dzień. Widzą plugastwo i zepsucie w Kościele, a zapominają, że Głową tego odrażającego (według nich) ciała jest sam Jezus Chrystus. Kościół jest święty, mimo że tworzą go grzesznicy – plugawi i źli. Albo w moim sercu króluje Chrystus, albo szatan. Nie ma pustki w naturze.

ttt 83.29.101.*
Rany, czy to się dzieje naprawdę ?!!! Co za ciemnota pisowska. Nie ma się co dziwić, że świat się z nas śmieję. Pisiry, trzeba by was zamknąć w rezerwacie albo skansenie. I pokazywać za opłatą…

mandzi 87.116.253.*
Aż strach się teraz bać ile teraz sobie klechy zaśpiewają za pośrednictwo między niemi i „Królem”. Na razie czesali 5 mld zł na rok, za PiS to już jest 10 mld, to teraz trza ze 20 mld im przygotować.

mandzi 87.116.253.*
To teraz się dopiero zacznie. Jak tylko katoliki zawierzyli Polskę Opatrzności Bożej to od razu 120 lat zaborów, 6 lat okupacji, 50 lat komunizmu i PiS. To teraz tylko czekać sołdatów Putina w naszyc

Alleluja i do przodu 92.106.133.*
Wielki Dzień. To jest wielka data, która przejdzie do historii Narodu. Dzieją się wielkie cuda i my jesteśmy tego świadkami. Chwała Panu Juzusowi, Zbawicielowi świata. Niech Szatan wyje ze zgrozy

…..

http://wpolityce.pl/kosciol/316077-w-lagiewnikach-trwa-nabozenstwo-o-bozym-milosierdziu-punktem-kulminacyjnym-bedzie-akt-przyjecia-jezusa-za-krola-i-pana

http://wpolityce.pl/kosciol/316085-prezydent-duda-na-uroczystosciach-w-lagiewnikach-zwienczajacych-nadzwyczajny-jubileusz-milosierdzia

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Akt-Przyjecia-Chrystusa-za-Krola-i-Pana-Do-Krakowa-przyjada-prezydent-Andrzej-Duda-i-premier-Beata-Szydlo,wid,18599797,wiadomosc.html

http://krakow.onet.pl/uroczystosc-intronizacji-chrystusa-z-udzialem-prezydenta-dudy-i-premier-szydlo/4drxpc

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/jubileuszowy-akt-przyjecia-jezusa-za-krola-i-pana

mop:
Tak sobie obserwuję kościół katolicki. Jego wiernych, kapłanów, hierarchów. Analizuję czasami jego historię i dogmaty. Obserwuję jego wyczyny te z przeszłości i te teraźniejsze. Z coraz większym zdumieniem zastanawiam się jak to możliwe, że coś tak absurdalnego i tak mocno w sumie skierowanego przeciwko człowiekowi może w tak masowym wymiarze egzystować i tak trwać przez niemal dwa tysiące lat trzymać władzę nad umysłami ciągle tak ogromnej rzeszy ludzi. Bo czymże była jest i zapewne jeszcze długo będzie ta przedziwna instytucja. Bo kościół katolicki jest instytucją. Jest instytucją i jedną z największych na świecie sekt wyspecjalizowanych w doskonałym praniu mózgów owieczkom swoim. Jest instytucją i sektą zarazem, mroczną i tajemniczą w jakiś ciemny sposób. Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich? Przecież zawsze był jest i chyba będzie wrogiem zapiekłym wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli. To kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą. To on ledwo narodzone i niczego nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem. To jego hierarchowie przez wieki całe czynili kobiecie krzywdę niewyobrażalną. I trwają w swoim uprzedzeniu do dzisiaj hołubiąc i broniąc swojego patriarchalnego tworu. To kościół katolicki z erotyzmu jego całego piękna uczynił mroczny i czarny grzech. Seks, miłość wolną, piękną, pełną doznań duchowych i zmysłowych sprowadził do ohydnego podziemia ludzkiej świadomości i trzyma tam świadomość swoich wyznawców do dzisiaj. To kościół katolicki do perfekcji doprowadził sztukę fałszerstw, kłamstw, przeinaczeń. To on przez wieki całe tworzył dogmaty, prawa jakieś wynaturzone wmawiając maluczkim boskie w tym sprawstwo. To kościół z boga uczynił pamiętliwego, złośliwego kata karzącego na lewo i prawo za wszystko i wszędzie i strącającego do wymyślonego przez kościół piekła bez opamiętania wszystkich, którzy mu pod rękę wpadną. To kościół wymyślił celibat. Jeden z najbardziej chorych i wynaturzonych pomysłów, jaki sobie można tylko wyobrazić. Posunął się nawet do super bzdury wymyślając niepokalane poczęcie i pozbawiając matkę Chrystusa – czołowej przecież postaci kościoła – wszystkich pięknych cech erotycznej kobiecości, macierzyństwa, miłości nie tylko zmysłowo – cielesnej, ale i duchowej. To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadził krwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławił się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu. To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając w tej działalności nigdy. Tak sobie myślę czasami ja ateista zatwardziały, że bóg to musi być jednak istotą niezwykle dobrą, mądrą i tolerancyjną albo go po prostu nie ma. Inaczej sobie nie potrafię wytłumaczyć jego milczącej zgody na wyczyny kościoła, który imieniem tego boga się przecież pieczętuje. Chyba, że ten bóg rzeczywiście jest taki, jakim go kościół katolicki przedstawia. Kościół katolicki to instytucja wciąż zaborczo aktywna. Nigdy nie spoczywa na laurach. Kościół katolicki w Polsce przepuszcza totalną ofensywę. Czuję się osaczony religią, kościołem wyznawcami jedynie słusznej religii. Jest wszędzie. W prasie, telewizji, radiu. Jest w szkole, w urzędach i na ulicy. Wciska się do mojego domu i łóżka. Nie mogę wysłuchać wiadomości bez informacji o poczynaniach biskupów, kardynałów, księży, papieża. Co tydzień jakieś ważne kościelne wydarzenie zajmuje łamy oficjalnych mediów. Co miesiąc jakaś ważna rocznica związana z JPII. Co pół roku następny wspaniały film o JPII. Im dalej od śmierci JPII tym więcej cudów, których rzekomo był autorem. Wszędzie krzyże, pomniki, tablice upamiętniające, dzwony, święte relikwie, cudowne obrazy, płaczące Madonny, cuda na kominach, drzewach i na szybach w blokowych oknach. Kraj prześciga się w budowaniu coraz większych krzyży, pomników, dzwonów i świątyń. Pielgrzymka goni pielgrzymkę. Młodzież wędruje tam i z powrotem pod szczupakiem czy też karpiem w Lednicy. Nawet na plaży w Międzyzdrojach pełno młodych ludzi ubranych w koszulki z napisem Pokolenie JPII. Co druga ulica to ulica JPII. Prawie każda szkoła to szkoła JPII. Szpitale JPII lub prymasa tysiąclecia. Jak grzyby po deszczu rosną świątynie projektowane przez pijanych cukierników. Naród wali niewyobrażalne pieniądze na budowanie, co raz to wymyślniejszych i absurdalnych budowli sakralnych. Nowi władcy Polski, którzy wygrali właśnie wybory zamierzają swojego boga i wyznanie wprowadzić do konstytucji, praw, prawodawstwa i ustawodawstwa. Wszystkie decyzje polityczne, ekonomiczne i gospodarcze zaczyna podejmować się tylko w obecności hierarchów kościoła. Instytucje kościelne i przykościelne stoją poza prawem i nad prawem. Nie obowiązują ich żadne prawa państwa Polskiego. Nie płacą podatków. Nie muszą się rozliczać ze swoich dochodów, przychodów i wydatków. Kościół decyduje o kształcie i formie oświaty i szkolnictwa. To kościół decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej. To proboszcz kształtuje kręgosłup moralny lokalnych społeczności. Zastępy dewotek i bigotów w moherowych beretach stanowią o wartościach moralnych społeczeństwa To, co wczoraj było po prostu śmieszne dzisiaj staje się normą społeczną. Żyję w państwie wyznaniowym. Moher w triumfalnym marszu zajmuje coraz to nowe pozycje. Czuję się osaczony dominującą w tym kraju religią. Jestem wystraszony szturmem kościoła katolickiego, który wciska mi się powoli wszędzie. A przecież wydawało mi się, że państwo polskie miało być państwem świeckim z wyraźnym rozdziałem kościoła od państwa. Widać tylko mi się tak wydawało. Zastanawiam się, kiedy na ulicach pojawią się kościelne komanda. Taka religijna policja. Brrrrrr…………………skóra mi cierpnie. Pozdrawiam wszystkich ludzi wolnych od uzależnień religijnych.

AlexanderWolf:
Typowy komuch sługa szatana, daj Ci Panie Boże nawrócenia.

…..

Dodatkowo w tym guście:

http://historia.wp.pl/title,Papieze-skandalisci-Kto-byl-gorszy-od-Lennyego-Belardo,wid,18589590,wiadomosc.html

17 thoughts on “370 Bytka, nie bytka… Jest, czy nie jest Krulem i Panem Polski on ci?

 1. http://wpolityce.pl/blogi/lech-makowiecki/336-intronizacja-chrystusa-na-krola-polski-kij-w-lewackie-mrowisko

  http://wpolityce.pl/kosciol/316113-na-solidnym-gruncie-akt-przyjecia-jezusa-za-krola-i-pana-jest-klarownym-opowiedzeniem-sie-za-wartosciami

  http://wpolityce.pl/kosciol/316093-polska-przyjela-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana-wyznajemy-wobec-nieba-i-ziemi-ze-twego-krolowania-nam-potrzeba

  Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

  Paweł autek Zawada
  Maryja – Królową , Jezus – Królem … toż to brzmi jak związek kazirodczy ;(

  Mateusz Gonet
  Co za pranie mózgu ,jebana sekta.Jakim prawem te kurwy chcą za wszystkich decydować, a wypierdalać okupanci jebani i ci kolaboranci co sprzedali Polskę, spod buta Rosji pod but watykańskiej pedofilskiej mafio-sekty.

  piroksykam
  Nawet kapciowy przysypiał słuchając tego pierdolenia.

  tojarobak
  Czy wy katole się w ogóle zastanawiacie co wy „wyznajecie” słowami tego księżula w złocie ???? Może on jest Wasz bóg , w dupie to mam , ale jak prezydent Polski – Duda niejaki ” obiecuje ” panowanie w szkołach , instytucjach …. środkach społecznej komunikacji , URZĘDACH MIEJSCACH PRACY itd ? Na prawdę jebneło już nie którym na mózgownice ?????? Jakim kurwa CAŁYM NARODZIE I PAŃSTWIE ????? Wasza „wiara” ginie , nic nie jesteście w stanie z tym zrobić , żadnymi zabobonami , koronacjami , te pustki w kościołach mówią w prost WASZEJ wiary nie wyznaje CAŁA POLSKA , nie wiem czy nazbiera się 20 % ….. KOGO CHCECIE OSZUKAĆ !!!!!! Żyje w niewielkiej miejscowości , nikt już nie chodzi do kościoła , połowa z tych nie wierzy w już w boga , bo WSZYSCY mają dość tej katolickiej OBŁUDY , ZAŚCIANKOWOŚCI i przede wszystkim tej ZAKŁAMANEJ PYCHY KLERU !!!!!!!!! Tyle w temacie , pozdrawiam ludzi myślących , nie modlących .

  MrKalkil
  Ja rozumiem, ze ktoś może mieć inną opinię- przyjmuję to. Jednak sposób wyrażania się tu tych osób mających inną opinię wybitnie świadczy o nich samych. Przykre to. Skąd w was tyle nienawiści? I do czego (kogo)? Do innych ludzi za to, że są katolikami? Skoro jesteście ateistami- to- logicznie biorąc- powinno to być wam zupełnie emocjonalnie obojętne. No to skąd ten jad?

  HUJwas MOJEimie
  Miałem ci na to odpisać długim, rzetelnym i wyczerpującym komentarzem, ale w połowie pisania stwierdziłem, że nieważne co i w jakiej formie bym napisał, kretyn który nie wie co to jest opinia ani logika i tak tego nie zrozumie.

  Homilia bp. Andrzeja Czai wygłoszona podczas uroczystości Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana

  Polubienie

  • http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/316397-bulwersujace-kpiny-kijowskiego-z-uroczystosci-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana-slyszalem-ze-on-wolalby-byc-krolem-niemiec-a-nie-polski

   Bulwersujące kpiny Kijowskiego z uroczystości przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. „Słyszałem, że On wolałby być królem Niemiec a nie Polski”

   opublikowano: 10 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu


   fot. Fratria

   Mateusz Kijowski udowadnia, że ostatni jedyne co mu dobrze wychodzi, to zniechęcanie do siebie Polaków. Lider słabnącego KOD-u w chamski sposób zakpił z sobotnich uroczystości Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

   Na swoim profilu na Facebooku Kijowski stwierdził, że sam jest chrześcijaninem, a uroczystości w Łagiewnikach były jego zdaniem „ośmieszeniem Boga” i „bluźnierstwem”. Na takiej ocenie nie skończył. Zakpił, że Bóg wolałby być królem Niemiec, a nie Polski, a wszystko opatrzył bulwersującym rysunkiem.


   fot. Facebook/Mateusz Kijowski

   W komentarzu zamieszczonym pod postem stwierdził, że obecny na uroczystościach prezydent Andrzej Duda, powinien abdykować.

   Skoro prezydent uczestniczył w koronacji króla, to chyba sam powinien abdykować… Przecież nie może być dwóch głów państwa!

   — kpił dalej Kijowski.

   W uroczystościach według szacunków gospodarzy sanktuarium wzięło udział ponad 100 tys. wiernych. Chyba nie trzeba przypominać liderowi KOD-u, ilu jego sympatyków gromadzą ostatnie manifestacje. Nie może więc dziwić frustracja Kijowskiego. Szkoda tylko, że przy okazji obraża tylu Polaków i zarzucając bluźnierstwo, sam bluźni z wydarzeń religijnych.

   ZOBACZ TEŻ: Polska przyjęła Jezusa Chrystusa za Króla i Pana: „Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba”

   lap

   autor: wSumie.pl

   B 81.190.103.*
   Cóż, pycha kroczy przed głupotą. Kijowski nie ma wątpliwości, że jest mądrzejszy niż tysiące ludzi, więc nie raczył zainteresować się o co naprawdę chodzi.

   Gość 2.69.219.*
   Myślicie że jak będziecie bronić Jezusa w internecie to Wam coś to pomoże.Polsce też nie pomogą takie szopki jakie z niego robią.

   chudypaczek@chudypaczek
   DO :ULA. MASZ racje. Wiekszosc tu piszacych pewnie nie zna tresc tego aktu . Kazdy indywidualnie przyjmowal tym aktem CHrystusa do swojego serca.To jest smutne ,ze nawet osoby wierzace pisza takie niewybredne teksty.Uwazam ,ze Chrystusowi sie to nie podoba.Odpusccie to sobie. A co do Kijowskiego.Moja siostra nauczyccielka w male wiejskiej szkole.we we wczesnym PRL .Jest na lekcji w klasie .Sala lekcyjna ogrzewana piecem kaflowym .Akurat sie wnim pali.Przybyw agitator partyjny.Poleca sistrze zdjac krzyz ze sciany(mlody czlowiek).Siostra odmawia.Oprzysuwa do sciany biurko,stawia na nim krzeslo,wchodzi.Zdejmuje krzyz,podchodzi dopieca ,lamie go na kolanie i wrzuca w ogien.,krzyz splonal .MInelo kilkanlat moja siostra pracuje juz w szkole w miescie powiatowym.spotkanie .ten czlowiek mieszka jedna ulice od niej .Spotyka go maz siostry siedzacego przed domem.Inwalida .Noga na ktorej lamal krzyz chora ,nie pozwala chodzic .czlowiek ow wspomina to zdarzenie wyraza glebokie ubolewanie i skruche.Mialam watpliwosci czy to opisac.pomyslalam jednak ,ze moze to spowoduje uniektorych powstrzymanie jezyka.

   gusiek 159.205.248.*
   Zeszmacony motocyklista z mordą jak kozia dupa byle co ie i byle co gada

   jajakobyły 94.254.243.*
   Przecież to są typowo UBeckie- kawały, cóż się dziwić bolszewickie geny Kijowskiemu przekazał dziadek „polski” NKWDzista z KBW,

   pod 89.230.196.*
   Kolejny przykład na to, że nie chodzi o zagrożoną demokrację, tylko walenie „dechą” we wszystko wokoło.

   nick 31.0.40.*
   Aż takie obawy o konkurencję?HAHAHAHAHAHA

   JAN CAN 173.206.153.*
   „Chrzescianinie” Kijowski,wez katechizm do reki,jezeli taki masz a dowiesz sie ,ze Chrystus jest Panem I Wladca tego swiata od zarania’ bezmyslny glabie

   jan 156.67.118.*
   Zamknąć dziada od razu.

   Judasz 86.172.212.*
   Milczcie, albowiem nowy rzad jezusowy was przymnknie!

   Polubienie

 2. Aleksander Jabłonowski – Co nam dała Rosja? Kim tak naprawdę są nasi wrogowie?

  Published on Nov 18, 2016

  Komu zależy na tym żeby nie było zgody z Rosją?
  Kim tak naprawdę są nasi wrogowie?

  Tadeusz Pawłowski
  Dziś mało Polaków mówi ;Federacja Rosyjska jedynie ”RUSKIE” itd; dla naszego ”GERWAZEGO” MON zależy by Polacy nienawidzili Rosjan bo sprzedał Polskę dla USA i jego pragnieniem jest ZEMSTA ,PIS nie ogarnia już jak wyjść z twarzą co do Smoleńska ”NAMIESZALI” już tak że ciężko będzie odkręcić , ”GERWAZY” zabezpiecza się tworząc SWOJE WOJSKO -O,T,K mają nawet pozwolenie tłumić bunty w Polsce ,to ja się pytam ? o co tu chodzi? bo może być też wersja USA by bronić ”DEMOKRACJI” USA będzie tłumić bunty Polaków ,teraz wszystko jest możliwe ,bo po co oni tu są ? dla mnie to ”OKUPANT”

  Łukasz Wichniarz14 hours ago
  Uniwersytety/szkoły nie tyle co mogą ale muszą zakładać właśnie WROGOWIE – celem duraczenia i przestawienia mas na swoją modłę.

  Andrzej Turek
  To ty myślisz, że w tamtych czasach do uniwersytetów uczęszczały masy, tak jak teraz!!! A skoro ten uniwersytet rzekomo duraczył Polaków na ruską modłę, to dlaczego kolejny car go zamknął? Rozważyłeś sobie tę kwestię?

  Jazon J.
  W 1364 roku król Kazimierz Wielki wydał przywilej fundacyjny Akademii Krakowskiej, a okoniem wobec tego zamiaru stało papiestwo, które blokowało projekt.
  Wg ciebie wrogiem Polski jest król Kazimierz, a sprzymierzeńcem papiestwo – czy tak?

  bycalboniebyc
  Panie Wojciechu ,chylę czoła bardzo dobry wykład z historii, na pewno wiele osób będzie się drapać po głowie i może zacznie myśleć samodzielnie. Pan obowiązki polskie wypełnia znakomicie ,brakowało takiego człowieka jak Pan. Ciekawym sposobem na uświadamianie Polaków była by seria takich filmów np wszystkie powstania z oparciem na opracowaniach naukowych datach ,cytatach, wydarzeniach. Jakby to się udało połączyć z kanałem Historia bez Cenzury ,to by miało konkretny rozmach i w szybkim tempie zrobiło by dobrą robotę. Czołem Wielkiej Polsce

  A teraz do wszystkich tych leszczy ,którzy hejtują!!!!!!!!

  Albo jesteście agenturalnym ścierwem obcych wpływów, albo niedouczonymi debilami ,którzy swoją wiedzę czerpią tylko z mendii głównego ścieku. Jak chcecie się prać z Rosją ,która zmiażdży nas małym palcem w przypadku konfrontacji, to wyjeżdżajcie na banderowską Ukrainę i tam się zaciągajcie, oni chętnie przyjmą takich debili ,co nie szanują nawet własnego życia. Ale najpierw zrzeknijcie się obywatelstwa polskiego ,bo ja sobie nie życzę ,żeby ktoś wypowiadał się w imieniu Polski i wpychał mnie do śmierci. Cisną mi się na usta gorsze inwektywy ,ale dzisiaj byłem u spowiedzi także sami rozumiecie

  Zas Dabarski
  Pozdro wszystkym Polakamy od serbskog brata . Jestescie bohaterowci i wielky narod slowianski .I to korzystaly smierdzywy Angliczcy Francuzi i Amerikancy . Mi was lubimy , lubimy i Rosju bo ona jest wielka , silna i na naszej strony , nie lubimy tylko banderowcow i ustase chorwacke bo oni sa gnoj watikansky. Ten Pan dobrze mowi . Moim zdaniem , relacja Polsko Ruska jest najwazniejsza dla przyslosc wszystkih Slowian . Bo wszysci wiadomo kto ma korzysc od zlego odnosenia medzy Polakamy i Rosjanamy .Moj cel , moje marzenie jest Polsko Ruski mier i dobre relacje , bo nasza przyslosc jest tylko RAZEM . SLAWA naszym panstwam , narodamy i historii . SLAWA

  Michal S
  Слава братској Србија! ! ! Косово је Србија! ! ! Слава! ! !

  Еблан Vалуев
  Michail S……….. Слава ёб твою мать !!!

  Lech Sławia
  Sława!!!

  Polubienie

 3. [25] KK! Czy to już Judeopolonia?

  Published on Nov 19, 2016

  Poprawność polityczna i emocjonalny szantaż doprowadziły do sytuacji, w której przedstawiciele środowisk żydowskich czują się w Polsce zupełnie bezkarnie. W obecności policji i prokuratora obrażają prawicowych dziennikarzy oraz patriotycznych działaczy. Polecenia sądu traktują jak wskazówki, do których wcale nie muszą się stosować. Podczas procesu urządzają polityczny wiec, a na koniec wszystkich wyzywają od faszystów.

  Oto chory obraz naszej rzeczywistości. Rodzi się zatem pytanie: czy to jeszcze Polska, czy już Judeopolonia? I ile mamy w niej do powiedzenia, o ile w ogóle cokolwiek.

  jozef wisniewski
  jozef wisniewski15 hours ago
  Oni się doczekają , już niedługo do punktu krytycznego -mam nadzieję.

  MrDonKrzysztof
  Tak to się kończy.

  Krystyna Stefańska
  Wcale się nie kończy. Żydzi dopiero się rozpędzają, a my sie kurczymy. Opisane przez eMisjaTv sytuacje są wszędzie. Odważne osoby, które naraziły się w proteście w naszym interesie, na salach sądowych zostają same przeciw niesprawiedliwym sadom i fałszywie swiadczacym wrogom.

  MrDonKrzysztof
  +Krystyna Stefańska
  Nikt nie mówi, że passa żydów ma się skończyć za rok, czy 10 lat, jednak suma sumarum, niezadowolenie społeczne będzie rosło, a w raz z nim-nienawiść w stosunku do żydów. Islam jest blisko, prawdopodobnie my też mu ulegniemy. Nawet jak wprosi się do nas 2mln żydów, to w pewnym momencie dojdzie do tego pkt krytycznego, jak w czasie IIw. św.

  Henryka Sudak
  Im właśnie o TO chodzi! Sprowokować aby poszly informacje, że jesteśmy antysemitami, faszystami, komuchami!!!! Ziignorować zaczepki!

  Gregory
  Henryka Sudak Jakie zignorować, żyd żąda od Polaków 65 miliardów za wyimaginowane majątki, spłacone już dawno, co potwierdził w 2011 roku min. Sikorski.

  MrDonKrzysztof
  +Henryka Sudak
  Jak chowasz głowe w piasek, to nie dziw się, że jesteś ruchany w dupę…

  Rokko666
  a czego się spodziewałeś w III żydoRP?

  Our World Order
  Rokko666 Do czasu, już niedługiego. Obudzenie następuje szybko.

  zora Polar
  to karygodne ze zydzi w tak beszczelny i jawny sposob pokazuja jacy tak naprawde sa ,sady polskie sa skorumpowane przez zydokomune ,wladza nasza istnieje teoretycznie ,brak reakcji na antypolonizm ,juz czas wstac z kolan i nie dac sie tej ogarniajacej patologi

  Naito Itinen
  To logo żydowskie z Orłem i Gwiazda Dawida wprawia mnie w stan smutku. Na widok tego Orła, który wygląda jakby był więziony i w kajdanach serce się kraja. Zbiera mnie na płacz z tego powodu, że Orzeł to ptak, który powinien wznosić się w przestworza i latać po pięknym niebie a niestety będąc uwięziony nie może…. Ewidentnie widać, że jesteśmy przez Żydów niewoleni.

  Polubienie

 4. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-poludniowa?zobacz/zakonczyl-sie-rok-milosierdzia-w-kosciele-katolickim


  źr: adoremus.pl

  Zakończył się Rok Miłosierdzia w Kościele katolickim

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Niedziela, 20 listopada 2016 o godz. 20:08:02

  Papież Franciszek uroczyście zamknął w niedzielę Drzwi Święte w bazylice watykańskiej. Tym samym zakończył obchody Roku Świętego dedykowanego miłosierdziu. Z tej okazji na mszę na placu Świętego Piotra przybyły tysiące ludzi.

  W ciągu Roku Miłosierdzia przeszło przez nie ponad 20 milionów ludzi. Drzwi Święte będą następnie zamurowane. Pozostaną zamknięte do następnego Roku Świętego, przewidzianego na 2025 r.

  – Bo, choć zamykają się Drzwi Święte, pozostaje otwarta dla nas na oścież prawdziwa brama miłosierdzia, którą jest serce Chrystusa. Z przebitego boku Zmartwychwstałego aż do końca czasów wypływa miłosierdzie, pocieszenie i nadzieja – mówił Franciszek.

  Papież Franciszek chciał, aby Jubileusz Miłosierdzia przyczynił się do pogłębienia wiary. Nakazał, aby w tym celu oprócz drzwi w Bazylice świętego Piotra otworzyć bramy katedr i szczególnych miejsc kultu na całym świecie.

  Rok Miłosierdzia był czasem specjalnego darowania win. W tym celu dodatkowe uprawnienia zyskali księża, którzy m.in. mogli udzielać rozgrzeszenia z grzechu aborcji, które normalnie zarezerwowane jest dla biskupów i wyznaczonych przez nich kapłanów. Bramami Miłosierdzia były cele więzień, a chorzy mogli symbolicznie pielgrzymować do drzwi katedr.

  – Niech Jubileusz Miłosierdzia, który dziś się kończy, nadal przynosi owoce w sercach i w uczynkach wierzących. – czytamy na oficjalnym Twitterze papieża.

  W Polsce koniec Roku Miłosierdzia łączy się z zakończeniem jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski. Z tej okazji na głównych mszach we wszystkich parafiach wierni odmówili Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Biskupi podkreślają, że to akt wiary, a nie wydarzenie polityczne.

  kresy.pl/ pap/ tvpinfo

  Kojoto:
  Czy jest szansa na to, że w związku z tym Watykan i podążający za nim wierni przestana się tak litować nad muzułmańskimi najeźdźcami udającymi biedne ofiary nie wiadomo czego?

  Polubienie

 5. ~Zgorszony 8 godzin i 55 minut temu
  Ale jajca. Minął rok, w którym nie dostrzegłem żadnego miłosierdzia – aktywnej formy współczucia, czyli bezinteresownej pomocy. Żaden klecha nie modli się bezpłatnie. Kupczenie sakramentami i zbawieniem uznaje się za koszty ponoszone przez osoby zamawiające te świadczenia. Organizacje religijne są przedsiębiorstwami, ukierunkowanymi na generowanie przychodu, który nie podlega temu samemu prawu fiskalnemu, co przychody innych niepaństwowych instytucji.

  ~Danod 9 godzin i 5 minut temu
  ale ta chłopina głupoty gada wstydził by się ” kościół ubogi ” płakać czy śmiać się

  ~opo 9 godzin i 8 minut temu
  Nasz rząd tam na kolanach nie poszedł? A nie, oni mają swój kościół.

  ~haha 4 godziny i 53 minut temu
  Nasz rząd w Izraelu opijał intronizację Chrystusa 😉

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Symboliczne-zakonczenie-Roku-Milosierdzia-Papiez-Franciszek-zamknal-Drzwi-Swiete-w-Bazylice-Watykanskiej,wid,18600387,wiadomosc.html?ticaid=118227&_ticrsn=3


  Papież Franciszek zamyka Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej (PAP/EPA / TIZIANA FABI POOL)

  akt. 20.11.2016, 12:54

  Symboliczne zakończenie Roku Miłosierdzia. Papież Franciszek zamknął Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej

  Papież Franciszek symbolicznie zakończył Rok Miłosierdzia, obchodzony w całym Kościele katolickim od 8 grudnia ubiegłego roku. Przed południem stanął przed otwartymi Drzwiami Świętymi w Bazylice Watykańskiej, potem podszedł do nich i zamknął, pozostając na zewnątrz. Zgodnie z tradycją drzwi zostaną teraz zamurowane od środka do następnego roku świętego, który wypada w 2025 roku. Na mszę na placu Świętego Piotra przybyły tysiące ludzi. – Kościół musi być gościnny, wolny, ubogi w środki i bogaty w miłość – mówił papież w homilii.

  Drzwi Święte w przedsionku bazyliki Świętego Piotra Franciszek otworzył 8 grudnia 2015 r., gdy rozpoczął się nadzwyczajny Rok Miłosierdzia.

  Po raz pierwszy z inicjatywy Franciszka Rok Święty obchodzono nie tylko w Watykanie, ale jednocześnie w diecezjach na całym świecie.

  W Roku miłosierdzia przez drzwi święte w Watykanie przeszło ponad 21 milionów pielgrzymów.

  Mszę na placu Świętego Piotra z okazji zamknięcia Roku Miłosierdzia papież odprawił z 16 nowymi kardynałami z pięciu kontynentów, których mianował podczas sobotniego konsystorza.

  Na mszę przybyli prezydent Włoch Sergio Mattarella i premier Matteo Renzi.

  W homilii nawiązując do przypadającej w niedzielę uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata papież mówił, że „wspaniałość Jego królestwa nie jest władzą według kryteriów świata, lecz Bożą miłością, miłością zdolną dotrzeć i uzdrowić wszystko”.

  – Tylko ta miłość pokonała i nadal pokonuje naszych wielkich nieprzyjaciół: grzech, śmierć, lęk – powiedział.

  – Byłoby to jednak za mało, gdybyśmy wierzyli, że Jezus jest Królem wszechświata i centrum historii, nie czyniąc Go Panem naszego życia: wszystko to jest próżne, jeśli Go nie przyjmiemy osobiście i jeśli nie przyjmiemy także Jego sposobu panowania – dodał Franciszek.

  Przyznał: „w obliczu okoliczności życia i naszych niespełnionych oczekiwań także i my możemy być kuszeni, by nabrać dystansu do królowania Jezusa”.

  – Siła atrakcyjności władzy i sukcesu wydawała się łatwą i szybką drogą upowszechniania Ewangelii, a my zapominaliśmy w pośpiechu, jak działa królestwo Boże – oświadczył papież.

  Wyraził przekonanie, że Rok Miłosierdzia zachęcił wszystkich do powrotu do tego, co jest istotne oraz do ponownego odkrycia „młodego i pięknego oblicza Kościoła”.

  – Jaśnieje ono, kiedy jest on gościnny, wolny, wierny, ubogi w środki i bogaty w miłość, misyjny – przypomniał.

  Franciszek wzywał: „Prośmy o łaskę, byśmy nigdy nie zamykali drzwi pojednania i przebaczenia, ale abyśmy umieli przekraczać zło i rozbieżności, otwierając każdą możliwą drogę nadziei”. Podkreślał, że ludzie Kościoła muszą budzić nadzieję i dawać szansę innym.

  „Choć zamykają się Drzwi Święte, pozostaje otwarta dla nas na oścież prawdziwa brama miłosierdzia, którą jest serce Chrystusa” – powiedział.

  Papież zauważył, że w Roku Miłosierdzia wielu pielgrzymów przekroczyło Drzwi Święte i „z dala od szumu prasowych relacji zakosztowało wielkiej dobroci Pana”.

  „Dziękujmy za to i pamiętajmy, że doświadczyliśmy miłosierdzia, aby przyodziać się w uczucia miłosierdzia, abyśmy i my również stali się narzędziami miłosierdzia” – mówił na zakończenie homilii.

  Podziękowania od papieża Franciszka

  Przed południową modlitwą Anioł Pański papież podziękował przedstawicielom włoskiego rządu oraz innych instytucji za współpracę przy organizacji obchodów Roku Świętego.

  Podziękowania skierował też do sił porządkowych, pracowników wszystkich służb i ochotników, którzy zajmowali się milionami pielgrzymów oraz do mediów.

  W poniedziałek ogłoszony zostanie list apostolski papieża, zatytułowany „Misericordia et misera”. Podpis pod nim złożył na zakończenie niedzielnej mszy. List do całego Kościoła będzie podsumowaniem nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia.

  Z Watykanu Sylwia Wysocka

  ****** 9 godzin i 14 minut temu
  Skończył się rok miłosierdzia teraz będzie 25 lat strzyżenia i dojenia owieczek.

  ~edi.3 8 godzin i 53 minut temu
  A kiedy oni nie doili owieczki i barany!!!!!!!

  ~nesfec 9 godzin i 14 minut temu
  „Kościół musi być gościnny, wolny, ubogi w środki i bogaty w miłość” – PUSTE SŁOWA!

  ~MANIEK 8 godzin i 59 minut temu
  Popatrzcie na ten przepych ,butne miny klechów , na ich szaty i to co wyprawiają. I porównajcie to do tego co nauczają o Jezusie i jak na jego nauki się powołują w kazaniach. I przypomnijcie sobie co mówił Jezus jak żył. Gdzie się urodził i w czym. I okaże się ze to jakaś drwina , kpina i jak łatwo omamić tumult. A najlepiej pasuje do tego wszystkiego słowo PARAFIANIE tak zacnie i często padające z ambon. Tylko mało kto wie co oznacza. Sprawdźcie.

  ~gorszy sort 7 godzin i 12 minut temu
  Parafianin to synonim od „ciemny lud”. Chyba tylko ciemny lud nie zna znaczenia i pochodzenia tego słowa.

  ~heretyk 9 godzin i 7 minut temu
  Egipcjanie mieli świętego byka i święte skarabeusze, poganie święte dęby, Hindusi święte krowy, a chrześcijanie mają święte drzwi.

  ~666 7 godzin i 11 minut temu
  @~heretyk; I świętego Dżejpitu :o)

  ~FikiMiki 5 godzin i 47 minut temu
  Przecież to jest Błazenada!!! Jezus Królem Polski,Święte Drzwi i co jescze Ciemni Chrześcijanie??? Na przykład ; postawię 2 szklanki wody,gdzie 1 jest poświęcona,a 2 z kranu i proszę odgadnąć,która jest święcona??? Ha,ha,ha……….

  Polubienie

 6. ~Mietek Grzechotnik 8 godzin i 1 minutę temu
  Przeprosić można, jak się komuś nadepnie na stopę. Jak można „przeprosić” za ludobójstwo?

  ~zero.bog 7 godzin i 31 minut temu
  „Przepraszam| – za zbrodnię ludobójstwa????!!! A nie trybunał, osądzenie i wyrok???? Wymordowali 800 tyś ludzi!!!Za podobne zbrodnie hitlerowcy zawisnęli w Norymberdze a ich organizacje zdelegalizowano!!

  ~Wojciech 8 godzin i 5 minut temu
  A tam przecież w tych czasach działał również pan biskup Hoser i cała plejada polskich księży.To oni z polskim episkopatem też dołączają się do tych przeprosin za zbrodnie , czy nie

  ~Tak się pytam 7 godzin i 32 minut temu
  Czy abp. Hoser też z maczetą latał po tej Ruandzie?

  ~Dociekliwy 8 godzin i 1 minutę temu
  Biskup Hoser pełnił misje w Rwandzie w czasie pogromów. Co w tym czasie robił? Czym sie zajmował? Oto jest pytanie.

  ~Antyobłudnik 7 godzin i 40 minut temu
  NIEMOŻLIWE ! Katolicy przecież zawsze byli i są tylko prześladowani ! ! !

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rwanda-Kosciol-katolicki-przeprosil-za-ludobojstwo,wid,18601229,wiadomosc.html


  AFP

  akt. 21.11.2016, 14:09

  Rwanda: Kościół katolicki przeprosił za ludobójstwo

  • Kościół katolicki w Rwandzie przeprosił za swoją rolę w ludobójstwie Tutsi w 1994 roku
  • Według relacji ocalałych wiele ofiar zginęło z rąk katolickich duchownych i zakonnic
  • Ocalali z ludobójstwa przez lata domagali się przyznania przez Kościół do udziału w ludobójstwie

  – Przepraszamy za wszelkie krzywdy wyrządzone przez Kościół. Przepraszamy w imieniu wszystkich chrześcijan za wyrządzone przez nas zło w każdej formie. Żałujemy, że przedstawiciele Kościoła złamali przysięgę posłuszeństwa wobec Bożych przykazań – głosi przesłanie, które zostało w niedzielę odczytane w kościołach w całej Rwandzie.

  Konferencja Biskupów Katolickich w specjalnym przesłaniu przeprosiła w niedzielę za rolę Kościoła katolickiego w ludobójstwie Tutsich i Hutu w 1994 roku – pisze w poniedziałek agencja Associated Press.

  Kościół katolicki w Rwandzie poprosił o wybaczenie, ponieważ nie pokazał, że Hutu i Tutsi są bliźnimi. Biskupi przyznali też, że członkowie Kościoła planowali i dopuszczali się zbrodni podczas masakr, w których z rąk radykałów z plemienia Hutu zginęło ponad 800 tys. Tutsich, stanowiących w kraju mniejszość, i umiarkowanych Hutu.

  Kościół katolicki w Rwandzie przez lata nie przepraszał za swoją rolę, jaką odegrał w wojnie domowej. Oficjalnie przedstawiciele Kościoła, którzy dokonywali zbrodni, działali w pojedynkę. Z relacji części ocalałych wynika, że wiele ofiar zginęło z rąk katolickich duchownych i zakonnic. A rwandyjski rząd twierdzi ponadto, że wiele osób zabito w kościołach, gdzie szukano schronienia.

  Kościół katolicki w Rwandzie przez lata był pod presją rządu i stowarzyszenia ocalałych, które chciały zmusić go do przeproszenia za swoją rolę w ludobójstwie. Jak poinformował rzecznik Kościoła katolickiego w Rwandzie, bp Phillipe Rukamba, przesłanie biskupów zostało celowo zaplanowano na niedzielę, ponieważ tego dnia oficjalnie skończył się ogłoszony przez papieża Franciszka Rok Miłosierdzia.

  PAP

  ~Ado 8 godzin i 3 minuty temu
  To jak to jest ? Można kogoś zamordować , powiedzieć przepraszam i jest OK ?

  ~Marcinwczoraj
  Nie, nie jest OK, bo za ten grzech każdy z nich odpowie. Ale chyba lepiej, że ktoś przyznaje się do winy i przeprasza niż idzie w zaparte lub co gorsza chełpi się złym czynem…?

  ~czuły Stefan 6 godzin i 46 minut temu
  Jak widać, takie czasy… Przykre, ale prawdziwe. Kościół może łamać przykazania w imię „wyższych ideałów”, pojedynczy wierny już takiego prawa nie ma. Widać taki schemat dookoła, kraje w miarę potrzeby dodrukowują pieniądze bez pokrycia. Spróbuj samodzielnie wydrukować kasę i wprowadzić do obrotu. Zapewniam, że wtedy będziesz przestępcą. Ta sama sytuacja, dwa punkty widzenia.

  ~anonim 6 godzin i 16 minut temu
  No, ale mówicie o kościele jako instytucji tu winy nie ma co się dopatrywać, pytanie czy przynajmniej część osób za to odpowiedzialnych poniosła jakieś konsekwencje, a nie cały kościół.

  ~swój 5 godzin i 19 minut temu
  nie jest ok, bo te przeprosiny nie płyną z żalu i skruchy tylko z nacisku od góry

  ~swój 5 godzin i 14 minut temu
  przeprosiny zawsze są lepsze niż udawanie, że nic się nie stało. Problem jest w tym, że te przeprosiny to nie są słowa skruchy i żalu za popełnione zło, to takie skalkulowane i wymuszone, choćby czekanie na datę ostatnią niedzielę miłosierdzia – ot jakie wyrachowanie.

  ~albin 3 godziny i 33 minut temu
  Wyobraź sobie, że ktoś zabija nożem kogoś bliskiego z Twojej rodziny i po latach kłamania i wypierania prawdy mówi przepraszam. Wystarczy Ci to? Miałbyś poczucie sprawiedliwości. Chodzi o zależność czynu do zadośćuczynienia.

  ~ZAPYTAM ????? 7 godzin i 57 minut temu
  A kiedy Hoser przeprosi ??? W tamtych czasach głosił Słowo Boże w Rwandzie !

  ~jarekwczoraj
  Głosił czy nie głosił? Według Googla w tym czasie był w Jerozolimie, Polsce i Rzymie. Do Rwandy miał poerócić już po czystkach.

  ~Arek 7 godzin i 20 minut temu
  ~ZAPYTAM ????? Skąd pewność że bp Hoser zabijał. Podaj konkretny artykuł, który to uzasadnia.

  ~sigi9@o2.pl 6 godzin i 43 minut temu
  czytamy cos wiecej od Goscia Niedzielnego

  ~marx666 6 godzin i 37 minut temu
  głosił słowo boże… maczetą….

  ~alik 4 godziny i 48 minut temu
  oj tam Rwanda to kropla w morzu zbrodni katolickich

  ~kbk 4 godziny i 19 minut temu
  A kto i gdzie mówił, że Hoser zabijał?????? Wystarczy, że należał do tego kościoła i błogosławił tych, którzy w imię Boga zabijali!!!!!!

  ~asasyn 7 godzin i 35 minut temu
  A kiedy przeprosi uwczesny przedstawiciel papieski Hoser, może by tak wysłać go tam na bliską emeryturę, pewnie przyjmą go z otwartymi ramionami i cela.

  ~l3og 7 godzin i 15 minut temu
  bezczelmi obłudnicy : wymordowali, wspierali ludobójstwo, wyeliminowali konkurencje, odbudowali kraj wg katolikcich wzorców pozostając jedynymi beneficjentami dokonanej rzezi a na końcu wybełkotali … przepraszam – – – tfu, tfu, tfu

  ~l3og 7 godzin i 6 minut temu
  trzeba mies tupet by coś takiego po takim wydarzeniu wybełkotać, ale ileż w tym oświadczeniu „przeprosinach” pogardy dla zaszlachtowanych w religijnym obłędzie maczetami

  ~Inter 7 godzin i 28 minut temu
  Katolicka mafia.

  ~GHost 1111 7 godzin i 46 minut temu
  A czy biskup Hoser też będzie przepraszał , czy tez wyda jakieś oświadczenie ?

  ~Tutsi 7 godzin i 45 minut temu
  A biskup Hoser się przyłączy? Czy za „święty” na to jest?

  ~ja 7 godzin i 8 minut temu
  Wsadźcie sobie głęboko w dupska wasze „przepraszam” …… 800 tys ludzi nie żyje!!!!!!!!

  ~zdz 7 godzin i 13 minut temu
  A może kilka miliardów euro z tajnych kont watykańskich pomogłoby bardziej niż spóznione przeprosiny tych faryzeuszy w kieckach.A gdzie obrońca życia Hoser.

  Polubienie

 7. Wielka Polska naszym celem. Naród wojowników niezmiernie walecznych, nie mających sobie równych.

  Opublikowany 02.10.2016

  Ks. prałat Roman Adam Kneblewski wspaniale opowiada o Polsce o Magna Polonia. Kim tak naprawdę są Polacy, jakie są nasze korzenie i wierzenie. O naszym szlacheckim pochodzeniu, i o dawnej wielkości Polski. Polacy mają geny wielkiego dumnego Narodu.

  pawel arabasz1 miesiąc temu
  Tak czy tak nie umkniemy przed prawdą, że religia która nadeszła z Rzymu zniszczyła Słowian. A przecież My Polacy jesteśmy najpierw Słowianami a dopiero potem przymuszanymi lub z wyboru chrześcijanami.

  Damian Husar1 miesiąc temu
  witam serdecznie sumienie narodu wreszcie prawdziwi patrioci historia o historii polskiej husarii jest bardzo ciekawa w takim razie czekam na kolejne filmy patriotyczne Damian Husar serdecznie pozdrawiam dużo zdrowia w takim razie jestem bardzo dumny ze swojego nazwiska Husar piszę to co czuję w sercu może nie skromnie tak pisać ale pisze to co myślę czołem Wielkiej Polsce Słowianie żądzą

  Andrzej Turek1 miesiąc temu
  Głupstwa piszesz, i to ordynarne. Jedno drugiemu nie przeczy.

  Andrzej Turek1 miesiąc temu
  To oczywiście do pawła arabasza

  krakowiakow241 miesiąc temu
  ksiadz sie marnuje w Polsce, katolicy w Afryce potrzebuja pomocy przy np. budowie studni, brakuje nauczycieli w szkolach-akurat by sie nadwal bo ladnie opowiada by go dzieci sluchaly

  Maciek G.1 miesiąc temu (edytowany)
  Bez wierności Kościołowi Katolickiemu można budować Wielką Polskę. Wierność Kościołowi Katolickiemu to wierność Watykanowi, czyli obcemu państwu. Watykan to jeden z ośrodków władzy i zniewalania ludzkości (pozostałe to City of London i District Columbia). Ksiądz Kneblewski ma oratorski dar, przyjemnie się go momentami słucha w szczególności o naszym pochodzeniu Sarmackim, indoeuropejskim, bitwach ale jest za Polską katolicką czyli zniewoloną duchowo przez Watykan.

  Janusz Majewski1 miesiąc temu
  Czemu JPII nazywał żydów naszymi braćmi starszymi ? (jeżeli ‚braćmi w wierze’, to jeszcze gorzej, bo chyba chodzi o jakieś ‚judeochrześcijaństwo’).

  Andrzej Turek1 miesiąc temu
  „Musieli (chłopi) tej pańszczyzny trochę odrobić”, ale w sumie „świetnie im się żyło” – nie wiadomo, czy to bardziej śmieszne, czy żałosne.

  Polubienie

 8. Katolicka i sarmacka tożsamość Narodu – Projekt Polski na kolejne 1050 lat (1/3)

  Opublikowany 12.04.2016

  „Katolicka i sarmacka tożsamość Narodu” ks. dr Roman Kneblewski W rocznicę tak wielkiej łaski Bożej, w 1050-tą rocznicę Chrztu Polski Pobudka – Klucz Wrocław chciałaby merytorycznie dołączyć do wspólnych obchodów. Chcielibyśmy zadać sobie to jakże ważne pytanie – dokąd zmierza nasza Ojczyzna oraz chcielibyśmy rozpocząć rozawżania nad tym gdzie powinna zmierzać.

  Harmoniusz Mącik1 miesiąc temu
  …przyznaje bardzo intrygujące …pierwsza duchowna osoba , której można posłuchać ze względu na świeckie podejście do spraw historii Polski…zainteresował mnie ten pan bardzo bardzo…

  Monika Kowalski7 miesięcy temu
  JAK SIĘ SŁUCHA KSIĘDZA TO SERCE ROŚCIE…

  Marcin Krzystyniak7 miesięcy temu
  +Monika Kowalski jestem ochrzczony,byłem u komunii i bierzmowania. jednak nie rozumiem dzisiaj dlaczego uważamy się za katolików. może za słowian? przecież obchodzimy słowiańskie święta pod egidą chrześcijaństwa. gdybym dziś mógł wybierać to pozostałbym słowianinem i za takiego się uważam.

  Harmoniusz Mącik1 miesiąc temu
  Ja też…

  Harmoniusz Mącik1 miesiąc temu
  …głównie wpływy perskie czyli wschodnie i węgierskie zrodziły polską szablę…

  Devox743 miesiące temu
  Rocznica zniewolenia baranów

  Harmoniusz Mącik1 miesiąc temu
  hahaha…rzeźnych baranów…

  Maciek G.7 miesięcy temu
  Zaskoczyły mnie słowa księdza o Sarmatach. To fajnie, że popiera nasze starożytne dzieje i mówi o tym. Ciekawa prelekcja i duża wiedza o historii Polski.

  Oskar Jańczak5 miesięcy temu
  Jeszcze kilka takich filmów, to mnie nawrócicie… :O

  Paweł Górka1 miesiąc temu
  chwała dni minionych :P

  Premizlaus Crucis7 miesięcy temu
  „Początek Wielkiej Rosji to koniec Wielkiej Polski”. Nieprawda.

  Wojciech Danielak7 miesięcy temu (edytowany)
  Jak to było pięknie i bogato. Polacy geniusze świata. Jak taki wykład zweryfikować ? Ksiądz wie, że to praktycznie niemożliwe. Czterech Pancernych oglądałem i Hansa Klosa. Nie ma powodów by traktować to w innych kategoriach. A co do młodego pokolenia, to niech Ksiądz przestudiuje ruch hipisowski i co w perspektywie z tego wyszło. Niech przestudiuje pokolenie 1968 i co z tego wyszło. Co pozostało ? Jak zwykle pozostaje niezadowolenie z rzeczywistości, ale zawsze przed honorem, i szlachetnością kroczy konformizm. Prędzej czy później to młode pokolenie założy rodziny i wpasuje się w ten już wielowiekowy syf polski.

  Polska jako przedmurze chrześcijaństwa – Projekt Polski na kolejne 1050 lat (2/3)

  Opublikowany 12.04.2016

  „Polska jako przedmurze chrześcijaństwa” Prof. Tadeusz Marczak
  W rocznicę tak wielkiej łaski Bożej, w 1050-tą rocznicę Chrztu Polski Pobudka – Klucz Wrocław chciałaby merytorycznie dołączyć do wspólnych obchodów. Chcielibyśmy zadać sobie to jakże ważne pytanie – dokąd zmierza nasza Ojczyzna oraz chcielibyśmy rozpocząć rozawżania nad tym gdzie powinna zmierzać.

  Harmoniusz Mącik1 miesiąc temu
  …określenie polak katolik a w XVI-tym w ukuło się hasło …jeśliś polak i katolik toś na pewno alkoholik..

  Harmoniusz Mącik1 miesiąc temu
  …antymorale chrystianitatis…zwróćmy uwagę na negacje nowozytnych ala historyków przez nowozytnych ala historyków…ta historia mnie pasuje a ta nie pasuje …czesto ludzie pokroju pana profesora w okularach zarzuca badaczom takim jak ja ze negujemy źródła , które nam nie pasują a robią dokladnie cos takiego samego…roznica miedzy tymi , ktorzy chca prawdy o przed chrzescijanskiej historii polski a tymi , którzy ja neguja jest taka ze oni w wiekszosci korzystaja ze źródeł nowożytnych…a my starożytnych i sredniowiecznych …

  Harmoniusz Mącik1 miesiąc temu
  …Gross to chyba nienajlepszy przykład…

  Bolton6 miesięcy temu
  słowo „słowianie” powstało dopiero w czasasch zaborów , sławianie to byi Polscy a nie słowianie nie ma to nic wspólnego z niewolnikami

  Harmoniusz Mącik1 miesiąc temu
  …często słyszę tę bzdurę że słowo słowianin powstało z angielskiego slave…tylko że nie było angielskiego języka wtedy…ale to szczegół…

  Harmoniusz Mącik1 miesiąc temu
  rzymianie np: ludy zamieszkujące ziemie na północ od dunaju nazywali germanami…

  alfista6537 miesięcy temu
  Nie wiem co masz na mysli, walcząc z papieżem. Chrześcijaństwo w obecnych czasach, jako jedyna religia daje nam siłę i jedność. Słowianinem się rodzisz, a chsześcijaninem jesteś z wyborów, więc nie wiem z kim chcesz walczyć, chyba sam z samym sobą?

  Sebastian Bednarczyk7 miesięcy temu
  Polska-lechicka powinna byla zostac przy arjanizmie wedyjskim a nie przyjmowac religii rzymsko-katolickiej,to byl blad!i za to cierpi do dzis!zbojkotujmy przyjazd papieza!nikt tu nie potrzebuje jego i jego religii…obudzcie sie z tej iluzji i ograniczenia jaka ta „religia” daje!ludzie!nie klekajcie przed narzedziem tortur!

  Bolton6 miesięcy temu
  +Sebastian Bednarczyk arianizm to taki pierwszy odpad chrześciaństwa, byliśmy protestantami zanim było to modne

  Harmoniusz Mącik1 miesiąc temu
  …gdybyśmy nie przyjęli chrzescijanstwa to w kilka dekad rozbiły by nas krucjaty krzyżowe , które i tak miały miejsce…np: bitwa pod grunwaldem…nie jest to jak sie powszechnie uważa finał konfliktu polsko niemieckiego a zderzenie słowian z germanami…z jednej strony pod przewodnictwem polskim a z drugiej niemieckim…

  Międzynarodowe konsekwencje chrztu Polski – Projekt Polski na kolejne 1050 lat (3/3)

  Opublikowany 12.04.2016

  „Międzynarodowe konsekwencje chrztu Polski” dr Jan Przybył
  W rocznicę tak wielkiej łaski Bożej, w 1050-tą rocznicę Chrztu Polski Pobudka – Klucz Wrocław chciałaby merytorycznie dołączyć do wspólnych obchodów. Chcielibyśmy zadać sobie to jakże ważne pytanie – dokąd zmierza nasza Ojczyzna oraz chcielibyśmy rozpocząć rozawżania nad tym gdzie powinna zmierzać.

  Maciek G.7 miesięcy temu
  Jak zwykle świetna prelekcja. Bardzo lubię słuchać Dr Przybyła. W ogóle wszyscy prelegenci ciekawie mówili.

  2gatunek7 miesięcy temu
  Kolejna propaganda okupanta watykańskiego? Nawet dalej nie oglądam tych bzdur

  Nh123 Hhhbgh7 miesięcy temu
  1050 rocznica tragedii polski

  Polubienie

 9. Wielka Polska – skąd i dlaczego? [Tuba Cordis]

  publikowany 13.10.2016

  My, Polacy mamy geny wielkiego, dumnego narodu. Toteż czas najwyższy zwrócić się ku naszej wielkości – zarówno dawnej, jak i nowej!

  OdysSynLaertesa1 miesiąc temu
  „Od dziesięcioleci obcy mówią o polskim rozmamłaniu, gnuśności, nieumiejętności czy też niemożności wykańczania spraw, lenistwie, niezgulstwie, ba, nawet jest określenie improductive slave, przy czym pod określeniem tego Słowianina ma się na myśli Polaka (bo już na pewno nie Czecha).

  Z drugiej strony możemy poszczycić się osiągnięciami przeczącymi owej gnuśności czy rozleniwieniu. Grunwald, Kłuszyn, rozbijanie kilkakroć liczniejszego przeciwnika pod Kircholmem, Chocimiem. Także konstytucją Nihil novi, Neminem captivabimus, artykułami henrykowskimi, Konstytucją 3 Maja. A unia lubelska, hadziacka? Mówi się o tolerancji wyznaniowej (Konfederacja Warszawska) i narodowościowej (Rzeczpospolita Obojga, a w istocie co najmniej Pięciorga Narodów).

  Tylko co z tych zwycięstw, jeśli większość z nich nie została wyzyskana politycznie; co z tych praw, jeśli były omijane, nadużywane, szarpane; co z tych unii, jeśli druga praktycznie nie została zrealizowana, a pierwsza rozpadła się (co prawda po 200 latach, a właściwie 400, jeśli liczyć od unii krewskiej); co z owych tolerancji, jeśli nadal popularne jest utożsamienie Polak-katolik?
  Więc może ta tolerancja wynikała z obojętności, czyli letnich uczuć religijnych i narodowych, niedoróbki polityczne z lenistwa, rozpad Rzeczypospolitej z fuszerki albo zaniechania w swoim czasie koniecznych napraw? Ba, ale dlaczego? Próbuje na to znaleźć odpowiedź Jacek Wegner w książce „Biesy sarmackie”. Sarmackie, gdyż w pewnym okresie dziejów nasi przodkowie zaczęli uważać się za potomków legendarnych czy też rzeczywistych Sarmatów. Kim w istocie byli Sarmaci – o to badacze wiodą spory, ale powiada się, że nasza kultura ma sarmackie podstawy. Pojęcie to obrosło negatywami. Sarmacki, czyli ciemny, zacofany, nietolerancyjny, szowinistyczny, zaściankowy. Ba, ale to ci nasi sarmaccy przodkowie umyślili owe neminem captivabimus, artykuły henrykowskie, pojęcie rzeczy pospolitej, czyli wspólnej, w której prawosławni zasiadali w sejmach, protestant mógł stać na czele izby poselskiej albo być „starszym nad armatą”, a wszyscy czuli się w całej Europie, jak u siebie w domu (acz w Rzeczypospolitej przystojniej było mieszkać…). Więc autor pokazuje sprawiedliwie obie strony sarmatyzmu.…” (Marek Arpad-Kowalski – Dwa oblicza Sarmatów)

  https://odyssynlaertesa.wordpress.com/2016/10/03/nieodpowiedzialni-za-panstwo-dwa-oblicza-sarmatow-i-quincunx-orzechowskiego-czyli-wielka-polska-katolicka/

  Jan Rudnicki3 tygodnie temu
  Jeszcze o Lechi jest mowa w Bibli a konkrtnie w Starym Testamiencie.

  ewamroz181 tydzień temu (edytowany)
  Polska w skali mikro czyli ty Odysie Synu Laertesa z tym co w tobie wielkie i podłe,bo co jest nieobecne w historii twojego życia a zdarzyło się w historii twojej ojczyzny, bo wielkość, głupota, egoizm być może i heroizm czy są tobie obce?Czy można stwierdzić szlachetność bez próby?A czy niezłomny duch istniał by w narodzie bez świadectwa przodków?Bo człowiek żyjący w dostatku bez namysłu równy jest bydlęciu jedzącemu trawę. Dlaczego odpowiedz sobie sam?

  Hubert Zaręba NR1 miesiąc temu
  Chwała Wielkiej Polsce! Tylko prawdziwy patriotyzm nacjonalizm!

  Ostatni Anunnaki1 miesiąc temu
  Niestety nie jesteśmy potomkami Sarmatów. R1a1 ma wiele podtypów, a Polacy i potomkowie Sarmatów należą do odmiennych. Mamy wspólnych przodków ale nie wywodzimy się od nich. Smuci mnie to ale muszę mówić tak jak jest.

  Tuba Cordis1 miesiąc temu
  To niezupełnie tak :). „Wywodzimy się od Sarmatów” to oczywiście uproszczenie które ma pokrótce wykazać że jest jakieś pokrewieństwo, i że jest to pokrewieństwo naukowo potwierdzone, na przekór post-oświeceniowym myślicielom co wyszydzali z sarmackich korzeni Polskości. W gruncie rzeczy, niewiele więcej da się powiedzieć, bo po prostu nie znamy historii Sarmacji, i nigdy jej nie poznamy. Sarmaci sami o sobie nie pisali, nawet nie nazywali siebie Sarmatami – to wszystko greckie i rzymskie źródła. Wiemy głównie że żyli oni na tych terenach gdzieś do II-IV wieku, kiedy zostali rozbici przez Hunów. Nie możemy więc dziś wskazać na jakieś konkretne ludy i powiedzieć – o, tu mamy potomków Sarmatów, i oni mają taką a taką haplogrupę. Takie szczegóły na zawsze pozostaną w sferze domysłów. Ale ciekawostka: podtyp R1a1 M458 który dominuje w Polsce, również pojawia się w dużej częstotliwości na północ od Krymu, pomiędzy Dniestrem a Dnieprem, a także na Kaukazie (gdzie Osetyńcy wywodzą się od sarmackich Alanów, zaś ich język jest potomkiem języków sarmackich właśnie). Można by więc snuć przypuszczenia że właśnie M458 jest haplogrupą Sarmatów, a „dziura” w obecności tego markera na części dzisiejszej Ukrainy wynika właśnie ze skutków inwazji Hunów, a potem również innych nomadów. Siłą rzeczy, na tych terenach – to są przecież słynne Dzikie Pola – ciągłości genetycznej by nie było, bo każdorazowo następowało wyludnienie. W takim wariancie można by nawet posunąć się do twierdzenia iż występowanie M458 w Polsce w takim natężeniu jest wynikiem wypchnięcia na zachód ludności sarmackiej. Nie jest to zbyt istotne, oczywiście – są to tylko luźne spekulacje. Koniec końców, najistotniejsze jest to: w polskich źródłach historycznych, dosyć wcześnie pojawił się wątek sarmacki. Polacy sami utożsamiali się z kulturą sarmacką, i uważali się za spadkobierców Sarmacji. Geny pokazują nam że w tych okolicach mieszkały pokrewne sobie ludy, więc wskazują na to że „coś w tym jest”. Czym konkretnie jest to „coś”, tego nie wiemy, ale wydaje się że możemy być pewni iż w jakiś sposób, po części genetycznie, po części kulturowo, możemy się uważać za potomków Sarmatów. Pozdrawiam. Jakub Majewski.

  Grzegorz Rejman1 miesiąc temu
  Gdzie leży prawda? Z dwóch różnych źródeł pochodzę sprzeczne wiadomości:
  Źródło nr [1]: kanał TubaCordis na YouTube, prelekcja ks. Romana
  Kneblewskiego „Wielka Polska – skąd i dlaczego”.Źródło nr [2] książka „Sarmaci, katolicy, zwycięzcy” Andrzej
  Zieliński.A teraz przykładowy spór między tezami dwóch źródeł:
  [1] Sarmaci są przodkami Polaków.
  [2] Sarmaci nie mają nic wspólnego z Polską. Jest to mit wymyślony przez kronikarza Jana Długosza w XV. W tym wieku zapanowała moda wśród narodów europejskich na utożsamianie się z wielkimi wojownikami. Z kolei kronikarz Gall Anonim zaznaczył, że Słowiańszczyzna kończy się tam, gdzie zaczyna się Sarmacja. Dużo zamieszania wśród historyków wprowadził również Ptolemeusz z Aleksandrii, ponieważ swobodnie nazywał nieznane tereny wschodniej Europy Sarmacją, a nawet Morze Bałtyckie zostało nazwano Morzem Sarmackim.[1] Sarmaci przebywali na ziemiach polskich.
  [2] Nie ma żadnych śladów po Sarmatach między Odrą i Wisłą. Językoznawcy i archeolodzy na próżno szukają jakichkolwiek śladów obecności Sarmatów na ziemiach polskich.
  [1] Koronnym dowodem na pochodzenie od Sarmatów jest haplogrupa R1a1a.
  [2] Koronnym dowodem na to, że nie pochodzimy od Sarmatów jest to, że w języku polskim nie ma ani jednego słowa, które wywodzi się z języka sarmacko-aleńskiego.
  [1] Język nie świadczy o pokrewieństwie, ponieważ jest cechą nabytą.
  [2] Potomkami Sarmatów są prawdopodobnie mieszkańcy podnóża Kaukazu, ponieważ ich język jest najbardziej zbliżony do języka sarmacko-aleńskiego. [1] Sarmaci utworzyli potężne państwo rozciągające się między Dunajem i Wołgą.
  [2] Sarmaci nigdy nie utworzyli państwa. Przez wieki prowadzili koczowniczy tryb życia.
  [1] Sarmaci byli ludźmi wyjątkowymi, szlachetnymi, wspaniałymi rycerzami, którzy budzili respekt wobec Rzymian.
  [2] Sarmaci z okrucieństwem prowadzili krwawe podboje i stale doskonalili sztukę wojenną. W bitwach brały udział również kobiety – Amazonki. Rzymianie wycięli ich w pień w I wieku. A ich kres nastąpił kilka wieków później, gdy zostali rozbici przez Bułgarów. Nigdy nie zdołali przekroczyć Wisły.

  I kto mi pomoże rozstrzygnąć ten spór? Proszę o podawanie źródeł. Nie wiem z jakich książek ks. Roman Kneblewski czerpie wiedzę o Sarmatach.

  Tuba Cordis3 tygodnie temu
  Co do jednej kwestii, od razu się zgodzę z Andrzejem Zielińskim – ks. Prałat zagalopował się mówiąc o potężnym państwie Sarmatów :). Nie jest prawdą że Sarmaci nigdy nie utworzyli państwa, ale też nie utworzyli zjednoczonego państwa. Co do reszty… nie chcę zbywać kontr-argumentów, ale po prostu nie dysponuje czasem aby wdawać się w dyskusje. Powiem tylko że jak Pan poszuka, to znajdzie się trochę ciekawych źródeł które pokazują że jednak prawda jest bliżej tego co mówi ks. Prałat (co nie znaczy że każdy szczegół się zgadza!). Jeden przykład: jeśli chodzi o język, to owszem, w językach słowiańskich jest bardzo wiele słów które prawdopodobnie wywodzą się z języków sarmackich (proszę odszukać w internecie: Kwartalnik Językoznawczy 2011/3 – tekst Jacka Jarmoszki). No, i oczywiście wiele jest przykładów pokazujących iż język jest cechą nabytą – wystarczy spojrzeć na słowiańsko-języcznych Turków, czyli Bułgarów. Pozdrawiam. Jakub Majewski.

  Stefan Kramarski1 miesiąc temu
  Tak nas ogłupili, że nie przyznajemy się do własnej historii

  Jan Rudnicki1 miesiąc temu
  Ja wierze najstarszym żródłom i Tuba Cordis.

  Polubienie

 10. Państwo świeckie? Bzdura! [Tuba Cordis]

  Opublikowany 17.11.2016

  O postulacie państwa świeckiego, pluralizmie, tolerancji, i humanistycznym systemie wartości.

  Teologia Obiektywna6 dni temu
  Ale proszę księdza. Przecież państwo powinno być świeckie, bo katolicyzm jest nieetyczny :/

  Jakub Trela6 dni temu
  Zbanujcie tego trolla, proszę. Tylko ludzi wkurza.

  Bezczelność wobec Biskupa! [Tuba Cordis 15 V A.D. 2016]

  Roman Konik – W obronie Świętej Inkwizycji [Tuba Cordis]

  Wielki hałas piekielnych mocy szatana!!

  Tatulek333 dni temu
  Jezus Chrystus Królem Polski i całego
  Świata!
  https://gloria.tv/video/sRLcdkVEqsUF2dpkdCm9Dz8Qk
  = Intronizacja-Organizacyjne
  https://gloria.tv/video/9dEYssQeFha81wDBRFNyPFuon =
  Intronizacja-Msza Święta
  https://gloria.tv/video/hhgLkWvyXVhw1gAv41c1g69D4
  = Intronizacja-Akt Prezydenta
  https://gloria.tv/video/348N63tWv1f2BbxwJ1oKYYDR9
  = Intronizacja-Kazanie Ks.Piotr

  Intronizacja Jezusa Chrystusa Królem Naszej Polski 20161029

  Opublikowany 30.10.2016

  Piotr Natanek Ksiądz Doktor Habilitowany Profesor Papieskiego Uniwersytetu, Mądry Prorok naszych czasów! To Autorytet i Drogowskaz Pokazujący Właściwą Drogę Kościołowi Katolickiemu na Świecie!!! http://www.christusvincit-tv.pl/viewpage.php

  maciek zajac1 tydzień temu
  Kochani rodacy i Ty drogi ksieze , o czym wy mowiecie ? O intronizacji , tak ja tez bym sobie tej intronizacji zyczyl ale jak przeczytalem list episkopatu w ktorym tak mieszaja jak w starym kotle polprawd i przeinaczen byle nie zrobic intronizacji a tylko jakies tam oddanie sie Chrystusowi Krolowi . Co to jest , to nie jest zadna intronizacja i prosze czytac ze zrozumieniem co nasi purpuraci wyplodzili z ich anty katolicka ageda przebierancow za katolickich hierarchow , moze doczekamy sie takiej prawdziwej intronizacji jak Pan Trump w ameryce obejmie urzad i oczysci z lewakow i lajdakow wszystkie urzedy wlacznie z kosciolem .

  Elżbieta Kaza2 tygodnie temu
  Jak zwykle, piękne i mądre kazanie w wydaniu Ks, Natanka.

  Zico Bonafonte6 dni temu
  Intronizacja Jezusa Chrystusa nie na Króla naszej Polski, powinna nastąpić w najbliższą niedzielę, jak to zapowiadano na początku roku miłosierdzia, ale na to żydowski episkopat w Polsce nigdy by się nie zgodził i…nie zgodzili się.Pozwolili jedynie łaskawie nam Polakom, w naszej Ojczyżnie, w rocznicę chrztu Polski, jedynie na intronizację Chrystusa na Króla i Pana naszych, czytaj – polskich (tj. polaków) serc, no bo przecież nie ich serc. Z tego prostego powodu Chrystus nie może być intronizowany na Króla Polski. Pewnie powinniśmy być wdzięczni naszym „dobrodziejom”, że chociaż na to się zgodzili… Kiedy Kościół Katolicki oczyści się z tej zarazy ?
  Czy to jest w ogóle możliwe?? Czy też musimy czekać, aż przyjdzie Mesjasz i oczyści własnoręcznie swój omłot rózgą żelazną.. Co zapowiadała Maryja w La Salette.. Pozdrawiam – Przyjdż Panie Jezu, oczyść nasz biedny kraj…bo znikąd nie ma ratunku i nadziei…

  Intronizacja Jezusa Chrystusa Królem Naszej Polski 20161030

  Opublikowany 06.11.2016

  Piotr Natanek Ksiądz Doktor Habilitowany Profesor Papieskiego Uniwersytetu, Mądry Prorok naszych czasów! To Autorytet i Drogowskaz Pokazujący Właściwą Drogę Kościołowi Katolickiemu na Świecie!!!

  Zico Bonafonte2 tygodnie temu
  List pasterski episkopatu mówił w 2015: w punkcie 5. Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, w ostatnim akapicie przed „zakończeniem”, ” o ogólnopolskim akcie przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się pod Jego Boską władzę ” czyli, że intronizują wreszcie Chrystusa na Króla Polski skoro poddamy się pod jego władzę. Już myśleliśmy że może Duch Święty może ich natknął tą myślą, ale jak wszyscy widzimy po blisko roku niestety, rozmyślili się…i zostaliśmy po prostu oszukani, przez faryzejski sanhedryn o którym Pan Jezus powiedział: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał. (43) Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. (44) Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.

  http://www.diecezja.kielce.pl/sites/default/files/list_pasterski_kep_-_jubileusz_1050-lecia_chrztu_polski.pdf

  Polubienie

 11. Tożsamość Polski – Kornel Morawiecki na debacie (1/2)

  Opublikowany 20.04.2016

  Kornel Morawiecki – „My, dzięki chrześcijaństwu, istniejemy'”
  Czym jest polska tożsamość? Jak ją odpowiednio zdefiniować po ponad 1000 lat polskiej państwowości? Jakie wartości są nierozerwalnie związane z naszą ojczyzną? Na te pytania odpowiadali prelegenci z różnych środowisk podczas debaty społecznej z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski.

  tomek sisułka7 miesięcy temu
  Debata na dwie ręce. Kornel chrześcijański kombinator.

  Tożsamość Polski – Kornel Morawiecki na debacie (2/2)

  Opublikowany 21.04.2016

  Polubienie

 12. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21128099,rok-2017-bedzie-rokiem-300-lecia-koronacji-obrazu-matki-bozej.html

  http://www.rp.pl/Polityka/161219408-Sejm-ustanowil-rok-2017-rokiem-300-lecia-Koronacji-Obrazu-Matki-Bozej.html

  http://wpolityce.pl/polityka/319563-rok-2017-rokiem-300-lecia-koronacji-obrazu-matki-bozej-czestochowskiej-wazna-uchwala-sejmu

  http://dzieje.pl/aktualnosci/sejm-ustanowil-rok-2017-rokiem-300-lecia-koronacji-obrazu-matki-bozej-czestochowskiej

  http://www.pch24.pl/sejm-uczcil-300-lecie-koronacji-obrazu-matki-bozej-czestochowskiej–opozycja-zazadala-glosowania,48095,i.html

  ~adam 12 godzin i 26 minut temu
  Co to qrwa jest Watykan czy Polska!!!!

  ~Świr 12 godzin i 30 minut temu
  Brak słów…..czy to jeszcze jest świeckie państwo?

  ~Krakusek 12 godzin i 28 minut temu
  Czytam i nie wierzę. Następny krok to ustawa, że do lekarza tylko ze świadectwem bierzmowania, a do urzędu z swiadectwem moralności od proboczsza,500+ dostaną tylko katolicy. A czy posłowie czytali konstytucję?? Tam jak byk jest napisane o rozdziale kościoła od państwa.

  ~Rep 72 12 godzin i 25 minut temu
  Rzeczpospolita Przykościelna.

  ~POLACY 12 godzin i 29 minut temu
  ROZWIĄZAĆ KONKORDAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sejm-ustanowil-rok-2017-rokiem-300-lecia-Koronacji-Obrazu-Matki-Bozej,wid,18642060,wiadomosc.html?ticaid=118451&_ticrsn=3

  akt. 16.12.2016, 08:03

  Sejm ustanowił rok 2017 rokiem 300-​lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej

  Sejm ustanowił rok 2017 Rokiem 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej. Przed głosowaniem doszło do wymiany zdań między posłami opozycji i PiS. Jerzy Meysztowicz z Nowoczesnej przypominał m.in. o zasadzie rozdziału państwa i Kościoła w Polsce.

  Dzień bez polityków: Protest dziennikarzy przeciwko ograniczaniu dostępu do Sejmu. Przeczytaj, dlaczego protestujemy?

  Za podjęciem uchwały głosowało 349 posłów; 30 było przeciw, 24 wstrzymało się od głosu.

  W uchwale Sejmu przypomniano, że 8 września 2017 roku przypada 300. rocznica koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski koronami papieża Klemensa XI.

  „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przekonany o szczególnym znaczeniu kultu maryjnego dla naszej Ojczyzny nie tylko w aspekcie religijnym, ale i społecznym, patriotycznym oraz kulturowym, ustanawia rok 2017 Rokiem 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej” – czytamy w uchwale.

  Oprac. Iga Burniewicz
  PAP

  ~Opo 12 godzin i 26 minut temu
  Nie wiedzialem ze mamy panstwo wyznaniowe? A co z niewierzacymi albo wyznawcami innych religii? Tez maja swietowac to co pisiory?

  Nie zgadzam się z opinią
  114
  ~Olo 12 godzin i 26 minut temu
  Średniowiecze !

  ~jajakoja 12 godzin i 52 minut temu
  czy matka Boza juz podziekowala?

  ~ola 12 godzin i 28 minut temu
  to jakaś paranoja, pod płaszczykiem wiary rozwalaja cały kraj ,butne,chamskie barachło rządowe wybrane przez patologie , Istnieje jeszcze coś takiego jak rozdizał państwa i kosicioła -zapisane w konstytucji .kolejne chamskie łamanie konstytucji

  ~Pol 12 godzin i 28 minut temu
  Ciemnogród !

  ~tara 12 godzin i 28 minut temu
  Kolejna głupota konusowatego eunucha.

  ~777 12 godzin i 15 minut temu
  Wstyd na cały świat.

  ~Tom2 12 godzin i 26 minut temu
  Ku…wa w jakim ja kraju żyję?

  ~totylkoja 12 godzin i 34 minut temu
  proponuję cały 2017 rok uznać za dni świąteczne i wolne od pracy……… trzymam kciuki za kolejne głosowanie…..wiadomy wynik

  ~SUWEREN 12 godzin i 29 minut temu
  A CO MA SEJM DO KLERU SIE PYTAM NIE ŻYCZE SOBIE TEGO RODZAJU FANABERII PISLAMISTOW

  ~dk 12 godzin i 28 minut temu
  Może już czas ogłosić Polskę kolonią watykańską?

  ~peter 12 godzin i 33 minut temu
  Jesteście naprawdę zdrowo pop…i.

  ~fafik 12 godzin i 29 minut temu
  Ale jaja

  ~katol 12 godzin i 25 minut temu
  4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

  ~to już nie mój kraj 12 godzin i 33 minut temu
  to się KrK nażre dotacjami

  Polubienie

 13. No i co? Hehehe…

  Nie było Intronizacji Chrystusa w Łagiewnikach 19.11.2016 r. Ks. Tomasz Jochemczyk

  Published on Dec 16, 2016
  Ks. Tomasz Jochemczyk : W Łagiewnikach 19.11.2016 r. nie było Intronizacji Jezusa Chrystusa na króla Polski.

  Polubienie

 14. Pingback: Stefan W. i jego duchowi następcy "Mordercy Chrystusa", ogłaszają Chrystusa Królem Polski! | Białczyński

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.