388 Wszyscy „wolni ludzie” na barykady kolejnego Euromajdanu, tym razem w Warszawie!!! Komu się marzy przelew krwi? Michał Broniatowski z Forbesa (kapitał niemiecki) doradza jak zorganizować krwawy Majdan


Fot. wPolityce.pl/TVP

Czy to możliwe, żeby tylko jeden, jedyny oryginalny Euromajdan z Kijowa był prawdziwy, a wszystkie inne jak ten właśnie w „bulach” rodzony w Polsce, jak i te inne znane z tzw. Arabskiej Wiosny to ustawki i fałszywki? A może one wszystkie były i są jednakowo „oddolne, demokratyczne i prawdziwe”..?

Przecież wszędzie tam chodziło i chodzi tylko o jedno i to samo… wolność, równość, demokrację, braterstwo, miłość,.. i jeszcze raz wolność, i równość,.. O niczym innym, nie było mowy… nigdy,.. nikomu,.. nieprawdaż?

http://wpolityce.pl/media/319862-komu-sie-marzy-przelew-krwi-michal-broniatowski-z-forbesa-kapital-niemiecki-doradza-jak-zorganizowac-krwawy-majdan

Komu się marzy przelew krwi? Michał Broniatowski z Forbesa (kapitał niemiecki) doradza jak zorganizować krwawy Majdan

Michał Broniatowski, redaktor naczelny miesięcznika Forbes (niemiecko-szwajcarski kapitał RASP), który był na kijowskim Majdanie i znany jest z radykalnie antypiskowski poglądów, podzielił się na Facebooku radami o tym, co musi się stać, żeby zrobić Majdan. Czyli krwawą masakrę, czyli siłowe przesilenie typowe dla państwa upadłego.

MAŁA INSTRUKCJA co musi się stać, żeby powstał Majdan. To było tak:

Nośny społecznie powód, który zmobilizuje MŁODZIEŻ. Starzy na mrozie nie wysiedzą. Wystarczy dwa-trzy tysiące gotowych zostać na noc, ale za to dziesiątki tysięcy gotowych wspierać ich na miejscu za dnia

Duży PLAC w centrum miasta (Plac Defilad się nie nadaje, bo nie ma go jak obronić), a w sąsiedztwie duży BUDYNEK PUBLICZNY, który można zająć (i obronić). To jest niezbędne ze względów logistycznych, sztabowych, centrum prasowego, toaletowych…

Początkowe drobne utarczki z milicją, powstrzymane (jak dzisiaj) przez posłów. POSŁOWIE muszą być gotowi postawić własne namioty z wywieszką „Biuro poselskie”, żeby zapewnić immunitet

Namioty należy stawiać jak OBÓZ WAROWNY. Plus przenośne toalety i zapas drewna.

Władza bezmyślnie i krwawo atakuje po kilku dniach (i nad ranem) obozującą młodzież. Na drugi dzień MILION ludzi demonstruje na placu i w okolicach.

RADA MAJDANU czyli przedstawiciele demonstrantów i LIDERZY ZJEDNOCZONEJ OPOZYCJI, którzy muszą jeszcze zorganizować FUNDUSZE na żywność, opał, wynajęcie sprzętu nagłaśniającego i zbudowanie trybuny, itp.

Oddziały SAMOOBRONY. Tu trzeba się mocno pilnować, żeby uniknąć prowokacji

Stała obecność ARTYSTÓW na scenie i wsparcie DUCHOWNYCH

Jeśli coś pominąłem, to proszę innych świadków o uzupełnienia

Przypomnijmy, że pan Michał Broniatowski był jednym z bohaterów książki „Resortowe Dzieci”. Jest synem Mieczysława i Henryki Broniatowskich.

Mieczysław Broniatowski – w 1935 został skazany na półtora roku więzienia za działalność komunistyczną. Udział w wojnie domowej w Hiszpanii, w 1943 r. wstąpił do 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, gdzie został szefem Wydziału Personalnego Zarządu Polityczno-Wychowawczego. 1 sierpnia 1944 przekazany do dyspozycji szefa Resortu Bezpieczeństwa Publicznego Stanisława Radkiewicza. Po 1945 był kierownikiem Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Warszawie, z ramienia którego organizował struktury powiatowe UB m. in. w Płocku i wojewódzkie w Rzeszowie. Otrzymał stopień majora w Ludowym Wojsku Polskim. Był dyrektorem Centralnej Szkoły Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego w Łodzi, dyrektor Biura Społeczno-Administracyjnego URM, dyrektor Departamentu Społeczno-Administracyjnego MSW. Uchwałą Prezydium KRN z 17 września 1946 odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Henryka Broniatowska – W okresie II wojny światowej przebywała w Związku Radzieckim, od 1943 służyła w Ludowym Wojsku Polskim jako oficer polityczno-wychowawczy. W latach 1946-1947 była Dyrektorem Domu Propagandy PPR w Łodzi, a następnie pracownikiem Wydziału Propagandy KC PZPR. W ramach tej ostatniej funkcji nadzorowała powstanie Klubu Krzywego Koła, a w maju 1956 weszła w skład jego zarządu. Od 1958 do 1968 pracowała jako zastępca redaktora naczelnego wydawnictwa „Iskry”. Była także pracownikiem wydawnictw „Nasza Księgarnia” i Krajowej Agencji Wydawniczej. Była pomysłodawcą serii „Poczytaj mi mamo”, „Od Książeczki do Biblioteczki”, „Reportaż ze Znaczkiem Pocztowym”, „Szczęśliwa Siódemka”. Tłumaczyła literaturę rosyjskojęzyczną, w 1955 odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Cóż, w tym kontekście porady jak zrobić krwawą masakrę w Warszawie (bo tym był Majdan) udzielane w chwili głosowania nad odebranie esbekom przywilejów (wielokrotnie wyższe niż normalnie emerytury), nie dziwią.

gim autor: Notujemy …

Obserwator 83.4.188.*
On tylko dostał rozkaz, żeby upublicznić to co do tej pory było tajne. Najwidoczniej chcą przyspieszyć (zanim PiS ujawni zbiór zastrzeżony IPN – o to toczy się walka, jak o listę TW w 1992 r)

wiz 89.77.6.*
Ale się PO-robilo ! -ubecja i jej rodzina utraciła KORYTO ! -obiecuje że wróci do władzy i będzie dalej doić Polaków. Partia Tuska i Schetyny obiecuje że tak uczyni.

ygg 83.30.130.*
Syn ubeka pachołka moskwy. !!!

mrao@mrao.one
Niech robią sobie ten majdan. A my przyjedziemy w kilkadziesiąt autobusów. Z kazdej gruby po jednym i ze stoczni tez chłopcy nie odmówią tej przyjemności. Bejzbole sie juz moczą. Pogoni sie koderastów konkretnie i niejaki szczerbaty bedzie naprawde szczerbaty a nie tylko z nazwiska. Lisience sie utnie ten faszystowski ogon a niesiołaka w koncu przykujemy do kaloryfera w Tworkach. Ej pięknie sie zapowiada ten Nowy Rok.

ij 83.30.130.*
Opłacani z rozkradzionych Polakom przez wsi i po pieniędzy polskojęzyczne szczury szczekają ggg

Pamiętamy 178.235.216.*
Mieczysław Broniatowski oficer ub – torturował i mordował żołnierzy wyklętych podczas przesłuchań i gorliwie ścigał ich po lasach!

ciemnymoher 89.68.10.*
Wsio jewreje i politruki.

Beza Jolanty 37.47.44.*
Nu, a kto w tym planie będzie Poroszenką? Autor nie zauważył, że Majdan zakończył się nieformalnymi rozbiorami Ukrainy? Pomiędzy Putina, Niemcy i lokalną oligarchię.

Zagorski 89.65.70.*
Te porady Broniatowskiego można zgodnie z kk traktować jako podżeganie do przestępstwa. Nic dziwnego – niedaleko pada zgniłe jabłko od parszywej jabłoni.

J. 104.15.172.*
Tak organizowano rewolucje pazdziernikowa. Rodzice politruki zostawili w spadku synowi te instrukcje.

yv 79.186.82.*
Ciekawe czyje dzieci bydlę widziałoby na tych barykadach, walczące o ubeckie konfitury: swoje? posłów? znowu kODerstwo wyprowadzi młodzież ze szkół?! nie mam słów bo nie ma na to słów.

Piotr58 79.175.212.*
Już z ryja widać co to za nacja !! sami Polacy widzicie do czego im jest potrzebna wasza przelana krew !!Polacy się mordują a w tym czasie oni przejmują władzę i nas dalej okradają !! Gratuluje !!

do paki 89.72.117.*
Widać jakie łachudry inicjują tę antypolską hucpę !

omen nomen 50.157.204.*
trzeba jeszcze podac prawdziwe nazwiska

kik 87.205.154.*
Czy to do czego nawołuje ten czerwony śmieć nie jest karalne?Przecież to jest instrukcja,jak wywołać wojnę domową!!Sięganie po młodych i lanie im w głowy pomyj.Napuścić i się wycofać. A mamusia jude?

cz.1 185.35.185.*
Niech policja i prokuratura niezwłocznie postawi zarzuty temu zbrodniarzowi, za planowanie aktów terroryzmu na obywatelach RP oraz za przygotowywanie wrogich działań wywrotowych i dywersyjnych, …

lis 82.134.234.*
Artur Mieczysław Broniatowski (ur. 5 kwietnia 1912 w Częstochowie, zm. 22 czerwca 1989) – funkcjonariusz aparatu bezpieczeństwa Polski Ludowej. Urodzony w rodzinie pochodzenia żydowskiego… za wiki

Rodak 88.156.44.*
To Niemcy stoja za tym, wszystkim, z Sorosem , Smolarem i Michnikiem, bo nie podoba im sie Polska traka jak jest, która wychodzi na niepodległość.

halszka 178.42.197.*
Prokuratura powinna zając się tym panem!Do czego to dochodzi,żeby dziecko zbrodniarzy komu nistycznych wzywało do obalenia demokr.wybranego rządu! A póżniej mówi się,że antysemityzm!

Zuzia 91.208.93.*
To POsowiecki jewriej pełniący obowiązki Polaka? http://www.moikrewni.pl/mapa/kompletny/broniatowski.html

Don Giovanni 95.76.128.*
Posadzić parszywego gnoja za przygotowania do obalenia legalnych, demokratycznie wybranych władz RP i montowanie struktur terrorystycznych. Ten ubecki synalek może przesiedzieć za kratami ze 20 lat.

blondynka 89.74.181.*
Takie działanie nie mieści się już w dziennikarskiej wolności słowa! Dlaczego ten człowiek nie ma jeszcze postawionych zarzutów!! Nie będziemy spokojnie patrzeć na to jak hałastra podpala nasz kraj!!

Krzysztof1 83.26.191.*
Tak czy owak on bredzi skoro porównuje sytuację na Ukrainie z Polską.Polacy popierają w większości DOBRĄ ZMIANĘ.Po stronie władzy widać odpowiedzialność a po drugiej prowokację i awanturnictwo.

Steve 109.243.216.*
No dobrze, ale przecież PIS jest odważny inaczej, więc po co majdan? Wystarczy tupnąć nogą. Szydło piśnie, Kaczyński wywróci gałkami ocznymi, a Suski przewróci się samorzutnie.

http://wawalove.pl/Czy-bedzie-Majdan-w-Warszawie-Oto-co-musi-sie-stac-a24997

http://opinie.wp.pl/jakub-dymek-majdan-ktory-wymyslil-pis-6070214370022529a

http://wpolityce.pl/polityka/319839-obluda-i-klamstwa-opozycji-spontaniczna-manifestacja-przed-sejmem-zostala-zaplanowana

https://pl.wikipedia.org/wiki/Arabska_wiosna

Arabska Wiosna (określana także jako Arabska Wiosna Ludów[2][3], Zima Ludów, Arabska Zima Ludów[4][5][6] lub Arabskie przebudzenie[7][8]) – protesty społeczne i konflikty zbrojne w krajach arabskich, w latach 2010-2013. Przyczyną ich wybuchu było niezadowolenie obywateli z warunków życiowych, bezrobocie, rosnące ceny żywności, a także korupcja i nepotyzm władz oraz ograniczanie swobód obywatelskich przez autokratyczne reżimy. (…)

https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_the_Euromaidan

The Euromaidan (Ukrainian: Євромайдан, Yevromaidan, literally „Eurosquare”[nb 1]) was a wave of demonstrations and civil unrest in Ukraine, which began on the night of 21 November 2013 with very large public protests demanding closer European integration. The scope of the protests evolved over subsequent months, culminating in resignation of Azarov’s government and ousting of President Yanukovych.[4] Protesters also have stated they joined because of the dispersal of protesters on 30 November and „a will to change life in Ukraine”.[5] By 25 January 2014 the protests had been fueled by the perception of widespread government corruption, abuse of power, and violation of human rights in Ukraine.[6] (…)


Pro-European Union rally in Kiev, 27 November 2013


Opposition leaders Vitali Klitschko and Yuriy Lutsenko stand with demonstrators on European Square


Mustafa Nayem on Euromaidan, 23 November 2013


Protests in Kiev on 24 November 2013


Pro-EU protests in Kyiv, 1 December 2013


Three opposition leaders on Maidan


Thousands of Ukrainians are continuing to express support to European integration and protesting against decision of Ukrainian government to refuse signing of association with EU in Vilnius. 27 November 2013. Kyiv, Ukraine.


Maidan Nezalezhnosti flooded with pro-EU protesting people. 27 November 2013. Kyiv, Ukraine.


Maidan Nezalezhnosti on 29 November, the night before the attack


Berkut police attack protesters on the night of 30 November


Tractor assault on Bankova Street


Vitali Klitschko addresses the crowds in Independence Square, Kyiv, at 7:27 pm on 3 December – as shown live on screen overlooking the Square


Vytautas Landsbergis, former head of state of Lithuania, addresses the Euromaidan, 21:20, 15 December.


U.S. Senator John McCain addresses crowds in Kiev, 15 December.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/8c/Euromaidan_in_Kyiv_January_19_%2814%29.JPG
200,000 activists protest against the anti-protest laws on 19 January in Kiev

https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_the_Euromaidan#/media/File:Line_of_protesters_at_Dynamivska_str._Euromaidan_Protests._Events_of_Jan_20,_2014.jpg
Helmeted protesters face off with police


Photo of police using shotguns and throwing molotov cocktail (unauthorized) in the crowd (22 January)


Radically oriented protesters throwing Molotov cocktails in direction of Interior troops positions.


President of Ukraine Viktor Yanukovych signing de-facto capitulation agreement with opposition


Yulia Tymoshenko addressing Euromaidan with a speech. Kyiv, Ukraine. Events of February 22, 2014.

https://en.wikipedia.org/wiki/Euromaidan

http://www.worldaffairsjournal.org/article/euromaidan-ukraine%E2%80%99s-self-organizing-revolution

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/tyszka-sejm-zamienia-sie-w-chlew

http://wpolityce.pl/polityka/319842-tusk-wychodzi-z-roli-i-wspiera-manifestantow-demokracja-w-ktorej-ludzi-pozbawia-sie-dostepu-do-informacji-staje-sie-rownie-nieznosna-jak-dyktatura

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/319768-zaplanowana-akcja-to-mial-byc-dzien-bez-politykow-wiec-politycy-po-i-nowoczesnej-grali-w-nim-glowna-role-komentarze-internautow

http://wpolityce.pl/polityka/319843-obronca-esbekow-nie-daje-o-sobie-zapomniec-plk-mazgula-wzywa-do-atakowania-tvp

http://wpolityce.pl/polityka/319808-gazeta-michnika-murem-za-opozyucja-lament-wyborczej-sejm-zerwany-sejm-nielegalny

http://wpolityce.pl/polityka/319795-wstyd-mi-za-hanbe-skretynialych-sejmitow-ktorzy-dla-zaspokojenia-zadzy-wladzy-i-swych-interesow-gotowi-sa-podpalic-wlasny-kraj

http://wpolityce.pl/polityka/319807-trzy-pytania-do-michala-dworczyka-opozycji-ewidentnie-zalezy-na-wywolaniu-otwartego-buntu-i-konfrontacji

http://wpolityce.pl/polityka/319818-ryszard-terlecki-takie-zachowania-sa-typowe-dla-opozycji-urzadza-sie-chuliganskie-draki

http://wpolityce.pl/polityka/319803-nowoczesna-biadoli-o-ponownym-zwolaniu-sejmu-20-grudnia-opozycja-nie-chce-uznac-faktu-ze-glosowania-w-sali-kolumnowej-byly-lege-artis

http://wpolityce.pl/polityka/319760-tak-opozycja-dorobila-sie-wreszcie-polskiego-hamasu-na-liderow-opozycji-spada-odpowiedzialnosc-za-wejscie-na-sciezke-przemocy

http://wpolityce.pl/polityka/319758-obnazamy-manipulacje-po-i-n-policja-nie-uzyla-przemocy-wobec-demonstrantow-to-kod-agresywnie-zaatakowal-auta-politykow-pis-wideo

http://wpolityce.pl/polityka/319767-obrona-wolnych-mediow-czy-regularna-uliczna-zadyma-kochana-opozycjo-nie-chce-byscie-bronili-mnie-w-ten-sposob

http://wpolityce.pl/polityka/319774-prymitywna-prowokacja-kod-u-uczestnik-pikiety-przed-sejmem-polozyl-sie-na-ziemie-i-udawal-rannego-wideo

http://wpolityce.pl/polityka/319763-opozycji-puszczaja-nerwy-zamieszki-to-za-malo-posel-suski-zaatakowany-wideo

http://wpolityce.pl/polityka/319880-szok-szefernaker-ujawnia-z-nieoficjalnych-informacji-wynika-ze-pod-samochody-przed-sejmem-rzucali-sie-dzialacze-antify

http://wpolityce.pl/polityka/319870-organizatorzy-protestu-przed-sejmem-szykowali-sie-na-starcie-z-policja-wsparcie-prawne-miala-im-zapewnic-ora-za-darmo-zaskakujacy-komunikat

http://wpolityce.pl/polityka/319761-opozycja-znow-chce-wywolac-zamieszki-trwa-eskalacja-napiec-kilkadziesiat-osob-wciaz-pikietuje-pod-sejmem

http://wpolityce.pl/polityka/319784-bezczelnosc-marcina-swiecickiego-jak-w-1968-krzyczelismy-dzis-w-sejmie-precz-z-cenzura-konstytucja-demokracja

http://wpolityce.pl/polityka/319871-tych-zdemoralizowanych-frustratow-ma-powstrzymac-odpor-zdecydowany-i-klarowny-malgorzata-wassermann-daje-przyklad

http://wpolityce.pl/polityka/319863-przygotowana-akcja-opozycji-pod-nad-wyraz-wygodnym-pretekstem-czy-do-tego-starcia-musialo-dojsc

http://wpolityce.pl/polityka/319860-kukiz-chodzi-o-to-by-narod-nie-byl-swiadkiem-zenujacych-spektakli-to-co-sie-dzieje-w-warszawie-wyglada-straszliwie

…..

http://wpolityce.pl/swiat/316364-zamieszki-w-kijowie-niespokojne-obchody-trzeciej-rocznicy-poczatku-rewolucji-na-majdanie

http://wpolityce.pl/swiat/317043-kwadratura-kola-na-ukrainie-wolnosc-czy-sprawiedliwosc-derusyfikacja-czy-deoligarchizacja

http://wpolityce.pl/polityka/304865-malgorzata-gosiewska-polska-powinna-byc-ambasadorem-ukrainy-to-jest-tez-w-naszym-dobrze-pojetym-interesie

http://wpolityce.pl/swiat/300269-nadia-sawczenko-kryzys-migracyjny-brexit-i-wojna-w-syrii-to-pochodne-polityki-rosyjskiej

 

42 thoughts on “388 Wszyscy „wolni ludzie” na barykady kolejnego Euromajdanu, tym razem w Warszawie!!! Komu się marzy przelew krwi? Michał Broniatowski z Forbesa (kapitał niemiecki) doradza jak zorganizować krwawy Majdan

 1. „Władza bezmyślnie i krwawo atakuje po kilku dniach (i nad ranem) obozującą młodzież. Na drugi dzień MILION ludzi demonstruje na placu i w okolicach.”

  A miliony pokaże im środkowy palec siedząc w domu przed tv.

  Polubienie

 2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-poniedzialek-elektorzy-wybiora-prezydenta-USA-Zablokuja-Donalda-Trumpa,wid,18644437,wiadomosc.html?ticaid=11848f&_ticrsn=3


  PAP/EPA / Tracie Van Auken

  akt. 18.12.2016, 09:18

  W poniedziałek elektorzy wybiorą prezydenta USA. Zablokują Donalda Trumpa?

  W poniedziałek 538 elektorów wybierze prezydenta USA. Amerykanie głosują w wyborach na kandydatów, ale ich głos przypada wyłanianym przez partie elektorom. To oni zdecydują, kto zostanie prezydentem. Pojawiły się apele, aby zablokowali Donalda Trumpa.

  W bezpośrednim głosowaniu kandydatka Demokratów Hillary Clinton otrzymała więcej głosów Amerykanów, ale liczniejszych elektorów pozyskał Trump. Przypadło mu 306 głosów elektorskich, a jego rywalce tylko 232.

  Zgodnie z konstytucją

  Zgodnie z konstytucją USA i wolą ojców założycieli, Kolegium Elektorów ma być mechanizmem bezpieczeństwa, który ma uchronić naród amerykański od niebezpieczeństwa wyboru „demagoga” i sprawić, że padnie on na osobę „posiadającą w stopniu wybitnym wymagane kwalifikacje” – jak chciał pierwszy minister finansów Ameryki Alexander Hamilton.

  Był on gorącym zwolennikiem powołania Kolegium Elektorów, mającego uchronić młodą republikę od rządów populistów, ludzi niekompetentnych lub wybranych na skutek machinacji czy presji inspirowanych za granicą.

  Hamilton napisał, że utworzenie Kolegium Elektorów pozwoli, by o tym, komu przypadnie prezydentura decydowali „ludzie zdolni do najlepszej analizy przymiotów właściwych temu stanowisku i działający w warunkach sprzyjających rozwadze”.

  System głosowania z udziałem elektorów powstał jako kompromis między zwolennikami wyłaniania prezydenta w głosowaniu powszechnym i zwolennikami wyłaniania go przez Kongres.

  Liczba elektorów w poszczególnych stanach zależy od liczby jego ludności. Mający najwięcej mieszkańców stan Kalifornia ma aż 55 elektorów, natomiast małe stany Delaware czy Maine – tylko po trzech. We wszystkich stanach (poza Nebraską i Maine) zwycięzca wyborów otrzymuje wszystkie głosy elektorskie, niezależnie od liczby oddanych na niego głosów. Ani konstytucja USA, ani prawo federalne nie nakazuje elektorom, by głosowali w taki czy inny sposób.

  Do zapewnienia sobie prezydentury trzeba otrzymać poparcie większości, czyli 270 głosy elektorskie. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie co najmniej 270 głosów elektorskich, wówczas (zgodnie z konstytucją) prezydenta USA wyłoni Izba Reprezentantów, a wiceprezydenta – Senat.

  W ubiegłym tygodniu niezależny ośrodek The Cook Political Report podał dostępne dane dotyczące wyników głosowania bezpośredniego. Wynika z nich, że na Clinton zagłosowało o ponad 2,8 mln osób więcej, niż na Trumpa.

  „37 patriotów może ocalić ten kraj”

  Zwycięstwo kandydatki Demokratów w głosowaniu powszechnym, jak i zapewne obawy o nieprzewidywalność Trumpa i jego administracji sprawiły, że przed poniedziałkowym głosowaniem Kolegium powstały różne inicjatywy nawołujące elektorów do zagłosowania na kogoś innego niż prezydent elekt.

  Apele takie wystosowała między innymi inicjatywa „Hamilton electors”, która nazwała się tak na cześć Hamiltona. Jest to grupa elektorów, którzy apelują do pozostałych osób sprawujących te funkcje, aby nie głosowali na Trumpa.

  Ich przesłanie, przedstawione między innymi na wideo głosi: „Jeśli tylko 37 republikańskich elektorów zagłosuje na kogoś innego, Donald Trump nie otrzyma 270 głosów, których potrzebuje, by zostać prezydentem. 37 patriotów może ocalić ten kraj”. Grupa Hamiltona ogłosiła, że zamiast oddawać głos na Trumpa elektorzy mogą poprzeć na przykład byłego sekretarza stanu Colina Powella, byłego gubernatora stanu Utah Jona Huntsmana czy gubernatora Ohio Johna Kasicha.

  Ostatni raz kandydat Demokratów dostał więcej głosów, ale nie został prezydentem USA zdarzyła się w 2000 roku. Wiceprezydent Al Gore przegrał wtedy z George’em W. Bushem, który dostał o prawie 544 tys. głosów mniej. Sytuacja, gdy kandydat, który zdobył mniej głosów oddanych bezpośrednio zostanie prezydentem USA zdarza się w historii USA po raz piąty.

  W historii USA było 157 tzw. „nielojalnych” elektorów, którzy nie zagłosowali na kandydata, który zwyciężył w ich stanie (przy czym zaledwie 9 od 1900 roku). To w rezultacie ich nielojalnego zachowania aż 30 stanów przyjęło z czasem regulacje nakazujące elektorom – pod groźbą kar finansowych – głosować na kandydata, który zwyciężył w ich stanie.

  Marek Grabski

  ~ikkk 4 godziny i 15 minut temu
  I to będzie sprawdzian demokracji, lub lewacki przekręt jak sprzeciwią się woli wyborców.

  ~~~~4 godziny temu
  Problem w tym, że przy tak niepotrzebnie skomplikowanym systemie głosowania wola wyborców wcale nie jest jasna. Trup uzyskał więcej głosów elektorskich, ale wyborców bardzo wyraźnie mniej na niego zagłosowało. To jaka jest wola wyborców w tej sytuacji?

  ~tom3 godziny temu
  Wystarczy, że w naszym kraju nie potrafimy upilnować demokracji i wolności, a tu taka troska o Wielkiego Brata 🙂 Sugeruję czytać uważnie – Trump może przegrać legalnie. Nie, żeby Clinton była godną alternatywą, ale tak działa ich system wyborczy i jak wybiorą, tak będą mieli. A że my także to odczujemy, to inna sprawa – macki tego Brata oplatają cały świat

  ~bodzio3 godziny temu
  A co to niby miałoby oznaczać? Ma wygrać Klinton bo otrzymała o 2 miliony głosów więcej? czy ma wygrać Trump bo tego chcą od elektorów poszczególne stany? Wyjaśnisz PISowcu???

  ~bik3 godziny temu
  Akurat wyborcy wybrali Clinton.

  ~3xtyldy znak, kto to tak?3 godziny temu
  Problem w tym potrójna tyldo, że w pozostałych stanach, poza Kalifornią, Trump wygrał przewagą 1.7 mln głosów. Kto zaś zaludnia Kalifornię, to wiadomo. W tym cykliści.

  ~Portsmouth2 godziny temu
  To stany zjednoczone a nie jednolity kraj. Trump wygral w wiekszosci stanow i absolutnie nie ma znaczenia ze w skali usa otrzymal mniej glosow. To jest wlasnie demagogia powtarzanie na okraglo ze na Cliclinton glosowalo wiecej Amerykanow. Gdyby chodzilo o ilosc glosow to Korwin bylby poslem w kazdym parlamencie. Tak samo jak UKIP mialaby reprezentacje w izbie gmin jako 3 partia. Wiec skonczcie powielac te glupoty o „wygranej ” Clinton bo to glupia propaganda. Mam nadzieje ze Trump zostanie prezydentem i skonczy te burdy na swiecie. A propos jak tam majdan w warszawie?

  ~FILUTEK.2 godziny temu
  ŻADNA, mogą głosować na kogo im się zamarzy, wygra ten którego wybiorą elektorzy.

  ~janekx2 godziny temu
  Elektorzy wybiorą jak uznają za stosowne i żaden psi skowyt o ‚lewactwie’ nic nie zmieni…wybiorą jak wybiorą i trzeba będzie to uznać.

  ~Radek z Dzieżek2 godziny temu
  On po prostu grał według reguł gry, jak sam powiedział gdyby system wyborów był inny inna była by jego kampania wyborcza. Znasz to powiedzenie nie można zjeść ciastka i mieć cistka.

  ~Radek z Dzieżek2 godziny temu
  Nie rozumiesz istoty głosowania a mordę dżesz.

  ~xyz2 godziny temu
  Ale przecież wolą wyborców tak naprawdę to wygrała Clinton, która miała 2,8 mln glosów więcej.

  ~ff2 godziny temu
  w większości stanów wygrał Trup, więc taka jest wola Amerykanów. Tak ci to trudno zrozumieć?

  ~wieszczpół godziny temu
  hAHAHAHAHAHAH GLOSOW MIAL MNIEJ ? HAHAHAH OBEJRZYJ FILMIKI JALK MASOWO BYLY FALSZOWANE GLOSY . JAK MASZYNY KUIONE OD KONSOTCJUM ROSZ…..W WYBIERALY CLINTON NIE BYLO OPCJI WYBORU TRUMPHA . powiem wam tak lewacy sie kiedys doigraja kiedys ludzie wezma paly i w pierwsej kolejnosci poleca dziennikarze pozniej sadziowie i na koncu politycy jeszcze troche takiego podchodzenia do normalnosci i sie doigracie

  ~wieszczpół godziny temu
  Wyjasniam łyntelYgencie – klinton otrzynala 5 milionow glosow mniej niz trumph – waszeklamstwo ze niby clinton zebrala 200% jest smieszne

  ~pati 4 godziny i 8 minut temu
  To samo w Polsce się teraz dzieję. Kwestionują demokratyczne wybory.

  ~Volks 3 godziny i 55 minut temu
  Co to za tytuł? URATOWAĆ?! Ja uważam że zoże właśnie tych 37 elektorów zniszyczyć USA NIE wybierając TRUMPA!

  Polubienie

 3. Co myślisz o podglądzie Białczyńskiego na temat Ukrainy?
  To w końcu on cały czas o tych wolnych ludziach pisze i o złych Ruskach co z Amerykańcami się dogadują i chcą zniewolić Ukrainę z całą Słowiańszczyzną…

  Polubienie

   • Dla mnie to cała ta postać jest co najmniej dziwna,jego poglądy polityczne oderwane od rzeczywistości a także duża część jego twórczości z pominięciem kilku bardzo konstruktywnych publikacji na blogu wywierają wrażenie dziecinnych i zmyślonych.
    Innymi słowy….Konfabulant na moje.

    Polubienie

   • Ok, każdy ma prawo do swojej oceny,.. ale ja uważam, że w samym ocenianiu należy podpierać się czymś, np. źródłami lub np. wynikami czegoś i porównywać to. Samo pisanie o czymś, że komuś jakoś wydaje się, jest ok, ale nie ma żadnego ciężaru dowodowego. Ja staram się wyrobić sobie opinię na podstawie faktów, niechby i zmyślonych, patrz co robię z porównywaniem w językoznawstwie.

    W skrócie wygląda to tak:

    Biorę coś i od razu zakładam, że to jest zniekształcone, jeśli nie celowo zafałszowane, np. słowa SL”oWo, SL”aWa… i porównuję co jest o tym napisane. Jeśli porównasz ze sobą kilka zafałszowanych, albo zniekształconych wiadomości, to odnajdujesz wzór, albo wzory, albo tego zafałszowania, czy też zniekształcenia, albo tego co leży za tym zafałszowaniem lub zniekształceniem… I wtedy podstawiasz to do innych wzorów, które są już potwierdzone…

    W ten sposób pracuję nie tylko z tekstem, ale w sumie ze wszystkim… bo ten sposób daje możliwość wyrobienia sobie zdania o stanie czegoś sprzed zafałszowania, czy też zniekształcenia, patrz np. przejście tzw. PIE dźwięku zapisywanego znakiem P, w późniejszy zapisywany znakiem PH, PF, F… Należy jeszcze pamiętać o wymianie B -> P i na odwrót…

    Ja pracuje tak i porównuję… Porównaj to, co ja publikuję w porównaniu do moich opinii. Staram się zmieniać opinię, jeśli znajduję coś, co zmienia mój sposób widzenia czegoś…

    Z Euromajdanem, banderowcami, żydobanderowcami, polityką, ekonomią, historią, propagandą, itp robię podobnie… Przekonaj mnie dowodami, a zmienię zdanie, jak już to wiele razy robiłem…

    Szukam logicznych powiązań we wszystkim… i staram się nie być wewnętrznie sam ze sobą sprzeczny… A inni… inni mogą myśleć inaczej ode mnie…

    Polubienie

  • Perspektywa Opolczyka jest wystarczająca,nie będę się rozpisywać kiedy z większą częścią racji jego się zgadzam a na swoim blogu już niejednokrotnie poruszył tą postać.
   Może później rozwinę swoją wypowiedź na temat ten.

   Polubienie

   • Rozumiem. Pewno już jutro ukaże się moja szersza odpowiedź wyjaśniająca moje oficjalna stanowisko także i w tym temacie…

    Polubienie

   • Uzupełnienie 19.12.2016 godzina 13.00

    Zmieniłem zdanie. Właśnie wordpress zniknął mi długo pisany komentarz i straciłem trochę humor, przy okazji zmieniając zdanie. Tak sobie teraz pomyślałem:

    A co ja tam będę się napinał… Zbliżają się Szczodre Gody, i w sumie to nie śpieszy mi się w cale z tymi wyjaśnieniami… Mam tyle innych spraw na głowie, że odpuszczę sobie to teraz, za to poczekam i poprzyglądam się, jak to wszyscy (co widać teraz) wykładają karty na stół, przy okazji pokazując jak myślą. Przyznam, że jest to przezabawne i warte pokazywania, co będę robił…

    A i pewno do końca roku powrócę do podpisywania się tu moimi starymi przezwiskami, jako Zprowokowany / Rechot Aku / R.A, to tak, żeby przypomnieć sobie stare dobre czasy, jednocześnie przynieść np. mi wiele szczęścia i radości… 🙂

    PZDRWM
    SKRiBHa / R.A / Rechot Aku / Zprowokowany

    Polubienie

 4. http://wpolityce.pl/polityka/319931-ujawniamy-opozycja-planuje-wprowadzenie-do-sejmu-bojowkarzy-kod-i-rozpoczecie-okupacji-gmachu-z-paleniem-opon-i-barykadami

  UJAWNIAMY. Opozycja planuje wprowadzenie do Sejmu bojówkarzy KOD i rozpoczęcie okupacji gmachu, z paleniem opon i barykadami

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 32 minuty temu


  Piątkowa próba zdobycia władzy. Fot. PAP/Paweł Supernak

  Z różnych źródeł w środowiskach opozycyjnych dochodzą do nas coraz bardziej niepokojące informacje. Wyłania się z nich przerażający plan dalszego destabilizowania państwa i zanegowania wyniku wyborów z roku 2015 poprzez kolejne przemocowe działania.

  Czytaliście porady Broniatowskiego o tym jak zorganizować Majdan i przejąć władzę? No to już pewnie rozumiecie dlaczego opozycji tak zależy na otwarciu Sejmu dla dziennikarzy i innych gości. Chcą tam wpuścić bojówki, zdemolować gmach, przegonić Straż Marszałkowską, na dziedzińcu rozpalić opony i uczynić z sejmowego kompleksu twierdzę nie do zdobycia, ze stałą transmisją medialną od wewnątrz.

  — mówi nam osoba z tego kręgu, sympatyzująca z opozycją, ale przerażona planami siłowego zdobycia władzy. Inni nasi rozmówcy potwierdzają ten scenariusz.

  Z tych rozmów wynika, że operacja miałaby przebiegać następująco:

  1. Władze Sejmu zezwalają na wejście do gmachu parlamentu dziennikarzy. Politycy opozycji wprowadzają bojówkarzy KOD – wszystko pod pozorem postępującego uspokojenia i dialogu.

  2. Ta siła jest już zdolna otworzyć drzwi dla pozostałych, najpewniej od strony Hotelu Sejmowego, w pobliżu którego bojówki KOD-u utrzymują stałe posterunki. Wszystko transmitują zaprzyjaźnione media.

  3. Rozpoczyna się okupacja, budowanie barykad, palenie ognisk z opon, prowokowanie rozróby, być może z użyciem broni. Główną siłą bojową akcji mają być ekstremiści z lewicowej organizacji Antifa, także z zagranicy, oraz byli, a bardzo dziś zdeterminowani, esbecy.

  4. Potrzebne elementy do urządzenia z Sejmu płonącej twierdzy mają już być wedle naszych rozmówców przygotowane: opozycja ma zgromadzoną benzynę, opony, samochody ciężarowe i zapasy żywności. Tak samo jak przygotowane były rzekomo spontaniczne piątkowe demonstracje.

  5. Długotrwała okupacja i prowokowanie walk miałyby wymusić ustąpienie rządu i przedterminowe wybory.

  Warto zwrócić uwagę, że próbę wdarcia się do gabinetu marszałka Sejmu i przejęcia części gmachu politycy opozycji podjęli już w piątkową noc. Wtedy została zablokowana.

  I druga uwaga: dokładnie taki plan podpowiada też opozycji sympatyzujący z nią Michał Broniatowski, naczelny miesięcznika Forbes, który był w grupie przeprowadzającej kijowski Majdan.

  CZYTAJ: Komu się marzy przelew krwi? Michał Broniatowski z Forbesa (kapitał niemiecki) doradza jak zorganizować krwawy Majdan

  Podstawowe warunki powodzenia takiej operacji są według niego dwa: trzeba sprowokować ofiary i zdobyć ważny budynek możliwy do długotrwałej obrony. Gmachy sejmowe, ze względu na stosunkowo słabą ochronę w porównaniu z KPRM czy Pałacem Prezydenckim, wydają się do tego celu idealne.

  wu-ka

  autor: Zespół wPolityce.pl

  Tom 83.31.179.*
  Jak nie mamy służb które będą w stanie powstrzymać te prowokacje to trzeba zwolnić Ministra Spraw Wewnętrznych. Od dawna w warszawce powinien być zarząd komisaryczny a bufetowa w kryminale

  To. Ja. 95.160.154.*
  Stek bzdur. Kto takie artykuły pisze? To nie jest artykuł, to pomówienie.

  kolega po fachu 206.190.155.*
  Jestem dziennikarzem z niezależnych mediów i mam radę. Przestańcie histeryzować bo tego się nie da czytać. Czytelnikom radzę zachować dystans bo im chodzi tylko o klikalność (reklamy = $)

  pacz22 77.65.91.*
  Absurdalne bzdury , nawet nikt się pod tym tekstem nie podpisał. Wypisywanie takich rzeczy prowadzi do dzielenia Polaków.

  Jacor@Jacor
  KTO JEST AUTOREM TYCH BZDUR??? – chętnie poznamy i autora i źródło. Wszystko wskazuje na polecenie służbowe jedynego słusznego szefa pewnego Jacka 🙂

  Polubienie

 5. http://wpolityce.pl/swiat/319950-niemieckie-media-powielaja-klamstwa-i-histerie-opozycji-deutschlandfunk-to-poczatek-konca-rzadu-w-polsce

  Niemieckie media powielają kłamstwa i histerię opozycji. Deutschlandfunk: „To początek końca rządu w Polsce”

  opublikowano: 30 minut temu

  Fot. Deutschlandfunk/screenshot

  Niemieckie media szeroko donoszą o protestach w Polsce oraz blokadzie w Sejmie w związku z planowanymi ograniczeniami w pracy dziennikarzy, jakie od przyszłego roku chce wprowadzić PiS. Powielają przy tym kłamstwa i manipulacje opozycji i związanych z nimi mediów, twierdząc, że policja stosowała siłę oraz gaz łzawiący wobec protestujących.

  Jak zaznacza w swym komentarzu portal (niemieckiej rozgłośni publicznej) Deutsche Welle „jeszcze nigdy od 1989 r. policja nie musiała w Polsce stosować siły, żeby utorować drogę rządzącym, chroniąc ich przed protestującym narodem:.

  Rząd (PiS) powinien się wstydzić. Zamiast starać się o deeskalację, coraz bardziej forsuje podział i destabilizację Polski. Oczywiście, że jest to wielką kompromitacją dla rządu, kiedy naród tak oponuje, że aż musi interweniować policja. Lecz jeszcze gorsze jest to, że policja zastosowała gaz łzawiący i siłę. To kompletnie zrujnowało reputację tego rządu. Widok krzyczących kobiet i mężczyzn, przyduszanych do ziemi przez policjantów, niebezpiecznie przypomina dawne czasy, kiedy policję nazywano jeszcze milicją

  —twierdzi niemiecka rozgłośnia publiczna.

  To świadectwo ubóstwa tego rządu i nie jest to dobry omen dla Polski. Chaos dawno już osiągnął etap, na którym zdaje się być drugorzędne, kto ma rację a kto nie, o jaką ustawę akurat chodzi czy kto kogo czym prowokuje

  —dodaje „DW”.

  To może być początek końca rządu w Polsce

  —pisze zaś komentator portalu (również publicznej rozgłośni) Deutschlandfunk.

  Ubiegły piątek jest świadectwem ubóstwa Jarosława Kaczyńskiego i anachronistycznego, autorytarnego stylu jego polityki. Kompromis, partycypacja, dialog to wszystko obce słowa, jakich nie ma w słowniku tego polityka. Sądzi on, że przy pomocy parlamentarnej większości będzie mógł przeforsować swego rodzaju konserwatywną rewolucję, nie biorąc względu na konstytucję, państwo prawa i trójpodział władzy. Za to posługując się populistycznymi hasłami i okazując pogardę swoim politycznym przeciwnikom. Cel uświęca dla niego środki

  —utrzymuje rozgłośnia, która wyraża przy tym nadzieję, że „na dłuższą metę Kaczyński swoją polityką nie osiągnie sukcesu, nawet jeżeli dzięki socjalnym prezentom dla biedniejszych Polaków wciąż jeszcze prowadzi w sondażach”.

  Pozostaje tylko kwestia, jak długo to będzie trwało i z jak wielką szkodę przyniesie to demokracji i reputacji Polski. Ale może na naszych oczach rozpoczyna się koniec tego rządu

  —dodaje.

  Ryb, Deutsche Welle, Deutschlandfunk

  autor: w Prasie Światowej

  Romek 5.133.8.*
  Ale jak w Berlinie wychodzi 100.000 demonstrantów Springery iDeutschlandfunk dają im w mediach rangę puszczenia bąka : ) W Polsce 100 szumowin to halo na całe Niemcy. Jak oni się o nas martwią …

  klasyczny moher 188.146.23.*
  Może i PiS miało kilka kosmetycznych potknięć, ale jest jedyną siłą polityczną, która może ocalić suwerenność Polski.

  a.b. 83.5.247.*
  Mści się pozostawienie mediów tej jak były. Minął rok czasu a TVN, Wyborcza i inne świństwa są dalej w Polsce tolerowane.

  http://wpolityce.pl/polityka/319959-jeszcze-kabaret-czy-juz-kpina-z-pamieci-bohaterow-kijowski-nazwal-szczerbe-poslem-wykletym

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/319943-rozzalony-owsiak-brakiem-wosp-w-tvp-telewizja-publiczna-zeszla-do-poziomu-telewizji-prl-u-w-najgorszych-czasach

  http://wpolityce.pl/polityka/319958-nasz-news-krrit-sprawdzi-zamieszanie-z-sygnalem-tvp-wyjasnienia-firmy-emitel-nie-zamykaja-problemu

  http://wpolityce.pl/polityka/319935-znamy-tozsamosc-mezczyzny-udajacego-rannego-kim-jest-prowokator-z-protestow

  http://wpolityce.pl/polityka/319960-brudzinski-przed-palacem-prezydenckim-nie-pozwolimy-na-nocna-zmiane-20-nie-bedzie-zgody-na-anarchie-i-warcholstwo

  http://wpolityce.pl/polityka/319962-demonstracja-przed-sejmem-zakonczyla-sie-kijowski-apeluje-zbierajmy-sie-przed-wszystkimi-biurami-parlamentarzystow-pis

  http://wpolityce.pl/polityka/319940-atak-wyborczej-na-julie-przylebska-elementem-ukladanki-opozycji

  http://wpolityce.pl/polityka/319953-michal-karnowski-to-proba-grozenia-polakom-albo-wybierzecie-nas-albo-bedziecie-mieli-pieklo

  http://wpolityce.pl/polityka/319938-walesa-szykuje-sie-na-rewolucje-jestem-gotow-musze-miec-jeszcze-paru-ktorzy-zgodza-sie-mnie-posluchac

  http://wpolityce.pl/polityka/319949-wicepremier-glinski-przed-palacem-prezydenckim-polsce-potrzebny-jest-spokoj-rozwaga-i-odpowiedzialnosc-sa-cztery-podstawowe-wymiary-tego-sporu

  http://wpolityce.pl/polityka/319875-mniej-emocji-i-histerii-to-scenariusz-rozpisany-na-rozchybotanie-lodki-trzeba-byc-na-to-przygotowanym-i-dzialac-spokojnie-bo-beda-kolejne-proby

  http://wpolityce.pl/polityka/319947-rozpoczela-sie-manifestacja-klubow-gazety-polskiej-borowski-wazne-jest-tylko-to-aby-byc-ostroznym-zadna-hucpa-opozycji-tutaj-nie-przejedzie

  http://wpolityce.pl/polityka/319887-jest-jasne-ze-chciano-krwi-na-ulicach-niemniej-jednak-wciaz-warto-prowadzic-dialog-z-czescia-protestujacych

  http://wpolityce.pl/polityka/319930-brednie-muchy-na-wiecu-opozycji-my-bronimy-instytucji-panstwa-a-oni-bronia-tylko-swoich-limuzyn

  http://wpolityce.pl/polityka/319919-obronca-stanu-wojennego-i-esbekow-na-manifestacji-pod-tk-z-takim-wsparciem-kodowi-latwiej-bedzie-bronic-demokracji

  http://wpolityce.pl/polityka/319882-brudzinski-do-kierwinskiego-przedstawiciele-po-byli-wsrod-ludzi-antify-ktorzy-rzucali-sie-pod-kola-przepraszam-polakow-za-taka-opozycje

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/symulant-spod-sejmu-udajacy-rannego-to-byly-redaktor-prowadzacy-w-tvp-kultura

  Polubienie

 6. http://wpolityce.pl/polityka/319978-plan-majdanu-w-warszawie-jest-faktem-apel-bylych-mundurowych-ws-buntu-przeciwko-wladzy-jest-jego-elementem-kilka-konkretow

  Plan „Majdanu w Warszawie” jest faktem. Apel byłych mundurowych ws. buntu przeciwko władzy jest jego elementem. Kilka konkretów i zachęta do zachowania spokoju

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 44 minuty temu


  Fot. PAP/Obara, wPolityce.pl

  Zapowiadana od miesięcy rebelia ruszyła. Zagrzewał do niej pielgrzymujący po Polsce Lech Wałęsa, politycy opozycji, działacze KOD oraz dziennikarze „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka” i innych lewicowo-liberalnych mediów. Jacek Żakowski i Tomasz Lis mówili o polskim Majdanie już wiele tygodni temu. Zaślepieni organiczną niechęcią do rządu PiS, nie przebierali w słowach. Dziś, puściły im wszystkim nerwy, przystąpili do regularnego, brutalnego ataku, przy wsparciu wszelkich możliwych sił anarchistyczno-rozłamowych. Żeby dopiąć swego, zapewniono im nawet darmową pomoc prawną.

  Portal wPolityce.pl upublicznił wczoraj zamieszczony na Facebooku „małą instrukcję powstania Majdanu”, autorstwa dziennikarza „Forbesa”, który był na kijowskim Majdanie.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Komu się marzy przelew krwi? Michał Broniatowski z Forbesa (kapitał niemiecki) doradza jak zorganizować krwawy Majdan

  Michał Broniatowski z nonszalancją wyliczył 8 punktów, które należy spełnić, by przeprowadzić w kraju krwawą masakrę prowadzącą do ustąpienia władzy i wcześniejszych wyborów.

  Przepis na Majdan jest wyjątkowo klarowny. W kontekście weekendowych zdarzeń budzi poważne obawy. Widać, że już teraz realizowane są zapisane przez Broniatowskiego zasady przeprowadzenia puczu. Jest „nośny społecznie powód”, jest „duży plac” i okupowany „budynek publiczny”. Były też utarczki z policją, prowokowane ewidentnie przez działaczy KOD. W kontekście tego, co ujawniliśmy dzisiaj, sytuacja zaczyna wyglądać przerażająco. Portal wPolityce.pl opublikował plan opozycji na przejęcie Sejmu i zdestabilizowanie państwa.

  Czytaliście porady Broniatowskiego o tym jak zorganizować Majdan i przejąć władzę? No to już pewnie rozumiecie dlaczego opozycji tak zależy na otwarciu Sejmu dla dziennikarzy i innych gości. Chcą tam wpuścić bojówki, zdemolować gmach, przegonić Straż Marszałkowską, na dziedzińcu rozpalić opony i uczynić z sejmowego kompleksu twierdzę nie do zdobycia, ze stałą transmisją medialną od wewnątrz

  — mówi nam osoba z tego kręgu, sympatyzująca z opozycją, ale przerażona planami siłowego zdobycia władzy. Inni nasi rozmówcy potwierdzają ten scenariusz.

  WIĘCEJ: UJAWNIAMY. Opozycja planuje wprowadzenie do Sejmu bojówkarzy KOD i rozpoczęcie okupacji gmachu, z paleniem opon i barykadami

  Wszystko to brzmi jak zły sen. Krok po kroku realizowane są precyzyjnie wyznaczone założenia.

  Już w październiku płk Mazguła zapowiedział w wywiadzie dla portalu Tomasza Lisa, że wojsko może włączyć się w bunt przeciwko władzy.

  Kto ma zabierać głos, jak nie żołnierze? Przecież nie zrobią tego cywile, którzy gdzieś tam cicho siedzą za biurkami i nie zdają sobie sprawy z tego, co się naprawdę dzieje?

  — pytał, wyrażając zdziwienie faktem, że wojskowi nie angażują się w protesty polityczne.

  Bardzo mocno dziwię się, że tej krytyki ze strony wojska brakuje. Bo gdzie podziali się generałowie, choćby ci w stanie spoczynku? Dlaczego tylu ludzi milczy? Jaki mają w tym interes?

  CZYTAJ WIĘCEJ: Kuriozalny wywiad byłego wojskowego. Z sugestią, że wojsko może wyjść na ulice. Kogo hoduje portal Lisa?

  Niektórzy jednak z pełnym zrozumieniem przyjęli stanowisko płk Mazguły. Na początku grudnia były funkcjonariusz służb mundurowych, a obecny działacz KOD Mirosław Mrozewski – zapowiedział na Facebooku, że „może być wkrótce gorąco”. Pytał swoich znajomych o to, czy „staną murem”, gdy zainicjuje pewną „akcję przeciwko Kaczorowi”…

  Jestem po rozmowach z kolegami po fachu, którzy nie zdali broni służbowej i może być wkrótce gorąco

  — napisał.

  Wygląda na to, że „spontaniczna” manifestacja przed Sejmem, którą zarejestrowano na kilka dni wcześniej, miała rozpocząć tak długo wyczekiwany przez opozycję „polski Majdan”. Uczestnicy demonstracji byli prowokowani do radykalnych i agresywnych działań. Przemówienia polityków i hasła podrzucane tłumowi przez Mateusza Kijowskiego były przekroczeniem wszelkich granic.

  My tę walkę o wolność wygramy! Nadejdzie dzień, w którym wy już stąd nie odejdziecie, zostaniecie pod tym Sejmem. A druga grupa, jeszcze większa, będzie stała pod obecnym budynkiem KC, czyli pod siedzibą tego geniusza z Żoliborza. I to będzie najczarniejszy dzień, jak ja zobaczę Macierewicza, Kamińskiego, panią Pawłowicz (chociaż to jest przykry widok) , jak z okna będziecie wyskakiwać! Z okien będziecie wyskakiwać, nieukarani przestępcy!

  grzmiał Stefan Niesiołowski. Okrzyki Kijowskiego „dyktatorek”, „Idź do diabła” były chętnie podejmowane przez tłum. Taka rozgrzewka wystarczająco zachęciła manifestantów. Byli agresywni, bezwzględni i pewni swego.

  WIĘCEJ: Totalne zdziczenie! Bojówkarze atakują dziennikarza TVP w imię obrony „wolności mediów”! Milicja broniła w ten sposób wolności obywateli. WIDEO

  Działacze KOD, anarchiści i inni bojówkarze atakowali bezpardonowo posłów. Skandaliczne potraktowanie poseł Krystyny Pawłowicz i innych posłów było później oklaskiwane przez polityków opozycji. Obrzydza zwłaszcza to, co spotkało kobietę. Bronisław Komorowski jednak „czuł satysfakcję” z plugawego poniżenia kobiety. Prymitywne i bardzo przykre..

  Manifestanci rzucali się na rządowe samochody, wbiegali pod koła, operowali najbardziej wulgarnymi wyzwiskami. Każde z ich działań oklaskiwane było przez opozycję.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Obnażamy manipulację PO i .N! Policja nie użyła przemocy wobec demonstrantów. To KOD agresywnie zaatakował auta polityków PiS. WIDEO

  Skąd to poczucie bezkarności? Odpowiedź jest bardzo prosta. Najwyraźniej KODowskie bojówki zostały zamówione do realizacji określonego działania. Zorganizowano dla nich nawet darmową pomoc prawną, w razie „ewentualnych zatrzymań”. Świadczy o tym komunikat specjalny opublikowany na stronie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

  WIĘCEJ: Organizatorzy protestu przed Sejmem szykowali się na starcie z policją! Wsparcie prawne miała im zapewnić ORA. Za darmo! Szokujący komunikat

  Jeszcze jakieś wątpliwości? Opozycja za wszelką cenę będzie dążyć do destabilizacji państwa. Uruchomią anarchistów i różnej maści subkultury, by powstrzymać zmiany wprowadzane przez Prawo i Sprawiedliwość. Możliwe, że małe zorganizwane grupy będą atakować pojawiających się w różnych miejscach posłów, tak jak dziś atakowały Jarosława Kaczyńskiego, blokując wjazd na Wawel.

  WIĘCEJ: Niebywałe! KOD usiłował uniemożliwić Jarosławowi Kaczyńskiemu odwiedzenie grobu brata! Do czego jeszcze są zdolni?

  To nie będą spokojne Święta Bożego Narodzenia. W kolejnych miastach będą wybuchały rozróby. Posuną się do wszystkiego. Potrzeba więc spokoju i opanowania. Nie można ulec prowokacjom. Właśnie na to czekają.

  Osoby wierzące wiedzą, co mają robić. W takich sytuacjach to najlepsza broń.

  CZYTAJ WIĘCEJ: O. Tadeusz Rydzyk: Nasza ojczyzna jest w trudnej sytuacji. Wygląda jakby ktoś chciał podpalić nasz dom

  autor: Marzena Nykiel

  PrawicaPolska 188.33.138.*
  Skąd wy bierzecie takie pojęcia jak „majdany”? Czyżby jakaś ukropska nacja opanowała polskie media. W polskiej kulturze i zwyczaju czegoś takiego nie ma. Używajcie terminów z polskiego języka.

  zdrajcy i sprzedawczyki 31.183.120.*
  larum 193.109.199.* ten antypolski rzad wspiera banderowcow a oni co na to?! http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ukraincy-zadaja-aby-polska-oddala-im-przemysl-z-okolicznymi-powiatami

  zdrajcy i sprzedawczyki 31.183.120.*
  larum 193.109.199.* Polacy na pewno o tym nie zapomną!
  https://prawy.pl/32957-poslowie-pis-pod-naciskiem-z-ukrainy-zrezygnowali-z-ustawy-o-11-lipca-bedzie-uchwala/

  zdrajcy i sprzedawczyki 31.183.120.*
  J.oscar 50.50.111.* wlasnie tak sie pozbywamy – ale Polakow pieniedzy!
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/250-mln-zl-emerytury-dla-obywateli-izraela-2015-12

  zdrajcy i sprzedawczyki 31.183.120.*
  J.oscar 50.50.111.* masz jak PIS pozbywa sie pejsatych oddajac w ich rece strategiczną infrastrukture!
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-kaczynski-zydom-polska-wode-przehandlowal-2016-06

  larum 193.109.199.*
  @zdrajcy i sprzedawczyki 31.183.120.*- ludzie to wiedzą i nie wybaczą PISowi ‚probanderowskiej polityki społecznej’ -mówiąc w ogólnie..

  Polubienie

 7. http://wpolityce.pl/polityka/320009-pelzajacy-zamach-stanu-albo-wygra-wolna-polska-albo-bedzie-tak-jak-bylo

  Pełzający zamach stanu. Albo wygra wolna Polska, albo „będzie tak, jak było”


  Fot. PAP/Marcin Obara

  16 grudnia władze państwowe i Polacy uroczyście czcili pamięć zastrzelonych i rannych w obronie wolności i „Solidarności” górników Kopalni „Wujek” w trakcie dokonanej tam przez komunistów 35 lat temu masakry, a ja ze studia TVP Katowice byłem gościem specjalnego programu TVP Info, który tej zbrodni był poświęcony.

  Sejm Rzeczypospolitej natomiast pracował w tym czasie nad przyjęciem dwóch najważniejszych ustaw; ustawy budżetowej oraz ustawy o nareszcie zmniejszeniu zbrodniczym esbekom ich sowitych emerytur do poziomu średniej emerytury z ZUS. I wówczas transmisja naszego programu została przerwana, aby telewidzów przenieść do parlamentu, gdzie tzw. opozycja totalna przemocą zablokowała pracę Sejmu, ale ustami Grzegorza Schetyny oskarżyła… Marszałka Izby, że to on rzekomo chce wprowadzić pełzającą dyktaturę(?) Co za perfidia z piekła rodem, ponieważ to właśnie ta „opozycja” przy wsparciu jej forpoczty pod nazwą Komitetu Obrony Demokracji, od dawna nieustannie łamie zasady demokracji i prowokuje pełzający zamach stanu. Wzniecaniem zamieszek na ulicach i w parlamencie chcą doprowadzić do obalenia wybranej w demokratycznych wyborach władzy państwowej.

  Ponieważ póki co celu tego osiągnąć nie mogą, dzisiaj te wilki w owczej skórze bezczelnie łżą, że do niczego rzekomo by nie doszło, gdyby Marszałek nie wykluczył z obrad pającującego na sejmowej mównicy posła PO. Kłam temu zadaje np. wcześniejsza wypowiedź posła Kłopotka co będzie się działo, czy obecna posła Liroya o wcześniejszym zamówieniu przez „opozycję” do Sejmu… tysiąca kanapek, albo wcześniejsze zgłoszenie przez KOD demonstracji pod Sejmem. Ale zostawmy te kłamstwa prowokatorów samym sobie. W demokracjach zachodnich nie istnieje pojęcie opozycji totalnej i nie ma przyzwolenia na taką destrukcyjną działalność. Istnieje jedynie prawo dla opozycji merytorycznej szanującej reguły demokracji. Zatem siły społeczne, które w Polsce ogłosiły się opozycją totalną, a których celem jest uniemożliwianie rządzenia prawowitym władzom, chyba, że będą one wykonywały ich wolę, same odbierają sobie tytuł do bycia opozycją w wolnym kraju. Kim i czym więc one są? Są grupą ludzi, którzy pod szyldem rzekomej opozycji podjęli wywrotową działalność antypaństwową. Weszli zatem na drogę przestępczą, która podlega odpowiedzialności karnej. I musi to wiedzieć każdy dorosły Polak, który świadomie lub nieświadomie w tym uczestniczy. Trzeba to publicznie już mówić, choć nikt jeszcze z tego powodu nie ponosi żadnych konsekwencji.

  Trzeba wyraźnie akcentować różnicę, że czym innym jest uczestnictwo w wydarzeniach, które mieszczą się w ramach demokratycznego porządku, a czym innym uczestnictwo w wydarzeniach, które poprzez uliczne i inne burdy prowadzą do „wypowiadania posłuszeństwa prawowitej władzy”. Tzw. opozycja bowiem prowokuje jednoznaczne działania wywrotowe, a gdy się one nie udają, cynicznie twierdzi, że nie to mieli na myśli lub nie o to rzekomo im chodzi, ale o… bla, bla, bla. Co więcej, mają oni również ciche przyzwolenie i z pewnością inną pomoc ze strony różnych sił za granicą, w tym liberalnych mediów i elit Unii Europejskiej. Świadczy o tym wiele; medialne relacje i komentarze np. w Niemczech lub BBC, albo pokrętna wypowiedź szefa Rady Europejskiej, Donalda Tuska. Apeluje on do władz Polski, aby „respektowały społeczeństwo i Konstytucję”(?) Tymczasem taki apel zasadny jest, ale pod adresem tzw. opozycji! Obok strategii, bardzo czytelna jest również jej taktyka działania. Rzekomo powstałej spontanicznie pod wpływem chwili okupacji sali plenarnej Sejmu, towarzyszyła duża ilość gdzieś od razu „cudownie” wydrukowanych kartek i baner z napisem „wolne media”, a nawet dużo biało-czerwonych chorągiewek w rękach okupujących Sejm wywrotowców. Albo treść skandowanych haseł i jakiś szczeniak udający pod Sejmem rannego. Ta oprawa wydarzeń skierowana jest przede wszystkim na odbiór za granicą! Przepraszam bardzo, ale ci ludzie na naszych oczach stają się wrogami wewnętrznymi, współpracującymi z i na rzecz naszych wrogów zewnętrznych. Można to jeszcze ciągle bagatelizować, robić polityczne uniki, ale kiedy państwo zareaguje właściwie, tzn. broniąc swojego bytu i losu narodu przed totalnym dążeniem do jego zniewolenia? Czy dopiero wtedy, kiedy nie daj Boże gdzieś dojdzie do tragedii? Wówczas może już być za późno. Ta udająca opozycję łobuzeria nie miałaby żadnych skrupułów z nami, jeżeli tylko dostałaby swoją szansę. A my, czy nawet wtedy, kiedy prowadziliby nas pod ścianę, będziemy mówili, że – spokojnie, nie damy się sprowokować? Ja na takie rozwiązania oczywiście się nie piszę, bo nie jestem niewolnikiem politycznej poprawności. Ponadto, bardzo chciałbym się mylić, ale stawiam tezę, że WYWROTOWE PRÓBY DOPROWADZENIA DO OBALENIA OBECNYCH WŁADZ ZE STRONY TEJ PSEUDOOPOZYCJI, KOD-U I INNYCH, NIGDY SIĘ NIE ZAKOŃCZĄ! PRZECIEŻ ONI JAWNIE SIĘ NAZYWAJĄ OPOZYCJA TOTALNA. A to oznacza, że DIALOG I JAKIEŚ USTALENIA Z OBECNIE RZĄDZĄCYMI SĄ DLA NICH TYM SAMYM, CZYM DLA KOMUNISTÓW W PRL BYŁ ICH DIALOG I USTALENIA Z „SOLIDARNOŚCIĄ”. I albo wygra wolna Polska, albo „będzie tak, jak było”.

  Nieprzypadkowo po 27 latach przepychanek w III RP, po ciemnej stronie mocy już bez żenady stoją wszyscy razem. Obok części byłej i obecnej opozycji oraz pewnych mediów i innych środowisk, jest esbecja i wojskowe pachołki Jaruzelskiego i Kiszczaka, drugie i trzecie pokolenie esbeków, a nawet ze Szwecji dołączył się bezkarny zbrodniarz stalinowski, Stefan Michnik. Niech nas nie zwiodą syrenie głosy tych, co głoszą, że to pomyłka i rzekomo się odcinają od pułkowników Mazgułów. Pamiętajmy o chowaniu przez nich Jaruzelskiego i innych z najwyższymi wojskowymi i państwowymi honorami. Tamci na lata zatrzymali rozwój Polski stanem wojennym, a potem pokłosiem okrągłego stołu było obalenie rządu Jana Olszewskiego, czy upadek pierwszej władzy PiS-u i moim zdaniem zlikwidowanie części najwyższych władz państwowych pod Smoleńskiem. To są wilki w owczej skórze, które wraz z wilkami z zagranicy prą do konfrontacji, aby nie dopuścić do istnienia Polski rzeczywiście wolnej i dostatniej. Ale metodą sowiecką czekają, abyśmy to my w akcie obrony pierwsi ich przyskrzynili, gdyż wtedy oni będą „męczennikami”, a ich zewnętrzni sponsorzy będą ich przedstawiali na arenie międzynarodowej jako rzekome „ofiary faszystowskiej dyktatury”, czy tym podobne brednie.

  Oni będą stale parli do przodu, a my niestety, kroków do tyłu lub w bok stale robić nie będziemy mogli. Póki co jest to jeszcze możliwe i kupujemy czas na pogłębianie procesu rozliczenia się kraju z komunizmem oraz na odbudowanie w nim podstaw gospodarczych, aby Polacy mieli w Ojczyźnie powodzenie, pracę i chleb. Naszą wielką szansą jest też nadchodząca prezydentura Donalda Trumpa w Stanach Zjednoczonych. Czyńmy wszystko co możliwe, aby był on chętny bronić naszej wolności i pomyślności z determinacją podobną tej, z jaką broni on tych wartości w Ameryce. Nadchodzą też Święta Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Czekamy na Wigilię i ten czas, jak i następne dni chcemy przeżywać w pokoju i nadziei dla naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Chcemy dzielić się opłatkiem między swoimi i ze wszystkimi innymi, ale nasza historia też dowodzi, że w miesiącu grudniu w naszym kraju zaczyna się również wiele złego.

  18 grudnia 2016

  Andrzej Rozpłochowski

  Gość 94.254.168.*
  Potrzebna jest wielka milionowa manifestacja poparcia dla rządu i prezydenta. PIS, K. GP Wszystkie organizacje dobrej woli i NSZZ Solidarność!

  POLACY – obserwujcie 83.10.205.*
  A ta komunistyczna menda KUKIZ i reszta to szuje, szczujnie chcące otumaniać Polaków a tak naprawdę chodzi im o system jednopartyjny jak w Rosji. Jest w dobrych relacjach z ubekami, i Zomowcami , –

  bandyskie praktyki KOD-ow. 83.10.205.*
  Trzeba robić pikiety pod domami parlamentarzystów PO SLD . N, i PSL – na przebudzenie, w okresie kiedy oni okupują NASZ POLSKI SEJM !!!!!!!!!!!!!

  Stanley 31.42.23.*
  Jeżeli bandyckie bojówki mają rządzić krajem i blokować uczciwych ludzi to na to nie ma zgody.Trzeba zrobić najazd na Warszawę i zrobić porządek z tymi bandytami spod Sejmu. Nakryjemy ich czapkami.

  notak 5.172.234.*
  potrzebujemy silnego rządu do rządzenia a mamy taki i SILNEGO PRZYWÓDCY do OBRONY TEGO RZĄDU. Lelawy alimenciarz przewróci NASZ PRAWICOWY POLSKI RZĄD ?????? PIOTR DUDA pogoni to dziadostwo!

  Zamoyski 176.250.240.*
  Jako obywatel polski zadam skutecznosci wladz polskich. Podzegaczy osadzic, winnych zamknac. Nazwac sprawy po imieniu. Przy probach puczu, chyba maja zastosowanie przepisy? Dura lex, sed lex.

  niepatriota 83.9.21.*
  Wolna Polska czy Wolska? Proszę mi przypomnieć co się stało z publicznymi wysłuchiwaniami ministrów, które obiecywał PiS w kampanii wyborczej?

  cartman 95.49.141.*
  jedyny plus to to ze pawian Kukiz15 wlazl wysoko na palme i zobaczylismy jego czerwony zad..

  Piotr 83.25.140.*
  Należy uderzyć w postkomunę i libertynów ustawami między innymi o spół. mieszkaniowych, bo tam siedzą obecnie byli aparatczycy pzpr i sb. Uchwałami zarządy niszczą właścicieli, ubezwłasnowolniając ich

  km 94.40.45.*
  jaka z nich opozycja,to puczyści,widać to z daleka

  gość 89.206.12.*
  http://www.wyszperane.info/2016/12/19/noc-ustawy-budzetowej-czyli-kod-stalinieta-i-radek-sikorski-w-akcji/

  Depesza@Depesza
  Jeśli Prezydent i Klub Parlamentarny PiS zdradzi swojego marszałka Kuchcińskiego oraz że uchwalenie ustaw wymaga powtórzenia czegoś co zostało już uchwalone w sali kolumnowej!!! , to z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić ,że WSI osiągnie swój cel albowiem w sondażach jakaś część żelaznego elektoratu PiS-u nabierze się na fałszywą alternatywę czyli Kukiza. Tę właśnie hucpę realizuje WSI ze swoimi marionetkami z PO Nowoczesnej i Kukiz pospołu z funkcjonariuszami z mediów polsko-języcznych , którzy zamiast być pasem transmisyjnym do społeczeństwa ZAMIAST INFORMACJI PUBLICZNEJ CZYLI UCHWALONYCH PRZEZ SEJM USTAW!!!!!!! SPRZEDAJĄ W MEDIACH , ZE TE USTAWY NIE ZOSTAŁY UCHWALONE BO… W DEBACIE NIE WZIĘLI UDZIAŁU CI , KTÓRZY SAMI SIĘ Z TEJ DEBATY WYKLUCZYLI.!!!!. To klasyczna hucpa albowiem nic nie stoi na przeszkodzie aby nad tymi ustawami uchwalonymi przez sejm można, jeśli rzeczywiście się chce, PODEBATOWAĆ W SENACIE, DOKĄD TRAFIAJĄ TE UCHWALONE USTAWY !!

  http://wpolityce.pl/polityka/320004-warianty-grudniowe-czy-stoimy-na-krawedzi-wojny-domowej-takie-pytanie-uslyszalem-od-kilku-osob

  http://wpolityce.pl/polityka/320011-dworczyk-nie-pozostawia-zludzen-co-do-protestow-opozycji-te-wydarzania-wpisuja-sie-w-scenariusz-ktory-jest-pisany-w-moskwie

  http://wpolityce.pl/gospodarka/320036-narodowy-bank-ukrainy-prywatbank-jest-niewyplacalny-rzad-ukrainy-podjal-decyzje-o-nacjonalizacji-najwiekszego-banku-kraju

  http://wpolityce.pl/polityka/319999-diduszko-tlumaczy-swoje-zachowanie-polozylem-sie-by-zablokowac-ewentualne-kolejne-auta

  Polubienie

 8. http://wpolityce.pl/polityka/320004-warianty-grudniowe-czy-stoimy-na-krawedzi-wojny-domowej-takie-pytanie-uslyszalem-od-kilku-osob

  Warianty grudniowe. Czy stoimy na krawędzi wojny domowej? Takie pytanie usłyszałem od kilku osób

  opublikowano: wczoraj


  PAP/Marcin Obara

  Wygląda na to, że po miesiącach poszukiwań antypisowska opozycja znalazła w końcu sposób na dotkliwe uderzenie w rządzącą większość. Będzie nią paraliż Sejmu. Jeśli bowiem przywódcy opozycji zrealizują swoją zapowiedź kontynuowania akcji blokowania sejmowej mównicy, to marszałek Kuchciński (czytaj: prezes Kaczyński) stanie przed wyborem jednego z dwóch wariantów:

  a) usunięcia blokujących obrady posłów opozycji z sali z pomocą Straży Marszałkowskiej;

  b) przeniesienia obrad pisowskiej większości do Sali Kolumnowej (tak jak to uczynił minionej nocy).

  W obu przypadkach jednak nie da się takiego stanu przeciągać w nieskończoność. Władze PiS mogą oczywiście liczyć na zmęczenie posłów opozycji, których determinacja może z czasem osłabnąć, ale potrwa to długo, bo opozycja nie ma się już dokąd cofnąć. Dlatego wydaje mi się, że prezes Kaczyński ma teraz do wyboru dwa scenariusze:

  1) defensywny, polegający na znalezieniu – przez mediatorów – jakiegoś kompromisu umożliwiającego wznowienie obrad Sejmu w jego dotychczasowym kształcie, zgodnym z wolą Polaków wyrażoną podczas wyborów w 2015 r.

  2) ofensywny, zakładający wykluczanie przez marszałka Kuchcińskiego z obrad kolejnych blokujących mównicę posłów, aż do osiągnięcia pułapu umożliwiającego PiS samodzielną zmianę konstytucji. W tej materii mamy już niechlubną tradycję – wystarczy wspomnieć okoliczności w jaki uchwalono w przedwojennym Sejmie konstytucję kwietniową.

  Czy stoimy na krawędzi wojny domowej? Takie pytanie usłyszałem dziś już od kilku osób. Sądząc z wyjątkowo powściągliwego zachowania demonstrantów obu zwaśnionych stron, jakie mogliśmy obserwować podczas masowych manifestacji 11 listopada i 13 grudnia, a także dzisiejszych protestów, na razie do takiego scenariusza jest jeszcze daleko. Jeśli jednak zaczną się próby okupacji budynków publicznych, a policja przystąpi do usuwania uczestników takich akcji z użyciem siły, albo też dojdzie do typowych walk ulicznych, to zrobimy duży krok w tym właśnie kierunku. Obawiam się, że po obu stronach politycznej barykady dominują dziś tacy, których taki rozwój wydarzeń wcale nie zmartwi.

  autor: Antoni Dudek

  Maria 31.175.82.*
  Czy wy wszyscy profesorowie nie widziecie że za atakiem na Polski Rząd stoją grube ryby -ośrodki zagraniczne ??? Kto jest w stanie zagłuszać sygnał kanałów TVP ? ? ataki na radary lotnicze? serwery

  ye 178.37.34.*
  Niby jak ma wyglądać ta „wojna domowa”? Policja strzela do starych ubeków? Przecież prawie nikt poza nimi w Polsce nie ma broni. To byłyby co najwyżej zamieszki. Nie będzie żadnej wojny.

  md 188.241.25.*
  To wszystko nie przypadek, kto czytał książki p. Kani, Targalskiego, Mirosza czy Sumlińskiego wie, że siły które „zasilają” próby obalenia legalnego rządu łatwo nie odpuszczą, chodzi o kasę, dużą k.

  sed 156.17.91.*
  Gdy historyk plecie takie bzdury to znaczy, że jest ślepy albo ma w tym cel. Jawna zaplanowana akcja, łącznie z wcześniejszą rejestracją spędu, powinna być oceniona jednoznacznie.

  victoria 89.78.184.*
  Te ” obie strony” to oczywiście PO i całe lewactwo z KODem i agenturą Rosji i Niemiec. Proszę nie wmawiać Polakom, że PIS chce wojny domowej. Panie Dudek z takim tekstem to wypad na ONET lub WP.

  Obserwator 83.5.90.*
  KŁAMSTWO. Jakiej „pisowskiej większości” panie od wpływu? Jeśli sala obrad nie może być wykorzystana to SEJM zbierze się w sali kolumnowej. Nikt posłów opozycji nie wyklucza z takich obrad

  Supertramp 89.68.219.*
  Co się dzieje z piszącymi? To już lepiej niech okupują budynki a my nic nie róbmy. Aby tylko demokratycznie i nie dawać pretekstu. Bo przecież w Polsce jest jak w byłej Jugosławii.

  stop aborcji 173.244.209.*
  Za co biorą kolosalne pieniądze komuch Berczyński i jego kolesie?

  tagore 83.25.88.*
  Prześledzić drogi finansowania, wyciągnąć konsekwencje wobec prawdziwych animatorów wydarzeń. Śledztwo w sprawie działalności Sorosza w Polsce czy usunięcie niemieckich fundacji z Polski.

  Polubienie

 9. Bajka o żelaznym wilku, czyli złym Majdanie,.. ale tylko tym w Warszawie… I tylko kto to mówi?!! 🙂

  wiem 83.21.127.*
  Ha, ha, ha Ci, którzy sami lansowali się na majdanie w Kijowie boją się majdanu w Warszawie ROTFL Chichot historii, a teksty jak z RT

  glob @glob
  Co racja to racja. Szkoda tylko, że na tak przenikliwe uwagi o kulisach zamachów stanu Szanowny Autor odważył się dopiero teraz, kiedy widmo Majdanu krąży po Polsce, a nie znacznie wcześniej, kiedy krążyło i owładnęło Ukrainą. Majdan w Warszawie zły, ale już w Kijowie, jak najlepszy. Trąci to filozofią Kalego. To tylko jeden, niewielki plus ujemny, jaki można wytknąć. Poza tym pełna zgoda.

  Hanusen@Hanusen
  A co robił Kaczyński w Kijowie? Zagrzewał do obalenia legalnie wybranego rządu drogą przemocy! Ramię w ramię z banderowcami!! Jak byście się czuli gdyby teraz w Warszawie do obalenia tego rządu zagrzewał protestujących polityk z Moskwy?!

  nn 213.238.85.*
  Spokój i rzetelna informacja w mediach, pokazywanie prowokatorów i ich manipulacje dobiją tą hydrę

  Nickt 89.78.184.*
  Kod I lewactwo,-tak zaczynaly bojowki Hitlera I wywalczyly faszyzm!

  tagore 83.25.88.*
  Mają czas do wstąpienia Trampa na tron. Później Niemcy będą musiały odpuścić.

  prostababa@prostababa
  Przy koksiakach onegdaj grzało się tylko ZOMO!Im się migawy-symbole pieprzą podobnie jak Rumunowi Petru królowie,hihihihi Tych materiałów nie kleją polskie tylko polskojęzyczne media !

  http://wpolityce.pl/polityka/319973-decyzja-o-przeprowadzeniu-u-nas-jakiejs-lokalnej-mutacji-majdanu-zapadla-o-tym-nie-mozemy-juz-zapomniec-nigdy?strona=1

  Decyzja o przeprowadzeniu u nas jakiejś lokalnej mutacji Majdanu zapadła. O tym nie możemy już zapomnieć NIGDY

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  PAP/Marcin Obara

  Najważniejszy wniosek z ostatnich dni jest prosty i oczywisty: opozycja chce obalić rząd. Jak najszybciej, bez względu na koszty, wszystkimi dostępnymi środkami. Decyzja o przeprowadzeniu u nas jakiejś lokalnej mutacji Majdanu zapadła. Tu nie może być żadnych wątpliwości.

  CZYTAJ: UJAWNIAMY. Opozycja planuje wprowadzenie do Sejmu bojówkarzy KOD i rozpoczęcie okupacji gmachu, z paleniem opon i barykadami

  W piątek się nie udało się, bo po zablokowaniu mównicy większość sejmowa znalazła sposób, by przeprowadzić głosowania. Okupacja sali – która miała być główną osią całej akcji – jest kontynuowana, ale ma już marginalne znaczenie. Przynajmniej do czasu, gdy PO i Nowoczesnej nie uda się wprowadzić do budynku działaczy KOD, co będzie wstępem do zajęcia całego Sejmu.

  Wiemy, że opozycja, jej media i jej zaplecze nie szanują żadnych, najbardziej nawet podstawowych reguł. Są gotowi okupować, szturmować, ściągać tłumy i bojówki Antify, zachęcać je do agresji, pochwalać agresję, urządzać jawne prowokacje.

  To nie przypadek, że właściwie nie pracują merytorycznie. Zdecydowano, że nie można czekać 3 lata, bo rząd zmienia Polskę, bo esbecy tracą emerytury, bo walka z korupcją trwa. Rząd ma upaść szybko, jak najszybciej.

  Co z tego wynika dla obozu niepodległościowego?

  Wiemy już, że dobry i racjonalny kurs na normalne sprawowanie władzy, na spokojne przekonywanie Polaków do swoich racji, na konsekwentne realizowanie obietnic wyborczych, to za mało, by obronić wolę wyborców.

  Zagrożenie wynikające z istnienia bezwzględnej i coraz brutalniejszej opozycji opozycji, flirtującej z myślą o rozwiązaniach siłowych, musi na stałe zostać wpisane w analizy strony rządzącej. Stare recepty na nic się zdadzą. Trzeba zakładać, że od drugiej strony nie można oczekiwać przestrzegania jakichkolwiek reguł i standardów. Tak odnoszących się do słów, jak i do czynów.

  Nie oznacza to, broń Boże, by samemu łamać jakiekolwiek standardy demokratyczne. Trzeba działać tak, by każdy ruch opozycji rozpatrywać w scenariuszach do tej pory niewyobrażalnych.Do tego założenia trzeba dostosowywać zarówno plany, i jak i reakcje na wydarzenia. To musi być nieustanny stan podwyższonej gotowości. Żółte światło alarmu nie może już gasnąć.

  Wreszcie, trzeba przystąpić do zmiany w tych dziedzinach, bez których czekanie na udany Majdan będzie tylko kwestią czasu. Należy do nich rażąca asymetria między społecznym poparciem dla rządzących, a sytuacją na rynku mediów. Np. fakt, że media publiczne wciąż nie mają choćby przyzwoitego finansowania jest po prostu skandalem.

  I jednak trzeba organizować ludzi, którzy popierają zmiany w Polsce. Jest ich zdecydowanie więcej niż zwolenników „tego, co było”, ale są bardziej rozproszeni, mieszkają częściej na prowincji niż na Ursynowie. Ale nie mogą milczeć, muszą mówić. Trzeba szukać sposobów, by mogli to robić.

  autor: Jacek Karnowski

  Damy radę 178.37.102.*
  Nie możemy również zapomnieć, że żakoski bredził o zorganizowaniu u nas hamasu, bolek z myszkiewiczem wyrzucaniem przez okna – czy chodzi o okna posterunków POlicji, nie wiemy.

  BEZ POZWOLENIA!!!!! 91.17.216.*
  kto zezwolił na koksowniki czy wolno tak sobie bez pozwolenia ? czy to nie przygotowania do oblężenia sejmu ?

  suweren 94.154.31.*
  Niestety. To zwiastun długiej batalii w wojnie hybrydowej z czerwonym robactwem. Niemiaszki i Moskale zacierają łapki a $oro$ sypie srebrnikami dla „milczących psów”. Błaszczak, Kamiński – nie spać.

  xxx 83.29.134.*
  „Forbes” do zamknięcia, wjazd na chatę ludzikom z O2, właścicielom Wirtualnej Polski. To tak na dzień dobry. Porządna masowa demonstracja poparcia też się przyda.

  osr.ni niepokorni 178.235.43.*
  ale macie pełno w gaciach – przeginaliscie tak dlugo az przegieliscie. Panika na tym portalu taka ze hohoo a to niby opozycja nakreca atmosfere.

  tako6 @tako6
  kodziarze chcą zorganizować majdan, abo 2gą Jugosławię. To przeszło już wszelakie granice..

  fritz @fritz
  Panie Jacku, badzo dobry tekst.

  Dwa punkty:
  1. Sposos myslnia JK pokazuje, ze w zaden nie pojmuje sytuacji skoro proponuje: „”Lider opozycji powinien mieć taki status jak wicepremier”. ”

  To jest samobojstwo. Moze taraz, po statnich 2 dniach JK to pojal, chociaz nie moge sobie tego wyobrazic poniewaj JK popelnia dokladnie wszystkie bledy pod tym wzgledem z przeszlosci.

  http://wpolityce.pl/polityka/319558-prezes-pis-upomina-sie-o-prawa-swoich-oponentow-lider-opozycji-powinien-miec-taki-status-jak-wicepremier-co-na-to-schetyna-i-petru

  2. Media.
  JK zablokowal nawet repolonizacje TVP mianujac Kurskiego szefem. To jest rowniez samobojstwo medialne. Czego JK rowniez nie pojmuje. Co rowniez wiaze sie z pierwszym punktem.

  Kazdy ma swoje slabe punkty. Te sa najwazniejsze i glowne bledy, slabosci JK, rodzaj marzenia snu o tolerancji az tak wielkiej, ze wrecz smiertelnej dla tolerancyjnego. To wlasnie JK applikuje nam.

  ks 83.9.244.*
  :)))) ale panika. Ubaw z was po pachy. To jest właśnie to wasze, permanentne samozaorywanie. Macie tak nas…ne w głowach, że roją wam się spiski. A ludzie patrzą… i widzą świrów. Czas się obalić.

  Grizzly 77.255.35.*
  O ile ukraiński Majdan był antyrosyjski to ten ma być prorosyjski! Jeśli robiony jest przez SBeków to jak inaczej go oceniać?

  niuniek 77.114.114.*
  A jak tam finansowanie mediów publicznych, które miała opracować RPM -co na początek chciała wykopać Kurskiego z prezesa TVP? I co tam słychać u masonerii i POzostałych przymilnych kretów?

  ana 83.29.119.*
  a Pana dziennikarze taki Zaremba czy Mazurek- nie mówiąc p Warzesze-oni dopiero robią tu złą robotę!! trzeba posprzątać własne śmieci- potem pouczać. Z szaunkiem -ana

  Pałkins 109.243.32.*
  Prowincja zaczyna mieć w d. ochronę i obronę. Beton PiS kłóci się z KGP, a rządzi lewactwo PO i PSL. Bez odbicia samorządów skończy się PiS na jednej kadencji. W samorz. marazm i kłótnie.

  smutna 87.205.86.*
  dlaczego o tak szeroko zakrojonej akcji podpalania Polski rzadzacy nie mieli zadnej wiedzy.Przeciez to nie byly przygotowania jednej nocy

  Pałkins 109.243.32.*
  Bo liczą, że internauci za nich wszystko załatwią. Ważniejsze były premie 100/200% dla marszałków.

  bodzioanowski @bodzioanowski
  Jak na dłoni widać ingerencję obcych specsłużb. Ich zamiarem jest zdestabilizowanie Polski chaosu i wojny domowej. Dlatego należy ogłosić stan zagrożenia terrorystycznego i kontrolować miejsca zgromadzeń, szczególnie okoliczne domy (dachy). Wystarczy jeden snajper snajper, by… Wnioski Wasze.

  gmin 83.26.226.*
  W tym kontekście, odejście z wojska kluczowych w tym momencie generałów, powinna poważnie zaniepokoić decydentów w MON i służbach?Uważam, że to nie przypadek, nie wiemy czy mają za sobą pułkowników?

  wpropagandzie 178.235.43.*
  oooo niepokorni obsr.ni ze strachu. Przegieliscie i dobrze o tym wiecie. Grubej kreski tym razem nie bedzie.

  M 95.160.158.*
  wSieci….kłamstw, tania propagandówka rządowa godna tytułów rodem z PRLu.

  emer @emer
  Ciekawe ile jest prawdy w internetowej plotce – zamach stanu finansowany jest przez: 1. Niemcy / wybory i trzeba gdzieś upchnąć „opalonych”, żeby uspokoić atmosferę / 2. Rosja /Nord Stream 2, który próbuje zablokować Polska/.

  Taki jeden 109.173.154.*
  Proszę zrezygnować z apeli smoleńskich i miesięcznic. To zaowocuje większym poparciem niezdecydowanych.

  Ligia 178.42.246.*
  Czy koncern Axel Springer SE, pośredni udziałowiec Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o – wydawcy Forbesa popiera małą instrukcję ogłoszoną przez red. nacz. Forbesa ? Tak czy nie ?

  Miałeś hamie złoty róg zosta.. 37.47.138.*
  Panie Karn powinien pan zobaczyć jak na komisjach sejmowych przepycha się kolanem buble mając gdzieś dobro Polski liczy się tylko interes partyjny PIS. Ale to pana nie interesuje raczej TVPis i kasa

  Nikt @Nikt
  Że opozycja jest głupia, to było już wiadome, gdy rządziła, ale teraz okazuje się, że jest jeszcze głupsza, że unosi się w powietrzu nie mogąc dolecieć do dna. Załóżmy, że obalą rząd – takie ćwiczenie wyobraźni – i co dalej? Wydzierżawią transportery od EU Niemcy i będą rządzić przemieszczając się nimi z Warszawy do Wrocławia i z Wrocławia do Gdańska? No, nie należy liczyć w takim przypadku na przyjazne nastawienie ludności. Zbierz, głupia opozycjo, swój think tank głupców i przedyskutujcie ten problem. Takie ćwiczenie wyobraźni.

  szalom 89.64.2.*
  Ważną rzeczą jest pozbycie się „kretów” ulokowanych w PiS-ie.Ponadto,ciągłe „zapowiadanie”(w mediach) przyszłych posunięć jest nieprofesjonalne.Dobry polityk jest przygotowany na wariant niekorzystny

  stary Polak 88.199.192.*
  załóżmy że opozycja obali rząd i weźmie władzę. W parlamencie większość ma PiS. Pół roku paraliżu i ludzie będą zawieszać zdrajców na latarniach. Zresztą – gdy upadnie rząd PiS na ulice wyjdzie ONR

  Nie będzie przemocy 94.254.130.*
  O laboga! Ale strach u dupy, że Karnowski propagandę miota. Boi się że go odetną od koryta? Nie będzie żadnego obalania rządu, Polacy zachowają rozsądek. Chyba że to Karnowski chce konfrontacji

  D @D
  Pis popelnia błędy które zemszczą się szybciej nìż myśli JK. Odwlekanie obnizki emerytur SBekom o rok to kpina. W tym czsie ponad rok i nie ma mediów prawicowych lub przynajmniej panstwowych/rządowych bo Kurski robi krecią robotę. Polityka robienia dobrze PO i innym kretom to samobójstwo. Media powinny być wzięte OSTRO za pysk, to samo z każdym przejwem podżegania do działań niezgodnych z prawem (Zero toleracji dla każdego przejawu działań KOD, PO, N i innych). Czystka w sądach i prokuraturach, chocby świat miał się skończyć następnego dnia. Ogłaszanie listy agentury z ANEKSU jako odpowiedzi w miarę jak te osoby się uaktywniają. Przyśpieszyć działania do osadzenia tuska i jego ferajny i skazać na duże wyroki, bez prawa do wcześniejszego zwolnienia. Polityka wewnętrzna musi być odtąd bardzo zaostrzona, wręcz despotyczna. Żadej wyciągniętej do zgody ręki, bo nikt tam tego nie oczekuje. Tylko nieugięta, twarda, nieprzejednana postawa i ścisłe rozliczanie z każdego przejawu łamania prawa przez tzw opozycję. Na koniec, delegalizacja wszystkiego co ma związek z zewnętrznymi naciskami politycznymi, wszelkiego typu fundacje Batorego i inne jaczejki. Podżeganie do nieposłuszeństwa przez polskojęzyczne media traktować jak rażące naruszenie prawa. Skończyć z polityką pobłażliwości i naiwności. Oni nie będą mieli litości!!!! Dla nikogo.

  Polubienie

  • Śmierci „złego Majdanu” ciąg dalszy…

   http://wpolityce.pl/polityka/320102-falszywa-symetria-to-nie-legalnie-wybrane-wladze-ale-ich-przeciwnicy-sa-antydemokratyczni

   Fałszywa symetria. „To nie legalnie wybrane władze, ale ich przeciwnicy są antydemokratyczni”


   Fot. PAP/Supernak

   Co jakiś czas czytam, także na naszym portalu, zatroskanych obserwatorów naszej sceny politycznej, którzy za wszelką ceną chcą wyważyć i zrównoważyć wszelkie racje. W efekcie dochodzą do wniosku, że wprawdzie jedni nie za bardzo, ale i drudzy nie lepsi, najlepiej byłoby, gdyby obie strony cofnęły się o dwa, albo i więcej kroków, ale skoro tego nie zrobią, pozostaje westchnąć i z poczuciem wyższości pokiwać głową.

   Owszem, zdarzają się w historii sytuacje, gdy przyzwoitemu i obdarzonemu zdrowym rozsądkiem człowiekowi nie pozostaje nic lepszego niż wycofać się z powszechnego zamętu. Bywa, choć rzadko, że prawda leży po środku, ale czy rzeczywiście obecnie mamy do czynienia z takim przypadkiem?

   Nawet jeśli przyjmiemy założenie, że Polacy nie dorośli do samorządzenia i najlepsze co ich mogło spotkać to rządy postkomunistycznych elit z dokooptowaną do nich grupą dawnych liderów opozycji, które będą dziedziczone przez ich spadkobierców, to trudno uzasadniać to regułami demokracji. Nie sposób nazywać obroną demokracji zakwestionowanie wyborczego wyniku i dążenie do obalenia legalnie wybranej władzy. Nie może w demokracji działać opozycja totalna, która nie prowadzi racjonalnej debaty, ale usiłuje zniszczyć przeciwnika. Jeśli dodatkowo opozycja ta ogłasza, że legalnie wybrana władza ma charakter totalitarnej dyktatury, to jedynym wyjściem pozostaje jej obalenie. Gdyby jeszcze opozycja owa prezentowała jakikolwiek dowody na rzecz swoich tez, ale przecież jej totalność wyklucza argumentowanie.

   Okazuje się więc, że to nie legalnie wybrane władze, ale ich przeciwnicy są antydemokratyczni. To, że wspierani są przez potężne ośrodki i media tak w kraju jak i za granicą, niczego nie zmienia.

   I żadnej symetrii tu nie widać.

   autor: Bronisław Wildstein

   wawa 89.79.131.*
   nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło…WSI ujawniło wszystkie swoje aktywa w mediach, od Broniatowskiego z Forbsa poczynając, nie potrzeba publikacji aneksu WSI, nazwiska znamy

   Ed 5.173.189.*
   Dziekuję za zdrowy rozsądek – p. Bronku Wildsteinie.

   Polubienie

 10. Proszę zwrócić uwagę, na to do czego od drugiego komentarza nie ma dalej nawiązania… 🙂

  http://bialczynski.pl/2016/12/18/esbecka-agentura-i-poplecznicy-sorosa-organizuja-pucz-w-polsce-berlin-i-moskwa-popiera-nowa-targowice/#comment-31402

  beoregnar 19 grudnia 2016 o 13:54

  Myślę, że brzmienie tytułu zakłamuje delikatnie całościowy obraz, jaki obserwuję od dłuższego czasu Panie Czesławie.

  „Ubecja z Moskiewską Agenturą (PO+NO+Komorowski+Wałęsa) i Bojówki Sorosa (KOD) organizują pucz w Polsce! Berlin i Moskwa to popiera?!”.

  Gdzie tytuł winien brzmieć w mojej opinii :

  Syjoniści z PiS i Ubecja z Moskiewską Agenturą (PO+NO+Komorowski+Wałęsa) oraz Bojówki Sorosa (KOD) organizują pucz w Polsce! Berlin, Moskwa, Tel Aviv i Waszyngton to popiera?!

  Wiele wskazuje na to, że wszystkie partie sejmowe biorą udział w tej koszernej imprezie. Pucz raczej został ukartowany przez wszystkie strony tego pseudo konfliktu, a jego rezultaty (rozróby na miejscu i przed Sejmiem) są efektem wprowadzenia planu drugiego, bądź trzeciego. Cieszy mnie niezmiernie, że ludzie są na tyle świadomi koszernej V kolumny, że nie dają się zwieść w tak znaczącym stopniu żadnej ze stron, a m.in. po wydarzeniach z 13.12 i 16.12 widać, że ta V kolumna nie jest tak silna jakby tego sobie życzono, stąd kolejne plany idą w ruch, myślę, że czas im ulatuje i nieświadomość także, w związku z czym atwiej popełnić błąd, czy też nie zostać złapanym na jednym z niecnych uczynków.

  Dlaczego uważać, że PiS także jest w to zamieszany ? Chyba to już dość intuicyjne. Korelacja wydarzeń z 16.12 z ciszą w sprawie lądowania amerykanów i zagłuszeniem komunikacji cywilnej w okręgu Bydgoskim. Nie trudno sobie wyobrazić konsekwencji odebrania SBekom emerytur i awersji, które wzbudzi to w ich środowisku, więc było to nie planowane, wręcz przeciwnie, wiedzieli o tym i jedni i drudzy. Przecież, prokuratorów ani sędziów SBeckiej aparutury to niedotknęło, a są równie winni.

  Pamiętajmy, że PiS nie zniósł ustawy 1066, wręcz dokonano jej liberalizacji, ustawą podpisaną przez pRezydenta Dudę, dot. zasad pobytu i przemieszczania się obcych wojsk na terenie RP, dzięki czemu już nie po służby ale wojska może sięgnąć prezydent i szef MON, dlategoż snajperów trzeba się obawiać.

  Ośmieszanie Polski przez każdą z partii skutecznie stawia ją w roli kozła ofiarnego rozgrywających nasz kraj służb z mocarstw wymienionych przeze mnie w tytule po korekcie.

  Te działania w mojej opinii mają na celu wygaszenie postępującego wzrostu świadomości polskiego społeczeństwa, a działania podawane w mediach alternatywnych, jakoby szykowano jakąś rozrubę grubszą między USA a Rosją nie mają z tym nic wspólnego, jednym i drugim zależy na naszej słabości, czy kurs tej polityki się zmieni, jeśli nie uda się dokonać prowokacji przed 20.01 (tj., zaprzysiężeniem Trumpa) tego nie wiem, ale niezmiennie pewnym jest, że mimo iż wizerunek ich kreowany jest jako opozycyjny sobie, to na wyższych szczeblach tej hierarchii wiadomo, że wspólnym celem będzie Sanhedryn.

  Białczyński
  19 grudnia 2016 o 14:34 Odpowiedz

  Zaczęło sie od paraliżu dworca w Poznaniu, potem blokada sygnału TVP w połowie Polski teraz ciag dalszay – Wszędzie w tych instytucjach działa V Kolumna WSI/UB/SB.

  Coraz więcej informacji o zaskakujących awariach w ważnych instytucjach państwowych. Tym razem pojawiły się o problemie z komputerowym systemem „Źródło”, których wykorzystują urzędnicy.

  Dzisiaj informowaliśmy już wielokrotnie o kłopotach telewidzów z odbiorem sygnału TVP. Od soboty zakłócenia z oglądaniu programów Telewizji Publicznej mają mieszkańcy większości kraju.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Kulisy negocjacji o EmiTel. „Dlaczego premier Buzek zmienił zdanie?”

  Z kolei dzisiaj rano pojawiła się informacja, że w urzędach w całym kraju nie działa komputerowy system Źródło.

  „Oznacza to poważne problemy dla osób potrzebujących załatwić różne sprawy, w których potrzebne jest korzystanie z Systemu Rejestrów Państwowych” – podaje RMF FM.

  To oznacza trudności chociażby z załatwienie dokumentów, np. aktu urodzenie.

  W Centralnym Ośrodku Informatyki MSWiA poinformowano reportera rozgłośni, że „przez weekend wgrywano nową wersję oprogramowania systemu rejestrów. Po ponownym uruchomieniu tej wersji system nie zadziałał”.
  AddThis Sharing Buttons
  Share to Facebook105

  http://niezalezna.pl/90957-kolejna-awaria-tym-razem-problem-w-urzedach-nie-dziala-system-zrodlo
  Białczyński
  19 grudnia 2016 o 14:36 Odpowiedz

  Kolejne siedlisko UBECJI – – w końcu się doigrają i rzeczywiście będzie problem żeby znaleźć wolną latarnię.

  Kulisy negocjacji o EmiTel. „Dlaczego premier Buzek zmienił zdanie?”
  AddThis Sharing Buttons
  Share to Facebook208Share to TwitterShare to WykopShare to Google+Share to LinkedInShare to E-mail
  Dodano: 19.12.2016 [12:51]
  Kulisy negocjacji o EmiTel. „Dlaczego premier Buzek zmienił zdanie?” – niezalezna.pl
  foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
  Od soboty występują w Polsce problemy z odbiorem sygnału Telewizji Publicznej. Dostawcą sygnału TVP jest firma Emitel. O Spółce pisali Piotr Nisztor i Cezary Bielakowski w książce „Jan Kulczyk. Biografia niezwykła”.

  „Od soboty posiadacze dekoderów naziemnej telewizji cyfrowej w 13 województwach nie mają dostępu do kanałów TVP. – Poinformowaliśmy Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, będę chciał poinformować Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego – powiedział portalowi wirtualnemedia.pl Jacek Kurski, prezes TVP” – informował portal niezalezna.pl

  Amerykańska firma Emitel zresetowała urządzenia, ale nadal widzowie w wielu województwach mają problemy z odbiorem sygnału i nie mogą oglądać programów Telewizji Publicznej.

  Nazwa firmy pojawia się w kontekście prywatyzacji Telekomunikacji Polskiej.

  Fragment książki „Jan Kulczyk. Biografia niezwykła”, Wydawnictwo Fronda 2015:
  We wtorek, 25 lipca 2000 r., w biurach Kulczyka w Warszawie było tłoczno już od wczesnego poranka. Przedstawiciele France Telecom z prezesem Michelem Bonem na czele przyjechali do siedziby firmy prosto z lotniska Okęcie. Na podpisanie umowy sprzedaży TP SA oczekiwało w napiętej atmosferze kilkanaście osób. Nerwówka miała swoje powody. Okazało się, że transakcja nie może być sfinalizowana. Brakowało podpisów pod załącznikiem nr 11. Prośbę o zaakceptowanie tego dokumentu France Telecom przekazał doradcy Ministerstwa Skarbu dzień wcześniej – 24 lipca.

  O problemie szybko został powiadomiony premier. Jerzy Buzek bezzwłocznie polecił ministrowi łączności Tomaszowi Szyszko i płk. Zbigniewowi Tadeusiakowi, dyrektorowi Departamentu Obronności, aby stawili się w siedzibie Kulczyka. To właśnie ich podpisów brakowało na załączniku.

  Załącznik 11 dotyczył zadań na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa. Zgodnie z umową, France Telecom otrzymywało kontrolę nad liniami telefonicznymi łączącymi jednostki wojskowe. Niektóre z nich były niejawne. Za ich pośrednictwem prowadzono rozmowy, których treść była objęta klauzulą tajności. Teoretycznie francuskie służby specjalne, jeśli chciałyby podsłuchiwać polskich wojskowych, miałyby ułatwione zadanie.

  Ale to nie był główny powód przeciągania finału transakcji. Rząd w ostatniej chwili chciał w ten sposób wymusić zgodę na wyłączenie z umowy prywatyzacyjnej spółki Emitel. Posiadała ona ponad 350 obiektów nadawczych (tzw. masztów), które umożliwiały przesyłanie sygnału radiowo-telewizyjnego.

  Przedstawiciele TP SA oświadczyli, że chcą wyłączyć z umowy maszty, bo to jest dobro państwowe – opowiada jeden z negocjatorów. Kulczyk był gotów się zgodzić. Francuzi się zaparli, nie chcieli nic zmieniać. Ich stanowisko było jasne: albo maszty, albo nie ma umowy.

  Sytuacja była dziwaczna. Płk Tadeusiak nie chce złożyć podpisu pod załącznikiem, który blokuje umowę. W gabinecie Kulczyka czeka poirytowany prezes France Telecom, a u premiera trwa narada, co dalej. Między siedzibą Kulczyka a Kancelarią Prezesa Rady Ministrów kursuje Alicja Kornasiewicz. – Michel Bon się uparł, nie było z nim żadnej dyskusji, chciał już wracać do Paryża – wspominał Kulczyk. To on powstrzymał Bona przed wyjazdem i zerwaniem transakcji. Poprosił dyskretnie swoją asystentkę, żeby co chwilę dolewała do kieliszków koniaku. Prezesowi France Telecom coraz bardziej się to podobało, alkohol wprowadził go w błogi nastrój. – W końcu było mu wszystko jedno, czy podpiszemy umowę o godzinie 15, czy 17 – mówił Kulczyk.

  Premier Buzek ustąpił. Płk Tadeusiak i min. Szyszko złożyli swoje podpisy pod spornym załącznikiem złotym piórem należącym do Kulczyka. Dzięki temu około godziny 18 udało się podpisać umowę prywatyzacyjną. Wszyscy mogli otwierać szampana i świętować. Nikt nie miał wątpliwości, że brak podpisów na załączniku 11 był tylko grą, która miała wydłużyć negocjacje.

  „Gazeta Wyborcza” przytoczyła później wypowiedź jednego ze swoich informatorów.
  „Pułkownik Tadeusiak […] doszedł do wniosku, że umowa prywatyzacyjna nie zabezpiecza należycie podległych mu spraw. Nagle dochodzą nas głosy, że podobne zdanie w sprawach obronności ma Krzaklewski, ludzie z kancelarii premiera, nawet sam premier. Wszyscy mieliśmy wrażenie, że opór Tadeusiaka ma wymusić na Francuzach dalsze negocjacje”.

  Przyznał to sam płk Tadeusiak: – Kwestia załącznika 11 faktycznie była tylko pretekstem. Zostaliśmy wysłani do Kulczyk Holding, aby przeciągnąć negocjacje i czekać na decyzję rządu w sprawie Emitela. Po dwóch godzinach min. Szyszko dostał telefon, że mamy jednak podpisać załącznik.

  Dlaczego premier Buzek zmienił zdanie?

  – Nie wiem – stwierdził emerytowany już dziś pułkownik.

  Ta część umowy do dziś budzi kontrowersje. Zgodnie z punktem 5 załącznika Francuzi zostali zobowiązani do przekazania Ministerstwu Obrony Narodowej i Ministerstwu Łączności części infrastruktury istotnej z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa. Do dokumentu nie wpisano jednak daty, kiedy ma to nastąpić. W efekcie do dziś Francuzi nie wywiązali się z tego zapisu.

  EmiTel to wiodący w Polsce operator radiodyfuzji i radiotelekomunikacji, świadczący także inne usługi telekomunikacyjne. Realizuje usługi na rzecz wielu naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych.

  Spółka, która widniała na liście firm o strategicznym znaczeniu w 2000 roku została sprzedana Francuzom razem z TP S.A.

  W grudniu 2013 roku 100 proc. udziałów w spółce Emitel od Montagu Private Equity przejęła amerykańska firma inwestująca w infrastrukturę – Alinda Capital Partnrs LLC.

  „Niespodziewanie 18 marca 2010 r. Sejm RP zniósł wspomniana ustawę z 3 czerwca 2005 r., zamieniając ja na nowa, z której wymazano, bez żadnych skrupułów i poważnego uzasadnienia, fragmenty dotyczące spółek posiadających infrastrukturę telekomunikacyjną.

  Biuro Analiz Sejmowych wydało 26 stycznia 2010 r. krytyczna opinie o projekcie rządu Donalda Tuska (był to projekt rządowy).

  Tym samym strategiczna spółka Emitel przestała być polską spółką strategiczną, po raz kolejny przy biernej postawie polskich służb specjalnych” – pisał Prof. Jerzy Urbanowicz.

  http://niezalezna.pl/90953-kulisy-negocjacji-o-emitel-dlaczego-premier-buzek-zmienil-zdanie

  Polubienie

 11. Skąd pomysł że u nas „Sowiecka” czyli Moskowitów agentura ma jakieś znaczące wpływy?
  Od dawna nie mają u nas za wiele do gadania…..
  Fakt że Federacja może ale nie musi popierać jakąś ze stron nie oznacza że kierują pionami na szachownicy,jestem niemal pewien że nie mają nawet dostępu do planszy, oznaczać to może natomiast że Rosjanie widzą szansę dla siebie w ugraniu czegoś wartościowego wraz ze zmianą rządu przez obce siły które rozgrywają nas,przecież alternatywa będzie w najgorszym przypadku tak samo antyrosyjska…..
  Odmówienie Rosjanom możliwości dbania o swój interes jest hipokryzją,tak samo jak domaganie się przez naszych bieda nacjonalistów Lwowa kiedy my mamy Prusy i Śląsk odebrane Niemcom….te przypadki tworzą pewnego rodzaju precedens…to nie jest dla nas dobre….
  To nie Moskwa jest problemem dziś,ten tkwi na zachodzie.
  Z Rosjanami należy się w końcu dogadać i współpracować,oni nigdzie sobie nie pójdą a my chcemy chyba zostać tu gdzie jesteśmy.

  Polubienie

  • „Skąd pomysł że u nas „Sowiecka” czyli Moskowitów agentura ma jakieś znaczące wpływy?”

   Nie znam się na agentach, ale… a bo tak „wszyscy mondrzy” mówiom…

   Wszyscy moi czerwoni „przyjaciele”, których rodzice byli umoczeni w PZPR, itp, dziś są „nowoczesnymi Jewropejczykami”, czytają tylko GWN, oglądają TVN, wkurwiają się do czerwonego, kiedy ma się inne zdanie, niż to co pisze Szechter, GroSS, i spółka… Na samą myśl, że w Jedwabnem nie było, tak jak napisał GroSS, dostają trzęsawki i zarzucają (uwaga!) Polakom, że to dziwne, że jeszcze nie przyzwyczaili się do tego, co oni twierdzą… Widziałem to już kilka razy…

   Można o tym myśleć, co tak komu się chce, ale ja uważam, że całe znane mi środowisko byłych dobrych żydokomunistów, po tzw. 1989r zmieniło front, i służy teraz swoim innym mocodawcom, czyli żydokomuchom z zachodu… Nie mówię, że tak jest wszędzie. Mówię czego ja doświadczyłem i co obserwuję… Znając życie, jak przyjdzie zmienić front kolejny raz, to wyliżą wszystko każdemu, kto nadejdzie, byleby tylko ssać właściwy cycek i płynąć lekko po wierzchu, jak zwykle…

   Czy taki Szechter służy teraz Moskwie, czy raczej Usraelowi? A jeśli tak, to od kiedy przestał służyć Moskwie i zmienil front?

   Jest jak widzę bardzo wielu, którym zadanie sobie prostych pytań, nie przychodzi łatwo,.. albo… albo przychodzi, tyle że odpowiedzi, które z nich wypływają są dla nich z jakiegoś względu niekorzystne…

   Dla mnie najzabawniejsze jest to, że teraz wszystko wszystkim mieszaczom miesza się wzajemnie i wychodzi na to, że tzw. Euromajdan w Kijowie, to było święte przeciw-rosyjskie wystąpienie,.. ale już „Majdan w Warszawie”, no to szatańska pro-rosyjska ruchawka jest…

   I najlepsze, że to mówią te same osoby, które jeździły na oryginalny Majdan (i wcześniej) i go wspierały… Wszystkie, no po za Kukiz’15… Widocznie oni jedni zrozumieli, jaki łatwowierni byli krzycząc na Majdanie w tzw. 2014r „Sława Uhrainu, hierojam sława”,.. itp.

   Ja stawiam na niezły kabaret i samozakręcenie i zawieszenie się wszystkich zakłamanych piewców wolności… Im dalej w las tym trudniej nadążyć z kontrolowaniem swoich własnych kłamstw i krętactw. Podpowiadam, piwko w łapkę, nóżki na stół, patrzeć słuchać, notować… i luzik… A niech się sami na zimnie powyrzynają, a my klaszczmy im brawo, żeby było im wesoło i raźnie, sami oglądając to z oddali siedząc sobie w ciepłych łapciach…

   Swoją drogą, jestem ciekaw, co teraz Szechter napisze o złym lub dobrym… Majdanie w Warszawie? A tak swoją drogą, to myślę, że zwrot „Majdan w Warszawie” przejdzie do historii, jako przykład na samozniszczenie i samozaoranie (że tak zacytuję klasyka) „ałtorytetów wolnościowych”… Obserwujmy i notujmy skrzętnie, bo przyda się jako dowód już niedługo…

   Wszyscy jeszcze będziemy się śmiali z mondrości etapu przedstawionej nam przez „polskie elity”…

   Gdyby mnie się ktoś pytał, to ja bardzo chętnie przez całe Szczodre Gody mogę oglądać jak „Polacy” z lewa i prawa będą napierdalać się wzajemnie np. na Placu Defilad,… Wyobrażacie sobie np. Szechter, kontra Kalkstein… Walka tysiąclecia, do krwi ostatniej!!! 🙂

   Polubienie

   • SZECHTER wraz ze wszystkimi kosmopolitami,jewropejczykami,lewakami, liberałami,postępowcami,LGBTowcami,nowocześniakami i tego typu lemingami mają mózgi przeprane hegemonią liberalizmu USA i kulturowym marksizmem,nawet jeżeli nie są na garnuszku okcydentu to robią to co okcydent chcę aby robili.
    Nie są pro-rus więc.
    Prawica jest anty-rus od niemal zawsze.
    Kojarzysz Mateusza Pomorskiego?
    On jest pro-rosyjski.
    Zamknęli go za szpiegowanie na rzecz Rosji(co jest bzdurą).
    Już kilka Miechów siedzi.
    Co nam to mówi o pro-rosyjskim establishmencie u władzy?
    To że takiego nie ma.

    Polubienie

   • Bezsensowny on 2016-12-20 o 10:22 said:
    SZECHTER wraz ze wszystkimi kosmopolitami,jewropejczykami,lewakami, liberałami,postępowcami,LGBTowcami,nowocześniakami i tego typu lemingami mają mózgi przeprane hegemonią liberalizmu USA i kulturowym marksizmem, nawet jeżeli nie są na garnuszku okcydentu to robią to co okcydent chcę aby robili. Nie są pro-rus więc. Prawica jest anty-rus od niemal zawsze.(…)

    100%, z tym że do kogo ciągnie żydokomuchów, no to ja nie wiem… Moich znajomych żydokomuchów ciągnie od dawna do Usraela, a przed 1989r ciągnęło do PZPR, i dalej na wschód… Takie zwykłe polskie pionki, co to były w partii to ciągnie teraz do kościoła, albo już pociągnęło do grobu…

    „Kojarzysz Mateusza Pomorskiego?”

    Nie kojarzę, za to znalazłem to:

    http://www.poranny.pl/polityka/a/mateusz-piskorski-zatrzymany-przez-abw-za-szpiegowanie-na-rzecz-rosji-wideo,10012506/


    Mateusz Piskorski został zatrzymany przez ABW za szpiegostwo na rzecz Rosji ©Archiwum

    Mateusz Piskorski zatrzymany przez ABW za szpiegowanie na rzecz Rosji (wideo)

    ren, AIP, wiki

    19 maja 2016 Aktualizacja: 19 maja 2016 16:49

    Mateusz Piskorski został zatrzymany przez ABW , prawdopodobnie za szpiegostwo na rzecz Rosji.

    Mateusz Piskorski, lider partii Zmiana, a kiedyś poseł Samoobrony, został zatrzymany w środę przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jest podejrzewany o szpiegostwo na rzecz Rosji.

    Jak podaje TVN 24 Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukała biuro Mateusza Piskorskiego, a także domy członków kierownictwa partii. Śledczy z ABW weryfikują podejrzenia odnośnie tego, czy działał na rzecz Rosji.

    Mateusz Piskorski nie krył sympatii wobec Rosji Mateusz Piskorski, który był także współpracownikiem Andrzeja Leppera, nie krył prorosyjskich sympatii. Udzielał wypowiedzi rosyjskim mediom odnośnie sytuacji politycznej w Polsce. Wychwalał działania Rosji na Krymie.

    Zobacz też: Funkcjonariusz z białostockiej delegatury ABW oskarżony o szpiegostwo. Kobieta szpieg prawdopodobnie uciekła do Austrii. (zdjęcia)

    Według wiceszefa partii Zmiana „akcja ABW stanowi rażące naruszenie zasad praworządności, niedopuszczalną w kraju demokratycznym, deklarującym poszanowanie wolności słowa. Poddani nieuzasadnionym represjom złożą przewidziane prawem skargi na czynności ABW, zaś próby naruszania dobrego imienia Zmiany, jak i jej członków, będą dochodzone na drodze sądowej” – powiedział Konrad Rękas w TVN 24.

    Mateusz Piskorski – notka biograficzna

    Mateusz Andrzej Piskorski urodził się 18 maja 1977 w Szczecinie. To polski polityk, nauczyciel akademicki, politolog, publicysta i dziennikarz, poseł na Sejm V kadencji. Zobacz też: Aleksander Makowski. Polski szpieg, który tropił Osamę bin Ladena Mateusz Piskorski w latach 90. należał do Polskiego Stronnictwa Ludowego, z którego odszedł w 2000. W 2002 wstąpił do Samoobrony RP. W wyborach w 2005 z listy tej partii uzyskał mandat poselski na Sejm V kadencji z okręgu szczecińskiego liczbą 5610 głosów. W wyborach samorządowych w 2006 został zgłoszony jako kandydat na prezydenta Szczecina, jednak wycofał się przed głosowaniem i poparł Teresę Lubińską z PiS. W styczniu 2007 objął funkcję rzecznika prasowego Samoobrony RP. W przedterminowych wyborach parlamentarnych w 2007 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję (uzyskał 2808 głosów). W grudniu tego samego roku wszedł w skład prezydium Samoobrony RP. Wystąpił z Samoobrony RP, jednak później do niej powrócił i ponownie zasiadał w jej prezydium. W wyborach parlamentarnych w 2011 Mateusz Piskorski bez powodzenia kandydował do Sejmu z 1. miejsca listy Polskiej Partii Pracy – Sierpień 80 (z rekomendacji Samoobrony RP) w okręgu podwarszawskim (otrzymał 578 głosów). W kwietniu 2012 wstąpił do PPP, jednak po kilku miesiącach przeszedł do Samoobrony i 25 listopada tego samego roku został I wiceprzewodniczącym tej partii. 21 lutego 2015 został wybrany na przewodniczącego nowo powołanej partii Zmiana.

    Polubienie

 12. WYDARZENIA W POLSCE W GRUDNIU,wydarzenia na świecie,konfrontacja,zamachy na świecie?praca

  lud wulkann17 minut temu
  Właśnie został zastrzelony ambasador Rosji w Turcji, zamachowiec – młody chłopak w garniturze – krzyczał allah akbar i został zastrzelony (zapewne żeby nie zeznawać) czy myślicie że az do tego stopnia mogła się posunąć prowokacja USA, żeby skłócić Rosję z Turcją? Czy to przypadek i zemsta za Aleppo, jak sugerują media?Co myślicie na ten temat?

  Polubienie

 13. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/320147-internauci-na-tropie-absurdow-protestu-opozycji-prosty-lud-wie-ze-ciamajdan-nie-jest-o-wolnosc-wasza-tylko-esbeckie-emerytury

  Internauci na tropie absurdów protestu opozycji: „Prosty lud wie, że #Ciamajdan nie jest o wolność waszą tylko esbeckie emerytury”


  fot.Twitter/com

  Bilans rządów PO wypada fatalnie jednak partia ta nie może pogodzić się z utratą władzy i wpływów i urządza #Ciamajdan. Internauci tropią absurdy tego protestu i podkreślają: „Demokracja jest tak ważna, że opozycja jest gotowa o nią walczyć siłą, by obalić legalnie wybrany rzad, cieszący się dużympoparciem”.

  Co jeszcze zauważyli internauci?

  Prosty lud wie, że #Ciamajdan nie jest o wolność waszą tylko esbeckie emerytury —piszą

  autor: zespół wSumie.pl

  maja 95.160.155.*
  „ciamajdan PO”-można żartować , ale ta sitwa przekroczyła już dawno granice polskiego prawa – na co czekają służby ?przecież już starzy przyjaciele tej sitwy i komorowskiego grozili , że szykują broń

  Obserwator77@Obserwator77
  Jasne, że nie chodzi o media, które miały być w Sejmie uporządkowane; w niemieckim Reischstagu sytuacja jest jeszcze o stopień surowsza jak to, co zaproponował PIS. Więc wrzaski i prawie-przewrót dotyczyły SB i UB – „biednych, poszkodowanych” morderców i katów.

  Dede 78.88.182.*
  CIA Majdan – to by się nawet zgadzało

  Lach 195.238.168.*
  Na jednej fotce podejrzanie Bula składa się przed Kijowskim. Kodowiec musi być persona prosto z kremla. „Gęsiarkę” pewnie Kijowski zamówił u Bula i nie udało się przez pisiorów.

  popeo 159.205.77.*
  Szacunek, tak trzymać ! Te kreatury trzeba ,,zabić” śmiechem

  za ciamajdan medal się należy 85.4.65.*
  Obcieli im emerytry więc w ramach oszczędności zamiast święta w Austrii na stokach spędzą święta w sali parlamentarnej – PIS miało dobry pomysł.

  .. 89.238.14.*
  http://prawicowyinternet.pl/kod-to-odpowiednik-zielonych-ludzikow-na-ukrainie/

  MAT66 83.6.204.*
  Ubemajdan-wszystkie zardzewiale „tetetki”na POklad…

  ossi 81.168.143.*
  Aktywiści „ciamajdanu” – spylajcie z kraju. Wariant turecki jest rozważany.

  Polubienie

 14. http://wpolityce.pl/media/320040-wlasciciel-tvn-u-slupem-putina-ziemkiewicz-domaga-sie-sprawdzenia-spolki-scripps-network-interactive-przez-nowe-wladze-usa

  Właściciel TVN-u „słupem Putina”? Ziemkiewicz domaga się sprawdzenia spółki Scripps Network Interactive przez nowe władze USA


  Fot. Fratria/Twitter

  Publicysta Rafał Ziemkiewicz napisał na swoim profilu na Twitterze, że polskie władzy powinny poprosić nową amerykańską administrację o sprawdzenie, czy spółka Scripps Network Interactive nie reprezentuje interesów Kremla.

  To właśnie amerykański gigant medialny jest właścicielem telewizji TVN, której sposób relacjonowania ostatnich wydarzeń w kraju może budzić wątpliwości wielu widzów.

  Polska powinna prosić nową administrację USA o sprawdzenie czy Scripps to nie słup Putina. Bo TVN prowadzi wojnę propagandową z Polską (…) dokładnie tak, jakby wytyczne do destabilizacji państwa opracowało im FSB. To wcale nie żart tylko stwierdzenie faktu

  — napisał na swoim profilu na Twitterze Ziemkiewicz.

  Czy polskie władze wezmą sobie do serca sugestię publicysty? Z pewnością jednostronne przedstawianie konfliktu politycznego nie służy sytuacji w kraju.

  gah

  autor: Znalezione w sieci

  KCN 31.0.123.*
  My mamy prosić Amerykanów… Za co biorą pieniądze rzesze ambasadorów, konsulów, radców, rezydentów wywiadu i polskich tajnych służb za granicą. Problemem, prześwietlić legalną firmę w USA, skandal!

  www 217.67.203.*
  proponuje zrzutke na psychiatre dla Ziemikiewicza i Macierewicza

  ubek 31.0.120.*
  Rafałku ty se Antosia lepiej posprawdzaj

  pytam 91.217.40.*
  Czy TVN nie obowiązują reguły rzetelnego dziennikarstwa!? Czy to jest w ogóle telewizja czy ośrodek antypolskiej propagandy?

  Bogdan 10.81.100.*
  Gdy wczoraj dowiedziałem się że nad przesyłem sygnału telewizji państwowej, Państwo Polskie niema żadnej kontroli to siadłem z wrażenienia. A muszę przyznać że w moim wieku niewiele już mnie zadziwia

  franek 83.20.203.*
  Czy TVN przedstawiając sytuację wojny w Syrii zwłaszcza po zdobyciu Aleppo kogo obwinia za zbrodnie wojenne? Rosjan.Więc jak może właściciel tVN być słupem Putina!raczej żydomasonerii panie RAZ.

  Karoluss @Karoluss
  albo to co wyprawia Polsat to się w głowie nie mieści,24h propaganda PO,N wzywanie do obalenia władzy,kłamstwa ,manipulacje ,tego nie da się oglądać.Cofnąć natychmiast koncesje TVN i Polsat ,oni nie mają prawa walczyć z rządem i wzywać do wojny domowej .

  lolas 83.20.203.*
  To znaczy że Putin też ma w rękach media BBC, NBC ZDF i inne? które to oskarżają Rosję o zbrodnie w Syrii? śmieszne to jest!ogłupianie Putinem polaków trwa. A żydek Soros sreberka zawija.

  tylko prawda 83.20.203.*
  Zapewne też Putin kazał redaktorom zachodnich stacji i w USA by relacjonowali przekaz wygodny dla KODu? a te same stacje TV pokazują „okrucienstwo” Rosjan w Syrii.Węc jak to panie Ziemkiewicz jest?

  Dziennikarka 77.115.0.*
  Wczoraj Russia Today podała, że Putin jest bardzo zadowolony z rządów PIS stwierdzając z nadzieją, ze sięgnie po sprawdzone wzorce. Niektórzy dziennikarze świetnie wspisuja się w trendy.

  azar 89.65.11.*
  Ziemkiewicz, tobie i PiSiorom ta Rosja na łeb już padła.Czy Rosja jest właścielem wszystkich mediów w Polsce jak i europie zachodniej? Co piszą na WP, Onecie, o2? Co pokazują na TVN, POlsat, Superstacja?

  azar 89.65.11.*
  w europie zach. plują jadem na Polskę i czy oni są także ramieniem Putina? Ta sama prasa co jedzie na Rosję za Syrię? Puknij się w czoło bo to już smieszne jest. Putin zaraz wyjdzie Ci jeszcze z lodowki

  http://wpolityce.pl/media/320075-ujawniamy-kluczowym-rozgrywajacym-w-spolce-emitel-ktora-nie-nadaje-sygnal-tvp-jest-witold-grabos-czlowiek-bliski-sld-i-po

  http://wpolityce.pl/media/320002-kurski-zglaszam-do-abw-zawiadomienie-w-sprawie-problemow-z-sygnalem-tvp-sprawa-wydaje-sie-dziwna

  http://wpolityce.pl/polityka/319957-nasz-wywiad-waszczykowski-o-przyszlosci-bielsatu-powstala-koncepcja-scalenia-redakcji-zagranicznych-w-nowa-tvp-polonia

  http://wpolityce.pl/swiat/320086-kto-zatanczy-do-muzyki-z-kremla-rosyjska-prasa-nie-kryje-radosci-mamy-w-polsce-mini-majdan-polska-zbuntowala-sie-przeciwko-pis

  http://wpolityce.pl/swiat/320057-kolegom-z-deutschlandfunk-pomylily-sie-demonstracje-protest-opozycji-zilustrowali-zdjeciem-wiecu-poparcia-dla-pis-przed-palacem-prezydenckim

  http://wpolityce.pl/gwiazdy/320030-spiepj-do-kota-chamstwo-kod-ziarzy-pod-wawelem-przy-wsparciu-malenczuka-zdjecia

  http://wpolityce.pl/polityka/320112-ujawniamy-zona-prowokatora-spod-sejmu-trzesie-kultura-w-warszawskim-ratuszu-jej-lewackie-stowarzyszenie-wspolfinansowalo-panstwo-po

  http://wpolityce.pl/media/320006-tylko-u-nas-czy-ustawka-z-udajacym-rannego-byla-wykonana-dla-potrzeb-prasy-niemieckiej-zadziwiajaca-zbieznosc-zdjec

  Polubienie

 15. http://wpolityce.pl/polityka/320141-nasz-wywiad-dr-brzeski-o-dzialaniach-kod-i-opozycji-to-informacyjny-zamach-stanu

  NASZ WYWIAD. Dr Brzeski o działaniach KOD i opozycji: To informacyjny zamach stanu


  fot. YouTube

  Ta „próba sił” nie była w wymiarze energetycznym, nie chodziło o wyprowadzenie czołgów na ulice, lecz o informacje — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl dr Rafał Brzeski, specjalista w dziedzinie wo jny informacyjnej.

  wPolityce.pl: To, co opozycja robi w Sejmie i na ulicach można rozpatrywać w kategoriach wojny informacyjnej?

  Rafał Brzeski: To jest po prostu informacyjny zamach stanu. Ta „próba sił” nie była w wymiarze energetycznym, nie chodziło o wyprowadzenie czołgów na ulice, lecz o informacje. Z instrukcji pana Michała Broniatowskiego to wprost wynika.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Plan „Majdanu w Warszawie” jest faktem. Apel byłych mundurowych ws. buntu przeciwko władzy jest jego elementem. Kilka konkretów i zachęta do zachowania spokoju

  Mówi Pan o wskazówkach, jak urządzić w Polsce drugi Majdan?

  Tak. Proszę sprawdzić w „Czerwonych dynastiach” Jerzego Roberta Nowaka oraz w „Resortowych dzieciach. Media” z jakiego środowiska wywodzi się pan Broniatowski i co robi. Z kim był powiązany i z kim jest nadal. Jest przecież powiązany przeszłością z obozem reprezentującym w Polsce interesy Moskwy.

  Twierdzi Pan, że polecenia do zamieszek w Polsce idą z zagranicy?

  Nie ma dowodów, że coś takiego zostało ukartowane. Z owoców wnoszę jednak, że jakieś porozumienie – być może tylko dorozumiane, a nie podpisane – na temat rozbioru Polski już się dokonało. „Niestety” Polacy się zbuntowali i wybrali „nie tych”, i teraz w Polsce jest prezydent nie ten, co trzeba i rząd nie ten, co trzeba. Stąd sponsorzy chcieliby teraz dopełnić hasła pani Agnieszki Holland: „Żeby było tak, jak było”. Opozycja chce wrócić do stanu, gdzie Niemcy z jednej strony, a Rosja z drugiej panują w Polsce, byśmy byli kondominium niemiecko-rosyjskim i każdy doił Polskę ile tylko może na swój sposób i w swoich celach.

  Co można powiedzieć o samej instrukcji Broniatowskiego?

  Jest bardzo fachowa. I nawet jeżeli ktoś obserwował Majdan, a pan Broniatowski to czynił, to nie sadzę by napisał aż tak precyzyjną instrukcję i nie w ten sposób. Nie jest to również instrukcja do zamachu informacyjnego dlatego, że chodzi o to, by było to widoczne i media mogły przenieś te informacje dalej. Z tym, że miały one olbrzymią swobodę manipulowania tą informacją. Inna manipulacja dotyczy celowej podmiany zdjęć z manifestacji. Demonstrację KOD i totalnej opozycji zilustrowano zdjęciami z manifestacji urządzonej dla poparcia rządu PiS i prezydenta. To nie była pomyłka, to była absolutnie przemyślana decyzja. Odbiorca niemiecki nie będzie jednak dociekał, co pisze na transparentach, które ludzie trzymają na zdjęciu, tylko popatrzy na tłum ludzi.

  Dlaczego dopuszczono się tej manipulacji?

  Ponieważ manifestacja totalnej opozycji była niefotogeniczna – nie te twarze, nie ci ludzie, brak młodzieży i entuzjazmu. Na manifestacji KOD-u był bezład, na manifestacji poparcia dla rządu energia, entuzjazm i zdecydowanie. Dano więc zdjęcia lepszej fotogenicznie demonstracji. Wytłumaczenie mają bardzo łatwe: „pomyliliśmy się”. Nie wierzmy w to, nie ma takich pomyłek, to absolutnie cyniczna manipulacja obliczona na wywołanie nacisku informacyjnego na Polskę i być może później także politycznego. Ale na razie się to nie powiodło, nie ma skutków tej próby zamachu stanu, ona powoli zdycha. W związku z czym nie sądzę, żeby w najbliższych dniach można było to powtórzyć. Z jednej strony zrobienie takiej zadymy w Święta gwarantowałoby, że wszystkie telewizje to dałyby, lecz z drugiej strony ludzie są zajęci wtedy świętowaniem, a nie polityką. Na pewno więc nie zapełnią „dużego placu”, o którym mówi pan Broniatowski. Między bajki należy włożyć również ten milion ludzi, którzy mieli przyjść na demonstrację.

  Rozmawiał Piotr Czartoryski-Sziler

  Do czasu…… 77.190.53.*
  To nie jest opozycja tylko PO-lskojęzyczni terroryści. Prosze nazywać to bydło PO-ubeckie po imieniu. Trzeba będzie deportować organizatora ciamajdanu do obozu dla emigrantów w Niemczech.

  joanna.rozman@joanna.rozman
  W dzisiejszym świecie można więcej ugrać dezinformacją, propagandą i rozbudzaniem negatywnych emocji, niż czołgami. A u nas od lat kłamliwe media czują się jak ryba w wodzie. I na tym polega wojna informacyjna.

  Rynard 91.237.79.*
  Uwaga, niejaki pan doktor Brzeski jest podobno rosyjskim agitatorem, utrzymywanym bezpośrednio przez RT i Sputnik. Nasze służby mają na niego oko od dawna. Czytajcie ze zrozumienie jego teorie.

  Polubienie

 16. http://wpolityce.pl/polityka/320154-wyborcza-cienka-jak-tabloidy-a-w-gazecie-jeden-wielki-jazgot-na-pis-8-pierwszych-stron-tylko-przeciwko-rzadowi

  „Wyborcza” cienka jak tabloidy, a w gazecie jeden wielki jazgot na PiS. 8 pierwszych stron tylko przeciwko rządowi!

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu

  Masowo znikający czytelnicy, uciekający reklamodawcy i drakońskie cięcia kosztem dziennikarzy. Na Czerskiej coraz gorzej, ale redakcja nie traci animuszu i do reszty zamienia gazetę w opozycyjną broszurkę. Niemal wszystkie artykuły w dzisiejszym wydaniu „Gazety Wyborczej” są atakiem na politykę Prawa i Sprawiedliwości. Co tam, że GW ma już tyle samo stron, co tabloid! Ważne, że wciąż stoi na antyrządowej barykadzie.

  O co panu chodzi, pośle Kaczyński – Co pan chce zrobić z Polską?

  — czytamy na >pierwszej stronie dzisiejszego wydania „GW”. W przesyconym histerią i kłamstwem materiale na pierwszej stronie, Piotr Stasiński, wymienia rzekomą listę grzechów Jarosława Kaczyńskiego. Czego dowiadujemy się od Stasińskiego?

  Rozbił (Kaczyński – red.) ustrój naszego państwa, z takim trudem wywalczony i budowany.(…) Odebrał Polakom prawa i wolności.(…) Zagraża dobrobytowi Polski i Polaków oraz narzuca nam szowinistyczną mentalność.

  – to tylko drobna próbka „twórczości” Stasińskiego, który w GW stara się dorabia√ć Kaczyńskiemu „gębę” dyktatora.

  CZYTAJ TAKŻE;Czy „Gazeta Wyborcza” upadnie? Adam Michnik ma niepowtarzalną szansę sprawdzić się w gospodarce wolnorynkowej, którą latami propagował

  Ale na dalszych stronach „Gazety Wyborczej” jest jeszcze mocniej! Zdaniem Jarosława Kurskiego „suweren jest wściekły”. Skąd to wie? Ano wie to z ust kilkudziesięciu demonstrantów, którzy od piątku wysiadują pod Sejmem i czekają na kolejną zadymę.

  Z kolei Paweł Wroński wieszczy straszliwe klęski polskiej demokracji w artykule pt. „Teraz mogą wszystko”. Renata Grochal nie chce pozostać w tyle i baja w kolejnym tekście o tym, że prezydent Andrzej Duda rzekomo „oddala się od PiS”.

  Mało? Na inne tematy nie ma co liczyć! W kolejnym artykule „specjalista” od służb, czyli Wojciech Czuchnowski „ujawnia”, że policja ma już dość polityki w wykonaniu PiS.

  Obok znajdziemy jeszcze materiały o tym, że „dzieci nie pójdą do szkoły” oraz o tym, że „MON zapomniał o prezydencie Dudzie”. Na koniec jeszcze laurka piórem Ewy Siedleckiej o Andrzeju Rzeplińskim i połowę GW mamy z głowy. Dalej już tylko kilka stron o ekonomii, kulturze i sporcie.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:Dlaczego „Wyborcza” tonie, czyli nie dajmy się nabrać Michnikowi. To nie „zasługa” PiS, które co najwyżej odłączyło państwową kroplówkę

  Ten biuletyn niezbyt strawny opozycyjny serwują nam za cenę 3,99 zł. Ciężko się dziwić, ze sprzedaż „Wyborczej” w zastraszającym tempie maleje, a redakcja planuje zwolnić nawet 190 dziennikarzy. Widać, że „Agorze” ciężko wcisnąć czytelnikom nawet te 20 stron propagandy. gołym okiem widać, że bez milionów złotych z państwowej kasy, „GW” nie radzi sobie na trudnym rynku.

  autor: Kronika kłamliwej histerii

  w 89.78.14.*
  GieWyb było szkodliwsze od niemieckiej gazety okupacyjnej dla Polaków, tak zwanej gadzinówki pt Nowy Kurier Warszawski. GieWyb udawał pismo uczciwej opozycji i na wiele lat ogłupił część Polaków

  Waldek z Łodzi 91.193.161.*
  Z utęsknieniem czekam na upadek tej szmaty GW.

  humidorhouse@humidorhouse
  Wielu rzeczy w tej „nowej” Polsce, będącej bękartem poczętym z magdalenkowego łajdactwa, nie doczekałem. Ale teraz żyję już tylko jedną nadzieją – że doczekam upadku tego szmatławca. W każdym razie już postanowiłem, że dzień tego upadku będę rocznicowo obchodził jako wielką imprezę towarzyską. Pierwsza będzie wyjątkowo huczna. Tak mi dopomóż Bóg.

  a 31.0.123.*
  do magdy jak ci sie niepodoba TVP ogladaj TVN 24 nie czytaaj w sieci czytaj wyborcza bedziesz w Himalajach

  yanky 94.254.238.*
  dla mnie KOnDoniarze mogą zacząć maszerować od dzisiaj nawet do „sześciu króli” i jeszcze jakby czoło pochodu trafiło na rondo to do wielkanocy… a ja sobie popatrzę na nich tej pisowskiej telewizji

  magda 178.235.41.*
  Cieńsze niż tabloidy są wypociny Karnoskich , wSieci i wiadomości TVP – Wyborcza przy tym to może nie Himalaje ale co najmniej Tatry

  Wojtas 85.222.50.*
  Niektórzy jeszcze wierzą ze zGowniana jest niezłe No niech tak myśla

  Obywatel P.@rusofob
  A a a a adaś ro ro ro rozpirzył Ga ga ga ga. Szmatławca.

  Joanna 188.146.25.*
  Niemieckie media już nie będą wam raczej wtorowac. Mają swoje własne kłopoty.

  a 89.161.14.*
  Gw tak schudnie że na raz do wychodka nie starczy

  Lejzorek Szechterszwanc 46.11.23.*
  RYSK 31.179.118.* aj waj, jaki ty NIE-kumaty, aj waj, gojek, glupawek, aj waj. Jak KOD-misci i POpaprance take jak Ty, to, aj waj, POLSKA zwyciezy, aj waj.

  Obivan 31.178.139.*
  Coś pieknego…jaka piekna tragedia..hahhaa

  Polubienie

 17. Oho!!! Czyżby coś zmieniało się i teraz już snajperzy z Majdanu byli na usługach Sorosa, a nie Janukowycza? Hahahaha…

  http://bialczynski.pl/2016/12/18/esbecka-agentura-i-poplecznicy-sorosa-organizuja-pucz-w-polsce-berlin-i-moskwa-popiera-nowa-targowice/#comment-31439

  ORLICKI 20 grudnia 2016 o 02:39

  Przypomnijcie to sobie!

  Biedny emigrant i nieznany bezpaństwowiec nie stworzyliby najbardziej krwawych reżimów XX wieku, gdyby nie miliony, które wpływały na konta ich ugrupowań.

  http://historia.focus.pl/wojny/kto-sponsorowal-lenina-i-hitlera-1559

  Olbrzymie pieniądze przeznaczane na opłacanie tysięcy biednych ludzi, prowokatorów i bandytów strzelających zza węgła, potrafią zamieszać w historii każdego kraju bardzo wiele. Tak, jak mieszają w obecnej Rosji, czy na Ukrainie – sponsorując najpierw snajperów na Majdanie a dzisiaj neobanderyzm i separatystów w Doniecku. Czy ogromną migrację islamistów do Europy (Soros). To nie żarty! (…)

  Jeśli to nie typowe podświadome przejęzyczenie, no to brawo, bo w końcu autor tych słów zaczyna coś kojarzyć!!!

  Polubienie

 18. Przypomnę, że wielka, wolna i demokratyczna kanclerz Merkel także popierała „demokratyczne protesty” na kijowskim Majdanie… 🙂

  http://wpolityce.pl/swiat/320222-merkel-nie-chcemy-by-strach-nas-paralizowal-wierze-ze-sluzby-wyjasnia-te-tragedie-i-z-pewnoscia-wymierza-tak-surowa-kare-jak-bedzie-to-konieczne

  Merkel: Nie chcemy, by strach nas paraliżował. Wierzę, że służby wyjaśnią tę tragedię i z pewnością wymierzą tak surową karę, jak będzie to konieczne


  fot. PAP/EPA

  Myślimy o rodzinach, najbliższych tych wszystkich, którzy niestety zginęli. My wszyscy, cała Republika Federalna Niemiec łączy się myślami z tymi osobami, które niestety zginęły w tym strasznym wypadku – mówiła podczas konferencji prasowej kanclerz Niemiec Angela Merkel, odnosząc się do zamachu na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

  Jestem wstrząśnięta, zszokowana i smutna. Wszyscy mamy nadzieję i wielu z nas modli się o to, aby ci którzy są ranni, by mogli dalej żyć po tym strasznym doświadczeniu – mówiła Merkel.

  Kanclerz Niemiec wyraziła swoje uznanie dla wszystkich służbach, które robiły co w ich mocy, aby ratować ludzkie życie w oblicze tej tragedii.

  Darze dużym zaufaniem i wierzę, że dojdą do wyjaśnienia tragedii i z pewnością wymierzą tak surową karę, jak będzie to konieczne – dodała Merkel, odnosząc się do funkcjonariuszy policji.

  Jak zaznaczyła, nie ma wszystkich pewnych informacji na temat tego zdarzenia.

  Musimy założyć, że był to atak terrorystyczny. To szczególnie smutna informacja, jeżeli się potwierdzi, że tę tragedię spowodowała osoba, która starała się o azyl – powiedziała kanclerz.

  Jak poinformowała szefowa niemieckiego rządu, jest w stałym kontakcie z prezydentem, ministrem spraw wewnętrznych Niemiec i burmistrzem Berlina. Podała również, że wkrótce zbierze się sztab kryzysowy.

  Angela Merkel mówił również, że nie da się znaleźć odpowiedzi na pytanie, dlaczego do tego strasznego wydarzenia doszło w miejscu, gdzie ludzie cieszą się życiem, odwiedzają ze swoimi bliskimi robiąc przedświąteczne zakupy.

  Nie chcemy z tego rezygnować, z jarmarków bożonarodzeniowych, miłych godzin z bliskimi w tych miejscach – powiedziała.

  Nie chcemy, by strach nas paraliżował – dodała kanclerz Niemiec.

  ak

  autor: Zespół wPolityce.pl

  bobo,,,,, 94.254.177.*
  To Merkel i Putin zaplanowali i wykonują.

  Mieszko 94.254.226.*
  Donek i KoD i Merkel drapia się w głowę i co dalej ? I co dalej????!!! Hmmm …Nic nie robić to jest plan!

  marian 178.252.29.*
  Merkelino! Ale spadnie na ciebie odium Europy, bo od teraz już nie będę posługiwał się pojęciem kołchoźnianym – „ue”! Jesteś sprawczynią – mimo zaklinania bajzlu w Europie!

  vx 213.146.33.*
  NRDowska klempa na usługach Putina.

  KOD 78.11.118.*
  Dziwne, że nie wspomniała o zagrożonej demokracji w Polsce

  dziobal5@dziobal5
  Wystarczy że ubierzecie hidżaby wysłuchacie młezina i dywanik pod paszką. Takie kosmetyczne ustępstwa.

  kafar 87.204.41.*
  Taaa, zwiększycie produkcję kredek oraz zorganizujecie trzymanie się za ręce podczas łażenia po ulicach. To wszystko na co stać obecną, słaba jak cienkusz Europę.

  sek 88.220.37.*
  jesteś winna śmierci naszego rodaka , sprowadziłaś ludzi do Europy którzy nie chcą się dostosować , a naszych tresuje ,dzieci nasze nie mogą mówić po polsku w domu ,UE napuszczasz na naszą ojczyznę.

  dziad polski@dziad_polski
  A jaka to będzie surowa kara? Więzienie w Spandau? za morderstwo 12 osób?

  jonas 89.70.203.*
  Jedynym dziś prawdziwym zajęciem europejskich przywódców to przesyłanie co jakiś czas kondolencji. Z Paryża do Berlina, z Berlina do Paryża, z Paryża do Brukseli, z Brukseli do Berlina.

  Jazzz 79.186.134.*
  Pani kanclerz wpuściła do Europy gigantyczną grupę terrorystów. Na razie odkryto 18 tyś. (!!!) fałszywych paszportów, ale po zdobyciu w Syrii WPW , ISIS wystawia autentyki z fałszywymi danymi, nikt n

  niestety 178.37.62.*
  To ty jesteś sprawczynią tych nieszczęść , trzeba było nie zapraszać ludzi , którzy mordują w imię chorej religii …Niemcy sami powinni ci wymierzyć karę jeśli jeszcze zachowali zdrowy rozsądek…!

  http://wpolityce.pl/polityka/320192-kukiz-bogu-dzieki-ze-przyjaciel-merkel-tusk-nie-jest-juz-naszym-premierem-bo-takich-uchodzcow-byloby-juz-w-polsce-tysiace

  Kukiz: Bogu dzięki, że przyjaciel Merkel – Tusk – nie jest juz naszym premierem. Bo takich „uchodźców” byłoby już w Polsce tysiące


  Polsat News

  Paweł Kukiz w krótki, choć zdecydowany sposób zareagował na zamach w Berlinie. Lider ruchu Kukiz‘15 w swoim wpisie na Facebooku odniósł się w następujący sposób:

  Mężczyzna, który kierował ciężarówką na polskich numerach rejestracyjnych, to Pakistańczyk albo Afgańczyk. Przybył on do Niemiec jako uchodźca na początku ubiegłego roku…

  Bogu dzięki, że przyjaciel Merkel – Tusk- nie jest juz naszym premierem. Bo takich „uchodźców” byłoby już w Polsce tysiące.

  I jeszcze jedna refleksja – bandziory z krajów muzułmańskich, w których nie ma działań wojennych buszują po Europie tak, ze nie znamy dnia ani godziny. A w Aleppo giną chrześcijańskie dzieci… Straszne.

  Wyrazy współczucia dla Rodzin ofiar i Berlińczyków… — napisał Kukiz.

  wwr

  3,14zda 85.203.17.*
  Za to mamy 2 mln upainców.

  an 109.232.30.*
  Ludzie nie chcą zadnego bałaganu na ulicach . Policja powinna przywrocic porządek.

  sceptyk 46.76.6.*
  Niestety niemiecka agentura przez SWOJE media w Polsce dąży do ośmieszenia zdrowego odruchu obrony Polski przed zalewem muzułmańskich hord (np. przez nazywanie Kaczyńskiego kartoflem czy kurduplem)

  Ann 89.229.16.*
  Panie Kukiz może należałoby przyspieszyć program Cela + i w końcu doprowadzić do możliwości pracy w sejmie.

  Jazzz 79.186.134.*
  Tylko Niemcy odkryli 18 tyś. (!!!) fałszywych paszportów, a ilu nie wykryli ? Państwo Islamskie zdobyło syryjską WPW, wystawiają i jeszcze długo będą wystawiać autentyczne paszporty z fałszywymi dany

  kukis=bolek2 89.75.35.*
  Kukis=bolek bis. Kukis przyjacielu schetyny bronka olejnik. Po co spotkales sie z Tuskiem we Wroclawiu ,NOCNA ZMIANA 2, Kuki przeciw ust.dezubekizacyjnej i budzetowi. dolacza do PO N. PSL, to szpicel

  Ada 89.206.9.*
  Kukiz hipokryto dogadujący się i przybijający „piątkę” z petru, wyraźnie powiedziałeś, że jesteś przeciw ust. dezubekizacyjnej, gdzie kondolencje dla rodziny zamordowanego Polaka kierowcy!?

  Depesza@Depesza
  Kukiz fałszywa alternatywa wyprodukowana przez wajchowego , tak przez przypadek ukradł DOBREJ ZMIANIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KONSTYTUCJI. Hucpiarza Kukiza z hucpiarzem Rzymkowskim plującym na MARSZAŁKA POLSKIEGO SEJMU ORAZ PLENARNE POSIEDZENIE SEJMU W SALI KOLUMNOWEJ, SPUSZCZAMY TAM , gdzie ich miejsc do szamba.

  Depesza@Depesza
  Hucpiarz Kukiz mówi to co ludzie chcą usłyszeć, czyli uwiarygadnia się po kompromitacji z atakiem na MARSZAŁKA SEJMU KUCHCIŃSKIEGO I PLENARNE OBRADY SEMU. Czyli nie możesz pokonać wroga przyłącz się do niego realizacja 3 punktu hucpy.

  dziobal5@dziobal5
  Kukiz 100% racji ,czysty jasny przekaz .

  andrzej 89.68.188.*
  kto popiera Kukiza te jest przeciw POLSCE!!!!!!!

  http://wpolityce.pl/polityka/320188-wlaczenie-ofiar-berlinskiej-tragedii-do-cyrku-urzadzanego-na-sejmowej-sali-jest-niegodne-zalosne-i-haniebne

  http://wpolityce.pl/swiat/320158-centrum-berlina-ciezarowka-wjechala-w-tlum-na-swiatecznym-jarmarku-jest-wielu-rannych-jedna-osoba-nie-zyje

  http://wgospodarce.pl/informacje/31927-rzad-bawarii-chce-zmian-niemieckiej-polityki-imigracyjnej

  http://wpolityce.pl/swiat/320185-dpa-mezczyzna-ktory-wjechal-w-tlum-berlinczykow-to-uchodzca-pakistanczyk-lub-afganczyk

  http://wpolityce.pl/polityka/320182-niemiecka-policja-potwierdza-martwy-mezczyzna-w-kabinie-ciezarowki-byl-polakiem-wiele-przemawia-za-tym-ze-to-byl-zamach

  http://wpolityce.pl/swiat/320180-szef-niemieckiego-msw-ostroznie-ale-przyznaje-wiele-przemawia-za-zamachem

  http://wpolityce.pl/polityka/320169-czy-po-masakrze-w-berlinie-niemcy-zajma-sie-wreszcie-bezpieczenstwem-wlasnych-obywateli-polska-zatroszczy-sie-o-siebie-sama

  http://wpolityce.pl/polityka/320165-wicepremier-glinski-po-ataku-w-berlinie-trzeba-zachowac-zimna-krew-polska-jak-do-tej-pory-bezpieczna

  http://wpolityce.pl/media/320146-dialog-gluchych-czyli-co-chca-uslyszec-niemieckie-media-moze-polska-powinna-opuscic-unie

  http://wpolityce.pl/kosciol/320208-niemieccy-biskupi-w-szoku-po-ataku-na-jarmark-swiateczny-w-berlinie-wzywaja-do-modlitwy-za-ofiary

  http://wpolityce.pl/swiat/320172-polski-student-po-masakrze-w-berlinie-gdybym-byl-tu-godzine-wczesniej-moze-by-mnie-juz-nie-bylo-wideo

  http://wpolityce.pl/swiat/320212-abw-zaangazowana-w-sprawe-berlinskiego-zamachu-jest-w-stalym-kontakcie-z-niemieckimi-sluzbami-i-rodzina-ofiary

  Polubienie

  • http://wawalove.pl/Zamach-w-Berlinie-Pustki-przed-ambasada-Niemiec-w-Warszawie-Kwiatow-i-zniczy-skromnie-a25031


   Ambasada Niemiec w Warszawie. Fot. Jarosław Szostakowski/Twitter

   Zamach w Berlinie. Pustki przed ambasadą Niemiec w Warszawie. „Kwiatów i zniczy skromnie”

   Pod ambasadą Niemiec w Warszawie nie pojawili się przedstawiciele ratusza.

   Co najmniej 12 osób zginęło, a 48 zostało rannych po tym, jak w odwiedzających bożonarodzeniowy jarmark w Berlinie wjechała ciężarówka. Wszystko wskazuje na zamach terrorystyczny. Wśród ofiar jest Polak – kierowca ciężarówki. Pomimo tak strasznego bilansu, pod ambasadą Niemiec w Warszawie ustawiono zaledwie kilka zniczy i jeden bukiet kwiatów. – Spowszedniało nam? – pyta Jarosław Szostakowski, radny PO. Po zamachach w Orlando i Paryżu, pod ambasadami gromadziły się tłumy, na czele z przedstawicielami najwyższych władz.

   – W Berlinie zginęli ludzie. Byłem pod Ambasadą Niemiec, kwiatów i zniczy skromnie. Spowszedniało nam? – pyta na Twitterze Jarosław Szostakowski, warszawski radny Platformy Obywatelskiej.

   Sytuacja zadziwia, ponieważ podczas podobnych tragedii, które miały miejsce m.in. w Paryżu (listopad 2015 r.) czy Orlando (czerwiec br.), przed ambasadą gromadziły się tłumy warszawiaków.


   (Hanna Gronkiewicz-Waltz przed ambasadą USA po zamachu w Orlando. Fot. USEmbassyWarsaw/tt)

   Hołd ofiarom każdorazowo składały delegacje najważniejszych osób w kraju lub władz samorządowych. Czy mnogość zamachów, o których słyszymy relatywnie często, spowodowała społeczne znieczulenie na solidarność z ofiarami tych tragedii? Co istotne, wśród ofiar zamachu jest Polak, a mimo to, liczba zniczy i kwiatów pod ambasadą jest nad wyraz skromna. Władze miasta zapomniały o choćby skromnym uczczeniu pamięci ofiar zamachu? Zapytaliśmy o to przedstawicieli ratusza, którzy przed otrzymaniem oficjalnego zapytania od nas, najwyraźniej nie mieli takiego planu.

   – Oczywiście pani prezydent złoży kwiaty i wpisze się do księgi kondolencyjnej. Jest jednak na tyle wcześnie, że z tego, co wiemy, wspomniana księga nie została jeszcze wystawiona. Rozumiemy, że dynamika wydarzeń i ogrom tragedii jest wielki, dlatego kiedy tylko będzie taka możliwość, pani prezydent pojawi się przed ambasadą Niemiec – mówi WawaLove.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego ratusza.

   autor: Karol Lewandowski

   NIE PLATFORMIE 10 minut temu
   Przenieś kod pod ambasadę Niemiec ,wszak Merkel im płaci a oni co ,olewają sprawę.

   jerry m 14 minut temu
   ale bedo jaja, wi,eksze jak berety, gdy sie okaże, że puścili jednak sprawce,, albo współsprawcę,

   mat 17 minut temu
   oni sami tego chcieli jeszcze NAS chcieli zarazić tym wirusem uchodźców odsądzając od czci i wiary……Boże błogosław PiS…

   b.g. 6 minut temu
   Chciał kierowca zaparkowac samochod na placu wyladunkowym, nie pozwolono mu. Kazali mu zaparkowac na zewnatrz. Skorzystal z tego zamachowiec i mają Niemcy bigos.

   wolny t 6 minut temu
   współczuje Niemcom bo zginęli tam niewinni ludzie ,natomiast ich władze same ściągnęły na swój kraj muzułmańską plagę , zginał też obywatel Polski kierowca który przywiózł z Włoch ładunek do niemieckiej firmy przedstawiciele tej firmy kazali temu Polakowi czekać dobę na rozładunek w miejscu gdzie głównie mieszkają muzułmanie wystawiając Polaka dla poszukujących samochodu do zamachu terrorystów , obcokrajowiec zapewne nie znający języka niemieckiego był dla nich łatwym łupem i to Niemcy odpowiadają za śmierć tego Polaka , nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w Polsce aby kierowca z innego kraju czekał dobę w roboczy dzień na rozładunek , a nie przypominam sobie aby Niemcy palili znicze w obozach koncentracyjnych i innych miejscach mordu Polaków

   http://wpolityce.pl/swiat/320158-centrum-berlina-ciezarowka-wjechala-w-tlum-na-swiatecznym-jarmarku-jest-wielu-rannych-jedna-osoba-nie-zyje

   http://wpolityce.pl/polityka/320266-nasz-wywiad-dr-szewko-przestrzega-przed-kolejnymi-zamachami-jestem-przekonany-ze-do-nich-dojdzie-panstwo-islamskie-dziala-zwykle-seriami

   http://wpolityce.pl/swiat/320231-le-figaro-tragedia-berlinska-to-podwojnie-symboliczny-dramat-do-ataku-doszlo-kolo-miejsca-pamieci-o-ii-wojnie-swiatowej

   http://wpolityce.pl/gospodarka/320265-przewoznicy-w-niemczech-to-zwyczaj-ze-opoznia-sie-rozladunek-polskich-ciezarowek

   http://wpolityce.pl/swiat/320263-strzelanina-w-niemieckim-wiesbaden-policja-poszukuje-napastnika

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zamach-w-Berlinie-Wszystkich-samotnych-wilkow-nie-powstrzymamy-musimy-nauczyc-sie-zyc-z-atakami-terrorystycznymi,wid,18647069,wiadomosc.html?ticaid=1184c5&_ticrsn=3


   Ciężarówka, którą terrorysta dokonał zamachu w Berlinie Ciężarówka, którą terrorysta dokonał zamachu w Berlinie (AFP / Tobias SCHWARZ)

   Tomasz Bednarzak akt. 20.12.2016, 14:19

   Zamach w Berlinie. Wszystkich „samotnych wilków” nie powstrzymamy, musimy nauczyć się żyć z atakami terrorystycznymi

   Ostatni akt terroru w Berlinie jest kolejnym sygnałem, że społeczeństwa zachodnie muszą zacząć uczyć się żyć z zamachami terrorystycznymi. Służby nie będą w stanie powstrzymać wszystkich, możliwa jest jedynie minimalizacja ryzyka i strat.

   Dla ekspertów zajmujących się problematyką bezpieczeństwa i terroryzmu, zamachy dokonywane przy użyciu samochodów i ciężarówek nie są zaskoczeniem. Już lata temu – przed Arabską Wiosną, wojną w Syrii i tzw. Państwem Islamskim – wzywała do tego Al-Kaida. W 2010 roku, w jednym z pierwszych numerów dżihadystycznego, propagandowego magazynu internetowego „Inspire”, ugrupowanie Osamy bin Ladena nawoływało swoich zwolenników mieszkających na Zachodzie, żeby dokonywali aktów terroru i wstępowali na drogę dżihadu wszelkimi metodami, jakie znajdują się zasięgu ich ręki.

   W tym kontekście bezpośrednio wskazywano na samochody, jako potencjalne narzędzia do prowadzenia „świętej wojny”. Propagandyści AL-Kaidy udzielali nawet dokładnych instrukcji, by planować zamachy na zatłoczonych deptakach i w miejscach pełnych przechodniów, najlepiej wyłączonych z ruchu dla innych pojazdów. Zalecano również, by przed wjechaniem w „niewiernych” odpowiednio rozpędzić auto, dla osiągnięcia „jak największych rozmiarów masakry”.

   Samochodem w tłum

   Powstanie samozwańczego Państwa Islamskiego w 2014 roku zapoczątkowało kolejną odsłonę globalnej wojny z terroryzmem islamskim i nową falę zamachów na Zachodzie. Nie jest przypadkiem, że od tamtego czasu radykalnie wzrosła liczba ataków z użyciem samochodów i ciężarówek. Kulminacyjnym momentem tego procesu były tragiczne wydarzenia z Nicei, gdzie latem „samotny wilk” zabił w ten sposób 84 osoby.

   – Jest to bardzo łatwy środek do przeprowadzenia zamachów – wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Andrzej Mroczek, ekspert Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Wraz postępującą wojną z terroryzmem rośnie skuteczność i czujność zachodnich służb, więc coraz trudniej jest przygotować i przeprowadzić konwencjonalne zamachy z użyciem broni i materiałów wybuchowych, które przecież trzeba jakoś zdobyć (lub przeszmuglować), narażając się tym samym na wykrycie przez organy ścigania. Samochody takich podejrzeń nie wzbudzają, można je łatwo pozyskać i nie trzeba szczególnie eksperckiej wiedzy, by z nich zrobić użytek.

   W opinii Mroczka niebezpieczeństwo ze strony podobnych ataków można jednak skutecznie ograniczyć, stosując odpowiednie środki. – Ważna jest architektura antyterrorystyczna, która jest umieszczana na stałe, jak również w sposób przenośny, by zagwarantować bezpieczeństwo w określonym czasie i miejscu. Odpowiedni dobór elementów architektonicznych w przypadku Berlina mógłby udaremnić wjazd tego typu pojazdu w to, a nie inne miejsce – wyjaśnia ekspert Centrum Badań nad Terroryzmem.

   – To jest cała filozofia architektoniczna, która może być wkomponowana w otoczenie i na pierwszy rzut oka w ogóle nie być zauważalna. Można również tworzyć widoczne zabezpieczenia, jak zapory i bloki betonowe, które widzimy na przykład przy ambasadach USA czy Izraela w Warszawie – dodaje.

   „Samotne wilki” śmiertelnie groźne

   Nie zmienia to faktu, że szalenie trudno jest powstrzymać pojedynczego sprawcę bez żadnych związków organizacyjnych z komórkami dżihadystów, który zradykalizował się pod wpływem islamistycznej ideologii i samotnie podjął zbrodnicze działania. Służby nie mają szans, by zawczasu rozpoznać i wyeliminować każde takie niebezpieczeństwo. – Służby opierają się na na przekazywanych im informacjach oraz własnej pracy operacyjnej. Jeżeli tych informacji nie ma, to nie mają jak wyłowić potencjalnego zagrożenia – mówi Mroczek.

   – W tym przypadku narzędzie używane do siania terroru jest kwestią wtórną – wskazuje z kolei Tomasz Otłowski, ekspert ds. bezpieczeństwa i terroryzmu, były analityk wywiadu w administracji państwowej. – Jak ktoś nie ma samochodu, to bierze siekierę albo nóż i wsiada do pociągu. Chodzi o to, że rośnie liczba ludzi, którzy są zradykalizowani i idą za wezwaniem do dżihadu. I robią to wszelkimi możliwymi sposobami – dodaje.

   – Z punktu widzenia radykałów islamskich jest to metoda diabelsko skuteczna. Z ich perspektywy lepiej przeprowadzić sto ataków na mniejszą skalę, ale relatywnie częstych i przypadkowych, wręcz prymitywnych na pierwszy rzut oka, niż jedną wielką operację z setkami ofiar, tak jak robiła to Al-Kaida. W ten sposób terroryści mogą liczyć na efekt skali, a oddziaływanie psychologiczne wielu zamachów rozłożonych w długim czasie jest znacznie silniejszy – wyjaśnia Otłowski.

   Nauczyć się żyć z zamachami

   Eksperci są zgodni, że w tym kontekście bardzo ważny jest czynnik społeczny. Jeżeli ktoś widzi, że w jego bliskim środowisku dana osoba przechodzi proces wzbudzający podejrzenia, radykalizuje się, wysyła niepokojące sygnały, powinien to zgłaszać odpowiednim organom.

   – Wszystkie działania państwa i służb (zwalczające terroryzm – przyp. red.) powinny być koherentne z edukacją w zakresie rozpoznawania symptomów zagrożeń i radykalizacji. Ale to są projekty, które muszą być systemowe, muszą mieć podstawę programową i być realizowane na przestrzeni wielu lat – podkreśla Mroczek.

   – Okrutna rzeczywistość tych czasów jest taka, że musimy nauczyć się żyć ze świadomością tego, że może wystąpić zagrożenie o charakterze terrorystycznym. Przede wszystkim powinniśmy przygotowywać się, jak rozpoznawać symptomy terroryzmu i radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach – podsumowuje ekspert Centrum Badań nad Terroryzmem.

   ~HaHa 6 godzin temu
   „Wszystkich samotnych wilków nie powstrzymamy, musimy nauczyć się żyć z atakami terrorystycznymi” ???? Co za bzdura!!! Nie MUSIMY i NIKT NIE CHCE zyc z atakami terrorystycznymi. Moze zamiast uczyc sie z tym zyc wyslemy ciapakow skad wrocili.

   ~babcia 5 godzin i 49 minut temu
   Tu nie ma się co uczyć życ z zamachami a spakować towarzystwo i wysłac skąd pochodzą!

   ~You Nick 102 6 godzin i 17 minut temu
   „nauczyć się żyć z zamachami „- a co mówią lekarze??!! Z zamachami nie da się żyć- od zamachów się umiera !

   ~zbyl3 godziny temu
   Wystarczy pogonić ich imamów i pozamykać meczety

   ~agver2 godziny temu
   Póki co Polacy nie muszą się uczyć żyć z zamachami i oby tak zostało

   Polubienie

 19. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/winnicki-problem-jest-ze-wszystkim-tylko-nie-z-imigrantami


  Robert Winnicki. Fot. facebook.com

  Winnicki: problem jest ze wszystkim, tylko nie z imigrantami

  Dodane przez LipinskiOpublikowano: Wtorek, 20 grudnia 2016 o godz. 10:10:38

  Poseł Robert Winnicki skomentował to, na czym koncentrują się liberalne media w odniesieniu do zamachu w Berlinie. „Pół godziny oglądania jednej ze stacji i wiem, że problem jest ze wszystkim: z jarmarkami, ciężarówkami, demokracją, z „prawicowymi populistami”. Tylko nie z imigrantami”.

  – Pół godziny oglądania jednej ze stacji i wiem, że problem jest ze wszystkim: z jarmarkami, ciężarówkami, demokracją, z „prawicowymi populistami”. Tylko nie z imigrantami… – pisze na Facebooku lider Ruchu Narodowego, Robert Winnicki.

  ZOBACZ: Ciężarówka wjechała w tłum ludzi na jarmarku świątecznym w Berlinie [+VIDEO/+FOTO]

  – Co robić? – pytają bezradnie dziennikarze. Ruch Narodowy wie od dawna: wojsko na granicach, zamykanie meczetów, nieprzedłużenie zezwoleń na pobyt, deportacja nielegalnych. Państwa Europy Zachodniej powinny pomóc wrócić przybyszom tam, skąd przyjechali. Duży wysiłek logistyczny i finansowy – który się opłaci – uważa Winnicki.

  Jak informowaliśmy, Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Szczecinie najprawdopodobniej poprowadzi śledztwo ws. zamachu w Berlinie. Jak podają niemieckie media, sprawcą poniedziałkowego zamachu w Berlinie to imigrant z Pakistanu lub Afganistanu, który przed rokiem trafił do Niemiec, zapewne poprzez tzw. szlak bałkański, i przebywał w jednym z berlińskich ośrodków dla uchodźców. W poniedziałek wieczorem około godziny 20 czarna ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum na jarmarku świątecznym na Breitscheidplatz w Berlinie. Według danych podanych przez berlińską policję, zginęło łącznie 12 osób. Wcześniej straż pożarna mówiła o 9 ofiarach śmiertelnych oraz 48 rannych. Sprawca zbiegł z miejsca ataku, jednak kilkanaście minut później został zatrzymany przez policję. Jest przesłuchiwany. W nocy policja potwierdziła, że w kabinie ciężarówki znaleziono martwego 37-letniego Polaka.

  Niemiecki „Die Welt” podał, że sprawcą ataku był Pakistańczyk, który miał przybyć do Niemiec w lutym jako uchodźca. Z kolei we wtorek rano radio RBB, powołując się na źródła policyjne podało, że mężczyzna miał przekroczyć niemiecką granicę 31 grudnia 2015 roku w bawarskim Passau. Był wcześniej notowany przez niemiecką policję za drobne wykroczenia. Berlińska policja oficjalnie nie chce potwierdzić tych informacji.

  Z kolei agencja dpa, również powołując się na źródła policyjne podała, że sprawca miał dotrzeć do Niemiec tzw. szlakiem bałkańskim i przebywał jednym z berlińskim schronisk dla imigrantów. Agencja twierdzi, że identyfikacja sprawcy, Pakistańczyk lub Afgańczyka, może być trudna ze względu na to, że używał on kilku nazwisk.

  Przeczytaj: Berlin-Tempelhof: antyterroryści w ośrodku dla uchodźców

  Ekspert do spraw terroryzmu i Bliskiego Wschodu Wojciech Szewko napisał, powołując się na swoje źródła w Pakistanie, że sprawcą zamachu był właśnie Pakistańczyk. Zaznacza jednak, że narodowość sprawcy będzie trudna do ustalenia. Podał też, że miał nazywać się Naved B.

  Kierownik ds. transportu firmy przewozowej powiedział, że zabitym kierowcą był 37-letni Łukasz. Firma przekazała policji dane GPS z samochodu. Przedstawiciel firmy mówił, że wczoraj w pewnym momencie po południu, ok. 15:45 dane te pokazywały, że ciężarówka była odpalana i gaszona, a także wykonywała ruchy do przodu i do tyłu, „jakby ktoś uczył się nią jeźdźić”. Wcześniej kierowca podawał, że zaparkował samochód pod siedzibą jednej z firm w dzielnicy zdominowanej przez muzułmanów. Właściciel polskiej firmy, któremu okazano zdjęcie kierowcy, a zarazem jego kuzyna mówiłm, że widoczne obrażenia, jak ślady pobicia i rany kłute wskazują jego zdaniem, że Polak walczył z napastnikiem.

  Facebook.com / Kresy.pl

  Polubienie

 20. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukrainski-deputowany-nazwal-bohaterem-zabojce-rosyjskiego-ambasadora-w-turcji


  Mevlüt Mert Altıntaş, Wołodymyr Parasiuk. Fot. twitter.com, Ukrinform

  Ukraiński deputowany nazwał zabójcę rosyjskiego ambasadora w Turcji „bohaterem”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 20 grudnia 2016 o godz. 11:11:01

  Wołodymyr Parasiuk, ukraiński deputowany oraz lider neobanderowskich bojówek EuroMajdanu nazwał „bohaterem” tureckiego policjanta, który zastrzelił rosyjskiego ambasadora w Ankarze.

  – Gdy osoba za cenę własnego życia jest gotowa posunąć się do skrajnych środków, w imię idei, prawdy, wówczas można z pewnością powiedzieć – Bohater! – napisał na Facebooku Parasiuk, dołączając zdjęcie zabójcy rosyjskiego dyplomaty. Później, w komentarzach precyzował, że zabójca ten jest bohaterem dla swojego narodu. – On jest bohaterem dla swojego narodu! (…) mówimy o jego poświęceniu – podkreślał Parasiuk. Na głosy krytyki odparł, że „zdanie botów i głupców nikogo nie interesuje”. Jego zdaniem, działania tureckiego zabójcy to reakcja na tysiące ofiar śmiertelnych w Aleppo, za które winę ponosi Rosja.

  Zdaniem Frankfurter Allgemeine Zeitung, mężczyzną, który najwyraźniej był dowódcą strzelców Majdanu w Konserwatorium podczas protestów w Kijowie był 27-leni wówczas Wołodymyr Parasiuk – obecnie deputowany, ale wówczas zwyczajny lider jednej z sotni odpowiedzialnych za obronę obozu protestujących. W wywiadzie dla znanego niemieckiego dziennika Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) Parasiuk powiedział, że wielu członków jego grupy było uzbrojonych. „Wielu chłopaków przychodziło wtedy do nas i mówiło, że powinniśmy chwycić za broń i walczyć… Wielu miało ze sobą broń, często sztucery myśliwskie” – cytuje go FAZ. Parasiuk potwierdził w rozmowie z FAZ, że jego ludzie strzelali do milicji. Twierdził, że było to w odpowiedzi na wcześniejszy ostrzał z jej strony. Według niego milicja zaczęła strzelać ponad barykadami, a protestujący „bronili się używając broni”.

  Parasiuk w swoim pierwszym wywiadzie prasowym, udzielonym gazecie „Ukraińska Prawda” 24 lutego, trzy dni po jego dramatycznej interwencji ze sceny Majdanu, ani razu nie wspomniał o jakimkolwiek użyciu broni palnej podczas protestów. Jednak gdy został zapytany o to, dlaczego nosi na sobie mundur wojskowy, stwierdził, że niegdyś przeszedł przeszkolenie paramilitarne z szeregiem nacjonalistycznych grup na Zachodniej Ukrainie, skąd pochodzi. Powiedział również, że to jego grupa, licząca około 50 osób, zajmowała budynek Konserwatorium.

  – Śledztwa dziennikarskie BBC i FAZ faktycznie potwierdzają moje pierwotne ustalenia, które zaprezentowałem po raz pierwszy podczas konferencji w USA w październiku 2014 roku. Stwierdziłem wówczas, że strzelano w stronę milicji z Konserwatorium Muzycznego, które było kontrolowane przez specjalną kompanię samoobrony Majdanu dowodzoną przez Parasiuka. BBC nie ujawniło, że to była część samoobrony Majdanu. Przeprowadzili wywiad z jednym ze strzelców. Od tamtego czasu pojawiły się nowe dowody. Szczególnie najnowsze filmy dokumentalne, które ukazują się obecnie na Ukrainie. Ujawniają one, że faktyczne majdanowcy strzelali z Konserwatorium do milicjantów na Majdanie rankiem 20 lutego. Są tam publiczne świadectwa, jednak oficjalnie śledczy nadal twierdzą, że nie znają tożsamości tych strzelców ani nawet kierunku, z którego padały strzały. Nie mają żadnych oficjalnych podejrzanych o to, kto zabił milicjantów. Nikt nie został oskarżony. Mimo tego, że te informacje są publicznie dostępne. Przyznał się do tego więcej niż jeden strzelec. Wyznanie jednego z nich jest dostępne na YT i w ukraińskich mediach [chodzi o Iwana Bubenczyk, który w filmie dokumentalnym nt. masakry na Majdanie i w wywiadzie dla portalu Bird In Flight oświadczył, że strzelał do berkutowców i zabił dwóch z nich – red.] – mówił z kolei w obszernym wywiadzie dla Kresów.pl ukraiński politolog Iwan Kaczanowski, zajmujący się naukowo sprawą masakry na Majdanie.

  Przeczytaj: BBC ujawnia świadectwo snajpera, który strzelał do milicjantów na Majdanie

  Jak informowaliśmy, w poniedziałek rosyjski ambasador Andriej Karłow został zastrzelony w Ankarze, gdy wygłaszał przemówienie na otwarciu wystawy „Rosjanie oczami Turków”.

  ZOBACZ: Moment zamachu na rosyjskiego ambasadora – zamachowiec to turecki policjant? [+VIDEO/+FOTO/+18]

  Zamachowcem był 22-letni Mevlüt Mert Altıntaş, funkcjonariusz tureckiej policji, który służył w oddziałach do tłumienia zamieszek. Tureckie MSW podało też, że służył w policji od 2,5 roku i był absolwentem szkoły policyjnej w Izmirze. Tureckie służby zatrzymały członków jego rodziny, w tym matkę i siostrę. Łącznie zatrzymano sześć osób.

  Z kolei wysoki przedstawiciel służb bezpieczeństwa Turcji oświadczył, że „bardzo wyraźne znaki” wskazują na to, iż Altintas należał do sieci mieszkającego w USA byłego tureckiego, islamskiego imama i kaznodziei, Fethullaha Gulena. Jest on uznawany za wroga przez władze w Ankarze. On sam zaprzecza tym twierdzeniom.

  Tureckie służby badają również rzekome powiązania Altintasa z gulenistami, ale także z Al-Kaidą i Frontem Al.-Nusra. Oficjalnie podano również, że ukończył on szkołę gulenistów, zaś w przeddzień lipcowej próby puczu wziął dwudniowy urlop. Dr Wojciech Szewko zwracał uwagę, że po zamachu zabójca wykrzykiwał slogany wskazujące na powiązania z Nusrą.

  W czasie ataku zamachowiec wykrzyczał: „Allahu akbar. Nie zapominajcie Aleppo. Nie zapominajcie Syrii. Nie zapominajcie Aleppo. Nie zapominajcie Syrii”. Następnie zaczął krzyczeć do obecnych w sali „Cofnijcie się. Cofnijcie się. Tylko śmierć może mnie stąd zabrać. Każdy kto bierze udział w opresji zapłaci za to”. Słowa słyszalne na nagraniu potwierdzają, że ambasadora Karłowa zabił sympatyk ekstremistycznych ugrupowań zbrojnych walczących z władzami Syrii. Altintas został zastrzelony.

  Tureccy urzędnicy podali, że zamachowiec wszedł do budynku, w którym znajdował się rosyjski ambasador, podając się za policjanta. Według największego tureckiego dziennika miał wylegitymować się policyjnymi dokumentami, nie wiadomo na razie czy prawdziwymi. W czasie przemówienia rosyjskiego ambasadora stał za jego plecami.

  Do zamachu doszło dzień przed wizytą ministra spraw zagranicznych Turcji Mevlüta Çavuşoğlu w Moskwie. Szef tureckiej dyplomacji miał tam rozmawiać z swoim rosyjskim i irańskim odpowiednikiem o rozwiązaniu konfliktu w Syrii. Rozmowy te oznaczały całkowite odsunięcie od wpływu na proces polityczny w Syrii mocarstw zachodnich i ich arabskich sojuszników działających na rzecz „zmiany reżimu” w Syrii.

  Przeczytaj: Putin skomentował zamach na rosyjskiego ambasadora w Turcji [+VIDEO]

  Zobacz: Strzały pod ambasadą USA w Ankarze [+VIDEO]

  Unian.ua / Kresy.pl

  krok:
  Dla wielu ukraińców, czym większy morderca, tym większy bohater, ideologia ludobójców bandery i szuchewycza, zbiera żniwo. Ale jak to mówi juz deputowany, lider partii, która uważa się za wolnościowców, to taki obraz ukraińców, widzą też inni. Szowinizm, pogarda dla cudzego życia, wręcz nienawiść. Nie dla ukrainy w Unii.

  Polubienie

  • http://wpolityce.pl/swiat/320277-erdogan-chce-dalej-wspolpracowac-z-putinem-absolutnie-nie-pozwolimy-by-nasze-relacje-z-rosja-sie-pogorszyly

   Erdogan chce dalej współpracować z Putinem: „Absolutnie nie pozwolimy, by nasze relacje z Rosją się pogorszyły”


   fot. PAP/EPA

   Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan oświadczył we wtorek, że zgodził się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w sprawie kontynuowania współpracy, w tym w kwestii Syrii, pomimo zabójstwa rosyjskiego ambasadora w Ankarze.

   Podzielamy z prezydentem Putinem ten sam punkt widzenia, zgodnie z którym nasza współpraca z Rosją w rozmaitych dziedzinach, w szczególności w sprawie Syrii, nie zostanie zahamowana przez ten atak — zapewnił Erdogan.

   Absolutnie nie pozwolimy, by nasze relacje z Rosją się pogorszyły — dodał w czasie otwarcia w Stambule pierwszego tunelu drogowego pod cieśniną Bosfor.

   Nasze siły bezpieczeństwa i instytucje sądownictwa odkryją prawdę, badając sprawę we wszystkich aspektach — powiedział Erdogan.

   Zabójstwo ambasadora nazwał „prowokacją przeciwko turecko-rosyjskim stosunkom”.

   Ambasador Rosji w Turcji Andriej Karłow zmarł w poniedziałek po południu w wyniku ran postrzałowych. Do zamachu na dyplomatę doszło, gdy ambasador wygłaszał przemówienie podczas wernisażu wystawy w galerii sztuki. Ogień otworzył mężczyzna zidentyfikowany potem przez władze jako policjant. Na nagraniu wideo słychać, jak wymachując bronią krzyczy on m.in. „Allahu Akbar!”; zamach miał być zemstą za sytuację w syryjskim mieście Aleppo. Tureckie MSW podało, że napastnik był przez dwa i pół roku funkcjonariuszem policyjnych sił prewencji w Ankarze.

   We wtorek agencja prasowa Anatolia poinformowała, że turecka policja zatrzymała sześć osób w związku z poniedziałkowym zabójstwem rosyjskiego ambasadora.

   (PAP)/ems

   Poc 193.238.180.*
   Facet nie ma wyboru, bo Europa się na niego wypięła. W dodatku Turcja jest gospodarczo zależna od Rosji w takim stopniu jak my od Niemiec.

   cxx 83.28.157.*
   Przestańcie już z krytyką Rosji w Syrii. Nie lubię ich ale są tam legalnie i robią dobrą robotę. Ci tzw. rebelianci to ISIS i al-Nusra. A, że giną cywile? Trudno, zawsze na wojnach giną.

   Putin 185.137.17.*
   musi się z tym liczyć, że skoro on wysyła swoich żołnierzy by mordowali niewinnych ludzi, to jego ludzie będą padać ofiarą aktów terroru.

   Polubienie

 21. [27] KK! Jaka opozycja, taki zamach stanu

  Published on Dec 20, 2016

  Obserwując wydarzenia pod Sejmem chciałoby się rzec, że jaka opozycja, taki zamach stanu. To jednak konsekwencja historii, której rozdział pt. „KOD” powinien już dawno zostać zamknięty. I to pomimo sporego finansowania zza granicy.

  Pierwsze sygnały, że coś jest na rzeczy pojawiły się przy okazji protestu służb mundurowych, gdzie płk Mazguła stwierdził, iż „w stanie wojennym (podczas internowania) dochowano kultury”. Na kolejną falę oburzenia nie trzeba było długo czekać. Odpowiadał za nią jeden z emerytowanych oficerów PRL, który stwierdził, że nie wyobraża sobie jak przeżyć miesiąc za 2 tys. zł. Do protestujących dołączyli też dziennikarze, którzy sprzeciwili się nowym zapisom wpuszczania mediów do gmachu Sejmu. Emocje sięgnęły zenitu, gdy marszałek Kuchciński wykluczył z obrad posła PO, Michała Szczerbę. Wywołało to lawinę emocji, które szybko przerodziły się w uliczne protesty.

  Wydarzenia te były jednak zaplanowaną grą, obliczoną na tymczasowy paraliż państwa. Wszystko czego dotychczas w tej sprawie doświadczyliśmy stanowi bowiem pokłosie nie przeprowadzonej na początku lat 90′ dekomunizacji. Paradoksalnie to dobrze, że dopiero dziś doświadczamy tego trzęsienia ziemi, gdyż dwie dekady temu proces ten mógłby zakończyć się wojną domową, a tak mamy obrazki wściekłych emerytów.

  Oczywiście to kłamstwo, że doszło przy tej okazji do zjednoczenia całej opozycji. Konsolidacji uległ jedynie „obóz zdrady narodowej” występujący pod różnymi nazwami przez ostatnie 27 lat. W jego skład wchodzą byli funkcjonariusze PRL oraz beneficjenci III RP. A więc wszyscy ci, którzy z „ojczyzny dojnenj” korzystali od lat. Dziś władza realnie wymyka im się z rąk, więc walczą. To jednak już nie ta sama siła, co przed laty, która gotowa była wprowadzić stan wojenny, byle dobrze się przygotować do transformacji.

  Milosz F15 minutes ago
  Piotrze – nie doceniasz powagi sytuacji. Ktory doktor prawa z wladza absolutna w panstwie pozwolilby na kryzys konstytucyjny parlamentu? Chyba zaden o zdrowych zmyslach. Dlatego nalezy wnioskowac ze jest to celowe dzialanie ktorego celem jest zbulwersowanie opinii swiatowej i stworzenie pretekstu do interwencji.

  Łucja Majewska59 minutes ago (edited)
  Trzeba też powiedzieć, że również Kukiz aktywnie popierał przewrót na Ukrainie. Nawet piosenkę zrobił na tę okazję.

  penetrus33 minutes ago (edited)
  ale jak zobaczył że to sponsorowany przewrót i banderowcy, a nie spontaniczna rewolucja to się wycofał.

  Łucja Majewska29 minutes ago
  Jak wszedł Putin, to wszyscy się wycofali. :-)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.