389 „Te wydarzania wpisują się w scenariusz, który jest pisany w Moskwie”, a może… „Syjoniści z PiS i Ubecja z Moskiewską Agenturą (PO + NO + Komorowski + Wałęsa) oraz Bojówki Sorosa (KOD) organizują pucz w Polsce! Berlin, Moskwa, Tel Aviv i Waszyngton to popiera?!”

http://bialczynski.pl/2016/12/18/esbecka-agentura-i-poplecznicy-sorosa-organizuja-pucz-w-polsce-berlin-i-moskwa-popiera-nowa-targowice/#comment-31402

beoregnar 19 grudnia 2016 o 13:54

Myślę, że brzmienie tytułu zakłamuje delikatnie całościowy obraz, jaki obserwuję od dłuższego czasu Panie Czesławie.

„Ubecja z Moskiewską Agenturą (PO+NO+Komorowski+Wałęsa) i Bojówki Sorosa (KOD) organizują pucz w Polsce! Berlin i Moskwa to popiera?!”.

Gdzie tytuł winien brzmieć w mojej opinii :

Syjoniści z PiS i Ubecja z Moskiewską Agenturą (PO+NO+Komorowski+Wałęsa) oraz Bojówki Sorosa (KOD) organizują pucz w Polsce! Berlin, Moskwa, Tel Aviv i Waszyngton to popiera?!

Wiele wskazuje na to, że wszystkie partie sejmowe biorą udział w tej koszernej imprezie. Pucz raczej został ukartowany przez wszystkie strony tego pseudo konfliktu, a jego rezultaty (rozróby na miejscu i przed Sejmiem) są efektem wprowadzenia planu drugiego, bądź trzeciego. Cieszy mnie niezmiernie, że ludzie są na tyle świadomi koszernej V kolumny, że nie dają się zwieść w tak znaczącym stopniu żadnej ze stron, a m.in. po wydarzeniach z 13.12 i 16.12 widać, że ta V kolumna nie jest tak silna jakby tego sobie życzono, stąd kolejne plany idą w ruch, myślę, że czas im ulatuje i nieświadomość także, w związku z czym atwiej popełnić błąd, czy też nie zostać złapanym na jednym z niecnych uczynków.

Dlaczego uważać, że PiS także jest w to zamieszany ? Chyba to już dość intuicyjne. Korelacja wydarzeń z 16.12 z ciszą w sprawie lądowania amerykanów i zagłuszeniem komunikacji cywilnej w okręgu Bydgoskim. Nie trudno sobie wyobrazić konsekwencji odebrania SBekom emerytur i awersji, które wzbudzi to w ich środowisku, więc było to nie planowane, wręcz przeciwnie, wiedzieli o tym i jedni i drudzy. Przecież, prokuratorów ani sędziów SBeckiej aparutury to niedotknęło, a są równie winni.

Pamiętajmy, że PiS nie zniósł ustawy 1066, wręcz dokonano jej liberalizacji, ustawą podpisaną przez pRezydenta Dudę, dot. zasad pobytu i przemieszczania się obcych wojsk na terenie RP, dzięki czemu już nie po służby ale wojska może sięgnąć prezydent i szef MON, dlategoż snajperów trzeba się obawiać.

Ośmieszanie Polski przez każdą z partii skutecznie stawia ją w roli kozła ofiarnego rozgrywających nasz kraj służb z mocarstw wymienionych przeze mnie w tytule po korekcie.

Te działania w mojej opinii mają na celu wygaszenie postępującego wzrostu świadomości polskiego społeczeństwa, a działania podawane w mediach alternatywnych, jakoby szykowano jakąś rozrubę grubszą między USA a Rosją nie mają z tym nic wspólnego, jednym i drugim zależy na naszej słabości, czy kurs tej polityki się zmieni, jeśli nie uda się dokonać prowokacji przed 20.01 (tj., zaprzysiężeniem Trumpa) tego nie wiem, ale niezmiennie pewnym jest, że mimo iż wizerunek ich kreowany jest jako opozycyjny sobie, to na wyższych szczeblach tej hierarchii wiadomo, że wspólnym celem będzie Sanhedryn.

…..

LOL 91.226.100.*
Każdy jest winny tylko nie PIS 🙂 hahaha

duch soboru 5.172.255.*
No nareszcie! Całe 48h potrzebował tępy endeko-PiSuar żeby znaleźć winnego. To oczywiście MOSKWA. Nieważne, że niemcy wodę mącą, antifiarze, Soros, przewerbowana bezpieka, pejsate liberałki..

ksk 83.31.153.*
Czy w PISie zabraniaja logicznie myslec ?? Rusofobia zjadla wam mozgi .

adfd 83.31.173.*
PiS tego nie zrozumie bo jak wszystkie rządy po 89r. (a nawet i wcześniej) jest ich narzędziem.

kar 212.244.106.*
w Moskwie padł pomysł ograniczenia dostępu dziennikarzy do sejmu…… Bardzo mądry rozmówca i redaktor, który to cytuje

BRD 91.146.202.*
W Polsce jest pewnie pełno szumowin agenturalnych niemieckich, żydowskich, ukraińskich i ruskich. Granica stoi otworem

asd 78.11.115.*
No jak poseł PiS „nie pozostawia złudzeń” to na pewno jest tak ja mówi 😀 Ehhh, wy marni propagandyści. To już w głębokim PRLu propaganda była mniej siermiężna niż wasze wypociny.

Karol. 89.231.99.*
Ale ten Broniatowski z tą instrukcją o Majdanie to w Kijowie działał przeciw Moskwie a teraz na jej rzecz?

len 89.64.55.*
bo Rosjanie zorganizowali Majdan w Kijowie? myśl coś chłopie, myśl!

Zagorski 89.65.70.*
Jeszcze trochę, a kolejny „Dworczyk” z PiS powie, że gorąca przyjaźń z Ukrami jest gwarancją ładu, spokoju i dobrobytu w Polsce.

RAL 7003 159.205.74.*
Co za brednie – Moskwa ?@! Buhahaha! PiSiaki już są podejrzewane o współudział w kreowaniu sztucznych emocji a pokazywanie palcem na wschód świadczy o odwracaniu winy od prawdziwego sprawcy zza Odry

set 83.5.82.*
Pierwsze słyszę że Soros reprezentuje Moskwę, raczej chyba rodziny bankierskie Rothschildów, Goldmanów, Morganów, Rockefellerów itp. którzy ustawiają pionki na światowej szachownicy.

telewizor 83.23.122.*
Zapewne właściciel przekaźników stacja EMITEL która odpowiada za odbiór programów też jest z Moskwy?!!!przecież to amerykanska firma! brak transmisji TVP INFO w wielu województwach to ich sprawka.

http://wpolityce.pl/polityka/320011-dworczyk-nie-pozostawia-zludzen-co-do-protestow-opozycji-te-wydarzania-wpisuja-sie-w-scenariusz-ktory-jest-pisany-w-moskwie

Dworczyk nie pozostawia złudzeń co do protestów opozycji: „Te wydarzania wpisują się w scenariusz, który jest pisany w Moskwie”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


Fot. wPolityce.pl/TVP Info

Te wydarzania wpisują się w scenariusz, który jest pisany w Moskwie — powiedział w programie „Gość poranka” (TVP Info) poseł PiS, Michał Dworczyk.

Żołnierze NATO będą rozlokowani w Polsce. (…) To wydarzenie, które Federacja Rosyjska określa jako największe zagrożenie od czasu ZSRR. Jeśli pomyślimy o tym, że doszło do nieudanego puczu w Czarnogórze, to myślenie, że Federacja Rosyjska będzie z założonymi rękami patrzeć na instalowanie wojsk na terenie Polski jest naiwnością — wyjaśnił.

Ludzie, którzy biorą udział w tych manifestacjach, to są ludzie, którzy są autentycznie zatroskani o Polskę, ale mają zupełnie wykrzywiony obraz sytuacji w kraju. Mają serwowaną papkę medialną — zaznaczył parlamentarzysta.

Są tam też cyniczni politycy, którzy kierują się partykularnym interesem — dodał.

Michał Dworczyk odniósł się również do decyzji Marka Kuchcińskiego.

Mógł zrobić inaczej, ale przypomnijmy – pan poseł Szczerba wielokrotnie prowokował. (…) Jeśli taki recydywista parlamentarny kolejny raz próbuje zakłócić obrady. Marszałek ma do tego prawo — podkreślił.

Możemy przyjąć na potrzeby tej rozmowy, że to był błąd, ale jest regulamin Sejmu — zastrzegł poseł PiS.

Być może był to pretekst, żeby zrealizować określony scenariusz. (…) Dziś w zagranicznych mediach jest przedstawiany fałszywy obraz sytuacji — mówił gość TVP Info.

W rozmowie pojawił się również temat obecności mediów w Sejmie.

Nawet po wprowadzeniu tych regulacji, dziennikarze mieliby o wiele większe możliwości działania niż w parlamencie francuskim, niemieckim, europejskim czy amerykańskim. (…) Mówienie, że to wyrzucenie dziennikarzy z Sejmu jest kłamstwem — zaznaczył Dworczyk.

Opozycja jest wstanie wypowiedzieć wszystko bez odpowiedzialności za wypowiadane słowa — zauważył.

Poseł PiS podkreślił, że sytuacja wymaga konsensusu.

Deeskalacja jest potrzebna państwu polskiemu. (…) Powinniśmy usiąść, rozmawiać i działać odpowiedzialnie. (…) Konsensus musi być opracowany w oparciu o dyskusję — podkreślił.

Trudno mówić o żądaniach, które opozycja przedstawiłaby jako realne — dodał.

gah

??? 178.42.11.*
W języku dyplomacji najważniejsze jest to co nie zostało powiedziane, ukryte między wierszami.

poseł to rusofob 83.31.173.*
W Rosji? Antofa jest z Niemiec. KOD jest opłacany przez Sorosa który Rosji nienawidzi bo go Putin wyrzucił z niej. Oczywiście jest to na rękę Rosji ale inspirowane jest przez ‚sojuszników’ z Zachodu.

Ania 93.179.211.*
nareszcie ktoś wprost mówi że to tuskowa swołocz prowadzona na któtkiej sowieckiej smyczy

poseł to rusofob 83.31.173.*
Sowieci to nie Rosjanie a Tusk był akurat pachołkiem niemieckim. Tam bym szukał inspiratorów.

poseł to rusofob 83.31.173.*
Po 91 r. Sowieci w Polsce i Rosji przeszli na pozycję zachodnie, nie wschodnie. Oczywiście Rosja cieszy się z zamętu ale to robota Sorosa. Wrogą Putina a ‚sojusznika’ Polski.

BRD 91.146.202.*
Przypatrzyć sie roli mniejszości ukraińskiej, rosyjskiej, żydowskiej i niemieckiej w tych wydarzeniach .

mmarta 37.47.20.*
Firma która ma nadajniki ma je zgodnie z umową podpisaną przez AWS przy prywatyzacji TP sa

poseł to rusofob 83.31.173.*
@pęd PiS tego nigdy nie zrozumie dlatego przegra. Oni nie są w stanie przeciwstawić się Niemcom czy USA, która chce ich obalić a stawiają się Rosji do której nie mają polotu militarnie i politycznie.

Piast 91.216.51.*
A czy Broniatowski już siedzi? Jeśli nie, to dlaczego?

Adam 78.8.249.*
Dworczyk nie pozostawia złudzeń co do działań Kuchcińskiego i PiS-u: „Te wydarzania wpisują się w scenariusz, który jest pisany w Moskwie i Mińsku”

wega 83.168.111.*
Nie tylko w Moskwie. dwóch bandziorów, starych kumpli – Moskwa i Berlin dalej chcą nami rządzić.

george1955 @george1955
nie tylko moskwa ale i berlin ma swoje w tym balaganie zangazowanie i trzeba to glosno mowic

rafa 84.141.200.*
Polskie Wojsko = Suwerenna Polska. Nie potrzeba nam obcych wojsk na terenie Polski, tylko silnie i nowoczesnie uzbrojonej polskiej armii, jak rowniez uzbrojonego i przeszkolonego obywatela.

zawiedziony 93.179.234.*
Dlaczego polski rząd nie wyda oświadczenia w którym oskarży Parlament Europejski i Komisję Europejską o podburzanie do obalenia demokracji w Polsce i obciąży odpowiedzialnoś za skutki tych zamieszek.

jjj 31.0.37.*
Przestańcie wreszcie reklamować nachalnie te książkę o Żydowinie sorosu! ile dni trzymacie to lajno w czołówce? Płaci wam?

😉 62.87.149.*
Zauwazyliscie ze pod sejm NIKT normalny nie przyszedl? Ludzie maja ich w d, „opozycja” nie ma poparcia 🙂

DO WIEZIENIA Z NIMI !!! 217.70.161.*
tzw. opozycja otrzymuje na „spontaniczne”demonstracje zgode z RATUSZA czyli od BUFETOWEJ. Rzad nie robi nic !!! Moze wydac BEZWZGLEDNY zakaz demonstracji – ze wzgledu na bezpieczenstwo panstwa !!!

glob @glob
Moskwa Moskwą, jaka jest, każdy widzi. Ale jakoś nikt nie chce zauważyć, a kiedy już nawet zauważy, to nie chce przyznać, że głównym rozgrywającym obecnej sytuacji w Polsce są Niemcy, które straciły w Warszawie posłusznego wykonawcę swoich planów. Nie pozwolą, by zmarnowały się ciężkie pieniądze zainwestowane w różne fundacje, partie i stowarzyszenia, działające w Polsce na rzecz niemieckich interesów A że interesy Niemiec najczęściej są zbieżne z interesami Rosji, póki oba kraje nie skoczą sobie do gardeł, to już taka ich uroda, i powinniśmy o tym wiedzieć od ponad 200 lat.

AnKa 86.111.117.*
Facet z zimną krwią kłamie mówiąc: „Moskwa”, myśli: „Bruksela” !

tik 83.7.145.*
Skoro szkolony przez gru dukaczewski walczy o demokrację szkolony przez gru facet mowi prawde.

dydgg 83.31.173.*
@tik agenci szkoleni za komuny w Moskwie zostali przewerbowali na Zachód.

kazik 83.28.45.*
Większość Berlina jest na żołdzie Gazpromu .Więc kto porusza pacynkami jest dyskusyjne . Polskim sprzedawczykom to nie przeszkadza są zjednoczeni .Zdrajcy grzeją się koksownikami a Policja marżnie.

Kresowianie nie głosują na PiS 159.205.0.*
Trzeba być chorym na głowę i mieć bardzo oderwane od rzeczywistości skojarzenia, żeby wygłaszać niczym nie poparte brednie o scenariuszach pisanych w Moskwie. Dworczyk to uczeń Macierewicza?

juras 195.150.11.*
Ty kresowianie gdzie ty żyjesz jesteś pospolitą wszą i niczym więcej .To jest gość który mówi PRADWDĘ taka jest polityka światowa .Popieram wypowiedzi tego młodego POSŁA!!!

kasia 188.146.13.*
Scenariusz pisze niemieckie lewactwo,scislej niemieccy terrorysci. Polska ma byc krajem niewolnikow i kolonia Europy.

zfdxv 83.31.173.*
@antymason PiS o tym wie, że to Niemcy i USA ale problemem jest to, że to są ich sojusznicy. Co mają powiedzieć, że USA chce ich obalić skoro zabiegali o wojska amerykańskie?

Mam takie pytanie… 153.19.62.*
Czy portal wPolityce działa w interesie ruskiej agentury? Pytam dlatego bo wycinają mi tutaj moje spokojne opinie

antymason 83.23.122.*
@zfdxf.Zgadza się to jest prawda.PiS boi się powiedzieć prawdę kto jest prawdziwym inicjatorem (Soros,żydostwo z Brooklynu) będzie brnął w kłamstwa że stoi za hucpą Moskwa!wciąż powiela bzdury.

Sumienny 80.242.173.*
W Berlinie ten scenariusz jest pisany, tylko niestety tego nie mozna glosno powiedziec. Pucz w Turcji tez przeprowadzali generalowie szkoleni w Budeswehrze. Nagonka w mediachta sama.

antymason 83.23.122.*
do Adam.Ta hucpa była przygotowywana już dawno.Sprawa wpuszczania dziennikarzy to tylko pretekst żeby podszyć się pod hasło:wolnośc mediów.KOD podsyca konflikt i zwala winę na PiS.

52 thoughts on “389 „Te wydarzania wpisują się w scenariusz, który jest pisany w Moskwie”, a może… „Syjoniści z PiS i Ubecja z Moskiewską Agenturą (PO + NO + Komorowski + Wałęsa) oraz Bojówki Sorosa (KOD) organizują pucz w Polsce! Berlin, Moskwa, Tel Aviv i Waszyngton to popiera?!”

 1. Dla ufnych, łatwowiernych i mondrych inaczej, oto o co pewno chodzi w Syrii:

  http://technowinki.onet.pl/northrop-grumman-x-47b-dowod-na-to-ze-usa-utrzyma-przewage-powietrzna-w-przyszlosci/85cbnz

  ~hehe : Amerykanie przez dwa lata „zwalczali” ISIS z takim skutkiem że dwukrotnie powiększyło swój teren. Póki nie wkroczył Rusek…

  ~pepe11 do ~hehe: bo widzisz USA nie wali w miasta pełne cywili bombami kasetowymi , takich oporów nie ma bandyta putler

  ~komar widliszek do ~pepe11: Oczywiście! Amerykańskie bomby w Mosulu zrzucają bomboniery dla dzieci i befsztyki dla dorosłych! Pewnie dlatego islamscy terroryści ociągają się z opuszczeniem Mosulu, bo gdzie im będzie tak dobrze!

  ~mefis58 do ~komar widliszek: Ba, nawet wydali ROZKAZ swoim oddziałom, żeby NIE STRZELAĆ do samolotów „koalicji”. „Spisane będą czyny i rozmowy….”

  ~co ty na to do ~pepe11: usa wali w pustynię, do dzisiaj nie są wstanie zdobyć mosulu, ciekawe co powiesz na odkrycie kilku bunkrów w aleppo gdzie znaleziono ukrywających się ok 70 oficerów z usa, izraela, arabi, maroka, kataru, jordani, grali w pokera?

  ~krecik_w_oneciee do ~co ty na to: Powiem, że to fałszywka ruskiej propagandy saszka.

  ~psychiatra do ~krecik_w_oneciee: Dla debila prawda jest czymś czego nie zrozumie,dlatego jest debilem,

  tomcio55 do ~co ty na to: A zdjęcie Wania tych oficerów macie?

  ~no, ja do ~hehe: Co za bzdury, „Amerykanie zwalczali”. ISIS zostało stworzone, jest sponsorowane i używane przez Stany do walki z Rosja o wpływy Wschodzie. Niby skąd mają m.in. te nowiutkie, plastikowe pickupy od Toyoty, od Putina dostali czy jak? Jestem ciekaw po ilu minutach te Żydy z oneta usuną mój komentarz. Zacznij liczyć.

  ~cyt do ~no, ja: Od pierwszego, nagłego i dość dramatycznego objawienia się fanatycznej grupy islamskiej znanej jako ISIS, która jeszcze rok temu była w dużej mierze nieznana na światowej scenie i która szybko zastąpiła zużytą i zmęczoną al Kaidę na miejscu terrorystycznego globalnego straszaka, sugerowaliśmy, że począwszy od „klipów na Youtube ścięcia dziennikarzy” cel finansowanego przez Arabię Saudyjską państwa islamskiego był prosty: by wykorzystać dżihadystów jako narzędzie dla osiągnięcia politycznego celu: obalenia syryjskiego prezydenta Assada, który przez lata stał na drodze budowy Katarskiego gazociągu. Gazociąg ten jest jedynym projektem, który mógłby zdetronizować dominującą energetycznie w Europie Rosję. Konflikt ten osiągając punkt kulminacyjny nieudanej wojskowej obecności na Morzu Śródziemnym w 2013 roku niemal doprowadził do quasi-wojny światowej.

  Narracja i fabuła tego konfliktu była jednak tak przejrzysta, że nawet Rosja szybko ją przejrzała. Przypomnijmy informacje z września ubiegłego roku: “Jak podaje LiveLeak jeśli Zachód zbombarduje bojowników państwa islamskiego ISIS w Syrii bez konsultacji z Damaszkiem, to sojusz anty-ISIS może skorzystać z okazji, aby uruchomić ataki na wojska prezydenta Baszara Assada, zgodnie z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem. Oczywiście Ławrow rozumie, że nowa strategia Obamy wobec ISIS w Syrii jest pchaniem naprzód katarskiego rurociągu (co również było siłą napędową działań w 2013 roku) i Rosja zauważa, że ISIS jest pretekstem do bombardowania syryjskich sił rządowych i ostrzega, że „taki rozwój doprowadzi do ogromnej eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.”

  Jednak jedną rzeczą jest spekulowanie a czymś zupełnie innym jest mieć na to twarde dowody. I choć spekulacje na temat sponsorowania alKaidy przez CIA przez ostatnie dwie dekady były mocno rozpowszechnione i że organizacja ta jest wykorzystywana przez USA jako fasada dla osiągnięcia krajowych i geopolitycznych interesów i tym samym, że ISIS jest niczym więcej niż al-Kaidą 2.0, to nie istniały rzeczywiste dowody na potwierdzenie takich tez.

  Obecnie wszystko się zmieniło gdy odtajnione przez rząd USA tajne dokumenty pozyskane przez kancelarię Judical Watch pokazują, że zachodnie rządy celowo sprzymierzyły się z Al-Kaidą i innymi ekstremistycznymi grupami islamistów dla obalenia syryjskiego dyktatora Bashira al-Assada.

  Według reportera śledczego Nafeeza Ahmeda, „odtajnione dokumenty ujawniają, że w koordynacji z krajami Zatoki Perskiej i Turcją, Zachód celowo sponsorował brutalne islamistyczne grupy dla destabilizacji Assada, pomimo przewidywań, że takie działanie może prowadzić do powstania państwa islamskiego w Iraku i Syrii (ISIS).”

  Zgodnie z odtajnionym, amerykańskim dokumentem Pentagon przewidział prawdopodobny wzrost „państwa islamskiego”, jako bezpośrednią konsekwencję strategii, ale opisał taki obrót spraw jako strategiczną okazję „odizolowania syryjskiego reżimu.”

  I nie tylko to: jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, teraz gdy ISIS działa na całym Bliskim Wschodzie ścinając głowy w Hollywoodzkim stylu (być może dosłownie) w jakości HD, USA ma wiarygodne uzasadnienie do sprzedaży w regionie wyrafinowanych, nowoczesnych, wartych miliardy, broni w celu „modernizacji” i „uzupełnienia” arsenału sojuszników w Arabii Saudyjskiej, Izraelu i Iraku. To że amerykański kompleks przemysłowo militarny jest zwycięzcą za każdym razem gdy gdziekolwiek na świecie wybucha wojna (zwykle z pomocą CIA) jest już dla wszystkich jasne. To co nie było dotąd jasne to jak USA organizowało aktualny bieg wydarzeń na Bliskim Wschodzie.

  Teraz, dzięki odtajnionemu raportowi, mamy o wiele lepsze zrozumienie nie tylko jak doszło do obecnych wydarzeń na Bliskim Wschodzie ale tego jaka była rola Ameryki jako władcy marionetek prowadzącego do wszystkich tych konfliktów.

  https://www.google.pl/search?q=ISIS+zosta%C5%82o+stworzone&oq=ISIS+zosta%C5%82o+stworzone&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&ie=UTF-8

  ~dziadek do orzechow do ~no, ja: W pelni sie z Toba zgadzam.Moje komentarze albo sie nie ukazuja,albo po kilku minutach znikaja.Jestesmy po tej samej stronie.Pozdrawiam milo.

  ~analityk do ~hehe: No i jaki z tego wniosek ? Amerykanie są tak słabi i nieporadni czy może taki był własnie plan?

  ~heh do ~analityk: Oczywiście na rozkaz z Jerozolimy popierali ISIS w tej „walce” z nimi…Dopiero Ruscy zaczęli robić ze świniami porządek.

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/niemiecki-dziennik-polski-kierowca-walczyl-do-konca-zamachowiec-zastrzelil-go-tuz-po-ataku-


   Fot. twitter.com

   Niemiecki dziennik: polski kierowca walczył do końca, zamachowiec zastrzelił go tuż po ataku

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 21 grudnia 2016 o godz. 09:09:56

   Niemiecki dziennik „Bild” twierdzi, że polski kierowca żył w momencie, gdy zamachowiec w poniedziałek wieczorem wjeżdżał w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

   Gazeta podaje, że wskazują na to oględziny zwłok polskiego kierowcy, 37-letniego Łukasza U. Zginęło 11 osób, a 48 zostało rannych. Stan 14 z nich jest bardzo ciężki.

   Dotąd policja w żaden sposób nie informowała o przebiegu wydarzeń w kabinie, jednak „Bild” twierdzi, że Polak rzeczywiście miał być świadomy tego, co się dzieje. Anonimowe źródło w policji, na które powołuje się gazeta, podaje, że kierowca miał rzucić się na zamachowca, by próbować go powstrzymać. Stąd miały powstać ślady walki i rany od noża. Z kolei śmiertelny strzał miał paść już po tym, jak ciężarówka stanęła – terrorysta miał zabić Polaka i uciec.

   Z kolei we wtorek minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Karl-Heinz Schroeter informował, że polski kierowca został zastrzelony przed atakiem.

   Sprawca zamachu nadal jest na wolności. Amerykańskie centrum monitoringu działalności dżihadystów w internecie SITE zwróciło uwagę, że po raz pierwszy ISIS wzięło na siebie odpowiedzialność za zamach, którego sprawca żyje w chwili publikacji takiego oświadczenia.

   Wcześniej informowaliśmy, że niemiecka prokuratura zwolniła mężczyznę, który był jedynym podejrzanym ws. poniedziałkowego zamachu w Berlinie. W ataku na jarmark bożonarodzeniowy, do którego wykorzystano ciężarówkę z Polski, zginęło 12 osób, a 49 zostało rannych. Polski kierowca pojazdu, 37-letni Łukasz U., został zamordowany. Jego ciało z ranami kłutymi i postrzałowymi odkryto w kabinie ciężarówki, na siedzeniu pasażera.

   Gazeta „Die Welt” podaje, że mężczyzna, który wjechał w tłum ludzi na bożonarodzeniowym jarmarku wciąż ma broń, jest na wolności i w dalszym ciągu może być niebezpieczny.

   Niemieccy śledczy tłumaczą zwolnienie podejrzanego brakiem wystarczających dowodów. W mediach znany był jako Pakistańczyk Naveed B., który trafił do Niemiec w końcu 2015 roku jako uchodźca. Został zatrzymany w parku po tym, jak rzekomo zbiegł z miejsca zdarzenia. Był wcześniej znany policji jako sprawca drobnych przestępstw, ale nie miał żadnych powiązać z organizacjami terrorystycznymi. Według dr Wojciecha Szewko, zatrzymanym był obywatel Pakistanu Naveed Baloch z Belodżystanu. Był powiązany z Narodowym Ruchem Belodżystanu.

   Jak podaje BBC, niemieccy oficjele sugerują, że sprawcy (lub sprawcy) mogą nadal być na wolności. Śledczy mówili, że nie są pewni, czy zatrzymany mężczyzna był zamieszany w zamach. – Musimy przyjąć teorię, że może istnieć możliwość, iż zatrzymany nie był sprawcą – powiedział prokurator federalny Peter Frank. Zaznaczył jednak, że styl ataku i rodzaj wybranego celu sugerują islamskich ekstremistów.

   Z kolei szef niemieckiego MSW, Thomas De Maiziere ostrożnie stwierdził, że badanych jest „kilka wątków śledztwa”. – Rzeczywiście, nie można wykluczyć, że sprawca ataku zbiegł – dodał.

   Jak informowaliśmy wcześniej, agencja informacyjna AMAQ powiązana z dżihadystami z ISIS podała, że zamachowiec z Berlina to „żołnierz Państwa Islamskiego”.

   – Komunikat oznacza, że sprawca nie żyje lub skutecznie uciekł – skomentował to oświadczenie dr Wojciech Szewko, ekspert ds. terroryzmu i Bliskiego Wschodu.

   – Służby ostrzegały, że w okresie przedświątecznym nastąpi wzrost zagrożenia. Nie ma co liczyć na to, że terroryści nie będą dalej próbowali. Do ataków będzie dochodziło, w taki czy inny sposób. Tym bardziej, że zdecydowali się na tzw. taktykę samotnego wilka, która w mojej ocenie jest jedną z najtrudniejszych do zapobieganiamówił Kresom.pl dr Krzysztof Liedel, ekspert ds. terroryzmu.

   Rmf24.pl / Kresy.pl

   tagore:
   Ten człowiek posługiwał się kilkoma fałszywymi tożsamościami i nie ma podstaw do zatrzymania? Coś tu śmierdzi. tagore

   banderacwel:
   Naprzyjmowali tego robactwa brudnego to teraz oni w podzięce gwałcą i zabijają kundli szwabskich

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/podejrzany-o-dokonanie-zamachu-w-berlinie-zwolniony-z-braku-dowodow

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/tzw-panstwo-islamskie-przyznaje-sie-do-zamachu-w-berlinie

   http://adserver.kresy.pl/www/delivery/ck.php?oaparams=2__bannerid=14__zoneid=2__cb=97077680a7__oadest=http%3A%2F%2Fwww.pch24.pl%2Fjuz-wkrotce-kolejny-zamach–wiemy-kim-bedzie-terrorysta-krs%2C48175%2Ci.html

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/dr-liedel-dla-kresowpl-nie-ma-co-liczyc-na-to-ze-terrorysci-nie-beda-dalej-probowali

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/berlin-policja-poszukuje-podejrzanego-tunezyjczyka

   Polubienie

   • ~raugodzinę temu
    Jeśli został zastrzelony pomimo że napastnik wcześniej walczył z nim nożem to wszystkie kule wydobyte z ciała powinny być przebadane przez balistykę pod kontem porównania z tymi z policyjnej broni która była na miejscu zdarzenia!

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zamach-w-Berlinie-Bild-polski-kierowca-Artur-U-stoczyl-walke-z-terrorysta-w-kabinie-ciezarowki,wid,18648471,wiadomosc.html?ticaid=1184d7


    Ciężarówka, którą terrorysta dokonał zamachu w Berlinie Ciężarówka, którą terrorysta dokonał zamachu w Berlinie (AFP / Tobias SCHWARZ)

    akt. 21.12.2016, 09:05

    Zamach w Berlinie. „Bild”: polski kierowca Artur U. stoczył walkę z terrorystą w kabinie ciężarówki

    Tuż przed śmiercią polski kierowca ciężarówki próbował powstrzymać zamachowca i stoczył z nim walkę w szoferce auta. Żył do momentu ataku – podaje niemiecki „Bild”. W poniedziałkowym zamachu, w którym rozpędzony tir wjechał w ludzi zgromadzonych na jarmarku świątecznym w Berlinie, zginęło 12 osób, a 49 zostało rannych. 14 wciąż walczy o życie. Do przeprowadzenia ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

    Jak informuje niemiecka gazeta, sekcja zwłok 37-letniego Polaka wykazała, że mężczyzna żył do momentu zamachu. Jak powiedziało „Bildowi” anonimowy śledczy, Artur U. najprawdopodobniej zorientowała się w planach terrorysty, który porwał samochód i próbował wyrwać mu kierownicę z rąk. Prawdopodobnie wtedy zamachowiec wyciągnął nóż i kilkakrotnie ugodził nim Polaka. Gdy samochód zatrzymał się po staranowaniu ludzi na jarmarku, napastnik zastrzelił Artura U. i uciekł. Martwego kierowcę polskiego tira policja znalazła w kabinie już po ataku. Jest uważany za przypadkową ofiarę.

    #dzieńdobryPolsko Jak to jest obudzić się w Berlinie po zamachu terrorystycznym? Relacja wysłannika WP z Niemiec
    Wcześniej policja nie ujawniała, jaki mógł być przebieg wydarzeń w kabinie porwanej przez islamistycznego zamachowca ciężarówki. We wtorek minister spraw wewnętrznych Brandenburgii Karl-Heinz Schroeter informował, że Polak zginął jeszcze przed atakiem. Podkreślał też, że na pewno to nie on był zamachowcem.

    Ciało swojego pracownika i jednocześnie kuzyna zidentyfikował właściciel firmy transportowej, do której należał uprowadzony w celu ataku samochód. Ariel Żurawski relacjonował mediom, że na zdjęciach przedstawionych mu przez niemiecką policję widać było, iż polski kierowca miał na ciele ślady walki i rany od ugodzenia nożem.- Było widać, że walczył. Twarz była cała opuchnięta, zakrwawiona – mówił Żurawski.

    We wtorek wieczorem do zamachu przyznało się Państwo Islamskie informując, że przeprowadził go „żołnierz ISIS”. Kilka godzin wcześniej policja wypuściła aresztowanego tuż po ataku Pakistańczyka, twierdząc, że nie ma dowodów na to, iż to on siedział za kierownicą ciężarówki, gdy ta taranowała ludzi. Poinformowano także, że zamachowiec jest wciąż na wolności, ma broń i nadal stanowi zagrożenie. Jego poszukiwania trwają.

    WP/ Bild.de

    ~Jaro s 4 godziny i 48 minut temu
    Tak zachował się prawdziwy Polak chwała mu . Rodzinie wyrazy współczucia.

    ~Adam Pe 4 godziny i 33 minut temu
    Biedny człowiek. Mężczyzna, bohater. Spoczywaj w spokoju.

    ~vego4 godziny temu
    szkoda czlowieka , ale napewno zadny bohater , co wy macie za bzdury w tych polskich glowac???

    ~zxc3 godziny temu
    vego: spier… pod Sejm klasc sie na ulicy

    ~Ewa3 godziny temu
    Co ty wiesz o bohaterstwie ! Nie „żadny” tylko „żaden”

    ~mma3 godziny temu
    A co wy macie w tych swoich niemieckich głowach zapraszając do własnych domów najeźdźców… i nie „zadny tylko żaden”

    ~me2 godziny temu
    vego ty jako folksdojcz szukalbys pewnie kredek i nadstawial muzlowi tylka

    ~kłamliwamordaputina2 godziny temu
    Wy ruSSraluchu jeszcze nie dostaliście w mordę od Polaka, że tak putinolicie?

    ~aaa2 godziny temu
    a Ty chyba nie masz oleju w głowie .. mógł kombinować żeby uciec , mógł siedzieic skulony i liczyć że go oszczędzi , ale zamiast tego chwycił za kierownice i próbował ratować innych a nie siebie ! to jest bohaterstwo baranie !

    ~Polak2 godziny temu
    No tak. Czlowiek ktory ginie w walce z wrogiem, probujac ratowac ludzi to dla ciebie „zadny” bohater

    ~smutna prawdagodzinę temu
    . 120 kilo wielki chlop i dal sie wydymac chudemu emigrantowi…. wielki mi bohater… polacy na zachodzie slyna z naiwnosci i glupoty.. araby sie z nas smieja…

    ~vggfcycpół godziny temu
    kazdy by sie bronił

    ~mikiprzed kwadransem
    vego jakim trzeba zjeb..cem aby nie dostrzec faktu że nie chciał zginąć i walczył do końca?

    ~ef 4 godziny i 49 minut temu
    bohater 😦

    ~”polskie” media4 godziny temu
    Wszystkie najczęściej odwiedzane portale internetowe w naszym kraju należą równocześnie do firm obecnych w innych gałęziach przemysłu medialnego albo telekomunikacyjnego. Wirtualna Polska jest własnością francuskiej TP SA, do Agory należy portal Gazeta.pl, zaś Onet właśnie został sprzedany przez TVN i trafił do opisanego wyżej niemiecko-szwajcarskiego koncernu Ringier Axel Springer. Dodać do tego można także posiadanie firm reklamy zewnętrznej (właścicielem AMS, jednej z największych firm reklamy billboardowej i opanowującej przystanki komunikacji miejskiej, jest Agora), a także sieci kin. Telewizja – nadawcy i pośrednicy Rynek telewizji komercyjnej w naszym kraju zdominowany jest przez dwie firmy: Polsat i TVN. Nie sposób przedstawić tych nadawców w oderwaniu od połączonych z nimi licznymi więzami grup medialnych. Cyfrowy Polsat to spółka dysponująca platformą satelitarną, przy pomocy której dostarcza do 3,5 mln polskich domów odpłatne pakiety stacji telewizyjnych, ale także szerokopasmowy internet i usługi telefoniczne. W

    ~”polskie” komentarze3 godziny temu
    Nie wstyd ci pod artykulem o zabitym Polaku wklejac takie dyrdymaly? A jakie to ma znaczenie do kogo naleza media-sredia, w obliczu terroryzmu i smierci czlowieka? Wyrazy wspólczucia dla rodziny kierowcy. Trzymajcie sie i badzcie z niego dumni – zachowal sie jak bohater.

    ~Gitlery3 godziny temu
    To nie terrorysta go zastrzelił. Terrorysta ciężko ranił go nożem. Gdy wyskoczył z kabiny policja weszła do środka i gdy zobaczyła że drugi daje oznaki życia to go zastrzelili. Na jednym z filmów widać jak ktoś wyskakuje z kabiny a po nim wchodzi do środka policja i wtedy padają tam strzały. Niemcy teraz mieszają aby nie oczerniać się i nie płacić odszkodowań.

    ~dfgg3 godziny temu
    wypuszczją pakistana mimo że był znany z innych przestępstw…a nie powinno się go odesłać w hu..?

    ~Leon2 godziny temu
    Tutaj chcialbym wiedziec kto daje lapke w dol ?

    ~mm2 godziny temu
    nie bohater, ale odważny człowiek, działał pod przymusem, każdy by tak postąpił, widział twarz zamachowca, który by go i tak zlikwidował posiadając środki przymusu bezpośredniego (w końcu znalazł się w kabinie nie dobrowolnie) bohater z kolei działa na ochotnika chociaż ma możliwość uniknięcia konsekwencji starcia, spoko daję plusa za empatię, żeby nie było wojny polsko-polskiej

    ~kolo2 godziny temu
    Gitlery, a gdzie niby ty ten film widziałeś? W twoim filmie po wciągnięci czegoś tam?

    ~kas2 godziny temu
    Podejrzewam ,ze terrorysta miał tylko noz,inaczej zastrzelil by go w czasie bojki.

    ~smutna prawdagodzinę temu
    co? 120 kilo wielki chlop i dal sie wydymac chudemu emigrantowi…. wielki mi bohater… polacy na zachodzie slyna z naiwnosci i glupoty.. araby sie z nas smieja…

    ~mirmarpół godziny temu
    A która prokuratura w eurouni tak robi

    ~mikiprzed kwadransem
    czytam kolejny komentarz mówiący o pozytywnej postawie naszego rodaka i patrzę na zatrważającą ilość minusów. Opozycja totalna.

    http://wpolityce.pl/polityka/320396-nasz-wywiad-repetowicz-o-porazce-sluzb-niemieckich-niemcy-musza-przyzwyczaic-sie-do-kolejnych-zamachow

    http://wpolityce.pl/swiat/320386-w-berlinie-zdarzyla-sie-tragedia-co-rownie-tragiczne-sa-tacy-ktorzy-usiluja-wykorzystac-ja-do-wlasnych-celow

    http://wpolityce.pl/swiat/320390-polska-ambasada-potwierdza-doniesienia-bilda-rodzaj-obrazen-moze-swiadczyc-o-tym-ze-polski-kierowca-walczyl-z-zamachowcem

    http://wpolityce.pl/polityka/320374-dziwne-priorytety-urzednikow-ke-bruksela-nie-zajmuje-sie-zamachami-i-terroryzmem-a-zaostrza-kurs-wobec-polski

    http://wpolityce.pl/swiat/320371-wzruszajacy-gest-kierowcy-z-anglii-zbiera-pieniadze-dla-rodziny-zabitego-w-berlinie-polaka

    http://wpolityce.pl/polityka/320363-francuskie-media-willkommen-pani-merkel-bylo-bledem-historycznym-jej-polityka-migracyjna-jest-absurdem-i-wymyka-sie-wszelkiej-kontroli

    http://stefczyk.info/wiadomosci/swiat/polski-kierowca-walczyl-z-zamachowcem,18848450056?utm_source=widget&utm_medium=referral&utm_campaign=artykuly-widget

    http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/320348-chociaz-tyle-dla-niego-zrobmy-piekny-gest-pamieci-polskich-kierowcow-oddaja-hold-zamordowanemu-w-berlinie-koledze

    http://wpolityce.pl/polityka/320368-kolejny-podejrzany-o-zamach-w-berlinie-zostal-zwolniony-przez-policje-zamachowiec-nadal-na-wolnosci

    http://wpolityce.pl/swiat/320338-mowilo-sie-o-zamachach-ale-gdzies-daleko-nas-to-nie-dotyczylo-mieszkancy-berlina-obawiaja-sie-o-swoje-bezpieczenstwo

    http://wpolityce.pl/polityka/320373-dwie-ofiary-niemieckiej-polityki-w-dwoch-odmiennych-kontekstach

    Polubienie

   • Wygląda na to, że policja niemiecka zastrzeliła polskiego kierowcę i podrzuciła „dowód tożsamości” sprawcy…

    http://wpolityce.pl/swiat/320389-znaleziono-dokument-tozsamosci-zamachowca-z-berlina-to-tunezyjczyk

    Znaleziono dokument tożsamości zamachowca z Berlina. To Tunezyjczyk


    Fot PAP/EPA

    Pod fotelem kierowcy ciężarówki, która wjechała w tłum ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie, policja znalazła dokument tożsamości. Jak pisze „Der Spiegel” dokument mógł wypaść, gdy zamachowiec walczył z polskim kierowcą. Poszukiwany to 24-letni Tunezyjczyk Anis A.

    Według tygodnika pod fotelem kierowcy ciężarówki użytej do zamachu znaleziono najprawdopodobniej zaświadczenie o tym, że zamachowiec ma pobyt tolerowany (w Niemczech)”. Z dokumentu wynika, że Anis A. urodził się w 1992 roku w mieście Tatawin.

    „Der Spiegel” pisze, że podejrzany jest też znany pod innymi nazwiskami i datami urodzenia. Wydawany w Moguncji dziennik „Allgemeine Zeitung” podał z kolei, że podejrzany to Ahmed A. i że jego dokument został wystawiony w Nadrenii Północnej-Westfalii.

    Wcześniej w środę niemieckie media informowały, że policja zatrzymała kolejnego podejrzanego w związku z poniedziałkowym zamachem w Berlinie, ale po jakimś czasie został on zwolniony. Pierwszego podejrzanego, zatrzymanego w poniedziałek pakistańskiego uchodźcę, zwolniono we wtorek z braku dowodów.

    Według powiązanej z islamistami agencji Amak odpowiedzialność za zorganizowanie zamachu wzięło Państwo Islamskie.

    (PAP)

    autor: wSumie.pl

    pod 212.182.14.*
    za 42 minuty

    We Francji też w samochodzie znaleziono dokumenty. Nie wierzę w takie PRZYPADKI. Już chyba dwóch podejrzanych ujęła i zwolniła Niemiecka policja. Teraz poszukuje trzeciego. A sprawca na wolności.

    Moimzdaniem1 162.108.25.*
    za 38 minut

    Terrorysta to 24-letni Tunezyjczyk Anis A. Ale dla Niemcow to nie ten, ktory zgubil dokumenty mordujac Polaka w kabinie ciezarowki i z iscie niemieckim zaslepieniem szukaja jakiegos Ahmeda A.

    mmmaat 195.187.252.*
    równie dobrze dokumenty mogły wypaść podczas szarpaniny…. uruchomić troche wyobrazni „orły”

    marek 188.146.74.*
    kto wie ,może to niemiecka policja zastrzeliła Polaka ,myśląc że to terrorysta

    qwert 83.10.227.*
    Dobrze chociaż , że piszą „Polak próbował ratować niemców i przez to zginął” niestety w pod tekście

    Dyndyr 78.8.80.*
    To już przekracza wszelkie granice przyzwoitości. Zamachowca zgubił dokument tożsamości! Kto ma w to uwierzyć? Może zostawił jeszcze swój telefon z selfi z polskim kierowcą?A nie- to dopiero znajdą.

    xbo 46.148.0.*
    Zauważyliście? Wszyscy „terroryści” gubią dokumenty. Teraz będzie nagonka i gościu zginie zanim zdąży coś powiedzieć.

    X 185.24.198.*
    trochę to naciągane – jak w kiepskim kryminale.

    Lupus 46.171.87.*
    Dokument mógł zostać podrzucony przez zamachowca dla zmylenia policji.

    Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/ziemkiewicz-ostro-o-slowach-tuska-jestes-pan-bezczelnym-klamca-bez-krzty-honoru


   Donald Tusk, Rafał Ziemkiewicz. Fot. niezlomni.com

   Ziemkiewicz ostro o słowach Tuska. „Jesteś pan bezczelnym kłamcą bez krzty honoru”

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 21 grudnia 2016 o godz. 11:11:16

   W jednym z programów szef RE Donald Tusk powiedział, że od samego początku kryzysu migracyjnego mówił, że kluczowe jest zachowanie kontroli granic zewnętrznych UE. „Nie k***a, mówiliście że przyjmowanie „uchodźców” to imperatyw i miara naszego człowieczeństwa” – oburzył się Ziemkiewicz.

   Publicysta Rafał Ziemkiewicz, związany ze Stowarzyszeniem Endecja odniósł się na Twitterze do wypowiedzi Donalda Tuska. W programie „Kropka nad i” szef Rady Europejskiej komentując zamach w Berlinie i zamordowanie przez islamistę kilkunastu osób, w tym polskiego kierowcy ciężarówki powiedział, że „od samego początku kryzysu uchodźczego mówiliśmy o tym, że kluczowe jest zachowanie kontroli granic zewnętrznych”.

   Te słowa wzburzyły Ziemkiewicza, który ostro skrytykował Tuska:

   – Nie k***a, mówiliście że przyjmowanie „uchodźców” to imperatyw i miara naszego człowieczeństwa. Jesteś pan bezczelnym kłamcą bez krzty honoru.

   ZOBACZ: Ziemkiewicz dla Kresów.pl: Byliśmy dobrym czarnuchem, który znał swoje miejsce [VIDEO]

   – Kryzys migracyjny jest testem naszej odpowiedzialności i człowieczeństwa. Europa jeszcze przez wiele lat będzie musiała radzić sobie z tym wyzwaniem – napisał Donald Tusk we wrześniu 2015 roku, cytowany przez Dziennik.pl, tuż przed nadzwyczajnym szczytem w Brukseli w sprawie uchodźców.

   Czytaj także:

   Tusk pozbawia Polskę prawa weta w sprawie migrantów

   Tusk: rola Niemiec w UE wzrośnie, trzeba bronić demoliberalnego ustroju

   Twitter.com / Kresy.pl

   azar:
   A Ty Ziemkiewicz też jesteś niezły manipulator. Może także skomentujesz wydarzenie w Aleppo? czyli pojawienie się choinki i szczęśliwych ludzi chrześcijan wraz z normalnymi muzułmanami po wyzwoleniu ich miasta z rąk dzikusów tzw opozycji, za która tak trzymałeś łapki bo zły prezydent dyktator Assad i jeszcze bardziej zła Rosja z którą trzeba walczyć wszystkimi możliwymi sposobami. Nawet popierać przeciwko nim terrorystów obcinaczy głów!!!!

   Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/aleppo-tlumy-ludzi-swietuja-foto-video

   Fot. twitter.com
   Aleppo: pierwsze zapalenie choinki bożonarodzeniowej od 2012 roku, tłumy ludzi świętują [+FOTO / +VIDEO]

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 21 grudnia 2016 o godz. 10:10:22

   Po raz pierwszy od 4 lat w Aleppo miało miejsce uroczyste zapalenie choinki bożonarodzeniowej, a tłumy ludzi świętowały z powodu zajęcia miasta przez siły rządowe.

   W Aleppo chrześcijanie rozpoczęli świętowanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a także z powodu radości z zajęcia miasta przez siły rządowe. Według almasdarnews.com, towarzyszyli im także niektórzy miejscowi muzułmanie. Ludzie zebrali się na jednym z placów miasta, Azizeh, by świętować zapalenie bożonarodzeniowej choinki ustawionej na placu. Grał zespół muzyczny w strojach Mikołajów, a na planu tańczyli zebrani, wśród nich m.in. zakonnice. Ludzie mieli ze sobą flagi Syryjskiej Republiki Arabskiej, a także Rosji i Hezbollahu. Było to pierwsze, uroczyste zapalenie choinki bożonarodzeniowej w Aleppo od 2012 roku.

   Świętowanie zostało jednak zakłócone przez eksplozję w rejonie, w którym zebrali się ludzie. Duża część z nich, przestraszona, uciekła.

   Wcześniej na uniwersytecie w Aleppo odbyło się uroczyste świętowanie z powodu zajęcia miasta przez syryjskie siły rządowe. Uczestniczyły w nich tysiące ludzi.

   – W Aleppo Syryjczycy świętują swoje wyzwolenie spod okupacji Al-Kaidy. Dlaczego wszyscy zachodni dziennikarze nie ustawiają się w kolejce, by to relacjonować? – pyta na Twitterze libańska dziennikarka i komentatorka, Sarah Abdallah. – Dobre pytanie… – skomentował dr Wojciech Szewko.

   Przeczytaj: Maronicki abp Aleppo: dla nas wszyscy rebelianci to terroryści

   Uwaga, poniższe nagrania mogą być bardzo głośne.

   Inne nagranie można zobaczyć TUTAJ.

   Poniżej nagranie związane z eksplozją.

   Almasdarnews.com / rt.com / youtube.com / twitter.com / Kresy.pl

   azar:
   A co na to wydarzenie powiedzą ministrowie Macierewicz i Waszczykowski??? Czy TVP, POlsat, TVN przekąrzą tą relację i jak ją skomentują???

   azar:
   Libańska dziennikarka i komentatorka, Sarah Abdallah. https://twitter.com/sahouraxo?lang=pl

   UPAdlina:
   Brawa dla Syryjczyków i ich sojuszników i gwizdy dla uSSmańskich zwyrodnialców i ich klakierów !!…..A po gwizdach oby szubienice dla bandytów!!……ŚWIAT SIĘ BUDZI i LUDZIE SIĘ BUDZĄ !!

   Polubienie

 2. Liroy mówi jak jest

  Tomasz Dec1 day ago
  Marzec ma racje. Obecnie mamy pieprzoną demokracje partyjną. Obiecują gruszki nie licząc się z kosztami. Włażą w „D” przed wyborami a później mają głos ludu w poważaniu. Gdzie jest demokracja ? Czy nie warto czasami swoich pracodawców czyli nas wyborców zapytać o zdanie? gdzie się podziały referenda? Czy jakikolwiek polityk pyta się swoich wyborców jak ma głosować. Może chociaż wyraża zainteresowanie potrzebami swoich wyborców? Partyjne sługusy słuchają jedynie swoich szefów kubów albo pieprzonych lobbystów pchając ich ustawy.

  Polubienie

 3. Dla mnie to żydokomuchy okupujce Polskę, które zmieniły stronę, bo im żydokomuchy z zachodu lepiej zapłacili… niż żydokomuchy ze wschodu…

  [27] KK! Jaka opozycja, taki zamach stanu

  Published on Dec 20, 2016

  Obserwując wydarzenia pod Sejmem chciałoby się rzec, że jaka opozycja, taki zamach stanu. To jednak konsekwencja historii, której rozdział pt. „KOD” powinien już dawno zostać zamknięty. I to pomimo sporego finansowania zza granicy.

  Pierwsze sygnały, że coś jest na rzeczy pojawiły się przy okazji protestu służb mundurowych, gdzie płk Mazguła stwierdził, iż „w stanie wojennym (podczas internowania) dochowano kultury”. Na kolejną falę oburzenia nie trzeba było długo czekać. Odpowiadał za nią jeden z emerytowanych oficerów PRL, który stwierdził, że nie wyobraża sobie jak przeżyć miesiąc za 2 tys. zł. Do protestujących dołączyli też dziennikarze, którzy sprzeciwili się nowym zapisom wpuszczania mediów do gmachu Sejmu. Emocje sięgnęły zenitu, gdy marszałek Kuchciński wykluczył z obrad posła PO, Michała Szczerbę. Wywołało to lawinę emocji, które szybko przerodziły się w uliczne protesty.

  Wydarzenia te były jednak zaplanowaną grą, obliczoną na tymczasowy paraliż państwa. Wszystko czego dotychczas w tej sprawie doświadczyliśmy stanowi bowiem pokłosie nie przeprowadzonej na początku lat 90′ dekomunizacji. Paradoksalnie to dobrze, że dopiero dziś doświadczamy tego trzęsienia ziemi, gdyż dwie dekady temu proces ten mógłby zakończyć się wojną domową, a tak mamy obrazki wściekłych emerytów.

  Oczywiście to kłamstwo, że doszło przy tej okazji do zjednoczenia całej opozycji. Konsolidacji uległ jedynie „obóz zdrady narodowej” występujący pod różnymi nazwami przez ostatnie 27 lat. W jego skład wchodzą byli funkcjonariusze PRL oraz beneficjenci III RP. A więc wszyscy ci, którzy z „ojczyzny dojnenj” korzystali od lat. Dziś władza realnie wymyka im się z rąk, więc walczą. To jednak już nie ta sama siła, co przed laty, która gotowa była wprowadzić stan wojenny, byle dobrze się przygotować do transformacji.

  Milosz F15 minutes ago
  Piotrze – nie doceniasz powagi sytuacji. Ktory doktor prawa z wladza absolutna w panstwie pozwolilby na kryzys konstytucyjny parlamentu? Chyba zaden o zdrowych zmyslach. Dlatego nalezy wnioskowac ze jest to celowe dzialanie ktorego celem jest zbulwersowanie opinii swiatowej i stworzenie pretekstu do interwencji.

  Łucja Majewska59 minutes ago (edited)
  Trzeba też powiedzieć, że również Kukiz aktywnie popierał przewrót na Ukrainie. Nawet piosenkę zrobił na tę okazję.

  penetrus33 minutes ago (edited)
  ale jak zobaczył że to sponsorowany przewrót i banderowcy, a nie spontaniczna rewolucja to się wycofał.

  Łucja Majewska29 minutes ago
  Jak wszedł Putin, to wszyscy się wycofali. :-)

  Polubienie

  • Hehehe… O proszę!!!

   „Wolnym ludziom z Majdanu” i ich zwolennikom polecam oglądać ten film zwłaszcza od 34.50min…

   Buhahaha… Oj coś czuję, że wielu proroków i bojowników o wolność będzie teraz chowało się po kątach… i mysich dziurkach… hahahaha…

   Powtarzam, ich mantrę:

   Majdan w Kijowie dobry, a Majdan w Warszawie zły… bardzo zły…

   Majdan w Kijowie dobry, a Majdan w Warszawie zły… bardzo zły…

   Majdan w Kijowie dobry, a Majdan w Warszawie zły… bardzo zły… hahahaha…

   Aku rechocze zadowolony!!! 🙂

   Polubienie

  • O przenajświętszy!

   Najpierw takie pytanie tzw. retoryczne i tego czegoś definicja:

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Pytanie_retoryczne
   Pytanie retoryczne – figura stylistyczna i retoryczna; pytanie zadane nie dla uzyskania odpowiedzi, lecz w celu skłonienia odbiorcy do przemyśleń na określony temat, podkreślenia wagi problemu; ewentualnie pytanie, na które odpowiedź jest oczywista.(…)

   A ruszasz ty czasem trochę tym swoim obrzezanym łebkiem, czy tylko miłujesz i to sam siebie dysząc z ukontentowania?

   Znaj moje dobre serce. Zobacz se to powyżej:

   https://skribh.wordpress.com/2016/12/20/389-te-wydarzania-wpisuja-sie-w-scenariusz-ktory-jest-pisany-w-moskwie-a-moze-syjonisci-z-pis-i-ubecja-z-moskiewska-agentura-po-no-komorowski-walesa-oraz-bojowki-sorosa-kod-organi/#comment-8658

   Puszczam ten tfój wielko-wolno-wolski pierd tu dla zabawy, żeby pokazać głębię tfoich przemyśleń… ale jednocześnie upowszechniam tfoje dane, dla potomności:

   JWK Jacek.Kawczak@wp.pl 89.64.50.8

   Czuj się jakbyś wylądował w C”eL”o”S’C/Ti… gdzie tfoje miejsce.

   Grzecznie cie teraz o coś poproszę: Wypierdalaj stąd dobrowolnie i nigdy tu nie wracaj…

   Polubienie

  • Zobacz se jeszcze i to bidoku… Zobacz, ale to co zrozumiesz zatrzymaj dla siebie, bo mnie tfoje niespodziewane odkrycia nie interesują…

   Alternews – 22.12.2016

   Polubienie

  • JWK – Zobacz sobie i to prawy i sprawiedliwy cfaniaczku, czyli qrfa qrfie łba nie urwie…

   http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/320662-to-gorszace-morderca-ks-jerzego-popieluszki-uniknie-ustawy-dezubekizacyjnej-i-nie-straci-emerytury

   To gorszące! Morderca ks. Jerzego Popiełuszki uniknie ustawy dezubekizacyjnej i nie straci emerytury


   fot.youtube.pl

   To naprawdę skandal. Morderca Ks. Jerzego Popiełuszki nie straci emerytury, chociaż brzmi to niewiarygodnie. Jak ustalił „Super Express”, Grzegorz Piotrowski nic sobie nie robi z ustawy dezubekizacyjnej, bo ona go nie obejmie.

   Niestety nie dość, że mordercy ks. Popiełuszki nie ponieśli konsekwencji swojego haniebnego czynu, to jeszcze żyją dostatnio i nie można im odebrać dostatniej emerytury.

   Były esbek, żyjący obecnie pod zmienionym nazwiskiem, będzie mieć nawet większą emeryturę niż wielu jego dawnych kolegów — informuje „Super Express”.

   Grzegorz Piotrowski po zabójstwie księdza Popiełuszki został wyrzucony ze służb i w związku z tym pobiera emeryturę z ZUS. Nie można więc zastosować do niego przepisów objętych ustawą dezubekizacyjną — przyznał Marek Wójcik z PO, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych.

   Co to oznacza?

   Piotrowski ma naliczaną emeryturę według przyjętego w ZUS wzoru ze wskaźnikiem wysokości podstawy wymiaru emerytury 1,3. Gdyby miał emeryturę byłego esbeka, to za lata służby liczono by mu podstawę ze wskaźnikiem 0.

   Ta ustawa dotyczy tych, którzy są objęci zaopatrzeniem emerytalnym realizowanym przez Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA — przyznał minister Mariusz Błaszczak.

   Niestety morderca ks. Jerzego jest poza ustawą.

   Przypomnijmy:

   Żaden z winnych zabójstwa ks. Popiełuszki nie odsiedział pełnej kary. Po osobistej interwencji gen. Czesława Kiszczaka w 1986 r. trzem skazanym drastycznie obniżono wyrok. Grzegorzowi Piotrowskiemu w wyniku amnestii zmniejszono wyrok z 25 na 15 lat.

   Czytaj też:
   Marii Kiszczak i Barbarze Jaruzelskiej nie zabraknie „na waciki”. Ich renty po mężach wymykają się ustawie dezubekizacyjnej
   ann/”Super Express”

   kacperek 77.112.38.*
   Czy w czasie gdy harował w sb odprowadzano mu składki emerytalne?

   Ajwaj 79.78.226.*
   Hańba, po trzykroć Hańba!

   ewa 78.154.85.*
   Z to Frankowiczom obecny Rząd zabiera emeryt zostawia 1 tys. zl. Mieszkanie, lodówkę i jest OK? I nikogo nie zabili.

   mik 89.68.191.*
   jeszcze raz sie sukinsynowi udało.oby ostatni raz

   Gracjan 91.231.21.*
   Sprawiedliwość woła o wprowadzenie poprawek.Podobni do Piotrowskiego nie mogą być potraktowani inaczej.Byłoby to pośmiewisko z zasad sprawiedliwości.

   krowa@krowa
   Bez paniki. Rozumiem, że za prawie 16 lat w więzieniu emerytura nie jest naliczana. Przed skazaniem pracował 10-11 lat. Wyszedł w 2001 i zapewne, co najwyżej, prowadzi działaność gospodarczą. Emerytury nie pobiera, ponieważ będzie mu przysługiwać dopiero od lipca 2017. Dużo za te okresy składkowe nie dostanie. Bez paniki proszę! Są ciekawsze tematy.

   zibix 109.233.91.*
   Może pis chroni swoich? 😉 A może po prostu nie umie napisać poprawnie ani jednej ustawy…ot podłazmiana w akcji 😉

   wwww 31.182.93.*
   pilna nowelizacja !!!!!! do roboty Pisie

   ObserVator 46.174.30.*
   To pozostaje zrobić nowa ustawę na takie właśnie przypadki. Rządy Prawa i Sprawiedliwości muszą prawnie uskuteczniać sprawiedliwość.

   dziobal5@dziobal5
   Dostosować prawo do sytuacji.Jako podatnik nie chcę płacić nia Ochydnych Skrytobójców. Za zabójstwo z premedytacją Czapa.

   Mm 83.25.181.*
   Do ZUS-u potrzebny jest okres płacowych składek i liczba lat płacowych. ZUS powinien się z tego wytłumaczyć.

   baziowy 103.10.199.*
   A milicyjno-policyjni pałkarze/sadyści zaczynający swoje kariery w zomo, śmieją się z Błaszczaka, że im nie obniżył emerytur.

   Polubienie

  • I to:

   http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/likwidacja-ofe-indywidualne-konta-emerytalne,103,0,2224487.html

   Likwidacja OFE. 75 proc. środków ma trafić na indywidualne konta emerytalne


   Fot. REPORTER

   22.12.2016, godz. 17:05

   KERM zarekomendował, by 75 proc. środków OFE przekazać na prywatne oszczędności emerytalne Polaków – poinformowało w komunikacie MF. Według wicepremiera Mateusza Morawieckiego większość środków z OFE powinna znaleźć się na indywidualnych kontach emerytalnych Polaków.

   „Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zarekomendował przyjęcie Informacji Rady Ministrów dla Sejmu RP o skutkach obowiązywania ustaw dotyczących funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych wraz z propozycjami zmian, przygotowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dokument ten został również przyjęty przez Stały Komitet Rady Ministrów” – napisano w komunikacie Ministerstwa Finansów.

   Wyjaśniono, że zgodnie z kierunkowymi rekomendacjami tego dokumentu, 25 proc. środków zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE) ma zostać przekazanych do Funduszu Rezerwy Demograficznej, a jednocześnie ich wartość zewidencjonowana na subkontach prowadzonych przez ZUS. Pozostałe 75 proc. aktywów będzie przekazane do zarządzania przez fundusze inwestycyjne, które powstaną z przekształcenia obecnych OFE.

   Wskazano, że środki te znajdą się na indywidualnych kontach emerytalnych w ramach III filaru. Zgodnie z komunikatem rekomendacja ta jest zgodna z koncepcją przebudowania modelu funkcjonowania OFE, jaką w lipcu bieżącego roku zaprezentował wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.

   Więcej w: Likwidacja OFE przesądzona. Morawiecki wygrał z Rafalską: tylko 25 proc. środków trafi do ZUS

   „Nasza propozycja zmierza do tego, aby większość środków zgromadzonych w OFE znalazło się na indywidualnych kontach emerytalnych Polaków, zasilając w ten sposób ich prywatne oszczędności na jesień życia. Chcemy też, żeby wypracowane przez nas rozwiązania w jak największym stopniu pracowały na rzecz rozwoju polskiej gospodarki” – podkreślił cytowany w komunikacie Morawiecki, który jest jednocześnie przewodniczący KERM.

   W rekomendowanej przez KERM Informacji Rady Ministrów zwrócono uwagę na konieczność stworzenia powszechnych, dobrowolnych pracowniczych programów kapitałowych w ramach III filaru systemu emerytalnego, opartych na automatycznym zapisie pracowników. Służyć to będzie rozwojowi dobrowolnego kapitałowego systemu oszczędzania w Polsce, oraz długoterminowych produktów inwestycyjnych.

   „Powyższa koncepcja wychodzi naprzeciw konieczności przebudowy modelu funkcjonowania OFE oraz wzmocnienia powszechnych emerytalnych programów kapitałowych, które to działania zostały wskazane w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz rozwinięte w Programie Budowy Kapitału” – dodano.

   Rząd przyjmie rekomendację OFE

   – Rekomendacje po przeglądzie systemu emerytalnego w Polsce trafią na najbliższe posiedzenie rządu – powiedział wiceminister rodziny i pracy Marcin Zieleniecki. Wcześniej zaopiniowały je Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów i Komitet Stały Rady Ministrów.

   Zieleniecki powiedział, że taka sama jest rekomendacja Komitetu Stałego RM. – Teraz rząd może podjąć decyzje co do rekomendacji. Przygotowany przez resort rodziny i pracy projekt dokumentu zakładał w części dotyczącej rekomendacji dotyczących OFE przekazanie wszystkich pozostających w nich środków do Funduszy Rezerwy Demograficznej i jednoczesne dopisanie tych środków dopisane do indywidualnych kont emerytalnych w ZUS.

   – W pierwotnej wersji projektu stwierdziliśmy, że możliwy jest taki wariant. Wiedzieliśmy, że w uzgodnieniach międzyresortowych autor tego pomysłu, czyli pan premier Morawiecki zaproponuje ten fragment dotyczący jego koncepcji rozwiązania tego problemu – powiedział Zieleniecki.

   – Jesteśmy też po Komitecie Stałym, który odbył się w środę i w tym dokumencie została koncepcja zaproponowana przez premiera Morawieckiego – dodał.

   Wiceminister podkreślił, że rekomendacje po przeglądzie emerytalnym są – ze swej natury – bardzo ogólne. – Jest to dyrektywa kierunkowa, fragment dotyczący tej koncepcji jest bardzo ogólnie sformułowany w tym przeglądzie – stwierdził.

   – Jest jeszcze decyzja Rady Ministrów – jeśli między świętami a Nowym Rokiem zbierze się rząd, to takie rekomendacje zatwierdzi. Projekt został uzgodniony, nie budzi kontrowersji i w takiej wersji został w czwartek skierowany na rząd – powiedział.

   Pytany, czy na etapie uzgodnień przed decyzją rządu rozważano, czy możliwe jest przekazanie środków publicznych, za jakie składki w OFE uznał Trybunał Konstytucyjny, na prywatne konta Polaków w ramach III filara ubezpieczeń – powiedział, że rozmowa taka odbyła się podczas Komitetu Ekonomicznego. – Komitet doszedł do wniosku, że nie jest to dokument, czy etap, by uzgadniać szczegóły – mówił Zieleniecki.

   – Nawet Rządowe Centrum Legislacji wskazywało, że przegląd ma być analizą funkcjonowania systemu, nie musi zawierać rekomendacji, ale myśmy takie sformułowali” – powiedział. „Oceniliśmy, że im ogólniejsze będą to zapisy, tym dokument ten będzie łatwiejszy do przyjęcia i nie będzie narzucać na przyszłość jakichś szczegółowych rozwiązań – dodał.

   Opr. Izabela Trzaska

   2016-12-23 12:46
   Dobry rząd, ukradnie nam tylko 25%, a mógł 100%. Gdzie prawo własności ? A kląłem na PO, które chociaż przesłało kasę z OFE do ZUSu. A pisowi gratuluję – zostaną złodziejami – 500+ i miśki kosztują !!!

   2016-12-23 12:38
   Czy ktoś się orientuje czy można zaskarżyć OFE za zerwanie umowy, którą osobiście z nimi podpisywałem? Skoro zrywają ze mną umowę to powinni mi oddać wszystko co do tej pory wpłaciłem a nie kasę przekazują jakiemuś Morawieckiemu czy Kaczyńskiemu. To JA podpisywałem umowę.

   2016-12-23 12:38
   Za jakiś czas zaczną nam wmawiać żeby oszczędzać znowu gdzie indziej ( dodatkowo ) i będą się czaić jak skubnąć a z OFE miały być wczasy pod palmami i wybór funduszu obowiązkowy KPINA Z NARODU !!!

   2016-12-23 12:36
   ZŁODZIEJE POLSCY W POLSKICH RZĄDACH. RZĄDY ZŁODZIEJI I POSPOLITYCH UMYSŁOWYCH KASTRATÓW.HAŃBA

   2016-12-23 12:34
   Dlaczego państwo kradnie mi moje pieniądze?…..

   2016-12-23 12:34
   PO ukradło połowę, PIS resztę i się wmawia ludziom ,że po „obniżeniu wieku emerytalnego ” w rzeczywistości jest to przywrócenie dawnego wieku emerytalnego będziemy dostawać 1/4 . Wcale nie dziwne jak nas po kolei po okradali.

   2016-12-23 12:38
   PO mówiła że niższy wiek emerytalny oznacza mniejsze emerytury i w poprzedniej ustawie było coś takiego jak „wcześniejsza emerytura” która to uwzględniała. PIS twierdził że może przywrócić poprzedni wiek emerytalny i pozostaną normalne emerytury. Jedyne co zrobił PIS to zamienił „wcześniejsze emerytury” z ustawy PO na emerytury, reszta zostaje bez zmian – jak chcesz dostać normalną emeryturę, to pracuj do 67 roku życia. To nawet nie jest przywrócenie dawnego wieku emerytalnego tylko zwykłe oszustwo.

   2016-12-23 12:31
   ludzie po latach pracy dostają głodowe emerytury lub renty – powtarzam starsi, schorowani ludzie pracy, Tymczasem patolom wypłacają kasę większą za nic nie robienie. Trzeba z tym skończyć jak najszybciej. Cwane patole śmieją się nam w twarz a my nic ?

   2016-12-23 12:22
   PO zaczęło PIS dokończy co nie zrobisz i tak cię okradną

   2016-12-23 12:29
   PIS poszedł o krok dalej. PO wszystkie pieniądze zabrane z OFE przekazała na konta indywidualne. PIS zabiera 1/4 kasy dla siebie. To jest jakieś 10mld perfidnie ukradzione z naszych kieszeni.

   2016-12-23 12:30
   PO zabrało ci ponad połowę i jakoś nie krzyczałeś , przecież zostały tylko ochłapy i dobrze że to zakończą

   2016-12-23 12:21
   ciekawe czy można postawić ich przed sądem za kradzież oczywiście nie naszym bo to jedna klika

   Polubienie

 4. O takie proste, a tak trudne do zrozumienia dla mendrcóf… 😦

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/raport-nbp-naplyw-ukraincow-nie-rozwiaze-malejacej-podazy-pracy-w-polsce


  Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Flickr.com / Franklin Hunting

  Raport NBP: napływ Ukraińców nie jest odpowiedzią na coraz mniej rąk do pracy w Polsce

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 20 grudnia 2016 o godz. 23:11:02

  Raport ekonomistów NBP wskazuje, że w kolejnych latach w Polsce będzie coraz mniej pracowników, którzy będą też coraz starsi. Zaznaczono, że rozwiązaniem nie jest sprowadzanie imigrantów, w tym z Ukrainy, ale wyższa dzietność, aktywność zawodowa i wzrost wydajności pracy.

  Pracowników w kolejnych dekadach będzie coraz mniej, będą coraz starsi, a ograniczyć te tendencje może tylko wyższe dzietność i aktywność zawodowa – pisze portal ObserwatorFinansowy.pl, powołując się na badania Narodowego Banku Polski. Zaznacza, że najniższy od 1991 roku wskaźnik bezrobocia (8,2 proc.) to po części efekt zwiększenia popytu na pracę, a po części początek wieloletniego procesu zmniejszania się podaży pracy.

  Jak stwierdzono w raporcie przygotowanym przez Instytut Ekonomiczny NBP, od 2004 roku na wielkość zasobów pracy korzystnie wpływała sytuacja demograficzna. Równoważyła ona z naddatkiem spadek aktywności, ale ta tendencja wygasła. – Do 2012 roku. wzrost aktywności (zwłaszcza najstarszych grup wieku) jeszcze w pewnym stopniu osłabiał negatywne konsekwencje procesów demograficznych. Jednak już od 2013 roku zasoby pracy systematycznie maleją – napisano w dokumencie.

  Obecnie roczna podaż pracy spada poniżej 50 tys. osób rocznie, jednak według prognoz Komisji Europejskiej w oparciu o dane GUS już od 2025 roku będzie spadać o 100 tys. osób rocznie.

  Jak pisze portal, według raportu kluczem do poprawy wskaźników są pozostałe grupy, co dotyczy osób uczących się, kobiet opiekujących się dziećmi lub innymi osobami zależnymi (ok. 1,8 ml osób), a także emerytów nieaktywnych zawodowo (7 mln osób). Co trzecia kobieta nieaktywna na rynku pracy z tych powodów jako przyczynę wskazuje brak odpowiednich instytucji w miejscu zamieszkania, ich koszt lub jakość, szczególnie na wsi.

  – W perspektywie kilku dekad tylko połączenie wysokiej dzietności i wysokiej aktywności zawodowej może zapewnić strukturę i obciążenie zasobów pracy osobami nieaktywnymi podobne do obecnego – czytamy w raporcie.

  Portal zwraca uwagę, że aktywizacja osób biernych zawodowo, nie licząc osób po 65. roku życia, mogłaby zwiększyć podaż pracy o prawie 9 proc. W ubiegłym roku było to blisko 8 mln osób, głównie kobiet (4,8 mln). Największy odsetek nieaktywnych zawodowo odnotowano w przedziałach wiekowych: 15-24 lata (ze względu na naukę) oraz 55-64 lata (stan zdrowia, emerytura). Potencjalne rezerwy tkwią zwłaszcza u kobiet w przedziale wiekowym 25-44 lata.

  W raporcie ekonomistów NBP podkreślono także, że problemu nie rozwiąże napływ imigrantów:

  – Przy realistycznych scenariuszach imigracji do Polski, nie jest możliwe by pozytywny wpływ imigracji zniwelował ubytek w podaży pracy wywołany starzeniem się społeczeństwa.

  Zaznaczono, że obecnie tylko 13 proc. firm deklaruje zatrudnianie przynajmniej jednego cudzoziemca, zaś Ukraińcy przybywają do Polski licznie, ale głównie krótkoterminowo.

  Wśród proponowanych rozwiązań wymieniono dalsze zwiększenie wydajności pracy, co miałoby pomóc w długim okresie czasu. W 2014 roku Polska osiągnęła 59 proc. średniej wydajności godzinowej krajów UE). Z kolei w krótkim czasie postulowano budowę większej liczby żłobków i placówek opiekuńczych, a także wprowadzenie elastycznych godzin pracy czy pracy w niepełnym wymiarze godzin dla kobiet. Zaproponowano także możliwość pracy na część etatu dla emerytów lub pozwolenia im na dobór zadań np. ze względu na stan zdrowia.

  Wcześniej zwracalismy uwagę, że według raportu NBP brak rąk do pracy będzie coraz bardziej widoczny, ale sprzyja to wzrostowi płac. Zaznaczono, że najbliższych latach sytuację mógłby poprawić wzrost aktywności zawodowej Polaków: powrót do pracy osób w wieku przedemerytalnym albo promowanie aktywności wśród, jeszcze uczących się młodych osób. Eksperci NBP uważają, że jednym ze sposobów pozyskiwania potrzebnych pracowników mogą być zachęty do pracy dla kobiet wychowujących dzieci. Autorzy raportu wskazali, że procesy demograficzne i wynikająca z nich coraz mniejsza liczba pracowników na rynku sprzyjają wzrostowi wynagrodzeń Polaków.

  Z kolei jak wynika z prognozy firmy doradczej Korn Ferry Hay Group udostępnionej „Rzeczpospolitej”, Polscy pracownicy mogą się spodziewać, że ich realne wynagrodzenie wzrośnie w przyszłym roku o 3,8 proc. Byłby to wynik wyższy zarówno od średniej europejskiej, jak i światowej. Tam płace po uwzględnieniu inflacji zwiększą się szacunkowo o 2,3 proc. Jak wynika z badań, niemal wszyscy z badanych pracodawców (98 proc.) planują zwiększyć płace na podstawowych stanowiskach pracowników operacyjnych i robotników.

  Przeczytaj: „Rzeczpospolita”: Polacy zarobią więcej

  Firmy zwiększają płace przez brak rąk do pracy

  W październiku „Rzeczpospolita” podawała, że blisko trzy czwarte polskich firm przyznaje, że ma trudności z pozyskaniem pracowników. Zdaniem ekspertów to m.in. efekt rozwoju gospodarki przy jednoczesnej emigracji Polaków. Sytuacja ta wzmagała presję płacową i skłaniała przedsiębiorców do podwyżek.

  Dziennik prognozował, że obecne umiarkowane tempo wzrostu płac niebawem może przyspieszyć. Każdego miesiąca przybywa firm, które mają trudności ze znalezieniem pracowników. Obecnie przyznaje to 72 proc. pracodawców, natomiast dwóch na trzech zauważa nasilenie tych kłopotów w porównaniu z minionym rokiem. By poradzić sobie z sytuacją, firmy najczęściej zwiększają budżety na wynagrodzenia.

  Krzysztof Inglot z agencji zatrudnienia Work Service, która zajmuje się m.in. ściąganiem pracowników z Ukrainy i promuje to rozwiązanie potwierdza, że w Polsce duża podaż pracowników i wysokie bezrobocie długo zaniżało poziom wynagrodzeń szeregowych pracowników. Powodowało to bardzo niską presję płacową, szczególnie widoczną w porównaniu z Czechami czy Węgrami, gdzie na prostych stanowiskach produkcyjnych zarabia się niemal dwa razy więcej.

  PRZECZYTAJ: Ukrainizacja polskiego rynku pracy jest nieunikniona? „Jesteśmy nakierowywani na gospodarczą zapaść”

  Wcześniej informowaliśmy, że jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badawczego Randstad i TNS Polska, 44 proc. firm chce zwiększać wynagrodzenia w ciągu nadchodzącego półrocza. Zapowiada się także faal podwyżek w sektorze handlu.

  Obserwatorfinansowy.pl / nbp.pl / Kresy.pl

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/pkp-intercity-potwierdza-polaczenie-ic-przemysl-kijow-rusza-23-grudnia-foto

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,azja-centralna?zobacz/150-polakow-z-kazachstanu-przybylo-do-polski-powilal-ich-wicepremier-morawiecki

  Polubienie

 5. http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/rzad-jednolitego-podatku-nie-bedzie-zdecydowalismy-ze-nie-wprowadzimy-tego-rozwiazania


  Mateusz Morawiecki. Fot. wikimedia.org

  Rząd: jednolitego podatku nie będzie. „Zdecydowaliśmy, że nie wprowadzimy tego rozwiązania”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 21 grudnia 2016 o godz. 10:10:17

  Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zadecydował o zakończeniu prac studyjno-analitycznych związanych z tzw. jednolitym podatkiem. – Zdecydowaliśmy, że nie wprowadzimy tego rozwiązania do polskiego systemu podatkowego – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki.

  – Po rzeczowych konsultacjach i wszechstronnych analizach „za” i „przeciw”, zdecydowaliśmy, że nie wprowadzimy tego rozwiązania do polskiego systemu podatkowego – oświadczył wicepremier Mateusz Morawiecki, przewodniczący KERM. Przypomniał, że wcześniej rząd zobowiązał się, że do końca roku zajmie ostateczne stanowisko w sprawie reformy podatkowej, polegającej na ewentualnym wdrożeniu rozwiązania systemowego w postaci tzw. jednolitego podatku. Jak argumentował Morawiecki, przy podejmowaniu decyzji ważny był interes przedsiębiorców, a do decyzji KERM przyczyniła się analiza potencjalnego wpływu tzw. jednolitego podatku na osoby prowadzące działalność gospodarczą.

  – Chcemy przeciąć tą decyzją wszelkie spekulacje i towarzyszące im niepewności dotyczące przyszłego prawa podatkowego w Polsce – powiedział wicepremier.

  Wcześniej propozycje rządu ws. jednolitego podatku zamiast PIT i składek na ZUS i NFZ pozytywnie komentował w rozmowie z Kresami.pl Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.

  „Jeżeli podatki nie mogą być niższe, to nie musza być tak skomplikowane, czasochłonne i drogie w poborze. I do tego sprowadza się ta propozycja” – mówił ekonomista. Zaznaczał, że konieczne są jednak fundamentalne zmiany:

  System podatkowy wymaga nie „uszczelniania”, tylko fundamentalnej zmiany. W 1998 roku rząd wprowadził m.in. opodatkowanie samego siebie – wypłacając emerytury i renty czy wynagrodzeń pracownikom administracji, jednocześnie pobiera podatek od samego siebie i od swoich pieniędzy. To generuje gigantyczne koszty transakcyjne”.

  Według prezesa Centrum im. Adama Smitha, pewne kroki w tej sprawie można poczynić dość szybko:

  „To co rząd może zrobić „od ręki”, to zlikwidować opodatkowanie tych wypłat, które sam wypłaca z budżetu. To będzie gigantyczna oszczędność pieniędzy i czasu”.

  „Traktujemy propozycje rządu jako realizację części naszej zmiany, trzeba jednak ten system naprawdę całościowo zmienić i nie odwlekać decysjio o tym na sam koniec kadencji. Jest o jednak bez wątpienia krok w dobrym kierunku, ale muszą być zarazem następne” – mówił Kresom.pl Sadowski.

  Z kolei zdaniem „Rzeczpospolitej” zmiany mogły oznaczać wzrost obciążeń podatkowych dla średnio i lepiej zarabiających – osoby zarabiające powyżej 120 tys. zł rocznie miałyby płacić wyższe składki na ZUS. Obecnie nie odprowadza się ich wówczas, jeśli zostanie przekroczona 30-krotność średniej płacy. Zniesienie tego limitu oznaczałoby ściągnięcie 5-6 mld zł od wąskiej grupy podatników. Zdaniem dziennika, nowy jednolity podatek mógł oznaczać także likwidację kwoty wolnej od podatku. Jednak z wyłączeniem osób, które w ciągu roku zarobiły do 8 tys. zł.

  Wpolityce.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 6. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/robert-winnicki-chce-oficjalnej-reakcji-rzadu-na-wojne-informacyjna-liderow-mniejszosci-ukrainskiej-przeciwko-polsce-


  Piotr Tyma, szef Związku Ukraińców w Polsce podczas demonstracji w Warszawie. Fot. facebook.com

  Robert Winnicki chce oficjalnej reakcji rządu na wojnę informacyjną liderów mniejszości ukraińskiej przeciwko Polsce

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 21 grudnia 2016 o godz. 13:01:47

  Interpelacja numer 8779 „w sprawie wojny informacyjnej przeciwko Polsce toczonej przez niektórych liderów mniejszości ukraińskiej” została zgłoszona przed trzema dniami. Zaadresowano ją bezpośrednio do premier Beaty Szydło:

  Szanowna Pani Premier,

  w ostatnim czasie doszło do jednostkowych przypadków, gdy kilkuosobowa grupa spaliła w Warszawie flagę regionalną Górnego Śląska, biorąc ją za flagę Ukrainy. Zarazem mogło dojść do prowokacji na Marszu Orląt Przemyskich i Lwowskich, gdy pojedyncza osoba nieznanej proweniencji wykrzyknęła hasło „Śmierć Ukraińcom”, przy czym organizatorzy wydarzenia utrzymują, iż niewykluczone jest spreparowanie nagrania świadczącego o zajściu incydentu – pisze Winnicki.

  PRZECZYTAJ: Prowokacja na marszu w Przemyślu? Dr Zapałowski dla Kresów.pl: jest ku temu wiele przesłanek [+VIDEO]

  Lider Ruchu Narodowego twierdzi, że pojedyncze incydenty służą celowemu wywoływaniu histerii i eskalowaniu konfliktu polsko-ukraińskiego przez niektórych liderów tej mniejszości narodowej. Winnicki zaznacza, że tego typu akty są następnie umyślnie wyolbrzymiane w mediach na Ukrainie przez tychże liderów:

  – Powyższe wydarzenia czy też prowokacje służą niektórym liderom mniejszości ukraińskiej w Polsce do rozpowszechniania w mediach ukraińskich informacji, jakoby mniejszość ta była na terytorium Rzeczypospolitej prześladowana – pisze Winnicki.

  PRZECZYTAJ: Ukraińskie władze chcą ogłosić rok 2017 rokiem UPA

  Parlamentarzysta zwrócił się do premier Szydło z wnioskami o udostępnienie informacji na temat sytuacji mniejszości ukraińskiej w Polsce oraz polskiej na Ukrainie. Prezes Ruchu Narodowego uważa, że Ukraina ma sporo do nadrobienia w kwestii stosunku do tamtejszej mniejszości polskiej:

  1) Czy prawdą jest, że za Pani kadencji utrzymuje się stan asymetrii w traktowaniu mniejszości narodowych między Polską a Ukrainą, tj. finansowania przez Polskę aktywności mniejszości ukraińskiej przy braku wsparcia Ukrainy dla działalności mniejszości polskiej?

  2) Czy prawdą jest, że mniejszość ukraińska w Polsce otrzymuje za Pani kadencji finansowanie swoich mediów bez weryfikacji treści, jakie się w tych mediach ukazują – nawet jeśli jest to zrównywanie Stepana Bandery z Józefem Piłsudskim („Nasze Słowo”) czy negacjonizm wołyński? – głosi treść interpelacji.

  PRZECZYTAJ: Gazeta Ukraińców w Polsce: to Piłsudski jest terrorystą, a nie Bandera

  Ponadto, Winnicki zwrócił się o twarde dane, mające potwierdzić rzekome prześladowanie Ukraińców w Polsce:

  3) Czy liczba około miliona ukraińskich imigrantów w Polsce zmniejszyła się lub zmniejsza się z uwagi na rzekome prześladowania tej grupy narodowościowej na terytorium Rzeczypospolitej?

  4) Czy odnotowywany jest wzrost liczby popełnianych przestępstw i wykroczeń, których motywem byłyby uprzedzenia do Ukraińców jako grupy narodowościowej? – pisze parlamentarzysta.

  Lider Ruchu Narodowego domaga się też reakcji rządu polskiego na szczeblu międzynarodowym:

  5) Czy ambasador Ukrainy w Polsce jest informowany o realnie utrzymującym się stanie rzeczy odnośnie do sytuacji Ukraińców na terytorium Rzeczypospolitej i czy ostatnie wypowiedzi medialne Jego Ekscelencji były poprzedzone przekazaniem informacji na ten temat przez stronę polską?

  6) Czy w wypadku braku znamion dyskryminacji Ukraińców w Polsce na tle narodowościowym Pani rząd podejmie akcję zapobiegającą godzeniu w dobre imię Rzeczypospolitej, za jaką należy uznać rozpowszechnianie dezinformacji?

  7) Jakie działania Pani rząd podejmie, by sytuacja asymetrii wspomniana w 1. pytaniu, o ile takowa się utrzymuje, została zmieniona na korzyść mniejszości polskiej na Ukrainie do stanu obopólnej symetrii? – brzmią kolejne trzy pytania w interpelacji zaadresowanej do Prezesa Rady Ministrów.

  Czytaj więcej:

  Ukraińcy nadal odmawiają oddania kościołów we Lwowie

  Katolicy ze Lwowa walczą o swoje prawa z ukraińskimi władzami [+VIDEO]

  sejm.gov.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 7. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/gaz-lzawiacy-swinski-leb-ze-swastyka-ukrainscy-nacjonalisci-zbezczescili-synagoge-w-humaniu-video-foto


  Synagoga w Humaniu po ataku. Fot. izrus.co.il

  Gaz łzawiący, świński łeb ze swastyką – ukraińscy nacjonaliści zbezcześcili synagogę w Humaniu [+VIDEO / +FOTO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 21 grudnia 2016 o godz. 13:01:24

  Grupa napastników zaatakowała w nocy żydowskich pielgrzymów w synagodze w Humaniu, przy grobie rabina Nachmana z Bracławia. Rozpylili gaz łzawiący, rozlali farbę przypominającą krew i podrzucili świński łeb z wyrytą swastyką. Oburzeni izraelscy politycy wzywają władze Ukrainy do reakcji.

  Jak podaje izraelski TimesOfIsrael.com, żydowscy wierni, którzy zebrali się w synagodze w Humaniu, przy grobie rabina Nachmana z Bracławia, zostali zaatakowani przez napastników, określanych jako neonaziści. Izraelscy pielgrzymi zostali zaatakowani gazem łzawiącym, a w pomieszczeniu rozlano sztuczną krew i zostawiono świński łeb.

  Do incydentu doszło ok. 2 w nocy w synagodze w Humaniu. Według relacji świadków, dwaj napastnicy weszli do synagogi z butelkami z farbą i zaczęli rozpylać we wnętrzu pomieszczenia gaz łzawiący. Na miejscy rozlano też czerwoną farbę przypominającą krew, a także pozostawiono odcięty świński łeb z wyrytą swastyką.

  Dwóch obywateli Izraela trafiło do szpitala, podaje rabin Yisrael Elhadad z synagogi w miejscu grobu grobu Rabbiego Nachmana z Bracławia. Jego zdaniem napastnikami byli „neonaziści”. Jak relacjonował, większość pielgrzymów w momencie napadu znajdowała się w mniejszej, ogrzewanej synagodze. W zaatakowanym pomieszczeniu znajdowało się pięć lub sześć osób. Początkowo mieli oni wziąć napastników za kolejnych pielgrzymów.

  Portal Izrus podaje z kolei, że do synagogi wdarła się grupa ukraińskich nacjonalistów, którzy zagrozili obecnym tam Żydom zastosowaniem przemocy. Mieli wykrzykiwać przekleństwa i obelgi pod adresem obecnych tam osób, a także rozrzucić w pomieszczeniu kawałki wieprzowiny. Napastnicy wrzucili do wnętrza głowę świni i wyrytą na niej swastyką. Znajdujący się w budynku Żydzi zdołali uciec z tego miejsca i wezwać policję. Ta przybyła na miejsce, gdy napastnicy już się oddalili.

  Incydent został szybko potępiony przez przedstawicieli Izraela, a tamtejsi parlamentarzyści wzywają ukraińskie władze do wzmocnienia ochrony i jak najszybszego doprowadzenia sprawców przed wymiar sprawiedliwości. Policja wszczęła śledztwo w sprawie zbezczeszczenia synagogi, ale nie informowano o żadnych aresztowaniach.

  Izraelski minister spraw wewnętrznych Aryeh Deri, lider ultraortodoksyjnej partii Shas powiedział, że skontaktuje się z ukraińskim prezydentem i wezwie go do szybkich działań „przeciwko chuliganom”. Z kolei Yair Lapid, członek izraelskiego parlamentu i szef partii Yesh Atid w liście do ukraińskiego ambasadora w Izraelu Hennadija Nadolenki nazwał incydent „obrzydliwym i gwałtownym antysemickim atakiem”. – Wydarzenia ostatniej nocy przywołują echo najczarniejszych dni w historii narodu żydowskiego w Europie – napisał Lapid, wzywają ukraińskie władze do niezwłocznego potępienia tego aktu przemocy.

  Każdego roku do Humania przybywa kilkadziesiąt tysięcy Żydów z Izraela, USA i Europy, by odwiedzić miejsce pochówku chasydzkiego rabina Nachamana z Bracławia, żyjącego na przełomie XVIII i XIX wieku.

  W przeszłości dochodziło już do starć pomiędzy miejscowymi a pielgrzymami. W kwietniu jeden z przywódców ukraińskich Żydów ujawnił, że hotel w Humaniu odmawiał przyjmowania Żydów, powołując się na incydent, w wyniku którego żydowscy pielgrzymi zdemolowali jeden z pokoi hotelowych. Sami Żydzi skarżą się z kolei na ukraińskich nacjonalistów, którzy w ostatnich latach zorganizowali kilka wieców przeciwko ich obecności w mieście. Oburzyły ich również plany ustawienia krzyża w rejonie, w którym żydowscy pielgrzymi odbywają rytualne kąpiele. Oskarżają też miejscowych Ukraińców, że celowo rozsypują tam na dnie potłuczone szkło.

  Z kolei w czerwcu br., jak informowaliśmy, pijani obywatele Izraela strzelali do przechodniów. W zamieszkach, które wybuchły w Humaniu po tym, jak przypadkowy ukraiński przechodzień został trafiony pociskiem wystrzelonym z wiatrówki, wzięli udział m.in. działacze neobanderowskiej Swobody, a także ortodoksyjni Żydzi.

  PRZECZYTAJ: Lider Żydów na Ukrainie: UPA walczyła o wolną Ukrainę – ale wolną od Żydów i Polaków [+VIDEO]

  Żydowski noblista: Ukraina powinna przyznać, że UPA mordowała Polaków i Żydów

  Prezydent Izraela w ukraińskim parlamencie: Ukraińcy, bojownicy OUN brali udział w Holokauście

  Timesofisrael.com / izrus.co.il / 112.ua / Kresy.pl

  Polubienie

 8. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainskie-wladze-chca-oglosic-rok-2017-rokiem-upa


  Fot. joinfo.ua

  Ukraińskie władze chcą ogłosić rok 2017 rokiem UPA

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 21 grudnia 2016 o godz. 09:09:35

  Na Lwowszczyźnie rok 2017 ma być ogłoszony rokiem UPA, by uczcić 75. rocznicę powstania tej zbrodniczej formacji – tak chcą władze obwodowe. Analogiczne propozycje uchwał ws. uczczenia tej rocznicy na poziomie państwowym zgłoszono w ukraińskim parlamencie.

  Lwowska Rada Obwodowa chce ogłosić przyszły rok rokiem UPA, by w ten sposób uczcić rocznicę 75. rocznicę formalnego powstania organizacji odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Zgodnie z projektem, przewodniczący lwowskiej rady obwodowej Ołeh Syniutka do 1 lutego ma stworzyć komitet organizacyjny i opracować plan obchodów.

  W sprawie tej złożono też dwa projekty uchwał w ukraińskim parlamencie, dotyczące upamiętnienie rocznicy powstania UPA na poziomie państwowym. Jeden projekt złożył członek frakcji Front Ludowy, Ołeh Medynec, a drugi – grupa deputowanych z Bloku Petra Poroszenki, Batkiwszczyny, której szefową jest Julia Tymoszenko, a także Frontu Ludowego. Oba projekty zarejestrowano 18 listopada br.

  Przeczytaj: Prezydent Ukrainy uczcił Ukraińską Powstańczą Armię

  Wśród deputowanych, którzy złożyli drugie z projektów uchwał, są m.in. Ołej Musij, autor projektu uchwały o „polskim ludobójstwie”, a także Ołeh Laszko oraz Jurij Szuchewycz, syn głównodowodzącego UPA i zbrodniarza Romana Szuchewycza.

  Przeczytaj: Jurij Szuchewycz: Polska jest dla Ukrainy takim samym wrogiem jak Rosja

  Jego treść zakłada m.in. opracowanie i wniesienie pod obrady parlamentu projektów ustaw, mających służyć odpowiedniemu uhonorowaniu i zwiększeniu ochrony socjalnej weteranów UPA. W październiku 2017 roku w Kijowie, miastach obwodowych oraz w winnych ośrodkach miałyby też odbyć się uroczystości rocznicowe. Z kolei do końca 2017 roku w szkołach miałyby zostać przeprowadzone zajęcia tematyczne, by zwiększyć zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży „heroicznymi kartami historii walki narodu ukraińskiego za swoją niepodległość”. Projekt zakłada także prowadzenie badań naukowych i organizację konferencji ogólnoukraińskich i międzynarodowych na rzecz „ustanowienia i rozpowszechniania prawdy historycznej nt. Ukraińskiej Powstańczej Armii, jej roli w uzyskaniu niepodległości przez Ukrainę”, jak również ustanawianie miejsc pamięci i pomników „związanych z historią walki wyzwoleńczej ukraińskiego narodu w XX wieku”. Przewidziano też wydawanie specjalnych książek poświęconych UPA.

  W uzasadnieniu deputowani napisali, że UPA „wniosła znaczny wkład w zdobycie i ogłoszenie niezależności Ukrainy”, a także „miała znaczący wpływ na formowanie ukraińskiej świadomości narodowej i procesów państwotwórczych na Ukrainie”.

  – UPA odpowiedziała prawu każdego narodu do samostanowienia i suwerenności – czytamy w dokumencie. Podkreślono, że podczas II wojny światowej UPA „walczyła przeciwko niemieckiemu okupantowi”.

  PRZECZYTAJ: Lider Żydów na Ukrainie: UPA walczyła o wolną Ukrainę – ale wolną od Żydów i Polaków [+VIDEO]

  Przeczytaj: Żydowski noblista: Ukraina powinna przyznać, że UPA mordowała Polaków i Żydów

  Czytaj także: Prezydent Izraela w ukraińskim parlamencie: Ukraińcy, bojownicy OUN brali udział w Holokauście

  – Biorąc pod uwagę znaczącą rolę UPA w ukraińskiej historii XX wieku, naturalnym celem jest ogłoszenie na poziomie państwowym 75. Rocznicy utworzenia UPA – podkreślają deputowani. Zaznaczono również, że ogólnokrajowe obchody zwrócą uwagę społeczeństwa na „bohaterską historię UPA”, a także na „formowanie w następnych pokoleniach poczucia patriotyzmu, miłości do Ukrainy i troski o swój naród”.

  Zaxid.net / rada gov.ua / Kresy.pl

  UPAdlina:
  czy nadprezes ze swoimi klakierami weźmie udział w obchodach rocznicy ??… Na tę okoliczność pewnie nawet pojednają się z POjebami i swetru, aby oddać cześć nazizmowi i banderyzmowi na upadlinie !!

  tagore:
  I bardzo dobrze, ukraińscy politycy idą na całość. Frakcja racjonalistów w PIS będzie miała argumenty ,a giedroycianie padną na „buzię”. Widać Kuczma nic nie uzyskał w Warszawie więc idą na konfrontację. tagore

  zefir:
  „Ch.j dUPA i kamieni kUPA !”–importowane hasło banderowskiej „braci” na 2017r.

  Pro_Patria:
  Cóż, w żaden sposób niestopowany przez Polskę banderowski motłoch posuwa się dalej. Tylko czekać jak pomioty z zuwP z tymą na czele będą postulowali, aby tych zwyrodnialców czciły również ofiary w naszym kraju. Oczywiście pisiory nie zareagują, aby nie pogorszyć stosunków z wrogim-bratnik kraikiem żartem historii. Na szczęście społeczeństwo wie jak traktować zbrodniarzy upa…

  Polubienie

 9. http://wpolityce.pl/polityka/320333-kaczynski-apelujemy-do-opozycji-o-spokoj-i-wyciagamy-do-nich-reke-nie-wolno-isc-ta-droga-konfliktu-to-droga-do-wielkiego-nieszczescia

  Kaczyński: Apelujemy do opozycji o spokój i wyciągamy do nich rekę. „Nie wolno iść tą drogą konfliktu – to droga do wielkiego nieszczęścia”


  PAP/Paweł SUpernak

  Jesteśmy tu po to, by przekazać społeczeństwu i opozycji pozytywny sygnał i wyciągniętą rękę

  — powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej polityków Prawa i Sprawiedliwości.

  Prezes PiS – wraz z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu (Marek Kuchciński) i marszałka Senatu (Stanisław Karczewski) – wziął udział w krótkim spotkaniu z dziennikarzami.

  Jak mówił Kaczyński:

  Mamy szczególny czas i wydarzenia, ale zacząć muszę od kondolencji dla rodziny poległego, pana Łukasza Urbana, który został zamordowany w zamachu. Chciałem powiedzieć rodzicom, żonie, że bardzo im współczujemy i że uczynimy wszystko, co możliwe, by tego rodzaju wydarzenia się nie powtarzały. Mamy dzisiaj w Polsce taką sytuację, w której zagrożenie terrorystyczne jest niewielkie. Nasze decyzje, zabiegi jeszcze z poprzedniej kadencji, gdy władza była inna, z całą pewnością się do tego przyczyniły. Gdybyśmy się otwarli, to zagrożenie byłoby większe. Będziemy bronić Polski przed tego rodzaju zagrożeniami. (…)

  Wszyscy wiemy, z jakimi wydarzeniami mieliśmy do czynienia w parlamencie. Chciałem powiedzieć kilka słów. Chciałem spojrzeć na tę kwestię od tej pozytywnej strony, choć to trudne. Jesteśmy przed świętami – chcielibyśmy, by ten czas przyniósł spokój, by ten czas przyniósł perspektywę pozytywną. I dlatego chciałem powiedzieć, że to, o czym wspominałem w wywiadzie: pewne propozycje wobec opozycji, instytucjonalizacji, umocnienia pozycji w parlamencie klubów opozycyjnych, pozostają aktualne. My jesteśmy gotowi, po uspokojeniu sytuacji i powrocie do normalnego stanu i normalnej pracy parlamentu, podjąć działania, uzgadniając je z naszymi przeciwnikami politycznymi, których efektem ma być stworzenie systemu podobnego do tego, który istnieje na przykład w Anglii. Mylą się jednak ci, którzy sądzą, że to jest tylko w Anglii.

  Chcemy, by szef opozycji – jako instytucji – miał pewne uprawnienia, nawet można mówić o pewnych przywilejach. By opozycja miała uprawnienia w Sejmie, by element pozytywnej krytyki, przedstawiania innego zdania, mógł być spokojnie prezentowany. My sobie to cenimy i wiemy, że to jest sól demokracji. Demokracja to starcie poglądów i prawa mniejszości. Stąd na przykład takie rozwiązanie, które jest stosowane w Wlk. Brytanii – że co piąte posiedzenie parlamentu – ma porządek dzienny układany przez opozycję. Takie rozwiązanie jest do przedyskutowania także w Polsce. To nie może prowadzić do paraliżu pracy większości, ale jesteśmy otwarci. Warunkiem jest powrót do normalnej pracy parlamentu.

  Chciałem powiedzieć rzecz następującą: zwracam się do opozycji, by zastanowiła się nad tym, czy warto stawiać sprawy tak, że możemy powiedzieć, że opozycja uznała, że prawo ich nie obowiązuje. Wielokrotnie powołwała się na prawo, a dziś uznaje, że prawo ich nie obowiązuje. Nikt nie zgadnie w regulaminie Sejmu prawa do blokowania mównicy, pracy, stołu prezydialnego Sejmu i okupywania sali sejmowej. Mieliśmy precedensy w postaci Samoobrony i nikt nie miał wtedy wątpliwości, że to działania nielegalne. Prawo od tego czasu się nie zmieniło. (…) My działamy naprawdę bardzo powściągliwie i chcemy być bardzo powściągliwi. Ale apelujemy o to, by opozycja wróciła do sytuacji, w której uznaje, że prawo obowiązuje. Posłowie opozycji podlegają prawu tak jak wszyscy obywatele. (…) Przepisy prawa karnego również są łamane, mamy do czynienia z akceptacją działań, które w oczywisty sposób mają charakter przestępczy. Blokowanie, odbieranie wolności obywatelom, odbieranie możliwości poruszania się – to przestępstwa. I one są akceptowane. Nie wolno iść tą drogą – to droga do wielkiego nieszczęścia. Stąd zwrócenie się do opozycji, by tę sprawę przemyślała. Ale i apel do mediów, by opisywały te wydarzenia zgodnie z istniejącym w Polsce stanem prawnym. Informowanie obywateli o tym, że jakaś działalność ma charakter przestępczy jest bardzo ważnym aspektem sprawy. (…)

  Niewielu obywateli da się przekonać, że posłanka zaatakowana po racy, lżona, obrzucona jakimiś przedmiotami, to agresorka. Nie, proszę państwa. (…) Media mają święty obowiązek o tym mówić. Mają święty obowiązek tego rodzaju rzeczy przedstawiać. Jeśli dochodzimy do sytuacji, w której jest inaczej, to mamy do czynienia ze stanem bardzo niebezpiecznym. (…) Jesteśmy tu po to, by przekazać społeczeństwu i opozycji jako pozytywny sygnał i wyciągniętą rękę. Mamy nadzieję, że ta ręka nie zostanie odrzucona, a Polska wróci do normalności. Do sporu, bo on jest nie do uniknięcia, ale nawet jeżeli te różnice zdań są daleko idące, to powinno to się odbywać w ramach zasady przestrzegania prawa.

  Na koniec prezes PiS złożył też życzenia świąteczne:

  W imieniu kierownictwa partii chciałem złożyć życzenia wszystkim Polakom bez względu na poglądy polityczne.

  Jak mówił Kaczyński, dzisiejsze problemy z protestem są „przejściowym incydentem”.

  svl

  autor: Zespół wPolityce.pl

  Kijów-Jarosław Kaczyński Występ Na Majdanie!

  Raubritter14889 months ago
  Kaczynski, ty zydowski skurwysynu, z checia zajebie cie stalowym pretem!!! Nie bede mial wyrzutow sumienia, obys zdechl, ty skurwysynu!!!

  Rafal Wieczorkowski2 years ago
  a flagi banderowców co tam robią? Dla nich dobry Polak to martwy Polak.

  Raubritter14889 months ago
  Rozkaz Romana Szuchewicza, dowodcy UPA (1943) brzmial: ”Smierc kazdego Lacha oznacza metr wolnej ukranskiej ziemi”.

  Jarosław Kaczyński przemawia w Kijowie

  Published on Dec 1, 2013
  Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas demonstracji w Kijowie – 1.12.2013 roku

  Mietek Jaroszek3 months ago
  Haha doszedł do władzy i to samo robią teraz u niego, niech ma xD

  Chaim Levi2 years ago
  Kaczynski wracaj na majdan , tam cie brakuje i nie wracaj do polski juz wiecej

  Slawnikowic2 years ago
  Te pseudopolski chazarski śmiec, wyciera sobie ryj polskim patriotyzmem a popiera wszystkich wrogów Polski – ukrainskich banderowców, litewskich szaulisów, chujnie antyeuropejską, syjonistów i islamskich wahabitów, jednocześnie tępiąc polski Ruch Narodowy

  rysio923 years ago
  brawo, jaro pokazal prawdziwą twarz, poznajecie kim jest czlowiek z lewej strony jarka? To lider partii swoboda ktora pluje w w twarz Polakom pomordowanym przez ich pobratymcow na Kresach. pis i po to jedna banda złodziei i zdrajców

  Inquisitor a Sede Apostolica specialiter deputatus2 years ago
  Jaroslaw „Herojam Slawa” Kaczynski.

  Polubienie

  • Grzegorz Braun: Rozgrywają nas nasi SOJUSZNICY. Ustawa 1066 nadal obowiązuje! ZDRADA NARODOWA?

   Grzegorz Braun – Kto chce zniszczyć Polskę?

   Polubienie

  • Grzegorz Braun Rozgrywają nas nasi SOJUSZNICY

   Opublikowany 21 gru 2016

   Żydzi w Polsce cz 1 Otwórzmy wreszcie oczy!

   Opublikowany 21 gru 2016

   Żydzi w Polsce cz 2

   Opublikowany 21 gru 2016

   „Żydowskie lobby polityczne w Polsce”

   Opublikowany 18 gru 2016

   „Żydowskie lobby polityczne w Polsce” to głośna książka Mariana Miszalskiego, dziennikarza i publicysty z Łodzi, który na początku grudnia 2016 r. wygłosił wykład o tej samej nazwie. Wśród uczestników spotkania byli również pracownicy „Gazety Wyborczej”, którzy następnego dnia opublikowali artykuł pt. „KOD to żydowskie lobby. Spotkanie współorganizowane przez biuro Piotra Glińskiego”.

   Organizatorem wykładu Mariana Miszalskiego była Księgarnia Wojskowa im. gen. dyw. Grota – Roweckiego oraz Stowarzyszenie Robotników Chrześcijańskich w Łodzi, jednak swój atak za antysemityzm „Gazeta Wyborcza” skierowała głównie w stronę prof. Piotra Glińskiego, ministra kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie PiS, który od jakiegoś czasu współpracuje z Księgarnią Wojskową jako mecenas klubu dyskusyjnego.

   „Marian Miszalski zaprezentował wizję dziejów, w których ustawy są podejrzane, a Izrael szantażuje politycznie świat i Polskę. Pieniądze dla gmin wyznaniowych wędrują prawdopodobnie za ocean. Publicysta dużo mówił o roszczeniach finansowych Żydów. Według Miszalskiego, choć PiS nie jest partią doskonałą, to może ochronić Polaków przed żydowskim lobby. Ale jeśli kraj będzie słaby, straci na jego rzecz miliardy” – piszą o spotkaniu dziennikarze z „Wyborczej” i zaraz stawiają pytanie do prof. Glińskiego, czy ten identyfikuje się z powyższą treścią?

   W imieniu ministra odpowiada dyrektor jego biura poselskiego – Włodzimierz Domagalski, który zapewnia, iż to jedno z wielu spotkań w ramach klubu dyskusyjnego. Nie znaczy to jednak, że prof. Gliński ze wszystkimi treściami się identyfikuje.

   Rzeczywiście, wywodzący się z Unii Wolności Piotr Gliński rozważa dziś zerwanie współpracy z właścicielami księgarni. Najwyraźniej jedno spotkanie dotyczące tematyki żydowskie w Polsce uruchomiło lawinę, która przykryła dotychczasowe zasługi Księgarni Wojskowej.

   Głos w sprawie zabrał prof. Jerzy Robert Nowak, który stwierdził, że „Zdychająca ‚Gazeta Wyborcza’ ledwo przędzie (…), ale jak widać częśc osób, które niepotrzebnie przyjęto do rzadu PiSu jest po prostu słabeuszami, mięczakami”. Miał tu oczywiście na myśli postawę prof. Glińskiego, który najwyraźniej dał się zastraszyć opinii „Wyborczej”. Całość wywiadu z prof. Nowakiem można zobaczyć na naszym kanale (eMisjaTv) pod adresem:

   A o czym naprawdę jest ksiązka Mariana Miszalskiego?

   Pierwsze na rynku omówienie historii żydowskiego lobby politycznego w Polsce. Zapewne wiele osób się zdziwi się zarówno tym, jak długo ono już w naszym kraju funkcjonuje, jak i tym, że walczyli z nim nie jacyś czarnosecinni „antysemici”, ale tacy ludzie jak Stanisław Staszic, Jan Ursyn Niemcewicz, Roman Dmowski, Bolesław Prus, a nawet Józef Piłsudski.

   Żydowskie lobbies polityczne, działające w krajach o ustroju demokratycznym: przedstawiają politykę Państwa Izrael jako obiektywnie słuszną i uzasadnioną, pozyskują budżetowe pieniądze na cele własnej mniejszości narodowej, wykorzystują dostępne sobie media do promowania w życiu publicznym swoich „autorytetów” dobieranych wedle żydowskiego pochodzenia. dążą do obsadzania ważnych stanowisk – zwłaszcza w upaństwowionej kulturze (czyli propagandzie), przez obywateli pochodzenia żydowskiego, dążą do wprowadzenia filosemickiej interpretacji historii w programach edukacyjnych dla młodzieży szkolnej, dążą do penalizacji „antysemityzmu” próbując zawłaszczyć dla siebie monopol, na interpretację tego określenia, starają się wreszcie prezentować żydowski punkt widzenia jako obiektywny, dążą do judaizacji chrześcijaństwa lub przynajmniej do jego rugowania z przestrzeni publicznej, zwłaszcza z systemów szkolnych.

   W Polsce żydowskie lobbies polityczne są obecne od tysiąca lat. To pierwsza książka, która kompleksowo przedstawia ich historię.

   Opis ze strony: http://sklep-niezalezna.pl gdzie można kupić książkę „Żydowskie lobby polityczne w Polsce” w formie e-booka.

   Lobby Żydowskie w Polskim Sejmie

   Polubienie

 10. Aleksander Jabłonowski o „nowoczesnych” Wrogach Ojczyzny z KODu

  Opublikowany 21 gru 2016
  Komitet Zdrady Narodowej czyli KOD, PO i Nowoczesna w nieudanej próbie zamachy stanu.
  Wojciech Olszański i Rafał Mossakowski komentują najnowsze wydarzenia w Polsce pod sejmem oraz zamachy islamistów w Niemczech i Turcji.

  Grzegorz Toczek17 godzin temu
  milicja nie ma co robić? dlaczego nie zajmują się zdrajcami Polski? aresztowania, przesłuchania, formułowanie aktów oskarżenia?

  Paweł Samoń15 godzin temu
  Bo swiete krowy nie podlegaja pod paragraf

  Aleksander Jabłonowski : PiS uchwali co chce, odda nas w ręce obcych korporacji

  POLSKA SPRZEDANA! Święto Chanuka w Pałacu Prezydenckim NWO

  Polubienie

 11. Putin i Asad Zdobyli Aleppo – Ludzie Tańczą na Ulicach – Co się dzieje? – Komentator #499

  Opublikowany 13 gru 2016

  Reptiles4571 tydzień temu (edytowany)
  Media teraz napierdalają o tym że żołnierze rozstrzeliwują cywilów w domach, niestety nie dodają że źródła to rebelianci albo ludzie których wcale tam nie ma, a jeśli już rozstrzeliwują to tych ze świeżo zgolonymi brodami i ranami postrzałowymi :v

  Łukasz Stasiun1 tydzień temu
  To jest właśnie hipokryzja zachodu, Juncker nazywa Polskę i Węgry krajami autorytarnymi, z Rosją przekłamuje tak samo sytuacje więc nic dziwnego, że sprawę Syrii tak przekłamują. Oni zawsze po stronie islamistów będą stali nie ważne czy dobrych czy złych. Tak samo zachód, zawsze gdy rebelianci islamści jak i isis dostawało w dupsko chcieli podpisywania zawieszenia broni. Do czasu gdy zachód nie zaczął mieszać w Syrii była pięknym i spokojnym krajem bez fanatyzmu islamskiego, odkąd się zaczęli wtrącać mamy to co teraz.

  Potop fałszywych wiadomości na temat Aleppo w mediach głównego nurtu

  Opublikowany 15 gru 2016

  Od kilku dni słyszymy kolejne propagandowe informacje na temat upadku bastionu dżihadystów w Aleppo. Skala kłamstw jakie w związku z tym serwują swoim czytelnikom i widzom, zachodnie media jest wprost pogrążająca. Mistrzowie w rozpowszechnianiu fałszywych wiadomości bezwstydnie przedłużają to co opowiadają im terroryści islamscy zwani przez nich „bojownikami”.

  Polubienie

 12. O zamachach ISIS w Niemczech i w Turcji i o sytuacji w Syrii Nabil Al Malazi

  Opublikowany 21 gru 2016
  Nabil Al Malazi prezes Klubu Syryjskiego w Polsce pochodzący z Aleppo w Syrii.

  M Kufel10 godzin temu (edytowany)
  Doskonały wywiad, wiele wiadomości od Syryjczyka a nie od BBC, TVN czy innej zakłamanej stacji Lisa. Niszczone są państwa o silnym narodowym modelu a jak wynika z wypowiedzi stoją za tym neo-syjoniści i ich poplecznicy. Co zrobili z tym wspaniałym krajem? Choć nie jestem przyjacielem Putina, ale myslę ze czasami on sie przydaje MK

  Polubienie

 13. https://justice4poland.com/2016/12/16/aaron-szechter-znany-jako-adam-michnik-polacy-to-stado-tepych-baranow/

  Aaron SZECHTER znany jako Adam MICHNIK – “Polacy to stado tępych baranów”

  Niezwykle ciekawy tekst dot. okupacji Polski. Co prawda ma kilka lat, jednak na aktualności o dziwo nie stracił.. a wręcz przeciwnie. Admin

  „Żydzi w Polsce przygotowują ekspansję i mogą ją zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów” pod kontrolą WSI, ABW i AW

  Źródło: http://newsgroups.derkeiler.com/Archive/Soc/soc.culture.polish/2006-03/msg01821.html

  1. „Zydzi w Polsce przygotowuja ekspansje i moga ja zrealizowac, gdyz Polacy to stado tepych baranów.” Tak powiedzial ich przywódca Aaron SZECHTER znany jako Adam MICHNIK, agent GRU i wspólwlasciciel i edytor Gazety Wyborczej w Polsce, wystepujac w jarmulce podczas wywiadu w australijskiej telewizji. Potwierdzil on, ze „Zydzi” rzadza „w Polsce”, bo inaczej nie mogliby „przygotowywac … i zrealizowac ekspansji … w Polsce”. W tym celu, oni nalozyli stan wojenny w Polsce, zorganizowali Okragly Stól i opanowali wszystkie partie w Sejmie III Rzeczypospolitej. Dlatego, on zawarli i realizuja sojusze wewnatrz kazdej partii oraz miedzy partiami, aby osiagnac ten cel. Ich etniczna elita doprowadzila do glebokiego kryzysu w Polsce. Jest on rezultatem pozornej demokracji, która steruja ich etniczni ziomkowie w sluzbach specjalnych. Jest to przedstawione w zalaczniku.

  2. „Zydzi w Polsce” opieraja swoja wladze na dzialalnosci WSI, ABW i AW, które zostaly opanowane i sa kierowane przez ich ziomków etnicznych. Sluzby specjalne ustawily i utrzymuja na stanowiskach miedzy innymi Aleksandra STOLTZMANA znanego jako KWASNIEWSKI; Jolante KOHN vel KONTY znana jako KWASNIEWSKA; Szymona BERMANA znanego jako Marek BOROWSKI; Dawida GOLDSTEINA znanego jako Wlodzimierz CIMOSZEWICZ; Aarona BUCHOLTZA znanego jako Leszek BALCEROWICZ; Izaaka GOLDWICHTA znanego jako Jan Maria ROKITA; Rebeka SOMMER znana jako Izabella SIERAKOWSKA; Lech i Jaroslaw KALKSTEINOW znanych jako KACZYNSCY; Ludwik DORNBAUM znany jako DORN; Wladyslaw ROTENSCHWANZ znany jako FRASYNIUK; Zyta GILOWSKA oraz ich innych ziomków etnicznych we wszystkich partiach, a zwlaszcza SdPL, PO, PiS i UW. Oni wszyscy realizuja to, co Michnik ujawnil jak zacytowane powyzej. Potwierdzaja to ich dzialania, które staja sie faktami nie do podwazenia, i które Polacy odczuwaja codziennie.

  3. „Zydzi w Polsce” wysprzedali wiekszosc panstwowych przedsiebiorstw i banków za jedna dziesiata wartosci oraz lapówki dla siebie od poczatku lat dziewiecdziesiatych. Pod haslami prywatyzacji i akcesji do Unii Europejskiej, oni rozdali inny panstwowy majatek jak mniejsze panstwowe zaklady, sklepy, apteki i nawet ziemie wsród krajowych swoich ziomków etnicznych oraz tych którzy byli przyslani przez Mossad z Izraela i innych krajow, i którzy dostali polskie obywatelstwo oraz panstwowe mienie Polakow za darmo. Polskie ziemie po-PGR-owskie leza odlogiem, aby oni mogli sprzedac swoim zagranicznym ziomkom za psie pieniadze. Polacy gloduja, bo etniczni wladcy zakazali uprawiania tej polskiej ziemi, która jest jeszcze panstwowa wlasnoscia. Polacy maja relatywnie malo posiadlosci i tylko to, co zdolali uratowac, zalozyc i rozwinac. Wzmozona unijna konkurencja zagraza ich wlasnosci tego, co wypracowali. Codziennie, musza oni placic korupcyjny haracz zydowskim wladcom, którzy rzadza na wszystkich szczeblach. Dojenie Polaków jest istota tolerowania i rozszerzania korupcji. To wszystko dzieje sie pod ochrona etnicznych sluzb specjalnych, a zwlaszcza WSI, które zrujnowaly Polske dla finansowych korzysci ich etnicznych ziomków równiez z zagranicy.

  4. „Zydzi w Polsce” prowadzili i kontynuuja polityke grabiezy jej mienia dla ich bogacenia sie. W tym celu, oni obnizaja ciagle poziom zycia Polaków, stwarzaja nadzieje oraz zadluzaja panstwo. Taka polityka jest juz w slepym zaulku. Malo co pozostalo do rozkradzenia, oprócz polskiej ziemi, która jest podstawa Narodu Polskiego. Dalsze zaciskanie pasa grozi wybuchem w spoleczenstwie. Rosnie jego przekonanie, ze etniczna elita rzadzi, aby oszukiwac i krasc, oraz aby jej wladza byla nadal przeciwko Polakom. Nie spelniaja sie jej obietnice otrzymania finansowej pomocy z Unii Europejskiej oraz masowego zatrudniania tam Polaków. Akcesyjne koncesje doprowadza do bankructwa setek tysiecy polskich srednich, malych firm oraz gospodarstw rolnych. Kredytorzy wymagaja coraz wiekszego oprocentowania od pozyczek udzielanych rzadzacej zlodziejskiej grupie etnicznej lub odmawiaja finansowania deficytu w ich budzecie.

  5. „Ekspansja … Zydów w Polsce” nie ma teraz innej drogi jak miedzy innymi: (a) doprowadzic do masowych bankructw polskich rolników i wlascicieli malych, srednich firm; (b) umozliwic przejecie ich wlasnosci; (c) zagwarantowac zatrzymanie lub sprzedanie nowych lupow, a zwlaszcza polskiej ziemi; (d) pozbyc Polaków kontroli nad wiekszoscia mienia w Polsce; (e) umocnic zydowska wladze polityczna na wszystkich szczeblach; (f) zlikwidowac Polske jako panstwo i zrobic to w ramach Unii Europejskiej; (g) wprowadzic nadrzednosc unijnego prawa nad polskim prawem; (h) wyeliminowac jakiekolwiek polskie roszczenia do ich grabiezy panstwowego mienia w Polsce; (i) umozliwic uznawanie roszczen etnicznych ziomków domagajacych sie bezpodstawnie przyznawania im polskich wlasnosci; (j) zapewnic ich panowanie nad Polakami na zawsze.

  6. Co „Zydzi w Polsce” musza zrobic z milionami Polaków, którzy zostali ograbieni i zubozeni, i którzy sa bez pracy, bez zadnych dochodów na utrzymanie oraz bez mozliwosci i nadziei na poprawe bytu dla nich i ich dzieci? Sa dwa podstawowe rozwiazania. Etniczna elita oddaje wladze i wszystko to, co zagrabila. Ale, jej ziomkowie etniczni w sluzbach specjalnych, zwlaszcza WSI nie rzadzili i nie kradli po to, aby przestali byc panami w Polsce, i aby zostali z niczym, oraz aby poszli do wiezienia. Tak wiec, takie rozwiazanie jest nie do przyjecia dla nich. Niezaleznie od partyjnych podzialów, jedynym wyjsciem rzadzacej elity etnicznej jest sterroryzowanie i wyniszczenie Polaków do takiego stopnia, aby oni nie stanowili nigdy zagrozenia.

  7. Plan Kwasniewskiego i Rokity ma zapewnic dominacje jego etnicznych ziomków w Polsce na zawsze, niezaleznie od tego w jakich partiach sa teraz i jakie partie tworza obecnie oraz zamierzaja zalozyc w przyszlosci. Obecnie, realizacja tego planu sprowadza sie miedzy innymi do: (a) stworzenia rzadu Marka BELKI pod calkowita kontrola Kwasniewskiego; (b) zapewnienia warunków do przeprowadzenia specyficznych ataków terrorystycznych na Polaków przez jego sluzby specjalne, zwlaszcza WSI; (c) nalozenia stanu wyjatkowego, a wiec powtórki stanu wojennego w pewnym sensie; (d) dalszej penetracji oraz podporzadkowania opozycji; (e) uniemozliwienia jakiegokolwiek ruchu oporu; (f) zagwarantowania rozwoju i rzadów jego partii SLD i SdPL pod takimi lub innymi nazwami, zwlaszcza po ich prawdopodobnym polaczeniu sie w niedalekiej przyszlosci; (g) w miedzyczasie, oddania przejsciowo wladzy ziomkom etnicznym przede wszystkim w PO, a wiec powtórzenie scenariusza z Unia Wolnosci, z której w wiekszosci wywodza obecni przywódcy PO. Warunki, na jakich odbedzie sie okresowa zmiana wladzy, sa przedmiotem walki miedzy etnicznymi sitwami Kwasniewskiego i Rokity w sluzbach specjalnych, a zwlaszcza w WSI. Znajduje to wyraz w nowych skandalach i aferach korupcyjnych na duza skale, które pokazuja jak oni wszyscy dzialaja przeciwko Polakom.

  8. Specyficzne ataki terrorystyczne specjalnych sluzb etnicznych, zwlaszcza WSI ziomków etnicznych w Polsce sa juz w przygotowywaniu. Ich powiazania z terrorystami sa przedstawione w zalaczniku. Zostaly one odkryte i potwierdzone przez brytyjski wywiad MI-6 oraz amerykanska FBI, które nie chca dopuscic do skandalu w NATO. Dlatego, jest to zalatwiane inaczej, ale bez mozliwosci zapobiezenia temu, co etniczne ABW, AW i WSI moga zrobic w Polsce. Od strony prawnej, obecna etniczna elita uchwalila kilka miesiecy temu dodatkowe przepisy do ustawy o stanie wyjatkowym, które wzmacniaja jej wladze w razie potrzeby, i które Kwasniewski podpisal szybko i bez rozglosu. Zgodnie z jego planem, celem terrorystycznych ataków jest zdziesiatkowanie Polaków.

  9. Wyniszczenie Narodu Polski jest swiadoma i celowa polityka, która realizuja etniczne sluzby specjalne Kwasniewskiego i Rokity, a zwlaszcza WSI, jak nastepuje miedzy innymi.

  9.1 Bron biologiczna jest stosowana przez rzadzacych etnicznych ziomków, aby powodowac dalej dlugotrwale niedozywienia Polaków, którzy sa podatni na roznego rodzaju choroby, i którzy umieraja wczesniej. Niedozywione polskie matki rodza slabsze fizycznie i mniej zdolne polskie dzieci. Niedozywione polskie dzieci maja postepujacy niedorozwój fizyczny i umyslowy. Zdrowie Polaków jest stopniowo niszczone poprzez sprzedaz zywnosci, która zawiera róznego rodzaju chemiczne dodatki. Powoduja one wiele chorób jak na przyklad raka. Tak zostala juz spowodowana degeneracja zdrowotna calego pokolenia Polaków od momentu kiedy etniczni ziomkowie nalozyli stan wojenny i rzadza calkowicie w Polsce. W konsekwencji, polskie dzieci beda slabsze anizeli ich rodzice. To pogarsza sie z pokolenia na pokolenie.

  9.2 Bron bakteriologiczna ma byc zastosowana przez rzadzacych etnicznych ziomków, aby spowodowac masowe epidemie w Polsce. Nie beda one opanowane szybko, aby zwiekszyc smiertelnosc. Dlatego sluzba zdrowia jest niszczona celowo na podstawie swiadomie prowadzonej polityki kolejnych rzadów etnicznych w Polsce. Lekarze i pielegniarki nie sa oplacani na poziomie, który umozliwia im normalne zycie, chociaz pracuja znacznie ciezej anizeli etniczni Poslowie i Poslanki. Lekarze emigruja masowo. Nowe pielegniarki nie sa ksztalcone. Inni przechodza na emerytury. Drogi sprzet zbankrutowanych szpitali jest wysprzedawany za kilkanascie procent jego wartosci. Sluzba zdrowia bedzie bez kadr i zaplecza za 1-2 lata. W coraz wiekszym stopniu brakuje podstawowych lekarstw. Sa one coraz drozsze. Jest to rezultatem zlikwidowania ich polskiej produkcji lub/i wysprzedanie polskich zakladów farmaceutycznych, które byly konkurencyjne na swiatowych rynkach, i które produkowaly renomowane lekarstwa. Sluzba zdrowia ma byc ratowana na podstawie planu rzadu i Sejmu, które za kilkanascie tygodni nie beda sprawowac wladzy, i które nie beda ponosic zadnej odpowiedzialnosci za przyjete rozwiazania. Maja one uratowac ta czesc sluzby zdrowia, która chroni przede wszystkim zycie etnicznych ziomków i ich zamoznych wspólników.

  10. Tragiczne konsekwencje epidemii sa powszechnie znane w historii ludzkosci. Trwaly one dluzej jesli nie bylo sluzby zdrowia na odpowiednim poziomie. Zarazy i epidemie byly stosowane jako bron, aby zniszczyc plemiona i nawet cale narody, które odradzaly sie po kilku pokoleniach w najlepszej sytuacji. Zagraniczni ziomkowie elity rzadzacej w Polsce lansowali poglad, ze jest za duzo Polaków, i ze jej ludnosc powinna byc zmniejszona z 39 milionów do 16-17 milionów. Nie mozna tego osiagnac inaczej jak poprzez prowadzenie systematycznej polityki niszczenia Narodu Polskiego i wprowadzenie masowych epidemii, aby slabsi fizycznie, biedni i srednio zamozni umierali masowo. Pierwszym krokiem w realizacji tego jest oslabianie odpornosci organizmów Polaków na choroby. Taki jest rezultat rozszerzajacego sie ubóstwa i niedozywienia, zwlaszcza dzieci biednych rodziców. Inne dzialania powoduja obnizanie jakosci masowo produkowanej zywnosci. W efekcie, obecnie 90 procent dzieci w wieku do 9 roku oraz 60 mlodziezy do 18 roku nie ma niezbednego minimum wapna i witamy D w codziennym pozywieniu. Konsekwencjami sa krzywica i zrzeszotnienie kosci.

  11. Pokolenie karlowatych Polaków jest rezultatem polityki etnicznej elity. Organizmy niedozywionych Polakow maja niska odpornosc na choroby, a szczególnie wirusowe i bakteryjne. Latwo jest wiec spowodowac epidemie poprzez wprowadzenia wirusow, które beda szybko rozprzestrznialy sie. Jednoczesnie, etniczni ziomkowie maja zapewniane bardzo dogodne warunki, w tym finansowe do rozwoju ich rodzin jak równiez zagwarantowana dobra przyszlosc dla ich dzieci. Etniczni rzadcy prowadza anty-rodzinna politykę wobec Polaków. Majac bezrobotnych rodziców, setki tysiecy polskich dzieci chodzi glodnych do szkol gdzie nie dostaja oni cieplego posilku o przecietnej wartosci odzywczej. Rzady etnicznych ziomków zmniejszaja lub likwiduja panstwowe finansowanie wyzywienia polskich dzieci w szkolach z podatków Polaków. Niemowlaki biednych rodziców nie dostaja mleka. Biedni rodzice zbieraja suchy chleb jako jedyne pozywienie dla ich dzieci. Glodne dzieci nie moga rosnac prawidlowo, nie moga rozwijac sie umyslowo i nie moga uczyc sie dobrze. Sa one pozbawiane przyszlosci. Nie majac innego wyjscia, coraz wiecej polskich rodziców musi wysylac ich nastoletnie córki, aby byly prostytutkami równiez dla ziomków etnicznych, i aby w ten sposób zarobily na podstawowa zywnosc dla rodziny. Pol miliona innych dzieci wychowuje sie na ulicy poniewaz zaharowani rodzice nie maja czasu aby zajmowac sie nimi.

  12. Tragedia Narodu Polskiego jest obecnie rezultatem celowej dzialalnosci rzadów ziomków etnicznych od momentu nalozenia stanu wojennego. W latach osiemdziesiatych zrobili oni z Polski specyficzny obóz koncentracyjny z uzyciem sily, aby spenetrowac i opanowac Polaków od wewnatrz. Od poczatku lat dziewiecdziesiatych, kolejne rzady ziomków etnicznych niszcza Polaków pod przykrywka wprowadzania gospodarki wolnorynkowej i przystapienia do Unii Europejskiej. Uzywajac hasel pozornej demokracji w 21 wieku, etniczni ziomkowie zrobili z Polski jeden powiekszjacy sie koncentracyjny obóz, w którym zwieksza sie nedza, rosnie bezrobocie, uniemozliwia sie poprawe bytu, pogarsza sie zdrowie, poniza sie ludzka godnosc i przyspiesza sie smiertelnosci Polaków. Takiej tragedii nie bylo w ponad tysiacletniej historii Narodu Polski, nawet w okresie najazdu Nazistów podczas Drugiej Wojny Swiatowej jak jest obecnie za rzadów etnicznych ziomków w Polsce w NATO i Unii Europejskiej.

  13. A Zydzi w Polsce przygotowuja ekspansje dalej, a wiec musza ograniczac nadal wplywy polityczne i stan posiadania Polaków. Wypowiedz Michnika swiadczy o istnieniu planu etnicznych ziomków, aby rozszerzac eksterminacje Polaków w Polsce. Inaczej nie ma ekspansji etnicznej mniejszosci w obecnych polskich warunkach. Potwierdza to kontynuacja ziomkowskiej polityki ciaglego zubozania Polaków. Bieda zawsze byla politycznym narzedziem niszczenia rzadzonych i trzymania ich w posluszenstwie. Realizacja tego planu wymaga, aby Kwasniewski i jego etniczni ziomkowie walczyli o kazdy miesiac sprawowania wladzy, i aby zapewnili przeprowadzenie nowych wyborów do Sejmu w taki sposób i w takim czasie, ze on i oni beda nadal rzadzic pod zmieniona koalicja nawet z obecnej pozornej opozycji. Etniczni ziomkowie w jej poszczególnych partiach, a zwlaszcza PO Rokity chca dojsc do wladzy jak najszybciej i korzystac z przywilejów rzadowego zlobu dla prywatnych korzysci jak poprzednio to robili za czasów koalicji AWS i UW, z których wywodzi sie PO. Oni kloca sie o termin przyspieszonych wyborów, ale nie przedstawiaja tego, co i jak chca innego zrobic za zgoda Polaków, z Polakami i dla Polaków.

  14. A Zydzi w Polsce … moga ja [ekspansje] zrealizowac tylko poprzez rzady ich ziomków, którzy kieruja prawie wszystkimi partiami. Oni traktuja Polaków jako glupich, brudnych i niechlujnych. A Polaczków, z którymi nie da sie nic zrobic, i dla których nie mozna i nie warto nic uczynic. Oni biczuja. A Polaczków ciagle zmieniajacymi sie zarzadzeniami, aby upokarzac, zastraszac i ponizac gdzie i jak mozliwie przez ich etniczne wladze na wszystkich szczeblach. Taka jest realizacja ich etnicznej polityki, aby sklócac oraz dzielic Polaków, i aby tak rzadzic Polakami, i aby Polak byl wrogiem dla Polaka, a nie bratem we wspólnym polskim interesie i w potrzebie. To zapewnia ich etniczna ekspansje kosztem Polaków jak pokazuja doswiadczenia od momentu nalozenia stanu wojennego w Polsce.

  15. A Polacy to stado tepych baranów jest mottem „Zydów w Polsce”, niezaleznie od przynaleznosci partyjnej. Barany zamyka sie na ogrodzonej lace, aby karmily sie same, tak jak rzadzaca etniczna elita robi z Polakami w Unii Europejskiej, którzy nie maja miec wlasnego panstwa polskiego. Barany przegania sie z jednego na drugie miejsce, podobnie jak etniczni rzadcy likwiduja miejsca pracy Polaków. Barany pozostawia sie na pastwe losu i nie martwi sie o ich zdrowie, tak jak etniczne rzady degraduja sluzbe zdrowia w Polsce. Barany strzyze sie, aby miec welne, czyli tak jak etniczni wladcy bogaca sie, okradajac Polaków z panstwowej wlasnosci. Kiedy stado Baranów nie jest posluszne szczuje sie je psami, tak jak etniczna elita zarzuca Polaków jej róznymi przepisy, zakazami, nakazami oraz bezpodstawnymi oskarzeniami, w tym o anty-Semityzmie. Kiedy stado baranów staje na drodze, jest juz bezuzyteczne lub buntuje sie, to zabija sie je masowo, tak jak w odpowiednim momencie ma to byc zrobione z Polakami w specjalnych terrorystycznych atakach etnicznych WSI, ABW i AW, zgodnie z planem Kwasniewskiego i jego ziomków we wszystkich partiach. Po wyborach do Sejmu, ten sam plan ma byc realizowany przez Rokite i jego ludzi w sluzbach specjalnych pod rzadami PO. Wspólne etniczne interesy Kwasniewskiego, Rokity i innych w Polsce sa wazniejsze anizeli przejsciowa zmiana wladzy z jednej do drugiej kliki etnicznych ziomków.

  16. „Kto Kogo”, a wiec znana bolszewicka taktyka jest podstawa sojuszy elity rzadzacej od momentu nalozenia stanu wojennego, ze „Zydzi w Polsce przygotowuja ekspansje i moga ja zrealizowac, gdyz Polacy to stado tepych baranów.” Ujawnil to ich przywódca Adam Michnik, który jest wspóltwórca SdPL pod przewodnictwem Borowskiego. Jej czlonkowie sa nazywani „borówkami”, aby tak okreslac ich etniczne pochodzenia. Oni realizuja strategie Michnika. Dlatego, lansuja oni koncepcje kilkumiesiecznego rzadu apolitycznych fachowców lub rzadu zadaniowego, który ma rozwiazac pilne problemy, w tym przyjecie budzetu, ale bez uwzglednienia tego, co Polacy zadecyduja w wyborach. To jest lamanie podstaw demokracji. Jej zasady wymagaja przeprowadzenia szybko przyspieszonych wyborów, jesli nie ma roboczej wiekszosci w parlamencie, która zapewnia nie tylko wotum zaufania dla rzadu, ale przede wszystkim realizacje jego polityki.

  17. „Jeszcze Polska nie zginela, póki my zyjemy, co nam obca przemoc wziela, …. odbierzemy”. Nie bedzie latwo to osiagnac, ale nie ma innego wyjscia jak wziac wladze w polskie rece i dzialac zgodnie z polskim interesem. Jak zrobic to jest przedstawione w zalaczniku. Inaczej, Polska przestanie istniec. Polacy nie beda Narodem. Polacy nie beda miec wlasnej panstwowosci. Polacy beda podlegac nadrzednej wladzy Unii Europejskiej. Jej etniczni namiestnicy na Polske nie beda dbac o polskie interesy tak jak robili to dotychczas. Polacy nie beda glównymi wlascicielami ziemi i firm w ich bylym kraju. Polacy maja byc zdziesiatkowani, aby nigdy nie powstali tak jak Solidarnosc, i aby nigdy nie rozpoczeli zmiany porzadku swiatowego. Teraz chodzi o mozliwy i prawdopodobny rozpad Unii Europejskiej w przewidywalnej przyszlosci. Bedzie to miedzy innymi rezultatem wewnetrznego buntu przeciwko hegemonii najwiekszych unijnych krajów. Nie moga one spelnic tego, co obiecali, ale korzystaja na rozszerzeniu Unii Europejskiej przede wszystkim kosztem Polaków, bo Polska jest najwiekszym krajem, który przystapil. Ci z Polaków, którzy przetrwaja, beda parobkami w ich dawnym panstwie. Takie maja byc rezultaty „ekspansji … Zydów w Polsce”.

  18. Kazdy Polak oraz Polka w kraju i za granica powinni dojsc do wlasnych wniosków oraz dzialac zgodnie z wlasnym polskim sumieniem i przekonaniem. Podstawowe pytanie jest ciagle jak nastepuje:

  Jak „Zydzi w Polsce przygotowuja ekspansje i moga ja zrealizowac”, aby utrzymac ich etniczna wladze i zlodziejskie lupy inaczej anizeli przez specjalne wewnatrz krajowe ataki terrorystyczne z uzyciem broni biologicznej lub/i bakteriologicznej przez ich WSI, ABW i AW do wprowadzenia oraz rozszerzania zaraz oraz epidemii dla masowej zaglady Polaków jako „stad[a] tepych baranów”, którzy jednak maja swoja swiadomosc narodowa, poczucie polskiego patriotyzmu oraz wlasnej godnosci, i którzy nie pogodza sie i nie pogodzili sie nigdy z zyciem w ubóstwie oraz niewoli w ponad tysiacletniej historii Narodu Polskiego?

  Sławomir J. Borowy

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2010/12/31/zydzi-w-polsce-przygotowuja-ekspansje-i-moga-ja-zrealizowac-gdyz-polacy-to-stado-tepych-baranow-pod-kontrola-wsi-abw-i-aw/

  …..

  https://justice4poland.com/2016/12/13/zeby-polska-byla-polska-a-nie-flanka-wschodnia/

  Polubienie

 14. https://justice4poland.com/2016/12/06/ukraina-opiera-swoja-polityke-historyczna-na-kulcie-ludobojcow/

  Ukraina opiera swoją politykę historyczną na kulcie ludobójców

  Leszek Żebrowski dla Frondy: Ukraina opiera swoją politykę historyczną na kulcie ludobójców


  Fot: Youtube

  Fronda.pl: Prezydent Andrzej Duda powiedział, że „w relacjach między narodami polskim i ukraińskim trzeba szukać porozumienia, ale nie można go szukać poza prawdą historyczną”. Jednocześnie prezydent podał przykład stosunków polsko-niemieckich, które obecnie są dobre dzięki pracy obu narodów i ich władz nad pojednaniem.

  Czy w relacjach między Polską a Ukrainą analogiczną pracę nad pojednaniem wykonały obie strony?

  Tak naprawdę nie chodzi o pojednanie, czyli o symboliczne gesty. Kto dziś miałby sie jednać i z kim? Ofiary przecież nie żyją, zamordowane w najbardziej okrutny sposób, jaki można sobie wyobrazić. Sprawcy – na skutek upływu już kilkudziesięciu lat od tamtego ludobójstwa – również, poza niewieloma przypadkami, nie żyją. Nie byli ścigani i postawieni przed sądami. Wprawdzie jeszcze dziś można, ba, należy ścigać tych, którzy popełnili straszliwe zbrodnie, ale zarówno w miejscu ich zamieszkania, czyli na dzisiejszej Ukrainie, jak również w Polsce, nie widać woli dania zadość elementarnej sprawiedliwości. III RP przez prawie trzy dekady żadnego z nich nie postawiła w stan oskarżenia, żadnego z nich nie osądziła, choć mieszkali (i zapewne w niektórych przepadkach nadal mieszkają) między nami. Rodzi to tragiczne konsekwencje. Powstaje bowiem przekonanie, że kolejne ekipy rządzące nie są zainteresowane tym, na co liczą rodziny ofiar i szerzej – polskie społeczeństwo. Co więcej, organizacje mniejszości ukraińskiej gloryfikują sprawców (również we własnej prasie, obficie dotowanej z naszego budżetu), ich potomkowie sięgają po najwyższe funkcje państwowe i samorządowe, buńczucznie głosząc, że to byli ukraińscy patrioci…

  Do tego czasu, aż państwo, które swą politykę historyczną opiera na kulcie ludobójców, nie uzna faktów historycznych, nie nazwie ich po imieniu i całkowicie ich nie potępi, nie może być mowy o normalności. Dla masowych, okrutnych zbrodni ludobójstwa nie ma usprawiedliwienia. Ani upływ czasu, ani bieżące interesy polityczne nie mogą mieć na to łagodzącego wpływu.

  Ukraina obchodzi swoje 25-lecie. Jakby Pan podsumował stosunki Polski i Ukrainy na płaszczyźnie polityki historycznej? Osiągnięto dużo przez ostatnie ćwierć wieku?

  Tak naprawdę jest to dreptanie w miejscu. My wykazujemy dobrą wolę, cierpliwość, wolę porozumienia, z drugiej zaś strony mamy puste gesty, które tak naprawdę nic nie znaczą (czyli np. obietnice, że “się zobaczy”, “się zbada”). Jest to gra obliczona na to, że upływ czasu i zmęczenie strony polskiej zrobi swoje i będzie można nad tym wszystkim przejść do porządku dziennego. Bardzo przykre jest to, że w Polsce są siły polityczne i medialne, które za każdym razem uwzględniają wyłącznie “interesy” strony ukraińskiej, czyli popierają usilnie politykę braku jakichkolwiek rozliczeń. Patrząc z tej perspektywy na minione ponad ćwierćwiecze, widać to aż nadto wyraźnie. Rodziny ofiar – i szerzej – polska opinia publiczna (która w tym zakresie jest zupełnie inna niż wola i działalność kolejnych ekip rządzących) nadal czekają na sprawiedliwość. Olbrzymia część ofiar ukraińskiego ludobójstwa nie jest w ogóle upamiętniona, nie ma śladu po zbrodniach i proces degradacji miejsc pamięci nadal trwa…

  Jakie są przyczyny tego, że tak opornie Polakom przychodzi rozmawiać z Ukraińcami o historii? Czy któraś z tych stron wykazuje złą wolę?

  Ukraińcy arbitralnie przyjęli, że nie mają innej tożsamości historycznej niż Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (która do 1929 r. nazywała się przecież inaczej: Organizacja Ukraińskich Faszystów, co jest bardzo znamienne!) i Ukraińska Powstańcza Armia. OUN i UPA dla Polaków, po tym, co się stało w latach wojny i okupacji a następnie trwało – choć już nie na tak straszliwą skalę również w pierwszych latach powojennych – przez kilka lat powojennych, zawsze pozostaną organizacjami zbrodniczymi. Odpowiedzialność za ludobójstwo nie przedawnia się i nie przemija. Bardzo źle więc wróży to Ukrainie na przyszłość. Nie można przecież budować nic zdrowego i trwałego na kłamstwie i krwi niewinnych ofiar.

  Oczywiście, należy mieć na uwadze, że nie wszyscy Ukraińcy byli za to odpowiedzialni i dziś nie wszyscy z nich akceptują do końca nową-starą ideologię swego państwa. Ale dało ono sobie narzucić okrutną wolę mniejszości, wywodzącej się z b. ziem II RP, czyli tzw. Galicji Wschodniej. Znaczną rolę odegrała w tym procesie również ukraińska diaspora, przede wszystkim kanadyjska, wywodząca się z ukraińskich formacji kolaboracyjnych, walczących po stronie Niemców. A skoro tak, to odpowiedzialność polityczna i moralna przenosi się na wszystkich.

  Dzisiejsza Polska, niezależnie od tego, kto nią aktualnie rządzi, wychodzi z założenia, że w imię wspólnie pojętych aktualnych “interesów politycznych” należy te sprawy maksymalnie wyciszyć. Jest to droga donikąd, rosną bowiem na Ukrainie pokolenia wychowane w straszliwym kłamstwie, co więcej, w Polsce również wychowuje się kolejne roczniki młodzieży w atmosferze ignorancji i tolerancji dla zbrodni.

  Jakie tematy z naszej wspólnej polsko-ukraińskiej historii wymagają w dalszych latach dobrej woli obu stron, by dojść do porozumienia? Czy porozumienie w kwestiach historycznych jest Pana zdaniem w ogóle możliwe w ciągu najbliższych powiedzmy 20 lat?

  Rozmawiać należy o wszystkim, zawsze na to jest dobry czas. Mamy sporo rzeczy wspólnych w historii, choć będziemy je różnie oceniać. To naturalne i zrozumiałe. Ale rozmawiać trzeba otwarcie i szczerze aż do bólu. Nie może być jednak tak, że wielu polityków, historyków i publicystów w Polsce robi odniesienia do zamierzchłej przeszłości, aż do XVII wieku, uzasadniając i usprawiedliwiając niedawne zbrodnie ludobójstwa ukraińskiego tym, że “polscy panowie” gnębili i wykorzystywali wówczas lud pochodzenia ruskiego. W ten sposób usiłuje się wyrobić przekonanie, że owa “zemsta” po wiekach ma jakiekolwiek uzasadnienie… Czemu byli winni ludzie, żyjący w latach 40-tych XX wieku na ziemiach polskich , zagrabionych przez Niemców i Sowietów?

  Nie tylko jednak te sprawy wymagają dobrej woli i szczerości. Są jeszcze inne sprawy, praktycznie przemilczane. To np. postawa części elit i prostego ludu ukraińskiego we wrześniu 1939 roku, masowe wystąpienia zrewoltowanych band, mordowanie oficerów i żołnierzy WP, księży, urzędników państwowych… Również do tego, co działo się po 22 czerwca 1941 roku, należy się jednoznacznie odnieść. Było współdziałanie jednostek ukraińskich, utworzonych po stronie III Rzeszy Niemieckiej w ludobójstwie na Polakach i przede wszystkim Żydach – obywatelach polskich.

  Inny temat, to pokazanie roli ukraińskiego aparatu okupacyjnego: policji, miejscowej administracji w służbie niemieckiej itd. Analogicznie, wszystkie sprawy, jakie będą podniesione przez stronę ukraińską, muszą być potraktowane z powagą i bez oporów z naszej strony, z usilną wolą ich wyjaśniania.

  Historia to jest to, co już było. Nie należy się jej bać i nie da się jej zmienić. Bać się należy przyszłości, budowanej na fałszywym obrazie przeszłości, bo wówczas historia może się powtórzyć. Biorąc jednak pod uwagę obecny stan stosunków polsko-ukraińskich, odmiennej polityki historycznej w obu państwach, można być wyłącznie pesymistą, że coś się może w tym zakresie zmienić. Konieczne są zdecydowane i radykalne posunięcia, dla dobra obu stron. Jeśli po drugiej stronie widać ewidentny brak dobrej woli, pewne sprawy należy po prosu wymuszać, nie zgadzając się na kłamstwa w imię fałszywie pojętej polityki. Bo nad polityką powinna być zawsze moralność, na krótką metę również.

  Dziękuję za rozmowę.

  =================================

  http://www.fronda.pl/a/leszek-zebrowski-dla-frondy-ukraina-opiera-swoja-polityke-historyczna-na-kulcie-ludobojcow,82954.html

  Podobne:

  Liczne są daty w naszej historii, między innymi 11 lipca 1943 jako data symboliczna, bowiem przecież było to tylko jeden z ciągu dni wypełnionych mordami na cywilnej ludności narodowości polskiej zamieszkałej Wołyń i Małopolskę Wschodnią, które napełniają smutkiem serca Polaków.
  Do dzisiaj zbrodnie popełnione na Wschodzie nie zostały osądzone ani ukarane. Nie zostały potępione przez międzynarodowe trybunały, nawet historycznie nie są osądzone a podręczniki polskie i ukraińskie te same fakty podają widziane z dwóch stron. Ofiarami byli wszyscy Polacy bez względu na wiek, płeć i religię, także prawosławni. Polaków pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów znaczącą grupę stanowią osoby duchowne i zakonne. Cechą charakterystyczną ukraińskiego ludobójstwa było niespotykane w czasie tej wojny potworne, prymitywne, azjatyckie okrucieństwo, z jakim zadawano śmierć swoim ofiarom. Dziś nie sposób nawet określić rozmiarów tego ludobójstwa. Szacuje się, że było to ok. 130 tys. ofiar. Niektórzy twierdza, iż było dużo więcej.

  Ksiega „Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939-1945”

  http://adam-edward-lipinski.blogspot.com.au/2013/07/11-lipca-1943-krwawa-niedziela.html

  Wołyń – nierozliczone ludobójstwo

  Polubienie

 15. Komentarz Tygodnia: Czym pachnie w Berlinie?

  Jan Blaszczak23 godziny temu
  I szkoda że nie wspomniano o odbiciu Aleppo i odnalezieniu w nim 14 oficerów wojsk NATO

  KBooM Team19 godzin temu
  Dokładnie, panie Witoldzie czekamy na komentarz

  Kama XY15 godzin temu
  Czy nie wydaje sie panu dziwne, ze znowu zamachowiec „zostawil” swoje dokumenty w samochodzie?

  Kemal Attatürk12 godzin temu
  oni zawsze zostawiaja dokumenty w miejscu „zamachu” 🙂 No, a ten „zamachowiec” od dokumentow to zawsze ginie potem od kul Policji.

  DarkFields OfPain11 godzin temu
  W niemczech nawet jakby wysadził elektrownie atomową od środka to i tak pewnie by uciekł i znaleźli by jego dokumenty.

  Kemal Attatürk11 godzin temu
  +DarkFields OfPain jasne, kazdy bierze papiery na zamach, zeby w razie czego mozna sie bylo wylegitymowac jak kazdy porzadny obywatel.

  Kama XY6 godzin temu
  +Kemal Attatürk —- Ja sie powaznie zastanawiam, czy to nie operacja typu „falszywa flaga” zmontowana przez pana S. i jego europejskich pomocnikow, a przeprowadzona przez tych, ktorym doszczetnie wyprano mozgi, w celu wywolania najpierw zamieszek, a potem rewolucji, a nawet wojny domowej w Niemczech. Kierowcy tirow wypowiadali sie w tej dziwnej sprawie. Wszyscy jednomyslnie twierdza, ze nikt, kto nie jest kierowca tira nie jest w stanie uruchomic takiej ciezarowki. No i pytanie o zamachowca. Dlaczego nie zabezpieczyl sie tak, aby mu dokumenty nie wypadly, skoro ….. chcial uciekac? Co innego atak samobojczy. Nie zdziwie sie, jezeli okaze sie, ze sprawca jest jeszcze ktos inny, a sluzby podrzucily dokumenty, aby 1. uspokoic spoleczenstwo sugerujac, ze znaja tozsamosc sprawcy i wlasnie „sa na tropie” 2. zlikwidowac z jakiegos powodu osobnika legitymujacego sie znalezionymi dokumentami, co nie ma nic wspolnego z komentowanym zamachem

  Kemal Attatürk3 godziny temu
  +Kama XY wiesz, wiekszosc tych zamachow to jest zmontowana przez Sluzby Specjalne dla jakis tam celow. Mnie dziwi to dziwne „milczenie” Zydow na temat islamizacji Europy. Przeciez Europa jest pod ich okupacja. Jak zajma Europe Muzulmanie, a jest to narodek tak prymitywny (IQ 80 autentycznie wg. testow) i krzykliwy, ze ich nie musi byc 70%, zeby przejac tutaj panowanie i wymordowac Zydow. Sadze, ze to Zydzi tam jakos perfidnie sie bronia i manipuluja opinie spoleczna. A zamach w Berlinie wyglada na robote 2-3 profesjonalistow ze Sluzb Specjalnych, ktorzy potem bez sladu znikaja z miejsca zbrodni. A te slady w kabinie, to wiesz, taka tylko podlozona lipa.

  Kama XY1 godzinę temu
  +Kemal Attatürk — No tak. Skoro „uchodzcow” sponsorowaly rozne zwalczajace sie miedzy soba frakcje miedzynarodowki (Soros reprezentuje tylko jedna z nich; USA; Izrael), to nic dziwnego, ze siedza cicho i czekaja na rozwoj wypadkow. Co do Urbana L. Pozostaje tylko pytanie. Czy Polak byl przypadkowa ofiara, czy go sobie upatrzyli? Polscy kierowcy tirow skarza sie na zle traktowanie przez personel hurtowni. Nie moga wjezdzac na parkingi, odsylani sa na koniec kolejki, musza czekac nieraz kilkanascie godzin na pozwolenie rozladowania towarow itd. Idac za watkiem….. niewykluczone, iz personel hurtowni tez byl w to zamieszany.

  Kemal Attatürk54 minuty temu
  +Kama XY wiesz, bardzo szybko pejsaci poslali w swiat wiadomosc przez ich pejsate Media, ze zamachu w Berlinie dokonali dwaj pijani Polacy. Przecietny odbiorca tych wiadomosci jest bezgranicznie glupi, szczegolnie w USA i innych krajach swiata, a wiec zostanie mu w pamieci, ze to Polacy dokonali tego zamachu. Tylko w Polsce i w RFN opinia publiczna sledzi szczegoly zamachu. Tam gdzie dochodzi do glosu zwierzeca nienawisc do Polakow tam niedaleko kreca sie tez pejsaci. I tak bym widzial ten caly zamach i dlaczego akurat Polaka wybrali na swoja ofiare.

  Polubienie

 16. Ło qrfa Gazdo!!! Czapki z głów przed PitońTV!!! To też pewno „ruski agent”… 🙂

  Łukasz Urban i fałszywa flaga w Berlinie

  PitońTV1 godzinę temu
  Wkurza mnie, że większość mediów pisał o nim ” kierowca Łukasz”. Jakby prokuratura prowadziła wobec niego jakąś sprawę. To Łukasz Urban. Chcemy znać jego imię i nazwisko, bo to polski bohater !

  Monika Krolik2 godziny temu
  alchemiczne o co chodzi? trumpa ojciec był Niemcem i powiedział że jest dumny ze swojego pochodzenia. nie lubi terrorystów no.ale potem Niemcy napisali że bohater co mnie przerazilo to masz premier Pani szydło stwierdziła że Pan Łukasz to pierwsza ofiara terrorystów.. . więcej planów terrorystycznych wobec nas ..? ja nie ufam już nikomu w tych zadach najchętniej bym ich wywakila z tych stołków Ale to niemożliwe jedyna nadzieja w powrocie Pana Jezusa ktory powali szatana na tym świecie. bądźcie świadomym i chrzescijanami kochani.

  PitońTV2 godziny temu
  Nie chodzi mi oczywiście o Niemców, tylko politykę której symbolem jest Angela Merkel. A szatana to pan Jezus powali ale naszymi łapkami. Dlatego musimy być gotowi i ogarnięci.

  analizafilmu18 godzin temu (edytowany)
  Alchemicy. Super termin. Niektórzy mówią o Eskimosach.
  Zawsze dowód osobisty czy paszport na miejscu> No i oczywiście w pobliżu dziennikarz a małżonek alchemiczki z wywiadu państwa położonego w Palestynie.
  A jeśli chodzi o własnego Niemca, to jo byk chcioł własnom Niemkę, tyko zeby nie była niemrawa. Mo być Niemra a nie niemrawa. Mo sie dobze ruchoć.

  Robert Robert5 godzin temu
  analizafilmu jeszcze inni mowia o goralaz ze wzgorzy golan

  analizafilmu4 godziny temu
  +Robert Robert Dobre. :)

  Kapitan Nemo15 godzin temu
  Kupy się nie trzyma,najpierw użył noża a pózniej zastrzelił?Mógł od razu zastrzelić w Nicei nie podali jakie blachy miała ciężarówka,a ten dowód?Coś tu nie halo.Czy może mi ktoś powiedzieć kim są owi alchemicy?Pierwszy raz oglądam i nie wiem kto zacz?

  Artur B13 godzin temu
  Światowa finansjera , kilkanaście rodzin posiadających osiemdziesiąt parę procent światowych aktywów. Ci ludzie co najmniej od 200 lat wpływają na losy świata.

  Kapitan Nemo13 godzin temu
  Artur B Rotschild i inni?Dzięki za info.

  Grzegorz Grzebak10 godzin temu
  Hej ujek. Downo u Wos niebyłek bo roboty telo co ranyście wy… ale primo – dobrze mówisz co do tej akcji z ciężarówką. Dla normalnego człowieka to jest jakaś maskara .. nie może mi się to w głowie zmieścić. Przy okazji oświadczam że rezygnuje z pressingu w sprawie strzelania… ale i informuje że organizujemy się na strzelnice w NT wiec w razie jakby co to zapraszam. Pozdrawiam i Wesołuch zdrowych świąt i całego przyszłego roku.

  PitońTV10 godzin temu
  daj znać kiedy

  Piotr Dobrowolski20 godzin temu
  W „idź pod prąd” mówią, że to rosyjskie służby stoją za tym zamachem. Czy taka hipoteza jest możliwa?

  0xynoX20 godzin temu
  W „Idź pod prąd” Rosja za wszystko jest winna.

  Jan Blaszczak20 godzin temu
  To byli reptiliańscy khazarzy z Rosji, mają rację..

  Karol Kolana19 godzin temu
  Piotr Dobrowolski Tak jak cgojecki ijego ministrant dostana sraczki to Ruskie winne

  Mike19 godzin temu (edytowany)
  To propaganda pro usraelska. IPP stawia Węgry jako model i wzór do naśladowania. Ale w jaki sposób Orban ogrywa UE ? Kiedy UE zaczyna buczeć to Orban robi zbliżenie z Rosią a wtedy UE ustępuje. Równocześnie jakiekolwiek poprawa stosunków z Rosją to według IPP pakt z szatanem :)

  Kazy Marty15 godzin temu
  w idz pod prad najezdzaja non stop na rosje, a tych ktorzy racjonalnie oceniaja dzialania rosji (chocby w syri, wzgledem usa) nazywaja agentami
  wiec nie bralbym ich powaznie z ich hipotezami

  Seweryn Rafal14 godzin temu
  Piotr Dobrowolski Pastor Chojecki już od wyboru PiSu płynie z prądem i przyklepuje w ciemno działania USA nie wiedząc co chcą zrobić, innymi słowy… Apokalipsa 14 (4) I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć?

  Andrew Swiderski13 godzin temu
  Taka mądra rada, jak ktoś ogląda tę telewizję IdzPodPrąd to ma dwa wyjścia, albo natychmiastowo i bez zastanowienia zmądrzeje; albo niech się zabije bo i tak jest nikim.
  Chojecki to przecież … człowiek jak można go oglądać, no szanujcie się trochę ludzie

  Jurek Brzostowski12 godzin temu
  Wykorzystali M. K. po tym, jak został na lodzie po wyborach, to dobry moment żeby pod pozorem pomocy zwerbować człowieka, który ma spory dorobek. Propagują dobre rozwiązania, które nie mają znaczenia, bo obecnie są nie wykonalne, tak naprawdę realizują polityką USA i do tego potrzebny jest autorytet,czyli M.K. który myślę, że jest uczciwy lecz bez wiedzy.

  Rafał Skibiński11 godzin temu
  Uważaj na ten kanał. Kowalski jest jeszcze do odratowania, ale Chojecki to szaman, nawraca na siłę nie wiadomo na co. Tak naprawdę dzielą ruch narodowy i tu nie chodzi o odmienne zdanie w wielu w kwestiach, tutaj nie Korea Północna, różne zdanie można mieć, ale o zajadły wręcz atak na katolików. Po co to wszystko?

  Cogito ergo sum8 godzin temu
  Piotr Dobrowolski Oni mówią, że WTC to ruska robota, a nawet Watykan to ruscy agenci, mają ostrą paranoję i usraelofilię.

  Cogito ergo sum8 godzin temu
  Trochę naciągnąłem fakty, ale jak ich znam tak pewnie by wynaleźli tam ruski wątek.

  Zbigniew Majorkiewicz6 godzin temu
  0xynoX „idzpodprad” jest za okupacją Lechii przez hamerykanów.

  Abcd Efgh3 godziny temu
  Przede wszystkim grają na uczuciach tych którzy pamiętają stan wojenny i komunę. Dla tych ludzi wszystko co z Rosją związane jest złe. Taki odruch. Już zdążyłem się na MK zgniewać ale myślę że on po prostu na razie błądzi i w końcu mu przejdzie.

  Marcin Salaga7 godzin temu
  Bardzo logiczne to co mowisz….nic nie dzieje sie bez przyczyny.

  MrSigneto4 godziny temu
  W tej chwili Żydzi współpracują ręka w rękę ze Szwabami.

  Jan Blaszczak19 godzin temu
  Bardzo dziwne było też przesłanie zostawione dla ofiar pokazane we fragmencie reportażu zachodniej telewizji zobaczcie to: v=GbOpRLeYp4U

  Jerzy Kwiatkowski13 godzin temu
  Good job :)

  Rafał Skibiński11 godzin temu
  Toto toto co jest na stole przed prowadzącym to gada i to do rzeczy. Ale jaja. Tak w ogóle to pozdrawiam Kościelisko.

  Jan Szlaga17 godzin temu
  ISIS=Israeli Secret Intelligence Service

  Jurek Brzostowski13 godzin temu
  Jak zwykle celne spostrzeżenia i trochę humoru. Pewna jasnowidząca przewiduje wejście Niemców do Polski, ale Allach akbar wymięknie przy Okrzyku Jezus Maria husarii.

  zora Polar15 godzin temu
  oczywiscie ze celowo zaplanowana akcja przez sluzby ,dobrze analizujesz ,

  Lucjan Danielak7 godzin temu
  Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem (wedle ostatnich doniesień) polski kierowca żył do momentu zderzenia ? z tego wynika że przez 5 km od momentu wyjazdu z postoju zamachowiec prowadził samochód a polski kierowca siedział żywy na fotelu pasażera.
  Przecież żaden zamachowiec nie mógłby pozwolić aby żywy czy półżywy pasażer jechał obok niego bo w każdej chwili stwarzałby dla niego niebezpieczeństwo.Moim zdaniem nie da się tego ustalić czy polski kierowca zginął na parkingu w momencie porwania czy w momencie uderzenia w tłum bo to za krótki okres czasu aby ustalić moment zgonu.Po drugie nikt z przechodniów nie mógłby zobaczyć (co również podają media) momentu walki pasażera z kierowcą przez momentem uderzenia , ze względu na to że była to godzina 20:00 czyli ciemno , jak również samochód jechał z prędkością ok 70km/h i ustytuowanie kabiny w tirach jest wysokie więc z poziomu ulicy wogóle nie widać co się dzieje w kabinie.Moim skromny zdaniem w mediach panuje dezinformacja.

  SYTU SYTOWY15 godzin temu
  BOHATER

  tom tom16 godzin temu
  RODZINA POLSKIEGO BOHATERA POWINNA ZADACI ODSZKODOWANIA OD MERKEL 100 MILIONOW EURO

  macieyek121 godzin temu
  francja, strzelanka tez smierdzi sluzbami….. :(

  Paweł W21 godzin temu
  Tym bardziej, że był jakiś dziennikarz, który na żywo relacjonował ten akt terroru, zaraz po tym, jak chwilę wcześniej robił to samo gdzie indziej. Miał informacje z pierwszej ręki, i raczej nie była to ręka islamisty.

  Marcin HRN16 godzin temu
  Niemca na własność? Może emeryta, którym trzeba się będzie opiekować. Zamiast jechać tam, oni przyjadą tutaj.

  Andrew Swiderski12 godzin temu (edytowany)
  Dokładnie , dziatwa nazistów przywiezie ze sobą (spadek-)złoto (Polskie, które ukradli…) i nim będzie opłacać dziatwę bohaterskich Polaków, która będzie podmywać ich stare post-nazistowskie dupy. I kto tu jest głupi?

  PS Polska NIGDY nie będzie wielka, albowiem nie może stać się wielkim ktoś, kto własnych błędów nie dostrzega; a na cudze patrzy. Polacy najpierw muszą uświadomić sobie jacy głupi są a potem chcieć to zmieniać, tymczasem są tak dumni i tępi, że wolą być głupimi tudzież wyzywać innych od takowych. Polska nie ma szans być wielka – to kraj tumanów (widać to po tym chociażby jak głosuje w wyborach…)

  Jerzy Kwiatkowski7 godzin temu
  Niemce spółka GmbH i ich właściciele boją się jak diabeł wody święconej silnej, wolnej Polski, bo wtedy pierwsze co, to wypłynie sprawa należnych nam reparacji wojennych. Nie będzie zlituj się, napadłeś, mordowałeś, grabiłeś, paliłeś, to płać.

  Adal Beraht7 godzin temu
  mądrze mówisz, mimo wszystko życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

  kamill michalak9 godzin temu
  ja sfojego niemca bym na fszelki wypadek wysterilizował

  Marek Kowalski13 godzin temu
  Komentarz trafiony na 1OO%, moim zdaniem:-), jeśli chodzi o przyczyny, przebieg i zamierzone (na szczęście nie osiągnięte) efekty tej „operacji fałszywej flagi”. Natomiast drobna uwaga. Jeśli wypowiadamy się o innych nacjach to z trochę większą wrażliwością. Mamy jednego przeciwnika „Alchemików”. Więc jeśli używamy słów „Amerykanie”, „Niemcy”, „Rosjanie”, „Polacy” to doprecyzujmy, że chodzi nam „władców marionetek”, czy „wysoko postawione marionetki”. A co do łatwości manipulowania społeczeństwami/narodami, to naprawdę nie jestem przekonany, że jakiekolwiek społeczeństwo/naród jest na to szczególnie odporny. My w „demoludach” mieliśmy „dobrą szczepionkę” w postaci „realnego socjalizmu” i „komunistycznej” propagandy. Więc teoretycznie nie powinniśmy dać sobą łatwo manipulować. A jak przez ostatnie 25 lat bywało:-/

  Dlaczego Donald Trump miałby nie lubić Niemców. Przecież jego przodkowie pochodzą m.in. z Niemiec? Myślę, że Donald Trump nie lubi „Alchemików”, którzy teraz „władają” również Niemcami, ale to chyba dwie różne sprawy:-)

  PitońTV12 godzin temu
  słuszna uwaga. W tym odcinku faktycznie za bardzo akcentowałem narody czy państwa, a nie winne alchemiczne elity. Poprawie się , czy raczej będę uważał, bo jestem tego samego zdania i często to podkreślam.

  Adam Roch9 godzin temu
  PitońTV nie ma najmniejszego powodu dla którego miałby Pan się mitygować – nie mam czasu by skomentować wypowiedź wyżej, jedna uwaga tylko – kto mimo doświadczeń z bolszewią w naszym kraju, dał i daje się manipulować …
  materiał świetny …

  Ireneusz Maśliński14 godzin temu
  Prawdopodobnie było jak mówisz, ale z tym Niemcem na własność to pojechałeś. Proszę nie idź tą drogą. Oczywiście ludzie, którzy w większości nie mają pojęcia o sprawach ducha to kupią. Już widzę wpisy, że komuś się to podoba. Ale tak nie można. Elity chcą skłócić ze sobą zwyczajnych ludzi, aby ich potem rozgrywać. Trzeba walczyć z tymi elitami, a naród zawsze szanować. To teraz ma być tak, że jak Niemcy czuli się lepsi od Polaków, to my im oddamy i będziemy ich poniżać? Bo była wielka Rzesza, a teraz będzie wielka Lechia? Jezus powiedział : kto się wywyższa, ten będzie poniżony. I nie dał dyspensy na żaden naród. W ten sposób tylko pomagasz alchemikom. Tak jak dzielą nas Polaków na zwalczające się frakcje polityczne, tak też dzielą ludzkość na zwalczające się narody. Z całym szacunkiem, ale nie tędy droga.

  Ireneusz Maśliński13 godzin temu
  Adam Roch Jasne, takich odpowiedzi spodziewam się wielu.

  Rado Sław3 godziny temu
  +Adam Roch Przez takich jak ty żydzi mają tylko ułatwione zadanie.

  mario hieronymus2 godziny temu
  Wg mnie, to cud, ze pan Lukasz ocknal sie (moze byl ogluszony, bo urazy glowy bylyby czyms normalnym w tej sytuacji) i podjal walke. Ocalil w ten sposob dobre imie Polski i uniemozliwil realizacje antypolskiej akcji. Jego smierc w walce uniemozliwiala obarczenie go „wina”.

  PitońTV1 godzinę temu
  Też uważam, że jego heroizm zrobił dla Polski naprawdę dużo.

  Tomasz TV NEWS4 godziny temu
  jedno jest pewne chcieli wrobic polaka

  Lapidator A13 godzin temu
  Głupota to idealny grunt dla bezczelności
  Zohydzanie wizerunku Polaków jest dowodem ,,jesteśmy naprawdę narodem NIEZŁOMNYM i solą w oku alchemików .

  Władymir Władymirowicz10 godzin temu
  Coś w tym musi być.

  Michal Kowalski20 godzin temu
  Baco jestes niesamowity

  ja a poco18 godzin temu
  Po namyśle Niemcy nazwali naszego rodaka bohaterem , ciekawe co musiało dziać się za kulisami , że tak bardzo zmienili zdanie . Nie uwierzę , że powodem są ustalenia policji bo te pewnie przyszły z góry , co tu dużo mówić wolny demokratyczny kraj .Dzięki za materiał

  Melkor Szatanik13 godzin temu
  Michalkiewicz mówił że z Ukrainy jest sprawdzony duży przemyt broni słyszałeś ?

  nutaws10 godzin temu
  Ano właśnie. I skonfrontujmy to z jawną ilością Ukraińców w Polsce, czyli ponad 1mln. Ponoć zaKODowana hołota planuje ciąg dalszy na 6 stycznia. Oby nie było tu „pomocy” zakamuflowanych „przyjaciół” ze wschodu,

  Zajebiaszczy Madafaka6 godzin temu
  A mi się wydaje że rozegrali nas wszystkich. Specjalnie zrobią z niego bohatera żeby wszyscy muzułmanie nienawidzili Polaków nie mówię że nie jest bohaterem za to co zrobił chodzi mi tylko o to że Niemcy będą niedługo całkowicie islamskie a za miedzą my Katolicka Polska. Nieciekawie to zaczyna wyglądać gdy się spojrzy na to czyim wrogiem są muzułmanie razem z katolikami i nie muszę już chyba wyjaśniać kto najbardziej na tym skorzysta

  PolishPolackski2 godziny temu
  Mocne. I oby nie było prawdziwe, bo przecież eskimosi rozpracowują nas od zawsze, nienawidząc za okazaną im pomoc i łaskę, więc przydałby im się prztyczek w wielgachny nochal

  Michał De21 godzin temu
  To „tylko” element składowy dużo większego planu. Ogłupianie i podział społeczeństwa trwa w najlepsze, a co gorsza przybiera na sile. To, co ma obecnie miejsce nie dotyczy tylko Niemiec, Europy, ale całego świata. W przypadku naszego rodaka – bohatera(!), sprawa moim zdaniem jest ewidentna i zaplanowana, tutaj nie ma mowy o spontanie. Kwestia zgubionych dokumentów, schemat relacji medialnych oraz to o czym Sebastian wspomniał, to wygląda niestety na pewną reorganizację w świetle zmiennych, którymi była mniej czy bardziej twarda postawa Polski m.in. w temacie „uchodźców”. Tych samych, którzy są tylko tylko narzędziem w celu realizacji dużo większego planu. Celowo nie używam słów NWO, nie chcę zamykać tego w trzech literach, bowiem mowa o etapach… a te dotkną nas bardziej, niż „produkt finalny”. Niepokorni odczują to… niestety. #Sebastian… taka moja luźna propozycja na konkretny cykl bloga: korzenie i założenia planu „zjednoczenia”. Na początek może Victor Hugo i jego dąb? Jako punkt wyjścia, potem można pójść dalej; globalnie i czasowo.
  Dobry materiał, ja zwykle zresztą. Pozdrawiam!

  Zrodzony z Mokoszy20 godzin temu
  No dobra ustalmy coś…Kolejność podawania w mediach kto jest terrorystą: 1 Polak, 2 Czeczen, 3 Pakistańczyk (zatrzymany i zwolniony) 4 Ten który „zgubił” dokumenty. Polak oczywiście odpada(chwała bohaterom!),Pakistańczyk również,Tunezyjczyk typowa ściema, więc zostaje Czeczen i tu mi „wschodem” śmierdzi.

  MrSigneto4 godziny temu
  Jak na razie to Niemce mają kulku pseudo Polaków na własność.
  Tuska, Ciecia Schetynę która był jeszcze niedawno prawdziwym dozorcą w Niemieckim domu i kulku jeszcze folksdojczy…

  Marek Kosturek1 godzinę temu
  Zgadzam sie z Tobą Sebastian

  Paweł W21 godzin temu
  Według mnie masz całkowitą rację, służby specjalne, tylko którego państwa? Być może Izrael, oni jak nikt inny zdolny jest do takich czynów. To, że do ostatnich chwil Polak walczył. To, że na końcu go zastrzelił. To, że znaleziono dokumenty Tunezyjczyka. To, że niemieckie służby, podobno do tej pory nie mają pojęcia, kto zabił. Dosłownie wszystko wskazuje, że nie był to typowy zamachowiec.

  Polubienie

 17. Depesza@Depesza
  W całym tym KONTEKŚCIE : „POLSKA CIĘŻARÓWKA ……………..” ,zastanawiające jest DLACZEGO islamski terrorysta nie zostaje zatrzymany przez policję niemiecką tylko spokojnie opuszcza Niemcy i zostaje ZLIKWIDOWANY ABY NIE MÓGŁ ZEZNAWAĆ PRZEZ POLICJĘ WŁOSKĄ !!!

  uy 89.186.19.*
  polska prokuratura powinna sprawdzić kto zastrzelił kierowcę, pojawiają się opinie, że mogła to być niemiecka policja, to tłumaczyłoby późniejsze niezrozumiałe komentarze o polskim wątku

  andrzej2000 194.30.179.*
  Być może to niemiecka policja zabiła naszego rodaka … Więc mają problem, jak to teraz zrzucić na terrorystę.

  B. Gui 83.14.203.*
  W pewnych kręgach uważa się że zamach miał na celu wmieszanie Polaka i Polski do terroryzmu w kontekście trwającej okupacji Sejmu i ,,łamania” zasad demokracji w naszym kraju ale coś nie wyszło

  Konrad 91.61.4.*
  O Polaku, ktory uratowal zycie bardzo wielu innym ludziom cisza. Kilkakrotnie natomiast mowiono ze wspolczuciem i pokazywano zdjecia innej ofiary, a mianowicie mlodej … Zydowki.

  http://wpolityce.pl/swiat/320681-brak-serca-dla-polakow-zginal-w-walce-stanal-w-obronie-obywateli-niemiec-bohater-kierowca-z-polski-dlaczego-niemieckie-wladze-o-nim-milcza?strona=1

  „Brak serca dla Polaków”; „Zginął w walce”; „Stanął w obronie obywateli Niemiec”; „Bohater. Kierowca z Polski”. Dlaczego niemieckie władze o nim milczą?


  Fot. PAP/epa/Facebook

  „Polskie media już wieczorem 19 grudnia, po straszliwym zamachu w Berlinie były pełne doniesień o brutalnym zabójstwie 37-letniego Łukasza Urbana. Polacy wiedzieli, że zginął on z rąk zamachowcy, że jest ofiarą. W niemieckich mediach wtedy wciąż jest jednak mowa o „kierowcy TIR-a”, sugerując współudział Polaka w ataku na jarmark bożenarodzeniowy” – pisze niemiecki socjolog i publicysta prof. dr. Gunnar Heinsohn na łamach portalu „Achgut.com”.

  Według niego dzień później, o 11 godz. rano, do zamachu odniosła się kanclerz Angela Merkel. Także i ona „ani słowem nie wspomniała o Polaku”.

  Merkel cierpi wraz „z milionami Niemców”. W jej sercu są „ci Niemcy, którzy pomagają uchodźcom, śledczy, policjanci, strażacy, sanitariusze i lekarze”. Dla Polaka i jego rodaków w jej sercu najwyraźniej miejsca brak —dodaje Heinsohn. Na tym jednak nie koniec. Jak twierdzi publicysta gdy polska premier Beata Szydło przekazała Niemcom trzy godziny później kondolencje, wspomniała o Łukaszu Urbanie, „pierwszej ofierze tej obrzydliwej zbrodni”. Niemieckie media, w tym tygodnik „Der Spiegel” tę część wystąpienia Beaty Szydło jednak „świadomie” wycięły ze swoich relacji.

  Zdaniem Heinsohna „całkowity brak uczuć przychodzi pani kanclerz zupełnie naturalnie”.

  Ten chłód wobec polskiego sąsiada przysparza jednak o dreszcze —dodaje socjolog. Zwykli Niemcy zachowują się zupełnie inaczej. Wielu wysłało do rodziny polskiego kierowcy listy kondolencyjne, inni wyrażają uznanie i współczucie na portalach społecznościowych. Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie włączyła się w zbiór funduszy dla rodziny Łukasza Urbana.

  Pieniądze można wpłacić na konto bankowe o numerze 36102047950000900202326395. SWIFT: PKOPPLPW. Konto należy do wdowy po kierowcy – Zuzanny Urban.

  Niemka Constanze Stelzenmueller wystosowała petycję do prezydenta Niemiec Joachima Gaucka o przyznanie Łukaszowi Urbanowi najwyższego odznaczenia, Federalnego Krzyża Zasługi. Chce, aby bohaterstwo Łukasza Urbana, który do końca próbował ratować potencjalne ofiary, zostało uhonorowane.

  Łukasz Urban to nazwisko kierowcy ciężarówki, który w poniedziałek 19 grudnia 2016 stracił życie na Bożonarodzeniowym jarmarku na Placu Breitscheid w Berlinie, podczas próby powstrzymania terrorysty. Według ostatnich doniesień zmagał się z przestępcą, został poważnie ranny a następnie zabity. Ta heroiczna akcja prawdopodobnie uratowała wiele istnień ludzkich i stanowi (wielkiej wagi) znak dla przyjaźni i pojednania między naszym krajem a Polską – gdzie nasi przodkowie zrobili straszne rzeczy. Wszyscy Niemcy, nie tylko Berlińczycy mają powody, by pamiętać o nim. Za tę odwagę (powinien) otrzymać najwyższe niemieckie odznaczenie —głosi petycja. Podpisało ją już ponad 8,5 tysiąca osób. Petycje można znaleźć tu:

  Federalny Krzyż Zasługi dla Łukasza Urbana

  Ryb, achgut.com

  Jastrząb 83.13.184.*
  Niemieckie media tak cały czas ukrywają i dezinformują jak w Sylwestra w zeszłym roku. To nie są wiarygodne media.

  edek 195.38.12.*
  Ludzie dajcie spokój. Już się pojawiają naciski żeby tego biednego człowieka Niemcy odznaczyli. Naprawdę macie takie poczucie niższości?

  Runnerrr@Runnerrr
  Charakter Niemca jest prawy tylko wobec swojego państwa i nienawistny wobec wrogów swojego państwa. Dlatego ważne kogo bundes-politycy uważają za wroga lub tylko lekceważą, co jest wstępem do nienawistnych działań.To niebezpieczna, prawie genetyczna wada tego skądinąd pracowitego społeczeństwa.

  Prawdecka@Prawdecka
  Nie można żądać okazywania uczuć, których nie ma. Dobrze, że prywatnie obywatele Niemiec zatroszczyli się o rodzinę zamordowanego POLAKA, ofiary terrorysty. Cenzura tygodnika „Der Spiegel” chyba nie dziwi. Pouczanie o wolności słowa innych również nie!

  rychu 89.79.123.*
  Merkelowa to stara agentka Stasi , to niedobra kobieta jest

  zenonek 144.200.17.*
  nie moga nic dobrego o Nim napisac… potem sie przyznaja ze go „niechcacy” zastrzelili…

  Europejczyk 178.10.181.*
  Niemcy mają i mieć będą w genach nazizm i faszyzm, nie pomogą im obłudne akcje zapraszania muzułmanów do podłej roboty, której sami nie chcą wykonywać, nie lubię ich.

  Polubienie

 18. super@super
  Merkel sprowadziła na Niemcy i Europę islamską zarazę a teraz udaje , że jej przykro . Musimy pamiętać, że PO i Nowoczesna oraz PSL popierali pomysł wpuszczenia islamistów do Polski.

  Andy@Andy
  Najlepsze jest to, że pani kanclerz nie widzi żadnej swojej winy w tym wszystkim. W normalnym kraju powinna się podać do dymisji. Ona nie widzi (??) żadnego związku między swoją nieodpowiedzialną polityką wpuszczania niesprawdzonych, nieudokumentowanych przybyszy z Afryki, Azji i Arabii, a fala zamachów w Europie Zachodniej. Jeśli Niemcy wybiorą ją na czwartą kadencję (bo nie ma alternatywy…) to rzeczywiście mają wielki problem. W Polsce też był taki polityk twierdzący, że muszą rządzić bo nie mają z kim przegrać

  nsz 109.199.28.*
  Anis Amri ZOSTAŁ KOZŁEM OFIARNYM. Moim zdaniem ten pierwszy zatrzymany jest sprawcą. A że jest imigrantem Makreli to go wypuścili żeby szumu nie było i znaleźli kozła który dostał szybko kulkę

  Jarzębinka 49 37.248.159.*
  To nie tak miało być, zupełnie nie tak… co nie Makrela?????? Miał Polak zostać terrorystą żeby można było znowu Polskę a zwłaszcza rząd p.Szydło wziąć za… twarz!!!! Niedoczekanie!!!!!!

  Ania 93.179.211.*
  za wszystkie ofiary odpowiada merkel która ściśle współpracuje z ISIS…a polskojęzyczne faszystowska tuskowa hołota idzie na jej krótkiej smyczy

  WOJTEK 89.65.202.*
  DLA POLAKA LEPIEJ ŻE ZGINĄŁ BO SCHULZ I TIMMERMANS BY GO OSKARŻYLI O ZAMACH GDYBY ZGINĄŁ WŁAŚCIWY ZAMACHOWIEC.A TUSK BY, JAK ZAWSZE WYRAZIŁ SWOJE „WYWAŻONE ZDANIE” TRZEBA WIEDZIEĆ GDZIE SIĘ JEDZIE.

  rudy bąk 85.89.175.*
  a przecież ojciec Makreli mógł założyć prezerwatywę

  http://wpolityce.pl/swiat/320728-merkel-nie-wspomniala-o-bohaterstwie-lukasza-urbana-jedyne-na-co-ja-stac-to-slowa-byl-pierwsza-ofiara-sprawcy

  Merkel nie wspomniała o bohaterstwie Łukasza Urbana. Jedyne, na co ją stać, to słowa: „Był pierwszą ofiarą sprawcy”


  fot. PAP/EPA

  Nasza demokracja, nasze państwo prawa i wartości stanowią odpowiedź na przepełniony nienawiścią świat terroryzmu. Będziemy silniejsi niż terroryści — powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas konferencji prasowej, podczas której odniosła się do informacji o zastrzeleniu zamachowca z Berlina.

  Zamachowiec z Berlina zabity! Terrorysta został zastrzelony przez mundurowych w Mediolanie

  Wszystko wskazuje na to, że to Anis Amri był osobą, która zabiła 12 osób na Breitscheidplatz — oceniła Merkel.

  Podziękowałam premierowi Włoch i chciałabym je wyrazić jeszcze raz, jak także policji włoskiej i siłom porządkowym za ich wspaniałą postawę. Chciałabym podziękować zwłaszcza włoskiemu policjantowi, który został zraniony podczas wymiany ognia i życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia — powiedziała Merkel.

  Terroryzm stanowi dla nas wszystkich wyzwanie, dlatego dobrze wiedzieć, że wszyscy jesteśmy zwarci, by mu się przeciwstawiać — mówiła

  Czujemy współczucie wobec ofiar. (…) Dla wszystkich rodzin tych ofiar Święta będą kojarzone z ogromnym smutkiem — mówił dalej.

  Kanclerz Merkel wspomniała również o polskim kierowcy, Łukaszu Urbanie, lecz nie podkreśliła w żaden sposób jego bohaterskiej walki z napastnikiem i nie odniosła się do fałszywej narracji krzywdzącej Polaka.

  CZYTAJ WIĘCEJ: „Brak serca dla Polaków”; „Zginął w walce”; „Stanął w obronie obywateli Niemiec”; „Bohater. Kierowca z Polski”. Dlaczego niemieckie władze o nim milczą?

  Był pierwszą ofiarą sprawcy — to jedyne słowa, jakie padły z ust niemieckiej kanclerz.

  Nie było nam dane również usłyszeć jakiejkolwiek skruchy z powodu tego, że pozwolono sprawcy uciec aż do Włoch. Kanclerz nie odniosła się także do fatalnej w skutkach prowadzonej przez nią otwartej polityki migracyjnej.

  Możemy czuć ulgę, że jedno zagrożenie zostało wyeliminowane, ale zagrożenie terroryzmem trwa. Dla mnie, jak i całego rządu RFN, najważniejszym obowiązkiem jest ochrona jego obywateli. Czynimy wszytko co w naszej mocy, aby nasze państwo było państwem silnym. (…) Nasza demokracja, nasze państwo prawa i wartości stanowią odpowiedź na przepełniony nienawiścią świat terroryzmu. Będziemy silniejsi niż terroryści — zakończyła Merkel.

  ak

  autor: Zespół wPolityce.pl

  Zyzol@Zyzol
  Że też Niemcy ją jeszcze tolerują. Nie dba o swoich, to tym bardziej nie będzie przejmować się polaczkiem.

  joanna.rozman@joanna.rozman
  Merkel jest winna śmierci swoich rodaków.

  ewa 78.154.85.*
  Zwyczajna tego .Mnóstwo nas podludzi polskich zamordowali.

  mich 157.25.147.*
  tak bedziecie silniejsi od terrorystów tyle ze merkel ma 50 ochroniarzy a ludzi nie mają żadnego

  …..

  hanka4 188.146.25.*
  A co makrela ma powiedzieć, że dzielny Polak, bohater pan Łukasz, spieprzył jej misterny plan? To ona ma krew na rękach bo chciała ośmieszyć Polskę i potwierdzić, że Polacy to terroryści. Fałsz. Flaga

  http://wpolityce.pl/swiat/320703-dzialaczka-opozycji-z-czasow-nrd-vera-lengsfeld-napisala-list-do-rodziny-lukasza-urbana-wstydze-sie-za-niemieckie-media-i-niemiecka-kanclerz

  Działaczka opozycji z czasów NRD Vera Lengsfeld napisała list do rodziny Łukasza Urbana. „Wstydzę się za niemieckie media i niemiecką kanclerz”


  Fot. YouTube/screenshot

  Vera Lengsfeld, była działaczka opozycji w NRD i b. posłanka do Bundestagu (CDU) napisała wzruszający list do rodziny zamordowanego w Berlinie polskiego kierowcy Łukasza Urbana. W liście Lengsfeld przeprasza za obojętność niemieckich mediów oraz kanclerz Niemiec Angeli Merkel. „Wstydzę się za to jak pan Urban został u nas potraktowany” – pisze.

  Czytaj także: „Brak serca dla Polaków”; „Zginął w walce”; „Stanął w obronie obywateli Niemiec”; „Bohater. Kierowca z Polski”. Dlaczego niemieckie władze o nim milczą?

  Oto treść listu:

  Szanowny Panie Żurawski,

  tą drogą chciałabym Panu, a przede wszystkim rodzinie Łukasza Urbana, przekazać najgłębsze wyrazy współczucia.

  Nie tylko poniósł Pan straszliwą stratę, ale został Pan wyciągnięty na widok opinii publicznej, która nie zawsze obchodziła się z Panem i Pana kuzynem w sposób sprawiedliwy czy delikatny, przysparzając Panu dodatkowego, niepotrzebnego bólu.

  Piszę do Pana bo wstydzę się za to, że nasza kanclerz, gdy 15 godzin po zamachu wydała deklarację, nie wspomniała ani słowem o Łukaszu Urbanie. Nie zwróciła się w ogóle do Polaków z przeprosinami za to, że polski obywatel, który był pierwszą ofiarą ataku terrorystycznego, przez wiele godzin był nazywany przez niemieckie media „pasażerem”, „drugim kierowcą”, a więc przedstawiany jako współsprawca zamachu. Nawet gdy już dawno było wiadomo, że został zastrzelony, wciąż używano określenia „pasażer”.

  Wstydzę się za beznadziejne relacjonowanie tych wydarzeń przez nasze media i za chłód naszej kanclerz wobec Łukasza Urbana i Polski. Chcę jednocześnie zapewnić Pana o tym, że tysiące Niemców czuje to samo co ja. Nie można usłyszeć ich głosu w mediach głównego nurtu, ale można go znaleźć w licznych komentarzach, które umieszczają na stronach internetowych rządu federalnego i mediów, tak długo, o ile funkcja komentowania nie została wyłączona. Zapewniam pana, że tysiące ludzi w Niemczech myśli o Panu i Pana rodzinie.

  Życzę Panu i Pana rodzinie dużo siły by przetrwać nadchodzące, straszne dni, by przetrwać pierwsze święta Bożego Narodzenia bez Łukasza Urbana i mam nadzieję, że znajdzie Pan pocieszenie w tym, że Pan Urban był dzielnym mężczyzna, który zginął walcząc. Proszę, by przekazał Pan pani Urban moje wyrazy współczucia i moje najlepsze życzenia.

  Z serdecznymi pozdrowieniami

  Vera Lengsfeld

  dziordzio1965 178.43.41.*
  Bardzo miło z Pani strony. Oby więcej takich osób wśród Pani rodaków.

  pisiaty 94.254.139.*
  DZIEKUJEMY!

  P 83.26.57.*
  To bardzo budujące, że są na świecie uczciwi ludzie.

  js 212.204.110.*
  są jeszcze porządni Niemcy. Pani Lengsfeld pokazała, że nie narodowość ma znaczenie ale serce człowieka.

  seba 94.254.242.*
  super.

  Agganus@Agganus
  Ta uparta i tępa prusaczka ze Szczecina musiałaby przyznać,że się mylila a rację mieli i mają Polacy, Węgrzy. A to raczej w butnej prusackiej mentalności niemożliwe. I to nasi znowu walczą z saraceńską zarazą w obronie katolickiej Europy.

  kj 94.254.240.*
  Piękny gest

  bik 192.168.2.*
  na pohybel niemieckiej poprawności politycznej i makreli…

  szlachetne serce 188.33.6.*
  Szlachetny gest Very Lengsfeld. Szacunek dla pani Very!

  John Doe 46.169.110.*
  Zebraliśmy już 111 tys. funtów dla rodziny Łukasza. Tu link żeby dać datek: https://www.gofundme.com/van9vwuk

  stary Polak 88.199.192.*
  cały czas zastanawiam się czy Niemcy podając liczbę ofiar uwzględniają śp. Pana Łukasza. wszak to Polak, z rasy podludzi.

  http://wpolityce.pl/polityka/320724-nasz-wywiad-dr-magdalena-el-ghamari-widzialam-profil-zamachowca-z-berlina-dlaczego-sluzby-nie-zareagowaly-na-jego-kontakty-z-panstwem-islamskim

  http://wpolityce.pl/swiat/320687-nasz-wywiad-loranty-nie-mam-zadnych-zastrzezen-do-dzialan-wloskiej-policji-ani-do-sluzb-ktore-scigaly-zamachowca

  http://wpolityce.pl/swiat/320733-amis-amri-zlozyl-przysiege-na-wiernosc-panstwu-islamskiemu-wczesniej-is-przyznalo-sie-do-zamachu

  http://wpolityce.pl/swiat/320714-jest-nagranie-z-zamachu-w-berlinie-widac-ciezarowke-wjezdzajaca-w-bozonarodzeniowy-jarmark-wideo

  http://wpolityce.pl/swiat/320734-niemiecka-prokuratura-potwierdza-smierc-podejrzanego-ws-ataku-w-berlinie

  http://wpolityce.pl/swiat/320722-europa-utknela-na-mieliznie-marine-le-pen-krytycznie-o-ue-im-bardziej-przegrywa-tym-bardziej-staje-sie-totalitarna

  Polubienie

  • POLAK BOHATER MIAŁ BYĆ WROBIONY? – ZAMACH W BERLINIE – NOWE FAKTY – Komentator #507

   knopek652 godziny temu (edytowany)
   A ja myślę, że ten zamach był prowokacją niemieckich służb specjalnych, by skierować nienawiść Niemców na Polaków. Polak był potrzebny żywy do samego końca tej akcji. Pamiętacie jak pisano, że „polska ciężarówka dokonała zamachu”? Że w kabinie był Polak? Bo pewnie nawet ci co pisali artykuły wiedzieli już co mają pisać. Zakładano że Polak nie będzie walczył z napastnikiem, a po wszystkim zostanie zastrzelony, przez tego, który prowadził ciężarówkę bądź „policjantów”. Zamachowiec ucieknie a ogłosi się że zastrzelono zamachowca – Polaka. Jednak wszystko poszło nie tak. I stąd tyle „pomyłek” policji i sprawca, który na zamach idzie z dokumentami, które potem zostawia w ciężarowce. Założę się że te dokumenty zostały potem podłożone. Potem okazuje się, że domniemany sprawca ginie i nic już nie powie. Za parę dni debata o Polsce w parlamencie UE. Chcą coś postanowić przeciwko Polsce i mieć pretekst. I dlatego Polak był potrzebny w ciężarówce żywy. Żeby można go było zastrzelić jako zamachowca. W drugim końcu rynku na pewno stali agenci niemieckich służb przebrani za policjantów. Tylko, że prawdziwy zamachowiec musiał go zabić wcześniej niż planowano. I dlatego nie wyszło jak miało wyjść. Dlatego policja „nie zwróciła uwagi na ciężarówkę chaotycznie się poruszającą i zmieniającą pasy na ciągłej linii. Wszystko było obserwowane i koordynowane przez służby.

   Cufk Yuo2 godziny temu (edytowany)
   wniosek: dobrze, że Polak zginął.

   knopek6510 minut temu (edytowany)
   +Cufk Yuo
   Będzie miał państwowy pogrzeb z honorami. Rodzinie wypłaci się wysokie odszkodowanie by nie zadawała pytań. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie. Ciekawe jakie będą ustalenia. Prawda jest najważniejsza, dlatego wolał bym by pojawiły się jakieś ustalenia. Nie chciałbym by ukręcono sprawie łeb.

   knopek652 godziny temu
   Ten zamach był prowokacją niemieckich służb specjalnych, by skierować nienawiść Niemców na Polaków. Polak był potrzebny żywy do samego końca tej akcji. Pamiętacie jak pisano, że „polska ciężarówka dokonała zamachu”? Że w kabinie był Polak? Bo pewnie nawet ci co pisali artykuły wiedzieli już co mają pisać. Zakładano że Polak nie będzie walczył z napastnikiem, a po wszystkim zostanie zastrzelony, przez tego, który prowadził ciężarówkę bądź „policjantów”. Zamachowiec ucieknie a ogłosi się że zastrzelono zamachowca – Polaka. Jednak wszystko poszło nie tak. I stąd tyle „pomyłek” policji i sprawca, który na zamach idzie z dokumentami, które potem zostawia w ciężarowce. Założę się że te dokumenty zostały potem podłożone. Potem okazuje się, że domniemany sprawca ginie i nic już nie powie. Za parę dni debata o Polsce w parlamencie UE. Chcą coś postanowić przeciwko Polsce i mieć pretekst. I dlatego Polak był potrzebny w ciężarówce żywy. Żeby można go było zastrzelić jako zamachowca. W drugim końcu rynku na pewno stali agenci niemieckich służb przebrani za policjantów. Tylko, że prawdziwy zamachowiec musiał go zabić wcześniej niż planowano. I dlatego nie wyszło jak miało wyjść. Dlatego policja „nie zwróciła uwagi na ciężarówkę chaotycznie się poruszającą i zmieniającą pasy na ciągłej linii. Wszystko było obserwowane i koordynowane przez służby.

   Polubienie

  • Coś tu śmierdzi… 😦

   Truck of Peace Delivers Seasons Greetings to Berlin Christmas Market

   Berlin Truck Attack – The Most Amazing Truck Driving in World History

   The Truth About the Berlin Christmas Market Attack 2016 || YouTube

   Berlin Terror Truck Attack is 100% a Fake Phony Staged Event

   FALSE FLAG BERLIN NOBODY DIED HOAX

   99.9% Berlin Germany Stage Truck Attack False Flag Hoax – War on Pagan Christmas Shoppers

   BERLIN TERROR PSYOP HOAX. TOTAL FAKE. 12/19/2016, part 1

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1017099,title,Piotr-Semka-dziwna-cisza-ws-polskiego-kierowcy,wid,18651887,wiadomosc.html?ticaid=11850e&_ticrsn=3

   akt. 23.12.2016, 12:24

   Piotr Semka: dziwna cisza ws. polskiego kierowcy

   Mija czwarty dzień od berlińskiej tragedii i milczenie czołowych postaci niemieckiej sceny politycznej wokół postawy polskiego kierowcy zaczyna robić dziwne wrażenie – zauważa Piotr Semka w komentarzu dla „Do Rzeczy”.


   Miejsce zamachu w centrum Berlina. Miejsce zamachu w centrum Berlina. (AFP / Odd Andersen)

   Publicysta przypomina, że niemieccy śledczy podkreślają bohaterską postawę zamordowanego Łukasza Urbana, który walcząc z zamachowcem w kabinie ciężarówki, zmniejszył liczbę ofiar ataku. „Głos dawno już powinna zabrać kanclerz Angela Merkel lub prezydent Joachim Gauck” – pisze Semka.

   Brak wypowiedzi niemieckich polityków nazywa „dziwną ciszą”. Zauważa, że przerywa ją tylko informacja o zbiórce podpisów pod wnioskiem do prezydenta Gaucka o przyznanie polskiemu kierowcy Wielkiego Krzyża Zasługi RFN.

   „Wielu Polaków wyczuwa intuicyjnie, że zachowanie Łukasza Urbana zupełnie nie pasuje do dzisiejszych standardów myślenia ludzi w krajach zachodniej o zachowaniu w sytuacji zagrożenia” – zauważa autor komentarza w internetowym serwisie tygodnika „Do Rzeczy”.

   Zastanawia się też, czy Niemcy nie traktują działania Polaka jako „przesadnej wojowniczości” albo obawiają się, że zostanie on wykreowany na ikonę antyislamizmu. „Ale to niemieckie traumy i zahamowania. My mamy prawo oczekiwać, by do czynu polskiego kierowcy odnieśli się przywódcy RFN” – stwierdza publicysta.

   oprac. A. Jastrzębski
   dorzeczy.pl

   ~To był prawdziwy człowiek!!!!!!! 9 godzin i 10 minut temu
   Niemcy są w szoku ze Polak ratował Niemców!!!!!!!

   ~Skandal kto bami rzadzi 9 godzin i 8 minut temu
   Nie wytrzymam!! Boją się, że wykreują ikonę antysislamizmu! Szok po prostu. Giną ludzie, ginie nasz rodak , a oni nie potrafią docenić, ze próbował zapobiec. Przeciez to powinien być przykład. W Niemieckich szkołach powinny być zajęcia jak się bronić przed robactwem. Lewactwo. To.jest cos głębszego czy to nie jest jakiś spisek przeciwko nam? Jakaś celowa zagłada. Młodzi Niemcy codziennie w szkole sa poniewierani przez tych Arabów bo są zniewieściali. Efekt bezstresowego wychowania. SKANDAL!

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zatrzymanie-sprawcy-masakry-z-Berlina-to-nie-byl-przypadek,wid,18651897,wiadomosc.html

   ~Mocher 8 godzin i 26 minut temu
   W Szwecji, po aferze z molestowaniem przez uchodźców , szwecka minister podała receptę na rozwiązanie sytuacji: Szwedki powinny nosić koszulki z napisem „nie chcę być molestowana”. W Berlinie, po wjeździe ciężarówki na jarmark, Niemcy też mają rozwiązanie sytuacji: budują betonowe zapory na jarmarkach. Niedługo jak zamachowiec rozjedzie Chrześcijan, to media powiedzą, że to oni są winni, bo nie nosili pancernych kamizelek i za bardzo obnosili się ze swoją wiarą. Brawo Europo, tylko tak dalej!

   ~Janusz 8 godzin i 41 minut temu
   gdyby nie zgubił w szoferce dokumentu tożsamości to dalej by se bujał po Europie a Niemcy by szukali igły w stogu siana. U nich każdy uchodźca ma trzy nazwiska, trzy narodowości i pewnie jeszcze trzy zasiłki na siebie i dzieci.

   ~Bystrzak 8 godzin i 21 minut temu
   Nie da się wykluczyć, że oprócz Państwa Islamskiego także w Europie były siły zainteresowane w tym, aby ten terrorysta zginął przed zeznaniami.

   ~zxc7 godzin temu
   dokladnie

   ~wowa z mokotowa7 godzin temu
   Islamiści byli tylko narzędziem,a w czyich rękach wiadomo.

   ~Janek6 godzin temu
   To już paranoja …. żyłby udzielał wywiadów, pisał książki i skarżył się na złe traktowanie w więzieniu … na koszt psów niewiernych oczywiście …

   ~nickt6 godzin temu
   Jestescie tacy pewni ze zginal? Widzial ktos na wlasne oczy?

   Polubienie

 19. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-polnocna?zobacz/szwedzkie-wladze-potrzebujemy-jeszcze-wiecej-imigrantow


  Foto: pixabay.com

  Szwedzkie władze: potrzebujemy jeszcze więcej imigrantów

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 22 grudnia 2016 o godz. 19:07:38

  Spadek liczby wniosków o azyl stanowi „powód do niepokoju”.

  W 2015 roku o azyl w Szwecji starało się 163 tys. osób, co jest europejskim rekordem. Według informacji podanych przez szwedzkie władze, w porównaniu do poprzedniego roku liczba składanych wniosków o azyl spadnie o 80%. Rządzcy są z tego powodu zaniepokojeni.

  Szef działu prognoz w szwedzkiej Publicznej Agencji Zatrudnienia Hakan Gustavsson powiedział, że Szwecji w ciągu kilku zbliżających się lat może grozić niedobór siły roboczej. Stwierdził: Napływ imigrantów złagodził niedobór, jednak jest on nadal widoczny. W kraju zwiększyła się aktywność gospodarcza, bez względu na sposób, w jaki na to patrzymy.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Szwecja: rozczarowanie imigranta. „Miała być kraina wolności, a tu nie ma żadnej cywilizacji” [VIDEO]

  W ciągu ostatniej dekady liczba mieszkańców Szwecji wzrosła o 9% osiągając 10 milionów. Taki przyrost ludności jest możliwy tylko dzięki imigrantom.

  Gustavsson, podał, że Szwecja może przyjąć 64 tys. imigrantów rocznie, aby zachować równowagę między liczbą osób pracujących i przebywających na emeryturze.

  kresy.pl / wprost.pl

  azar:
  potrzebuja muzułmańskich imigrantów by produkowali im jak najwięcej dzieci bo Szwedzi w większości to już geje i lesbijki a gdy jacyś hetero się trafią to korzystają z wygodnego życia bez dzieci bo tak modna w lewackim świecie jest aborcja!!! Niech żyje LGBT i Gender!!! Najlepiej i najłatwiej łatać dziurę pokoleniową imigrantami ale za chwilę się Szwedzi obudzicie nie we własnym kraju ale jakimś islamskim, w którym będziecie ale to wy ich niewolnikami pracując na nich i płacąc im podatek jako niewierni.

  MadMike:
  „Szef działu prognoz w szwedzkiej Publicznej Agencji Zatrudnienia Hakan Gustavsson powiedział, że Szwecji w ciągu kilku zbliżających się lat może grozić niedobór siły roboczej. Stwierdził: Napływ imigrantów złagodził niedobór, jednak jest on nadal widoczny”. Ok pośmieliśmy się. Pytanie o jakich migrantach mowa? Bo każdy wie, że muzułmańscy migranci do żadnej pracy się nie pchają no bo po co? Mając swoją gromadę dzieciaków (z 4+ żon/konkubin) mogą spokojnie wyciągnąć solidną kasę, co zresztą robią a następnie dzieciaki powtórzą schemat. Szwedzkie władze już jakiś czas temu ogłosiły, że podwyższą w 2017 r. podatki bo system trzeszczy ale matematyka jest nieubłagana i wkrótce bańka pęknie. Sweden YES.

  Poznaniak74:
  Nikt, ale to nikt, nawet w najśmielszych fantazjach nie przewidziałby że już niedługo będziemy graniczyć (poprzez Bałtyk) z państwem muzułmańskim…

  http://wpolityce.pl/swiat/320559-wiecej-aktywnosci-fizycznej-i-czasu-na-swiezym-powietrzu-wladze-norwegii-zlagodzily-warunki-odbywania-kary-przez-breivika

  Polubienie

  • http://wpolityce.pl/swiat/320812-kuriozalne-komentarze-w-niemieckiej-prasie-po-zamachu-w-berlinie-przyczyna-terroryzmu-nie-jest-fala-uchodzcow

   Kuriozalne komentarze w niemieckiej prasie po zamachu w Berlinie: „Przyczyną terroryzmu nie jest fala uchodźców”


   fot. EPA/PAP

   Dzień po zastrzeleniu przez włoskiego policjanta Anisa Amriego, domniemanego zamachowca z Berlina, niemieccy komentatorzy w większości kwestionują związki pomiędzy falą uchodźców a zamachami terrorystycznymi.

   Niemcy muszą pozostać społeczeństwem otwartym —pisze w komentarzu redakcyjnym tygodnik „Der Spiegel”.

   Przyczyną terroryzmu nie jest fala uchodźców, terroryzm powstaje w chorych mózgach bojowników Państwa Islamskiego i innych islamskich organizacji. Wykorzystują one czasami falę uchodźców, ale nie potrzebują jej. Nieprawdą jest, że gdyby nie było uchodźców, nie byłoby terroryzmu w Europie —podkreśla wydawany w Hamburgu największy magazyn polityczny.

   Wolność ma swoją cenę, ponieważ rozszerza możliwości, także te szkodliwe. Wie to każdy, kto poszukuje nadzwyczajnych wolności, wsiadając ma motocykl czy latając paralotnią —pisze autor.

   Zdaniem „Spiegla” państwa, które przywiązują szczególną uwagę do bezpieczeństwa i poddają się manii prześladowczej, są z reguły dyktaturami. Też mają swoich zabitych, najczęściej jest ich znacznie więcej niż w systemach demokratycznych, co łatwo wykazać na przykładzie stalinizmu czy nazizmu.

   Nie oznacza to, że kraje demokratyczne mogą sobie pozwolić na utratę kontroli czy bezsilność – zastrzega „Spiegel”. Rząd Merkel dopuścił się zaniedbań, ale to nie znaczy, że ponosi on winę za zamachy czy ataki – podkreśla komentator.

   „Sueddeutsche Zeitung” zauważa, że przyjazd Amriego do Niemiec, a potem jego opisywana przez media ucieczka przez Francję do Włoch były możliwe, ponieważ w Europie od wejścia w życie w 1995 roku umowy z Schengen panuje swoboda poruszania się.

   Kto mieszkał kiedykolwiek w państwie, w którym miny i drut kolczasty uniemożliwiały podróże, ten wie zapewne, dlaczego swoboda przemieszczania się jest niezbywalnym elementem wolności —pisze Kurt Kister.

   Jak komentuje, nieprzypadkowo wrogowie wolności i Europy wykorzystują przypadek Amriego jako argument dla renacjonalizacji i zabarykadowania się. „Angielski zwolennik izolacji Nigel Farage i francuska prawicowa nacjonalistka Marine Le Pen znów domagają się likwidacji zasad Schengen” – dodaje.

   To frapujące, jak wrogowie obcokrajowców i islamscy fanatycy wzajemnie się wspierają —konkluduje Kister.

   Znacznie bardziej krytycznie ocenia sytuację „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Uldze z powodu zabicia terrorysty towarzyszy troska o to, czy i tym razem władze zadowolą się połowicznymi środkami – zauważa Jasper von Altenbockum.

   Nawet taka oczywista obserwacja jak to, że istnieje związek pomiędzy niemieckim prawem azylowym a wręcz „absurdalnymi możliwościami”, jakie stwarza ono przestępcom, spotyka się z krytyką – pisze komentator.

   Przypadek Amriego obnażył kilka od dawna znanych słabości obowiązujących w Niemczech przepisów: kto przyjeżdża bez paszportu z kraju, który od dawna powinien być traktowany jak kraj bezpieczny, ten nie może być traktowany tak, jakby miał prawo do azylu – podkreśla von Altenbockum. Osoba uważana za zagrożenie dla bezpieczeństwa, której nie można deportować, powinna znaleźć się w areszcie. Projekt odpowiedniej ustawy gotowy jest od tygodni – zauważa.

   Komentator zwraca uwagę, że dyskusja o błędach administracji jest dyskusją zastępczą. Urzędy działają według wytycznych narzucanych im przez politykę. Zbyt długo realizowana była polityka przyjmowania z otwartymi ramionami (Willkommenskultur), która pomijała wszystko, co nie pasowało do harmonicznego obrazu, w tym utratę kontroli – czytamy w „FAZ”.

   Oburzenie, żałoba i przygnębienie dominują w Berlinie, nie odczuwa się jednak ani nadmiernego strachu ani tym bardziej paniki – pisze Richard Herzinger w „Die Welt”.

   Jego zdaniem „terrorystyczne ukłucia” niszczą na dłuższą metę cywilizowane współżycie w wolnym społeczeństwie i destabilizują liberalną demokrację.

   Pomimo zakończonego sukcesem pościgu za Amrim każdy zamach niszczy kawałek zaufania w to, że demokratyczne państwo prawa jest w stanie chronić życie swoich obywateli —ostrzega Herzinger.

   Jak dodaje, wśród obywateli rośnie poczucie „bycia na łasce ciemnych niekontrolowanych sił, które w każdej chwili mogą uderzyć i każdego zabić”. Te obawy są „idealnym podglebiem” dla radykalnych demagogów i obcych mocarstw, które chciałyby jak najszybciej zadać śmiertelny cios rzekomo słabym i dekadenckim liberalnym demokracjom – zaznacza.

   „Die Welt” wzywa Niemców do większego zaangażowania się w rozwiązywanie międzynarodowych, globalnych konfliktów, takich jak wojna w Syrii, które są przyczyną terroryzmu. Komentator przyznaje, że mentalność Niemców cechuje chęć unikania konfliktów.

   Jeżeli jednak nie zaangażujemy się w kształtowanie ładu globalnego, konflikty uderzą nas tym mocniej, co spowoduje, że sparaliżuje nas strach —ostrzega Herzinger w „Die Welt”.

   kk/PAP

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niemcy-partia-antyimigracyjna-rosnie-w-sile,wid,18652512,wiadomosc.html

   Polubienie

 20. http://wpolityce.pl/swiat/320730-trzy-pytania-do-witolda-repetowicza-komunikaty-dotyczace-potencjalnego-zamachowca-z-berlina-sa-sprzeczne-i-kompromituja-ich-tworcow?strona=1

  TRZY PYTANIA DO… Witolda Repetowicza: „Komunikaty dotyczące potencjalnego zamachowca z Berlina są sprzeczne i kompromitują ich twórców”

  opublikowano: 6 godzin temu

  fot. PAP/EPA

  Trudno tak naprawdę to skomentować, bo skoro najpierw służby informowały, że Tunezyjczyk jest podejrzany, teraz informują, że jest sprawcą, chyba czekają na potwierdzenie od Państwa Islamskiego, że to właśnie jego zastrzelono pod Mediolanem — mówi portalowi wPolityce.pl analityk do spraw międzynarodowych i dziennikarz Witold Repetowicz.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zamachowiec z Berlina zabity! Terrorysta został zastrzelony przez mundurowych w Mediolanie
  NASZ WYWIAD. Dr Magdalena El Ghamari: Widziałam profil zamachowca z Berlina. Dlaczego służby nie zareagowały na jego kontakty z Państwem Islamskim?

  wPolityce.pl: Z oficjalnych komunikatów wydanych po zastrzeleniu przez włoską policję Tunezyjczyka podejrzewanego o zamach w Berlinie wynika, że to on, ale należy jeszcze poczekać na potwierdzenie. Co należy przez to rozumieć?

  Witold Repetowicz: Komunikaty dotyczące potencjalnego zamachowca z Berlina są jak zwykle sprzeczne i kompromitujące ich twórców, sugerują podejrzenia o manipulacji. Podobnie jak przy wielu innych podobnych komunikatach będą pojawiały się różne nieoficjalne teorie. Puszczenie listu gończego za zamachowcem, na którym znajdowało się jego zdjęcie z zamazanymi oczyma i pierwsza litera nazwiska to dość charakterystyczne działanie niemieckich służb. Przed zastrzeleniem mówiono, że Tunezyjczyk jest jedynie podejrzany o popełnienie zamachu. Trudno tak naprawdę to skomentować, bo skoro najpierw służby informowały, że Tunezyjczyk jest podejrzany, teraz informują, że jest sprawcą, chyba czekają na potwierdzenie od Państwa Islamskiego, że to właśnie jego zastrzelono pod Mediolanem. Jeżeli ISIS nie ogłosi go męczennikiem, to na podstawie komunikatów, które są dość osobliwe, trudno się odnieść do informacji podanych przez Włochów.

  Jak pan ocenia działania służb ścigających zamachowca z Berlina?

  To, że go znaleźli, o ile to jest rzeczywisty sprawca, nie świadczy źle o służbach. Gorzej, że go nie schwytali albo nie zastrzelili tuż po popełnieniu zamachu. Przedostanie się z Niemiec do Włoch nie jest aż tak bardzo dziwne.

  Do strzelaniny doszło przez przypadek czy to była zaplanowana operacja służb specjalnych, które być może były na jego tropie?

  To nie jest istotne. Ważne, że było to działanie zmierzające do zabezpieczenia przed kolejnymi zamachami.

  Not. TP

  stan 74.14.88.*
  Cenzor zawsze czujny.

  jot 83.22.89.*
  Zamachowiec był na tyle fachowy, że wyłączył kamery w kabinie i usunął nagrania, ale nie potrafił schować dowodu tak, żeby mu nie wypadł.

  burak 194.42.111.*
  Problem wbrew pozorom prosty: jeśli miał przy sobie broń, z której strzelał do Polaka, to sprawa jest wyjaśniona i wiadomo, że to on. Gorzej, jeśli Polaka dobili niemieccy policjanci…

  emer@emer
  do Ciekawe, … 78.11.210.* – w artykule jest pytanie ” I co się takiego stało, że nagle gorączkowo zaczęto szukać innego sprawcy” niż Polak? – odp. decyzje elektorów w USA / niektórzy mieli jeszcze nadzieje , że wygra Clinton.

  emer@emer
  Czy false flag Berlin miał być pomocą dla puczystów w Polsce zgodnie z ustawą 1066 ? – https://www.monitor-polski.pl/atak-ciezarowki-w-berlinie-a-jednak-falszywa-flaga/

  emer@emer
  Schemat zmiany rządu w Polsce i informacje kto opłaca puczystów – http://macgregor.neon24.pl/post/135788,marian-miszalski-decydujace-zwarcie-nieuchronne

  Ufundować nagrodę włoskim 89.229.42.*
  policjantom i odznaczyć za zdecydowane i skuteczne działanie, bo to nieczęsto się tam, na zachodzie, zdarza. I sygnał, że Polska nagradza za wspomaganie sprawiedliwości.

  Bojownik Państwa Chrześcijan 178.235.42.*
  Niemiecki podatnik finansuje zasiłki i schroniska, a taka menda z Tunezji i tak decyduje się go rozjechać ciężarówką… Muzułmanie niech zostaną mentalnie w XIV wieku, a fizycznie w Afryce.

  zj 82.160.157.*
  Zamiatanie pod dywan!

  ola 82.160.131.*
  Tak dokumenty po 2 dniach pod siedzeniem znależli a terrorysta strzelił do Polaka jak wyszedł z kabiny ha ha zamiast uciekac i jeszcze go nie złapali

  agentbolek@agentbolek
  Przeciez sam Mossad, CIA, BDN, (niepotrzebne skreślić) to zorganizował. Jaki przy zdrowych zmysłach terrorysta zabieralby na akcje żywego świadka, i dokumenty po co? Operacja fałszywej flagi jak nic.

  ghzdh 37.47.74.*
  Zacierają ślady prowokacji?

  http://stefczyk.info/wiadomosci/swiat/wloska-prawica-jestesmy-zapleczem-terrorystow,18866695690?utm_source=widget&utm_medium=referral&utm_campaign=artykuly-widget

  http://stefczyk.info/wiadomosci/swiat/prokuratura-niemiec-potwierdza-smierc-zamachowca,18866561906?utm_source=widget&utm_medium=referral&utm_campaign=artykuly-widget

  Polubienie

  • http://wpolityce.pl/polityka/320752-nasz-wywiad-gen-roman-polko-przyklad-z-niemiec-pokazuje-co-moze-sie-stac-gdy-nie-ma-ustawy-antyterrorystycznej

   NASZ WYWIAD. Gen. Roman Polko: Przykład z Niemiec pokazuje co może się stać, gdy nie ma ustawy antyterrorystycznej

   opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


   fot.Roman Polko/facebook/PAP

   Przykład niemiecki dobrze pokazuje jak kończy się sytuacja, gdy brakuje ustawy antyterrorystycznej. Poprawność polityczna i wyrachowanie, by nie podejmować trudnych decyzji, doprowadziły do sytuacji, że mamy bandytę, o którym wszyscy wiedzą, że jest bandytą, miał być deportowany, ale tak się nie stało, bo…nie miał paszportu. Włos się na głowie jeży.

   – mówi portalowi wPolityce.pl gen. Roman Polko, były dowódca jednostki specjalnej GROM.

   wPolityce.pl.: Czy ostatnie wydarzenia związane z aktami terroryzmu niosą dziś dla naszego kraju jakieś konkretne zagrożenia?

   Gen. Roman Polko: Mamy szeroki wachlarz możliwych zagrożeń. Od porwań poprzez działania Państwa Islamskiego lub działań desperatów, frustratów i bandytów, którzy są w stanie wykorzystać ciężarówkę jako śmiercionośną broń. Sprawa terrorysty z Berlina, któ®ego zastrzelono w Mediolanie, pokazuje jak bardzo mobilny może być dziś terrorysta. W krótkim czasie zniknął z Niemiec i odnalazł się w Mediolanie. Równie dobrze mógłby przemieścić się na wschód. Inna sprawa to porwanie samolotu. Na szczęście nie przejęli go terroryści z Państwa Islamskiego. Mogliby wykorzystać go jako bombę, uderzając samolotem w jakiś wybrany obiekt lub wysadzić go w powietrze. Mimo międzynarodowych regulacji, szczelność kokpitu, nie była zachowana. Pilot nie miał prawa dopuścić do kabiny terrorystów, gdyż nigdy nie wiadomo, jaki mają oni plan wobec maszyny i pasażerów. Na szczęście, to porwania dokonali terroryści działający w starym stylu. Doszło do porwania, ale w wyniku negocjacji, udało się zakończyć tę sprawę pomyślnie.

   CZYTAJ TAKŻE:NASZ WYWIAD. Dr Magdalena El Ghamari: Widziałam profil zamachowca z Berlina. Dlaczego służby nie zareagowały na jego kontakty z Państwem Islamskim?

   Wspomniał pan jednak o procedurach. Wielu komentatorów zauważa, że Niemcy nie posiadają takiej ustawy antyterrorystycznej, jaka posiada Polska. Okazało się także, że służby specjalne naszego zachodniego sąsiada nie zdały egzaminu. Człowiek, który dokonał zamachu był bowiem obserwowany przez służby, a jednak dokonał swojego zbrodniczego czynu.

   Dobrze, że wspominamy o ustawie antyterrorystycznej. Mimo, że była ona wprowadzana w momencie ataków terrorystycznych, to napotkała w Polsce bardzo wielu krytyków. Nie dostrzegali oni, że ta regulacja została wprowadzona dla naszego bezpieczeństwa. Polityczne korzyści oponentów ustawy były ważniejsze. Padały kuriozalne stwierdzenia, że policja będzie inwigilowała działaczy politycznych. Szokujące było stwierdzenie, że ustawę należy wprowadzić dopiero, gdy będziemy mieli do czynienia z terroryzmem w Polsce.

   Tymczasem terroryzm zapukał już niemal do polskich drzwi.

   Przykład niemiecki dobrze pokazuje jak kończą się takie opóźnienia. Poprawność polityczna i wyrachowanie, by nie podejmować trudnych decyzji, doprowadziły do sytuacji, że mamy bandytę, o którym wszyscy wiedzą, że jest bandytą, miał być deportowany, ale tak się nie stało, bo…nie miał paszportu. Włos się na głowie jeży, że takiego człowieka się wypuszcza, bo nie posiada dokumentu tożsamości i to ma być jego usprawiedliwieniem. Pytam więc po co są te wszystkie procedury, np. na lotniskach, monitoring i kontrole, a mimo wszystko przepuszcza się bandytów, którzy w świetle prawa mogą robić co chcą i nawiązują kontakty z terrorystami. Takie sytuacje powodują, że zaczyna się tracić wiarę w profesjonalizm służb, które przez lata budowały sobie pozytywną reputację.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ:PILNE! Porywacze samolotu libijskich linii lotniczych poddali się. „Zostali otoczeni przez służby i zatrzymani”

   A wracając do procedur i reguł w kontekście poprawności politycznej i politycznego interesu. Dzisiaj, mimo szokujących informacji płynących do nas z Europy, posłowie Platformy Obywatelskiej zaatakował ministra obrony Antoniego Macierewicza oraz jego koncepcję obrony kraju. To ci sami ludzie, którzy atakowali ustawę antyterrorystyczną. Czy polityczny interes wyklucza pragmatyzm i dobro wspólne?

   Rzeczywiście poziom hipokryzji i cynizmu politycznego jest w Polsce przerażający. Minister Macierewicz jeszcze nie objął resortu, a już był przedmiotem ataków i z góry było wiadome, że cokolwiek nie zrobi, będzie atakowany. Powtarza się kuriozalne zarzuty, że obrona terytorialna ma być armią Prawa i Sprawiedliwości i Macierewicza. W kwestiach bezpieczeństwa, ustawy antyterrorystycznej, czy budowy obrony terytorialnej, należy pamiętać, ze to poprzednie rządy rozbiły strukturę i system dowodzenia w wojsku, doprowadzając do takich sytuacji, że to minister, chcąc nie chcąc, musiał przejąć ręczne sterowanie nad kolejnymi rodzajami wojsk. Nie było żadnego wojskowego koordynatora, który spajałby wszystko w całość i wypracowywałby koncepcje, które politykom są dopiero przedstawiane. To poprzedni ministrowie usuwali z wojska oficerów, którzy wychodzili z krytycznymi uwagami. Taką osobą był dowódca 6 Brygady Desantowo – Szturmowej gen. Jerzym Wójcikiem. Była ogromna ilość zaniechań również w stosunku do samych żołnierzy zwłaszcza wobec tych, którzy wyjeżdżali na misje do Iraku i Afganistanu. Tych ludzi wyrzucano za burtę. Na szczęście minister Macierewicz to zahamował. Oczywiście można krytykować każdego ministra i Antoniego Macierewicza też, ale nie uderzajmy w człowieka, tylko konstruktywnie mówmy o problemach.

   Rozmawiał Wojciech Biedroń

   Yano 31.0.124.*
   Parents of Berlin Truck Massacre Victim: „Thank you Merkel, we’ll never Vote for you again!”

   wsadz sobie w anal ta ustawe 31.183.120.*
   kolejny bełkot tego tepego generalka co zwial z armii___http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/roman-polsko-ostro-o-gen-petelickim-oburzajace-slowa-romana-polko/hmhltk2

   dziad polski@dziad_polski
   Więcej ustaw! Najlepiej ustawę o powszechnej szczęśliwości, bo powszechny dostęp do broni dla praworządnych OBYWATELI RP w sytuacji gdy obcy są uzbrojeni i nam grożą nie ma dla rządzących większego znaczenia, trepie?

   obywatel 78.11.192.*
   Przywrócić granice kraju, nie czekać nieszczęścia.

   Marszałek 77.253.153.*
   Ten biedny człowiek ciągle pokłada nadzieję w w ustawach.

   jaja 188.146.90.*
   Przecież to na kilometr śmierdzi fałszywą flagą!

   logik 89.65.158.*
   Ej trolle, odpuście dzisiaj sobie, toż to Wigilia, czas poćwiczyć waszą kolędę „Podmoskiewskie wieczory”…

   jvj 83.30.137.*
   Po i n to volksdojcze działające przeciw własnemu społeczeństwu to obrońcu ubecji i ośmiorniczkowych

   Bob 83.30.184.*
   Czuję że ten atak w berlinie to fałszywa flaga. Wydaje mi się że chodzi o to żeby przedstawić islamistom że polska to niemcy i trzeba ich atakować…

   Polubienie

 21. http://wpolityce.pl/polityka/320803-rosja-juz-nie-zaprzecza-ze-srodkami-cyberwojny-wplynela-na-wyniki-wyborow-w-usa-putin-najlepszym-uczniem-sun-zi

  Rosja już nie zaprzecza, że środkami cyberwojny wpłynęła na wyniki wyborów w USA. Putin najlepszym uczniem Sun Zi


  fot. PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

  Brak zaprzeczenia jest potwierdzeniem w języku i logice dyplomacji, podobnie jak prawa międzynarodowego publicznego. Te języki i logiki istotnie różnią się od zwyczajnych. Bez stosowania ich zasad nie sposób rozumieć wypowiedzi i dokumenty dyplomatów – w tym najwyższych dyplomatów, czyli głów państw i szefów rządów – oraz prawników międzynarodowych. Nikogo nie dziwi, że język potoczny i tak zwany zdrowy rozsądek zawodzą w kryptologii lub strategii nuklearnej. Dyplomacja i prawo międzynarodowe nie są prostsze ani łatwiejsze.

  Państwa, a także organizacje i inne instytucje międzypaństwowe, muszą między innymi reagować na wszystkie zarzuty stawiane im przez inne państwa, organizacje i instytucje. Nie mają obowiązku zawsze odpowiadać blogerom epoki post-prawdy – ale mają obowiązek interakcji z równymi sobie, co obejmuje również duże media, organizacje społeczne (pozarządowe) i inne podmioty stosunków międzynarodowych. Zarzut nie zaprzeczony zostaje w obiegu międzynarodowym jako prawdziwy albo prawdopodobny. Kto nie zaprzecza, świadomie przyznaje się. Często dlatego, że fakty są znane lub prawdopodobnie staną się znane w przyszłości – znane opinii publicznej albo władzom zainteresowanych podmiotów. Lub dlatego, aby zademonstrować swoją bezkarność i potęgę, zastraszyć przeciwników, wzmocnić sojusze i ogólnie zmienić układ sił.

  Podczas kampanii wyborczej w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku rosyjska dyplomacja zaprzeczyła oficjalnym zarzutom amerykańskim, ogłoszonym przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego wraz z Dyrektorem Wywiadu Narodowego – nadrzędnym nad między innymi FBI, CIA i NSA – że Rosja używa środków cyberwojny dla wpłynięcia na wynik wyborów i dla zdyskredytowania amerykańskiej demokracji. Po wyborach Waszyngton wzmocnił te zarzuty w oparciu o coraz liczniejsze dane.

  Tymczasem Moskwa przestała zaprzeczać. Przełomowa była wielka konferencja prasowa – jednocześnie internetowe spotkanie ze światową opinią publiczną – prezydenta Władimira Putina 23 grudnia 2016 roku. Odpowiadając na pytania o amerykańskie wybory, Putin przemilczał rolę Rosji. Powiedział tylko – promieniując poczuciem wyższości – że amerykańska Partia Demokratyczna nie potrafi przegrywać z godnością. To milczenie, ta emocja i te słowa razem znaczą: Ameryka i wszyscy na świecie muszą nauczyć się przegrywać z Rosją.

  Chińczyk Sun Zi – najbardziej ceniony i wpływowy strateg świata – udowodnił w „Sztuce wojny” 2500 lat temu, że szczytem umiejętności nie jest „odnieść sto zwycięstw w stu bitwach”, lecz „zaatakować strategię przeciwnika”, zatem „pokonać wroga bez walki” i „zdobyć państwo nienaruszone”. Rosja Putnia odniosła sukcesy militarne walcząc na wojnach kinetycznych w Czeczenii, Gruzji, Ukrainie i Syrii. Ale rosyjski sukces na cyberwojnie z amerykańskim supermocarstwem przewyższa wszystko. Putin jest dziś najlepszym uczniem Sun Zi. Być może podejmą wyzwanie teraźniejsi Chińczycy.

  CZYTAJ TAKŻE: Bitwa cybersupermocarstw, jakiej jeszcze nie było, w cyberwojnie o władzę nad światem

  Kontrwywiad ofensywny Rosji przeciw NATO i UE – gra trwa i przewyższa wyobraźnię publiczną

  Cyberwojna światowa. Pierwszy w historii cyberatak na fundamenty infrastruktury globalnego internetu

  Cybernetyczne Pearl Harbor i 11 września 2001 – teraz. Chiny przejęły tajne dane 14 milionów Amerykanów
  Zdjęcie Grzegorz Kostrzewa-Zorbas
  autor: Grzegorz Kostrzewa-Zorbas

  nie na tym polega demokracja 87.204.188.*
  Rozumiem, że chodzi o Snowdena?? Ale czy on opublikował nieprawdziwe informacje? Lepiej było utrzymywać społeczeństwo w niewiedzy?? Poza tym takie insynuacje obrażają prezydenta-elekta USA

  Krzysztof1 83.22.172.*
  Tak czy owak Putin to zbrodniarz w prostej linii za stalinem i jemu podobnymi. Jego czas na stanowisku jest policzony.A Trump Prezydent elekt dobrze wie, że obecna Rosja to wrogie Państwo do USA.

  świętochłowiczanin 31.11.131.*
  Kiedyś bardzo ceniłem Pana komentarze. Niestety, ale Pan również nie potrafi przegrywać z godnością:-/ Nie trafił Pan z prognozą polityczną. Zdarza się. Więc po co ta histeria? Wesołych Świąt!

  maja 89.71.160.*
  czy tramp jest za rozbudowa osiedli zydowskich na okupowanych ziemiach palestyny ?

  fensys 89.228.234.*
  No i mają jeszcze „Czerwony Październik”.

  arteras 91.246.66.*
  Zorbas – Jedź na Madagaskar, odetnij się od propagandy bo psychika ci siada i źle to się skończy dla ciebie.

  wert 149.135.101.*
  Moskwa przestała zaprzeczać bo Kostrzewa tak chcial.

  WieB 178.183.135.*
  Pan tak na powaznie? – kiedys dementi bylo potwierdzeniem w polityce

  Polubienie

 22. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Potezna-eksplozja-w-jednej-ze-szkol-w-Aleppo,wid,18652899,wiadomosc.html?ticaid=118521&_ticrsn=3

  akt. 24.12.2016, 15:08

  Potężna eksplozja w jednej ze szkół w Aleppo

  Co najmniej dwie ofiary śmiertelne i 15 rannych w wyniku potężnej eksplozji we wschodnim Aleppo – podaje agencja EFE. Nad syryjskim miastem pełną kontrolę przejęły wojska rządowe i ich sojusznicy. Rannych przewieziono do pobliskiego szpitala. Według EFE po eksplozji słychać było strzały.


  Zrujnowane budynki w Aleppo Zrujnowane budynki w Aleppo (PAP/EPA)

  Syryjska telewizja państwowa poinformowała, że wybuch miał miejsce w jednej ze szkół, gdzie eksplodował ładunek wybuchowy pozostawiony przez rebeliantów.

  Z kolei Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie podało, że w wyniku nalotów na miasto Atareb, leżące na zachód od Aleppo, zginęło co najmniej pięć osób. W komunikacie podkreślono, że bilans ofiar może wzrosnąć, ponieważ jest wielu rannych, a niektórzy – w stanie krytycznym.

  Agencja EFE zaznacza, że choć nie wiadomo, kto dokonał bombardowań, w rejonie tym zazwyczaj operacje prowadzą maszyny rosyjskiego i syryjskiego lotnictwa.

  Z kolei w piątek wieczorem Obserwatorium podało, że w wyniku nalotów na kontrolowane przez rebeliantów miejscowości na południe i zachód od Aleppo śmierć poniosło ok. sześciu osób.

  Po ewakuacji ostatniej grupy rebeliantów z Aleppo syryjski reżim informował, że przejął w czwartek całkowitą kontrolę nad Aleppo. Były bastion rebeliantów w tym mieście, dawnej stolicy gospodarczej Syrii, upadł po miesiącu zaciętej ofensywy prowadzonej przez siły syryjskie, wspierane przez irańskie bojówki i Rosję.

  Wschodnie dzielnice Aleppo były kontrolowane przez rebeliantów od lipca 2012 roku; miasto było od tego czasu podzielone na części rządową i kontrolowaną przez rebeliantów, którzy chcieli obalić prezydenta Baszara el-Asada.

  (oprac. Bartosz Lewicki)
  PAP

  ~Antyterror 1 godzinę i 4 minuty temu
  Na pożegnanie rebelianci zamordowali ponad 100 jeńców, których przetrzymywali w Aleppo.

  ~qsspół godziny temu
  no, muuzlmanie wspierani przez USA beda teraz robic zamachy w Alleppo, wpiszcie w google” W Aleppo tłumy Syryjczyków świętowało z okazji świąt Bożego Narodzenia” pierwszy raz od 4 lat chrzecijanie od kiedy asad zajal allepo poczuli sie bezpiecznie , na placu stanela opgromna choinka! ludzie bawia sie, ciesza!

  ~Mateuszpół godziny temu
  W dzielnicy Azizieh, w zachodniej części Aleppo, po raz pierwszy od 2012 r. ustawiono wielką choinkę. (video mozna odszukac w goog) Na balkonach pobliskich mieszkań widać powiewające flagi Syrii.Na placu tańczyło kilkadziesiąt osób, wśród nich widać zakonnice. Świętowanie zakłóciła eksplozja bomby w bliskim regionie. Część z osób uciekła. W Aleppo Syryjczycy świętują swoje wyzwolenie spod okupacji AlKaid. Dlaczego wszyscy zachodni dziennikarze nie ustawiają się w kolejce, by to relacjonować?” pyta na Twitterze libańska dziennikarka i komentatorka, Sarah Abdallah. Dobre pytanie” skomentował dr Wojciech Szewko.

  ~kolosprzed kwadransem
  Sami zgolili brody i wyjechali z Aleppo pod osłoną ONZ w charakterze uchodżców. Są chyba w drodze do Europy.

  ~e23er3r 44 minut temu
  Światowe media rozpisują się na temat rzekomej rzezi w Aleppo, jaką dokonują siły Baszara el-Asada. W Polsce informacje na ten temat podawały niemal wszystkie portale od lewa do prawa. Okazuje się, że zdjęcia, które mają udowadniać czystki, pochodzą z innych miejsc. Nad problemem fałszywych zdjęć pochylił się dr Wojciech Szewko, ekspert ds. bliskowschodnich. Według niego nawet 90 proc. zdjęć opisanych jako relacja z syryjskiego miasta może dotyczyć zupełnie innych wydarzeń. Na całym Twitterze Szewko dopatrzył się w kontekście zajęcia Aleppo zaledwie jednego zdjęcia z tego miasta. Tylko że wykonano je w 2014 roku. Wtedy jeszcze Państwo Islamskie było w Aleppo. wiecje na ndie. pl/ zalewaja-nas-falszywe-informacje-temat-sytuacji-syrii

  ~ishmir 43 minut temu
  w koncu Alepppo wolne! wolne od islamistow i pzazernych USA i ich sojusznikow! Tylko pod sadem chrzescijanie nie sa mordowani! w tym roku pierwszy raz od 4 lat moga urzadzic swieta! szkoda ze najwieksze media tego nnhie pokazuja..bo sa tupą propagandowa stanów..

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Australia-atak-na-chrzescijanska-placowke,wid,18649929,wiadomosc.html?ticaid=118521&_ticrsn=3

  akt. 22.12.2016, 01:01

  Australia: atak na chrześcijańską placówkę

  Furgonetka wypełniona butlami z gazem uderzyła w siedzibę główną Australian Christian Lobby. Do zdarzenia doszło w stolicy Australii, Canberze. Na szczęście w momencie przeprowadzenia zamachu nikogo nie było w biurze.


  twitter / Lyle Shelton

  Australian Christian Lobby to firma zajmująca się lobbowaniem i prowadzeniem kampanii społecznych mających na celu zmianę opinii publicznej w Australii. Do ataku na siedzibę główną firmy doszło około godz. 23 lokalnego czasu. W wyniku uderzenia pojazdu, pożaru i wybuchu gazu uszkodzony został parter budynku. Na szczęście jedyną osobą, która ucierpiała w wyniku tego ataku był sam zamachowiec.

  – Na szczęście pracowników firmy nie było już w biurze. W ostatnim czasie otrzymywaliśmy liczne anonimowe groźby. To szokujący atak na wolność słowa. Nie sądziłem, że dożyję takiego momentu – skomentował dyrektor ACL, Lyle Shelton.

  Lokalne media informują, że osoba odpowiedzialna za przeprowadzenie ataku na chrześcijańską placówkę została odwieziona do szpitala w Canberze.

  Australijska policja potwierdziła prowadzenie śledztwa w sprawie, ale nie przekazuje żadnych informacji nt. zamachowca.

  Adam Styczek
  bbc.com

  ~BB 15 godzin i 17 minut temu
  Ile razy te muzułmańskie świnie muszą zrobić na nas zamach byśmy przejrzeli na oczy i zaczęli zwalczać islam w całym cywilizowanym świecie?

  zenekd60 15 godzin i 29 minut temu
  witajcie w świecie pokojowego islamu,gdzie każdy dostanie tylko jedno pytanie islam albo piach

  ~MiT 5 godzin i 54 minut temu
  nie bądź naiwny, nikt nie będzie nikogo pytał

  Polubienie

 23. Polski Kierowca Ofiarą Służb? Zabity Przez Niemiecką Policję? Wrabiany? – Spiskowe Teorie

  Opublikowany 25 gru 2016

  Critic4ll1 godzinę temu
  hmm dlaczego wszyscy sądzą że był tylko jeden zamachowiec … bo to się nie trzyma kupy. Wytłumaczcie mi proszę w jaki sposób jedna osoba mogła trzymać na muszce Polaka i ledwo kierować ciężarówką przy tym wiemy że najpierw go gość pociął potem zastrzelił. Wierzycie w to że człowiek zastraszony scyzorykiem by grzecznie siedział, już przy pierwszym skupieniu gościa na drodze Polak by mu łeb roztrzaskał… tam musiała być druga osoba która go pilnowała… a dokumenty, sory ale to jest naprawdę naciągane. Kto normalny bierze dowód tożsamości ze sobą na taką akcje

  Critic4ll1 godzinę temu (edytowany)
  wiem jedno przy aktualnej polityce jaką stosują niemcy, nie dowiemy się jak było naprawdę. Krzychu to co powiedziałeś odnośnie kradzieży ok mogło tak być gdyby tam siedział francuz, włoch ale nie człowiek któremu w każdej chwili może załączyć się słowiański wkurw

  Polubienie

  • Berlin Truck „Attack” Eyewitness – Shandana Durrani The Fake News Journalist/Crisis Actor

   Berlin Truck ATTACK – No Bodies or Injuries – All MEDIA HACK Witnesses?

   Berlin Truck „Attack” Eyewitness – Merja Sundstrom the Media Whore/Government Agent Crisis Actor

   Polubienie

 24. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title,Bezdomny-podpalony-w-Berlinie-jest-Polakiem,wid,18654293,wiadomosc.html?ticaid=118565&_ticrsn=3

  akt. 27.12.2016, 10:58

  Bezdomny podpalony w Berlinie jest Polakiem

  W Berlinie zatrzymano siedmiu mężczyzn, podejrzanych o próbę podpalenia bezdomnego. Sześciu z nich zgłosiło się na policję, jeden został ujęty przez funkcjonariuszy. W noc wigilijną grupa młodych mężczyzn oblała łatwopalnym płynem i podpaliła 37-letniego mężczyznę, śpiącego na ławce na stacji metra Schoenleinstrasse. Ogień szybko ugasili przechodnie i maszynista pociągu, który zatrzymał się na stacji. Bezdomny nie odniósł żadnych obrażeń. Niemieckie media poinformowały, że poszkodowany jest Polakiem.


  wikipedia, Policja w Berlinie

  Sprawcy ataku, według dziennika „Bild”, Syryjczycy i Libijczyk w wieku od 15 do 21 lat, wsiedli do pociągu metra, gdzie sfilmowała ich kamera monitoringu. Policja upubliczniła nagranie w Internecie. Zdaniem funkcjonariuszy, to w związku z publikacją mężczyźni sami zgłosili się na policję.

  Sprawcy są podejrzani o usiłowanie zabójstwa. Policja poszukuje świadków ataku. Jak podkreśla gazeta „Berliner Morgenpost”, policja tym razem bardzo szybko doprowadziła do upublicznienia materiału z kamery. Zazwyczaj procedura ta trwa nawet kilka miesięcy.

  Niemieckie media poinformowały, że poszkodowany to 37-letni Polak. Dziennik „Der Tagesspiegel” niedawno donosił, że co druga osoba bezdomna w stolicy Niemiec pochodzi znad Wisły.

  WP/IAR/TVN24

  ~Q 2 godziny i 10 minut temu
  Niemcy jeszcze to wytrzymują? Jakiś absurd z tymi tzw. uchodźcami. Czy tak się zachowuje i wygląda uchodźca wojenny, który ryzukując życie przypłynął do Europy? Coś tu mocno nie gra Frau Merkel

  ~berlinekpół godziny temu
  To nie byli uchoczcy tylko obywatele niemiecy ,nie pisz bredni jak nie znasz .

  ~oczypół godziny temu
  Skoro co drugi bezdomny, to Polak, to moze powinni najpierw nimi sie zajac i wszystkich do Polski deportowac? Jarek likwiduje bezrobocie i obdziela 500+ – co oni tam jeszcze robia?

  ~ygvpół godziny temu
  Nie jest napisane, że to Niemcy tylko Syryjczycy i Libijczyk, czytaj ze zrozumieniem.

  ~abstynentpół godziny temu
  syria i libia to niemieckie landy?

  Polubienie

 25. http://wpolityce.pl/polityka/322861-wazne-stanowisko-kornela-morawieckiego-czy-chcemy-ukrainizacji-polski-czy-chcemy-wojny-domowej-o-co-nam-wlasciwie-chodzi-to-jakies-glupstwo

  Ważne stanowisko Kornela Morawieckiego: „Czy chcemy ukrainizacji Polski? Czy chcemy wojny domowej? O co nam właściwie chodzi? To jakieś głupstwo”


  fot. Fratria

  Spór w Sejmie jest bardzo niszczący dla polskiego parlamentaryzmu i wizerunku Polski w świecie, również dla samych Polaków dla ich poczucia spokoju, bezpieczeństwa — mówił w „Poranku Wnet” Kornel Morawiecki.

  Marszałek Senior podkreślił, że posłowie mają obowiązek słuchania poleceń Marszałka Sejmu.

  Boję się, że będą te spory kontynuowane, wolałbym żeby zostały przecięte. Pierwszą rzeczą, którą obowiązuje posłów jest posłuszeństwo Marszałkowi Sejmu, jest on naszym bezpośrednim przełożonym, jeżeli ogłasza głosowanie w takim, czy innym miejscu to powinniśmy respektować jego wybory. Wszyscy posłowie, którzy nie udali się do Sali Kolumnowej to popełnili wykroczenie. Wszyscy posłowie mieli obowiązek udania się na Sale Kolumnową. — podkreślił.

  Morawiecki zaznaczył, że mimo iż jego zdaniem budżet został przyjęty prawidłowo, dla spokoju w kraju można by było powtórzyć głosowanie.

  Uważam, że głosowanie nad budżetem odbyło się prawidłowo, ale nie zaszkodziłoby gdybyśmy powtórzyli tę procedurę w Sejmie na świętego narodowego spokoju. Nic by się nie stało, gdyby główna siła rządząca ustąpiła i zgodziła się na powtórzenie głosowania. (…) Nad prawem jest dobro narodu. Największe pretensje mam do tych, którzy zrywają parlamentarny dyskurs, blokując fotel Marszałka, to jest coś niesamowitego, tak być nie może. To co działo się w Sejmie, było rokoszem. Jeżeli jest zagrożona demokracja, to przez tych, którzy mówią, że jest ona zagrożona — mówił.

  Zdaniem Marszałka obecny konflikt jest skutkiem utraty władzy przez pewne grupy, które jeszcze do nie dawna czerpały olbrzymie profity.

  Oni rozpaczliwie walczą, aby odzyskać władzę. Są oni reprezentantami pewnych grup, które zostały uderzone przez nowy program gospodarczy. Wielkie siły nie chcą, aby Polska powróciła do normalności. Schetyna i Petru jest reprezentantem tych grup, które mają wielką siłę pieniądza. To jest wielka rewolucja „Solidarności”, to co się teraz dzieje, to drugi etap rewolucji, odbudowy poczucia uczestnictwa słabszych w tworzeniu bogactwa i narodowej siły — podkreślił.

  Morawiecki podkreślił, że polityka powinna być ukierunkowana na dobro narodu, a nie pojedynczych grup.

  Polityka jest czymś więcej niż tylko walką o swoje, inaczej bylibyśmy w dżungli, a polityka nie jest dżunglą. Polityka powinna być ukierunkowana na dobro wspólne, powinna być czymś wspólnym. Musi być skorelowana dla większych grup: narodu, Europy, świata. Nie można niszczyć pojęć, nie można semantycznie przekłamywać., nie można stawiać kłamstwa na miejscu prawdy, to jest odwracanie pojęć, to niszczenie ładu moralnego, poczucia spoistości. Czy chcemy ukrainizacji Polski? Czy chcemy wojny domowej? O co nam chodzi właściwie? To jakieś głupstwo. Ludzie widzą, że jest to gra interesów wąskich grup trzymających władzę — apelował Marszałek Senior.

  kk/Radio Wnet.

  EK 87.205.173.*
  Wojna to będzie wtedy gdy dla „świętego spokoju” PIS zgodzi się na ich warunki, wtedy dorzucą nowe żądania i tak do końca kadencji i gdzie „dobra zmiana” Panie pośle.

  „Ludzie widzą” ? No właśnie, 89.229.48.*
  widzimy od dawna i uważaliśmy,że najlepszą metodą jest nie pozwolić im się rozkręcić. A wy tego nie wiedzieliście i dopiero teraz pukacie się w głowę?Komu oddaliście telewizję, bratu wiceszechtera!?

  pyjte 83.26.194.*
  A czy MY chcieliśmy stanu wojennego? To nie My, to zdrajcy i wiadomo Niemcy, którzy piszą z naganą, że PIS słucha narodu, chcą destabilizacji i unicestwienia Polski, kto jeszcze, to się okaże.

  jest 212.106.154.*
  jesli nie wiadomo o co chodzi, to stara zasada – chodzi o pieniądze i to duże, wielkich korporacji międzynarodowych, zwłaszcza niemieckich, które doją tubylców czyli Polaków

  że nikt nie wie jak jest 37.248.166.*
  Stary posteskimoski pajac strzyźony i golony upyerdliwie domagał się zaszczytów na starość i został nimi uhonorowany.Gdyby taką była prawdziwa solidarność to dopiero mielibyśmy eskimoski bajzel. Myśli

  S 217.117.139.*
  …i pomyśleć, że mój spokój zakłóca taki schetyna (pisane z małej litery)

  Moimzdaniem 162.108.25.*
  Tego w Sejmie chca WROGOWIE POLSKI! To ma skonczyc sie nowymi wyborami w ktorych dojdzie do wojny domowej i narzuceniem Polsce kontroli z zewnatrz. To sa platni agenci Targowicy!!!

  Steve 164.127.129.*
  Naczelnik Państwa jak zwykle się zakiwał efektownie. To norma.

  tom 89.228.71.*
  Jak będzie nadal tolerowana dominująca rola niemieckiego kapitału i mediów to Polska nieustannie będzie miotana wstrząsami. A ruski z pewnością też nie czekają bezczynnie z założonymi rękami.

  Ubekistan zrobi WSZYSTKO… 37.248.157.*
  … by powrócić do KORYTA. Walka toczy się obecnie o kilkanaście mld, których ubekistan nie ukradł w 2016, a w 2017 nie ukradnie jeszcze więcej. Cały sekret PO/ZSL, koderatów i całej polskojęzycznej

  PO i N – bandyci!!!! 79.185.238.*
  Chcemy wojny ??? Co za bzdura. To PO i Nowoczesna chce podpalić Polskę by odzyskac władzę. To ci terroryści z PO i N dązą do wojny . Jeśli ja wywołaja -zginą w mękach.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/sejm-rozpoczecie-obrad-z-opoznieniem-po-blokuje-mownice

  http://wpolityce.pl/polityka/320214-co-jest-zasadniczym-celem-checi-wywolania-wojny-domowej-walka-o-utracone-przywileje-nic-bardziej-mylacego?strona=1

  http://wpolityce.pl/polityka/319931-ujawniamy-opozycja-planuje-wprowadzenie-do-sejmu-bojowkarzy-kod-i-rozpoczecie-okupacji-gmachu-z-paleniem-opon-i-barykadami?strona=1

  Polubienie

 26. To wina Putina,.. a Soros nie ma z tym nic, a nic wspólnego… 😉

  X 185.24.198.*
  Michnik pisze scenariusz pod dyktando Sorosa i brata, a reszta komediantów podskakuje jak im tamci zagrają. Bo żeby samodzielnie myśleć trzeba mieć mózg i wolną wolę.

  http://wpolityce.pl/polityka/322870-michnik-dyktuje-schetynie-i-petru-przekaz-dnia-wyborcza-zadnych-ustepstw-wobec-pis-nowe-wybory-jeszcze-wieksza-awantura

  Michnik dyktuje Schetynie i Petru przekaz dnia? „Wyborcza”: Żadnych ustępstw wobec PiS, nowe wybory, jeszcze większa awantura


  PAP/Fratria

  Dziennikarze z Czerskiej, jako najlepsi doradcy polityczni dla liderów opozycji! W dzisiejszym numerze „Gazety Wyborczej” Adam Michnik dyktuje opozycji plan działania. Przekaz jest jasny: awantura ma trwać w najlepsze, a najważniejszym celem są nowe wybory. Samobójcza taktyka GW może okazać się zgubna także dla samej opozycji.

  Maski opadły! „Gazeta Wyborcza” już nawet nie ukrywa, że sejmowy chaos jest jej na rękę. Dopinguje partyjną ekstremę do dalszej walki oraz do paraliżu sejmowego i baja na temat nowych wyborów. Już wczoraj Ryszard Petru mówił o skróceniu kadencji Sejmu i wycofał się z wcześniejszych deklaracji, dotyczących ewentualnego porozumienia. Z kolei Grzegorz Schetyna jeszcze bardziej się radykalizuje, zaostrzając swoją retorykę. Redakcja z Czerskiej podkręca jeszcze atmosferę, licząc na to, że sejmowy protest opozycji doprowadzi do przesilenia politycznego w Polsce.

  Nie kompromisu trzeba (…) Jej (opozycji – red.) opór nie wynika z awanturnictwa politycznego czy liczenia na punkty w sondażach (…). Sprzeciw jest zasadniczy. (…) Dlatego protest ten – łącznie z trwaniem posłów opozycji w sali plenarnej – uważam za głęboko uzasadniony i prowadzony także w imieniu milionów wyborców. – pisze Rafał Zakrzewski z „Gazety Wyborczej” w egzaltowanym komentarzu – odezwie do posłów opozycji.

  Zakrzewski niczym opozycyjny trybun wspiera też „emocjonalną więź” między strajkującymi politykami. Wpada w groteskowy ton, niemalże mianując awanturujących się posłów w męczenników „uwięzionych w ciemnej i zimnej sali sejmowej”.

  Przyda si doświadczenie wyniesione przez posłów PO i .Nowoczesnej z ciemnej i zimnej sali sejmowej. Kto choć raz strajkował wie, że takie więzi to siła. Chodzi o wartości, o które warto się bić. – czytamy na łamach GW.

  Cienka niczym tani brukowiec „Gazeta Wyborcza” kreśli też scenariusze, które są swoistymi wskazówkami dla opozycji totalnej. W artykule „Będzie Sejm czy wybory?”. Agnieszka Kublik i Agata Kondzińska. Jasna sugestia o skróceniu kadencji Sejmu jest jedynie pobożnym życzeniem, ale autorki cytują „anonimowego” polityka PO.

  Blokowanie mównicy to ostateczność, zawsze możemy sięgnąć po inne środki, np. składanie wniosków formalnych jeden po drugim, by nie dopuścić do rozpoczęcia obrad Sejmu. – mówi „Gazecie Wyborczej” polityk PO.

  CZYTAJ TAKŻE: UJAWNIAMY. Tak totalna opozycja paraliżuje Sejm! Prawie 240 wadliwych wniosków formalnych od początku kadencji

  Koncepcje, które rodzą się w gabinecie Adama Michnika szybko są wprowadzane w życie przez posłów opozycji. Nadwątlona pozycja podupadającej gazety nie przeszkadza sejmowym awanturnikom. Co tam godność poselska, co tam niezależność! Ważne, że awantura trwa w najlepsze.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Schetyna chce przesunięcia obrad Sejmu do 18 stycznia. PO składa projekt uchwały ws. rozwiązania kryzysu. ZDJĘCIA

  wb

  autor: Kronika kłamliwej histerii

  tom 89.228.71.*
  Jak się ugniecie pod żądaniami tej tłuszczy to zacznę się poważnie martwić o przyszłość swej rodziny i los kraju.

  gosc 83.22.28.*
  nie wypowiadaj sie za mnie nedzny dziennikarzyno z podlego mendium, targowico, strzez sie ,wasi wnukowie beda uczyc sie o was jako o zdrajcach

  aka@aka
  A kto będzie płacił za nowe wybory i kampanię wyborczą? Michnik? My, podatnicy, ciężko pracując.

  wiedza 91.61.43.*
  Czas otworzyc szeroko zamkniete oczy -Syria: nominowane do „Nobla” „Białe Hełmy” uczestniczą w egzekucjach? finansowane przez hameryke https://www.youtube.com/watch?v=0fIKOwE3aAY

  omg 69.112.101.*
  Popolskę trzeba zaorać. -Aaaadaś

  yeah 5.60.53.*
  Polka – Przecież oni rządzą zaledwie rok w bardzo trudnych warunkach. Przestań jątrzyć. Jest taktyka i strategia. Nie mogą kierować się w grze o Polskę emocjami, bo utracą stabilność.

  Podlasiak 212.7.217.*
  Hej, ty jąkkałoo MIchnik-Schechter, ile dostałeś kasy od swojego „dobroczyńcy” bandziora Soros’a ?

  gość 178.36.21.*
  Panie Adamie,to ten Kaczyński jest gorszy niż Jaruzelski i Kiszczak razem wzięci. Proszę przypomnieć sobie :kompromis,konsensus ,pluralizm ,okrągły stół ,porozumienie , zgoda ,pojednanie,przebaczenie

  Rospin 31.42.1.*
  Zdelegalizować szmatławca a najbardziej aktywnych harcowników zamknąć za próbę obalenia Państwa!

  KRAKUS 83.7.21.*
  Ile razy można pisać i mówić, że Michnik jest organizatorem zamieszek ! Wzywa do buntu, organizuje KOD, szczuje na Polskę !!! Odebrać prawo do wydawania gazety !!! BOJKOT GW , BOJKOT, BOJKOT

  feres 217.99.255.*
  Panie michnik, pozdrów pan brata !

  Polubienie

 27. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/uczestnik-majdanu-potwierdza-mielismy-bron-snajperzy-strzelali-do-protestujacych


  Iwan Morozowski. Fot. volynnews.com

  Uczestnik Majdanu potwierdza: mieliśmy broń, snajperzy strzelali do protestujących

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 24 lutego 2017 o godz. 23:11:36

  Iwan Morozowski, uczestnik protestów na Majdanie i świadek tzw. Masakry na Majdanie potwierdza, że protestujący posiadali broń i używali jej. Byli też strzelcy, którzy strzelali i do berkutowców i do majdanowców. „Automaty i karabiny snajperskie dostawali tylko specjalnie wyszkoleni, którzy strzelali zza naszych pleców. Jak się okazało – nam w plecy”.

  Pochodzący z Wołynia Iwan Morozowski, który brał udział w protestach na Majdanie i został w ich trakcie ranny przyznaje w rozmowie z portalem volynnews.com, należącym do lokalnego oligarchy z klanu Ihora Kołomojskiego, że protestujący „majdanowcy” posiadali broń, dochodziło do podziału sfer wpływów i kradzieży środków finansowych.

  – Usunąwszy od władzy jeden dyktatorski reżim, wynieśliśmy do władzy inny – mówi Morozowski.

  Wspominając strzały na Majdanie mówił, że „ogień był z trzech stron”. – Oczywiście, strzelał Berkut, strzelali również protestujący, ale byli i tacy, którzy strzelali i do jednych i do drugich – to fakt. Uwierzcie człowiekowi, który widział to na własne oczy – mówi uczestnik Majdanu. Jego zdaniem, to samo dotyczyło milicji: – [jej] większa część podporządkowała się Janukowyczowi, ale byli tacy, którzy podporządkowali się opozycji – i właśnie na nich spoczywa odpowiedzialność za pierwsze ofiary na Majdanie. Mam na myśli Nihojana i [Michaiła] Żyzniewskiego.

  PRZECZYTAJ:

  Śledczy z ukraińskiego MSW: pierwsze ofiary majdanu nie zginęły z rąk milicji

  Bohater filmu TV Biełsat pozuje z flagą neonazistów [+FOTO]

  – Wśród ludzi, którzy byli najbliżej ówczesnej opozycji mówiono o tym, że z Domu Związków Zawodowych prowadzony był główny ostrzał przez snajperów Poroszenki-Parubija – powiedział Morozowski, zastrzegając jednak, że nie może powiedzieć, czy odpowiada to prawdzie. Mówił też o „zagadkowym” znikaniu berkutowców ujętych przez „majdanowców”, a także o tym, że z głównej trybuny przemawiali tylko „specjalnie wyszkoleni ludzie”, głosząc „populistyczne hasła”, a nie czołowi protestujący.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  BBC ujawnia świadectwo snajpera, który strzelał do milicjantów na Majdanie

  Frankfurter Allgemeine Zeitung ujawnia przyczyny masakry na Majdanie

  Kto odpowiada za masakrę na Majdanie? Publikujemy cały raport dra Kaczanowskiego

  Nowa analiza dr Iwana Kaczanowskiego: większość zabitych na Majdanie to ofiary uzbrojonych aktywistów

  Morozowski zaznaczył również, że nie jest prawdą, iż protestujący na Majdanie byli bezbronni. – Broń była i u nich, i u nas. (…) kostką brukową z automatami nie podyskutujesz. Broni było dość: u kogoś własna, komuś wydawali sami komendanci. Automaty [broń automatyczną], karabiny snajperskie otrzymywali tylko specjalnie wyszkoleni, którzy strzelali zza naszych pleców. Jak się okazało – nam w plecy.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  Aktywista Euromajdanu dla portalu Bird In Flight: strzelałem do Berkutu na Majdanie

  Strzelec z Majdanu w filmie dokumentalnym: zastrzeliłem dwóch berkutowców

  Byli współpracownicy Janukowycza: na Majdanie strzelał gruziński snajper

  Odnośnie finansowania protestów Morozowski twierdzi, że początkowo „wszystko finansowali zagraniczni inwestorzy” , a później zwykli Ukraińcy przekazywali „olbrzymie kwoty”. Sugerował, że środki te były defraudowane przez „Jaceniuka i kompanię”.

  Morozowski został ranny na ulicy Instytuckiej, podczas tzw. masakry na Majdanie. Później doznał kontuzji w wyniku eksplozji granatu i musiał wracać do domu. W dalszej części rozmowy zaznaczał, że sprawa ludzi, którzy zginęli na Majdanie do teraz nie została należycie zbadana. – Wszystkie dowody rzeczowe szybko zniknęły, zniknęli berkutowcy, którzy strzelali, zniknęli snajperzy, nawet broni nie można znaleźć; w ciągu godzin ścięli drzewa, dzięki którym mogli wyznaczyć trajektorię lotu kul – mówił „majdanowiec”.

  PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dr Kaczanowski dla Kresów.pl: masakra na Majdanie była operacją typu „false flag”

  Czytaj więcej:

  Zeznania kolejnego świadka potwierdzają obecność strzelców w Hotelu Ukraina podczas masakry na Majdanie

  Ukraina: nowe dowody na obecność snajperów w Hotelu Ukraina podczas masakry na Majdanie

  Polak zastrzelony z Hotelu Ukraina – nowe dowody ujawnione w procesie ws. masakry na Majdanie

  Volynnews.com / Kresy.pl

  Polubienie

 28. dobre sobie! 5.172.238.*
  …no, i wyszlo jak….trzeba!….To nie UPA,ale pewnie jacys „nacjonalisci-nazisci”, jak w przypadku…. niemcow! KIMc. W efekcie, bedzie tak,… ze Polacy sami sie powyrzynali!!!…

  Pawel 73.208.176.*
  Poszlo o naspis na pomniku na ktory nie chcieli sie zgodzic Ukraincy. Ten napis zostal umieszczony wiec Ukraincy wysadzili krzyz w powietrze i postawili nowy ale bez cytatow.

  Daliśmy się ograć kolejny raz 185.23.150.*
  W mojej ocenie pomnik został zburzony aby go odbudować a następnie wymagać od rządu polskiego wsparcia finansowego i nacisku na samorządy dla odbudowy pomników Banderowców w Polsce.

  kit 83.143.240.*
  Jaka treść była napisana na zburzonym krzyżu, a jaka jest na tym? Jeśli inna, to wszystko jasne. Zburzyli po to, żeby zamazać prawdę historyczną i się wybielić. Logiczne. Co na to ambasador „polski”?

  Marian 185.23.150.*
  W latach 40-tych ukraińscy nacjonaliści byli wrogami zarówno Rosji jak i Polski. Walczyli z Polakami i z Rosjanami. Nic się nie zmieniło, z tą różnicą, że chwilowo walka z Polską im się nie opłaca.

  http://wpolityce.pl/swiat/329175-uczczono-pamiec-polakow-pomordowanych-przez-ss-galizien-w-hucie-pieniackiej-krzyz-zostal-odnowiony-przez-ukraincow

  Uczczono pamięć Polaków pomordowanych przez SS Galizien w Hucie Pieniackiej. Krzyż został odnowiony przez Ukraińców

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Fot. PAP/Darek Delmanowicz

  W Hucie Pieniackiej w obwodzie lwowskim uczczono pamięć Polaków, pomordowanych w 1944 r. przez oddziały ukraińskiej dywizji SS Galizien. Uroczystości odbyły się przed odnowionym przez Ukraińców krzyżem, który w styczniu nieznani sprawcy wysadzili w powietrze.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukraińcy odbudowali pomnik Polaków zamordowanych w 1943 roku w Hucie Pieniackiej

  W żałobnej mszy świętej uczestniczyły w niedzielę rodziny zabitych, ambasadorowie Polski i Ukrainy, parlamentarzyści dwóch państw i duchowieństwo, które apelowało do zgromadzonych o pojednanie między dwoma narodami.

  Zebraliśmy się tutaj po to, aby ustała tak zwana wojna na pomniki. Wszyscy prosimy Boga o to, byśmy mogli dać spokój tym zmarłym

  — przemawiał rzymskokatolicki biskup diecezji łuckiej na Wołyniu, Witalij Skomarowski.

  Krzyż, będący najważniejszym elementem pomnika zbrodni w Hucie Pieniackiej, został zdewastowany przez nieustalonych dotąd sprawców podczas ukraińskich świąt Bożego Narodzenia. Przedstawiciele władz Polski i Ukrainy uznały to zdarzenie za prowokację i ustaliły, że wspólnie odbudują upamiętnienie.

  W sobotę, dzień przed uroczystościami, gubernator obwodu lwowskiego Ołeh Syniutka poinformował polskich dziennikarzy, że pomnik w Hucie Pieniackiej odbudowała za własne pieniądze ludność z okolicznych miejscowości. Ukraińskie władze nie ujawniły, kto sfinansował i zrealizował odnowę.

  Obecna na uroczystościach posłanka PiS Małgorzata Gosiewska oceniła, że tegoroczne uroczystości w Hucie Pieniackiej noszą wyjątkowy charakter.

  Wojna na wschodzie Ukrainy i liczne prowokacje po jednej i po drugiej stronie świadczą, że ciągle jest ktoś zainteresowany, by nas skłócać. Ten pomnik nabrał nowej symboliki, bo nie jest to już jedynie miejsce koszmarnej zbrodni, popełnionej wobec ludności polskiej, ale też po tym, co się stało, po zniszczeniu i odbudowie z inicjatywy społeczności lokalnej, jest to już w tej chwili symbol pojednania. Tak powinniśmy budować nasze relacje i to jest dobry początek

  — powiedziała.

  Prezes Stowarzyszenia Huta Pieniacka Małgorzata Gośniowska-Kola podkreśliła, że atak na miejsce pochówku Polaków w tej miejscowości został odebrany z bólem.

  Był to atak na krzyż, czyli na znak prawdy. Ale jednak znaleźli się ludzie, którzy przyczynili się do tego, że stoi dzisiaj granitowy krzyż. Chcemy wiedzieć, komu możemy podziękować za to

  — mówiła.

  Według ustaleń PAP za odbudową krzyża stoją Ukraińcy z miejscowości Podkamień, a idea jego odnowienia należy do Wołodymyra Seredy, działacza organizacji, które skupiają Ukraińców, wysiedlonych po drugiej wojnie światowej z Polski do ZSRR.

  Kiedy dowiedziałem się, co się tutaj stało, byłem zszokowany. Zrozumiałem, że jest to prowokacja, która była dla nas nożem w plecy. Jestem za pojednaniem i robię wszystko, żeby do niego doszło. Możemy mieć różne oceny co do różnych wydarzeń, jednak jesteśmy ludźmi i powinniśmy myśleć krok, dwa kroki naprzód

  — powiedział Sereda PAP.

  Przedstawiciele władz ukraińskich nie ukrywali, że oczekują, iż za gestem „społeczności lokalnej” w Hucie Pieniackiej pójdą Polacy, którzy w taki sam sposób odniosą się do ukraińskich upamiętnień, dewastowanych w Polsce. Na uroczystościach pojawił się młody człowiek, który przyniósł tablicę przypominającą, że w Polsce zniszczono w ostatnim okresie kilkanaście takich miejsc. Miał ze sobą czerwono-czarną flagę UPA. Ukraińska policja poprosiła go, by opuścił to miejsce.

  Ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło podziękował Ukraińcom za odnowienie pomnika.

  Razem jesteśmy silni i dlatego dziś tu razem jesteśmy. Stoimy przed nowym krzyżem, który w sposób barbarzyński został wysadzony w powietrze. Modlimy się pod takim samym krzyżem, który tu stał i za to dziękujemy naszym ukraińskim kolegom. Europa potrzebuje Polski i Ukrainy i tego, żebyśmy byli razem

  — mówił.

  Nasi wrogowie mieli nadzieję, że ten krzyż stanie się symbolem konfliktu między Ukraińcami i Polakami, ale ten krzyż stał się krzyżem pojednania. Powinniśmy pamiętać o naszej historii myśląc o wzajemnym pojednaniu i porozumieniu. Powinniśmy też pamiętać, że kiedy Ukraińcy i Polacy ze sobą walczą, to stają się słabsi i bardziej podatni na działania naszych zewnętrznych przeciwników

  — oświadczył ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.

  Huta Pieniacka to nieistniejąca dziś wieś w rejonie miasta Brody. W czasie wojny ta miejscowość była polską placówką samoobrony przed UPA. Jak podaje prof. Grzegorz Motyka, autor książki „Ukraińska partyzantka 1942-1960”, 23 lutego 1944 roku do wsi przybył w celach rozpoznawczych pododdział 4. pułku policyjnego SS, złożony z ukraińskich ochotników do dywizji SS Galizien. Polacy, sądząc, że mają do czynienia z przebranymi upowcami, zaatakowali napastników, zabijając dwóch z nich. W sukurs żołnierzom 4. pułku przybyła sotnia „Siromanci” dowodzona przez Dmytro Karpenkę „Jastruba”, która zaatakowała Polaków z boku. Umożliwiło to pododdziałowi SS odwrót i najpewniej uratowało go przed całkowitym pogromem.

  Na wieść o śmierci dwóch żołnierzy SS Niemcy zorganizowali im manifestacyjny pogrzeb i wysłali przeciwko wsi karną ekspedycję.

  28 lutego 1944 roku o świcie 4. pułk policji SS ostrzelał wieś z broni maszynowej i moździerzy, po czym opanował ją, nie napotkawszy oporu samoobrony. Przechwyconą ludność prowadzono grupami po 20-30 osób do stodół, zamykano i palono. Próbujących uciekać rozstrzeliwano. W ten sposób zamordowano, według różnych danych, od 600 do 1200 osób. Według ustaleń śledztwa Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie w wyniku pogromu w Hucie Pieniackiej zostało zamordowanych około 850 osób.

  gah/PAP

  PL V 46.113.74.*
  Czyli wszystko jest już okej. PAD może z czystym sumieniem podarować UPD-dlinie kolejny miliard Euro.

  olo 95.49.0.*
  to co, w zamian mamy odnawiać banderowskie pomniki u nas? czy ktoś upadł totalnie na pusty łeb?

  Hańba hańba 83.11.232.*
  Jesteście bezczelni co to za tytuł Polacy mają w du….. ten probanderowski rząd wasz portal i rezunow. Hańba!!

  Marian 185.23.150.*
  Na zasadzie wzajemności Polacy powinni upamiętnić miejsca, w których Ukraińcy byli mordowani przez oddziały polskie kolaborujące z Niemcami.

  Olo 151.67.202.*
  Jak slysze slowo ,,ukraina’, to wymiotuje! Moi znajomi maja tak samo! Upadlina, usraina!

  pokój ludziom dobrej woli… 37.47.43.*
  Ukraińcy bestialsko spalili żywcem Polaków w HuciePieniackiej, a robili to też Niemcy w Jabłoni-Dobkach, Krasowo-Częstkach, Michniowie, Szarajówce. Ale musi nastać czas wybaczenia po obu stronach granicy!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/kardynal-nycz-dziekuje-wszystkim-ktorzy-przyjmuja-ukraincow-i-daja-im-prace

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/w-hucie-pieniackiej-odbyly-sie-uroczystosci-rocznicowe

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-pomnik-ofiar-zbrodni-w-hucie-pieniackiej-odnowiony-video-

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ambasador-rp-na-ukrainie-odbudowa-pominika-w-hucie-pieniackiej-to-rodzaj-cudu

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polski-ambasador-w-kijowie-bagatelizuje-gloryfikacje-bandery-na-ukrainie

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/ruch-autonomii-slaska-gospodarzem-zgromadzenia-europejskich-separatystow-i-regionalistow

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.