391 Szczodrych Godów… i szczodrego myślenia, Słowianki i Słowianie!!! :-)

Wszystkim Słowiankom i Słowianom życzę szczęśliwych Szczodrych Godów.

Dziś właśnie jest najdłuższa noc, czyli zaczyna się Zima…

http://www.crazynauka.pl/przesilenie-zimowe-dzien-w-ktorym-zatrzymalo-sie-slonce/

21 grudnia 2016 roku dokładnie o godzinie 11:44 nastąpi przesilenie zimowe. To najkrótszy dzień w roku, który potrwa tylko niespełna osiem godzin. Za to noc będzie się ciągnęła aż przez ponad 16 godzin. Innymi słowy dziś zaczyna się astronomiczna zima.

Przesilenie zimowe to moment, gdy Słońce znajduje się dokładnie w zenicie nad zwrotnikiem Koziorożca. Łacińskie słowo określające przesilenie to „solstitium”, stąd wzięło się angielskie „solstice”. Pochodzi ono od „sol” czyli Słońce oraz „sistere” czyli zatrzymać się.(…)

Wszystkim Nam życzę, aby światło WieDzy coraz mocniej jaśniało na Le(c)Hia”, SL”oWiaN’+S”C”yZNa” i całą ZieMia”, abyśmy wspólnie mogli odbudować Tradycję Naszych Pra-Słowiańskich / Słowiańskiech Przodków!

MY SŁOWIANIE czyli IDĄ ŚWIĘTA

https://skribh.wordpress.com/2015/12/23/236-szczodrych-godow-dla-wszystkich-nawet-dla-tych-ktorzy-wypieraja-sie-slowianszczyzny/

Myślcie ludzie,.. bo chociaż to boli… to boli mniej, niż brak myślenia!

Aleppo Christmas celebrations

Published on Dec 20, 2016

Tomasz Czapla
God bless Syrian people from Poland!!!

Parrtyzant
Greetings from Poland!

johnny256
And from Slovakia too. Seems that Satan has fallen, or at least taken a fatal blow.

markusiak
Satan was kicked in the ass, by Mr Putin, not directly by him ofcourse 😉

Marcin Dobrowolsk
I am extremely glad that you can now celebrate Christmas in your own city. You fought long and hard, you never gave up. Sending admiration and love from Poland. Stay strong and united. There is nothing you can’t do together. That’s how you fight for your country !!! All the best to Syrian patriots! Enjoy what you truly deserve.

Paul Tandnieser
Its an armenian song in the beginning (Zartir Lao)
Long live Syria and Syrian Arab Army ✌

quelqu’un quelqu’un
Thank you so much Russia, Bachar. Thank you so much Hezbollah and syrian arab army. Thank you for giving the Syrian people a smile.

Muramasa S
And they claim Hezbollah is a terrorist group yet they help defend Syria from the real foreign backed terrorists destroying the country. The hypocrisy is outstanding.

Oleg Petrov
God bless Syria! Best wishes from Russia!

LeperPL
Merry Christmas from Poland

So Angry
As a Brit I am ashamed of what the West has done here. Well done Russia, and be strong Syrian patriots!

Linda Kloss
tears of joy to see this. merry christmas to bashar assad, syrian arab army, hezbollah and to all syrians. my heart is with you , cradle of civilization

Wielka Polska
Merry Christmas everyone!!! Greetings from Poland!

Άρια Φρουρά ϟϟ
Assad the Arab antizionist Lion!!!!!!Long live brave Syria!Greetings from Greek people!

fc sm
the White House sponsor of world terrorism! imposed sanctions against Syria and Iran (the only ones who struggle with the Islamists in the region)! support suicide Al Nusra, Al Qaeda = Rabels! financial, military, information (BBC-CNN, etc.)
destroyed Libya and Afghanistan! genocide in Yemen! Created ISIS – the invasion of Iraq! 2 killed the presidents of independent countries! Gaddafi, Hussein!
killed hundreds of thousands of millions of refugees … … blazing Middle East!
terrorist #1 – White House…. clan Clinton, Bush, Soros..
Syria- Merry Christmas to you

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/aleppo-tlumy-ludzi-swietuja-foto-video


Fot. twitter.com

Aleppo: pierwsze zapalenie choinki bożonarodzeniowej od 2012 roku, tłumy ludzi świętują [+FOTO / +VIDEO]

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 21 grudnia 2016 o godz. 10:10:22

Po raz pierwszy od 4 lat w Aleppo miało miejsce uroczyste zapalenie choinki bożonarodzeniowej, a tłumy ludzi świętowały z powodu zajęcia miasta przez siły rządowe.

W Aleppo chrześcijanie rozpoczęli świętowanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, a także z powodu radości z zajęcia miasta przez siły rządowe. Według almasdarnews.com, towarzyszyli im także niektórzy miejscowi muzułmanie. Ludzie zebrali się na jednym z placów miasta, Azizeh, by świętować zapalenie bożonarodzeniowej choinki ustawionej na placu. Grał zespół muzyczny w strojach Mikołajów, a na planu tańczyli zebrani, wśród nich m.in. zakonnice. Ludzie mieli ze sobą flagi Syryjskiej Republiki Arabskiej, a także Rosji i Hezbollahu. Było to pierwsze, uroczyste zapalenie choinki bożonarodzeniowej w Aleppo od 2012 roku.

Świętowanie zostało jednak zakłócone przez eksplozję w rejonie, w którym zebrali się ludzie. Duża część z nich, przestraszona, uciekła.

Wcześniej na uniwersytecie w Aleppo odbyło się uroczyste świętowanie z powodu zajęcia miasta przez syryjskie siły rządowe. Uczestniczyły w nich tysiące ludzi.

– W Aleppo Syryjczycy świętują swoje wyzwolenie spod okupacji Al-Kaidy. Dlaczego wszyscy zachodni dziennikarze nie ustawiają się w kolejce, by to relacjonować? – pyta na Twitterze libańska dziennikarka i komentatorka, Sarah Abdallah. – Dobre pytanie… – skomentował dr Wojciech Szewko.

Przeczytaj: Maronicki abp Aleppo: dla nas wszyscy rebelianci to terroryści

Uwaga, poniższe nagrania mogą być bardzo głośne.

Inne nagranie można zobaczyć TUTAJ.

Poniżej nagranie związane z eksplozją.

Almasdarnews.com / rt.com / youtube.com / twitter.com / Kresy.pl

azar:
A co na to wydarzenie powiedzą ministrowie Macierewicz i Waszczykowski??? Czy TVP, POlsat, TVN przekąrzą tą relację i jak ją skomentują???

azar:
Libańska dziennikarka i komentatorka, Sarah Abdallah. https://twitter.com/sahouraxo?lang=pl

UPAdlina:
Brawa dla Syryjczyków i ich sojuszników i gwizdy dla uSSmańskich zwyrodnialców i ich klakierów !!… A po gwizdach oby szubienice dla bandytów!!… ŚWIAT SIĘ BUDZI i LUDZIE SIĘ BUDZĄ !!

…..

Czy to nie dziwne, że nikt o tym nie napisał, żadne demokratyczne, czy też wolne media?!!

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainskie-wladze-chca-oglosic-rok-2017-rokiem-upa


Fot. joinfo.ua

Ukraińskie władze chcą ogłosić rok 2017 rokiem UPA

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 21 grudnia 2016 o godz. 09:09:35

Na Lwowszczyźnie rok 2017 ma być ogłoszony rokiem UPA, by uczcić 75. rocznicę powstania tej zbrodniczej formacji – tak chcą władze obwodowe. Analogiczne propozycje uchwał ws. uczczenia tej rocznicy na poziomie państwowym zgłoszono w ukraińskim parlamencie.

Lwowska Rada Obwodowa chce ogłosić przyszły rok rokiem UPA, by w ten sposób uczcić rocznicę 75. rocznicę formalnego powstania organizacji odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Zgodnie z projektem, przewodniczący lwowskiej rady obwodowej Ołeh Syniutka do 1 lutego ma stworzyć komitet organizacyjny i opracować plan obchodów.

W sprawie tej złożono też dwa projekty uchwał w ukraińskim parlamencie, dotyczące upamiętnienie rocznicy powstania UPA na poziomie państwowym. Jeden projekt złożył członek frakcji Front Ludowy, Ołeh Medynec, a drugi – grupa deputowanych z Bloku Petra Poroszenki, Batkiwszczyny, której szefową jest Julia Tymoszenko, a także Frontu Ludowego. Oba projekty zarejestrowano 18 listopada br.

Przeczytaj: Prezydent Ukrainy uczcił Ukraińską Powstańczą Armię

Wśród deputowanych, którzy złożyli drugie z projektów uchwał, są m.in. Ołej Musij, autor projektu uchwały o „polskim ludobójstwie”, a także Ołeh Laszko oraz Jurij Szuchewycz, syn głównodowodzącego UPA i zbrodniarza Romana Szuchewycza.

Przeczytaj: Jurij Szuchewycz: Polska jest dla Ukrainy takim samym wrogiem jak Rosja

Jego treść zakłada m.in. opracowanie i wniesienie pod obrady parlamentu projektów ustaw, mających służyć odpowiedniemu uhonorowaniu i zwiększeniu ochrony socjalnej weteranów UPA. W październiku 2017 roku w Kijowie, miastach obwodowych oraz w winnych ośrodkach miałyby też odbyć się uroczystości rocznicowe. Z kolei do końca 2017 roku w szkołach miałyby zostać przeprowadzone zajęcia tematyczne, by zwiększyć zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży „heroicznymi kartami historii walki narodu ukraińskiego za swoją niepodległość”. Projekt zakłada także prowadzenie badań naukowych i organizację konferencji ogólnoukraińskich i międzynarodowych na rzecz „ustanowienia i rozpowszechniania prawdy historycznej nt. Ukraińskiej Powstańczej Armii, jej roli w uzyskaniu niepodległości przez Ukrainę”, jak również ustanawianie miejsc pamięci i pomników „związanych z historią walki wyzwoleńczej ukraińskiego narodu w XX wieku”. Przewidziano też wydawanie specjalnych książek poświęconych UPA.

W uzasadnieniu deputowani napisali, że UPA „wniosła znaczny wkład w zdobycie i ogłoszenie niezależności Ukrainy”, a także „miała znaczący wpływ na formowanie ukraińskiej świadomości narodowej i procesów państwotwórczych na Ukrainie”.

– UPA odpowiedziała prawu każdego narodu do samostanowienia i suwerenności – czytamy w dokumencie. Podkreślono, że podczas II wojny światowej UPA „walczyła przeciwko niemieckiemu okupantowi”.

PRZECZYTAJ: Lider Żydów na Ukrainie: UPA walczyła o wolną Ukrainę – ale wolną od Żydów i Polaków [+VIDEO]

Przeczytaj: Żydowski noblista: Ukraina powinna przyznać, że UPA mordowała Polaków i Żydów

Czytaj także: Prezydent Izraela w ukraińskim parlamencie: Ukraińcy, bojownicy OUN brali udział w Holokauście

– Biorąc pod uwagę znaczącą rolę UPA w ukraińskiej historii XX wieku, naturalnym celem jest ogłoszenie na poziomie państwowym 75. Rocznicy utworzenia UPA – podkreślają deputowani. Zaznaczono również, że ogólnokrajowe obchody zwrócą uwagę społeczeństwa na „bohaterską historię UPA”, a także na „formowanie w następnych pokoleniach poczucia patriotyzmu, miłości do Ukrainy i troski o swój naród”.

Zaxid.net / rada gov.ua / Kresy.pl

UPAdlina:
czy nadprezes ze swoimi klakierami weźmie udział w obchodach rocznicy ??… Na tę okoliczność pewnie nawet pojednają się z POjebami i swetru, aby oddać cześć nazizmowi i banderyzmowi na upadlinie !!

tagore:
I bardzo dobrze, ukraińscy politycy idą na całość. Frakcja racjonalistów w PIS będzie miała argumenty ,a giedroycianie padną na „buzię”. Widać Kuczma nic nie uzyskał w Warszawie więc idą na konfrontację. tagore

zefir:
„Ch.j dUPA i kamieni kUPA !”–importowane hasło banderowskiej „braci” na 2017r.

Pro_Patria:
Cóż, w żaden sposób niestopowany przez Polskę banderowski motłoch posuwa się dalej. Tylko czekać jak pomioty z zuwP z tymą na czele będą postulowali, aby tych zwyrodnialców czciły również ofiary w naszym kraju. Oczywiście pisiory nie zareagują, aby nie pogorszyć stosunków z wrogim-bratnik kraikiem żartem historii. Na szczęście społeczeństwo wie jak traktować zbrodniarzy upa…

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/gaz-lzawiacy-swinski-leb-ze-swastyka-ukrainscy-nacjonalisci-zbezczescili-synagoge-w-humaniu-video-foto


Synagoga w Humaniu po ataku. Fot. izrus.co.il

Gaz łzawiący, świński łeb ze swastyką – ukraińscy nacjonaliści zbezcześcili synagogę w Humaniu [+VIDEO / +FOTO]

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 21 grudnia 2016 o godz. 13:01:24

Grupa napastników zaatakowała w nocy żydowskich pielgrzymów w synagodze w Humaniu, przy grobie rabina Nachmana z Bracławia. Rozpylili gaz łzawiący, rozlali farbę przypominającą krew i podrzucili świński łeb z wyrytą swastyką. Oburzeni izraelscy politycy wzywają władze Ukrainy do reakcji.

Jak podaje izraelski TimesOfIsrael.com, żydowscy wierni, którzy zebrali się w synagodze w Humaniu, przy grobie rabina Nachmana z Bracławia, zostali zaatakowani przez napastników, określanych jako neonaziści. Izraelscy pielgrzymi zostali zaatakowani gazem łzawiącym, a w pomieszczeniu rozlano sztuczną krew i zostawiono świński łeb.

Do incydentu doszło ok. 2 w nocy w synagodze w Humaniu. Według relacji świadków, dwaj napastnicy weszli do synagogi z butelkami z farbą i zaczęli rozpylać we wnętrzu pomieszczenia gaz łzawiący. Na miejscy rozlano też czerwoną farbę przypominającą krew, a także pozostawiono odcięty świński łeb z wyrytą swastyką.

Dwóch obywateli Izraela trafiło do szpitala, podaje rabin Yisrael Elhadad z synagogi w miejscu grobu grobu Rabbiego Nachmana z Bracławia. Jego zdaniem napastnikami byli „neonaziści”. Jak relacjonował, większość pielgrzymów w momencie napadu znajdowała się w mniejszej, ogrzewanej synagodze. W zaatakowanym pomieszczeniu znajdowało się pięć lub sześć osób. Początkowo mieli oni wziąć napastników za kolejnych pielgrzymów.

Portal Izrus podaje z kolei, że do synagogi wdarła się grupa ukraińskich nacjonalistów, którzy zagrozili obecnym tam Żydom zastosowaniem przemocy. Mieli wykrzykiwać przekleństwa i obelgi pod adresem obecnych tam osób, a także rozrzucić w pomieszczeniu kawałki wieprzowiny. Napastnicy wrzucili do wnętrza głowę świni i wyrytą na niej swastyką. Znajdujący się w budynku Żydzi zdołali uciec z tego miejsca i wezwać policję. Ta przybyła na miejsce, gdy napastnicy już się oddalili.

Incydent został szybko potępiony przez przedstawicieli Izraela, a tamtejsi parlamentarzyści wzywają ukraińskie władze do wzmocnienia ochrony i jak najszybszego doprowadzenia sprawców przed wymiar sprawiedliwości. Policja wszczęła śledztwo w sprawie zbezczeszczenia synagogi, ale nie informowano o żadnych aresztowaniach.

Izraelski minister spraw wewnętrznych Aryeh Deri, lider ultraortodoksyjnej partii Shas powiedział, że skontaktuje się z ukraińskim prezydentem i wezwie go do szybkich działań „przeciwko chuliganom”. Z kolei Yair Lapid, członek izraelskiego parlamentu i szef partii Yesh Atid w liście do ukraińskiego ambasadora w Izraelu Hennadija Nadolenki nazwał incydent „obrzydliwym i gwałtownym antysemickim atakiem”. – Wydarzenia ostatniej nocy przywołują echo najczarniejszych dni w historii narodu żydowskiego w Europie – napisał Lapid, wzywają ukraińskie władze do niezwłocznego potępienia tego aktu przemocy.

Każdego roku do Humania przybywa kilkadziesiąt tysięcy Żydów z Izraela, USA i Europy, by odwiedzić miejsce pochówku chasydzkiego rabina Nachamana z Bracławia, żyjącego na przełomie XVIII i XIX wieku.

W przeszłości dochodziło już do starć pomiędzy miejscowymi a pielgrzymami. W kwietniu jeden z przywódców ukraińskich Żydów ujawnił, że hotel w Humaniu odmawiał przyjmowania Żydów, powołując się na incydent, w wyniku którego żydowscy pielgrzymi zdemolowali jeden z pokoi hotelowych. Sami Żydzi skarżą się z kolei na ukraińskich nacjonalistów, którzy w ostatnich latach zorganizowali kilka wieców przeciwko ich obecności w mieście. Oburzyły ich również plany ustawienia krzyża w rejonie, w którym żydowscy pielgrzymi odbywają rytualne kąpiele. Oskarżają też miejscowych Ukraińców, że celowo rozsypują tam na dnie potłuczone szkło.

Z kolei w czerwcu br., jak informowaliśmy, pijani obywatele Izraela strzelali do przechodniów. W zamieszkach, które wybuchły w Humaniu po tym, jak przypadkowy ukraiński przechodzień został trafiony pociskiem wystrzelonym z wiatrówki, wzięli udział m.in. działacze neobanderowskiej Swobody, a także ortodoksyjni Żydzi.

PRZECZYTAJ: Lider Żydów na Ukrainie: UPA walczyła o wolną Ukrainę – ale wolną od Żydów i Polaków [+VIDEO]

Żydowski noblista: Ukraina powinna przyznać, że UPA mordowała Polaków i Żydów

Prezydent Izraela w ukraińskim parlamencie: Ukraińcy, bojownicy OUN brali udział w Holokauście

Timesofisrael.com / izrus.co.il / 112.ua / Kresy.pl

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/robert-winnicki-chce-oficjalnej-reakcji-rzadu-na-wojne-informacyjna-liderow-mniejszosci-ukrainskiej-przeciwko-polsce-


Piotr Tyma, szef Związku Ukraińców w Polsce podczas demonstracji w Warszawie. Fot. facebook.com

Robert Winnicki chce oficjalnej reakcji rządu na wojnę informacyjną liderów mniejszości ukraińskiej przeciwko Polsce

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 21 grudnia 2016 o godz. 13:01:47

Interpelacja numer 8779 „w sprawie wojny informacyjnej przeciwko Polsce toczonej przez niektórych liderów mniejszości ukraińskiej” została zgłoszona przed trzema dniami. Zaadresowano ją bezpośrednio do premier Beaty Szydło:

Szanowna Pani Premier,

w ostatnim czasie doszło do jednostkowych przypadków, gdy kilkuosobowa grupa spaliła w Warszawie flagę regionalną Górnego Śląska, biorąc ją za flagę Ukrainy. Zarazem mogło dojść do prowokacji na Marszu Orląt Przemyskich i Lwowskich, gdy pojedyncza osoba nieznanej proweniencji wykrzyknęła hasło „Śmierć Ukraińcom”, przy czym organizatorzy wydarzenia utrzymują, iż niewykluczone jest spreparowanie nagrania świadczącego o zajściu incydentu – pisze Winnicki.

PRZECZYTAJ: Prowokacja na marszu w Przemyślu? Dr Zapałowski dla Kresów.pl: jest ku temu wiele przesłanek [+VIDEO]

Lider Ruchu Narodowego twierdzi, że pojedyncze incydenty służą celowemu wywoływaniu histerii i eskalowaniu konfliktu polsko-ukraińskiego przez niektórych liderów tej mniejszości narodowej. Winnicki zaznacza, że tego typu akty są następnie umyślnie wyolbrzymiane w mediach na Ukrainie przez tychże liderów:

– Powyższe wydarzenia czy też prowokacje służą niektórym liderom mniejszości ukraińskiej w Polsce do rozpowszechniania w mediach ukraińskich informacji, jakoby mniejszość ta była na terytorium Rzeczypospolitej prześladowana – pisze Winnicki.

PRZECZYTAJ: Ukraińskie władze chcą ogłosić rok 2017 rokiem UPA

Parlamentarzysta zwrócił się do premier Szydło z wnioskami o udostępnienie informacji na temat sytuacji mniejszości ukraińskiej w Polsce oraz polskiej na Ukrainie. Prezes Ruchu Narodowego uważa, że Ukraina ma sporo do nadrobienia w kwestii stosunku do tamtejszej mniejszości polskiej:

1) Czy prawdą jest, że za Pani kadencji utrzymuje się stan asymetrii w traktowaniu mniejszości narodowych między Polską a Ukrainą, tj. finansowania przez Polskę aktywności mniejszości ukraińskiej przy braku wsparcia Ukrainy dla działalności mniejszości polskiej?

2) Czy prawdą jest, że mniejszość ukraińska w Polsce otrzymuje za Pani kadencji finansowanie swoich mediów bez weryfikacji treści, jakie się w tych mediach ukazują – nawet jeśli jest to zrównywanie Stepana Bandery z Józefem Piłsudskim („Nasze Słowo”) czy negacjonizm wołyński? – głosi treść interpelacji.

PRZECZYTAJ: Gazeta Ukraińców w Polsce: to Piłsudski jest terrorystą, a nie Bandera

Ponadto, Winnicki zwrócił się o twarde dane, mające potwierdzić rzekome prześladowanie Ukraińców w Polsce:

3) Czy liczba około miliona ukraińskich imigrantów w Polsce zmniejszyła się lub zmniejsza się z uwagi na rzekome prześladowania tej grupy narodowościowej na terytorium Rzeczypospolitej?

4) Czy odnotowywany jest wzrost liczby popełnianych przestępstw i wykroczeń, których motywem byłyby uprzedzenia do Ukraińców jako grupy narodowościowej? – pisze parlamentarzysta.

Lider Ruchu Narodowego domaga się też reakcji rządu polskiego na szczeblu międzynarodowym:

5) Czy ambasador Ukrainy w Polsce jest informowany o realnie utrzymującym się stanie rzeczy odnośnie do sytuacji Ukraińców na terytorium Rzeczypospolitej i czy ostatnie wypowiedzi medialne Jego Ekscelencji były poprzedzone przekazaniem informacji na ten temat przez stronę polską?

6) Czy w wypadku braku znamion dyskryminacji Ukraińców w Polsce na tle narodowościowym Pani rząd podejmie akcję zapobiegającą godzeniu w dobre imię Rzeczypospolitej, za jaką należy uznać rozpowszechnianie dezinformacji?

7) Jakie działania Pani rząd podejmie, by sytuacja asymetrii wspomniana w 1. pytaniu, o ile takowa się utrzymuje, została zmieniona na korzyść mniejszości polskiej na Ukrainie do stanu obopólnej symetrii? – brzmią kolejne trzy pytania w interpelacji zaadresowanej do Prezesa Rady Ministrów.

Czytaj więcej:

Ukraińcy nadal odmawiają oddania kościołów we Lwowie

Katolicy ze Lwowa walczą o swoje prawa z ukraińskimi władzami [+VIDEO]

sejm.gov.pl / Kresy.pl

…..

http://wpolityce.pl/polityka/320333-kaczynski-apelujemy-do-opozycji-o-spokoj-i-wyciagamy-do-nich-reke-nie-wolno-isc-ta-droga-konfliktu-to-droga-do-wielkiego-nieszczescia

Kaczyński: Apelujemy do opozycji o spokój i wyciągamy do nich rekę. „Nie wolno iść tą drogą konfliktu – to droga do wielkiego nieszczęścia”


PAP/Paweł SUpernak

Jesteśmy tu po to, by przekazać społeczeństwu i opozycji pozytywny sygnał i wyciągniętą rękę — powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes PiS – wraz z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu (Marek Kuchciński) i marszałka Senatu (Stanisław Karczewski) – wziął udział w krótkim spotkaniu z dziennikarzami.

Jak mówił Kaczyński:

Mamy szczególny czas i wydarzenia, ale zacząć muszę od kondolencji dla rodziny poległego, pana Łukasza Urbana, który został zamordowany w zamachu. Chciałem powiedzieć rodzicom, żonie, że bardzo im współczujemy i że uczynimy wszystko, co możliwe, by tego rodzaju wydarzenia się nie powtarzały. Mamy dzisiaj w Polsce taką sytuację, w której zagrożenie terrorystyczne jest niewielkie. Nasze decyzje, zabiegi jeszcze z poprzedniej kadencji, gdy władza była inna, z całą pewnością się do tego przyczyniły. Gdybyśmy się otwarli, to zagrożenie byłoby większe. Będziemy bronić Polski przed tego rodzaju zagrożeniami. (…)

Wszyscy wiemy, z jakimi wydarzeniami mieliśmy do czynienia w parlamencie. Chciałem powiedzieć kilka słów. Chciałem spojrzeć na tę kwestię od tej pozytywnej strony, choć to trudne. Jesteśmy przed świętami – chcielibyśmy, by ten czas przyniósł spokój, by ten czas przyniósł perspektywę pozytywną. I dlatego chciałem powiedzieć, że to, o czym wspominałem w wywiadzie: pewne propozycje wobec opozycji, instytucjonalizacji, umocnienia pozycji w parlamencie klubów opozycyjnych, pozostają aktualne. My jesteśmy gotowi, po uspokojeniu sytuacji i powrocie do normalnego stanu i normalnej pracy parlamentu, podjąć działania, uzgadniając je z naszymi przeciwnikami politycznymi, których efektem ma być stworzenie systemu podobnego do tego, który istnieje na przykład w Anglii. Mylą się jednak ci, którzy sądzą, że to jest tylko w Anglii.

Chcemy, by szef opozycji – jako instytucji – miał pewne uprawnienia, nawet można mówić o pewnych przywilejach. By opozycja miała uprawnienia w Sejmie, by element pozytywnej krytyki, przedstawiania innego zdania, mógł być spokojnie prezentowany. My sobie to cenimy i wiemy, że to jest sól demokracji. Demokracja to starcie poglądów i prawa mniejszości. Stąd na przykład takie rozwiązanie, które jest stosowane w Wlk. Brytanii – że co piąte posiedzenie parlamentu – ma porządek dzienny układany przez opozycję. Takie rozwiązanie jest do przedyskutowania także w Polsce. To nie może prowadzić do paraliżu pracy większości, ale jesteśmy otwarci. Warunkiem jest powrót do normalnej pracy parlamentu.

Chciałem powiedzieć rzecz następującą: zwracam się do opozycji, by zastanowiła się nad tym, czy warto stawiać sprawy tak, że możemy powiedzieć, że opozycja uznała, że prawo ich nie obowiązuje. Wielokrotnie powołwała się na prawo, a dziś uznaje, że prawo ich nie obowiązuje. Nikt nie zgadnie w regulaminie Sejmu prawa do blokowania mównicy, pracy, stołu prezydialnego Sejmu i okupywania sali sejmowej. Mieliśmy precedensy w postaci Samoobrony i nikt nie miał wtedy wątpliwości, że to działania nielegalne. Prawo od tego czasu się nie zmieniło. (…) My działamy naprawdę bardzo powściągliwie i chcemy być bardzo powściągliwi. Ale apelujemy o to, by opozycja wróciła do sytuacji, w której uznaje, że prawo obowiązuje. Posłowie opozycji podlegają prawu tak jak wszyscy obywatele. (…) Przepisy prawa karnego również są łamane, mamy do czynienia z akceptacją działań, które w oczywisty sposób mają charakter przestępczy. Blokowanie, odbieranie wolności obywatelom, odbieranie możliwości poruszania się – to przestępstwa. I one są akceptowane. Nie wolno iść tą drogą – to droga do wielkiego nieszczęścia. Stąd zwrócenie się do opozycji, by tę sprawę przemyślała. Ale i apel do mediów, by opisywały te wydarzenia zgodnie z istniejącym w Polsce stanem prawnym. Informowanie obywateli o tym, że jakaś działalność ma charakter przestępczy jest bardzo ważnym aspektem sprawy. (…)

Niewielu obywateli da się przekonać, że posłanka zaatakowana po racy, lżona, obrzucona jakimiś przedmiotami, to agresorka. Nie, proszę państwa. (…) Media mają święty obowiązek o tym mówić. Mają święty obowiązek tego rodzaju rzeczy przedstawiać. Jeśli dochodzimy do sytuacji, w której jest inaczej, to mamy do czynienia ze stanem bardzo niebezpiecznym. (…) Jesteśmy tu po to, by przekazać społeczeństwu i opozycji jako pozytywny sygnał i wyciągniętą rękę. Mamy nadzieję, że ta ręka nie zostanie odrzucona, a Polska wróci do normalności. Do sporu, bo on jest nie do uniknięcia, ale nawet jeżeli te różnice zdań są daleko idące, to powinno to się odbywać w ramach zasady przestrzegania prawa.

Na koniec prezes PiS złożył też życzenia świąteczne:

W imieniu kierownictwa partii chciałem złożyć życzenia wszystkim Polakom bez względu na poglądy polityczne.

Jak mówił Kaczyński, dzisiejsze problemy z protestem są „przejściowym incydentem”.

svl

autor: Zespół wPolityce.pl

Kijów-Jarosław Kaczyński Występ Na Majdanie!

Raubritter14889 months ago
Kaczynski, ty zydowski skurwysynu, z checia zajebie cie stalowym pretem!!! Nie bede mial wyrzutow sumienia, obys zdechl, ty skurwysynu!!!

Rafal Wieczorkowski2 years ago
a flagi banderowców co tam robią? Dla nich dobry Polak to martwy Polak.

Raubritter14889 months ago
Rozkaz Romana Szuchewicza, dowodcy UPA (1943) brzmial: ”Smierc kazdego Lacha oznacza metr wolnej ukranskiej ziemi”.

Jarosław Kaczyński przemawia w Kijowie

Published on Dec 1, 2013
Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas demonstracji w Kijowie – 1.12.2013 roku

Mietek Jaroszek3 months ago
Haha doszedł do władzy i to samo robią teraz u niego, niech ma xD

Chaim Levi2 years ago
Kaczynski wracaj na majdan , tam cie brakuje i nie wracaj do polski juz wiecej

Slawnikowic2 years ago
Te pseudopolski chazarski śmiec, wyciera sobie ryj polskim patriotyzmem a popiera wszystkich wrogów Polski – ukrainskich banderowców, litewskich szaulisów, chujnie antyeuropejską, syjonistów i islamskich wahabitów, jednocześnie tępiąc polski Ruch Narodowy

rysio923 years ago
brawo, jaro pokazal prawdziwą twarz, poznajecie kim jest czlowiek z lewej strony jarka? To lider partii swoboda ktora pluje w w twarz Polakom pomordowanym przez ich pobratymcow na Kresach. pis i po to jedna banda złodziei i zdrajców

Inquisitor a Sede Apostolica specialiter deputatus2 years ago
Jaroslaw „Herojam Slawa” Kaczynski.

…..

http://wpolityce.pl/historia/320314-demaskujemy-klamstwo-w-gazecie-wyborczej-na-temat-polakow-rzekomo-mordujacych-zydow

Demaskujemy kłamstwo w “Gazecie Wyborczej” na temat Polaków rzekomo mordujących Żydów

opublikowano: wczoraj


fot. You Tube

Podczas ostatniego Klubu Trójki, który prowadziłem na antenie Programu 3 Polskiego Radia, moim gościem był dr Mateusz Szpytma, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej, współtwórca Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej (nota bene spokrewniony z bohaterską rodziną zamordowaną za pomoc zbiegom z getta).

Rozmawialiśmy m.in. na temat bardzo krytycznego wobec Muzeum artykułu Jana Grabowskiego i Dariusza Libionki, który ukazał się na łamach “Gazety Wyborczej” (9.12.2016). Tekst ten, jak mówi dr Mateusz Szpytma, opiera się w dużej mierze na informacjach nieprawdziwych bądź przeinaczonych. Podczas audycji udało nam się zdemaskować jedną z takich fałszywych tez powielanych i puszczanych w obieg przez obu autorów. Została ona zresztą już wcześniej wypowiedziana przez Jana Grabowskiego w trakcie wywiadu z Adamem Leszczyńskim dla “GW” (30.07.2016). Brzmi ona tak:

“Dzień po wymordowaniu przez Niemców rodziny Ulmów na polach w Markowej znaleziono ciała 24 Żydów. Zginęli z rąk ukrywających ich polskich chłopów.”

Mateusz Szpytma opowiada, że w listopadzie 2014 roku podczas zorganizowanej w Warszawie międzynarodowej konferencji naukowej „Wokół pomocy dla Żydów w okupowanej Europie” Jan Grabowski wygłosił tę tezę publicznie. Został jednak skontrowany przez obecnego na sali dr Szpytmę, który stwierdził, że fakt taki nie miał w ogóle miejsca. Dodał, że są udokumentowane przypadki 21 Żydów, którzy przeżyli do końca okupacji niemieckiej ukrywani w Markowej przez miejscowych chłopów. Jedyna relacja o rzekomych mordach mieszkańców na Żydach pochodzi od Jehudy Ehrlicha, ukrywanego przez Polaków w niedalekiej Sieteszy, którego nie było w ogóle w Markowej. Mimo to Jan Grabowski nie uwzględnił sprostowań Mateusza Szpytmy i dalej rozpowszechnia swoją opowieść.

Wobec tego postanowiłem zadzwonić do Hajfy do 86-letniego Abrahama Izaaka Segala, Żyda uratowanego przez Polaków w Markowej, aby opowiedział na żywo w trakcie programu radiowego, jak było naprawdę. Podczas naszej rozmowy Abraham Segal stwierdził jednoznacznie, że wydarzenie, o którym napisali Jan Grabowski i Dariusz Libionka w “Gazecie Wyborczej”, nie miało w ogóle miejsca – jest nieprawdą, jakoby po zamordowaniu przez Niemców rodziny Ulmów chłopi z Markowej zabili ukrywających się Żydów.

Abraham Segal opowiedział też o czterech kolejnych rodzinach, które przyszły mu na ratunek, a przecież oznaczało to groźbę kary śmierci dla wszystkich domowników. On sam utrzymuje do dziś kontakt z Markową, jest wdzięczny jej mieszkańcom i nawet mówi, że czuje się markowianinem. Przywiózł już tam swoje dzieci i wnuki, a Muzeum im. Rodziny Ulmów uważa wspaniałe dzieło.

Czy jednak słowa Żyda ocalałego z Holokaustu, bezpośredniego uczestnika i naocznego świadka wydarzeń, które działy się podczas niemieckiej okupacji w Markowej, zdołają przekonać autorów “Gazety Wyborczej”?

PS. Całą audycję Klubu Trójki wraz z rozmową z Abrahamem Izaakiem Segalem można odsłuchać TUTAJ:

http://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/1704833,Ulmowie-i-inni-niezwykli-bohaterowie-ktorzy-ratowali-Zydow

autor: Grzegorz Górny

piotr58 79.175.212.*
Czy mamy jeszcze polskie sądy cz jeszcze Eskimoskie !! do sądu i dobić finansowo i zrobić awanturę w mediach ale Pis nie wie do czego służą media !!Eskimosi z Targowicy przeciwnie !!

ho ho 83.5.17.*
wiemy kto to jest brat szechtera stefan,

Grzechu_comeback@Grzechu_comeback
do sądu z nimi….. przypisywanie zbrodni jest dopuszczalne?!?!?! To szkalowanie NARODU!!! Przysolić im taką karę, by całej Agorze kasy nie starczyło na jej pokrycie i….. po problemie.

Obywatel 95.155.98.*
GW zdycha i to ostatnie podrygi. Tak czy inaczej za kłamstwa należy się proces, zarówno szczujni szechtera jaki i intelektualnej prostytutce z tytułem profesora.

alfa 89.229.9.*
Jest to niewyobrażalna podłość, by w tak ponurej sprawie świadomie głosić nieprawdę. I to są, ponoć [!] pracownicy naukowi jakiegoś tam instytutu… Ile trzeba mieć nienawiści do nas i co w tym za cel

cezaryczembrowski@cezaryczembrowski
Nie ma w Polsce nic bardziej antysemickiego niż Gazeta Wyborcza.

taktak 91.224.116.*
natomiast należy wreszcie mówić, z „ich”rąk, czyli nazi i komuny, wiemy, kto to był, zginęło miliony Polaków

krk 195.234.21.*
>> Zginęli z rąk ukrywających ich polskich chłopów.”<< A może zamiast chłopów powinny napisać bab. Pozdrowienia dla Mateusza z Bydgoskiej 19

Obserwator 83.22.181.*
Kłamstwo zdemaskował pan Szpytma. Pan tylko zrobił z p.Szpytmą na ten temat audycję radiową, której częścią była rozmowa telefoniczna. Trochę za bardzo się pan napina i przypisuje nie swoje zasługi

B 81.190.113.*
Wyczerpał się arsenał innych zarzutów i znowu biedacy muszą trochę popluć na Polaków

Grzegorz 37.47.15.*
Festiwal kłamstw się wyczrpał, GW jest już bardzo cienka.

Bogdan 10.81.100.*
Spółdzielnia ,,Holokaust” ma w głębokim poważaniu swoich współbraci wymordowanych przez Niemców. Każdy chociaż odrobinę myślący człowiek to wie, nie trzeba go przekonywać. Kasa Misiu, kasa i szczucie

…..

http://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/1704833,Ulmowie-i-inni-niezwykli-bohaterowie-ktorzy-ratowali-Zydow

Ulmowie i inni niezwykli bohaterowie, którzy ratowali Żydów

15.12.2016 06:54

– W mojej rodzinie raczej nie wspominało się o Ulmach. O całej historii dowiedziałam się przeglądając w dzieciństwie zdjęcia rodzinne. Tych osób zupełnie nie rozpoznawałem i pytałem, kim są – mówi historyk Mateusz Szpytma z IPN, krewny Józefa i Wiktorii Ulmów.

Ulmowie byli mieszkańcami wsi Markowa w dzisiejszym województwie podkarpackim. Podczas okupacji niemieckiej dali schronienie ośmiorgu Żydom. O tym fakcie doniósł Niemcom tzw. granatowy policjant z Łańcuta. Rankiem 24 III 1944 r. przed dom Ulmów przybyło pięciu niemieckich żandarmów oraz kilku granatowych policjantów. Najpierw zamordowano Żydów, potem Józefa i Wiktorię (będącą w siódmym miesiącu ciąży) oraz ich.

W 1995 r. Wiktoria i Józef Ulmowie zostali uhonorowani pośmiertnie tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. W 2003 r. w diecezji przemyskiej rozpoczął się proces beatyfikacyjny rodziny Ulmów. Ich rodzinna wioska stała się miejscem, gdzie w tym roku otwarto muzeum upamiętniające Polaków ratujących Żydów.

Dlaczego Ulmowie tak długo czekali na upamiętnienie? Czy wiadomo dokładnie, ilu Polaków ukrywało Żydów? Między innymi o tym mówiliśmy w audycji, w której telefonicznie łączyliśmy się też z Abrahamem Segalem z Hajfy (uratowany w Markowej przez polską rodzinę) i prof. Janem Żarynem (historykiem, który opowiadał m.in. o swoich rodzicach, którzy ratowali Żydów w Szeligach pod Warszawą)


Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Grzegorz Górny
Gość: Mateusz Szpytma (historyk IPN, krewny Józefa i Wiktorii Ulmów), Abraham Segal (uratowany w Markowej przez Polską rodzinę), prof. Jan Żaryn (historyk)
Data emisji: 14.12.2016
Godzina emisji: 21.10

ei/fbi

 

29 thoughts on “391 Szczodrych Godów… i szczodrego myślenia, Słowianki i Słowianie!!! :-)

 1. Prof Wolniewicz: Żydzi poniżają Polaków, ponieważ wielu z nas boi się oskarżeń o ,,antysemityzm”

  Published on Oct 22, 2016
  UWAGA!!! My tylko przypominamy, że Polacy przyjęli Żydów pod swój dach w gościnę! Niestety my osobiście do dziś dnia nie słyszymy żadnych słów podziękowania, za ten wielki ukłon w stronę Żydów! Słyszymy za to same zakłamane i zmyślone antypolskie oszczerstwa oraz nieustanne żądania i roszczenia z kapelusza wyjęte.

  Większość konfliktów wojennych oraz etnicznych wewnątrz krajów multikulturowych wynika z wieloetniczności, a najspokojniejsze państwa na świecie to państwa monogamiczne rasowo i kulturowo! Ponadto tam gdzie ścierają się ze sobą różne rasy i kultury tworzą się getta gdzie szerzy się przestępczość. Przykłady: ludobójstwo w RPA na białych europejczykach, których murzyni zabili 68.798 od 1994 r.. Rozpad Czechosłowacji. Wojna na Bałkanach po rozpadzie Jugosławii. Wojna północ południe w USA. Konflikty rasowe w USA. Ludobójstwo plemienia Hutu na plemieniu Tutsi ok. 1100.000 zabitych. Żydowska okupacja Palestyny i 60 letni konflikt w strefie gazy itp.. Liczne getta oraz konflikty rasowe w Brazylii, USA, Londynie, Francji i Szwecji, następnie wojujący i robiący zamachy terrorystyczne islamiści, którzy nawołują do islamizacji oraz dżihadu, jak i czarne dzielnice, gdzie szerzy się przestępczość kryminalna, czarne gangi itp..

  BIAŁE LUDOBÓJSTWO — Dzisiaj nie potrzeba holocaustu ani obozów koncentracyjnych, żeby zniszczyć daną rasę, naród, kulturę czy cywilizację! Wystarczy promować tam masową imigrację i mieszanie się ras (race mixing), plus odpowiednia propaganda (polityczna poprawność) i rozwiązania prawne np. zakaz walki o własną tożsamość narodową, rasową, kulturową i terytorialną, pod groźbą oskarżenia o ”rasizm” i ”ksenofobię”. W ten sposób można zniszczyć każdą różnorodność biologiczną, włącznie z białym człowiekiem.

  Anty Multi-Kulti1 miesiąc temu (edytowany)
  My tylko przypominamy, że Polacy przyjęli Żydów pod swój dach w gościnę! Niestety my osobiście do dziś dnia nie słyszymy żadnych słów podziękowania, za ten wielki ukłon w stronę Żydów! Słyszymy za to same zakłamane i zmyślone antypolskie oszczerstwa oraz nieustanne żądania i roszczenia z kapelusza wyjęte.

  Chreptusio1 miesiąc temu
  Nie zapomnijmy kto na żądanie żydów wstrzymał ekshumację w Jedwabnem. To Lech Kaczyński. Swoją uległością skazał nas na lata moralnej poniewierki. Na oszczerstwa i kalumnie ze strony środowisk żydowskich. Teraz już wiem kto w podzięce załatwił mu pochówek w wawelskiej krypcie.

  Wala Bala1 miesiąc temu
  Nie zapomnijmy kto w Israhellu w myce powiedzial do zebranych zydow takie slowa ,”Niezaleznie od tego kto wygra w Polsce wybory ,intersy zydow sa zabezpieczone.” zgadnij kto?

  prof. Bogusław Wolniewicz o Macierewiczu

  Opublikowany 9 wrz 2016
  Macierewicz koniem trojańskim? Dlaczego pcha nas ku wojnie swoimi idiotycznymi wypowiedziami, jak gdyby złapał Rosjan za rękę… przy zbrodni Smoleńskiej. Krzyczy, że ma dowody, a dowodów brak. Niech on zamknie usta, bo prowokować wojnę w naszej obecnej sytuacji to najgłupsze co można zrobić… a on to robi. Kim zatem jest ten człowiek?

  OutdoorFun4 tygodnie temu
  Profesor <—wysokie mniemanie o sobie + mainstreamowe media jako źródło informacji = mądrujący się dziadek z zakrzywionym obrazem rzeczywistości Nie twierdzę, że Macierewicz jest czysty i wszystko robi dobrze, ale do tej pory jest pierwszym ministrem obrony, któremu zapaliła się lampka informująca, że stan armii jest do bani i trzeba coś z tym zrobić.

  Wiesław Rolbiecki2 miesiące temu
  To by mogło potwierdzać tezy profesora. https://www.youtube.com/watch?v=BxrxpfDnHDM

  Jabłonowski: "Kaczyński zachowuje się jak tchórz pod babską kiecą"

  Opublikowany 20 wrz 2016
  Oburzony słowami ministra Macierewicza: "Nie spoczniemy do póki Krym nie wróci do Ukrainy" Aleksander Jabłonowski (Wojciech Olszański) pyta, dlaczego szef MON wypowiada się za wszystkich Polaków i tak łatwo chce szafować ich życiem? "Panie Macierewicz, odpie***l się Pan od Polaków!" – krzyczy Jabłonowski. Jego zdaniem nasz rząd szuka pretekstu, aby wywołać wojnę z Rosją. Na potwierdzenie przytacza kwestię wyjazdu polskich komandosów do Donbasu. Gdyby nie prasowy przeciek naród do dziś mógłby o tym fakcie nie wiedzieć. Niektórzy generałowie powątpiewają nawet, czy o wyjeździe oddziału specjalnego z Lublińca wiedział zwierzchnik sił zbrojnych, prezydent Andrzej Duda. Nie sposób bowiem ulec wrażeniu, że Polską de facto rządzi Jarosław Kaczyński, który jedynie wysługuje się osobami prezydenta i premiera. Tezę tę potwierdza sytuacja, w której podczas wyborów PiS obiecało Polakom na stanowisku szefa MON Jarosława Gowina, tymczasem funkcję tę objął Antoni Macierewicz. Człowiek zupełnie nieobecny w trakcie kampanii wyborczej. Nie mniej jednak pełni on dziś funkcję szefa MON, a zarazem jest prawą ręką Jarosława Kaczyńskiego. I to prawdopodobnie z inspiracji szefa PiSu, który jeszcze niedawno krzyczał w centrum Kijowa: "Slava Ukrainu!" minister Macierewicz szuka sposobności, by zbrojnie odbić Krym.

  paprica korps3 miesiące temu
  Święte słowa. Macierewicz realizuje plan żydo-amerykański, niezwykle niebezpieczny dla Polski. Dlatego dupowlazy żydo-amerykańscy wyzywają Olszańskiego od "ruskich agentów".

  Nagi Janusz3 miesiące temu
  Masz rację żydy chcą wywołać wojnę w Polsce z Rosją żeby wybić Polaków wtedy już Polska będzie cała przejęta przez żydów .

  Prezes3 miesiące temu
  Cieszę się, że to widzicie, taki mają plan parchate śmiecie, czyli żeby Polacy, Ukraińcy i Rosjanie wzajemnie się wymordowali a oni na terenach Polski i Ukrainy zrobią sobie "juedopolonie" taki plan kiedyś parchy miały.

  lesz213 miesiące temu
  Nic nie zrozumiales ciemniaku. Te "zydo-amerykany" jako jedyne by nas bronily jakby Rosja na nas napadla. A Macierewicz jest tak glupi ze dziala na rzecz Rosji umyslnie lub nie co znaczenia wiekszego nie ma. Do ksiazek i nie zaspij do szkoly jutro.

  Polubienie

  • http://wpolityce.pl/polityka/320333-kaczynski-apelujemy-do-opozycji-o-spokoj-i-wyciagamy-do-nich-reke-nie-wolno-isc-ta-droga-konfliktu-to-droga-do-wielkiego-nieszczescia

   Kaczyński: Apelujemy do opozycji o spokój i wyciągamy do nich rekę. „Nie wolno iść tą drogą konfliktu – to droga do wielkiego nieszczęścia”


   PAP/Paweł SUpernak

   Jesteśmy tu po to, by przekazać społeczeństwu i opozycji pozytywny sygnał i wyciągniętą rękę

   — powiedział Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej polityków Prawa i Sprawiedliwości.

   Prezes PiS – wraz z premier Beatą Szydło oraz marszałkami Sejmu (Marek Kuchciński) i marszałka Senatu (Stanisław Karczewski) – wziął udział w krótkim spotkaniu z dziennikarzami.

   Jak mówił Kaczyński:

   Mamy szczególny czas i wydarzenia, ale zacząć muszę od kondolencji dla rodziny poległego, pana Łukasza Urbana, który został zamordowany w zamachu. Chciałem powiedzieć rodzicom, żonie, że bardzo im współczujemy i że uczynimy wszystko, co możliwe, by tego rodzaju wydarzenia się nie powtarzały. Mamy dzisiaj w Polsce taką sytuację, w której zagrożenie terrorystyczne jest niewielkie. Nasze decyzje, zabiegi jeszcze z poprzedniej kadencji, gdy władza była inna, z całą pewnością się do tego przyczyniły. Gdybyśmy się otwarli, to zagrożenie byłoby większe. Będziemy bronić Polski przed tego rodzaju zagrożeniami. (…)

   Wszyscy wiemy, z jakimi wydarzeniami mieliśmy do czynienia w parlamencie. Chciałem powiedzieć kilka słów. Chciałem spojrzeć na tę kwestię od tej pozytywnej strony, choć to trudne. Jesteśmy przed świętami – chcielibyśmy, by ten czas przyniósł spokój, by ten czas przyniósł perspektywę pozytywną. I dlatego chciałem powiedzieć, że to, o czym wspominałem w wywiadzie: pewne propozycje wobec opozycji, instytucjonalizacji, umocnienia pozycji w parlamencie klubów opozycyjnych, pozostają aktualne. My jesteśmy gotowi, po uspokojeniu sytuacji i powrocie do normalnego stanu i normalnej pracy parlamentu, podjąć działania, uzgadniając je z naszymi przeciwnikami politycznymi, których efektem ma być stworzenie systemu podobnego do tego, który istnieje na przykład w Anglii. Mylą się jednak ci, którzy sądzą, że to jest tylko w Anglii.

   Chcemy, by szef opozycji – jako instytucji – miał pewne uprawnienia, nawet można mówić o pewnych przywilejach. By opozycja miała uprawnienia w Sejmie, by element pozytywnej krytyki, przedstawiania innego zdania, mógł być spokojnie prezentowany. My sobie to cenimy i wiemy, że to jest sól demokracji. Demokracja to starcie poglądów i prawa mniejszości. Stąd na przykład takie rozwiązanie, które jest stosowane w Wlk. Brytanii – że co piąte posiedzenie parlamentu – ma porządek dzienny układany przez opozycję. Takie rozwiązanie jest do przedyskutowania także w Polsce. To nie może prowadzić do paraliżu pracy większości, ale jesteśmy otwarci. Warunkiem jest powrót do normalnej pracy parlamentu.

   Chciałem powiedzieć rzecz następującą: zwracam się do opozycji, by zastanowiła się nad tym, czy warto stawiać sprawy tak, że możemy powiedzieć, że opozycja uznała, że prawo ich nie obowiązuje. Wielokrotnie powołwała się na prawo, a dziś uznaje, że prawo ich nie obowiązuje. Nikt nie zgadnie w regulaminie Sejmu prawa do blokowania mównicy, pracy, stołu prezydialnego Sejmu i okupywania sali sejmowej. Mieliśmy precedensy w postaci Samoobrony i nikt nie miał wtedy wątpliwości, że to działania nielegalne. Prawo od tego czasu się nie zmieniło. (…) My działamy naprawdę bardzo powściągliwie i chcemy być bardzo powściągliwi. Ale apelujemy o to, by opozycja wróciła do sytuacji, w której uznaje, że prawo obowiązuje. Posłowie opozycji podlegają prawu tak jak wszyscy obywatele. (…) Przepisy prawa karnego również są łamane, mamy do czynienia z akceptacją działań, które w oczywisty sposób mają charakter przestępczy. Blokowanie, odbieranie wolności obywatelom, odbieranie możliwości poruszania się – to przestępstwa. I one są akceptowane. Nie wolno iść tą drogą – to droga do wielkiego nieszczęścia. Stąd zwrócenie się do opozycji, by tę sprawę przemyślała. Ale i apel do mediów, by opisywały te wydarzenia zgodnie z istniejącym w Polsce stanem prawnym. Informowanie obywateli o tym, że jakaś działalność ma charakter przestępczy jest bardzo ważnym aspektem sprawy. (…)

   Niewielu obywateli da się przekonać, że posłanka zaatakowana po racy, lżona, obrzucona jakimiś przedmiotami, to agresorka. Nie, proszę państwa. (…) Media mają święty obowiązek o tym mówić. Mają święty obowiązek tego rodzaju rzeczy przedstawiać. Jeśli dochodzimy do sytuacji, w której jest inaczej, to mamy do czynienia ze stanem bardzo niebezpiecznym. (…) Jesteśmy tu po to, by przekazać społeczeństwu i opozycji jako pozytywny sygnał i wyciągniętą rękę. Mamy nadzieję, że ta ręka nie zostanie odrzucona, a Polska wróci do normalności. Do sporu, bo on jest nie do uniknięcia, ale nawet jeżeli te różnice zdań są daleko idące, to powinno to się odbywać w ramach zasady przestrzegania prawa.

   Na koniec prezes PiS złożył też życzenia świąteczne:

   W imieniu kierownictwa partii chciałem złożyć życzenia wszystkim Polakom bez względu na poglądy polityczne.

   Jak mówił Kaczyński, dzisiejsze problemy z protestem są „przejściowym incydentem”.

   svl

   autor: Zespół wPolityce.pl

   Kijów-Jarosław Kaczyński Występ Na Majdanie!

   Raubritter14889 months ago
   Kaczynski, ty zydowski skurwysynu, z checia zajebie cie stalowym pretem!!! Nie bede mial wyrzutow sumienia, obys zdechl, ty skurwysynu!!!

   Rafal Wieczorkowski2 years ago
   a flagi banderowców co tam robią? Dla nich dobry Polak to martwy Polak.

   Raubritter14889 months ago
   Rozkaz Romana Szuchewicza, dowodcy UPA (1943) brzmial: ”Smierc kazdego Lacha oznacza metr wolnej ukranskiej ziemi”.

   Jarosław Kaczyński przemawia w Kijowie

   Published on Dec 1, 2013
   Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas demonstracji w Kijowie – 1.12.2013 roku

   Mietek Jaroszek3 months ago
   Haha doszedł do władzy i to samo robią teraz u niego, niech ma xD

   Chaim Levi2 years ago
   Kaczynski wracaj na majdan , tam cie brakuje i nie wracaj do polski juz wiecej

   Slawnikowic2 years ago
   Te pseudopolski chazarski śmiec, wyciera sobie ryj polskim patriotyzmem a popiera wszystkich wrogów Polski – ukrainskich banderowców, litewskich szaulisów, chujnie antyeuropejską, syjonistów i islamskich wahabitów, jednocześnie tępiąc polski Ruch Narodowy

   rysio923 years ago
   brawo, jaro pokazal prawdziwą twarz, poznajecie kim jest czlowiek z lewej strony jarka? To lider partii swoboda ktora pluje w w twarz Polakom pomordowanym przez ich pobratymcow na Kresach. pis i po to jedna banda złodziei i zdrajców

   Inquisitor a Sede Apostolica specialiter deputatus2 years ago
   Jaroslaw „Herojam Slawa” Kaczynski.

   Polubienie

 2. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Proces-przeciw-ZDF-za-polskie-obozy-zaglady-Majdanek-i-Auschwitz-Ruszyla-rozprawa-apelacyjna,wid,18650039,wiadomosc.html?ticaid=1184eb&_ticrsn=3


  Brama wejściowa obozu koncentracyjnego Auschwitz I Brama wejściowa obozu koncentracyjnego Auschwitz I (Wikimedia Commons / Logaritmo)

  akt. 22.12.2016, 10:35

  Niemiecka telewizja ZDF musi przeprosić b. więźnia Auschwitz za „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”

  Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał ZDF przeproszenie byłego więźnia Auschwitz za sformułowanie „polskie obozy zagłady”, zmieniając częściowo wyrok I instancji. Proces, jaki Karol Tendera wytoczył niemieckiej telewizji, rozpoczął się w lutym 2015.

  Sąd Okręgowy uznał w kwietniu, że dobra osobiste powoda – w postaci jego godności człowieka, tożsamości narodowej i godności narodowej – zostały naruszone, ale został on skutecznie przeproszony przez ZDF. Dlatego sąd powództwo oddalił.

  Apelację od tego wyroku złożył powód reprezentowany pro bono przez radcę prawnego Lecha Obarę (przewodniczącego Stowarzyszenia „Patria Nostra”). Zdaniem strony powodowej przeprosiny nie są satysfakcjonujące; ich sprzeciw budzi również to, że sąd nie zakazał ZDF stosowania takich określeń w przyszłości.

  – Wyrok sądu okręgowego uważam za skandaliczny. Na 19 stronach uzasadnienia sąd tylko na 4 stronach pisze o naszych racjach, a na pozostałych wybiela stronę pozwaną – mówił dziennikarzom przed rozprawą Karol Tendera. Jego pełnomocnik radca Lech Obara podkreślał, że będzie domagał się zakazania ZDF używania takich określeń w przyszłości.

  Do procesu na etapie postępowania apelacyjnego przystąpił Rzecznik Praw Obywatelskich, również uznając przeprosiny za niewystarczające. Poprzez swego przedstawiciela RPO będzie wnosić o zmianę wyroku i nakazanie pozwanemu zamieszczenia przeprosin na stronie internetowej zdf.de w języku polskim i niemieckim przez jeden miesiąc.

  95-latek pozywa ZDF

  W lutym 2015 r. były więzień niemieckiego obozu Auschwitz 95-letni Karol Tendera wystąpił z pozwem przeciw niemieckiej telewizji ZDF. Domagał się w nim przeprosin za to, że 15 lipca 2013 r. na portalu zdf.de w informacji o planowanej emisji programu dokumentalnego „Verschollene Filmschatze. 1945. Die Befreiung der Konzentrationslager”, posłużono się określeniem „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”. Chciał także sądowego zakazu posługiwania się tego typu określeniami. Po interwencji dyplomatycznej opis zmieniono.

  W ocenie byłego więźnia publikacja naruszyła jego poczucie przynależności narodowej i godność narodową, które winny być chronione przez prawo na zasadzie przewidzianej dla dóbr osobistych.

  Pełnomocnicy pozwanej ZDF wnosili o oddalenie pozwu. Wskazywali m.in. na niewłaściwość terytorialną polskiego sądu oraz na to, że pozwana telewizja sprostowała omyłkę i przeprosiła listownie powoda. Przedstawili także oświadczenie, jakie w przeddzień ostatniej rozprawy pojawiło się na stronie internetowej w serwisie ZDF, zawierające przeprosiny za pomyłkę z lipca 2013 r.

  Sąd I instancji uznał w wyroku, że pozwana ZDF używając sformułowania o „polskich obozach zagłady” naruszyła dobra Karola Tendery w postaci jego godności człowieka, tożsamości narodowej i godności narodowej, ponieważ jest to określenie kłamliwe, fałszujące historię i sugerujące, jakoby to naród polski był sprawcą zbrodni nazistowskich. Stwierdził jednak, że powód został skutecznie przeproszony – dwukrotnie w listach przesłanych w 2013 r. na ręce jego pełnomocnika i w oświadczeniu zamieszczonym 11 kwietnia br. na stronie internetowej ZDF. Dlatego powództwo oddalił.

  W uzasadnieniu wyroku podkreślił, że tożsamość i godność narodowa należą do katalogu chronionych dóbr osobistych, a powód oprócz tego, że był więźniem i posiada narodowość polską, aktywnie bierze udział w działaniach o zachowanie pamięci o obozach koncentracyjnych i o zatamowanie fali oszczerstw i nieprawdziwych oskarżeń na ten temat.

  – My twierdzimy, że te przeprosiny nie satysfakcjonują w pełni pana Karola Tendery i to poddamy kontroli sądu apelacyjnego. Nie zgadzamy się też, że nie zastosowano zakazu wobec ZDF używania tego sformułowania w przyszłości. To również poddamy ocenie sądu, ponieważ jest to tzw. fałszywy kod pamięci. Jest sens, żeby o to walczyć – zapowiadał po wyroku I instancji mec. Obara.

  Przyznał jednak, że ten wyrok – mimo jego brzmienia – traktuje jako zwycięstwo. Po pierwsze dlatego, że w tym i innych procesach polskie sądy uznały swoją właściwość do rozstrzygania takich spraw na podstawie polskiego prawa. Po drugie – uznały też istnienie dobra osobistego w postaci godności i tożsamości narodowej, które można naruszyć poprzez nazywanie m.in. niemieckiego zbrodniczego obozu Auschwitz – polskim obozem koncentracyjnym.

  W czerwcu Karol Tendera został odznaczony przez MSZ odznaką Bene Merito za walkę przeciwko stosowaniu przez zagraniczne media określenia „polskie obozy zagłady” i za obronę dobrego imienia Polski.

  oprac. Natalia Durman
  PAP, Twitter

  ~Nieodpuścimy 1 godzinę i 3 minuty temu
  Trzeba się przyjrzeć sędziom orzekającym w tej sprawie!

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/320498-kolejna-odslona-sporu-o-polskie-obozy-zaglady-krakowski-sad-apelacyjny-zajmie-sie-skarga-ws-niemieckiej-telewizji-zdf

  K7@kisiu7.58
  Gdyby w polskich sądach pracowali Polacy , a nie żydzi byłoby inaczej.

  bnv 37.47.36.*
  „polskie” sądy ???????? chyba tylko mieszczące się w Polsce, uniżoność wobec Niemców i UE maja wyssane z mlekiem POmylonych

  Ewa 31.0.38.*
  Przeprosiny nie wystarcza. Niech płacą i to wysokie odszkodowania tylko tak można temu zapobiegać na przyszłość. Wyrok sądu skandaliczny.

  Polubienie

 3. tom 89.228.69.*
  Czy niemieckie służby zastrzeliły Polaka a islamskiego świra ukryły lub pozwoliły mu się spokojnie oddalić? By kolejny już raz odegrać festiwal kłamstw które dopiero rozszczelnił właściciel firmy.

  gość 185.137.18.*
  Ja jestem ciekaw, kto zabił z broni palnej polskiego kierowcę. W chwili ataku żył.

  Art 173.63.75.*
  Podobnie jak ten co gonił „sprawcę”ponad 2km, podczas gdy sprawca uciekał w stronę przeciwną. Pozostaje ustalić, czy topolicja robi wszystko aby nikogonie złapać, albo ktoś robi policję w bambuko. to pierwsze.

  zdp 134.58.179.*
  Wedlug teorii Lombroso gosc powinien byc zakwalifikowany jako seryjny morderca na pierwszy rzut oka. Jak na zachodzie takiego traktuja jako uchodzce to kto w tych tzw sitach sluzb zostaje jako terrorysta?

  http://wpolityce.pl/swiat/320481-tunezyjczyk-podejrzewany-o-dokonanie-zamachu-w-berlinie-byl-obserwowany-fatalne-swiadectwo-dla-panstwa-niemieckiego

  Tunezyjczyk podejrzewany o dokonanie zamachu w Berlinie był obserwowany! Fatalne świadectwo dla państwa niemieckiego

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Fot. PAP/EPA/BKA / HANDOUT

  Ścigany listem gończym Tunezyjczyk Anis Amri, podejrzewany o zamach na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie, był od marca do września śledzony przez berlińskie służby, które nie stwierdziły jednak w jego zachowaniu nic podejrzanego – poinformował prokurator Berlina.

  Postępowanie wdrożono w związku z informacjami przekazanymi przez służby federalne odpowiedzialne za bezpieczeństwo – oświadczył w środę prokurator generalny Berlina.

  Uznany przez władze Nadrenii Północnej-Westfalii za groźnego dla bezpieczeństwa imigrant podejrzewany był o planowanie włamania w celu zdobycia środków na zakup broni automatycznej, która mogła być później wykorzystana do zamachu. Obserwacja podejrzanego nie wykazała jednak przygotowań do akcji mogącej zagrozić strukturom państwa – tłumaczył prokurator, cytowany przez agencję dpa.

  Z pozyskanych od agentów informacji wynikało, że Amri może być zamieszany w handel narkotykami w berlińskim parku Goerlitzer Park – jednym z głównych punktów miasta, gdzie narkomani zaopatrują się w środki odurzające. Tunezyjczyk brał też udział w bójce, która uznana została przez policję za konflikt wśród dilerów. Ze względu na brak przesłanek wskazujących na przygotowywanie włamania obserwację zakończono we wrześniu.

  Niemiecka federalna prokuratura generalna ogłosiła w środę, że w związku z poniedziałkowym zamachem na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie poszukuje urodzonego w Tunezji 24-letniego Anisa Amriego, a za pomoc w jego ujęciu oferuje nagrodę do 100 tys. euro.

  Jak głosi list gończy, Anis Amri poszukiwany jest „z powodu pilnego podejrzenia o sprawstwo”. Prokuratura ostrzegła również, że w razie kontaktu z nim należy zachować ostrożność, gdyż może on dopuszczać się aktów przemocy i być uzbrojony.

  Poszukiwany porwał 40-tonową ciężarówkę z polskimi numerami i wjechał nią w poniedziałek wieczorem w tłum na jarmarku świątecznym w Berlinie. W zamachu zginęło 12 osób, a 49 zostało rannych. W szpitalach na oddziałach intensywnej terapii przebywa nadal 12 ciężko rannych osób.

  Oddział specjalny niemieckiej policji SEK wtargnął w środę wieczorem do 2 mieszkań w Berlinie, ale nie zastał tam podejrzanego o atak na jarmark bożonarodzeniowy – Tunezyjczyka Anisa Amri. O akcji policji poinformował w swym wydaniu internetowym „Die Welt”.

  W jednym z mieszkań antyterroryści obezwładnili innego mężczyznę – piszą dziennikarze „Die Welt”.

  Berlińska policja nie podała szczegółów akcji, odsyłając dziennikarzy do prokuratury generalnej. Uzyskanie potwierdzenia w Karlsruhe okazało się późnym wieczorem niemożliwe.

  Agencja dpa poinformowała tymczasem, powołując się na media włoskie, że Amri przyjechał w 2011 roku do Włoch. W ośrodku dla nieletnich na Sycylii, gdzie został zakwaterowany, dopuścił się on uszkodzenia mienia i innych czynów karalnych. Według dpa imigrant podłożył ogień w ośrodku. Po uzyskaniu pełnoletności został skazany na cztery lata więzienia. Wiosną 2015 roku został zwolniony z więzienia i wydalony z kraju.

  Według władz niemieckich Amri znalazł się w lipcu 2015 roku w Niemczech. Niemiecka prokuratura generalna podejrzewa Tunezyjczyka, że kierując 40-tonową ciężarówką skierował ją celowo w tłum na jarmarku w centrum Berlina, zabijając 12 osób i raniąc blisko 50.

  gah/PAP

  grzesiek 188.137.64.*
  Bądźmy szczerzy: post factum to się takie tytuły łatwo pisze…

  info 123.243.129.*
  agencja jak makrela – do dupy

  Czad 80.1.99.*
  Agencja d(u)pa i wszystko jest jasne.

  ło/matko 37.47.6.*
  Ale o co chodzi? Kochajmy muslimów! Cóż z tego,że oni z takim trudem się integrują. I koniecznie narysujmy kwiatek dla polskiego kierowcy na chodniku oraz podświetlmy jakiś duży gmach na”niemiecko”.

  janka 83.24.246.*
  Hansy i Helgi chcecie mieć spokojne i bezpieczne Święta ? – zapraszamy do Polski !

  pipol 83.10.34.*
  Ja bym się jednak bardziej martwił tym, co u nas – (nie)działaniem naszych służb: https://www.youtube.com/watch?v=TFRHZMH6yts

  …..

  http://wpolityce.pl/swiat/320510-niemiecka-prasa-o-zamachu-w-berlinie-stawka-jest-polityczna-przyszlosc-merkel

  Niemiecka prasa o zamachu w Berlinie: „Stawką jest polityczna przyszłość Merkel”


  fot. PAP/EPA

  „Sueddeutsche Zeitung”: zamach rozstrzygnie o politycznej przyszłości Merkel

  Dyskusja o cenie humanitarnej postawy wobec uchodźców po zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie będzie najpoważniejszym sprawdzianem dla kanclerz Niemiec Angeli Merkel i zdecyduje o jej politycznej przyszłości — pisze w czwartek „Sueddeutsche Zeitung”.

  Po zamachu w Berlinie polityka migracyjna Merkel wystawiona jest na jak dotychczas najpoważniejszą próbę. Stawką jest polityczna przyszłość Merkel — pisze autor komentarza Nico Fried.

  Jego zdaniem w działaniach deportacyjnych „musi tkwić jakiś błąd”, jeśli ktoś taki jak Anis Amir, podejrzany o dokonanie zamachu na jarmark w Berlinie, z powodu braku wymaganych dokumentów nie może być odesłany do swojego kraju pochodzenia, a równocześnie może swobodnie poruszać się po całych Niemczech.

  Władze odpowiedzialne za bezpieczeństwo muszą odpowiedzieć na pytanie, dlaczego człowiek, który został uznany za niebezpiecznego dla porządku publicznego, nie może zostać zneutralizowany – zaznacza Fried.

  Należy obawiać się, że ta sprawa obnaży fiasko pracy niemieckich urzędów obłożonych w nadmierny sposób pracą i pokaże „paraliż państwa spowodowany rozbuchaną biurokracją” – zauważa publicysta „SZ”. Komentator podkreśla, że niemieckie władze „dokonały w ostatnich miesiącach wiele, by skierować humanitarną politykę na uporządkowane tory”.

  Debata, przed którą stoi Merkel, dotyczy spraw fundamentalnych; nie będzie to jednak debata o tym, czy na jesieni 2015 roku istniała możliwość innej polityki (niż otwarcie granicy) wobec strumienia uchodźców, bez rezygnowania z zachodnich wartości humanitaryzmu i solidarności. W tej debacie Merkel ma lepsze argumenty niż jej krytycy — czytamy w „SZ”.

  Obecna debata będzie dotyczyła – zdaniem Frieda – ceny, jaką trzeba zapłacić za współczucie i polityczną odpowiedzialność.

  Kanclerz będzie musiała poprowadzić ją na nowo — dodaje.

  Dni po zamachu pokazały „w sposób dobitny i wzbudzający strach” polaryzację w kraju – pisze publicysta. Jego zdaniem z krajem dzieje się coś niepokojącego, gdy dyskusja o politycznych przyczynach zamachu prowadzona jest tak zaciekle, że ofiary zdają się nie mieć znaczenia.

  Merkel musi znaleźć na to odpowiedź — uważa Nico Fried.

  Wybory parlamentarne odbędą się w Niemczech na jesieni 2017 roku.

  Z Berlina Jacek Lepiarz (PAP)/ems

  kilim 78.28.37.*
  Aby się zmieniło w Niemczech w sprawach deportacji,to dla władz jest za mało zamordowanych obywateli.Gdy muzułmańscy islamiści zabiją więcej,to być może deportacje będą szybsze.

  Mohair 88.156.43.*
  Polityczna przyszłość zbrodniarzy takich jak Merkel ma podobny koniec. Nudne marionetki kończą na ogół na śmietniku… I tego życzę tej zbrodniarce.

  pipol 83.29.133.*
  naiwne ciamcia ramcia mediów. Odpowiedź jest już dawno znana i jest to: WIĘCEJ INTEGRACJI!!!!

  mich 77.253.167.*
  Wg mnie stawką jest czy powstanie kalifat. Musi, bo tego wymaga sprawiedliwość dziejowa za krzywdy. Zwieńczeniem będzie widok makreli w czadorze

  maluczki 93.179.194.*
  talmudyczni syjoniści powiększają teren i wyrzucają islamistów aby ci wywoływali wojny służące chazarom do budowy talmudycznej Chazarii od morza do morza ABC na terenach Słowian-symbioza pasożytów

  gość 77.115.105.*
  Przecież powiedziała, że jest jej przykro i jest zasmucona. Czego jeszcze chcecie? Wszyscy się jej czepiają po prostu.

  qwert 83.5.99.*
  tam nie ma „wolnych mediów”; stasi kontroluje większość dziennikarzy – makrela będzie rządzić śledziami tak długo jak będzie chciała pewna rodzina wywodząca się z niemiec z „domu z czerwonym szyldem”

  pod 89.230.196.*
  Nic się w Europie w tej kwestii nie zmieni dopóki nie zaczną nazywać rzeczy po imieniu. ZAMACHY NIE MAJA NIC WSPÓLNEGO Z UCHODŹCAMI! PROBLEMEM JEST SPROWOKOWANY NIEKONTOLOWANY NAPŁYW IMIGRANTÓW!

  szczery 185.31.56.*
  przeciez to nie merkel ma cokolwiek do powiedzenia -jest marionetka lewackich masonow = Bilderberga i jej organizacji typu ONZ komisja trojstronna itd -ludzie obudzcie sie i zacznijcie myslec!!!!

  HER 86.52.188.*
  „Stawką jest polityczna przyszłość Merkel”? Przecież ona udowodniła że nie ma już przyszłości.

  K7 89.22.209.*
  Makrela powinna być odsunięta od władzy i polityki raz na zawsze za to ,ze doprowadziła do masowego najazdu muzułmanów – terrorystów, co prowadzi do skundlenia narodów .

  Polubienie

 4. Aleksander Jabłonowski o „nowoczesnych” Wrogach Ojczyzny z KODu

  Opublikowany 21 gru 2016
  Komitet Zdrady Narodowej czyli KOD, PO i Nowoczesna w nieudanej próbie zamachy stanu.
  Wojciech Olszański i Rafał Mossakowski komentują najnowsze wydarzenia w Polsce pod sejmem oraz zamachy islamistów w Niemczech i Turcji.

  Grzegorz Toczek17 godzin temu
  milicja nie ma co robić? dlaczego nie zajmują się zdrajcami Polski? aresztowania, przesłuchania, formułowanie aktów oskarżenia?

  Paweł Samoń15 godzin temu
  Bo swiete krowy nie podlegaja pod paragraf

  Aleksander Jabłonowski : PiS uchwali co chce, odda nas w ręce obcych korporacji

  POLSKA SPRZEDANA! Święto Chanuka w Pałacu Prezydenckim NWO

  Polubienie

 5. Putin i Asad Zdobyli Aleppo – Ludzie Tańczą na Ulicach – Co się dzieje? – Komentator #499

  Opublikowany 13 gru 2016

  Reptiles4571 tydzień temu (edytowany)
  Media teraz napierdalają o tym że żołnierze rozstrzeliwują cywilów w domach, niestety nie dodają że źródła to rebelianci albo ludzie których wcale tam nie ma, a jeśli już rozstrzeliwują to tych ze świeżo zgolonymi brodami i ranami postrzałowymi :v

  Łukasz Stasiun1 tydzień temu
  To jest właśnie hipokryzja zachodu, Juncker nazywa Polskę i Węgry krajami autorytarnymi, z Rosją przekłamuje tak samo sytuacje więc nic dziwnego, że sprawę Syrii tak przekłamują. Oni zawsze po stronie islamistów będą stali nie ważne czy dobrych czy złych. Tak samo zachód, zawsze gdy rebelianci islamści jak i isis dostawało w dupsko chcieli podpisywania zawieszenia broni. Do czasu gdy zachód nie zaczął mieszać w Syrii była pięknym i spokojnym krajem bez fanatyzmu islamskiego, odkąd się zaczęli wtrącać mamy to co teraz.

  Potop fałszywych wiadomości na temat Aleppo w mediach głównego nurtu

  Opublikowany 15 gru 2016

  Od kilku dni słyszymy kolejne propagandowe informacje na temat upadku bastionu dżihadystów w Aleppo. Skala kłamstw jakie w związku z tym serwują swoim czytelnikom i widzom, zachodnie media jest wprost pogrążająca. Mistrzowie w rozpowszechnianiu fałszywych wiadomości bezwstydnie przedłużają to co opowiadają im terroryści islamscy zwani przez nich „bojownikami”.

  Polubienie

  • http://wpolityce.pl/swiat/320534-w-aleppo-spadl-snieg-a-ewakuacja-tysiecy-syryjczykow-opoznia-sie-czekaja-na-nia-przy-minusowych-temperaturach

   W Aleppo spadł śnieg, a ewakuacja tysięcy Syryjczyków opóźnia się. Czekają na nią przy minusowych temperaturach

   opublikowano: 8 godzin temu · aktualizacja: 8 godzin temu


   fot. PAP/EPA/SANA HANDOUT

   Tysiące syryjskich rebeliantów i cywilów, w tym członków rodzin bojowników, czekało w czwartek na ewakuację z ostatniej okupowanej przez bojowników części miasta Aleppo na północy Syrii; zła pogoda utrudnia końcową fazę tej operacji – powiadomili rebelianci.

   Rzecznik islamistycznego ugrupowania rebelianckiego Ahrar al-Szam, Ahmed Kara Ali, który uczestniczy w negocjacjach dotyczących ewakuacji, powiedział agencji Reutera, że w Aleppo pozostało jeszcze dużo ludzi, ale trudno jest ocenić, ile osób dokładnie, poza tym, że chodzi o tysiące.

   W wyniku operacji ewakuowania cywilów i bojowników ze wschodniej części Aleppo od zeszłego tygodnia wywieziono tysiące ludzi. Ale – jak pisze Reuters – różne problemy zakłóciły wyjazd ostatniej grupy; rebelianci i wspierane przez Iran szyickie milicje obwiniają się nawzajem o opóźnienia w ewakuacji.

   Inny przedstawiciel sił rebelianckich poinformował, że przyczyną opóźnień są m.in. obfite opady śniegu, które nawiedziły północną Syrię. „Liczba cywilów, ich samochodów (…) i oczywiście warunki pogodowe spowalniają ewakuację” – powiedział szef skrzydła politycznego Ahrar al-Szam, Munir al-Sajal.

   W Aleppo spadł śnieg, a ludzie przy minusowych temperaturach oczekują na ewakuację. W mediach społecznościowych widać zdjęcia rodzin stłoczonych wokół ognisk, w skrajnie trudnych warunkach pogodowych, przy opadach śniegu i deszczu ze śniegiem.

   Sajal wyraził nadzieję, że ewakuacja zakończy się do wieczora w czwartek, jeśli wszystko potoczy się normalnie. Od czasu wznowienia ewakuacji ostatniej nocy 20 autobusów i ponad 600 cywilnych samochodów wyjechało z zajmowanych przez przeciwników reżimu enklaw: wiejskich rejonów na zachodzie Aleppo i prowincji Idlib. Ostatni ewakuowani to najpewniej bojownicy i członkowie ich rodzin – wskazuje Reuters.

   Ewakuacja Aleppo zaczęła się w minionym tygodniu w ramach porozumienia o rozejmie, które przerwało kilkuletnie walki w tym mieście.

   pc/PAP

   autor: wSumie.pl

   aaa 83.31.205.*
   Dzięki Rosji pierwszy raz od 4 lat zapaliła się choinka w Aleppo a wy im sankcje dajecie…

   niech czekają podpalacze 176.221.121.*
   Pewnie poszłoby szybciej, gdyby terroryści nie spalili 26 autobusów, tylko dlatego, że to własność brzydkiego Assada.

   azar 89.65.11.*
   Aleppo: pierwsze zapalenie choinki bożonarodzeniowej od 2012 roku, tłumy ludzi świętują. [+FOTO / +VIDEO]
   http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/aleppo-tlumy-ludzi-swietuja-foto-video

   azar 89.65.11.*
   Zachód dba zamiast o syryjskich chrześcijan to dba o islamistów z rebelii, którzy wywołali tam wojnę. Libańska dziennikarka i komentatorka, Sarah Abdallah. https://twitter.com/sahouraxo?lang=pl

   Bezdomni wPl!? 109.47.0.*
   300 prywatnymi samochodami wyjechali terrorysci z rodzinami ze zniszczonego Allepo = Robi sie wszystko dla biednych terrorystow. A moze sie redakcja zajmie bezdomnymi w Pl i Wawie- Wigilja tuz, tuz

   monika 79.186.185.*
   Jak długo może trwać ewakuacja? Czy ten cywilizowany świat nie stać na przeprowadzenie takiej operacji szybko i sprawnie? Co w takim razie będzie w przypadku klęski żywiołowej na wielką skalę?

   Polubienie

  • http://wiadomosci.onet.pl/swiat/syryjska-armia-przejela-kontrole-nad-aleppo/j4xln87

   Syryjska armia przejęła kontrolę nad Aleppo

   Syryjski reżim poinformował, że po ewakuacji ostatniej grupy rebeliantów przejął dziś całkowitą kontrolę nad miastem Aleppo, na północnym zachodzie Syrii, gdzie – jak podano w komunikacie – ponownie zaprowadzono bezpieczeństwo.

   http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/YDJktkqTURBXy9mYmQ1NWMxMmI1N2Q0OWVhZGZkNzM4NzA3MzcxZDNhOS5qcGVnk5UDAszSzQ1RzQd9kwXNAxTNAbyVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xNDBiMWNmZTdmMGFjNTJlZGMwMTBkNzA5NzhlODRiZS5wbmcAwgA
   Foto: YOUSSEF KARWASHAN / AFP Ewakuacja rebeliantów z Aleppo

   Wcześniej syryjska telewizja państwowa przekazała, że wieczorem ze wschodniego Aleppo wyjechał ostatni konwój, liczący ok. 150 osób, z rebeliantami i cywilami, a armia przygotowuje się do wydania komunikatu o zwycięstwie. Jest to uznawane za największe zwycięstwo sił prezydenta Baszara el-Asada od wybuchu wojny w tym kraju w 2011 roku.

   REKLAMA
   Państwowe media syryjskie na żywo pokazywały przejazd konwoju do miejscowości Al-Raszidin na południowy zachód od miasta. Jednocześnie dwa autobusy z ludźmi z szyickich prorządowych miejscowości Al-Fuaa i Kefraja, obleganych przez rebeliantów w sąsiedniej prowincji Idlib, wjechały do rządowych części miasta. Włączenie tych miejscowości do umowy o ewakuacji ludności ze wschodniego Aleppo było warunkiem sił rządowych.

   Były bastion rebeliantów w Aleppo, dawnej stolicy gospodarczej Syrii, upadł po miesiącu zaciętej ofensywy prowadzonej przez siły syryjskie, wspierane przez irańskie bojówki i Rosję.
   „To zwycięstwo reprezentuje strategiczny punkt zwrotny”

   „Generalne dowództwo sił zbrojnych ogłosiło powrót bezpieczeństwa do Aleppo po jego wyzwoleniu od terroryzmu i terrorystów oraz ewakuacji ostatnich, którzy tam zostali” – głosi cytowany przez telewizję komunikat armii.

   „To zwycięstwo reprezentuje strategiczny punkt zwrotny w wojnie przeciwko terroryzmowi i śmiertelny cios zadany terrorystycznemu projektowi i jego zwolennikom” – napisano w komunikacie.

   Państwowa telewizja informowała, że po ogłoszeniu oświadczenia armii w zachodnich dzielnicach Aleppo słychać było strzały na wiwat. W relacjach widać było umundurowanych żołnierzy i cywilów wykrzykujących hasła popierające Baszara el-Asada.

   Wschodnie dzielnice Aleppo były kontrolowane przez rebeliantów od lipca 2012 roku; miasto było od tego czasu podzielone na części rebeliancką i rządową. Rozpoczęta w ubiegłym tygodniu ewakuacja była rezultatem intensywnych negocjacji między Rosją, która wspiera reżim w Damaszku, a Turcją, udzielającą poparcia niektórym z dużych ugrupowań syryjskich rebeliantów.
   21,5 tys. cywilów poniosło śmierć w walkach o kontrolę nad Aleppo

   Według ONZ z miasta wywieziono ok. 35 tys. bojowników i cywilów. Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża podawał, że niezależnie od tego ponad 4 tys. bojowników ewakuowano od środy ze wschodnich dzielnic prywatnymi pojazdami.

   Wczoraj mające siedzibę w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że w walkach o kontrolę nad miastem życie straciło od 2011 roku ok. 21,5 tys. cywilów – w samym Aleppo i wokół niego. Setki tysięcy ludzi uciekły z miasta, a wielu zapowiedziało, że do niego nie wróci w obawie przed odwetem ze strony sił rządowych.

   Aleppo, uznawane za jedno z najstarszych nieprzerwanie zamieszkanych miast na świecie, było kiedyś stolicą gospodarczą i handlową Syrii, jej największym miastem i główną atrakcją turystyczną. Wraz z odbiciem Aleppo siły Asada kontrolują obecnie pięć największych syryjskich miast i wybrzeże Morza Śródziemnego.

   ~karol : Nie potrafię zrozumieć kto dał prawo naszym pismakom nazywać syryjski rząd reżimem , widząc ostatnie fotki z Aleppo i radość tysięcy ludzi z tego że armia syryjska wyzwoliła to miasto , mało tego – pomimo tak wielkiego wsparcia jakie otrzymali rebelianci od usa i wielu państw europejskich naród syryjski walczy i wygrywa ( fakt ze trochę przy pomocy Rosjan ) ale wygrywa , czyli z tego wynika że syryjczycy chcą Asada i nie pragną amerykańskiej czy unijnej demokracji

   ~Janek Wiśniewski : Tytul: „Przerażające sceny w Aleppo, tysiące osób cywilnych uciekają do rezimu” To bardzo dziwne i podejrzane zarazem, ze „Zachod”, tajemnicza „Spolecznosc Miedzynarodowa” i Izrael, jak zwykle potajemnie, wspieraja czym tylko moga,”Rebeliantow”, „Umiarkowanych Bojownikow Wolnosciowych” (typu Freedom), „Umiarkowanych Bojownikow Panstwa Islamskiego” broniacych sie przed „krwawym rezimem krwawego dyktatora Syrii Asada” w tzw. „misji domowej” rozpetanej przez krwilaknacych Zionist Jews z ludobojczego rezimu Duzego Izraela of World Terror & Genocide, poprzednio Stany Zjednoczone i potajemnie przez Zionist Jews z Malego Izraela of Middle East Terror & Genocide ?! Ja i wszyscy, ktorych znam, od poczatku wywolanej przez „Amerykanow” Misji Domowej w Syrii, po zablokowaniu im w ONZ „Bombardowan wyburzajacych w Strefie Zakazu Lotow” przez Rosje i Chiny, popieramy „krwawy rezim krwawego dyktatora Asada i jego zony Asmy, ktora na zakupy pojechala sobie do Londynu wtenczas gdy lud syryjski byl glodny”. Im bardziej krwawy tym bardziej popieramy. Podejrzewamy zatem, ze „Zachod” i tajemnicza „Spolecznosc Miedzynarodowa” to sa ci sami Zionist Jews, ktorzy po Afganczykach, Irakijczykach i Libijczykach morduja teraz Syryjczykow. Zionist Jews kontroluja tzw. Wolny Swiat Zachodni i tzw. Wolne Media im dr. Jozefa Gebelsa. W planach maja mordowanie Iranczykow, Chinczykow i Rosjan a pozniej koga tylko zechca a beda chcieli bo sa nonstop krwilaknacy i nie beda musieli oglaszac misji.

   ~bt do ~Janek Wiśniewski: Te tysiące cywilnych osób, to rodziny terrorystów służących w armii ISIS.

   ~Krakus do ~Janek Wiśniewski: dziwi mnie, czemu polski reżim stoi po stromie radykalnych muzułmanów a nie chrześcijan chronionych przez al Asada

   ~cyt do ~Krakus: Nie ma się czemu dziwić, ponieważ wszystkie niby polskie rządy stoją po tej stronie co nasz „umiłowany” Izrael.

   Sasza Tritankistov : Jak to się stało, że „krwawy rzeźnik Asad” pozwolił wyjść z miasta rebeliantom? A cywile gdzie? Nie pojechali z rebeliantami, brakło autobusów? Czy może jednak woleli pójść w innym kierunki do rzeźni krwawego rzeźnika na peklowanie? Cholera to wie, ale wiemy z pomylonych mediów że cywile cierpią od kiedy Rosja interweniuje. Wcześniej rzecz jasna nie cierpieli, kiedy „wiosna kalifatów” zainicjowana przez powiedzmy Obamę rozkwitła w Syrii, to wtedy nie cierpieli, a i szpitale były jak za Gierka, nikt tak nie dba o szpitale jak ISIS i „rebelianci” którzy na pewno będą walczyć z ISIS zdaniem amerykańców, tylko na chwilę pożyczyli ISIS-owi broń, a jak tamci oddadzą, to na pewno „rebelianci” wezmą się za ISIS spokojna głowa. Ja mam poważne wątpliwości, i uważam że jednak krwawy rzeźnik i zła Rosja to jest coś lepszego dla Syrii niż USA i ich „rebelianci”pożyczajacy broń ISIS-owi 🙂

   ~marek : Z jakiegoś powodu, światowe media ignorują doniesienia o niezwykłym „odkryciu”, choć informacja ma bardzo istotne znaczenie dla dalszego konfliktu w Syrii. Niektóre źródła podają, że w bunkrze we wschodniej części Aleppo znaleziono i aresztowano przynajmniej kilkunastu oficerów państw zachodnich. Ujawniono również tożsamość niektórych wojskowych. Wydarzenie miało miejsce 16 grudnia w godzinach porannych. Syryjskie siły specjalne wkroczyły do bunkru, gdzie ukrywali się oficerowie z Arabii Saudyjskiej, Izraela, Jordanii, Kataru, Maroko, Turcji i Stanów Zjednoczonych. Syryjski parlamentarzysta oraz przewodniczący Izby Handlowej Aleppo, Fares Shehabi, ujawnił imiona i nazwiska oraz przynależność państwową części z nich. Mutaz Kanoğlu – Turcja David Scott Winer – USA David Shlomo Aram – Izrael Muhamad Tamimi – Katar Muhamad Ahmad Assabian – Arabia Saudyjska Abd-el-Menham Fahd al Harij – Arabia Saudyjska Islam Salam Ezzahran Al Hajlan – Arabia Saudyjska Ahmed Ben Naoufel Al Darij – Arabia Saudyjska Muhamad Hassan Al Sabihi – Arabia Saudyjska Hamad Fahad Al Dousri – Arabia Saudyjska Amjad Qassem Al Tiraoui – Jordania Qassem Saad Al Shamry – Arabia Saudyjska Ayman Qassem Al Thahalbi – Arabia Saudyjska Mohamed Ech-Chafihi El Idrissi – Maroko Organizacja Sieć Woltera powiadomiła, że jeszcze w dniu aresztowania zachodnich oficerów, zwołane zostało nadzwyczajne, zamknięte posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. Informację w tej sprawie uzyskał również syryjski dziennikarz Said Hilal Alcharifi, który dodał, że wśród zatrzymanych są również brytyjscy, francuscy i niemieccy oficerowie. Jego zdaniem, powinno to ułatwić negocjacje z państwami, które próbowały obalić rządy Assada. Można zatem domyślić się dlaczego w ostatnich dniach Zachodowi tak strasznie zależało na wprowadzeniu zawieszenia broni w Aleppo. Można uznać, że zachodni oficerowie, którzy najprawdopodobniej wspierali tamtejszych terrorystów, po prostu nie zdążyli się ewakuować. Kampania zbrojna w Aleppo trwała kilkanaście miesięcy i dobiega już końca. Jest to z pewnością poważny cios dla tamtejszej rebelii, którzy narzekali na zbyt słabe wsparcie od Zachodu. Zaś Stany Zjednoczone, bogate państwa arabskie i kraje zachodnioeuropejskie powinny być teraz postrzegane nie jako wyzwoliciele, lecz jako agresorzy, którzy dzięki niejawnemu finansowaniu i dozbrajaniu zdestabilizowały obce państwo, przyczyniając się do śmierci setek tysięcy ludzi.

   ~mir do ~marek: Już zaraz. Chyba zgłupiałeś. Przecież były to siły opozycji samodzielnie, bez udziału „doradców”, dążącej do obalenia „dyktatora”. Jeszcze nie tak dawno pisano i mówiono, że na Białorusi rządzi dyktator. I co? Okazało się, że to miły i sympatyczny człowiek, a przy okazji tylko dodam, że Białorusini jakoś nie widzą w nim satrapy.

   ~figielek : Jak mi przykro…… może reżim w Polsce ogłosi teraz żałobę.

   ~Mieciu : Mohiery islamskie lejom się między sobą…

   ~Roman : Rebelianci, reżim, cóż za słowa, Onecie? Takie pytanie: Czy w Polsce jest reżim, czy też rebelianci opanowali cokolwiek, o i le opanowali cokolwiek. Onecie, bądźcie jednoznaczni! Chociaż, po zastanowieniu się piszę, by Was namówić do obiektywizmu, przynajmniej w sprawach Naszego Kraju, Polski.

   ~mir : 35 tys. terrorystów musi szukać sobie: po pierwsze – zajęcia; po drugie – miejsca gdzie głowę można by było położyć do snu. Tragedia.

   ~andromeda : ” Syryjski reżim poinformował…” Opanujcie się, zaraz dowiemy się, że IS było kochane, a potwór Asad bestialsko ich tępi !

   ~wert : no masz… Polacy znaja prawde grubo od roku a pany redaktory nadal z uwielbieniem uzywaja slowa „rezim”. Poza tym nie dalej jak wczoraj czytalem, ze mimo 5 lat od wybuchu wojny to zycie w Damaszku zmienilo sie w niewielkim stopniu – wydawalo mi sie, ze jak gdzies jest reżim to zycie mieszkancow zmienia sie diametralnie a nietylko w niewielkim stopniu. No coz… ale moze jestem „gupi”

   ~Adam do ~wert: Cieszę się, czytając komentarze moich braci Polaków, że nie ulegli pro-żydowskiej propagandzie i mają swój rozum. I umieją odróżnić dobro od zła. Niech żyje Syria, Rosja i pokój na świecie.

   ~Gimbus Januszek do ~wert: No właśnie .Reżim i dyktator na Kubie,w Syrii,Rosji i Iranie.A na Ukrainie wspaniały demokratycznie wybrany prezydent.Który toczy krwawą wojnę z ruskim agresorem ,by zachód mógł dalej żyć w spokoju.

   ~ktos : „Syryjski reżim…” i więcej juz nie czytałem, od kiedy rezimem nazywa sie władze mająca demokratyczna większość?

   ~Oficer : Brawo panie prezydencje Asad brawo Syryjczycy,brawo Rosjanie.A teraz wyzwolić resztę Syrii,bo dość polało się Syryjskiej krwi.A ci co zostaną jeszcze żeby szkodzić wolnej Syrii,powinni być eliminowani każdymi sposobami.

   Maria FASSEN Putin Holandia do ~Oficer: A kiedy Dyktator i były pułkownik KGB opuści Ukrainę ??? Czy domaga sie jeszcze wiekszych sankcji zachodnich ,ktore dobiją i Rosjan !!!

   ~zizu do Maria FASSEN Putin Holandia: ta ukraina to potęg jak jej Rosjanie nie mogą pokonać .Dla mnie dziwne. A od CHarkowa do Odessy to ziemie Noworosji

   Maria FASSEN Putin Holandia do ~zizu: O co było przed Noworosją ?? Zalążek Rosji to Moskwa i kilka szałasów w koło ..Jak to sie stało ,że tak sie rozrosła ???

   ~zizu do Maria FASSEN Putin Holandia: tak samo jak Polska sie rozrosła dziwne?

   Maria FASSEN Putin Holandia do ~III: Iwan a NEWA już zamarzła ????Wisła ,jeszcze nie …

   ~drd do ~Oficer: Jeszcze wyzwolić Polskę spod okupacji watykańskiej i amerykańskiej.

   ~wiem : ___________________________________ ..NIE….!!!!! …syryjska armia,…..TYLKO terroryści z rosji i syrii…..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   wlocieski : Super! Jest sukces. Syryjczycy się cieszą, u nas żałoba,bo cały Zachód wysokich wartości płacze.

   ~aaa : jaki rezim?jaki rebelianci- powinno byc legalny rzad ktorego popiera wiekszosc Syryjczykow a na rebeliantow powinnio sie mowic terrosci albo bandyci

   ~Olek do ~aaa: bo nie ma w Polsce zadnego chlopa z jajami..takiego co by redaktorkowi pare zebow wybil!!!!

   ~pilnik do ~aaa: Dlatego ta „wiekszosc” Syryjczykow popierajaca „demokratycznie” wybranego prezydenta, szuka teraz miejsca w Europie. Assad, jest tak samo „demokratycznie” wybrany, jak Lukaszenka, Putin czy Kim Dzong Un, to grono „wybitnych” mezow stanu wzajemnie sie wspierajacych.

   ~peter do ~pilnik: a ty co, dzihadysta, czy idiokrata?

   robrep do ~pilnik: A ty wiesz ile to jest większość i kto wprowadzał demokrację że ludzie uciekają z powodu wojny. Ilu to emigrantów z Syrii było przed 2011. Syria przyjęła 3 mln. Irakijczyków po wprowadzeniu u nich demokracji przez USA. Przyjęli Palestyńczyków po wprowadzaniu demokracji przez Izrael.

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Syryjska-armia-przejela-kontrole-nad-Aleppo,wid,18651202,wiadomosc.html?ticaid=1184f7&_ticrsn=3

   akt. 22.12.2016, 21:49

   Syryjska armia przejęła kontrolę nad Aleppo

   Syryjski reżim poinformował, że po ewakuacji ostatniej grupy rebeliantów przejął w czwartek całkowitą kontrolę nad miastem Aleppo, na północnym zachodzie Syrii, gdzie, jak podano w komunikacie, ponownie zaprowadzono bezpieczeństwo.


   AFP / GHAITH OMRAN

   Wcześniej syryjska telewizja państwowa przekazała, że wieczorem ze wschodniego Aleppo wyjechał ostatni konwój, liczący około 150 osób, z rebeliantami i cywilami, a armia przygotowuje się do wydania komunikatu o zwycięstwie. Jest to uznawane za największe zwycięstwo sił prezydenta Baszara el-Asada od wybuchu wojny w tym kraju w 2011 roku.

   Bastion upadł po miesiącu zaciętej ofensywy

   Państwowe media syryjskie na żywo pokazywały przejazd konwoju do miejscowości Al-Raszidin na południowy zachód od miasta. Jednocześnie dwa autobusy z ludźmi z szyickich prorządowych miejscowości Al-Fuaa i Kefraja, obleganych przez rebeliantów w sąsiedniej prowincji Idlib, wjechały do rządowych części miasta. Włączenie tych miejscowości do umowy o ewakuacji ludności ze wschodniego Aleppo było warunkiem sił rządowych.

   Były bastion rebeliantów w Aleppo, dawnej stolicy gospodarczej Syrii, upadł po miesiącu zaciętej ofensywy prowadzonej przez siły syryjskie, wspierane przez irańskie bojówki i Rosję.

   „Generalne dowództwo sił zbrojnych ogłosiło powrót bezpieczeństwa do Aleppo po jego wyzwoleniu od terroryzmu i terrorystów oraz ewakuacji ostatnich, którzy tam zostali” – głosi cytowany przez telewizję komunikat armii.

   „To zwycięstwo reprezentuje strategiczny punkt zwrotny w wojnie przeciwko terroryzmowi i śmiertelny cios zadany terrorystycznemu projektowi i jego zwolennikom” – napisano w komunikacie.

   Państwowa telewizja informowała, że po ogłoszeniu oświadczenia armii w zachodnich dzielnicach Aleppo słychać było strzały na wiwat. W relacjach widać było umundurowanych żołnierzy i cywilów wykrzykujących hasła popierające Baszara el-Asada.

   Z miasta wywieziono ok. 35 tys. bojowników i cywilów

   Wschodnie dzielnice Aleppo były kontrolowane przez rebeliantów od lipca 2012 roku. Miasto było od tego czasu podzielone na części rebeliancką i rządową. Rozpoczęta w ubiegłym tygodniu ewakuacja była rezultatem intensywnych negocjacji między Rosją, która wspiera reżim w Damaszku, a Turcją, udzielającą poparcia niektórym z dużych ugrupowań syryjskich rebeliantów.

   Według ONZ z miasta wywieziono ok. 35 tys. bojowników i cywilów. Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża podawał, że niezależnie od tego ponad 4 tys. bojowników ewakuowano od środy ze wschodnich dzielnic prywatnymi pojazdami.

   W środę mające siedzibę w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka podało, że w walkach o kontrolę nad miastem życie straciło od 2011 roku ok. 21,5 tys. cywilów – w samym Aleppo i wokół niego. Setki tysięcy ludzi uciekły z miasta, a wielu zapowiedziało, że do niego nie wróci w obawie przed odwetem ze strony sił rządowych.

   Aleppo, uznawane za jedno z najstarszych nieprzerwanie zamieszkanych miast na świecie, było kiedyś stolicą gospodarczą i handlową Syrii, jej największym miastem i główną atrakcją turystyczną. Wraz z odbiciem Aleppo siły Asada kontrolują obecnie pięć największych syryjskich miast i wybrzeże Morza Śródziemnego.

   Marek Grabski
   WP/PAP/IAR

   ~Crevan 1 godzinę i 47 minut temu
   Świetnie, wreszcie dobre wieści!

   ~kurczakPL 1 godzinę i 44 minut temu
   Nie rebelianci tylko terroryści i nie uchodźcy tylko zakładnicy

   ~Krzysztof 1 godzinę i 44 minut temu
   GRATULACJE!

   ~rc 1 godzinę i 42 minut temu
   Nie reżim ty durny redaktorzyno.

   ~fut 1 godzinę i 40 minut temu
   W Aleppo armia syryjska zatrzymała: 23 amerykańskich oficerów, 16 brytyjskich, 21 francuskich, 8 izraelskich, 63 tureckich, 8 saudyjskich, 1 katarskiego, 1 marokańskiego i 1 jordańskiego. Oto ISIS.

   ~gfdgfdpół godziny temu
   To prawda tylko nie mów nikomu bo to nie jest poprawne politycznie.

   ~kim 1 godzinę i 44 minut temu
   Brawo Asad, brawo Rosja.

   ~hex 1 godzinę i 42 minut temu
   Czyli niedługo „uchodzcy” bedą mogli bezpiecznie powrócić z Europy do swoich domów.

   ~ptaki 1 godzinę i 30 minut temu
   Ale manipulacja w artykule… Rosjanie owszem powiedzieli że przeprowadzili 19 tys. nalotów, ale przy tym mówili o zlikwidowaniu 35 tysięcy terrorystów podkreślam jeszcze raz terrorystów a nie osób !!!!! Paskudne te niemieckie media by się zajęły niemcami i tym co tam się wyrabia. Gratulacje wyzwolenie Aleppo. Swoją drogą zaraz po wyzwoleniu postawiono tam na placu wielką choinkę i celebruje się Święta Bożego Narodzenia, podczas gdy w stolicach europejskich w większości miast boją się choinki postawić nie mówiąc już o innych rzeczach. Taka refleksja.

   ~Franek 1 godzinę i 36 minut temu
   Brawo. Jest nadzieja dla Syrii.

   ~mowmy prawde 1 godzinę i 33 minut temu
   nie kuerwa rezim tylko cieszaca sie poparciem spoleczenstwa wladza wybrana w legalnych demokratycznych wyborach,ktora sily terrorystyczne sponsorowane przez usa probowaly obalic na co nie pozwolil najjasniej nam panujacy wladimir wladimirowicz putin…..

   ~gosc 1 godzinę i 39 minut temu
   okazuje sie ,ze obcinacze glow zapewnili bezpieczenstwo syrii,pismaku obudz sie.

   ~Brawo Rosja & Syria! 1 godzinę i 36 minut temu
   Oto, co zostawia po sobie islamska zaraza. Szkoda, że nie wszystkich udało się unieszkodliwić. Ci, którzy przeżyli, uciekli, ale będą jątrzyć gdzie indziej – taka mentalność brutalnej, ogłupiałej sekty, która potrafi tylko niszczyć. M. Paulat na wiecu w Finlandii pięknie ich podsumował. W tej sytuacji w całej Syrii należy bezwzględnie zdelegalizować islam; tolerować tylko ewentualnych Tatarów, bo oni jako jedyni pokazują ludzką twarz islamu.

   ~xnxx 1 godzinę i 37 minut temu
   cytuję”Większość z nich przeniosła się w inne rejony Syrii lub do sąsiednich krajów takich jak Liban, Turcja czy Jordania.”,,,,Niemcy,Belgia,Francja,Włochy można tak wymieniać dalej…

   ~rkb 1 godzinę i 26 minut temu
   Przestancie propagandzisci nazywać legalny rzad syryjski reżimem. Może w USA też w takim razie jest reżim?

   ~xxxxx 1 godzinę i 17 minut temu
   Ale nikt nie napisze i nie mówi w prasie w tv, że całą wojnę w zatoce, nie tylko w Syrii,ale również w krajach ościennych wywołał zachód na czele z amerykanami, którzy chcąc za wszelką cenę wprowadzać demokrację w swoim wydaniu, nie wszędzie jest to możliwe.Przekazywanie broni rebeliantom jak zwał tak zwał doprowadza w tamtych rejonach do wojen domowych.Wystarczy zobaczyć migawki z tamtych stron z przed wojny widać piękne miasta, budynki z klimami, sklepy, itd.A , że są biedni i bogaci to normalne. W USA w niektórych stanach 40 % to analfabeci i co.Teraz śmierć i pożoga, kto to odbuduje. Tak wygląda przysięga prezydentów zachodnich mocarstw Tak mi dopomóż Bóg.Demagogia, zakłamanie i łamanie praw człowieka.Gdyby dzisiaj u nas przekazać pałki do sejmu byłby ubaw obserwując miny i zacietrzewienie niektórych posłów.Ludzkość poprzez swoją chciwość i głupotę sama zmierza do unicestwienia.

   ~Davidpół godziny temu
   to nie amerykanie, problem jest bardziej zawoalowany … zgadnij, kto?

   ~antekMpół godziny temu
   No tak, ale jeśli w ościennych państwach arabskich trwa wojna, to Izrael jest bezpieczniejszy …

   ~darecki 1 godzinę i 35 minut temu
   nikt już obiektywnie nie napisze dlaczego „reżim” i Rosjanie walczą z państwem islamskim i jakim cudem i przy wydatniej pomocy kogo to państwo powstało i kto walczy jakoby z nimi wysyłając tam broń. obłuda nie zna tu granic

   ~Patriota 1 godzinę i 34 minut temu
   Bezczelne kłamstwa w niemieckim portalu dla „polnische arbeiters” 😦 Myslicie, że ktoś uwierzy w te brednie?

   ~lorin 1 godzinę i 43 minut temu
   was to bawi? Durnie z wp artykułu nie potrafią napisać, a za telewizje się biorą :///

   ~endriu 1 godzinę i 44 minut temu
   Wojna, trwa, dzieci i cywile giną, a ONZ- apeluje…. cala ta organizacja to jakaś komedia.

   ~Bob 1 godzinę i 23 minut temu
   Gdzie był ONZ na początku czemu nie ingierował na co czekał. Ta instutucja nie spełnia swojej roli.

   Polubienie

 6. O zamachach ISIS w Niemczech i w Turcji i o sytuacji w Syrii Nabil Al Malazi

  Opublikowany 21 gru 2016
  Nabil Al Malazi prezes Klubu Syryjskiego w Polsce pochodzący z Aleppo w Syrii.

  M Kufel10 godzin temu (edytowany)
  Doskonały wywiad, wiele wiadomości od Syryjczyka a nie od BBC, TVN czy innej zakłamanej stacji Lisa. Niszczone są państwa o silnym narodowym modelu a jak wynika z wypowiedzi stoją za tym neo-syjoniści i ich poplecznicy. Co zrobili z tym wspaniałym krajem? Choć nie jestem przyjacielem Putina, ale myslę ze czasami on sie przydaje MK

  Polubienie

 7. https://justice4poland.com/2016/12/08/zyd-i-mowa-nienawisci/

  Żyd i mowa nienawiści

  Żydowski polityk knuje wymarcie Niemców i ( także Polaków)


  Posted on 04/12/2016

  To jest tzw. mowa nienawiści, za którą ten żyd powinien być sądzony i ukarany na co najmniej 12 miesięcy bezwzględnego wiezienia. Gdzie jest prokurator? Gdzie jest hejtstop?

  ====================

  Źródło: https://forumemjot.wordpress.com/2016/12/04/musisz-to-wiedziec-170-zydowski-polityk-cieszy-sie-i-knuje-jak-dziecko-ze-niemcy-i-polacy-wymra/

  ====================

  Spalic kukłę Gregora Gysi

  …..

  https://justice4poland.com/2016/12/08/hillary-clinton-destroy-syria-for-israel-the-best-way-to-help-israel/

  https://justice4poland.com/2016/12/09/haaretz-american-jewish-establishment-stifles-free-speech-to-silence-zionisms-critics/

  https://justice4poland.com/2016/12/12/jewish-run-concentration-camps-in-the-soviet-union/

  Polubienie

 8. https://justice4poland.com/2016/12/06/stop-promocji-homoseksualizmu-w-szkolach-i-domach-kultury/

  STOP promocji homoseksualizmu w szkołach i domach kultury

  Czy wiesz, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej postanowiło przeznaczyć TWOJE PIENIĄDZE na wsparcie kampanii promującej homoseksualizm?
  74 270 zł

  To suma dofinansowania, które rządzący postanowili przeznaczyć na wsparcie programu realizowanego przez „Autonomię” – skrajnie lewicową organizację promującą feminizm i homo-ideologię.

  Za te pieniądze nasze dzieci mają uczestniczyć w licznych spotkaniach z działaczami homolobby.

  Trwa upowszechniająca lewacką ideologię akcja „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć”. Jej adresatem są między innymi szkoły i podmioty zajmujące się edukacją. Niestety z naszych pieniędzy wciąż finansuje się działania wspierające demoralizacje dzieci i młodzieży.

  Koordynatorem projektu jest fundacja „Autonomia”, skupiająca się m.in. na powstrzymywaniu nietolerancji ze względu na płeć oraz “orientację seksualną”, a także upowszechnianiu idei feminizmu oraz równości płci.

  Organizatorzy zapowiadają pokaz gorszących filmów m.in. kontrowersyjnego „Fucking Amal”, obrazu opowiadającego o nastoletniej Agnes, która „odkrywa” swoją lesbijską orientację. Innym szokującym filmem, który będzie dostępny dla zainteresowanych jest „Gdyby ściany mogły mówić II”, który opowiada o lesbijkach starających się o dziecko.

  Spotkania mają odbywać się w ponad 20 miejscowościach takich jak: Kraków, Bydgoszcz, Zabrze, Wrocław, Łódź, Białystok, Lębork, Żywiec, Pisz, Śrem, Bielsko-Biała, Zgierz, Olsztyn, Zabierzów Bocheński, Opole, Czarny Dunajec, Sosnowiec, Warszawa.

  Uczestnicy kampanii skorzystają z wielu publikacji książkowych oraz filmów dotyczących spraw wchodzących w zakres tematyki, która zostanie podjęta. Wśród nich są m.in. analizy Fundacji na rzecz Różnorodności Społecznej zajmującej się m.in. „przeciwdziałaniem dyskryminacji”, „wspieraniem dialogu międzykulturowego” oraz „wzmacniania pozycji migrantów oraz migrantek”.
  Stop promocji homoseksualizmu w polskich szkołach!

  Podpisz petycje
  http://www.protestuj.pl/stop-promocji-homoseksualizmu-w-polskich-szkolach-,69,k.html

  Polubienie

 9. https://justice4poland.com/2016/12/12/zatomizowane-bydlo-koszerni-koczownicy-i-ich-klucz-do-zniewolenia-gojow/

  Zatomizowane bydło – koszerni koczownicy i ich klucz do zniewolenia gojów

  Od redakcji portalu „Myśli o Rosji”: W ciągu XIX wieku żydzi osiągnęli „zrównanie w prawach” w większości „cywilizowanych krajów”. Dostojewski okazał się, jednym z niewielu, genialnie przewidujących to, że zrównywanie żydów w prawach z rdzenną ludnością nieuchronnie doprowadzi do żydowskiego zniewolenia tejże rdzennej ludności.

  I wskazał na przyczynę tego, że w ciągu całej swojej historii, w ciągu 40 wieków, żydzi żyli nie według praw krajów swojego zamieszkania ale według zasady „państwo w państwie” (Status in statu),to znaczy, że żydzi zostawszy „równymi” z rdzenną ludnością, w rzeczywistości otrzymają dużo więcej praw niż rdzenna ludność.

  Zwłaszcza z uwzględnieniem tego, że ideałem prowadzenia się żyda w stosunku do nie-żydów (gojów) jest „hutzpah”, bezgraniczna arogancja i okrucieństwo wobec nie-żydów. Byłoby to równoznaczne z równouprawnieniem bandziorów żyjących według swoich praw „maliny” wobec „frajerów” to znaczy wobec normalnych ludzi żyjących według praw krajowych.

  Nie potrzeba wielkiej inteligencji żeby zrozumieć, że bandziory błyskawicznie podporządkowałyby sobie „frajerów”. Przy tym nie z powodu inteligencji albo innych wyższych cech ale po prostu z powodu kryminalnego wykorzystania przyznanych im praw do łamania prawa, co i żydzi uczynili w całym świecie, osiągnąwszy w ciągu minionych 2 wieków „równouprawnienie” a w istocie dominację nad rdzenną ludnością wszystkich krajów świata, które zapomniały o 11 regule VI Soboru Powszechnego zakazującą JAKICHKOLWIEK kontaktów z żydami.

  W tym artykule krótko przedstawiono schemat zniewolenia Ameryki przez światowy kahał. Ale te same metody zniewolenia gojów stosowane są wszędzie, włącznie z Federacją Rosyjską. Dla zwięzłości liczne wyjaśnienia i szczegóły znajdują się pod linkami, włącznie z niektórymi w języku angielskim.

  ZATOMIZOWANE BYDŁO – ŻYDOWSKI KLUCZ DO ZNIEWOLENIA GOJÓW

  Żydzi „od początku czasów” uwierzyli w to, że ich B-g (zgodnie z przepisami Talmudu żydzi nie piszą wszystkich liter w słowie „Bóg”) obiecał im, że oni będą rządzić wszystkimi narodami świata i władać ich majątkiem (Ks. Rodzaju 9:9-17; Ks. Powtórzonego Prawa 29:9-14). To, że to „przymierze zostało zniesione przez „Nowe Przymierze” Jezusa Chrystusa, już żydzi nie uznają. Ale dopiero w połowie XX wieku pojawiła się przed nimi możliwość realizacji tego „przymierza”.

  Do XIX wieku żydzi, na długo przed ich mitycznym „wypędzeniem przez Rzymian”, rozjechali się po wszystkich krajach świata w celu jego podboju, wytrwale i konsekwentnie gromadząc środki, przechwytywali środki produkcji, media, prawdami (a głównie kłamstwami ) wkradali się w zaufanie „potężnych tego świata”, zwiększali swoje wpływy, itd., w celu potrzebnego im zniewolenia gojów. W ciągu tego okresu żydzi wytrwale i konsekwentnie niszczyli chrześcijaństwo.

  W XVIII wieku Mayer Amschel Bauer, który przyjął nazwisko „Rothschild” albo „czerwona tarcza”, ponieważ nad drzwiami swojego kantoru wymiany pieniędzy powiesił czerwoną tarczę jako emblemat, w 1773 roku zaprosił dwunastu innych bogatych i wpływowych żydów na spotkanie z nim we Frankfurcie, w jego kantorze.

  Celem jego było przekonanie ich, że jeżeli połączyliby swoje zasoby to zdołaliby finansować i kierować światowym ruchem rewolucyjnym i wykorzystywać go w celu osiągnięcia pełnej kontroli nad bogactwami, zasobami naturalnymi i siłą roboczą w całym świecie. Zabezpieczywszy się ich zgodą Rothschild przedstawił im swój rewolucyjny plan z którym czytelnik może zapoznać się TUTAJ (http://www.russia-talk.org/cd-history/fed/fed.htm#05).

  Plan Mayera-Rothschilda, w postaci poszerzonej i uzupełnionej, dostał się w ręce gojów, dopiero w 100 lat po tym zebraniu, w postaci „Protokołów mędrców Syjonu”. Do połowy XIX wieku żydostwo osiągnęło znaczne sukcesy. „Dom Rothschilda” stał się bankiem światowym finansującym rządy gojowskie i, tym sposobem, zakulisowo dyktującym im swoją wolę.

  Praktycznie we wszystkich europejskich, „cywilizowanych” krajach żydzi osiągnęli zrównanie w prawach z gojami i, jak przepowiedział nasz wizjoner Fiodor Dostojewski, działając na zasadach kryminalnej szajki, bardzo szybko zaczęli kontrolować kraje, które ich przyjęły. W drugiej połowie XIX wieku chrześcijaństwo otrzymało miażdżący cios w postaci teorii ewolucji, która przekonała byłych chrześcijan, że Boga nie tylko nie ma ale, że także nie jest On potrzebny bo materia może „ewoluować” i tworzyć dowolne żywe istoty bez ingerencji jakiejkolwiek Rozumnej Siły…

  Na początku XX wieku światowy kahał przechwycił w swoje ręce kredyt i kontrolę emisji pieniędzy Ameryki, tworząc w 1913 roku prywatny bank pod zarządem „Domu Rothschilda”, nazywając go dla niepoznaki Bankiem Rezerwy Federalnej, co dało żydom praktycznie nieograniczone źródło środków do finansowania dowolnych swoich przedsięwzięć.

  Do połowy XX wieku światowy kahał, twardo wziąwszy pod swoją kontrolę najpotężniejsze państwo świata, USA, i większość państw europejskich, poczuł, że jest gotowy do zakończenia realizacji swojego 40-to wiekowego marzenia o zniewoleniu całego świata. Jako absolutni panowie Ameryki, zaczęli oni ten proces od niej samej, „odwdzięczając” się za jej gościnność zniewoleniem jej.

  Spełniła się przepowiednia Beniamina Franklina o tym, że jeżeli żydów nie przepędzi się z kraju to „za dwieście lat dzieci naszych dzieci zostaną niewolnikami”.

  1965 – POCZĄTEK KOŃCA AMERYKI JAKO BIAŁEGO PAŃSTWA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO

  Do roku 1965 Ameryka była słusznie uważana za państwo chrześcijańskie ponieważ 90% ludności było białej rasy i wyznawało chrześcijaństwo. Ojcowie-założyciele Ameryki byli wszyscy białymi i chrześcijanami. Amerykańska Konstytucja oparta była na chrześcijańskich przekonaniach. Tak więc Deklaracja Niepodległości, która jest kamieniem węgielnym Konstytucji i całego prawodawstwa Ameryki, głosi: „Wychodzimy z oczywistej prawdy, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równymi i obdarowani przez swojego Stwórcę określonymi, niezbywalnymi prawami, do których zalicza się życie, wolność i dążenie do szczęścia” (Redakcja „Myśli o Rosji”).

  Oznacza to, że wszystkie prawa ludzi pochodzą nie od rządu albo innych ludzi ale od Pana Boga, który ich stworzył. Oznacza to, między innymi, że żaden rząd nie odważy się odbierać tych praw. Żeby jeszcze bardziej odkreślić rolę Boga w życiu społecznym USA, słowa „Ufamy Bogu” (In God We Trust) są wygrawerowane nad fotelem Przewodniczącego Izby Reprezentantów, drugiej osoby, co do znaczenia, Ameryki a także drukowane są na banknotach i bite są na monetach amerykańskich.

  A 10 Przykazań Starego Testamentu wisi w większości sal sądowych USA w celu podkreślenia, że prawa amerykańskie opierają się na tych przykazaniach. W drugiej połowie XX wieku żydowska firma adwokacka „American Civil Liberties Union” (Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich – ACLU) wniosła wiele pozwów przeciwko umieszczaniu 10 Przykazań, scen ilustrujących narodzenie Jezusa Chrystusa, czytania Biblii w szkołach albo w innych publicznych budynkach i/albo na publicznej ziemi, itd.

  Po faktycznym (ale utajnionym przed gojami) przechwyceniu władzy w Ameryce przez światowy kahał w 1913 roku drogą uzyskania nieograniczonej władzy nad pieniędzmi i kredytem kraju (utworzenie wspomnianego powyżej tzw. Banku Rezerwy Federalnej), Ameryka z rozpędu ciągle jeszcze żyła według chrześcijańskich tradycji. W ciągu minionego, od tamtej pory, półwiecza kahał zdołał naprawdę wziąć w swoje ręce dźwignie władzy i rozpocząć niszczenie Ameryki jako białego kraju chrześcijańskiego.

  „PLURALIZM” , „WIELOKULTUROWOŚĆ” , „TOLERANCJA” , „RÓŻNORODNOŚĆ” TWORZĄ BYDŁO

  Lata 60-te były punktem wyjścia do aktywizacji procesu niszczenia Ameryki. W 1963 roku w szkołach Ameryki zniesiono modlitwę a czytanie Biblii w szkołach stało się przestępstwem jako „niekonstytucyjne”. Jest rzeczą oczywistą, że ani modlitwa ani czytanie Biblii, same w sobie nie zapewniały zaszczepienia moralności chrześcijańskiej ale podkreślały ten fakt, że wartości chrześcijańskie stoją ponad świeckimi wartościami i są fundamentalne w Ameryce.

  W tymże 1963 roku został zamordowany prezydent John Kennedy. Jego „grzechy” wobec kahału polegały na kategorycznym zakazie Izraelowi tworzenia broni jądrowej i na zamiarze zlikwidowania FED (Ban Rezerwy Federalnej), to znaczy na pozbawieniu kahału jego głównego narzędzia władzy nad Ameryką (i całym światem). A w 1965 roku kahał przepchnął w Kongresie USA „reformę imigracyjną” otwierającą na oścież drzwi do Ameryki dla obcych, pod każdym względem, imigrantów z krajów III Świata, z Afryki, Azji, Ameryki Łacińskiej.

  W ciągu DZIESIĘCIOLECI poprzedzających otwarcie granic w 1965 roku, wszystkie możliwe organizacje żydowskie i poszczególni żydzi, wykorzystując będące pod ich kontrolą media, chóralnie i świętoszkowato ględzili o tym, że nie powinno być żadnej dyskryminacji skierowanej przeciwko jakiejkolwiek grupie imigrantów i że „różnorodność” powinna odegrać pozytywną rolę dla Ameryki (a tak nawiasem zauważmy, że sam Izrael praktykuje otwarcie wściekły rasizm w stosunku do nie-żydów).

  W samym Kongresie, w Izbie Reprezentantów, żydowscy kongresmeni Adolph Sabath, Samuel Dickstein i Emanuel Celler, rozpętali wojnę o nieograniczoną imigrację w czasie kiedy Herbert Lehman i, później, Jacob Javits, przepychali tę ustawę w Senacie (Javits w 1951 roku „wysmarował”artykuł we flagowej gazecie żydowskich mediów, „The New York Times”), zatytułowany „Rozewrzyjmy nasze wrota” (Let’s Open Our Gates” – The New York Times Magazine, 8.07.1951 rok, str.8).

  Do 1965 roku w Ameryce obowiązywało prawodawstwo chroniące rasowe status-quo kraju, tzn. chroniące go jako białe państwo chrześcijańskie. Także ustawy imigracyjne z 1921, 1924 i 1952 roku przewidywały „kwoty” rasowe określane na podstawie istniejącego składu rasowego ludności Ameryki.

  Tak więc jeżeli spis ludności pokazywał, że w kraju mieszka, powiedzmy, 20% Anglosasów, to kwota imigracyjna dla Anglosasów na rok następny określona była na poziomie 20%, to znaczy jeżeli w danym roku zakładano przyjęcie 1 miliona imigrantów to wśród nich mogło być 200 tysięcy Anglosasów.

  Jeżeli takiej liczby Anglosasów pragnących zostać amerykańskimi obywatelami nie udawało się zebrać to brakująca część kwoty „przepadała”. Naturalnie, że żydzi skrupulatnie maskowali prawdziwe cele ustawy o „otwartej” imigracji z 1965 roku nazywając „otwartą” imigrację patriotyczną. W publicznych oświadczeniach dla gojów trąbili o tym, że „wielokulturowość”, „tolerancja”, „różnorodność” i tym podobne zasłony dymne są korzystne dla USA.

  „Swoim” mówili otwarcie, że „pluralizm” wspiera „legalizację zachowania kultury mniejszości pośród większości społeczeństwa-gospodarza” (patrz „A History of Jews in America” – Howard Sachar- – 1992). Psycholog społeczny Kevin McDonald w książce „A People That Shall Dwell Alone: Judaism As A Group Evolutionary Strategy” wskazywał, że większość ruchów „antysemickich” zwykle istnieje w etnicznie homogenicznych narodach i, że ” etniczny, religijny pluralizm służy zewnętrznym interesom żydostwa ponieważ żydzi stanowią zaledwie jedną z licznych grup etnicznych…i trudno jest, a nawet niemożliwym jest, dla nie-żydów tworzyć jednolite grupy zjednoczone w opozycji do judaizmu”.

  To co żydzi rozumieją pod pojęciem „antysemityzmu” po raz pierwszy zostało nagłośnione w 2005 roku, po tym jak Departamentowi Stanu USA zostało nakazane przez Kongres USA w 2004 roku prowadzenie rejestru przejawów „antysemityzmu” we wszystkich krajach świata. Na żądanie Departamentu Stanu sprecyzowania co należy rozumieć za „antysemityzm”, Kongres USA nie znalazł nic lepszego jak wynajęcie „Anti-Defamation League” do opracowania szczegółowej definicji „antysemityzmu” (ja nie żartuję chociaż jest to równoznaczne z wpuszczeniem wilka do owczarni!).

  Co i „Anti-Defamation League ” uczyniła jednocześnie wyrywając przyzwoitą kasę za swoje „prace”. Ogromna rola i wpływ żydów na życie Ameryki zostały niedawno podkreślone przez wiceprezydenta USA, Joe Bidena. Przemawiając w dniu 21 maja 2013 roku na przyjęciu Komitetu Krajowego Partii Demokratycznej na cześć „Amerykańsko-żydowskiego miesiąca dziedzictwa” powiedział on w przypływie lizusostwa (i demonstrując swoją całkowitą nieznajomość istoty judaizmu) i rozpływając się w lokajskich pochwałach żydów:

  „Żydowscy liderzy medialni w znacznym stopniu zapewnili przyjęcie (przez społeczeństwo – Red. Myśli o Rosji) „małżeństw homoseksualnych” w Ameryce. Uważam, że to co wpływa na rozliczne ruchy w Ameryce, to co wpływa na nasz światopogląd, jest takąż częścią kultury i sztuki, jak nic innego”.

  Jako przykład wspomniał on sieci społecznościowe i komedię „Will and Grace”, uwypuklając rolę żydów w obu przypadkach. Założę się, że 85% nowości, czy to w Hollywood czy to w sieciach społecznościowych, jest wynikiem działań żydowskich liderów w tych sektorach” – powiedział Biden.

  „Ich wpływ jest ogromny, naprawdę ogromny. I, mógłbym dodać od siebie, dobroczynny”. Wiceprezydent pochwalił także żydowski wkład w naukę, w reformę imigracyjną (1965 roku – Red. Myśl o Rosji), w ruch walki o prawa obywatelski, w sztuki, w prawa człowieka i feminizm.

  „Uważam, że w znacznym stopniu nie doceniacie tego wpływu, który wywarliście na rozwój naszego kraju” – powiedział Biden. „Jesteśmy wielkim krajem dzięki waszemu wkładowi i, najważniejsze, dziedzictwu żydowskiemu i wartościom, które wnieśliście”.

  Pochwały Bidena były tak obfite, że Jonathan Chait z czasopisma „The New York Magazine” uznał je za niebezpieczne, zauważając, że „biali rasiści” już postrzegają przemówienie Bidena jako dowód na „tajny spisek żydowski”.

  A w Federacji Rosyjskiej wiodąca rola żydów w zniewoleniu narodu rosyjskiego, i innych rdzennych narodów Rosji, była podkreślona przez „samego” towarzysza Putina w dniu 13 czerwca 2013 roku kiedy wypaplał, że w pierwszym rządzie sowieckim w 1918 roku było „od 80% do 85% żydów” (zauważmy na marginesie, że w jego rządzie procent żydów jest taki sam).
  ZATOMIZOWANE BYDŁO – FUNDAMENT ŻYDOWSKIEGO NOWEGO PORZĄDKU ŚWIATA ( NWO )

  Żydzi i ich organizacje od samego początku chwiali filarami na których opierała się chrześcijańska Ameryka. Na przykład w 1913 roku została założona przez nich organizacja „Anti-Defamation League” z oficjalnie zadeklarowanym celem „powstrzymania oszczerstw przeciwko żydowskiemu narodowi i zapewnienia sprawiedliwości i sprawiedliwego traktowania wszystkich”.

  Jednakże na portalu „Anti-Defamation Legaue” oświadcza się, że „w tej chwili ADL, będąc liderem w dziedzinie praw obywatelskich i praw człowieka, walczy z „antysemityzmem” i wszystkimi formami fanatyzmu, broni ideałów demokratycznych i broni praw obywatelskich dla wszystkich…spełniając swoją misję poprzez sieć 27 regionalnych i pomocniczych centrów w USA i centrum w Izraelu”.

  Jak wyżej wspomniano, żydzi, we wszystkich krajach swojego zamieszkania, zawsze podjudzają i szczują rozliczne mniejszości na dominującą większość. W Ameryce – czarni i inne mniejszości szczute są przeciwko białym w celu osiągnięcia politycznego sukcesu (porównaj z Federacją Rosyjską gdzie mniejszości narodowe są szczute przeciwko Rosjanom).

  W ciągu ostatnich dziesięcioleci głosowanie „czarnego bloku” było szczególnie ważne, przede wszystkim, dla polityków liberalnych (czytaj żydów i ich marionetki – Red. „Myśli o Rosji”). Wielorasowa Ameryka (a teraz Europa i Federacja Rosyjska) jest podobna do Babilonu, pracuje ona w interesie żydów.

  Zdrowy rozsądek podpowiada, że w podzielonym społecznie kraju najbardziej zwarta grupa dysponuje największą siłą (zespoleni bandycką solidarnością żydzi; jeden za wszystkich, wszyscy za jednego). W zanarchizowanym, kalejdoskopowym społeczeństwie, mniejszość żydowska z interesami wrogimi wobec interesów większości będzie zawsze zyskiwała przewagę w tym Babilonie.

  Każdy cios, który niszczy solidarność chrześcijańskiej, białej większości pomaga wejściu żydów na szczyty władzy. Oczywiście ten proces ma miejsce nie tylko w Ameryce ale i w każdym kraju gdzie żydzi są rządzącą mniejszością. Oni konsekwentnie szukają sposobów osłabienia dominującej grupy w społeczeństwie, białych chrześcijan, ażeby zyskać możliwość zwiększenia swojej władzy.

  Zniszczenie Ameryki opisane przez Theodore’a Herzla w książce „The Jewish State” (New York – Herzl Press, str. 33, 35, 36) znajduje swoje ucieleśnienie w tysiącach kopniaków i miażdżących ciosów wymierzonych w tradycje i wartości starego anglo-amerykańskiego świata.

  Mogą to być Święta Bożego Narodzenia, przepędzone z miejskich placów, albo czysto męska Akademia Wojskowa przekształcona w instytucję oświatową dla obu płci, albo poranne programy radiowe przepełnione wulgarnymi rozmowami o funkcjonowaniu układu wydalniczego człowieka, albo stworzenie atrakcyjnego wizerunku dla narkotyków, dla rozpusty, pederastii, itd., w filmach i powieściach.

  Jednym słowem ofensywa jest prowadzona wszędzie z towarzyszeniem bojowego bicia w bębny przez żydów, którzy, jak to jest wyłożone czarne na białym w „Szulchan Aruch”, chełpią się swoją antyludzką naturą. Ale ta melodia to marsz pogrzebowy dla Ameryki i całego zachodniego świata, w całości. Żydzi wyżerają i trawią białe europejskie korzenie zwiększając swoje wpływy i władzę, przenikają do wnętrza amerykańskiej struktury władzy i pozostają obcymi, całkowicie obcymi wobec białych, duchowych, kulturalnych i genetycznych wartości.

  Jeżeli biali chrześcijanie nie znajdą w sobie sił ażeby przeciwstawić się temu atakowi to będą oni skazani na zagładę i wymarcie (co już obserwuje się w Federacji Rosyjskiej gdzie wymieranie odbywa się milionami w skali roku).

  P. Budziłowicz

  Nyack, New York State
  Za: http://www.russia-talk.org/cd-history/bydlo.htm

  Data publikacji: 20.07.2013

  Przekład: RX

  Źródło polskie:

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zatomizowane-bydlo-zydzi-ich-klucz-zniewolenia-gojow-2016-12

  https://www.nwo.report/nwo/zatomizowane-bydlo-koszerni-koczownicy-klucz-zniewolenia-gojow.html

  Podobne:

  https://hubalblog.wordpress.com/2016/09/10/republika-weimarska-i-iii-rp-pod-zydowska-jurysdykcja/

  https://www.nwo.report/nwo/heksagram-okultystyczny-symbol-syjonizmu-rothschildow.html

  https://palestyna.wordpress.com/2010/08/12/izrael-shamir-zydzi-i-protokoly/

  Polubienie

 10. https://justice4poland.com/2016/12/12/depopulacja-polski/

  Depopulacja Polski

  Ludobójstwo Polaków jest jedynie bardziej zintensyfikowanym fragmentem programu depopulacji ludności świata do poziomu 0.5-1,0 miliarda ludzi. Potwierdza to wiele źródeł w tym m.in. jeden z czołowych globalistów, uczestnik spotkań Klubu Bilderbarga –Ted Turner – właściciel Turner Broadcasting i CNN [„Communist News Network”], który stwierdził: „Obecnie mamy zdecydowanie zbyt wielu ludzi na tej planecie. Całkowita liczba ludzi na poziomie 250-300 milionów ludzi, czyli 95% redukcja obecnego poziomu, byłaby idealna.”

  Ludobójstwo realizowane jest wieloma metodami, zarówno wcześniej sprawdzonymi przez nazistowskie Niemcy, Anglików, Amerykanów, Francuzów i inne kraje kolonialne w podbitych koloniach, jak i bardzo nowoczesnymi opracowanymi i wdrażanymi w ostatnich kilkudziesięciu latach, takimi jak:

  Metodami ekonomicznymi ( mówił o tym m.in. Andrzej Lepper ) przez zastosowanie ideologii neoliberalizmu ( mówił o tym i Jeffrey Sachs doradca L. Balcerowicza z ramienia Georga Sorosa) wyzwalającemu egoizm, chciwość, chęć dominacji i bezwzględnej rywalizacji, nazywanej konkurencją, co jest swojego rodzaju darwinistycznym kanibalizmem ;

  Polityką społeczną, zwłaszcza prokreacyjną, jak realizowana przez Niemcy w czasie okupacji, co przedstawia poniższy artykuł. W wyniku tej polityki mamy obecnie rozrodczość na poziomie 1,23 dziecka na kobietę w wieku rozrodczym, co stawia nas na 212 miejscu na świecie na 224 kraje świata. Dla przykładu w Rosji, od kilku lat jest dodatni przyrost naturalny, a polityka prorodzinna jest taka, o której Polki mogą jedynie pomarzyć.

  Więcej na ten temat na naszej stronie pod linkiem: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/02/co-zawdzieczaja-rosjanie-dyktaturze-putina-a-o-czym-polacy-moga-tylko-pomarzyc/
  Ale o tym polskojęzyczne mendia milczą, tak samo jak o tym, że w Rosji za Jelcyna, chazaro-żydzi, doprowadzili do kolejnego ludobójstwa, tym razem metodami ekonomicznymi, kiedy wskutek braku wypłat płac i emerytur w ciągu 2,5 lat zmarło z głodu 15 milionów obywateli Rosji. Podaje to Albin Siwak jako dane oficjalne z rosyjskich źródeł w swojej książce pt. „Syndrom gotowanej żaby”.

  Lekami produkowanymi przez kartele farmaceutyczne i lekarzy zaprogramowanych programem kształcenia przez Wielką Farmę. Szczególnym przypadkiem ludobójstwa lub męczenia powikłaniami są wielokrotne szczepienia wciskane na siłę, zwłaszcza małym dzieciom.

  Środki chemiczne w ochronie roślin uprawnych, antybiotyki i inne środki w żywieniu zwierząt, konserwanty w żywności np. aspartam, glutaminian sodu i wiele innych. Fluor i chlor w „uzdatnianiu” wody pitnej i fluor w paście do zębów.

  Żywność genetycznie manipulowana (GMO) która potęguje skutki wymienione w punkcie poprzednim.

  Smugi chemiczne ( chemtrails ), czyli intensywne opryski samolotami, głównie obszarów zamieszkałych: aluminium, ciężkimi metalami, patogenami niszczącymi pożywienie dla systemów odpornościowych organizmów żywych( szerzej na ten temat w następnych tekstach).

  Te opryski wraz z odziaływaniem promieniowania mikrofalowego wpływają szkodliwie na ludzi za pomocą telefonów komórkowych, w tym zwłaszcza łączności Wi-Fi.

  Napromieniowanie dużych obszarów populacji powodujące w dłuższym czasie zmniejszenie witalności organizmów żywych, osłabienia układów odpornościowych i zwiększenie zachorowalności i umieralności.

  Przejmowanie przez nieliczne globalne korporacje własności ujęć wody pitnej i sieci dystrybucji handlowej żywności, co może być użyte do intensywniejszego trucia lub zagłodzenia brakiem żywności w wyniku celowo wywołanych: wojny, exodusu imigrantów i chaosu w Europie lub innego kataklizmu.

  Istnieje wiele innych technologii, jak np. nanotechnologia, której zastosowane skutki dopiero wtedy poznamy jak zostanie użyta lub aktywowana.

  Czy w związku z przedstawionymi zagrożeniami jesteśmy jako ludzkość bez szans ? NIE, tak na szczęście nie jest. Rosnąca szybko świadomość u ludzi na całym świecie, głównie dzięki internetowi i innym możliwościom komunikowania się z całym światem, powoduje, że te plany zaczynają się coraz bardziej „rwać’. Chęć ich szybkiego nadrabiania powoduje popełnianie większej liczby błędów, co skutkuje jeszcze większym przyspieszeniem świadomości ludzi, także w służbach siłowych i we władzy. Takim przykładem błędu jest gwałtowne przyśpieszenie exodusu imigrantów do Europy z ukrytymi zaprogramowanymi mentalnie terrorystami ISIS, co przyśpiesza „budzenie się społeczeństw”. Wyjaśnia to doświadczalny eksperyment medyczny z żabą: jeśli żabę zbyt szybko podgrzewamy w wodzie do temperatury wrzenia – to wyskoczy, ale jak stopniowo podgrzewamy stopień po stopniu, to nim się zorientuje, to jest za późno i się ugotuje. Podobnie ze społeczeństwami, także polskim.

  Poniżej omówione są metody ludobójstwa zastosowane przez Niemców w czasie okupacji i porównanie z obecnie stosowanymi na Polakach.

  Redakcja KIP

  =============================

  http://spoleczenstwo.plportal.pl/artykuly/spoleczenstwo-kraj/depopulacja-polski-0

  Podobne:

  Plan depopulacji Polski
  http://www.nwo.report/nwo/plan-depopulacji-polski-faza-kolejna.html

  Polubienie

 11. https://justice4poland.com/2016/12/08/przemysl-holokaustu/

  Przemysł Holokaustu

  Autor: Cezary Żbikowski

  Żydzi posiadają nieprzeciętny talent i kilku-tysiącletnią praktykę w rozbijaniu i niszczeniu różnorakich społeczeństw. (polecam mój wpis Naturalny Instynkt http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=25&t=549 )

  Zanim przejdę do dowodów popierających moje twierdzenia, chcę tu nadmienić, że wielki problem blokujący zrozumienie niszczycielskiej działalności Żydów leży w naszym programie oświatowym, który zresztą jest doskonale kontrolowany przez syjonistów. To tyczy się nie tylko polskiej oświaty, ale oświaty każdego państwa zamieszkałego przez Europejczyków lub ich potomków.

  Żydzi, jako społeczność zawsze mają niszczący wpływ na moralne, intelektualne i socjalne aspekty życia danej, nie żydowskiej, społeczności, lecz ich bandycka działalność jest najbardziej skupiona na niszczeniu jakiejkolwiek rasy, oczywiście innej niż żydowska.

  Jednym z głównych problemów jest praktycznie absolutny brak zdolności generalizowania, a nawet generalizowanie jest uznane za coś złego, negatywnego i niesprawiedliwego. Ile razy słyszeliście, nawet sami mówiliście „ No nie, nie należy generalizować!”Dziwne, że Żydzi mogą, a nawet powinni według talmudzkich nauk, generalizować. Goj i wszystko, co jego, jest generalnie drugorzędne i podlega absolutnej władzy wybrańców Jahwe, bez względu na to skąd ten Goj pochodzi i co sobą reprezentuje.

  W naszej kulturze widzi się rzeczy, że tak powiem detalicznie. Spróbujcie powiedzieć komukolwiek, że Żydzi mają niszczący wpływ na nasze społeczeństwo a natychmiast usłyszycie odpowiedź: „ To absolutna bzdura, ja znam wielu Żydów, co nie robią nic niszczycielskiego. Oni jak każdy z nas próbują zarobić trochę grosza, aby dobrze żyć” Przeciętny Goj ma poważne kłopoty z pojęciem żydostwa jako całości, on tylko widzi, Dawida Icka lub Salcię, jako jednostki.

  Drugim problem jest to, że znakomita większość z nas nie potrafi myśleć obiektywnie o niszczycielskiej roli żydów, a wynika to z wielu przyczyn. Jedną z nich jest to, że masy Gojów są przekonane o tym, że żydzi nie są tacy sami jak wszyscy inni, że są oni czymś specjalnym, czymś, co zasługuje na szczególną uwagę i czymś, co nie podlega żadnej krytyce, jakiej to nie szczędzi się innym narodom.

  Nie mam tu na myśli skrajnych Chrześcijan, którzy sprawnie przekonują swych wiernych o tym, że żydzi są wybrańcami Boga, zatem nie mogą czynić niczego złego.

  Mówię tu o ludziach ciut bardziej nowoczesnych, którzy zostali wspaniale uformowani przez środki masowej dezinformacji i system oświaty, które to przekonały masy Gojów o tym, że Żydzi muszą być wyłączeni z pod jakiejkolwiek formy krytyki ze względu na swój status „permanentnej ofiary”.

  Oni przecież wycierpieli tak wielkie męki podczas tzw. Holokaustu, że należy im się specjalny szacunek, a oskarżanie ich o złowrogą działalność graniczy z bluźnierstwem. Nic innego tylko ta masowa holokaustyczna propaganda jest odpowiedzialna za absolutny brak obiektywnego myślenia o zbrodniczej roli żydostwa w naszych społeczeństwach.

  Powtórzę to po raz n-ty, ta propaganda nie jest jakimś tam sobie przypadkiem, nie wynika z głębokiej i szczerej analizy historycznych faktów, lecz z wyrachowania, przebiegłości, wrogości i unikalnego sprytu wybrańców Jahwe. TO WSZYSTKO BYŁO DOKŁADNIE TAK ZAPLANOWANE I CODZIENNIE JEST WYKONYWANE WEDŁUG TEGO BANDYCKIEGO PLANU!!!!!!!!!!!!

  To, że Żydzi wyniszczają nas społecznie, moralnie, intelektualnie i rasowo, oraz to, że posiadają wspaniałe umiejętności niszczycielskie wynika z unikalnego sposobu ich istnienia. Żyją oni od tysięcy lat, jako pasożytnicza mniejszość pośród innych nie żydowskich społeczeństw.

  Czasami ich rozproszenie, czyli diaspora, jest uzupełniana poprzez krótkotrwałe geograficzne zagęszczenie w Palestynie, Babilonie i innych miejscach. Tak czy siak, określenie „pasożyt” opisuje doskonale ich sposób na przetrwanie.

  Żyją również wśród nas inne pasożytnicze mniejszości, ale żadna z nich nie dorównuje Żydom. Na przykład Cyganie, żyją we wszystkich państwach zamieszkałych przez Europejczyków. Są generalnie uciążliwi ze względu na wielki pociąg do złodziejstwa i gdy zbytnio dokuczają, są przepędzani przez lokalne ludy i na tym kończy się kłopot. Cyganie są kłopotliwi, ale oni nigdy nie mieli ambicji przejęcia całkowitej władzy w danym państwie i nigdy nie dążyli do całkowitego moralnego i ekonomicznego wyniszczenia narodu, na którym żerują.

  Nie dążyli do przejęcia systemu prawnego, oświatowego i środków masowej informacji, aby mieć w swych łapach wszystkie niezbędne narzędzia do prania mózgu narodu – ofiary, z którego żyją.
  Oni sobie po prostu żyją wśród nas w swych własnych komunach i okradają lub oszukują nas na tyle, aby mogli przeżyć bez wielkich represji z naszej strony.

  Natomiast Żydzi zawsze używali podstępów, aby przejąć całkowita kontrolę nad narodem, który ich gości w swoim domu. Oni nie chcą okruchów ze stołów Gojów, oni chcą absolutnie wszystko.

  Nasze narody od czasu do czasu opierały się tej żydowskiej inwazji i dlatego byli oni masowo wyganiani z wielu europejskich państw na przestrzeni ostatniego tysiąca lat.

  Podstawową żydowską metodą na przezwyciężenie naszego oporu jest zwykła korupcja. Jednym z podstawowych sposobów korupcji jest łapówkarstwo. Jeśli się posiada wystarczającą ilość pieniędzy to można sobie kupić wiele przywilejów od władców danego państwa. Ta metoda działała wspaniale, gdy państwa europejskie były rządzone przez monarchów, lecz działa jeszcze lepiej dziś, gdy nasze narody są rządzone przez „wybranych” przez nas polityków, ale niestety nie jest to metoda wystarczająca na wyssanie ostatniej kropli krwi z narodu – ofiary. Aby doszczętnie „wysuszyć” swą ofiarę, żydowski pasożyt musi najpierw zniszczyć narodową solidarność.

  W końcu Naród jest jak jedna wielka rodzina, posiadająca wielką ilość krewnych, nawet, jeśli są oni bardzo dalecy. Dany osobnik może być albo częścią rodziny, jako członek narodu, albo obcym i nie częścią tejże rodziny. Nie ma innej alternatywy, jedno albo drugie, czy to się komuś podoba, czy nie.

  Zatem jeśli się planuje opanowanie danego narodu, należy przede wszystkim zniszczyć tożsamość i tradycje narodowe wśród członków tej rodziny, czyli obywateli danego państwa. Należy skorumpować tenże naród duchowo, moralnie no i oczywiście politycznie. Należy również wymazać jakiekolwiek sposoby rozróżnienia pomiędzy członkiem rodziny a obcym i w tenże sposób złowrogi intruz nie jest już wtedy obcym, bo termin ten już nie istnieje. Gdy się to osiągnie, opór narodowy przeciwko złowrogim intruzom upada. PROSTE? … a tak wielu nie jest tego w stanie zrozumieć.

  To właśnie było i jest głównym żydowskim sposobem na opanowanie danej nacji i zniszczenie jej poprzez oderwanie jej od korzeni, uczynienie jej jednym wielkim kosmopolitycznym i „wielokulturowym” szambem.

  Inaczej mówiąc, Żyd wie, że musi zdobyć kontrolę nad przepływem informacji w danym narodzie lub narodach, co ma miejsce w dzisiejszych czasach. Musi mieć w swych łapach wszystkie środki masowego przekazu, zarówno wiadomości jak i rozrywki. Wtedy może z łatwością zniszczyć ducha narodu.

  Mając kontrolę nad duchem i umysłem narodu, jest łatwo zdecydować, jakie opinie będą modne a jakie nie, jakie poprawne a jakie nie do pomyślenia, itd. W konsekwencji można przekształcić utrwalone mity narodowe w taki sposób, aby służyły one wyłącznie celom żydowskim. Następnie zatruwa się umysły dzieci, obracając je przeciwko ich własnym rodzicom i narodowej rodzinie. Używając sprytnie system oświaty, okrada się ludy z wiedzy o ich własnej przeszłości, stawiając się w ten sposób w lepszej pozycji, aby okraść ich również z ich własnej przyszłości. Trzymając łapę na tych kluczowych elementach, żyd może rabować jakikolwiek naród do woli.

  To jest właśnie dokładnie to, co robi żydostwo w każdej społeczności Gojów od czasów Drugiej Wojny Światowej.

  Oczywiście zniszczenie narodowego ducha nie jest łatwym zadaniem i wymaga dużego i skomplikowanego przedsięwzięcia no i masę różnych sztuczek. Jeśli chodzi o sztuczki to tu żydostwo jest w swoim żywiole.

  Jedną z najbardziej zręcznych i udanych sztuczek, jakie światowe żydostwo wyciągnęło z rękawa swego chałatu jest sztuczka tak zwanego Holokaustu.

  Nie raz wspominałem, że aby zrozumieć to zagadnienie należy przeegzaminować je punkt po punkcie, roszczenie po roszczeniu, szczegół po szczególe. To jest jedyna metoda na oddzielenie kłamstw i półprawd, bardzo sprytnie splecionych przez syjonistycznych specjalistów od propagandy.

  Właśnie dlatego, ten, kto odmawia połknięcia w całości tej holokaustycznej pastylki, ten kto odmawia ukłonów i padania na kolana przed jej obliczem, jak to czynimy przy przyjmowaniu świętej komunii, ten co lekceważąco mówi: „ Przyjrzyjmy się dobrze tej sztuczce, aby dowiedzieć się jak została zrobiona” jest histerycznie okrzykiwany jako Holokaustyczny Rewizjonista i podlega karze więzienia do lat …..nieokreślonych.

  Przyjrzyjmy się przez chwilę, co Żyd ma do powiedzenia na temat tej sztuczki. Tym Żydem jest Norman Finkelstein. Jest (był – Admin.) on profesorem Miejskiego Uniwersytetu miasta Nowy Jork i na dodatek jest lewicowcem.

  Podobnie jak inni żydowscy lewicowcy jest on w konflikcie (jak to on nazywa) z faszystowskim rządem Izraela. Jego problemem jest to, że ci bardziej pazerni i ambitni Żydzi przegną pałę i sprowadzą poważne kłopoty na głowy wszystkich Żydów. Jest on szczególnie zakłopotany, że wkrótce cały ten holokaustyczny mit zostanie rozwikłany, co spowoduje olbrzymie represje Gojów przeciwko wszystkim Żydom.

  Chce on ten mit nieco rozładować zanim nastąpi poważny wybuch i dlatego wydał on książkę poświęconą temu tematowi, zatytułowaną The Holocaust Industry ( Przemysł Holokaustu). Jego żydowscy pobratymcy nie są zbytnio zadowoleni z tego powodu a niektórzy chcą widzieć Finkelsteina na stryczku. Nie będzie wam łatwo kupić tę książkę w pobliskiej księgarni, ale amazon.com ma ją chyba jeszcze w sprzedaży. Warto przeczytać, ciekawa lektura.
  Finkelstein poświęca dwie pierwsze strony swej książki, na przedstawienie tego, że holokaust jest żydowskim mitem utworzonym ponad 20 lat po Drugiej Wojnie Światowej. Określenie to zaczęto używać dopiero w 1967 roku.

  Każdy oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że żydzi umierali podczas Drugiej Wojny Światowej.
  Nikt zdrowy umysłowo nie kwestionuje faktu, że istniały na terenie Polski niemieckie obozy koncentracyjne, gdzie wielu żydów, Cyganów, komunistów, pederastów i wiele innych niepożądanych elementów straciło życie. Byli wśród nich ludzie wielu narodowości.

  Nikt, kto posiada zdrowy rozsądek, nie kwestionuje tego, że pod koniec wojny, ogólna sytuacja w Polsce jak i w Niemczech była bardzo trudna i dosyć chaotyczna. Zatem warunki życiowe w obozach koncentracyjnych były jeszcze gorsze, więc w wielu z nich, więźniowie osłabieni niedożywieniem, umierali masowo na tyfus i inne choroby.

  Miliony cywilów różnych narodowości utraciły życie podczas tej wojny i Żydzi nie byli wyjątkiem, lecz dopiero ponad 20 lat po tej wojnie, żydowscy przywódcy wpadli na genialny pomysł, że można zrobić wspaniały geszeft, przedstawiając żydów jako główne ofiary Drugiej Wojny Światowej. Wtedy właśnie został utworzony ten holokaustyczny mit, dla tego a nie żadnego innego celu.

  Żydowscy specjaliści od propagandy, wraz z bajkopisarzami z Hollywood i Nowego Jorku pomieszali dobrze fakty (głownie grubo przesadzone i wykrzywione) z masą wymyślonych bajek tworząc w ten sposób legendę holokaustu, w której to Żydzi grają główną rolę, jako jedyne ofiary Drugiej Wojny, milionami wpychani na siłę do komór gazowych przez sadystycznych nazistów.

  Finkelstein w swojej książce przedstawia dwa główne dogmaty holokaustycznej propagandy.

  Pierwszy to, że było to wydarzenie wyjątkowe i że historia nie zna tak strasznego i masowego prześladowania oraz, że daje to żydom status pierwszorzędnej ofiary Drugiej Wojny Światowej. Nikt nie wycierpiał tyle co żydzi, zatem nikt nie zasługuje na równorzędną ilość współczucia i wyrozumienia. Jakakolwiek próba udowodnienia, że było inaczej jest równoznaczna ze świętokradztwem.

  Drugi dogmat tej propagandy stanowi, że zachowanie Niemców było zupełnie nieracjonalne i nie było oparte na żadnej wrogiej działalności ze strony żydów. Inaczej mówiąc, żydzi byli absolutnie niewinnymi ofiarami sadystycznych faszystów. Tu ponownie, jakakolwiek sugestia, że zbrodnicza działalność syjonistów na terenie Niemiec ( i nie tylko) sprowokowała Niemców do odwetu ( co dziś się nazywa holokaust) jest „oczernianiem ofiary” i oczywiście jest politycznie niepoprawnym grzechem.

  Ten właśnie grzech był przyczyną wtrącenia do lochu słynnego historyka Ernesta Nolte. Nolte przedstawił jasno w jednej ze swych prac, że główną z przyczyn postawy rządu Hitlera wobec żydów, było ich głębokie zaangażowanie w budowaniu światowego komunizmu. Było to również jedną z głównych przyczyn poparcia narodu niemieckiego dla Adolfa Hitlera.

  Olbrzymia rola żydów w utworzeniu sowieckiego komunizmu, działalności komunistycznej na terenie Niemiec, Hiszpanii i innych krajach była dobrze znana na całym świecie zanim Hitler został kanclerzem Niemiec. Masowe mordy, głód na Ukrainie, masowe rozstrzeliwanie chłopów ukraińskich, obozy koncentracyjne na terenie Związku Radzieckiego (Gułagi zostały stworzone przez żydowskich komisarzy Kraju Rad, Matwieja Bermana i Naftaly Frenkla) były planowanym i pilnie egzekwowanym wyniszczaniem Gojów, niemającym precedensu w historii ludzkości. Hitler przyrzekł swemu narodowi, że zdepcze komunizm i jego twórców gdziekolwiek ich napotka.

  Gdy Nolte otrzymał nagrodę za swoją publikację, żydzi i ich poplecznicy dostali wścieklizny.

  Finkelstein cytuje również w swej książce czołowych propagandystów holokaustu, którzy widzą jakąkolwiek formę antysemityzmu jako bezpodstawną i nieracjonalną „umysłową patologię Gojów”.
  Według głównego działacza holokaustycznej propagandy, Eli Wiesela, antysemityzm jest napędzany jedynie przez „…..obłędne argumenty i oburzenie, że żydzi w ogóle istnieją”. Dalej tenże Weisel twierdzi: „ Przez dwa tysiące lat byliśmy zastraszani…… A dlaczego? Absolutnie bez powodu”

  Następny, skrajny baron holokaustycznej propagandy, Daniel Goldhagen autor książki „Gorliwi kaci Hitlera”, twierdzi, że antysemityzm jest: „….absolutnie oderwany od rzeczywistych żydów i nie jest oparty na żadnej obiektywnej ocenie działalności żydostwa……… niezależny od charakteru i postępowania żydów”

  Książka Finkelsteina jest pełna ciekawych dokumentów i cytatów słynnych holokaustycznych krzykaczy.

  Nie szczędzi on również pogardy pisząc o takich szarlatanach jak Wiesel i Goldhagen. Ukazuje on Wiesela, jako „bogobojnego” oszusta, który za swoje przemowy pełne kłamstw pobiera honorarium w wysokości 25 tysięcy dolarów.

  Popularność Wiesela oparta jest na jego umiejętności wyglądania uroczo, lania wody i bajdurzenia bzdur, utrzymując stale poważną i zakłopotaną twarz. On nigdy nie mówi (mówił -Admin.) o rzeczywistych faktach, ale o świętej i niewysłowionej tajemnicy, jaką jest holokaust. Tajemnicy ponad wszelkie zrozumienie lub wyjaśnienie, która to nigdy nie powinna być kwestionowana lub badana. Niestety wielu Gojów, co słucha tych bzdur poddaje się hipnozie tego szarlatana i pożera te bzdury na sucho, bez popitki.

  Przyznam się szczerze, że nigdy bym nie podejrzewał, że jakikolwiek Żyd mógłby być zawstydzony tego typu oszustwem, ale jak widać, Finkelstein czerwieni się na twarzy pisząc o swoim ziomku Wieselu.

  Wyjaśnienia Finkelsteina, dlaczego holokaust został wynaleziony są zasadniczo takie same jak i moje:

  Holokaust daje Żydom ochronę przed jakąkolwiek krytyką za wszystko, co czynią przeciwko Gojom, bez względu na to jak okrutne i potworne są ich działania. Daje im również podstawy do wyciągania łapy po odszkodowania od całego świata.

  Filkenstein dokładnie tłumaczy, w jaki sposób żydostwo wycisnęło miliardy dolarów od Szwajcarów i inny narodowości, jako odszkodowania za holokaust.

  Pisze on: „ W ostatnich latach holokaustyczny przemysł stał się wręcz potężną maszyną do wymuszania wielkich sum”

  Książka Filkensteina jest ciekawą publikacją i powinna być przeczytana przez tych, których interesuje zbrodnicza działalność światowego żydostwa, lecz niestety ma ona jedną poważną lukę.
  Wini on za holokaustyczne oszustwo jedynie tych najbardziej wpływowych, bogatych i pazernych żydów.

  Pisze on o działalności Edgara Bronfmana (Prezydenta światowego kongresu żydów), rabina Izraela Singera (sekretarza generalnego tejże organizacji), rabina Marwina Hiera z centrum Simona Wiesenthala, Abe Foxmana z p –ADL-iny itp.

  Niezaprzeczalnym faktem jest to, że żydowska pazerność i natrętność jest zdumiewająca, ale gdyby cały ten holokaustyczny przemysł był jedynie napędzany przez kilku pazernych żydów, to nigdy by nie osiągnął takich rozmiarów. Przeciętny zjadacz chleba nigdy by o nim nie usłyszał i nigdy by nie czuł grama winy słuchają bzdetów wylewających się z paszczy Eli Wiesela, gdy szczeka on o świętym misterium holokaustu. Studiowanie holokaustu nigdy nie byłoby częścią programów szkolnych w wielu państwach.

  Izrael nie mógłby zbudować wielkiego arsenału broni chemicznej i atomowej bez grama protestu ze strony światowej opinii publicznej i nie mógłby wymusić na koalicji, zbombardowania Iraku oraz próby wzniecenia nowej wojny z Iranem za usiłowanie stworzenia kontr arsenału.
  Ten cały holokaustyczny przemysł został zbudowany przede wszystkim przez magnatów środków masowego przekazu i setki tysięcy żydów pracujących pod ich batutą.

  Być może, że kilku ambitnych i pazernych żydowskich kramarzy zapoczątkowało cały ten bajzel, ale S. Spielberg uczynił dużo więcej dla stworzenia tego holokaustycznego mitu niż wszyscy ci pazerni syjoniści razem wzięci.

  Bez wątpienia, znakomita większość światowego żydostwa popiera i zasila tę maszynę kłamstw zwaną holokaustem. Prawie każdy żyd na świecie pragnie otrzymać działkę wyrwaną Gojom przez holokaustyczny przemysł. Takich Finkelsteinów jest zaledwie kilku i jak zawsze wyjątki tylko potwierdzają regułę.

  Finkelstein doskonale zdaje sobie z tego sprawę, lecz nie przyznaje się do tego w swojej książce. Nie chce on również oskarżać całej żydowskiej społeczności za te masowe oszustwo, lecz faktem jest, że żydostwo jak całość jest winna za te krętactwo, co kosztuje nas tak wiele.
  Jak wspomniałem wcześniej, żydostwo jako całość jest nam wrogie i czyni wszystko ku naszej zgubie, użyłem tu tylko przykładu holokaustu, aby poprzeć moje oświadczenie.

  Praktycznie całe żydostwo czerpie korzyści z holokaustu a nie tylko kilku pazernych zbrodniarzy. Holokaust wyniszcza naszą ekonomię, kulturę, tradycje i wszystko, co wypracowaliśmy przez stulecia.

  Holokaust używa się jako tarczę ochronną dla mafii żydowskiej, podczas gdy codziennie krytykuje i wyniszcza się mafię włoską, meksykańską itp.

  Handel Białymi Kobietami kwitnie w Izraelu ( o czym pisałem w innym artykule) i żaden rząd, żadna organizacja feministyczna nawet ta „święta” Hilary Clinton nie ośmiela się o tym wspomnieć.

  Holokaustyczny przemysł to dużo więcej niż polityczna korupcja i ekonomiczne przestępstwo, a wielu z nas, niestety pozwala na to, aby ten zorganizowany przestępczy aparat miał nad nami kontrolę, wyniszczał nas i rabował bezkarnie.

  Holokaustyczny przemysł to bardzo rozległy temat i trudno opisać go na kilku stronach, ale jestem pewny, że tu na naszym Forum będziemy nadal śledzić żydowskie zbrodnie aż do ostatniej sekundy naszego istnienia.

  Co wy możecie uczynić, to zdobyć książkę Filkensteina i pomyśleć o tym, co tam przeczytaliście, gdy oglądacie wydarzenia światowe i krajowe, być może zrozumiecie, dlaczego tak niewielu ma odwagę krytykować aparat holokaustu.

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/pr … zbikowski/

  inne b.dobre artykuly Cezarego:

  http://www.polskawalczaca.com/viewforum.php?f=25

  ==============================

  http://www.kibice.net/forum/viewtopic.php?f=6&t=22501

  “Współczesne oskarżanie Polaków o antysemityzm ma na celu ukrycie faktu, że rzeczywistą przyczyną konfliktu polsko-żydowskiego jest żydowski rasizm….”

  Czytaj komentarz pod artykułem w tym linku “Antysemityzm po żydowsku”.
  Re: Holokaustyczny przemysł.

  Postautor: kod potwierdzajacy » 14.01.2013, 23:04

  „Przemysł Holokaust” a rabunek Polaków

  Podobne:

  Religia holokaustu

  Click to access Gabispol.pdf

  _________________

  https://justice4poland.com/2015/06/24/przedsiebiorstwo-holokaust-i-masowe-przeklamywanie-historii/

  ”Jestem Polakiem – więc całą rozległą stroną swego ducha żyję życiem Polski, Jej uczuciami i myślami, Jej potrzebami, dążeniami i aspiracjami. Im więcej nim jestem tym mniej z jej życia jest mi obce i tym silniej chcę, żeby to, co w mym przekonaniu uważam za najwyższy wyraz życia stało się własnością całego narodu.” Roman Dmowski,1903r.

  Polubienie

 12. Ło qrfa Gazdo!!! Czapki z głów przed PitońTV!!! To też pewno „ruski agent”… 🙂

  Łukasz Urban i fałszywa flaga w Berlinie

  PitońTV1 godzinę temu
  Wkurza mnie, że większość mediów pisał o nim ” kierowca Łukasz”. Jakby prokuratura prowadziła wobec niego jakąś sprawę. To Łukasz Urban. Chcemy znać jego imię i nazwisko, bo to polski bohater !

  Monika Krolik2 godziny temu
  alchemiczne o co chodzi? trumpa ojciec był Niemcem i powiedział że jest dumny ze swojego pochodzenia. nie lubi terrorystów no.ale potem Niemcy napisali że bohater co mnie przerazilo to masz premier Pani szydło stwierdziła że Pan Łukasz to pierwsza ofiara terrorystów.. . więcej planów terrorystycznych wobec nas ..? ja nie ufam już nikomu w tych zadach najchętniej bym ich wywakila z tych stołków Ale to niemożliwe jedyna nadzieja w powrocie Pana Jezusa ktory powali szatana na tym świecie. bądźcie świadomym i chrzescijanami kochani.

  PitońTV2 godziny temu
  Nie chodzi mi oczywiście o Niemców, tylko politykę której symbolem jest Angela Merkel. A szatana to pan Jezus powali ale naszymi łapkami. Dlatego musimy być gotowi i ogarnięci.

  analizafilmu18 godzin temu (edytowany)
  Alchemicy. Super termin. Niektórzy mówią o Eskimosach.
  Zawsze dowód osobisty czy paszport na miejscu> No i oczywiście w pobliżu dziennikarz a małżonek alchemiczki z wywiadu państwa położonego w Palestynie.
  A jeśli chodzi o własnego Niemca, to jo byk chcioł własnom Niemkę, tyko zeby nie była niemrawa. Mo być Niemra a nie niemrawa. Mo sie dobze ruchoć.

  Robert Robert5 godzin temu
  analizafilmu jeszcze inni mowia o goralaz ze wzgorzy golan

  analizafilmu4 godziny temu
  +Robert Robert Dobre. :)

  Kapitan Nemo15 godzin temu
  Kupy się nie trzyma,najpierw użył noża a pózniej zastrzelił?Mógł od razu zastrzelić w Nicei nie podali jakie blachy miała ciężarówka,a ten dowód?Coś tu nie halo.Czy może mi ktoś powiedzieć kim są owi alchemicy?Pierwszy raz oglądam i nie wiem kto zacz?

  Artur B13 godzin temu
  Światowa finansjera , kilkanaście rodzin posiadających osiemdziesiąt parę procent światowych aktywów. Ci ludzie co najmniej od 200 lat wpływają na losy świata.

  Kapitan Nemo13 godzin temu
  Artur B Rotschild i inni?Dzięki za info.

  Grzegorz Grzebak10 godzin temu
  Hej ujek. Downo u Wos niebyłek bo roboty telo co ranyście wy… ale primo – dobrze mówisz co do tej akcji z ciężarówką. Dla normalnego człowieka to jest jakaś maskara .. nie może mi się to w głowie zmieścić. Przy okazji oświadczam że rezygnuje z pressingu w sprawie strzelania… ale i informuje że organizujemy się na strzelnice w NT wiec w razie jakby co to zapraszam. Pozdrawiam i Wesołuch zdrowych świąt i całego przyszłego roku.

  PitońTV10 godzin temu
  daj znać kiedy

  Piotr Dobrowolski20 godzin temu
  W „idź pod prąd” mówią, że to rosyjskie służby stoją za tym zamachem. Czy taka hipoteza jest możliwa?

  0xynoX20 godzin temu
  W „Idź pod prąd” Rosja za wszystko jest winna.

  Jan Blaszczak20 godzin temu
  To byli reptiliańscy khazarzy z Rosji, mają rację..

  Karol Kolana19 godzin temu
  Piotr Dobrowolski Tak jak cgojecki ijego ministrant dostana sraczki to Ruskie winne

  Mike19 godzin temu (edytowany)
  To propaganda pro usraelska. IPP stawia Węgry jako model i wzór do naśladowania. Ale w jaki sposób Orban ogrywa UE ? Kiedy UE zaczyna buczeć to Orban robi zbliżenie z Rosią a wtedy UE ustępuje. Równocześnie jakiekolwiek poprawa stosunków z Rosją to według IPP pakt z szatanem :)

  Kazy Marty15 godzin temu
  w idz pod prad najezdzaja non stop na rosje, a tych ktorzy racjonalnie oceniaja dzialania rosji (chocby w syri, wzgledem usa) nazywaja agentami
  wiec nie bralbym ich powaznie z ich hipotezami

  Seweryn Rafal14 godzin temu
  Piotr Dobrowolski Pastor Chojecki już od wyboru PiSu płynie z prądem i przyklepuje w ciemno działania USA nie wiedząc co chcą zrobić, innymi słowy… Apokalipsa 14 (4) I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć?

  Andrew Swiderski13 godzin temu
  Taka mądra rada, jak ktoś ogląda tę telewizję IdzPodPrąd to ma dwa wyjścia, albo natychmiastowo i bez zastanowienia zmądrzeje; albo niech się zabije bo i tak jest nikim.
  Chojecki to przecież … człowiek jak można go oglądać, no szanujcie się trochę ludzie

  Jurek Brzostowski12 godzin temu
  Wykorzystali M. K. po tym, jak został na lodzie po wyborach, to dobry moment żeby pod pozorem pomocy zwerbować człowieka, który ma spory dorobek. Propagują dobre rozwiązania, które nie mają znaczenia, bo obecnie są nie wykonalne, tak naprawdę realizują polityką USA i do tego potrzebny jest autorytet,czyli M.K. który myślę, że jest uczciwy lecz bez wiedzy.

  Rafał Skibiński11 godzin temu
  Uważaj na ten kanał. Kowalski jest jeszcze do odratowania, ale Chojecki to szaman, nawraca na siłę nie wiadomo na co. Tak naprawdę dzielą ruch narodowy i tu nie chodzi o odmienne zdanie w wielu w kwestiach, tutaj nie Korea Północna, różne zdanie można mieć, ale o zajadły wręcz atak na katolików. Po co to wszystko?

  Cogito ergo sum8 godzin temu
  Piotr Dobrowolski Oni mówią, że WTC to ruska robota, a nawet Watykan to ruscy agenci, mają ostrą paranoję i usraelofilię.

  Cogito ergo sum8 godzin temu
  Trochę naciągnąłem fakty, ale jak ich znam tak pewnie by wynaleźli tam ruski wątek.

  Zbigniew Majorkiewicz6 godzin temu
  0xynoX „idzpodprad” jest za okupacją Lechii przez hamerykanów.

  Abcd Efgh3 godziny temu
  Przede wszystkim grają na uczuciach tych którzy pamiętają stan wojenny i komunę. Dla tych ludzi wszystko co z Rosją związane jest złe. Taki odruch. Już zdążyłem się na MK zgniewać ale myślę że on po prostu na razie błądzi i w końcu mu przejdzie.

  Marcin Salaga7 godzin temu
  Bardzo logiczne to co mowisz….nic nie dzieje sie bez przyczyny.

  MrSigneto4 godziny temu
  W tej chwili Żydzi współpracują ręka w rękę ze Szwabami.

  Jan Blaszczak19 godzin temu
  Bardzo dziwne było też przesłanie zostawione dla ofiar pokazane we fragmencie reportażu zachodniej telewizji zobaczcie to: v=GbOpRLeYp4U

  Jerzy Kwiatkowski13 godzin temu
  Good job :)

  Rafał Skibiński11 godzin temu
  Toto toto co jest na stole przed prowadzącym to gada i to do rzeczy. Ale jaja. Tak w ogóle to pozdrawiam Kościelisko.

  Jan Szlaga17 godzin temu
  ISIS=Israeli Secret Intelligence Service

  Jurek Brzostowski13 godzin temu
  Jak zwykle celne spostrzeżenia i trochę humoru. Pewna jasnowidząca przewiduje wejście Niemców do Polski, ale Allach akbar wymięknie przy Okrzyku Jezus Maria husarii.

  zora Polar15 godzin temu
  oczywiscie ze celowo zaplanowana akcja przez sluzby ,dobrze analizujesz ,

  Lucjan Danielak7 godzin temu
  Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem (wedle ostatnich doniesień) polski kierowca żył do momentu zderzenia ? z tego wynika że przez 5 km od momentu wyjazdu z postoju zamachowiec prowadził samochód a polski kierowca siedział żywy na fotelu pasażera.
  Przecież żaden zamachowiec nie mógłby pozwolić aby żywy czy półżywy pasażer jechał obok niego bo w każdej chwili stwarzałby dla niego niebezpieczeństwo.Moim zdaniem nie da się tego ustalić czy polski kierowca zginął na parkingu w momencie porwania czy w momencie uderzenia w tłum bo to za krótki okres czasu aby ustalić moment zgonu.Po drugie nikt z przechodniów nie mógłby zobaczyć (co również podają media) momentu walki pasażera z kierowcą przez momentem uderzenia , ze względu na to że była to godzina 20:00 czyli ciemno , jak również samochód jechał z prędkością ok 70km/h i ustytuowanie kabiny w tirach jest wysokie więc z poziomu ulicy wogóle nie widać co się dzieje w kabinie.Moim skromny zdaniem w mediach panuje dezinformacja.

  SYTU SYTOWY15 godzin temu
  BOHATER

  tom tom16 godzin temu
  RODZINA POLSKIEGO BOHATERA POWINNA ZADACI ODSZKODOWANIA OD MERKEL 100 MILIONOW EURO

  macieyek121 godzin temu
  francja, strzelanka tez smierdzi sluzbami….. :(

  Paweł W21 godzin temu
  Tym bardziej, że był jakiś dziennikarz, który na żywo relacjonował ten akt terroru, zaraz po tym, jak chwilę wcześniej robił to samo gdzie indziej. Miał informacje z pierwszej ręki, i raczej nie była to ręka islamisty.

  Marcin HRN16 godzin temu
  Niemca na własność? Może emeryta, którym trzeba się będzie opiekować. Zamiast jechać tam, oni przyjadą tutaj.

  Andrew Swiderski12 godzin temu (edytowany)
  Dokładnie , dziatwa nazistów przywiezie ze sobą (spadek-)złoto (Polskie, które ukradli…) i nim będzie opłacać dziatwę bohaterskich Polaków, która będzie podmywać ich stare post-nazistowskie dupy. I kto tu jest głupi?

  PS Polska NIGDY nie będzie wielka, albowiem nie może stać się wielkim ktoś, kto własnych błędów nie dostrzega; a na cudze patrzy. Polacy najpierw muszą uświadomić sobie jacy głupi są a potem chcieć to zmieniać, tymczasem są tak dumni i tępi, że wolą być głupimi tudzież wyzywać innych od takowych. Polska nie ma szans być wielka – to kraj tumanów (widać to po tym chociażby jak głosuje w wyborach…)

  Jerzy Kwiatkowski7 godzin temu
  Niemce spółka GmbH i ich właściciele boją się jak diabeł wody święconej silnej, wolnej Polski, bo wtedy pierwsze co, to wypłynie sprawa należnych nam reparacji wojennych. Nie będzie zlituj się, napadłeś, mordowałeś, grabiłeś, paliłeś, to płać.

  Adal Beraht7 godzin temu
  mądrze mówisz, mimo wszystko życzę zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

  kamill michalak9 godzin temu
  ja sfojego niemca bym na fszelki wypadek wysterilizował

  Marek Kowalski13 godzin temu
  Komentarz trafiony na 1OO%, moim zdaniem:-), jeśli chodzi o przyczyny, przebieg i zamierzone (na szczęście nie osiągnięte) efekty tej „operacji fałszywej flagi”. Natomiast drobna uwaga. Jeśli wypowiadamy się o innych nacjach to z trochę większą wrażliwością. Mamy jednego przeciwnika „Alchemików”. Więc jeśli używamy słów „Amerykanie”, „Niemcy”, „Rosjanie”, „Polacy” to doprecyzujmy, że chodzi nam „władców marionetek”, czy „wysoko postawione marionetki”. A co do łatwości manipulowania społeczeństwami/narodami, to naprawdę nie jestem przekonany, że jakiekolwiek społeczeństwo/naród jest na to szczególnie odporny. My w „demoludach” mieliśmy „dobrą szczepionkę” w postaci „realnego socjalizmu” i „komunistycznej” propagandy. Więc teoretycznie nie powinniśmy dać sobą łatwo manipulować. A jak przez ostatnie 25 lat bywało:-/

  Dlaczego Donald Trump miałby nie lubić Niemców. Przecież jego przodkowie pochodzą m.in. z Niemiec? Myślę, że Donald Trump nie lubi „Alchemików”, którzy teraz „władają” również Niemcami, ale to chyba dwie różne sprawy:-)

  PitońTV12 godzin temu
  słuszna uwaga. W tym odcinku faktycznie za bardzo akcentowałem narody czy państwa, a nie winne alchemiczne elity. Poprawie się , czy raczej będę uważał, bo jestem tego samego zdania i często to podkreślam.

  Adam Roch9 godzin temu
  PitońTV nie ma najmniejszego powodu dla którego miałby Pan się mitygować – nie mam czasu by skomentować wypowiedź wyżej, jedna uwaga tylko – kto mimo doświadczeń z bolszewią w naszym kraju, dał i daje się manipulować …
  materiał świetny …

  Ireneusz Maśliński14 godzin temu
  Prawdopodobnie było jak mówisz, ale z tym Niemcem na własność to pojechałeś. Proszę nie idź tą drogą. Oczywiście ludzie, którzy w większości nie mają pojęcia o sprawach ducha to kupią. Już widzę wpisy, że komuś się to podoba. Ale tak nie można. Elity chcą skłócić ze sobą zwyczajnych ludzi, aby ich potem rozgrywać. Trzeba walczyć z tymi elitami, a naród zawsze szanować. To teraz ma być tak, że jak Niemcy czuli się lepsi od Polaków, to my im oddamy i będziemy ich poniżać? Bo była wielka Rzesza, a teraz będzie wielka Lechia? Jezus powiedział : kto się wywyższa, ten będzie poniżony. I nie dał dyspensy na żaden naród. W ten sposób tylko pomagasz alchemikom. Tak jak dzielą nas Polaków na zwalczające się frakcje polityczne, tak też dzielą ludzkość na zwalczające się narody. Z całym szacunkiem, ale nie tędy droga.

  Ireneusz Maśliński13 godzin temu
  Adam Roch Jasne, takich odpowiedzi spodziewam się wielu.

  Rado Sław3 godziny temu
  +Adam Roch Przez takich jak ty żydzi mają tylko ułatwione zadanie.

  mario hieronymus2 godziny temu
  Wg mnie, to cud, ze pan Lukasz ocknal sie (moze byl ogluszony, bo urazy glowy bylyby czyms normalnym w tej sytuacji) i podjal walke. Ocalil w ten sposob dobre imie Polski i uniemozliwil realizacje antypolskiej akcji. Jego smierc w walce uniemozliwiala obarczenie go „wina”.

  PitońTV1 godzinę temu
  Też uważam, że jego heroizm zrobił dla Polski naprawdę dużo.

  Tomasz TV NEWS4 godziny temu
  jedno jest pewne chcieli wrobic polaka

  Lapidator A13 godzin temu
  Głupota to idealny grunt dla bezczelności
  Zohydzanie wizerunku Polaków jest dowodem ,,jesteśmy naprawdę narodem NIEZŁOMNYM i solą w oku alchemików .

  Władymir Władymirowicz10 godzin temu
  Coś w tym musi być.

  Michal Kowalski20 godzin temu
  Baco jestes niesamowity

  ja a poco18 godzin temu
  Po namyśle Niemcy nazwali naszego rodaka bohaterem , ciekawe co musiało dziać się za kulisami , że tak bardzo zmienili zdanie . Nie uwierzę , że powodem są ustalenia policji bo te pewnie przyszły z góry , co tu dużo mówić wolny demokratyczny kraj .Dzięki za materiał

  Melkor Szatanik13 godzin temu
  Michalkiewicz mówił że z Ukrainy jest sprawdzony duży przemyt broni słyszałeś ?

  nutaws10 godzin temu
  Ano właśnie. I skonfrontujmy to z jawną ilością Ukraińców w Polsce, czyli ponad 1mln. Ponoć zaKODowana hołota planuje ciąg dalszy na 6 stycznia. Oby nie było tu „pomocy” zakamuflowanych „przyjaciół” ze wschodu,

  Zajebiaszczy Madafaka6 godzin temu
  A mi się wydaje że rozegrali nas wszystkich. Specjalnie zrobią z niego bohatera żeby wszyscy muzułmanie nienawidzili Polaków nie mówię że nie jest bohaterem za to co zrobił chodzi mi tylko o to że Niemcy będą niedługo całkowicie islamskie a za miedzą my Katolicka Polska. Nieciekawie to zaczyna wyglądać gdy się spojrzy na to czyim wrogiem są muzułmanie razem z katolikami i nie muszę już chyba wyjaśniać kto najbardziej na tym skorzysta

  PolishPolackski2 godziny temu
  Mocne. I oby nie było prawdziwe, bo przecież eskimosi rozpracowują nas od zawsze, nienawidząc za okazaną im pomoc i łaskę, więc przydałby im się prztyczek w wielgachny nochal

  Michał De21 godzin temu
  To „tylko” element składowy dużo większego planu. Ogłupianie i podział społeczeństwa trwa w najlepsze, a co gorsza przybiera na sile. To, co ma obecnie miejsce nie dotyczy tylko Niemiec, Europy, ale całego świata. W przypadku naszego rodaka – bohatera(!), sprawa moim zdaniem jest ewidentna i zaplanowana, tutaj nie ma mowy o spontanie. Kwestia zgubionych dokumentów, schemat relacji medialnych oraz to o czym Sebastian wspomniał, to wygląda niestety na pewną reorganizację w świetle zmiennych, którymi była mniej czy bardziej twarda postawa Polski m.in. w temacie „uchodźców”. Tych samych, którzy są tylko tylko narzędziem w celu realizacji dużo większego planu. Celowo nie używam słów NWO, nie chcę zamykać tego w trzech literach, bowiem mowa o etapach… a te dotkną nas bardziej, niż „produkt finalny”. Niepokorni odczują to… niestety. #Sebastian… taka moja luźna propozycja na konkretny cykl bloga: korzenie i założenia planu „zjednoczenia”. Na początek może Victor Hugo i jego dąb? Jako punkt wyjścia, potem można pójść dalej; globalnie i czasowo.
  Dobry materiał, ja zwykle zresztą. Pozdrawiam!

  Zrodzony z Mokoszy20 godzin temu
  No dobra ustalmy coś…Kolejność podawania w mediach kto jest terrorystą: 1 Polak, 2 Czeczen, 3 Pakistańczyk (zatrzymany i zwolniony) 4 Ten który „zgubił” dokumenty. Polak oczywiście odpada(chwała bohaterom!),Pakistańczyk również,Tunezyjczyk typowa ściema, więc zostaje Czeczen i tu mi „wschodem” śmierdzi.

  MrSigneto4 godziny temu
  Jak na razie to Niemce mają kulku pseudo Polaków na własność.
  Tuska, Ciecia Schetynę która był jeszcze niedawno prawdziwym dozorcą w Niemieckim domu i kulku jeszcze folksdojczy…

  Marek Kosturek1 godzinę temu
  Zgadzam sie z Tobą Sebastian

  Paweł W21 godzin temu
  Według mnie masz całkowitą rację, służby specjalne, tylko którego państwa? Być może Izrael, oni jak nikt inny zdolny jest do takich czynów. To, że do ostatnich chwil Polak walczył. To, że na końcu go zastrzelił. To, że znaleziono dokumenty Tunezyjczyka. To, że niemieckie służby, podobno do tej pory nie mają pojęcia, kto zabił. Dosłownie wszystko wskazuje, że nie był to typowy zamachowiec.

  Polubienie

  • ZAMACH W BERLINIE NOWE FAKTY SPISEK TAJNYCH SŁUŻB FAŁSZYWA FLAGA

   Published on Dec 26, 2016
   Czy celem zamachów w Berlinie, Nicei i Paryżu jest tak naprawdę wywarcie presji na rządach Europy, aby przychyliły się polityce Izraela wobec Palestyny, a tylko dla plebsu mają one wyglądać jak bezsensowne zamachy islamistów?

   TheLinea56 hours ago
   No tak, to, co mowisz, ma sens. Dlugo nie chcialam wierzyc, ze cos jest na rzeczy , chociaz i tutaj w Niemczech wielu ludzi obeznanych w tym temacie od jakiegos czasu o tym mowi. Moj komplement dla Ciebie, ze potrafiles w „skrocie” a jednak zrozumiale wylozyc sedno sprawy.

   Quick Batiment10 hours ago
   Niestety, ludzie glupi, to i „slady slonia” mozna zostawiac. Spoleczenstwo pokemonow, walka z wiatrakami, niestety. Dzieki za filmik

   Polubienie

 13. http://wpolityce.pl/media/320674-tuz-przed-swietami-dalsze-zwolnienia-grupowe-w-gazecie-wyborczej-odchodza-dziennikarze-z-wieloletnim-stazem

  Tuż przed świętami dalsze zwolnienia grupowe w „Gazecie Wyborczej”. Odchodzą dziennikarze z wieloletnim stażem


  fot. wPolityce.pl

  Portal Wirtualnemedia.pl poinformował, że z „Gazety Wyborczej” zostali zwolnieni kolejni dziennikarze, Konrad Sadurski i Renata Grochal. Sadurski rozstał się z z „GW” za porozumieniem stron, Grochal odeszła w ramach zwolnień grupowych.

  Konrad Sadurski był dziennikarzem gospodarczym, pracował w „GW” od 1992 r., przeze wiele lat był szefem działu gospodarczego „GW”. Renata Grochal pracowała w gazecie od 2004 r., była dziennikarką polityczną zajmowała się głównie krajową polityką.

  Zwolnienia grupowe w spółce Agora, która wydaje „GW”, zwolnienia grupowe trwają od połowy października, początkowo miały objąć 135 osób, jednak w grudniu liczbę zwalnianych zwiększono do 190 osób.

  W tym czasie zwolniono wielu czołowych dziennikarzy m.in. Wojciech Fusek, Maciej Kałkus, Piotr Skwirowski, Wojciech Mazowiecki, Marek Wielgo, Przemysław Zych, Jarosław Mikołajewski, Iza Michalewicz. To nie koniec zwolnień, wiosną przyszłego roku „Gazeta Wyborcza” zlikwiduje stanowiska korespondentów w Waszyngtonie i Brukseli.

  wirtualnemedia.pl/ems

  autor: Media Watch

  Polak Słowianin 83.23.211.*
  I pomyśleć, że to wszystko było przez lata za pieniądze polskich podatników. Tyle frazesów o wolnym rynku mieli na ustach, a okazali się oszustami. Wstyd panie Szechter!

  Janusz 37.190.176.*
  Renata Grochal! Dobra wiadomość na Święta!

  vs 31.178.80.*
  Szczujnia Michnika.

  Polubienie

 14. Michalkiewicz Amerykanie leca z nami w chu ja

  Opublikowany 15 gru 2016
  Michalkiewicz Amerykanie leca z nami w chu ja

  Polubienie

 15. To nie Majdan, a – Ciamajdan, a nawet – Majdanek! – Stanisław Michalkiewicz

  Opublikowany 20 gru 2016
  To nie Majdan, a – Ciamajdan, a nawet – Majdanek! – Stanisław Michalkiewicz nie tylko o podkładaniu się w imieniu Polaków przez polskojęzyczną grupę rozbójniczą pod zarzuty o „polskich obozach koncentracyjnych” w związku z „kolejną erupcją faszyzmu w polskiej demokracji”, ale także o zbliżającym się scenariuszu „wypadków styczniowych” mających doprowadzić do zmiany polityczno-rządowej w „naszym nieszczęśliwym kraju”, także o wynikach swojej podróży do Stanów Zjednoczonych prezydenta-elekta Donalda Trumpa…

  Polubienie

 16. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/320762-prezydent-z-okazji-chanuki-sklada-zyczenia-spolecznosci-zydowskiej-niech-ta-szczegolna-atmosfera-trwa-takze-na-co-dzien

  Prezydent z okazji Chanuki składa życzenia społeczności żydowskiej. „Niech ta szczególna atmosfera trwa także na co dzień”

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  Zapalenie świecy chanukowej w 2015 r./ fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

  Okres Bożego Narodzenia styka się również ważnym dla Żydów Świętem Świateł, które upamiętnia cud w Świątyni Jerozolimskiej po zwycięskim powstaniu machabejskim. Wielkim symbolem celebracji tego święta jest zapalenie świecy chanukowej. Z okazji Chanuki życzenia dla społeczności żydowskiej złożył prezydent Andrzej Duda.

  Zapalając przez najbliższy tydzień osiem świec chanukowych, będą Państwo wspominać cud, który zdarzył się w Świątyni Jerozolimskiej po zwycięstwie powstania machabejskiego. Bardzo się cieszę, że już przed dziesięcioma laty – dzięki inicjatywie śp. Prezydenta Profesora Lecha Kaczyńskiego – świece chanukowe zapłonęły po raz pierwszy w Pałacu Prezydenckim. To wyraz szacunku państwa polskiego i woli umacniania Rzeczypospolitej Przyjaciół — napisał prezydent w życzeniach.

  Chciałbym, aby ten wyjątkowy świąteczny czas, jednoczący mieszkańców naszego kraju, przypominał nam, współczesnym, o wspaniałym tysiącletnim dziedzictwie ziemi Polin — dodał.

  Niech ta szczególna atmosfera trwa także na co dzień, niech inspiruje i zachęca do dalszego wspólnego budowania dobrej przyszłości naszej Ojczyzny — życzył prezydent.

  Chanuka jest jednym z najradośniejszych świąt żydowskich, obchodzonym przez osiem dni. Każdego z nich po zapadnięciu zmroku Żydzi zapalają jedną świecę na chanukowym dziewięcioramiennym świeczniku – chanukiji. Na dziewiątym, pomocniczym ramieniu świecznika znajduje się szames – świeczka, od której płomienia odpala się kolejne. Nazwa święta pochodzi od czasownika chanach oznaczającego poświęcać, inaugurować.

  W kalendarzu żydowskim Chanuka rozpoczyna się zawsze 25. dnia miesiąca Kislew; w tradycyjnym kalendarzu jej obchody przypadają od listopada do grudnia.

  ak/PAP/Prezydent.pl

  zibix 109.233.91.*
  Kocham tego prezydenta! Nakładając tę czapeczkę i świętując święta izraelitów, wbija taką fajną szpilę swoim antysemickim wyborcom :):):)

  Swiatełko do nieba? 46.113.36.*
  Islamistów jest więcej w Polsce Abe Duba.

  W 79.175.212.*
  Ja tym ludziom nie wierzę w ani jedno słowo !! nie słyszałem oburzenia tej społeczności na temat POLSKIE OBOZY dlaczego ?? bo sami w tym uczestniczą i tą nagonkę organizują !!

  wPotylicy@wPotylicy
  Dlaczego ta „wybitna redakcja” zamieściła zdjęcie żydowskiej hucpy z roku 2015? Czy aktualna fotka leżała poza zasięgiem „redaktorów”, czy może — nie daj Boże — przyczyny były… poważniejsze?

  odp 87.206.47.*
  do taka historia: wdzięczność żydzi wyliczyli na 65 mld bagsów i plugawe ataki na Polaków! tak ze kartotekę do wdzięczności mamy coraz wiekszą! i bez waszej „sympatii” sie obejdziemy!

  fredadhd 217.17.32.*
  A czy PAD już oddał pokłon żydom?

  W Warszawie Powstanie 89.229.42.*
  KODobeuszy, a PAD świętuje. Amis w Polsce jest o niebo więcej, będzie PAD dynie drążył, piekł indyki? Że o Cyganach nie wspomnę, czy innych Ukraińcach.

  nm 76.68.10.*
  Kiedy mozemy sie spodziewac ekshumacji w Jedwabnem?

  Taka historia nasza. 178.235.43.*
  Żeby nie Polacy nie powstał by Izrael. Dlaczego się o tym nie mówi w waszem kraju ? Jak wielu jest w Izraelu ludzi którzy pamiętają tamtą wojnę o powstanie Izraela i są oni wdzięczni Polsce.

  Paweł 178.36.37.*
  Czy spotkanie z członkami loży masońskiej B’nai B’rith prezydent również odbył?!

  świątecznik 87.206.47.*
  noo! mamy cały czas „szczególna swiateczną” atmosferę! polskie obozy, jedwabne (ulubione przez braci K), Polaków gorszych od hitlerowców, 65 mld do wyłudzenia, „zasłuzonego” waszego grosa, itp, itd!

  aj waj! 87.206.47.*
  czemu PAD tak nieprzystojnie obcięliście czubek głowy?! czyżby wystąpił w mycce?!

  Polubienie

 17. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,MSZ-Izraela-wzywa-ambasadorow-10-panstw-Dostana-reprymende,wid,18653531,wiadomosc.html?ticaid=11853e&_ticrsn=3

  akt. 25.12.2016, 21:05

  MSZ Izraela wzywa ambasadorów. „Dostaną reprymendę”

  Ambasadorowie 10 krajów zostali wezwani do MSZ Izraela w związku z poparciem przez ich państwa przyjętej w piątek rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ. Chodzi o żądanie wstrzymania żydowskiego osadnictwa na Zachodnim Brzegu Jordanu. Tymczasem premier Benjamin Netanjahu wezwał w tej sprawie ambasadora USA.


  Fotolia / Yuriy Chertok

  Za rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ głosowało 14 krajów. Jednak resort spraw zagranicznych Izraela wezwał przedstawicieli tylko dziesięciu spośród nich. To Chiny, Egipt, Francja, Hiszpania, Japonia, Nowa Zelandia, Rosja, Ukraina, Urugwaj i Wielka Brytania.

  Reuters pisze, że ambasadorom zostanie udzielona reprymenda.

  Podczas piątkowego głosowania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ USA wstrzymały się od głosu i dzięki temu rezolucja żądająca od Izraela wstrzymania budowy osiedli na okupowanych terytoriach palestyńskich została przyjęta.

  Według wcześniejszych informacji agencyjnych nie zawezwano przedstawiciela USA w Jerozolimie; BBC podało jednak w niedzielę po południu, że sam premier chce „przedyskutować” z ambasadorem Danielem Shapiro stanowisko USA podczas głosowania nad rezolucją.

  Fakt, że resort spraw zagranicznych oraz premier wezwali ambasadorów w święta Bożego Narodzenia jest czymś bardzo niezwykłym, toteż należy uznać to za sygnał, iż rząd Netanjahu podchodzi do decyzji Rady Bezpieczeństwa ONZ z niezmierną powagą – komentuje BBC.

  W przyjętym w piątek dokumencie RB ONZ podkreślono, że osiedla żydowskie są „pozbawione mocy prawnej i stanowią rażące pogwałcenie prawa międzynarodowego”. W sobotę premier Izraela oznajmił, że uważa tę rezolucję za „stronniczą i haniebną”.

  oprac. A. Jastrzębski

  Polubienie

  • Michalkiewicz, Żebrowski, Płużański o tzw. ciamajdanie w sejmie i przed sejmem

   Opublikowany 21 gru 2016
   Stanisław Michalkiewicz, Leszek Żebrowski, Tadeusz M. Płużański o tzw. ciamajdanie w sejmie i przed sejmem – wypowiedzi publicystów o kabaretowym „puczyku” parlamentarnej opozycji w okresie przedwigilijnym AD 2016

   Rafał Ziemkiewicz i Paweł Lisicki o tzw. ciamajdanie w sejmie i przed sejmem

   Opublikowany 22 gru 2016
   Rafał Ziemkiewicz i Paweł Lisicki o tzw. ciamajdanie w sejmie i przed sejmem – wypowiedzi publicystów o kabaretowym „puczyku” parlamentarnej opozycji w okresie przedwigilijnym AD 2016

   Ziemkiewicz ostro o zamachu w Berlinie, ciaMAJDANIE KOD w Warszawie i jak państwo przejmuje KK!

   Rafał Ziemkiewicz Wyciekł niemiecki dokument z planami wobec europy TVP Info

   Polubienie

 18. http://wpolityce.pl/swiat/321554-soros-oskarza-merkel-to-ona-doprowadzila-do-kleski-europejskiego-projektu-niemcy-dbali-tylko-o-wlasny-interes-w-ue

  Soros oskarża Merkel: To ona doprowadziła do klęski europejskiego projektu. „Niemcy dbali tylko o własny interes w UE”


  Fot. georgesoros.com

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel doprowadziła do klęski europejskiego projektu. Unia się kończy. Wszystko dlatego, że Niemcy dbali wyłącznie o swój interes. A nie o interes europejskiej wspólnoty – pisze amerykański miliarder i finansista George Soros na łamach portalu „Project Syndicate”.

  Inaczej niż USA po II wojnie światowej Niemcy narzucili pozostałym narodem program oszczędnościowy, zamiast pomóc im po bankructwie w 2008 roku banku Lehmann Brothers nowym planem Marshalla – przekonuje finansista, który dzięki spekulacji na rynku walut zyskał znacząco na kryzysie finansowym.

  Gdy Lehman upadł Niemcy nie czuły się wystarczająco bogate, by wziąć na siebie kolejne zobowiązania. Gdy europejscy ministrowie finansów zadeklarowali, że nie pozwolą innym istotnym dla systemu bankom zbankrutować, kanclerz Merkel oznajmiła, że każde państwo członkowskie powinno same dbać o swoje instytucje. To był początek procesu rozkładu Unii — grzmi amerykański miliarder i założyciel Open Society Foundation. Zdaniem Sorosa Brexit, zwycięstwo Trumpa i włoskie referendum to elementy, które „jeszcze przyspieszą rozkład UE”.

  Trump to dyktator z Bożej łaski. Jego rząd składa się z niekompetentnych ekstremistów i emerytowanych generałów — dodaje finansista. Według niego to „Putin doprowadził do zwycięstwa Trumpa za pomocą propagandy i fake news”, a za chwilę „zrobi to samo we Franci i wybory wygrają tam Francois Fillon albo Marine Le Pen”.

  Gdy tak się stanie dominacja Putina nad Europą będzie faktem dokonanym — zaznacza Soros. Na temat kryzysu uchodźczego ma o wiele mniej do powiedzenia. To dziwne, bo to w końcu on od lat propaguje Europę „otwartych granic”.

  Kryzys uchodźczy wymknął się nieco spod kontroli — zauważa lapidarnie. Bo Merkel „popełniła błędy”. Tymczasem to właśnie finansowana przez Sorosa „Europejska Inicjatywa Stabilności” (ESI) podsunęła pani kanclerz pomysł umowy z Turcja, przez co Berlin stał się, a warz z nim Europa, zależny od Ankary.

  Soros przedstawia także swoją prognozę na 2017 rok. Według niego „będziemy świadkami kryzysu otwartych społeczeństw”.

  Zobaczymy postępujący upadek demokracji i pojawienie się niedemokratycznych porządków i państw mafijnych — utrzymuje. Jak twierdzi to „skutek globalizacji, a raczej tego, że polityka nie potrafiła równomiernie rozłożyć zyski z procesu globalizacyjnego na wszystkie warstwy społeczne”.

  Ryb, FinanzNachrichten.de, Project Syndicate

  yanky 94.254.236.*
  Wszyscy i wszystko nawaliło . . . . .. . . .tylko nie on….bandyta

  wszystko się wali mu na łeb 5.173.45.*
  Staremu jaszczurowi Sorosowi wszystko się wali, UE, NWO, GW… może się chłop pochlastać…

  ludwik 83.27.208.*
  To szmata nwo która chce podpalić świat. Ogłaszam zbiórkę na dobrego cyngla który zdmuchnie tę dopalającą się świeczkę.

  POgrzebacz 188.146.180.*
  Knur się ocknął i majaczy. Fuj …

  Tfu 85.195.76.*
  A to ci dopiero faryzeusz, globalizacja ma równomiernie rozłożyć zyski, nie zyski tylko wyzyski. Sam jest przykładem tego równomiernego rozłożenia zysków.

  pik 5.172.255.*
  A arabska wiosna jednak się udała: setki tysięcy namordowanych, zburzone państwa – wszędzie udało się zaprowadzić waszą demokrację. Więc są sukcesy. Tylko z Syrią tymczasem nie do końca wyszło.

  breda 89.72.226.*
  „filantrop”,finansowy spekulant i grandziarz-wspiera także naszych’ obronców”demokracji

  Mario 94.254.163.*
  1 – Lehman Brothers to bank w USA, a nie w Reichu 2 – co ma upadek ww banku do pomocy z Niemiec dla krajow strefy Euro? Widac, ze liberaly zaczynaja sie zrec – i dobrze! Lepiej dla Polski 🙂

  persafona 83.6.254.*
  Ale intelektualista. Niedługo zdechniesz bo już nie można dłużej obrażać swoim bandyckim życiem gatunku ludzkiego. Przepadnij szatanie.

  dedek 83.26.239.*
  W jednym ma rację: to egoizm Niemiec rozwala Unię ale nie stało się to w 2008 nr. ale wcześniej wtedy gdy przeforsowano wprowadzenie wspólnej waluty euro na czym skorzystały tylko Niemcy

  re 91.230.156.*
  Pakujemy się panie Soros. Teraz w Waszyngtonie urządza się pan Trump. Jakoś pańskie „obawy” przed rewolucją mas w USA się nie sprawdziły.

  antyM 91.226.23.*
  Rok Pański 2017 będzie rokiem upadku szatańskich planów NWO i rokiem upadku sługi Lucyfera – Georga Sorosa!

  http://wpolityce.pl/swiat/321579-merkel-w-noworocznym-oredziu-demokracja-panstwo-prawa-i-nasze-wartosci-to-odpowiedz-na-pelen-nienawisci-swiat-terroryzmu

  http://wpolityce.pl/swiat/321561-u-berlinskiej-policji-rosnie-frustracja-berlin-to-niebezpieczne-miasto-a-politycy-bagatelizuja-przestepstwa-popelniane-przez-imigrantow

  http://wpolityce.pl/swiat/321573-wloskie-wladze-zaostrzaja-linie-postepowania-wobec-nielegalnych-imigrantow-nasila-sie-kontrole-i-deportacje

  http://wpolityce.pl/polityka/321559-urzad-do-spraw-cudzoziemcow-ponad-950-tys-osob-ubiegajacych-sie-o-status-uchodzcy-zarejestrowano-w-panstwach-ue

  Polubienie

 19. O!!! I nawet w polskiej „wolnej i demokratycznej” prasie napisali i pokazali to, co można było w internecie odnaleźć już 13.12.2016… Nawet BBC pokazała to o głównych wiadomościach 23.12.2016…

  CHWAŁA WAM REDAHTORY ZA ODWAGĘ I SPOSTRZEGAWCZOŚĆ, PRZENIKLIWOŚĆ I DALEKOWZROCZNOŚĆ…!!! 😉

  http://wpolityce.pl/swiat/322225-chrzescijanie-w-aleppo-obchodzili-boze-narodzenie-posrod-ruin-ojciec-hilal-z-syrii-byla-to-okazja-do-podziekowania-bogu-wywiad

  Chrześcijanie w Aleppo obchodzili Boże Narodzenie pośród ruin. Ojciec Hilal z Syrii: „Była to okazja do podziękowania Bogu”. WYWIAD


  fot. PKWP

  Maria Lozano ze Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadziła krótki wywiad z tym syryjskim księdzem o tym, jak mieszkańcy Aleppo obchodzili ostatnie święta Bożego Narodzenia.

  Ojciec Ziad Hilal jest jezuitą i od kilku lat dyrektorem jezuickiej organizacji, zajmującej się pomocą uchodźcom na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Podczas wojny w Syrii prowadził ośrodek duszpastersko-edukacyjny dla dzieci i młodzieży, wysiedlonych ze swoich domów. Z tego ośrodka korzystają także muzułmanie. Jak sam zauważył, dzięki temu, że młodzi muzułmanie kształcą się i spędzają czas w tym miejscu, jest pewny, że nie wejdą do żadnych organizacji zbrojnych czy terrorystycznych. W ten sposób już teraz troszczy się o przyszły pokój w Syrii. A zależy on w dużym stopniu od wychowania młodego pokolenia.

  Maria Lozano, PKPW: Po raz pierwszy od pięciu lat w Aleppo w Boże Narodzenie nie było walk. Jak więc świętowaliście w tej nowej rzeczywistości?

  O. Ziad Halel: Ludzie wreszcie mogli poczuć się bardziej bezpiecznie, gdy wychodzili na ulice i szli do kościoła, by uczestniczyć we Mszy świętej. Wierzę, że nikt nie opuścił świątecznej Mszy, wiedząc, że w mieście nie ma na razie niekontrolowanych ostrzałów i bomb, jak to się działo przez ostatnie lata. Wiele kościołów zostało zniszczonych podczas czterech i pół roku wojny, ale w niektórych z tych kościołów odbywały się celebracje Bożego Narodzenia. Była to okazja do podziękowania Bogu.

  Czy był Ojciec także we wschodnim Aleppo, żeby świętować w miejscach, gdzie nie mogliście tego robić w zeszłym roku?

  We wschodnim Aleppo nie ma kościołów, w których można było świętować. Poszedłem do dzielnicy Jibreen, gdzie zostali umieszczeni ludzie, którzy zostali przesiedleni ze wschodniego Aleppo. Jest im tam udzielana pomoc humanitarna.

  Czy większość mieszkańców Aleppo obchodziła święta Bożego Narodzenia, czy tylko chrześcijanie?

  Dla muzułmańskich mieszkańców Boże Narodzenie to cudowne i kolorowe światełka oraz udekorowane drzewa. Nawet przed wojną muzułmanie mieli w zwyczaju przychodzić do swoich chrześcijańskich sąsiadów, aby włączyć się w radosny nastrój i w obchodzenie uroczystości. W tym roku w dzielnicy Al-Azizia została postawiona duża choinka, oświetlona dużą liczbą żarówek. Zarządzający miastem oraz zwykli mieszkańcy w pierwszy dzień świąt oraz w kolejne dni przychodzili, aby zobaczyć tę choinkę i zrobić sobie zdjęcie.

  Czy dzieci w Syrii dostają świąteczne prezenty – od św. Mikołaja, Dzieciątka Jezus czy Trzech Mędrców?

  Każdy kościół został odwiedzony przez św. Mikołaja, który rozdawał dzieciom prezenty.

  Jak wygląda teraz sytuacja humanitarna w Aleppo? Czy już macie elektryczność i wodę?

  Aleppo pozostaje bez elektryczności i wody już od pięciu lat z rzędu. Ludzie ciągle radzą sobie dzięki generatorom prądu, natomiast woda jest dostarczana przez małe ciężarówki, które napełniają zbiorniki w domach mieszkańców. Organizacje pomocowe oraz Kościoły ciągle wspierają ludzi w tym trudnym czasie.

  Od początku wojny w Syrii, a więc od marca 2011 roku, Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie ufundowało projekty wsparcia o wartości około 15 milionów euro. Pieniądze są ciągle potrzebne, szczególnie na jedzenie i ubranie oraz na ogrzewanie mieszkań.

  A oto konkretne projekty, które w ostatnim czasie zrealizowała dla Syrii Sekcja Polska Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie:

  — Przekazaliśmy naglącą pomoc humanitarną dla mieszkańców Homs, Hama i Yabroud w okresie od listopada 2015 r. do kwietnia 2016 r. – 792 tys. złotych

  — Zapewniliśmy środki finansowe na funkcjonowanie duszpasterstwa parafialnego dla 1,5 tys. rodzin (stypendia mszalne dla księży, zakup naczyń liturgicznych) – 442,2 tys. złotych

  — Zakupiliśmy środki higieniczne dla 10 tys. dzieci – 418 tys. złotych

  — Dofinansowaliśmy w ciągu trzech miesięcy opłatę wynajętych mieszkań dla przesiedlonych chrześcijan – 1,1 mln złotych

  — Wsparliśmy szpital św. Ludwika w Damaszku w zakupie leków, wyposażenia i narzędzi chirurgicznych – 407 tys. złotych

  Jeśli ktoś chciałby włączyć się w to wsparcie, zapraszamy na stronę Pomoc Kościołowi w Potrzebie: http://www.pkwp.org. Tam można znaleźć wszelkie informacje o tym, w jaki sposób można pomóc.

  Źródło: Stowarzyszenie Papieskie Pomoc Kościołowi w Potrzebie

  Bambaryla@Bambaryla
  Brawo kochani, nie mam slow jak USA wam zniszczylo kraj, ale zlo zawsze wraca..

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.