396 UPAdlina z wierzchu słodsza od cukru,.. czyli lukrowania gorzkiej prawdy ciąg dalszy…


fot. wPolityce.pl/TVP.Info

qw 89.75.93.*
Racje ma Sawczenko i kibicuję jej mocno. A że naraziła sie panującym tam klanom to bedą probowli z niej robić agentke Rosji. (tak jak z trumpa itd itp)

Łociec 95.50.150.*
tacy jak ona to jedyna nadzieja Ukrainy… miejmy nadzieję, że jeszcze zaskoczy!

Polka 213.5.212.*
Pani Nadii Sawczenko życzę wytrwałości, wsparcia dobrych ludzi i Bożego Błogosławieństwa. Westchnijmy choć czasem do Boga, by dał jej siłę i ją chronił.

Saakaszwili nic nie wskurał 79.191.13.*
Przebicie się naturszczyka spoza układu oligarchiczno- mafijnego w państwie, które usiłuje budować zręby demokracji w społeczeństwie post-sowieckim graniczy z cudem.

m 94.232.38.*
„W stanowisku władz Ukrainy widziała też niekonsekwencję — Poroszenko i inni oligarchowie żądają sankcji wymierzonych w Rosję, ale sami robią z nią interesy.” – geszeft musi się kręcić.

Kret 178.43.72.*
Okazuje się, że Nadia Sawczenko jest nie tylko odważana, ale i mądra. Ukraina nie odzyska Donbasu siłą, ani na drodze pokojowej. Ukrainie bardziej potrzebny jest pokój niż Donbas.

http://wpolityce.pl/swiat/321610-jej-polityczny-upadek-to-jedno-z-zaskoczen-2016-roku-nadia-sawczenko-mowi-rzeczy-z-ktorymi-ukraincy-nie-chca-sie-pogodzic

Jej polityczny upadek to jedno z zaskoczeń 2016 roku. Nadia Sawczenko mówi rzeczy, z którymi Ukraińcy nie chcą się pogodzić

opublikowano: 31 grudnia 2016 · aktualizacja: 2 stycznia

Jej polityczny upadek to jedno z zaskoczeń 2016 roku. Nadija Sawczenko, okrzyknięta ukraińską Joanną d’Arc, była pewną kandydatką na prezydencki fotel. Wykluczono ją jednak z partii „Batkiwszczyna ” i zarzucono związki z Kremlem. Bo Sawczenko mówi rzeczy, z którymi Ukraińcy nie chcą się pogodzić: wschód Ukrainy jest właściwie nie do utrzymania.

Historia lotniczki wojskowej, porucznik Nadii Sawczenko pokazuje, jak błyskawicznie można utracić popularność.

Kiedy po prawie dwóch latach spędzonych w rosyjskich aresztach, Sawczenko wracała w maju do kraju samolotem wysłanym przez prezydenta Poroszenkę, była bohaterką narodową. Ukraińcy wiązali z nią wielkie nadzieje: aż 35 procent chciało, by została prezydentem.

Jeszcze siedząc w areszcie Sawczenko weszła do ukraińskiego parlamentu z ramienia partii byłej premier Julii Tymoszenko „Batkiwszczyna ” ( „Ojczyzna ”). Przyjmując propozycję kandydowania z listy tej partii została lokomotywą wyborczą, pomagając zdobyć „Batkiwszczynie ” więcej mandatów niż oczekiwano.

Ale bardzo szybko Sawczenko stała się dla swojej partii i politycznego mainstreamu niewygodna.

Zawsze była niezależna i ostro krytykowała system panujący na Ukrainie — mówiła, że polega na ścieraniu się oligarchicznych klanów, nie przeprowadza się reform w interesie społeczeństwa, robi zaś wszystko, by chronić interesy władzy i oligarchów.

Sawczenko dystansowała się nawet od lidera „Batkiwszczyny ” Julii Tymoszenko — mistrzyni politycznego marketingu, która występując na wiecach w kosztownych futrach długo uchodziła za głos ludu.

To dystansowanie się było widoczne nawet w sensie dosłownym — już podczas powitania na kijowskim lotnisku, po powrocie z Moskwy, Sawczenko powstrzymała Tymoszenko, która chciała rzucić się jej na szyję i i chłodno oświadczyła „aż tak dobrze się nie znamy ”.

Krytykowanie oligarchów mogło się jednak podobać ukraińskiemu społeczeństwu i rzeczywiście się podobało.

Nie do zaakceptowania okazały się jednak poglądy Sawczenko na konflikt na wschodzie Ukrainy — głośno mówiła, że separatystów, z którymi przecież wcześniej walczyła, nie można nazywać „terrorystami”, jak to robią władze Ukrainy i należy się z nimi porozumieć. W stanowisku władz Ukrainy widziała też niekonsekwencję — Poroszenko i inni oligarchowie żądają sankcji wymierzonych w Rosję, ale sami robią z nią interesy.

Czarę goryczy przelało jej grudniowe spotkanie w Mińsku na Białorusi z liderami separatystycznych republik w Donbasie, Ihorem Płotnickim i Ołeksandrem Zacharczenką. Jak twierdzi Sawczenko, rozmawiała z nimi o uwolnieniu przetrzymywanych przez separatystów ukraińskich jeńców.

Wyrzucając ją z partii władze „Batkiwszczyny ” oświadczyły, że sprzeciwiają się „wszelkim rozmowom z terrorystami, amnestii dla zabójców Ukrainców i zalegalizowania band w Donbasie ” .

Popularność Nadii Sawczenko załamała się gwałtownie — już mniej niż 3 proc. Ukraińców widzi ją jako przyszłego prezydenta Ukrainy.

Zapewne nie odbuduje już swej pozycji wśród elektoratu „Batkiwszczyny ” i na zachodniej Ukrainie — jej poglądy są za mało nacjonalistyczne. To było widoczne nawet podczas jej wizyty w Polsce, kiedy oświadczyła, że odrzucany przez Ukraińców „Wołyń ” Wojciecha Smarzowskiego jest filmem potrzebnym.

Nadia Sawczenko nie rezygnuje jednak z polityki — utworzyła w ostatnich dniach ruch obywatelski RUNA i nie wyklucza, że przerodzi się on w partię polityczną. Można się spodziewać, że ukraińska lotniczka jeszcze niejednokrotnie wszystkich zaskoczy.

autor: Maja Narbutt

Kot M. 79.184.254.*
Zapuść włosy, dziewczyno, odpocznij, idź do kosmetyczki, wyrzuć portki, zacznij nosić sukienki i spódniczki. Na wielką politykę jeszcze za wcześnie.

Chwalba 83.26.83.*
Oczekuję zmiany polityki PiS i PAD wobec Ukrainy

tyle na temat 83.11.253.*
Nadia jest mądrzejsza niż by się co niektórym wydawało. Jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa w polityce. Nie poszła też za głosem wynoszącym ją na PREZYDENTURĘ, bo wie, że ROBOTĘ, musi zacząć od dołu.

ego 83.21.246.*
niezwykła Postać

jb 109.173.155.*
Michnik też ma w życiorysie „internowanie”, tylko, że był to dla niego czas spędzony z workiem książek i warsztatem pisarskim, kiedy Gwiazda nie mógł posiadać kartki do spisania myśli. Kto jest kim?

cezaryczembrowski@cezaryczembrowski
Nadia ma świętą rację. Sama była tyle czasu w niewoli u Ruskich, że wie jak to jest naprawdę. Nie dziwię się, że gotowa była podpisać cyrograf z diabłem, byle by tylko wyrwać z Ruskiej niewoli przetrzymywanych ukraińskich żołnierzy. Co robi w tej sprawie reszta ukraińskiego parlamentu – NIC. Dużo zdrowia i wytrwałości Nadiu!!

…..


Foto: vesti.ru

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/sawczenko-wojne-w-donbasie-mozna-zakonczyc-w-ciagu-dwoch-miesiecy

Sawczenko: wojnę w Donbasie można zakończyć w ciągu dwóch miesięcy

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 05 stycznia 2017 o godz. 17:05:06

Zdaniem byłej więźniarki przy władzy nie ma jednak ludzi który chcą pokoju i są w stanie do niego doprowadzić.

Nadia Sawczenko w wywiadzie dla Echa Moskwy powiedziała: Tak naprawdę wojnę można byłoby zakończyć, może nie w jeden dzień, ale w ciągu dwóch miesięcy. Mogliśmy ją nawet wygrać, stwarzając odpowiednią sytuację polityczną, odpowiednio rozkładając akcenty i szczerze określając sytuację. I nie chodzi mi o „uczciwe oświadczenie” w rodzaju „chcemy wygrać tu i teraz”. Jest to po prostu niezbędne do prawidłowego prowadzenia polityki państwa w stosunku do całej tej sytuacji.

Zdaniem polityk przy władzy na Ukrainie nie ma teraz ludzi którzy chcieliby szybkiego zakończenia konfliktu. Jak dodała: Tacy ludzie na pewno są, jednak nie mają władzy. Ja na przykład zadecydowałam że będę do tego dążyć, jednak teraz muszę czekać na odpowiedni moment.

Sawczenko spotykała się wcześniej z liderami sepratystycznych republik Ługańska i Doniecka, przez co została zmuszona do opuszczenia partii Batkiwszczyna Julii Tymoszenko. Po opuszczeniu Batkiwszczyny Nadja Sawczenko założyła własny ruch polityczny.

kresy.pl / unian.info

…..

http://wpolityce.pl/polityka/310360-sawczenko-ostro-o-sytuacji-w-swoim-kraju-na-ukrainie-nie-dzieje-sie-nic-oprocz-walki-jednego-klanu-oligarchii-z-innym

Sawczenko ostro o sytuacji w swoim kraju: „Na Ukrainie nie dzieje się nic oprócz walki jednego klanu oligarchii z innym”

opublikowano: 1 października 2016 · aktualizacja: 3 października 2016

Oligarchowie są taką warstwą, która poradzi sobie z adaptacją do jakiejkolwiek rzeczywistości i władzy. Niestety teraz na Ukrainie nic się nie dzieje oprócz walki jednego klanu oligarchii z innym — mówi PAP ukraińska lotniczka i deputowana do parlamentu Nadija Sawczenko

Nadija Sawczenko w rozmowie z PAP wezwała do przyspieszenia reform mających na celu polepszenie życia zwykłych Ukraińców. Krytycznie oceniła sytuację, w której „ludzie, którzy mają pieniądze, oligarchowie, przychodzą do władzy, by mieć ochronę rządu dla własnych pieniędzy”.

Nie jest to jedynie problem ukraiński. W swoim czasie różne kraje miały do czynienia z tym problemem, a jednak wiele krajów z sukcesem pokonało to, dlatego teraz potrzebujemy międzynarodowego doświadczenia, by można było to zmienić na Ukrainie — mówi Sawczenko.

Co do reform, po pierwsze, idą w tempie powolnym. Po drugie, oczywiście muszą one być przystosowane do ukraińskiej rzeczywistości. Jednak wydaje mi się, że tutaj właśnie mamy odwracanie uwagi ludzi i adaptację tego całego systemu w sposób nie taki, w jak to być powinno. Reformy powinny przynieść korzyść Ukraińcom, a działa się tak by przyniosły korzyść władzy i w taki sposób dochodzi do korupcji — powiedziała ukraińska deputowana.

Dlatego nie podoba mi się tempo reform i oczywiście chciałabym w najbliższym czasie wprowadzić zmiany. Mamy trudną sytuację, mamy mało czasu, straciliśmy 25 lat po odzyskaniu niezależności Ukrainy i dlatego trzeba robić wszystko, by reformy rzeczywiście zostały wprowadzone — powiedziała.

Według Sawczenko, choć Ukraina uwolniła się od oligarchów rządzących krajem przy byłym prezydencie Wiktorze Janukowyczu, to walka z oligarchią w tym kraju trwa nadal.

Oligarchowie są taką warstwą, która poradzi sobie z adaptacją do jakiejkolwiek rzeczywistości i władzy. Niestety teraz na Ukrainie nic się nie dzieje oprócz walki jednego klanu oligarchii z innym. Nie mogę powiedzieć, że Ukraina uwalnia się od nich w całości; uwolniła się od tych, którzy byli przy Janukowyczu, z drugiej strony ma tych, którzy stoją teraz przy rządzie obecnym i prezydencie — oceniła Sawczenko.

PAP rozmawiała z Sawczenko podczas Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

(PAP)/ems

Kazek rodem z Polski 87.173.198.*
No taki urodzaj ruskich trolli dawno nie był na tym portalu. Ja tam wiem, że tak jak Niemcy przed latami byli naszym adwokatem, tak teraz my powinniśmy także im pomóc tzn Ukraińcom.

Teraz? Przez wieki tak było. 89.229.29.*
A motłoch tego nie kuma. Został ogłupiony „heroizmem” bandytów i to mu wystarczy.

df 51.37.115.*
@apsik: Jak widać judo-jankeskim agentom wpływu w rządzie nie przeszkadza JAWNE obnoszenie się przez upa-inę neo-nazistowską ideologią…

nie ma na to zgody Polaków 178.42.1.*
Solidarny z ukrami to jest cały PIS i Morawiecki, które chce ich dalej importować do Polski.

apsik 188.146.138.*
i tego czegoś chcemy być AMBASADOREM tfuuuuuu. Polska niezmienne stoi na stanowisku, że jesteśmy i chcemy być ambasadorem Ukrainy- za wpolityce prem. Szydło. a Waszczykowski jest chwalcą Upainy

df 51.37.115.*
Na upa-inie dzieje się i to dużo:

tylko polskojęzyczne elyty udają, że deszcz pada…

PiS to pachołki banksterów i k 83.4.81.*
A w Polsce PiS ciężko pracuje, aby przypadkiem żadnemu bandycie z esbeckiej PO/PSL czy kartelu bankowego nic złego się nie stało. Można tylko trochę ponarzekać w mediach na PO ale nie na banksterów.

gosc 85.89.165.*
zalosne

tońko 80.192.28.*
hahahah demokratyczna europejska ukraina to jak zdjęcie narkomanki zbrodniarki sawczenko- retusz retusz i retus\

CzłowiezMazur 83.28.253.*
tońko, ty ruski trollu, masz na myśli te narkotyki którymi była prawie przez dwa lata faszerowana przez was podczas przesłuchań. Boli was, że na oczach całego świata upokorzyła mendę Putina:)

Demencja starcza! 188.146.147.
CzłowiekzMazur 83.28.253., ty już zbastuj i nie politykuj. Już nie te lata, nie takie rozumowanie.

Olo 151.67.203.*
I dobrze mowi!

…..


Nadija Sawczenko. Fot. kp.net

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sawczenko-wzywa-ludzi-na-majdan-ta-wladza-przyszla-na-krwi-majdanu

Sawczenko wzywa ludzi na Majdan. „Ta władza przyszła na krwi Majdanu”

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 05 listopada 2016 o godz. 10:10:34

– Ta władza przyszła na krwi Majdanu – mówiła Nadia Sawczenko do osób protestujących w Kijowie pod siedzibą jednego z upadłych banków, odnosząc się do obecnych władz Ukrainy.

Nadia Sawczenko, deputowana partii „Batkiwszczyna” w czwartek spotkała się z osobami, które manifestowały przed siedzibą upadłego banku „Mychajłiwkij”.

– Wy macie prawo do Majdanu, ta władza przyszła na krwi Majdanu… Powiedzieć wam, gdzie macie stanąć? – mówiła do protestujących Sawczenko.

W proteście pod siedzibą banku w Kijowie brało udział ok. 300 osób, głównie jego depozytariuszy. Większość stanowiły osoby starsze. Domagali się zwrotu depozytów i dymisji szefowej Narodowego Banku Ukrainy Wałerii Hontariewej. Doszło do starć między protestującymi a policją, gdy funkcjonariusze próbowali zepchnąć ich na chodnik, żeby odblokować ruch samochodowy.

Przeczytaj również: Sawczenko: Zbrojenie Ukrainy doprowadzi do III wojny światowej

Patrioty.org.ua / infokava.com / Kresy.pl

zefir:05.11.2016 12:23
Nadia, ta nazi-banderowska junta UPAiny,wychowana na nazistowskiej ideologii OUN, wzorująca się na bestialskich doświadczeniach UPA i SS-Galizien, zniewoliła Ukrainę i przyszła do władzy tak na krwi Majdanu, jak na krwi setek tysięcy niewinnych dzieci, kobiet i starców z Kresów Wsch II RP, krwi polskiej, żydowskiej, ukraińskiej, rosyjskiej i innych nacji.

baciar:05.11.2016 20:00
durna dziwka systemowa która sama nie wie czego chce znowu beda strzelac do swoich

SobiePan:06.11.2016 10:24
Proszę pamiętać, że ten kraj został ufundowany na ludobójstwie. Mówię to z całą odpowiedzialnością. I to ciągle w nich siedzi. Czy potomkowie o takim bagażu będą potrafili wyrzec się go?. Na pewno nie.

…..

Więcej:

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukraina-deputowani-domagaja-sie-usuniecia-sawczenko-z-komisji-bezpieczenstwa-narodowego-i-obrony

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sawczenko-opuscila-batkiwszczyne

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sawczenko-zaklada-wlasny-ruch-polityczny

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fortuny-ukrainskich-politykow-gospodarka,241,0,2183665.html

http://wpolityce.pl/swiat/314596-saakaszwili-i-poroszenko-koniec-przyjazni-to-juz-wojna-co-takiego-nastapilo-ze-staneli-po-dwoch-stronach-barykady

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Ukraina-nadal-handluje-bronia-z-Rosja,wid,18571308,wiadomosc.html?ticaid=11806b&_ticrsn=3

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/zybertowicz-ukraincy-w-donbasie-gina-w-wojnie-w-obronie-wartosci-europejskich

http://www.kresy.pl/publicystyka,wydarzenia-tygodnia?zobacz/czy-fotografie-odkryja-prawde-sledczy-uzyja-nowej-metody-by-potwierdzic-tozsamosc-ukrainskiego-zbrodniarza

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/tomasz-rzymkowski-zapowiada-interpelacje-ws-karkocia-ta-sprawa-jest-naglaca

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sejm-ustanowil-krzyz-wschodni-

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/-236
Była prokurator Krymu porównała Lenina do Hitlera

http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/alekandr-orszulewicz-bars-dla-kresowpl-o-glownych-problemach-rosji-i-jej-polityce-wobec-polski

http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/polska-dala-ukrainie-68-mln-euro-kredytu-na-remont-drog

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/jaroslaw-guzy-wzywa-do-izolowania-roberta-winnickiego-za-jego-poglady-nt-polityki-zagranicznej

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/zwiazek-ukraincow-w-polsce-doniosl-na-cejrowskiego-do-prokuratury-jego-audycja-zdjeto-z-anteny

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/slawomir-nowak-ukrawtodor-ukraina-drogi,15,0,2188815.html

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/bijatyka-w-ukrainskim-parlamencie-laszko-przyjal-cios-video

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/szefowa-ukrainskiej-policji-ustapila-ze-stanowiska

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukraina-oleh-laszko-domaga-sie-odebrania-julii-tymoszenko-ukrainskiego-obywatelstwa

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainy-wyda-gruzji-saakaszwilego

http://www.bibula.com/?p=91423
Zdaniem polskiego ambasadora na Ukrainie, Jana Piekło, spalenie flagi w niebiesko-żółtych barwach 11 listopada było prorosyjską prowokacją, za którą odpowiada „prorosyjska atmosfera w Polsce”.

http://wpolityce.pl/historia/315441-wydarzenia-wokol-wolynia-utwierdzaja-mnie-w-przekonaniu-ze-nie-uciekniemy-od-problemu-wspolczesnej-oceny-ludobojstwa-sprzed-lat

https://justice4poland.com/2016/11/28/ukraina/

https://justice4poland.com/2016/11/28/polsko-ukrainskie-relacje-w-cieniu-wolynia/

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kukiz-cale-to-zaangazowanie-w-pomoc-ukrainie-jest-bledem

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukraincy-twierdza-ze-odkryli-zloza-gazu-ziemnego-pod-dnem-morza-czarnego

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/rzeczpospolita-unia-odrzuca-ukraincow-

8 thoughts on “396 UPAdlina z wierzchu słodsza od cukru,.. czyli lukrowania gorzkiej prawdy ciąg dalszy…

 1. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-minister-chce-sprowadzic-szczatki-bandery-na-ukraine


  Fot. khaos.su

  Ukraiński minister chce sprowadzić szczątki Bandery na Ukrainę

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 06 stycznia 2017 o godz. 08:08:40

  Po przymusowej ekshumacji ukraińskiego pisarza w Pradze, władze w Kijowie rozważają sprowadzenie na Ukrainę szczątków kilku Ukraińców pochowanych za granicą – w tym lidera OUN, Stepana Bandery.

  We wtorek w Pradze odbyła się przymusowa ekshumacja ukraińskiego pisarza Ołeksandra Ołesia. Spoczywają tam także inni Ukraińcy, których zdaniem ukraińskich mediów może czekać ten sam los, ze względu na konieczność uiszczania opłat (równowartość 3,2 tys. zł raz na 10 lat). W sprawie pisarza interweniował sam prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, zlecając zorganizowanie mu pogrzebu w Kijowie.

  Sytuacja ta wywołała jednak dyskusję ws. innych znanych Ukraińców, pochowanych poza jej granicami. W sprawie zdecydowanie wypowiedział się minister infrastruktury, Wołodymy Omelian. Jak napisał na portalu społecznościowym:

  – Oni powinni powrócić do domu. Doroszenko, Hołowatyj, Ołeś, Bandera, Szuchewycz, Konowalec, Skoropadskij, Petlura, Winnyczenko. Setki bohaterów, którzy żyli Ukrainą, a Ukraina żyje dzięki ich ofiarności. Ostatni spoczynek powinna dać im ziemia ukraińska.

  Pomysł Omeliana, poparł szef ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, znany negacjonista wołyński Wołodymyr Wiatrowycz.

  Stepan Bandera jest pochowany na cmentarzu w Monachium. – W Polsce nazwisko to kojarzy się z czystkami etnicznymi przeprowadzanymi na ludności polskiej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej – pisze na łamach „Rzeczpospolitej” Rusłan Szoszyn.

  Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, odpowiedzialnej za ludobójstwo na ludności polskiej, dokonywanego przez swoje zbrojne ramię – Ukraińską Powstańczą Armię, dowodzoną przez Romana Szuchewycza. W wyniku ich działalności ukraińscy nacjonaliści zamordowali od 100 do 150 tys. osób.

  Nowy pomnik ku czci Bandery postawiono na jego grobie w listopadzie 2015 roku, po tym, gdy w sierpniu został zdewastowany przez nieznanych sprawców. W lutym i w maju ub. roku pomnik ponownie stal się celem ataków.

  ZOBACZ:

  Grób Stepana Bandery ponownie zdewastowany [+FOTO]

  Kolejna dewastacja grobu Stepana Bandery [+FOTO]

  Sowieckie symbole i polskie napisy – grób Bandery ponownie zdewastowany [+FOTO]

  17 października 2016 roku w Monachium miała miejsce uroczysta konsekracja odnowionego pomnika na grobie przywódcy OUN-B, Stepana Bandery. W uroczystości wziął udział greckokatolicki biskup Piotr Kryk, eparcha apostolski Niemiec i Skandynawii, a także przedstawiciele Konsulatu Generalnego Ukrainy oraz dzieci „bohaterów ATO”.

  We wrześniu podawaliśmy, że według jednego z ukraińskich deputowanych rodzina Bandery zgodziła się na przeniesienie jego szczątków z Niemiec na Ukrainę. Stawiała jednak warunki – domagała się m.in. utworzenia na Ukrainie Panteonu Bohaterów, gdzie lider OUN miałby zostać pochowany. Podobne warunki rodzina Bandery stawiała w 2010 roku. Wówczas jednak nie chciała sprowadzenia jego prochów na Ukrainę, obawiając się konfliktów i sprofanowania grobu przywódcy ukraińskich nacjonalistów. Wówczas krewni lidera OUN proponowali, żeby pochować go w specjalnie zbudowanym Panteonie Chwały, wspólnie z Symonem Petlurą i Jewhenem Konowalcem. W październiku 2010 roku na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie pochowano sprowadzone z cmentarza Waldfriedhof w Monachium prochy Lwa i Darii Rebetów, bliskich współpracowników Bandery, a od 1956 roku liderów rozłamowej grupy OUN-Za granicą.

  Jewhen Konowalec, inny lider OUN, jest pochowany w Rotterdamie, zaś dowódcę wojsk Ukraińskiej Republiki Ludowej Symon Petlura pochowano w Paryżu.

  Rp.pl / Kresy.pl

  Beresteczko1651: 06.01.2017 10:40
  Byle tylko nie przewozili tego ścierwa przez terytorium Polski!

  Kmicic: 06.01.2017 11:59
  To gdzie teraz będziemy srali na ten grób? Jakiś adres?

  zefir: 06.01.2017 13:14
  Żywych wywalają, zaś truchła cweli sprowadzają.

  tagore: 06.01.2017 14:18
  I dobrze ,będzie kolejny prezent dla Giedroycianów , stracą kolejne pozycje. tagore

  Polubienie

 2. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/sawczenko-zapowiada-ujawnienie-listy-ukrainskich-jencow-wojennych-w-donbasie


  Foto: 112.ua

  Sawczenko zapowiada ujawnienie listy ukraińskich jeńców wojennych w Donbasie

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 07 stycznia 2017 o godz. 16:04:48

  Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ostro krytykuje deputowaną do Rady Najwyższej Ukrainy.

  Nadia Sawczenko napisała na swoim profilu w serwisie facebook: Już niedługo obublikuję wykazy jeńców wojennych i zaginionych w akcji, które otrzymałam w wyniku spotkania [z przywódcami separatystycznych republik Doniecka i Łukańska – Red.] w Mińsku, a także zebrane od czasu mojego uwolnienia z rosyjskiej niewoli.

  Z kolei doradca szefa SBU Jurij Tandyt powiedział w wywiadzie dla kanału 112 ukraińskiej telewizji, że służby znają treści tych list i pracuje nad nimi. Zaznaczył jednocześnie, że listy te nie powinny być wykorzystywane do partykularnych polityczynych celów, ani w zmanipulowany sposób zaangażowane w polityczny PR. Zaznaczył, że ważne jest, aby pamiętać, że za listami kryją się ludzkie życia i należy zrobić wszystko, aby uwolnić tych jeńców. Tandyt dodał także, że SBU jest gotowe na współpracę z Sawczenko w celu pracy nad uwolnieniem jeńców.

  CZYTAJ TAKŻE:

  Sawczenko: liderzy DRL i ŁRL nie są terrorystami

  Sawczenko: wojnę w Donbasie można zakończyć w ciągu dwóch miesięcy

  Nadia Sawczenko, spotkała się z przywódcami separatysytcznych republik podczas swojej wizyty w Miński. Deputowana zaznaczył później, że rozmowy dotyczyły m.in. kwestii wymiany jeńców.

  kresy.pl / unian.info

  Polubienie

 3. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukraina-zdewastowano-pomnik-Polakow-z-Huty-Pieniackiej,wid,18668620,wiadomosc.html

  Adam Styczek akt. 10.01.2017, 00:19

  Ukraina: zdewastowano pomnik Polaków z Huty Pieniackiej

  Na zachodniej Ukrainie zdewastowano pomnik Polaków zamordowanych w 1944 r. we wsi Huta Pieniacka. Zniszczenia udokumentowano w nagraniu wideo i na zdjęciu, które umieszczono w rosyjskich mediach społecznościowych. Sprawa jest już znana polskiej dyplomacji.


  youtube.com

  – Znamy ten film. Rano pojedzie tam konsul i zostanie przesłana nota do MSZ Ukrainy – powiedział późnym wieczorem ambasador RP na Ukrainie, Jan Piekło.

  Huta Pieniacka to nieistniejąca dziś wieś w rejonie miasta Brody w obecnym obwodzie lwowskim. 28 lutego 1944 roku miał tam miejsce mord, którego dokonali ukraińscy ochotnicy z dywizji SS „Galizien” z 4. pułku policyjnego SS. Według różnych danych zabitych zostało wtedy od 600 do 900 osób.

  Pomnik w Hucie Pieniackiej składał się z kamiennego krzyża i dwóch tablic z imionami i nazwiskami zamordowanych tam Polaków. Na zdjęciu, które opublikowano w serwisie LiveJournal – popularnym w Rosji i na Ukrainie – widać, że krzyż został rozbity. Część jednej ze stojących obok niego tablic zamalowano niebieską i żółtą farbą, co stanowi odwołanie do ukraińskiej flagi. Drugą pomalowano w kolory flagi Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), pod którą umieszczono litery SS.

  знищен польський пам’ятник

  Published on Jan 9, 2017

  LiveJournal, a za nim rosyjskie media donoszą, że pomnik został wysadzony w powietrze. Na filmie, które dokumentuje zniszczenia, widać rozbite i porozrzucane kawałki krzyża.

  Zbrodnia w Hucie Pieniackiej uważana jest za największą zbrodnię popełnioną przez ukraińskich nacjonalistów w Galicji Wschodniej. 28 lutego 2009 r. hołd ofiarom mordu w Hucie Pieniackiej oddali ówcześni prezydenci Polski i Ukrainy, Lech Kaczyński oraz Wiktor Juszczenko.

  W 2013 roku, w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej, ukraińscy mieszkańcy sąsiadującej z Hutą Pieniacką wsi Hołubica zwrócili potomkom ofiar zbrodni przechowywaną w ich cerkwi monstrancję z dawnego, rzymskokatolickiego kościoła. Monstrancję przewieziono do Wschowej w województwie lubuskim, gdzie osiedlili się dawni mieszkańcy Huty Pieniackiej.

  W lipcu Senat i Sejm RP przyjęły uchwały w sprawie zbrodni wołyńskiej, określając ją mianem ludobójstwa. We wrześniu uchwałę tę potępiła Rada Najwyższa Ukrainy, która uznała, że nazywanie wydarzeń na Wołyniu ludobójstwem jest „upolitycznianiem historii” i przekreśla osiągnięcia wieloletniego dialogu historycznego na ten temat. Rada Najwyższa zaapelowała wówczas o pojednanie między dwoma narodami na zasadzie wzajemnego, chrześcijańskiego przebaczenia oraz o rzetelne zbadanie tragedii na Wołyniu.

  20 października Sejm i parlament Ukrainy przyjęły „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu RP i Rady Najwyższej Ukrainy”. W deklaracji mowa jest m.in. o potrzebie „intensyfikacji bezstronnych badań historycznych, podjęcia szczerej i przyjacielskiej współpracy badaczy, a także powstrzymywania sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach”.

  Jarosław Junko, oprac. Adam Styczek
  PAP

  ~Ewa35 14 godzin i 29 minut temu
  Zawsze to powtarzam – ukrainiec nigdy nie będzie bratem Polaka. Zawsze ten naród będzie miał kompleksy wobec Polski i Polaków. Nie powinniśmy im absolutnie pomagać – historia jest wystarczającą nauczycielką.

  ~kresowiak 14 godzin i 29 minut temu
  Kiedy Duda zawiezie następną bezzwrotną, miliardową pożyczkę upaińcom i będzie na kolanach prosił o jej przyjęcie ?

  ~OrzełBiały 13 godzin i 40 minut temu
  Zapraszać do Polski i dać Im pracę ! Banda UPO-ców była jest i BĘDZIE !

  ~nb 13 godzin i 42 minut temu
  a ukraincy studiuja sobie w Polace za darmo….

  ~no a jak 13 godzin i 42 minut temu
  A wy dalej wysyłajcie hełmy , udzielajcie kredytów , ustawy dla UPAińców , ulgi , wizy , i zapraszajcie to …ujostwo do siebie

  ~Poal 13 godzin i 13 minut temu
  k*rwisyny. upadlina powinna zostać przejęta przez Rosję!

  ~Lawrow 11 godzin i 7 minut temu
  Ukrainiec zawsze będzie Ukrainiecem!!! Czyli żądny krwi. Może ruskie zrobią porządek.

  ~Mack 13 godzin i 36 minut temu
  Bestie, nie ludzie!!!

  ~Obserwator 14 godzin i 30 minut temu
  Skoro tam nas tak nie lubią, że aż polskie pomniki niszczą, to po co się do nas dziesiątkami tysięcy tak pchają…

  ~ja 13 godzin i 44 minut temu
  Ale jak to? Nasz wspaniały bratni naród ukraiński? Oni się przecież brzydzą UPA i Banderą, to na pewno rosyjska prowokacja.

  ~obserwator 13 godzin i 15 minut temu
  Ukraińcy nie znają i nie chcą znać własnej historii. I tutaj jest problem. A ci co chcą ją poznać boją się potomków banderowców, którzy gloryfikują własnych bandytów. Trzeba to szambo zostawić Ukraińcom niech się sami w nim utopią. Ale trzeba stać dalej, żeby samemu się nie ubrudzić. Oni nie rozumieją, że wszędzie są bandyci i trzeba się od nich odciąć. U nas też są ale my ich nazywamy po imieniu i nie mają wpływu na nasze poglądy oraz są ścigani przez państwo. Tam władza widać, że nie istnieje. Trzeba ich zostawić samych – niech toną ale bez nas. Szkoda tylko normalnych Ukraińców.

  ~Olek 11 godzin i 2 minuty temu
  To Banderowcy dostaną medal od Poroszenki. Siemioniak stworzył Litewsko-Polsko-Ukraińska Brygada LITPOLUKRBRIG. Jednostak stacjonuje w Lublinie. Uważajcie chłopaki kiedyś was wyrżną na spaniu

  ~( 13 godzin i 12 minut temu
  Polityka wobec Ukrainy Polaków w Polsce i na świecie upokarza , a w oczach świata ośmiesza :((( I pewnie rządzącym kundlom taki rozkaz wydały siły , które doskonale wiedzą , że to taki efekt osiągnie :((( Hmmm … kto Nas tak bardzo nienawidzi ??? }:-(

  ~bezpartyjny 11 godzin i 9 minut temu
  Trzeba połączyć siły z Rosją i ODEBRAĆ POLSKIE ZIEMIE tym ZWYRODNIALCOM

  ~Dogen 11 godzin i 8 minut temu
  Przyjaciele! Kiedy dostaną następną pożyczkę?

  ~geopolityka 11 godzin temu
  Ich „państwo” już dawno jest fikcją a kawałki tortu zostały już dawno pokojone.

  ~LO 6 godzin i 23 minut temu
  Polska zabiega o sankcje wobec Rosji, bo jest agresorem w Donbasie, a Ukraina przedłuża embargo na polskie mięso i produkty mięsne. SUPER POLITYKA BRAWOOO!!!!!!!!

  ~Krotos 13 godzin i 18 minut temu
  upaińskie psy

  ~Feliks D 6 godzin i 21 minut temu
  Panie Duda trzeba ukraińcom dorzucić następne kilka miliardów !!!! Pańska polityka wobec ukraińców tak samo jak pańskich poprzedników to czysta ZDRADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ~maciej 6 godzin i 30 minut temu
  Ukraińcy zdewastowali polski pomnik ” w dowód wdzięczności” za bezinteresowne wspieranie ekonomiczne i polityczne, tak od serca,przez Polskę spraw Ukrainy na forum międzynarodowym. A już chciano nam wmówić, iż jak świat światem Ukrainiec Polakowi bratem. Cóż! Taka „wdzięczność” też bywa.

  Polubienie

  • Podlasiak 212.7.217.*
   „Niezależna.pl”. Banderowski propagandzista Sakiewicz i jego cyngle, rano napisali, że zdewastowanie pomnika ku czci ofiar rzezi w Hucie Pieniackiej to russka prowokacja, teraz temat już nie istnieje

   vh 77.174.55.*
   Mniejszosc ukrainska w Polsce (ktora jest, ma sie dobrze i preznie dziala) nie ukrywa juz teraz swojej antypolskosci, niedlugo zacznie to byc powaznym problemem a Polska jest bezradna.

   Podlasiak 212.7.217.*
   do vh 77.174.55.*
   Niestety, ale to prawda. A co na to propagandzista probanderowski – Sakiewicz ?

   http://wpolityce.pl/swiat/322666-obrzydliwy-akt-antypolonizmu-na-ukrainie-zdewastowano-pomnik-ku-czci-zamordowanych-w-hucie-pieniackiej-wideo

   Obrzydliwy akt antypolonizmu na Ukrainie! Zdewastowano pomnik ku czci zamordowanych w Hucie Pieniackiej. WIDEO

   opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


   Fot. YouTube

   Na zachodniej Ukrainie zdewastowano pomnik Polaków zamordowanych w 1944 r. we wsi Huta Pieniacka. Zniszczenia udokumentowano w nagraniu wideo i na zdjęciu, które umieszczono w poniedziałek w rosyjskich mediach społecznościowych. Sprawa jest już znana polskiej dyplomacji.

   Znamy ten film. Rano pojedzie tam konsul i zostanie przesłana nota do MSZ Ukrainy — powiedział PAP późnym wieczorem ambasador RP na Ukrainie, Jan Piekło.

   Huta Pieniacka to nieistniejąca dziś wieś w rejonie miasta Brody w obecnym obwodzie lwowskim. 28 lutego 1944 roku miał tam miejsce mord, którego dokonali ukraińscy ochotnicy z dywizji SS „Galizien” z 4. pułku policyjnego SS. Według różnych danych zabitych zostało wtedy od 600 do 900 osób.

   Pomnik w Hucie Pieniackiej składał się z kamiennego krzyża i dwóch tablic z imionami i nazwiskami zamordowanych tam Polaków. Na zdjęciu, które opublikowano w serwisie LiveJournal – popularnym w Rosji i na Ukrainie – widać, że krzyż został rozbity. Część jednej ze stojących obok niego tablic zamalowano niebieską i żółtą farbą, co stanowi odwołanie do ukraińskiej flagi. Drugą pomalowano w kolory flagi Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), pod którą umieszczono litery SS.

   LiveJournal, a za nim rosyjskie media donoszą, że pomnik został wysadzony w powietrze. Na filmie, które dokumentuje zniszczenia, widać rozbite i porozrzucane kawałki krzyża.

   Zbrodnia w Hucie Pieniackiej uważana jest za największą zbrodnię popełnioną przez ukraińskich nacjonalistów w Galicji Wschodniej. 28 lutego 2009 r. hołd ofiarom mordu w Hucie Pieniackiej oddali ówcześni prezydenci Polski i Ukrainy, Lech Kaczyński oraz Wiktor Juszczenko.

   знищен польський пам’ятник

   Published on Jan 9, 2017

   W 2013 roku, w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej, ukraińscy mieszkańcy sąsiadującej z Hutą Pieniacką wsi Hołubica zwrócili potomkom ofiar zbrodni przechowywaną w ich cerkwi monstrancję z dawnego, rzymskokatolickiego kościoła. Monstrancję przewieziono do Wschowej w województwie lubuskim, gdzie osiedlili się dawni mieszkańcy Huty Pieniackiej.

   W lipcu Senat i Sejm RP przyjęły uchwały w sprawie zbrodni wołyńskiej, określając ją mianem ludobójstwa. We wrześniu uchwałę tę potępiła Rada Najwyższa Ukrainy, która uznała, że nazywanie wydarzeń na Wołyniu ludobójstwem jest „upolitycznianiem historii” i przekreśla osiągnięcia wieloletniego dialogu historycznego na ten temat. Rada Najwyższa zaapelowała wówczas o pojednanie między dwoma narodami na zasadzie wzajemnego, chrześcijańskiego przebaczenia oraz o rzetelne zbadanie tragedii na Wołyniu.

   20 października Sejm i parlament Ukrainy przyjęły „Deklarację pamięci i solidarności Sejmu RP i Rady Najwyższej Ukrainy”. W deklaracji mowa jest m.in. o potrzebie „intensyfikacji bezstronnych badań historycznych, podjęcia szczerej i przyjacielskiej współpracy badaczy, a także powstrzymywania sił, które prowadzą do sporów w naszych państwach”.

   gah/PAP

   autor: wSumie.pl

   kortez 188.146.93.*
   Ukraińcy udowadniają, że są dzikim wschodnim narodem. Zabrać wszystkie przywileje dla mniejszości ukraińskiej w Polsce i zaostrzyć politykę wizową!

   sil 89.67.77.*
   Wprowadzić wizy, ograniczyć napływ banderowskich śmieci do Polski

   qwe 188.146.27.*
   ślijmy dalej pomoc i kasiorkę upadlińcom

   xyz 188.146.98.*
   Nie lubię Ruskiej władzy ale Ukraińcy nas serio nienawidzą. Strasznie roszczeniowa nacja, wiem co mówię. Nie wyzywajcie od ruskich trolli. Jest ich pełno więc można sobie wyrobić osąd.

   ja 89.78.148.*
   zamordowali ludzi teraz mordują pamięć o nich – to nie zwierzęta to bestie – reakcja powinna być ostra a tu cisza cisza i miliony miliony ukrom dawane a ofiary w grobach się przewracają – wstyd

   PIS to banderowskie marionetki 97.14.24.*
   Ukraińcy się cieszą na portalach internetowych że znowu pokazali Polakom miejsce w szeregu,PIS banderowski znowu milczy i pomoże zatuszować to,banderowcy z budżetu dostaną miliony dotacji od PIS’u…

   Podlasiak 212.7.217.*
   do PIS to banderowskie marionetki 97.14.24.*
   Niestety, ale taka jest prawda.

   gejdroyć 62.69.221.*
   Żaden ambasador na dywaniku! Wprowadzić wizy dla Ukrów w cenie wiz USA. Zacząć budować nowoczesne pola minowe na granicy z UPAlandem.

   SyfiLis 46.113.12.*
   Brunatno-czarne masowe marsze banderowców w Kijowie i Lwowie, to też przebrani rosyjscy prowokatorzy? Wygodne tłumaczenie na wszystkie bolączki i słabości naszego rządu. HWDB i ich polskim dupolizom.

   Polubienie

 4. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/uczestnik-majdanu-potwierdza-mielismy-bron-snajperzy-strzelali-do-protestujacych


  Iwan Morozowski. Fot. volynnews.com

  Uczestnik Majdanu potwierdza: mieliśmy broń, snajperzy strzelali do protestujących

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 24 lutego 2017 o godz. 23:11:36

  Iwan Morozowski, uczestnik protestów na Majdanie i świadek tzw. Masakry na Majdanie potwierdza, że protestujący posiadali broń i używali jej. Byli też strzelcy, którzy strzelali i do berkutowców i do majdanowców. „Automaty i karabiny snajperskie dostawali tylko specjalnie wyszkoleni, którzy strzelali zza naszych pleców. Jak się okazało – nam w plecy”.

  Pochodzący z Wołynia Iwan Morozowski, który brał udział w protestach na Majdanie i został w ich trakcie ranny przyznaje w rozmowie z portalem volynnews.com, należącym do lokalnego oligarchy z klanu Ihora Kołomojskiego, że protestujący „majdanowcy” posiadali broń, dochodziło do podziału sfer wpływów i kradzieży środków finansowych.

  – Usunąwszy od władzy jeden dyktatorski reżim, wynieśliśmy do władzy inny – mówi Morozowski.

  Wspominając strzały na Majdanie mówił, że „ogień był z trzech stron”. – Oczywiście, strzelał Berkut, strzelali również protestujący, ale byli i tacy, którzy strzelali i do jednych i do drugich – to fakt. Uwierzcie człowiekowi, który widział to na własne oczy – mówi uczestnik Majdanu. Jego zdaniem, to samo dotyczyło milicji: – [jej] większa część podporządkowała się Janukowyczowi, ale byli tacy, którzy podporządkowali się opozycji – i właśnie na nich spoczywa odpowiedzialność za pierwsze ofiary na Majdanie. Mam na myśli Nihojana i [Michaiła] Żyzniewskiego.

  PRZECZYTAJ:

  Śledczy z ukraińskiego MSW: pierwsze ofiary majdanu nie zginęły z rąk milicji

  Bohater filmu TV Biełsat pozuje z flagą neonazistów [+FOTO]

  – Wśród ludzi, którzy byli najbliżej ówczesnej opozycji mówiono o tym, że z Domu Związków Zawodowych prowadzony był główny ostrzał przez snajperów Poroszenki-Parubija – powiedział Morozowski, zastrzegając jednak, że nie może powiedzieć, czy odpowiada to prawdzie. Mówił też o „zagadkowym” znikaniu berkutowców ujętych przez „majdanowców”, a także o tym, że z głównej trybuny przemawiali tylko „specjalnie wyszkoleni ludzie”, głosząc „populistyczne hasła”, a nie czołowi protestujący.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  BBC ujawnia świadectwo snajpera, który strzelał do milicjantów na Majdanie

  Frankfurter Allgemeine Zeitung ujawnia przyczyny masakry na Majdanie

  Kto odpowiada za masakrę na Majdanie? Publikujemy cały raport dra Kaczanowskiego

  Nowa analiza dr Iwana Kaczanowskiego: większość zabitych na Majdanie to ofiary uzbrojonych aktywistów

  Morozowski zaznaczył również, że nie jest prawdą, iż protestujący na Majdanie byli bezbronni. – Broń była i u nich, i u nas. (…) kostką brukową z automatami nie podyskutujesz. Broni było dość: u kogoś własna, komuś wydawali sami komendanci. Automaty [broń automatyczną], karabiny snajperskie otrzymywali tylko specjalnie wyszkoleni, którzy strzelali zza naszych pleców. Jak się okazało – nam w plecy.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  Aktywista Euromajdanu dla portalu Bird In Flight: strzelałem do Berkutu na Majdanie

  Strzelec z Majdanu w filmie dokumentalnym: zastrzeliłem dwóch berkutowców

  Byli współpracownicy Janukowycza: na Majdanie strzelał gruziński snajper

  Odnośnie finansowania protestów Morozowski twierdzi, że początkowo „wszystko finansowali zagraniczni inwestorzy” , a później zwykli Ukraińcy przekazywali „olbrzymie kwoty”. Sugerował, że środki te były defraudowane przez „Jaceniuka i kompanię”.

  Morozowski został ranny na ulicy Instytuckiej, podczas tzw. masakry na Majdanie. Później doznał kontuzji w wyniku eksplozji granatu i musiał wracać do domu. W dalszej części rozmowy zaznaczał, że sprawa ludzi, którzy zginęli na Majdanie do teraz nie została należycie zbadana. – Wszystkie dowody rzeczowe szybko zniknęły, zniknęli berkutowcy, którzy strzelali, zniknęli snajperzy, nawet broni nie można znaleźć; w ciągu godzin ścięli drzewa, dzięki którym mogli wyznaczyć trajektorię lotu kul – mówił „majdanowiec”.

  PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dr Kaczanowski dla Kresów.pl: masakra na Majdanie była operacją typu „false flag”

  Czytaj więcej:

  Zeznania kolejnego świadka potwierdzają obecność strzelców w Hotelu Ukraina podczas masakry na Majdanie

  Ukraina: nowe dowody na obecność snajperów w Hotelu Ukraina podczas masakry na Majdanie

  Polak zastrzelony z Hotelu Ukraina – nowe dowody ujawnione w procesie ws. masakry na Majdanie

  Volynnews.com / Kresy.pl

  Polubienie

 5. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bylo-polskie-jarzmo-dla-ukrainy-teraz-jest-zydowskie-sawczenko-trzeba-cos-z-tym-zrobic-video


  fot. 24kanal

  „Było polskie jarzmo dla Ukrainy, teraz jest żydowskie”. Sawczenko: „trzeba coś z tym zrobić” [+VIDEO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 21 marca 2017 o godz. 20:08:20

  Nadija Sawczenko odpowiadała na antenie na pytania telewidzów. W pewnym momencie zadano jej zaskakujące pytanie. Jej odpowiedź zaskoczyła jeszcze bardziej.

  Do niecodziennej sytuacji doszło 19 marca br. na antenie ukraińskiej telewizji NewsOne. Deputowana Rady Najwyższej Ukrainy Nadija Sawczenko odpowiadała w programie na żywo na pytania telewidzów. Do programu dodzwoniła się Ludmiła Grigoriewna z Krzywego Rogu zadając następujące pytanie:

  – Nadia, dlaczego nikt nie mówi o tym, o czym mówi się w narodzie. Było tatarsko-mongolskie jarzmo, było polskie dla Ukrainy, teraz [jest] żydowskie jarzmo dla Ukrainy. Dlaczego o tym milczycie?

  Sawczenko odpowiedziała: Tak, dziękuję! Dobre pytanie. Jeśli o tym mówi naród, to mówi prawdę. I tak, władza u nas, jeśli tak wziąć, rzeczywiście ma krew nieukraińską, tak powiedzmy. Mówić o tym można, [ale] co z tym robić? Trzeba myśleć i działać!

  Sawczenko była pilotem ukraińskich sił zbrojnych i walczyła w konflikcie na wschodzie kraju. Wzięta do niewoli, niemal dwa lata spędziła w rosyjskich aresztach zanim po międzynarodowych protestach została wymieniona na dwóch żołnierzy rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU. Obecnie jest deputowaną Rady Najwyższej Ukrainy, w grudniu 2016 r. ogłosiła założenie własnego ruchu politycznego.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Sawczenko zakłada własny ruch polityczny

  facebook / kresy.pl

  tagore:
  Szczera i bezpośrednia i nagrodę w Polsce dostała za całokształt. Ucz się Panie Waszczykowski abyś znowu nie był zdziwiony. tagore

  banderacwel:
  Obrzydliwa ta jebana banderówa

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kolejna-antysemicka-wypowiedz-nadii-sawczenko-video


   źr.: lifeinternet.ru

   Kolejna antysemicka wypowiedź Nadii Sawczenko [+VIDEO]

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 27 marca 2017 o godz. 15:03:43

   Nadija Sawczenko powiedziała m.in. że „2 procent Żydów zajmuje 80 procent władzy” na Ukrainie. Podała także nazwiska polityków, którzy jej zdaniem są Żydami.

   Nadija Sawczenko występując 25 marca br. w ukraińskim kanale „112 Ukraina” została zapytana przez dziennikarza prowadzącego wywiad, czy nie lubi Żydów. Było to nawiązanie do jej słów sprzed kilku dni, gdy powiedziała, że władza na Ukrainie „ma krew nieukraińską” i „trzeba coś z tym zrobić”.

   CZYTAJ WIĘCEJ: „Było polskie jarzmo dla Ukrainy, teraz jest żydowskie”. Sawczenko: „trzeba coś z tym zrobić” [+VIDEO]

   Nie mam niczego przeciwko Żydom [oryg: jewrejew]. Ja nie lubię żydków [oryg: żydiw]. Ukrainę ciężko nazwać krajem antysemickim – u nas 2 procent Żydów zajmuje 80 procent władzy. – odpowiedziała Sawczenko.

   Sawczenko użyła słowa „żyd” (жид), które na Ukrainie jest uważane za obraźliwe, w przeciwieństwie do słowa „jewrej” (еврей).

   Nie zabrakło także wątku polskiego w jej wypowiedzi: „Niejednokrotnie mówiłam, że nie ma złego narodu. Są źli ludzie, oni są w każdym narodzie. Są Ukraińcy i są chochły, są Rosjanie i są kacapy, są Polacy i są Lachy.”

   Na pytanie dziennikarza, czy mogłaby wymienić Żydów, którzy są u władzy na Ukrainie, Sawczenko podała nazwiska m.in. premiera Hrojsmana, prezydenta Poroszenki i Julii Tymoszenko. Jej zdaniem „nieukraińska” władza nie jest zainteresowana losem Ukraińców. Zaprzeczyła jednak, że jest antysemitką.

   112 Ukraina / kresy.pl

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.