398 Adrian Leszczyński zaprasza na spotkanie autorskie 19.01.2017r w Gorzowie Wielkopolskim


Forum Historyczno – Społeczne / Rocznik Polskiego Towarzystwa-Historycznego. Oddział w Gorzowie Wielkopolskim, red. nacz. Paweł A. Leszczyński; oprac. Jerzy Kaliszan, cop. Polskie Towarzystwo-Historyczne – Oddział w Gorzowie Wlkp., Towarzystwo Miłośników Polesia, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp., 2014. – ISSN 1899-7708.

Szanowne Czytelniczki i Czytelnicy

Mam zaszczyt zaprosić w imieniu Adriana Leszczyńskiego na jego spotkanie autorskie promujące Rocznik Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddziału w Gorzowie Wlkp. pt. „Forum Historyczno-Społeczne nr 4/2016”.

Wielokrotnie publikowałem u siebie teksty tego autora i bardzo gorąco je i Go polecam, ponieważ uważam to o czym On pisze, za bardzo ważne,.. a no i moim zdaniem oczywiście rozsądnie udowodnione,.. z czym pewno wielu ofitzjalnych muzguf nie będzie chciało i umiało zgodzić się… No cóż… ich muzgi, ich problemy… 🙂

Podpowiedziałbym organizatorom, żeby nagrali to spotkanie, tak żeby można było potem wpuścić to w sieć, np. na vimeo, youtube, itp.

Oto cały tekst, który na ten temat otrzymałem do upowszechnienia od Dragomiry :

…..

W czwartek 19 stycznia 2017 r. o godzinie 17:00 w siedzibie Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta przy ul. Warszawskiej 35 w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się spotkanie autorskie promujące Rocznik Polskiego Towarzystwa Historycznego Oddziału w Gorzowie Wlkp. pt. „Forum Historyczno-Społeczne nr 4/2016”. Zawiera kilkanaście artykułów, pierwszy jest Adriana, ponieważ Rocznik został ułożony chronologicznie a jego opowiada o czasach najdawniejszych. Nosi tytuł „Dawne źródła historyczne łączące Wenedów, Wandalów i Słowian”, jest kompilacją dwóch starych artykułów, opublikowanych wcześniej na Tarace („Wenedowie, Wandalowie i Słowianie”; „Źródła pisane o pochodzeniu Słowian i Polaków”), zawiera jednak dużo mniej polemiki i interpretacji, ale za to nieco więcej faktów, które w czasie pisania tamtych nie były jeszcze znane. Rocznik jest rozpowszechniany za darmo w niewielkim nakładzie (ponad 300 sztuk) głównie wśród lokalnych i niektórych ogólnopolskich muzeów, a także wśród znajomych osób zajmujących się sprawami historycznymi (lokalne media, instytucje, szkoły, nauczyciele historii, biblioteki). Na spotkaniu będą obecni autorzy artykułów, z których niemal każdy (kilku odmówiło prelekcji) ma w kilku słowach opowiedzieć o swoim artykule. W przypadku chęci ze strony publiki, przewidziane jest zadawanie pytań. Osoby z publiki zadawać pytania mogą na postawie tego, co autor powiedział lub mogą być ogólne związane z daną tematyką. Pierwszy wypowiadał się będzie Adrian. Wstęp wolny.

Prawdopodobnie będą admini miejscowych portali internetowych. Inne media (TV, radio, prasa) nie są przewidziane. W tym celu ma być inne spotkanie w mediach, w tym w lokalnej telewizji, ale tam będą występowały osoby, które są pomysłodawcami i głównymi animatorami Roczników.

Nie jest to już pierwszy publiczny występ Adriana w temacie Słowian i ich przeszłości, tylko drugi. Parę miesięcy temu miał wykład w gorzowskim Ośrodku Kultury. Z winy organizatorów była bardzo mała frekwencja. Jednak wśród tych nie wielu osób było duże i pozytywne zainteresowanie a prelegent wypadł bardzo dobrze.

6 thoughts on “398 Adrian Leszczyński zaprasza na spotkanie autorskie 19.01.2017r w Gorzowie Wielkopolskim

 1. Przewrotnie pasuje tu, z tym że allo-allo = Murzyni, Azjaci, islamiści i inne lewicowe, czy obrzezane muzgi… Wszędzie powinno się uczyć tylko poprawności politycznej, miłosiernego obcinania głów,.. no i może trochę woodoo…

  glob@glob
  Alfabet też trzeba będzie zmienić, co w przypadku studiów orientalnych i afrykanistycznych jest sprawą oczywistą. Nie ma szans ani łacinka, ani nawet cyrylica. Może chociaż cyfry się ostaną, bo choć z wierzchu brutalnie zeuropeizowane, to jednak w środku arabskie, a nawet indyjskie.

  A gówno, bo też od-słowiański, bidne palanty!!! 🙂

  http://wpolityce.pl/swiat/323017-na-londynskim-uniwersytecie-chca-usunac-z-programu-nauczania-bialych-filozofow-polityczna-poprawnosc-wymyka-sie-spod-kontroli

  Na londyńskim uniwersytecie chcą usunąć z programu nauczania „białych filozofów”. „Polityczna poprawność wymyka się spod kontroli”


  fot. Wikimedia Commons/School of Oriental and African Studies/CC BY-SA 3.0

  Na uniwersytecie w Londynie trwa spór o podstawy programowe po tym, jak grupa studentów wyszła z żądaniem wykreślenia takich filozofów jak Platon czy Immanuel Kant. Powodem, dla którego domagają się zmian, jest kolor skóry sztandarowych dla cywilizacji europejskiej myślicieli.

  Związek studentów ze Szkoły Studiów Orientlanych i Afryańskich (SOAS) naciska na władze uczelni, by większość filozofów omawianych na zajęciach pochodziła z Azji lub Afryki. Jednocześnie w ramach kampanii „dekolonizacyjnej” chcą zrezygnować z podstawowej i bogatej wiedzy o filozofii europejskiej. Twierdzą, że „biali filozofowie” mogą się pojawiać jedynie wtedy, gdy „jest to konieczne”, ale ich prace powinny być badanie tylko z „krytycznego punktu widzenia”, uwzględniając zawsze kontekst kolonialny.

  Erica Hunter, kierownik Wydziału Religii i Filozofii SOAS, oceniła, że żądania studentów są „raczej absurdalne”.

  Będę zdecydowanie sprzeciwiała się porzucaniu prac filozofów czy historyków tylko ze względu na modę — podkreśliła.

  Wicekanclerz Uniwersytetu Buckingham, sir Anthony Seldon, uważa zaś, że „istnieje rzeczywiste niebezpieczeństwo, że polityczna poprawność wymyka się spod kontroli”.

  Musimy zrozumieć świat takim, jakim był, i nie pisać historii od nowa tak, by odpowiadał on oczekiwaniom niektórych — zaznaczył.

  Także filozof sir Roger Scruton krytycznie odniósł się do pomysłu studentów, mówiąc o „ignorancji”.

  Jeśli myślą, że jest kontekst kolonialny, z którego wyrosła np. „Krytyka czystego rozumu” Kanta, chciałbym to usłyszeć — powiedział.

  Zwolenniczka studenckiej akcji „dekolonizacji” dr Deborah Johnston z SOAS stwierdziła, że mocną stroną uczelni jest to, że patrzy na sprawy światowe z perspektywy regionu, którym się zajmują.

  lap/The Telegraph/tvn24.pl

  r1 89.78.117.*
  Niech zrezygnują ze szczepionek wymyślonych przez białych , białych tabletek,samolotów, samochodów, ciuchów, telewizorów i wszystkiego co wymyślili biali. Lewackie szambonurki dotarły do dna .

  Filozofia 76.9.199.*
  Wszystkie przedmioty usunac. Przeciez ten podzial nauki wywodzi sie od bialego filozofa Arystotelesa. Zastapic rapem i czytaniem koranu.

  mikst 89.79.139.*
  Ojtam, ojtam…. wszak wiadomo, że Arystoteles, Platon, Sokrates byli czarnymi kobietami….

  Odpowiadek 72.76.131.*
  Wkrótce usuną dorobek bialych matematyków.

  trykot 185.93.242.*
  Największymi rasistami na świecie są czarni – to każdy bałwan wie, ale co tam ! nauka na śmietnik – koran i voodoo – to nauka !!!!

  xxx 37.7.19.*
  Tłumoki nie widzą w swym zacietrzewieniu, że to czysta dyskryminacja ze względu na kolor skóry – tym razem biały.

  yeah 5.60.52.*
  Następny etap, to będzie usuwanie białych fizyków, matematyków… Jakoś tak się stało, że współczesną cywilizację zbudowali biali na gruncie antyku i chrześcijaństwa.

  alfa 81.190.21.*
  „Przebudowa” świadomości idzie pełnym frontem, już nie wystarczy zniszczyć chrześcijaństwo, rodzinę, tradycje…, to „im” wiecznie za mało. Polecam P. Lisickiego”Krew…”, ten sam nurt

  Sluziniec@Sluziniec
  Eeee, zwykły folklor. Nie ma się czym podniecać.

  anty 89.77.240.*
  Skrajni rasiści. Aż śmieszni w swoim zacietrzewieniu, obnażającym intelektualną mizerię. Po co im w ogóle jakakolwiek filozofia? Zasiłki powinny wystarczyć.

  Steve 164.127.129.*
  Popieram czarnych. Niech Angole pocierpią sobie. W końcu sami sobie zgotowali ten gó…los.

  Polubienie

 2. Dziękuję Panie Skribha za opublikowanie ogłoszenia. Zaskoczył mnie Pan tym, że wynalazł Pan skądś okładkę poprzedniego rocznika. Tak, to o ten rocznik chodzi. Nawet mam go w domu, mimo iż dopiero teraz pierwszy raz ukaże się w obecnym wydaniu mój artykuł.

  Sławomir, Proszę napisz do mnie na prive’a, to Ci odpowiem.

  Polubienie

 3. Mam nadzieję że Adrian sam to kiedyś opisze. Generalnie poszło dobrze. Było w sumie ponad siedemdziesiąt osób. W tym radna Gorzowa. Potem do Adriana podeszło pięć osób. Wszystkie pięć dowiedziało się o tym z bloga p. Białczyńskiego. Wśród tej piątki był mężczyzna który kiedyś wykładał na uniwersytecie w Heidelbergu oraz mężczyzna który filmował Adriana telefonem komórkowym, ten drugi jest proszony o wrzucenie tego na you tube, jeśli to możliwe. Była też, nieźle zorientowana, dziewięcioletnia dziewczynka, wraz ze swoim ojcem (Adam Smoliński typuje że był to Sebastian Miłkowski).

  Polubienie

  • Hehehe… ale plociuch 🙂 To wszystko prawda, o czym napisała Dragomira. Pamiętam imiona wszystkich pięciu osób, które po spotkaniu podeszły do mnie poza tym jednym młodym panem z Gorzowa, który przyszedł na spotkanie z małą córeczką Łucją. Zatem Tato Łucji! Jeśli to czytasz, bądź tak miły i podaj swoje imię. Przepraszam, ale zapomniałem. Oprócz tego Pana i jego córki trzy osoby przyjechały z południowej nie-gorzowskiej części woj. lubuskiego, a więc z dawnego woj. zielonogórskiego: dwie osoby z Torzymia (60 km od Gorzowa) i jedna z Krosna Odrzańskiego (100 km od Gorzowa). Wszystkie te osoby dowiedziały się o dzisiejszym spotkaniu z blogu Pana Czesława, za co jeszcze raz dziękuję. Ale co istotne: o związkach Wandalów ze Słowianami dowiedziały się osoby, które zapewne nie mają pojęcia o istnieniu tego bloga. Szczegóły przeczytają w Roczniku.
   Ze swej strony proszę dać mi trochę czasu, a zeskanuję strony z rocznika z moim artykułem. Mam nadzieję, że zostanie on w takiej formie opublikowany zarówno na blogu Dragomiry, na blogu Pana Czesława oraz na blogu Pana Skribhy.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.