399 Mowa bywa srebrem, a milczenie złotem,.. to prawda, tylko czasem taka „prawda” to tylko tylko prawda taka sobie…

Mowa bywa srebrem, a milczenie złotem, to prawda,.. tylko czasem taka „prawda” to tylko tylko „prawda taka sobie”…

Jakoś dziwnie tak już jest, że od dawna różni tzw. wolni ludzie, jakoś na temat Ukrainy nic tylko produkują takie ciche złoto,.. bo nic tylko milczą z godnością, czasem tylko z braku czegoś rozsądnego do powiedzenia, próbują obrzucać innych, tym co tam akurat znajda pod ręką… To pewno tak w ramach łączenia światopoglądów i wynikającej z tego połączenia miłości bliźniego i tej cichej takiej sobie prawdy właśnie… No cóż…

Wszystkim tzw. wolnym ludziom też po cichu też winszuję takiej wycofanej postawy, ale na głos za „Niezależna.pl” jednak zawołam, bo to pewno sprawi im wszystkim wiele radości…

„Wszystko to wina Putina!!!”…

Nowi banderowcy ze Swobody, Prawego Sektora i inni, twierdzą (ot tak, bez żadnych badań itp.), że to robota i prowokacja przeciw-ukraińska i została zrobiona, żeby poróżnić miłujące się narody polski i ukraiński… Niech tam…  Skoro oni mogą mówić co powiedzieli, no to ja powiem, to co ja mam do powiedzenia, a właściwie do napisania…

A co jak jednak to zrobili ci nowi banderowcy, po to żeby i dokopać ogłupiałym  polskim łajzom,.. i potem powiedzieć, że to była ruska robota i wraża propaganda, itp,.. i żeby jeszcze bardziej napuścić Polki i Polaków na tych „złych Rusków”? 

(Wiem, wiem,.. jestem głupim ruskim trollem, mam wszy i kacze nogi i wszystko co napiszę jest tylko gówna warte)… 🙂

A przy okazji… znając życie, to wg tych wszystkich „wolnych ludzi”, banderyzm na Ukrainie nie istnieje i nigdy nie istniał,.. i to Putin w przeciw-ukraińskiej prowokacji zawczasu wyriezał wszystkie ofiary Huty Pieniackiej, jedynie udając ss-manów z ukraińskiej dywizji SS „Galizien” z 4. pułku policyjnego SS,.. nieprawdaż?

A no i zapomniałbym… Skamieniałości to też nieprawda, albo jeśli już prawda, no to jest to dowód na potop, albo jeśli nie, no to ten pustynny i miłosierny bóg tylko je podrzucił wszędzie… i to tylko po to, żeby ciągle testować wiarę tych swoich wyznawców… w takie prawdy objawione, no i w niego samego i jego przebiegłą mądrość i zupełnie  niczym nie ograniczoną wszechmocność… niczym… nawet logiką…

Marianna | 10.01.2017 [14:58]
Mój ojciec urodził się w Hucie Pieniackiej, uratował się cudem, miał 13 lat. *** Gdy byłam na Ukrainie latem 2016, rozmwialismy z pewną znajomą Ukrainką. Mówilismy, że nie podoba nam się pomnik Bandery we Lwowie, bo przecież to on był twórcą tej chorej ideologii. Nasza rozmówczyni oponowała, mówiła mniej więcej tak: Bandera to bohater. To nieprawda, że to Ukraińcy tu, w Hucie mordowali Polaków, to Rosjanie zrobili, KGB przebrane z Ukraińców, oni mówili po ukraińsku, szkoleni byli. To Rosjanie starają się skłócić Polaków z Ukraińcami! To samo widzę w nagłówku tego artykułu – już w nagłówku sugerujecie prowokację rosyjską. Kiedyś w Brodach usłyszałam z ust jakiegoś pijaczka: „Jeszcze Polska nie zginęła, ale zginie!”… 😦
***
Banderowcy zostawili swój podpis na naszym pomniku 😦

chi-us | 10.01.2017 [15:57]
Nie długo będzie mowa o tym ze to Rosjanie a nie bandy upa winne są rzezi wołyńskiej ze to Rosjanie chodzą dziś po ulicach Ukrainy z pochodniami.”We wrześniu uchwałę tę potępiła Rada Najwyższa Ukrainy, która uznała, że nazywanie wydarzeń na Wołyniu ludobójstwem jest upolitycznianiem histori i przekreśla osiągnięcia wieloletniego dialogu historycznego na ten temat-czy można prowadzić dialog z mordercami?

Marmara | 10.01.2017 [15:18]
Może tak najpierw śledztwo i znalezienie sprawców! Wiatrowycz już wie, że to strona „trzecia”! I jak zwykle retoryka typu: owszem tak ale u was to dopiero….! Co na to nasze MSZ z p. Waszczykowskim na czele?! Do roboty! Jako obywatel i podatnik RP oczekuję zdecydowanych i skutecznych działań!

Kwadryga | 10.01.2017 [11:22]
Przed chwilą przedstawiono oświadczenie rządu ukrainy iż winni są Polacy gdyż jest to odwet za zniszczenie pomnika upa w Polsce. Podały to wszystkie stacje w tym TVP. Bardziej pokrętnego oświadczenia nie słyszałem. Równanie ofiar z oprawcami.

milosierdzie_gminu | 10.01.2017 [11:39]
Widzisz, ale są tacy którzy stwierdzą lub zasugerują ze to wina Rosjan… Idąc tym tropem można powiedzieć, że smog w Polsce to też Ruscy, tęgi mróz też, umowy śmieciowe również oni, niskie płace – a jakże tak samo, dziurawe drogi gminne i złom na drogach nie inaczej…

Pooolak | 10.01.2017 [10:16]
Franciszek Bąkowski. Zagłada Huty Pieniackiej.
https://www.youtube.com/watch?v=FQF01xTL21I

z-k | 10.01.2017 [10:08]
Jest to tak „wyraźna rosyjska prowokacja”, że Pan Prezydent powinien udać się z wizytą i sprezentować żydorezuńskiemu kalifatowi kolejny dar polskich podatników w postaci paru miliardów euro by Balcerowicz przyspieszył budowę Żydolandu Wielkiego z naszych zaprzyjaźnionych Narodów Dwóch albo raczej z Trzech

west | 10.01.2017 [10:07]
A co jeśli to nie jest prowokacja Rosjan?…. Jeśli to ci sami Ukraińcy, którzy ostatnio maszerowali w Kijowie i Lwowie z portretami Bandery? A może trzeba skończyć z bredniami i spojrzeć prawdzie w oczy? Może to prowokacja Rosjan, a może nie. Trzeba myśleć i działać dwutorowo.

http://niezalezna.pl/91961-zniszczono-pomnik-w-hucie-pieniackiej-prowokacja-rosjan

Zniszczono pomnik w Hucie Pieniackiej. Prowokacja Rosjan?!

Dodano: 10.01.2017 [08:58]

Zniszczono pomnik w Hucie Pieniackiej. Prowokacja Rosjan?! – niezalezna.pl


foto: livejournal.com

Pomnik Polaków, zamordowanych w 1944 r. we wsi Huta Pieniacka, zdewastowano. Pomazano farbą, namalowano znaki SS, rozbito też krzyż i porozrzucano jego fragmenty. Zniszczenia pokazano w nagranym filmie i zdjęciu, które umieszczono już wczoraj na rosyjskim portalu livejournal.com. Według ukraińskiego Prawego Sektora, dewastacja monumentu może być rosyjską prowokacją.

Pomnik w Hucie Pieniackiej składał się z kamiennego krzyża i dwóch tablic z imionami i nazwiskami zamordowanych Polaków. Część jednej z tablic zamalowano farbą w kolorach ukraińskiej flagi, a drugą pomalowano w barwy flagi UPA, pod którą umieszczono litery SS.

Wczoraj głos zabrał Jan Piekło, polski ambasador na Ukrainie mówiąc, że rano pojedzie do Huty Pieniackiej konsul i „zostanie przesłana nota do MSZ Ukrainy”.

Kto stoi za dewastacją?

– Rzecznik Prawego Sektora Artiom Skoropadski wyklucza możliwość, że pomnik mogli zniszczyć jego działacze. Prawy Sektor uznaje Polskę za strategicznego sojusznika. Według rzecznika akcja może być prowokacją rosyjskich służb specjalnych, które chcą poróżnić Polskę i Ukrainę – powiedział korespondent TVP Info w Kijowie Paweł Bobołowicz.

Na twitterze pojawiły się komentarze:


Fot. Twitter. com

Wygląd pomnika przed zniszczeniem:


Fot: Screen z TV Kurier Galicyjski


Fot: Screen z TV Kurier Galicyjski

I stan obecny:

Huta Pieniacka – to nieistniejąca dziś wieś w rejonie miasta Brody, w obecnym obwodzie lwowskim. 28 lutego 1944 roku miał tam miejsce mord, którego dokonali ukraińscy ochotnicy z dywizji SS „Galizien” z 4. pułku policyjnego SS. Według różnych danych zabitych zostało wtedy od 600 do 900 osób. Była to największą zbrodnia popełnioną przez ukraińskich nacjonalistów w Galicji Wschodniej. W 2009 r. hołd ofiarom mordu w Hucie Pieniackiej oddali ówcześni prezydenci Polski i Ukrainy, Lech Kaczyński oraz Wiktor Juszczenko. W 2013 roku, w 70. rocznicę zbrodni wołyńskiej, ukraińscy mieszkańcy sąsiadującej z Hutą Pieniacką wsi Hołubica zwrócili potomkom ofiar zbrodni przechowywaną w ich cerkwi monstrancję z dawnego, rzymskokatolickiego kościoła, którą przewieziono do Wschowy w województwie lubuskim, gdzie osiedlili się dawni mieszkańcy Huty Pieniackiej. W lipcu Senat i Sejm RP przyjęły uchwały w sprawie zbrodni wołyńskiej, określając ją mianem ludobójstwa. We wrześniu uchwałę tę potępiła Rada Najwyższa Ukrainy, która uznała, że nazywanie wydarzeń na Wołyniu ludobójstwem jest „upolitycznianiem historii” i przekreśla osiągnięcia wieloletniego dialogu historycznego na ten temat.

Autor: JWŹródło: tvpinfo.pl, niezalezna.pl

lop | 10.01.2017 [15:04]
Jaka prowokacja, przecież UPA to cwaniacy, organizacja stworzona na Ukrainie przez ZSRR a później jak Niemcy weszli na teren Ukrainy zachowali sie tak jak e chorągiewki na wietrze i współpracowali z Niemcami…czyli dalszy ciąg mordowania znienawidzonych przez nich Polaków a szczególnie podszyci pod Ukraińców jewreje!

wyborca | 10.01.2017 [15:16]
Uspokój się rusku, jak widzisz wasze metody nie działają. Po stylu działania widać was na kilometr. Gdybyście chociaż potrafili odstawić na chwilę wódkę i słoninę to byście może jakieś mniej prymitywne prowokacje wymyślili. Ale na chwilę obecną tylko na takie was stać. Raczej nikt kto nie jest kretynem nie potraktuje twoich bredni tutaj jako wypowiedzi Polaka. Więc do następnej prowokacji.

jedlina kkos | 10.01.2017 [16:10]
Ty też się uspokuj banderowcu obmierzły. Was my Polacy znamy jak zły szeląg. Wraz z uczciwymi Ukraińcami, którzy przyszli do Polski za pracą i lepszym bytem nalazło też dużo ścierwm banderowskiego jak ty ergo zakuty polski łbie, który dla poprawności politycznej będzie nawet w d…pę banderowską całować. W czasie II w św łatwo wam było mordować bezbronne kobiety, staeców i dzieci prawda? Ale teraz Bieszczady wam się śnią. Spróbujcie nas zaczepić to pomścimy Polaków z Wolynia, Podola {ziemie te i tak wam odbierzemy) odechce się wam Bieszczad, Chełmszczyzny a nawe jak słyszałem Krakowa ty bydlaku.

chi-us | 10.01.2017 [16:00]
Obudź się zachowujesz się jak te debile z ciamajdanu z pod sejmu agentury szukaj tam nie tutaj

tom | 10.01.2017 [14:51]
No oczywiscie dla banderowskich trolli to zawsze Rosja winna. To ukrainskie bandziorstwo , ktore nienawidzi Polski i Polakow , sw gescie „przyjazni” zniszczylo POL SKI MNUMENT .Tak samo jak z malezyjskim samoltem , ktory przy nich zostal zestrzelony. Stop z ukrainska expansja na Polske , oni, jak muzulmanie a moze nawet bardziej perfidni. Klamstwo, krupcja , zbrodnie to ich specjalonosc.Ciagle marza o „wielkiej ukrainie” kjalmuki zapaprane.

Macho | 10.01.2017 [14:39]
Myśmy się już dawno powinni dogadać z Rosją, Węgrami i Rumunią, tak aby Ukrainy po prostu nie było.

wyborca | 10.01.2017 [15:18]
To się dogaduj rusku. Ale raczej Węgry i Rumunia nie będą zainteresowane Twoimi bandyckimi pomysłami.

niepopaprany | 10.01.2017 [14:33]
Prowokacja? A ukraińcy z ss galicja to też była prowokacja? Pomyslcie troche.

stoczniowiec | 10.01.2017 [14:16]
Jaki naród takie ‚gieroje’. Państwowymi bohaterami ukrainy są bandera i ten drugi bandyta, to wystarczy, po co mieszać do tego rusków?

przebart | 10.01.2017 [14:01]
Naprawde? ruska prowokacja?- hmm – mozliwe, ale mozliwe tylko dlatego, ze Ukraina zmienia sie coraz bardziej w Upaine, i to na wlasne zyczenie…. coraz dalej im do nas i na odwrot, i to pomomo szczerych checi ze strony rzadzacych Polska, ktorzy gotowi sa zamilczac ofiary banderyzmu w imie aktualnych widzimisie!! Dobrzy i prawi Ukraincy, zostali wymordowani w wiekszosci wraz z sasiadami Zydami, Polakami, Ormianami, Slowakami itd.. w latach 40- tych a to co zostalo to bandyci i ich potomkowie…. ruscy to wiedza i graja na tym bo to idealny samograj!!!
Dopuki Ukraina nie zdenazyfikuje( zdeupanizuje) sie nie ma szans na normalnosc i na normalne stosunki z ty tworem, dla niepoznaki zwanym panstwem ukrainskim….

emigrant 81 | 10.01.2017 [13:48]
Grubymi nićmi szyta prowokacja ….. ale niekoniecznie ze strony Rosji. Bandera „wiecznie żywy” skoro sama Rada Najwyższa Ukrainy nie pogodziła się z Uchwałą Senatu i Sejmu RP w sprawie zbrodni wołyńskiej.

wyborca | 10.01.2017 [15:20]
Ależ oczywiście że nie Rosji :DDDD To jest prowokacja przygotowana przez Szwedów :DDDD Ciśnij takie kity innym :DDDD Może w Moskwie biedni ludzie ze strachu udają , że wierzą w rosyjską wersję zdarzeń ale żaden wolny, myślący człowiek się na tak prymitywne metody nie nabierze.

emigrant 81 | 10.01.2017 [16:07]
Panie „wyborco” podobnie jak wyżej wypowiadająca się Pani „Marianna” byłem na Ukrainie 3 lata (bo tam mieszkali moi rodzice, rodzice rodziców itp) w ramach wakacji spędzanych w Polsce. Była to zorganizowana przez biuro podróży „Joanna” z Wrocławia zbiorowa wycieczka autokarem tej firmy do sanatorium w Truskawcu. Widziałem też pomniki Bandery a na własnej skórze wszyscy uczestnicy tego turnusu sanatoryjnego odczuli „życzliwość” Ukraińców szczególnie na stołówce gdy na uzasadnione prośby o podawanie w kolejności ciepłych posiłków słyszeliśmy jedno… po co tu przyjechaliście polaczki teraz tu Ukraina. Nigdy więcej tam nie pojadę. Oczywiście że Pana zdaniem to wszystko było osobiście organizowane przez Putina. Opanuj się łaskawco, otwórz oczy szeroko bo najwyższy czas zwłaszcza gdy się ma szczęście mieszkać w pobliżu tych naszych odwiecznych przyjaciół.

kartka | 10.01.2017 [13:39]
Nie jestem fanem teorii spiskowych, ale to że nacjonaliści w europie są zinfiltrowani przez Rosję, przestało być teorią spiskową a stało się oczywistością. Rosja wspierała za zimnej wojny lewicę licząc na destabilizację Zachodu, a teraz wspiera prawicę z tym samym zamiarem. Front Ludowy marie Le Pen, Attaka, Jobbik, Falanga, ONR RN i MW, austriak Norbert Hofer, a nawet polityk głównego nurtu Nigel Farrage (i Boris Johnson), wszyscy mają wyraźne powiązania z Moskwą, i z inicjatywy Moskwy. Nie wspominając o Orbanie, który na forum ONZ i UE, próbował blokować wprowadzenie sankcji wobec Rosji, oraz bronił rosyjskiej agresji na Krymie. Wasz idol z Węgier robi dobrze Putinowi.

Na deser: kluby GPC już zostały zinfiltrowane przez prorosyjską prawą flankę. Odniósł się do tego sam redaktor Sakiewicz w niedawnym felietonie, wzywając do ponownych wyborów w ramach klubów.

Pytanie, co z tym zrobi polska prawica, która póki co nie ma powiązań z Moskwą i jest Moskwie wroga. Co zrobicie, gdy okaże się że wszyscy wasi potencjalni sojusznicy w kraju za granicą, robią dla Kremla, a do tego właśnie zmierza sytuacja w Europie? Jaki macie pomysł żeby to zatrzymać albo żeby działać mimo tego? Waszczykowski twierdził że prawicowy rząd Anglii będzie głównym sojusznikiem Polski w UE. Ale Farrage wyszedł z UE i zostawił Waszczyka na lodzie. Putin ograł Waszczyka bez wysiłku, a polskiej kontrofensywy nie widać.

J23 | 10.01.2017 [14:59]
jesteś durny jak psi h*j… i tyle w temacie.

kartka | 10.01.2017 [15:36]
Cóż, ma do powiedzenia tyle, na ile się zna. Ty jak widzę znasz się nieźle wokoło psich narządów.

wsiowynieuk | 10.01.2017 [13:33]
Rosyjska prowokacja dokonana rękoma współczesnych SS „Galizien” z prawego sektora (ideologia i przekonania). Bandera wiecznie żywy. Świetnie opisał tę czerń Sienkiewicz w „Ogniem i mieczem”. Pozdrawiam, po ojcu, zasymilowany na Rusi Halickiej Wołoch, którego rodzina, w/g tej ideologii, nie miała prawa przetrwać. I nie przetrwał nikt. Tylko ojciec, który w 44 był na „robotach”/ Hamburga.

Matey | 10.01.2017 [13:22]
Bez przesady!! Nie dajcie sobie wmówić, że to ruska propaganda, bydło ukraińskie zawsze będzie bydłem!! ~~Potomek tych którzy przeżyli HUTE.

Cha, cha,.. | 10.01.2017 [13:28]
… no to banderowcy świętują czynem …Trzeba będzie wprowadzić nowe sankcje przeciwko Rosji, bo pewnie po drobiazgowym śledztwie SBU okaże się, że Putin osobiście ładunki zakładał i odpalał.

ala | 10.01.2017 [12:06]
Dzisiaj jest smog w Krakowie. Ten ohydny putin nas wykończy tymi prowokacjami.

Masz rację! | 10.01.2017 [13:18]
Ależ oczywiście, zaraz SBU ( bękart KGB ), która u nas cieszy się większym zaufaniem niż encykliki papieskie, wyda oświadczenie, że to Putin ( Putin-chujło wg banderowca Deszczycy ) osobiście odpalił lonty!

Śmierdzi niepranymi onucami ! | 10.01.2017 [13:09]
cuchnie od ciebie ruSSkim trollem…A może ty jesteś pożytecznym idi**ą ?

Aga | 10.01.2017 [13:35]
Niecuchnie! Jestescie naiwny, ktorym mozna manipulowac. Zajmij sie kodem, ktory rujnuje twoje panstwo, wrzeszczac „bronimy demokracji.” Robil to PO przez osiem lat. Putin nie jest przyjacielem Polski, jak i niemal wszystkie panstwa wookolo. Jednym lizecue tylki, innych nienawidzicie gratis za blotniste drogi i mroz. Postepowa Recepta na respekt. Nie odpowiadaj. Juz to znam- „ruski agent” stupid!

Jan | 10.01.2017 [11:51]
Napad na zaścianek szlachecki Hucisko Brodzkie miał miejsce 13 lutego 1944 r, w czasie sumy w kosciele parafialnym, w Ponikwie.Zamordowano 40 osób w tym mojego 1,5 rocznego brata.Trzy osoby uratowane z rodziny Bojarskich powiedziały ” idziemy do Pieniackiej Huty tam jest silna samoobrona, front już słychać nocami- tam się obronimy przed bandą upa”. Niestety 28 lutego 1944 SS Galitzien wraz z bandą UPA dokonały zagłady Pieniackiej Huty. Dla Bojarskich nie było pochówków – prawdopodobnie zostali spaleni w stodole!

MarkD | 10.01.2017 [11:48]
Ciekawe oświadczenie ze strony Ukrainy. Ale widocznie tak miało być. Przez nowe fakty jeden krok bliżej prawdzie. Ale i tak daleka droga do ustalenia co jest na rzeczy. Jak na razie, mi to wygląda na brudną robotę agentury w rządze U. Skąd my to znamy.

next | 10.01.2017 [11:33]
dobra okazja by ukraińskie służby się wykazały i przyłożyły się do wykrycia sprawców. dobra okazja by ukraińskie organizacje narodowe pokazały się od lepszej strony i np. w czynie społecznym pomnik odbudowały.* Kilka lat temu ktoś z dużymi pieniędzmi zaczął na Ukrainie wyszukiwać niedobitki zdelegalizowanej postbanderowskiej organizacji UNSO. Wydaje Wam się że ruSScy inwestują tylko w antifę?

Thorgal | 10.01.2017 [11:36]
Jeżeli nie przeproszą i nie odbudują pomnika to: zaprzestać wydawania im wiz, zamknąć maly ruch przygraniczny i zero pomocy dla nich. Jak ciagle będziemy udawali że deszcz pada podczas gdy plują nam w twarz to zle się dla nas skończy.

milosierdzie_gminu | 10.01.2017 [12:54]
ciekawe kogo by zatrudniali polscy przedsiębiorcy…

Polka | 10.01.2017 [13:08]
jednego Polaka za dwoch ukraincow (za podwojna stawke). Jak ‚polscy’ przedsiebiorcy sobie nie radza z oplacaniem uczciwie to niech zamkna swoje budy. A wogole lepiej zatrudnic wietnamczykow jak juz naprawde Polaka nie znajdziecie korwinowcy.

renta | 10.01.2017 [11:21]
Od strony Zachodu otacza nas niemiecki zainfekowany organizm zdeprawowanym barbarzyńskim faszyzmem, modernizmem, nowym hedonizmem, który sankcjonuje bunt przeciw Bogu i odrzuca normy moralne. Straszy swoje ludy zachodu chrześcijańską „tyranią” moralności, i zmierza ku korporacyjnemu socjalizmowi i obyczajowemu oraz seksualnemu wyzwoleniu, ku nowej kulturze hedonizmu i infantylizmu, perwersji i nieodpowiedzialności. Czy jest to tylko zawoalowany germański sposób na uśpienie przyszłej ofiary?

Harry | 10.01.2017 [11:19]
Byłbym sceptykiem w okrzykiwaniu rosyjskiej prowokacji. A któż to szedł w pochodzie ulicami miasta Lwowa z transparentami na których widniały napisy „śmierć Polakom i Jewrejom”. W pierwszym szeregu znakomitości które zaszczyciły swoja obecnością „manifestację” dziarsko kroczyła niejaka Julia Tymoszenko. Nie był to zatem marsz „zbuntowanych wyrostków”. W Polsce na tę okoliczność nie bąknięto ani jednego słówka. Poprawność polityczna przede wszystko?
Dodam że polska polityka zagraniczna wobec Ukrainy mnie osobiście poraża.A ściślej jej nieudolność i braj jakiejkolwiek refleksji z czynów które się w Ukrainie dzieja a są skierowane wobec Polski, nie lekceważąc roszczen terytorialnych (zwrot 19 polskich powiatów

As1313 | 10.01.2017 [11:17]
Jak przymyka się oczy na kult bandery na Ukrainie, to później wszystko będzie prowokacją.

MarkD | 10.01.2017 [11:36]
Właśnie o takich przypadkach, jak Twój wpis, piszę poniżej. Bliżej prawdy,z którą się zgodzę, byłoby powiedzenie: „Jak przymyka się oczy na kult bandery na Ukrainie, to później wiele jest możliwe”, ale to już całkiem inne zdanie.

MarkD | 10.01.2017 [11:04]
Jak to kłamstwo rodzi kłamstwo. Jak Kijowski kłamał że nie ma na spłatę alimentów to potem musiał kłamać, że nie ma dochodów a jego praca w kod jest społeczna. Zakłamanie historii podobnie skutkuje, Odwraca się przeciwko kłamcy. Nawet jeśli to ruscy zniszczyli pomnik, to dzięki kłamstwu łatwo teraz oskarżyć Ukrainę. Nie tylko oskarżyć ale powiększyć już istniejącą niechęć. Kłamcy napędzają spiralę nienawiści i dalszego kłamstwa. A teraz zastanówcie się, Wy, którzy wstawiacie tu komentarze, kim się stajecie wyrokująć o sprawcy zdemolowania pomnika. Wy, ktrym skoczył poziom nienawiści. Prawda jest taka, że nie wiemy. Albo oni albo drudzy oni. Do prawdy trzeba pracowicie dochodzić a nie samemu dawać się wciągać w gierki innych kłamców. Mamy być orędownikami prawdy a nie kłamcami. Mamy kochać bliźniego a nie pałać nienawiścią. We łbach Wam się poprzewracało wszystkowiedzące nienawistniki. Łatwo się pisze mądrale co? Ale ruszyć dupę i zaangażować się w odbudowę to nikomu. A poszukiwanie sprawcy? Jak znajdę dwóch do pomocy, to skoro tylko mróż zejdzie to jestem gotów jechać tam, zaprzyjaźnić się z normalnymi mieszkańcami okolic Brodów i zabrać się do roboty. Jeśli znów zniszczą a policja ukraińska nic nie zrobi, to nie będę odbudowywał w nieskończoność. Zostaną przyjaźnie z ludźmi i jeden krok bliżej prawdy.

www. | 10.01.2017 [11:57]
masz racje , popieram Tylko mądrością mozna coś osiągnąć Dyplomacja i porozumienie najcenniejsze w takich sprawach

hipokryzja | 10.01.2017 [11:23]
Taki jesteś wrażliwy na kłamstwo itp a nie razi Cie insynuowanie już w tytule, że to sprawka Ruskich? Bez żadnego dowodu, tylko cytowanie antypolskiego prawego sektora. Oczywiście mowy niema o tym, że może to być sprawka ukraińskich banderowców, którzy nienawidzą nas tak jak Ruskich. To jest ok?

MarkD | 10.01.2017 [12:11]
Tytuł to akurat inny temat, a mojej opinii na ten temat nie znasz. Co do prawdy odnośnie sprawców to trafiłeś pewnie dobrze (najnowsze doniesienia). I nie atakuj mnie. Powoli, do prawdy nie dochodzi się strzelając domysłami. Przecież nawet nie wiesz, kto stoi za banderowcami (ja też nie, a może nikt nie stoi). Jeśli chodzi o Twoją niechęć do tego portalu, to zaproponuj lepsze. Ciekaw jestem z jakich dobrych źródeł korzystasz.

jw1 | 10.01.2017 [11:02]
Czego się można spodziewać od narodu który nie ma swoich korzeni ani języka. Chyba że to rosyjska prowokacja.

As1313 | 10.01.2017 [11:29]
Rosjanie nic nie muszą robić, Ukraińcy po prostu nas nie lubią. Od Majdanu trwa tam kult bandery, na początku go lekceważona, grupa nacjonalistów coś tam krzyczy, ale uwielbienie UPA zaczęło się rozrastać, doszło do tego, że są ulice poświęcone banderowcom, stawia się pomniki zbrodniarzowi i organizowane są marsze ku czci bandery, ostatni był 1 stycznia, w rocznice urodzin bandery. W szkołach uczy się zakłamanej historii.

Nawigator | 10.01.2017 [10:59]
Ukraincy nie chćieli widzieć tych , którzy niszczyli nasz pomnik. Pamiętajcie wszyscy- ponad 1000 polskich wiosek zniknęło z powierzchni naszych Kresów. Teraz tylko gdzie niegdzie walają się kości ludzkie,płyty nagrobne i samotne drzewa przypomoinają wieki polskości na tych ziemiach!!!!

namor | 10.01.2017 [10:57]
Litwini, Białorusini i Ukraińcy nas nie lubią za od wieków wywyższanie się. Rosjanie wykazali że pod wieloma względami stoją wyżej od nas. Na dzień dzisiejszy oni są potęgą a my jesteśmy narodem którym przez 8 lat przewodził obcoplemieniec.

kresowiak | 10.01.2017 [12:41]
Akurat z Białorusinami jak na ironię jest troche inaczej, mimo średnich relacji politycznych (aczkolkwiek ostatnio lepszych) między zwykłymi Białorusinami i Polakami nie ma problemów. Budowaliśmy z nimi w końcu przez 400 lat Wielkie Księstwo Litewskie. Znam wielu więc wiem co mówię. Z niektórymi Ukraińcami jest podobnie.

Podlaszuk | 10.01.2017 [10:57]
I tak zupełnie przypadkiem jako pierwsze dowiedziały się o tym i przekazały w świat rosyjskie portale. Nie wiem kto może w takie przypadki uwierzyć.

Gosc~Polski | 10.01.2017 [11:13]
To tak samo …. jak ta byla zona Ryska z „Miska”, przechodzila obok przypadkiem z …. tragarzami :o)) OJPD !!!! ENDE

sława upainie | 10.01.2017 [10:56]
Poroszenko podpisał ustawę, która uznaje prawny status członków Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA). Projekt przepisów wniósł do rady Najwyższej syn komendanta UPA Jurij Szuchewycz. Ustawa uznaje za bojowników walk o niezawisłość Ukrainy wszystkich tych, którzy uczestniczyli w różnorodnych formach walki o niezależność kraju w ubiegłym wieku. Przewiduje możliwość zapewnienia weteranom i ich rodzinom zniżek i innych socjalnych gwarancji, uznaje odznaczenia i stopnie wojskowe walczących o niepodległość, które przyznano im w formacjach, w jakich służyli.
Ustawa zakłada też karanie wszystkich tych, którzy okazywaliby lekceważenie dla weteranów, negowali celowość ich walki.

nico44 | 10.01.2017 [10:54]
Rosja, Ukraina, Ufo?. Nonsens, KOD, platforma, nowoczesna…etc.

Thorgal | 10.01.2017 [10:53]
Ciekaw jestem reakcji naszych władz… Ambasador Ukrainy JUŻ powinien być wezwany do naszego MSZ,tłumaczyć się i przepraszać! Sprawa powinna być nagłośniona w całej Europie,Poroszenko powinien się wypowiedzieć na ten temat! Czyżby nasi rządzący znów schowali głowę w piasek,udawali że deszcz pada podczas gdy to Ukraińcy plują nam w twarz? „nasze” media już pokazują jakie są nasze-w tytule już zwalanie winy na ruskich…

Sylwia | 10.01.2017 [10:48]
Wasza rusofobia gorsza od grypy

Gosc~Polski | 10.01.2017 [11:18]
Nasza „rusofobia” oparta jest na wyciaganiu wlasciwych wnioskow z nauki historii ….. A twoja russofilia, to na czym jest oparta ???? :o)) ENDE

Śmieszek | 10.01.2017 [11:25]
Szkoda, że wniosków z historii polsko-ukraińskiej nie wyciągacie… Dla Twojej wiadomości: To że ktoś nie jest rusofobem nie znaczy że jest rusofilem!

Gosc~Polski | 10.01.2017 [11:36]
To oznacza wowczas tylko jedno, ze jest oryginalnym KACAPEM, tylko pisze po polsku :o)) ENDE

antybanderowiec | 10.01.2017 [14:39]
Antyrosyjska obsesja i tyle. A obsesje się leczy. Precz z UPAdliną!!

waldemar | 10.01.2017 [11:03]
nu twaju komunisticku familiu w pi..zdu jop twaja pochodna ruskaja swołoci!ot podoba się co zarazo czerwona idź precz zgiń przepadnij peło wsze czasy!

Śmieszek | 10.01.2017 [11:00]
Ja bym się wcale nie zdziwił jak by tu był artykuł, że smog w Małopolsce to wina Ruskich, mróz i wszystko inne zło też ,a te pelikany tu piszące łykały by wszystko.

krogulec | 10.01.2017 [10:45]
A marsze banderowców też Putin organizuje.

Gosc~Polski | 10.01.2017 [11:22]
krogulec | 10.01.2017 [10:45] Widocznie te marsze banderowcow, ktore organizuje RAZputin, przeszly przez ten cmentarz, na twoje zyczenie :o(( ENDE

Ewa Gilles | 10.01.2017 [10:36]
RUSCY – bez wątpienia, bo:
1. Ukraińcy nie mieliby interesu w takich działaniach,
2. Typowa akcja ruska. W Polsce też niszczyli pomniki Niezłomnych (choćby w Parku Jordana w Krakowie), zdewastowali nawet grób rodziny Michnika, bo zwlekał z kolejnym artykułem o polskim antysemityzmie. W okresie rządów PO ruscy czuli się w Polsce bezkarni, a Tusk i jego użyteczni idioci chodzili ze zniczami na ruskie kładbiszcza, budowali bolszewikom pomniki za to, że napadli na Polskę w 1920r. i odnawiali ich socrealistyczne potwory w rodzaju czterech śpiących.

Dorian | 10.01.2017 [10:42]
Tu nie chodzi o interes tylko o naplucie nam w twarz. Nie dociera do was że oni nienawidzą nas tak samo, albo jeszcze bardziej niż Ruskich!???

WALDEMAR | 10.01.2017 [11:13]
no nie nie dociera i nie dotrze tępi trole ruskie patafiany wasza propaganda na nas Polaków nie działa tępaki a nawiasem mówiąc to wszędzie się znajdą gnidy czerwone pełne nienawiści jak wy….

Dorian | 10.01.2017 [11:19]
Walduś nie denerwuj się tak bo Ci żyłka pęknie. Pewno wiedzę czerpiesz z mediów i takich „niezależnych” portali jak ten, więc nie dziwię Ci się… Każdy kto nie kocha Ukraińców i nie wylewa pomyj na Ruskich to ruski troll i nie Polak hehe żałosne.

stańczyk | 10.01.2017 [10:35]
A dotychczasowych zniszczeń na cmentarzu Orląt Lwowskich też dokonały rosyjskie specsłużby ?
Gdzie nagminnie były pozostawione puste butelki po alkoholu ,resztki jedzenia a nawet to że się tam ktoś załatwiał, również były porozbijane krzyże i podobne malunki jak tym razem ! To że w Rosji i na Ukrainie mają takie podejście do spraw śmierci,wiadomo nie od dziś ,a gdy w tym miejscu są pochowani zwłaszcza Polacy to już nie uznają żadnego szacunku ! Albowiem jest to bydło !Zezwierzęcenie i brak jakichkolwiek norm moralnych ! Trzeba to powiedzieć jasno,Ukrainiec nigdy nie był nam bratem ! A społeczność Warszawy z okresu Powstania jak i ludzie pochodzący z Kresów pamiętają ich jedynie jako morderców i grabieżców!

czad | 10.01.2017 [13:54]
Myślę, że pomylił Pan cmentarz Lyczakowski we Lwowie z cmentarzem na Rossie w Wilnie. To co Pam opisuje powyżej pasuje do cmętarza wilenskiego, a nijak ma się do lwowskiego, gdzie ostatnio 4-5 lat temu byłem i zwiedzałem go. Panował wtedy idealny porządek, nie bylo widać żdnych aktów wandalizmu, nie zostały rozkradzione elementy ogrodzeń, krzyże, metaloplasyka trwała w stanie jak przed wojną. Byłem pełen wdzięczniści dla Ukraińców za to ,że nie zdewastowali tej pięknej metropolii, nie rozkradli, jak to się stało na Rossie z powodu nacjonalizmu litewskiego.

…… | 10.01.2017 [10:56]
Mój dziadek, który urodził się i studiował we Lwowie, a także babcia Anisja Czemierkin, pochodząca z rodziny zrusyfikowanych kozaków zaporoskich przeniesionych przez cara na Kaukaz zginęli oboje. Dodam, że co warte podkreślenia zginęli z rąk UPA mimo, że babcia była rodowitą Ukrainką, a dziadek lekarzem, który często „judymował” – leczył biednych Ukraińców za darmo. Kilkadziesiąt lat później, gdy byłem w Kisielinie, ukraińscy sąsiedzi wiele razy podkreślali jak wspaniały był to człowiek i jak niesamowicie dobry. Pewnego razu moja mama nie wytrzymała i zapytała: „To dlaczego go zamordowaliście?”. Odpowiedzieli: „Bo tak trzeba było”. „A nas też, gdyby trzeba było, zamordowalibyście?”. „No tak” – usłyszała.

Remek | 10.01.2017 [10:27]
Sugestia w tytule oparta na wpisach w tytule, grtuluję profesjonalizmu. Ale przecież medal Służby Bezpieczeństwa nie był dany za darmo.

Paweł | 10.01.2017 [10:25]
Nie wiem kto dokonał zniszczenia pomnika pomordowanych Polaków, ale jedno jest pewne: o ile z Ukrainą mamy pewne spory dotyczące historii i może nawet jakieś konflikty graniczne, to Rosja nigdy nie pogodzi się z istnieniem niepodległej Polski będącej częścią zachodniej cywilizacji i gdyby mogła znowu uczyniłaby z naszego kraju swą bezwzględnie eksploatowaną kolonię. To absolutnie zasadnicza różnica której wiele osób zaćmionych kremlowską propagandą zdaje się nie rozumieć.

też Paweł | 10.01.2017 [10:55]
Nie przepadam delikatnie mówiąc za Rosją, ale ty masz antyrosyjską fobię. Z Ukrainą mamy poważne spory i konflikty graniczne, a nie pewne spory. Ichni nacjonaliści uważają Przemyśl i ziemie sporej części Lubelszczyzny i Podkarpacia za okupowane przez nas ich ziemie. Według nich Ukraina powinna sięgać aż do Sanu. Zobacz sobie gdzie jest San i potem gadaj o „pewnych sporach”. Co do Rosji mamy trudną historię, ale rosyjscy nacjonaliści nie domagają się naszych ziem, a za czasów Putina odtajniono część archiwów dotyczących zbrodni z czasów II WŚ i z lat 30-ych. Ja dzisiaj bardziej obawiam się ukraińskich potomków rezunów niż Rosjan, choć jestem sceptyczny co do tych ostatnich.

Jacek | 10.01.2017 [11:33]
Nie zgadzam się. Mieszkałem kilka miesięcy w stolicy Rosji jak się ZSRR rozpadała. Duża cześć przypadkowo poznanych Rosjan nie mogła nam darować, że się chcemy wyzwolić. Argument był prosty acz naiwny MY JESTEŚMY NAJSILNIEJSI i powinniśmy dyktować małym warunki. Tak to prawda a szczególnie ludzie wykształceni tak mówili. To nie rusofobia tylko fakt wbijania od pokoleń w Rosyjskie głowy przekonania, że powinni ich wszyscy słuchać i być od nich zależni.

jagoda | 10.01.2017 [10:41]
nie wystawiaj Pawełku gołej łepetynki na mróz, nie wystawiaj

Skandalowiec | 10.01.2017 [09:57]
w dalszym ciągu tylko ruscy i ruscy – LUDZIE! Podgrzewacie tylko atmosferę. Nie popieram Putinoreżimu ale jestem w 100% przekonany że to te łachmyty ukraińskie to zrobiły!!! Zobaczcie co się ostatnimi czasy dzieje, kto co chwilę unosi głowę – UPOwcy przeciwko Polsce … To Ukraina jest naszym pierwszym wrogiem ale tam za dużo wałków „ktoś” narobił w tle pomarańczowej rewolucji żeby teraz działać przeciwko nim!!! A swoją drogą już niedługo Trump&Putin pokażą pazurki!- Obserwujecie fanpage Trumpa??? Proszę oto wpis DT sprzed kilku dni:

„Having a good relationship with Russia is a good thing, not a bad thing. Only „stupid” people, or fools, would think that it is bad! We have enough problems around the world without yet another one. When I am President, Russia will respect us far more than they do now and both countries will, perhaps, work together to solve some of the many great and pressing problems and issues of the WORLD!”

No i co po jakiej wtedy stronie staniemy???

Gosc~Polski | 10.01.2017 [10:16]
Ja – to na pewno stane po stronie …. POLSKI !!!! A ty …. po obojetnie jakiej tam sobie k_rwa chcesz !!!! Yo !! ENDE

Paweł | 10.01.2017 [10:57]
Zdaje się że Gosc-Polski jest modelowym przykładem tych o których Roman Dmowski mówił, że bardziej nienawidzą Rosji jak kochają Polskę.

Gosc~Polski | 10.01.2017 [11:33]
Napisalem jak uwazam za sluszne. A to dlatego, ze zarwono w interesie Rosji jak i Niemiec jest ponowny brak POLSKI na mapie Europy !!!! Wiec za co i dlaczego mam kochac WROGOW Polski ????
Podaj mi prosze, choc jeden rozsadny, rzeczowy powod !! ENDE

Paweł | 10.01.2017 [14:46]
Nikt ci nie każe kochać wrogów Polski wręcz przeciwnie. Chodzi o to, aby fanatyczna nienawiść do jednego wroga nie sprawiła, że będziesz się mizdrzył do innego wroga udającego naszego przyjaciela, aby dokopać temu znienawidzonemu wrogowi. Bo wtedy ten niby przyjaciel w najmniej spodziewanym momencie wbije ci nóż w plecy. I o to chodziło Dmowskiemu. Trzeba myśleć racjonalnie, a nie emocjonalnie. Ukraina ze swoim banderyzmem zagraża nam dziś nawet bardziej niż Rosja, bo leżą bliżej nas i mają roszczenia terytorialne, a ludzie zaślepieni nienawiścią do Rosji i proukraińską propagandą w mediach tego nie widzą i to się może bardzo źle skończyć.

Skandalowiec | 10.01.2017 [10:43]
Wyrażaj się pan proszę, Jeżeli jesteś pan tak wielce patriotyczny jak to sugerujesz w Opinii to powinieneś pan wiedzieć że o Polskę trzeba dbać o przeszłość i o przyszłość. Najpierw pomału trzeba odbudować i oczyścić Polskę z tej całej postkomuny (strategicznie – nawet grając na dwa fronty – oczywiście nie z pozycji klęczącej. Naprawdę można to sprytnie rozegrać.
A pana opinia jest podobna do wypowiedzi bodajże tfuuu Kazimiery Szczuki na temat imigrantów: ” wpuśćmy ich najpierw a później się będziemy martwić…” żałosne!

Oko | 10.01.2017 [10:14]
Analizując za i przeciw logicznie jest twierdzić, że Rosjanom najbardziej opłaca się robić tego typu prowokacje. Bardziej niż Ukraińcom.

DZIECKO POLSKIE | 10.01.2017 [10:08]
@ Skandalowiec – tak wlasnie jest jak piszesz.Pozdrawiam

bronek_ból | 10.01.2017 [09:48]
dostali za mało bezzwrotnych kredytów i te 500+ to niskie świadczenia… to takie podziękowanie od „strategicznego partnera” a wszystko w ramach planu Morawieckiego – przyjmijmy jeszcze 5mln banderowców!

rebeliant80 | 10.01.2017 [09:46]
Tak, tak, ludobójstwo na Wołyniu to też przecież dzieło Rosjan.

Gosc~Polski | 10.01.2017 [11:09]
Tak, tak, tak ….. to wszystko zrobili „Ukraincy”:
– rzez mieszkancow cywilnych besarabskiego miasta Izmaił 1790 r. 10 tys. (kobiety & dzieci)
– rzez mieszkancow cywilnych warszawskiej Pragi 1794 r. – 20 tys. (kobiety & dzieci)
– zsylki na Sybir po krwawo stłumianych narodowych powstaniach
– grabiez polskich majatkow
– rusyfikacja w szkolach
– 17 Wrzesien 1939 r.
– Katyn 1940 r.
– zbrodnie w PRL-u
– etc.
(za malo ??) ENDE

Paweł | 10.01.2017 [11:21]
I co z tego? To nie powód żeby rozgrzeszać a priori Ukraińców. A Wołyń to może też zbrodnia Rosjan?

Gosc~Polski | 10.01.2017 [11:44]
Wołyń …. akurat nie jest zbrodnia rosjanska …. to chyba oczywiste jest !!! Nie rozumiem ciebie wcale, co pragnales zainsynuowac tym swoim wpisem ?? Ze za duzo rosyjskich ZBRODNI na narodach wymienilem ???? :o(( ENDE

Paweł | 10.01.2017 [15:47]
Nie, chodziło mi o to, że wymieniasz zbrodnie rosyjskie, a tym samym sugerujesz, że pomnik zdewastowali Rosjanie w ramach prowokacji, choć nie ma na to żadnych dowodów. A tak w ogóle to raczej należy do zbrodni rosyjskich podchodzić z rezerwą, bo to nie zrobili zwykli Rosjanie ale bolszewicy. A jak do władzy doszli w Rosji bolszewicy? Demokratycznie? Nie, w wyniku krwawej rewolucji, którą przeprowadził Lenin przywieziony w 1917 r. do Rosji pociągiem ze Szwajcarii. A tą rewolucję sponsorowali amerykańscy bankierzy. Takie są fakty, ale tego z żadnej TV ani gazety tzw. propisowskiej się nie dowiesz. Podobnie zresztą jest z ludobójstwem Słowian przez Rosję i Niemcy w okresie I WŚ, II WŚ i międzywojnia, gdzie zginęło od 50-100 mln Słowian w tym wiele milionów Rosjan i innych nacji, a nie tylko Polaków.

ntech | 10.01.2017 [09:44]
Rzymska zasada „cui bono” mowi : kto na tym korzysta ? Nie mamy powodow zeby kochac Ukraincow ale Rosja nie zaatakuje Polski bedac w jawnym konflikcie z Ukraina. Zdaja sobie sprawe ze blizej Ukraincom do nas niz do nich po tym co wyczyniaja w Donbasie. A Ukraina i Polska to zbyt duzy orzech dla rosyjskiego niedzwiedzia.

Irena | 10.01.2017 [09:43]
Popieram to, co napisała „chrystianka”. Zastanawiający jest wrzask o tej sprawie w rosyjskich mediach – na bank komuś zależy na poróżnieniu Polaków z Ukraińcami. Niedawno zostało spalone muzeum UPA – Ruscy chcą pokazać, że to była zemsta Ukraińców.

Jowisz | 10.01.2017 [09:31]
Oczywiście, że to jest ruska prowokacja tak samo jak ten paraliż polskiego sejmu. Putin nie może przełknąć tej goryczy, że przy jego granicach pojawili się amerykańscy żołnierze wraz ze sprzętem bojowym nie mówiąc już o tarczy antyrakietowej, którą przez tyle lat bezskutecznie usiłowali torpedować.

Paweł | 10.01.2017 [10:42]
Tak cyrk w Sejmie to rosyjska prowokacja. Zmień tabletki, bo te obecne nie działają. Wyłączenie sygnału TVP w 2/3 Polski 16.12 to też zapewne robota Putina, choć siedziba firmy, która odcięła sygnał jest w Dusseldorfie. A wojska USA będą na zachodniej granicy Polski, a nie na wschodniej. Zresztą Rosji nie o nas chodzi tylko o Ukrainę.

xyz | 10.01.2017 [10:26]
Żagań i Drawsko Pomorskie to rosyjska granica? Oj geniuszem z geografii to ty raczej nie jesteś….

Plusk_1 | 10.01.2017 [09:43]
Jowisz, połóż się w cieniu i wypocznij. Może ci pomoże bo większych głupot propagandy ukraińskiej nie czytałem. Ukry w tym jak widać ty zawsze o wszystko o0bwiniają innych.

Oko | 10.01.2017 [10:16]
Mylisz się. To Rosjanie o wszystko obwiniają innych. Nie słyszałem jeszcze żeby jakiś Ukrainiec obwiniał Polaków o coś czego nie zrobili.

Jowisz | 10.01.2017 [10:09]
A ja rosyjskiej, której jesteś ofiarą.

Jowisz | 10.01.2017 [10:17]
Miało być „a ty rosyjskiej, której jesteś ofiarą”.

Marek | 10.01.2017 [09:30]
To podziękowanie Ukraińców za polską pomoc ,miliardy przekazane ukraińskim oligarchom ,gaz za darmo pompowany rewersem, a ostatnio finansowanie dróg na ukrainie którymi będzie zarzadzał Nowak spec od polskich autostrad budowanych 3x drożej niż na zachodzie. Poprawność polityczna polskiego rzadu jest porażająca. Ciekawy jestem reakcji rzadowej. Pewnie zwalą to na ruskich i po temacie.

Keson | 10.01.2017 [10:01]
Czy gdybyś coś zdewastował, podpisałbyś się sprajem z nazwiska?

kaszub | 10.01.2017 [09:50]
masz rację. wszędzie gdzie wyłazi zwierzęca natura tego dziwnego narodu, polski rząd, pseudoprawicowe oszołomstwo dziennikarskie widzą rosyjską prowokacje. jeszcze ambasadorem pośród tej czerni uczynili upowskiego agenta żeby chronił i usprawiedliwiał ich czyny. tfu z taką „dobrą zmianą”.

Rafał | 10.01.2017 [09:23]
Jaka ruska prowokacja?. Ukry działają. Byłem tam i widziałem w każdej mieścinie pomniki lub tablice bandery. Napisy o zwrocie „ich” ziem przez Polskę. Nienawiść do Polski i Polaków jest widoczna na każdym kroku. Nienawidzą nas bardziej od ruskich. A rząd ma to „gdzieś” i przyjmuje ich jak przyjaciół.

Gosc~Polski | 10.01.2017 [10:01]
Jaka Ukrainska prowokacja ?? To KACAPY z bylego Sajuza dzialaja, za zlikwidowane pomniki kacapskiej armii okupacyjnej na terenie Polski. Obecnie rosjanskie kacapy, to nienawidza nas bardziej od walczacych z nimi w Donbasie Ukraincow !!!! Z reszta …. my ich tez kochamy z „wzajemnoscia” wielka, za Rzez ludnosci cywilnej warszawskiej Pragi, za katownie oraz zsylki Polakow na Sybir, za 17 Wrzesien 1939 roku, za komunistyczne zbrodnie PRL-u, etc. ENDE

Paweł | 10.01.2017 [10:47]
A niech jedni i drudzy idą do 100 diabłów!

moherow berecik | 10.01.2017 [09:20]
Narod ktory za bohaterów obiera sobie bandytów i zbrodniarzy nigdy nie bedzie przewidywalnym narodem. I proszę nie pierniczyć o prowokacji!

Zygmunt | 10.01.2017 [09:18]
Prowokacja Rosjan?! – To jest ich podpis.

chrystianka | 10.01.2017 [09:17]
Nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo. Prawy Sektor ma teraz szanse sie zrehabilitowac.
Jezeli faktycznie pomnik wysadzili sowieciarze, a nie ukrainscy nacjonalisci, to niech zrobia zbiorke i pomnik odbuduja!

tylko ja | 10.01.2017 [09:12]
W moim domu nie mówi się dobrze o „Ukraińcach”; mamy swoje doświadczenia rodzinne z nimi związane – szczególnie podczas II WŚ. Nie wierzę w jakąkolwiek prowokację dokonaną przez Rosjan! Nazywajmy rzeczy po imieniu!!!

Karol | 10.01.2017 [09:08]
Oczywiście że ruskie ścierwo! Bedzie ich więcej i to gorszych z użyciem przemocy włącznie.

kiler51 | 10.01.2017 [09:35]
Jaki udział ma w tej barbarzyskiej dewastacji partia ” Zmiana” i ” Razem”? komunistyczne odchody w Polsce, niewiadomo dlaczego do tej pory nie zdelegalizowane.

…..

http://wpolityce.pl/swiat/323036-ukrainska-policja-pomnik-zamordowanych-polakow-w-hucie-pieniackiej-zostal-wysadzony

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukrainska-policja-pomnik-Polakow-w-Hucie-Pieniackiej-zostal-wysadzony,wid,18672186,wiadomosc.html

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainscy-sledczy-potwierdzaja-pomnik-w-hucie-pieniackiej-wysadzono-w-powietrze-

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/doradca-waszczykowskiego-obwinia-moskwe-o-zniszczenie-pomnika-w-hucie-pieniackiej

http://wiadomosci.wp.pl/kat,136394,title,Pomnik-niezgody-Przypomina-o-polskich-ofiarach-i-ukrainskich-oprawcach,wid,18669526,wiadomosc.html

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainskie-wladze-i-uipn-zniszczenie-pomnika-w-hucie-pieniackiej-to-prowokacja

http://wiadomosci.wp.pl/kat,143604,title,UkrainaMSZ-potepia-wandalizm-w-Hucie-Pieniackiej,wid,18669944,wiadomosc.html?ticaid=1186be&_ticrsn=3

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ambasada-rp-wystosowala-do-msz-note-w-sprawie-huty-pieniackiej/nxep9tp

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukraina-zdewastowano-pomnik-Polakow-z-Huty-Pieniackiej,wid,18668620,wiadomosc.html

http://wpolityce.pl/swiat/322666-obrzydliwy-akt-antypolonizmu-na-ukrainie-zdewastowano-pomnik-ku-czci-zamordowanych-w-hucie-pieniackiej-wideo

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/pawel-kukiz-dla-kresowpl-bedziemy-interweniowac-w-msz-ws-huty-pieniackiej

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/zniszczony-krzyz-barwy-upa-i-runy-ss-zdewastowano-pomnik-ofiar-rzezi-w-hucie-pieniackiej-video-foto

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/winnicki-dla-kresowpl-licze-na-szybkie-odnalezienie-sprawcow-i-opieke-nad-miejscami-polskiej-pamieci

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/bakun-k15-dla-kresowpl-licze-na-wezwanie-ambasadora-ukrainy-do-polskiego-msz

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/szef-msz-ukrainy-potepil-zniszczenie-pomnika-w-hucie-pieniackiej-sledczy-sprawcy-mogli-nie-byc-ukraincami

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/wladze-ukrainy-zapowiedzialy-odbudowe-pomnika-w-hucie-pieniackiej-

 

 

46 thoughts on “399 Mowa bywa srebrem, a milczenie złotem,.. to prawda, tylko czasem taka „prawda” to tylko tylko prawda taka sobie…

 1. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polski-polityk-z-litwy-gdyby-zachod-powstrzymal-banderowcow-to-krym-pozostalby-ukrainski

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/gliwice-800-kg-zywnosci-dla-polskich-bohaterow-na-kresach

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/322846-800-kg-zywnosci-dla-polskich-kombatantow-i-naszych-rodakow-zyjacych-na-kresach-wschodnich

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/problemy-polsko-litewskie-rozwiaza-sie-same-uwazal-byly-premier-litwy

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/minister-waszczykowski-twierdzi-ze-spotykal-sie-przedstawicielem-panstwa-ktorego-nie-ma

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/waszczykowski-im-wiecej-sil-usa-w-polsce-tym-wiecej-sil-polskich-moze-pomagac-amerykanom-na-swiecie

  http://wpolityce.pl/polityka/323129-antoni-macierewicz-o-przybyciu-amerykanskiej-ciezkiej-brygady-do-polski-jalta-sie-skonczyla

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/macierewicz-amerykanskie-wojsko-na-polskiej-ziemi-to-koniec-jalty

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szef-msz-rozmawialem-z-kissingerem-nowej-jalty-ma-nie-byc

  http://wpolityce.pl/swiat/323052-kreml-spanikowany-obecnoscia-amerykanskich-wojsk-w-polsce-patrzymy-na-to-jako-na-zagrozenie-dla-nas-oraz-dzialania-ktore-zagrazaja-naszym-interesom

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/mon-nie-prowadzimy-prac-nad-budowa-polsko-ukrainskiego-smiglowca-

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mon-dementuje-slowa-macierewicza-nie-ma-prac-nad-zbudowaniem-polsko-ukrainskiego/vxnb2tr

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/antoni-macierewicz-black-hawk-smiglowce-dla,140,0,2234764.html

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/do-polski-trafi-96-uzywanych-f-16-mon-rozwazamy-taki-wariant

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nato-f-16-wojsko-polskie-obronnosc,72,0,2233672.html

  http://wpolityce.pl/polityka/322904-wiceszef-mon-analizujemy-mozliwosc-zakupu-min-uzywanych-f-16-lub-nowych-f-35

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/radary-w-polskiej-armii-wyposazone-w-lampy-ze,134,0,2233478.html

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/wiceszef-fideszu-ngo-finansowane-przez-sorosa-powinny-zostac-wymiecione-z-wegier-

  http://stefczyk.info/wiadomosci/swiat/wegry-nie-chca-sorosa-,19029375315?utm_source=widget&utm_medium=referral&utm_campaign=artykuly-widget

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/ministerstwo-rolnictwa-logo-produkt-polski-dla-zagranicznych-sieci-handlowych-rece-opadaja

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ameryka-jest-obecnie-lepsza-i-silniejsza-pozegnalne-wystapienie-obamy-

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/waszczykowski-im-wiecej-sil-usa-w-polsce-tym-wiecej-sil-polskich-moze-pomagac-amerykanom-na-swiecie

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/konwoj-z-zolnierzami-usa-wjechal-do-polski

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/323008-to-historyczny-moment-konwoj-amerykanskich-zolnierzy-wjechal-do-polski-zobacz-zdjecia

  http://wpolityce.pl/swiat/323052-kreml-spanikowany-obecnoscia-amerykanskich-wojsk-w-polsce-patrzymy-na-to-jako-na-zagrozenie-dla-nas-oraz-dzialania-ktore-zagrazaja-naszym-interesom

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/niezawisimaja-gazieta-amerykanskie-wojska-w-europie-srodkowej-stana-sie-zgrupowaniami-ofensywnymi

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukraina-wojska-rzadowe-ruszyly-z-ofensywa-w-donbasie

  Polubienie

 2. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/msw-nie-mamy-wplywu-na-to-ze-nasze-slowo-nazywa-pilsudskiego-miedzynarodowym-terrorysta


  Nasze Słowo, fot. eprasa.pl / Nasze Słowo

  MSW: nie mamy wpływu na to, że „Nasze Słowo” nazywa Piłsudskiego międzynarodowym terrorystą

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 13 stycznia 2017 o godz. 09:09:01

  MSWiA nie ma wpływu na treści publikowane na łamach tygodnika mniejszości ukraińskiej „Nasze Słowo”, gdyż takie działanie mogłoby zostać odebrane jako naruszenie swobody wyrażania poglądów – pisze resort w odpowiedzi na interpelację posłów Kukiz’15. Gazeta, która pisała, że Józef Piłsudski jest terrorystą – i broniła tej tezy – będzie dalej finansowana z pieniędzy polskich podatników.

  W odpowiedzi na interpelację posłów Kukiz’15, Tomasza Rzymkowskiego, Bartosza Józwiaka oraz Wojciecha Bakuna w sprawie szerzenia historycznego fałszu i antypolskiej propagandy na przykładzie tygodnika „Nasze słowo”, podsekretarz stanu w MSWiA Sebastian Chwałek w imieniu resortu krytycznie odnosi się do treści, opublikowanych w listopadzie przez tygodnik dla Ukraińców w Polsce. Chodzi o artykuł w języku ukraińskim Myrosława Ławećkyja, w którym napisano, że to Józef Piłsudski, a nie Stepan Bandera spełnia kryteria „międzynarodowego terrorysty”. Stwierdzono w nim również, że prof. Włodzimierz Osadczy, dyrektor Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum Ucrainicum KUL, „niby pochodzący z Lublina z Katolickiego Uniwersytetu (KUL)”, ma styl „putinowskiego propagandzisty”. Autor nazywa również polski patriotyzm „nacjonalizmem”, a uchwałę wołyńską z lipca ub. roku określa mianem „haniebnej”.

  PRZECZYTAJ: Gazeta Ukraińców w Polsce: to Piłsudski jest terrorystą, a nie Bandera

  – (…) ocena zawartych w nim sformułowań (…) – jest jednoznacznie negatywna, niemniej jednak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nie ma możliwości ani uprawnień do ingerencji w treści w nim zaprezentowane – czytamy w odpowiedzi MSWiA na interpelację. Wiceminister Chwałek powołuje się przy tym na art. 54 Konstytucji RP, zapewniający w jego ocenie każdemu wolność wyrażania i zakazujący „cenzury prewencyjnej”. Przyznaje zarazem, że publikowanie tego rodzaju treści zależy od decyzji redakcji, a polskie władze nie mają na to wpływu:

  – Należy podkreślić, że decyzje dotyczące doboru tekstów zamieszczanych na łamach czasopism, w tym również czasopism dofinansowywanych z części budżetu państwa, której dysponentem jest minister właściwy do spraw wyznań religijnych oraz mniejszości narodowych i etnicznych, podejmują wyłącznie kolegia redakcyjne tych czasopism. Próby wpływania przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na treści w nich zamieszczane mogłyby być odebrane jako naruszenie – gwarantowanej przepisami rangi konstytucyjnej – swobody wyrażania poglądów.

  Wiceminister Chwałek zwraca uwagę, że zgodnie z polskim prawem „na wniosek zainteresowanej osoby fizycznej, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej niebędącej osobą prawną, redaktor naczelny właściwego dziennika lub czasopisma jest obowiązany opublikować bezpłatnie rzeczowe i odnoszące się do faktów sprostowanie nieścisłej lub nieprawdziwej wiadomości zawartej w materiale prasowym”.

  MSWiA informuje również, że Związkowi Ukraińców w Polsce została przyznana dotacja na wydawanie „Naszego Słowa” w 2017 roku „w – analogicznej jak w 2016 roku – wysokości 420 tys. zł”.

  Jak informowaliśmy wcześniej, Związek Ukraińców w Polsce otrzyma od rządu PiS 420 tys. zł dotacji z budżetu państwa polskiego na wydawanie tygodnika dla Ukraińców w Polsce „Nasze Słowo” w latach 2017-2019. Łącznie w 2017 rok rząd dofinansuje działalność organizacji ukraińskich w Polsce kwotą ponad 1,6 mln zł. Najwięcej otrzyma Związek Ukraińców w Polsce.

  W reakcji na artykuły publikowane m.in. przez Kresy.pl na temat treści, które są głoszone na łamach „Naszego Słowa”, redakcja tej gazety dla Ukraińców w Polsce, dotowanej przez polski rząd, zaczęła bronić tezy, że Piłsudski był terrorystą.

  Pojawia się pytanie, jak w definicji terroryzmu klasyfikują się działania Organizacji Bojowej PPS, w której strukturach działał Józef Piłsudski. Polscy historycy podobne napady nazywają akcjami ekspropriacyjnymi. Dzisiaj wszystko jest względne, nawet kwestia międzynarodowego terroryzmu – czytamy w artykule sekretarza redakcji „Naszego Słowa”, Igora Szczerby. Niszczenie nielegalnych pomników UPA nazywa on z kolei „działaniami terrorystycznymi”.

  „Dlaczego do tych słów ma się dokładać polski podatnik?!”

  – Jeżeli ktoś chce głosić bzdury, ma oczywiście do tego prawo, bo wolność słowa polega na tym, że słyszymy także takie treści, które nam się nie podobają, ale dlaczego ma się do tych bzdur dokładać polski podatnik?! – pisał wcześniej poseł Tomasz Rzymkowski, jeden z posłów Kukiz’15, którzy złożyli interpelację w sprawie „Naszego Słowa”.

  – Parafrazując słowa Józefa Becka, nie ma pokoju za wszelką cenę, ale tu jest przyjaźń za wszelką cenę z Ukrainąmówił zaś poseł Rzymkowski w rozmowie z Kresami.pl. – To tak naprawdę niszczenie tych imponderabilii, jak to mówi Jarosław Kaczyński, dla ich obozu. Bo jednak Józef Piłsudski w panteonie polskich bohaterów narodowych jest dla nich wręcz bohaterem nr 1. A Ukraińcy opluwają i niszczą tego człowieka. Dla mnie akurat nie jest on specjalnie jakimś autorytetem, ale dla tego środowiska jest – tym bardziej jest to bardzo dziwne.

  – Najbardziej bolesne jest to, że oni tę narrację upowską i banderowską, za pieniądze polskich podatników pokazują, a polskie ministerstwo najwyraźniej nie widzi w tym nic złego – dodał poseł Kukiz’15.

  W rozmowie z Kresami.pl dr Andrzej Zapałowski zwracał z kolei uwagę, że „Nasze Słowo” od lat wspiera heroizację UPA. – Tam ukazuje się wiele artykułów na ten temat. Ponadto, „Nasze Słowo” jest tak naprawdę związane z „galicyjskimi Ukraińcami”, reprezentującymi nie całą społeczność ukraińską, tylko zachodnioukraińską. To środowisko jest zasadniczo opanowane przez spadkobierców ideowych OUN i UPA – mówi dr Zapałowski.

  Na łamach „Naszego Słowa” ukazywały się również artykuły Bohdana Huka, ukraińskiego szowinisty, którego opinia jako biegłego przyczyniła się do umorzenia postępowania ws. grupy młodych Ukraińców, którzy fotografowali się z flagą OUN-UPA. On sam zasłynął jednak przede wszystkim ze swoich wypowiedzi, które pokazują, że jest on gloryfikatorem banderyzmu, oskarżającym Polski Rząd w Londynie o plany eksterminacji ludności ukraińskiej. Huk na łamach pisma oburzał się, że Polacy protestują przeciw symbolice OUN-UPA. Sprzeciw Polaków wobec niej porównywał do stalinizmu i hitleryzmu. Oburzało go nawet sformułowanie „Polski Przemyśl”. W artykule na łamach „Naszego Słowa” stwierdził m.in., że barwy UPA to symbol „nowoczesnego ukraińskiego patriotyzmu”, zaś „w Przemyślu w stosunku do Ukraińców nastrój panuje taki, jak w ZSRR za Stalina”, pisząc o „przemyskim rezerwacie im. Berii”. Według Huka Kresy to „polski segregacyjny konstrukt i praktyka przemocy do 1939 roku”, zaś „ideologia „Kresów” jest bliska faszyzmowi”.

  Niedawno tygodnik „Nasze Słowo” promował na Facebooku artykuł, w którym autor pisze wprost o „polskich obozach koncentracyjnych”.

  Sejm.gov.pl / Kresy.pl / mt

  tagore:
  Nie rozumie problemu ,Józef Piłsudski był przywódcą podziemnej organizacji zwalczającej aparat przemocy Caratu. I faktem jest ,że pod względem prawnym były to akcje terrorystyczne. Jest to jednak temat zastępczy ,którym Ukraińscy działacze chcą zasłonić istotę problemu ,czyli ludobójstwo na nieukraińskich podludziach. tagore

  Polubienie

 3. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wielki-sklep-internetowy-sprzedaje-polska-flage-jako-wycieraczke-swietny-pomysl-na-prezent


  Fot.amazon.com

  Wielki sklep internetowy sprzedaje Polską flagę jako wycieraczkę. „Świetny pomysł na prezent”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 13 stycznia 2017 o godz. 08:08:16

  W największym sklepie internetowym świata można kupić wycieraczki do butów z polską flagą.

  Wycieraczki w barwach polskiej flagi o wymiarach 71×50 cm i, jak twierdzi sprzedawca, są wykonane z trwałego poliamidu. Kosztują 25 dolarów (przeceniione z 35 dol.) plus 3 dolary za wysyłkę. Według analogicznej oferty, niecałe 55 dol. kanadyjskich z darmową dostawą.

  Towar nie spotkał się z dobrym przyjęciem internautów. Zdaniem użytkowników serwisu Amazon wykorzystywanie w ten sposób flagi jest „obrzydliwe” i „haniebne”. Jest również promowana jako „świetny pomysł na prezent”.

  Znieważanie polskich symboli narodowych jest przestępstwem. Według Artykuł 137 Kodeksu karnego, „kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”.

  Sprawa nie ogranicza się jednak tylko do polskiej flagi – w ofercie znajdują się również wycieraczki z flagami innych państw, np. Niemiec czy Hiszpanii. Sprzedający najwidoczniej wycofał je jednak, przynajmniej częściowo, ze sprzedaży. W momencie publikacji dostępne były już tylko w kanadyjskiej części serwisu.

  ZOBACZ: Polskie godło jako wycieraczka [+FOTO]

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/323163-bulwersujace-polska-flaga-jako-wycieraczka-do-butow-w-internetowym-sklepie

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/premier-kanady-oswiadczyl-ze-prawdopodobnie-pokonalby-w-walce-wladimira-putina


   Foto: burrardstreetjournal.com

   Premier Kanady oświadczył, że prawdopodobnie pokonałby w walce Władimira Putina

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 12 stycznia 2017 o godz. 23:11:30

   Justin Trudeau stwierdził to podczas swojej codziennej sesji odpowiedzi na pytania użytkowników serwisu Facebook.

   Jeden z użytkowników serwisu Facebook stwierdził, że premier Trudeau jest „słaby” i zostałby „zmiażdżony przez Putina”. Szef kanadyjskiego rządu stwierdził w odpowiedzi: Może nie jesteś świadomy, ale kiedyś byłem bokserem i całkiem niezłym, jeżeli wierzyć mojej matce. Dodał również: Więc myślę, że prawdopodobnie mógłbym go [Putina] pokonać. Poza tym całkiem nieźle mogę uderzyć łokciem.

   Trudeau stwierdził również, że Kandyjczycy mogą mu niedowierzać i z tego powodu dodał: W sieci są zdjęcia bez koszulki zarówno Putina jak i moje. Niech ludzie zdecydują kto wygrałby starcie.

   Chwilę później na profilu pojawiły się zdjęcia obu polityków, a Trudeau zasugerował, aby ludzie głosowali na to kto zwyciężyłby w walce.

   kresy.pl / burrardstreetjournal.com

   azar:
   Lewak Trudeau pokonałby ale dziecko w przedszkolu. Nawet wkurzona kobieta kiedy sprzedałaby mu liścia w twarz to by się chłoptaś rozpłakał. Idź się fagasie dowartościować do swoich chłopców pederastów niech ci zapodadzą bolca w kakaoko wtedy bedziesz spełniony.

   donald:
   O ile wiem kanada ma cztery lodzie podwodne. Nieco wadliwe tzn ze kazde zanurzenie moze byc ostatnim zanurzeniem dla zalogi. Proponuje by jedna z tych kanadyjskich lodzi podwodnych wziela Justina na poklad, zanurzyla sie……..A swoja droga Justin Trudea puszczajacy takie komentarzy moze byc co najwyzej smarkaczej udajacym premiera. Trumpa drogi Justinie tez bys mogl pokonac? Facet byl instruktorem skokow na linie, skonczyl socjologie, ma siano we lbie i to widac …..takze na facebooku.

   cyna:
   Putin to wyszkolony przez KGB bezwzględny zabójca więc pomarzyć można.

   UPAdlina:
   hehehehe!!… biedny cyna !!… Kup sobie zapasy anty-depresantów, bo nadchodzą ciężkie czasy dla sfiksowanych rusofobicznie oszołomów !!

   UPAdlina:
   po pierwsze, taka retoryka osoby sprawującej urząd premiera jest po prostu kompromitacją !!… Po drugie pedałek trudeau stwierdził, że był dobrym bokserem, jeśli wierzyć jego matce… Podejrzewam, że odbywał sparringi z matką i ta stwierdziła, że był w tym dobry!!… Jako pedał walcząc z kobietami może i był dobry, ale co by się stało, gdyby wyskoczył do prawdziwego faceta??

   Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Doniesienie-do-prokuratury-ws-polskich-flag-wycieraczek,wid,18674365,wiadomosc.html

   Patryk Osowski akt. 13.01.2017, 20:53

   Doniesienie do prokuratury ws. polskich flag-​wycieraczek

   – To oderwanie od europejskiego kodu kulturowego. (…) Doniesienie w tej sprawie trafi do prokuratury najprawdopodobniej w poniedziałek. W piątek wspólnie z naszym prawnikiem kompletowaliśmy wszystkie niezbędne dokumenty – powiedział o sprawie polskiej flagi, którą w formie wycieraczki do butów oferował na swoich stronach sklep internetowy Amazon, prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski.


   Amazon

   Świrski zapowiedział w piątek, że RDI wystosuje do Amazona petycję. – Petycja ta będzie zawierać żądanie likwidacji tego typu produktów jak flagi narodowe w formie wycieraczek do butów, ponieważ wzniecają one nienawiść między narodami. O ile wycieraczka z polską flagą została wycofana po naszej dzisiejszej akcji protestacyjnej w internecie, to są jeszcze inne flagi innych państw, które ta firma powinna usunąć ze swojej oferty – zaznaczył Świrski.

   Wycieraczkę w polskich barwach narodowych można kupić też w wielu innych sklepach internetowych, które oferują również podobne produkty m.in. z polskim orłem, ikonografią „I love Poland” lub napisem „Welcome”. Ich ceny wahają się w granicach 30-40 euro za sztukę. W ofercie internetowych sklepów są również wycieraczki z flagami innych państw, m.in. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Izraela, Niemiec, a także krajów muzułmańskich jak Iran czy Arabia Saudyjska.

   „Deptanie flagi to wyraz pogardy”

   Poszanowanie flagi i godła państwowego jest pewnym zwyczajem międzynarodowym – powiedział Świrski i dodał, że nawet jeśli intencją producentów wycieraczek z flagami narodowymi nie jest znieważanie danego narodu, to jednak ich sprzedaż i kupowanie jest „oderwaniem od europejskiego kodu kulturowego”. – W tym europejskim kodzie kulturowym deptanie flagi jest wyrazem pogardy, a nie szacunku – wyjaśnił Świrski.

   Według ustaleń Reduty, o których poinformowała w piątek na swoim koncie na Facebooku, sprzedawcą wycieraczki w polskich barwach narodowych na Amazonie jest niemiecka firma PosterOutlet, która specjalizuje się w sprzedaży plakatów. „Na jej niemieckich stronach (pod prawem niemieckim) nie ma tego produktu. Wskazuje to na działanie z premedytacją” – podkreśliła Reduta Dobrego Imienia. Dodała też, że dane firmy przekazała polskiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych.

   W poniedziałkowym doniesieniu do prokuratury – jak zaznaczył Świrski – Reduta wskaże na art. 137 par. 1 Kodeksu karnego, który głosi, że „kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku”. – Odpowiednikiem tego artykułu jest art. 90 niemieckiego Kodeksu karnego, gdzie dokładnie jest mowa o niszczeniu flagi (…). To umożliwi działanie polskiej prokuraturze w drodze pomocy prawnej ze strony Niemiec, gdzie niszczenie flagi jest również karalne – dodał Świrski.

   Reduta Dobrego Imienia Polska Liga zajmuje się m.in. inicjowaniem i wspieraniem działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji pojawiających się w mediach na temat historii Polski, zwłaszcza przebiegu II wojny światowej oraz propagowanie wiedzy na temat historii i kultury Polski.

   PAP

   ~Paweł 2 godziny i 24 minut temu
   Jak czytałem jak potężna jest Anti-Defamation League w USA, to się zastanawiałem dlaczego w Polsce nie ma takiego pit-bulla… takiej organizacji która nawet w kiblu na Jamajce wytropi napis antypolski i w dwa dni zaszczuje właściciela tak bardzo, że albo powie że kocha Polskę i przeprosi za ten incydent albo go polskie lobby i jego poplecznicy zmusi do zamknięcia knajpy. A tymczasem widzę, że są takie organizacje u nas. Może jeszcze nie tak mocne ale cieszę się, że działają.

   Polubienie

 4. Ameryka prowokuje Rosję do ataku na Polskę (Michał Marusik)

  Opublikowany 11 sty 2017
  – Ameryka prowokuje Rosję do ataku na Polskę – komentarz europosła Michała Marusika w sprawie rozmieszczenia wojsk USA na terytorium Polski. (Warszawa, 10.12.2017)

  Dariusz W.1 dzień temu
  Bardzo trafna ocena sytuacji. Amerykanie nie są niczyimi przyjaciółmi. To wyrafinowane świnie. Zobaczcie ile milionów ofiar pochłonęło ich „przywracanie demokracji” w całym świecie. Armia amerykańska stoi na straży interesów korporacji. Nikt i nic się dla nich nie liczy. Ciekawe ile wydali na to żeby utrudnić postrzeganie tego faktu przez pseudo polskie elity polityczne.

  Tomasz Jaskóła19 godzin temu
  Proszę wybaczyć, ale to są bzdury i do tego nielogiczne. Jak to NATO podprowadza? Przecież my jesteśmy w NATO. Rosja ma wojska w Kaliningradzie. Bzdury, które mówi pan prezes o wojnach USA z ZSRR w Korei, Wietnamie sugeruje pan, ze atakującym były USA. Otóż panie prezesie to ZSRR atakował rozszerzając komunizm tak miał w doktrynie Te kraje. Zastanawiam się jak długo będziemy słuchać głupot przeczących logice i historii ze Rosja jest nam przyjazna? Mógłbym zmiażdżyć tutaj dyrdymały pana Marusiaka. Chętnie stawie sie do publicznej dyskusji na temat geopolitycznych uwarunkowań i tego co dzieje sie obecnie w świecie. No przejęciem nikt nie zauważył Gruzji, Abchazji, Estonii, Krymu … sama słodycz pokojowego Putina. Młodzi ludzie nie maja niestety zbyt dużej wiedzy historycznej i dlatego mogą nabrać sie na takie właśnie teksty pana Marusika. No to tak publicznie napisze nie manipuluj Pan młodymi. Pozdrawiam i pozostaje w szacunku.

  Bill De Jesus17 godzin temu
  Wszystkie panstwa o IMPERIALISTYCZNYCH ( podbojowych) zapedach sa PRZEKLENSTWEM ludzkosci. ( Bija sie o WLADZE, SILE, SKARBY TEGO SWIATA). A jest ich WIELE!!! Nie tylko z jednej strony. Te Imperia zamieraja przez chwile, a potem znow sie odradzaja, czasami nawet w troche innej formie, ale to ta sama BESTIA ( REVELACJA JANA w Biblii tez o tym mowi, jesli dobrze rozumie). Dlatego Historia lubi sie powtarzac, jak to mowia.
  Dorota

  na argumenty8 godzin temu (edytowany)
  US Army też nie atakuje innych państw, ale wysyła tam bombowce z dostawą demokracji. Natomiast umieszczanie baz obcej armii w Polsce jest hańbą, bo czyni z Polski PROTEKTORAT obcego mocarstwa. Jeśli Tusk to były czasy saskie i popuszczanie pasa, to obecnie mamy już czasy stanisławowskie i protektorat obcego mocarstwa z obcymi garnizonami. To jest polityka sutenerów, którzy stręczą Polskę niczym ladacznicę w obcych stolicach.

  Rosja jeszcze nigdy nie zaatakowała państwa należącego do NATO. Węgry też są w NATO a mają doskonałe relacje handlowe z Rosją. Jednak pogrobowcy KOR z PO-PIS postanowili zrobić z naszego kraju pierwszego wroga Rosji, na czym tracą polscy wytwórcy, którzy nie mogą sprzedawać swoich towarów na rynek wschodni.

  To nie Rosja ale właśnie Zachód świadomie niszczył „transformacją” polski przemysł i konkurencyjność polskiej gospodarki. A rządzący Polską od 1989 r. lokajczykowie Zachodu narzucają polskim przedsiębiorcom niekorzystne warunki, aby polska gospodarka nie wyrosła na konkurencję wobec gospodarek Zachodu.

  Ameryce nie zależy na silnej Polsce, bo oni traktują nasz kraj, jako przestrzeń eksploatacji. Polacy mają być narodem parobków uzależnionych od kredytów na lichwiarski procent pracujących za miskę zupy w montowniach należących do wielkiego kapitału. Wystarczy zobaczyć, co Jankesi zrobili z krajami Ameryki Łacińskiej, gdzie tej szarańczy wszyscy nienawidzą. Latynosi mówią o Jankesach „Gringo” a to skrót od „Green go home!”. Dość powiedzieć, że Kubańczycy poparli rewolucję Castro z nienawiści do prymitywnych chamczyków z Ameryki, którzy zrobili z tego kraju wielki burdel i kasyno.

  Telewizja Kanapowa4 godziny temu (edytowany)
  Czy wojsko USA stało w Niemczech w nagrodę czy za karę? Czy teraz będzie nas okupować za rozpętanie II Wojny przez polskich faszystów, którzy zbudowali polskie obozy śmierci? To przykre, że chce Pan aby nasza Ojczyzna stała się ewidentnym polem kolejnego starcia wschodu z zachodem. Obce żołdactwo w Polsce to WSTYD!

  Bill De Jesus42 minuty temu
  Czy Ci tzw.”Polscy Faszysci” aby na pewno BYLI POLAKAMI??? Bo w Polsce w tym czasie mielismy wiele ludnosci zydowskiej, ktorzy co prawda mieszkali w Polsce, ale sluzyli SWOIM I OBCYM INTERESOM, nie polskim.( TZW. PANSTWO W PANSTWIE). Tak samo jak wiekszosc bolszewikow rosyjskich lacznie z TROCKIM byli w istocie ZYDAMI. ( HITLER TEZ ).

  Polubienie

 5. Aleksander Jabłonowski / Wojciech Olszański – „Wypierdalać z Polski, amerykańskie bydło!”

  Opublikowany 12 sty 2017
  „Polska to nie kraj frontowy!” – Wojtek Olszański

  Sky Is there1 dzień temu (edytowany)
  Przestań uprawiać pro rosyjską propagande kurwo, pluje na ciebie totalnie, hańbisz polski mundur zajebany agencie, kiedyś miałem cie za kogoś przyzwoitego, za głos sumienia narodu ale teraz gadasz tylko o tym jacy to rosjanie nie są zajebiści i jaka to ameryka nie jest zła, uprawiasz propagande złamasie jebany, chętnie bym ci wyjebał z partyzanta żeby ci czapeczka z łba spadła, ja tutaj oczywiscie nie bronie amerykańców bo prowadzą złą politykę, ale należy pamietać że rosjanie nigdy nie byli naszymi przyjaciółmi, ni niemcy ni rosjanie, i nie anglicy i nie amerykanie, napewno nie są naszymi przyjaciółmi na arenie międzynarodowej, więc zniknij pan i przestań pan mącić młodym ludziom w głowach, za czasów drugiej wojny światowej byłbyś pan zastrzelony w imieniu polski podziemnej, kurwa kutasiarzu jebany, szlag mnie trafia jak takich widze, pluje na ciebie totalnie pierdolcu, powinieneś się wstydzic poczekajmy na D. Trumpa może on naprawi ameryke, ale napewno polski nie naprawią tacy zjebani prawicowcy jak ty, i zeby było jasne JA JESTEM PRAWICOWCEM, ale skrajna prawica to takie samo jeśli nie gorsze gówno jak skrajna lewica, oba obozy są opętane nienawiścią.

  Leszek Kowal1 dzień temu
  Sky-jeśli tak lubisz latać to odlatuj debilu do ameryki na wysypisko śmiecie z taśmy przebierać plastik ,albo na pomywak bo to miejsce wsam raz dla ciebie ,a murzyna zaproś sobie prywatnie do chałupy ,przyn. żona będzie mieć odmianę .

  jasiek Kolasa1 dzień temu
  dziwie sie ze jeszcze nikt z patriotow w W-wie nie wpier….tej ruskiej szmacie

  aleksander jabłonowski1 dzień temu
  no czekam na ciebie PATRIOTO – szybko bo za chwilę zginiesz za rockefellera

  sssiiieeerot1 dzień temu
  Jabłonowski kasę wziąłeś ale czy dożyjesz czasów w których będziesz to mógł spożytkować? W Polsce żyjesz i liczysz na bezkarność? No to pomyliłeś się przyjacielu, nawet mi Cię nie żal. Zdechniesz pod płotem, z kosą w bebechach rzężąc jak świnia.

  aleksander jabłonowski16 godzin temu
  ty mi to zrobisz marzycielu ??? wspomnisz mnie w …Donbasie lub Syrii na 5 minut przed atakiem – módl sie o szybką śmierć – kalectwo nie jest miłe

  jasiek Kolasa15 godzin temu
  szczylu ja pisze o tym przebierancu ruskim….a ty tu se stworzyles jakies lipne konto i kozaczysz…..co do tego ruska, to z tego co wiem szukali go w trakcie Marszu Niepodleglosci, ale szmaciarz zniknął, domyslil sie ze moze mu ktos łomot spuscic …ale wczesniej czy pozniej ten kacap wpierd…obskoczy (za putina za rodinu)

  Sky Is there15 godzin temu
  Jesteś przykładem antyamerykańskiego debila, czego by ktoś nie napisał i tak ty napiszesz „wypierdalaj amerykańcu” jesteś żałosny, jad zaślepił ci oczy prawda leży zawsze po środku szanowny człowieku :)

  Sutello S12 godzin temu (edytowany)
  Sky Is there Mam nadzieje, ze Olszanski Cie pozwie i powinien, za te wyrazne grozby pod jego adresem. Chwala, ze ma jaja mowic niewygodna prawde publicznie i bez zbednego retuszu. Wy „wielcy” prawicowcy, od 89 r. nie potrafiliscie wprowadzic do sejmu ani jednego posla, za to w gebie i piesciach jak zawsze mocni…ot Polska… chcialoby sie rzec…

  Bolobilek9 minut temu
  Rosja jest 100 razy lepsza niż USA.

  Polubienie

 6. Scum Media Dziennikarskie szambo TVN CNN – Max Kolonko Mówię Jak Jest

  Opublikowany 13 sty 2017
  CC ENGLISH – Scum media – Poland’s TVN (Scripps) network runs salacious details in gossip report on US president D. Trump

  Polubienie

  • The Russian Connection – Rosja uprowadziła wybory w US? – Max Kolonko Mówię Jak Jest

   Opublikowany 10 sty 2017
   Russia hijacked US election? – Wiemy kim jest hacker Guccifer 3.0?

   Polubienie

  • http://wpolityce.pl/swiat/323793-wladimir-putin-o-trumpie-i-prostytutkach-chociaz-nawet-one-w-rosji-sa-najlepsze-na-swiecie-jednak-mam-watpliwosci-ze-trump-dal-sie-zlapac

   Władimir Putin o Trumpie i… prostytutkach: „Chociaż nawet one w Rosji są najlepsze na świecie, jednak mam wątpliwości, że Trump dał się złapać”


   fot. PAP/EPA

   Prezydent Rosji Władimir Putin wystawił swoiste „świadectwo moralności” Donaldowi Trumpowi. Doniesienia o tym, że rosyjskie służby miałyby zbierać na niego kompromitujące materiały obyczajowe nazwał „bredniami”. (Amerykańskie media donosiły kilka dni temu, że Rosjanie mają takie dokumenty.)

   Jak informuje TVN BiS – prezydent Rosji Władimir Putin wypowiedział się na ten temat w czasie konferencji prasowej w Moskwie, po spotkaniu z prezydentem Mołdawii, Igorem Dodonem. Jak stwierdził:

   Prostytucja to poważne, odrażające zjawisko społeczne. Młode kobiety zajmują się tym m.in. dlatego, bo nie mogą w inny sposób zapewnić sobie godnego życia. To w znacznym stopniu wina społeczeństw i państw. Ale ludzie, którzy zamawiają brednie podobnego rodzaju przeciwko wybranemu prezydentowi USA, którzy je fabrykują i wykorzystują w walce politycznej, są gorsi niż prostytutki — powiedział Władimir Putin, cytowany przez rosyjską agencję TASS.

   Putin uznał, że autorzy rzekomych kompromitujących materiałów nie mają ograniczeń moralnych. Dlaczego Putin mówił o prostytutkach? Notatki oficera wywiadu 11 stycznia amerykański media poinformowały, że rosyjskie służby wywiadowcze uzyskały kompromitujące Donalda Trumpa materiały. Twierdziły one, że zarzuty zostały przedstawione w streszczeniu dołączonym do raportu na temat rosyjskiej ingerencji w wybory prezydenckie w USA. Dokumenty miały powstać częściowo na podstawie notatek sporządzonych przez byłego oficera brytyjskiego wywiadu, który miał pracować w Rosji w latach 90. Materiały opisują rzekomo m.in. erotyczne nagrania Trumpa z udziałem prostytutek w hotelu w Moskwie z 2013 roku. Trump wszystkiemu zaprzeczył.

   Fakt, że takie metody są stosowane w stosunku do amerykańskiego prezydenta elekta, to z pewnością wyjątkowy przypadek, czegoś takiego jeszcze nigdy nie było. To świadczy o znacznym stopniu degradacji elit politycznych na Zachodzie, w tym także w Stanach Zjednoczonych -– podkreślił Putin.

   Prezydent Rosji zapewniał, że nie zna Trumpa i nigdy go nie spotkał, dlatego nie ma powodu, by go bronić lub atakować. Przypomniał również, że do Rosji Trump przyjechał na długo, zanim jeszcze zdecydował kandydować na prezydenta. TASS cytuje inną wypowiedź gospodarza Kremla, który wyraził wątpliwości, że Trump faktycznie mógł zaprosić do pokoju w hotelu w Moskwie dziewczyny lekkich obyczajów.

   To, po pierwsze, dorosły mężczyzna. Poza tym od wielu lat zajmował się organizowaniem konkursów piękności. Przebywał w towarzystwie najpiękniejszych kobiet na świecie. Trudno mi uwierzyć, że pobiegł do hotelu, by spotkać się z naszymi paniami nie do końca odpowiedzialnymi społecznie. Chociaż nawet one (w Rosji) są najlepsze na świecie, jednak mam wątpliwości, że Trump dał się na to złapać — powiedział Putin. Według prezydenta Rosji, w Stanach Zjednoczonych, mimo zakończenia wyborów prezydenckich, trwa ostra walka polityczna, której uczestnicy chcą podważyć legalność wybranego prezydenta i uniemożliwić mu spełnienie obietnic wyborczych.

   ansa/TVN24

   autor: Zespół wPolityce.pl

   Najpierw kazal obrzucac 85.164.186.*
   blotem Trumla po to zeby teraz kreowac sie na jego obronce – KGBowska zagrywka! PUTIN TO KALMUK,widac to i slychac,PUTIN TO KALMUCKA DZICZ!

   as11 84.9.206.*
   W Polszie samoje lutszije prostitutki w Nowocziesniej I Pelo prodajut polskij narod w Brukselji.

   antek z podola 83.21.65.*
   Poczytajcie sobie kim byli prezydenci USA-masonami. Masoneria dąży do NWO. Kto siłą wprowadził bolszewizm do Rosji? żeby zgnoić naród rosyjski. Oczywiście żydostwo któremu tak PiS w d..ę wchodzi.

   a tak 94.254.144.*
   To jest jedyny wątek, którym Putin może się chwalić. jak podaje dr. Wassermann w portalu Weneryczna Rosja kiła, syfilis i aids dotyczy co najmniej 50% tej „elitarnej” dziedziny dzisiejszej Rosji.

   Stach 81.28.147.*
   Glawnyj sutener Wolodia dal glos, ale nie dodal, ze najlepsi na swiecie w Rosji sá takze mali chlopcy, których lubi calowac w brzuszek.

   grubaryba 83.21.65.*
   Inteligentna wypowiedż Putina. Jakkolwiek oceniać jego poczynania nie można odmówić mu bystrości i intelektu. Potrafi świetnie odpowiadać. Ma rację prostytutki są lepsze od hien szukających sensacji.

   madzia 46.134.48.*
   W Polsce za to mamy najlepszą prostytucję POlityczną.

   cozadebil 91.36.234.*
   Walodia, to prawda, bo ruska bliac toze jak wasza stal: ni gnitsia, ni lamiotsia…I juz tylko tyle z tej „chwaly” astalos..

   Polubienie

 7. Zagorski 89.65.70.*
  Pokrętny ten artykuł. Najpierw przybyli Ukraińcy z SS i dostali łupnia. Potem wsparli ich ci z UPA. Następnie wrócili ci Ukraińcy z SS i wymordowali ok. 900 Polaków, a winne jest jakieś SS.

  http://wpolityce.pl/swiat/323260-ukrainskie-msz-potepia-zniszczenie-pomnika-polakow-wydarzenia-w-hucie-pieniackiej-to-akt-barbarzynstwa

  Ukraińskie MSZ potępia zniszczenie pomnika Polaków: „Wydarzenia w Hucie Pieniackiej to akt barbarzyństwa”

  opublikowano: wczoraj


  Fot. PAP

  MSZ Ukrainy stanowczo potępia zniszczenie pomnika Polaków, którzy zginęli w Hucie Pieniackiej; jest to niezwykły akt barbarzyństwa i wandalizmu – oświadczyła w piątek rzeczniczka MSZ Ukrainy Mariana Beca, komentując dla polskich mediów wysadzenie pomnika.

  Ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło poinformował PAP, że polska dyplomacja uważnie obserwuje śledztwo w tej sprawie i ocenił, że sprawcy zdewastowania pomnika nie osiągnęli zamierzonego celu.

  Efekt działań sprawców jest odwrotny od ich planów. Stało się to w prawosławne święta Bożego Narodzenia, a obiektem, który uległ zniszczeniu, był krzyż, symbol ważny zarówno dla Polaków, jak i Ukraińców. To jest wydarzenie, które raczej nas zjednoczyło, niż podzieliło — powiedział.

  Rzeczniczka ukraińskiej dyplomacji powtórzyła, że władze w Kijowie traktują wysadzenie pomnika jako prowokację.

  Traktujemy to jako prowokację, zarówno w odniesieniu do Ukraińców, jak i do Polaków. Jest to seria prowokacyjnych aktów, które (w przeszłości) miały miejsce na Ukrainie w odniesieniu do polskich upamiętnień oraz do ukraińskich upamiętnień na terytorium Polski. Nie wykluczamy, że te akty wandalizmu inspirowane są przez stronę trzecią. Czekamy jednak na wyniki śledztwa — powiedziała Beca.

  Poinformowała, że ukraińskie służby, które prowadzą dochodzenie w sprawie incydentu w Hucie Pieniackiej robią wszystko, by odnaleźć i ukarać sprawców.

  Dla nas to śledztwo jest priorytetem. Chcemy, by zakończyło się ono jak najszybciej, by poinformować o jego wynikach stronę polską — zaznaczyła.

  Rzeczniczka ukraińskiej dyplomacji wyraziła jednocześnie nadzieję, że zdewastowanie pomnika w Hucie Pieniackiej nie wpłynie na stosunki między Kijowem i Warszawą.

  Polska jest naszym przyjacielem, sąsiadem i partnerem strategicznym. Jestem przekonana, że cele prowokatorów nie zostaną osiągnięte, winni zostaną ukarani, a w przyszłości takich incydentów nie będzie — powiedziała Beca.

  W czwartek ukraińska policja w obwodzie lwowskim poinformowała, że pomnik w Hucie Pieniackiej został zniszczony przez eksplozję materiału wybuchowego. Według śledczych wskazują na to ślady osmalenia na fragmentach pomnika.

  W poniedziałek w mediach rosyjskich i prorosyjskich pojawiły się nagrania wideo i zdjęcia, na których pokazywano rozbity kamienny krzyż i zdewastowane tablice z nazwiskami ofiar zbrodni. Część jednej z tablic zamalowano niebieską i żółtą farbą, co stanowi odwołanie do ukraińskiej flagi. Drugą tablicę pomalowano na kolory flagi Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), pod którą umieszczono litery SS.

  Huta Pieniacka to nieistniejąca dziś wieś w rejonie miasta Brody, w obecnym obwodzie lwowskim. W czasie wojny wieś była polską placówką samoobrony przed UPA. Jak podaje prof. Grzegorz Motyka, autor książki „Ukraińska partyzantka 1942-1960”, 23 lutego 1944 r. do wsi przybył w celach rozpoznawczych pododdział 4. pułku policyjnego SS, złożony z ukraińskich ochotników do dywizji SS „Galizien”. Polacy, sądząc że mają do czynienia z przebranymi upowcami, zaatakowali napastników, zabijając dwóch z nich. W sukurs żołnierzom 4. pułku przybyła sotnia „Siromanci”, dowodzona przez Dmytro Karpenkę „Jastruba”, która zaatakowała Polaków z boku. Umożliwiło to pododdziałowi SS odwrót i najpewniej uratowało go przed całkowitym pogromem.

  Na wieść o śmierci dwóch żołnierzy SS Niemcy zorganizowali im manifestacyjny pogrzeb i wysłali przeciwko wsi karną ekspedycję.

  28 lutego 1944 r. o świcie 4. pułk policji SS ostrzelał wieś z broni maszynowej i moździerzy, po czym opanował ją, nie napotkawszy oporu samoobrony. Przechwyconą ludność prowadzono grupami po 20-30 osób do stodół, zamykano i palono. Próbujących uciekać rozstrzeliwano. W ten sposób zamordowano, według różnych danych, od 600 do 1200 osób. Według ustaleń śledztwa Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie w wyniku pogromu w Hucie Pieniackiej zostało zamordowanych około 850 osób.

  28 lutego w Hucie Pieniackiej odbędą się uroczystości 73. rocznicy zbrodni na mieszkających tam do 1944 roku Polakach. „Planujemy, że będzie to duże, polsko-ukraińskie wydarzenie, podczas którego zostanie oddany hołd ludziom, którzy tam zginęli. Jednocześnie będzie to demonstracja solidarności polsko-ukraińskiej i informacja pod adresem prowokatorów, że nie damy się zmanipulować, ani podzielić” – powiedział ambasador Piekło w rozmowie z PAP.

  PAP/mall

  Endecja_Kukiz’15 37.47.120.*
  Upaincy to gorsi barbarzyńcy od Ruskich. Znamienne że członkowie kijowskiej junty gloryfikuja państwowo zbrodniarzy z upa, urzędowo fałszuja historię a przy tym wyłudzają od nas miliardy złotych…

  PiotrDCS@PiotrDCS
  Zniszczenie pomnika to był prowokacyjny wandalizm. Barbarzyństwem było to co zrobili Ukraińcy kilkadziesiąt lat temu mordując w okrutny sposób tych niewinnych ludzi tylko za to, że byli Polakami. Odbudowanie pomnika nie rozwiąże problemu we wzajemnych relacjach. Na takich „tradycjach” przy stałym parciu Rosji nigdy nie zbudują ani niezależnego państwa, ani samodzielnego narodu.

  snajper@snajper
  Samo ukraińskie MSZ chyba dokonało tego „wyczynu”, a teraz potępiają. Dlaczego pieniądze polskich podatników idą na pomoc wrogom Polski i potomkom bandytów.

  monika 138.251.243.*
  napis byl z bladem, zaden Ukrainien by takiego bleu nie zrobil, to byl blad jaki ruski by popelnil imitujac pisanie po ukrainsku

  Kosma 83.20.54.*
  Skoro Ukraińcy potępiają wandalizm, to dajmy im czas potrzebny na odbudowanie pomnika upamiętniającego blisko 1000 Polaków – ofiary ukraińskiego ludobójstwa w Hucie Pieniackiej w 1944 r.

  http://wpolityce.pl/swiat/323315-dworczyk-zniszczenie-pomnika-w-hucie-pieniackiej-to-barbarzynstwo-nie-moze-byc-zgody-na-tolerowanie-przemocy-w-przestrzeni-publicznej

  Dworczyk: Zniszczenie pomnika w Hucie Pieniackiej to barbarzyństwo. „Nie może być zgody na tolerowanie przemocy w przestrzeni publicznej”


  fot. Fratria

  Bez wątpienia tego rodzaju wydarzenia, tego rodzaju barbarzyństwo, bardzo negatywnie wpływa na relacje polsko-ukraińskie — mówił na antenie radiowej Jedynki Michał Dworczyk, poseł PiS, przewodniczący Komisji Łączności z Polakami za granicą, komentując zniszczenie w Hucie Pieniackiej na Ukrainie pomnika pamięci ofiar mordu dokonanego przez Ukraińców na Polakach w 1944 roku.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Ukraińska policja: pomnik zamordowanych Polaków w Hucie Pieniackiej został wysadzony
  Natomiast to, co jest pozytywne w tej fatalnej sytuacji, to jednoznaczne potępienie tego wydarzenia przez praktycznie wszystkie siły polityczne na Ukrainie, i zdecydowana deklaracja, że organy ścigania podjęły już czynności, by jak najszybciej wyjaśnić tę sprawę i jak najszybciej ująć sprawców — dodał.

  Poseł PiS był pytany także o możliwych sprawców.

  Dużo spekulacji pojawiło się w ostatnich dniach, że stoją za tym Rosjanie, że jest to rodzaj prowokacji. Rzeczywiście jest wiele przesłanek, które wskazują na to, że mogła to być typowa prowokacja — odpowiedział, podkreślając że pierwsze zdjęcia i filmy przedstawiające zniszczenia pomnika pojawiły się właśnie w rosyjskich mediach społecznościowych.

  Ale, jak zaznaczył Dworczyk, wskazanie sprawców nie jest w rzeczywistości istotne.

  W moim przekonaniu nie jest istotne, kto to zrobił, czy byli to prowokatorzy, Rosjanie, Ukraińcy, czy jacyś nacjonaliści. Ważne jest jedno, należy jak najszybciej te osoby znaleźć i ukarać. Nie może być zgody na tolerowanie przemocy w przestrzeni publicznej. Tym bardziej, że kładzie się to cieniem na nasze relacje — zaznaczył.

  Szef komisji Komisji Łączności z Polakami za granicą uznał, że deklaracje Ukraińców potępiające te wydarzenia są szczerze. Jego zdaniem to wyraz sympatii wobec Polski i pragmatyzmu Ukrainy.

  Polska jest krajem, który w sposób najbardziej jednoznaczny wspiera Ukraińców w ich dążeniach do Europy, ich dążeniach do zachowania suwerenności i integralności państwa. Z tego pragmatycznego powodu Ukraina z Polską musi zabiegać o to, by mieć jak najlepsze relacje — zwrócił uwagę Dworczyk.

  Poseł PiS przypomniał także działania polonijne parlamentarzystów, którzy wspierają Związek Polaków na Białorusi oraz otworzą Dom Polski na Ukrainie.

  Ma tętnić polskością. Ma być wizytówką polskości — wyjaśnił poseł Dworczyk.

  Jak zaznaczył, istotna jest sprawa ustawy dotyczącej uprawnień dla uczniów polskich szkół za granicą do ulgowych przejazdów w Polsce.

  Pan prezydent podpisał ustawę, która pozwoli przyznawać uczniom (…) tzw. szkół polonijnych legitymacje szkolne. Dzięki tym legitymacjom uczniowie, przyjeżdżając do Polski, będą traktowani na tych samych zasadach, co Polacy mieszkający w kraju — mówił przewodniczący Komisji Łączności z Polakami za granicą.

  To kolejny krok w kierunku podkreślania, że Polacy tworzą wspólnotę narodową (…). Jesteśmy jednym narodem — dodał.

  Dworczyk podkreślił także, że nauka języka polskiego i oświata polonijna jest podstawą do zachowania tożsamości narodowej.

  ak/Polskie Radio

  Narodowa_Demokracja 87.207.69.*
  Zmongolizowana Ukraina to Frankenstein Europy, który w dodatku choruje na weneryczny banderyzm. W interesie Polskie jest zamknąć klatkę z sowieckim niedźwiedziem, co ją pochwycił, a nie podawać rękę

  kresowiak 188.146.62.*
  wchodzcie więcej w dupe ukraińcom

  vh 77.174.55.*
  Ukraincy, Litiwini nas nienawidza i po porstu trzeba to zrozumiec i tak ukladac relacje miedzynarodowe by ta nienawisc w jak najmniejszym stopniu dotykala Polakow. Trudno ale takie jest zycie.

  Chwalba 83.4.206.*
  No ale tak zachowuje się część Ukraińców . Są oni sympatykami OUN , UPA , Bandery i Szuchewycza . Dla Polaka to jest niedopuszczalne . Ale politycy jakoś nie zauważają tego problemu

  mnm 94.40.60.*
  Jasne jest, że nie znajdą sprawców chociaż doskonale wiedzą kto to zrobił

  88bać ukradlinę 185.122.57.*
  Bzdety pisowskiego zaprzańca dla ciemnego ludu!

  twardo z nimi 93.180.163.*
  Sprawcy nie zostaną znalezieni bo banderowski rząd zrobił to z premedytacją by ględzić o jakiejś wojnie na pomniki. Chcą bezkarnie stawiać w Polsce pomniki zbrodniarzy z UPA.

  KALKSTEIN 85.212.24.*
  dobra dobra – gdzie 4 POLSKIE MILIARDY + GAZ + BRON ITD. ???????????????

  Czesiek 99.230.161.*
  Dworczyk a ciagle niszczenie Cerkwi I pomnikow po Lemkach w Bieszczadach to nie barbarzynstwo? Klamiesz panie Dworczyk ,jestes jednostronny, po prostu jestes oszustem. Polacy do dzisiaj to robia .

  wit1 83.23.254.*
  Dajecie się wkręcać jak dzieci, pomnik na 99% wysadziły ruskie służby w ramach typowo kagiebowskiej prowokacji.

  Endecja_Kukiz’15 37.47.120.*
  Panie Dworczyk na Ukrainie szalej dziś państwowo propagowany banderyzm, który w istocie swej jest antypolski. Bajki Ssakiewicza i Muchozola o pojednaniu tak właśnie się kończą jak w Hucie Pieniackiej

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kukiz15-interweniuje-w-msz-ws-zniszczonego-pomnika-w-hucie-pieniackiej


   Fot. zdjęcie przesłane redakcji.

   Kukiz’15 interweniuje w MSZ ws. zniszczonego pomnika w Hucie Pieniackiej

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 14 stycznia 2017 o godz. 18:06:16

   Klub Kukiz’15 skierował do szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego list otwarty ws. zniszczonego pomnika ofiar zbrodni w Hucie Pieniackiej, popełnionej przez Ukraińców. Posłowie domagają się wymuszenia na stronie ukraińskiej znalezienia i ukarania sprawców oraz wezwania w trybie pilnym ambasadora Ukrainy do polskiego MSZ.

   Posłowie ruchu Kukiz’15 wystosowali do szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego list otwarty ws. zniszczenia pomnika w Hucie Pieniackiej, upamiętniającego Polaków zamordowanych przez Ukraińców z hitlerowskiej formacji kolaboracyjnej SS oraz UPA. Sprawą zajmuje się poseł Sylwester Chruszcz, szef Rady Parlamentarnej Stowarzyszenia Endecja.

   Wcześniej w rozmowie z Kresami.pl Paweł Kukiz zapowiedział podjęcie interwencji w tej sprawie.

   Minister spraw zagranicznych powinien był wezwać w trybie natychmiastowym ambasadora Ukrainy, aby wyjaśnił, o co w tym wszystkim chodzi. (…) Zwrócimy się (…)do ministra spraw zagranicznych ws. Huty Pieniackiej i zażądamy interwencji w tej sprawie – mówił Kukiz. Wcześniej o konieczności wezwania ukraińskiego ambasadora przez polskie MSZ mówił w rozmowie z Kresami.pl poseł Wojciech Bakun z Kukiz’15.

   Kukiz nie wykluczał również, że jego klub poselski będzie interweniował ws. wypowiedzi szefa ukraińskiego IPN, negacjonisty wołyńskiego Wołodymyra Wiatrowycza, cytowanego zarówno przez ukraińskie jak i polskie media. Napisał on na Facebooku, że „zniszczenie pomnika Polaków zamordowanych we wsi Huta Pieniacka na zachodniej Ukrainie to prowokacja, której celem jest zaostrzenie stosunków polsko-ukraińskich”, a ponadto akt wandalizmu, który „jest wygodny dla strony trzeciej” . Zaznaczył przy tym, że za mord w Hucie Pieniackiej odpowiadają nie członkowie UPA i formacji kolaborujących z III Rzeszą, ale Niemcy, którzy – jak twierdzi – celowo wykorzystali do tego Ukraińców.

   PRZECZYTAJ: Prawdziwa historia ludobójstwa w Hucie Pieniackiej

   Poniżej załączamy treść listu otwartego Kukiz’15 do szefa MSZ.

   Szanowny Panie Ministrze,

   Kilka dni temu na Ukrainie, w Hucie Pieniackiej koło Brodów w dawnym województwie tarnopolskim, zniszczono pomnik poświęcony Polakom pomordowanym przez Ukraińców, w tym z UPA i batalionu policyjnego SS. Wysadzono krzyż, a tablice z nazwiskami ofiar pomalowano w barwach flag Ukrainy i OUN-UPA, malując przy tym symbole SS.

   Pomnik ten upamiętnia mieszkańców polskiej wsi, dziś już nieistniejącej, którą 28 lutego 1944 r. zrównał z ziemią pułk policyjny SS, składający się z ukraińskich ochotników do Dywizji SS „Galizien”. W czasie tego aktu ludobójstwa zamordowano w barbarzyński sposób, paląc żywcem, prawie 1000 bezbronnych mieszkańców.

   Przedstawiciele ukraińskich władz, od razu po tym bandyckim wybryku oświadczyły, że sprawcami zbezczeszczenia pomnika nie są miejscowi mieszkańcy, ale najpewniej prowokatorzy. Ich zdaniem jest możliwe, że nie byli oni Ukraińcami.

   Pomnik w Hucie Pieniackiej (pomimo wieloletnich sprzeciwów ze strony ukraińskiej) postawiła w 2008 roku Rada Pamięci Walk i Męczeństwa. 28 lutego 2010 r., pod tym pomnikiem odbyły się uroczystości religijne, w których udział wzięli prezydent RP Lech Kaczyński i prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko.

   Klub Poselski Kukiz’15, skupiający w swoich szeregach wielu potomków pomordowanych na Kresach, domaga się dołożenia wszelkich starań aby wymusić na stronie ukraińskiej znalezienie i ukaranie sprawców tego haniebnego czynu. Domagamy się wezwania w trybie pilnym ambasadora Ukrainy do polskiego MSZ i jednoznacznego napiętnowania bandytów.

   Sytuacja, w której Polska czynnie wspiera dążenia naszych sąsiadów do rozwoju gospodarczego i demokratyzacji, a w zamian otrzymujemy cios w postaci zniszczenia tak ważnego dla nas monumentu, jest niedopuszczalna.

   Czytaj również:

   Władze Ukrainy zapowiedziały odbudowę pomnika w Hucie Pieniackiej

   Szef MSZ Ukrainy potępił zniszczenie pomnika w Hucie Pieniackiej. Śledczy: sprawcy mogli nie być Ukraińcami

   Poseł Zgorzelski (PSL) pyta rząd o działania dotyczące zniszczenia pomnika w Hucie Pieniackiej

   KRESY.PL / ruchkukiza.pl

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/posel-zgorzelewski-psl-pyta-rzad-o-dzialania-dotyczace-zniszczenia-pominka-w-hucie-pieniackiej


   Foto: youtube.com

   Poseł Zgorzelski (PSL) pyta rząd o działania dotyczące zniszczenia pomnika w Hucie Pieniackiej

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 14 stycznia 2017 o godz. 11:11:23

   Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego swoimi pytaniami punktuje zaniedbania rządu Prawa i Sprawiedliwości w kwestii efektów gloryfikowania UPA na terenie Ukrainy.

   Poseł Piotr Zgorzelewski zwraca uwagę na zamilczanie w imię mitu „strategicznego partnerstwa” z Ukrainą fakty, które mają miejsce u naszego południowo-wschodniego sąsiada. W swojej interpelacji polityk PSL pisze: Po tzw. rewolucji godności na Ukrainie w 2014 roku – nastąpił niespotykany i żywiołowy rozwój ideologii ukraińskiego nacjonalizmu, czerpiący swoją inspirację wprost z tradycji zbrodniczych organizacji, jakimi była Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) a potem Ukraińska Powstańcza Armia (UPA).

   Zgorzelewski zauważa, że bagatelizowanie wpływów ukraińskiego nacjonalizmu, jest kłamstem: Nie jest prawdą, co często słyszę obecnie, że ukraiński nacjonalizm spod znaku OUN-UPA to margines nie mający żadnego znaczenia. Jest to kłamstwo – głoszenie takich opinii jest wprowadzaniem w błąd obywateli RP. Więcej, jest to oszustwo mające swoje złowieszcze konsekwencje. Liczne organizacje nacjonalistyczne nie są na Ukrainie marginesem, gdyż głoszone przez nie hasła i wizja najnowszej historii znajduje pełną akceptację władz samorządowych i państwowych Ukrainy. Dodaje także: Kult Stepana Bandery i UPA jest fundamentem wychowania patriotycznego na Ukrainie, został on także usankcjonowany prawnie przez Radę Najwyższą Ukrainy.

   CZYTAJ TAKŻE:
   Zniszczony krzyż, barwy UPA i runy SS – zdewastowano pomnik ofiar rzezi w Hucie Pieniackiej [+VIDEO/+FOTO]

   Kreśląc realną persektywę sytuacji na Ukrainie polityk PSL pyta o sprawę pomnika w Hucie Pieniackiej: Jakie kroki podejmie Rząd RP, w tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych, wobec władz Ukrainy w celu wyjaśnienia tej bulwersującej sprawy?

   Poseł pyta także, o działania rządu w szeroko przez nas opisywanej sprawie finansowania z budżetu tygodnika „Nasze Słowo” prezentującego antypolskie treści: Jak długo będzie finansowany z pieniędzy polskiego podatnika tygodnik „Nasze Słowo”, organ Związku Ukraińców w Polsce, jawnie gloryfikujący zbrodniczą formację UPA i oskarżający polskie podziemie, w tym Bataliony Chłopskie, o dokonywanie zbrodni ludobójstwa na ludności ukraińskiej?

   Oprócz kwestii bierzących polityk PSL pyta również o sprawy ogólne, związane z wzajemnymi stosunkami Polsko Ukraińskimi: Czy Rząd RP postawi jasno kwestię bezkrytycznej gloryfikacji zbrodniczych formacji OUN-UPA i SS Galizien na terenie Ukrainy? Kiedy i jak zostaną zlikwidowane nielegalne upamiętnienia formacji UPA na terenie RP?

   kresy.pl / mysl-polska.pl

   kresmen:
   W czasie wizyty na ukrainie Duda powiedział : … POLSKA BĘDZIE BEZALTERNATYWNIE WSPIERAĆ UKRAINĘ … ! – czego się spodziewacie po takich słowach ?

   azar:
   Czy to nie PiSowski rząd dotuje naszymi pieniędzmi szmatławskie banderowskie gazety w Polsce? Związek banderowców w Polsce to ile kasy od was dostaje? A oni w podzięce plują wam prosto w twarz. Żeby to jeszcze tylko wam to bym miał to w nosie ale pluje głównie nam jako polskiemu narodowi. Banderowcy obecnie są pod ścianą bo kraje zachodnie mają już ją głęboko w nosie bo same robia już uśmiechy do Putina. Nawet administracja Trumpa nie wykazuje chęci do żadnych rozmów i wsparcia. Tylko republikańskie jastrzębie latają na spotkania po banderlandzie robiąc głupie miny do złej gry a i tak ich wizyty nie mają żadnego znaczenia. Więc banderowcom pozostaje jedynie głównie Polska jako ich adwokat by narażać za nich naszą dupę i nasze interesy byleby robić wszystko przeciwko ruskim. To jest najważniejsze.

   banderacwel:
   Prawda jest taka że jebane POmioty jak i PISdzielce to tylko durnie polityczne i włażą w dupę takim samym śmieciom jakimi są

   Polubienie

 8. http://wpolityce.pl/swiat/323296-obama-przedluzyl-o-rok-sankcje-wobec-rosji-za-aneksje-krymu-i-role-odegrana-w-konflikcie-na-wschodzie-ukrainy

  Obama przedłużył o rok sankcje wobec Rosji za aneksję Krymu i rolę odegraną w konflikcie na wschodzie Ukrainy


  fot. PAP/EPA

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama przedłużył w piątek o rok sankcje nałożone na Rosję za aneksję Krymu i rolę w konflikcie na wschodzie Ukrainy — poinformował w komunikacie Biały Dom.

  Zwrócono uwagę, że działania Rosji zagrażają bezpieczeństwu USA.

  W oświadczeniu podano, że chodzi o przedłużenie dekretu prezydenckiego nr. 13660 z 6 marca 2014 roku. Decyzja Obamy została przekazana Kongresowi.

  Jak tłumaczy Biały Dom „działania i polityka rządu Federacji Rosyjskiej, w tym aneksja Krymu i użycie siły na Ukrainie, cały czas stanowią niespotykane i niezwykłe zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i polityki zagranicznej Stanów Zjednoczonych”.

  Według administracji Obamy działania Rosjan na Ukrainie „podkopują demokratyczne procesy, a także działalność tamtejszych instytucji”. Dodatkowo „zagrażają pokojowi, bezpieczeństwu, stabilności, suwerenności i integralności terytorialnej” tego państwa.

  Dekret prezydencki z 2014 roku pozwalał amerykańskiemu ministerstwu finansów nakładać sankcje finansowe na „osoby i instytucje odpowiedzialne za podważanie (demokratycznych) instytucji oraz procesu demokratyzacji na Ukrainie”. Ten dekret, jak tłumaczono, był „elastycznym narzędziem, które pozwoli na karanie tych, którzy są najbardziej zaangażowani w destabilizację Ukrainy, w tym interwencję wojskową na Krymie”.

  (PAP)/ems

  kenijczyk 185.122.57.*
  Barack Obama wielkie oszustwo:

  patriota 89.66.198.*
  A kiedy jakieś sankcje dla USA za zabranie Kosowa Serbii, zrujnowanie Libii, albo za stworzenie Państwa Islamskiego?

  bubu50@bubu50
  Wielka szkoda dla całego świata, że ten człowiek dopiero po ośmiu latach zaczął coś rozumieć i stąpać po ziemi.

  abcabc@abcabc
  Tego samego dnia Trump powiedział że „jest otwarty w sprawie zniesienia sankcji”.

  Endecja_Kukiz’15 37.47.120.*
  PiS w tej kwestii nic już nie może, bo jest prowadzony od lat na USrAelskiej smyczy, z tym że teraz zmienił się jej właściciel. Niestety ugrupowania pomagdalenkowe zawsze szukają obcego protektora

  Marek 195.117.61.*
  Ale sankcje nie przeszkadzają amerykańcom aby kupować od rusków silniki do rakiet oraz elementy z tytanu dla samolotów pasażerskich.

  PRAWDAwtasmachSOWY@PRAWDAwtasmachSOWY
  to nie jest uczciwe prez. Obama. Najpier mowi pan putinowi ze po elekcji (drugiej prezydentury) bedzie mogl robic co chce a teraz sankcje – TO NIE JEST UCZCIWE…

  maxi 85.212.24.*
  Obama – strzela sobie w **** bez konca 🙂 Nagrodzony POKOJOWYM Noblem 🙂 ma krwi na rekach jak malo który. Syria, Libia, Afganistan, Ukraina itp itd

  lolas 94.254.232.*
  Kto nałoży sankcje na USA za wspireanie rebeliantów -obcinaczy głów w Syrii? Co spowodowło przecąganie się wojny domowej. Kto nałoży sankcje na Arab.Saud. za finansowanie salafickich terrorystów?

  Bodzianowicz 37.163.61.*
  Czarny wywołał zamach stanu na legalnie rządzonej Ukrainie, a dla niepoznaki okłada ruskich sankcjami!TO FARSA

  http://wpolityce.pl/swiat/323290-kreml-zaangazowany-w-kampanie-wyborcza-w-usa-ataki-rosyjskich-hakerow-pod-lupa-senackiej-komisji-wywiadu

  http://wpolityce.pl/swiat/323278-niepokojace-slowa-trumpa-o-rosji-jesli-rosja-faktycznie-nas-wesprze-jezeli-ktos-robi-naprawde-wspaniale-rzeczy-dlaczego-utrzymywac-sankcje

  Niepokojące słowa Trumpa o Rosji: Jeśli Rosja faktycznie nas wesprze, jeżeli ktoś robi naprawdę wspaniałe rzeczy, dlaczego utrzymywać sankcje?


  Fot. Wikimedia Commons

  Prezydent elekt USA Donald Trump powiedział „Wall Street Journal”, że jest otwarty na zniesienie sankcji wobec Rosji. Może zarazem odstąpić od uznawania polityki „jednych Chin” jeśli Pekin nie zerwie z praktykami, które osłabiają amerykańską gospodarkę.

  Dziennik publikuje fragmenty wywiadu w piątkowym wydaniu internetowym.

  Trump przyznał, że chciałby wykorzystać wszelkie dostępne środki, aby zbalansować stosunki z Moskwą i Pekinem. Dodał, że zamierza przez pewien czas zachować sankcje nałożone w grudniu na Rosję przez administrację odchodzącego prezydenta Baracka Obamy. Była to odpowiedzi na rzekome cyberataki i próby wpłynięcia Kremla na listopadowe wybory prezydenckie w USA. Trump tłumaczył, że zrezygnuje z nich jednak jeśli Rosja pomogłaby USA w walce z terroryzmem i realizacji innych celów ważnych dla Waszyngtonu.

  Jeśli się porozumiemy i Rosja faktycznie nas wesprze, jeżeli ktoś robi naprawdę wspaniałe rzeczy, dlaczego utrzymywać sankcje? — mówił prezydent elekt. Wyraził też gotowość na spotkanie z Putinem w jakiś czas po zaprzysiężeniu.

  Rozumiem, że chcieliby się rządzący Rosją spotkać, i nie mam z tym absolutnie problemu — ocenił prezydent elekt.

  Trump zapewniał, że dopóki nie zauważy zmiany w podejściu Pekinu do szkodzących gospodarce USA praktyk walutowych i handlowych nie będzie się trzymał porozumienia z ChRL z roku 1979 o wznowieniu stosunków dyplomatycznych. Zgodnie z umową USA nie uznają dyplomatycznie Tajwanu przestrzegając zasad polityki tzw. „jednych Chin”. Zakłada ona istnienie tylko jednego państwa złożonego z Chin kontynentalnych, Hongkongu, Makau i Tajwanu.

  Pytany przez „WSJ” czy poparłby zasadę „jednych Chin” odparł, że wszystko jest kwestią negocjacji.

  Podczas rozmowy Trump nie krył zdziwienia z niekonsekwentnych reakcji Chin. Zwracając uwagę na obiekcje Pekinu demonstrowane po przyjęciu przez niego telefonicznych gwarancji od przywódcy Tajwanu mówił:

  Sprzedaliśmy im w minionym roku sprzęt wojskowy za dwa mld dolarów. Możemy im sprzedać najnowszy najlepszy sprzęt wojskowy, ale nie wolno nam przyjmować rozmowy telefonicznej. Przede wszystkim byłoby bardzo niegrzecznie, nie zaakceptować rozmowy telefonicznej — argumentował prezydent elekt.

  Trump mówił w przeszłości, przypomina gazeta, że po objęciu władzy chciał nazwać Chiny manipulatorem. W wywiadzie, wyjaśnił jednak, że nie uczyni tego w pierwszym dniu urzędowania w Białym Domu. Najpierw z Pekinem porozmawia. Nie krył jednak niezadowolenia z chińskich praktyk walutowych.

  Zamiast przyznać: +dewaluujemy naszą walutę+ mówią +och, wartość naszej waluty spada+. Ona nie spada. Robią to celowo (). Nasze firmy nie mogą z nimi teraz konkurować, ponieważ nasza waluta jest silna i to nas zabija — tłumaczył prezydent elekt w wywiadzie.

  Choć amerykański miliarder od dawna krytykuje Chiny pokazał w „WSJ” świąteczna kartkę z życzeniami, którą dostał od przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga.

  Gazeta przytacza w tekście także wypowiedź byłego doradcy republikańskiego kandydata do Białego Domu w trakcie kampanii wyborczej Eda Brookovera. Podkreślił on, że Trump został wybrany jako bojownik i pozostanie nim także jako prezydent.

  Z fragmentów wywiadu z Trumpem opatrzonego komentarzami dziennika biznesowego wynika, że trwająca godzinę rozmowa koncentrowała się głównie na relacjach Stanów Zjednoczonych z dwoma największymi strategicznymi rywalami.

  gah/PAP

  Alfa 83.27.109.*
  Nigdy w USA takiej histerii nie było.To jest podobne do koszernej histerii w Polsce.

  Konrad 78.8.139.*
  Oto jest zderzenie z rzeczywistością. Prawaki.

  ..@hub77
  Ameryka popełniła wiele zła chodząc na pasku Izraela, że Trump tego nie rozumie jak działa Rosja. Obroniła Syrię od totalnej zagłady, ale wcześniej PUTIN zdobył władzę jako kryminalista i później mordował własnych Rosjan i wymordował 200 tys Czeczenów z 1 milionowego narodu. Dla swojej chwały zrobiłby wszystko. Współdziałał w spisku Mossadu przeciwko prez Lechowi Kaczyńskiemu i 96 osobom na pokładzie samolotu do Smoleńska przygotowując jego zamach, a teraz nie chce oddać wraku samolotu. Bóg zawsze patrzy na nasze serce, co tam jest, a nie na pozory tego serca, jak nas uczy Jezus Chrystus.

  Szasza 89.70.85.*
  Rosjanie zrobili wspaniałe rzeczy?..moze ma na myśli pomoc w wygraniu wyborów albo cos jeszcze…dowiemy sie zapewne zaraz

  ..@hub77
  Głupie wpisy o nienawiści Polaków do Kacapów. Aby kochać, trzeba nienawidzić zło. Jezus nas uczy w 2 rozdziale w Apokalipsie, że On też nienawidzi złych uczynków Nikolaitów i pochwala za to kościół w Efezie, a fake-żydowska mafia, która opanowała świat uczy ludzi kochać to zło. Rosjanie, Niemcy i Zydzi mają szczególnie złych przywódców bandytów, kryminalistów i handlarzy ludzkim towarem np w Tel Avivie do dzisiaj. Nie postępujcie jak oni mówią. Chodźcie za Jezusem. Niedawno przygotowali nam Pucz w POlsce modliłem się aby był nieudany i tak się stało. W Polsce jest jak mówił ambasador Syrii około 40 tys agentów Mossadu, przeważnie w PO, Nowoczesnej, PSl i częściowo w Kukiz15, ale nawet kilku w PiS, gdzie szpiegują.

  mateo 85.222.7.*
  @nie lubię Rosji ale święta racja! Dla wielu Polaków wywołanie wojny i zniszczenie Polski byle tylko kopnąć „kacapa” jest ważniejsze od dobra ojczyzny. TO nie jest patriotyzm!

  adx 37.47.138.*
  Mister President-Elect Trump be careful: Vladimir Lenin have said : “The Capitalists will sell us the rope with which we will hang them.”

  nie lubię Rosji ale 83.24.116.*
  Bo dla wielu Polaków nienawiść do Kacapów jest tak wielka, że woleliby się honorowo wykrawić w interesie innych. Wolą wojnę niż pokój bo to Ruskie. Nawet gdy cały świat z nimi się dogaduje a nas olewa

  co z wami 31.11.130.*
  dlaczego słowa pojednania, pokoju i współpracy są dla was „niepokojące” ????????

  jekaterin 5.174.17.*
  No to amerykańscy żołnierze już są w PL, jeszcze trzeba teraz zaprosić ruskich i zrobią porządek. Niestety Polacy nie potrafią tworzyć niepodległego państwa.

  nie lubię Rosji ale 83.24.116.*
  @abcabc Akurat tu się mylisz bo politykom PiS jak i niektórym dziennikarzom za PiS Trump był nie na rękę. Za Trumpem byli konserw. liberałowie, narodowcy, chadecja. A PiS to konserwatywi socjaliści.

  http://wpolityce.pl/swiat/321102-donald-trump-bezceremonialnie-onz-jest-tylko-klubem-dobrej-zabawy

  Polubienie

 9. http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/prawda-historyczna-o-zbrodni-w-hucie-pieniackiej-wedlug-ukrainskich-mediow


  Zniszczony pomnik w Hucie Pieniackiej. Fot. youtube.com / 5 Kanał

  Jak ukraińskie media tworzą nową „prawdę historyczną” o zbrodni w Hucie Pieniackiej

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 14 stycznia 2017 o godz. 20:08:05

  Ukraińskie media, które w ostatnim czasie podawały informację o zniszczeniu pomnika Polaków pomordowanych w Hucie Pieniackiej wykorzystały to wydarzenie do publicznej promocji neobanderowskiej narracji historycznej, relatywizując czy wręcz negując udział Ukraińców z UPA i oddziałów SS w tej zbrodni.

  Poseł Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego, komentując w rozmowie z Kresami.pl zniszczenie pomnika ofiar ukraińskich zbrodniarzy w Hucie Pieniackiej na Lwowszczyźnie zwrócił uwagę, że obecnie może być „dobry moment, by ambasada zwróciła uwagę Ukrainie, dlaczego pamięć ofiar ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA jest z polskiego punktu widzenia czymś fundamentalnym”.

  – To dramatyczne i przykre wydarzenie powinno być momentem, w którym ambasada spokojnie, ale zdecydowanie zacznie prezentować w przestrzeni ukraińskiej polską narrację historyczną dotyczącą ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej – mówił Winnicki. Jednak informacje na temat kontekstu historycznego ludobójstwa w Hucie Pieniackiej, jakie podawały ukraińskie media pokazują z jednej strony, że takie działania stają się konieczne, a z drugiej, że po stronie ukraińskiej mamy do czynienia z poważnym problemem – wykorzystywaniem zniszczenia pomnika do lansowania neobanderowskiej narracji historycznej, wybielającej zarówno zbrodnie UPA, jak i członków ukraińskich formacji kolaboranckich, w tym z Waffen-SS.

  PRZECZYTAJ: Kukiz’15 interweniuje w MSZ ws. zniszczonego pomnika w Hucie Pieniackiej

  W 1944 r. w Hucie Pieniackiej funkcjonowała polska samoobrona, która 23 lutego wdała się w walkę z ukraińskimi esesmanami. Z tego powodu 28 lutego wieś stała się celem akcji pacyfikacyjnej policyjnego batalionu SS złożonego z Ukraińców, będących ochotnikami do dywizji SS Galizien, a także lokalnego oddziału UPA. W ataku uczestniczyli także ukraińscy cywile. W czasie pacyfikacji doszło do bestialskich mordów, także na kobietach i dzieciach. Z tysiąca mieszkańców i znacznej liczby uciekinierów z innych wołyńskich miejscowości atakowanych przez UPA przeżyły tylko 162 osoby. Wieś została zrównana z ziemią.

  PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Prawdziwa historia ludobójstwa w Hucie Pieniackiej

  Ukraińskie media prezentują jednak zupełnie inną wersję wydarzeń. Znany zachodnio-ukraiński portal zaxid.net podaje, że za masakrę Polaków w Hucie Pieniackiej odpowiadają „wojska hitlerowskie”:

  – W lutym 1944 roku w Hucie Pieniackiej wojska hitlerowskie zniszczyły wszystkie 172 budynki i zabili wszystkich mieszkańców.

  Portal nie wspomina nic o tym, że sprawcami zbrodni byli Ukraińcy. Ich udział w ludobójstwie, jako członków kolaboracyjnego 4 Pułku Policyjnego SS, złożonego z ochotników do dywizji Waffen-SS Galizien, opisano z kolei w następujący sposób:

  – Źródła propagandowe oskarżały o eksterminację polskiej wsi ukraińską dywizję „Hałyczyna”. Jednak według badacza Andrija Boljanowskiego, w tamtym czasie nie działał tam żaden oddział galicyjskiej dywizji (sic! Żadnej wzmianki o SS – red.).

  Analogiczny dopisek jak Zaxid.net stosowała także ukraińska agencja informacyjna UNIAN. W wersji skróconej ta znana agencja podawała jedynie, że zamordowani Polacy „zginęli z rąk wojsk hitlerowskich”. W wersji anglojęzycznej UNIAN miała miejsce specyficzna sytuacja. Początkowo podawano tam tylko informację o uszkodzeniu „pomnika poświęconego pamięci ok. 900 osób, zamordowanych podczas II wojny światowej”. Artykuł został zilustrowany zdjęciem z oficjalnych obchodów ukraińskiego Dnia Pamięci i Pojednania oraz rocznicy zwycięstwa nad nazizmem w Europie. Później dodano krótko, że mieszkańców zamordował „oddział nazistów, złożony głównie z Ukraińców”.

  Wspomniane media szeroko cytowały również wypowiedź szefa Ukraińskiego IPN, znanego negacjonisty wołyńskiego Wołodymyra Wiatrowycza. Podobnie zresztą, jak polskie media czy portal polukr.net, który nie tylko powołuje się na Boljanowskiego, ale zaznacza, że wieś „zniszczono na rozkaz niemieckich okupantów w wyniku prowokacji dyslokowanego tam oddziału radzieckich partyzantów”, zaś „do udziału w operacji karnej naziści świadomie dołączyli oddziały policji, w skład których wchodzili Ukraińcy”.

  Sam Wiatrowycz twierdził, że „zniszczenie pomnika Polaków zamordowanych we wsi Huta Pieniacka na zachodniej Ukrainie to prowokacja, której celem jest zaostrzenie stosunków polsko-ukraińskich”.

  – Huta Pieniacka to polska wieś, zniszczona na rozkaz niemieckich okupantów w wyniku prowokacji działającego tam oddziału radzieckich partyzantów [opuścili oni wieś kilka dni wcześniej, w czasie ataku broniła jej polska samoobrona – red.]. Do udziału w operacji karnej (przeciwko Polakom) naziści świadomie zaangażowali składające się z Ukraińców oddziały policyjne – zaznaczył Wiatrowycz. Jego zdaniem, działania w Hucie Pieniackiej podobne są do aktów wandalizmu na ukraińskich cmentarzach w Polsce:

  – Są one analogiczne i mają ten sam cel: wywołanie wojny na pomniki. Niszczenie grobów i pomników po obu stronach granicy powinno spotkać się z jednakowym, zdecydowanym potępieniem w obu krajach, zarówno ze strony władz, jak i społeczeństwa obywatelskiego.

  Portal kijowskiej gazety „Deń” pisał krótko o „pomniku Polaków zamordowanych w 1944 roku”, a portal Censor.net wspominał o zamordowanych Polakach jako „ofiarach tragicznych wydarzeń z 1944 roku”. Z dużych mediów, w zasadzie tylko agencja Ukrinform napisała o udziale „policyjnego pododdziału dywizji SS Hałyczyna” w „operacji karnej”, choć bez bezpośredniej wzmianki o tym, że w jej skład wchodzili Ukraińcy.

  W depeszy ukraińskiej agencji Interfax napisano, że w sprawie pacyfikacji wsi „pośród historyków są różne wersje tych wydarzeń”:

  – Ukraińscy historycy uważają, że wieś zniszczyły wojska niemieckie, podczas gdy polscy historycy twierdzą, że w jej zniszczeniu uczestniczył również pododdział dywizji SS Hałyczyna.

  Z kolei ukraińskie stacje telewizyjne podawały m.in., że Polaków z Huty Pieniackiej zamordowały „niemieckie oddziały karne”, „wojska hitlerowskie w trakcie operacji karnej” (5 Kanał, powiązany z prezydentem Petrem Poroszenką; w niektórych artykułach na portalu tej telewizji nie ma żadnej wzmianki o sprawcach mordu – red.), „ochotnicy galicyjskiego batalionu, [którzy] spali wieś będącą bazą polskiej samoobrony i radzieckich partyzantów” (stacja 1+1), czy „naziści” (stacja Intrer). Zwracał na to uwagę m.in. ukraiński video-bloger, Anatolij Szarij.

  Z kolei były lider neobanderowskiego Prawego Sektora Dmytro Jarosz napisał na Facebooku, że zniszczono „pomnik Polaków, którzy zginęli z rąk hitlerowskich katów”.

  Uwagę zwracają informacje podawane na portalu radiosvoboda.org, ukraińskojęzycznego serwisu Radia Wolna Europa / Radia Wolność:

  – Według różnych źródeł, niemieckie organy karne zamordowały od 500 do 800 Polaków, cywilów, a całą wieś spalili. W Polsce przez długi czas powielano i propagowano wersję, że wśród Niemców, którzy zamordowali Polaków, byli ukraińscy „dywizijnicy”, członkowie ukraińskiej dywizji „Hałyczyna”. Jednak ukraińscy naukowcy sprostowali to, powołując się na fakty z polskich i ukraińskich archiwów – że w tym czasie na tym terenie nie działał żaden oddział dywizji. Ale z radzieckimi partyzantami walczyli galicyjscy ochotnicy z 3. Batalionu 4. Pułku, który nie był podporządkowany ani niemieckiej armii, ani „dywizijnikom”.

  Radio Swoboda powołuje się w tej kwestii na wypowiedź Światosława Szeremety, ukraińskiego urzędnika w randze ministra. Wcześniej stwierdził on, że uchwała wołyńska przyjęta przez Sejm „w czasie wojny ukraińsko-rosyjskiej to cios w plecy od naszych sojuszników”. Oskarżył też Polskę o zaprzeczanie „zbrodniom AK i BCh popełnionym na Ukraińcach” i nazwał Akcję „Wisła” czystką etniczną. W 2016 roku próbował z kolei wymusić na polskich policjantach określone działania na cmentarzu w Przemyślu-Pikulicach. Jak pisaliśmy wcześniej, publicznie twierdził też, że za polską kontrmanifestację, zorganizowaną „za pieniądze Putina”, odpowiadają polski poseł, a także działacz patriotyczny.

  Przeczytaj: Ukraiński minister awanturował się i wywierał presję na policję podczas przemyskiej manifestacji

  W innej wypowiedzi dla tego medium Szeremeta powiedział:

  – W tej wsi Huta Pieniacka rozlokowywali się sowieccy partyzanci, którzy szukali wsparcia wśród polskiej ludności, bo Ukraińcy ich nie wspierali. Tutaj sowiecka władza wysyłała grupy dywersyjne. Zgodnie z informacjami i wspomnieniami wielka grupa sowieckich partyzantów była we wsi Huta Pieniacka. Były pewne zabójstwa niemieckich żołnierzy. Kiedy Niemcy zdecydowali się przeprowadzić pacyfikację tej wsi, to polskie podziemie i sowieccy partyzanci stąd uciekli, a została ludność cywilna.

  Na koniec należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Poza Ukraińcami z oddziału policyjnego złożonego z ochotników do SS Galizien, w masakrze Polaków w Hucie Pieniackiej uczestniczyli także zbrodniarze z UPA, najpewniej sotnia „Siromanciw” Dmytra Karpenki „Jastruba”. OUN-UPA już wcześniej przymierzała się do zniszczenia wsi, jako dużego ośrodka polskości. Podobnie nie wspomina się ani słowem o udziale chłopskich bojówek, tzw. wiejskich oddziałów samoobrony. To znamienne, że o ile niektóre ukraińskie media mogą jeszcze w oględny sposób wspomnieć o udziale w zbrodni Ukraińsców z jednostek Waffen-SS, o tyle o udziale członków UPA – już absolutnie nie.

  Zniszczenie pomnika w Hucie Pieniackiej pokazało dobitnie, jaka narracja historyczna dominuje dziś na Ukrainie. I jak tamtejsze media selekcjonują informacje, by „prawda historyczna” była zgodna z oficjalnym stanowiskiem pomajdanowych władz w Kijowie, dla których mit „bohaterów” z OUN-UPA to część „nowej ukraińskiej tożsamości narodowej”.

  Marek Trojan / Kresy.pl

  tagore:
  Radio Swoboda jest finansowane przez Kongres USA i tu mamy pole do działania. tagore

  matsilver:
  Polska nie powinna wspierać obecnych władz ukrainy tylko dążyć do i wymiany. USA działa na szkode polski od 25 lat i to świadomie!!!

  zefir:
  Wiatrowycz: „zniszczenie pomnika Polaków zamordowanych we wsi Huta Pieniacka na zachodniej Ukrainie to prowokacja, której celem jest zaostrzenie stosunków polsko-ukraińskich”. Jeśli tak, jeśli to prowokacja, to ukraińskich ,banderowskich zwyroli prowokacja. Co ta banderowska menda Wiatrowycz chce nam przekazać przez takie swoje oświadczenie? Otóż oddalenie winy za pomnikowe zniszczenie od swych banderowskich zwyroli, metodą chachłackiego chamu, wciskania nam propagandowego nazistowskiego chłamu. Ten Wiatrowycz, banderowski skurw..syn umiaru nie zna, nie ma, jego banderowska propaganda to prozaiczna i dla naiwnych ściema.

  Polubienie

 10. Zobaczcie mapkę Nowego Jedwabnego Szlaku… Jak na dłoni widać, że jest on blokowany na granicy z Rosją i tylko jedyny kontakt ma on z Europą teraz tylko przez Turcję, przez Bosfor…

  Czy to nie jest „dziwne”?

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,azja-pacyfik?zobacz/posel-jozwiak-k15-dla-kresowpl-anulowanie-przetargu-ws-lodzkiej-nitki-njs-moze-nas-sporo-kosztowac


  Nowy Jedwabny Szlak. Fot. politeka.net

  Poseł Jóźwiak (K’15) dla Kresów.pl: anulowanie przetargu ws. „łódzkiej nitki NJS” może nas sporo kosztować

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 14 stycznia 2017 o godz. 09:09:38

  Chcemy zorientować się, czy przypadkiem nie jest tak, że w ramach pewnych, raczej symbolicznych umów militarnych z USA, nie kładziemy na szali bardzo istotnego projektu gospodarczego – mówi Kresom.pl poseł Bartosz Jóźwiak, który pyta szefa MON, czy ingerował w przetarg dot. łódzkiej nitki Nowego Jedwabnego Szlaku.

  Jak podawaliśmy, posłowie Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski, Bartosz Jóźwiak i Piotr Apel skierowali do ministra obrony narodowej interpelację ws. wstrzymania przetargu dot. sprzedaży działki przy ul. Pryncypalnej w Łodzi. Wcześniej informowaliśmy, że nadzorowana przez MON Agencja Mienia Wojskowego odwołała przetarg na sprzedaż tej działki, gdzie Chińczycy wraz z polskimi partnerami chcieli stworzyć wielki kolejowy terminal przeładunkowy w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku.

  Przeczytaj: Macierewicz blokuje budowę wielkiego terminalu do obsługi pociągów z Chin w Łodzi?

  – Kwestia terminalu kolejowego w Łodzi jest materią strategiczną dla naszego państwa i może znacząco wpłynąć na pozycję gospodarczą Polski poprzez ożywienie kontaktów gospodarczych z Chinami, o co zresztą od początku kadencji zabiegają polskie władze – przypomniano w interpelacji. Posłowie K’15 zadali również MON następujące pytania:

  Co było przyczyną wstrzymania procedury przetargowej ws. działki przy ul. Pryncypalnej w Łodzi?

  Czy Pan Minister ingerował w przebieg tej procedury?

  – Przetarg był ogłoszony, możliwe, że również inne podmioty były zainteresowane zakupem tej działki. Pytanie, jakie działania podejmie teraz MON w tej sprawie – mówi Kresom.pl poseł Rzymkowski.

  Zdaniem posła Bartosza Jóźwiaka z Kukiz’15, który składał interpelację, sprawa ta jest istotna z punktu widzenia stosunków polsko-chińskich. – Ta działka miała dość istotne znaczenie w dopinaniu całego centrum logistycznego w Łodzi, które miało być ostatnim elementem owego Jedwabnego Szlaku na Zachodzie, w którym Polska miałaby bardzo istotne miejsce, a zarazem bardzo istotny interes gospodarczy – mówi w rozmowie z Kresami.pl. Zaznacza, że to, iż jak na razie pociągi z Polski jadą do Chin puste, leży w braku odpowiedniej umiejętności włączenia się w te działania po stronie polskiej, nie chińskiej. – Natomiast w naszą stronę te pociągi już jeżdżą. Kolejnym elementem miał być port w Gdańsku, który jest bardzo ważnym punktem – mówi polityk.

  – Ni stąd, ni zowąd, spółka polsko-chińska, która miała dopinać ten „łódzki” element projektu, została pozbawiona możliwości zakupu działki z Agencje Mienia Wojskowego. Tłumaczenia, że być może zostaną tam zbudowane mieszkania czy coś innego, z punktu widzenia istoty funkcjonowania państwa i interesu państwa jest po prostu śmieszne – mówi Jóźwiak.

  Wiceprzewodniczący polsko-chińskiej grupy parlamentarnej zwraca także uwagę na pojawiające się w mediach cytowania wypowiedzi ministra obrony Antoniego Macierewicza o tym, że realizacja projektu Nowego Jedwabnego Szlaku jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski.

  ZOBACZ: Macierewicz: Nowy Jedwabny Szlak zakłada zlikwidowanie Polski jako niepodległego podmiotu [+VIDEO]

  – Te wypowiedzi są kuriozalne – uważa Jóźwiak. – One mogą pokazywać niespójność w kręgach rządowych, bo co innego słyszymy np. z ust ministra Morawieckiego, a inaczej najwyraźniej patrzy na to minister Macierewicz.

  Poseł Kukiz’15 zauważa także inną kwestię:

  – W ostatnim czasie, od momentu kiedy minister Macierewicz rozpoczął intensywniejsze rozmowy z Amerykanami i jasno powiedziano, że w amerykańska brygada pojawi się w Polsce w trybie szybszym, dostrzegam wyraźne wyhamowanie polskiego zaangażowania w budowę Nowego Jedwabnego Szlaku czy współpracy polsko – chińskiej.

  Jóźwiak tłumaczy, że poprzez interpelację posłowie chcą uzyskać odpowiedź na kluczowe pytania:

  – Czy szef MON rzeczywiście w jakiś sposób ingerował w to, że AMW odmówiła sprzedaży tej działki. A nie wydaje mi się, że w takim ważnym przypadku decyzję podejmował regionalny czy jakikolwiek inny dyrektor agencji, bez konsultacji ze stroną rządową. Druga rzecz, jeśli Macierewicz te kroki podejmował, to dlaczego.

  Zdaniem parlamentarzysty, taka decyzja na pewno nie leży w interesie Polski. – Musimy budować alternatywę gospodarczą dla Europy Zachodniej, ponieważ sami widzimy, że praktycznie jesteśmy pod względem gospodarczo-eksportowym skazani w zasadzie na rynek niemiecki. Mamy problemy z eksportem do Rosji czy na Ukrainy, zresztą mimo wszystko niebywale po cichu wspieranej przez Macierewicza – mówi Jóźwiak.

  – Chcemy zorientować się, czy przypadkiem nie jest tak, że w ramach pewnych umów z partnerem amerykańskim, teoretycznie militarnych, a bardziej o charakterze symbolicznym, nie kładziemy na szali bardzo istotnego projektu gospodarczego, w którym uczestniczyliśmy, a który strona chińska traktowała bardzo poważnie – podkreśla poseł Jóźwiak

  Przeczytaj: Europoseł Marusik dla Kresów.pl: USA wykorzystują Polskę do sabotowania Nowego Jedwabnego Szlaku

  Jak powiedział Kresom.pl, nie dotarły do niego żadne bezpośrednie informacje o wycofywaniu się chińskich inwestorów w związku z decyzją AMW. Dodaje, że w ciągu dwóch tygodni odbędzie się posiedzenie bilateralnej grupy polsko-chińskiej. – Wtedy pewnie będziemy wiedzieli więcej – mówi zaznaczając, że Chiny to znaczący partner, który poważnie podchodzi do projektu NJS. – Nie sądzę, żeby kwestia sprzedaży jednej działki miała tu fundamentalne znaczenie, być może uda się znaleźć inną lokalizację. Z drugiej strony, może to jednak uczulić Chińczyków na to, że jesteśmy partnerem mało poważnym – co byłoby najgorsze. Cały czas jest m.in. tzw. opcja węgierska – dodaje.

  – Moim zdaniem to jest bardzo głupi ruch, przez który możemy stracić bardzo istotną możliwość współpracy gospodarczej. Można o Chinach mówić różne rzeczy w aspekcie politycznym czy moralnym, ale w dzisiejszym świecie nie można ignorować ich gospodarczo. Jeżeli sami będziemy sobie odbierać takie szanse, to potem nie płaczmy, że wciąż jesteśmy krajem neokolonialnym – zaznacza poseł Jóźwiak.

  Przeczytaj również: Poseł Jóźwiak (Kukiz’15) dla Kresów.pl: Chiny widzą w Polsce kluczowego partnera

  Wcześniej informowaliśmy, że również inni posłowie Kukiz’15 skierowali do rządu PiS interpelację związaną z unieważnieniem przetargu. Piotr Liroy-Marzec, a także Wojciech Bakun, Andrzej Kobylarz, Jarosław Porwich, Paweł Skutecki i Paweł Szramka pytają o to ministra rozwoju, wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

  – Proszę o jasną deklarację, w imieniu polskiego rządu: Czy obecne władze są zainteresowane udziałem Polski w nowym Jedwabnym Szlaku? Jeżeli tak, jakie działania zamierza Pan podjąć w celu szybkiego ratowania tego projektu? – czytamy w treści interpelacji.

  Wielki terminal przeładunkowy miał powstać w Łodzi na 33-hektarowej działce Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Pryncypalnej, posiadającej już bocznicę kolejową, a od 2015 roku będącej częścią Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Łódzka firma Hatrans Logistics, która rozwijała towarowe połączenie z miastem Chengdu w środkowych Chinach, założyła z Chińczykami spółkę, która miała kupić teren i prowadzić inwestycję. W grudniu ub. roku lokalne media zwracały uwagę, że jeśli Agencja wycofa się ze sprzedaży działki, a inwestor nie będzie zainteresowany inną lokalizacją w Łodzi, to miasto to może pożegnać się z chińską inwestycją.

  W 2016 roku z Chin do Łodzi przyjechało 400 pociągów towarowych. Chińczycy deklarowali, że w tym roku będzie to tysiąc pociągów, z czego 800 już zakontraktowano. Obecnie są one obsługiwane przez terminal firmy Spedcont na Olechowie, który w ub. roku obsłużył blisko 1,2 tys. pociągów.

  Ostatnio łódzcy radni PO i SLD zaapelowali do szefa MON o ponowne wystawienie na sprzedaż działki przy ulicy Pryncypalnej. Ich zdaniem, to on odpowiada za decyzję o anulowaniu przetargu. Radni PiS nie brali udziału w głosowaniu nad uchwałą Rady Miasta w tej sprawie. Tłumaczyli, że popierają koncepcję stworzenia terminala kolejowego, ale RM nie ma kompetencji w tej kwestii i powinni się tym zająć specjaliści.

  KRESY.PL / Marek Trojan

  Polubienie

 11. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/jakubiak-kukiz15-przykrywanie-probanderowskiej-polityki-na-ukrainie-nie-jest-niczym-dobrym


  Foto: flickr.com

  Jakubiak (Kukiz’15): przykrywanie probanderowskiej polityki Ukrainy nie jest niczym dobrym

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Niedziela, 15 stycznia 2017 o godz. 17:05:21

  Podczas rozmowy z Witoldem Juraszam poruszono również wątek portalu kresy.pl

  Marek Jakubiak w rozmowie w Witoldem Juraszem w telewizji Polsat News rozmawiał na temat problemów jakie Polska ma w relacjach z Ukrainą. Podczas rozmowy Jurasz zaatakował portalu kresy.pl przed atakami prowadzącego, który nazwał o „kontrowersyjnym” i sugerował eksponowanie kwestii wołyńskiej, przy jednoczesnym „zrozumieniu” stanowiska Rosji. W odpowiedzi Marek Jakubiak zapytał, czy może Pan mi wytłumaczy jak to jest, że kiedy upominamy się o pamięć pomordowanych Polaków, to z automatu jest to przypisane do skłonności prorosyjskich? Poseł zaznaczył także: Kresy.pl swoją robotę robią, ja ich popieram. Choć nie finansowo, ale ich popieram. I tak naprawdę z niczego powstał portal genialny, wielki portal polityczny, który pisze o bardzo trudnych sprawach. Jako przykład podał fakt, że nasz portal jako pierwszy opisał sprawę zniszczenia pomnika pomordowanych w Hucie Pieniackiej. Jakubiak zaznacza, że nie wie kto jest odpowiedzialny za zniszczenie pomnika, ale ogłoszenie przez Ukraińców jako winną Rosji praktycznie bez śledztwa nie powinno mieć miejsca. Poseł dodał również: Rosjanie zawsze byli dla nas groźni… a Ukraińcy jeszcze bardziej.

  Poseł klubu Kukiz’15 zgadza się, że Rosja może stanowić dla Polski zagrożenie, jednak ostrzega przed nadmiernym poleganiem na Niemczech jako przeciwwadze. Poseł zauważa, że to ten kraj jest dużo bardziej nieprzewidywalny niż Rosja. Jakubiak powiedział: wiemy kim są Rosjanie, ale Niemcy są nieobliczalni. Zaznaczył także, że Niemcy nie chcieli brać udziału w manewrach Anakonda i protestują przeciwko przyjazdowi sił USA do Polski.

  Mówiąc o stosunkach z Ukrainą Marek Jakubiak wskazywał, że Polska wykonuje wobec wschodniego sąsiada wiele gestów, takich jak pożyczka o wartości 4 miliardów złotych czy zniesienie ceł na część produktów, a które nie spotykają się z podobną odpowiedzią ze strony Ukrainy.

  kresy.pl / polsatnews.com

  Polubienie

 12. http://wpolityce.pl/swiat/323517-prasa-klamie-wilders-le-pen-i-petry-nie-chca-mainstreamowych-mediow-na-zjezdzie-swoich-partii-w-koblencji-wykluczono-wszystkich-nadawcow-publicznych

  „Prasa kłamie”. Wilders, Le Pen i Petry nie chcą mainstreamowych mediów na zjeździe swoich partii w Koblencji. Wykluczono wszystkich nadawców publicznych


  Fot. Twiitter/@AndreasWeinek/EPA/afd.buero.de

  Antyislamska, antyimigracyjna Alternatywa dla Niemiec (AfD) zaczęła używać „ostatecznej broni mediów społecznościowych – funkcji blokuj” – w relacjach z mediami świata realnego – pisze w poniedziałek z Berlina portal Politico.

  AfD poinformowała ostatnio pewną liczbę dziennikarzy i mediów, w tym Politico, że nie będą mieć dostępu do zaplanowanej na 21 stycznia w Koblencji konferencji z udziałem szefowej tej partii Frauke Petry, a także przywódców francuskiego Frontu Narodowego n(FN) i holenderskiej Partii na rzecz Wolności (PVV), Marine Le Pen i Geerta Wildersa.

  Wyjaśniając to posunięcie przedstawiciel AfD Marcus Pretzel napisał na Twitterze, powołując się na wolność prasy, że wolność ta obejmuje również odmowę obsługiwania mediów rozpowszechniających nieprawdziwe wiadomości – fake news.

  Politico odnotowuje, że z odmową dostępu do konferencji spotkała się m.in. gazeta „Frankfurter Allgemeine Zeitung” i tygodnik „Der Spiegel”. Wykluczono też wszystkich nadawców publicznych. Innym mediom, w tym niemieckiej agencji prasowej dpa, dostęp umożliwiono. Konferencja prasowa zaplanowana na zakończenie konferencji ma być otwarta dla wszystkich dziennikarzy.

  Szef Niemieckiego Związku Dziennikarzy Frank Ueberall zarzucił AfD „podeptanie wolności prasy” i uznał, nawiązując do traktowania niektórych mediów przez prezydenta elekta USA Donalda Trumpa, iż jest to „w istocie trumpifikacja niemieckiej polityki”. Przeciwko wykluczeniom zaprotestowali redaktorzy naczelni niemieckich nadawców publicznych.

  Politico pisze, że wielu przedstawicieli niemieckiej prasy obawia się, iż taka taktyka może stać się czymś codziennym w miesiącach poprzedzających wybory parlamentarne, zaplanowane na jesień br.

  Portal dodaje, że „populistyczni politycy słyną z kultywowania antagonistycznych relacji z prasą”, oskarżając dziennikarzy o stronniczość i zobowiązania wobec rządzącego establishmentu. Według Politico często trudno jest stwierdzić, „czy jest to autentyczna krytyka, czy po prostu część populistycznego podręcznika”.

  Ryb, PAP

  autor: Zespół wPolityce.pl

  Flips 89.71.14.*
  Wszystko, co nie lewackie, to populizm – no to jest logika godna podziwu 😉

  xyz 178.36.22.*
  Niemiecka platforma będzie walczyła z niemieckim pisem a polski pis będzie pomagał niemieckiej platformie. Ale się porobiło

  Ubiq *
  A Korwin co na to? Przecież tam jedzie

  wsi 83.18.221.*
  nikt juz tego lewactwa nie chce ani szłyszec ani widziec.

  Reytan@Reytan
  „Rejtan” jest prowokatorem lamiacym zasady internetu w sprawach tozsamosci.

  jan 94.220.64.*
  te partie sa przede wszystkim antyislamskie, przeciw otwartym granica i sa za europa narodow, ale sankcje z rosja uwazaja za niszczenie gospodarek europejskich, a to przeszkadza pisowi

  lolas 83.20.91.*
  Trzeba trzymać kciuki za powodzenie tego przedsięwzięcia. I też by Europa się obudziiła. Szkoda że politycy PiSu stoją z dala od nich zamiast razem wspólnie ratować Europę. Wolą grzać fotel prezesa.

  medioznawca 79.191.15.*
  W Polsce też zwykli ludzie robią dużo dobrego dla PIS, bo PIS jest bardzo słaby medialnie i pijarowo. Zobaczcie jakie żałosne konta ma PIS na Twiterze i Facebooku. Nie dają rady z propagandą 😦

  swlodek@swlodek
  Bardzo dobra inicjatywa wobec mediów ewidentnie nieobiektywnych. Widać zabolało. Tak trzymać. Jakoś trzeba walczyć z tą nie mającą skrupułów lewacką hołotą.

  Obywatel P.@rusofob
  Jestem za „trumpizacją”. Euromedia goebbelsa muszą zrozumieć, że ludzie, jeśli chcą, i tak znajdą drogę do prawdy.

  osada 178.235.42.*
  pasożydki myśleli że jak jak opanują sprzedajne media, TO BEDĄ MOGLI SPOKOJNIE DOIĆ CAŁE NARODY!

  frytka 83.20.91.*
  U nas mamy „GW” ojca Szechtera.Na zachodzie są inne w rękach żydków którzy uczą Europejczyków pogardy do własnej tożsamości i uniżania sie muzułmanom.Niech ktoś z PiSu też sie spotka w Koblencji!

  http://wpolityce.pl/swiat/323513-donald-trump-czyli-symetrycznosc-wobec-tego-co-wydarzylo-sie-polakom

  Donald Trump, czyli symetryczność wobec tego, co wydarzyło się Polakom


  Fot. PAP/EPA

  Nie można jednocześnie głosować na Komorowskiego, a oficjalnie głosić poparcie dla Andrzeja Dudy, czyli być senatorem McCain i wspierać Komitet Obrony Demokracji, wspomagany przez popleczników Sorosa i pozostałości po dawnym aparacie przemocy demonstrującym przeciwko żołnierzom amerykańskim w Polsce.

  Sprawa pierwsza, która nie ma wyraźnego początku. Z latami politycy obu wiodących partii amerykańskich zaczęli się do siebie upodabniać. John z poczty, na którą zachodzę, czy Mark u którego leczę zęby, określali to jako “Waszyngton” i “system”. System, którego nijak nie da się rozłożyć na łopatki. McCain to przecież dobry przyjaciel Hilary Clinton.W Polsce pamiętamy rządy Platformy Obywatelskiej. Pamiętamy też zażyłość i zaproszenie prezydenta Komorowskiego dla “generała” Jaruzelskiego do Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Nagle następuje przełom. Na kandydata prezydenta RP wyłania się młody człowiek, który chce odebrać władzę przywódcy, któremu może się to jedynie nie powieść, gdyby po pijanemu przejechał na pasach zakonnicę w ciąży. Ach, jak się cieszył Lis z tej godnej Juliusza Słowackiego metafory!

  Sprawa druga, to tak zwane przedbiegi. W przedbiegach pewną rolę odgrywają sondaże. Duda co prawda goni Komorowskiego, ale jest to pościg bez znaczenia, bo przewaga jest jak 67% głosów wobec 33%. No, ale mówiono, że Duda goni. No i miał tak gonić i gonić. Politolodzy mówili o landslide victory Hilary Clinton, a kiedy stało się inaczej, to orzekli, że… sondaże się nie myliły! Wynikałoby z tego, że po prostu nikt nigdy nie próbował skontaktować się z Johnem z urzędu pocztowego, czy dentystą Markiem. Ach, te sondaże. Wobec Trumpa zastosowano podobną sondażową taktykę, jak i wobec Andrzeja Dudy. Poniektórzy z partii republikańskiej posunęli się nawet tak daleko, że wydawali setki tysięcy dolarów, aby rosnącą popularność Trumpa na amerykańskiej ulicy przykrócić. Im bliżej był Trump nominacji z ramienia partii, którą reprezentował, tym większa jego oponentów ogarniała wściekłość. A przy okazji: Cham. Kłamca. Bufon. Rasista. Podpisują się pod tym dziwnym trafem razem, ci sami senatorowie, którzy pisali do Beaty Szydło w sprawie kulejącej polskiej demokracji.

  Dochodzimy tu do sprawy trzeciej, której końca zresztą nie widać. Media. Media, które potrafią przekonać, że jaszczurka jest koniem, a Polacy dobijali po powstaniu niedobitki ocalałych z getta. Osioł z brodą, czy bażant z ogonem aligatora, to nic w tej kwestii zadziwiającego. “Waszyngton Post”, czy stacja CNN mamiła tysiące – oprócz tych, którzy gazet już nie czytają – a Fox News serwował świat w wersji Murdocha. W tym kontekście wypowiedzi Anne Applebaum na temat katastrofy smoleńskiej, czy Polski w ogóle nie są niczym specjalnym. Trump ujął to określając je, jako fake media. Dlaczego? Bo ludzie tacy jak John z urzędu pocztowego, czy mój dentysta Mark od lat widzą potężny rozziew pomiędzy tym, co jest informacją, a co stało się na codzień praktykowaną propagandą. Taki był też kontekst odpowiedzi Beaty Szydło na list Johna McCaina i Dicka Durbina – poznałem go na jednym z przyjęć u Stanleya przekonując się, że właśnie o takich jak on, mówi się “Waszyngton” i “system”. Dick Durbin, sam pochodzenia litewskiego, to ważna postać w machinie partii demokratycznej w Chicago. Tu miejsca na rebelię wobec systemu, nie ma i być nie może. Zbyt wielkie pieniądze generuje miasto, żeby taki ktoś jak Hanna Gronkiewicz Walc, czy Rahm Emanuel mieli go oddać bez walki na maczugi.

  Dobrnęliśmy do sprawy najważniejszej. Jaki jest Hollywood – oprócz takich nielicznych jak były mer Carmel Clint Eastwood – każdy wie. Rodzaj salonu, który niczym polski KOD jest wspierany głosem takich nawet jak polski Steven Seagal na wygnaniu, prokurator d/s mało zabawnych, Stefan Michnik. Nie brakuje też głosów nawołujących wręcz do blokowania sejmowych obrad. W USA ekwiwalentem byłoby tu nawoływanie do wprowadzenia stanu wyjątkowego, co czyni odpowiednik polskiej posłanki Pomaske, Rosie O’Donnell. Poprawność polityczna odtrącona przez Trumpa będzie miała kolejne odsłony. Ostatnią z nich było pastwienie się czwórki czarnoskórych nastolatków nad inwalidą. Media, które przez lata ignorowały tego rodzaju sprawy, milczą. A wszystko to drobiazg przy sukcesie wmawiania światowym mediom, że rosyjscy hakerzy doprowadzili do wygranej Trumpa. Dobrze, ze swego czasu nie wymyślono tego wobec Andrzeja Dudy, choć Jarosława Kaczyńskiego, czy Antoniego Macierewicza obwoływano przecież nie raz przyjaciółmi Putina. Ano pijany ś.p. generał Błasik przymusza nas wszystkich do lądowania w Smoleńsku.

  autor: Henryk Skwarczyński

  luki 77.255.241.*
  Jak zwykle karnoskie rzucają jakieś agitki i to jeszcze Polakówz Ameryki którzy bratają się z”przyjaznym” nam narodem litewskim. Wstyd i hańba jak się trzeba wstydzić za pokraki i nieudaczników z PiS

  Stary porządek świata 95.49.222.*
  Kto stoi za Sorosem? Michnikiem? Merkel? Do kogo jeździ prezydent, rząd naszego kraju? Kogo słuchają prezydenci USA? Wielka finansjery rządzi światem. Putin jaki jest (zbój) ale się im opiera. I Orban

  Gość 83.248.99.*
  Niestety, jak większość publicystów, nie dociera Pan do sedna: kto jest na końcu tego sznurka i jaki szykuje nam raj. A tylko to jest ważne. Brak odwagi czy konformizm? Bezproduktywne pisanie

  http://wpolityce.pl/swiat/324331-niemiecka-telewizja-cenzuruje-prawde-o-niemieckich-obozach-ale-publikuje-bez-ograniczen-wulgarnego-rasiste

  Polubienie

 13. http://wpolityce.pl/polityka/323388-prezydent-duda-udaje-sie-z-oficjalna-wizyta-do-izraela-i-palestyny-w-programie-wizyty-spotkania-z-najwazniejszymi-politykami-obu-krajow

  Prezydent Duda udaje się z oficjalną wizytą do Izraela i Palestyny. W programie wizyty spotkania z najważniejszymi politykami obu krajów

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  fot. PAP/Jacek Turczyk

  Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą udają się w poniedziałek z kilkudniową wizytą oficjalną do Izraela i do Palestyny. Prezydent spotka się z prezydentem i premierem Izraela oraz z prezydentem Palestyny; odwiedzi też Instytut Yad Vashem.

  Podczas wizyty w Izraelu Andrzej Duda odznaczy Orderem Orła Białego Szewacha Weissa – byłego przewodniczącego Knesetu, byłego przewodniczącego Rady Instytutu Pamięci Yad Vashem a w latach 2000-2003 ambasadora Izraela w Polsce.

  W programie wizyty Andrzeja Dudy, w części izraelskiej, jest rozmowa z wszystkimi najważniejszymi politykami Izraela. Prezydent już pierwszego dnia zostanie zaproszony na prywatną kolację przez premiera Izraela Benjamina Natanjahu; wraz z małżonką będą gośćmi pary premierowskiej Izraela — powiedział PAP minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski.

  Jak zaznaczył, „to będzie długa rozmowa poza konwencją protokolarną, obejmująca całość spraw dotyczących procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie, a także relacje polsko-izraelskie”. Andrzej Duda spotka się też z prezydentem Reuwenem Riwlinem, a także z przewodniczącym Knesetu.

  Prezydent wygłosi też dwa ważne wystąpienia. Pierwsze w Centrum im. Menachema Begina o relacjach polsko-żydowskich, historycznych i współczesnych, o tych wszystkich elementach, które są też bardzo ważną częścią polityki historycznej prezydenta — dodał minister.

  Podkreślił, że prezydent będzie miał też wystąpienia w Izraelskiej Radzie Stosunków Międzynarodowych na temat geopolityki, zagrożeń i wyzwań dla bezpieczeństwa i pokoju.

  Odbędzie się tam konferencja, którą organizuje Rada wspólnie z Polskim Instytutem Spraw Międzynarodowych. Prezydent jest gościem honorowym tej konferencji — powiedział Szczerski.

  Zapowiedział, że Andrzej Duda wraz prof. Szewachem Weissem odwiedzą Instytut Yad Vashem.

  Pan prezydent w Jerozolimie odznaczy prof. Szewacha Weissa Orderem Orła Białego — poinformował minister.

  Prezydent spotka się również z prezydentem Palestyny Mahmudem Abbasem, którego gościł w Warszawie w minionym roku.

  To jest rewizyta. Kontakty polsko-palestyńskie są bardzo intensywne, także gospodarcze — dodał Szczerski.

  Jak mówił, w Palestynie prezydent odwiedzi też sierociniec dla dzieci palestyńskich, który jest prowadzony m.in. przez polskie misjonarki.

  Jedną z nich, s. Szczepanę, która jest legendą tego ośrodka, prezydent odznaczy bardzo wysokim odznaczeniem państwowym — zapowiedział minister.

  Szczerski podkreślił, że wizyta prezydenta Dudy w Izraelu i w Palestynie wpisuje się w „polską politykę obecności i zainteresowania problemami pokoju na świecie i bezpieczeństwa”. Jak dodał, „jest to też część pokazywania naszego zainteresowania tymi kwestiami w ramach ubiegania się o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-2019”.

  Jeśli ta kampania zakończy się sukcesem, znajdując miejsce w Radzie Bezpieczeństwa, Polska będzie współodpowiedzialna za kształtowanie procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Wizyta prezydenta pokazuje, że Polska jest jednym z tych krajów, które mają dobre relacje z oboma stronami tego konfliktu i jest w stanie być jednym z tych krajów, które mogą prowadzić dialog bliskowschodni — zauważył Szczerski.

  Prezydencki minister poinformował, że do Izraela wraz z prezydentem uda się grupa przedstawicieli polskich start-upów.

  Izrael jest dziś jednym z centrów kreatywnej przedsiębiorczości. Chcemy także tam pokazać młodych polskich przedsiębiorców. Dla nich będzie osobny program, osobne rozmowy, tak by mogli poznać potencjalnych partnerów dla swych pomysłów, dla swych firm — powiedział.

  Oficjalny program wizyty pary prezydenckiej rozpocznie się we wtorek w Jerozolimie od ceremonii oficjalnego powitania prezydenta Dudy przez prezydenta Państwa Izrael Reuwena Riwlina. Zaplanowano wspólne oświadczenie prezydentów dla mediów.

  Następnie para prezydencka złoży wizytę w Instytucie Yad Vashem, gdzie Andrzej Duda będzie miał wystąpienie. Przewidziane jest m.in. zwiedzanie ekspozycji stałej Muzeum Historii Holokaustu, wizytę w Sali Imion. Prezydent złoży też wieniec w Sali Pamięci. Następnie para prezydencka uda się pod Ścianę Płaczu.

  We wtorek popołudniu odbędzie się ceremonia wręczenia Orderu Orła Białego Szewachowi Weissowi. Zaplanowano przemówienie Andrzeja Dudy oraz Szewacha Weissa W środę w Betlejem prezydent Duda zostanie oficjalnie powitany przez prezydenta Palestyny Mahmuda Abbasa. Odbędą się rozmowy plenarne obu delegacji, po których zaplanowano spotkanie Dudy z Abbasem. Następnie przywódcy obu państw spotkają się z mediami.

  Po południu para prezydencka odwiedzi sierociniec „Dom Pokoju”. Prezydent odznaczy pracującą tam s. Szczepanę. Po powrocie do Jerozolimy, w Centrum im. Menachema Begina prezydent wygłosi wystąpienie. Para prezydencka zwiedzi też wystawę „Żydzi w Wojsku Polskim”

  W czwartek w Jerozolimie prezydent weźmie udział w spotkaniu nt. relacji polsko-izraelskich oraz bezpieczeństwa międzynarodowego organizowanym przez Izraelską Radę Stosunków Międzynarodowych (Israel Council on Foreign Relations) i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, gdzie również zaplanowane jest jego wystąpienie. Na zakończenie wizyty Andrzej Duda złoży wieniec na brytyjskim cmentarzu wojennym w Ramli, gdzie znajdują się 272 polskie groby żołnierskie z lat 1940-47.

  pc/PAP

  aj-waj 88.220.37.*
  Panie Prezydencie , Naród Polski już spłacił odszkodowanie , płaciliśmy 20 lat , od 1961r , w internecie jest pełno dokumentów.

  Max 78.9.175.*
  Rzygać się chce.

  luki 77.255.241.*
  Dostaniecie kopa w d… od narodu.Prawdziwi Polacy nie głosują na fałszywy PiS, rozmodlonych drobnych złodziei i bandytów

  luki 77.255.241.*
  Cieszy mnie jak głupie pisiorstwo sie okłada nawzajem pałami.Widać, tylko takim sprzętem umiecie sie posługiwać nieuki.I co teraz?Unia to my i nasi bliscy sąsiedzi,a wy tylko USA i Izrael popieracie

  bp 195.205.15.*
  A od kiedy Palestyna to kraj i kto go uznaje ?

  dzieje się 83.20.93.*
  @bp – być może nie jesteś na bieżąco. Watykan uznał całkowicie niepodległość Palestyny, a 20 stycznia w Paryżu ONZ uzna oficjalnie Palestynę jako niepodległe państwo. Obama też za tym zagłosuje.

  dzieje się 83.20.93.*
  @bp – Pomyliłem daty, to było 15 stycznia czyli wczoraj, tylko jeszcze tego nie ogłosili.

  Witus 83.28.67.*
  Pamiętaj pan, panie prezydencie, że nie mamy tych 65 mld $. Zrabowali nam je Niemcy

  abcabc@abcabc
  Ciekawe co antysemickie Radyjo na to powie…

  Bartymeusz-Sandomierz@Bartymeusz-Sandomierz
  A co oni tak ochoczo pielgrzymują do tego Izraela? Dopiero co, ale była tam Pani Premier! Jak Żydzi mają do nas jakiś interes, to niech ruszą d… i przyjadą do Polski!

  jaja 188.146.89.*
  Szkoda ryja strzępić na tych szabesgoi.

  eeetam 188.146.94.*
  jedyny plus jest taki że nie trzeba wydawać kasy na noclegi dla delegacji , każdy z nich zamieszka u rodziny

  http://wgospodarce.pl/informacje/32642-prezydent-duda-w-izraelu-bedzie-rozmawial-takze-o-gospodarce

  Prezydent Duda w Izraelu będzie rozmawiał także o gospodarce

  opublikowano: 16 stycznia 2017


  fot. Facebook

  W roku 2017 kluczowe dla prezydenta Andrzeja Dudy będą spotkania mające na celu umocnienie polskiej gospodarki; wizyta w Izraelu wpisuje się w ten plan – powiedział dziś prezydencki minister Andrzej Dera.

  Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą udają się w poniedziałek z kilkudniową wizytą oficjalną do Izraela i do Palestyny. Prezydent spotka się z prezydentem i premierem Izraela oraz z prezydentem Palestyny; odwiedzi też Instytut Yad Vashem.

  W radiowych Sygnałach Dnia minister Dera ocenił, że Izrael jest znaczącym partnerem dla całego świata, także dla Polski. Jak podkreślił Polska chce utrzymywać ważne kontakty z Izraelem na kilku płaszczyznach m.in. gospodarczej, militarnej, politycznej, i historycznej.

  Pytany o plany prezydentury Andrzeja Dudy na rok 2017 wskazał, że „prezydent określił, że najważniejsze są kontakty gospodarcze”.

  „To będzie rok spotkań pana prezydenta mających na celu umocnienie polskiej gospodarki, również wizyta w Izraelu się w to wpisuje. To są kwestie chociażby sprzętu wojskowego czy kwestie związane z wzmocnieniem polskiej gospodarki przez inwestorów” – zaznaczył minister.

  Pytany o krzywdzące niekiedy dla Polski opinie dotyczące tego, kto odpowiada za Holocaust, Dera odparł: „dlatego potrzebne są spotkania i wizyty, by wszystkie wątpliwości wyjaśniać”.

  „W Polsce nie ma problemów dotyczących historii, tego co się działo. To inni próbują to przeinaczać, mówią o +polskich obozach śmierci+. My się temu przeciwstawiamy, wiemy jaka była historia. Z dziwnych powodów, co jakiś czas gdzieś na świecie ukazują się takie artykuły. Bardzo ostro z tym walczymy” – podkreślił prezydencki minister.

  „Najważniejsze są bezpośrednie kontakty i rozmowy, tłumaczenia bo czasem i w Polsce zdarzają się takie wybryki, jak choćby rok temu spalenie kukły Żyda, która była ewidentną prowokacją, ale tu reakcja polskich władz była natychmiastowa” – zauważył.

  Odnosząc się – w kontekście wzmacniania relacji gospodarczych – do zapowiadanej wizyty kanclerz Niemiec Angeli Merkel w Polsce Dera podkreślił: „Niemcy są kluczowym partnerem gospodarczym. Jeśli chodzi o Niemcy, Ukrainę, Słowację Czechy to mamy także relacje sąsiedzkie i one też są zawsze ważne i o tych sprawach również się rozmawia, choć gospodarka jest na pierwszym miejscu”.

  Pytany o uregulowanie statusu polskiej mniejszości w Niemczech Dera zauważył, że jest to na pewno punkt do rozmów. „Polska strona z tego nie zrezygnuje” – dodał. „Niemcy w Polsce mają prawa polityczne na bardzo wysokim poziomie, natomiast Polacy mieszkający w Niemczech tych praw są pozbawieni i to zawsze jest istotny punkt do rozmów” – ocenił minister.

  Dera był także pytany co sądzi o tym, by posłom, którzy blokowali salę sejmową groziła nie tylko odpowiedzialność regulaminowa, ale także karna.

  „To co stało się w Sejmie było rzeczą kuriozalną. Do tej pory raz w historii najnowszej po 1989 r. pewne ugrupowanie, które nazywało się Samoobrona próbowało blokować mównice sejmową i to wówczas spotkało się z powszechną dezaprobatą. Nikt nie akceptował tego typu zachowań w polskim parlamencie” – powiedział minister.

  Jak podkreślił w parlamencie jest miejsce i dla koalicji rządowej i opozycji, a spory są rzeczą naturalną. Zaznaczył jednak, że „nie można prowadzić sporów politycznych kiedy jedna strona uważa, że tylko ona ma rację i nie dopuszcza innych do artykułowania swoich racji”.

  Według ministra sytuacja, do której doszło w Sejmie, nie powinna mieć miejsca. „Naszym zdaniem nie powinno być akceptacji dla tego typu zachowań, a blokowanie prezydium, miejsca marszałka, to działalność, którą reguluje kodeks karny, bo to uniemożliwienie organom państwa wykonywania swoich obowiązków” – podkreślił Dera.

  PAP/ as/

  Gość 16 stycznia 2017 roku
  A o roszczeniach do Polski tez?

  Polubienie

 14. http://wpolityce.pl/swiat/323591-merkel-odpowiada-trumpowi-my-europejczycy-mamy-swoj-los-we-wlasnych-rekach

  Merkel odpowiada Trumpowi: „My, Europejczycy, mamy swój los we własnych rękach”


  fot. PAP/EPA

  „Uważam, że my, Europejczycy, mamy swój los we własnych rękach” – oświadczyła w poniedziałek kanclerz Niemiec Angela Merkel w odpowiedzi na wywiad Donalda Trumpa, w którym prezydent elekt USA ocenił, że po W. Brytanii Unię Europejską opuszczą też inne kraje.

  Dzięki potędze gospodarczej i sprawnemu podejmowaniu decyzji Unia Europejska jest w stanie wygrać walkę z terroryzmem, a także znaleźć odpowiedzi na inne wyzwania – podkreśliła szefowa rządu Niemiec na wspólnej konferencji prasowej w Berlinie z premierem Nowej Zelandii Billem Englishem.

  Odnosząc się do wyrażonej przez Trumpa krytyki polityki imigracyjnej jej rządu, Merkel przyznała, że zwalczanie terroryzmu to ogromne wyzwanie dla wszystkich, zastrzegła jednak, że „osobiście oddzieliłaby wyraźnie tę kwestię od kwestii uchodźców”.

  Wielu Syryjczyków uciekło ze swojego kraju nie tylko przed wojną domową, ale też terroryzmem – zauważyła.

  Osobiście czekam na inaugurację nowego prezydenta USA. Potem oczywiście będziemy z nim współpracować na wszystkich płaszczyznach– dodała Merkel.

  W opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla niemieckiego „Bilda” i brytyjskiego „Timesa” Trump powiedział, że UE jest „środkiem do celu dla Niemiec”. Decyzję Wielkiej Brytanii o Brexicie uznał za „bardzo rozsądną”. „Jeżeli mnie pytacie, (za Wielką Brytanią) pójdą dalsze kraje” – powiedział.

  Politykę przyjętą przez rząd Merkel w szczytowym okresie kryzysu migracyjnego nazwał „katastrofalnym błędem”, a NATO ocenił jako organizację przestarzałą, ponieważ „zostało zaprojektowane wiele, wiele lat temu”.

  Minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier, który w poniedziałek uczestniczy w obradach szefów dyplomacji państw UE, ocenił, że wypowiedzi amerykańskiego prezydenta elekta „wywołały zdziwienie w Brukseli i przypuszczam, że nie tylko w Brukseli”.

  Trump zagroził też niemieckim koncernom motoryzacyjnym 35-procentowym cłem na samochody, które będą importować do USA z Meksyku. Skrytykował te firmy za zbyt małą produkcję na amerykańskim terytorium.

  Niemiecki wicepremier i minister gospodarki Sigmar Gabriel w reakcji na tę wypowiedź zaapelował w poniedziałek o spokój.

  Gdybyśmy teraz zaczęli się izolować, jak tego chce nowy prezydent USA, utracilibyśmy setki tysięcy miejsc pracy — powiedział.

  Nie boimy się konkurencji – dodał.

  Donald Trump zostanie zaprzysiężony na prezydenta USA 20 stycznia.

  Mly/PAP

  obcy 70.30.214.*
  Bezczelne babsko, wypowiada sie w imieniu Europy. Europa jeszcze nie jest jej. Na razie ma tylko czesc (rudego lokaja i jego poplecznikow )

  gość 95.40.146.*
  Ja już jej nie mogę słuchać. Ale to dzięki niej zobaczyłam, jak zakłamane i niewiarygodne są media i prasa niemiecka.

  obcy 70.30.214.*
  Niemcy znowu cos knuja. Sciagaja swoje zapasy zlota z USA do kraju. Miejmy nadzieje ze po pierwszym wezwaniu na dywanik w Waszyngtonie zmienia plany.

  teza 83.26.243.*
  A.Merkel ma takie poparcie wyborcow ,jakie ma osobnik zwany Hollande we Francji. Oni razem, oboje, powinni sie uczyc demokracji od Polski! (moze jakas konferencja,kurs,czy inne szkolenie?)

  emer@emer
  Trump powiedział PRAWDĘ , że UE jest „środkiem do celu dla Niemiec”.

  MERKEL ZAPOMNIALA KIM JEST!!! 92.200.49.*
  PRZEDSTAWICIEL NARODU, ktory wymordowal kilkadziesiat milionow ludzi osciennych panstw europy NIE MA PRAWA DO TAKIEJ WYPOWIEDZI!!!

  bet 83.20.255.*
  Pani Merkel jest tak wytrawnym politykiem, że powinna wiedzieć, że z terroryzmem nie można wygrać, bo nie wiadomo gdzie przebiega linia frontu.

  Waldemar@WaldemarStanislawZboralski
  No proszę, jak poglądy starej komunistki z NRD-owskiej FDJ się szybko zmieniają. A tak niedawno Hussein Obama i pedofilska lesbijka, herszt szajki pedofili z USA, Hillary Clinton – byli jej wzorcami działania i dąrzeń gospodarczych. I tu nagle pstryk coś w głowie starej komunistki pstryknęło i nagle USA przestało być jej potrzebne 😛

  bet 83.20.255.*
  Eryka Steinbach wystąpiła z CDU i zapisała się do AfD. Wypowiedz Prezydenta Trumpa dotyczyła pani Merkel, więc nie rozumiem, dlaczego wypowiada się w imieniu Europy?

  haha 94.42.35.*
  hahahaha…ale oni się go boją!!!. Trump im wszystkim przetrzepie te lewackie tyłki

  oko 46.238.210.*
  za Odrą jest islam i terroryzm

  http://wpolityce.pl/swiat/323543-niemieckie-media-w-szoku-po-wywiadzie-donalda-trumpa-musimy-twardo-bronic-naszych-interesow-niech-robi-moze-pocalowac-nas-w-d

  http://wpolityce.pl/polityka/323539-wielka-brytania-odgraza-sie-ue-premier-may-rozwazymy-alternatywne-modele-gospodarcze-po-brexicie-jesli-bedziemy-do-tego-zmuszeni

  http://wpolityce.pl/swiat/323514-echa-wywiadu-trumpa-steinmeier-te-slowa-wywolaly-zdziwienie-w-brukseli-i-przypuszczam-ze-nie-tylko-w-brukseli

  http://wpolityce.pl/swiat/323603-arogancka-reakcja-hollandea-na-wypowiedzi-trumpa-europa-nie-potrzebuje-rad-z-zewnatrz-co-ma-robic

  http://wpolityce.pl/polityka/323589-waszczykowski-o-wywiadzie-trumpa-poczekajmy-na-nowa-administracje-usa-to-ciagle-publicystyka-niewiazaca

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/moskwa-przyklaskuje-slowom-trumpa-o-nato

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/niemcy-odpowiadaja-trumpowi-na-krytyke-ich-polityki-imigracyjnej

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/trump-wpuszczajac-nielegalnych-imigrantow-do-niemiec-merkel-popelnila-skrajnie-katastrofalny-blad

  http://wpolityce.pl/polityka/323526-w-listopadzie-tusk-chwalil-sie-ze-trump-zaprosil-go-do-bialego-domu-tymczasem-prezydent-elekt-myslal-ze-rozmawia-z-junckerem-pomylilo-mu-sie

  http://wpolityce.pl/polityka/323498-szymanski-o-wizycie-merkel-w-polsce-pracujemy-nad-jej-przygotowaniem-o-terminie-tej-wizyty-i-jej-agendzie-decydowac-bedzie-premier-szydlo

  http://wpolityce.pl/polityka/323584-rzad-rfn-nie-potwierdzil-ani-nie-zdementowal-terminu-wizyty-kanclerz-merkel-w-warszawie-chcemy-zachowac-i-umocnic-bardzo-dobre-relacje-z-polska

  http://wpolityce.pl/polityka/323496-kaczynski-o-spotkaniu-z-merkel-powiem-pani-kanclerz-ze-niemcy-musza-sie-zdecydowac-co-do-charakteru-relacji-z-polska

  http://wpolityce.pl/swiat/323586-ukraina-z-pozwem-przeciwko-rosji-poroszenko-federacja-rosyjska-od-trzech-lat-brutalnie-lamie-prawo-miedzynarodowe

  Polubienie

 15. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Brutalni-berkutowcy-z-Majdanu-z-rosyjskim-obywatelstwem,wid,18678619,wiadomosc.html?&ticaid=118776&_ticrsn=3

  akt. 18.01.2017, 13:37

  Brutalni berkutowcy z Majdanu z rosyjskim obywatelstwem

  Dziesięciu byłych funkcjonariuszy ukraińskich oddziałów specjalnych Berkut, oskarżonych o dokonywanie zabójstw na Majdanie Niepodległości w Kijowie, otrzymało obywatelstwo Rosji, poinformowały w środę ukraińskie media, powołując się na prokuraturę.


  Oskarżeni o morderstwo funkcjonariusze Berkutu podczas rozprawy w listopadzie 2016 r.
  (PAP/EPA / Sergey Dolzhenko)

  Zaoczny proces byłych berkutowców toczy się w sądzie rejonowym w kijowskiej dzielnicy Swiatoszyno. Informacja, że oskarżeni w nim funkcjonariusze są obywatelami rosyjskimi, została przekazana przez Prokuraturę Generalną w Moskwie.

  – Mamy odpowiedź Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej z podpisami zastępców prokuratora generalnego, zgodnie z którą dziesięć osób występujących w akcie oskarżenia, a są to funkcjonariusze oddziału specjalnego Berkut, otrzymało obywatelstwo Federacji Rosyjskiej i ukrywa się w Rosji – oświadczył w sądzie prokurator Roman Psiuk.

  Proces eksberkutowców, którzy są oskarżeni o zabicie 48 uczestników protestów na Majdanie na przełomie 2013 i 2014 r., toczy się od maja 2016 r. Akt oskarżenia dotyczy wydarzeń z 20 lutego 2014 roku, kiedy to doszło do najostrzejszych starć między demonstrantami a milicją.

  Manifestacje na Majdanie rozpoczęły się 21 listopada 2013 r., gdy władze Ukrainy ogłosiły, że odkładają podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE. W wyniku brutalnych działań milicji pokojowe wiece przekształciły się w protesty przeciwko ekipie ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza. W walkach ulicznych zginęło ogółem ponad 100 osób. W następstwie protestów w lutym 2014 r. Janukowycz zbiegł z kraju i schronił się w Rosji.

  Z Kijowa Jarosław Junko
  PAP

  ~Joanna 42 minut temu
  A kiedy w Kijowie będzie proces zbrodniarzy, którzy spalili żywcem kiladziesiąt osób (w tym kobiet) w Odessie.?

  Polubienie

 16. glob@glob
  Konia z rzędem nie chcę, ale brak Konstytucji w niemieckim prawodawstwie jest bardzo prosty do wytłumaczenia. Proces jednoczenia Niemiec nie zakończył się, a w związku z tym cały naród niemiecki nie ma jeszcze możliwości dokonania swobodnego wyboru swojej Konstytucji. Ale gdy tylko taka możliwość się pojawi, miłujący prawo Niemcy z pewnością nadrobią ten brak. A póki co, traktatu pokojowego między Polską a Niemcami nie ma, a w ustawie zasadniczej straszy granica Rzeszy z 1937 r. Zbieranie ziem germańskich ciągle trwa. Nie oszałamia może nadmierną szybkością, ale też nie stoi w miejscu.

  http://wpolityce.pl/polityka/323678-niemieccy-narodowcy-z-npd-moga-spac-spokojnie-nieuznawany-przez-nich-trybunal-konstytucyjny-odrzucil-wniosek-o-delegalizacje-tej-partii

  Niemieccy „narodowcy” z NPD mogą spać spokojnie. Nieuznawany przez nich Trybunał Konstytucyjny odrzucił wniosek o delegalizację tej partii

  opublikowano: wczoraj


  fot. EPA/PAP

  Niemiecki Trybunał Konstytucyjny przesądził: nie będzie delegalizacji Narodowodemokratycznej Partii Niemiec (NPD), ponieważ jej działalność nie jest sprzeczna z Ustawą Zasadniczą, tzn. z konstytucją. No, bo jak może być sprzeczna z czymś, czego w Niemczech… nie ma.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Będzie dalsze przyzwolenie na antypolskie postulaty? Niemiecki Trybunał Konstytucyjny nie zgodził się na delegalizację NPD

  Co jest? Jest właśnie Ustawa Zasadnicza, uchwalona 23 maja 1949 roku, która – jak mówi jej Artykuł 146:

  utraci swoją obowiązującą moc w dniu, w którym wejdzie w życie konstytucja przyjęta w drodze swobodnego wyboru przez naród niemiecki.

  Czyli, kiedyś tam… Konia z rzędem temu, kto odpowie, dlaczego do tej pory istnieje ten zapis w Ustawie Zasadniczej (Grundgesetz für die Bundesrepublik Deutschland). W każdym razie jest Trybunał Konstytucyjny, który zajął właśnie stanowisko w sprawie rozwiązania NPD, o co wnioskowały kraje związkowe Republiki Federalnej. W generalnym skrócie rzecz ma się tak, że partia kierowana dziś przez programistę i grafika komputerowego Franka Franza może być spokojna o przyszłość. Nie pierwszy raz podjęto próbę jej delegalizacji, ale zawsze z tym samym skutkiem…

  Po wielkiej fali wrogości do obcokrajowców, podpaleń hoteli dla azylantów i zabójstw, która przetoczyła się przez zjednoczone Niemcy w latach dziewięćdziesiątych, o delegalizację NPD wnioskował w 2001 r. kanclerz Gerhard Schröder. Też nie wyszło. Powód? „Uchybienia formalne”; choć NPD, będącej pod obserwacją Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV), dowiedziono podżeganie do nienawiści i udział jej członków w różnorakich ekscesach, partia zdołała się obronić, gdyż wśród świadków składających obciążające ją zeznania byli płatni agenci, ulokowani przez BfV w jej szeregach. Zdaniem trybunału, mogli być niewiarygodni, ponieważ za swą pracę brali pieniądze.

  Także w późniejszych latach temat delegalizacji NPD wracał jak bumerang. Co najciekawsze, sędziowie wysokiego trybunału nie widzą powodu do jej rozwiązania, pomimo, że „narodowcy”, którzy sami siebie uważają za spadkobierców hitlerowskiej NSDAP, otwarcie nie uznają porządku konstytucyjnego w Niemczech, czyli tegoż trybunału, istnienie Republiki Federalnej traktują, jako przejściowe, tak samo, jak powojenne granice w całej Europie. Szef NPD Udo Voigt wykładał w naszej rozmowie, opublikowanej przed laty w tygodniku „Wprost”, że nie widzi nic złego we wcielaniu do jego partii neonazistów z grup paramilitarnych:

  Przyjmujemy tych, którzy do tej pory nie widzieli dla siebie miejsca w polityce. Tak samo postąpiła SPD, która przyjęła byłych komunistów i zawiązuje sojusze z osobami powiązanymi kiedyś z terrorystami — argumentował. Na moje hipotetyczne pytanie, czy po zdobyciu władzy zakwestionowałby cały powojenny porządek w Europie, odparł bez wahania:

  Jasne, bo to wymysł aliantów. Do dziś nie mamy traktatu pokojowego, a do uregulowania pozostaje wiele spraw. Granice w Europie nie są wytyczone na zawsze, musimy też podjąć temat reparacji wojennych. Dla mnie Pommern, Ost- i Westpreussen oraz Schlesien są naturalnie niemieckie. Gdyby tak nie było, nie mielibyśmy o czym pertraktować. Kolaboranci nie byli upoważnieni do negocjacji.

  Po raz kolejny wszystkie zarzuty wobec NPD, mającej we władzach komunalnych, zwłaszcza w przygranicznych terenach z Polską, swych reprezentantów i spore wpływy, okazały się makulaturą. A propos naszego kraju, niedawno zatrzymano niejakiego Maika Schneidera, radnego NPD z brandenburskiego Nauen, który podpalił samochód jednemu z naszych rodaków. Ot, takie mniej ważne zdarzenie, nie warte nawet notatki w gazetach… Bo przecież w „faszystowskiej” Polsce pod rządami PiS, to dopiero się dzieje…!

  autor: Piotr Cywiński

  w czym problem 62.108.186.*
  „Treść komentarza została usunięta.” A było o tym, że to Polska powinna upomnieć się o reparacje wojenne od Niemców. Szwabski cenzor na wPolityce? A może to nie po linii PiSu?

  krytyczny 79.191.41.*
  A Madzia O. Panie Piotrze umówiła się z Panem w końcu czy nie?

  Stick 84.10.42.*
  Drogi PiSie! Wal w Merkel i radośnie czekaj na rządy NPD 🙂

  Ja 94.229.219.*
  Teraz czekać jak dojdą do władzy

  xyz 83.6.30.*
  Nie równajmy nazizmu z faszyzmem ani tym bardziej z nacjonalizmem. Najwięcej krzywdy narodowcom zrobił Hitler. NPD to neo-naziści. Nie można porównać do ONR, Forza Nuova czy Frontu Narodowego.

  gosc 62.108.186.*
  fritz@fritz4dream – po co następna marionetka, co będzie gadać o przyjaciołach na Ukrainie, Polin do wzięcia, antysemityzmie? Niechby następny prezydent reprezentował polskie interesy – np. G. Braun.

  Konrad 91.61.2.*
  @asd, porownujac polskich narodowcow z niemieckimi neonazistami pokazujesz, ze nie masz absolutnie zadnego pojecia o temacie. Przemawia przez ciebie jedynie nienawisc do polskiej narodowej tozsamosci

  Konrad 91.61.2.*
  Bardzo dobrze, ze sie tak stalo. Unaoczni to hipokryzje politykow europejskich a szczegolnie niemieckich w stosunku do Polski. I co na to Komisja Europejska tak dbajaca o europejskie wartosci ? Nic.

  Pała 109.243.124.*
  Wy się weźcie za problem UPA-dlińskiego nacjonalizmu, zamiast całować czekoladowego Poroszenkę w d…!

  KIER 94.254.142.*
  80% PRASY W POLSCE NIEMICKIEJ TO NIC INNEGO NIŻ 5 KOLUMNA Z PRZED WOJNY, KTÓRA TRUŁA, STAWY, RZECZKI JAK NASI SZLI NA MANEWRY I DO GROBÓW. TERAZ TRUJĄ NAS PROPAGANDĄ W INTERESIE I KORPORACJI NIEMIECK

  Saruman 163.172.67.*
  Jak mówiła moja babcia „Jak świat świate, nigdy Niemiec nie był Polakowi bratem”

  Polubienie

 17. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/rzadzacy-zaklinaja-rzeczywistosc-prof-bielen-komentuje-polityke-zagraniczna-rzadu


  Prof. Stanisław Bieleń, youtube.com

  Rządzący zaklinają rzeczywistość – prof. Bieleń komentuje politykę zagraniczną Polski

  Dodane przez Zyga Opublikowano: Poniedziałek, 16 stycznia 2017 o godz. 17:05:07

  Polska polityka zagraniczna jest spętana przez irracjonalne dogmaty, fobie, inspirowane w dodatku i podsycane przez jedną z mocarstw – uważa prof. Stanisław Bieleń z Uniwersytetu Warszawskiego.

  „Niestety, wiele wskazuje na to, że rządzący Polską nie mają ani wiedzy, ani wyobraźni na temat tego, co zdarzy się po objęciu władzy przez nowego prezydenta USA Donalda Trumpa” – twierdzi prof. Stanisław Bieleń z Instytutu Stosunków Międzynarodowych, który udzielił wywiadu portalowi Konserwatyzm.pl. Ocenia w nim, że rządzący polską z zasady zakładają, że polityka amerykańska odpowiadać będzie na nasze potrzeby, co określa jako „zaklinanie rzeczywistości” oraz „naiwność i bezsilność”.

  Profesor Bieleń uważa, że mamy obecnie do czynienia ze zmianą całego globalnego systemu międzynarodowego, której to zmiany polskie elity nie rozumieją. „Ani polski rząd, ani polski prezydent w swoich posunięciach nie odczytują właściwie tendencji w kierunku nowej równowagi międzynarodowej, przywracającej kolektywne i symetryczne – w miejsce monocentrycznych – reguły gry” – zaznacza ekspert. Jak dodaje oznacza to także, gruntowne przewartościowania w polityce USA, z których obecny polski rząd czyni jedyny punkt podparcia dla swojej polityki zagranicznej. Stany Zjednoczone nie są w stanie utrzymywać swojej jednostronnej hegemonii globalnej, jak było to po 1991 roku i będą próbowały dzielić się odpowiedzialnością za stabilizację systemu z innymi mocarstwami, oczywiście na korzystnych dla siebie warunkach. Dlatego, jak uznaje prof. Bieleń, „poważne przewartościowanie w stosunkach amerykańsko-rosyjskich jest więc nieuchronne”. Nowy „system międzynarodowy staje się coraz bardziej wielobiegunowy, policentryczny, pluralistyczny i pod względem ideowym bardziej polifoniczny” – twierdzi naukowiec. Jednocześnie Amerykanie nadali jednak Polsce „funkcję poligonu dla demonstrowania złowrogich zamiarów i intencji wobec Rosji”. W funkcję tę wpisuje się dyslokacja sił amerykańskich na terytorium Polski, a „stacjonowanie obcych wojsk na naszym terytorium – wbrew wszystkim deklaracjom i patetycznym hasłom – symbolizuje wzrost uzależnienia, a nie większą suwerenność, na dłuższą metę jest sprzeczne z polskimi interesami bezpieczeństwa, gdyż ściągnie na Polskę w razie rzeczywistej konfrontacji NATO z Rosją największą siłę uderzenia” – podkreśla prof. Bieleń.

  Naukowiec twierdzi, że polskie elity nie kształtują swojej polityki wschodniej suwerennie, lecz w znacznej mierze pod dyktando amerykańskich partnerów – „Kolejne polskie rządy stopniowo przyjmowały kształtowaną za oceanem narrację, że Rosja na czele z Putinem objawia coraz bardziej „imperialne zapędy” i poprzez swoją „agresywną politykę” zagraża Zachodowi i całej ludzkości. Są to powtórki frazesów zgodnie z panującą rusofobiczną modą, dalekie od prawdy i rzeczywistości”. Ekspert nie ma nadziei na rychłe odzyskanie wewnątrzsterowności polskiej polityki zagranicznej – „Dogmatyzacja bezwarunkowej solidarności z Ukrainą i stygmatyzacja Rosji jako wroga poczyniły takie spustoszenia w umysłach polskich polityków, że w najbliższej przyszłości nie jest możliwy powrót do normalności”. Tymczasem jak zauważa prof. Bieleń „Rosji nie da się wymazać z mapy geopolitycznej świata” a bez niej „nie da się rozwiązać żadnego z istotnych problemów współczesnego świata”, toteż „inercja dyplomatyczna między Warszawą i Moskwą z punktu widzenia polskich interesów jest niezrozumiała i szkodliwa”.

  Prof. Bieleń zdecydowanie odrzuca tezę o bezpośrednim zagrożeniu bezpieczeństwa Polski stwarzany przez Rosję – „Teza polskich polityków i generałów, odpowiedzialnych za strategię bezpieczeństwa, że „wróg stoi u bram” i trzeba szykować się do wojny nie wynika z analizy rzeczywistej sytuacji strategicznej, lecz z antyrosyjskiej obsesji i fatalnego w skutkach zaangażowania się w sprawy wewnętrzne Ukrainy”. Jak twierdzi – „największy problem w stosunkach polsko-rosyjskich polega na kolizji interesów własnych z interesami definiowanymi przez amerykańskiego protektora i sojusznika […] Odnosi się wrażenie, że polityka Polski na odcinku ukraińskim jest tworzona przez wpływowe środowiska zewnętrzne, lobbujące na rzecz kijowskich oligarchów”.

  Prof. Bieleń krytykuje personalnie ministra obrony Macierewicza, który w jednym z wywiadów określał chiński projekt wielkiego, tanskontynentalnego korytarza transportowego „Jeden pas – jedna droga”, jako zgraożenie dla suwerenności Polski. „Stanowisko „ministra wojny” świadczy o braku zrozumienia współczesnych realiów geopolitycznych. ” – twierdzi prof. Bieleń. Tymczasem „projekt Nowego Jedwabnego Szlaku jest kapitalnym przykładem wiary w możliwość budowania ładu kooperacyjnego w stosunkach międzynarodowych. Pokazuje on, że wszyscy uczestnicy mają szanse osiągnięcia „wspólnej wygranej”” bo też „dynamicznie rozwijające się Chiny wykazują większą zdolność do akomodacji wobec skonfliktowanego świata niż czynią to ludzie Zachodu”.

  Ekspert z Uniwersytetu Warszawskiego uznaje, że także polityka ocieplenia stosunków dyplomatycznych z Białorusi inspirowana jest tylko i wyłącznie przez chęć zwrócenia tego kraju przeciw Rosji, co jednak, w obliczu niewątpliwej przynalezności mieszkańców Białorusi do rosyjskiego kręgu kulturowego i licznych więzów jakie łączą ich ze wschodnim sąsiadem, prof. Bieleń uważa za politykę jałową.

  konserwatyzm.pl/kresy.pl
  azar:
  Ale PiS jest głuchy na poglądy i stanowisko takich panów jak prof. Stanisław Bieleń. PiS woli specjalistów od geopolityki jak Żurawski vel Grajewski, pajac z literką ,,Y” w nazwisku zamiast ,,i” , Targalski i inne probanderowskie antypolskie gnidy.. PiS teraz będzie starał się być lobbystom ukrainy w gabinecie Trumpa, który obecnie ma zlewke na tych którzy pluli na niego wspierając Clinton… prostozmostu.net/news/hilary-clinton-nielegalnie-wspierana-przez-rzad-ukrainy

  KazimierzS:
  Tagore zaraz nam wyjaśni, że ów prof. Bieleń ma niskie „poparcie w sondażach”.

  tagore:
  Wizyta Giulianiego w Polsce świadczy o tym ,że Kaczafi już zna nasze miejsce w proponowanej przez nową administrację układance. Pani Merkel bez powodu nie wybierała by się do „polskich szowinistów”. tagore

  Piotr_B:
  Co Kaczyński może ugadać z Merkel? Przecież on nie ma nic do zaoferowania w imieniu Polski.

  tagore:
  Należy sobie zadać pytanie ,co Merkel może zaoferować Polsce aby niemieckie firmy nie „zapłaciły” zbyt wysokiej ceny za tolerowane dotychczas nielegalne praktyki. tagore

  zefir:
  Nareszcie poważny politolg specjalizujący się w stosunkach międzynarodowych prof St. Bieleń wyłożył dobitnie bezsens i głupotę rusofobicznych talibów, oraz bezkrytyczne oddanie banderofilców. Jakże ten głos profesora UW odmiennie brzmi od propagandowej wścieczki doktorów ze Studium Europy Wschodniej, tegoż UW, chociażby w błazeńskich personach Kazimierza Wojcickiego, Jerzego Targalskiego, czy doradcy w MSZ Żura vel Grajewskiego. Czy ten głos rozsądku zyska posłuch i zrozumienie u rządzących decydentów? Przyszłość okaże.

  Gan:
  Pan politolog najwyraźniej nie zrobił kwerendy w kwestii państw przyległych do morza czarnego i śródziemnego (zwłaszcza udziału kapitału chińskiego w portach), wspólnych działań Chin i Rosji. Leniwym za ciężko ruszyć się, zebrać informację a następnie wykorzystać mózg, by ją zrozumieć. Zadowoli ich powtarzanie tego, co powiedzą media.

  UPAdlina:
  Mądre słowa mądrego człowieka !!… Zaraz jednak pewnie banda rusofobów i uSSmanofilów zakrzyknie, że prof. Bieleń jest „niewiarygodnym źródłem i ma komunistyczne ciągotki” !!… Typowa retoryka tych oderwanych od rzeczywistości jełopów !!

  Gan:
  „…rządzący Polską nie mają ani wiedzy, ani wyobraźni..”. Oczywiście, nie to, co profesor Bieleń.

  UPAdlina:
  Uderz w stół, a nożyce się odezwą !!.. Oczywiście, że rządzący Polską nie mają wiedzy, ani wyobraźni, bo gdyby mieli nie całowaliby zadów banderowskich dewiantów i ich uSSmańskich protektorów !!… Polsce potrzebna stabilizacja w regionie i dobre stosunki z sąsiadami, a szczególnie z Rosją, nie zaś podskakiwanie w interesie uSSmańskiego bandyty !!… Potrzebni Polsce tacy ludzie jak prof. Bieleń, a nie jak pookrągłostołowe oszołomy !!

  Gan:
  W 1983 uzyskał stopień doktora nauk politycznych. W 2006 obronił na Uniwersytecie Warszawskim pracę habilitacyjną pod tytułem „Tożsamość międzynarodowa Federacji Rosyjskiej” (wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Biele%C5%84) Pokopcie sobie dalej za profesorem albo łykajcie kluchy jak pelikan.

  azar:
  A co miał wtedy ukończyć? Zarządzanie i Marketing? Filozofię? A może jakby został Amerykanistą i obronił pracę związaną np. z rolą Stanów Zjednoczonych w szerzeniu demokracji to by był lepiej przez Ciebie postrzegany do komentowania owej polityki zagranicznej??? Chciał zostac politologiem to nim został a że pracę napisał i obronił w 2006r. o Federacji Rosyjskiej to świadczy, że zna się na polityce wschodniej i Rosji lepiej niż taki Żurek vel Grajek i Wóycicki, który udaje z tym ,,y” szlachcica a jest zwykłą banderowską mendą, zapewne kmiotem z akcji wisła.

  UPAdlina:
  no i co z tego rusofobie??…. Czy to w jakiś sposób go dyskredytuje??…. Szukasz byle czego byleby tylko przyczepić się do kogoś, kto realnie patrzy na rzeczywistość,a nie jak ty przez pryzmat fiksacji rusofobicznej !!

  Kojoto:
  Nie zgodze sie z tym, ze politycy PiS, PO czy SLD nie zdaja sobie sprawy z tego, ze staczaja Polske w przepasc. Ci ludzie sa gotowi na to, zeby z Polski wyskoczyc, tuz przed dojechaniem do krawedzi.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/sbu-dzialalnosc-prezydenta-przemysla-szkodzila-ukrainie

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/bakun-kukiz15-stosunkom-polsko-ukrainskim-szkodzi-w-tej-chwili-strona-ukrainska

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prezydent-przemysla-z-zakazem-wjazdu-na-ukraine

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/waszczykowski-zmartwiony-eurosceptycyzmem-marine-le-pen

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kukiz-o-sprawie-chomy-czekam-jeszcze-az-ukraina-zazada-od-polski-przemysla-bo-chroni-nas-przed-rosja

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/msz-wyjasniamy-sprawe-prezydenta-chomy-jestesmy-w-kontakcie-z-ambasada-ukrainy

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polski-msz-zareagowal-na-zakaz-wjazdu-na-ukraine-dla-prezydenta-przemysla-nota-dyplomatyczna

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dr-zapalowski-co-sbu-jeszcze-wymysli-zeby-jeszcze-bardziej-popsuc-relacje-z-polska

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kukiz15-interweniuje-w-msz-ws-zakazania-prezydentowi-przemysla-wjazdu-na-ukraine-przez-sbu-

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/waszczykowski-zszokowany-dzialaniami-ukrainy-wobec-prezydenta-przemysla

  Polubienie

 18. http://wpolityce.pl/polityka/323922-cerkwio-znaj-swoje-miejsce-czyli-o-tym-jak-w-rosji-polityka-i-religia-graja-ze-soba-inaczej-niz-u-nas

  http://wpolityce.pl/kosciol/323843-dewastacja-krzyza-to-uderzenie-w-caly-swiat-chrzescijanski-bp-m-mokrzycki-o-zniszczeniu-pomnika-w-hucie-pieniackiej

  http://wpolityce.pl/swiat/323260-ukrainskie-msz-potepia-zniszczenie-pomnika-polakow-wydarzenia-w-hucie-pieniackiej-to-akt-barbarzynstwa

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/szef-litewskiej-dyplomacji-nie-ma-alternatywy-dla-wspolpracy-z-polska

  http://opinie.wp.pl/piotr-zgorzelski-ukrainski-nacjonalizm-zagraza-polsce-6081100978963585a

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukrainski-wiceminister-jesienia-zacznie-sie-wyzwalanie-donbasu

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zmienia-sie-sytuacja-geopolityczna-wokol-konfliktu-na-Ukrainie-Kijow-sila-odzyska-kontrole-nad-Donbasem,wid,18676917,wiadomosc.html?ticaid=118768&_ticrsn=3

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rzad-szykuje-zmiany-chce-zachecac-ukraincow-do-osiedlania-sie-w-polsce

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sympatia-64-procent-polakow-na-litwie-darzy-sympatia-prezydenta-rosji-wladimira-putina

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/bakun-kukiz15-stosunkom-polsko-ukrainskim-szkodzi-w-tej-chwili-strona-ukrainska

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukraina-oskarza-rosje-o-terroryzm-zada-rowniez-odszkodowania-za-zestrzelenie-malezyjskiego-samolotu

  Polubienie

 19. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/323850-piekny-gest-dziecka-para-prezydencka-w-betlejem-dostala-figurke-dzieciatka-jezus

  http://wpolityce.pl/polityka/323822-poruszajace-slowa-szewacha-weissa-mialem-szczescie-przezyc-warto-cos-zrobic-by-wspolnie-z-innymi-goic-te-rany-i-stworzyc-lepszy-swiat

  http://wpolityce.pl/polityka/323726-prezydent-duda-odznaczyl-szewacha-weissa-orderem-orla-bialego-jest-pan-wobec-polski-i-polakow-tym-sprawiedliwym-przed-narodami-swiata

  http://wpolityce.pl/polityka/323734-szewach-weiss-odznaczony-orderem-orla-bialego-ta-nagroda-nalezy-sie-wszystkim-ambasadorom-izraela-w-polsce

  http://wpolityce.pl/swiat/323692-wizyta-pary-prezydenckiej-w-izraelu-prezydent-duda-zapalil-znicz-pamieci-w-instytucie-yad-vashem-zdjecia

  http://wpolityce.pl/swiat/323674-poruszajace-slowa-prezydenta-dudy-w-instytucie-yad-vashem-nigdy-nie-moze-byc-zgody-na-nienawisc-i-antysemityzm

  http://wpolityce.pl/swiat/323656-prezydent-andrzej-duda-w-izraelu-wiezi-laczace-nasze-narody-maja-tysiacletnia-historie-to-relacja-opleciona-wiezami-rodzinnymi-i-kulturowymi

  http://wpolityce.pl/polityka/323198-spotkanie-prezydenta-z-przedstawicielami-spolecznosci-zydowskiej-w-polsce-andrzej-duda-wracam-do-okreslenia-rzeczpospolita-przyjaciol-zdjecia

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/prezydent-duda-cieszy-mnie-ze-kultura-zydowska-w-polsce-odradza-sie

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polska?zobacz/ipn-stara-sie-o-osadzenie-stefana-michnika

  http://wpolityce.pl/polityka/323536-szewach-weiss-wizyta-prezydenta-dudy-w-izraelu-nie-bedzie-zwyczajna-bedzie-symbolem-nie-tylko-wszystkich-polakow-ale-tego-nowego-pokolenia-polskiego

  http://wpolityce.pl/historia/323604-ipn-ujawni-wykaz-dokumentow-wylaczonych-ze-zbioru-zastrzezonego-juz-23-stycznia-to-jest-precedens

  http://wpolityce.pl/historia/323807-nowy-rozdzial-w-sciganiu-niemieckich-zbrodniarzy-sz-beda-kolejne-procesy-przeciwko-trzem-bylym-esesmanom

  Polubienie

 20. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Piotr-Liroy-Marzec-Bedziemy-wnioskowac-o-wotum-nieufnosci-wobec-ministra-zdrowia,wid,18677460,wiadomosc.html?ticaid=118762&_ticrsn=3

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/323669-co-dalej-z-projektem-o-medycznej-marihuanie-premier-wazne-jest-zdanie-ekspertow

  http://wpolityce.pl/polityka/323609-nie-zyje-tomasz-kalita-byly-rzecznik-sld-przegral-walke-z-choroba-nowotworowa

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/323728-ciag-dalszy-sprawy-drukarza-ktory-odmowil-fundacji-lgbt-wykonania-uslugi-przed-sadem-zeznawalo-troje-swiadkow

  http://wpolityce.pl/polityka/323648-szef-msz-o-polityce-zagranicznej-bialego-domu-nie-ma-sygnalow-by-miala-sie-zmienic-bedziemy-oceniac-donalda-trumpa-po-oficjalnym-wystapieniu

  http://wpolityce.pl/historia/323568-sukcesy-programu-jak-bylo-naprawde-niemieckie-obozy-polscy-bohaterowie

  http://wpolityce.pl/swiat/323615-dosc-klamstw-wloska-agencja-prasowa-ansa-usunela-z-depeszy-sformulowanie-polski-oboz-zaglady-po-interwencji-pap

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/winnicki-krytykuje-wasalny-jezyk-premier-szydlo

  http://wpolityce.pl/swiat/323681-bedzie-dalsze-przyzwolenie-na-antypolskie-postulaty-niemiecki-trybunal-konstytucyjny-nie-zgodzil-sie-na-delegalizacje-npd

  http://wpolityce.pl/swiat/323179-masowa-bijatyka-w-akademii-policyjnej-w-berlinie-pobili-sie-aspiranci-pochodzenia-arabskiego-i-tureckiego-nie-byl-to-pierwszy-raz

  http://wpolityce.pl/swiat/323207-szefowa-niemieckiego-mon-bedzie-uczyla-zolnierzy-seksualnej-roznorodnosci-w-bundeswehrze-sluzy-ponad-17-tys-homo-bi-i-transseksualistow

  Polubienie

 21. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Niepokojace-prognozy-wywiadu-USA-na-najblizsze-5-lat-Musimy-przygotowac-sie-na-mroczna-i-trudna-przyszlosc,wid,18673340,wiadomosc.html?ticaid=118708

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/europosel-marusik-dla-kresowpl-usa-wykorzystuja-polske-do-sabotowania-nowego-jedwabnego-szlaku

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/wiceszefowa-nato-amerykanskie-czolgi-w-polsce-to-odpowiedz-na-dzialania-rosji

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,NBC-News-demokracja-w-USA-jest-zagrozona,wid,18674396,wiadomosc.html

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Minister-obrony-Danii-zagrozenie-z-Rosji-bardzo-powazne-i-niepokojace,wid,18673989,wiadomosc.html

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/dunski-mon-glosno-wyraza-obawy-przed-zachowaniami-rosji

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/armia-usa-podatkow-w-polsce-nie-zaplaci

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/nasz-dziennik-haracz-za-prace-w-polsce

  …..

  http://wpolityce.pl/swiat/323246-soros-nie-zdolal-przekonac-swiata-ze-wygrana-trumpa-doprowadzi-do-gospodarczej-katastrofy

  http://wpolityce.pl/swiat/323189-george-soros-stracil-ponad-miliard-dolarow-na-zwyciestwie-trumpa-liczyl-na-spadki-na-gieldach-przeliczyl-sie-w-spekulacjach

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/kilku-bogaczy-ma-tyle-ile-polowa-ludzkosci

  …..

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,azja-pacyfik?zobacz/poslowie-kukiz15-pytaja-szefa-mon-czy-ingerowal-w-przetarg-dot-lodzkiej-nitki-nowego-jedwabnego-szlaku

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/plany-zmian-w-budzecie-unii-europejskiej-bardzo-sa-bardzo-niekorzystne-dla-polski

  http://wpolityce.pl/polityka/323607-blaszczak-obecnosc-wojsk-amerykanskich-powoduje-ze-polska-jest-krajem-realnie-bezpiecznym

  http://wpolityce.pl/swiat/323625-barack-obama-konczy-kadencje-z-poparciem-58-proc-amerykanow-jeszcze-wyzsze-ma-jego-zona-michelle

  Polubienie

 22. kresmen:
  A ja myślę, że to musi być PROWOKACJA ROSYJSKICH AGENTÓW by zniszczyć relacje Polsko-Ukraińskie – podobnie jak to było z pomnikiem w Hucie Pieniackiej !

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-przemysla-robert-choma-nie-bedzie-zgody-na-chora-ideologie


  Foto: youtube.com

  Prezydent Przemyśla, Robert Choma: Nie będzie zgody na chorą ideologię

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 19 stycznia 2017 o godz. 18:06:59

  Robert Choma skomentował w wywiadzie pięcioletni zakaz wjazdu na Ukrainę jaki otrzymał od SBU.

  Robert Choma udzielił wywiadu portalowi prawy.pl w którym nazwał wydanie mu zakazu wjazdu na Ukrainę przez SBU strzałem sobie w kolano. Prezydent Przemyśla zaznacza, że nie ma żadnych wyjaśnień co do tej decyzji. Otrzymał jedynie krótką informację Służby Granicznej Ukrainy, która powołuje się na Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy, nazywającej Chomę osobę niebezpieczną dla ukraińskiego państwa.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Prezydent Przemyśla z zakazem wjazdu na Ukrainę

  Prezydent Przemyśla stwierdził, że gdyby nie powaga zarzutów, wyśmiałby je. Zauważy jednak, że nie jest to żart. Jak zaznacza Robert Choma: Chodzi o rzeczywistość, która pokazuje, że 14 lat mojej pracy i działań (za jakie płaciłem w kolejnych wyborach samorządowych i byłem postrzegany jako Ukrainiec, albo co najmniej ukrainofil) poniosło całkowitą klęskę. Podkreślam to wszystko – 14 lat zasypywania rowów, zarówno tu w Przemyślu, jak i na Ukrainie, wraz z pięcioma miastami partnerskimi.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Kukiz’15 interweniuje w MSZ ws. zakazania prezydentowi Przemyśla wjazdu na Ukrainę

  Robert Choma zaznacza i wymienia wspólnie zrealizowane projekty i zauważa, że wszystkie te przyjacielskie gesty nie znaczą dla strony ukraińskiej nic. Jak dodaje, dla Ukraińców pewne działania, lub incydenty z ostatniego okresu mają dla nich większe znaczenie. Zauważa, że osoby które zadecydowały o zakazie wjazdu chciały motywować do stawiania znaku równości między neobanderyzmem, a ukraińskością. Ma zmuszać do twierdzeń z serii, że w przeszłości nic się nie stało, „nie zadrażniajmy relacji polsko-ukraińskich”, to jest „wbrew polskim interesom”, to „wszystko służy Moskwie”. A my Polacy musimy jedynie dalej ze swojej strony dążyć do ruchu bezwizowego, czy do finansowania inwestycji na Ukrainie.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Rzeczniczka SBU: prezydent Przemyśla prowadził systematyczną działalność antyukraińską
  Kukiz o sprawie Chomy: czekam jeszcze, aż Ukraina zażąda od Polski Przemyśla, bo „chroni nas przed Rosją”

  Prezydent Przemyśla dodaje: Raz jeszcze podkreślę decyzję taką podjęto nie mając rzeczywistych argumentów, przemawiających za, a posługując się najwyżej manipulacjami. Mnie zaś, nie znając inicjatora takiej kampanii trudno to komentować. Trudno mi też z drugiej strony emocjonalnie do tego nie podchodzić, ale staram się podchodzić na chłodno. Nie zawsze się da. To są lata mojej pracy i politycznej zapłaty, którą otrzymałem.

  Samorządowec dodaje I proszę sobie wyobrazić, że wczoraj, już po zawróceniu mnie z granicy dzwoni do mnie mer Lwowa. A dzwoni z prośbą czy bym mu nie pomógł w rozwiązaniu problemu śmieci we Lwowie, bo państwo ukraińskie się tym – jak mówił nie zajmuje. I dzwoni właśnie do mnie (!).

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  MSZ: wyjaśniamy sprawę prezydenta Chomy, jesteśmy w kontakcie z ambasadą Ukrainy

  Robert Choma zauważa również sposoby działania Ukraińców w Polsce – wskazuje na sprawę ukraińskiego tygodnika „Nasze słowo”, finansowanego przez Polskę. Wskazuje na to, że na jego łamach publikowane są wciąż paszkwile na Polskę, chociaż z różnym odcieniem i z różnym natężeniem.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  „Nasze Słowo” promuje artykuł o „polskich obozach koncentracyjnych”

  Prezydent Przemyśla podsumowywując stwierdza, że chociaż nie akcetuje decyzji nie będzie starał się o jej odwołanie, bo nie jestem ani agentem Moskwy, ani przemytnikiem. Mogę się ponoć odwołać do sądu na Ukrainie, albo do urzędu granicznego w Mościskach. Nie uczynię tego. Oczekuję jedynie na rzetelne wyjaśnienie tej sytuacji. […] To jest jednak być może przestroga dla innych: „Uważajcie na swój język, bo was również może spotkać coś podobnego”. A chodzi nie o język nienawiści, ale taki, który mówi prawdę i się o nią dopomina.

  kresy.pl / prawy.pl

  Ilona:
  Z Robertem Chomą, prezydentem Przemyśla, który otrzymał zakaz wjazdu na Ukrainę rozmawiał Aleksander Szycht. Pełny wywiad jest tutaj: +++ http://prawy.pl/44675-prezydent-przemysla-nie-bedzie-zgody-na-chora-ideologie/

  Ilona:
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1803753549889753 &set=a.1376235989308180.1073741828.100007653751615 &type=3 &theater +++ T. Maciejczuk: Ukraińcy cieszą się z zakazu wjazdu dla prezydenta Przemyśla Konstantyn Andrijuk, dziennikarz ukraińskiej telewizji 1+1, należącej do oligarchy Ihora Kołomojskiego, w swoim wpisie na Facebooku oświadczył, że informacja o zakazie wjazdu dla prezydenta Przemyśla jest „bardzo przyjemną, a także dodaje dumy za państwo podnosi narodową samoocenę”. Dziennikarz Kołomojskiego twierdzi, że działania ukraińskich służb są jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ prezydent Choma ze względów bezpieczeństwa odwołał koncert banderowskiej grupy „Ot Vinta”. Zakaz wjazdu ma być zemstą za jego działania. Z kolei Piotr Tyma ze Związku Ukraińców w Polsce, w wywiadzie dla 24 Kanału stwierdził, że prezydent Przemyśla grał na antyukraińskich nastrojach, zaś Ukraińcy wielokrotnie zwracali się do polskich władz z prośbą o interwencję, co jednak nie nastąpiło, dlatego… „ogłoszenie Chomy persona non grata na Ukrainie było decyzją całkowicie przewidywalną”. Ukraińcy triumfują, czują się całkowicie bezkarni, bo wiedzą, że ze strony Polaków nic im nie grozi. Dlaczego? Dlatego, że jakakolwiek symetryczna odpowiedź ze strony Polski zostanie przez nich oprotestowana jako prorosyjska i działająca na rękę Kremla, a polscy politycy boją się takich oskarżeń jak ognia. Plują nam w twarz, a my uśmiechamy się i udajemy, że pada deszcz.

  Monroe:
  Skoro mają taką radochę, to i telefon do Chomy w sprawie śmieci wygląda na nieprzypadkowy. Jaki kraj, taki i sposób na „wstawanie z kolan”.

  Poznaniak74:
  Niech „pan” Choma tak papy nie drze, bo już mu Sadowy z Lwowa worki ze śmieciami do segregacji uszykował…

  zefir:
  Ilono,ponieważ polityka to również sztuka oszukiwania i walka o władzę,proponuję lekturę postu „Wiesława” z pani namiaru:WIESŁAW 19 stycznia 2017 at 18:38 Poniżej bardzo dobry tekst Mirka Majkowskiego. Polecam Czas na całościową analizę sprawy. Strona ukraińska zarzuca oficjalnie Prezydentowi Chomie działania rozpalające waśnie międzynarodowe i jego udział w patriotycznych marszach ku czci pomordowanych na Wołyniu oraz Marszu Orląt Przemyskich i Lwowskich. Strona ukraińska określa je anty ukraińskimi. Przyjrzyjmy się więc ogólnikowo tej anty ukraińskiej działalności Prezydenta Chomy. Przez 14 lat jego prezydentury prowadząc anty ukraińskie działania przyczynił się do przekazania, zwrotu ukraińskiej mniejszości w Przemyślu szeregu nieruchomości zarówno zabudowanej jak i niezabudowanej w kluczowych punktach miasta. Wspierał finansowo działalność ZUwP, był inicjatorem organizacji Nocy Iwana Kupały właśnie w Przemyślu. Dążył do otwarcia dodatkowego przejścia granicznego w Malhowicach. Współorganizator wspólnej imprezy transgranicznej. Zgodził się na nazwanie ulicy w Przemyślu na wniosek ZUwP imieniem hitlerowskiego kolaboranta bp Kocyłowskiego co spotkało się z potępieniem i oburzeniem mieszkańców Przemyśla. Uczestniczył we wszystkich świętach ukraińskich dając wyraz solidarności z mniejszością ukraińską w Przemyślu. To tylko kilka z jego anty ukraińskich działań. A teraz poważniej. W ostatnich wyborach samorządowych Prezydent rozczarował się mocno gdyż popierająca go do tej pory diaspora ukraińska poparła w wyborach jego kontrkandydata Wojciecha Błachowicza z PO, do której to partii mocno się przytulili czerpiąc korzyści z tego faktu pełnymi garściami. W każdym razie od tamtego momentu Prezydent popadł w niełaskę miejscowej diaspory. Od prowokacji w czerwcu podczas panachydy do dnia dzisiejszego ZUwP rozpętał kampanię medialną przeciwko Prezydentowi Miasta, samorządowcom, Posłom na Sejm oraz przemyskim patriotom. Mojej skromnej osobie poświęcając bynajmniej najwięcej uwagi oskarżając jednocześnie o agenturalność na rzecz Rosji. Stałem się tym samym wrogiem numer 1 oskarżanym o wszelkie zło. Kampania ta charakteryzuje się oszczerstwami, pomówieniami, insynuacjami i przesadą z jaką miejscowi Ukraińcy ze ścisłego zarządu ZUwP w sposób tragikomiczny opowiadają jak to czują zagrożenie dla swojego życia i zdrowia. Wtóruje im powiązane z nimi różnymi interesami przemyskie lewactwo. Kampania toczona jest za pomocą ukraińskich mediów w różnych wersjach językowych zarówno w wersji papierowej jak i internetowej oraz służalczych, dyżurnych, antypolskich mediów jak gazeta wyborcza ze wszystkimi swoimi klonami. W kampanii tej nader często przetoczyły się sformułowania użyte prze Piotra Tymę, które dziwnym trafem legły u podstaw decyzji o zakazie wjazdu na teren Ukrainy dla Prezydenta Przemyśla. Należy też pamiętać o roli jaką w czerwcu 2016 roku pod cmentarzem w Pikulicach odegrał wysokiej rangi ukraiński urzędnik państwowy w randze ministra Światosław Szeremeta. Człowiek ten publicznie groził mojej osobie co zaskutkowało złożeniem przeze mnie doniesienia do prokuratury. Prokuratura….odmówiła wszczęcia postępowania. Światosław Szeremeta jak wynika z moich informacji skonfliktowany jest także z Prezydentem Miasta, a powiązany bezpośrednio w Polsce z władzami ZUwP w Przemyślu i Warszawie. Światosław Szeremeta powiązany jest też ze skrajnie nacjonalistyczną organizacją UNA-UNCO, której członkowie wraz ze Swobodą obsadzili sporo stanowisk w….SBU. Przed czerwcową prowokacją podczas procesji można było znaleźć w sieci zdjęcie z narady w Narodnym Domu na którym widać m.in. Tymę i Szeremetę. Ataki na Prezydenta, mieszkańców Przemyśla, patriotów, parlamentarzystów ze strony ZUwP następowały bez przerwy, a pretekstem do nich był udział w/w osób w polskich uroczystościach patriotycznych jak Marsz Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu czy Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich. Atakowano także takie instytucje jak IPN i to jeszcze zanim Marsz Orląt się odbył. Wiem, ze pisane były donosy i prowadzone były działania zakulisowe przeciw osobom decyzyjnym w tej instytucji. Jeszcze raz podkreślam. Takie działania były prowadzone zanim marsz się odbył! Za uczestnictwo w lipcowym Marszu Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu zaatakowani medialnie zostali polscy parlamentarzyści, Posłowie na Sejm Wojciech Bakun, Robert Winnicki, a także Senator RP Mieczysław Golba. Dostało się także Posłowi na Sejm znanemu ze swojej patriotycznej postawy Andrzejowi Matusiewiczowi. W ciągu tych wszystkich miesięcy atakowani byli dosłownie wszyscy, którzy w jakiejkolwiek formie upominają się o pamięć pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów Polaków, prowadzą działalność patriotyczną i edukacyjną. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Andrzej Zapałowski, Boguslaw Tofilski, Bogusław Paź, Wojciech Smarzowski, Stanisław Srokowski i wielu innych polskich patriotów. Tych, którzy swoją działalnością stoją ością w gardle ukraińskich szowinistów. Tuż przed Marszem Orląt Przemyskich otrzymaliśmy informację o możliwej prowokacji. W związku z tym odbyliśmy jako organizatorzy dodatkowe spotkania z Policją i Strażą Miejską. Jako najbardziej wrażliwy punkt wytyczyliśmy okolice Domu Narodowego w związku z czym stałem osobiście pod tym domem pilnując, aby do niczego nie doszło. także policja obstawiła ten rejon gęsto funkcjonariuszami operacyjnymi. Gdy na zakończenie Marszu oddawałem hołd poległym w walce Polakom i Ukraińcom czcząc ich wraz z uczestnikami minutą ciszy cieszyłem się, że udało się i nie doszło do żadnej prowokacji. Jak się okazało dzień później jednak doszło do pojedynczego okrzyku, którego niemal nikt …nie słyszał. Jak się jednak okazało stał się on za pośrednictwem ukraińskiego portalu PROSTIR (internetowy portal ZUwP) słyszalny w samym Kijowie i całej Polsce. Za pośrednictwem tego samego portalu, a potem powieleniem informacji stał się nie pojedynczym okrzykiem prowokatora, ale informacją, że na marszu „uczestnicy wznosili okrzyki Śmierć Ukraińcom”. Taki przekaz sformułowany został przez organ prasowy ZUwP i przez nich nagłośniona do granic absurdu. Policja toczy postępowanie w tej sprawie. Wytypowany mężczyzna nie przyznał się do wzniesienia tego okrzyku. Rozpętana przez ZUwP kampania oszczerstw i kłamstw działa na niekorzyść zarówno Polaków jak i Ukraińców. Kampania uderza bezpośrednio w Przemyśl i jego mieszkańców. Zarówno Polaków jak i ukraińską mniejszość. Kampania ta zaowocowała precedensem w polsko-ukraińskich stosunkach i zarazem skandalem dyplomatycznym jakim jest zakaz wjazdu dla Prezydenta Chomy. Ma ona też swój cel bezpośredni – rozbicie środowiska patriotycznego w Przemyślu, wywarcie nacisku na Prezydenta, IPN i wszelkie inne instytucje na zerwanie kontaktów z organizacjami patriotycznymi i tym samym osłabienie całego środowiska polskiego w Przemyślu. Przy wzrastającym napływie Ukraińców zza granicy, rozprzestrzenianiem się ukraińskiego kapitału w naszym mieście i powiecie stwarza to szalenie niebezpieczną dla nas sytuację. Identyczny mechanizm zastosował z częściowym powodzeniem ZUwP w 2013 roku rozpętując oszczerczą kampanię medialną odnośnie mojej osoby i innych organizatorów widowiska „Wołyń 1943 – Nie o zemstę lecz o pamięć wołają ofiary” w Radymnie. Wtedy skutecznie udało im się wystraszyć i odsunąć od współpracy z nami kilka instytucji, ale ponieśli druzgoczącą porażkę. Dzięki postawie takich osób jak ks Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Andrzej Szlęzak, Krzesimir Debski, Andrzej Zapałowski i wielu innym udało się widowisko przeprowadzić z olbrzymim sukcesem. Prawda o ludobójstwie przebiła się przez kordon milczenia. Wracając do tematu. Zakaz wydany został przez ukraińskie SBU. Jeszcze do niedawna instytucja ta była tylko filią FSB. Jak podkreślają niektórzy Ukraińcy kadry po majdanie nie zostały w olbrzymiej części wymienione, a ci co przyszli stanowią jak już wspomniałem wyżej członkowie skrajnych nacjonalistycznych organizacji jak Swoboda czy UNA-UNCO. Z UNA – UNCO powiązany jest Szeremeta. Z Szeremetą Tyma. Z Tymą władze ZUwP w Przemyślu. Co Wam moi Drodzy wychodzi z tej układanki? ODPOWIEDZ jo

  UPAdlina:
  banderowskie ścierwa prześladują już siebie nawzajem !!… I tak trzymać !!… Niech się gnidy zagryzą wzajemnie !!

  leo69:
  Ciekawe co nato Jajosław „Sława Ukrainie” – ??

  kresmen:
  hm, ciekawe co na to DUDA, który będąc ostatno na ukrainie zapowiedział że : ” POLSKA BĘDZIE BEZALTERNATYWNIE WSPIERAĆ UKRAINĘ” – czego się spodziewać po takiej deklaracji ?

  tagore:
  Próba przykrycia wysadzenia pomnika w Hucie Pieniackiej medialnym wydarzeniem wygląda na skrajnie nieprzemyślaną i katastrofalną dla Swobody i neobanderowców, spotkanie Kaczafiego z Poroszenką stworzyło nową sytuację. Skłania mnie ten ciąg wydarzeń do uznania ,że akcja w Hucie Pieniackiej to robota działaczy Swobody. Może się okazać ,że niedługo będziemy mieć w Kijowie nowego Ambasadora. tagore

  lwowiaczka:
  Może te „ideologie” i sprawy narodowe to tylko taka gadka, a tak naprawdę chodzi tylko o konflikt osobisty czy konflikt interesów? A może niektórzy trafnie przeczuwają prawdę: Stany Trumpa nie będą już tak proukraińskie jak za Obamy, więc co obrotniejsi już dziś zmieniają swoją politykę?:

  lwowiaczka:
  Pragnę przypomnieć ciekawą sprawę o wspieraniu polskości przez Chomę:

  Kojoto:
  Choma zapewne gra na odbudowanie spadającego poparcia, kiedy się zorientował, że Polacy nie odpuszczą szowinistom ukraińskim. Teoretycznie nie można wykluczyć, że przejrzał na oczy, ale ktoś kto pochodzi z tamtych terenów i był tak długo prezydentem miasta raczej dobrze wiedział co się dzieje i to od dawna. To raczej zwykły cwaniak z dwoma językami.

  marcin1971:
  kolejna prowokacja ukraińskich banderowców, najpierw akcja terrorystyczna w Hucie, teraz prowokacja SBU

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/przemyscy-samorzadowcy-pisza-do-premier-szydlo-ws-chomy-foto

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rzad-szykuje-zmiany-chce-zachecac-ukraincow-do-osiedlania-sie-w-polsce

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/spotkanie-ministrow-spraw-zagranicznych-polski-i-litwy-jest-wiele-nierozwiazanych-spraw

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/szef-bialoruskiego-msz-tadeusz-kosciuszko-i-ignacy-domeyko-byli-bialorusinami

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/lwow-chce-wywozic-swoje-smieci-do-polski


   Foto: publicdomainpictures.net

   Lwów chce wywozić swoje śmieci do Polski

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 19 stycznia 2017 o godz. 21:09:38

   Mer Lwowa Andrij Sadowy stwierdził, że Lwów jest wręcz zablokowany śmieciami, ponieważ policja nie wypuszcza z niego śmieciarek, wywożących odpady do innych miast. Lwowskie podmiejskie wywyspisko w Grzybowicach musiało zostać zamknięte po pożarze w czerwcu zeszłego roku, kiedy to zginęły trzy osoby. Od tego czasu władzom Lwowa nie udało się znaleźć rozwiązania, które mogłoby pomóc w śmieciowym problemie.

   Andrij Sadowy w wystąpieniu stwierdził: Rozmawiałem wczoraj z naszymi zagranicznymi miastami partnerskimi i oczekuję na informacje od nich. Tylko w Polsce mamy dziesięć miast partnerów i żadne z nich nie odmówiło przyjmowania lwowskich śmieci. Zapakujemy je i wywieziemy za granicę, gdzie zostaną poddane recyclingowi.

   O rozmowie z merem Lwowowa wspominał prezydent Przemyśla, które jest miastem partnerskim Lwowa w wywiadzie jaki udzielił w związku z zakazaniem mu wjazdu na teren Ukrainy przez Służbę Bezpieczeństwa tego kraju.

   kresy.pl / rmf24.pl / zaxid.net

   lwowiaczka:
   Czyli sam Sadowy przyznał, że polskie miasta w ramach czego? przyjmą ukraińskie śmieci. Z tej strony: http://lviv.travel/pl/index/information/invest wynika, że chodzi o miasta partnerskie: Przemyśl, Rzeszów, Kraków, Lublin, Łódź, Wrocław.

   Poznaniak74:
   Toż to „zwycięstwo” tzw. polityki jagiellońskiej RP! Na złość „ruskim” będziemy hałyczyńskie g.wna sortować…

   tagore:
   Bajki , załatwienie czegoś takiego to abstrakcja. tagore

   zefir:
   Sprawa gospodarowania nieczystościami,odpadami,tzw „śmieciami” świadczy o etapie cywilizacyjnego rozwoju. Jeśli banderowcy robią pod siebie to niech w tym gównie się babrają, swego gówna Polsce nie podrzucają, niech swym cywilizacyjnym zacofaniem się upajają. Polacy nie po to płacą astronomiczne ceny (w przeliczeniu na banderohrywnę) za swą śmieciową infrastrukturę i gospodarkę nieczystościami,by we frajerski sposób ulegać tym co to na uwadze tylko widły mają.

   http://www.kresy.pl/wydarzenia,azja-pacyfik?zobacz/ukraina-chce-zaciesniac-wiezi-handlowe-z-chinami


   Petro Poroszenko i Xi Jinping. Fot. president.gov.ua

   Ukraina chce zacieśniać więzi handlowe z Chinami

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 20 stycznia 2017 o godz. 09:09:17

   Ukraiński rząd zamierza w tym roku skoncentrować się na pogłębieniu związków handlowych z Chinami.

   – Poszerzanie i wzmacnianie relacji handlowych z Chinami to nasz priorytet na 2017 rok – oświadczyła Natalia Mykolska, wiceminister Rozwoju Gospodarczego i Handlu. Jak zaznaczyła, w szczególności ukraiński rząd wyśle do Państwa Środka misję handlową, a także podejmie kroki na rzecz utworzenia nowych platform ds. intensyfikacji kontaktów i wymian biznesowych.

   Według Mykolskiej, celem Ukrainy jest wzrost tegorocznego wolumenu handlu z Chinami o 2 mld dol. Jak pokazują ukraińskie statystyki, w ubiegłym roku obroty handlowe między Chinami a Ukrainą wzrosły o 5,3 proc., do 6,51 mld dol. Ukraiński import w tej wymianie stanowił 4,68 mld dol., a eksport do Państwa Środka – 1,83 mld dol.

   Wcześniej, podczas spotkania z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką, chiński prezydent Xi Jinping zadeklarował, że jego kraj jest chętny do odegrania konstruktywnej roli w poszukiwania politycznego rozwiązania kryzysu na Ukrainie. Dodał, że uważa ten kraj za przyjacielski I chce zacieśniać wzajemne więzi.

   Z kolei Poroszenko cieszy się z chińskich inwestycji i zaznaczył, że dostrzega wielki potencjał we współpracy w takich obszarach jak logistyka, porty, przemysł stalowy czy rolniczy. Ukraina chce również intensyfikacji prac dwustronnej komisji handlowo-gospodarczej.

   Jak zaznacza agencja Unian, do tej pory Pekin wykazywał niewielkie zainteresowanie zaangażowaniem się w wysiłki dyplomatyczne na rzecz zakończenia kryzysu na Ukrainie, postępując ostrożnie, by nie dać wciągnąć się waśnie na linii Rosja-Zachód ws. Ukrainy.

   Przeczytaj: Ukraina łapie „chiński wiatr” – kosztem Polski

   Xinhua / Unian / Kresy.pl

   tagore:
   W Chinach od tysięcy lat bez zmian, współpracę rozumieją tam jak system wasalny w którym „Państwo Środka” określa stosowną wysokość daniny. tagore

   KazimierzS:
   Za to USA wiedzą, że z sojusznikom z nad Wisły broń trzeba (sprze)dawać bezinteresownie i nieodpłatnie, a amerykańskie korporacje należą do najbardziej wrażliwych na dobro kontrahenta.

   Polubienie

 23. Prawda o wojnie na Donbasie we włoskiej TV

  Published on Jun 17, 2016
  Po dwóch latach bratobójczej i inspirowanej przez „zachodnią cywilizację” wojny na Donbasie we wschodniej Ukrainie europejskie i światowe media zaczynają z wolna wyłamywać się z narzuconego im kagańca cenzury i próbują przekazać światu jej prawdziwy obraz. Tym razem czyni to włoska telewizja RAI 2 w swoim materiale filmowym wprost z udręczonego, ale nie poddającego się Donbasu.

  (1)

  (2)
  https://dninews.com/article/alley-angels-donetsk-honoured-memory-children-fallen-victims-kiev%E2%80%99s-aggression

  (3)

  (4) https://pl.wikipedia.org/wiki/Zimna_wojna

  (5) http://nowyekran.info/adnovumwojna-domowa-na-ukrainie-13-02-2015r-160-dni-od-pierwszego-rozejmu/

  original video:
  Правда о войне на Донбассе на главном итальянском канале

  Katri A
  Dziwi mnie, że włoska telewizja pokazuje prawdę, przecież Włochy należą do zakłamanej ”łunii”. Może to jakaś telewizja niezależna. Będę wszędzie rozsyłać.

  Sławomir Słowianin
  Katri A
  We Włoszech istnieje silne lobby prorosyjskie i tam nie boją się pokazywać prawdy. Zapraszam do obejrzenia pozostałych filmów o wojnie na Ukrainie, jakie można znaleźć na moim kanale YT.
  Pozdrawiam.

  tomek darek
  hahaha ze to niby ukrancy sa tymi potworami ? ale propagnda ojaa

  biggy685
  Ciekawe jakie profity dostal redaktorzyna za nagranie tego reportazu. Przypomina mi naszego Sekielskiego, gada, a nie wie o czym……

  Polubienie

 24. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/banderstadt-i-symbole-ukrainskich-neonazistow-na-ulicach-slupska-foto


  Słupsk, napis na murze. Fot. zdjęcie przesłane na adres redakcji

  „Banderstadt” i symbole ukraińskich neonazistów na ulicach Słupska [+FOTO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 21 stycznia 2017 o godz. 11:11:10

  W Słupsku pojawiły się wlepki kibicowskie ukraińskiego klubu Karpaty Lwów „Lviv Banderstadt”, a także napis z radykalną symboliką kibicowską, nawiązującą do tej, stosowanej m.in. przez neonazistowski „Azow” na Ukrainie. Podejrzewa się, że za wszystkim stoją Ukraińcy ze słupskiej uczelni, która nie potwierdza tych doniesień. Sprawą zajął się radny PiS.

  W ostatnim czasie na kampusie Akademii Pomorskiej w Słupsku pojawiły się liczne wlepki kibiców Karpaty Lwów – „Ultras Ukraine Lviv Banderstadt„. Sprawa oburzyła część mieszkańców, w tym środowiska kibicowskie, które podejrzewają, że najpewniej są one rozklejane przez Ukraińców studiujących na tej uczelni.

  Z kolei później na ścianie budynku przy ul. Nad Śluzami, obok przystanku autobusowego, pojawił się napis odnoszący się do ukraińskiego klubu Dynamo Kijów: „Brygada Odważnych. 4 lata Dynamo Kijów”. Obok namalowano ukraiński symbol tryzuba. Pierwsza część napisu to nazwa radykalnej ukraińskiej grupy kibicowskiej Dynama. Jej członkowie biorą także udział w „ustawkach”.

  Druga część napisu jest po angielsku, przy czym litera „N” w słowie „Dynamo” została zastąpiona zmodyfikowanym nazistowskim symbolem „wilczego haka”. Jest on wykorzystywany jako symbol przez organizacje i formacje militarne powiązane z nacjonalistycznym „Azowem”, odwołującym się do symboliki neonazistowskiej. Zbliżony symbol był wykorzystywany także w symbolice Waffen-SS. Według części osób, napisy te również są dziełem Ukraińców studiujących na Akademii Pomorskiej. Środowiska kibicowskie zirytowało też to, że przy okazji zamalowano nieduży znak Gryfa Słupsk.

  Od listopada 2014 roku pułk Azow, wcześniej batalion, wchodzi w skład Gwardii Narodowej Ukrainy.

  Jak informowaliśmy, członkowie „Azowa” chętnie posługują się symboliką nazistowską – w tym 36 Dywizji Grenadierów SS „Dirlewanger”, która pacyfikowała warszawską Wolę podczas Powstania Warszawskiego. Reporter, który nakręcił reportaż na ich temat, dochoszedł m.in. do wniosku, że „ludzie z Azowa mają dość niezdrową obsesję na punkcie niemieckiej historii. Sporo znich nosi zachodnio-niemieckie mundury, niemieckie flagi, hełmy. Mówią sobie ‚Sieg’ [skót od nazistowskiego hasła ‚Sieg heil’ – red.] zamiast ‚cześć'”.

  ZOBACZ: Dirlewangerowcy obecni również w pułku Azov [+VIDEO]

  Z kolei o obecności dirlewangerowców w batalionie Ajdar donosił Tomasz Maciejczuk. Jego informacje potwierdził brytyjski „The Guardian”.W szeregach Azowa znajduja sie również członkowie organizacji neonazistowskiej Misanthropic Division.

  Czytaj więcej:

  Neonazistowskie symbole na tablicach samochodu batalionu Azow?

  Członkowie rządowego batalionu „Azow” używają przysięgi OUN-UPA

  Sprawą zajął się słupski radny PiS, Zbigniew Wojciechowicz, który ws. wlepek wystosował pismo do rektora Akademii, gdyż potencjalnie taka sytuacja może wywołać konflikty. Zaznacza, że Ukraińcy są w Polsce gośćmi i powinni w związku z tym zachowywać się odpowiednio. Jednak ze względu na chorobę rektora uczelni, do tej pory nie otrzymał odpowiedzi.

  – Dowiedziałem się, że przedstawiciele uczelni rozmawiali z ukraińskimi studentami, którzy tłumaczyli, że jest to symbolika kibiców ze Lwowa. A „Banderstadt” źle się nam kojarzy. W Słupsku mieszkają osoby pochodzące z Kresów, które wiedzą, kim był Bandera – mówi Kresom.pl Wojciechowicz. Oficjalnie Ukraińcy do niczego się jednak nie przyznali.

  Radny PiS w piątek dowiedział się z kolei o napisie na ścianie budynku przy ul. Nad Śluzami. Sprawa bardzo go oburzyła. Mówił, że według jego informacji Ukraińcy w zasadzie zajmują już jeden z akademików Akademii Pomorskiej. – Oni już wręcz rządzą się tam, jak w jakimś udzielnym państwie – mówi Wojciechowicz. Zaznacza, że do różnych kontrowersyjnych spraw dochodziło od wielu miesięcy, jednak teraz w jego opinii wszystko zaszło za daleko. Dodaje, że poprzedni rektor Akademii był z pochodzenia Ukraińcem, mającym pozytywny stosunek do OUN-UPA. Wojciechowicz uważa, że na uczelni powinno przeprowadzić się debatę nt. band UPA. Przypuszcza bowiem, że przyjeżdżający do Polski Ukraińcy „indoktrynują polską młodzież”, relatywizując zbrodniczy charakter UPA.

  Radny zwraca uwagę, że według niektórych opinii tego rodzaju akcje mogą być jakimiś prorosyjskimi inicjatywami, żeby zadrażnić stosunki polsko-ukraińskie. – Ale można tak robić wówczas, gdy państwo ukraińskie nie dba o to, żeby nie było do tego podstaw – zaznacza. – Skoro Banderę traktuje się jak bohatera narodowego, to takie są konsekwencje – my mamy podstawy podejrzewać, że robią to właśnie Ukraińcy.

  W rozmowie z Kresami.pl rzeczniczka Akademii Pomorskiej, Marzena Łukasik poinformowała, że władze uczelni w piątek otrzymały informację nt. napisu. Podkreśla jednak, że nikt tak naprawdę nie wie, kto rozlepiał wlepki czy wykonał kontrowersyjny napis. – Domniemywanie, że są to właśnie studenci Akademii Pomorskiej nie jest obecnie w żaden sposób potwierdzone – zaznacza Łukasik dodając, że w Słupsku przebywa wielu obcokrajowców.

  Rzeczniczka przyznaje, że na uczelni studiuje liczne grono Ukraińców, ale zaznacza, że większość z tych, którzy byli w Polsce na wymianie semestralnej, w grudniu lub na początku stycznia br. wyjechali. – Mają skrócony semestr, m.in. ze względu na swoje święta i egzaminy na uczelniach, które są w tym miesiącu. Stąd teraz jest ich mało – mówi Marzena Łukasik. Dodaje, że Akademia pozyskując dodatkowe środki wynajmuje pokoje w akademikach, w których różne firmy umieszczają swoich pracowników – w tym obcokrajowców. – Stąd jeśli coś działo się w okolicach akademików AP, to nie można od razu zakładać, że byli to studenci – mówi rzeczniczka zaznając, że uczelnia weryfikuje informacje na ten temat. Zapewnia, że Akademia podejmuje wszelkie starania na rzecz wyjaśnienia sytuacji, także we współpracy z uczelniami ze wschodu, z którymi kooperuje. Dodała, że w rozmowach z przedstawicielami AP studenci z Ukrainy podkreślali, że współpraca polsko-ukraińska jest bardzo ważna oraz, że szanują Polskę o polską tradycję.

  Przeczytaj również: Policja i UMCS kryją banderowską flagę?

  Wojciechowski nie wyklucza skierowani sprawy napisu do prokuratury, ze względu na propagowanie w nim elementów nawiązujących wprost do symboliki nazistowskiej i faszyzmu.

  Zdjęcia przesłane na adres redakcji.

  Kresy.pl / Marek Trojan

  Poznaniak74:
  A co na to „tęczowy lefficoffiec” prezydent miasta Biedroń? Już sobie przypomniałem… http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/biedron-w-tarnopolu-czyli-miasto-europejsko-banderowskie

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/koncern-roshen-nalezacy-do-poroszenki-zamyka-fabryke-w-rosji

  Polubienie

 25. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/324385-zdf-uwaza-prawde-o-niemieckich-obozach-zaglady-za-spam-zapowiada-dalsze-blokowanie-wpisow-o-tresci-germandeathcamps

  ZDF uważa prawdę o niemieckich obozach zagłady za „spam”! Zapowiada dalsze blokowanie wpisów o treści #GermanDeathCamps


  fot. Fratria/Twitter

  Niemiecka telewizja publiczna ZDF zapowiedziała na Facebooku, że będzie usuwała wpisy #GermanDeathCamps#GermanNotNazi#GermanNotPolish nie związane z tematem zamieszczanych na stronie materiałów i będzie blokowała autorów tych postów.

  Od wczoraj na naszych stronach pojawiają się komentarze w języku angielskim użytkowników, które składają się przede wszystkim z hashtagu:#GermanDeathCamp#GermanNotNazi#GermanNotPolish. (…) Kolejne spamy, które są umieszczane bez związku z tematami (publikowanych materiałów), będziemy usuwać zgodnie z zasadami korzystania z sieci (Netiquette, a osoby (zamieszczające je) będziemy blokować — czytamy w oświadczeniu ZDF noszącym datę 18 stycznia.

  Niemiecka telewizja przypomniała, że przeprosiny wobec Karola Tendery, który wygrał proces z ZDF, znajdują się od 23 grudnia na stronie internetowej stacji.

  W internecie prowadzona jest akcja publikowania komentarzy i grafik z napisami o „niemieckich obozach śmierci” na stronach portali społecznościowych ZDF i innych niemieckich mediów.

  CZYTAJ WIĘCEJ: W obronie dobrego imienia Polski. Internauci zaangażowali się w akcję #GermanDeathCamps

  To inicjatywa dotycząca wykonania wyroku przeciwko ZDF w sprawie Karola Tendery. Zakłada ona masowe publikowanie komentarzy na stronach portali społecznościowych ZDF i innych niemieckich mediów — powiedział PAP radca prawny Lech Obara, pełnomocnik występującego przeciwko ZDF Karola Tendery i prezes Stowarzyszenia Pro Patria, który na drodze prawnej występuje o prawidłowe przeprosiny swojego klienta przez ZDF.

  Były więzień niemieckiego obozu Auschwitz Karol Tendera wystąpił z pozwem przeciwko ZDF w związku z jej internetowymi publikacjami zawierającymi określenie „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”. 22 grudnia 2016 roku krakowski Sąd Apelacyjny wydał prawomocny wyrok, na mocy którego ZDF powinna przeprosić Tenderę za użycie tych sformułowań i opublikować na swojej głównej stronie internetowej przeprosiny. Ukazały się one na stronie ZDF zaraz po ogłoszeniu wyroku, ale – zdaniem pełnomocników powoda ze Stowarzyszenia Pro Patria – nie spełniały wymogów.

  Zwyczajowo pewnie moglibyśmy apelować do rządu o reakcję lub do dużych mediów ale … przecież my wszyscy stanowimy wielką siłę! Akcja jest prosta. Bierzemy którąś z poniższych grafik i wklejamy ją na stronach facebookowych niemieckich mediów, z ZDF na czele — komentuje wpis portal Żelazna Logika, zamieszczając wzory grafik do wykorzystania i podając hasła do ich oznaczenia. Przestrzega, by ewentualne wpisy były grzeczne acz stanowcze i bez obelg.

  Jak mówił PAP Lech Obara, przeprosiny opublikowane przez ZDF nie spełniały oczekiwań powoda i jego pełnomocników.

  Nie sposób uznać za właściwe opublikowanie odnośnika z logiem ZDF i napisem w języku niemieckim „Przeprosiny Karola Tendery”, po kliknięciu którego najpierw ukazuje się w formie tekstowej tłumaczenie umniejszajce winę ZDF i przerzucające odpowiedzialność na francusko-niemiecką stację telewizyjną ARTE, a następnie grafika z przeprosinami, których nie można wyszukać z poziomu wyszukiwarek internetowych — wskazywał prawnik.

  Poinformował, że w związku z niesatysfakcjonującą formą przeprosin prawnicy przygotowują się do podjęcia działań na gruncie prawa niemieckiego, tj. na podstawie par. 888 ZPO (Zivilprozessordnung – niemieckiego odpowiednika Kodeksu postępowania cywilnego). Wystosowali do ZDF wezwanie do prawidłowego wykonania wyroku i zastrzegli, że w razie niewykonania podejmą kroki prawne.

  Otrzymaliśmy wyjaśnienia od ZDF, która powołuje się na ograniczenia techniczne i graficzne przy publikacji przeprosin na stronie, ale po konsultacji z fachowcami uznajemy je za absolutnie niewystarczające i kierujemy właśnie pisma do sądu w Moguncji — powiedział Obara.

  lap/PA

  pl 109.236.91.*
  No ostatnio sam Duda w Izraelu mówił, że „byli też Polacy, którzy pomagali Niemcom mordować Żydów”. Jak inni mają nas szanować, jak sam prezydent (sic) szkaluje Polaków. To co się dziwić niemiaszkom.

  do ataku!!!!!!!!! 87.206.47.*
  NIE popuszczać! teraz mija 75 rocznica konferencji w Wansee gdzie ICH MATKI I OJCOWIE ustalali szczegóły ludobójstwa! proponuje przypomniec to ichniejszym mendiom!!!!!! do ataku!!!!!!!!!

  gratulacje 87.206.47.*
  Kochani, nie dawać się! po haniebnych i skundlonych zachowaniach „polskich” polityków, nieudolności dzisiejszych – order grossa, to pomysłowa inicjatywa! dalej działać, aby kundlom obrzydzić zycie

  antypolskie kanalie 88.202.231.*
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/lider-ukraincow-w-polsce-promuje-grupe-podwazajaca-polskosc-przemysla

  Don Giovanni 95.76.128.*
  Przypominać bezczelnym i butnym Niemiaszkom na każdym kroku, że 99% z nich to dzieci, wnukowie i prawnukowie nazistów – największych zbrodniarzy w dziejach świata.

  SS 83.6.251.*
  Don Giovani@ i ruskich kałmuków co przeszli przez Niemcy do Berlina jak burza hehe

  przedsiębiorstwo holokaust 109.236.91.*
  Duda ostatnio w Izraelu mówił: „Byli też Polacy, którzy pomagali Niemcom mordować Żydów”. Więc chyba nie ma się co dziwić. Głosowałem na Dudę ale to jest kontynuacja Bula w ładniejszym opakowaniu.

  max 178.235.139.*
  Przygadał kocioł garnkowi. Dlaczego mój wpis o p Marii Trzcińskiej i jej badaniach z których wynika że w KL Warschau Niemcy zamordowali ponad 200 tyś Polaków został usunięty?

  r 83.14.203.*
  Mowi się że Trump chce osłabić Niemcy , czy wypłacenie Polsce reparacji wojennych nie było by takim dobrym sposobem? MSZ do dzieła

  lili 89.22.212.*
  publikujcie to Facebooku to ogląda cały świat i nie kasują

  http://wpolityce.pl/polityka/324378-politycy-o-niemieckich-obozach-zaglady-musimy-stac-na-gruncie-prawdy-o-polsce-reakcja-w-przypadku-podwazania-tej-prawdy-musi-byc-twarda

  http://wpolityce.pl/polityka/324394-maciej-swirski-to-jest-efekt-pracy-calego-srodowiska-obroncow-dobrego-imienia-polski

  http://wpolityce.pl/swiat/324331-niemiecka-telewizja-cenzuruje-prawde-o-niemieckich-obozach-ale-publikuje-bez-ograniczen-wulgarnego-rasiste

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/320498-niemiecka-telewizja-zdf-ma-przeprosic-karola-tendere-za-uzycie-sformulowania-polskie-obozy-zaglady-tak-nakazal-sad-apelacyjny-w-krakowie

  http://wpolityce.pl/historia/320610-mecenas-hambura-o-orzeczeniu-sadu-w-sprawie-zdf-widac-ze-polski-wymiar-sprawiedliwosci-wstaje-z-kolan

  http://wpolityce.pl/polityka/321545-zdf-zlekcewazyla-wyrok-polskiego-sadu-przeprosiny-ktore-zamiescila-za-zwrot-polskie-obozy-zaglady-to-proba-manipulacji

  http://wpolityce.pl/polityka/322783-ciag-dalszy-batalii-z-zdf-o-polskie-obozy-zaglady-do-niemieckiej-telewizji-trafilo-wezwanie-do-wykonania-wyroku-sadu

  http://wpolityce.pl/swiat/324331-niemiecka-telewizja-cenzuruje-prawde-o-niemieckich-obozach-ale-publikuje-bez-ograniczen-wulgarnego-rasiste

  http://wpolityce.pl/historia/324069-w-obronie-dobrego-imienia-polski-internauci-zaangazowali-sie-w-akcje-germandeathcamps

  http://wpolityce.pl/historia/324384-mec-hambura-telewizja-zdf-nadal-nie-wykonala-wyroku-polskiego-sadu-jezeli-nie-zrobi-tego-dobrowolnie-to-mozna-ja-do-tego-zmusic

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/niemiecka-telewizja-zdf-usuwa-posty-hashtagiem-germandeathcamps-pod-swoimi-wiadomosciami

  Polubienie

 26. http://wpolityce.pl/polityka/324377-nasz-wywiad-prof-kucharczyk-klamliwy-termin-polskie-obozy-koncentracyjne-stworzyli-funkcjonariusze-wywiadu-rfn-ktorzy-wczesniej-pracowali-dla-iii-rzeszy

  NASZ WYWIAD. Prof. Kucharczyk: Kłamliwy termin „polskie obozy koncentracyjne” stworzyli funkcjonariusze wywiadu RFN, którzy wcześniej pracowali dla III Rzeszy

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  fot. youtube.com/Twitter

  Bardzo potrzebne są ustawy, które wprowadzają karanie za używanie kłamliwych określeń o rzekomych „polskich obozach koncentracyjnych” — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Grzegorz Kucharczyk, badacz historii Niemiec.

  wPolityce.pl: Panie profesorze, kiedy Niemcy wymyślili kłamliwy termin „polskie obozy koncentracyjne”? Jaka była geneza tego kłamstwa?

  Prof. Grzegorz Kucharczyk: Kłamliwy termin „polskie obozy koncentracyjne” stworzyli pod koniec lat pięćdziesiątych funkcjonariusze wywiadu Republiki Federalnej Niemiec, którzy w czasie wojny pracowali dla III Rzeszy. To byli ludzie, którzy po kapitulacji Niemiec, znaleźli się w strefach okupowanych przez aliantów zachodnich, częściowo zostali przejęci przez Amerykanów, a potem zaczęli robić swoje na polu tak pojętej polityki historycznej. Był to wynik nierozliczenia się państwa niemieckiego ze zbrodniami popełnionymi przez Niemców w czasach II wojny światowej. Praktycznie żadnego zbrodniarza, który przebywał na terenie RFN, nie spotkała zasłużona kara, zwłaszcza za to, co zrobił na wschodniej Europy. Pojawił się wtedy w Niemczech również wysiłek natury semantycznej, który wydawał się być z góry skazany na porażkę, w myśl zasady opracowanej przez ministra propagandy III Rzeszy Josepha Goebbelsa, że kłamstwa ciągle powtarzane, stają się prawdą.

  W te działania byli zaangażowani m.in. eksnaziści Reinhard Gehlen i Alfred Benzinger, po wojnie twórcy zachodnioniemieckiego wywiadu.

  Było w to zaangażowanych wiele osób. Inne agendy rządowe RFN nie reagowały na te oczywiste kłamstwa.

  Kiedy to kłamliwe pojęcie upubliczniono?

  Kariera tego kłamstwa przyspieszyła po 1989 r. Mamy do czynienia z zsynchronizowanym wysiłkiem, z jednej strony okazuje się, że symbolem dążeń wolnościowych Europejczyków był upadek muru berlińskiego, a z drugiej strony, że symbolem zła w XX wieku miały być „polskie obozy śmierci”.

  Czy akcja „niemieckie, nie polskie obozy”, prowadzona w mediach społecznościowych, to dobry krok?

  Bardzo dobry. Wejście w świat mediów społecznościowych jest świetnym pomysłem. Ale to nie zwalnia instytucji państwa polskiego z działań dyplomatycznych. Nasze placówki dyplomatyczne na całym świecie powinny śledzić i reagować na kłamstwa. Bardzo potrzebne są ustawy, które wprowadzają karanie za używanie kłamliwych określeń o rzekomych „polskich obozach koncentracyjnych”.

  Jak jeszcze można walczyć z niemieckim kłamstwem o „polskich obozach koncentracyjnych”?

  Mam nadzieję, że wprowadzana reforma edukacji zwiększy liczbę godzin historii w szkole. Liczę, że zmieni program nauki historii, aby uczniowie nie musieli szczegółowo poznawać dziejów monarchii babilońskiej z czasów króla Hammurabiego czy dynastii Ramzesów w starym państwie egipskim, ale by poznawali dzieje Polski i Europy po 1 września 1939 r. Ta wiedza pomoże im dowiedzieć się, że państwo niemieckie nie przestało istnieć po 1 września 1939 r. i to jego agendy tworzyły i administrowały obozami śmierci w Bełżcu, Sobiborze, Treblince, Majdanku, Auschwitz i w wielu innych miejscach.

  Rozmawiał Tomasz Plaskota

  jpt@jpt
  przede wszystkim należy WYMAZAĆ z JĘZ POLSKIEGO słowa HITLEROWSKI , HITLEROWCY gdyż one sprzyjają MANIPULACJOM, powinny być zastąpione NIEMIECKI , NIEMCY w odpowiednim kontekście

  To kgb-owska metoda negocjacji 37.248.157.*
  Nasilenie hitlerowskiej propagandy ma przygotować rozmowy z Szydło. Chodzi o to by PRZED rozmowami POGORSZYĆ na maksa by W CZASIE rozmów coś ODDAĆ, de facto nic nie oddając.

  tt 178.162.216.*
  @To kgb-owska metoda negocjacji 37.248.157. – czyjej propagandy? pisowskiej !!!!!!!!

  he? 91.109.30.*
  „Niemiecka telewizja przypomniała, że przeprosiny wobec K. Tendery, który wygrał proces z ZDF, znajdują się od 23 grudnia na stronie internetowej stacji”- przeprosiny sa, ale bez czeku – o to chodzi?

  lolas 79.186.209.*
  Niemcy wiedzą jaka była prawda. A pojęcie „polskie obozy” jest celowym zagraniem żydków by Polacy bardziej znienawidzili Niemców. Czy myślicie że współcześni zwykli Niemcy chcą taplać się w historii?

  jarek 79.186.209.*
  To że pojawia sie pojęcie „polskie obozy” w niemieckojęzycznych mediach to nie oznacza że robią to Niemcy raczej każe im się tak pisać. Żydki chcą skłócać narody – w „NYT” też są niemieccy agenci?

  jarek 79.186.209.*
  Wy tu wrzask na Niemców. Zastanawiające jest że w amerykanskich mediach często pojawia się pojęcie „polskie obozy”. Kto wtedy manipuluje? też niemieccy agenci? Ta antyniemieckośc jest chora

  B. Gui 83.14.203.*
  Przed wizytą kanclerz Merkel trzeba wyciągnąć w mediach wszystkie łajdactwa Niemców tak nakazują reguły dyplomacji/negocjacji

  B. Gui 83.14.203.*
  Panie profesorze niemieckie służby nie zrobiły by tego bez pozwolenia przemysłu holokaust wręcz można postawić tezę że to było wspólnym dziełem bo i jedna i druga strona ma w tym interes

  madzia 46.134.59.*
  A Salomon Morel to w jakim był obozie?

  ryt73 206.198.60.*
  ustawa powinna przewidywać usuwanie każdego ambasadora Polski jeżeli nie zareaguje zgodnie z ustawą na takie lub podobne kłamstwa wobec Polski i Narodu Polskiego!!!!

  Przemysław 77.114.93.*
  Panie profesorze czas przedstawić zbrodnie niemieckie od 1 IX 1939, rozstrzeliwania cywili, egzekucja polskich żołnierzy w pierwszej dekadzie IX Dzień po dniu, zbrodnia za zbrodnią Ostatnia szansa!

  http://wpolityce.pl/polityka/324400-zaremba-o-okresleniu-polskie-obozy-smierci-klimat-bagatelizowania-wplywal-na-to-ze-polskie-wladze-rzeczywiscie-niewiele-robily-w-tej-sprawie

  http://wpolityce.pl/historia/324406-rdi-krytykuje-newsweek-za-artykul-o-polskich-obozach-to-taka-sama-obelga-jak-uzywanie-tego-okreslenia-w-stosunku-do-niemieckich-obozow

  Polubienie

 27. wawa 89.79.131.*
  Moskwa buduje pomiędzy Polska a Ukraina banderowski mur i robi to z premedytacja, nakręcanie banderyzmu na Ukrainie to miód na kremlowska dusze

  faraon 83.25.118.*
  No dobrze, zgoda, że Moskva robi mur pomiędzy Polską a Ukraina, ale nie możemy się na to zgodzić i udawać że nic się nie dzieje, skoro wiemy że to ruska prowokacja i pozwolić na pomiatanie Polską

  NSZ 78.10.238.*
  wawa 89.79.131.*Moskwa buduje pomiędzy Polska a Ukraina banderowski mur i robi to z premedytacja… Wawa zgadza się. I to za przyzwoleniem samych Ukropów.

  http://wpolityce.pl/polityka/324837-polska-ukraina-msz-zada-od-kijowa-wyjasnien-ws-cmentarza-w-bykowni-oraz-zakazu-wjazdu-dla-prezydenta-przemysla

  Polska-Ukraina: MSZ żąda od Kijowa wyjaśnień ws. cmentarza w Bykowni oraz zakazu wjazdu dla prezydenta Przemyśla


  Fot. PAP/Radek Pietruszka

  Szef polskiego MSZ Witold Waszczykowski poprosił swojego ukraińskiego odpowiednika Pawło Klimkina o „pilne wyjaśnienie” wydanego prezydentowi Przemyśla Robertowi Chomie zakazu wjazdu na terytorium Ukrainy – powiedziała w środę PAP rzeczniczka MSZ Joanna Wajda.

  Ministrowie odbyli w środę rozmowę telefoniczną m.in. w związku z dewastacją, do jakiej doszło na polskim cmentarzu wojennym w Bykowni niedaleko Kijowa. Tematem ich rozmowy była również kwestia wydanego prezydentowi Przemyśla zakazu wjazdu na terytorium Ukrainy.

  Chomie odmówiono wjazdu na Ukrainę w zeszłym tygodniu, kiedy wybierał się na spotkanie opłatkowo-noworoczne do konsulatu RP we Lwowie. Według rzeczniczki Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Ołeny Hitlanskiej, prezydent Przemyśla został uznany za persona non grata w grudniu w związku z jego „działalnością antyukraińską”, wyrażającą się m.in. w „popieraniu przez niego marszów antyukraińskich”. Zakaz wjazdu na Ukrainę dla prezydenta Przemyśla będzie według niej obowiązywał przez pięć lat.

  Czytaj także: Ukraina: sprofanowano polski cmentarz w Bykowni. MSZ: „Podjęliśmy działania mające na celu wyjaśnienie sprawy”

  Szef polskiej dyplomacji poinformował, że polski rząd prosi o pilne wyjaśnienie tej sprawy. Minister Klimkin zapewnił, że strona ukraińska pracuje nad tą kwestią i że ukraiński MSZ jest za szybkim rozwiązaniem tej kwestii — poinformowała w środę Joanna Wajda.

  Jeśli Ukraina nie cofnie zakazu wjazdu na swoje terytorium dla prezydenta Przemyśla Roberta Chomy, trudno wyobrazić sobie dalszą współpracę na dotychczasowych warunkach — powiedział w środę wiceszef MSZ Jan Dziedziczak. Dodał, że Polska uznaje decyzję władz ukraińskich w tej sprawie za nieprzyjazną.

  Dziedziczak, który w MSZ odpowiada m.in. za sprawy polonijne, na posiedzeniu sejmowej komisji łączności z Polonią i Polakami za granicą był pytany o przyczyny zakazania wjazdu na Ukrainę na pięć lat prezydentowi Przemyśla oraz o planowane działania polskiej dyplomacji w tej sprawie.

  Wiceminister podkreślił, że ambasador RP w Kijowie Jan Piekło podjął niezwłoczną interwencję w celu wyjaśnienia okoliczności tej sprawy oraz spotkał się m.in. z przedstawicielem kierownictwa Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), która podjęła w grudniu decyzję o uznaniu Chomy za persona non grata. Dziedziczak dodał, że MSZ jest zdziwione decyzją SBU.

  Ten incydent absolutnie nie powinien mieć miejsca — zaznaczył. Stwierdził jednocześnie, że wydany przez stronę ukraińską zakaz „szkodzi relacjom polsko-ukraińskim” oraz wyraził nadzieję, że „nasi ukraińscy partnerzy bez zbędnej zwłoki uchylą tę decyzję”.

  Tak naprawdę, bez wyjaśnienia tej sytuacji, bez cofnięcia decyzji nie wyobrażamy sobie dotychczasowej współpracy — oświadczył wiceszef MSZ. Zapowiedział, że jeśli strona ukraińska nie cofnie decyzji w sprawie Chomy, przedstawiciele polskiego MSZ nie pojawią się na rozpoczynającym się w piątek X Forum Polska-Ukraina w Rzeszowie, poświęconym m.in. modernizacji i rozwojowi potencjału Ukrainy”.

  To dopiero będzie początek naszych reakcji, które będą naprawdę daleko posunięte, i to mogę zapewnić” – podkreślił Dziedziczak.

  Do sprawy zakazu wjazdu dla prezydenta Przemyśla odniósł się również szef komisji łączności z Polakami Michał Dworczyk (PiS), który zaznaczył, że „zaskoczeni i zdziwieni nieprzyjemnie” decyzją SBU byli również deputowani Rady Najwyższej, którzy „zwrócili się – za pośrednictwem pana Mykoły Kniażyckiego, przewodniczącego grupy bilateralnej polsko-ukraińskiej – do szefa SBU z prośbą o gruntowne wyjaśnienie tej sytuacji, ponieważ dla nich to również była zaskakująca sytuacja”.

  Dziękujemy za taką reakcję — podkreślił.

  Ja muszę powiedzieć, że są takie poszlaki, które mogą w ogóle wskazywać na to, ze mamy do czynienia z jakąś całą serią różnych prowokacji, a przynajmniej niezrozumiałych wydarzeń — dodał Dworczyk.

  Z jednej strony mamy zniszczenie pomnika w Hucie Pieniackiej, z drugiej strony niezrozumiały całkowicie i podnoszący temperaturę relacji zakaz dla prezydenta Przemyśla, dziś dowiadujemy się o zniszczeniu pomnika w Bykowni — wyliczył.

  To wygląda naprawdę na jakiś układający się ciąg zdarzeń, który teoretycznie może być przypadkowy, ale może również przypadkowym nie być — ocenił. Dziedziczak podkreślił z kolei, że o ile w przypadku dewastacji pomników sprawcy nie są jeszcze znani, o tyle „decyzja władz Ukrainy w sprawie pana prezydenta Przemyśla jest decyzją państwa ukraińskiego, jest ona dla nas całkowicie niezrozumiała i traktujemy tę decyzję jako nieprzyjazną”.

  Choma, który w ubiegłym tygodniu był zaproszony do konsulatu RP we Lwowie na spotkanie opłatkowo-noworoczne, nie został wpuszczony na Ukrainę. Choma napisał w oświadczeniu, że wręczona mu na granicy decyzja o zakazie wjazdu na teren Ukrainy „nie zawiera żadnych wyjaśnień dotyczących powodów wydania zakazu, który obowiązuje do czasu odwołania”.

  Jak wyjaśniła rzeczniczka SBU, prezydent Przemyśla został uznany za persona non grata w grudniu w związku z jego „działalnością antyukraińską”, wyrażającą się m.in. w „popieraniu przez niego marszów antyukraińskich”.

  Ryb, PAP

  wiadomo 192.253.248.*
  Odpowiedzią będzie żądanie kolejnego miliarda €. I dostaną !!!!!

  abc 195.82.166.*
  to jest wybór Ukraińców – sami tak chcą więc niech sobie radzą

  takjakniemcyNas 217.99.128.*
  Wielu Ukraińców to porządni ludzie, ale są też tacy którzy uważają banderę i morderców Polaków za swoich bohaterów; nie wolno pomagać ukrainie niech rosja ich zje, wtedy możemy zabrać to co zostanie

  df 51.37.100.*
  Polski rząd… PROSI! HAHAHAHA, postawiliście się pisowcy swoim banderowskim pupilkom, nie ma co!

  ow47 88.202.231.*
  https://forumemjot.wordpress.com/2016/01/22/mswia-nie-wstrzyma-dotacji-dla-ukraincow-kwestionujacych-rzez-wolynska-resort-odpowiedzial-poslowi/

  markoski@markoski
  Przecież już Panu wyjaśnili ministrze Waszczykowski. Co Pan jeszcze chce wiedzieć?

  markoski @markoski
  Banderowcom którzy rządzą nie jest potrzebna Polska. Trzeba rozmawiać z innymi Ukraińcami i nie promować bandytów z UPA. Jasno mówić że nie chcemy banderowców nie zacierać sztucznie spraw bo to i tak wyjdzie jak widzimy. To się nie da zasypać. Są inni Ukraińcy.

  ow47 88.202.231.*
  markoski@markoski- ukropy to zdegenerowana nacja. „Inni” to są 2m pod…

  do markowski 95.49.113.*
  Jest niestety za pozno , banderyzm jest tam ideologia panstwowa

  mordechaj 78.11.233.*
  Element wyprzedzający zmianę podejścia do Ukrainy.

  http://wpolityce.pl/swiat/324770-ukraina-sprofanowano-polski-cmentarz-w-bykowni-msz-podjelismy-dzialania-majace-na-celu-wyjasnienie-sprawy

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bykownia-zdewastowany-cmentarz-Ambasador-wezwany-do-MSZ,wid,18685151,wiadomosc.html?ticaid=118821&_ticrsn=3

  Polubienie

 28. Kazik 217.99.52.*
  Z jakimi Amerykanami związali się ubecy? Soros to Amerykanin? Ta cała emigracja z 1968 roku to Amerykanie? To Amerykanie rozkradli Polskę? Prof. Cenckiewicz chyba nie ma podstawowej wiedzy.

  http://wpolityce.pl/polityka/325028-prof-cenckiewicz-to-sytuacja-straszna-dla-polski-ze-byli-esbecy-staneli-na-czele-tajnych-sluzb-po-89-roku

  Prof. Cenckiewicz: „To sytuacja straszna dla Polski, że byli esbecy stanęli na czele tajnych służb po ’89 roku”


  Fot. wPolityce.pl/TVP Info

  Nigdy w historii IPN nie ujawniono 6,5 tys. jednostek archiwalnych. Historyk doceni to, co się stało. (…) To naprawdę bardzo wielki krok w kierunku ujawnienia wszystkiego. Pewnie najciekawsze przed nami. Robimy wszystko, żeby zostało to w 100 proc. ujawnione — mówił o odtajnieniu zbioru zastrzeżonego IPN prof. Sławomir Cenckiewicz, który był pierwszym gościem programu „Warto rozmawiać” (TVP1).

  Te materiały są interesujące, ale nie są wstrząsające, porażające — tłumaczył historyk.

  Prof. Cenckiewicz zaznaczył jednak, że ujawnione dokumenty obnażają działalność Gromosława Czempińskiego w okresie PRL.

  Ogłoszono go wielkim Bondem III RP — ironizował rozmówca Jana Pospieszalskiego.

  Stał się twarzą nowych służb. To pewien paradoks – paradował z Amerykanami, ale to sytuacja straszna dla Polski i polskich tajnych służb, że byli esbecy stanęli na czele tajnych służb po ‘89 roku. On jest jednym z nich — przypomniał Cenckiewicz.

  Wyczuli wiatr historii – była Moskwa, jest Waszyngton. Stali się oferentami nowego patrona i to uratowało im głowy — dodał.

  Ci ludzie byli zatruci praktykami rodem z Moskwy — zaznaczył historyk.

  gah

  RIPPER@RIPPER
  A GDZIE KWITY NA ADAMOWICZA I KARNOWSKIEGO????!!!! TO DOPIERO BYLI I SA AGENCI WSI

  EVA 80.50.137.*
  TYLE CZEKALIŚMY NA UJAWNIENIE ZBIORU I CO TO MA BYĆ!!!!!!!!! MIAŁO ZATRZĄŚĆ TRZECIĄ RP!!!!!!!! ŻENADA

  gb 83.6.72.*
  nie promowac tego resortowego dziecka!

  Rospin 31.42.1.*
  Panie Profesorze. ONI ŻYJĄ. A to znaczy, że NIGDY SIĘ NIE URWALI Z SOWIECKIEJ SMYCZY. Urwanych putin „polonizuje” albo w basenach topi!

  Polubienie

 29. dobre sobie! 5.172.238.*
  …no, i wyszlo jak….trzeba!….To nie UPA,ale pewnie jacys „nacjonalisci-nazisci”, jak w przypadku…. niemcow! KIMc. W efekcie, bedzie tak,… ze Polacy sami sie powyrzynali!!!…

  Pawel 73.208.176.*
  Poszlo o naspis na pomniku na ktory nie chcieli sie zgodzic Ukraincy. Ten napis zostal umieszczony wiec Ukraincy wysadzili krzyz w powietrze i postawili nowy ale bez cytatow.

  Daliśmy się ograć kolejny raz 185.23.150.*
  W mojej ocenie pomnik został zburzony aby go odbudować a następnie wymagać od rządu polskiego wsparcia finansowego i nacisku na samorządy dla odbudowy pomników Banderowców w Polsce.

  kit 83.143.240.*
  Jaka treść była napisana na zburzonym krzyżu, a jaka jest na tym? Jeśli inna, to wszystko jasne. Zburzyli po to, żeby zamazać prawdę historyczną i się wybielić. Logiczne. Co na to ambasador „polski”?

  Marian 185.23.150.*
  W latach 40-tych ukraińscy nacjonaliści byli wrogami zarówno Rosji jak i Polski. Walczyli z Polakami i z Rosjanami. Nic się nie zmieniło, z tą różnicą, że chwilowo walka z Polską im się nie opłaca.

  http://wpolityce.pl/swiat/329175-uczczono-pamiec-polakow-pomordowanych-przez-ss-galizien-w-hucie-pieniackiej-krzyz-zostal-odnowiony-przez-ukraincow

  Uczczono pamięć Polaków pomordowanych przez SS Galizien w Hucie Pieniackiej. Krzyż został odnowiony przez Ukraińców

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Fot. PAP/Darek Delmanowicz

  W Hucie Pieniackiej w obwodzie lwowskim uczczono pamięć Polaków, pomordowanych w 1944 r. przez oddziały ukraińskiej dywizji SS Galizien. Uroczystości odbyły się przed odnowionym przez Ukraińców krzyżem, który w styczniu nieznani sprawcy wysadzili w powietrze.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukraińcy odbudowali pomnik Polaków zamordowanych w 1943 roku w Hucie Pieniackiej

  W żałobnej mszy świętej uczestniczyły w niedzielę rodziny zabitych, ambasadorowie Polski i Ukrainy, parlamentarzyści dwóch państw i duchowieństwo, które apelowało do zgromadzonych o pojednanie między dwoma narodami.

  Zebraliśmy się tutaj po to, aby ustała tak zwana wojna na pomniki. Wszyscy prosimy Boga o to, byśmy mogli dać spokój tym zmarłym

  — przemawiał rzymskokatolicki biskup diecezji łuckiej na Wołyniu, Witalij Skomarowski.

  Krzyż, będący najważniejszym elementem pomnika zbrodni w Hucie Pieniackiej, został zdewastowany przez nieustalonych dotąd sprawców podczas ukraińskich świąt Bożego Narodzenia. Przedstawiciele władz Polski i Ukrainy uznały to zdarzenie za prowokację i ustaliły, że wspólnie odbudują upamiętnienie.

  W sobotę, dzień przed uroczystościami, gubernator obwodu lwowskiego Ołeh Syniutka poinformował polskich dziennikarzy, że pomnik w Hucie Pieniackiej odbudowała za własne pieniądze ludność z okolicznych miejscowości. Ukraińskie władze nie ujawniły, kto sfinansował i zrealizował odnowę.

  Obecna na uroczystościach posłanka PiS Małgorzata Gosiewska oceniła, że tegoroczne uroczystości w Hucie Pieniackiej noszą wyjątkowy charakter.

  Wojna na wschodzie Ukrainy i liczne prowokacje po jednej i po drugiej stronie świadczą, że ciągle jest ktoś zainteresowany, by nas skłócać. Ten pomnik nabrał nowej symboliki, bo nie jest to już jedynie miejsce koszmarnej zbrodni, popełnionej wobec ludności polskiej, ale też po tym, co się stało, po zniszczeniu i odbudowie z inicjatywy społeczności lokalnej, jest to już w tej chwili symbol pojednania. Tak powinniśmy budować nasze relacje i to jest dobry początek

  — powiedziała.

  Prezes Stowarzyszenia Huta Pieniacka Małgorzata Gośniowska-Kola podkreśliła, że atak na miejsce pochówku Polaków w tej miejscowości został odebrany z bólem.

  Był to atak na krzyż, czyli na znak prawdy. Ale jednak znaleźli się ludzie, którzy przyczynili się do tego, że stoi dzisiaj granitowy krzyż. Chcemy wiedzieć, komu możemy podziękować za to

  — mówiła.

  Według ustaleń PAP za odbudową krzyża stoją Ukraińcy z miejscowości Podkamień, a idea jego odnowienia należy do Wołodymyra Seredy, działacza organizacji, które skupiają Ukraińców, wysiedlonych po drugiej wojnie światowej z Polski do ZSRR.

  Kiedy dowiedziałem się, co się tutaj stało, byłem zszokowany. Zrozumiałem, że jest to prowokacja, która była dla nas nożem w plecy. Jestem za pojednaniem i robię wszystko, żeby do niego doszło. Możemy mieć różne oceny co do różnych wydarzeń, jednak jesteśmy ludźmi i powinniśmy myśleć krok, dwa kroki naprzód

  — powiedział Sereda PAP.

  Przedstawiciele władz ukraińskich nie ukrywali, że oczekują, iż za gestem „społeczności lokalnej” w Hucie Pieniackiej pójdą Polacy, którzy w taki sam sposób odniosą się do ukraińskich upamiętnień, dewastowanych w Polsce. Na uroczystościach pojawił się młody człowiek, który przyniósł tablicę przypominającą, że w Polsce zniszczono w ostatnim okresie kilkanaście takich miejsc. Miał ze sobą czerwono-czarną flagę UPA. Ukraińska policja poprosiła go, by opuścił to miejsce.

  Ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło podziękował Ukraińcom za odnowienie pomnika.

  Razem jesteśmy silni i dlatego dziś tu razem jesteśmy. Stoimy przed nowym krzyżem, który w sposób barbarzyński został wysadzony w powietrze. Modlimy się pod takim samym krzyżem, który tu stał i za to dziękujemy naszym ukraińskim kolegom. Europa potrzebuje Polski i Ukrainy i tego, żebyśmy byli razem

  — mówił.

  Nasi wrogowie mieli nadzieję, że ten krzyż stanie się symbolem konfliktu między Ukraińcami i Polakami, ale ten krzyż stał się krzyżem pojednania. Powinniśmy pamiętać o naszej historii myśląc o wzajemnym pojednaniu i porozumieniu. Powinniśmy też pamiętać, że kiedy Ukraińcy i Polacy ze sobą walczą, to stają się słabsi i bardziej podatni na działania naszych zewnętrznych przeciwników

  — oświadczył ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.

  Huta Pieniacka to nieistniejąca dziś wieś w rejonie miasta Brody. W czasie wojny ta miejscowość była polską placówką samoobrony przed UPA. Jak podaje prof. Grzegorz Motyka, autor książki „Ukraińska partyzantka 1942-1960”, 23 lutego 1944 roku do wsi przybył w celach rozpoznawczych pododdział 4. pułku policyjnego SS, złożony z ukraińskich ochotników do dywizji SS Galizien. Polacy, sądząc, że mają do czynienia z przebranymi upowcami, zaatakowali napastników, zabijając dwóch z nich. W sukurs żołnierzom 4. pułku przybyła sotnia „Siromanci” dowodzona przez Dmytro Karpenkę „Jastruba”, która zaatakowała Polaków z boku. Umożliwiło to pododdziałowi SS odwrót i najpewniej uratowało go przed całkowitym pogromem.

  Na wieść o śmierci dwóch żołnierzy SS Niemcy zorganizowali im manifestacyjny pogrzeb i wysłali przeciwko wsi karną ekspedycję.

  28 lutego 1944 roku o świcie 4. pułk policji SS ostrzelał wieś z broni maszynowej i moździerzy, po czym opanował ją, nie napotkawszy oporu samoobrony. Przechwyconą ludność prowadzono grupami po 20-30 osób do stodół, zamykano i palono. Próbujących uciekać rozstrzeliwano. W ten sposób zamordowano, według różnych danych, od 600 do 1200 osób. Według ustaleń śledztwa Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie w wyniku pogromu w Hucie Pieniackiej zostało zamordowanych około 850 osób.

  gah/PAP

  PL V 46.113.74.*
  Czyli wszystko jest już okej. PAD może z czystym sumieniem podarować UPD-dlinie kolejny miliard Euro.

  olo 95.49.0.*
  to co, w zamian mamy odnawiać banderowskie pomniki u nas? czy ktoś upadł totalnie na pusty łeb?

  Hańba hańba 83.11.232.*
  Jesteście bezczelni co to za tytuł Polacy mają w du….. ten probanderowski rząd wasz portal i rezunow. Hańba!!

  Marian 185.23.150.*
  Na zasadzie wzajemności Polacy powinni upamiętnić miejsca, w których Ukraińcy byli mordowani przez oddziały polskie kolaborujące z Niemcami.

  Olo 151.67.202.*
  Jak slysze slowo ,,ukraina’, to wymiotuje! Moi znajomi maja tak samo! Upadlina, usraina!

  pokój ludziom dobrej woli… 37.47.43.*
  Ukraińcy bestialsko spalili żywcem Polaków w HuciePieniackiej, a robili to też Niemcy w Jabłoni-Dobkach, Krasowo-Częstkach, Michniowie, Szarajówce. Ale musi nastać czas wybaczenia po obu stronach granicy!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/kardynal-nycz-dziekuje-wszystkim-ktorzy-przyjmuja-ukraincow-i-daja-im-prace

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/w-hucie-pieniackiej-odbyly-sie-uroczystosci-rocznicowe

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-pomnik-ofiar-zbrodni-w-hucie-pieniackiej-odnowiony-video-

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ambasador-rp-na-ukrainie-odbudowa-pominika-w-hucie-pieniackiej-to-rodzaj-cudu

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polski-ambasador-w-kijowie-bagatelizuje-gloryfikacje-bandery-na-ukrainie

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/ruch-autonomii-slaska-gospodarzem-zgromadzenia-europejskich-separatystow-i-regionalistow

  Polubienie

 30. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-radni-obwodu-lwowskiego-chca-aby-obchody-75-rocznicy-utworzenia-upa-odbyly-sie-na-poziomie-centralnym


  źr: http://lubitov-lib.blogspot.com

  Ukraina: Radni obwodu lwowskiego chcą, aby obchody 75. rocznicy utworzenia UPA odbyły się na poziomie centralnym

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 09 marca 2017 o godz. 11:11:04

  Rada obwodu lwowskiego zwróciła się z prośbą do prezydenta, rządu i parlamentu Ukrainy o to, aby obchody 75 rocznicy utworzenia Ukraińskiej Armii Powstańczej odbyły się na szczeblu państwowym.

  Rada obwodu lwowskiego zwróciła się z prośbą do prezydenta, rządu i parlamentu Ukrainy o to, aby obchody 75 rocznicy utworzenia Ukraińskiej Armii Powstańczej odbyły się na szczeblu państwowym.

  Stosowną uchwałę przyjęto na sesji rady we wtorek, 7 marca – informuje serwis ZIK.ua Podkreślono w niej, że 14 października tego roku przypada rocznica utworzenia Ukraińskiej Armii Powstańczej.

  – Dziś znowu jesteśmy świadkami informacyjnego ataku na pamięć Ukraińskiej Armii Powstańczej i ukraińskiego ruchu wyzwoleńczego. Wrogowie Ukrainy rozumieją to, że walka UPA to jeden z filarów ukraińskiej niepodległości (i dlatego) chcą go zniszczyć w świadomości naszych obywateli – czytamy w apelu radnych.

  Radni wzywają także do tego, aby dzień utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii był nadal świętem państwowym na Ukrainie.

  Czytaj również: Szef MSZ wzywa Ukrainę do nieświętowania 75. rocznicy UPA. „Może się okazać, że z Polski nikt tam już nie pojedzie”

  kresy.pl/ zik.ua

  tagore:
  Marszałkowie polskiego Sejmu i Senatu wykazują się skazą uczelnianą ,czyli przekonaniem o wyższości gadania nad działaniem i syndromem akuratnego chłopca w idealnej koszulce zawsze zdziwionego dlaczego „szczony z pod gemeli” zawsze robią go w konia. tagore

  krok:
  „Wrogowie Ukrainy rozumieją to, że walka UPA to jeden z filarów ukraińskiej niepodległości (i dlatego) chcą go zniszczyć w świadomości naszych obywateli” – czyli ukraińcy oficjalnie przyznają, że wrogiem jest Polska, bo dla nas UPA to pospolici mordercy kobiet i dzieci. PIS będzie udawał, że chodzi o Rosję. Ciekawe jak daleko się posunie PIS udając Greka.

  Mordechaj_po_prostu:
  Pytanie do forumowiczów: co PIS powinien konkretnego uczynić, by takie rzeczy się nie działy? Ja bym na ich miejscu miał problem, nie mamy za bardzo środków nacisków poza zamknięciem granicy, ograniczeniem środków na rzecz mniejszości lub zablokowaniem im drogi do UE, no ale wtedy jeszcze bardziej by się zantagonizowali zamiast odpuścić. ONZ czy jakieś sądy to już żart, więc jakie sugestie?

  jaro7:
  No właśnie wymieniłeś te środki,tylko żeby ich użyć trzeba mieć ja.a a nie zbuki i dbać o POLSKĄ racje stanu.Brak reakcji z polskiej strony tylko ich rozzuchwala.Senatorowie Pis odrzucili…własny projekt o karaniu za propagowanie banderyzmu motywując to że wpłynie to na ..pogorszenie stosunków z upainą(czyli uważają że kult upa i bandery wpływa na polepszenie tych stosunków), a co było do przewidzenia strona upaińska odpowie tym co czytamy w tym artykule,czyli dalsza gloryfikacja bandytów.PiS=dyplomatolizm,kolaboracja,zdrada,zaprzaństwo.

  krok:
  Penealizacja gloryfikacji UPA, banderowców, oun, w Polsce, dawanie adekwatnych środków na związek ukraińców w Polsce, jak ukraińcy na związek Polaków, ustanowienie embarga na produkty ukraińskie, takie jakie mamy ze strony ukraińców od 8 lat, utworzenie bazy danych o ukraińcach, którzy poprzez swoją działalność banderowską mogą stanowić zagrożenie dla Polski, w tym wszystkich obywateli ukrainy w Polsce, bo wiem nie ma nad tym żadnej kontroli, jedynie przez urzędy pracy namiastek rejestracji. Zerwać kontakty z miastami, które nadały tytuł honorowy banderze. Mogę tak wymieniać w nieskończoność, są to środki, które normalne, zdrowe Państwo już dawno powinno mieć wdrożone. Wówczas niech ukraińcy u siebie tworzą apoteozę morderców UPA.

  JaremaW:
  100/100. Mam inne pytanie, mianowicie co zrobić żeby człowiek urodzony w Polsce ( chyba po Akcji Wisła), wychowany w Polsce, wyuczony w Polsce i pracujący w Polsce zlikwidował na Facebooku swoje haniebne polubienia takie jak:BanderaCynic, Stepan Bandera,Духовно-Ідеологічний Відділ Правий Сектор,Roman Shukhevychn Polityk, Криївка Restauracja!? Tak przez przypadek trafiłem na profil pewnego gościa, a nie są to zdjęcia tylko polubienia. Ps. Ta kryiwka to speluna we Lwowie wielbiąca banderowców.

  krok:
  Na kogoś polubienia na FB nic nie poradzisz. Możesz natomiast udostępnić jego profil poprzez swój i opisać jako antypolaka, twoi znajomi jeżeli też to zrobią, to się rozejdzie po FB. Możesz utworzyć nowe konto „łowca banderowców” lub podobne, gdzie będzie można opisywać przypadki banderolubów, choć Fb z pewnością na to zareaguje, bo polscy operatorzy FB są nadgorliwi i na naciski Sorosów spolegliwi. FB swoją poprawnością polityczną stał się niepoprawny politycznie, czasami usuwa pokojowe konta patriotów chcących wywiesić Polskie flagi, a nie reaguje właśnie na nazistów z prawego sektora, lub lewackie nawoływanie do obalenia Polskiego rządu. Ogólnie zbyt dużo Polaków opluwa Polskę, byśmy mogli liczyć na szacunek innych.

  JaremaW:
  Dzięki za info. czyli walka z wiatrakami. Tyma ma swoje zastępy, a my w Polsce niewiele możemy zrobić przeciwko szerzącemu się banderyzmowi .Szkoda.

  Monroe:
  A czy ktoś próbował denuncjować to Facebookowi jako neonazi?

  JaremaW:
  Jeszcze nie, na razie wypytuję bo nie chcę stracić mojego profilu za np. „Jestem Patriotą”,” Polska- ojczyzna bohaterów” czy ” Jestem Polakiem i tego się nie wstydzę” kto ich tam wie.

  Czas_przebudzenia:
  Na nędzników sławiących zbrodniarzy niewiele można zrobić, gdy państwo jest zorganizowane wg wytycznych marksistowskich (tak jak wszystkie państwa Europy i Ameryk), a sama oszukańcza idea marksistów popiera aktualnie apologetów zbrodniarzy banderowskich jako ferment, który ma rozpalić nową wojną w Europie. Identycznie jak „mądrość etapu” marksistów popiera od dekad wtłaczanie multi-kulti w Europie w celu zniszczenia państw narodowych i poddania tubylców przyszłemu królowi zła, którego chcą osadzić na tronie świata. Plany są dość dokładnie opisane już ponad 100 lat temu w protokołach mędrców syjonu. Wcześniejsze podania mówią, że już 1871 roku Albert Pike napisał dokładnie te same treści. Chcą neo-banderowcy być pożytecznymi durniami wyznawców zła, to będą. Głupich się nie odwiedzie od wchodzenia w zło. Wpadli w zwodzenia zła, tak jak wpadli Rosjanie jako pożyteczni durnie popierający bolszewików i rozwalający swe państwo od roku 1917. Identycznie wpadli w szpony zła Niemcy w III Rzeszy, gdzie rzekoma walka z bolszewizmem była prowadzona strategicznie w tak idiotycznie głupi sposób, że realnie Niemcy byli wyłącznie pożytecznymi durniami realnie wdrażającymi marksizm w połowie Europy. Jedyne co Polacy mogą robić, to uświadamiać ogłupionym ludziom u władzy, że są kolejnymi marionetkami marksistów, czyli kolejnymi kukiełkami króla diabłów z jego teatru kukiełkowego przedstawianego ludziom zwodzonym powoli przez zło („A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią, i pokłon oddali” Ks.Apokalipsy św.Jan 13:4). Jedyne co możemy robić, to utrwalać Chrześcijaństwo w Polsce, bo nędza duchowa boi się siły Jezusa Chrystusa i nie jest w stanie tej siły przemóc od 2000 lat, mimo że popełnili już tyle kure..stwa na Ziemi.

  Monroe:
  Myślę, że nie ma sensu z tym walczyć. Primo, bo to kontrproduktywne; secundo, bo nikt na świecie tego zwalczać na tę chwilę nie chce; tertio, bo demolowanie Ukrainy przez samych Ukraińców to gra niebezpieczna, ale z pewnymi szansami dla nas. Polska powinna natomiast zrobić to, co opisał Krok. I bezwzględnie wyrzucać (bez prawa powrotu) za każdy przejaw banderyzmu. Powinniśmy też wprowadzić przepis o możliwości odebrania przyznanego obywatelstwa. Niedługo zacznie się masowe ich przyznawanie i ściągniemy sobie nieodwracalnie na głowę całe bataliony ochotnicze. (Ich członkowie z definicji nie powinni otrzymywać wiz dłuższych niż kilkudniowe. W sam razy tyle, aby przyjechać na samolot do Kanady czy innej Australii.)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.