401 SKRBH 12 Odpowiedź Tanatorom – Kaganat Północy: co o “pogańskim cesarzu” mówią źródła? Czy był on władcą Wolinian?


Ilustracja: Tryzna Olega, autor: Viktor Vasnetsov. cc wikimedia

Oto moja , a właściwie nie moja odpowiedź, na „wnioskowania” i ich logiczną i inne „wartość”, jakie miały miejsce tu:

http://rudaweb.pl/index.php/2017/01/08/meteorytowy-sztylet-faraona-od-awarow/#comment-182248

Tanator Styczeń 19, 2017
Panie SKRIBHA proszę czytać ze zrozumieniem. Nie mam czego udowadniać bo to zdanie jest moim wnioskiem a nie cytatem Pańskiej wypowiedzi. Pana hipoteza w formie cytatu została przytoczona wcześniej. W tym wypadku Pana zarzut o przekręcanie znaczenia słów jest chybiony.

Tanator Styczeń 19, 2017
Ale jeśli ma to Panu poprawić samopoczucie to skoryguję na: „ale nie jest żadnym dowodem na nawet hipotetyczną prawdomówność Kadłubka”

SKRiBHa Styczeń 20, 2017

Tanator Styczeń 19, 2017
Panie SKRIBHA proszę czytać ze zrozumieniem. Nie mam czego udowadniać bo to zdanie jest moim wnioskiem a nie cytatem Pańskiej wypowiedzi. (…)

Zwracam uwagę, że wg autora tych słów JEGO JAKIEŚ WNIOSKI, są równoznaczne ze słowami, których TU ANI NIGDZIE INDZIEJ NIE NAPISAŁEM… Jaki by tu wyciągnąć z tego wniosek,.. a np. taki, że niektórzy wyciągają wnioski z niewypowiedzianych słów, a potem twierdzą, na ich podstawie, to co jest im wygodnie, np. to, że „genetyka jest dowodem na prawdomówność Kadłubka” lub „Kadłubek i Długosz pisząc o Polsce przedpiastowskiej zmyślali”… albo odwrotnie… Mieszanie i kręcenie bez sensu jest tu najważniejsze…

Dla mnie jest to chore, ale rozumiem, że jest to zgodne z krześcijańską / katolicką logiką i np. jezuici przyklasnęliby takiej „prawdomówności”. Oczywiście, są to tylko moje wnioski wyciągnięte ze słów, które nie zostały tu ani nigdzie indziej napisane… 🙂

…..

Odpowiedź ta powstała, kiedy to wyszukiwałem wiadomości o: „złote łąki kronikarz arabski”

https://www.google.co.uk/search?q=z%C5%82ote+%C5%82%C4%85ki&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=BFKBWNKuBtDCaP-pkAg#q=z%C5%82ote+%C5%82%C4%85ki+kronikarz+arabski

Przypominam o zniknięciu katedry arabistyki na UJ, która miała po polsku wydać „Złote Łąki” Abu al-Hasan Ali ibn al-Husajn al-Masudi.

http://www.historia.info.pl/historycy/al-masudi.html

https://opolczykpl.wordpress.com/2013/07/02/programowe-niszczenie-wiedzy-o-slowianszczyznie-w-slowianskim-kraju/

http://www.historycy.org/historia/index.php/t54004-50.html

Puszczam to jako próbę 100% kopiowania formatowania. Będę to jeszcze uzupełniał. Nic nie wiem o autorze poniższego tekstu, ani o tym serwerze, patrz: http://www.danzigerzeitung.pl

…..

http://www.danzigerzeitung.pl/?p=2887

Kaganat Północy: co o “pogańskim cesarzu” mówią źródła? Czy był on władcą Wolinian?

Czy jest część historii do której wzdychają neopoganie i różni zwolennicy dawnego, obalonego wieki temu porządku? Czy jakaś część historii jest na tyle niewygodna że skryto ją w odmętach ksiąg, a katoliccy pisarze wzbraniali się opisać ją choćby wzmianką? Sądzę że jest to historia tzw. Kaganatu na ziemiach obecnej Polski. Istnieje nader wiele źródeł które pozwalają na taką interpretację. Choćby zagadka Madżaka, króla królów Słowian, władcy plemienia (Wltb), identyfikowanego z Wolinem na podstawie źródeł przytoczonych w cytowanej pracy K. Szajnochy.

Moja interpretacja jest jedną z wielu możliwych. Do dziś nie zlokalizowano usytuowania dawnego imperium pogańskiego, ba, jego opisy przetrwały w zasadzie tylko w relacjach podróżników arabskich, zupełnie jakby w kręgu kulturowym zdominowanym przez religię katolicką za wszelką cenę starano się wymazać ten pogański okres z wszelkiej pamięci.

Nie wiemy kim byli ci władcy? Czy odgłosem upadku tego imperium są zdarzenia opisane przy okazji uczty Popiela II, mającego przecież, zgodnie z opisami, władzę nad licznymi stryjami, władającymi odrębnymi prowincjami gigantycznego imperium? Władca ten przeniósł stolicę w głąb lądu, z obawy przed najazdami wrogów, i umieścił ją na wyspie położonej na jeziorze. Wraz ze zbrodnią otrucia całej dynastii rządzącej prowincjami imperium, wg Długosza upadła chwała dawnej Lechii. Władzę mógł przejąć maior domus, majordomus- i bardzo pasuje tutaj etymologia słowa “piast”, wyjaśniana także w znaczeniu piastuna. Przypomina to upadek dynastii Merowingów, gdzie władzę przejął majordomus.

Lechichi początek Polski: szkic historyczny
Autorzy Karol Szajnocha, s.169

Zgasła wszelka chwaía Lechitów, wszczęła się mała słowianska Polska. Zarzucono, jak Długosz powiada, dawne imie Lechitów, a przyjęto na zawsze nazwę Polaków.

Pogrzeb wodza Rusów, obraz pędzla Henryka Siemiradzkiego. Państwowe Muzeum Historyczne, Moskwa. cc wikimedia

Kim był Kagan Ludzi Północy? Czytaj dalej

8 thoughts on “401 SKRBH 12 Odpowiedź Tanatorom – Kaganat Północy: co o “pogańskim cesarzu” mówią źródła? Czy był on władcą Wolinian?

 1. Pisałem już o tym:

  https://skribh.wordpress.com/2016/04/18/286-michal-walach-poganska-kpina-z-przeszlosci-polski-czyli-jak-wyznawcy-tradycji-pustynnej-slowian-fitza-i-co-o-nas-fietza/

  http://www.pch24.pl/poganska-kpina-z-przeszlosci-polski,38768,i.html

  Michał Wałach
  Pogańska kpina z przeszłości Polski
  Data publikacji: 2015-10-15 04:00
  Data aktualizacji: 2015-10-19 09:05:00

  Slowianie
  Decyzja zamknięcia Pracowni Źródeł Orientalnych i Numizmatyki przy Uniwersytecie Jagiellońskim nosi znamiona świadomego i dokonanego z premedytacją zablokowania publikacji dr Urszuli Lewickiej-Rajewskiej oraz uniemożliwienia jej dalszych badań dotyczących informacji o Słowiańszczyźnie zawartych w arabskich źródłach. [?]…

  ziemek
  Dagome Index mówi o państwie szczecińskim gdy złote łąki wskazują o kolejce Lechii na wyspie Wolin. Potwierdza to kronika prokosza

  Maciek
  Autorowi proponuję wybrać się np. do Wieliczki. Przewodnicy mówią tam o 3000 letniej tradycji zdobywania soli. Albo w Góry Świętokrzyskie na dymarki… Ale zapewne nie byli to Słowianie. Co tam genetyka? Przecież to taka nauka jak matematyka i nierzadko 2+2=5…

  Radykał
  Odnośnie położenia Lechii, wymienionej w Starym Testamencie, na pewno nie znajdowała się ona na Bliskim Wschodzie. Żaden uczony w Piśmie nie potrafi podać miejsca gdzie się ona znajdowała. Księga Sędziów podaje, że Filistyni wyprawiali się aż do Lechii. Na uwagę zasługuje słowo „aż”, co sugeruje, że był to kraj dosyć odległy. Zatem należy wątpić, że Lechia znajdowała się gdzieś w pobliżu Palestyny.

  Marcin Banach
  Ci cali retrosłowianie to produkt obcych spec służb czy innych wrogich Polsce sił w ramach walki z katolicką tożsamością Polaków.

  Janosik
  > „Polacy swoją kulturę intelektualną i duchową oraz przetrwanie zawdzięczają Kościołowi Katolickiemu.” – a wiesz np. czyje są słowa „Cóż by ci przyszło z wolnej ojczyzny, gdyby Kościół miał na tym stracić?”. Niedawno, bo w 1931 r., katolicy stanowili tylko około 65 procent ludności Polski; w 1791 r. – zaledwie 54 procent. Ponad 200 lat temu Polska była wielokulturową republiką królewską szczycącą się długoletnią tradycją tolerancji religijnej. Jak podkreśla historyk Ray Taras, w roku 1573 Konfederacja Warszawska „oficjalnie ustanowiła tolerancję i równość religijną, co sprawiło, że Polska stała się jednym z najbardziej liberalnych społeczeństw w Europie.” Polska była wtedy znana jako ?kraj bez stosów”, jako ?miejsce schronienia dla ofiar prześladowań religijnych, jako „Paradissus Judaeorum” (raj żydowski). Według brytyjskiego historyka Normana Daviesa, Polska była „unikalna w Europie”, ponieważ pozwalała na „pokojowe współistnienie katolicyzmu, prawosławia, ormian

  do Janosika
  Różnica między islamem i pogaństwem, a katolicyzmem, polega na tym że dobry muzułmanin będzie mordował niewiernych czyli pogan i katolików, dobry poganin będzie składał swoim bóstwom ofiary z muzułmanów i katolików, a dobry katolik NIE BĘDZIE ani mordował ani składał ofiar zarówno z pogan jak i z muzułmanów. Dobry – to znaczy przestrzegający wyznawanej doktryny religijnej. Z tego wynika że islam i pogaństwo to doktryny zbrodnicze, w odróżnieniu od doktryny katolickiej która jest doktryną dobrowolności i miłości do wszystkich bliźnich. Natomiast porównywanie złych (czyli nie przestrzegających doktryny) wyznawców danych religii nie ma sensu, gdyż nie pozwala na racjonalne porównanie doktryn.

  Polubienie

 2. Tanator Styczeń 21, 2017
  Panie SKRIBHA zamiast bez sensu hamletyzować, przeczytaj Pan jeszcze raz swoje słowa: „To twoi krześcijańscy kronikarze, (jak sam ich określiłeś) tu i tam łgali” oraz „To ja mam się na coś decydować?!! Ejże!!! Czy to moi krześcijańscy kronikarze łgali, czy twoi?!! ” Skoro sam napisałeś, że chrześcijańscy kronikarze łgali (nie Twoi tylko moi), to którzy to mogli być jeśli dyskusja dotyczyła tylko i wyłącznie kronik Galla, Kadłubka i Długosza? Jeżeli miałeś na myśli innych niż tych trzech to napisz otwarcie o kogo Ci chodziło i przestań rozdzierać szaty i biadolić jak stara baba. Chlapnąłeś to weź to na klatę i nie marudź.

  SKRiBHa Styczeń 21, 2017
  Your comment is awaiting moderation.

  Do Czytelniczek i Czytelników tego artykułu:

  Jak widzę i co stwierdza:, a) po raz kolejny nie dostałem odpowiedzi na moje prośby, b) argumenty Tanatorowi skończyły się c) zaplątał się w swoich krętactwach i wykrętactwach i teraz cały wysiłek umysłowy idzie mu w zacieranie własnych śladów i obrażanie mnie. Ok. Wszyscy widzą jak sprawy mają się i mam nadzieję wyciągną swoje wnioski.

  Ja mam nadzieję, że pokazałem, że poza jakimś anonimowym kronikarzem z Węgier lub Włoch, krześcijanin / katolik Tanator nie powołał się na ŻADNEGO INNEGO WIARYGODNEGO KRZEŚCIJAŃSKIEGO / KATOLICKIEGO KRONIKARZA, CZY INNĄ BULLĘ, itp, jak sam to napisał. O fałszerstwach swoich krześcijańskich / katolickich kronikarzy, jak np. Donacja Konstantyna rozmawiać nigdy nie zechciał. Dodatkowo o Słowiańszczyźnie „wiedzę czerpie” tylko z tego anonimowego źródła, które jak sam twierdzi:

  Tanator Styczeń 20, 2017
  Zgadzam się z Panem co do Galla Anonima, gdyż on o czasach przedpiastowskich generalnie nie pisał. Warto zadać pytanie dlaczego? Czy dlatego, że nie miał o czym pisać bo nie było źródeł pisanych a tradycja ustna sięgała najdalej do Popiela i Piasta? Czy dlatego, że mimo wiedzy i źródeł nie chciał pisać?(…)

  Wszystko to są moje wnioski, które wyciągnąłem na podstawie tekstów napisanych lub nie napisanych przez Tanatora 🙂

  Ten troll już nic nie trawi, wszystko i tak ulewa mu się wszystkimi otworami, więc nie ma sensu go dłużej karmić. Nie mam tu nic więcej do dodania, no może jeszcze poza tym:

  https://skribh.wordpress.com/2017/01/21/401-skrbh-12-odpowiedz-tanatorom-kaganat-polnocy-co-o-poganskim-cesarzu-mowia-zrodla-czy-byl-on-wladca-wolinian/

  Polubienie

 3. Idź „złoto”, do „złota”…

  Adam Sztorc trawniki 94.254.161.*
  Znam opowieści więźniów Morela.To był morderca bez skrupułów.

  Piter 77.254.143.*
  Zapomniał skur… dodać, że to były komunistyczne obozy pod nadzorem ruskich czekistów oraz „polskiego” ub z czerwonymi żydami na czele.

  Virtus@Virtus
  Czy w tym zdaniu nie ma błędu? „To nie były polskie obozy, stworzyły je komunistyczne władze, które nie represjonowały suwerena narodu polskiego.” Chyba powinno być: „nie reprezentowały”.

  http://wpolityce.pl/historia/324283-newsweek-rusza-na-pomoc-niemcom-po-wyzwoleniu-nazistowskich-obozow-koncentracyjnych-polacy-ponownie-je-uruchomili

  „Newsweek” rusza na pomoc Niemcom! „Po wyzwoleniu nazistowskich obozów koncentracyjnych Polacy ponownie je uruchomili”


  Fot. Nicolai Bangsgaard/CC. BY 2.0/Flickr / wPolityce

  Choć niewielu Polaków o tym wie, a politycy wolą nie pamiętać, po wojnie w polskich obozach zamęczono nawet 60 tysięcy osób. Zdarzało się, że już kilka dni po wyzwoleniu nazistowskich obozów śmierci, prycze po ocalonych zajmowali nowi więźniowie. Wszystko pod czujnym okiem Polaków – pisze „Newsweek”, powołując się na książkę „Mała zbrodnia” autorstwa Marka Łuszczyny.

  Tekst ukazał się zaledwie kilka dni po tym jak w mediach społecznościowych ze zdwojoną siłą ponownie ruszyła akcja „German Death Camps” przypominająca naszym zachodnim sąsiadom, że obozy koncentracyjne i zagłady na terenie okupowanej Polski były niemieckie.

  Znamienne jest, że w tekście opublikowanym na łamach „Newsweeka” słowo „niemieckie” nie pada ani razu. Za to obozy powstałe po 1945 na ternie naszego kraju było zdecydowanie… „polskie”.

  Zgoda nie była obozem zarządzanym przez nazistów. Powstała później w 1945 roku na miejscu filii obozu w Auschwitz-Birkenau. Otworzyli ją Polacy — czytamy. Dalej dowiadujemy się, że „takich obozów jak Świętochłowice-Zgoda między 1945 a 1950 rokiem działało w Polsce ponad dwieście”.

  Ich nazwy często pochodziły od nazw kopalń i fabryk, przy których miały funkcjonować, jak choćby Brzeszcze, Bytom, Katowice, Rydułtowy, Sośnica czy Wujek. Przetrzymywano w nich zarówno Niemców, Ukraińców, Łemków, jak i Polaków, w tym Żołnierzy Wyklętych. Słowem, wszystkich wrogów władzy ludowej, zdrajców narodu polskiego czy kolaborantów obecnych na volkslistach, co na Śląsku uznawane było za zdradę. Wszyscy ci, w większości cywile, z namalowanymi na plecach swastykami gnani byli do obozów — pisze „Nesweek” dalej. Tych, jak mówi w rozmowie z „Newsweekiem” Marek Łuszczyna, nikt nie musiał budować.

  Do ich stworzenia wykorzystano nienaruszoną infrastrukturę nazistowską, porzuconą przez wycofujące się załogi niemieckie — wyjaśnia. Zdaniem Łuszczyny nie ma mowy o spontanicznej zemście ludności polskiej.

  Można powiedzieć, że zemsta została zinstytucjonalizowana przez aparat państwowy i wykorzystana do tego, by wskazać nowego (po hitlerowcach) wroga. Polskie obozy były doskonale zorganizowane i podlegały Ministerstwu Bezpieczeństwa Publicznego i Centralnemu Zarządowi Przemysłu Węglowego. Była to sprytna polityka nowej władzy, grającej na emocjach Polaków i utrzymującej, że otwieranie obozów to zemsta w imieniu społeczeństwa — twierdzi autor „Małej Zbrodni”.

  Zginęło w nich z powodu chorób, przemęczenia, głodu i tortur ok. 60 tys. ludzi. Warunki w polskich obozach nie odbiegały od tych panujących w obozach prowadzonych przez nazistów. Głód, choroby, katorżnicza praca, terror. Komendant w obozie w Świętochłowicach Salomon Morel z satysfakcją witał więźniów zapewnieniem, że „Auschwitz to pestka, przy tym, co im tam zgotuje”. Nie żartował — pisze tygodnik dalej, cytując Łuszczynę.

  Ponoć bił Ślązaków dopóki nie zmienili się w krwawą miazgę, po której trudno było domyć jego gabinet — dodaje Łuszczyna, którego dziwi to, że fakt istnienia powojennych obozów jest Polakom niemal całkowicie nieznany.

  Z moich dwuletnich doświadczeń pracy nad tekstem wynika, że nasza świadomość o tym fragmencie historii jest nikła. O obozach MBP mówi i mówiło się bardzo mało. Nie mam wątpliwości, że jest to nieznana szerzej karta najnowszej historii polski — mówi w rozmowie z „Newsweekiem”, który ze zdumieniem donosi, że (wpisując w wyszukiwarkę określenie „polskie obozy koncentracyjne”) większość trafień dotyczy niewłaściwego użycia tego wyrażenia przez zagraniczną prasę i dyplomację.

  Proporcja tekstów zmienia się, jeśli zamiast „polskie” wpisać „komunistyczne” — dodaje tygodnik i przytacza opinie historyków, którzy twierdzą, że nie były to obozy ani koncentracyjne, ani polskie. Profesor Witold Kulesza, prawnik:

  Nikt mnie nie zmusi do tego, aby obozy w powojennej Polsce nazywać koncentracyjnymi (…). Nie ma na to zgody. To nie były polskie obozy, stworzyły je komunistyczne władze, które nie represjonowały suwerena narodu polskiego.

  Ryb, newsweek.pl

  emer@emer
  German nazi death camps !, German nazi death camps !, German nazi death camps !, German nazi death camps !,

  q 195.128.115.*
  No i dobrze trochę się dowiedzą jak było po wojnie w Polsce, że Polscy nadal byli prześladowani, a pomimo tego okazali się najwytrwalszym narodem w Europie. To dzięki wierze w Jezusa Chrystusa.

  gość 178.36.43.*
  @Virtus@Virtus Konteskt by na to wskazywał . Ciekawe jak jest na stronie Newsweeka i czy te cytaty powstały metodą copy/paste

  a poszoł won! 31.178.13.*
  To byli tacy sami ” Polacy” jak i ty jesteś.

  Hh 185.139.19.*
  Nazistowsko niemieckie sługusy. Won !

  dgh 178.183.234.*
  Newsweek to dno i szambo lisie

  wiz 89.77.6.*
  lisek to menda.

  ely 89.72.245.*
  Newsweek należący do niemieckiego wydawcy-nazistów, tak jak 80% mediów sprzedanych przez Tuska i jego kompanów z UW, UD!!! Powielają kłamstwa!! Czy po II wojnie Polska była wolna, głupiec wie, że nie!!!

  wilk na kacapy@dyzik
  O tych obozach nie mozna bylo duzo pisac i tak jest do dzis tam zarzadzali ,pracowali ,torturowali i zabijali zydokomusze kacapskie pomioty. Polacy dlaczego jeszcze kupujecie te antypolskie gazety? Bez zakupu te szmatlawce zdechna.

  http://wpolityce.pl/historia/324150-niemieckie-nie-polskie-obozy-rdo-wyslalismy-informacje-ostrzezenie-do-ponad-1500-niemieckich-i-zagranicznych-dziennikarzy

  http://wpolityce.pl/swiat/323975-bez-owijania-w-bawelne-prezydent-duda-w-izraelu-to-nie-my-polacy-stworzylismy-holokaust-napadli-na-nas-niemcy-to-oni-dopuscili-sie-zbrodni

  http://wpolityce.pl/swiat/323901-jerozolima-para-prezydencka-zwiedzila-wystawe-zydzi-w-wojsku-polskim-andrzej-duda-polacy-i-zydzi-stawali-ramie-w-ramie-w-obronie-rzeczypospolitej

  Polubienie

 4. Pingback: 401 SKRBH 12 Odpowiedź Tanatorom – Kaganat Północy: co o “pogańskim cesarzu” mówią źródła? Czy był on władcą Wolinian? | Białczyński

 5. Jak ładnie Newsweek napisał komendant w obozie w Świętochłowicach Salomon Morel to czystej krwi Polak i Słowianin. teraz można już pisać o polskich obozach

  Polubienie

 6. Pingback: 12 Odpowiedź Tanatorom – Kaganat Północy: co o “pogańskim cesarzu” mówią źródła? Czy był on władcą Wolinian? | SKRBH

 7. Pingback: 166 The Proto-Indo European Homeland, czyli indogermańskie kompleksy Fielko-Giermańców, Fielko-Ormian, Fielko-Anatolijczyków, Fielko-Irańczyków, Fielko-Sindusów, Fielko-Finów, Fielko-Turków, itp. | SKRBH

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.