409 Na Forum Europa-Ukraina będzie promowana korzystna dla Kijowa trasa Nowego Jedwabnego Szlaku?

https://images.duckduckgo.com/iu/?u=http%3A%2F%2Fimage.slidesharecdn.com%2Fthemapofthetranseuroasianrouteskazakhstannewsilkroad-120829081231-phpapp01%2F95%2Fthe-map-of-the-transeuroasian-routes-kazakhstan-new-silk-road-1-728.jpg%3Fcb%3D1346246226&f=1

Mnie już naprawdę od tego mdli. Czy to aż tak doprawdy trudno zrozumieć?!!

http://www.kresy.pl/wydarzenia,azja-centralna?zobacz/na-forum-europa-ukraina-bedzie-promowana-korzystna-dla-kijowa-trasa-nowego-jedwabnego-szlaku


Nowy Jedwabny Szlak. Fot. politeka.net

Na Forum Europa-Ukraina będzie promowana korzystna dla Kijowa trasa Nowego Jedwabnego Szlaku?

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 27 stycznia 2017 o godz. 10:10:4

Z programu X Forum Europa-Ukraina wynika, że w ramach organizowanego tam panelu dyskusyjnego nt. Nowego Jedwabnego Szlaku, może być promowana taka wersja jego przebiegu, która uwzględnia przede wszystkim interesy Ukrainy, a osłabia znaczenie Polski.

W programie X Forum Europa-Ukraina zaplanowano panel dyskusyjny dotyczące chińskiego projektu „Belt and Road”, zwanego popularnie Nowym Jedwabnym Szlakiem lub Jedwabnym Szlakiem 2.0. Panel zatytułowano „Nowy Jedwabny Szlak – szansa dla Europy Środkowej i Ukrainy”. Gościem specjalnym ma być minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, zaś wśród panelistów znaleźli się przedstawiciele Polski, Ukrainy, Litwy, Rumunii i Rosji.

Uwagę zwraca jednak opis panelu, zamieszczony w programie Forum:

– Koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku polega na zbudowaniu sieci połączeń między szybko rozwijającą się zachodnią częścią Chin a Europą. Projekt ten koncentruje się przede wszystkim na stworzeniu infrastruktury transportowej oraz zaplecza logistycznego. Interesujący dla Polski i jej sąsiadów jest zwłaszcza jego wariant południowy. Przebiega on przez kraje Azji Centralnej, południowego Kaukazu a potem rozgałęzia się na południe w kierunku Zatoki Perskiej i Turcji oraz na północ – przez Ukrainę ku Europie Środkowej.

Najprawdopodobniej w tym przypadku chodzi o jeden z wariantów dość ogólnych propozycji przebiegu NJS z Chin do Europy, który był jednak wyraźnie promowany przez Ukrainę. Rok temu ukraińskie ministerstwo infrastruktury i Koleje Ukraińskie opublikowały mapę z własną propozycją przebiegu trasy Nowego Jedwabnego Szlaku do Europy, przedstawianą jako kontrpropozycję względem Rosji. Składała się z części kolejowo-promowej, prowadzącej z ukraińskiego portu w Iliczewsku pod Odessą do stacji Dostyk na granicy Chin i Kazachstanu, przez Morze Czarne, Gruzję, Azerbejdżan i Morze Kaspijskie. Z kolei dalszy przebieg trasy z Ukrainy w kierunku krajów UE nie biegł na zachód w kierunku Polski, ale na północ, przez Białoruś na Litwę i do portu w Kłajpedzie. Do Polski i na Słowację sięgały tylko mniejsze odgałęzienia.

Na naszych łamach zwracaliśmy również uwagę, że jest to koncepcja promująca przede wszystkim interesy ukraińskie w ramach NJS, kosztem interesów Polski, gdyż wyraźnie zmniejsza ona potencjalne szanse naszego kraju na uzyskanie roli regionalnego huba wymiany handlowej.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Ukraina łapie „chiński wiatr” – kosztem Polski

Nowy Jedwabny Szlak może ominąć Polskę z powodu Ukrainy

Ukraińska wersja Jedwabnego Szlaku to na razie jedynie idea

Kolej na Nowym Jedwabnym Szlaku – Ukraina jest skazana na Polskę

Zasadniczo, jako główna nitka NJS rozpatrywana była opcja poprowadzenia jego trasy bardziej na północ, przez Rosję, Białoruś i Polskę. Trudno rozstrzygnąć, jaki wariant czy warianty będą omawiane w trakcie panelu, jednak skupienie się na propozycji trasy „kaukasko-ukraińskiej” z pewnością jest bardziej w interesie Kijowa, niż koncentracja na opcji trasy „rosyjsko-białoruskiej”, omijającej Ukrainę.

Forum-ekonomiczne.pl / Kresy.pl

cyna:
Cokolwiek sobie ukry nie ustalą to Chiny bez wykupienia ukrainy nie podejmą takiej ryzykownej decyzji prowadzenia życiodajnej dla gospodarki arterii przez terytorium tak niestabilnego kraju i to pod bokiem rosji. Powinniśmy spokojnie negocjowac lepsze warunki współpracy jeśli nie ma alternatywy bo nasze położenie geograficzne i geopolityczne jest najlepsze. Choć nadal uważam że powinniśmy rozwijać własne gałezie przemysłu nawet w stowarzyszeniu z przemysłem amerykańskim i niemieckim. Mamy intelektualne podstawy jako naród żeby wiedza i innowacyjność stała się naszą domeną.

UPAdlina:
nie bredź szczyna PISuarowy jełopie !!… PISuary od gęby Polakom odejmą, aby dać twoim zwyrodniałym banderowskim ziomalom !!… Dlatego chachłata wszo tak ich wspierasz !!

Wladyslaw:
Z tego trudno zrozumiec, czy Polska i Ukraina sa przeciwnikami komunizmu, czy chetnie szukaja mozliwosci wspoldzialac z krajami, gdzie panuje „zbrodnicza ideologia”, jezeli to da dobry zysk? I nawet konkuruja w tym.

6 thoughts on “409 Na Forum Europa-Ukraina będzie promowana korzystna dla Kijowa trasa Nowego Jedwabnego Szlaku?

 1. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/chiny-po-raz-pierwszy-historii-zostaly-najwiekszym-partnerem-handlowym-niemiec


  Foto: staufen.cn

  Chiny po raz pierwszy historii zostały największym partnerem handlowym Niemiec

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Niedziela, 29 stycznia 2017 o godz. 19:07:46

  Według tych samych szacunkowych danych ekonomicznych za rok 2016 drugie miejsce utrzymała Francja, a na trzecie z pierwszego spadły USA.

  O zmianach w strukturze niemieckiego handlu zagranicznego poinformowała w piątek Niemiecka Izba Przemysłu i Handlu (DIHK). Stany Zjednoczone straciły uzyskany w 2015 status największego partnera handloweo Niemiec.

  CZYTAJ TAKŻE:
  W Pekinie rusza szczyt Chiny-UE

  Było to spowodowane faktem spadku niemieckiego eksportu do USA o ponad 5 procent w ubiegłym roku. Zdaniem przedstawiciela DIHK Volkera Treiera, w przyszłym roku w USA poprawi się koniunktura i Stany Zjednoczne staną się drugim najważniejszym partnerem handlowym Niemiec. Treier uczynił jednak zastrzeżenie, że może temu przeszkodzić polityka celna nowego prezydenta Donalda Trumpa.

  Według DIHK pozycja Chin wynika z dynamicznego wzrostu niemieckiego eksportu do tego kraju. Sprzyjać temu mają chińskie inwestycje w infrastrukturę, a także luźna polityka kredytowa tego państwa.

  USA było największym partnerem handlowym Niemiec jedynie w 2015 kiedy wyprzedziły Francję, która zajmowała to miejsce przez 60 lat.

  kresy.pl / polsatnews.pl / dw.com

  tagore:
  Wywalczone przez Niemcy cła ochronne na ognia słoneczne to najlepsze podsumowanie efektów handlu pomiędzy Niemcami ,a Chinami. tagore

  cyna:
  Niemcy zawsze walczą o cos co w ich interesie, sami będąc producentem ogniw nie mogli dopuścic aby w Polsce wyrastały konkurencyjne firmy kupujace pojedyńcze ogniwa z Chin i laminując je w gotowe i tańsze panele fotowoltaniczne zabierały rynek niemieckim produktom. Szkoda że wtedy nikt z naszego rządu nie oponował, ale w końcu tusk wtedy lizał dupe niemrze żeby dostać się na stanowisko.

  UPAdlina:
  a potem kwakadło lizało dupę bambusowi szczyna !!… I jakiemu „naszemu” rządowi??…. Twój „rząd” w nazi-kijowie nie jest rządem polskim, a w Polsce też nie mamy naszych rządów tylko „nasze” szczyna !!

  Polubienie

 2. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/trump-ostro-odpowiedzial-na-krytyke-senatora-mccaina


  John McCain i Donald Trump, ABC News/blogspot.com

  Trump ostro odpowiedział na krytykę senatora McCaina

  Dodane przez Zyga Opublikowano: Poniedziałek, 30 stycznia 2017 o godz. 17:05:25

  Prezydent USA na swoim koncie na Twitterze dał odpowiedź znanym z neokonserwatywnych poglądów senatorom Johnowi McCainowi i Lindsay Grahamowi.

  29 stycznia senatorowie Partii Republikańskiej John McCain i Lindsay Graham wydali oświadczenie, krytykujące decyzję Trumpa o tymczasowym zawieszeniu wydawania wiz obywatelom siedmiu państw zamieszkanych głównie przez muzułmanów i przyjmowania ich na terytorium USA. Senatorzy stwierdzili, że realizacja prezydenckich decyzji to „pochopny proces, który może spowodować ryzykowne efekty” oraz, że Stany Zjednoczone „nie powinny odwracać się plecami do uchodźców”. Określa nawet decyzję Donalda Trumpa mianem „samookaleczenia w walce z terroryzmem”.

  Donald Trump odpowiedział już na słowa senatorów. Jak napisał na Twitterze: „Wspólne oświadczenie dawnego kandydata na prezydenta Johna McCaina i Lindsaya Graham jest błędne – są zasmucająco słabi w [temacie] imigracji. Dwóch senatorów powinno skoncentrować swoją energię na walce z ISIS, nielegalną imigracją oraz bezpieczeństwie granic, zamiast wiecznego szykowania się do rozpoczęcia III wojny światowej”. Prezydent USA w jasny sposób nawiązał w ten sposób do neokonserwatywnych poglądów McCain, który jest znanym militarystą, zwolennikiem militarnych ataków na państwa postrzegane przezeń jako wrogie lub niepoprawne ideologicznie, w celu „zmiany reżimu”. McCain popierał aresję na Libię, a także nawoływał do ataku na Syrię. Pozostaje też zwolennikiem zbrojenia Ukrainy przez USA i kontynuowania konfliktu z Rosją, w kontekście czego krytykował Trumpa za jego poszukiwania drugi odprężenia w relacjach z Moskwą. McCain zajmuje wrogie stanowisko nawet wobec tych państw Europy Środkowej, które nie chcą realizować agendy ideologicznej i politycznej, którą uważa za słuszną. Premiera Węgier Viktora Orbana McCain określił mianem „neofaszystowskiego dyktatora”.

  mccain.senate.gov/twitter.com/kresy.pl

  Polubienie

 3. http://www.kresy.pl/wydarzenia,azja-pacyfik?zobacz/witold-jurasz-przeciw-nowemu-jedwabnemu-szlakowi


  Witold Jurasz, youtube.com

  Witold Jurasz przeciw nowemu jedwabnemu szlakowi

  Dodane przez Zyga Opublikowano: Poniedziałek, 30 stycznia 2017 o godz. 18:06:31

  Witold Jurasz ocenił wielki projekt transkontynentalnego szlaku handlowego, który mógłby mieć swój główny europejski węzeł w Polsce jako „antyamerykański”. Jurasz utożsamia to z niebezpieczeństwem dla Polski.

  Sprawa wielkiego interkontynentelnego szlaku handlowego projektowanego przez Chińczyków pod hasłem „Jednago szlaku – jednej drogi”, a w Europie chętnie określanego „nowym jedwabnym szlakiem”, stała się przedmiotem komentarza Witolda Jurasza na Facebooku. Skonstatował on we wczorajszym wpisie, że Chiny stały się „ostatnio bardzo modne”, szczególnie na prawicy. Stwierdził przy tym, że podejście do inicjatywy Pekinu często jest w Polsce uwarunkowane sympatiami partyjnymi. Jurasz opisuje sceptycyzm liberalnej opozycji wobec Chin, który to sceptycyzm jednakże jest intrumentalnie i momentalnie tonowanay – „Anty-PiS nie uważał, że Chińczycy są fajni, ale niestety minister Antoni też tak uważa, a jak wiadomo minister Antoni [Macierewicz] jest gorszy od najgorszego Chińczyka, a skoro tak to anty-PiS zaczął uważać, że Chińczycy są fajni”. Nawiązując do wypowiedzi Maciererwicza, który określał „nowy jedwabny szlak” zagrożeniem dla niepodległości Polski, Jurasz ocenia, że w istocie minister obrony może mieć antychińskie poglądy i „jest w istocie przeciw projektowi”. Jurasz podsumowuje – „Rzecz w tym wszakże, że Jedwabny Szlak jest tak jakby istotny i tak jakby wchodzi w zakres polityki zagranicznej i o ile nie jesteśmy państwem tak jakby to może byłoby dobrze, żeby na sprawę patrzeć nie z pisowskich ani dla odmiany antypisowskich stanowisk”.

  Wzywając do wyabstrahowania oceny inicjatywy „Jednego pasa – jednej drogi” z partyjnego konfliktu toczącego polską politykę, Jurasz przedstawia swoją ocenę znaczenie chińskiego projektu. „A ja tam uważam, że Jedwabny Szlak jest antyamerykański, a nasze bezpieczeństwo „wisi” na Stanach Zjednoczonych i mamy placek” – ocenił Jurasz.

  Witold Jurasz jest komentatorem polityki międzynarodowej łączącym poglądy liberalne z „wartościami atlantyckimi i republikańskimi”. Na pałszczyźnie polityki wschodniej jest promotorem ideologii giedroyciowskiej, skłonnym podporządkować całą agendę polityczną Polski zadaniu walki z Rosją. W tym kontekście wzywał do spolegliwości wobec elit zachodnich – proponował na przykład podporządkowanie się forsowanej przez nie liberalnej inżynierii społecznej, poprzez legalizację w naszym kraju związków osób tej samej płci. W apogeum zalewu imigracyjnego z Bliskiego Wschodu, jesienią 2015 roku, Jurasz wzywał do przyjęcia w Plsce nawet do 50 tysięcy imigrantów z tej fali. W histerycznym tonie komentował plakat wydany z okazji 27 Biegu Niepodległości z 2015 roku, sprzeciwiając się zaznaczeniu na nich Kresów Wschodnich. Jego narracja została zresztą wówczas podjęta przez władze Ukrainy i doprowadziła do wycofania plakatu. Jurasz formułował również mętne sugestie, co do konieczności cenzurowania portalu zajmującego się kwestiami Europy Wschodniej, a korzystającego z dotacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych za to, że portal opublikował artykuł, które stanowisko Jurasz ocenił jako niesłuszne.

  facebook.com/kresy.pl

  Wojmir:
  Współpraca z Chinami leży w Polskim interesie gospodarczo-politycznym. Pod jednym wszakże warunkiem, pełnego partnerstwa. Nie obchodza mnie interesy USA w Polsce. A jeżeli USA ma takie interesy, to powinny zadbać o to aby Polska chciała zaniechac takich kontaktów z Chinami. Niech zrekompensuja Polsce ewentualne utracone korzyści z takiej współpracy z własnej kieszeni. Jeśli nie, to niech się odpinksztolą. Bo USA to mam daleko tam poniżej, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę. Wracając do współpracy w ramach Jedwabnego Szlaku.To Polskie firmy, o czystym , polskim kapitale maja zajmować sie na obszarze Polski logistyką oraz obsługą tego szlaku, terminali, i czerpać z tego korzyści finansowe. Nie wolno nam dopuścić na import tutaj chińskiego kapitału i tworzyc chinskie przedsiebiorstwa ani innego obcego i obcych firm, które będą odbierały zyski Polakom. Kwestia udziału w ilości składów kolejowych może być jedynie dzielona po równo pomiędzy państwa przez które ten szlak przebiega.

  fiesta:
  Uwaga na żywność z Chin !!!…. Wiemy już, że chiński czosnek nie jest tak zdrowy, jak nasz rodzimy. Jednak informacje opublikowane w raporcie RASFF za ubiegły rok pokazują, że to nie jedyny problematyczny produkt importowany z Chin. Unijny system ostrzegania o niebezpiecznej żywności RASFF pozwala również zwalczać oszustwa w branży spożywczej. RASFF obejmuje wszystkie państwa członkowskie, a także Islandię, Norwegię, Szwajcarię. W Polsce informacje do RASFF przesyła Krajowy System Informowania o Niebezpiecznych Produktach Żywnościowych. W 2013 r. RASFF przyjął 596 przypadków o zagrożeniu. Z tego 442 przypadki wymagały interwencji. Jednym z powodów była obecność: 1. wirusa zapalenia wątroby typu A w mieszankach jagód i truskawek; 2. groźnej bakterii Escherichia coli w mięsie; 3. pozostałości pestycydów w produktach roślinnych. Najwięcej kwestionowanych produktów pochodziło z Chin. Dlatego, zanim kupisz tańszy produkt, zastanów się czy oszczędzać na zdrowiu. Niektóre związki chemiczne wykorzystywane w produkcji żywności w Chinach są niebezpieczne dla zdrowia: 1. sudan – barwi zupki błyskawiczne i papryczkę chili. 2. wosk parafinowy – nabłyszcza owoce, warzywa i makarony. 3. czerwień koszenilowa (E125) – barwi truskawki, czerwone warzywa i owoce. 4. siarczan miedzi i chlorek cynkowy – przywraca zielony kolor warzywom i owocom. SPOŻYWANIE TYCH ZWIĄZKÓW CHEMICZNYCH POWODUJE BIEGUNKĘ, ZATRUCIE POKARMOWE, WYSYPKĘ, ALERGIĘ ORAZ NOWOTWORY. Co znaleziono w niektórych produktach żywnościowych sprowadzonych z Chin? W makaronie znaleziono nabłyszczającą parafinę oraz tusz drukarski do zabarwiania. W składzie miodu wykryto mieszankę z dodatkiem toksycznego syropu z rozgrzanego cukru. Chiński czosnek zawiera zakazane w Europie antybiotyki. W jajach znaleziono kwas alginowy, potas, żelatynę, chlorek wapnia oraz wodę z syntetycznym barwnikiem, które umieszczono w sztucznych skorupkach. Ziarna ryżu zostały podrobione z ziemniaków i z plastiku. 10 produktow zywnosciowych wyprodukowanych w Chinach, ktorych nalezy unikac, poniewaz zawieraja plastik i substancje chemiczne wywolujace chorobe rakotworcza. ZYCZE SMACZNEGO ZWOLENNIKOM CHINSZCZYZNY !….. a moze macie jeszcze ochote na mieso z kota, psa, szczura, myszy, glisty i wszystkiego co sie rusza ?

  UPAdlina:
  a GMO, które w uSSmanii wpieprzają jej obywatele??… To pewnie samo zdrowie !!

  fiesta:
  PRODUKCJA SZTUCZNEGO CHINSKIEGO RYZU SMACZNEGO !

  fiesta:
  China’s Fake Rice ! (sztuczny chinski ryz)

  fiesta:
  31.01.2017 18:45

  SZTUCZNY CHINSKI RYZ NA FILIPINACH – po ugotowaniu wyglada jak kawalki gumowanego plastiku.

  fiesta:
  Polscy plantatorzy rozpaczają: Zalewają nas chińskie truskawki !…… Polska to największy producent truskawek w Europie. Rocznie zbiera się u nas 180 tys. ton tych owoców. Od kilku lat europejskie rynki są jednak zalewane przez import z Chin – w ciągu pięciu lat ilość mrożonych truskawek sprowadzanych z tego kraju wzrosła aż siedmiokrotnie do 43 tys. ton w 2005 r.! Europa coraz chętniej zajada się chińskimi truskawkami, bo są dużo tańsze. W 2005 r. średnia cena mrożonych truskawek z Chin wynosiła 461 euro za tonę. Polskie były o ponad 250 euro droższe. Polscy plantatorzy i przedsiębiorcy protestują. Tydzień temu na czele z posłem do Parlamentu Europejskiego Bogdanem Golikiem lobbowali na rzecz polskich truskawek w Brukseli. Do obrony naszych owoców przyłączyła się Krajowa Izba Gospodarcza, domagając się od rządu skierowania do Komisji Europejskiej wniosku o ochronę europejskiego rynku owoców miękkich. Od stycznia na wniosek polskich firm Komisja Europejska prowadzi postępowanie antydumpingowe przeciwko Chinom, jednak procedury przeciągają się i najprawdopodobniej w tym roku nie mamy co liczyć na wprowadzenie specjalnych ceł na chińskie owoce. Tymczasem ceny skupu truskawek w Polsce są niższe niż koszty produkcji. Plantatorzy skarżą się też na brak rąk do pracy – przy niskich cenach skupu zarobki przy zbiorze truskawek są mało atrakcyjne. Dlatego nasi producenci chcieliby, by rząd ułatwił zatrudnianie przy zbiorach np. pracowników z Ukrainy. – Jeśli ta sytuacja będzie trwała, to w ciągu dwóch, trzech lat polscy producenci padną – mówi Janusz Glinicki, prezes firmy Sadpol, jeden z większych plantatorów w Polsce, a to oznacza m.in. likwidację wielu miejsc pracy. – Zrobię wszystko, żeby ten problem jak najszybciej rozwiązać – deklaruje Andrzej Lepper, wicepremier i minister rolnictwa. ZRODLO: ( http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,3449460.html )…………. MOZE TE FAKTY SPRZED KILKUNASTU LAT PRZEMOWIA DO BYDLA, KTORE NAJWIECEJ RYCZY NA TYM FORUM ???

  Wladyslaw:
  Gdzie handluja, tam chca pokoju. Chinam zalezy na handlu i stabilnosci w Europe i bylym ZSRR. Ale USA zalezy na destabilizacji bylego ZSRR i prowokowaniu konfliktow i krwi. Czy Polska chce w tych prowokacjach uczestniczyc, udawajc sie za obronce demokracji?

  fiesta:
  Co ty znow za pierdoly wypisujesz sowiecki agencie ? Chiny pchaja sie na gwalt do Europy, poniewaz D.Trump zapowiedzial, ze wprowadzi clo na towary z Chin, ktore korzystajac z wolnego handlu zarzucaly rynek amerykanski swoimi bublami przez ostatnie ponad 20 lat i w ten sposob uzyskiwaly wysokie nadwyzki w handlu z USA, co mialo negatywny wplyw na amerykanska ekonomie i powodowalo powolny upadek zakladow w USA oraz wzrost bezrobocia, w tym wzrost liczby Amerykanow, ktorzy dostawali zasilek socjalny od rzadu USA. Dlatego D.Trump chce odwrocic ta sytuacje i nalozyc clo na chinskie towary, ktore trafiaja na rynek amerykanski. Oprocz tego Chinczyki manipulowali kursem yuana i przez caly czas go obnizali w stosunku do dolara, zeby zwiekszyc zyski w handlu z USA i jeszcze bardziej obnizyc cene swoich towarow. Teraz patrzac z polskiego punktu widzenia, Polska corocznie traci na handlu z Chinami srednio 15-20 miliardow dolarow rocznie, czyli dzieje sie dokladnie to samo co w USA, ze rynek w Polsce jest zarzucany bublami z Chin, a to niestety ma negatywny wplyw na polskie przedsiebiorstwa i zwiazany z tym rynek pracy. Jesli do tego doliczymy straty Polski w handlu z Rosja, ktore wynosza srednio 12-15 miliardow dolarow rocznie to tylko z tych 2 powodow Polska ma deficyt w wysokosci 27-35 miliardow dolarow rocznie, a to niestety jest kupa forsy i zeby zrekompensowac straty to rzad w Polsce czyni to kosztem Polakow poprzez zdzieranie podatkow z Polakow, poprzez pozyczki od banksterow przez co zadluza Polske i narod lub poprzez sprzedaz rzadowych papierow wartosciowych na wyzszy procent, zeby uzyskac potrzebne pieniadze, za co rowniez placi polski podatnik. To wszytko ma wplyw na stopniowe pogarszanie sie warunkow zycia w Polsce co w efekcie powoduje emigracje Polakow za chlebem do krajow Europy zachodniej i odpolszczenie Polski. Pokojowe Chiny ??? Nie wiem, z ktorej polki spadles, ale Chiny zbroja sie na potege i ich azjatycka podstepnosc widac na morzu chinskim poprzez budowe sztucznych wysp, zeby powiekszyc dostep do akwenu wodnego morza chinskiego, pod dnem ktorego znajduja sie dosc spore poklady ropy naftowej i gazu ziemnego i Chiny nie pozwalaja zadnemu panstwu polozonemu wokol morza chinskiego na wydobywanie tych surowcow z dna morskiego, ktore uwazaja wylacznie za swoje i groza uzyciem sily wobec krajow sasiednich. Zbroi sie rowniez Rosji, ktorej glowne zrodla dochodu to: ropa naftowa, gaz ziemny, metale i kamienie szlachetne oraz eksport broni do krajow trzeciego swiata. W zwiazku z tym bajke o pokojowych Chinach i o pokojowej Rosji mozesz wlozyc miedzy bajki. Po prostu przez caly czas trwa wyscig zbrojen i robi to kazde panstwo wlacznie z USA, ktoremu zalezy na zachowaniu sily militarnej do wlasnych celow. Dlatego Polska nie moze pozostawac w tyle i musi zbroic sie systematycznie, bo tez ma swoich wrogow i glupota byloby zostawic Polske bezbronna oraz glupota byloby pozwolic Chinom zarzucac Polske chinskimi bublami.

  UPAdlina:
  czego uSSmańska tubo propagandowa się czepiasz??…………. >>>>>> http://biznes.onet.pl/wiadomosci/transport/polska-odniesie-korzysci-z-nowego-jedwabnego-szlaku/sqhstr >>>>>>>>> http://clusterworldcongress.com/news/szeroki-tor-w-polsce-szansa-na-olbrzymie-korzysci-z-nowego-jedwabnego-szlaku/ >>>>>>>>>>>>>>itd, itp !!…………..Stałeś się nagle wielkim orędownikiem żydo-uSSmanii i zaciekle bronisz jej interesów !!……Dlatego tak ci nie w smak Jedwabny Szlak, który dla uSSmanii jest niczym koszmarny sen !!……..Chiny i Rosja się zbroją??………A dlaczego fiesta, uSSmańska tubo propagandowa??……Dlaczego się zbroją ??…….Mając wokół siebie bazy wojskowe największego światowego bandyty, który napadł już na dziesiątki krajów i zabił miliony ludzi mają prawo się zbroić, bo gdyby nie ich militarna potęga to skończyłyby jak Irak, Libia, Syria !!…………Polska ma się zbroić??………..To nie zależy od Polski, a od pozwolenia faktycznego jej suwerena, który zarządza Polską z faszyngtonu !!………Polska nie ma tu nic do gadania!!……….A ten suweren nie chce silnych armii w swoich koloniach, a co najwyżej przysyła do nich swoje okupacyjne żołdactwo !!

  Zan:
  Aleś się rozpisał. Wystarczyło napisać „jestem amerykańskim czopkiem”. 😀 Te straszne zarzuty wobec Chin: zalewają bublami, manipulują kursem walut. Aj waj! Bo wy towarzysze nie manipulujecie kursami. Puknij się w ten swój pusty czerep USraelski kmiotku. Widać ile jest warte wasze gadanie o „wolnym handlu”. Jak tylko przegrywacie, to zaraz wyjmujecie nóż i wywracacie stół. Patologia.

  Zan:
  „Anty-PiS nie uważał, że Chińczycy są fajni” — to jakieś dziecko powiedziało? Widać język typowego inteligenta mającego trudności z formułowaniem myśli. Na uwagę zasługuje też bezczelne potępianie „antyamerykańskości”. Czy amerykańskiej ambasady nie stać na pionków o wyższym poziomie umysłowym?

  mop:
  Witold Jurasz przeciw nowemu jedwabnemu szlakowi IDIOTO Puknij się w łeb – YouTube

  Polubienie

 4. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-poludniowa?zobacz/uruchomiono-nowa-trase-z-chin-do-europy-srodkowej-przez-pireus-i-balkany-na-wegry


  Zdjęcie ilustracyjne. Fot. depo.ua

  Uruchomiono nową trasę z Chin do Europy Środkowej: przez Pireus i Bałkany na Węgry

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 09 lutego 2017 o godz. 10:10:37

  Pierwsze pociągi z towarami z Chin, które przypłynęły do portu w greckim Pireusie, przybyły na Węgry. Inicjatywa ta jest częścią ważnego chińskiego projektu infrastrukturalnego, tzw. Bursztynowego Szlaku.

  We wtorek do Budapesztu zawitały dwa pierwsze pociągi z kontenerami z Chin. Zostały one uruchomione na nowej trasie COSCO Shipping Group. Najpierw towary, głównie meble, zostały załadowane na statek w chińskim Ningbo. Po dotarciu do portu w Pireusie w Grecji przeładowano je na wagony kolejowe i wysłane na Węgry. Port w Pireusie od zeszłego roku również należy do COSCO. Pokonanie całej trasy zajęło 26 dni. Z Budapesztu do Pireusu powędrowały z kolei towary eksportowe Węgier. Cały proces jest zaś realizowany jako inicjatywa dotycząca transportu intermodalnego.

  Jedną z kluczowych inicjatyw infrastrukturalnych Chin w rejonie Bałkanów jest budowa połączenia kolejowego Belgrad-Budapeszt. Ma ono umożliwić efektywniejsze dystrybuowanie importowanych z Chin towarów.

  W czerwcu 2016 roku ekspert ds. Chin Radosław Pyffel z Centrum Studiów Polska-Azja wyjaśniał, że jest to element chińskiej inicjatywy infrastrukturalnej w Europie, tzw. Bursztynowego Szlaku:

  – W Serbii mówi się o połączeniu kolejowym z Belgradu do Budapesztu. Na Dunaju został tam wybudowany most. Jeszcze ciekawiej jest w Czarnogórze, gdzie budowa autostrady przez Chińczyków stanowi wręcz 1/3 PKB tego kraju. (…) Chińczycy chcą zbudować sieć szybkich kolei od Pireusu – szczególnie w kontekście projektu Nowego Jedwabnego Szlaku – na północ. O Polsce mówi się w kontekście globalnego chińskiego projektu [Nowego] Jedwabnego Szlaku, ale mówi się też o Szlaku Bursztynowym, prowadzącym z Europy Południowej na północ. Ma to być gęsta sieć szybkich kolei z Pireusu, która ma połączyć trzy morza: Adriatyk, Morze Czarne i Morze Bałtyckie. Serbia i Polska są bardzo ważnym elementem Nowego Szlaku Bursztynowego czy Jedwabnego, które gdzieś tutaj mają się przecinać.

  PRZECZYTAJ: Nowy Jedwabny Szlak i Nowy Bursztynowy Szlak – kluczowe chińskie projekty dla Polski i Europy

  Jak informowaliśmy, w styczniu po 18 dniach podróży do Londynu dotarł pierwszy bezpośredni pociąg towarowy z miasta Yiwu z prowincji Czeciang na wschodzie Chin. Jest to znany ośrodek handlu hurtowego. Przywiózł on kilkadziesiąt kontenerów, głównie z odzieżą, jadąc przez Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę oraz Niemcy, Belgię i Francję. Tym samym, pociąg dotarł z Chin do Europu szybciej, niż dotychczas odbywa się to drogą morską.

  Do czerwca ubiegłego roku z Chin przybyło do państw europejskich 1881 składów towarowych, a powróciły 502. Zabierały one m.in. niemieckie produkty mięsne, rosyjskie drewno i francuskie wina.

  Gospodarkamorska.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 5. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/macierewicz-o-nowym-jedwabnym-szlaku-zrobie-wszystko-dla-budowy-suchego-portu-w-lodzi


  Foto: wikimedia.org

  Macierewicz o Nowym Jedwabnym Szlaku: zrobię wszystko dla budowy „suchego portu” w Łodzi

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 09 lutego 2017 o godz. 19:07:03

  Szef MON zadeklarował: „Zrobię wszystko, by zagwarantowane było bezpieczeństwo państwa polskiego, jeśli chodzi o budowę „suchego portu” w Łodzi; zrobię wszystko, aby to przedsięwzięcie zostało zrealizowane”.

  Macierewiczowi, wypoiwadającemu się w Sejmie chodzi o chińską inwestycję w terminal przeładunkowy, tzw. „suchy port”, mający obsługiwać połączenie kolejowe pomiędzy Chengdu a Łodzią. Podczas dzisiejszej debaty sejmowej nad expose szefa MSW Witolda Waszczykowskiego b. wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej zapytał o sprawy związane z współpracą polsko-chińską.: Pan prezydent, pani premier, minister Waszczykowski mówili jakie Chiny są dla nas ważne, i mówiliście o tej ważnej inicjatywie jaką jest Nowy Jedwabny Szlak i co? I okazuje się, że minister Macierewicz torpeduje wszystkie chińskie inwestycje.

  Posłowi PO odpwoiedział bezpośrednio Antonii Macierewicz: Chciałbym się odnieść do nawet nie fałszywego, tylko wynikającego z absolutnej niekompetencji stwierdzenia pana Trzaskowskiego. Szef MON stwierdził również: podjęto wszelkie starania, by +suchy port+, który ma być lokowany w Łodzi, był w dyspozycji spółki z większością Skarbu Państwa, a nie ludzi o niewiadomej konduicie. Macierewicz dodał także, że PO chciałaby aby w przedsięwzięciach między Polską a zewnętrznymi podmiotami były realizowane interesy obcych państw i innych przedsiębiorstw, a nie Skarbu Państwa.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Macierewicz blokuje budowę wielkiego terminalu do obsługi pociągów z Chin w Łodzi?
  Macierewicz: Nowy Jedwabny Szlak zakłada zlikwidowanie Polski jako niepodległego podmiotu [+VIDEO]

  Trzaskowski dopytał czy Macierewicz zagwarantuje, że inwestycja Chengdu-Łódź dojdzie do skutku. Stwierdził: Może ja mam złe informacje, że Chińczycy się wycofują i tak naprawdę pana działania doprowadzą do tego, że tych inwestycji nie będzie. Czym innym jest sprawdzanie pod względem bezpieczeństwa, a czym innym jest takie zachowanie, które doprowadzi do tego, że tej niesłychanie istotnej chińskiej inwestycji w Łodzi nie będzie.

  Macierewicz odpowiadając Trzaskowskiemu zapowiedział: Zawsze wtedy, jeśli będzie zagwarantowane bezpieczeństwo państwa polskiego jesteśmy nie tylko zainteresowani, ale jesteśmy głęboko zainteresowani. Zrobimy wszystko, aby ten „suchy port” w Polsce był, bo jesteśmy jako państwo i odpowiedzialni za pomyślność państwa polskiego żywotnie zainteresowani tym przedsięwzięciem. Zrobię wszystko, żeby było tam zagwarantowane bezpieczeństwo państwa polskiego – i aby to przedsięwzięcie zostało zrealizowane.

  kresy.pl / bankier.pl

  rebeliant80:
  Ten pan zrobi wszystko co uznają za słuszne towarzysze amerykańscy, gdyż jest on przekonany o istnieniu wieczystego sojuszy polsko-amerykańskiego.

  Gan:
  „Zrobię wszystko, żeby było tam zagwarantowane bezpieczeństwo państwa polskiego – i aby to przedsięwzięcie zostało zrealizowane.” – i to jest dyplomatyczne przesłanie do Chińczyków: „Chcemy z Wami robić interes, ale wasze obecne działania posuwają się za daleko”.

  Wolodyjowski:
  Problem polega na tym, że nie mówi nam się wszystkiego. Nie wiadomo co min. Macierewicz miał na myśli mówiąc o bezpieczeństwie państwa polskiego i o tym że jest zainteresowany powstaniem „suchego portu” mimo tego że słyszał że Chińczycy się wycofują. O co chodzi?

  Gan:
  Słusznie prawisz. Działania Macierewicza są niemal zawsze pozbawiane komentarza związanego z przyczynkiem i dlatego łatwo przypiąć mu etykietkę „wariata”. Ale to nie ja odpowiadam za jego PR i to nie mój problem. Chiny mają nie tylko aspiracje na budowę szlaku jedwabnego, ale przejmują sektory energetyczne państw w Europie i na bliskim wschodzie. Nasze firmy – Orlen – są dla nich konkurencją (chociaż nie w sensie potencjału), którą bezlitośnie wykańczają. Zanim wpuścimy ich do siebie na podwórko musimy wyciągnąć wnioski z tego, co się stało w Libii. To jest właśnie meritum przesłania.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/edmund-janniger-ponownie-zostal-zatrudniony-w-ministerstwie-obrony-narodowej

  Polubienie

 6. http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/w-2016-roku-ukraina-nie-kupila-ani-metra-szesciennego-gazu-bezposrednio-z-rosji


  Foto: pixabay.com

  W 2016 roku Ukraina nie kupiła ani metra sześciennego gazu bezpośrednio z Rosji

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 11 lutego 2017 o godz. 14:02:57

  Aby to osiągnąć, Ukraina zmniejszyła import o 32% oraz oparła się na gazie odsprzedawanym z Europy i własnym wydobyciu.

  W 2016 Naftohaz wpompowało także najmniej surowca do podziemnych zbiorników (6,4 mld m3), z których gaz używany jest dla wsparcia tranzytu z Rosji do UE oraz na użytek wewnętrzny. W zeszłym roku Naftohaz, także po raz pierwszy w historii osiągnął zysk w wysokości ok. 1 mld USD.

  Rezygnacja z zakupów gazu bezpośrednio od Gazpromu udała się dzięki kilku czynnikom: spadającej o 2% konsumpcji krajowej, wynikającej z obniżenia spożycia o 12% przez sektor przemysłowy. Nie doszło również do do porozumienia między Naftohazem i Gazpromem w kwestii przedłużenia tzw. pakietu zimowego, zgodnie z którym ukraiński koncern mógł kupował rosyjski gaz z pominięciem klauzuli take or pay. Pomogła również korzysta sytuacja cenowa na rynkach europejskich, dzięki czemu Naftohazu kupując rosyjski gaz z zachodu oszczędził według własnych szacunków 400 milionów dolarów, chociaż eksperci oceniają ten zysk na jedynie około 100 milionów.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Ukraina nie kupuje gazu od Rosji już od 300 dni

  Ogranicznie zakupu gazu spowodowało jednak, że Ukraina weszła w sezon grzewczy 2016/2017 z rekordowo niskim poziomem zapełnienia podziemnych magazynów gazu – 14,7 mld metrów sześciennych wobec 17 mld metrów sześciennych w 2015 roku. Gaz ten jest jednak zużywany wolniej niż w zeszłym roku z powodu utrzymania bliskiego do maksymalnego importu z kierunku zachodniego, głównie przez Słowację. Według stanu sprzed tygodnia, w zbiornikach pozostawało 9,5 mld m3 surowca. Oznacza to, że przy średnim w ostatnich tygodniach dobowym pobirze na poziomie 70 mln m3 i utrzymaniu średniego poziomu importu ok. 45 mln m3, powinno, o ile nie wystąpią nieprzewidziane sytuacje, pozwolić Ukrainie przejść przez sezon grzewczy.

  kresy..pl / forsal.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.