411 To i owo o tzw „polskich obozach” i „nazistach”, czyli Premier Szydło o kłamliwym określeniu „polskie obozy zagłady”: „Musimy zadbać o to, żeby świat zewnętrzny mówił prawdę i to jest nasz obowiązek”


Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Norwid 212.21.66.*
Pani Premier – wielki szacunek za twarde obstawanie za prawdą historyczna. Jest Pani naszą „Polską Żelazną Lady”.

prostababa @prostababa
Zrobi się Premier Broszka! Nawet na dachu domu napiszemy; Niemieckie Obozy Smierci! Brata mojej Babki niemiaszkowe Nazi w Oświęcimiu puścili przez komin!/ w SMOG! Polak nie Zyd …………..

i tyle 87.206.47.*
aaa! będziecie „walczyć”! jak z grosem! juz rok mija a nie macie ochoty odbierać mu orderu zasługi!!! fałsz i obłuda! w najlepszym wypadku…..

Crimsonpeak @Crimsonpeak
Becia, ty nic nie musisz. ty pacynka jesteś, ty masz tylko być i wygłaszać komunały.

Husarzowy 89.64.27.*
Problem w tym, że to amerykańscy żydzi propagują te antypolskie kłamstwa, a prezydent Duda się z nimi obściskuje.

inżynier877 37.47.8.*
…historię, choćby w zakresie ludobójstwa fałszuje się stale, od zakończenia II WŚ. Jak na „placówkach” były kacyki PZPR nie było nawet podobnych jak dzisiaj, insynuacji. Odkąd 100% ambasadorów to żydzi

Janek 77.253.233.*
Pojęcie „prawdy” jest wszelkim partyjniakom obce, są najemnymi kłamcami z zawodu i przekonania. Prawo tworzone przez nich służy bezprawiu; pod pozorem dobra niewolą i eksterminują Polaków.

Jiri2@Jiri2
Już Hannah Arendt stwierdziła (za co spotkała się z nagonką), iż gdyby nie współpraca Żydów z Niemcami to ofiar mogło być o jakieś 1,5 mln mniej! Pytającym o ilość Polaków ryzykujących życie dla ocalenia Żydów polecam zapoznać się z działalnością Żydowskiego gestapo! I jego prowokacjami wobec Polaków! Tak szmalcownicy żydowscy podszywali się pod ofiary aby wydać swoich i pomagających im gojów! Ludzie którzy analizowali temat podkreślają masowość tej kolaboracji (wg. niektórych ok. 2%) . . . bez niej nie poszło by to tak łatwo! Szkoda, że nie ma o tym filmu!

Jiri2@Jiri2
Parę cytatów . . . . z ust ocalałych! Jakoś pominiętych przez Grossów itp. badaczy! „Każdy Żyd warszawski, każda kobieta i dziecko mogą przytoczyć tysiące faktów nieludzkiego okrucieństwa i wściekłości policji żydowskiej” (E. Ringelblum: „Kronika getta warszawskiego wrzesień 1939 – styczeń 1943”, Warszawa 1988, s. 426, 427, 428). „Policja żydowska miała bardzo złą opinię jeszcze przed wysiedleniem. W przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach do obozu pracy, policja żydowska parała się tą ohydną robotą. Wyróżniała się również straszliwą korupcją i demoralizacją. Dno podłości osiągnęła ona jednak dopiero w czasie wysiedlenia. Nie padło ani jedno słowo protestu przeciwko odrażającej funkcji, polegającej na prowadzeniu swych braci żydowskich na rzeź. Żydowska policja była duchowo przygotowana do tej brudnej roboty i dlatego gorliwie ją wykonała. Jak to się wydarzyło, iż przeważnie inteligenci, żydowscy adwokaci, lekarze, inżynierowie (większość oficerów była przed wojną adwokatami) – sami przykładali rękę do zagłady swych braci.” „Scroll of Agony. The Warsaw Diary of Chaim A. Kaplan”, New York 1973. Na s. 231 swej książki Kaplan cytuje jakże gorzki ówczesny dowcip żydowski. Miał on formę krótkiej modlitwy: „Pozwól nam wpaść w ręce agentów gojów, tylko nie pozwól nam wpaść w ręce żydowskiego agenta”.

laki 188.47.126.*
no z przyjemnością zauważam że wreszcie członkom Rządu i Prezydentowi „niemieckie obozy zagłady” zaczęły przechodzić przez gardło

http://wpolityce.pl/polityka/325356-premier-szydlo-o-klamliwym-okresleniu-polskie-obozy-zaglady-musimy-zadbac-o-to-zeby-swiat-zewnetrzny-mowil-prawde-i-to-jest-nasz-obowiazek

Premier Szydło o kłamliwym określeniu „polskie obozy zagłady”: „Musimy zadbać o to, żeby świat zewnętrzny mówił prawdę i to jest nasz obowiązek”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Musimy zadbać o to by świat zewnętrzny mówił prawdę o obozach zagłady – powiedziała premier Beata Szydło w niedzielę wieczorem w programie „Polityka bliżej” na antenie TVP Kraków. Zapowiedziała też, że do końca roku zakończony zostanie pierwszy etap reformy górnictwa, polegający na zmianie jego struktury.

Premier mówiła również o reformie oświaty i szkolnictwa wyższego, walce ze smogiem oraz śledztwie w sprawie uniemożliwiania politykom PiS wjazdu na Wawel 18 grudnia ub.r.

Pytana o ciągle pojawiające się sformułowania o „polskich obozach zagłady” premier Beata Szydło powiedziała, że „musi być bardzo silny front przeciwstawiania się takim sformułowaniom”.

W tej chwili postawiliśmy na to, że polska dyplomacja, wszystkie ambasady i placówki zagraniczne bardzo są wyczulone i natychmiast muszą reagować, kiedy takie informacje się pojawiają — powiedziała.

Zwróciła się z prośbą „do wszystkich tych, którzy mają taką możliwość, aby podkreślali bardzo wyraźnie i mówili, kto był katem, kto był ofiarą”.

Jak dodała, „zbyt dużo jest takich przypadków ostatnio, to są rzeczy bulwersujące i opinia światowa musi się temu przeciwstawić”.

Jeżeli ktoś próbuje znaleźć alibi dla bardzo trudnej prawdy, takiej że to właśnie były niemieckie obozy zagłady () to musi być bardzo mocne weto — podkreśliła premier Szydło, zapowiadając konsekwentne wprowadzanie przepisów karnych w tym zakresie.

Jak zapowiedziała, nowa podstawa programowa, dotycząca historii i nauk humanistycznych „będzie uwzględniała to, żeby pokazywać prawdziwą historię – żeby uczulić na te aspekty, które zbyt mało były do tej pory ukazywane; właśnie historię, prawdę o niemieckich obozach zagłady w Polsce”.

Ale poza tym my musimy przede wszystkim zadbać o to, żeby świat zewnętrzny mówił prawdę i to jest nasz obowiązek — powiedziała Beata Szydło. Wyraziła również podziękowanie tym organizacjom i ruchom społecznym, które w ostatnim czasie mocno się w to zaangażowały, m.in. w internecie.

Pytana o reformę oświaty premier podkreśliła, że „decyzja już zapadła, reforma jest wdrażana i nie ma już odwrotu”.

W tej chwili najważniejsze jest, żeby ta reforma była wdrożona spokojnie, żeby politycy opozycji nie próbowali wykorzystywać polskiej szkoły do walki politycznej. To jest dobra reforma, dobrze przygotowana — stwierdziła premier, wskazując na potrzebę dobrej współpracy między samorządem i kuratoriami.

Jesteśmy gotowi do odpowiadania na wszystkie wątpliwości i pytania (), w tej chwili jest na ukończeniu podstawa programowa, będą przekazywane podręczniki, wszystko dzieje się zgodnie z założeniami — zapewniła premier Szydło.

Wyraziła również przekonanie, że samorządowcy są doskonale przygotowani.

Zresztą ministerstwo przygotowało dla każdego samorządu indywidualną symulację sieci szkolnej na jego terenie, więc jeżeli jest taka potrzeba, pani minister Zalewska, jej służby, kuratorzy są gotowi do tego, aby udzielić takiej konsultacji — wskazała Beata Szydło.

Premier Szydło zapowiedziała również w rozmowie, że reforma oświaty „musi być powiązana z tym, co będzie się działo w resorcie nauki”.

To są naczynia połączone i dobrze, że te resorty ze sobą współpracują. Propozycje zmian w szkolnictwie wyższym przedstawimy na początku jesieni. Jeżeli sam proces konsultacyjny i legislacyjny byłby zakończony do końca tego roku, można by było w 2018 roku już przystąpić do przygotowywania wdrażania tej reformy — powiedziała premier.

To też nie będzie łatwa reforma — dodała.

Pytana o rozwiązania w sprawie poprawy jakości powietrza premier Beata Szydło podkreśliła, że tego nie da się zrobić za pomocą jednej ustawy.

To musi być kompleksowy zestaw zadań, jest szereg czynników, które powodują powodzenie tej operacji — stwierdziła.

Węgiel jest i będzie podstawowym źródłem energetycznym w Polsce, natomiast my stawiamy na nowoczesne górnictwo i technologie. Do końca tego roku dokończymy pierwszy etap reformy górnictwa, polegający na zmianie jego struktury i sieci; i myślę, że będziemy mogli wejść w rok 2018 już z takim kształtem branży górniczej, która będzie gwarantowała z jednej strony pełne zabezpieczenie, jeżeli chodzi o wydobycie na potrzeby polskiej gospodarki i polskiego odbiorcy, a z drugiej strony – żeby wprowadzać właśnie nowoczesne technologie — zapowiedziała szefowa rządu.

Beata Szydło powiedziała również, że jest ogromnym orędownikiem kadencyjności samorządów.

Skłaniałabym się ku temu, żeby to były dwie kadencje po 5 lat. W każdym razie na pewno kadencyjność zostanie wprowadzona, ona jest potrzebna — podkreśliła.

Wyraziła także przekonanie, że śledztwo prokuratury w sprawie utrudniania politykom PiS wjazdu na Wawel 18 grudnia powinno być prowadzone, ponieważ „konsekwencje muszą być wyciągnięte”.

Zostały przekroczone pewne granice i złamane prawo. Nie będę się wypowiadać, bo służby pracują, natomiast mogę powiedzieć tylko tyle, że to było bulwersujące. Pan premier Kaczyński co miesiąc 18 przyjeżdża na Wawel na grób swojego brata pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego po to, żeby się pomodlić, po to, żeby złożyć kwiaty. I zdziczenie obyczajów doszło już do tego, że uniemożliwia się pójście na grób najbliższej osoby. To jest niebywała rzecz i poza tym, że złamano prawo i postępowanie musi być przeprowadzone i konsekwencje wyciągnięte, to jeszcze też cała ocena etyczna tego wydarzenia powinna prowadzić do potępienia takich wydarzeń — stwierdziła premier.

gah/PAP

leonard 95.222.28.*
Slowa… Slowa… Slowa…

Ola 89.238.14.*
https://www.youtube.com/watch?v=Pb0noWdOGF8

Polak 89.228.116.*
W pierwszej kolejności wywalić z Polski toksycznych polskojęzycznych konfidentów. Niemcy i ruskie mają ten sam stosunek do nas, jak ich dziady.

linqua polaca 79.186.50.*
niemcom trudno zrozumiec znaczenie kat ale pasuje im nazwa ludobójcy jako słowo tylko w liczbie mnogiej. Niemieccy ludobójcy. Genocide by Germans

Polak Patriota i Europejczyk 78.28.31.*
A co z równie kłamliwym określeniem „zamach smoleński” ?

bastar 178.235.192.*
Tego beznadziejnego pustego gadania ” musimy” mamy już serdecznie dosyć. Przestańcie w końcu bezproduktywnie gadać tylko zacznijcie w końcu szybko i skutecznie działać!!!!

Prawda Historyczna 79.172.193.*
Polacy nie mieli żadnych obozów. Były tylko niemieckie, nazistowskie obozy zagłady. Po wyzwoleniu Rosjanie na ich terenach utworzyli obozy, w których mordowali naród polski. Taka jest prawda

NO I CO??? NIE DA SIĘ??? 178.235.43.*
SZYDŁO KIEDY KWOTA WOLNA????__http://www.wykop.pl/ramka/3578237/estonia-podniesie-kwote-wolna-z-2640-do-6000-euro-26000-zl/

adam66 @adam66
Skutecznym sposobem obrony interesów Polski na arenie międzynarodowej wobec nasilających się kłamstw było by obiecane przez Prezydenta odebranie orderu Grossowi .Wtedy rejwach wraz z pożądaną refleksją korektą rozniósł by się na całą planetę z pomocą wrogich Polsce mediów zarządzanych …… Trump już to wyjaśnił.

To zadbajcie 77.81.107.*
https://justice4poland.com/2016/07/10/wspolczesna-zbrodnia-na-wolyniu/

pytam 192.253.250.*
Moze by tak kawaler OOB publicznie potepil klamstwo oswiecimskie. To przeciez taki autorytet i od zawsze obronca i przyjaciel Polakow. Czemu milczy?

LEXX 85.28.138.*
Pan Premier Morawiecki nasze podatki oddaje w formie grantu NIEMCOM /mercedes/ i SZWAJCAROM /ABB/ a nam POLAKOM nadal WIELKIE NIC jak długo będzie PANI tolerować tego człowieka ANTYPOLAKA

…..

http://wpolityce.pl/polityka/325358-prof-musial-niemcy-zaczeli-dystansowac-sie-od-zbrodni-w-polsce-rody-stalinowskie-nie-mowia-np-o-zbrodniach-stefana-michnika

Prof. Musiał: Niemcy zaczęli dystansować się od zbrodni. W Polsce rody stalinowskie nie mówią np. o zbrodniach Stefana Michnika

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


Fot. wPolityce.pl/TVP Info

To nie jest przypadek, to celowe działanie. Chodzi przede wszystkim o politykę, a raczej propagandę historyczną Niemiec — powiedział w programie „Bez retuszu” (TVP Info) prof. Bogdan Musiał.

Musieli mierzyć się z tym, że cały świat kojarzył zbrodnie z Niemcami zachodnimi. Stworzono więc radę historyczną, której celem było odniemczanie zbrodni. Ten proces się toczy — dodał historyk.

Gość TVP Info zwrócił uwagę, że w kontekście obozów zagłady w ogóle zaprzestano używać określenia „niemiecki”.

Głównym celem rządu niemieckiego było chronienie zbrodniarzy niemieckich przed karą — przypomniał prof. Musiał.

Zbrodniarze niemieccy byli w elitach. Właściwie RFN została zbudowana przez nazistów — zaznaczył.

Historyk wskazał na przyczynę tego zjawiska.

Większość zbrodniarzy uciekała na tereny okupowane przez USA i Wielką Brytanię. Oni tam uciekli i zbudowali RFN. Te nowoczesne Niemcy, gdzie przestrzega się państwa prawa… — mówił prof. Musiał.

Ustanowiono specjalne paragrafy, żeby chronić tych zbrodniarzy przed karą — podkreślił rozmówca Michała Adamczyka.

Gość programu „Bez retuszu” zauważył, że haniebne fakty z historii Niemiec często pozostają przemilczane.

Niemcy zaczęli dystansować się od zbrodni. (…) W Polsce rody stalinowskie nie mówią np. o zbrodniach Stefana Michnika — powiedział prof. Musiał.

Historyk wskazał również na rolę Rosji.

Zamiast słowa „niemiecki” zaczęto mówić „hitlerowski”. (…) W Rosji mówi się „faszystowskie” zbrodnie — przypomniał gość TVP Info.

Rosjanie nie zdają sobie z tego sprawy, bo wychowali się na propagandzie — dodał.

Jak zauważył historyk:

Niemcy mają inny potencjał medialny niż Polacy.

Odnosząc się do fałszowania pojęć, badacz wskazał przypadek Zygmunta Baumana.

Bauman to stalinowski oprawca. Jak wyszła informacja, że był stalinowskim propagandystą, to w Wielkiej Brytanii twierdził, że zwalczał terrorystów, a w Niemczech stwierdził, że zwalczał antysemitów — powiedział prof. Musiał.

Polska miała pecha. Mamy niemiecką propagandę historyczną, która żyje — zaznaczył.

W rozmowie pojawił się również temat określenia „polskie obozy koncentracyjne” w kontekście komunistycznych obozów.

To efekt propagandy stalinowskiej. To nie Polacy zakładali obozy, tylko NKWD, a potem przejęli ubecy, którzy działali w interesie ZSRR. Tak jak tacy ludzie jak Bauman czy później Czesław Kiszczak — wyjaśnił prof. Musiał.

Powracając do tematu Niemiec, stwierdził:

Trzeba pokazać, że Niemcy nigdy nie rozliczyli się ze zbrodniami niemieckimi.

Historyk podkreślił, że nikt po wojnie nie został skazany przez niemiecki sąd za zbrodnie wobec Polaków.

Wymiar sprawiedliwości Niemiec zrobił wszystko, by nie mówić o tych zbrodniach — podkreślił.

Prof. Bogdan Musiał powiedział na koniec, że Polacy powinni pielęgnować autentyczne wzorce patriotyzmu.

Rotmistrz Pilecki to prawdziwy bohater. To jego powinniśmy promować, a nie Zygmunta Baumana — zaznaczył historyk.

gah

jabol 83.22.215.*
Niestety, Pan Profesor użył określenia „..zginęło milion Polaków i 3 miliony Żydów z terytorium Polski…”Nie było czegoś takiego!Byli Polacy wyznania mojżeszowego, Polacy wyznania prawosławnego itp!

Waldemar@Waldemar
Dosc dowolne i nie oparte na ZADNYCH BADANIACH NAUKOWYCH twierdzenia profesora (Oni tam uciekli i zbudowali RFN), ktore sa zgodne z komuchowsko-propagandowa „WIEDZA” bazarowej przekupki i konsumentow „browarka” spod wiadomej budki. Owszem, populistyczna ta wypowiedz jest i trafi do OGROMNEJ WIEKSZOSCI Polakow, tyle ze ma to niewiele wspolnego z rzeczywistoscia! Owszem, byly przypadki zatrudniania na panstwowych czy samorzadowych stanowiskach bylych funkcjonariuszy rezimu hitlerowskiego, ale to nie oni narzucali swoja ideologie czy system polityczny obowiazujacy w RFN! Byl nawet p. Lübke w urzedzie kanclerskim Adenauera, ale jakos do jego sadowego skazania nie doszlo. Skazano zas czolowych dowodcow Wehrmachtu, Waffen-SS, Luftwaffe czy Kriegsmarine (niektorych nawet na kare smierci) gdy jednoczesnie ZADEN z alianckich dowodcow winnych TAKICH SAMYCH WOJENNYCH PRZESTEPSTW skazany NIGDY ZA NIC NIE ZOSTAL! W Polsce SS-owcami nazywa sie wszystkich zwyklych zolnierzy z frontowych jednostkek Waffen-SS formowanych na zasadzie przymusowego poboru. A ci zolnierze byli tak samo winni, jak winny jest kazdy inny zolnierz z poboru. Wystarczy przypomniec sobie tylko CYRK jaki rozpetano w Polsce w zwiazku z przyznaniem sie Güntera Grassa, ze sluzyl w niemieckim wojsku, do ktorego pod koniec wojny zostal powolany jako 16-latek! Faktem zas jest, ze niemieckie wladze prowadza dosc podstepna i zakamuflowana systematyczna kampanie majaca na celu pomniejszania niemieckich win (co mozna by jeszcze zrozumiec) oraz zrzucania odpowiedzialnosci za wlasne winy NA SWOJE OFIARY! Jezeli byloby to w jakims stopniu uzasadnione w stosunku do krajow, ktore z III Rzesza scisle i dobrowolnie (Italia Mussoliniego), lub przymusowo jak Francja (Vichy), Norwegia Quislinga – to akurat w stosunku do Polski, ktora walczyla od pierwszego do ostatniego dnia wojny z III Rzesza -niesposob zaakceptowac i nalezy z tym bezwzglednie walczyc takze w Parlamencie Europejskim i na arenie miedzynarodowej.

innovator 78.11.172.*
Za Gomułki na dworcach PKP wisiały mapy zbrodni niemieckich.

hola@hola
Europosłowie z PO-PSL głosowali przeciwko włączeniu Witolda Pileckiego w poczet europejskich bohaterów. Dlaczego? Bo należą do Partii Ludowej, której niemiecki szef nakazał dyscyplinę przy głosowaniu. Tą dyscyplinę złamali Anglicy i Hiszpanie, ale nie Polacy PO-PSL.

guest 77.254.187.*
W Niemczech robią masę filmów o ich walce z Hitlerem. Streszczenie filmu „Alone in Berlin”, zawiera takie zdanie: „Podobnie jak reszta społeczeństwa, starają się walczyć przeciwko partii nazistowskiej”

CJ@cj.
A co z „polskimi obozami zagłady” produkowanymi np. w USA (wypowiedź choćby Obamy)? To też niemiaszki ? Nie było by żadnych „polskich obozów zagłady”, także w Niemczech bez oczywistej żydowskiej legendy, przyzwolenia i inspiracji;

– sformułowanej politycznym szantażem przez Israel Singera jako sekretarza generalnego Światowego Kongresu Żydów już w 1996 r. stwierdzeniem: „Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym”.

– a następnie skonkretyzowanej dochodowym biznesem „przedsiębiorstwa holokaust” – dobrze opisanego przez Żyda Normana Finkelsteina – z roszczonym zupełnie bezprawnie (w całym cywilizowanym świecie) szantażem Polski na sumę w okolicach 65 mld dol., z przeznaczeniem na rzecz NIE SPADKOBIERCÓW (!) ale geszefciarzy z organizacji żydowskich.

Natomiast historyk dr Ewa Kurek stwierdza; prawdą skrzętnie ukrywaną i zabronioną jest, że to właśnie Żydzi oficjalnie i powszechnie współpracowali z Niemcami w holokauście Żydów. To rękami Żydów zadano śmierć Żydom. (od ok. 46:50 min) —

krysia 78.88.137.*
W prasie w Niemczech nie ma art.nt.hitleryzmu za to na każdym słupie we wsiach wiszą ogłoszenia o spotkaniach w sprawie wypędzonych! W rocznicę II W.Ś TV pokazuje przemarsz zwycięskich wojsk i Hitlera.

MiraS 109.173.223.*
Dlaczego nie pokazuje się nagminnie filmu z publicznego wieszania gulaitera kraju Warthy Graisera na srokach cytadeli poznanskiej w 1946r. .To działa lepiej na wyobraźnię niż godzinne dyskusje.

i tyle 87.206.47.*
niemcy, usrael, rosja! wszyscy obrabiaja Polskę i juz wyciagają tu łapy bo po to to robia! a rządzą agentury: ruskie, pruskie i usraelitańskie……

zyd polny 37.248.157.*
…przeciez do Oswiecimia ,nie Polacy, ale niemcy, zwozlili z calej Europy . dorwanych w lapankach /i nie tylko!/ ..zydow, aby, dokonac czystki tej narodowosci w piecach …krematoryjnych!!!!…

78-letni Polak 37.248.157.*
…a ….czytali Wy ,…np. Zofii Nalkowskiej….”.Medaliony”, albo „Boso, ale w …ostrogach”…. St.Grzesiuka, a moze ogladali filmy ,takie jak … „Eroica”?!!!. Starsi, pewnikiem tak, ale… mlodzi?!!!…

22 thoughts on “411 To i owo o tzw „polskich obozach” i „nazistach”, czyli Premier Szydło o kłamliwym określeniu „polskie obozy zagłady”: „Musimy zadbać o to, żeby świat zewnętrzny mówił prawdę i to jest nasz obowiązek”

 1. Tak jest Pani Premier,.. też tak samo uważam, że w przeciw-słowiańskich kłamców, przeciw-polskich zdrajców trzeba z całej siły, ciągle i bez litości napierdalać!!! 🙂

  http://wpolityce.pl/swiat/325349-protest-przed-londynskim-biurem-zdf-przeciwko-uzywaniu-zwrotu-polskie-obozy-smierci-ok-100-osob-domagalo-sie-przeprosin

  Protest przed londyńskim biurem ZDF przeciwko używaniu zwrotu „polskie obozy śmierci”. Ok. 100 osób domagało się przeprosin

  opublikowano: wczoraj


  TT/Jakub Krupa

  Około 100 osób protestowało w niedzielę pod londyńskim biurem niemieckiej telewizji ZDF, domagając się wykonania wyroku krakowskiego sądu i przeproszenia b. więźnia Auschwitz Karola Tendery za użycie sformułowania „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”.

  W grudniu krakowski Sąd Apelacyjny wydał wyrok, na mocy którego niemiecka telewizja ZDF miała przeprosić na swej stronie internetowej Karola Tenderę. Przeprosiny takie ukazały się na stronie ZDF zaraz po ogłoszeniu wyroku, ale – zdaniem pełnomocników powoda ze Stowarzyszenia Pro Patria – nie spełniały wymogów.

  W niedzielę protestujący wywiesili na budynku stacji transparenty z napisami np. „Redaktorzy ZDF, Joseph Goebbels byłby z Was dumny”, „+Arbeit macht Frei+ – czy to po nazistowsku?” i „Wyprodukowane w Niemczech: Mercedes, Audi, Zyklon B”. Skandowali również „ZDF łże jak pies” i „przestańcie wybielać niemieckie zbrodnie”.

  Organizatorzy z Komitetu Obrony Polski w Wielkiej Brytanii podkreślali, że ich zdaniem odbywa się zorganizowana akcja ukrywania odpowiedzialności nazistowskich Niemiec za wywołanie drugiej wojny światowej i koszmar Holokaustu.

  Partia (Adolfa) Hitlera NSDAP uzyskała w wyborach 45 proc. poparcia. (…) To była niemiecka partia – nie obca, nie francuska, nie polska, ale niemiecka

  — powiedział przemawiający w imieniu organizatorów Jerzy Byczyński ze Stowarzyszenia Młodzieży Patriotycznej Patriae Fidelis, który doradzał w przeszłości brytyjskim posłom w sprawach dotyczących polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii.

  Jak dodał, „historycy są zgodni, że – inaczej niż w wielu okupowanych krajach europejskich (…) – Polacy nigdy nie poparli Niemców, utrzymując rząd na uchodźstwie i armię, która walczyła przeciwko nim”. Przypomniał również zasługi Polaków dla ratowania Żydów, m.in. wspominając liczne inicjatywy pomocowe, jak Rada Pomocy Żydom „Żegota”, i liczbę polskich obywateli odznaczonych medalem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

  Byczyński zaznaczył jednocześnie, że „istnieją jasne dowody, że pod koniec drugiej wojny światowej i po jej zakończeniu były podejmowane działania, aby wybielić niemiecką odpowiedzialność za jej przebieg”, wskazując działania niemieckich służb wywiadowczych.

  W 1956 roku kierowana przez Alfreda Benzingera +Agencja 114+ rozpoczęła skoordynowaną akcję, aby odsunąć winę od przestępców kryminalnych. Przyjął on jednocześnie świadomie niejasną frazę „polskie obozy śmierci”, która niezgodne z faktami sugerowała, że to Polacy, a nie Niemcy, byli odpowiedzialni za masowe ludobójstwo drugiej wojny światowej

  — powiedział.

  Byczyński odtworzył także z głośników fragment wystąpienia ministra propagandy w administracji Adolfa Hitlera, Josepha Goebbelsa, który – jak podkreślił – „nie mówił w języku kosmitów ani nazistowskim, ale w języku niemieckim”.

  Inna z organizatorek w trakcie krótkiego przemówienia podkreśliła, że „przyszliśmy pod ekspozyturę tej zakłamanej, niemieckiej telewizji, aby powiedzieć wprost: istniejące w czasie drugiej wojny światowej obozy koncentracyjne były niemieckim sposobem na fizyczną eksterminację podbitych przez Niemców narodów; owocem niemieckiej myśli inżynieryjnej były wybudowane w nich komory gazowe, w których użyte do uśmiercenia milionów ludzi (gazy) produkowały niemieckie zakłady chemiczne”.

  Cisną się na usta słowa „Roty” Marii Konopnickiej: nie będzie Niemiec pluł nam w twarz ni dzieci nam germanił

  — powiedział inny z mówców, Mariusz Zawadzki, zachęcając zgromadzonych do odśpiewania tego pieśni.

  Pokojowa demonstracja trwała około godziny, pomimo ulewnego deszczu przechodzącego w tym czasie nad Londynem.

  Z Londynu Jakub Krupa (PAP)

  lw

  CJ@cj.
  Pięknie, ładnie – a co z „polskimi obozami zagłady” produkowanymi np. w USA (wypowiedź choćby Obamy)? To też niemiaszki albo angole? Nie było by żadnych „polskich obozów zagłady”, także w Anglii albo Niemczech bez oczywistej żydowskiej legendy, przyzwolenia i inspiracji;

  – sformułowanej politycznym szantażem przez Israel Singera jako sekretarza generalnego Światowego Kongresu Żydów już w 1996 r. stwierdzeniem: „Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym”.

  – a następnie skonkretyzowanej dochodowym biznesem „przedsiębiorstwa holokaust” – dobrze opisanego przez Żyda Normana Finkelsteina – z roszczonym zupełnie bezprawnie (w całym cywilizowanym świecie) szantażem Polski na sumę w okolicach 65 mld dol., z przeznaczeniem na rzecz NIE SPADKOBIERCÓW (!) ale geszefciarzy z organizacji żydowskich.

  dziobal5@dziobal5
  Brawa dla Polaków w Londynie.

  gość 46.215.108.*
  Dziękuję. Szkoda, że nie mogę być z wami.

  a-som@a-som
  Brawo ! Polacy powinni postępować tak jak Żydzi – za „Polskie Obozy Śmierci” ambasadora Niemiec na dywanik (jak Żydzi za Holokaust). 6 milionów zamordowanych Polaków (Wśród całkowitej liczby ofiar ok. 3 milionów stanowili obywatele polscy narodowości żydowskiej. Dodajmy, że byli to również żołnierze Wojska Polskiego powołani w wyniku mobilizacji w sierpniu 1939 roku). Te ofiary jak słyszą o „Polskich Obozach Śmierci” przewracają się w grobach !

  Mammoth 76.208.165.*
  BRAWO! A czy tak przypadkiem, nie widziano wsrod czy obok protestujacych wielkiego przyjaciela Polski i Polakow, niejakiego Szewacha Weissa? A jesli byl, to po ktorej stronie sie opowiedzial?

  Bill 109.173.212.*
  Wspaniała, godna podziwu akcja, tym bardziej że na obczyźnie. Wielkie dzięki. Czy lewacko-neoliberalnych lemingów byłoby na to stać? Oczywiście retoryczne pytanie.

  Polakzwyczajny 91.89.114.*
  Do-(Tom 195.93.250.*) Przeczytaj sobie definicje „obozów śmierci” i sprawdż sobie nazwiska i pochodzenie tych niby Polaków, i poczytaj o historii tamtych czasów, kto nas wtedy okupował, Głąbie jeden

  Fh 31.0.41.*
  Brawo, jestem z Wami

  Adam 130.149.7.*
  Tak właśnie należy czynić kochani rodacy, gdziekolwiek nas opluwają Niemcy i inne nacje. Dziękuję Wam kochani rodacy z Londynu.

  Anna 151.67.249.*
  Wspolczuje Polakom w Anglii, sa poniewierani na kazdym kroku. Szkoda ,ze sa tacy grzeczni, powinni byc jak arabusy!

  ds 188.114.70.*
  Dziękujemy!

  zurnalie i koresp na dywanik! 109.47.1.*
  Rzad musi zaprosic akred. korespondentow i jasno powiedziec – co im wolno! Robia blad i = wylot z Pl! Mowia na PiS-pis = siki! Nie Recht und Gerechtigkeit! ale na PO- Bürger Platform!!! nigdy Po = dupa.!

  Polubienie

 2. IPN 178.238.38.*
  podaje liste nazwisk kilku tysiecy bandytow hitlerowskich z obozow koncentracyjnych. Nazwiska te trzeba rozpowszechniac za granica. Bedzie spokoj, jeseli ich potomkowie poznaja prawde o przodkach.

  r 83.14.203.*
  Do końca polskich obozów jeszcze daleko no chyba że te drobne 65 mld $ już uregulowane aaaa to co innego

  PISdojebek 5.172.255.*
  to nie strona internetowa miała walczyć tylko nieudacznik Ziobro ustawami.

  http://wpolityce.pl/polityka/325467-koniec-polskich-obozow-powstaje-strona-internetowa-do-walki-z-falszowaniem-historii

  Koniec „polskich obozów”? Powstaje strona internetowa do walki z fałszowaniem historii!

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: 22 minuty temu

  Monitoring sieci i wychwytywanie błędnego sformułowania „polskie obozy śmierci” z kilkunastu języków – to cel działania platformy pomozpamietac.pl, kolejnego narzędzia polskich internautów do walki z fałszującym historyczną prawdę określeniem.

  Na stronie pomozpamietac.pl w czasie rzeczywistym prowadzony jest monitoring całego internetu – w tym także największych serwisów społecznościowych, jak np. Facebook i Twitter. Użytkownicy widzą aktualny stream (wykaz) z sieci, wskazujący w który miejscu – także w komentarzach pod postami – właśnie użyto błędnego sformułowania.

  Dzięki temu każdy internauta może wejść na stronę, zobaczyć wpis, sprawdzić kontekst użycia słowa i miejsce skąd pochodzi – a co najważniejsze – natychmiastowo zareagować, zgłaszając sprawę autorowi czy wydawcy. — tłumaczą inicjatorzy akcji: agencja interaktywna Mint Media i Brand24, którzy zachęcają także do wyrażenia sprzeciwu np. przez dodanie komentarza.

  Marcin Żukowski z Mint Media wyjaśnił, że kolejna okazja do edukowania i zmieniania postaw w tej kwestii nadarzyła się – niestety – przy okazji rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau, gdy po raz kolejny głośna zrobiła się sprawa błędnego użycia sformułowania „polskie obozy śmierci”.

  W zeszłym roku (…) przygotowaliśmy aplikację edukującą dziennikarzy światowych mediów. Teraz, reagując na zgłoszenia internautów, postanowiliśmy dać im narzędzie do zaangażowania się w tę sprawę. — dodał.

  Polscy internauci są znani z umiejętności reagowania na to, co dzieje się w sieci i dbania o dobre imię Polski. Teraz otrzymują narzędzie, które ułatwi im to działanie. — podkreślił Żukowski.

  Jak przypominają operatorzy platformy, określenie „polskie obozy śmierci” pojawia się w internecie w 16 językach.

  W ostatnim miesiącu pojawiło się takich wpisów (tylko w anglojęzycznym internecie) ponad 5 tysięcy – to ogromna liczba, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że zasięg w mediach społecznościowych stale rośnie i te 5 tys. wpisów wygenerowało prawie 800 tys. zasięgu – czyli potencjalnie do prawie 800 tys. ludzi mógł dotrzeć kłamliwy komunikat. — powiedział Mikołaj Winkiel z Brand24.pl.

  Akcja pomozpamietac.pl, która ma pozwolić każdemu na reakcję, ma charakter non profit. Jej inicjatorzy zachęcają do zaangażowania „wszystkich, którym zależy na dobrym wizerunku Polski”.

  Wiele razy udowadnialiśmy, że polscy internauci mają siłę. Znów to zróbmy. Razem budujmy dobry wizerunek Polski na świecie. Bez naszych działań nigdy nie dokona się zmiana w tej kwestii. Zaangażuj się! — apelują.

  MW/PAP

  CJ@cj.
  Jakie jest źródło tego oczywistego antypolonizmu na świecie ? Bez tego, to walka z wiatrakami ! A co z „polskimi obozami zagłady” produkowanymi np. w USA (wypowiedź choćby Obamy)? To też niemiaszki ? Jacyś anonimowi kosmici (naziści) ? Nie było by żadnych „polskich obozów zagłady”, także w Niemczech albo Anglii bez antypolskiej żydowskiej „legendy”, przyzwolenia i inspiracji;

  – sformułowanej politycznym szantażem przez Israel Singera jako sekretarza generalnego Światowego Kongresu Żydów już w 1996 r. stwierdzeniem: „Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym”.

  – a następnie skonkretyzowanej dochodowym biznesem „przedsiębiorstwa holokaust” – dobrze opisanego przez Żyda Normana Finkelsteina – z roszczonym zupełnie bezprawnie (w całym cywilizowanym świecie) szantażem Polski na sumę w okolicach 65 mld dol., z przeznaczeniem na rzecz NIE SPADKOBIERCÓW (!) ale geszefciarzy z organizacji żydowskich.?

  Natomiast historyk dr Ewa Kurek stwierdza; prawdą skrzętnie ukrywaną i zabronioną jest, że to właśnie Żydzi oficjalnie i powszechnie współpracowali z Niemcami w holokauście Żydów. To rękami Żydów zadano śmierć Żydom. (od ok. 46:50 min) — https://www.youtube.com/watch?v=muFZHkqIi5w

  Joachim 195.93.250.*
  jakie koniec obozy POlskie były a może gorsze niż w Oświęcimiu mordowali i torturowali POlacy razem z ruskimi Świętochłowice Zgoda

  Polak 178.198.20.*
  UWAGA: szwajcarska sooka MERET BAUMANN pseudo journalistin wypisuje wa gazecie NZZ ANTY-POLSKIE paszkiwile, Ta podla swinai od jat wypisuje na Polakow i przeciw Polsce: https://www.nzz.ch/

  Jasiu 188.127.7.*
  Polish death camps, polish death camps, polish death camps, polish death camps, polish death camps, polish death camps, polish death camps, polish death camps, polish death camps, polish death camps.

  jaro 178.36.193.*
  Jasiu – folksdojczu, w czasie wojny dostałbyś kulkę w łeb.

  azot 77.253.17.*
  Jasiu 187.127.7. juz niedlugo i bezkarnosc takich gnojkow sie skonczy….

  adam 78.154.90.*
  Ten hałas zaplanowany. Wystarczy zmienić nazwę bez napisu nazi i PROBLEM ROZWIĄZANY NA CAŁYM ŚWIECIE. Ale wam nie o to chodzi.

  prawda o @UnikalnaJ69
  Prawda oczyszcza i wyzwala , a wiec prawda , prawda i jeszcze raz PRAWDA . PRAWDA zawsze wygrywa .

  http://wpolityce.pl/historia/281888-powstala-aplikacja-do-walki-z-polskimi-obozami-smierci

  http://wpolityce.pl/polityka/324400-zaremba-o-okresleniu-polskie-obozy-smierci-klimat-bagatelizowania-wplywal-na-to-ze-polskie-wladze-rzeczywiscie-niewiele-robily-w-tej-sprawie

  Polubienie

 3. http://wpolityce.pl/historia/325435-ipn-odpowiada-na-niemieckie-klamstwa-o-polskich-obozach-i-upublicznia-liste-ssmanow-z-auschwitz

  IPN odpowiada na niemieckie kłamstwa o „polskich obozach” i upublicznia listę SSmanów z Auschwitz


  fot. PAP/Jacek Bednarczyk

  Po raz pierwszy dane osobowe esesmanów z obozu zagłady są powszechnie dostępne. Instytut Pamięci Narodowej w Krakowie upublicznił listę nazwisk załogi niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Baza zawiera ok. 8,5 tys. nazwisk esesmanów.

  Dzisiejszy dzień jest historyczny, ponieważ to jest dopiero początek – tą bazą rozpoczynamy realizację dużego projektu. Zaczynamy od KL Auschwitz, ale w dalszych planach mamy rozwinięcie tej bazy również o inne niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne — powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej w Krakowie prezes IPN Jarosław Szarek.

  Jak podkreślił, prezentacja bazy jest też odpowiedzią na używanie określenia „polskie obozy koncentracyjne”.

  Ta baza jest odpowiedzią na te głosy, bo skoro mówimy o „polskich obozach koncentracyjnych”, to proszę bardzo, pokazujemy, kim była ta załoga funkcjonariuszy SS. Co więcej, pokazujemy to w internecie w takiej skali, w jakiej nikt wcześniej tego nie zrobił — powiedział.

  Podkreślił, że każdy będzie mógł zobaczyć bazę.

  Tworzenie bazy rozpoczął w 1982 roku historyk Aleksander Lasik w związku z przygotowaniem rozprawy doktorskiej, przedstawionej w 1988 r. w Instytucie Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pierwotnie baza obejmowała tylko dane funkcjonariuszy SS z KL Auschwitz-Birkenau. Z czasem była powiększana o informacje na temat załóg innych obozów koncentracyjnych i osiągnęła rozmiar 25 tysięcy wpisów, z czego 9686 odnosiło się do załogi SS w KL Auschwitz.

  W maju 2014 r., po powołaniu prof. Aleksandra Lasika w charakterze biegłego historyka, krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej pozyskał tę bazę dla potrzeb śledztwa dotyczącego zbrodni popełnionych w KL Auschwitz-Birkenau, prowadzonego przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. W maju 2015 r. podjęto decyzję o publicznym udostępnieniu bazy na stronach internetowych IPN i rozpoczęto prace nad przygotowaniem jej publikacji.

  Baza danych „Załoga SS KL Auschwitz” została także udostępniona na stronie internetowej truthaboutcamps.eu.

  PAP/TVP Info/ems

  memos 89.67.60.*
  Puścić listę z IPN w ZDF pt. :”Wasze matki, wasi ojcowie”.

  I cóż tam czytam ? 89.70.126.*
  Postawy Polaków…ratunek Żydom z narażeniem własnego życia, za kasę; groźba, podkablowanie, morderstwo i wzbogacenie; Wiem, autor jak i wildstein oraz weeis nie czytali Kacnelsona „o bólu mój”

  JOLA 5.173.188.*
  CZEKAMY NA LISTY Z INNYCH NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH.

  edek 79.184.226.*
  a to się synek Oberkapo SSlager Schulz wścieknie

  ha ha ha 83.31.149.*
  Ciekawe dlaczego nie podano narodowości takich osób jak Ackermann, Achenbach, Aron nie za bardzo Aryjsko brzmią.

  Moimzdaniem1 162.108.25.*
  Lista jest nieotwieralna!!! Jesli prawda jest, ze zostala opublikowana, to prosze wydrukowac TUTAJ, pierwszy tysiac nazwisk Niemcow bandytow SSmanow! Jesli to wszystko jest prawda!!!!!!!!!!!!!!!!

  PISdojebek 94.254.184.*
  Kiedy jeszcze niektórzy SSmani żyli , kryptofaszysta ,obecnie sędzia TK LEON KIERES tę liistę – z a b l o k o w a ł.

  Kot M. 79.184.254.*
  Nareszcie. Lepiej późno niż wcale.

  Moimzdaniem1 162.108.25.*
  Czemu to bylo scisle tajne? Ilu SSmanow bylo we wladzach komuszych w Polsce? A dzisiaj ich potomkowie sa wplywowymi osobami w polskim zyciu politycznym. Gdzie reszta nazwisk SS z innych obozow?

  Patriot 94.254.141.*
  Świetnie, nareszcie. Powklejamy na stronach ZDF itp., masowo, linki do tych danych!

  Bolek128@mrz167
  a kiedy IPN oglosi liste wszystkich pracownikow urzedu bezpieczenitwa publicznego oni nie byli wcale gorsi od niemcow a teraz jeszcze niektorzy zyja I pobieraja wysokie emerytury czy to jeszcze ta sprawiedliwosic socjalistyczna obowiazuje w IPN?

  glob@glob
  Wydawać by się mogło, że lista „pracowników” KL Auschwitz jest już od dawna znana i opublikowana. O, święta naiwności! Okazuje się, że nic z tych rzeczy, że ujrzy ona światło dzienne dopiero teraz, ponad 70 lat po wojnie i ponad 30 lat od jej opracowania. Zaś publikowanie listy w odpowiedzi na kłamstwa o tzw. „polskich obozach koncentracyjnych” zakrawa już na kpinę. Czy gdyby nie było tych kłamstw, lista trafiłaby do jakiegoś zbioru zastrzeżonego, by nie drażnić zachodniego sąsiada? Publikować czym prędzej, bez żadnych zbędnych tłumaczeń, które w tym wypadku tylko nas ośmieszają. Lepiej późno niż wcale.

  Polubienie

 4. http://wpolityce.pl/swiat/325526-i-znow-polski-oboz-zaglady-we-wloskiej-prasie-bedzie-kolejna-interwencja-ambasady

  I znów „polski obóz zagłady” we włoskiej prasie. Będzie kolejna interwencja ambasady?


  fot. PAP/ A. Grygiel

  Włoska agencja Ansa, mimo niedawnej interwencji ambasady RP, znów użyła sformułowania „polski obóz koncentracyjny” w odniesieniu do niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. W styczniu określenie „polski obóz” kilka razy pojawiło się we włoskich mediach.

  „Polskim obozem koncentracyjnym” nazwano Auschwitz w depeszy z Bolonii na temat poniedziałkowej projekcji włoskiego filmu dokumentalnego o podróży młodzieży z okolic tego miasta w Emilii – Romanii do miejsca zagłady.

  Poprzedni błąd znalazł się również w informacji Ansy z 16 stycznia o tym samym filmie. Była to wówczas zapowiedź projekcji we włoskiej Izbie Deputowanych w związku z Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Po interwencji PAP i ambasady RP „polski obóz zagłady” zamieniono wówczas na „nazistowski obóz zagłady”.

  Obecnie błąd ten powtórzono.

  Ambasada RP w Rzymie kilka razy interweniowała w styczniu w redakcjach włoskich mediów w sprawie użycia przez nie sformułowania „polski obóz”. Jeszcze przed Dniem Pamięci, podobnie jak w poprzednich latach, w związku z tym, że określenia te pojawiały się w relacjach, ambasada wystosowała obszerny apel do włoskich mediów, z prośbą o to, aby używały właściwego określenia w odniesieniu do obozu Auschwitz.

  27 stycznia słowa „polski obóz zagłady” znalazły się w materiale w dzienniku informacyjnym stacji komercyjnej Canale 5. Natychmiast interweniowała ambasada RP przypominając o poprawnym, zaaprobowanym przez UNESCO, sformułowaniu „niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady”. Zwróciła się też o korektę tego sformułowania.

  Po tej interwencji doszło we włoskiej telewizji do wyjątkowego z tego punktu widzenia zdarzenia – zauważają obserwatorzy. Prowadząca program informacyjny Tg5 odczytała w studiu komunikat redakcji, w którym sprostowała ten błąd dodając, że określenie „polski obóz” także tylko w sensie geograficznego odniesienia jest uważane za „niedopuszczalne” przez władze w Warszawie. W dalszej części odczytanego komunikatu przypomniano, że w czasie II wojny światowej Polska znajdowała się pod okupacją Trzeciej Rzeszy i Związku Radzieckiego. „Polska i jej obywatele byli zatem ofiarami nazizmu” – dodano na zakończenie.

  Nasza placówka dyplomatyczna interweniowała też w redakcji lokalnego rzymskiego dziennika w trzecim kanale telewizji RAI, gdzie również użyto sformułowania „polski obóz”. Po tej interwencji nadano wywiad z ambasadorem Tomaszem Orłowskim w dzienniku TgRaiLazio. Dyplomata wyjaśnił, że nie istniały polskie obozy. Dodał, że dla Polaków uproszczenie, że skoro obóz był w Polsce, to znaczy jest polski, jest nie do przyjęcia.

  Także w styczniu podobna skuteczna interwencja dyplomacji polskiej we Włoszech doprowadziła do skorygowania błędu w dzienniku „Corriere della Sera”, gdzie „polskim obozem zagłady” nazwano Sobibór.

  as/PAP

  LeW 178.37.70.*
  Ta czapa powyżej, to ydowska mafia. I dlatego nikt, kto jest z „narodu prawników”, na razie nie został ukarany. Bo to byłby czysty antysemityzm. Sądy, polityka i media opanowane są przez ydów !!!

  Katol 5.172.255.*
  Masoński rząd Włoch nienawidzi Polski i Polaków tak samo, jak szwaby i razem będą nakręcać spiralę nienawiści i nie chodzi tylko o mamonę dla żydów, przeszkadzamy im w realizacji ich rewolucji.

  jola 5.173.188.*
  Zawsze w takich przypadkach powinna być ostra interwencja. Czy Włosi n ie uczyli sie historii ? Naleźy podać nazwiska SS-manów ze wszystkich koncentracyjnych obozów niemieckich.

  obserwere 91.146.215.*
  Polska musi w różnych językach nakręcić krótki film dokumentalny o niemieckich obozach i winni kłamstw powinni w swoich TV wykupić czas i kilka razy puścić ten film w dobrym czasie antenowym

  Rysio 5.172.255.*
  PAN Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Za te oszczerstwa i inne podłości wypłacą im przybysze, natura itp., ja cieszyć się z tego nie będę, ale kto ma oczy ten widzi, co się u nich dzieje.

  na temat 188.72.125.*

  marek43 46.113.127.*
  Makarony chyba guza szukają.

  Jagoda 75.56.193.*
  Zalosne sa te apele i prosby o sprostowania. To nieskuteczne. Z Polska nikt sie nie liczy a miedzynarodowa nagonka sie wzmaga ( 65 mld $ ) Ten rzad jest tak samo bezradny jak wszystkie inne przedtem.

  teoretyk 83.22.38.*
  a moze namowic Polakow zero wyjazdow wakacyjnych do Wloch. na pewno to odczuja w kieszeni.

  .z liścia 178.235.40.*
  NATYCHMIAST NA DYWANIK AMBASADORA LEWACKEGO MAKARONIARZA.NA CAŁEGO ZAGROZIŁBYM ZERWANIEM STOSUNKÓW DYPLOMATYCZNYCH JESLI LEWICOWY FASZYZM ROWNIEZ WE WLOSZECH SIE NIE OPAMIETA.

  Wojtek 83.26.43.*
  wyburzyć wszystkie, albo przymknąć oko bo dopóki istnieją fizycznie na terenie Polski, pomyłki i pomówienia nigdy się nie skończą, tu żadne interwencje nie pomogą

  Polubienie

 5. 777@777
  #GermanDeathCamps jest GENIALNE !!!! powinni dostać Nobla !!!! perfekcyjnie zmierzony czas, perfekcyjna „pigułka” wiedzy, i niezwykle inteligentna uszczypliwość w kierunku ZDF !!!! 🙂 🙂 a technika …. cudo

  OKO 46.238.210.*
  TO JEST DOBRE ROZPOWSZECHNIAĆ

  Iza 89.16.150.*
  ZDF raczej nie przeprosi, rozpetala sie kampania przeciw polakom szkalujaca polakow, robia to wnuki swoich dziadkow (jak w polsce resortowe dzieci i wnuki)

  http://wpolityce.pl/historia/324643-nasz-wywiad-pluzanski-akcja-germandeathcamps-prostuje-manipulacje-i-klamstwa-mysle-ze-zdf-przeprosi

  NASZ WYWIAD. Płużański: Akcja #GermanDeathCamps prostuje manipulacje i kłamstwa. „Myślę, że ZDF przeprosi”

  opublikowano: 24 stycznia · aktualizacja: 25 stycznia

  Nie powiedziałbym, że akcja jest wymierzona przeciwko telewizji ZDF, a raczej przeciwko treściom, które oni starają się przedstawiać. To jest akcja przeciwko manipulacjom, oni sami są sobie winni — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Tadeusz Płużański.

  #GermanDeathCamps akcja, która robi furorę w Internecie. Jest to oddolna odpowiedź polskiego społeczeństwa na zakłamywanie historii w szczególności przez niemieckie media. Celem jest uwrażliwienie i wyrażenie niezgody internautów na nieprawdziwość treści zamieszczanych są przez światowe media na temat historii Polski.

  Słowa mają znaczenie! Polska ambasada dołącza do akcji #GermanDeathCamps i publikuje ważne WIDEO. ZOBACZ!

  wPolityce.pl: Przez kogo została zainicjowana akcja #GermanDeathCamps?

  Tadeusz Płużański, publicysta: To jest ciekawa sprawa, sprawdzałem, kto jest autorem i nie było to takie proste. Zastanowiło mnie, kto tak skutecznie tę akcję przeprowadza. Zastanawiało mnie również fakt, że akcja jest anonimowa. W tej chwili mniej więcej można powiedzieć, wygląda na to, że są to młodzi ludzie związani ze środowiskami prawicowymi. Można wywnioskować po wpisach, zaprzyjaźnionych stronach, że jest to środowisko zbliżone do Janusza Korwin-Mikkego bądź do Ruchu Kukiza.

  #GermanDeathCamps nie jest pierwszą inicjatywą mającą na celu działania na rzecz odkłamywania polskiej historii.

  Tak, nie jest to jedyna społeczność, która dąży do odkłamania historii. Tutaj ogromną rolę odgrywa Reduta Dobrego Imienia, która od lat, systemowo bada i ściga kłamców, autorów obraźliwych określeń, szczególnie tych o polskich obozach koncentracyjnych.

  Ogromną rolę odegrał tutaj proces byłego więźnia Auschwitz – Karola Tendery, w którym Reduta też miała swój udział. Zaangażowało się tu również państwo polskie. To jest ważne, że Polska reaguje na obrazę Rzeczypospolitej. Szereg elementów złożyło się na to, że Polska może dzisiaj dać odpór tego typu historiom. Sprawa pana Tendery była elementem zapalnym. Szczególnie zachowanie Niemców, bo obróciło się to przeciwko im samym. Nie chcąc wykonywać wyroków sądu sprowadzili na siebie krytykę internautów. Proces ten był precedensowy, pierwszy raz obywatel Polski skutecznie wywalczył swoje prawa i żądania przed sądem wobec innego państwa.

  Zmiana podejścia do tego typu spraw wydaje się mieć miejsce dopiero po ostatnich wyborach w naszym kraju.

  Jest to różnica jakościowa w porównaniu z tym, co było za rządów poprzedniej koalicji. Jakoś niespecjalnie przejmowali się kierowanymi obelgami i oszustwami pod adresem Polski. Należy tu przywołać sprawę Jana Tomasza Grossa. Władze poprzednie nie odcięły się od tej osoby. Wręcz ten szkodnik był zaproszony do Polski i uczestniczył w konferencjach naukowych IPN. Teraz takie rzeczy są szczęśliwie niemożliwe. Pojawiają się wciąż nowe zagrożenia. Sformułowanie „polskie obozy śmierci” pojawiają się nie tylko w Niemczech, ale wśród prasy izraelskiej, włoskiej, amerykańskiej. Ta akcja ma na celu zdyskredytowanie Polski. Jej celem jest zakłamanie przeszłości, żeby Polskę przedstawić w konkretnym świetle. Starają się nam udowodnić, że jesteśmy narodem morderców. I ci mordercy nie mają prawa do własnego państwa. Taki jest cel tej propagandy.

  Szczególnie szkodliwe i przykre jest to, że do tych ataków ze środowisk na zachodzie dołączają ci, którzy mienią się Polakami. Tego nie sposób wytłumaczyć, jak można pluć w swoje gniazdo. Taka niestety jest tendencja. Określania szkalujące polską historię padają z ust Polaków. Dotyczy to zarówno przeszłości jak i teraźniejszości. Mieliśmy ostatnio do czynienia z szeroko zakrojoną akcją – próbą destabilizacji państwowej przy wykorzystaniu polityków, mediów i środowisk zagranicznych, to wszystko składa się na jedną całość.

  Czy jest szansa na zdobycia szerokiego rozgłosu tej akcji, zarówno na terenie Polski jak i za granicą? Z tego co możemy zauważyć w tej chwili, inicjatywa ma powodzenie w kraju, jest medialnie zauważalna. Czy utrzyma się tendencja wzrostowa?

  Myślę, że tak, akcja już teraz cieszy się dużą popularnością. Ma mnóstwo polubień w internecie, jest bardzo szeroko komentowana. To już jest sukces i to na pewno cieszy. Akcja ma na pewno oddźwięk za granicą. Muszą też za tym iść poważne działania, nie tylko memy, ale książki, artykuły czy filmy. Już teraz widać, że akcja zrobiła wrażenie nie tylko wśród naszych internautów, ale spowodowała też irytację części Niemców.

  Wydaje się, że w takich okolicznościach należy pójść za ciosem. Czy akcja powinna rozszerzać swoją działalność poprzez inne formy protestu?

  Oprócz tego typu akcji, którym życzę jak najlepiej, spodziewam się, że będzie też inna forma odpowiedzi na te kłamstwa, np. w postaci książek, artykułów prasowych, filmów. Tu musimy pomyśleć o odpowiedzi na tych wszystkich płaszczyznach. To musi się odbywać również na poziomie naukowym, popularno-naukowym czy publicystycznym. Polscy autorzy powinni pisać książki, które przedstawiają historię w sposób prawdziwy, a te będą tłumaczone na obce języki. W ten sposób można, np. pokonać Grossa.

  Cała akcja wygląda bardzo poważnie. Nasuwa się tu pytanie, czy twórcy inicjatywy #GermanDeathCamps podjęliby współpracę z organizacjami zajmującymi się od lat walką o prawdę historyczną takimi jak Reduta Dobrego Imienia w celu wspólnego i kompleksowego działania dotyczącego odkłamywania przeszłości?

  Problemem jest to, że ci ludzie pozostają anonimowi i trudno do nich dotrzeć. Pierwszy krok w tym celu powinni wykonać oni – powinni żeby się ujawnić. Wtedy możemy wspólnie działać. Mam nadzieję, że taki jest cel, że nie jest to doraźna zabawa. Akcja powinna być poważna i trwała. Potrzeba tu wielu czynników, organizacji społecznych i zaangażowania państwa polskiego.

  Akcja #GermanDeathCamps została wymierzona przeciwko telewizji ZDF, czy stacja poza blokowaniem hash tagów na swojej stronie internetowej z niewygodnymi dla nich hasłami ustosunkowała się do powstałej inicjatywy?

  Nie powiedziałbym, że akcja jest wymierzona przeciwko telewizji ZDF, a raczej przeciwko treściom, które oni starają się przedstawiać. To jest akcja przeciwko manipulacjom, oni sami są sobie winni. Myślę, że zachowają się jak trzeba i opublikują przeprosiny za sformułowania „polskie obozy śmierci” na głównej stronie, a nie gdzieś z boku w ramce.

  Sprawa dotyczy dobrego imienia Polski. Czy autorzy mogą liczyć na wsparcie polskiego rządu w tej walce?

  Największa możliwość promocji kraju odbywa się za pomocą obrazu. Mam nadzieję, że będą również powstawać filmy, pokazujące historię w sposób prawdziwy. Jest to najlepsza forma edukacji. Tutaj trzeba mieć wiele środków żeby to było skuteczne. Jacek Kurski zapowiadała w telewizji, że ma powstać serial o rotmistrzu Pileckim z wykorzystaniem kapitału zagranicznego. Taki serial będzie odpowiedzią na kłamstwa o polskich obozach koncentracyjnych.

  rozmawiał: Martyn Woźniak

  M52 188.146.73.*
  Brawo super pomysł. Dziękuję.

  Rome 185.157.12.*
  Pnie Płużański organiczna praca z Pana strony. Siły życzę i pozdrawiam.

  mt 62.232.113.*
  24 stycznia

  Wszystko dobrze, ale dlaczego na mapie jest zaznaczona Szwajcaria jako kraj pod okupacja niemiecka

  grom52 99.117.115.*
  24 stycznia

  Żaden turysta przyjeżdżający do Polski nie powinien przegapić banerów z informacją o Niemieckich Obozach Śmierci. Powinny być wszędzie tam gdzie grupują się turyści i walić po oczach i mózgach.

  grom52 99.117.115.*
  Powinniśmy na wszystkich dworcach kolejowych, lotniczych i na wszystkich przejściach granicznych umieścić ogromne banery z informacją o darmowym zwiedzaniu dla turystów Niemieckich Obozów Śmierci.

  bolek i lolek 209.141.53.*
  Jak porzednia władza miała przejmować się szwabskimi pomówieniami skoro naród wybrał na polskiego premiera potomka szwabakiego narodu.

  zdolnyślązak 78.88.31.*
  Jestem dumny z młodych Polaków, którzy otwarcie walczą z niemieckim zakłamywaniem historii. Tak trzymajcie. Jesteście wielcy. Akcja w języku niemieckim i angielskim jest ekstra pomysłem Będzie dobrze

  jann@jann
  Należy wreszcie burzyć mury (lewackie układy) i na ich gruzach budować nowe. Dzisiaj po 15 miesiącach, w PIF- ie nadal rządzą lewacy. Ten układ na Idę dał pieniądze, na Rotmistrza Pileckiego, nie da. Panie Gliński, z kim Pan trzyma, czy środowisko UW nadal jest Panu bliskie ?

  Polubienie

 6. DRES@DRES
  Wiadomo, wg Żydów tylko oni cierpieli i byli mordowani, 54 mln ofiar innych narodowości dla nich nic nie znaczy w porownaniu do tych rzekomych 6 mln Żydow. A rzad tak pielgrzymował do Tel Aviwu w kazdej mozliwej konfiguracji, pierwszy maz RP, malzonek pani Kornhauser odbywal spotkania z owa Anti Defamation League, obiecywal i obiecywal i co? No to mamy efekty tych pielgrzymek.

  antychryst 88.105.163.*
  I żeby było ciekawiej to amerykański IBM dostarczył Niemcom system pomagający w ludobójstwie (za który zapłatę wzięli już po wojnie!)

  antychryst 88.105.163.*
  ambasador protestuje? powinien zagrozić procesem o wielomiliardowe odszkodowanie. nie o przeprosiny. nie o sprostowanie. o zniszczenie finansowe tępych pismaków za zniesławianie Polski.

  Kika 98.253.173.*
  Ten gosc gada jak po jakiejs substancji rozmiekczajacej mozg. Albo uwaza, ze cierpienie innych narodow procz zydowskiego nie ma zadnego znaczenia.

  Ursa Furiosa 94.254.146.*
  Prawda nie obchodzi nikogo, są tylko interesy. Nasza dyplomacja i polityka za słabo w tym temacie. Najgorsza jednak hipokryzja międzynarodowa – interesy lobby żydowskiego.

  vh 77.174.55.*
  Zaplaccie 65 miliardow dolarow to przestaniemy was oczerniac – te pieniadze sa nasze i nie po to pomagalismy Hitlerowi mordowac naszych krewnych w Europie by teraz goye mieli zachowac ich pieniadze.

  mich 178.37.131.*
  No i mamy wielką przyjaźń narodu niemieckiego ,żydowskiego i oczywiście największych przyjaciół amerykanów. Tylko kacapy nie piszą o polskich obozach. Brakuje mi ich do kompletu.

  Obserwator77@Obserwator77
  Co z ustawą o surowych karach finansowych i więzienia za kłamstwa szkodzące wizerunkowi Polski?? Szybko uspokoiłoby się na świecie po paru spektakularnych szybkich procesach i naliczeniu grubych milionów w dolarach. A przedstawiciele CNN w takim przypadku zostaliby w Polsce zatrzymani do chwili uregulowania kary finansowej. Ministrze, pieniądze leżą na ulicy, trzeba umieć podnieść!

  http://wpolityce.pl/swiat/325744-skandaliczne-slowa-w-cnn-o-polsce-ambasador-rp-w-usa-protestuje

  Skandaliczne słowa w CNN o Polsce. Ambasador RP w USA protestuje


  fot. wpolityce.pl

  Ambasador RP w Waszyngtonie Piotr Wilczek domaga się wycofania komentarzy dyrektora Anti-Defamation League Jonathana Greenblatta, jakoby Polska odmawiała publicznego przyznania, że Adolf Hitler usiłował dokonać zagłady Żydów. Ambasador nazywa je insynuacją.

  Jak czytamy we wtorkowym oświadczeniu ambasadora Wilczka, w ostatnich dniach niektóre media, w tym telewizja CNN i dziennik „Washington Post”, zamieściły komentarze Jonathana Greenblatta. Według nich „Polska odmawia publicznego przyznania, że Hitler usiłował dokonać eksterminacji Żydów” – głosi oświadczenie.

  Takie wypowiedzi są nie tylko fałszywe, ale też bolesne dla narodu polskiego — podkreślił ambasador.

  Holokaust był systematyczną zagładą europejskich Żydów przeprowadzoną przez nazistowskie Niemcy. Polska uznała to na długo przed innymi narodami, a nawet zanim powszechnie zaczęto używać określenia Holokaust — dodał Wilczek.

  Ambasador cytuje tzw. Notę Raczyńskiego, skierowaną w 1942 roku przez polski rząd na uchodźstwie do rządów krajów będących sygnatariuszami Deklaracji Narodów Zjednoczonych. W sygnowanej przez szefa polskiej dyplomacji Edwarda Raczyńskiego nocie napisano, że „stosowane w ciągu ostatnich kilku miesięcy nowe metody masowych rzezi potwierdzają fakt, że władze niemieckie systematycznie dążą do całkowitej zagłady żydowskiej ludności Polski”.

  Do dnia dzisiejszego Polska kontynuuje upamiętnianie tragedii Holokaustu — zaznaczył ambasador Wilczek. Przypomniał, że w ubiegłym tygodniu podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski powiedział:

  Tutaj, w obozie Auschwitz, Niemcy mordowali masowo Żydów z Polski i innych krajów okupowanej Europy, a także Polaków, Rosjan i Romów. (…) Celem Niemców było całkowite zniszczenie narodu żydowskiego oraz zniewolenie i bezwzględna eksploatacja narodów słowiańskich.

  W oświadczeniu ambasadora zacytowano również przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy wygłoszone podczas styczniowej wizyty w Instytucie Yad Vashem w Jerozolimie.

  Yad Vashem obrazuje absolutnie cały ogrom tragedii narodu żydowskiego, Holokaustu w najpełniejszym tego słowa znaczeniu i bestialstwa, z jakim Niemcy hitlerowscy próbowali dokonać zagłady narodu żydowskiego — mówił wówczas Duda.

  W Waszyngtonie nasza ambasada co roku uczestniczy w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu organizowanych przez United States Holocaust Memorial Museum (Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie – PAP), składając hołd zamordowanym europejskim Żydom, w tym trzem milionom polskich obywateli — zaznaczył ambasador Wilczek.

  Te oświadczenia i działania obalają bezpodstawne insynuacje pana Greenblatta. Stanowczo domagam się ich wycofania” — napisał ambasador RP w Waszyngtonie.

  Greenblatt wypowiadał się w CNN w związku z kontrowersjami wokół oświadczenia wydanego przez Biały Dom z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Nie wspomniano w nim o Żydach, ani o antysemityzmie, lecz jedynie o „niewinnych ludziach”, którzy byli ofiarami nazistowskiego terroru. Według CNN w tym kontekście komunikat kontrastował z oświadczeniami wydawanymi przez poprzedników nowego prezydenta Donalda Trumpa.

  Jak czytamy na stronie internetowej CNN, pytany o tę sprawę dyrektor Anti-Defamation League powiedział, że ONZ ustanowiła Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu nie tylko z powodu negacjonizmu, ale także dlatego, że tak wiele krajów, np. Iran, Rosja, Polska i Węgry, specjalnie odmawiają przyznania, że Hitler usiłował dokonać eksterminacji Żydów.

  Decydują się mówić o ogólnym cierpieniu, zamiast przyznać, że ten katastrofalny incydent był zamierzonym ludobójstwem narodu żydowskiego — stwierdził Greenblatt.

  Według niego bagatelizowanie lub lekceważenie tego, do jakiego stopnia Holokaust był ukierunkowany na wyeliminowanie Żydów, jest powszechnym motywem wśród ruchów nacjonalistycznych, które obserwujemy w Rosji czy Europie Wschodniej.

  Anti-Defamation League to międzynarodowa żydowska organizacja pozarządowa z siedzibą w Nowym Jorku. Zajmuje się zwalczaniem antysemityzmu i wszelkich form fanatyzmu, a także obroną ideałów demokracji i praw obywatelskich.

  wkt/PAP

  ms St. Louis 209.195.104.*
  ok wiec moze, ich tych, zydow nie lubimy, jakkolwiek w momencie zagrozenia im pomagalismy. zupelnie innaczej od dzisiejszego swiata, ktory tworzy swietna propagande. po czynach ich poznacie.

  Skoro tak uważa 89.70.126.*
  i się domaga to jak dla mnie haustu nie było żadnego. Teraz pasi? Te 6mln w 55mln ogółu ofiar wojny to pryszcz .Pasi? Żądam zaprzestania finansowania z podatków Polaków tego molocha MHZ. Stanowczo!!

  shotgun 37.47.79.*
  Holokaust największe kłamstwo XX wieku!!! A dlaczego nie mówi się, że to żydzi mordowali polaków i ich prześladują?? tylko my mamy płacić ich roszczenia? Jak długo jeszcze będą tak kłamać??

  Konrad 91.61.8.*
  USA nie zezwalaly na wjazd Zydom uciekajacym przed Holocaustem. Odsylali statki z Zydami z powrotem do Niemiec. Tam czekala ich smierc. Ale Amerykanow (takze amerykanskich Zydow) to nie obchodzilo.

  Polubienie

  • http://wpolityce.pl/swiat/326105-skuteczny-sprzeciw-ambasadora-polski-w-usa-szef-ligi-przeciwko-znieslawianiu-przeprosil-za-komentarz-w-cnn

   Skuteczny sprzeciw ambasadora Polski w USA. Szef Ligi Przeciwko Zniesławianiu przeprosił za komentarz w CNN


   fot. Pixabay/poland.us

   Szef Ligi Przeciwko Zniesławianiu Jonathan Greenblatt, po proteście Ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych, przeprosił za swój komentarz w CNN. Greenblatt wymienił Polskę wśród krajów przedstawiających Holokaust jako ogólne cierpienie, a nie celowe ludobójstwo narodu żydowskiego.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skandaliczne słowa w CNN o Polsce. Ambasador RP w USA protestuje

   Jonathan Greenblatt wypowiadał się w CNN w związku z kontrowersjami wokół oświadczenia wydanego przez Biały Dom z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Nie wspomniano w nim o Żydach, ani o antysemityzmie, lecz jedynie o „niewinnych ludziach”, którzy byli ofiarami nazistowskiego terroru. Według CNN w tym kontekście komunikat kontrastował z oświadczeniami wydawanymi przez poprzedników nowego prezydenta Donalda Trumpa

   Szef Ligi Przeciwko Zniesławianiu stwierdził, że waszyngtońskie Muzeum Holokaustu powstało nie tylko dlatego, że kwestionowano samą eksterminację Żydów, ale również dlatego, że takie kraje jak Iran, Rosja, Polska i Węgry przedstawiają Holokaust jako ogólne cierpienie, a nie celowe ludobójstwo narodu żydowskiego.

   Przeciwko temu zaprotestował ambasador RP w USA Piotr Wilczek.

   Do błędu Jonathan Greenblat przyznał się w liście do ambasadora, publikowanym przez polonijny portal poland.us.


   fot. poland.us

   Popełniłem błąd wymieniając Polskę jako jeden z krajów, które nie zawsze utożsamiają Żydów ze świadomym obiektem nazistowskiego ludobójstwa. Żałuję tego błędu i pragnę zapewnić, że nie było to świadome działanie przeciwko waszemu rządowi lub społeczeństwu polskiemu — napisał dyrektor Ligi Przeciwko Zniesławianiu.

   Zaznaczył przy tym, że jego organizacja od dawna wspiera walkę z pojawiającymi się w mediach fałszywymi i krzywdzącymi określeniami jak „polskie obozy śmierci”.

   Wcześniej ambasador Piotr Wilczek określił tego typu twierdzenia mianem nieprawdziwych i krzywdzących dla Polaków.

   Holokaust był systemową eksterminacją europejskich Żydów, przeprowadzoną przez nazistowskie Niemcy. Polska uznała ten fakt długo przed innymi krajami, jeszcze zanim określenie „holokaust’ weszło do powszechnego użycia — stwierdził ambasador.

   Piotr Wilczek przypomniał, że rząd Rzeczypospolitej na uchodźstwie już w 1942 alarmował o celowej eksterminacji polskich Żydów, a Polska do dziś aktywnie uczestniczy w upamiętnianiu tragedii Holokaustu.

   Przypomniał też słowa prezydenta Andrzeja Dudy, który podczas niedawnej wizyty w Yad Vashem mówił o brutalności, jaką wykazały nazistowskie Niemcy w niszczeniu narodu żydowskiego.

   ak/polskieradio.pl

   Obserwator 83.29.44.*
   Zniesławił na antenie CNN a przeprosił w liście do ambasadora! To przecież kpina nie przeprosiny

   Jagoda 75.56.205.*
   Przeciez te przeprosiny powinny byc wyemitowane przez CNN bo list do ambasadora jest tylko listem do ambasadora… I jak zwykle nazi zamiast Niemcow… Czyli znowu Polacy zostali zrobieni w ch…

   DRES@DRES
   Och jaka piękna chucpa!!! Żyd Grynblat łże na całą Amerykę za pośrednictwem CNN a potem sprostowanie trafia jedynie do Ambasadora RP. I jeszcze te tłumaczenia o pomyłce. Bezczelność tej nacji stepowej nie ma granic. Czy ktoś jeszcze się dziwi że zewsząd ich wypędzano? Ratowanie takich zakłamanych i niewdzięcznych osobników jak on było niestety działaniem wbrew interesowi Państwa Polskiego

   Ograł was 85.150.177.*
   Z czego się cieszycie? Osiągnął swoje. Polski ambasador przyznał, że holokaust dotyczył tylko żydów, a to nie jest prawda, tylko żydowska narracja. Polacy nie wartościują ofiar, a żydzi tak.

   europejczyk 78.11.196.*
   Nadal łże. Używa nazi zamiast german. Parszywy osobnik.

   widelec 217.236.57.*
   SUKINSYNY powinni przeprosic na antenie w najwyższych godzinach oglądalnośći!

   gosc 62.108.186.*
   Polska poniosła największe procentowo straty ludności w II WŚ, ofiarami holokaustu byli głównie Polacy, w tym pochodzenia żydowskiego. Nikczemne zniesławienie przez Ligę Przeciw… Zniesławieniom.

   Syrena@Syrena
   Zaraz, zaraz… przeprosil w liscie do ambasadora? A gdzie dementi w CNN i gdzie tam jeszcze go cytowano? Przeciez to poszlo w swiat.

   Polubienie

 7. http://wpolityce.pl/polityka/325764-wloska-agencja-ansa-dalej-mowi-o-polskich-obozach-smierci-reduta-dobrego-imienia-interweniuje

  Włoska agencja ANSA dalej mówi o „polskich obozach śmierci”. Reduta Dobrego Imienia interweniuje!


  fot. http://www.germandeathcamps.org

  Włoska agencja prasowa ANSA już po raz drugi w ciągu jednego miesiąca użyła określenia „polski obóz koncentracyjny” w odniesieniu do Auschwitz-Birkenau. Gdy po raz pierwszy pojawiło się to określenie w serwisie agencyjnym ANSA interweniowała ambasada RP i określenie zniknęło.

  Po raz drugi określenie „campo di concentramento polacco” pojawiło się w depeszy agencji ANSA 30 stycznia 2017 r. Informacja prasowa dotyczyła prezentacji włoskiego filmu na temat wizyty włoskich studentów w Auschwitz. Po naszym proteście, następnego dnia, zwrot został zamieniony na „campo di concentramento nazista”. Nie jest to satysfakcjonujące, ponieważ nie wiadomo w tym kontekście, kim są ci naziści, którzy założyli Auschwitz i mordowali ludzi.

  Po drugie w tej sprawie istnieje jeszcze jeden bardzo istotny i fundamentalnie ważny element: agencje prasowe są instytucjami zaufania publicznego, co spełnia się w wymiarze praktycznym – istnieje powszechne domniemanie, że informacje podawane przez agencję prasową są sprawdzone i prawdziwe. W praktyce oznacza to, że redakcje gazet publikują informacje agencji prasowych właściwie bez ingerencji w treść, wierząc, że informacja jest wiarogodna. W konsekwencji, gdy agencja prasowa opublikuje informację kłamliwą lub oszczerczą to rozpowszechnia się ona z szybkością wirusa, ponieważ informacja ta dociera w jednym momencie do kilkuset czy kliku tysięcy klientów – a pamiętajmy, że klientami agencji prasowych w danym kraju są właściwie wszystkie liczące się media tego kraju, a w niektórych przypadkach – wszystkie liczące się media na całym świecie. Dlatego tak ważna jest jakość informacji podawanych przez agencje i zdecydowany protest w przypadku podawania przez nie informacji fałszywych czy zniesławiających.

  Przygotowaliśmy petycję, która znajduje się naszej stronie internetoweje. Petycja jest wysyłana do najważniejszych dziennikarzy i redakcji agencji prasowej ANSA. Gdy będzie masowo podpisana, zwróci uwagę personelu ANSA. W znaczący sposób zakłóci bowiem ich działania (otrzymanie kilkudziesięciu tysięcy maili na skrzynkę musi zwrócić uwagę) i w konsekwencji spowoduje zastanowienie się dziennikarzy i kierownictwa ANSA nad jakością produkowanego przez nich serwisu. Podpisać ja można klikając w niżej zamieszczony klawisz.

  W petycji domagamy się przeprosin za umieszczenie w serwisie fałszywej informacji – i nie interesuje nas to, że za drugim razem szybko zmienili tekst. Chodzi o to, że jeśli drugi raz zamieszczają oszczercze sformułowanie to znaczy, że lekceważą sobie problem. Nie zgadzamy się na to. Jeśli nie zamieszczą przeprosin w ciągu tygodnia podejmiemy akcję prawną. Będziemy o tym informować podpisujących petycję.

  Poniżej zamieszczamy treść petycji w języku polskim. Wersja włoska wysyłana jest do adresatów.

  Do dziennikarzy włoskiej agencji prasowej ANSA

  Szanowni Państwo,

  Już po raz drugi w ciągu miesiąca wasza Agencja Prasowa ANSA opublikowała depeszę prasową z użyciem zwrotu „polski obóz koncentracyjny” informując o rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Powtórne użycie tego zwrotu utwierdza nas w przekonaniu, że jest to celowe działanie wymierzone przeciwko Polsce i całemu narodowi polskiemu. Jesteśmy zbulwersowani nierzetelnością dziennikarską i próbą zakłamywania historii, w której Włosi także uczestniczyli.

  Używając sformułowania „polski obóz koncentracyjny/zagłady” w depeszy przez Państwa firmowanej, powielają Państwo kłamstwo historyczne, które jest językiem nienawiści skierowanym przeciwko narodowi polskiemu z wykorzystaniem „kłamstwa oświęcimskiego” (Holocaust denial) w oparciu o uprzedzenia na tle etnicznym, mającym na celu zohydzenie i poniżenie Polaków poprzez przypisanie im zbrodni Holocaustu.

  Zgodnie z Konwencją Haską wszelka odpowiedzialność za zdarzenia mające miejsce na okupowanym terytorium spoczywa na okupancie. W latach 1939-1945 tymi okupantami byli Niemcy. To państwo niemieckie założyło te obozy, funkcjonariusze niemieckiego państwa nimi zarządzali i realizowali niemiecką politykę państwową na ziemiach okupowanej przez Niemcy Polski.

  Jesteśmy zaskoczeni zachowaniem agencji ANSA. Już kilkakrotnie byli Państwo wzywani przez Ambasadę RP do sprostowania sformułowania „polski obóz koncentracyjny”. Reduta Dobrego Imienia Polska Liga przeciw Zniesławieniom także ostrzegła przed kolejnymi kłamstwami na ten temat. Nie zgadzamy się, aby media kłamały.

  Wzywamy do zamieszczenia przeprosin przez wasza Agencję na stronie głównej waszego serwisu internetowego i w formie depeszy w głównym serwisie do wszystkich klientów. Jeśli to oświadczenie nie zostanie zamieszczone w ciągu tygodnia, podejmiemy odpowiednie kroki prawne.

  Maciej Świrski, Prezes Polskiej Ligi przeciw Zniesławieniom

  autor: Reduta Dobrego Imienia

  Koko 83.22.63.*
  To włoscy faszyści i sojusznicy Hitlera. Hołota bezrozumna, makaroniarze i złodzieje. Skarżyc ich do sądów. I gonić z Polski.

  wiktor82@wiktor82
  RODACY!

  Jeśli macie facebooka wejdzcie na: https://www.facebook.com/AgenziaANSA/ i pod każdym nowym postem wklejajcie teksty o podobnej treści:

  Get back to school stupid italian „journalists”!!! There where only: GERMAN DEATH CAMPS!!! http://auschwitz.org/en/history/ https://en.wikipedia.org/wiki/Extermination_camp

  Ja tak robię już od godziny! Część postów wisi, a część kasują! Jeśli zaleje ich fala postów od Polaków może zastanowią się kolejnym razem!

  Menzu 178.20.55.*
  Widocznie włoska agencja prasowa ANSA – to lewactwo w czystej postaci, skoro to robią z premedytacją. Oni się nadawali podczas wojny tylko do wyzwalania Burdeli

  CJ@cj.
  A tutaj mamy żydowskie „kłamstwo oświęcimskie” – rozmowa z b. więźniem obozu koncentracyjnego w Auschwitz —

  Dogor 81.97.78.*
  https://www.facebook.com/AgenziaANSA/?fref=t
  – link do strony, przerabiać memy na włoski i działamy 😉 jedyne co my prości ludzie, oprócz podpisania petycji, możemy zrobić, włoskiego nie znam 😦

  CJ@cj.
  Nie dało by się wyprodukować na świecie żadnych „polskich obozów zagłady” bez nachalnej polityki produkowania „polskiego antysemityzmu”. Historyk dr Ewa Kurek – żydowska obłuda i kłamstwa wobec Polaków —

  Podobno mamy teraz „dobrą zmianę”, a jednak dalej ta prawda jest wyklęta, a ludzie ją głoszący, wyrzucani z pracy albo uczelni (jak pani dr Kurek), nie znajdują wsparcia nie tylko wśród polityków ale nawet wśród hierarchii Kościoła katolickiego. Dalej otaczają Polaków zwyczajni tchórze bez sumienia i honoru !

  Maarek.K@Maarek.K
  Gdzie jest Państwo Polskie?

  mordechaj 78.11.233.*
  Przestańcie lansować ten rysunek sado-maso, inspirowany przez tych, którzy chcą poniżyć dumę Polaków

  cypis 31.182.71.*
  Może trzeba przypomnieć makaroniarzom, że byli sługusami Hitlera w osobie Mussoliniego. Powinni siedzieć cicho, jak mawiał klasyk Chirac….

  Stary Hitler mocno śpi 94.254.184.*
  Widać , że włoscy NAZIOLE, ciągle jeszcze są przesiąknięci FASZYSTOWSKIM DUCHEM MUSSOLINIEGO ,bezczelne makaroniarskie bladzie

  kilim 78.28.37.*
  Należy częściej przypominać Włochom ich faszystowską przeszłość i ich ścisłą współpracę z faszystowskimi Niemcami i ich działania w ściganiu Żydów podczas drugiej wojny światowej.

  Polubienie

  • http://wpolityce.pl/swiat/325983-wloska-agencja-prasowa-ansa-przeprasza-ambasadora-rp-za-okreslenie-polski-oboz-polska-byla-okupowana-przez-sily-zbrojne-nazistowskich-niemiec

   Włoska agencja prasowa Ansa przeprasza ambasadora RP za określenie „polski obóz”: „Polska była okupowana przez siły zbrojne nazistowskich Niemiec”

   opublikowano: wczoraj


   Fot. Wikimedia Commons

   Włoska agencja prasowa Ansa przekazała w czwartek ambasadorowi RP w Rzymie Tomaszowi Orłowskiemu słowa przeprosin za użycie określenia „polski obóz” w dwóch depeszach o Auschwitz. Wcześniej po interwencjach polskiej placówki sformułowanie to zostało usunięte.

   Polska ambasada poinformowała PAP, że ambasador RP, który złożył wizytę w siedzibie agencji w Rzymie, podczas spotkania z jej dyrekcją wyraził oburzenie spowodowane nazwaniem Auschwitz „polskim obozem”.

   Dyrekcja Ansa przeprosiła za użycie błędnego określenia, w pełni świadoma prawdy historycznej i wydarzeń, w wyniku których Polska była okupowana przez siły zbrojne nazistowskich Niemiec i na jej terenach został zbudowany przez nazistów obóz Auschwitz — podkreśliła ambasada.

   Dyrekcja Ansy zapewniła, że zdaje sobie sprawę z tego, że konieczne jest używanie precyzyjnych sformułowań, dzięki czemu nie dopuści się do „wypaczających interpretacji historii”.

   Ponadto podkreślono, że od chwili powstania agencji w 1945 r. zawsze przedstawiała ona historię Polski „z wielką dbałością, utrzymując doskonałe relacje z Polską i polskimi przedstawicielstwami dyplomatycznymi we Włoszech”. Celem tej współpracy – zapewniono ambasadora – jest „podnoszenie świadomości włoskiej opinii publicznej na temat historii obozów zagłady, w których obywatele polscy byli ofiarami”.

   gah/PAP

   m 89.73.28.*
   niech to sprostuja i ogloszą w swoich mediach.Przepraszanie ambasadora to za mało

   Randall 83.22.73.*
   Polscy Ambasadorzy ruszają w teren (Włochy,Niemcy,USA) . To dobra zmiana.

   Kolumbijczyk 164.126.207.*
   Przeprosiny to nie jest zadośćuczynienie. Powinni beknąć finansowo dotkliwiej, niż datki Sorosa za to sformułowanie. Na marginesie: Zbudujmy w Polsce NARODOWE MUZEUM LUDOBÓJSTWA NIEMIECKIEGO!

   c-mol@c-mol
   Od 1945 r. zawsze przedstawiała ona historię Polski „z wielką dbałością, utrzymując doskonałe relacje z Polską i polskimi przedstawicielstwami dyplomatycznymi we Włoszech”, czyli przez 45 lat utrzymywała doskonałe relacje z komunistycznymi władzami PRL – to mówi wszystko o tej agencji.

   kilim 78.28.37.*
   W tamtych latach Włochy były państwem faszystowskim na czele z Mussolinim,a to faszystowskie włoskie państwo utworzyli sami włosi wybierając taką faszystowską władzę zgadzając się na mordowanie wielu

   Andrzey @yzer1410
   Proszę przeczytać jeszcze raz oświadczenie włoskich kolaborantów hitlera ,obozy budowały ekipy ufoludków którzy nazywali się naziści.Przecież oni w tym oświadczeniu z nas kpią ,obozy budowali niemcy i żadne wygibasy stylistyczne tego nie zmienią .

   sojkris 62.242.0.*
   w celu oswiecenia pismakow piszacych zle o Auschwitz proponuje uruchomic kilka cel lub wezwac ich na nocny apel

   zyd polny 37.248.152.*
   …jak widac, naciski, i tylko naciskie powoduja wycofywanie klamliwych potwarzy!!!…

   Mirrro 83.28.107.*
   Za parę miesięcy znowu napiszą i znowu przeproszą. To co napiszą można przeczytać. O przeprosinach mało kto wie. I tak się robi propagandę.

   Bill 109.173.212.*
   To ci „sukces”. Przeprosiła ambasadora, ale wieści o polskich obozach poszły do włoskich mediów i odbiorców. Przecież tego nie skorygowała depeszą do mediów, tylko wycofała ze swojej strony.

   cgt@cgt
   Przeprosił ambasadora RP, a nas Polaków?. To są kpiny a nie przeprosiny.

   Polubienie

 8. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/ekipa-german-death-camps-zatrzymana-przez-niemiecka-policje-kazali-opuscic-miasto


  „German Death Camps” pod siedzibą stacji ZDF. Fot. facebook.com

  Ekipa „German Death Camps” zatrzymana przez niemiecką policję. „Kazali opuścić miasto”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 02 lutego 2017 o godz. 16:04:04

  Członkowie akcji „German Death Camps” prezentowali wielki baner swojej akcji pod siedzibą główną stacji ZDF w Moguncji. Dwukrotnie zostali zatrzymani przez niemieckich policjantów, którzy przeszukali samochód ciągnący baner i grożąc Polakom kazali im opuścić miasto.

  Ekipa akcji „German Death Camps” udała się do Niemiec ze specjalnym banerem, by zwrócić uwagę na kłamliwe informacje nt. „polskich obozów zagłady”, które pojawiają się w zagranicznych mediach. W tym również w Niemieckich. Symbolem stała się postawa tamtejszej stacji telewizyjnej ZDF, która mimo wyroku sądu próbowała uchylić się od przeprosin i sprostowania nieprawdziwej informacji.

  PRZECZYTAJ: Niemiecka telewizja ZDF usuwa posty hashtagiem #GermanDeathCamps pod swoimi wiadomościami

  Dziś wczesnym popołudniem aktywiści pojawili się pod siedzibą główną stacji ZDF w Moguncji z samochodem prezentującym wielki baner akcji, z napisem „Obozy zagłady były niemieckie, nie nazistowskie. ZDF przeproście”.

  Niedługo później na stronie facebookowej akcji pojawiła się informacja, że jej uczestnicy zostali zatrzymani przez niemiecką policję:

  – Chłopaków w busie złapała niemiecka policja. Przeszukali ich dokładnie i sprawdzili samochód. Nie mieli się do czego przyczepić więc puścili dalej i kazali opuścić miasto grożąc bliżej nieokreślonymi konsekwencjami. Oczywiście nikt miasta nie zamierza opuszczać.

  Jednak ok. 30 minut później samochód „GDC” ponownie został zatrzymany. Po parudziesięciu minutach policja wypuściła samochód z wielkim billboardem.

  Facebook.com / Kresy.pl

  JaśniePan:
  To jest właśnie dwoistość polityki Niemiec z jdnej strony oficjalne deklaracje rządu z drugiej ukryty nurt nazizmu.

  JaśniePan:
  To jest ukryty faszyzm z kt órego Niemcy nigdy nie zrezygnowali.

  zefir:
  Tak właśnie szwabi swą zbrodniczą,nazistowską,obozową przeszłość kamuflują,z nią się identyfikują,przez co przed światem się kompromitują,fałsz ZDF policyjnie chronią,akceptują i gloryfikują.Jak świat światem Niemiec i nazista,co jedno,nie będzie nam bratem.

  Kojoto:
  Śwetna akcja – jestem pełen podziwu dla takich Polaków. Skoro nie ma wcale (lub jest nikły) opór władz z nad Wisły przeciwko oczernianiu Polski, to okazuje się, że można walczyc inaczej.

  http://wpolityce.pl/polityka/325943-mobilny-billboard-z-napisem-death-camps-were-nazi-german-dotarl-do-moguncji-pod-siedziba-telewizji-zdf-mial-problemy-z-policja

  http://wpolityce.pl/swiat/325989-polski-billboard-pod-nadzorem-niemieckiej-policji-nieoczekiwane-klopoty-akcji-german-death-camps

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/ekipa-german-death-camps-zatrzymana-przez-niemiecka-policje-kazali-opuscic-miasto

  Polubienie

 9. http://wpolityce.pl/swiat/325925-zamach-w-berlinie-postrzal-w-skron-bezposrednia-przyczyna-smierci-polskiego-kierowcy

  Postrzał w skroń bezpośrednią przyczyną śmierci polskiego kierowcy. Nowe fakty w sprawie Łukasza Urbana, który zginął w berlińskim zamachu

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Fot. YouTube

  Bezpośrednią przyczyną śmierci polskiego kierowcy zamordowanego w grudniu przez zamachowca w Berlinie był postrzał z pistoletu w głowę – ujawniła Prokuratura Krajowa.

  Śledczy z Prokuratury Krajowej otrzymali wyniki sekcji zwłok wykonanej przez zakład medycyny sądowej.

  Niestety określenie precyzyjnej godziny śmierci Łukasza Urbana okazało się niemożliwe. Do tego potrzebne są wyniki sekcji zwłok wykonanej przez śledczych z Niemiec.

  Śledczy są jednak pewni, że śmiertelny strzał nie padł w momencie, gdy terrorysta porwał pojazd z parkingu.

  Biegli potwierdzili także, że Łukasz Urban miał obrażenia, które powstały w wyniku szamotaniny.

  Do ataku na świąteczny jarmark w Berlinie doszło 19 grudnia. Ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum. W zamachu zginęło 12 osób, a około 50 zostało rannych. Wśród ofiar był polski kierowca ciężarówki Łukasz Urban, który został zastrzelony przez napastnika. Był nim 24-letni Tunezyjczyk Anis Amri. Mężczyzna został zastrzelony przez policjantów pod Mediolanem.

  wkt/rmf24.pl

  WSZYSTKO o zamachu w Berlinie

  obserwator 153.19.62.*
  Tak strzelają służby. Jestem pewny, że to jest jakaś konfabulacja niemieckich służb. Były jakieś zamysły ale coś im nie wyszło, nie przewidzieli, że Polak będzie stawiał opór.

  jzd 178.43.138.*
  w którą skroń postrzelono Polaka?

  lubelak@lubelak
  Kiedy internauci pisali, że śp. Łukasza zastrzelił policjant niemiecki, niemiecka cenzura nie puszczała postów. Poza tym znamienne było kombinowanie z godziną śmierci naszego rodaka.

  lubelak@lubelak
  Czy Niemcy zwrócili już polską ciężarówkę, czy będą ją zwracać jak Ruscy TU154M boczny 101?

  OKO 46.238.204.*
  Pierwszy komunikat niemieckich mediów był następujący: Napastników było dwóch, jednego zastrzeliła policja a drugi uciekł.

  ewa 79.184.211.*
  a TIRa nie oddali!!! boja sie czegoś?

  OKO 46.238.204.*
  Prowokacja służb 83.10.29.* DOKŁADNIE TAK BYŁO

  OKO 46.238.204.*
  NIEMCY CHCIELI ZROBIĆ Z POLAKA MORDERCĘ,POLSKOJĘZYCZNE MEDIA TEŻ http://reporters.pl/4415/to-ten-manewr-polaka-uratowal-zycie-kilkudziesieciu-ludzi-czy-byl-plan-zwalenia-winy-na-polske-foto/

  . 5.172.255.*
  Włosi kropneli pierwszego lepszego muslima, są w zmowie ze szwabami, to gruba prowokacja, całe szczęście nieudana.

  Reytan@Reytan
  Smierdzi szwabska prowokacja.

  gość 37.47.167.*
  Czy to był strzał z po(d)rzuconej broni ?

  Polubienie

 10. TRUMP IS THE SWAMP: Trump’s Jewish Elite MAFIA and The 5 Dancing Israelis (2017)

  Published on Jan 20, 2017

  eddie orgasmic1 week ago
  It just bugles my mind, how can people be so dumb and blind to not realize this Puppet Trump ,is such a big fraud, he makes promises one day and the next day he changes his tune, People need to wake up from this nonsense !!!

  anothaview1 week ago
  It’s people of the fake alternative media like Ryan Dawson and Alex Jones. They pretend their for the people when they’re are part of the problem.

  Welcome to President Donald Israeli Zionist Shill Trump

  Published on Nov 7, 2016

  Trump Takes A Dip In The Jewish Swamp

  Published on Jan 25, 2017

  Don’t Move The Embassy Mr Trump!

  Published on Jan 8, 2017

  Will Trump Defy The Jewish Lobby?

  Published on May 6, 2016

  Polubienie

 11. http://wpolityce.pl/polityka/325948-the-times-of-israel-pisze-o-akcji-gemandeathcamps-to-polska-zostala-zaatakowana-przez-nazistowskie-niemcy

  „The Times of Israel” pisze o akcji #GermanDeathCamps. „To Polska została zaatakowana przez nazistowskie Niemcy”


  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj
  fot. PAP/EPA

  Polska organizacja pozarządowa rozpoczęła przyciągającą uwagę akcję zorientowaną na walkę z powszechnym założeniem, że obozy śmierci z czasów nazistowskich były zarządzane przez Polaków – czytamy w artykule Stuarta Winera z „The Times of Israel”.

  Winer przybliża swoim czytelnikom akcję zorganizowaną przez Fundację Tradycji Miast i Wsi

  Jak pisze Winer:

  Używanie przez zagraniczne media frazy o „polskich obozach koncentracyjnych” stało się szczególnie irytujące dla obywateli Polski i polskich władz.

  Dziennikarz pisze też na czym polega akcja zorganizowana przez Fundację Tradycji Miast i Wsi. Wolontariusze wyruszyli samochodem do Anglii wioząc ze sobą spory baner z napisem „Death Camps Were Nazi Germans”. Winer podkreśla też, że na banerze widnieje charakterystyczna fryzura i wąsik Adolfa Hitlera.

  Winer cytuje słowa Dawida Hallmanna z Fundacji, który opowiada o sensie ich projektu. Winer pisze o tym jak naprawdę wyglądała historia II Wojny światowej:

  To Polska została zaatakowana, a następnie okupowana przez nazistowskie Niemcy w czasie II Wojny Światowej, straciła sześć milionów obywateli, w tym trzy miliony Żydów w trakcie Holocaustu – czytamy na timesofisrael.com.

  Izraelski dziennikarz przypomina, że Instytut Pamięci Narodowej opublikował listę prawie 10 tysięcy nazwisk strażników z Auschwitz i cytuje Jarosława Szarka, szefa IPN, który zapowiada, że ta lista to dopiero początek publikacji zawierających nazwiska Niemców, którzy rządzili obozami koncentracyjnymi.

  Polski prawicowy rząd zapowiedział w sierpniu, że będzie nakładał kary grzywny i więzienia, nawet do trzech lat pozbawienia wolności, na każdego kto niemieckie nazistowskie obozy nazwie polskimi – pisze Stuart Winer.

  CZYTAJ TAKŻE: Mobilny billboard z napisem „Death Camps Were Nazi German” dotarł do Moguncji. Został zaprezentowany pod siedzibą telewizji ZDF

  Mly/timesofisrael.com

  vauxhall 185.38.224.*
  Niemiecki terrorysta zastrzelił polskiego kierowcę w Berlinie.

  Kss 79.188.157.*
  Świetny pomysł na głowę Hitlera! Gratulacje dla osoby, która to wymyśliła i zrealizowała!!

  dor 5.172.237.*
  Ale to śp.Lech Kaczyński reaktywował w Polsce zydowską lożę masońską BnaiBrith, zdelegalizowaną przez prez. Mościckiego w 1938r. Szefem jej był do niedawna prof. UJ .J.Hartman.

  ..@hub77
  Kłamliwe podłe żydy, a raczej fake-żydy bez genów semickich, uzurpatorzy. Tych tzw żydów zginęło nie 6 milionów, a 74 tys. według tajnych akt Gorbaczowa, a według Amnesty International mniej niż 80 tys. Polaków z 36 milionów po II wojnie światowej zostało 20 milionów wymordowanych przez żydów, Niemców, żydo-rosjan -bolszewików I zorganizowanych przez żydo-niemców ukraińców . Szacuje się, że co najmniej 12 milionów Polaków zostało zamordowanych. O tym na Forum UE mówił prez: Lech Kaczyński (sam słyszałem) i natychmiast dostał wyrok śmierci od Mossadu prawdopodobnie wykonany w Smoleńsku wraz 96 osobami elity rządzącej. Z tymi żydami współpracuje PAD, w Izraelu kłamał, że Polacy pomagali niemcom mordować żydów. nie rozumiejąc z tego, że żydzi, żydzi-policja żydowska z niemcami pomagała żydom mordować ubogich żydów. Tak robiono sztuczny holocaust Rothschild-Hitler, aby później z niego czerpać profity, jak jest obecnie. W tą akcję był wpuszczony G. Soros jako młody chłopak dostarczał tych żydów do obozów koncentracyjnych. O tym niedawno mówił reżyser Jon Voight (Oskar) ojciec Angeliny Jollie, popierający Trumpa w elekcji na prezydenta.

  wredna@ 79.186.28.*
  Brawa dla organizatorów,tak trzeba walczyć z ohydnym kłamstwem Niemców!

  kadafi 195.189.90.*
  hejke 188.146.24.* ty gnoju POpaprany – połacinie „perfide messed”

  PRAWDAwtasmachSOWY@PRAWDAwtasmachSOWY
  na ‚billboardzie’ brakuje odnosnika do wyjasnienia przyczyn i celu akcji. bez tego bedzie to zrozumiane za granica przez niezorientowane i niedouczone spoleczenstwo jako akcja prowokacyjna a to nie jest wskazane. ‚QR code’ odnoszacy sie do informacji o powodach akcji jest konieczny dla jej powodzenia poza granicami kraju. w przeciwnym razie odniesie odwrotny skutek.

  kasia 37.131.137.*
  Niemcy i źydzi mowią o POLSKICH obozach śmierci. Bez przymiotnikow. To my teź mowmy o niemieckich, nie niemieckich nazistowskich. Jak mnie wkurza to słowo NAZISTOWSKI. W tv publicznej mielą je stale

  HBN 50.128.147.*
  Brawo!

  Marcin 85.222.58.*
  BBC lewackie też to zauważyła: http://www.bbc.com/news/blogs-news-from-elsewhere-38842087

  Baba Banga 85.197.170.*
  Gazeta, ktora opublikowala ten artykul sklamala juz w pierwszych slowach piszac o powszechnym zalozeniu , zamiast uzyc zwrotu POWSZECHNE KLAMSTWO. No i jak tu wierzyc tym ludziom.

  Niemcy a prawda historyczna 62.108.186.*
  Już ich szwabska policja zatrzymała i kazała Raus! z miasta. Co na to polski rząd.

  http://prawy.pl/45379-prowadzacy-akcje-german-death-camps-dwukrotnie-zatrzymani-przez-niemiecka-policje/

  http://wpolityce.pl/swiat/326117-billboard-z-napisem-death-camps-were-nazi-german-dotarl-do-brukseli-niech-cala-europa-zobaczy-sprzeciw-wobec-falszowania-historii

  http://wpolityce.pl/historia/326220-billboard-death-camps-were-nazi-german-pod-siedziba-bbc-w-londynie-mamy-nadzieje-ze-podobne-bledy-nie-beda-powtarzane-w-przyszlosci

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/przypomnieli-bbc-kto-stworzyl-obozy-zaglady

  Polubienie

 12. http://wpolityce.pl/historia/325995-prezydent-o-klamliwym-okresleniu-polskie-obozy-to-tak-jak-bysmy-powiedzieli-ze-bomba-atomowa-spuszczona-na-hiroszime-byla-japonska-bomba

  Prezydent o kłamliwym określeniu „polskie obozy”: „To tak jak byśmy powiedzieli, że bomba atomowa spuszczona na Hiroszimę była japońską bombą”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: 34 minuty temu


  Fot. wPolityce.pl/TVP1

  Jestem aktywny w tym zakresie, proszę zwrócić co mówiłem w Izraelu. Rozmawiałem z intelektualistami, ludźmi wpływowymi m.in. na ten temat — mówił o zwalczaniu używania kłamliwego określenia „polskie obozy” prezydent Andrzej Duda, który był gościem programu „Warto rozmawiać” (TVP1).

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezydent Duda: Gdyby Lech Wałęsa powiedział: „Tak, zgrzeszyłem”, ludzie by to zrozumieli i nie byłoby tej matni, w jaką uwikłał się jako prezydent

  Jeśli ktoś z z premedytacją pomawia Polaków o dokonanie zbrodni, to sprawa jest absolutnie jednoznaczna. (…) Powiedziałem [w Izraelu]: jak byście się czuli, gdyby doszło do zamachu w Tel Awiwie i ktoś by powiedział, że to izraelski zamach terrorystyczny, bo jest na terytorium Izraela? — relacjonowała głowa państwa.

  Mam nadzieję, że to dotarło do sprawcy — dodał rozmówca Jana Pospieszalskiego.

  Prezydent posłużył się również innym przykładem.

  To tak jak byśmy powiedzieli, że bomba atomowa spuszczona na Hiroszimę była japońską bombą — powiedział.

  Nie można mówić o odpowiedzialności Polaków za Holocaust, a taki argument próbuje się suflować — zaznaczył prezydent.

  To zbrodnia przeprowadzona w sposób zorganizowany przez niemiecką III Rzeszę — dodał.

  Nie możemy powiedzieć, że nie było takich sytuacji, że Polak zadenuncjował czy że Polak był szmalcownikiem, ale w każdym narodzie są sytuacje, że ktoś kogoś zabije, zadenuncjuje, okaże się podły, ale to Polacy mają najwięcej drzewek w Instytucie Yad Vashem. Najwięcej Sprawiedliwych jest wśród Polaków. Byli Polacy, którzy oddawali życie, żeby ratować Żydów — przypomniał gość programu „Warto rozmawiać”.

  W tym kontekście prezydent przypomniał odznaczenie Szewacha Weissa Orderem Orła Białego.

  Odznaczyłem Weissa, bo od lat mówi prawdę historyczną, że nie było innych obozów koncentracyjnych niż niemieckie obozy koncentracyjne. Głos p. prof. Szewacha Weissa jest bardzo mocno słyszalny i jestem za tę twardo wypowiadaną prawdę bardzo wdzięczny — zaznaczył Andrzej Duda.

  gah

  CJ@cj.
  AKTYWNOŚĆ INACZEJ

  Prezydent Duda mówił to jeszcze przed bieżącą antypolską falą… na jakimś zamkniętym spotkaniu z intelektualistami w Izraelu z nadzieją, „że to dotarło do sprawcy”. – No pięknie ! I dotarło ?! I to cała „aktywność ?

  Kandydując deklarował powstanie przy premierze instytucji która będzie bronić dobrego imienia Polaków przy jego aktywnym współudziale. Jaka to w obecnej sytuacji aktywność ? Jakie ma osiągnięcia i co zamierza ? No i kto właściwie wchodzi w skład tej instytucji ? Przecież instytucja, to sformalizowana organizacja !

  Jak na razie w praktyce sprowadza się to do zwalania przez rząd polski i prezydenta na organizacje pozarządowe przeciwstawiania się tej niemieckiej agresji, co jest zupełnie niezrozumiałe i haniebne! To należy, szczególnie na arenie międzynarodowej, do podstawowych obowiązków i prerogatyw właśnie prezydenta! Dlaczego prezydent Polski nie zajmuje oficjalnego stanowiska w relacjach np. z Merkel? – To wynika wprost z przysięgi prezydenta – niezłomnego strzeżenia godności polskiego narodu. I to jest elementarny powód dla którego zbierane są przecież nasze Polaków daniny i podatki. Samo ładne opakowanie, to zdecydowanie za mało – Panie Prezydencie ! Strażnika żyrandola Polacy już mieli… dość.

  No i Szewach Weiss – orędownik roszczeń żydowskich i wielbiciel „historyka” Grossa ! – to istotnie „prawdziwy przyjaciel Polski” !

  Jak miło, że PAD nam wytłuma- 89.229.30.*
  czył jak było. Brakuje tylko, żeby „zaprzyjaźnił się” z dr E. Kurek i dowiedział się kto był twórcą gett i kto te getta wymiatał wysyłając swoich rodaków na śmierć. Żydzi żydom zgotowali ten los!

  JUR 83.26.232.*
  To Niemcy mordowali Polaków. Dziś to wstyd, ale niektórzy Polacy mówią, tak jak oni chcą, że to „było dawno”, ale zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu.

  gogh 77.254.7.*
  trzeba używać określenia niemieckie obozy a nie nazistowskie to jakaś paranoja ,trzeba określać według przynależności narodowej a nie ruchu społecznego,Niemcom się wydaje,ze nazisci to nie oni

  JUR 83.26.232.*
  W Yad Vashem najwięcej jest podanych Polskich nazwisk. Czy pamiętacie o Henryku Sławiku, zob.: https://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_S%C5%82awik i innych polskich bohaterach?

  Depesza@Depesza
  Panie Prezydencie , o wiele łatwiejsze byłoby zwalczanie tych kłamstw oświęcimskich , gdyby władze państwowe wreszcie uzyskały ODWOŁANIE WYDANEGO PRZEZ STALINA I ZAAKCEPTOWANEGO PRZEZ RZĄDY PAŃSTW ZACHODNICH WYROKU WYDANEGO W CZERWCU 1945 r. NA POLSKIE PAŃSTWO PODZIEMNE Z GŁÓWNEGO OSKARŻENIA MIOTANEGO PRZEZ ROSYJSKIEGO PROKURATORA NA PRZYWÓDCÓW POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO :”POLSKA WESZŁA W SOJUSZ Z NIEMCAMI. BEZ UZYSKANIA ODWOŁANIA AKCEPTACJI TEGO WYROKU NA POLSKIM PAŃSTWIE PODZIEMNYM PRZEZ RZĄDY PAŃSTW ZACHODNICH !!! przypadki określeń POLSKIE OBOZY ŚMIERCI BĘDĄ SIĘ POWTARZAĆ !!

  Taka Prawda 178.235.112.*
  Ponadto, -nie wolni nigdy zapominać, że POLSKA była jedynym KRAJEM w którym za uratowanie jednego ŻYDA….groziła kara śmierci! Dlatego ratowanie mimo wszystko żydów, było ogromnym poświęceniem!

  Kwal@Kwal
  Wyraz „nazistowski” powinien być raz na zawsze wykreślony z międzynarodowego słownictwa. W temacie „obozy” powinien być używany wyraz „niemieckie” i nic więcej. Nawet używanie określenia „hitlerowskie „jest określeniem rozmywającym prawdę. Niemcy muszę z tym żyć do końca świata i muszą się z tym pogodzić !

  jabol 83.30.179.*
  Przecież podobnie jest np . z bazami wojsk amerykańskich na świecie… Bazy w Niemczech {czy innych krajach} to NIE SĄ bazy niemieckie, tylko bazy amerykańskie NA TERENIE Niemiec!!!!

  jajo 88.199.162.*
  Dziwię się że w tej sprawie nie zabierają głosu żydzi, obojętne to im jest???, ale to że Polacy ponoć ich mordowali w czasie 2 wojny światowej to na cały świat trąbili jaką im krzywdę wyrządzaliśmy.

  Polubienie

 13. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/326428-sukces-dyplomacji-historycznej-po-otwarciu-muzeum-ulmow-dziedziczak-o-polakach-ratujacych-zydow-pisano-w-40-krajach

  Sukces dyplomacji historycznej po otwarciu Muzeum Ulmów. Dziedziczak: O Polakach ratujących Żydów pisano w 40 krajach


  fot. Facebook/Muzeum Polaków Ratujących Żydów

  Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak powiedział w poniedziałek w Rzeszowie, że po otwarciu Muzeum im. Rodziny Ulmów w Markowej na Podkarpaciu artykuły o Polakach ratujących Żydów ukazały się w 40 krajach świata.

  Dziedziczak zaprezentował w Rzeszowie raport „Otwarcie Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów – zaangażowanie MSZ i placówek zagranicznych oraz echa medialne”. Jego zdaniem, było to jedno z „najważniejszych wydarzeń w dziedzinie dyplomacji publicznej, dyplomacji historycznej w 2016 r.”.

  Postanowiliśmy jako MSZ, jako polska dyplomacja doprowadzić do tego żeby te wydarzenia z Markowej z 17 marca 2016 r. (otwarcie muzeum) ujrzał cały świat. Były (one) na tyle ważne, na tyle przemawiające, że zależało nam na tym żeby każdy mógł się z tym zapoznać, a zwłaszcza nasi partnerzy zagraniczni — mówił wiceminister.

  W organizację wydarzeń promujących otwarcie muzeum w Markowej zaangażowało się 40 placówek dyplomatycznych Polski w 29 państwach; przygotowano m.in. dyskusje, wystawy, konferencje. Natomiast transmisje na żywo z uroczystości otwarcia przeprowadziło 15 placówek w 12 krajach.

  Dziedziczak podkreślił, że w konsekwencji tych działań MSZ w 40 krajach pojawiły się artykuły o Polakach ratujących Żydów. Dodał, że „90 proc. tych publikacji jest korzystnych z punktu widzenia polskiej narracji historycznej, z punktu widzenia prawdy”.

  Pojawiły się artykuły, że Polacy ratowali, a nie mordowali Żydów. Pojawiły się artykuły o skali represji w okupowanej przez Niemców Polsce za ratowanie Żydów, a pomimo tego najwięcej uratowanych było przez Polaków — zaznaczył.

  W ocenie Dziedziczaka, jest to „ogromny sukces wizerunkowy Polski”.

  Ogromny krok w przywracaniu prawdy w dyskusji o Holokauście, odpowiedzialności za Holokaust, niemieckiej odpowiedzialności za Holokaust i o postawie Polaków w czasie Holokauście
  — powiedział.

  Obecny na konferencji prasowej marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl przypomniał, że od chwili otwarcia muzeum odwiedziło blisko 50 tys. osób, z czego ponad 10 proc. przyjechało z zagranicy.

  Wśród gości byli m.in. prezydenci państw Grupy Wyszehradzkiej, przedstawiciele rządów europejskich — mówił Ortyl.

  Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów upamiętnia Polaków, którzy podczas niemieckiej okupacji, ryzykując życie, próbowali uratować lub uratowali Żydów. Powstało we wsi Markowa k. Łańcuta na Podkarpaciu.

  24 marca 1944 r. niemieccy żandarmi zamordowali tam 8 Żydów z rodzin Didnerów, Grunfeldów i Goldmanów oraz ukrywających ich Józefa Ulmę i będącą w ostatnim miesiącu ciąży jego żonę Wiktorię. Zabili też 6 dzieci Ulmów; najstarsza spośród rodzeństwa córka Stasia miała 8 lat.

  Placówka ma także upowszechniać wiedzę o Polakach, którzy – mimo grożącej kary śmierci – pomagali ludności żydowskiej skazanej przez III Rzeszę na zagładę.

  Decyzja o powstaniu muzeum została podjęta przez sejmik woj. podkarpackiego w 2008 r. Budowę rozpoczęto w 2013 r.; zakończono dwa lata później. Inwestycja kosztowała ponad 8,6 mln zł, z czego m.in. 1 mln zł przekazało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a ponad 7,5 mln zł pochodziło z budżetu woj. podkarpackiego. Działkę pod budowę przekazała nieodpłatnie gmina Markowa.

  Muzeum w Markowej jest pierwszą placówką w Polsce upamiętniającą Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej.

  Józef Ulma urodził się w 1900 r. Był znanym w okolicy utalentowanym sadownikiem, hodował też pszczoły i jedwabniki. Był zarazem społecznikiem, bibliotekarzem i działaczem katolickim. Jego wielką pasją było fotografowanie. O 12 lat młodsza żona Wiktoria zajmowała się domem i dziećmi.

  W 1995 r. Józefowi i Wiktorii nadano pośmiertnie tytuł Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Trwa proces beatyfikacyjny całej rodziny. W 2010 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczył ich Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

  W liczącej ok. 4,5 tys. mieszkańców Markowej Ulmowie nie byli jedyną rodziną, która ukrywała Żydów. Co najmniej 20 innych Żydów przeżyło okupację w pięciu chłopskich domach. Przed II wojną światową w Markowej mieszkało ok. 120 Żydów.

  Według historyków, w czasie okupacji niemieckiej co najmniej 1600 Polaków z terenu obecnego woj. podkarpackiego ukrywało ok. 2900 Żydów. Niemcy zamordowali w tym regionie ok. 200 Polaków ratujących Żydów.

  ak/PAP

  PISdojebek 5.172.255.*
  Dziedziczak a w ilu krajach dzięki tej gnidzie co bezcześci Wawel ukazały się artykuły o masowych morderstwach jakich dokonali Polacy na żydach w Jedwabnem?

  Gosc 104.15.172.*
  NIe chwalmy sie za bardzo. Takich publikacji nie bylo w wiodacych czasopismach. Pociagajacy za sznurki wiedza, ze bez ciaglego powtarzania czegos w w/nych nie bedzie zmian w pamietaniu.

  obrzydliwy ten zachód! 80.219.63.*
  cała zachodnia europa kolaborowała z niemcami, wyłapywali Żydów i im podsyłali na pewną śmierć. Dzisiaj oni wszyscy, i niemcy!!! mają czelność obrzucać Polskę kłamstwami. Obrzydliwi! rzygać sie chce

  http://wpolityce.pl/swiat/326379-niemiecka-gazeta-pisze-o-polsce-jako-o-bylym-niemieckim-kraju-warty-konsulat-rp-w-monachium-zada-sprostowania

  Niemiecka gazeta pisze o Polsce, jako o „byłym niemieckim Kraju Warty”. Konsulat RP w Monachium żąda sprostowania


  Fot. Twitter/@PLinMunich/TVP Info

  Konsulat generalny RP w Monachium zażądał sprostowania od niemieckiego lokalnego dziennika „Badisches Tagblatt”, który w artykule o słynnym fotografiku jako jego miejsce urodzenia podał „były niemiecki Kraj Warty”.

  W poniedziałkowym wydaniu dziennika ukazał się artykuł o albumie znanego fotografa mody Petera Lindbergha. W tekście napisano:

  Urodzony w 1944 roku w byłym niemieckim Kraju Warty (Polska) i wychowany w Zagłębiu Ruhry Peter Brodbeck (Lindbergh – red.) ma własne, wyjątkowe spojrzenie na modę

  Polski konsulat w nocy z niedzieli na poniedziałek zamieścił na Twitterze skan artykułu z zaznaczonym fragmentem oraz z komentarzem:

  Żądamy sprostowania!


  Fot. Twitter/@PLinMunich

  Konsulat wzywa także Polaków mieszkających w Bawarii do tego, by zgłaszali przypadki użycia określenia „polskie obozy” w audycjach radiowych w Bawarii i Badenii-Wirtembergii.


  Fot. Twitter/@PLinMunich

  Kraj Warty (niem. Reichsgau Wartheland lub Warthegau) to część ziem zachodniej Polski, które były włączone do III Rzeszy w latach 1939-1945. Prowadzono tam germanizację i dążono do usunięcia wszelkich przejawów polskości. Namiestnikiem (Reichsstatthalter) Adolfa Hitlera na Kraj Warty został mianowany Gauleiter NSDAP Arthur Greiser.

  Niemcy uznawali Kraj Warty za ziemie „rdzennie niemieckie”, chociaż w 1939 roku stanowili na nich mniej niż 10 proc. ogółu ludności.

  Ryb, TVP Info

  AHA?? 178.198.20.*
  KRZYZAKOW braci BANDYTOW ZAKONNYCH wytluklismy tego scierwa pod Grnwaldem ze malo ktory sie ostal. Tak zescie z Wale wyp..alai zescie hajdawery pogubili o glodzie i chlodzie. RAUS aus POLEN raus.

  333 188.146.19.*
  3/3 przez IPN i Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Oddział w Poznaniu, dwujęzyczny album. Nadal można go kupić w poznańskim IPN.

  333 188.146.19.*
  2/3 Eliten in Grospolen (1939 – 1941)” – Ci którzy pragną dowiedzieć się czegoś, czym dla Polaków był KRAJ WARTY to polecam ten pięknie wydany,

  333 188.146.19.*
  1/2 Agnieszka łuczak, Aleksandra Pietrowicz „Polityczne oczyszczenie gruntu / Politische Flurbereini – gung. Zagłada polskich elit w Wielkopolsce (1939 – 1941) / Die Vernichtung der polnischen

  hi,hi… 37.47.42.*
  I teraz każdy Niemiec już wie, że niemiecki Kraj Warty obecnie znalazł się w Polsce.To jak tych zaborców mają kochać,lubić,szanować?

  rządowe tuzy internetu 5.60.254.*
  Izrael również uznaje Leszno za Polskę jako miejsce urodzenia lindbergha…

  AdamZ@AdamZ
  Bo, w tych Szkopach cały ten faszyzm, nazizm czy jak kto chce hitleryzm siedzi! To wynika z ich narodowej natury! Przyczają się, przycichną i nadal będą swą agresywną i ekspansjonistyczną politykę uprawiać. A trzeba było zgodnie z jedną z koncepcji z lat 40-tych wyplenić wszystko co germańskie z Europy?

  les 89.68.106.*
  To takie są teraz standardy w dyplomacji – protesty na twiterze ? Konsul generalny w Monachium idzie na dziwne skróty zatracając wyrazistość protestu. Czyżby wzorce Sikorskiego ?…..

  stary Polak 88.199.192.*
  Berlin leży na ziemiach słowiańskich. Więc każdy Berlińczyk to bardziej Polak niż German? Na szczęście Niemcy się kończą. Zniewieściali pacyfiści z gospodarką silną siłą neokolonializmu. to końcówa.

  vh 77.174.55.*
  I dlatego trzeba zintensyfikowac prace nad przywroceniem wlascwiego statusu polskiej mniejszosci w Niemczech.

  rzadowe tuzy internetu 37.249.79.*
  Na wikipedii wszyscy, poza Rosja, tak pisza, dla francuzow Leszno to Niemcy…

  Janowycz 10.214.4.*
  Nie popadajmy w paranoję, faktycznie był to ówcześnie niemiecki Kraj Warty. A gdyby było napisane, że jego ojciec był „w Polsce” nazistowskim funckjonariuszem, też będziemy protestować?

  Polubienie

 14. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/326396-prof-kiezun-swietuje-95-urodziny-w-powstaniu-warszawskim-walczyl-jako-zolnierz-oddzialu-do-zadan-specjalnych

  Prof. Kieżun świętuje 95. urodziny! W Powstaniu Warszawskim walczył jako żołnierz oddziału do zadań specjalnych


  Fot. Youtube/wPolityce.pl

  Prof. Witold Kieżun ps. „Wypad” 6 lutego obchodzi dziś 95. urodziny! W Powstaniu Warszawskim walczył jako żołnierz oddziału do zadań specjalnych. Uczestniczył w zdobyciu kościoła św. Krzyża i budynku Komendy Policji na Krakowskim Przedmieściu.

  Witold Kieżun urodził się w 1922 roku w Wilnie. Od października 1939 roku brał udział w wojskowej działalności podziemnej. W czasie Powstania Warszawskiego walczył w Oddziale Specjalnym Harnaś, odznaczony w sierpniu 1944 Krzyżem Walecznym, a w dniu 23 września 1944 roku dekorowany osobiście przez dowódcę AK generała Bora-Komorowskiego wojennym orderem Virtuti Militari i awansowany do stopnia podporucznika. Po kapitulacji Powstania uciekł z niemieckiego transportu wiozącego żołnierzy-powstańców do obozów jenieckich. Był także więźniem sowieckich łagrów.

  Witold Kieżun jest profesorem nauk ekonomicznych, teoretykiem zarządzania, przedstawicielem polskiej szkoły prakseologicznej, w ramach której rozwija prakseologiczną teorię organizacji i zarządzania, uczeń Tadeusza Kotarbińskiego i Jana Zieleniewskiego.

  Po powstaniu uciekł z niemieckiego transportu wiozącego żołnierzy-powstańców do obozów jenieckich. Dostał się do Krakowa, nawiązał kontakt z tamtejszą AK. W marcu 1945 wskutek zdrady został aresztowany przez NKWD. Przesłuchanie odbyło się na Montelupich. Nie ujawnił żadnych nazwisk, nie przyznał się do swojej podziemnej działalności (zgodnie z zakazem ujawniania się, wydanym przez gen. Okulickiego). 23 maja 1945 przewieziony poprzez Syberię do łagru sowieckiego w Krasnowodsku w Turkmeńskiej SRR (obecnie Turkmenistan), na obrzeżu pustyni Kara-kum. Tam doświadczył skrajnej formy wyczerpania. Chory na zapalenie płuc trafił do obozowego „szpitala”, w którym podczas czteromiesięcznego pobytu przeszedł dodatkowo tyfus, dystrofię, świnkę, świerzb oraz beri-beri, skrajną formę awitaminozy[1].

  Do kraju powrócił na mocy amnestii w 1946. Był jeszcze więziony przez Urząd Bezpieczeństwa. Po wyjściu na wolność rozpoczął studia prawnicze na Wydziale Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, które ukończył w 1949 (wcześniej, w okresie okupacji studiował na tajnym Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego). W tym samym roku wstąpił do Stronnictwa Demokratycznego[2].

  Następnie pracował w Narodowym Banku Polskim. Był współorganizatorem Rewolucyjnego Komitetu Destalinizacji. W 1964 uzyskał stopień doktora w Szkole Głównej Planowania i Statystyki, a w 1969 habilitował się. W 1971 został kierownikiem Zakładu Prakseologii Polskiej Akademii Nauk. Z funkcji tej usunięto go w 1973 z inicjatywy tamtejszej POP. Następnie był kierownikiem Zakładu Teorii Organizacji Instytutu Organizacji i Kierowania Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Akademii Nauk (od 1977 Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego). W 1975 uzyskał tytuł naukowy profesora. W latach 70. prowadził wykłady z zakresu zarządzania i administracji w Wyższej Szkole Nauk Społecznych przy KC PZPR[2].

  W 1980 wyjechał za granicę. Wykładał zarządzanie m.in. na Temple University w Filadelfii i na Uniwersytecie w Montrealu. Pracował w Burundi (Afryka Środkowa), najpierw z ramienia ONZ, później jako przedstawiciel Kanady. W Burundi pomagał w tworzeniu nowoczesnej administracji.

  W 1995 został profesorem Akademii Leona Koźmińskiego. Wykładał także m.in. w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku.

  W 2005 był członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Objął funkcję przewodniczącego Rady Fundacji Ius et Lex. W 2007 otrzymał nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe[3]. Z okazji 70. rocznicy Powstania Warszawskiego Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczki z podobizną prof. Kieżuna[4]. Jest członkiem honorowym PAN.

  Prof. Kieżun wzmacnia kult Powstania Warszawskiego i przybliża jego historię młodym ludziom.

  Moim zdaniem trzeba rozwijać kult Powstania. To był jednak najwspanialszy okres w naszym życiu… Okres, w którym olbrzymia masa ludzi zjednoczyła się w jednej postawie reprezentującej interes ponadosobowy – to jest coś niezwykłego. Był okres, w którym masa, milion ludzi, myślało kategoriami nie swojego interesu, myślało kategoriami zdobycia wartości wyższego rzędu. To jest coś wspaniałego, że człowiek przeżył taki okres, że brał w tym udział, to jest kolosalna satysfakcja. Moim zdaniem te idee trzeba rozwijać, a nie dyskutować: było, nie było potrzebne. Nie było możliwości jego uniknięcia, ale najważniejsze jest, że to był okres fantastycznego, jednolitego zrywu. On udowodnił, że społeczeństwo, które jest podzielone, skłócone, bardzo zróżnicowane, może się złączyć wtenczas gdy chodzi o ideały wyższego stopnia w strukturze wartości – wolność, o którą walczyliśmy, zniszczenie okupanta, zlikwidowanie totalitaryzmu niemieckiego. A potem totalitaryzmu również radzieckiego. To jest wielka wartość i to musi w naszej świadomości zostać. Następne pokolenie musi być w taki sposób wychowywane, żeby miało świadomość rangi tego zrywu. Istnieje skala wartości, są wartości, za które trzeba – co daje kolosalną satysfakcję osobistą – poświęcić swój indywidualny interes, łącznie nawet ze swoim życiem. Na tym polega kwintesencja całego procesu Powstania, pamięci Powstania, historii Powstania — podkreśla jubilat.

  CZYTAJ TAKŻE: Prof. Kieżun: Mieliśmy poczucie zagrożenia, ale Powstanie było najpiękniejszym okresem mojego życia

  Prof. Kieżun zdecydowanie krytykuje postkomunistyczny układ gospodarczy oraz politykę prowadzoną przez Leszka Balcerowicza, której konsekwencje Polska odczuwa do dziś.

  CZYTAJ TAKŻE: Prof. Kieżun: Cała akcja KOD jest finansowana i przygotowywana, a ludzie są ogłupiani. Balcerowicz był wysłannikiem Sorosa. NASZ WYWIAD
  mall

  Polak 178.198.20.*
  POWSTANIE TO KATYN na mlodziezy POLSKIEJ to HOLOCAUST mlodych POLAKOW ich zycie bylo skarbem a nie bohaterskie trupy unicestwione przez ukrainskich bandytow holocaust Warszawy, to przestepstwo KIEZUN

  Na nic to BYLO NA NIC 178.198.20.*
  Szanowny PANIE PROFESORZE pelny szacunek ale z kim to Pan walczyl w tym powstaniu? Ano NIE z NIEMCAMI tylko z suknsynami i zbirami i bandytami z Ukrainy, Lotwy nie licznymi z Niemiec NA NIC TO bylo

  IK 95.90.230.*
  Wszystkiego najlepszego!!

  mania 83.28.228.*
  Panie Profesorze, wszystkiego najlepszego, szczególnie dobrego zdrowia i opieki Bożej! Niechaj dalej Pana życie będzie wzorcem dla młodzieży polskiej!

  zbig@zbig
  A nie jest on przypadkiem rownież długoletnim współpracownikiem UB pod psudonimem „Tamiza”? Tylko Bolek współpracował?

  bonzo steropiano 172.20.224.*
  Warto zapoznać się z publikacjami profesora np. „Patologia transformacji” polecam.

  Nati 84.38.81.*
  Moc gorących życzeń życia w zdrowiu Panie Profesorze. Jest Pan przykładem wszystkiego co najlepsze w polskim narodzie. Dziękuję.

  WM 83.20.12.*
  Cześć i chwała bohaterom…

  Polak 37.249.79.*
  Wszystkiego co najlepsze Panie Profesorze!

  Tom 46.174.211.*
  dziwna sprawa, po powrocie z Syberii złapał się na studia prawnicze w latach czterdziestych; u nas w Rzeszowie AK-owca który chciał się uczyć w liceum wygarnięto z lekcji i już go nie znaleziono

  zbig @zbig
  A nie jest on przypadkiem rownież długoletnim współpracownikiem UB pod psudonimem „Tamiza”? Tylko Bolek współpracował?

  http://wpolityce.pl/polityka/326413-prof-kiezun-mam-satysfakcje-ze-ideologia-realizowana-przez-rzad-jest-zgodna-z-ideologia-o-ktora-walczyla-ak-nasz-wywiad

  Polubienie

 15. http://wpolityce.pl/polityka/326354-list-do-merkel-odmowa-uznania-polskiej-mniejszosci-w-niemczech-oznaczalaby-kontynuacje-dyskryminacji-ktorej-doswiadczyla-w-czasach-iii-rzeszy

  List do Merkel: Odmowa uznania polskiej mniejszości w Niemczech oznaczałaby kontynuację dyskryminacji, której doświadczyła w czasach III Rzeszy


  fot. PAP/EPA

  Pismo do Kanclerz Merkel (Mniejszość Polska w Niemczech) (polskie tłumaczenie)

  Federalny Urząd Kanclerski

  Kanclerz dr Angela Merkel

  Willy-Brandt-Straße 1

  10557 Berlin

  Berlin, 4.02.2017

  Wielce Szanowna Pani Kanclerz,

  7 lutego 2017 roku przybywa Pani z wizytą do Polski. W agendzie umieszczonej na stronie Urzędu Kanclerskiego czytamy pod tą datą co następuje: „Dziś kanclerz Niemiec udaje się do Polski. Przeprowadzi tam rozmowy z premier RP Beatą Szydło oraz prezydentem RP Andrzejem Dudą. Podczas spotkań poruszone zostaną niemiecko-polskie stosunki, aktualne sprawy europejskie jak i zagadnienia polityki międzynarodowej oraz polityki bezpieczeństwa. Angela Merkel spotka się w Warszawie także z przedstawicielami Mniejszości Niemieckiej w Polsce. Ponadto przewidziane jest spotkanie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości (PiS), Jarosławem Kaczyńskim. Poza tym program obejmuje rozmowy z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej (PO) Grzegorzem Schetyną oraz prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL), Władysławem Marcinem Kosiniakiem-Kamyszem. Pod koniec wizyty na zaproszenie polskiej premier odbędzie się wspólna kolacja.” (Źródło: https://www.bundeskanzlerin.de/Webs/BKin/DE/AngelaMerkel/Terminkalender/kalender_node.html ).

  Z kolei 19 grudnia 2013 roku gościł w Polsce były minister spraw zagranicznych gabinetu federalnego, dr Frank-Walter Steinmeier. Prasa donosiła wówczas, że przedmiotem rozmów były także kwestie Polskiej Mniejszości w Niemczech. Przytaczano m.in. odpowiedź niemieckiego ministra na pytanie dziennikarza dotyczące statusu Polskiej Mniejszości w Niemczech: „Nawiążę do innej konferencji prasowej, którą odbyłem w tym miejscu przed czterema laty.” – Już wówczas była mowa o sytuacji mniejszości w Polsce czy też w Niemczech. – podkreślił Steinmeier i wybuchnął gromkim śmiechem, nieco przypominając tym Gerharda Schrödera.“ (Źródło: http://mobil.berliner-zeitung.de/politik/aussenminister-steinmeier-in-polen-zu-gast-bei-alten-freunden,23785274,25675080.html ).

  Od tego czasu – czyli od 2009 roku – praktycznie nie osiągnięto żadnych postępów w kwestii Polskiej Mniejszości w Niemczech.

  Wielce Szanowna Pani Kanclerz, wobec tego faktu zwracam się do Pani z prośbą, aby podniosła Pani temat Polskiej Mniejszości w Niemczech do sprawy priorytetowej, tak aby została ona jak najszybciej rozwiązana.

  Podczas najbliższej wizyty w Warszawie, 7 lutego 2017 roku, zamierza Pani spotkać się także z przedstawicielami Niemieckiej Mniejszości w Polsce. Tymczasem w Niemczech żyją członkowie Polskiej Mniejszości. Rząd federalny powinien respektować ten stan rzeczy i upowszechniać wiedzę na ten temat. Wspomniane osoby są potomkami przedwojennej mniejszości i mieszkają w Zagłębiu Ruhry, w Berlinie, Hamburgu czy też w innych niemieckich miejscowościach.

  Niezależnie od liczebności potomków przedwojennej mniejszości zamieszkującej dziś tereny Republiki Federalnej Niemiec, stanowią oni Polską Mniejszość w Niemczech. Z uwagi na bolesną historię i doświadczenia wielu z nich powodowanych strachem przez długi czas nie wyjawiało swojej przynależności do Polskiej Mniejszości.

  Trudne doświadczenia były także udziałem Niemieckiej Mniejszości w Polsce. Wielu jej obecnych przedstawicieli zaczynało uczyć się języka niemieckiego dopiero na początku lat 90. ubiegłego wieku. Według standardów Republiki Federalnej Niemiec ludzie ci właściwie nigdy nie powinni otrzymać statusu członka Mniejszości Niemieckiej w Polsce. Tymczasem Rzeczpospolita z uwagi na uwarunkowania historyczne stanęła na wysokości zadania nadając im prawa mniejszości narodowej. Podobną świadomością historyczną powinna obecnie wykazać się Republika Federalna Niemiec w stosunku do przedstawicieli Polskiej Mniejszości.

  Odmowa uznania Polskiej Mniejszości w Niemczech oznaczałaby kontynuację dyskryminacji Polskiej Mniejszości, której ta doświadczyła w czasach III. Rzeszy. Jednak taka sytuacja byłaby nie do pomyślenia w dzisiejszych Niemczech, demokratycznym państwie prawa! A Pani, Wielce Szanowna Pani Kanclerz, jest tego gwarantem.

  Wszyscy Pani warszawscy rozmówcy, zarówno ze strony rządowej jak i opozycyjnej, zgodnie opowiadają się za uznaniem Polskiej Mniejszości w Niemczech.

  Premier RP Beata Szydło oznajmiła w dzienniku „BILD” z 12 lutego 2016 roku co następuje: „(…) W tej sprawie chętnie widzielibyśmy naszych niemieckich partnerów po naszej stronie. Dotyczy to także kwestii Polskiej Mniejszości w Niemczech. Niemiecka Mniejszość w Polsce cieszy się wieloma przywilejami. Niemcy na przykład są automatycznie reprezentowani w polskim parlamencie (…).

  W czerwcu 2016 roku przewodniczący Platformy Obywatelskiej (PO) Grzegorz Schetyna mówił na spotkaniu w Fundacji Konrada Adenauera w Berlinie, że problem Polskiej Mniejszości w Niemczech musi zostać rozwiązany, bowiem w przeciwnym razie, będzie on stale powracał. Podkreślił także swoją otwartość na odnośne rozmowy ze stroną niemiecką. (Źródło: http://wpolityce.pl/swiat/295664-kuriozum-schetyna-zarzuca-w-berlinie-rzadowi-beaty-szydlo-zaniedbywanie-trojkata-weimarskiego-uwazam-ze-to-zle?strona=1 ).

  Z uwagi na ponadpartyjne wsparcie dla uznania Polskiej Mniejszości w Niemczech płynące z Polski, wyrażam nadzieję, że także Pani Kanclerz dołączy do licznego już grona zwolenników uznania Polskiej Mniejszości w Niemczech. Ufam także, że zaangażuje się Pani aktywnie na rzecz uznania Polskiej Mniejszości w Niemczech definiując priorytety pozwalające na podjęcie koniecznych działań.

  Z wyrazami szacunku

  Stefan Hambura

  Rechtsanwalt

  List w języku niemieckim

  Bundeskanzleramt

  Bundeskanzlerin

  Dr. Angela Merkel

  Willy-Brandt-Straße 1

  10557 Berlin

  Berlin, 4.02.2017

  Sehr geehrte Frau Bundeskanzlerin Dr. Merkel,

  am 7.02.2017 reisen Sie nach Polen. In Ihrem Terminkalender heißt es dazu: „Heute reist die Kanzlerin nach Warschau. Sie führt dort Gespräche mit Polens Ministerpräsidentin Beata Szydło und Staatspräsident Andrzej Duda. Dabei werden die deutsch-polnischen Beziehungen, aktuelle europapolitische Fragen sowie außen- und sicherheitspolitische Fragen erörtert. Angela Merkel trifft in Warschau auch Vertreter der Deutschen Minderheit. Außerdem ist eine Begegnung mit dem Vorsitzenden der PiS-Partei, Jarosław Kaczyński, vorgesehen. Geplant ist auch ein Treffen mit dem Parteivorsitzenden der Bürgerplattform (PO), Grzegorz Schetyna und dem Vorsitzenden der PSL, Władysław Marcin Kosiniak-Kamysz. Auf Einladung der Ministerpräsidentin findet zum Abschluss des Besuchs ein gemeinsames Abendessen statt.“ (Quelle: https://www.bundeskanzlerin.de/Webs/BKin/DE/AngelaMerkel/Terminkalender/kalender_node.html ).

  Am 19.12.2013 war Ihr ehemaliger Bundesaußenminister, Dr. Frank-Walter Steinmeier, zu Besuch in Warschau. Die Presse berichtete, dass auch Fragen zur Polnischen Minderheit in Deutschland Gegenstand der Gespräche waren. Hierzu wurde unter anderem berichtet: „‘Damit kann ich nahtlos anknüpfen an eine Pressekonferenz, die ich hier vor vier Jahren abgehalten habe.‘ Auch damals sei es schon um die Lage der Minderheiten in Polen beziehungsweise Deutschland gegangen. Sagt Steinmeier und setzt zu seinem dröhnenden Lachen an, das immer ein bisschen an Gerhard Schröder erinnert.“ (Quelle: http://mobil.berliner-zeitung.de/politik/aussenminister-steinmeier-in-polen-zu-gast-bei-alten-freunden,23785274,25675080.html ).

  Seit dieser Zeit – dem Jahr 2009 – gibt es kaum Fortschritte in den Fragen der Polnischen Minderheit in Deutschland.

  Ich möchte Sie, sehr verehrte Frau Bundeskanzlerin, daher bitten, die Angelegenheit der Polnischen Minderheit in Deutschland zur „Chefsache“ zu erklären und diese schnellstmöglich zu lösen.

  Sie beabsichtigen, am 7.02.2017 in Warschau, auch Vertreter der Deutschen Minderheit in Polen zu treffen. In Deutschland gibt es Personen, die der Polnischen Minderheit angehören. Das hat auch die Bundesrepublik Deutschland zu respektieren und offenkundig zu machen. Dies sind Personen, die Nachkommen der Vorkriegsminderheit sind. Sie leben im Ruhrgebiet, Berlin, Hamburg und anderswo in Deutschland.

  Unabhängig davon, wie viele Personen als Nachkommen der Vorkriegsminderheit in der Bundesrepublik Deutschland leben, stellen eben diese Personen die Polnische Minderheit in Deutschland dar. Aufgrund der leidvollen Geschichte und Erfahrungen haben viele Menschen Angst davor gehabt, ihre Zugehörigkeit zur Polnischen Minderheit nach außen kund zu tun.

  Diese Erfahrungen waren auch der Deutschen Minderheit in Polen bekannt. Viele Personen, die jetzt der Deutschen Minderheit in Polen angehören, mussten Anfang der 1990er Jahre erst die deutsche Sprache erlernen. Nach bundesrepublikanischen Regeln hätten sie somit gar nicht der Deutschen Minderheit in Polen angehören dürfen. Die Republik Polen hat sich aber ihrer Geschichte gestellt. Dieses Geschichtsbewusstsein muss jetzt auch die Bundesrepublik Deutschland gegenüber der Polnischen Minderheit zeigen.

  Eine Versagung der Anerkennung der Polnischen Minderheit würde eine Fortsetzung der Diskriminierung der Polnischen Minderheit wie zu Zeiten Hitler-Deutschlands bedeuten. Dies ist aber im heutigen Deutschland als einem demokratischen Rechtsstaat undenkbar! Sie, sehr verehrte Frau Bundeskanzlerin, sind ein Garant hierfür.

  Ihre polnischen Gesprächspartner am 7.02.2017 in Warschau, sowohl aus der Regierung als auch aus der Opposition, setzen sich für die Anerkennung der Polnischen Minderheit in Deutschland ein.

  Am 12. Februar 2016 sagte die polnische Ministerpräsidentin, Beata Szydło, in der „BILD”: „(…) Da wüssten wir unsere deutschen Partner gern an unserer Seite. Ähnliches gilt bei der polnischen Minderheit in Deutschland. Die deutsche Minderheit in Polen hat Sonderrechte. Deutsche sind zum Beispiel automatisch im polnischen Parlament vertreten (…)“.

  Im Juni 2016 sprach der Vorsitzende der Bürgerplattform (PO), Grzegorz Schetyna, in der Konrad-Adenauer-Stiftung in Berlin davon, dass das Problem der Polnischen Minderheit in Deutschland gelöst werden müsse, da es zurückkehren werde. Er sei offen dafür, mit der deutschen Seite darüber zu sprechen (http://wpolityce.pl/swiat/295664-kuriozum-schetyna-zarzuca-w-berlinie-rzadowi-beaty-szydlo-zaniedbywanie-trojkata-weimarskiego-uwazam-ze-to-zle?strona=1 ).

  Aufgrund dieser parteiübergreifenden Unterstützung für die Anerkennung der Polnischen Minderheit in Deutschland aus Polen, hoffe ich, dass wir auch Sie auf der Seite der zahlreichen Befürworter wissen dürfen und dass Sie sich aktiv für die Anerkennung der Polnischen Minderheit in Deutschland einsetzen und hierfür die notwendigen Weichen setzen werden.

  Mit freundlichen Grüßen

  Stefan Hambura

  Rechtsanwalt

  autor: Stefan Hambura

  A-R-B-D 176.221.120.*
  trafny list p.Mecenasie DZIĘKUJĘ

  vh 77.174.55.*
  Dziekuje Panie Stefanie.

  Obserwator77@Obserwator77
  Albo uznanie polskiej mniejszości w Niemczech ze wszystkimi prawami, albo kasacja tej niemieckiej w Polsce oraz ograniczenie niemieckich wpływów na Śląsku. Bardzo dobra inicjatywa p. mec. Hambury.

  upps@upps
  @Obserwator77 – doucz sie – „Mniejszość narodowa – grupa ludzi zamieszkująca obszar danego państwa, odróżniająca się od większości społeczeństwa językiem, kulturą, pochodzeniem etnicznym bądź religią. Mniejszość narodowa w odróżnieniu od mniejszości etnicznej posiada lub posiadała własne państwo, które zgodnie z funkcjonalną teorią powstania państwa jest najwyższą formą rozwoju grupy społecznej. Prawo międzynarodowe gwarantuje przestrzeganie praw tych zbiorowości. Ludność ta posiada obywatelstwo państwa zamieszkania ze wszystkimi tego konsekwencjami, ale nie ma wyodrębnionego terytorium pod względem politycznym i administracyjnym. Prawo mniejszości etnicznych w Polsce gwarantuje Konstytucja oraz Ustawa z dnia 6 stycznia 2005 r. o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym” – https://pl.wikipedia.org/wiki/Mniejszo%C5%9B%C4%87_narodowa

  tt 185.182.81.*
  @Obserwator77- to znaczy, ze na litwie, bialorusi, ukrainie tez moga skasowac mniejszosc polska?

  Pytanie do naszego Rzadu 85.164.186.*
  Z jakiej racji i na jakiej podstawie polski Rzad daje tzw. mniejszosci niemieckiej w Polsce jakiekolwiek prawa skoro mowil ze chce zeby to bylo na zasadzie wzajemnosci.ODEBRAC FOLKSDOJCZOM PRAWA!!!

  gość 89.206.12.*
  w Polsce należy skończyć z mniejszością niemiecką w Sejmie, która wchodzi do Parlamentu bez żadnego poparcia, czy zbierania głosów. Należy też przestać finansować niemiecką mniejszość w Polsce.

  tt 185.182.81.*
  populistyczny list skierowany nie do p. kanclerz merkel, a do wyborcow pis w polsce. polski rzad doskonale wie na czym polega przyznanie statusu mniejszosci narodowej – nie mylic z mniejsz. etniczna

  z domu Kunert 94.254.158.*
  Szanowny Panie Stefanie-jest Pan człowiekiem i sumienia, i wiedzy! Dziękuję

  B. Gui 83.14.203.*
  Niestety pod listem podpisał się pan Hambura jako osoba prywatna czy tam kancelaria a więc nasz rząd de facto chyba nie poczynił żadnych kroków prawnych w temacie polska mniejszość w Niemczech

  abc 62.87.224.*
  szkoda że Polacy nie myślą tak twardo jak Niemcy.. Oni powinni mieć jasno powiedziane że brak uznania z ich strony polskiej mniejszości spowoduje odebranie tego statusu mniejszości niemieckiej w RP

  ex 150.254.83.*
  prawdziwie godne poparcia!

  Polubienie

 16. http://wpolityce.pl/polityka/326386-nasz-wywiad-prof-arkady-rzegocki-o-walce-z-polskimi-obozami-brexicie-i-relacjach-z-londynem-mamy-wiele-wspolnych-interesow

  NASZ WYWIAD. Prof. Arkady Rzegocki o walce z „polskimi obozami”, Brexicie i relacjach z Londynem: „Mamy wiele wspólnych interesów”


  Fot. Ambasada RP w Londynie

  Musimy mocno walczyć, przypominając, kto te obozy założył: było to państwo niemieckie, III Rzesza. Ambasada w Londynie z pewnością będzie to robić i przypominać o wszystkich tych, którzy stawiali opór złu — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Arkady Rzegocki, ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Wielkiej Brytanii.

  wPolityce.pl: Panie ambasadorze, trudno było zamienić pracę naukowca na rolę dyplomaty? Gdy obejmował Pan stanowisko ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, wielu zastanawiało się, czy Pana teoretyczna wiedza przełoży się na praktyczne umiejętności.

  Prof. Arkady Rzegocki, ambasador RP w Wielkiej Brytanii: To nic wyjątkowego w historii dyplomacji. Wielokrotnie i po 1989 roku, i wcześniej, można wskazywać ekspertów czy naukowców w danej dziedzinie, którzy na pewnym etapie życia zostawali konsulami czy ambasadorami. W moim przypadku wejście w nową rolę, w nowe buty, było bardzo miękkie – czuję się w Wielkiej Brytanii bardzo dobrze, moja żona jest anglistką, mamy tu mnóstwo angielskich przyjaciół, byliśmy tu obecni od wielu lat. Dodatkowo mam przekonanie, że to, czym zajmowałem się teoretycznie (jak na przykład prowadzone w Londynie studia podyplomowe o polsko-brytyjskim partnerstwie strategicznym) udaje się realizować w praktyce. To podwójna radość.

  Wyzwań z pewnością nie brakuje, bo Polaków w Wielkiej Brytanii mamy ponad milion. Jakie jest Pana pierwsze doświadczenie po tych kilku miesiącach pracy w ambasadzie?

  To niezwykle pozytywne doświadczenie. Mamy mnóstwo pracy, która szybko przynosi efekty. Nieustannie zbieramy też dobre owoce wieloletniej obecności Polaków w Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy mają strategiczne partnerstwo z Polską, współpracujemy bilateralnie w wielu dziedzinach, a ponadmilionowa obecność Polaków powoduje, że coraz więcej Brytyjczyków zaczyna rozumieć Polskę i Polaków.

  Ponad milion Polaków w Wielkiej Brytanii… i chyba ponad milion wątpliwości co do tego, jak będzie wyglądał ich status po Brexicie. Czy Polacy w Wielkiej Brytanii i ich rodziny mają się czego obawiać?

  Jesteśmy przed negocjacjami. Cały czas w rządzie brytyjskim, wśród przedstawicieli całej tutejszej klasy politycznej, pojawiają się różne pomysły – i te dotyczące emigracji, i obecności obywateli UE w Wielkiej Brytanii. Z pewnością w interesie Londynu leży obecność Polaków i innych obywateli UE – i rządzący politycy to wiedzą. Premier Theresa May podczas międzyrządowych konsultacji zaprosiła niemal stu przedstawicieli Polonii na Downing Street 10, by podkreślić, jak duży i dobry jest ich wkład w życie Brytyjczyków.

  Samo spotkanie rządów było historycznym wydarzeniem. Po raz pierwszy w historii rząd brytyjski zdecydował się na jakiekolwiek konsultacje międzyrządowe, które dotyczą nie tylko premierów, ale i ministrów – w dodatku spotkanie, które będzie ponawiane co roku. Agenda współpracy jest bardzo szeroka. Zacieśnieniem relacji ma pomagać forum belwederskie, które w marcu odbędzie się w Warszawie i z pewnością będzie miało się czym zajmować. Pytał Pan o Brexit – to z pewnością bardzo istotna kwestia tych negocjacji i rozmów, a sprawa Polaków w Wielkiej Brytanii jest bardzo ważna dla polskiego rządu i przedstawiciele gabinetu premier Szydło wielokrotnie dawali temu wyraz. Kwestia jest również monitorowana przez ambasadę.

  Siłą rzeczy to strategiczne partnerstwo i mocne więzi zostaną jednak osłabione, gdy Londyn opuści wspólnotę.

  Mamy wiele wspólnych interesów, choć fakt, że Londyn opuści UE z pewnością spowoduje, że pewne relacje ulegną zmianie. Ale mamy naprawdę dużo wspólnych spraw: to kwestie obronne, współpraca wywiadowcza, więzy ekonomiczne, naukowe, kulturalne, społeczne… Ten potencjał jest ogromny i, mam wrażenie, cały czas niewykorzystany w stu procentach. Nie obawiam się o przyszłość relacji Polski z Wielką Brytanią.

  Gdy słyszy Pan, że premier Morawiecki zachęca Polaków z Wielkiej Brytanii do powrotu do Polski, to cieszy się Pan, czy wręcz przeciwnie, przekonuje, że w Zjednoczonym Królestwie znajdą dla siebie miejsce?

  Trudno mi sobie wyobrazić odpowiedzialnego polityka, obywatela polskiego, który nie zachęcałby Polaków do powrotu do ojczyzny. Każdemu z nas marzy się, by Polacy dobrze, najlepiej, czuli się w swoim kraju. Wszyscy pracujemy nad tym, by tak było, więc nie dziwię się słowom premiera Morawieckiego. Jakość życia się poprawia, program 500+ poprawia sytuację wielu rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, rząd pracuje nad uproszczeniem biurokracji…

  Natomiast ma Pan rację, jako ambasada w Londynie robimy wszystko, by zapewnić Polakom w Wielkiej Brytanii jak najlepsze miejsce.

  Na koniec pytanie o ostatnią działalność ambasady i interwencję w sprawię nieszczęsnego określenia „polskie obozy śmierci”, które po raz kolejny powieliła jedna z brytyjskich stacji telewizyjnych. Tym razem udało się szybko i sprawnie zadziałać.

  Presja ma sens! BBC wycofuje się ze swojej skandalicznej sugestii, że polscy kolejarze ponosili współodpowiedzialność za Holocaust

  Polska ambasada już od kilku lat prowadzi działalność monitorującą prasę – między innymi pod kątem fałszywych kodów pamięci, szczególnie błędów dotyczących Holokaustu i obozów śmierci. Na szczęście po wytężonej pracy ambasady nastąpił spadek błędnie podawanych informacji. Mam zresztą wrażenie, że to nie efekt złej woli, ale ciągle zbyt dużej ignorancji.

  Tak czy inaczej, w zeszłym roku mieliśmy o połowę mniej tego rodzaju przypadków niż rok wcześniej. Trend jest pozytywny, ale każdy taki przypadek nas martwi. BBC w tym przypadku zareagowało szybko – nie tylko natychmiast usunęło ten zapis, ale przysłało list z przeprosinami. Liczymy nadal na bliską współpracę.

  Czasem pojawiają się tłumaczenia, że mowa jest o polskich obozach, bo zostały wybudowane w Polsce, ale jakoś nie mówimy o austriackich obozach śmierci… W okupowanej Polsce to okupant ponosił odpowiedzialność za to, co się działo. Po drugie, Auschwitz zostało zbudowane na ziemiach wcielonych do III Rzeszy. Musimy mocno walczyć, przypominając, kto te obozy założył: było to państwo niemieckie, III Rzesza. Ambasada w Londynie z pewnością będzie to robić i przypominać o wszystkich tych, którzy stawiali opór złu.

  Rozmawiał Marcin Fijołek

  Chwalba 83.22.201.*
  Ignorancja ? W BBC pracują ignoranci ? Niech ten gość kitu nie wciska . To świadoma działalność Żydów

  wspólne interesy. 205.211.141.*
  http://www.fronda.pl/a/paszporty-gratis-zydzi-masowo-dostaja-polskie-obywatelstwo,35620.html

  Runnerrr@Runnerrr
  Ambasador Rzegocki to właściwy człowiek na właściwym miejscu. Gratuluję POLSKO.

  Kier 94.254.143.*
  W AMBASADACH UKRYWAJĄ SIĘ ZBRODNIARZE KOMUNISTYCZNI LUB TW I CI NIE BĘDĄ BRONIĆ DOBREGO IMIENIA POLSKI. ich trzeba odesłać do Moskwy tam gdzie byli szkoleni. Selekcja potrzebna

  MOHER 92.217.57.*
  Jedynie profesjonalna kancelaria adwokacka i walnięcie PO kieszeni da skutek w tym zakłamanym i opartym na pieniądzu świecie. Nie żałować kasy i klina klinem wybić.

  Warto skorzystać z lekcji 31.0.124.*
  Uczmy się exitu. To może być nie taka zła alternatywa, biorąc pod uwagę lewackie trendy w eurokołchozie. Angole są bardzo wyczuleni na tępych urzędasów którzy nic nie robią a zarabiają jak menadżerzy

  Polubienie

 17. http://wpolityce.pl/swiat/326823-tanzania-chce-ubiegac-sie-o-odszkodowania-od-niemiec-za-zbrodnie-sprzed-100-lat

  Tanzania chce ubiegać się o odszkodowania od Niemiec za zbrodnie sprzed 100 lat

  opublikowano: dzisiaj, g. 8:27 · aktualizacja: dzisiaj, g. 8:31

  Rząd Tanzanii rozważa podjęcie działań prawnych, aby zmusić Niemcy do wypłacenia reparacji za popełnione ponad wiek temu, w czasach kolonialnych, okrucieństwa w Tanganicev – poinformował w środę minister obrony kraju Hussein Mwinyi.

  Tanzania, nazywana wcześniej Tanganiką, do I wojny światowej była kolonią Cesarstwa Niemieckiego; znana była pod nazwą Niemiecka Afryka Wschodnia.

  Weźmiemy pod uwagę działania podjęte przez rządy Kenii i Namibii, ubiegając się o odszkodowania – powiedział Hussein Mwinyi.

  Niemiecka ambasada w Tanzanii nie skomentowała wystąpienia ministra.

  W Tanzanii, która była niemieckim protektoratem, niemieckie wojsko oskarżono o zbrodnie popełnione na tubylcach z 20 grup etnicznych po powstaniu Maji-Maji (1905-1907).

  Jeśli rząd Tanzanii – jak pisze agencja AP – będzie naciskać na wypłacenie reparacji, dawna Afryka Wschodnia może stać się kolejnym przykładem uzyskania odszkodowań od kolonizatorów. Udało się to sąsiadującej z nią Kenii, w której grupa Kenijczyków wygrała odszkodowania od rządu brytyjskiego.

  W 2013 roku brytyjski rząd wyraził ubolewanie z powodu represji obejmujących torturowanie Kenijczyków walczących o wyzwolenie w latach 1950-60 spod brytyjskiej władzy. Około 5200 torturowanym wówczas Kenijczykom wypłacił tytułem odszkodowania 21,5 mln dolarów, czyli średnio ponad 4 tys. dolarów każdemu.

  Wobec Niemiec roszczenia zgłosiła już inna ich była kolonia – Namibia. W styczniu Niemcy poinformowały, że wypłacą odszkodowanie rządowi Namibii za wymordowanie tam 65 tys. ludzi podczas okupacji kolonialnej; w styczniu też ludy Herero i Nama wniosły pozew zbiorowy przeciwko Niemcom w sądzie w Nowym Jorku, domagając się odszkodowań dla rodzin ofiar. Rozmowy między rządem Niemiec i Namibii trwają.

  CZYTAJ: Polska może żądać od Niemców 850 mld dolarów odszkodowania! Sensacyjne wyniki śledztwa „wSieci”
  PAP/Skaj

  P 83.28.84.*
  A Polska kiedy dostanie odszkodowanie od niemiec?

  do m 109.47.2.*
  wtedy byly Niemcy-nazisci sa od czasow Hitlera=narodowisocjalisci= nazi=skrot nm!. Tak jak w PRL-sa zbrodnie komunistyczne i nikt-nie mowi ze Polskie!=Zbrodniarze byli obyw.Polski. Czas to zrozumiec!

  do oko 109.47.2.*
  pierwsze obozy koncentracyjne stworzyli nasi sojusznicy Anglicy w Afryce!!.Wiedza elementarna sie klania! Placic musza wiec wszyscy-Ang, Belgia, Ros, Francj itd . No i za 2 Ws .za Wiet, Kor. Jug itd

  A-R-B-D 176.221.120.*
  slusznie! niech jeszcze oddadza Polsce i Grecji krwawi zlodzieje

  xyz 83.6.208.*
  Od nas też dostają odszkodowanie. PiS i PO głosowały rączka w rączkę by wypłacać obywatelom Izraela renty za II wś i Polski podatnik płaci.

  KON. 84.184.209.*
  Niemieckie zbrodnie w Polsce sa o wiele swiezszej daty,wiec tez trzeba sie upomniec

  antyPetru 86.6.38.*
  Wszystkie zachodnie cywilizacje-niemcy, anglosasi itp. maja niebywala sklonnosc do okrucienstwa. Dugin, mial racje. Widac ich brak szacunku do ludzi. Sa dwulicowi i pragmatyczni nawet za cene zycia

  M 27.32.150.*
  Co za pech. W Namibii mordowali Niemcy, a w Polsce naziści,

  Polak 89.228.116.*
  To nie wina niemców, ale polaków w niemieckich mundurach :)) i oczywiście Kaczyńskich.

  oko 83.23.125.*
  Skąd w tym narodzie taka skłonność , wręcz zamiłowanie do ludobójstwa? Ciągle trzeba ich pilnować , żeby się to nie powtórzyło!

  oko 83.23.125.*
  Niemcy tam mieli poligon dla swego planowanego ludobójstwa na innych narodach w Europie. Tam ćwiczyli masowe mordy i rzezie całych wsi. Niemcy tam mieli poligon dla swego planowanego ludobójstwa .

  simply@simply
  Wszystkim płacą .. tylko Polskę mają gdzieś… jak zwykle … historia pokazuje ze zawsze byliśmy kopani w d…

  Polubienie

 18. r 83.14.203.*
  Odwiedzi muzeum holokaustu i zapozna się z historią polskich obozów zagłady. Już tam naród wybrany przez własnego boga mu wszystko wyklaruje

  lis 82.134.234.*
  pójdzie do muzeum holokaustu i tam się dowie, że holokaust zrobili Polacy — no i się pewnie zdziwi… albo i nie, proponuję jakąś interwencję w tej sprawie, przed wizytą

  Smutneto@Smutneto
  A my wciąż czekamy na ekshumację w Jedwabnem…….. Kiedy?

  http://wpolityce.pl/swiat/328521-trump-kontra-antysemici-pogrozki-wymierzone-w-nasza-spolecznosc-zydowska-i-jej-osrodki-sa-straszne-i-bolesne

  Trump kontra antysemici. „Pogróżki wymierzone w naszą społeczność żydowską i jej ośrodki są straszne i bolesne”

  opublikowano: 2 godziny temu


  fot. PAP/EPA

  Prezydent USA Donald Trump potępił we wtorek jako „straszne i bolesne” pogróżki pod adresem społeczności żydowskiej w Stanach Zjednoczonych. Ich celem stała się w poniedziałek część ośrodków żydowskich w całym kraju; sprofanowano jeden żydowski cmentarz.

  Antysemickie pogróżki wymierzone w naszą społeczność żydowską i jej ośrodki są straszne i bolesne, a także stanowią smutne przypomnienie, jaką pracę trzeba jeszcze wykonać, by wykorzenić nienawiść, uprzedzenia i zło — powiedział Trump dziennikarzom w Waszyngtonie, gdzie zwiedził muzeum Afroamerykanów.

  11 ośrodków żydowskich w USA zostało w poniedziałek ewakuowanych po otrzymaniu ostrzeżeń przed zamachem bombowym; wszystkie alarmy okazały się fałszywe. FBI wszczęła dochodzenie w tej sprawie. Ponadto na pochodzącym z XIX wieku cmentarzu w St. Louis w stanie Missouri zniszczono i poprzewracano ok. 170 macew. Sprawców szuka policja.

  Reuters odnotowuje, że wtorkowe stanowisko Trumpa odbiega od tonu jego wypowiedzi na temat antysemityzmu w ub. tygodniu, kiedy to na pytania dziennikarzy na ten temat reagował czasem z gniewem, tak jakby przedstawiciele prasy jemu osobiście zarzucali antysemickie poglądy.

  Trump bardzo pozytywnie wypowiedział się o narodowym muzeum historii i kultury Afroamerykanów, które zostało zainaugurowane przez prezydenta Baracka Obamę pięć miesięcy temu i opowiada m.in. o dziejach niewolnictwa i walki o prawa obywatelskie czarnoskórych Amerykanów. Powiedział, że stanowi ono „wspaniały hołd” złożony amerykańskim bohaterom. Prezydent poinformował, że wkrótce zwiedzi waszyngtońskie Muzeum Holokaustu.

  mly/PAP

  cytat 91.246.66.*
  Henry Ford: Żydzi zawsze kontrolowali biznes. Wpływ kina amerykańskiego jest pod wyłączną kontrolą Żydów, manipulujących umysłami obywateli.

  fazire 91.246.66.*
  G. Washington: Oni [Żydzi] działają przeciwko nam skuteczniej, niż armie wroga. Należy żałować, iż każdy stan, dawno temu, nie przegonił ich jako dżumę społeczną i najw. wrogów szczęścia dla Ameryki.

  r 83.14.203.*
  Społeczność żydowska nie ma nigdzie problemu , problemy ma każda spoleczność pośród której w/w się znajduje

  krycha 37.248.94.*
  Niestety społeczność żydowska ma problemy w wielu krajach. Pytanie zasadnicze dlaczego?

  Mammoth 162.119.232.*
  Rece opadaja. Zapytalem uprzejmie, czy to mozliwe, zeby ktos w USA nie lubil Zydow, i „tresc komentarza zostala usunieta”. Zycze wiec dalszych sukcesow na polu walki z antysemityzmem.

  elf 72.89.95.*
  Będzie porządnym prezydentem. Na to wygląda. Ameryka pozostanie sobą: wielokulturowa, wielonarodowa, silna i demokratyczna. Taką ją lubię.

  Polubienie

 19. http://wpolityce.pl/polityka/328470-kuriozalna-decyzja-sad-najwyzszy-odmowil-przyjecia-apelacji-w-sprawie-uzycia-przez-die-welt-terminu-polskie-obozy

  Kuriozalna decyzja. Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia apelacji w sprawie użycia przez „Die Welt” terminu „polskie obozy”

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  fot. RadioMaryja.pl

  Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia do rozpoznania skargi kasacyjnej Zbigniewa Osewskiego, który prawomocnie przegrał głośny procesie cywilnym przeciw wydawcy „Die Welt” za użycie zwrotu „polski obóz”. Kończy to sprawę przed polskimi sądami.

  16 lutego SN odmówił przyjęcia skargi kasacyjnej powoda.

  Tym samym SN w trybie niejawnym (w tzw. przedsądzie) całkowicie uniemożliwił pełne rozpatrzenie sprawy i ponowne zbadanie wszystkich roszczeń Zbigniewa Osewskiego wobec niemieckiej spółki — podało Stowarzyszenie „Patria Nostra”, wspierające skargę kasacyjną.

  Szkoda, że SN uniemożliwił rozstrzygnięcie, czy w sprawach tak haniebnych określeń, organizacjom społecznym wskazanym przez osoby poszkodowane powinny być wypłacane bardzo wysokie zadośćuczynienia obok przeprosin w polskich i zagranicznych mass mediach — dodano.

  Jak się dowiedziała PAP w zespole prasowym SN, będzie sporządzone pisemne uzasadnienie tej decyzji SN z 16 lutego.

  Przyczyną procesu było kilkukrotne użycie przez niemiecką gazetę w 2008 r., zarówno w wydaniu papierowym, jak i na stronach internetowych, określenia „polski obóz koncentracyjny”. Osewski poczuł się dotknięty osobiście, bo jeden jego dziadek zmarł w niemieckim obozie pracy, a drugi był więziony.

  Według „Die Welt” użycie tego zwrotu to „niezamierzona pomyłka”, chodziło tylko o położenie geograficzne obozów i nie było zamiaru przypisywania Polakom, że je założyli. Gazeta publikowała przeprosiny i sprostowania, a z internetowych wersji artykułów usuwała nieprawdziwe sformułowanie. Przeprosiny te Osewski uznał za nieszczere, bo sformułowania takie powtarzały się trzy razy na przestrzeni kilku lat.

  W pozwie wnosił on, by sąd nakazał spółce Axel Springer (wydawcy „Die Welt”) wpłatę miliona zł na cel społeczny oraz przeprosiny w „Rzeczpospolitej” i „Gazecie Wyborczej” oraz w internecie za naruszenie dóbr osobistych powoda, jakimi są tożsamość i godność narodowa oraz prawo do poszanowania prawdy historycznej. Pozew poparła Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która przyłączyła się do sprawy. Pełnomocnicy pozwanej spółki wnosili o oddalenie pozwu lub też o jego odrzucenie.

  Sąd Okręgowy w Warszawie wprawdzie nie odrzucił pozwu, bo uznał jurysdykcję polskiego sądu, ale w 2015 r. powództwo oddalił. „Sformułowanie to może i powinno budzić sprzeciw i oburzenie każdej osoby znającej historię, zwłaszcza Polaków” – mówiła w uzasadnieniu sędzia Eliza Kurkowska.

  Według SO tożsamość i godność narodowa oraz prawo do poszanowania prawdy historycznej mogą być dobrami osobistymi w myśl prawa cywilnego (co kwestionowała strona pozwana). Sędzia dodała zarazem, że nie spełniono tu zasady indywidualizacji naruszenia dóbr osobistych, bo inkryminowany zwrot nie dotyczył bezpośrednio powoda. Odnosił się zaś do „nieoznaczonej grupy adresatów”, a w takim przypadku do uznania roszczenia nie wystarczy sama przynależność do danej grupy – uznał sąd. Zdaniem SO doszło też do „naprawienia naruszenia”, wobec czego brak jest podstaw do ponownych przeprosin.

  Osewski odwołał się do Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który w 2016 r. oddalił apelację w zasadniczej części.

  Część zarzutów apelacji jest zasadna, a mimo tego brak jest podstaw do zmiany zaskarżonego wyroku w zakresie merytorycznym — mówiła przewodnicząca składu sędzia Ewa Kaniok.

  Jak uzasadniała, SO trafnie przyjął, że tożsamość i godność narodowa należą do katalogu dóbr osobistych, jednak błędnie uznał, że w sprawie nie spełniono wymogu indywidualizacji naruszenia.

  Oczernianie wspólnoty, która wywarła doniosły wpływ na ukształtowanie osobowości człowieka, stanowi formę poniżenia jego godności — powiedziała sędzia.

  Słowa o ‘polskich obozach koncentracyjnych’ godzą w wewnętrzne przekonanie powoda o jego własnej wartości, nieposzlakowanej jako członka narodu polskiego (…), wzbudzają uzasadniony niepokój psychiczny o to, w jaki sposób może on być postrzegany jako Polak przez członków innych grup społecznych – czy w oczach innych narodów uchodzić będzie za członka narodu niesplamionego krwią ofiar obozów zagłady, czy też za członka narodu niosącego brzemię zbrodniczej przeszłości — podkreśliła.

  Za oddaleniem powództwa, a co za tym idzie za oddaleniem apelacji, przemawia wyłącznie okoliczność, że pozwany dopełnił czynności niezbędnych do usunięcia skutków naruszenia dobra osobistego powoda, publikując przeprosiny — mówiła sędzia Kaniok, podkreślając że przeproszenie powoda indywidualnie jest „zbyt daleko idące w sytuacji, gdy dane personalne nie pojawiły się w spornych publikacjach”. SA zmienił rozstrzygnięcie SO tylko tak, że nie obciążył powoda obowiązkiem zwrotu kosztów pozwanego.

  W grudniu ub.r. Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał niemieckiej telewizji ZDF przeproszenie b. więźnia Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”. Jak wskazał SA, godność i tożsamość narodowa mieszczą się w katalogu dóbr osobistych, a w sprawie tej dodatkowo spełniono wymóg indywidualizacji – powód przebywał w obozie Auschwitz i określenie to musiało go urazić.

  Nie każdy Polak może czuć się obrażony, ale powód może, bo przez nie z ofiary staje się sprawcą — podkreślił SA.

  W lutym ub.r. MS przedstawiło projekt wprowadzający do polskiego prawa nowe przestępstwo – publicznego i wbrew faktom przypisywania polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności lub współodpowiedzialności za zbrodnie III Rzeszę Niemiecką – za co groziłaby grzywna lub do 3 lat więzienia. Taka sama kara groziłaby za „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni”. Nie byłoby przestępstwem popełnienie tych czynów „w ramach działalności artystycznej lub naukowej”. MS chce ponadto umożliwić wytaczanie procesów cywilnych, m.in. przez IPN czy organizacje pozarządowe, za używanie słów typu „polski obóz”.

  Łukasz Starzewski (PAP)/ems

  real 185.38.224.*
  No to jedziemy: hitlerowska stacja ZDF kłamie, pisząc że obozy koncentracyjne były polskie.

  Helmut1984 91.15.196.*
  czemu die welt nie napisze, że Struthof to francuski obóz, przecież leży we Francji?

  niewolnik@niewolnik
  Jakże mogłoby się stać inaczej. Przecież „ważni” sędziowie futrowani są przez niemiecką sektę sędziowską. Idźcie tropem uczelni w Osnabrucku, a dowiecie się kto jest ich mocodawcą!

  manko1492 83.28.65.*
  tzw. sondy wyższe, niższe i najwyższe = antypolska, gebelsstalinowska kloaka haniebnych czcicieli niemieckich tzw. nazistowskich ludobójczych zwierząt. A głupi Naród ich, snowskie kanalie opłaca.

  qwas 94.8.196.*
  kasta? mafia? gang?

  SS 79.185.111.*
  He he przecież to nadzwyczajna kasta podludzi

  AAA 79.139.12.*
  Podsumowując: SN nie zajął się sprawą nie dlatego że to „spisek”, „antypolacy”, „izraelski przyczółek”, ale dlatego, że, najprawdopodobniej, skarga kasacyjna nie spełniła określonych wymagań.

  AAA 79.139.12.*
  Sąd Najwyższy, na który tak bezmyślnie najeżdżacie, nie rozpatrywał więc skargi merytorycznie bo nie mógł tego zrobić skoro nie spełniała ona wymogów formalnych.

  AAA 79.139.12.*
  Do waszej więc wiadomości – skarga kasacyjna musi spełnić szereg wymogów formalnych aby SN mógł się nad nią pochylić. Skoro więc została odrzucona przez tzw. „przedsąd” to nie była poprawnie napisana.

  AAA 79.139.12.*
  Zapewne żaden z wypowiadających się tutaj nawet nie wie co to jest skarga kasacyjna. Skoro nie wie tego nawet redaktor, który w nagłówku o apelacji a w tekście już o kasacji.

  adam 78.154.90.*
  To znaczy, że Polska utraciła Niepodległość i jest pod zaborem Izraela. Prost.

  Żałosna ta nasza Polska. 89.229.30.*
  Polska Przyjaciół, oczywiście. Szalom, panie Prezydencie.

  Polubienie

 20. http://wpolityce.pl/polityka/329756-nasz-news-sledczy-na-wojnie-o-dobre-imie-polski-od-dzis-kazda-sprawa-o-polskie-obozy-smierci-z-udzialem-prokuratora

  NASZ NEWS. Śledczy na wojnie o dobre imię Polski. Od dziś każda sprawa o „polskie obozy śmierci” z udziałem prokuratora!

  opublikowano: 2 godziny temu


  fot.wPolityce.pl

  Prokuratorzy mają obowiązek ustalenia, czy w poszczególnych Sądach obecnie toczą się postępowania dotyczące naruszenia dóbr osobistych określonych osób, poprzez użycie sformułowania „polski obóz koncentracyjny”. Z prośbą taką zwrócił się Zastępca Prokuratora Generalnego Robert Hernand w piśmie skierowanym do wszystkich prokuratorów regionalnych.W przypadku ustalenia, że takie postępowanie toczy się przed Sądem, prokuratorzy mają obowiązek zgłoszenia swojego udziału w nich.

  Podstawą zgłoszenia się przez prokuratorów do tego typu postępowań jest art. 7 i art. 60 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego, z godnie z którym prokurator może żądać wszczęcia postępowania w każdej sprawie, jak również wziąć udział w każdym toczącym się już postępowaniu, jeżeli według jego oceny wymaga tego ochrona praworządności, praw obywateli lub interesu społecznego.

  CZYTAJ TAKŻE:IPN odpowiada na niemieckie kłamstwa o „polskich obozach” i upublicznia listę SSmanów z Auschwitz

  Natomiast art. 60 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego stanowi, że prokurator może wstąpić do postępowania w każdym jego stadium. Prokurator nie jest związany z żadną ze stron. Może on składać oświadczenia i zgłaszać wnioski, jakie uzna za celowe,oraz przytaczać fakty i dowody na ich potwierdzenie. Od chwili, kiedy prokurator zgłosił udział w postępowaniu, należy mu doręczać pisma procesowe, zawiadomienia o terminach i posiedzeniach oraz orzeczenia sądowe.

  Jednym z powodów dla decyzji Zastępcy Prokuratora Krajowego był głośny wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie z 22 grudnia 2016 roku. Z pozwem przeciwko ZDF wystąpił były więzień niemieckiego obozu Auschwitz Karol Tendera, reprezentowany przed sądem przez Stowarzyszenie Patria Nostra. Domagał się w nim przeprosin za to, że 15 lipca 2013 r. na portalu zdf.de w informacji o planowanej emisji programu dokumentalnego „Verschollene Filmschatze. 1945. Die Befreiung der Konzentrationslager”, posłużono się określeniem „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”. Po interwencji dyplomatycznej opis zmieniono.

  CZYTAJ TAKŻE:Coraz większym poparciem cieszy się akcja #GermanDeathCamps, przeciwstawiająca się określeniu „polskie obozy śmierci”

  Sąd Apelacyjny uznał za zasadne roszczenia zgłoszone przez Polaka. Nakazał pozwanej niemieckiej telewizji przeproszenie Tandery oraz opublikowanie na portalu internetowym i pozostawienie przez okres 1 miesiąca na stronie głównej w ramce wyboldowaną czcionką oświadczenia o treści:

  Z.F., wydawca portalu internetowego (…) wyraża ubolewanie z powodu pojawienia się w dniu 15 lipca 2013 roku na portalu (…) w artykule pt. „V.F.(…) D. (…) K.”, nieprawdziwego i fałszującego historię Narodu Polskiego określenia sugerującego, jakoby obozy zagłady w M. i (…) zostały wybudowane i prowadzone przez Polaków i przeprasza Pana K.T., który był więziony w niemieckim obozie koncentracyjnym, za naruszenie jego dóbr osobistych, w szczególności tożsamości narodowej, poczucia przynależności do Narodu Polskiego i jego godności narodowej.

  CZYTAJ TAKŻE:Ciąg dalszy batalii z ZDF o „polskie obozy zagłady”. Do niemieckiej telewizji trafiło wezwanie do wykonania wyroku sądu
  Zgodnie z wyrokiem oświadczenie miało zostać opublikowane w języku niemieckim i na koszt pozwanej telewizji.

  autor: Zespół wPolityce.pl

  Iluzja 8.8.8.*
  CIUCHY SZYTE HUGO BOSS ,ITD,WITAJ W GENIALNYM SWIECIE UTOPII ! 1933 TO REALNY SWIAT!PEDOFILII/CWANIACTWA/ KLAMSTW /MORDOW /GWALTOW ! CYT:TUSK !OPTYMALNE ROZWIAZANIE ROZMOWY O SANKCJACH DLA POLSKI!

  Iluzja 8.8.8.*
  ZA OK. 600 EURO ZA NIEPLACENIE ZOLDU DLA MEDII ZDF /ARD -IDA LUDZIE DO WIEZIENIA ALE ZA KLAMSTWA NIE !JEDEN Z 5 PREZYDENTOW ZARABIA TYLE CO TUSK 329 TYS. EURO A ICH JEST 5 DODATKOWO LIMUZYNA 15TYS

  Pan 212.244.87.*
  Zasugerował bym twórcom tych wszystkich obrazków, gifów itp. używanie kolorystyki flagi niemieckiej tj. żółtego,czarnego i czerwonego.

  ObserwatorUBEKÓW 193.90.12.*
  Za PO-PSL było to niemożliwe, oni nigdy nie stali za Polakami. Nie ośmieliliby się o to upomnieć u swych mocodawców.

  alfa 89.229.20.*
  No wreszcie ktoś poważnie potraktował ten bolesny dla nas problem, ale konieczne jest „doszkolenie” prokuratury w takich sprawach….

  pff 94.42.27.*
  Kropla w morzu potrzeb…

  Bolek128@mrz167
  trzeba gebelsowska propagande sicigac za polskie obozy koncentracyjne a szwabski rzad za wyplacenie reperacji wojennych dla polski

  Brawo! 178.212.158.*
  I tak ma byc, tak trzymac!

  Runnerrr@Runnerrr
  Dziękujemy.

  Busia 46.215.96.*
  Brawo !!!!

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/329698-billboard-death-camps-were-nazi-german-dotarl-do-brukseli-na-miejscu-przywitali-go-polscy-europoslowie

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.