418 Rzeź Polaków na Wołyniu? „Ale to było dawno temu…”. Znamienna wymiana zdań pomiędzy Leszkiem Millerem i Bronisławem Komorowskim

Leszek Miller (komunista) mądrze mówi o polityce względem Ukraińskich Nacjonalistów

Published on Apr 23, 2015
Gardzę wszystkim co czerwone ale muszę się zgodzić z każdym słowem tego osobnika na przedstawionym filmiku. To co obecnie robi rząd PO w sprawie Ukrainy to masakra i paranoja. Posiedzenie Sejmu: 23 kwietnia 2015 r.

Mada Hathor1 year ago
To chyba jedyny rozsądny i uczciwy głos, jaki padł w „polskim” sejmie w sprawie ukraińskiej. V kolumna banderowska opanowała sejm, rząd i wszelkiego rodzaju władze !

Aga Kos1 year ago
I słowa prawdy powiedział dopiero człowiek , którego nie trawie za przekonania polityczne…..Ten film dedykuje wszystkim Ukraińcom w Polsce, szczególnie tym z Otwartego Dialogu i Euromajdanu W-wa.

pilsudczyk11 year ago
W większości spraw nie zgadzam się z b. premierem Millerem, ale w tej wypowiedzi miał rację. Celne wnioski i riposty. Nie wolno nam akceptować gloryfikacji UPA!

…..

http://wpolityce.pl/polityka/325161-rzez-polakow-na-wolyniu-ale-to-bylo-dawno-temu-znamienna-wymiana-zdan-pomiedzy-leszkiem-millerem-i-bronislawem-komorowskim

Rzeź Polaków na Wołyniu? „Ale to było dawno temu…”. Znamienna wymiana zdań pomiędzy Leszkiem Millerem i Bronisławem Komorowskim

opublikowano: 27 stycznia


fot. Fratria

To nie jest najlepszy moment, na takie zmiany, kiedy mamy dyktat jednej partii rządzącej — mówił b. prezydent Bronisław Komorowski na antenie Polsat News, odnosząc sie do pomysłu wprowadzenia dwukadencyjności w samorządach.

Komorowski był wraz z Leszkiem Millerem gościem programu „Prezydenci i premierzy”, gdzie jednym z tematów, był najnowszy projekt PiS.

To nie jest nic nowego, o tym dyskutuje się od wielu lat i jest wiele głosów. Jeżeli mówiło się o dwukadencyjności to mówiło się o wydłużeniu kadencji. Widać wyraźnie, że Kaczyńskiemu nie chodzi o usprawnienie pracy samorządu, ale kryje się za tym interes partyjny, ponieważ dziś PiS ma mały zakres władzy w samorządach — mówił były prezydent.

Pozytywniej na pomysł zapatrywał się z Leszek Miller.

Pomysł ma wady i zalety. W 2013 roku zaprezentowałem w imieniu SLD koncepcję 2×5 i widzę zalety tej propozycji z jednym zastrzeżeniem, gdyby taka ustawa wejdzie, to nie może on działać wstecz. W Polsce w wielu instytucjach obowiązuje ograniczenie kadencji i nie należy się oburzać na takie pomysły. Nie jest to ograniczenie praw obywatelskich jak to mówił marszałek Struzik. Kiedy wprowadzi się kadencyjność, to zwiększa się cyrkulację władzy i zwiększa szanse awansu wielu nowym osobom. Pomysł więc ma wiele zalet — mówił Miller.

Komorowski w projekcie PiS widzi interes partyjny.

Będą starali się wyeliminować wszystkich nie swoich samorządowców. (…) Jarosław Kaczyński chce uzyskać swój partyjny wpływ na samorządy — zapewniał b. prezydent.

Wydaje mi się, że warto ten pomysł rozważyć. Nawet jeżeli ta ustawa wejdzie w życie w tym roku i nawet gdyby nie działała wstecz, to wielu starych samorządowców nie będzie już startować w wyborach, bo zrozumie, że nadchodzi czas zmian — mówił z kolei Leszek Miller.

Kolejnym tematem był planowany przyjazd Kanclerz Niemiec do Polski.

Realizowany jest w Polsce scenariusz zmniejszania zaangażowania w postęp integracji europejskiej. (…) W tej chwili rząd chyba zorientował się, że jako kraj zostajemy w osamotnieniu i moim przekonaniu Kanclerz Merkel robi ważny gest i wie, że Polska dla Niemiec jest ważnym partnerem. Pani Kanclerz robi gest dobrej woli próbując odbudować dobrą pozycję Polski w Europie — przekonywał Komorowski.

Również Leszek Miller podkreślił, że zauważył zmianę w narracji polskiego rządu względem Berlina.

Słyszę coraz częściej, iż rząd wypowiada się na temat Niemiec jako o ważnym partnerze i tak powinno być. Gdyby jeszcze polski rząd mówił tyle o Trójkącie Weimarskim, co o Grupie Wyszehradzkiej, to byłoby naprawdę dobrze. Kanclerz przyjeżdża do Polski po tym, gdy została zaatakowana przez jej zastępce, który oskarżył ją o zaprowadzenie Niemiec w ślepą uliczkę — podkreślił.

Politycy byli pytani również o przyszłość Donalda Tuska i oto, czy podczas wizyty Merkel w Warszawie może być poruszany ten temat.

Jest to jeden z elementów kluczowych dla przyszłości Europy, ale także pozycji Kanclerz Merkel, czy ma jeszcze wpływ na decyzje personalne najwyższych urzędów w Unii Europejskiej. (…) Jestem sobie w stanie wyobrazić, że Kanclerz Merkel pyta ze zdziwieniem, czy „Polska rzeczywiście nie chce, aby Polak był na stanowisku szefa Rady Europejskiej?” — zaznaczył Komorowski.

Merkel będzie próbowała wysondować stanowisko polskiego rządu, ale może również dać do zrozumienia, że opinia Polski nie odgrywa wiele w tej kwestii — mówił z kolei Miller.

Na koniec została poruszona kwestia zniszczenia pomnika na cmentarzu ofiar totalitaryzmu w Bykowni pod Kijowem.

Niestety stajemy się krajem coraz mniej ważnym dla Ukrainy, ponieważ stajemy się coraz mniej ważni dla Unii Europejskiej. Polska mocna pozycja w UE, przekładała się na to, że mogliśmy działać więcej na rzecz Ukrainy. Fakt, że mamy teraz gorszą relacje z Europą, wpływa na politykę Ukrainy wobec Polski. Niewpuszczanie prezydenta Przemyśla na Ukrainę z pewnością jest błędem politycznym —tłumaczył pogarszające się relacje polsko-ukraińskie b. prezydent.

Leszek Miller zwrócił uwagę na zachowanie ukraińskich władz, które nie reagują właściwie na odradzający się na Ukrainie nacjonalizm.

Nie zapominajmy o mnożących się przypadkach dewastacji polskich pomników na Ukrainie, co bierze się z procesu wychowania młodzieży ukraińskiej, gdzie spotkania byłych żołnierzy SS Galizien urastają do rangi uroczystości narodowej. To wszystko się dzieję za przyzwoleniem władz ukraińskich i powinno spotkać się z protestem władz polskich. To że polski rząd nie pojechał na spotkanie w Rzeszowie, to bardzo dobrze. Czas pobłażania i zamykania oczu na to co tam się dzieje, powinien minąć — podkreślał Miller, dodając:

W przypadku władz ukraińskich nie widać, że jest tam jakaś refleksja. Szef ukraińskiego IPN pisze historię od nowa, pisze historię antypolską i nikt z władz nie reaguje.

Na sam koniec, kiedy prowadzący program pożegnał się już z widzami, dało się jeszcze słyszeć, krótką lecz znaczącą wymianę zdań pomiędzy Millerem a Komorowskim.

Mówimy przecież o ludobójstwie (rzezi na Wołyniu – przyp. red.) — mówił Miller.

Ale to było dawno temu — odpowiedział Komorowski.

kk/Polsat News.

uni68@unikalnanazwa68
I to mówi historyk z wykształcenia. Dlatego wycinali historię ze szkół.

Joe 173.33.181.*
Wolyn, ludobojstwo na Polakach podczas II wojny byl dawno a pogrom zydow podczas II wojny swiatowej przez niemcow byl niedawno ! Oto filozofia cieeeemnioka komorowskiego.

spisek 62.233.237.*
Ukrainiec Nowak już przetarł szlak ewakuacyjny, następni ustawiają się w kolejce.

gość 83.12.54.*
co on ma za intelekt, jak mógł być prezydentem, kto dał mu dyplom magistra

mario 10.14.8.*
Jak taki PROSTAK mógł być Prezydentem !!! On sobie nie zdaje sprawy z tego co mówi. Żałosny.

bwana kubwa 83.21.52.*
Rozmontować lokalne kliki. Doszło do tego, że nie mogę zmienić lekarza rodzinnego, ponieważ lekarze rodzinni mają swój „własny kodeks” i nie przekazują sobie pacjentów. Zgroza, jesteśmy niewolni.

Ozgrozo@Ozgrozo
Mam spokojne sumienie że NIGDY nie głosowałem na tego uzurpatora stróża żyrandola. Choć zdaję sobie sprawę że nie ujęło to w żaden sposób chanbie jakiej doznała Polska przez lata jego urzędowania…

MIRA 173.179.22.*
BRONEK, TY SIE TEZ JUZ DAWNO URODZILES WIEC DLACZEGO JESZCZE ZYJESZ … !!!!

grazia 77.254.46.*
jedno wielkie szczęście, że ów obywatel nie jest już prezydentem.

Piotr 31.178.217.*
Jedna Wielka Kompromitacja złodziej i krętacz

Toni 83.7.167.*
Pewnie to prawda z tym dziadkiem Ukraińcem, który podprowadził dokumenty rodzinie Komorowskich po ich zamordowaniu.

SK47=c 94.254.255.*
Komuruski już dawno powinien wyjechać na Ukrainę tam jego miejsce.Będzie tworzył nową historię bo innej nie zna!!!!!

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/komorowski-o-ludobojstwie-na-wolyniu-to-bylo-dawno


Bronisław Komorowski i Petro Poroszenko. Fot. tsn.ua

Komorowski o ludobójstwie na Wołyniu: To było dawno…

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 27 stycznia 2017 o godz. 23:11:47

Bronisław Komorowski i Leszek Miller dyskutowali nt. relacji polsko-ukraińskich w kontekście niszczenia polskich pomników na Ukrainie i odradzającego się banderyzmu. Po jej zakończeniu Miller nawiązując do Rzezi Wołyńskiej zaznaczył, że „mówimy o ludobójstwie”. – Ale to było dawno temu – odparł Komorowski.

Na antenie Polsat News były prezydent Bronisław Komorowski i były premier Leszek Miller dyskutowali głównie o propozycjach PiS ws. wprowadzenia dwukadencyjności w samorządach. Pod koniec rozmowy poruszano jednak kwestię sprofanowania polskiego cmentarza w Bykowni pod Kijowem.

Komorowski stwierdził, że pogarszające się relacje polsko-ukraińskie to wynik, coraz słabszej pozycji Polski w UE, przez co Warszawa staje się mniej ważna dla Kijowa. Jego zdaniem, za czasów rządów PO pozycja Polski w Unii była „mocna” i „przekładała się na to, że mogliśmy działać więcej na rzecz Ukrainy”.

– Fakt, że mamy teraz gorszą relacje z Europą, wpływa na politykę Ukrainy wobec Polski – mówił Komorowski.

Przeczytaj: Komorowski: Lwów to Piemont ukraińskiego ruchu narodowego i europejskich aspiracji Ukrainy [+VIDEO]

Czytaj również: Prezydent Komorowski odznaczył entuzjastów UPA

Z kolei Miller zwrócił uwagę na zachowanie ukraińskich władz, które jego zdaniem nie reagują właściwie na odradzający się na Ukrainie nacjonalizm:

– Nie zapominajmy o mnożących się przypadkach dewastacji polskich pomników na Ukrainie, co bierze się z procesu wychowania młodzieży ukraińskiej, gdzie spotkania byłych żołnierzy SS Galizien urastają do rangi uroczystości narodowej. To wszystko się dzieję za przyzwoleniem władz ukraińskich i powinno spotkać się z protestem władz polskich.

Przeczytaj: Ambasador Ukrainy potwierdza cofnięcie zakazu wjazdu na Ukrainę prezydentowi Przemyśla

Były lider SLD pozytywnie ocenił to, że przedstawiciele polskiego rządu nie pojechali na Forum Europa-Ukraina do Rzeszowa. – Czas pobłażania i zamykania oczu na to co tam się dzieje, powinien minąć – zaznaczył. Dodał, że w przypadku władz ukraińskich nie widać, by była po ich stronie jakaś refleksja w tej kwestii. – Szef ukraińskiego IPN pisze historię od nowa, pisze historię antypolską i nikt z władz nie reaguje – podkreślał Miller.

Gdy program się kończył, a prowadzący pożegnał się z widzami, mikrofony wychwyciły jeszcze krótką wymianę zdań pomiędzy Millerem a Komorowskim.

– Mówimy przecież o ludobójstwie – mówił Miller. – Ale to było dawno temu – odparł Komorowski.

Przeczytaj: Wszystko oddano w ręce Ukraińców – Ks. Isakowicz-Zaleski dla Kresów.pl

Polsat News / wpolityce.pl / Kresy.pl

banderacwel:
Szczynukowicz ty qrwo dla mnie jesteś mniej niż zero pierdolony śmieciu dla prawdziwych polaków to wstyd że takie szmaty jak min.Bolek Pijak Żyrandol byli prezydentami naszego kraju

franciszekk:
Tzw. Komorowski zawsze sprawiał wrażenie ociężałego umysłowego! Jego prymitywne dowcipki (skoki PO fotelach w Japonii), wypowiedzi (spotkanie z Obamą), czy poważne błędy ortograficzne (bUl) nie powinny być brane poważnie przez Polaków!. Leszek Miller pomimo, ze był i jest komuchem to jednak jest inteligentny i jest Polakiem!

cyna:
Leszek jest tubylcem, nie jest Polakiem, przestań tu lobbować na rzecz komunistów bo rzygać się chce a obserwujac ostatnie sondaże to można przyjąć że sporo ociężałych umysłowo ludzi chce powrotu czerwonej zarazy do sejmu. Jedyną drogą jest model Węgierski gdzie czerwonych już nie ma. Czekamy na nową partie w której składzie nie będzie ani jednego zdrajcy, partię która stworzy przeciwwagę dla prawicy na pewno nie powinien to być miller i jego klika.

UPAdlina:
lobbujesz to ty szczyna na rzecz PISuarów i popieranego przez nich nazizmu i banderyzmu, więc nie pier**l, żer ktoś lobbuje na rzecz komunistów !!… Miller jaki jest taki jest i nie jest dla wielu żadnym autorytetem, ale przynajmniej jednoznacznie określa swoje zdanie na temat twoich banderowskich ziomali !!… A co robił twój nadprezes szczyna??… Na banderowskim majdanie wydzierał ryj wykrzykując banderowskie pozdrowienia !!… Twoja bezczelność szczyna jest nieprawdopodobna !!

cyna:
Biedaczku miller to wytrawny gracz który chce zgromadzić kapitał polityczny, dlatego trąca struny dzięki którym może pozyskać głosy naiwniaków. Dlatego też wystawił piękna M.Ogórek bo liczył że ludzie na nią zagłosuja bo jest ładna. Jak by millerowi i jego hałastrze składającej się z pomiotów ubeckich morderców leżał na sercu los Polaków zamordowanych przez UPA na Wołyniu to gdy beszcześcili Polską konstytucję swoimi czerwonymi paluchami mogli juz wtedy mając większość konstytucyjną przegłosować pewne ustawy penalizujące upa i bandere, ale wtedy nie bo stoltzman nie mógłby „sprywatyzować” Polskich stalowni oddając je za bezcen w ręce ukraińskiego oligarchy.

UPAdlina:
miller to na pewno gracz, ale to w niczym szczyna nie pomaga twojemu nadprezesowi, który popiera nazizm i banderyzm na polecenie panów z faszyngtonu !!… Zanim więc oskarżysz kogoś jełopie o popieranie komunizmu, przypomnij sobie, że ci których ty popierasz popierają nazizm i banderyzm !!

cyna:
Nie masz padlino intelektualna żadnych dowodów że te naciski trwaja i czy trwając w przeszłości dotyczyły polityki rządu wobec ukrainy. Wg mojej wiedzy te naciski dotyczyly trybunału czyli rozpętanej nagonki przez zdrajców i zaprzańców a były spowodowane tym że czarny lewak robił to samo z sądem najwyższym co PO z trybunałem. Po drugie ukraina to młode państwo w stanie wojny w którym jest chaos podtrzymywany przez kreml czy też berlin. Ukraina walczy o swój byt i gdy wywalczy pokój to bedzie mieć bohaterów na których w końcu będzie mogła oprzeć swoja państwowość, ci bohaterowie zasłużeni w walce z najeźdźcą będa gardzić mordercami kobiet i dzieci wiec mit bandery zaniknie. O ile ukraina przetrwa i dlatego sądze że amerykanom na tym zależy bo w końcu w memorandum budapesztańskim byli jednym z trzech sygnatariuszy a Polsce zależy na tym z wiadomych względów, mamy dość bycia przedmurzem izolującym mongołów ze wschodu i chcemy trwać w europie spokojnie żyjąc.

UPAdlina:
szczyna nie bredź, bo artykułów na tym portalu o tym, że uSSmania naciskała na Polskę w sprawie upadliny było kilkanaście i każdy je czytał !!… Między innymi latem zeszłego roku, gdy środowiska kresowe walczyły o ustawę o ludobójstwie na Wołyniu przed szczytem nato!!… Wtedy między innymi były naciski uSSmanii, aby odwlec tę uchwałę !!… Oczywiście ty szczyna nie pamiętasz !!… Zresztą o czym ty półgłówku dyskutujesz, jeżeli sam twój nadprezes powiedział o niewiarygodnych naciskach ze strony uSSmanii !!… To świeża sprawa szczyna, więc nie ośmieszaj się zaprzeczaniem faktu !!… Chaos na upadlinie jest spowodowany trwającą tam wojną domową miedzy pro-banderowskim zachodem upadliny a pro-rosyjskim wschodem, który odmówił uznania władz, które weszły na stołki po nielegalnym zamachu stanu !!… Ci ludzie mieli do tego prawo !!… W demokratycznych wyborach wybrali sobie prezydenta, a banda zwyrodnialców odebrała im prawo do demokratycznych wyborów !!… Zamach stanu szczyna został dokonany za pieniądze zdegenerowanych zachodnich demo(no)kracji, więc to one ponoszą odpowiedzialność za to, co tam się dzieje !!… Ten chaos podtrzymuje tam więc zdegenerowany zachód na czele z bandycką uSSmanią !!… Jakich bohaterów będzie mieć upadlina degeneracie??… Tych, którzy mordują ludzi w Donbasie??… Takich „bohaterów” dewiancie??… I nie bredź szczyna, żre zachodnia upadlina zapomni o banderze, bo w tej chwili jest tam dokonywana olbrzymia pro-banderowska indoktrynacja !!… Na upadlinie w szkołach dzieci uczą się z elementarza pod tytułem „stepan bandera i ja” !!… Też o tym nie słyszałeś banderowski zakłamany ćwoku ??… Było na tym portalu !!… Gdzie byłeś mendo chachłata??… Spokojnie żyjąc??… Pod bokiem nazistowskiej banderowskiej upadliny, jako kolonii uSSmańskiej??… Kogo ty chcesz przekonać banderowska kanalio??… Banderowska upadlina jest potrzebna uSSmanii, aby jątrzyć na granicach Rosji i tylko po to !!… Ale Polsce banderowska upadlina nie jest potrzebna !!… Twój grajdół nie przetrwa szczyna, bo Trump go odpuści !!… Widać to już !!… Odpuści i banderland i Syrię !!… I dobrze szczyna !!… Upadlina powinna być w strefie wpływów Rosji, jak za Janukowycza !! Nie było wtedy problemów z banderyzmem , a o to chodzi !!… Wolę mieć przewidywalną Rosję za sąsiada, niż nazi-banderowska upadlinę zarządzaną przez degenerata zza oceanu !!

franciszekk:
Cuś na rozwagę umysłu poniżej! Na to by zrobić tak jak na Węgrzech to potrzebni są ludzie tacy jak na Węgrzech! W nadwiślańskim Landzie zwanym PO+Land takich ludzi niestety brrrr..ak!

cyna:
Czasami odnosze wrażenie że mam do czynienia z ogólnonarodową amnezją lub z gówiarzami z mlekiem pod nosem. Czytać i czytać i jeszcze raz czytać, analizować i zasięgać wiedzy. Macie jak na tacy wyłozone jest Braun jest Żebrowski jest Nowak jest Bartosiak wystarczy tylko poświęciś godzinę i posłuchać ale nie lepiej tvn oglądac i wyborczą czytać a później się wymadrzać w internecie. To że potraficie poskładać zdanie do kupy to nie znaczy że jeszcze myślec dobrze potraficie. Powiedz mi dlaczego miller teraz pierdoli o upa a jak miał realny wpływ na politykę nie zgłosił projektu ustawy jak Michał Dworczyk z PiS.

zefir:
Cyna,przyznaj szczerze,że rozkwit banderyzmu w upadlińskiej krainie od lutowego 2014r majdaństwa się bierze.Oceniamy treść,meritum głosu,a nie osoby która go wydala.

cyna:
Nie przyznam, banderyzm jest gleboko zakorzeniony w ukraińcach, dlatego że nigdy banderowcy/faszyści nie zostali rozliczeni tak jak to miało miejsce na zachodzie z faszystami. Majdan nie ma nic wspólnego z kultem bandery, póki społeczeństwo ukraińskie nie dojrzeje to zawsze znajda się tam tacy co to będą szukać ukojenia biedy i niemocy własnej w banderyzmie czerpiąc przy tym korzyści finansowe bo rzeka euro i rubli płynie nieprzerwanym strumieniem do takich którzy zaprzedali się obcym zapominając o swoim. Ukraincom jest ciężej bo ich państwowość jest tak młoda że moga swej historii szukać w rosji lub Polsce a skoro nas nie lubia ruskich nienawidzą to sięgaja do faszyzmu czyli szukają punktów wspólnych z niemcami.

zefir:
Cynka, zwróć uwagę, ja o rozkwicie banderyzmu piszę. Ziarno w gruncie lata może leżeć, dopiero gdy sprzyjające warunki się pojawią ono zakiełkuje, zakwitnie i zaowocuje. Majdan to początek rozwoju i rozkwitu tego banderowskiego interesu w XXI wieku.

cyna:
Nic podobnego, rozkwit ten jest sztucznie napędzany przez ruble i euro a tkwił tam od zawsze w potomkach banderowskich oprawców. Dlaczego jak była pomarańczowa rewolucja to banderyzmu nie było widać ani nie było o nim słychać? Dopiero jak putin zaczał mieszać najpierw fałszując demokratyczne wybory a później gdy obalono jego watażkę to zainwestował w banderyzm żeby uniemozliwic naturalny proces przyłączenia sie ukrainy do zachodu. Wiadomo że jak będzie badnderyzm i naziolki to nikt z zachodu nie przyjmie ukrainy do wspólnoty.

UPAdlina:
kłamiesz szczyna !!… Rozkwit banderyzmu napędzany przez ruble??… To dlaczego na ukrainie będącej w rosyjskiej strefie wpływów ten banderyzm nie rozkwitał??… Co??… Dlaczego na obecnej ukrainie wschodniej, która jest pro-rosyjska nie kwitnie banderyzm??… Twoje brednie cię po prostu ośmieszają szczyna !!… Twoje pitolenie nie trzyma się kupy!!… I jak szczyna przy pomarańczowej rewolucji nie było słychać o banderyźmie??… A kto chachłaty jemiole jak nie juszczenko zrobił pedała banderę bohaterem narodowym ??… Zapomniałeś, czy wolisz nie pamiętać kłamliwy banderowski degeneracie??… Putin sfałszował wybory ??… Jakie wybory szczyna??… Te, które były nie na rękę zdegenerowanemu zachodowi i które posadziły na stołku Janukowycza??… I Putin te wybory sfałszował??… Masz jakieś dowody idioto??… I ty chcesz półmózgu, żeby ktoś cię traktował poważnie??… Czy jak pyton ci nie staje, to też mówisz starej, że to wina Putina??… Buhahahahahaha!!… Szczyna, jesteś jak wycięty z komiksu o pensjonariuszach domu dla obłąkanych !!

zefir:
Ja niemal genetycznego banderyzmu nie neguję, tkwił w ich dziadach, ojcach jak zaraza, we współczesnych też się taił, dojrzewał, aż się wyrwał z okowów, rozmnożył,jak hydra struktury prawno-państwowe opanował by się bisurmanić i barłożyć. Stawiasz karkołomną tezę, że to Putina zasługa. Dla mnie zaś działania w tej sprawie Rosji i Putina to ich samoobrona przed parciem NATO i UE do wrót Moskwy. Jak Putin mógł w banderyzm Ukrainy inwestować, gdy ten banderyzm był majdańskim orędownikiem przyłączenia Ukrainy do zachodu? To logiczny absurd. Tu nie ma się co rozpisywać, czy filozofować, jasne jest bowiem że kijowski zamach stanu to Usmania ze swymi pachołkami organizowała, dolarami banderyzm podlewała – Nuland sama to przyznała. Chcesz cyna tkwić w zakłamaniu, twoja sprawa, dobrze chociaż że dostrzegasz brak szans banderlandzkich wartości na członkostwo w NATO i UE.

UPAdlina:
nie bredź szczyna banderowska szujo zakłamana !!… Przed majdanem nie było na upadlinie u władzy polityków, którzy jawnie popierali banderyzm !!… Nikt nie uchwalał prawa, które gloryfikowało ludobójców nazi-banderowskich !!… Za Janukowycza nie było problemu banderyzmu na upainie, prawda?… Więc możesz się nie zgadzać, ale to nie zmieni rzeczywistości !!… jakoś na wschodniej pro-rosyjskiej ukrainie nie ma problemu banderyzmu !!

UPAdlina:
a ty szczyna kim jesteś ??… Nie przeszkadza ci, że twój PISuar popiera nazizm i banderyzm ??… Może to ty masz amnezję ćwoku??… Zapomniałeś, jak twój prezio darł mordę na banderowskim majdanie wykrzykując banderowskie pozdrowienia??… Do kogo więc ta gadka szczyna??

cyna:
Szcynukowicz oddaj żelazko sokowirówke i meble z Belwederu i wszystko co tam zawinąłes z tą swoją ubecką leberą

zefir:
Ten wykastrowany wół-Bull-ock Komorowski, pic hrabiowska rasa, z kultury polskiej nie słynie. Pit Bull,owi Terrierowi inteligencją i odwagą też nie dorównuje, swym ułożeniem wśród gamoni i ciap się klasuje. Testy psychola oblewa, w fachu historyka też nie brylluje, niepamięcią się zasłania, żuli naśladuje. Intelekt się buntuje, w słup gały stają, gdy ta szkarada przekłada, że za PO „mogliśmy działać więcej na rzecz Ukrainy”. Deszcz pada, czy banderowcy mu plują, Bull zawsze kapcanieje i głupio się śmieje.

UPAdlina:
szczynukowycz powinien siedzieć w pierdlu i oczekiwać na proces, ale w naszej rzeczywistości to łajno jest zapraszane do studia i wyrzyguje swoje anty-polskie teksty, bo skwitowanie ludobójstwa na Wołyniu tymi słowami jest czymś niebywałym !!… Módl się szczynukowycz, żebyś kiedyś będąc bez ochrony nie spotkał jakiegoś polskiego patrioty, bo po takich pro-banderowskich przemowach w twoim wykonaniu nie byłoby dla ciebie litości kanalio !!

Roman1:
Komorowski to wyjątkowa banderowska kanalia. Dobrze, że przegrał wybory, chciaż nadal nie rozumie dlaczego.

jaro7:
Krótko, wypociny szczynukowicza to kolejny dowód na to że w Polsce NIE ma elit, a tylko i wyłącznie mierne popłuczyny po nich, skarlali politycy, presstytutki. Po prostu ZERO i DNO.

…..

http://wpolityce.pl/polityka/325357-bronislaw-komorowski-mowiac-o-wolyniu-kompromituje-sie-w-sposob-ktory-swiadczy-ze-nie-rozumie-ani-wspolczesnego-swiata-ani-historii

Bronisław Komorowski mówiąc o Wołyniu, kompromituje się w sposób, który świadczy, że nie rozumie ani współczesnego świata, ani historii

opublikowano: 29 stycznia


Fot. Fratria

Ludobójstwo na Wołyniu? „Ale to było dawno temu”. Wygłaszając taką opinię Bronisław Komorowski kompromituje się w sposób, który świadczy, że kompletnie nie rozumie ani współczesnego świata, ani historii.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Rzeź Polaków na Wołyniu? „Ale to było dawno temu…”. Znamienna wymiana zdań pomiędzy Leszkiem Millerem i Bronisławem Komorowskim
Do kolekcji gaf Bronisława Komorowskiego należy dodać jeszcze jedną. Właściwe to coś znacznie poważniejszego niż gafa — wypowiadając jedno proste zdanie obnażył swój sposób myślenia . Zdumiewający i zdecydowanie bez precedensu wśród europejskich polityków.

Dyskutując z Leszkiem Millerem na antenie Polsat News o stosunkach polsko – ukraińskich Bronisław Komorowski zamknął rozmowę stwierdzeniem „ale to było dawno temu ”. Była to riposta na słowa Millera, który przypomniał o ludobójstwie na Wołyniu.

To było dawno temu

— to stwierdzenie infantylne i zupełnie nie przystoi historykowi . A Bronisław Komorowski zdobył magisterium właśnie z historii, co prawda przy udziale teścia, który — jak z rozbrajającą szczerością wyznał kiedyś były prezydent — pomagał mu w napisaniu pracy magisterskiej. W każdym razie siedemdziesiąt kilka lat to z punktu widzenia historii zaledwie chwila. Żyją też wciąż świadkowie tego ludobójstwa, więc również dla społeczeństwa nie jest to „dawno temu”.

Za stwierdzeniem, że to, co wydarzyło się na Wołyniu , było „dawno temu ” kryje się chęć, by zbagatelizować ludobójstwo. Proszę wykonać prosty zabieg — wyobrazić sobie, że któryś z europejskich polityków zamyka w ten sposób dyskusję o Holocauście. A potem zastanowić się, jak bardzo gwałtowną reakcję by to wywołało.

Nikt nie ośmieliłby się też powiedzieć „ale to było dawno temu ” w kontekście tego, co zdarzyło się jeszcze dawniej niż ludobójstwo na Wołyniu — czyli ludobójstwa Ormian w Imperium Osmańskim podczas I wojny światowej. Zostałoby to odebrane jako rzecz niesłychana i dyskwalifikująca wygłaszającego takie stwierdzenie polityka pod względem intelektualnym i politycznym.

Bronisław Komorowski powinien przecież pamiętać, że polski Sejm w 2005 przyjął rezolucję uznającą, że Turcy dokonali ludobójstwa Ormian — i nikt nie ośmieliłby się wówczas wspomnieć , że przecież „to było dawno ”. Co więcej, żądanie , by Turcja uznała, że dokonała ludobójstwa, było stale wysuwane przez państwa UE jako warunek integracji Turcji z instytucjami europejskimi.

Komorowski nie tylko nie rozumie więc historii, ale także realiów politycznych współczesnej Europy. Jak na byłego prezydenta RP to zdecydowanie mocne. Krytykując w programie Polsat News obecne stosunki polsko — ukraińskie — a jego zdaniem były kiedyś znacznie lepsze — Komorowski wyraźnie zapomina też, jak wyglądały w czasach jego prezydentury.

W kwietniu 2015 złożył wizytę w Kijowie. Przemawiał w parlamencie ukraińskim. Przemówienie było miałkie i puste , utkane z przemilczeń i ogólników, prześlizgujące się nad sprawami trudnymi i bolesnymi. Komorowski nawet słowem nie wspomniał o Wołyniu, choć mówił o II wojnie światowej. A kiedy już opuścił parlament, deputowani natychmiast przyjęli uchwałę uznającą członków UPA za bohaterów walki o wolność. Co więcej , pod groźbą kar sądowych zakazali ich krytyki.

Jeśli się to pamięta — a nie było to dawno — trudno nie uznać, że Bronisława Komorowskiego spotkał wówczas niesłychany afront. Nie zdobył się wtedy na żadną reakcję czy refleksję. Widać teraz wyraźnie, że nie tylko nie wyciągnął żadnych wniosków z tej lekcji, ale brnie coraz dalej.

Książka, którą trzeba przeczytać! „Wołyń. Mówią świadkowie ludobójstwa” – Marek Koprowski.

autor: Maja Narbutt

uni68@unikalnanazwa68
Szykuj się do Wronek. Red. Szumliński cie pozdrawia panie Szczykunowicz. Bo w pana hrabiostwo juz tylko Bolek z Popowa wierzy. Jaka prezydentura, takie zatrzymanie. :)). Ostatno tak chlapnąłeś o Wołyniu to juz ci nikt nie wierzy. Moja rodzina z obu stron musiała uciekać przed siekierami UPA. Szkoda gadać o tym chamanie z Budy Rysej. Kolesiu ze wspólnej fotki kolesi z WSI ze Skoku Wolomin. I teraz udajesz že takich kolesi to można kupić w kaźdym sklepie sportowym? Skąd my to znamy ??

S 37.7.65.*
… a może niech spróbuje powiedzieć to samo „„Ale to było dawno temu” w Izraelu?

Krzysiek 83.23.102.*
Być Polską szmatą na Ukrainie,to Komorowski z tego słynie” jak ktoś taki jak on mógł być prezydentem Polski…?

boy 37.47.170.*
Twarz nie zmącona myślą a w oczach tęsknota za rozumem ot co.

po 94.254.145.*
A co na temat bula mówi bolek

Obywatel ’74 37.249.10.*
Lotność cegły przywiązanej do kilograma ołowiu…

Jola 213.192.70.*
Przerażające, że taki człowiek był prezydentem Polski. Żenada

janeausten@janeausten
Przeciez to oszust, ignorant, lepka łapa i antyPolak.

nji 83.20.125.*
nieuk, śmieć intelektualny

njio 83.20.125.*
paszoł wo0n szkodniku i nieuku

Ada 88.199.171.*
a czego można się spodziewać po Bredzisławie?

baca 79.186.187.*
Ale baran i nieuk i tyle w temacie-no moze warto/trzeba prześwietlić powiazania ze sluzbami i jego dzialalnosc jako MO

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/stanislaw-tyszka-nasze-relacje-z-ukraina-powinnismy-opierac-na-prawdzie


Foto: wikimedia.org

Stanisław Tyszka: Nasze relacje z Ukrainą powinniśmy opierać na prawdzie

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Niedziela, 29 stycznia 2017 o godz. 21:09:43

Wicemarszałek z ramienia Kukiz’15 krytykuje politykę PiS wobec Ukrainy.

Wicemarszałek Tyszka pojawił się w programie „Gość Wiadomości” w TVP Info, gdzie stwierdził: Kukiz 15 od początku tej kadencji powtarza, że nasze relacje z Ukrainą powinniśmy opierać na prawdzie. (…) Podkreślaliśmy, że nie można tolerować sytuacji, w której ulica w Kijowie jest im. Stepana Bandery. Wskazał, że nasz kraj nie prowadzi konsekwentnej polityki wschodniej: Nawiązując Kissingera : uważam, że Polska nie powinna mieć stałych przyjaciół i wrogów, ale interesy. Dlatego udzieliliśmy 300 mln zł kredytu na budowę dróg na Ukrainie wiedząc, co się dzieje – że będzie to nadzorował Sławomir Nowak.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Jak nie robić polityki wschodniej. Przypadek Pawła Kowala

Stanisław Tyszka wskazując na podstawowe różnice pomiędzy klubem Kukiz’15 a partią rządzącą, stwierdził: PiS myśli o polityce zagranicznej w bardziej romantyczny sposób.

Wicemarszałek Sejmu, w podobny sposób jak jego klubowy kolega Marek Jakubiak skrytykował pomysł na wprowadzenia maksymalnej kary 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT-u: Przede wszystkim należy upraszczać prawo i egzekwować – wszystkie instrumenty są, tylko muszą działać sądy i prokuratura. My chcemy dać obywatelom więcej wolności, żeby się bogacili, zaproponowaliśmy np. prostszą deklarację podatkową. Zaznaczył również: Jestem za tym, żeby państwo skutecznie ściągało podatki, ale nie sądzę, żeby taka ustawa była potrzebna. Dodał: To, że coś jest zapisane w prawie, to nie znaczy, że będzie egzekwowane.

kresy.pl / tvp.info / wpolityce.pl

5 thoughts on “418 Rzeź Polaków na Wołyniu? „Ale to było dawno temu…”. Znamienna wymiana zdań pomiędzy Leszkiem Millerem i Bronisławem Komorowskim

 1. http://wpolityce.pl/polityka/326807-jak-wzmocnic-bezpieczenstwo-polski-komorowski-radzi-jeszcze-wiecej-integracji-europejskiej-i-wejscie-do-strefy-euro

  Jak wzmocnić bezpieczeństwo Polski? Komorowski radzi: jeszcze więcej integracji europejskiej i… wejście do strefy euro

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: 10 godzin temu


  fot. Fratria

  Trzeba zacząć odbudowywać akceptację społeczną dla wejścia do strefy euro —stwierdził w TVN24 BiS Bronisław Komorowski. Zdaniem byłego prezydenta bezpieczeństwo Polski zależy od stopnia integracji europejskiej.

  W „Faktach z Zagranicy” Komorowski mówił o tym, od czego zależy pozycja Polski w polityce europejskiej. –

  Jest oczywiste, że zależy to od integracji europejskiej. (…) Brak polskiego zaangażowania w proces budowania integracji europejskiej oznacza osamotnienie Polski także w samej Unii Europejskiej —stwierdził.

  Kolejnym elementem, który ma wzmocnić pozycję i bezpieczeństwo Polski jest wejście do strefy euro.

  Wejście do strefy euro to wielkie strategiczne zadanie stojące przed Polską. (…) Trzeba zacząć odbudowywać akceptację społeczną dla wejścia do strefy euro —tłumaczył, dodając:

  Strefa euro odzyskuje obecnie swój wigor, a polska gospodarka hamuje. (…) Wejście do strefy euro jest szansą, że nie będziemy sam na sam z rosnącą potęgą rosyjską

  Nie obyło się także bez kwiecistych metafor. Tym razem eksprezydent przyrównał sytuację Polski na arenie geopolitycznej do domu stojącego na skraju ciemnego lasu, w którym należy mieć dwa zamki, które będą gwarantował nasze bezpieczeństwo. Jednym zamkiem ma być NATO, a drugim Unia Europejska. Były prezydent skrytykował „wizję państwa narodowego”, którą forsuje polski rząd.

  To nie jest odpowiedź na zagrożenia płynące ze świata —ocenił Komorowski.

  autor: Zespół wPolityce.pl

  hahahaha 83.27.2.*
  Znalazl sie doradca z ruskiej budy, hrabia co psy obrabia. Wez ty znafco sobie lewatyfkie na noc z bolkem. Bigos seta i galreta, berecik z antenka i zbudz sie Zenek, snieg na dworze, drogi odmiatac.

  LL 217.99.50.*
  GŁUPEK 2 !!!

  kixiu 194.33.72.*
  Integrujta sie z Ruskom Budom. Potem weś kradyt i wyjeć na zmywak.

  gio’ 83.22.223.*
  Jaki tam wigor strefy euro !!! Wszystkie te kraje są w deficycie i kryzysie, jeden większy od drugiego! Ten facet zatruł się nieświeżym bigosem !!

  olo 89.71.70.*
  co tu duzo gadac, dobrze jest jest juz ex prezydentem, super wiesniak

  obserwer_1 83.8.29.*
  dechą go, dechą komucharuskiego

  halszka 83.6.215.*
  Kończ waśc, wstydu oszczędż!!

  Mirek 94.254.232.*
  Ależ on durny jak bolek.

  Kita 31.6.142.*
  a kto cię szogunie od żyrandola pyta o zdanie.?Twoją opinię to naród ma w duupie. A jak chcesz euro to se kup a nam nie wciskaj

  nieważny 78.10.73.*
  Odjechał nam Bul. Nikt już nie mówi ani w Polsce ani w PE o rozszerzenie strefy euro. Kilka krajów się zastanawia jak z niej wyjść a ten się obudził i plecie coś odrzecznie. To nie demonem intelektu.

  chestermazu@chestermazu
  Z sielankowej filozofii Komorowskiego wynika jednoznacznie, że im mniej wolności, tym więcej bezpieczeństwa. A to prowadzi do sugestii, że wedug byłego prezydenta – na pewno… najbezpieczniej może czuć się jegomość zamknięty w więzieniu. To dziwna niekonsekwencja, bo były … tak często mówi o wolności. Nawet tym imieniem nazwał kiedyś jeden z odcinków polskich autostrad.

  Intero 87.116.196.*
  Bolek 2 się odezwał . Pierwszy chciał Nato-Bis a drugi chce Grecję -Bis !

  Polubienie

 2. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/leszek-miller-kaczynski-mocno-ale-zasadnie-o-relacjach-polsko-ukrainskich-na-ukrainie-szerzy-sie-kult-upa


  źr: Wikipedia

  Leszek Miller: Kaczyński mocno, ale zasadnie o relacjach polsko – ukraińskich. „Na Ukrainie szerzy się kult UPA”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 17 lutego 2017 o godz. 12:12:03

  Były premier w artykule dla „Superekspressu” odniósł się do niedawnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat relacji polsko – ukraińskich w kontekście propogawanie przez władze Ukrainy kultu Stepana Bandery i Ukraińskiej Armii Powstańczej

  – Jarosław Kaczyński, przebywając w Rzeszowie, odniósł się do relacji z Ukrainą. Prezes PiS użył słów mocnych, ale całkowicie uzasadnionych. (…) Zaznaczył, że z Banderą Ukraińcy do Europy nie wejdą i że wyczerpuje się nasza cierpliwość w tolerowaniu antypolskich ekscesów – pisze we wstępie Leszek Miller.

  Chodzi o słowa Jarosława Kaczyńskiego z wywiadu dla „Do Rzeczy” opublikowanego 6 lutego, w którym prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że Ukraina musi definitywnie wybrać, czy oprze swoją historyczną legitymację na tradycjach organizacji, które dopuściły się potwornych zbrodni na Polakach, czy też z tej drogi zrezygnuje.

  – Kijów szybko wyjaśnił swoje stanowisko. – podkreśla Miller i zauważa, że w ubiegłym tygodniu ukraińscy historycy z szefem tamtejszego IPN Wołodymyrem Wiatrowyczem za-inaugurowali wielką kampanię informacyjną związaną z obchodami 75. rocznicy powstania zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii. „Ukraina nie wyrzeknie się UPA” – zadeklarował Wiatrowycz.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wiatrowycz ostro odpowiada Kaczyńskiemu: taka grubiańska deklaracja była niewłaściwa

  – Dodał (Wiatrowycz- red.), że „żądania i szantaż”, które Ukraińcy słyszą ze strony Kaczyńskiego i innych polskich polityków, aby wyrzec się tej części historii, są niedopuszczalne i sugerują, że politycy ci nie chcą, aby Ukraina była silnym i wolnym państwem. Wiatrowycz nie jest w swoich sądach odosobniony, co więcej, ma potężnych mocodawców. – dostrzega były polski premier.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wiatrowycz: Kaczyński chce narzucać Ukraińcom swoje fantazyjne wyobrażenia o przeszłości

  Zdaniem Leszka Millera, szczególnym mocodowcą Wiatrowycza jest sam Petro Poroszenko, który, co zauważa były polityk, oświadczył, że „uznając za bohaterów narodowych UPA i Banderę, Ukraina nie powinna brać pod uwagę krytycznych opinii innych państw, w tym nawet ich oficjalnych protestów i negatywnych reakcji”.

  – Przykład idzie z góry, nic więc dziwnego, że przedstawiciele władz w Kijowie biorą udział nie tylko w spotkaniach weteranów UPA, ale też ukraińskiej dywizji SS Galizien, wsławionej masowymi mordami na Polakach w Hucie Pieniackiej i Chodaczkowie Wielkim. – podkreśla.

  Przypomina także, że wszystkie oddziały SS zostały uznane przez Trybunał Norymberski za organizacje zbrodnicze, tym bardziej aprobata zgromadzeń ukraińskich esesmanów nie powinna być tolerowana.

  Miller zauważa także, że rozkwit ukraińskiego nacjonalizmu i faszyzmu ma miejsce w okolicznościach, gdy zdecydowana większość ofiar rzezi wołyńskiej nie ma swoich grobów. Ich kości porozsypywane są po polach, lasach i drogach Wołynia, a świadkowie tamtych wydarzeń, którzy mogliby coś powiedzieć, milczą.

  Dlaczego? Zdaniem byłego premier dlatego, że ukraińskie prawodawstwo zabrania krytycznie wypowiedać się o historii Ukraińskiej Powstańczej Armii czy dywizji SS Galizie. – (Ukraińscy świadkowie ludbójstwa- red.) wolą być cicho, bo specjalna ustawa przewiduje karanie więzieniem wszystkich, którzy okazywaliby lekceważenie dla weteranów zbrodniczych organizacji lub negowali celowość ich walki.

  Miller podkreśla także, że na Ukrainie prawdy o ludbójstwie nie mogą otwarcie głosić także cudzoziemcy, w tym obywatele polscy. – Dotyczy to także cudzoziemców. Jeśli na Ukrainę uda się polski obywatel, który mówi prawdę o ludobójstwie, to albo nie zostanie wpuszczony, albo zostanie osądzony.

  Czytaj również: Prezydent Ukrainy podpisał ustawę gloryfikującą UPA

  Były premier wini za ten stan rzeczy poprzedni rząd. – Nasz poprzedni rząd, niestety, nie zareagował, kiedy ukraiński parlament przyjmował to skandaliczne ustawodawstwo.

  Być może ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego zapowiadają zmianę. Rzeczywiście dobrą zmianępodsumowuje.

  kresy.pl/ se.pl

  tagore:
  Nie zareagował ze względu na presję administracji Obamy, co wynika z ujawnionego pisma Schetyny do ambasadora USA w Polsce. tagore

  Mazowszanin:
  Symptomatyczną sprawą jest to, że zarówno w latach 40-tych, jak i współcześnie, od prawa do lewa polskiej sceny politycznej, w sprawie rzezi wołyńskiej i akcji „Wisła” jest zgoda niezależna od opcji partyjnej. Należy to podkreślać wszędzie.

  Polubienie

 3. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/macierewicz-po-spotkaniu-z-ukrainskimi-parlamentarzystami-lacza-nas-wspaniale-doswiadczenia


  Foto: ppor. Robert Suchy(CO MON) / mon.gov.pl

  Macierewicz po spotkaniu z ukraińskimi parlamentarzystami: Łączą nas wspaniałe doświadczenia

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 17 lutego 2017 o godz. 15:03:00

  W spotkaniu, które miało miejsce w Ministerstwie Obrony Narodowej uczestniczył również Przewodniczący Polsko-Ukraińskiej Grupy Parlamentarnej, poseł Michał Dworczyk.

  Po spotkaniu z delegacją ukriańskich parlamentarzystów Macierewicz powiedział: Nasza dzisiejsza rozmowa była poświęcona współpracy kulturowej, gospodarczej i politycznej. We wszystkich dziedzinach ta współpraca rozwija się bardzo dobrze. (…) Mamy wspólne doświadczenia tragiczne, ale mamy też wspaniałe doświadczenia, i to one nas łączą. Liczę na to, że przezwyciężenie złej przeszłości pozwoli na potwierdzenie współdziałania i współpracy polsko – ukraińskiej tak potrzebnej wobec agresji rosyjskiej zagrażającej całej Europie.

  Antoni Macierewicz wyraził wdzięczność za projekt dotyczący przygotowania cyklicznego, polskiego programu, który ma być emitowany w telewizji ukraińskiej. Minister zazanczył: To dobry przykład rozwoju naszej współpracy i za niego bardzo dziękuję.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Dworczyk: Polityka historyczna Ukraińców jest nie do zaakceptowania dla PiS

  Szef MON oświadczył także: Nasza współpraca układa się bardzo dobrze. Podczas ostatniego spotkania ministrów obrony mieliśmy okazję rozmawiać na temat Ukrainy. Jak Państwo wiecie, sekretarz obrony J.Mattis jednoznacznie wypowiedział się w sprawie konieczności przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy, Gruzji, wszystkich tych krajów, które padły ofiarą agresji ze strony rosyjskiej. Macierewicz wyraził również nadzieję na rozszerzenie współpracy wojskowej z Ukrainą.

  kresy.pl / mon.gov.pl

  JaremaW:
  Ale ten macierewicz bredzi. Współpraca kulturowa – brak jakiejkolwiek pomocy ze strony ukrainy na rzecz Polaków tam mieszkających, za to Polska przeznacza miliony na ukraińską kulturę w Polsce. Polityczna- wszyscy wiedzą jaki cel przyświeca ukraińskim politykom, sępić od wszystkich narodów ile wlezie, traka studnia bez dna no i wielbienie zbrodniarzy jako precedens na skalę światową. Gospodarcza-embargo na wiele towarów z Polski. Macierewicz chyba sam nie wierzy w to co mówi albo brakuje mu wiedzy na poziomie przedszkolaka( proszę przedszkolaków o wybaczenie).

  tagore:
  Okrągłe teksty bez realnej treści. tagore

  mop:
  banderowcy i wyklęci…

  Gienek1949:
  Łączy nas w sposób szczególny banderowca ręka z jego siekierą wbitą w nasze plecy.

  zefir:
  To nie „doświadczenie”,”przezwyciężenie”,”potwierdzenie”,tylko zwykłe pieprzenie-ktoś tym leczy swoją schizofrenię.Przez takie majaczenie,banderowców dopieszczanie,Antoś w miłosnej wazelinie zatonie.

  banderacwel:
  Macierewicz pierdolisz jak potłuczony KURWY BANDEROWSKIE TO NAJWIĘKSZY NASZ WRÓG !!!!!!!

  UPAdlina:
  tak psycholu !!… wspaniałe doświadczenia !!… Powiedz to tysiącom rodzin, których członkowie zginęli bestialsko zamordowani przez te chachłate banderowskie gnidy, które kanalio pejsata wspierasz !!… Tfu !!

  Wojmir:
  Panie Macierewicz, tym razem to już Pan „przegłeś”, takie wypowiedzi niby polskiego polityka to jawny policzek banderowski wymierzony Polakom.

  azar:
  Czyżby Antek psychiczny jest głównym decydentem PiSowskiej polityki??? Jarek się przebudził bo w końcu już sam nie wytrzymuje tego jak mu się banderowcy odwdzięczają a tu Macierewicz z szafy wychodzi ze swoją pro-banderowskim nastawieniem. Kolejne miliony właśnie nasze idą na pomoc upadłej UPAinie i co??? I gdzie tu wasze słowa PiSdzielce o krytyce polityki ukraińskiej???? PiS=PO,N=uPa i pedał bandera!!!!!

  Polubienie

 4. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/msz-polska-przeznaczyla-ponad-30-mln-zlotych-na-wspolprace-rozwojowa-z-ukraina


  oto: msz.gov.pl Ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło i wiceminister Joanna Wronecka

  MSZ: Polska przeznaczyła ponad 30 mln złotych na współpracę rozwojową z Ukrainą

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 17 lutego 2017 o godz. 16:04:32

  Ministerstwo poinformowało o tym w podsumowaniu wizyty wiceminister tego resortu Joanny Wroneckiej na Ukrainie.

  Wronecka mówiąc o celu wizyty w Kjowie stwierdziła: Celem tej wizyty jest monitorowanie naszych projektów rozwojowych i humanitarnych na Ukrainie. Chcemy przekonać się czy to, co proponujemy naszym partnerom ukraińskim, jest dobrze postrzegane, czy są zadowoleni z tej współpracy, a my przy okazji przekonujemy się o tym, czy pieniądze publiczne są dobrze wydawane. Jak zaznaczyła wiceminister Ukraina jest naszym najważniejszym partnerem we współpracy rozwojowej.

  CZYTAJ WIĘCEJ:
  Polska dała Ukrainie 68 mln euro kredytu na remont dróg

  Wiceminister Wronecka zaznaczyła, że polska pomoc dla Ukrainy koncetruje się na wzmacnianiu kapitału ludzkiego, decentralizacji i przedsiębiorczości.

  W komunikacie MSZ poinfomował, że wiceminister Wronecka spotkała się w Kijowie z Ołeną Zerkal, zastępcą szefa MSZ Ukrainy ds. integracji europejskiej. Wronecka miała potwierdzić chęć dalszej ścisłej współpracy z rządem ukraińskim na rzecz udanej transformacji kraju. Tematami rozmów było również wsparcie przez Polskę procesu decentralizacji na Ukrainie i reformy samorządowej.

  kresy.pl / wpolityce.pl

  JaremaW:
  No i znowu pieniądze Polskiego podatnika zmarnowane, a jaką wdzięcznośc okazują nam za to ukraińcy to dowiadujemy się kilka razy dziennie.Gdyby tak budżet Polskiego państwa nie dokładał do ukrainy choć przez rok, to i kasy na szczytne cele byłoby więcej i szacunek ze strony ich polityków do Polski byłby większy.Ciekawe czy ktoś sprawdza ile z naszych pieniędzy idzie w łapy ukraińskich oligarchów i innych cwaniaków?

  Piotr071:
  I chuj nam z tego przyjdzie DEBILE !!!!

  Gienek1949:
  Ręce opadają. Nie mam siły, by to skomentować.

  jaro7:
  „Chcemy przekonać się czy to, co proponujemy naszym partnerom ukraińskim, jest dobrze postrzegane, czy są zadowoleni z tej współpracy”kolejna włazidupa rzadowa,ona pojechała dowiedziec się czy banderowcy sa zadowoleni że my dajemy i pomoc.W tym rzadzie jedno głupsze od drugiego.

  UPAdlina:
  rozliczymy kiedyś te zdradzieckie ku**y, bo nie dość, że ładują państwo w niezwykle niebezpieczną sytuację wspierając i sprowadzając tu naszych śmiertelnych wrogów, to jeszcze za nasze ciężko wypracowane pieniądze !!………..##@%#%#%#%#

  Polubienie

 5. dobre sobie! 5.172.238.*
  …no, i wyszlo jak….trzeba!….To nie UPA,ale pewnie jacys „nacjonalisci-nazisci”, jak w przypadku…. niemcow! KIMc. W efekcie, bedzie tak,… ze Polacy sami sie powyrzynali!!!…

  Pawel 73.208.176.*
  Poszlo o naspis na pomniku na ktory nie chcieli sie zgodzic Ukraincy. Ten napis zostal umieszczony wiec Ukraincy wysadzili krzyz w powietrze i postawili nowy ale bez cytatow.

  Daliśmy się ograć kolejny raz 185.23.150.*
  W mojej ocenie pomnik został zburzony aby go odbudować a następnie wymagać od rządu polskiego wsparcia finansowego i nacisku na samorządy dla odbudowy pomników Banderowców w Polsce.

  kit 83.143.240.*
  Jaka treść była napisana na zburzonym krzyżu, a jaka jest na tym? Jeśli inna, to wszystko jasne. Zburzyli po to, żeby zamazać prawdę historyczną i się wybielić. Logiczne. Co na to ambasador „polski”?

  Marian 185.23.150.*
  W latach 40-tych ukraińscy nacjonaliści byli wrogami zarówno Rosji jak i Polski. Walczyli z Polakami i z Rosjanami. Nic się nie zmieniło, z tą różnicą, że chwilowo walka z Polską im się nie opłaca.

  http://wpolityce.pl/swiat/329175-uczczono-pamiec-polakow-pomordowanych-przez-ss-galizien-w-hucie-pieniackiej-krzyz-zostal-odnowiony-przez-ukraincow

  Uczczono pamięć Polaków pomordowanych przez SS Galizien w Hucie Pieniackiej. Krzyż został odnowiony przez Ukraińców

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Fot. PAP/Darek Delmanowicz

  W Hucie Pieniackiej w obwodzie lwowskim uczczono pamięć Polaków, pomordowanych w 1944 r. przez oddziały ukraińskiej dywizji SS Galizien. Uroczystości odbyły się przed odnowionym przez Ukraińców krzyżem, który w styczniu nieznani sprawcy wysadzili w powietrze.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukraińcy odbudowali pomnik Polaków zamordowanych w 1943 roku w Hucie Pieniackiej

  W żałobnej mszy świętej uczestniczyły w niedzielę rodziny zabitych, ambasadorowie Polski i Ukrainy, parlamentarzyści dwóch państw i duchowieństwo, które apelowało do zgromadzonych o pojednanie między dwoma narodami.

  Zebraliśmy się tutaj po to, aby ustała tak zwana wojna na pomniki. Wszyscy prosimy Boga o to, byśmy mogli dać spokój tym zmarłym

  — przemawiał rzymskokatolicki biskup diecezji łuckiej na Wołyniu, Witalij Skomarowski.

  Krzyż, będący najważniejszym elementem pomnika zbrodni w Hucie Pieniackiej, został zdewastowany przez nieustalonych dotąd sprawców podczas ukraińskich świąt Bożego Narodzenia. Przedstawiciele władz Polski i Ukrainy uznały to zdarzenie za prowokację i ustaliły, że wspólnie odbudują upamiętnienie.

  W sobotę, dzień przed uroczystościami, gubernator obwodu lwowskiego Ołeh Syniutka poinformował polskich dziennikarzy, że pomnik w Hucie Pieniackiej odbudowała za własne pieniądze ludność z okolicznych miejscowości. Ukraińskie władze nie ujawniły, kto sfinansował i zrealizował odnowę.

  Obecna na uroczystościach posłanka PiS Małgorzata Gosiewska oceniła, że tegoroczne uroczystości w Hucie Pieniackiej noszą wyjątkowy charakter.

  Wojna na wschodzie Ukrainy i liczne prowokacje po jednej i po drugiej stronie świadczą, że ciągle jest ktoś zainteresowany, by nas skłócać. Ten pomnik nabrał nowej symboliki, bo nie jest to już jedynie miejsce koszmarnej zbrodni, popełnionej wobec ludności polskiej, ale też po tym, co się stało, po zniszczeniu i odbudowie z inicjatywy społeczności lokalnej, jest to już w tej chwili symbol pojednania. Tak powinniśmy budować nasze relacje i to jest dobry początek

  — powiedziała.

  Prezes Stowarzyszenia Huta Pieniacka Małgorzata Gośniowska-Kola podkreśliła, że atak na miejsce pochówku Polaków w tej miejscowości został odebrany z bólem.

  Był to atak na krzyż, czyli na znak prawdy. Ale jednak znaleźli się ludzie, którzy przyczynili się do tego, że stoi dzisiaj granitowy krzyż. Chcemy wiedzieć, komu możemy podziękować za to

  — mówiła.

  Według ustaleń PAP za odbudową krzyża stoją Ukraińcy z miejscowości Podkamień, a idea jego odnowienia należy do Wołodymyra Seredy, działacza organizacji, które skupiają Ukraińców, wysiedlonych po drugiej wojnie światowej z Polski do ZSRR.

  Kiedy dowiedziałem się, co się tutaj stało, byłem zszokowany. Zrozumiałem, że jest to prowokacja, która była dla nas nożem w plecy. Jestem za pojednaniem i robię wszystko, żeby do niego doszło. Możemy mieć różne oceny co do różnych wydarzeń, jednak jesteśmy ludźmi i powinniśmy myśleć krok, dwa kroki naprzód

  — powiedział Sereda PAP.

  Przedstawiciele władz ukraińskich nie ukrywali, że oczekują, iż za gestem „społeczności lokalnej” w Hucie Pieniackiej pójdą Polacy, którzy w taki sam sposób odniosą się do ukraińskich upamiętnień, dewastowanych w Polsce. Na uroczystościach pojawił się młody człowiek, który przyniósł tablicę przypominającą, że w Polsce zniszczono w ostatnim okresie kilkanaście takich miejsc. Miał ze sobą czerwono-czarną flagę UPA. Ukraińska policja poprosiła go, by opuścił to miejsce.

  Ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło podziękował Ukraińcom za odnowienie pomnika.

  Razem jesteśmy silni i dlatego dziś tu razem jesteśmy. Stoimy przed nowym krzyżem, który w sposób barbarzyński został wysadzony w powietrze. Modlimy się pod takim samym krzyżem, który tu stał i za to dziękujemy naszym ukraińskim kolegom. Europa potrzebuje Polski i Ukrainy i tego, żebyśmy byli razem

  — mówił.

  Nasi wrogowie mieli nadzieję, że ten krzyż stanie się symbolem konfliktu między Ukraińcami i Polakami, ale ten krzyż stał się krzyżem pojednania. Powinniśmy pamiętać o naszej historii myśląc o wzajemnym pojednaniu i porozumieniu. Powinniśmy też pamiętać, że kiedy Ukraińcy i Polacy ze sobą walczą, to stają się słabsi i bardziej podatni na działania naszych zewnętrznych przeciwników

  — oświadczył ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca.

  Huta Pieniacka to nieistniejąca dziś wieś w rejonie miasta Brody. W czasie wojny ta miejscowość była polską placówką samoobrony przed UPA. Jak podaje prof. Grzegorz Motyka, autor książki „Ukraińska partyzantka 1942-1960”, 23 lutego 1944 roku do wsi przybył w celach rozpoznawczych pododdział 4. pułku policyjnego SS, złożony z ukraińskich ochotników do dywizji SS Galizien. Polacy, sądząc, że mają do czynienia z przebranymi upowcami, zaatakowali napastników, zabijając dwóch z nich. W sukurs żołnierzom 4. pułku przybyła sotnia „Siromanci” dowodzona przez Dmytro Karpenkę „Jastruba”, która zaatakowała Polaków z boku. Umożliwiło to pododdziałowi SS odwrót i najpewniej uratowało go przed całkowitym pogromem.

  Na wieść o śmierci dwóch żołnierzy SS Niemcy zorganizowali im manifestacyjny pogrzeb i wysłali przeciwko wsi karną ekspedycję.

  28 lutego 1944 roku o świcie 4. pułk policji SS ostrzelał wieś z broni maszynowej i moździerzy, po czym opanował ją, nie napotkawszy oporu samoobrony. Przechwyconą ludność prowadzono grupami po 20-30 osób do stodół, zamykano i palono. Próbujących uciekać rozstrzeliwano. W ten sposób zamordowano, według różnych danych, od 600 do 1200 osób. Według ustaleń śledztwa Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie w wyniku pogromu w Hucie Pieniackiej zostało zamordowanych około 850 osób.

  gah/PAP

  PL V 46.113.74.*
  Czyli wszystko jest już okej. PAD może z czystym sumieniem podarować UPD-dlinie kolejny miliard Euro.

  olo 95.49.0.*
  to co, w zamian mamy odnawiać banderowskie pomniki u nas? czy ktoś upadł totalnie na pusty łeb?

  Hańba hańba 83.11.232.*
  Jesteście bezczelni co to za tytuł Polacy mają w du….. ten probanderowski rząd wasz portal i rezunow. Hańba!!

  Marian 185.23.150.*
  Na zasadzie wzajemności Polacy powinni upamiętnić miejsca, w których Ukraińcy byli mordowani przez oddziały polskie kolaborujące z Niemcami.

  Olo 151.67.202.*
  Jak slysze slowo ,,ukraina’, to wymiotuje! Moi znajomi maja tak samo! Upadlina, usraina!

  pokój ludziom dobrej woli… 37.47.43.*
  Ukraińcy bestialsko spalili żywcem Polaków w HuciePieniackiej, a robili to też Niemcy w Jabłoni-Dobkach, Krasowo-Częstkach, Michniowie, Szarajówce. Ale musi nastać czas wybaczenia po obu stronach granicy!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/kardynal-nycz-dziekuje-wszystkim-ktorzy-przyjmuja-ukraincow-i-daja-im-prace

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/w-hucie-pieniackiej-odbyly-sie-uroczystosci-rocznicowe

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-pomnik-ofiar-zbrodni-w-hucie-pieniackiej-odnowiony-video-

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ambasador-rp-na-ukrainie-odbudowa-pominika-w-hucie-pieniackiej-to-rodzaj-cudu

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/polski-ambasador-w-kijowie-bagatelizuje-gloryfikacje-bandery-na-ukrainie

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-zachodnia?zobacz/ruch-autonomii-slaska-gospodarzem-zgromadzenia-europejskich-separatystow-i-regionalistow

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.