424 Uczestnik Majdanu potwierdza: mieliśmy broń, snajperzy strzelali do protestujących,.. a pieniądze Sorosa będą ścigać „mowę nienawiści” wobec Ukraińców

soros

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/rosja-uznala-fundacje-sorosa-za-organizacje-niepozadana,598929.html

tagore:
Było by ciekawie gdyby okazało się, że Sorosz poprzez łańcuszek pośredników wspiera neobanderowców. tagore

Roman1:
Ale heca. W „demokratycznej” Polsce Ukraińcy (banderowcy) wprowadzą cenzurę. Oddać im budynek na Mysiej.

krok:
Na wiejskiej już mają.

qazwsx:
Tu jest pewna ważna petycja, ale niestety mało chętnych. https://petitions.whitehouse.gov/petition/issue-international-arrest-warrant-george-soros

cedrus:
W telewizji już mamy reklamy po ukraińsku, widziałem ogłoszenie w McDonaldzie po ukraińsku. Ostatnio byłem w KFC i obsługiwały mnie ukrainki. To już się dzieje, za kilka lat zarządają swoich praw, szkół oraz radnych.

UPAdlina:
celowa upainizacja-banderyzacja Polski !!

Wolodyjowski:
Szkół już się domagają: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/legnica-ukraincy-domagaja-sie-utworzenia-szkoly-podstawowej

Roman1:
Jak widać, Soros wprowadza cenzurę do Polski, chociaż nie prewencyjną, ale teraz Polacy mogą się bać banderowców we własny kraju. Co na to minister spraw wewnętrznych?

Roman1:
Kiedyś Europa powinna zatrzymać Hitlera, a tego nie zrobiła. Dzisiaj należy zatrzymać gloryfikatorów banderowskich oprawców, a znaczna część Europy i tzw. wolnego świata ich popiera. Hańba

Wolodyjowski:
W stosunku do banderowców wystarczy mówić prawdę, bez nienawiści. Prawda jest porażająca i nie dająca im prawa do koegzystencji, tak samo jak nie mogą z nami koegzystować piewcy SS i Hitlera. Banderyzm i hitleryzm to ta sama szowinistyczna ludobójcza ideologia.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/uczestnik-majdanu-potwierdza-mielismy-bron-snajperzy-strzelali-do-protestujacych


Iwan Morozowski. Fot. volynnews.com

Uczestnik Majdanu potwierdza: mieliśmy broń, snajperzy strzelali do protestujących

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 24 lutego 2017 o godz. 23:11:36

Iwan Morozowski, uczestnik protestów na Majdanie i świadek tzw. Masakry na Majdanie potwierdza, że protestujący posiadali broń i używali jej. Byli też strzelcy, którzy strzelali i do berkutowców i do majdanowców. „Automaty i karabiny snajperskie dostawali tylko specjalnie wyszkoleni, którzy strzelali zza naszych pleców. Jak się okazało – nam w plecy”.

Pochodzący z Wołynia Iwan Morozowski, który brał udział w protestach na Majdanie i został w ich trakcie ranny przyznaje w rozmowie z portalem volynnews.com, należącym do lokalnego oligarchy z klanu Ihora Kołomojskiego, że protestujący „majdanowcy” posiadali broń, dochodziło do podziału sfer wpływów i kradzieży środków finansowych.

– Usunąwszy od władzy jeden dyktatorski reżim, wynieśliśmy do władzy inny – mówi Morozowski.

Wspominając strzały na Majdanie mówił, że „ogień był z trzech stron”. – Oczywiście, strzelał Berkut, strzelali również protestujący, ale byli i tacy, którzy strzelali i do jednych i do drugich – to fakt. Uwierzcie człowiekowi, który widział to na własne oczy – mówi uczestnik Majdanu. Jego zdaniem, to samo dotyczyło milicji: – [jej] większa część podporządkowała się Janukowyczowi, ale byli tacy, którzy podporządkowali się opozycji – i właśnie na nich spoczywa odpowiedzialność za pierwsze ofiary na Majdanie. Mam na myśli Nihojana i [Michaiła] Żyzniewskiego.

PRZECZYTAJ:

Śledczy z ukraińskiego MSW: pierwsze ofiary majdanu nie zginęły z rąk milicji

Bohater filmu TV Biełsat pozuje z flagą neonazistów [+FOTO]

– Wśród ludzi, którzy byli najbliżej ówczesnej opozycji mówiono o tym, że z Domu Związków Zawodowych prowadzony był główny ostrzał przez snajperów Poroszenki-Parubija – powiedział Morozowski, zastrzegając jednak, że nie może powiedzieć, czy odpowiada to prawdzie. Mówił też o „zagadkowym” znikaniu berkutowców ujętych przez „majdanowców”, a także o tym, że z głównej trybuny przemawiali tylko „specjalnie wyszkoleni ludzie”, głosząc „populistyczne hasła”, a nie czołowi protestujący.

CZYTAJ WIĘCEJ:

BBC ujawnia świadectwo snajpera, który strzelał do milicjantów na Majdanie

Frankfurter Allgemeine Zeitung ujawnia przyczyny masakry na Majdanie

Kto odpowiada za masakrę na Majdanie? Publikujemy cały raport dra Kaczanowskiego

Nowa analiza dr Iwana Kaczanowskiego: większość zabitych na Majdanie to ofiary uzbrojonych aktywistów

Morozowski zaznaczył również, że nie jest prawdą, iż protestujący na Majdanie byli bezbronni. – Broń była i u nich, i u nas. (…) kostką brukową z automatami nie podyskutujesz. Broni było dość: u kogoś własna, komuś wydawali sami komendanci. Automaty [broń automatyczną], karabiny snajperskie otrzymywali tylko specjalnie wyszkoleni, którzy strzelali zza naszych pleców. Jak się okazało – nam w plecy.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Aktywista Euromajdanu dla portalu Bird In Flight: strzelałem do Berkutu na Majdanie

Strzelec z Majdanu w filmie dokumentalnym: zastrzeliłem dwóch berkutowców

Byli współpracownicy Janukowycza: na Majdanie strzelał gruziński snajper

Odnośnie finansowania protestów Morozowski twierdzi, że początkowo „wszystko finansowali zagraniczni inwestorzy” , a później zwykli Ukraińcy przekazywali „olbrzymie kwoty”. Sugerował, że środki te były defraudowane przez „Jaceniuka i kompanię”.

Morozowski został ranny na ulicy Instytuckiej, podczas tzw. masakry na Majdanie. Później doznał kontuzji w wyniku eksplozji granatu i musiał wracać do domu. W dalszej części rozmowy zaznaczał, że sprawa ludzi, którzy zginęli na Majdanie do teraz nie została należycie zbadana. – Wszystkie dowody rzeczowe szybko zniknęły, zniknęli berkutowcy, którzy strzelali, zniknęli snajperzy, nawet broni nie można znaleźć; w ciągu godzin ścięli drzewa, dzięki którym mogli wyznaczyć trajektorię lotu kul – mówił „majdanowiec”.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dr Kaczanowski dla Kresów.pl: masakra na Majdanie była operacją typu „false flag”

Czytaj więcej:

Zeznania kolejnego świadka potwierdzają obecność strzelców w Hotelu Ukraina podczas masakry na Majdanie

Ukraina: nowe dowody na obecność snajperów w Hotelu Ukraina podczas masakry na Majdanie

Polak zastrzelony z Hotelu Ukraina – nowe dowody ujawnione w procesie ws. masakry na Majdanie

Volynnews.com / Kresy.pl

…..


źr: Red Ice

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/za-pieniadze-sorosa-beda-scigac-mowe-nienawisci-wobec-ukraincow

Za pieniądze Sorosa będą ścigać „mowę nienawiści” wobec Ukraińców

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 09 lutego 2017 o godz. 16:04:44

Dzięki grantom z założonej przez George’a Sorosa Fundacji Batorego Związek Ukraińców w Polsce będzie monitorował wpisy w internecie pod kątem „mowy nienawiści” wobec Ukraińców – informuje TOK FM.

Internetowy portal radia TOK FMa przytacza historię pewnej kobiety od kilku lat mieszkającej w Lublinie. Rozmówczyni radia przyznaje, że relacje z Polakami układały się poprawnie. Dopiero niedawno coś miało się zmienić. Niedawno idąc ulicą rozmawiała z przyjaciółmi z Ukrainy, po ukraińsku. – W pewnym momencie usłyszałam, jak ktoś za mną mówi mi, że mam mówić po polsku. Okazało się, że to jakaś starsza pani. Odwróciłam się i zapytałam – już po polsku – dlaczego? Powiedziała, że tu jest Polska. Byłam w szoku. Pierwszy raz ktoś mi coś takiego powiedział. To było obraźliwe.

I choć portal przyznaje, że to jednostkowa sytuacja, to podobnych zdarzeń ma być więcej. Tezę serwisu potwierdza Anna Dąbrowska ze Stowarzyszenia „Homo Faber”. Nie ma wątpliwości, że problem mowy nienawiści się nasila, m.in. właśnie w stosunku do Ukraińców. Jak mówi, na terenach gdzie mieszka mniejszość ukraińska, w tym w Przemyślu, regularnie zdarza się, że ukraińskie dzieci w szkole są wytykane palcami i wyśmiewane. Podobnie – pracownicy z Ukrainy w polskich zakładach pracy. – Wiem z rozmów z moimi znajomymi z Ukrainy, że to się zdarza. W kontekście filmu „Wołyń„, zdarza się częściej – mówi A. Dąbrowska. Do tego dochodzi niszczenie ukraińskich pomników czy grobów.

Zdaniem Anny Dąbrowskiej, nie byliśmy przygotowani do rozmowy o trudnej polsko-ukraińskiej historii. – Dla nas UPA to jest tylko i wyłącznie Wołyń, a dla Ukraińców – jest to dużo szersza historia. I nie będzie między nami zgody. Ale być może teraz jest dobry moment, by to sobie uświadomić i by zacząć konstruować pewien dialog na przyszłość. A by dialog mógł się odbyć, musimy traktować siebie jako równorzędnych partnerów. Takich, którzy mają swoje prawo do pamięci – mówi szefowa „Homo Faber”.

Czytaj również:
„Je**ć Banderę, OUN, UPA” – cyberatak na stronę tygodnika dla Ukraińców w Polsce [+GRAFIKA]
420 tys. zł dotacji od rządu PiS dla ukraińskiej gazety, która nazwała Piłsudskiego międzynarodowym terrorystą

Z kolei zdaniem Piotra Tymy, prezesa Związku Ukraińców w Polsce, w tej chwili nie są to już tylko wulgaryzmy czy inwektywy. – Są to już nie tylko komentarze pod tekstami, ale też wpisy na naszych profilach na portalach społecznościowych. Zdarza się nawoływanie do popełnienia przestępstwa. Są to na przykład wpisy, w których podane jest imię i nazwisko osoby i nawoływanie, by taką osobę znaleźć i zlikwidować. Dostajemy też określone treści na nasze prywatne skrzynki. Stąd, po rozmowach z ludźmi zajmującymi się mową nienawiści od lat, doszliśmy do wniosku, że powinniśmy się zająć atakami wymierzonymi w Ukraińców – mówi negacjonista wołyński.

Jak informuje, dzięki środkom od Sorosa powstał projekt, w ramach którego rozpoczęto monitoring internetu. Został opracowany specjalny algorytm w programie komputerowym, dzięki któremu udaje się wychwycić określone treści. Potem wolontariusze dokładnie je analizują. – Robią to pod kątem popełnienia przestępstwa. I po wyselekcjonowaniu tych najbardziej drastycznych wpisów nasz prawnik zajmuje się kierowaniem zawiadomień do prokuratury – mówi Tyma. Dodaje, że uruchomiona zostanie też specjalna strona, na której będzie można zgłaszać tego typu ksenofobiczne ataki.

Ale samo skierowanie sprawy do prokuratury w części przypadków – niewiele daje. Piotr Tyma przypomina sprawę rapera, który w swoich utworach nawołuje do nienawiści. – Używa na przykład takich określeń, że dobrzy Ukraińcy to martwi Ukraińcy. I zgłoszenie z 2015 roku nie dało żadnego rezultatu. Policja nie jest w stanie ustalić osoby w sytuacji, gdy ten muzyk występuje w określonych miejscach, udziela wywiadów, są plakaty informujące o jego koncertach. Dlatego też powstał nasz projekt, ponieważ w naszej ocenie, państwo nie wywiązuje się ze swoich obowiązków – mówi Tyma.

W ramach projektu przewidziano nie tylko monitoring sieci, ale też monitoring spraw, które są zgłaszane do prokuratury. – Chodzi o to, by nasz prawnik na bieżąco pilnował, co się w danej sprawie dzieje, czy są zebrane dowody – wyjaśnia szef związku.

Czytaj również: Ukraina: Soros dołączy do Narodowej Rady Inwestycyjnej

kresy.pl/ tokfm.pl

Pro_Patria:
Bezczelność motłochu w naszym kraju sięga zenitu. Nie dość, że wykorzystują każdą okazję, aby z oprawców i ich potomków zrobić męczenników oraz zdesperowanych bojowników o wolność, to jeszcze bezczelnie na każdym kroku wyniszczają Polskę i starają się zastraszyć Polaków. banderowiec tyma w tym procederze przoduje. Mają nadzieję na stopniowe ubezwłasnowolnienie narodu polskiego, zamknięcie Nam ust na bezczelność, chamstwo, wszechobecny przemyt i łamanie prawa przez dzicz. Kolejnym krokiem będzie przejmowanie urzędów i funkcji państwowych (od najniższych do najwyższych szczebli), , ostatecznym zaś całkowite podporządkowanie i unicestwienie Rzeczpospolitej i Narodu polskiego. Pewne etapy już, niestety mają miejsce dlatego mamy tak wielką poprawność polityczną i My Patrioci związane ręce. sycz, tyma, siemoniak – dlaczego ci upaińcy są tak wpływowi i co w ogóle robiuą w Naszym kraju ???

marvix:
Widać soros dołaczył do grona obrońców morderców małych dzieci i kobiet, stanął po stronie obrońców zwyrodnialców nabijających na sztachety niemowlęta, rozpruwający kobietom brzuchy. Cwane i przebiegłe upadlińskie szmaty przesiąknięte chorym dekalogiem ukraińskich nacjonalistów. W Polsce Tyma, negocjalista upadliński powinien trafić za kratki, a tymczas to on ściga. Świat stanął na głowie.

marvix:
Podstępne ukraińskie, banderowskie bydło… nic się nie zmieniło. Są podstępni, nieludzcy i bezszczelni. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/74-rocznica-masakry-mieszkancow-parosli-na-wolyniu-przez-upa

franciszekk:
Aaaa… ja jestem zadowolony z tej wieśc,i bo wkrótce wzrośnie tym samym „miłość” do NEO-banderowców w myśl zasady której głosi słynne polskie przysłowie cyt. „kij ma dwa końce”! … Przy okazji zapytuję forumowiczów – po co nam było pozwalać im na nieograniczone przyjazdy do Polski? Ich miejsce jest na Ukrainie o która tak krwawo walczyli robiąc okrutne czystki etniczne! Teraz nie chcą tam mieszkać tylko pchają się do Polski oknami i drzwiami bez końca!

Beresteczko1651:
Nie wiem skąd Soros wziął swoje pieniądze ale wydaje je wyjątkowo głupio. Właśnie wyrzucił w błoto kolejne! O ukraińcach wystarczy pisać i mówić prawdę. Ona stawia ich w wystarczająco niekorzystnym świetle a nikt nie może zostać ukarany za jej głoszenie. A to, że niektórzy boją się prawdy jak diabeł święconej wody nie dziwi – nawet największa kanalia nie lubi jak się ja nazywa po imieniu:)

krok:
Poczekajmy na wynik wyborów we Francji, wiele powinno się zmienić, lewactwo będzie w odwrocie. Na Niemców na mamy co liczyć, Schulz, czy Merkel, niewiele zmieni. Francja zapoczątkuje koniec socjalistycznej Europy, bynajmniej tej lewackiej. Co do mowy nienawiści, mówienie o banderze jako mordercy, UPA jako zezwierzęceniu ludzi, Prawym Sektorze jako gwałcicielach, itd, nikomu nie przyniesie zagrożenia ze strony Sorosów i innych antypolskich lewaków (hejt stop),. Mówienie prawdy o Polakach, czego doświadczyli od ukraińców, to mamy zagwarantowane w wyższych aktach prawnych, niż polskie ustawodawstwo: .art. 9 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, który stanowi m.in., że każdy ma prawo do wolności myśli, sumienia i wyznania,. Polska ma podpisaną tą międzynarodową umowę. Są media w Polsce, które słowa: banderowiec, UPA, ludobójstwo, SS, już zaczęły traktować jako mowę nienawiści. Te media w Polsce należą, do Niemców, Szwajcarów, Amerykanów. Omijam szerokim łukiem. RMF, Interia, TVN . Stały się szujnią na Polaków, trzeba naprawdę dużo sobie przefiltrować, żeby nie wpaść w omam antypolskości.

Gan:
Obawiam się, że płonna jest Twoja wiara w to, że Francja może coś zmienić. Francja nie będzie w stanie zreformować samej siebie. Nie potrafi tego zrobić silniejsza od niej Wielka Brytania. A przyznam – sam obstawiałem – że „brexitu” angole użyją do zreformowania unii i przejęcia przywództwa. Tymczasem UK okazały się słabiutkie i chyba zrządzeniem losu uratował ich wybór Trumpa na prezydenta w USA.

krok:
Po wygranej Marine Le Pen, Francja dokona dużego kroku do Frexitu. Francja i Anglia to jedyne w Unii mocarstwa atomowe, które są strategicznym trzonem Unii, bez tych państw dalsze istnienie Unii, będzie tylko pozoracją. Unia obecnie nie ma racji bytu, rozdawnictwo, socjale, przymusy, nakazy. Ale nie to będzie gwoździem do trumny Unii, rozbiją ją nowo przybyli muzułmanie, czyli tzw., uchodźcy.

jaro7:
Z upaińcami nie ma dialogu(kłamia ,kręcą),wklejam link z rozmowy z dwoma z nich .Pierwszy to znany wam Maciejczuk,drugi Sasza Kolodko.A zaczęło sie od tekstuMaciejczuka że”Pułk Azov jest gwarantem stabilnosci na Upainie” https://vk.com/feed?section=notifications

banderacwel:
A wy kurwy banderowskie jak wypowiadacie się o polakach i ruskich wy jebane szumowiny za dużo sobie zajebane padliny pozwalacie NIGDY PRAWDZIWY POLAK NIE BĘDZIE ZADAWAŁ SIĘ Z KURWAMI BANDEROWSKIMI

zefir:
Dla banderowskiej kurwy to obrzydliwe,że w Polsce mową polską ma się posługiwać,dla niej to niemożliwe.Wypierdzielaj więc chachłacka mendo na chachłackie stepy do swych banderowskich ziomali,nikt cię do Polski nie zapraszał,nikt na siłę tutaj cię nie trzyma,nikt niczego ci nie obiecywał.Nie życzę sobie by banderowskie skurwysyny,nawet z pomocą Sorosa w Polsce się panoszyły,bezczelne monitoringi internetu metodą ukraińskiej SB-cji realizowały i na Polaków w ich własnej krainie polowały.

MadMike:
I właśnie dlatego niezbędne jest dopisanie banderyzmu i całej jego symboliki do obecnej ustawy zakazujące tego typu „treści” na terenie Rzeczypospolitej. Banderyzm trzeba postawić tam gdzie jego miejsce czyli obok nazizmu i komunizmu. Wówczas będzie podstawa prawna do ścigania wszelkich przejawów gloryfikacji ludobójczej ideologii. Ukry są istotnie bezczelne, zwłaszcza na terenie Lubelszczyzny, gdzie ludzie pamiętają, że bandziory jeszcze po wojnie dokonywały masakr polskiej ludności a dziś śmią twierdzić, że oni z komuną walczyli. Doniesienia tymy jednak są w pewnym stopniu pocieszające, oznacza to, iż mimo całego urabiania ludzie nie dali sobie wmówić rzekomej „przyjaźni” ukraińców i widzą co się dzieje i nie ma ich zgody na gloryfikacje ludobójców w Polsce.

UPAdlina:
i w Rosji i na Węgrzech ten jeny pejs został wyautowany z tamtejszej przestrzeni publicznej !!… Trump za nim też raczej nie przepada !!… Miejmy więc nadzieję, że kaczyński pójdzie w ślady Putina i Orbana i wyjee na cztery wiatry tę jego zasraną lewacką fundację prześladującą ludzi !!

azar:
Śmiejemy się z tej głupoty zachodniej względem muzułmanów, których na potęgę ściagają, oni mogą robic tam co chcą i złego słowa na nich nawet powiedzieć nie można a co u nas sie obecnie dzieje? TO samo. Tylko tam muslimy niszczą zachód a u nas ukry Polskę. Winni są politycy, którzy są ślepi na te zjawiska. Czy czasem wszyscy nie są sterowani przez Sorosa? W Polsce nie dajemy sie islamizować to tzreba za to ukranizować i przez to mieszać i tworzyć słynne multi-kulti choć z ukrami…. Następna wiadomość usłyszana włąśnie z TV – Jarus Kaczyński zadecydował iż trzeba zwiększyyć nakłądy na wojsko z obecnych 2% PKB (było 1,7) zwiększyć na 3% bo czubek Antoni musi szykować się do wojny z Putinem. Nie ważne, ze drobni Polscy przedsiębiorcy maja już dość fiskalizmu i tyrania na tych darmozjadów, coraz częściej przenoszą siedzibę np do Czech bo jest prościej z przepisami, żaden urzędnik się nie czepia i tyle haraczu sie nie płaci. Róbcie tak dalej PiSiory a przerżniecie następne wybory.

Gan:
Taka akcja budzi mój wielki uśmiech. Przede wszystkim mam nadzieję, że nasi politycy podtrzymają mocny język polityki, mówiący o tym, że „do Europy Ukraina z banderą nie wejdzie”. A tezę podaną w artykule można bardzo prosto udowodnić. Za pomoc Polakom w czasie rzezi wołyńskiej groziła kara śmierci. Ci, którzy zdecydowali się pomóc byli mordowani razem z Polakami. Czy w tej sytuacji mogę powiedzieć, że dobrzy Ukraińcy są martwi?

Gan:
A no i byłbym zapomniał – pierwszą sprawę może soros założyć premierowi Izraela za jego „mowę nienawiści” w radzie werchownej.

…..


fot. YouTube

http://wpolityce.pl/swiat/328505-wloska-grupa-pieniedzmi-sorosa-lobbuje-za-cenzura-w-mediach-z-przekazow-medialnych-maja-zniknac-negatywne-odniesienia-do-migrantow

Włoska grupa pieniędzmi Sorosa lobbuje za cenzurą w mediach. Z przekazów medialnych mają zniknąć negatywne odniesienia do migrantów

opublikowano: 21 lutego · aktualizacja: 21 lutego

Włoska organizacja „Carta Di Roma” lobbuje za usunięciem z przekazów medialnych wszelkich odniesień do migrantów, które mogą mieć negatywny wydźwięk, włączając takie terminy jak „nielegalni imigranci”

—informuję portal Breitbart.com. Na liście zakazanych wyrażeń mają znaleźć się te, które podkreślają rasę niektórych grup imigrantów lub ich nielegalny status. Określenia „nielegalni imigranci”, „Cyganie”, „koczownicy”, „pochodzący spoza Unii Europejskiej” itp. mają zostać usunięte z wszelkich raportów unijnych dotyczących migracji.

To jednak nie wszystko. Również takie terminy jak „Albańczyk” czy „Chińczyk” powinny być zdaniem „Carta Di Roma” wyłączone z doniesień prasowych o imigrantach, ponieważ „dziś już nie są obojętne”. Zdaniem organizacji z relacji medialnych powinny zniknąć informacje o pochodzeniu przestępców, aby nie łączyć wykroczeń z migrantami. Kolejnym przykładem jest termin „islamscy ekstremiści”, z którego usunięty powinien być człon „islamscy”, aby uniknąć uprzedzeń wobec muzułmanów.

„Carta Di Roma” jest grupą lobbingową działającą na rzecz migrantów, której fundatorem jest miliarder George Soros

—zauważa brytyjski portal.

Jak widać poprawność polityczna ma się nadal bardzo dobrze.

kk/Breitbart.com

Książka, którą trzeba przeczytać! „George Soros. Najniebezpieczniejszy człowiek świata” – Andreas von Rétyi.

Multimiliarder, jego globalna sieć i koniec takiego świata, jaki znamy!

autor: w Prasie Światowej

jajko 5.172.232.*
To nie poprawność polityczna -jak podsumował autor artykułu. To ordynarne fałszerstwo.Dokąd ten stary łajdak będzie niszczył świat? Pluć na niego też za bardzo nie można, no bo zaraz antysemityzm!

KON. 84.184.216.*
chyba juz zaczeli sie czepiac, bo uparcie usuwaja moje komenty.

z 78.88.207.*
tzw. uchodźcy, za którymi lobbuje powinni w dowód wdzięczności „przeorać”, upodlić i zabrać mu to, na czym mu najbardziej zależy i mam nadzieję, że tak się stanie….

Obserrwatorix @Obserrwatorix
ich dni sa już policzone- nie ma się czym denerwować. Patrzcie na przedstawienie, ale myslcie jak ma się ono do samej rzeczy a wtedy odpowiedź będziecie mieli przed oczami.

jajco 85.193.233.*
Popaprańcom lewackim totalnie odbija. Przecież w pierwszej kolejności min oni „pójdą po topór”, Samobójcy? Tylko dlaczego mają cierpieć niewinni przez ich tępotę?

Adalbertux 83.31.198.*
Szef węgierskiej dyplomacji Péter Szijjártó, oświadczył, że do Unii Europejskiej zmierza nawet 35 milionów osób. To jasne, że trzeba założyć kaganiec mediom, choć w Polsce to on już działa od dawna.

simply@simply
POdnóżki Sorosa za kasę zrobią wszystko… upadek moralny nie do wyobrażenia….

aaa 83.26.121.*
Zaś później, pan Waszczykowski mówi, że w sprawie wraku zwróci się do nowej administracji Trumpa? Dziwna logika postępowania?… Spotykamy się z przeciwnikami Trumpa a później idziemy do niego po pomoc

aaa 83.26.121.*
Szkoda, że nikt nie zająknął się, że PAD spotkał się z człowiekiem Sorosa senatorem McCainem(anty-trump)Zaś kilka dni później Szczerski oraz przedstawiciele MON spotykają się z demokratami(anty-Trump)

…..


źr. Wykop

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-poludniowa?zobacz/amerykanscy-kongresmeni-zaniepokojeni-finansowaniem-dzialalnosci-sorosa-w-europie

Amerykańscy kongresmeni zaniepokojeni finansowaniem działalności Sorosa w Europie

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Środa, 22 lutego 2017 o godz. 09:09:34

Republikańscy kongresmeni chcą wiedzieć, czy pieniądze amerykańskich podatników wspierają działalność organizacji George’a Sorosa w Macedonii.

17 stycznia br. kongresmen Christopher Smith wraz z innymi członkami Izby Reprezentantów wysłał list do amerykańskiego ambasadora w Macedonii, Jessa Baily’ego. Domagali się odpowiedzi na pytanie, czy działalność miliardera Georga Sorosa skierowana przeciwko obecnemu rządowi w tym kraju jest finansowana przez amerykańskie pieniądze. Jak twierdzi Smith, Baily nie odpowiedział na jego list.

 • wydaje się, że rząd amerykański finansuje organizacje, które są stroną w sporze politycznym, a konkretnie, są po stronie socjalistów, co jest absolutnie nie do przyjęcia. Uważam, że jest to nielegalne i zamierzamy zbadać tę sprawę w jak najszerszym zakresie – powiedział Smith.

Dodał, że – Musimy mieć szczegółowy wgląd w to, co administracja  [Obamy] robiła w ciągu ostatnich 8 lat, ponieważ byliśmy stroną w walce politycznej w innych krajach również i były inne podobne incydenty. To podważa dyplomację publiczną i dyplomację w ogóle Stanów Zjednoczonych. Jest niezgodne z prawem i niespotykane.

Republikański senator Mike Lee z Utah również wyraził zaniepokojenie z powodu finansowania działalności Fundacji Open Society Sorosa ze środków USAID (Agencja Stanów Zjednoczonych ds. Rozwoju Międzynarodowego).

– Otrzymałem wiarygodne doniesienia, że w ciągu ostatnich kilku lat, amerykańska placówka dyplomatyczna w Macedonii aktywnie ingerowała w politykę partyjną w Macedonii, jak również działała na rzecz kształtowania jej środowiska medialnego i społeczeństwa obywatelskiego, często faworyzując pewne grupy polityczne nad innymi napisał Lee w liście do amerykańskiego ambasadora w Skopje.

Pracownicy biura senatora Lee niedawno spotkali się z macedońskimi posłami, którzy przekazali im białą księgę zatytułowaną „Stop Operacjom Sorosa”, według której amerykańskie pieniądze finansowały skrajnie lewackie ruchy w kraju. Sfinansowano nawet macedońskie wydanie podręcznika skrajnego lewaka, Saula Alinsky’ego, „Reguły dla radykałów”.

W odpowiedzi na list senatora Lee, Departament Stanu potwierdził, że od 2002 do chwili obecnej, USAID udzieliło 3 dotacji filii fundacji Sorosa w Macedonii.

Między 2012 a 2016 rokiem, 5 milionów dolarów przekazano na rzecz Projektu Społeczeństwa Obywatelskiego, jednego z programów fundacji Sorosa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Soros o Trumpie: To oszust i potencjalny dyktator 

W tym samym liście, Departament Stanu poinformował, że USAID niedawno sfiansowała nowy Projekt Zaangażowania Obywatelskiego, którego jednym z partnerów jest filia fundacji Sorosa w Macedonii.

Kongresmen Smith powiedział niedawno w wywiadzie radiowym – Monitorowanie wyborów, co jest bardzo szlachetną sprawą, to jedno, ale zupełnie czymś innym jest wspieranie partii, które Soros i jego gang chcą widzieć u władzy w tym kraju.

kresy .pl / independent.mk / foxnews.com / zerohedge.com

tagore:
Parasol ochronny nad Soroszem się zwija, ciekawe czy Malezja wystąpi o ekstradycję tego człowieka. tagore

cyna:
No nareszcie, oby trafił gdzie jego miejsce. Skończy się u nas parada zdrajców idiotów i zboczeńców czyli ogólnie mówiąc lewactwa.

Costner:
Warto pamiętać o ostrzeżeniu Łobaczewskiego, który w Ponerologii pisał, że USA są obecnie w stanie histeryzacji, czyli w stanie rewolucyjnym. Taki stan dokonuje się w każdym społeczeństwie co ok. 200 lat. „W Europie ekstremalne nasilenie histeryzacji nastąpiło na przełomie wieków XIX i XX”… „Równocześnie Ameryka północna szczególnie USA osiągnęły około roku 1980, po raz pierwszy w swojej krótkiej historii, to ekstremum histeryzacji”. … „Należy przewidywać, że najbardziej dramatyczne trudności i napięcia społeczne wystąpią około ćwierć wieku po czasie maksymalnego nasilenia histeryzacji i już w okresie wychodzenia z kryzysu. …Można to da­tować na początek wieku XXI. Można więc odnieść wrażenie, że Stany Zjednoczone zmierzają do głębokiego kryzysu politycznego”. (s.54-55)

leo69:
Młyny Boże mielą powoli.. a na tego satanistę już oczekuje jego ojciec .. Lucyfer .

leo69:
P.S. Co tak mało tych zasłużonych żydów w Warszawie ???

leo69:
żydowskiej Warszawie ??? !!! Brawo redakcja- pekunia non olet.

16 thoughts on “424 Uczestnik Majdanu potwierdza: mieliśmy broń, snajperzy strzelali do protestujących,.. a pieniądze Sorosa będą ścigać „mowę nienawiści” wobec Ukraińców

 1. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/wiceszefowa-ukrainskiego-parlamentu-przedstawiciele-wladz-mogli-byc-zamieszani-w-masakre-na-majdanie


  Oksana Syrojid. Fot. 112 UA

  Wiceszefowa ukraińskiego parlamentu: przedstawiciele władz mogli być zamieszani w masakrę na Majdanie

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 25 lutego 2017 o godz. 09:09:19

  Oksana Syrojid, wiceprzewodnicząca ukraińskiego parlamentu uważa, że przedstawiciele obecnych najwyższych władz w Kijowie prawdopodobnie byli zamieszani w tragiczne wydarzenia podczas tzw. EuroMajdanu, tj. w masakrę na Majdanie, gdyż ich bezczynność uniemożliwia jej wyjaśnienie.

  Syrojid w rozmowie na antenie stacji 112 Ukraina, która miała miejsce tydzień temu przyznała, że osoby zajmujące dziś na Ukrainie wysokie stanowiska, najpewniej przyczynili się do wydarzeń, które miały miejsce na Majdanie, w tym do masakry na Majdanie w lutym 2014 roku.

  PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dr Kaczanowski dla Kresów.pl: masakra na Majdanie była operacją typu „false flag”

  – Być może wszystko to, co wydarzyło się na Majdanie nie stałoby się, jeśli sojusznikami nie byliby ludzie, którzy dziś są przy władzy. Gdyby dziś ci ludzie, którzy są zaangażowani w podejmowanie decyzji i w prokuraturze, i w parlamencie, gdyby oni nie byli jednoznacznie zaangażowani w te wydarzenia, w niczym nie przeszkadzałoby im prowadzenie tego śledztwa – powiedziała Syrojid. Zaznaczyła, że jedną z pierwszych inicjatyw jej środowiska po wejściu do parlamentu, była chęć powołania komisji śledczej by sprawdzić, co służby robią, żeby wyjaśnić przestępstwa popełnione w trakcie Majdanu. – Ten dekret się nie ruszył, do dziś leży martwy i deputowani innych frakcji mówili nam: „To wszystko nie jest takie proste, nie naciskajmy na to”.

  PRZECZYTAJ:

  BBC ujawnia świadectwo snajpera, który strzelał do milicjantów na Majdanie

  Frankfurter Allgemeine Zeitung ujawnia przyczyny masakry na Majdanie

  Nowa analiza dr Iwana Kaczanowskiego: większość zabitych na Majdanie to ofiary uzbrojonych aktywistów

  Syrojid podkreśliła, że obecna bezczynność ws. śledztwa dotyczącego tragicznych wydarzeń na Majdanie świadczy o tym, że byli w nie zaangażowani poszczególnych osób na stanowiskach kierowniczych.

  – Niestety, ich bezczynność wydaje się być tego dowodem. Nie mam dowodów, żeby to udowodnić, ponieważ znowu – gdzie są dowody? One są w tejże prokuraturze generalnej. Ale ich bezczynność byłaby najlepszym dowodem ich udziału w tych procesach – uważa wiceszefowa ukraińskiego parlamentu.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  Aktywista Euromajdanu dla portalu Bird In Flight: strzelałem do Berkutu na Majdanie

  Strzelec z Majdanu w filmie dokumentalnym: zastrzeliłem dwóch berkutowców

  Byli współpracownicy Janukowycza: na Majdanie strzelał gruziński snajper

  Uczestnik Majdanu potwierdza: mieliśmy broń, snajperzy strzelali do protestujących

  112.ua / Kresy.pl

  Costner:
  W czasach post-prawdy, jak nazywają naszą epokę Brytyjczycy, panuje kłamstwo, więc trudno wierzyć w rzeczy jasne i oczywiste. A oczywiste jest to, że wygrani i rządzący są pierwszymi podejrzanymi, a jeśli się nawet nie chcą maskować i oczyścić, to tylko utwierdzają podejrzenia. http://www.polskieradio.pl/9/313/Artykul/1694343,Posttruth-czyli-postprawda-Slowo-roku-2016

  marcin1971:
  Ta sama sytuacja z Masakrą w Odessie

  Polubienie

 2. http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/orban-organizacje-miedzynarodowe-sluzace-globalnemu-kapitalowi-trzeba-pociagnac-do-odpowiedzialnosci-


  Viktor Orban w Radio Kossuth. Fot. dailynewshungary.com / Radio Kossuth

  Orban: organizacje międzynarodowe służące globalnemu kapitałowi trzeba pociągnąć do odpowiedzialności

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 25 lutego 2017 o godz. 11:11:00

  Według Viktora Orbana, międzynarodowe organizacje na Węgrzech „pozujące na grupy obywatelskie”, powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności . Jego zdaniem służą one interesom globalnego kapitału.

  – Przez ostatnich ponad 20 lat tolerowaliśmy obecność tych organizacji, ale kiedy przyszło do sprawy migracji i ich zachowanie, to było za dużo – powiedział Orban w wywiadzie z publicznym Radiem Kossuth.

  Przeczytaj: Wiceszef Fideszu: NGO finansowane przez Sorosa powinny zostać wymiecione z Węgier

  – Węgry nie mogą pozwolić sobie pozwolić na posiadanie [na swoim terytorium] organizacji owianych tajemnicą… nieustannie zachęcających migrantów do naruszania węgierskiego prawa i wkraczania do kraju – mówił szef węgierskiego rządu. Jego zdaniem, w ten sposób organizacje „powiązane przede wszystkim z Georgem Sorosem”, służące globalnemu kapitałowi, „przekroczyły granicę”.

  Przeczytaj: Tajny raport węgierskich służb dowodzi, że Soros stoi za proimigranckim lobby?

  Zobacz także: Soros: UE powinna przyjmować co najmniej milion uchodźców rocznie

  Orban skrytykował również planowaną przez UE systematyczną kontrolę granic, nazywając to „szaleństwem”. Zaznaczył, że podczas gdy nielegalni migranci są wpuszczani do UE, praworządni Europejczycy są poddawani drobiazgowym kontrolom.

  Zdaniem Orbana, Unia Europejska „nie jest imperium niebiańskiego spokoju, ale raczej polem bitwy, na którym wciąż musimy walczyć z biurokratami, by nie mogli odebrać Węgrom uprawnień”.

  Dailynewshungary.com / Kresy.pl

  Gan:
  Organizacje Sorosa „be”, ale za oddanie kluczowego sektora energetycznego Chinom w zamian za perkal i paciorki już jest „cacy”.

  Gienek1949:
  Rzecz niewytłumaczalna: nie jestem sodomitą, a kocham tego faceta!.

  Polubienie

 3. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukraincy-chca-blokowac-strony-internetowe-ktore-naruszaja-ukrainska-suwerennosc


  źr. AdNovum

  Ukraińcy chcą blokować strony internetowe, które „naruszają ukraińską suwerenność”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 06 marca 2017 o godz. 11:11:58

  Ministerstwo Polityki Informacyjnej przygotowuje listę stron internetowych, które mają być blokowane w ramach nowej doktryny bezpieczeństwa informacyjnego.

  Nowa doktryna została podpisana 25 lutego br. przez prezydenta Petra Poroszenkę.

  Jak powiedział 2 marca minister polityki informacyjnej Jurij Steć – W ciągu najbliższych dwóch tygodni, chciałbym przedstawić radzie ekspertów w Ministerstwie Polityki Informacyjnej wykaz stron internetowych, które powinny zostać zablokowane.

  Nowa doktryna jest skierowana przeciwko rozpowszechnianiu proseparatystycznych i prorosyjskich informacji. Jak można przeczytać w oświadczeniu administracji prezydenta, nowa polityka została wprowadzona – przede wszystkim z myślą o przeciwdziałaniu destrukcyjnemu wpływowi informacyjnemu Rosji w okolicznościach wojny hybrydowej, którą rozpoczęła.

  Steć zapowiedział, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy będzie pomagać w analizowaniu stron, które mogą być przedmiotem blokady, po odpowiedniej decyzji sądowej.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kijów: Rząd planuje „propagandę ukraińskiej prawdy” przez satelity

  Nowa doktryna bezpieczeństwa informacyjnego Ukrainy upoważnia Ministerstwo Polityki Informacyjnej do monitorowania mediów i internetu w celu wykrycia informacji, które zostały uznane za nielegalne na Ukrainie, w tym takie, które mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego Ukrainy.

  kresy.pl / globalvoices.org

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/dr-kaczanowski-panstwo-ukrainskie-utracilo-monopol-na-przemoc


  Foto: youtube.com

  Dr Kaczanowski: Państwo ukraińskie utraciło monopol na przemoc

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Niedziela, 05 marca 2017 o godz. 21:09:03

  Dr Iwan Kaczanowski z Uniwersytetu w Ottawie uważa, że blokada handlowa Donbasu dokonana przez przedstawicieli neobanderowskich ochotników walczących wcześniej na wschodzie Ukrainy oznacza de facto utratę przez ten kraj podstawowych cech suwerenności.

  W komentarzu w serwisie Facebooku do rozszerzenia blokady transportowej na połączenia Ukraina-Rosja dr Kaczanowski stwierdza, że ta blokada jest kolejną manifestacją siły, jaką dysponuje ukraińska skrajna prawica. Jego zdaniem, jest to efekt sojuszu jaki został zawarty pomiędzy tymi siłami a oligarchami w celu obalania Janukowycza. W tej chwili ta blokada jest dowodem na to, że państwo ukraińskie straciło swój monopol na przemoc, a siły skrajnie prawicowe dysponują siłą wystarczającą do obalenia obecnego rządu.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Dr Kaczanowski dla Kresów.pl: masakra na Majdanie była operacją typu „false flag”
  Premier Ukrainy: kraj na blokadzie Donbasu mógł stracić już ponad 3 miliardy dolarów

  Od ponad miesiąca skrajnie ukraińskie siły nacjonalistyczne blokują transport antracytu, co zagraża bezpieczeństwu energetycznemu na Ukrainie i trwałości jej przemysłu ciężkiego.

  Obecnie blokada zaczęła być rozszerzana, a weterani ochotniczych oddziałów walczących w Donbasie nie wpuszczają towarów transportowanych koleją z Rosji na Ukrainę.

  kresy.pl / facebook.com / korrespondent.net

  mop:
  06.03.2017 00:18

  BANDYCKIE bojówki złożone między innymi z byłych uczestników operacji pacyfikacyjnej rozpoczęły blokadę torów kolejowych prowadzących na terytoria noworosyjskie, domagając się, aby rząd w Kijowie zaprzestał jakiejkolwiek wymiany ekonomicznej z Donbasem. W odpowiedzi kierownictwo Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej zadecydowało o zerwaniu wszelkich kontaktów handlowych z Ukrainą, a także nacjonalizacji pozostałych zakładów wydobywczych i produkcyjnych, wciąż pozostających w rękach ukraińskich oligarchów. – Zrywamy wszelkie więzi z Ukrainą, z którą walczymy. Tak, sprzedawaliśmy węgiel, by zarabiać pieniądze i wypłacać tutaj pensje. Ogłaszamy blokadę Ukrainy – powiedział Aleksandr Zacharczenko, lider Donieckiej Republiki Ludowej. Noworosja będzie odtąd kierowała produkcję na rynek rosyjski i inne rynki zagraniczne. Skutki blokady Donbasu są dla Ukrainy dramatyczne. Ukraińska gospodarka straciła 3,5 miliarda dolarów, a pracę może stracić aż 75 tysięcy osób. W wyniku blokady premier był również zmuszony ogłosić stan wyjątkowy w sektorze energetycznym. =====Zdaniem Zacharczenki, w wyniku blokady „Ukraina w ciągu 60 dni przestanie istnieć jako państwo”.===== ————————————————————————————————————- Ukrainy już nie ma.A tak naprawdę to nigdy go nie było. Ukraina jako niezależny byt państwowy praktycznie nigdy nie istniała.W momencie obalenia prezydenta Janukowycza i zainstalowania oligarchiczno – banderowskiej junty państwo ukraińskie przestało istnieć. Propaganda podbija cały czas bębenek zagrożenia ze strony Rosji, która ponoć na nic innego nie czeka, jak tylko, żeby wpuścić swoje hordy na teren wschodniej Ukrainy i rezać. Takie brednie mogą mówić jedynie „politycy” którzy robią to za okreslone korzyści (i tych jestem w stanie zrozumieć) albo ci, którzy są zwykłymi kretynami i o polityce, zwłaszcza wykraczającej poza gminne koterie nie wiedzą nic. Ale ci powinni raczej zmienić zawód i znależć sobie zajęcie na miarę swoich możliwości intelektualnych. Czy Rosja może militarnie interweniować na Ukrainie? Oczywiście, że może! Ma po temu siły, środki i doskonały pretekst w postaci rosyjskojezycznej mniejszości (która tak na prawdę jest większością) na wschodniej Ukrainie. Ale Rosja tego nie zrobi z kilku powodów. Najważniejszym powodem jest to, że po prostu nie musi. Jedynym przypadkiem, w którym Putin nie miałby wyjscia byłoby masowe zabijanie przez kijowską juntę Rosjan na wschodniej Ukrainie. A na to marionetki z Kijowa nie mają po prostu środków ani pewnie determinacj. Wiedzą bowiem doskonale, że są zwykłą bandą uzurpatorów osadzonych na urzędach przez usrael, CIA, Unię i kogo tam jeszcze. To jasne, że Rosja podlewa kontrolnie oliwy do ognia. Byliby głupi, gdyby w takiej sytuacji tego nie robili. Rosja tę bitwę już wygrała i teraz może spokojnie siąść na brzegu rzeki i oczekiwać płynącego trupa nieprzyjaciela. W najgorszym dla Ukraińców wariancie może zdusić i zniszczyć ich państwo (czy to co z niego zostało) gospodarczo i nie bedzie to takie smętne popierdywanie jak „sankcje” Zachodu wobec Rosji.

  Polubienie

 4. http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/george-soros-gospodarka-wegier-fidesz,56,0,2276408.html

  08.03.2017, godz. 19:50

  George Soros i Unia atakują Węgry? Fidesz stawia mocne zarzuty


  Fot. Wikimedia/World Economic Forum/ CC SA-2.0

  Unia Europejska i organizacje George’a Sorosa atakują Węgry i chcą ukarać kraj za to, że nie chciał przepuszczać imigrantów – stwierdziła w środę rządząca na Węgrzech partia Fidesz.

  Rzecznik frakcji parlamentarnej Fideszu Janos Halasz oświadczył na konferencji prasowej w Budapeszcie, że strzegący granicy węgierscy policjanci i żołnierze są atakowani kłamstwami, a „kłamstwa te są pisane przez ludzi Sorosa”.

  Halasz oświadczył, że kilka „organizacji Sorosa” – np. Amnesty International czy Węgierski Komitet Helsiński – we wspólnym oświadczeniu potępiło wzmocnienie prawnej ochrony granicy węgierskiej i wezwało UE do wystąpienia przeciwko Węgrom. Według niego te „proimigracyjne organizacje” w ten sposób „znów tylko leją wodę na młyn migrantów” i zachęcają ich do nielegalnej imigracji, konfrontacji z władzami oraz łamania prawa.

  Według Halasza jest to nie do wytrzymania. Jak zaznaczył, ten, kto przybywa na Węgry, musi przestrzegać węgierskich praw.

  Zgodnie z przyjętą we wtorek przez parlament węgierski ustawą podczas obowiązywania stanu kryzysowego spowodowanego napływem migrantów wnioski o azyl będzie można składać co do zasady tylko osobiście, w strefie tranzytowej na granicy węgierskiej i tam też wnioskodawcy będą musieli przebywać do czasu zapadnięcia prawomocnej decyzji w ich sprawie. W tym czasie strefę tranzytową będzie im wolno opuścić tylko wyjeżdżając z Węgier – w przypadku obecnie istniejących stref tranzytowych do Serbii. Dotyczy to także pozostających bez opieki młodych ludzi w wieku 14-18 lat.

  Amnesty International skrytykowała tę ustawę, uznając, że łamie ona prawo międzynarodowe. – Przyjęte nowelizacje stanowią kolejne przykłady agresywnego trendu polegającego na tym, że Węgry mają za nic prawa uchodźców i imigrantów – oświadczyła wicedyrektor AI na Europę Gauri van Gulik. AI zaapelowała w związku z tym do UE o podjęcie działań i pokazanie Węgrom, że „niezgodne z prawem i nieludzkie posunięcia mają swoje konsekwencje”.

  Wcześniej grupa węgierskich organizacji praw człowieka – w tym AI i Węgierski Komitet Helsiński – zaapelowała do parlamentu, by nie przyjmował ustawy. Sygnatariusze napisali, że sytuacja i tak jest niepokojąca, bo od zbudowania ogrodzenia na południowej granicy Węgier w 2015 r. „coraz więcej doniesień świadczy o stale rosnącej przemocy na granicy serbsko-węgierskiej”, m.in. ze strony policjantów.

  Halasz wyraził też w środę opinię, że brukselscy biurokraci nadal reprezentują proimigracyjne stanowisko, a UE znów chce ukarać Węgry, bo nie przepuszcza imigrantów. Tymczasem – mówił – „chroniąc węgierskie granice, chronimy także granice Europy”.

  Na tej samej konferencji prasowej sekretarz stanu w biurze premiera Węgier Viktora Orbana, Bence Tuzson, ocenił, że wiele państw członkowskich UE prowadzi podwójną politykę, czego przykładem może być to, że – jak powiedział – kanclerz Niemiec Angela Merkel domagała się, by z Węgier nie przybywało do UE więcej nielegalnych imigrantów. – Można to osiągnąć tylko w jeden sposób: jeśli na Węgry także nie będą przybywać nielegalni imigranci – oświadczył. Dodał, że ważnym krokiem w tym kierunku było przyjęcie we wtorek ustawy wzmacniającej prawną ochronę granicy.

  Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska

  ochla
  …Węgry mają za nic prawa uchodźców i imigrantów… no, rwa mać ,kraj musi przyjąć darmozjadów i morderców ,bo sorsowegówno tak chce ,

  Zawiedziony
  Czekam na podobną ustawę w Polsce ,o tym jakie ma być prawo emigracyjne będziemy decydować my Polacy i nasz Parlament i nikt wiecej. A takie organizacje jak Amnesty International i im podobne niech najpierw pokażą źródła finansowania ich działalności,wtedy państwo zobaczycie na czyim są garnuszku. Należy je tak traktować jak potraktowała je Rosja gdy napadli na Rosyjski okręt,za łamanie prawa do pudła ,podobnie z ekoterorystami

  Polubienie

 5. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-piec-lat-wiezienia-za-krytyke-upa-i-oun-u-takich-zmian-w-prawie-chce-jurij-szuchewycz


  źr: SLAVYANGRAD.es

  Ukraina: Pięć lat więzienia za krytykę UPA i OUN-u? Takich zmian w prawie chce Jurij Szuchewycz

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 24 stycznia 2017 o godz. 18:06:49

  I tak, Szuchewycz proponuje dopisać w ukraińskim kodeksie karnym artykuł 448 – publiczne zaprzeczanie legalności walki o niepodległość Ukrainy w XX wieku i zaprzeczanie Wielkiemu Głodowi (ukr. Hołodomor) na Ukrainie w latach 1932 – 1933.

  Za takie działania projekt przewiduje karę grzywny w wysokości minimalnego nieopodatkowanego dochodu albo karę pozbawienia wolności do sześciu miesięcy.

  Kara miałaby być zaostrzona w przypadku, gdyby czynu dopuścił się polityk (osoba publiczna, przedstawiciel władzy). Szuchewycz przewidział dla nich od roku do 5 lat więzienia albo dziesięciu tysięcy hrywien wolnych od opodatkowania.

  Podobna sankcja znalazłaby zastowanie jeśli sprawca dopuściłby się czynu w zorganizowanej grupie lub za pośrednictwem środków masowego przekazu.

  – Jak wiadomo, w innych państwach ustanowiono odpowiedzialność karną za zaprzeczanie holocaustowi – komentuje pomysł Szuchewycza „Ukraińska Prawda”.

  Czytaj również: Jurij Szuchewycz: Polska jest dla Ukrainy takim samym wrogiem jak Rosja
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/jurij-szuchewycz-polska-jest-dla-ukrainy-takim-samym-wrogiem-jak-rosja

  kresy.pl/ pravda.com.ua

  azar:
  Brawo. Za chwile PiS zgłosi podobny wniosek w polskim Sejmie w imię zbliżenia i przyjaźni narodów banderowskiego i Polskiego. Marszałek Kuchciński, który lubi ustalać wszelakie szczegóły z Jurijem Szuchewyczem zapewne nad tym projektem już myśli i pracuje. PiS chce mieć w Polsce miliony ukraińców więc i ukraińskie prawo musi u nas działać, co nie PiSiory?

  UPAdlina:
  nic dodać nic ująć azar !!…….100/100 !!

  jaro7:
  A u nas podobną inicjatywę tylko w drugą stronę(karania za propagowanie banderyzmu) złożył Kukiz15 ,ale z wiadomych przyczyn Pis schował ją do zamrażarki.

  Polubienie

 6. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/terespol-straz-graniczna-odsyla-czeczencow-helsinska-fundacja-praw-czlowieka-wysyla-im-adwokatow


  źr: Wikipedia

  Terespol: Straż Graniczna odsyła Czeczeńców. Helsińska Fundacja Praw Człowieka wysyła im adwokatów

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 18 marca 2017 o godz. 13:01:52

  Napięta sytuacja panowała wczoraj na kolejowym przejściu granicznym w Terespolu. Czeczeńcy po raz kolejny usiłowali dostać się na terytorium RP. Na pomoc przyszli im przedstawiciele organizacji pozarządowych i warszawscy adwokaci.

  – Straż Graniczna podjęła wobec cudzoziemców działania związane z weryfikacją warunków wjazdu na terytorium RP, oparte na kontroli dokumentów podróży i indywidualnych rozmowach z każdą z tych osób. Takie postępowanie jest rutynowym działaniem funkcjonariuszy Straży Granicznej, zmierzającym do prawidłowej identyfikacji celu wjazdu i pobytu cudzoziemców.

  Pełnomocnicy cudzoziemców usiłowali wymóc na funkcjonariuszach Straży Granicznej wydanie zezwolenia cudzoziemcom na wjazd do Polski jeszcze przed podaniem przez samych cudzoziemców powodów i celu przyjazdu do naszego kraju w trakcie odprawy granicznej.

  Pomimo napiętej atmosfery funkcjonariusze Straży Granicznej kontynuowali działania polegające na indywidualnych rozmowach z cudzoziemcami w celu ustalenia powodów ich wjazdu na terytorium RP. Większość z cudzoziemców deklarowała ekonomiczny charakter swojej podróży, część osób odmawiała podawania szczegółów, ograniczając się jedynie do stwierdzenia „adwokat”. W grupie cudzoziemców funkcjonariusze Straży Granicznej zidentyfikowali również osoby poszukujące ochrony międzynarodowej na terytorium RP.

  W związku z powyższym od cudzoziemców poszukujących ochrony międzynarodowej na terytorium RP zostaną przyjęte stosowne wnioski, natomiast w pozostałych przypadkach cudzoziemcom zostaną wydane decyzje o odmowie wjazdu na terytorium RP. – czytamy w komunikacie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

  W opinii dziekana warszawskiej Okręgowej Rady Adwokackiej, adwokata Mikołaja Pietrzaka, powołującego się na raporty organizacji pozarządowych na przejściu ma dochodzić do łamania prawa. Funkcjonariusze mają często „nie słyszeć” deklarowania przez cudzoziemców woli ubiegania się o ochronę międzynarodową. – W świetle prawa Straż Graniczna uprawniona jest tylko do przyjęcia wniosku od osoby deklarującej wolę ubiegania się o ochronę międzynarodową. O tym, czy cudzoziemiec dostanie ochronę, decyduje Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Takie zachowanie Straży Granicznej musi budzić wątpliwości w świetle prawa cudzoziemców do ubiegania się o ochronę międzynarodową – mówi szef warszawskiej palestry.

  Z kolei Witold Klaus, prezes Stowarzyszenia Interwencji Prawnej uważa, że pogranicznicy odmawiając wielokrotnie wjazdu osobom uciekającym przed zagrożeniem życia, często ofiarom tortur, f narażają życie tych ludzi oraz ich dzieci. – Cieszy nas, że polska adwokatura, kontynuując dobre tradycje, włącza się w walkę przeciwko łamaniu przez nasz kraj praw człowieka – zaznacza.

  Zdaniem Straży Granicznej nie jest możliwe dopuszczenie osób postronnych, w tym pełnomocników, do czynności przeprowadzanych podczas odprawy granicznej osób przekraczających granicę państwową.

  – Decyzja o odmowie wjazdu na terytorium RP wydawana jest w trakcie odprawy granicznej osobie, która formalnie nie przekroczyła granicy państwowej RP.

  Każda decyzja o odmowie wjazdu na terytorium RP jest niezwłocznie doręczana pełnomocnikowi cudzoziemca, który ma również możliwość zapoznania się z całością materiałów dotyczących sprawy cudzoziemca, którego reprezentuje. – czytamy w oświadczeniu pograniczników.

  We wrześniu 2015 roku w Terespolu 20 obywateli rosyjskich narodowości czeczeńskiej przyjechała pociągiem z Białorusi, chcąc dostać się na terytorium Polski. Nie spełniali jednak określonych wymagań i nie otrzymali zgody na wjazd. Po podpisaniu odpowiednich dokumentów mieli zostać deportowani z powrotem na Białoruś. Zareagowali jednak w sposób bardzo agresywny, czym zmusili funkcjonariuszy Straży Granicznej do użycia środków przymusu bezpośredniego.

  Ostatecznie funkcjonariuszom udało się opanować sytuację, a nielegalni imigranci wrócili na Białoruś. Nikt nie został ranny.

  kresy.pl/ NOSG / ORA Warszawa

  cyna:
  ABW powinna przejrzec listę sponsorów tego nagłego zrywu warszawskich adwokatów, wiadomo ze z dobroci serca tego nie robia tylko ktoś płaci. Czas przygotować ustawe ograniczająca funkcjonowanie fundacji pozarządowych opłacanych z zagranicy które prowadza działalność na terytorium Polski.

  Polubienie

 7. http://wpolityce.pl/swiat/332132-im-victoria-niemiecki-rzad-i-mowa-nienawisci-w-sieci-czyli-jak-sprywatyzowac-cenzure

  IM Victoria, niemiecki rząd i mowa nienawiści w sieci, czyli jak sprywatyzować cenzurę

  opublikowano: 2017-03-19

  Portale społecznościowe w Niemczech mają same decydować, które treści są karalne i je usuwać. Inaczej zapłacą horrendalne kary. A nad wszystkim czuwa była agentka STASI.

  Minister sprawiedliwości Niemiec Heiko Maas postanowił walczyć w mową nienawiści na portalach społecznościowych. Przewidziane są grzywny do 50 mln euro, jeśli firmy takie jak Facebook czy Twitter nie usuną „karalnych” treści w ciągu 24 godzin od wpłynięcia zażalenia. Ponadto co trzy miesiące firmy te mają publikować raport na temat skarg. Jeśli tego nie zrobią lub jeśli nie uwzględnią „uzasadnionych” zażaleń, również zapłacą karę. Osoba odpowiedzialna, która nie usunie postu zawierającego karalne treści lub zrobi to za późno, musi liczyć się z karą do 5 mln euro.

  Nowe przepisy, które mają niebawem trafić do Bundestagu, mają dotyczyć wszystkich platform społecznościowych mających więcej niż 2 miliony użytkowników. Oznacza to, że cenzurę prewencyjną, w celu uniknięcia horrendalnych kar, stosować będą musiały nie tylko Facebook, Youtube czy Twitter, ale także Instagram, Pinterest, Xing, WhatsApp oraz Snapchat i wiele innych, mniejszych, portali.

  Ponieważ państwo nie może tak po prostu ograniczać wolność słowa swoich obywateli, a Niemcy -jak wiadomo – to kraina kwitnącego pluralizmu, portale społecznościowe same będą musiały decydować czy dane treści są karalne. Jest to swoisty „outsourcing” prawodawstwa i prywatyzacja cenzury. Działaczka opozycji z czasów NRD Vera Lengsfeld nazwała pomysły ministra na swoim blogu „pozasądową cenzurą”. Ponieważ decyzja co podchodzi pod „podżeganie do nienawiści” może być trudna, portalom nie pozostanie nic innego niż kasować jak najwięcej postów budzących wątpliwości.

  Nowe przepisy to wynik osobistej krucjaty Maasa, polityka SPD, przeciwko portalom społecznościowym. Dwa lata temu, we wrześniu 2015 r., minister zaprosił przedstawicieli Facebooka, Google oraz Twittera do udziału w grupie roboczej do walki z nienawiścią w sieci. Firmy zobowiązały się wtedy surowiej stosować cenzurę. Ale jak twierdzi Maas, nie zrobiły tego. Facebook wprawdzie objął uchodźców – na prośbę niemieckiego rządu – szczególną ochroną, jednak – jak utrzymuje Maas – zamiast usuwać posty obrażające przybyszy z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, usuwał w pewnym momencie wszystkie informacje związane z tym tematem. Polityk SPD był też zbulwersowany „mało skutecznymi” działaniami Twittera. „Największym problemem jest i pozostaje to, że platformy społecznościowe nie biorą na poważnie skarg swoich własnych użytkowników” – krytykował oraz groził portalom, że doprowadzi do uchwalenia odpowiednich regulacji na poziomie unijnym. Bezskutecznie.

  Za to wokół grupy roboczej Maasa rozkręciła się awantura. Uczestniczyli w niej bowiem także przedstawiciele organizacji pozarządowych, m.in fundacji Amadeu-Antonio, która specjalizuje się w walce z „nazizmem w sieci”, za co sowicie płaci jej MSW. Szefowa fundacji Anetta Kahane metod walki z „faszyzmem” nauczyła się zapewne jeszcze za czasów NRD, w aktach STASI bowiem figuruje jako IM Victoria. Szef Miejsca Pamięci Narodowej Berlin-Hohenschönhausen Hubertus Knabe otwarcie krytykował na łamach tygodnika Focus (artykuł został w międzyczasie w ramach wolności słowa usunięty, ale screen wersji papierowej się zachował) fakt, że była agentka STASI „kontroluje na zlecenie niemieckiego państwa Internet”. Jak pisze Knabe, który studiował akta Kahane, „IM Victoria otrzymywała od STASI w zamian za swoje usługi m.in. kawę, papierosy, wódkę oraz pieniądze”. „Donosiła na ludzi, a dziś walczy z mową nienawiści?” – pyta, zdziwiony, Knabe.

  autor: Fot. Twitter/@hubertus_knabe
  autor: Fot. Twitter/@hubertus_knabe

  Młodzieżówka CDU zażądała, by MSW przestał finansować fundację Amadeu-Antonio, która za pieniądze niemieckiego podatnika wydała m.in. broszurę o wdzięcznie brzmiącej nazwie „Nagonka na uchodźców w sieci. Co robić”. Młodzi chadecy zaapelowali też do kontrwywiadu, by sprawdził czym się Kahane i je współpracownicy właściwe zajmują. „Państwo nie może cenzurować, a tym bardziej nie można cenzurować w imieniu państwa bez kontroli sądowej wypowiedzi podpadających pod gwarantowana przez konstytucję wolność słowa” – napisała Junge Union w oficjalnej deklaracji. Współpracę rządu z fundacją skrytykował także poseł CSU Alexander Hoffmann. MSW pozostał jednak głuchy na tę krytykę.

  Fundacja Amadeu-Antonio tymczasem wydała ponad 2500 euro na ekspertyzę, sporządzoną przez socjologa z Getyngi Samuela Salzborna, w której ten dochodzi do wniosku, że fala krytyki, która ją spotkała to „wynik frustracji prawicy, która nie może pogodzić się z tym, że minister Maas dzięki wysiłkom pani Kahane znalazł sposób, by walczyć z prawicową propagandą i faszyzmem w sieci”. Do faszystów fundacja Amadeu-Antonio zalicza najwyraźniej także chadecję, bowiem – jak pisze blogger „FAZ” Don Alphonso, na liście nowych prawicowych ugrupowań, zagrażających państwu, sporządzonej przez fundację, znalazła się obok AfD, także CDU.

  Rzecznik AfD Beatrix von Storch zasugerowała, że może przestać płacić podatki, jeśli będzie z nich dalej opłacana „lewicowa propaganda przeciwko niej i jej partii”. „Nazwałabym to niepłaceniem podatków w obronie własnej” – napisała polityk na Twitterze.

  Patrząc na to wszystko z nad Wisły, trudno się oprzeć wrażeniu, że to nie Polska, ale Niemcy mają poważny problem z pluralizmem i wolnością słowa, i w ramach walki z „niewłaściwymi” poglądami nie stronią nawet od stosowania cenzury. Oczywiście słusznej, w końcu do czego by to doszło, gdyby każdy mógł wolno głosić swoje poglądy, szczególnie prawicowe. Jak powiedział minister Maas zagrażałoby to „ładowi społecznemu”.

  autor: Aleksandra Rybińska

  matematyk 178.43.9.*
  W: zgadzam się. Kundle Angeli – PO, N., PSL gdyby doszły do władzy natychmiast w ramach „wolności słowa” założyłyby kaganiec na wszelkie krytykujące ich i Niemcy wypowiedzi. A kary na ośmiorniczki!

  Zawisza Cz. 178.235.41.*
  Panią Lengsfeld polecam (niemieckojęzycznym) na zacnym portalu achgut.com. Poza tym zapytam – dlaczego nie ma wciąż info o liście byłego dyr. wydawniczego RASP Karwelisa do Dekana na Waszym portalu?

  dee 31.6.128.*

  Anetta Kahane 79.185.7.*
  https://de.wikipedia.org/wiki/Anetta_Kahane – jaka Niemka? Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem.

  W 79.175.212.*
  To samo czeka Polskę jak tylko PO i Ni PSL przejmie władze bo Schetyna i Petru to psy Angeli a PSL to k…… dla kasy zrobią wszystko !!!

  W-Ł 91.189.0.*
  te ataki na antyfaszystkę Anette wyrastają na pewno z antysemickiego podglebia 🙂

  Brat Żorża 188.146.74.*
  A wy, wpolityce.pl co robicie poprzez usuwanie tzw. „niewygodnych” komentarzy? To nie jest „pozasądowa cenzura”? W czym niby jesteście lepsi od Niemców? Poza poziomem hipokryzji i załgania?

  Naptun 176.68.194.*
  Wygląda na to, że całe to lewactwo to zwykli ukryci totalitaryści i bardzo niebezpieczni dla demokracji ludzie.

  man 77.255.118.*
  autocenzure i poprawność polityczną dopełnia ta piękna niemiecka dziewica ze Sarsi. Ludzie kochani, te niemki to rzeczywiście największe małpy na świecie

  wlkp@wlkp
  Cenzura przed wyborami ? Niemcy to faszystowski kalifat wywodzący się z NRD jak makrela. Brzmi może dziwnie , ale tak wygląda .

  koniu 83.8.110.*
  Demokracja po niemiecku to w cenzurze same żydostwo i agenci stasi Kiedy ktoś wreszcie powie na głos,że Niemcy to totalitarny faszyzm, pomieszan z elementam socjalizmu,a nie żadna demokracja.Buaha,ha

  http://wpolityce.pl/polityka/332085-ujawniamy-niemiecka-wolnosc-slowa-dziennikarz-z-axel-springer-wyrzucony-za-krytyke-przyjmowania-uchodzcow-w-niemczech

  Polubienie

 8. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/333717-zolkos-jewish-defense-league-u-pospieszalskiego-soros-jest-bardzo-niebezpiecznym-czlowiekiem-on-wypowiedzial-wojne-wszystkim-panstwom-narodowym

  Zolkos (Jewish Defense League) u Pospieszalskiego: „Soros jest bardzo niebezpiecznym człowiekiem. On wypowiedział wojnę wszystkim państwom narodowym!”

  opublikowano: wczoraj


  autor: wPolityce.pl/TVP1

  Przez Ukrainę przechodzi teraz główny szlak przerzutu imigrantów — powiedział w programie „Warto rozmawiać” (TVP1) Eli Bartłomiej Zolkos z Jewish Defense League.

  Aktywista podkreślił, że osoby takie jak on, które mają krewnych w różnych częściach Europy, mogą bać się o bezpieczeństwo swoich bliskich z uwagi na napływ islamskich imigrantów.

  Jako przykład Zolkos podał Skandynawię.

  Jeszcze 20 lat temu w Szwecji można było chodzić po ulicy w nocy, dziś jest to niemożiwe — relacjonował przedstawiciel Jewish Defense League.

  Rząd rozkłada bezradnie ręce — dodał.

  Jak podkreślił Zolkos: Islam jest zbrodniczą ideologią.

  Rozmówca Jana Pospieszalskiego sporo uwagi poświęcił działalności George’a Sorosa.

  George Soros jest bardzo niebezpiecznym człowiekiem. On w jednym z wywiadów wypowiedział wojnę wszystkim państwom narodowym! Sam powiedział, że jego celem jest zniszczenie państw narodowych i że jest wrogiem silnych tożsamości — podkreślił Eli Bartłomiej Zolkos.

  Gość programu „Warto rozmawiać” zauważył, że działania Sorosa objęły również Izrael.

  Soros stworzył organizację i przy pomocy administracji Obamy transferował duże pieniądze do aktywistów w Izraelu, by prawica nie wygrała — przypomniał Zolkos.

  Gość Jana Pospieszalskiego zwrócił również uwagę na charakter protestów przeciwko wyborowi Donalda Trumpa.

  Ta histeria opłacanych tłumów… Ci opłacani aktywiści dostają miesięcznie po 50 tys. dolarów na osobę — stwierdził.

  Odnosząc się do sytuacji w Polsce, powiedział:

  Mamy przede wszystkim Konstytucję RP i jeśli ktoś wypowiada wojnę państwu polskiemu, uderza w nasze wartości, to uważam, że powinno się zablokować struktury firm należących do Sorosa.

  Zolkos zaznaczył jednocześnie, że jest dumny ze swojej polskiej tożsamości.

  Ten kraj dał mi wykształcenie, mam tu w wielu przyjaciół. Język polski to język w którym mówię i myślę. Kocham ten kraj i jestem z niego dumny — zaznaczył.

  gah

  do rgf 83.23.105.*
  Kodowcy i POpowcy na usługach sorosa, ciekawe za ile srebrników?

  dziwne 188.146.135.*
  Po raz pierwszy od miesiąca widzę możliwość komentarza. Ale chyba nie warto, znowu zablokujecie dostęp internautom.

  rgf 79.185.169.*
  dziekuje, to ja juz wole sorosa niz pisuar chodzacy na pasku jewish defense league

  obiektywka@obiektywka321
  DO wasubuk: Masz rację! Przeżyliśmy okupację niemiecką, sowiecką, ale obecna żydowska może okazać się najbardziej destrukcyjna dla Polski!

  obiektywka@obiektywka321
  Światowe lewactwo korzystając z zagrabionych uczciwym podatnikom pieniędzy propaguje wszelkie działania zmierzające do wyeliminowania ze społeczeństwa wszelkich wartości i przekształcenia wolnych narodowych społeczeństw w bezwolną genderowsko zindoktrynowaną masę konsumencką. Działania wobec tych wypaczonych lewackich pomysłów muszą być zdecydowane!!!!!

  wasubuk 83.8.167.*
  Czegoś nie rozumiem.Na potęgę zwalcza się w Polsce ruchy narodowe i patriotyczne, a tym czasem działa jawnie w Polsce żydowska terrorystyczna organizacja JDL.Chciałbym aby rząd się z tego wytłumaczył

  masowymorderca 83.26.97.*
  O nie soros nie jest żydem, on się wzbogacił na kradzieży żydowskich majątków w czasie II wojny, on nienawidzi ludzi dlatego wspiera lgbqwerty, eutanazję i aborcję w tym tzw. późną aborcję(do 3 roku)

  obiektywka@obiektywka321
  Skoro Orban na Węgrzech zrobił porządek z soroskimi organizacjami, to polski rząd też może to zrobić!!!!!

  ad 89.74.192.*
  p. Bartłomieju – wyrywać z korzeniami CZERWONĄ ZARAZĘ

  kairos 193.188.199.*
  Soros to nie tylko żyd, ale masoński lewak!!! Są też Żydzi o innych poglądach i oni mogą być naszymi sojusznikami!!!

  riposta 78.11.15.*
  zanim ten drań zdechnie, trzeba wyprowadzić z Polskie wszelkie jego fundacje i kontrolować przepływy finansowe.Czekam kiedy wreszcie zrobią kontrolę w „instytucie Bolka”, którym zarządzał Wachowski

  http://wpolityce.pl/swiat/333740-wegry-nie-chca-uniwersytetu-sorosa-orban-nawet-milioner-nie-moze-na-wegrzech-stac-ponad-prawem

  Węgry nie chcą uniwersytetu Sorosa. Orban: „Nawet milioner nie może na Węgrzech stać ponad prawem”


  autor: PAP/EPA

  Przyszłość założonego przez amerykańskiego finansistę i filantropa George’a Sorosa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU) zależy od uzgodnień między rządami USA i Węgier. Poinformował o tym w piątek węgierski premier Viktor Orban w Radiu Kossuth.

  To, czy CEU będzie istnieć na Węgrzech, „zależy od rozmów i uzgodnień miedzy rządem amerykańskim i węgierskim — powiedział Orban o istniejącym od 25 lat CEU, który ma siedzibę w Budapeszcie.

  Rząd węgierski opracował projekt nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, który zakłada, że wydająca dyplomy zagraniczna placówka szkolnictwa wyższego będzie mogła działać na Węgrzech m.in., jeśli będzie dysponować międzypaństwową umową o wspieraniu jej pracy. Przeciwko projektowi zaprotestowało CEU i zaniepokojenie nim wyraziły Stany Zjednoczone.

  Oszustwo to oszustwo, niezależnie od tego, kto się go dopuszcza — oświadczył Orban.

  Jak dodał, przeprowadzona kontrola wykazała, iż „niektóre uniwersytety działają niezgodnie z przepisami, w tym także uniwersytet Sorosa”.

  Nawet milioner nie może na Węgrzech stać ponad prawem. Ten uniwersytet też musi przestrzegać prawa — oznajmił.

  Premier podkreślił, że jeśli jakaś placówka prowadzi kształcenie na Węgrzech, nie uważając się za uniwersytet węgierski, tylko zagraniczny, to trzeba zawrzeć umowę międzypaństwową, które w tej chwili nie ma.

  Sytuacja, którą umożliwił niejasny stan prawny, nie jest uczciwa. Jeśli na Węgrzech działa uniwersytet węgierski, to wydaje jeden dyplom: węgierski. Tymczasem jest uniwersytet, który działa na Węgrzech i wydaje dwa dyplomy: węgierski i amerykański. To nie jest uczciwe wobec węgierskich uczelni. Między uniwersytetami też jest rywalizacja i nie wiadomo, dlaczego mielibyśmy własne, węgierskie uniwersytety stawiać w niekorzystnej sytuacji, a z drugiej strony dawać nieuzasadnione fory zagranicznemu uniwersytetowi — oznajmił Orban.

  Pytany, czy uważa to za oszustwo, odparł:

  Oczywiście. Jest jasna zasada, która mówi, że na Węgrzech można wydawać zagraniczny dyplom wtedy, jeśli dany uniwersytet prowadzi działalność także za granicą. Sam uniwersytet Sorosa wyznał w liście, że nie prowadzi kształcenia za granicą, co jest niezgodne z węgierskimi przepisami”.

  Soros jest od dłuższego czasu ostro krytykowany przez władze węgierskie. Orban oświadczył w lutym, że w coraz większej liczbie państw, „także u nas, w dodatku przed wyborami (parlamentarnymi) w 2018 roku, problemem jest to, że potajemnie próbuje się wpłynąć za pomocą zagranicznych pieniędzy na politykę węgierską”. Wspomniał w tym kontekście o „rozciągającym się ponad granicami imperium George’a Sorosa”. Orban zarzuca Sorosowi także m.in. wywoływanie fali imigracji do Europy.

  Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)/ems

  Czytelnik 46.28.107.*
  Wcale się Węgrom nie dziwię G. Soros dąży do zniszczenia państw narodowych. Jest owładnięty obsesją państwa bez żadnej religii, kultury i wartości narodowej. Jest ciekawa książka o nim.

  Edi 10.66.64.*
  W przedszkolach gender, na uniwersytetach lewicowe pranie mozgu i za kilka lat wykolejone myslenie mlodych ludzi bedzie norma. Trwa wojna ideologiczna a wiekszosc biernych ludzi sie temu przyglada.

  cymbalista@cymbalista
  Co za tupecik. Orban jest miliarderem stojącym ponad prawem, a miliardy te zdobył okradając własny kraj, dlatego jego wyborcy kiedyś wezmą go za dupę. A ty PiSie patrz i ucz się, ku przestrodze.

  Volan 195.178.123.*
  @cymbalista Nie odwracaj kota ogonem. To Soros ma tupet narzucać swoje wole innym państwom. I dobrze, że Orban chce ukrócić wpływy tego cwaniaka.

  Lengel 83.28.137.*
  Orban już dogadal się z Putinem, teraz poparl tuska. Zwykly polityk. Nie wierzę mu chociaż to Węgier. Zmieni zdanie jak mu będzie wygodnie

  Adalbertux 83.24.209.*
  Żeby tak Polska przestała chcieć np. Fundacji Batorego.

  Kazka 87.206.252.*
  Ludzie mówią że w Polsce Żyd Sorros wspiera antypolaków i polakożerców.Czy to prawda?

  Kazka 87.206.252.*
  W końcu zraęę antynarodową i antychrześcijańska pogonili.ha ha ha

  Narodowa Polska 83.31.224.*
  Nasz rząd jak i poprzedni to są ludzie od Sorosa. Przecież McCain to jego człowiek a to autorytet dla PiS. To jak go mają pogonić? Kosowo uznali bo chciał Assada potępiają, wspierają Ukrainę bo chciał

  obiektywka@obiektywka321
  Pan Orban to bardzo racjonalny i skuteczny polityk. W blokowanie wypaczonych działań Sorosa powinien bardziej zaangażować się polski rząd!!!

  http://wpolityce.pl/media/333690-dzis-w-warto-rozmawiac-kto-decyduje-o-tym-ze-miliony-trafiaja-do-organizacji-gejowskich-i-feministycznych

  http://wpolityce.pl/polityka/333707-tylko-u-nas-koniec-z-wydawaniem-milionow-na-ideologie-lgbt-glinski-nie-sadze-ze-fundacja-batorego-bedzie-ponownie-operatorem-funduszy-norweskich

  Polubienie

 9. http://wpolityce.pl/polityka/333851-prezydent-andrzej-duda-broni-polityki-epistolarnej-pisemnosc-zapewnia-transparentnosc-dzialania-administracji-publicznej

  Prezydent Andrzej Duda broni „polityki epistolarnej”: „Pisemność zapewnia transparentność działania administracji publicznej”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: fot. PAP/Leszek Szymański

  Doświadczeni politycy, którzy zajmowali się sprawami państwowymi wiedzą, że „zasadą jest pisemność”; pisemność zresztą zapewnia także transparentność działania administracji publicznej
  — podkreślił prezydent Andrzej Duda.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezydent Duda po rozmowie z ministrem Macierewiczem: „Jestem, można powiedzieć, zadowolony z tego spotkania”. WIDEO

  „Myślę, że takie jest oczekiwanie polskiego społeczeństwa” —dodał.

  Prezydent odpowiedział w ten sposób na pytanie o wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dla PAP. Kaczyński, odnosząc się do współpracy między prezydentem a szefem MON Antonim Macierewiczem podkreślił, że nie podoba mu się polityka epistolarna. Dodał, że napięcia są nieuniknione ze względu na fatalny kształt polskiej konstytucji. Jak dodał trzeba z tego wyjść, co wymaga politycznej dojrzałości ze wszystkich stron.

  W połowie marca prezydent Duda wystosował do szefa MON dwa listy, w których domagał się „stosownych działań” ws. obsady stanowisk attache obrony m.in. USA, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie oraz informacji o tworzeniu wielonarodowego dowództwa dywizji w Elblągu, które ma koordynować działania wielonarodowych batalionów NATO na wschodniej flance.

  W ubiegłym tygodniu szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski powiedział, że prezydent nie jest usatysfakcjonowany odpowiedziami ministra obrony. Zapowiedział, że BBN skieruje w imieniu Andrzeja Dudy zaproszenie do Antoniego Macierewicza, by prezydent mógł z nim „porozmawiać osobiście”.

  Do spotkania doszło w piątek.

  Andrzej Duda po spotkaniu z Antonim Macierewiczem pytany przez dziennikarzy o słowa Kaczyńskiego podkreślił:

  „Doświadczeni politycy, którzy zajmowali się sprawami państwowymi, wszystkie osoby, które zajmują się także sprawami związanymi z funkcjonowaniem administracji publicznej, wiedzą doskonale, że zasadą jest pisemność. Pisemność zresztą zapewnia także transparentność działania administracji publicznej”.

  „Ja myślę, że też takie jest oczekiwanie polskiego społeczeństwa. Więc forma pisemna jest tą formą, która jest przyjęta do komunikowania się w sprawach ważnych” — dodał.

  „I czy to forma pisemna, czy to forma jak dzisiejszego spotkania, gdzie była narada, z której oczywiście zostaną sporządzone odpowiednie protokoły, to jest właśnie sposób, w jaki administracja publiczna, władze państwowe powinny działać na każdym poziomie. Nie tylko na poziomie władz centralnych, władz państwa, ale także na poziomie władz samorządowych. Każdych władz, które realizują swoje zadania publiczne” — oświadczył Andrzej Duda.

  ansa/PAP

  abs 88.156.179.*
  Dobrze kombinuje. Gdyby miał na píśmie, że prezes kazał mu łamać konstytucję, może wymiar kary przed trybunałem stanu byłby niższy

  set 37.248.156.*
  Pismo jest jednak najlepszą formą komunikacji mądrych i uczciwych. Zwłaszcza w sferze ujętej w normy stanowione-pisane. Bez śladów na piśmie, w mętnej wodzie, działa mataczący, jak Tusk. Brawo PAD!

  bdg 89.65.172.*
  ANDRZEJ DUDA NAM SIĘ NIE UDAŁ!

  Maksymilian@maksolma
  Oswiadczenie totalnej opozycji: „ANDRZEJ DUDA NAM SIĘ NIE UDAŁ!”

  Olek 83.23.203.*
  Soloch to żaden doradca ,dudusia ud

  fritz@fritz
  PAD staje sie szkodnikiem destabilizujacym Polske. Przeszedl na niemiecko-zydowska strone.

  Marek 81.132.78.*
  Błagam was przestańcie – waszymi różnicami karmicie Targowicę!

  Reytan@Reytan
  Awanturnik polityczny podwaza powage rzadu. Widac u niego kontynuacje pogladow tego bylego polityka Unii Wolnosci.

  PISdojebek 5.172.255.*
  Można powiedzieć, że Maliniak przypierydolił Kurduplowi w pysk uwagą o „zasadzie pisemności”. Ha ha ha. Coraz ciekawiej sie robi. Teraz Kurdupel musi coś pysknąć bo nie byłby sobą gdyby nie pysknął.

  Obserwator 83.10.20.*
  Czy „pisemność” oznacza przekazywanie kopii listów do TVN? Ciekawa praktyka

  LenS 31.42.1.*
  Korespondencję na temat obronności opatruje się klauzulami!

  Szydlo/Duda/Kaczynski/Macierew 85.164.170.*
  Jezeli dacie sie rozegrac przez wrogow wewnetrznych i zewnetrznych to bedzie po was, po nas i po Polsce!TYLKO RAZEM MOZECIE BYC SKUTECZNI WIEC NIE DAWAJCIE SIE ROZGRYWAC!!!

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/mon-zamowi-systemy-antyrakietowe-patriot-pierwsze-maja-trafic-do-polski-za-2-lata


  Foto: wikimedia.org

  MON zamówi systemy antyrakietowe Patriot. Pierwsze mają trafić do Polski za 2 lata.

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 31 marca 2017 o godz. 14:02:54

  Według Antoniego Macierewicza Polska za osiem baterii Patriotów zapłaci mniej niż 30 miliardów złotych.

  Szef MON Antoni Macierewicz poinformował, że Polska wysłała zapytanie ofertowe do amerykańskiej firmy Raytheon dotyczące zakupu rakiet Patriot. Zakończyliśmy bardzo ważny etap naszych rozmów związanych z zakupem rakiet średniego zasięgu systemu antyrakietowego, który ma zagwarantować Polsce bezpieczeństwo. Liczymy, że od przekazania zapytania ofertowego, które zawiera nasze warunki w ciągu pół roku, czyli mniej więcej pod koniec tego roku, podpisana będzie umowa za pozyskanie systemu antyrakietowego Patriot – oświadczył w trakcie prasowej Antoni Macierewicz. Zastrzegł jednak, że do podpisania umowy dojdzie, kiedy wszystkie polskie warunki zostaną dotrzymane.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Gen. Skrzypczak w „Bez Filtra”: za Patrioty zapłacimy kosmiczną cenę [+VIDEO]
  Macierewicz: Polska składa zapytanie ofertowe ws. zakupu Patriotów

  Szef MON dodał także, że Polska będzie wymagała, aby w pierwszej dostarczonej baterii znalazł się system ICBS, który implementowany ma być w wyposażeniu US Army. Dzięki temu system będzie implementowany równolegle w obu krajach. Wszystkie osiem zamówionych baterii powinno być wyposażone w radar dookólny (choć pierwszą wyposażoną w niego będzie trzeci dostarczony zestaw).

  CZYTAJ TAKŻE:
  Amerykański NIK: system Patriot nie ma przyszłości

  Zapytanie ofertowe zakłada, że Polska wyda nie więcej niż 30 mld złotych na całe zamówienie, a pierwszy zestaw dotrze 2 lata po podpisaniu umowy wskazał Macierewicz dodając, że podpisanie umowy nastąpi po ustaleniu i dotrzymaniu przez USA warunków offestowych.

  Bartosz Kownacki, wiceszef MON, który ma negocjować z Amerykanami, podał, że Polska nie kupi rakiet wpisanych we wcześniejszej warunki zamówienia i wybrała ”lowcostowe rakiety SkyCeptor”. Pociski te mają być w przyszłości produkowane w Polsce z możliwością sprzedarzy innym krajom. Kownacki oświadczył: Chcemy, by polskie zakłady były producentem, a nie montownią.

  W poprzednim zapytaniu z września ub. roku również była mowa o ośmiu zestawach Patriot, z czego dwa miałyby zostać dostarczone do Polski do 2019 roku w starszej konfiguracji pomostowej, a oozostałych sześć miałoby trafić do Polski po 2020 roku i posiadać dookólne radary, których nie posiadają obecnie używane zestawy.

  Nasz komentator Marek Trojan, zajmujący się m. in. tematem systemu Wisła wskazuje, że Minister Macierewicz zadeklarował, że do podpisania umowy z Amerykanami ma dojść jeszcze w tym roku. Choć szef MON zaznacza, że zrobi to tylko pod warunkiem spełnienia wszystkich warunków strony polskiej. Dotyczy to, zgodnie w wcześniejszymi doniesieniami, wyposażenia baterii w modułowy system dowodzenia IBCS, o co – wedle doniesień medialnych – Polska „toczyła bój w Waszyngtonie”.

  Należy jednak przypomnieć kilka kwestii. Po pierwsze, komunikat wskazuje, że wersja systemu Patriot spełniająca wymagania Polski obecnie nie istnieje. Chodzi tu o sieciocentryczność i wyposażenie w radar o polu obserwacji 360 st. Dwie pierwsze baterie, które mają trafić do Polski, nie będą w ogóle posiadały takiego radaru – co zresztą pośrednio przyznaje sam producent. Raytheon we wrześniu informował Kresy.pl, że planuje (a nie gwarantuje) dostarczenie [radaru] do Polski w ciągu 65 miesięcy [blisko 6,5 roku] od podpisania kontraktu.

  Tak dochodzimy do drugiej kwestii – czasu. Pierwsze baterie trafią do Polski nie wcześniej, niż na przełomie 2019/2020. A egzemplarze z radarem dookolnym jeszcze później – najwcześniej zapewne gdzieś w 2024 roku. Czyli de facto w takim terminie, który Amerykanie podali w Waszyngtonie przedstawicielom rządu PO-PSL jesienią 2015 r. Wówczas obecny szef MON ostro krytykował tę umowę.

  Ponadto, zgodnie z zapowiedziami w tym roku Northrop Grumman dopiero wypuści partię próbną IBCS. Jeśli nic się w tej kwestii nie zmieni, US Army zacznie go wdrażać w latach 2019–2020. Więc raczej nie jest to całkowicie realne realizowanie twardych polskich warunków, co raczej pochodna działań amerykańskich.

  Co do ceny, kierownictwo MON deklaruje, że nie zapłaci więcej, niż 30 mld złotych (wcześniej szacowano koszty na 30-50 mld zł). Za rządów PO-PSL mówiono oficjalnie o dziwnie niskiej kwocie 16 mld zł. Teraz wskazanie ceny nawet poniżej wcześniej ustalonych „widełek” może mieć związek z rezygnacją strony polskiej z droższych wersji pocisków decydując się na tańsze SkyCeptory. Co prawda Raytheon je zachwala, w tym jako pole współpracy polsko-amerykańskiej, ale najpewniej spowoduje to zarazem obniżenie skuteczności systemu, m.in. w kontekście możliwości przeciwdziałania pociskom balistycznym.

  Można zadać pytanie: czy w takiej sytuacji i konfiguracji Patrioty są rzeczywiście tym, czego Polska potrzebuje czy raczej jest to jakiś element większej układanki. Sprzężonej czy „spakietowanej” z takimi kwestiami, jak obecność sił USA w Polsce i budowa bazy w Redzikowie.

  kresy.pl / wprost.pl

  krok:
  70 % młodych Polaków kończy studia i brakuje mądrego, żeby sami konstruować rakiety ? To świadczy o poziomie nauki w Polsce. Nauczyciele strajkować potrafią, ale nauczyć dzieci, zarazić nauką, już nie potrafią.

  tagore:
  Technologia produkcji tych rakiet to duży zysk dla polskiego przemysłu. tagore

  malkontent:
  Redzikowo to symbol polskiej głupoty :-((( błagać na kolanach, robić loda usmanom, płacić im gigantyczne pieniadze, by w swej łaskawości zainstalowali rakiety na terenie Polski broniące wschodniego wybrzeża USA, które są pretekstem do instalacji rosyjskich S-400 i co tam jeszcze mają łącznie z głowicami nuklearnymi skierowanymi na większość polskich miast :-((( Dzisiaj można sądzić , że to więksi zdrajcy niż idioci :-((( PISdzielcy to najeźdźca i okupant.

  http://wpolityce.pl/polityka/333848-prezydent-duda-po-rozmowie-z-ministrem-macierewiczem-jestem-mozna-powiedziec-zadowolony-z-tego-spotkania-wideo

  http://wpolityce.pl/polityka/333831-jaroslaw-kaczynski-w-rmf-nie-moge-sie-nadziwic-relacjom-na-linii-minister-obrony-prezydent-polityka-epistolarna-mi-nie-odpowiada

  http://wpolityce.pl/polityka/333804-kaczynski-o-wspolpracy-prezydenta-i-szefa-mon-napiecia-sa-nieuniknione-ze-wzgledu-na-fatalny-ksztalt-polskiej-konstytucji-trzeba-z-tego-wyjsc

  http://wpolityce.pl/polityka/333858-prezydent-duda-idzie-w-dobrym-kierunku-polacy-wybrali-dynamicznego-polityka-mlodego-pokolenia-a-nie-statyste

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/boeing-dostarczy-mon-samoloty-dla-vip-ow

  Polubienie

 10. http://wpolityce.pl/swiat/333968-przypadek-sorosa-dowodzi-ze-prywatny-kapital-moze-byc-wygodnym-instrumentem-w-rekach-panstwa

  Przypadek Sorosa dowodzi, że prywatny kapitał może być wygodnym instrumentem w rękach państwa

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: World Economic Forum/Michael Wuertenberg/Wikimedia Commons

  Jak informują amerykańskie media, sześciu republikańskich senatorów, wśród nich niedoszły kandydat na prezydenta Ted Cruz, wysłało list do sekretarza stanu Rexa Tillersona z prośbą o wszczęcie dochodzenia w sprawie dotacji przekazywanych przez administrację Baracka Obamy lewicowym środowiskom, którym patronował miliarder George Soros.

  Założona przez Sorosa Fundacja Open Society oskarżana jest przez senatorów o działania przeciw rządom niektórych państw sojuszniczych, a także o próby ingerowania w ich sprawy wewnętrzne. I choć mówi się tu głównie o Macedonii, gdzie Soros otrzymał w latach 2012-15 od amerykańskiego rządu 5 milionów dolarów na działania „na rzecz demokracji” w tym bałkańskim kraju, to trudno nie dostrzec szerszego aspektu sprawy.

  Nie jest tajemnicą, że Soros od ćwierćwiecza aktywny jest również w Polsce. Ostatnio zasłynął finansowym wsparciem dla przeżywającej kłopoty „Gazety Wyborczej”. Nie jest też tajemnicą, że z jego pieniędzy współfinansowane są przedsięwzięcia środowisk liberalnych, ostro sprzeciwiających się dziś polskiemu rządowi. Można się zastanawiać, na ile zmniejszyłaby się aktywność tych środowisk, gdyby nie były wspomagane przez Sorosa.

  Teraz okazuje się, że działalność Sorosa, który tak chętnie lubi przedstawiać się w roli filantropa wydającego zarobione miliony na promocję demokracji, była częściowo prowadzona na rachunek amerykańskiego podatnika. Trudno zatem nie zadać sobie pytania o rzeczywistą politykę rządu amerykańskiego z okresu Baracka Obamy. Wydaje się bowiem, że ówczesna administracja prowadziła politykę dwutorowo. Z jednej strony – oficjalną, gdzie unikano jakichkolwiek podejrzeń o ingerencję w wewnętrzne sprawy innych państw, oraz nieoficjalną, w ramach której finansowano przedsięwzięcia prywatne służące promowaniu liberalnej ideologii.

  Przypomina się tutaj polityka amerykańska z okresu Zimnej Wojny, gdy potajemnie finansowano rozmaite zaprzyjaźnione reżimy w Trzecim Świecie. I choć cel był szczytny – powstrzymanie komunizmu – to w niczym nie zmieniało to faktu, że owe reżimy były tak brutalne, iż jakakolwiek udzielona im oficjalnie pomoc nie wchodziła z powodów wizerunkowych w rachubę.

  Teraz tamtą politykę twórczo rozwinięto, opierając się na prywatnych fundacjach w stylu Sorosa. Dzięki temu unikano oskarżeń o ingerowanie w cudze sprawy. Jeśli ktoś miałby być obwiniany, to co najwyżej Soros – osoba prywatna, za którą rząd amerykański odpowiedzialności brać nie może.

  Z podobną polityką mamy do czynienia w wielu innych przypadkach. Choćby gazociąg Nord Stream 2. Oficjalnie Niemcy odżegnują się od łamania zasad unijnej polityki energetycznej. Wyjaśniają, że przecież Nord Stream, to prywatne przedsięwzięcie. Co innego można wyczytać w niemieckich mediach, które wprost piszą, że celem Nord Stream jest zbudowanie niemieckiego monopolu na europejskim rynku gazowym w oparciu o rosyjski surowiec. I że polskie starania o budowę konkurencyjnego gazociągu z Norwegii na południe Europy naruszają niemieckie interesy.

  Czymże innym, jak nie wykorzystywaniem prywatnych firm w interesie państwa jest działalność niemieckich wydawców w Polsce? Rząd w Berlinie zawsze może rozłożyć ręce: Axel Springer to prywatna firma, nie mamy wpływu na jej politykę.

  I tu wracamy do Sorosa, który – jak się zdaje – był dla Białego Domu wygodnym narzędziem w promowaniu liberalnej ideologii. Wygodnym, bo działającym niezależnie od państwa. Soros jest kimś w rodzaju wodza liberalnych „zielonych ludzików”, których celem jest przenikanie do opiniotwórczych kręgów w „niedojrzałych” lub „nieprawomyślnych” państwach i wpływanie na ich politykę, tak aby była zgodna z interesem ekonomicznym globalnego kapitału, a od strony światopoglądowej, aby odpowiadała postulatom zachodniej liberalnej lewicy. Z demokracją – jak wiemy na naszym polskim przykładzie – nie ma to zbyt wiele wspólnego.

  Trudno jest powiedzieć, czy republikańskiej administracji uda się pozbawić Sorosa jego wpływów. Na pewno po tym, jak w sposób ostentacyjny wspierał i nadal wspiera protesty przeciwko prezydentowi Trumpowi, wielu republikanów życzy mu dziś jak najgorzej. Można mieć jednak nadzieję, że teraz swoją działalność będzie prowadził rzeczywiście na własny rachunek i nie będzie ona w żaden sposób autoryzowana przez amerykańską administrację. A to już dużo.

  autor: Konrad Kołodziejski

  Soros to szkodnik 77.255.88.*
  Wyprowadzić brudną kasę Sorosa z Polski! Nie chcemy KODziarzy, Fundacji Batorego i reszty tego grandziarstwa.

  grosz 89.238.166.*
  Pan prezydent Trump jest przeciwnikiem „zabaw wojennych”. Juz makreli publicznie wystawil rachunek.Co bedzie, jak powie, ile jest winna Polska za obecna wizytacje Polski przez wojska NATO?

  Marek 31.179.217.*
  Soros patronem „naszych” zasranych bojowników o „demokrację” spod znaku KOD i Targowicy (niemieckie partie PO i N). Totalitarna „demokracja” i „wolność i równość” dla swoich – to jest ich dewiza.

  K7@kisiu7.58
  Dręczy mnie pytanie : dlaczego ta żydowska mena jeszcze żyje? Dlaczego nie dołączył do Rockefellera ? Zbieraj się mendo – już czas na ciebie.

  Alison 159.205.252.*
  Bardzo dobry tekst. Dzięki

  Krzysztof 83.27.122.*
  Są także fundacje finansowane przez rząd Niemiec, które finansują różne działalności antypolskie na terenie Polski. Jedna z nich to prowadzona przez B. Klicha, który przekazał ją żonie.

  mik 89.72.70.*
  gonić to gudłajstwo

  kairos 193.188.199.*
  No może ktoś się tym światowym pasożytem zajmie!!!?

  „marzy się rządzenie światem” 146.185.28.*
  i to już ostatni moment na przeciwdziałanie tej trzodzie, bo sobie pozwala na zbyt wiele, np. wezwanie na dywanik Stoltenberga. Gorzej, że on karnie stawił się, złożył raport i odebrał rozkazy. Szalomm!

  Należy zadać sobie pytanie; 146.185.28.*
  jakim cudem żyd miałby wydawać własne pieniądze nas „zbawianie świata”? Jego własne dzieci by go zagryzły. Facet jest cynglem Bilderberga! Tej żydolskiej bandzie marzy się rządzenie światem.

  Chrystus Królem! 83.6.192.*
  Soros działa na rzecz rodzin bankierów rządzących światem. Putin, Assad i Orban go wygoniły. Oni ustalają rządy na świecie bo kontrolują pieniądz. Teraz Morawiecki do nich jedzie rozmawiać (FED,MFW).

  dziobal5@dziobal5
  Tropić delegalizować.

  Polubienie

 11. http://wpolityce.pl/polityka/334679-mowa-nienawisci-i-fake-news-na-celowniku-pe-europoslowie-proponuja-usuwanie-wiadomosci-i-kary-finansowe

  Mowa nienawiści i fake news na celowniku PE. Europosłowie proponują usuwanie wiadomości i kary finansowe

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: fot. Flickr

  Europarlament chce włączyć się w działania przeciwko mowie nienawiści i fake news rozprzestrzeniającym się w internecie. Europosłowie proponują m.in. usuwanie nieprawdziwych wiadomości z sieci i nakładanie kar finansowych na platformy publikujące takie treści.

  Podczas sesji plenarnej PE w Strasburgu europosłowie debatowali nad możliwymi działaniami w celu usunięcia nienawistnych lub nieprawdziwych informacji z sieci, zwłaszcza z mediów społecznościowych.

  Prawie połowa Europejczyków korzysta z mediów społecznościowych, w tym m.in. z Facebooka. Sześciu na 10 internautów publikuje wiadomości lub przesyła je dalej bez uprzedniego przeczytania. Większość ludzi, szczególnie młodych, nie rozpoznaje czy trafiające do nich informacje są prawdziwe czy fałszywe. Fake news oraz nielegalne treści powinny być usuwane z sieci. UE powinna też wspierać firmy, które zajmują się sprawdzaniem wiarygodności publikowanych materiałów. Ponadto powinniśmy przyjąć rozwiązania prawne, które pozwolą drastycznie ograniczyć rozprzestrzenianie niesprawdzonych informacji. A także edukować obywateli, przede wszystkim dzieci i młodzież, jak rozpoznawać fake news

  —przekonywała podczas debaty słoweńska europosłanka Tanja Fajon.

  Europosłowie chcą także nakładania kar na serwisy internetowe, które nie będą chciały usuwać ze swoich stron tego typu treści lub będą robiły to zbyt opieszale. Jednocześnie parlamentarzyści ostrzegali jednak przed ryzykiem nadmiernego cenzurowania mediów lub ograniczenia wolności słowa.

  Wypowiedzi nawołujące do przemocy, do aktów terrorystycznych lub nienawiści wobec grupy osób lub członka takiej grupy ze względu na płeć, pochodzenie rasowe, kolor skóry, pochodzenie etniczne lub społeczne, język, religię, przekonania, opinie, niepełnosprawność, wiek lub orientację seksualną to nie jest wolność słowa, to są treści nielegalne i Komisja będzie kontynuowała swoje działania, żeby tego typu wypowiedzi zniknęły z sieci

  —mówił podczas debaty komisarz UE ds. jednolitego rynku cyfrowego Andrus Ansip.

  Jeszcze w maju 2016 roku Komisja Europejska podjęła się współpracy z firmami internetowymi, aby walczyć z szerzącą się mową nienawiści w sieci. Serwisy, jak m.in. Facebook, Twitter czy YouTube, zgodziły się przyjąć tzw. kodeks postepowania obejmujący szereg zobowiązań, w tym bezzwłoczne reagowanie na nienawistne treści. Zgodnie z umową firmy miały m.in. zapewnić przegląd większości zgłoszeń o usunięcie nielegalnego nawoływania do nienawiści w czasie krótszym niż 24 godziny i – jeśli okazałoby się to konieczne – usuwać lub blokować takie treści. Jak dotąd założenia umowy udało się zrealizować częściowo – na razie z sieci znika około 28 proc. zgłoszonych wpisów nawołujących do nienawiści.

  W marcu Facebook wprowadził pierwszy filtr, dotyczący fake news. Serwis zaczął publikować ostrzeżenia dotyczące artykułów, których prawdziwość została zakwestionowana przez współpracujące z portalem serwisy informacyjne. Wątpliwe treści oznaczane są wykrzyknikiem na czerwonym tle.

  Ponadto największe firmy technologiczne, w tym Facebook i Mozilla, we współpracy z europejskimi i amerykańskimi uczelniami wyższymi zapoczątkowały inicjatywę The News Integrity Initiative, w ramach której na całym świecie realizowane będą m.in. projekty dotyczące rzetelnego dziennikarstwa oraz wiarygodności publikowanych treści.

  Niektóre państwa członkowskie UE próbują radzić sobie z fake news na własną rękę. Na przykład Szwecja w 2018 roku chce zacząć uczyć w szkołach jak rozróżniać fałszywe informacje od prawdziwych. Podobne plany mają także Czechy.

  kk/PAP

  slowly 217.144.201.*
  Brukselska wieża Babel…. na zdjęciu wyżej a działanie znamy już dobrze w osobach Junkersów, Timermansów, Schulzów i im podobnych. Jednak ci Brytyjczycy choć powoli ale myślą…

  mm 83.23.61.*
  Czy kłamstwa polityków też będą sprawdzane? To jest grupa której kłamstwa są najbardziej szkodliwe i niebezpieczne. Aby dorwać się do władzy lub ją utrzymać powiedzą każde kłamstwo.

  zenon 62.93.43.*
  „prawda jest jak dupa, każdy ma swoją”, nietrudno przewidzieć jaka prawda niebawem w mediach zatryumfuje

  gość 37.7.103.*
  To jest niszczenie wolności słowa!!!! Każda opinia, która jakiemuś przysłowiowemu komuchowi Verhofstadowi czy innemu podobnemu nie będzie się podobała, będzie usuwana!

  obiektywka@obiektywka321
  Co jest dobre dla euroludu wie tylko euroośmiornica!!!!! Poniał????

  Pytanie do eu? 109.47.0.*
  kto bedzie mogl wydawac oceny i wg jakiego kryterium? Co jest dobre, co grozne i dla kogo? Albo jest wolnosc slowa = jej resztki lub = Totalitarizm + zamordyzm + cenzura!.To juz mielismy = brazowy i czerwony

  ala 188.117.177.*
  soviet bis – Jewrosojuz, wiedziałam to w 2004 dlatego głosowałam przeciw wstąpieniu

  obiektywka@obiektywka321
  Międzymorze to nie jest zła koncepcja, ale mglista jeśli chodzi o realizację. Odnośnie rządu, to myślę, że możesz mieć rację, chociaż wolałabym, żeby tak nie było!

  do obiektywka 109.47.0.*
  jestes dobrze poinformowany. Szkoda tylko ze Pl Rzad udaje tylko ze popiera Viktora. A nam plecie bzdury o miedzymorzu. Zamiast brac przyklad i dzialac w interesie Polakow = wyborcow. popierajac tylko ua

  To wprowadzenie cenzury!!! 109.47.0.*
  nieprawdziwe informacje podaja media – bez sprawdzenia itd – Chodzi unii o to by tego nie mozna bylo komentowac = wprowadzenie cenzury! Dla kazdego – Bedzie jednomyslnosc = bezmyslnosc = jak za dieduszku

  obiektywka@obiektywka321
  Nie po to Polacy poprzednich pokoleń ginęli za wolność Ojczyzny, nie po to obalali komunę, by teraz grupa eurokrackich urzędasów o komuszych zapędach znowu nas próbowała zniewolić!!!!!

  Kary Konik Sr 72.141.222.*
  Proste Media Gównego Nurtu = fake news, media konserwatywne = prawda

  http://wpolityce.pl/media/334539-niemcy-chca-cenzurowac-internet-rzad-za-obowiazkiem-usuwania-informacji-falszywych-i-komentarzy-nawolujacych-do-nienawisci

  Niemcy chcą cenzurować internet? Rząd za obowiązkiem usuwania informacji fałszywych i komentarzy nawołujących do nienawiści

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj


  autor: fot. Pixabay

  Rząd Niemiec przyjął w środę na posiedzeniu w Berlinie projekt ustawy nakładającej na administratorów portali społecznościowych obowiązek szybkiego usuwania informacji fałszywych i komentarzy nawołujących do nienawiści. W przeciwnym razie grożą im wysokie kary finansowe.

  Przygotowany przez ministerstwo sprawiedliwości projekt ustawy zobowiązuje administratorów portali do usuwania w ciągu 24 godzin wpisów zawierających treści podlegające karze, w tym negujących Holokaust lub podżegających do nienawiści na tle różnic narodowościowych, a także będących groźbą lub obelgą.

  Na usunięcie innych sprzecznych z prawem wpisów administratorzy będą mieli siedem dni. W przypadku naruszenia przepisów grożą kary finansowe aż do 50 mln euro.

  Uzasadniając inicjatywę rządu, minister sprawiedliwości Heiko Maas powiedział, że „granicą wolności słowa jest kodeks karny”. Jak zaznaczył, firmy unikają usuwania wpisów. Maas apelował od lat do administratorów o szybsze reagowanie na hejt – bez rezultatu. Jak powiedział, Twitter usuwa jedynie 1 proc. wpisów zgłoszonych przez użytkowników jako karalne, a Facebook znacznie poniżej 50 proc.

  Krytycy ustawy obawiają się ograniczenia wolności słowa. Niemieckie Stowarzyszenie Dziennikarzy (DJU) oświadczyło, że w przypadku interwencji zmierzających do usunięcia hejtów należy każdorazowo uwzględnić prawo wyrażania opinii oraz zakaz stosowania cenzury.

  Istnieje niebezpieczeństwo prewencyjnego usuwania wpisów

  —ostrzegła dyrektor DJU Cornelia Hass.

  W tej kwestii podzieleni są też prawnicy. Cytowany przez agencję dpa Oliver Sueme ze Związku Przemysłu Internetowego powiedział, że administratorzy będą w wątpliwych przypadkach raczej usuwać treści, co może być groźne dla wolności słowa. Niemiecki Związek Prawnik

  xyz 83.7.215.*
  Wolność słowa a’la deutsche. Tylko patrzeć jak Szwaby zaczną maszerować.

  Tiberias@Tiberias
  Heiko Maas i Adolf Eichmann – porównajcie ich fotki

  Remik 195.154.215.*
  To ja jednak wolę żyć w takiej „faszystowskiej” Polsce, niż w takich „demokratycznych” Niemczech.

  222i2 89.71.21.*
  Faszyzm odradza się w pełnej swojej krasie. Jeden naród, jeden kanclerz, jedna myśl. Zamiast ludzi – cyborgi. Używając porównania – mamy rok 1934 ( i nie jest to żart, niestety ).

  z. 78.88.207.*
  GOEBELS JEST Z WAS DUMNY!!!!! ON SAM LEPIEJ BY TEGO NIE ZORGANIZOWAŁ. HEIL!!!!

  ;;;; 178.183.132.*
  u nas by sie tez to przydao i mety z PO nie POtanczyly by na grobach POmordowanych w zamachu smolenskim i na rzadzie PIS klamstwami i cynizmem i wulgaryzmami Panowie z PIS wezcie przyklad ze szwabow

  KON. 84.184.216.*
  Demokracja po niemiecku idzie w dobrym-komunistycznym kierunku…

  AhB 77.112.89.*
  „Niemcy” cenzurują wszystkie media i całe społeczeństwo! Dowód? Otwórzcie ZDF, ARD, radio, prasę itd. Niemcy wiedzą, co mają jeść, pić,co mówić, kiedy wstawać… Perfekcyjnie sterowani. „0” rozumu.

  To Ja 37.47.53.*
  Lewacki totalitaryzm wygrywa wojnę medialną, więc osiągnięcie pozostałych jego celów to tylko kwestia czasu i wszystko potoczy się jak kostki domina.

  ex 193.188.199.*
  Odurzające. Cenzura w IV.Rzeszy. Ciag dalszy oczywisty. Kolejna wojna światowa. Niemcy otwórzcie oczy.

  OKO 46.238.204.*
  NO I GDZIE DEMOKRACJA ..CZAS TAKIE PRAWO USTANOWIĆ U NAS ,TROCHĘ KASIORY SIĘ ZBIERZE LISA Z ZARZĄDCĄ OGOŁOCIMY ,ONET Z ZARZĄDCĄ OGOŁOCIMY TVN Z ZARZĄDCĄ OGOŁOCIMY… WSZYSTKIE POLSKOJĘZYCZNE …

  ZUBER@ZUBER
  KOD z Mateuszem K + kobietki od Rysia niech już protestują. Demokracja jest zagrożona. Może jaki marsz w Niemczech ( można zrobić zbiórkę do puszek, nowy motocykl dla Mateuszka się przyda). Oni mogą, a w naszej „kolonii” NIE.

  Polubienie

 12. http://kresy.pl/wydarzenia/orban-george-soros-zniszczyl-zycie-milionow-europejczykow/


  Viktor Orban, waznesprawy.pl

  ORBAN: GEORGE SOROS ZNISZCZYŁ ŻYCIE MILIONÓW EUROPEJCZYKÓW

  28 kwietnia 2017|0 Komentarze|w Europa Południowa, Europa Środkowa, Europa Zachodnia, gospodarka, polityka, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Podczas środowego wystąpienia w Parlamencie Europejskim, węgierski premier w ostrych słowach skrytykował miliardera George’a Sorosa.

  Viktor Orban zauważył – Wiem, że potęga, rozmiar i waga Węgier są o wiele mniejsze niż finansowego spekulanta George’a Sorosa, który obecnie atakuje Węgry.

  Orban kontynuował – Pomimo tego, że zrujnował życie milionów Europejczyków swoimi spekulacjami finansowymi, będąc karanym na Węgrzech za spekulantctwo i który jest otwartym wrogiem euro, jest tak bardzo chwalony, że przymują go najwyższi przywódcy UE.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Selektywne śledztwo w sprawie działań George’a Sorosa?

  Zwrócił uwagę, że – George Soros i jego pozarządzowe organizacje chcą przetransportować milion migrantów do UE rocznie. On osobiście i publicznie ogłosił ten program i jest jego sponsorem.

  Kresy.pl / Breitbart.com

  Polubienie

 13. http://kresy.pl/wydarzenia/cejrowski-oskarzony-o-szerzenie-nienawisci-do-ukraincow-zawiadomienie-zlozyl-tyma/


  Wojciech Cejrowski. Fot. wikimedia.org

  CEJROWSKI OSKARŻONY O SZERZENIE NIENAWIŚCI DO UKRAIŃCÓW. ZAWIADOMIENIE ZŁOŻYŁ TYMA

  19 maja 2017|1 Komentarz|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Wojciech Cejrowski oraz dziennikarz Radia Koszalin Andrzej Rudnik są oskarżeni o szerzenie nienawiści do narodu ukraińskiego. Doniesienie złożył na nich szef Związku Ukraińców w Polsce, negacjonista wołyński Piotr Tyma.

  Na portalu społecznościowym ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zamieścił relację redaktora Radia Koszalin, Andrzeja Rudnika. Według szefa Związku Ukraińców w Polsce, Piotra Tymy, na antenie radia wraz z Wojciechem Cejrowskim publicznie znieważył Ukraińców i nawoływał do nienawiści na tle narodowościowym.

  – Dzisiaj byłem przesłuchiwany na zlecenie prokuratury przez policję w Koszalinie w związku z doniesieniem na Wojciecha Cejrowskiego i na mnie przez m.in. Związek Ukraińców w Polsce. Jesteśmy oskarżeni ( nie podejrzewani a oskarżeni) o szerzenie nienawiści do narodu ukraińskiego – przytacza informację Rudnika ks. Isakowicz-Zaleski.

  – Ukraińcy na czele z P. Tymą usłyszeli w naszej audycji to co chcieli usłyszeć i zaatakowali nas i wolność prasy w Polsce – stwierdził dziennikarz Radia Koszalin.

  – Piotr Tyma, szef Związku Ukraińców i kolega rzecznika (wybiórczych) praw obywatelskich Adama Bodnara, atakuje polskich dziennikarzy – komentuje sprawę ks. Isakowicz-Zaleski.

  Chodzi o audycję z 15 października ub. roku, w trakcie której Wojciech Cejrowski komentował film „Wołyń” i to, jaki będzie miał on wpływ na stosunki polsko-ukraińskie.

  PRZECZYTAJ: Cejrowski: Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy

  – Ukraińcy to gwałciciele i rzeźnicy – stwierdził dosadnie Cejrowski.

  – Ale nie wszyscy oczywiście… – wtrącił prowadzący audycję Andrzej Rudnik.

  – Nie wiem tego czy nie wszyscy– odparł Cejrowski, tłumacząc swoje stanowisko:

  – Jeżeli mój brat jest gwałcicielem i rzeźnikiem, a ja przez dziesiątki lat, po tym jak dokonano rzezi wołyńskiej, twierdzę cały czas, że on jest bohaterem, to to mnie czyni rzeźnikiem i gwałcicielem. Bo znaczy to, że mnie nie to przeszkadza, że on był rzeźnikiem i gwałcicielem. Liczy się dla mnie tylko to w jakiej sprawie gwałcił i rozrzynał ludzi. No więc na Pańskie pytanie „czy wszyscy Ukraińcy?” stwierdzam, że wszyscy.

  Publicysta zaznaczył, że na Ukrainie nikt znaczący otwarcie nie potępił OUN-UPA:

  – Żaden Ukrainiec do tej pory nie uporządkował tej sprawy. Nikt tam nie wystąpił ze znacznych Ukraińców mówiąc: „Ci nasi bohaterowie to nie są bohaterowie. Tak, walczyli o niepodległą Ukrainę ale takimi metodami się nie załatwia spraw”. Bo nie można dobra uzyskać czyniąc makabryczne zło.

  Audycja wzbudziła oburzenie środowisk ukraińskich i Związku Ukraińców w Polsce. Na Facebooku pojawił się wzór doniesienia do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście, dotyczący wspomnianej audycji. W piśmie przytoczono dwie wyrwane z kontekstu wypowiedzi Cejrowskiego, według których wszyscy Ukraińcy to „gwałciciele i rzeźnicy”. Napisano, że jest to „jaskrawy przejaw mowy nienawiści”, obrażającej m.in. ukraińską mniejszość w Polsce. Członkowie ZUwP mieli być namawiani do wysyłania zgłoszeń do prokuratury, na podstawie opublikowanego wzoru.

  3 listopada Piotr Tyma w imieniu Związku Ukraińców w Polsce złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Cejrowskiego. Kilka dni później ukraińska agencja informacyjna Ukrinform opublikowała kopię zawiadomienia, które trafiło do Prokuratury Rejonowej w Koszalinie. W dokumencie, podpisanym przez szefa ZUwP i negacjonistę wołyńskiego Piotra Tymę, przytoczono w nim dwie wyrwane z kontekstu wypowiedzi Cejrowskiego, według których wszyscy Ukraińcy to „gwałciciele i rzeźnicy”.

  Jak napisano, wypowiedzi Cejrowskiego „są obelżywe, urągające, uwłaczające godności człowieka, wyrażają pogardę wobec Ukraińców, poniżają ich w oczach opinii publicznej, a w konsekwencji znieważają osoby narodowości ukraińskiej z powodu ich przynależności narodowej”. Zarzucono mu też wzbudzanie wrogości i podtrzymywanie negatywnego nastawienia wobec Ukraińców, a tym samym publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

  Przeczytaj: Lider Związku Ukraińców w Polsce grozi drugim Wołyniem

  Czytaj także: Lider Związku Ukraińców w Polsce promuje grupę podważającą polskość Przemyśla

  Tyma wnioskował o przesłuchanie zarówno Wojciecha Cejrowskiego, jak i prowadzącego audycję Andrzeja Rudnika. Domagał się również, by w przesłuchaniu mógł uczestniczyć przedstawiciel Związku.

  Na początku stycznia Tyma zamieścił na swoim profilu na Facebooku link do wydarzenia, organizowanego przez ślązakowski Ruch Autonomii Śląska„Marsz Pamięci o Zgodzie”. – Upamiętniamy w ten sposób więźniów sowieckich i polskich komunistycznych obozów koncentracyjnych, deportowanych do ZSRR i innych cywilnych ofiar Tragedii Górnośląskiej –piszą organizatorzy.

  Facebook.com / Kresy.pl

  OkularnikGA @OkularnikGA:
  Brawo, Panie Wojtku, jest Pan wielki!!! Trzymam za Pana, niech Pan śmiało poczyna sobie z tymi szumowinami!!! Dosyć już tego zakłamania ws. gloryfikowania ludobójców po drugiej stronie Bugu.

  Polubienie

 14. http://kresy.pl/wydarzenia/orban-patronem-kregow-chcacych-relokacji-uchodzcow-jest-george-soros/


  Viktor Orban, waznesprawy.pl

  ORBAN: PATRONEM KRĘGÓW CHCĄCYCH RELOKACJI UCHODŹCÓW JEST GEORGE SOROS

  19 maja 2017|0 Komentarze|w Europa Środkowa, Europa Zachodnia, polityka, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Węgierski premier skrytykował postawę instytucji Unii Europejskiej wobec jego kraju.

  Jak powiedział Orban publicznemu Radiu Kossuth – W tle tych ataków znajduje się migracja, wszystko pozostałe jest nieważne. Dodał, że w UE istnieje „ponadpartyjna wspólnota interesów” działająca na rzecz sprowadzania do Europy każdego roku setek tysięcy migrantów. „Patronem” zaś tych kręgów jest amerykański liberalny miliarder George Soros.

  Parlament Euroejski w rezolucji wezwał do zastosowania wobec Węgier artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej, odnoszący się do stwierdzenia przez Radę Europejską ryzyka poważnego naruszenia wartości unijnych przez państwo członkowskie. Artykuł 7 przewiduje, że Rada większością czterech piątych swych członków może stwierdzić istnienie wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia przez państwo członkowskie wartości unijnych. Przed dokonaniem takiego stwierdzenia Rada wysłuchuje dane państwo członkowskie i może skierować do niego zalecenia.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Orban: Nie potrzebujemy imigracji

  Eurodeputowani wezwali Węgry do uchylenia przepisów zaostrzających zasady traktowania uchodźców. Chodzi tu o przymusowe umieszczanie w ośrodkach izolacyjnych osób ubiegających się o azyl.

  Parlament Europejski domaga się również, by rząd Węgier zrezygnował z restrykcji wobec organizacji pozarządowych oraz wypracował porozumienie z władzami USA, które umożliwi finansowanemu przez Sorosa Uniwersytetowi Środkowoeuropejskiemu dalsze funkcjonowanie w Budapeszcie.

  Kresy.pl / Rzeczpospolita

  http://kresy.pl/wydarzenia/wegry-fidesz-tworzy-rejestr-ngo-finansowanych-zagranicy-organizacje-sorosa-celowniku/

  Polubienie

 15. http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/swiadek-masakry-majdanie-strzelali-nam-plecy-hotelu-ukraina/


  Strzelec w Hotelu Ukraina. Fot. youtube.com

  ŚWIADEK MASAKRY NA MAJDANIE: STRZELALI NAM W PLECY, Z HOTELU UKRAINA

  10 czerwca 2017|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Aktywista EuroMajdanu zeznał przed sądem, że do protestujących strzelano w plecy, z Hotelu Ukraina, kontrolowanego przez demonstrantów. To już kolejny świadek, który potwierdza, że znajdowali się tam strzelcy, celujący do protestujących.

  Podczas procesu ws. Masakry na Majdanie w lutym 2014 roku, ówczesny aktywista Wołodymyr Wenczak zeznał, że zarówno on, jak i inni uczestnicy protestów z jego grupy zostali ostrzelani z tyłu z Hotelu Ukraina. Zostało to zarejestrowane na znanym nagraniu belgijskiej stacji telewizyjnej.

  Przeczytaj: Zabici przez snajperów Berkutu? Reportaż ARD podważa wersję rządu w Kijowie

  Wenczak zeznał w ubiegły wtorek, że gdy go postrzelono w plecy, upadł na kolana i częściowo obrócił się, by spojrzeć w stronę Hotelu Ukraina. Został jednak raniony jeszcze pięciokrotnie – trzy razy w prawą rękę i dwa razy nogę. W wyniku tego m.in. stracił palce, gdy próbował zadzwonić z telefonu komórkowego. Potwierdził, że na wspomnianym nagraniu był ubrany w pomarańczowy kask i kurtkę maskującą. Odzyskał świadomość w punkcie medycznym w Hotelu Ukraina.

  Przeczytaj: Uczestnik Majdanu potwierdza: mieliśmy broń, snajperzy strzelali do protestujących

  – Pierwszą ranę otrzymałem w plecy. Ale nie ze strony kwartału rządowego, gdzie było jawne zagrożenie… ale ze strony Hotelu Ukraina. (…) Widzieliśmy, że w oknach hotelu stoją operatorzy, było tam trochę ludzi, okna były otwarte, a w nich jacyś ludzie. Wyczuliśmy, że ogień w plecy był z tej strony – mówił przed sądem Wenczak. Zaznaczył, że ze swoich pozycji berkutowcy strzelali w górę.

  Dr Iwan Kaczanowski, który naukowo zajmuje się masakrą na Majdanie zaznacza, że opisywane nagranie było emitowane przez liczne ukraińskie i zachodnie stacje telewizyjne – jako rzekomy dowód na to, że do protestujących strzelali funkcjonariusze rządowi.

  Biegli, którzy badali jego rany i ubrania również ustalili, że Wenczak został trafiony w plecy pod bardzo stromym kątem. Świadek zeznał, że on i inni demonstranci zdali sobie sprawę z tego, że strzelano do nich z od tyłu, z Hotelu Ukraina. Ponadto, później na nagraniach wideo widzieli uderzenia pocisków, które mogły zostać wystrzelone wyłącznie z kierunku hotelu.

  Eksperci ustalili również, że Ołeh Usznewycz, który był w tej samej grupie co Wnczak, zginął od strzału z Hotelu Ukraina. W tym momencie znajdował się za murem i był całkowicie osłonięty od strony pozycji zajmowanych przez Berkut. Zdaniem biegłych to niemożliwe, żeby trafić go strzelając z pozycji na barykadach Berkutu.

  Ustalono również, że Usznewycz i Wenczak zostali trafieni m.in. przez kule z pistoletów. Ten drugi zeznał też, że ok. 7:30-8:00 rano widział dwóch lub trzech snajperów z bronią, ubranych w ciemne stroje, którzy znajdowali się na dachu Konserwatorium Muzycznego. Budynek ten był wówczas całkowicie pod kontrola majdanowców. Powiedział również, że słyszał ze sceny Majdanu ostrzeżenie o snajperach, którzy mieli się znajdować we wspomnianym miejscu.

  Przeczytaj również:

  Aktywista Euromajdanu dla portalu Bird In Flight: strzelałem do Berkutu na Majdanie

  Strzelec z Majdanu w filmie dokumentalnym: zastrzeliłem dwóch berkutowców

  BBC ujawnia świadectwo snajpera, który strzelał do milicjantów na Majdanie

  Ukraińska prokuratura oskarża Berkut o ranienie Wenczaka i zabicie Usznewycza, a także za zamordowanie innych protestujących z ich grupy.

  Dr Kaczanowski zwraca uwagę, że choć kilka ogólnoukraińskich mediów opisało te rewelacje, to zachodnie media całkowicie ignorują ten temat.

  PRZECZYTAJ:

  Kto odpowiada za masakrę na Majdanie? Publikujemy cały raport dra Kaczanowskiego

  Nowa analiza dr Iwana Kaczanowskiego: większość zabitych na Majdanie to ofiary uzbrojonych aktywistów

  Już wcześniej, w trakcie wspominanego procesu, szereg świadków składając zeznania potwierdzało, że w dniu masakry na Majdanie 20 lutego 2014 roku do majdanowców strzelano m.in. z Hotelu Ukraina.

  Przeczytaj: Zeznania kolejnego świadka potwierdzają obecność strzelców w Hotelu Ukraina podczas masakry na Majdanie

  M.in. Pawło Onufrijiw, kolejny z rannych tamtego dnia demonstrantów oficjalnie zeznał, że widział jednego lub dwóch snajperów, ubranych na czarno, na dachu Hotelu Ukraina oraz Pałacu Październikowego, po drugiej stronie ulicy Instytuckiej. Powiedział również, że został ranny przez snajpera, który mógł zajmować pozycję na dachu hotelu. Onufrijiw wskazał również na Bank Arkada, jako obiekt, gdzie zauważył snajpera. Budynek ten był kontrolowany przez majdanowców. Podczas eksperymentu śledczego wskazał dokładną lokalizację snajpera na dachu hotelu Ukraina na nagraniu wideo.

  Wcześniej, w toku procesu ws. masakry na Majdanie, Światosław Kolesznikow zeznał, podobnie jak podczas pierwszego przesłuchania przez ukraińską prokuraturę generalną (GPU) w 2014 roku, że został zraniony przez snajpera strzelającego z jednego z górnych pięter Hotelu „Ukraina”.

  PRZECZYTAJ: Ukraina: nowe dowody na obecność snajperów w Hotelu Ukraina podczas masakry na Majdanie

  Wcześniej podczas procesu na ws. masakry na Majdanie ujawniono dowody wskazujące, że etniczny Polak Leonid Polański został zastrzelony z kontrolowanego przez majdanowców Hotelu Ukraina.

  PRZECZYTAJ: Polak zastrzelony z Hotelu Ukraina – nowe dowody ujawnione w procesie ws. masakry na Majdanie

  Jak informowaliśmy, według zeznań majdanowca Andrija Pawłenki, śmiertelny strzał padł z Hotelu Ukraina. Jak ustalono, w tym momencie Pawłenko stał w pobliżu Polańskiego po stronie protestujących i widział jak zginął Polański. W śledztwie prowadzonym przez ukraińską prokuraturę generalną zeznał, że w tym momencie Polański stał przodem do hotelu.

  Z kolei eksperci medycyny sądowej ujawnili wyniki swoich ekspertyz, z których wynika, że pocisk trafił ofiarę w przednią część prawej górnej partii klatki piersiowej. Trajektoria pocisku biegła z przodu do tyłu i z góry w dół. Rana wylotowa znajdowała się z lewej strony pleców Polańskiego, 11,5 cm poniżej rany wlotowej.

  – Wskazuje to na strzał pod bardzo ostrym kątem z jednego z pięter prawego skrzydła Hotelu Ukraina, co stwierdzili adwokaci podczas procesu– pisze dr Kaczanowski.

  PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dr Kaczanowski dla Kresów.pl: masakra na Majdanie była operacją typu „false flag”

  Kresy.pl / facebook.com /112.ua / korespondent.net

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.