440 Nacjonaliści ukraińscy łączą się i chcą min. Przemyśla, kilku polskich powiatów i… bomby atomowej,.. tak na dobry początek…

Mam dla nas wszystkich bombowe wiadomości!!! Oto upaińscy nacjonaliści we wspólnym manifeście stwierdzili, że teraz chcą bomby atomowej, ale to nie wszytko, bo to tylko taki skromny początek… A mogło tak pięknie być już dawno temu, niestety „zły Rusek” zabrał, co było… ich,.. czyli jego… 😦

No cóż,.. myślę, że Polska, w duchu tego „unikalnego na skalę światową partnerstwa” i „odwiecznej braterskiej miłości”, jako najlepszy przyjaciel UPAdliny,.. powinna im to i nie tylko to znów dać,.. żeby heroje ze Swobody, Prawego Sektora, Nacjonalnego Korpusu, Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, Kongresu Ukraińskich Nacjonalistów, ugrupowanie C14, itd,.. dalej bronili nas przed Rosją i Putinem, itp,..

A jak nie,.. no to i tak sami sobie wezmą to i jeszcze więcej, co tam se chcą… i co im się przecież jak mówią „słusznie należy”, a co „nasza polska władza” chętnie im to przyniesie w zębach… Żeby podlizać się wszystkim żydobanderowcom już dziś, za świętym i nieomylnym Prezesem głośno krzyczę:

Polska drugą UPAdliną,.. a jej atomowym hierojam wieczna chwała i sława!!! 😦

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainscy-nacjonalisci-we-wspolnym-manifescie-chcemy-bomby-atomowej


Sygnatariusze dokumentu Ołeh Tiahnybok, Andrij Tarasenko i Andrij Biłećkyj, fot. pravyysektor.info

Ukraińscy nacjonaliści we wspólnym manifeście: chcemy bomby atomowej

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Czwartek, 16 marca 2017 o godz. 16:04:18

Pod manifestem podpisały się Swoboda, Prawy Sektor, Nacjonalny Korpus a także Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, Kongres Ukraińskich Nacjonalistów i ugrupowanie C14.

W dniu dzisiejszym w Kijowie największe ugrupowania radykalnych ukraińskich nacjonalistów przyjęły „Nacjonalny Manifest”. Dokument stanowi wspólną podstawę programową i deklarację współpracy. Manifest opracowały partia WO Swoboda, Prawy Sektor oraz Nacjonalny Korpus związany z pułkiem Azow.

W dokumencie znalazły się m.in. takie postulaty jak:

– orientacja ukraińskiej geopolityki nie na Zachód ani na Wschód, lecz utworzenie nowego ciała: Unii Bałtycko-Czarnomorskiej

– całkowite zerwanie stosunków z Rosją oraz opracowanie planu odzyskania Krymu i Donbasu

– ustanowienie ukraińskiego jedynym językiem urzędowym

– odzyskanie prawa Ukrainy do posiadania broni atomowej

– kultywowanie tradycyjnych wartości, patriotyzmu, wzmocnienie rodziny

– przeprowadzenie procedury impeachmentu prezydenta kraju

– odebranie majątków oligarchom

– walka z nielegalną imigracją, stworzenie warunków do powrotu Ukraińców do kraju, poprawa sytuacji demograficznej

Pod „Nacjonalnym Manifestem” podpisały się także Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów Bohdana Czerwaka, Kongres Ukraińskich Nacjonalistów oraz ugrupowanie C14. Prawy Sektor wezwał inne ugrupowania nacjonalistyczne do przyłączenia się do manifestu.

CZYTAJ TAKŻE: Kukiz’15: PiS blokuje ustawę ws. penalizacji banderyzmu w Polsce

pravyysektor.info / leopolis.news / kresy.pl

Poznaniak74:
Cytat „walka z nielegalną imigracją”, a kto tam chce niby do was emigrować?! Od 5 do 6 milionów waszych obywateli nawiało z tej waszej umiłowanej ‚samostijnej” z czego większość do „państwa-agresora”, czyli Rosji…

krok:
„odzyskanie prawa Ukrainy do posiadania broni atomowej” – prawo ma każdy, możliwości nieliczni. Odzyskiwać można coś c się miało, a ukry mieli atomy, które należały do CCCP z siedzibą w Moskwie. Głupota ukraińskiego UPA zdaje się nie mieć dna, czego przykładem jest pomysł „Unia Bałtycko-Czarnomorska”, z takimi genami mogą utworzy unię zbrodniarzy z Szaulisami.

Monroe:
I to tyle w temacie ‚partnerstwa” z Polską.

budulaj:
bombę atomową?, – to samo co małpie brzytwę

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-srodkowa?zobacz/tiahnybok-za-naszymi-granicami-znajduja-sie-etnicznie-ukrainskie-ziemie-mapa


źr: dialog.ua

Tiahnybok: Za naszymi granicami znajdują się etnicznie ukraińskie ziemie [+WIDEO, MAPA]

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 23 stycznia 2017 o godz. 15:03:07

Zdaniem lidera nacjonalistycznego ugrupowania „Swoboda” sto lat temu Ukraina była 1,6 razy większa niż obecnie. „Etnicznie ukraińskie ziemie” mają obejmować tereny czterech wschodnich województw dzisiejszej Polski.

„Etnicznie ukraińskie ziemie” mają znajdować się także na terenie dzisiejszej Słowacji, Białorusi, Rosji, Rumunii i Mołdawii. Ołeh Tiahnybok w nagraniu opublikowanym na facebookowym profilu „Swobody” z okazji Dnia Jedności Ukrainy odwołuje się do krążącej w sieci rzekomej mapy Ukraińskiej Republiki Ludowej z 1918 roku. Zaznaczono na niej „granice” URL oraz „etniczne terytoria ukraińskie”. Zgodnie z mapą połowa obszaru dzisiejszego województwa podkarpackiego była zamieszkiwana przede wszystkim przez Ukraińców. Podobnie rzecz ma się mieć z południową częścią województwa małopolskiego, wschodnią częścią województwa lubelskiego czy południowo – wschodnią częścią województwa podlaskiego.

W grudniu 2014 roku informowaliśmy o mapach publikowanych przez MSZ Ukrainy na których państwo ukraińskie obejmuje Przemyśl i Chełm. Mapy opublikowała także ukraińska ambasada w Berlinie. Podobne mapy publikowała także ukraińska ambasada w Waszyngtonie.

Czytaj również: Lider Związku Ukraińców w Polsce promuje grupę podważającą polskość Przemyśla

kresy.pl/ facebook

MadMike:
ohh tak dawajcie więcej, oby te banderowskie rewelacje przebiły się jeszcze dalej, niech wszyscy dowiedzą jaką skundloną banda jesteście. Ciekawe jestem, tylko czy Tiahnybok zostanie określony jako ruski agent.

kresmen:
Ten Tiachnybok – to nie jest przypadkiem KOLEGA Jarka Kaczyńskiego ? Widziałem zdjęcia jak razem pajacują na tym tzw. „majdanie” !

zefir:
Banderowcu i oszołomie Tiahnybuk,spierd.laj z polskiego Lwowa,Tarnopola,Stanisławowa,itp i nie pierdziel o upadlińskiej nienasyconej nacji.Wisi nad wami miecz odpowiedzialności za bestialskie zbrodnie na polskich Kresach Wsch.Dosięgnie on i ciebie chacharski capie,wpierw poczeka nim się sami powybijacie.Ty bandyto,zdrajco narodu ukraińskiego,pożyteczny idioto,nawet nie jesteś świadomy jak samobójcze rozsiewasz banderowskie błoto.

UPAdlina:
po zmianie w uSSmanii nadchodzi najprawdopodobniej koniec projektu „upaina” !!… Te banderowskie gnidy przeczuwają swój koniec i dlatego tak się rzucają jak gówno spłukiwane w sedesie !!… Ale strumień wody zabierze gówna ze sobą do ścieków !!

franciszekk:
Nawiązując do wypowiedzi tego psychola odnośnie ich tzw. dzierżawy ziem to już wkrótce Rosjanie skutecznie ich wyleczą z jakichkolwiek dzierżaw ziem! ……. Najwyżej wydzierżawić im mogą część Syberii gdzie ostatnio temperatury osiągnęły tam – 62 stopni w skali celsjusza! Taka temperatura jest doskonała dla takich psycholi dla ochłody wariackich głów!

franciszekk:
Nawiązując do wcześniejszej wypowiedzi, proszę zwrócić uwagę, ze PiS-iory nawpuszczali ich do Polski podobno ponad 1 milion i chcą ich sprowadzić jeszcze więcej ofiarując im tzw. +500! Stare polskie przysłowie głosiło cyt. „mądry Polak PO szkodzie” a jak widać PiS-iory głupie są tez PO szkodzie bo powszechnie wiadomo co zrobiły te psychole Polakom (ludobójstwo) i co mogą jeszcze zrobić w powtórce!

Smartthinking:
Panie Tiahnybok, niech Pan prosi Boga o rozum, bo to tylko Panu zostało. Obraża Pan nie tylko mój intelekt ale całą Polskę. Sto lat temu Ukrainy nie było, a URL to inna bajka. Ukraina to nic innego jak uzurpacja niepodległości…Rusini to nie Ukraińcy! A Polska sięgała daleko na Wschód…Polacy mają już III RP, a Ukraińcy dobrze pierwszej Ukrainy nie zaczęli. Skończ Pan z tym swoim komediowaniem, bo grancie zamkniemy i Chińczycy Was zjedzą. A Pana Wiatrowicza proszę wysłać do psychiatryka… Pozdrawiam. RG

tagore:
Wysadzenie pomnika,zakaz wjazdu dla Prezydenta Przemyśla i rocznicowe wezwanie do budowy wielkiej Ukrainy. Coś musi być na rzeczy. tagore

Gan:
Choma: „Został wykluczony z PiS, gdy przyznał, iż w 1983 podpisał zobowiązanie do współpracy z SB” ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_Choma) . Na Ukrainie oligarchia nie może ze sobą dojść do ładu, wątpię, by Swoboda czy Prawy Sektor mogli stanowić realną siłę polityczną. Jakakolwiek większa rozróba grozi federalizacją.

tagore:
Gdy ktoś przekonany o swojej sile straszy konkurencję brzytwą, może nie zauważyć nawet kiedy ona poderżnie mu gardło. tagore

yarek:
Już słyszałem takie wypowiedzi. Bardzo chciałbym wiedzieć czy poza spornym obszarem Swoboda również wysuwa roszczenia do mebli, sprzętów domowych, samochodów osobowych i tym podobnych rzeczy z tego obszaru.

Dajaman:
Hitlerem Ukraiński… u nas powinno być karane propagowanie nazistów z UPA/OUN, a rzeź wołyńska powinna zostać uznana za ludobójstwo. Nasz pisowski rząd sprzedaje nas Polaków…

kresmen:
Kaczyński z Tiachnybokiem proszę :

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/byly-szef-ukrainskiego-wywiadu-polska-chce-odzyskac-lwow-


fot. TVP / YouTube.com

Były szef ukraińskiego wywiadu: Polska chce odzyskać Lwów

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Niedziela, 25 wrzesnia 2016 o godz. 17:05:54

Mykoła Małomuż, były szef Służby Wywiadu Zewnętrznego Ukrainy, uważa że w Polsce rozpatrywany jest wariant przyłączenia zachodnich obwodów państwa ukraińskiego przez Polskę. Według Małomuża, ziemie utracone po II wojnie światowej chcą też odzyskać Węgry i Rumunia.

„Mówią o tym także i nasi zachodni partnerzy. W najgorszym wariancie nasi sąsiedzi mogą włączyć w swoje granice niektóre ukraińskie regiony. Jest to oczywiście nieoficjalne, ale taki wariant nie jest wykluczany. Polska, Rumunia i Węgry rozpatrują wariant przyłączenia zachodnich obwodów Ukrainy. Mogą oni podjąć taki krok, jeśli sytuacja na Ukrainie pod względem bezpieczeństwa się nie ustabilizuje, ale to zupełnie skrajna sytuacja. Jakkolwiek to wygląda, podczas spotkań mówimy wprost przedstawicielom tych krajów, że mamy dostatecznie wiele sił, które nie pozwolą na realizację takiego scenariusza” – powiedział cytowany przez portal Gordonua.com Mykoła Małomuż.

Były szef ukraińskiego wywiadu skomentował także sytuację w Donbasie:

„Putin prowadzi rozmowy z zachodnimi liderami, stawiając dla siebie cel w postaci zamrożenia konfliktu w Donbasie. Zgoda Ukrainy, by prowadzić rozmowy bezpośrednio z rebeliantami daje im status „strony konfliktu”. Nie wykluczam, że potem zostanie przyjęta ustawa o wyborach na okupowanych terytoriach i będzie miało miejsce głosowanie. Tym samym, wszystko zostanie zakonserwowane. Rosja zgodziła się na ten scenariusz, dlatego sprawia pozory, że sprzyja rozejmowi. Za tym formatem będą też lobbować przedstawiciele krajów europejskich. W rezultacie Donbas stanie się czymś na kształt Naddniestrza, Abchazji czy Osetii Południowej. To scenariusz Federacji Rosyjskiej” – uważa Małomuż.

Mykoła Małomuż zaczął karierę w służbach bezpieczeństwa jeszcze w okresie radzieckim, w roku 1983. Od kwietnia 2005 roku do czerwca 2010 był szefem Służby Wywiadu Zewnętrznego Ukrainy. Od 11 października 2010 roku znajduje się w rezerwie. Nosi stopień generała armii Ukrainy.

Gordonua.com / Kresy.pl

Beresteczko1651:
Jednym słowem, złodziej odgraża się, że ma dostatecznie dużo sił, żeby nie oddać prawowitym właścicielom tego, co ukradł!

Dajaman:
Jakie oni? jakie oni? ONI to dostali w spadku po ZSRR to Rosja jest odpowiedzialna za to że zabrano nam kresy wschodnie! Do szkoły ośle i do nauki historii wracaj! Ukraina nam niczego nie ukradła prócz dziesiątek jak nie setek tysięcy dusz polaków mieszkających na kresach! Do szkoły lebrze i uczyć się historii! a nie powielasz durne kłamstwa jak na trola ruskiego przystało!

UPAdlina:
dajaman, ściero banderowska!!… Jaka Rosja nieuku bez szkoły zabrała nam tereny wschodnie??… Kształt geopolityczny świata i europy został ustalony przez żydo-bolszewicki ZSRR, uSSmanów i angoli, buraku upadliński !!… Sam zapier**laj do szkoły i ucz się historii tępaku, bo fiksacja rusofobiczna pomieszała ci wszystko w tym tępym banderowskim łbie!!

Beresteczko1651:
Jaki piękny przykład ukraińskiej logiki – „Jeżeli mój baćko był bandytą i złodziejem, to ja dziedziczę po nim jego łupy a prawowitym właścicielom nic do nich”. Trzeba zaiste być przestępcą z dziada-pradziada, żeby pokusić się o taki wywód:)

Dajaman:
Panu bandersynowi coś się chyba we łbie poprzewracało, od kiedy to Polska chce odzyskać kresy wschodnie? Żadnej debaty nie było o tym i nikt o tym nie rozmawia, ale jak coś sobie paranoik ubzdura to już nic się na to nie poradzi… tragedia się stała że po obalenia Janukowycza do władzy dobrali się bandersyny którzy szukają wrogów w około.

UPAdlina:
a kto dajaman doprowadził do tej tragedii, że do władzy dorwały się tam bandersyny??… Czy czasami twoje umiłowane kwakadło nie wykrzykiwało na majdanie banderowskich haseł??

Costner:
Nasze polskie władze nie raz udowodniły, że są zdolne do nierozumnych działań, np. zajęcie Wilna przez Żeligowskiego w 1920 r., nie reagowanie ani przez AK, ani przez delegaturę rządu w 1942 i 1943 r. na zagrożenia wołyńskie i słynny, a jakże haniebny zakaz, wydany przez delegaturę rządu, która nie pozwoliła utworzyć straży obywatelskiej, która miała bronić polską ludność na Wołyniu i w Galicji, a także tragiczny rozkaz o wywołaniu powstania warszawskiego, którego jedynym skutkiem była śmierć 200.000 najlepszej polskiej młodzieży i zburzenie stolicy, polskie władze nie chciały i nie potrafiły obronić Polaków przed ukraincami, a ważyli się poświęcać młodzież w beznadziejnej i bezsensownej walce przeciw niemcom, nic na tym nie zyskując a tracąc życie wielu tysięcy najlepszej młodzieży, więc wcale bym się nie zdziwił, jakby teraz coś podobnego wymyślili, jak rozkaz zajmowania czegokolwiek na ukrainie, choć nie bardzo w to wierzę, bo wierzyć kłamcom jest głupotą; jednak na zawsze nasze polskie władze udowodniły, że nie są godne zaufania, bo nie jest ich celem obrona narodu; niestety to jest tragiczne, że w tak dobrym narodzie: ofiarnym, solidarnym i spokojnym nie da się wychować dobrych władz;

UPAdlina:
jedno sprostowanie costner: To nie są nasze polskie władze tylko polskojęzyczna agentura żydo-uSSmanii !!… A to wszystko wyjaśnia!!… Nie od dziś mówię za Grzegorzem Braunem, że tej agenturze i jej panom zależy na wyeliminowaniu polskiej patriotycznej młodzieży, a nie ma lepszej metody, niż sprowokowanie wojny!!… Wojna z Rosją im nie wychodzi dzięki mądrości Putina i niechęci Polaków do wspierania nazi-upadliny, ale ewentualny konflikt z banderlandem po jakichś prowokacjach może być możliwy, tym bardziej, że nienawiść obu nacji do siebie jest olbrzymia!!… Ewentualny konflikt Polski z banderlandem może być ich planem B dla depopulacji Polski z jej patriotycznej młodej części, przeszkadzającej w projekcie judeopolonii od Odessy po Szczecin !!

Beresteczko1651:
A co było nierozumnego w wyzwoleniu Wilna spod litewskiej okupacji?

jaro7:
Jak mają takich „asów” wywiadu to nie dziwota że zostali zaskoczeni pod Iłowajskiem i nie tylko tam.Kto chciałby przyłączać te ziemie nasycone bandersynami!!! No chyba żeby ich potem przesiedlić.

jaroslaus:
wy chachły macie środki? was już nie ma.

Wolodyjowski:
Oczywiście bardzo niedobrze się stało że decyzją Stalina nasze ziemie i miasta znalazły się w obrębie Ludowej Republiki Ukrainy a potem Ukrainy. Szkoda zwłaszcza Lwowa i innych mniejszych miast i wsi gdzie Polacy byli zdecydowaną większością. Niestety sowieci, tak samo jak Ukraińcy, „wyczyścili” etnicznie nasze tereny a Lwów to już nie ten sam Lwów. Gdyby to miasto przez ostatnich 70 lat było w granicach Polski, byłoby dużo ładniejsze, nowocześniejsze i na dużo wyższym poziomie pod każdym względem. Moja córka po wizycie we Lwowie niedawno skomentowała „lepiej Lwowa nie przywracać do Polski, bo to straszna żulernia i brud” ;-). Przyłączanie teraz tamtych województw wschodnich do Macierzy (zwłaszcza siłą) to byłby absurd do kwadratu – czyste political fiction.

UPAdlina:
smutna prawda, ale najprawdziwsza panie Michale !!

Sylwia:
OSTRZEŻENIE do polskich patriotów. P. Domarad rzucił myśl o zarażeniu naszych komputerów wirusem (domarad: 18.11.2016 19:21). Nasi ukraińscy wrogowie mogli to już zrobić i mogą to zrobić. Ostrzegam Polaków, którzy mają lub mieli swój adres pocztowy podany na Kresach.pl by nie otwierali poczty elektronicznej od nieznanych nadawców lecz ją kasowali. Jeżeli w poczcie eletronicznej od znanych nadawców są internetowe odsyłacze lub obrazki, przed otwarciem ich należy uzyskać osobiste potwierdzenie od nadawców, że są istotnie autorami tej wiadomości. Bywa, że szkodnicy włamują się do konta poczty elektronicznej i przesyłają wirusy i konie trojańskie na adresy kontaktowe. Wirusy i konie trojańskie mogą być przesyłane w obrazkach; otwieranie ich instaluje je na komputerze. Używana jest do tego technika zwana steganografią. Polecam Polakom, którzy mieli lub mają swój adres poczty eletronicznej podany na tym forum aby na nowo zainstalowali swój system operacyjny, nie tylko Windows lecz nawet jeśli to jest MAC OS, Linux, Unix lub BCD. Nasi wrogowie chcą nam szkodzić na wszystkie sposoby. Praemonitus praemunitus.

Kojoto:
Dlatego lepiej nie klikać na linki które wkleja prowokator Boruta-Sylwunia, szczególnie te z ruskich domen internetowych. Nie tylko zresztą dlatego, że może byc tam złośliwe oprogramowanie, ale również dlatego, że są tam złośliwe antypolskie paszkwile. Np: na http://www.tygodnikprzeglad.pl/, który Sylwia wklejała nie raz – to obrzydliwy polakożerski portal znany np: ze szkalowania Żołnierzy Wyklętych. To ja juz wolę patriotów ze ZPP (jak MOPs, czy MR.Ciemniak), niż rosyjskich prowokatorów: http://www.kresy.pl/?forum/informacje-o-niepolskich-znakach-diakrytycznych,0,0,24277

AlexWolf:
Gorbaczow chciał oddać Kresy Polsce, tylko żydostwo talmudyczne ala Geremek i inna hołota się na to nie zgodziła: http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydzi-chcieli-kresow-wschodnich-2014-02 Żydostwo talmudyczne to największy wróg Polski i Polaków, którzy są wrzodem który niszczy nasz piękny kraj a banderowcy i inni ich słudzy, w tym polskojęzyczni tubylcy, to są przydupasy do wykonywania ich poleceń przeciwko Polakom.

tagore:
Czyżby chcieli zgłosić roszczenia wobec Polski? Takie przygotowanie gruntu. tagore

Gan:
Najpierw penalizacja gloryfikacji UPA a później niech się ludność zachodniej Ukrainy sama wypowie w plebiscycie….

leo69:
Jeździłem na Ukrainę wielokrotnie służbowo w latach 2000 – 2004 , Prezydentem był Kuczma. Ogólnie – bród smród i ubóstwo. Zwykli obywatele , żyjący bardzo biednie. A przy tym fortuny „nowych ludzi” przy żłobie. Nie mamy tam czego szukać , ani czego przyłączać. To są „dzikie pola” zwłaszcza teraz po dorwaniu sie do władzy banderowców. Po Polsce nie ma śladu , może za wyjątkiem Lwowa. „Spalona” dla Polski ziemia – dosłownie i w przenośni. Wystarczy „ukrainskiego szczęścia” , że zaproszą PiSdzielce do Polski 2 mln upadlinców !!!!. Dodając ten milion który już u nas jest – robi sie prawie 10 % ludności Polski. Czyj to projekt ??? !!!!

Sylwia:
To jest projekt megamiliarderów, którzy rządzą światem. Oni mają plan redukcji ludności świata za pomocą wojen i epidemii. Na 2025 r. przewidują np. ok. 61 milionów ludności USA, 140 milionów Rosji, 35 milionów Polski i 35 milionów Ukrainy. ( http://www.deagel.com/country/forecast.aspx?pag=1 &sort=GDP &ord=DESC ).

leo69:
PS. w nawiązaniu do bardzo trafnej wypowiedzi Costnera. A Reżyser ten sam dziś co i w czasie II WW.

POLSKIEDZIKIEPOLA:
LWOW BYL ZAWSZE POLSKI I POLSKI ZAWSZE BEDZIE

kresmen:
CO NAM OBCA PRZEMOC WZIĘŁA, SZABLĄ ODBIERZEMY… Tak nam dopomóż Bóg !

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/lider-ukraincow-w-polsce-promuje-grupe-podwazajaca-polskosc-przemysla


Piotr Tyma. Fot. rferl.org, facebook.com

Lider Związku Ukraińców w Polsce promuje grupę podważającą polskość Przemyśla

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 21 stycznia 2017 o godz. 20:08:43

Piotr Tyma, negacjonista wołyński i szef Związku Ukraińców w Polsce promuje na portalu społecznościowym post opublikowany na grupie „Zakerzonie to Ukraińska Ziemia”, zamieszczającej treści podważające polskość części ziem południowo-wschodniej Polski i propagujące banderyzm.

Prezes Związku Ukraińców w Polsce, negacjonista wołyński Piotr Tyma, zamieścił na swoim profilu społecznościowym post ukraińskiego historyka Eugeniusza Misiło, opublikowany w ukraińskojęzycznej grupie społecznościowej „Zakerzonie to Ukraińska Ziemia”.

Misiło pisze, że kończy pracę nad książką „o Ukraińcach więzionych w polskim komunistycznym obozie Jaworzno” w latach 1947-49 i poszukuje fotografii więźniów do tej publikacji.

Na grupie „Zakerzonie to Ukraińska Ziemia” publikowane są m.in. przedruki artykułów z „Ukraińskiej Prawdy”, w tym dotyczące „Polskiej Okupacji Zachodniej Ukrainy w latach 1919-1939”. Promowano również petycję do władz Kijowa ws. postawienia pomnika Stepana Bandery, a także ukraińskie materiały informacyjne i propagandowe lansujące koncepcję Zakerzonie.

Termin „Zakerzonie” został ukuty przez emigracyjnych historyków ukraińskich i według ich wykładni oznacza obszar na zachód od linii Curzona, pozostający historycznie ukraińskim terytorium etnicznym. Obejmuje część obszaru obecnych województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Faktycznie, na większości tych terenów ludność ukraińska stanowiła niewielki odsetek. Ponadto, nazwę „Zakerzoński Kraj” w strukturze organizacyjnej OUN nosiły tereny znajdujące się w pojałtańskich granicach Polski.

Jak informowaliśmy, w sierpniu ub. roku ukraiński IPN promował ekspedycję na „etniczne ziemie ukraińskie, które teraz należą do Polski”. Na stronach Instytutu kierowanego przez Wołodymyra Wiatrowycza zacytowano m.in. wypowiedź komendantki obozu, Krystyny Dubnyckiej, która powiedziała, że obóz ten już po raz siódmy „odbędzie się na terytorium Zakerzonia”.

Wcześniej Tyma promował także zaproszenie na „kolejne spotkanie z cyklu „Rozbieranie Śląska””, z udziałem dziennikarza Marka Łuszczyny, autora książki „Mała zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjne”, promowanej przez środowiska ślązakowskie. Książka dotyczy m.in. obozów w Świętochłowicach – Zgodzie oraz w Łambinowicach oraz zbrodni, których dopuszczali się ich komendanci, w tym zbrodniarz wojenny pochodzenia żydowskiego Salomon Morel.

Na początku stycznia Tyma zamieścił na swoim profilu na Facebooku link do wydarzenia, organizowanego przez ślązakowski Ruch Autonomii Śląska „Marsz Pamięci o Zgodzie”. – Upamiętniamy w ten sposób więźniów sowieckich i polskich komunistycznych obozów koncentracyjnych, deportowanych do ZSRR i innych cywilnych ofiar Tragedii Górnośląskiej – piszą organizatorzy.

facebook.com / Kresy.pl

ka9q:
Sama próba rewizji granic ze strony Ukraińskiej może doprowadzić do zmiany … ale wtedy Lwów będzie z powrotem polski.

tagore:
Bardzo ciekawie rozwija się sytuacja,wypada zadać oytanie ,komu służy Pan Tyma. tagore

MadMike:
Chyba pytanie retoryczne, bo tylko ktoś mocno ograniczony może nie znać odpowiedzi. Ogólnie kolejna wroga inicjatywa ukrów żyjących na koszt polskich podatników. Kiedy wreszcie ktoś z władz zdecyduje się powiedzieć dość? Kiedyś ukry wrzeszczały, że Polska okupuje zach. Ukrainę. Od krzyku szybko przeszło się do napaści, mordów a wreszcie do ludobójstwa. Czy może zaraz usłyszymy, iż w ramach porozumienia pokojowego z Rosją, nasi „sojusznicy” oddadzą ukrom część naszego obecnego terytorium aby poczuli się lepiej?

tagore:
Niedługo wizyta Pani Kanclerz pragnącej przedstawić Polsce ultimatum pt. :z nami lub przeciwko nam. Działania ukraińskich polityków ładnie pasują do układanki. Ukraina prowadzi politykę w cieniu Niemiec i liczy na ich wdzięczność. Nieprzypadkowo tak zwalczali Trampa. tagore

Kojoto:
Niestety sytuacja bynajmniej nie jest „ciekawa”, a trwa rozwija się już od tak dawna, że pytanie o to komu służy ten banderowiec jest zgoła idiotyczne.

Kojoto:
Mam nadzieję, że wkrótce zaczną się pojawiać rozmaite petycje i wnioski obywatelskie wnoszące o ukaranie tego ukraińskiego szowinisty. Sprawa nabrała by nieco większego rozgłosu i po za środowiskami Kresowian i sympatyków Kresów.

fredo:
Znalazłem ciekawy serwis z aukcjami komorniczymi Wszystko od 1zl (( http://www.how-itwor.gq )) Póki co mało znany i łatwo coś wygrać za bezcen 😉 Ja wylicytowałem nowego lapka za 190zł

UPAdlina:
może w imię „braterstwa” polsko-banderowskiego „nasze” „polskie” sługusy uSSmańskie przeproszą tymę za to, że Polska już tak długo „okupuje” „upaińskie” ziemie !!

mop:
Współdziałanie z neobanderowcami PISOMATOŁÓW i kwitnie w najlepsze. Np.”TW” „Bolek-Wałęsa” z fundacji skromnie nazwanej jego imieniem zaopatruje w 200 tys. euro majdanowców. W składzie delegacji odbierającej tę nagrodę znalazł się, prócz Witalija Kłyczki, również szef skrajnie szowinistycznej partii „Swoboda” – Oleg Tiahnybok.W kilka dni potem Wałęsa poleciał do Kijowa, gdzie w cerkwi składał kwiaty i bił pokłony przed tablicą upamiętniającą tzw. „bohaterów” Ukrainy. Owi „bohaterowie”, to bandyci z UPA, którzy w sposób wyjątkowo bestialski dokonali ludobójstwa na 200 tys. Polaków i 80 tys. Ukraińców, o innych narodowościach nie wspominając. Czy upodlenie ma jeszcze jakieś granice? Wałęsa jednak nie był pierwszy w hołdach. Pamiętajmy, że prezes PiS pod czarno-czerwonym sztandarem OUN-UPA wzniósł pozdrowienie „Sława Ukraini. Herojam sława!” PRZYPOMINAM CO TO ZA POZDROWIENIE! To zawołanie-pozdrowienie („Sława Ukraini. Herojam sława!”) banderowskich bojówkarzy. Po każdym zakończonym akcie mordu na bezbronnej ludności cywilnej Kresów taki właśnie okrzyk wznoszono. Jeśli prezes największej partii opozycyjnej nie wiedział co to za sztandar i co to za pozdrowienie, to powinien się dowiedzieć. Jeśli jednak wiedział, to niech nie przyznaje się do patriotyzmu. Taki okrzyk jest bowiem deptaniem pamięci polskich męczenników. NALEŻY ZAKAZAĆ działnośc Związku Ukraińców w Polsce, gdyż ta nacjonalistyczna szowinistyczna organizacja promuje nazistowskie doktryny Bandery oraz Szuchewycza. Młodzi ukraińcy zamieszkali w Polsce są HODOWANI na LUDOBUJCZYCH ANTY-POLSKICH DOKTRYNACH ukraińskich NAZISTÓW. Obecna sytuacja jest możliwa,bo Kaczyńscy, Tusk, Komorowski z piedestałów władzy „warszawki” dopuścili się ZDRADY, wspierając NAZISTÓW ukraińskich z „Prawego Sektora” i „Swobody” których celem było i jest ZŁAMANIE kręgosłupa moralnego Polaków. Zdrady Polskiej Racji Stanu dopuściły się również ANTY-polskie partie-gangi z PO, PiS, SLD … Posłuchajcie i KONIECZNIE obejżyjcie jak nacjonalista UKRAINSKI z polskim obywatelstwem Piotr Tyma zamieszkały w III RP, obecny prezes Związku Ukraińców w Polsce – BRONI spadkobierców oraz LUDOBUJCZĄ spuściznę ukraińskich UPA-wców morderców Szuchewycza i Bandery:

…..

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/lider-oun-grozi-polakom-uzyciem-sily-moskale-juz-sie-przekonali-polacy-tez-chca


Bohdan Czerwak. Fot. wikimedia.org

Lider OUN grozi Polakom użyciem siły. „Moskale już się przekonali, Polacy też chcą?”

Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 07 lutego 2017 o godz. 21:09:06

Obecny lider frakcji melnykowskiej OUN, Bohdan Czerwak podkreśla, że nie ma takiej siły, która mogłaby zmienić nastawienie Ukraińców do OUN-UPA, Bandery czy Szuchewycza – o czym w Donbasie „przekonali się moskale”. – Polacy też chcą się przekonać? – pyta Czerwak.

– Jego [Jarosława Kaczyńskiego] stanowisko odnośnie OUN i UPA niczym nie różni się od stanowiska Kremla – napisał Bohdan Czerwak na Facebooku, odnosząc się do głośnej w Polsce i na Ukrainie wypowiedzi szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego o tym, że gloryfikowanie Stepana Bandery i zbrodniarzy z OUN-UPA uniemożliwi Ukrainie integrację z UE.

– Kreml naszą odpowiedź dostaje w Donbasie. Konkretnie – pod Awdijiwką. Kaczyński jest albo ślepy, albo głupi, skoro tego nie widzi. Myśli, że istnieje jakaś siła, która może zmienić nastawienie Ukraińców do OUN, UPA, Konowalca, Melnyka, Bandery, Olżycza, Szuchewycza. Taka siłą nie istnieje. O czym przekonali się moskale. Polacy też chcą się przekonać? – pyta lider frakcji melnykowskiej OUN.

Przeczytaj: Co Ukraińcy sądzą i wiedzą o Rzezi Wołyńskiej?

Kilka dni temu Czerwak odniósł się do innych wypowiedzi Kaczyńskiego, a także prezydenta Andrzeja Dudy nt. polityki historycznej Ukrainy i stosunku jej władz do OUN-UPA. Wypowiedzi Dudy nt. UPA określił jako „niedopuszczalne”, a słowa Kaczyńskiego nazwał „otwartym chamstwem”.

– Nie można pozwolić, żeby rozmawiano z nami w takim tonie – oburzał się lider OUN. Jego zdaniem, Polacy „pozwalają sobie” na to, bo uważają, że Ukraina jest teraz „słaba jak nigdy” przez „wojnę z Moskwą” i tarcia wewnętrzne i może pod wpływem nacisków odciąć się od OUN i UPA. Ale, według niego, Polacy są w błędzie, a Ukraińcy o tym wiedzą:

– Donbas wszystko rozstawił na swoich miejscach. Swojej „Awdijiwki” Polacy nigdy by nie wytrzymali. Putin jest dla nich za zbyt twardy. I nie tylko dla Polaków.

Wcześniej informowaliśmy, że szef OUN stwierdził, iż prezydent Izraela, mówiąc o zaangażowaniu ukraińskich nacjonalistów w Holokaust, „splunął Ukraińcom w duszę”. – To, co zrobił prezydent państwa Izrael w ukraińskim parlamencie można potraktować jednoznacznie – jako splunięcie Ukraińcom w duszę – napisał Czerwak, szef Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów,  na Facebooku.

Przeczytaj: Prezydent Izraela w ukraińskim parlamencie: Ukraińcy, bojownicy OUN brali udział w Holokauście

Jego zdaniem, obwinianie OUN za Holokaust w rocznicę zbrodni w Babim Jarze i przed ukraińskim parlamentem było „znieważeniem ukraińskiej nacji”.

Bohdan Czerwak publikował wcześniej prace powielajace neobanderowską narrację ws. rzezi wołyńskiej i gloryfikujące OUN-UPA.

Także lider batalionu ochotniczego OUN, Mykoła Kochaniwskij stwierdził, że ostatnia wypowiedź szefa PiS nt. Ukrainy była „absolutnie szowinistyczna”. – To tak samo, jakbyśmy mówili Polakom, że powinni usunąć ze swojej historii Piłsudskiego – stwierdził.

Jak informowaliśmy wcześniej, wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” prezes PiS Jarosław Kaczyński skrytykował gloryfikowanie Stepana Bandery i UON-UPA na Ukrainie:

– Nie możemy przez lata zgadzać się, by na Ukrainie budowano kult ludzi, którzy wobec Polaków dopuścili się ludobójstwa, i to takiego, że choć trudno było przebić w okrucieństwie Niemców, to oni ich przebili.

PRZECZYTAJ: Kaczyński: Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie

Jego zdaniem, stosunki polsko-ukraińskie m.in. z tego względu stoją pod znakiem zapytania.

– Powiedziałem wyraźnie panu prezydentowi Poroszence, że z Banderą to oni do Europy nie wejdą. To jest sprawa dla mnie jasna, bo wykazaliśmy ogromną cierpliwość, ale są jej granice – powiedział lider PiS.

Jego słowa wcześniej ostro skomentował Wołodymyr Wiatrowycz, szef ukraińskiego IPN i negacjonista wołyński.

– Jarosław Kaczyński jest przekonany, że Ukraińcy „przebili Niemców w okrucieństwie względem Polaków”. I taki człowiek chce narzucać Ukraińcom własne fantazyjne wyobrażenia o przeszłości, jako warunek wsparcia w chwili obecnej. Imperializm z powikłaniami – napisał na Facebooku. Opinię tę powtórzył w rozmowe ze stacją 112 Ukraina. Stwierdził tam, że „Kaczyński przeszedł sam siebie w niezrozumieniu ukraińskiej i polskiej historii”. Jego zdaniem, wypowiedź szefa PiS pokazuje jego pogardę względem Ukrainy, a ukraińską historię próbuje się wykorzystywać na wewnętrzny użytek w Polsce.

Facebook.com / Kresy.pl

MadMike:
Ohh tak proszę więcej… Ciekaw jestem jak probanderowskie świnie z PO i N. będą prostować i wmawiać nam przyjaźń ukraińską. Tak jest, dokładnie to o czym ludzie świadomi zawsze wiedzieli, ukraińcy są wrogiem cywilizowanego świata a dzicz tylko czeka aby mieć pretekst aby znowu iść riezać. Dlatego naszym priorytetem winno być całkowite zamknięcie granicy z Ukrainą, skoncentrowanie tam wojska a wszystkich ludzi posiadających obywatelstwo tego „kraju” niezwłocznie wydalić.

Gan:
Naszym priorytetem nie jest zamykanie granicy ze strachu przed rezunami. Naszym priorytetem jest eksport na Ukrainę, co ożywi naszą gospodarkę za ukraińskie pieniądze. Oczywiście interes jest obarczony pewnym ryzykiem i trzeba go umieć zrealizować – ale jak to mówią – jest ryzyko – jest przyjemność.

MadMike:
Przy okazji własnie potwierdził, że to Ukraina odpowiada za eskalacje konfliktu na wschodzie, nie żebym nie wiedział ale teraz to otwarcie usłyszeliśmy ze strony banderowców. Do tej pory było, że oni biedni się bronią przed atakiem.

JaremaW:
Ha ha zapraszam .Dopiero się przekonacie że w Donbasie to było przedszkole.

Gan:
Jako sąsiad potrafię uszanować fakt, że u siebie mogą się rządzić jak chcą i nic mi do tego. Widać nie pasuje to do turańskiej mentalności, bo postrzegane jest to jako słabość. Taka naiwność będzie ich drogo kosztować.

tagore:
To nawet zabawne, przywódca frakcji „Melnykowców” broni pamięci Bandery ,którego ugrupowanie mordowało działaczy pułkownika Melnyka. tagore

Mazowszanin:
Mi też to samo rzuciło się w oczy. Ciekawe, czy już działą tam jakiś aktualny Miron Matwijenko… http://ioh.pl/artykuly/pokaz/spadochroniarze-oun-historia-desantw-z–maja–r,1071/

Costner:
opowiadanie, że mieszkańcy doniecka i ługańska o czymś się przekonali to jest kłamstwo. Pierwsze republiki doniecka i ługańska razem stanowią wielkość podobną do krymu: http://kresy24.pl/wp-content/uploads/2014/08/16-sierpnia-mapa-ATO.jpg …, czyli jest to duży szmat kraju, drugie upowcy nie zrobili nic, żeby ratować krym, w obronie krymu poległ jeden człowiek, nawiasem mówiąc ukrainiec polskiego pochodzenia, tak samo ukraincy nie robią nic, żeby odebrać donieck i ługańsk; upowcy zostali reaktywowani przez służby zachodnie, żeby ograniczyć wpływy polskie na ukrainie; donieck i ługańsk to bogate regiony, których ukraina nie odzyska: http://rozowypanther.blogspot.com/2017/02/donieck-i-ugansk-europejskie-prezenty.html

UPAdlina:
08.02.2017 09:22

wpadnij czerwak do mnie na dzielnicę, a osobiście cię ćwoku banderowski „powitam”, a po tym „powitaniu” będziesz do końca swojego szmatławego życia jadł przez słomkę !!… PS: W Donbasie to wam banderowskie gnidy pokazano!!… Zapomniałeś czerwak chachłaty cwelu o Iłowajsku i Debalcewie??…

banderacwel:
Szmato banderowska zapewniam cię padlino że w starciu z polakami nie z kobietami i dziećmi dostalibyście wpierdol wy jebane banderowskie robactwo już kiedyś polscy harcerze pokazali wam we Lwowie co jesteście warci wy tchórzliwe kurwy byliście jesteście i zawsze będziecie plemieniem UPAdlińskim jebał was pies ścierwa

krok:
Ot taki ukraiński hitler

ManeTekelFares:
Ciekawe czy do pisowskich ćwoków zaczyna wreszcie docierać prosta prawda, kogo dotychczas wspierali naszymi pieniędzmi?

Wilno:
Dla donbasa już dwa lata stoi zakaz na byle jakie ofensywne działania za pieniązki i amunicję z kremla, trochę bez powodu siebie gloryfikują, choć trzeba przyznać rosną w siłę i donbas już im nie zagraża bez moskwy, także już mają wojsko z 250 000 żołnieży, no i sowiecką obronę przeciwlotniczą, która do dżiś jest na poziomie.

13 thoughts on “440 Nacjonaliści ukraińscy łączą się i chcą min. Przemyśla, kilku polskich powiatów i… bomby atomowej,.. tak na dobry początek…

 1. http://wpolityce.pl/polityka/331878-prof-ryba-o-ukrainskiej-modzie-na-banderyzm-istnieje-niebezpieczenstwo-radykalizowania-sie-mlodziezy-ktora-przybywa-do-polski-w-poszukiwaniu-pracy

  Prof. Ryba o ukraińskiej modzie na banderyzm: „Istnieje niebezpieczeństwo radykalizowania się młodzieży, która przybywa do Polski w poszukiwaniu pracy”


  autor: fratria

  W ostatnich latach w sposób niepomierny rozszerzyła się na Ukrainie moda na przywoływanie tradycji historycznej UON-UPA. Dawniej ideologia ta była głównie domeną województw zachodnich, jednakże po wydarzeniach na Majdanie kijowskim rozlała się niepomiernie na wschód

  — pisze na łamach „Naszego Dziennika” profesor Mieczysław Ryba, historyk, wykładowca akademicki.

  Historyk zastanawia się, jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy? Zwraca uwagę, że w dobie konfliktu z Rosją, tradycja walk nacjonalistów ukraińskich z Sowietami stała się użyteczna.

  Współczesna Ukraina szuka dość intensywnie idei jednoczącej cały kraj (…). Wpływy rosyjskie były tu zawsze silne. Ideologia banderowska jest zaś nacechowana silną negacją wszystkiego, co obce, jest więc używana przedmiotowo dla podniesienia ducha bojowego walczących w Donbasie. Tamtejsi ochotnicy wprost odwołują się dziś do swojej przynależności do Prawego Sektora i innych nacjonalistycznych organizacji

  — podkreślił prof. Ryba.

  Profesor zwrócił uwagę, że współczesne elity rządzące w Kijowie muszą sobie zdawać sprawę, że nie sposób iść do Europy z takim dziedzictwem. Kraj pogrążony jest w kryzysie społecznym i gospodarczym. Poziom życia obywateli bardzo się obniżył, a nowy bunt społeczny wręcz wisi w powietrzu.

  Ideologia banderowska staje się zatem czymś w rodzaju „odgromnika” dla wywołanych biedą, zaogniających się konfliktów społecznych. (…) Banderyzm z natury rzeczy podsyca niechęć do Rosji, staje się czymś w rodzaju emocjonalnego alibi (znieczulica) dla problemów gospodarczych

  — podkreśla prof. Mieczysław Ryba.

  Taki kamuflaż można stosować jednak do czasu, a karmienie ludzi niebezpieczną ideologią może wydawać krwawe owoce.

  Historyk odniósł się również do sprawy niszczenia polskich pomników. Przypisywane jest to prowokacjom Putinowskim, jednak nie ma na to twardych dowodów.

  Im bardziej, w sposób skrajnie nieodpowiedzialny promuje się na Ukrainie ideologię banderowską, tym większe prawdopodobieństwo konfliktów. Chodzi tu nie tylko o prowokacje pomnikowe czy też stosunki międzypaństwowe. Należy również brać pod uwagę niebezpieczeństwo radykalizowania się młodzieży, która masowo przybywa do Polski w poszukiwaniu pracy

  — zwraca uwagę prof. Mieczysław Ryba.

  wkt/Nasz Dziennik

  jacek 89.65.145.*
  a to nie w lublinie powstał pierwszy uniw dla ukrów,przy współ, KUL?

  hel 62.133.150.*
  Trzeba uważać na banderowców, im nie można ufać, niby przyjaciele, a jakby co do czego to pierwsi by riezali.

  tomahawk@tomahawk
  Ciekawe , czy w polityce wchodzenia do tyłka Ukraińcom rząd PiS jest tak głupi , czy jest aż tak mocno szantażowany ?

  dziobal5@dziobal5
  Nie istnieje tak jest Ukraińcy czczą banderę.

  chłeptacz chistor 78.11.168.*
  Pan Profesor! Obecną Ukrainę tworzył Soso, czyli Józef Stalin. Banderowcy zajmowali się mordowaniem Polaków, i to jest tam honorowane. O to tu idzie.

  rzad śpi 89.64.40.*
  z jednej strony okupacja lewackiej UE a z drugiej najazd ukraiński!!!!!!!

  ossi 78.10.132.*
  Geneza i teraźniejsze funkcjonowanie rezuństwa to majstersztyk kacapskiej razwiedki.

  tak sadze 84.59.224.*
  Banderowski rzad w Polsce na to pozwala, stad taki efekt.

  dfgdgg 83.24.120.*
  Sellin wtedy stracił honor. Czekam kiedy obwołają wybitnego profesora ruskim trollem. Może już oddajmy te kilkanaście powiatów których chcą banderowcy, oddalony się od granic Rosji.

  historia pisana na nowo 83.143.240.*
  Tak bredzi v-ce min.kultury i dziedzictwa narodowego. Jarosław Sellin – Sejmowa debata o rzezi wołyńskiej Kazdy Polak MUSI to obejrzec.

  mietek 77.154.224.*
  Precz z Banderą

  c-mol@c-mol
  1) Ukraińcy świętują 100-lecie tzw. Ukraińskiej Rewolucji. Poroszenko uczcił m.in. Konowalca i Doncowa http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukraincy-swietuja-100-lecie-tzw-ukrainskiej-rewolucji-poroszenko-uczcil-min-konowalca-i-doncowa

  2) Rok 2017 będzie rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii – tak 10 marca postanowiła iwanofrankowska rada obwodowa. Radni rady obwodowej zalecili urzędnikom obwodu, przewodniczącym rad rejonowych oraz kierownikom lokalnej administracji podjęcie odpowiednich przygotowań i przeprowadzenie imprez poświęconych Rokowi UPA.

  Przypominamy, że w tym roku przypada 75. rocznica formalnego powstania organizacji odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W sprawie tej złożono też dwa projekty uchwał w ukraińskim parlamencie, dotyczące upamiętnienie rocznicy powstania UPA na poziomie państwowym. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rok-2017-ogloszony-rokiem-upa-w-obwodzie-iwanofrankowskim-na-ukrainie

  Polubienie

 2. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rzymkowski-dla-kresowpl-blokowanie-przez-pis-ustawy-o-penalizacji-banderyzmu-w-polsce-ma-drugie-dno


  Tomasz Rzymkowski. Fot. facebook.com

  Rzymkowski dla Kresów.pl: blokowanie przez PiS ustawy o penalizacji banderyzmu w Polsce ma drugie dno

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Piątek, 17 marca 2017 o godz. 22:10:08

  W rozmowie z Kresami.pl poseł Tomasz Rzymkowski (K’15) mówi, że ws. ustawy zakazującej propagowania banderyzmu w Polsce, która od kilku miesięcy jest blokowana przez PiS, jest „drugie dno”. Poseł skomentował też sprawę ukraińskiego zbrodniarza Michaela K., a także projekt uchwały upamiętniającej bł. bpa Grzegorza Chomyszyna.

  W rozmowie z Kresami.pl poseł Tomasz Rzymkowski przypomina, że klub Kukiz’15 już trzykrotnie składał wniosek o włączenie do porządku obrad Sejmu sprawozdania komisji sprawiedliwości i praw człowieka ws. nowelizacji ustawy o IPN. Zgodnie z propozycją Kukiz’15 dotyczy ona zakazu i penalizacji propagowania w Polsce banderyzmu, a także podważania ludobójstwa na Wołyniu. Sprawozdanie to pochodzi jednak sprzed ponad 4 miesięcy – z 8 listopada ubiegłego roku. Od tamtej PiS blokuje włączenie go do porządku obrad, a tym samym – głosowanie nad projektem.

  Przeczytaj więcej:

  Kukiz dla Kresów.pl: z propagowaniem banderyzmu w Polsce trzeba skończyć raz na zawsze

  Kukiz’15: Podważanie zbrodni ludobójstwa na Wołyniu będzie karane – jest projekt ustawy

  Sejm zajmie się projektem ustawy penalizującej kłamstwo wołyńskie i propagowanie banderyzmu

  – Nasz wniosek trzykrotnie spotkał się z blokadą ze strony przedstawicieli PiS. Przede wszystkim marszałka Terleckiego, z którym trzykrotnie rozmawiałem i który trzykrotnie zapewniał mnie, że zostanie to dopuszczone do porządku obrad – mówi poseł Rzymkowski. Dodając, że „czuje w tej sprawie podwójne dno”.

  – To nie wynika z niechęci do naszego projektu ustawy, ale do procedowanego wspólnie z nim projektu rządowego, tzw. ustawy o zakazie nazywania niemieckich, hitlerowskich obozów koncentracyjnych „polskimi obozami śmierci”, która zawiera w sobie szereg błędów i mankamentów – wyjaśnia poseł. Zaznacza, że projekt wzbudza liczne wątpliwości natury prawnej. Brakuje w nim m.in. kontratypu, czyli okoliczności wyłączających odpowiedzialność karną, z tytułu prowadzenia badań naukowych. – To główna przyczyna, dla której projekt leży w „zamrażarce” już piąty miesiąc – mówi Rzymkowski.

  PRZECZYTAJ: Kukiz’15: PiS blokuje ustawę ws. penalizacji banderyzmu w Polsce

  Poseł Kukiz’15 zaznacza, że wcześniej jego klub liczył na możliwość porozumienia się z PiS w tej sprawie, a teraz „z czystego pragmatyzmu” nie będzie już składał kolejnych wniosków w tej sprawie na najbliższym posiedzeniu. Zwraca uwagę, że regulamin Sejmu przewiduje, że wnioski, które zostaną odrzucone w ciągu 2 miesięcy będą poddawane pod głosowanie Sejmu.

  – Liczymy, że wówczas, gdy z mocy prawa Sejm będzie rozstrzygał nad punktem spornym, to wówczas Wysoka Izba w większości poprze dopisanie do porządku obrad sprawozdania komisji. Tym bardziej, że sam projekt został przez nią zaakceptowany i spotkał się z dużą aprobatą ze strony Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu IPN oraz szefów prokuratury Instytutu. Liczymy, że większość posłów PiS poprze to, a ewentualne poprawki do projektu rządowego zostaną wówczas przedłożone i poprawione. I że całość wreszcie znajdzie swój koniec – mówi parlamentarzysta.

  Poseł Rzymkowski odniósł się również do sprawy Mychajło/Michaela K, którą od wielu miesięcy zajmował się szczegółowo nasz portal. Kresy.pl były w zasadzie jedynym medium, które od ub. roku badały sprawę Karkocia i informowały na bieżąco o postęp w postępowaniu, współpracując z brytyjskim badaczek holokaustu, dr Stephenem Ankierem. 13 marca IPN oficjalnie podał, że tożsamość Karkocia została potwierdzona, a prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Lublinie skierował do sądu „wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Michaela K.”, podejrzanego „o popełnienie zbrodni przeciwko ludzkości, stanowiącej jednocześnie zbrodnię wojenną”.

  PRZECZYTAJ: Pion śledczy IPN chce wydania Polsce ukraińskiego zbrodniarza wojennego Michaela K.

  – Bardzo się cieszę, że moja interwencja oraz posła Bartosza Jóźwiaka w jakiś sposób zdopingowała policyjnych ekspertów do przygotowania stosownych wniosków dowodowych, potrzebnych prokuraturze – mówi poseł, zwracając uwagę na determinację prokuratury IPN w tej sprawie.

  Przeczytaj: Poseł Rzymkowski złożył interpelację do MSWiA i MS ws. osądzenia ukraińskiego zbrodniarza wojennego

  – Cieszę się także, że media bardzo się tą sprawą zainteresowały. Portal Kresy.pl i agencja Associated Press monitorowała tę sprawę od wielu miesięcy, a nawet lat. Ponadto, także Mariusz „Max” Kolonko zwrócił na tę sprawę uwagę i wystąpił z apelem do władz USA, domagając się ekstradycji Michaela K. – stwierdził Rzymkowski.

  Przeczytaj: IPN: „ważna i istotna” rola analiz fotografii przy potwierdzeniu tożsamości ukraińskiego zbrodniarza

  Poseł zwraca uwagę, że Mychajło K. zataił w swoim wniosku wizowym i wniosku o nadanie obywatelstwa USA fakt, że był oficerem Waffen-SS, gdyż zablokowałoby mu to wyjazd do Stanów Zjednoczonych. A teraz może to doprowadzić do utraty przez niego obywatelstwa USA, a tym samym nawet deportację na Ukrainę.

  Klub Kukiz’15 złożył również w Sejmie projekt uchwały ws. uczczenia pamięci bł. bpa Grzegorza Chomyszyna. – Bardzo bym chciał, żeby na kolejnym posiedzeniu Sejmu odbyło się posiedzenie komisji kultury i środków przekazu. I żeby Sejm przyjął naszą uchwałę przez aklamację. Tym bardziej, że zbiega się to ze 150 rocznicą urodzin bł. bpa Grzegorza Chomyszyna – można powiedzieć, patrona pojednania polsko-ukraińskiego.

  Rzymkowski przypomina, że bł. bp Chomyszyn, jako Ukrainiec i grekokatolik, sprzeciwiał się narracji i polityce ukraińskich nacjonalistów nawołujących do eksterminacji polskiej ludności. – On jeszcze za życia jednoznacznie wypowiedział się o polityce prowadzonej przez abpa metropolitę grekokatolickiego Lwowa, Andreja Szeptyckiego. Jego świadectwa jest kontrświadectwem w kontekście toczącego się postępowania beatyfikacyjnego abpa Szeptyckiego – mówi poseł.

  Przeczytaj: Hitlerowski kolaborant zostanie błogosławionym? Kontrowersje wokół beatyfikacji metropolity Szeptyckiego

  Dodaje, że może to nawet doprowadzić do zablokowania tego postępowania, także z uwagi na czyny metropolity lwowskiego, który przyczyniał się do rozsiewania zbrodniczej i antychrześcijańskiej ideologii ukraińskiego nacjonalizmu. – Struktury kościoła grekokatolickiego walnie przyczyniły się do późniejszego ludobójstwa na Wołyniu. Z kolei bł. bp Grzegorz Chomyszyn był orędownikiem pojednania polsko-ukraińskiego w oparciu o tradycję chrześcijańską, cywilizację łacińską, rozumienie prawdy, dobra i piękna na sposób uniwersalny – zaznacza Rzymkowski, dodając, że współpracował on blisko m.in. z zamordowanym przez ukraińskich nacjonalistów ministrem spraw wewnętrznych II RP Bronisławem Pierackim.

  – Bp Chomyszyn był orędownikiem pojednania i braterstwa naszych narodów, więc moim zdaniem polski parlament powinien go uczcić. Tym bardziej, że jego postawa powinna wpisywać się zarówno w polską, jak i ukraińską rację stanu. On powinien być patronem pojednania między naszymi narodami – mówi poseł Rzymkowski.

  Czytaj więcej:

  Bł. bp Grzegorz Chomyszyn – niechciany ukraiński prorok

  „Greckokatolicki biskup Grzegorz Chomyszyn okazał się prorokiem” – wywiad z ks. prof. Stanisławem Nabywańcem

  List otwarty ojca Ihora Pełehatego – redaktora i wydawcy wspomnień bł. Grzegorza Chomyszyna

  KRESY.PL / mt

  jaro7:
  Panie Rzymkowski był pan wczoraj gościem w TVPiS razem z Mazurek (PiS) gdzie trzeba było na antenie zadac jej pytanie o blokowanie tej uchwały!!!!!!!!!! Nie dawać wciągać sie w propagandówke TVPiS tylko poruszać sprawy ważne dla Polski i Polaków. Mówcie o tej sprawie w każdych mediach w których posłowie pana partii występują.

  Gan:
  Podoba mi się podejście posła Rzymkowskiego.

  cyna:
  Tak powinna działac opozycja w sejmie, szkoda że to ugrupowanie kukiza jest takie niesformalizowane i ma na czele furiata. Może z tego ugrupowania urośnie nowa siła która przejmie rolę opozycji by w przyszłości przejąć władzę gdy PiS sie skończy.

  zinstudio:
  ciekawe jak to będzie

  Polubienie

 3. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/sb-ukrainy-wszczelo-sledztwo-przeciwko-b-merowi-uzhorodu-chcial-odgrodzic-sie-murem-od-banderowcow


  Siergiej Ratuszniak, fot. ukrinform

  SB Ukrainy wszczęło śledztwo przeciwko b. merowi Użhorodu. Chciał odgrodzić się murem „od banderowców”

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 18 marca 2017 o godz. 09:09:58

  Ponadto Siergiej Ratuszniak użył pejoratywnych określeń wobec Ukraińców i języka ukraińskiego. Grozi mu teraz oskarżenie o separatyzm.

  Śledztwo przeciwko byłemu merowi Użhorodu Siergiejowi Ratuszniakowi wszczęto na wniosek deputowanej Rady Najwyższej Iryny Podolak („Samopomoc”), która zwróciła uwagę na wpisy Ratuszniaka w mediach społecznościowych.

  Według Podolak 30 stycznia br. Ratuszniak opublikował na swoim facebookowym profilu post, w którym komentował projekt ustawy o języku urzędowym. Napisał w nim m.in.

  Banderowcy chcą zakazać nam używania własnego języka, czy to rusińskiego, czy to polskiego, rumuńskiego, bułgarskiego, hebrajskiego, rosyjskiego. Wierzę, że Zakarpacie jest przeciwne takim inicjatywom. To droga do konfrontacji i konfliktu. Jeśli Kijów będzie dalej sprzyjać takim ustawom, nie pozostanie nam nic innego, jak w stylu Trumpa zbudować mury krymskie, donbaskie, czerniowieckie, odeskie, lwowskie i odgrodzić się od nienawistnej kijowskiej władzy. Kto za murem?

  W komentarzu do posta Ratuszniak użył także pejoratywnych określeń wobec Ukraińców i języka ukraińskiego. Później Ratuszniak zmienił swój profil na FB.

  Z komunikatu SBU wynika, że Ratuszniakowi grozi oskarżenie o czyny zmierzające do siłowej zmiany ładu konstytucyjnego lub władzy państwowej, godzenie w integralność terytorialną i zdradę państwa (separatyzm).

  CZYTAJ TAKŻE: SB Ukrainy: zablokowaliśmy wszystkie próby uzyskania autonomii dla Galicji i Lwowszczyzny

  zaxid.net / kresy.pl

  Polubienie

 4. http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ukrainscy-nacjonalisci-jednocza-sily-chca-przejac-wladze


  rusvesna.su

  Ukraińscy nacjonaliści jednoczą siły – chcą przejąć władzę

  Dodane przez Zyga Opublikowano: Niedziela, 19 marca 2017 o godz. 15:03:34

  Neobanderowska partia Swoboda podpisała umowę z politycznym ramieniem założonego przez neonazistów pułku „Azow” oraz Prawym Sektorem.

  Partia Swoboda, Prawy Sektor i Korpus Cywilny „Azow” 16 marca pdpisały specjalne porozumienie. Sygnowali je przywódcy wymienionych organizacji – Ołeh Tiahnybok, Andrij Tarasenko i Andrij Biłeckij. Dzień później liderzy struktur obwodowych trzech wymienionych ugrupowań, zebrali się w Równem przy okazji posiedzenia rady obwodu rówieńskiego by podpisać analogiczną umowę na poziomie lokalnym. Treścią porozumień jest manifest polityczny „potwierdzający jedność sił nacjonalistycznych” i deklarujący cele ukraińskich nacjonalistów, do których realizacji zamierzają wspólne dążyć.

  Przede wszystkim nacjonaliści domagają się w swoim „Manifeście Narodowym” zerwania stosunków dyplomatycznych z Rosją, uznania jej za „państwo-agresora na wszystkich poziomach polityki międzynarodowej” oraz pełnej blokady Krymu oraz terenów pod kontrolą donbaskich separatystów. Wzywają przy tym do nasilenia przez siły ukraińskie „akcji wywiadowczo-dywersyjnej” na tych terenach, Chcą także wprowadzenia na Ukrainie pełnego zakazu działalności rosyjskiego biznesu.

  W kwestiach polityki zagranicznej nacjonaliści nie chcą się orinetować ani na Rosję, ani na zachodnie struktury i państwa, lecz powołać „sojusz bałtycko-czarnomorski”. Chcą uzyskania przez Ukrainę broni jądrowej, jednocześnie prawa posiadania broni dla wszyskich Ukraińców. Domagają się też stworzenia „zaawansowanej technologicznie zawodowej armii kontraktowej” oraz „armii rezerwowej” zorganizaowanej „według zasady terytorialnej”.

  Ostrze swojej krytyki nacjoanliści skierowali przeciw oligarchom. Chcą cofnięcia aktów prywatyzacji i „przywrócenia właśności państwa” w sprywatyzowanych po 1991 roku przedsiębiorstwach. Neobanderowcy chcą wprowadzenia procedury imeachmentu prezydenta, powszechnych wyborów sędziów i „określonych kategorii” urzędników. W czwartkowym manifeście wezwano do zwiększenia kompetencji samorządów. Nacjonaliści chcą także ostrzejszej niż dotychczas cenzury pod hasłem „oczyszczenia przestrzeni informacyjnej” Ukrainy. Domagano się również polityki sprzyjąjącej powstaniu „jednej cerkwi z centrum w Kijowie”.

  Lider politycznego skrzydła „Azowa” ogłosił „krucjatę przeciwko obecnym władzom”, zaś przewodniczący Swobody Ołeh Tiahnybok zapewniał, że zjednoczeni nacjonaliści przejmą władzę już „jutro”.

  Czytaj także: Dziękuję za rzeź wołyńską – młodzi Ukraińcy komentują film „Wołyń” [+VIDEO]

  svoboda.org.ua/kresy.pl

  JaremaW:
  To bardzo dobra wiadomość,jeszcze więcej banderowców na ukrainie to w końcu ich nieświadomi opiekunowie a przynajmniej opinia publiczna przejrzą na oczy.

  dunczyk:
  Jak Ukrainiec to wam napiszę, nie odbierajcie tych wiadomości jako tego, że tak wszędzie się dzieje na Ukrainie, i nie paczcie na wszystkich Ukraińców jak na banderowców. Takich głupków kilka procent, tam gdzieś bliżej was, a w centralnej i wschodniej Ukrainie Bandera – to nie bohater. Kiepskie sprawy – to co się dzieje na Ukrainie, mam nadzieję że nie na długo, wkrótce „wszyscy oni” nas dodenerwują, i polecą wszystkie pomniki złodzieją i chociaż by jeszcze nie gorzej…

  Polubienie

 5. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/na-wasze-miejsce-przyjda-ukraincy-pracownicy-mieleckiej-tloczni-protestuja-przeciwko-niskim-placom


  SSE w Mielcu źr: Wikipedia

  „Na Wasze miejsce przyjdą Ukraińcy” – pracownicy mieleckiej tłoczni protestują przeciwko niskim płacom

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Sobota, 18 marca 2017 o godz. 20:08:27

  Jak podaje portal wcj24.pl, w piątek rano w jednej z firm na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu pracownicy podjęli strajk. Szefowie firmy mieli grozić pracownikom dyscyplinarnymi zwolnieniami i zastąpieniem ich Ukraińcami.

  Pracownicy domagali się 100% podwyższki płac za pracę w weekendy zamiast dni wolnych w tygodniu oraz podwyższenia stawek godzinowych. Wczoraj o 9.00 rano wszyscy opuścili swoje stanowiska pracy.

  – Powiedziano nam, że jeśli nie przyjdziemy w sobotę czy niedzielę do pracy, zostaniemy zwolnieni dyscyplinarnie. Dyrektorzy straszą że jeśli nie chcemy na takich warunkach pracować to chętnie na nasze miejsce przyjadą Ukraińcy. Dziennie produkujemy nawet około 30 ton metalowych części. Ktoś musi przerzucić to przez ręcecytuje wypowiedź jednego z pracowników portal „W Cieniu Jupiterów”.

  Czytaj również: NBP: napływ pracowników z Ukrainy hamuje wzrost płac w Polsce

  Pracownicy przekazali dziennikarzom portalu skan maila, w którym dyrektor zakładu informuje, że nie stawienie się w pracy w sobotę lub niedzielę na wyznaczoną zmianę jest ciężkim naruszeniem obowiązków pracowniczych i może skutkować wyciągnięciem odpowiedzialności służbowej ze zwolnieniem włącznie. Redakcja jednak nie opublikowała wspomnianego skanu tłumacząc to dobrem pracowników.

  – Często nie przestrzega się tu przepisów BHP aby zrobić wszystko tak jak życzy sobie zarząd firmy. Robią wszystko żeby tylko zwiększyć normy. Do dziś mamy w pamięci tragedię z 2008 roku. Wtedy na trzeciej zmianie zginął jeden z pracowników. Nie chcemy aby ciągłe zwiększanie norm skończyło się kolejnym śmiertelnym wypadkiem. Pośpiech w pracy przy tak niebezpiecznych maszynach które obsługujemy to nic dobrego – mówił jeden z pracowników mieleckiego zakładu.

  W razie niespełnienia żądań pracownicy zapowiadają dalsze akcje strajkowe.

  Czytaj również: Ukrainizacja polskiego rynku pracy jest nieunikniona? „Jesteśmy nakierowywani na gospodarczą zapaść”

  kresy.pl/ wcj24.pl

  krok:
  Okazuje się, że straszenie Polaków zwolnieniami, przyjęciem na nasze miejsca ukraińców staje się dniem powszednim. Brawo PIS, czara goryczy się w końcu przeleje.

  Czas_przebudzenia:
  Demokracja forsowana przez marksistów jest systemem zniewalania całych narodów. Propaganda państwowa promuje zwykle dwie wybrane partie, aby stłumić możliwość wybicia się mądrzejszych (zagrażających im) ugrupowań. Osoby wystawiane na górne miejsca list są zwykle podległe siłom wyznawców zła, a dodatkowo selekcjonowane są na zasadzie: mierny, bierny, ale wierny. Chodzi właśnie o to, aby osoby mierne nie orientowały się w manipulacji jakiej są małym trybikiem od wykonywania poleceń z góry. System demokracji ludowej w czasach „komuny” nie różnił się aż tak nadto od tego, co jest standardem d***kratycznym dziś. W czasach komuny nie był stosowany system zaciemniania rzeczywistości i wybraną partią była zwykle jedna partia rządząca. Wybranymi na listy wyborcze byli kandydaci do akceptacji (z założenia wyborca miał nie skreślać nikogo ani nie zakreślać wybranego). Różnica głównie sprowadzała się do tego, że w demokracji ludowej łatwiej się było ludziom na dole zorientować, że system, to „pic na wodę – fotomontaż”. Dzisiejsze poprawki wprowadzone w demokracji lepiej ogłupiają maluczkich. Również propaganda działa na zasadzie podsuwania „pluralizmu” idei … byle tylko nikt nie wspomniał o prawdziwych problemach i podstawach oszukańczej idei.

  jaro7:
  A gdzie jest Duda(nie chodzi o prezydenta bo ten takimi sprawami się nie interesuje) ten z NSZZ Solidarność? solidaruchy tez wspierają inwazje upaińców ? Czy duda chodzi na pasku PiS?

  JaremaW:
  Na 100 % kupili gościa, inaczej w mediach coś by mamrotał, albo mają na niego haka.

  lwowiaczka:
  http://ukraincy.wm.pl/425193,Chca-im-pokazac-swiat-bez-wojny.html

  cyna:
  No nie da się ukryć że jest to jedyna i słuszna droga. Lepiej przyjmować dzieci z ukrainy niz z syrii.

  zefir:
  Coraz bardziej i częściej objawiają się podstawy do międzyzakładowej solidarności strajkowej wymierzonej przeciw zdradzieckiej polityce rządu i praktyce pracodawców dyskryminacji Polaków i szantażowania ich upadlińskim badziewiem.Może być powtórka z historii,tym razem w pisdzielczym ekonomicznym chlewie.

  KazimierzS:
  Nie zgadzam się z linią redakcji Kresy.pl by sprzeciwiać się sprowadzaniu Ukraińców do Polski !! Redakcja się temu sprzeciwia nie proponując nic w zamian !

  KazimierzS:
  Oczywiście należy nie wpuszczać „banderowców” i ogólnie zadeklarowanych tryzubów – Ci są wręcz niebezpieczni, ale poza tym jeżeli mamy milion pracujących Ukraińców, to należy sprowadzić drugi milion.

  KazimierzS:
  Oczywiście też, że pierwszeństwo powinny mieć osoby pochodzenia polskiego (od Bugu po Płw.Czukocki), ale jeżeli nawet przesiedlilibyśmy pół Grodzieńszczyzny (wszystkich pochodzenia pl) to i tak nie dałoby to 2 milionów.

  KazimierzS:
  A jak wygląda demografia w Polsce? Oto już wiele lat pod rząd więcej nas umiera niż się rodzi. Nawet po wprowadzeniu 500+ nie osiągnęliśmy 400tys. urodzeń rocznie. Tymczasem tylko emigracja do samych Niemiec to ponad 40tys. rocznie! Czyli kilkanaście procent z urodzeń!! A gdzie emigracja do pozostałych krajów Europy? A gdzie do USA, Australii i innych na świecie?? No i zgonów więcej jak urodzeń!!

  KazimierzS:
  Jeżeli nie liczyć tych którzy za granicą tylko pracują (czyli „zjeżdżają” co weekend lub tylko 2-3 razy w roku na święta), to-gdyby nie Ukraińcy-w Polsce „przebywałoby” obecnie zaledwie tylko 31 mln.! W Niemczech zaś jest to grubo ponad 100 mln.

  KazimierzS:
  A prawdziwa katastrofa demograficzna dopiero nadejdzie. Za kilkanaście lat. A do tego czasu większość dziś przyjeżdżających Ukraińców już częściowo się spolonizuje, a ich wtedy już kilkunastoletnie dzieci – będą dużo lepiej znały język Polski niż Ukraiński.

  KazimierzS:
  Wreszcie kwestia samego państwa „Ukraina”. Prawdopodobnie za 20 lat będzie kolejny jego rozbiór, być może ostateczny. Będziemy potrzebować ludzi którzy mają tam rodziny i znajomych, znają język i obyczaje, chętnie się osiedlą i podejmą pracę…. na nowych/starych terenach, na ziemi przodków.

  JaremaW:
  Ośśśśśśś Kazimierz pojechał!!!!Skoro według danych NIK z ponad miliona legalnie pracuje (odprowadzając składki do ZUS ) 300 000 to jaki to pożytek dla gospodarki? Większość bo chyba 80% pracujących legalnie i tych na czarno wyprowadza kasę na ukrainę. To jest dewastacja Polskiej gospodarki.Część z nich ciężko pracuje w przemycie i nielegalnej prod. papierosów, no to faktycznie jest dla nas dobre( może gdybym kilkanaście lat temu nie rzucił palenia).Polska wchodząc do Unii według polityków miała się zrównać z wynagrodzeniami z unijnymi za ok. 20 lat, to jak to ma się do rzeczywistości.przy ściąganiu tańszej siły roboczej to będzie ok. 50 lat. Niech nikt mi nie pisze o naszej emigracji zarobkowej , bo jak ktoś był na zachodzie europy to wie że Niemcom czy Anglikom z tego powodu krzywda się nie dzieje.Wystarczy porównać ceny w naszych państwach i zarobki choćby w przeliczeniu na euro, a już najbardziej obrazowe są przeliczniki np. na zakup poszczególnych towarów, do tego Polska jest członkiem UE po spełnieniu wszystkich wymogów czego nie można powiedzieć o ukrainie a i tak część państw członkowskich wprowadziła ograniczenia dla nowych członków co do podjęcia pracy. Tak więc mylisz się niuniu bo gdyby płace wzrosły to tysiące Polaków ( kilku znam osobiście) na pewno wróciłoby do ojczyzny.Nie piszę tego bynajmniej z pozycji pracownika bo od 21 lat prowadzę Dz., Gosp.

  KazimierzS:
  To Ty się mylisz! My zachodu nie dogonimy! – przynajmniej dopóty, dopóki będziemy w UE. To tak jakby Mysia Wólka chciała dogonić Warszawę. Otóż rządzący wszystkie inwestycje będą kierowali do W-wy, a w Mysiej Wólce powstanie co najwyżej nowy przystanek PKS, by ludzie jeszcze chętniej jechali pracować w stolicy.

  KazimierzS:
  Co zaś do płac, oczywistym jest, że Ukraińcy zaniżają stawki. My na zachodzie też zaniżamy, ale nie tak mocno jak Ukraińcy w Polsce. I to jest główny, największy minus.

  JaremaW:
  Kiedyś, gdy bezrobocie było w Polsce duże to pracodawcy mówili że płace reguluje rynek pracy i basta,to co mają zrobić teraz zwykli pracownicy? Godzić się na niższe stawki kiedy mogliby zarabiać więcej?

  KazimierzS:
  Co do wyprowadzania kasy z Polski na Ukrainę. Jesteś w błędzie. Badania pokazują, że największa grupa Ukraińców wysyła do 200zł/mies. za Bug. Przy założeniu, że średnio wysyłają 500zł/mies. przez 1mln osób, daje zaledwie 6 mld zł rocznie! Do naszego budżetu tylko bezpośrednio od nich, wpływa przynajmniej dwukrotnie więcej.

  JaremaW:
  Tylko ciekawe czy te badania obejmują wszystkich czy tych zarejestrowanych w ZUS?Ile państwo straci na zatrudnianiu na czarno też obliczyli? Polacy na czarno nie chcą już pracować a z rozmowy z ukraińcami to jest im na razie wsio rawno szczególnie tym po 40 bo tam też nie mają ubezpieczenia na tyle żeby przeżyć.

  KazimierzS:
  Najlepiej to przedstawić przeliczając „koszt wychowania” jednego pracownika w Polsce. Od urodzenia państwo płaci 500+ co do 18-stki daje ponad sto tysięcy, doliczając zaś urzędników do obsługi i odsetki od długu na to-prawie 120tys. Całe szkolnictwo tylko do 18-stki to ponad 100tys. Teraz znaczna część służby zdrowia, nakłady gmin na place zabaw, chodniki i przystanki by dzieci doszły do szkoły, wydatki rodziców – bo dzieci kosztują więcej niż z 500+, koszt macierzyńskiego matki gdy dziecko rodzi, nakłady na budowę domu czy zakup mieszkania bo mając dzieci musi być większe niż 1-pokojowe, dalej zniżki PKP,PKS, muzea, biblioteki, boiska sportowe i wiele, wiele innych, a licząc tylko, że dzieciak nie pójdzie na studia! Łącznie jest to minimum 300 tys. na dziecko, a ze studiami 400tys. Więc jeżeli Ukrainiec po studiach przez 40 lat będzie wysyłał za Bug 10tys. rocznie, to tylko z bankowego procentu na samej tej sprawie jesteśmy już zarobieni.

  cyna:
  Ze słusznymi argumentami nie da się dyskutować ale z jednym sie nie zgodze, Polska przegoni zachód bo zachód juz niedługo pogrąży się w wojnach religijnych. Polska bedąc wolna od islamu stanie się oazą spokoju do którego będzie uciekać cała zachodnia gospodarka i ludność. Zauważ że całe bogactwo bliskiego wschodu nie wzięło sie z ich pracy i myśli technicznej, wzięlo się z pieniędzy zachodu który płaci za węglowodory. Cywilizacja która bedzie się opierać na islamie w obecnym wydaniu nie zbuduje potęgi zdolnej zagrozić cywilizacji łacinskiej.

  cyna:
  Też mi argument, prawdą jest że pracodawcy w Polsce nie nauczyli się jeszcze że prawdziwą wartość dodana może dać dobrze opłacony wykształcony pracownik, dzieje się tak dlatego że nie wymyślamy niczego tylko wykonujemy drobnice pod zamówienia. Przedsiębiorstwa w Polsce to w najlepszym razie montownie i zarządy wciąż uważają żę lepiej iść w ilość a nie w jakość. Stąd niskowykwalifikowana kadra i kadra inżynierska zawsze jest narażona na widmo tego że łatwo jest ją zastąpić. Sam w swoim kilkunastoletnim życiu zawodowym wielokrotnie słyszałem jak pracodawca do pracowników wygłaszał hasło że jak się nie podoba to wyp za brame bo tam juz kilku na twoje miejsce czeka. W obecnej pracy mam do czynienia z ukraińcami i sa to pracowici ludzie ale nie maja wykształcenia uprawnienia sa najczęściej kupione a ich praca cechuje się dużą bezmyślnościa, jest z tego powodu sporo strat więc w zawodach gdzie jest potrzebny pracownik niskokwalifikowany stanowia poważne zagrożenie, w pozostałych już takiego zagrożenia nie stanowią.

  jaro7:
  Polscy pracownicy szczególnie ci niewykwalifikowani muszą konkurować z tańszymi Ukraińcami, których zatrudnianie wspierają jeszcze polskie urzędy. I przegrywają. Przykładem jak to wygląda mogą być ostrołęckie szklarnie. – Wraz z końcem marca firma PGO zwolniła około 100 pracowników. Na miejsce tych osób zatrudnić ma pracowników z Ukrainy, którym już szykuje noclegi w dotychczasowych szatniach pracowniczych. Mało tego, zarząd na jednego pracownika dostanie podobno z Powiatowego Urzędu Pracy 20 tys. zł. – pisała oburzona zwolniona na forum Moja Ostrołęka. Takie przykłady można mnożyć. – Przykład Chłodni i Limito w Grudziądzu, włoskich zakładów Pini w Kutnie i setek innych. W Pini zwolniono Polaka za to, że pokłócił się z Ukraińcem o… Wołyń, UPA i Banderę! Inna znana firma mająca poważny udział w rynku lodów w Polsce – praca jest sezonowa pracownicy z Ukrainy zostali zatrudnieni na 8 miesięcy, z czego spora część poza sezonem, kiedy nawet dla stałych pracowników jest ciężko zorganizować pracę. Polski pracownik sezonowy może tylko pomarzyć o tak długim zatrudnieniu. Do tego Ukraińcy otrzymują wyżywienie i zamieszkanie, Polak musi sobie to sam, za własne pieniądze zorganizować. Bez dotacji nie wyobrażam sobie, by było to w jakikolwiek sposób opłacalne dla zakładu, a jest opłacalne, w końcu kierują się maksymalizacją zysku. Chodzi po prostu o nierówne traktowanie. We własnym kraju jesteśmy traktowani gorzej, niż osoby nie będące jego obywatelami. – żalą się zatrudnieni tam Polacy. Nawet jeżeli polski pracownik ma jeszcze pracę to dzięki Ukraińcom można mu wypowiedzieć umowę o pracę i zastąpić ją śmieciówką, czy obniżyć pensję. Tak jak kiedyś się mówiło – „Jak ci się nie podoba to na twoje miejsce jest dziesięciu”, to teraz się mówi – „Jak ci się nie podoba to na twoje miejsce jest Ukrainiec, co weźmie tę robotę z pocałowaniem w rękę”. Reszta artykułu tutaj- http://prawy.pl/47767-ukraincy-psuja-polski-rynek-pracy/

  JaremaW:
  100/100, podobnie ma się rzecz ze studentami.Miałem tą nieprzyjemność rozmawiać z ukraińcem ok.2 tygodnie temu gdyż córka znajomej związała się z nim.Mógł wyjechać do Holandii ale ze względu na odległość od Lwowa i język wybrał Warszawę.Zatrudnienie znalazł w firmie która po pewnym czasie otworzyła oddział z magazynem we Wrocławiu no i komu łatwiej się przeprowadzić? Oczywiście jemu, W-wa czy Wrocław to już niewielka różnica. Po pewnym czasie mieli zatrudnić 2 pracowników z Wrocławia ale sam mi opowiedział że takie numery w pracy im robił żeby zrezygnowali.Gdy tamci odeszli postawił warunek że :” w tej chwili się pakuje jak mu nie pozwolą wziąć ukraińców” na co firma musiała się zgodzić gdyż miała wiążące umowy.No i teraz pracuje ze swoim ojcem i kolegą z podwórka.To nie są jakieś badania rynku, to jest życie i jego scenariusze.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/ukraincy-rozbudowuja-poligon-foto

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/onr-i-mw-pikietowali-przeciw-ukrainizacji-polskiego-rynku-pracy

  Polubienie

 6. http://wpolityce.pl/polityka/332116-msz-jasno-i-dobitnie-polska-nie-uznaje-tzw-aneksji-krymu-i-niezmiennie-popiera-integralnosc-terytorialna-ukrainy

  MSZ jasno i dobitnie: „Polska nie uznaje tzw. aneksji Krymu i niezmiennie popiera integralność terytorialną Ukrainy”


  autor: fot. wPolityce.pl

  MSZ w związku z trzecią rocznicą aneksji Krymu wezwało Rosję do zakończenia okupacji Półwyspu. To niezbędny element pokojowego uregulowania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego, do tego czasu opowiadamy się za utrzymaniem sankcji – podał resort w oświadczeniu.

  W przesłanym PAP oświadczeniu MSZ przypomina, że trzy lata temu rosyjskie siły zbrojne rozpoczęły okupację Krymu.

  „Polska nie uznaje tzw. aneksji Krymu i niezmiennie popiera integralność terytorialną Ukrainy w granicach uznanych prawem międzynarodowym”

  — podkreślił resort.

  „Działając wspólnie z całą społecznością międzynarodową wzywamy Rosję do zakończenia okupacji Półwyspu. Jest to niezbędny element trwałego, pokojowego uregulowania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Do tego czasu opowiadamy się za utrzymaniem sankcji nałożonych przez Unię Europejską, USA, Kanadę i inne państwa w odpowiedzi na nielegalne działania rosyjskie”

  —zaznaczyło MSZ.

  Jak podało, przywrócenie fundamentów, na których opiera się współpraca i bezpieczeństwo w Europie, powinno pozostać nadrzędnym celem całej społeczności euroatlantyckiej.

  Ponadto MSZ wyraziło „najgłębsze zaniepokojenie” stanem przestrzegania praw człowieka na Półwyspie Krymskim, w tym praw mniejszości narodowych.

  „Ubolewamy, że władze rosyjskie blokują dostęp do Krymu organizacjom międzynarodowym zajmującym się monitoringiem praw człowieka. Potępiamy prześladowania podejmowane przez Rosję na Krymie w celu stłumienia wszelkiego oporu i wzmocnienia pozycji władz okupacyjnych. Z równym niepokojem obserwujemy postępującą militaryzację Półwyspu. Nie tylko bezpośrednio zagraża ona państwom regionu Morza Czarnego, ale też sprzyja destabilizacji całej Europy Wschodniej i Południowej”

  — napisał resort.

  Według MSZ brak możliwości działania na Krymie struktur ONZ, OBWE czy Rady Europy doprowadził do powstania „szarej strefy bezprawia” w sercu Europy.

  Proces aneksji Krymu rozpoczął się w ostatnich dniach lutego 2014 roku, gdy rosyjscy żołnierze w nieoznakowanych mundurach przejmowali strategiczne obiekty ukraińskiej armii i lokalnych władz.

  Współpracujący z Moskwą separatyści 16 marca 2014 roku zorganizowali referendum, którego wyniki uznano za podstawę do przejęcia półwyspu przez Rosję.

  ansa/PAP

  aspert 83.29.50.*
  Dobitnie to możecie ruskim skoczyć na pukiel

  Jasiek 83.6.8.*
  Pan mówi, sługus powtarza. Banderowcy cieszą się.

  Gość 159.205.97.*
  No nieeee….przecież Poroszenko jako jeden z pierwszych poleciał gratulować Donkowi MSZ ślepy i głuchy!

  c-mol@c-mol
  Narodowe Siły Zbrojne a kwestia ukraińska – Leszek Żebrowski w Chrzanowie 12.02.2017

  pejsate-kaczory 217.96.144.*
  a Krym jest i będzie rosyjski 🙂 my, Polacy nie uznajemy aneksji Teksasu i niezmiennie popieramy integralność terytorialną Meksyku,jak też niepodległość Hawajów,pamiętając o integralności Serbii 🙂

  Prawy 83.9.249.*
  Ja uznaję aneksję Krymu. Skoro Polska uznała bezprawną kradzież Kosowa Serbii to Rosja ma prawo zrobić to samo. Szkoda, że Polska jest hipokrytką.

  chemik@chemik
  Brawo Polski rząd . Nareszcie mamy rząd który ma odwagę powiedzieć PRAWDĘ – każdemu. A , że poniektórym ( tych z MENTALNOŚCIĄ NIEWOLNIKA) się nie podoba – to ich problem .

  Tak się pytam 95.49.77.*
  Ten siwy grubas to Polak czy ukrainiec?

  mietek 77.154.204.*
  Precz z Banderą Jeszcze Polska nie zginęła

  Crimsonpeak@Crimsonpeak
  MSZ zachowuje się jak upainskie pachoły. Jakoś Guantanamo okupowane przez USA was nie razi,

  jacek 79.191.126.*
  a co nas obchodzi Krym? PIS padnie przy następnych wyborach przez sprowadzanie Ukraińców! mojego głosu już na pewno nie macie!

  Polubienie

  • http://www.kresy.pl/wydarzenia,rosja?zobacz/rosja-bruksela-jest-oderwana-od-rzeczywistosci-w-kwestii-przynaleznosci-krymu


   Foto: wikimedia.org

   Rosja: Bruksela jest oderwana od rzeczywistości w kwestii przynależności Krymu

   Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 20 marca 2017 o godz. 18:06:28

   Rosyjskie MSZ stwierdziło, że stosowany przez Unię Europejską nacisk polityczny i gospodarczy nie zmieni faktu, iż Krym „stanowi nieodłączną część” Rosji.

   Rosyjska dyplomacja wydała komunikat krytykujący oświadczenie szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini oraz uchwalną rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie Krymu. Stwierdzono w nim: Prowadząc rozważania na temat prawa międzynarodowego, Unia Europejska, jak się wydaje, zapomniała o jego poważnych naruszeniach w Jugosławii, Iraku, Libii i na Ukrainie, których celem było obalenie niewygodnych władz i w których uczestniczyły aktywnie wszystkie kraje członkowskie.

   Moskwa nazywała wymysłami zachodnie oceny zagrożeń dla bezpieczeństwa międzynarodowego oraz militaryzacji Krymu. Przypomniała o rozmieszczeniu na terenie Polski i Rumunii elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej, a także o wzmocnienie obecności wojskowej NATO w krajach Europy Wschodniej, wskazując, że to właśnie wywiera negatywny wpływ na sytuację w sferze bezpieczeństwa w Europie.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ:
   Departament stanu USA: uznajemy Krym za integralną część Ukrainy
   Marine Le Pen: Krym był zawsze rosyjski [+VIDEO]

   MSZ Rosji oświadczyło: Bruksela, jak się wydaje, nadal tkwi w oderwaniu od rzeczywistości i uparcie zamyka oczy na oczywistość – pozytywne zmiany w życiu ludności Republiki Krymu oraz Sewastopola w składzie Federacji Rosyjskiej. Resort dodał, że jeszcze raz przypomina, iż tereny te są nieodłączną częścią Federacji Rosyjskiej, a także nie zmienią tego faktu metody nacisku politycznego i gospodarczego, do których tak uparcie ucieka się Unia Europejska, które są absolutnie pozbawione perspektyw.

   kresy.pl / rp.pl

   UPAdlina:
   nic dodać, nic ująć !!……….Zdegenerowana hujnia gejropejska mówiąca o prawie, to jak dziwka mówiąca o cnocie !!

   mop:
   POLSKA DZIEKI PISOMATOŁOM RÓWNIEŻ !!! Jan Zamoyski. Hetman i polityk: ”Spójrzmy tylko na królestwo (Polskę) nasze, jedno z pierwszych w Europie, spójrzmy na jego siły i środki obronne, na jego dostatki, bogactwa, na wszystko, co ludziom jest potrzebne. Czegóż nam brakuje? Oto rządu silnego i ustalonego ładu prawnego, a wtedy wszystko będziemy mieli i stać będziemy silni i pewni siebie.” Los Indian – przestrogą. Odwróćmy się od Zachodu – ratunek na Wschodzie. Czy Polacy patrząc w wiarołomny i obłudny Zachód, jak w święty obraz, chcą podzielić los Indian Amerykańskich ? Czy skatoliczałym Polakom zostało jeszcze trochę własnego rozumu, żeby zacząć myśleć samodzielnie, a nie wierzyć w różne fałszywe proroctwa, wymyślane dla stadnych owieczek, aby je ogłupić i aby chadzali za fałszywymi pasterzami ? PS… Jestem wdzieczny carskiej Rosji za kanalizację i wodociągi, etc.. Warszawy zbudowane przez zakochanego w Polsce rosyjskiego gen. Starynkiewicza, zbudowanie UW i Politechniki z ukazu Cara by Polacy mogli się kształcić a nie jak obecnie „krztałcić”. Car Aleksander I uratowal nasz byt tworząc Królestwo Polskie i stając na jego czele. Strach pomyśleć co by się z nami stalo gdyby w rozbiorach wzięły udział tylko Prusy i Austria. Modlę się za prezydenta Putina i Rosję aby starczyło jej sił do uratowania cywilizacji chrześcijańskiej w Europie. Ponieważ tylko wtedy, my Polacy i Polska jako państwo, mamy szanse na biologiczne przetrwanie. Konfucjusz sprzed 2500 lat mówi, że „ Kto nie myśli daleko, ma kłopoty blisko”.

   Polubienie

 7. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/orkiestra-sil-zbrojnych-ukrainy-wykonala-hymn-oun-film-z-tego-wydarzenia-podbija-ukrainski-internet-video


  facebook.com

  Orkiestra sił zbrojnych Ukrainy wykonała hymn OUN. Film z tego wydarzenia podbija ukraiński internet [+VIDEO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 20 marca 2017 o godz. 13:01:32

  Wykonanie odbyło się 14 marca br. na dworcu kolejowym w Kijowie z okazji Dnia Ochotnika. Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, której hymn wykonano, jest odpowiedzialna za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  Film z flash mobu na dworcu kolejowym w Kijowie, podczas którego połączone orkiestry oddziałów ukraińskiej armii wykonały hymn Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów „Zrodyłyś my wełykoji hodyny”, podbija sieci – informują ukraińskie media.

  Wydarzenie odbyło się 14 marca br. z okazji Dnia Ochotnika. Na filmie opublikowanym na FB przez Kijowskie Liceum Wojskowe widać, jak główny hol dworca zajmuje orkiestra wojskowa, następnie odbywa się wykonanie hymnu. Spektaklowi przyglądają się liczni widzowie. Po zakończeniu hymnu solista pozdrowił uczestników flash mobu okrzykiem „Sława Ukrainie!”, co spotkało się z odzewem „Herojam sława!”. Do chwili opublikowania niniejszego artykułu film zaliczył 714 tys. wyświetleń i ponad 16 tys. udostępnień.

  Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, której hymn wykonano podczas flash mobu, jest odpowiedzialna za ludobójstwo co najmniej 100 tys. Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W oryginalnym tekście pieśni, która w 1932 roku została uznana za hymn organizacji, padały m.in. słowa:

  Dla nas najwyższe prawo to nakaz:

  „Zjednoczone Ukraińskie państwo –

  wolne i mocne, od Sanu po Kaukaz [podkreślenie kresy.pl]

  W nagraniu opublikowanym przez Kijowskie Liceum Wojskowe słychać jednak inne słowa. Jak podają ukraińskie media, wykonano wersję tekstu „adaptowaną do współczesnych warunków”.

  W lutym br. gazeta.lviv.ua informowała, że znani ukraińscy muzycy Ołeh Skrypka, Iwan Łenio, Fahot, Taras Kompaniczenko, Taras Czubaj i Saszko Położyński pracują nad nową wersją hymnu OUN. Według tego medium artyści pracowali na zamówienie Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy. Swoje wersje tekstu mieli także opracowywać Jurij Żurawel, lider zespołu „Ot Winta!”, któremu w ubiegłym roku odmówiono prawa wjazdu do Polski z powodu gloryfikacji OUN-UPA, a także pisarz Serhij Żadan.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Muzyczni miłośnicy Bandery z zakazem wjazdu do Polski – Ot Vinta zatrzymany na granicy

  Strona internetowa Ministerstwa Obrony Ukrainy zapowiadała dzień przed flash mobem, że 14 marca na dworcu Kijów-Pasażerski odbędzie się wykonanie kompozycji pt. „Marsz nowej armii”. W koncercie miały wziąć udział: orkiestry wojskowe samodzielnej brygady ochrony Sztabu Generalnego SZ Ukrainy, Wojskowego Instytutu Telekomunikacji i Informatyzacji, Kijowskiego Liceum Wojskowego im. Bohuna, Wojskowego Instytutu Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Szewczenki, Nacjonalnego Uniwersytetu Obrony Ukrainy, Orkiestra Warty Honorowej samodzielnego pułku Prezydenta Ukrainy, Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Gwardii Narodowej (chór) oraz Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Państwowej Służby Granicznej Ukrainy (chór).

  Poniżej zamieszczamy film z oryginalnym tekstem hymnu OUN.

  CZYTAJ TAKŻE: Członkowie rządowego batalionu „Azow” używają przysięgi OUN-UPA

  CZYTAJ TAKŻE: Szef MSZ wzywa Ukrainę do nieświętowania 75. rocznicy UPA. „Może się okazać, że z Polski nikt tam już nie pojedzie”

  gazeta.lviv.ua / umologa.kiev.ua / mil.gov.ua / wikipedia / kresy.pl

  Polubienie

 8. Aleksander Jabłonowski Maciek Poręba pod ambasadą USA dają ostro do pieca

  krystyn20 godzin temu
  Szukam odpowiedzi na poniższe pytania. Może ktoś pomoże:
  1) Widzicie gdzieś Rosjan wykupujących polską ziemię? A może jakieś rosyjskie banki?
  2) Czy w Rosji jesteśmy zadłużeni po uszy?
  3) Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała?
  4) Czy w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa, łowienia ryb, produkcji mleka, cukru?
  5) Czy Putin nałożył na nas haracz za emisję CO2, dzięki któremu prąd kosztuje 2 x tyle?
  6) Czy Rosja walczy w Polsce z homofobią i antysemityzmem?
  7) Czy Rosja nie pozwala budować dróg tak jak chcemy, bo robaczek ma siedlisko?
  8) Czy Rosja nakazuje nam napadać na inne narody jak w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii, Iranie przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe?
  9) Czy Rosja narzuca nam swojego rubla?

  Ukraina Maski Rewolucji: Napisy PL

  Polubienie

  • Kolo w kapelutku mówi prawdą, przynajmniej o „frąsuskich elitach”, patrz:

   http://wpolityce.pl/swiat/332379-rusofilstwo-tani-populizm-i-oskarzenia-o-klamstwo-debata-kandydatow-na-prezydenta-francji-czyli-nad-sekwana-bez-zmian

   Rusofilstwo, tani populizm i oskarżenia o kłamstwo. Debata kandydatów na prezydenta Francji, czyli nad Sekwaną bez zmian

   opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

   Kandydaci na prezydenta przed debatą / autor: Fot. PAP/epa

   Pięciu kandydatów na prezydenta Francji starło się wczoraj w pierwszej telewizyjnej debacie przed wyborami. Kandydatka Frontu Narodowego Marine Le Pen, centrolewicowy kandydat ruchu „La France en marche” (Francja w ruchu) Emmanuel Macron, były trockista Jean-Luc Mélenchon, startujący z ramienia ruchu „Niepokorna Francja” (La France insoumise), François Fillon, kandydat centroprawicowej partii „Les Républicains” oraz Benoit Hamon, kandydat rządzących Socjalistów. Miało być ciekawie i nowatorsko, a wyszło jak zwykle.

   Kandydaci powtarzali wyświechtane hasła, żywcem wzięte z ich wyborczych wieców – „Francja będzie u mnie na pierwszym miejscu” (Mélenchon), „nie będę wicekanclerzem pani Merkel” (Le Pen), „będę prezydentem pragmatycznym” (Macron) i „mam do was zaufanie” (Hamon).

   Spór, gdy się pojawiał, krążył wokół gospodarczych reform, emerytur, imigracji, długości tygodnia pracy i zasady laickości. Le Pen oskarżyła Macrona o to, że popiera noszenie przez muzułmanki burkini. „Kłamie pani” – odparł były minister gospodarki w rządzie Manuela Vallsa. I oskarżył ze swojej strony Le Pen o to, że wykorzystuje problem islamu do tego, by „dzielić Francję”. Do kłótni wtrącił się Mélenchon, niegdyś przekonany komunista a dziś przedstawiciel eurosceptycznej i antyglobalistycznej lewicy, i oświadczył, że zasada laickości nie powinna być używana do tego, „by poniżać daną religię, w tym wypadku islam”.

   I tak w koło Macieju toczyła się debata. Protekcjonizm gospodarczy kontra liberalizm, większe zatrudnienie w sektorze publicznym kontra mniejsze, laickość tak, ale jaka? Wpuszczać imigrantów albo ich nie wpuszczać? – kandydaci na prezydenta posługiwali się przy tym dość swobodnie statystykami. Raz imigrantów przyjeżdżało pól miliona, raz 200, a innym razem tylko 150 tys. rocznie. W zależności od gustu i politycznej potrzeby.

   Wytykali sobie przy tym nawzajem kłamstwo i korupcję. Hamon zarzucił Fillonowi, że potrafi liczyć tylko gdy przynosi mu to korzyści (to prztyczek w kierunku tzw. Peneope Gate, czyli afery wokół zatrudniania przez kandydata centroprawicy żony i dzieci jako asystentów parlamentarnych), a „poza tym wszystko mu się myli”, Fillon oskarżył Le Pen o to, że tak naprawdę jest lewicowa, a jej program gospodarczy przypomina ulotki Partii Komunistycznej z lat 80. Pogląd, który jest podzielany przez większość ekspertów. Hamon wytknął też Macronowi, że jego kampanię sponsoruje wielki biznes, w tym farmaceutyczny, a on „wciska Francuzom kity, że będzie dbał o zachowanie ich zdobyczy socjalnych”.

   Szefowa FN był najostrzej krytykowana w tej debacie – zarówno przez Macrona, jak i pozostałych trzech kandydatów, z powodu jej opinii dotyczących imigracji, bezpieczeństwa i wyjścia Francji ze strefy euro. Francuzi rzeczywiście nie podzielają negatywnego nastawienia Le Pen do wspólnej waluty. Według sondażu instytutu Elabe dla tygodnika „Les Echos” 72 proc. Francuzów nie chce, by kraj opuścił eurostrefę. Tylko 11 proc. jest za „Frexitem”. Jest to jeden z elementów, który obniża szanse kandydatki FN na wygraną w drugiej turze.

   Nie zabrakło też taniego populizmu. Le Pen postanowiła nastraszyć Francuzów Europą Wschodnią, czyli Polską. Napiętnowała przeniesienie zakładów sprzętu gospodarstwa domowego Whirlpool z Amiens do Łodzi i zapowiedziała, że jeśli będzie prezydentem, to nie pozwoli, by „polscy pracownicy zarabiali, produkując towary, które sprzedawać się będzie francuskim bezrobotnym”. Pomijając fakt, że Whirlpool to firma amerykańska, zubożała Francja, ofiara globalizmu, niszczona po to, by innym, gdzieś daleko żyło się lepiej, jest stałym punktem programu kandydatki FN. Macron, chcąc się przypodobać zarówno lewicy jak i prawicy, mamrotał w odpowiedzi coś o „silnej i odpowiedzialnej Francji, szanującej swoich partnerów”.

   Tak jak niemal wszystkie kwestie polityki wewnętrznej wywoływały spór, tak w kwestii polityki zagranicznej panowała zgoda – w każdym razie między Mélenchonem i Fillonem, i głownie odnośnie Rosji. Były trockista zaproponował wprost „konferencję z Rosją od Atlantyku po Ural o granicach. Gdzie się zaczyna i kończy Ukraina, na Krymie, a może wcześniej?” – pytał.„Europa obronności to Europa wojny” – dodał. Wtórował mu Fillon. „Nie można odmówić ludziom otwartej dyskusji o granicach. Narody mają prawo decydować o swoim losie” – rzekł kandydat centroprawicy w aluzji do kwestii Krymu. Fillon sugerował również, że Francja powinna pozostawić Rosji „robienie porządków na Bliskim Wschodzie”. „Powinniśmy byli od początku prowadzić walkę z Państwem Islamskim u boku Kremla” – dodał.

   Mało niespodzianek, nic nowego, brak propozycji – tak oceniają debatę francuskie media. Z sondaży zrealizowanych dziś rano przez instytut OpinionWay wynika, że wygrał ją Macron, centrolewicowy kandydat spodobał się 29 proc. widzów, przed Mélenchonem (20 proc.), Fillonem i Le Pen (19 proc.). Hamon wypadł najgorzej – przekonał do siebie zaledwie 11 proc. widzów.

   W przedwyborczych sondażach wciąż prowadzi Le Pen (27 proc.) przed Macronem (25 proc.), ale to prognoza dla pierwszej tury. W drugiej przewiduje się, że Macron zwycięży z Le Pen stosunkiem 60 do 40 proc.

   Czytaj także: Debata kandydatów na prezydenta Francji. Ostra wymiana zdań między Marine Le Pen a Emmanuelem Macronem

   autor: Aleksandra Rybińska

   Sondaże Macrona to bidon 2.247.247.*
   Atak na Polskę? Przenieśliby do Rumunii, mówiłaby o Rumunii, to była rentowna fabryka. Franc. ma od lat ma galopującą deindustrializację i jest zagrożona wybuchem anarchii bardziej niż każdy inny kraj eu

   Sondaże Macrona to bidon 2.247.247.*
   Droga P.Red. a nie można by jednak trochę oddiabolizować w Polsce MarineLP? Jej tzw prorosyjskość może okazać się najmniej groźna od wszystkich innych. Pani zna system finansowania partii polit.we Fr?

   Mammoth 76.208.171.*
   Pan Orban mial przegrac, Pan Duda mial przegrac, Pan Trump mial przegrac… A we Francji (jesli jeszcze jest) wygra PSL z ministrem ministerowiczem Kosiniakiem-Kamyszem na przodku…

   mich 87.205.131.*
   Jak to powiedział Trump ?. Francji już nie ma

   Z Francji 93.2.59.*
   Prosze nie brac tych sondazy na powaznie, gdyz media we Francji sa przekrecone na lewo. Komentarze ludzi na franc. port. jest odwrotna wygral François Fillon Mélenchon, Marie le Pen, Macron ,Hamon.

   Łociec 149.156.62.*
   Francja umarła w 1789 r. Nagrobek będzie miała z arabeskami. Niech jej ziemia lekką będzie.

   Tom 46.174.211.*
   tajne służby kreują francuską scenę polityczną od dziesięcioleci; wybory demokratyczne w tym państwie to wrestling

   chris 89.66.97.*
   Oś Moskwa – Berlin – Paryż to nie mit, to fakt.

   zdziwiony 46.165.230.*
   „W drugiej przewiduje się, że Macron zwycięży z Le Pen stosunkiem 61 do 42 proc.” Cuda, cuda, cuda…103%

   wawa 89.79.131.*
   rusofilstwo we Francji jest od lewa do prawa, tak samo jest w Niemczech

   Polubienie

 9. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/we-lwowie-z-powodu-kryzysu-z-wywozem-smieci-moze-dojsc-do-zamkniecia-szkol-i-przedszkoli


  fot. lvivnews

  We Lwowie z powodu kryzysu z wywozem śmieci może dojść do zamknięcia szkół i przedszkoli

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 20 marca 2017 o godz. 20:08:51

  Problem dotyczy 59 placówek, na terenie których znajdują się przepełnione kontenery. Władze miasta obawiają się pogorszenia sytuacji wraz z nadchodzącą wiosną i rosnącymi temperaturami.

  Obecnie jedna trzecia kontenerów na śmieci we Lwowie jest przepełniona. Dotyczy to 413 punktów w mieście, z których 59 znajduje się na terenie szkół i przedszkoli. W związku z tym komisja ds. sytuacji nadzwyczajnych lwowskiego ratusza liczy się z zamknięciem tych placówek w razie podniesienia się temperatur wraz z nadchodzącą wiosną.

  „W razie zagrożenia proces nauczania powinien zostać przerwany. Dzisiaj w nocy była minusowa temperatura, śmieci w nocy zamarzają, a w dzień odmarzają, jednak jeśli będzie ocieplenie, będzie niedobrze” – powiedziała portalowi zaxid.net dyrektor departamentu humanitarnej polityki rady miasta Lwowa Hałyna Sliczna.

  Przypomnijmy, że od wielu miesięcy sytuacja z wywozem śmieci ze Lwowa jest krytyczna. Lwowskie podmiejskie wysypisko w Grzybowicach musiało zostać zamknięte po pożarze w czerwcu zeszłego roku, kiedy zginęły trzy osoby. Od tego czasu władze Lwowa są zmuszone wywozić śmieci na wysypiska w innych regionach kraju, jednak często miasto spotyka się z odmowami przyjęcia śmieci. Zdaniem mera Lwowa Andrija Sadowego dzieje się to pod naciskiem rządu, wobec którego ugrupowanie polityczne Sadowego „Samopomoc” jest w opozycji. Premier Hrojsman z kolei obciąża winą za śmieciowy problem Sadowego.

  CZYTAJ TAKŻE: Francuzi pomogą rozwiązać problem śmieci we Lwowie

  lvivnews.com.ua / zaxid.net / kresy.pl

  kresmen:
  To bandery nie wiedzą co się ze śmieciami robi ? Czyli co: sr..ą pod siebie ?

  Polubienie

 10. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/piotr-tyma-chcemy-stworzyc-centrum-ukrainskiej-kultury-ziem-przygranicznych-w-przemyslu-


  Jewhen Czolij i Piotr Tyma, w tle pomnik ludobójstwa OUN-UPA w Warszawie, źr. Nasz Wybir

  Piotr Tyma: chcemy stworzyć Centrum Ukraińskiej Kultury Ziem Przygranicznych w Przemyślu

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Poniedziałek, 27 marca 2017 o godz. 16:04:08

  Przewodniczący Związku Ukraińców w Polsce w wywiadzie dla Ukrinformu ujawnił szczegóły planowanych obchodów 70. rocznicy akcji Wisła.

  Przewodniczący ZUwP udzielił wywiadu ukraińskiej agencji informacyjnej Ukrinform.

  Piotr Tyma wyraził zaniepokojenie z powodu niedofinansowania z polskiego budżetu obchodów 70-lecia akcji „Wisła” organizowanych przez Związek Ukraińców w Polsce. Wymienił także inne projekty mniejszości ukraińskiej, które nie otrzymały dofinansowania. Skrytykował działania „radykalnych sił”, które dążą do anulowania uchwały Senatu z 1990 roku potępiającej akcję „Wisła”.

  Jako jedyną partię, która nie dąży do „rewanżu” w polityce historycznej wobec spraw ukraińskich wymienił Nowoczesną. Poinformował o publicznej zbiórce pieniędzy na organizację obchodów rocznicy akcji „Wisła” i o szczegółach samych obchodów:

  Centralnym punktem [uroczystości] będzie przeprowadzenie trzeciego Kongresu Ukraińców w Polsce w Przemyślu. Jako organizatorzy chcemy zaprosić na niego wszystkie ukraińskie organizacje, w tym emigracyjne. Swój udział zapowiedział już prezydent Światowego Kongresu Ukraińców Jewhen Czolij, zaprosimy także ministra kultury Ukrainy Jewhena Nyszczuka, aby omówić pomysł stworzenia na bazie Domu Narodowego w Przemyślu Centrum Ukraińskiej Kultury Ziem Przygranicznych.- powiedział Tyma.

  Według niego konferencja naukowa, na którą został zaproszony min. Nyszczuk dostała dofinansowanie z ministerstwa spraw zagranicznych Ukrainy.

  Podczas spotkania organizatorzy chcą poruszyć także temat „wzrostu antyukraińskich nastrojów” w Polsce.

  CZYTAJ TAKŻE: Lider Związku Ukraińców w Polsce promuje grupę podważającą polskość Przemyśla
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Flider-ukraincow-w-polsce-promuje-grupe-podwazajaca-polskosc-przemysla

  ukrinform / kresy.pl

  Polubienie

 11. http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/kuriozalne-filmy-projektu-polska-lab-w-przemyslu-na-temat-relacji-polsko-ukrainskich


  źr. Polska Lab, zrzut ekranu

  Kuriozalne filmy projektu Polska Lab w Przemyślu na temat relacji polsko-ukraińskich [+VIDEO]

  Dodane przez Lipinski Opublikowano: Wtorek, 28 marca 2017 o godz. 15:03:14

  Przedstawiają osobliwy obraz sytuacji Ukraińców w Polsce: koncentrują się na opresji, jaka ma spotykać Ukraińców w Polsce oraz prezentują ukraińską nacjonalistyczną wizję historii.

  Na stronie internetowej Polska Lab opublikowano dwa filmy powstałe w ramach projektu Polska Lab, którego organizatorami są Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Fundacja Evens. Filmy są wynikiem laboratorium medialno-obywatelskiego w Przemyślu, którego uczestnikami są młodzi ludzie. Partnerem lokalnym projektu był Igor Horków ze Związku Ukraińców w Polsce.

  Filmy miały swoją premierę 3. marca br. w Kinie Muranów i Domu Ukraińskim w Warszawie. Przedstawiają osobliwy obraz sytuacji Ukraińców w Polsce.

  Film pt. „Przemyśl to” składa się z trzech animowanych historii: Podniebienie, Niebo i Źródło. W pierwszej historii słyszymy:

  Była sobie dziewczynka o imieniu Wiktoria. Miała 14 lat. Miała ojca Ukraińca i mamę Polkę. Ochrzczona była w kościele. Wybrała drogę taty, czyli była Ukrainką. Ponieważ tak wybrała, wszyscy myśleli, że ma czarne podniebienie. Pewnego razu mama zabrała ją do mamy brata. (…) W końcu powiedział: otwórz buzię, zobaczymy, czy masz czarne podniebienie, jak wszyscy mówią. Bardzo się bała, nie wiedziała co ma zrobić, była zażenowana i uciekła. [w tle słychać płacz dziecka – red.] Mama Wiktorii poszła do swojego brata i powiedziała, że zrobiło jej się przykro z powodu tego co zrobił, dlatego od teraz każde jej dziecko będzie ochrzczone w cerkwi.

  „Niebo” opowiada o chłopcu, który „musiał pożegnać się ze swoim niebem”, ponieważ został deportowany. Chociaż nie ma mowy o jego narodowości, obraz nie pozostawia wątpliwości, że chodzi o Ukraińca.

  Część pt. „Źródło” opowiada o „pewnej miejscowości”, w której żyli Ukraińcy i Polacy”, a nie ma wątpliwości, że chodzi o Przemyśl. Narrator opowiada o piciu wody z jednej studni przez obie społeczności, lecz „pewnego razu Ukraińcy zostali zmuszeni do wyjechania z miejscowości”. W tle pojawiają się krzyki „Przemyśl miastem zawsze polskim”. „Potem jak wyjechali, stała się dziwna rzecz, ponieważ studnia już nigdy nie dała wody. Ani Ukraińcy ani woda już nigdy nie wrócili do tej miejscowości.” – mówi narrator.

  Drugi film powstały w ramach projektu nosi tytuł „Anonim”. Wypowiadają się w nim młodzi Ukraińcy nie przedstawieni z imienia i nazwiska, filmowani tak, by nie było widać ich twarzy. Wypowiadają się głównie na temat relacji polsko-ukraińskich.

  Boję się przede wszystkim śmierci, boję się zagrożenia życia wojną, terroryzmu. (…) Historia pokazuje wielokrotnie, że narody toczyły ze sobą spory i było wiele ofiar. Polacy też wspominają zbrodnie popełnione przez Ukraińców na Wołyniu, czy też różnego typu mordy Polaków, ale to nie idzie w jedną stronę. To również i Polacy robili takie same rzeczy. Wina tutaj leży po dwóch stronach [podkreślenie red.] i nie ma co tutaj wybierać, kto zaczął ten konflikt, kto go spowodował. Mi się wydaje, że ludzie powinni się zjednoczyć. – mówi pierwszy Anonim.

  Anonim nr 3, młoda dziewczyna, opowiada o szykanach, które miały ją spotkać ze strony Polaków: „Rozmawiałam po ukraińsku przez telefon, to byłam zaczepiana, zaczynano do mnie mówić, żebym wracała na swoją Ukrainę (…). Byłam przestraszona, po prostu uciekłam. (…) Kiedy byliśmy na zawodach w hokeja w jednej szkole polskiej i tam się dowiedzieli, że jesteśmy Ukraińcami, (…) zaczęli do nas przeklinać, wyzywać nas i kazali wracać na Ukrainę. Boję się, że to się nigdy nie skończy, że będziemy musieli wracać na Ukrainę, że nigdy nas tu nie zaakceptują.”

  Jak podaje strona internetowa Polska Lab, celem projektu jest zwiększać obywatelską świadomość i wzmacniać wpływ młodych mieszkańców na przestrzeń, w której żyją.

  Jeżeli ktoś chce poznać psychikę niektórych działaczy Związku Ukraińców w Polsce i autorów tych filmików to niech to obejrzy. Może ludzie przejrzą na oczy! Tak się kształci w pewnych placówkach. – tak na swojej stronie na facebooku skomentował filmy dr Andrzej Zapałowski.

  CZYTAJ TAKŻE: Piotr Tyma: chcemy stworzyć Centrum Ukraińskiej Kultury Ziem Przygranicznych w Przemyślu
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/piotr-tyma-chcemy-stworzyc-centrum-ukrainskiej-kultury-ziem-przygranicznych-w-przemyslu-

  polskalab.e.org.pl / kresy.pl

  tagore:
  Ciekawe kto finansuje te dwie organizacje.W zasadzie nie ma w tym nic dziwnego trwa walka o „ukraińską prawdę historyczną”.Policja w Przemyślu poszukuje człowieka ,który wykrzyczał „Jeszcze Polska nie zginęła ,ale zginąć musi” publikując jego zdjęcie. tagore

  tagore:
  Ta trochę nawiedzona fundacja Evens jest z Holandii, ciekawe czy finansuje identyczny projekt na Ukrainie z Polakami np w Lwowie. tagore

  Pro_Patria:
  Zwyrodniała dzicz kontynuuje ofensywę. Ciekawe, czy ktokolwiek z prześladowanej mniejszości polskiej zamieszkałej na okupowanych przez rezunów terenach RP (czytaj dzisiejszym kraiku-bankrucie upainie) mógłby sobie pozwolić na podobne wypowiedzi ?? Filmiki to już sfera marzeń. A mięliby o czym opowiadać i w przeciwieństwie do potomków zbrodniarzy mówiliby prawdę. Cieszy mnie jednak fakt otwartej agresji ze strony motłochu: otworzą oczy nawet najbardziej zagorzałym, lecz logicznie myślącym ukrainofilom. Gdyby podstępnie udawali przyjaznych Polakom, jęczeli o pomoc i stale grali na litość w postaci: „Panie u nas wojna” niestety większość społeczeństwa dałaby się nabrać.

  krok:
  Mój scenariusz na film „Nadzieja”. W byłej Polsce (kresy), ukraińcy wymordowali Polaków, krew spłynęła, wsiąknęła w tamtejszą ziemię. Od tego czasu przez wiele lat na tej żyznej, krwistej glebie rosną bujnie drzewa, rośliny, wydając obfite owoce. Jednak od 70 lat, ziemia powoli zaczyna jałowieć, owoce z roku na rok stają się coraz mniejsze. Na końcu scena, w której pokazał bym, obraz nadziei, Polacy otwierają granice, zapraszają ukraińców, Morawiecki szeroko rozpostarte ręce kierowane ku górze, ziemia czeka na Polską krew.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.