Dariusz Bloch
Wszystkiego Najlepszego Słowianki i Słowianie z okazji Pierwszego Dnia Wiosny!!! 🙂
Przyznaję się, że trochę z tym jak suseł zaspałem, bo wydawało mi się jeszcze do teraz, że mam czas z tym wpisem do 23 Marca… Wydawało mi się to tak, jak wielu wydaję się, że sami nie wydają się na pastwę swego losu… Pewno to dlatego, że jest na dworze (albo po poznańsku na polu) tak zimno, deszczowo i wietrznie, że… zajęty innymi sprawami nadejścia Wiosny zwyczajnie nie zauważyłem!!! 😦
Co do „Słowiańskiego Nowego Roku” i „Słowiańskiego Kalendarza” i wątpliwości dotyczących jego datowania, patrz:
https://skrbh.wordpress.com/2017/01/17/11-adrian-leszczynski-krotka-historia-rodu-genetycznego-r1a/
Obiecuję, że następny wpis poświęcę w końcu obchodom Nowego Roku, jak to jest świętowane tam, gdzie pozostało żywe Dziedzictwo Naszych Pra-Słowiańskich Przodków,.. czyli niestety nie nad Wisłą… 😦
„Podziękować” za to muszę wyznawcom pustynnej tradycji,.. i o tym także następnie upowszechnię bardzo ciekawy wpis, choć nie mój…
Spodziewajcie się wkrótce kolejnych obrazoburczych tekstów, dowodów i źródeł, które kopami obudzą z błogiej drzemki wszystkich zaspanych i poszukujących nie tego co trzeba, nie tam gdzie powinno się szukać… Będzie teraz trochę głośno u mnie o Irańczykach, Iranie, językach irańskich, irańskim DNA,.. itd, także „poszukiwacze szpionów Putina” dobrze radzę – podciągajcie skarpety pod szyję i zwierajcie zasiedziałe poślady… bo także Nowy Aku ponownie nadciąga śmiejąc się szyderczo,.. aczkolwiek raczej tak bardziej olewczo…
Nowy Rok zaczął się. To Nowy Początek. Pobudka, szykujcie się i czujcie się oszczerzeni, bo dobrze wiecie, że mimo że Aku często rechocze, to nigdy nie żartuje… Coś dla przypomnienia…
Samurai Jack Season 5 Trailer | Samurai Jack | Adult Swim
Tymczasem krótko o równonocy wiosennej, wiośnie astronomicznej i kalendarzowej…
…
Pierwszy Dzień Wiosny 20 czy 21 marca? [równonoc wiosenna]
20 marca 2017 Aktualizacja: 20 marca 2017 13:57
Równonoc wiosenna. Pierwszy dzień astronomicznej i kalendarzowej wiosny – 20 czy 21 marca? Tych dni wyglądamy niecierpliwie od zimy. Kiedy wiosna 2017?
Pierwszy dzień wiosny – tego dnia wypatruje większość z nas już od początku zimy. Pierwszy dzień astronomicznej wiosny kojarzy się bowiem z nadejściem cieplejszych dni. Wiosną przyroda budzi się do życia, na drzewach pojawiają się pąki, listki i kwiaty, ptaki wracają z ciepłych krajów, oczy i serca cieszą przebiśniegi, krokusy, żonkile.
Równonoc wiosenna, astronomiczna i kalendarzowa wiosna Równonoc wiosenna, pierwszy dzień astronomicznej wiosny 2017 przypada 20 marca. Punktualnie o godzinie 11.29 rozpocznie się astronomiczna wiosna! Zdarza się, że pierwszy dzień astronomicznej wiosny i wiosna kalendarzowa zbiegają się w czasie. W tym roku do tego nie dojdzie. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to tradycyjnie 21 marca.
Nie dam wam pospać, śpioszki zaspane…
https://skrbh.wordpress.com/2017/03/18/33-nowe-zrodla-genetyczne-czyli-czy-to-smierc-teorii-o-10000-lat-bytnosci-r1a-w-anatolii-na-balkanach-puszcie-i-pochodzeniu-szlachty-polskiej-od-sarmatow-itp/comment-page-1/#comment-370
Joł, joł, joł!!! I co a nie mówiłem, czyli pisałem?!! Piję tu do tego, co napisałem Robertowi, o tym, że nad tymi danymi zapadnie dumna i błogosławiona cisza… Łatwowiernym ludkom wydaje się, że jak odbezpieczony granat wpadł w szambo, to nie wybuchnie, bo go gówno zakręconych pomówień zalepi, jak zalepia usta, uszy i mózgi, tym, którzy w tym szambie pływają, jak ryby w mętnej wodzie… To se ne wrati pane Majdanek… Granat, albo raczej ich wiązka nieubłaganie wybuchnie jeden po drugim, a to co do tej pory usłyszeliście, to był TYLKO JEGO PLUSK… 🙂
Z dobrego serca radzę… czytać źródła… myśleć samodzielnie i błagać o zmiłowanie… Z tym zmiłowaniem to żartowałem…
Jeśli kogoś coś ochlapało, no to pomyślcie co upowszechnię pod koniec tygodnia… Na razie też dumnie będę siedział cicho… aczkolwiek… powrzucam trochę kamyków, popuszczam sobie trochę bączków… jak ten poniżej…
Zakładam, że i z tych danych też wolne umysły niewiele zrozumio, no ale znajcie pańską łaskę, bo co nieco podpowiem… Spójrzcie jakie R1a jest odkryte i gdzie, itd,.. Ma to związek z powstaniem języków bałtyjskich…
Czy ktoś rozumie już, CZEGO TAM NIE MA?!! 🙂
Kurcze!!! Ludzie to jest kolejny materiał na obrazobórczy wpis!!! Upowszechniam tylko to, co dotyczy północy i Bałtów!!! Łapacze ruskich trolli, wiecie już, że macie przechlapane? Myślę, że Świadomość NIeskończona „trochę” sobie z was i waszych mondrości zażartowała… 🙂 LOL 🙂
Ludzie… to KONIEC bredzeń o „starożytności” języka litweskiego i innych bałtyjskich… Tak, tak Sławomirze… Za prawde mówię Ci, poszukuj podkłądu językowego w j. polskim… 🙂
A… jest tam też sporo ciekawostek o Scytach, Afanasiewo, Andronowo i Sintashta… hehehe
http://eurogenes.blogspot.co.uk/2017/03/the-genetic-history-of-northern-europe.html
Friday, March 3, 2017
The genetic history of Northern Europe (or rather the South Baltic)
A second preprint in only a few days on the Neolithic transition in the Baltic region has just appeared at bioRxiv: Mittnik et al. 2017. You can read about the first one here. Keep in mind also that we recently saw a paper on the same topic at Current Biology.
Can’t these labs coordinate things a little better and perhaps focus on different parts of Europe? Wouldn’t that be the sensible thing to do considering the limited funding for ancient DNA research?
Nevertheless, Mittnik et al. is an important addition to what we’ve already seen, for me mainly because it shows that largely unadmixed Western Hunter-Gatherers (WHG) lived in the South Baltic region at least as late as ~4,450 calBCE, which is the date assigned to the four Narva samples in the preprint. So now we have a plausible explanation for the inflated WHG-related ancestry in modern-day Balts and Northern Slavs.
https://drive.google.com/file/d/0B9o3EYTdM8lQR2NoT2U3eUljVEE/view
The only gripe I have with this manuscript are the Principal Component Analyses (PCA). They just look messy and appear to suffer from projection bias, so they’re hard to read and probably confusing for a lot of people.
Projection bias is also known as shrinkage. Basically it’s when the PCA space shrinks for the projected samples compared to the reference samples. It happens a lot in ancient DNA papers. I find it irritating. But whenever I bring up this issue with authors of these papers, I’m basically told that their PCA look like other PCA from similar papers, so there’s no problem. So, essentially, since everybody’s doing it wrong, then it’s the right way to do it. Awesome logic there.
Citation…
Mittnik et al., The Genetic History of Northern Europe, bioRxiv, Posted March 3, 2017, doi: https://doi.org/10.1101/113241
Posted by Davidski
bellbeakerblogger said…
Very satisfying to see one issue resolved, both of the Narva folk are I2a1. If I remember one of the early R1a’s in the last paper seemed to be placed between Kunda and the Early Ceramic and I thought it was a little too close to the ceramic (I can’t remember but I thought it was labelled Narva. Seems like that line is clarified a little. Still think ceramics came from East to West primarily through Baikal, despite whatever happened in Mali or whatever.
March 3, 2017 at 9:27 PM
Rob said…
@ Bell Beaker
However, Narva has ceramics and their Eastern admixture is minimal. So I think the story is a lot more complex than a simple diffusion ex Siberia
March 3, 2017 at 9:58 PM
…..
Reszta wybranych uwag w odnośniku powyżej… hehehe… Bulbulbul…
PolubieniePolubienie
Tu jest cały nowy wpis o tym:
https://skribh.wordpress.com/2017/03/21/443-skrbh-34-polnocna-droga-r1a-czyli-min-koniec-bredni-o-tzw-starozytnosci-jezyka-litewskiego-pochodzeniu-tzw-scytow-tocharow-itd/
PolubieniePolubienie