462 Oto propaganda sukcesu 21 wieku, czyli… na miarę naszych możliwości, towarzyszki i towarzysze

heheh 155.133.79.*40 minut temu
Pod Iłowańskiem czy w Debalcewie też były tak zwane wstępne sukcesy 😉 Jawne przedstawianie totalnego fiaska i porażki jako suckes. Żałosna propaganda.

asdfgh 83.24.120.*13 minut temu
Kiedy oddadzą Kosowo Serbom?

Tak rozbawiły mnie dziś te pieśni chwalące  „owoce zwycięstw wolnych ludzi” i „wolnych mediów” wszelkiej maści na froncie walki „informacyjnej”, ale także w wyszukiwaniu ruskich szpiegów, nawet wśród współpracowników prezydenta USA, itp, że postanowiłem puścić dziś ten jakże słonecznie radosny wpis,.. na chwałę waszej ciężkiej i znojnej pracy, na przodku, czy innym wysuniętym odcinku, o towarzyszki i towarzysze redahtory i dziennikarze!!!

Chwała rewolucji proletariackiej!!! Chwała fielkiej zmianie,.. a chałwa wam!!! 🙂


https://valconetti.wordpress.com/page/18/?app-download=android

http://wpolityce.pl/swiat/336291-wstepny-sukces-ukrainy-przeciw-rosji-w-miedzynarodowym-trybunale-sprawiedliwosci

Wstępny sukces Ukrainy przeciw Rosji w Międzynarodowym Trybunale Sprawiedliwości

opublikowano: 3 godziny temu


autor: fot. PAP/EPA autor: fot. PAP/EPA

Postanowienie o środkach tymczasowych w związku z pozwem przeciw Rosji, wniesionym przez Ukrainę w sprawie wojny o Krym i Donbas, ogłosił wczoraj 19 kwietnia 2017 roku w Pałacu Pokoju w Hadze najwyższy sąd świata – Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w ramach Systemu Narodów Zjednoczonych.

Ukraiński pozew i dołączone do niego wnioski o środki tymczasowe przedstawiłem dwa dni temu w artykule Ukraina pozwała Rosję za agresję przed Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, który jutro wyda pierwsze postanowienie”..

Treść tego postanowienia wraz z uzasadnieniem pokazuje kierunek myślenia sędziów MTS przed przyszłym i ostatecznym wyrokiem dotyczącym całego pozwu. Argumenty Ukrainy przeważają na szali międzynarodowej Temidy.

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości podkreślił w postanowieniu o środkach tymczasowych, że nie determinuje ono przyszłego wyroku. Lecz odwrócenie przez sędziów wstępnego stanowiska jest mało prawdopodobne. Wbrew argumentom Rosji, trybunał uznał się za kompetentny nakazywać środki tymczasowe, więc prawdopodobnie – chociaż nie na pewno – uzna się za kompetentny także wyrokować w całej sprawie wniesionej przez Ukrainę.

Następnie MTS zgodził się z argumentem Ukrainy, że niszczenie przez Rosję ukraińskiej i tatarskiej tożsamości Krymu grozi nienaprawialnymi szkodami przy pogwałceniu Międzynarodowej Konwencji w Sprawie Likwidacji Wszelkich Form Dyskryminacji Rasowej. Zatem pilnie nakazał Rosji, aby zapewniła na Krymie dostępność edukacji w języku ukraińskim. Nakazał również pilnie, aby Rosja przywróciła swobodę działania instytucji reprezentujących mniejszość tatarską. Postanowienie wskazało w szczególności Medżlis Tatarów Krymskich – regionalny samorząd narodowościowy, „zdelegalizowany” w 2016 roku przez Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej. Rosja uważa Krym za terytorium rosyjskie podlegające prawom i wyrokom z Moskwy. Lecz prawo międzynarodowe jest nadrzędne nad rosyjskim, a wyroki haskie – nad moskiewskimi. Jednocześnie trybunał zakazał obu stronom konfliktu na Krymie wszelkich działań mogących pogorszyć sytuację i utrudnić znalezienie pokojowego rozwiązania.

W przypadku Donbasu na wschodniej Ukrainie, gdzie według ukraińskiego pozwu Rosja łamie Międzynarodową Konwencję o Zwalczaniu Finansowania Terroryzmu, MTS wstępnie stwierdził brak dowodów, że działania wspieranych przez Rosję sił zbrojnych „Donieckiej Republiki Ludowej” i „Ługańskiej Republiki Ludowej”, oraz podobnych, spełniają definicję terroryzmu zawartą w tej konwencji. Nazywanie przez Ukrainę „terroryzmem” wojny hybrydowej – połączenia wojny regularnej z nieregularną – od początku budziło duże wątpliwości na świecie. Ale Ukraina może przedstawić nowe i mocne dowody w dalszym przebiegu procesu. Zarazem trybunał wezwał obie strony do przestrzegania wypracowanych dotąd wstępnych porozumień o Donbasie – w szczególności porozumień z Mińska z 2015 roku – i do dalszych wielostronnych i jednostronnych działań dla zaprowadzenia pokoju.

Ukraina chciała uzyskać tymczasowe środki zapobiegawcze – i niektóre uzyskała. Rosja chciała, aby Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości uznał się za niekompetentny w sporze i odrzucił cały ukraiński pozew jako niedopuszczalny – ale tego celu nie osiągnęła. Pierwsze starcie sądowe dało Ukrainie istotną przewagę. Inne państwa mogą teraz uczyć się od Ukrainy śmiałości, umiejętności i skuteczności w dziedzinie prawa międzynarodowego publicznego. Postanowienia i wyroki sądów międzynarodowych same nie spowodują sprawiedliwego rozstrzygnięcia wojny rosyjsko-ukraińskiej, ale mogą takie rozstrzygnięcie wspomóc.

autor: Dr Grzegorz Kostrzewa – Zorbas

kil 176.221.107.*3 godziny temu
i nic o złamaniu podpisanych porozumień miedzynarodowych , agresji i aneksji ?? Lewacki sad majacy w d.. pakty. Kolejne Monachium

ex 37.47.187.*3 godziny temu
Sąd nakazał. A gdzie kijek by coś z tych nakazów wymusić? Jak się trzeba zELITyzować by aż tak się oderwać od rzeczywistości.

TMS 193.33.42.*2 godziny temu
Jak się ma do tego niszczenie i zacieranie śladów polskości na Ukrainie przez Ukrainę.

Jassm 95.175.30.*2 godziny temu
Cooooo? Nakazali ruskim, żeby język ukraiński był w szkołach? No to się wysili. To są właśnie trybunały, z który kacapy się śmieją.

mietek 92.90.20.*godzinę temu
Masoneria jest właścicielem tego sądu Precz z Banderą

…..

Inny punkt widzenia tego samego, tak dla porównania… 🙂

…..

http://kresy.pl/wydarzenia/trybunal-w-hadze-odrzucil-ukrainski-wniosek-o-uznanie-rosji-za-sponsora-terroryzmu-w-donbasie/


Trybunał w Hadze. Źr. wikimedia

TRYBUNAŁ W HADZE ODRZUCIŁ UKRAIŃSKI WNIOSEK O UZNANIE ROSJI ZA SPONSORA TERRORYZMU W DONBASIE

19 kwietnia 2017 Krzysztof Janiga

Ukraiński pozew został uznany w zakresie dotyczącym dyskryminacji krymskich Tatarów przez Rosję. Orzeczenie ma charakter wstępny.

Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze wydał orzeczenie w sprawie wytoczonej Rosji przez Ukrainę. Ukraina zarzuciła Rosji złamanie dwóch konwencji międzynarodowych – o zwalczaniu finansowania terroryzmu i zakazie dyskryminacji rasowej. Domagała się uznania Rosji za sponsora terrorystów działających w Donbasie oraz stronę stosującą dyskryminację wobec krymskich Tatarów.

Przykładem terroru sponsorowanego przez Rosję miało być zestrzelenie w 2014 roku malezyjskiego Boeinga 777 nad terenami opanowanymi przez prorosyjskich separatystów.

Trybunał odrzucił ukraiński wniosek o uznanie Rosji za sponsora terroryzmu uznając, że strona ukraińska nie przedstawiła na to wystarczających dowodów. W związku z tym nie ma potrzeby nakładania na Rosję środków tymczasowych, co mogłoby oznaczać obowiązek zaprzestania wspierania separatystycznych republik. W postanowieniu Trybunał w żaden sposób nie odniósł się do strącenia malezyjskiego Boeinga.

W zakresie dotyczącym dyskryminacji krymskich Tatarów Trybunał przyznał rację Ukrainie. Uznał, że po aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku istnieje „nieuchronne ryzyko nieodwracalnego uszczerbku” dla mniejszości tatarskiej. Trybunał nakazał Rosji „powstrzymywać się od utrzymywania lub narzucania ograniczeń dla zdolności społeczności krymskich Tatarów do zachowania jej reprezentatywnych instytucji”. Rosja musi także przywrócić nauczanie w języku ukraińskim na Krymie.

Trybunał wezwał także Ukrainę i Rosję do pełnego wypełnienia porozumień mińskich w celu osiągnięcia „pokojowego rozwiązania konfliktu”.

Orzeczenie ma charakter wstępny. Postępowanie przed Trybunałem nie zostało zakończone i może jeszcze trwać kilka lat.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraina chce osądzenia rosyjskich oficjeli przez Trybunał w Hadze

Kresy.pl / Bloomberg / TVP Info

…..

A teraz o innych sukcesach waszych towarzyszki i towarzysze… i waszych sojuszników… 🙂

…..

http://wpolityce.pl/swiat/336210-poroszenko-chce-przypomniec-sojusznikom-tylko-ukrainska-armia-jest-w-stanie-powstrzymac-rosyjska-agresje-dzieki-niej-mozecie-czuc-sie-bezpieczni

Poroszenko chce przypomnieć sojusznikom: Tylko ukraińska armia jest w stanie powstrzymać rosyjską agresję. „Dzięki niej możecie czuć się bezpieczni”

opublikowano: wczoraj


autor: Twitter/@poroshenko

Rosja nie jest zainteresowana pokojem na Ukrainie, ona chce nad nią kontroli — oświadczył ukraiński prezydent Petro Poroszenko, występując w środę w Królewskim Instytucie Stosunków Międzynarodowych Chatham House w Londynie.

(Rosja) naruszyła wszystko, co można było naruszyć w naszych umowach dwustronnych, w których uznawała i gwarantowała niepodległość i integralność terytorialną Ukrainy. Rosja nie realizuje swoich licznych obietnic także dziś, w ramach procesu mińskiego (mającego uregulować konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy – PAP) — mówił Poroszenko, cytowany na stronie internetowej administracji prezydenckiej.

Szef państwa ukraińskiego zarzucił władzom Rosji, że mimo ich deklaracji w konflikcie między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami w Donbasie nie są przestrzegane porozumienia o wstrzymaniu ognia, nie dochodzi do wymiany jeńców, a do objętego walkami regionu nie są dopuszczane międzynarodowe organizacje humanitarne.

Żadna inna strona, prócz Rosji, nie jest za to odpowiedzialna. Rosja nadal przysyła na Ukrainę swoje wojska, ciężkie uzbrojenie i amunicję. Przekształciła Krym w największą bazę wojskową na świecie i pozostaje głucha na postulaty i argumenty na rzecz pokoju — pokreślił.

Poroszenko ocenił, że jedyną siłą, która powstrzymuje rosyjską agresję, jest ukraińska armia.

Jest to jedyna armia, która nie tylko ma do czynienia z rosyjską agresją, ale też jest w stanie ją efektywnie powstrzymywać. Dzięki niej możecie czuć się bezpieczni. (…) Czy nie tym powinna martwić się w pierwszej kolejności zachodnia wspólnota? Czy nie powinna tego rozumieć? — pytał.

Prezydent zaznaczył, że Ukraina, która przekazuje na obronność 5 proc. PKB, wydaje na ten cel więcej niż „niektórzy członkowie NATO”.

Obecnie ukraińska armia zajmuje ósme miejsce w Europie — powiedział, powołując się na ranking siły militarnej państw europejskich serwisu Global Firepower.

Zaapelował także do Zachodu o dalsze wspieranie Ukrainy, gdyż – jak oświadczył – „jest to inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich, w tym Rosji”.
Ukraina nie może być zwyciężona, lecz może odnieść sukces jedynie z pomocą swoich sojuszników — powiedział Poroszenko w Chatham House.

ak/PAP

msz 194.181.198.*17 minut temu
Jestem pod wrażeniem determinacji Ukraińców. Myślałem że dawno się rozsypią a oni dają radę.. Szczere wyrazy szacunku, bo problemy mają z każdej strony…

cyna 192.166.202.*wczoraj
Niepodległa Ukraina to jeden z kluczowych warunków suwerenności Polski !! W Polsce na szczęście rozumie się wagę niepodległości ukraińskiej !

tagore 83.21.3.*2 godziny temu
Zawsze jasno określa żądania i oczekiwania wobec Polski, nie proponując nic w zamian ze strony Ukrainy.

sp 88.202.231.*wczoraj
Banderowska zarazo, won z Polski!

Narodowiec 83.26.235.*wczoraj
W Donbasie nie umieją powstrzymać. Wolne żarty. Z siekierami i widłami na bezbronnych chyba.

tata 192.162.151.*wczoraj
Ukraina to nie państwo, prezydent na oligarchicznej smyczy, nikt kto zdrowo myśli nie będzie za ten twór umierał. Ten niekraj nigdy nie walczył o swoje, zawsze przeciwko komuś a często przeciwko nam

realista 93.176.193.*wczoraj
Niech UPAszenko pośle walczyć do Donbasu fanatyków UPA.

morda 79.191.108.*wczoraj
ciąg się, ukraiński ciołku !!

box 89.67.163.*wczoraj
Kora: jest szczytem hipokryzji lub braku wiedzy zarzucanie ukraińskiej armii ze nie obroniła Krymu w sytuacji gdzie przez lata ta armia była rozmontowywana przez promoskiewskie marionetki

Kora 89.68.201.*wczoraj
Ukraina to teoretyczne państwo, z armią, która nie potrafi obronić swojego kraju. Jak na nich można liczyć?

…..

http://wpolityce.pl/polityka/336282-the-guardian-polski-wywiad-na-tropie-kontaktow-wspolpracownikow-trumpa-z-rosjanami

„The Guardian”: Polski wywiad na tropie kontaktów współpracowników Trumpa z Rosjanami

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


autor: fot. EPA/PAP autor: fot. EPA/PAP

Polski system wywiadu elektronicznego odegrał ważną rolę w zdobyciu informacji o powiązaniach członków komitetu wyborczego obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa z Rosjanami —informuje angielski „The Guardian”. Te same urządzenia śledziły w 2010 roku tragicznie zakończony lot samolotu Tu-154M do Smoleńska.

Według dziennika „The Guardian”, brytyjska Centrala Łączności Rządowej (GCHQ), która zajmuje się wywiadem elektronicznym, namierzyła rozmowy współpracowników Donalda Trumpa z Rosjanami pod koniec 2015 roku. Brytyjczycy mieli wpaść na ich podejrzane kontakty przypadkowo, śledząc rosyjskich szpiegów. Ważną rolę w zdobyciu informacji o powiązaniach członków komitetu Trumpa z rosyjskimi szpiegami odegrały również polskie instalacje nasłuchowe. Dowody zebrane przez Polaków zostały przekazane do Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w USA, która zajmuje się wywiadem elektronicznym.

kk/The Guardian/TVP Info

Jozef 178.42.129.*2 godziny temu
O gdzie te nagrania z katastrofy????

36 thoughts on “462 Oto propaganda sukcesu 21 wieku, czyli… na miarę naszych możliwości, towarzyszki i towarzysze

 1. Aleksander Jabłonowski, Tusk Kaczyński czyli wściekły komentarz polityczny

  Opublikowany 20 kwi 2017
  Partactwo PiSu. Tusk powinien siedzieć. Gorący komentarz polityczny o różnicy między PiS a PO

  krystyn
  Przecież wiadomo… żyd Kaczyński NIGDY nie ruszy żyda Tuska.. żydowski PiS i żydowski PO.. nigdy krzywdy sobie nie zrobią a jedynie kłócą się przed kamerami TV aby głupi Polacy dali się nabrać na ten zydowski teatr..

  Dream Theatre
  Apeluje do Sumienia aby jechac do Lwowa bo tam koncem kwietnia marsz ku czzci SS GALIZIEN .Jak co roku !!! Pewnie to znowu prowokacja Putina bedzie ten marsz gdzie młodzi Ukraincy nie znajacy historii maszeruje z zaprawionymi w boju SS manami !! Jak taka swolocz mozna do Europy wpuszczac .

  Robert Makowski
  Panie Olszanski ja też mówiłem że grają w jednej drużyni. Kopią do tej samej bramki. Ten cały spektakl polityczny te demonstracje to zasłona dymna byśmy nie mogli dostrzec tego co nam szykują te kanalie. Będzie wojna a potem judeopolonia. Pozdrawiam serdecznie

  Polubienie

 2. http://kresy.pl/wydarzenia/lewicowy-kandydat-na-prezydenta-francji-wprowadze-100-stawke-podatkowa/


  Jean-Luc Melenchon Foto: wikimedia.org

  LEWICOWY KANDYDAT NA PREZYDENTA FRANCJI: WPROWADZĘ 100% STAWKĘ PODATKOWĄ

  20 kwietnia 2017|0 Komentarze|w Europa Zachodnia, gospodarka, polityka, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Jean-Luc Melenchon ma w sondażach obecnie 19% poparcia i ma szanse na wejście do drugiej tury wyborów.

  Tak wysoka stawka podatkowa dotyczyłaby dochodów powyżej 400 tysięcy euro – dwudziestokrotność przeciętnego wynagrodzenia we Francji. Obecnie najwyższa stawka podatkowa wynosi 75%. Kiedy prowadzono ją w 2015 roku Francję opuściło 10 000 milionerów, a rok później kolejnych 12 000. Melenchon oświadczył, że nowa stawka ma służyć walce z rozwarstwieniem dochodów, a jej wprowadzenie skutecznie ograniczy wzrost płac najwięcej zarabiających. Dodał także, że jeżeli ktoś chce wyjechać za granicę, to droga wolna.

  CZYTAJ TAKŻE: Jean-Luc Melenchon to według Marine Le Pen „bojownik globalizacji”.

  Skrajnie lewicowy kandydat zapowiedział również wprowadzenie przepisów ograniczających zarobki szefów firm do poziomu 20-krotności najniższego wynagrodzenia w firmie.

  Wśród zapowiedzi Melenchona znajduje się również postulat wprowadzenie 14 rosnących stawek podatku dochodowego, ograniczenie tygodnia pracy do czterech dni. Oprócz tego, jeżeli kandydat skrajnej lewicy wygrałby wybory Francja zrezygnowałaby z energetyki nuklearnej, wyszłaby ze strefy euro, Unii Europejskiej i NATO oraz wypowiedziała międzynarodowe porozumienia handlowe.

  kresy.pl / rp.pl / money.cnn.com

  Polubienie

 3. http://wpolityce.pl/historia/336380-skandaliczny-przekaz-niemieckiej-telewizji-mdr-polacy-zamordowali-w-czasie-holokaustu-10-tys-zydow-nie-pasuje-to-do-obrazu-heroicznego-narodu-ktory-usiluje-stworzyc-pis

  Skandaliczny przekaz niemieckiej telewizji „MDR”: Polacy zamordowali w czasie Holokaustu 10 tys. Żydów. „Nie pasuje to do obrazu heroicznego narodu, który usiłuje stworzyć PiS”


  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  autor: Fot. mdr.de/screenshot autor: Fot. mdr.de/screenshot

  Tuż przed rocznicą powstania w getcie warszawskim polski historyk Marcin Zaremba wygłosił wykład w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Jego tezy były dla wielu słuchaczy szokujące: Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców w czasie II wojny światowej. To cios w poczucie wartości Polaków, którzy – jak niegdyś przez komunistów – są przedstawiani przez politykę historyczną PiS jako bohaterski naród – informuje swoich widzów niemiecka telewizja publiczna „MDR”.

  Według niemieckiego nadawcy publicznego historyk Zaremba dostarczył dowodów na swoje tezy:

  Między październikiem 1939 a latem 1944 roku w okupowanej Polsce zginęło 1300 Niemców, tymczasem aż 10.000 Żydów zostało zamordowanych lub wydanych nazistom – przez Polaków. Zaremba mówi o silnym polskim antysemityzmie. To temat tabu. A jednak: trudne relacje między Polakami i Żydami stały się ostatnio częścią otwartej debaty —twierdzi „MDR”. Według niemieckiej telewizji „dziesięciolecia milczenia ws. udziału Polaków w Holokauście” złamał w 2000 r. „historyk” Jan Tomasz Gross, za pomocą książki „Sąsiedzi”.

  Opisał pogrom na Żydach w Jedwabnym w 1941 r, w którym uczestniczyli Polacy. Zaremba zaś opisuje w swojej książce „Wielki Strach” z 2012 r. plądrowanie żydowskich domów i denuncjację żydów przez polskich kolaborantów oraz liczne pogromy podczas Holokaustu. Do takich pogromów dochodziło już w 1940 roku w okupowanej Warszawie —czytamy dalej na stronach internetowych niemieckiego publicznego nadawcy. Według „MDR”, który powołuje się na Zarembę, „polska policja uczestniczyła w tłumieniu powstania w warszawskim getcie”.

  To wszystko zdaniem „MDR” nie pasuje to do obrazu heroicznego narodu, który usiłuje stworzyć PiS”.

  Tu inne fakty są wysuwane naprzód: w okupowanej Polsce więcej Żydów miało zostać uratowanych niż w innych krajach (Europy). Wskazuje się przy tym jako wzór na muzeum rodziny Ulmów w Markowej. Ośmioosobowa rodzina ukrywała dwie żydowskie rodziny i zapłaciła za to życiem. Muzeum zostało rok temu uroczyście otwarte przez prezydenta Andrzeja Dudę. Bezsporne są też zasługi organizacji Żegota, założonej przez polski rząd na uchodźctwie. Jednak mniej narodowo euforyczni historycy wskazują na to, że w Polsce żyła wówczas największa wspólnota żydów (w Europie), co te liczby (uratowanych żydów-red.) mocno relatywizuje — twierdzi „MDR”, ewidentnie próbując rzucić cień na heroiczną postawę wielu Polaków.

  Tymczasem kolejni Polacy otrzymali tytuł Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Dyplomy honorowe oraz medale Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata wręczone zostały w czwartek w Warszawie rodzinom Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Medale pośmiertnie przyznano 10 osobom.

  Czytaj także: Kolejni Polacy z tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. „To uznanie dobra, które daje nam nadzieję na przyszłość całej ludzkości”. ZDJĘCIA

  Oraz: TYLKO U NAS! Odkryto 40 tys. nowych świadectw o Polakach ratujących Żydów. „Chcemy upamiętnić jak najwięcej osób”. WIDEO

  Ryb, mdr.de

  autor: Anatomia manipulacji

  Depesza@Depeszaza 28 minut
  E tam, wydziwiacie nad tekstem jakiegoś niemieckiego szmatławca , w którym nędznie produkuje się jakiś skromny Marcin Zaremba. Otoż, proszę sobie wyobraźić ,że niejaki profesor Paweł Śpiewak dyrektor finansowanego przez polskich podatników Żydowskiego Instytutu Historycznego w Polsce to skromnego było nie było Marcina Zaremby , który zadowolił się skromną ą ilością 10 tysięcy Żydów zamordowanych wydanych przez Polaków , zapodał ,że ŻIH nie może się doliczyć 200 tysięcy Żydów , a skoro nie może się ich doliczyć to ani chybi musieli oni być Ofiarami Polaków. Właśnie po tym zapodaniu Śpiewaka niejaki Gross walnął na cały Boży świat ,że Polacy zamordowali więcej Żydów jak Niemców. Zatem zamiast skupiać się na jakimś nędznym Marcinie Zarembie i 10 tysiącach skupcie się na grubej niejakim Pawle Śpiewaku , bo on jest w Polsce a nie w Niemczech i ma 200 tysięcy, a nie jakiś głupie 10 tys.

  Marcin Nawrot 5.174.219.*za 20 minut
  Ciekawe na jakich badaniach i na jakich faktach oparł się ów nomen-omen „polski historyk” Czyżby stosownych materiałów dostarczyli mu „niezależni i arcyobiektywni” badacze niemieccy? Albo Gross?

  lech 78.131.239.*za 15 minut
  Postawić twardo odszkodowania na stół,te z 1 i 2 światowej,wprowadzić opłatę terytorialna od Renu jak nie płacą eksmisja za Ren,na co czeka Polska ja mam to robić to po co partie,senat,sejm

  drwal 109.173.157.*za 11 minut
  Niestety. Niemcy nie uznają miękkiej polityki. Jak powiedział Churchil, Niemca można mieć albo przy gardle albo pod butem.

  Polka 94.72.122.*za 3 minuty
  Najlepiej winę zrzucić na innych – robią to nie tylko Niemcy, ale również Sowieci, którzy w zbrodniach na Polakach nie ustępują hitlerowskim Niemcom !

  stoku 79.191.250.*za 2 minuty
  Zydzi zyja obok mnie,jest ok.,ale jezeli beda falszowac moja historie ,to koniec,miedzy nimi jest mafia,ktora wymyslila Holokaust i ciagnie profity,a w sejmie jest lobby,ktore to popiera.N,PO,ZSL.

  Uszyk 148.81.137.*za minutę
  Niemcy w mundurach z bronią w ręku byli świadkami mordów i informacje trzymali w tajemnicy aż do 2017 roku, to się nazywa niemiecka solidność

  gruszka 79.185.45.*za kilka sekund
  a Polak (Franek Dolas) wywołał II Wojnę Światową

  stoku 79.191.250.*5 minut temu
  Polski historyk?,ja nigdy nie pozwol na muzeum Zydowskie na terenie Panstwa Polskiego,dlaczego?jestem kielczaninem i wiem od dziadkow i rodzicow,ze pogrom tzw kielecki,to robota ZYDOWSKA,

  historyk 77.115.2.*11 minut temu
  Jak widzę protestujących KODmitów, pełowców, kropki N te gęby pełne frazesów i nienawiści gotów jestem uwierzyć w morderstwa. Ale nie temu pseudo historykowi, który bauma nie może ocenić.

  Zbych 193.107.250.*14 minut temu
  Tak, tak, SS-mani ratowali Żydów z rąk Polaków. A świstak…

  emik 89.72.70.*22 minuty temu
  schindler wywiózł z krakowa 1200 żydów, jako bezpłatną siłę roboczą, uciekając przed sowietami. żydzi zrobili z niego wybawcę – on to zrobił dla duzych pieniędzy.

  polanka 217.99.154.*
  Żydzi to najbardziej niewdzięczny i najbardziej roszczeniowy naród. Tacy są i tak ich osądził nawet Bóg – „Ludu mój ludu cóżem ci uczynił” Niemców doją na maxa teraz kolej na Polskę.

  Edgar 94.254.161.*
  Co za q…..stwo. No tak, to niemcy….

  Chwalba 83.4.223.*
  Hmm, czekam na ofensywę pana Waszczykowskiego . Takich rzeczy nie wolno tolerować .

  thad@thad
  Nie wiem jakimi motywami kierował się Prezydent Lech Kaczyński ale to na jego polecenie przerwano badania archeologiczne w Jedwabnem a w konsekwencji zniszczono stanowiska archeologiczne?! Wiem że należy te badania wznowić aby m.in zamknąć mordy oszczercom!

  W 79.175.212.*
  A już szwaby myśleli że Polska to już ich kolonia a tu sru !! więc plują Pis pora na odszkodowania wojenne !!

  j23 89.64.28.*
  Kolejny Gross? Trzeba coś z tym bydlakiem zrobić!

  Rojsty 79.184.162.*
  Tylko w Powstaniu Warszawskim AK i NSZ zabiły 10000 Niemców. Dołączając 7000 zaginionych niemców otrzymujemy 17000 hitlerowskich zoldakow. Zrodlo: informacja von den Bacha – zbrodniarza z SS.

  plo 89.71.101.*
  to jest robota Michnika

  ewr 83.238.224.*
  Dlaczego nie zaczniemy pisać o zbrodniach niemieckich? Chyba każdy widzi, że ktoś tam za sznurki pociąga.

  ula 31.178.180.*
  Chyba żydowska policja w gettcie.

  RDI 37.233.57.*
  Kto to jest ten szmata zaremba, ale co się dziwić, skoro gross ma polskie ordery!!! Szmalcownicy to byli zwłaszcza Żydzi, oni wiedzieli najlepiej, kto był Żydem. A policja żydowska nagle jest polska?

  Polubienie

 4. http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Trump-oszukal-Polakow-Zapomnijmy-o-zniesieniu-wiz-przepisy-sa-wrecz-ostrzejsze,wid,18755202,wiadomosc.html?ticaid=11901f

  Trump oszukał Polaków. Zapomnijmy o zniesieniu wiz, przepisy są wręcz ostrzejsze

  Agata Kołodziej | aktualizacja 2017-04-20 (17:41) | 1040 opinii


  Eastnews / AP/EAST NEWS

  Nie tylko muzułmanie i Meksykanie nie są mile widziani przez Donalda Trumpa w Ameryce. Polacy też nie mają co liczyć na zniesienie wiz. A jeszcze jako kandydat obecny prezydent USA czarował Polonię za oceanem takimi obietnicami. Teraz o wizę będzie jeszcze trudniej.

  We wtorek prezydent USA podpisał rozporządzenie, które ma radykalnie ograniczyć wydawanie tzw. wiz pracowniczych w ramach programu H-1B, który służył do zatrudniania obcokrajowców, głównie na słabo płatnych stanowiskach. To cios głównie w Meksykanów. Kilka tygodni wcześniej zaostrzył przepisy imigracyjne, a to z kolei uderzenie przede wszystkim w muzułmanów.

  A Polacy? Obiecywał, że będzie nam łatwiej przyjeżdżać do Stanów Zjednoczonych. Nie dość, że obietnicy nie spełnił, choć deadline już minął, to jeszcze utrudnił nam odnowienie wizy.
  „Załatwię to w dwa tygodnie”

  – Jeśli wygram wybory, zajmę się sprawą zniesienia wiz dla Polaków w pierwszych tygodniach prezydentury – obiecywał Donald Trump w siedzibie Kongresu Polonii Amerykańskiej na miesiąc przed wyborami. Według polonijnego pisma „Dziennik Związkowy” padł nawet bardziej konkretny termin – dwa tygodnie.

  Trump wygrał. Urząd prezydenta objął 20 stycznia, a od tego czasu dwa tygodnie minęły 3 lutego. I co? Przepisy dotyczące wiz dla Polaków jeszcze bardziej się zaostrzyły.

  Kontrowersyjne rozporządzenie Donalda Trumpa z 27 stycznia, które mówi o zawieszeniu przyjmowania uchodźców i zakazie wjazdu na teren USA obywateli sześciu muzułmańskich krajów, dotyczy również Polski. To samo rozporządzenie spowodowało, że skrócił się termin na odnowienie wizy bez konieczności spotkania z konsulem.

  Dotąd – jeśli ktoś wcześniej przeszedł procedurę skanowania dziesięciu palców – ubiegał się wcześniej o wizę tej samej kategorii i nie dostał odmowy, mógł w łatwiejszy sposób otrzymać kolejną wizę w czasie dwóch lat od wygaśnięcia poprzedniej. Teraz okres ten został skrócony do roku.
  Po co amerykańskim prezydentom Polacy?

  Trump nie jest pierwszym prezydentem, który obiecywał Polakom zniesienie wiz do USA. Takie obietnice padają niemal w każdej kampanii wyborczej. Po co?

  Polacy w USA stanowią liczne grupy w tzw. swing states – to stany, które nie są zdeklarowanymi wyborcami demokratów albo republikanów. W kolejnych wyborach proporcje zwolenników się zmieniają, a przewaga jednych albo drugich jest niewielka. To oznacza, że podczas kampanii można wpłynąć na wynik wyborów pod warunkiem, że wystarczająco dużo się naobiecuje.

  Dodatkowo podczas ostatnich wyborów prezydenckich sondaże pokazywały, że polska społeczność nie ma swojego kandydata. Dlatego Polacy stali się grupą, o którą warto zawalczyć. Trump, podobnie jak wielu jego poprzedników, obiecał nam zniesienie wiz, a my znów daliśmy się nabrać.
  Trump tej obietnicy po prostu nie może zrealizować

  Polacy są naiwni, bo wierzą w obietnice, których prezydent nie może zrealizować. Decyzje w tej sprawie podejmuje Senat i Izba Reprezentantów, a prezydent tylko ustawę podpisuje.

  Ponadto zniesie wiz dla Polaków to w praktyce nie jest decyzja administracyjna dotycząca Polski, ale zakwalifikowanie naszego kraju do programu Visa Waiver. To właśnie jego zasady pozwalają podróżować do USA w celach turystycznych lub biznesowych na okres nie dłuższy niż 90 dni bez konieczności uzyskania wizy.

  Problem polega na tym, że aby do tego programu się zakwalifikować, trzeba spełnić szereg warunków. Jeden z najważniejszych głos, że odsetek obywateli, którym ambasada amerykańska odmawia wizy, nie może być niższy niż 3 proc.

  Polska tego warunku nigdy nie spełniła i wciąż jesteśmy daleko od jego osiągnięcia. W 2016 roku odsetek odrzuceń dla Polaków wyniósł 5,4 proc.

  Dodatkowo odsetek odmów mamy największy w naszym regionie. Kiedy Amerykanie w latach 2007-2009 postanowili czasowo złagodzić kryteria i podnieść ten próg do 10 proc., załapała się większość naszych europejskich sąsiadów. Polsce się to nie udało.

  Nie jest tak, że Polacy nigdy nie mają szans na zniesienie wiz. Prawdopodobne stanie się to jednak dopiero, kiedy odsetek odrzucanych wniosków spadnie poniżej 3 proc. Postępy robimy coraz większe. Jeszcze w 2015 r. odrzucanych było 6,4 proc. wniosków, w 2014 roku – 10,8 proc., a dziesięć lat temu nawet 25 proc..

  „Biorąc pod uwagę średnioroczny spadek odsetka odmów w ciągu ostatnich 5 lat, wynoszący 0,7 pkt. proc., Polska będzie mogła zostać włączona do VWP dopiero za 4-5 lat” – podkreśla Polski Instytut Spraw Międzynarodowych.

  ~realista 18 minut temu
  Lobby żydowskie w USA nie pozwala amerykanom znieść wiz dla nas bo mają roszczenia za zmarłych bezpotomnie obywateli Polski wyznania mojżeszowego, to tyle w temacie… no i lobby to dba by konsulat minimum te 4-5 % wniosków odrzucał. To celowe działanie i polityka uznaniowa – decyzja pracowników z konsulatu USA powoduje, iż taki jest % odmów, po to aby nie pozwolić na zmianę procentową odrzucanych wniosków, a nie konkretne kryterium tylko celowa uznaniowość.

  straSzydło 18 minut temu
  Tak to jest z prawicowymi kandydatami. Duda i Szydło też naobiecywali gruszki na wierzbie. Teraz mówią, że wierzba pogubilła kwiaty bo były przymrozki. PiS kłamie bo ciemny lud co na niego głosuje i tak wierzy we wszystko

  ~solo 19 minut temu
  Zastanówcie się dlaczego nie mamy wiz do USA? Stanami rządzą pej sa ci i nigdy wiz dla Polaków nie zniosą,a prezydent ma wielkie g***no do gadania

  ~Chętny do wyjazdu z Polski 1 godzinę i 17 minut temu
  Co na to Andrzej Duda? Przecież tydzień po wyborze Trumpa na prezydenta z nim rozmawiał i wszystko załatwił. A.D. wszystko wiedział i wszystko wie, więc niech powie coś mądrego w tej sprawie.

  ~wsb 19 minut temu
  A co na to że Gajowy przez PIĘĆ LAT rozmawiał o tym z jedynie słusznym prezydentem Obamą ?! I cały czas słyszeliśmy te same obiecanki amerykańskich prezydentów ? Powiem więcej , wisi mi to czy będą wizy czy nie , świat jest wielki i nie kończy się na Ameryce. Nie muszę jeździć tam gdzie mnie nie chcą. Cieszę się że przysłali tu swoich żołnierzy , to dla nas 100 razy ważniejsze niż jakieś śmieszne wizy.

  ~gucio 20 minut temu
  A czy Jankesi maja wizy do PiSolandii? Jeśli tak to dlaczego fałSzydło i prorok smoleński im tego nie zabiorą?

  ~oaoaoa 20 minut temu
  Bawią się Nami obiecują złote góry , wykorzystują jako wielkich sojuszników w swoich wojnach ….. , a jeśli przychodzi co do czego to się nas wypierają . To nie jest w porządku …..

  http://wiadomosci.wp.pl/duda-marionetka-tak-przywitali-prezydenta-6114057091967105a

  „Duda Marionetka”. Tak przywitali prezydenta

  W środę nie wszystkie oczy były zwrócone w stronę Dworca Centralnego w Warszawie z okazji przyjazdu Donalda Tuska. Tego dnia prezydent Andrzej Duda złożył wizytę w Obornikach Wielkopolskich. Na spotkanie z głową państwa przyszło ok. 200 osób. Nie wszyscy jednak ciepło go przywitali.

  https://v.wpimg.pl/LTIxOTQ4JT1mN2BiZQA0YH5JYDB_Qzw9JB9hJD0bf2F5QX9gZgR5eXFKfWxnBH9he1crITVVYj45Hw==/
  (PAP)

  Jak podaje gloswielkopolski.pl, zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości z Szamotuł, Chodzieży, Czarnkowa i Nowego Tomyśla krzyczeli i równie głośno bili brawo przybyłemu na miejski rynek prezydentowi.

  Nie zabrakło jednak przeciwników Dudy i… gwizdów. „Duda się nie udał”, „Duda marionetka” – również takie hasła można było usłyszeć.

  Cel podróży

  Prezydent w środę w Obornikach Wielkopolkich mówił m.in. o budowie obwodnicy S11. – S11 sami sobie nie zbudujecie. Ja mogę tylko wyrazić żal, że poprzedniemu rządowi nie udało się tego zrobić, ale wierzę, że w najbliższych latach ta inwestycja zostanie zrealizowana. Obwodnica jest potrzebna nie tylko mieszkańcom Obornik, ale także całej Polsce. To takie okno na świat – powiedział.

  Tak Donald Tusk zareagował na powitanie w Warszawie. Nie szczędził też mocnych słów

  W swojej wypowiedzi nawiązał też do histroii. – Nie jestem pierwszą głową państwa, która odwiedziła Oborniki. Przed wiekami bywał tutaj Władysław Jagiełło – jak odnotowują kronikarze – aż dziesięć razy – podkreślał prezydent.

  Odwołał się również do programu 500+, zapowiadanej reformy sądownictwa i konieczności przestrzegania konstytucji.

  Źródło: głoswielkopolski.pl

  Tomo wczoraj (14:22)
  No myślałem, że ze śmiechu boki mi urwie. Ten marionetkowy i bez twarzy prezydent porównał się do Władysława Jagiełły. Podobieństwo chyba można by było zauważyć gdyby zdjął spodnie i się wypiął. Ale i tutaj Jagiełło by się obraził.

  starszy_1 wczoraj (15:26)
  „Odwołał się również do programu 500+, zapowiadanej reformy sądownictwa i konieczności przestrzegania konstytucji.” Odezwał się „strażnik” Konstytucji. Śmiech na sali.

  jurgo wczoraj (19:08)
  kłamca, sam nie przestrzega konstytucji a innych poucza. Co za pogarda ludzi, mówi jak namiestnik z czasów zaborów, tylko „ciemny lud” już nie chce wszystkiego kupować. Najśmieszniej, że później powie, że to były konsultacje społeczne i „suweren” tak chce.

  buka 1h temu
  Obwodnice to nie „okno na świat” to raczej zamknięcie miasta, przecież wszyscy będą je omijać i nikt tam nie zajrzy. Coś się prezydentowi karteczki pomieszały

  Wawiak 47 min. temu
  Gdzie się podziały wczorajsze komentarze spod tego artykułu? Czyżby nie pasowały redakcji?

  Polubienie

 5. http://wpolityce.pl/historia/336380-skandaliczny-przekaz-niemieckiej-telewizji-mdr-polacy-zamordowali-w-czasie-holokaustu-10-tys-zydow-nie-pasuje-to-do-obrazu-heroicznego-narodu-ktory-usiluje-stworzyc-pis

  Skandaliczny przekaz niemieckiej telewizji „MDR”: Polacy zamordowali w czasie Holokaustu 10 tys. Żydów. „Nie pasuje to do obrazu heroicznego narodu, który usiłuje stworzyć PiS”


  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  autor: Fot. mdr.de/screenshot autor: Fot. mdr.de/screenshot

  Tuż przed rocznicą powstania w getcie warszawskim polski historyk Marcin Zaremba wygłosił wykład w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Jego tezy były dla wielu słuchaczy szokujące: Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców w czasie II wojny światowej. To cios w poczucie wartości Polaków, którzy – jak niegdyś przez komunistów – są przedstawiani przez politykę historyczną PiS jako bohaterski naród – informuje swoich widzów niemiecka telewizja publiczna „MDR”.

  Według niemieckiego nadawcy publicznego historyk Zaremba dostarczył dowodów na swoje tezy:

  Między październikiem 1939 a latem 1944 roku w okupowanej Polsce zginęło 1300 Niemców, tymczasem aż 10.000 Żydów zostało zamordowanych lub wydanych nazistom – przez Polaków. Zaremba mówi o silnym polskim antysemityzmie. To temat tabu. A jednak: trudne relacje między Polakami i Żydami stały się ostatnio częścią otwartej debaty —twierdzi „MDR”. Według niemieckiej telewizji „dziesięciolecia milczenia ws. udziału Polaków w Holokauście” złamał w 2000 r. „historyk” Jan Tomasz Gross, za pomocą książki „Sąsiedzi”.

  Opisał pogrom na Żydach w Jedwabnym w 1941 r, w którym uczestniczyli Polacy. Zaremba zaś opisuje w swojej książce „Wielki Strach” z 2012 r. plądrowanie żydowskich domów i denuncjację żydów przez polskich kolaborantów oraz liczne pogromy podczas Holokaustu. Do takich pogromów dochodziło już w 1940 roku w okupowanej Warszawie —czytamy dalej na stronach internetowych niemieckiego publicznego nadawcy. Według „MDR”, który powołuje się na Zarembę, „polska policja uczestniczyła w tłumieniu powstania w warszawskim getcie”.

  To wszystko zdaniem „MDR” nie pasuje to do obrazu heroicznego narodu, który usiłuje stworzyć PiS”.

  Tu inne fakty są wysuwane naprzód: w okupowanej Polsce więcej Żydów miało zostać uratowanych niż w innych krajach (Europy). Wskazuje się przy tym jako wzór na muzeum rodziny Ulmów w Markowej. Ośmioosobowa rodzina ukrywała dwie żydowskie rodziny i zapłaciła za to życiem. Muzeum zostało rok temu uroczyście otwarte przez prezydenta Andrzeja Dudę. Bezsporne są też zasługi organizacji Żegota, założonej przez polski rząd na uchodźctwie. Jednak mniej narodowo euforyczni historycy wskazują na to, że w Polsce żyła wówczas największa wspólnota żydów (w Europie), co te liczby (uratowanych żydów-red.) mocno relatywizuje — twierdzi „MDR”, ewidentnie próbując rzucić cień na heroiczną postawę wielu Polaków.

  Tymczasem kolejni Polacy otrzymali tytuł Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Dyplomy honorowe oraz medale Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata wręczone zostały w czwartek w Warszawie rodzinom Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej. Medale pośmiertnie przyznano 10 osobom.

  Czytaj także: Kolejni Polacy z tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. „To uznanie dobra, które daje nam nadzieję na przyszłość całej ludzkości”. ZDJĘCIA

  Oraz: TYLKO U NAS! Odkryto 40 tys. nowych świadectw o Polakach ratujących Żydów. „Chcemy upamiętnić jak najwięcej osób”. WIDEO
  Ryb, mdr.de

  autor: Anatomia manipulacji

  Depesza@Depeszaza 28 minut
  E tam, wydziwiacie nad tekstem jakiegoś niemieckiego szmatławca , w którym nędznie produkuje się jakiś skromny Marcin Zaremba. Otoż, proszę sobie wyobraźić ,że niejaki profesor Paweł Śpiewak dyrektor finansowanego przez polskich podatników Żydowskiego Instytutu Historycznego w Polsce to skromnego było nie było Marcina Zaremby , który zadowolił się skromną ą ilością 10 tysięcy Żydów zamordowanych wydanych przez Polaków , zapodał ,że ŻIH nie może się doliczyć 200 tysięcy Żydów , a skoro nie może się ich doliczyć to ani chybi musieli oni być Ofiarami Polaków. Właśnie po tym zapodaniu Śpiewaka niejaki Gross walnął na cały Boży świat ,że Polacy zamordowali więcej Żydów jak Niemców. Zatem zamiast skupiać się na jakimś nędznym Marcinie Zarembie i 10 tysiącach skupcie się na grubej niejakim Pawle Śpiewaku , bo on jest w Polsce a nie w Niemczech i ma 200 tysięcy, a nie jakiś głupie 10 tys.

  Marcin Nawrot 5.174.219.*za 20 minut
  Ciekawe na jakich badaniach i na jakich faktach oparł się ów nomen-omen „polski historyk” Czyżby stosownych materiałów dostarczyli mu „niezależni i arcyobiektywni” badacze niemieccy? Albo Gross?

  lech 78.131.239.*za 15 minut
  Postawić twardo odszkodowania na stół,te z 1 i 2 światowej,wprowadzić opłatę terytorialna od Renu jak nie płacą eksmisja za Ren,na co czeka Polska ja mam to robić to po co partie,senat,sejm

  drwal 109.173.157.*za 11 minut
  Niestety. Niemcy nie uznają miękkiej polityki. Jak powiedział Churchil, Niemca można mieć albo przy gardle albo pod butem.

  Polka 94.72.122.*za 3 minuty
  Najlepiej winę zrzucić na innych – robią to nie tylko Niemcy, ale również Sowieci, którzy w zbrodniach na Polakach nie ustępują hitlerowskim Niemcom !

  stoku 79.191.250.*za 2 minuty
  Zydzi zyja obok mnie,jest ok.,ale jezeli beda falszowac moja historie ,to koniec,miedzy nimi jest mafia,ktora wymyslila Holokaust i ciagnie profity,a w sejmie jest lobby,ktore to popiera.N,PO,ZSL.

  Uszyk 148.81.137.*za minutę
  Niemcy w mundurach z bronią w ręku byli świadkami mordów i informacje trzymali w tajemnicy aż do 2017 roku, to się nazywa niemiecka solidność

  gruszka 79.185.45.*za kilka sekund
  a Polak (Franek Dolas) wywołał II Wojnę Światową

  stoku 79.191.250.*5 minut temu
  Polski historyk?,ja nigdy nie pozwol na muzeum Zydowskie na terenie Panstwa Polskiego,dlaczego?jestem kielczaninem i wiem od dziadkow i rodzicow,ze pogrom tzw kielecki,to robota ZYDOWSKA,

  historyk 77.115.2.*11 minut temu
  Jak widzę protestujących KODmitów, pełowców, kropki N te gęby pełne frazesów i nienawiści gotów jestem uwierzyć w morderstwa. Ale nie temu pseudo historykowi, który bauma nie może ocenić.

  Zbych 193.107.250.*14 minut temu
  Tak, tak, SS-mani ratowali Żydów z rąk Polaków. A świstak…

  emik 89.72.70.*22 minuty temu
  schindler wywiózł z krakowa 1200 żydów, jako bezpłatną siłę roboczą, uciekając przed sowietami. żydzi zrobili z niego wybawcę – on to zrobił dla duzych pieniędzy.

  polanka 217.99.154.*
  Żydzi to najbardziej niewdzięczny i najbardziej roszczeniowy naród. Tacy są i tak ich osądził nawet Bóg – „Ludu mój ludu cóżem ci uczynił” Niemców doją na maxa teraz kolej na Polskę.

  Edgar 94.254.161.*
  Co za q…..stwo. No tak, to niemcy….

  Chwalba 83.4.223.*
  Hmm, czekam na ofensywę pana Waszczykowskiego . Takich rzeczy nie wolno tolerować .

  thad@thad
  Nie wiem jakimi motywami kierował się Prezydent Lech Kaczyński ale to na jego polecenie przerwano badania archeologiczne w Jedwabnem a w konsekwencji zniszczono stanowiska archeologiczne?! Wiem że należy te badania wznowić aby m.in zamknąć mordy oszczercom!

  W 79.175.212.*
  A już szwaby myśleli że Polska to już ich kolonia a tu sru !! więc plują Pis pora na odszkodowania wojenne !!

  j23 89.64.28.*
  Kolejny Gross? Trzeba coś z tym bydlakiem zrobić!

  Rojsty 79.184.162.*
  Tylko w Powstaniu Warszawskim AK i NSZ zabiły 10000 Niemców. Dołączając 7000 zaginionych niemców otrzymujemy 17000 hitlerowskich zoldakow. Zrodlo: informacja von den Bacha – zbrodniarza z SS.

  plo 89.71.101.*
  to jest robota Michnika

  ewr 83.238.224.*
  Dlaczego nie zaczniemy pisać o zbrodniach niemieckich? Chyba każdy widzi, że ktoś tam za sznurki pociąga.

  ula 31.178.180.*
  Chyba żydowska policja w gettcie.

  RDI 37.233.57.*
  Kto to jest ten szmata zaremba, ale co się dziwić, skoro gross ma polskie ordery!!! Szmalcownicy to byli zwłaszcza Żydzi, oni wiedzieli najlepiej, kto był Żydem. A policja żydowska nagle jest polska?

  Polubienie

  • Historyk Marcin Zaremba o barbarzyństwie w powojennej Polsce 1/2

   Newsweek Polska Opublikowany 14 wrz 2012
   Trauma niemieckiej i sowieckiej okupacji zdewaluowała w sumieniach Polaków wartość ludzkiego życia – twierdzi dr Marcin Zaremba w najnowszym wydaniu ,,Newsweek Historia”.

   Cios Boga!
   ” akcje terrorystyczne AK ” ?? chyba ci sie w tym pustym lbie pojebalo pseudo historyku, zreszta czego sie spodziewac po antypolskim szmatlawcu w jakim pracujesz…. 

   bozennak123
   Nie było wojny domowej po 1945r. proszę pana – po prostu jeden okupant Niemcy wyszedł a drugi Rosjanie, przyszedł i dalej nas eksterminował.
   Niech Pan nie opowiada bzdur o wojnie domowej, Myśmy walczyli przeciwko nowej okupacji. Niestety część obywateli, w większości mniejszości narodowe ochoczo przyłączyła si·ę do nowego okupanta i w najlepsze kolaborowała. 

   Historyk Marcin Zaręba o barbarzyństwie w powojennej Polsce 2/2

   Newsweek Polska Opublikowany 14 wrz 2012

   jank9999
   wyjatkowa menda z tego zaremby !!!!!!!!!

   dr Marcin Zaremba o „Złotych żniwach”

   WydawnictwoZnak Przesłany 23 mar 2011
   Debata o książce „Złote żniwa” o książce „Złote żniwa”, Warszawa, Teatr Na Woli

   tomek1963d
   ŻYDOWSKA pokuta , Gdzie JEST ? p.s. ,, za te MORDERSTWA ŻYDOWSKICH – SOWIECKICH – PROKURATORÓW na POLAKACH ? Nie widziałem ICH w MUZEACH ,kłamstwo do potęgi A za czyje PIENIĄDZE ? ”…,, Tylko POLACY mają się kajać za CO ? ZA to , że w CZASIE II Wojny Światowej Jako Jedyni NA ŚWIECIE ZA RATOWANIE ŻYDÓW MIELIŚMY KARĘ ŚMIERCI . A Francuzi, Holendrzy itp. ,, kolaborowali ze SZWABAMI za Grubą Kasę , Izraelici czy jak ich Tam Zwał o Tym nic nie wiedzą ? ” …

   mata3949
   Art. 132a kk” Kto publicznie pomawia Naród Polski o udział, organizowanie lub odpowiedzialność za zbrodnie komunistyczne lub nazistowskie podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech”.

   Phen Phay
   O taaaak ważna „książka” ….. tylko kłamliwa, fałszująca historię, antypolska ….

   Mad Max
   Polska powinna zaczac dzialac jak MOSSAD…. odstrzelic lub w jakims innym „wypadku” wyeliminowac gnide grossa…… interes panstwa polskiego najwyzsza koniecznoscia!!! 

   cabajp
   do wydawnictwa znak: jestescie hienami i wydajac paszkwile typu „złote żniwa” czy jeszcze wiekszy antypolski gniot „strach” ubliżacie Polakom. Jestescie sprzedawczykami z checią zysku bez wzgledu na wszystko. Zdrajcy, którzy propagują kłamstwo i bezczeszczą pamięć milionów Polaków zamordowanych podczas 2WŚ. Przykladacie reke do szkalowania Polski w kraju i za granicą srajac do własnego gniazda. Mowie o wydaniu ksiazki która kłamie i są na to niezbite dowody!

   kafar0
   To że książka nie jest historyczna ale dr Zaremba pokazał, że Grosz jako socjolog nawet wyzbył się myślenia socjologicznego na użytek tego „naukowego dzieła”

   KarasekUS
   Widziałem taką fotografię, na której rabin z nożem pochylał się nad niemowlęciem. Zawsze myślałem, że przedstawia ona rzezaka dokonującego obrzezania, ale teraz, przymując metodologię Grossów, nabieram przekonania, że przedstawia ona „blood liebel”. Jak mi teraz ktoś przedstawi fotografię Żyda w towarzystwie murzyna to bez wątpienia będzie ona przedstawiała żydowski handel niewolnikami. Żyda amerykańskiego na wybrzeżu – odsyłanie uciekinierów żydowskich z powrotem do okupowanej Europy, itd.

   prof. Paweł Machcewicz o „Złotych żniwach”

   Jan Kowalski
   żydowskie towarzystwo wzajemnej adoracji

   Wojciech Chmielewski
   A teraz ten gościu ma ciepłą posadkę dyrektora Muzeum II wojny światowej wybudowanego za ok. 500 mln zł.

   inika17
   Gross niech napisze ksiązkę jak Zydzi okradali trupy w gettach. Na filmach dokumentalnych z gett często widać nagie , ogołocone ze wszystkiego zwłoki z genitaliami na wierzchu , bo Zydzi rabowali zmarłym całą odzież – nawet majtki. Niech o tym ta para napisze. Przeciez ciał zmarłych z gett nie okradali Polacy , bo ich tam nie było , ani Niemcy – to robili Zydzi. 

   Joanna Tokarska-Bakir o książce „Złote żniwa”

   Genofeffa Klocek
   dziwne sluchajac te kobite mam wrazenie ze ona tlumaczy grosa na zasadzie adwokata w sadzie czyli adwokat moze klamac bo takie cos daje mu prawo byle bronic swojego klienta, jak siedzi gross obok niej to mogla by sie go spytac co mial na mysli i co chcial a nie mowic za niego i to w kategorii peanow na jego czesc ja np. z wnioskami jej sie nie zgadzam wiec po no budowac wiedze na przypuszczeniach siedzi obok to sie go spytac po co ten paszkwil napisal

   CorCogitans
   6 Zauważmy jeszcze, jak p. Tokarska-Bakir czepia się polskich historyków i tłumaczy się antropologią historyczną. Zarzuca polskim historykom złe odczytywanie celu książki. Ale znów – można pisać cokolwiek, ale ile w tym będzie prawdy? Możemy tutaj posłuchać jak się takie książki pisze: daje tezę, nie wykazuje jej, ale trzyma w domyśle, zasypuje czytelnika jakimiś faktami, których dobór podyktowany jest nie prawdą historyczną, ale antropologią historyczną.Gra na uczuciach i pokrętne tłumaczenie!

   CorCogitans
   5 Jeśli pogmatwałem to: P. T.-Bakir odrzuca zarzut zbytniej generalizacji, tłumacząc twórczym podejściem do tematu znanego.Jednak wykazałem,że Gross wpasowałby się w ten zarzut, jeśliby obalał wcześniejsze tezy.Zatem musiał rozwijać „znormalizowaną odpowiedź” – rozwijać, NIE WYKAZYWAĆ! Czyli p. Bakir sugeruje czytelnikom nie wprost,że każdy powinien wiedzieć,dlaczego Polacy byli źli, a Gross to tylko unaocznia.Wprost zaś odwraca ona uwagę od prawdy, zasłaniając się „ponownym otwieraniem tematu”.

   CorCogitans
   3 … słuszność wniosków. Te wnioski – odpowiedź („znormalizowana”) gdzieś już niby jest. Czytelnik ma: albo podziwiać grossowe przykłady na coś, co niby powinno być znane – jeśli rozwija on tę odpowiedź. Albo jej zaprzecza – to właśnie pokazując te 3 przykłady! Zatem albo Gross domyślnie uznaje „polski antysemityzm” za oczywistość którą trzeba znać i ją tylko dokładniej ukazuje. Albo właśnie nieuznawanie tego „pol. antysemityzmu” obala kilkoma przykładami – co krytykuje Gontarczyk!!

   CorCogitans
   4 P. T.-Bakir sprytnie tłumaczy wyrywanie z kontekstu kilku wydarzeń (bez odniesienia się do kontrprzykładów,które rosną w Jad-Waszem): Gross nie tworzy nowej teorii (mając tylko „trzy przykłady”),ale dobitnie ilustruje oczywistą oczywistość. Tym samym odpowiedź (na te kilka przypadków z książki) unosi się, nie wykazana w książce, ale uznana za już rozwiązaną.Czytelnik MA ZNAĆ odpowiedź i widzieć jej egzempla w książce. No bo jak wykazałem w przeciwnym przypadku rację by miał Gontarczyk!!

   dr Alina Skibińska o „Złotych żniwach”

   Miś Colargol
   Kompensum wiedzy, zdarzeń, i przypadków wyssanych z brudnego palucha i nie popartych żadnymi dowodami.Eksperci z księżyca i główny bohater zbijający kapitał na kłamliwych paszkwilach świetnie trafiających w gust środowisk żydowskich w USA.Parodia debaty tak jak parodią czlowieka jest pani Michalina Łajno komentująca powyższą reklamę firmy „Zniszczmy Polskę” .Michell jak się domyślam ty już wyjechałaś na szczęście z Polski stara zgorzkniała UBecka kurwo? Do Izraela czy na Brooklin?

   kafar0
   1) Pani Skibińska skrupulatnie badała cyt. „dziesiątki spraw karnych” które „powielają się” w setkach a nawet tysiącach miejcowości – no ciekawe.
   2) Niemcy (5 kolumna) /Litwini/Łotysze i Ukraińcy polskojęzyczni a kolaborujący z Niemcami byli przed i w czasie wojny instalowani w całej Polsce – po rozpoznaniu Żydów ściągali policję granatową bo tak sprawdzali jej „oddanie dla sprawy”.
   3) Pani nie mówi o jakich wsiach mówi – tzn. zamieszkałych przez jakie nacje? 
   4) o jakiej ewidentnej we wszystkich przypadkach korzyści materialnej i to dla bardzo wielu mieszkańców danej miejscowości ze złapania zabiedzonego Żyda ukrywającego się w jakiejś norze lub u biednych wieśniaków narażających życie swoje i często całej wsi mówi ta pani? 

   kafar06 lat temu
   Jeśli były denuncjacje przez Polaków to wynikały: a) ze strachu o represje (palenie wsi/ zagród, wysiedlenia, o wywózkę do obozu razem z Żydami sąsiadów , całych kamienic, zwiększenie ilości łapanek w okolicy) b) z zaszłości przedwojennych – ludzie mieli coś do konkretnego Żyda który przed wojną zrobił im krzywdę (np. ukradł, zabił , zgwałcił, oszukał czy zrujnował finansowo, działał na szkodę państwa -szpieg, malwersant itp), c) zemsty osobiste -za odbitą narzeczoną , uwiedzioną żonę) d) antysemityzm hitlerowski i nacjonalistyczny- niektórzy ulegali wpływom idei i haseł Hitlerowskich , niemieckiemu porządkowi , itp 

   Irena Grudzińska-Gross o „Złotych żniwach”

   Fanfonso Berkatyj
   co ona pierdoli?

   michamaryny
   Komentarze świadczą o komentujących… może gdyby wraz z wydaniami kolejnych książek Grossa wznawiano „W czterdziestym nas Matko na Sybir zesłali” (wybór w opracowaniu małżeństwa Grossów) komentarze byłyby mniej zjadliwe? A może już żaden z „patriotów” nie pamięta tej książki? Może jej w ogóle nie czytali? Pewnie jak nie czytali „Złotych żniw”, wystarczyły „słuszne” komentarze. Nasza historia nie jest czarno-biała. Mamy paskudne wydarzenia i postawy do „przerobienia”. Jako poszczególne jednostki nie jesteśmy kryształowi. Chętnie liczymy drzewka Sprawiedliwych, rozciągając ich JEDNOSTKOWE bohaterstwo na całe społeczeństwo. Podobnie, dziś wszyscy chętnie wpisują się w nurt opozycyjny wobec PRL – ilu było ludzi faktycznie zaangażowanych? A ilu chciało mieć święty spokój, wczasy w FWP i korale z papieru toaletowego? Proponuję, by „patrioci się tak nie napinali a raczej popytali rodziców i dziadków: jak żyli w czasie wojny? jak im się żyło w PRL?

   Slawek Kotynski
   +michamaryny Tak samo jak wypowiedź prelegentki świadczy o niej i o niczym innym.

   Polubienie

 6. TVP opodatkuje radia w autach – misyjna kura Kurskiego zes*ała się z wrażenia – MaxTV

  MaxTVNews Opublikowany 20 kwi 2017
  Polaku: płać abonament TVP i oglądaj jak kura s*ra na wizji

  Andrzej Adamowicz6 godzin temu
  Nie ma się co dziwić że ludzie uciekają z Polski. Jedyną formą zarabiania jest podatek, a formą oszczędzania podnoszenie podatku i zaostrzanie sposobów jego pobierania.

  Donuts6 godzin temu
  Apropo radia w aucie, ciekawe czy radia w telefonie ktoś kiedyś też bedzie chciał opodatkować XD

  Ro gi5 godzin temu
  Naprawdę panie Maxie? O Trumpie pan mówić Bóg wie ile czasu, a o Polsce 30 sec pokazując s*ającą kurę? Telewizja to jest „byznes”. Ludzie się domagają materiału porządnego o nas!

  Polubienie

 7. http://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-uczcili-rocznice-boju-upa-z-nkwd-pod-hurbami-foto/


  Źr. Azow.press

  UKRAIŃCY UCZCILI ROCZNICĘ BOJU UPA Z NKWD POD HURBAMI [+FOTO]

  20 kwietnia 2017|2 komentarze|w społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Uroczystości odbyły się w panteonie, który znajduje się w pobliżu miejsca, gdzie UPA zamordowała 250 Polaków.

  We wtorek 18. kwietnia br.  Ukraińcy uczcili 73. rocznicę boju Ukraińskiej Powstańczej Armii pod Hurbami na Wołyniu.

  Uroczystości odbyły się na uroczysku Hurby, w pobliżu muzeum poświęconego bitwie stoczonej w dniach 21-25. kwietnia 1944 roku. Wówczas to siły NKWD i Armii Czerwonej liczące ponad 30 tys. żołnierzy otoczyły w lasach hurbskich około 5-tysięczne zgrupowanie UPA. Po czterech dniach walk siłom UPA udało się przebić z okrążenia.

  W ramach uroczystości w panteonie poległych członków UPA odprawiono nabożeństwo a po nim odbyło się złożenie wieńców. W uroczystościach brało kilkaset osób, które przyjechały z całej Ukrainy.

  W tym roku pracownicy muzeum z udziałem członków związanej z neonazistowskim pułkiem „Azow” partii Nacjonalny Korpus przygotowali tablice informujące o przebiegu bitwy, które zostały postawione w pobliżu panteonu.

  Niespełna rok przed bitwą z NKWD UPA zamordowała w Hurbach 250 Polaków.  Ich zbiorowa mogiła znajduje się w pobliżu panteonu i muzeum.

  Dwa dni temu informowaliśmy, że drugiego dnia świąt wielkanocnych UPA uczcił w Hurbach były prezydent Gruzji, obecnie ukraiński polityk Micheil Saakaszwili.

  Kresy.pl / Azov.press

  jazmig @jazmig:
  W Hurbach owszem, była rzeź bezbronnych Polaków dokonana przez bohaterskich banderowców, ale bitwy z armią czerwoną i NKWD nie było, jest to bujda dopisana do zbrodni na Polakach, żeby mieć pretekst do obchodzenia rzekomej bitwy. UPA nie miała żadnych szans z armią czerwoną, czego najlepszym dowodem jest likwidacja w jednej bitwie całej ss-galizien. Banderowcy nadawali się do zdradzieckich napadów na bezbronnych cywilów lub ostrzeliwania z daleka z gór przejeżdżających samochodów, ale nigdy do otwartej bitwy, szczególnie z tak doświadczonym wojskiem, jak armia czerwona.

  franciszekk @franciszekk:
  NEO-banderowcy są tak opętani schizofrenią wyczynów zwyrodniałych ludzkich bandziorów (bez jakichkolwiek moralnych hamulców), że gotowi są do wszelkich nielogicznych oceń np.: zwycięstwa 5 tys. oddziału bandziorów na 30 tys. sowiecką armią albo też porównania dokonanego zwyrodniałego okrutnego ludobójstwa na Polakach do przesiedlenia Ukraińców zwanego Akcią Wisła przerywającego bandyckie mordy cywilnej polskiej ludności!

  Polubienie

 8. http://kresy.pl/bez-kategorii/poslowie-po-do-rzadu-mowicie-o-wolyniu-a-nie-o-akcji-wisla-proponujecie-polakom-tepy-nacjonalizm/


  Wysiedlanie ukraińskiej wsi w ramach akcji Wisła. Fot. lp.edu.ua

  POSŁOWIE PO DO RZĄDU: MÓWICIE O WOŁYNIU, A NIE O AKCJI „WISŁA”; PROPONUJECIE POLAKOM TĘPY NACJONALIZM

  21 kwietnia 2017|2 komentarze|w Bez kategorii, polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Posłowie PO pytali w Sejmie, dlaczego rząd PiS odmówił Ukraińcom dofinansowania obchodów 70. rocznicy akcji „Wisła”. W odpowiedzi szef MSWiA podkreślał, że szef ZUwP nie potępia banderowców, a na Ukrainie próbuje się zrównać operację „Wisła” z Rzezią Wołyńską.

  W piątek w Sejmie posłowie PO Sławomir Nitras i Rafał Trzaskowski chcieli zadać premier Beacie Szydło pytania ws. rezygnacji rządy z dofinansowania obchodów 70. rocznicy akcji „Wisła”. O dotację na ten cel starał się Związek Ukraińców w Polsce.

  Przeczytaj: Sejm: PO zapyta rząd o nieprzyznanie Ukraińcom dofinansowania na obchody rocznicy akcji „Wisła”

  Nitras podkreślił w swoim pytaniu, że niebawem będzie 70. rocznica Akcji Wisła.

  – Historycy są zgodni, że akcja Wisła była najbrutalniejszym przykładem polityki państwa totalitarnego, komunistycznego wobec mniejszości narodowych w Polsce – mówił Nitras. – Wiemy, że miała ona charakter czystek etnicznych – zaznaczył.

  Przypomniał, że w 1990 Senat w uchwale potępił tę akcję i zobowiązał się do naprawienia krzywd związanych z Akcją Wisła.

  PRZECZYTAJ: W sprawie akcji „Wisła”

  – Polska to cywilizowany kraj, który dba o pamięć historyczną wszystkich swoich obywateli, bez względu na ich narodowość – mówił poseł PO podkreślają, że wszystkie polskie rządy po 1989 roku aktywnie włączały się w obchody rocznicy akcji „Wisła”, a szef MSWiA Mariusz Błaszczak jest pierwszym ministrem, który odmówił ich dofinansowania.

  Nitras pytał, z jakiego powodu odrzucono wnioski organizacji ukraińskich i łemkowskich o dofinansowanie. – Czy ma to związek ze zmianą polityki polskiej w stosunku do mniejszości narodowych? Czy rząd zmieni swoją decyzję i czy premier Szydło weźmie udział w obchodach rocznicy? – pytał Nitras.

  Minister Błaszczak w odpowiedzi podkreślił, że polski rząd nie akceptuje metod charakterystycznych dla państw totalitarnych, w tym wysiedleni i nie czuje się spadkobiercą władzy totalitarnej, komunistycznej. Podkreślił, że trzeba uwzględnić aktualny kontekst sprawy, czyli porównywanie na Ukrainie akcji „Wisła” z rzezią wołyńską.

  Przeczytaj: Wołyńska Rada Obwodowa: Polacy powinni przeprosić za akcję „Wisła”

  – Takie porównania niestety pojawiają się, szczególnie za naszą wschodnią granicą. Dziś na Ukrainie spotykamy się z kultem Bandery, człowieka odpowiedzialnego za zbrodnie wobec Polaków i ludobójstwo na Wołyniu –mówił Błaszczak. Przypomniał też o medialnych wystąpieniach prezesa Związku Ukraińców w Polsce, Piotra Tymy w tej sprawie:

  – Żalił się, że rząd polski nie dofinansował obchodów 70 rocznicy Akcji Wisła. Poleciłem moim współpracownikom przeprowadzenie kwerendy ws. jego wypowiedzi pod kątem potępienia banderowców. I nie znalazłem takiej wypowiedzi.

  W tym momencie poseł Nitras zaczął gestykulować, wyrażając swoje niezadowolenie z odpowiedzi ministra. – Może pan sobie machać ręką. Widocznie nie obchodzi pana, że ponad 100 tys. Polaków zostało bestialsko wymordowanych – mówił Błaszczak. Przypomniał też o uchwale wołyńskiej z 22 lipca 2016 r., w której wezwano stronę ukraińską m.in. do oznaczenia miejsc pochówku Polaków, sporządzenia list ofiar ludobójstwa i uczczenia ich pamięci. Podkreślił przy tym, że polski rząd popiera europejskie aspiracje Ukrainy.

  – Chcemy jak najlepszych stosunków z Ukrainą, ale muszą one być oparte na prawdzie – powiedział minister. – Odrzucamy zasadę retorsji, ale domagamy się symetrii. Nie znam przypadku, żeby rząd ukraiński finansował miejsce upamiętnienia rzezi wołyńskiej.

  Wypowiedzi Błaszczaka nie spodobały się byłemu wiceszefowi MSZ Rafałowi Trzaskowskiemu z PO.

  – My mówimy o polskich obywatelach, o akcji Wisła i deportacjach. Wie pan, że wokół tych obchodów budowało się porozumienie polsko-ukraińskie. Natomiast pan mówi o Wołyniu – mówił poseł.

  – To jest właśnie polityka PiS. Niepoważnie traktuje się polskich obywateli pochodzenia ukraińskiego – podkreślił dodając, że sam jako wiceminister spraw wewnętrznych przyznawał dofinansowanie Ukraińcom.

  – Wyrzuciliście wszystkich specjalistów od mniejszości etnicznych, a teraz łamiecie tradycję utrzymywaną od 1989 r. Mówicie o Wołyniu, a nie o Akcji Wisła – to bardzo smutne – mówił oburzony Trzaskowski.

  Błaszczak w odpowiedzi przypomniał, pojednanie można budować tylko na fundamencie prawdy, a są politycy ukraińscy, którzy starają się porównać Akcję „Wisła” do rzezi wołyńskiej. – To jest dla mnie haniebne, to są nieporównywalne kwestie – podkreślił. – Jesteście głusi na wołanie rodzin ofiar rzezi wołyńskiej.

  Na mównicę ponownie wyszedł Nitras, twierdząc, że mamy do czynienia z bardzo poważną sprawą. – Pan obiera obywatelom polskim narodowości ukraińskiej do bycie polskimi obywatelami. Pan umniejsza ich prawa. Pan nie rozumie różnicy między państwem demokratycznym, a totalitarnym – mówił Nitras. Podkreślił, że jako kraj UE Polska ma obowiązek szczególnego dbania o prawa  mniejszości narodowych.

  – To kompromitacja, że ktoś o pańskiej mentalności jest ministrem spraw wewnętrznych – podkreślił poseł PO. Jego zdaniem, prowadzi to Polskę do takiej samej sytuacji, którą Błaszczak krytykuje odnośnie Ukrainy.

  – To niczym nie różni się od tego, co proponują banderowcy Ukraińcom – tępy nacjonalizm, który nie rozumie prawa innych do współistnienia – stwierdził Nitras.

  Na sali był obecny również skrajnie proukraiński poseł Marcin Święcicki, który krzyczał do Błaszczaka: „Jaka jest prawda o akcji „Wisła”?!”.

  Jak informowaliśmy wcześniej, ZUwP starał się o dotację z MSWiA na zadanie „Akcja „Wisła” – 70 lat po”. Wnioskowano o kwotę ok. 60 tys. zł. Ministerstwo nie przyznało Związkowi Ukraińców żadnych środków na ten cel. Pieniędzy nie otrzymały również dwie organizacje łemkowskie, które również złożyły wniosek o dofinansowanie działań w ramach obchodów rocznicy operacji „Wisła”.

  Przeczytaj: 420 tys. zł dotacji od rządu PiS dla ukraińskiej gazety, która nazwała Piłsudskiego międzynarodowym terrorystą

  Związek Ukraińców w Polsce prowadzi zbiórkę na społeczne obchody, przy wsparciu „Gazety Wyborczej” i Komitetu Obrony Demokracji. W skład komitetu społecznego wchodzą m.in. Danuta Kuroń, Krystyna Zachwatowicz, ojciec Tomasz Dostatni OP, prof. Włodzimierz Mokry, Adam Bodnar, Andrzej Seweryn i Andrzej Stasiuk.

  Zgodnie z decyzją ukraińskich władz samorządowych, dzień 70. rocznicy akcji „Wisła” został ogłoszony we Lwowie i obwodzie lwowskim dniem żałoby. Podobna sytuacja miała też miejsce przed pięciu laty.

  PRZECZYTAJ: W sprawie akcji „Wisła”

  Akcja „Wisła”, polegająca na przymusowym przesiedleniu ludności ukraińskiej z Polski południowo-wschodniej na Ziemie Odzyskane, została przeprowadzona przez władze komunistyczne od kwietnia do końca lipca 1947 r.

  Rafał Trzaskowski pełni rolę „ministra spraw zagranicznych”, a Sławomir Nitras – „wiceministra spraw zagranicznych” w tzw. gabinecie cieni PO.

  PRZECZYTAJ: Jak PO zamieniła polskie MSZ w „Agencję Wspierania Ukrainy”

  Trzaskowski był wcześniej wiceszefem MSZ ds. europejskich za rządów PO-PSL. Jako wiceminister wykazywał mocno proukraińską postawę. Podobnie jak Nitras, który jako poseł m.in. relatywizował kwestię upamiętnienia ofiar ludobójstwa na Wołyniu.

  Kresy.pl

  franciszekk @franciszekk:
  PO raz kolejny przyPOminam anty – Polakom, że Akcja Wisła nie była odwetem a KONIECZNOŚCIĄ przerwania bandyckich mordów dokonywanych na Polakach!.
  Gdyby była odwetem w.g. staro – biblijnej zasady; oko za oko, ząb za ząb to nie byłoby teraz w Polsce Tymów, Huków i innych potomków zwyrodniałych bandytów mataczących i zakłamujących historię . Wielkim błędem było ówczesnych PZPR-owców przesiedlenie ten zdegenerowany i bandycki ludzki motłoch na zachód w ramach powojennego ustalania granic ! Należało ich bezwzględnie PRZESIEDLIĆ tam gdzie było ich właściwe MIEJSCE, czyli do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej!

  franciszekk @franciszekk:
  Ukraińcy pchają się teraz masowo do Polski przysłowiowymi oknami i drzwiami a tak bardzo pragnęli mieć Ukrainę CZYSTĄ od Polaków jak wodę źródlaną w szklance dokonując KRWAWYCH czystek etnicznych na Wołyniu i w dawnej Małopolsce wschodniej!
  Urządzili krwawe i okrutne ludobójstwo w najbardziej nieodpowiednim czasie dla Polaków, kiedy CYWILNA ludność po napadzie Niemiec hitlerowskich i Stalinowskiego ZSRR była BEZBRONNA!!!!… Zwyrodnialcy ludzcy nie mieli chrześcijańskiego miłosierdzia dla; kobiet, starców, dzieci a nawet niemowląt !.. Dzisiaj są tak BEZCZELNI, że żądają nawet kasiory od Polaków na obchody Akcji Wisła, która była KONIECZNOŚCIĄ przerwania krwawych, okrutnych bandyckich mordów dokonywanych na bezbronnej cywilnej polskiej ludności !. Niemieccy kolaboranci tzw. tuskowcy PO+pierają NEO-banderowców PO-dobnie jak za czasów hitlerowskiej III Rzeszy popierani byli banderowcy przez Niemców przeciwko Polsce

  Polubienie

 9. http://wpolityce.pl/polityka/336542-hiszpanska-gazeta-nazywa-auschwitz-polskim-obozem-koncentracyjnym-ambasada-rp-interweniuje

  Hiszpańska gazeta nazywa Auschwitz „polskim obozem koncentracyjnym”. Ambasada RP interweniuje


  autor: fratria

  Regionalny dziennik „Noticias de Alava”, ukazujący się w Kraju Basków w Hiszpanii, nazwał Auschwitz „polskim obozem koncentracyjnym”. Ambasada RP w Madrycie w piątek zapowiedziała interwencję w tej sprawie.

  Jak poinformował w piątek PAP kierownik wydziału polityczno-ekonomicznego ambasady Piotr Dolata, polska placówka dyplomatyczna będzie żądać poprawienia „tego oczywistego i krzywdzącego błędu”.

  Ambasada już sprawdza, czy podobne przypadki nie pojawiły się w innych gazetach relacjonujących wizytę szefa regionalnego rządu Kraju Basków w Auschwitz — powiedział Dolata.

  Baskijski dziennik nazwał Auschwitz „polskim obozem koncentracyjnym” w wywiadzie z szefową parlamentu prowincji Vizkaya Aną Otadui Biteri. Tekst zatytułowany „Marzymy o zasadzeniu sadzonki z Drzewa z Guerniki w Watykanie” ukazał się w środę. Autor tekstu Imanol Fradua we wstępie do rozmowy napisał o uroczystości zasadzenia sadzonki pochodzącej z Drzewa z Guerniki „na terenie polskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, gdzie – jak się szacuje – zginęło 1,1 mln osób, w większości Żydów”.

  Otadui Biteri wyjaśniła w rozmowie, że wyjazd do Auschwitz, podczas którego władzom Kraju Basków towarzyszyła 300-osobowa grupa młodzieży, ma na celu upamiętnienie 80. rocznicy nalotu na miasto Guernica w czasie wojny domowej w Hiszpanii. Dodała, że wizyta służy też m.in. oddaniu czci setkom Basków, którzy zginęli w obozach koncentracyjnych, w tym w Auschwitz.
  W czwartek przedstawiciele Kraju Basków posadzili w parku na oświęcimskim Zasolu sadzonkę Drzewa z Guerniki. Prezydent tego regionu Hiszpanii Inigo Urkullu Renteria powiedział podczas uroczystości, że drzewo to symbolizuje przede wszystkim ludzką godność, którą należy chronić i szanować.

  Drzewo z Guerniki jest dębem symbolizującym wolności baskijskie. Rośnie w centrum miasta, na które 26 kwietnia 1937 r. niemieckie samoloty zrzuciły ponad 30 tys. bomb burzących i zapalających. Choć dokładna liczba ofiar jest nieznana, historycy szacują, że śmierć mogło ponieść tam wówczas około 1,6 tys. osób. Miasto zostało zniszczone w 70 proc.

  wkt/PAP

  niemieckie wpływy 159.205.182.*za godzinę
  Tak to sobie możecie interweniować do usranej śmierci. Tu trzeba iść do sądu i domagać się wysokich odszkodowań.

  Polubienie

 10. http://wpolityce.pl/smolensk/336594-ambasador-usa-w-polsce-zrobilismy-wszystko-co-moglismy-aby-udzielic-pomocy-ws-wyjasniania-katastrofy-smolenskiej

  Ambasador USA w Polsce: „Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby udzielić pomocy ws. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej”


  autor: fot. PAP/Leszek Szymański

  Stany Zjednoczone zrobiły wszystko, co mogły, aby udzielić pomocy ws. wyjaśniania katastrofy smoleńskiej i przekazać te – dość ograniczone – informacje, którymi dysponowaliśmy; nie widzimy nic więcej, co moglibyśmy zrobić — mówi PAP ambasador USA w Polsce Paul W. Jones.

  Wsparcie Ameryki dla prób wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej było jednym z tematów środowych rozmów ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego z sekretarzem stanu USA Rexem Tillersonem.

  Ambasador USA w Polsce Paul W. Jones w wywiadzie dla PAP był pytany, jak Stany Zjednoczone odpowiedzą na ten apel i czy w sprawie śledztwa smoleńskiego istnieje jakieś pole do polsko-amerykańskiej współpracy.

  To była niesłychana tragedia dla Polski i dla jej obywateli: utrata prezydenta i pierwszej damy, utrata wszystkich 96 osób, które znajdowały się na pokładzie samolotu. To coś, co trudno w pełni pojąć i zrozumieć jakiemukolwiek innemu krajowi. Minister Waszczykowski poruszył ten temat i był on podnoszony na szeregu spotkań w czasie mojej półtorarocznej misji w Warszawie — powiedział ambasador.

  Stany Zjednoczone zrobiły wszystko, co mogły, aby udzielić pomocy i przekazać te – dość ograniczone – informacje, którymi dysponowaliśmy, ale czujemy, że daliśmy swój wkład do pierwotnego dochodzenia. Zapewniliśmy, aby te same informacje, dotyczące pomocy, której byliśmy w stanie udzielić, dotarły również do polskich władz po zmianie rządu — mówił.

  Nie widzimy nic więcej, co moglibyśmy zrobić. Przekazaliśmy Polsce wszystko, co mieliśmy i co mogliśmy przekazać. Rozumiemy jednak, jak wielka była to tragedia i rozumiemy, dlaczego jest to w Polsce w dalszym ciągu temat, który budzi emocje — podkreślił dyplomata.

  kk/PAP

  Franciszek 83.26.221.*za 39 minut
  Czyli USA powiedziały Kaczyńskiemu – spadaj na drzewo.

  ad 79.191.191.*za 29 minut
  I po co to całe popieranie lewackich (imo bardzo groźnych) rezolucji i agend ONZ, po co aktualna zgoda PiS na GMO, po co narzucanie się woli USA? Jaki mamy bilans korzyści oprócz wojsk NATO?

  gdsgs 78.8.126.*za 27 minut
  i co pisiorki? hahahahaha

  Jagoda 75.56.192.*za 16 minut
  Zupelnie mnie to nie zaskakuje. Kolejny raz Waszczu zostal potraktowany odpowiednio do tego jak pracuje.

  *@Parafialny_Nihilistagodzinę temu
  To powinien być news dnia, ale dziwnie szybko zjeżdża w dół na tym portalu. Dlaczego?

  z Hollywood 24.126.161.*5 minut temu
  Niestety, pan Ambasador mija się z prawdą! Na żądanie Department of State, National Transportation Safety Board odmówiło współpracy z podkomisją MON!Może dlatego, że fachowcy nie mają nic do powiedzenia amatorom zaczadzonym przez religię smoleńską.

  JKK@JKKza 23 minuty
  @DRES Oto i wlasnie nasi sojusznicy. Zdrajcy jak UK i Francja w ’39.. Maja dokladne zdjecia satekustarne kazdego skrawka Ziemi i nie moga pomóc? Doskonale wiedza co sie stalo bo sami w tym pomogli!!! Dokładnie tak!!!! Obama poświęcił śp. Prezydenta i resztę Delegacji, bo potrzebował przyzwolenia Rosji dla pacyfikacji Syrii i Iranu. Putin go wydutkał, wziął co swoje a potem się postawił w obronie Assada i to był koniec miłości Obamy z Putinem. W odwecie Obama urządził Putinowi Majdan na Ukrainie a potem już poszło z Krymem i obecnością militarną Rosji w Syrii. Duda i Szydło to szkoleni przez USA „liderzy” dla krajów wasalnych i jak na wasali przystało biją czołem przed Jankesami.

  Hollywood 24.126.161.*za 22 minuty
  Niestety, pan Ambasador mija się z prawdą! Na żądanie Department of State, National Transportation Safety Board odmówiło współpracy z podkomisją MON!

  DRES 5.172.238.*za 2 minuty
  Oto i wlasnie nasi sojusznicy. Zdrajcy jak UK i Francja w ’39.. Maja dokladne zdjecia satekustarne kazdego skrawka Ziemi i nie moga pomóc? Doskonale wiedza co sie stalo bo sami w tym pomogli!!!

  Obserwator 79.191.231.*12 minut temu
  I to był jedyny temat wywiadu amabsadora, ubecka gadzinówko?

  http://kresy.pl/wydarzenia/ambasador-usa-juz-przekazalismy-polsce-wszystkie-informacje-zwiazane-ze-katastrofa-smolenska/


  Katastrofa w Smoleńsku foto: wikimedia.org

  AMBASADOR USA: JUŻ PRZEKAZALIŚMY POLSCE WSZYSTKIE INFORMACJE ZWIĄZANE ZE KATASTROFĄ SMOLEŃSKĄ

  21 kwietnia 2017|0 Komentarze|w Ameryka, polityka, Polska, Polska, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Paul W. Jones oświadczył, że USA nie może już nic więcej w tej sprawie zrobić.

  Wypowiedź dyplomaty może być odpowiedzią na wcześniejsze prośby Witolda Waszczykowskiego skierowane do sekretarza stanu USA Rexa Tillersona

  Zapytany o możliwą współpracę w śledztwie ws. katastrofy smoleńskiej Jones oświadczył: To była niesłychana tragedia dla Polski i dla jej obywateli: utrata prezydenta i pierwszej damy, utrata wszystkich 96 osób, które znajdowały się na pokładzie samolotu. To coś, co trudno w pełni pojąć i zrozumieć jakiemukolwiek innemu krajowi. Minister Waszczykowski poruszył ten temat i był on podnoszony na szeregu spotkań w czasie mojej półtorarocznej misji w Warszawie. Dodał jednak: Stany Zjednoczone zrobiły wszystko, co mogły, aby udzielić pomocy i przekazać te – dość ograniczone – informacje, którymi dysponowaliśmy, ale czujemy, że daliśmy swój wkład do pierwotnego dochodzenia. Zapewniliśmy, aby te same informacje, dotyczące pomocy, której byliśmy w stanie udzielić, dotarły również do polskich władz po zmianie rządu.

  CZYTAJ TAKŻE: WASZCZYKOWSKI POPROSIŁ SEKRETARZA STANU USA O POMOC W ŚLEDZTWIE SMOLEŃSKIM

  Nie widzimy nic więcej, co moglibyśmy zrobić. Przekazaliśmy Polsce wszystko, co mieliśmy i co mogliśmy przekazać. Rozumiemy jednak, jak wielka była to tragedia i rozumiemy, dlaczego jest to w Polsce w dalszym ciągu temat, który budzi emocje – powiedział dyplomata.

  kresy.pl / interia.pl

  Polubienie

 11. http://kresy.pl/wydarzenia/dr-zapalowski-dla-kresow-pl-kompletni-ignoranci-z-po-wpisuja-sie-w-polityke-zwiazku-ukraincow/


  Sławomir Nitras, Rafał Trzaskowski. Fot. wsensie.pl

  DR ZAPAŁOWSKI DLA KRESÓW.PL: KOMPLETNI IGNORANCI Z PO WPISUJĄ SIĘ W POLITYKĘ ZWIĄZKU UKRAIŃCÓW

  21 kwietnia 2017|0 Komentarze|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Ta inicjatywa pokazuje, że ci posłowie PO posiadają znikomą wiedzę merytoryczną o problemie, nt. którego się wypowiadają. To, że jacyś kompletni ignoranci w tym zakresie wpisują się w przesyconą ideologią banderyzmu politykę ZUwP, to skandal – mówi Kresom.pl dr Andrzej Zapałowski.

  Jak informowaliśmy, posłowie PO Sławomir Nitras i Rafał Trzaskowski pytali w piątek w Sejmie, dlaczego rząd PiS odmówił Ukraińcom dofinansowania obchodów 70. rocznicy akcji „Wisła”.

  PRZECZYTAJ: Posłowie PO do rządu: mówicie o Wołyniu, a nie o Akcji „Wisła”; proponujecie Polakom tępy nacjonalizm

  – Historycy są zgodni, że akcja Wisła była najbrutalniejszym przykładem polityki państwa totalitarnego, komunistycznego wobec mniejszości narodowych w Polsce – mówił Nitras. – Wiemy, że miała ona charakter czystek etnicznych – zaznaczył.

  Nitras pytał, z jakiego powodu odrzucono wnioski organizacji ukraińskich i łemkowskich o dofinansowanie:

  – Czy ma to związek ze zmianą polityki polskiej w stosunku do mniejszości narodowych? Czy rząd zmieni swoją decyzję i czy premier Szydło weźmie udział w obchodach rocznicy?

  – Ta inicjatywa pokazuje, że autorzy tych pytań posiadają znikomą wiedzę merytoryczną o problemie, nt. którego się wypowiadają – mówi Kresom.pl dr Andrzej Zapałowski, historyk i ekspert ds. bezpieczeństwa. Jego zdaniem, pytania te mają charakter czystej gry politycznej. – Dla nich to po prostu jeszcze jedna możliwość, by uderzyć w PiS. Nie ma to żadnego merytorycznego uzasadnienia.

  Dr Zapałowski zwraca uwagę, że w przypadku operacji „Wisła”, pojęcie „czystka etniczna”, którym posługują się posłowie PO, jest „absolutną bzdurą”.

  – Czystka etniczna to świadome, zaplanowane przeprowadzenie operacji usunięcia danej ludności różnymi metodami z jakiegoś terenu ze względów politycznych i narodowościowych – zaznacza ekspert. – Operacja „Wisła” była działaniem wojskowym, którego celem było doprowadzenie do stabilizacji na pewnym obszarze Polski. Trzy lata po zakończeniu wojny na tych obszarach, mieliśmy do czynienia z masową akcją terroryzowania zamieszkującej je ludności. Niezależnie od tego, czy była ona narodowości polskiej, czy ukraińskiej. Był to sposób na niwelację tego zagrożenia – mówi dr Zapałowski.

  Ekspert zaznacza, że trzeba pamiętać, że wymiana ludności między Polską a ZSRR zakończyła się latem 1946 roku.

  – Okazało się, że do końca 1946 i na początku 1947 roku wcale nie zmalała ilość napadów na ludność cywilną. Miesięcznie wahała się ona od kilkudziesięciu do kilkuset przypadków. W dalszym ciągu przeprowadzano działania w formie mordów ludności zamieszkującej te tereny. Nie miały one już masowego charakteru, jak wcześniej, ale nadal do nich dochodziło. Mało tego – wiosną 1947 r. UPA dokonywała akcji na obszary zamieszkałe wyłącznie przez Polaków, wychodząc poza swoje obszary bazowe. Np. w lutym i marcu 1947 roku członkowie UPA penetrowali obszary na parędziesiąt kilometrów w głąb  terenów polskich – gdzie palono, mordowano, rabowano itd. – przypomina historyk.

  – W walkach rozbito sotnie, ale bojówki UPA praktycznie działały jeszcze do końca 1948 roku. Jeżeli dziś we Francji mamy zamach i zabójstwo policjanta i cała Francja jest postawiona na nogi, to co możemy powiedzieć, jeżeli w 1947 r. było nawet ponad 100 napadów z bronią w ręku i zabójstw miesięcznie? Gdyby tak było we Francji, to jakby się ona zachowała? Każda administracja, czy legalna czy nielegalna, ma obowiązek dbać o bezpieczeństwo obywateli na swoim terenie. Jeżeli ono jest zagrożone, to likwiduje się zagrożenie metodami, które są najprostsze i najskuteczniejsze. I takie, czyli przemieszczenie ludności, zastosowano. W tym czasie, należy pamiętać, tak naprawdę z miejsca na miejsce przesiedlono pół Polski. Operacja „Wisła” była konsekwencją II wojny światowej – to był pewien ciąg – zauważa historyk.

  – Pytanie: jakie państwo pozwoliłoby sobie, żeby 3 lata po formalnym zakończeniu na tym terenie wojny, pozwalać na masową akcję destabilizacji państwa? Nie było innej możliwości, bo nie mieliśmy do czynienia z jednostkowymi działaniami. Kilka tysięcy osób pod bronią cały czas destabilizowało olbrzymie terytorium państwa, takiego jakie wówczas było. Więc była to metoda. Dlaczego nie postąpiono podobnie z Białorusinami? Bo tam nie było takiego zagrożenia. O czystce etnicznej można by mówić, gdyby takich akcji dokonano rok-dwa po ustaniu zagrożenia bezpieczeństwa ludności. Ale to był sposób na usunięcie zagrożenia – podkreśla.

  Ekspert zwraca też uwagę na inną kwestię, o której się nie mówi:

  – Związek Ukraińców w Polsce podnosi, że dokonano zbrodni na Ukraińcach. A nie mówi się o tym, że winę za tę zbrodnię ponosi nacjonalistyczne podziemie ukraińskie, które ZUwP hołubi. Tak naprawdę, za zmuszenie państwa polskiego do dokonania takiej akcji, winę ponosi ukraińskie podziemie zbrojne, które obecnie jest heroizowane nie tylko na Ukrainie, ale również przez Związek Ukraińców. Oni przewrotnie chcą zrzucić odpowiedzialność na państwo polskie, żeby w przyszłości wymuszać jeszcze odszkodowania za rzeczy, których państwo nie było inicjatorem. Państwo polskie broniło się metodami, jakie miało wówczas dostępne. Jest to kompletna ignorancja ze strony tych posłów, co do merytoryczności.

  – Zarzucanie państwu polskiemu, że nie chce opłacać imprezy, która jest skierowana przeciwko własnemu państwu, to już coś skandalicznego –zaznaczył dr Zapałowski.

  Dr Zapałowski przyznaje też rację ministrowi Błaszczakowi, który mówił o braku symetrii między działaniami strony polskiej i ukraińskiej w kwestii upamiętniania akcji Wisła z jednej strony, a ofiar ludobójstwa na Wołyniu z drugiej. Podobnie jak w tym, że szef ZUwP Piotr Tyma nigdy nie potępił banderowców.

  Przeczytaj: 420 tys. zł dotacji od rządu PiS dla ukraińskiej gazety, która nazwała Piłsudskiego międzynarodowym terrorystą

   – „Nasze Słowo”, organ Związku Ukraińców w Polsce wprost heroizuje tę zbrodniczą formację, tj. UPA. To, że nie ma symetrii to sprawa bezdyskusyjna. Mamy z tym do czynienia w relacjach polsko-ukraińskich od ponad 25 lat – mówi dr Zapałowski. Zwraca uwagę na jeszcze inną kwestię:

  – Czy państwo polskie stosuje inne zasady w stosunku do mniejszości ukraińskiej niż do innych mniejszości narodowych? Czy inne mniejszości mają pretensje do państwa polskiego, że nie zachowuje się porządku? Przecież państwo polskie łoży wiele milionów zł na działalność ZUwP. Jeżeli Ukraińcy chcą, to niech z tych dotacji, które dostali, sami sfinansują sobie takie działania. Ale nie – oni chcą dodatkowe pieniądze na upamiętnienie działań w sposób skierowany przeciwko polskiej państwowości. Przecież to absurd!

  – Czy szkolnictwo ukraińskie nie jest finansowane? Niektórzy powiedzą, że jest wręcz nadmiernie finansowane. Czy gazeta, która za nasze pieniądze pisze, że Piłsudski był większym terrorystą od Bandery, gdzie uderza się w podstawy polskiej polityki historycznej – czy to jest wyraz prześladowania Ukraińców? To jest kwestia pewnego absurdu – dodaje.

  – Ukraińcy przyzwyczaili się, że państwo polskie ciągle się przez ostatnie 20 lat upokarza i ma finansować działania, które mają upamiętniać jakieś obchody skierowane przeciwko własnej państwowości. To już jest bezczelność z ich strony. A to, że się jacyś kompletni ignoranci w tym zakresie wpisują w przesyconą ideologią banderyzmu politykę ZUwP, to kolejny skandal – uważa ekspert.

  – My mówimy o polskich obywatelach, o akcji Wisła i deportacjach. Wie pan, że wokół tych obchodów budowało się porozumienie polsko-ukraińskie. Natomiast pan mówi o Wołyniu. (…) Mówicie o Wołyniu, a nie o Akcji Wisła – to bardzo smutne – mówił w Sejmie do ministra Błaszczaka poseł Trzaskowski, „szef MSZ” w tzw. gabinecie cieni PO.

  PRZECZYTAJ: Jak PO zamieniła polskie MSZ w „Agencję Wspierania Ukrainy”

  – Dla mnie szokiem jest, jak można być tak bezczelnym i jak można wykorzystywać każdą okazję do walki z przeciwnikiem kosztem interesu i polityki historycznej państwa – zaznacza dr Zapałowski.

  – Wołyń to było ludobójstwo ,które sam Sejm, w tym nawet głosami posłów PO, uznał. Operacja „Wisła” była operacją w wyniku której nie mordowano ludności cywilnej. Jedyne ofiary to osoby, które w sposób naturalny zmarły w pociągach. Nie ma w literaturze historycznej wzmianki, żeby w jej trakcie wojsko polskie lub inne podmioty mordowały ukraińską ludność cywilną. Więc porównywanie operacji „Wisła” do Wołynia jest skandalem. Dla mnie to jest ferowanie takiego kłamstwa wołyńskiego, które powinno być karane tak, jak kłamstwo oświęcimskie. I to mówi niby-przyszły minister spraw zagranicznych PO? To jest skandal żenującego poziomu polskich elit politycznych – stwierdził ekspert.

  Kresy.pl / Marek Trojan

  Polubienie

 12. http://kresy.pl/wydarzenia/kijow-antybanderowski-dzialacz-trzykrotnie-ugodzony-nozem/


  Stanisław Serhijenko, źr. Facebook / Jeffrey Burds

  KIJÓW: ANTYBANDEROWSKI DZIAŁACZ TRZYKROTNIE UGODZONY NOŻEM [+FOTO]

  21 kwietnia 2017|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Stanisław Serhijenko był jedynym Ukraińcem, który pod swoim nazwiskiem krytykował szefa ukraińskiego IPN Wołodymyra Wjatrowycza w głośnym artykule Josha Cohena w Foreign Policy.

  Wczoraj około godziny 16. w Kijowie dokonano napadu na Stanisława Serhijenkę, działacza lewicowych organizacji Start i Socjalny Ruch. – poinformowała strona internetowa Socjalnego Ruchu.

  Według oświadczenia Socjalnego Ruchu, do napadu na aktywistę doszło w pobliżu domu, w którym mieszka. Dwóch nieznanych sprawców zadało mu kilka ciosów nożem. Poinformowano, ze Serhijenko jest w szpitalu, gdzie miał być operowany.

  O stanie zdrowia i okolicznościach napadu informuje na bieżąco w sieciach społecznościowych historyk z Nothheastern University, prof. Jeffrey Burds, znający Serhijenkę osobiście. Według niego Serhijenko został napadnięty przez „gang neonazistów”. Historyk podkreślił, że Serhijenko był jedynym Ukraińcem, który pod swoim nazwiskiem odważył się wypowiadać przeciwko działalności szefa ukraińskiego IPN Wołodymyra Wjatrowycza w głośnym artykule Josha Cohena opublikowanym przez Foreign Policy w 2016 roku. Serhijenko powiedział m.in. Cohenowi, że w wyniku działalności Wjatrowycza „bezstronne badania nad sowiecką historią, OUN i UPA itp. będą niemożliwe”.

  PRZECZYTAJ: Foreign Policy: szef ukraińskiego IPN wybiela ukraiński nacjonalizm i fałszuje jego historię

  Zgodnie z podawanymi przez Burdsa informacjami Serhijenko odniósł trzy rany o głębokości 12cm, 10,5 cm oraz 8,5 cm. Po operacji, która zakończyła się sukcesem, ranny odzyskał przytomność.

  Według Burdsa napad na Serhijenkę świadczy o „końcu wolności słowa na współczesnej Ukrainie”.

  Inny znajomy rannego, Michaił Chochłowycz, podkreślił, że do napadu doszło w rocznicę urodzin Adolfa Hitlera.

  Zdaniem Socjalnego Ruchu napad miał podłoże polityczne, ponieważ napadniętemu niczego nie ukradziono, ponadto jeden z napastników filmował zdarzenie. Ugrupowanie poinformowało także, że Serhijence już wcześniej grożono w związku z jego działalnością w ruchach lewicowych.

  Wcześniej w ukraińskich mediach pojawiały się oskarżenia wobec Serhijenki o prorosyjskie poglądy i fotografowanie się z „zielonymi ludzikami” na Krymie.

  Kresy.pl / Facebook / Socjalnyj Ruch / Informator.news / Gordonua.com

  Polubienie

 13. http://kresy.pl/wydarzenia/kolejny-wandalizm-w-gdansku-wymierzony-w-wykletych/


  Źr. TVP Info /zrzut ekranu/

  KOLEJNY WANDALIZM W GDAŃSKU WYMIERZONY W „WYKLĘTYCH”

  21 kwietnia 2017|1 Komentarz|w Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Po pomalowaniu sprayem muralu upamiętniającego „Łupaszkę” rozbito tablicę pamiątkową przy pomniku „Inki”.

  21. kwietnia br. policja w Gdańsku otrzymała zgłoszenie o zniszczeniu tablicy informacyjnej w pobliżu pomnika Danuty Siedzikówny ps. „Inka”.

  To już drugi w ostatnich dniach akt wandalizmu skierowany przeciwko upamiętnieniom Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku. Pięć dni temu ktoś napisał sprayem słowo „morderca” na muralu przedstawiającym mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”.

  Obie sprawy są badane przez policję. Śledczy analizują m.in. nagrania z monitoringu.

  CZYTAJ TAKŻE: http://kresy.pl/wydarzenia/krytycy-wykletych-w-polsko-rosyjskiej-grupie-do-spraw-trudnych-poslowie-k15-interpeluja-do-msz/

  Kresy.pl / TVP Info

  jerzyjj @jerzyjj:
  Grabicki, naczelnik więzienia mokotowskiego w latach 1945–1954 kiedyś, wizytując celę, powiedział do „Łupaszki”: „Na was to bym nie wykonywał [wyroku], tylko bym was trzymał w więzieniu. Czasem bym was kazał przewieźć po mieście, żebyście widzieli, że Warszawa się buduje, że w Polsce jest dobrze, a wy siedzicie zbankrutowani. To by dla was była większa kara. Bo wykonaniem to się wam idzie z pomocą”. Żonie jednego ze skazanych odparł: „Po takich zbrodniarzach ziemia musi być zrównana”.

  http://kresy.pl/wydarzenia/na-krzyzu-w-gorze-gradowej-w-gdansku-pojawil-sie-napis-lwow-to-ukraina-foto/


  Krzyż Milenijny w Gdańsku foto: twitter.com

  „LWÓW TO UKRAINA”. ZBEZCZESZCZONO KRZYŻ W GDAŃSKU.

  21 kwietnia 2017|2 komentarze|w Polska, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Na krzyżu pojawiły się również symbole nacjonalistyczne.

  Na krzyżu oprócz napisu pojawił się krzyż celtycki oraz wilczy hak, tzw. Idea Nacji symbol używany m.in. przez Autonomicznych Nacjonalistów O sprawie poinformowało Radio Gdańsk. Pojawiły się one już w środę.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: „BANDERSTADT” I SYMBOLE UKRAIŃSKICH NEONAZISTÓW NA ULICACH SŁUPSKA [+FOTO]

  Policja dowiedziała się, o sprawie z mediów. Sprawdzamy to zgłoszenie. Na miejsce wysłaliśmy patrol policji, który sprawdzi treść zgłoszenia – powiedziała Aleksandra Siewert, rzecznik gdańskiej policji.

  Wandalizm dotyczy Krzyża Millenijnego, ustawionego na szczycie Góry Gradowej w Śródmieściu Gdańska w roku 2000 roku.

  kresy.pl / radiogdansk.pl / twitter.com

  http://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-nieznany-sprawca-uzupelnil-dziury-w-ziemi-macewami-foto/


  Macewy w drodze na Ukrainie Foto: facebook.com

  UKRAINA: NIEZNANY SPRAWCA „UZUPEŁNIŁ” DZIURY W ZIEMI MACEWAMI [+FOTO]

  21 kwietnia 2017|0 Komentarze|w społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Nagrobki z żydowskiego cmentarza zostały użyte niedaleko Kamieńca Podolskiego.

  Fotografia przedstawiająca drogę uzupełnioną nagrobkami z inskrypcjami w języku hebrajskim alfabetem została opublikowana w serwisie Facebook.

  Portal internetowy khm.depo.ua cytuje jednego z mieszkańców miasta: To było bardzo zły przejaw wandalizmu, spowodowany duchowym ubóstwem spowodowanym m. in. komunizmem.

  CZYTAJ TAKŻE: LIDER ŻYDÓW NA UKRAINIE: UPA WALCZYŁA O WOLNĄ UKRAINĘ – ALE WOLNĄ OD ŻYDÓW I POLAKÓW [+VIDEO]

  Do sprawy odniósł się burmistrz Kamieńca Podolskiego, Aleksander Zarycki, który stwierdził, że wszyscy świadomi mieszkańcy tego miasta przepraszają za zaistniałą sytuację.

  W zeszłym miesiącu w Tarnopolu znaleziono setki zniszczonych żydowskich nagrobków.

  kresy.pl / khm.depo.ua / facebook.com

  Polubienie

 14. Zamach w Paryzu a Wybory we Francji – Vlog Na Zywo

  zergzh FRGGGR22 godziny temu
  We Francji jest 65 milionów ludzi, 5 milionów to muzułmanie! Francuzi mają dość ucisku ! Le Pen poza tym nie ma NIC przeciwko ludziom z Białej Europy ,które „zabierają pracę” tylko przeciwko imigrantom ,którzy żyją z zasiłku! Ja jako obywatel Francuski mogę to potwierdzić (mimo to jestem dalej w 100 pr. genetycznie i moralnie Polakiem).

  Polubienie

 15. http://kresy.pl/wydarzenia/doradca-szefa-msz-wolyn-jest-sprawa-drugo-czy-trzeciorzedna/


  Przemysław Żurawski vel Grajewski. Fot. youtube.com

  DORADCA SZEFA MSZ: WOŁYŃ JEST SPRAWĄ DRUGO CZY TRZECIORZĘDNĄ

  22 kwietnia 2017|1 Komentarz|w bezpieczeństwo i obrona, polityka, Polska, Rosja, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Zdaniem dra hab. Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, w kontekście priorytetów Polski i Ukrainy spór ws. Rzezi Wołyńskiej jest „sprawą drugo czy trzeciorzędną”. „Nie powinniśmy iść oczekiwanym przez Rosję tropem i pogrążyć się w dyskusji nad tym co stało się kilkadziesiąt lat temu”.

  Podczas konferencji Industrial Defence and Energy Summit zorganizowanej pod patronatem m.in. BBN, ministerstwa rozwoju i ministerstwa energii przez Fundację Pułaskiego, w panelu poświęconym sytuacji w Europie Środkowej po konflikcie rosyjsko-ukraińskim wystąpił dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski.

  W swoim wystąpieniu zaznaczył on, że w kontekście priorytetów Polski i Ukrainy spór historyczny o Wołyń jest „sprawą drugo czy trzeciorzędną”.

  – Tymczasem w mediach kreuje się wizję, jakby to był jedyny obszar naszych relacji – ocenił Żurawski vel Grajewski. – Wyobrażenie o Polsce w niektórych środowiskach ukraińskich jest często zupełnie oderwane od rzeczywistości, jak w przypadku niektórych, tak zwanych środowisk kresowych.

  Żurawski vel Grajewski wiązał tego rodzaju działania z rosyjskimi działaniami w zakresie wojny informacyjnej. – Tego typu posunięciom trzeba się przeciwstawiać. Nie mają one wymiaru wyłącznie moralnego, ale także z dziedziny twardego bezpieczeństwa – ostrzegał Żurawski vel Grajewski, zaznaczając, że tego rodzaju działania mogą doprowadzić do prowokacji zbrojnej.

  – Musimy się liczyć ze scenariuszem zbrojnych prowokacji w relacjach polsko-ukraińskich. Aby to było realne, przynajmniej w części społeczeństwa trzeba wzbudzić nastroje, które pozwolą mu uwierzyć, że taka prowokacja będzie czynem autentycznym – stwierdził. Podkreślił również, w kontekście wspierania Ukrainy w jej konflikcie z Rosą, że „każdy element [rosyjskiej] machiny wojennej zużyty na Ukrainie nigdy nie zostanie użyty w Polsce”. Podkreślił też znaczenie wspólnych ćwiczeń i inicjatyw wojskowych ze stroną ukraińską i litewską.

  PRZECZYTAJ: Kto stracił cnotę w stosunkach z Litwą

  – Nie powinniśmy iść oczekiwanym przez Rosję tropem, aby pogrążyć się w dyskusji nad tym co stało się kilkadziesiąt lat temu – stwierdził Żurawski vel Grajewski.

  Dr. hab Przemysław Żurawski vel Grajewski jest doradcą szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego, wcześniej należał do Rady Programowej PiS.

  Przeczytaj: Prolitewski publicysta i zwolennik zbrojenia Ukrainy będzie ekspertem PiS-u ds. międzynarodowych
  http://kresy.pl/wydarzenia/prolitewski-publicysta-i-zwolennik-zbrojenia-ukrainy-bedzie-ekspertem-pis-u-ds-miedzynarodowych/

  ZOBACZ: Bakun (Kukiz’15) pyta się dlaczego MSZ toleruje jako doradcę Żurawskiego vel Grajewskiego [+VIDEO]
  http://kresy.pl/wydarzenia/bakun-kukiz15-pyta-sie-dlaczego-msz-toleruje-jako-doradce-zurawskiego-vel-grajewskiego-video/

  Wcześniej członek zaplecza eksperckiego Prawa i Sprawiedliwości, a zarazem członek Gabinetu Politycznego ministra Witolda Waszczykowskiego, poddał w wątpliwość sens oczekiwania od Ukrainy zwrotu pożyczek udzielanych przez instytucje państwa polskiego. Twierdził również, że banderyzm na Ukrainie to wymysł rosyjskiej propagandy.
  http://kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/zurawski-vel-grajewski-banderyzm-na-ukrainie-to-wymysl-propagandy-rosyjskiej

  ZOBACZ TEŻ: Nieważne, czy Ukraina odda nam 4 mld złotych – wysoki urzędnik PiS-owskiego MSZ

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  Doradca szefa polskiego MSZ za orderem dla negacjonisty wołyńskiego

  Poświęćmy Żurawskiego vel Grajewskiego na ołtarzu interesów Polaków na Litwie

  Biznesalert.pl / Kresy.pl

  tagore @tagore:
  Ta relacja z konferencji na temat akcji „Wisła” ,która odbyła się w Lwowie to najlepsze epitafium na nagrobku pod ,którym leżą wiedza i kompetencje tego eksperta. Warto przeczytać.
  http://zik.ua/news/2017/04/22/operatsiya_visla__tse_zlochyn_proty_lyudyanosti__istoryky_1083657

  Polubienie

 16. http://kresy.pl/wydarzenia/grekokatoliccy-biskupi-w-polsce-naszym-zwyciestwem-jest-mozliwosc-sprowadzania-naszych-braci-i-siostr-z-ukrainy/


  Eugeniusz Popowicz Foto: wikimedia.org

  GREKOKATOLICCY BISKUPI W POLSCE: NASZYM ZWYCIĘSTWEM JEST MOŻLIWOŚĆ SPROWADZANIA NASZYCH BRACI I SIÓSTR Z UKRAINY

  22 kwietnia 2017|5 komentarzy|w Polska, religia, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Biskupi Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego w Polsce: abp Eugeniusz Popowicz i bp Włodzimierz Juszczak napisali przesłanie w sprawie uczczenia 70. rocznicy Akcji „Wisła”.

  Biskupi przypominają o tym kiedy rozpoczęła się i ile czasu trwała akcja „Wisła”. Po tym wszystkim sytuacja Ukraińców w Polsce diametralnie się zmieniła. Rodzinne ziemie od Łemkowszczyzny aż po ziemię lubaczowską, chełmską i hrubieszowską, zostały osierocone: spalone i opuszczone cerkwie, wsie, chaty; zapuszczone i porzucone cmentarze, z doczesnymi szczątkami chowanych tam od stuleci bliskich. Nastała cisza, w której nie było już słychać ni ojczystego języka, ni modlitwy, ni pieśni – stwierdzili hierarchowie.

  Biskupi greckokatoliccy stwierdzili, że pomimo upływu czasu, trzeba wciąż pamiętać o tamtych zdarzeniach i co do chwili obecnej jest bolącą raną, która pochłania nas jako naród, razem naszą historią, kulturą, wiarą, językiem a także tradycją. […] Wspominając smutne wydarzenia z przeszłości, jeszcze usilniej zachęcajmy wszystkich do uświadomienia sobie przy tej okazji swojego pochodzenia, historii swojego narodu oraz swojej wyznaniowej i narodowej identyfikacji. – napisali.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  UKRAINA: DZIEŃ 70. ROCZNICY AKCJI „WISŁA” ZOSTAŁ OGŁOSZONY DNIEM ŻAŁOBY W OBWODZIE LWOWSKIM

  POSŁOWIE PO DO RZĄDU: MÓWICIE O WOŁYNIU, A NIE O AKCJI „WISŁA”; PROPONUJECIE POLAKOM TĘPY NACJONALIZM

  Zdaniem biskupów obecnie Ukraińcy są żywą Cerkwią i społecznością. […] Świadectwem naszego zwycięstwa jest dzisiaj również to, że do naszych cerkwi i społeczności możemy wprowadzać nowo przybyłych z Ukrainy braci i siostry, zmuszonych przez uwarunkowania ekonomiczne oraz polityczne, a także wojnę na wschodzie Ukrainy, do porzucenia swojej ojczyzny. Między innymi w Polsce, szukają oni dla siebie pracy, szkoły, a często także nowego miejsca stałego zamieszkania. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania oraz zrozumienie spuścizny przodków, pozwolą społeczności ukraińskiej w Polsce na nowo się odrodzić oraz z nadzieją dawać świadectwo swojej wiary i miłości do tego, co ojczyste – oświadczyli biskupi.

  CZYTAJ TAKŻE:
  W DROHOBYCZU ODBYŁ SIĘ MARSZ Z POCHODNIAMI KU CZCI DZIAŁACZY OUN-UPA [+ZDJĘCIA]

  Hierarchowie Kościoła greckokatolickiego zalecili włączenie się wiernych w obchody rocznicowe akcji Wisła, które rozpoczną się 28 kwietnia w Przemyślu. W ten dzień w cerkwiach powinny zostać odprawione Panachydy za ofiary akcji. Biskupi zachęcają również do zapalenia świeczki w oknach mieszkań 28 kwietnia, o godzinie 18.00.

  kresy.pl / deon.pl

  tagore @tagore:
  „Hierarchowie Kościoła greckokatolickiego zalecili włączenie się wiernych w obchody rocznicowe akcji Wisła, które rozpoczną się 28 kwietnia w Przemyślu. W ten dzień w cerkwiach powinny zostać odprawione Panachydy za ofiary akcji. Biskupi zachęcają również do zapalenia świeczki w oknach mieszkań 28 kwietnia, o godzinie 18.00.” Nie pomyśleli o nabożeństwie żałobnym za dusze zabitych przez OUN-B i jej UPA Polaków na tych terenach, nie powiedzieli słowa o tych ,którzy zasiali wiatr.Opłakują tylko ukraińskie ofiary burzy. Są cieniem Lubomira Huzara doceniającego publicznie wielką rolę UPA i OUN -B w walce o wolność narodu ukraińskiego.

  franciszekk @franciszekk:
  Ciekawe co na to papież Franciszek?
  Sądząc po nawoływaniu by przyjmować z wielką miłością jak najwięcej muzułmanów do Europy by nas wyrżnęli jak stado bezmyślnych baranów, zapewne PO-chwali i PO-prze to, by Polacy przyjmowali z wielką miłością potomków ludobójców a w szczególności tych co gloryfikują zwyrodniałych okrutnych bandytów BEZBRONNEJ cywilnej polskiej ludności, po napadzie hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRR na państwo polskie!!!… Czytajcie, czytajcie …. uważnie Polacy jak mocno należy się czerwienić za przesiedlenie ich na zachodnie ziemie państwa polskiego, zamiast tam gdzie POWINNI być przesiedleni – do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki! Polacy byli wysiedlani do PRL-u w ramach powojennego porządku ustalania granic. Chamska bezczelność ich nie zna granic! Żądają nawet KASĘ za przesiedlenie, które nie była odwetem a KONIECZNOŚCIĄ przerwania bandyckich mordów dokonywanych na Polakach!. Gdyby Akcja Wisła była odwetem w.g. staro – biblijnej zasady; oko za oko, ząb za ząb to nie byłoby teraz w Polsce Tymów, Huków i innych potomków zwyrodniałych bandytów mataczących i zakłamujących historię !.

  Monroe @Monroe:
  Źle to wróży na przyszłość.
  Czy ktoś wie może, jak takie wypowiedzi komentują prywatnie polscy specjaliści od Ukrainy?

  Jerzy Osowiak @jerzy-osowiak:
  Jawne nawolywanie do powrót na ich niby etniczne ziemię. Dobra zmiana PiS damy radę. Sprowadzamy 5 milionów zmieniamy Polskę, pomniki hieroja też postawimy i cerkwie. PiS celowo sprowadza Rusinuw żeby wkrótce doszło do rezania

  franciszekk @franciszekk:
  Do jasnej cholery !!!…. Jak można wytłumaczyć tym; zakłamanym oszustom, krętaczom sługom szatana w kolorowych szatach??? … Może tak : Akcja Wisła nie była odwetem a KONIECZNOŚCIĄ przerwania bandyckich mordów dokonywanych na Polakach!. Gdyby była odwetem w.g. staro – biblijnej zasady; oko za oko, ząb za ząb to nie byłoby teraz w Polsce Tymów, Huków i innych potomków zwyrodniałych bandytów mataczących i zakłamujących historię . Wielkim błędem było ówczesnych PZPR-owców przesiedlenie ten zdegenerowany i bandycki ludzki motłoch na zachód w ramach powojennego ustalania granic ! Należało ich bezwzględnie wszystkich PRZESIEDLIĆ tam gdzie było ich właściwe MIEJSCE, czyli do Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej! Obecnie pchają się teraz masowo do Polski przysłowiowymi oknami i drzwiami aby żyć wśród Polaków a tak bardzo pragnęli mieć Ukrainę CZYSTĄ od Polaków jak wodę źródlaną w szklance dokonując KRWAWYCH czystek etnicznych na Wołyniu i w dawnej Małopolsce wschodniej! Urządzili krwawe i okrutne ludobójstwo w najbardziej nieodpowiednim czasie dla Polaków, kiedy CYWILNA ludność po napadzie Niemiec hitlerowskich i Stalinowskiego ZSRR była BEZBRONNA!!!!… Zwyrodnialcy ludzcy nie mieli chrześcijańskiego miłosierdzia dla; kobiet, starców, dzieci a nawet niemowląt !.. Dzisiaj są tak BEZCZELNI, że żądają nawet kasiory od Polaków na obchody Akcji Wisła, która była KONIECZNOŚCIĄ przerwania krwawych, okrutnych bandyckich mordów dokonywanych na bezbronnej cywilnej polskiej ludności !. Niemieccy kolaboranci tzw. tuskowcy PO+pierają NEO-banderowców PO-dobnie jak za czasów hitlerowskiej III Rzeszy popierani byli banderowcy przez Niemców przeciwko Polsce!

  Polubienie

 17. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/336655-polscy-rodzice-nie-boja-sie-szczepionek-lekarze-przekonuja-o-bezpieczenstwie-dzieci

  Polscy rodzice nie boją się szczepionek. Lekarze przekonują o bezpieczeństwie dzieci

  opublikowano: 3 godziny temu


  autor: Pixabay

  Wyjątkowa aktywność tzw. ruchów antyszczepionkowych w ostatnich latach wymusza na lekarzach przeciwstawianie się ich działalności. W Warszawie odbyło się XXXV Sympozjum „Szczepienia Ochronne”, w trakcie którego przekonywano o skuteczności i bezpieczeństwie nowoczesnych szczepionek.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niebezpieczny trend. Rośnie liczba rodziców, którzy uchylają się od obowiązku szczepień dzieci

  Na szczęście w Polsce rodzice w zdecydowanej większości dają wiarę zapewnieniom lekarzy i szczepią swoje dzieci.

  Tylko niewielki odsetek polskich dzieci nie jest szczepionych — mówił w czasie Sympozjum minister Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny, który zasłynął stosowaniem niekonwencjonalnych metod w promocji szczepień. W internecie można znaleźć piosenki „rapera GISu”, które w dowcipny sposób zachęcają do szczepień.

  Wielką orędowniczką szczepień dzieci jest także prof. Ewa Bernatowska z Kliniki Immunologii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, która od lat zachęcała rodziców m.in. do korzystania ze szczepień przeciwko pneumokokom, kiedy te nie były jeszcze obowiązkowe. Skuteczność szczepionek przeciwko pneumokokom dowiódł chociażby program w Kielcach, gdzie od 2006 roku szczepienia finansuje samorząd.

  Pneumokok pod mikroskopem wygląda niewinnie: jak orzeszek ziemny albo mały bałwanek. Ale to pozory, bo bakteria ta jest diabelnie groźna. Zwłaszcza dla dzieci i osób starszych. Może wywołać zapalenie opon rdzeniowo-mózgowych, zapalenie płuc, zatok, ucha, sepsę. W osłabionym organizmie namnaża się błyskawicznie: rano dziecko budzi się z zaczerwienionym gardłem, wieczorem, jeśli w porę nie dostanie odpowiedniego leku, może umrzeć.

  Każdego roku na inwazyjne choroby pneumokokowe w Polsce zapada od 11 000 do 15 000 dzieci. Wiele z nich wraca do zdrowia, ale zdarzają się też ciężkie powikłania, takie jak upośledzenie umysłowe, napady padaczkowe, zaburzenia słuchu. Co gorsza, sprytne bakterie, potrafią uodporniać się na antybiotyki, więc walka z infekcjami, które wywołują, jest coraz trudniejsza.

  Jak z nimi walczyć całej Polsce pokazały właśnie Kielce, które już w 2006 z budżetu samorządowego przeznaczyły pieniądze na szczepionki przeciwko pneumokokom. Od lat nie było tam żadnego przypadku sepsy, a liczba zapaleń płuc spadła o ponad 60 proc.

  Co więcej, dzięki powszechnemu szczepieniu dzieci, mniej chorują też dorośli. Dotyczy to zwłaszcza osób po 65 roku życia, które z racji wieku mogą mieć obniżoną odporność: u osób między 50. a 64. rokiem życia zapadalność na zapalenie płuc spadła o 30,8 proc., a u osób powyżej 65. roku życia – o 56,8 proc.

  Dzięki szczepieniom mniejsze są też koszty leczenia.

  Zwłaszcza w przypadku sepsy. Trzydniowa terapia kosztuje około 30 tysięcy złotych, co oznacza, że wyleczenie jednego chorego to koszt grubo przekraczający 100 tys. zł.

  Czy te argumenty przekonują zaciekłych wrogów szczepień? Niestety nie, gdyż posługują się oni swoimi – pseudonaukowymi – jak twierdzą lekarze, dowodami.

  Przeciwnicy odwołują się m.in. do szkodliwego działania wodorotlenku glinu (aluminium), którego negatywnego działania na zdrowie nie potwierdziły poprzednio już poprowadzone badania, w tym również badania zlecone przez Światową Organizację Zdrowia. Pomimo to twórcy tej teorii – znanej jako ASIA syndrom (Autoimmunizacyjnego/Autozapalnego Zespółu Objawów Indukowanego Adiuwantami Szczepionkowymi) – nie zaprzestają aktywności wydawniczej. Nie podejmują jednak żadnych badań, które udowodniłyby stawiane hipotezy — tłumaczyła prof. Bernatowska.

  ak/Ewes, mac

  Panda 89.79.92.*za 42 minuty
  Moj wnuczek w 2 dniu po szczepieniu MMR odlecial, teraz ma 4 latka i autyzm. Wycofanie przez koncerny farmaceutyczne 1 tylko szczepionki np. polio ostatnie zachorowanie w polsce 1984r to 30mld strat

  red is bad 89.64.48.*za 13 minut
  Moje dziecko miało powikłania po szczepieniu Pomijając całą to co nas przy okazji spotkało .. Nie szczepcie to wielka ściema….

  dziad polski@dziad_polski4 minuty temu
  Dają wiarę? To dlaczego żaden z lekarzy nie chce wziąć odpowiedzialności za powikłania poszczepienne i skutki uboczne i od rodziców wymaga stosownego podpisu? Nachalna agitka koncernów big-pharma a nie rzetelny artykuł dziennikarski!

  luki 178.235.147.*24 minuty temu

  guzik mnie to obchodzi,to ja mam decydować czy chce szczepić czy nie anie państwo będzie przymusowo leczyć ,szczepionki to trucizna

  Mammoth 76.208.171.*37 minut temu
  Publikowane dane z USA: co roku na powiklania grypy umiera wiecej osob niz na raka piersi. Nie szczepionych. Mammogram jest OK, a szczepionki „be”? No to nie bierzcie, via con Dios…

  Ania 188.146.64.*godzinę temu
  Fajna książka ,,Aluminium o tym sie nie mowi,,moze ktoś w ramach rewanżu zrobi o niej artykuł zapraszamy podobno obiektywnych dziennikarzy którzy tu pracują na Onet bronią szczepień i to nie dziwi

  Anna.@Anna.godzinę temu
  Warto obejrzeć i samemu wyrobić sobie zdanie:

  Ania 188.146.64.*godzinę temu
  Ciekawe kto dał tytuł profesora tej pani która twierdzi ze aluminium jest bezpieczne i zdrowe..jeszcze wszczepione do żyły małemu dziecku i to w dawce która przekracza wszelkie normy

  Ania 188.146.64.*godzinę temu
  Koncerny które sprzedają szczepionki tracą kase wiec dotrą wszędzie nie ważne PiS czy PO,,to ogromna kasa na promocje reklamę i przymus administracyjny PiS w niczym nie różni sie od PO

  szef 188.146.66.*2 godziny temu
  Polacy już nie kupują tego bełkotu kupionych przez bigfarmę rakarzy…wielu lekarzy jest przeciwnych szczepionkom.Czy Odra to bariera dla chorób że niemcy mają wybór a Polsacy są czczepieni jak psy?

  proximus 80.53.205.*2 godziny temu
  Usunęli mój wpis !!!!!, powtarzam NIE SZCZEPIC !!!!

  marguar 212.33.75.*2 godziny temu
  Propaganda proszczepionkowa!!!! Ile za to zapłacono?

  Polubienie

 18. …a PiS popiera bombardowanie Syrii i w tym samym czasie jest także z tymi którzy „falczą” złych islamistów ISIS… Pamiętacie, kto przyjął do Polski około 80,000 Czeczeńców… żeby zrobić tylko na złość złej Rosji? Rechot histerii…

  Swamp Time With Donald Trump

  Goldstein Shekelburg3 dni temu
  Trump is a good Shabbos Goy, shekel for him

  TheMaster1003 dni temu
  Donald Trump is merely another puppet in the game.

  Trump Takes A Dip In The Jewish Swamp

  Polubienie

 19. http://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/ukraina-sprowadza-z-rosji-blisko-dwa-razy-wiecej-wegla-niz-z-polski/


  Fot. rostopka.ru

  UKRAINA SPROWADZA Z ROSJI BLISKO DWA RAZY WIĘCEJ WĘGLA NIŻ Z POLSKI

  19 kwietnia 2017|0 Komentarze|w gospodarka, Polska, Rosja, Ukraina |Przez Marek Trojan

  Ukraina wciąż najwięcej węgla sprowadza z Rosji – prawie dwa razy więcej, niż z Polski.

  W pierwszym kwartale 2017 roku Ukraina kupiła z Federacji Rosyjskiej 221 tysięcy ton węgla. Z Polski sprowadzono w tym czasie niemal połowę mniej – 119 tys. ton. Na trzecim miejscu znalazła się Republika Południowej Afryki. Drogą morską sprowadzono stamtąd na razie nieco ponad 70 tys. ton węgla.

  Jak informowaliśmy wcześniej, Jurij Hrymczak, wiceminister ds. terytoriów tymczasowo okupowanych  przyznał, że Ukraina kupowała i nadal kupuje od Rosji węgiel K, czyli koksowy.

  Przeczytaj: Ukraiński wiceminister potwierdza: kupujemy węgiel od Rosji

  Zdaniem wiceministra, pierwsze dostawy węgla wysokoenergetycznego, używanego przez ukraińskie elektrownie, z RPA trafią na Ukrainę na początku lata.

  Ukraińskie władze planują całkowicie ograniczyć zakupy węgla z Rosji. Odpowiedni projekt przygotowuje ministerstwo energetyki. Ponadto, Kijów zapowiada przebudowę części elektrowni tak, by mogły pracować nie tylko na wysokokalorycznym antracycie. Do niedawna korzystały one, podobnie jak część zakładów przemysłowych, antracytu wydobywanego w kopalniach Donbasu.

  Wcześniej informowaliśmy, że z powodu braku węgla wstrzymano pracę w kolejnej elektrowni . Elektrownia w Słowiańsku, w obwodzie donieckim, należąca do spółki Donbasenergo zaprzestała produkcji energii elektrycznej.

  To już piąta elektrownia (z sześciu działających), która została zamknięta z powodu niedoborów węgla antracytowego. Wcześniej poinformowano, że pracę wstrzymano w elektrowniach w Trypolu (obwód kijowski), w Charkowie, Krzywym Rogu, a także w elektrowni naddnieprzańskiej.

  Na Ukrainie trwa stan wyjątkowy w energetyce, który kilka dni temu został ponownie przedłużony. Stan wyjątkowy został wprowadzony z uwagi na poważne deficyty węgla antracytowego używanego w ukraińskich elektrociepłowniach i zakładach metalurgicznych. Ten typ węgla jest wydobywany wyłącznie we wschodnich rejonach kraju kontrolowanych obecnie przez separatystów. W styczniu weterani ukraińskich batalionów ochotniczych zaczęli urządzać blokady linii kolejowych, którymi transportowano węgiel z Donbasu, sprzeciwiając się w ten sposób handlowi z separatystami ze wschodu Ukrainy.

  W marcu rząd w Kijowe podjął decyzje o zawieszeniu ruchu towarowego z Donbasem. Dotyczy on ruchu samochodowego i kolejowego. Prezydent Poroszenko zapowiadał, że ograniczenia te będą obowiązywały do czasu kiedy „okupanci nie oddadzą pod kontrolę Ukrainy zrabowanych ukraińskich przedsiębiorstw”.

  Money.pl / IAR / Kresy.pl

  http://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-wiceminister-potwierdza-kupujemy-wegiel-od-rosji/

  http://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/ukraina-powodu-braku-wegla-wstrzymano-prace-kolejnej-elektrowni/

  http://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-stan-nadzwyczajny-energetyce-przedluzony/

  Polubienie

 20. „Wolna prasa jewropejska”… Powiedzieć, że to jest prześmieszne, to za mało… No „wolni jewropejscy ludzie ” rozjebaliście mnie zupełnie!!! 🙂

  http://kresy.pl/wydarzenia/szef-pis-obok-erdogana-i-putina-w-grafice-promujacej-raport-nt-wolnosci-mediow-grafika/


  Jarosław Kaczyński. Fot. flickr.com, twitter

  SZEF PIS OBOK ERDOGANA I PUTINA W GRAFICE PROMUJĄCEJ RAPORT NT. WOLNOŚCI MEDIÓW [+GRAFIKA]

  20 kwietnia 2017|0 Komentarze|w Ameryka, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Freedom House, amerykańska organizacja promująca liberalną demokrację i broniąca praw człowieka, zapowiada publikację raportu nt. wolności mediów. W grafice promocyjnej przedstawiono Jarosława Kaczyńskiego m.in. obok Putina, Erdogana czy Duterte.

  Amerykańska organizacja Freedom House, zajmująca się m.in. promowaniem liberalnej demokracji, i obroną praw człowieka, zapowiada publikację swojego najnowszego raportu nt. wolności mediów na świecie. Organizacja ta monitoruje m.in. sytuację w Polsce.

  Raport ma ukazać się 28 kwietnia. W ramach promocji, FH opublikowało w sieci grafikę zapowiadającą premierę raportu. Widać na nim szereg postaci, głównie przywódców państw, posądzanych o zapędy dyktatorskie lub autorytarne. Siedząc na obnażających kły wilkach okrążają oni grupkę dziennikarzy trzymających transparent z napisem „wolne media”. Z boku całej sytuacji przygląda się zamyślony prezydent USA Donald Trump.

  Grafika przedstawia m.in. Władimira Putina, Recepa Tayyipa Erdoğana, Rodrigo Duterte, Evo Moralesa, a także Jarosława Kaczyńskiego. Wskazuje to, że raport będzie poświęcony m.in. sytuacji w Polsce. Najpewniej zostanie ona przedstawiona w krytycznym świetle.

  Freedom House miało stać za zaproszeniem do USA lidera KOD, Mateusza Kijowskiego. W rozmowie z Kresami.pl publicysta Stanisław Michalkiewicz powiedział, że podejrzewa tę organizację o związki z CIA.

  Twitter.com / Kresy.pl

  Polubienie

 21. http://wpolityce.pl/polityka/336754-prof-zurawski-vel-grajewski-piec-bledow-zbigniewa-brzezinskiego

  Recepta Kwaśniewskiego dla UE: „Starzejące się społeczeństwo europejskie potrzebuje migrantów”

  opublikowano: wczoraj

  Starzejące się społeczeństwo europejskie potrzebuje migrantów — powiedział Aleksander Kwaśniewski w programie „Horyzont” na antenie tvn24.

  Zdaniem byłego prezydenta to doskonała recepta dla Unii Europejskiej. Jak podkreślił Kwaśniewski, przyjmowanie migrantów to konieczność, z którą trzeba się pogodzić.

  Starzejące się społeczeństwo europejskie potrzebuje migrantów. Możemy się obrażać na multikulturowość, możemy się obrażać na imigrację, ale to jest już wpisane w naszą przyszłość — stwierdził.

  Z drugiej strony nie jesteśmy w stanie przyjąć wszystkich tych ludzi bezpośrednio — przyznał.

  Jest również problem asymilacji. To jest problem, który Polacy przeżyli. Proszę pamiętać, że jesteśmy narodem diaspory. Jeździłem po całym świecie, nie było miejsca, gdzie bym Polaków nie spotkał — mówił były prezydent.

  Według Kwaśniewskiego w kwestii migracyjnej moglibyśmy brać przykład z krajów, które popełniły w tej materii najmniej błędów, na przykład ze Szwajcarii.

  Europa powinna wprowadzić rodzaj kodeksu dla przybyszów — tłumaczył.

  Warto zapamiętać te słowa Aleksandra Kwaśniewskiego. Jeśli receptą dla przyszłości UE mają być imigranci z Bliskiego Wschodu… to naprawdę dobrze mieć w pamięci, co by się działo, gdyby w 2015 roku wybory wygrali ludzi spod znaku III RP…

  lw, tvn24.pl

  rotondo 77.112.28.*za godzinę
  Panie Kwaśniewski, nie odwracaj pan kota ogonem. Rozrzucenie Polaków po całym świecie (celowo nie piszę diaspora) nie ma nic wspólnego z przyjmowaniem muzułmańskich imigrantów w Polsce.

  ahmed 176.221.123.*za godzinę
  i wszystkich zatrudnić w fabrykach broni i maczet

  m 89.66.111.*za 30 minut
  Czy geszeft z willą w Kazimierzu nad Wisłą został już osądzony?

  wars 178.235.40.*za 20 minut
  kut….. masz kilka mieszkan za granica i kase ,przyjmij tam arabuskich brudasow beda was uzywac

  ego 217.99.190.*5 minut temu
  no to wydaj pociechę za taliba

  cox20 95.49.153.*11 minut temu
  Olek Jolkę za wsiarz i do roboty. Może jeszcze coś wykombinujesz.

  dziobal5@dziobal512 minut temu
  Wszyscy strzelają do unijnej bramki dzięki wykazaniu chęci przyjmowania najeźdźców zdobywają poparcie u unijnych kacyków. Anty Polscy i anty Obywatelscy Szubrawcy. Czas na referendum w sprawie przyjmowania najeźdźców!.

  Kwaśniewski przestań pić wódę! 178.37.253.*16 minut temu
  Kwachowi łeb wóda wypaliła.Jeśli ktoś chce niech bierze uchodźców. Polska w 75% nie chce ich.RFN chce nam dać gorszy sort już przebrany, który do nich nie pasuje.Polsko sprowadź naszych z zagranicy!!

  nutek 188.146.136.*21 minut temu
  Strzelił lufę i juź chciał walnąć w poduchę, a tu dziennikarze wleźli i trzeba było reprodukować brednie Solosa.

  emeryt 83.238.231.*31 minut temu
  Chłopie, Ty się też starzejesz.

  niestety 78.10.149.*44 minuty temu
  Nalać mu , dobrze mówi …! Jako „starzejący się” były prozio dostaniesz na chatę dziesięć „sierotek z Aleppo” z wąsami … Jolka będzie naprawdę zadowolona …

  Polubienie

  • http://wiadomosci.wp.pl/niemcy-od-poczatku-2017-r-deportowaly-13-niebezpiecznych-islamistow-6114925183703169a

   Niemcy od początku 2017 r. deportowały 13 niebezpiecznych islamistów

   Od początku 2017 roku z Niemiec do krajów pochodzenia deportowano 13 islamistów uznanych przez władze za zagrożenie dla bezpieczeństwa kraju – podało niedzielne wydanie „Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAS). Siedmiu z nich pochodzi z Tunezji.

   https://v.wpimg.pl/NTQ1NDk0Jz1-fmFyXwQ2YGADYSBFRz49PFZgNAcff2dkCXt0XQl5ZXwcf3RfBHdlZAh2cURZPT0iHCAtDl0tLXxVLyoCUWA-IVY=/
   (Youtube.com)

   Na terenie Niemiec przebywa obecnie ponad stu niebezpiecznych islamistów zobowiązanych do wyjazdu z kraju. Największą grupę – ponad 30 proc. – stanowią Turcy – pisze „FAS” powołując się na dane pochodzące z ministerstw spraw wewnętrznych 16 niemieckich krajów związkowych tworzących RFN.

   Jedna czwarta cudzoziemców zagrażających bezpieczeństwu pochodzi z krajów Afryki Północnej, a co ósmy ma paszport rosyjski. W tej ostatniej grupie chodzi głównie o Czeczenów – precyzuje „FAS”.

   Przedstawiciele niemieckich władz zaznaczają, że po zamachu w Berlinie w grudniu ubiegłego roku znacznie wzrosła gotowość Tunezji do przyjmowania swoich obywateli wydalanych z Europy.

   19 grudnia 2016 roku Amri porwał ciężarówkę i po zastrzeleniu w szoferce polskiego kierowcy Łukasza Urbana wjechał nią w tłum na jarmarku bożonarodzeniowym w centrum Berlina. W zamachu zginęło łącznie 12 osób, a ponad 50 zostało rannych. Terrorystę, który zbiegł z miejsca przestępstwa, zastrzelili cztery dni później pod Mediolanem włoscy policjanci. Amri miał być wcześniej deportowany do Tunezji, jednak władze tunezyjskie zwlekały z dostarczeniem stronie niemieckiej potrzebnych dokumentów.

   Według niemieckiego MSW w kraju znajduje się 950 niebezpiecznych islamistów zdolnych zdaniem władz do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. Większość z nich posiada jednak niemieckie obywatelstwo, co uniemożliwia ich deportację.

   hakk77
   Niemcy sami sprowadzili sobie okupanta. Teraz na własnej skórze mogą doznać uczucia okupacji i terroru. Są mordowani i zastraszani jak były przez nich inne narody. Może ,to jest sprawiedliwość dziejowa. Tylko dlaczego próbują jeszcze innym wcisnąć swoich ciemiężycieli? Dlaczego ja mam być niewolnikiem jakiegoś imigranta? Mieszkam w kraju w którym już są tzw. uchodźcy. Ludność płaci podatki ,a hordy młodych ludzi ,zdolnych do pracy snuje się ulicami. Wstają ok. południa i udają się do urzędów o różnego rodzaju zasiłki. Prawie wszystkie młode kobiety są w ciąży ,to ich taktyka na pozostanie w Europie. Polska musi się przed tym bronić.

   (((
   Niemcy w gnębieniu gospodarczym , rolniczym , finansowym, handlowym Polski są super skuteczni … ale w pozbywaniu się zarazy wykazują zaskakującą indolencję ??? :((( Czy Nasz rząd jest głupszy od tych „lekarzy i inżynierów” ??? A środkowe palce to Wam poobrywało ??? NIE i już , tak się mówi !!! Pilnujcie Odry i Nysy …Bugu też , bo stamtąd lezą agenci Merkel :(((

   dziecko we mgle
   Przekonanie rządu niemieckiego że zapanuje nad ponad milionową rzeszą przybyszów jest ewenementem na skalę światową..Odpowiedzią obywateli tego państwa na taką politykę jest instalowanie setek tysięcy kamer,budowa wysokich ogrodzeń zakup środków typu broń hukowa.Bogate społeczeństwo /teoretycznie/ ma wszystko ale nie będzie miało wewnętrznego spokoju.Ich wyciągnięta ręka z pomocą została dotkliwie pogryziona.

   Dobrze radzący.
   Mądry narodzie niemiecki,dlaczego do tej pory nie podziękowaliście pani Merkel za ten niby „cenny dar” nasłanych Wam Islamistów,wśród których znajdują się terroryści i to spory procent.Czy nie nadeszła już pora urządzenia tej pani hucznego pożegnania i wybrania innego, mądrego Kanclerza?, naprowadzając przy tej okazji w Waszym kraju ład i porządek,łącznie z oczyszczeniem kraju i pozbycia się ich?

   snajper
   a odstrzelic sie nie da ?

   exploator
   Kogo to obchodzi ? Przyjęli bandytów to ich sprawa . Mają się czym chwalic bo wywalili 17 bandytów na tysiące. Buhahahaha

   Polubienie

 22. http://kresy.pl/wydarzenia/europoslanka-po-roza-thun-schultz-i-merkel-to-wielcy-przyjaciele-polski/


  Róża Thun Foto: wikimedia.org

  EUROPOSŁANKA PO RÓŻA THUN: SCHULTZ I MERKEL TO WIELCY PRZYJACIELE POLSKI

  23 kwietnia 2017|1 Komentarz|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Polska, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein przemawiała do studentów Wielickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  Zdaniem Róży Thun są tylko dwa takie kraje, w których rządzą ludzie, którzy ustawiają się bokiem do Unii Europejskiej i obrażają notorycznie najwyższych urzędników i polityków UE. To Węgry i Polska, więcej takich nie ma. Dodała także: Jeżeli nadal tak to będzie szło, to z ogromnym niepokojem, powiem państwu, że mogą być dwie Unie różnych prędkości i zostaniemy na marginesie. Będzie Unia właściwa i „takie coś”.

  Europosłanka PO stwierdziła przedstawiła również swoją koncepcję pojęcia suwerenności: Jak słyszę teraz tak dużo gadania o suwerenności i o tym, że sami decydujemy o sobie, to tę suwerenność najlepiej przedstawia ostatnia historia z Donaldem Tuskiem i 27:1. Jesteśmy suwerenni tylko wtedy, gdy jesteśmy w mocnym związku z najsilniejszym klubem na świecie. […] Tupanie nóżką i mówienie o suwerenności to jakieś kompletne nieporozumienie, bo w UE prawo do suwerenności każdy oddaje do wspólnego worka. Tą wspólną częścią suwerenności zarządzamy razem. Im większa jest ta część we wspólnym worku, im silniejsza UE, tym jesteśmy bardziej suwerenni – stwierdziła Thun w swoim wystąpieniu dla seniorów. Suwerenność daje nam to, że po raz pierwszy w historii współrządzimy wszystkimi krajami na tym kontynencie w pokojowy sposób – dodała.

  Przedstawicielka PO wyraziła również swoją opinię na temat potencjalnych sojuszników Polski w Unii Europejskiej: Schulz i Merkel to wielcy przyjaciele Polski i nie ma się tu czego obawiać. Gadanie o tej suwerenności doprowadzi nas do straty suwerenności!

  Europosłanka PO znalazła się m.in. na liście potencjalnych sojuszników organizacji Sorosa w Europarlamencie. Wcześniej wyrażała również zadowolenie z działań Komisji Europejskiej skierowanych przeciw Polsce.

  http://kresy.pl/wydarzenia/roza-thun-cieszy-sie-z-dzialan-komisji-europejskiej-przeciw-polsce/

  kresy.pl / wpolityce.pl

  Wolyn Galicja @wolyn-galicja:
  W 1939 niektórzy Polacy, tzw. folksdojcze i nie tylko, Hitlera też nazywali przyjacielem Polski. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy łatwiejszy dostęp do informacji i jest łatwo sprawdzić jakie są zasługi dla Polski poszczególnych polityków w tym i pani Thun. Za samą bezczelność powiedzenia czegoś takiego już powinna być kara więzienia nie mówiąc już o antypolskiej działalności w UE. Ale wszystko jest do czasu pani Thun.

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/336767-roza-thun-do-studentow-uniwersytetu-trzeciego-wieku-gadanie-o-suwerennosci-doprowadzi-nas-do-straty-suwerennosci

  Róża Thun do studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku: „Gadanie o suwerenności doprowadzi nas do straty suwerenności!”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: fot.Facebook/Róża

  „Często słyszę ‘tam w Europie’, a my jesteśmy tu w Europie i to są nasze sprawy” – mówiła Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein do studentów Wielickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Europosłanka PO starała się odpowiedzieć na pytanie: „Co dalej z Polską w Unii Europejskiej i Jak nie dać się populistom”?

  Trzeba przyznać, że europosłanka wykazała się bardzo specyficzną logiką.
  Są tylko dwa takie kraje, w których rządzą ludzie, którzy ustawiają się bokiem do Unii Europejskiej i obrażają notorycznie najwyższych urzędników i polityków UE. To Węgry i Polska, więcej takich nie ma —mówiła do seniorów europosłanka PO i zaczęła snuć czarne wizje i straszyć.

  Jeżeli nadal tak to będzie szło, to z ogromnym niepokojem, powiem państwu, że mogą być dwie Unie różnych prędkości i zostaniemy na marginesie. Będzie Unia właściwa i „takie coś” —powiedziała.

  Później Thun przeszła do mówienia o suwerenności i zrobiło się naprawdę absurdalnie.
  Jak słyszę teraz tak dużo gadania o suwerenności i o tym, że sami decydujemy o sobie, to tę suwerenność najlepiej przedstawia ostatnia historia z Donaldem Tuskiem i 27:1. Jesteśmy suwerenni tylko wtedy, gdy jesteśmy w mocnym związku z najsilniejszym klubem na świecie —mówiła zachwycając się UE.

  Tupanie nóżką i mówienie o suwerenności to jakieś kompletne nieporozumienie, bo w UE prawo do suwerenności każdy oddaje do wspólnego worka. Tą wspólną częścią suwerenności zarządzamy razem. Im większa jest ta część we wspólnym worku, im silniejsza UE, tym jesteśmy bardziej suwerenni —przekonywała Thun seniorów.

  Dziwna teoria? Jak najbardziej, ale wygląda na to, że Thun w nią wierzy…

  Suwerenność daje nam to, że po raz pierwszy w historii współrządzimy wszystkimi krajami na tym kontynencie w pokojowy sposób —mówiła.

  Europosłanka zapewniła też:

  Schulz i Merkel to wielcy przyjaciele Polski i nie ma się tu czego obawiać. Gadanie o tej suwerenności doprowadzi nas do straty suwerenności! —mówiła zdenerwowana.

  Politycy totalnej opozycji postanowili tak długo powtarzać swoje chore tezy, aż ktoś w nie uwierzy. Niestety, nie zauważyli, że po drodze przekroczyli granice śmieszności.

  Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein znów w akcji! „Działania PiS pokazały kretyńską dyplomację i politykę!”

  ann/Facebook/Róża Thun

  cudna Rózia 83.7.185.*za godzinę
  Takie brednie to wielbicielka Geremka może wygadywać tylko do starych alzheimerów, co to już zapomniały o zbrodniach komuny i następców z UW&ZSL. Róziu, Stoperan zalecam – remedium na pełne majty.

  Toni 83.26.167.*za godzinę
  Was polskojęzyczne dranie tacy jak Róża Thun powinno dawno doprowadzić do strat, już się dobrze obłowiliście na niszczeniu Polski. teraz powinniście to wszystko zwrócić Polsce i Polakom.

  helena 217.99.184.*za 27 minut
  Pani Rózia powinna się trochę odchudzić ,może wtedy by logicznie myslała i mówiła!!!!!!!!!!

  **keram 212.244.119.*za 22 minuty
  tak pani hohelka, schulc wraz z resztą szwabskiego lewactwa korzysta z usług nocnika donka

  Max 83.25.64.*za 21 minut
  Przestajemy być kolonią Niemiec i to boli agenturę obcą w Polsce.Supermarkety,turbiny wiatrowe,montownie,banki,firmy kurierskie itp.Jesteśmy dojeni na każdym kroku.

  Wujek 84.152.134.*za 17 minut
  A mózg p. v. Thun to nie duży worek … pełen sieczki?

  zl 194.63.133.*za 7 minut
  To już druga Róża, której przeszkadza „gadanie” o suwerenności. Widać ten typ tak ma.

  bajka 176.221.107.*za 5 minut
  „wśród serdecznych przyjaciół psy zajaca zjadły”

  SSS 95.40.131.*za 3 minuty
  Hakata uprawiała antypolską i nacechowaną antypolonizmem propagandę i dziś to robi niemka róża maria gräfin von thun und hohenstein- czy to jest POLKA ????

  mur 178.235.40.*13 minut temu
  A notoryczne obrażanie prezydenta, premiera i ministrów rządu własnego (czy na pewno własnego?) kraju oraz milionów Polaków, którzy poparli PiS, to jest w porządku? Dlaczego ktoś taki się szarogęsi?

  niki 95.40.232.*20 minut temu
  Szwabka zapomniała o Wielkiej Brytanii, sami dobieramy sobie przyjaciół, – dosyć niemieckich ringer- szpringer wygonić drani.

  Polubienie

 23. A „nasi” fiotący politycy z PiS poparli Usrael, kiedy to bombardował lotnisko armii syryjskiej… ale uchodźców to oni nie chcom… Ot logika… 😦

  http://kresy.pl/wydarzenia/raport-upadek-asada-korzystny-dla-panstwa-islamskiego/


  źr. NBC News

  RAPORT: UPADEK ASADA KORZYSTNY DLA PAŃSTWA ISLAMSKIEGO

  24 kwietnia 2017|0 Komentarze|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, Rosja, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Według raportu londyńskiego IHS Jane Terrorism and Insurgency Center, najbardziej zaangażowaną siłą w walce przeciwko ISIS jest armia syryjska.

  Raport został opublikowany w ubiegłym tygodniu. Jak podają jego autorzy, 43 proc. walk, które ISIS toczyło między 1 kwietnia 2016 roku a 31 marca 2017 roku, było prowadzonych przeciwko syryjskiej armii lub jej sojusznikom, tj. Rosji, Iranowi i szyickim bojownikom. W tym samym czasie, wspierani przez Stany Zjednoczone rebelianci (Syrian Democratic Forces – SDF) byli odpowiedzialni za 17 proc. walk przeciwko ISIS.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Thomas Friedman: Trump nie powinien zwalczać ISIS w Syrii

  Odnosząc się do tych danych, Columb Strack, analityk bliskowschodni przy IHS, powiedział – Jest to niewygodna sprawa, że jakiekolwiek działania Stanów Zjednoczonych podjęte w celu osłabienia syryjskiego rządu, przyniosą korzyści Państwu Islamskiemu i innym ugrupowaniam dżihadystów. Armia syryjska zasadniczo jest kowadłem dla młota prowadzonej przez Amerykanów koalicji. Podczas, gdy siły popierane przez USA otaczają Rakkę, Państwo Islamskie prowadzi intensywną walkę z rządem syryjskim w okolicach Palmyry i w innych częściach prowincji Homs i Deir Ez- Zor.

  Kresy.pl / News.ihsmarkit.com

  Polubienie

 24. Jan 89.230.195.*za godzinę
  Co na to min.Waszczykowski który oświadczył że Macron będzie lepszym Prezydentem dla Polski jak M.Le Pen. Ministrze czas poddać się do dymisji i nie ośmieszać rządu i Polski.Co na to pani Premier.

  azar 89.65.11.*za godzinę
  macie PiSowcy swojego Macrona.Le Pen nie na rękę wam bo jest pro Rosyjska to teraz Macron za to bedzie nisczył Polskę realnie a nie teoretycznie jak Le Pen i ta najgorsza Rosja.UE nas teraz zniszczy

  Polexit 89.64.19.*za godzinę
  To już wiemy kto wygra wybory.

  x 93.159.154.*za godzinę
  Francja to byl kiedyś taki piekny kraj. Szkoda ze juz go nie ma. Niedobitki Francuów juz nie maja wiekszosci.Jaka SZKODA.Teraz okupanci Francji Będą strzelać do Polaków i w POLSKĘ. Straszno i glupio

  vis 188.146.8.*za godzinę
  Jakiś prymitywny arogancki kołtun chce narzucać Polsce swoje lęki i obsesje ,konserwatywna partia muzułmańska pokaże temu wszarzowi jego miejsce.

  Poznanianka 188.33.40.*za godzinę
  Stuknięty facet. O ty świadczy jego żona-matka. A do tego jest chory z urojenia.

  bor 77.112.203.*za godzinę
  macaron w dupe sie pocałuj to jest te miejsce gdzie się pchasz putinowi. I zmieść tam swoje carakale. Viwat Le Pen.

  http://wpolityce.pl/swiat/337514-maski-opadly-macron-chce-sankcji-wobec-polski-nie-mozemy-tolerowac-kraju-ktory-w-ue-rozgrywa-roznice-kosztow-spolecznych-i-narusza-wszystkie-zasady

  Maski opadły! Macron chce sankcji wobec Polski: „Nie możemy tolerować kraju, który w UE rozgrywa różnice kosztów społecznych i narusza wszystkie zasady”

  opublikowano: za 7 minut


  autor: PAP/EPA/JULIEN DE ROSA

  Emmanuel Macron, zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji, powiedział w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla dziennika „Voix du Nord”, że jeśli zostanie prezydentem opowie się za sankcjami UE wobec Polski, która „naruszyła wszystkie zasady Unii”.

  Macron rozmawiał z regionalnym dziennikiem północnej Francji po środowym spotkaniu w Amiens ze strajkującymi pracownikami zakładów Whirlpool, które zostaną zamknięte ze względu na przeniesienie produkcji do Łodzi.

  W ciągu trzech miesięcy po wybraniu mnie (na prezydenta) podjęta zostanie decyzja w sprawie Polski — powiedział Macron.

  Nie możemy tolerować kraju, który w Unii Europejskiej rozgrywa różnice kosztów społecznych (kosztów pracy – PAP) i który narusza wszystkie zasady Unii — mówił polityk.

  Jak pisze „Voix du Nord”, Macron chce, aby decyzja o sankcjach została podjęta w lecie. Retorsje nie miałyby jednak dotyczyć kwestii związanych z dumpingiem socjalnym – wyjaśnia dziennik.

  Nie możemy mieć takiej Europy, w której (…) gdy mamy do czynienia z państwem członkowskim zachowującym się tak jak Polska czy Węgry – w kwestiach dotyczących uniwersytetu, wiedzy, uchodźców, wartości fundamentalnych – to podejmuje się decyzje, aby nie robić nic — kontynuował Macron.

  Nie ustąpię w żadnej kwestii. Ci, którzy tego nie zrozumieli, nie znają mnie — podkreślił.

  Chcę, aby przypadkowi Polski przyjrzano się w sposób całościowy. I aby w kwestiach dotyczących praw i wartości Unii Europejskiej wprowadzono sankcje — powtórzył Macron.

  Macron miał się w środę spotkać jedynie z delegacją związkowców fabryki, której pracownicy strajkują od poniedziałku. Do zmiany planów i spotkania z pracownikami zmusiła go niespodziewana wizyta Marine Le Pen, kandydatki skrajnie prawicowego Frontu Narodowego, która w południe bez zapowiedzi pojawiła się w zakładzie.

  Le Pen w rozmowie z pracownikami obiecała, że jeśli zostanie prezydentem, nie dopuści do likwidowania miejsc pracy we Francji.

  gah/PAP

  http://wiadomosci.wp.pl/zwyciezca-i-tury-wyborow-we-francji-polska-naruszyla-wszystkie-zasady-ue-6116644410578561a

  Polubienie

 25. http://wpolityce.pl/media/338124-rada-europy-zaniepokojona-sytuacja-mediow-w-europie-wymieniaja-min-polske-hiszpanie-i-chorwacje

  Rada Europy „zaniepokojona” sytuacją mediów w Europie. Wymieniają m.in. Polskę, Hiszpanię i Chorwację.

  opublikowano: wczoraj

  autor: fot. wPolityce.pl/Fratria

  Radę Europy niepokoją polityczne ingerencje ograniczające niezależność mediów publicznych lub regulujących je ciał – wynika z opublikowanego we wtorek najnowszego komentarza komisarza ds. praw człowieka Rady Europy Nilsa Muiżnieksa. Wymienia on także Polskę.

  Dobrze finansowane i silne media publiczne są dobrym wskaźnikiem, że demokracja jest zdrowa, wynika z badań opublikowanych w ubiegłym roku przez Europejską Unię Transmisyjną (EBU) — oświadczył Muiżnieks w komentarzu opublikowanym na stronach RE w przeddzień przypadającego 3 maja Światowego Dnia Wolności Prasy.

  W raporcie tym stwierdzono, że kraje, które mają popularnych, dobrze finansowanych nadawców publicznych, napotykają mniej prawicowego ekstremizmu i korupcji i mają większą wolność prasy. W 2015 r. RE założyła specjalną platformę dla wzmocnienia ochrony dziennikarstwa i bezpieczeństwa dziennikarzy. Analiza zgłaszanych tam spraw wykazuje przybieranie na sile trendu zagrożeń dla niezależności nadawców publicznych i regulatorów mediów – zaalarmował Muiżnieks.

  Wymienił „coraz większą liczbę alarmów dotyczących ingerencji w redakcyjne linie nadawców publicznych, niewystarczającej ochrony ustawowej przed naciskami politycznymi i brak środków budżetowych na zapewnienia niezależności nadawców publicznych”.

  Komisarz przytoczył jako przykłady nominacje polityczne na szefów telewizji publicznej w Hiszpanii, reformę medialną w 2016 r. w Polsce, „poddającą publiczne telewizję i radio bezpośrednio pod kontrolę rządu” oraz zmiany personalne w mediach chorwackich i naciski wywierane na nadawców przez partie polityczne na Ukrainie. „Niezależność ma istotne znaczenie” – podkreślił.

  Ostrzegałem polskie władze o braku gwarancji, aby zapewnić niezależność mediów publicznych od wpływów politycznych, zwłaszcza w odniesieniu do składu i mechanizmu selekcji członków nowo utworzonej, równoległej instytucji regulacyjnej, Rady Mediów Narodowych. Reforma ta miała już niekorzystny wpływ na wolność mediów, zwłaszcza na samych dziennikarzy — napisał Muiżnieks.

  Powołał się na listę sporządzoną przez Towarzystwo Dziennikarskie, według którego 228 dziennikarzy mediów publicznych od początku ub. roku zostało, jak to ujął komisarz, „zwolnionych, uciszonych, przeniesionych lub sami zrezygnowali z pracy na znak protestu”.

  Ze zdziwieniem słowa Muiżnieksa przyjęła posłanka PiS Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych. „Wydaje się, że słowa te są podyktowane propagandą, jaką przeciw Polsce rozpętała Platforma Obywatelska i jej zwolennicy” – powiedziała we wtorek PAP Lichocka. Jest to kolejna wypowiedź polityka europejskiego, który jest najwyraźniej wprowadzony w błąd przez tych, którzy donoszą na Polskę, oczerniając ją w oczach europejskich elit — dodała.

  Lichocka zaznaczyła, że Rada Mediów Narodowych ma przedstawicieli z różnych środowisk politycznych. Jest silnie reprezentowana opozycja, na takich samych prawach jak wszyscy inni członkowie, z dostępem do tych samych informacji — podkreśliła.

  To jest, w stosunku do tego, co było dotąd praktyką polityczną w Polsce pod rządami PO-PSL, demokratyzacja i powiększenie pluralizmu w mediach publicznych — oceniła posłanka PiS.

  Rada Mediów Narodowych liczy pięcioro członków. Zasiadają w niej trzy osoby wybrane przez Sejm – to posłowie PiS: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka oraz dwie osoby powołane przez prezydenta spośród kandydatów wskazanych przez opozycję – Juliusz Braun i Grzegorz Podżorny.

  Wśród ustawowych zadań funkcjonującej od sierpnia 2016 r. Rady jest m.in. powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia oraz PAP.

  Jako drugą kluczową kwestię unijny komisarz wymienił zapewnienie stabilnego i adekwatnego finansowania publicznych nadawców, nazywając to sprawą „najwyższej wagi”.

  Z nowych wyzwań stojących przed mediami publicznymi Muiżnieks poruszył sprawy związane z postrzeganiem internetu jako nowej formy komunikacji oraz dezinformację.

  Zwrócił uwagę, że „w kontekście charakteryzowanym przez wysokie spolaryzowanie społeczeństw, gdzie panuje brak zaufania do instytucji i +establishmentu+ i gdzie rozpowszechnianie jednostronnych informacji lub całkowita dezinformacja jest wzmacniana przez media społecznościowe, istnienie silnego i autentycznie niezależnego nadawania publicznego jest tym ważniejsze”.

  Muiżnieks zaznaczył, że istnienie nadawców publicznych „to nie tylko informowanie, edukacja, kultura i rozrywka, ale także istotny element komunikacji pluralistycznej, jednej z głównych cech demokratycznego społeczeństwa”.

  Mly/PAP

  niki 37.7.250.*18 minut temu
  tracą oglądalność te wszystkie WSI 24 I POLSZMATY stąd robi się taką akcje {reklamy z państwowych firm wycofane}to ich boli o kase i pranie mózgów POLAKÓW tutaj chodzi

  z. 78.88.207.*39 minut temu
  dla śmierdzącego lewactwa praworządność i demokracja są wtedy, gdy lewackie poglądy zżerają wszystkie inne. Jakikolwiek inny niż lewacki pogląd to nacjonalizm,populizm itd. LEWACTWO jest śmieszne!

  tylko prawda jest ciekawa 213.241.53.*godzinę temu
  A o co chodzi w tej lewackiej „nowomowie” byłego tow. Manżukica? Oto aby media publiczne były również lewackie jak merdia prywatne.Ogłupianie ludzi jest skuteczne gdy ma się panowanie w eterze

  yanky 94.254.229.*3 godziny temu
  A co to to jest MUŻINEX ?

  dziobal5@dziobal53 godziny temu
  Doprowadzić mendia do takiego samego kapitału ilościowego jak w Niemczech , Francji .

  Noel 46.134.63.*4 godziny temu
  Pewnie POtomek łotewskiego SS?

  Bandzior 37.47.26.*4 godziny temu
  W sytuacji,gdy prawie cały rynek mediów prywatnych jest w niemieckich rękach, rząd musi pilnować mediów publicznych. To nasze bezpieczeństwo. Najpierw konieczna j jest repolonizacja mediów prywatnych

  snajper@snajper5 godzin temu
  Ale się przejąłem tym co gamonie i lewactwo wypisuje, chyba się powieszę.

  krysia 78.88.137.*5 godzin temu
  Według nich demokracja będzie wtedy gdy w 100 % obce media posiądą wszystkie media w Polsce i staną się mediami publicznymi, bez prawicy oczywiście. Oni są chorzy.

  UE Obłudy 89.71.54.*10 godzin temu
  A gdzie była Rada Europy jak przez 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej wszyscy prawocowi dziennikarze zostali uciszeni i nie mogli prowadzić debaty publicznej w publicznych mediach. Co za obłuda.

  antychryst 92.14.19.*12 godzin temu
  Kto zabronił niemieckim mediom informować o sylwestrowych gwałtach w Kolonii? Politycy. Ktoś się zaniepokoił wtedy?

  adas 89.67.60.*dzisiaj, g. 0:09
  Dawno już takich bzdur jak pisze ten Łotysz czy Litwin, to ja nie czytałem. Normalnie dno i muł.

  Polubienie

 26. W-Ł 91.189.0.*za godzinę
  I co z tego, że okazał szacunek swojemu byłemu szefowi? Mamy z tego rechotać, tylko dlatego, że to nie jest przyjazne Polsce państwo?

  Zizizi 86.129.119.*za godzinę
  Qwa nie zamieniajcie się w wyborczą, stoi bo wznosi toast przecież nie robi się tego na siedząco, nie dorabiajcie do tego ideologii !

  @#$ 212.160.172.*za godzinę
  Wiecie, żałosne leszcze, kto to jest „celebrans”? http://sjp.pl/celebrans Słyszeliście o transliteracji rosyjskich nazwisk w języku polskim? Oczywiście nie! Kury szczać prowadzać, a nie portal robić!

  melos 78.88.242.*za godzinę
  Celebrans? Jakiego celebransa? Co to za liturgia?

  http://wpolityce.pl/swiat/338767-stoi-na-bacznosc-niezwykla-wizyta-putin-odwiedzil-swojego-szefa-w-kgb-z-czasow-pracy-w-dreznie-zdjecia

  Stoi na baczność… Niezwykła wizyta: Putin odwiedził swojego szefa w KGB z czasów pracy w Dreźnie. [ZDJĘCIA]


  opublikowano: za godzinę · aktualizacja: za godzinę

  autor: ria.ru autor: ria.ru

  Mentalności i specyficznego charakteru zmienić nie da rady. Jak czytamy na stronach rosyjskiej agencji Ria Novosti, prezydent Rosji Władimir Putin w przeddzień tzw. Dnia Zwycięstwa odbył bardzo ciekawą wizytę.

  Putin odwiedził przedstawiciela KGB w Ministerstwie Bezpieczeństwa Państwowego NRD – Lazarus Matveeva (w 90. rocznicę urodzin) – który był szefem Putina, gdy ten pracował w KGB na odcinku w Dreźnie. Młody Putin był tam swojego czasu rezydentem KGB, tajnej radzieckiej policji politycznej, a wypełniał tam szpiegowską misję.

  Rosyjski prezydent pojawił się u Matveeva w towarzystwie swoich kolegów z tamtych czasów: Nikołaja Tokariewa i Siergieja Czemezowa.

  GALERIA:

  Agencja donosi, że Putin zaproponował toast za zdrowie „jubilata”. Jako prezent zaś Putin przywiózł specjalny zegarek, a także kopię gazety „Prawda”, wydaną właśnie w 1927 roku, gdy na świecie pojawił się Matveev.

  Co zwróciło naszą uwagę, to postawa Putina. Zazwyczaj pełen teatralnego luzu i pogardy dla swoich rozmówców – tym razem stoi na baczność…

  svl

  http://sjp.pl/celebrans
  celebrans – duchowny odprawiający nabożeństwo, prowadzący procesję; oficjant, celebrant

  Polubienie

 27. http://kresy.pl/wydarzenia/francuskie-kina-nie-chca-filmu-o-polakach-ratujacych-zydow/


  źr. Movie Room

  FRANCUSKIE KINA NIE CHCĄ FILMU O POLAKACH RATUJĄCYCH ŻYDÓW

  8 maja 2017|0 Komentarze|w Europa Zachodnia, Polacy, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Film „Azyl” opowiada historii Antoniny i Jana Żabińskich ukrywających Żydów podczas II Wojny Światowej.

  Informację jako pierwszy podał Eryk Mistewicz pisząc na Twitterze – Wszystkie sieci dystrybucji we Francji odmówiły wprowadzenia do swoich kin filmu Azyl o Polakach ratujących Żydów. Stereotypy wciąż rządzą.

  Jak pisze Aleksandra Jakubiak na portalu Tysol – W tym wypadku, nie chodzi o żadne uogólnienia, tylko o ogólnokrajową blokadę filmu, który nie idzie po linii oczerniania współczesnej oraz dwudziestowiecznej Polski dla wymiernych korzyści politycznych i społecznych. Przy okazji szacun dla poziomu wolności słowa i opinii oraz poszanowania zasad pluralizmu poglądów, że o prawdzie historycznej nie wspomnę, w kraju, który uważa się za ostoję demokracji. Brawo wy! To zatem nie tyle stereotypy, co wyrachowanie i zamordyzm.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Francja: ostateczne wyniki wyborów

  Jakubiak dodaje – Po drugie, nasuwa mi się pytanie, skąd wzięły się tego typu opinie o Polakach, którzy w oficjalnych dokumentach Polskiego Państwa Podziemnego przewidywali karę śmierci za wydawanie Żydów Niemcom, w kraju, który zupełnie otwarcie kolaborował z hitlerowcami, w tym wydawał im Żydów, których następnie wysyłano do obozów koncentracyjnych, głównie na terenie okupowanej Polski? W wyniku łapanek i donosów do obozów trafiło 76 tys., spośród około 320 tys. Żydów znajdujących się w tamtym czasie na terenie Francji. I tenże naród, zamiast uderzyć się w piersi, stosuje antysemickie stereotypy wobec Polaków? A może to jednak zupełnie normalny psychiczny mechanizm „oczyszczenia” własnego sumienia poprzez przerzucenie winy na kogoś innego?

  Kresy.pl / Tysol

  Polubienie

 28. http://kresy.pl/wydarzenia/banderowska-flaga-w-kolejnej-polskiej-ciezarowce-video/


  Zdjęcie poglądowe. Fot. galnet.org

  BANDEROWSKA FLAGA W KOLEJNEJ POLSKIEJ CIĘŻARÓWCE [+VIDEO]

  9 maja 2017|1 Komentarz|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Tym razem czerwono-czarna banderowska flaga znalazła się w kabinie samochodu z logo znanej filmy przewozowej.

  Jeden z użytkowników YouTube umieścił w tym serwisie film, na którym widać ciężarówkę na polskich numerach rejestracyjnych z logo firmy przewozowej DHL, w kabinie której ukraiński kierowca umieścił żółto-niebieską flagę Ukrainy oraz banderowską czerwono-czarną flagę OUN-UPA, organizacji odpowiedzialnych za ludobójstwo Polaków na Kresach. Film pochodzi z grudnia 2016 roku, a sprawę nagłośnił dzisiaj serwis Niezłomni.

  Autor nagrania próbował skłonić ukraińskiego kierowcę do ściągnięcia „flagi Bandery”, jednak bezskutecznie. Ukrainiec zaprzeczał, że jest to flaga banderowska. Nagranie kończy się zapowiedzią interweniującego Polaka złożenia skargi na ukraińskiego kierowcę u jego pracodawcy.

  Luiza Arament, ekspert ds. komunikacji zewnętrznej i budowania marki w firmie DHL Express (Poland), do której wysłaliśmy zapytanie w tej sprawie, zapowiedziała wyjaśnienie sprawy i podjęcie natychmiastowych działań. [EDIT: Dzisiaj po południu pani Luiza Arament poinformowała nas, że wyszukiwanie w bazach danych firmy wykazało, że ciężarówka o numerze rejestracyjnym ujawnionym w nagraniu nie jest wykorzystywana do współpracy z DHL.]

  Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia doszło w lutym 2016 roku. Na rozładunku w Niemczech jeden z polskich kierowców zauważył samochód polskiej firmy przewozowej Juhnke, który za przednią szybą miał zamocowane dwie flagi: ukraińską oraz czerwono-czarną OUN-UPA. Kierowca, który nagłośnił wówczas tę sprawę, powiedział nam, że w ostatnim czasie w polskich firmach przewozowych zaczęło pracować coraz więcej Ukraińców, którzy eksponują w pojazdach nie tylko symbolikę ukraińską, lecz także banderowską. „Jeżeli Ukraińcy chcą u nas pracować, to niech zachowują się jak Polacy za granicą i nie zadrażniają. Dostają od nas pracę, więc powinni nas szanować, a nie pluć nam w twarz”– mówił nam polski kierowca.

  CZYTAJ TAKŻE: Kukiz’15 chce zakazu eksponowania symboliki banderowskiej

  Kresy.pl / Niezłomni / Youtube

  jaro7 @jaro7:
  Pozwalają sobie na takie numery bo jest przyzwolenie „polskich” władz.gdyby PiS nie blokował uchwały o penalizacji za propagowanie banderyzmu toby takie numery nie przeszły.Firma tez NIC nie zrobi,bo liczy się kasa a nie wartości czy pamięć o pomordowanych przez bandytów którzy robili to pod tą szmatą.

  Polubienie

 29. http://kresy.pl/wydarzenia/polska-sad-uznal-winnym-drukarza-ktory-nie-chcial-obsluzyc-fundacji-lgbt/


  Flaga ruchów LGBT, foto:pixabay.com

  POLSKA: SĄD UZNAŁ WINNYM DRUKARZA, KTÓRY NIE CHCIAŁ OBSŁUŻYĆ FUNDACJI LGBT

  13 maja 2017|1 Komentarz|w Polacy, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Wcześniej sąd bez rozprawy nakazał drukarzowi zapłacić grzywnę.

  Od wyroku odwołała się łódzka Prokuratura Okręgowa. Chciałaby ona, żeby w kolejnym procesie drukarz, który odmówił wydrukowania ulotki fundacji LGBT, został uniewinniony.

  Sam drukarz przyznał się od odmówienia wykonania stojaka reklamowego, ponieważ nie przyczynia się swoją pracą do promocji takich ruchów. Pierwotnie sąd wyrokiem nakazowym, nakazał drukarzowi zapłacić grzywnę. Gdy ten się odwołał od tego wyroku i doszło do rozprawy sąd uznał go za winnego, jednocześnie odstępując od wymierzenia kary. Prokuratura właśnie z powodu faktu skazania mężczyzny odwołała się od wyroku. Wnosiliśmy o jego uniewinnienie – oświadczył rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. – W apelacji sformułowany został zarzut obrazy prawa materialnego poprzez dokonanie w orzeczeniu błędnej wykładni art. 138 kodeksu wykroczeń – dodał.

  Artykuł 138 kodeksu wykroczeń głosi: Kto, zajmując się zawodowo świadczeniem usług, żąda i pobiera za świadczenie zapłatę wyższą od obowiązującej albo umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny.

  Według prawnika Kampanii Przeciw Homofobii Pawła Knuta argumentacja prokuratury nie jest jednak trafna. Podobne argumenty zostały już podniesione przed sądem pierwszej instancji, który mimo to wydał wyrok skazujący i słusznie uznał, że znamiona wykroczenia zostały wypełnione.

  ZOBACZ TAKŻE: Organizacja działająca na rzecz praw osób LGBT twierdzi, ze Polska jest mało tolerancyjna [+GRAFIKA]

  Wcześniej, po wyroku nakazowym głos w sprawie zabrał minister sprawiedliwości oraz prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Oświadczył wtedy: Sądy są zobowiązane strzec konstytucyjnej wolności sumienia, a nie ją łamać. Mają stać na straży praw i wolności obywateli, w tym także wolności działalności gospodarczej, a nie narzucać im przymus. Żadne ideologiczne racje nie uzasadniają naruszania tych fundamentalnych zasad.

  Ziobro dodawał także: Wyrok (…) jest niebezpiecznym precedensem. Burzy wolność myśli, przekonań i poglądów, a także swobodę gospodarczą, polegającą na dowolności transakcji. Stawia w uprzywilejowanej pozycji Fundację reprezentującą środowiska mniejszości seksualnych, a łamie wolność sumienia pracownika, który ma prawo nie popierać homoseksualnych treści.

  kresy.pl / onet.pl

  Sun Escobar @Sun Escobar:
  Czyli prawo, sumienie, przekonania homoseksualistów są ważniejsze, niż heteroseksualistów. Ten sąd udowodnił swoim wyrokiem, ze może wszystko, lub kto da więcej. Ziobro ma duże poparcie społeczeństwa żeby takim sędziom wskazał ich miejsce.

  Polubienie

 30. http://kresy.pl/wydarzenia/pasmo-komplikacji-ws-systemu-wisla-mon-nie-jest-w-stanie-opanowac-sytuacji/


  Patriot PAC-3. Fot. military.com

  PASMO KOMPLIKACJI WS. SYSTEMU WISŁA. „MON NIE JEST W STANIE OPANOWAĆ SYTUACJI”

  23 maja 2017|0 Komentarze|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Portal dziennikzbrojny.pl zwraca uwagę na szereg komplikacji dotyczących zakupu systemu Wisła. – MON nie jest w stanie opanować sytuacji,  w ciągu najbliższych 3-5 lat nie ma szans na realne rozpoczęcie programu Wisła – komentuje gen. Waldemar Skrzypczak.

  Na łamach portalu dziennikzbrojny.pl Marek Świerczyński przypomina, że „o przełomie w polskim zamówieniu na system Wisła” poinformowano podczas pilnie zorganizowanej konferencji 31 marca, na kilka godzin przed „spotkaniem na szczycie” prezydenta Andrzeja Dudy i ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Przedstawicieli Raytheona, producenta systemów Patriot, zapraszano poprzedniego dnia wieczorem.

  Podczas konferencji MON Macierewicz poinformował, że Polska wysłała zamówienie ofertowe do amerykańskiej firmy Raytheon dotyczące zakupu rakiet Patriot. Wyraził też nadzieję, że do końca roku dojdzie do podpisania umowy.

  Świerczyński na łamach „Dziennika Zbrojnego” zaznacza, że po miesiącu od tego czasu po raz kolejny widać, iż sytuacja raczej nie wygląda tak, jak przedstawił to szef MON. Przypomina o licznych zapewnieniach ws. pilnego zakupu śmigłowców, do którego faktycznie nie doszło. I o tym, że po raz pierwszy o wysłaniu zamówienia ofertowego ws. Patriotów Macierewicz mówił już we wrześniu ub. roku. Oświadczył wówczas, że rozwijany przez koncern Northrop Grumman system dowodzenia IBCS będzie kluczowym elementem polskich baterii Patriot już w 2019 r., gdy w Polsce miałyby znaleźć się pierwsze z nich. Deklaracja ta zaskoczyła zarówno ten koncern, jak i producenta systemu rakietowego, Raytheon.

  – Musiało minąć pół roku intensywnych negocjacji, żeby w końcu tak brzmiące zamówienie zostało wysłane do Stanów Zjednoczonych. Wciąż jednak nie zostało formalnie przyjęte – pisze Dziennik Zbrojny. Zaznacza, że nie zostało jednak odrzucone – jak zapytanie z września ub. roku.

  Portal podkreśla, że jest dużo za wcześnie by sądzić, że USA wdrożyły polskie zamówienie do realizacji. M.in. dlatego, że ciągle problematyczne pozostają kwestie wynikające z obiektywnej sytuacji w USA, jak również z polskich wymagań.

  Przede wszystkim Polska założyła, że otrzyma Patrioty wraz z systemem IBCS jeszcze zanim pozyska go amerykańska armia. Otrzymano co prawda wstępną zgodę departamentu obrony na eksport uzbrojenia (tzw. procedura „Yockey waiver””), odnoszącą się do sprzętu, który nie znajduje się na wyposażeniu sił zbrojnych, ale też nie wiadomo czy się znajdzie. W przypadku IBCS zapewne ostatecznie trafi na stan amerykańskiej armii, ale nie w 2019 roku, jak chce Polska. Rząd USA byłby w tym przypadku zwolniony od odpowiedzialności za sprawność sprzętu.

  IBCS „umożliwia sieciocentryczne (niezależne od oprogramowania komponentów systemu) łączenie dowolnych radarów, wyrzutni, stanowisk dowodzenia w spójną i przejrzystą architekturę obrony powietrznej”. Można by zatem „podpiąć” do niego w przyszłości przyszły system krótkiego zasięgu Narew, a nawet bliskiego zasięgu Pilica/Poprad, plus litewsko-łotewski systemy krótkiego zasięgu NASAMS, a z drugiej strony, teoretycznie, system rakietowy bazy w Redzikowie.

  Amerykański przemysł ma jednak trudności z dokończeniem systemu. W kwietniu br. zadecydowano nawet o przeprowadzeniu dodatkowych, koniecznych testów. Poprzednie wypadły sporo poniżej oczekiwań. Problemem jest wysoka awaryjność systemu. IBCS w swej obecnej postaci działa bezawaryjnie średnio zaledwie 16 godzin – a wymagany poziom to 446 godzin. Według oficjalnych raportów, amerykański system obrony powietrznej IAMD, którego kluczowym elementem jest IBCS, miałby obecnie zaledwie 6 proc. szans na koniecznie działanie bez awarii przez trzy doby.

  DziennikZbrojny.pl powołuje się na naocznego świadka, który stwierdził, że w ostatnich miesiącach ze strony MON tylko raz padło pytanie o opóźnienie IBCS:

  – Przedstawiciel Inspektoratu Uzbrojenia miał je zadać na spotkaniu z Northrop Grumman. Amerykańskie firmy zbrojeniowe mają pewną cechę, narzuconą regulacjami prawnymi USA: nie mogą okłamywać potencjalnych klientów. Nie muszą mówić – i tego nie robią – wszystkiego z góry i wprost, ale gdy padnie konkretne pytanie o konkretną kwestię na protokołowanym spotkaniu, nie mogą mówić nieprawdy. Uczestnik rozmów miał się wówczas dowiedzieć, jak duże jest opóźnienie IBCS. A mimo to, minister ogłosił swoje: Polska ma dostać IBCS z Patriotami z 2019 roku. To kompletnie nierealne.

  Dodatkowy kłopot sprawa klauzula, wedle której Raytheon miałby odpowiadać za dostawę systemów rakietowych, a Northrop Grumman za kwestie sieciocentrycznej wymiany danych i łączności. Powoduje to dla rządu USA konieczność wynegocjowania dwóch umów, a głównego dostawcę pozbawia  kontroli nad wykonaniem tej części kontraktu, za który odpowiadałby Northrop. Wówczas to Polska musiałaby martwić się o to, żeby NG dotrzymywał terminów – dziś nierealnych nawet dla Waszyngtonu. Osobną kwestią jest rywalizacja obu koncernów, gdzie postęp IBCS jest dla Raytheon nie na rękę.

  W artykule zwrócono też uwagę na trudności związane z offsetem, a dokładniej z jego rozumieniem. Transakcje offsetowe z reguły bierze na siebie główny dostawca uzbrojenia.

  – Polska dała do zrozumienia potencjalnemu dostawcy, że oczekuje współpracy przemysłowo-technologicznej w 69 obszarach, nie tylko związanych z samym zamówieniem. Kłopot w tym, że to co Raytheon rozumie przez produkcję, rozmija się z oczekiwaniami polskich negocjatorów – pisze „DZ”. Raytheon nawiązał relacje z ponad 80 krajami na świecie.

  – Poddostawców produkujących na rzecz Raytheon w USA i poza nimi liczy się w dziesiątkach tysięcy. To właśnie firma rozumie pod pojęciem „globalnego łańcucha dostaw”. Nie ma takiego miejsca na świecie, nawet w USA, w którym jakiś produkt – rakieta czy radar – powstają od A do Z. Tymczasem oczekiwania biura offsetowego MON idą w kierunku produkcji w Polsce na przykład tzw. niskokosztowego pocisku przechwytującego, którym w przypadku systemu Wisła ma być izraelsko-amerykański Stunner, przemianowany po drodze na SkyCeptor. W naszym kraju hasło „produkcja w Polsce” jest rozumiana dosłownie, jako otrzymanie i opanowanie całości procesu technologicznego. W Stanach Zjednoczonych rozumie się przez nią raczej montaż z dostarczanych komponentów. Część z nich jest bowiem objęta tajemnicą wynalazczą i na obecnym etapie nie podlega sprzedaży – pisze Świerczyński. Dodatkowo, kłopotem mogą być również względy prawne dot. transferu technologii. Obowiązujące ograniczenia utrudniałyby pozyskanie komponentów o odpowiednich parametrach.

  Trzecim problematycznym elementem jest podkreślana przez prezydenta Donalda Trumpa strategia wspierająca amerykański przemysł, „kupuj w Ameryce, zatrudniaj Amerykanów”.

  – Trump nie ma rzecz jasna nic przeciwko, by inni też „kupowali w Ameryce”, pod warunkiem, że to co jest kupowane zrobią Amerykanie – pisze Świerczyński. W przypadku Polski może to spowolnić cały proces.

  Jako problem wskazano też to, że Polska popełnia podobne błędy, jak w przypadku zakupu myśliwców wielozadaniowych F-16:

  – Mimo trwających już kilka lat badań rynku, dialogów technicznych i negocjacji międzyrządowych, nie ma jednego Biura Programu Wisła, które mogłoby skupiać całą wiedzę o technologii, procedurach, zaangażowanych firmach i osobach. Nie ma dyrektora programu Wisła, nie ma zespołu ludzi z nim pracujących, nie ma zresztą samego programu, bo to zaledwie jeden z elementów Planu Modernizacji Technicznej Sił Zbrojnych RP. Tzw. pamięć instytucjonalna jest rozproszona po jednostkach organizacyjnych MON (…), Inspektoracie Uzbrojenia, spółkach i konsorcjach sektora zbrojeniowego i naukowo-badawczego. Dlatego nowa ekipa rządowa musiała spędzić co najmniej pół roku zbierając informacje z różnych źródeł, weryfikując je i ucząc się procedur. To samo działo się na niższych poziomach, bo zmiany kadrowe implikowały konieczność „wdrożenia się” nowych osób. Na szczęście nie sięgnęły jeszcze kluczowych oficerów w Inspektoracie.

  Podkreślono także brak odpowiedniego zaplecza fachowców w zakresie prawa amerykańskiego, co byłoby konieczne w przypadku tak dużego zakupu jak „Wisła”. MON wynajął do pomocy prywatną kancelarię, ale ma się ona zajmować wyłącznie negocjacjami offsetowymi, które jeszcze się nie zaczęły.

  System Wisła ma być najdroższym w polskiej historii systemem uzbrojenia, kupowanym w większości z zagranicy. Według MON, ma być wart 30 mld PLN, czyli zależnie od kursu wymiany około 7,5 mld USD.

  Do przedstawionych kwestii odniósł się także były dowódca wojsk lądowych, gen. Waldemar Skrzypczak.

  – Widać wyraźnie, że MON nie jest w stanie opanować sytuacji. Nie ma do tego  przygotowanego personelu – komentuje dla Kresów.pl gen. Skrzypczak. – Przez dwa lata nie stworzono w pionie uzbrojenia sztabu ludzi posiadających wiedzę i zdolnych pokierować procesami.

  – Przy mnogości deklaracji MON co do zakupów nie ma szans w ciągu najbliższych 3-5 lat rozpocząć realnie program Wisła – twierdzi generał.

  – Polskie PGZ utraciło wszelkie kontakty międzynarodowe i jest wręcz odcinane od info z uwagi na wysoki poziom upolitycznienia – zaznacza gen. Skrzypczak. – A to PGZ powinien wspierać fachowcami MON. Tylko skąd ich teraz wziąć? – pyta.

  – Amerykanie nie zrobią już żadnego kroku wyprzedzającego w kontekście stanowiska Trumpa. Czyli mamy deklaracje i zero realizacji. Nie pierwsze zresztą – stwierdził generał.

  Dziennikzbrojny.pl / Kresy.pl

  http://wpolityce.pl/polityka/340922-macierewicz-trudno-mi-sobie-wyobrazic-by-polscy-patrioci-nie-chcieli-wzmocnienia-polskiej-armii

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.