482 Cichutkie beczenie wolnych ludzi, czyli mężne milczenie owiec inaczej,.. bo ukraińska rzeczywistość głośno skrzeczy

Niemcy w SZOKU ŻE W EUROPIE JEST KRAJ W KTÓRYM SSmani są BOHATERAMI NARODOWYMI !

Lola Loli1 week ago
Chciałabym usłyszeć co ma do powiedzenia na ten temat Prezydent Duda. On też tam kasę powiozl. Chiech Bóg nas chroni. oni mają broń, a my rodacy co ?? widelce!

behawior1 week ago
Duda to chłopak robiacy karierę a nie przywódca Państwa ,to facet któremu utorowali drogę zydowscy syjoniści – wczesniej go szkoląc w USAelu, tak jak Szydło – poprzez teścia Kornhausera ,on przed małpą tez sie pokłoni i poda łapę „na zgodę”, Nie na darmo nazwali go marionetką , Buratino. On NIC nie umie po za tymi formułkami prawnymi gównianego prawa. do tego wytresowany kapralsko przez ojca na drewnianego, posłusznego katolika ma naturę głupawego urzędasa.

wreanch dankan1 week ago
Oni po przegranej wojnie, przejmą Przemyśl, Rzeszów, a nawet Kraków. Teraz o jedno się bije o kontyngent by wysłać jakieś 50 tyś żołnierzy do Donbasu a wtedy nasz otwarty kraj osłabiony będzie idealnym kawałkiem do przejęcia. Wrocław, Poznań, Gdańsk lojalnie ukraińcy oderwą od Polski na rzecz niemiec. W walkach miejskich mają duże doświadczenie, broni pod dostatkiem. Wiadomo świat nie ruszy palcem bo to będzie się nazywało prowokacją rosyjską albo walką z polskimi faszystami o demokrację.

Andrzej W4 days ago
Ja też dokładnie tak mówię każdemu oni jak przegrają będą chcieli Polskich ziem już teraz mówią że te miasta które wymieniles są etnicznie ukraińskie.A Polski rząd daję um grube pieniądze BROŃ POTĘŻNYCH ILOŚCIACH.Powystrzelaja nas.Takich mamy polityków pis PO i inni nas zdradzili.

Jan sobieski1 week ago
Niech teraz połowa z tych ukrainców którzy mieszkają w Polsce ,będzie miała broń palną ! to będzie rzeźnia 😦 a Polacy naród rozbrojony. Nawet szkolenia rezerwy już nie ma, nie mówiąc o komendach wku.

Heniu Wiertara1 week ago
a duda I pis to chazarskie edomickie gowno z upakrainy!!!dlatego jezdza I liza dupy po za granicami Polski!!!

Mieczysław Mieczysławski1 week ago
A prezydent Duda był na obchodach 25 lat powstania Ukrainy!!!
http://wpolityce.pl/swiat/305781-ukraina-swietuje-25-lat-niepodleglosci-gosciem-obchodow-jest-prezydent-andrzej-duda
Hańba!

…..

http://kresy.pl/wydarzenia/we-lwowie-ogloszono-2017-rokiem-upa-i-wezwano-polske-do-odbudowy-pomnika-w-hruszowicach/


Zdjęcie ilustracyjne. Pomnik S. Bandery we Lwowie.Fot. twitter.com

WE LWOWIE OGŁOSZONO 2017 ROKIEM UPA I WEZWANO POLSKĘ DO ODBUDOWY POMNIKA W HRUSZOWICACH

11 maja 2017|2 komentarze|w polityka, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Lwowska rada obwodowa ogłosiła rok 2017 rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii i jej dowódcy Romana Szuchewycza oraz zażądała od polskich władz odbudowania nielegalnego pomnika tej zbrodniczej organizacji w Hruszowicach.

Podczas dzisiejszego posiedzenia lwowska rada obwodowa (odpowiednik polskiego sejmiku samorządowego) ogłosiła rok 2017 rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii i Romana Szuchewycza. Radni chcą w ten sposób uczcić 75. rocznicę powstania UPA i 110. rocznicę urodzin jej dowódcy. Rada zobowiązała administrację obwodu do przygotowania programu obchodów obu rocznic.

Także dzisiaj lwowska rada obwodowa przyjęła stanowisko odnośnie rozbiórki pomnika UPA w Hruszowicach w gminie Stubno na Podkarpaciu. Radni nazwali ją „antyukraińską prowokacją”, która „poraża swoimi okolicznościami”. Zwrócono uwagę na fakt, że rozbiórka odbyła się dwa dni przed rozpoczęciem obchodów 70. rocznicy akcji Wisła.

W swoim stanowisku radni zestawili fakty niszczenia upamiętnień UPA w Polsce z przypadkiem wysadzenia pomnika polskich ofiar SS-Galizien i UPA w Hucie Pieniackiej w obwodzie lwowskim. Podkreślono, że pomnik w Hucie Pieniackiej został „w pełni odnowiony” w ciągu miesiąca.

Radni napisali w swoim oświadczeniu, że wymagają od Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy „wzięcia pod osobistą kontrolę” reakcji polskich władz na „incydent” w Hruszowicach, zwrócenia się do nich z „żądaniem przeprowadzenia należytego dochodzenia” oraz traktowania tej sprawy jako „priorytetowej dla zapewnienia spokoju społecznego w kraju”.

Rada obwodu poparła rekomendację ukraińskiego IPN odnośnie wstrzymania wydawania stronie polskiej pozwoleń na stawianie nowych oraz odnawianie istniejących znaków pamięci na Ukrainie.

Wzywamy Rząd Rzeczypospolitej Polskiej, marszałka województwa podkarpackiego, wojewodę podkarpackiego, starostę powiatu przemyskiego do podjęcia natychmiastowych kroków niezbędnych do odnowienia pomnika żołnierzy UPA w Hruszowicach k. Przemyśla, tak jak zrobiła strona ukraińska po prowokacyjnym podpaleniu [sic!] pomnika Polaków w Hucie Pieniackiej – napisano w apelu.

Apel rady wysłano do marszałka województwa podkarpackiego, wojewody podkarpackiego, starosty powiatu przemyskiego, Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy oraz Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Przypomnijmy, że akcja rozbiórki nielegalnego pomnika UPA w Hruszowicach w dniu 26. kwietnia br., była zgodna z prawem, co potwierdziły Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polski Instytut Pamięci Narodowej. Dopełniono określonych procedur, m.in. uzyskano zgodę wójta gminy Stubno.

Wcześniej rok 2017 ogłoszono rokiem UPA w obwodach wołyńskimiwanofrankiwskim.

Ukraińska Powstańcza Armia wraz z Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów jest odpowiedzialna za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Kresy.pl / oblrada.lviv.ua

MadMike @MadMike:
Banderowska bezczelność i najlepszy wydaniu. Nie wiem co jest większym skurw&*%&? żądać od nas odbudowy pomnika ludobójców czy stawianie znaku równości pomiędzy ofiarami a katami. Może jeszcze pomnika SS-Galizien sobie zażyczą? Ale oni sami wiedzą, że to nie przejdzie, raczej to szopka dla ukraińskiego plebsu. Pomimo mojej sceptycznej opinii co do rządu w Polsce to byłoby to dla nich polityczne i społeczne samobójstwo.
PS: A czy przypadkiem pomnik w Hucie Pieniackiej nie został odbudowany za Polskie pieniądze?

Jerzy Osowiak @jerzy-osowiak:
To jest ruski naród co mówi to robi zaraz będzie oficjalne pismo o zwrot 19 powiatów, kiedy nasi to zrozumja że z wrogiem się nie dogadamy, a może wysłać delegacje z 4 miliardami i razem świętować rok upa. Do tego doprowadziła polityka 3RP ciągle ustępstwa i pomijane nie wygodnych tematów a im rogi rosna

…..

http://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-lokalne-wladze-uczcily-pamiec-ideologa-ukrainskiego-rasizmu/


Grób Jurija Łypy, Źr. wikimedia

UKRAINA: LOKALNE WŁADZE UCZCIŁY PAMIĘĆ IDEOLOGA UKRAIŃSKIEGO RASIZMU

10 maja 2017|4 komentarze|w społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Jurij Łypa, którego 117. rocznicę urodzin uczczono, rozwijał w swojej twórczości teorie rasistowskie. Jego grób znajduje się w Bonowie, tuż przy granicy z Polską.

We wsi Bonów (ukr. Buniw) w obwodzie lwowskim, leżącej tuż przy granicy z Polską, odbyły się obchody 117. rocznicy urodzin ukraińskiego działacza politycznego, członka Ukraińskiej Powstańczej Armii Jurija Łypy. – informuje strona kanału ZIK powołując się na kierownika wydziału prasowego administracji państwowej rejonu jaworowskiego Irynę Krawczuk.

Obchody zaczęły się od liturgii w cerkwi. Następnie uczestnicy obchodów przeszli na cmentarz, gdzie znajduje się grób Jurija Łypy. Przemowy wygłosili kierownik rejonowej administracji Zoriana Miryło oraz prezydent fundacji „Pryznaczennja” im. Jurija Łypy Hałyna Szpyłka. Na grobie złożono kwiaty. Następnie przedstawiciele władz odwiedzili wieś Iwanyki, gdzie znajduje się jedyny pomnik Łypy.

Jak napisano w materiale ZIK, Łypę uhonorowano jako wielkiego Ukraińca, który ostatnie lata swojego życia przeżył na ziemi jaworowskiej, gdzie pracował jako lekarz, pisał swoje utwory i zginął z rąk enkawudzistów.

Jak podaje ZIK, Łypa był działaczem społecznym, pisarzem, poetą, publicystą, jednym ze znaczących ideologów ukraińskiego nacjonalizmu. Od lata 1943 do lata 1944 roku razem z rodziną żył na ziemi jaworowskiej. W 1943 roku prowadził w Jaworowie prywatny gabinet medyczny. Był lekarzem w Ukraińskiej Powstańczej Armii. W sierpniu 1944 roku został zabity przez NKWD.

Łypa w ramach ideologii ukraińskiego nacjonalizmu rozwijał teorie rasistowskie. Uważał, że większość Ukraińców prezentuje rasę dynarską (mieszaninę ras nordyckiej i armenoidalnej). Irytowało go zakwalifikowanie Ukraińców przez niemieckich nazistów do podludzi. Twierdził, że Mussolini posiadał „typowo ukraińską głowę”, a Hitler reprezentował rasę armenoidalną. Uważał, że płodzenie dzieci z nie-Ukraińcami jest „zanieczyszczaniem rodziny”, które jest swego rodzaju „odstępstwem” od nacji.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińcy świętują 100-lecie tzw. Ukraińskiej Rewolucji. Poroszenko uczcił m.in. Konowalca i Doncowa

Kresy.pl / ZIK

Poznaniak74 @Poznaniak74:
Paranoja, potomek wszelkiej maści „ludzi luźnych” z terenów Korony, Wlk. Ks. Litewskiego oraz ówczesnej Moskwy plus ludów koczowniczych, które „przewalały się” przez tamte tereny od starożytności głosił „teorie czystości rasowej” :)))) Ps. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia innego ‚ideologa’ ukraiństwa niejakiego Dmytro Doncowa (szczególnie z profilu) by się przekonać jak ta „ukraińska czystość rasowa” wyglądała…

General @General:
No i bardzo krzyż pasuje do tego grobu. A obok jaki piękny pomnik ssmana. Że to jeszcze stoi i nikt tego nie rozwalił. Wrogi kraj, trzeba szykować się do wojny.

Sun Escobar @Sun Escobar:
Wymieńcie ukraińca, znanego na świecie w dziedzinie kultury, sztuki, muzyki, nauki. Nie ma.

General @General:
@Sun Escobar Matejko, Kopernik, Skłodowska-Curie, Reymont, Chopin, Karol Wojtyła, Mieszko I, Bolesław Chrobry, J.S. Bach, Vivaldi, Otton III, Salvatore Dali, Monet, Aleksander Wielki, Arystoteles, Paderewski, Mickiewicz, Piłsudski, no i Beksiński bo z Sanoka czyli etnicznych ziem…. ojj długo by wymieniać.

1 thought on “482 Cichutkie beczenie wolnych ludzi, czyli mężne milczenie owiec inaczej,.. bo ukraińska rzeczywistość głośno skrzeczy

 1. Andrzej Kocikowski 83.11.138.*godzinę temu
  Jestem pewien, że w rocznicę rzezi wołyńskiej zamieszczą Państwo stosowny artykuł przypominający sprawców i liczbę ofiar; artykuł winien być okazalszy, bo i liczba ofiar na Wołyniu była większa.

  antyPOpapraniec 89.79.132.*godzinę temu
  @ andrzej kocikowski nie martw się o to rusku. my żadnego bestialstwa nie zapominamy.

  http://wpolityce.pl/historia/339426-77-lat-temu-umilkly-strzaly-w-lesie-katynskim-lacznie-zamordowano-14-587-osob

  77 lat temu umilkły strzały w Lesie Katyńskim. Łącznie zamordowano 14 587 osób


  autor: fratria

  Od 3 kwietnia do 11 maja 1940 r. w Lesie Katyńskim oficerowie NKWD mordowali polskich jeńców z obozu w Kozielsku. „Żeliwne płyty, krzyże, epitafia na katyńskim cmentarzu mają kolor rdzy; to celowy zabieg, chodzi o przywołanie skojarzenia skrzepniętej krwi” – mówi PAP Antonina Mickiewicz ze Stowarzyszenia Dom Polski w Smoleńsku.

  Cmentarz katyński składa się z dwóch części – Polskiego Cmentarza Wojennego i nekropolii rosyjskiej.

  Wejście według projektu polskich architektów jest zrobione w kształcie rozkopanego kopca i dwie części tego kopca łączy szklana brama. Ta szklana brama ma swoje znaczenie, to symbol kruchej granicy między światem przeszłości a światem teraźniejszym. To przypomnienie o tym, że błędy przeszłości można łatwo powtórzyć, jeśli się o niej nie pamięta — podkreśla Mickiewicz.

  Przypomina, że za głównym wejściem znajduje się droga, którą prawdopodobnie prowadzono na śmierć polskich oficerów. Cmentarz zawiera sześć dużych grobów zbiorowych ze szczątkami oficerów i dwie mogiły generałów. Groby leżą po dwóch stronach alei cmentarza wiodącej do zespołu ołtarzowego z podziemnym dzwonem.

  Specjalnie umieszczony poniżej poziomu ziemi, by dzwonił na znak pamięci tych, którzy w tej ziemi spoczywają — tłumaczy.

  Blisko zbiorowych mogił znajdują się doły śmierci, które są puste od 1943 r., czyli od pierwszej ekshumacji w Katyniu. To są pierwotne miejsca, na skraju których rozstrzeliwano jeńców. Tych dołów śmierci jest razem 8. Zaznaczone są płytami żeliwnymi, które pokazują kształt i rozmiar każdego z dołów. W największym, w kształcie łacińskiej litery L, znaleziono prawie 2,5 tys. ciał zamordowanych, ułożonych – jak pisano w sprawozdaniach z ekshumacji – 12 warstwami — dodaje.

  12 maja 1940 r. wyruszyły ostatnie transporty śmierci oficerów polskich z Kozielska do Katynia i ze Starobielska do Charkowa.

  Decyzja o wymordowaniu polskich jeńców wojennych z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz Polaków przetrzymywanych w więzieniach NKWD na obszarze przedwojennych wschodnich województw Rzeczypospolitej zapadła na najwyższym szczeblu sowieckich władz.

  Podjęło ją 5 marca 1940 r. Biuro Polityczne KC WKP(b) na podstawie pisma, które ludowy komisarz spraw wewnętrznych Ławrientij Beria skierował do Stalina. Szef NKWD, oceniając w nim, że wszyscy wymienieni Polacy „są zatwardziałymi, nierokującymi poprawy wrogami władzy sowieckiej”, wnioskował o rozpatrzenie ich spraw w trybie specjalnym, „z zastosowaniem wobec nich najwyższego wymiaru kary – rozstrzelanie”.

  Po trwających miesiąc przygotowaniach, 3 kwietnia 1940 r. rozpoczęto likwidację obozu w Kozielsku, a dwa dni później obozów w Starobielsku i Ostaszkowie. Przez następnych sześć tygodni Polacy wywożeni byli z obozów grupami do miejsc kaźni.

  Z Kozielska 4 404 osób przewieziono do Katynia i zamordowano strzałami w tył głowy. 3 896 jeńców ze Starobielska zabito w pomieszczeniach NKWD w Charkowie, a ich ciała pogrzebano na przedmieściach miasta w Piatichatkach. 6 287 osób z Ostaszkowa rozstrzelano w gmachu NKWD w Kalininie, obecnie Twer, a pochowano w miejscowości Miednoje. Łącznie zamordowano 14 587 osób.

  Na mocy decyzji z 5 marca 1940 r. wymordowano również około 7 300 Polaków przebywających w różnych więzieniach na terenach włączonych do Związku Sowieckiego: na Ukrainie rozstrzelano 3 435 osób (ich groby prawdopodobnie znajdują się w Bykowni pod Kijowem), a na Białorusi około 3,8 tys. (pochowanych prawdopodobnie w Kuropatach pod Mińskiem). Większość z nich stanowili aresztowani działacze konspiracyjnych organizacji, oficerowie nie zmobilizowani we wrześniu 1939 r., urzędnicy państwowi i samorządowi oraz „element społecznie niebezpieczny” z punktu widzenia władz sowieckich.

  wkt/PAP

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.