487 Ale może taki jest los naszej cywilizacji? Może musi ona powrócić do prymitywizmu pogaństwa, by ponownie spotkać prawdę?

Feministka o Polaku stającym w obronie kobiety w Szwecji…

Ten wpis poświęcam pamięci i uwadze moich nofocześnie postępowych, politycznie poprawnych żydokomunistycznych byłych „najlepszych przyjaciół”, którzy przez jakieś ponad 30 lat ukrywali przede mną (i przed samymi sobą), że są nikim innym, jak np. dziećmi stalinowców, tyle że obecnie już z ich nowym, „zachodnim” sposobem myślenia, np. jaki głosił ich postępowy ałtorytet kapitan SB Bauman, itp… który także tylko udawał Polaka…

Po tym, co od nich w 2012 usłyszałem, postanowiłem że nie będę ani ich ani siebie więcej bezsensu denerwował jakąkolwiek wymianą wiadomości. Z tego powodu nie zadałem im wielu pytań, ale nie ma to i tak już żadnego znaczenia, bo sam znalazłem na nie odpowiedzi. Wiem już, że po obżydliwych twierdzeniach GroSSa i jemu podobnych „Polaków”, czyli także i tych moich byłych „najlepszych przyjaciół”…  stoimy po dwóch różnych stronach barykady i…  mierzymy do siebie z tego, co tam kto ma. Ja bezlitośnie wskazuje na nich moim słowiańskim palcem… i o współudział w tym całym odrażającym kurewstwie i zdradzie obwiniam także i ich…

Nie pragnąłem tego, ale stało się… Czy o to im chodziło? Czy ich żydokomusze rodziny mieszkające być może jeszcze w komunistycznym szwedzkim raju są ciągle jeszcze zadowolone, bezpieczne i szczęśliwe? Czy może jednak są one teraz takie same, jak ci Szwedzi opisywani poniżej, czyli… „dość niezadowoleni” z rzeczywistości,.. którą przecież sami stworzyli swoimi czerwonymi rękami i umysłami, patrz Barbara Lerner Spectre?

What the heck is Barbara Spectre’s motivation

The People Behind European Migrant Crisis

Tak, moi drodzy żydokomunistyczni, usraelsko-jewropejscy byli „najlepsi przyjaciele”,.. którzy i tak nie przeczytacie tego… Jeśli nie wyzwoliliście się jeszcze z tych waszych żydokomuszych prawd, (a niby czemu mielibyście to zrobić?)… no to zaręczam wam, że pustynny żądny krwi potwór, którego wasi rasistowscy przodkowie stworzyli na ich własny obraz i podobieństwo i potem tak pilnie hodowali (a wy za nimi po cichu robicie to teraz),..  i tak, czy tego chcecie czy nie… pewno szybciej niż możecie to sobie wyobrazic… „wyzwoli” także i was…

Wowes@Wowes
Panie Redaktorze. Mam kuzynkę ,która wyjechała do Szwecji w latach 70-t ych u.w. Ma takie same zdanie jak Pan. Kiedyś zostawiała niezabezpieczony rower przed sklepem. Przed Wielkanocą ukradli jej z Toyoty wycieraczki pod marketem a policja doradziła- niech pani nie robi problemu.

sir 159.205.115.*godzinę temu
W ogóle cała Skandynawia to więzienie poprawności politycznej, a ten socjal krótko mówiąc jest swoistą zapłatą za „poprawne zachowanie”. To nie narody a grupy socjalnego interesu!

pełna cenzura w Szwecji 62.108.186.*godzinę temu
Niektórzy Szwedzi „nie kochają swojej niewoli” – ale za krytykę władz i ich poczynań dostają dotkliwe kary.

Tomek 83.6.244.*34 minuty temu
…i ten Bauman jako komentator 🙂 Chichot historii…

http://wpolityce.pl/kultura/339417-szwedzka-teoria-milosci-czyli-komuna-w-pigulce-oto-jak-socjalisci-zniszczyli-rodzine?strona=1

„Szwedzka teoria miłości” czyli komuna w pigułce. Oto jak socjaliści zniszczyli rodzinę

opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


Against Gravity/mat. prasowe

Gdy oglądałem ten film, przypomniała mi się wypowiedź legendarnego Lou Reeda.

Boję się krajów takich jak Szwecja. Ona jest jakby… pusta. Wszystko w niej działa. Jeżeli zatrzymasz samochód na światłach i nie wyłączysz silnika, ludzie podejdą i zaczną ci o tym mówić. Idziesz do lekarza, a tam na ścianie informacja: »W przypadku samobójstwa – zadzwoń…«. Takie rzeczy mnie przerażają. Nowy Jork? Nie. Szwecja? Tak”

– mówił muzyk w zabawnym występie w eksperymentalnym filmie „Brooklyn Boogie” Wayne’a Wanga i Paula Austera. Trafił w sedno. Gdyby nieżyjący już Reed obejrzał „Szwedzką teorię miłości” Erika Gandiniego, pewnie nie byłby już tak ironiczny. Ten obraz naprawdę przeraża. Żałuję, że obejrzałem go dopiero dwa miesiące po premierze. Warto go jednak odszukać, by zobaczyć pełną grozę czegoś, co niegdyś nazwano szwecjalizmem.

Szwecjalizm to pod wieloma względami coś gorszego niż komunizm. Nie ma szwadronów śmierci w postaci KGB, UB ani Stasi, ale za to o wiele głębiej wgryza się w ludzką duszę. Tworzy niewolnika bardziej z antyutopii Huxleyowskiej, nie z Orwellowskiej. Tworzy niewolnika kochającego własną niewolę, a więc niewolnika doskonałego. Szwecja to nie kraj, lecz stan umysłu. Niedawno na wPolityce.pl pisałem, że Alice Bah Kuhnke, szwedzka minister ds. kultury i demokracji, domaga się, by bojownicy ISIS dostawali od szwedzkiego rządu… pomoc socjalną. Wszystko po to, by zintegrować ich ze społeczeństwem. Szwedzi dawno już przekroczyli rubikon w budowaniu Nowego Wspaniałego Świata, w którym religią stała się poprawność polityczna. Religia ta ma własne dogmaty (tolerancjonizm), własnych kapłanów (np. Bah Kuhnke) i własną inkwizycję pilnującą czystości wiary. Szwedzcy socjaldemokraci odrobili lekcję włoskiego komunisty Antonia Gramsciego i rozpoczęli marsz przez instytucje, skupiając się nie na gospodarce, lecz na kwestii obyczajowej. Istotą była nadbudowa, a nie baza. Komunistom nie udało się zniszczyć rodziny. Szwedom już tak.

Wszystko zaczęło się od manifestu „Rodzina przyszłości” opublikowanego w 1972 r. przez partię socjalistyczną. To właśnie on na szeroką skalę rozpoczął inżynierię społeczną, która bezpowrotnie zniszczyła tamtejszy naród. Oderwała dziecko od rodzica, brata od siostry, sąsiada od sąsiada. To był początek tworzenia nowego człowieka, lecz również wszechwładnego „państwa niańki”, które kontroluje i układa życie obywatela od kołyski aż po grób: rodzicom nie wolno wychowywać dzieci zgodnie z ich wartościami. Dziecko może się pozbyć „opresyjnych i brutalnych” rodziców tylko za to, że ci podnoszą na nie głos. Państwo zachęca do donosicielstwa na własnych rodziców w bardziej przebiegły sposób, niż czynili to komuniści. Niszczy fundamentalne poczucie zaufania członków rodziny i uzależnia ludzi od państwa. Nie trzeba się już zajmować starszymi, to państwo przejmuje nanimi kontrolę. Nie trzeba się przejmować dobroczynnością, którą zapewnia państwo. Zgodnie z przykazaniem „Nie będziesz miał innego socjalu przede mną”.

Do tej pory tylko czytałem o szwecjalizmie. Widziałem jego namiastkę we wstrząsającym filmie „Obce niebo” Dariusza Gajewskiego, w którym pokazano, jak totalniacki szwedzki system zabiera rodzicom dzieci. „Szwedzka teoria miłości” Włocha Erika Gandiniego obnaża całą istotę tamtejszej inżynierii społecznej. Z zimnym obiektywizmem odsłania kolejne warstwy systemu, który na naszych oczach sypie się w zderzeniu z opartym na prawdziwej wierze i rodzinnych wartościach islamem. Film nie piętnuje samych założeń szwedzkich polityków. Jawią się oni jako ci, którzy pragnęli, by jednostka rozwijała się niezależnie od innych i realizowała swoje wolnościowe pragnienia. Miała to być niezależność zarówno finansowa, jak i społeczna. W rzeczywistości program ten był z założenia wymierzony w rodzinę, tradycje i wiarę. Miał stworzyć nowego człowieka, który wierzy w państwo. I traktuje je jak pogańskiego bożka. Szwecja miała być złotym cielcem, któremu obywatele oddają pokłon na pustyni. Pustyni samotności, wyobcowania i skrajnego indywidualizmu.

Indywidualizm ten rozpoczyna się już w momencie powstania człowieka. Gandini przypomina, że ponad połowa Szwedek nie chce mieć dziecka z partnerem. „Jestem introwertyczką. Dlatego uznałam, że będzie lepiej, jeśli będę miała dziecko sama i zrezygnuję z szukania partnera. To nie wydawało się tak ważne” – twierdzi jedna z bohaterek dokumentu. Nie tylko odmawia dziecku fundamentalnego prawa do posiadania dwójki rodziców, lecz decyduje się… dziecko wyprodukować. Przesadne słowa? W filmie widzimy mężczyzn, którzy onanizują się, oglądając na ekranie pornografię. Spermę oddają do banku nasienia. Jest dokładnie opisana i odłożona na określoną półeczkę. Rola ojca na tym się kończy. Następnie mama wchodzi na stronę internetową, na której kupuje nasienie, jakby wybierała książkę. Oznacza, jaki kolor skóry ma mieć dziecko, jego kolor włosów, budowę ciała i rasę. Następnie zamrożona sperma jest dostarczana kobiecie do domu. Kurier przynosi paczkę, w której oprócz nasienia są strzykawka oraz instrukcja, pod jakim kątem zaaplikować sobie plemniki.Instrukcja wskazuje również, jak długo należy leżeć z nogami opartymi o ścianę, by doszło do zapłodnienia.

Wszystko odbywa się w sterylnych warunkach. Nie tylko bez aktu miłości, oddania i poświęcenia, lecz nawet oderwanego od wyższych uczuć aktu seksualnego. Fabryka ludzi go nie potrzebuje. Produkcja indywidualistów zaczyna się od seksu z samym sobą, czyli skrajnej wersji egoizmu. „Nie lekceważ masturbacji. To seks z osobą, którą kochasz” – ironizował niegdyś Woody Allen. W Szwecji taka satyra nie ma już racji bytu. Niebawem stanie się ponurą rzeczywistością w całym zachodnim świecie, w którym szeroko pojęta cywilizacja śmierci w ostatecznej wiktorii nie napotyka już przeszkód.

Stworzeni w laboratoryjnych warunkach Szwedzi podobnie umierają. Nie chodzi o sterylne warunki w ośrodkach aborcyjnych, w których, jak mówiła jedna z polskich celebrytek, szybko i bezpiecznie można się pozbyć intruza. W skandynawskim kraju powstała specjalna komórka socjalna zajmująca się odnajdywaniem rodziny zmarłej osoby. Osoby opuszczonej przez rodzinę, która nieraz zapomina nawet się zgłosić po spadek. W filmie dowiadujemy się o samobójcy, którego ciało odnaleziono, uwaga, po dwóch latach. Sąsiedzi nie zatrzymywali się koło drzwi jego mieszkania, spod których wydobywał się odór rozkładających się zwłok. Jak przystało na zbiorowisko indywidualistów zwących się, nie wiedzieć dlaczego, społeczeństwem, nikt do drzwi nie puka, by „nie naruszać prywatności”. Do mężczyzny nie zgłaszali się też urzędnicy ani administrator budynku. Stałe zlecenia w banku załatwiły problem nieopłaconych rachunków. „Zaślepiło nas dążenie do skrajnej niezależności” – tłumaczy w filmie pracownica socjalna, komentując przypadek samobójcy. Zamknięci na bliźniego Szwedzi niespodziewanie jednak otwierają się na imigrantów. Przyjmują ich z otwartymi ramionami, oddają im we władania całe osiedla i miasta, z których ucieka coraz więcej obywateli bezradnych wobec islamskiego potopu. Dodajmy, że chodzi o imigrantów manifestujących przywiązanie do rodziny i religii. Może to uczucie podobne do tego, które pojawia się u aborcjonistów, którzy walczą o prawo do zabijania nienarodzonych „przedludzi” i jednocześnie płaczą z powodu „holokaustu” robaczków na drzewach? Paradoks wynikający z niespokojnego, zranionego i niemogącego znaleźć spokoju ducha? A może to po prostu dążenie do autodestrukcji?

Na pokazywanej w filmie „mapie wartości” Szwecja jest na końcu drogi do dobrobytu. Jest przedstawiana jako państwo realizujące ostateczny ideał postępu. Na przeciwległym biegunie znajduje się Etiopia. Zacofana, biedna i skąpana w cierpieniu. Właśnie tam przeniósł się występujący w filmie szwedzki lekarz. Dawny zwolennik inżynierii społecznej doszedł do wniosku, że w skandynawskim państwie zniszczyła ona więzy międzyludzkie. Te fundamentalne, które są widoczne na każdym kroku w etiopskich wioskach. Pomoc bliźnim, obecność przy ich narodzinach i śmierci. Gdy chirurg przyjeżdża do Szwecji, widzi, że w tej cywilizacji nie da się żyć. „Wszyscy pielęgnują własne ego. Są zajęci swoimi celami” – mówi. No ale przecież wszystkim zajmuje się państwo. Człowiek nie ma już żadnego obowiązku wobec bliźnich.

Znamienne, że w tym szwedzkim dokumencie nie ma Boga. Nie pada choćby słowo o religii. Ostatecznym autorytetem w finalnych scenach jest prof. Zygmunt Bauman. Polski so cjolog mówi, że dziś dzielimy nasze życie pomiędzy dwa światy: on-line i off-line. Jego zdaniem budowanie relacji w wirtualnym świecie jest wygodne, bo można ją przerwać w każdym momencie. „Nie ponosimy tego ryzyka, jakie niesie życie” – stwierdza guru autorów „Szwedzkiej teorii miłości”. Warto zauważyć, że mówi to były stalinista. Dziś naucza, jak żyć w społeczeństwie, które zrealizowało komunistyczne zamiary sprawniej, niż zdołali to zrobić sami komuniści. Niemniej Bauman zwraca uwagę na rzecz słuszną. Szwedzi zauważają, w jaką pułapkę wpadli. Możliwe, że dostrzegają to dzięki prorodzinnym syryjskim uchodźcom, którzy w filmie są przeciwwagą dla szwedzkich hedonistów.

Gdzie Szwedzi szukają ukojenia? W lesie. „Bezpieczeństwo nie daje szczęścia” – rzuca jeden z bohaterów obrazu. Dlatego zdecydował się stworzyć hipisowską komunę, która organizuje leśne obozy. Szczęście ma mu dać dotyk innej osoby, spojrzenie jej głęboko w oczy i wspólne medytowanie. Lekarstwem na brak więzi społecznych są więc pogańskie rytuały. Znamienne, że to one mają być odtrutką na siłę wszechwładnego niczym Bóg państwa. Co jednak, kiedy pojawi się potrzeba wyższego poświęcenia dla społeczeństwa? Czy ukryci w lesie hipisi stawią czoła wieloletniej tresurze państwa budującego swój kult? Państwa, które rozerwało rodzinną miłość. Jedyną, która daje człowiekowi pełen rozwój. Daje mu możliwość wykrzesania z siebie prawdziwego człowieczeństwa.

Ale może taki jest los naszej cywilizacji? Może musi ona powrócić do prymitywizmu pogaństwa, by ponownie spotkać prawdę?

autor: Łukasz Adamski

R0SZ-ek@GR0SZ-ek
Szwedzi sami, demokratycznie wybrali ten swój sposób życia. Nikt im go nie narzucił – ani siłą, ani podstępem. Szwedzi budują go przeszło od 70 lat i w przyszłości jakoś wcale nie zamierzają go radykalnie zmieniać. Widzą jego wady i niedoskonałości, ale to jeszcze nie jest powód, żeby go w całości wyrzucać do piachu. W Japonii – gdzie indywidualizm jest równie piętnowany, co w Szwecji wychwalany – istnieją całe firmy profesjonalnie sprzątające mieszkania po takich wieloletnich zmarłych lokatorach. Ba, nawet w Polsce takie przypadki się zdarzają. Mimo wszystko, to Etiopia i Etiopczycy hurtem chcą do Szwecji, a nie na odwrót.

Macho 193.78.85.*godzinę temu
@Groszek Dlatego że parakatolicka żulia w Polsce nie potrafi żyć w warunkach nieograniczonej swobody, żyć tak aby nie krzywdzić innych.

dfl 178.37.151.*
Trafne analizy !

Afryka dzika, na bogato 62.108.186.*
Jak zawsze – Sweden, yes 🙂
https://www.youtube.com/watch?v=cu6X6VBhaj8&&has_verified=1

rety 91.230.156.*
Szwecja pracuje jak ferma hodowlana bydła rzeźnego, tyle że na fermie byki mają trochę więcej radochy.

antre 78.11.15.*
oby ta zaraza nie przekroczyła Bałtyku.

heniek 188.252.69.*
Szwecja jest jak pobita kobieta, która utrzymuje, że spadła ze schodów.

Wowes@Wowesgodzinę temu
To jest wreszcie kara za Szwedzki Potop.

hola@hola
Moja rodzina gościła przez kilka dni parę szwedzką w Polsce .Zwiedzali, robili zdjęcia, zrobili zakupy i byli zachwyceni gościnnością i rodzinną atmosferą. Było widać ,że tęsknią za taką atmosferą. Nawet zażartowali, że mogli by tu mieszkać.

zuzol 78.8.70.*
Szwecjalizm się skończy, i to w ciągu 20-30 lat. Zastąpi go szariat, albo system z niego się wywodzący. Także nie martwcie się, ten system nie przetrwa zbyt długo.

A jakim mykiem szanowny prze- 81.190.20.
szedł od zdurniałej szfecji do „cywilizacji”? Większość cywilizacji ma się dobrze.. no choćby „uchodźcy” w Szwecji 🙂 , którzy z czasem zresztą też wymrą, bo kto będzie zarabiał na ich socjal.

…..


Imam Mundhir Abdallah, Źr. MEMRI TV

http://kresy.pl/wydarzenia/oburzenie-w-danii-po-kazaniu-imama-z-kopenhagi/

OBURZENIE W DANII PO KAZANIU IMAMA Z KOPENHAGI

11 maja 2017|0 Komentarze|w Europa Zachodnia, religia, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Słowa imama można odbierać jako wezwanie do zabijania Żydów.

Imam Mundhir Abdallah z Kopenhagi wywołał oburzenie w Danii swoim kazaniem, w którym miał cytować hadis (słowa proroka Mahometa) wzywający do zabijania Żydów. Nagranie kazania było umieszczone w internecie 31. marca, jednak przetłumaczono je dopiero w ostatnią niedzielę.

Cytowany hadis miał zawierać słowa, iż Dzień Sądu Ostatecznego „nie nadejdzie, dopóki muzułmanie nie staną do walki z Żydami i nie zabiją ich”. Podczas nagrania Abdallah stał na tle czarnej flagi z Szadahą (muzułmańskim wyznaniem wiary). Na tle podobnych flag pozują podczas nagrań dżihadyści.

Imam miał także powiedzieć, że wkrótce powstanie kalifat, który rozpocznie świętą wojnę w celu zjednoczenia muzułmanów i wyzwolenia meczetu Al-Aksa w Jerozolimie z „brudu syjonistów”.

Kazanie Abdallaha wywołało zaniepokojenie Dana Rosenberga, lidera społeczności żydowskiej, który uważa, że „słabi i podatni na wpływy” ludzie mogą odebrać je jako wezwanie do przemocy wobec Żydów. Słowa imama oburzyły także Ingera Stojberga, duńskiego ministra imigracji i integracji, który nazwał je „kompletnie niedorzecznym, niedemokratycznym i okropnym”.

Jak podało BBC, kazanie imama Abdallaha zgłoszono na policję.

CZYTAJ TAKŻE: Duńscy muzułmanie coraz bardziej gorliwi i mniej chętni do asymilacji

Kresy.pl / BBC

…..

http://wpolityce.pl/swiat/339655-podczas-gdy-francuzi-sa-zajeci-macronem-trzy-partie-muzulmanskie-zglosily-kandydatow-w-wyborach-parlamentarnych-chcemy-laickosci-ktora-szanuje-wiare

http://wpolityce.pl/swiat/339649-papiez-franciszek-o-spotkaniu-z-trumpem-on-powie-to-co-mysli-a-ja-to-co-ja-mysle-dobrze-wiecie-co-mysle-o-migrantach

http://wpolityce.pl/kosciol/339589-objawienia-w-fatimie-przypominaja-ze-katolicy-nie-sa-niewolnikami-ducha-czasow

http://wpolityce.pl/kosciol/339602-papiez-w-fatimie-do-chorych-jezus-wie-co-to-znaczy-bol-rozumie-nas-pociesza-i-daje-nam-sile

http://wpolityce.pl/kosciol/339564-matka-boza-w-fatimie-nie-przestrzegala-zasad-poprawnosci-politycznej-mowila-rzeczy-niezgodne-z-duchem-czasow

http://wpolityce.pl/kosciol/339572-matka-boza-ocalila-zycie-jana-pawla-ii-bo-mial-do-spelnienia-wazne-zadania-kard-dziwisz-o-zamachu-na-papieza

http://wpolityce.pl/kosciol/339568-w-100-lecie-objawien-w-fatimie-modlmy-sie-w-szczegolny-sposob-o-nawrocenie-rosji-apeluje-abp-mieczyslaw-mokrzycki

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/339657-szantaz-samobojczym-milosierdziem-mamy-pierwszy-obowiazek-obrony-krzyza-a-nie-polksiezyca-oraz-polakow-gdziekolwiek-sa

http://wpolityce.pl/kosciol/339668-porazajace-bluznierstwo-charamsa-geje-maja-misje-coming-outu-dla-mnie-jako-katolika-to-sakrament-tak

http://wpolityce.pl/media/339462-dobra-zmiana-nie-sluzy-wydawcy-wyborczej-agora-zanotowala-na-poczatku-roku-ponad-8-mln-zl-strat-jeszcze-wiecej-niz-przed-rokiem

36 thoughts on “487 Ale może taki jest los naszej cywilizacji? Może musi ona powrócić do prymitywizmu pogaństwa, by ponownie spotkać prawdę?

 1. Panie płemiełe, a czy to nie tak, że żydokomuniści ze Związku Sowieckiego są odpowiedzialni za Wielki Głód, czyli za ludobójstwo dokonane na Ukraińcach?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_g%C5%82%C3%B3d_na_Ukrainie

  Wielki głód na Ukrainie, Hołodomor (ukr. Голодомор – dosł. śmierć głodowa) – klęska głodu w latach 1932–1933 w ZSRR, która szczególne nasilenie przybrała na terytorium ówczesnej Ukraińskiej SRR (dzisiejsza Ukraina wschodnia i centralna) – konsekwencja wprowadzonej przez kierownictwo WKP(b) i władze państwowe Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich polityki przymusowej kolektywizacji rolnictwa i bezwzględnej egzekucji przez organy państwowe ZSRR[1] narzuconych chłopom obowiązkowych, nieodpłatnych kontyngentów dostaw produktów rolnych w wymiarze przekraczającym możliwości produkcyjne wsi.

  Według różnych szacunków spowodował śmierć około 6–7 milionów[2][3][4] ludzi, z czego minimum 3,3 mln na terytorium Ukraińskiej SRR[5]. W latach 1921–1947, wskutek trzech klęsk głodu (w 1921–1923, 1932–1933 i 1946–1947), życie straciło około 10 milionów mieszkańców Ukrainy[6].

  Głód wywołany kolektywizacją spowodował również wiele ofiar poza Ukrainą – na Kubaniu (który wówczas był przeważnie ukraińskojęzyczny[7][8]), Powołżu, Zachodniej Syberii i w Kazachstanie. Nie ulega jednak wątpliwości, że Ukraina zajmowała szczególne miejsce na mapie głodu – miał tam największe rozmiary i pochłonął najwięcej ofiar. Niektóre represje (jak zakaz wyjazdu poza granice republiki w ucieczce przed głodem) dotyczyły wyłącznie chłopów z Ukrainy i Kubania[9][10].

  Quote-alpha.png

  Nikt z badaczy głodu nie ma wątpliwości, że głód z lat 1932–1933 na Ukrainie był sztuczny. Istnieje natomiast różnica zdań na temat tego, czy była to przede wszystkim antyukraińska (zaplanowana) akcja kierownictwa stalinowskiego, czy też głód był konsekwencją bolszewickiej zbrodniczej polityki, gdzie nie może być mowy o jakimkolwiek podłożu narodowościowym[11].

  Rafał Lemkin, twórca koncepcji i definicji ludobójstwa, w wykładzie Sowieckie ludobójstwo na Ukrainie, wygłoszonym w nowojorskim Manhattan Centre w dwudziestą rocznicę Hołodomoru (1953), uznał sztucznie wywołany przez władze sowieckie głód na Ukrainie lat 1932–1933 za klasyczny przykład tej zbrodni[12]. (…)

  tomso @tomso:
  W bejsbolu to się nazywa „home-run”, panie Hreusmann. Zamach stanu na Majdanie w lutym 2014 r. przynosi pierwsze owoce: kolonię w strategicznym miejscu – z tanią siłą roboczą i mnóstwem czarnoziemu.

  http://kresy.pl/wydarzenia/hrojsman-z-wizyta-w-izraelu/


  źr: Facebook

  HROJSMAN Z WIZYTĄ W IZRAELU

  15 maja 2017|1 Komentarz|w Bliski Wschód, polityka, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Bartlomiej Gajos

  Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman rozpoczął kolejną oficjalną wizytę w Izraelu. Szef ukraińskiego rządu ma podpisać kilka ważnych dwustronnych umów.

  Ukraiński premier w trakie swojej wizyty spotka się z najważniejszymi osobami w Izraelu. Zaplanowano spotkania Hrojsmana z prezydentem Reuwenem Riwlinem, premierem Benjaminem Netanjahu i przewodniczącym Knesetu Juli-Joelem Edelsteinem.

  Ukraińcy chcą zapoznać się z doświadczeniem Izraela w zakresie rolnictwa, zdrowia i wysokich technologii. Ponadto, jak informuje biuro prasowe ukraińskiej Rady Ministrów, strony są gotowe podpisać szereg dokumentów, wśród których znajduje się m.in. umowa o czasowym zatrudnienia Ukraińców w poszczególnych branżach rynku pracy Izraela czy memorandum o współpracy między ministerstwami zdrowia Ukrainy i Izraela.

  Premier Hrojsman będzie także rozmawiał o strefie wolnego handlu. – Zamierzam zaproponować abyśmy jeszcze w roku bieżącym ostatecznie zatwierdziliśmy porozumienie o strefie wolnego handlu. Mamy ogromny potencjał dla naszego dwustronnego handlu. Dlatego ta wizyta jest bardzo ważna – stwierdził.

  Szef ukraińskiego rządu będzie także namawiał izraelskie władze do tego, aby uznały one Wielki Głód za ludobójstwo dokonane na Ukraińcach. – To bardzo ważne dla nas pytanie, więc musimy je ostatecznie wyjaśnić. Ważne jest, aby ta tragedia, była uznana i potępiona przez cały cywilizowany świat. I będziemy o to walczyć – zapowiadał.

  Czytaj również: Poroszenko w Izraelu: Żydzi zakładali Ukrainę

  kresy.pl/ zik.ua/ Facebook

  http://kresy.pl/wydarzenia/poroszenko-w-izraelu-zydzi-zakladali-ukraine/


  president.gov.ua

  POROSZENKO W IZRAELU: ŻYDZI ZAKŁADALI UKRAINĘ

  25 grudnia 2015|8 komentarzy|w polityka, Wydarzenia |Przez Redakcja

  Podczas wystąpienia w Knesecie prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zwrócił uwagę na rolę Żydów podczas tworzenia państwowości ukraińskiej.

  Może się mylę, ale to były pierwsze pieniądze z żydowskimi napisami na początku XX wieku. Oznaczało to praktycznie, że język żydowski był jednym z oficjalnych w młodym ukraińskim państwie i Żydzi jako naród byli bezpośrednimi uczestnikami jego utworzenia. Co więcej, w rządzie Ukrainy podczas niezależności na początku XX wieku stworzono oddzielne Ministerstwo ds. Żydów” – mówił Poroszenko w izraelskim parlamencie.

  Poroszenko podkreślił, że sowiecka Ukraina jako jedno z państw-założycieli ONZ w 1948 uznała Izrael, zaś korzenie chasydyzmu sięgają Ukrainy.

  lb.ua / Kresy.pl

  cherrish @cherrish:
  Nie chce mi się komentować tych wszystkich bredni Poroszenki, ale jedną muszę, chasydyzm ma tyle wspólnego z Ukrainą co krzesło z krzesłem elektrycznym. Powstał w Rzeczpospolitej i zwany jest polskim. Nie bym specjalnie pałał miłością do tej nacji, ale fakty są takie jakie są.

  wiedzmin @Wiedzmin:
  Interesujące. A ja myślałem, że kozacy mordowali Żydów, tak jak zresztą „bohaterskie” UPA. Nie tak dawno pracowałem nad składem książki, będącej wspomnieniem Żydówki z Obertyna, która jako jedyna z pięcioosobowej rodziny przeżyła wojnę. Otóż z owych wspomnień wynika, że to właśnie Ukraińcy jako pierwsi przystąpili do mordowania Żydów, zanim Niemcy założyli getto w Kołomyi.

  leszek1 @Leszek1:
  Nie wiem jak to bylo wczesniej, ale nie ulega watpliwosci, ze Zydzi zalozyli Ukraine obalajac rzad Janukowycza. Juz po paru miesiacach widac tego skutki.

  dajaman @Dajaman:
  OMG… za niedługo wyjdzie że cały świat założyli żydzi… ale brednie… szkoda słów.

  antymajdan @antymajdan:
  Przecież od prawie dwóch lat wiadomo, że Ukraina powstała w starożytności, bo już wtedy byli Ukraińcy. Teraz jedno z drugim połączone daje pełny obraz historii świata. Co w tym dziwnego?

  gotan @gotan:
  bredni upowskich w wydaniu żyda Poroszenki…nie komentuję…Niech za mnie zrobi to minister Waszczykowski…ULTYMATYWNIE…lub też nie….

  kojoto @Kojoto:
  Pierdzielenko zrobił nam wszystkim prezent świąteczny – ale kawał 🙂

  upadlina @UPAdlina:
  adam i ewa też byli ukraińcami

  Polubienie

 2. Przyrzekam!!!! Ludobójstwa Słowian nie zapomnimy!!! 😦

  http://wpolityce.pl/kultura/339917-przyrzeczenie-i-zapomniana-zbrodnia-na-kaukazie-jej-ofiara-padlo-15-mln-ludzi

  „Przyrzeczenie” i zapomniana zbrodnia na Kaukazie. Jej ofiarą padło 1.5 mln ludzi

  opublikowano: godzinę temu


  autor: fot. You Tube/Open Road Films

  Przez kilka dziesiątków lat byłam krytykiem filmowym. Wtedy kina pełne były jeszcze filmów, o których warto było pisać. Potem porzuciłam ten zawód, bo bardziej interesowało mnie „samo życie”, niż życie przedstawiane w kinie. Zwłaszcza, że coraz mniej było w nim prawdy, i coraz mniej sensu. Scenariusze – albo dozwolone do lat 15, albo wydumane nad biurkiem przez orędowników politycznej poprawności. Dziś rzadko chodzę na pokazy prasowe, bo obrazów, które chciałoby się zobaczyć, a potem opisać, jest niewiele.

  I oto pojawia się praca Irlandczyka Terry George’a „Przyrzeczenie”. Reżysera i wojownika – w latach 70. był członkiem ruchu oporu w Irlandii Północnej, i zatrzymany przez brytyjski patrol, za przewożenie uzbrojonych członków Irish Republican Socialist Party, został skazany na 6 lat więzienia. Potem zainteresował się filmem. Był scenarzystą i asystentem Jima Sheridana przy filmie „W imię ojca”, opowiadającego o skandalu wokół procesu „czwórki z Belfastu”, a potem, już samodzielnie, scenarzysta i reżyser, zrobił „Hotel Rwanda”, o bratobójczej wojnie między Hutu i Tutsi w Rwandzie latach 90. A teraz na polskich ekranach pojawił się jego kolejny obraz polityczny, tym razem o eksterminacji Ormian w imperium osmańskim w latach 1915 – 17. Zapomnianym przez świat i media holokauście, gdzie z 2.6 mln Ormian, zamieszkujących Armenię Zachodnią, wchodzącą w skład imperium, zostało zamordowanych lub zmarło z głodu i chorób 1.5 mln. Więcej niż połowa populacji, zamieszkujących te tereny. Pierwsze masakry miały miejsce już w latach 90. XIX wieku, kiedy – śladem chrześcijan na Bałkanach, tureccy Ormianie zażądali autonomii. Wtedy sułtan Abdulhamid II rozpoczął prześladowania , potem przyszły wysokie podatki i restrykcje administracyjne, a wszystko to doprowadziło do powstań, krwawo stłumionych w latach 1894-95. Oblicza się, że w tych latach śmierć poniosło ok. 300 tys. Ormian. Ale, jak się okazało, to był dopiero początek tragicznej serii zdarzeń.

  Tuż przed wybuchem I wojny światowej, władze w Turcji objął Komitet na rzecz jedności i postępu, zwany „młodoturkami”, którzy ogłosili idee panturkizmu. Chodziło o zajęcie ziem na terenach Rosji i Iranu. Dążąc do zjednoczenia ludności tureckiej „od Bosforu do Mongolii”, uznali, że na drodze stoją im ormiańscy chrześcijanie, od tysiącleci zamieszkujący Zakaukazie. I postanowili – podobnie jak Hitler w przypadku „ostatecznego rozwiązania” kwestii Zydów – „ostatecznie” rozwiązać problem ormiański. Przebieg zdarzeń był klasyczny: w kwietniu 1915 roku turecki rząd wydał nakaz aresztowania ormiańskiej inteligencji i znaczących osobistości – jedynie w Stambule zamordowano w więzieniach lub podczas pogromów – 2345 osób. A w miesiąc póżniej – został ogłoszony rozkaz deportacji zamieszkujących Anatolię Ormian na Pustynię Syryjską. W rezultacie tych operacji w miastach i miasteczkach zamordowano setki tysięcy Ormian, inni, deportowani, zginęli z chorób, piekącego słońca lub wycieńczenia. Ginęli w wyjątkowo okrutny sposób: palono ich żywcem, zakopywano, topiono, spychano ze stoków górskich. Bywało, że Ormianie stawiali opór – np. 5 tys. mieszkańców okręgu Musa przez 40 dni broniło się w masywie Musa Dagh. Franz Werfel napisał o tym powieść „Czterdzieści dni Musa Dah”, a słynna autorka kryminałów Agatha Christie, towarzysząca swojemu mężowi – archeologowi Maksowi Mallowanowi w wykopaliskach na Bliskim Wschodzie, zamieściła relacje ocalałych świadków rzezi w swoim reportażu „Opowiedzcie, jak tam żyjecie”. Po kilku latach eksterminacji i fali ucieczek z kraju, z uprzednich 2.6 mln Ormian, zamieszkujących Turcje, pozostało ich ok. 150 tys.

  Reżyser Terry George, w swoim kolejnym filmie, przypomina tę jedną z najbardziej skrywanych zbrodni przeciw ludzkości XX wieku. Której ofiarą padło 1.5 mln ludzi, połowa ofiar Holokaustu, a kilkaset tysięcy znalazło się na emigracji, patrz: rodzina słynnego amerykańskiego pisarza Williama Saroyana, popularnego francuskiego piosenkarza Szahnura Waghineka Aznavouriana, czyli Charlesa Aznavoura czy biznesmena i filantropa Galusta Gulbekiana. Tragedię narodu pokazuje – podobnie jak w „Hotelu Rwanda” – na przykładzie losów kilku osób. A przede wszystkim Michaela, który w 1915 roku przybywa z małego miasteczka w górach do Stambułu, by studiować medycynę. W domu swego wuja spotyka młodą rodaczkę, Anę, narzeczoną znanego amerykańskiego reportera, Chrisa. Zaczyna się gorący romans. Ale w Stambule rząd wydaje rozporządzenie aresztowania znaczących Ormian, rozpoczynają się prześladowania i pogromy, zapełniają się więzienia, płynie krew. Michael, Ana i ich rodziny są w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Swiat „nie dostrzega” tragedii narodu, rozpoczyna się Rzeż Ormian, zwana przez nich samych Mec Jeghern, Wielkim Nieszczęściem.

  Najwyraźniej irlandzkiego reżysera Terry George’a interesują „narody na historycznym zakręcie”, kiedy decyduje się ich być lub nie być. Północna Irlandia przez Wielkopiątkowym Porozumieniem, bratobójcza wojna w Rwandzie, Rzeż Ormian w imperium otomańskim. „Przyrzeczenie”, to klasyczny epicki film w starym dobrym stylu, w dodatku starannie zrealizowany. Widać, że Terry George ma długie doświadczenie reżyserskie, pewną rękę i wierzy w tradycyjne kino z przesłaniem. I nie chodzi tu o happy endy czy pokrzepienie typu „jutro będzie lepiej”, lecz o prawdę, że nawet podczas najtrudniejszych sytuacji można zachować się przyzwoicie, oraz o tym, jak ważna w życiu ludzkim jest nadzieja. Ze przypomnę końcowy fragment wiersza Saroyana, utrzymany wprawdzie w elegijnym, żałobnym stylu, jednak nie pozbawionym promienia nadziei. Szanuję także postawę reżysera, że w tym nihilistycznym świecie post-filmu i post-polityki , jaki mamy, nie wstydzi się pokazywać bohaterów, którzy – jak Ormianin Michael, choć nie kocha narzeczonej, zdecydowany jest dotrzymać przyrzeczenia, albo Amerykanin Chris, który choć widzi, że Ana porzuca go dla Michaela, kiedy okazuje się, że tylko on może ich uratować, nie waha się tego zrobić, nawet z narażeniem własnego życia. W filmie pokazuje się te same postawy heroiczne, i podobne wybory, które znamy z naszej historii, powstańczej czy wojennej. A także tradycji literackiej, patrz: „Lord Jim” Conrada, „Nad Niemnem” czy „Noce i dnie”. Z czasów, kiedy dotrzymywało się przysiąg, kiedy kobiety – jak te Ormianki w górach – szyły koszule i sztandary, a po upadku powstania nosiły „biżuterię żałobną” i przejmowały na swoje barki ciężar utrzymania rodziny, wychowania dzieci i prowadzenia majątku. Może dlatego „Przyrzeczenie” jest nieżle rozumiane w Polsce? Właśnie dla tej wspólnoty narodowych przeżyć i doświadczeń?

  Np. scena w kamieniołomach, w których wykonują niewolniczą pracę Ormianie, pilnowani przez żołnierzy tureckich. Czy to nie są doświadczenia polskich więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych w Mauthausen – Gusen czy Gros-Rosen? Kamieniołomy, fabryki broni, zlecenia dla niemieckich firm? Albo brytyjskie – budowa „kolei burmańskiej”, którą w koszmarnych warunkach wykonywali więźniowie alianccy na Półwyspie Malajskim w japońskich obozach koncentracyjnych? Tylko brytyjskich jeńców zginęło wtedy ok. 140 tys., a opowiadały o tym filmy „Imperium słońca” Spielberga, „Droga do zapomnienia’ Jonathana Teplitzky’ego, a także angielski przebój wszechczasów „Most na rzece Kwai” Davida Leana. Kolejna scena w „Przyrzeczeniu”, która przypominała te wspólnotę ludzkich doświadczeń z czasów II wojny, to pędzący pociąg z zamkniętymi w zwierzęcych wagonach Ormianami, umierającymi z głodu i pragnienia. To mógł być przecież pociąg, wiozący polskich wysiedleńców z Kresów na Syberię czy do Kazachstanu, albo Zydów do Auschwitz – Birkenau. Lub ten nie kończący się sznur uchodżców, aż po horyzont, chroniących się przed tureckimi siepaczami. Podobnie na starych fotografiach wyglądał eksodus mieszkańców Warszawy po upadku Powstania ’44. Toteż patrząc na „Przyrzeczenie”, Polak może odczuwać jakąś nić wspólnoty z narodem, który został przez silniejszego sąsiada skazany na zagładę – choć wszystko, czego pragnął, to żyć w spokoju. Jednak nawet tak skromne oczekiwania nie spełniają się, kiedy niewielki naród żyje na skrzyżowaniu dróg, na drodze silniejszych. I o tym także opowiada obraz Terry George’a.

  Nie jest to film bez błędów czy usterek. Heroizacja bohaterów, sztywny podział na złych i dobrych. Choć przecież i w życiu zdarzają się herosi oraz sytuacje „czarno – białe”. Zresztą tu także pojawia się Turek, kolega Michaela ze studiów, który swój gest przyjaźni przepłaca życiem. Jest też interesująca rekonstrukcja Stambułu podczas I wojny i życie Ormian w górach Anatolii, piękne kadry i niezła gra aktorska, zwłaszcza młodziutkiej Charlotty Le Bon, córki lidera zespołu Duran Duran Simona, w roli Any. Słowem, „Przyrzeczenie”, to przyzwoita klasyka filmowa, z jednej strony przypominająca dramatyczne fakty z przeszłości, z drugiej – mądrość, że nigdy, bez względu na okoliczności, nie wolno rezygnować z nadziei.

  „Przyrzeczenie” i zapomniana zbrodnia na Kaukazie. Komentarz Elżbiety Królikowskiej-Avis

  autor: Elżbieta Królikowska-Avis

  górski szlak 89.71.56.*30 minut temu
  Wszystko fajnie, ale gdzie tu informacja, że mordowaniem zajmowali się głównie (90%) Kurdowie a nie Turcy? Były też pewne poważne powody niechęci Turków do Ormian, uzasadnione, też o nich nic nie ma?

  Polubienie

 3. http://kresy.pl/wydarzenia/europoslanka-po-dlaczego-polska-nie-przyjela-7-tys-uchodzcow/


  źr. YouTube

  EUROPOSŁANKA PO: DLACZEGO POLSKA NIE PRZYJĘŁA 7 TYS. UCHODŹCÓW?

  16 maja 2017|0 Komentarze|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  W Parlamencie Europejskim debatowano na temat wywiązywania się państw członkowskich z przyjętych w 2015 roku zobowiązań dotyczących przenoszenia uchodźców z Włoch i Grecji.

  Europosłanka Platformy Obywatelskiej Barbara Kudrycka w trakcie debaty odniosła się do stanowiska Polski ws. przyjmowania uchodźców. – Państwa członkowskie powinny wypełniać wcześniej podjęte dobrowolne zobowiązania. Nie rozumiem, dlaczego rząd w Polsce nie przyjął 7 tysięcy uchodźców, w tym dzieci. Do przyjęcia tylu osób zobowiązał się poprzedni rząd Ewy Kopacz. 40-milionowy kraj naprawdę na to stać – mówiła Kudrycka. Jak dodała –  Jeśli niewielka społeczność jest gotowa zaopiekować się jedną rodziną, pozwólmy jej na ten gest. To skandal, że rząd tego nie popiera – oceniła europosłanka.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Uchodźcy przysłani przez UE opuszczają Portugalię – wolą Niemcy 

  Kudrycka powiedziałą również, że społeczeństwo obywatelskie w Polsce „ma się nieźle, choć rząd PiS próbuje ograniczać jego swobody”. Przypomniała, że Caritas i Episkopat także oferują pomoc uchodźcom poprzez organizowanie korytarzy humanitarnych. – Rząd PiS, który szafuje wartościami katolickimi, nie liczy się nawet z tym – krytykowała Kudrycka.

  Podjęte w 2015 roku decyzje w sprawie relokacji uchodźców zakładały realizację tego programu w ciągu dwóch lat, co oznacza, że we wrześniu dobiegnie on końca. Jednak KE uważa, że po wrześniu nie wygasną automatycznie niezrealizowane zobowiązania państw unijnych do przyjęcia określonej liczby uchodźców, informuje „Rzeczpospolita”.

  Kresy.pl / Rzeczpospolita

  Polubienie

 4. http://wpolityce.pl/polityka/340111-austriackie-rozdwojenie-jazni-niedawno-prezydent-zachecal-wszystkie-kobiety-do-noszenia-burek-a-teraz-rzad-ich-zakazal

  Austriackie rozdwojenie jaźni. Niedawno prezydent zachęcał wszystkie kobiety do noszenia burek, a teraz rząd ich zakazał

  opublikowano: za 41 minut


  fot. Twitter

  Rząd Austrii wprowadził właśnie kary finansowe za noszenie w miejscach publicznych burki oraz zakazał rozdawania Koranu. Za nieprzestrzeganie przepisów od października grozić będzie grzywna w wysokości 150 euro.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Tak Austria chce walczyć z radykalnym islamem. Kary finansowe za noszenie burek i zakaz rozdawania Koranu

  Nowe przepisy zakazują nie tylko noszenia stroju zasłaniającego całe ciało, lecz także innych elementów ubioru zasłaniające twarz. Uchodźcy, którzy otrzymali azyl i mają szanse na pozostanie w Austrii, zostali zobowiązani do zaliczenia rocznych zajęć, podczas których powinni nauczyć się języka i poznać kanon wartości obowiązujący w Austrii. Azylanci będą musieli wykonywać nieodpłatnie prace społeczne. W przypadku odmowy muszą się liczyć z obniżeniem otrzymywanych świadczeń.

  A kilka tygodni temu prezydent Austrii lał przecież łzy nad Islamofobią trawiącą Europę i jego kraj.

  Faktycznie coraz bardziej rozszerza się islamofobia. Jak tak dalej pójdzie, to nadejdzie dzień, w którym będziemy musieli poprosić wszystkie kobiety, aby założyły burkę. To będzie wyraz solidarności wobec tych kobiet, które noszą burkę z powodów religijnych – mówił Alexander Van der Bellen podczas dyskusji z młodzieżą w wiedeńskim Domu Unii Europejskiej.

  Niezłe rozdwojenie jaźni mają w tej Austrii. A może islamofobia dopadła austriacki rząd? Na szczęście austriacki prezydent ma niewielki wpływ na politykę, a jego rola jako prezydenta ma charakter reprezentacyjny.

  Nadzieja, że przeszkoleni imigranci będą się zachowywać inaczej niż ci nieprzeszkoleni jest niezwykle naiwna, a wiara w to, że poznanie kultury danego kraju jest tożsame z jej przyjęciem zupełnie dziecinna. Czyżby Europa miała dość „kulturowego ubogacania” jej przez wyznawców islamu, które to ubogacanie tak reklamowała posłanka Mucha?

  Aż prosi się, by sparafrazować Jana Kochanowskiego:
  Cieszy mię ten rym: „Europejczyk mądr po szkodzie”;
  Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Europejczyk sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

  autor: Dorota Łosiewicz

  http://wpolityce.pl/swiat/340129-i-to-jest-bezstronny-urzednik-tusk-przestrzega-polske-jestem-w-stanie-zrozumiec-polski-rzad-ws-uchodzcow-ale-beda-konsekwencje

  http://wpolityce.pl/polityka/340144-beda-sankcje-na-wegry-parlament-europejski-za-uruchomieniem-artykulu-7-wobec-budapesztu

  http://wpolityce.pl/polityka/340101-szymanski-o-presji-brukseli-ws-uchodzcow-miara-bledu-ke-jest-fakt-ze-decyzja-jest-wykonana-w-ok-10

  http://wpolityce.pl/polityka/340073-krzysztof-szczerski-stanowczo-o-relokacji-uchodzcow-nie-mamy-obowiazku-wypelniac-sprzecznych-z-polskim-interesem-zobowiazan-poprzedniego-rzadu

  http://wpolityce.pl/polityka/340124-a-to-dobre-siemoniak-do-premier-szydlo-zycze-zeby-ws-uchodzcow-uzyskala-to-co-premier-kopacz-dwa-lata-temu

  http://wpolityce.pl/polityka/340126-minister-jaki-prosi-o-dokumenty-w-sprawie-reprywatyzacji-hozej-ale-hanna-gronkiewicz-waltz-nie-chce-wydac-jest-za-wczesnie

  http://wpolityce.pl/polityka/340082-wyszkowski-michnikoidow-w-polsce-sa-tysiace-pis-odbiera-im-pozycje-bycia-elita-ktora-przeciez-gwarantowali-im-niektorzy

  http://wpolityce.pl/polityka/340572-szef-mswia-nie-ma-watpliwosci-przyjmowanie-uchodzcow-zaprowadzi-polske-do-katastrofy-spolecznej

  Polubienie

 5. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/340098-to-juz-kuriozum-muzulmanski-duchowny-chce-zakazac-pilkarzom-wykonywania-znaku-krzyza

  To już kuriozum. Muzułmański duchowny chce zakazać piłkarzom wykonywania znaku krzyża

  opublikowano: 2 godziny temu


  autor: youtube.com

  Świat islamu coraz bardziej stara się ingerować w różne aspekty życia świata Zachodu. Jednak tym razem ta ingerencja wydaje się być kuriozalna. Otóż cieszący się sporym autorytetem w świecie muzułmańskim imam z Arabii Saudyjskiej Mohammed al Arefe zabrał głos w sprawie piłki nożnej.

  Imam, który wypowiada się na wiele różnych tematów, również tych, które są odległe od świata islamu, zbulwersował się tym, że niektórzy piłkarze publicznie manifestują swoją wiarę.

  Swoje niezadowolenie wyraził na jednym z portali społecznościowych.

  Widziałem w sieci filmy ze sportowcami. To byli lekkoatleci i piłkarze, którzy biegali, strzelali i robili znak krzyża na klatce piersiowej po wygranym meczu. Pytam więc: czy zasady FIFA na to pozwalają?” — napisał Mohammed al Arefe.

  Wpis wywołał falę oburzenia w środowiskach chrześcijańskich. Kibice deklarujący swoją wiarę ostro odpowiedzieli Arabowi. Wielu z nich dostrzegło, że jakoś duchownemu nie przeszkadzają gesty religijności okazywane przez piłkarzy- muzułmanów.

  Mohamed Salah i inni padają na kolana, żeby modlić się po zdobytej bramce i nikt ich za to nie karze. Zostaw sport tym, który się nim interesują — napisał jeden z kibiców.

  wkt/reporters.pl

  BJ 185.46.169.*za godzinę
  Panowie Powstrzymajcie się od rasistowskich komentarzy,arabowie to nasi bliżni.Lewactwo finansowane przez Zydow celowo wywołąło tę durną wojne i emigracje aby aby nad nami zapanować całkowicie.

  Jarzębinka 49 5.172.232.*za 43 minuty
  Ich obraża znak krzyża ale wypięta w górę dupa już nie?????

  Jan 178.42.43.*2 minuty temu
  A po co ten czarniawy pastuch męczy się oglądaniem sportów białych ludzi. Nie może pójść na zawody w zbieraniu wielbłądziego łajna czy w pędzeniu kóz przez pustynię? Tam nikt nie robi znaku krzyża.

  kasia 188.146.16.*3 minuty temu
  Lepiej wypinać tyłek do góry?! zaiste ładny gest. A od krzyża wara bo potrafimy Go obronić.

  olo 79.191.129.*27 minut temu
  co ten muslimski brudas wie o sporcie? nonstop dyma tylko kozę…

  antyfan 77.65.92.*28 minut temu
  Muslimy na Sybir !!!

  Zbych 193.107.250.*33 minuty temu
  No to pozamiatane. W najbliższym czasie UE będzie wraz z FIFA obradować na temat kar za naruszenie neutralności religijnej boisk i stadionów. Oczywiście, tylko przez chrześcijan.

  Głupota przegrywa z realiami 5.172.255.*38 minut temu
  Lubię islam. W granicach historycznych. I ani o milimetr dalej. Myślę, że lewackie brednie (o mutli-kulti, każdemu po równo, prawo zamiast moralności) właśnie rozstrzaskują się o rzeczywistość.

  aquar67@aquar6744 minuty temu
  xyz 79.188.172.* lepiej wysłać ministrę Muchę do tego belzebuba na kurs ubogacania, najlepiej z biletem w jedną stronę.

  1967 79.188.172.*godzinę temu
  Rada Europejska powinna niezwłocznie uchwalić rezolucję popierającą w całości owego imama. Tusku jako ” haratający w gałę” musisz!

  jonas 89.70.146.*godzinę temu
  Jakiś śmierdzący pastuch kóz z brudnymi włosami na twarzy nie będzie mi mówił kiedy mam się przeżegnać.

  aquar67@aquar67godzinę temu
  A swoją drogą, czy to ten sam ciemniak z Arabii Saud., który popisał się ostatnio śmiałym a jakże islamistycznym twierdzeniem. że Ziemia jest płaska? 🙂 Normalni ludzie oleją takich baranów, ale FIFA? Hm… Nie byłbym taki pewien, tam sporo wpływów masonerii, dla której taka durna gadka przeciw chrześcijanom to jak woda na młyn.

  Polubienie

 6. http://kresy.pl/wydarzenia/waszczykowski-bedziemy-wydawac-specjalne-wizy-dla-uchodzcow/


  Witold Waszczykowski, foto: flick.com

  WASZCZYKOWSKI: BĘDZIEMY WYDAWAĆ SPECJALNE WIZY DLA UCHODŹCÓW

  19 maja 2017|3 komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, Europa Zachodnia, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Witold Waszczykowski udzielił wywiadu dziennikowi „Die Welt”, w którym poruszył sprawę uchodźców i groźby podziału w Unii.

  Szef polskiej dyplomacji nazwał Niemcy niezawodnym partnerem. Ze względu na swą wielkość i potęgę gospodarczą, Niemcy są naturalnym przywódcą w Europie – powiedział także. Nie jesteśmy naiwni. Dostrzegamy różnice w potencjale gospodarczym. Chcemy tylko żeby nasze własne interesy były w dostatecznym stopniu uwzględniane przez Niemcy, Francję i inne ważne europejskie kraje.

  Waszczykowski odrzucił także propozycje ściślejszej współpracy w gronie państw eurogrupy, o których mówili ostatnio kanclerz Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron.

  Jeżeli teraz zaczęto by tworzyć własne polityczne struktury, jak np. ministra finansów czy wspólny budżet dla eurostrefy, lub uchwalony zostałby program inwestycyjny tylko dla państw eurogrupy, podzieliłoby to Unię Europejską – stwierdził Waszczykowski. Dodał także, że mogłoby to oznaczać koniec Unii Europejskiej. Zdaniem szefa polskiej dyplomacji koncepcja europy dwóch prędkości doprowadzi do katastrofy.

  Witold Waszczykowski oświadczył również, że nasz kraj przygotowuje wydawanie wiz humanitarnych dla uchodźców wojennych. Jesteśmy w trakcie wewnętrznych narad nad możliwością stworzenia humanitarnych korytarzy – ogłosił minister. Wizy obowiązywałyby na rok. Przyznał że rząd Polski rozmawia obecnie z Watykanem, z polskim Kościołem i z Caritasem.

  ZOBACZ TAKŻE: Rzeczpospolita: Papież Franciszek naciska na Beatę Szydło ws. imigrantów

  Minister określił, ile takich humanitarnych wiz Polska może wystawić. Na to jest jeszcze za wcześnie – powiedział.

  kresy.pl / onet.pl

  Lucjan Herda @lucjan-herda:
  Od początku wiedziałem że to debil jest ! Razem z Antkiem powinien wylądować w Tworkach , lub w Kobierzynie !

  Andrzej Awaryjny @andrzej-awaryjny:
  A co z Jarosławem, straszydłem, tą gidyja od 500+ i resztą pobożnych (i udających pobożnych) bolszewików?

  jazmig @jazmig:
  Ja już dawno ostrzegałem, że tak będzie. Pisowskie żule przyjmą każdego muslima, jak Merkal tupnie na nich nogą, ona ma niezłe haki na Kaczora i jego mafię.

  Polubienie

 7. zbigniew 83.26.28.*za godzinę
  Eskimosi po drugiej wojnie światowej postanowili „skundlić” narody współpracujące z hitlerowcami by nigdy nie ponowił się antyeskimosizm.

  http://wpolityce.pl/polityka/340656-jednoznaczne-slowa-prezesa-pis-mysmy-nie-otwierali-europy-dla-uchodzcow-to-zrobila-merkel-niemcy-musza-ponosic-konsekwencje-a-nie-polska

  Jednoznaczne słowa prezesa PiS: „Myśmy nie otwierali Europy dla uchodźców – to zrobiła Merkel; Niemcy muszą ponosić konsekwencje, a nie Polska”

  opublikowano: za 9 minut · aktualizacja: za 8 minut


  autor: fot. Fratria

  Myśmy nie otwierali Europy dla uchodźców – to zrobiła Angela Merkel; Niemcy muszą ponosić konsekwencje, a nie Polska —w ten sposób prezes PiS skomentował w sobotę w TVP Info zapowiedź Komisji Europejskiej dot. karania krajów, które do tej pory nie relokowały uchodźców.

  Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, w której wzywa państwa UE do szybszej relokacji uchodźców. Z kolei we wtorek Komisja Europejska zagroziła rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli kraje, które do tej pory nie relokowały ani jednego uchodźcy, nie zaczną tego robić do czerwca.

  To jest głos tych wszystkich, którzy po pierwsze, chcą wprowadzić i ostatecznie wyegzekwować taką zasadę, że solidarność europejska polega na tym, że „my decydujemy, a wy ponosicie konsekwencje”. Otóż solidarność polega na tym, że się wspólnie decyduje i się wspólnie ponosi konsekwencje. Myśmy nie otwierali Europy dla uchodźców – to zrobiła pani Merkel. I to pani Merkel i Niemcy muszą ponosić konsekwencje, a nie Polska —ocenił Kaczyński.

  Zdaniem prezesa PiS, Zachód, a dokładnie Unia Europejska, „proponuje katastrofę społeczną”, ponieważ „ci wszyscy, którzy reprezentują, można to tak nazwać, twarde elementy życia społecznego, więc tam, gdzie jest dużo pieniędzy, siły medialnej i jakiejś siły o charakterze administracyjnym”, chcą mieć zupełnie pełną władzę nad państwami i obywatelami.

  Nie chcą żadnej demokracji, nie chcą niczego takiego, co będzie mogło w jakiś sposób zatrzymać ich projekty odnoszące się do ich interesów, ale także odnoszące się do interesów ich protektorów i wreszcie odnoszące się do pewnego interesu kulturowego. Lewica dzisiaj próbuje forsować, także z powodów właśnie kulturowych, pewne przeświadczenia. Takiego nowego szaleństwa podobnego do komunizmu. Wielką rewolucję obyczajową. Nie ma żadnych powodów, żeby się temu poddawać —powiedział.

  Jest także zamysł szerszy. Można go było znaleźć w opublikowanym jakiś czas temu w wywiadzie Georga Sorosa. Chodzi o to, żeby zmienić charakter kulturowy Europy. Polska jest akurat krajem, który jeszcze zachował ten tradycyjny charakter kulturowy. Nasza kultura funkcjonuje w tych ramach przy pewnych korektach i zmianach, które powstały w ewolucji naturalnej w ciągu ostatnich stuleci. To jest kwestionowane. I poprzez wprowadzenie emigrantów mamy do czynienia z taką sytuacją, w której to jest czy będzie podważane —dodał prezes PiS.

  kk/PAP

  Atanazy 31.42.0.*za godzinę
  Trzeba mówić wprost. Czas na dyplomatyczne ględzenie się skończył, bo z muzułmanami nie jest zabawa – to być albo nie być Europy. I Polski także.

  jot@jotza godzinę
  Dokładnie tak jest!Ja swoich gości nie lokuję po sąsiadach.

  lapac zyda i do paki 86.8.44.*za godzinę
  soros to gnida,scigana listem gonczym miedzy innymi w Malezji

  G-W 78.8.149.*za godzinę
  Powiedziane jak jest. Brawo PJK! Se protektorka Tuska towarzystwo naspraszała, to niech je teraz sama ugaszcza, a nie po sąsiadach rozlokowuje.

  Polubienie

 8. http://wpolityce.pl/swiat/340738-wielokulturowosc-w-praktyce-xviii-okreg-paryza-strefa-no-go-dla-kobiet-boimy-sie-wyjsc-z-domow-jestesmy-ciagle-nagabywane-wyzywane-obrazane

  Wielokulturowość w praktyce. XVIII okręg Paryża strefą „no go” dla kobiet? „Boimy się wyjść z domów. Jesteśmy ciągle nagabywane, wyzywane, obrażane”

  opublikowano: wczoraj


  Imigranci w La Chapelle / autor: Fot. Twitter/@Atlantico.fr

  Kobiety zamieszkujące dzielnicę La Chapelle-Pajol w XVIII okręgu Paryża mają dość. Ich dzielnica zamieniła się w przeciągu ostatnich lat w tzw. strefę „no go” – imigranci koczują w parkach, na chodnikach i okupują miejscowe kawiarnie i bary narzucając swoje reguły gry. Dla kobiet oznacza to – jak opisuje dziennik „Le Parisien” – ciągłe molestowanie seksualne, wyzwiska i obelgi.

  Niektóre kobiety, a jest ich coraz więcej, przestały w ogóle wychodzić z domu. Inne, wysiadając z metra spuszczają głowy i próbują dotrzeć do domu, nie zwracając na siebie uwagi. Do tego dochodzi handel narkotykami, kradzieże. „Od godziny 16 mężczyźni w wieku 15 do 22 lat okupują klatkę schodową mojego bloku, handlując narkotykami. Moja 17-letnia córka jest ciągle przez nich nagabywana. Życie tu stało się nie do zniesienia” – opowiada Laurence, jedna z mieszkanek dzielnicy w rozmowie z „Le Parisien”.

  „Gdy poruszam się po dzielnicy czuję się jak kawałek mięsa. Wołają do mnie, że jestem brudną szmatą, którą chcą wy…ać. Moja 80-letnia sąsiadka nie wychodzi już z domu po tym jak imigranci usiłowali ją zgwałcić” – mówi 20-letnia Julia, studentka. A jej sąsiadka Hayatte dodaje: „Nie noszę już makijażu poza domem, bo boję się, że któryś się przyczepi. Udaję, że rozmawiam przez telefon, gdy idę ulica, by nie zwracać na siebie uwagi. Wszędzie walą się śmieci. Brud i smród są wszechobecne”.

  „Poruszanie się po dzielnicy stało się dla nas kobiet bardzo trudne. Kawiarnia w mojej kamienicy była kiedyś bardzo fajnym miejscem, gdzie często chodziłam na kawę. Teraz są tam wyłącznie mężczyźni. Gdy tylko mijam kawiarnię jestem obrażana, wyzywana od najgorszych. Czasami wystarczy, że pojawię się w oknie mojego mieszkania, a z dołu płynie strumień obelg. Żyję praktycznie zabarykadowana w moim mieszkaniu” – dodaje 38-letnia Claire.

  Dzielnica La Chapelle-Pajol jest jednym z imigranckich gett francuskiej stolicy. To tu mieszczą się siedziby organizacji broniących praw azylantów, dlatego zbierają się tu wszyscy ci, którzy wcześniej przebywali na terenie zlikwidowanego obozu dla imigrantów w Calais. W ubiegłym roku policja rozwiązała tu kilka dzikich obozowisk, skupionych wokół stacji metra La Chapelle. Ci, którzy zostali koczują pod gołym niebem. W niektórych miejscach kłębią się dzień w dzień setki mężczyzn z Afryki i krajów arabskich. Merostwo ma świadomość problemu, ale nie za bardzo wie co z nim zrobić.

  Dlatego kobiety dzielnicy wystosowały za pośrednictwem organizacji SOS La Chapelle i Demain La Chapelle petycję do prezydenta Emmanuela Macrona, paryskiego merostwa i prokuratora generalnego, w której twierdzą, że „kobiety to gatunek zagrożony wyginięciem w XVIII okręgu Paryża. „Mężczyźni, którzy okupują dzielnicę i zajmują się rożnego rodzaju handlem – fałszywymi dokumentami, narkotykami, żywym towarem – nam codziennie sygnalizują, że nie jesteśmy tu mile widziane. W kawiarniach nie ma już kobiet. Na ulicach nie bawią się dzieci. Niektóre z nas ze strachu zamykają się w domach. Domagamy się poszanowania naszych praw i zwiększenia obecności policyjnej w dzielnicy” – piszą. Petycję w przeciągu zaledwie 48 godzin podpisało prawie 20 tys. osób.

  W piątek kilka tysięcy kobiet wyszło na ulice w proteście przeciwko ich zdaniem „niegodnym warunkom życia” w dzielnicy La Chapelle-Pajol. Poparła ich przewodnicząca regionu Île-de-France, polityk centroprawicowej partii „Les Républicains” Valérie Pécresse. Zaapelowała do Emmanuela Macrona, by pomógł kobietom. „To nie może dłużej tak trwać” – podkreśliła. Demonstrację kobiet oprotestowywały organizacje lewicowe. Według nich petycja i protest kobiet to „rasistowska manipulacja”. „Seksizm nie ma koloru ani pochodzenia” – skandowali. Oraz: „Feminizm to nie rasizm”.

  Dla radnego centroprawicy w XVIII okręgu Paryża Pierre’a Lisca dzielnica La Chapelle-Pajol to „czarna dziura w samym sercu Paryża”. „Koncentrują się tu wszystkie problemy stolicy – kradzieże, handel narkotykami, koczujący imigranci. Martwię się o tutejsze kobiety, bo ich sytuacja jest bardzo trudna” – zaznacza.

  W piątek wieczorem merostwo Paryża i prefektura policji wydały w końcu wspólny komunikat, w którym wyraziły „determinację, by rozwiązać problem”. Tymczasem lewicowe media, jak dziennik „Libération”, uruchomiły wszystkie siły, by zrobić z kobiet zamieszkujących dzielnicę La Chapelle-Pajol histeryczne wariatki. „W końcu także biali Francuzi molestują kobiety seksualnie” – przekonuje „Libération”, nie ma to więc nic wspólnego z brakiem integracji imigrantów.

  Eksperyment wielokulturowości się udał, zdarzają się tylko czasami pewne wypaczenia.
  W 2011 roku ówczesny prezydent Francji Nicolas Sarkozy słusznie zauważył, że kraje takie jak Francja, Niemcy czy Wielka Brytania za bardzo skupiały się na tożsamości osoby, która do nich przyjeżdżała, zamiast na tożsamości kraju, który udzielał jej gościny. Brak starań o zintegrowanie imigrantów doprowadziło do powstania gett, w których przybysze żyją według własnych zasad, opartych na pogardzie dla kultury Zachodu. I to się wyraża w ich stosunku do kobiet. A gospodarze nie mogą im tego zabronić, by nie złamać zasad politycznej poprawności.

  autor: Aleksandra Rybińska

  ytu678 149.156.94.*za 41 minut
  francja to trup…

  Olga 31.178.180.*za 35 minut
  Wysłac misję pokojową z PO i Nowoczesnej do XVIII dzielnicy. Od ręki załątwią problem i dadzą 500+ na każde dziecko.

  Stanley 176.98.127.*30 minut temu
  Francja to już kalifat. Poglądy lewackie i wściekły feminizm przyniosły skutki. Żabojady w pełni sobie na to zasłużyli. Chcącemu nie dzieje się krzywda. To samo czeka Niemcy. Nie ma kogo żałować.

  niepatriota 83.24.236.*2 godziny temu
  Pani Aleksandrze proponuję wieczorny spacerek po łódzkich Bałutach. Mogę ją zapewnić, że „ciapatych” tam nie spotka.

  Słać masowo maile z linkiem 185.135.225.*2 godziny temu
  do tego artykułu na adres tych dziewic orleańskich z N., do Ewy – prowincjonalnego felczera, do innych. Niech odpowiedzą czy o to im chodzi.

  antre 78.11.15.*2 godziny temu
  TAKIEJ POLSKI DLA NAS I NASZYCH DZIECI I WNUKÓW CHCE PO & N z psl-em ! chcą również ich wyborcy ! Oto jak pięknie podzieliła Polaków wyborcza z tvn-em !

  olek 194.116.182.*3 godziny temu
  brawo Pani Aleksandro za artykuł !

  Ania 188.146.74.*3 godziny temu
  Przyjmiemy emigrantów z Francji wszystkie kobiety u nas można studiować robić zakupy chodzić do kawiarni zapraszamy nawet bezpiecznie jest iść na kebab

  ala 5.172.235.*3 godziny temu
  la chapelle znaczy „kaplica” – przypadek, że poszła na pierwszy ogień? może i tak

  Marta 31.0.71.*4 godziny temu
  A na kogo głosowały te bezmózgie baby? Na Makarona? No to mają co chciały

  gość 89.206.12.*4 godziny temu
  http://www.ekspedyt.org/redakcja/2017/05/02/60008_tak-wygladaja-ulice-francji-w-ustroju-otwartej-i-wolnej-demokracji-ktorego-nie-ma-w-polsce.html

  http://kresy.pl/wydarzenia/brigitte-macron-chce-pomagac-dzieciom-z-imigranckich-gett/

  Polubienie

 9. http://wpolityce.pl/polityka/341089-leszek-miller-bez-owijania-w-bawelne-europa-w-przyszlosci-zaplaci-za-mowe-poprawnosci-politycznej

  Leszek Miller bez owijania w bawełnę: „Europa w przyszłości zapłaci za mowę poprawności politycznej”

  opublikowano: za godzinę


  autor: fot. Fratria

  Europa powinna podjąć zdecydowane działania, których – według mnie – nie podejmie. Wielu ekspertów (…) mówiło wyraźnie: trzeba podjąć kilka zdecydowanych działań – po pierwsze deportować wszystkich, którzy są podejrzewani o związki z terroryzmem (…) —przyznał były premier Leszek Miller, odnosząc się do działań, które powinny podjąć europejskie służby bezpieczeństwa po zamachu w Manchesterze.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Terroryści znów uderzyli: atak w Manchesterze! W wybuchu zginęły co najmniej 22 osoby, a ponad 50 jest rannych! Wśród ofiar są dzieci!
  https://wpolityce.pl/swiat/340910-terrorysci-znow-uderzyli-atak-w-manchesterze-w-wybuchu-zginely-co-najmniej-22-osoby-a-ponad-50-jest-rannych-wsrod-ofiar-sa-dzieci

  Mówiąc o działaniach jakie powinny zostać podjętę, w celu uniknięcia przyszłych zamachów.
  Trzeba podjąć kilka zdecydowanych działań. Po pierwsze deportować wszystkich, którzy są podejrzewani o związki z terroryzmem. Po drugie deportować radykalnych mułłów i pozamykać meczety, które są wylęgarnią dżihadu —powiedział polityk lewicy.

  **Wreszcie trzeba zlikwidować wszystkie enklawy, które są rządzone przez dżihadystów. Te enklawy, gdzie prawem jest szariat, a władzą meczet i gdzie siły porządkowe nie mają wstępu lub wstępują tam niechętnie. Pewnie te działania nie zostaną podjęte —zaznaczył były premier i minister spraw wewnętrznych**

  Co miałoby być powodem nie podjęcia takich działań?

  Z uwagi na to, że w Europie przeważa pogląd, iż trzeba być bardzo poprawnym politycznie, nie można nikogo atakować prewencyjnie, że trzeba starać się, aby potencjalnych terrorystów asymilować—mówił.

  Różne dane wskazują, że wśród wracających z wojny na Bliskim Wschodzie (…) jest bardzo wielu zbrodniarzy, którzy powinni siedzieć w więzieniach, a nie przyjeżdżać do Europy i pobierać pieniądze z zasiłków społecznych —dodał.

  Odnosząc się do kryzysu migracyjnego podkreślił, że należy oddzielić prawdziwych uchodźców od imigrantów ekonomicznych.

  Główny wysiłek powinien być skupiony na oddzieleniu ziaren od plew. Najlepiej byłoby, gdyby oferować przyjazd do krajów Unii Europejskiej tym, którzy są w autentycznych obozach, którzy są w naprawdę trudnej sytuacji. Pani premier mogłaby zapytać polskie gminy, ilu tych prawdziwych uchodźców mogą przyjąć —stwierdził.

  Leszek Miller powiedział też, że „Europa w przyszłości zapłaci za mowę poprawności politycznej”.
  Kolejny raz usłyszeliśmy, że to, co się stało, to incydent terrorystyczny, a mówi się tak, żeby nie użyć słów, których powinno się użyć – „zamach terrorystyczny”. Służy to temu, żeby wypełnić przekonanie, że jak przedstawiciele państw nie będą mówili o mordercach, to nie będą dodatkowo prowokować tych, którzy w przyszłości mogą okazać się zbrodniarzami. Trzeba nazywać rzeczy po imieniu —podkreślił były lider SLD.

  kk/Polsat News

  RYCERZ 50.65.101.*2 godziny temu
  MILLER A KIEDY TY ZAPŁACISZ ZA TE WSZYSTKIE KANTY OSZUSTFA KŁAMSTWA, ,KEJKUTY, ,A CO Z TYMI 15 MIL W KARTONACH .KOMUCHU JEDEN.

  Negocjator 217.76.121.*9 godzin temu
  Od zawsze byliśmy Europejczykami. I kto to mówi? Klewki? Kto Nas wepchnął w ten pseudo układ. Jaki procent zagłosował za sprzedaniem się tak naprawdę. Kto zyskał? Mówiły jaskółki..

  Wieczna hańba mu! 85.150.177.*9 godzin temu
  @fmi – a za organizowanie na terytorium Polski eksterytorialnego miejsca tortur na zlecenie obcego wywiadu za karton po butach wypełniony dolarami też go będziesz szanował?

  An52 83.25.235.*4 godziny temu
  Nie dajcie się zwieść staremu komuchowi. Generalnie chodzi o zniszczenie wiary katolickiej

  Bob z Georgii 112.198.99.*6 godzin temu
  Prosze Panstwa . Najazd OBCYCH na swoj kraj wygrywa sie wtedy gdy wszystkich wrogow sie wyeliminuje z wlasnego podworka . Wydaje mi sie to raczej nie mozliwe ani w Anglii, Francji itp.

  Lysy 32.218.52.*7 godzin temu
  No, no…tow Miller na stare lata zostal ‚faszysta’! 🙂

  kinder 159.205.251.*8 godzin temu
  Do samolotu, dwóch na jeden spadochron (oszczędność) i do Syrii do isis. Patrzcie ! Komuch, a jaki radykał inaczej… nie po komuszemu…

  dziobal@dziobal29 minut temu
  Owszem zapłaci ale jak zwykle szary obywatel. Skurczybyki wyjadą do Australii lub Nowej Zelandii Europę będą oglądać w wiadomościach.

  zl 194.63.133.*40 minut temu
  Ziarno od plew oddzieli się samo, jeśli przyjazd do Europy nie będzie dawał prawa wędrówek, tylko prawo przeczekania wojny w dobrze zorganizowanym obozie, zapewniającym lekarza, szkołę i pracę.

  Stanley 176.98.127.*godzinę temu
  Merkel wraz z osłaniającą ją lewacką bandą odpowiada za te zbrodnie na niewinnych ludziach.Sami są doskonale chronieni,a zwykłych ludzi skazują na zamachy terrorystyczne.To zbrodniarze.

  OstatniDzwonek 91.227.1.*godzinę temu
  Do Bob z Georgii: Najprościej jest nie wpuścić wroga na własne podwórko!Należy natychmiast zamknać granice Polski i nie wpuszczać żadnego ciemniejszego!

  PL 217.28.145.*godzinę temu
  Nigdy nie myślałem że będę sie zgadzał z Milerem ale ma rację.

  Polubienie

 10. Nowoczesny 91.227.1.*godzinę temu
  W Manchesterze doszło tylko do drobnego incydentu, a jego sprawcą był anglik. Poza tym wybuch był kontrolowany. Co więcej, to zajście nie ma nic wspólnego z uchodźcami i islamem i jest to ksenofobia.

  http://wpolityce.pl/swiat/341097-trzeba-sie-przyzwyczaic-do-terroryzmu-bo-to-uspokaja-nerwy

  Trzeba się przyzwyczaić do terroryzmu, bo to uspokaja nerwy

  opublikowano: wczoraj


  autor: fot.PAP/EPA

  Podczas kampanii wyborczej Emmanuel Macron powiedział ni mniej ni więcej, tylko, że trzeba przyzwyczajać się do terroryzmu.

  Francuzi wzięli te słowa do serca i wybrali Macrona na prezydenta. O konieczności przyzwyczajania się do terroryzmu islamskiego mówił w jednym z wywiadów w roku 2013 autorytet moralny i intelektualny polskiego lewactwa naukowego i medialnego, socjolog i postmodernista ZYgmunt Bauman. W latach stalinowskich major KBW (odpowiednika NKWD) zwalczającego patriotyczne podziemie, poza tym agent Informacji Wojskowej PRL -u. Bauman stwierdził co następuje:

  „Wypadałoby się przyzwyczaić do zamachów. „Przyzwyczajenie” opłaca się podwójnie. Uspokaja nerwy, a więc umniejsza panikę”, a poza tym „silnik napędzający kopiowanie zachowań wygasa w miarę, gdy reakcje na dany typ poczynań (czytaj: mordowanie niewinnych ludzi), przenoszą się z obszaru wypadków nadzwyczajnych do dziedziny rutyny. Tracą po drodze moc szokowania”.

  Z porady tej skorzystali po zamachu w Manchesterze Anglicy, rutynowo zapalając znicze na miejscu zbrodni, składając maskotki z misiami (wszak wśród ofiar były dzieci) i uczestnicząc w tzw. czuwaniu dla uczczenia ofiar zamachu. Po czym rutynowo udali się do swoich zajęć, przekonani, że uspokoili swoje sumienia, a życie toczy się dalej. Życie jeszcze żywych, a jest ich wciąż większość i to powinno cieszyć te ogłupione masy. Z ofiarami zamachu rutynowo solidaryzują się przyzwyczajeni do terroryzmu przywódcy państw UE i brukselski establishment, który cieszy się, że islamiści zabijają zwykłych śmiertelników, oszczędzając prominencję.

  W ramach solidarności z ofiarami władze Rzymu postanowiły zgasić światła w Koloseum, na Kapitolu, przy Fontannie di Trevi i na siedzibie premiera. To już czysta kpina z ludzkiej tragedii. Chyba, że przy okazji zamachu magistrat Rzymu zaoszczędzi trochę prądu. Tak trzymać, bo my jesteśmy multikulturalni i będziemy przyjmować muzułmanów aż do żałosnego końca naszej cywilizacji – tak można zinterpretować zachęto do przyzwyczajania się do islamu i jego terroryzmu.

  Już to zachodni Europejczycy przerabiali i to wielokrotnie, w Berlinie, Paryżu, Brukseli, Nicei itd. i najwyraźniej czekają na ten moment, kiedy terroryści się znudzą albo zawrą z establishmentem lewackim pakt o nieagresji, pod warunkiem, że przyrzeknie on wytrzebienie z kontynentu chrześcijaństwa i podzieli się władzą z wyznawcami ideologii Koranu. W końcu łączą te dwie ideologie wspólne poglądy na wartości, którymi są nienawiść do ludzi przestrzegających Dziesięciu Przykazań i wierzących w jedynego Stwórcę.

  W międzyczasie na kontynent europejski napłyną kolejne miliony imigrantów, tym razem zasilą ich obywatele Czarnej Afryki, już czekają amatorzy zasiłków socjalnych. Niemiecka bulwarówka „Bild” pisze, że jest ich 6,5 miliona. Wśród nich część stanowią prześladowani chrześcijanie, ale to jest kropla w morzu tego prawdziwego, spodziewanego najazdu. Bruksela nie wie co z tym zrobić, przymusowa relokacja uchodźców przebywających w Grecji i we Włoszech, nawet jeśli dojdzie do skutku, nie zmniejszy, a wręcz zaostrzy napięcie w UE. Będzie strasznie, jeśli nie dojdzie do rozwiązania tego problemu na terenie Afryki, bo Europa tego nie udźwignie. Jak się teraz czuje Angela Merkel, której zabrakło minimum wyobraźni, gdy otwierała drzwi Niemiec dla muzułmanów?

  Wkrótce po zamachu w Manchesterze, w którym obywatel brytyjski, libijskiego pochodzenia, Salman Abedi zamordował 22 osoby a 59 ranił, tamtejsza policja zakomunikowała, że miał miejsce terrorystyczny incydent. Jak z tego wynika, zamachy na niewinne dzieci są incydentami, czyli należy się do nich przyzwyczajać. I już dziś planować swoją egzystencję w lewacko – islamskim kalifacie, który według globalistów będzie panować nad światem.

  autor: Krystyna Grzybowska

  Sram na islam 83.11.107.*18 minut temu
  Kanclerz IV Rzeszy Adolfina Merkel skuteczniej niszczy Europę niż jej poprzednik, kanclerz III Rzeszy, Adolf Hitler.

  MOLAS 83.24.140.*19 minut temu
  a co żydzi na to?

  Stanley 176.98.127.*27 minut temu
  Lewaccy terroryści z Merkel na czele ściągają do Europy swoich muzułmańskich pobratymców mordując niewinnych ludzi.Sami doskonale chronieni skazują niewinnych ludzi na śmierć.Zbrodniarze!

  Bogda 31.182.248.*28 minut temu
  Nas Polaków przed lewacką ideologią chroni wiara katolicka, silny kościół i doświadczenie komunizmu.

  J-J 83.27.37.*29 minut temu
  „Przyzwyczajanie”się do zła nie jest zachodowi nowe. Szkoda tylko,że obywatele zachodu nie wiedzą , że jest to zgoda na przyzwolenie. Ktoś kto myśli nie odbierze tego inaczej. Zachód uległ hipnozie.

  Artur 31.179.217.*godzinę temu
  Mam tylko nadzieję że Polacy nie dadzą się tak ogłupić lewactwu, jak zachodnie społeczeństwa i będą zdolni przeciwstawić się niszczycielskim planom brukselskich eurokratów. Uważajmy na piątą kolumnę

  . 178.43.78.*godzinę temu
  Czytając powyższy tekst dochodzi się do wniosku, że cynizm tych rządzących polityków sięgnął zenitu i nie wiadomo, już co w ich głowach się wylęga wobec nas zwykłych ludzi, jako będzie ciąg dalszy

  aha 89.186.17.*godzinę temu
  Czy w związku z przyzwyczajeniem, wzrosną ceny sprzedawanej kredy i podgrzewaczy woskowych.

  kaja@kaja2 godziny temu
  Plan NWO już zaszedł daleko. Po zachowaniu Brytyjczyków, Francuzów i Niemców można poznać, że zachowują się już jak niewolnicy- kreda i maskotki. Budujmy nową Brukselę w Warszawie jako europejskiej ostoi łacińskiej kultury, chrześcijaństwa i zdrowej rodziny. Tak nam dopomóż Bóg.

  Rome 185.157.12.*2 godziny temu
  Więcej miłości, więcej tolerancji i więcej kredy. Jak się taki lewak przytuli do zamachowca to jest spora szansa że mocno ograniczy skutki wybuchu. Jego rozerwie a innych co najwyżej ochlapie.

  Kowalski 195.245.224.*3 godziny temu
  w UK wyżywają się na Polakach bo do innych brakuje im zwyczajnej odwagi, są już tak ogłupieni i tolerancyjni że inaczej nie potrafią, stąd wolę pracować i żyć w POLSCE niż żyć w europie zachodniej

  Polubienie

 11. Wywiad ze Świadkiem: Wielka Brytania Zastraszona Poprawnością Polityczną

  KurczakTweety19021 hour ago
  Wielki szacunek dla Twojego gościa za odwagę, dobrze mówi.

  Polubienie

 12. Sierpem i Młotem 13.21.125.*za godzinę
  Już kilka lat temu pisałem, że to tylko kwestia czasu kiedy Chrystus ze Świebodzina będzie strzegł granicy z kalifatem na rzece Odrze. Jeszcze doczekacie takich czasów. Już za chwileczkę już za …

  Sierpem i Młotem 13.17.125.*za godzinę
  @ Jeśli tak 80.4.135.* Ze smutkiem zgadzam się z poglądem przedpiśćcy.

  szu 77.248.7.*za godzinę
  To pojechał po bandzie,a czego to my mamy się uczyć od islamu ,wysadzania w powietrze niewinnych ludzi? to ja gratuluje ! cha,cha. Polska powinna budować mur na zachodniej granicy !

  Jeśli tak 80.4.135.*za godzinę
  to najwyższy czas budować pięciometrowy mur wzdłuż całej granicy z tzw Europą. Traktatem lizbońskim można się teraz tylko podetrzeć. Tyle na dzisiaj.

  http://wpolityce.pl/swiat/341337-minister-finansow-niemiec-islam-jest-czescia-naszego-kraju-nie-mozna-tego-kwestionowac

  Minister finansów Niemiec: „Islam jest częścią naszego kraju, nie można tego kwestionować”

  opublikowano: za godzinę · aktualizacja: za godzinę


  autor: fot. Pixabay

  Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział w czwartek radiu Deutschlandfunk, że jego wcześniejsza wypowiedź o islamie jako części tożsamości Niemiec to stwierdzenie faktu.

  Jego zdaniem Niemcy mogą uczyć się od muzułmanów gościnności i tolerancji.

  Powiedziałem, że islam jest częścią Niemiec, co jest zwykłym opisaniem faktów, nie można tego kwestionować — powiedział Schaeuble w rozmowie z publicznym radiem.

  To chłodny opis faktów. Kto je neguje, neguje rzeczywistość, a tym samym nie nadaje się na polityka, ponieważ polityka zaczyna się tam, gdzie człowiek mierzy się z rzeczywistością — wyjaśnił polityk CDU.

  Schaeuble, podobnie jak kanclerz Angela Merkel, jest protestantem.

  W Niemczech mieszka tyle osób wiary muzułmańskiej lub pochodzących z kręgu kulturowego należącego do świata islamu, że aby zachować porządek opierający się na ustawie zasadniczej (niemieckiej konstytucji – PAP), musimy nawiązać z nimi dialog — powiedział minister. Dialog ten powinien jego zdaniem dotyczyć „granic i zasad”; zastrzegł, że państwo powinno być „z zasady światopoglądowo neutralne”.

  Konieczne jest związanie ludzi wartościami pochodzącymi także z innych źródeł. Istnienie większej liczby ludzi muzułmańskiej wiary, pochodzących z islamskiej tradycji jest szansą dla nas, chrześcijan, a także dla wszystkich ludzi mieszkających w Niemczech, niezależnie od tego, czy są ateistami, czy wierzą w coś innego. To fakt. Możemy się od nich uczyć — powiedział 74-letni polityk CDU.

  Gdy przebywamy z innymi, musimy pogodzić się z tym, że nie tylko nasze zasady są słuszne. Islam zawiera wiele humanistycznych wartości. Mam na myśli gościnność i tym podobne (wartości), a także tolerancję. Uważam, że przez stulecia Żydzi cierpieli mniej w krajach islamskich niż w chrześcijańskich — powiedział Schaeuble.

  W środę w Niemczech rozpoczęły się Dni Kościoła Ewangelickiego.

  PAP,pg

  autor: wSumie.pl

  http://wpolityce.pl/swiat/341284-wazne-slowa-angeli-merkel-religia-nalezy-do-sfery-publicznej

  Ważne słowa Angeli Merkel: Religia należy do sfery publicznej!

  opublikowano: 5 godzin temu


  autor: fot. PAP/EPA

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w środę przy okazji rozpoczęcia Dni Kościoła Ewangelickiego w Berlinie, że zdaniem jej partii – CDU – religia należy do życia publicznego i nie powinna być ograniczana do sfery prywatnej.

  „Nie chcemy spychać religii do sfery prywatnej” —powiedziała Merkel na spotkaniu zorganizowanym przez ewangelicką grupę roboczą działającą w ramach klubu parlamentarnego CDU/CSU.

  Lepiej, żeby Kościoły mieszały się (do spraw publicznych) niż gdyby zawsze z tego rezygnowały
  — zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu.

  „Potem można się o (ich stanowisko) spierać i tak właśnie postępujemy” —dodała niemiecka kanclerz.

  Merkel powiedziała, że obecne pokolenie Niemców może uczyć się od Marcina Lutra optymizmu i zaufania w trudnych czasach. Luter, jak podkreśliła, poszukiwał wspólnych korzeni i wartości.
  „Ten, kto próbuje uświadomić sobie swoje wartości i korzenie, ten patrzy śmiało na świat i przystępuje do działania ze sporą dozą zaufania do Boga” — powiedziała Merkel, cytowana przez agencję dpa.

  Ojcem Merkel był protestancki teolog Horst Kasner. Przyszła niemiecka kanclerz spędziła dzieciństwo w prowadzonym przez niego seminarium protestanckim w Waldhof pod Templimen. W wypowiedziach dla mediów Merkel wielokrotnie podkreślała, że jest praktykującą protestantką.
  Dni Kościoła Ewangelickiego rozpoczęły się w środę wieczorem od uroczystego nabożeństwa przed Bundestagiem. Tegoroczna edycja ma wyjątkowo uroczystą oprawę ze względu na przypadającą w tym roku 500. rocznicę przybicia przez Marcina Lutra 95 tez, w których odrzucił katolicką naukę o odpustach, sakramentach i kapłaństwie, do drzwi kościelnej kaplicy w Wittenberdze.

  To wydarzenie uznawane jest za symboliczny początek reformacji. Władze Niemiec nadały trwającym przez cały rok uroczystościom jubileuszowym rangę państwową.

  Dni potrwają do niedzieli. Na zakończenie święta ewangelików w Wittenberdze odbędzie się nabożeństwo pod gołym niebem na błoniach nad Łabą. Organizatorzy spodziewają się ponad 100 tys. uczestników.

  W liczących ponad 80 mln mieszkańców Niemczech ewangelicy i katolicy stanowią obecnie po około 30 proc. ludności kraju.

  ansa/PAP

  autor: Zespół wPolityce.pl

  smokwawelski3 78.10.208.*za godzinę
  To prawo, że religia należy do życia publicznego i nie powinna być ograniczana do sfery prywatnej wykorzystują w pełni muzułmanie. Zaś katolikom ogranicza się te prawa w wielu krajach UE.

  okm 109.243.226.*za 24 minuty
  To tylko konsekwencja wcześniejszych słów prez. Wulfa (2010r) i Merkel (2014r): Islam jest częścią Niemiec a teraz to formalność, bo islam rozlał się na całą Europę zachodnią i o islam tu chodzi.

  entuzjast 78.11.196.*za 4 minuty
  Proszę zatem nie przeszkadzać muzułmanom modlić się na ulicach!

  SN 37.47.40.*godzinę temu
  Przed wyborami Makrela łże jak Tusk. A po wyborach okaże się że do polityki wolno się mieszać tylko mułłom a chrześcijanie maul halten. Ubrać ją w burkę i obić kijem, jak uczy pustynny pedofil.

  sir 159.205.102.*2 godziny temu
  Merkel powiedziała im to co chcieli usłyszeć. Po prostu kłamała. Kilka dni wcześniej SPD domagało się usunięcia krzyża z budowanego obecnie zamku w Berlinie. Jakoś nikt z CDU nie protestował…

  jan 88.78.217.*godzinę temu
  makrela ma na mysli religie mulzumanow-islam, widac ich na kazdym kroku, bo ubieraja sie po swojemu, niemcy to taki bazar arabski

  222i2 89.71.21.*godzinę temu
  Wstęp do zmiany prawa w kierunku legalizacji szariatu?

  ask 83.19.134.*2 godziny temu
  Po około 30%. A reszta to kto? 😀

  fcn@fcn2 godziny temu
  Opinia z Niemiec: tej Pani nikt już nie wierzy. To najbardziej zaklamana kobieta. Nigdy nie wierzcie Niemcom. Zakłamanie, hipokryzja i brak honoru to ich „pozytywne” cechy.

  ala 37.248.159.*2 godziny temu
  jasne – religia w życiu publicznym – shariat islamu, hinduskie kasty, a z chrz. tylko nadstawienie 2 policzka… Niedoścignionym wzorem pozostaje Polska – kraj z wpisanym katolicyzmem i tolerancją

  Lolo 92.169.68.*2 godziny temu
  Ona ma oczywiście na myśli religię muzułmańską ?

  pod 212.182.14.*2 godziny temu
  Nic nowego. Od początku pozwala się muzułmanom na praktykowanie islamu w sferze publicznej. A zakaz krzyży, szopek itp jest motywowany najwyższą formą religii czyli poprawnością polityczną!

  Polubienie

 13. http://wpolityce.pl/polityka/341312-kim-i-siedlecka-rozbijaja-bank-absurdu-mechanizm-relokacji-jest-najbezpieczniejszy-a-bija-i-gwalca-biali-polscy-mezczyzni-i-katolicy

  Kim i Siedlecka rozbijają bank absurdu: Mechanizm relokacji jest najbezpieczniejszy! „A biją i gwałcą biali polscy mężczyźni i katolicy”

  opublikowano: 16 minut temu · aktualizacja: 17 minut temu


  autor: fot. TOK FM/Facebook

  Nie milkną echa po wystąpieniu premier Beaty Szydło podczas posiedzenia Sejmu, na którym głosowano nad wotum nieufności wobec ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. Premier rządu broniąc ministra Macierewicza mówiła o bezpieczeństwie, które buduje szef MON reformując armię. Odniosła się również do zamachu w Manchesterze , apelując do elit europejskich, aby „Europa powstała z kolan”, co wywołało falę oburzenia ze strony opozycji i sprzyjających jej mediów.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Aż tak zabolało? Totalna opozycja atakuje Beatę Szydło za przemówienie w Sejmie. „Polska Marine Le Pen” – pisze Scheuring-Wielgus

  Na antenie TOK FM publicystki Renata Kim, Ewa Siedlecka i Ewa Diduszko Zyglewska dały wyraz swojemu oburzeniu słowami premier Szydło, którą oskarżyły o „haniebne straszenie Polaków uchodźcami”.

  To było haniebne wystąpienie, miało na celu jeszcze większe przestraszenie Polaków, miało w ohydny sposób połączyć zamach w Manchesterze z kwestią uchodźców

  —grzmiała Renata Kim.

  Z kolei publicystka Diduszko Zyglewska przekonywała, że to nie uchodźcy są odpowiedzialni za ostatnie zamachy.

  Byli to ludzie urodzeni w Europie, zradykalizowani w Europie i nie mają nic wspólnego z  uchodźcami. Rząd chce nas właściwie wyprowadzić z Unii Europejskiej, bo to, co jest wartościami, nazywają szaleństwem elit, co jest dla nas złą wiadomością, to wszystko służy temu, aby nie przyjąć 7 tys. osób, a wiemy doskonale, że ośrodki, które zajmują się opieką nad uchodźcami mogą przyjąć dzisiaj 35 tys. To nie jest problem, nie ma tutaj kwestii bezpieczeństwa, ludzie, którzy stają się terrorystami żyją w Europie, radykalizują się w Europie i mogą przyjechać do Polski z Europy, bo mamy strefę Schengen. Mechanizm relokacji to mechanizm najbezpieczniejszy przyjmowania ludzi, bo w tym mechanizmie zawarte jest sprawdzanie tych osób przez służby

  —mówiła publicystka.

  O tym, że system relokacji i mechanizm sprawdzania osób, które mają przybyć do kraju, nie spełnia swojej roli, jednak Diduszko nie wspomniała. Mówiła zaś o tym reporterka Dominika Ćosić.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Koniecznie posłuchaj! Dominika Ćosić o tym, jak naprawdę wygląda weryfikacja i relokacja uchodźców. WIDEO

  Było to nieprawdziwe, kłamliwe, podsycało lęki. PiS kłamie mówiąc, że te procedury są niewystarczające. Przyzwoity rząd, który wie, że jest częścią większej wspólnoty, w ramach troski o Polaków edukuje ich, mówiąc, że 7 tys. to tyle na ile nas stać

  —podkreśliła Kim.

  Ewa Siedlecka zarzuciła rządowi, że doprowadził do marginalizacji Polski na arenie międzynarodowej poprzez nieprzyjęcie uchodźców.

  Kraj się zmarginalizował, przestał się liczyć, tak to jest, kiedy, człowiek nie ma argumentów, wtedy krzyczy. (…) Przedstawiono nam islam jako religię, którą zredukowano do terrorystów

  —histeryzowała Siedlecka. Dodała, że nawet dzieci w przedszkolu boją się uchodźców, którzy mają w ich wyobrażeniu „porywać i gwałcić”.

  Nawet dzieci w przedszkolu boją się imigrantów, którzy mają zabierać dzieci do bicia i gwałcenia

  —mówiła.

  Po tych słowach w studio publicystyki jednogłośnie stwierdziły, że gwałcą również „biali mężczyźni, katolicy”.

  Bicie i gwałcenie jest na porządku dziennym i robią to biali polscy mężczyźni i katolicy

  —stwierdziła prowadząca dyskusję Dorota Warakomska.
  kk/TOK FM

  ewa 31.130.96.*za godzinę
  nie interesuje mnie zdanie chorych macic. niech pojada na zachód i tam sie ubogacą

  AS 193.218.176.*za godzinę
  Renata Kim ma od dawna wyprany umysł. Praca z Lisem pozbawia elementarnej logiki.

  @ 87.105.137.*za godzinę
  Te chore macice są już w permanentnym amoku ze swoją nienawiścią do Polaków – im jest wszystko jedno, bo całe lewactwo dąży do przeorania Europy- dostają dziś w Berlinie orgazmu przed Merkel i Obamą.

  Vera 77.65.91.*za godzinę
  Bardzo interesujące jest , czy te panie tylko tak kłamią dla kariery, czy rzeczywiście mają już uprane mózgi i tak myślą rzeczywiście. Czysty Orwell!

  BJ 185.46.169.*za 41 minut
  Nie zgwałcienie białej samotnej kobiety to dla Muzułmanina zmarnowanie okazji ,którą stworzył ALLACH ,a więc grzech wiem bo spędziłem pare lat w krajach arabskich.Panie LEWACZKI jak jadą za granice

  Jimi75 185.63.201.*za 40 minut
  Oddał śie od katolików chora z nienawiści kobieto.Niech Cię araby ubogaca.poczytaj o muzułmańskich gangach pedofilów w Anglii.Dla Arabów niemuzulmankie kobiety,dzieci to szmaty,naleźny im towar sex.

  lobo 89.231.14.*za 40 minut
  Czerwony sabat

  KatolikPolak68 37.7.91.*za 34 minuty
  drogie Panie nie możemy znęcać się nad uchodzcami czyli przyjmować ich w Polsce bo zaraz ich pobiją i zgwałcą katolicy miejcie choć trochę litości dla uchodzców nie narażajcie ich na taka traumę

  Ohyda 185.139.19.*za 33 minuty
  Spęd wrednych jędz.

  breslauer 217.99.179.*za 33 minuty
  Nie upłynie wiele lat a będziecie marzyć o gwałcie.

  AgataCichy 83.17.64.*za 31 minut
  Co za głupie, szpetne cioty. Ten Arab nie był uchodźcą- tak urodził się w Anglii, ale jego rodzice byli i dlatego nie chcemy aby dzieci obecnych uchodźców radykalizowały się u nas. Won stąd i tyle..

  Jassm 95.175.30.*za 30 minut
  Może Warakomską gwałcą jacyś biali katolicy? Chciałaby, ale żaden się chyba na takie babsko nie skusi. Może jakiś ruski żołdak by reflektował, ale oni nie są katolikami, co najwyżej prawosławni.

  Polubienie

 14. Manchester Attack – Atak w Manchester – Max Kolonko Mówię Jak Jest CC ENG

  Published on May 24, 2017

  Tomasz Wikary8 hours ago
  To pokazuje ze Europa umiera.Boze miej w opiece nasza całą Polske

  Janusz Sakowicz8 hours ago
  Merkel i Soros maja maja krew tych dzieci na rekach

  Dante Kowal9 hours ago
  Płacze Anglia, Płacze Francja — Tak Sie Kończy Tolerancja …..

  Polubienie

 15. Polskie Ofiary + Głupota Mediów i TUSZOWANIE PROBLEMU

  Published on May 25, 2017

  Zin Gan1 hour ago
  A jeszcze niedawno Grande na swoim profilu chwalila Islam i hejtowala polityke imigracyjna Trumpa… Glupia pinda swiat islamski z bliska poznala i uciekla do USA…

  Polubienie

 16. http://wpolityce.pl/gwiazdy/341515-grunwald-opuszcza-szwecje-wszystko-sie-zmienilo-przez-fanatyczna-polityke-emigracyjna-smiem-ja-okreslic-jako-liberalno-faszystowska

  Grunwald opuszcza Szwecję: „Wszystko się zmieniło przez fanatyczną politykę emigracyjną, śmiem ją określić jako liberalno-faszystowską…”

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  autor: fot.youtube.pl

  Jerzy Grunwald to znany polski muzyk i piosenkarz, mieszkający od prawie 40 lat w Szwecji. Z powodu chorej polityki emigracyjnej i braku poczucia bezpieczeństwa wraca do Polski.

  Fanatyzm poprawności politycznej, jaki ma miejsce w Szwecji, w całej zachodniej Europie sięgnął absurdu —mówi.

  Muzyk podkreśla, że w Szwecji żyje się coraz trudniej, ten kraj jest coraz mniej przyjazny dla swoich obywateli.

  Szwecja bardzo zmieniła się od czasu, gdy w latach 70. stawiałem tam pierwsze kroki. Przybyłem do kraju, w którym ludzie mieli do siebie wielkie zaufanie i szacunek, panował porządek. Wszystko się zmieniło przez fanatyczną politykę emigracyjną, śmiem ją określić jako liberalno-faszystowską… —mówił w rozmowie z „Super Expressem”.

  Grunwald mówi wprost, że Szwecja ogranicza prawa własnych obywateli na rzecz uchodźców. Oni stają się najważniejsi. Mieszkańcy Szwecji za to mają coraz mniej praw i boja się o swoja przyszłość.

  Władze szwedzkie interesują się islamskimi imigrantami którzy jak się okazuje nienawidzą naszej cywilizacji, a nie swoimi obywatelami. To kryminogenne —zaznacza i dodaje.

  Sam byłem kiedyś uchodźcą i wiem co mówię. Tacy jak ja integrowali się ze społeczeństwem szwedzkim, płacili podatki, nauczyli się szwedzkiego, by na tej podstawie otrzymać obywatelstwo. Stałem się częścią tego społeczeństwa. Oni, imigranci, gdzieś mają integrację. To nie są ludzie uciekający przed wojną, jak się panu wydaje, bo oni przyjechali do Europy po pieniądze. Zaprosiła ich do siebie pani Merkel, więc korzystają z tego zaproszenia.

  Jerzy Grunwald podkreśla też, że obserwuje celowy proces islamizacji Europy. Uchodźcy nigdy nie zintegrują się z krajami Europy, a opinie o pokojowym islamie muzyk nazywa lewicowo-liberalnymi bredniami i bełkotem. Grunwald ostrzega przed:

  faszystowską poprawnością polityczną! W jej myśl, jak nie popierasz polityki emigracyjnej, to jesteś ksenofobem, jeśli nie popierasz parady gejów to jesteś homofobem. Jeśli jesteś patriotą, to jesteś faszystą. Mamy do czynienia z praniem mózgów, takim jak w latach 30. w Niemczech, gdzie kłamstwo powtarzane sto razy stawało się prawdą. I tą samą doktrynę propaguje w Polsce PO, Nowoczesna, KODy Śmody i wiele organizacji pozarządowych stosujących socjotechnikę odmóżdżania młodych, często zagubionych ludzi.

  Jerzy Grunwald wraca do Polski z emigracji. Ma dość „islamizacji Szwecji”

  Wrócę niebawem do Polski, mając nadzieję ze rzad Polski stanowczo będzie stał na straży bezpieczeństwa własnych obywateli.

  ann/Super Express”

  autor: wSumie.pl

  anna 88.156.150.*za 23 minuty
  dzięki za mówienie prawdy jasno i dobitnie czekamy !!!!wracaj do domu

  Leo 92.169.68.*za minutę
  Welcome back home !

  Trudno się dziwić, że po 8 31.134.49.*12 minut temu
  latach (minimum) indoktrynacji, głupców nie brakuje i na tym portalu. Trochę to jeszcze potrwa, resztę zrobi biologia. Wracając zaś do p. Grunwalda – to lepiej wrócić w całości (i żywym) z tego raju.

  Jarzębinka 49 37.248.159.*12 minut temu
  To był nie tylko piękny ale i skromny piosenkarz w którym kochały się prawie wszystkie nie tylko nastoletnie Polki!!!! Teraz niech wraca do nas bo pamiętamy jego piosenki np;”Na tych samych

  realista 93.176.193.*19 minut temu
  Trafione w punkt. To ukazana prawda, jak jest. Zwykli ludzie też to wiedzą, ale boją się powiedzieć, bo ważniejsza jest polityczna poprawność.

  Czyli większość Polaków to : 31.0.126.*25 minut temu
  faszyści, ksenofoby, homofoby, katole, moherowe berety….. Co jeszcze ta zdziczała lewacka hołota wymyśli?

  wera 217.153.155.*28 minut temu
  Wracaj Jurek. Ojczyzna jak matka – zawsze przytuli zbłąkanego syna. Jeszcze możesz tu dużo zdziałać.

  wawa 89.79.131.*38 minut temu
  w latach 70tych Szwedzi nie zamykali domów i mieszkań na klucz! teraz to niemożliwe!!!

  nick 217.74.64.*42 minuty temu
  Na własnej skórze zobaczy jak niektórzy tu czasem lubią i szanują homoseksualistów.

  luk 83.6.198.*43 minuty temu
  Nikt was, niektórzy gnoje piszący pod tym tekstem, nie pyta czy ktoś na p. Grunwalda czeka. On, jak będzie potrzebował to wróci DO SWOJEJ OJCZYZNY, a wam nic do tego, prymitywy. A moderacja-to cyrk

  http://wpolityce.pl/swiat/341396-zadnej-weryfikacji-szwecja-przyjmuje-uchodzcow-jak-popadnie-wystarczy-deklaracja-ze-sa-chrzescijanami

  http://wpolityce.pl/polityka/341542-to-dziejowy-moment-jezeli-raz-uchylimy-drzwi-dla-masowej-imigracji-to-juz-nigdy-ich-nie-domkniemy

  Polubienie

 17. Aleksander Jabłonowski zamachy to polityka i biznes dla USA w celu zniszczenia naszej cywilizacji

  Published on May 25, 2017
  W Europie panuje zaraza głupoty brońmy się przed uchodźcami
  i ukraińcami. Polska dla Polaków to nasz kraj i musimy go bronić.

  Moby Dick1 day ago
  Mieszkam 50 km od Machesteru. Jestem w szoku. Po zamachu nikt nawet nie wspomina o tym, że zginęło tyle osób .Wszystko dzieje się normalnie. Dla Brytoli to , że zabili ich obywateli nie ma żadnego znaczenia. Koniec Europy Zachodniej. Oni się po prostu boją

  Robert1 day ago
  Moby Dick ja mieszkam w Manchesterze i powiem tobie że ludzie tym żyją, wspominają zmarłych. Jednak najgorsze jest to że nie wymawiaja winowajcy, i winowajcą jest ISLAM. Anglicy w Manchesterze oraz tutejsze media zamiataja ten szczegól pod dywan…

  Joanna van der jagt1 day ago
  Robert POPRAWNOSC POLITYCZNA, JEST JAK RAK ! Mieszkam od 18 lat w Holandii i widze jak zmienil sie ten kraj w ostatnich 10 latach …

  Robert1 day ago
  Joanna van der jagt chodzę do szkoły w Anglii, czuje jak oni nam piarą mózg, mówią nieprawdę. podam przykład, na lekcji historii uczylismy się o pierwszej wojnę światowej, mój nauczyciel który ukończył ” doktorat” oznajmił ” tak Polacy zabijali Żydów przed tym jak to robili Niemcy” ” Polacy z czasie drugiej wojnę światowej byli faszystami który zabijali Żydów bardziej niż Niemcy” Jak tutaj nie oszalec!?

  Joanna van der jagt1 day ago
  Robert Wspolczuje Wam i sobie rowniez 😦 Moja corka chodzi do szkoly a syn juz studiuje : poziom nauczania na poziomie szamba. Tak niski poziom, ze gdybym byla Ministrem Edukacji balabym sie, ze Narod Mnie zlinczuje. A Polacy to wg nich generalizujac: Katole i Faszysci .
  Moj moz to na szczescie byl „wyjatek ” ( ale wyjatki potwierdzaja regule ?) Dzieci uczy sie tolerancji dla wszystkich mozliwych zboczen , tolerancji dla wszystkich mozliwych ras i kolorow. Tragedia . A moja cork ajak miala 6 lat spytala : ” DLACZEGO GEJE UKRADLI DZIECIOM TECZE ? Kto im pozwolil ? ” pozdrawiam Wszystkich Rodakow ! Czolem Wielkiej Polsce ( moze kiedys bedzie tak NAPRAWDE Wielka ?:-)

  nutaws1 day ago (edited)
  Moby Dick Z jednej strony strach, a z drugiej wytresowanie, które trwa już kilkadziesiąt lat. Tak czy inaczej, oni już dawno stracili instynkt samozachowawczy. Są skończeni i to na własne życzenie. My plujmy gęstą śliną na ten cały zachód i ich moralno-świadomościową schizofrenię. Mamy własny kraj i tu musimy skonsolidować siły, ażeby u nas nie doprowadzić do takiej destabilizacji i upadku wszelkich norm. A jeśli rząd odgórnie każe nam przyjąć normy „zachodnie”, to mamy pełne prawo a nawet obowiązek, by go obalić, a jego przedstawicieli wygnać jak najdalej od polskich granic.

  Rafał z Polski1 day ago
  W Irlandii podobnie.codziennie widzę nowych „gości”.tubylców na bruk z domów wyrzucają a wprowadzają się goście.znajomy opowiadał,że Longdord jest już czarne.masakra jakaś. Kilka dni temu bambus z nożami po osiedlu latał.garda nawet nie przyjechała bo są po prostu obsrani po pachy.najlepsze jest to ,ze spróbuj powiedzieć cos ,na czarnego lub ciapatego to cie irysy pobija.ten kraj jest już skończony ,jak cala reszta tego frajerskiego zachodu.we wrześniu powrót do domu.zdechną tu w tej poprawności politycznej.

  Polubienie

 18. http://wiadomosci.wp.pl/odszedl-zbigniew-brzezinski-wybitny-czlowiek-dla-ktorego-polityka-byla-wielka-rozgrywka-6127128543094401a

  JAROSŁAW KOCISZEWSKI

  Odszedł Zbigniew Brzeziński. Wybitny człowiek, dla którego polityka była wielką rozgrywką

  W wieku 89 lat zmarł prof. Zbigniew Brzeziński, wybitny politolog i strateg, który w sposób jednoznaczny i nie stroniąc od kontrowersji wypowiadał swoje do bólu racjonalne poglądy. Był emigrantem, który zrealizował amerykańskie marzenie, ale równocześnie nigdy nie zapomniał o Polsce, z której pochodził.(…)

  SŁOWA GADA BRZEZIŃSKIEGO ZYGI
  „Nad społeczeństwem dominować będzie elita… która dla osiągnięcia swoich politycznych celów nie będzie wzbraniać się przed stosowaniem najnowocześniejszych technik kształtowania publicznych zachowań i utrzymywania społeczeństwa pod ścisłą kontrolą i inwigilacją”
  Zbigniew Brzeziński w książce „Between Two Ages” 1970 r

  jutrzenka narodów
  To oszalała na punkcie zbrodniczego projektu NWO kreatura, juz na początku lat 70 wieściła, że kończy sie sie okres wpływu państw narodowych na historię. Niedługo potem zaczęła sie paranoja globalizacji, multi-kulti (czyli właśnie rozmywanie spójności tychże państw), w końcu promocja homoseksualizmu i filozofii gender. Wszystko to pływało w gęstym sosie zdegenerowanej amerykańskiej kultury masowej której przekaz relatywizował i podważał tradycyjne normy moralności i wrażliwości. Widać po tym, że proces ten projektowany był już co najmniej od 40 lat, zaś początek jego zwieńczenia w Europie Środkowej zbiega się z zamachem w Smoleńsku poprzedzonym resetem Obamy, popieranego jak wiadomo przez Brzezińskiego. Globalizacja i NWO to nie tylko szycie amerykańskich butów w Chinach, to także zgoda USA na dominację bandyckiej Rosji w naszej części Świata. I stąd ataki Brzezińskiego na dochodzenie prawdy o 10.04.

  Gil
  Jaki wybitny czlowiek?! Ludzie opamietajcie sie. To czlowiek, ktory ma krew niewinnych ludzi na rekach przez te swoje doradztwa. Nie liczyl sie humanizm liczyl sie zysk imperialistycznego USA.

  http://wiadomosci.wp.pl/swiat-wspomina-zbigniewa-brzezinskiego-donald-tusk-tak-bedzie-profesorze-6127139215616129a

  Świat wspomina Zbigniewa Brzezińskiego. Donald Tusk: tak będzie, Profesorze

  „Inteligentny strateg”, „wizjoner”, „wielki przyjaciel” – tak politycy wspominają zmarłego politologa, byłego doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta USA Jimmy’ego Cartera, Zbigniewa Brzezińskiego. (…)

  Winetou
  Śmierć międzynarodowego zbrodniarza i przestępcy wojennego. Zmarł międzynarodowy zbrodniarz i przestępca wojenny. Twórca niejakiego Osamy Bin Ladena, z którym jeszcze jako pułkownikiem Saudyjskich sił specjalnych fotografował się w Afganistanie, a potem stworzył z niego przywódcę tzw. Al Kaidy, będącej również tworem amerykańskich służb specjalnych. Sprowokował kilkanaście wojen i konfliktów zbrojnych. Ma na swoim brudnym sumieniu krew i ocean łez milionów zamordowanych ludzi, kobiet, dzieci i starców i zrujnowane do cna państwa na skutek jego doradzania. Był cosilgiere rodziny Rockefellerów i osobą kierującą zza pleców takimi tworami jak Klub Bilderberg, Rady Stosunków Zagranicznych (CFR) i wielu innych ponadnarodowych, antyludzkich gremiów, których celem nadal pozostaje zniewolenie całej ludzkości i zamiana planety na jeden globalny obóz koncentracyjny czyli realizacja największego marzenia Zbiga Brzezińskiego. Wybitny zaiste, ale ludobójca całych narodów.

  http://kresy.pl/wydarzenia/zmarl-prof-zbigniew-brzezinski/

  http://kobieta.wp.pl/zmarl-zbigniew-brzezinski-jego-filarem-byla-rodzina-6127140464674433g

  Lolas
  jeden synek republikanin drugi demokrata córeczka robi w tv:) pięknie sieci porozstawiane:) David Icke ma rację, nie ważne na kogo głosujesz na górze władza zostaje za kurtyną i trzyma WSZYSTKICH ZA JAJA!!!

  zxc
  Zmarl antypolski szkodnik i jeden z budowniczych NWO, ktorzy usilowal wyslac Polakow na wojne z Rosja. Oto co robu z ludzi przebywanie w tzw. kregach miedzynarodowych!

  Barbara
  Dlaczego żadna gazeta nie pisze prawdy kim tak naprawdę dla Polski był Brzeziński. Ten pan powinien być w naszym kraju za życia persona non grata. Zakłamanie totalne ale ludzie nie są durni wystarczy poczytać komentarze.

  qqq
  Sankcje na Polskę to jego sprawka. Szkodnik.

  Polak
  „W badaniach naukowych podejmował tematykę komunistycznego totalitaryzmu..” Teoretyk wychowany w cieplarnianych warunkach. Co on wiedział o stalinizmie, o okupacji, o stanie wojennym, o polskiej biedzie…Teraz jego dzieci i im podobni doprowadzą świat do upadku, albowiem są to ludzie, którzy nie znają życia. I co takiego Brzeziński zrobił dla Polski? Skoro był taki wpływowy, to może zniósł wizy? Tylko jakoś o tym cicho. A to wielkie przywiązanie do kraju, oprócz nazwiska to w czym się jeszcze wyraża?

  paranoja
  Rodzina Brzezińskich tuż przed II w.św. uciekła z Polski do Kanady. Pan Zbigniew nigdy nie zamieszkał w Polsce i co ciekawe otrzymał najwyższe odznaczenie polskie, będąc obywatelem USA !

  Polubienie

  • http://wpolityce.pl/swiat/341646-nie-zyje-prof-zbigniew-brzezinski-politolog-i-byly-szef-rady-bezpieczenstwa-narodowego-przy-prezydencie-carterze

   KOMENTARZE ZABLOKOWANE

   http://wpolityce.pl/polityka/341662-byly-prezydent-usa-prezydent-duda-i-eksperci-cieplo-o-prof-brzezinskim-byl-blyskotliwy-oddany-i-lojalny

   Były prezydent USA, prezydent Duda i eksperci ciepło o prof. Brzezińskim. „Był błyskotliwy, oddany i lojalny”

   opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu


   Zbigniew Brzeziński / autor: PAP

   (…) Ciepło o profesorze wypowiedział się także prezydent Andrzej Duda. Na Twitterze napisał, że prof. Brzeziński „niestrudzenie zabiegał” o wolność Polski.

   BB 73.36.52.*godzinę temu
   ANTYPOLAK !! NISZCZYL POLSKE I WARTOSCI POLSKIE !!!

   def 78.31.124.*godzinę temu
   Panie Prezydencie Duda. Jeżeli chce sie mówić prawdę to dzisiaj trzeba dyplomatycznie milczeć. Krótko po żołniersku i wystarczy. Przyjacielem to ony nie był.

   adam 78.154.71.*godzinę temu
   Wydało się prez Duda chwali Iluminata, który stworzył Rzeźnię Europy .Oliwa Sprawiedliwa. Duda zabrał Polakom TV Polonię i oddał Polsatowi , Braciom zysku na Polakach. Fałsz z Abonamentem.

   Teo@Teo2 godziny temu
   Hipokryzja w najgorszym wydaniu! Miał wiele ofiar na sumieniu!!!

   gość 83.24.74.*3 godziny temu
   De mortuis nihil nisi bene,a Carter to jeden ze słabszych prezydentów USA w historii tego kraju

   Narodowy Front Polski 83.31.227.*3 godziny temu
   Okropna postać. Wróg wolnych narodów. Taki Soros z Warszawy. Dziś Bóg go sądzi tak jak niedawno Rockefellera.

   http://wpolityce.pl/swiat/341677-waszczykowski-wspomina-prof-brzezinskiego-swiat-stracil-wybitnego-intelektualiste-szlachetnego-czlowieka-oraz-dumnego-polaka

   Waszczykowski wspomina prof. Brzezińskiego: Świat stracił wybitnego intelektualistę (…) szlachetnego człowieka oraz dumnego Polaka

   opublikowano: 3 godziny temu


   autor: fot. MSZ.gov.pl

   Świat stracił wybitnego intelektualistę, doświadczonego i skutecznego dyplomatę, ale także szlachetnego człowieka oraz dumnego Polaka – napisał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski o zmarłym prof. Zbigniewie Brzezińskim.

   Prof. Zbigniew Brzeziński, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy’ego Cartera (1977-1981), jeden z najbardziej wpływowych polityków i strategów polityki zagranicznej USA zmarł w wieku 89 lat. Jak przypomniał szef polskiej dyplomacji w przekazanym w sobotę komunikacie, „Brzeziński pochodził z rodziny przedwojennych polskich dyplomatów, jego ojciec był m.in. od 1938 r. konsulem generalnym RP w Montrealu. On sam przez wiele lat wykładał na czołowych amerykańskich uniwersytetach, a także piastował wysokie stanowiska w administracji amerykańskiej, gdzie sprawował funkcję doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA”.

   Nigdy jednak nie zapomniał o kraju swojego pochodzenia. Poprzez swoje nieugięte stanowisko wobec Związku Sowieckiego Brzeziński odegrał kluczową rolę w procesie upadku totalitarnego systemu komunistycznego, który został siłą narzucony krajom Europy Środkowo-Wschodniej po II wojnie światowej — podkreślił szef MSZ.

   Mly/PAP

   jaja 85.167.22.*minutę temu
   O wiedzy tego czlowieka na temat masonow–jest jak oglupione dziecko!

   stan 213.216.84.*14 minut temu
   Brzezinski wspoltworca Bilderberg: „Trojstronny Plan wzywa do stopniowej kongergencji Wschodu i Zachodu,ostatecznie prowadzac do celu- jednego Rzadu Swiatowego”.Czy tego chca Polacy p.Waszczykowski?

   Zorro 78.9.185.*23 minuty temu
   Waszczu tez jest wybitny – w tym samym sensie co Zibi

   a tak 46.134.6.*godzinę temu
   Minister rządu wolnej Polski pieje nad jednym z głównych Iluminatów NWO.

   berxy 91.246.67.*godzinę temu
   Wilhelm II: Żyd nie może być prawdziwym patriotą. On jest jak złośliwy owad. Trzeba go trzymać z dala od miejsc, gdzie może czynić szkody.

   Narodowy Front Polski 83.31.227.*godzinę temu
   @RP Jak globalista może być patriotą skoro globalizm zwalcza państwa narodowe i propaguje świat bez granic?

   http://wpolityce.pl/polityka/336754-prof-zurawski-vel-grajewski-piec-bledow-zbigniewa-brzezinskiego

   http://wpolityce.pl/polityka/238504-pisowiec-brzezinski-na-ukrainie-sie-nie-skonczy-polska-powinna-sie-zbroic-kupowac-sprzet-modernizowac-i-zwiekszac-armie

   http://wpolityce.pl/swiat/238179-brzezinski-postuluje-finlandyzacje-ukrainy-atmosfera-przypomina-czasy-przed-ii-wojna-swiatowa

   http://wpolityce.pl/polityka/238822-amerykanski-wuj-dobra-rada-polska-powinna-sie-zbroic-kupowac-sprzet-i-zwiekszac-armie-nic-tylko-dac-na-msze-w-tej-intencji

   http://wpolityce.pl/polityka/299177-amerykanski-ekspert-szczyt-nato-to-okazja-dla-polski-by-w-czasie-prawdziwego-kryzysu-zademonstrowac-zdolnosci-przywodcze-jako-regionalna-potega

   http://wpolityce.pl/swiat/294024-ian-brzezinski-masowy-atak-ze-strony-rosji-jest-zagrozeniem-rzeczywistym-wazna-opinia-amerykanskiego-eksperta

   http://wpolityce.pl/swiat/233125-brzezinski-ktoregos-dnia-putin-zajmie-ryge-i-tallin-a-my-sie-tylko-oburzymy-musimy-go-powstrzymac-teraz

   Polubienie

  • http://wpolityce.pl/swiat/233125-brzezinski-ktoregos-dnia-putin-zajmie-ryge-i-tallin-a-my-sie-tylko-oburzymy-musimy-go-powstrzymac-teraz

   Brzeziński: „Któregoś dnia Putin zajmie Rygę i Tallin, a my się tylko oburzymy. Musimy go powstrzymać. Teraz!”

   opublikowano: 9 lutego 2015


   Fot. Wikimedia Commons/MSCBot

   W swoim wystąpieniu przed komisją senatu USA ds. sił zbrojnych były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Zbigniew Brzeziński mówił, że bardzo martwi go to, jak rosyjski prezydent może interpretować wydarzenia z ostatniego roku –donosi „Newsweek.pl”.

   Przecież 12 miesięcy temu nikt nawet nie przypuszczał, że siły zbrojne Rosji wylądują na Krymie i go zajmą. A nawet gdyby to przewidział, to zostałby uznany za podżegacza wojennego —mówił Brzeziński. Dodał, że jego zdaniem rosyjski prezydent wciągnął z inwazji na Krym własne wnioski.

   Opowiem państwu jaki mam koszmar. Otóż jednego dnia i to dosłownie jednego dnia Putin zajmuje Rygę i Tallin, bo nie ma możliwości by te kraje same go powstrzymały, a my – zachód – mówimy, że to skandaliczne i szokujące, wyrazimy oburzenie i nie robimy absolutnie nic więcej. Szybko bowiem pojawiają się głosy, że nie można ryzykować wojny atomowej. Przecież nie zbierzemy floty na Bałtyku, nie przeprowadzimy desantu jak w Normandii —zaznaczył Brzeziński. Jego zdaniem, by ten koszmar się nie ziścił już dziś powstrzymywanie Putina musi mieć bardziej realną formę.

   Musimy doprowadzić do sytuacji, że gdy ktoś planuje atak musi się liczyć z nadzianiem się na zęby. Dlatego rekomenduję by w państwach bałtyckich rozlokować niewielkie – nieprowokacyjne oddziały amerykańskie, czy NATO. Kompania (około 100) amerykańskich żołnierzy w Estonii w żaden sposób nie może zaatakować Rosji, ale Putin będzie wiedział, że jeśli tam wejdzie, to będzie musiał zetrzeć się na lądzie z oddziałami amerykańskim, niemieckimi, czy brytyjskimi —przekonywał były doradca Jimmy’ego Cartera. Zdaniem Brzezińskiego realną formę musi mieć także powstrzymywanie Putina na Ukrainie.

   Wprawdzie nie sądzę, że planuje on zajęcie całego kraju, bo to byłoby dla niego zbyt niebezpieczne. Ale podsycany tam przez niego konflikt eskaluje. Tam są przynajmniej setki, o ile nie dziesiątki tysięcy rosyjskich żołnierzy i to nie może być ignorowane. I owszem sankcje ekonomiczne tak, bo one w końcu wzmogą wśród Rosjan przekonanie, że Putin się myli. Ale musimy też odpowiedzieć już i to środkami natychmiastowymi i odczuwalnymi takimi jak uzbrojenie Ukraińców w broń defensywną —tłumaczył Brzeziński amerykańskim senatorom. Słynny politolog nie jest jedynym zwolennikiem przekazania broni walczącym z prorosyjskimi separatystami Ukraińcom. Podobna opinia pojawiła się w weekend na stronach dziennika New York Times.

   Kryzys na Ukrainie przypomina lekcję z czasów Zimnej Wojny —pisze w komentarzu gazeta. Kanclerz Merkel i senator McCain wyciągnęli zupełnie inne wnioski z 20-wiecznej historii stosunków ze Związkiem Radzieckim. Spór toczy się o to czy Zachód powinien dostarczyć broń Ukrainie w wojnie z Rosją. Jak pisze NYT to przykład skrajnie różnego podejścia do Rosji wśród państw Zachodu. Merkel w Monachium zdecydowanie sprzeciwiła się dostarczaniu broni na Ukrainę i po raz kolejny wezwała do kontynuowania nacisku na Rosję i doprowadzić do zawieszenia broni.

   Nie jest to jeszcze wybór o którym mówił Winston Churchill – „wojna albo gadanie”. Wszyscy zgadzają się, że rozwiązanie dyplomatyczne jest najlepsze. Jednak John Kerry nalegał, aby Zachód zjednoczył się w obliczu kryzysu.

   Z kolei niemiecki tygodnik „Die Welt” pisze dziś, że Angela Merkel chciałaby zamrozić konflikt na Ukrainie z zachowaniem wszelkich zasad prawa międzynarodowego, którego Putin nie przestrzega w ogóle.

   Zdaniem gazety może to jednak oznaczać tymczasową kapitulację przed Putinem. Zdaniem autora Putin testuje na Ukrainie jak zachowałby się zachód w wypadku jego ofensywy w krajach bałtyckich. Dlatego brak odpowiedzi ze strony Europy i czekanie na wynik sankcji może być zbyt miękką odpowiedzią.

   Ryb, newsweek.pl

   Paweł 89.71.23.*10 lutego 2015
   Bzdury starego dziada.

   historyk 83.9.248.*10 lutego 2015
   I znowu Monachium. Mogliby przynajmniej zmienić miejsce tych „pokojowych rozwiązań”

   SM 89.65.223.*9 lutego 2015
   No ,nareszcie Brzezinski zaczyna gadać jak republikanin i jak Polak

   Lysy 165.88.67.*9 lutego 2015
   Zbysiu, dopiero teraz sie obudziles, staruchu! A kiedy Polsce NA TWOJE ZADANIE odebrano tarcze to wszystko bylo OK?

   Mike 162.201.219.*9 lutego 2015
   P. Brzezinski, czy pana synowie, oligarchowie ukraińscy, walczą już za Ukrainę? Bardzo łatwo się napuszcza do wojny synów z nie swojej rodziny, np. synów narodu polskiego. Wojować? – droga wolna.

   gw 109.241.208.*9 lutego 2015
   Aż dziw że mając kiedyś takiego doradca ds. bezpieczeństwa USA jeszcze istnieje.

   Mar Piet 89.67.220.*9 lutego 2015
   Profesorku, nie jest pan wiarygodny. Jaki cel miałby Putin coś zajmować i atakować. jaki sens miałby robić zamach w Smoleńsku na Kaczyńskiego. To są pańskie słowa. Pamiętamy. Wyluzuj. Emerytura czeka.

   gw 109.241.208.*9 lutego 2015
   Kompania amerykańskich żołnierzy w Estonii ma rozwiązać problem? Coś nie tak z myśleniem pana B ! Putin zajmuje Estonie „ściera” 100 amerykanów i co dalej ? USA z tego powodu rozpoczyna 3 WŚ ?

   Polubienie

 19. http://kresy.pl/wydarzenia/sad-odrzucil-apelacje-drukarza-ktory-odmowil-wydrukowania-roll-upu-organizacji-lgtb/


  Flaga LGTB, foto: http://maxpixel.freegreatpicture.com

  SĄD ODRZUCIŁ APELACJĘ DRUKARZA KTÓRY ODMÓWIŁ WYDRUKOWANIA ROLL UP’U ORGANIZACJI LGTB

  26 maja 2017|1 Komentarz|w kresy, polityka, Polska, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Drukarz został uznanym winnym pomimo starań prokuratury o jego uniewinnienie.

  O wniesieniu apelacji informowaliśmy dwa tygodnie temu. Ostatecznie została ona złożona przez reprezentujący drukarza Instytut Ordo Iuris. Wyrok sądu apelacyjnego w sprawie zapadł dzisiaj. Przypomnijmy mężczyzna odmówił wykonania roll up’u. W odpowiedzi na przesłany przez Fundację LGBT Business Forum projekt stojaka reklamowego drukarz odpisał: Odmawiam wykonania roll up’u z otrzymanej grafiki. Nie przyczyniamy się do promocji ruchów LGBT naszą pracą.

  W pierwszym wyroku pod koniec marca Sąd Rejonowy dla Widzewa-Łodzi ogłosił wyrok, zgodnie z którym pracownik drukarni Adam J., który napisał e-mail, popełnił wykroczenie, ale odstąpił od wymierzenia kary. Według uzasadnienia wyroku mężczyzna miał umyślnie odmówić wykonania usługi, nie podając racjonalnego powodu, co zdaniem sądu narusza art. 138 Kodeksu Wykroczeń.

  Według Instytutu Ordo Iuris, wyrok był błędny. Interpretacja przez Sąd przepisu 138 Kodeksu wykroczeń nie przystaje zupełnie do wolnorynkowej rzeczywistości – wskazywał mec. Bartosz Lewandowski, obrońca Adama J. Co niezwykle istotne, wyrok oparty na niej niesie zagrożenia dla przedsiębiorców i ogranicza gwarantowaną Konstytucją wolność prowadzenia działalności gospodarczej wraz z jej fundamentem – swobodą kontraktowania, w którą wpisana jest możliwość wyboru kontrahenta – oświadczył.

  Dzisiaj jednak Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji. W ustnym uzasadnieniu sąd wskazywał, że w przypadku drukarza doszło do zawarcia umowy, a co implikuje obowiązek świadczenia usługi. Zdaniem sądu art. 138 Kodeksu wykroczeń, nie dotyczy jedynie konsumentów rozumianych jako osoby fizyczne, ale wszystkich podmiotów funkcjonujących w obrocie gospodarczym. Z tego powodu firma zajmująca się świadczeniem zawodowo określonych usług nie może odmówić kontrahentowi, różnicując w ten sposób jego sytuację na rynku.

  Według obrońcy Adama J., uzasadnienie nie brzmi przekonująco. Widzimy ogromne konsekwencje tego orzeczenia dla obrotu gospodarczego w Polsce, ponieważ przedsiębiorca został sprowadzony do podmiotu, który nie może wybierać swoich kontrahentów – powiedział mec. Bartosz Lewandowski, wskazując że wyrok ten de facto stanowi zaprzeczenie istoty swobody działalności gospodarczej.

  Dostrzegamy zagrożenie dla wolności sumienia osób zawodowo zajmujących się świadczeniem usług. Z ustnych motywów sądu wynika, że nawet w sytuacji gdy osoba taka fundamentalnie nie zgadza się z treścią działalności kontrahenta, który się do niego zwraca, jest on zobowiązany czynnie popierać działalność tego podmiotu poprzez wykonywanie usług na jego rzecz – oświadczył obrońca Adama J. Zapowiedział on także złożenie wniosku do Prokuratora Generalnego o wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego.

  kresy.pl / rp.pl

  http://wiadomosci.wp.pl/drukarz-ktory-odmowil-fundacji-lgbt-ostatecznie-skazany-6126863182521985a

  OPRAC. BARTOSZ LEWICKI

  Drukarz, który odmówił fundacji LGBT, ostatecznie skazany

  Sąd apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy wyrok na pracownika prywatnej drukarni, który z powodu przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. W poprzedniej instancji mężczyzna został uznany za winnego wykroczenia; sąd odstąpił od wymierzenia mu kary.

  Apelację od wydanego w marcu wyroku Sądu Rejonowego ws. drukarza złożyli: pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego, prokuratura i obrońca. – Wyrok sądu odwoławczego nie ma zabarwienia ideologicznego. Sąd nie wypowiada się ani za, ani przeciw orientacji grup LGBT albo pana obwinionego. Jest wyrazem tego, że zasada równości wobec prawa jest nadrzędna – uzasadniał sędzia Grzegorz Gała.

  Łódzki drukarz Adam J. został obwiniony o to, że umyślnie i bez uzasadnionej przyczyny odmówił wykonania usługi jednej z fundacji LGBT – co jest wykroczeniem. Do sprawy włączyły się prokuratura i Rzecznik Praw Obywatelskich.

  W czerwcu ub. roku w tej sprawie zapadł wyrok nakazowy (wydany bez procesu). Sąd uznał wówczas m.in., że kto „umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny odmawia świadczenia, do którego jest obowiązany, podlega karze grzywny” i nakazał pracownikowi zapłacić 200 zł na rzecz Skarbu Państwa. Obwiniony Adam J. wniósł sprzeciw od tego orzeczenia, a to oznaczało uchylenie wyroku i obowiązek przeprowadzenia procesu od początku. Proces ruszył w listopadzie ub. roku.

  31 marca br. Sąd Rejonowy dla Łodzi-Widzewa uznał drukarza za winnego wykroczenia, ale odstąpił od wymierzenia kary. Uzasadniając wyrok, sąd podkreślał, że nie ma wątpliwości, iż doszło do wykroczenia, ponieważ Adam J., który zawodowo zajmował się wykonywaniem usług drukarskich, „umyślnie i bez uzasadnionej przyczyny odmówił wykonania usługi jednej z fundacji LGBT, a był zobowiązany ją wykonać”. Sąd I instancji zwrócił też uwagę, że aby wykonać usługę, nie jest wymagane zawarcie umowy – wystarczy gotowość zapłaty ceny za nią.

  Piątkowy wyrok jest prawomocny, nie podlega już zaskarżeniu w toku instancji. Jak zaznaczył sędzia, wyrok może podlegać kasacji przez Sąd Najwyższy, ale ponieważ postępowanie dotyczyło wykroczenia, mogą o nią wnioskować jedynie Prokurator Generalny lub Rzecznik Praw Obywatelskich.

  Agnieszka Grzelak-Michałowska i Jacek Walczak

  ahhhhhhhhhhhh
  czyli jak bede chcial bydrukowac w wybiorczj calostronicowe ogloszenie ze homoseksualizm jest choroba to beda musieli przyjac ??? czy tez dla „lepszej kasty” sa rowni i i rowniejsi ???

  mg63
  swiadczac jakiekolwiek uslugi skladasz „oferte publiczna”. Jesli druga strona (ktokolwiek) chce z tej oferty skorzystac, nie masz prawa sie wycofac. Wyjatkiem sa jedynie przypadki ekstremalne, np. przychodzi do fryzjera brudny, zawszony klient. W takim przypadku masz prawo odmowic uslugi.

  Viola1
  Mg63 – a jakiego prawa???? Konstytucja gwarantuje nam wolność i dowolność przekonań. Zatem jakiego prawa??? Izraelskiego czy amerykańskiego

  ZAN60
  Czyli nasuwa się prosty wniosek że prowadząc działalność usługową, nie mam prawa nie przyjąć zlecenia które z jakichś POwodów mi się nie POdoba? To chyba jakieś niePOrozymienie, bo to zleceniodawca ma szukać wykonawcy który POdejmie się wykonania danej usługi na warunkach obustronnie uzgodnionych, a nie narzuconych. Czyżby w sądach też pracowały osobniki będące POd wpływem LGBT?

  euronazizm stop
  Media totalitarnego reżimu KODu-PO-PSL-N-SLD takie jak Gazeta Wyborcza odmawiały publikowania wiadomości o protestach demokratycznej opozycji takich jak sprzeciw co do przyjmowania islamskich nielegalnych imigrantów. W tych przypadkach euronazistowski rzecznik praw obywatelskich euronazistów nie podjął żadnych akcji. Za ten wyrok sądu kapturowego wszyscy wnioskodawcy, rzecznicy, prokuratorzy i sędziowie powinni trafić do więzienia bo była uzasadniona przyczyna czemu drukarnia nie chciała wydrukować zamówienia. Ten wyrok to sankcjonowanie nazizmu i totalitaryzmu a z to jest karalne w Polsce!

  Kamilooo86
  To jest właśnie fasxyzm tych zwyroli z LBGT, a ten sędzia to jakiś niedorozwój jest

  Ewa
  A co z klauzulą sumienia? Aptekarzom wolno odmawiać sprzedaży tabletek antykoncepcyjnych a facet musi w swojej drukarni drukować co kto chce.

  Polubienie

 20. http://wpolityce.pl/polityka/341691-aberracja-gosc-w-tvn-na-powaznie-przyjmujemy-7-tys-uchodzcow-jeden-wysadza-sie-w-powietrze-i-ginie-10-polakow-ale-uratowalismy-zycie-6999-osob

  Aberracja! Gość w TVN na poważnie: „Przyjmujemy 7 tys. uchodźców, jeden wysadza się w powietrze i ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy życie 6999 osób”

  opublikowano: 26 minut temu · aktualizacja: 5 minut temu


  Anna Pamuła / autor: Twitter @fiszfan

  Przyjmujemy tych 7 tys. uchodźców i wśród nich jest jeden zamachowiec. Wysadza się w powietrze i ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy życie 6999 osób, które uciekały przed wojną — powiedziała w TVN24 Anna Pamuła, reporterka mająca związki z „Gazetą Wyborczą”.

  Widać, że z „Wyborczą” związani są fachowi matematycy. Ciekawe tylko, czy zwolenniczka przyjmowania imigrantów do Polski byłaby gotowa znaleźć się wśród tych 10 osób. Internauci nie zostawili na młodej reporterce suchej nitki.

  Niedawno redaktor Paweł Wroński z „Gazety Wyborczej” zarzucił polskiej premier, że wprowadza retorykę ksenofobiczną i antyislamską. Co zatem można powiedzieć o słowach Anny Pamuły? Retoryka antypolska?

  autor: Zespół wPolityce.pl

  Karol 148.252.73.*za godzinę
  Zakładając, że Polska liczy 38mln mieszkańców powinniśmy przyjąć 40mln uchodźców. Mogliby nas wybić, ale ratujemy w końcu 40 mln. Bilans jest na plusie!

  asu 108.24.191.*za godzinę
  jesli juz nie daj Boze tak by stalo , to daj Boze aby i ona stanela wtedy przed Toba, razem z tym co zrobil zamach

  bezpogardy 95.40.41.*za godzinę
  Chyba trzeba zakwaterować u tej pani kilkunastu zdrowych chłopów, my Polacy, nie potrafimy do niej dotrzeć przez umysł, ale na peno muzułmanie dadzą sobie radę inaczej.

  PolakPrawy 213.5.43.*za godzinę
  Że takie ścierwo antyPolskie wogóle chodzi po ziemi za którą mój dziad z niemcem walczył !!!!

  Malvo 88.156.151.*za godzinę
  Powtarzam to od dawna: lewactwo to nie ideologia to stan umysłu. To moralne i mentalne zera to efekt deficytu umysłowego i wrodzonego syfilisu. Skończyć z tą poprawnością polityczną i wykluczać

  obiektywnie 95.40.41.*za godzinę
  Powinna ponieść karę za propagowanie nienawiści, przecież to jawne chwalenie się wysadzeniem przez człowieka (nwet muzułmanina), aby zamordować następnych ludzi, niezależnie czy polskich chrześcijan!

  Krk 159.205.25.*za godzinę
  Niesamowity tok myślenia. Nawet logiczny, z wyjątkiem liczenia (7000 minus 11 wg tej pani równa się… 6999), ale rozumiem intencję redaktorki. Szkoda tylko, że tak bez reszty głupi.

  Jadwiga, były nauczyciel WFu 89.72.222.*za godzinę
  hmm… a jak będzie ich 700?

  @Matematyk 85.150.177.*za godzinę
  Uratujemy życie 9 Polakom. Ona jednak nas opuści, czyli -1. Ale i tak się opłaca!

  geordie 46.238.239.*za godzinę
  A może jakiś muslim ją szybciej ubogacił ,że tak tęskni za łachudrami Orientu jak niejaka Renata Kim? Kim prawiczkow posądza o kartoflane nosy i łyse karki.Kiedyś te bździągwy podziękują za pomoc .

  Matematyk 89.75.173.*za godzinę
  Jeżeli ona zginie, uratujemy życie dziesięciu polakom.

  http://kresy.pl/wydarzenia/dziennikarka-wyborczej-nawet-jeden-migrant-zabije-10-polakow-uratujemy-tysiace-video/


  Anna Pamuła, foto: twitter.com

  DZIENNIKARKA WYBORCZEJ: NAWET JAK JEDEN MIGRANT ZABIJE 10 POLAKÓW, TO URATUJEMY TYSIĄCE [+VIDEO]

  27 maja 2017|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, polityka, Polska, Polska, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Szokujące słowa Anna Pamuły padły dzisiaj w „Drugim śniadaniu mistrzów” w TVN24.

  Fragment rozmowy, w którym padły te bulwersujące słowa na temat relokacji migrantów w Polsce szybko trafił do internetu. Załóżmy, że przyjmujemy 7 tysięcy uchodźców. Wśród nich jest jeden zamachowiec. Wysadza w powietrze i ginie dziesięciu Polaków. Ale uratowaliśmy życie tych 6999, które przecież uciekały przed wojną – powiedziała Anna Pamuła, reporterka „Gazety Wyborczej”.

  Fragment programu w którym dziennikarka wyraziła swoją szokującą opinię:

  Wypowiedź Anny Pamuły wywołała niedowierzanie wśród użytkowników serwisu Twitter. Powiedzcie, że to się nie dzieje…– napisała Jolanta Szczypińska z PiS. Jest wideo, więc to nie fake news. Ale wciąż nie mogę uwierzyć – stwierdził Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

  ZOBACZ TAKŻE: Szwecja: starcie z imigrantami i dachowanie radiowozu – przez źle zaparkowany samochód

  kresy.pl / dorzeczy.pl / twitter.com

  Polubienie


 21. ŚWIAT ZACHWYCONY Przemówieniem Premier Szydło POWIEDZIAŁA JAK JEST!

  Published on May 27, 2017

  marco M6 minutes ago (edited)
  Jeszcze dojdzie do sytuacji, że Niemcy i Francuzi, będą przeprowadzać się do Polski, a tego się obawiam.

  Mleko2 minutes ago
  Co z tego że Szydło nie chce przyjąć imigrantów itd… jak ulega episkopatowi i temu zwodzicielowi Franciszkowi z korytarzami niby humanitarnymi. Kościół ewidentnie jest naszym wrogiem i zdradził Polskę!

  http://wpolityce.pl/polityka/341673-internauci-z-calego-swiata-chwala-wystapienie-premier-szydlo-powinnismy-byc-mili-dla-polakow-mozemy-chciec-tam-wyemigrowac

  Internauci z całego świata chwalą wystąpienie premier Szydło. „Powinniśmy być mili dla Polaków, możemy chcieć tam wyemigrować”

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  Twitt @V_of_Europe / autor: Twitter @V_of_Europe

  Wystąpienie, które premier Beata Szydło wygłosiła w Sejmie przy okazji debaty nad wotum nieufności dla ministra MON Antoniego Macierewicza, odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce.

  Na profilu „Voice of Europe” na Twitterze, który prezentuje „wiadomości z serca Europy bez cenzury”, wystąpienie polskiej premier cieszy się ogromną popularnością. Zostało udostępnione przez ponad 11 tys. użytkowników serwisu i uzyskało ponad 15 tys. polubień.

  Pod adresem premier Szydło i Polski padły słowa uznania od użytkowników Twittera z całego świata.

  autor: Zespół wPolityce.pl

  W 79.175.212.*minutę temu
  Polska przyjęła uchodźców w 13 wieku w dobrej wierze a oni nas dziś opluwają i niszczą naszą kulturę i mówią ze Polacy im śmierdzą !!!

  jjjj 46.76.220.*21 minut temu
  Mieszkańcy innych krajów europejskich wcale nie są zadowoleni z multi-kulti lecz są takiej sytuacji że nic nie mogą zrobić niestety. Nie mają też partii na które mogliby zagłosować.

  ree 78.11.167.*41 minut temu
  Dla normalnego człowieka to niepojęte, jak rządzący krajami europejskimi mogli zgotować taki los swoim rodakom… To się w głowie nie mieści. Jakby dopuścili do władzy pacjentów psychiatryka…

  kc 89.68.242.*42 minuty temu
  Ja tez jestem dumna,mam identyczne zdanie na temat pozycji Polski w Europie.Nie podobamy sie,to niech nam pokaza drzwi z drugiej strony.Nie damy sie szantazowac i zgnoic.

  tryputznick 79.191.171.*godzinę temu

  Polubienie

 22. POLAND. THE TRUE BEACON OF LIGHT FOR WHITE EUROPEAN SURVIVAL

  Opublikowany 24 maj 2017

  Israel is a false idol, White European Poland is the true fortress and defender of the White European people. Follow me on Twitter @ Shermon_Burgess

  The VeGAINator22 godziny temu
  lol.. Israel is never a beacon of light for white europeans.. it is for jews.. and it is only alive due to heavy funding/parasitizing from white european countries as well as white european military defense/aid.. without us… it would disappear.. better yet.. the narrative to their never ending reparation money train, when it collapses.. so will Israel due to the fraud and ((they)) would have to pay it back.. but the damage is already done to us in such a monsterous way that ((they)) are unforgivable..

  Polubienie

 23. http://kresy.pl/wydarzenia/szwecja-wydali-dzihadysty-poniewaz-syrii-grozi-mu-smierc-poglady/


  Flaga Szwecji, foto: pixabay.com

  SZWECJA NIE WYDALI DŻIHADYSTY PONIEWAŻ W SYRII GROZI MU ŚMIERĆ ZA POGLĄDY

  27 maja 2017|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, Europa Północna, polityka, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  30-letni Syryjczyk, którego szwedzkie służby chciały wydalić z z kraju z powodu zagrożenia bezpieczeństwa, został zwolniony.

  Syryjczyk przybył do Szwecji w 2015 roku jako uchodźca. Został on zatrzymany w październiku 2016 roku i oskarżony o dokonanie podpalenia szyickiej świątyni w Malmö. Podczas procesu na jaw wszyły nagrania na których mężczyzna sam siebie nazywa dżihadystą i twierdzi, że marzy aby zostać męczennikiem. Mężczyzna został uniewinniony z zarzutów podpalenia z powodu braku wystarczających dowodów.

  Bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku Syryjczyka aresztowała szwedzka policja bezpieczeństwa, która wystąpiła do Urzędu Migracyjnego o odesłanie mężczyzny do Syrii lub Arabii Saudyjskiej. W obydwu tych islamskich krajach mężczyzna mieszkał.

  Z powodu ujawnionych sympatii wobec ISIS tak w Arabii Saudyjskiej lub Syrii mężczyźnie groziłoby więzienie lub śmierć. Z tej przyczyn decyzja o wydaleniu mężczyzny została przez władze wycofana, a Syryjczyk wyszedł na wolność.

  CZYTAJ TAKŻE: Szwecja: starcie policji z imigrantami i dachowanie radiowozu – przez źle zaparkowany samochód
  kresy.pl / tvp.info / thelocal.se

  http://kresy.pl/wydarzenia/szwecja-starcie-policji-imigrantami-dachowanie-radiowozu-zle-zaparkowany-samochod/


  Szwecja, radiowóz. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. wikimedia.org

  SZWECJA: STARCIE POLICJI Z IMIGRANTAMI I DACHOWANIE RADIOWOZU – PRZEZ ŹLE ZAPARKOWANY SAMOCHÓD

  27 maja 2017|3 komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Europa Północna, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Próba ujęcia agresywnego kierowcy z Uppsali, który nieprawidłowo zaparkował samochód, zakończyła się starciem policji z grupą mieszkańców obozu dla imigrantów i dachowaniem radiowozu.

  Wszystko zaczęło się w czwartek rano. Szwedzcy policjanci z Uppsali chcieli odholować samochód, do którego przyczepione były liczne mandaty za nieprawidłowe parkowanie. Wówczas kierowca pojazdu wpadł w szał i zaczął być agresywny. Udało mu się zbiec z miejsca zdarzenia. Później tego samego dnia policjanci zauważyli go, jak prowadzi zupełnie inny samochód. Chcieli go zatrzymać, ale ponownie im uciekł. Wówczas funkcjonariusze wiedzieli już jednak, że kierowca był wcześniej widziany w „obozie dla migrantów z innych krajów UE” w jednej z dzielnic miasta (źródła szwedzkie nie podają jego narodowości ani pochodzenia).

  Gdy policjanci przybyli do obozu w poszukiwaniu mężczyzny , zostali zaatakowani. Jak poinformował media rzecznik policji Christer Nordström, grupa migrantów zaczęła rzucać w policjantów kamieniami, a także naczyniami kuchennymi: talerzami i patelniami.

  Patrol nie mógł dać sobie rady i poprosił o wsparcie. Na miejsce wysłano im z pomocą kilka kolejnych patroli. Jeden z radiowozów, który jechał na miejsce, z nieznanych bliżej przyczyn uderzył jednak w latarnię uliczną. Uderzenie sprawiło, że pojazd przewrócił się na dach. Jadący nim policjanci zdołali wydostać się na zewnątrz o własnych siłach, odnosząc lekkie obrażenia.

  Ostatecznie, w związku z incydentem, policja aresztowała dwie osoby podejrzane o brutalne zachowanie. Policjanci nie zdołali jednak aresztować kierowcy, którego poszukiwali. Został aresztowany zaocznie (in absentia).

  Czytaj także:

  Szwecja: policjant opisał skalę przestępczości wśród migrantów. Premier: to fałsz

  Po zamachu w Sztokholmie Szwecja zaostrza kurs wobec imigrantów

  Thelocal.se / Kresy.pl

  tagore @tagore:
  Wypadało by zakręcić się wokół odzyskania choć części zabytków zrabowanych w Polsce.

  SobiePan @SobiePan:
  @tagore Szwedzi celowo żeby utrudnić te działania rozproszyli zbiory po wszystkich możliwych muzeach kwerenda jest prawie niemożliwa

  MadMike @MadMike:
  Jak widać Szwecja nadal na prowadzeniu w wyścigu do zostania pierwszym europejskim kalifatem.

  Polubienie

 24. http://kresy.pl/wydarzenia/kompromitacja-prezenterow-tvn-obliczu-eksperta/#comments


  Kinga Rusin, Piotr Kraśko, Wojciech Szewko, dziendobry.tvn.pl

  KOMPROMITACJA PREZENTERÓW TVN W OBLICZU EKSPERTA

  28 maja 2017|3 komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Ekspert w dziedzinie terroryzmu i bezpieczeństwa dr Wojciech Szewko musiał wykazać się sporą dozą cierpliwości w tłumaczeniu faktów prezenterom TVN.

  W sobotnim paśmie „Dzień dobry TVN”  w ramach dyskusji na temat niedawnego wystąpienia premier Szydło w kwestii polityki imigracyjnej wystąpił dr Wojciech Szewko, znawca stosunków międzynarodowych, specjalizujący się w zagadnieniach z dziedziny terroryzmu i bezpieczeństwa. Ekspert nie miał łatwego zadania, bowiem prowadzący rozmowę prezenterzy TVN Piotr Kraśko i Kinga Rusin, uporczywie usiłowali relatywizować jego oceny i naprowadzić go na poparcie głoszonych przez siebie tez.

  „To jest bardzo wyjątkowa sytuacja bowiem nie wiem czy jest kraj w Europie, w którym imigrantów jest mniej, a już na pewno mniej uchodźców, niż Polska, tymczasem nie wiem czy w jakimś innym kraju łączy się sprawę kryzysu uchodźczego z zamachami” – zaczął od pytania z wyraźną tezą Kraśko. Podkreślał on, że zamachy w Londynie w 2007 roku przeprowadzili „zamachowcy urodzeni w Wielkiej Brytanii, Brytyjczycy od urodzenia. Zamachowcy z 11 września – w zdecydowanej większości Saudyjczycy, ci którzy wbili się w dwie wieże i ten Abedi [sprawca niedawnego zamachu w Manchesterze] też urodzony w Wielkiej Brytanii…” – mówił Kraśko.

  „W drugim pokoleniu, ponieważ to są uchodźcy, tylko nie z tej fali uchodźców. Abediego ojciec uciekał z Libii i został osiedlony” – prostował twierdzenia prezentera TVN dr Szewko. „Ten tak, ale tamci byli urodzonymi w drugim, albo trzecim pokoleniu Brytyjczykami” – brnął dalej Kraśko, „W drugim pokoleniu, tamci również” – cierpliwie poprawiał go ekspert, podkreślając przy tym, że Saudyjczycy, którzy przeprowadzili zamachy na World Trade Center, choć nie byli uchodźcami, mieli prawo pobytu przyznane im przez państwa zachodnie, bo wcześniej planowali zamachy terrorystyczne także w Europie.

  „Chodzi o to, że to nie jest tak, że fala uchodźców, której kulminacja nastąpiła w zeszłym roku czy dwa lata temu, spowodowała to, że ci ludzie podkładają bomby” – upierał się Kraśko. „Wielka Brytania jest wymieniana w literaturze jako jeden z dwóch krajów, które określa się mianem home ground terrorism, czyli z wyhodowanymi już u siebie [terrorystami]. Ale to też nie jest do końca prawdziwe, dlatego ponieważ […] historia albo tych osób, albo szefów tych siatek, albo rodzin do których te osoby należą zaczyna się od wojny w Afganistanie” – tłumaczył prezenterowi Szewko – „Wielkie grupy bojowników z różnych krajów, z Arabii Saudyjskiej, z Libii, z Maroka, z Tunezji, z Egiptu zostali zostawieni sami sobie”. Ekspert zauważa, że niektórych z nich Brytyjczycy próbowali „wykorzystywać do prób obalenia Kaddafiego”.

  „Panie doktorze, ale to co mówił Piotrek, jesteśmy krajem homogenicznym, nie mamy w zasadzie migrantów, w dodatku nie chcemy ich przyjmować” – sekundowała Kraśce Kinga Rusin – „Czy takie wystąpienie, dzięki któremu premier Szydło zasłużyła sobie na miano polskiej Marine Le Pen, to jest faktycznie ostrzeganie przed czymś realnym, czy to jest po prostu polityczna demagogia?”. Odpowiadając Szewko zadeklarował, że stara się nie dyskutować o polskich sporach politycznych, natomiast „na pewno jeśli mówimy o Francji i o Niemczech, to ze względu na gigantyczną liczbę uchodźców, którą przyjęto, a wraz z tymi uchodźcami przypłynęło przecież całe komando, które dokonało zamachów najpierw w Paryżu, a potem w Brukseli. Po pierwsze organizacje terrorystyczne, są bardzo inteligentne, to nie są ludzie przypadkowi, oni doszli do wniosku, że w tak wielkiej liczbie uchodźców…” – „przemyci się” – wtrąciła nagle Rusin, znów próbując narzucić w dyskusji politycznie poprawną narrację. „Tych komand przybyło bardzo dużo, nie tylko ze znanych nam organizacji” – ostrzegał Szewko. „Ale dzięki takim sytuacjom jak w Manchesterze i wszystkim innym poprzednim zamachom, to jest woda na młyn populistycznych partii” – odpowiedziała Rusin, określając, co według niej jest największym problemem związanym z zamachami islamistów.

  „Pani premier powiedziała, Europo wstań z kolan, bo jak nie to nadal będzie opłakiwać swoje dzieci. Raz, że nie wiem czy takie słowa powinny paść tuż po takiej tragedii jak Manchester, czy tak bym formułował i mówił o szaleństwie brukselskich elit, ale nie można tego mówić Brytyjczykom i Francuzom, bo byli zaangażowani. Wysyłali swoje myśliwce i nad Syrię i nad Liban, i na boga nad Mali, gdzie powstrzymali islamistyczną rewolucję, gdyby nie francuskie wojsko to by rządzili radykalni islamiści w Mali, więc zarzucanie multikulturalizmu to tak, jakby nie rozumieć co się działo we Francji przez ostatnie kilkaset lat, albo w Wielkiej Brytanii” – perorował Kraśko. Ekspert znów prostował wypowiedzi prezentera TVN – „Francja, przez swoją agresywną polityką zagraniczną, jest w dużej mierze odpowiedzialna również za to, że powstały i odbudowały się różnego rodzaju ruchy skrajne, tak samo jak Wielka Brytania”. Szewko mówił wręcz o „neokolonializmie francuskim” za czasów prezydentów Sarkozego i Hollande’a” którego przykład widzi w zaangażowaniu się Francji w stymulowanie wojny w Syrii – „przecież wojna domowa w Syrii jest skądś finansowana”.

  „Cały czas jednak uważam, że polityka polskiego rządu, zamykanie kompletnie naszych granic na uchodźców, którzy uciekają przed wojną i robienia takie kokonu białego…’” – z frustracją w głosie mówiła Rusin. „Z całym szacunkiem, uchodźcy uciekają do pierwszego kraju w którym nie ma wojny. Nie ma wojny ani w Turcji, ani w Libanie, ani w Jordanii” – po raz kolejny sprostował manipulację prezenterki TVN Szewko.

  dziendobry.tvn.pl/kresy.pl

  Antymajdan2 @Antymajdan2:
  Dr Szewko to jeden z niewielu UCZCIWYCH ekspertów dopuszczanych czasami do mediów głównego nurtu. Oto jego wypowiedź w tv Polsat sprzed kilku dni, cytuję z pamięci: W Wielkiej Brytanii jest ponad milion Polaków. Wyobraźmy sobie, że Anglicy nagle zaczynają bombardować Warszawę, Kraków jakieś polskie wioski…pewno znalazło by się kilku Polaków gotowych do przeprowadzenia zamachu. Oczywiście nikt normalny nie zrozumie tego jako usprawiedliwienie terrorystów, ale pomaga to zrozumieć to, co się dzieje na świecie. Zwłaszcza ludziom, którzy do tej pory nie widzieli związku pomiędzy zdemolowaniem Iraku, Libii itd. przez kraje zachodnie a terroryzmem.

  Poznaniak74 @Poznaniak74:
  @Antymajdan2 Akurat mocno chybione porównanie, choc z większością wypowiedzi Szewki się zgadzam, bo ataków dokonują nie uchodźcy z tamtych państw, a rozbite umysłowo oszołomy wychowane w tzw. multi-kulti na Zachodzie. Radzę ci się zapoznać z wypowiedzią Szewki na temat pochodzenie oraz wychowania zamachowca z Manchesteru, czyli środowisko libijskich islamistów „wyhodowane” przez służby specjalne Wlk. Brytanii. To jest złowrogi „dżin” (czyli tzw IFRIT) którego specsłużby Zachodu same „uwolniły z butelki’…

  gotan @gotan:
  to proste jak budowa urządzenia do walenia gdzie popadnie….Biorąc pod uwagę różne zachowania nie należy sobie nic wyobrażać…bo i po co? Skoro już wyszło kilku Polaków wg.antymajdan 2,gotowych do przeprowadzenia zamachu…Nie trzeba być dociekliwym aby stwierdzić,że komentarz autora, to ganianie pejsatego po pustym sklepie. A cytuje się ze źródła a nie z pamięci,która jest dość ulotna.Nieprawdaż?! Nie nasza „broszka”kiedy kogoś się demoluje….Nie będę sięgał do historii II-iej W.Ś. aby sprawdzić jak się nami przejmowano i demolowano gdzie popadnie.Na pewno nie pomaga zrozumieć co by było ,gdyby?..Pozostawmy gdybanie takim „wycieruchom dziennikarstwa” jak Kraśko czy Rusin….Jak widać wnuczkowie zajęli miejsca swoich antenatów z okresu PRL -u i niech sczezną.

  http://kresy.pl/wydarzenia/roza-thun-mieszkanie-uchodzcow-zamachami-koszmarny-grzech/

  Róża Thun na konwencji wyborczej PO, foto: wikimedia.org

  RÓŻA THUN: MIESZANIE UCHODŹCÓW Z ZAMACHAMI TO KOSZMARNY GRZECH

  28 maja 2017|2 komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Europa Zachodnia, polityka, Polska, Polska, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein skrytykowała politykę prowadzoną w Unii Europejskiej przez rząd Beaty Szydło.

  Europarlamentarzystka oświadczyła: Pani premier chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest szefową rządu, że zasiada w Radzie Europejskiej i ma niesamowicie dużo do powiedzenia w UE. Ona mówi o jakichś abstrakcyjnych elitach w UE i Europie, która ma powstawać z kolan, kiedy za chwilę będziemy w wielkiej piątce. Wygląda to tak, jakby nie zdawała sobie sprawy, jaka jest jej funkcja w całej tej organizacji.

  Jej obowiązkiem nie jest jakieś głupie gadanie o powstawaniu z kolan Europy, tylko zadbanie o to, żeby do hot spotów – które sprawdzają, kim są ci ludzie, którzy przyjeżdżają na teren europejski i mają być rozparcelowani do różnych państw – przyjeżdżali Polacy, jako te osoby, te służby, które sprawdzają „who is who”. Zamiast dbać o bezpieczeństwo Polski i Unii Europejskiej, to ona opowiada jakieś dyrdymały, jakbyśmy w ogóle nie byli w UE – dodała Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein.

  ZOBACZ TAKŻE: Kompromitacja prezenterów TVN w obliczu eksperta

  Europosłanka oświadczyła również, że nie wolno łączyć imigrantów z zamachami terrorystycznymi. Mieszanie uchodźców w to wszystko to jest koszmarny grzech. Mówimy tak naprawdę o azylantach, o ludziach, którzy są relokowani z obozów. Jeżeli wziąć wszystkie zamachy, które miały miejsce w krajach unijnych, nigdzie nikt, kto był relokowany nie został namierzony, aby miał jakikolwiek związek z zamachami.

  Róża Thun najwyraźniej zapomniała o zamachu w Paryżu w listopadzie 2015, który spowodował ogłoszenie trwającego do tej pory stanu wyjątkowego. W ataku tym brali udział rzekomi uchodźcy z Syrii, co zostało potwierdzone przez francuską policję.

  CZYTAJ TAKŻE: Europosłanka PO Róża Thun: Schultz i Merkel to wielcy przyjaciele Polski
  kresy.pl / wpolityce.pl

  Antymajdan2 @Antymajdan2:
  Tylko smoła i pierze…i w step szeroki!

  Poznaniak74 @Poznaniak74:
  @Antymajdan2 I ogolić. „murwę” do gołej skóry…

  http://kresy.pl/wydarzenia/niemcy-cenzuruja-wypowiedz-europejskiego-polityka/

  Polubienie

 25. http://wpolityce.pl/swiat/341741-kolejny-sposob-na-walke-z-terroryzmem-mieszkancy-manchesteru-zamiast-rysowania-kreda-robia-sobie-pokojowe-tatuaze-z-pszczola

  Kolejny sposób na „walkę” z terroryzmem. Mieszkańcy Manchesteru zamiast rysowania kredą, robią sobie „pokojowe” tatuaże z pszczołą

  opublikowano: wczoraj


  autor: PAP/EPA/Twitter CNN

  Mieszkańcy Manchesteru manifestują swój sprzeciw wobec przemocy. Do absurdalnych reakcji na zamachy terrorystyczne można dopisać więc kolejną pozycję. Zamiast malowania kredą, robią sobie „pokojowe” tatuaże z motywem pszczoły.

  ZOBACZ TAKŻE: Premier Szydło broni szefa MON i pyta o bezpieczeństwo: „Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci!”. WIDEO

  Tatuaż przedstawia pracowitą pszczołę. Ma to być wyraz jedności mieszkańców Manchesteru. Według doniesień internautów, przed salonami tatuażu w Manchesterze ustawiają się kolejki.

  Przypomnijmy, że forma łączenia się z rodzinami ofiar zamachów i oddawania szacunku dla zamordowanych, jaką jest malowanie kredą, jest znana w całej Europie. Po zamachach terrorystycznych w Paryżu, mieszkańcy stolicy Francji przyozdobili jej ulice kolorowymi malunkami.

  Podobnie zrobiono w lipcu 2016 roku w Nicei, kiedy 25-letni mężczyzna, francuz tunezyjskiego pochodzenia, wjechał ciężarówką w ludzi zgromadzonych na nadmorskiej promenadzie, który świętowali obchody Dnia Bastylii.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:
  Terroryści znów uderzyli: atak w Manchesterze! W wybuchu zginęły co najmniej 22 osoby, a ponad 50 jest rannych! Wśród ofiar są dzieci!

  Mocny list Orban do May: „Europę dosięgają kolejne zamachy, dlatego też musimy uczynić wszystko, aby przywrócić bezpieczeństwo kontynentu”

  W brutalnym ataku terrorystycznym życie straciło 84 osoby. Mieszkańcy Nicei postanowili oddać im hołd… malując na promenadzie rysunki za pomocą kredy. Jak donoszą zagraniczne media, taka forma sprzeciwu wobec zamachów terrorystycznych u zamachowców może wywołać jedynie śmiech.

  wkt/Twitter

  Gościu 153.19.11.*17 minut temu
  A kiedy islam zapanuje w Europie po tatuażu rozpoznają kto był w roku 2017 przeciw islamistom. Warto się znakować głupole?

  Lepiej dziargać,niżSięChlastać 81.110.19.*4 godziny temu
  …A mogli sobie np. powybijać po jednym oku… Albo poucinać po jednym palcu… nie mówiąc już o samobójstwach na znak protestu…

  wera 79.184.213.*wczoraj
  proponuje te pszczołę wytatuować sobie na środku czoła i potem jeden drugiego ma pukać w to miejsce..barany

  Ostroga 24.201.7.*wczoraj
  Tak jak przypuszczałem, kolorowe kredki miały zbyt małą siłę rażenia … natomiast z dziarami z pszczołą terroryści maja pozamiatane. To już jest niehumanitarna broń masowej zagłady!

  qaz 83.23.114.*wczoraj
  tym ludziom wypranym przez lewacką ideologię i poprawność polityczną nic już nie jest w stanie pomóc

  Wr 89.64.32.*wczoraj
  Jedni maja bron i morduja inni – kredki i farbki. Brawo to sie nazywa bron. Pyknac jeden tatuaz i cala rodzina pod ochrona hahahaha

  Iga 29 185.150.236.*wczoraj
  Ależ to postrach ! Islamiści uciekaaaają, aż się kurzy ! – I po problemie – bo to był tylko „incydent” !

  sceptyk 31.0.26.*wczoraj
  A co mają robić, skoro obcięli im jaja i odebrali broń?

  eeetam 188.146.143.*wczoraj
  ja pier…le , słownik języka polskiego jest zbyt ubogi by to opisać

  Gaga 86.45.49.*wczoraj
  mają wyprane mózgi jak muzułmanie, tylko w drugą stronę

  dziadek 83.24.69.*wczoraj
  A na tyłku motyw gucia

  stachu 91.223.175.*wczoraj
  powinni robić sobie zdjęcia pod ścianą jak przy rozstrzelaniu tylko zamiast pistoletu aparat fotograficzny w kształcie pistoletu i w czasie robienia zdjęcia odgłos wystrzału

  http://wpolityce.pl/swiat/341467-glowne-szpitale-na-terenie-anglii-przygotowuja-sie-na-kolejny-zamach-w-najblizszy-weekend

  Polubienie

 26. Macron shakes up Trump – Francja silna jak Makaron

  Published on May 29, 2017

  Walther Świerczewski1 hour ago
  Francja to dramat komediowy z synkiem i mamusią w rolach głównych.

  Polubienie

 27. http://wpolityce.pl/swiat/342563-za-miesiac-tu-wroce-i-bede-zabijal-niemcow-uczniowie-bronia-agresywnego-imigranta-z-afganistanu-przed-deportacja-wideo

  „Za miesiąc tu wrócę i będę zabijał Niemców”. Uczniowie bronią agresywnego imigranta z Afganistanu przed deportacją. WIDEO

  opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 7 godzin temu


  Demonstracja w obronie Afgańczyka szybko eskalowała / autor: YouTube/n-tv

  Ponad 300 uczniów szkoły zawodowej w niemieckiej Norymberdze usiłowało zapobiec deportacji swojego kolegi, nielegalnego imigranta z Afganistanu, do jego ojczyzny. Doszło do ostrych starć z policją, w ruch poszły butelki i rowery, gdy do protestujących uczniów dołączyli działacze „Antify”. Trzech policjantów zostało rannych – donosi dziennik „Die Welt”. Policji udało się rozwiązać demonstrację za pomocą pał, gazu łzawiącego i psów.

  20-letni Asef N., który przyjechał w 2012 r. nielegalnie do Niemiec, miał w środę wieczorem, wraz z innymi deportowanymi Afgańczykami, wylecieć samolotem do Kabulu. Niemiecki rząd postanowił jednak niespodziewanie wstrzymać wszystkie deportacje do Afganistanu, po tym jak w Kabulu wybuchła bomba, zabijając ponad 90 osób. Afgańczyk nie trafił do aresztu deportacyjnego, bo zdaniem sądu „nie próbował uniknąć deportacji” (sic!), tylko został wypuszczony na wolność. Jego koledzy i nauczyciele witali go radośnie.

  Mniej zachwycona była policja, która twierdzi, że Afgańczyk był agresywny i groził im podczas zatrzymania zemstą, czyli zamachami. Krzyczał: za miesiąc i tak tu wrócę i będę zabijał Niemców
  —twierdzi rzecznik policji w Norymberdze Michael Petzold w rozmowie z „Die Welt”. Lokalne władze utrzymują, że Asef N.nie chciał także współpracować z Urzędem ds. Migracji, m.in. aż osiem razy odmówił współpracy przy zdobyciu nowego paszportu w Afganistanie, bo podróżując do Niemiec swój rzekomo „zgubił”. Już w 2013 r. otrzymał nakaz opuszczenia kraju, który zignorował.

  Gdy w marcu br. w końcu złożył podanie o azyl okazało się, że posiada paszport, wystawiony w 2007 roku w Kabulu.

  Okłamywał nas wielokrotnie. To jest karalne. Według obowiązującego prawa imigracyjnego jest on więc przestępcą —zadeklarował szef regionu Środkowa Frankonia dr Thomas Bauer. Asef N. twierdzi, że nie pamięta, by mówił o zabijaniu Niemców. Jak utrzymuje „nigdy nie groziłby ludziom, którzy go tak zyczliwie przyjęli, śmiercią”.

  Według szefa MSW Bawarii Joachima Herrmanna skrajna lewica doprowadziła do eskalacji napięć wokół deportacji Afgańczyka, podjudzając uczniów szkoły zawodowej do ataków na policjantów.

  Nie można mówić o pokojowej demonstracji, gdy wielu policjantów zostało rannych, a jednemu z nich wybito ząb —dodał. Uczniowie i nauczyciele szkoły zawodowej w Norymberdze zamierzają jednak dalej bronić swojego afgańskiego kolegi przed deportacją. Według „Die Welt” opisują go jako „sympatycznego fana Lionela Messiego”, który dobrze zintegrował się w Niemczech. Asef N. znalazł też adowkata, który ma mu pomoć w uzyskaniu prawa pobytu.

  Ryb, welt.de, rosenheim24.de

  autor: Zespół wPolityce.pl

  karol 37.209.6.*za godzinę
  Ciekawe, że jak terroryści mordują Niemców, to oni kredkami rysują, a tu gdy nielegalnego imigranta deportują to biją swych rodaków policjantów wypełniających swoje obowiązki, POWARIOWALI?

  kaliber44 94.254.248.*za 39 minut
  Tak wygląda wściekłe lewactwo w akcji, lać, pałować po tych pustych łbach i nabijać rozumu.

  An 178.42.193.*za 37 minut
  Tak wygląda naród, który stracił instynkt samozachowawczy. A tak w ogóle spodziewam się, że takie obrazy chaosu z Niemiec będziemy oglądać coraz częściej.

  _mj_@_mj_za 37 minut
  Biedne, młode umysły skażone lewacką 5P1ERD0L1NĄ…

  obserwator 94.254.191.*za 14 minut
  Okazuje się, że mnóstwo Niemców to durnie nad durniami.

  mem 46.148.80.*8 minut temu
  Skrajna lewica jest bardziej niebezpieczna niż islamiści .

  treo@treogodzinę temu
  Niemców dosięgła kara za całe zło które wyrządzili światu, sami teraz wkładają łeb pod topór …

  Iga 29 178.16.116.*godzinę temu
  ZADZIWIAJĄCE … No to Niemcy – powodzenia … ! Osobiście – chcę GRANIC ! Wykazuję ABSOLUTNY brak tolerancji wobec głupoty !!!

  Jimi 185.63.201.*2 godziny temu
  Gdyby Polska była rządzona przez antykatolickie lewactwo byĺa władze mielibyśmy już tys imigrantów islamskich płacilibyśmy na sprzet dla policji i na szklarzy jak weFrancji zadymy co roku na NowyRok

  Jastrząb 176.221.120.*2 godziny temu
  Niemcy chyba lubią być masochistami. Nie wiem czy to się leczy.

  szu 83.26.237.*2 godziny temu
  Ale Niemcy juz zdurnieli do reszty „Afgański kolega ” cha,cha cha, !

  http://wpolityce.pl/swiat/342604-koniec-slubow-dzieci-w-niemczech-bundestag-uniewaznil-malzenstwa-nieletnich

  Koniec ślubów dzieci w Niemczech! Bundestag unieważnił małżeństwa nieletnich

  opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 5 godzin temu

  http://wpolityce.pl/swiat/342604-koniec-slubow-dzieci-w-niemczech-bundestag-uniewaznil-malzenstwa-nieletnich
  autor: fot. PAP/EPA

  Bundestag unieważnił małżeństwa osób niepełnoletnich. Na mocy ustawy przyjętej w piątek przez parlament w Berlinie wszystkie związki z osobami poniżej 16. roku życia stały się automatycznie nieważne. W pozostałych przypadkach decyzje podejmie sąd rodzinny.

  W przypadku małżeństw zawartych między osobami, z których co najmniej jedna jest w wieku od 16 do 18 lat, unieważnienie nastąpi na drodze sądowej. Sąd rodzinny może w wyjątkowych przypadkach uznać związek, jeśli obecnie partnerzy skończyli 18 lat. Przepisy dotyczą także małżeństw zawartych za granicą.

  W związku z napływem do Niemiec imigrantów liczba małżeństw z udziałem osób nieletnich wzrosła w 2016 roku do 1500. W 360 związkach jeden z partnerów miał mniej niż 14 lat.
  Miejscem dzieci jest szkoła, a nie urząd stanu cywilnego — mówił minister sprawiedliwości Heiko Maas, inicjator ustawy.

  Nieletni migranci, którzy żyją w związku, są po przyjeździe do Niemiec oddzielani od współmałżonka i oddawani pod opiekę Urzędu do spraw młodzieży (Jugendamt).

  PAP,pg

  autor: wSumie.pl

  czmicz 77.115.29.*za godzinę
  Uwaga! Nieważne ale nie nielegalne! Ta nieważność jest w istocie bez znaczenia i po prostu nieważna.

  dziobal5@dziobal539 minut temu
  Pedofilia prawnie Chroniona to cała UE . Te zabiegi to czysta retoryka by uciszyć Heteryków . Islamiści w swych kręgach bendą uprawiać ŚREDNIOWIECZNE Obrządki .

  Alex 136.159.167.*godzinę temu
  pedofilia jest zjawiskiem powszechny m w islamie oraz wsrod pseudouchodzcow islamskich podobnie jak obrzezanie I wielozenstwo islamski prawo mozna poslubic 8 letnia dziewczynke ale to nie pedofilia

  w niemczech 188.241.25.*godzinę temu
  pedofile i nic więcej

  monika 79.186.48.*godzinę temu
  KOD i feministki nie protestują?

  aqw 84.38.102.*4 godziny temu
  Nareszcie! Stop islamskiej pedofilii!

  v 173.206.10.*4 godziny temu
  buhaha-oddzielani od współmałżonka i oddawani pod opiekę Urzędu do spraw młodzieży (Jugendamt- niech tylko sprobuja oddzielic! eh…

  Polubienie

 28. http://kresy.pl/wydarzenia/szefowa-kanadyjskiego-msz-promocja-aborcji-lgbt-podstawa-naszej-polityki-zagranicznej/#comments


  źr. iPolitics

  SZEFOWA KANADYJSKIEGO MSZ: PROMOCJA ABORCJI I LGBT TO PODSTAWA NASZEJ POLITYKI ZAGRANICZNEJ

  9 czerwca 2017|1 Komentarz|w Ameryka, polityka, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Globalny dostęp do aborcji i „seksualne prawa reprodukcyjne” są „podstawą” kanadyjskiej polityki zagranicznej, oświadczyła Chrystia Freeland.

  Jak poinformowała Freeland podczas przemówienia w parlamencie kanadyjskim, „feminizm i promocja praw dziewcząt i kobiet” są „kanadyjskimi wartościami”. Według Freeland, im więcej narodów zaakceptuje lewicowo-liberalną agendę w kwestiach seksualności, tym bardziej świat będzie zamożny i bezpieczny. – To ważne i historyczne, że mamy premiera i rząd , którzy nazywają siebie feministkami. Prawa kobiet są prawami człowieka. Obejmują one seksualne prawa reprodukcyjne – powiedziała Freeland.

  Jak dodała – Kanadyjski liberalizm jest cenną ideą. Freeland powiedziała, że rząd Justina Trudeau chce określić standardy na podstawie których poszczególne państwa będą traktowały „kobiety, gejów, lesbijki, osoby transseksualne, rasowe, etniczne, kulturowe, językowe i religijne mniejszości oraz, oczywiście, ludność tubylczą”.

  Wcześniej, w odpowiedzi na dekret prezydenta Donalda Trumpa wstrzymujący finansowanie dla zagranicznych aborcji, rząd kanadyjskich liberałów przekazał 20 milionów dolarów do funduszu „Ona decyduje” ustanowiony przez rząd holenderski jako odpowiedź na decyzję Trumpa. Również, rząd Trudeau ogłosił 8 marca br., że Kanada przeznaczy w przeciągu najbliższych 3 lat 680 milionów dolarów na promocję aborcji w ramach kanadyjskiej pomocy zagranicznej.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Poroszenko: jestem dumny z Ukrainek w kanadyjskim rządzie 

  Kresy.pl / LifeSiteNews

  tagore @tagore:
  Fantastyczna ,idealna twarz fanatyka. Wypada gratulować Kanadzie polityków.

  http://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/szwecja-przekazala-5-mln-euro-wspieranie-genderowej-rownosci-ukrainie/

  Polubienie

 29. sonya 178.42.35.*7 godzin temu
  Jeżeli muzułm.nie potrafią obronić swoich państw to trzeba im pomóc. Nie ma żadnego moralnego prawa przyjmować ludzi którzy niszczą Europę, są dowody. Pokażcie, jakie jest prawo moralne w islamie?

  GJS 95.160.154.*7 godzin temu
  „Spotkanie z obcym jest szansą na spotkanie dobra…” – zwłaszcza na pokładzie Nostromo.;-)

  feldfebel 176.221.122.*8 godzin temu
  budyń firmy folksdojcz wycięty z komiksu

  http://wpolityce.pl/polityka/343399-adamowicz-odwoluje-sie-do-chrzescijanstwa-i-radzi-jak-pomagac-uchodzcom-spotkanie-z-obcym-jest-szansa-na-spotkanie-dobra

  Adamowicz odwołuje się do chrześcijaństwa i radzi jak pomagać uchodźcom: Spotkanie z obcym jest szansą na spotkanie dobra

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: fot.youtube.pl

  „Moje, kiedyś bardzo konserwatywne poglądy, także się zmieniają”- mówił niedawno Paweł Adamowicz. Prezydent Gdańska zapowiedział, że zmienił poglądy i otworzył Marsz Równości w Gdańsku. Teraz jednak odwołał się do wartości chrześcijańskich i nawoływał do przyjmowania uchodźców.

  W Gdańsku odbyła się europejska debata na temat najlepszego sposobu pomocy uchodźcom. Politycy i samorządowcy z Niemiec, Polski, Szwecji, Portugalii i Grecji mówili, że Unia Europejska powinna skierować finanse na pomoc uchodźcom bezpośrednio do miast, a nie do rządów centralnych.

  W trakcie spotkania dość zaskakująca mowę wygłosił Paweł Adamowicz. Prezydent Gdańska stosując pokrętną logikę, kiedy mu to odpowiada, powołuje się na wartości chrześcijańskie i odwołuje się do wiary.

  Wielu Europejczyków nie chce spojrzeć w oczy innych, w oczy siostry i brata, nie chce otworzyć się na spotkanie z innym – z uchodźcą. Zakłada z góry, że to spotkanie będzie czymś złym

  —mówił wzniośle Adamowicz i podkreślił, że spotkanie z „obcym jest szansą na spotkanie dobra”.

  Do polityków należy odważne mówienie o rzeczach niełatwych. Należy iść pod prąd. Uważam, że obecny polski rząd w Warszawie z powodów moralnych i zobowiązań europejskich powinien przyjąć uchodźców. Mówię o tym, choć można na tym stracić punkty wyborcze

  —zaznaczył prezydent Gdańska.

  Opowiadał tez o korytarzach humanitarnych i chęci przyjmowania dzieci i całych rodzin na leczenie i rehabilitację.

  Jak na razie minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak jest przeciwny propozycjom episkopatu. Wielu biskupów też milczy

  —oskarżał Adamowicz.

  Wierzymy, że wraz z NGO-sami uda nam się z czasem przekonać tych, którzy są przeciwni przyjmowaniu uchodźców. Wielu z nich na co dzień mówi dużo o Bogu, o swoich praktykach religijnych, ale nie chcą w uchodźcach zobaczyć bliźniego. Ale życie nie polega na bilecie w jedna stronę. Życie polega nie tylko na braniu, ale też na dawaniu

  —dodał.

  Okrągłych słów w ustach Pawła Adamowicza nie brakowało.

  CZYTAJ TEŻ:

  Adamowicz tłumaczy się z udziału w Marszu Równości: „Dziennikarz TVP pytał mnie o prawdy wiary, co jest dowodem pełzającej hipokryzji”

  Kiedyś konserwatysta, dzisiaj otwiera Marsz Równości. „Postępowy” Adamowicz przyznaje: człowiek zmienia poglądy

  ann/gdansk.pl

  Ann 89.229.12.*8 godzin temu
  Facet, który nie wie ile ma mieszkań i kont w banku wypowiada się na temat nachodźców – czy mamy ich przyjmować czy nie – źenada.

  c’est moi 77.91.0.*10 godzin temu
  Jakim prawem jakiś przygłup ma mieć NEGATYWNY wpływ na przyszłość moich dzieci i wnuków!!! ! Oligarcha Adamowicz niech odda arabom swoje własne liczne domy i mieszkania, skoro taki cool.

  normalny 188.146.0.*11 godzin temu
  No to już wiem, po co „Budyń” w ilościach hurtowych „nabywał” mieszkania w Gdańsku – dla tzw. „uchodżców”. Jak ich zasiedli, to pewnie w nagrodę ubogacą jego żonę :))

  wsw 83.10.61.*12 godzin temu
  Skąd biorą się tacy głupcy na tak ważnych polskich stanowiskach ?! Gdańszczanie wybrali ?? Facet weź sobie tych gości do własnego domu i nie wpychaj ich do cudzych. Nie zgadzam się.

  xxx 83.3.51.*dzisiaj, g. 8:48
  Najpierw oddaj co ukradłeś a potem………………

  lanca_ster 5.172.235.*dzisiaj, g. 8:36
  Przecież rząd Polski chce przyjmować rodziny chrześcijańskie z Syrii albo koptów. A UE chce nam narzucić muzułmanów, żeby i nam groził terroryzm?

  Tyle.w.temacie@Tyle.w.temaciedzisiaj, g. 8:25
  diabeł w ornat się ubrał i na mszę dzwoni…szanowny „prezydęcie wolnego miasta gdańska” zdecyduj się jakie wartości wyznajesz, parę dni temu byłeś tęczowy, teraz apelujesz o chrześcijańską miłość dla ludzi, za którymi śmierć kroczy…apelujesz o dawani miast brania, a co ty dałeś bezinteresownie?? Czy zamierzasz we wszystkich swoich nieruchomościach „uchodźców” gościć?? Dobre czyny powinny kroczyć przed nami a nie słowa…obłudniku i złodzieju

  z Gdańska 88.199.162.*dzisiaj, g. 8:20
  …”Czeczeński terror w Lininie i Coniewie! „… Panie Adamowicz, jedź pan tam i zobacz jak tam fajnie jest żyć z uchodźcami z Czeczeni, ponoć oni są prześladowani w Czeczeni. Jeden tam złapany z ISIS

  z. 78.88.207.*dzisiaj, g. 8:13
  Patrząc na jego gębę jedno przychodzi mi na myśl: to co ten facio robi to orwellowska GĘBOZBRODNIA !!!!!

  http://wpolityce.pl/polityka/343583-nieprzyzwoite-kurski-z-gw-oskarza-polskie-wladze-ws-wojny-w-syrii-dla-premiera-i-prezydenta-pieklo-bedzie-mialo-postac-aleppo

  http://wpolityce.pl/polityka/344403-zdecydowane-nie-dla-polityki-pawla-adamowicza-koalicja-dla-gdanska-czy-prezydent-opowiada-sie-po-stronie-terrorystow

  Polubienie

 30. http://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/polka-bohaterka-brytyjskich-mediow-dzieki-postawie-ataku-islamistow-londynie/


  Magdalena Antolak, źr. Daily Maill

  POLKA BOHATERKĄ BRYTYJSKICH MEDIÓW DZIĘKI POSTAWIE PODCZAS ATAKU ISLAMISTÓW W LONDYNIE

  11 czerwca 2017|1 Komentarz|w bezpieczeństwo i obrona, Europa Zachodnia, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Magdalena Antolak zabarykadowała wejście do pubu, którego jest kierowniczką, dzięki czemu zabójcy nie dostali się do środka.

  Media w Wielkiej Brytanii chwalą Polkę Magdalenę Antolak za zdecydowaną postawę podczas ostatniego zamachu terrorystycznego w Londynie. Polka, kierująca barem The Wheatsheaf w Londynie, podjęła błyskawiczną decyzję o zabarykadowaniu wejścia do baru beczkami z piwem, co uniemożliwiło islamskim nożownikom wejście do pełnego klientów lokalu. Jej decyzja prawdopodobnie uratowała życie wielu ludziom.

  Brytyjskie media są także oburzone postawą personelu w pobliskich hotelach. Po przyjeździe policji Antolak musiała naprędce opuścić lokal, zabierając swojego psa. Z powodu zablokowania miasta zdecydowała o szukaniu noclegu w hotelu, jednak odsyłano ją z kwitkiem, ponieważ posiadała czworonoga. Jak powiedział gazecie The Sun jej znajomy, działo się tak pomimo tego, że wyjaśniła w recepcji hotelu sytuację, w której się znalazła.

  Przypomnijmy, że 3. czerwca w wyniku ataku islamistów w Londynie zginęło 7 osób a 48 zostało rannych. Biały van wjechał w przechodniów na moście London Bridge. Gdy samochód uderzył w barierki, wysiadło z niego trzech mężczyzn i używając noży zaatakowało ludzi zgromadzonych na pobliskim Borough Market, miejscu znanym z wielu barów i restauracji. Sprawcy zostali zastrzeleni przez policję.

  Inną osobą, która wzbudziła powszechny podziw, był 47-letni Roy Larner, kibic klubu piłkarskiego Millwall, który walczył z terrorystami rzucając w nich butelkami i kuflami. Brytyjczyk otrzymał serie ciosów nożem: w głowę, szyję, plecy i palce. Ranny trafił do szpitala.

  CZYTAJ TAKŻE: Piłkarze Arabii Saudyjskiej zignorowali minutę ciszy dla uczczenia ofiar zamachu w Londynie [+VIDEO]

  Kresy.pl /Daily Mail / The Sun / Wprost

  jaro7 @jaro7:
  A w mediach o tym cisza ,podobnie jak o zamordowanej w Egipcie Magdalenie Żuk.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.