488 „GW” na tropie faszyzmu w warszawskim metrze. Redaktorzy z Czerskiej nie podzielają entuzjazmu obcokrajowców, którzy pytają, czy to „utopia”


A pocałuj się w dupę pEdziu!!!

lau
Dziennikarze z Wyborczej uważają, że to źle, że w wagonie są „biali”? Powinno się ich ukarać za RASIZM!!!

emilian
dlaczego Michnik jeszcze nie więzieniu za nawoływanie do likwidacji Polski i Polaków??

vanHelsing
Chazarstwo chyba oczekuje że popełnimy zbiorowe seppuku ze wstydu, że jesteśmy normalni?

Vera
Francuzi, Niemcy , Anglicy tylko mogą sobie pomarzyć o takim metro. Pilnujmy Polski przed Lisami i Michnikami, którzy koniecznie chcą nam ją zepsuć.

Konrad
Agent szechter wytropil odrazajacy polski faszyzm. Na zdjeciu nie ma bowiem ani jednego Zyda. Bo Zydom wstep do obiektow publicznych jest w faszystowskiej Polsce zabroniony. Zydzi musza zyc w gettach

andi
antysemityzm bo nie widac zydka ,oni podrozuja limuzynami

beee
No jest rasizm i faszyzm , facet siedzi a kobieta stoi.


autor: fot. Twitter/Fratria

http://wpolityce.pl/polityka/340042-gw-na-tropie-faszyzmu-w-warszawskim-metrze-redaktorzy-z-czerskiej-nie-podzielaja-entuzjazmu-obcokrajowcow-ktorzy-pytaja-czy-to-utopia

„GW” na tropie faszyzmu w warszawskim metrze. Redaktorzy z Czerskiej nie podzielają entuzjazmu obcokrajowców, którzy pytają, czy to „utopia”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Polskie metro stało się tematem gorącej dyskusji w internecie, po tym, jak amerykański dziennikarz zamieścił na Twitterze zdjęcie z warszawskiego metra, które podpisał: „To metro w Polsce. Zauważyliście coś szczególnego?” Dziennikarz, który na Twitterze używa konta „Alt Right Report” z pewnością nie spodziewał się, jaką burzę wywoła swoim postem.

Pod zdjęciem pojawiło się wiele wpisów obcokrajowców, którzy ze zdziwieniem pytali:

Zaskoczenia twitterowiczów nie podziela jednak „Gazeta Wyborcza”, która nie zauważyła tych komentarzy, ale odnotowała, te mówiące o faszyzmie i rasizmie.

Niektórzy komentujący nazywali problem wprost: Czysty rasizm i faszyzm na zdjęciu

—pisze

Hierarchia wartości godna pozazdroszczenia…

A oto samo zdjęcie amerykańskiego dziennikarza:

kk/Twitter

autor: Notujemy …

Janusz
Jak łatwo jest w Polsce podburzyć opinię społeczną: nawet taki bzdet jak zdjęcie metra wzbudza dyskusję i dzieli Polaków. Zastanówcie się!

Wania 173.44.55.*3 godziny temu
U nas w Moskwie jest ładniejsze metro. I ludzie ładniejsi i mądrzejsi.

Jamci
Ta chora nienawiść do nas, Polaków, bierze się z chorej nienawiści do chrześcijaństwa. Św. Paweł to wyjaśnił.

Brad
GW nie może przeżyć, że nie wpuścili do tego metra Jacka Hugo-Badera… 🙂 To tak żartem, A na poważnie – czym karmią się ludzie z tej redakcji. Strach pomyśleć…

gio
A możę wypastować Szechtera szuwaksem albo wręcz wykąpać go w smole i wpuścić do metra – niech poprawia statystykę monochromatyczną!

bubu
komuś zdaje się równo odwala, dla GW pewnie ideałem byłoby zdjęcie gdzie gang „opalonych” rozrabia na całego, pogratulować oszołomy

mmm
Wow wyborcza pojechala po bandzie tym razem.

Zacofanie i ciemnogród
jak na dłoni! Żadnego ubogacenia, wstyd. KE powinna się za nich (!) zabrać na ostro! Nawet jak nie chcą „uchodźców”, to powinni sami obs_ywać swoje metro i walić maczetą na odlew.

Nati
„Czysto, schludnie…” . To Polska. Nie musimy się wstydzić.

Kill Bill
Bo laska na pierwszym planie słucha przemowienia Mussoliniego, a babka dalej czyta Mein Kampf, gość przez telefon gada pewnie z neonazistami, a w czarnym plecaku są ultoki wzywające do nienawiści…

Mammoth
Zdjecie jest zywym dowodem na wolnosc w Polsce. Wagonik metra jest obiektem strategicznym, i za samo fotografowanie w takiej czerwonej Korei albo w sowieckim sojuzie reporter by zostal rozstrzelany.

gonić rasistów z USA
Rasistom (anty-białym) i polonofobom przeszkadza, że na zdjęciu są sami biali? Na szczęście nie mają nic do gadania. USA „ubogaciło się” niewolnictwem czarnych a teraz, paradoksalnie, mają nierobów.

gotfael
GW jak zwykle zauważyła komentarze, których nie ma.

q
Chodzi o to ,że sami Biali. Takich zdjęć już się nigdzie nie zrobi z ulicy tylko w Polsce i na Węgrzech pewnie jeszcze.

Zibi G.
To nasza wina, że mamy białą skórę?

PA
Ewakuować wszystkich i to szybko, pod siedzeniem widzę czerwony podejrzany pakunek

weronika
uhhhhhmmmmmmmm…cudownie…to nasza polska rzeczywistość. Kocham ją po prostu!.

Aśka
A niech nam zazdroszczą!

Jan
LUDZIE, DBAJMY O POLSKĘ ,KTÓRĄ MAMY A CHYBA JEJ NIE DOCENIAMY (mam na myśli względną schludność i poczucie bezpieczeństwa)

…..


autor: Twitter/Alt Right Report

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/340081-wrzucil-do-sieci-zwykle-zdjecie-z-warszawskiego-metra-reakcja-internautow-jest-zaskakujaca

Wrzucił do sieci zwykłe zdjęcie z warszawskiego metra. Reakcja internautów jest zaskakująca

opublikowano: 4 godziny temu

Zwykłe zdjęcie pasażerów warszawskiego metra wzbudziło niezwykłe reakcje internautów. Wydaje się, że kiedy na zachodzie Europy dochodzi do ataków terrorystycznych i coraz częściej słyszymy o incydentach z udziałem imigrantów, życie w Polsce toczy się dość spokojnie, co mieszkańcy Zachodu coraz częściej zauważają.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:„GW” na tropie faszyzmu w warszawskim metrze. Redaktorzy z Czerskiej nie podzielają entuzjazmu obcokrajowców, którzy pytają, czy to „utopia”

Amerykański dziennikarz-amator Alt Right Report zamieścił na swoim Twitterze zdjęcie z warszawskiego metra, które opatrzył podpisem: „To jest metro w Polsce… zauważyliście coś?”. I wtedy zawrzało.

Jak się okazało internauci za oceanem i z Europy Zachodniej zauważyli bardzo dużo.

Pod zdjęciem pojawiło się ponad 300 komentarzy.

Oni wciąż czytają książki w metrze?

— pytał ktoś.

Dlaczego nie ma kału ani moczu, czy czarnych palących blanty?

— dopytywała inna internautka.

Tylko tam siedzą. Nikt nie próbuje nikogo zabić. Ale dziwne. Jesteś pewien, że to na tej planecie?

— dziwiła się inna użytkowniczka serwisu.

Tak, to wygląda jak metro w Paryżu 40 lat temu

—komentował internauta.

Nie rozumiem. Gdzie są śmieci i kałuże moczu? Oni nie są agresywni? To tak można?

— pytał użytkownik Twittera.

Wpis został również dostrzeżony w Polsce, o czym świadczy rosnąca liczba komentarzy zamieszczanych przez polskich użytkowników Twittera. Zauważył to również sam administrator profilu Alt Right Report.

wkt/Twitter

…..

http://wpolityce.pl/polityka/340116-establishment-w-narozniku-dziejow-timmermans-przybedzie-z-wizyta-do-polski-do-samego-adama-michnika

http://wpolityce.pl/swiat/340009-timmermans-nie-odpuszcza-komisja-europejska-dalej-bedzie-prowadzila-prace-ws-praworzadnosci-w-polsce

http://wpolityce.pl/polityka/340052-wegry-staja-w-obronie-polski-w-ue-nie-zgodzimy-sie-by-okreslone-panstwa-musialy-skladac-w-re-raporty-na-temat-swych-spraw-wewnetrznych

http://wpolityce.pl/polityka/340059-pis-siegnie-po-referendum-ws-przyjmowania-uchodzcow-jackowski-byc-moze-nalezaloby-rozwazyc-ten-projekt

http://kresy.pl/wydarzenia/blaszczak-relokacja-uchodzcow-gorsza-niz-kary-ke/

http://kresy.pl/wydarzenia/tusk-grozi-polsce-w-zwiazku-z-relokacja-uchodzcow-takie-sa-zasady-w-europie/

http://kresy.pl/wydarzenia/parlament-europejski-chce-sankcji-wobec-wegier/

http://kresy.pl/wydarzenia/europoslanka-po-dlaczego-polska-nie-przyjela-7-tys-uchodzcow/

31 thoughts on “488 „GW” na tropie faszyzmu w warszawskim metrze. Redaktorzy z Czerskiej nie podzielają entuzjazmu obcokrajowców, którzy pytają, czy to „utopia”

 1. http://wpolityce.pl/polityka/340128-szczerba-broni-uchodzcow-i-w-podlych-slowach-atakuje-rzad-i-prezydenta-pis-nie-ma-w-sercu-boga-i-licza-sie-tylko-sondaze

  Szczerba broni uchodźców i w podłych słowach atakuje rząd i prezydenta: „PiS nie ma w sercu Boga i liczą się tylko sondaże”


  autor: Adam Chelstowski/Fratria

  Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej, coraz bardziej zatraca się w swoim własnym małym światku. Do tego stopnia, że nie stać go już na oryginalność i podbiera teksty swoim opozycyjnym kolegom.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Opozycja totalna uderza w bogoojczyźniane tony. Kosiniak-Kamysz intonuje „Rotę” i krzyczy: „Boga w sercu nie mają!”
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/338600-opozycja-totalna-uderza-w-bogoojczyzniane-tony-kosiniak-kamysz-intonuje-rote-i-krzyczy-boga-w-sercu-nie-maja

  Szczerba stwierdził, że skoro jego partyjni koledzy wypowiadają się w sprawie uchodźców, również on powinien powiedzieć, co o tym myśli. Przy okazji zaatakował rząd premier Beaty Szydło.

  Jeżeli premier Beata Szydło przez półtora roku nie przyjęła żadnej sieroty, matki, to znaczy, że PiS nie ma w sercu Boga i liczą się tylko sondaże — stwierdził w programie #RZECZOPOLITYCE Michał Szczerba.

  Idąc za ciosem, skrytykował także inicjatywę prezydenta Dudy w sprawie referendum konstytucyjnego.

  Polacy są mądrymi ludźmi i wiedzą, że idea referendum jest ustawką wizerunkową — mówił Szczerba.

  Co ciekawe, cały pomysł prezydenta Dudy przypisuje Komorowskiemu.

  Z tego co pamiętam, to prezydent Duda w kampanii nic nie mówił o zmianie konstytucji. Za to mówił, że będzie jej strażnikiem. Dyskusja jest potrzebna, zainicjował ją prezydent Komorowski. Ja uważam, że trzeba dodać jeszcze większą ochronę wymiaru sprawiedliwości — dodał.

  Stwierdził, że Polacy mają dość prezydenta Dudy i gdzie się nie pojawi, jest wygwizdywany. Zdaniem Szczerby najpierw powinien zaproponować pytania w referendum, a potem ustalić datę.
  Chciał być oryginalny, a wyszło jak zawsze. Co trzeba Platformie oddać, to mistrzostwo w przekuwaniu sukcesów i pomysłów rządu PiS na swoje własne.

  wkt/rp.pl

  autor: wSumie.pl

  POGONIMY KOMUNISTÓW I ZŁODZIEI
  Szczerba powinien leczyć się na nogi bo na głowę już za późno

  KatolikPolak
  kto chce masowo sprowadzać do Europy i Polski muzułmanów ten w sercu nie ma Boga tylko szatana, który poprzez masowe sprowadzanie emigrantów islamskich chce do końca zniszczyć chrześcijaństwo

  Marco
  Im gorsze bydlę, tym chętniej ryj wyciera sobie Bogiem

  mk
  Akurat PIS ma w sercu Boga – tylko nie tego, którego chcieliby lewacy.

  Gonić polakożerców
  Ten śmieszny i komiczny osobnik Szczerba nie rozumie że Naród Polski nie chce islamizacji Polski.Tzw uchodźców islamskich chcą tylko biskupi w każdej parafii na koszt parafian

  Odczuwam w kabarecie Neonowka
  Nie mam najmniejszych watpliwosci ze ten szczrba nomen omen jest ynteligentny karierowicz PO ojcu ale mam wiare i ducha ze moi Rodacy sa madrzy historia i milowaniem Ojczyzny! Osobiscie powazny brak.

  xxx
  Zdjęcie warte tysiąca słów:) Chełstowski rulez !!!

  Pomorzanin
  Dajcie już spokój Scerbie! To człowiek niezbyt rozgarnięty.

  snajper@snajperza
  Wierzący się odezwał.

  scerbaty
  I kto to mówi! Pan poseł Scerba ma Boga w sercu?!

  sceptyk
  Czy w czasie jego młodości ojciec traktował jego głowę jako gruszkę treningową?

  rodak
  czy ktokolwiek przejmuje się tym co wygaduje to naćpane bydlątko?

  http://wpolityce.pl/polityka/340165-kolejna-wersja-schetyny-ws-uchodzcow-z-powodu-polityki-pis-rozwiazania-beda-nam-narzucane-jesli-polska-dzis-obraza-sie-na-decyzje-re

  Polubienie

 2. http://wpolityce.pl/swiat/340156-wojsko-i-policja-na-ulicach-cannes-nadzwyczajne-srodki-bezpieczenstwa-na-festiwalu-filmowym-zdjecia

  Wojsko i policja na ulicach Cannes. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa na festiwalu filmowym. ZDJĘCIA

  opublikowano: godzinę temu


  autor: PAP/EPA

  Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa towarzyszą rozpoczynającemu się w środę 70. Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu w Cannes. Nigdy wcześniej nad bezpieczeństwem gości nie czuwało aż tylu policjantów, żandarmów, wojskowych i członków sił lotnictwa morskiego.

  Cytowany przez agencję AFP prefekt departamentu Alpy Nadmorskie Georges-Francois Leclerc poinformował we wtorek, że „bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa” będzie obowiązywał w całym Cannes.

  Wśród środków bezpieczeństwa AFP wymienia strzelców wyborowych w miejscach szczególnie narażonych na atak, rewizje, urządzenia przeciwko dronom, a także wielkie betonowe donice, które mają utrudnić przeprowadzenie zamachu z użyciem ciężarówki.

  W lipcu ub.r. w takim ataku terrorystycznym w Nicei zginęło 86 osób.

  Naszym celem jest to, abyśmy byli najmniej uciążliwi jak to możliwe i aby impreza pozostała imprezą — zapewnił szef lokalnej policji Patrick Mairesse.

  wkt/PAP

  bee 195.117.101.*42 minuty temu
  w tym Cannes to poza czterema wyzłoconymi hotelami tak na prawdę to nic ciekawego nie ma, ot lokalna pipidówka, do której raz w roku zjeżdżają się komedianci

  Polubienie

 3. Muslims and gays ‘are unwelcome here’ – BBC News

  Published on Feb 7, 2017
  A village in Hungary has banned Muslim dress, the call to prayer and and “homosexual propaganda”. By leading what it calls „the war against Muslim culture”, it hopes to attract other Christian Europeans who object to multiculturalism in their own countries. Its mayor, Laszlo Toroczkai, says that while he would welcome people from Western Europe to live in the area, “we wouldn’t like to attract Muslims to the village”. Lesley Ashmall reports.

  tim van der velde3 months ago (edited)
  Christians, Gays,…. all non Muslims are unwelcome in for example Mekka why is that not a drama??!

  Topham Hatt21 hours ago
  A very good point you bring up. I don’t agree with anti-islamic rhetoric but more pressure should be put on countries like Saudi Arabia, Iran, North Korea and China to improve their human rights. More coverage of these regions is necessary.

  Herbert West3 months ago
  Liberals will fight for the muslim’s rights to not integrate in the western society, welcoming open border policies and what not , ,while critisizing white people and white culture for every little thing, as it’s the most evil and oppresive things ever. And at the same time they know that muslims are ultra-traditionalists, their religion is against western values, anti-gay, they rarely convert from their religion, and having six kids in one family is a norm in their society. They even claim that shariah law is pro-feminist now. Yet they deny whites the same rights of living how they want to live…. Like – Whats the logic here? What’s their end-game?

  Jacob Hansen3 months ago
  FAKE NEWS! They won’t tell you about the Swedish towns and their immigrants!

  mark maidment2 months ago
  why won’t Saudi Arabia accept refugees? are they now deemed to posh? BBC are nothing but liars and propagandists :-)

  James Smith6 days ago
  That sounds awful. good thing this video doesn’t have the slightest relationship to Saudi Arabia

  Solus3 months ago
  STOP PAYING THE TV LICENCE DISGUSTING BBC SCUM

  Doubil Troubil3 months ago
  BBC are unwelcome here……just go away peados

  THEORIGINALNONAMENONAME3 months ago
  i live in a Muslim ghetto in East London England called Newham, I SUPPORT HUNGRY IN PUTTING ITS PEOPLE AND EUROPEANS AS A WHOLE FIRST, RESPECT TO HUNGRY.

  Darcy Nishi3 months ago
  How dare Europeans not all accept Islam as their new religion.

  TheCausation3 months ago
  Meanwhile, in London, the once great capital of Britain, native whites are in a minority and the mayor is a Pakistani Muslim.

  Polubienie

 4. glob@glob4 godziny temu
  GW atakuje już całkiem na oślep. „Czysty rasizm i faszyzm na zdjęciu” wykonanym w warszawskim metrze, aż bije po oczach Szanownych Redaktorów, którym nie jest wszystko jedno. Czyżby na chwilę zapomnieli, kto jest odpowiedzialny za miasto stołeczne Warszawa, więc również za warszawskie metro. Żyjemy w naprawdę ciekawych czasach, skoro GW obrzuca H G-W rasizmem i faszyzmem. Na razie tylko z podziemia, ale kto wie, co przyniesie przyszłość.

  http://wpolityce.pl/polityka/340186-wszedzie-rasizm-wszedzie-faszyzm-polska-bez-uchodzcow-stala-sie-oaza-spokoju-na-targanej-problemami-z-imigrantami-pustyni-europejskiej

  Wszędzie rasizm, wszędzie faszyzm. Polska bez uchodźców stała się oazą spokoju na targanej problemami z imigrantami pustyni europejskiej

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  autor: fot. Twitter/Fratria

  Amerykański dziennikarz zamieścił na Twitterze zdjęcie z warszawskiego metra. Podpisał je: „To metro w Polsce. Zauważyliście coś szczególnego?”. I o to chodzi, że na tym zdjęciu rzeczywiście nie dzieje się nic szczególnego. Ot zwykli ludzie siedzą spokojnie w wagoniku warszawskiego metra. Jedni coś czytają, drudzy patrzą się przed siebie. Niektórzy rozmawiają przez telefon komórkowy. Zwykły przejazd zwykłych ludzi, zwykłym metrem. I to proszę Państwa wzbudza sensacje.

  CZYTAJ TAKŻE: „GW” na tropie faszyzmu w warszawskim metrze. Redaktorzy z Czerskiej nie podzielają entuzjazmu obcokrajowców, którzy pytają, czy to „utopia”

  W internecie zakotłowało się. Dyskutanci z zagranicy zaraz zaczęli zamieszczać fotki z Paryża czy Londynu, na których w podziemnych kolejkach aż roi się od kolorowych. Trudno tam dostrzec białego. W innych postach wspominają o coraz niższym poziomie bezpieczeństwa w środkach komunikacji miejskiej miast Zachodniej Europy. Taki obrazek, jaki umieścił na swoim TT Amerykanin wywołał dosłownie burzę. Albowiem to co dla nas jest zwykłą normalnością dla ludzi Zachodu stało się dziś odległą przeszłością, o której można sobie powspominać z łezką w oku przy okazji zobaczenia zdjęcia ze spokojnego, warszawskiego metra.

  Także ja w związku z tą fotografią przypomniałem sobie rozmowę z Belgiem, za którego całkiem niedawno wyszła wnuczka mojego stryja. Kiedy William, bo tak ma małżonek na imię, po raz pierwszy odwiedził Polskę półtora roku temu, był zszokowany. Po pierwsze sądził, że u nas jeździ się głównie przysłowiowymi furmankami. Kiedy na miejscu przekonał się, że jest kompletnie inaczej nie mógł wyjść ze zdziwienia, że do tej pory mógł tak myśleć. Jednak największym szokiem poznawczym w dobrym tego słowa znaczeniu stał się przejazd autobusem w Trójmieście.

  To tak jak w Belgii 13 lat temu. Sami biali —piał z zachwytu.

  Od tamtej pory William starał się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, by przejechać się miejskim autobusem. Była to dla niego swego rodzaju podróż sentymentalna do krainy dzieciństwa i wczesnej młodości. Wspominając reakcję Brukselczyka nie dziwię się wcale sensacji, które wywołało owe zdjęcie na Twitterrze.

  Ale czujni redaktorzy z Czerskiej dostrzegli kompletnie co innego. Przytaczali posty (było ich zdecydowanie mniej) w stylu – „Niektórzy komentujący nazywali problem wprost: Czysty rasizm i faszyzm na zdjęciu”. A więc umieszczanie tego typu fotografii w dzisiejszych czasach jest wręcz jawnym nawoływaniem do ksenofobii, rasizmu na faszyzmie kończąc. Zakazane jest bowiem, zdaniem inżynierów społecznych z Gazety Wyborczej, tworzenie zbitek pojęciowych takich jak emanująca spokojem fotografia białych ludzi jadących warszawskim metrem i przeciwstawiony jej wzbudzający niepokój obrazek wagonika pełnego kolorowych z Paryża.

  To, że autor nie zastosował politpoprawnej autocenzury ustawia go w pozycji rasistowskiego ksenofoba. Tak w każdym razie zdają się sugerować autorzy z komanda Czerska. W związku z całą tą sprawą nasuwają się dwa wnioski.

  Polska bez uchodźców stała się oazą spokoju na targanej problemami z imigrantami pustyni europejskiej. W każdym razie jest tak postrzegana. Po drugie Związek Psychiatrów Polskich powinien poważnie przedyskutować problem otworzenia w podwarszawskim szpitalu w Tworkach oddziału dla pacjentów zdradzających objawy politpoprawności połączone z napadami fobii antyrasistowskich oraz antyfaszystowskich.

  autor: Andrzej Potocki

  Marta 31.0.69.*za 36 minut
  Cudowną, zacofaną, białą Polskę kocham. Oby jak najdłużej była zacofana i rasistowska

  dziobal5@dziobal5godzinę temu
  Kocham POPULIZM jestem Populistą . Ani jednego muzułmana Polska nie. bogata lecz Bezpieczna , choć tyle dla dzieci i wnuków . Być może to Zaprocentuje w Przyszłości POWROTAMI !!!!.

  true 94.254.139.*3 godziny temu
  Nawet Hitler lepiej znał Polaków od GW. Wiedział, że z genem wolności Polaka nie ma żartów. Polacy byli jedyną nacją prócz Greków, która nie była przez Hitlera werbowana do wermachtu. Nie wcisną muslimów.

  brr 89.78.34.*4 godziny temu
  Mało kto czyta to nienawistne GWno, więc po co cytować toto?

  Jazzz 83.21.32.*4 godziny temu
  Dla lewaków ważne jest nie tylko to że tam siedzą sami biali. Głównie chodzi o islam, żeby stał się religią dominującą, żeby zdusił religię chrześcijańską. Ona jest główną przeszkodą marksizmu kultur

  jjjj 77.113.6.*4 godziny temu
  Żyjemy w chorych czasach… Przymuszanie kogokolwiek do czegokolwiek nigdy nie kończy się dobrze a solidarność to może być co najwyżej dobrowolna. Oby za parę lat tak u nas nie mówili jak Belgijczyk.

  / islamską. 62.108.186.*4 godziny temu
  Ci krytykanci to są właśnie rasiści – przeszkadza im biała rasa. Kłuje w oczy, ludzie mogą zobaczyć różnicę – w biedniejszym kraju a podróż na wyższym poziomie, bez strachu przed dziczą afrykańską /

  Jaś 83.6.196.*4 godziny temu
  Po wpisaniu w wyszukiwarkę „metro w belgii” ukazały się ciekawe informacje: https://www.youtube.com/results?search_query=metro+w+belgii

  hihihi… 37.47.43.*4 godziny temu
  A tym razem to się udało w samo sedno, panie Andrzeju Potocki…

  Polubienie

 5. http://wpolityce.pl/media/340388-jaroslaw-kurski-ujawnia-frans-timmermans-czlowiekiem-roku-gazety-wyborczej-wart-palac-paca-a-pac-palaca

  Jarosław Kurski ujawnia: Frans Timmermans Człowiekiem Roku „Gazety Wyborczej”. Wart pałac Paca, a Pac pałaca…

  opublikowano: za godzinę · aktualizacja: za godzinę

  Gdyby tak spojrzeć na chłodno, to właściwie nie ma się czemu dziwić. Ale jednak media społecznościowe zelektryzował anons Jarosława Kurskiego:

  Od kilku dni było wiadomo, że pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej przyleci do Polski. Mówiło się również, że Timmermans nie spotka się z przedstawicielami rządu, ale weźmie udział w „bardzo ważnym spotkaniu” w siedzibie „Gazety Wyborczej”.

  Dziś zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej” Jarosław Kurski przeciął wszelkie spekulacje. Ujawnił na Twitterze, że Frans Timmermans odbierze jutro nagrodę „Człowieka Roku”.
  Wiadomo też, że laudację wygłosi były premier i szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz.
  Jest też krótki cytat z wywiadu, który z tej okazji przygotowała ‘Wyborcza”.

  „Demaskować kłamstwa, pokazywać prawdę. Niezależne dziennikarstwo to fundament demokracji. Właśnie dlatego ludzie, którzy próbują przejąć pełną władzę nad społeczeństwem nie ustają w atakach na dziennikarzy” -– czytamy w zapowiedzi jutrzejszej publikacji.

  Jak na to reagować? Oburzeniem? Protestem? Irytacją? Kpiną? Ciężko się zdecydować.
  Robert Winnicki podsumował to tak:

  Ale mówiąc zupełnie szczerze, czy dziennik Michnika mógł sobie znaleźć lepszego „bohatera”?

  ansa

  rudolfo 89.76.56.*za godzinę
  V- kolumna zawsze nagradza swoich.

  http://wpolityce.pl/polityka/340546-czlowiek-roku-wyborczej-bagatelizuje-polska-pomoc-dla-uchodzcow-wszystkie-panstwa-czlonkowskie-pomagaja-potrzebujacym-w-syrii

  http://wpolityce.pl/polityka/340536-gronkiewicz-waltz-timmermans-michnik-i-cimoszewicz-w-warszawie-czyli-nieszczescia-chodza-czworkami

  http://wpolityce.pl/polityka/340541-minister-szczerski-nagroda-gw-dla-timmermansa-kazdy-ma-swoich-bohaterow-niektorzy-uznaja-za-nich-tych-ktorzy-chca-karac-polske

  http://wpolityce.pl/polityka/340504-nasza-relacja-hgw-sadzi-drzewo-z-timmermansem-wiceprzewodniczacy-ke-nie-spotkam-sie-z-nikim-z-polskiego-rzadu-nie-prosili-o-to-zdjecia

  http://kresy.pl/wydarzenia/nagroda-za-parcie-do-ukarania-polski-timmermans-czlowiekiem-roku-gazety-wyborczej/

  Polubienie

 6. http://wpolityce.pl/polityka/340375-trzy-pytania-do-jadwigi-wisniewskiej-wejscie-w-zycie-mechanizmu-przymusowych-przesiedlen-bedzie-dla-calej-ue-wyrokiem

  TRZY PYTANIA DO… Jadwigi Wiśniewskiej: „Wejście w życie mechanizmu przymusowych przesiedleń będzie dla całej UE wyrokiem”

  opublikowano: 27 minut temu


  autor: archiwum J. Wiśniewska/PAP/EPA

  To pytanie o to, czy Europa będzie jeszcze miejscem bezpiecznym, czy też może we wszystkich państwach członkowskich normą staną się obrazy doskonale znane z ulic Brukseli czy Paryża, gdzie nikt nie dziwi się już na widok żołnierza z długą bronią — mówiła w rozmowie z portalem wPolityce.pl Jadwiga Wiśniewska, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości.

  wPolityce.pl: Dlaczego obóz rządzący aż tak oburzył się na wypowiedź Donalda Tuska o konsekwencjach ws. nieprzyjęcia uchodźców?

  Jadwiga Wiśniewska, PiS: Wobec tej wypowiedzi po prostu nie można przejść obojętnie. Donald Tusk kolejny raz udowodnił, że jest politykiem, dla którego jedynym istotnym interesem są interesy największych państw UE, a w szczególności Niemiec. W przypadku Przewodniczącego Rady Europejskiej publiczne występowanie przeciwko rządowi któregokolwiek państwa członkowskiego jest zachowaniem po prostu skandalicznym. Widzimy jednak jak na dłoni, że międzynarodowa kariera Donalda Tuska nie jest zasługą jego chłodnego bezstronnego profesjonalizmu, lecz po prostu spolegliwości wobec stanowisk formułowanych w stolicach najsilniejszych państw członkowskich. Tą samą służalczością wykazali się podczas głosowania nad rezolucją ws. relokacji uchodźców europosłowie krajowej opozycji. Aż 7 z nich, w tym m.in. Michał Boni, Róża Thun, Jarosław Wałęsa i Czesław Siekierski, głosowali za przyjęciem rezolucji uderzającej m.in. w Polskę.

  Ale jednak Unia Europejska sprawę uchodźców traktuje bardzo poważnie.

  Kryzys migracyjny jest dla Unii Europejskiej realnym problemem i próby jego rozwiązania nie powinny nikogo zaskakiwać. Zadziwia jednak brak odwagi do tego, aby przyznać, że forsowany kształt unijnej polityki migracyjnej jest po prostu błędny w samych swoich założeniach. Nie miejmy złudzeń: wejście w życie mechanizmu przymusowych przesiedleń będzie dla całej UE wyrokiem. Odniesie tylko jeden skutek — zachęci kolejne fale migrantów do przybycia do Europy. Jedynymi osobami, które skorzystają na tym rozwiązaniu będą przemytnicy ludzi zarabiający na tragedii drugiego człowieka. Jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest w tej sytuacji uszczelnienie zewnętrznych granic UE, w czym Polska aktywnie uczestniczy. Niestety, umiejętność przyznania się do błędu jest cechą bardzo rzadką — zwłaszcza, jeśli chodzi o błędy popełniane przez kanclerz Angelę Merkel.

  Czyli twarde stanowisko Polski ws. relokacji uchodźców jest decyzją słuszną?

  Pytanie o kształt polityki migracyjnej UE to tak naprawdę pytanie o kształt relacji w UE po Brexicie: o to, czy o przyszłości projektu europejskiego ma decydować wyłącznie kilka państw członkowskich, nawet wtedy, gdy ich rozwiązania są skrajnie nieodpowiedzialne. To pytanie o to, czy solidarność oznacza zamykanie się na rozsądne argumenty drugiej strony. Jednak przede wszystkim, to pytanie o to, czy Europa będzie jeszcze miejscem bezpiecznym, czy też może we wszystkich państwach członkowskich normą staną się obrazy doskonale znane z ulic Brukseli czy Paryża, gdzie nikt nie dziwi się już na widok żołnierza z długą bronią. W kwestiach bezpieczeństwa państwa rząd Prawa i Sprawiedliwości nie idzie na kompromis.

  Wszystko idzie ku uruchomieniu procedury ws. sankcji wobec Węgier? Czy ten czarny scenariusz jest rzeczywiście realny?

  Na unijnej scenie niewątpliwie istnieje wobec Węgier silna polityczna presja. Co gorsza, i w tej kwestii niechlubnie wsławili się ostatnio eurodeputowani krajowej opozycji totalnej. Podczas głosowania, które 17 maja odbyło się podczas sesji plenarnej PE w Strasburgu, za wezwaniem do uruchomienia wobec Węgier procedury praworządności głosowało aż 16 europosłów PO/PSL. Deputowani Boni, Buzek, Huebner, Jazłowiecka, Kudrycka, Lewandowski, Łukacijewska, Olbrycht, Pitera, Plura, Rosati, Szejnfeld, Thun, Wałęsa, Zdrojewski i Zwiefka już po raz kolejny w tej kadencji PE opowiedzieli się po stronie bezprawnej ingerencji w wewnętrzne sprawy państw członkowskich. Nie zapominajmy jednak o tym, że do nałożenia sankcji na państwo członkowskie niezbędna jest jednomyślność, a w tej kwestii Komisja Europejska nie może na nią liczyć.

  Not. ak

  moher 89.76.201.*za 30 minut
  Był taki czas kiedy obywatela polskiego pracującego dla Niemiec nazywano volksdeutschem. A dziś?

  juno 77.253.174.*za 13 minut
  dlaczego nie przyjmujecie takiego scenariusza zaplanowanego ? Wojsko na ulicy pilnuje nie tylko imigrantów. wszyscy morda w kubeł i do roboty

  nauczycielka@nauczycielkaza 29 minut
  Juno, rozumiesz ten plan.

  nauczycielka@nauczycielkaza 26 minut
  Za Tuska byliśmy folwarkiem niemieckim z polskojęzyczną prasą dla taniej siły roboczej, państwem teoretycznym. Są wściekli na PiS, ponieważ zburzył świetnie prosperujący interes.

  weronika 46.169.223.*za 26 minut
  Wiecie co ? ! , niech PIS przyjmie tych imigrantów i wybuduje im siedlisko w centrum miasteczka Wilanów i przy domkach lemungów z okolic podwarszawskiech Niech się integrują i cześć!!!

  imho 94.254.130.*za 16 minut
  U nas w metrze ludzie jeszcze czytają ksiażki a tam juz dawno nie bo rozglądaja sie kto ich opaskudzi. Albo obrabuje. Po co nam te nieludzie. My ich niczego nie nie nauczymy tylko powbijamy na pal.

  nauczycielka@nauczycielkaza 14 minut
  Donald Tusk przyjął w Berlinie nagrodę imienia Walther Rathena, który Polskę nazywał „państwem sezonowym”. Mówił, że Polskę trzeba wykończyć i do tego będzie zmierzać jego polityka.

  portos 79.175.234.*za 7 minut
  Ok , wpuszczamy … ale co myślicie o wskrzeszeniu staropolskiego zwyczaju „sadzania” muzułmanów na palik :))

  http://wpolityce.pl/polityka/340368-nasz-wywiad-prof-krasnodebski-w-sprawie-relokacji-uchodzcow-rzad-powinien-zwrocic-sie-do-obywateli-w-referendum

  http://wpolityce.pl/polityka/340268-szef-mswia-przed-narada-ue-ws-uchodzcow-wywieranie-presji-na-polske-to-prosta-droga-ktora-prowadzi-do-katastrofy-spolecznej

  http://wpolityce.pl/polityka/340371-witek-polski-rzad-nie-zmieni-zdania-ws-uchodzcow-mamy-przede-wszystkim-dbac-o-bezpieczenstwo-obywateli

  http://wpolityce.pl/polityka/340386-mswia-odpowiada-na-ataki-po-nieprawdziwe-jest-stwierdzenie-schetyny-jakoby-polska-miala-pelna-swobode-wyboru-osob-do-relokacji

  http://wpolityce.pl/polityka/340255-brna-w-absurd-siemoniak-zostawilismy-pis-dobry-mechanizm-pozwolil-nie-przyjac-nikogo-zadnego-uchodzcy

  http://wpolityce.pl/swiat/340359-szef-polskiego-msz-nie-widzi-przeslanek-by-pe-karal-wegry-kazde-panstwo-czlonkowskie-ma-prawo-dzialac-w-oparciu-o-zasade-suwerennosci

  http://wpolityce.pl/swiat/340284-bedzie-kolejna-fala-uchodzcow-onz-ostrzega-ponad-200-tys-osob-moze-uciec-z-mosulu-gdy-irackie-sily-rzadowe-rozpoczna-odbijanie-starego-miasta

  http://wpolityce.pl/polityka/340111-austriackie-rozdwojenie-jazni-niedawno-prezydent-zachecal-wszystkie-kobiety-do-noszenia-burek-a-teraz-rzad-ich-zakazal

  Polubienie

 7. http://wpolityce.pl/polityka/340329-fatalna-rezolucja-parlamentu-europejskiego-wezwano-kraje-czlonkowskie-do-szybszej-relokacji-uchodzcow

  Fatalna rezolucja Parlamentu Europejskiego! Wezwano kraje członkowskie do szybszej relokacji uchodźców

  opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 6 godzin temu


  autor: flickr/European Parliament/cc by-nc-nd 4.0

  Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję, w której wzywa państwa UE do szybszej relokacji uchodźców, wskazując, że jedynymi dwoma krajami, które wywiązują się ze swoich zobowiązań, są Finlandia i Malta. Głosowanie podzieliło PO, a PiS był przeciw.

  Za przyjęciem rezolucji głosowało w Strasburgu 398 europosłów; 134 było przeciw, a 41 wstrzymało się od głosu. Sprawa podzieliła polską delegację we frakcji Europejskiej Partii Ludowej – rezolucję poparli jedynie Michał Boni, Różna Thun i Jarosław Wałęsa z PO oraz Czesław Siekierski z PSL; reszta biorących udział w tym głosowaniu europosłów z delegacji PO-PSL wstrzymała się od głosu.

  Nie jestem rozczarowana, widocznie taka jest opinia większości Platformy – powiedziała PAP pytana o tę sprawę Róża Thun. Jak podkreśliła, solidarność między państwami UE wymaga, żeby wykonywać w sprawie relokacji uchodźców.

  Ta rezolucja tylko to przypomina — zaznaczyła europosłanka.

  Przeciwko rezolucji, zgodnie ze stanowiskiem rządu, który jest przeciwny relokowaniu uchodźców, głosowali praktycznie wszyscy eurodeputowani PiS. Od głosu wstrzymał się Zbigniew Kuźmiuk. Zdaniem europosła Zdzisława Krasnodębskiego, gdyby naszemu krajowi groziły sankcje za odmowę udziału w relokacji, należałoby przeprowadzić referendum w tej sprawie. Postulowałby, aby zapytać Polaków, czy chcą, czy też nie chcą przyjmować uchodźców, nawet jeśli ta druga opcja wiązałaby się z sankcjami.

  Europosłowie wezwali w niewiążącej prawnie rezolucji państwa członkowskie do wywiązania się z przyjętych zobowiązań oraz do priorytetowej relokacji dzieci podróżujących samotnie oraz innych osób ubiegających się o azyl i wymagających szczególnej opieki. Zwrócili uwagę na fakt, że tylko jedna osoba nieletnia podróżująca bez opieki została jak dotąd przeniesiona.

  Skrytykowali „niezwykle dyskryminujące preferencje, takie jak przyjmowanie jedynie samotnych matek lub odmowa azylu osobom o konkretnej narodowości, jak Erytrejczycy, oraz używanie bardzo szerokiej kontroli bezpieczeństwa” stosowane przez państwa członkowskie.

  Większość w PE skrytykowała fakt, że chociaż państwa członkowskie zobowiązały się do przeniesienia 160 tys. uchodźców z Włoch oraz Grecji do września 2017 roku, dotychczas tylko około 18 tys. osób zostało faktycznie przeniesionych, czyli nieco ponad 11 proc. całości (18 770 osób do 16 maja).

  PE oświadczył, że nawet jeśli państwa UE nie wypełnią kwot do września (gdy wygasa mechanizm relokacji), powinny w dalszym ciągu przenosić osoby, co do których zdecydowano, że należy im się azyl. Europosłowie proponują również przedłużenie działania mechanizmu relokacji, dopóki nie nastąpi reforma dublińskiego systemu przyznawania azylu.

  Państwa UE dyskutują w tej sprawie od miesięcy, ale ze względu na sprzeciw wielu stolic wobec proponowanego stałego systemu relokacji, który miałby być uruchamiany w sytuacjach kryzysowych, nie ma w tej sprawie postępu.

  Komisja Europejska zagroziła we wtorek rozpoczęciem procedury o naruszenie prawa UE, jeśli kraje, które do tej pory nie relokowały ani jednego uchodźcy, nie zaczną tego robić do czerwca.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  I to jest bezstronny urzędnik? Tusk przestrzega Polskę: „Jestem w stanie zrozumieć polski rząd ws. uchodźców, ale będą konsekwencje!”

  Szef MSWiA przed naradą UE ws. uchodźców: „Wywieranie presji na Polskę to prosta droga, która prowadzi do katastrofy społecznej”

  NASZ WYWIAD. Prof. Ryba: Tusk wie, że jego kariera jest zawieszona. „Mimo, że taką wypowiedzią wizerunkowo traci, musi się jednak wykazać”

  ak/PAP

  Ja. 83.8.239.*za godzinę
  Relokacja? Ależ tak. Tam, skąd przybyli. A na granicach Polski pola minowe, karabiny maszynowe, czołgi, Obrona Terytorialna.

  Shibanyi 5.172.255.*8 minut temu
  Kto zapraszał gości, niech im urządza przyjęcie. Niech Makrela wywiązuje się ze swoich zobowiązań. My mamy swoich w Kazachstanie, Niemcy już dawno wrócili stamtąd do domu.

  ad 62.69.220.*11 minut temu
  Jarosław Wałęsa z PO–nieodrodny synek tatusia. Zdrada zakodowana w genach. Antypolak i sprzedawczyk.

  stop!!! 37.47.43.*16 minut temu
  Nie przyjmować ani jednego! Bo będzie jak w starym porzekadle: dać palec,to wezmą całą rękę a do tego rękę nam upaprzą a palce obetną….

  polak 89.239.73.*godzinę temu
  Przepadnie każdy polski rząd, który opowie się za tym szaleństwem. Pokażemy to w referendum.

  klamar@klamargodzinę temu
  „Solidarność europejska wymaga”. Dobre sobie. A gdzie była ta „solidarność europejska” kiedy UE pomimo protestów Polski i innych krajów zgadzała się na Nord Stream szkodliwy dla Polski? Gdzie była ta solidarność kiedy UE zniszczyła polskie stocznie bezczelnie ratując w ten sposób niemieckie i francuskie? I tak dalej, i tak dalej… To jest tak, jak z wyborami: kiedy my potrzebujemy albo wygrywamy, to jest OK. A kiedy potrzebują albo wygrywają inni, to jest faszyzm, łamanie praw i brak solidarności. Naprawdę szkoda słów. Nie do takiej Unii przystępowaliśmy. Dość mamy nowego ZSRR.

  ik 5.173.123.*2 godziny temu
  Brak słów .co oni w tej Brukseli mają w głowach ,chyba sieczkę.

  stan 74.14.88.*2 godziny temu
  Zaprzancy typu Tusk, publicznie nawoluja do bezprawnych sankcji,. Dlaczego zaden prokurator nie sciga Tuska za lamanie unijnego prawaa a zaden dziennikarz nie pisze o tym? Sitwa, mafia

  kasienka 81.154.149.*2 godziny temu
  Kiedy Ryzy POzorant POdniesie swa leniwa anorektyczna dupke i zrobi cokolwiek dla zatrzymania inwazji islamistow przez Morze Srodziemne?

  bos 83.22.244.*3 godziny temu
  Pytam, Tuska i POwców – Jak planują rozwiązać sprawę TYCH ,KTÓRZY W TEJ CHWILI PŁYNĄ PONTONAMI Z LIBII? Ich ciągle przybywa. TYLKO NAIWNIAK MYŚLI , ŻE ZGODA NA PRZYJECIE TYCH 12 TYŚ. sprawę rozwiąże.

  WENDEN SLAVIC 176.120.125.*3 godziny temu
  uchodzcy przyjmują zeby zniszczyć Narodowość taka chory pomysł lewaków zeby zniszczysc europe i stworzyć panstwo europejskie

  Toni 83.26.60.*3 godziny temu
  Polska nie jest landem niemieckim i nie będzie przyjmować gości zaproszonych przez Merkel, nikogo się nie pytała jak ich do Europy ściągała. Jej goście nie są nam potrzebni.

  Polubienie

 8. Jeden bandyta vs policja szwedzka, angielska i polska. Gdzie czułbyś się bezpieczniej?

  Published on May 5, 2017
  Jeden bandyta vs policja szwecka, angielska i polska. Gdzie czułbyś się bezpieczniej?

  Megakorporacja Polska4 days ago
  3 kobiety na patrolu i rady sobie nie dają to już kurwa przegięcie Szwecja to spierdolony kraj

  59iri1 week ago
  Słychać po komentarzach nagrywających,że to araby i ich śmiech-żenada.

  Polubienie

 9. http://kresy.pl/wydarzenia/kopacz-chce-aby-polska-przyjela-uchodzcow/


  źr. Zw.lt

  KOPACZ CHCE, ABY POLSKA PRZYJĘŁA UCHODŹCÓW

  19 maja 2017|0 Komentarze|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  „Polska powinna wypełnić zobowiązania w sprawie uchodźców”, powiedziała b. premier w Bydgoszczy.

  >Według Ewy Kopacz,”nie można jednocześnie być i nie być w UE”, czy „być w Unii wtedy kiedy sami UE potrzebujemy, a odwracać się plecami, kiedy są problemy”. – Jesteśmy w UE. To my, Polacy, w sposób szczególny znamy znaczenie słowa solidarność. Często czekaliśmy na pomoc i wsparcie innych krajów, wtedy kiedy u nas było ciężko. I dziś kiedy inni zwracają się o pomoc do nas, my nagle udajemy, że to nas nie dotyczy. Zastanawia mnie dlaczego akurat rząd pani Beaty Szydło jest tak niewrażliwy na nieszczęście, szczególnie małych dzieci i matek, które uciekają przez Morze Śródziemnezaznaczyła b. premier.

  Kopacz stwierdziła, że w Platformie Obywatelskiej nie ma dwugłosu w sprawie przyjęcia uchodźców do Polski.

  Jak oświadczyła – Zarówno Schetyna, jak i członkowie partii mówią jedynym głosem. Mówiliśmy od początku: nie zgodzimy się nigdy na mechanizm podziału i rozdziału uchodźców, nie chcemy emigrantów ekonomicznych i nielegalnych, ale uchodźców, którzy uciekając ratują swoje życie i zdrowie, możemy według szczególnego klucza wybrać. Te ustalenia dotyczą tego, że tożsamość tych ludzi musi być ustalona i to przez nasze służby. Skoro zdecydowaliśmy się przyjmować kobiety z dziećmi, to rząd powinien się z tego trzymać.

  Ewa Kopacz skrytykowała również ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka za jego postawę kwestii przyjmowania uchodźców. Minister Błaszczak powinien pilnować interesów Polski w UE, a nie wypisywać Polski z UE. Nie powinien eskalować kolejnego pola konfliktu pomiędzy Polską a UE, robić wszystko i wywiązać się ze swoich obowiązków, tak jako robiła to Teresa Piotrowska, kiedy pełniła tę funkcję – powiedziała Kopacz.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Minister spraw wewnętrznych nie boi się kar Komisji Europejskiej

  Błaszczak powiedział w czwartek, że – Donald Tusk udowodnił, że w sprawach najważniejszych – a bezpieczeństwo należy do tej kategorii spraw – zajmuje stanowisko, które naraża Polskę na niebezpieczeństwo, bo wywieranie presji na polski rząd, by przyjmował uchodźców, to prosta droga do katastrofy społecznej, do tego, że w ciągu kilkudziesięciu lat Warszawa mogłaby wyglądać jak Bruksela.

  Kresy.pl / RMF24

  Polubienie

 10. http://kresy.pl/wydarzenia/onet-promuje-bandero-polaka/


  Lech Suchomłynow. Fot. facebook.com

  ZNANY PORTAL PROMUJE „BANDERO-POLAKA” [+FOTO]

  19 maja 2017|0 Komentarze|w Polacy, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Znany portal promuje działacza na rzecz Polaków na Ukrainie, prof. Lecha Suchomłynowa pisząc, że „niektórzy” nazywają go „bandero-Polakiem”. Pomija to, że odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Suchomłynow publicznie przyznawał się do fascynacji neobanderyzmem, gloryfikował Prawy Sektor i bronił OUN-UPA . I sam siebie nazywał „polako-banderowcem”.

  Na portalu Onet.pl ukazał się artykuł, w którym opisano postać prof. dr hab. Lecha A. Suchomłynowa, Polaka z położonego nad Morzem Azowskim Berdiańska, w obwodzie zaporoskim. Autor tekstu, Tomasz Grzywaczewski, przedstawia go jako modelowego, polsko-ukraińskiego patriotę.

  Jak czytamy, w trakcie spotkania z dziennikarzem prof. Suchomłynow „z zapałem pozuje do zdjęcia, trzymając polską i ukraińską flagę” i z dumą deklaruje, że na uczelnię, w której pracuje (Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Biznesu w Berdiańsku), zawsze przychodzi w tradycyjnej ukraińskiej ozdobnej koszuli, „wyszywance”. Nazywa to „modowym zabiegiem wychowawczym”.

  Prof. Suchomłynow, dziekan Polsko-Ukraińskiego Wydziału Socjologiczno-Politologicznego w Berdiańsku, jest znany jako aktywny działacz polski na Ukrainie, szczególnie na rzecz Polaków w Berdiańsku. Pełni funkcję prezesa Polskiego Kulturalno-Oświatowego Towarzystwa „Odrodzenie” w Berdiańsku. Jest także sekretarzem naukowym Związku Naukowców Polskich w Berdiańsku.

  – My, jako zaporoscy Polacy, budujemy naszą polskość w opozycji do sowieckości, rosyjskości. Demokratyczna Ukraina to dla nas gwarancja rozwoju, a nie ZSRR w nowym wydaniu. Watnicy gadają o stabilności, nie rozumiejąc, że stabilność w putinowskim wydaniu to stabilne trwanie w gównie – mówi Suchomłynow. – 2 i 3 maja zawsze powiewa nad Berdiańskiem flaga biało-czerwona. Niektórzy nazywają mnie bandero-Polakiem, a ja po prostu kocham obie moje ojczyzny. Jestem polskim i ukraińskim patriotą tutaj, nad dalekim Morzem Azowskim.

  Czytaj dalej pod zdjęciami.

  Artykuł, zatytułowany „Niektórzy nazywają mnie bandero-Polakiem…”, trafił na „jedynkę” na portalu Onet. Na stronie głównej jego tytuł został jednak zmieniony – nie było wzmianki o „bandero-Polaku”. Ponadto, nie jest on do końca rzetelny. Nie chodzi o to, że „niektórzy” nazywają Suchomłynowa „bandero-Polakiem” – on sam się tak określał.

  PRZECZYTAJ: Polski działacz na Ukrainie: jestem polakobanderowcem [FOTO]

  Już ponad rok temu zwracaliśmy uwagę na kontrowersje związane z tym znanym polskim działaczem na Ukrainie. M.in. ze względu na szereg funkcji, które pełni. Okazało się bowiem, że ten odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” naukowiec-aktywista, publicznie przyznaje się do fascynacji neobanderyzmem. Gloryfikował m.in. Prawy Sektor i bronił OUN-UPA oraz ukraińskiego nacjonalizmu.

  Na Facebooku prof. Suchomłynow niejednokrotnie deklarował swoje sympatie względem banderyzmu i organizacji, które wprost odwoływały się do ideologii i tradycji OUN-UPA, odpowiedzialnej za ludobójstwo na Polakach na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Z dumą pozował do zdjęcia w koszulce ze Stepanem Banderą, podpisując je banderowskim pozdrowieniem „Herojam Sława!”. Podczas ostatnich ukraińskich wyborów samorządowych zadeklarował, że zagłosuje na neobanderowski Prawy Sektor.

  Już wcześniej wyrażał swoje poparcie dla tego ugrupowania. Zamieszczał również grafiki promujące Prawy Sektor z dopiskiem „Władzo, pamiętaj! Tak wygląda naród!”. 14 października 2015 r., w rocznice powstania UPA, zamieścił grafikę z tej okazji, składając przy tym życzenia „nam, banderowcom”. Sam również pozował do zdjęć z ukraińską flagą, na tle czerwono-czarnych flag OUN-UPA. W jednym z komentarzy stwierdził zaś, że wraz ze „swoimi żydo- i polakobanderowcami” uważa, że społeczeństwo obywatelskie formuje się we właściwym kierunku.

  Z kolei w wywiadzie dla portalu Pressmania.pl zdecydowanie bronił banderyzmu i OUN-UPA.

  Działalność OUN – UPA (…) jest już historią. Pomimo to okrutne wydarzenia na Wołyniu są tylko fragmentem tego ruchu nacjonalistycznego, który, niewątpliwie, walczył z reżimem komunistycznym. Uważam, że analiza OUN – UPA wyłącznie przez pryzmat relacji polsko-ukraińskich jest podejściem błędnym i nie mającym nic wspólnego z nauką historyczną, bazującym się na emocjach, stereotypach i mitachtwierdził prof. Suchomłynow, podkreślając, że Polakom w Berdiańsku flaga czerwono-czarna kojarzy się wyłącznie z  walką z putinowską Rosją

  Później twierdził, że nie próbował wybielić zbrodni OUN-UPA. „Ale proszę zrozumieć, że kwestie polskie (antypolskie) nie były sednem tego ruchu”.

  – Szczerze? Na Tle wojny z Rosją my tutaj mamy głęboko w… nosie czasy minione… zastanawiamy się, jak przetrwać! A Pan mi kity wciska o Banderze! – stanowczo stwierdził Suchomłynow.

  W maju tego roku Suchomłynow pozował do zdjęć promując pułk „Azow”, znany ze stosowania symboliki neonazistowskiej i odwoływania się do tej ideologii. – Nasz Azow! Ci chłopcy zatrzymali „ruski mir”. Sława Ukrainie! – napisał polski działacz.

  Przeczytaj: Kongresmeni mówią „nie” finansowaniu pułku Azow

  Prof. Suchomłynow odbywał studia doktoranckie na Uniwersytecie Rzeszowskim. W 2012 roku został odznaczony medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Odznaczenie otrzymał z rąk Konsula Generalnego RP w Charkowie, Jana Granata. Z kolei działalność „Odrodzenia”, którego Suchomłynow jest prezesem, sponsorowana jest m.in. przez polskie MSZ.

  Autor artykułu Tomasz Grzywaczewski, wyraźnie proukraiński dziennikarz i doktorant prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Łódzkim, nie porusza tego wątku w artykule, choć tematyka ukraińska niewątpliwe jest mu znana. Wcześniej przebywał w Donbasie, m.in. razem z Dawidem Wildsteinem, relacjonując konflikt na wschodzie Ukrainy.

  Onet.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 11. Gazeta Wyborcza Ośmieszona Przez Własnych Czytelników

  Anna M1 hour ago
  Przerażające w tym wszystkim to jest to, że normalność i spokój, brak multi kulti, jest czymś niezwykłym

  Greg Gajdzinski54 minutes ago
  Michnik to zjebany zjeb.,, pasożyd który działa na niekorzyść Polski ”nic dodać nic ująć. niech się wypierdoli na pancerz i niech odpoczywa bo mu pompka pierdolenie.

  Alejaja Izbak1 hour ago
  Gazeta Wyborcza juz niedlugo rozprawi sie z twoim kanalem – jako propagujacym tresci rasistowskie, homofobiczne, nacjonalistyczno-nazistowskie – prowadzonym przez ruskiego trola. Subskrybenci to pokolenie patologii 500+ mieszkancy prowincji, kiboli i polactwa niewyksztalconego.

  Xenon Anime44 minutes ago
  Ty tak na serio czy żartujesz?

  Polubienie

 12. tubiornottubi 188.146.1.*2 godziny temu
  popatrzcie sobie postkomuchy jak wasi dziadowie ojcowie i bracia (stewcio michnik) mordowali Prawych Polaków A teraz wy podtrzymujecie ich tradycje nie uda się wam nadszedł czas zapłaty

  http://wpolityce.pl/polityka/340646-wstrzasajace-zdjecie-z-laczki-kosc-polskiego-bohatera-zatopiona-w-betonie

  Wstrząsające zdjęcie z „Łączki”. Kość polskiego bohatera zatopiona w betonie

  opublikowano: 3 godziny temu

  autor: fot. Twitter/poszukiwaniaIPN

  Prof. Szwagrzyk i jego ekipa od lat robią wszystko, by odnaleźć doczesne szczątki polskich bohaterów zamordowanych przez komunistów. Opublikowane przez IPN zdjęcie pokazuje jak ważna to praca.

  Na opublikowanym na twitterowym profilu @poszukiwaniaIPN zdjęciu widzimy kość udową zatopioną w bryle betonu. To efekt budowania nowych grobów na miejscach masowego pochówku polskich bohaterów, których zabili komuniści. Szczątki Żołnierzy Wyklętych zalewano betonem, nad którym powstawały nowe groby.

  mly

  rzeplińska 83.20.93.*za 20 minut
  Beton który buczał z dzisiejszego kongresu prawników -nomen omen.

  dziobal5@dziobal54 minuty temu
  To nie ludzie to zwykłe bydlaki PO wiązane Kastowo z lepszą Nacją!.RESORTOWE DZIECI .!.!.

  Abuelo 188.146.15.*34 minuty temu
  A”kasta” w togach na tym swoim spędzie buczy i wychodzi z sali tfuj…Prof. Szwagrzyk odnajduje cały czas szczątki ofiar ich nauczycieli i chyba kolegów PO „fachu”. Zlustrować i szkodników won!!!

  LeW 81.219.132.*godzinę temu
  To nie są zbrodnie komunistów, a konkretnych bandytów z narodu prawników, znanych z imienia i nazwiska. To jest taka sama prawda jak zbrodnie nazistów. Celem narodu prawników jest mord na inteligencj

  Jimi75l. 185.63.201.*godzinę temu
  Na łoźu tuź przed śmiercią diabeł obudzi sumienie katom z UB zaczną się wyrzuty sumienia

  dziadek 83.24.75.*godzinę temu
  Największymi zbrodniarzami byli i są komuchy oraz ich ideologie- zbrodnie hitlera przynich to pikuś

  dziadek 83.24.75.*godzinę temu
  Takich mogił w Polsce jest wiele np Tarnobrzeskie UB wykonywało wyroki na Żołnierzach AK i nakazali grabarzowi panu Jan…….mu grzebać na ścieżkach cmentarnych tak aby niebyło śladu

  tgg 31.2.79.*2 godziny temu
  to jest robota tych sędziów III trzeciej RP a teraz kwiczą..

  jan 83.28.207.*2 godziny temu
  Ten beton powinien nosić imie Prawników III RP.

  bazalt 83.24.49.*2 godziny temu
  Ta kość ludzka-polska oblana betonem, to jest logo komunizmu i komunistów – dziadków Michników, Kwaśniewskich, Cimoszewiczów, Lisów.

  312 176.115.8.*2 godziny temu
  Na innych cmentarzach nie przekopuje się grobów po 30 latach?

  Polubienie

 13. http://wpolityce.pl/polityka/340956-wielkie-plany-kidawy-blonskiej-jezeli-bede-rzadzila-na-pewno-7-tys-uchodzcow-rozlokuje-w-naszym-kraju

  Wielkie plany Kidawy-Błońskiej: „Jeżeli będę rządziła, na pewno 7 tys. uchodźców rozlokuję w naszym kraju”

  opublikowano: za godzinę · aktualizacja: za godzinę


  autor: Adam Chelstowski

  Platforma jest za tym, żeby zrealizować te zobowiązania i to, do czego zobowiązał się rząd Polski, kiedy premierem była Ewa Kopacz, która wprowadziła mechanizmy zabezpieczające interesy naszego kraju. Przecież nie mówimy o setkach tysięcy migrantów. Mówimy o liczbie do 7 tysięcy. Na to jesteśmy przygotowani — powiedziała w porannej rozmowie Roberta Mazurka na antenie radia RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska, wicemarszałek Sejmu, zapytana o aktualne stanowisko Platformy Obywatelskiej w sprawie uchodźców.

  Na pytanie o to, gdzie – jej zdaniem – pod Warszawą można by rozmieścić imigrantów odpowiedziała, że nawet polskie parafie zobowiązały się do ich przyjmowania. Kiedy prowadzący rozmowę Robert Mazurek zwrócił jej uwagę, że nie jest biskupem ordynariuszem stwierdziła, że są samorządy, które wyrażały chęć zaopiekowania się matkami z dziećmi.

  Kiedy pani premier Ewa Kopacz podejmowała to zobowiązanie, że Polska jest w stanie bezpiecznie przyjąć do 7 tys. pod warunkiem, że są one sprawdzone – nasz kraj był na to przygotowany. Ile mamy milionów ludzi? To tylko 7 tysięcy. Jeżeli będę rządziła, na pewno 7 tys. osób rozlokuję w naszym kraju — zapewniła posłanka PO.

  W dalszej części rozmowy Mazurek musiał wytłumaczyć posłance PO, przekonanej, że do Europy uciekają matki z dziećmi, że sytuacja wcale tak nie wygląda. Pani opowiada o jakimś wyobrażeniu o uchodźcach, a nie o realnym problemie. To nie są uciekające matki z dziećmi. To są bardzo często mężczyźni i wielu z nich oby tylko chciało szukać pracy, a nie innych sytuacji — powiedział Mazurek,

  Nie możemy traktować osób, które uciekają chcąc ratować życie, jako przestępców i się ich bać. To jest wbrew naszej religii. Pomagamy słabszym, pomagamy tym, którym dzieje się krzywda. Koniec kropka. To powinniśmy robić — stwierdziła oburzona posłanka.

  Kidawa-Błońska stwierdziła również, że czuje się bezpiecznie w Europie i chętnie podróżuje po kontynencie. Z kolei odnosząc się do sprawy śmierci Igora Stachowiaka powiedziała, że powinniśmy uzyskać odpowiedzi na zadawane pytania, aby mieć większe zaufanie do władz.

  Jeżeli dowiadujemy się, że po roku śledztwa ze strony służb i policji śledztwo zostaje gdzieś zawieszone, nic nie wiemy, a dziennikarze wykonują porządnie swoją misyjną robotę, odnajdują materiały, które podobno zna nadzorujący śledztwo i w tej sprawie nie dzieje się nic, to muszą być pytania. Tak naprawdę nawet to, że podczas aresztowania tego człowieka, osobom które filmowały to zajście, zabierano materiały – tak nie powinno być — przekonywała Kidawa-Błońska.

  Dodała, że różne złe rzeczy się zdarzały, ale mówimy tu i teraz o tym przypadku. Wyjaśnienie tego pozwoli stworzyć mechanizmy, które pozwolą tego uniknąć. Chciałabym też dowiedzieć się, czy inne sprawy zostały wyjaśnione — mówiła wicemarszałek Sejmu.

  Zapytana o to, dlaczego dopiero teraz mamy wyciągać wnioski ze sprawy z Wrocławia, a rząd PO nie wyciągał ich z szeregu podobnych spraw odpowiedziała, że nie zna tych wszystkich spraw.

  Możliwe, że te sprawy zostały zamknięte, bo przeprowadzono śledztwa, w wyniku których winni zostali skazani. Ostatnio opozycja często przyznaje się do tego, że popełniała błędy i za nie zapłaciła. To odpowiedzialność polityczna i zawodowa — stwierdziła posłanka PO.

  wkt/rmf24

  aaab 89.64.13.*za godzinę
  Ta osoba reprezentuje sobą tylko butę, chamstwo i pogardę dla Polaków w imię jakichś szemranych zobowiązań jej koleżanki.

  eKarol 83.30.116.*za godzinę
  Pani zapowiada, że może nas narazić i nasze dzieci na niebezpieczeństwo!!

  Ja. 83.11.215.*za godzinę
  Nasza religia?! Jaka ona? Wg Kopaczówy religię zostawia się w domu!

  tom 89.228.73.*za godzinę
  Zaledwie 20% poparciem dla imigracji muzułmańskiej w Polsce będzie PO musiała się jeszcze podzielić z nowoczesnym Ryśkiem z Madery i jeszcze nowocześniejszym Czarzastym i Adrianem Zandbergiem.

  SM 62.244.139.*za godzinę
  A oni w zamian zaproponują ci stanowisko babci klozetowej w ich latrynach.

  **keram 212.244.119.*za godzinę
  jeżeli będę rządziła. che..che.. no to problem z głowy. prędzej wy uciekniecie jak wasz rudy tata do ełułopy. tam bezpiecznie

  człowiek 31.172.189.*za godzinę
  Gdy PO zabierała dzieci rodzicom z powodu biedy, to było to zgodne z ich religią?

  maja 31.130.96.*za godzinę
  co za problem , weż ich pod swój dach na własny wikt i opierunek a i jeszcze na własna odpowiedzialność za ich czyny. nie ubogacaj Polaków na siłe dziwaczko!!!!!!!!!!!!

  rayski 185.51.90.*za godzinę
  Jeśli kiedyś będę inteligentna, to…..

  podatnik 78.11.172.*za godzinę
  Nie obrażam człowieka, piszę o polityku! Tę PO-kręconą osobniczkę należy wydalić z kraju!

  Polubienie

 14. Rob
  Naprawdę nie widzicie, że marksistowska propaganda na Polaków nie działa?

  http://wiadomosci.wp.pl/prawica-juz-robi-polityke-na-zamachu-w-manchesterze-to-zwykla-manipulacja-6125670550419585a

  KAMIL SIKORA1h temu

  Prawica już robi politykę na zamachu w Manchesterze. To zwykła manipulacja

  W zamachu w Manchesterze zginęły 22 osoby, ale tragiczny bilans jeszcze nie jest zamknięty. Nie wiadomo też kim był zamachowiec-samobójca. To jednak nie przeszkadza politykom PiS i Kukiz ’15 po raz kolejny powielać swoich przekazów politycznych wymierzonych w uchodźców uciekających przed wojną.

  https://v.wpimg.pl/LTEzNDg1JT1qNWFyUwU0YHRDYSBJRjw9KB1gNAsefWBxT3l9UQl6YmhXfHRTBn9mfUx-d0hVIzksFCcvSkUtJiYANyoUWiV5NRM9ai1hCw==/
  Poseł PiS Dominik Tarczyński (Wikimedia Commons – Uznanie Autorstwa CC BY)

  Po tragicznym zamachu z całego świata płyną kondolencje, wyrazy wsparcia dla rodzin ofiar, słowa otuchy dla mieszkańców Manchesteru i obywateli Wielkiej Brytanii. Ale to szybko zeszło na drugi plan, polscy politycy zaczęli wykorzystywać zamach do powtarzania swoich przekazów. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości intensywnie promują w sieci cytat z poniedziałkowego wywiadu Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział, że Polska nie przyjmie uchodźców.

  Ale dodają też swój komentarz. Często bardzo ostry i opierający się na stereotypie, że każdy uchodźca uciekający przed okrucieństwem wojny to terrorysta. Zapominają, że sprawcami części ostatnich zamachów byli ludzie urodzeni w Europie.

  Dominik Tarczyński – Poseł na Sejm RP – PiS

  2 godziny temu

  ‪ 7 stycznia 2015 Paryż – 12 ofiar‬
  ‪13 listopada 2015 Paryż – 130 ofiar‬
  ‪22 marca 2016 Bruksela – 32 ofiary ‬
  ‪14 lipca Nicea 2016 – 87 ofiar (dwie Polki)‬
  ‪22 lipca Monachium 2016 – 9 ofiar‬
  ‪26 lipca Francja 2016 – jedna ofiara
  ‪19 grudnia 2016 Francja – 12 ofiar (także Polak)‬
  ‪22 marca 2017 – Londyn 5 ofiar‬
  22 maja 2017 – 22 ofiary ( na ten moment)

  Polskiego miasta nie będzie na tej liście! NIE WJADĄ do Polski!

  Okazji do uprawiania polityki nie przepuścili też politycy wybrani z list Kukiz ’15 (zarówno ci, którzy nadal są w klubie, jak i ci, którzy z niego odeszli).

  Prostą antyimigrancką narrację przedstawiają też publicyści. Łukasz Adamski z wPolityce napisał: „Oto Europa. Kraina przyciągająca do siebie miliony emigrantów. Zatruta poprawnością polityczną nie pozwalającą zbyt mocno utożsamiać zamachowców z konkretną religią. Stara, zdychająca, wyperfumowana ciota dająca się wykorzystywać przez radykalnych dżihadystów. Szczęśliwa, że zrywa z własną tożsamością i własnym duchem. Kolejny raz dostała cios od islamonazistów ( nie mylić z pokojowo nastawionymi muzułmanami)”.

  W reakcji na zamach w Manchesterze prezydent Andrzej Duda wysłał depeszę kondolencyjną do królowej Elżbiety II, z kolei premier Beata Szydło przekazała wyrazy współczucia na ręce premier Theresy May. List do brytyjskiej minister spraw wewnętrznych wysłał Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.

  Cml
  Wy za to nazywacie to wydarzenie INDYCENTEM, wolę wiec pis ktorzy przestrzega przed imigrantami niz mierne pseudodziennikarstwo które mi wciska kit ze to tylko incydent.

  Szum
  A co mają wsadzić głowę w piasek jak politycy po i nowoczesnej i jak zwykle przeczekać? Trzeba działać skończyć z polityką mutli kulti i arabskimi imigrantami bo za chwilę może już być za późno dla zachodu… Polska ma jeszcze szansę się obronić…

  mona
  Mają udawać,że to tylko incydent i nic się nie stało? To chora opozycja robi politykę na „uchodźcach”co pogubili dokumenty, a znaleźli smartfony.

  http://wiadomosci.wp.pl/wybuch-w-manchesterze-co-wiemy-do-tej-pory-6125677908420737a

  http://opinie.wp.pl/terrorysci-w-manchesterze-uderzyli-tam-gdzie-boli-odpowiedz-musi-byc-stanowcza-6125669809801345a

  http://wiadomosci.wp.pl/trwaja-poszukiwania-zaginionych-podczas-koncertu-wiekszosc-z-nich-to-dzieci-6125671725987969a

  http://wiadomosci.wp.pl/wybuch-w-manchesterze-stanowcza-reakcja-premier-szydlo-6125669747148417a

  Polubienie

  • rylus@rylusza godzinę
   A moja teza, przy której cierpnie mi skóra, mówi, że w sejmie są ludzie, którzy nie nadają się do obsługi i pobierania opłat za korzystanie z toalet. Między innymi ta pani.

   http://wpolityce.pl/polityka/340970-absurd-gasiuk-pihowicz-nie-widzi-zwiazku-miedzy-duza-iloscia-muzulmanow-w-europie-a-zamachami-terrorystycznymi

   Absurd! Gasiuk-Pihowicz nie widzi związku miedzy dużą ilością muzułmanów w Europie, a zamachami terrorystycznymi

   opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


   autor: fot.PAP/Leszek Szymański

   Nowoczesna Ryszarda Petru chce „unowocześniać” Polskę. Wprowadzenie euro, podwyższenie wieku emerytalnego i koniec 500+, i sprowadzanie do Polski uchodźców to niektóre z jego propozycji. Kamila Gasiuk-Pihowicz jest tak zapatrzona w program swojej partii, że nawet nie widzi związku między rzeszą uchodźców w Wielkiej Brytanii a zamachem w Manchesterze.

   Posłanka Nowoczesnej dopytywana była w Radiu Plus o to, czy widzi związek między zamachami terrorystycznymi a dużą ilością muzułmanów, uchodźców w kraju, w którym zamachy są dokonywane.

   Stawianie tak daleko idących tez powoduje, że aż cierpnie moja skóra. Nie zgadzam się z takimi tezami. Ataki terrorystyczne, które zdarzają się w różnych krajach, to były ataki dokonywane już przez obywateli danego państwa. Te osoby nie były migrantami w pierwszym pokoleniu. Warto zwrócić uwagę na proces integrowania się z krajem do którego przybywają migranci.

   Do Kamili Gasiuk-Pihowicz jakoś nie dociera, że muzułmanie najczęściej w ogóle nie chcą się integrować i tworzą swoje zamknięte społeczności, które się radykalizują.

   W Polsce nie ma systemu jakiejkolwiek integracji, a wiemy, że polskie społeczeństwo się starzeje —dodała.

   Podczas konwencji programowej Nowoczesna zaproponowała likwidację 500+.

   Chcemy powołać zespół parlamentarny ds. programu „Aktywna rodzina”. Ulga w podatkach dla rodzin to rozwiązanie odpowiedzialne, racjonalne i które jest uczciwe —zapewniała Gasiuk-Pihowicz.

   Posłanka nie umiała jednak wytłumaczyć na czym polega wyższość pomysłu 3 tys. ulgi podatkowej na dziecko od programu 500+. Z wypowiedzi Gasiuk-Pihowicz można było wyciągnąć wniosek, że zyskają tylko matki samotnie wychowujące dziecko.

   Nasz program zakłada oszczędność. Od pieniędzy zostaną odcięci ci, którzy z naszej opinii nie powinni dostawać 500+.

   Kto to taki dla posłanki Nowoczesnej? Rodziny średniozamożne i zamożne. Szkoda, że z promocją dzietności nie ma to nic wspólnego.

   CZYTAJ TEŻ:
   Tak Petru chce „unowocześniać” Polskę. Wprowadzenie euro, podwyższenie wieku emerytalnego i koniec 500+: „W tej formie jest nie do utrzymania”

   ann/”Radio Plus”

   autor: wSumie.pl

   jot@jotza godzinę
   To nie do wiary,że można być tak głupią.Tacy sami toto wybrali

   BT 188.146.84.*za godzinę
   Szlag mnie trafia jak słyszę tych nowoczesnych. Pieniędzy nie ma na nasze dzieci w kraju a my mamy z naszych podatków utrzymywać tych którzy nie chcą się asymilować, pracować . Gdzie tu logika.

   oko 178.183.0.*za godzinę
   przecież to miernota która w imię własnych interesów powie wszystko nawet jak w to nie wierzy. jak całe POi N. to pomioty, ludzie bez honoru. tylko kasa się dla nich liczy

   niewolnik@niewolnikza godzinę
   Ludy pierwotne też nie widziały związku pomiędzy stosunkiem płciowym a ciążą i urodzeniami dzieci. Wszystko wskazuje na to że „myszka agresorka” o tym związku również nie wie, a żaden mężczyzna nie jest zainteresowany bliższym z nią kontaktem.

   waluś 90.213.5.*za 40 minut
   Ta ma naprawdę nierówno pod „sufitem”.

   Ninka 91.233.157.*za 38 minut
   znowu myszka blyszczy.a tak dawno jej nie bylo.

   Kolo 195.216.123.*za 35 minut
   Bardzo dobrze ! Genialny program wyborczy który gwarantuje że ta partia więcej nie znajdzie się w Sejmie

   todi 188.95.25.*za 32 minuty
   A ja już myślałem że ta tępa dzida na odwyku w Tworkach, a tu siurprajs!

   Zbyszek@zbychoza 11 minut
   Czy ta cała Gasiuk-Pihowicz jest na prawdę taka głupia, czy tylko taką głupią udaje?

   Polubienie

 15. http://wpolityce.pl/media/340990-nasz-wywiad-toranski-cenzorzy-dokonywali-zbrodni-na-slowie-obrazie-a-nawet-dzwieku-i-nie-poniesli-za-to-zadnych-konsekwencji

  NASZ WYWIAD. Torański: „Cenzorzy dokonywali zbrodni na słowie, obrazie, a nawet dźwięku, i nie ponieśli za to żadnych konsekwencji”opublikowano: za 7 minut · aktualizacja: za 37 minut


  autor: Błażej Torański/wPolityce.pl

  Peerelowscy twórcy generalnie dzielili się na dwie grupy: tych, którzy współpracowali z komunistycznym reżimem, wspierali go naturalnie i udawali tylko, że grają z cenzurą, a w rzeczywistości realizowali propagandę i takich, którzy zostali wyrzuceni poza nawias oficjalnego obiegu kultury. Tym ostatnim władza deptała godność, gwałciła ich sumienia, łamała kręgosłupy moralne — mówi Błażej Torański autor książki „Knebel. Cenzura w PRL-u” w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

  wPolityce.pl: Jaka jest historia powstania tej książki? Co pana zainspirowało?

  Błażej Torański: Najprościej mógłbym powiedzieć, że napisałem tę książkę, bo jeszcze takiej nie było. Każdy ambitny autor stawia własne ślady, nie stąpa po cudzych, a mam fioła na punkcie ambicji. Stąd wzięło się 21 rozmów, jak 21 postulatów strajkujących robotników w Sierpniu 1980 roku. Jednym z nich było żądanie zniesienia cenzury. Rozmawiałem z wybitnymi twórcami – literatami, reżyserami, satyrykami, malarzami, z piosenkarzem, seksuologiem, rysownikiem, kompozytorem, a także z naukowcami i dziennikarzami – o ich bolesnych zderzeniach z cenzurą. Cenzurą – która ich oplatała, niczym hydra wielogłowa –urzędową, wewnątrzredakcyjną i tkwiącą w nich samych – autocenzurą. Są także w książce wywiady z byłym szefem delegatury cenzury w Opolu Eugeniuszem Kaniokiem oraz z Tomaszem Strzyżewskim. Ten ostatni, jak zapewnia, przez 18 miesięcy pracował w krakowskiej delegaturze Głównego Urzędy Kontroli Publikacji Prasy i Widowisk wyłącznie po to, aby ujawnić tajemnice komunistycznej cenzury, zdemaskować ją, więc nazwałem go „antycenzorem”. W tajemnicy przed wszystkimi, nawet własną żoną, konspiracyjnie przepisywał Księgę zaleceń i zapisów cenzorskich, aby notatki i dokumenty przemycić do Szwecji. Ryzykował życiem. Groziła mu za to kara śmierci i w wolnej Polsce powinien dostać Order Orła Białego.

  Kolejnym powodem napisania tej książki są moje osobiste doświadczenia z cenzurą. Pracę w dziennikarstwie zaczynałem w końcówce Peerelu i moje reportaże czy wywiady wielokrotnie były kiereszowane. Sekretarze redakcji i redaktorzy naczelni zapewniali mnie, że ingerencji dokonywali cenzorzy. Dopiero po latach zrozumiałem, że łgali, bo sami cenzurowali. Za każdym razem cierpiałem, gdyż w twórczości nie uznaję ograniczeń i czuję się wolny, jednak zaciskałem zęby.

  Czym zajmowali się cenzorzy?

  Cenzorzy byli kontrolerami jakości w fabryce kłamstwa, jaką tworzyły media. Ale swoim skalpelem, dewastacją twórczości i zgodą na publikację, pieczęcią, podpisem, ostatecznym werdyktem, dokonywali zbrodni na słowie, obrazie, a nawet dźwięku i nie ponieśli za to żadnych konsekwencji. Żyją wśród nas, albo na emigracji. Niektórzy – co jest skandalem – nadal mają wpływ na politykę medialną w Polsce! Jeden z moich znajomych dziennikarzy – przez lata nie wiedziałem, że był cenzorem – pracuje w biurze prasowym Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.
  „Knebel” nie jest tylko książką historyczną.

  To jest, jak twierdzi Joanna Siedlecka, literatura faktu. Pokazuje mechanizmy cenzury, która jest stara, jak świat. Narzucana twórcom jest wyrafinowaną grą. Chciałem dokonać anatomii tej zbrodni i to była kolejna inspiracja.

  Pańska książka jest niezwykła, bo dotyka zjawiska powszechnego w PRL, a jeszcze słabo opisanego, a z drugiej przerażająca, bo pokazuje, że peerelowska cenzura dotykała praktycznie wszystkich sfer twórczości?

  Cenzura w PRL–u była wszechobecna, a równocześnie tajna. Wdzierała się w życie milionów Polaków, ale oni – poza elitami intelektualnymi, twórcami, dziennikarzami – nie mieli o niej większego pojęcia. Biorąc do ręki gazetę, książkę czy program teatralny nie wiedzieli, że jakiś urzędnik czy redaktor przesiał wcześniej te treści przez sito propagandy. Nigdzie cenzorzy nie zostawiali śladów swojej zbrodni, działali w białych rękawiczkach. Na miejsce zdjętego artykułu, usuniętego akapitu czy zdania, redaktorzy wstawiali inne, nie było więc białych, pustych, plam (zmieniło się to dopiero po 1981 roku). Cenzurowano nawet mapy, instrukcje obsługi maszyn, nekrologii i etykiety na słoikach z powidłami. Tak realizowano propagandę komunistycznego państwa, aby ludzie mieli wrażenie, że Polska odnosi sukcesy cywilizacyjne, ekonomiczne, polityczne. Ale z opisem prawdziwej rzeczywistości niewiele to miało wspólnego. Setki tematów było bowiem zakazanych. Nie można było pisać o alkoholizmie, narkomanii, skrobankach, śmierci górników w kopalniach, wypadkach drogowych, klęskach żywiołowych czy seksie. Zakazane były liczne fakty historyczne, głównie związane ze Związkiem Radzieckim, rewolucją październikową, ruchem robotniczym, przekrętami peerelowskiej władzy, jej działaniami antydemokratycznymi. Zakazane było prawdziwe opisywanie Armii Krajowej, Powstania Warszawskiego czy Katynia. Przez dziesiątki lat podtrzymywano w opinii publicznej kłamstwo katyńskie, wmawiano Polakom, że to Niemcy, a nie Sowieci stali za tą zbrodnią. W czasach stalinowskich nie dopuszczono do druku słynnego „Dywizjonu 303” Arkadego Fiedlera z powodu opisywania udziału polskich żołnierzy na froncie zachodnim. Cenzura, jako prawa ręka propagandy, brutalnie eliminowała prawdę.

  W PRL wychodziła prasa i wydawnictwa katolickie. Cenzura zajmowała się nimi?

  Cenzura obejmowała wszystko, a więc i wydawnictwa katolickie. Więcej prawdy można było powiedzieć, jeśli nakład był znikomy. Po 1951 roku zaczęły jednak znikać z rynku wydawnictwa prywatne, zatrzymywane były teksty religijne: modlitwy, podręczniki dla alumnów, powieści tłumaczone z francuskiego i włoskiego. Wydawnictwa bały się zgłaszać utwory niepewne politycznie, a cenzorzy konfiskowali książki nawet z bibliotek prywatnych i parafialnych! Na krajowej odprawie w czerwcu 1949 roku instruowano cenzorów tak: „Nie można wyjechać z ostrym nożem na wszystkie biblioteki księży czy prywatne. Z ostrym nożem trzeba wyjechać na biblioteki publiczne, które obsługują większą część narodu, żeby go nie zatruwały”. Cenzorzy byli uczuleni na treści religijne do tego stopnia, że jeden z nich od wydawcy Pism Świętego Tomasza z Akwinu zażądał praw autorskich (śmiech).

  Wielką cenę zapłacił tygodnik katolicki „Niedziela”.

  W każdym numerze cenzura dokręcała śrubę i zakładał kaganiec. Redaktorzy, aby wypełnić łamy po wyciętych przez cenzurę artykułach, publikowali materiały o ogrodnictwie. Redaktor naczelny ks. Antoni Marchewka w 1947 roku na jedenaście miesięcy trafił do więzienia, a w 1953, po zażądaniu przez cenzurę opublikowania nekrologu Józefa Stalina, komuniści zakazali wydawania „Niedzieli” na 28 lat! Dopiero w 1981 roku, w karnawale „Solidarności”, władze zgodziły się na wznowienie pisma. „Niedziela” miała permanentne kłopoty z cenzurą. Ks. infułat Ireneusz Skubiś opowiada mi w książce, że pewnego razu cenzor nakazał zastąpić „Moskali” „wojskami carskimi”. Argumentował, że „Moskale” godzą w konstytucyjny sojusz ze Związkiem Radzieckim. Innym razem, to było w stanie wojennym, ocenzurował nawet Pismo Święte (sic). Z reportażu Juliusza Brauna o grobach wielkanocnych wyciął cytat: „Byłem w więzieniu, a odwiedziliście mnie”. Ingerowano też w fotografie. Na jednej z nich stoczniowcy mieli na kieszeniach emblematy Stoczni Gdańskiej. Wedle cenzora fotografia naruszała zasadę laickiego charakteru państwa, gdyż „stocznia jest przedsiębiorstwem państwowym, więc jej robotnicy nie mogą brać udziału w procesji”. „Zdjęcie było już opublikowane, więc musieliśmy w drukarni zdrapywać emblematy z kieszeni stoczniowców. W tygodniku pojawiły się w tych miejscach białe plamy” – wspomina ks. Ireneusz Skubiś, który uzbierał cztery pękate teczki z wycinkami zdjętych przez cenzurę tekstów i korespondencją, jaką wymieniał z sądem administracyjnym.
  Czy byli w PRL twórcy wolni od cenzury?

  Peerelowscy twórcy generalnie dzielili się na dwie grupy: tych, którzy współpracowali z komunistycznym reżimem, wspierali go naturalnie i udawali tylko, że grają z cenzurą, a w rzeczywistości realizowali propagandę i takich, którzy zostali wyrzuceni poza nawias oficjalnego obiegu kultury. Tym ostatnim władza deptała godność, gwałciła ich sumienia, łamała kręgosłupy moralne. Trzeba było wielkiej siły wewnętrznej, twardego systemu wartości, aby nie ulec. Aby móc tworzyć, a równocześnie egzystować, nie hańbiąc się. Jak w przypadku Stefana Kisielewskiego, Pawła Jasienicy, Zbigniewa Herberta, Leszka Kołakowskiego czy Leopolda Tyrmanda, który zamiast obiadu pił herbatę.

  Jednym z bohaterów pana książki jest pisarz Kazimierz Orłoś, siostrzeniec Stanisława „Cata” i Józefa Mackiewiczów.

  Miał zaledwie 34 lata, kiedy dostał prestiżową nagrodę literacką im. Kościelskich. Dwa lata później – w 1972 roku – złożył do druku w Czytelniku debiutancką powieść „Cudowna melina”. Opisał w niej samowolę i bezkarność prowincjonalnej władzy, korupcję, alkoholizm, gang przestępców na wysokich stanowiskach. Klikę cwaniaków i karierowiczów. Tępy, biurokratyczny aparat, dbający wyłącznie o własne interesy. Na czele tego układu zamkniętego, niczym w filmie Ryszarda Bugajskiego, stał sekretarz komitetu powiatowego PZPR w Sanoku, Gienek Miedza. Bezideowy, wygłaszający slogany, skorumpowany łajdak i pijak. Wraz z dyrektorem szpitala dokonywał gangsterskich przekrętów, nazwanych „aferą czosnkową”. Karetkami pogotowia ratunkowego przemycali do Czechosłowacji słoninę i wódkę, a stamtąd szmuglowali do Polski worki czosnku. Dobrym szeryfem w powieści Orłosia, walczącym z układem, był przewodniczący Rady Narodowej Henryk Turoń, który z Miedzą przegrywa.

  Kazimierz Orłoś jest prawnikiem z wykształcenia i pracował na budowie elektrowni wodnej w Solinie. Opisał autentyczną aferę. Urzędowa cenzura nie zgodziła się na druk powieści, choć Zbigniew Załuski porównywał ją do współczesnego „Rewizora”. Jeden z inspektorów KC PZPR kręcił głową i jak refren powtarzał Orłosiowi: „Nieprzychylnie władzę ludową pan opisał”. Na szesnaście lat pisarz wyleciał z oficjalnego obiegu literackiego, stał się banitą wewnętrznym. Zaczął publikować w paryskiej „Kulturze”, ale miał poczucie, jakby jego książki lądowały w głębokiej studni. W czeluści. Po wydaniu „Knebla” Orłoś przysłał mi e-mail: „Chcę (…) pogratulować Panu książki, którą powoli i dokładnie przestudiowałem. Z rozmów wyłania się rzeczywiście przerażający obraz dewastacji, jakiej dokonywała cenzura. We wszystkich dziedzinach życia w PRL, kreując fałszywy obraz, nakazując milczenie lub przeinaczanie i kłamstwa. Kiedy dziś o tym czytam, mam wrażenie, że wtedy nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę, czym jest cenzura i jaką spełnia rolę. Tym bardziej dla współczesnego czytelnika, opowiedzenie, czym była i opisanie tego wszystkiego, jest tak ważne. Zwłaszcza dla ludzi młodych. Swoją drogą, historia Tomasza Strzyżewskiego, to materiał na sensacyjny film. Jestem pełen podziwu dla tego człowieka”.

  Czy cenzura była w drugim obiegu?

  Dokładnie o to samo zapytałem Ernesta Brylla. Przypuszcza, że była. „Gdybym napisał coś o niewątpliwie dramatycznej młodości generała Jaruzelskiego, zesłaniu jego rodziny i pobycie w Kazachstanie, o tym, jak był w wojsku, ranny, podejrzewam, że nie wydrukowaliby” – powiedział.

  Czy dzisiaj istnieje cenzura?

  Oczywiście. Jest gigantyczna i występuje po każdej stronie. Wielu dziennikarzy boi się pisać prawdę albo realizują propagandę polityków, są stojakami do mikrofonów. Od lat w mediach dominuje chamstwo, prymitywizm, miałkość, jazgot i propaganda. Nie ma dyskursu publicznego, tylko walki kogutów. „Dobra zmiana” nie poprawiła jakości. Czy zwolnienie Filipa Memchesa z Polskiego Radia 24 za to, że zaprosił na antenę filozofa Jana Hartmana nie jest rezultatem działania cenzury? Piotr Zaremba słusznie zauważa, że media publiczne powinny być otwarte dla ludzi o różnych poglądach. Wpisywanie na czarną listę Hartmana jest dokładnie tym samym, czym był indeks nazwisk zakazanych w PRL.

  Rozmawiał Tomasz Plaskota

  cenzorek z mysiej 79.191.21.*za 42 minuty
  Cenzor z tego portalu ma duże doświadczenie 🙂 B. duże. Napiszesz coś nie po linii partii albo o Ukraińcach i post znika. Jak u Szechtera

  Kukawka 109.206.220.*za 31 minut
  „Peerelowscy twórcy generalnie dzielili się na dwie grupy: tych, którzy współpracowali z komunistycznym reżimem, wspierali go naturalnie i udawali tylko, że grają z cenzurą” – choćby Jan Pietrzak 😉

  cenzura ma się dobrze 85.3.60.*za 17 minut
  Niestety na niezależnej jest cenzura, jeśli krytykuje się poczynania kościoła – zgodnie z regułą, kapłani wiedzą najlepiej. I takie myślenie nie zaprowadzi naszej ojczyzny do wolności i pomyślności.

  Hamtran 83.11.215.*8 minut temu
  Tak przy okazji, poza tematem – świń nie zaprasza się na salony. A kto zaprasza, to musi dostać kopa!

  Ja. 83.11.215.*11 minut temu
  Gdy czytam książki i gazety z lat komuny, to zastanawiam się, co cenzura wykreśliła, zmieniła.

  KAKA 85.167.22.*26 minut temu
  Potrzebne jest calosciowe ROZLICZENIE KOMUNIZMU-nietylko niszczyli religie kulture i wszystkie wartosci-ale PALILI BEZPRAWNIE WLASNE DOKUMENTY ZA KTURE MIELI ZAPLACONE-ABY WSZYSTKO UTAJNIC!

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/341410-film-wyklety-zablokowany-na-festiwalu-filmowych-debiutow-to-decyzja-stryja-kijowskiego

   Film „Wyklęty” zablokowany na festiwalu filmowych debiutów. To decyzja stryja Kijowskiego

   opublikowano: za 34 minuty


   autor: fot.materiały prasowe

   Film „Wyklęty” w reżyserii Konrada Łęckiego, który pojawił się w kinach 10 marca to jeszcze jedna produkcja, która opowiada o losach żołnierzy podziemia niepodległościowego.

   Obraz został zainspirowany losami ostatniego wyklętego żołnierza Józefa Franczaka ps. Lalek. Okazuje się, że dla filmu o losach ostatniego żołnierza wyklętego nie ma miejsca na festiwalu filmowych debiutów w Koszalinie. Zdecydował o tym jego dyrektor programowy, Janusz Kijowski. Reżyser jest stryjem Mateusza Kijowskiego, współtwórcy Komitetu Obrony Demokracji.
   Jak informuje „GPC”:

   Dramat wojenny odrzucono w preselekcji, której dokonał reżyser Janusz Kijowski, syn prominenta PRL-u „zasłużonego w walkach z bandami”.

   Ani reżyser, ani nikt inny z kierownictwa festiwalu nie chciał rozmawiać na temat przyczyn wykluczenia filmu z festiwalowej rywalizacji.

   Koszaliński festiwal „Młodzi i Film” to największa w Polsce impreza poświęcona filmowym debiutom.

   ann/”GPC”

   autor: wSumie.pl

   snajper@snajperza godzinę
   POlszewicko-UBecka kasta.

   ewalew-67@ewalew-67za godzinę
   koniecznie poinformować o tym w wiadomościach…pokazać kto jest prawdziwym cenzorem w Polsce…..

   halszka 77.176.111.*za godzinę
   To skandal, zeby takie szuje miay cos do powiedzenia! Co na to pan minister kultury? Czy to jest prywatny festiwal pana stryja Kijowskiego! Precz z komuna!!!

   W 79.175.212.*za 41 minut
   Kijowscy to rodzina ubeków więc mnie to nie dziwi mam nadzieje za zaproszą na festiwal S Michnika ze Szwecji !!

   Willy 77.253.177.*za 34 minuty
   Z jakiej racji Kijowski reżyser nie znany szerszej publiczności ale jak widać dobrze „ukorzeniony” jest dyr. programowym. No chyba, że to tradycja rodzinna z PRL. Nie wypalone korzenie odrastają kodem

   Aaa… stryj… 89.229.36.*za 31 minut
   czyli co, czyli cenzura, c’nie? I co jest bojkot innych uczestników?

   Widzus@Widzusza 26 minut
   Komuna jeszcze zyje. Trzeba z nia walczyc zdecydowanie.

   gosc 83.7.7.*za 26 minut
   resortowe bekarty i mordercy sa wszedzie

   Polubienie

 16. pit 188.191.200.*za 39 minut
  a ja na znak solidarnosci z Manchesterem pojde dzisiaj szybciej spac

  Ostroga 70.80.119.*za 4 minuty
  A kredki?! Co z kolorowymi kredkami? Przecież powszechnie wiadomo że nie istnieje skuteczniejsza broń przeciwko islamskim terrorystom. Jestem oburzony tym że Włosi tak beztrosko rezygnują z kredek!

  marco 79.184.253.*2 minuty temu
  proponuje by na znak solidarnosci nie myli sie i nie zmieniali bielizny przez miesiac. wtedy byloby odczuwalne.

  http://wpolityce.pl/swiat/341076-takiej-reakcji-mozna-bylo-sie-spodziewac-na-zamach-w-manchesterze-wlosi-odpowiedza-zgaszeniem-swiatel

  Takiej reakcji można było się spodziewać. Na zamach w Manchesterze Włosi odpowiedzą zgaszeniem świateł…

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  autor: fot. EPA/PAP

  W związku z zamachem terrorystycznym w Manchesterze władze Rzymu postanowiły zgasić we wtorek w nocy światła w Koloseum, na Kapitolu i przy Fontannie di Trevi.

  To znak żałoby i wyraz bliskości —wyjaśniono.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Terroryści znów uderzyli: atak w Manchesterze! W wybuchu zginęły co najmniej 22 osoby, a ponad 50 jest rannych! Wśród ofiar są dzieci!

  Światła przy rzymskich zabytkach i na Wzgórzu Kapitolińskim zgasną o północy. Miejsca te będą przez godzinę pogrążone w ciemnościach. Jak podkreślają władze, w ten sposób stolica Włoch odda hołd ofiarom zamachu i wyrazi solidarność z Manchesterem.

  Flagi na Kapitolu zostały opuszczone do połowy masztu.

  Na fasadzie Kancelarii Premiera, Palazzo Chigi, obok flagi włoskiej i unijnej wywieszono też brytyjską.

  kk/PAP

  Zew 84.10.166.*za godzinę
  I pomalujcie sobie kredkami na asfalcie…to was uspokoi i wspomoże lewaccy zbrodniarze !!!

  Noel 46.134.54.*za 42 minuty
  Toż to istny raj dla terrorystów! Durni makaroniarze!

  Melka 94.40.76.*za 37 minut
  Wagon kredek , jakiś gość zagra Imagine , złapmy się za ręce, karteczki „je suis ”

  Lupus 46.171.87.*za 18 minut
  Dzielni Włosi! Viva il coraggio! Na nich można polegać jak na francuskich kredkach!

  nie ja 77.248.7.*za 8 minut
  na znak protestu i solidarności zaprosić milion biednych dobrych wyznawców Allaha tych z pontonów a nawet Masajów z dzidami niech zobaczą wasze dobre serca i współczucie po incydencie bombowym.

  Antymarksista 178.37.7.*za 8 minut
  No i zostaną wywieszone białe flagi. Biała flaga symbolem UE.

  Chwalba 83.7.114.*za 7 minut
  Ale włoskie granice będą nadal przepuszczalne . To już upadły kraj

  Grizzly 87.205.144.*za 6 minut
  Po tej akcji ISIS podpisze najpewniej akt kapitulacji!!

  http://wpolityce.pl/swiat/341050-prymas-anglii-apeluje-o-wyciagniecie-wnioskow-tragedia-w-manchesterze-powinna-nam-przypomniec-o-priorytetach-ktorymi-mamy-sie-kierowac

  http://wpolityce.pl/polityka/341059-prezydent-duda-zlozyl-kwiaty-przed-ambasada-wielkiej-brytanii-w-warszawie-wyslal-takze-depesze-z-kondolencjami-do-krolowej-elzbiety-ii

  http://wpolityce.pl/polityka/341026-prezydent-duda-potepil-zamach-w-manchesterze-nie-dla-mordercow-niewinnych-nie-dla-tych-ktorzy-atakuja-zwyklych-ludzi

  http://wpolityce.pl/swiat/341039-sekretarz-generalny-nato-potepil-zamach-w-manchesterze-wszyscy-sojusznicy-sa-zjednoczeni-w-walce-z-terroryzmem

  http://wpolityce.pl/swiat/341000-wiemy-wiecej-o-ataku-w-manchesterze-panstwo-islamskie-wzielo-odpowiedzialnosc-za-zamach-sprawca-salman-abedi

  http://wpolityce.pl/swiat/341073-brytyjska-policja-zidentyfikowala-tozsamosc-zamachowca-z-manchesteru-terrorysta-byl-22-letni-salman-abedi

  http://wpolityce.pl/swiat/341057-zatrzymano-23-latka-ktory-moze-miec-zwiazek-z-zamachem-w-manchesterze-mezczyzna-mogl-znajdowac-sie-pod-stala-obserwacja-policji

  http://wpolityce.pl/swiat/341085-jeden-polak-ranny-w-zamachu-w-manchesterze-los-dwojga-innych-nieznany

  Polubienie

 17. http://wpolityce.pl/swiat/341071-wolnosc-slowa-w-niemczech-czyli-dwa-przyklady-terroru-poprawnosci-politycznej-jakikolwiek-opor-jest-daremny

  Wolność słowa w Niemczech, czyli dwa przykłady terroru poprawności politycznej. „Jakikolwiek opór jest daremny”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: 2 godziny temu


  Prof. Baberowski / autor: bundesstiftung-aufarbeitung.de

  Prof. Jörg Baberowski to znany berliński historyk i ekspert ds. stalinizmu. Za swoją książkę „Spalona Ziemia” otrzymał w 2012 r. nagrodę na targach książki w Lipsku. Profesora od dłuższego czasu prześladuje trockistowska Partia Socjalistycznej Równości (SGP) i jej młodzieżówka (International Youth and Students for Social Equality).

  Jak pisze niemiecki dziennik „Der Tagesspiegel” przed każdym jego wykładem członkowie SGP rozdają ulotki ostrzegające przed historykiem. Fotografują oraz filmują go również podczas wykładów i nagabują jego rodzinę i znajomych. Baberowski twierdzi, że chcą zniszczyć mu życie. „Jestem strasznie tym wszystkim zmęczony. Nie mam już siły” – mówi, złamany, w rozmowie z tygodnikiem „Die Zeit”. Powód? Baberowski ostro krytykuje komunizm, stawiając go na równi z narodowym socjalizmem (nazwał Stalina psychopatą) oraz (bardziej współcześnie) politykę imigracyjną niemieckiego rządu.

  Gdy lewicowi studenci w Bremie zakłócili jego wykład i oskarżyli go o rasizm i „skrajnie prawicowe” poglądy, za to, że ostrzegał w jednym z wywiadów (w 2015 r.) przed kulturowym zagrożeniem wynikającym z przyjęcia ponad miliona uchodźców w Niemczech, Baberowski podał ich do sądu. Ten wydał zdumiewający wyrok: historyka nie można wprawdzie nazywać rasistą, ale określać jego poglądy jako skrajnie prawicowe tak, bez względu na to czy jest to zgodne z prawdą. Bowiem przypisywanie komuś określonych poglądów podpada pod gwarantowaną przez konstytucję wolność słowa. Można więc kogoś nazwać faszystą, lub kim się chce, nawet jeśli to jest nieprawda.

  Kierownictwo uniwersytetu, zdziwione wyrokiem, poparło swojego wykładowcę, podobnie jak szereg znanych naukowców, w tym historycy Thomas Großbölting (Uniwersytet w Munsterze) i Andreas Wirsching (Institut für Zeitgeschichte München/Berlin) oraz socjolog Claudia Kemper (Hamburger Institut für Sozialforschung). To nie zniechęciło jednak prześladowców Baberowskiego, a dołączyły do nich w międzyczasie liczne lewicowo-liberalne media. Przeszłość historyka została doszczętnie prześwietlona: jego ojciec, Niemiec ze Śląska, który służył w Wehrmachcie, matka katoliczka z Westfalii i oczywiście, nacjonalistka. On sam: były trockista, który się nawrócił.To wszytso podszyte tanią psychologią (chce zrozumieć ojca, a może matkę, w końcu żaden normalny Niemiec tak myśleć nie może). Baberowski otrzymuje pogróżki, ktoś namalował czerwoną farbą słowo „strach” na drzwiach jego domu w Berlinie.

  Zdaniem Baberowskiego niemieckie uniwersytety są przeżarte lewicową ideologią, a kto nie myśli tak jak większość jest „skrajnie prawicowy”, albo gorzej „faszystą”. „Nie ma kultury debaty na niemieckich uczelniach. Gdy ktoś mówi coś co odbiega od wyznaczonej linii to wszyscy patrzą z zażenowaniem na podłogę i udają, że tego nie usłyszeli. Nikt nie polemizuje z tym co zostało powiedziane. Przekaz jest jasny: czegoś takiego się nie mówi i o tym się nie dyskutuje” – przekonuje historyk w rozmowie z „Neue Zürcher Zeitung”. Według niego każdy kto inaczej ocenia kwestię rasizmu, imigracji, wojny i pokoju, stosunku płci niż pozwala na to hegemoniczny dyskurs, jest moralnie dyskredytowany.

  „Wynikiem jest ujednolicenie. Myślenia. Nie chodzi o to co jest prawdą a co nie, tylko by stać moralnie po właściwej stronie, posługując się argumentem martwego dyktatora. Myślący inaczej jest wpierw określany jako idiota, potem jako moralnie wątpliwa jednostka, następnie jako człowiek chory a na końcu odmawia mu się prawa do wyrażania poglądów” – mówi Baberowski dalej. W konsekwencji wszyscy mówią to samo: naukowcy, politycy, twórcy kultury. Byle nie odbiegać od linii.

  O tym, że odbieganie od linii jest niezdrowe przekonała się także mała gazetka lokalna w berlińskiej dzielnicy Neukölln o wdzięcznej nazwie „Kiez und Kneipe”. Lewicowi działacze tak skutecznie sterroryzowali gazetę i jej sponsorów, że straciła ona ponad połowę reklamodawców. Redaktor naczelna gazety, która ukazuje się od 2004 r., Petra Roß postanowiła bowiem zorganizować debatę z miejscowym kandydatem do Bundestagu z ramienia Alternatywy dla Niemiec (AfD) Andreasem Wildem, w ramach cyklu debat z kandydatami na posłów różnych partii.

  Wtedy rozpętało się piekło. Roß zaczęła otrzymywać pogróżki, grożono jej m.in. że „może mieć wypadek jeżdżąc na rowerze po dzielnicy”. Pogróżki otrzymywał także założyciel „Kiez und Kneipe” Peter Kaspar. W konsekwencji cały cykl debat musiał zostać odwołany.

  Ale na tym nie koniec. Lewicowe organizacje obdzwoniły reklamodawców gazety nawołując ich do bojkotu. Wielu wycofało swoje reklamy. „Niektórzy z nich zwyczajnie się boją, że im się coś stanie” – tłumaczy Peter Kaspar. Według niego „czegoś takiego jeszcze nie było. Antyfaszyści sami zachowują się jak faszyści”. Obecnie dalsza egzystencja gazety jest zagrożona, mimo iż wsparcia udzielił jej Niemiecki Związek Dziennikarzy (DJV), który nazwał działania lewicowych działaczy „antydemokratycznymi”. To gazecie reklamodawców nie zwróci.

  Jako podsumowanie znakomicie pasuje tu cytat z jednego z wywiadów, których udzielił prof. Baberowski: „Lewica dążyła do hegemonii kulturowej w sensie Antoniego Gramsciego i ją uzyskała. Ta walka o hegemonię nie toczy się w polityce, bo polityka tylko reaguje, wykonuje to, co było już przedmiotem interpretacji. Partie reprezentowane w Bundestagu mówią jednym językiem, nie da się ich już odróżnić od siebie. Rzeczywiste konflikty zachodzącą w instytucjach społeczeństwa obywatelskiego, w mediach, w szkołach, na uniwersytetach. Tam hegemonia kulturowa Lewicy została zabezpieczona strukturalnie w taki sposób, że jakikolwiek opór jest daremny”.

  autor: Aleksandra Rybińska

  Jaroslaw 83.21.221.*za 44 minuty
  Wyciagali przeszlosc jego i jego rodziny? A to dranie!

  Tadeusz 83.77.132.*za 31 minut
  czy to Polskie, czy to Niemieckie, czy to Radzieckie – czerwone, komunistyczne czy narodowy socjalizm, to bydło trzeba wyplenić, to są tylko śmieci ludzkości.

  ups 94.254.224.*3 minuty temu
  Niemcy mają bogatą tradycję komunistycznych terrorystów.

  Zbych 193.107.250.*8 minut temu
  Marzenie lewaków: obozy koncentracyjne dla prawicy.

  xxx 83.3.51.*17 minut temu
  W Niemczech to faszyzm tylko w innym w innym wydaniu popierane przez faszystowskie bojówki. W Polsce komunizm, zasłonięty partiami PO, Nowoczesna ,SLD, KOD wspierane byłymi WSI i TVN

  Kazik 83.9.167.*44 minuty temu
  Dlaczego za moje, podatnika, pieniądze zatrudnia się na polskich uniwersytetach taki element jak Środa, Hartman itp? Nie zgadzam się.

  Samokrytyka 89.15.200.*godzinę temu
  „Wynikiem jest ujednolicenie. Myślenia. Nie chodzi o to co jest prawdą a co nie, tylko by stać moralnie po właściwej stronie, ..” Wypisz, wymaluj pasuje do wPolityce.pl i blogowiczow tutaj 🙂

  Makrel wiecznie żywy 119.26.230.*godzinę temu
  Amerykanskie uniwersytety tez przeżarte lewackoscia. Niszczą ludzi myslących.

  Bogda 31.182.248.*godzinę temu
  Związku Sowieckiego już nie ma, ale czerwona zaraza ma się dobrze w Europie i nie tylko.

  Stanley 176.98.127.*2 godziny temu
  Lewacy to terroryści i zbrodniarze.To dzięki nim Merkel i muzułmanie terroryzują Europę i mordują niewinnych ludzi.Król jest nagi.Merkel to lewacka zbrodniara prowadzona na smyczy przez Sorosa.

  zl 194.63.135.*2 godziny temu
  Ze 20 lat temu widziałem w niemieckim filmie scenę: gość dowiaduje się, że jego żona została zgwałcona i mówi zatroskany: „biedny człowiek, trzeba go leczyć”. Wtedy mnie to smieszyło…

  zuza 87.99.119.*2 godziny temu
  Czyli ukrywany zgodnie z niemiecką poprawnością polityczną – nazizm. Szwaby zawsze śmierdziały i śmierdzą.

  Polubienie

 18. Skorpion48@Skorpion48godzinę temu
  Kolejna lewacka hucpa. Za co sie lewacy jeszcze nie wezmą? Kradzież intelektualna żarcia… na to tylko sprane lewackie móżdżki mogły wpaść.

  dumny_biały 185.39.160.*2 godziny temu
  no w takim razie, drodzy czarni i śniadzi przyjaciele, wracacie do łuczywa, mycia nóg w stawie piaskiem i jedzenia łapami….

  lady 80.48.183.*godzinę temu
  Jeżeli czarny nosi markową odzież, posyła dzieci do szkoły, mieszka w murowanym domu, jeździ rowerem, motocyklem, samochodem to również dokonuje kulturowego rabunku.

  SN 37.47.40.*16 minut temu
  Dobrze, ale bądźmy konsekwentni. Meksykanie i Murzyni niech nie śmią korzystać z konputerów, telewizji i samochodów. Ciekaw jestem, jak długo wytrzymają. Na lekarstwa przez litość się zgadzam.

  http://wpolityce.pl/swiat/341282-jestes-bialy-nie-waz-sie-sprzedawac-tortilli-czy-falafela-a-potem-sie-dziwia

  Jesteś biały? Nie waż się sprzedawać tortilli czy falafela. A potem się dziwią…

  opublikowano: 3 godziny temu


  autor: fot. arch

  O szaleństwach zachodniej kulturowej lewicy można bez końca. I staje się to nudne. Ale co robić, skoro co rusz człowiek spotyka się z czymś, co przedtem wydawało mu się niemożliwe.

  Oto w amerykańskim Portland prowadzi się akcję, skierowaną przeciw białym restauratorom, którzy w swoich restauracjach…. No jak Państwo sądzicie, co? Odmawiają zatrudnienia kolorowych? Wieszają na ścianach symbole Ku-Klux-Klanu, a co najmniej portrety Donalda Trumpa?

  Otóż nie. Akcja ma na celu ściągnięcie społecznego potępienia na tych białych restauratorów, którzy… serwują etniczne jedzenie. Meksykańskie, azjatyckie i w ogóle w swojej genezie nie związane z rasą białą. Nie, nie wymyślam, możecie o tym Państwo przeczytać tu
  Anonimowa grupa „zatroskanych POC” („People Of Color” – ludzi kolorowych) stworzyła taką listę hańby. Bo jeśli biały wytwarza i sprzedaje etniczne jedzenie, to tym samym dokonuje „kulturowego rabunku”, będącego narzędziem „kultury białej supremacji”.

  Nie rozumiecie Państwo? Ci restauratorzy wydzierają rynek restauratorom kolorowym, a przy tym „modyfikują kolorowe jedzenie tak, by odpowiadało białym podniebieniom”. Podłość ludzka nie ma granic.

  Zwłaszcza podłość dwóch (białych) pań, Kali Wilgus i Liz Connelly, które zafascynowały się kuchnią meksykańską. Potrafiły (podobno nawet podpatrując Meksykanki przez okna ich kuchni) poznać wszelkie je sekrety. Otworzyły samochód-bar, gdzie sprzedawały takie tortille, że niebo w gębie się otwiera… Zostało to określone jako „przykład żerowania białych na pracy kolorowych” i kradzież intelektualna. Nagonka prasowa (tak, włączyła się prasa…) odniosła skutek, Wilgus i Connelly zamknęły swój bar na kółkach.

  Oczywiście, gołym okiem widać że wszystko to jest akcją grupy wystraszonych skuteczną konkurencją restauratorów, pochodzących z etnicznych mniejszości. Ale znamienne jest, że wpadli na pomysł, by swojemu lobbingowi nadać tak ideologiczne oblicze. A także, że ich akcja zyskała poparcie części miejscowych mediów (pacyficzny północny zachód USA jest obszarem dość silnie lewicującym).

  A skomentować można to jednym zdaniem: a potem dziwią się, że większość białych głosuje na Trumpa.

  autor: Piotr Skwieciński

  seba 83.6.187.*za 39 minut
  Kupujesz kebaba osiedlasz araba

  Narodowy Front Polski 83.6.25.*za 29 minut
  NWO ma na celu zniszczyć Białą rasę i państwa narodowe. Trwa ludobójstwo w rękawiczkach wobec Białych. Stąd promocja globalizmu i multi-kulti.

  donald 77.253.53.*40 minut temu
  Powinni przestań mówić po hiszpańsku i przerzucić się na aztecki 🙂

  aqw 95.160.16.*godzinę temu
  Co za skoorwy$yń$two!

  cacy glacy 51.175.70.*godzinę temu
  glupota nie boli – zabija

  prosba grzeczna 212.180.146.*2 godziny temu
  @LM. A wyjaśnisz podstawę na jakiej opierasz swą opinię, ze Skwieciński bredzi? Naprawdę proszę. CO w tym tekście jest nieprawdziwego?

  kasia 188.146.80.*2 godziny temu
  Wiele sieciówek ma czarne manekiny, nie kupujmy tam!

  Polubienie

 19. http://wpolityce.pl/historia/341351-jest-pozew-przeciwko-dziennikowi-el-pais-swirski-takie-tezy-przedstawiaja-kazdego-polaka-jako-potomka-mordercow

  Jest pozew przeciwko dziennikowi „El Pais”. Świrski: „Takie tezy przedstawiają każdego Polaka jako potomka morderców”


  autor: fot. Fratria

  Reduta Dobrego Imienia złożyła w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew w sprawie cywilnej przeciwko dziennikowi El Plais. W hiszpańskiej gazecie ukazał się tekst wskazujący, że Polacy są odpowiedzialni za „polowania na Żydów”.

  Jak poinformowała RDI w czwartkowym komunikacie, z inicjatywy Reduty jej fundator Maciej Świrski skierował w środę pozew cywilny przeciwko hiszpańskiemu dziennikowi El Pais. Dotyczy on naruszenia dóbr osobistych i nakazuje pozwanemu przeproszenie na stronie internetowej elpais.com.

  To reakcja Reduty Dobrego Imienia (RDI) na marcową publikację zatytułowaną „Polonia reescribe su historia de la Il Guerra Mundial”. W artykule autor wykazywał m.in., że Polacy są odpowiedzialni nie tylko za Holokaust, ale również za „pogromy Żydów” czy też „polowania na Żydów”.

  W tekście pojawiły się również tezy o braku empatii Polaków w stosunku do masowo mordowanych Żydów, zaś autor powoływał się m.in. na Jana Grabowskiego, twierdzącego, iż Polacy są odpowiedzialni za „polowania na Żydów”, których miało zginąć w ten sposób ponad 200 tys.

  Uważam, że mówienie o winie Polaków i ich odpowiedzialności za II wojnę światową, jest naruszeniem dobra osobistego nie tylko mojego, ale każdego Polaka. Takie tezy przedstawiają bowiem każdego Polaka jako potomka morderców – a na to naszej zgody być nie może — uważa Świrski.

  Jak informuje Reduta, żądanie sprostowania wysłano już 12 kwietnia br. i do dziś nie ma żadnej odpowiedzi.

  W złożonym w środę pozwie RDI występuje nie tylko z wnioskiem o sprostowanie informacji przedstawionych w tekście, ale również o przeprosiny.

  Reduta Dobrego Imienia wspiera prawnie Macieja Świrskiego, który występuje przeciwko elpais.com. Maciej Świrski jest fundatorem Reduty, przez kilka lat sprawował funkcję prezesa. Sprawę prowadzi mec. Monika Brzozowska-Pasieka i Jerzy Pasieka z kancelarii Pasieka, Derlikowski, Brzozowska i Partnerzy z Krakowa.

  pc/PAP

  autor: Zespół wPolityce.pl

  A ja pamiętam, że PAD podczas 89.229.36.*wczoraj
  kampanii wyborczej obiecywał nam obronę dobrego imienia Polski i Polaków. Że Gliński podpisał umowę z międzynarodową kancelarią DENTONS dot. ścigania za „polskie obozy”. I co, wciąż nas olewają?

  kola 77.254.176.*wczoraj
  popieram pozew; trzeba niszczyć lewackie media oraz innych durniów przypisujących nam zbrodnie ludobójstwa… koniec z cackaniem się…

  słabiutko, nie tędy droga 89.71.56.*wczoraj
  Dlaczego tak słabo? Dlaczego nie żądacie Panowie od wydawcy odszkodowania finansowego, przynajmniej 40 milionów euro, za te pomówienia lewackiego dziennikarzyny?

  BB 83.23.252.*wczoraj
  Jeśli chodzi o mordowanie Żydów, to akurat hiszpanie urządzili im pierwszy holokaust. Kto zna historię, ten wie.

  madziar@madziarwczoraj
  _Tak długo jak Polska nie wymusi na Rosji odszczekania wyroku „”POLSKA WESZŁA W SOJUSZ Z NIEMCAMI „wydanego w sfingowanym publicznym procesie moskiewskim w czerwcu 1945 na POLSKIE PAŃSTWO PODZIEMNE I WSZYSTKICH POLAKÓW , który to wyrok wydany przez Stalina zaakceptowały wówczas rządy państw zachodnich konkludując go „POLSCE OSTATECZNIE WYBITO Z GŁOWY SOJUSZ Z NIEMCAMI ” , tak długo w zachodniej mediach i nie tylko mediach będzie Pan mógł czytać i słyszeć takie kwiatki jak w hiszpańskiej gazecie.

  Polubienie

 20. http://wpolityce.pl/polityka/341511-wronski-zupelnie-odlecial-polski-antysemityzm-bez-zydow-blyskawicznie-przeobrazil-sie-w-antyislamizm-bez-islamskich-terrorystow

  Wroński zupełnie odleciał. „Polski antysemityzm bez Żydów błyskawicznie przeobraził się w antyislamizm bez islamskich terrorystów”

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  Gazeta Wyborcza / autor: Fratria

  Premier, strasząc Polaków uchodźcami i terrorystami, stała się mimowolną stronniczką ISIS — napisał Paweł Wroński w komentarzu dla „Gazety Wyborczej”.

  Dziennikarz „Gazety Wyborczej” stwierdził tak na podstawie tego, że „celem terroryzmu nie jest sam krawy atak, ale wywołanie pożądanej reakcji terrorystów”. Polska premier, mówiąc głośno o realnym zagrożeniu, rzekomo współdziała z ISIS. Według redaktora zapewne bardziej adekwatną reakcją jest rysowanie kredkami po ziemi i twierdzenie, że nic się nie stało.

  Zdaniem Wrońskiego, straszenie społeczeństwa terrorystami to sposób PiS na poparcie społeczne.

  Przerażone społeczeństwo ma wybierać PiS, który chroni Polskę przed terrorystym atakiem — napisał.

  Według redaktora „Wyborczej”, nie jest prawdą, że terroryzm jest związany z uchodźcami, ponieważ istniał on już znacznie wcześniej.

  Uchodźcy wojenni, którzy uciekają np. z Syrii, to ofiary terroryzmu, a nie terroryści — zauważył.

  Na koniec redaktor napisał, że Beata Szydło doprowadza do „miedialnego terroru”, aby łatwiej rządzić przerażonym społeczeństwem.

  Polski antysemityzm bez Żydów błyskawicznie przeobraził się w antyislamizm bez islamskich terrorystów — stwierdził.

  Na Zachodzie co chwilę mają miejsce kolejne zamachy, a ich fala rozpoczęła się na początku 2015 roku od ataku na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo” w Paryżu. Ich autorami są islamscy radykałowie, ale redaktor Wroński zdaje się tego nie dostrzegać. Jego zdaniem zauważenie zagrożenia, to „antyislamizm”.

  as/Gazeta Wyborcza

  autor: Kronika kłamliwej histerii

  „Antysemityzm bez Żydów”? 89.229.36.*minutę temu
  A żhydowska gazeta dla żydów jest dla kogo!? A te wszystkie szołryngi, nojryngi to co to jest!? A żhydolskie prezydentury w Polsce to co to jest, jeśli nie mocna żydolska mafia w Polsce, hę!?

  Jak gebelsowska gadzinówka 31.0.126.*2 godziny temu
  Nie kupuj, nie klikaj śmiecia. Pomóż odejść Polskojęzycznym Oszustom w zapomnienie…

  Janpan 193.34.52.*3 godziny temu
  GW to SZMATA!

  Wiesław Pilch 37.47.43.*3 godziny temu
  Czego można oczekiwać od żydowskiej gazety dla Polaków? No czego? SZAMBA!

  Jazzz 83.23.93.*3 godziny temu
  W 2005 r., w Londynie islamiści dokonali 4 samobójczych eksplozji, zginęły 52 osoby, Po wybuchu w autobusie służby miejskie myły wodą elewacje budynków, bo były ochlapane krwią do pierwszego piętra.

  @s 82.177.94.*3 godziny temu
  Wsiąść paru ciapatych i ulokować u redaktura wrońskigo niech ich utrzymuje i pielęgnuje,może będzie to z pożytkiem dla nas i nie będzie nam truł doopy.

  kaszub 188.146.4.*3 godziny temu
  Kracze jak Wroński.

  dem 89.64.9.*3 godziny temu
  ależ to gw-niane dziennikarstwo nienawidzi Polaków

  Baca Łapsa 81.26.28.*4 godziny temu
  Jasne, Syryjczycy to ofiary terrorystycznych działań Rosji i Zachodu w ich państwie. O ile wiem nie ma rezolucji ONZ upoważniającej kogokolwiek do zbrojnej interwencji w Syrii.

  http://wpolityce.pl/polityka/341433-co-tolerancyjny-publicysta-sadzi-o-polakach-polaka-od-nazisty-rozni-niewiele-szydlo-kukiz-gowin-schlebiaja-polactwu-w-jego-ksenofobii

  Co tolerancyjny publicysta sądzi o Polakach? „Polaka od nazisty różni niewiele” (…) „Szydło, Kukiz, Gowin schlebiają Polactwu w jego ksenofobii”

  opublikowano: wczoraj

  Co różni Polaka od nazisty? — tak tekst na swoim blogu na Polityka.pl zatytułował Leszek Jażdżewski.

  Publicysta komentuje sejmowe wystąpienie premier Beaty Szydło, która po zamachu w Manchesterze skrytykowała politykę państw Europy Zachodniej bezrefleksyjnie przyjmujących wszystkich przybyszy z Afryki i Bliskiego Wschodu. Imigrantów ekonomicznych nazywa się uchodźcami, by przekonać opinię publiczną w Europie, że np. młody mężczyzna z Togo lub Gambii ucieka przed wojną w Syrii. Taką samą taktykę stosuje Jażdżewski.

  Premier Beata Szydło stawiając na jednym planie zamach terrorystyczny w Manchesterze z przyjmowaniem uchodźców przez kraje Unii Europejskiej, zrównuje terrorystów z tymi, którzy przed terrorystami uciekają. To tak jakby Polakom szukającym schronienia na Zachodzie przed śmiercią z rąk Niemców w II wojnie światowej odmówić pomocy, bo w przedwojennej Polsce również prześladowano Żydów – więc Polaka od nazisty różni niewiele. Mniej więcej tyle co terrorystę od uchodźcy — pisze publicysta.

  Obrywa się też innym politykom niż polska premier. Zdaniem publicysty „Polityki”, m.in. Jarosław Gowin schlebia ksenofobii.

  Szydło, PiS, Kukiz, Gowin schlebiają Polactwu w jego ksenofobii, wiedząc, że jest to najprostsza droga do podbicia jego serc. Podobnie antysemitów hodowała sobie endecja, przypomnijmy jednak, nie usprawiedliwiając w żadnej mierze Romana Dmowskiego et consortes, że przed wojną problem mniejszości narodowych, w przeciwieństwie do problemu uchodźczego obecnie, był na ziemiach polskich realny — czytamy.

  Bez terrorystów z Bliskiego Wschodu europejscy fundamentaliści mieliby mniej argumentów za tym, żeby ograniczać prawa człowieka i tolerancję. Trudniej byłoby im wzbudzać nienawiść do ludzi, których jedyną winą jest to, że urodzili się w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie — przekonuje Jażdżewski.

  Mly/polityka.pl

  Mike 195.149.98.*za godzinę
  @Jazzz (83.23.93.*) — no fakt ciekawe ilu zna znaczenie tego skrótu. A najlepsze, że się mówi iż byli przeciwko komunizmowi a docelowo szli w tym samym kierunku. Jeden firer, jedna rasa, jedna UE !

  mm 83.7.131.*za godzinę
  JEZDZEWSKI ZYDOKOMUCHU PO-TOMKU POLAKOŻERCÓW CO TY SZUBRAWCU JESZCZE W POLSCE ROBISZ? PASOŻYCIE, ŻRESZ POLSKI CHLEB! WYPAD STĄD! NAM POLAKOM IMIGRANCI SEMICKIEJ KULTURY ISLAMSKIEJ NIE SĄ POTRZEBNI!

  Mike 195.149.98.*za godzinę
  a czegóż się dziwić. Lewak to i brednie miłości wylewające się z jego gardzieli. Musimy tylko uważać by znów jakieś Kukizy, Cejrowskie czy Ziemkiewicze nie zaczęły ryć i by znów nie wybrały mn.zło-PO

  j 153.100.131.*33 minuty temu
  Jażdżewski to tłumok, typowa paplanina lewaka, chce pokazać, że najmądrzejszy, a wyszło jak zwykle. Słuchaj: we Francji i Niemchech, Szwecji też kiedyś była mała grupka „uchodźców”, a co jest?

  Jazzz 83.23.93.*3 godziny temu
  NAZIZM TO SKRÓT. KTO WIE JAKA JEST PEŁNA NAZWA TEGO POLITYCZNEGO SYSTEMU ?

  marcelo@marcelo4 godziny temu
  JAK SŁYCHAĆ JAŻDŻEWSKI ROZUM MA W PODBRZUSZU . A OBRAŻAĆ TO MOŻE SWOJĄ MATKĘ I OJCA A NIE NAS POLAKÓW .

  Willy 77.253.180.*5 godzin temu
  No towarzyszu Jażdżewski macie rację.Polaka od nazisty różni niewiele po prostu nie jest nazistą. A wy Jażdżewski jesteście tym co koń pod brzuchem nosi.

  katarzyna 178.238.253.*7 godzin temu
  Red. upad na czaszę ,Polacy są wykształceni ,a przybysze to , nie przydatni w żadnej gospodarce świat, to analfabeci i totalni lenie,a pozatym red. nie wie co to nazizm,bo plecie bzdury!

  kto to? 95.49.41.*7 godzin temu
  A kto to jest ten Jeżdzewski że go tu cytujecie, olać gada i nie robić mu reklamy. Argumentów dla głupców nie ma.

  Tyle w temacie 83.6.33.*7 godzin temu
  Gdyby w Polsce był nazism to pusty łeb Jażdżewskiego z polityki dawno wisiałby na ostrych zakończeniu ogrodzenia,dokładnie tak jak robią to muslimy może się fajfus tam przeniesie i napisze jak zdąży

  e-Sokrates 83.10.6.*7 godzin temu
  Panie Autor – tytuł i „cytat” w tytule to przykład prawdziwej manipulacji. Proszę się wstydzić.

  Polubienie

 21. http://wpolityce.pl/polityka/341772-absurdalne-slowa-rozy-thun-o-uchodzcach-mieszanie-ich-w-zamachy-to-koszmarny-grzech-slowa-premier-szydlo-to-dyrdymaly

  Absurdalne słowa Róży Thun o uchodźcach: Mieszanie ich w zamachy to koszmarny grzech. Słowa premier Szydło to dyrdymały

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  autor: wpolityce.pl

  Każda wypowiedź Róży Marii Gräfin von Thun und Hohenstein skłania nas, żeby zastanowić się nad tym, w jakim świecie i wymiarze żyje. Na antenie Tok FM z całą powagą stwierdziła, że mieszanie uchodźców w zamachy to koszmarny grzech, a słowa pani premier Beaty Szydło w Sejmie to dyrdymały.

  Pani premier chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest szefową rządu, że zasiada w Radzie Europejskiej i ma niesamowicie dużo do powiedzenia w UE. Ona mówi o jakichś abstrakcyjnych elitach w UE i Europie, która ma powstawać z kolan, kiedy za chwilę będziemy w wielkiej piątce. Wygląda to tak, jakby nie zdawała sobie sprawy, jaka jest jej funkcja w całej tej organizacji — mówiła Róża Thun.

  Stwierdziła, że słowa premier Szydło to czysty populizm zarzucając jej jednocześnie, że uciekała od tematu odwołania ministra Macierewicza, który niszczy polskie bezpieczeństwo na świecie
  Jej obowiązkiem nie jest jakieś głupie gadanie o powstawaniu z kolan Europy, tylko zadbanie o to, żeby do hot spotów – które sprawdzają, kim są ci ludzie, którzy przyjeżdżają na teren europejski i mają być rozparcelowani do różnych państw – przyjeżdżali Polacy, jako te osoby, te służby, które sprawdzają „who is who”. Zamiast dbać o bezpieczeństwo Polski i Unii Europejskiej, to ona opowiada jakieś dyrdymały, jakbyśmy w ogóle nie byli w UE — rozpaczała Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein.

  Ona mówi takim językiem, jakbyśmy byli już w tej chwili poza UE i nawoływała by do jakiegoś ciała obcego, na które nie ma wpływu. Zupełnie, jakby nie wiedziała kim jest, jaką ma funkcję i odpowiedzialność nie tylko za wszystkich Polaków, ale w znacznym topniu za całą UE — stwierdziła Thun.

  W całym swoim amoku doszła do wniosku, że nie wolno łączyć zamachów w Europie z uchodźcami.

  Mieszanie uchodźców w to wszystko to jest koszmarny grzech. Mówimy tak naprawdę o azylantach, o ludziach, którzy są relokowani z obozów. Jeżeli wziąć wszystkie zamachy, które miały miejsce w krajach unijnych, nigdzie nikt, kto był relokowany nie został namierzony, aby miał jakikolwiek związek z zamachami — zapewniała Róża Thun dodając, że słowa premier były nieprawdopodobne.

  Ciągle jesteśmy w UE. Pani premier z urzędu jest jednym z premierów, którzy mają najwięcej do powiedzenia, bo mamy ogromną siłę głosu i tego nie wykorzystuje po to, żeby współrządzić UE. To jest nieprawdopodobne — powiedziała na antenie TOK FM Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Premier Szydło broni szefa MON i pyta o bezpieczeństwo: „Dokąd zmierzasz Europo? Powstań z kolan, bo będziesz opłakiwała codziennie swoje dzieci!”. WIDEO
  http://wpolityce.pl/polityka/341197-premier-szydlo-broni-szefa-mon-i-pyta-o-bezpieczenstwo-dokad-zmierzasz-europo-powstan-z-kolan-bo-bedziesz-oplakiwala-codziennie-swoje-dzieci-wideo

  wkt

  autor: wSumie.pl

  pz 95.160.155.*za godzinę
  Wyjątkowe Mogę się z panią Thun zgodzić. Nie wszyscy zamachowcy-samobójcy to uchodźcy, za to (prawie) wszyscy to muzułmanie.

  konieczlewactwem 188.146.13.*za godzinę
  To jest przykład jak kłamstwa lewackie potrafią wychodować takie coś jak ta von hohencoś, która majaczy o nieistniejącym lewackim świecie. Tych ludzi może należy karać za szerzenie kłamstwa !

  Polka 195.245.213.*za 33 minuty
  Cienia klasy nie ma w jej twarzy, o intelekcie nie wspomnę!

  szkoda komentować 89.230.176.*za 8 minut
  hrabinia won thuman…

  contessa@contessaminutę temu
  Róża Thun – TVN i GW w jednym.

  Gościu 153.19.11.*21 minut temu
  Jak to było? „Gdyby głupota umiała fruwać, to unosiłaby się pani jak gołębica”

  Emeryt 83.144.82.*41 minut temu
  Pani Thuman nic a nic nie rozumie

  Kocham Polskę 79.184.254.*43 minuty temu
  Sprzedajna hrabinia Von

  von Johan 46.134.17.*godzinę temu
  Pani Różo Mario Gräfinio von Thun und Hohenstein o czym Pani w ogóle do mnie rozmawia? Pani Różo Mario Gräfinio von Thun und Hohenstein, przecież Pani jest Polką !!!

  ja 84.189.218.*godzinę temu
  tej pani nie warto cytować

  J78 109.231.2.*godzinę temu
  Tak myśli „pusty łeb” Pani Thum. Przysłani do Polski goście wylądowali w obozach i zagazowani przez Niemców. Chcecie zrobić powtórkę.

  mik 89.72.70.*godzinę temu
  córka, wczoraj była w centrum Londynu-wszędzie wojsko albo policja z karabinami w ręku.. tak wygląda zastraszone miasto i ludzie

  Polubienie

 22. http://www.stefczyk.info/wiadomosci/swiat/francja-festiwal-antyrasistowski-wyklucza-udzial-bialych-uczestnikow,20222667611?utm_source=widget&utm_medium=referral&utm_campaign=artykuly-widget

  Francja: Festiwal antyrasistowski wyklucza udział białych uczestników

  29.05.2017

  http://www.stefczyk.info/-/media/images/paris1270.ashx?bc=white&h=173&w=307
  Francja: Festiwal antyrasistowski wyklucza udział białych uczestników

  Szaleństwo ideologiczne w Europie nie ustępuje. Po tym jak w Paryżu rozpoczęto organizację festiwalu, którego celem była promocja multikulturowego feminizmu władze festiwalu uznały, iż jest pewna grupa osób, które z takiego festiwalu otwartości i tolerancji powinny być wykluczone.
  Chodzi o białe kobiety i białych mężczyzn, które reprezentują, zdaniem organizatorów, grupy winne największej opresji wobec mniejszości.

  Festwial Nyansapo miał być wielką promocją tolerancji i otwartości, zaś pierwsze skrzypce miały w nim grać zaproszone z Afryki czarne feministki. Jednak cztery z pięciu sektorów festiwalu będą zamknięte dla białych uczestników. Tylko jednak – strefa „open to all” ma być dostępna dla „winnych opresji” białych.

  Co ciekawe głos w sprawie zabrała pani Anna Hidalgo, burmistrz Paryża. Wywodząca się z partii socjalistycznej burmistrz sama jest feministką, jednak byłaby ona wykluczona z festiwalu nad którym patronat objęło miasto, nie wspominając już o wsparciu organizacyjnym.
  Hidalgo tak bardzo poczuła się dotknięta zapowiedziami organizatorów, iż zapowiedziała podjęcie działań na rzecz całkowitego zamknięcia projektu.

  Nie jest to jednak pierwszy przypadek ideologicznego szaleństwa we Francji. W ubiegłym roku na północy kraju otwarto letnie obozy „dekolonizacyjne”, których celem była promocja „antyrasizmu i walki z instytucjonalnym rasizmem”. Białym uczestnikom wstęp był wzbroniony.

  The Guardian/ as/

  http://wpolityce.pl/swiat/341894-kto-ma-wieksze-prawo-do-kierowania-losem-dzieci-ich-rodzice-panstwo-czy-organizacje-lgbtq

  Polubienie

 23. http://wpolityce.pl/smolensk/342269-kolejna-tasma-prawdy-pograza-ewe-kopacz-z-96-osob-96-osob-mialo-swoje-nazwiska-i-rodziny-mogly-urzadzic-im-pogrzeby-wideo

  Kolejna taśma prawdy pogrąża Ewę Kopacz: „Z 96 osób, 96 osób miało swoje nazwiska i rodziny mogły urządzić im pogrzeby”. WIDEO

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu

  To wystąpienie sejmowe z 19 stycznia 2011 roku przejdzie do historii, jako przykład fałszu i kłamstwa. Tego dnia, Ewa Kopacz zapewniała Polaków przed parlamentarzystami, że wszystkie 96 ofiary katastrofy smoleńskiej ostały zidentyfikowane, a rodziny mogły mieć pewność, ze chowają swoich bliskich, a nie szczątki innych osób. Dziś już wiadomo, że to nieprawda! W słynnym wystąpieniu ówczesnej minister zdrowia nie zabrakło wielkich słów o „determinacji”, „olbrzymiej pracy” i innych marketingowych zabiegach ówczesnego rządu.

  Determinacja tych którzy za wszelką cenę chcieli zidentyfikować swoich najbliższych, tych którzy tam byli, spowodowała jedno, że z 96 osób miało swoje nazwiska i rodzina mogła urządzić im pogrzeby, wiedząc,że pochowali swoich najbliższych.

  – mówiła Ewa Kopacz w Sejmie.

  CZYTAJ :Dramatyczny apel rodzin smoleńskich do polityków PO. Ewa Kochanowska: Zrobiliście przez 7 lat wiele nieszczęścia. Zamilczcie!

  Jak zwykle wychwalała pod niebiosa wychwalała swoją pracę oraz swoich współpracowników.

  To była olbrzymia praca i za to dziękuję tym wszystkim i byli tam nie po to, by im dziękować, ale przede wszystkim dziękuję za wytrwałość rodzinom, które tam były. Dziękuję tym wszystkim służbom medyczny, które się opiekowały tymi rodzinami i dziękuję wszystkim tym, którzy pobierali od członków rodzin materiał genetyczny do porównania, po to aby w ostatnim dniu, czyli 23 kwietnia do Polski zjechało ostatnie 21 ciał, które mogły być zidentyfikowane jedynie drogą badania genetycznego.

  – przekonywała w Sejmie ówczesna minister zdrowia.

  Ale też dzień 24 kwietnia, w którym uczestniczyli wszyscy na lotnisku wojskowym na Okęciu, ale na pewno uczestniczyły służby sanitarne, uczestniczyli również ci, którzy odpowiadali za to, aby przejąć skrzynię ważąca blisko 200 kilogramów. To były szczątki ciał, tych których już wcześnie pochowano.

  – twierdziła Kopacz.

  CZYTAJ :NASZ NEWS. Horror trwa… UJAWNIAMY kolejne bulwersujące odkrycia po ekshumacjach. Tym razem dotyczą m.in. ciał biskupów

  Jednym z najbardziej szokujących, z punktu widzenia ujawnionych w ostatnim czasie faktów fragmentów wystąpienia Ewy Kopacz był moment, w którym kłamie ona w sprawie identyfikacji szczątków

  Każdy z tych kawałków (w skrzyni – red.) był zidentyfikowany, opisany, posiadał swój protokół. Jeden tylko materiał genetyczny nie był zidentyfikowany i nie przypisano mu nazwiska, tylko z jednego powodu. Dlatego, że materiał genetyczny był tak wymieszany, że  obecna wiedza medyczna nie pozwoliła dokładnie przypisać nazwiska do tej części.

  – mówiła ówczesna szefowa resortu zdrowia.

  CZYTAJ :Co za buta! Kopacz po przesłuchaniu w prokuraturze: „Jeżeli Trybunał Stanu ma grozić za to, że pomaga się ludziom, to mogę stawać przed nim co tydzień”

  Analizując to wystąpienie, ale także wypowiedzi Ewy Kopacz z kwietnia 2010 w Moskwie, nie ma już żadnych wątpliwości: przedstawiciele rządu Platformy Obywatelskiej nie tylko manipulowali faktami, ale także ordynarnie kłamali w sprawie sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Żadne stanowiska i histeryczne reakcje tego nie zmienią.

  WB

  RobertEdwardLee@RobertEdwardLeeza 8 minut
  nawet judasz miał honor – rozpozna swój błąd bo sumienie nie dawało mu spokoju , nawet pozbył się srebrników……

  bert 213.158.208.*14 minut temu
  To nawet nie jest k…., bo one mają swój honor!

  Vera 77.65.92.*35 minut temu
  Jak nisko upadł ten naród, że jego 20% popiera takie kanalie

  Elzbieta Morawiec 37.47.109.*44 minuty temu
  Kopacz – pozbawic mandatu – za notoryczne kłamstwo i brak zdolności honorowej

  janeausten@janeaustengodzinę temu
  Na wieki Kopacz została patologicznąi ordynarna kłamczucha i barbarką .

  KornikDrukarz 5.60.3.*2 godziny temu
  Smoleńska kłamczucha – przylgnie na zawsze. A jeszcze chce walczyć o dobre imię. Idzie w zaparte! Krew tych naszych braci smoleńskich woła z ziemi, a ta nadal bezczelnie kłamie. Zamilcz, kobito.

  PW 195.116.183.*2 godziny temu
  Kłamczucha jeszcze nie siedzi PO to całe zło , złodzieje i kłamcy .

  benek 83.9.203.*2 godziny temu
  Niech przeprosi Rodziny Zmarłych i odejdzie z polityki.

  max 83.20.241.*2 godziny temu
  Gdyby miała odrobinę wstydu to by się sama zdymisjonowała. Rasowy platformerski oszust.

  D 176.221.123.*3 godziny temu
  POspolita szmata!!!!!!

  kairos 193.188.199.*3 godziny temu
  Nie moge na nią patrzeć!!!

  snajper@snajper4 godziny temu
  Ta antypolska „K” miała wyjechać do Kanady, czyżby nie wpuścili, mają dosyć swoich?

  Polubienie

 24. http://wpolityce.pl/polityka/342578-czarzasty-do-frasyniuka-zescie-komunistow-pokonali-wyscie-sie-z-nami-kwa-przy-okraglym-stole-i-4-czerwca-1989-r-do-ga-da-li

  Czarzasty do Frasyniuka: „Żeście komunistów pokonali? Wyście się z nami, k…wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li”

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 6 godzin temu


  Włodzimierz Czarzasty / autor: Fratria

  Władysław Frasyniuk, były działacz „Solidarności”, a obecnie sympatyk KOD i opozycji totalnej, w swoim wpisie na Twitterze lamentuje na „pisowską telewizję” i zrównuje działania opozycji spod znaku Michnika, Geremka czy Mazowieckiego do bohaterstwa Żołnierzy Wyklętych.

  W pisowskiej telewizji ciągle o zniewolonym narodzie, o klęsce, o komunistach. Tylko, że myśmy ich, ku***, po-ko-na-li! To nie jest temat na dobry film, równy „żołnierzom wyklętym”?

  — napisał.

  Można by powiedzieć, że już jeden film, przedstawiający wspaniałą mitologię lansowaną przez Frasyniuka et consortes, już istnieje. To „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii Andrzeja Wajdy. Wałęsa jawi się tam jako bohater, który nie współpracował z SB pisząc donosy, ale jedynie „coś tam podpisał, bo mu kazano”.

  Na wpis Frasyniuka zdecydowanie zareagował Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD.

  Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k…wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li

  — dobitnie odpowiedział Czarzasty.

  Zdaje się, że Frasyniuk został, jak to mówią młodzi ludzie, „zaorany”.

  as/Twitter

  1956mroczny@1956mrocznyza godzinę
  Prawdę powiedział. Różne Frasyniuki , Bujaki , Borusewicze , TW Bolki wódeczkę pijali jak to na niejednym filmie było pokazane. A sam Frasyniuk odgrażał się jeszcze w podziemiu , że Kiszczakowi w mordę napluje… W którymś z Tygodników” Mazowsze” było.

  GOSC DNIA 62.178.42.*za godzinę
  Panie Czyzasty nie przepadam za wami jako wnuk oficera AK , ale w tym wypadku poklon w Panska strone za kilka sszczerych slow na temat oszustow z PO-NP-KOD !!!

  Aleksandra z Wwy 89.67.112.*za 30 minut
  TO OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ ! Widać ją w każdym zdaniu i działaniu . Ktoś mądry zauważył,że ONI TAK OBALALI TEN KOMUNIZM,ŻE KOMUNIŚCI ŚWIĘTUJĄ Z NIMI TO OBALANIE !!!!!!!!

  h66 87.205.198.*za 27 minut
  Czarzasty przynajmniej mówi prawdę. Nie trawie komucha ale podoba mi się jak wkręcił w glebę tego łajdaka i prymitywa Frasyniuka.

  adrian duda 94.229.215.*za 15 minut
  Komuch Czarzasty autorytetem dla pisowskiego portalu! Koniec świata!

  kilim 78.28.36.*za 5 minut
  Frasyniuka polityczne bajki,o tym jak walczył z komuną z którą i on się dogadał potwierdzone przez postkomunistę Czarzastego.Frasyniuk jest zaprzańcem od lat – zdrajcą tamtej ludzkiej Solidarności.

  ANALITYK 46.175.46.*3 minuty temu
  Wystarczy zobaczyć dokument z „obrad” w Magdalence. Frasyniuk tam był. Kto nie widział, koniecznie musi to zrobić. Oglądać i dobrze słuchać.W filmie tym jest przeogromny kawał prawdy!!!

  Kombatant 193.17.174.*14 minut temu
  I znowu Czrzasty na rację. Frasyniuk koncesjonowany opozycjonista Kiszczaka. To raczej Czesiek obalił komunę, frasyniuk był tylko narzedziem.

  Rodak 88.156.44.*15 minut temu
  Prawdę rzecze Czarzasty, że Michnik, Kuroń i reszta dogadali sie przy okrągłym stole, bo zmiany i tak musiałyby byc, bo w ZSRR też one były, a Michnik o tym wiedział, bo to agent rosyjski.

  http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/lider-postkomunistow-powiedzial-prawde-o-1989-roku/

  Polubienie

 25. http://wpolityce.pl/polityka/342725-jesli-komorowski-walesa-i-michnik-stali-sie-symbolami-iii-rp-to-nie-nalezy-dziwic-sie-takiej-kondycji-panstwa

  Jeśli Komorowski, Wałęsa i Michnik stali się symbolami III RP, to nie należy dziwić się takiej kondycji państwa

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fratria

  Jeśli Wałęsa przez lata mógł uchodzić za autorytet, Komorowski – przywódcę, a Michnik za wirtuoza pióra, nie należy wyrażać zdziwienia fatalną sytuacją w III RP.

  Zbudowano nam zamki na piasku oczekując wyrazów zachwytu. Nic więc dziwnego, że nowa sytuacja, która zepchnęła dotychczasowy mainstream z medialnych cokołów wywołuje taką wściekłość pewnych środowisk. Kółka wzajemnej adoracji spod znaku KOD-u zachowują się jak grupa rozwrzeszczanych staruszków stojących w kolejce do geriatry. Nie wiedzą do końca o co im chodzi, co chcą zrobić, nic sensownego nie mają do powiedzenia, ale silnie akcentują swoją obecność rzucając puste hasła. W tym przypadku – „Precz z PiS”. Bez argumentów, bo i po co . W świecie postprawdy główną rolę odgrywają emocje i określony kontekst. Reszta jest tylko dopełnieniem.

  Zaprzeczający sobie w co drugim zdaniu Wałęsa jawił się jako strażnik wartości, popełniający na każdym kroku faux pas Komorowski – mąż stanu, a serwujący banały na niskim poziomie Michnik – jako wybitny intelektualista, mimo że ustępuje talentem i erudycją wielu innym autorom, którzy przewinęli się przez redakcję „Gazety Wyborczej”. Wspomniany triumwirat jednak świetnie wpasowywał się w mit założycielski naszej nadwiślańskiej republiki bananowej – Rzeczypospolitej Świętego Spokoju, w której na wszystko można było przymknąć oko.

  Znak czasów?

  Kiedy pomyślisz na przykład, że taki pijak jak Jelcyn był carem, a taki ignorant jak Wałęsa symbolem wolności, zapiera ci oddech. Faktem jest, że w ostatnich dziesięcioleciach nasza epoka zrodziła jedynie dwóch liderów: Karola Wojtyłę i Bin Ladena – tak kondycję współczesnego świata opisała nieodżałowana Oriana Fallaci.

  Parafraza jej słów wydaje się najbardziej adekwatnym komentarzem do sytuacji w naszym kraju na przestrzeni ćwierćwiecza. Zwłaszcza gdy coraz chudsza „Gazeta Wyborcza” poświęca kilka stron na grillowe anegdotki Komorowskiego.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Komorowski odgraża się na łamach „Gazety Wyborczej”: „Jeszcze nieraz, że tak powiem, przyłożę”

  autor: Aleksander Majewski

  sikorka 83.22.248.*za 31 minut
  ELYTA,sb bolek,szechter i bigos fuj

  janK 77.112.111.*za 7 minut
  Ludzie jak Michnik, Komorowski czy Wałęsa mają prawo żyć w normalnym, demokratycznym kraju. Ale mogą być marginesem a nie rządzącą elitą bo wówczas POwstaje taka „IIIRP”, jako państwo – szkaradek.

  ttt 83.29.85.*24 minuty temu
  A ty, PISmaku durny, zawdzięczasz akurat Michnikowi (nie tylko, oczywiście) to, że możesz sobie wypisywać te bzdury. 30 lat temy chętnie byś pisał do Żołnierza Wolności,co ?

  http://wpolityce.pl/polityka/342714-miller-o-4-czerwca-1989-roku-kiedy-slysze-ze-tak-zwany-komunizm-zostal-obalony-to-jest-w-tym-wiele-niepotrzebnej-fantazji

  Miller o 4 czerwca 1989 roku: „Kiedy słyszę, że tak zwany komunizm został obalony, to jest w tym wiele niepotrzebnej fantazji”

  opublikowano: wczoraj


  Leszek Miller / autor: Fratria

  Kiedy słyszę, że tak zwany komunizm został obalony, to jest w tym wiele niepotrzebnej fantazji. Mówiąc dokładnie, tak zwany komunizm został rozwiązany za porozumieniem stron — stwierdził były szef SLD Leszek Miller w wywiadzie dla RMF FM.

  Redaktor zadał Millerowi pytanie, jak kojarzy mu się dzień 4 czerwca, czy bardziej z wyborami parlamentarnymi z roku 1989, czy może z obaleniem rządu Jana Olszewskiego z 1992 roku.
  Nie no, ‘89 przede wszystkim, dlatego, że czekaliśmy – ja i moi koledzy – niecierpliwie na wyniki wyborów — powiedział były szef SLD.

  Miller odniósł się również do Twitta opozycjonisty Władysława Frasyniuka, który stwierdził, że komunizm w Polsce został pokonany.

  ZOBACZ TEŻ: Czarzasty do Frasyniuka: „Żeście komunistów pokonali? Wyście się z nami, k…wa, przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r. do-ga-da-li”

  Kiedy słyszę, że tak zwany komunizm został obalony, to jest w tym wiele niepotrzebnej fantazji. Mówiąc dokładnie, tak zwany komunizm został rozwiązany za porozumieniem stron — skomentował Miller.

  Miller dodał, że nie było sensownej alternatywy wobec tamtych wydarzeń.

  Jeżeli ktoś uważa, że droga Okrągłego Stołu, wyborów 4 czerwca była zła, to niech przedstawi alternatywę – jaka była wtedy alternatywa? Jeżeli ktoś uważa, że alternatywą były barykady i szturm na Urząd Rady Ministrów czy na Komitet Centralny, to mógł to zrobić przecież — mówił.

  Alternatywa z całą pewnością była już po wyborach z 4 czerwca 1989 roku, ale została ona zaprzepaszczona obaleniem rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku.

  ZOBACZ TEŻ: „Nocna zmiana” w TVP w rocznicę obalenia rządu Jana Olszewskiego

  as/RMF FM

  proximus 83.30.99.*za godzinę
  ..,Bo akurat wtedy komunizm nie został obalony !,tam w magdalence dokonało się epokowe przefarbowanie całego tego czerwonego dziadostwa na niebieskie, komuna zaczyna zdychac dopiero teraz !!!

  mordechaj 78.11.157.*za godzinę
  Komuniści, gdyby nie musieli, nie oddaliby władzy w Polsce nigdy. Sytuacja międzynarodowa, problemy ZSRR, utrata zaufania społecznego w Polsce + walka „Solidarności” – dlatego upadła komuna w Polsce

  Kosma 83.25.188.*za 24 minuty
  Była alternatywa panie Miller. Procesy sądowe i kary dla zbrodniarzy komunistycznych. Dożywotni zakaz sprawowania funkcji publicznych dla funkcjonariuszy PZPR-ZSL-SD-SB-WSI itp.

  wrocław. 78.10.208.*7 minut temu
  CZERWONY PAJĄK. nic więcej.

  Franciszek 83.26.228.*godzinę temu
  Sejm 04.06.1992 obalił rząd Olszewskiego. Co się stało potem? Suweren, w wolnych, demokratycznych wyborach potwierdził decyzje parlamentu. O co więc ten płacz?

  PUCYBUT 50.65.101.*2 godziny temu
  TO JEST W TYM TROCHĘ FANTAZJI, ,TO PRAWDA BO BEZ PRZERWY POKAZUJĄ TE KOMUNISTYCZNE GĘBY JAK TA NA GURZE ARTYKUŁU. ODAJ 15 MIL COŚ UKRADŁ RAZEM Z KWACHEM.

  stoku 79.191.116.*2 godziny temu
  To co mowi Miler i Czarzasty, to sa fakty, tacy jak Frasyniuk, Walesa, Michnik, Geremek, Mazowiecki, ta sa i byli zdrajcy powinni stanac przed Trybunalem Stanu.

  marian 178.252.29.*2 godziny temu
  Lesiu masz się dobrze, bo ci co obalali?-zarazem ci zapewniali i to jest dopiero obłuda tamtych, którzy wisieli w kwiatach na bramach stoczni Gdańskiej! Alternat.?-to wasze gnicie na Naszych oczach!

  Karnowski 142.0.205.*3 godziny temu
  Komunizm wrócił.

  Filip14@Filip143 godziny temu
  hehe, i co na to Bolek? A co na to Tusku, Komorusku, Schetynu i reszta judeoPOlszewickiej swołoczy?

  chestermazu@chestermazu10 godzin temu
  To niezupełnie było tak, że „(…) tak zwany komunizm został rozwiązany za porozumieniem stron.”. To jedynie część elementów komunizmu rozwiązano (sztandar wyniesiono!) a resztę (to znaczy tę część „wiecznie żywą”) przepoczwarzono w stan uśpienia. Oczywiście że wszystko to odbyło się za porozumieniem stron.

  real 109.243.54.*11 godzin temu
  Ilekroć słyszę,że komunizm upadł śmieję się on nie upadł on się tylko przepoczwarzył.Byli komuniści,to dziś najbogatsi ludzie w Polsce,nie osądzeni za swoją przeszłość kpią ze zwykłych ludzi!

  Polubienie

 26. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/343364-trener-odmowil-szkolenia-z-samoobrony-homoseksualistom-do-sadu-skierowano-wniosek-o-ukaranie-mezczyzny

  Trener odmówił szkolenia z samoobrony homoseksualistom. Do sądu skierowano wniosek o ukaranie mężczyzny


  autor: fot.wPolityce.pl

  Taką mamy wolność! w marcu 2017 roku Sąd Rejonowy dla Łodzi Widzewa uznał za winnego wykroczenia pracownika prywatnej drukarni, który z powodu przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Teraz problemy ma trener, który odmówił homoseksualistom szkolenia z samoobrony.

  Robert Kaźmierczak, trener krav magi z Poznania odmówił stowarzyszeniu LGBTprzeprowadzenia szkolenia z samoobrony będzie miał kłopoty. Na mężczyznę złożono donos i w sprawę włączył się Rzecznik Praw Obywatelskich.

  Trener prowadzi w Poznaniu popularną szkołę krav magi. Z informacji zawartych na stronie internetowej wynika, że kursy samoobrony są skierowane zarówno do mężczyzn, jak i kobiet. Niedawno zgłosili się do niego członkowie grupy Stonewall – to stowarzyszenie z Poznania zrzeszające homoseksualistów. Oni m.in. organizują w stolicy Wielkopolski parady wolności.Kilkanaście osób chciało wziąć udział w treningach. Instruktor początkowo miał się zgodzić, ale po kilku dniach odmówił

  —opisuje „GPC”.

  Na pytanie, czy odmowa szkolenia jest związana z przesłankami homofobicznymi, odpisał:

  Nie chcę być utożsamiany z czymś, pod czym się nie podpisuję. Nie popieram związków męsko-męskich, tym bardziej wychowujących dziecko.

  Po tej odpowiedzi stowarzyszenie LGBT o sprawie poinformowało Rzecznika Praw Obywatelskich. Adam Bodnar zgłosił się do poznańskiej policji z prośbą, by skierowano do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

  Przedstawiciel RPO napisał, że chodzi o odmowę wykonania usługi ze względu „na brak akceptacji dla osób tej samej płci”, a to miałoby być przejawem dyskryminacji i tym samym złamaniem prawa.

  Szybka reakcja Adama Bodnara z pewnością cieszy „tęczowe” środowiska. Co jednak z wolnością prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy?

  CZYTAJ TEŻ:

  Tak działają polskie sądy. Utrzymano wyrok dla drukarza, który nie chciał robić plakatów dla fundacji LGBT

  ann/”GPC”/

  mck 93.105.179.*4 minuty temu
  Bodnar sam powinien się macac z tymi pederastami jak lubi.

  prawo nie może łamać sumienia 37.47.9.*37 minut temu
  Nie wolno zmuszać do świadczenia usług-przedsiębiorca może odmówić każdemu z ważnych dla niego powodów. Nikt nie może zmuszać do bezpośrednich fizycznych kontaktów w czasie treningu z osobą zboczoną!

  forumowy_paul 46.204.242.*godzinę temu
  To jest sprawa innego typu niż tamten drukarz. Tam bezpośrednio było sie zmuszanym do udziału w promocji LGTB. Tu tego elementu nie ma. PiS niech lepiej zajmie się wolnością aptekarzy i Ubera.

  sdn 83.10.108.*2 godziny temu
  Dlaczego Bodnar jeszcze siedzi na tym stanowisku!

  Kazik Z 89.73.228.*3 godziny temu
  Polerowania lasek uczy stolarz, niech więc cykliści odczepią się od trenera, który pracuje w zupełnie innej branży.

  trzymajmy się normalności 85.150.177.*4 godziny temu
  Brawo Panie Trenerze! Pełny szacunek!

  pp 94.78.186.*4 godziny temu
  Niedługo będą zmuszać nasze dzieci, żeby zapraszały pedałów na urodziny. Akceptacja nie wynika z głupich lewackich przepisów tylko z wiary, przekonań, odczuć estetycznych.. Tu brak miejsca na akceptację

  delta 185.58.50.*4 godziny temu
  Zboczeńcy chcą mieć coraz większe prawa . W kolejce czekają pedofile itd .

  basset 83.4.39.*4 godziny temu
  Ja nie obsługuję ped, stawiając c zaporową za usługę. Drą ryje – mówię: „świadczenie usługi na rzecz X stanowi zagrożenie dla interesów Usługodawcy – bojkot ze str innych – i stąd cena musi być taka”

  ????? 94.254.175.*4 godziny temu
  W takim przypadku trener miał prawo bać się również o swoje zdrowie czyż nie ?

  antyLewak 95.49.115.*5 godzin temu
  marksistowscy lewacy się rozpychają coraz bardziej. idzie nowa komuna nie ma wątpliwości: zamykanie, kneblowanie

  cecylia 37.128.9.*5 godzin temu
  A gdzie jest prawo zmuszające mnie do AKCEPTACJI związków pedalskich???? Wolność lewactwa działa TYLKO w jedną stronę! Kiedy uwolnimy się wreszcie od tego chłamu politycznego?

  Polubienie

 27. http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/343738-obrona-praw-przestepcow-moze-prowadzic-do-szokujacych-rezultatow-na-przyklad-do-obwiniania-ofiar

  Obrona praw przestępców może prowadzić do szokujących rezultatów. Na przykład do obwiniania ofiar

  opublikowano: wczoraj


  autor: YouTube

  Prof. Monika Płatek, ikona feminizmu, uważa, że za brutalne przestępstwa seksualne pedofili odpowiadają też rodzice zaatakowanych dzieci, gdyż nie nauczyli ich mówić „nie”. A  sadystycznych zabójców należy „przestać traktować jak bestie i okrutników”.

  Krytykując „ustawę o bestiach ”, dotyczącą morderców z zaburzeniami psychicznymi, prawniczka prof . Płatek uważa, że nawet jeśli przestępca twierdzi, że czuje przymus krzywdzenia innych ludzi, to nie powinien po odbyciu kary trafiać do ośrodka zamkniętego w Gostyninie.

  Czy nie słyszy pan codziennie „zamknij się , bo cię zabije”

  — argumentuje Monika Płatek w wywiadzie zamieszczonym na portalu gazeta.pl. Sugeruje, że należy zbagatelizować wyznania przestępcy.

  To dość zaskakujące, że pani profesor obraca się w środowisku, w którym codziennie słyszy się „zamknij się, bo cię zabiję ”. Większość ludzi uznałaby to za patologię, ale najwyraźniej Monika Płatek ma inne kryteria.

  Najważniejsze jednak jest coś innego — profesor Płatek , troszcząc się o prawa przestępców, beztrosko godzi się, że przebywając na wolności, mogą znów podobne przestępstwa popełnić. A nawet robi coś więcej — obarcza winą za ich czyny także ofiary .

  Bywa i tak, że popełniają ( przestępstwa — przyp. red ). To nie wynika jednak tylko i wyłącznie z ich działań. Poza tym, gdyby naprawdę zależało nam np. na dzieciach i zależałoby nam na tym , żeby nie wykorzystywać ich seksualnie, to byłyby nauczone, jak mają się zachowywać, że mają prawo do mówienia „nie”

  — mówi Monika Płatek. T rudno uwierzyć własnym oczom — profesor Płatek uważa, że kiedysadystyczni pedofile — „bestie” — popełniają zbrodnię , to „nie wynika jednak tylko i wyłącznie z ich działania”. Winni są także ci, którym najwidoczniej nie zależało na dzieciach, bo nie nauczyli ich, jak się zachowywać i mówić „nie”.

  To, co mówi Monika Płatek, jest jedną z najobrzydliwszych sugestii, jakie można sobie wyobrazić . Obarczanie winą ofiar — w tym wypadku rodziców atakowanych dzieci, a może i samych dzieci, które nie umieją się odpowiednio zachować — jest przekroczeniem wszelkich granic przyzwoitości. I tylko ideologicznym zacietrzewieniem można wytłumaczyć fakt , że można uważać, iż powiedzenie „nie ” uchroniłoby dziecko przed brutalnym atakiem pedofila.

  A tak swoją drogą — czy można obarczać winą kobietę , która pada ofiarą gwałciciela? Czy profesor Płatek akceptowałaby twierdzenie , że gwałt nie wynika tylko i wyłącznie z działania gwałciciela ? Bo może kobieta niedostatecznie głośno mówiła „nie ” ? Albo miała zbyt wydekoltowaną bluzkę, za krótką spódniczkę? Myślę, że same feministki powinny zadać Monice Płatek pytanie, czy tak właśnie myśli i  czy coś się zmieniło w ocenie gwałtu .

  Znając jednak polskie realia, jestem przekonana, że takiego pytania jej nie zadadzą.

  Ale uprzejmie proszę, by jeśli profesor Płatek jeszcze raz zabierze głos w sprawie przemocy wobec kobiet — a na pewno to zrobi — któryś z uczestników debaty przypominał jej słowa o tym, że przestępstwo „nie wynika tylko i wyłącznie ” z działania przestępców. Chciałabym usłyszeć jej odpowiedź. Chociaż wydaje mi się, że najlepiej byłoby , gdyby Monika Płatek nie wypowiadała się już w podobnych kwestiach.

  Niestety, nie można na to liczyć . W sprawie pedofili i „bestii” prof. Płatek wypowiada się nadzwyczaj chętnie, racząc opinię publiczną swoimi przemyśleniami. Jak powiedziała w rozmowie radiowej „Pedofile nie tylko gwałcą. Potrafią też zapewne murować, malować , gotować . I mogą to robić na wolności ” . Stwierdzenie trochę kuleje pod względem logicznym — bo pedofile nie są pozbawiani wolności za to, że murują , malują i gotują . I nie murowania , malowania i gotowania obawia się społeczeństwo , żądając izolacji gwałcących dzieci pedofili. Ale prof. Płatek uważa, że niepotrzebnie stygmatyzujemy sprawców najcięższych zbrodni.

  Nie podoba mi się język, jakim operujemy, że to bestia , szatan wampir. Ważne jest, żebyśmy przestali ich traktować jak bestie i okrutników

  — twierdzi Płatek, która zawsze troszczy się o samopoczucie morderców.

  Obserwując publiczne wypowiedzi prof. Płatek — która zasłynęła twierdzeniem, że w niektórych krajach w związkach homoseksualnych rodzi się co najmniej tyle samo dzieci, co w heteroseksualnych — trudno oprzeć się wrażeniu, że logika nie jest jej mocną stroną. Teraz można dodać, że jest na bakier nie tylko z logiką, ale i z elementarnym poczuciem przyzwoitości.

  Przyznam, że zastanawiam się nad pewną kwestią — Monika Piątek krytykuje dyskryminację kobiet w życiu naukowym i politycznym. W jej wypadku — profesora co prawda nadzwyczajnego — musiał zadziałać jednak jakiś tajemniczy parytet, bo inaczej trudno zrozumieć jej akademicką karierę.

  autor: Maja Narbutt

  upss…MB. 83.24.148.*6 godzin temu
  Niejaka pani M. Płatek to bestia, wampir i szatan… Odizolować.

  ewalew-67@ewalew-67wczoraj
  kto tej kobiecie dał tytuł profesora?!

  Polka 213.5.212.*wczoraj
  To jest pytanie! Kto wspierał karierę obywatelki j Płatek?! Podajcie nazwiska promotorów pracy doktorskiej, recenzentów habilitacji. Niech wiemy kto niszczył polska naukę!

  alfa 89.229.2.*wczoraj
  Nie wiedziałem, że to okropieństwo tak wygląda, fuj !.., no teraz już rozumiem jej atak na wszystko co prawe i piękne….
  zgłoś nadużyciewaszry 46.43.185.*wczoraj
  U pani „profesor” pojawiła się „pomroczność jasna.”

  Antonia 81.219.27.*wczoraj
  Dlaczego osoba o takich pogladach jest wykładowcą i udziela wywiadów .

  kac 83.20.117.*wczoraj
  zabrać tej babie , beznadziejnie głupiej, tytuł prof.

  nauczycielka@nauczycielkawczoraj
  Sodomitka z tytułem profesora ! Tfuj.

  zbig 84.212.109.*wczoraj
  Dyskryminowane kobiety same są sobie winne!

  Gość 83.26.245.*wczoraj
  Cuś przechodzona ta „ikona” z wyglądu!

  dać im „wilczy bilet”! 31.178.13.*wczoraj
  Lewactwo padło jej na mózg i bredzi. To ta sama grupa do której należy niejaka Środa? Ponieważ „takie są Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – odebrać im możliwość pracy z młodzieżą.

  Trochę realizmu 178.42.238.*wczoraj
  Warto jednak przypomnieć, że jak abp Michalik słusznie wspomniał o wcześniejszych zaniedbaniach rodziców i skrzywieniu moralnym części poszkodowanych dzieci to spotkał się z falą lewackiej nagonki.

  Polubienie

 28. gosc 83.5.243.*31 minut temu
  Godna postawa Ministra Ziobry bardzo cieszy ze wracamy do normalnosci. Trudno aby LGBT wymagalo POddanstwa ze strony ludzi normalnych skoro lubuja sie w zboczeniach niech zakladaja swoje drukarnie.

  agrar 188.166.84.*2 godziny temu
  wreszcie się nie boją międzynarodowego pedalstwa.

  antyLewak 95.49.122.*godzinę temu
  Panie Ziobro, brawo, tak trzymać, jest jeszcze podobna sprawa instruktora Krav Maga z Poznania

  http://wpolityce.pl/polityka/344497-ziobro-wniesie-kasacje-ws-drukarza-ktory-odmowil-wydrukowania-plakatow-lgbt-to-bledny-wyrok-naruszajacy-zasade-wolnosci-sumienia

  Ziobro wniesie kasację ws. drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów LGBT: To błędny wyrok, naruszający zasadę wolności sumienia

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  autor: Fratria

  Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział w piątek wniesienie kasacji w sprawie skazanego prawomocnie pracownika prywatnej drukarni, który z powodu przekonań odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT.

  Pod koniec maja łódzki sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok widzewskiego sądu rejonowego i uznał drukarza Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od wymierzenia mu kary.

  Ziobro powiedział w piątek w radiowej Jedynce, że czeka na pisemne uzasadnienie wyroku, ale na pewno wniesie w tej sprawie kasację do Sądu Najwyższego.

  Uważam ten wyrok za błędny, naruszający konstytucyjną zasadę wolności sumienia

  — powiedział minister.

  Nie może być tak, że zmusza się ludzi wykonywania czynności, które są w sposób jaskrawy sprzeczne z ich wewnętrznymi przekonaniami, które gwałcą ich przekonania i są w ich hierarchii sumienia nieakceptowane

  — podkreślił.

  To jest fundamentalna zasada wolności i ja stoję po stronie wolności

  — podkreślił.

  Zaznaczył, że myśli nie tylko o kasacji, lecz także o ewentualnym wniosku do Trybunału Konstytucyjnego; nie wyklucza też zmiany prawa w tej sprawie.

  Chodzi mi o to, żeby środowiska homoseksualne nie wymuszały pod pretekstem homofobii angażowania się w ich ideologiczne pomysły ludzi, którzy się z nimi stanowczo nie zgadzają. Ja też się nie zgadzam z tymi środowiskami, które chciałyby np. promować możliwość adopcji dzieci przez pary homoseksualne, tzw. małżeństwa homoseksualne, ale nie pozwolę nikomu krzywdzić homoseksualistów, którzy wykonują profesjonalnie i uczciwie swoją pracę

  — powiedział.

  Np. w Ministerstwie Sprawiedliwości czy prokuraturze nie pytam, co (pracownik – PAP) robi prywatnie w domu, ale czym innym jest ochrona osób z uwagi na te uprzedzenia co do życia prywatnego, a czym innym – przenoszenie tych prywatnych przekonań i narzucanie ich innym, i to siłą, przemocą państwa. Polska musi być państwem wolności i również środowiska homoseksualne nie chciałyby być zmuszane do drukowania w swoich drukarniach czy czasopismach umieszczania stanowisk, które krytykują ich poglądy, albo określają homoseksualizm jako chorobę.

  Jest wolność i tę wolność szanujmy

  — dodał.

  Sąd apelacyjny zaznaczał, decydując w sprawie druku plakatów organizacji LGBT, że wyrok nie ma zabarwienia ideologicznego. „Sąd nie wypowiada się ani za, ani przeciw orientacji grup LGBT albo pana obwinionego. Jest wyrazem tego, że zasada równości wobec prawa jest nadrzędna” – podkreślał sąd w uzasadnieniu.

  Niezależnie od tego, czy sprawa dotyczyłaby odmowy wydrukowania roll-upu dla organizacji LGBT, czy plakatów promocyjnych dla ruchów obrony życia, to należy ocenić ją dokładnie tak samo – w kategoriach błędnego pojmowania wolności sumienia – ocenił sąd w apelacji.

  gah/PAP

  dziobal5@dziobal5za godzinę
  I dobrze.

  jasne 89.100.153.*za 15 minut
  Następny punkcik dla Ministra Ziobry. Brawo

  Teresa 93.223.241.*za 7 minut
  Dziekuję panie ministrze i życzę duzo siły i zdrowia!

  Lenka 176.221.123.*za minutę
  Polacy powinni podziękować KELNEROM za nagrania, bo wielu było zaślepionych PEOWSKA PROPAGANDĄ!

  wieje pedalstwem 31.11.143.*37 minut temu
  Temida jest ślepa. Bóg nie. Pieprzyć Temidę, chwała Bogu!

  Ani kroku w tył !!! 5.172.237.*39 minut temu
  Lewacka hołota musi wracać tam skąd przyszła.

  ad 62.69.220.*godzinę temu
  Brawo Panie Ministrze, dobra robota.

  ola 95.18.205.*godzinę temu
  Brawo Panie Ministrze Ziobro!

  Polak Mały 94.254.139.*2 godziny temu
  Jestem dumny z Naszego rządu !

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.