SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

SKRiBH

524 Paranoja poprawności politycznej! Niemiecki tygodnik w słowiańskim symbolu doszukuje się nazistowskiej swastyki,.. czyli potomkowie niemieckich SS-manów znów pouczają Nas Słowian

Do potomków SS-manów i innych niemieckich, czy innych nazistowskich morderców, kłamców i ludobójców…

Czy zamiast jak zwykle pieprzyć bez sensu,.. to nie jest najwyższy już czas, żebyście się wszyscy ze wstydu radośnie potopili w szambach, ale wcześniej w ramach zadośćuczynienia za co najmniej 1200 lat waszego zbrodniczego działania, zapłacili Nam Słowianom stosowne odszkodowania i oddali Nam w końcu Nasze Słowiańskie Ziemie między Odrą a Soławą, hm?

Przy okazji… W Wolinie na 23 festiwalu byłem i swoje widziałem, ale jeśli już, to jedynymi nazistami byli tam turyści z Niemiec…


ŁenS
To nie poprawność polityczna, tylko fundamentalny problem niemieckiej historii. Jak wyjaśnić historię „tysiącletniej rzeszy”, jeśli Słowianie graniczyli z Frankami? ICH WTEDY NIE BYŁO!

polanka
Niemiec ma rację- w Nadrenii wykopuje się podobne symbole, bo tam we wczesnym średniowieczu mieszkali Słowianie a dokładnie Lechici, których wycięli Germanie.

Kazik
Teraz atakują słowiańskie symbole religijne. Zaraz zaczną nas atakować za to, że mamy najwięcej genu R1a, który jest genem aryjskim i występuje w Indiach. Ale my z Niemcami nie mamy nic wspólnego.

mata
Różne są swastyki, słowiańska i buddyjska lewostronna, zaś niemiecka czyli nazistowska, prawoskrętna. Te nieuki myślą o bzdurach a nie o tm, że za około 30 lat Niemcy będą już kalifatem – i bardzo dobrze

Niencom całkiem pomieszało się
Tak naprawdę nie wiadomo gdzie i kiedy ma początek znak Słońca (swastyka) -u nas była jej słowiańska wersja – Swarga. Nie wyprzemy się swych korzeni z tego powodu, że Niemcy-hitlerowcy ten znak zbezcześcili

Polak
Bardzo szkopom przeszkadza ich nazistowska przeszłość chętnie by się jej pozbyli bo są okryci hańbą. Polska cały czas powinna im o tym przypominać.

Polak
Przed każdym niemieckim sklepem i salonem samochodowym w Polsce powinien być wielki bilbord: NAZI GERMAN DEATH CAMPS NEVER POLISH ! Przed ambasadami i konsulatami też!


Wolna Bitwa podczas XIII Festiwalu Słowian i Wikingów na Wolinie / autor: YouTube/iswinoujscie, Twitter/Max Holscher

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/353062-paranoja-poprawnosci-politycznej-niemiecki-tygodnik-w-slowianskim-symbolu-doszukuje-sie-nazistowskiej-swastyki

Paranoja poprawności politycznej! Niemiecki tygodnik w słowiańskim symbolu doszukuje się nazistowskiej swastyki

opublikowano: za 19 minut

Niemieckie media napędzają się w paranoicznej poprawności politycznej. Celem napaści może okazać się także festiwal historyczny i symbole umieszczane na strojach grup rekonstrukcyjnych. „Der Spiegel” w słowiańskim symbolu doszukuje się bowiem swastyki i oskarża, że wolińska impreza przyciąga neonazistów!

W ubiegły weekend w Wolinie odbył się XXIII Festiwal Słowian i Wikingów, w którym wzięło udział ponad 2,3 tys. wojów i rzemieślników z 30 krajów. Od piątku do niedzieli artyści i rekonstruktorzy prezentowali życie codzienne oraz sztukę wojenną z okresu wczesnego średniowiecza.

Chcemy pokazać kulturę naszych przodków Słowian i Wikingów, jak ludzie żyli w Wolinie w okresie od IX do XI wieku w jednym z najważniejszych emporiów basenu Morza Bałtyckiego

— powiedział w rozmowie z PAP organizator części historycznej festiwalu Wojciech Celiński.

Jak co roku najbardziej widowiskowym punktem programu są bitwy Słowian i wikingów, w których bierze udział kilkuset wojów. Jednak wydarzenie stało się celem paranoicznej poprawności politycznej Niemców.

W artykule niemieckiego tygodnika „Der Spiegel” zarzucono, że Festiwal Słowian i Wikingów przyciąga neonazistów, a na wolińskiej imprezie można znaleźć gadżety i koszulki z nazistowskimi symbolami, które „mieszają się z symbolami wikingów”.

Niemiecki pismo na siłę chcę również powiązać nazistowski symbol ze znakiem umieszczanym na tarczach – kiedyś wojów, dziś rekonstruktorów. Chodzi o „kołowrót słowiański”, czyli jedną z najpowszechniejszych odmian słowiańskiej swastyki, znaną również pod nazwą „swarzycy” lub „swargi”.

Na dodatek cytowany przez „Spiegla” Karl Banghard, szef archeologicznego skansenu Oerlinghausen w Nadrenii Północnej-Westfalii, stwierdza, że odkrycia w czasie wykopalisk ukazują podobne do swastyki symbole, ale jego zdaniem „zdarzało się to rzadko”.

Festiwal Słowian i Wikingów na Wolinie co roku przyciąga do miasta tysiące turystów.

We wczesnym średniowieczu Wolin należał do największych miast północnej Europy. Opiewany był w sagach skandynawskich i przetrwał w wielu przekazach kronikarskich. Potęga i bogactwo miasta dały początek legendzie o sławnej zatopionej Winecie – mieście ukaranym za grzechy i pochłoniętym przez morze. Wolin identyfikuje się również z Jomsborgiem, opisanym w XIII w. i założonym podobno przez króla duńskiego Haralda Sinozębego.

Bogactwo znalezionych w Wolinie przez archeologów zabytków oraz masowe występowanie wyrobu z bursztynu czy rogu wskazują na zamożność miasta, które mogło zamieszkiwać w tym czasie nawet kilka tysięcy ludzi. Mieszkańcy bogacili się głównie na handlu. Podczas wieloletnich badań archeologicznych odkryto przedmioty pochodzące z całego ówcześnie znanego świata – Rusi, Skandynawii, Zachodniej Europy, Bizancjum, a nawet Afryki Północnej.

ak/”Der Spiegel”/TVP Info/PAP

Gmo
Wszedzie by chcieli widziec swoje znaki i symbole w buddyjskich swiatyniach tez nasladowali niemcow ? Histori sie tam uczy od 1945 + taki skutek…

x
http://wszystkiesymbole.pl/Kategoria/symbole-slowianskie/ http://wszystkiesymbole.pl/Kategoria/symbole-nordyckie/

ola
IV Rzesza chce na sile nas pouczac !

zena
niedługo okaże sie ,że hitler był „polakiem”

zabawne ?
Czapka gore na złodzieju

Prawdecka
Poszukiwanie zwierciadła swastyki w sybolice ludów wczesnego średniowiecza i napiętnowanie ówczesnej symboliki jest chyba czymś niecodziennym. Swastyka dzięki NIEMCOM znaczy to, co dzisiaj znaczy.

Swastyka – wielotysiącletni ..
…znak harmonii Ziemi z Kosmosem. Ramiona wirującej galaktyki, o ich zmiennej liczbie i kształtach. Jest wszędzie. Wśród szachownicy lotnictwa, sztandarów bojowych, krzyży odznaczeń. Sprofanowana.

Bezrozumni?
My się swastyki wstydzić nie musimy, nie mamy powodów. Niemcy raczej powinni i to dobrze, że mają to zapisane w prawie, ale próba rozciągania tego ich prawa na inne narody byłaby szczytem hipokryzji.

0l0
naziści, hitlerowcy, gestapowcy, wermachtowcy, te nazwy wywodzą się z germanii, po dojściu malarze do władzy. krzyż ma bardzo długą tradycję, ale hitlerowski, b.krótką i kojarzy się z ludobójstwem mln. ludzi

Niemiecki tygodnik…
Nazi matki, nazi ojcowie, nazi dzieci. Zawsze nazi!

Shatyn
Nie ma co sie doszukiwać bo to jest swastyka czyli jeden z rodzajów krzyża.

Prawdecka
Poszukiwanie zwierciadła swastyki w sybolice ludów wczesnego średniowiecza i napiętnowanie ówczesnej symboliki jest chyba czymś niecodziennym. Swastyka dzięki NIEMCOM znaczy to, co dzisiaj znaczy. Tak czy inaczej to jest swastyka. Że Niemcy zmieniły znaczenie tego krzyża to zupełnie inna sprawa. Zresztą… Wg wielu historyków, młody Hitler wziął ten znak z klasztoru w którym pobierał nauki. Był nad bramą.

krop
No proszę tylko czekać jak niemcy stwierdzą, że wreszcie odnalazlo się zaginione plemię nazistów. Oni ciężko kapują to trochę potrwa ale mamy jak w banku.

po to mafia
I ktoś z Polaków , nie mylić z volksdojczami z po i n, wątpi w niezwykle przyjazne uczucia niemców wobec Polaków. 🙂 Inny szwab żałuje że nie może wjechać do nas czołgami.

po to mafia
A właściwie po in to mieszanka volksdojczów i ukraińskich pomiotów

Rybak
Niemcy znowu jątrzą!

LenS
To nie swastyka zabijała, tylko niemieccy zwyrodnialcy, za tym symbolem ukryci!

Shatyn
Krzyż jest najstarszym znakiem używanym przez ludzi.

niemieckie psy
Nasz święty słowiański krzyż, który wy kundle złamaliście i tym samym zbezcześciliście

Makro
Niedługo dowiedzielibyśmy się, że jedynie tylko Hitler ze swoimi bandytami nie używał takich symboli. Polacy oczywiście rozpętali IIWŚ, wymordowali miliony Żydów i bezbronnych Niemców.

lackstein
Potomkom niemieckich nazistów z NSDAP, SS, SD, Wehrmachtu, Luftwaffe pracujących w Der Spiegel zależy na wymazaniu z pamięci mordów ich dziadków, babć, ojców i matek. Najchętniej szukaliby winy w Polakach których z lubością ich przodkowie mordowali.

zena
niedługo okaże sie ,że hitler był „polakiem”

dziobal5
Niemieckie Obozy koncentracyjne . Wojnę wywołały Niemcy.

…..


autor: wPolityce.pl

https://wpolityce.pl/historia/353058-jak-opowiadac-nasze-dzieje-prof-nowak-najgorzej-jest-kiedy-w-polityce-historycznej-jestesmy-tylko-reaktywni

Jak opowiadać nasze dzieje? Prof. Nowak: „Najgorzej jest, kiedy w polityce historycznej jesteśmy tylko reaktywni”

opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: 2 godziny temu

Główny nurt naszej pracy w dziedzinie świadomości historycznej powinien biec zupełnie innym torem. Nie takim, jaki podyktują kłamstwa i wysiłki tych, którzy chcą oczerniać Polskę, ale takim, który my sami wybierzemy, który wynika z naszej historii

— mówił w rozmowie z „Teologią Polityczną” prof. Andrzej Nowak, historyk i koordynator sekcji „Kultura, tożsamość narodowa, polityka historyczna” w Narodowej Radzie Rozwoju przy Prezydencie RP.

Zdaniem prof. Nowaka, w polityce historycznej kierowanej na zewnątrz, nie należy się przeciwstawiać sprzecznym nam narracjom, ale „tworzyć własną”.

Najgorzej jest, kiedy jesteśmy tylko reaktywni. Oczywiście, wiadomo, że trzeba prostować kłamstwa, trzeba wspierać działania prawne, które postawią przed sądem tych, którzy konsekwentnie szerzą kłamstwa o „polskich obozach zagłady”. Żadna zmiana prawa w Polsce tego nie załatwi – trzeba po prostu płacić najlepszym kancelariom prawnym w Niemczech, w Stanach Zjednoczonych, żeby wyplenić tego rodzaju złe, tendencyjne, świadomie realizowane nawyki sprzeczne z prawdą historyczną. Niemniej główny nurt naszej pracy w dziedzinie świadomości historycznej powinien biec zupełnie innym torem. Nie takim, jaki podyktują kłamstwa i wysiłki tych, którzy chcą oczerniać Polskę, ale takim, który my sami wybierzemy, który wynika z naszej historii

— powiedział historyk.

Jak podkreślił, mamy obowiązek moralny wobec zapomnianych przez nas ofiar wielkich zbrodni ludobójstwa dokonanych na Polakach, a także które są niedocenianie w historii totalitaryzmów XX wieku.

Zdaniem historyka należy w polityce historycznej wskazywać także na „poczucie siły duchowej” Polaków.

Możemy pokazywać gigantów ducha i umysłu polskiego. Wyobrażam sobie serię filmów pokazujących wielkie polskie kobiety, które nierzadko okazywały się mocniejsze w swoich sukcesach naukowych, duchowych, politycznych, od kogokolwiek, kogo można by znaleźć w historii zachodniej Europy

— mówił prof. Nowak, wskazując na tak wielkie postacie jak św. s. Faustyna Kowalska, Anna Walentynowicz i Alina Pieńkowska.

Historyk zwrócił również uwagę na istotny element, jakim jest poczucie Polski jako kluczowego kraju w Europie Środkowo-Wschodniej, akcentując potrzebę przypominania o historii jagiellońskiej i przełamywania stereotypu o wyłącznej dominacji Rosji i Niemiec.

Być może należałoby zmieniać to podejście wspólnie z innymi krajami naszego regionu, zwłaszcza, że dzisiaj też wspólnie jesteśmy piętnowani jako ta gorsza Europa, która nie chce rozumieć szaleństwa politycznej poprawności biurokratów z Brukseli narzucających kwoty uchodźców. (…) Myślę, że to zjawisko wtórnego rasizmu i imperializmu elit kulturowych Europy Zachodniej powinno pobudzić współpracę krajów naszego regionu do wspólnego wysiłku na rzecz pokazania, jakie są tradycje kulturowe, religijne, jakie doświadczenia historyczne naszej części Europy

— stwierdził rozmówca „Teologii Politycznej”, przypominając jednocześnie, że narody naszego regionu nie są obciążone chociażby zbrodniami kolonializmu, jak kraje Zachodu.

Zatem wzywanie Serbów, Bułgarów, Rumunów czy Polaków do ekspiacji niejako moralnej wobec krajów islamu, jest czymś groteskowym, jeżeli to wezwanie brzmi z ust właśnie Belgów, Holendrów, Francuzów czy Niemców

— dodał.

Prof. Andrzej Nowak w wywiadzie dla „Teologii Politycznej”, wskazywał także na istotną różnicę w mitach założycielskich II i III RP.

To nie Car nadał Polakom wolność siadając przy okrągłym stole z Polakami – tylko, że to Polacy sami sobie to wywalczyli ofiarą kilku cyklów powstań, konspiracji czy pracy organicznej

— ocenił.

Natomiast również doświadczeniem rzeczywistym dla nas, w III RP, jest to doświadczenie, że moment przejścia od poprzedniego sytemu do nowej Polski został rozmyty, że jakby podkreślano na każdym kroku, że jest to przejście ewolucyjne. Okrągły Stół jest opowiedziany w taki sposób, że dostaliśmy wolność z łaski właściciela PRL – generała Jaruzelskiego i jego zastępcy generała Kiszczaka

– dodał, zaznaczając jednocześnie, że ten mit odbiera godność Polakom.

Historyk zwrócił uwagę, że po 1989 r. dominowała w przestrzeni publicznej narracja, która nakazuje porzucić spojrzenie w przeszłość, ale skupić się wyłącznie na przyszłości. W jego ocenie, zrodziło to przekaz o polskości jako „bylejakości”.

Mówiono nam: zostawmy historyczne sprawy, porachunki – historykom (…) A my żyjmy nowymi sprawami, niech nie obchodzi nas to, co było wcześniej. W ten sposób wyzbywamy się tego poczucia zobowiązania wobec poprzednich pokoleń, a wdzięczność mamy oddawać generałowi Jaruzelskiemu i generałowi Kiszczakowi, wobec tych, których wskaże przeważający  w danym dniu „przekaz medialny”

— ocenił prof. Nowak, przypominając m.in. słowa Donalda Tuska: „polskość to nienormalność”.

Wskazywano widoczny, bliski horyzont tej normalności, to znaczy: Europę. Wejdziemy do Europy, porzucimy Polskę i w końcu zostaniemy Europejczykami. Oczywiście, Europejczykami z prowincji, takimi „trochę gorszymi Europejczykami”, ale trudno, lepiej być gorszym Europejczykiem niż najlepszym Polakiem

— mówił historyk, podkreślając, że od dwóch lat to założenie jest przełamywane.

ak/”Teologia Polityczna”

ida 37.61.211.*za godzinę
Polskość to nienormalność jedynie pod rządami Michnika i Tuska.

normal 89.231.188.*za 35 minut
Domaganie się reparacji od Niemców to nowa polityka. Przypomina światu kto napadł i kogo.

hotbird 89.71.56.*za 17 minut
ale dla kogo ma być ta narracja adresowna? Zachód kona. Potrzeba telewizji wielojęzycznej która odkoduje kłamstwa obecnych władz i elit zachodniej Europy

ehodum@ehodum12 minut temu
@…lepiej być gorszym Europejczykiem [w euro-kołchozie] niż najlepszym Polakiem.[we własnym Kraju]… według wszelkiej maści postępaków, salonowców, PO-papaprańców i zwykłych – często dobrze opłacanych – targowiczan. Obecny eurokołchoz to wizja państwa, przed którą przestrzegał proroczo George Orwell – państwa, w którym ‚cztery nogi dobrze, dwie nogi żle’ (dżuma polit-poprawności), gdzie ‚wszystkie zwierzęta są sobie równe’, ale niektóre są równiejsze od innych’ (vide tzw. traktat lizboński). Expressis verbis – ue w proponowanym nam obecnie kształcie jest to wizja państwa par excellence totalitarnego.

obrońmy się 213.238.105.*25 minut temu
Obecna nagonka na Polskę przypomina czasy 1938 i 39r. Nie mamy wyjścia, musimy się zbroić i zwiększać liczebność armii – więcej myśliwców, rakiet itd. Skład broni w każdym mieście powiatowym

Smutneto@Smutnetogodzinę temu
Zacznijmy od zrobienia porządku z ZAKŁAMANĄ, POLAKOŻERCZĄ POLITYKĄ HISTORYCZNĄ żydowską. Jak to zrobimy, pójdzie już łatwo. Bardzo proszę, jakiś 86-letni żyd przyznał się, że wymyślił to co przeżył w Auschwitz… bo wcale tam nie był. Powinien stanąć przed sądem za kłamstwa!!!!!!! http://alexjones.pl/aj/aj-ekologia-i-srodowisko/aj-informacje/item/119893-zyd-joseph-hirt-przyznal-ze-klamal-na-temat-swego-pobytu-w-auschwitz-zydowski-biznes-holocaust

kkkk 94.254.156.*godzinę temu
Bogu dzieki ,ze car nie zafundowal nam okraglego stolu bo dzis bylibysmy jakims skosnookim plemieniem odpryskiem historii Europy

eed 89.64.61.*2 godziny temu
UJ-owy ma kompleksy, jak z żydowskiej gazety dla Polaków.

…..


Prof. Baberowski / autor: bundesstiftung-aufarbeitung.de

https://wpolityce.pl/swiat/341071-wolnosc-slowa-w-niemczech-czyli-dwa-przyklady-terroru-poprawnosci-politycznej-jakikolwiek-opor-jest-daremny

Wolność słowa w Niemczech, czyli dwa przykłady terroru poprawności politycznej. „Jakikolwiek opór jest daremny”

opublikowano: 23 maja · aktualizacja: 24 maja

Prof. Jörg Baberowski to znany berliński historyk i ekspert ds. stalinizmu. Za swoją książkę „Spalona Ziemia” otrzymał w 2012 r. nagrodę na targach książki w Lipsku. Profesora od dłuższego czasu prześladuje trockistowska Partia Socjalistycznej Równości (SGP) i jej młodzieżówka (International Youth and Students for Social Equality).

32 thoughts on “524 Paranoja poprawności politycznej! Niemiecki tygodnik w słowiańskim symbolu doszukuje się nazistowskiej swastyki,.. czyli potomkowie niemieckich SS-manów znów pouczają Nas Słowian

 1. lp @lp:
  Powinni zmienić tytuł z der spiegel na der debil.

  http://kresy.pl/wydarzenia/der-spiegel-slowianski-festyn-wolinie-zjazd-neonazistow/


  Twitter promujący artykuł Spiegla, foto: twitter.com

  „Der Spiegel”: Słowiański festyn na Wolinie to zjazd neonazistów

  13 sierpnia 2017|1 Komentarz|w Europa Zachodnia, kultura, Polska, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Według tygodnika festyn słowiański przyciąga neonazistów, czego dowodem mają być stylizowane swastyki które pojawiały się na tarczach rekonstruktorów.

  W zeszły weekend w Wolinie miał miejsce XXIII Festiwal Słowian i Wikingów. Udział w nim wzięło ponad 2,3 tys. rekonstruktorów i rzemieślników z 30 krajów. Chcemy pokazać kulturę naszych przodków Słowian i Wikingów, jak ludzie żyli w Wolinie w okresie od IX do XI wieku w jednym z najważniejszych emporiów basenu Morza Bałtyckiego – tłumaczył organizator części historycznej festiwalu Wojciech Celiński.

  Niemiecki tygodnik, opisując festiwal skupił się na fakcie, że na wolińskiej imprezie można było odnaleźć gadżety i koszulki z swastykami, które jak zaznaczono mieszają się z symbolami wikingów. Dziennik ilustruje artykuł zdjęciem tarcz ze stylizowanymi swastykami, cytując jednocześnie Karla Bangharda, szefa archeologicznego skansenu Oerlinghausen w Nadrenii Północnej-Westfalii, który przyznał, że wprawdzie symbole swastyk odkrywano podczas wykopalisk, ale było to rzadkie i nigdy nie odkryto takiej tarczy symbole znajdowano podczas wykopalisk, ale zdarzało się to rzadko.

  CZYTAJ TAKŻE: „Banderstadt” i symbole ukraińskich neonazistów na ulicach Słupska [+FOTO]

  Banghard stwierdził, że aktywny udział neonazistów w tego typu imprezach, jak Festiwal Słowian i Wikingów jest niepokojący. Jego zdaniem podobny trend panuje na Węgrzech. Ekspert tygodnika nie zwraca jednak uwagi na możliwy słowiański charakter tych symboli – swastyka z czterema ramionami, które po „złamaniu są zaokrąglone to tzw. swarga lub kołowrót, słowiański symbol bóstwa Swarożyca, który był często umieszczany na pomnikach, urnach, a także monetach, odzieży czy właśnie broni. Banghard skupia się jedynie na wykorzystywaniu symbolu przez Wikingów i nazistów.

  Niemiecki dziennik cytuje także anonimowego uczestnika słowiańskiego festynu: Z jednej strony jest to ciekawe wydarzenie, a z drugiej otwarte pokazywanie symboli nazistowskich to horror.

  Zdaniem cytowanego przez Spiegla Bangharda epoka wikingów jest dla neonazistów rodzajem konia trojańskiego, za pomocą którego starają się odpowiednią propagandą, wejść do mainstreamu.

  kresy.pl / tvp.info / spiegel.de

  Polubienie

 2. TELEWIZJA NARODOWA NA WOLINIE – XXIII FESTIWAL SŁOWIAN I WIKINGÓW

  Published on Aug 7, 2017

  XXIII FESTIWAL SŁOWIAN I WIKINGÓW ‘’OD SZKUTNIKA DO CHĄŚNIKA’’ 4-6 SIERPNIA 2017
  Ponad 2500 rekonstruktorów z 30 krajów świata brało udział w XXIII Festiwalu Słowian i Wikingów. Jedna z największych, wczesnośredniowiecznych imprez w Europie pobiła rekord.
  Przez 3 dni tradycyjnie ubrani rekonstruktorzy z różnych stron Europy żyli wspólnie, walczyć i gotowali w skansenie na Ostrowiu na rzece Dziwna.
  Chętni do bitki mieli kilka możliwości wykazania się swoim hartem ducha i talentem woja. Była główna bitwa Słowian i wikingów dla kilkuset uczestników, była też bitwa morska na replikach łodzi wczesnośredniowiecznych oraz turniej walk indywidualnych.
  Centrum Słowian i Wikingów JOMSBORG – VINETA WOLIN to Skansen usytuowany na nabrzeżu rzeki Dziwna
  Znajduje się tutaj kilkanaście obiektów- replik wczesnośredniowiecznego Wolina (dziś liczba obiektów to 27 chat, 2 bramy z wałami i umocnieniami obronnymi, nabrzeże portowe).
  PROGRAM FESTIWALU:
  Zwiedzający mają okazję przeżyć „żywą lekcję historii” i zobaczyć, jakie zawody wykonywano, jakie potrawy spożywano, jak spędzano czas wolny oraz jak wyglądały i ile ważyły zbroje wojowników.
  Dla odwiedzających przygotowano atrakcje:
  – pokazy średniowiecznych rzemiosł, m.in.: garncarstwa, bednarstwa, kowalstwa, złotnictwa, jubilerstwa, szewstwa i skórnictwa, bursztyniarstwa, snycerstwa, rogownictwa, wikliniarstwa, mennictwa i innych,
  – prezentacje uzbrojenia średniowiecznego wojownika z możliwością przymierzenia niektórych elementów, bardziej wytrwali mogą spróbować swoich sił w walce,stanowiska strzelania z łuku, rzucania oszczepem,
  – prezentacje i degustacje średniowiecznych przysmaków,
  – plac zabaw dla najmłodszych, gdzie odbywają się gry, zabawy, konkursy i turnieje (przygotowane i przeprowadzane przez Publiczne Gimnazjum w Wolinie),
  – gry i zabawy dla dzieci i dorosłych prowadzone przez zespoły: Birka Boys, konkurs hnefatafla
  – strefa czytania – miejsce, w którym odwiedzający będą mogli zapoznać się z różnymi publikacjami jak i również poznać ich autorów.
  Muzyka stanowiła ważny element życia codziennego barwnego świata wczesnego średniowiecza. Podczas festiwalu usłyszymy ją w wykonaniu takich zespołów, jak: Percival (Polska), Gędźba (Polska), Kalabalik (Szwecja) Idisi (Rosja), Ęzibaba (Polska), Szedinek (Węgry), Imbridus (Polska), Dziwoludy(Polska).

  Festiwal Wikingów Wolin 2017

  Published on Aug 7, 2017

  Długi filmik w którym próbowałem pokazać wioskę wikingów. Na czas festiwalu przyjechało wielu ludzi którzy rekonstruują styl życia za czasów podbojów wikingów. Łatwo nie było ja nie jestem profesjonalistom a turystów było naprawdę bardzo dużo. Przynajmniej pogoda dopisała 🙂

  Wolin 2017 Viking Battle – „Wrath of Jomsborg”

  Published on Aug 12, 2017

  Ending score: Jomsborg 5:4 Invaders

  Polubienie

 3. http://kresy.pl/wydarzenia/usa-starcia-alternatywnej-prawicy-lewicy-charlottesville-fotovideo-16/


  harlottesville. Fot. thehill.com

  USA: STARCIA ALTERNATYWNEJ PRAWICY I LEWICY W CHARLOTTESVILLE [+FOTO/+VIDEO / 16+]

  13 sierpnia 2017|0 Komentarze|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, polityka, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Wiec alternatywnej prawicy w obronie pomnika generała Konfederacji Roberta E. Lee oraz tożsamości i praw białych Amerykanów został zdelegalizowany po starciach z lewicowymi kontrmanifestantów. W ich tłum wjechał samochód, zabijając jedną osobę i raniąc kilkanaście. Organizatorzy oskarżają lokalne władze i policję o łamanie prawa i przyczynienie się do agresji.

  Od miesięcy w Charlottesville w stanie Wirginia tlił się konflikt. Powodem była decyzja liberalnych władz miasta ws. usunięcia pomnika gen. Roberta E. Lee, dowódcy Armii Północnej Wirginii i sił Konfederacji, bohatera wojny secesyjnej i amerykańskiego Południa. Rządzący Demokraci zadecydowali o usunięciu pomnika, stojącego w mieście i w parku im. Lee od 100 lat.

  Przeczytaj więcej: Walka o pomnik wodza Południa w wojnie secesyjnej

  W nocy z piątku na sobotę zwolennicy alternatywnej prawicy i przeciwnicy działań władz zorganizowali w Charlottesville wiec i marsz pod hasłem „Zjednoczyć prawicę”. Przeszli przez miasto z pochodniami pod pomnik jednego z Ojców Założycieli USA, Thomasa Jeffersona. Skandowano „Nie zastąpicie nas!”, nawiązując do działań władz ws. pomnika gen. Lee. Demonstranci podkreślali, że ich celem jest obrona tożsamości i praw białych Amerykanów. Później policja usunęła nielegalną kontrdemonstrację lewicy.

  Czytaj również: W Alabamie zakazano usuwania pomników bohaterów Konfederacji

  Starcia

  Rankiem, gdy demonstranci wrócili na ulice Charlottesville i do Parku Lee, naprzeciw wyszli im kontrmanifestańci – aktywiści środowisk lewicowych i lewackich (m.in. Antifa), a także członkowie szowinistycznego i rasistowskiego ruchu czarnych Amerykanów Black Lives Matter.

  Doszło do starć z udziałem kilkuset osób. Co najmniej kilka osób odniosło obrażenia.

  W związku ze starciami pomiędzy przedstawicielami alternatywnej prawicy (w polskich mediach, za liberalnymi mediami amerykańskimi, określanymi jako „biali nacjonaliści”) oraz środowisk lewicowych, gubernator stanu Wirginia Terry McAuliffe wprowadził w mieście stan wyjątkowy. Władze miasta zdelegalizowały zgromadzenie alternatywnej prawicy. Policja kazała wszystkim się rozejść.

  – Mam wiadomość dla wszystkich białych rasistów i nazistów, którzy dziś zjawili się w Charlottesville (…): idźcie do domu. Nie jesteście tu mile widziani, wstydźcie się. Udajecie patriotów, ale nimi nie jesteście – powiedział McAuliffe.

  Później w grupę kontrmanifestantów wjechał rozpędzony samochód. W wyniku tego zginęła 35-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu, a 19 osób zostało rannych. Zdaniem lewicowych aktywistów, 20-letni kierowca z Ohio celowo wjechał w demonstrantów. Został aresztowany, postawiono mu zarzut morderstwa drugiego stopnia.

  Prezydent Donald Trump potępił starcia, do których doszło w Charlottesville. Jego zdaniem, wydarzenia te są skutkiem głębokich podziałów jakie istnieją w USA od dziesięcioleci. Trump wezwał do jak najszybszego przywrócenie porządku w mieście.

  Później, w sobotę wieczorem, w pobliżu miasta rozbić się policyjny śmigłowiec. Zginęło dwóch członków załogi. Amerykańskie media podają łączny bilans ofiar na trzech zabitych i 35 rannych, z czego pięć było w stanie krytycznym. Policja aresztowała łącznie cztery osoby w związku z wiecem alternatywnej prawicy.

  Krytyka

  W nocy prokurator generalny USA Jeff Sessions nakazał wszczęcie dochodzenia ws. staranowania kontrmanifestantów przez 20-latka z Ohio. Wcześniej do podjęcia takich działań wezwał republikański senator Ted Cruz. Krytykowano także to, że wśród prawicowych demonstrantów obecna była symbolika Ku Klux Klanu, a także symbole nazistowskie.

  Organizatorzy manifestacji zarzucają policji niekonstytucyjne działania. Policjanci mieli koncentrować się na rozpędzeniu zwolenników alternatywnej prawicy, a nie na ochronie bezpieczeństwa. Organizatorzy podkreślają, że żaden z ich liderów nie wzywał do przemocy, a ich demonstracja miała pokojowy charakter i przebiegała spokojnie, dopóki nie pojawili się kontrmanifestanci, którzy – według alternatywnej prawicy – pierwsi zaczęli zachowywać się agresywnie. Podkreślono też, że policja nie podejmowała żadnych działań, by uspokoić sytuację, lecz władze, wspólnie z lewicowymi aktywistami, użyły siły przeciwko demonstrantom.

  PAP / rp.pl / foxnews.com/ occidentaldissent.com / twitter.com / Kresy.pl

  Polubienie

 4. usak
  Tak sie sklada, ze obydwoje sa diabla warci, ona rozwala naszą Ojczyzne a on rozwalil oddolny ruch patriotyczny w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W tych kwestiach moga sobie podac rece.

  Kaeol
  Do Sakiewicza mam pretensje, o „spolegliwość w stosunku do Ukrainy”, ale w przypadku Róży, to pięknie została zaorana … .

  Absurdus
  Trafił swój na swego, T.Sakiewicz krytykuje proniemiecką R.Thun, a sam szczyci się ukraińskim odznaczeniem SBU.Absurdus

  Asior
  Bardzo się cieszę, że red.Sakiewicz zaczął w końcu mówić o Niemcach a nie jak dotychczas ON i inni w TV Republika i Gazecie Polskiej o jakichś nazistach.

  http://kresy.pl/wydarzenia/roza-thun-sa-polsce-ludzie-ktorzy-marza-o-kolejnym-auschwitz-tym-razem-dla-niemcow/


  Zdaniem Róży Thun niektórzy Polacy chcą zrobić Auschwitz dla NiemcówRóża Gräfin von Thun und Hohenstein, foto: wikimedia.org

  RÓŻA THUN: SĄ W POLSCE LUDZIE KTÓRZY MARZĄ O KOLEJNYM AUSCHWITZ, ALE TYM RAZEM DLA NIEMCÓW

  14 sierpnia 2017|2 komentarze|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Polska, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Europosłanka Platformy Obywatelskiej porównała żądania reparacji wojennych od Niemiec do organizacji obozu śmierci Auschwitz.

  Podczas wczorajszego programu „Bez retuszu” na antenie TVP Info dyskutowano na temat reparacji wojennych od Niemiec. Gościem była m.in. Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, która stwierdziła z żalem: Jak widzę plakaty, które już wiszą niestety w Warszawie w różnych miejscach. Napisane jest na nich po angielsku, że Niemcy wymordowali miliony Polaków i mają płacić.

  Europosłanka Platformy Obywatelskiej skomentowała również kontrowersyjną grafikę zamieszczonej wczoraj przez Telewizję Republika. Widziałam dzisiaj grafikę napisaną czcionką jak na bramie wjazdowej do Auschwitz z napisem „Reparationen Machen Frei” no to ewidentnie znaczy, że mamy w Polsce grupę ludzi która marzy o tym, żeby zrobić kolejne Auschwitz, ale tym razem Niemcom – stwierdziła Thun.

  CZYTAJ TAKŻE: Die Welt: Polskie żądania reparacji wojennych to czcze pogróżki

  Róży Thun wygłosiła także apel żebyśmy nie wszczynali kolejnej wojny światowejpoprzez domaganie się reparacji wojennych. Odpowiedział jej również obecny w studiu Tomasz Sakiewicz, który stwierdził, że chciałby reparacji, aby Niemcy poczuli wstyd, że się ich domagamy, w miejsce stosowanej pedagogiki wstydu wobec Polaków. Zwrócił się również do Róży Thun: Pani się nie czuje w tej chwili Polką. Pani się czuje reprezentantką Niemiec i to nam pani dzisiaj robi [stosuje pedagogikę wstydu – red..

  Po tych słowach Róża Thun poczuła się obrażona, zażądała przeprosin i wyszła ze studia.

  CZYTAJ TAKŻE: Sondaż: niemal 39 proc. Polaków chce reparacji wojennych od Niemiec

  Dzisiaj do słów Thun o grupie Polaków marzących o zrobieniu Auschwitz Niemcom odniósł się ks. Isakowicz-Zaleski. Chociaż również nie pochwalił grafiki przygotowanej przez Telewizję Republika stwierdził: Jako wnuk więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego oczekuję od pani poseł publicznych przeprosin lub złożenia mandatu. Zdaniem duchownego takie słowa to hańba i nigdy nie powinny paść z ust obywatelki Rzeczypospolitej Polskiej. Tym bardziej osoby piastującej z woli wyborców ważną funkcje posłanki do Parlamentu Europejskiego – dodał.

  kresy.pl / dorzeczy.pl / wp.pl / tvp.info

  ka9q @ka9q:
  Dobrze że Sakiewicz zareagował, choć i tak była to bardzo łagodna reakcja.

  zefir @zefir:
  Róża Thum to wybitnie antypolski i szkopski produkt.Oglądałem jej polemikę z Tomaszem Sakiewiczem i jednoznacznie odczytałem,że Róża Thum to reprezentantka niemieckiej buty na polskiej scenie politycznej,to awangarda V-tej kolumny szkopów,którą tępić należy bez skrupułów.Ta „dama” z argumentacyjnej bezsilności antypolsko bredzi.Dziw bierze ,że takiego typa wybrano jako polskiego osła-reprezentanta w PE.

  https://wpolityce.pl/polityka/353097-awantura-na-wizji-sakiewicz-do-thun-pani-sie-w-tej-chwili-nie-czuje-polka-pani-sie-czuje-reprezentantka-niemiec-europoslanka-opuszcza-studio-jest-pan-wrednym-i-podlym-klamca

  Awantura na wizji. Róża Thun opuszcza studio po kłótni z Sakiewiczem. „Pani się w tej chwili nie czuje Polką”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: fot. wPolityce.pl/tvp.info

  W programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info doszło do awantury pomiędzy uczestnikami. W efekcie kłótni Róża Thun z Platformy Obywatelskiej opuściła studio. Była to reakcja na słowa Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

  Może Niemcy też chcieliby się uwolnić od tego ciężaru, a nie mogą, bo maja takich pomocników jak PO, którzy już za nich są adwokatami

  — powiedział Sakiewicz.

  Zwrócił się do Róży Thun:

  Pani sobie żartowała z milionów ofiar. Ofiarą był mój dziadek. Ja nie chcę pieniędzy za mojego dziadka. Ja mam w nosie pieniądze Niemców. Ale chcę, by Niemcy poczuli wstyd. A ich pomocnicy też powinni ten wstyd sobie wziąć. Oni się zwerbowali na ten wstyd. Polska ma prawo upominać się, nam zniszczono gospodarkę i wymordowano ludzi. Mówienie, że my nie mamy prawa o tym nawet mówić, to przykład pedagogiki wstydu, która fundowała nam Platforma Obywatelska w każdej sprawie

  — powiedział.

  Relacji nie buduje się na tym, że ktoś klęczy

  — dodał.

  Nazwał Róże Thun reprezentantką Niemiec.

  A to co państwo wyrabiają to przykład kompleksów ludzi, którzy są wyzbyci interesu narodowego, jakiegokolwiek. Pani się w tej chwili nie czuje Polką, pani się czuje reprezentantką Niemiec. I to nam pani robi

  — powiedział.

  Europosłanka PO nie wytrzymała tych słów Sakiewicza i odpowiedziała:

  Jest pan wrednym i podłym kłamcą i będzie pan za te słowa żałować. Jest pan wrednym i podłym kłamcą. Powinien pan się wstydzić, że robi pan teraz wojnę polsko-polską

  — mówiła.

  Sakiewicz odpowiedział:

  Pani mnie nie zastraszy

  — odkrzyknął Sakiewicz.

  Róża Thun zdecydowała, że opuści studio.

  Zostałam osobiście obrażona i żądam przeprosin

  — odpowiedziała Thun Sakiewiczowi.

  mly/tvp.info

  metrios
  Ta pani już dawno swoją polskość wyrzuciła na śmietnik.Jest nadętą nieustannie gadającą głupoty grafinią,która żyje z Polski ,a nie powinna.Ostatni kawał: Dlaczego do Polski sprowadza się tyle wieprzowiny z UE?Bo ostatnia świnia poszła do polityki!!!Czyż nie celne?

  100% Polak
  Sakiewce na nikim i na niczym nie zależy oprócz swojej osoby. Nie ufam mu w równym stopniu co Karnosiom. Uważam, że to zakały prawicy.

  uni68
  Jakiej wojny polsko-polskiej? Toż to wojna polsko-niemiecka !! A kto jeździ , donosi i judzi na Polskę Niemcom w UE ?? Pełniący Obowiązki Polaków totalniacy w UE. A kto potwlem szczuje na Polskę ? Timermans, Schultz etc. ?

  LenS
  Do mordechaj: amnezję masz? Już ci tłumaczyłem, że nie ma mienia Żydowskiego, a jest mienie Polskie, po wymordowanych przez niemców obywateli POLSKICH wyznania Żydowskiego.1948 powstał Izrael!

  dana
  Pałeczkę przejął potem red. Stankiewicz, który z nienawiścią w oczach i zacietrzewieniem napadł posła Mularczyka domagając się od rządu wypłaty odszkodowań dla Żydów, bo występują o nie do Polski.

  https://wpolityce.pl/polityka/353129-skandaliczne-slowa-thun-w-tvp-info-mamy-w-polsce-grupe-ludzi-ktora-marzy-zeby-zrobic-w-polsce-kolejne-auschwitz-wideo

  https://wpolityce.pl/polityka/353130-przyszla-aby-wyjsc-internauci-komentuja-zachowanie-rozy-marii-barbary-grafin-von-thun-und-hohenstein-w-tvp-info

  https://wpolityce.pl/polityka/353180-ks-isakowicz-zaleski-oburzony-slowami-thun-to-woda-na-mlyn-dla-klamiacych-o-polskich-obozach-smierci

  https://wpolityce.pl/polityka/353032-skad-oni-sie-wzieli-naczelny-newsweeka-mowi-o-reparacjach-od-niemiec-ze-to-zbrodnia-i-ze-polska-rzadzi-ekipa-ludzi-oblakanych

  https://wpolityce.pl/swiat/353149-na-marginesie-problemow-w-usa-kazdy-konserwatysta-powinien-odcinac-sie-od-skrajnego-nacjonalizmu

  https://wpolityce.pl/swiat/353135-naciski-na-trumpa-po-rasistowskim-wiecu-w-charlottesville-republikanie-chca-by-potepil-bialych-nacjonalistow

  Polubienie

 5. Jedno w tym zupełnie załganym artykule z niemieckiej polskojęzycznej gadzinówki wp.pl jest prawdą… Wolin to polska wyspa… 🙂

  Ciekawe…
  Skoro redakcja zapewnia,że posiada zdjęcia to dlaczego ich nie opublikowała??? W tej sytuacji uznaję ten artykuł za pomówienia.

  https://wiadomosci.wp.pl/neonazisci-na-polskiej-wyspie-przyjezdzaja-z-niemiec-i-rosji-6155171920107137a

  OPRAC. ARKADIUSZ JASTRZĘBSKI1h temu

  Neonaziści na polskiej wyspie. Przyjeżdżają z Niemiec i Rosji

  Tysiące fanów wikingów co roku odwiedzają polską wyspę Wolin. Obok toporów i hełmów coraz częściej widać tam nazistowskie symbole – pisze niemiecki „Der Spiegel”.

  – Epoka wikingów to dla neonazistów koń trojański – ostrzega niemiecki ekspert. (PAP/DPA)

  Tygodnik opisuje tegoroczny zjazd miłośników kultury wikingów, który tradycyjnie odbył się na wyspie Wolin. Wyspa ta była we wczesnym średniowieczu ważnym ośrodkiem handlu żywnością i metalami, o czym świadczą zabudowania i eksponaty miejscowego Centrum Słowian i Wikingów.

  Zobacz też: ONR kontratakuje i zapowiada procesy

  Coraz więcej neonazistów

  Rekonstrukcje historyczne, odtwarzające życie dawnych Słowian i wikingów w malowniczej scenerii średniowiecznego osiedla, należą do największych tego typu spektakli w Europie.

  „Wśród 20-tysięcznej rzeszy uczestników i widzów można coraz częściej spotkać neonazistów” – informuje „Der Spiegel”, przytaczając jako przykład ubrania ze swastykami i symbolami zakazanej w Niemczech organizacji „Blood and Honour”. Redakcja tygodnika zapewnia, że posiada zdjęcia z sierpniowego zjazdu na wyspie Wolin, na których symbole te mieszają się z symbolami wikingów.

  Nawiązania do Wikingów to „alibi”

  Tygodnik uważa nagromadzenie tych symboli na tarczach, chorągwiach i łańcuchach za „uderzające”. – Nie mają one bezpośrednich historycznych wzorców – mówi szef skansenu archeologicznego w Oerlinghausen w Nadrenii Północnej-Westfalii Karl Banghard, który badał związki skrajnej prawicy z kulturą wikingów i tradycjami starogermańskimi.

  – Znaki, które później stały się symbolami nazistów, niesłychanie rzadko są jego zdaniem odkrywane przez archeologów badających tamte czasy. Jeśli dziś ktoś nosi takie symbole, to świadczy to jedynie o jego sympatiach – podkreśla Banghard, zaznaczając, że dziś te symbole są kojarzone wyłącznie z nazizmem, zaś łączenie ich z czasami wikingów to zwykłe „alibi” używane przez zwolenników skrajnej prawicy.

  Do Wolina zjeżdżają się nie tylko neonaziści z Niemiec, lecz także członkowie zakazanego „Sojuszu Słowiańskiego” z Rosji czy skrajnie prawicowego ugrupowania „Radykalne Południe” – pisze tygodnik „Der Spiegel”.

  Neonazistowski „koń trojański”

  Fascynacja wikingami i Germanami bierze się zdaniem Bangharda z tego, że kultura, która jest stosunkowo mało znana, oferuje niewyczerpane możliwości interpretacyjne i może służyć m.in. jako oręż w walce z postępem.

  – Epoka wikingów to dla neonazistów koń trojański, z pomocą którego próbują wprowadzić prawicową propagandę do grup społecznych o umiarkowanych poglądach – twierdzi badacz z Oerlinghausen, podkreślając, że interpretacja historii to narzędzie „podprogowego uprawiania polityki”.

  Przykładów dostarcza niemiecka historia. W czasach nazizmu sam Heinrich Himmler objął specjalnym patronatem wykopaliska archeologiczne w dawnej osadzie wikingów w Haithabu w Szlezwiku-Holsztynie, zaś starogermańskie znaleziska służyły nazistom jako święte symbole rzekomej starożytnej aryjskiej potęgi, która miała usprawiedliwiać nazistowskie dążenie do panowania nad światem.

  Banghard z niepokojem obserwuje wzrost zainteresowania neonazistów i skrajnej prawicy tradycjami wikingów i dawnych Germanów. Taką tendencję dostrzega także na Węgrzech.

  Jego zdaniem w krajach rządzonych przez ugrupowania prawicowe i nacjonalistyczne istnieje coraz większa tolerancja dla rozwoju „nowej ezoteryki narodowej”.

  opr. Monika Sieradzka

  Polubienie

 6. https://www.tvp.info/33586448/niemiecki-tygodnik-o-neonazistach-na-festiwalu-w-wolinie-wskazuje-na-symbole-na-tarczach

  Bogdan Koza
  Powinni napisać że w Niemczech jest Afryka niech pilnują swojego podwórka

  Okruchy Historii
  Cóż za naciągana prowokacja. Niestety naród niemiecki jest „historycznym zerem” a ludzie wierzą w to co zobaczą lub przeczytają w swoich mediach.

  Anna Kowalska
  Cali Niemcy, Źdźbło widzą. A belki we własnym oku to nie.

  Jadwiga Koziara
  Tchorzliwe bydlo, Ukrywali calymi latami finansowali awansowali katow z SS i nie pisali o tym , A najmiejszy PRZEJAW NEO JEZY PRASE KTORA ZNOW JUTRO NAPISZE „POLSKIE OBOZY ZAGLADY” WYMYSLEC JAKIS LEK I WYSTERYLIZOWAC S,SYNOW I TYCH Z BRUKSELI TEZ, CHOCIAZ ONI SAMI TO CHETNIE ROBIA, GNOJE

  Beata Olszewska
  Niemcy mają mannę zamiast mózgu, pozew o zniesławienie za artykuł powinien ktoś przygotować. Pasjonaci z 30 krajów to z pewnością faszyści, ciekawe czy niemce tam były?

  Ted Tadeuszk
  Niemcy to obecnie nz czele z ich przywódczynia najbardziej zacofany kulturowo kraj w Europie.

  Hubert Lenartowicz
  Der Spiegel to owszem Niemcy ale przede wszystkilm lewicowa głupota i propaganda.

  Ani Ta
  To zaniedbania przekazu historii. Historia Anglosasów jest znana światu równie dobrze co starożytna. Historia ludów Europy Wschodniej była przemilczana. Już lepiej znana jest historia Genghis Khana niż słowiańska. Jeszcze co nieco o historii Rosji. Polska historia jako kraj podzielony między kolonizatorów była przeznaczona tak jak ludy Afryki do wymazania. Czas to naprawić. Czas pokazać tolerancyjnemu zachodowi, że nie jest tolerancyjny tylko niedouczony i zacoofany. Zachód to ignoranci.

  Stefan Betor
  szkolnictwo porządne jest przeznaczone tylko dla ”rodów i bogaczy”,a reszta ma umieć tylko czytać i liczyć i ”broń Boże”znać historię i dokonania ludów Słowiańskich,a przede wszystkim Polski iinnych ze środkowej Europy-bo to ma / wg nich / być we władaniu Niemców-”najbardziej światłego i najmądrzejszego narodu”-A MOŻE JUŻ MA NIE BYĆ NARODÓW,TYLKO EUROPEJSKI NARÓD NIEMIECKI????????

  Ani Ta
  Stefan Betor Liczyć? Chyba jednak nie, wtedy okazałoby się, że Niemcy tak naprawdę nie maja nic. Niemcy mają ambicje bycia potęgą starożytnego Rzymu, a kanclerze to”potomkowie” cezarów, dlatego też pewnie mieli cesarzy. Ludy podbite niewolnikami i gladiatorami, z których garstka wyzwoleńcami. Niestety, Niemcy zawsze byli, są i będą tylko dzikimi, nieokrzesanymi, tępymi barbarzyńcami – opojami, którzy rozpoczynając burdy zawsze w rozrachunku końcowym dostają tęgie lanie.

  Stanislaw Lopinski
  Co tak sie pienicie, napisal prawde tyle lat po wojnie a w Polsce narodzil sie nazizm.A najgorsze jest ze ten nazistowski rzad jest z tego dumny i to popiera. A Niemcy u siebie widza zdzblo i na wszelkie mozliwe prawne sposoby walcza ta brunatna zaraza

  Jerzy Prajsner-Prajnar
  Lopinski – ty wymoczku pawiana mózg ci się zlasował, pielęgnowanie wartości narodowych to dla ciebie nazizm. Ty albo jesteś tak głupi albo udajesz głupiego że między nazizmem a kulturą narodową jest tak odległe jak niebo od ziemi.

  Ani Ta
  W Polsce nic się nie narodziło. W Polsce Polacy, Słowianie podnoszą głowę i dumnie patrzą na skarłowaciałą pychę i arogancję zachodu. Niemcy z niczym nie walczą. Niemcy się przemalowali na tęczowo i zielono by było weselej. Ale żeby tradycji stało się zadość sprowadzają „brunatną” z-epidemię ze swych dawnych koloni. By nie mącić radości to serdecznie ją witają.

  Bartosz Licak
  po co wogóle wchodzić w dyskusje z takim intelektualnym szambem na niemieckiej nazistowskiej smyczy , podejście niemiec do naszego kraju się nie zmienia od stuleci , tylko teraz przybrało inną twarz a cele te same , przyszedł czas rozliczeń , które bardzo mocno zabolą niemcy . Proszę ignorujcie to coś aż samo się wyciszy jak nie będzie publiki . Dyskusja z nim to tak samo jak dyskusja człowieka z muszlą klozetową …

  Tom Mlotson
  Niech żyje WIELKA POLSKA !!!

  Marek Rudnicki
  Hitler ukradł swastykę, a Niemcom się wydaje, że oni wszystko stworzyli. Jest filmik w necie o symbolu swastyki w starych kulturach Słowian, Indii itp. Może nie wszyscy, ale jednak Niemcy to często zadufani ignoranci. I to ma być dominujący naród?

  Netpoint.systems
  Wszystko co zwiazane z historia, bohaterami, tradycja to nacjonalizm …… tak probuje sie zniszczyc tozsamosc narodu

  Stanislaw Lopinski
  Kochani zajmijcie sie soba a nie Niemcami, i potepjajcie ta brunatna zaraze Prajsner teraz to do ciebie. Czlowiek i tylko Czlowiek moze mnie obrazic zadne nazistowskie debilowate scierwo pisowskie takie jak Ty

  Bartosz Licak
  nikt nie musi cię obrażać bo sam to robisz , nosisz polskie nazwisko ale smród volksdojcza czuć z daleka tak jak twoi przodkowie wysyłali Polaków do niemieckich obozów zagłady , grabili , sprzedawali i niszczyli Polskę tak ty teraz na nią plujesz ale karma wraca i ty ją odczujesz boleśnie…

  Mirosław Majka
  Lopinski oberwałeś bo się głupio odezwałeś a mogłeś milczeć. Twoja strata

  Joanna Mika
  No to rzuć jeszcze pare razy kur..* i chu…* – to będziesz mieć ‚poważanie’ u ‚kochanych’.

  Marek Kaczmarek
  Taki już los Niemców. Wszystko im się z jednym kojarzy. Oj, redaktorzyna ze Spiegla na kozetkę do psychoanalityka, pewnie to skutki siadania w dzieciństwie na kolanach dziadka SS’mana.

  Marek Kondrak
  przychodzi strach do tylka …jak dojdzie do aliansu wszystkich Slowian to wowczas moze byc pozamiatane ,

  Adam Goel
  Kolejny element zakłamywania historii przez Niemców. Perfidna prowokacja mająca na celu kojażenie Polski z nazizmem. Wcale bym się nie zdziwił, jesli niedługo Niemcy zaczną mowić, że nazizm miał swoje początki na ziemiach polskich. Należy jak najszybciej wystąpić o reparacje do Niemiec, wtedy cały świat usłyszy ponownie, kto był katem, a kto ofiarą. Bezczelność niemiecka nie zna granic. I niech ktoś powie, kto zna historię, że ten naród nie ma czegoś odrażającego w genach.

  Grzegorz Jasiński
  NIe od dziś wiadomo, że Niemcy zawsze nienawidzili nazistów i hitlerowców. Nie ma co się dziwić – ostatecznie, jak to niedawno zauważył senator RP Jan Rulewski – oni byli najbardziej poszkodowani w czasie ostatniej wojny. A taki Hitler to w końcu nie był Niemcem tylko Austriakiem :O

  Aleksandra Tucin
  A kogo obchodzi rządowa GADZINÓWKA islamskiego REŻIMU merkel?!? Natychiast zamknąć granicę z islamską republiką dojczeSTANU!!!

  Stenia Lozowska
  Bez obawy jeszcze trochę i niemcy będą gadać po arabsku i araby zamieszkiwały ich ziemie od wieków .

  Paweł Żukiewicz
  IGNORANCJA CZY GŁUPOTA?

  Elżbieta Mandziarz
  Niemcom to już się od tego mieszania w Eurolandzie wszystko pokręciło.Leją na oślep, szukając gdzie się da ,,chłopca do bicia”. Podwórko im parszywieje a oni porządkują sąsiadów. Chęć wywołania konfliktu to ich cecha historyczna, niestety. Nie dajmy się zwariować!

  Irek Irek
  Poczytajcie dobrze o czym jest artykul (uzywajac google translatora) Kliknijcie na foty i opis do nich. Opisuja w nich koszulki jakie nosza odwiedzajacy ten festiwal. Koszulki nawoluja miedzy innymi do symboli , ktore sa zakazane w Niemczech, czy tez organizacji (np Slowianska sila, Krew i Honor – organizacja neonazistowska). Wiec pisza prawde, ze neonazisci przyjezdzaja na ten festiwal. Fake news tvp.info

  Irek Irek
  Robert Gujski Nie myle, bo pisalem o koszulkach, to tvp pomylilo

  Robert Gujski
  Pod jednym ze zdjęć widnieje taki komentarz: „Anti Daesh – Europe against Islam”: Antiislamische Propaganda ist eines der wichtigsten Themen der extremen Rechten.” Czy der Spiegel broni Daesh?

  Robert Gujski
  Irek Irek Na zdjęciu jest tarcza. Na kilku innych zdjęciach der Spiegla też.

  Irek Irek
  Robert Gujski nie broni. Skad taki wniosek? Na koszulce bylo – anti daesh i zaraz dodane- Europa przeciwko islamowi. Czyli przyrownal caly islam do daesh, a to nie prawda. Derspiegel dal komentarz,ze ekstremisci prawicowi propaguja antyislamska propagande. Co sie zgadza wedlug jego koszulki

  Irek Irek
  Robert Gujski i jakis komentarz do tej tarczy byl?

  Robert Gujski
  Irek Irek Daesh chce narzucić Europie islam.

  Irek Irek
  Robert Gujski ale islam to nie daesh

  Robert Gujski
  Irek Irek „Ein Hakenkreuz-Schild” a u góry tytuł „Wikingertreff in Wolin: Neonazis unter Nordmännern”. Manipulacja Spiegla polega na tym, że opis zdjęcia nie ma nic wspólnego z

  Robert Gujski
  Irek Irek Nie każdy muzułmanin jest członkiem Daesh, ale kazdy członek Daesh jest muzułmaninem.

  Irek Irek
  Robert Gujski Wedlug tego co napisane na koszulce to kazdy muzulmanin jest daesh. Manipulacja

  Irek Irek
  Robert Gujski To prawda zmanipulowali tym zdjeciem, ale rowniez prawda, ze neonazisci tam byli. Sam tytul twierdzi, ze neonazisci sa wsrod „Ludzi polnocy” I teraz pytanie czemu? Po co mieliby tam przyjezdzac?

  Ryszard Tarasewicz
  bz, to..to ci co napisali ten artykuł,dziennikarze tvp info ze szkoły księdza Rydzyka,boją się czy wstydzą podać swoje nazwiska?

  Robert Gujski
  Czyżby brak argumentów?

  Robert Gujski
  Według panów dziennikarzy z der Spiegela Wikingowie byli nazistami 🙂

  Joanna Mika
  W dodatku nasz język należy do rodziny indo-europejskich, to daje do myślenia. Kim byli starożytni arianie? To hindusi, ich św ksìęgi o tym mówią. Hitler również i ten fakt próbował bezczelnie ukraść. A później obrócił to w morderczą machinę eksterminacji. Samo zło, z ‚kłamstwem założycielskim’ na przedzie.

  Tomelski Tomek
  Swastyka to symbol pochodzący ze starożytnego Wschodu z Indii nazwa pochodzi z sanskrytu , ma związek z przodkami Słowian którzy przywędrowali z okolic Indii oprócz tego znak znajdowany w prasłowiańskich wykopaliskach . Hitler sobie go przywłaszczył jak wiele innych rzeczy jak np. Krzyż żelazny

  Jerzy Prajsner-Prajnar
  Wyszło szydło z wora o I wojnę światową oskarżali wszystkich tylko nie siebie to samo z II wojną światową próbują nią obarczyć wszystkich tylko nie siebie. A teraz chcą obarczyć swą błędną polityką emigracyjną całą Europę a w szczególności Europę wschodnią wraz z polską. Jak Merkel sprowadzała emigrantów do Niemiec to nie słuchała pozostałych członków UE. A tera biadoli o solidarności. To jest przykład Niemieckiego porządku solidarnie ale nie razem, a prawda jest naszą Niemiecką prawdą reszta ma g…o do gadania. :).

  Maciej Wilczynsky
  Faszyzm i bandytyzm to mamy w szeregach ONR, a nie na festiwalu Słowian i Wikingów. Der spigel wydawał mi się poważniejszy.

  Jerzy Prajsner-Prajnar
  Niemcy tak postępują wobec państw schodnio europejskich, szczególnie wobec Polski bo albo są bardzo głupim narodem albo domagają się aby Polska flaga zawisła nad brzegiem rzeki Ren.

  Tomasz Tomala
  Niemcy to Niemcy zawsze nadrobią burdelu dostaną łomot by później się wybielić i z innych naokoło robić winnych!!!! Zawsze tak było!!! Ta głupia buta nigdy ich nie opuści!!! A tak wgl to teraz mają karę za 3 Rzesze!!! � I wcale mi ich nie żal!!!! �

  Click to access pomiedzy_festynem_a_zlotem_nazistow.pdf

  http://www.nigdywiecej.org/

  Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” przeciwdziała rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji.

  Założycielem Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” był Marcin Kornak (ur. 1968 – zm. 2014). Powstało ono w 1996 roku z inicjatywy działaczy nieformalnej, młodzieżowej Grupy Anty-Nazistowskiej (GAN), funkcjonującej już od roku 1992.

  Dzisiaj Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” jest organizacją wyspecjalizowaną w monitorowaniu przejawów rasizmu, która zdobyła renomę w kraju i zagranicą.

  Jednym z pierwszych sympatyków i przyjaciół naszego Stowarzyszenia był Jacek Kuroń. Wsparcia w różnej formie udzielali nam też między innymi Jan Karski, Szymon Wiesenthal i Jerzy Giedroyc. Uznanie dla „NIGDY WIĘCEJ” wyraził też osobiście prezydent USA Barack Obama podczas wizyty w Polsce w 2011 roku.

  Misją „NIGDY WIĘCEJ” jest promowanie wielokulturowości i szacunku dla odmienności. Przełamujemy zmowę milczenia wokół problemu rasizmu i ksenofobii. Budujemy szeroki i różnorodny ruch sprzeciwu wobec dyskryminacji w różnych obszarach życia społecznego.

  Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” jest organizacją niezależną, niezwiązaną z żadną partią polityczną. Są wśród nas ludzie o różnych poglądach i przekonaniach, których łączy niezgoda na przejawy rasizmu, faszyzmu i ksenofobii. Stowarzyszenie i pismo „NIGDY WIĘCEJ” z założenia nigdy nie ubiegały się ani nie zamierzają się ubiegać o dofinansowanie z funduszy państwowych.

  W 1996 roku zainicjowaliśmy udaną kampanię na rzecz umieszczenia w Konstytucji RP zakazu działania organizacji faszystowskich i rasistowskich (art.13).

  Polubienie

 7. https://dorzeczy.pl/swiat/38513/Slowianskie-symbole-na-festiwalu-w-Wolinie-Der-Spiegel-na-tropie-neonazistow.html

  Contral IP dzisiaj 18:08
  Niemcy zidiocieli do szczętu. Nie wiedzieli, że swastyka to starożytny symbol pochodzący z Indii. Inna sprawa, że swastykę zawłaszczyli niemieccy naziści nieco przekręcając. Swastyka była znana zarówno Germanom jak i Słowianom. Miała chronić przed demonami i przynosić szczęście.

  nieważne IP dzisiaj 13:36
  Swastyka skierowana w prawo i przekręcona o 45 stopni była od 1920 roku symbolem NSDAP od 1935 roku centralnym elementem flagi Rzeszy. Taka tylko swastyka jest zabroniona w wielu krajach. W Niemczech z wiadomych względów są zabraniane też i inne swastyki i neonazistowskie symbole. Jednak te, które powstały wcześniej niż powstała NSDAP znajdują się też w Niemczech w przestrzeni publicznej. Nikt nie niszczy rzeczy zabytkowych z powodu swastyki.
  http://www.rp-online.de/nrw/staedte/duesseldorf/hakenkreuz-nein-sonnenrad-aid-1.1117099

  Szacki IP dzisiaj 11:41
  Na miejscu Niemiec napuściłbym ich na islamistów. Jakby się wytłukli nawzajem, to Niemcy mogłyby wtedy odetchnąć z ulgą.

  Silva IP dzisiaj 10:37
  Byłem na tegorocznym festiwalu w Wolinie. Nie widziałem żadnych gadżetów ani koszulek z nazistowskimi symbolami. Jedyne co mi nasuwało skojarzenia z nazizmem, to język niemiecki, bo gości z za granicy było sporo.

  gonzo IP dzisiaj 09:31
  Jaki naukowiec takie i komentarze co się dziwić że dla Niemca wszystko z Nazizmem się kojarzy

  paranoicy IP dzisiaj 09:12
  Ciekawe czy jak dziennikarze spiegla otwierają lodówkę w domu, to widzą symbolikę nazistowską?

  Mazur IP dzisiaj 08:32
  Karl Banghard, szef archeologicznego skansenu Oerlinghausen w Nadrenii Północnej-Westfalii – Durny Niemiec, kojarzy mu się z Niemiecką swastyką – pewnie dziadek nosił taką na ramieniu !!!

  Valdorf IP dzisiaj 04:32
  Symbol w starożytności też wykorzystywały ludy np. Azjatyckie jako symbol słońca i o co szkopom chodzi o odwrócenie kota ogonem.

  hist. IP dzisiaj 00:45
  Niemcom chyba nie podoba się ,że nadal o tym pamiętamy …

  Patriota IP wczoraj 23:27
  Ustawka pod Der Spiegel!

  spider IP wczoraj 23:02
  Nie neo-nazistow ale NIEMCOW!!! To wlasnie oni byli NAZISTAMI!!! Nie POLACY!!!

  Elsa Else IP wczoraj 20:55
  Ciekawe kiedy Niemcy zaczną się domagać odszkodowań z tytułu naruszenia praw autorskich do swastyki?

  Alien IP wczoraj 20:06
  Zapewne panowie ze Spiegla, jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz z rozkoszą obwiesiliby się swastykami, tak jak robili to ich ojcowie. W tej chwili jednak nie wypada, przynajmniej na razie. A to powoduje ich frustrację.

  svenzbrodą IP wczoraj 19:45
  jak taki ciemniak może być szefem skansenu? swastyka zanim psychiczny Austriak przy poparciu milionów Niemców użył go jako symbolu zbrodni, była symbolem słońca i miała jak najbardziej pozytywny wydźwięk, znaleźć ją można na wielu wyrobach z dawnych czasów, dość jeszcze wspomnieć, że symbol ten był używany również w polskich odznaczeniach wojskowych w 20leciu międzywojennym, niech oni się zajmą lepiej tropieniem i wsadzaniem idiotów z Brukseli, którzy sprowadzają do EU leni z Afryki i Azji, przede wszystkim to nie podoba się kłamliwej prasie niemieckiej, że ludzie znajdują alternatywę dla promowanego nurtu zidiociałych multikulturowców czytaj: kryptoislamistów i jeszcze uczą się do czego pałka i miecz służą, hahahaah

  Simon Mol IP wczoraj 19:28
  Szipigiel odkrył, że nazizm wśród Słowian sięga aż Średniowiecza!

  Piotr IP wczoraj 19:27
  Ich religia jest podobna do naszej ideologii… sprawdzcie kto to powiedział i w jakim kontekscie, wcisnięto symbol słońca i szcześcia zbrodniczej organizacji, w ten sam sposób działają dzisiaj obrońcy demokracji i wolności robiąc coś zupełnie innego. Dzisiaj ten symbolem tego co w latach 30 jest półksieżyc i być może w latach 30 tego wieku historia zatoczy koło, do tego zmierza a ich artykuł jest tylko po to żeby nas zdyskredytować bo oni wiedzą że my nadstawiamy drugi policzek i to trzeba zmienić.

  vikingen IP wczoraj 19:26
  a tu szwabskie wieprze znajdziecie ubranka wcale nie odwołujące się do tej symboliki:
  https://www.thorsteinar-outlet.de/en/men/

  Warszawiak IP wczoraj 19:11
  Hitlerowskich gadzinówek nie czytam, a opinie szwabskich propagandzistów mam gdzieś.

  Do Rzeszy/Heim ins Reich IP wczoraj 18:52
  ekstremistyczny islamsko-lewacki szpigel mam w d…

  i tyle IP wczoraj 18:44
  Bo to Niemcy są najbardziej wyczuleni na takie symbole,zresztą zakazane w Niemczech.
  Teraz te symbole upodobali sobie Wolacy z nad Wisły !

  mocher IP wczoraj 18:36
  Nawet wyborcza na to nie wpadła

  ojciec kabaczek IP wczoraj 18:35
  Nalezaloby zapytac zaniepokojonego Pana Karla w ramach jakiego trendu sprzedaje sie koszulki z napisem „Nach Polen fliege ich nur mit dem Stuka”…

  Polubienie

 8. https://www.pch24.pl/zdaniem-niemieckiego-der-spiegel–festiwal-slowian-i-wikingow-w-wolinie-to-zjazd-neonazistow,53770,i.html

  Data publikacji: 2017-08-13 12:00

  Zdaniem niemieckiego „Der Spiegel”, Festiwal Słowian i Wikingów w Wolinie to zjazd neonazistów


  Festiwal Slowian i Wikingow. Fot. Bartek Wutke/Forum

  Na wyspie Wolin zorganizowano Festiwal Słowian i Wikingów gdzie uczestnicy z 30 krajów świata prezentowali swoje produkty rzemieślnicze, w tym m.in. broń białą i tarcze z epoki. Niemiecki „Der Spiegel” uznał, że festiwal przyciąga neonazistów, czego przykładem są liczne symbole słowiańskie. Autorzy piszą również o udziale w imprezie „prawicowych ekstremistów”.

  Festiwal Słowian i Wikingów to niezwykle popularna impreza, która już po raz 23 odbyła się na wyspie Wolin. Zjazd budzi duże zainteresowanie fascynatów kultury i historii Słowian oraz Wikingów, którzy w tym roku przyjechali z 30 krajów świata. Jak wynika z informacji organizatorów, w tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział prawie 2,5 tys. osób. Organizatorzy przedsięwzięcia podkreślają, że celem imprezy jest przypomnienie kultury Słowian i Wikingów, a także zwrócenie uwagi na lokalne tradycje występują na wyspie Wolin i kultywowane przez jej mieszkańców na przełomie wieków.

  Niestety w historycznym festiwalu, podczas którego rzemieślnicy przedstawiają swoje dzieła, niemiecki „Der Spiegel” dopatrzył się zjazdu neonazistów. W artykule napisano, że podczas imprezy, uczestnicy mogą nabyć koszulki, a także inne gadżety opatrzone swastykami i nazistowskimi symbolami. Autorzy tekstu w „Der Spiegel” zwraca uwagę, że symbole te mieszają się z grafikami nawiązującymi do czasów Wikingów. Szczególnie bulwersujący jest komentarz Karla Bangharda, szefa archeologicznego skansenu Oerlinghausen, którego zdaniem w imprezie na wyspie Wolin biorą udział neonaziści. Banghard podkreślił również, że podobne trendy panują także na Węgrzech.

  Banghard mówi również, że widzi pewne powiązanie pomiędzy sprawującymi władzę, a akceptacją dla neonazistów. Jego zdaniem, konserwatywnym i narodowym rządom Polski i Węgier o wiele łatwiej zaakceptować i tolerować organizowanie takich imprez. Autorzy tekstu z zasmuceniem zwracają uwagę, że w festiwalu biorą rzekomo udział „prawicowi ekstremiści”.

  „Der Spiegel” szczególnie zwraca także uwagę na prezentowane podczas imprezy tarcze wojów, które zawierają słowiański kołowrót. Zdaniem autorów tekstu, symbol ten jest związany z neonazistowskimi organizacjami. Dziennikarze ubolewają również nad tym, że festiwal z jednej strony jest „miłym i ciekawym wydarzeniem”, a z drugiej strony promuje nazistowskie symbole.

  Źródło: Spiegel.de, tvp.info
  WMa

  Margeritta
  @krzysiek: celem tego festiwalu jest, jak również istnienia samej wioski jest realizacja pasji organizatorów, rekompensata luk historycznych raczej nie było ich intencją 😉 Wioska jest wyłącznie atrakcją turystyczną, nie muzeum czy tym bardziej miejscem kultu. Jak ktoś jest nadgorliwy w swoich interpretacjach to jego problem, a organizatorom, tym bardziej uczestnikom może nagwizdac 😀

  jac
  niemieckie me(n)dia to również np: tefałeenek,polsacik,tokefemki,eremefemki,oneciki itd

  Krzysiek
  Celem tego festiwalu nie było chyba oddanie czci świętowitowi albo perunowi lub im podobnym bałwanom. Moim zdaniem to próba rekompensaty luk historycznych w dziejach naszych protoplastów. Oczywiście jeśli dopuszczano się tam obrzędów pogańskich to jest to godne potępienia i powinno się to wytknąć organiozatorom i uczestnikom, ale chyba nie o to się tam rozchodziło. Tak bardzo czcimy dorobek starożytnego Egiptu, Rzymu i Hellady a na próbę wyjaśniena własnej „pre-historii” mamy jakieś „spazmy”. Dopóki nie ma w tym intencji repoganizacji to uważam że powinno być więcej prób dochodzenia naszej historii. A co do niemców to „kij im w oko” i tak już zdurnieli, trzeba tylko na nich uważać żeby znowu coś głupiego nie zrobili jak zbankrutują finansowo.

  Beata J.
  Naprawdę, zaczynam poważnie martwić się o Niemców, z nimi coś jest nie tak – i to od wieków! Ktoś powinien ich przebadać, bo wskazują paluchem na innych, a sami są przyczyną destrukcji Europy i świata (w ostatnim stuleciu już trzeci raz!). I to zawsze z takim niemieckim poczuciem wyższości… :/

  Adrian
  Niech jjuż nazywają jak chcą. Mogą być neonaziści. Lepsze to niż cywilizacyjni zdrajcy i kulturowi samobójcy

  Rasista
  Prawda jest taka że hitlerowskie niemcy po zakończeniu II wojny światowej miały zostać zrównane z ziemią jako państwo powinno się je wymazać z map. Dziś niemcy to w większości dewianci to ludzie bez honoru hipokryci działający na szkodę Europy.Nienawidzę czuje wzgardę do samej nazwy niemcy za II wojnę za przelaną krew Polską.

  ergoproxy
  Żeby tylko można było to bym dał kciuka do góry użytkownikowi wilke.

  petrus
  A kogo obchodzi co pisze jakaś niemiecka gazeta? Po co o tym piszecie?… Troszeczkę szacunku do samych siebie….

  Akwin
  Pod względem historycznej rekonstrukcji impreza na Wolinie jest naprawdę fajnym przedsięwzięciem. Faktycznie zdarzają się tam neonaziści, którzy fascynują się pogaństwem, słuchają Honoru czy Gravelandu, ale nie ma ich aż tak wielu. Większym problemem są neopoganie, którzy odrzucają Chrystusa, a tych jest na Wolinie masa. Trudno jednak oczekiwać na takiej imprezie elementów chrześcijańskich, skoro ówczesne tereny Polski były pogańskie.

  LONGINUS PODBIPIETA
  Do Andrzeja,wilke i innych.Juz nie przesadzajcie z tym neopoganstwem, bo z takim mysleniem wszedzie diabla mozna sie doszukac.Juz niektorzy probowali w Igrzyskach Olimpijskich poganstwa sie doszukiwac bo to tradycja poganskiej starozytnej Grecjii.To chore

  Jan
  Der Spiegel to rzeczywiście lewacka i nacjonalistyczna gazeta. Niemców zawsz łatwo było zmanipulować, (I i II wojna); wielu Niemców łatwo przeszło od DKP do NSDAP ( z różnych powodów zresztą — nie tylko specyficznych dla Niemców). Reasumując: może być tak, że czy niemiecki lewak czy prawicowiec, z kolczykiem w uchu czy bez jak coś to ruszą >>w pole

  wilke
  Jakkolwiek festiwal jest jawnie neopogański i oczywiście nie powinien budzić sympatii redakcji ani czytelników, to jednak mamy kolejny przykład na to, jak manipuluje niemiecka prasa, gotowa użyć najbardziej absurdalnych argumentów i powiązać kompletnie niezwiąne ze sobą fakty tylko po to, żeby kolejny raz zaatakować i zdyskredytować Polskę. Tu już naprawdę nie chodzi o rząd, który można popierać lub nie, ale o to, że mając rząd, który stara się prowadzić niezależną od Niemiec politykę, Polska jest bezpardonowo atakowana przez Niemcy. To się źle skończy, ale mam szczerą nadzieję, że przede wszystkim dla Niemiec, które nie odebrały nigdy sprawiedliwej kary za swe liczne zbrodnie, i które znowu urosły w pychę – a czego szczerze im życzę. Zresztą wygląda na to, że same już zawiązały sobie sznur na szyi.

  LONGINUS PODBIPIETA
  W psychiatrii to sie nazywa mania przesladowcza,wszedzie widze jakis zlowrogi cien czegos

  pg
  Jak przez x lat festiwal był organizowany pod rządami „słusznej władzy”, to nie budził niepokoju? Poza tym, skoro przyciąga neonazistów, to co ma to wspólnego z prawicą, nawet „ekstremistyczną”? Nazizm to jest przecież pewna forma socjalizmu, bynajmniej nie dlatego, że tak sobie Hitler sprytnie wymyślił w nazwie, ale dlatego, że socjalizm jest kwintesencją tej ideologii, czego idealnym przykładem były nazistowskie Niemcy. Niemcy nie poszły za Hitlerem z/w na rasizm czy antysemityzm, tylko dlatego, że zafundował im socjalizm, i to taki, że ho ho! A wyzysk, rabunek i mordowanie Żydów i innych narodów to był tylko nieuchronny efekt uboczny tego socjalizmu, no bo – jak to w socjalizmie – kogoś trzeba było okraść, żeby dać innym. Rządy Hitlera trwały stosunkowo krótko, i dlatego Niemcy dotrwali do końca wojny zanim zabrakło kołdry z pełnymi brzuchami, nie zrozumiawszy, czym jest naprawdę socjalizm. A co do festiwalu, to przyciąga on raczej neopogan, i nie ma co specjalnie go bronić.

  antymutant
  No proszę,Mieszko 1 był nazistą!A Adam i Ewa?

  Andrzej
  Festiwal Słowian i Wikingów to impreza neopogańska. Dlaczego serwis pch24 jej broni?

  Hugon de Payns
  To nic takiego,wkrótce wszyscy zostaniemy nazistami że o terrorystach nie wspomnę.

  Sylwester
  Gazeta Der Spigel to najbardziej nacjonalistyczna gazeta na świecie, chwali tylko Niemców i to co niemieckie, a Niemcy żerują na całej Europie wystarcz a by wszystkie państwa europy powiedziały niemcom NIE już dosyć, nie kupujmy niemieckich towarów, niemieckich technologii, a nie trzeba będzie długo czekać aż niemycy pagną i śladu po nich nie zostanie

  hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  tak jak maniakowi seksualnemu wszystko kojarzy sie dooopa, to prawdziwym nazistom z Niemiec wydaje sie (naturalnie historii innych krajow to tam juz nie ucza od dawna), ze sa otoczeni samymi nazistami, natomiast oni sa niepokalani….to juz jest ciezka choroba psychiczna, a nie fobia…..mowie: postawic mur na granicy, bo znowu spreparuja jakis napad na nich „nazistow z innych krajow” na ten nieposzlakowany spokojny kraj

  Polubienie

 9. Idziecie w dobrym kierunku towarzyszki i towarzysze! 🙂

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/353200-awantura-w-kolonii-o-odmienna-kulturowo-ubikacje-dla-muzulmanow-chcemy-zeby-poczuli-sie-jak-u-siebie-w-domu

  Awantura w Kolonii o „odmienną kulturowo ubikację” dla muzułmanów. „Chcemy, żeby poczuli się jak u siebie w domu”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Publiczna toaleta / autor: Pinterest/kelly naylor Publiczna toaleta / au

  Ośrodek kultury w centrum Kolonii „Alte Feuerwache” chce urządzić „odmienną kulturowo ubikację” dla muzułmanów. Jedni ideę popierają, inni się z niej naśmiewają – informuje portal „Deutsche Welle”.

  Według portalu ma być to ubikacja, w której zamiast muszli klozetowej jest tylko otwór w podłodze; zamiast papieru toaletowego wąż do podmywania się. Decyzja centrum podgrzała i tak już gorącą dyskusję na temat integracji.

  Tego rodzaju ubikacje Europejczycy znają przede wszystkim z Francji czy Turcji i jej model odpowiada raczej temu, co jest przyjęte w krajach muzułmańskich

  —podkreśla Konrad Mueller z kierownictwa Alte Feuerwache.

  Chcemy, żeby ludzie z tamtego kręgu kulturowego poczuli się jak u siebie w domu

  —dodaje. Zaznacza przy tym, że przy instalowaniu toalety należy zwracać uwagę na to, żeby spływ nie był skierowany na południowy wschód.

  Nie można bowiem robić kupy wypinając się na Mekkę

  —podkreśla Mueller. Ubikacja stała się przy tym tematem w kampanii przed wyborami do Bundestagu. Do toaletowego sporu odnieśli się politycy już niemal wszystkich partii.

  Odebrało mi mowę

  —przyznaje Uli Breite, jeden z liderów kolońskich Wolnych Demokratów (FDP).

  My jako liberałowie popieramy oświecenie i postęp. Takie ubikacje to zacofanie. Istotą integracji jest to, że ludzie przybywający do nas zaczynają dopasowywać się do naszych zwyczajów

  —dodał. Także liderka kolońskich Zielonych Kirsten Jahn nie może tego pojąć.

  Co to za bzdura! Kierownictwo Feuerwache uzurpuje sobie prawo do decyzji, jak ludzie będą w ubikacji załatwiać swoje potrzeby? To jest po prostu śmieszne i nie ma nic wspólnego z wiarą

  —zaznaczyła. Sami muzułmanie twierdzą, że załatwianie fizjologicznych w ten czy inny sposób nie ma nic wspólnego z islamem, a cały spór jest „pozbawiony sensu”. Zdaniem Ahmeda Awaimera z Centralnej Rady Muzułmanów w Niemczech, spór o ubikacje należałoby wykluczyć z walki wyborczej.

  Ryb, dw.com

  komandir GRUsierun. 87.105.134.*za 25 minut
  My znajem takoj model – soWSIem kak w roSSiji!

  kot 37.47.198.*godzinę temu
  Domagamy się toalet na wzór syberyjski! Dziura w ziemi i dwa kije. Jeden żeby mieć się czego trzymać, a drugi do oganiania od wilków!

  aria 79.184.129.*godzinę temu
  Niemcy chcą być bardziej islamskie niż islamiści przebywający u nich.

  Ajwaj 79.78.254.*2 godziny temu
  Powrót do sławojek, prymitywy. Już czas ukrócić dochody arabów ze sprzedaży ropy i niech wracają do pasania kóz.

  mz 83.26.237.*3 godziny temu
  Po co taki koszt ,lepsze pudło z piaskiem ,tak po domowemu .Cenzor a jaki ja dla ciebie troll czy maszyna co ty mi wypisujesz .

  ala wilk 46.21.220.*3 godziny temu
  Prawicy marzy się segregacja rasowa? Czekajcie, niedługo wasi przyjaciele z AfD zaproponują wam pociągi „nuf fur Deutsche”

  jak integracja to integracja! 188.33.45.*wczoraj
  Takie ubikacje (dziura w podłodze i plastikowa butelka z wodą do podmywania się) winny być zainstalowane w Bundestagu! Frau Merkel też powinna korzystać z takiej ubikacji. Ona ich przecież zaprosiła.

  olek 37.47.180.*wczoraj
  Nachodźcy nie są wybredni z braku kóz ubogacą Niemki.

  Asterix 91.230.156.*wczoraj
  Bardzo dobry pomysł. Trzeba im zrobić kabiny z dziurą w podłodze i zapadnią i do każdej wsadzić węża grzechotnika.

  W 79.175.212.*wczoraj
  Ciekawe kiedy Niemcy będą musieli posuwać kozy w ramach integracji ???

  J. 194.126.238.*wczoraj
  Szwaby wracają do korzeni, w 1969 r odsługiwałem w post-wermachrowskich koszarach w Jeleniej Górze i były tam DOKŁADNIE TAKIE PONIEMIECKIE KIBLE ale zamiast wody do podmycia była Trybuna Ludu.

  Polubienie

 10. Patrioci 27 czerwca ·

  Czy tak trzeba właśnie rozmawiać z Niemcami?

  „Jesteśmy gotowi wybaczyć, zapomnieć….po otrzymaniu odszkodowania za szkody wojenne, za waszą napaść na nasz kraj, za zdziesiątkowanie naszej inteligencji, za wymordowanie niewinnych cywili, za zniszczenie naszego przemysłu i naszych miast, za kradzież naszego majątku narodowego. Wasz dobrobyt i silna pozycja gospodarcza zbudowane są na tym co nam ukradliście. Jak to oddacie, nie będziemy musieli szukać u was pracy. Nie pomni wyrządzonej nam Polakom krzywdy, teraz zadzieracie nosa i chcecie nas pouczać. Nie ma w was nawet cienia żalu czy wyrzutów sumienia za wasze haniebne czyny!” ~

  Polubienie

 11. tvp.info 13 sierpnia o 22:20 ·

  „Jest pan wrednym, podłym kłamcą!”, „żądam przeprosin!”. Spięcie między Tomasz Sakiewicz i Róża Thun. Posłanka do PE wychodzi ze studia.
  tvp.info #BezRetuszu #wieszwiecej
  Więcej: https://buff.ly/2wWgCgO

  Marek Jakubiak udostępnił(a) film użytkownika tvp.info.
  Wczoraj o 07:51 ·
  Nie rozumiem dlaczego Pani Poseł się obraziła. Tomasz Sakiewicz powiedział prawdę.

  RUCH Kukiz’15 UK udostępnił(a) film użytkownika tvp.info.
  Wczoraj o 07:31 ·
  walk – over .😉 W czasie programu „Bez retuszu” goście rozmawiali o reparacjach wojennych dla Polski. Zadziwiającą postawę na antenie TVP Info zaprezentowała europoseł Platformy Obywatelskiej Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, która rozmowy o reparacjach porównała do… „wszczynania trzeciej wojny światowej”. Zdecydowanie zareagował na jej słowa Tomasz Sakiewicz. http://m.niezalezna.pl/200801-thun-uslyszala-kilka-slow-prawdy-od-sakiewicza-wsciekla-sie-i-wyszla-ze-studia-wideo

  PRAWA Strona Medalu 18 godz. ·
  Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein oburzona słowami Tomasza Sakiewicza wychodzi ze studia TVP. Nie żebyśmy darzyli jakąś wielka sympatią naczelnego Gazety Polskiej, tak tutaj – ostro jej pocisnął 🙂

  Polubienie

 12. https://wpolityce.pl/polityka/353180-ks-isakowicz-zaleski-oburzony-slowami-thun-to-woda-na-mlyn-dla-klamiacych-o-polskich-obozach-smierci

  Ks. Isakowicz-Zaleski oburzony słowami Thun: „To woda na młyn dla kłamiących o ‚polskich obozach śmierci'”

  opublikowano: wczoraj


  autor: fot. wPolityce.pl/YouTube

  Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zareagował na skandaliczne słowa Róży Thun, które europosłanka wypowiedziała w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Skandaliczne słowa Thun w TVP Info: „Mamy w Polsce grupę ludzi, która marzy, żeby zrobić w Polsce kolejne Auschwitz”. WIDEO

  Jako wnuk więźnia niemieckiego KL Gusen-Auschwitz jestem ogromnie oburzony słowami Róża Thun powinna przeprosić albo złożyć mandat europosła

  — napisał ks. Isakowicz-Zaleski.

  Duchowny twierdzi, że takie słowa to „woda na młyn dla kłamiących o polskich obozach śmierci”.

  Te haniebne słowa to woda na młyn dla kłamiących o „pols. obozach śmierci”. Grafika w TV Republika też skandaliczna

  — twierdzi.

  mly/twitter

  polak 79.186.254.*godzinę temu
  A ja oczekuje że tą morde nikt nie zaprosi do uczciwej telewizji

  Widz 87.205.30.*3 godziny temu
  Kto tą prostaczkę zaprasza do telewizji

  Jadzio 83.238.232.*4 godziny temu
  Przecież Róża Thun ujawnia marzenia swojego własnego środowiska. Jeśli nadal nie rozumiecie, że geremkowszczyzna miota zawzięte groźby wobec Polski, to jakimi jesteście polemistami wobec tej …..

  ala wilk 46.21.220.*5 godzin temu
  A ksiądz nie był oburzony słowami Le Pen która chciała wyrzucać Polaków z Francji?

  toku 91.230.156.*wczoraj
  A co ma mówić założycielka Spinelli Group?

  jabol 83.10.78.*wczoraj
  Bismarck mówił, że są dwa rodzaje Polaków : tacy, których nienawidzi, i tacy , którymi pogardza…. Rózi przecież nie nienawidzi, więc jest ta druga możliwość….

  Jan Gromacki 83.22.248.*wczoraj
  Jeśli Bóg istnieje, to hańba dla przeniewierców prawdy i godności człowieka. A jeśli Boga nie ma, to ich też szlag trafi, nawet jakby umierali w złotych łożach i przy śpiewie gwiazd!

  oka 193.33.43.*wczoraj
  Pani Róża, żal słuchać i patrzeć, powinna oddać mandat polskiego europosła, niech startuje z ramienia Niemiec.

  Sylwia 83.30.104.*wczoraj
  Zachowanie róży thun to przejaw skrajnegoantypolonizmu !!!!!!! POwinna przeprosić Polaków za swoje słowa !!!!!

  m 188.146.128.*wczoraj
  Kto na nia glosowal???

  sasa 91.234.112.*wczoraj
  @piciu uważaj prawaczku bo wiesz chyba że Jacek Międlar za samo powiedzenie ” kiedyś dla nich była brzytwa dzisiaj jest modlitwa ” ma sprawę w sądzie o nawoływanie do nienawiści (ciachnięcia brzytwą)

  https://wpolityce.pl/polityka/353397-kuriozum-kod-po-i-nowoczesna-zadaja-przeprosin-od-tvp-ws-rozy-thun-slowa-europoslanki-w-obronie-niemcow-jakos-ich-nie-oburzyly

  Polubienie

 13. https://wpolityce.pl/swiat/352797-poprawnosc-polityczna-i-imigracjonizm-maja-konkretna-cene-ludzkiej-krzywdy-czy-polscy-zwolennicy-ubogacania-wiedza-co-proponuja

  Poprawność polityczna i imigracjonizm mają konkretną cenę ludzkiej krzywdy. Czy polscy zwolennicy „ubogacania” wiedzą, co proponują?


  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  W Wielkiej Brytanii tematem numer 1 jest proces 18-osobowego gangu z Newcastle, który przez cztery lata wykorzystał seksualnie ponad 100 dziewcząt, w tym także nieletnich.

  Ofiarami były białe dziewczyny i kobiety, głównie z biedniejszych i zaniedbanych środowisk Newcastle. Zapraszano je na „imprezy”, obiecując alkohol i narkotyki, a później wykorzystywano. Następnie porzucano, czasem nagie gdzieś na ulicy.

  Członkowie gangu pochodzą ze społeczności wywodzących się z takich krajów jak Bangladesz, Pakistan, Indie, Irak, Iran i Turcja. Większość urodziła się już w Wielkiej Brytanii.

  Śledztwo trwało lata, nad sprawą pracowało 50 policjantów. W roli szpiega zatrudniono osobę skazaną w przeszłości za gwałt na nieletniej, płacąc mu w sumie 10 tys. funtów.

  Sprawcy nie ukrywali, że kierują nimi kryteria rasowe. „Wszystkie białe kobiety nadają się do jednego… to są śmieci, tyle są warte takie kobiety” – to ocenzurowany przeze mnie cytat z wypowiedzi jednego ze skazanych.

  Zapadają kilkuletnie, nawet 10-letnie wyroki więzienia. Zdaniem niektórych brytyjskich polityków, także z Partii Pracy – kary powinny być surowsze, ponieważ rasistowskie tło aktywności gangu nie zostało odpowiednio uwzględnione w wyrokach.

  Dlaczego gang mógł działać tak długo? Bo mieszkańcy obawiali się podnosić sprawę, by nie zostać oskarżonym o rasizm. Podobnie policjanci – nawet jeśli mieli sygnały – woleli umyć ręce, niż ryzykować złamanie kariery.

  Poprawność polityczna ma konkretną cenę ludzkiej krzywdy. Podobnie ślepa wiara, że przybysze zawsze „ubogacają” kraj, do którego przybywają.

  Warto dodać, że podobne gangi działały także w innych brytyjskich miastach. Newcastle to nie pierwszy taki przypadek.

  Czy ci, którzy w Polsce popierają otwarcie drzwi dla uchodźców i osadników z krajów kulturowo bardzo dalekich biorą na swoje sumienia także takie konsekwencji masowej imigracji?


  autor: Jacek Karnowski

  ma 77.91.49.*12 sierpnia
  Ile polskich kobiet zadało się z dobrej woli z obrzezanym i ciąża dla niego liczy się tylko chłopiec matka przechodzi na islam jej wartość to cena jednego osła córeczki tyle samo.

  Zorro 94.254.179.*12 sierpnia
  Kiedy widzę te islamskie zakazane mordy to chce mi się odrazu rzygać.

  ???????? 37.47.2.*12 sierpnia
  Zasady „politycznej poprawności” zostały wymyślone do zacierania prawdy i zamykania ludziom ust. Nikt nigdy nie twierdził, że mają one służyć „politycznej prawdzie” Czy szarym masom za trudno to zrozumieć?

  lanca_ster 31.0.127.*12 sierpnia
  Może wiedzą, że szkodzą. może nie wiedzą że szkodą, ale w tej swojej niewiedzy szkodzą tak samo jak ci co robią to świadomie

  Stanley 176.98.127.*12 sierpnia
  Ten islamista miał rację. Kobiety które się z nimi zadają to są śmieci. Te z Polski co chcą być ubogacane tak samo. Nie jest to poprawne politycznie, ale to jest prawda.

  ante 202.219.98.*12 sierpnia
  Karnowski, nie strasz Polakow. Polacy dadza sobie rade, bez Twego pissowskiego skamlenia. Boisz sie, to odpieprz sie od Polski I Polakow.

  Karmowski 45.55.27.*12 sierpnia
  Islamiści już tu są http://natemat.pl/214741,dramat-na-parkingu-przed-biedronka-mezczyzna-z-podcietym-gardlem-wykrwawil-sie-na-oczach-zony-i-corki

  ooo 46.169.33.*12 sierpnia
  Dobry ciekawy artykul bo sporo lewaków i lewych świrów odpisuje grozbami, i odwracaniem kota ogonem. Nawet panie polki.. Zdrugiej strony masa bialych kobiet uwielbia Ciemnych chłopcow.

  Hektolitr Decybella 93.180.181.*11 sierpnia
  I wyobrażcie sobie że sędziowie Rzepliński ,Tuleja ,Gersdorf albo Żurek mieliby bronić Polaków przed imigrantami .Ha ha ha !Już to widzę …..

  anna 94.254.128.*11 sierpnia
  Może zacznijmy od tego ile Polek jest gwałconych przez białych Polaków tu w Polsce. Pan Karnowski nie napisze o Polsce bo wg niego nie ma problemu. Gwałcone Polki przez polskich macho są mu obojętne.

  eas 77.65.94.*11 sierpnia
  czy to znaczy że kozojebcy nie dostali duputatu kóz?

  Polubienie

 14. http://kresy.pl/wydarzenia/trump-bedziemy-usuwac-tez-pomniki-waszyngtona/


  źr. Reuters

  Trump: Czy będziemy usuwać też pomniki Waszyngtona?

  16 sierpnia 2017|0 Komentarze|w Ameryka, kultura, polityka, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Trump Tower w Nowym Jorku, prezydent Donald Trump był ponownie pytany o sobotnie wydarzenia w Charlottesville.

  Podczas konferencji prasowej poświęconej infrastrukturze, prezydent Donald Trump zwrócił uwagę na niekonsekwencję niektórych liberalnych mediów w informowaniu o wydarzeniach w Charlottesville.

  Trump zwrócił uwagę, że w Charlottesville starły się dwie grupy, tj. reprezentanci ruchu Alt-Right i, jak nazwał ich Trump, „Alt-Left”. „A co z alt-left, która rzuciła się, jak twierdzisz, na alt-right? Czy ona też nie ponosi winy? Rzucili się z pałkami w ręku. Czy oni mają jakiś problem? Myślę, że tak. ” Jak dodał „Po jednej stronie była grupa, która była zła. I miałeś grupę po drugiej stronie, która również była zła. Nikt tego nie chce powiedzieć. Powiem to teraz. Mieliśmy grupę po drugiej stronie [alt-left], która szarżowała i która nie miała pozwolenia [na demonstrowanie] i była bardzo, bardzo agresywna”.

  Trump zwrócił uwagę, że nie wszyscy atakowani przez lewackich aktywistów i Antifę w Charlottesville byli „białymi sumpremistami”. „Ci ludzie byli też tam, ponieważ chcieli zaprotestować przeciwko usunięciu posągu Roberta E. Lee” – zauważył Trump. Prezydent zadał również pytanie, czy skoro usuwa się pomniki poświęcone bohaterom Konfederacji, takim tak Robert E. Lee czy Stonewall Jackson, „Czy Jerzy Waszyngton będzie następny? Trzeba zadać sobie pytanie, gdzie to się skończy? (…) Jerzy Waszyngton miał niewolników. Czy wobec tego Jerzy Waszyngton straci swoj status? Czy będzie się usuwać posągi Jerzego Waszyngtona? A Thomas Jefferson? Czy usuniemy jego pomniki? On był znaczącym posiadaczem niewolników. Zmienia się kulturę i historię”.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: USA: starcia alternatywnej prawicy i lewicy w Charlottesville [+VIDEO/ +FOTO /+16]

  Prezydent jest zdania, że w narracji medialnej wszyscy stojący po stronie Alt-Right w Charlottesville to neo-naziści i bialu sumpremiści, co jest nieprawdą. „Media potraktowały ich w sposób całkowicie niesprawiedliwy” – powiedział Trump.

  Co ciekawe, jak informuje telewizja NBC News, źródła z Białego Domu twierdzą, że wczorajsze bardzo dosadne komentarze Trumpa na temat wydarzeń w Charlottesville nie były przewidziane, gdyż prezydent miał nie odpowiadać na pytania dziennikarzy. Widocznie Trump zignorował radę swoich współpracowników i zdecydował odnieść się w sposób bardziej szczegółowy do zamieszek w Wirginii.

  Kresy.pl / Vox / Twitter

  Polubienie

 15. crova1 @crova1:
  Zwierzęta

  http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/wladze-baltimore-usunely-jedna-noc-pomniki-konfederatow-foto/


  twitter.com

  WŁADZE BALTIMORE USUNĘŁY W JEDNĄ NOC POMNIKI KONFEDERATÓW [+FOTO]

  16 sierpnia 2017|1 Komentarz|w Ameryka, polityka, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Rada miejska Baltimore zadecydowała o błyskawicznym usunięciu pomników postaci związanych ze Konfederacją z czasów wojny secesyjnej. Stało się tak po pogróżkach ze strony tak zwanych „antyfaszystów”.

  „Działaliśmy szybko i cicho” – przyznaje burmistrz Baltimore w stanie Maryland, Catherine Pugh. Czarnoskóra burmistrz wnioskowała do rady miasta o przeprowadzenie akcji usunięcia pomników, rada poparła jej wniosek jednogłośnie. Na zlecenie władz, ostatniej nocy między godziną 11.30 a 5, przy pomocy ciężkiego sprzętu, zdemontowano trzy pomniki związane ze Skonfederowanymi Stanami Ameryki (CSA), którą to nazwę przybrały południowe stany USA po dokonaniu secesji w 1861 r.

  Usunięto posąg przedstawiający wodza naczelnego wojsk Konfederacji gen. Roberta E. Lee. wraz z jednym z ich najwybitniejszych generałów, Thomasem “Stonewallem” Jacksonem, pomnik Żołnierzy i Marynarzy Konfederacji, oraz pomnik Kobiet Konfederacji. Oprócz nich usunięto posąg nie związanego z konfederacja Rogera B. Taneya, byłego sędziego Sądu Najwyższego, który sprzeciwiał się przyznaniu murzynom statusu obywateli USA. Pomniki zostały załadowane na ciężarówki i wywiezione pod eskortą miejscowej policji. Media nie podają gdzie.

  W poniedziałek skrajni lewicowcy, określający się mianem „antyfaszystów”, urządzili pod pomnikiem Lee i Jacksona w Baltimore demonstrację grożąc, że sami go obalą, tak jak zrobili to „antyfaszyści” w Durham w Karolinie Północnej, którzy samowolnie zrzucili pomnik poświęcony żołnierzom Konfederacji. Dzisiaj przy pustym cokole pomnika ustawili przygotowaną przez siebie figurę murzyńskiej kobiety.

  Tym samym walka z pomnikami konfederacji staje się elementem eskalacji konfliktu politycznego w USA. Konflikt nabrał szczególnej mocy po manifestacji zwolenników Alternatywnej Prawicy w Charlotteswille, która została tam zwołana między innymi pod hasłem obrony pomnika gen. Lee, który tamtejsza rada miejska również postanowiła usunąć. W czasie manifestacji prawicowcy zostali zaatakowani przez „antyfaszystów”. Tłum tych ostatnich stał się z kolei celem jednego z przeciwników, który wjechał w niego samochodem. W czasie zamieszek zginęła jedna osoba po stronie „antyfaszystów”, a kilkanaście zostało rannych.

  Choć secesja południowych stanów i wojna secesyjna nie była spowodowana przede wszystkim przez spór o zniesienie lub utrzymanie niewolnictwa, pamięć o tych wydarzeniach wikłana jest w narastający w USA konflikt na tle rasowym. W 2015 roku w mieście Baltimore doszło do największych od lat zamieszek wywołanych przez ludność murzyńską.

  baltimoresun.com/kresy.pl

  http://kresy.pl/wydarzenia/usa-czarni-kongresmeni-chca-usuniecia-posagow-konfederatow-kongresu/

  https://wpolityce.pl/swiat/353507-usa-kongresmeni-z-black-caucus-chca-by-posagi-konfederatow-zniknely-z-kongresu

  https://wpolityce.pl/swiat/353512-tillerson-po-tragicznych-zajsciach-w-charlottesville-w-przestrzeni-publicznej-usa-nie-ma-miejscu-na-nienawisc-i-przemoc

  http://kresy.pl/wydarzenia/mitt-romney-popiera-antife/

  http://kresy.pl/wydarzenia/trydenckie-korzenie-glownego-stratega-politycznego-trumpa/

  http://kresy.pl/wydarzenia/usunieto-pomnik-generala-roberta-e-lee-dallas-video/

  Polubienie

  • http://kresy.pl/wydarzenia/bialy-dom-bez-bannona-ta-prezydencja-sie-skonczyla/


   Steve Bannon, foto: wikimedia.org

   Biały Dom bez Bannona. „Ta prezydentura się skończyła”

   19 sierpnia 2017|0 Komentarze|w Ameryka, polityka, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

   Prezydentura Trumpa, taka o którą walczyliśmy i zwyciężyliśmy, skończyła się – stwierdził Steve Bannon, były główny strateg Białego Domu, niedługo po swoim odejściu. Zapowiada powrót na stanowisko szefa portalu Breitbart.

   O odejście Steve’a Bannona ze stanowiska strategicznego doradcy prezydenta, utworzonego specjalnie dla niego, poinformowała rzeczniczka Białego Domu, Sarah Huckabee.

   Zdaniem komentatorów, Bannon, po usunięciu Flynna, był ostatnią nadzieją na realizację przedwyborczych zapowiedzi Trumpa w zakresie polityki zagranicznej.

   – Prezydentura Trumpa, taka o którą walczyliśmy i zwyciężyliśmy, skończyła się – powiedział Bannon w piątek, krótko po potwierdzeniu odejścia z Białego Domu, cytowany przez „The Weekly Standard”.

   – Wciąż mamy ogromny ruch i coś z tej prezydentury Trumpa zrobimy. Ale ta prezydentura się skończyła. To będzie coś innego. I będą starcia wszelkiego rodzaju, będą dobre i złe dni, ale TA [podkr. oryg.] prezydentura się skończyła.

   Były główny strateg Białego Domu twierdzi, że jego odejście było dobrowolne i zaplanował, by zbiegło się ono z rocznicą dołączenia do drużyny Trumpa. Według części komentarzy, decyzja o odwołaniu Bannona miała nastąpić po wywiadzie z 16 sierpnia z lewicowym kwartalnikiem „The American Prospect”. Doradca Trumpa stwierdził w nim, że groźby militarnego rozwiązania kwestii Korei Północnej pozostają bez pokrycia.

   Powrót do Breitbart

   Bannon zapowiedział, że ponownie stanie na czele portalu Breitbart, którym kierował do sierpnia ub. roku, do czasu stanięcia na czele kampanii wyborczej Trumpa. Potwierdził, że 7 sierpnia br .rozmawiał z szefowi kancelarii prezydenta Johnowi Kelly’emu i samemu Trumpowi, że rezygnuje z dniem 14 sierpnia. Właściwe odejście zostało jednak opóźnione przez zamieszki i starcia w Charlottesville.

   – Zawsze planowałem spędzenie jednego roku [w Białym Domu-red.]. Gen. Kelly wprowadził świetny, nowy system, ale powiedziałem, że tak będzie najlepiej. Chcę wrócić do Breitbart – mówi były doradca Trumpa. Zapowiadając, że jako szef Breitbart zabierze się za republikański establishment.

   Bannon uważa, że po jego odejściu Trump będzie miał dużo trudniej z przeprowadzenie zapowiadanych zmian w kwestii nacjonalizmu gospodarczego czy imigracyjnego. Podkreśla, że jego zdaniem po jego odejściu zacznie się napływ bardzo umiarkowanych Republikanów. Zaznaczając, że republikański establishment nie chce sukcesu Trumpa we wspomnianych kwestiach. Bannon uważa, że ci, którzy teraz będą próbować wpłynąć na Trumpa, będą chcieli zwrócić go w zupełnie inną, bardziej umiarkowaną stronę.

   Wcześniej informowaliśmy, że w piątek dziennik New York Times powołując się na swoich informatorów przekazał, że Donald Trump miał powiedzieć współpracownikom, że zadecydował o usunięciu Stephen’a Bannona, z pozycji głównego stratega politycznego Białego Domu.

   Tarcia w Białym Domu

   Steve Bannon ma według NYT pozostawać w konflikcie z innymi doradcami i członkami rodziny prezydenta, w tym jego zięciem Jaredem Kushnerem. Jak informowaliśmy w kwietniu, w wywiadzie dla NYT Donald Trump oświadczył: Steve jest dobrym facetem, ale powiedziałem im, [Bannonowi i Kushnerowi – red.] żeby rozwiązali ten konflikt, bo w innym przypadku ja go rozwiąże.

   Spór ten ma wyrażać istniejący w Białym Domu podział na twardych nacjonalistów/konserwatystów i bardziej liberalnych, „nowojorskich” doradców prezydenta Donalda Trumpa. Do tej drugiej grupy należą córka Trumpa, Ivanka Trump, i jej mąż Jared Kushner.

   Wskazuje się, że choć Bannon twierdzi, że zrezygnował dobrowolnie, to od czasu dołączenia gen. Kelly’ego do ekipy Trumpa było wiadomo, że główny strateg długo nie zostanie w Białym Domu. Ten emerytowany generał US Marines stanął po stronie gen. H. R. McMastera, doradcy Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego, z którym Bannon pozostawał w ostrym konflikcie. Obaj ścierali się m.in. w takich kwestiach, jak wojna w Afganistanie. Bannon, w przeciwieństwie do McMastera, zdecydowanie sprzeciwiał się prowadzeniu przez Waszyngton interwencjonistycznej polityki.

   Z kolei Demokraci twierdzą, że odejście Bannona z administracja Trumpa to za mało. Ich zdaniem krytykowany przez nich były doradca prezydenta jest odpowiedzialny za złagodzenie tonu wypowiedzi Trumpa odn. alt-right i ich protestów w Charlottesville. Po ostatnich zamieszkach na tle rasowym w tym mieście Bannon nazwał przedstawicieli nacjonalistycznych zbiorowiskiem klaunów. Wcześniej Donald Trump oświadczył, że za rozruchy byli odpowiedzialni tak nacjonaliści z Alt-Right jak i skrajni lewacy. Zaznaczył wtedy, że nie wszyscy, którzy przybyli do Charlottesville pod sztandarem Alt-Right byli neo-nazistami.

   Możliwe odejście Bannona po konflikcie z Kushnerem jeszcze w kwietniu skomentowała Jonathan Swan z portalu Axios – Jeśli Bannon zostanie usunięty, nie będzie już osoby o podobnym statusie w Białym Domu, która mogłaby wywierać na Trumpie nacjonalistyczny nacisk, a bardziej centrystyczne postacie już zyskują na znaczeniu (Ivanka, Gary Cohn). Bez głosu Bannona, Biały Dom staje się bardziej konwencjonalny.

   Zdaniem komentatorów, patrząc na rolę Bannona w budowaniu programu „America First”, usunięcie doradcy będzie mogło oznaczać dystansowanie się prezydenta USA od najważniejszych elementów programu wyborczego, tj. zwalczania nielegalnej imigracji, nacjonalistycznej polityki handlowej i sprzeciwu wobec interwencjonizmu w polityce zagranicznej.

   Weeklystandard.com / Kresy.pl

   http://kresy.pl/wydarzenia/nyt-trump-powiedzial-doradcom-ze-usunie-stevea-bannon/

   http://kresy.pl/wydarzenia/bannon-o-bialych-nacjonalistach-zbiorowisko-klownow/

   https://wpolityce.pl/polityka/353930-bloomberg-ziec-trumpa-utrzymywal-kontakty-z-przyjacielem-putina-romanem-abramowiczem

   http://kresy.pl/wydarzenia/polityka/ivanka-trump-odpowiedzialna-odejscie-stephena-bannona-bialego-domu/

   Polubienie

 16. http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/usa-tlum-antyfaszystow-obalil-zbezczescil-pomnik-zolnierz-konfederacji-video/


  twitter.com/DerrickQLewis

  USA: TŁUM „ANTYFASZYSTÓW” OBALIŁ I ZBEZCZEŚCIŁ POMNIK ŻOŁNIERZA KONFEDERACJI [+VIDEO]

  15 sierpnia 2017|0 Komentarze|w Ameryka, polityka, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Tłum osobników określających się mianem „antyfaszystów” strącił z cokołu pomnik żołnierza Konfederacji w mieście Durham w Karolinie Północnej.

  Na fali eskalacji emocji politycznych wśród Amerykanów w ostatnich dniach, posąg żołnierza Konfederacji w Durham stał się w poniedziałek celem tak zwanych antyfaszystów. Tłum zgromadził się pod pomnikiem około godziny 19. Zebrani obwiązali linę wokół szyi posągu a następnie obalili go. Następnie niektórzy manifestanci kopali i deptali obalony pomnik. Towarzyszyło temu skandowanie okrzyków: „Nie dla glin”, „Nie dla KKK” [Ku Klux Klanu] „Nie dla faszystowskich USA”.

  Jedna z uczestniczących w akcie wandalizmu osób, działaczka niszowej Partii Robotników Świata Alissa Allis nazwała figurę żołnierza Konfederacji „rasistowskim pomnikiem” będącym pozostałością „supremacji białych”, relacjonuje „Washington Post”. Pomnik ten był już zresztą wcześniej celem wandalów. W 2015 roku został pomalowany. Napisy wskazywały, że dokonali tego sympatycy murzyńskiej organizacji „Black lives matter”.

  Wykonana z brązu figura żołnierza armii Skonfederowanych Stanów Ameryki została ustawiona przed obecnym gmachem sądu hrabstwa Durham w 1924 roku. Na granitowym postumencie znajduje się odwzorowana flaga Konfederacji oraz napis „Pamięci chłopców, którzy nosili się na szaro” – co jest odwołaniem do szarej barwy armii Południa, odróżniającej się tą barwą od granatowych mundurów armii Północy. Pomnik był chroniony prawem stanowym.

  Choć secesja południowych stanów i wojna secesyjna nie była spowodowana przede wszystkim przez spór o zniesienie lub utrzymanie niewolnictwa, pamięć o tych wydarzeniach wikłana jest w narastający w USA konflikt na tle rasowym. W 2015 roku w mieście Baltimore doszło do największych od lat zamieszek wywołanych przez ludność murzyńską. Konflikt dodatkowo podgrzewany jest przez przeciwności polityczne, bowiem grupa czarnoskórych obywateli USA w znacznej większości (około 80%) głosowała przeciw obecnemu prezydentowi USA. Eskalacja ta przenosi się także na pole sporu o historię.

  W miasteczku  Charlottesville, w sąsiednim stanie Wirginia, długotrwały spór o pomnik gen. Roberta Lee, wodza naczelnego wojska Konfederacji, doprowadził do przemianowania nazwy parku w którym się znajduje, na Park Emancypacji. Zdominowana przez demokratów rada miejska chce usunięcia pomnika. Między innymi to ściągnęło w niedzielę do Charlottesville działaczy tak zwanej Alternatywnej Prawicy (Alt-Right), którzy chcieli zaprotestować przeciw planom rady miejskiej. Manifestanci podkreślali też wolę obrony tradycyjnej tożsamości białych Amerykanów. Ich marsz stał się jednak celem ataku „antyfaszystów”. W czasie zamieszek zginęła jedna osoba po stronie „antyfaszystów”, a kilkanaście zostało rannych. To właśnie wydarzenia w Charlottesville zmobilizowały do wystąpienia i aktu wandalizmu lewicowych działaczy w Durham, jak relacjonują amerykańskie media.

  washingtonpost.com/cnn.com/kresy.pl

  Meet the College Student Who Pulled Down a Confederate Statue in Durham & Defied White Supremacy

  Von Wane 15 godzin temu
  Whats next? Since Washington, Jefferson and Madison were slave holders are their monuments next? Will Mount Rushmore be vandalized?

  Boy Freitag 14 godzin temu
  Planet of the apes, its coming true….

  Franta Lopata 13 godzin temu
  Keep accusing whites of racism and at some point they will say fuck it and actually become racists. You will regret your race baiting.

  Seth G 13 godzin temu
  For how long are you going to blame all whites for the past? How Long 100years more 1000years more????.You blame everyone even those who even don’t have nothing with it.Maybe we should blame all blacks for stealing,robbing,killing?.

  Osterhagen Key 4 godziny temu
  No one blamed „all whites,” retard. It’s not all in „the past,” retard. No one blamed „everyone,” retard. And CAN ANYONE IMAGINE what life would be like if demented white supremacist pricks blamed all blacks for all crime? EXACTLY the same, or even SAMER? You’re a fucking imbecile.

  toast1012 55 minut temu
  really? you never heard of the term, „white privilege”?

  https://wpolityce.pl/swiat/353586-trump-ma-racje-moze-lewica-zacznie-burzyc-pomniki-jeffersona-i-waszyngtona-szalenstwo-nie-ma-granic

  http://kresy.pl/wydarzenia/gettysburgu-beda-usuwane-pomniki-zolnierzy-konfederacji/

  Polubienie

 17. http://kresy.pl/wydarzenia/migalski-sierakowski-grypa-polscy-kierowcy-zabijaja-wiecej-ludzi-niz-terrorysci/


  Sławomir Sierakowski, Marek Migalski. Fot. wikimedia

  Migalski, Sierakowski: grypa i polscy kierowcy zabijają więcej ludzi niż terroryści

  19 sierpnia 2017|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Europa Południowa, Europa Zachodnia, polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Były europarlamentarzysta Marek Migalski stwierdził, że „Polacy zabili na polskich drogach” dwa razy więcej osób, niż terroryści z Barcelony. Z kolei lewacki publicysta Sławomir Sierakowski podkreślał, że „ilość ofiar terroryzmu jest nieporównywalna z ofiarami grypy”.

  Politolog i publicysta Marek Migalski, znany ze swoich prowokatorskich komentarzy i wypowiedzi, skomentował na Twitterze zamach terrorystyczny w Barcelonie. Przyrównując je do wypadków komunikacyjnych na polskich drogach.

  – W długi weekend Polacy zabili na polskich drogach 30 Polaków. To info dla ’przerażonych skalą zamachu’ w Barcelonie. #2RazyWięcej – napisał na Twitterze były europoseł.

  Wpis wywołał w sieci spore kontrowersje i falę krytyki. Migalski upierał się przy swoim. Odpowiadając jednemu ze swoich krytyków napisał: „Serio bardziej się boisz zamachu terrorystycznego, niż śmierci na drodze? Ta druga jest kilka tysięcy bardziej prawdopodobna. Prymitywne zabicie jedynie 13 osób (z szacunkiem dla wszystkich ofiar). Skala jest dramatycznie…mała”.

  Czytaj również: Marek Migalski chce wyprzedaży polskiej ziemi w ręce Niemców Holendrów bądź Żydów

  Grypa groźniejsza od terrorystów?

  Kontrowersje wzbudził również znany lewacki publicysta i redaktor naczelny „Krytyki Politycznej”, Sławomir Sierakowski, który ws. zamachów w Hiszpanii został zaproszony jako ekspert-komentator przez stację TVN.

  Przeczytaj: Guru skrajnej lewicy przyznaje, że działa za pieniądze z zagranicy

  W swojej wypowiedzi Sierakowski stwierdził, że ,,grypa pochłonęła więcej ofiar niż terroryzm”. Jego zdaniem, problem islamskiego terroru jest niepotrzebnie rozdmuchiwany i wyolbrzymiany.

  – Ilość ofiar terroryzmu jest nieporównywalna z ofiarami grypy, już nie mówiąc o wypadkach samochodowych – powiedział publicysta. W jego opinii, terroryzm nie jest w Europie niczym nowym. Nawiązał także do czasów II RP, mówiąc, że w swojej działalności niepodległościowej to Polacy posuwali się do działalności terrorystycznej. Zaznaczają, że cele Polaków były inne, niż dżihadystów z ISIS.

  Drugi z zaproszonych przez TVN gości, prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu Białostockiego i Polskiej Akademii Nauk mówił z kolei, że „Europa powinna się przyzwyczaić do zamachów”. W jego opinii, jest to już swego rodzaju codzienność. Zaznaczał, że kryzys migracyjny nie ma żadnego związku z rosnącym problemem terroryzmu w Europie.

  Zobacz: Hiszpania: bohaterski policjant zastrzelił czterech terrorystów [+VIDEO/18+]

  Twitter.com / TVN/ dorzeczy.pl / Kresy.pl

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/353778-skala-zamachu-w-barcelonie-jest-dramatyczniemala-kontrowersyjna-opinia-marka-migalskiego

  https://wpolityce.pl/polityka/353837-islamski-radykalizm-to-nie-grypa-ale-rak-wymaga-najostrzejszej-i-radykalnej-chemioterapii

  https://wpolityce.pl/polityka/353844-czerska-chce-ustawic-polakow-do-pionu-uchodzcy-i-grecy-mowili-mi-jestes-z-polski-to-kraj-lewandowskiego-i-faszystow

  https://wpolityce.pl/polityka/353834-thun-oburzona-na-to-co-sie-dzieje-w-kraju-to-jest-polska-hopsa-hopsa-krakowiaczek-ci-ja-instytucje-ue-nie-moga-byc-wobec-polski-poblazliwe

  https://wpolityce.pl/swiat/353774-pytanie-do-elit-ue-kto-tu-jest-tchorzem-skoro-tchorze-potrafia-zastraszyc-potezna-europe-to-kim-sa-w-takim-razie-ci-dzielni-europejczycy

  https://wpolityce.pl/gwiazdy/353734-jerzy-grunwald-dla-wpolscepl-liberalno-lewicowi-politycy-z-brukseli-maja-krew-na-rekach-ci-ludzie-kaza-nam-byc-stadem-baranow-idacych-na-rzez

  https://wpolityce.pl/swiat/353754-deutschlandfunk-o-islamofobii-w-polsce-muzulmanie-sa-nad-wisla-bezpodstawnie-obrazani-robi-sie-z-nich-gwalcicieli-i-zamachowcow

  https://wpolityce.pl/swiat/353790-hiszpanska-policja-terrorysci-planowali-wieksze-ataki-niekontrolowana-eksplozja-pozbawila-ich-materialow-wybuchowych

  https://wpolityce.pl/polityka/353726-przywodcy-panstw-i-ue-na-zamach-w-barcelonie-zareagowali-sztampowo-z-wyjatkiem-donalda-trumpa

  https://wpolityce.pl/swiat/353879-zamachy-powinnismy-nauczyc-sie-z-tym-zyc-szef-szwedzkiej-policji-bezpieczenstwa-nazywa-terroryzm-w-europie-nowa-normalnoscia

  Polubienie

 18. M 80.245.184.*za godzinę
  Na koszulce wytatuowanego grubasa na ostatnim zdjęciu jest napisane „Niemiecko-Ukraińscy bracia w broni”. Wymowne…

  https://wpolityce.pl/swiat/353933-marsz-neonazistow-w-berlinie-w-30-rocznice-smierci-jednego-z-przywodcow-trzeciej-rzeszy-galeria

  Marsz neonazistów w Berlinie w 30. rocznicę śmierci jednego z przywódców Trzeciej Rzeszy. [GALERIA]


  autor: PAP/EPA autor: PAP/EPA

  Ulicami berlińskiej dzielnicy Spandau przeszło w sobotę kilkuset neonazistów, którzy w ten sposób uczcili 30. rocznicę samobójczej śmierci w tamtejszym więzieniu Rudolfa Hessa, jednego z przywódców Trzeciej Rzeszy. Przeciwko marszowi demonstrowali antyfaszyści.

  Według różnych doniesień agencyjnych, uczestników marszu było od 250 do 500. Nieśli czerwono-biało-czarne flagi Trzeciej Rzeszy z lat 1933-35 i transparenty z cytatem z Hessa „Niczego nie żałuję”. Do pilnowania porządku zmobilizowano tysiąc policjantów. Nie dopuścili oni do konfrontacji neonazistów z kontrdemonstrantami.

  Nie doszło do poważnych starć, ale zwolennikom lewicy udało się w pewnym momencie doprowadzić do zablokowania przemarszu neonazistów, gdy planowali przejść pod dawne więzienie Spandau. Policja zatrzymała niektórych uczestników demonstracji.

  Rudolf Hess, partyjny zastępca Adolfa Hiltera w NSDAP, uciekł w 1941 roku samolotem do Wielkiej Brytanii, gdzie był internowany do końca wojny. Międzynarodowy Trybunał w Norymberdze skazał go na dożywotnie więzienie. Karę odbywał w więzieniu Spandau. 17 sierpnia 1987 roku znaleziono 93-letniego więźnia powieszonego w celi na kablu elektrycznym.

  W czerwcu 2011 roku zlikwidowano jego grób w Wunsiedel w Bawarii, gdzie neonaziści, z powodu lat spędzonych w więzieniu uważający Hessa za męczennika, organizowali marsze i spotkania.

  ems/PAP

  lewacy poprą niemieckich nazi! 37.47.5.*za godzinę
  Marsz nazistów w Berlinie był imprezą legalną-chronioną przez niemiecką policję.A niemieccy naziści to nie to samo co patrioci-narodowcy.Ideą nazi nie jest ochrona narodu a niszczenie innych narodów

  wiem 83.23.88.*za godzinę
  @lewacy poprą niemieckich nazi!: He, he, he… Tak samo polscy „dziarscy chłopcy” chcą „chronić” naród kosztem Ukraińców, Białorusinów czy Litwinów. Niemcom marzy się Gdańsk, a naszym Wilno i Lwów.

  Wyłazi z tych raubritterów 89.229.3.*za godzinę
  cale ubóstwo ich przeszłości. W obronie przed kalifatem wszystko do czego mogą się odwołać to nazizm. To całe niemcy! Poza bestialstwem niczego innego w nich nie ma!

  Niczego nie żałują? 89.229.3.*za godzinę
  A powrotów Gustloffem? A przy dyszlach na piechotę zimą’45? Oj, coś ta mi wyjrzy, że znów są coraz bliżej tych momentów. Dziedziczna durnota jest nieuleczalna. Teraz muł-zumany ich będą leczyć.

  wiem 83.23.88.*za godzinę
  Jak widać nie tylko Polacy maja monopol na marsze narodowców.

  Polak 84.40.131.*za godzinę
  Czy neonaziści czy antyfaszyści to jedno i to samo to są niemcy. Niemcy trzeba zaorać i posadzić trawę albo truskawki.

  uuu 213.128.181.*za 43 minuty
  jednemu marzy sie Slask

  wiem 83.23.88.*za 43 minuty
  czerwono-biało-czarne flagi Trzeciej Rzeszy Co za bzdura. To są barwy Cesarstwa Niemieckiego powstałe z połączenia flagi Królestwa Prus (czarno-biała) oraz barw flag hanzeatyckich (czerwień i biel)

  bb 37.26.192.*za 42 minuty
  dziwne że kokietują rudolfa hessa którego sam hitler się wyrzekł

  Polubienie

 19. https://wpolityce.pl/polityka/353961-prof-zybertowicz-zdefiniowal-lewaka-to-ktos-kto-uwaza-ze-nie-da-sie-kontrolowac-granic-ale-da-sie-kontrolowac-globalny-klimat-wideo

  Prof. Zybertowicz zdefiniował lewaka: „To ktoś, kto uważa, że nie da się kontrolować granic, ale da się kontrolować globalny klimat”. WIDEO

  opublikowano: wczoraj


  prof. Zybertowicz / autor: Twitter

  W dzisiejszym programie „Woronicza 17” prof. Andrzej Zybertowicz przedstawił definicję lewactwa.

  Prawidłowa definicja lewactwa podana jest w jednym z memów internetowych: „Lewak to ktoś, kto uważa, że nie da się kontrolować granic, ale da się kontrolować globalny klimat”. Ponieważ panowie z opozycji opowiedzieli się za kontrolą granic, to znaczy, że nie ma w naszym gronie lewaków

  — żartował profesor.

  CZYTAJ TAKŻE: Prof. Zybertowicz w „Woronicza 17”: „Atakując chrześcijaństwo, otworzono furtkę dla ekstremistów islamskich”

  as/TVP INFO

  Sass@Sasswczoraj
  DOBRE!…., ba ZNAKOMITE!. Gratuluję autorowi!!.. Mocno zbliżył się do podobnej duchem i siłą opinii Mikołaja Davili: ” LEWICA JEST PO PROSTU NAJZDOLNIEJSZYM MENEDŻEREM KLOAKI”.. A Jakub Karpiński tak ich wycenił: „MOŻNA BYĆ CZŁOWIEKIEM INTELIGENTNYM, UCZCIWYM I KOMUNISTOM, ALE NIE MOŻNA MIEĆ TYCH TRZECH CECH NARAZ”.., zaś śp. prof. Pweł Wieczorkiewicz: ” -TO BYLI LUDZIE INTELIGENTNI I KOMUNIŚCI, ALE NIE BYLI UCZCIWI INTELEKTUALNIE”.. A bardziej dobitnie (choć nie wprost) wyraził to Jerzy Drobnik dziennikarz II Rzeczpospolitej związany z Obozem Narodowym: ” POZIOM UMYSŁOWY NARODU POZNAJE SIĘ PO TYM, CZY UMIE ON ZMUSIĆ SWOICH GŁUPCÓW (wszelkiej maści lewaków i libertynów-dop. autora) DO MILCZENIA, CZY TEŻ POZWALA IM WYCHODZIĆ NA MÓWNICĘ I PRZEMAWIAĆ W SWOIM IMIENIU”. No i za ich sprawą tej ciżby o niskim „poziomie umysłowym” „wychodzą i rządzą” te „intelektualne nieloty” i „intelektualni oszuści”(vide władze miejskie Barcelony)… Ale nie ma się co dziwić, ten zbrodniczy system powstał w kraju, gdzie ich rodzimy pisarz Maksym Gorki tak ocenił swoich rodaków: „ZRODZONY ABY SIĘ CZOŁGAĆ, SZYBOWAĆ NIE MOŻE”.., i wszystko na to wskazuje, że to równie zaraźliwe, jak komunizm!.. stanisław sadlik.

  Akwin@Akwinwczoraj
  @def – to jest standardowa praktyka tutaj jak zaczyna się pisać nieco prawdy. Nie wystarczy krytykować opozycji, trzeba jeszcze chwalić władzuchnę 😉

  masacra lewactwa
  „żartował profesor.” A za moment odezwał się Halicki w obronie klimatu. Nie wierzycie to przesłuchajcie jeszcze raz.

  https://wpolityce.pl/swiat/353959-wszyscy-to-wiedza-teraz-muzulmanski-uczony-przyznaje-jest-wyrazny-zwiazek-miedzy-terroryzmem-i-islamska-ortodoksja

  http://wgospodarce.pl/informacje/39645-sposob-na-islamistow-nie-tylko-wiezienie-ale-rowniez-gigantyczne-odszkodowanie

  https://wpolityce.pl/polityka/354034-czy-do-nich-nic-nie-dociera-wyborcza-znow-atakuje-pis-za-nieprzyjmowanie-imigrantow-odmawiaja-pomocy-potrzebujacym

  https://wpolityce.pl/polityka/354025-szef-bbn-nalezy-widziec-wspolne-watki-radykalnego-islamu-z-zamachami-czy-nalezy-potepic-caly-islam-nie-niemniej-zwiazki-sa

  https://wpolityce.pl/polityka/354018-wspolczesna-europa-trwa-w-samobojczym-letargu-rownie-jak-terroryzm-przeraza-bezradnosc-przywodcow-ue

  https://wpolityce.pl/polityka/354021-czarnecki-zachodnie-elity-boja-sie-zmienic-polityke-otwartych-drzwi-bronia-swoich-decyzji-i-karier

  https://wpolityce.pl/polityka/353983-kuriozum-wronski-z-gw-porownuje-dzialania-islamskich-terrorystow-do-ugodzenia-nozem-mezczyzny-w-krakowie

  https://wpolityce.pl/swiat/353996-coraz-ostrzejsze-wypowiedzi-premier-wloch-nie-przyjmujemy-zadnych-lekcji-w-kwestiach-humanitarnych-dot-ratowania-imigrantow

  https://wpolityce.pl/polityka/353934-w-imie-zasad-ue-moze-sie-stac-kalifatem-europa-i-w-imie-zasad-polska-moze-do-konca-swiata-byc-iii-rp

  https://wpolityce.pl/blogi/lech-makowiecki/735-no-pasaran-tym-razem-barcelona-i-cambrils

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/354210-to-jest-nowoczesnosc-sikala-i-obnazala-sie-na-ulicach-zostala-rzeczniczka-prasowa-rady-miejskiej-w-barcelonie

  Polubienie

 20. http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-polnocna/premier-szwecji-twierdzi-ze-grozi-nazizm/


  politiken.dk

  PREMIER SZWECJI TWIERDZI, ŻE GROZI JEJ NAZIZM

  20 sierpnia 2017|0 Komentarze|w Europa Północna, polityka, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Premier Szwecji Stefan Lofven wezwał swoich obywateli by „wystąpili przeciwko nazizmowi”, który według niego jest poważnym zagrożeniem dla tego kraju.

  W wystąpieniu w mieście Eskiltuna szwedzki premier twierdził, że Szwecji zagrażają „faszystowskie” organizacje, które porównał do „grup nazistowskich, Ku Klux Klanu, i demonstrantów white power w Charlottesville”. Jak mówił Lofven „Łatwo próbować wyśmiać tych wściekłych ludzi z wielkimi słowami, małymi sercami i zaciśniętymi pięściami” ale „wszystkie ruchy faszystowskie były małe kiedy je założono, były zdolne do zyskania poparcia w trudnych czasach”.

  Szwedzki premier mówił o „śliskim zboczu” i o tym, że „granica między nazistami, ksenofobami a przyzwoitymi ludźmi może zostać wymazana”. Obawiał się też „akceptowania nieakceptowalnego”. Niewątpliwie histeryczne deklaracje premiera Szwecji mają związek z przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Izolowana przez mainstreamowych polityków oraz ignorowana przez media partia Szwedzkich Demokratów (SD), przeciwna dalszemu przyjmowaniu imigrantów, może, według sondażów, liczyć na poparcie 20% głosujących. Lofven, liderujący socjaldemokratom, wzywał wszystkie pozostałe partię by nie podejmowały żadnej współpracy z SD.

  Premier Lofven w czasie trwającego od 2015 roku zalewu nielegalnych imigrantów, pozostawił granicę Szwecji całkowicie otwartą dla przybyszów. Tylko w 2016 r. do kraju tego przybyło 163 tys. nielegalnych imigrantów. Wieloletnia polityka otwartych drzwi sprawiła, że obecnie  1,6 milionów mieszkańców Szwecji pochodzi spoza jej granic z czego 937 tys. posiada już obywatelstwo tego państwa.

  Znaczna część ludności imigranckiego pochodzenia tworzy w szwedzkich miastach getta, które są poza kontrola służb policyjnych i władz. Ludność imigrancka jest głównym sprawcą zamieszek. Duża część imigrantów i ich potomków to muzułmanie, tworzący środowisko sprzyjające rozwojowi ekstremizmu islamskiego. Szwedzkie służby szacują liczbę sympatyków dżihadyzmu na kilka tysięcy. W kwietniu jeden z nich, imigrant z Uzbekistanu, dokonał w Szwecji zamachu terrorystycznego z użyciem ciężarówki. Zginęły cztery osoby a kilkanaście zostało rannych.

  bloomberg.com/kresy.pl

  Polubienie

 21. https://wpolityce.pl/swiat/354104-szokujacy-wyrok-niemiecki-dziennikarz-skazany-na-szesc-miesiecy-wiezienia-za-krytykowanie-islamu-wideo

  Szokujący wyrok. Niemiecki dziennikarz skazany na sześć miesięcy więzienia za krytykowanie islamu! WIDEO

  opublikowano: za 16 minut · aktualizacja: za godzinę


  Michael Stürzenberger / autor: Sharia Unveiled

  Michael Stürzenberger, niemiecki dziennikarz i blogger został skazany przez sąd w Monachium na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3,5 roku za powiązanie islamu z narodowym socjalizmem. Stürzenberger, który jest liderem małej partii „Wolność” oraz prowadzi blog „Politically Incorrect” napisał w artykule pdt. „Swastyka i półksiężyc”, że to wielki mufti Jerozolimy Muhammad Amin Al-Husajni pchnął Hitlera i Himmlera do realizacji obłąkańczego planu wymordowania wszystkich Żydów w Europie.

  Nie ma na to żadnych dowodów, bo nie zachowały się zapiski rozmów obu polityków, ale wiadomo, że Al-Husajni był wielkim miłośnikiem Htilera i zwolennikiem utworzenia muzułmańskich dywizji Waffen-SS. Premier Izraela Benjamin Netanjahu pod koniec października 2015 r. stwierdził, że pierwotnie Adolf Hitler nie chciał eksterminować Żydów, ale został do tego namówiony właśnie przez palestyńskiego muftiego Jerozolimy. Wypowiedź Netanjahu zszokowała opinię publiczną, ale wiele wskazuje, że  jest w niej także dużo racji. Świadczy o tym choćby haniebne wezwane wygłoszone przez muftiego do arabskich słuchaczy na falach Radia Berlin:

  Arabowie, powstańcie jak jeden mąż i walczcie o swoje prawa. Zabijajcie Żydów, gdziekolwiek ich znajdziecie. To podoba się Bogu, historii i religii. To ocali wasz honor. Allah jest z wami

  Po wojnie Al-Husajniego wpisano nawet na listę zbrodniarzy wojennych, ale muftiemu uratowali życie Francuzi. Islamskiego duchownego schwytano, ale uniknął skazania, bo Paryż uznał, że jego wiedza i znajomości mogą się przydać do budowy lepszych stosunków Francji ze światem arabskim. To właśnie m.in. o tych faktach poinformował w swoim tekście Stürzenberger.

  Podstawą do oskarżenia w niemieckim sądzie stał się wpis na Facebooku, w którym dziennikarz umieścił zdjęcie muftiego ściskającego prawą rękę nazistowskiego polityka, który miał na ręku opaskę ze swastyką. Zdjęcie zostało przez niemiecki sąd uznane za jeden z głównych dowodów przestępstwa. Sąd uznał, że osoby oglądające tę fotografię mogą ją zinterpretować w sposób szkodzący islamowi. Nie pomogły argumenty prawników dziennikarza i blogera, że  zdjęcie ich klient wziął z dziennika„Sueddeutsche Zeitung”, który użył go do ilustracji tekstu pdt. „Swastyka i Półksiężyc”, opublikowanego 16 czerwca 2016 r.

  Według Stürzenbergera idąc dalej tą logiką należałoby karać autorów filmów dokumentalnych, którzy korzystają z historycznych zdjęć, m.in. w telewizji publicznej – ARDZDF czy Phoenix.

  Przecież widz nie potrafi odróżnić czy to co mu się pokazuje to podżeganie do nienawiści, nazistowska propaganda czy zwykłe historyczne fakty

  —dodał. Wyrok 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3,5 roku roku nie jest prawomocny. Stürzenberger zamierza się od niego odwołać, i pójść „jeśli trzeba aż do Strasburga”. Dziennikarz ma długą historię „walki” z poprawnością polityczną, także w kontekście informowania niemieckiej opinii publicznej o islamie. W latach 2003/2004 był rzecznikiem prasowym CSU, wówczas partia kierowała córka Franza Josefa Straußa – Monika Hohlmeier.

  Od 2010 r, działa w „Die Freiheit“, małej partii o profilu konserwatywno-liberalnym, oraz jako dziennikarz i bloger. W 2015 r. został skazany przez sąd w austriackim Graz na miesiąc więzienia w zawieszeniu i 960 euro grzywny za to, że na manifestacji Pegidy powiedział, iż każdy muzułmanin jest potencjalnym terrorystą. Od 2013 r. znajduje się pod nadzorem niemieckiego kontrwywiadu, bowiem na swoim blogu „poniża muzułmanów”.

  Stürzenberger o swoim najnowszym wyroku (po angielsku):

  Artur Ceyrowski, Ryb, info-direkt.eu

  rys 158.169.150.*za godzinę
  Stürzenberger, b.odwazny i oczytany facet, czesto stojac na miejskich placach argumentuje cytujac wersy z Koranu w obliczu wygrazajacego mu islamskiego motlochu i antyfantow. Dac mu azyl w Polsce!

  jowisz 83.25.124.*za godzinę
  Ale kłamstwa że to Polacy wywołali wojnę, i że KL były polskie to już można w Niemczech pisać, i nie podlega to żadnej jurysdykcji ? Oni dobrze wiedzą, o co to Polacy ostatnio tak wrogo są nastawieni

  NiePOprawny 217.99.253.*za godzinę
  Świetnie za mówienie prawdy skazuje się na karę więzienia a za gwałty i morderstwa albo symbolicznie nakłada się karę grzywny lub odstępuje się od ukarania bo muslim działał w stersie-SUPER

  PIO 194.149.88.*za godzinę
  Brawo Niemcy to jest właśnie demokracja i wolność słowa

  Vit@Vittaza 44 minuty
  My Polacy, jesteśmy bardzo zaniepokojeni upadkiem demokracji w Niemczech!!!

  ad 89.77.205.*za 43 minuty
  no niemiecka DEMOKRACJA -koń by się uśmiał

  KON. 84.184.214.*za 42 minuty
  Kazdy imam zasluguje na dlugie lata za kratami

  obs@obsza 38 minut
  jak Bóg chce kogoś ukarać to wpierw mu odbiera rozum… tylko ciekawe na jakiej podstawie go skazali?

  żelazo 83.24.47.*za 34 minuty
  Niech TVP zaprosi tego dziennikarza na rozmowę, niech ma swoje miejsce na portalu ‚wPolityce”

  Jb 159.205.79.*za 33 minuty
  Niemieckie sądy zenada

  klasyczny moher 188.146.107.*za 33 minuty
  To oni też mają ” Nadzwyczajną Kastę”!!!

  https://wpolityce.pl/media/354193-jak-wyglada-wolnosc-slowa-w-niemczech-dziennikarz-skazany-za-krytyke-islamu-o-chrzescijanskich-religiach-mozesz-sobie-mowic-co-ci-sie-podoba

  https://wpolityce.pl/swiat/354167-indoktrynacja-od-najmlodszych-lat-szokujacy-raport-w-belgijskim-dzienniku-w-belgii-radykalizuja-sie-muzulmanskie-dzieci

  https://wpolityce.pl/polityka/354302-szef-mswia-o-skazaniu-niemieckiego-dziennikarza-za-krytyke-islamu-to-dyktat-poprawnosci-politycznej-i-ograniczenie-swobod-obywatelskich

  Polubienie

 22. W-Ł 91.189.0.*7 godzin temu
  Lata temu widziałem w Barc. potępieńczy lewacki korowód parodiujący katolicką procesję(szczotka od kibla jako kropidło). To pewnie rabinowi nie wadziło-teraz proces wymyka się spod kontroli i strach.

  Tomek 91.234.112.*wczoraj
  A potem żydzi będą występować o odszkodowania za utratę majątków a za sto lat będą występować o majątki jak w Polsce, i nie będą chcieć tego od islamistów tylko od tego kto posprząta bałagan

  sasaa 91.234.112.*wczoraj
  Najpierw żydzi wzywają do wpuszczania islamistów a teraz wzywają żydów do ucieczki – przecież to jest celowa robota żeby zasiedlać izrael i wykańczać chrześcijan w europie !

  rotondo 5.60.60.*wczoraj
  A dziennikarzyna z GW wymądrzał się dzisiaj w II programie PR, że w Hiszpanii takie zjawiska jak ksenofobia czy brak tolerancji po tym zamachu nie występują i że społeczeństwo nadal jest otwarte.

  https://wpolityce.pl/swiat/354264-naczelny-rabin-wzywa-zydow-do-wyjazdow-z-hiszpanii-kraj-ten-stal-sie-centrum-terroru-islamskiego-dla-calej-europy

  Naczelny rabin wzywa Żydów do wyjazdów z Hiszpanii: „Kraj ten stał się centrum terroru islamskiego dla całej Europy”

  opublikowano: 7 godzin temu


  autor: PAP/EPA/ALEJANDRO GARCIA

  Po atakach terrorystycznych w Barcelonie naczelny rabin Meir Bar-Hen, wzywa Żydów, by opuszczali Hiszpanię. „Kraj ten stał się centrum terroru islamskiego dla całej Europy” – stwierdził rabin w wywiadzie dla „Jewish Telegraphic Agency” w Nowym Jorku. Wspólnotę żydowską w Barcelonie określił jako „zgubioną”.

  Bar-Hen wezwał członków swojej gminy, aby kupowali ziemię w Izraelu i nie powtarzali błędów Żydów w Algierii czy Wenezueli. Nalega, by opuścili Hiszpanię póki czas. Zamachy, do jakich doszło w tych dniach, pokazały, jak trudno jest uwolnić się od coraz bardziej rosnącej w siłę „radykalnych marginesów” wielkiej wspólnoty muzułmańskiej. Ponadto, podkreślając, że mówi w imieniu własnym, a nie swojej wspólnoty, rabin skrytykował władze i polityków za – jego zdaniem – zbyt opieszałe działania wobec islamskiego terroryzmu.

  W ubiegły czwartek w tłum ludzi na deptaku La Rambla w centrum Barcelony wjechała furgonetka. Według oficjalnych informacji zginęło 15 osób, a ponad sto jest rannych, wielu z nich ciężko. Do zamachu przyznała się terrorystyczna organizacja Państwo Islamskie. W kilka godzin później podobnego zamachu próbowano dokonać w kurorcie Cambrils. Policjanci zastrzelili ośmiu podejrzanych terrorystów czterech przebywa w więzieniu.

  Terrorysta, który kilka dni temu dokonał krwawego zamachu w Barcelonie został wczoraj zatrzymany i zastrzelony przez policję w miejscowości Subirats – podają media. Younes Aboyaaqoub był jedną z najbardziej poszukiwanych osób w Europie. Policja podaje, że zamachowców było 12, ośmiu zostało zabitych.

  wkt/KAI

  V 5.172.255.*wczoraj
  Szczęście w nieszczęściu. Zło w dobro się obraca.

  lanca_ster 37.248.154.*wczoraj
  Już raz ludzie wyznania handlowego stamtąd musieli się wynieść. Jednemu królowi podsunęli Esterkę i on zbudował dla nich Kazimierz. Teraz do Polski ich nie wpuści rząd, bo to element niezbadany

  circ 83.22.10.*wczoraj
  Ciekawe czy usłuchają.

  frags 91.230.156.*wczoraj
  Normalnie jak w latach 30-tych

  kiedy 188.33.218.*wczoraj
  KIEDY OGŁOSZĄ ŻYDZI TO W POLSKIM REGIONIE ZWANYM POLIN WSZAK W SEJMIE SĄ PRZEŚLADOWANI

  ciekaw 95.160.155.*wczoraj
  czy ci „uchodźcy” przybędą do Polski? przy okazji, kto w końcu zasiał ferment na Bliskim Wschodzie? dlaczego!

  BydlakzKrakowa 178.37.144.*wczoraj
  A zaś ja, Naczelny Bydlak Polski, wzywam żydów do opuszczenia Polski. A co ? Jemu wolno, to i mnie. Ceterum censeo szubrawiec schetyna i płatołma esse delendam.

  Polubienie

 23. j 94.254.145.*przedwczoraj
  czy moga odebrać dzieci turystom?

  Ol 83.6.137.*przedwczoraj
  Ciekawe czy islamistom zabierają dzieci?

  KON. 84.184.210.*wczoraj
  niech sprobuja zabrac muzulmanskiej familii jedno z ich pietnasciorga dzieci

  https://wpolityce.pl/swiat/354096-przerazajace-praktyki-norweskiego-urzedu-do-spraw-dzieci-rodzice-nie-znaja-nawet-miejsca-pobytu-swojego-potomka

  Przerażające praktyki norweskiego urzędu do spraw dzieci. Rodzice nie znają nawet miejsca pobytu swojego potomka

  opublikowano: wczoraj


  autor: Fot.zdjęcie ilustracyjne freeimages.com

  W Norwegii pod byle pretekstem rodzicom odbieranie są dzieci! Sytuacja pogarsza się z roku na rok. Jak informuje „Nasz Dziennik” dzieci odbierane są szczególnie imigrantom z Europy Środkowo-Wschodniej, więc Polakom, Czechom, Rumunom, którzy do kraju fiordów przyjeżdżają za pracą.

  Barnevernet (norweski urząd ochrony dzieci) wykorzystuje w tym celu najdrobniejsze różnice kulturowe, posuwając się wręcz do absurdu. Dla Barnevernet np. przytulanie dziecka jest molestowaniem seksualnym, a wyrwanie zęba-mleczaka bez wiedzy dentysty – zaniedbaniem w opiece. Rozmowy prowadzone są z dzieckiem bez psychologa oraz tłumacza i najczęściej opierają się na domysłach. Barnevernet ma na swoim koncie wyjątkowo drastyczne przykłady postępowania, nawet wobec dzieci niepełnosprawnych.

  Powody drastycznych interwencji Barnevernet są prozaiczne. Nie mają zbyt dużo wspólnego z dobrem dziecka i całej rodziny.

  Zdarzają się wyssane z palca zarzuty dotyczące stanu psychicznego rodziców, ich „przewlekłego zmęczenia” albo „tendencji depresyjnych”. Inna grupa zarzutów to nadużywanie leków, w tym paracetamolu

  —czytamy w „Naszym Dzienniku”.

  Co wyjątkowo szokujące i skandaliczne na porządku dziennym Barnevernet posługuje się w kontakcie z dzieckiem podstępem, przekupstwem i groźbą. Wszystkie zarzuty łączy to, że są trudne do zweryfikowania.

  Rodziny, w funkcjonowanie których zaingerował norweski urząd ochrony dzieci zazwyczaj zostają na zawsze okaleczone.

  W Norwegii dziecko raz zabrane, do rodziny wraca rzadko.Co więcej, rodzice mają zazwyczaj prawo widzenia się z dzieckiem nie częściej niż 4 razy do roku, nie znają też miejsca jego pobytu. Po roku lub dwóch separacji Barnevernet stwierdza, że uczucia dziecka do rodziców wygasły i powinno na stałe zostać w „nowej rodzinie”

  —alarmuje gazeta.

  Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris włączył się w przygotowanie raportu na temat działań Barnevernet i wspiera polskie rodziny w Norwegii, które zderzyły się z bezduszną urzędniczą machiną tego kraju. Ordo Iuris podejmuje też działania, które mają na celu ochronę polskich rodzin w Norwegii.

  ann/”NaszDziennik”

  to ZBRODNIE PRZECIWKO DZIECIOM 99.240.50.*wczoraj
  to jest CHORE i NIELUDZKIE!!! mam nadzieje, ze Polacy wezma to pod uwage, zanim obiora ten NIENORMALNY KIERUNEK

  mimoka 82.101.215.*wczoraj
  To co sie teraz dzieje na swiecie a i w europie to wielka zgroza. Unia precz!

  szalom 62.178.123.*wczoraj
  Germańska” kultura”- dzieci z Zamojszczyzny.

  CZLOWIEK to POTWOR i BESTIA 83.77.158.*wczoraj
  POTWORY LUDZKIE ZAGINA NA WIEKI a na Swiecie nastanie ..spokoj i HARMONIA. NAJGORSZY STWOR zwany czlowiekiem ZAGINIE zostanie po nim kupa smrodu.

  egron 84.202.203.*wczoraj
  Pozdrawiam i polecam statystyki …. ale nie EU a norweskie, polskie, niemieckie, francuskie itp. itd..

  Adam 188.146.36.*wczoraj
  I znowu to samo,jak tam jest tak źle,dlaczego nie wracają do Polski

  As 193.0.80.*wczoraj
  W PL jest inaczej? NIe ma wprawdzie urzędu B., ale bandziory sędziowskie przy rozwodach w zmowie z bandziorami adwokackimi dla zysku zbrodniczo pozbawiają dzieci kontaktu z jednym z rodziców .

  Wikingowie zrehabilitują! 83.11.216.*przedwczoraj
  „Powody drastycznych interwencji Barnevernet nie mają dużo wspólnego z dobrem dziecka i rodziny” -to tak, jak w polskojęzycznych sądach. Ale jeśli to prawda, nałożyć embargo na dostawy gazu aż się

  dx 83.6.137.*przedwczoraj
  Dla mnie ważniejsze byłyby dzieci niż pieniądze nie pojechałabym do Norwegii z dziećmi!

  Polubienie

 24. bravo 83.29.164.*przedwczoraj
  Policjanci którzy tuszowali przestępstwa również powinni zostać skazani. Ci biedni ludzie, dziewczyny i kobiety mogliby dostać solidne odszkodowania gdyby pozwali policje o współsprawstwo.

  https://wpolityce.pl/swiat/354106-pod-parasolem-politycznej-poprawnosci-rybinska-w-sieci-mroczne-kulisy-procesow-przeciwko-czlonkom-gangu-muzulmanskich-gwalcicieli

  Pod parasolem politycznej poprawności. Rybińska w „Sieci”: Mroczne kulisy procesów przeciwko członkom gangu muzułmańskich gwałcicieli

  opublikowano: wczoraj


  autor: Sieci

  Wraz z procesami w Newcastle na Wyspach Brytyjskich ponownie rozgorzała dyskusja na temat muzułmańskich gwałcicieli i ich ofiar – pisze Aleksandra Rybińska. W najnowszym tygodniku „Sieci” autorka opisuje mroczne kulisy zakończonych niedawno w Anglii procesów przeciwko członkom gangu gwałcicieli.

  Informacje płynące z Wielkiej Brytanii budzą grozę:

  18 osób zostało uznanych przez sąd w Newcastle za winnych ponad 100 przestępstw, w tym handlu ludźmi i seksualnego wykorzystywania dzieci oraz kobiet w wieku od 13 do 25 lat. Skazani to muzułmanie pochodzący z Pakistanu, Bangladeszu, Indii, Iraku, Iranu oraz Turcji. Niektórzy są spokrewnieni, inni przyjaźnią się od lat. Pracowali m.in. jako taksówkarze i kurierzy. Wraz z nimi skazana została 23-letnia Brytyjka Carolann Gallon, która dostarczyła im część ofiar

  — opisuje Aleksandra Rybińska.

  Afera w Newcastle łudząco przypomina wcześniejszą – w Rotherham w północnej Anglii. Żyje tu 260 tys. ludzi, co drugie gospodarstwo domowe zalicza się do najuboższych w kraju. To tu w latach 1997–2013 zorganizowane gangi, składające się w większości z imigrantów z Azji, systematycznie wykorzystywały seksualnie dziewczynki. A policja i władze miasta przymykały na to oczy z obawy przed oskarżeniem o rasizm. Związani z Partią Pracy radni straciliby społeczne poparcie, gdyby na jaw wyszło, że sprawcami są imigranci z krajów muzułmańskich

  — czytamy w tekście.

  Jednocześnie czytamy w tekście o nieprawdopodobnej postawie służb porządkowych, którzy krępowani absurdalnie rozumianą polityczną poprawnością doprowadzali do tuszowania informacji o gwałtach:

  Policjanci tak bardzo obawiali się oskarżeń o rasizm, że mówili ofiarom, by zapomniały o gwałtach, bo itak nikt im nie uwierzy. Starano się wygaszać tło etniczne i kulturowe sprawy. „Były przykłady dzieci oblewanych benzyną i straszonych, że zostaną podpalone. Grożono im bronią […]” – twierdzi Louise Casey, pełnomocnik rządu ds. trudnych rodzin, która przeprowadziła inspekcję w  radzie miejskiej Rotherham. Według niej „straszne rzeczy działy się wmieście, ito na wielką skalę”. Doliczono się w sumie 1,4 tys. ofiar

  — pisze Aleksandra Rybińska.

  autor: „Sieci”

  KON. 84.184.210.*wczoraj
  Wszystko co na ten temat mozna powiedziec miesci sie w kategorii „mowy nienawisci”

  …są przede wszystkim 84.157.12.*wczoraj
  gwałciciele katoliccy, gdyż PL to przecież kraj wybitnie katolicki – na pewno chodzi o taki „wybitny katolicyzm” jaki prezentowali np. Jaruzelski czy Oleksy, którzy wzywali księdza na łożu śmierci

  Idioci… 164.127.97.*wczoraj
  Do karol króz i temu podobnych: Gwałt,Morderstwo w chrześcijaństwie oznacza niepodążanie zgodnie z ideą religii, czy możesz powiedzieć to samo o islamie?

  snajper@snajperwczoraj
  Do antypolskich trolii- W Polsce, biorąc pod uwagę całą unię europejską jest najmniejsza przemoc wobec kobiet.

  karol króz 85.178.59.*wczoraj
  Dobrze, że w Polsce nie ma muzułmańskich gwałcicieli, gdyż ilość muzułmanów jest u nas znikoma. Natomiast są przede wszystkim gwałciciele katoliccy, gdyż PL to przecież kraj wybitnie katolicki.

  Jaro1 91.234.112.*wczoraj
  sędzia Sławomir Cilulko wydał postanowienie w którym stwierdził że można popierać ISIS i obcinanie głów niewiernym(w tym żydom) i można mieć falgę państwa islamskiego bo to jest wolność przekonań

  Zyzol@Zyzolprzedwczoraj
  az 83.28.229.* 2 godziny temu- Idź się powieś. Zrobisz przysługę ludzkości.

  Sylwia 83.30.150.*przedwczoraj
  Od nieprawości i nachodźców wybaw nas Panie !!!!

  jerzy 91.244.189.*przedwczoraj
  myto za wypłynięcie z portu też bym kasował

  jerzy 91.244.189.*przedwczoraj
  jak za II RP bym gdańsk zamknął i na Gdynię postawił,a niemiaszków gdańskich zakisił hehe

  W 79.175.212.*przedwczoraj
  Bo Adamowicz to przedstawiciel IV Rzeszy na terenie Polski, szkoda że Gdańszczanie są już wykastrowani !!!

  https://wpolityce.pl/polityka/354290-szokujace-dane-francuskiego-msw-co-trzeci-potencjalny-terrorysta-cierpi-na-zaburzenia-psychiczne

  Polubienie

 25. lanca_ster 5.172.233.*4 godziny temu
  Żyd (a może Amerykanin?) schizofrenik? Rozdwojenie jaźni miedzy nienawiścią do Polski a nienawiścią do Antify. A coś pozytywnego? Kocha coś czy tylko nienawidzi?

  Reytan@Reytan5 godzin temu
  Dershowitz to takze fanatyczny smiertelny wrog Polski I Polakow. Byl autorem prowokacji wobec Prymasa Glempa.

  Gosc 104.15.172.*8 godzin temu
  Nie ma wiekszego wroga Polski niz Dershowitz. Ale jest inteligentny i widzi, ze lewicowy faszyzm zagraza tez Zydom w Ameryce–bo jest nie mniej fanatyczny niz islamski jihad.

  https://wpolityce.pl/polityka/354327-emerytowany-profesor-uniwersytetu-harvarda-antifa-jest-organizacja-stosujaca-przemoc-i-probujaca-zburzyc-ameryke

  Emerytowany profesor Uniwersytetu Harvarda: Antifa jest organizacją stosującą przemoc i próbującą zburzyć Amerykę

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: YouTube

  Emerytowany profesor Uniwersytetu Harvarda Alan Dershowitz powiedział we wtorek w programie „Fox & Friends” w stacji FoxNews, że Antifa (Anti-Fascist Action) jest organizacją stosującą przemoc i próbującą zburzyć Amerykę.

  Dershowitz powiedział: „Uważam, że obowiązkiem liberałów jest przeciwstawianie się tym lewicowym ekstremistom”, oraz dodał, że nie powinni oni dopuścić, by z członków agresywnych lewicowych frakcji robić bohaterów.

  Profesor, który znany jest ze swoich liberalnych poglądów, powiedział także, że usuwanie z całego kraju pomników konfederatów, ponieważ ktoś uważa je za obraźliwe, stwarza niebezpieczny dla historii precedens.

  Nie gloryfikujmy agresywnych ludzi, którzy burzą te pomniki (…) wielu z nich, nie wszyscy, ale wielu próbuje zburzyć Amerykę

  — dodał Dershowitz.

  Antifa to organizacja antyamerykańska, przeciwna wolnemu rynkowi, komunistyczna i socjalistyczna, która stara się cenzorować wolność słowa na kampusach uniwersyteckich () używa ona przemocy, a to, że jej członkowie przeciwstawiają się faszyzmowi i paru pomnikom, nie znaczy, że powinno się robić z nich bohaterów lewicy

  — mówił.

  Ja jestem liberałem i uważam, że obowiązkiem liberałów jest reagowanie przeciwko lewicowym radykałom, tak samo jak obowiązkiem konserwatystów jest reagowanie przeciwko radykalnej prawicy

  — powiedział profesor.

  Dershowitz przyznał także, że część historycznych monumentów bardziej pasuje do muzeów, ale liberałowie nie powinni zachowywać się jak stalinowcy i próbować wymazać bądź zmieniać historię.

  Profesor wskazuje, że „jeśli zacznie się na nowo pisać historię amerykańskich Afroamerykanów w tym kraju (USA), to należy zacząć od nowa pisać historię dyskryminacji innych grup w Ameryce, jak Żydów, kobiet czy Japończyków”.

  W lipcu br. Dershowitz, który jest prawnikiem i komentatorem sceny politycznej oraz „liberalnym zwolennikiem Hillary Clinton”, chciał opublikować felieton w gazecie „The New York Times” (NYT), ale został zignorowany, bo jego punkt widzenia nie zgadzał się z reprezentowanym przez gazetę.

  W felietonie tym profesor ocenił, że prezydent USA Donald Trump prawdopodobnie nie popełnił przestępstwa, zwalniając dyrektora FBI Jamesa Comeya. Jak dodał, starał się „dotrzeć do liberalnych mediów”, ale jego punkt widzenia nie zgadzał się „z prezentowaną przez nich (NYT) narracją”.

  gah/PAP

  autor: Dookoła świata

  Rodak 88.156.44.*za 28 minut
  Antifa , to organizacja terrorystyczna finansowana przez Sorosa i jemy podobnych.

  ato@atowczoraj
  No nie powiem facet mnie zaskoczył

  http://kresy.pl/wydarzenia/trump-wysmial-antife-chca-nam-zabrac-nasza-historie-dziedzictwo-video/

  http://kresy.pl/wydarzenia/onz-zaniepokojone-manifestacjami-rasistowskimi-usa/

  Polubienie

 26. ala
  Dlaczego PiS nie apeluje do zgwałconej, żeby nie zabijała swojego dziecka? Morderstwo człowieka poczętego jest znacznie gorsze niż gwałt, a „europejczycy” pewnie jej dadzą odpowiednią „pigułkę”.

  miazga
  Miazga z mózgu. Wprawdzie gwałty w Polsce (te zgłoszone) to codzienność – średnio kilka dziennie, a w Łodzi Polacy gwałcili kobietę 10 dni i w końcu ją zabili ale przecież to nie emigranci, więc sza!

  circ
  ”co trzeci sprawca gwałtu w Polsce dostał w 2016 r. karę „w zawiasach”- co racja to racja. Treść prawa nie pochodzi z ”umowy społecznej” ale samej natury Stworzenia.

  https://wpolityce.pl/polityka/355186-miazga-z-mozgu-wprawdzie-zgwalcili-polke-w-rimini-ale-w-kraju-tez-sa-gwalty-a-sprawcy-dostaja-niskie-wyroki

  Miazga z mózgu: wprawdzie zgwałcili Polkę w Rimini, ale w kraju też są gwałty, a sprawcy dostają niskie wyroki

  opublikowano: wczoraj


  Rys. Rafał Zawistowski

  Z narzucanych na siebie „demokratycznych” ograniczeń Zachód uczynił sznur, na którym ludzie Zachodu zawisną.

  Zawsze jest jakieś „tak, ale”. I to „ale” sprawia, że właściwie wszystko jest nie tak. Zło jest relatywizowane, a zbrodnie pomniejszane, a nawet usprawiedliwiane. Zwyrodnialcy z północnej Afryki zgwałcili Polskę we włoskim Rimini. No, owszem, tragedia, ale przecież co trzeci sprawca gwałtu w Polsce dostał w 2016 r. karę „w zawiasach”. Gdy więc wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki emocjonalnie potępił zbrodniarzy, zaraz go napomniano, żeby lepiej się zajął problemami gwałconych kobiet w Polsce i karami orzekanymi wobec gwałcicieli. Tak jakby te kary orzekał Patryk Jaki, a nie niezawiśli „do zarąbania” sędziowie, skądinąd idole tych, którzy krytykują wiceministra sprawiedliwości. Gdy islamscy terroryści zabili 13 osób w Barcelonie, zaraz się pojawiły dywagacje, że co to za terroryzm, skoro więcej osób ginie w każdy weekend na polskich drogach.

  W ogóle z tym terroryzmem to wielka przesada, tym bardziej że zamachów jest znacznie mniej niż w latach 60., 70. czy 80., gdy działały Czerwone Brygady, Frakcja Czerwonej Armii albo organizacja Baskonia i Wolność (ETA) bądź Irlandzka Armia Republikańska. Najlepiej przyzwyczajmy się do islamskiego terroru i przemocy imigrantów, szczególnie wobec kobiet – słyszymy ze strony liberalno-lewicowych mądrali. To przecież mimo wszystko margines. A nagłaśnianie zamachów i zbrodni tylko zachęca do kolejnych takich czynów. Czyli nie zbrodniarz jest winny i groźny, lecz ten, kto jego czynów nie zamierza usprawiedliwiać, a tym bardziej im pobłażać.

  Zawsze się znajdzie jakaś siostra miłosierdzia, która pochyli się z troską nad wykluczonymi Marokańczykami w Hiszpanii czy bezrobotnymi biedakami z Somalii bądź Afganistanu w Szwecji. I żadna siostra miłosierdzia nawet się nie zająknie, że kraje przyjmujące imigrantów wydają dziesiątki miliardów euro, żeby się oni zaadaptowali, nie czuli dyskryminowani i wykluczeni, uczyli się, podejmowali pracę, mieli opiekę medyczną i dach nad głową oraz możliwość ściągnięcia bliskich, żeby nie czuli się obco. I mimo tych ogromnych nakładów i zachęt oraz jeszcze większej taryfy ulgowej dla imigrantów w organach ścigania oraz wymiarze sprawiedliwości, wszystko to można o duży kamień potłuc.

  Imigranci pracy nie podejmują, uczyć się nie chcą, a zamiast asymilacji wolą życie w gettach i nakręcanie się podczas nienawistnej indoktrynacji w wykonaniu imamów. O tych imamach wszyscy wiedzą, w tym władze, tajne służby i jawne organy ścigania, ale boją się zrobić cokolwiek, co mogłoby zepsuć atmosferę wolności, tolerancji i otwartości. Tym samym wystawiają na rzeź siebie i społeczeństwa, które mają chronić. W efekcie objęci troską i zrozumieniem imigranci popełniają 60-70 proc. najcięższych przestępstw, choć stanowią tylko 2-8 proc. społeczeństw. I organizują oraz wykonują zamachy terrorystyczne, choćby urodzili się i wychowali w państwach osiedlenia ich rodziców bądź dziadków. Nad ofiarami i całymi społeczeństwami sterroryzowanymi strachem oraz polityczną poprawnością siostry miłosierdzia pochylają się zdawkowo i niechętnie. A najczęściej wytykają im jakieś urojone winy wobec tych wszystkich biedaków, popychanych do desperackich czynów.

  To, co się dzieje w związku z falą zamachów w wykonaniu islamskich terrorystów dowodzi, że Zachód z narzucanych na siebie ograniczeń, oczywiście w imię demokracji, uczynił sznur, na którym ludzie Zachodu zostaną, powieszeni przez tych, którym nieba chce się przychylić. Sznur jest zresztą zbyt anachroniczny, bo najczęściej chodzi o rozgniecenie czy rozwalenie na miazgę. Nie tylko ludzi, ale wręcz cywilizacji, która wyprodukowała siostry fałszywego miłosierdzia, czyli poganiaczy baranów pędzonych na rzeź. Co najwyżej te barany sobie pomaszerują w milczeniu albo pomalują kredkami chodniki i jezdnie. Tyle tylko, że to przyspiesza zbiorowe samobójstwo, a wśród objętych miłosierdziem islamistów wywołuje pogardę i politowanie. Jest bowiem odbierane jako słabość, uległość i skłonność do niewolnictwa.

  Najwyższa pora, żeby siostry miłosierdzia się zamknęły i przestały służyć za poganiaczy baranów pędzonych na rzeź. Jeśli nie chcą pomagać w ocaleniu Zachodu, niech nie przeszkadzają. I niech się pocieszą tym, że jako pierwsze nie pójdą pod nóż. Nie dzięki swemu fałszywemu miłosierdziu, lecz stanowczości tych współobywateli, których atakują i potępiają. Siostry miłosierdzia jako pogardzane słabeuszki zawsze pierwsze idą pod nóż, a orientują się w tym dopiero wtedy, gdy ostrze przecina skórę na ich szyi. Jeśli ktoś zamierza popełnić zbiorowe samobójstwo, to we własnym towarzystwie. Ludzie mają tego dość, podobnie jak mają „po kokardę” terroru politycznej poprawności, który napiętnuje nawet za nazwanie rzeczy po imieniu.

  autor: Stanisław Janecki

  canis
  Czemu tak pieją nad wycinanymi drzewami ( chorymi), przecież na całym świecie są wycinane i to większej ilości?

  gfd
  A tymczasem w Polsce: https://twitter.com/beataczuma

  jegr@jegr
  „siostry fałszywego miłosierdzia, czyli poganiacze baranów pędzonych na rzeź” – choćby dla tej semantycznej perełki warto było przeczytać artykuł. Super, panie redaktorze Janecki!

  niepatriota
  Czytając Janeckiego można dojść do wniosku, że wolałby być zgwałcony przez polskiego zwyrodnialca niż zwyrodnialca z Afryki. Żenada.

  GR0SZ-ek@GR0SZ-ek
  Europa Zachodnia przeżyła i prawicowych ekstremistów z lat 50-tych, i lewicowych radykałów z lat 60-tych, i palestyńskich terrorystów z lat 70-tych, i mafijnych gangsterów z lat 80-tych, to i przeżyje islamskich samobójców z XXI wieku. Terroryzm to broń słabych, a nawet bardzo słabych. Trzeba odpowiedniej wielkości ducha, żeby w odpowiedzi nie popadać w przesadę. Od tego jest policja i służby specjalne, żeby ich ganiać, a nie żeby bogu winnych obywateli tłamsić za inną religię, kolor skóry, narodowość, czy przekonania polityczne.

  Bertold Czubek
  Panie Janecki, bez znaczenia, czy zbrodnia jest popełniona przez dewianta islamskiego, katolickiego, czy przez Marsjanina, a nie słyszałem by Jaki chciał skazywać na karę śmierci polskich gwałcicieli

  hal
  W Polsce potrzebna jest reforma sądownictwa bez dwóch zdań.Stało się źle ze PAD zawetowal ustawy.Obecni sędziowie już są znuzeni pracą i nie dostrzegają zła wyrzadzanego innym ludziom.Czas na zmiany

  https://wpolityce.pl/polityka/355175-jaki-po-wydarzeniach-w-rimini-sadzilem-ze-dzien-rozpocznie-sie-od-konferencji-po-z-przeprosinami-ze-popierali-polityke-przyjmowania-imigrantow

  https://wpolityce.pl/swiat/355313-bild-az-390-tys-syryjczykow-w-rfn-bedzie-mialo-prawo-sprowadzic-swoje-rodziny-w-2018-r

  http://kresy.pl/wydarzenia/polityka/glowne-panstwa-zachodniej-europy-zmienia-polityke-imigracyjna/

  http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/wloski-minister-chce-osiedlac-nielegalnych-imigrantow-pustostanach/

  http://kresy.pl/wydarzenia/merkel-dzis-sprawie-imigrantow-podjelabym-same-decyzje-2015/

  http://kresy.pl/wydarzenia/dzihadysci-isis-zapowiadaja-zamachy-papieza-franciszka-watykan-video/

  http://kresy.pl/wydarzenia/protesty-wiecu-przedwyborczego-merkel-idz-swoich-muzulmanow-video/

  http://kresy.pl/wydarzenia/polityka/merkel-decyzja-o-przyjmowaniu-uchodzcow-byla-humanitarnym-wyjatkiem/

  http://kresy.pl/wydarzenia/premier-kanady-wycofal-sie-otwartego-zaproszenia-dla-uchodzcow/

  http://kresy.pl/wydarzenia/nowe-informacje-ws-aktow-terrorystycznych-londynie-brukseli/

  http://kresy.pl/wydarzenia/wlochy-czterech-przybyszy-afryki-pln-pobili-polaka-zgwalcili-zone/

  Polubienie

 27. podpis 78.88.141.*za godzinę
  Islam nie jest religią pogańską, Islam, chrześcijaństwo i judaizm mają wspólne korzenie. Muslimy wierzą w Chrystusa tylko nie uważają go za Boga.

  niepatriota 178.42.146.*za godzinę
  A co jest sprzecznego w obronie praw kobiet i mniejszości religijnych? Czyżby biali katolicy nie popełniali przestępstw gwałtu? W Polsce dziennie dochodzi do 200 gwałtów.

  podpis 78.88.141.*za godzinę
  @niepatriota muslimska religia naucza, że kobieta to śmieć, który możesz gwałcić albo zabić. Lewacy mają problem bo chcą bronić muslimów i kobiet tymczasem jedno wyklucza drugie.

  https://wpolityce.pl/polityka/355388-lewica-ma-problem-bronic-praw-kobiet-czy-sprzecznego-z-nimi-islamu-jak-reagowac-na-gwalty

  Lewica ma problem. Bronić praw kobiet czy sprzecznego z nimi islamu. Jak reagować na gwałty?

  opublikowano: za 8 minut · aktualizacja: za 15 minut


  Zawistowski

  Żal mi lewicy. Trochę tak. Po chrześcijańsku żal mi bliźniego, który jest zmieszany i wstrząśnięty w tym samym czasie. Agent 007 mówi, że to niedobra mieszanka. Z drugiej strony czuję perwersyjną radość na widok zapędzonego w kozi róg lewaka. Całe zawodowe życie toczę boje z politpoprawną lewicą i trudno mi nie cieszyć się, gdy widzę ja ideologia pęka im w szwach.

  Gwałt tylko początkowo jest straszny, potem kobieta się z niego cieszy.

  w taki sposób pracownik jednej z włoskich organizacji pomagającej imigrantów skomentował atak na polskie małżeństwo, do którego doszło w Rimini. To nie korwinowskie „zawsze się trochę gwałci”. To nie jest też wpis zwykłego idioty jak chciałaby lewica. „Zawsze znajdzie się idiota jakiś. Wy też takich macie”-można usłyszeć. Ja jednak uważam, że problem jest głębszy.

  Związany z organizacją Cooperative Lai-Momo z Bolonii Abid Jee stwierdził też we wpisie że „kobiety tak naprawdę lubią być gwałcone”. Po medialnej burzy, jaką te słowa wywołały we Włoszech, Abid Jee usunął swoje wpisy. Stracił też pracę w organizacji. Wpis jednak się pojawił. Nie sądzę, że przez chwilowe zaćmienie umysłu. Takich rzeczy nie pisze się publicznie jeżeli wcześniej nie ma na nie przyzwolenia w środowisku.

  Przesadzam? Zauważmy jak reagowano na doniesienia na gwałty dokonywane przez imigrantów w poprzednich latach. Docierały do nas informacje o tuszowaniu gwałtów na wolontariuszkach pomagających przybyszom z Afryki. Był też przypadek skandynawskiego polityka, który po tym jak został zgwałcony przez imigranta, zwalał winę…na siebie. Te reakcje mają logiczne wytłumaczenie. Chodzi o nie piętnowanie imigrantów i nie budowanie ich wizerunku jako zezwierzęconych gwałcicieli. Mogę zrozumieć taką logikę. W końcu prawicowe media z tych samych powodów też nie są skłonne do eksploatowania tematyki pedofilii duchownych. Niemniej jednak przykład problemów Kościoła katolickiego pokazuje, że zamiatanie wszystkiego pod dywan przynosi opłakane skutki. To jednak temat na oddzielny tekst.

  Niespójna i szokująca reakcja lewicy na gwałty dokonywane przez imigrantów wynika z samej koncepcji poprawności politycznej. Lewica stanęła przed dylematem: którą mniejszość chronić, gdy dochodzi do ataków między mniejszościami. Lewica od dawna buduje wizerunek gwałconej przez patriarchat kobiety. Najlepiej prześladowanej przez polskiego kata, którego można przedstawić jako katolika. Gwałty na kobietach są chętnie wykorzystywane w feministycznej propagandzie. Z drugiej strony lewica wyjątkowo mocno pielęgnuje prawa mniejszości religijnych. Na tyle mocno, że nawet w laickiej Francji islam ma specjalne prawa. Wolno muzułmanom modlić się w przestrzeni publicznej. Wolno im domagać się zmiany prawa uderzającego w ich zasady wiary ( zamykanie sklepów z alkoholem i zmiana menu w stołówkach).

  A co jak imigranci muzułmańscy zaczynają gwałcić? Logika mówi by potępić ich jak każdego innego. Ale wtedy uderzy się w mniejszość, która wymaga ochrony. Trzeba więc wybrać jaka mniejszość jest ważniejsza. Nie jest to łatwe, gdy w przestrzeni publicznej pojawiają się wypowiedzi imamów czy muzułmanek, które wprost mówią, że kobiety muszą się przyzwyczaić do gwałtów bo są one przypisane do islamu. Jest to oczywiście opinia skrajna i można ją łatwo wsadzić do szuflady z napisem „ekstremizm”. No, ale przecież pozycja kobiet w islamie jest zupełnie inna niż w chrześcijaństwie. Sam nakaz noszenia burek spełnia wszystkie normy dyskryminacyjne. Część feministek o tym wie i zaczyna krytykować islam. Mainstream lewicy jest jednak pogubiony.

  Jako chrześcijan mogę powiedzieć, że tak się kończy zawierzenie fałszywej religii. Religii pogańskiej. Polityczna poprawność to wiara. Ma swoje kościoły i kapłanów. Ma proroków i zbrojną inkwizycję. Teraz pojawiły się pęknięcia w dogmatyce. Nigdy nie jest to dobre dla religii. Z drugiej strony jestem świadom, że satysfakcja szybko mnie opuści. Zagłuszy ją uderzająca o glebę szczęka. Znając nieograniczone możliwości idiotyzmów wymyślanych przez lewicę, można być pewnym, że znajdzie ona sposób na pogodzenie ze sobą dyskryminacyjnych fundamentów islamu i poprawności politycznej. Jak? A przeczytajcie sobie „Uległość” Houellebecqa. Wszystko przewidział.

  autor: Łukasz Adamski

  Jiri2 82.177.177.*za 35 minut
  Przeczytałem sobie tekst Młynarskiej nt. wypadków w Rimini. Gdyby ta pani naprawdę reprezentowała światopogląd kobiet w Polsce. To ja jednak zgadzam się, iż wprowadzenie szariatu jest konieczne.

  ed 194.242.62.*za 23 minuty
  To tak samo, jak na filmie na youtube, w którym Afroamerykanin pobił feministkę. Okazało się, ze nikt nic nie powiedział, bo wartość Afroamerykanina jest dla lewicy wyższa niż wartość feministki.

  Polubienie

  • O ile wiem, to ta zgwałcona była córką jakiegoś wysokiego państwowego urzędnika, co to pomagał „emigrantom”…

   Neptun 176.68.251.*
   I co z tego i tak pójdą za tydzień na wybory i zagłosują na Merkel albo Schulza albo innego zielonego, czyli na tych, którzy im zgotowali ten los.

   szok@szok
   Sami sobie zgotowali ten los, nie ma co teraz ich żałować.

   Wuj 83.136.43.*
   Brak przykładnej kary dla tego gwałciciela i mordercy jest zachętą dla innych

   https://wpolityce.pl/swiat/358039-biedni-i-sfrustrowani-po-kolejnym-wstrzasajacym-gwalcie-w-niemczech-dochodzi-do-buntow-ludnosci

   Biedni i sfrustrowani… Po kolejnym, wstrząsającym gwałcie w Niemczech dochodzi do buntów ludności

   opublikowano: 36 minut temu · aktualizacja: 32 minuty temu


   autor: Wikimedia Commons

   Oskarżony o zabójstwo i gwałt „afgański uchodźca Hussein K. przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia, wyraził skruchę i przeprosił rodzinę ofiary”, brzmi chłodna relacja z pierwszego dnia jego procesu we Fryburgu (Freiburg). To nie było przesłuchanie dla ludzi o słabych nerwach…

   Najpierw pili. Ze dwie flaszki wódki poszło i dużo piwa. We czterech pili. I palili skręty. Potem koledzy Husseina K. się ulotnili. On chciał jeszcze iść na dyskotekę, ale bramkarz nie chciał go wpuścić. Zdenerwował się. Gdy szedł ścieżką przy stadionie przejeżdżała obok jakaś dziewczyna. Kopnął w jej rower. Upadła. Krzyczała. Żeby się uciszyła zaczął ją dusić. Najpierw gołymi rękami, potem szalem. Jak już była martwa, zobaczył, że to piękna dziewczyna.

   Pomyślałem, czemu nie mieć seksu z trupem

   — zeznał później.

   Rozebrał ją… Potem odciągnął na bok i wrzucił do rzeki. Głową w dół. Nie wiedział, że jeszcze żyła. Jak wykazała obdukcja, jego ofiara miała na ciele silne obrażenia, jednak zgon nastąpił na skutek utonięcia. Studentka medycyny Maria L. nie miała siły wydostać się z wody…

   Hussein K. żałuje. Gdyby mógł, to „cofnąłby czas”. To, co o nim mówią świadkowie, że wcześniej w barze zaczepiał kobiety i był agresywny, „to jakieś brednie”. Nagrania z kamer potwierdziły, że świadkowie nie kłamali. Co więcej, okazało się, że wcześniej Hussein K. był w Grecji skazany na dziesięć lat więzienia za napaść na młodą kobietę, rabunek i usiłowanie zabójstwa. Zrzucił ją ze skały. Jego ofiara cudem przeżyła. Odsiedział 2,5 roku. Zwolniono go warunkowo, że odbędzie kurs integracyjny. Gdy się nie stawił, znów wydano na niego nakaz aresztowania, ale był już dawno w Niemczech. Jako „uchodźca”, ma się rozumieć. Początkowo podawał się niemieckim urzędnikom za „nieletniego”, teraz twierdzi, że ma 19 lat, według śledczych jest dobrze po dwudziestce.

   Jeśli wsłuchać się w głosy niektórych polityków na marginesie tego procesu, są dwie ofiary. Jedną jest bestialsko zamordowana dziewczyna, drugą… sam Hussein K. Taką też linię obrony przyjął jego adwokat Sebastian Glathe: że pochodzi z kraju ogarniętego konfliktem zbrojnym – argumentuje – że trudne dzzieciństwo, złe stosunki rodzinne, bieda, brak perspektyw, że frustracja…

   Obrońcy narzuconej Europie przez kanclerz Angelę Merkel polityki imigracyjnej żonglują liczbami: wprawdzie tylko w Bawarii liczba gwałtów i – jak to się określa – „cielesnych napaści o charakterze seksualnym” wzrosła w pierwszym półroczu 2017 do 685 zgłoszonych przypadków, czyli o prawie 50 proc., ale imigranci dokonali ich „jedynie” 126, co stanowi „tylko” 18 proc. tego rodzaju deliktów. Demagogia w postaci wręcz krystalicznej. Po pierwsze, bawarskie statystyki nie obejmują tych cudzoziemców, którzy mają już niemieckie dowody tożsamości, znaczy – są „Niemcami”, po drugie, nie uwzględniają podziału na relatywnie bezproblemowych imigrantów z państw UE i tych „z innych kregów kulturowych” spoza Europy, po trzecie, ogółem liczba ludności obcego pochodzenia, żyjącej na terenie całych Niemiec wynosi 10 mln, a więc w stosunku do 82,2 mln mieszkańców RFN przestępczość imigrantów na tle seksualnym (i nie tylko) jest niemal dwukrotnie większa. I kwestia ostatnia: nawet według oficjalnych danych przedstawionych kilka dni temu przez szefa bawarskiego MSW Joachima Herrmanna, częstotliwość gwałtów i napaści o charakterze seksualnym na kobiety dokonywanych przez „uciekinierów” wzrosła tylko w pierwszym półroczu aż o 91 proc.

   Nie będzie w tym żadnej przesady, jeśli powiedzieć, że nie ma obecnie dnia w Niemczech bez tych koszmarnych efektów „kulturowego ubogacania”, odnotowywanych zazwyczaj oględnie jedynie przez lokalne media. W miniony weekend, podczas odpustu w małej miejscowości Hirschaid w Górnej Frankonii (Oberfranken), grupa młodych azylantów z Syrii i Iraku zaatakowała trzy dziewczęta w wieku od 13 do 17 lat. Jedną z nich wciągnęli pod most, obmacywali, któryś z nich próbował jej wetknąć palce do pochwy i odbytu… Służby porządkowe festynu zdołały zatrzymać dwóch sprawców, jednak pozostali siłą ich uwolnili. Nieco później policji udało się zatrzymać sześcioro podejrzanych, co jednak nie uspokoiło sytuacji; wieczorem doszło do bitwy Niemców z azylantami, w której uczestniczyło ponad sto osób.

   „Nie można nawet się o tych sprawach wypowiadać, bo albo uchodzi się za rozrabiacza albo prawicowca. To straszne, że do czegoś takiego dochodzi już nawet w małych wioskach”, żali się w nagraniu internetowym jeden z mieszkańców Hirschaid. Nie pierwszy to bunt lokalnej ludności i zapewne nie ostatni. „Przypadek zamordowania studentki odzwierciedla wszystko, co złe w europejskiej polityce imigracyjnej. Ale sąd ma tylko jedno do orzeczenia: winę Husseina K.”…, komentuje sarkatycznie Annette Ramelsberger na łamach „Süddeutsche Zeitung”. Jak długo jeszcze? Co jeszcze musi się zdarzyć? Czy obcy są ważniejsi od własnych obywateli? – pytają przeciętni Niemcy. W Bad Kreuznach (Nadrenia-Palatynat), po napaściach przychodźców i bijatykach z miejscowymi na noże, władze miasta postanowiły… zamknąć w nocy dostęp do parku. Mieszkańcy łapią się za głowy: to pierwszy w Niemczech, oficjalny „No-Go-Area”, dla… niemieckiej ludności.

   jacek 89.64.49.*
   Powinno powstać prawo- art 1 „Każdy kto choć raz wypowie słowo o trudnym dzieciństwie jakiegoś bandyty dostaje 10 razy w ryj- za drugim razem zostaje wykastrowany i jako eunuch wsadzony na dożywocie”

   wawel 91.235.153.*
   Nazisci nie potrafia obronic swoich kobiet. Beda im One zabrane. Panowie stawac do walki o swoj swiat. Dezerterow i zdrajcow pod mur. To walka o wszystko.

   Kazik 83.9.148.*
   Zróbcie wreszcie program w TVP i rzućcie w twarz tym draniom z PO, PSL, .N dane o gwałtach w Szwecji i innych krajach UE. Niech odpowiedzą Polkom dlaczego chcą tego samego w Polsce.

   zena 83.30.141.*
   otwieranie wilkom zagrody, aby pozarły owce, to pomoc? to grzech, a świadome wspieranie, wroga, to samobójstwo. grzech śmiertelny, a nie miłość do bliźniego”.Jezus wzorem tolerancji,-1 Koryntian13:4).

   Mn 94.240.55.*
   Merkel, Timmermans, Juncker, Europ. Trybunał Spr. i reszta popaprańców marzą tylko o jednym . Nałożyć sankcje i kary na wolne od najeżdżców kraje.

   kot 165.225.81.*
   Bede zawsze glosowal na PIS tylko z jedngo powodu – bronia nas przed afrykanska dzicza. Bylem w Afryce kilka razy i widzialem te bandyckie plemie na wlasne oczy.

   michnikoidy to ZBRODNIARZE 78.133.67.*
   Lewackim ZBRODNIARZOM z EU islamisci sa POtrzebni. To ich przyszly ELEKTORAT i ARMIA. A wtedy w kazdym polskim lesie mamy KATYŃ. Lewactwo moze utrzymac sie u wladzy jedynie TERROREM.

   Lusia 89.64.36.*
   Niemcy to potomkowi bandytów z wermachtu i SS którzy w 1939-45 zabili dziesiątki mln. ludzi.Spalili w piecach 6 mln europejskich Żydów czyli kobiet,chłopców,mężczyzn,dziewczynek,niemowląt,starców

   Polubienie

 28. snajper@snajperza godzinę
  Za plucie na Polskę powinien siedzieć za kratami, a nie pyskować przed kamerami.

  zaz 77.91.25.*za godzinę
  kto takiego przyglupa wybral na tak wazne stanowisko?

  tsi 94.254.233.*za godzinę
  Ludzie piszą prośby, skargi i odwołania…. i leżą one sobie w szafkach! A ten sld-owski ,,patriota” walczy z PiSem!!! Ha ha ha ha ha ha ha ha…. A Wy płaczcie dalej!!!

  https://wpolityce.pl/polityka/355484-bodnar-wolal-zmyslic-historie-o-powstancu-z-obnizona-emerytura-niz-bronic-prawdziwego-bohatera-wyrzuconego-z-mieszkania-przez-mafie-reprywatyzacyjna

  Bodnar wolał zmyślić historię o powstańcu z obniżoną emeryturą, niż bronić prawdziwego bohatera, wyrzuconego z mieszkania przez mafię reprywatyzacyjną

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: za 35 minut


  autor: fot. youtube

  Przykład 90–letniego powstaniec warszawskiego, który w wyniku działań cwaniaków reprywatyzacyjnych stracił mieszkanie przy Poznańskiej 14, nie był dla Adama Bodnara – Rzecznika Praw Obywatelskich wystarczająco atrakcyjnym tematem, by podjąć się obrony zasłużonego dla Polski staruszka. Tu pan Bodnar nie mógł przecież pochwalić się „Gazecie Wyborczej” lub dąć w propagandowe tuby o ochronie praworządności w Polsce. Powstaniec nie jest też przedstawicielem, rzekomo nękanych, środowisk gejowskich i nie chodził w pierwszym szeregu na marsze KOD.

  Dzisiejsze przesłuchania przed Komisją Weryfikacyjną i historia pozostawionego bez opieki powstańca, w kontekście bredni RPO o rzekomym obniżeniu emerytury innemu bohaterowi powstańczej Warszawy, to cios w retorykę skrajnie upolitycznionego Bodnara i akt oskarżenia wobec pozornych działań Rzecznika Praw Obywatelskich.

  CZYTAJ TAKŻE:Tak wyrzucano powstańca warszawskiego z kamienicy przy Poznańskiej 14 i zastraszano lokatorów! Świadek przed KW: „Będziecie mieli Wołyń”

  Adam Bodnar lubi angażować się w modne dla opozycyjnych mediów kampanie i działania. Niezmordowanie walczy w obronie skompromitowanej kasty sędziowskiej i organizacji pozarządowych, których głównym celem jest wojna z legalnie powołanym rządem. Gorzej, gdy pojawia się temat bezradnych ludzi, którym trzeba pomóc bez rozgłosu i medialnego fejmu. Takim przykładem jest właśnie sprawa lokatorów z Poznańskiej 14 w Warszawie. Tyle, że dla Adama Bodnara 700 procentowa podwyżka czynszu, wyłączanie mediów w kamienicy, grożenie „Wołyniem” niepokornym lokatorom i urzędnicze bestialstwa współpracowników Hanny Gronkiewicz-Waltz, to pestka.**

  CZYTAJ TAKŻE:Skandal w Biurze Adama Bodnara! RPO przyznaje się do fake newsa o powstańcu, któremu rzekomo obniżono emeryturę

  Ktoś powie, że Rzecznik Praw Obywatelskich mógł „nie wiedzieć” o tym co wyprawia się w sercu polskiej stolicy, że zajęty innymi sprawami „nie zauważył” gehenny niemal 40 tysięcy warszawiaków, którzy tracili swoje mieszkania. To jednak nieprawda. Jak wynika z zeznań lokatorów, mieszkańcy Poznańskiej 14 informowali przedstawicieli Rzecznika Praw Obywatelskich o swojej gehennie i to na bezpośrednim spotkaniu organizowanym przez Stowarzyszenie „Miasto jest Nasze” Jana Śpiewaka. Nawiasem mówiąc, członkowie stowarzyszenia Śpiewaka i dziesiątki lokatorskich wolontariuszy, zrobili dla gnębionych przez łowców kamienic lokatorów, o wiele więcej niż cały, sowicie opłacany, aparat biura RPO.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:Szef MSWiA odpowiada na list powstańca: „Ustawa dezubekizacyjna nie obejmie tego człowieka”

  Dlaczego więc Rzecznik Praw Obywatelskich nie podjął więc zdecydowanych działań, by pomóc mieszkańcom Poznańskiej 14 i setek innych reprywatyzowanych w haniebny i często przestępczy sposób kamienic? Dlaczego nie zainteresował się 90–letnim powstańcem warszawskim i wykładowcą akademickim, który (jak wynika z relacji świadków przed Komisją Weryfikacyjną) bezradnie pytał sąsiadów: ”co z nami będzie?” Dlaczego starszy pan, 73 lata temu, stanął na barykadzie i walczył o naszą wolność, a pan Bodnar nie chciał mu się odwdzięczyć?

  Odpowiedź jest przerażająco prosta. Adam Bodnar jest dzieckiem III RP, dla której przedstawicieli i obrońców, „święty spokój” i medialne kreacje są ważniejsze niż obowiązek i (często) zwykła przyzwoitość. Po co drażnić potężne lobby reprywatyzacyjne? Narażać się na oburzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej. Toczyć ryzykowne boje sądowe i użerać z urzędniczą mafią. Lepiej grać na siebie i upajać się kolejnymi konferencjami i oświadczeniami dla mediów.

  Za kilka dni Adam Bodnar stanie w jednym rzędzie z I Prezes Sądu Najwyższego Małgorzatą Gersdorf. Na konferencji prawniczej będą mówić o zmianach w wymiarze sprawiedliwości i z troską pochylać będą się nad prawami „zwykłego człowieka”, broniąc sądownictwa, którego kształt wykuwano jeszcze w PRL i ochoczo konserwowano po 1989 roku.

  Wiemy, że Adama Bodnar będzie zadowolony, a zaprzyjaźnione media kreować będą go na bohatera i obrońcę „demokracji”. Powstaniec warszawski, który musiał wyprowadzić się z Poznańskiej 14, bo miał dość użerania się z cwaniakami reprywatyzacyjnymi, nie pójdzie na skargę do mediów, nie będzie też domagał się odwołania Adama Bodnara. Bohater sprzed 73 lat pozostanie sobą. Prawdziwy.

  autor: Wojciech Biedroń

  tsi 94.254.233.*za godzinę
  Bodnar! Ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha,,,,,Sprawdźcie jego życiorys, a będziecie wiedzieć!!!

  Piotr 88.128.80.*za 23 minuty
  Bo te antypolskie psy w dooopie maja Polakow. Sluzba Talmudowi jest na pierwszym miejscu…

  aa 82.73.235.*za 22 minuty
  i znowu ten wrog Polski na pierwszej stronie czy toto jest swiety jak imc Bolek???

  RPO- co to jest 89.69.17.*za 21 minut
  Odwołać tą ciote !!! Co to jest za laluś tęczowy ??? lewacki sq….n

  Ola 217.250.252.*za 20 minut
  PO jak wymieniało urzędnikòw to RZECZNIKA też a PIS co robi…..to już nie pierwszy raz BODNAR daje ,,popis” i podpisy zbierano !Na co czekają????

  CZARNY1@CZARNY1za 18 minut
  dlatego PIS to jalopy…. ten bubek dawno powinien byc zdymisjonowany

  Ciemiorek 178.235.42.*za 13 minut
  On jest nieodwołalny? Nie wydaje mi się!

  sdbb 83.28.220.*za 13 minut
  Rzecznik Praw Ubeckich…

  Polubienie

 29. MISIA 89.64.8.*za 4 minuty
  Bardzo ładnie opisal Pan, panie Górny, Izrael….

  marco 79.184.253.*za godzinę
  najlepiej bedzie jesli pojada do izraela to ich kraj

  veraicon 89.64.2.*za 39 minut
  Dziękuję, nasi przodkowie już raz przyjęli, wdzięczności nie ma, za to były wielokrotne próby przejęcia naszego państwa przez nich i próby rządzenia nami

  HWdt 89.64.61.*za 11 minut
  Nie wymieniaj pan nazwy tego kraju bo jeszcze przeczytają i przyjadą. Ci milusińscy dostarczali nam radości przez kilkaset lat, jak dla mnie będzie tego dość.

  Ia 195.150.8.*20 minut temu
  Czyżby historia miała zatoczyć krąg? Okaże się ze ” ten kraj” zacofany i ksenofobiczny będzie enklawą bezpieczeństwa dla prześladowanych ?

  https://wpolityce.pl/swiat/355713-czego-boja-sie-najbardziej-brytyjscy-zydzi-ciekawe-badanie-kampanii-przeciw-antysemityzmowi

  Czego boją się najbardziej brytyjscy Żydzi? Ciekawe badanie Kampanii przeciw Antysemityzmowi

  opublikowano: wczoraj


  autor: Fickr autor: Fickr

  Ciekawe dane przynoszą tegoroczne badania socjologiczne przeprowadzone w Wielkiej Brytanii przez tamtejszą Kampanię przeciw Antysemityzmowi. Otóż 64 proc. brytyjskich Żydów uważa, że władze nie radzą sobie ze wzrostem nastrojów antysemickich. Z tego powodu aż jedna trzecia społeczności żydowskiej w tym kraju rozważa możliwość emigracji, odczuwając realne zagrożenie dla siebie.

  Co jest źródłem ich strachu? Jako główne niebezpieczeństwo wskazują islamizm. Tak odpowiedziało 79 proc. respondentów, przy czym dla 48 proc. z nich jest to zagrożenie zdecydowanie największe.

  Na drugim miejscu – jako formacja najbardziej antysemicka – znalazła się skrajna lewica. Aż 72 proc. brytyjskich Żydów uznało, że stanowi ona dla nich realne niebezpieczeństwo, przy czym 29 proc. uważa, że lewacy są nawet groźniejsi dla Żydów niż islamiści.

  Znacznie rzadziej społeczność żydowska upatruje zagrożenia w skrajnej prawicy. Za groźną dla siebie uznało ją 37 proc. ankietowanych, przy czym tylko dla 18 proc. jest to niebezpieczeństwo największe.

  Ciekawa była też odpowiedź na pytanie, które ugrupowania polityczne tolerują antysemityzm. Bezapelacyjnie palma pierwszeństwa przypadła socjalistycznej Partii Pracy. Tak stwierdziło aż 83 proc. brytyjskich Żydów. Zwycięstwo labourzystów w tej klasyfikacji okazuje się jeszcze bardziej miażdżące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że następna partia na tej liście – narodowa UKIP – jest tolerancyjna dla antysemityzmu zdaniem jedynie 41 proc. tamtejszych Żydów.

  Jeśli wyspiarscy Żydzi rzeczywiście noszą się z zamiarem opuszczenia Wielkiej Brytanii, to logicznie powinni kierować się tam, gdzie nie ma największych źródeł antysemityzmu, a więc islamizmu i skrajnej lewicy. Jakie z ich punktu widzenia byłoby najbezpieczniejsze miejsce w Europie?

  Otóż jest taki kraj, w którym w parlamencie nie zasiada ani jedna partia lewicowa, środowiska lewackie egzystują gdzieś na marginesie, nie ma zwartych skupisk muzułmańskich, a władza nie zgadza się na tworzenie enklaw islamistów. Jak się ten kraj nazywa?…

  null 213.189.36.*godzinę temu
  ten kraj nazywa się – Izrael, i niech się tam naparzają miedzy sobą, tak jak to robią od lat

  madziar@madziar36 minut temu
  null prowokator

  Ja-Polka 31.11.130.*godzinę temu
  Jestem bardzo tolerancyjna wobec tej nacji – ale oni mają swój kraj. Czemu nie jadą do swej Ojczyzny – nie kochają jej, nie są patriotami ???Może to prawda, że chcą być nadludźmi w obcym kraju …?

  taDorota@taDorotagodzinę temu
  A po co oni chcą opuszczać Wielką Brytanię? Czy tam organizacje do walki z atysemityzmem nie działają?

  zulu i gula 87.205.133.*godzinę temu
  Bardzo proszę, o niezachęcanie i nie reklamowanie

  czekamy na nich! 84.129.201.*godzinę temu
  Oficjalnie w Wielkiej Brytanii mieszka milion Polaków i to właśnie ONI mają wracać – całymi rodzinami a przede wszystkim ci, którzy są tam na zmywakach bo tu brakuje ich złotych rąk i serc!

  https://wpolityce.pl/historia/355665-ambasada-rp-w-bernie-przypomina-o-zapomnianych-polskich-bohaterach-ratujacych-zydow

  https://wpolityce.pl/swiat/355711-wloscy-zydzi-po-spotkaniu-franciszka-z-rabinami-historyczny-krok-naprzod

  https://wpolityce.pl/swiat/355819-muzulmanie-swietuja-na-ulicach-rzymu-modly-wygladaja-niepokojaco-ostatnio-panstwo-islamskie-grozilo-papiezowi

  Polubienie

 30. http://kresy.pl/wydarzenia/liga-przeciw-znieslawieniu-oskarza-syna-premiera-izraela-o-antysemityzm/


  Liga Przeciw Zniesławieniu oskarża syna premiera Izraela o antysemityzmPost który wywołał polityczną awanturę w Izrealu, foto: facebook.com

  LIGA PRZECIW ZNIESŁAWIENIU OSKARŻA SYNA PREMIERA IZRAELA O ANTYSEMITYZM

  10 września 2017|0 Komentarze|w Bliski Wschód, polityka, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Liga Przeciw Zniesławieniu stwierdziła, że Yaira Netanjahu, syn Benjamina Netanjahu wrzucił w serwisie Facebook obrazek zawierający treści antysemityzm.

  Izraelski oddział Ligi Przeciw Zniesławieniu (ADL) w komunikacie oświadczyła, że obrazek (mem), który w serwisie Facebooku umieścił syn premiera Izraela zawiera elementy antysemickie. Nie można bagatelizować zagrożenia związanego z antysemickim dyskursem – oświadczono.

  26-letni Yair Netanjahu opublikował wczoraj mem, na którym można zobaczyć znanego finansistę George’a Sorosa kuszącego Reptilianina (przedstawicielowi rasy humanoidalnych jaszczurów, która – według jednej z teorii spiskowych – ma rządzić światem), który z kolei kusi symbolem alchemii przedstawiciela Iluminatów. Ten z kolei macha banknotami przed twarzą byłego premiera Ehuda Baraka, który kusi urną wyborczą skrajnie prawicowego polityka Eldada Janiwa, a ten zaś kusi jedzeniem Meni Naftaliego, byłego służącego w domu Netanjahu oskarżającego żonę premiera Izraela o złe traktowanie. Janiw występował w obronie racji Naftaliego. Podpis pod obrazkiem brzmi: łańcuch pokarmowy.

  CZYTAJ TAKŻE: W ocenie minister Ajelet Szaked krytyka Izraela to antysemityzm

  Reakcję Ligi Przeciw Zniesławieniu wywołał fakt, że niemal wszystkie postacie poza Reptilianinem składają ręce w takim samym geście jak „Zadowolony żydowski kupiec” – inny mem przedstawiający stereotypowo Żyda, który zaciera ręce z uśmiechem na ustach.

  Ehud Barak, który pojawił się na rysunku spytał na Twitterze: Czy to słyszy ten chłopak w domu? Czy to jest genetyczne, czy to tylko jego choroba psychiczna?. Zalecił również synowi Benjamina Netanjahu wizytę u psychiatry. Yair odpowiadając stwierdził, że Barak powinien udać się do geriatry.

  Z kolei minister ds. komunikacji Ayoub Kara stara się uciąć sprawę nazywając syna premiera Netanjahu dzieciakiem, który bawi się Facebookiem.

  Kresy.pl / rp.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: