SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

SKRiBH

529 Prafda i folność słowa,.. a sprawa polska,.. ale też i bardziej tak ogólnie i niepoprawnie politycznie

…bo pamiętajcie, że prafda, jak matka… może być tylko jedna, czyli politycznie poprawna, czyli… koszerna i na dodatek dokładnie obrzezana, albo chociaż odpowiednio przycięta, czyli spreparowana,.. bo innej prafdy słowiańskie „bydło” przecież same nie trawi…

Niby jest inaczej zależności od okoliczności, ale jak tej prafdzie, czy innej folności słowa przyjrzeć się dokładniej,.. to i tak zawsze wychodzi na jedno i to samo, czyli… „nie-my”… mordy w kubły i rżeć ze „szczęścia”…

Andrzej67@Andrzej67
Brawo panie ministrze dla niepoprawnych żydożercow dymisja!!!

taka prawda
Powiedział prawdę. Czyli taktyka ta sama jak za PO. Zawsze słyszę, że to żydzi ginęli natomiast o Polakach to tylko na marginesie. Elita żydowska palcem nie kiwnęła w ratowaniu żydów.

Nibiru
To zapewne nie koniec. Teraz zażądają aby Olszewski się pokajał „odszczekując” swe „herezje”, a następnie aby udowodnił swą marność poprzez skonsumowanie obornika jakiegoś Michnikoida

McG
prawdę powiedział – Świątynia Holokaustu POLIN oraz niemiecki majstersztyk AUSCHWITZ nie powinny być wizytówkami Polski

polin
Polak usunięty ze stanowiska za obronę polskiej kultury!!!

e tam
Polin to ekspozytura „eskimoskiej” propagandy za polskie pieniądze. Ponoć 90% historii Żydów polskich tam pokazanej to antysemityzm i holocaust. Pięknie daliśmy się zrobić.

gambit 89.64.10.*godzinę temu
e tam@ Bzdury mówisz o Muzeum Polin. Są inne zastrzeżenia, że nie ma nic m.in. o tym że Polska była azylem dla masowo uciekających z Niemiec Żydów przed prześladowaniami religijnymi w XI-XVII.

Sigre
Gość powiedział prawdę, bolesną, drażliwą ale prawdę. Czy my mamy być skazani na opinie kraju obozów koncentracyjnych?

kłamstwa w Auschwitz
Znajomi Włosi zwiedzając Auschwitz w grupie obcojęzycznej słyszeli z ust przewodniczki tylko”nazi i nazi” Nic o Niemcach. Zastanawiające.

Maria
Brawo Panie Olszewski. Dlaczego go odwołano, przecież powiedział prawdę>

Malvo
Powiedz mi kogo nie wolno ci krytykować a powiem ci kto tobą naprawdę rządzi. Bańka powinien polecieć za służenie obcym nie Olszewski który działał w interesie Polski.

Banka, no co ty?
To obsesja, to przesada…! Gdzie tu „skandaliczność”…? Facet opowiedział o tym, co atrakcyjne dla turystów i co należy promować!

…..

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/355440-skandaliczne-slowa-o-auschwitz-i-natychmiastowa-dymisja-szefa-pot-minister-banka-odwolal-marka-olszewskiego

Skandaliczne słowa o Auschwitz i natychmiastowa dymisja szefa POT. Minister Bańka odwołał Marka Olszewskiego

opublikowano: godzinę temu


autor: fot.wPolityce.pl

W środę minister sportu i turystyki Witold Bańka poinformował na Twitterze, że zdymisjonował szefa Polskiej Organizacji Turystycznej Marka Olszewskiego w związku z jego „skandaliczną wypowiedzią” w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej”.

W środę „Gazeta Wyborcza” opublikowała artykuł, w którym szef POT tłumaczył, dlaczego z programów wizyt promujących Polskę wykreślono Auschwitz oraz Muzeum Historii Żydów Polskich.

Auschwitz to nie produkt turystyczny lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie. Poza tym chcemy położyć nacisk na promowanie tego, co cenne w naszej własnej kulturze, pokazać nasz wielki wkład w rozwój Europy. Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów

—wyjaśnił Olszewski.

To polskie, nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane. Pamiętajmy, że kultura żydowska w praktyce cała przetrwała. W latach 30. z Niemiec wielu Żydów emigrowało. W Polsce pod okupacją niemiecką nie był takiej możliwości

—dodał.

W związku ze skandaliczną wypowiedzią prezesa POT Marka Olszewskiego podjąłem decyzję o jego natychmiastowej dymisji

—napisał w środę na Twitterze minister sportu i turystyki Witold Bańka.

ann/PAP

Gość
Powiedział tylko prawdę . Nie rozumiem powodu dla którego został zdymisjonowany.

Janeczka
Powiedział prawdę i Bańka Polaka Olszewskiego za prawdę odesłał w kąt. Polacy musza dalej cicho siedzieć To zdrada wyborców PIS

wojtek
Szkoda, ze dla politycznej poprawnosci wyrzuca sie ludzi za mowienie prawdy.

Jerzy
W słowach Olszewskiego nie ma nic skandalicznego, poza tym, że powiedział to dla GW, a to jest dopiero dziwne.

x
Oczekuje od Pana Ministra Bańki uzasadnienia swojej decyzji. W wypowiedzi Pana Olszewskiego nie można doszukać się czegoś skandalicznego a wręcz przeciwnie. Olszewski miał rację a Bańka do dymisji!!

sa
Nie zgadzam się z ministrem

luiza
Tylko co tu jest skandaliczne?! A muzeum Żydów jest bez chasydów. Panie Bańka posłuchaj Pan znawców tematu np. dr.Ewę Kurek.

Nibiru
Polak podniósł głowę i została mu odrąbana. Nic nowego.

Krzysztof1
Bańka dobrze zrobił. Poza tym nigdy nie jest za mało głosić wszem i wobec o tym, że Auschwitz to niemieckie, zbrodnicze przeciw ludzkości dzieło.

Nibiru
A jakby tak prewencyjnie zdymisjonować resztę Polaków zajmujących znaczące stanowiska to byłby cymes.

ja
Olszewski powiedział prawdę! Panie Bańka poprawność polityczna???

Nibiru
Bańka zdrętwiał ze strachu przed tymi, których boją się nawet Trump i Putin

i tyle
Bańka do dymisji

Janeczka
O to trzeba się zmywać bo Polak za słowo prawdy może dostać kopniaka. Wygląda na to że Polską częściowo dalej rządzą poukrywani Żydzi, Ukraińcy i Niemcy. Spadam!

mib
A na czym polega skandaliczność wypowiedzi? Czy kultura żydowska jest immanentną w kulturze polskiej?

Stanisław
Skoro środowiskom żydowskim ostatnio podlizywał się sam WÓDZ to ta decyzja mnie nie dziwi. A tak a propos-czy żydzi zwrócili już Polakom pieniądze za sfinansowanie budowy muzeum Polin?.

W
Powiedział mniej więcej, że będą promować polskie a nie żydowskie centra martyrologii czy historii. Co w tym złego?

i.
Skandaliczna decyzja ministra – do dymisji!!!

Jan Gromacki
Przeczytałem jego wypowiedź kilka razy i nic tu nie ma złego. Trzeba oddzielić turystykę od martyrologii, a on zajmuje się turystyką (nie każdy piekarz jest kucharzem).

Ciemiorek
Polska odmiana poprawności politycznej. Quo vadis?

Guy Fawkes
A co w tej wypowiedzi jest skandalicznego ?????? Jedynie reakcja ministra jest skandaliczna. Precz z tym ministrem (szabesgojem ?).

Nibiru
Bańko nie peńkaj

ww
Przeciez powiedzial prawde.! Panie Banka kim pan jest?! Kolejny przebieraniec?

W-Ł
Wypowiedź była nieco za obszerna i szczegółowa; nie była jednak skandaliczna. Histeryczna reakcja ministra symbolicznie obrazuje to, co odróżnia obecną sytuację polityczną Polski od Węgier.

To nasz rząd??
Ta decyzja wygląda na prześladowanie Polaków we własnym kraju. Panie Bańka jest pan winny antypolonizmu! Przywrócić tego człowieka! Natychmiast! Mi promocja polskiej kultury nie przeszkadza!

PROWOKACJA
to prowokacja GW! nie możemy sobie pozwolić na takie wypowiedzi bo bruksela i berlin od razu wykorzystają to do oskarżenia PL o antysemityzm, łamanie standardów demokratycznych, itp.

darek
A co było skandalicznego w wypowiedzi Olszewskiego? Zignorowanie poprawności politycznej? SKANDALICZNA była tylko ta DYMISJA. Jak widać, dla PiS jedna poprawność polityczne jest be, a inna cacy.

W którą środę, dzisiejszą?
Czy pan bańka nie jest zbyt napompowany strachem? A co, jeśli Olszewski zaprzeczy tym słowom i udowodni swoje racje!? A taki Bodnar ma się wyśśśśmienicie, że o szechterach i Judach nie wspomnę. TFUU!

Bożena
Mądry i biedny Olszewski. Głupi i poprawny politycznie Bańka.

Guy Fawkes
Nie ma nic skandalicznego w wypowiedzi p. Olszewskiego, za to w decyzji ministra jest gotowość i skwapliwość, do… robienia łaski , jak to ujął jeden z byłych ministrów. Obrzydliwa postawa wskazująca na teoretyczność państwowości polskiej.

waldek
Jeśli to, co piszecie, jest prawdą – Bańka wypad pajacu!

maja
Ta Banka do dymisji bo jest 0 !Dosc podlizywania sie rakowi ktory chce zniszczyc polskosc !Banka do dymisji !

Janeczka.
Olszwewski powinien ministra Witolda Bańke z rzadu PIS pozwać za antypolonizm. Zaczynają nas Polaków gnębić. Mamy gęby trzymać na kłódkę zamknięte. hańba po 3 razy hańba

Klasyczne umizgi do czyichś
tam „starszych braci”. Typowa „nadgorliwość gorsza niż faszyzm”, pusta bańko jedna. TFU!

Do dymisji!
Bańka dla mnie nie jesteś już polskim ministrem! Wypad! Nie chcę o tobie słyszeć!

angus
…słuszna decyzja, co do meritum i co do terminu reakcji. Jakby to dobrze było, aby tak działał min. Waszczykowski z niektórymi ambasadorami…

kola
przecież facet powiedział prawdę; dlaczego go zdymisjonowano?

zdziwiony
Co w tej wypowiedzi było skandalicznego?

AK
Hm… polityczna poprawność zatacza coraz szersze kręgi ! A kiedy przyjdzie czas na dymisje za opinie o najeździe islamu na Europę?

ale mowil prawde !
o co chodzi?

ciekawe
Czy wiadomo kim są i gdzie przebywają mame i tate tej młodej zakapiórnej bańki?

zw
ale gdzie jest skandal? można się zgadzać a można się nie zgadzać ale dymisjonować za poglądy? ???

Janeczka
np. 33 letni Pawlak z PSL był lepszy od 33 letniego Bańki z PIS,bo sprzedał obcym w 1993 ponad 2 tys strategicznych zakładów wypracowanych rękami Polaków, a Bańka tylko zwolnił Polaka za prawdę

Lity
Dobra decyzja o dymisji, wywiad dla wybiórczej go demaskuje, przy całym słowotoku chodziło o odcięcie od informacji o zbrodniach niemieckich pewnie dyrektywa brukselek

jack;
dobrze powiedział, ale dlaczego w wybiórczej.

m
Dymisja?!? Za słowa prawdy?… W co i z kim pan gra panie Bańka?

szalom
i błąd panie ministrze Bańka… pan Olszewski miał absolutną rację! Dobrze aby pan nauczył się historii Polski i lepiej ją poznał. Wówczas nie robiłby pan głupoty z żydami i Auschwitz.

jula
Politpoprawna dymisja. Bańka zrobił co musiał.

Piotr Zajkowski
Bo pisobolszewiki to żydowskie kukły. Miejcie tego świadomość. Co zrobiła lichocka za słowa Ogórek o żydzie Borowskim? tego tematu ruszać nie wolno bo natychmiast banicja. Goje mogą tylko kochać.

bardo
Ten Bańka to ma chyba coś z bańką. Przecież Olszewski powiedział szczerą prawdę! Przez takich tchórzy jak ten Bańka, platformerskie szczury robią sobie z PiSem co chcę.

koteq
PiS sam sobie dołki kopie. Druga sanacja która pod pozorem patriotyzmu niszczy wszystko co pozytywne

Wstyd
Bańka wróć do biegania, bo na polskiego ministra się nie nadajesz. Skompromitowałeś się. Wyrazy szacunku dla Pana Olszewskiego!

Leon
Ja tu widzę tylko jeden błąd p.Olszewskiego mianowicie wypowiadanie się w GW-u. To minister Bańka powinien się obawiać Polaków, że ocenią jego decyzję jako skandaliczną.

kraaaa 79.184.23.*24 minuty temu
SKANDALEM ta wypowiedz to moglaby byc dla zydowskiego rzadu ale nie dla polskiego. Wstyd! CZy juz PiS musi tak sie podlizywac „narodowi wybranemu”??? Znowu trzeba bedzie zagladac do zyciorysow???

!!!!!!!!!!!!!! 37.47.11.*25 minut temu
Tak skandalicznie to można się wypowiadać o katolikach ale nie o Żydach. Amen..

cytat 84.129.201.*26 minut temu
„Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy” – Żydowski pisarz Artur Sandauer https://www.facebook.com/Wolnorynkowcy/posts/715134801838857

do piwnicy! 84.129.201.*31 minut temu
Bańka natychmiast do odstawienia

ElaM 83.4.125.*41 minut temu
Czy to minister polskiego czy żydowskiego rządu?!

dor 5.172.233.*godzinę temu
Gdzie tu skandal?? Sama prawda.

adam 46.182.101.*godzinę temu
Diabeł skasował Polaka i Polską Pamięć Narodu Polskiego, czyli Polska to Latyfundia Izraela. Hańba ministrze od Żydów.

http://stefczyk.info/wiadomosci/polska/szef-polskiej-organizacji-turystycznej-zdymisjonowany-za-slowa-o-auschwitz,21025802853?utm_source=widget&utm_medium=referral&utm_campaign=artykuly-widget

…..

A oto pierwotny artykuł, a właściwie tylko jego ogólnodostępna część… Dziwne, że nie ma tu żadnych komentarzy…

…..


Muzeum Auschwitz – Birkenau. Turyści przed wejściem (MATEUSZ SKWARCZEK)

http://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,22295805,nowe-pomysly-na-promocje-polski-za-granica-maja-byc-zabytki.html

Nowe pomysły na promocję Polski za granicą? Mają być zabytki, kultura, gościnność. Auschwitz się w tym nie mieści

Magdalena Kursa, Kraków 30 sierpnia 2017 | 06:00

Nowy szef Polskiej Organizacji Turystycznej z programów wizyt promujących Polskę wykreśla Auschwitz, bo „nadszedł czas na przebicie się z naszą własną kulturą”.

AKTUALIZACJA: Minister zdymisjonował prezesa POT po skandalicznej wypowiedzi o Auschwitz

W branży turystycznej huczy od wątpliwości i obaw, w którą stronę zmierza promocja Polski za granicą. W marcu minister sportu i turystyki Witold Bańka mianował szefem POT Marka Olszewskiego, byłego prezesa uzdrowisk w Kołobrzegu i Świeradowie-Zdroju, dwukrotnego kandydata PiS na burmistrza Kamienia Pomorskiego… (…)

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów Wyborczej

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22298057,minister-zdymisjonowal-prezesa-pot-po-skandalicznej-wypowiedzi.html?disableRedirects=true

…..

Tu macie coś z tej samej beczki…

…..


Prof. Baberowski / autor: bundesstiftung-aufarbeitung.de

https://wpolityce.pl/swiat/341071-wolnosc-slowa-w-niemczech-czyli-dwa-przyklady-terroru-poprawnosci-politycznej-jakikolwiek-opor-jest-daremny

Wolność słowa w Niemczech, czyli dwa przykłady terroru poprawności politycznej. „Jakikolwiek opór jest daremny”

opublikowano: 23 maja · aktualizacja: 24 maja

Prof. Jörg Baberowski to znany berliński historyk i ekspert ds. stalinizmu. Za swoją książkę „Spalona Ziemia” otrzymał w 2012 r. nagrodę na targach książki w Lipsku. Profesora od dłuższego czasu prześladuje trockistowska Partia Socjalistycznej Równości (SGP) i jej młodzieżówka (International Youth and Students for Social Equality).

…..


Michael Stürzenberger / autor: Sharia Unveiled

https://wpolityce.pl/swiat/354104-szokujacy-wyrok-niemiecki-dziennikarz-skazany-na-szesc-miesiecy-wiezienia-za-krytykowanie-islamu-wideo

Szokujący wyrok. Niemiecki dziennikarz skazany na sześć miesięcy więzienia za krytykowanie islamu! WIDEO

opublikowano: za 16 minut · aktualizacja: za godzinę

Michael Stürzenberger, niemiecki dziennikarz i blogger został skazany przez sąd w Monachium na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3,5 roku za powiązanie islamu z narodowym socjalizmem. Stürzenberger, który jest liderem małej partii „Wolność” oraz prowadzi blog „Politically Incorrect” napisał w artykule pdt. „Swastyka i półksiężyc”, że to wielki mufti Jerozolimy Muhammad Amin Al-Husajni pchnął Hitlera i Himmlera do realizacji obłąkańczego planu wymordowania wszystkich Żydów w Europie.

Nie ma na to żadnych dowodów, bo nie zachowały się zapiski rozmów obu polityków, ale wiadomo, że Al-Husajni był wielkim miłośnikiem Htilera i zwolennikiem utworzenia muzułmańskich dywizji Waffen-SS. Premier Izraela Benjamin Netanjahu pod koniec października 2015 r. stwierdził, że pierwotnie Adolf Hitler nie chciał eksterminować Żydów, ale został do tego namówiony właśnie przez palestyńskiego muftiego Jerozolimy. Wypowiedź Netanjahu zszokowała opinię publiczną, ale wiele wskazuje, że  jest w niej także dużo racji. Świadczy o tym choćby haniebne wezwane wygłoszone przez muftiego do arabskich słuchaczy na falach Radia Berlin:

Arabowie, powstańcie jak jeden mąż i walczcie o swoje prawa. Zabijajcie Żydów, gdziekolwiek ich znajdziecie. To podoba się Bogu, historii i religii. To ocali wasz honor. Allah jest z wami

Po wojnie Al-Husajniego wpisano nawet na listę zbrodniarzy wojennych, ale muftiemu uratowali życie Francuzi. Islamskiego duchownego schwytano, ale uniknął skazania, bo Paryż uznał, że jego wiedza i znajomości mogą się przydać do budowy lepszych stosunków Francji ze światem arabskim. To właśnie m.in. o tych faktach poinformował w swoim tekście Stürzenberger.

Podstawą do oskarżenia w niemieckim sądzie stał się wpis na Facebooku, w którym dziennikarz umieścił zdjęcie muftiego ściskającego prawą rękę nazistowskiego polityka, który miał na ręku opaskę ze swastyką. Zdjęcie zostało przez niemiecki sąd uznane za jeden z głównych dowodów przestępstwa. Sąd uznał, że osoby oglądające tę fotografię mogą ją zinterpretować w sposób szkodzący islamowi. Nie pomogły argumenty prawników dziennikarza i blogera, że  zdjęcie ich klient wziął z dziennika„Sueddeutsche Zeitung”, który użył go do ilustracji tekstu pdt. „Swastyka i Półksiężyc”, opublikowanego 16 czerwca 2016 r.

Według Stürzenbergera idąc dalej tą logiką należałoby karać autorów filmów dokumentalnych, którzy korzystają z historycznych zdjęć, m.in. w telewizji publicznej – ARDZDF czy Phoenix.

Przecież widz nie potrafi odróżnić czy to co mu się pokazuje to podżeganie do nienawiści, nazistowska propaganda czy zwykłe historyczne fakty

—dodał. Wyrok 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3,5 roku roku nie jest prawomocny. Stürzenberger zamierza się od niego odwołać, i pójść „jeśli trzeba aż do Strasburga”. Dziennikarz ma długą historię „walki” z poprawnością polityczną, także w kontekście informowania niemieckiej opinii publicznej o islamie. W latach 2003/2004 był rzecznikiem prasowym CSU, wówczas partia kierowała córka Franza Josefa Straußa – Monika Hohlmeier.

Od 2010 r, działa w „Die Freiheit“, małej partii o profilu konserwatywno-liberalnym, oraz jako dziennikarz i bloger. W 2015 r. został skazany przez sąd w austriackim Graz na miesiąc więzienia w zawieszeniu i 960 euro grzywny za to, że na manifestacji Pegidy powiedział, iż każdy muzułmanin jest potencjalnym terrorystą. Od 2013 r. znajduje się pod nadzorem niemieckiego kontrwywiadu, bowiem na swoim blogu „poniża muzułmanów”.

Stürzenberger o swoim najnowszym wyroku (po angielsku):

Artur Ceyrowski, Ryb, info-direkt.eu

rys 158.169.150.*za godzinę
Stürzenberger, b.odwazny i oczytany facet, czesto stojac na miejskich placach argumentuje cytujac wersy z Koranu w obliczu wygrazajacego mu islamskiego motlochu i antyfantow. Dac mu azyl w Polsce!

jowisz 83.25.124.*za godzinę
Ale kłamstwa że to Polacy wywołali wojnę, i że KL były polskie to już można w Niemczech pisać, i nie podlega to żadnej jurysdykcji ? Oni dobrze wiedzą, o co to Polacy ostatnio tak wrogo są nastawieni

NiePOprawny 217.99.253.*za godzinę
Świetnie za mówienie prawdy skazuje się na karę więzienia a za gwałty i morderstwa albo symbolicznie nakłada się karę grzywny lub odstępuje się od ukarania bo muslim działał w stersie-SUPER

PIO 194.149.88.*za godzinę
Brawo Niemcy to jest właśnie demokracja i wolność słowa

Vit@Vittaza 44 minuty
My Polacy, jesteśmy bardzo zaniepokojeni upadkiem demokracji w Niemczech!!!

ad 89.77.205.*za 43 minuty
no niemiecka DEMOKRACJA -koń by się uśmiał

KON. 84.184.214.*za 42 minuty
Kazdy imam zasluguje na dlugie lata za kratami

obs@obsza 38 minut
jak Bóg chce kogoś ukarać to wpierw mu odbiera rozum… tylko ciekawe na jakiej podstawie go skazali?

żelazo 83.24.47.*za 34 minuty
Niech TVP zaprosi tego dziennikarza na rozmowę, niech ma swoje miejsce na portalu ‚wPolityce”

Jb 159.205.79.*za 33 minuty
Niemieckie sądy zenada

klasyczny moher 188.146.107.*za 33 minuty
To oni też mają ” Nadzwyczajną Kastę”!!!

https://wpolityce.pl/media/354193-jak-wyglada-wolnosc-slowa-w-niemczech-dziennikarz-skazany-za-krytyke-islamu-o-chrzescijanskich-religiach-mozesz-sobie-mowic-co-ci-sie-podoba

https://wpolityce.pl/swiat/354167-indoktrynacja-od-najmlodszych-lat-szokujacy-raport-w-belgijskim-dzienniku-w-belgii-radykalizuja-sie-muzulmanskie-dzieci

https://wpolityce.pl/polityka/354302-szef-mswia-o-skazaniu-niemieckiego-dziennikarza-za-krytyke-islamu-to-dyktat-poprawnosci-politycznej-i-ograniczenie-swobod-obywatelskich

…..


opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

https://wpolityce.pl/swiat/352797-poprawnosc-polityczna-i-imigracjonizm-maja-konkretna-cene-ludzkiej-krzywdy-czy-polscy-zwolennicy-ubogacania-wiedza-co-proponuja

Poprawność polityczna i imigracjonizm mają konkretną cenę ludzkiej krzywdy. Czy polscy zwolennicy „ubogacania” wiedzą, co proponują?

W Wielkiej Brytanii tematem numer 1 jest proces 18-osobowego gangu z Newcastle, który przez cztery lata wykorzystał seksualnie ponad 100 dziewcząt, w tym także nieletnich.

Ofiarami były białe dziewczyny i kobiety, głównie z biedniejszych i zaniedbanych środowisk Newcastle. Zapraszano je na „imprezy”, obiecując alkohol i narkotyki, a później wykorzystywano. Następnie porzucano, czasem nagie gdzieś na ulicy.

Członkowie gangu pochodzą ze społeczności wywodzących się z takich krajów jak Bangladesz, Pakistan, Indie, Irak, Iran i Turcja. Większość urodziła się już w Wielkiej Brytanii.

Śledztwo trwało lata, nad sprawą pracowało 50 policjantów. W roli szpiega zatrudniono osobę skazaną w przeszłości za gwałt na nieletniej, płacąc mu w sumie 10 tys. funtów.

Sprawcy nie ukrywali, że kierują nimi kryteria rasowe. „Wszystkie białe kobiety nadają się do jednego… to są śmieci, tyle są warte takie kobiety” – to ocenzurowany przeze mnie cytat z wypowiedzi jednego ze skazanych.

Zapadają kilkuletnie, nawet 10-letnie wyroki więzienia. Zdaniem niektórych brytyjskich polityków, także z Partii Pracy – kary powinny być surowsze, ponieważ rasistowskie tło aktywności gangu nie zostało odpowiednio uwzględnione w wyrokach.

Dlaczego gang mógł działać tak długo? Bo mieszkańcy obawiali się podnosić sprawę, by nie zostać oskarżonym o rasizm. Podobnie policjanci – nawet jeśli mieli sygnały – woleli umyć ręce, niż ryzykować złamanie kariery.

Poprawność polityczna ma konkretną cenę ludzkiej krzywdy. Podobnie ślepa wiara, że przybysze zawsze „ubogacają” kraj, do którego przybywają.

Warto dodać, że podobne gangi działały także w innych brytyjskich miastach. Newcastle to nie pierwszy taki przypadek.

Czy ci, którzy w Polsce popierają otwarcie drzwi dla uchodźców i osadników z krajów kulturowo bardzo dalekich biorą na swoje sumienia także takie konsekwencji masowej imigracji?


autor: Jacek Karnowski

ma 77.91.49.*12 sierpnia
Ile polskich kobiet zadało się z dobrej woli z obrzezanym i ciąża dla niego liczy się tylko chłopiec matka przechodzi na islam jej wartość to cena jednego osła córeczki tyle samo.

Zorro 94.254.179.*12 sierpnia
Kiedy widzę te islamskie zakazane mordy to chce mi się odrazu rzygać.

???????? 37.47.2.*12 sierpnia
Zasady „politycznej poprawności” zostały wymyślone do zacierania prawdy i zamykania ludziom ust. Nikt nigdy nie twierdził, że mają one służyć „politycznej prawdzie” Czy szarym masom za trudno to zrozumieć?

lanca_ster 31.0.127.*12 sierpnia
Może wiedzą, że szkodzą. może nie wiedzą że szkodą, ale w tej swojej niewiedzy szkodzą tak samo jak ci co robią to świadomie

Stanley 176.98.127.*12 sierpnia
Ten islamista miał rację. Kobiety które się z nimi zadają to są śmieci. Te z Polski co chcą być ubogacane tak samo. Nie jest to poprawne politycznie, ale to jest prawda.

ante 202.219.98.*12 sierpnia
Karnowski, nie strasz Polakow. Polacy dadza sobie rade, bez Twego pissowskiego skamlenia. Boisz sie, to odpieprz sie od Polski I Polakow.

Karmowski 45.55.27.*12 sierpnia
Islamiści już tu są http://natemat.pl/214741,dramat-na-parkingu-przed-biedronka-mezczyzna-z-podcietym-gardlem-wykrwawil-sie-na-oczach-zony-i-corki

ooo 46.169.33.*12 sierpnia
Dobry ciekawy artykul bo sporo lewaków i lewych świrów odpisuje grozbami, i odwracaniem kota ogonem. Nawet panie polki.. Zdrugiej strony masa bialych kobiet uwielbia Ciemnych chłopcow.

Hektolitr Decybella 93.180.181.*11 sierpnia
I wyobrażcie sobie że sędziowie Rzepliński ,Tuleja ,Gersdorf albo Żurek mieliby bronić Polaków przed imigrantami .Ha ha ha !Już to widzę …..

anna 94.254.128.*11 sierpnia
Może zacznijmy od tego ile Polek jest gwałconych przez białych Polaków tu w Polsce. Pan Karnowski nie napisze o Polsce bo wg niego nie ma problemu. Gwałcone Polki przez polskich macho są mu obojętne.

eas 77.65.94.*11 sierpnia
czy to znaczy że kozojebcy nie dostali duputatu kóz?

…..


autor: Sieci

bravo 83.29.164.*przedwczoraj
Policjanci którzy tuszowali przestępstwa również powinni zostać skazani. Ci biedni ludzie, dziewczyny i kobiety mogliby dostać solidne odszkodowania gdyby pozwali policje o współsprawstwo.

https://wpolityce.pl/swiat/354106-pod-parasolem-politycznej-poprawnosci-rybinska-w-sieci-mroczne-kulisy-procesow-przeciwko-czlonkom-gangu-muzulmanskich-gwalcicieli

Pod parasolem politycznej poprawności. Rybińska w „Sieci”: Mroczne kulisy procesów przeciwko członkom gangu muzułmańskich gwałcicieli

opublikowano: wczoraj

Wraz z procesami w Newcastle na Wyspach Brytyjskich ponownie rozgorzała dyskusja na temat muzułmańskich gwałcicieli i ich ofiar – pisze Aleksandra Rybińska. W najnowszym tygodniku „Sieci” autorka opisuje mroczne kulisy zakończonych niedawno w Anglii procesów przeciwko członkom gangu gwałcicieli.

Informacje płynące z Wielkiej Brytanii budzą grozę:

18 osób zostało uznanych przez sąd w Newcastle za winnych ponad 100 przestępstw, w tym handlu ludźmi i seksualnego wykorzystywania dzieci oraz kobiet w wieku od 13 do 25 lat. Skazani to muzułmanie pochodzący z Pakistanu, Bangladeszu, Indii, Iraku, Iranu oraz Turcji. Niektórzy są spokrewnieni, inni przyjaźnią się od lat. Pracowali m.in. jako taksówkarze i kurierzy. Wraz z nimi skazana została 23-letnia Brytyjka Carolann Gallon, która dostarczyła im część ofiar

— opisuje Aleksandra Rybińska.

Afera w Newcastle łudząco przypomina wcześniejszą – w Rotherham w północnej Anglii. Żyje tu 260 tys. ludzi, co drugie gospodarstwo domowe zalicza się do najuboższych w kraju. To tu w latach 1997–2013 zorganizowane gangi, składające się w większości z imigrantów z Azji, systematycznie wykorzystywały seksualnie dziewczynki. A policja i władze miasta przymykały na to oczy z obawy przed oskarżeniem o rasizm. Związani z Partią Pracy radni straciliby społeczne poparcie, gdyby na jaw wyszło, że sprawcami są imigranci z krajów muzułmańskich

— czytamy w tekście.

Jednocześnie czytamy w tekście o nieprawdopodobnej postawie służb porządkowych, którzy krępowani absurdalnie rozumianą polityczną poprawnością doprowadzali do tuszowania informacji o gwałtach:

Policjanci tak bardzo obawiali się oskarżeń o rasizm, że mówili ofiarom, by zapomniały o gwałtach, bo itak nikt im nie uwierzy. Starano się wygaszać tło etniczne i kulturowe sprawy. „Były przykłady dzieci oblewanych benzyną i straszonych, że zostaną podpalone. Grożono im bronią […]” – twierdzi Louise Casey, pełnomocnik rządu ds. trudnych rodzin, która przeprowadziła inspekcję w  radzie miejskiej Rotherham. Według niej „straszne rzeczy działy się wmieście, ito na wielką skalę”. Doliczono się w sumie 1,4 tys. ofiar

— pisze Aleksandra Rybińska.

autor: „Sieci”

KON. 84.184.210.*wczoraj
Wszystko co na ten temat mozna powiedziec miesci sie w kategorii „mowy nienawisci”

…są przede wszystkim 84.157.12.*wczoraj
gwałciciele katoliccy, gdyż PL to przecież kraj wybitnie katolicki – na pewno chodzi o taki „wybitny katolicyzm” jaki prezentowali np. Jaruzelski czy Oleksy, którzy wzywali księdza na łożu śmierci

Idioci… 164.127.97.*wczoraj
Do karol króz i temu podobnych: Gwałt,Morderstwo w chrześcijaństwie oznacza niepodążanie zgodnie z ideą religii, czy możesz powiedzieć to samo o islamie?

snajper@snajperwczoraj
Do antypolskich trolii- W Polsce, biorąc pod uwagę całą unię europejską jest najmniejsza przemoc wobec kobiet.

karol króz 85.178.59.*wczoraj
Dobrze, że w Polsce nie ma muzułmańskich gwałcicieli, gdyż ilość muzułmanów jest u nas znikoma. Natomiast są przede wszystkim gwałciciele katoliccy, gdyż PL to przecież kraj wybitnie katolicki.

Jaro1 91.234.112.*wczoraj
sędzia Sławomir Cilulko wydał postanowienie w którym stwierdził że można popierać ISIS i obcinanie głów niewiernym(w tym żydom) i można mieć falgę państwa islamskiego bo to jest wolność przekonań

Zyzol@Zyzolprzedwczoraj
az 83.28.229.* 2 godziny temu- Idź się powieś. Zrobisz przysługę ludzkości.

Sylwia 83.30.150.*przedwczoraj
Od nieprawości i nachodźców wybaw nas Panie !!!!

jerzy 91.244.189.*przedwczoraj
myto za wypłynięcie z portu też bym kasował

jerzy 91.244.189.*przedwczoraj
jak za II RP bym gdańsk zamknął i na Gdynię postawił,a niemiaszków gdańskich zakisił hehe

W 79.175.212.*przedwczoraj
Bo Adamowicz to przedstawiciel IV Rzeszy na terenie Polski, szkoda że Gdańszczanie są już wykastrowani !!!

https://wpolityce.pl/polityka/354290-szokujace-dane-francuskiego-msw-co-trzeci-potencjalny-terrorysta-cierpi-na-zaburzenia-psychiczne

…..


Zawistowski

podpis 78.88.141.*za godzinę
Islam nie jest religią pogańską, Islam, chrześcijaństwo i judaizm mają wspólne korzenie. Muslimy wierzą w Chrystusa tylko nie uważają go za Boga.

niepatriota 178.42.146.*za godzinę
A co jest sprzecznego w obronie praw kobiet i mniejszości religijnych? Czyżby biali katolicy nie popełniali przestępstw gwałtu? W Polsce dziennie dochodzi do 200 gwałtów.

podpis 78.88.141.*za godzinę
@niepatriota muslimska religia naucza, że kobieta to śmieć, który możesz gwałcić albo zabić. Lewacy mają problem bo chcą bronić muslimów i kobiet tymczasem jedno wyklucza drugie.

https://wpolityce.pl/polityka/355388-lewica-ma-problem-bronic-praw-kobiet-czy-sprzecznego-z-nimi-islamu-jak-reagowac-na-gwalty

Lewica ma problem. Bronić praw kobiet czy sprzecznego z nimi islamu. Jak reagować na gwałty?

opublikowano: za 8 minut · aktualizacja: za 15 minut

Żal mi lewicy. Trochę tak. Po chrześcijańsku żal mi bliźniego, który jest zmieszany i wstrząśnięty w tym samym czasie. Agent 007 mówi, że to niedobra mieszanka. Z drugiej strony czuję perwersyjną radość na widok zapędzonego w kozi róg lewaka. Całe zawodowe życie toczę boje z politpoprawną lewicą i trudno mi nie cieszyć się, gdy widzę ja ideologia pęka im w szwach.

Gwałt tylko początkowo jest straszny, potem kobieta się z niego cieszy.

w taki sposób pracownik jednej z włoskich organizacji pomagającej imigrantów skomentował atak na polskie małżeństwo, do którego doszło w Rimini. To nie korwinowskie „zawsze się trochę gwałci”. To nie jest też wpis zwykłego idioty jak chciałaby lewica. „Zawsze znajdzie się idiota jakiś. Wy też takich macie”-można usłyszeć. Ja jednak uważam, że problem jest głębszy.

Związany z organizacją Cooperative Lai-Momo z Bolonii Abid Jee stwierdził też we wpisie że „kobiety tak naprawdę lubią być gwałcone”. Po medialnej burzy, jaką te słowa wywołały we Włoszech, Abid Jee usunął swoje wpisy. Stracił też pracę w organizacji. Wpis jednak się pojawił. Nie sądzę, że przez chwilowe zaćmienie umysłu. Takich rzeczy nie pisze się publicznie jeżeli wcześniej nie ma na nie przyzwolenia w środowisku.

Przesadzam? Zauważmy jak reagowano na doniesienia na gwałty dokonywane przez imigrantów w poprzednich latach. Docierały do nas informacje o tuszowaniu gwałtów na wolontariuszkach pomagających przybyszom z Afryki. Był też przypadek skandynawskiego polityka, który po tym jak został zgwałcony przez imigranta, zwalał winę…na siebie. Te reakcje mają logiczne wytłumaczenie. Chodzi o nie piętnowanie imigrantów i nie budowanie ich wizerunku jako zezwierzęconych gwałcicieli. Mogę zrozumieć taką logikę. W końcu prawicowe media z tych samych powodów też nie są skłonne do eksploatowania tematyki pedofilii duchownych. Niemniej jednak przykład problemów Kościoła katolickiego pokazuje, że zamiatanie wszystkiego pod dywan przynosi opłakane skutki. To jednak temat na oddzielny tekst.

Niespójna i szokująca reakcja lewicy na gwałty dokonywane przez imigrantów wynika z samej koncepcji poprawności politycznej. Lewica stanęła przed dylematem: którą mniejszość chronić, gdy dochodzi do ataków między mniejszościami. Lewica od dawna buduje wizerunek gwałconej przez patriarchat kobiety. Najlepiej prześladowanej przez polskiego kata, którego można przedstawić jako katolika. Gwałty na kobietach są chętnie wykorzystywane w feministycznej propagandzie. Z drugiej strony lewica wyjątkowo mocno pielęgnuje prawa mniejszości religijnych. Na tyle mocno, że nawet w laickiej Francji islam ma specjalne prawa. Wolno muzułmanom modlić się w przestrzeni publicznej. Wolno im domagać się zmiany prawa uderzającego w ich zasady wiary ( zamykanie sklepów z alkoholem i zmiana menu w stołówkach).

A co jak imigranci muzułmańscy zaczynają gwałcić? Logika mówi by potępić ich jak każdego innego. Ale wtedy uderzy się w mniejszość, która wymaga ochrony. Trzeba więc wybrać jaka mniejszość jest ważniejsza. Nie jest to łatwe, gdy w przestrzeni publicznej pojawiają się wypowiedzi imamów czy muzułmanek, które wprost mówią, że kobiety muszą się przyzwyczaić do gwałtów bo są one przypisane do islamu. Jest to oczywiście opinia skrajna i można ją łatwo wsadzić do szuflady z napisem „ekstremizm”. No, ale przecież pozycja kobiet w islamie jest zupełnie inna niż w chrześcijaństwie. Sam nakaz noszenia burek spełnia wszystkie normy dyskryminacyjne. Część feministek o tym wie i zaczyna krytykować islam. Mainstream lewicy jest jednak pogubiony.

Jako chrześcijan mogę powiedzieć, że tak się kończy zawierzenie fałszywej religii. Religii pogańskiej. Polityczna poprawność to wiara. Ma swoje kościoły i kapłanów. Ma proroków i zbrojną inkwizycję. Teraz pojawiły się pęknięcia w dogmatyce. Nigdy nie jest to dobre dla religii. Z drugiej strony jestem świadom, że satysfakcja szybko mnie opuści. Zagłuszy ją uderzająca o glebę szczęka. Znając nieograniczone możliwości idiotyzmów wymyślanych przez lewicę, można być pewnym, że znajdzie ona sposób na pogodzenie ze sobą dyskryminacyjnych fundamentów islamu i poprawności politycznej. Jak? A przeczytajcie sobie „Uległość” Houellebecqa. Wszystko przewidział.

autor: Łukasz Adamski

Jiri2 82.177.177.*za 35 minut
Przeczytałem sobie tekst Młynarskiej nt. wypadków w Rimini. Gdyby ta pani naprawdę reprezentowała światopogląd kobiet w Polsce. To ja jednak zgadzam się, iż wprowadzenie szariatu jest konieczne.

ed 194.242.62.*za 23 minuty
To tak samo, jak na filmie na youtube, w którym Afroamerykanin pobił feministkę. Okazało się, ze nikt nic nie powiedział, bo wartość Afroamerykanina jest dla lewicy wyższa niż wartość feministki.

…..


Rys. Rafał Zawistowski

ala
Dlaczego PiS nie apeluje do zgwałconej, żeby nie zabijała swojego dziecka? Morderstwo człowieka poczętego jest znacznie gorsze niż gwałt, a „europejczycy” pewnie jej dadzą odpowiednią „pigułkę”.

miazga
Miazga z mózgu. Wprawdzie gwałty w Polsce (te zgłoszone) to codzienność – średnio kilka dziennie, a w Łodzi Polacy gwałcili kobietę 10 dni i w końcu ją zabili ale przecież to nie emigranci, więc sza!

circ
”co trzeci sprawca gwałtu w Polsce dostał w 2016 r. karę „w zawiasach”- co racja to racja. Treść prawa nie pochodzi z ”umowy społecznej” ale samej natury Stworzenia.

https://wpolityce.pl/polityka/355186-miazga-z-mozgu-wprawdzie-zgwalcili-polke-w-rimini-ale-w-kraju-tez-sa-gwalty-a-sprawcy-dostaja-niskie-wyroki

Miazga z mózgu: wprawdzie zgwałcili Polkę w Rimini, ale w kraju też są gwałty, a sprawcy dostają niskie wyroki

opublikowano: wczoraj

Z narzucanych na siebie „demokratycznych” ograniczeń Zachód uczynił sznur, na którym ludzie Zachodu zawisną.

Zawsze jest jakieś „tak, ale”. I to „ale” sprawia, że właściwie wszystko jest nie tak. Zło jest relatywizowane, a zbrodnie pomniejszane, a nawet usprawiedliwiane. Zwyrodnialcy z północnej Afryki zgwałcili Polskę we włoskim Rimini. No, owszem, tragedia, ale przecież co trzeci sprawca gwałtu w Polsce dostał w 2016 r. karę „w zawiasach”. Gdy więc wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki emocjonalnie potępił zbrodniarzy, zaraz go napomniano, żeby lepiej się zajął problemami gwałconych kobiet w Polsce i karami orzekanymi wobec gwałcicieli. Tak jakby te kary orzekał Patryk Jaki, a nie niezawiśli „do zarąbania” sędziowie, skądinąd idole tych, którzy krytykują wiceministra sprawiedliwości. Gdy islamscy terroryści zabili 13 osób w Barcelonie, zaraz się pojawiły dywagacje, że co to za terroryzm, skoro więcej osób ginie w każdy weekend na polskich drogach.

W ogóle z tym terroryzmem to wielka przesada, tym bardziej że zamachów jest znacznie mniej niż w latach 60., 70. czy 80., gdy działały Czerwone Brygady, Frakcja Czerwonej Armii albo organizacja Baskonia i Wolność (ETA) bądź Irlandzka Armia Republikańska. Najlepiej przyzwyczajmy się do islamskiego terroru i przemocy imigrantów, szczególnie wobec kobiet – słyszymy ze strony liberalno-lewicowych mądrali. To przecież mimo wszystko margines. A nagłaśnianie zamachów i zbrodni tylko zachęca do kolejnych takich czynów. Czyli nie zbrodniarz jest winny i groźny, lecz ten, kto jego czynów nie zamierza usprawiedliwiać, a tym bardziej im pobłażać.

Zawsze się znajdzie jakaś siostra miłosierdzia, która pochyli się z troską nad wykluczonymi Marokańczykami w Hiszpanii czy bezrobotnymi biedakami z Somalii bądź Afganistanu w Szwecji. I żadna siostra miłosierdzia nawet się nie zająknie, że kraje przyjmujące imigrantów wydają dziesiątki miliardów euro, żeby się oni zaadaptowali, nie czuli dyskryminowani i wykluczeni, uczyli się, podejmowali pracę, mieli opiekę medyczną i dach nad głową oraz możliwość ściągnięcia bliskich, żeby nie czuli się obco. I mimo tych ogromnych nakładów i zachęt oraz jeszcze większej taryfy ulgowej dla imigrantów w organach ścigania oraz wymiarze sprawiedliwości, wszystko to można o duży kamień potłuc.

Imigranci pracy nie podejmują, uczyć się nie chcą, a zamiast asymilacji wolą życie w gettach i nakręcanie się podczas nienawistnej indoktrynacji w wykonaniu imamów. O tych imamach wszyscy wiedzą, w tym władze, tajne służby i jawne organy ścigania, ale boją się zrobić cokolwiek, co mogłoby zepsuć atmosferę wolności, tolerancji i otwartości. Tym samym wystawiają na rzeź siebie i społeczeństwa, które mają chronić. W efekcie objęci troską i zrozumieniem imigranci popełniają 60-70 proc. najcięższych przestępstw, choć stanowią tylko 2-8 proc. społeczeństw. I organizują oraz wykonują zamachy terrorystyczne, choćby urodzili się i wychowali w państwach osiedlenia ich rodziców bądź dziadków. Nad ofiarami i całymi społeczeństwami sterroryzowanymi strachem oraz polityczną poprawnością siostry miłosierdzia pochylają się zdawkowo i niechętnie. A najczęściej wytykają im jakieś urojone winy wobec tych wszystkich biedaków, popychanych do desperackich czynów.

To, co się dzieje w związku z falą zamachów w wykonaniu islamskich terrorystów dowodzi, że Zachód z narzucanych na siebie ograniczeń, oczywiście w imię demokracji, uczynił sznur, na którym ludzie Zachodu zostaną, powieszeni przez tych, którym nieba chce się przychylić. Sznur jest zresztą zbyt anachroniczny, bo najczęściej chodzi o rozgniecenie czy rozwalenie na miazgę. Nie tylko ludzi, ale wręcz cywilizacji, która wyprodukowała siostry fałszywego miłosierdzia, czyli poganiaczy baranów pędzonych na rzeź. Co najwyżej te barany sobie pomaszerują w milczeniu albo pomalują kredkami chodniki i jezdnie. Tyle tylko, że to przyspiesza zbiorowe samobójstwo, a wśród objętych miłosierdziem islamistów wywołuje pogardę i politowanie. Jest bowiem odbierane jako słabość, uległość i skłonność do niewolnictwa.

Najwyższa pora, żeby siostry miłosierdzia się zamknęły i przestały służyć za poganiaczy baranów pędzonych na rzeź. Jeśli nie chcą pomagać w ocaleniu Zachodu, niech nie przeszkadzają. I niech się pocieszą tym, że jako pierwsze nie pójdą pod nóż. Nie dzięki swemu fałszywemu miłosierdziu, lecz stanowczości tych współobywateli, których atakują i potępiają. Siostry miłosierdzia jako pogardzane słabeuszki zawsze pierwsze idą pod nóż, a orientują się w tym dopiero wtedy, gdy ostrze przecina skórę na ich szyi. Jeśli ktoś zamierza popełnić zbiorowe samobójstwo, to we własnym towarzystwie. Ludzie mają tego dość, podobnie jak mają „po kokardę” terroru politycznej poprawności, który napiętnuje nawet za nazwanie rzeczy po imieniu.

autor: Stanisław Janecki

canis
Czemu tak pieją nad wycinanymi drzewami ( chorymi), przecież na całym świecie są wycinane i to większej ilości?

gfd
A tymczasem w Polsce: https://twitter.com/beataczuma

jegr@jegr
„siostry fałszywego miłosierdzia, czyli poganiacze baranów pędzonych na rzeź” – choćby dla tej semantycznej perełki warto było przeczytać artykuł. Super, panie redaktorze Janecki!

niepatriota
Czytając Janeckiego można dojść do wniosku, że wolałby być zgwałcony przez polskiego zwyrodnialca niż zwyrodnialca z Afryki. Żenada.

GR0SZ-ek@GR0SZ-ek
Europa Zachodnia przeżyła i prawicowych ekstremistów z lat 50-tych, i lewicowych radykałów z lat 60-tych, i palestyńskich terrorystów z lat 70-tych, i mafijnych gangsterów z lat 80-tych, to i przeżyje islamskich samobójców z XXI wieku. Terroryzm to broń słabych, a nawet bardzo słabych. Trzeba odpowiedniej wielkości ducha, żeby w odpowiedzi nie popadać w przesadę. Od tego jest policja i służby specjalne, żeby ich ganiać, a nie żeby bogu winnych obywateli tłamsić za inną religię, kolor skóry, narodowość, czy przekonania polityczne.

Bertold Czubek
Panie Janecki, bez znaczenia, czy zbrodnia jest popełniona przez dewianta islamskiego, katolickiego, czy przez Marsjanina, a nie słyszałem by Jaki chciał skazywać na karę śmierci polskich gwałcicieli

hal
W Polsce potrzebna jest reforma sądownictwa bez dwóch zdań.Stało się źle ze PAD zawetowal ustawy.Obecni sędziowie już są znuzeni pracą i nie dostrzegają zła wyrzadzanego innym ludziom.Czas na zmiany

https://wpolityce.pl/polityka/355175-jaki-po-wydarzeniach-w-rimini-sadzilem-ze-dzien-rozpocznie-sie-od-konferencji-po-z-przeprosinami-ze-popierali-polityke-przyjmowania-imigrantow

https://wpolityce.pl/swiat/355313-bild-az-390-tys-syryjczykow-w-rfn-bedzie-mialo-prawo-sprowadzic-swoje-rodziny-w-2018-r

http://kresy.pl/wydarzenia/polityka/glowne-panstwa-zachodniej-europy-zmienia-polityke-imigracyjna/

http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-poludniowa/wloski-minister-chce-osiedlac-nielegalnych-imigrantow-pustostanach/

http://kresy.pl/wydarzenia/merkel-dzis-sprawie-imigrantow-podjelabym-same-decyzje-2015/

http://kresy.pl/wydarzenia/dzihadysci-isis-zapowiadaja-zamachy-papieza-franciszka-watykan-video/

http://kresy.pl/wydarzenia/protesty-wiecu-przedwyborczego-merkel-idz-swoich-muzulmanow-video/

http://kresy.pl/wydarzenia/polityka/merkel-decyzja-o-przyjmowaniu-uchodzcow-byla-humanitarnym-wyjatkiem/

http://kresy.pl/wydarzenia/premier-kanady-wycofal-sie-otwartego-zaproszenia-dla-uchodzcow/

http://kresy.pl/wydarzenia/nowe-informacje-ws-aktow-terrorystycznych-londynie-brukseli/

http://kresy.pl/wydarzenia/wlochy-czterech-przybyszy-afryki-pln-pobili-polaka-zgwalcili-zone/

 

21 thoughts on “529 Prafda i folność słowa,.. a sprawa polska,.. ale też i bardziej tak ogólnie i niepoprawnie politycznie

 1. http://kresy.pl/wydarzenia/kukiz15-oburza-sie-slowa-ukraincow-a-pis-blokuje-ustawe-o-penalizacji-banderyzmu/


  Patryk Jaki, Stanisław Tyszka. Fot. wikimedia.org, facebook.com

  KUKIZ’15: JAKI OBURZA SIĘ NA SŁOWA UKRAIŃCÓW, A TO PIS BLOKUJE USTAWĘ O PENALIZACJI BANDERYZMU

  31 sierpnia 2017|0 Komentarze|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki oburzał się na słowa ukraińskich robotników, którzy straszyli Polaków, że „zrobią im Wołyń”. Posłowie Kukiz’15 przypomnieli mu, że to właśnie PiS blokuje ustawę o penalizacji banderyzmu w Polsce.

  Wczoraj informowaliśmy, że jeden ze świadków zeznających przed Komisją Weryfikacyjną ws. reprywatyzacji mówił o groźbach ze strony ukraińskich robotników, ściągniętych przez nowych właścicieli, którzy grozili lokatorom, że „zrobią im Wołyń”.

  – Po przejęciu kamienicy Poznańska 14 w wyniku reprywatyzacji straszono mieszkańców, że będzie jak na Wołyniu! – napisał wczoraj na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki z PiS, przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

  – I dlatego, Panie Ministrze, od roku blokujecie ustawę Kukiz’15 o penalizacji propagandy banderowskiej? – odpowiedział mu wicemarszałek Sejmu z ramienia K’15, Stanisław Tyszka. – A ustawy o reprywatyzacji nadal brak –dodał.

  Do sprawy odniósł się na Facebooku także Paweł Kukiz:

  – Czy ktoś mi wytłumaczy o co chodzi, bo- jak mawia młodzież-„nie rozkminiam” 🙂Oburza się Pan Minister na straszenie Polaków przez ukraińskich robotników Wołyniem a jednocześnie od ponad roku PiS blokuje ustawę Kukiz’15 o penalizacji propagandy banderowskiej… ???

  Przeczytaj: Kukiz: POPiS zawzięcie blokuje ustawę wymierzoną w banderowską propagandę

  „Mogą nam zrobić Wołyń”

  Robert Migros, świadek zeznający przed Komisją Weryfikacyjną ws. reprywatyzacji i zbytu kamienicy przy Poznańskiej 14 w Warszawie, mówił m.in. o groźbach ze strony ukraińskich pracowników. Według Migrosa, nowy właściciel zreprywatyzowanej kamienicy umieścił w niej grupę ukraińskich robotników. Ci zastraszali lokatorów, grożąc im wręcz fizyczną likwidacją – nawiązując przy tym do rzezi wołyńskiej.

  – Byli bardzo uciążliwi. Był to okres, gdy w kinach grano film „Wołyń”. Gdy zwróciłem im uwagę to powiedzieli, że mogą nam zrobić „Wołyń” –powiedział świadek przed Komisją Weryfikacyjną. Mówił również, jak nowi właściciele chcieli się pozbyć 90 – letniego powstańca warszawskiego i wykładowcy akademickiego.

  Czytaj także: Lider Związku Ukraińców w Polsce grozi drugim Wołyniem

  PiS blokuje penalizację banderyzmu

  W maju informowaliśmy, że PiS po raz kolejny zablokował prace nad projektem ustawy zakazującej propagowania banderyzmu w Polsce. Nieoficjalnie wiadomo, że stoją za tym czołowi politycy PiS, o proukraińskiej orientacji, którzy obawiają się pogorszenia relacji z Ukrainą.

  PiS zablokowało prace m.in. w prezydium Sejmu. Od listopada ub. roku projekt leży w sejmowej „zamrażarce”. Już wcześniej marszałek Marek Kuchciński nie dopuszczał do trzeciego, ostatniego czytania. Teraz, mimo wcześniejszych deklaracji, PiS ponownie zablokował prace nad ustawą.

  Paweł Kukiz zaznacza, że PiS w żaden sposób nie argumentuje swoich działań w tej sprawie:

  – Nie ma żadnej argumentacji, żadnych argumentów. Nie i koniec. Po prostu kręcenie, kołowanie i ściema jak zawsze.

  Z kolei Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) podkreśla, że w Sejmie PO-PiS wspólnie doprowadziły do odrzucenia tego wniosku. Za dalszymi pracami był klub Kukiz’15, PSL oraz koło Republikanie i kilku innych posłów, w tym Robert Winnicki i Kornel Morawiecki. – Nawet Nowoczesna była za – dodaje poseł w rozmowie z Kresami.pl.

  Przeczytaj: Rzymkowski dla Kresów.pl: blokowanie przez PiS ustawy o penalizacji banderyzmu w Polsce ma drugie dno

  Twitter.com / facebook.com/ Kresy.pl

  Polubienie

  • UPAdlina @UPAdlina:
   wiadomo, że PISuary blokują tę ustawę ze względu na swoje pro-banderowskie sympatie (choć nie są one tak skrajnie pro-banderowskie, jak ultra-pro-banderowskie sympatie POjebów – protegowanych szwabów) i tego im skur**synom nie zapomnimy! Będziemy o tym pamiętać!

   franciszekk @franciszekk:
   Zacytuję słynne polskie przysłowie – cyt. ” wyszło szydło z worka”!
   Nic dodać i nic ująć – ot i cała prawda o tzw. PiS-iorach!

   http://kresy.pl/wydarzenia/ostre-starcie-poslow-kukiz15-wiceministrem-jakim-pis-ws-blokowania-ustawy-o-penalizacji-banderyzmu/#comments


   Patryk Jaki, Stanisław Tyszka, Tomasz Rzymkowski. Fot. wikimedia.org, facebook.com

   OSTRE STARCIE POSŁÓW KUKIZ’15 Z WICEMINISTREM JAKIM (PIS) WS. BLOKOWANIA USTAWY O PENALIZACJI BANDERYZMU

   9 września 2017|2 komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

   Sprawa blokowania przez PiS ustawy o penalizacji banderyzmu w Polsce stała się przedmiotem mocnej wymiany zdań między wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jakim, a posłami Kukiz’15: Stanisławem Tyszką i Tomaszem Rzymkowskim.

   Wcześniej informowaliśmy, jak wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki oburzał się na słowa ukraińskich robotników, którzy straszyli Polaków, że „zrobią im Wołyń”. Posłowie Kukiz’15 przypomnieli mu, że to właśnie PiS blokuje ustawę o penalizacji banderyzmu w Polsce.

   – Po przejęciu kamienicy Poznańska 14 w wyniku reprywatyzacji straszono mieszkańców, że będzie jak na Wołyniu! – napisał wczoraj na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki z PiS, przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

   – I dlatego, Panie Ministrze, od roku blokujecie ustawę Kukiz’15 o penalizacji propagandy banderowskiej? – odpowiedział mu wicemarszałek Sejmu z ramienia K’15, Stanisław Tyszka. – A ustawy o reprywatyzacji nadal brak –dodał.

   Czytaj więcej: Kukiz’15: Jaki oburza się na słowa Ukraińców, a to PiS blokuje ustawę o penalizacji banderyzmu

   Po ponad tygodniu od tamtego czasu wiceminister Jaki, najwyraźniej oburzony taką reakcją, postanowił odpowiedzieć Tyszce. Stwierdził przy tym, że to on jest autorem ustawy o penalizacji banderyzmu (faktycznie, przygotowanej przez Kukiz’15, m.in. posła Tomasza Rzymkowskiego), a Tyszkę nazwał „populistą”.

   Wpis Jakiego zyskał sporą popularność. Wywołał również reakcję Stanisława Tyszki. Który przypomniał wiceszefowi resortu sprawiedliwości, że w maju zagłosował on w Sejmie przeciwko wnioskowi o uzupełnienie porządku obrad o punkt dotyczący projektu ustawy o penalizacji banderyzmu.

   Wicemarszałek Tyszka odniósł się też do emocji wiceministra Jakiego.

   Do dyskusji włączył się również autor projektu, poseł Rzymkowski. Pytając oficjalnie, co blokuje penalizację banderyzmu w Polsce i czy są to czynniki „polskie czy obce”. Przypomnijmy, że projekt od miesięcy jest blokowany w Prezydium Sejmu. Według naszych informacji, m.in. przez proukraińskich polityków PiS, w tym Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego i wicemarszałka Terleckiego.

   W odpowiedzi Jaki, który kwestię „blokowania” potraktował bardzo osobiście stwierdził, że skierował już do Prezydium Sejmu dwa pisma pytając, dlaczego sprawa utknęła w miejscu. W odpowiedzi poseł Rzymkowski zaznaczył, że wspólnie z wicemarszałkiem Tyszką interweniowali już u wicemarszałka Sejmu z ramienia PiS Ryszrada Terleckiego  w tej kwestii.

   Wówczas Jaki zaprosił Rzymkowskiego na rozmowy do ministerstwa sprawiedliwości na rozmowy w tej kwestii. Poseł K’15 zaznaczył, że „dla projektu, który jest oczekiwany przez środowiska kresowe i nie tylko, warto się spotkać i zakończyć sprawę ochrony czci Narodu Polskiego”.

   – Zgoda. Zapraszam – odpisał wiceminister Jaki.

   PiS blokuje penalizację banderyzmu

   W maju informowaliśmy, że PiS po raz kolejny zablokował prace nad projektem ustawy zakazującej propagowania banderyzmu w Polsce. Nieoficjalnie wiadomo, że stoją za tym czołowi politycy PiS, o proukraińskiej orientacji, którzy obawiają się pogorszenia relacji z Ukrainą.

   PiS zablokowało prace m.in. w prezydium Sejmu. Od listopada ub. roku projekt leży w sejmowej „zamrażarce”. Już wcześniej marszałek Marek Kuchciński nie dopuszczał do trzeciego, ostatniego czytania. Teraz, mimo wcześniejszych deklaracji, PiS ponownie zablokował prace nad ustawą.

   Paweł Kukiz zaznacza, że PiS w żaden sposób nie argumentuje swoich działań w tej sprawie:

   – Nie ma żadnej argumentacji, żadnych argumentów. Nie i koniec. Po prostu kręcenie, kołowanie i ściema jak zawsze.

   Z kolei Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) podkreśla, że w Sejmie PO-PiS wspólnie doprowadziły do odrzucenia tego wniosku. Za dalszymi pracami był klub Kukiz’15, PSL oraz koło Republikanie i kilku innych posłów, w tym Robert Winnicki i Kornel Morawiecki. – Nawet Nowoczesna była za – dodaje poseł w rozmowie z Kresami.pl.

   Przeczytaj: Rzymkowski dla Kresów.pl: blokowanie przez PiS ustawy o penalizacji banderyzmu w Polsce ma drugie dno

   Twitter.com / Kresy.pl

   Polubienie

 2. http://kresy.pl/wydarzenia/ipn-sledztwie-ws-ludobojstwa-wolyniu-przesluchano-juz-25-tys-swiadkow/


  Zdjęcie ilustracyjne. Prace ekshumacyjne w Gaju na W

  IPN: W ŚLEDZTWIE WS. LUDOBÓJSTWA NA WOŁYNIU PRZESŁUCHANO JUŻ 2,5 TYS. ŚWIADKÓW

  31 sierpnia 2017|0 Komentarze|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  W śledztwie ws. zbrodni ludobójstwa popełnionych przez nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu w latach 1939–1945 przesłuchano już ok. 2,5 tys. świadków – podaje IPN.

  Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Oddziałową Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN w Lublinie. 2,5 tys. osób przesłuchano w Polsce oraz w innych krajach. Chodzi zarówno o bezpośrednich świadków, jak również ich bliskich i potomków ofiar. Śledczy szukają osób, które urodziły się na Wołyniu przed 1944 rokiem.

  – Skupiamy się teraz głównie na zbieraniu materiału dowodowego w postaci zeznań świadków. Dla śledztwa jest to niezbędne. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby świadków tamtych wydarzeń, bo ci ludzie odchodzą – powiedział PAP prokurator Piotr Zając z tej komisji.

  Dodał, że przesłuchania trwają. Ponieważ szacuje się, że świadków mogą jeszcze być tysiące, trudno określić, kiedy śledztwo mogłoby się zakończyć.

  Prowadzone śledztwo dotyczy zabójstw kilkudziesięciu tys. mężczyzn, kobiet i dzieci narodowości polskiej w różnych miejscowościach na terenie byłego województwa wołyńskiego, popełnionych w latach 1939-1945 przez nacjonalistów ukraińskich. Ponadto, obejmuje również wątki znęcania się nad Polakami, a także zniszczenia lub kradzieży ich mienia czy stosowania represji zmuszających ich do opuszczenia domów.

  Prokurator Zajac podkreślił, że śledztwo ma na celu m.in. ustalenie okoliczności zbrodni oraz możliwie dokładnej liczby osób zabitych. Z racji upływu czasu, trudno będzie ustalić i ukarać sprawców wszystkich zabójstw. Choć w niektórych przypadkach nie jest to wykluczone.

  Przeczytaj: Lubelski IPN wznawia śledztwo przeciwko ukraińskiemu zbrodniarzowi

  Prokurator zaznaczył też, że dzięki ustaleniom śledztwa będzie można wydać prawno-karną ocenę ludobójstwa na Wołyniu. Zebrane materiały będą miały również wartość historyczną, cenną dla naukowców i badaczy. Jednocześnie, w świetle dotychczasowych ustaleń IPN nie ulega wątpliwości, że zbrodnie, których dopuszczono się wobec ludności narodowości polskiej noszą charakter nie podlegających przedawnieniu zbrodni ludobójstwa.

  Eksterminacja

  Wyniki badań wskazują, że w przypadku Wołynia przywódcy OUN-UPA podjęli decyzję o wymordowaniu wszystkich Polaków. Mieli oni zostać usunięci z południowo-wschodnich terenów II RP. Banderowcy chcieli uzyskać tereny czyste etnicznie, w razie ewentualnych rozmów pokojowych po wojnie. Polacy na Wołyniu traktowani byli jako przeszkoda w utworzeniu „Wielkiej Ukrainy”.

  Akcje mające na celu eksterminację Polaków na Wołyniu zostały według IPN zaplanowane i przygotowane przez polityczne i wojskowe gremia przywódcze OUN–UPA. Wykonały je podległe im oddziały zbrojne, grupy uzbrojone oraz zaagitowani do tego celu chłopi.

  Według szacunków, na Wołyniu zginęło w tym czasie ok. 60 tys. osób narodowości polskiej. Przy czym część źródeł wskazuje na 80 tys. ludzi. Z Wołynia uciekły dziesiątki tysięcy ludzi, którym udało się przeżyć. Z kolei w ramach całego ludobójstwa na Kresach południowo-wschodnich zamordowano ogólnie ponad 100 tys. osób, zapewne nawet 120-130 tys.

  74 lata temu, 30 sierpnia 1943 roku w Woli Ostrowieckiej i Ostrówkach doszło jednego z największych masowych mordów na Wołyniu. Oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii zamordowały wówczas w sumie około tysiąca Polaków.

  Przeczytaj: Upomnijmy się o Wołyń

  Dzieje.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 3. igor 79.186.91.*wczoraj
  A mowy nie ma. Niech usuną pomniki Bandery…

  stanisław 85.232.252.*wczoraj
  po 89r wszystkie rządy kontynuują politykę podległym sowietom władz prl wobec zagrabionych ziem wschodnich rzeczypospolitej ich depolonizacji zapominania i przeinaczania historii kontynuując zdradę

  as 31.175.231.*wczoraj
  Banderowska Upadlina stawia warunki? Litwini i Upaińcy mordowali Polaków jako ssmani.

  Polak 188.146.35.*wczoraj
  Oni się nie przejmują Nami jak chodzi o Banderę i Szuchewycza. Dość włażenia w tyłek.

  Odpowiadek 100.35.79.*wczoraj
  A co z ulicami i placami imienia terrorysty i ludobójcy Szuchewycza?

  BB 24.15.184.*wczoraj
  DELACZEGO ???? POLSLI RZAD !! POZWALA SOBA POMIATAC ?? DECYZJA PODJETA !! PASZPORTY MUSZA BYC :: CMENTARZ ORLAT :: KONIEC !! KROPKA !!! BEZ ZADNEJ DYKUSI !!

  https://wpolityce.pl/swiat/355717-ukraina-prosi-polske-o-usuniecie-rysunku-cmentarza-orlat-ze-wzoru-nowego-paszportu

  Ukraina prosi Polskę o usunięcie rysunku Cmentarza Orląt ze wzoru nowego paszportu

  opublikowano: za 9 minut · aktualizacja: za 9 minut

  Ukraina zwróciła się do Polski o rozwiązanie „w duchu dobrosąsiedztwa” sprawy motywu Cmentarza Orląt Lwowskich, który może znaleźć się w nowym paszporcie, projektowanym z okazji 100-lecia Niepodległości Państwa Polskiego.

  Kwestię tę omówili szefowie MSZ Polski i Ukrainy, Witold Waszczykowski i Pawło Klimkin, na spotkaniu szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego w czwartek w Budapeszcie – poinformowało MSZ w Kijowie.

  Głównym tematem ich rozmów było bezpieczeństwo naszego regionu w związku z rosyjsko-białoruskimi manewrami Zapad ‘17 oraz wzmocnienie możliwości obronnych NATO.

  Wzmocnienie bezpieczeństwa jest kluczowym zadaniem dla regionu wschodniej Europy

  — oświadczył Waszczykowski po spotkaniu z Klimkinem.

  MSZ Ukrainy przekazało, że oddzielnym tematem spotkania ministrów była wspólna historia.

  Strona ukraińska podkreśliła, że idea umieszczenia w nowych polskich paszportach rysunku Cmentarza Orląt we Lwowie wywołuje sprzeczności, i podkreśliła, że konieczne jest rozwiązanie tej kwestii w duchu dobrosąsiedztwa

  — czytamy w komunikacie.

  W sierpniu ukraińska dyplomacja uznała możliwe umieszczenie w nowym paszporcie grafiki z motywem Cmentarza Orląt za „nieprzyjazny krok” i wręczyła ambasadorowi Polski Janowi Piekło notę dyplomatyczną w tej sprawie.

  Uważamy, że ten projekt jest nieprzyjaznym krokiem, który będzie miał negatywny wpływ na rozwój naszego, prawdziwie przyjaznego, strategicznego partnerstwa ukraińsko-polskiego

  — mówiła wówczas PAP rzeczniczka MSZ Ukrainy Mariana Beca.

  Po raz kolejny zaznaczamy, że ocena wydarzeń historycznych nie należy do polityków, lecz historyków. Ukraina wypowiada się przeciw upolitycznianiu niektórych historycznych faktów, które jedynie przeszkadzają rozwojowi wzajemnie korzystnego partnerstwa strategicznego między Ukrainą i Polską

  — podkreślała.

  Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński oświadczył następnie, że ostatecznej decyzji, jakie motywy znajdą się w paszporcie, nie ma i powiedział, że sprawa ta niepotrzebnie wzbudziła tyle emocji.

  Decyzji ostatecznych jeszcze nie ma. Nikt jeszcze wzoru paszportu nie zatwierdził. Gdy zostanie zatwierdzony, będzie można mówić o faktach

  — powiedział.

  Niepotrzebnie tak dużo emocji to wzbudziło, a reakcje dwóch sąsiednich państw – Litwy i Ukrainy, tak wynika przynajmniej z moich obserwacji, wynikały z tego, co się w Polsce wokół tego działo

  — ocenił wiceszef MSWiA.

  Pod koniec lipca resort spraw wewnętrznych i administracji zainaugurował kampanię pt. „Zaprojektuj z nami Polski Paszport 2018” mającą na celu wyłonienie motywów, które znajdą się w nowym dokumencie. Wśród propozycji jest Ostra Brama w Wilnie wraz z obrazem Matki Boskiej oraz Cmentarz Orląt Lwowskich.

  Wiceszef MSZ Litwy Neris Germanas oświadczył, że Ostra Brama wraz z obrazem Maryi znajdują się na terytorium Litwy. Jego zdaniem, ich wizerunki nie powinny znajdować się na oficjalnych dokumentach innego państwa.

  Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

  lw, PAP

  vh 83.11.185.*za 39 minut
  Cmentarz Orlat nalezy przeniesc do Polski, podobnie z innymi nekropoliami – a potem zbudowac wysoki mur i odgrodzic sie od tych dzikich azjatow ktorzy nie maja nic wspolnego z Konfucjuszem.

  Gosc 104.15.172.*za 35 minut
  Ukraina ma racje. Jak by sie Wam podobaly niemieckie paszporty z wizerunkiem Danzig’a i niemieckimi napisami na budynkach? Lub Stettin’a?

  obserwator 37.47.42.*za 24 minuty
  Moim zdaniem to prowokowanie naszych sąsiadów. Oprócz polityków i tak tych rysunków nikt nie zrozumie a kwasy zostaną. Mało nam wrogów za wschodnią i zachodnią granicą?

  Edi 79.66.159.*za 8 minut
  z jednej strony bruksela chce Polsce rozkazywac z drugiej ukraina mowi co mamy robic trzeba im ciagle przypominac ze rzady PO juz sie skonczyly

  lafkd 148.252.73.*wczoraj
  http://zaprojektujpaszport.gov.pl/

  http://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-prosi-o-usuniecie-cmentarza-orlat-ze-wzoru-nowego-paszportu/

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/polityka/355663-europa-uczy-nas-praworzadnosci-szokujace-dane-eurostatu-o-naglym-wzroscie-liczby-gwaltow-w-niemczech-winni-imigranci

  Europa uczy nas praworządności? Szokujące dane Eurostatu o nagłym wzroście liczby gwałtów w Niemczech. Winni imigranci?

  opublikowano: 3 godziny temu

  Instytucje europejskie atakują Polskę, wytykając nam naruszanie praworządności i podnosząc niezliczoną liczbę naruszeń zasad demokratycznych. Tymczasem kraje unijne toną w zalewie przestępczości, związane z napaściami na tle seksualnym. Fala gwałtów może mieć związek z napływem nielegalnych imigrantów, których wyczyny dobrze już poznały Niemki i Francuzki. Statystyczne dane Eurostatu nie pozostawiają złudzeń. Europa ma problem, ale zamiast je rozwiązywać, szuka winnych w krajach naszego regionu.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:Tak Niemcy ukrywali prawdę o napaściach w Kolonii: minister naciskał na usunięcie słowa „gwałt” z policyjnych raportów!

  W latach 2008–2014 łączna liczba przestępstw seksualnych odnotowanych przez policję wzrosła w UE o 16,6 %. Po spadku liczby przestępstw odnotowanych przez policję w 2009 r. w latach 2010–2012 częstotliwość występowania odnotowywanych przez policję przestępstw z użyciem przemocy seksualnej w UE wzrastała nieznacznie co roku (jednak wciąż utrzymywała się poniżej poziomu z 2008 r.), zaś w latach 2013–2014 nastąpił gwałtowny wzrost tej częstotliwości. Na przykład w 2014 r. liczba odnotowanych przez policję przestępstw z użyciem przemocy seksualnej w UE-wzrosła o 12,2 proc.(…)

  – czytamy w raporcie statystycznym dotyczącym przestępczości i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych Eurostatu.

  Jak się okazuje, jeszcze gorsze statystyki dotyczą liczby samych gwałtów na terenie UE.

  (…)liczba gwałtów odnotowanych przez policję wzrastała w stosunkowo szybkim tempie w latach 2008–2014, osiągając do końca tego okresu poziom o 36,9 % wyższy. Z kolei liczba odnotowanych przez policję napaści na tle seksualnym w całej UE  zmniejszyła się gwałtownie w 2009 r, po czym nastąpił nieznaczny spadek w latach 2010–2011. Odwrotną tendencję odnotowano w 2012 r., gdy nastąpił niewielki wzrost liczby napaści na tle seksualnym. W 2013 r. liczba napaści na tle seksualnym w UE wyraźniej wzrosła (5,7 %), po czym nastąpił znaczący wzrost (o 9,2 %) w 2014 r.**

  – informuje Eurostat.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Niemczech wciąż dochodzi do molestowania seksualnego kobiet i gwałtów. „Imigranci są sfrustrowani i się nudzą”

  Jeszcze bardziej przerażające dane pochodzą z lat 2014 – 2015. W ciągu dwóch lat, w Niemczech doszło do ponad 60 tysięcy przestępstw na tle seksualnym. To o niemal 20 tysięcy więcej niż w latach 2012 – 2013. Te dane pokrywają się z nadejściem największej falą uchodźców, która zalała ten kraj właśnie w latach 2014 – 2015.

  Z kolei Z informacji ujawnionych przez Federalny Urząd Kryminalny (BKA) wynika, że w pierwszych trzech miesiącach 2016 roku imigranci w Niemczech popełnili 69 tys. przestępstw. Największa przestępczość występuje wśród imigrantów z Maroka, Tunezji i Algierii. Mniejsza dotyczy Irakijczyków, Afgańczyków i Syryjczyków.

  Analizując lawinowy zrost przestępczości w Niemczech i Francji (dane są bardzo podobne) ciężko nie odnieść wrażenia, że instytucje europejskie atakując Polskę i doszukując się u nas łamania zasad demokratycznych, próbują tym przykryć rzeczywiste problemu krajów unijnych.

  autor: Zespół wPolityce.pl

  kucynka 46.46.193.*za 15 minut
  no nie wiem juz czy sie smucic czy cieszyc…

  https://wpolityce.pl/polityka/355651-tak-sie-bawi-londyn-ad-2017-czarnoskory-mezczyzna-symuluje-kopulacje-z-policjantka-nikt-nie-reaguje-wideo

  Polubienie

 5. zulu i gula 77.253.166.*wczoraj
  Obudziliście się dopiero dzisiaj ?. Jak mozna liczyć, że państwo będzie surowe dla swoich najwierniejszych żołnierzy. Zwłaszcza jeśli są spadkobiercami tamtej rzeszy, budując IV Rzeszę

  HAK 89.65.198.*wczoraj
  Zacznijmy w końcu mówić,że to były ZBRODNIE NIEMIECKIE, a nie jakieś nazistowskie !!! Kim byli Ci zbrodniarze ????? To byli NIEMCY, którzy wymordowali podczas II wojny światowej miliony ludzi !!!!!!

  RobQ 156.67.107.*wczoraj
  Polski wymiar sprawiedliwości nie potrafi powsadzać do więzień kilku komunistycznych zbrodniarzy, więc kogo obchodzi co robi sąd w Niemczech z jednym byłymi SS-manami?

  Bartek 89.77.4.*wczoraj
  Generałów katów Powstania Warszawskiego nie osądzili to dlaczego jak zaraz sądzić portiera ?

  https://wpolityce.pl/swiat/355652-niemiecka-prokuratura-chce-umorzyc-postepowanie-przeciwko-esesmanowi-z-auschwitz-smutny-koniec-rozliczania-nazistowskich-zbrodni

  Niemiecka prokuratura chce umorzyć postępowanie przeciwko esesmanowi z Auschwitz. Smutny koniec rozliczania nazistowskich zbrodni

  opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 6 godzin temu


  autor: Youtube

  Niemiecka prokuratura złożyła wniosek o umorzenie postępowania przeciwko sanitariuszowi z niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. 96-letni esesman Hubert Zafke jest zdaniem biegłych niezdolny do udziału w procesie z powodu demencji.

  O złożeniu wniosku poinformowała w czwartek prokuratura w Schwerinie, stolicy Meklemburgii-Pomorza Przedniego.

  Demencja oskarżonego osiągnęła stopień uniemożliwiający mu obronę własnych interesów i przyjmowanie do wiadomości ze zrozumieniem wypowiedzi i oświadczeń prasowych, a także ustosunkowywanie się do takich oświadczeń – wyjaśnił rzecznik prokuratury.

  Wskazał na potwierdzające wniosek prokuratury ekspertyzy psychiatrów i rzeczoznawców sporządzone na zlecenie zarówno prokuratury, jak i oskarżycieli posiłkowych.

  Proces przeciwko byłemu sanitariuszowi rozpoczął się w listopadzie 2015 r. przed sądem w Neubrandenburgu.

  Były esesman, oskarżony o współudział w zamordowaniu co najmniej 3681 osób, pełnił służbę w obozie Auschwitz-Birkenau przez miesiąc, od połowy sierpnia 1944 r. W tym czasie do obozu zagłady dotarło 14 pociągów z więźniami, z których większość została zamordowana w komorach gazowych.

  Według prokuratury Zafke wiedział, że odbywa służbę w obozie zagłady. Wspierając struktury obozowe, esesman „uczestniczył w zagładzie” – napisano w akcie oskarżenia. On sam twierdzi, że jako sanitariusz opiekował się załogą KL.

  Zafke był w 1948 roku skazany na ponad trzy lata więzienia przez polski sąd za przynależność do SS i służbę w Auschwitz. Po odbyciu kary zamieszkał w Meklemburgii w NRD.

  Agencja dpa pisze, że zakończony fiaskiem proces był prawdopodobnie ostatnią próbą rozliczenia nazistowskich zbrodni.

  Wiceprezydent Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego/Auschwitz (MKO) Christoph Heubner zarzucił sędziom Sądu Krajowego w Neubrandenburgu stosowanie „strategii blokowania” procesu i „lodowaty brak zainteresowania” losami ofiar, charakterystyczny przez dziesięciolecia dla niemieckiego wymiaru sprawiedliwości.

  Ze względu na wiek oskarżonego Sąd Krajowy w Neubrandenburgu odmawiał początkowo rozpoczęcia procesu. Dopiero po interwencji sądu wyższej instancji postępowanie zostało wdrożone. Na jesieni 2016 roku proces przerwano ze względu na zakwestionowanie bezstronności części składu sędziowskiego.

  PAP/gnor

  lo 89.66.117.*wczoraj
  w Polsce dostał wyrok to w Niemczech chyna jest wolny, Dwa wyroki w tej samej sprawie?????

  lo 89.66.117.*wczoraj
  w Polsce dostał wyrok to w Niemczech chyna jest wolny, Dwa wyroki w tej samej sprawie?????

  RobQ 156.67.107.*wczoraj
  Polski wymiar sprawiedliwości nie potrafi powsadzać do więzień kilku komunistycznych zbrodniarzy, więc kogo obchodzi co robi sąd w Niemczech z jednym byłymi SS-manami?

  Bartek 89.77.4.*wczoraj
  Generałów katów Powstania Warszawskiego nie osądzili to dlaczego jak zaraz sądzić portiera ?

  gerold 94.254.137.*wczoraj
  Ten szkop na pewno działał zgodnie z prawem, nie to co Polacy w okupowanej Polsce!!

  koi 178.43.177.*wczoraj
  Tyle ludzi zabił, a żyje sobie 96 lat…

  hitlerowskie Niemcy 2017 89.68.135.*wczoraj
  niemiecka „praworządność” to kupa g..a

  https://wpolityce.pl/polityka/355616-tagesspiegel-otwarcie-nawoluje-merkel-i-junckera-do-obalenia-polskiego-rzadu-unia-i-niemcy-musza-uratowac-polske-przed-pis-em

  http://kresy.pl/wydarzenia/polityka/eurodeputowany-dziekowal-timmermansowi-dzialania-przeciw-polsce-video/

  Polubienie

 6. Ania 93.179.211.*za 43 minuty
  może by tak zaapelowali też o wstrzemięźliwość do swoich po tej stronie Odry: rzeplińskiego safjana biernata gerssdorff zolla stępnia thun scheurrinng waltz…

  Obserwator 77.253.190.*za 37 minut
  Najwyraźniej nawet politycy niemieccy (ci nieNRDowscy) widzą, że polityka neokomunizmu realizowana przez Komisję Europejską jest zwykłym terroryzmem.

  https://wpolityce.pl/polityka/355838-tak-wyglada-demokracja-za-odra-niemieccy-politycy-atakuja-wiceprezesa-ftk-za-slowa-prawdy-o-uchodzcach-powinien-byc-ostrozny

  Tak wygląda demokracja za Odrą! Niemieccy politycy atakują wiceprezesa FTK za słowa prawdy o uchodźcach. „Powinien być ostrożny”

  opublikowano: za 4 minuty · aktualizacja: za 4 minuty


  imigranci / autor: salzburg.com imigranci / autor: salzburg.com

  Wywiad udzielony mediom przez wiceprezesa Federalnego Trybunału Konstytucyjnego Ferdinanda Kirchhofa, w którym niemiecki sędzia poruszył m.in. sprawę uchodźców, wywołał falę krytyki ze strony polityków, którzy wezwali go do większej wstrzemięźliwości.

  O zastrzeżeniach do kontaktów Kirchhofa z mediami pisze w piątek tygodnik „Der Spiegel”. W ministerstwie sprawiedliwości przyjęto wywiad, jakiego wiceprezes TK wspólnie z ministrem sprawiedliwości Bawarii Winfriedem Bausbackiem udzielił na początku tygodnia „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, z „ogromnym zdziwieniem” – czytamy w „Spieglu”.

  Tygodnik cytuje ministra sprawiedliwości Nadrenii-Palatynatu Herberta Mertina, który powiedział, że sędziowie TK powinni być „szczególnie ostrożni” w komentowaniu aktualnych problemów politycznych.

  W wywiadzie dla „FAZ” Kirchhof uznał zakaz noszenia przez kobiety burek za „do pomyślenia, a częściowo nawet konieczny”. Wiceprezes TK zasugerował ponadto, że spośród uchodźców, którzy w ostatnich latach przyjechali do Niemiec, tylko nieliczni mają prawo do azylu.

  as/PAP

  j. 92.204.97.*za 4 minuty
  wszystko kwestia definicji, przywiązana do palika krowa też jest wolna, może żreć z lewej albo prawej strony palika.

  ela 178.37.217.*za minutę
  Niemcy nie chca zakazu burek bo jak Makrela bedzie chodzila w burce to nie beda musieli patrzec na jej wredna gebe.

  Ula 188.107.165.*3 minuty temu
  To żaden news.Tam do dzisiaj obowiązuje propaganda Goebbelsa,tylko jeszcze w nowocześniejszym wydaniu.

  Bożena Maria @A+B+A4 minuty temu
  Tam nie ma demokracji.Tam należy mówić zgodnie z odgórnymi wytycznymi.Tam nie można myśleć samodzielnie.

  jazu 87.151.251.*8 minut temu
  Test Inteligencji – „Niemieccy politycy” – jedno ze słów nie pasuje do drugiego, wskaz które.

  Polubienie

 7. Oczy 01 wrz, 13:29
  Kolumb byl odkrywca, a finansowanie takich ekspedycji zawsze bylo dyktowane checia zysku. Nie mozna Kolumba uczynic odpowiedzialnym za to, co osadnicy wyczyniali tam przez kolejne 500 lat!

  ???? 01 wrz, 07:18
  to kolumb ich wymordował?

  Buzka 31 sie, 14:47
  Ale dzieki Columbowi oni wszyscy nie zyja i nie sa tubylcami…

  piłsulenin 31 sie, 20:31
  Wywalają pomniki , jak na Ukrainie , ale niestety historii nie da się cofnąć . Ci z jednej jak i z drugiej strony byli Amerykanami , czy Ukraincami a ich wewnętrzne spory to tylko na uciechę innych . Ruski nie obalają pomników , a na odwrót stawiają nowe , im przeciwne , by zbalansować różnicę . Są tam pomniki Lenina , ale także pomniki jego ofiar , bo to ich historia i nikt nie zmieni , tego , co było.

  Werty 31 sie, 17:02
  No wlasnie, czemu ci krzykacze co psiacza na Kolumba nie opuszcza Ameryki albo nie sa aktywistami d/s zwrotu ziemi amerykanskiej jej rdzennym mieszkancom?

  no i cio? 01 wrz, 06:42
  No, no, Indianie wcale nie składali ludzi w ofierze, nie mordowali na swoich piramidach swoich pobratymców tysiącami, historia nie ma z tym nic wspólnego…

  https://www.o2.pl/artykul/amerykanie-maja-dosc-kolumba-powoli-usuwaja-go-z-historii-6161145322092161a

  Krzysztof Narewski31.08.17 (15:04)

  Amerykanie mają dość Kolumba. Powoli usuwają go z historii

  Urzędnicy z Los Angeles uchwalili, że narodowy Dzień Krzysztofa Kolumba zastąpią Dniem Ludności Tubylczej.

  Podczas głosowania jedna osoba była przeciw. Spośród 14 urzędników tylko Joe Buscaino, który stoi po stronie włoskich Amerykanów, nie chciał zmiany. Jego zdaniem dzień ten jest okazją do świętowania narodowego dziedzictwa – podaje NBC News.

  Wbrew pozorom Krzysztof Kolumb nie jest podziwiany w całych Stanach Zjednoczonych. Coraz więcej aktywistów uważa go za symbol ludobójstwa tubylców, które odbyło się po przybyciu europejskiego odkrywcy. Taki image nie podoba się coraz większej liczbie amerykańskich miast.

  Los Angeles nie jest jedynym miastem, w którym Kolumba usuwa się z historii. Jego dnia nie ma też już w San Francisco.

  Wymordowanie Indian z obydwu Ameryk było największym ludobójstwem w historii świata – pisze amerykański historyk David Staanard w swojej książce „Amerykański Holokaust”.

  Dzień Krzysztofa Kolumba jest powszechnie świętowany w USA. Obchodzi się go m.in. w Nowym Jorku. Organizowane z tej okazji parady często zamieniają się w święta kultury włoskiej z pokazami muzyków pochodzących właśnie z tego kraju czy charakterystycznymi włoskimi samochodami.

  Zdziwiony 31 sie, 14:52
  Ach, ci ,,genialni” Amerykanie z USA… Dziwne… Kolumb był żydem a nie Włochem. Dziwne… Kto eksterminował Indian? Tylko Hiszpanie i Portugalczycy? I tylko oni sprowadzili murzynów do niewolniczej pracy?

  gos 01 wrz, 07:19
  Kolumb był żydem? chcesz powiedzieć że żydzi są odpowiedzialni za ludobójstwo w Ameryce?

  VT 01 wrz, 01:34
  Kolumb był Polakiem.

  Arth 31 sie, 23:33
  Najwięcej Indian wymordowali Brytyjczycy i ich potomkowie. Hiszpanie po wejściu konkwistadorów i pomyłce, polegającej na próbie korzystania z niewolniczej indiańskiej siły roboczej (Indianie okazali się mało wydajni i nieodporni), raczej Indian już nie mordowali. Ściągali podatki, wyzyskiwali, zatrudniali w hacjendach. To się zdecydowanie bardziej opłacało. Brytyjczycy szli na Zachód, zabierając Indianom ziemię, wypierając ich na mniej żyzne tereny. Każdy kolonista walczył z Indianami. Efekt był porażający. Zresztą – wystarczy spojrzeć na Amerykę Łacińską, ilu żyje tam do dziś Indian. W wielu krajach to ponad połowa społeczeństwa. A jeszcze jest cała masa Metysów. Natomiast w USA Indianie to niecały jeden procent ludności, w Kanadzie trochę więcej.

  antylewak 31 sie, 21:41
  Jak znam życie o pewnie zaraz dojdą do wcisku, ze to jacyś pradawni „NAZIŚCI”

  Briann 31 sie, 16:53
  Nie znasz lewackich odpowiedzi na trudne pytania! Murzynów sprowadzali południowcy a południowcy nie byli prawdziwymi Amerykanami ;-)))

  lij 31 sie, 20:37
  Świętowali – bo dzięki niemu tam mieszkają. Ale chcieliby zapomnieć…
  OdpowiedzZgłoś

  Polubienie

 8. ala wilk
  Polacy prawicowcy biją Ukraińców na zlecenie Putina i jego psa Orbana.

  Ja
  A może by tak żydowska gazeta dla Polaków zainteresowała się stosunkiem państwa ukraińskiego do sprawy wołyńskich mordów no i też działalnością organizacji ukraińskiej w Polsce!

  Foudre
  Komusza gazeta kłamców Wyborcza- i takie typy kłamią i na Ukrainie z zbrodniarzy UPA robią bohaterów a przecieź UPA tys Ukraińców wymordowała którzy ukrywali Polaków na Wołyniu itd.przed rzeziami UPA

  minsect
  GW „martwi się” na zapas. Akurat w absurdalnej miłości do banderowskich Ukrów nie ma różnicy między PO i PiS (jedni i drudzy ich sprowadzają), między GW a wPolityce. Nie powinno być ani jednego Ukraińca w Polsce, skoro oficjalnie ich obecna władza gloryfikuje ludobójców, a Polakom zabrania nawet udokumentować groby i pochować szczątki pomordowanych.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/355856-gazeta-wyborcza-na-tropie-tym-razem-organ-z-czerskiej-wszedzie-widzi-nienawisc-do-ukraincow-w-polsce

  „Gazeta Wyborcza” na tropie. Tym razem organ z Czerskiej wszędzie widzi nienawiść do Ukraińców w Polsce

  opublikowano: 35 minut temu


  autor: ‚Gazeta Wyborcza’/wPolityce.pl

  Paweł Smoleński w „Gazecie Wyborczej” w tekście zatytułowanym „Rezunie, dziękuj, że Lach pozwala Ci żyć” pisze o rzekomo powszechnie panującej w Polsce nienawiści do Ukraińców.

  Za bycie Ukraińcem biją ostatnio w Lublinie (na ulicy skatowano chłopaka, dziewczynę uderzono butelką w głowę)

  — pisze Paweł Smoleński w „Gazecie Wyborczej”.

  Twierdzi, że pobicia Ukraińców są efektem przypominania m.in. o zbrodniach ukraińskich na Wołyniu.

  Uliczna i internetowa łobuzerka ma pomagierów z wypielęgnowanymi dłońmi. To może być znany ksiądz już od lat szczujący na Ukraińców, bo tak rozumie miłość bliźniego i lekcje polsko-ukraińskich dziejów udzielane przez Jana Pawła II

  — przekonuje.

  Publicysta przestrzega Ukraińców, że ich sytuacja w Polsce może być jeszcze trudniejsza.

  Bójcie się, bracia Ukraińcy, bo najpewniej będzie gorzej

  — pisze Paweł Smoleński.

  Robienie z incydentów reguły jest manipulacją. Podobnie, jak przekonywanie, „że to nie jest kraj dla Ukraińca”. Szacuje się, że Ukraińców w Polsce jest około półtora miliona. Pracują, kupują mieszkania i wszystko na to wskazuje, że czują się u nas jak u siebie. Oczywiście, zawsze będą jakieś problemy we wzajemnych stosunków, ale gdzie ich nie ma? A „Gazeta Wyborcza”, jak to już wielokrotnie bywało, stara się wprowadzić atmosferę napięcia i wrogości. Czyżby gazecie z Czerskiej marzyły się pogromy Ukraińców w Polsce?

  ems/”Gazeta Wyborcza”

  judzą, jak zawsze
  PO prostu judzą:(((

  papier sławojowy dzielony 2zł
  A co może widzieć Gazeta Wucetowa obok rolki, spłuczki i deski? Chyba tylko to, z czym jej się wszystko kojarzy.

  Smutneto
  Chcą pewnie przekierować potencjalne pogromy z żydostwa na Ukraińców. Nie uda im się. żyd to zawsze wróg!!!! Z wrogiem trzeba walczyć, wroga należy tępić… jakimi środkami, a to już inny temat. Znamy trochę szybkich i skutecznych.

  oval
  Gazeta Czosnkowa powinna być zdelegalizowana!!!

  vis
  Gazeta Wyborcza wstrętna antypolska szmata , kiedy wreszcie zostanie zlikwidowana?

  cezaryczembrowski
  Nikt się tak nie potrafi w Polsce sprostytuować, jak politrucy (ksywka dziennikarze), cadyka Aarona z GWna.

  minsect
  GW „martwi się” na zapas. Akurat w absurdalnej miłości do banderowskich Ukrów nie ma różnicy między PO i PiS (jedni i drudzy ich sprowadzają), między GW a wPolityce. Nie powinno być ani jednego Ukraińca w Polsce, skoro oficjalnie ich obecna władza gloryfikuje ludobójców, a Polakom zabrania nawet udokumentować groby i pochować szczątki pomordowanych.

  Ania
  nie wiem czy to powszechne ale ja np. ich nienawidzę za ludobójstwo na Kresach… każdy ukrainiec to potencjalny zbrodniarz – 3 m-ce w Polsce raz na 5 lat i wypad

  POL
  SKAD W JEDNEJ GAZECIETYLU NIE GODZIWCOW STATYSTYCZNIE NIEMORZLIWE

  logik
  Smoleński nie pisze co myśli tylko co mu każą. Pobicie Ukraińca nie świadczy, że wszyscy Polacy Ukraińców nienawidzą. Mało to było rożnych pobić w Polsce i Europie, chociażby o babę lub szmal?

  banderowcy są antypolscy
  „Rezunie, dziękuj, że Lach pozwala Ci żyć”? Raczej: rezunie – podziękuj za gościnę, ale wracaj już na UPAinę. Nie powinni być wpuszczani dopóki mają „bohaterów”-ludobójców polskiej ludności.

  vh
  A ja przewrotnie – Tak, i to jest roznica miedzy Nami (Polakami) a Ukraincami – my im pozwalalmy zyc i ich nie mordujemy a oni nam nie pozwalali zyc i nas mordowali za to ze bylismy Polakami.

  annnnnnnna
  Nazywać się Smoleński i pracować w Gazecie wyborczej, to musi być wielki osobisty dramat.

  wiesscar12
  @witamina: Niemcy zawsze beda dzialali na niekorzysc Polski i Polakow, zmawiaja sie z Rosjanami i nas morduja, taki ‚sport’ uprawiaja, z okazji korzystaja Ukraincy i slabego tez morduja bo tak maja i juz, zyjemy jako Polacy w takim sasiedztwie, Niemcom pasowaly rzady Tuska ktory robil z Polski cos a la Generalnia Gubernia,

  Antymarksista
  Soros płaci to i wymaga, szkoda że wymaga takiej lewackiej, pełnej hipokryzji żenady.

  Jastrzebiec
  Dziennikarze GW w tym pan Smoleński kochają wszystkich: Murzynów, Arabów, Azjatów, Europejczyków (postępowych) w pierwszym rzędzie. Szczerze gardzą i nienawidzą tylko tego motłochu znad Wisły zwanego Polakami. Ukraińcy mimo probanderowskiej polityki władz ukraińskich są bardzo życzliwie przyjmowani w Polsce i tak to odbierają. Wystarczy obejrzeć ich wypowiedzi na youtube. Incydenty, takie jak pobicie są wyolbrzymiane i uogólniane.

  J.
  Ci bracia Ukraińcy to z Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy, której należał tate Michnika Ozjasz Szechter już wtedy działający na rzecz zmiany przemocą ustroju Państwa Polskiego.

  gmin
  Czy, nie jest to definicja siania nienawiści? Gdzie są prokuratorzy? Gazeta Wyborcza od lat specjalizuje się w wywoływaniu konfliktów przez wyszukiwanie i przerabianie incydentów na nienawiść.

  antysalon
  Smoleński wie co pisze!, ma zapewne w pamięci słowa dwóch ich wiernych czytelników; Wojewódzkiego i tego drugiego pajaca, specjalistów od psich kup n/t Ukrainek, pomocy domowych. Ciekawi mnie ilu Ukraińców zatrudniają na czarno w grupie agory, by nie płacić zus?

  Polubienie

 9. Gramawi
  Umieszczony ma być wizerunek Matki Boskiej Ostrobramskiej i cmentarz Orląt lwowskich a nie miasta Wilno bądź Lwów, które nota bene do 1945 r. były nierozerwalnie związane z dziedzictwem naszego narodu. Idąc tokiem rozumowania Litwinów czy Ukraińców należałoby objąć indeksem inwokację Adama Mickiewicza w Panu Tadeuszu, bo też jest tam o Pannie świętej co Jasnej broni Częstochowy i w Ostrej świeci Bramie; do 1945 r. tam żyli od wieków Polacy, tam były nasze groby, nasza tkanka. Za Lwów też przelewaliśmy krew a miasto jako jedyne zostało odznaczone przez marszałka Piłsudskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Virtuti Militari- takie są fakty historyczne i obce państwa nie będą ograniczać naszej suwerenności przez próby wymuszania na polskich urzędach i instytucjach swojej polityki historycznej w niezgodzie z faktami, polską kulturą i wielowiekowym dziedzictwem kształtującym naszą tożsamość narodową

  wizjoner
  powinien tam być wizerunek bandery, wtedy ukraińcy pewnie zaakceptowaliby ten projekt

  cześć 37.171.96.*2 godziny temu
  Skandal.бандэрсыны będą projektować polskie paszporty

  robcio 94.254.142.*7 godzin temu
  To nasza historia i Lwów jest polski.

  Andrew just 172.56.13.*9 godzin temu
  Jarkacz,jak sie poddasz,strace zaufanie!!

  cztery0000ziobra
  I na co wam to było, PiSuary?

  https://wpolityce.pl/swiat/355717-ukraina-prosi-polske-o-usuniecie-rysunku-cmentarza-orlat-ze-wzoru-nowego-paszportu

  Ukraina prosi Polskę o usunięcie rysunku Cmentarza Orląt ze wzoru nowego paszportu

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

  Ukraina zwróciła się do Polski o rozwiązanie „w duchu dobrosąsiedztwa” sprawy motywu Cmentarza Orląt Lwowskich, który może znaleźć się w nowym paszporcie, projektowanym z okazji 100-lecia Niepodległości Państwa Polskiego.

  Kwestię tę omówili szefowie MSZ Polski i Ukrainy, Witold Waszczykowski i Pawło Klimkin, na spotkaniu szefów dyplomacji państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego w czwartek w Budapeszcie – poinformowało MSZ w Kijowie.

  Głównym tematem ich rozmów było bezpieczeństwo naszego regionu w związku z rosyjsko-białoruskimi manewrami Zapad ‘17 oraz wzmocnienie możliwości obronnych NATO.

  Wzmocnienie bezpieczeństwa jest kluczowym zadaniem dla regionu wschodniej Europy

  — oświadczył Waszczykowski po spotkaniu z Klimkinem.

  MSZ Ukrainy przekazało, że oddzielnym tematem spotkania ministrów była wspólna historia.

  Strona ukraińska podkreśliła, że idea umieszczenia w nowych polskich paszportach rysunku Cmentarza Orląt we Lwowie wywołuje sprzeczności, i podkreśliła, że konieczne jest rozwiązanie tej kwestii w duchu dobrosąsiedztwa

  — czytamy w komunikacie.

  W sierpniu ukraińska dyplomacja uznała możliwe umieszczenie w nowym paszporcie grafiki z motywem Cmentarza Orląt za „nieprzyjazny krok” i wręczyła ambasadorowi Polski Janowi Piekło notę dyplomatyczną w tej sprawie.

  Uważamy, że ten projekt jest nieprzyjaznym krokiem, który będzie miał negatywny wpływ na rozwój naszego, prawdziwie przyjaznego, strategicznego partnerstwa ukraińsko-polskiego

  — mówiła wówczas PAP rzeczniczka MSZ Ukrainy Mariana Beca.

  Po raz kolejny zaznaczamy, że ocena wydarzeń historycznych nie należy do polityków, lecz historyków. Ukraina wypowiada się przeciw upolitycznianiu niektórych historycznych faktów, które jedynie przeszkadzają rozwojowi wzajemnie korzystnego partnerstwa strategicznego między Ukrainą i Polską

  — podkreślała.

  Wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński oświadczył następnie, że ostatecznej decyzji, jakie motywy znajdą się w paszporcie, nie ma i powiedział, że sprawa ta niepotrzebnie wzbudziła tyle emocji.

  Decyzji ostatecznych jeszcze nie ma. Nikt jeszcze wzoru paszportu nie zatwierdził. Gdy zostanie zatwierdzony, będzie można mówić o faktach

  — powiedział.

  Niepotrzebnie tak dużo emocji to wzbudziło, a reakcje dwóch sąsiednich państw – Litwy i Ukrainy, tak wynika przynajmniej z moich obserwacji, wynikały z tego, co się w Polsce wokół tego działo

  — ocenił wiceszef MSWiA.

  Pod koniec lipca resort spraw wewnętrznych i administracji zainaugurował kampanię pt. „Zaprojektuj z nami Polski Paszport 2018” mającą na celu wyłonienie motywów, które znajdą się w nowym dokumencie. Wśród propozycji jest Ostra Brama w Wilnie wraz z obrazem Matki Boskiej oraz Cmentarz Orląt Lwowskich.

  Wiceszef MSZ Litwy Neris Germanas oświadczył, że Ostra Brama wraz z obrazem Maryi znajdują się na terytorium Litwy. Jego zdaniem, ich wizerunki nie powinny znajdować się na oficjalnych dokumentach innego państwa.

  Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

  lw, PAP

  Andrew just 172.56.13.*9 godzin temu
  te ,zagleski,POcaluj Polakow w d…szfancu!

  M 49.185.189.*9 godzin temu
  A my prosiliśmy o usunięcie pomników Bandery.

  aquar67@aquar6712 godzin temu
  metrios@metrios – Co ciekawe, Polacy są jednolici w zdecydowanej większości także w swym pochodzeniu genetycznym, co potwierdzają badania naukowe uwidocznione w Genetycznej Mapie Europy.

  aquar67@aquar67dzisiaj, g. 0:42
  Jastrzebiec@Jastrzebiec – Trafna diagnoza ich mentalności i próby leczenia swych kompleksów narodowych kosztem Polski. W tych pozornie drobnych sprawach Polska powinna zająć sztywne stanowisko – NIC im do tego jak chcemy uczcić nasze tradycje historyczne, patriotyczne i religijne. Ostra Brama i Cmentarz Orląt Lwowskich to symbole umiłowania naszej ojczyzny i zawierzenia jej burzliwych losów opiece Matki Bożej, Królowej Polski już od XVII wieku (śluby Króla Jana Kazimierza we Lwowie), a Królowej naszych serc już od wieku X. To miejsca utożsamiające i kształtujące nasz bezwarunkowy patriotyzm i oddanie Ojczyźnie, oddanej Bogu na chwałę od ponad 1000 lat.

  aquar67@aquar67dzisiaj, g. 0:27
  Kolo 195.216.123.* Nie myślisz jak Polak, czuć kacapstwem na 1000 wiorst. A szkopy niechby umieszczali co chcą na swych paszportach, i tak to prędzej czy pózniej zmieni turecki kalifat – a póki co niech bulą 6 bilionów USD odszkodowań z ludobójstwo, grabież, zniszczenia i upokorzenia wobec Polski i Polaków.

  metrios@metrioswczoraj
  @WojciechŻaglewski-Mieszko Pierwszy to Germanin ,Wandal czy Got?I co komu ukradł?Różnych nacji w POLSCE jest tyle (%) co kot napłakał.POLSKĘ zamieszkują głównie POLACY!

  metrios@metrioswczoraj
  Proszę jacy delikatni!!!Czy Litwini są też tacy delikatni w tępieniu polskojęzycznych szkół? O ile mi wiadomo Litwini w Polsce mogą do litewskojęzycznych szkół uczęszczać!

  WojciechŻaglewski@WojciechŻaglewskiwczoraj
  Tomcio paluch ! Lwów i Wilno to nie są częścią Polskiej kultury !! Tak jak Biskupin . Przypominam że Wandalowie i Goci przybyli na te terytorium to Biskupin był opuszczony od 150-u lat . A o Kradzież to tylko Polaków Słowian trzeba posądzać ! Państwo Polskie utworzyli Germanie Wandalowie – a wy Słowianie przypisujecie sobie ten zaszczyt . POLSKA – to nie naród ani nacja – to nazwa państwa , w którego granicach są Germanie ( Wandalowie ) i Słowianie , obecnie różne nacje . A Słowianie korzystając z okazji nazwy ,,Polanie ,, która sugeruje Słowian , historię gmatwa tak że to niby Słowianie są twórcami państwa . Więc Tomcio paluch ! Kto jest złodziejem ? I kto komu co ukradł ??

  Wowes@Woweswczoraj
  A na 100 zł jest płaszcz krzyżacki przebity dwoma mieczami. Lada dzień Niemcy zaprotestują bo pełna nazwa Krzyżaków to Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego. Ulegniemy?

  Mirrro

  To jest jakaś prowokacja albo głupota.Jak byśmy się czuli jakby Niemcy mieli na swoich paszportach Wrocław,Szczecin,Gdańsk ?

  BB
  DELACZEGO ???? POLSLI RZAD !! POZWALA SOBA POMIATAC ?? DECYZJA PODJETA !! PASZPORTY MUSZA BYC :: CMENTARZ ORLAT :: KONIEC !! KROPKA !!! BEZ ZADNEJ DYKUSI !!

  Odpowiadek
  A co z ulicami i placami imienia terrorysty i ludobójcy Szuchewycza?

  Polak
  Oni się nie przejmują Nami jak chodzi o Banderę i Szuchewycza. Dość włażenia w tyłek.

  as
  Banderowska Upadlina stawia warunki? Litwini i Upaińcy mordowali Polaków jako ssmani.

  stanisław
  po 89r wszystkie rządy kontynuują politykę podległym sowietom władz prl wobec zagrabionych ziem wschodnich rzeczypospolitej ich depolonizacji zapominania i przeinaczania historii kontynuując zdradę

  igor
  A mowy nie ma. Niech usuną pomniki Bandery…

  lafkd
  http://zaprojektujpaszport.gov.pl/

  Edi
  z jednej strony bruksela chce Polsce rozkazywac z drugiej ukraina mowi co mamy robic trzeba im ciagle przypominac ze rzady PO juz sie skonczyly

  obserwator
  Moim zdaniem to prowokowanie naszych sąsiadów. Oprócz polityków i tak tych rysunków nikt nie zrozumie a kwasy zostaną. Mało nam wrogów za wschodnią i zachodnią granicą?

  Gosc
  Ukraina ma racje. Jak by sie Wam podobaly niemieckie paszporty z wizerunkiem Danzig’a i niemieckimi napisami na budynkach? Lub Stettin’a?

  vh
  Cmentarz Orlat nalezy przeniesc do Polski, podobnie z innymi nekropoliami – a potem zbudowac wysoki mur i odgrodzic sie od tych dzikich azjatow ktorzy nie maja nic wspolnego z Konfucjuszem.

  Ninka
  Do vh: ja tez uwazam, ze wszystkie wazne nekropolie nalezy przeniesc do Polski.

  W_LS
  Może, w ramach kompromisu, jakiś grobowiec z Cmentarza Orląt?

  Ryszard
  A co z Banderą dalej będzie bohaterem?

  wiem
  Międzymorze ha, ha, ha…

  Polubienie

 10. Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
  A ja mam nadzieję, że nie zatrzyma i „społeczność żydowska” będzie traktowana jak każda inna nic nie znacząca, nieliczna mniejszość! A co do p.Ogórek – czyżby żydzi wstydzili się swoich korzeni?

  zefir @zefir:
  Żydowski przemysł antysemityzmu w akcji.Tylko na Jahwę, co ma do tego „wytknięcie” Markowi Borowskiemu żydowskich korzeni przez Magdalenę Ogórek? To żaden antysemityzm. Nie jest również antypolonizmem wytykanie mojej osobie polskich korzeni. Czy Kongres Żydów Europejskich na czele z Mosze Kantorem wstydzi się swych żydowskich korzeni? Jeśli tak, to autorem antysemityzmu są sami Żydzi zrzeszeni

  gotan @gotan:
  nic…tylko płakać! Aj waj!…toż to tragedia!..A przecież nie tak dawno, zapewniano nas, że takiej społeczności nie ma… Jak to sie stało,że nagle się pojawiła?! Ile obywatelstw już nadał maliniak żydom, którzy w ząb nie znają języka polskiego…Nie mówiąc o poprzednikach tegoż maliniaka.. Zadziwiające, że każdy z tzw. prezydentów miał żydowskie korzenie lub zonę żydówkę… cóż za cymes mieć w rodzinie pejsatych…. No i teraz to takie nieprzyzwoite wytykać żydom ich żydowskie korzenie… Czy z tego wychodzi, że goje mają przechlapane… kiedy mówią ,że żyd Hartman wcale nie tym za kogo się podaje… Kiepeła mi pęka z tych różności żydowskich… no i teraz jeszcze p. Kaczyński ma taką nieprzyjemność… musi nauczyć sie, w końcu jidisz…zapewniam, ze będzie miał lżej z pomówieniami..

  http://kresy.pl/wydarzenia/europejski-kongres-zydow-niepokoi-brak-spotkan-polskich-wladz-spolecznoscia-zydowska/


  Żyd w Izreaelu, foto: pixabay.com

  EUROPEJSKI KONGRES ŻYDÓW: NIEPOKOI BRAK SPOTKAŃ POLSKICH WŁADZ ZE SPOŁECZNOŚCIĄ ŻYDOWSKĄ

  2 września 2017|3 komentarze|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Polska, religia, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Organizacja europejskich Żydów jako przykład nastrojów antysemickich podaje wytknięcie przez Magdalenę Ogórek żydowskich korzeni Markowi Borowskiemu.

  Europejski Kongres Żydów związany ze Światowym Kongresem Żydowskim umieścił na swojej stronie oświadczenie, w którym stwierdził, że jest zaniepokojony coraz większą liczbą incydentów o charakterze antysemickim w Polsce.

  Autor oświadczenia przewodniczący organizacji Mosze Kantor, wskazał, że Kongres jest zaniepokojony relacjami między polskim rządem i społecznością żydowską. W Polsce coraz częściej dochodzi do antysemickich incydentów. W całej Europie rządy państw dyskutują z lokalnymi przywódcami społeczności kwestie dotyczące walki z antysemityzmem. W Polsce jest zupełnie inaczej – napisano w oświadczeniu.

  ZOBACZ TAKŻE: Jarosław Kaczyński odbył spotkanie z przedstawicielami środowisk żydowskich

  Władze wydają się w niewielkim stopniu zainteresowane konsultacjami i dialogiem ze społecznością żydowską. Przez blisko rok nie doszło do spotkania między przedstawicielami polskich władz a szefem Związku Gmin Żydowskich w Polsce – dodano. Oświadczenie pomija tegoroczne sierpniowe spotkanie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami polskich Żydów.

  Mosze Kantor uważa również, że w Polsce dochodzi do coraz liczniejszych incydentów o charakterze antysemickim. Wskazał przy tym przykład wpisów byłej kandydatki na prezydenta, Magdaleny Ogórek, która w swoich wpisach w serwisach społecznościowych wytknęła senatorowi Markowi Borowskiemu jego korzenie.

  Europejski Kongres Żydów podał również przykład demonstracji ONR, które zdaniem żydowskiej organizacji mają wyraźny rys antysemicki. W Polsce dochodzi ostatnio do wyraźnej normalizacji antysemityzmu, rasizmu i ksenofobii i mamy nadzieję, że polski rząd zatrzyma tę nienawiść i zacznie zdecydowanie działać przeciwko niej. Na razie jednak takich działań nie widać – głosi oświadczenie europejskiej społeczności żydowskiej.

  kresy.pl / wprost.pl

  Polubienie

 11. https://wpolityce.pl/polityka/356004-ci-ktorzy-stosuja-przemoc-wobec-zydow-w-europie-zachodniej-czuja-sie-bezkarni?strona=1

  Ci, którzy stosują przemoc wobec Żydów w Europie Zachodniej, czują się bezkarni

  opublikowano: wczoraj


  autor: Pixabay

  Ostatnio na portalu wPolityce pisałem o badaniach przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii przez Kampanię Przeciw Antysemityzmowi, z których wynika, że brytyjscy Żydzi za największe zagrożenie dla siebie uznają islamizm oraz skrajną lewicę.

  CZYTAJ WIĘCEJCzego boją się najbardziej brytyjscy Żydzi? Ciekawe badanie Kampanii przeciw Antysemityzmowi

  Uzupełnieniem tych obserwacji mogą być wyniki badań, jakie przeprowadził norweski naukowiec Johannes Due Enstad z Centrum Studiów nad Ekstremizmem na Uniwersytecie w Oslo. Niedawno opublikował on pracę pt. „Przemoc antysemicka w Europie 2005-2015”, w której skupił się na siedmiu państwach: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii i Rosji.

  Okazuje się, że tylko w jednym z wymienionych wyżej krajów Żydzi nie mają obaw, by publicznie demonstrować swą tożsamość. Jest to Rosja, gdzie sprawcy czynów antysemickich mogą spodziewać się surowych kar. Inaczej jest w krajach zachodnich, gdzie panuje duża pobłażliwość organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości wobec agresji skierowanej przeciwko Żydom. Enstad uważa, iż wynika to z faktu, że sprawcami większości tego typu aktów są przedstawiciele mniejszości muzułmańskiej. To sprawia, że antysemiccy agresorzy czują się tam bezkarni.

  Nic więc dziwnego, że aż połowa francuskich Żydów rozważa możliwość emigracji z obawy o swe bezpieczeństwo. Z badań Enstada wynika bowiem, że co dziesiąty francuski Żyd w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej raz stał się obiektem fizycznego ataku z powodu swej żydowskości. W Niemczech i Szwecji doświadczyło tego 7,5 proc. tamtejszych Żydów, a w Wielkiej Brytanii – 5 proc.

  Enstad udowodnił, że wiele czynów antysemickich w Europie jest fałszywie kategoryzowanych przez władze, np. w Niemczech czy Szwecji niemal wszystkie tego typu akty są uznawane za dzieło skrajnej prawicy, niezależnie od wyznawanej religii czy koloru skóry sprawców. Wynika to z faktu, że antysemityzm w tych krajach jest uważany przez organy ścigania za ideologię prawicową i nie dopuszcza się możliwości, że jego źródła mogą być inne.

  Co mówi wobec tego tamtejsza policja, gdy antysemickich czynów dopuszczają się bojówkarze skrajnej lewicy? Wtedy okazuje się, że były to akty… antyizraelskie. Gdy natomiast łapani są na gorącym uczynku muzułmanie, wówczas można usłyszeć o przemocy, której źródłem są… konflikty na Bliskim Wschodzie.

  Tydzień temu na łamach „Sieci” Piotr Skwieciński opublikował wywiad z izraelskim działaczem Jonnym Danielsem, który powiedział mu:

  Siedzimy sobie teraz w warszawskiej koszernej restauracji. Wokół nas jedzą obiad Żydzi w kipach. Po nikim nie widać, żeby był zdenerwowany. Drzwi lokalu są otwarte, umieszczony nad nimi szyld mówi jasno, co się tu znajduje. Nie ma żadnej ochrony, bo nie jest potrzebna. Trudno wyobrazić sobie coś takiego np. w Paryżu. Tam Żydzi mają rzeczywiście powody do strachu i naprawdę go odczuwają.

  Wywiad opatrzony został tytułem zaczerpniętym z wypowiedzi Danielsa: „Dobry kraj dla Żydów”. I nie była to rozmowa o Francji, Niemczech czy Szwecji.

  autor: Grzegorz Górny

  Obserwator 79.191.222.*6 godzin temu
  Górny! A jak tam los katolików w Europie Zachodniej? Strach panu pisać na ten temat? Łatwiej o losie katolików w Afryce, to jasne

  lisa użałować 91.224.47.*7 godzin temu
  Grzegorz Górny podlizuje się nacji która nas ma w … Teraz możesz skasować komentarz tak jak poprzedni.

  jjkks 83.238.178.*7 godzin temu
  Żydów można gościnnie witać tylko raz. Pierwszy i ostatni.

  Tom 46.174.211.*7 godzin temu
  nie ma skutków bez przyczyn; ale badanie przyczyn nawet naukowe w tym temacie to antysemityzm 🙂

  Polubienie

 12. crova1 @crova1:
  Generalnie się zgadzam, że wizja Polski Mickiewiczowskiej dzisiaj nie ma racji bytu. I rzeczywiście Wilno to nie Kresy. Wilno było przecież praktycznie centrum IRP. Kresy to np. Kijów.

  SobiePan @SobiePan:
  @crova1 Oczywiście masz rację

  http://kresy.pl/wydarzenia/polityka/pawlowi-kowalowi-podoba-sie-slowo-kresy/


  Paweł Kowal, parlamentarny.pl

  PAWŁOWI KOWALOWI NIE PODOBA SIĘ SŁOWO KRESY

  4 września 2017|2 komentarze|w kresy, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Czołowy promotor giedroycizmu, były poseł Paweł Kowal stwierdził, że „złości” go używanie słowa „Kresy” w stosunku do Wileńszczyzny.

  Kowal uczestniczył w dnia 1-2 września w konferencji w Krynkach w województwie podlaskim, gdzie spotkali się w ramach „Trialogu Białoruskiego” gromadzącego liberalnych publicystów, pisarzy i ludzi kultury z Polski, Litwy i Białorusi. Tematem przewodnim tegorocznych dyskusji była postać Adam Mickiewicza, którego zebrani usiłowali przedstawić jako artystę wielu kultur i wielu narodów, fundamentalnego dla kultury białoruskiej.

  W dyskusji uczestniczył także były poseł na Sejm i były deputowany do Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal, znany zwolennik ideologii giedroyciowskiej. „Nic mnie tak nie złości jak to, że Wilno nazywane jest kresami” – zadeklarował Kowal. „Miasto, które było wręcz stolicą dużego państwa, nie jest kresami” – mówił Kowal, twierdząc wcześniej – „Nie ma kresów tam, gdzie jest granica. Kresy są tam, gdzie nie ma granicy. Gdzie nie ma metropolii”.

  Kowal denerwował się także zbyt jednorodnym etnicznie kształtem współczesnej Polski. „Cała III RP próbowała wrócić do Polski, o której napisał Mickiewicz. Właśnie obserwujemy klęskę tego projektu. Dziś ta wizja Polski jest kompletnie nieaktualna”. Jako źródło „klęski” wskazywał „pokój ryski. Piłsudski udając, że robi Polskę historyczną, zrobił Polskę etniczną”.

  Jak podsumował: „Budowanie nowego mitu kresów w oparciu o rozumienie kresów z lat 20.i 30. jest szkodliwe dla kultury polskiej i to powinni zrozumieć nacjonaliści”. Włączenie Wileńszczyzny w fenomen polskich Kresów, Kowal nazwał „instrumentalizacją” tego pojęcia.

  Czytaj także: Jak nie robić polityki wschodniej – przypadek Pawła Kowala

  bialystok.wyborcza.pl/kresy.pl

  Polubienie

 13. tja
  Mówi się, że za najazdem stoi Soros, na YT jedna szwedzka żydówka mówi, że najazd to ich wiekopomna robota czyli żydki same sobie robią pod górę. Trudno o współczucie, bo chcącemu nie dzieje się krzywda

  Zenon
  A czemu nie piszecie ile w Niemczech (i w innych krajach) jest zbrodni na tle antypolskim? Co jest ważniejsze dla Polski.

  cezaryczembrowski
  Podobno to Polacy są antysemitami, bo ktoś we Wrocławiu spalił kukłę Sorosa….

  https://wpolityce.pl/swiat/356935-liczba-przestepstw-na-tle-antysemickim-rosnie-w-niemczech-w-pierwszym-polroczu-tego-roku-odnotowano-ich-az-681

  Liczba przestępstw na tle antysemickim rośnie w Niemczech. W pierwszym półroczu tego roku odnotowano ich aż 681

  opublikowano: godzinę temu


  Żydzi żyją w Niemczech w strachu / autor: freeimages.com

  Liczba przestępstw na tle antysemickim w Niemczech rośnie. W większości są one przypisywane prawicowym ekstremistom, ale eksperci uważają, że to „zaburzony obraz”, bowiem w rzeczywistości sprawcami są muzułmanie” – informuje niemiecki dziennik „Die Welt”.

  Gazeta publikuje statystyki uzyskane od niemieckiego rządu przez posła Zielonych Volkera Becka, z których wynika, że w pierwszej połowie 2017 r. doszło do 681 przestępstw na tle antysemickim. To wzrost o 4 proc. wobec analogicznego okresu ub. r. (654). Wśród tych 681 przestępstw 15 to ataki fizyczne, a 434 to przypadki podżegania do nienawiści.

  Zapewne ataków, szczególnie tych fizycznych, było więcej, tyle, że ofiary bały się zgłosić je na policję

  —powiedział Beck w rozmowie z „Die Welt”. Ze statystyki wynika także, że większość tych przestępstw popełnili „prawicowi ekstremiści” (93 proc.). Eksperci uważają jednak, że to „fałszywy obraz”. Zdaniem szefa urzędu ds. badań nad antysemityzmem w Berlinie (RIAS) Benjamina Steinitza istnieją znaczące różnice między doświadczeniami ofiar antysemickich ataków a policyjnymi statystykami.

  Jeśli nie ma podejrzanych i okoliczności incydentu są niejasne jest on automatycznie przypisywany prawicowym ekstremistom. Hasło „żydzi won” uchodzi za typowe dla skrajnej prawicy, tymczasem używają go także muzułmanie. W ten sposób powstaje wrażenie, że antysemityzm w Niemczech wywodzi się tylko od prawicy, a tak nie jest. Antysemitami są muzułmanie, a także lewica, która jest silnie antyizraelska

  —utrzymuje Steinitz. Potwierdzają to badania przeprowadzone wśród żydów w Niemczech. Ich wynik silnie kontrastuje z policyjnymi statystykami. Ofiary antysemickich ataków najczęściej wskazywały na muzułmanów jako sprawców – aż 48 proc. antysemickich aluzji, 62 proc. werbalnych ataków i 81 proc. ataków fizycznych.

  W lipcu zwolennicy palestyńskiego Hezbollahu zorganizowali antyizraelski marsz w Berlinie. Po drugiej stronie zebrali się zwolennicy Izraela. Sympatycy Hezbollahu zaczęli w pewnym momencie krzyczeć w ich kierunku: „Sieg Heil!”. Policja uznała to za objaw prawicowego ekstremizmu, podobnie zresztą jak prokuratura, choć krzyczącymi „Sieg Heil” w tym wypadku byli muzułmanie.

  Udział muzułmanów w antysemickich przestępstwach jest systematycznie zaniżany

  —podkreśla „Die Welt”.

  Ryb, welt.de

  glob
  Dziwna to rzecz, kiedy jedna grupa Semitów krzyczy do innej grupy Semitów „Sieg Heil!” i to w samym Berlinie. Całość ma być dowodem na rosnący niemiecki antysemityzm. Najlepszy satyryk by tego nie wymyślił, a przecież to tylko multi-kulti w działaniu. Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać.

  Baba Banga
  Z analizy tej notki wynika, ze antysemitami sa ludzie prawicy, ludzie lewicy i muzulmanie. A jaki poglad na sprawe maja Zieloni?

  asd
  ale propaganda … bo w niemczech w polroczu bylo 681 przestepstw. w polsce w polroczu 2016 bylo 815 – a w 2017 bedzie duzo wiecej. no ale ciemny lud wszystko kupi.

  Chii
  @asd: koleżko, manipulacje to jednak widać Twoja specjalność! Antysemickie wybryki/napady w 2016 w Polsce osiągnęły liczbę 154 ofiar, czterokrotnie mniej niż w Niemczech. (za wp.pl)

  dziobal5
  Co z Polonofobiczną , anty europejskimi wartościami UE hołdującym chorym wymysłom Neo marksisty spinellego.. żądni władzy eurokraci śnią o władzy absolutnej . Tyrani pod przykrywką INTEGRACJI .

  tratata
  To kłamstwo wierutne. Od zawsze wiadomo, że antysemitami są Polacy.

  pisior57
  Sprowadzenie przez Niemców ISLAMU do Europy także jest przejawem skrajnego antysemityzmu

  Polubienie

 14. http://kresy.pl/wydarzenia/liga-przeciw-znieslawieniu-oskarza-syna-premiera-izraela-o-antysemityzm/


  Liga Przeciw Zniesławieniu oskarża syna premiera Izraela o antysemityzmPost który wywołał polityczną awanturę w Izrealu, foto: facebook.com

  LIGA PRZECIW ZNIESŁAWIENIU OSKARŻA SYNA PREMIERA IZRAELA O ANTYSEMITYZM

  10 września 2017|0 Komentarze|w Bliski Wschód, polityka, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Liga Przeciw Zniesławieniu stwierdziła, że Yaira Netanjahu, syn Benjamina Netanjahu wrzucił w serwisie Facebook obrazek zawierający treści antysemityzm.

  Izraelski oddział Ligi Przeciw Zniesławieniu (ADL) w komunikacie oświadczyła, że obrazek (mem), który w serwisie Facebooku umieścił syn premiera Izraela zawiera elementy antysemickie. Nie można bagatelizować zagrożenia związanego z antysemickim dyskursem – oświadczono.

  26-letni Yair Netanjahu opublikował wczoraj mem, na którym można zobaczyć znanego finansistę George’a Sorosa kuszącego Reptilianina (przedstawicielowi rasy humanoidalnych jaszczurów, która – według jednej z teorii spiskowych – ma rządzić światem), który z kolei kusi symbolem alchemii przedstawiciela Iluminatów. Ten z kolei macha banknotami przed twarzą byłego premiera Ehuda Baraka, który kusi urną wyborczą skrajnie prawicowego polityka Eldada Janiwa, a ten zaś kusi jedzeniem Meni Naftaliego, byłego służącego w domu Netanjahu oskarżającego żonę premiera Izraela o złe traktowanie. Janiw występował w obronie racji Naftaliego. Podpis pod obrazkiem brzmi: łańcuch pokarmowy.

  CZYTAJ TAKŻE: W ocenie minister Ajelet Szaked krytyka Izraela to antysemityzm

  Reakcję Ligi Przeciw Zniesławieniu wywołał fakt, że niemal wszystkie postacie poza Reptilianinem składają ręce w takim samym geście jak „Zadowolony żydowski kupiec” – inny mem przedstawiający stereotypowo Żyda, który zaciera ręce z uśmiechem na ustach.

  Ehud Barak, który pojawił się na rysunku spytał na Twitterze: Czy to słyszy ten chłopak w domu? Czy to jest genetyczne, czy to tylko jego choroba psychiczna?. Zalecił również synowi Benjamina Netanjahu wizytę u psychiatry. Yair odpowiadając stwierdził, że Barak powinien udać się do geriatry.

  Z kolei minister ds. komunikacji Ayoub Kara stara się uciąć sprawę nazywając syna premiera Netanjahu dzieciakiem, który bawi się Facebookiem.

  Kresy.pl / rp.pl

  Polubienie

 15. http://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/bawarii-odnotowano-wzrost-liczby-gwaltow-prawie-o-50/


  Niemiecka policja, zdjęcie ilustracyjne. Źr. Wikimedia

  W BAWARII ODNOTOWANO WZROST LICZBY GWAŁTÓW O PRAWIE 50%

  13 września 2017|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Europa Zachodnia, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Najbardziej wzrosła liczba gwałtów dokonanych przez imigrantów. Lokalne władze nie wiedzą, czym tłumaczyć ten wzrost.

  W pierwszym półroczu 2017 roku liczba zgłoszonych gwałtów w Bawarii wzrosła o prawie 50% w porównaniu do roku poprzedniego. – podało wczoraj Sueddeutsche Zeitung powołując się na słowa ministra spraw wewnętrznych bawarskiego rządu Joachima Herrmanna. Najbardziej wzrosła liczba gwałtów dokonanych przez imigrantów

  W pierwszych miesiącach tego roku w policyjnych statystykach odnotowano 685 gwałtów, co stanowi wzrost o 48%. Szczególnie uderzający jest wzrost liczby gwałtów przypisanych imigrantom – 91%. Liczba gwałtów dokonanych przez imigrantów wyniosła 126, co stanowi 18% ogólnej liczby przestępstw o tej kwalifikacji. W roku 2016 udział ten wynosił 14%.

  Jak twierdzi minister Herrmann przyczyny wzrostu ogólnej liczby gwałtów w Bawarii są niejasne. „Nasi eksperci z policji pracują obecnie nad szczegółową analizą” – powiedział minister. Jego zdaniem w przyszłości należy zwalczać przestępstwa seksualne w sposób bardziej ukierunkowany, w tym w ośrodkach dla uchodźców . Oprócz zwiększonej obecności policji powinny być stosowane także „ukierunkowane środki zapobiegawcze”. Herrmann wezwał przy tym, by przy rejestracji wraz z odciskami palców pobierano od uchodźców próbki DNA.

  Według ministra poza gwałtami poziom przestępczości w Bawarii obniżył się, nawet jeśli chodzi o przestępstwa dokonywane przez imigrantów. Przykładowo liczba przypadków nielegalnego przekroczenia granicy wyniosła 282 tysiące, czyli o 20,5 tys. mniej niż rok wcześniej. Liczba włamań do mieszkań spadła o prawie 14% a kradzieży o prawie 11%.

  Przypomnijmy, że ostatnio po brutalnym gwałcie na 50-letniej Niemce uprawiającej jogging w Lipsku (Saksonia), niemiecka policja zamiast wzmocnić patrole, doradziła biegającym kobietom, by uprawiały sport parami.

  CZYTAJ TAKŻE: Monachium: grupa nastoletnich migrantów z Syrii próbowała zgwałcić nastolatki na basenie

  Kresy.pl / Sueddeutsche Zeitung

  Polubienie

 16. mrao@mrao.one26 minut temu
  Merkel wpuszczając tych bandziorów złamała ustalenia Schengen, teraz taki złamas będzie jeździł po całej Europie pasożytując. Polacy powinni w odpowiedzi wprowadzić kontrole na granicach, bo ta zaraz jak karaluchy rozlezie sie wszędzie. W Słupsku muzole zabili człowieka za to że ukradł dwie butelki coli. W Warszawie działają legalnie dwa meczety a nielegalnie kilkanaście, bo HGW pozwoliła na założenie klubów przyjaźni. Poki jest ich poniżej 1% sa niegroźni ale przejscie do 2-5% stanie sie niezauważalne jeśli nie zacznie sie przeciwdziałać. Islam jak NAJSZYBYBCIEJ powinien zostać zdelegalizowany w Polsce, bo propaguje ideologię zakazaną przez naszą konstytucję.

  https://wpolityce.pl/swiat/357744-twarda-prawda-o-zachodniej-europie-szokujace-slowa-imigranta-francji-nie-ma-holandii-i-belgii-tez-nie-ma-teraz-kolej-na-niemcy-wideo

  Twarda prawda o zachodniej Europie. Szokujące słowa imigranta: „Francji nie ma, Holandii i Belgii też nie ma. Teraz kolej na Niemcy”. WIDEO

  opublikowano: wczoraj


  autor: Pixabay/Youtube autor: Pix

  Imigrant mieszkający w Niemczech – pochodzący najprawdopodobniej z Afryki – nagrał film, w którym opowiada o tym, jak podobni mu migranci traktują kraje, do których przybywają. Mężczyzna stosuje agresję, jednak można odnieść wrażenie, że lituje się nad zdegradowanymi, zachodnimi społeczeństwami.

  Jak mówi,dostaje w Niemczech pieniądze, których nie jest w stanie zarobić w swoim kraju. Właśnie dlatego nie zamierza się stamtąd ruszać, co nie znaczy, że chce integrować się z niemieckim społeczeństwem.

  Nie mam nic wspólnego z waszym prawem. Dlaczego? Bo wyznaję inną religię, mam całkowicie inną mentalność i całkowicie inną kulturę. Wasze prawo mnie nie obowiązuje. Ono jest dla was

  — wykrzykuje, prezentując pogląd islamskich migrantów na europejski system prawny.

  Wasi mężczyźni nie mają jaj. Wasza policja nie może nic zrobić. Mogę splunąć na nich, ale oni nic nie zrobią. Mogę kogoś dotkliwie pobić, a oni nic z tym nie zrobią. Co z tym zrobicie? No co z tym zrobicie?

  — pyta imigrant, zwracając uwagę na bezsilność społeczeństwa niemieckiego, powodowaną bardzo często poprawnością polityczną. W ten sposób pokazuje dobitnie, że rację mają ci, którzy wypominają policji na zachodzie brak działania, by nie być oskarżonym o działania antyimigranckie.

  Ja tu przyjechałem i nie wrócę, niezależnie od sytuacji. Nawet jeśli powiedzą: „czas na wyjazd”, to pojadę do innego kraju. Za granicę: „Witamy, zapraszamy”

  — mówi mężczyzna, pokazując że może w swobodny sposób przemieszczać się między krajami Unii Europejskiej i w dowolnym momencie zmienić kraj, na którym zamierza żerować.

  Sramy na wasze prawo, na waszą kulturę, sramy na waszą mentalność na waszą policję. Wasi sędziowie nie mają jaj. Łapiemy wasze kobiety i robimy, co chcemy: popychamy, kopiemy, plujemy i co zrobicie? Co? Nie obchodzi mnie to. Ja tu przyjechałem i tu zostanę. Francji już nie ma. Belgii, Holandii też już nie ma. Teraz kolej na Niemcy

  — wykrzykuje imigrant. I w ten sposób doskonale obrazuje, jak zniszczone jest zachodnie społeczeństwo przez to, że przyjęło tak wielu imigrantów z otwartymi ramionami – i nadal przyjmuje ich więcej.

  Twitter/gnor

  ihaha 83.28.251.*14 minut temu
  Deutschland kaput!

  Taka Prawda 83.23.252.*34 minuty temu
  W sumie, to mi nie jest szkoda ani niemców, ani francuzów. Prosili się o to i na taki los sami zapracowali.

  aldi 78.88.207.*2 godziny temu
  Powiedział całą prawdę o zachodniej europie i tym, co zrobili z niej stetryczali urzędnicy brukselscy. Wyhodowali społeczeństwo tchórzliwe, bezwierne, dlatego teraz byle pasożyt kopie ich w zad

  aldi 78.88.207.*2 godziny temu
  alę wilk powinno ubogacić paru takich jak ten „uchodźców” to może jego nasienie obudzi kilka drzemiących w pustym łbie komórek, pobudzi jajogłowe myślenie, w tym stanie nadaje się jedynie na oplucie.

  @AdamZetwczoraj
  Czekamy na Wasze maile z uwagami i komentarzami: redakcja@wpolityce.pl.
  Wygląda na to, że do czekania się to ogranicza. Napisałem kilka maili w sprawie skandalicznej cenzury jaka panuje na portalu wPolityce. W ciągu siedmiu lat zbanowano mi tutaj ponad tysiąc postów [nie mysich bobków na 200 znaków ze spacjami tylko takich w granicach 1 strony 1800 znaków], z których ani jeden się do tego nie kwalifikował. Żaden nie doczekał się jakiejkolwiek reakcji, a posty jak były banowane tak są nadal.

  Sass@Sass9 godzin temu
  Do AdamZet… Zgadzam się i podpisuję się równocześnie pod twoimi zarzutami wobec Redakcji wPolityce.. Rozumiem, że usuwane są komentarze, które zawierają treści ogólnie przyjęte za obraźliwe, ale nie pojmuję tego, że napisany komentarz nie jestem nawet w stanie zamieścić pod tekstem, co dowodzi, że Redakcja z góry wyklucza konkretnego internautę z dyskusji na forum wPolityce pod konkretnym tekstem, a rzeczą szczególnie karygodną jest np. to, że kiedy po zamieszczeniu swojego wpisu, na polemiczny wobec napisanego do mnie komentarza admin nie pozwala na zamieszczenie odpowiedzi, czyli riposty.. Myślę, że Redakcja powinna przemyśleć swoją „politykę” wobec takich praktyk, bo drażni to piszących, zniechęca nowych, a „starzy” stażem odchodzą na inne portale.. PS.. Zawsze z wielkim zainteresowaniem czytam twoje komentarze.. Pozdrawiam.. stanisław sadlik.

  tekla@tekla21 minut temu
  Popieram tych, którzy mówią o likwidowaniu ich wpisów! Albo jest wolność słowa albo nie. Miało być inaczej! To bardzo proszę! Tfu!

  Polubienie

 17. Ojtam, ojtam… ajwaj,.. Jewropejczyki nic się nie stało… To przeca tylko kolejny incydent, nieprawdaż?

  finka 89.68.137.*za godzinę
  Incydent, a wybuchową paczkę zostawił przez przypadek cudzoziemiec, psychicznie chory, no i małoletni, tożsamości nie ujawnią.

  Marta 157.25.97.*za godzinę
  Anglicy nic się nie stało. Wy , jak cała Europa Zachodnia przecież uwielbiacie takie atrakcje. to bawcie się dalej,

  Ja 5.173.37.*za 24 minuty
  Incydent to jest jak ktoś puści bąka w towarzystwie!!!! Wybuch to wybuch, zamach to zamach, atak to atak, a nie k@*%a jakiś incydent

  MisioPysio@Waszza 2 minuty
  torba z Lidla, nie byłoby Lidla-nie byłoby eksplozji, zdelegalizować u nas Lidla

  https://wpolityce.pl/swiat/357916-eksplozja-w-londynskim-metrze-media-informuja-ze-co-najmniej-17-osob-zostalo-poszkodowanych-zdjecia-i-wideo

  Eksplozja w londyńskim metrze. Media informują, że co najmniej 17 osób zostało poszkodowanych. ZDJĘCIA i WIDEO

  opublikowano: 9 minut temu · aktualizacja: za godzinę


  autor: twitter autor: twitter

  Na stacji metra Parsons Green w Londynie doszło do eksplozji. Na miejscu działają służby. Media informują co najmniej 17 osobach poszkodowanych. Jak na razie nie wiadomo, czy zdarzenie było atakiem terrorystycznym.

  Incydent miał miejsce około godziny 8.15, gdy pociąg podziemny wjechał do stacji Parsons Green w południowo-zachodniej części Londynu.

  Na miejscu są służby ratunkowe, straż pożarna i policja. Wstrzymano ruch pociągów na linii metra District Line, między stacjami Earls Court i Wimbledon. Przedstawiciel londyńskiej straży pożarnej poinformował, że służby dostały wiadomość o pożarze w wagonie metra.

  Londyńska policja podaje, że jest świadoma informacji dot. wydarzeń na stacji Parsons Green, jakie pojawiają się w sieci. Zapowiada, że poda więcej informacji w tej sprawie, kiedy tylko będzie to możliwe. Analogiczny komunikat opublikowało również pogotowie.

  Londyńskie pogotowie wydało pierwsze krótkie oświadczenie dot. wydarzeń na stacji Parsons Green. Podkreślono w nim, że pierwsi medycy dotarli na miejsce zdarzenia w mniej niż 5 minut. Teraz priorytetem jest dla nich ustalenie charakteru obrażeń, jakie mają poszkodowani.

  Na razie nie podano szczegółowych informacji dot. liczby jednostek ratowniczych wysłanych na miejsce zdarzenia.

  Reporterka BBC, która dotarła na miejsce relacjonuje, że wśród poszkodowanych widziała kobietę z poważnymi poparzeniami dużej powierzchni ciała.

  Świadek cytowany przez agencję Reutera informuje, że w pewnym momencie cały wagon metra „zalał się ogniem”. Podkreśla, że składem podróżowało dużo ludzi.

  Polska ambasada w Londynie wydała komunikat na Twitterze.

  Prosimy o stosowanie się do zaleceń lokalnych władz i zachowanie szczególnej ostrożności

  — apeluje ambasada RP w Londynie.

  wkt/Twitter/mirror.co.uk/PAP

  oli0987 77.87.0.*za godzinę
  widac kto teraz mial racje co do nachodzcow niech totalna teraz sie cieszy z 27=1 jaki naja spokoj niech anglicy dziekuja merkel za ten spokuj

  Jasiek 84.176.166.*za godzinę
  Nie dosyc, ze ich najezdzcy ubogacaja, to jeszcze podgrzewaja. Dokad zaszlas Europo?

  Pomysl 78.11.208.*za godzinę
  Religia potrafi sprawić, że nawet dobry człowiek zrobi coś potwornego. Zabronić indoktrynacji religijnej dzieci Ciężko zmienić coś co zostało wpojone młodemu umysłowi który chłonie wszystko jak gąbka

  Swiat wedlug tuska 109.243.254.*za 22 minuty
  POsluze sie logika Siemoniaka i totalnej opozycji ktora chce odwolac Macierewicza.Skoro to torba niemieckiej sieci(Lidl),to slady prowadza do Niemiec.

  Bogdan 5.81.123.*za 12 minut
  Wyglada na prowizorke ale metoda prob i bledow moga skonstruowac cos bardziej groznego. Poparzenia to byly glowne obrazenia, czyli zapomnieli o gwozdziach i srubkach bo to one czynia najwiecej szkod

  denerwujecie od rana 93.223.237.*za kilka sekund
  „Na miejscu działają już służby.”
  Po kiego to zbyteczne słowo już, skoro jest oczywistym, że błyskawiczne niesienie pomocy jest obowiązkiem i podstawą istnienia tych „służb”.

  https://wpolityce.pl/swiat/357919-atak-nozownika-przy-stacji-metra-w-paryzu-napastnik-mowil-o-allahu-i-wspominal-o-panstwie-islamskim

  Polubienie

 18. Ukraino, dosyć zabijania dzieci Donbasu!

  Sławomir Słowianin
  Published on Apr 28, 2017

  W czasie trwania konfliktu zbrojnego na Donbasie z rąk armii ukraińskiej zginęło ponad sto dzieci, a kilkaset odniosło obrażenia o różnym stopniu ciężkości. Ukraino, dosyć zabijania dzieci Donbasu!

  Obrońcy Donbasu – Bojownikom i Mieszkańcom Noworosji poświęcone

  Sławomir Słowianin
  Published on Dec 19, 2015
  SUBSCRIBE 2.2K
  Re-upload. Video to zostało dwa dni temu usunięte przez YT – ich serwery, ich zasady, ich prawo. Zniknęły wszelkie statystyki (te akurat mam w d… uszy), usunięto wszystkie komentarze – tu musiało zaboleć jedynie słuszną linię propagandową. Od teraz będę robił kopie wszystkich komentarzy.

  muzyka: Polina Gagarina – Kukułka (słowa: Wiktoria Coja)
  музыка: Полина Гагарина – Кукушка (Слова Виктора Цоя)

  źródło: Aleksiej Korablin | Алексей Кораблин – War Pictures Entertainment
  http://www.youtube.com/user/WarPictures

  Zdjęcia: Maksim Fadiejew
  Видеооператор: Максим Фадеев

  tłumaczenie, polskie napisy:
  Sławomir Słowianin

  nutaws
  1 year ago
  Doskonały, antywojenny song z wartościowym przesłaniem.

  Borut
  1 year ago
  Świetne tłumaczenie. Potrzeba temu kanałowi większego rozgłosu. Te filmy naprawdę chwytają za serce i dają dużo do myślenia.

  Imperial Guardsman
  11 months ago (edited)
  Donbas się nie podda. Wiedzą czym to się skończy mieli przykłady ,,miłości” chazarów w Odessie i na Wołyniu.

  Hal KW
  6 months ago
  Najgorszy z tych antyrosyjskich propagandzistów jest postorek chojecki.
  Ktoś powinien się nim zająć !

  Zullus1
  1 year ago
  Osobiście łamie mi się serce jak patrzę na wcześniejszy rząd i obecny… Wspiera Ukrainę popychając nas na złą stronę barykady… Nie chcę wojny… Chcę w spokoju wychowywać dzieci… Kochać żonę… Nie wyobrażam sobie wojny. Jeśli dojdzie do konfliktu zbrojnego z Rosją będzie to dla naszego Narodu początek zagłady i bratobójczej wojny która pochłonie wiele istnień ludzkich. Normalnie myślący człowiek nie chce wojny z Rosją… Zagrożenie stanowi zupełnie inna siła którą Politycy i kraje jak niemcy każą nam miłować i przyjmować do naszych domów. Wielu ludzi podziela pogląd że to nie Rosja jest wrogiem… Obyśmy nie musieli bronić domów i kierować broń w kierunku ludzi którzy są tacy sami jak my…

  Sławomir Słowianin
  1 year ago
  Oczywiście, że to nie Rosja jest naszym wrogiem. Rozumie to każdy normalny człowiek, który potrafi odfiltrować antypolską i antysłowiańską propagandę uprawianą przez polskojęzyczne media i dostrzec PRAWDĘ. Cieszę się, że należysz do takich ludzi. Pozdrawiam serdecznie.

  Oraton
  9 months ago (edited)
  Tam giną niewinni ludzie, którzy chcieli odłączyć się od kraju, nikomu nic nie zawinili i aktualnie giną z powodu czyjejś chorej ambicji. Jeśli zachód faktycznie byłby taki jaki mówi, że jest to wszedł by na Ukrainę i spacyfikował ukraińskie wojska w Donbasie bo to oni są tam agresorami. Ale nie, nie, ponieważ mają układy z USA, bo tam jest „Wielka zła Rosja” którą dawno już przestali traktować jako normalny kraj z którym można się dogadać bez wojny. Przerzucają armie w stronę Rosji, a potem się dziwią, że tamci nie pozostają bierni. Ameryka jest zdegenerowana, społeczeństwo amerykanów jest najbardziej przegniłym społeczeństwem na tej planecie, zaś zachód aktualnie dąży do tego samego. Polska nie jest lepsza. Ciemnogród z Kaczyńskim na czele, tworzącym pseudo chrześcijańsko komunijny kraj. I tu mowa o tej złej komunie gdzie ludzie umierali za kolejne chore ambicje jakiś popierdoleńców. Europa, Ameryka, to wszystko się stacza na dno. Wściekli arabi zabijają, głupi amerykanie zabijają, ukraińcy zabijają, europejczycy też zabijają. Gdzie tu przyszłość? Gdzie tu sens? Bo ja go nie widzę. Tu trzeba wstać i zburzyć wszystko by stworzyć nowy świat, tym razem nauczeni doświadczeniem zmienić go na lepsze.

  Polubienie

 19. Mazowszanin jeden @Mazowszanin jeden:
  Operację „Wisła” zaplanował przedwojenny oficer, jako rozwinięcie planów ewentualnych działań II RP w ramach akcji antyterrorystycznej (za taką nawet organizacje międzynarodowe traktowały działalność OUN po skargach na działania polskich władz) i w okresie jej przeprowadzania popierało całe spektrum społeczności (od podziemia niepodległościowego po komunistów z PPR). Oznacza to, iż to działania takie były minimum akceptowalne dla społęczeństwa, a wyniki samej operacji wskazują na jej zasadność. Niech prokurator rejonowy Norbert Pęcherzewski zastanowi się, czy wskazana operacja jest uznana za przestępstwo i czy w związku z tym może kogokolwiek ścigać. Potępiająca uchwała Senatu z dnia 3.07.1990 roku, tj. z początku PRL bis jakim była Polska pomagdalenkowa i pookrągłostołowa, nie stanowi jeszcze o fakcie, że było to przestępstwo… no chyba, że oceniającym o kwalifikowaniu tego czynu jako przestępstwa jest syn/wnuk banderowca wychowany w kulcie OUN i UPA.

  zefir @zefir:
  Pan poseł Piotr Zgorzelski ma rację. Prokuratorze, totalitaryzmu to szukaj u zbrodniczych, ludobójczych ukraińskich banderowców.

  franciszekk @franciszekk:
  Bezpornym faktem jest to, że PO tzw. akcji Wisłą nie było już PO+twornych mordów cywilnej polskiej ludności! Czy nie o to przecież chodziło nowej czerwonej władzy ? Koniec niby wojny a PO+tworne mordy nadal jeszcze były!!!!…

  http://kresy.pl/wydarzenia/prokuratura-bada-wypowiedz-posla-psl-ktory-chwalil-akcje-wisla/


  Wysiedlanie ukraińskiej wsi w ramach akcji Wisła.

  PROKURATURA BADA WYPOWIEDŹ POSŁA PSL, KTÓRY CHWALIŁ AKCJĘ „WISŁA”

  15 września 2017|3 komentarze|w polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Poseł PSL powiedział, że po akcji „Wisła” Polacy zaznali pokoju. Prokuratura bada, czy nie doszło do propagowania ustroju totalitarnego.

  Zawiadomienie w sprawie słów posła PSL Piotra Zgorzelskiego dotyczących akcji „Wisła” zostało złożone przez osobę prywatną do Prokuratury Rejonowej w Płocku. Słowa posła padły w trakcie pikiety na temat akcji.

  W zgromadzeniu wzięli udział członkowie Centrum Edukacyjnego „Powiśle”. Ta akcja doprowadziła do tego, że Polacy zaznali nareszcie spokoju. Zakończyła proces ludobójstwa i działań wrogich niewinnej ludności polskiej. Dlatego PSL jest dziś wśród was, aby ten temat podnosić – powiedział Piotr Zgorzelskiego na temat akcji „Wisła”.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Uczestnicy ukraińskiego „okrągłego stołu” chcą potępienia akcji Wisła przez parlamenty Ukrainy i Polski

  Z powodu donosu wszczęto dochodzenie – przekazał dzisiaj płocki prokurator rejonowy Norbert Pęcherzewski.Dochodzenie prowadzone jest w kierunku czynu z art. 256 par. 1 Kodeksu karnego, który mówi o propagowaniu totalitarnego ustroju państwa i nawoływaniu do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Będziemy też dokonywać oceny prawnej przez pryzmat art. 255 par. 3, który dotyczy pochwalania popełnienia przestępstwa – tłumaczył Pęcherzewski.

  Prokurator podkreślił, że na obecnym etapie postępowania nikomu nie zostały jeszcze postawione zarzutów. Dochodzenie jest w toku. Trwają czynności – wyjaśnił Pęcherzewski. Prokurator nie chciał jednak podać szczegółów postępowania, zasłaniając się dobrem śledztwa.

  CZYTAJ TAKŻE: Dr Zapałowski dla Kresów.pl: kompletni ignoranci z PO wpisują się w politykę Związku Ukraińców

  Sam poseł Zgorzelski nie komentuje już tej sprawy. Raz już się wypowiadałem i więcej nie będę – oświadczył poseł PSL, wskazując na swą wypowiedź dla „Magazynu Płockiego” – lokalnego dodatku do Gazety Wyborczej. Dziennik stwierdził, że Zgorzelski nazywał zawiadomienie, „aberracją”. Tłumaczył także, że członków Centrum Edukacyjnego „Powiśle” poznał podczas obchodów rocznicy zbrodni wołyńskiej.

  Zaprosili mnie na wydarzenie związane z akcją „Wisła”. Zgodziłem się, bo uważam – dokładnie tak, jak powiedziałem na tej pikiecie – że w tamtej określonej rzeczywistości powojennej położyła ona kres eksterminowaniu ludności polskiej przez bandy OUN-UPA. Bandy, dla których ludność ukraińska była naturalnym zapleczem – tłumaczył „Magazynowi Płockiemu” Zgorzelski.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Ks. Isakowicz-Zaleski dla Kresów.pl: uchwała sejmiku śląskiego ws. operacji Wisła to niebezpieczny precedens

  Poseł PSL podkreśla, że nie jest antyukraiński i chce porozumienia pomiędzy naszymi narodami, jednak tłumaczył, że wzajemne relacje muszą być budowane na prawdzie.

  kresy.pl / dzieje.pl

  Polubienie

 20. ~za : Do rady nadzorczej nowej spółki miejskiej „Fabryka wody” Piotr Krzystek powołał Marka Olszewskiego – faceta, który został odwołany za antysemityzm To stwierdzenie ,ze mamy ładniejsze miejsca do pokazania w kraju niż Auschwitz to jest antysemityzm? No to co antysemityzmem nie jest?

  ~kobuz# : Auschwitz to nie produkt turystyczny,….
  I jak mają obcokrajowcy wiedzieć, ze to nie były „polskie obozy smierci”, skoro Olszewski nie chce turystom pokazywać „produktu” historii. Oświęcim, jako „produkt”. Na te idee nazewnictwa najpierw należy wpaść. Proponowałbym Olszewskiemu ponownie zacząć uczyć się historii ze szkoły podstawowej i przymusowo odwiedzić Muzeum Żydów Polskich, żeby zrozumiał, ze Żydzi polscy pomordowani w Auschwitz byli w pierwszym rzędzie Polakami i każde wyrażanie szyderstw pod adresem Żydów polskich jest również atakiem na Polaków, gdzie ponoć PiS idzie na walkę ze wszystkimi, którzy „ubliżają” i „upokarzają” acanom..

  ~przecież wszyscy to pamiętają a Gross dalej to forsuje do ~Historyk: histeryk , a czego ty od Polski oczekujesz ??? że będzie przedkładał kulturę żydowską nad własną – polską ??? to wy będziecie ustalać co jest do eksponowania w Polsce ??? A my w Izraelu też możemy to robić ??? Skończyć z tym !!! Tym bardziej, że taka zbitka” Oświęcim – Polska” dała Żydom na dziesiątki lat okazję do mówienia o „polskich obozach śmierci” o „polskich obozach koncentracyjnych” …

  https://szczecin.onet.pl/awantura-o-marka-olszewskiego-zdymisjonowany-z-pot-trafil-do-szczecinskiej-spolki/lx2t32b

  Awantura o Marka Olszewskiego. Zdymisjonowany z POT trafił do szczecińskiej spółki

  ALICJA WIRWICKA 8 lis, 18:38

  Miasto twierdzi, że to PiS rekomendowało Marka Olszewskiego, szef klubu radnych PiS mówi, że nic o tym nie wie, a PO chce odwołania członka miejskiej spółki. Kim jest Marek Olszewski, który wywołał tyle kontrowersji?

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/m1XktkqTURBXy8yZDg2YzU2NTE5ZDQwYWZjMjdkODAyNmIzNmU1OWY2Ni5qcGVnkpUDAATNBCfNAlWTBc0DFM0BvA
  Marek OlszewskiFoto: Polska Organizacja Turystyczna / POT

  – W poniedziałek Marek Olszewski został powołany do jednej ze spółek miejskich w Szczecinie
  – Do sierpnia był Prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej
  – Został zdymisjonowany m.in. za kontrowersyjne wypowiedzi dotyczące kultury żydowskiej oraz Muzeum Auschwitz
  – Teraz jego odwołania w Szczecinie chcą politycy PO

  W lutym tego roku Marek Olszewski został powołany na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Na stanowisko powołał go minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. Ten sam minister pół roku później Olszewskiego w trybie natychmiastowym ze stanowiska odwołał. Powodem były te słowa wypowiedziane w rozmowie z dziennikarzem Gazety Wyborczej:

  – Jako szef Polskiej Organizacji Turystycznej, który kocha swój kraj, chcę go pokazać od jak najlepszej strony, przez nasze zabytki, kulturę, gościnność, wspaniałą muzykę. Auschwitz to nie produkt turystyczny, lecz miejsce martyrologii, zadumy i przemyśleń, a my zajmujemy się promocją Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie – powiedział Olszewski w rozmowie z „Wyborczą”.

  Olszewski stwierdził też m.in., że „to polskie, a nie żydowskie elity zostały w czasie wojny zupełnie przeorane i zlikwidowane”. Jak mówił, „kultura żydowska w praktyce cała przetrwała”. – Nie mam potrzeby eksponowania miejsc i zdarzeń związanych z historią innych narodów – zaznaczył w wywiadzie.

  W ten sposób Olszewski uzasadniał swoją decyzję o wykreśleniu Auschwitz z programów promujących Polskę. Chwilę po ukazaniu się artykułu „Gazety”, minister Bańka zdymisjonował Olszewskiego, a on sam wycofał się w cień, aż do teraz. W poniedziałek Piotr Krzystek podpisał akt założycielski najnowszej miejskiej spółki Fabryka Wody. To firma, która ma wybudować w mieście aquapark. Do rady nadzorczej spółki trafił Marek Olszewski.

  Radna: czy ten Krzystek wie co robi?

  Na lawinę komentarzy długo nie trzeba było czekać. Pierwsza wybór prezydenta skrytykowała radna niezależna Małgorzata Jacyna-Witt. – Do rady nadzorczej nowej spółki miejskiej „Fabryka wody” Piotr Krzystek powołał Marka Olszewskiego – faceta, który został odwołany za antysemityzm ze stanowiska prezesa POT przez Ministra Sportu w rządzie Beaty Szydło. Czy ten Krzystek wie co robi?…. – napisała na swoim profilu na Facebooku.

  Krytyka posypała się także ze strony Platformy Obywatelskiej, która domaga się zdymisjonowania Marka Olszewskiego z nowego stanowiska. – Prezydent Krzystek ściąga do Szczecina osoby uważane za antysemitów i powołuje je na członków rad nadzorczych miejskich spółek, choć nie mają żadnego doświadczenia – twierdzi radny Wojciech Dorżynkiewicz. – Głosowaliśmy jako radni PO za powstaniem tej spółki. Ale jeżeli do rady nadzorczej jest przyjmowany taki człowiek, to nie ma na to naszej zgody – dodaje z kolei radny Bazyli Baran.

  Co na to PiS?

  Kto stoi za powołaniem Marka Olszewskiego do rady? Miasto tłumaczy, że rekomendację złożyło Prawo i Sprawiedliwość. – Nie jest to nigdzie zapisane, ale to taka dżentelmeńska umowa, że partia koalicyjna może rekomendować swoich kandydatów. Tak było w przypadku pana Olszewskiego – tłumaczy w rozmowie z Onetem Łukasz Kolasa, rzecznik Prezydenta Szczecina. – Pan prezydent nie zgadza się ze słowami pana Olszewskiego i uważa je za niefortunne, jednak aktualnie nie ma żadnych przesłanek, by odwołać członka rady nadzorczej – dodaje.

  Jak tłumaczy, takie przesłanki mogą się pojawić, jeśli ze swojej rekomendacji wycofa się Prawo i Sprawiedliwość. Kto zatem polecił Marka Olszewskiego? Na pewno nie klub radnych PiS, którego członków decyzja prezydenta zaskoczyła.

  – Ja dowiedziałem się o wyborze Marka Olszewskiego z mediów – mówi Onetowi Marek Duklanowski, przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta. – Nie odpowiadam za PiS w regionie i powiecie. Odpowiadam za PiS w Klubie Radnych. Z Klubem Radnych nikt na ten temat nie rozmawiał, ani przy tej radzie nadzorczej, ani przy żadnej innej miejskiej radzie nadzorczej – dodaje.

  Wygląda więc na to, że rekomendacja Marka Olszewskiego na to stanowisko była samodzielną decyzją Marcina Pawlickiego – zastępcy prezydenta Szczecina z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. On sam unikał jednak rozmowy z dziennikarzami, którzy o powody takiej decyzji pytali.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: