540 Jutro w życie wchodzi CETA,.. a wkrótce pewno i podwójne opodatkowanie zwykłego podczwórnego opodatkowania, obowiązkowe szczepienia,.. a nie te już są…


autor: pixabay


Teraz o mondrościach ekonomicznych, wyzysku, zamordyzmie, niewolnictwie, łupieniu, gnojeniu, itd, Polek i Polaków,.. a o szczepionkach, no to już napiszę w następnym wpisie, żeby nie robić z tego niestrawnego GMO kotleta, czy innego klopsa…


rolnik 83.22.202.*
zdrada !!!!!!!!my sprzedamy nasza zdrową żywność za pół ceny a oni nam GMO. Juz buduja w Szczecinie farme na 10000 świń na polski rynek !!! SKANDAL PREZYDENT pod sąd za brak veta !!!!!!!!!!

Rotmistrz Pilecki @rotmistrz.Pilecki
W Kanadzie jest przede wszystkim i to od dawna zywnosc GMO, w ten sposob Polska moze sie juz pozegnac ze zdrowa zywnoscia. Brawo PIS!! niech zyja korporacje, pieniadz przede wszystkim, nie – troska o ludzi.

Gość 82.2.173.*
Co za stek kłamstw. Co za propaganda. CETA SPROWADZI DO POLSKI GMO, o tym u was cichuśko. PiS przegłosowuje wprowadzenie stref GMO w Polsce!

giga 31.178.212.*
i tu PIS ma wielkiego minusa odemnie za podpisanie umowy żywności GMO Z KANADY

https://wpolityce.pl/gospodarka/358633-od-jutra-wchodzi-w-zycie-unijno-kanadyjska-umowa-handlowa-ceta

Od jutra wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa handlowa CETA

opublikowano: 3 godziny temu

Po siedmiu latach negocjacji, w czwartek wchodzi w życie unijno-kanadyjska umowa o wolnym handlu – CETA. Otwiera ona nowe możliwości handlowe dla unijnych, w tym polskich przedsiębiorstw, ale nie brak też zagrożeń.

Na skutki funkcjonowania porozumienia trzeba będzie poczekać, ale już teraz wiadomo, że będzie ono generowało oszczędności i zwiększało konkurencję. Skorzystają na tym konsumenci po obu stronach Atlantyku.

Negocjatorzy unijni starali się zabezpieczyć interesy newralgicznych europejskich sektorów (np. wprowadzając kontyngenty na import wołowiny), ale nie można wykluczyć, że znajdą się europejskie przedsiębiorstwa, które nie wytrzymają konkurencji z kanadyjskimi.

Od czwartku CETA znosi cła na 98 proc. produktów (linii taryfowych), którymi UE handluje z Kanadą. Z szacunków Komisji Europejskiej wynika, że unijne przedsiębiorstwa zaoszczędzą dzięki temu 590 mln euro rocznie. Taka jest bowiem wartość ceł płaconych za towary z UE wywożone do Kanady.

Nadszedł czas, by nasze przedsiębiorstwa i obywatele w jak największym stopniu skorzystali z tej okazji i by wszyscy zobaczyli, jak nasza polityka handlowa może przynosić wszystkim wymierne korzyści”

— podkreślił w specjalnym oświadczeniu szef KE Jean-Claude Juncker.

Umowa CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement) wchodzi na razie w życie tymczasowo. Po tym, jak z trudem została zaakceptowana na poziomie europejskim (przez sprzeciw belgijskiego regionu – Walonii), teraz musi zostać jeszcze zaakceptowana przez parlamenty krajów członkowskich. Proces ten może zająć kilka lat, a jego wynik wcale nie jest pewny.

Na razie europejscy i kanadyjscy przedsiębiorcy będą mogli nieco odetchnąć dzięki zmniejszeniu biurokracji związanej z eksportem i importem. KE podkreśla, że największe korzyści odniosą mniejsze firmy, których nie stać na zatrudnianie ekspertów albo pośredników pomagających w przejściu przez procedury. Małe przedsiębiorstwa zaoszczędzą czas i pieniądze, na przykład unikając podwójnych wymagań w zakresie badania produktów, długotrwałych procedur celnych i wysokich kosztów prawnych.

CETA da też firmom z UE dostęp do zamówień publicznych w Kanadzie – nie tylko na szczeblu federalnym, lecz także na poziomie prowincji i gmin. To najlepszy dostęp do przetargów, jaki kiedykolwiek oferowano przedsiębiorstwom spoza Kanady.

Sytuacja naszych eksporterów wkrótce się zmieni. Tymczasowe wejście w życie umowy pozwala unijnym przedsiębiorstwom i obywatelom rozpocząć od razu czerpanie z niej korzyści. To pozytywny sygnał dla światowej gospodarki”

— oświadczyła unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem.

Jak przekonuje, CETA pomaga UE kształtować proces globalizacji i przepisy regulujące handel światowy. Choć o umowie faktycznie jest głośno, a Kanada to duży (obszarowo) kraj, to nie należy przeceniać jej znaczenia. Ograniczeniem dla wymiany handlowej może być niewielka stosunkowo liczba ludności. W Kanadzie żyje bowiem nieco ponad 35 mln ludzi, czyli mniej niż w Polsce.

KE podkreśla, że umowa zapewnia konsumentom większy wybór, przy jednoczesnym utrzymaniu europejskich standardów, ponieważ jedynie produkty i usługi, które są w pełni dostosowane do wszystkich unijnych regulacji, mogą zostać wprowadzone na rynek unijny.

CETA nie zmieni sposobu, w jaki UE reguluje bezpieczeństwo żywności, w tym kwestii dotyczące produktów genetycznie modyfikowanych lub zakazu wykorzystywania wołowiny z hodowli opartej na stosowaniu hormonów”

 • podkreśla Komisja.

Mimo tych zapewnień nie brak krytycznych głosów pod adresem porozumienia.

Kanada ma słabsze standardy dotyczące bezpieczeństwa i oznaczania żywności niż UE, a także przemysłowe rolnictwo dużo bardziej zależne od pestycydów i upraw GMO

— zaznaczył Kees Kodde z holenderskiego oddziału Greenpeace.

Zadowolenie z wejścia w życie porozumienia wyrażają europosłowie, którzy nad nim pracowali.

Ta umowa to najbardziej zaawansowany traktat gospodarczy i handlowy wynegocjowany przez UE. Promuje najlepsze praktyki z obu stron, zarówno UE, jak i naszego bliskiego sojusznika, Kanady”

— oświadczył łotewski europoseł, który był odpowiedzialny za CETAPE, Artis Pabriks (EPL).

UE i Kanada podpisały CETA 30 października 2016 r., po zgodzie państw członkowskich. 15 lutego ratyfikował ją Parlament Europejski, później, w maju, zrobiła to strona kanadyjska. Otworzyło to drogę do tymczasowego stosowania, gdy tylko Kanada przyjęła wszystkie niezbędne przepisy wykonawcze.

Umowa zostanie w pełni wdrożona, kiedy wszystkie państwa członkowskie UE dokonają jej ratyfikacji zgodnie ze swoimi wymogami konstytucyjnymi. Na obecnym etapie (tymczasowego stosowania) nie stosuje się zapisów CETA dotyczących rozwiązywania sporów na linii państwo-inwestor. Gdy umowa zacznie w pełni obowiązywać, nowy system sądów ds. inwestycji zastąpi obecny mechanizm rozstrzygania sporów, który istnieje w wielu dwustronnych umowach handlowych wynegocjowanych w przeszłości przez rządy państw członkowskich UE.

PAP/mall

YETI 31.178.212.*
DLACZEGO NIE MA OZNACZONYCH PRODUKTÓW Z GMO W SKLEPACH TO NASZE PRAWO

adfdgh 172.104.146.*
No to zaczniemy zdychać z parę lat POLEXIT przy okazji towarzysze

ostrzegal rok temu-9paz.’16 83.143.240.*
ostro o CETA

finka 89.68.137.*
https://wpolityce.pl/polityka/328152-nasz-wywiad-prof-oreziak-przyjecie-umowy-ceta-przez-parlament-europejski-pokazuje-ze-wielkie-korporacje-sa-gora

ukryte przed Polakami!!!! 83.143.240.*
„Niezwykli Polacy pokonali chciwy koncern” TEN LINK POWINIEN OBEJRZEC KAZDY POLAK.

zbig 84.212.100.*
Kasa podzielona !dlaczego tymczasowo a nie wcale? tylne wejście? a co z GMO? – przecież teraz jankeskie firmy będą pchały kukurydzę GMO i inne świństwa przez filie w Kanadzie. 590 mln euro to ile promille PKB unii?

kp 89.76.123.*
„… unikając podwójnych wymagań w zakresie badania produktów, …” nie, no w porządku. tyle, że ja dziękuję, a jak już chcę to na etykiecie boldem, arielem 18. kp

http://wgospodarce.pl/informacje/40647-w-czwartek-znikna-cla-ceta

…..

Joanna
Moj zwiazek z krajem to moja mama , tesciowa i corka ktore tam zostaly. Oczywiscie takze groby bliskich. Ale tak sie zlozylo ze zyje i pracuje poza granicami kraju. Uczciwie pracuje, odprowadzam podatki itp… Czy to jest kara ze nie bieduje w kraju!!!!?

Anna s
Zlodzieje

Iwona s
500 plus to Polacy z zagranicy nie moga pobierac ale opodatkowac to juz mozna Polakow z poza kraju??????

http://www.cooltura24.co.uk/wiadomosci/35182,podwojne-opodatkownaie-co-powinienes-wiedziec-vide

Podwójne opodatkownaie – co powinieneś wiedzieć [VIDEO]

14.09.2017, 15:30 Polskie Radio Londyn

Obejrzyj fragment programu Polskiego Radia Londyn MISJA SPECJALNA – w niej prowadzący Artur Kieruzal, rozmawia z dziennikarzem Cooltury24 Piotrem Dobroniakiem na temat nowych przepisów przy okazji ustawy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Kliknji w link pod filmem i podpisze petycję/apel do polskich władz. Pamiętaj, że to ciebie też dotyczy.

LINK DO PETYCJI

3 839 już podpisało. Niech będzie nas 60 000


Dlaczego ta sprawa jest istotna

Do sejmowej Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Spraw Zagranicznych trafił projekt „Ustawy o ratyfikacji Konwencji wielostronnej implementującej środki traktatowego prawa podatkowego mające na celu zapobieganie erozji podstawy opodatkowania i przenoszeniu zysku, sporządzonej w Paryżu dnia 24 listopada 2016 r.”

Razem z tym projektem pojawił się zapis zmieniający „Konwencję między Rzeczpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i od zysków majątkowych, podpisana w Londynie dnia 20.07.2006 r.”

W projekcie ustawy zaproponowano zmianę metody unikania podwójnego opodatkowania – z wyłączenia z progresją na metodę zaliczenia proporcjonalnego, co spowoduje, że Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej będą musieli rozliczać się z podatku dodatkowo w Polsce i w niektórych przypadkach płacić podatek w obu krajach.

SPRZECIWIAMY SIĘ WPROWADZENIU NOWEJ METODY, która wprowadzi de facto podwójne opodatkownie dla ciężko pracujących za granicami Polski naszych rodaków.

W 2006 roku brytyjska Polonia, niemałym wysiłkiem, wywalczyła zmianę niekorzystnych umów pomiędzy Polską a Wielką Brytanią. Teraz, po jedenastu latach, znowu musimy stanąć do walki o nasze prawo i sprawiedliwość.

Apelujemy do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Premier Beaty Szydło o wstrzymanie prac nad ustawą o ratyfikacji Konwencji w obecnej formie oraz usunięcie niekorzystnych dla polskich obywateli pracujących za granicą przepisów podatkowych.

Apelujemy do Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, Ministra Rozwoju i Finansów Mateusza Morawieckiego, Ministra Spraw Zagranicznych Witolda Waszczykowskiego oraz Szefów Klubów Poselskich o zmianę niekorzystnych dla Polonii przepisów.

Swój Apel składamy również na ręce przedstawicieli polskich władz w Londynie: Ambasadora RP w Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Arkadego Rzegockiegooraz Konsula Generalnego w Londynie Krzysztofa Grzelczyka.

Redakcje

Tygodnika Cooltura
Portalu Cooltura24
Polskiego Radia Londyn

http://kresy.pl/wydarzenia/rzad-szykuje-pit-wyzsze-podatki-dla-polakow-pracujacych-za-granica/

http://nczas.com/wiadomosci/morawiecki-oszalal-chce-zeby-polacy-pracujacy-za-granica-skladali-pit-y-w-polsce-calkowita-zmiana-zasad-rozliczen/

http://kresy.pl/wydarzenia/morawiecki-decyzja-o-przyszlosci-ofe-ciagu-kilku-miesiecy/

http://kresy.pl/wydarzenia/obnizenie-wieku-emerytalnego-bedzie-kosztowac-latach-2017-2021-az-54-mld-zl/

https://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-malo-firmy-chca-sciagac-pracownikow-azji/

https://kresy.pl/wydarzenia/fatalna-tendencja-demograficzna-ukrainie/

…..


autor: wPolityce.pl

https://wpolityce.pl/polityka/358111-szef-msz-do-polonii-ojczyzna-prosi-o-powroty-polakow-potrzebujemy-ludzi-ktorzy-zdobyli-umiejetnosci-na-calym-swiecie

Szef MSZ do Polonii: Ojczyzna prosi o powroty Polaków! Potrzebujemy ludzi, którzy zdobyli umiejętności na całym świecie

opublikowano: 17 września · aktualizacja: 17 września

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski spotkał się w sobotę w Doylestown w stanie Pensylwania, czyli Amerykańskiej Częstochowie, ze społecznością polonijną. Podkreślił, że rozbudowująca się ojczyzna apeluje o powroty mieszkających za granicą Polaków.

Dzisiaj ojczyzna woła i apeluje o powroty ponieważ rozbudowuje się i potrzebuje ludzi, którzy są doświadczeni, zdobyli umiejętności, wykształcenie, pracę, zawody na całym świecie. Jeżdżąc po świecie chcemy apelować o te powroty

— mówił w swym wystąpieniu w Amerykańskiej Częstochowie.

Pytany przez PAP czym Polska zachęca do powrotów minister mówił, że przede wszystkim rosnącym poziomem życia. Dowodzą tego wszystkie wskaźniki.

Mamy najniższy w historii nowej Polski wskaźnik bezrobocia, mamy rosnący, jeden z najwyższych w Europie wzrost gospodarczy, cztery procent. Rozszerzamy programy wsparcia dla rodzin, to jest 500 plus dla dzieci. Mamy zamiar to rozszerzyć w najbliższych latach. Rozszerzamy programy socjalne, jak program mieszkalny. Ściągamy coraz więcej inwestycji zagranicznych i zachęcamy polskich inwestorów do inwestowania

— wyliczył.

Waszczykowski zauważył, że Polacy mają dwieście kilkadziesiąt miliardów złotych odłożonych na kontach, które pracują tylko dla banków. Jego zdaniem powinny pracować dla gospodarki.

To są wszystko instrumenty, które rząd uruchamia, aby podnieść poziom życia w Polsce, dać więcej pracy za większe pieniądze i zachęcić do powrotu do Polski

— argumentował.

Minister wyraził zrozumienie dla tych, którzy z różnych względów nie wrócą i zapewnił, że Polska chce im pomagać poprzez rozwój sieci placówek dyplomatycznych i konsulatów. Podkreślił jednocześnie, że dojdzie do przywrócenia zamkniętych przez poprzednią ekipę placówek dyplomatycznych m.in. w Afryce, Ameryce Południowej i USA. Jeszcze w tym roku nastąpi uruchomienie konsulatu w Houston, w Teksasie.

Z kolei projekt rozszerzenia sieci instytutów polskich w różnych krajach ma służyć nie tylko tamtejszym społecznościom. Wesprze też mieszkającym tam Polaków.

Za istotne zadanie minister uznał ochronę statusu Polaków w różnych krajach, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii w następstwie Brexitu. Natomiast w Stanach Zjednoczonych – jak podkreślił – problemy wiążą się z różną interpretacją kwestii emerytur z Social Security, co stało się przedmiotem rozmów z Waszyngtonem.

Szef MSZ przypomniał też, że Polska będzie przez dwa lata niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa.

Rada Bezpieczeństwa jest bardzo ważnym ciałem. Jest to jedyna instytucja na świecie, która może zmieniać prawo międzynarodowe i wymuszać jego realizację aż po stworzenie koalicji militarnej, która może dyscyplinować państwa, które łamią to prawo poprzez agresję

— podkreślił.

Jak dodał jest to duża odpowiedzialność w sytuacji kiedy jest dużo konfliktów, w tym z Koreą Północną, czy nierozwiązany konflikt rosyjsko-ukraiński. Ponieważ świat jest niestabilny, można się spodziewać nowych a Polska będzie współodpowiadać za bezpieczeństwo świata i podejmować decyzje, które przyczynią się do utrzymania pokoju.

W odpowiedzi na pytania zgromadzonych minister odniósł się do koncepcji wprowadzenie do Senatu reprezentanta Polonii. Stwierdził, że jest to przedmiotem dyskusji. Pojawiają się zaś nawet postulaty rozwiązania tej izby parlamentu.

Wypowiadając się o problemie sprowadzania rodaków z terenów byłego ZSRR wskazał na skomplikowaną sytuację w tej dziedzinie. Mówił że Polski jako kraju nie stać na to, aby sprowadzić wszystkich i pomóc im zagospodarować się w Polsce. Nie zależy to tylko od rządu ponieważ np. połowa życia gospodarczego jest w rękach samorządów a pracę mogą dać lokalni przedsiębiorcy, a nie władze.

Minister ustosunkował się także do problemu uchodźców, w tym chrześcijan z Bliskiego Wschodu. Przekonywał, że Polska jest otwarta na przyjmowanie uchodźców wbrew fałszywym oskarżeniom o zamykaniu przed nimi wrót i ksenofobię. W Polsce, akcentował, mieszka od 1 do 1,5 mln. Ukraińców, którzy uciekli przed kryzysową sytuacją w związku z agresja Rosji. Przesyłają oni do swego kraju ok. 5 mld euro rocznie.

Zdaniem Waszczykowskiego Polska nie jest na ogół pożądanym krajem dla imigrantów z odległych regionów. Nie wszyscy są uchodźcami i trudno ustalić ich tożsamość. Poza tym najczęściej nie chcą oni przybywać do Polski ponieważ inne kraje, jak np. Niemcy, oferują imigrantom kilkakrotnie większe świadczenia socjalne.

Minister dziękował w swym wystąpieniu paulinom z Amerykańskiej Częstochowy za wybudowanie i utrzymywanie sanktuarium w Doylestown, miejsca kultu religijnego bliskiego Polakom. Miejsca, które – jak powiedział – promienieje i przyciąga także ludzi innych narodowości.

wkt/PAP

inquisitores 178.235.205.*
Wzywa do Polski przyszłych uchodźców znaczy , no niezła wolta

Co proponujecie ludziom…. 2.218.172.*
…z pasa wschodniego Polski? Za ostatnie pieniądze i pożyczki uciekli z bagna. I co, mają rzucić, czego dorobili się przez 10 lat na emigracji?! Nie ma czasu ani pieniędzy na eksperymenty.

Pisowski barbażyńca 79.191.23.*
Tu nie chodzi o powrót roboli, ale ludzi wykształconych potrafiących pokierować rozwojem kraju, a tacy i w Stanach i w Polsce dużo zarabiają.

asd 195.47.201.*
Już raz Tusk Polaków zapraszał…. Powrót ? Do czego ?? Do 2100 brutto ??? WYBIJCIE TO SOBIE Z GŁOWY !!! 80 ZŁ netto podwyżki. ŁAŁ ! To jest czas dla nauczycieli i mundurowych. Wyjeżdżam stąd !!

obserwere 91.146.215.*
Jak rząd zlikwiduje armię darmozjadów -urzędasów i politykierów którzy zgarniają owoce pracy szarego Polaka Zobaczcie różnicę ich uposażeń na posadach i waszych zarobków za pracę To przepaść !

Co on opowiada ? 73.9.22.*
Że pieniądze Polaków pracują tylko dla banków ? A skąd banki mają pieniądze ? Nie od ludzi ? Czy te pieniądze nie pracują dla Polaków ? Nie sfinansowały m.in. zakupu mieszkań (pożyczki hipoteczne) ?

niewolnik@niewolnik
Chcielibysci powrotu Polaków do ojczyzny? Najbardziej potrzebujecie ich kasiurki.! W Polsce nędzarz już musi płacić POdatki, żeby wykarmić niemal milionową rzeszę urzędniczych darmozjadów! Z każdym rządem i każdym rokiem, rośnie wysokość oPOdatkowania pracowników i przedsiębiorców, a rząd rżnie głupa, że nie wie o co chodzi i nieba chce przychylić wszystkim, za ich własne pieniądze odebrane przymusem, oczywiście gubiąc po drodze znaczną część na utrzymanie urzędników!

eska 37.47.5.*
Do takiego zaścianka mentalnego?

bbb 212.112.152.*
toile na godzine pan daje . jak 120 zł netto to wracam

Rudy Mundek 80.94.22.*
Oj Wicio, wicio, zawiąż sobie język na supełek. Do kont chcecie się dobierać ? Co dalej ? Prawo pierwszej nocy dla proboszczów ?… Czas uciekać z grajdołu, choćby do San Escobar …

Fido 70.77.6.*
Fido~uciekinier1 Nie mow ze nigdy nie wrocisz do kraju. Przyjdzie taki moment ,ze Polska bedzie jedynem krajem bezpiecznym, bez islamskich terrorystow I wrocisz na kolanach.

Manchester.pozrawia 109.151.218.*
Gdyby ZUS dla małego biznesu wynosił tyle co w UK ( 7 funtów na tydzień ) to może by ktoś wrócił 😀

4 thoughts on “540 Jutro w życie wchodzi CETA,.. a wkrótce pewno i podwójne opodatkowanie zwykłego podczwórnego opodatkowania, obowiązkowe szczepienia,.. a nie te już są…

 1. ka9q @ka9q:
  Kij ma dwa końce, co oznacza, że też są zależni od państw V4

  tagore @tagore:
  Gdyby ten wybitny ekspert miał rację Rządu PIS już by nie było.

  jaro7 @jaro7:
  No i guru pisowskiej ekonomi ma na to sposób…. ściąga kolejne zachodnie i żydowskie firmy w tym J.P.Morgan (repolonizacja banków0.mY JESTEŚMY KOLONIZOWANI PRZEZ UKRÓW I ŻYDÓW I JEST TO ŚWIADOMA POLITYKA ŻYDA kACZYŃSKIEGO (kALKSTEINA). zwolennicy PiS i PO naparzają się wzajemnie o wrzucane przez PiS (macza tu chyba swoje paluch zyd Jonny daniels szara postać PiS) tematy zastępcze a oni w tym czasie przejmują kontrolę nad Polską. Nie wiem na ile jest wiarygodna informacja o tym ze izraelska firma ma przejąć wodociągi, byłoby to dla nas bardzo niebezpieczne.

  https://kresy.pl/wydarzenia/bloomberg-kraje-v4-kolonie-ktore-moga-jedynie-udawac-niezaleznosc/


  Euro, foto: pixabay.com

  BLOOMBERG: KRAJE V4, W TYM POLSKA, TO KOLONIE, KTÓRE MOGĄ JEDYNIE UDAWAĆ NIEZALEŻNOŚĆ

  20 września 2017|3 komentarze|w Europa Zachodnia, gospodarka, polityka, Polska, Polska, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Publicysta serwisu Bloomberg wskazuje w swoim artykule, że Polska, Czechy, Węgry i Słowacja są de facto własnością zachodniego kapitału.

  Autor serwisu Bloomberg, Leonid Bershidsky zauważył, że chociaż w Europie Środkowej u władzy znaleźli się politycy eurosceptyczni o orientacji narodowej, tacy jak Jarosław Kaczyński czy Viktor Orban, to jednak jest za późno, na odwrócenie kursu, w którym do tej pory szły te państwa. Zdaniem autora serwisu Bloomberg gospodarki krajów Grupy Wyszehradzkiej są zbyt uzależnione od zachodniego kapitału.

  Publicysta przywołuje opinie ekonomistów, którzy mówią wręcz o tym, że kraje te są własnością zagranicznych koncernów. Z dostępnych statystyk wynika, że w Polsce i Czechach jedna trzecia zatrudnionych, pracuje w zagranicznych firmach, które są zazwyczaj dużymi istotnymi dla gospodarki korporacjami.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Zagraniczne koncerny – głównie niemieckie – drenują Polskę. Za granicę trafia 90 mld zł rocznie

  Zagraniczny kapitał jest szczególnie zauważalny w sektorze bankowym. Na Słowacji obecnie aż 98 proc. aktywów bankowych to własność zagranicznych instytucji. W Polsce współczynnik ten wynosi 60 proc. Tego typu uzależnienie sektora finansowego od kapitału zagranicznego, zdaniem autora serwisu Bloomberg, powoduje, że cała gospodarka jest narażona na wpływ zewnętrznych decyzji. Miejscowe firmy przekonały się podczas kryzysu finansowego, że zagraniczne banki jako pierwsze ograniczyły ich kredyty – wskazuje Bershidsky.

  Publicysta Bloomberga zauważa, że eurosceptyczni politycy z Polski i Węgier próbują dopiec zagranicznym firmom, poprzez wprowadzanie podatku bankowego lub od sieci handlowych. Jednak według Bershidsky’ego działania te mają charakter jedynie listka figowego ponieważ jeżeli potencjalne przepisy byłyby zbyt dokuczliwe dla zagranicznych koncernów, to te mogą w każdej chwili wycofać się, co wywoła masowe zwolnienia i poważne problemy gospodarcze.

  ZOBACZ TAKŻE: Prezes Fakro: Polska opierając swój rozwój o zachodnie koncerny stała się półkolonią

  Zdaniem autora Bloomberga status zależnej od zachodu kolonii kraje Europy Środkowej i Wschodniej mogły by zmienić jedynie poprzez wyrzucenie lub przejęcie zagranicznego kapitału. Jednak uniemożliwia to obecna unijna rzeczywistość. Według publicysty jest już za późno, na odwrócenie kursu europejskiej integracji, gdzie Polska i inne kraje V4 są traktowane jako eksploatowane peryferie. Autor stwierdza, że zachodni kapitał posiada już zbyt duży wpływ na gospodarkę, aby poddał się kontroli jakiegokolwiek polityka regionu.

  Kresy.pl / fakt.pl / bloomberg.com

  https://kresy.pl/wydarzenia/litwa-23-33-produktow-zywnosciowych-gorszych-tych-zachodu/

  https://kresy.pl/wydarzenia/gospodarka/bedzie-wyzsza-kwota-wolna-podatku/

  https://kresy.pl/wydarzenia/morawiecki-nadwyzka-budzetowa-sierpniu-niemal-5-miliardow-zlotych/

  Polubienie

 2. jazmig @jazmig:
  Ofert rynku pracy wynikają z podaży i popytu. Kiedy pojawia się tańszy pracownik, to się go zatrudnia.

  https://kresy.pl/wydarzenia/wiekszosc-wroclawskich-studentow-boi-sie-o-prace-powodu-ukraincow/


  atusz_wroclaw

  WIĘKSZOŚĆ WROCŁAWSKICH STUDENTÓW BOI SIĘ O PRACĘ Z POWODU UKRAIŃCÓW

  21 września 2017|1 Komentarz|w gospodarka, polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  70% wrocławskich studentów obawia się, że w związku z napływem Ukraińców w przyszłości młodzi mieszkańcy Dolnego Śląska będą mieć problem ze znalezieniem pracy.

  Jak informuje protal tuwroclaw.com „Według ostatnich danych szacunkowych w Polsce może pracować nawet ponad 1 mln obywateli Ukrainy. Raport NBP z grudnia 2016 roku mówił o 1,2 mln wniosków o zapotrzebowanie na cudzoziemskich pracowników złożonych przez polskich pracodawców w urzędach pracy. W samym Wrocławiu osoby zza naszej wschodniej granicy mogą stanowić już nawet 10% wszystkich mieszkańców.”

  Portal podaje, że 54% studentów polskich uczelni obawia się z ich strony konkurencji na rynku pracy, a we Wrocławiu te obawy są jeszcze większe. „W ostatnim badaniu Jobsquare Student swoje obawy o miejsca pracy wyraziło aż 70% ankietowanych. Jest to najwyższy odsetek w całym kraju. Ankietowani w trakcie badania zwracali uwagę m.in. na to, że w ostatnim czasie bardzo mocno zmienił się profil demograficzny ukraińskich pracowników, którzy są coraz młodsi. Jeszcze kilka lat temu były to panie, o średniej wieku 43 lat. Dziś częściej są to mężczyźni do 33 roku życia” – informuje portal.

  Według Marcina Fiedziukiewicz, eksperta Jobsquare „Tak jak Polacy na wyspach, tak Ukraińcy w Polsce wchodzą do najmniej atrakcyjnych branż, zaledwie 4 do 5 proc. to specjaliści. Ale doświadczenie pokazuje, że pracodawca w pierwszej kolejności zdecyduje się na angaż rodaka. Dopiero, gdy nie ma chętnych wśród Polaków decyduje się na obcokrajowca.”

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Imigracja zarobkowa z Ukrainy zamraża płace Polaków i psuje polską gospodarkę – twierdzi ekspert

  I choć coraz częściej pojawiają się zarzuty, że Ukraińcy pracują za dużo niższe stawki psując rynek zatrudnienia, jak podaje portal, raporty pokazują, że stawki oferowane Polakom i Ukraińcom nie różnią się. „Wyniki naszego tegorocznego badania Student w pracy 2017 pokazują, że te lęki są nieuzasadnione. Studenci nieźle sobie radzą z pracą, a ich rzeczywistym problemem nie jest ukraiński pracownik tylko różnice między oczekiwaniami a ofertą rynku pracy” – twierdzi Fiedziukiewicz.

  Kresy.pl / Tu Wrocław

  Polubienie

 3. Tylko Polak może rządzić Polską!

  Telewizja Narodowa
  Published on Sep 24, 2017

  anna kraszewska
  Słuchajcie Jabłonowski ma rację nieustannie! i reagujcie.

  Polon Rad
  100% popieram pana Wojtka.

  JP Bobcat
  JEDYNIE Jabłonowski trafia w sedno problemu. Jeśli go nie posłuchacie to za 10 lat Was nie będzie.

  Polubienie

 4. mlask 95.171.223.*17 minut temu
  No to PiS już przegrał następne wybory. Miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór, ostał Ci się ino sznur.

  darek 91.240.130.*godzinę temu
  bankster niedawno powiedział że małe firmy to jego oczko w głowie a teraz widzimy co miał na myśli!

  kubas 95.49.32.*godzinę temu
  Super…

  PawelekZeSkoku@PawelekZeSkokugodzinę temu
  Dziękujemy za kolejne ułatwienia…

  https://wpolityce.pl/polityka/360225-nowy-obowiazek-dla-najmniejszych-firm-mf-pomoze-w-skladaniu-jednolitego-pliku-kontrolnego

  Nowy obowiązek dla najmniejszych firm. MF pomoże w składaniu Jednolitego Pliku Kontrolnego

  opublikowano: 5 godzin temu · aktualizacja: 4 godziny temu


  MF pomoże w składaniu Jednolitego Pliku Kontrolnego / autor: Fratria

  W lutym 2018 r. 1,5 mln najmniejszych firm będzie musiało złożyć informacje o transakcjach VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego; w przyszłym tygodniu MF i KAS rozpoczną dużą kampanię informującą o nowych obowiązkach

  —poinformował PAP Zbigniew Wiliński z MF.

  Wicedyrektor departamentu poboru podatków w MF Zbigniew Wiliński jest też szefem części departamentu we Wrocławiu, który zajmuje się kompleksową analizą plików JPK, bada rozbieżności w danych i ryzyko popełnienia przestępstwa skarbowego.

  Jesteśmy przed największą zmianą, jeśli chodzi o wprowadzanie JPK

  —ocenił Wiliński.

  Wyjaśnił, że program wdrażania JPK był rozłożony na trzy etapy. 1 lipca 2016 r. obowiązek objął największe firmy, ok. 7 tys. podmiotów, a 1 stycznia 2017 – duże, średnie i małe. Od tego czasu ok. 107 tys. firm składa co miesiąc JPK.

  1 stycznia 2018 r. obowiązek ten obejmie mikroprzedsiębiorców. Wiliński przyznał, że duże firmy miały trochę łatwiej, korzystają bowiem z usług księgowych, prawników, doradców podatkowych, natomiast grupa najmniejszych podmiotów obejmuje często jednoosobowe firmy.

  Obowiązek wysyłania JPK obejmie rzeszę 1,5 mln najmniejszych uczestników życia gospodarczego w Polsce. Będą składać JPK i prowadzić księgi w formie elektronicznej. To zmiana, która dotyka w praktyce wszystkie podmioty, które są podatnikami VAT

  —powiedział Wiliński.

  To oznacza, że około piętnastokrotnie zwiększy nam się liczba podmiotów składających JPK

  —zaznaczył. Wiliński szacuje, że nastąpi nawet trzykrotny wzrost liczby rekordów, czyli pozycji z danymi do analizy.

  Od początku obowiązywania JPK, ośrodek we Wrocławiu zgromadził ok. 3 mld rekordów. Przygotowujemy się do tego, że będziemy mieli w bazach zdecydowanie więcej danych

  —powiedział.

  Zapowiedział przy tym, że w przyszłym tygodniu KAS rozpocznie dużą kampanie dla mikrofirm, informującą o nowych obowiązkach.

  To będzie szeroki pakiet kierowany zarówno do mikroprzedsiębiorców, jak i do urzędów. Będziemy pomagać podatnikom w wypełnianiu obowiązków

  —zapewnił.

  W razie stwierdzenia nieprawidłowości fiskus już wysyła sms-y i maile informujące podatników o błędach, aby mogli je poprawić. W każdym urzędzie skarbowym są już pracownicy specjalnie przeszkoleni w JPK. Ma być ich zdecydowanie więcej niż teraz.

  Wiliński poinformował, że MF przeprowadziło badania, z których wynika, iż co najmniej jedna trzecia najmniejszych firm wie o nowych obowiązkach, ponieważ korzysta z usług księgowych.

  Na pewno zaproponujemy darmowe rozwiązanie, aplikację z której będą mogły korzystać mikrofirmy pragnące samodzielnie składać JPK. Wprowadzenie nowych obowiązków nie musi wiązać się z dodatkowymi kosztami dla tych firm, chyba że ktoś zleci tę usługę lub zakupi komercyjne oprogramowanie

  —zapewnił Wiliński.

  Według niego złożenie JPK nie będzie czasochłonne dla podatnika. W razie pomyłki plik będzie można korygować bez żadnych konsekwencji po otrzymanym powiadomieniu.

  Wiliński dodał, że szkolą się też pracownicy fiskusa.

  Mamy już przeszkolone 1,5 tys. osób – kolejne osoby do obsługi w urzędach skarbowych. Oni powinni być przygotowani na większą liczbę pytań

  —powiedział.

  Z danych MF wynika, że miesięcznie wraz z JPK na serwery resortu finansów spływa ok. 300 mln rekordów, ale będzie ich około miliarda.

  Pytany, czy nie ma niebezpieczeństwa, że system nie podoła zadaniu, Wiliński powiedział, że jego departament jest do tego dobrze przygotowany.

  System powinien być wydolny

  —uważa.

  JPK VAT to składane co miesiąc, w formie elektronicznej, bez wezwania urzędu, dane o sprzedaży i zakupach. Pliki trafiają do centrum we Wrocławiu. Tam pracownicy fiskusa sprawdzają, czy dane z jednej strony transakcji mają odzwierciedlenie w danych drugiej strony transakcji. Jeżeli ktoś bowiem odliczył VAT, to ktoś inny go musiał odprowadzić.

  Celem jest zmniejszenie liczby kontroli, które nie są przyjemne, są drogie i czasochłonne i absorbują zarówno przedsiębiorców, jak i urzędników

  —powiedział Wiliński.

  Dzięki analizie plików możemy wskazać, za pośrednictwem naszych algorytmów, gdzie powinniśmy dokonać kontroli

  —dodał.

  Po pierwszym lipca 2018 roku fiskus będzie mógł zażądać kolejnych informacji JPKod wszystkich przedsiębiorców, np. dokumentujących stany magazynowe.

  (PAP)/kk

  dobra zmiana ?????? 164.127.60.*2 godziny temu
  A mało być tak pięknie, OBNIŻENIE SKŁADEK ZUS DLA MIKRUSÓW ale jakaś dziwna cisza zapanowała wokół tego pomysłu. Mamy za to ulgi dla artystów, darowanie im 200 mln z budżetu… :(((

  Znów sbecy sądy celebryci górą 94.254.231.*3 godziny temu
  Znów najbiedniejsi co nie wyjechali na zachod będą teraz płacić frycowe na odliczenia „artystki” milionerki Jandy co nie placi ZUSu. Końca nie widać.

  obiecanki cacanki 83.10.136.*3 godziny temu
  JPK trzeba podpisywać podpisem kwalifikowanym, a to koszt. Miały być dowody osobiste przy pomocy których można by było podpisywać dokumenty, ale miały być. Miał też być niższy ZUS. Miał.

  inwigilacja 83.6.173.*4 godziny temu
  Darmowe komputery też dacie małym firmom?

  ala 188.117.177.*4 godziny temu
  qwa jak tak dalej pójdzie Pis nie dostanie mojego głosu, nie ma takiej opcji! dalej ZUS, teraz jeszcze milion nowych obostrzeń o obowiązków, kasy online, vaty sraty a kasta sędziowska nadal chroniona

  https://wpolityce.pl/polityka/360221-ustawa-dezubekizacyjna-przyniesie-05-mld-zlotych-oszczednosci-blaszczak-emerytury-nie-beda-wyzsze-niz-te-przecietne-z-zus-to-jest-wlasnie-sprawiedliwosc

  https://wpolityce.pl/polityka/360230-co-z-polakami-w-wielkiej-brytanii-po-brexicie-sekretarz-kprm-wszystkie-prawa-ktore-zostaly-i-beda-nabyte-pozostana-utrzymane

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.