561 75 rocznica powstania UPA. POROSZENKO: WYCZYNY UPA NA ZAWSZE BĘDĄ PRZYKŁADEM DLA UKRAIŃCÓW


Petro Poroszenko podcza uroczystości 14.10.2017. Źr. president.gov.ua


Stało się to, co stać się miało…

Szkoda moich słów, bo żydobanderowcy cieszą się zacierając swoje łapska, a folni ludziofie i tak gówno rozumiejo z tego co obecnie dzieje się,.. aż do czasu, kiedy jak zwykle będzie już nie tylko dla nich za późno…

Ogarnia mnie wielki smutek i bezsilny żal, ale niestety to dopiero początek tego „dobrego”…  Mogę niestety nawet założyć się, że już niebawem wszyscy się o tym boleśnie przekonamy… 😦


ProPatria @ProPatria:
banderowcy sprytnie programują swoją zdegenerowaną swołocz na ideę wielkiej upainy. Nieustannie propagują tą ideę wydając niby przypadkiem mapy „etnicznych ziem upaińskich”, gier o dziwnie poszerzonych granicach kosztem sąsiednich krajów, w oświadczeniach swoich pseudo-naukowców, którym się całkowicie „niechcący” wyrwie, że jadą do Chełma na „odwieczne ziemie upaińskie”. Jaka jest reakcja polskojęzycznego msz ?? ŻADNA. Te działania odnoszą skutek: wielokrotnie ja i wielu moich znajomych słyszeliśmy, że mieszkamy na terenach należących do upainy. Jedynie brutalne wyjaśnienie tej kwestii zamykało temat, lecz oni są głęboko przeświadczeni, iż są prześladowani, poszkodowani, ograbieni z należnych im terytoriów. Tymczasem, gdy my Polacy wspominamy o polskim Lwowie, nie wspomnę o terenach po Kamieniec Podolski banderowski msz wszelkimi możliwymi sposobami interweniuje w tej sprawie, starając się zdusić w zarodku jakąkolwiek ideę polskości na tych terenach, słusznie Nam zresztą należnych. I niestety udaje się to swołoczy rezuńskiej znakomicie.. Nawet takie zero jak sadowyj był w stanie zmienić logo Biegu Niepodległości, gdyż była nim mapa II RP.. Byle pomiot banderowski przyjeżdża do Polski i nie obawia się wykrzykiwać o roszczeniach terytorialnych, natomiast gdy Polacy delikatnie wskazują na polskość dawnych Kresów są z całą bezwzględnością prześladowani, penalizowani etc. Prawda jest smutna morderczy rezun dyktuje warunki, gasi jakiekolwiek próby Polaków choćby wskazania polskości należnych im ziem, przygotowuje swoją swołocz do ekspansji na zachód. Węgry, Rumunia, Słowacja w odpowiednim momencie dopomną się o swoje tereny i mieszkającą na nich ludność. Czy zrobi to Polska ??

Roman1 @Roman1:
Ciekawe ile kasy dadzą banderowcom Duda i Szdło jak pojadą w tym roku na Ukrainę

tagore @tagore:
Bardzo dobre przemówienie ,klarownie i bez wątpliwości przedstawia drogę Ukrainy do roli regionalnego lidera i budowy „Wielkiej Ukrainy” dla przeciętnego Ukraińca. Jednocześnie jest to jasny sygnał dla naszych pupć wołowych ,że ich ustępliwa postawa została dostrzeżona i doceniona ,przecież nie wspomniał Pan Poroszenko o polskich okupantach. To wyraźny sygnał wskazujący ona pragnienie ułożenia właściwych przyjaznych stosunków z Polską.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/poroszenko-wyczyny-upa-zawsze-beda-przykladem-dla-ukraincow/

POROSZENKO: WYCZYNY UPA NA ZAWSZE BĘDĄ PRZYKŁADEM DLA UKRAIŃCÓW

14 października 2017|3 komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, polityka, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Ukraiński prezydent w 75. rocznicę powstania UPA nie szczędził pochwał dla tej zbrodniczej formacji. Jednocześnie sugerował, że pamięta o „ciężkich” momentach w historii i cytował Jana Pawła II.

Ukraina obchodzi dzisiaj święto ukraińskiej armii – Dzień Obrońcy Ojczyzny, wyznaczony 3 lata temu na 14. października, święto Opieki Matki Bożej, które jest także uznawane za symboliczną datę założenia Ukraińskiej Powstańczej Armii. Od rana na Ukrainie trwają obchody tego święta. Z okazji 75-lecia powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zwrócił się z orędziem do narodu, które opublikowano na stronie internetowej prezydenta.

Poroszenko nazwał UPA „prawdziwie ludową”, ponieważ „od pierwszych dni istnienia do zakończenia walki przeciw okupantom ziem ojczystych” całkowicie formowała się z miejscowej ludności i miała jej poparcie. Jako powód, dla którego Ukraińcy w szeregach UPA chwycili za broń wymienił „lata stalinowskiego terroru, kolektywizacji i Hołodomoru-ludobójstwa, a z czasem nawałę nazistów”. Według niego „najlepsi synowie i córki ukraińskiego narodu stawiali opór dwóm potężnym totalitarnym reżimom” nawet w najbardziej beznadziejnej sytuacji. „I w końcu oni wygrali” – twierdził ukraiński prezydent.

Poroszenko w swoim orędziu wspomniał także o oficjalnym uznaniu bojowników OUN-UPA przez państwo ukraińskie w 2015 roku.

Uczestnicy ruchu narodowo-wyzwoleńczego zostali uznani przez nasze państwo a ich wyczyny na zawsze pozostaną przykładem dla przyszłych pokoleń. Pamięć o zwycięstwach żołnierzy UPA inspiruje współczesnych obrońców Ukrainy, którzy odpierają rosyjską agresję, dodaje im siły i odwagi. – mówił Poroszenko [wszystkie pogrubienia w tekście od redakcji – Kresy.pl].

Prezydent sławił także UPA podczas ceremonii złożenia przysięgi przez wychowanków Kijowskiego Wojskowego Liceum im. Iwana Bohuna.

Bądźcie, szanowni licealiści godnymi wojskowych zwycięstw wszystkich, którzy w różnych czasach bronili ojczyzny. Walczcie o pełne wyzwolenie wszystkich ukraińskich ziem ukraińskiego narodu od najeźdźców i zdobądźcie ukraińskie, niepodległe, zjednoczone państwo [oryg. samostijnu, sobornu Ukrajinu – red.]. W tej walce nie żałujcie ani krwi, ani życia. I walczcie do ostatniego oddechu, do ostatecznego zwycięstwa nad wszystkimi wrogami Ukrainy. To fragment przysięgi żołnierza Ukraińskiej Powstańczej Armii. – mówił Poroszenko.

Zaraz po tych słowach ukraiński prezydent zaznaczył, że po 75 latach od powstania UPA, teraźniejszość i przyszłość nie powinny być „zakładnikiem pamięci historycznej”. Zadeklarował, że Ukraińcy pamiętają nie tylko o wielkich, ale także „trudnych” fragmentach swojej historii, nie wymieniając ich jednak. O tym, że słowa padły w polskim kontekście świadczyło wspomnienie Jana Pawła II:

Zawsze powinno pamiętać się o mądrych słowach Jana Pawła II „wybaczamy i prosimy o wybaczenie”, to znaczy [trzeba] odczuwać nie tylko swój ból, ale także cudzy. Jest to ważne dla tego, by mieć dobre stosunki i zaufanie u europejskich sąsiadów. – przekonywał ukraiński prezydent.

Przypomnijmy, że Ukraińska Powstańcza Armia wraz Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów jest odpowiedzialna za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. „Wrogami Ukrainy” występującymi w przysiędze cytowanej przez Poroszenkę była przede wszystkim eksterminowana kresowa polska ludność. „Samostijna soborna” Ukraina to w ideologii ukraińskiego nacjonalizmu państwo ukraińskie łączące wszystkie „etnograficzne ukraińskie ziemie”, w tym tereny leżące obecnie w granicach m.in. Polski, Białorusi i Rosji.

CZYTAJ TAKŻE: 75 lat temu powstała zbrodnicza organizacja Ukraińców – UPA

Kresy.pl / president.gov.ua

…..


Mural upamiętniający ludobójstwo dokonane przez Ukraińców na Wołyniu, foto: wikimedia.org

https://kresy.pl/wydarzenia/x75-temu-powstala-zbrodnicza-organizacja-ukraincow-upa/

75 LAT TEMU POWSTAŁA ZBRODNICZA ORGANIZACJA UKRAIŃCÓW – UPA

14 października 2017|0 Komentarze|w kresy, kultura, Polska, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

14 października 1942 roku, powołano pierwszy oddział UPA, organizacji odpowiedzialnej za ludobójstwo dokonywane na Polakach w latach 1943-1945.

Ukraińska Powstańcza Armia była to zbrojne ramie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów – OUN. Na jej czele stanął w 1943 roku Roman Szuchewycz, który w okresie międzywojennym organizował zamachy terrorystyczne na terenie Polski. Przed zajęciem stanowiska szefa UPA, był zastępcą dowódcy policyjnego batalionu ukraińskiego w służbie niemieckiej.

Siły ludobójczej organizacji UPA szacowane są w szczycie w 1944 roku na 25 – 40 tysięcy żołnierzy. Pierwszą akcją bojową Ukraińskiej Powstańczej Armii miał być nocny atak z 7 na 8 lutego 1943 na posterunek niemiecki w miejscowości Włodzimierzec. Niedługo później ten sam oddział zamordował przynajmniej 155 Polaków w kolonii Parośle I.

ZOBACZ TAKŻE: Lwów: z okazji rocznicy UPA w mieście odbędzie się gra terenowa z zadaniami dla młodzieży

Przez 1943 rok UPA kontrolowała dużą częścią Wołynia i Polesia, ponieważ Niemcy wycofali się do miast i miasteczek, chroniąc głównie linie kolejowe i drogi. Od jesieni 1943 roku Ukraińska Powstańcza Armia rozpoczęła przygotowania do do walki z Armią Czerwoną, zawierając m. in. lokalne układy z Wehrmachtem.

Przejęcie przez UPA kontroli nad znacznymi obszarami Wołynia ułatwiła przeprowadzenie planu ludobójstwa na Polakach. Masowych zbrodni na Polakach, dokonywane były często z niebywałym okrucieństwem. UPA kierowana była na Wołyniu przez Dmytrę Kljaczkiwśkiego („a”).

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukraina: nakręcono drugą część bajki o UPA [+VIDEO]

Największą falę ludobójstwa rozpoczęły mordy przeprowadzone 11 i 12 lipca 1943 roku w 150 miejscowościach powiatów włodzimierskiego, horochowskiego i kowelskiego.

Z kolei masowe morderstwa ludności polskiej na terenach dawnej Galicji Wschodniej (do 1939 roku województwa: lwowskie, tarnopolskie, stanisławowskie) zaczęły się już jesienią 1943 roku, a ich nasilenie wzrosło od lutego 1944 roku.

Według szacunków Ewy i Władysława Siemaszków, badaczy zbrodni UPA ma Wołyniu, ta zbrodnicza organizacja wymordowała tam 50-60 tysięcy Polaków. W Galicji Wschodniej według Ewy Siemiaszko śmierć poniosło około 70 tys. Polaków.

Banderowcy mordowali również Ukraińców ratujących Polaków.

Historyk prof. Grzegorz Motyka dowodzi, że liczba ofiar ludobójstwa dokonanego przez Ukraińską Powstańczą Armię jest zbliżona. 100 tys. Podkreśla on, że choć akcja antypolska była czystka etniczną, to jednocześnie spełnia ona definicję ludobójstwa. Prof. Motyka mocno zaznacza, że nie ma znaku równości między planową eksterminacją Polaków na Wołyniu i w Galicji Wschodniej, a lokalnymi polskim akcjami odwetowymi.

Kresy.pl / rmf24.pl

…..


autor: PAP/EPA

Yellow
Ukraińcy przed wojną nie mogli znieść, że u Polaków za parobków byli. Bardzo zazdrościli Polakom dobrego gospodarzenia się i majątku. To nie były zwykłe zbrodnie – to było straszne bestialstwo.

launau
….te ich ,,wielkie czyny,, to ……. Budemo lachiw rizaty

Prawy
Sympatia i uwielbienie dla PiS wśród środowisk narodowych, kibicowskich i Kresowiaków przechodzi w niechęć i wrogość. Słowo-klucz? Ukraina. I stosunek partii rządzącej do niej i naszej historii.

https://wpolityce.pl/swiat/362329-poroszenko-w-rocznice-powstania-upa-pamietamy-o-wielkich-czynach-nie-zapominajac-o-ciezkich-stronicach-w-naszej-historii

Poroszenko w rocznicę powstania UPA: „Pamiętamy o wielkich czynach, nie zapominając o ciężkich stronicach w naszej historii”

opublikowano: 

W 75. rocznicę utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaapelował, by pamiętając o światłych momentach przeszłości, „nie zapominać o ciężkich stronicach historii” dla utrzymania dobrych stosunków z sąsiadami.

W sobotę w Kijowie i innych miastach ukraińskich obchodzony jest Dzień Obrońcy Ukrainy. Przypada on w święto religijne Opieki Matki Boskiej, zwanej na Ukrainie Pokrową. Jest to także Dzień Ukraińskiego Kozactwa, a 14 października uznawany jest również za dzień utworzenia UPA.

Dziś mija 75. rocznica jej (UPA) utworzenia. Jednocześnie hołd pamięci historycznej nie powinien sprawiać, by czasy współczesne i przyszłość były zakładnikami przeszłości. Pamiętamy o wielkich czynach, nie zapominając o ciężkich stronicach w naszej historii

— mówił Poroszenko.

Zawsze powinniśmy pamiętać mądrą radę Jana Pawła II: przebaczać i prosić o przebaczenie, czyli odczuwać nie tylko własny, lecz i cudzy ból. Jest to ważne po to, by mieć dobre stosunki i zaufanie w relacjach z europejskimi sąsiadami

— podkreślił.

Poroszenko oświadczył, że podczas drugiej wojny światowej „część Ukraińców walczyła jednocześnie przeciwko dwóm totalitarnym reżimom, które chciały zniewolić, bądź całkowicie wyniszczyć” jego naród.

Dla większości naszych dziadów i pradziadów wojna zakończyła się w maju 1945 roku. Ale nie dla żołnierzy UPA. Ich walka z komunistycznym reżimem totalitarnym trwała jeszcze ponad dziesięć lat”

— zaznaczył.

Poroszenko wygłosił swoje przemówienie podczas uroczystości zaprzysiężenia absolwentów Kijowskiego Liceum Wojskowego im. Iwana Bohuna. Dziękując obrońcom ojczyzny przypomniał m.in. o 100-leciu utworzenia Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej. Podziękował również ukraińskim uczestnikom walk w drugiej wojnie światowej. Oddzielne słowa podzięki skierował do żołnierzy, broniących dziś niepodległości na wschodzie kraju.

UPA walczyła podczas drugiej wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA zginęło około 100 tys. Polaków.

Polski historyk profesor Grzegorz Motyka, autor książki „Wołyń ‘43”, wyjaśnia, że Ukraina gloryfikuje Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i UPA za ich walkę z ZSRR, pomijając przy tym ludobójczą czystkę etniczną popełnioną na Polakach w latach 1943-1945.

W 2016 r. Sejm ustanowił 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Sejm – głosi uchwała – oddaje hołd „wszystkim obywatelom II Rzeczypospolitej bestialsko pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów”.

PAP/mall

hmm
„Pięknie” powiedziane: „ciężkie stronice”. A co to takiego?

z
Kraj co w sumie nie istnieje pamięta o ‚wielkich czynach’ – chyba tych morderstwach. Dla UPA wojna trwa nadal. Wywalić ukraińców z Polski albo pozamykać w obozach i kod kreskowy na czoło.

niko
O sowietach też tak może powiedzieć.

Marek
A historia mogła się całkiem inaczej potoczyć. Wszystko przez Chruszczowa który w latach 50-tych powypuszczał z łagrów UPO-wców .

…..

http://stefczyk.info/wiadomosci/swiat/poroszenko-o-upa-pamietac-o-swiatlych-czynach,-nie-zapominac-o-ciezkich-momentach-historii,21413948548?utm_source=widget&utm_medium=referral&utm_campaign=artykuly-widget

http://fakty.interia.pl/swiat/news-rocznica-utworzenia-upa-przemowienie-prezydenta-ukrainy,nId,2452567

https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-w-kijowie-zainaugurowano-obchody-75-rocznicy-upa-i-wielka-kampanie-informacyjna/

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/lwow-trwaja-przygotowania-jubileuszu-75-lecia-upa/

http://www.rp.pl/Historia/170208988-IPN-Ukrainy-rozpoczyna-kampanie-edukacyjna-na-temat-UPA.html

http://strajk.eu/ukraincy-uczcza-75-lecie-powstania-upa-hucznie/

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/lwow-trwaja-przygotowania-jubileuszu-75-lecia-upa/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/lwow-okazji-rocznicy-upa-miescie-odbedzie-sie-bieg-zadaniami-dla-mlodziezy/

http://www.polskieradio.pl/UPA/Tag171386

 

11 thoughts on “561 75 rocznica powstania UPA. POROSZENKO: WYCZYNY UPA NA ZAWSZE BĘDĄ PRZYKŁADEM DLA UKRAIŃCÓW

  • „Przewidywałem, że do końca roku przestanie istnieć.”

   A co niby Ukraina, czy żydobanderowska miłość do banderowskiego zbrodniczego nazistowskiego zupełnego skurwienia i dziadostwa w każdej postaci? To uzależnia, jak czekolada, więc wg mnie to niestety dopiero początek naszej słodkiej długotrwałej przyszłości… 😦

   Dobrze nie będzie, bo także i ta żydobanderowska cukrzyca prowadzi do śmierci na swoje własne życzenie chorego pacjenta…

   Polubienie

   • Przewidywałem i przewiduję, że Ukraina przestanie istnieć jako taka. Na upadek banderyzmu nie liczyłem, ani też nie liczę, choćby obywatele wystąpili przeciwko władzy to bojówki banderowskie krwawo ich spacyfikują, nawet nie policja ani wojsko.
    Czy Putin czeka na zakończenie Mistrzostw Swiata w piłce, których jest gospodarzem? Może mu zabraknąć czasu, gdy USA zlikwidują Koreę Pólnocną.

    Po jednych mistrzostwach w piłce nożnej wojna wybuchła na całego, a stadion w Doniecku przestał istnieć i stał się symbolem wojny na Ukrainie

    Polubienie

   • No to zgadzamy się co do UPAdliny i jej żydobanderowskiej skurwiałej do cna duszy… Reszta rozsądna także… Zal mi Ukraińców i Ukrainy… 😦

    Nie wiem, jak trzeba być zaślepionym, żeby nie widzieć tego, co żydobanderowcy od Juszczenki wyprawiają na UPAdlinie… No ale to taki przywilej folnych ludzióf, co czimajo sfe oczi w żydobanderowskiej czekuladzie…

    Ale to kij,.. bo taki Karczewski, czy inne łajzy z PoPiS, przebijają ich na głowę, chociaż pewno tylko dlatego, że folni ludziofie nie są u władzy… Co tam Kukiz, który rzekomo też jest folnym ludziem, co tam inni z Kukiz 15, co ostrzegają ciągle o narastającym problemie z banderyzmem…

    Folni ludziofie nadal fierzo w „refolucję godności folnych ludziów z Majdanu”, tyle że już po cichutku… Brak słów…

    Polubienie

   • Według mnie Putin jest słabiutki, że już tego nie zrobił, rozwiązałby wiekszość swoich problemów, a tym łatwiejsze to zadanie, że rosyjskojęzycznych tam ponad połowa mieszkańców.

    Polubienie

   • Mam znajomego Ukraińca ze środkowej Ukrainy, co żyje w UK długo i ma już brytyjski paszport. Trochę mi naopowiadał swego czasu o tym, co tam „patrioci ukraińscy” wyprawiali w 2014, jak bili i kopali na ulicach ludzi za to, że mówili po rosyjsku i w surżyku, jak pozostałe 80% mieszkańców tego miasta…

    Nie widzę w sumie żadnej różnicy między ISIS a benderowcami… Makabra, w co ludzie wierzą i myślą, jak polegają na folnych, czy ofitzjalnych mediach…

    A co do Putina, to nie znam kolesia i nie wiem, czy jest słaby, czy nie. Obserwuję co wyprawia się i na tej podstawie wyciągam wnioski. Może on czeka, aż żydobanderowcy zwyczajnie pokażą czym są, tak żeby wszyscy przekonali się, że noc jest ciemna… bardzo ciemna…

    Nie wiem,.. ale wiem, że idziemy w złym kierunku, jako naród i państwo,.. bo jak kiedyś napisałem Fielkiemu Łoftzy Ruskich Trolli, Polska klęczy i z lubością obciąga każdemu fiuta, kto tylko podejdzie od przodu, bo z tyłu rżnie ją każdy i tak…

    To jest tak oczywiste i straszne, że dla większości mondrali zupełnie nie do przyjęcia… Tragedia…

    Polubienie

   • Mam znajomego Ukraińca ze środkowej Ukrainy, co żyje w UK długo i ma już brytyjski paszport. Trochę mi naopowiadał swego czasu o tym, co tam „patrioci ukraińscy” wyprawiali w 2014, jak bili i kopali na ulicach ludzi za to, że mówili po rosyjsku i w surżyku, jak pozostałe 80% mieszkańców tego miasta…

    Nie widzę w sumie żadnej różnicy między ISIS a benderowcami… Makabra, w co ludzie wierzą i myślą, jak polegają na folnych, czy ofitzjalnych mediach…

    A co do Putina, to nie znam kolesia i nie wiem, czy jest słaby, czy nie. Obserwuję co wyprawia się i na tej podstawie wyciągam wnioski. Może on czeka, aż żydobanderowcy zwyczajnie pokażą czym są, tak żeby wszyscy przekonali się, że noc jest ciemna… bardzo ciemna…

    Nie wiem,.. ale wiem, że idziemy w złym kierunku, jako naród i państwo,.. bo jak kiedyś napisałem Fielkiemu Łoftzy Ruskich Trolli, Polska klęczy i z lubością obciąga każdemu fiuta, kto tylko podejdzie od przodu, bo z tyłu rżnie ją każdy i tak…

    To jest tak oczywiste i straszne, że dla większości mondrali zupełnie nie do przyjęcia… Tragedia…

    Polubienie

 1. ProPatria @ProPatria:
  Nie dość, że jest utrzymywany za pieniądze polskiego podatnika i absulotnie nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, to jeszcze marnotrawi nasze fundusze na sprzęt mający na celu leczenie banderowskiej hołoty. U nas na sprzęt medyczny dla dzieciaków musi zbierać Wielka Orkierstra, jakoś Senat nigdy im niczego nie zasponsorował. Skoro jest takim zagorzałym wielbicielem upainy niech wspiera dzicz z własnych środków. Słowa o obronie granic Europy i wdzięczności świadczą dobitnie o wtórnym kretyniźmie tego politykierka. Żenada..

  ProPatria @ProPatria:
  Ponadto, obawiam się, że to dopiero wstęp, przygotowanie społeczeństwa do tego co, podaruje banderowcom pad w grudniu..

  jazmig @jazmig:
  Oni nie bronią Europy, lecz ukrainizują Donbas po banderowsku, czyli mordują każdego cywila, który nie jest Ukraińcem.

  sternik1 @sternik1:
  Przykra jest świadomość faktu, ale z tym składem fanatycznych banderofili, jaki obecny jest w rządzie RP nie ma najmniejszych szans choćby tylko na godny pochówek setek tysięcy bestialsko pomordowanych Polaków na Wołyniu i Mał. Wsch.(nie mówiąc już o rekompensatach dla ich bliskich). Widać te umęczone POLSKIE dusze nie mają żadnego znaczenia dla „zagorzałych katolików” z rządu siedzących w pierwszych ławach K.K.!! Hipokryzja to nie jest właściwe słowo na określenie tych szubrawców. To zwyczajna zdrada małych, podłych sprzedawczyków widzących swoje interesy i ich „braci ukraińców”. I chociaż na każdym kroku widać fiasko tej obłędnej, służalczej i antypolskiej polityki wschodniej, dobry nastrój nie opuszcza „naszych” dygnitarzy. Ale wszystko jest do czasu i ta haniebna postawa musi znaleźć swój kres (oby jak najszybciej).

  https://kresy.pl/wydarzenia/karczewski-podarowal-ukraincom-sprzet-medyczny-ufundowany-senat-rp-bronia-europy/


  Stanisław Karczewski w szpitalu w Charkowie. Fot. facebook.com / SenatRP

  KARCZEWSKI PODAROWAŁ UKRAIŃCOM SPRZĘT MEDYCZNY UFUNDOWANY PRZEZ SENAT RP. „ONI BRONIĄ EUROPY”

  14 października 2017|11 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Podczas wizyty w Charkowie Marszałek Senatu podarował lekarzom specjalistyczny sprzęt medyczny kupiony przez Senat RP i obiecał wpierać rehabilitację ukraińskich weteranów z Donbasu. Jak tłumaczył: „Podziękowałem im za obronę granic Europy”.

  Przy okazji swojej wizyty na Ukrainie, Marszałek Senatu Stanisław Karczewski odwiedził w piątek Szpital Wojskowy w Charkowie. Z tej okazji przekazał tamtejszym lekarzom specjalistyczny sprzęt medyczny kupiony przez Senat RP.

  Z kolei w odpowiedzi na prośbę gubernator Obwodu Charkowskiego, Julii Switlicznej, marszałek obiecał, że Polska będzie dalej wspierać rehabilitację ukraińskich weteranów. Spotkał się również z lekarzami, a także ukraińskimi żołnierzami rannymi w Donbasie.

  – Odwiedziłem dziś żołnierzy, uścisnąłem ich dłonie i podziękowałem za ich trud, poświęcenie, służbę na rzecz obrony granic Ukrainy, obronę granic Europy – powiedział Karczewski na briefingu przed szpitalem. Marszałek zadeklarował też, że Polska będzie dalej wspierać Ukrainę i podtrzymywać wzajemną współpracę.

  Karczewski relacjonował też, że gubernator Switliczna prosiła o dalsze wsparcie przy rehabilitacji ukraińskich weteranów. W odpowiedzi marszałek Senatu powiedział, że zwróci się w tej sprawie do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła. Zaznaczył przy tym, że Polska takiej pomocy udzielała Ukrainie już wcześniej i nie odmówi jej też w przyszłości. Politycy rozmawiali również nt. współpracy w dziedzinie handlu, kultury, nauki, gospodarki.

  Karczewski wziął również udział w uroczystości przekazania lekarzom-żołnierzom odznaczeń przyznanych im przez prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę. Potwierdził też, że w grudniu wizytę w Charkowie ma złożyć prezydent Andrzej Duda.

  Podczas swojej wizyty na Ukrainie Marszałek Senatu Stanisław Karczewski przyznał, że kwestia kontrowersyjnej ukraińskiej ustawy o oświacie, uderzająca m.in. w polskie szkolnictwo, w przeciwieństwie do Węgier czy Rumunii nie niepokoi polskich władz. – My podchodzimy bardzo wstrzemięźliwie do jej zapisów –  mówił Karczewski. Zaznaczył również, że zadowolił się wyjaśnieniami przewodniczącego ukraińskiego parlamentu Andrija Parubija ws. kontrowersyjnej ustawy oświatowej.

  Przeczytaj: Parubij dziękuje Karczewskiemu za interwencję ws. usunięcia kresowych motywów z projektu paszportu

  – To już nie jest naiwność. To jest głupota ze strony Marszałka Senatu, który daje się ogrywać cwaniakom z Ukrainy – mówił Kresom.pl dr hab. Andrzej Zapałowski, historyk i ekspert ds. bezpieczeństwa, komentując wizytę Stanisława Karczewskiego na Ukrainie.

  Marszałek Karczewski przyznał również, że kwestia kontrowersyjnej ukraińskiej ustawy o oświacie, uderzająca m.in. w polskie szkolnictwo, w przeciwieństwie do Węgier czy Rumunii nie niepokoi polskich władz. – My podchodzimy bardzo wstrzemięźliwie do jej zapisów –  mówił Karczewski.

  Równolegle, w czwartek z inicjatywy Rumunii, a także Węgier, Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję  ws. ukraińskiej ustawy o oświacie. Wyrażono w niej poważne zaniepokojenie zapisami tej ustawy i zalecono rewizję jej zapisów.

  Tvpparlament.pl / Kresy.pl

  Polski LWOW @Polski LWOW:
  Osobiście bym strzelił tej banderowskiej kurwie prosto w łeb !

  greg @greg:
  To prawda, ze Kreml i Putin wtraca sie w sprawy Ukrainy, wspierajac ludnosc rosyjska na Donbasie w obronie przed pomajdanowa banderowska junta, ktora niechybnie spacyfikowalaby i zniszczyla Donbas, a ludnoac wymordowala. Mieszkancy Donbasu sobie tego nie zycza (i maja do tego swiete prawo). Slepym oraz inteligentnym inaczej przypominam, ze w wyniku bombardowan i ostrzalu ukrainskiej armi i samozwanczych banderowskich tzw. batalionow, tragicznie zginelo 14 tys. miejscowej ludnosci cywilnej, a o wiele mniej, bo okolo 2,5 tys. zolniezy i bojownikow reprezentujacych strone obecnego, pomajdanowego rzadu. To walki wewnetrze, spowodowane niezdolnoscia osiagniecia przez banderowsko-oligarchiczy poprzewrotowy rzad w Kijowie, porozumienia ze swoimi obywatwlami w Donbasie. Realia sa takie, ze gdyby (majaca ciagotki imperialistyczne) RF chciala zaatakowac Ukraine, to zapewne zajelaby wiekszosc jej obecnego terytoriym w tydzien. Aby sie o tym przekonac, wystarczy aby Ukraina wypowiedziala Rosji wojne. Tak wiec, w sytuacji gdzie bezposrednio graniczymy z RF od strony obwodu kaliningrackiego, stwierdzenie ze „Ukraina broni Europy” jest mocno naciagana propaganda banderowska. RF trzeba powstrzymywac innymi sposobami bo Ukraina udzieli nam takiego wsparcia jakiego zawsze udzielala, czyli ZADNEGO! To i tak lepsze od dotychczasowej postawy Ukraincow (z Rusinami z ziem okrainnych bylo troche lepiej) czyli separatyzm, terroryzm i szkodzenie Rzeczpospolitej.

  Gaetano @Gaetano:
  Parszywy neobanderowski sługus lekką rączką, bez żadnych skrupułów wywala kasę naszych pieniędzy na tę nazi-swołocz, nie musi nawet zapowiadać dalszego finansowania, bo oni zawsze zwyczajowo żebrzą o więcej i więcej i, niestety, dostaną! Takie są smutne realia. Polskojęzyczne władze kombinują zapewne, jak by tu nadać jakieś nasze odznaczenie tym ścierwom.
  Śmieć ściska banderowskie łapska morderców tym samym plując w twarz Polakom, a zwłaszcza rodzinom pomordowanych. A nasi rodacy, zamęczeni i pomordowani, spoczywający w bezimiennych mogiłach, dalej nie są pomodleni i godnie pochowani, co jest świętym obowiązkiem państwa i o co powinien zabiegać ten banderofil.

  gotan @gotan:
  to kolejny przygłup i idiota, któremu skleroza z mózgu zrobiła marmeladę. Co takie stetryczałe zero jak Karczewski może jeszcze nawrzucać polakom?…. Jego pomysły związane z neobanderowcami… to mało kuriozum… to zwykle poddaństwo i zdrada interesów Polski. Jakiej to Europy bronią upadlińcy? Jakiej? Plują mu w tą zakazaną mordę o on mówi, że deszcz pada.. Wcześniej zablokowanie ustaw przeciwko symbolom banderowskim w Polsce… to zdrada pomordowanych polaków na Wołyniu i Południowo-Wschodniej Polsce…. Brakuje obelg aby tę świnię podsumować… Szubrawiec i sługus Azjatów.

  encino.us @encino.us:
  @gotan Tak jest, precz ze slugusem tych scierw ukrainskich.

  encino.us @encino.us:
  @encino.us Tak jest morde ma wredna, to wredota nie marszalek..

  jazmig @jazmig:
  Nie ma pieniędzy na operacje dla polskich dzieci: https://www.siepomaga.pl/mikolajchmiel

  Polubienie

  • jazmig @jazmig:
   Karczewski, Kuchciński, Kaczyński, Duda, Szydło, Dudziński, Waszczykowski oraz ich odpowiedniki w PO i PSL – oni wszyscy są banderofilami nienawidzącymi Polski i Polaków. Dążą oni do ukrainizacji Polski, a na początek finansują banderowskich zbrodniarzy na Ukrainie. Ci weterani, to przecież zbrodniarze, którzy mordują cywilną ludność Donbasu.

   Polski LWÓW @Polski LWOW:
   Banderowiec Karczewski powinien zostać powieszony za zdradę !!!!

   https://kresy.pl/wydarzenia/pawel-kukiz-miejscu-karczewskiego-odwolalbym-wizyte-ukrainie/


   Paweł Kukiz. Fot. flickr.com

   PAWEŁ KUKIZ: NA MIEJSCU KARCZEWSKIEGO ODWOŁAŁBYM WIZYTĘ NA UKRAINIE

   14 października 2017|8 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

   ProPatria @ProPatria:
   Świetna, szybka reakcja Kukiza. Tego typu haniebne upadlanie się i idiotyczne rozdawnictwo finansowanych przez polskiego podatnika politykierków powinno być jak najszybciej i najszerzej nagłaśniane. Większość społeczeństwa przecież nie dowie się o tym akcie imbecylizmu z Wiadomości. Nagłaśniać, komentować, powielać. Pewniak p.o. przegrała z kretesem za bezkrytyczne wspieranie kraiku opartego na mordzie i grabieży. pis poczuł się zbyt pewnie i za to zapłaci. Jak sami mówili Naród jest Suwerenem i podczas wyborów podziękuje za pasmo haniebnych zachowań i upodleń.

   tagore @tagore:
   Intencje Kukiza są proste jak korkociąg. Co nie zmienia faktu ,że Pan Karczewski realizuje działania niezgodne z polską racją stanu.

   zefir @zefir:
   @tagore: A jakie są intencje PiS-u? Wysłać do banderlandu Karczewskiego by na koszt polskich podatników obdarowywał ideologię bestialskich morderców Polaków świętującego UPA. Komu ten pis-dzielczy Karczewski chrzani farmazony o obronie granic Europy przez potomków i kontynuatorów UPA? Uczono mnie ,że granica wschodnia Europy to gdzieś na Uralu, nie zaś na linii Donbasu. Karczewski bawi się więc w krętacza realizując dzieło zdrajcy Polski, zdrajcy pamięci polskich ofiar bandyckiego UPA.

   SobiePan @SobiePan:
   – To już nie jest naiwność. To jest głupota i zdrada ze strony Marszałka Senatu, który daje się ogrywać cwaniakom z Ukrainy

   Gaetano @Gaetano:
   Ale to jest wszystko mało, tu trzeba bardziej zdecydowanej reakcji, poruszyć ten temat na forum sejmu itp., informować, nawet w tv, kiedy redaktorzyny, umyślnie podają inny temat, to wtrącić choćby kilka słów.

   wj51 @wj51:
   Kukiz co innego mówi, co innego robi, a jeszcze co innego myśli…

   Polubienie

 2. p.UPAszenko ma w d.. 500 tys. ofiar WOŁYŃSKIEJ..! ALE MA INTERES DO POLAKÓW

  jack caleib
  Published on Oct 16, 2017

  LINK DO INFORMACJI SZCZEGÓŁOWYCH
  https://miziaforum.wordpress.com/2017/04/05/polska-otworzyla-ukrainie-stala-linie-kredytowa-ukraincy-pozycza-wymienialne-zlotowki-a-splacac-beda-w-hrywnach-nie-to-nie-zart/

  Jadwiga Bu
  7 hours ago
  Polskie(?)elity rządzące przedkładają interesy Ukraińców nad sprawy Polaków.I nie ukryje tego faktu najbardziej patetyczne przemówienia!Poroszenko i jego junta wogóle nie liczy się z opinią Warszawy!Ukraińcy liczą się tylko z silniejszym,natomiast Polska potrzebna im do tego by doić kasę,i dostają!Kaczyński jest chory z nienawiści do Rosji, popadł w taką paranoję ,że nie dostrzega jak Ukraincy nim manipulują.Zmieniono Ustawę o oświacie na Ukrainie ,w myśl ,której mniejszości będą mogły uczyć się tylko w jęz.ukraińskim.Notę protestacyjną do Kijowa wysłali Węgrzy i Rumuni.Strona polska milczy pokornie!Szef IPN niejaki Wiatrowycz ,negacjonista wołyński ,miłośnik UPA,zablokował Polakom pozwolenie na ekshumację zakatowanych przez ukraińskich rzeźnikow .Wciąż leżą szczątki bestialsko pomordowanych rodaków po rowach I lasach bez pochówku i krzyży.A zabronił dlatego,ze legalnie rozebrano w Polsce kilka pomników banderowskich.Co robi nasz rząd?Milczy i udaje ,że znowu nie ma problemu!przykłady tego jak bardzo ignorowane są sprawy Polaków dla miłości do Ukraincow,można mnożyć!Juz nigdy nie zagłosuję na PiS,który niewiele różni się od P O!W sejmie jest lobby banderowskie ,które skutecznie wpływa na decyzje sejmu i senatu,z błogosławieństwem Kaczyńskiego.!

  Merlin Mówi
  6 hours ago
  Panie Caleibie nie ma Polskiego rządu jest rząd żydowski w Polsce. I taki sam jest na ukrainie

  wandawanda
  5 hours ago
  chcecie miec wydlubane oczy rozcieci pila rekawiczki ze skory polakow przyjmujcie dalej hazarow gdzie jest rzad dudaa ze swoich pieniedzy waszczykowski na ukraine wstyd

  Polubienie

 3. https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/lublinie-wmurowano-kamien-wegielny-pomnik-ofiar-rzezi-wolynskiej-galeria/


  Wmurowanie aktu erekcyjnego przez poseł Gabrielę Masłowską. Źr. suozun.org

  W LUBLINIE WMUROWANO KAMIEŃ WĘGIELNY POD POMNIK OFIAR RZEZI WOŁYŃSKIEJ [GALERIA]

  18 października 2017|4 komentarze|w Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  W dniu w którym Ukraina świętowała 75. rocznicę powstania UPA, w Lublinie uczczono ofiary tej zbrodniczej organizacji.

  Jak informują lubelskie media, w sobotę 14. października na skwerze Ofiar Wołynia w Lublinie dokonano aktu uroczystego wmurowania kamienia węgielnego pod Pomnik Ofiar Wołynia.

  Kamieniem węgielnym lubelskiego pomnika jest urna zawierająca ziemię z 37 miejscowości, w których ukraińscy nacjonaliści dokonywali zbrodni na Polakach. Inicjatorem powstania pomnika jest lubelski Kresowianin Zdzisław Koguciuk, który przewodził sobotnim uroczystościom. Data uroczystości została celowo wyznaczona na dzień, który na Ukrainie jest obchodzony jako święto UPA.

  Trzeba powiedzieć wyraźnie prawdę i dopiero na prawdzie budować wszelkie relacje z Ukrainą. I sąsiedzkie i gospodarcze – powiedział TVP Lublin Koguciuk.

  Budowę pomnika wsparł Instytut Pamięci Narodowej. Zakończenie budowy monumentu ma nastąpić jeszcze w tym roku.

  Przypomnijmy, że w kwietniu br. Koguciuk otrzymał od władz ukraińskich zakaz wjazdu na Ukrainę do 2021 roku. Zapowiedział po tym, że teraz jego priorytetem będzie doprowadzenie do końca inicjatywy postawienia w Lublinie pomnika ofiar zbrodni OUN-UPA.

  PRZECZYTAJ: Zdzisław Koguciuk dla Kresów.pl: zabroniono mi odwiedzania grobów rodziny zamordowanej przez OUN-UPA

  Kresy.pl /suozun.org / TVP Lublin / Kurier Lubelski

  ProPatria @ProPatria:
  NARESZCIE !!! Myślałem, że w pełnym lewackich wpływów Lublinie, nafaszerowanym różnej maści „studentami” banderowskimi do tej inicjatywy nie dojdzie, że ją motłoch zablokuje. Na szczęście pomnik będzie jeszcze w tym roku !!!

  Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
  Czy ten pomnik będzie opisany w sposób nie pozostawiający wątpliwości kto dokonał zbrodni ludobójstwa na Polakach? Nie „ukraińscy nacjonaliści”, nie UPA, nie banderowcy tylko UKRAIŃCY!!! Tak samo jak nie naziści tylko Niemcy! To byli zwykli obywatele polscy pochodzenia ukraińskiego, bez ich wsparcia UPA nie byłaby w stanie popełnić zbrodni o takich rozmiarach. Mordowali w bestialski sposób swoich polskich sąsiadów a teraz wychowani przez nich w banderowskim duchu potomkowie są masowo wpuszczani do Polski! Po co? To wie tylko PiS i jego mocodawcy!

  ProPatria @ProPatria:
  Masz rację Beresteczko1651, jak zwykle 100/100 !!! W celu ukazania CAŁKOWITEJ I NIESKAZITELNEJ PRAWDY tak powinno się pisać i głosić całemu światu: ok. 500 tys. Polaków (mówimy o ofiarach wszystkich mordów, nie tylko o Wołyniu) bestialsko wymordowali UKRAIŃCY, nie tylko upaińscy nacjonaliści !!! Zauważ jednak, że nawet Patrioci (dr Zapałowski, prof. Osadczy) używają niestety głównie nazwy nacjonaliści.. Zapewne dlatego, że brutalne stwierdzenie prawdy byłoby szokiem dla płaszczek pisowskich (o urażeniu banderowskiej „wrażliwości” nie wspomnę), ludzie Ci byliby odsunięci od mediów, poddani szykanom, narażeni na szereg nazwijmy to delikatnie nieprzyjemności ze strony (nie)rządu.

  jaro7 @jaro7:
  A czy teraz pan Kogucik będzie „nachodzony” przez ABW i Policję? I mam nadzieję że w czasie tych uroczystości ŻADNEGO członka (penisa) z PO i PiS nie było, bo urągała by ich obecność tej uroczystości.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.