562 MARSZE KU CZCI UPA PRZESZŁY ULICAMI KIJOWA I INNYCH MIAST NA UKRAINIE [+VIDEO / +FOTO]


Marsz Chwały UPA w Kijowie, 14 X 2017. Fot. rbc.ua


Tego nie zobaczycie ani w żydobanderowskich mediach gównego ścieku, ani w żydobanderowskich mediach ścieku mniej gównego, ani nie dojrzycie tego nawet na stronach folnych ludzióf,.. dlatego przypatrzcie się swojej nieubłaganej czerwono czarnej, a nie czerwono białej przyszłości… Przypatrzcie się dobrze, bo ja już się temu wystarczająco napatrzyłem… i teraz wasza kolej… 😦

HAŃBA WSZYSTKIM, KTÓRZY POPIERAJĄ TO ZBRODNICZE SKURWYSYŃSTWO!!! HAŃBA WAM WSZYSTKIM BEZ WYJĄTKU!!! 😦


bob @bob:
Nie potrafię zrozumieć czemu oni się uparli przy tym kulcie upa. Mają inne znaczące wydarzenia ale chcą koniecznie budować świadomość państwową na ludobójcach w XXI wieku!?

tagore @tagore:
@bob Ukraińscy oligarchowie dzięki manipulacjom neobanderowcami powielają modny w Moskwie mit oblężonej twierdzy . Wpędzają społeczeństwo w pułapkę opierając historie Ukrainy o traktat Brzeski i idee OUN-B i jej UPA. To dla nich gwarancja utrzymania bezpiecznego dystansu od UE i Moskwy ,będzie śmiesznie gdy podkarmiani przez nich ukraińscy faszyści przejmą jednak władzę w Kijowie i zaproponują Polsce sojusz na swoich warunkach.

jaro7 @jaro7:
A kto reprezentował władze Polski? Karczewski, Kuchciński, Terlecki, a może Gosiewska czy tylko „ambasador”Piekło?

ProPatria @ProPatria:
Czy nadal niejaki waSZCZYkowski i jego koledzy z partii (niestety) rządzącej śmią twierdzić, że z kraiku-bankrucie-żarcie historii przed którym się płaszczą nie ma kultu LUDOBÓJCÓW niewinnych polskich dzieci, kobiet i starców ?? Czy nadal śmią wmawiać, że bierze w tym udział nikły procent upaińskiej swołoczy ?? Błędy II RP nic nie nauczyły..

https://kresy.pl/wydarzenia/marsze-ku-czci-upa-przeszly-ulicami-kijowa-innych-miast-ukrainie-video-foto/

MARSZE KU CZCI UPA PRZESZŁY ULICAMI KIJOWA I INNYCH MIAST NA UKRAINIE [+VIDEO / +FOTO]

14 października 2017|8 komentarzy|w polityka, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Dziś w Kijowie odbył się marsz neobanderowców i ukraińskich nacjonalistów z okazji 75. rocznicy powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii. Podobne marsze odbyły się także w innych miastach.

Członkowie ukraińskich organizacji nacjonalistycznych uczcili „Marszem Chwały UPA” w Kijowie 75. rocznicę powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii. Demonstrujący nacjonaliści przeszli od bulwaru Szewczenki, przez Chreszczatyk i Majdan Niezależności, ulicę Sahajdacznego do placu Kontraktowego, gdzie marsz zakończono.

Jak podają ukraińskie media, marsz był zabezpieczany przez wielkie siły policji. Zdaniem policji w marszu uczestniczyło 13 tys. osób, zdaniem organizatorów, którymi były Prawy Sektor, Swoboda i Nacjonalny Korpus – 20 tysięcy. Niektórzy uczestnicy demonstracji nieśli zapalone pochodnie i świece dymne. Obecni byli także weterani UPA. Skandowano m.in. – Bandera i Szuchewycz bohaterami Ukrainy. Wznoszono też regularnie banderowskie okrzyki i hasła, jak „Sława Nacji, śmierć Wrogom!”.

PRZECZYTAJ: Poroszenko: wyczyny UPA na zawsze będą przykładem dla Ukraińców

Według komunikatu policji marsz w Kijowie odbył się bez incydentów. Służby medyczne również nie musiały interweniować.

Podczas wiecu przemawiali m.in. liderzy organizacji i partii uczestniczących w marszu. Szef neobanderowskiej Swobody Ołeh Tiahnybok mówił: – Gdy myślimy o żołnierzach, którzy bronią dziś naszych granic przed moskiewską nawałą, to wiemy, że niejeden z nich czerpał natchnienie z czynu żołnierzy UPA.

Lider Swobody domagał się również przywrócenia Stepanowi Banderze i Romanowi Szuchewyczowi tytułów Bohaterów Ukrainy. Andrij Stempickij mówił, że wojna obecnie toczy się na dwóch frontach: zewnętrznym w Donbasie, przeciwko Rosji i  wewnętrznym, przeciwko oligarchom. Z kolei lider Nacjonalnego Korpusu, Andrij Bilecki podkreślił, że ten marsz to kolejny krok na wspólnej drodze do wielkiego ukraińskiego zwycięstwa.

Dalsza część artykułu pod zdjęciami.

Znacznie mniejszą liczbę uczestników zgromadził „Marsz UPA” zorganizowany we Lwowie przez Prawy Sektor. Według portalu zaxid.net wzięło w nim udział niecałe 100 osób. Nacjonaliści planowali przejść trasę od pomnika Czornowoła do pomnika Bandery, jednak rozwiązali marsz już na Prospekcie Swobody. Podobnie jak w Kijowie, pochód zabezpieczały silne oddziały policji.

We Lwowie nie doszedł do skutku alternatywny marsz, zaplanowany przez lewicowo-nacjonalistyczną organizację Autonomiczny Opór. Jak podaje zaxid.net, przed wyjściem ze swojej siedziby lewicowi nacjonaliści zostali zablokowani przez grupę 150 zwolenników radykalnej prawicy, a następnie przez policję. Dwa dni temu SBU dokonała rewizji w siedzibie Autonomicznego Oporu, zarzucając jego członkom prowadzenie antypaństwowej działalności.

Dla uczczenia rocznicy powstania UPA na ulice wyszli także mieszkańcy Iwanofrankiwska (d. Stanisławowa). W marszu wzięli udział weterani UPA, przedstawiciele kozactwa, władzy a także mieszkańcy miasta. Na Skwerze Pamiątkowym, gdzie odbyło się nabożeństwo żałobne, dołączyli do nich żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy, Gwardii Narodowej oraz weterani walk w Donbasie.

Interfax-Ukraina / zaxid.net / 112.ua / galka.if.ua / youtube.com / Kresy.pl, kj, mt

Mazowszanin jeden @Mazowszanin jeden:
Tyle tysięcy żarliwych patriotów apologizujących UPA a nikt ich śladem nie pójdzie i nie pójdzie walczyć o przywrócenie Krymu do składu Ukrainy przeciw moskiewskiemu okupantowi? Czemu mało który z nich na ochotnika nie pójdzie na ATO? Czemu unikają poboru do wojska? Mocni są tylko w gębach i machaniu flagami na marszach?

Monroe @Monroe:
@Mazowszanin jeden Też mnie to intryguje. Po stolicy szwendają się tabuny bezkompromisowych herojów w kominiarkach, a w Donbasie nie ma komu walczyć.

chaser @chaser:
@Monroe Pozycje w Donbasie sa obsadzone przez ochotników i żołnierzy zawodowych. Na kontrofesnywe Ukraina nie ma pozwolenia Zachodu, więc wiecej ludzi tam nie potrzeba.

Monroe @Monroe:
@chaser Heroje nie domagają się u władz broni i pozwolenia na odbicie Donbasu, ale tego, aby to władza go dla nich odbiła. Stanowisko Zachodu to oni (i manifestanci, i władze) mają w głębokim poważaniu.

…..


facebook.com/vitiv.svoboda

ProPatria @ProPatria:
Jak bardzo trzeba być zdegenerowanym, aby zachwycać się organizacją, która ma sumieniu zamęczenie pół miliona istot ludzkich. banderowcy to dzika swołocz, im nie należy się wybaczenie, jedynie utylizacja.

zefir @zefir:
Na refleksje mi się zbiera. Mam bowiem złowieszcze sny banderowską swołoczą wywołane. Polskojęzycznego rządu, oraz jego politycznych promotorów działaniami wzmacniane. Współczuję przyszłym pokoleniom Polaków, dla których będzie zalecana gloryfikacja morderczego OUN-UPA i jego bandyckich przywódców. Przygotowania do tego już się dzieją. Dowodzą tego wasalskie wizyty w banderlandzie skundlonych polskojęzycznych marszałków ,premierów i prezydentów-to oczywista polskich ofiar zdrada. Tym sposobem zdrajcy i polskojęzyczni sprzedawczyki na urzędowym piedestale, najbliższym pokoleniom Polaków wspomnianą przyszłość zabezpieczą. Hańba, to mało, to polityczne zdradzieckie kur..stwo.

encino.us @encino.us:
SWOLOCZ UPADLINSKA POWINNA BYC UTYLIZOWANA, A NIE PANOSZYC SIE W POLSCE…

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/flagi-oun-upa-powiewaly-nad-ulicami-tarnopola-foto/

FLAGI OUN-UPA POWIEWAŁY NAD ULICAMI TARNOPOLA [+FOTO]

15 października 2017|3 komentarze|w polityka, Ukraina, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

Już dzień przed Dniem Obrońcy Ukrainy, w Tarnopolu wywieszono czerwono-czarne flagi banderowskiej OUN-UPA.

O sprawie napisał i zilustrował ją zdjęciami działacz neobanderowskiej partii ukraińskiej Swoboda, Anatolij Witiw. „Taką świąteczną atmosferą witało moją córkę Olgę Witiw w związku ze świętem [religijnym świętem] Pokrowy miasto Tarnopol” – napisał w Piątek na Facebooku neobanderowiec i były deputowany ukraińskiej Rady Najwyższej.

Witiw nie miał wątpliwości dlaczego banderowska symbolika górowała nad miastem obwodowym – „tam merem [jest] swobodowiec, Siergij Nadał. Jest „Swoboda”, będzie Ukraina!” – pisał z wyraźnym entuzjazmem. Nie obeszło się jednak bez krytyki sytuacji w sąsiednim obwodzie – „Szkoda, że Łuck nie miał i nie ma takiej patriotycznej władzy. Tam do tej pory nie potrafili ani postawić pomnika prowidnykowi OUN Stepanowi Banderze, ani nawet wywiesić flagi naszej walki w powstańcze święto” – napisał Witiw.

Władze Ukrainy w październiku 2014 r. ustanowiły święto państwowe – Dzień Obrońcy Ukrainy, w dniu będącym jednocześnie rocznicą powstania UPA, odpowiedzialnej za ludobójstwo ponad 100 tys. Polaków. Corocznie w tym dniu odbywają się organizowane przez ukraińskich nacjonalistów marsze, których główną treścią jest gloryfikacja OUN, UPA i ich przywódców. W tym roku prezydent Ukrainy, Petro Poroszenko stwierdził, przy okazji święta, że „wyczyny [banderowców] na zawsze pozostaną przykładem dla przyszłych pokoleń. Pamięć o zwycięstwach żołnierzy UPA inspiruje współczesnych obrońców Ukrainy”.

facebook.com/kresy.pl

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/pomnik-upa-charkowie-oblany-czerwona-farba-foto/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/przeciw-wszystkim-ukrainiec-walczy-ulica-ss-mana-kaluszu-foto/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/antybanderowski-transparent-plocie-konsulatu-ukrainy-chicago-foto/

3 thoughts on “562 MARSZE KU CZCI UPA PRZESZŁY ULICAMI KIJOWA I INNYCH MIAST NA UKRAINIE [+VIDEO / +FOTO]

 1. pro_patria @Pro_Patria:
  Dlaczego władze pozwalają na marsze morderców i obchody ich zwyrodniałych świąt ??? Uczestniczący tam starzy członkowie upa powinni być (korzystając z okazji) zatrzymani i osądzeni za zbrodnie wojenne ze szczególnym okrucieństwem. Na upainie wszelkie obchody uczczenia pamięci bestialsko pomordowanych Polaków są przez bojówki banderowskie brutalnie zakłócane i pacyfikowane. Później w lokalnej prasie czyny gieroiw są opiewane jako bohaterskie walki z kłamstwami rozsiewanymi przez Lachów. Taka jest różnica między działaniami władz Polski a upainy: u nas pozwala się na uwłaczające pamięci bestialsko wyrżniętych Rodaków marsze, obchody, ich władze bezkompromisowo i całkowicie wspierają nacjonalistów, tymczasem nasze kolejne (nie)rządy zwalczają wszelkie przejawy patriotyzmu, opornym szafują ogromne wyroki sądowe, wtłaczają przy pomocy mass mediów „miłość” do oprawców, robią wszystko by zamknąć walczącym o prawdę usta, nawet poniżają się do tłumaczenia istoty zbrodniczych postaw u upaińców… HAŃBA WAM ZDRAJCY !!! Musimy odzyskać Ojczyznę i szacunek dla niej u hańbiących ją szmaciarzy.

  fiesta @fiesta:
  Nie istnieje cos takiego jak „polska polityka zagraniczna”, poniewaz w Polsce rzadza CHAZARZY, ktorzy w premedytacja dzialaja na szkode polskich interesow narodowych. To nie sa „idioci”, ale to jest agentura obcych wplywow w Polsce, a to zasadnicza roznica.

  fiesta @fiesta:
  Tak wyglada CHAZAR W.Wjatrowycz –

  zefir @zefir:
  W analogii, PiS-dzielcza historyczna i bieżąca polityka wschodnia jest identyczna do polityki PO-srańców, czyli antypolska, sprzeczna z ekonomicznymi i politycznymi interesami RP. Jej priorytetem jest bowiem nierozumna ideologia rusofobii rozwinięta przez Tfuska, oraz bezkrytyczna banderofilia. Pamiętamy, że Polska miała być łącznikiem, rozjemcą,znawcą ruskich problemów i co? Stała się antyruskim prowodyrem. Komu to służy? Z pewnością nie Polsce. Pod rządami PiS-u polska polityka zagraniczna w dalszym ciągu jest w okowach mitu giedroyciowskiego poświęcającego polskie interesy,polską pamięć historyczną dla nieswojego dobra. To nie tylko durnota, to idiotyzm.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-ipn-naszym-celem-nie-jest-pojednanie-z-polakami/


  fot. hromadskeradio.org

  UKRAIŃSKI IPN: NASZYM CELEM NIE JEST POJEDNANIE Z POLAKAMI

  10 lutego 2016|24 komentarze|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Redakcja

  Wołodymyr Wiatrowycz, mianowany przez władze post-majdanowej Ukrainy na stanowisko szefa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, znany negacjonista wołyński podczas rozmowy z dwumiesięcznikiem Nowa Europa Wschodnia stwierdził, że celem dialogu Ukrainy i Polski nie jest pojednanie a porozumienie.

  Wiatrowycz w wywiadzie stwierdził – „Naszym celem nie jest pojednanie. Celem jest porozumienie. Różnice między nami w ocenie konfliktu polsko-ukraińskiego pozostaną”.

  Szef ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi oraz poglądów. Jest historykiem, absolwentem Uniwersytetu Lwowskiego. Przed mianowaniem na prezesa IPN pełnił w latach 2008-2010 m.in. funkcję dyrektora archiwum Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Podejrzewa się, ze fałszował wtedy dokumenty, dzięki czemu miałyby wybielać OUN-UPA.

  Jest też członkiem rady nadzorczej Muzeum „Więzienie na Łąckiego”, które propaguje w swoich ekspozycjach tezę, iż II Rzeczpospolita – na równi z Niemcami i Sowietami – okupowała Lwów i Galicję Wschodnią.

  Jest on autorem książki „Druga wojna polsko-ukraińska 1942-1947”.

  new.org.pl / Kresy.pl

  bojno @Bojno:
  Przynajmniej mówi co myśli naprawdę. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że państwo polskie powinno podjąć rękawicę i zrobić porządek z ukraińskimi nacjonalistami. Krokiem pierwszym powinno być odsunięcie lobbystów ukraińskich od wpływu na politykę wewnętrzną i zagraniczną Polski (Kowal, Dworczyk, Halicki, Sycz, Tyma, itp.). Kolejny to Ustawa o Ludobójstwie na Wschodnich Ziemiach Rzeczypospolitej. Nie na Kresach, ale na Ziemiach Wschodnich! Lwów i Wołyń nigdy nie były Kresami!!! Ustawa powinna delegalizować OUN i UPA oraz penalizować idee oraz symbole banderowskie, a także kłamstwo wołyńskie, czyli negację ludobójstwa. Taki Wiatrowycz po przyjeździe do Polski powinien zostać natychmiast aresztowany i postawiony przed sądem z oskarżenia publicznego. Kolejne kroki to publiczna debata ze Związkiem Ukraińców w Polsce, ultimatum dla Ukrainy w sprawie pomników kultury polskiej, zadośćuczynienie ze strony ukraińskiej rodzinom ofiar rzezi, itd. Ukraińcy, jako uczestnicy cywilizacji turańskiej, rozumieją tylko język siły.

  sylwia @Sylwia:
  Trafne uwagi P. Bojno. W praktyce, odnośnie Ukrainy, niepolskie rządy POPiSu będą postępować według rozkazów swych globalistycznych mocodawców, międzynarodowego oligarchatu, którego są łańcuchowymi psami. Od czasu do czasu zrobią jakiś małoznaczący pseudopatriotyczny gest aby podtrzymywać iluzję swej ‘polskości’.

  krok @krok:
  Lobbystów ukraińskich w Polsce jest cała masa, niemal wszyscy należą bądź należeli do rządu Polskiego. Tłumaczenie ich zawsze to samo: Nacjonalistów ukraińskich jest znikomy procent, podają przy tym poparcie wyborcze dla prawego sektora i innych partii post-nazistowskich ok. 5%. Dziwnym trafem te 5% ukraińców głównie antypolskich, głośniej słychać niż resztę 95%. Z prostej przyczyny, 5% poparcia dla nacjonalistów w wyborach, w sercach 99% . Obecnie rosjanie wobec Polski stosują lżejszą retorykę historyczno-polityczno-gospodarczą, mniej kłamliwą, niż ukraińcy.

  fiesta @fiesta:
  Bojno…. Polska nie rzadza Polacy i nie jest realizowana polska polityka narodowa, wiec nic z tego nie bedzie – nie tak dawno chazarzy u wladzy na UPA-inie otrzymali gwarancje kredytowe od chazarow rzadzacych w Polsce w wysokosci 4 miliardow zlotych ( http://www.tvp.info/23174927/cztery-miliardy-zlotych-dla-ukrainy-polska-udzieli-kredytu ) – gdy zwykly smiertelnik bedzie chcial uzyskac kredyt w banku to musi miec zastaw, np. dom i czysty rekord bankowy, bo takie sa podstawowe warunki otrzymania kredytu.
  Obowiazkiem rzadu jest informowac opinie publiczna o dzialalnosci rzadu w waznych sprawach i nawet posel do sejmu ma prawo zapytac na jakich warunkach UPA-ina otrzymala kredyt od Polski. Tymczasem nie ma na ten temat zadnych szczegolowych informacji za wyjatkiem pozowania do zdjec z usmiechem na twarzy, czyli narod polski jest DYMANY OD TYLCA przez chazarow u wladzy w Polsce i chazarow na UPA-inie i jeszcze za to placi.
  Rownie dobrze rzad w Polsce moze przeznaczyc 4 miliardy zlotych kredytu na budownictwo mieszkaniowe dla polskich malzenstw lub na wspomaganie polskich biznesow, zamiast finansowac chazarow z UPA-iny (wrogow Polski i narodu polskiego).
  Kutafonowi Dudzie trzeba przypomniec, ze jego zasranym obowiazkiem jest realizowac POLSKIE INTERESY NARODOWE W PIERWSZEJ KOLEJNOSCI i zadac od chazarow rzadzacych na UPA-inie ZWROTU POLSKIEJ ZIEMI i takie same zadania nalezy postawic wobec „Litwy”.
  Jesli ktos nie wie lub nie pamieta co powiedzial Duda to przypomne, ze oswiadczyl, ze bedzie realizowal polityke chazara L.Kaczynskiego. A chazar L.Kaczynski realizowal POLITYKE IZRAELA – patrz video ponizej

  Jesli Polacy nie maja podstawowej wiedzy o tym, ze CHAZARZY RZADZA W POLSCE oraz ze OBOWIAZKIEM POLAKOW JEST ODSUNAC CHAZAROW OD WLADZY I WPLYWOW W POLSCE, poniewaz dzialaja na szkode Polski i Polakow, to debata o tym co powinno byc zrobione a nie jest, jest pozbawiona sensu, poniewaz nie jest spelniony warunek podstawowy.
  Poza tym kolejni ZDRAJCY i GNOJ u wladzy w Polsce przepierdoli 4 lata, narobi wiekszych dlugow i problemow, oslabi Polske ekonomicznie i jeszcze bardziej uzalezni od miedzynarodowki syjonistycznej, a ciemna masa w Polsce bedzie politykowac i toczyc spory o to co powiedzial ten czy tamten lub jeszcze ktos inny. TU I TERAZ TRZEBA TWORZYC NIEOFICJALNY RZAD ZLOZONY Z POLAKOW I POSIADAC PLANY NA PRZYSZLOSC ORAZ BYC GOTOWY NA KAZDA EWENTUALNOSC. Taki plan dzialania jest w interesie Polski i Polakow, a nie pierdolenie Dudy, Kaczora, Szydlo i im podobnych chazarow.

  leszek1 @Leszek1:
  W ciagu kilku lat mojego badania tematu ukrainskiego w Polsce i zagranicy, nie spotkalem ZADNEJ (doslownie, ZADNEJ) organizacji ukrainskiej – spolecznej, artystycznej, religijnej, ktora by nie wykazywala nienawisci w stosunku do Polakow i z ktora moglbym nawiazac jakas rzeczowa dyskusje o wspolnych zamierzeniach Polski i Ukrainy. Dlatego nie zaskakuje mnie deklaracja tego Ukrainca. Tym niemniej spotykalem wielu bardzo serdecznych i przyjaznych Ukraincow, a z pewnym ukrainskim profesorem spedzilismy sporo czasu na planach przyszlego wspoldzialania naszych panstw. Zalozenia oczywiscie byly utopijne, ze wzgledu na nasza zgodna ocene dlugoletniego nasaczania antypolska propaganda narodu ukrainskiego, ale zabawa byla przyjemna.

  krok @krok:
  Na nienawiści głównie do Polaków budują ukraińcy swoją tożsamość. To nie dobry znak, szczególnie we wschodnich województwach. W razie większego konfliktu film Wołyń II, ma już następny gotowy scenariusz.

  fiesta @fiesta:
  Badajacy „badaczu”….. Wystarczy przeczytac kilkanascie rzetelnie opracowanych i udokumentowanych materialow historycznych, posluchac nadawanych programow ukrainskich, przejrzec ukrainskie ksiazki do nauczania szkolnego i tamtejsza prase, zapoznac sie z problemami Polakow na UPA-inie etc, nastepnie dokonac analizy i wyciagnac wnioski – to zajmuje 1-2 miesiecy czasu, zeby byc calkowicie przekonanym do wrogiej i sqrwysynskiej polityki prowadzonej na UPA-inie, nie znajac historii tamtego regionu. Ja bylem na spotkaniu z W.Poliszczukiem w latach 1990-tych, kiedy wydal ksiazke pt. GORZKA PRAWDA – ksiazka zawiera szczegolowe opisy zbrodni popelnionych na Polakach w oparciu o zeznania swiadkow. Oczywiscie mialem troche wiedzy na ten temat z przeszlosci, ale to bylo niewiele w stosunku do tego czego dowiedzialem sie od Poliszczuka na spotkaniu. Wracajac do wrogosci OUN-UPA do Polski i Polakow oraz wrogiego nastawienia i bezczelnosci zwolennikow OUN-UPA do Polski i Polakow, doszedlem do wniosku, ze jest to wina nie tylko chazarow rzadzacych na UPA-inie, ale wspolwinni sa temu NIEMCY, ktorzy maja w tym swoje interesy, wspolwinna jest MIEDZYNARODOWA CHAZARIA z Izraela, USA i UE oraz wspolwinna jest NOWA CHAZARIA u wladzy w Polsce od 1990r do dzis, ktora m.inn. wybrali Polacy do rzadzenia w Polsce.

  beresteczko1651 @Beresteczko1651:
  Nikt jak ten osobnik nie zna bezmiaru ukraińskich zbrodni wobec Polski i Polaków, doskonale zdaje sobie też sprawę z rzeczywistej postawy i nastawienia tzw. ukraińców a także z ich planów na przyszłość. Dlatego wie, że są rzeczy, których Polacy im nie wybaczą a przyznanie się do których oznaczałoby przyznanie się wobec całego świata do skrajnego bestialstwa i zanegowanie w całości „mitu założycielskiego” tzw. ukrainy. Polska jest do czasu potrzebna banderowcom jako bezmyślny orędownik ich planów na Zachodzie. Wykorzystując swoich agentów wpływu wśród (świadomie lub nieświadomie) sprzyjających im Polaków oraz rozrastającą się do zastraszających rozmiarów ukraińską piątą kolumnę w Polsce, będą tu realizować swoje interesy. A ich interesy mogą być realizowane tylko kosztem Polski i im tzw. ukraina będzie silniejsza, tym Polska będzie słabsza!

  fiesta @fiesta:
  Cytat: „… im tzw. ukraina będzie silniejsza, tym Polska będzie słabsza! „…. brzmi troche nieprecyzyjne i powinno brzmiec: … im UPA-ina bedzie silniejsza, tym wieksze niebezpieczestwo dla Polski i Polakow, czego przykladem byl SZALENIEC i CHAZAR A. Hitler, ktory planowal wymordowac 85% Polakow, a z reszty uczynic niewolnikow.

  zan @Zan:
  czytaj: naplujemy ci w twarz, a ty to zrozumiesz.

  poznaniak74 @Poznaniak74:
  BANDYTA ZAWSZE BANDYTĄ POZOSTANIE, żałosny jest tylko ten „frajerski prometeizm” wszystkich ekip rządzących w Polsce…https://pl.wikipedia.org/wiki/Prometeizm_(polityka)

  pro_fide @pro_fide:
  jak ktoś nie widział przemówienie banderowca w Pikulicach koło Przemyśla 30 czerwca 2013 z tłumaczeniem

  kojoto @Kojoto:
  Ciekawy link – zakłamana kurwa z tego wiatrowycza…

  krok @krok:
  Dziwię się ludziom z okolic, ze nie zniszczyli tego nazistowskiego pomnika UPA . Płomienna mowa ukraińskiego nacjonalisty. Nie wiem, czy dobrze widzę ? Polscy harcerze po lewej ?

  pro_fide @pro_fide:
  to chyba ich organizacja quasi harcerska Płast do której należał sam stefcio b

  tagore @tagore:
  Ukraińska polityka historyczna wobec Polski jest co do sensu identyczna z Litewską i Niemiecką.
  Obecnie widać w pełni cele i priorytety Ukraińskiej i Litewskiej polityki reanimacji przy poparciu Niemiec WK Litewskiego w opozycji do Polski. Uruchamianie Swapu jest bez sensu ,nie przyniesie korzyści polskiej gospodarce ponieważ Ukraińscy politycy chcą jednostronnych korzyści dla Ukrainy mając zamiar wesprzeć dominację gospodarczą Niemiec w Polsce w zamian za wypromowanie przez Niemcy na lidera w Europie Wschodniej. Czy nam się to podoba czy
  nie Istnienie Ukrainy daje nam pewną korzyść osłabiając Rosję ale sojusznika tam na razie nie znajdziemy ,a raczej umiarkowanie wrogi kraj.

  tutejszym @Tutejszym:
  Ta gnida rozmawia z Polakami z pozycji siły! Musimy uznać ideologię bandery za przestępczą i zakazaną na obszarze UE, lub co najmniej na terenie RP. Zbrodnie upa i banderyzmu powinny być oficjalnie uznane jako ludobójstwo. Dopiero wtedy możemy mówić o pojednaniu i przyjmowaniu Ukraińców na naszym terenie. Karanie powinno być bezwzględnie egzekwowane.

  baciar @baciar:
  i oto cała prawdziwa twarz upadlińskich bydlaków od dawna to powtarzałem nigdy nie wierz upadlińcowi a z nimi to jeszcze bedziemy miec problemy ale mam cicha nadzieje że w koncu raz na zawsze rozliczymy ta chołote do konca nie jestem zadnym jasnowidzem ale te debile jak skoncza w końcu ta swoja durną wojenke z moskalami zaczną szukac nowej z lachami to jest wiecej niz pewne tylko szkoda że durny rząd ocknie sie jak beda mieli banderowców już na glowie wtedy bedzie larum bo bedzie potrzebne mieso armatnie szkoda poprostu słów

  fiesta @fiesta:
  Kazdy Polak-katolik powinien posiadac w domu debowe „kropidlo” i „rozaniec” z lancucha na przepedzenie tej choloty z Polski.

  lucy75 @lucy75:
  Niestety, przychodzi mi jedno do glowy … oj, Giedroyc nabroiles. Mowie to ze smutkiem, bo kilka razy zdarzylo mi sie biegac do Maison Laffitte – mialam zaszczyt (jednak zaszczyt) Cie spotkac tuz przed Twoja smiercia i porozmawiac przy herbatce z Zofia Hertz … na szczescie tylko o sztuce i artystach. Jednak nie moge opedzic sie od mysli, ze to Ty nas – Polakow – rozochociles do bratania z Ukraina. Zakopywales upiory przeszlosci … a upiory widzisz – taka ich natura – wylaza …

  Polubienie

 2. ProPatria @ProPatria:
  Polski kler również jest zdominowany przez skretyniałych politycznie poprawnych idiotów. Oni także nie wyciągają wniosków: przez cały okres komunizmu pomagali grekokatolikom na terenach Kresów dzisiaj okupowanych przez banderland i jak im się odwdzięczono ?? Nie mają elementarnego nawet wsparcia ze strony duchownych upaińskich, ba, odnoszą się do nich bardzo wrogo. Katolicy zwrócili grekokatolikom szereg obiektów sakralnych, tymczasem grekokatolicy nie poczuwają się do obowiązku zwróconia Katolikom ŻADNEJ świątyni czy innego zagrabionego obiektu. Reasumując: banderowcy nie tylko wykorzystują Polskę na niwie politycznej, robią z nas frajera na każdej możliwej płaszczyźnie.

  M92 @M92:
  @ProPatria Co ma wspólnego z patriotyzmem twoja haniebna wypowiedź? Stanowcze NIE dla obrażania i uderzania w naszych czcigodnych Pasterzy naszego polskiego kościoła rzymsko-katolickiego. Im się należy powszechna cześć i szacunek za dobro, które każdego dnia nam wyświadczają swoją posługą. Polska wyciąga wnioski z historii lepiej niż Ci się wydaję i nie da się wciągać w nienawiść, nie będzie odpowiadać na zło złem, tylko dobrem, ponieważ tylko w ten sposób można zbudować CYWILIZACJĘ ŻYCIA. Czym byśmy się różnili od Ukrainy, jeżeli tym samym byśmy im odpowiadali? Niczym. Właśnie w tym tkwi Wielka Boża Mądrość polskich Pasterzy, że apelują o otwartość i gościnność, a nie o to co ty sugerujesz poprzez swoją haniebną wypowiedź, wybacz mi, ale inaczej nie mogę jej nazwać. NIE dla wzajemnej nienawiści, dla wojen, konfliktów i dla cywilizacji śmierci, którą propaguje i szerzy współczesny Świat.

  https://kresy.pl/wydarzenia/episkopat-apeluje-o-dalsza-otwartosc-goscinnosc-wobec-ukraincow-polsce/


  źr. Episkopat.pl

  EPISKOPAT APELUJE O „DALSZĄ OTWARTOŚĆ I GOŚCINNOŚĆ” WOBEC UKRAIŃCÓW W POLSCE

  16 października 2017|12 komentarzy|w polityka, Polska, religia, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Obrady Episkopatu odbyły się w dniach 13-14 października 2017 r. w Lublinie.

  Odbyte obrady miały związek ze 100- leciem powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. „Biskupi wyrazili uznanie dla dorobku naukowo-kulturalnego tego uniwersytetu, który kieruje się dewizą Deo et Patriae (Bogu i Ojczyźnie). W czasach komunizmu KUL był jedynym działającym katolickim uniwersytetem w Europie Centralnej i Wschodniej. Biskupi podkreślili wkład tej uczelni w umocnienie Kościoła w kraju i za wschodnią granicą. Obecnie KUL jest jednym ze znaczących ośrodków akademickich w Polsce i w Europie” – napisano w komunikacie z 337. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.

  W komunikacie, oprócz tematów związanych z duszpasterstwem, zwrócono również uwagę na kwestię obecności Ukraińców w Polsce. „Biskupi polscy z wielką troską odnoszą się do potrzeb duszpasterskich osób przybywających z Ukrainy do naszego kraju. Dziękując za dotychczasową życzliwość, zwracają się do wszystkich kapłanów i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o dalszą otwartość i gościnność. Tam, gdzie zaistnieje taka potrzeba, proszą o pomoc w organizacji punktów duszpasterskich w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła greckokatolickiego w Polsce” – informuje komunikat.

  Treść komunikatu skomentował na Twitterze w kilku wpisach wiceprezes Ruchu Narodowego i były poseł na Sejm Krzysztof Bosak.

  Kresy.pl / Episkopat.pl / Twitter

  Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
  Hierarchom katolickim wciąż marzy się podbój Wschodu utraconego ostatecznie w XI w. Kościół katolicki to globalna instytucja z globalnymi interesami. I jeśli ktoś się łudzi, że te globalne interesy są dla Kościoła, w tym także dla jego polskiej ekspozytury, mniej ważne od polskich interesów narodowych to jest w tragicznym błędzie oraz daje dowód naiwności i nieznajomości historii.

  M92 @M92:
  Jaki utracony wschód w XI wieku? Nie wiesz co mówisz. Dla przypomnienia Zachód i Wschód to dwa płuca, którymi oddycha chrześcijaństwo. POKÓJ I JEDNOŚĆ tylko to się marzy nam wszystkim. Masz prawo do swojej opinii, z którą mogę się całkowicie nie zgadzać i się nie zgadzam, tak jak ty z moją możesz się nie zgadzać.

  UPAdlina @UPAdlina:
  @M92 kościół nie jest świętą krową. Wypowiedź ProPatria nie ma w sobie nic haniebnego. Kościół niejednokrotnie w swojej historii dopuścił się haniebnych czynów i trzeba o tym mówić, a nie udawać, że nie było sprawy. Dzisiejsze poparcie kościoła dla sprowadzania do Polski milionów zachodnich ukrów wychowanych na gloryfikacji nazizmu i banderyzmu i nienawiści do Polski to hańba dla tej instytucji, którą tak tu wychwalasz pod niebiosa.

  M92 @M92:
  Mam prawo do swojej opinii tak jak ty do swojej. Całkowicie nie zgadzam się z twoją opinią. Historia Kościoła to historia ludzi i Narodów pamiętaj o tym. Kościół jest Święty i Niepojęty.

  jazmig @jazmig:
  @M92 PiS urządza co chwilę seanse nienawiści wobec Rosji, więc o jakim dobrze piszesz?

  M92 @M92:
  @jazmig O Pis-ie nic tutaj nie pisałem. Pisze o ,,dobru”, którego próżno szukać w polityce, ponieważ tam jest tylko odwieczna wzajemna nienawiść. Polska powinna z każdym Państwem na świecie mieć jak najlepsze relacje.

  jazmig @jazmig:
  @M92 Prawda was wyzwoli! Prawda, a nie zakłamywanie rzeczywistości, jak to właśnie robi episkopat. Jestem katolikiem, co niedzielę uczestniczę we mszy św. więc nie jestem wrogiem katolików, ale widzę też zakłamywanie rzeczywistości przez episkopat.

  Nie potrzebujemy przeprosin od Ukraińców, ale nie możemy się zgodzić na gloryfikację zbrodniczych ludobójców z OUN i UPA. Jak długo będą oni gloryfikowali zbrodniarzy, tak długo nawet episkopat nie ma prawa ich pochwalać, bo jest to pochwalanie zbrodni.

  M92 @M92:
  @jazmig Episkopat nigdzie nigdy nie odnosił się do UPA, a jak się odnosił to je stanowczo potępiając. Nie dla gloryfikacji. Nikt ich nie pochwala. Sam przyznaj czy odpowiadanie nienawiścią na nienawiść prowadzi do dobra? Nie. Można na wiele innych znacznie lepszych i zdrowszych sposobów walczyć z tym złem.

  zefir @zefir:
  Zbyt wielkie,zbyt naiwne i frajerskie jest to miłosierdzie Episkopatu względem potomków banderowskich katów.Ilu to księży katolickich zarżnęła,przebiła,zarąbała ukraińska czerń i UPA nożami,widłami i siekierami święconymi przez grekokatolickich katów? O tym w Episkopacie cisza,szszaaa.Nie pamięć ofiar,lecz grzeszny interes wśród biskupów przeważa-więcej Ukraińców w Polsce,to może zwiększy się stado owieczek do biskupiego golenia.Episkopat zapomina i milczy o potrzebie wzajemności tak w miłosierdziu,otwartości,życzliwości i gościnności,czego ze strony banderlandu nie ma.Ile to tysięcy polskich ofiar ukraińskiej czerni i UPA do dziś nie ma należnych miejsc spoczynku?Dlaczego to miłościwych biskupów nie rusza? Ile kościołów katolickich,polskich obiektów kultury i nauki Ukraina metodą soviecką profanuje,polskich wiernych lekceważy?Dlaczego w tych sprawach Episkopat siedzi cicho z podkulonym ogonem,czy jak wystraszona mysz pod miotłą.A może ten Episkopat dostrzega światełko nadzieji w dzisiejszym ustroju Ukrainy? Nic bardziej naiwnego,wręcz głupiego.Na dziś Ukraina to państwowy banderland zbudowany na ultranacjonaliżmie,szowiniżmie bandyckiego OUN-UPA.Episkopat,jego kardynały i biskupi polskim narodowym ineresem,polskim patriotyzmem się nie przejmują,dla nich Vatykan jest ostoją.

  AleksanderWilkk @AleksanderWilkk:
  @zefir Bardzo mądra wypowiedź, niestety w episkopacie jest pełno żydostwa, co widać po włażeniu w tyłek banderowcom jak i głoszenie przyjmowania barbarzyńców z Afryki i Azji. To nie są prawdziwi księżą tylko przedstawiciele żydomasońskiej sekty modernistycznej, którzy plują na wszystkich katolików pomordowanych przez satanistyczną UPA, jak i przez innych zwyrodnialców.

  Polubienie

 3. Najbrutalniejsze Tortury i Metody Egzekucji UPA na Polakach – Plociuch #520

  wideoprezentacje
  Published on Nov 25, 2016

  Jan Kowalski
  10 months ago
  Sam tytuł mnie boli. J** nazistów ukraińskich.

  Adrian Kaszubowski
  10 months ago
  +wideoprezentacje. Panie Krzysztofie przepraszam Pana bardzo mam nadzieję, że nie odbierze tego Pan w sposób negatywny. Nie dałem rady dosłuchać do końca. Osoby niewidome są bardzo wrażliwe, a i sporo potrafię sobie wyobrazić mimo tego, że nie widzę. Mam nadzieję, że Pan to zrozumie. Jednocześnie mam nadzieję, że to będzie jedyny Pański vlog, którego nie dałem rady przesłuchać.

  PediculusPL
  10 months ago
  Ukraińcy nie chcą się przyznać do swoich zbrodni, Bandera jest dla nich kimś takim, jak dla nas jest Piłsudski, a UPA jest dla nich jak dla nas AK. Po prostu brak mi słów.

  Wakko
  10 months ago (edited)
  Krzysiu wiesz może, że Polska Policja przyjmuje naszych wschodnich sąsiadów do naszych jednostek mundurowych? A szkolą ich w Słupsku. Proponuje poszukać, mimo wszystko nie chce Ukraińców w POLSKIEJ Policji…

  Zbrodnia Wołyńska – Cierpienia Polaków cz 2

  wideoprezentacje
  Published on Oct 16, 2017

  Zin Gan
  28 minutes ago
  Brawo Ator świetny temat. Każdy Polak powinien być świadomy krzywdy, jaką Polska doznała na przestrzeni ostatnich 100 lat ze strony naszych sąsiadów oraz sojuszników.

  Novitus
  23 minutes ago (edited)
  Ukraincy traktuja Polakow jak zwierzeta! Duda zawiozl miliard euro poroszence, a tamci zabronili nauki polskiego polskim dzieciom na ukrainie. Ukraincy zrujnuja Polske! bedzie ich 5 mln i za pare lat bedzie u nas tragedia na skale niebotyczna! wiecej nie pisze bo mi szkoda nerwow!
  Pamietajmy, ze wsrod normalnych ukraincow przyjezdza wielu banderowcow oraz ekstremistow z dombasu. Oni nas Polakow nienawidza! oczywiscie nie kazdy ukrainiec! Ale sa dla nas takim zagrozeniem, jak muzlimy dla Niemiec!!

  Najgorsze jest to, ze u nich obecnie Banderowcy sa u wladzy i stawiaja pomniki banderze. To jest po prostu hore! to tak jakby w niemczech zaczeli stawiac pomniki hitlerowi, a w izraelu wydali ksiazke main kampf! bo w Polsce juz sa podreczniki Bandera i ja… Polski rzad w polowie jest pochodzenia ukrainskiego, dlatego nawet nie ma ustawy antybanderowskiej! to jest po prostu chore!

  Koniec tematu, bo az mi cisnienie skoczylo

  papuv666
  6 minutes ago
  Sorry, ale nie będę słuchał do końca – nie wytrzymałem. Po prostu brutalność tego co robili nie jest do strawienia dla mnie nawet słuchając o tym.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.