563 DUŻY WZROST POPARCIA DLA OUN-UPA NA UKRAINIE


Młodzi Ukraińcy z banderowską flagą, foto: day.kyiv.ua


Trzeba wierzyć żydobanderowcom w przyjaźń polsko-żydobanderowską… i być im posłusznym,.. bo jak nie… A ja „ruski troll” co tam się znam, no nie..? 😦

HAŃBA, HAŃBA, HAŃBA…


Poznaniak74 @Poznaniak74:
Jaki tam wzrost poparcia, Ukroince gdyby „czapa’ z Kijowa im tego nie nakazywała to by raz dwa to olali. Prawda jest niestety taka że gdyby Zachód, A W SZCZEGÓLNOŚCI POLSKA nie popierały obecnej polityki w Kijowie (czyli promocji BANDERYZMU) to problemu z BANDERYZMEM na Ukrainie by nie było !!!

jaro7 @jaro7:
Myślę że wśród polskojęzycznych polityków i „dziennikarzy” poparcie może być jeszcze wyższe.

General @General:
Dzięki takiemu poparciu do Polski zacznie przenikać ideologia bandetrowska a nasz rząd nie robi z tym nic, oprócz zapraszania potomków bandytów i morderców do Polski. Idąc tokiem rozumowania Sz.P W. Cejrowskiego na temat Ukraińców, sam o nich tak myślę. Czekam kiedy tylko Tyma zacznie nas ścigać przy pomocy aparatu państwowego za pomocą adresacji IP za znieważanie tych bandytów. Ale tak łatwo mu nie pójdzie.

jazmig @jazmig:
Po prostu banderowcy obsadzili wszystkie najważniejsze stołki w całym kraju i narzucają wszystkim banderowską propagandę. To z kolei irytuje miejscowych, więc przy byle okazji pokażą banderowcom, gdzie raki zimują, wystarczy im tylko pomóc na początku.

https://kresy.pl/wydarzenia/duzy-wzrost-poparcia-dla-oun-upa-ukrainie/

DUŻY WZROST POPARCIA DLA OUN-UPA NA UKRAINIE

5 października 2017|4 komentarze|w kresy, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

Dla niemal połowy Ukraińców członkowie OUN-UPA to bohaterowie walk o niepodległość. Przeciwnego zdania jest 29 proc. badanych.

Kijowska grupa socjologiczna Rejtynh opublikowała badania, z których wynika, że 49 proc. Ukraińców postrzega członków OUN-UPA jako bohaterów walk o niepodległość Ukrainy. Inaczej uważa jedynie 29 proc. ankietowanych, a 26 proc. nie ma zdania na ten temat.

Badacze podkreślają, że od czasu kiedy pierwszy raz badano sympatię do OUN-UPA w 2010 poziom poparcia wzrósł 2,5 raza z poziomu 20 proc. W 2015 roku liczba zwolenników uznania członków OUN-UPA za bohaterów przekroczyła liczbę przeciwników takiego twierdzenia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukraińcy uczcili pamięć SS Galizien: w mundurach Waffen-SS i pod flagami OUN UPA [+VIDEO / +FOTO]

Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińska Powstańcza Armia cieszy się największym poparciem na zachodzie Ukrainy, gdzie za bohaterów uznaje je 80 proc. mieszkańców. W Ukrainie centralnej poparcie wynosi około 50 proc. Najmniejszym poparciem te ludobójcze organizacje cieszą się na wchodzie i południu Ukrainy, gdzie połowa mieszkańców jest im przeciwna.

Ukraińskie organizacje nacjonalistyczne cieszą się największym poparciem wśród młodych mężczyzn, mieszkańców wsi, a także osób z wyższym wykształceniem. Ukraińcy należący do tych kategorii popierają OUN i UPA częściej niż pozostałe grupy.

ZOBACZ TAKŻE: Ukraina: we Lwowie weterani UPA dostaną specjalne zapomogi

Badanie Rejtynh miało miejsce w dniach 20-29 września 2017 r., na próbie 2000 obywateli Ukrainy. Granice błędu statystycznego wynoszą mniej niż 2,2%.

Kresy.pl / dt.ua

…..


Wołodymyr Wiatrowycz Foto: wikimedia.or

Misza @Misza:
Niezły oksymoron. Herr Wiatromyr radzi by nie upolityczniać UPA, które było organizacją polityczną. Może mu prozac w czopkach pomoże?

Gaetano @Gaetano:
Ten banderowski cwel został oddelegowany przez kierownictwo do naginania historii swego tysiącletniego kraju. Nikt z naukowców i historyków, nie tylko polskich, nie może wdawać się z tym pomiotem w żadną dyskusję, ponieważ jakakolwiek dyskusja uwiarygadnia go jako historyka bądź naukowca, którym nie jest.

tagore @tagore:
W rozwiązanie sprawy ludobójstwa dokonanego przez OUN-B i jej UPA musimy wciągnąć ONZ i pod jej szyldem jak w Bośni dokonać ekshumacji pomordowanych. Niszcząc prestiż Ukrainy na arenie międzynarodowej.

zefir @zefir:
Znaczy się, że sprawy katów z UPA nie ma bo sowieci to upolitycznili-tak to interpretuje ta wywłoka, banderowski propagandysta i idiota, wypasiony na intrygii kłamstwach, czyli pseudohistoryk i gnida Władymir Wjatrowycz. Takimi bzdetami ta banderowska menda imponuje tylko polskiemu skundlonemu IPN-owi.

https://kresy.pl/wydarzenia/wiatrowycz-upolitycznienie-tematu-upa-juz-nami/

WIATROWYCZ: UPOLITYCZNIENIE TEMATU UPA JEST JUŻ ZA NAMI

6 października 2017|4 komentarze|w kresy, polityka, Polska, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

Szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wiatrowycz twierdzi, że sprawa UPA byłaupolityczniona w czasach sowieckich, które są przeszłością i czas na „rzetelne ukraińskie” badania.

Wołodymyr Wiatrowycz wziął udział w konferencji naukowej poświęconej 75. rocznicy utworzenia UPA. Zdaniem szefa ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, w czasach Związku Radzieckiego kwestia UPA pozostawała ścisłym ideologicznym tabu. Dodał, że także po upadku ZSRR historycy mieli trudności, aby badać ten temat.

Jako przyczyny wskazywał brak źródeł, ponieważ dokumenty pozostawały w gestii służb specjalnych – następców KGB, a do tego temat był nadmierne upolitycznianie.

CZYTAJ TAKŻE: Szef ukraińskiego IPN: Waffen-SS Galizien to nie zbrodniarze, ale ofiary wojny

Tę kwestię poruszano podczas wszystkich wyborów od 1991 roku, i historycy nie odważyli się wziąć się za ten temat, aby nie dać się wciągnąć w politykę – tłumaczył Wiatrowycz.

Jego zdaniem oba te problemy są już za sobą. Archiwum Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zostało otwarte dla historyków, a politycy wykonali zadanie, – w szczególności, według Wiatrowycza poprzez uchwalenie ustawy o uznaniu UPA za uczestniczkę walk wyzwoleńczych.

W związku z tym nadmierne upolitycznienie już mamy za sobą – oświadczył szef UIPN.

ZOBACZ TAKŻE: Szef ukraińskiego IPN zachwycony wypowiedziami Targalskiego nt. UPA

Podkreślił także, że temat UPA faktycznie wymaga dodatkowych szczegółowych badań. Przyznał, że wiele stron jej działalności pozostaje nieznanych. Zachęcił młodych historyków do pracy w tym kierunku.

Wiatorowycz uważa także, że temat UPA niepotrzebnie stał się przedmiotem gorących międzynarodowych dyskusji i jest używany przez rosyjską propagandę. Społeczeństwo ukraińskie jeszcze mało zna o UPA. A gdzie nie ma wiedzy, tam są spekulacje. Dlatego zadaniem historyka jest pogodzić się z przeszłością. To pozwoli nam stać się silniejszymi – stwierdził szef UIPN.

Kresy.pl / zik.ua

…..


Plakat uroczystości 75 rocznicy UPA w Chicago. Fot. facebook

zefir @zefir:
Tylko nie zapomnijcie siekier i wideł na uroczystość dosłać.

tagore @tagore:
Bardzo interesująca sytuacja, jeśli Polski Rząd nie zareaguje, Wiatrowyczowa polityka historyczna odniesie wielki sukces i polskie stanowisko będzie przedstawiane przez Ukraińców na arenie międzynarodowej jako nacjonalistyczne oszołomstwo i kłamstwa. Cóż poczną nasze dyplomatyczne pupcie wołowe?

bob @bob:
Mam nadzieje że Polonia z Chicago zareaguje bo na klanów od poplamionego tłuścioszka nie ma co liczyć to zdrajca zwyczajny

Sun Escobar @Sun Escobar:
Hańba na wieki PIS za bierność ws. ludobójców UPA , oprawców Polskich dzieci i kobiet.

Kojoto @Kojoto:
Mam nadzieję, że Polonia w Chicago i USA w ogóle okaże sią na tyle zorganizowana, że zablokują te obleśne prowokacje szowinistów ukraińskich.

https://kresy.pl/wydarzenia/konsulat-ukrainy-chicago-organizuje-uroczystosc-okazji-75-rocznicy-powstania-upa/

KONSULAT UKRAINY W CHICAGO ORGANIZUJE UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI 75. ROCZNICY POWSTANIA UPA

23 września 2017|5 komentarzy|w Ameryka, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Ukraińcy z USA uczczą 75. rocznicę utworzenia UPA. Fetę organizuje oficjalnie Konsulat Generalny Ukrainy w Chicago.

W niedzielę 8 października w amerykańskim mieście Bloomingdale niedaleko Chicago odbędą się uroczystość z okazji Dnia Obrońcy Ukrainy, a zarazem 75 rocznicy utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) – podaje agencja Ukrinform.

Według informacji zamieszczonej na stronie wydarzenia, organizatorem jest Konsulat Generalny Ukrainy w Chicago.

– Konsulat Generalny Ukrainy w Chicago i Ukraiński Kongresowy Komitet Ameryki (oddział Illinois) zapraszają do wzięcia udziału w obchodach Dnia Obrońcy Ukrainy i 75 Rocznicy utworzenia UPA – napisano w powiadomieniu, zamieszczonym w sieci.

rzeczytaj: Antybanderowska akcja młodego pokolenia Polaków w USA. Młodzież z Chicago przeciwko UPA [+FOTO]

W tym roku przypada 75 rocznica utworzenia zbrodniczej UPA, co jest na Ukrainie świętowane m.in. przez Ukraiński IPN i władze. W maju br. lwowska rada obwodowa ogłosiła rok 2017 rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii i jej dowódcy Romana Szuchewycza oraz zażądała od polskich władz odbudowania nielegalnego pomnika tej zbrodniczej organizacji w Hruszowicach. Wcześniej rok 2017 ogłoszono rokiem UPA w obwodach wołyńskim i iwanofrankiwskim.

Zobacz: Ukraina: nakręcono drugą część bajki o UPA [+VIDEO]

W lutym w Kijowie ukraińscy historycy na czele z szefem UIPN Wołodymyrem Wiatrowyczem zainaugurowali wielką „kampanię informacyjną” związaną z obchodami 75. rocznicy powstania zbrodniczej UPA. Ma ona na celu przedstawić tę zbrodniczą formację jako rzekomo „główną siłę antynazistowską”.

Inicjatywę UIPN skrytykował ukraiński politolog wykładający na Uniwersytecie Ottawa w Kanadzie, dr Iwan Kaczanowski.

– Ukraiński IPN kierowany przez Wiatrowycza zaczyna kampanię propagandową, by świętować fałszywą rocznicę utworzenia UPA w październiku 1942 roku i by przedstawiać OUN i UPA jako główne siły antynazistowskie na Ukrainie w czasie II wojny światowej –napisał.

– Studia akademickie prowadzone przez zachodnich badaczy, w tym moje własne, dotyczące kolaboracji OUN-UPA z nazistowskimi Niemcami na początku i pod koniec wojny, a także udział OUN-UPA w masowych mordach Żydów, Polaków, Ukraińców i Rosjan są atakowane lub ignorowane – dodał.

Ukraińska Powstańcza Armia wraz z Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów jest odpowiedzialna za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

PRZECZYTAJ:

Zbrodnie UPA w Bieszczadach

Zbrodnie ukraińskich nacjonalistów na Polakach

Ukrinform.ua / facebook.com / Kresy.pl

…..


autor: Wikimedia Commons/Центр досліджень визвольного руху/Facebook

kairos 193.188.199.*27 września
Ukraina to upadłe państwo ! Jesli dla nich bohaterami są mordercy i zwyrodnialcy to taka państwowość się nie utrzyma!!! Prędzej, czy póżniej !

bos 83.22.242.*27 września
PiS NIE SZANUJE POMORDOWANYCH NA WOŁYNIU POLAKÓW przez ukraińców

Max 62.87.154.*28 września
Nie ma takiego kraju „ukraina” to tylko polskie kresy wschodnie (juz sama nazwa jest odpowiednia) i zachodnia część Rosji. Reszta to tereny rumuńskie i węgierskie podzielone po pijaku przez Stalina

Andrzej azs 79.184.229.*27 września
Powinni jeszcze poprosić koalicjantów z SS i Wermahtu …

polski profesor-persona non gr 83.143.240.*27 września
http://jeznach.neon24.pl/post/140364,buduja-nowy-narod-ukrainski

hhggh 83.31.212.*27 września
USA nic nie zrobi bo to im pasuje. Ukraina jest w ich interesie dlatego PiS będzie milczał bo nie chcą się kłócić z USA.

darek 91.240.130.*27 września
ktoś wie dlaczego setki tysięcy Ukraińców nie podejmują pracy w Czechach gdzie bezrobocia prawie nie ma a poziom życia znacznie wyższy niż u nas albo na Wegrzech lub Słowacji ?

https://wpolityce.pl/swiat/359681-tylko-u-nas-ukraincy-w-usa-chca-uczcic-75-rocznice-powstania-upa-wspiera-ich-w-tym-konsulat-w-chicago

TYLKO U NAS. Ukraińcy w USA chcą uczcić 75. rocznicę powstania UPA. Wspiera ich w tym konsulat w Chicago

opublikowano: 27 września · aktualizacja: 27 września

Ukrainian Congress Committee of America – oddział w Illinois – zrzeszający Ukraińców żyjących w Stanach Zjednoczonych organizuje wielkie święto z okazji 75. rocznicy powstania UPA (Ukraińskiej Powstańczej Armii). Wielka feta jest oficjalnie wspierana przez Konsulat Ukrainy w Chicago.

UPA, która w 1943 r. dokonała rzezi Polaków na Wołyniu, jest na Ukrainie uważana za wielkiego wyzwoliciela. Zbrodnia wołyńska jest najczęściej negowana w kontaktach między Polską a Ukrainą przez tę drugą stronę. W tym roku mija 75 lat od utworzenia ugrupowania. Z tego powodu Ukraina – nie przejmując się zdaniem Polaków – organizuje obchody rocznicowe wspierane przez oficjalne państwowe instytucje.

W mediach dało się znaleźć plakat reklamujący obchody rocznicy organizowane w Stanach Zjednoczonych przez tamtejszych Ukraińców. Na plakacie widnieje logo ukraińskiego konsulatu w Chicago. Postanowiliśmy zweryfikować prawdziwość tych informacji, w związku z czym skontaktowaliśmy się z ukraińskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Ministerstwo poinformowało, że nie zajmuje się jednak tą sprawą i poleciło skontaktować się bezpośrednio z konsulatem w Chicago.

My nie organizujemy podobnego przedsięwzięcia, nie posiadam takiej informacji, ale prawdopodobnie jakaś organizacja ukraińska organizuje, a my bierzemy udział w tej uroczystości

— poinformowała nas osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami w konsulacie w Chicago. Kiedy zwróciliśmy uwagę, że pod projektem podpisuje się Ukrainian Congress Committee of America, konsulat potwierdził swoje powiązania.

To jest możliwe. Sądzę, że informacja o festiwalu i sam plakat są jak najbardziej prawdziwe, ponieważ Ukrainian Congress Committee of America jest naszym partnerem

— skwitowała przedstawicielka konsulatu.

Więcej informacji na temat samego festiwalu znaleźliśmy na profilu facebookowym samego Ukrainian Congress Committee of America w Illinois. 75th Anniversary Commemoration of УПА (Upamiętnienie 75. rocznicy UPA) odbędzie się 8 października 2017 r. w prawosławnej ukraińskiej cerkwi w Bloomingdale. Ma rozpocząć się o godzinie 13. W czasie święta ma mieć miejsce m.in. rekonstrukcja historyczna niektórych akcji związanych z UPA.

Okazuje się, że Ukraińcy – choć chcą żyć z Polakami w jak najlepszych stosunkach – wciąż mają tendencję do czczenia armii, która na Polakach dokonywała rzezi. A przedstawicieli tej armii uważają za największych narodowych bohaterów.

Facebook/gnor

Ernest Nemecek 83.6.133.*30 września
Dlaczego miałby nie wspierać? Po to mają konsulat.

Marek 195.117.63.*27 września
Jak ukraińcom zacznie się palić pod ogonem to mogą być zdolni do wywołania drugiego Czarnobyla. Winę oczywiście jak zawsze zwalą na Putina.

logik 89.65.158.*27 września
Takimi metodami nie buduje się państwa ani społeczeństwa tylko barbarzyństwo. Ocknijcie się Ukraińcy i nie świętujcie zbrodni ani zbrodniarzy, bo się wam Ukraina rozpieprzy.

and 109.173.151.*27 września
Jaki kraj tacy bohaterowie, a dzisiejsi nawet składów amunicyjnych należących do armii pilnować nie potrafią. W mordowaniu bezbronnych za to mistrzowie…

haltup 159.255.185.*27 września
Oni na jeszcze wszystkich wyrżną za polskie pieniądze i polski chleb powszedni

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-awantura-radzie-najwyzszej-ws-ustaw-o-donbasie-protesty-parlamentem-video/

https://kresy.pl/wydarzenia/premier-kanady-pracujemy-nad-sprzedaza-broni-ukrainie/

https://wpolityce.pl/swiat/361095-lista-uzbrojenia-ktorego-oczekuje-ukraina-wyslana-do-usa-sa-na-niej-min-srodki-rozpoznania-powietrznego-i-systemy-przeciwczolgowe

2 thoughts on “563 DUŻY WZROST POPARCIA DLA OUN-UPA NA UKRAINIE

 1. http://fakty.interia.pl/polska/news-waszczykowski-dla-rz-warszawa-chce-sojuszu-z-kijowem,nId,2453291

  ​WASZCZYKOWSKI DLA „RZ”: WARSZAWA CHCE SOJUSZU Z KIJOWEM

  POLSKA Dzisiaj, 17 października (07:17)

  Polski rząd działa w głębokim przekonaniu, że dla bezpieczeństwa naszego kontynentu nieodzowna jest europejska, stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina – pisze szef MSZ Witold Waszczykowski we wtorkowej „Rzeczpospolitej”.


  Witold Waszczykowski /JULIEN WARNAND /PAP/EPA

  „Partnerstwo z Ukrainą pozostaje kluczowym zadaniem polityki zagranicznej naszego państwa. Jest to relacja głęboka i wielopłaszczyznowa, tak jak między sąsiadami związanymi nie tylko bogatą wielowiekowa spuścizną, ale również poczuwającymi się do odpowiedzialności za wspólną europejską przyszłość” – pisze szef polskiej dyplomacji.

  Dlatego, jak dodał, nie może zaskakiwać intensywny i rzeczowy charakter współpracy polsko-ukraińskiej.

  „Polska znajduje się i pozostanie w gronie tych państw, które uważają, że wspólnota międzynarodowa ma obowiązek przeciwstawić się zbrojnemu pogwałceniu międzynarodowego ładu – bez względu na niejednokrotnie dotkliwe koszty takiej postawy, w tym te, które uderzają w naszych przedsiębiorców” – zadeklarował minister.

  Jak dodał, „niespokojne wschodnie sąsiedztwo naszego kraju i dotkliwe skutki rosyjskiej agresji na Ukrainie utwierdzają nas w przekonaniu o konieczności nie tylko wzmacniania naszego własnego bezpieczeństwa, jako członka NATO, ale również nieustannej obrony prawa Ukrainy do swobodnego wyboru drogi rozwoju i sojuszy międzynarodowych”.

  Minister zauważył, że 1 stycznia przyszłego roku Polska obejmie po Ukrainie na dwa lata miejsce niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ

  „Dostrzegamy w tej roli szansę i obowiązek zabiegania o przywrócenie w naszym regionie poszanowania dla takich norm prawa międzynarodowego, jak nienaruszalność granic, suwerenność państw, wyrzeczenie się siły militarnej i szantażu, użycia siły do rozwiązania sporów między państwami. W tym duchu będziemy się angażować w prace nad powołaniem misji pokojowej ONZ na Ukrainie” – zapowiedział Waszczykowski.

  „Polska działa w głębokim przekonaniu, że dla bezpieczeństwa naszego kontynentu nieodzowna jest europejska, stabilna politycznie i ekonomicznie Ukraina. A zatem zależy nam, aby reformy na Ukrainie były rzeczywiste i głębokie” – podkreślił minister.

  Jak dodał, od wielu lat Polska udziela realnego wsparcia na rzecz Kijowa. „Systematycznie rośnie wartość pomocy rozwojowej – w 2016 r. przekazaliśmy na ten cel ok. 95 mln zł. Polscy eksperci są gotowi w dalszym ciągu wspierać reformy z zakresu zwalczania korupcji, reformy oświaty i procesu decentralizacji” – dodał szef MSZ.

  Jak zauważył, istotnym narzędziem zbliżania naszego sąsiada do UE jest jej udział w Partnerstwie Wschodnim. „Po latach pustych zapewnień poprzedników obecny rząd Polski skutecznie przeforsował zwolnienie obywateli Ukrainy z konieczności ubiegania się o wizy przy podróżowaniu do Unii Europejskiej. To historyczny postęp w formowaniu poczucia europejskiej wspólnoty, która sięga dalej niż granice UE” – zauważył.

  „Polski rząd podjął już wcześniej świadomą decyzję o ułatwieniu dla obywateli Ukrainy zasad osiedlania się, studiowania i ubiegania się o pracę nad Wisłą. O skali zjawiska i jego znaczeniu dla naszych relacji najlepiej świadczą dane NBP – w 2016 r. Ukraińcy pracujący w Polsce przekazali swoim bliskim 8 mld zł” – zaznaczył.

  „Unia powinna pozostać wspólnotą otwartą”

  Według szefa MSZ „Unia powinna pozostać wspólnotą otwartą, zachowującą siłę grawitacji wobec aspiracji naszych wschodnich sąsiadów”.

  „Niezależnie od wszystkich tych dziedzin, w których Polska i Ukraina rozumieją się doskonale, przedmiotem naszych rozmów bywają także sprawy trudne, szczególnie związane ze wspólną historią naszych krajów: rozliczenie ludobójstwa OUN/UPA na polskich sąsiadach na Wołyniu, umożliwienie godnego pochówku lub upamiętnienie szczątków ofiar konfliktów rozsianych na terytorium wspólnego niegdyś państwa, funkcjonowanie wspólnoty rzymskokatolickiej na Ukrainie” – zauważył minister Waszczykowski.

  Dodał, że obok tych znanych od dawna zagadnień pojawiają się nowe, jak wydawanie zakazów wjazdu na terytorium Ukrainy wobec polskich społeczników lub naukowców krytycznie ustosunkowanych do polityki historycznej Kijowa.

  „Jak niedostateczne zaangażowanie właściwych służb ukraińskich w ochronę polskich placówek dyplomatycznych, stających się celem ataków przy użyciu materiałów wybuchowych i środków bojowych” – podkreślił.

  „Warszawa patrzy na Kijów jak na partnera, z którym chce się dzielić sukcesami, korzyściami, ale i odpowiedzialnością. Tylko na takim równoprawnym partnerstwie buduje się prawdziwy sojusz” – zauważył minister.

  Przypomniał, że w przyszłym roku Polska świętować będzie 100-lecie odzyskania niepodległości po 123 latach. „Ukraińcy też znają gorycz niewoli i radość niepodległości. Dlatego są nam tak bliscy. Otwarci na siebie będziemy nie do pokonania. Zawzięci na siebie, damy siłę wrogom” – napisał szef polskiej dyplomacji.

  ~Tomuś- Dzisiaj (08:38)
  Zdrajca ! Niech żyje Viktor Orban !

  ~Wołynianin- Dzisiaj (08:20)
  Panie ministrze dla poprawienia stosunków pomiędzy Polską a Ukrainą należy postawić pomnik bohatera naszych narodów S. Bandery w Warszawie, oraz pomnik wdzięczności za rzeź Wołyńską we Wrocławiu. Kijów to na pewno zaakceptuje i nasze stosunki będą jeszcze lepsze.

  ~sarmata- Dzisiaj (08:52)
  Wstyd i hańba! Polską rządzi opcja ukraińska, już nawet się nie kryją! Włażą im bez mydła!

  ~O fuj- 1 godz. 3 min temu
  Tylko Kukiz, nigdy pis

  ~Eureka!- Dzisiaj (12:57)
  Waszczyk jest agentem CIA jak Kuklinowski!

  ~Luciano- Dzisiaj (12:12)
  Waszykowski,rządź się swoimi pieniędzmi,a poglady myślę że to są twoje,albo tych co ci je narzucają,ale na pewno nie Polaków.Jak smiesz takie glupoty na glos wypowiadać ?

  ~Luciano- Dzisiaj (12:00)
  W kaftan bezpieczenstwa tego typa,to jest zdrajca,jak cala reszta „polskich”polytykow.Przecież to są szalency,pracujacy dla obcych.

  ~Luciano- Dzisiaj (11:40)
  Przecież to jest antypolska narzucona polytyka.Obnarza poddanczosc Polski.Zaden Polak nie zgodzi się by rozdawać polskie pieniądze,waszczykowski kto ciebie upoważnia do tych fanaberii.Stop.

  VV1977- Dzisiaj (08:17)
  Putin to wróg zachodniej cywilizacji i ją niszczący i to jest prawda A sojusz to dla nas szansa

  ~Stanisław- Dzisiaj (07:45)
  Dziękuję Wam bracia Rosjanie, za wyzwolenie mnie spod obowiązku zajmowania się naszym majątkiem rodzinnym. Dziękuję wam, że uwolniliście mnie od mojego ojca i matki, którzy uczyli mnie kultury i polskości. Że nauczyliście mnie jak sobie radzić z widokiem nagich, wyglądających jak szkielety rodaków i wycinką tajgi przy minus 30. Że nauczyliście jak nie zamarznąć w nieogrzanych, zapluskwionych barakach i jak jeść zamarzniętą trawę. Dziękuję wam za moje zęby, które dzięki wam wypadły mi kiedy miałem 17 lat. Dziękuję wam za to również, że nie przytyłem i przy wzroście 178 cm ważyłem 42 kg. Dziękuję wam, że puściliście mnie do tej niewdzięcznej Polski, którą wyzwoliliście, dopiero w 1956-tym. Dziękuję wam serdecznie za to wszystko, bracia Rosjanie…

  Polubienie

 2. http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-wiadomosci/item/93730-defilada-upa-w-kijowie

  Defilada UPA w Kijowie

  Obejrzałem na You Tube relację z parady wojskowej w Kijowie 24 sierpnia z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy. Mundury i czapki wzorowane na tych, w których chodzą kombatanci UPA. Główny symbol wojskowy to krzyż, uderzająco podobny do krzyża UPA.

  Z głośników cały czas słychać pieśń UPA „Czerwona Kałyna”. Przy każdym defilującym pododdziale jest podawana informacja, że to bohaterowie „operacji antyterrorystycznej”. Zabijanie własnej ludności cywilnej jest „operacją antyterrorystyczną”. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oklaskujący z trybuny honorowej bataliony ochotnicze, czyli neonazistowskich bandytów z Prawego Sektora. Groteskowo wyglądała przyozdobiona fioletowymi krzyżami „technika bojowa”, czyli sprzęt wojskowy, wyprodukowany w większości w czasach ZSRR. To nie była defilada wojska ukraińskiego, ale defilada UPA.

  Kiedy w latach 80. XX wieku czytałem książki prof. Edwarda Prusa sądziłem, że UPA to przeszłość, zamknięta historia. Nie przypuszczałem, że to powróci. Że w Kijowie będzie defilować UPA, że razem z UPA będzie defilował pododdział Wojska Polskiego, że nieopodal trybuny honorowej, na której stał prezydent Polski będzie ulica Stepana Bandery.

  Na trybunie honorowej, niedaleko prezydenta Polski, stał oficer łotewski w mundurze, w jakim po ulicach Rygi paradują co roku 16 marca weterani Legionu Łotewskiego Waffen-SS. Skoro reaktywowano UPA i tzw. integralny nacjonalizm (faktycznie faszyzm) ukraiński, skoro na Litwie, Łotwie, Ukrainie i w Estonii czci się formacje kolaboracyjne SS, to przecież można reaktywować też i Auschwitz.

  Dlaczego nie, skoro to wszystko powraca. Wygląda na to, że po klęsce neoliberalizmu jedyną propozycja, jaką architekci globalizmu mają dla narodów mniej wartościowych i państw drugiej kategorii, pozostał faszyzm. Dożyłem strasznych czasów i nie mam wątpliwości, że będą jeszcze straszniejsze.

  Bohdan Piętka

  za: http://www.mysl-polska.pl/991

  Dariusz Gromowski
  Maliniak jaki z niego prezydent to zwykła łajza plująca na ofiary zajebanych banderowców te skurwysyny polityczne szmaty polskie powinno się rozliczyć za zdradę narodu polskiego

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.