571 Antoni Macierewicz: dla Putina jesteśmy zbyt potężnym przeciwnikiem, czyli gupi Rusek już pewno tera sra ze strachu przed potężną potęgą zjednoczonej żydobanderowskiej armii


Fot.Adam Chełstowski/Forum


I oto pod czujnym okiem generalissimusa Antoniego, z Bogurodzicą na ustach, do boju z wrażą Rosją ruszą nieprzebrane katolickie pancerne zastępy niewidzialnych czołgów i helikopterów, oraz kropideł Antygrawitacyjnych. Nad nimi z ogłuszającym rykiem popędzą przez przestworza rakiety z Antymaterią, niczym roje sarmackich i scytyjskich szczał, ale… właśnie pobłogosławione rękami Papierza i Arcybiskupów…

Dokładnie jak zaplanowane, tuż nad Placem Czerwonym, z niezgłębionych głębin kosmosu, z nadprzestrzeni wyjdą w szyku bitewnym floty międzygwiezdnych pancerników, a tytanowe roboty wielkości Pałacu Kultury wyskoczą z nich i zadepczą i zgniotą, rozniosą w pył i proch… eee… no to, co tam w pył i proch zadeptać, zgnieść i roznieść zgodnie z przebiegłym planem mają…

A i Gwiazda Śmierci wychynie niepostrzeżenie zza ciemnej strony Księżyca…

I tak oto skończy się parszywa Rosja…

Pewno to wszystko prawda,.. ale ja tam bym nie chciał być świadkiem, jak ktoś będzie chciał to sprawdzić… bo… zły wcielony szatan Putin… może mieć jednak pochowane za pazuchą jeszcze straszniejsze zabawki…

A teraz coś na odprężenie, żeby zwieracze dobrze niektórym popracowały… 🙂

RASPUTIN – Vladimir Putin – Love The Way You Move (Funk Overload) @slocband


Krótka pamięć zwolenników PiS przynosi efekty. Przecież 2 lata temu w czerwcu taką samą wojnę Rosja – NATO na terenie Polski chciała wywołać PO, mieli poparcie Obamy i Merkel. Cele są i były te same – likwidacja Polski za pomocą starcia mocarstw na ziemi polskiej.
2 dni temu / zaba

lepiej niech nic nie gada bo wywoluje wilka z lasu
5 godzin temu / karol

Obawiam się, że minister Macierewicz wprowadza społeczeństwo polskie w błąd, nie wiem czy świadomie, czy też nie. Jednak to robi. Aby Stany Zjednoczone mogły wygrać wojnę z Chinami o dominację globalną, muszą rozpocząć tę wojnę JUŻ TERAZ a nie za 10 lat. Rosja pójdzie na III WŚ z Chinami, a skończy ją ze zwycięzcą tj. albo z Chinami, albo ze Stanami Zjednoczonymi. Wszystko to bardzo klarownie tłumaczy Jacek Bartosik w najnowszych wykładach i aż dziw bierze, że Kaczyński nie korzysta z jego szerokiej wiedzy.
1 dzień temu / wierny

Człowieku! Jeżeli nie dasz cywilom broni, amunicji (w odpowiedniej ilości), racji żywnościowych, wody i opatrunków to zapomnij o oporze. Mój dziadek w II wojnie poszedł do Brzezin bez broni i amunicji bo miała być tam koncentracja (podobnież prowokacja Niemiecka), i spędził 5 lat w niewoli. Wyciągnij wnioski. Bez broni niema oporu i walki. Naród musi być uzbrojony”po zęby”.
1 dzień temu / chemik1832

wystarczy kilka atomówek Putina i z p.Macierewicza zejdzie całe powietrze, zatem wyluzujcie !
2 dni temu / ed

Oby Putin nie powiedział sprawdzam.
2 dni temu / asd

Minister jest żywym dowodem na możliwość zaginania czasoprzestrzeni oraz istnienie i funkcjonowanie w rzeczywistościach równoległych.
2 dni temu / Pierre_

Silni, zwarci i gotowi…
2 dni temu / jsph

http://www.pch24.pl/antoni-macierewicz–dla-putina-jestesmy-zbyt-poteznym-przeciwnikiem-dn,55572,i.html/

Antoni Macierewicz: dla Putina jesteśmy zbyt potężnym przeciwnikiem

Nasz program zakłada, że na skutek nowego finansowania, odpowiedniego kształtu, modernizacji, szkoleniu oraz zarządzaniu armią, w ciągu 10 lat dojdziemy do poziomu, który jest wystarczający – mówił w niedzielę na antenie Telewizji Republika Antoni Macierewicz, szef resortu obrony narodowej.

– Modernizacja armii polskiej jest priorytetem w polityce obronnej naszego kraju. Ona nie byłaby możliwa, gdyby nie decyzja Polaków na jesieni w 2015 roku, kiedy rząd Prawa i Sprawiedliwości został wybrany w demokratycznych wyborach – podkreślił szef MON. Dodał, że „celem istnienia każdej armii narodowej jest zagwarantowanie niepodległości i suwerenności oraz bezpieczeństwa obywateli”.

– Nasz program zakłada, że na skutek nowego finansowania, odpowiedniego kształtu, modernizacji, szkoleniu oraz zarządzaniu armią, w ciągu 10 lat dojdziemy do poziomu, który jest wystarczający – mówił Macierewicz. Dodał, że „istnieje szansa” podniesienia PKB przeznaczanego na obronność. – W najbliższych latach podniesiemy poziom do 2,1 proc. PKB, ale do 2030 roku mamy zamiar przeznaczać (na obronność – red.) 2,5 proc. PKB – przyznał szef resortu obrony.

Macierewicz mówił również o wadze bezpieczeństwa narodowego. – To najważniejsza rzecz dla obywateli, terytorium kraju i suwerenności naszego państwa. To, co zostało zrealizowane dzięki szczytowi NATO jest wspaniałe – powstrzymaliśmy Rosję od daleko idącej agresji. Władimir Putin może co najwyżej mówić o zagrożeniu, ale zrealizować tego zagrożenia nie może, ponieważ jesteśmy (wraz z wojskami NATO – red.) zbyt potężnym przeciwnikiem. To bardzo cieszy – zakończył minister.

Źródło: Telewizja Republika

TK

Wymiotowac mi sie chce jak czytam wasze wypociny to zle ze pl sie zbroi wlasnie widac jakimi jestescie ludzmi to zle ze Maciarewicz lub inny minister iksinski dozbraja wojsko to przeprowadzic sie do innego kraju
7 godzin temu / Tomek

Brawo panie ministrze. Nasza armia staje się coraz silniejsza ale to wciąż za mało na ewentualnego silnego najeżdżcę. Powinniśmy mieć choć kilka bomb nuklearnych ale raczej to tylko moje mrzonki. Nie mniej jednak widać duży postęp w modernizacji i zwiększaniu siły armii.
2 dni temu / wierny

Panie Ministrze proszę się nie zrażać tymi negatywnymi głosami z każdej strony jeżeli jest taki atak na Pana to znaczy że jest Pan na właściwej drodze. do tej pory nikt nie robił nic z Polską armią i było ok teraz Pan zbroi nasz kraj i głosy sprzeciwu? czyje?? na pewno nie prawdziwych Polaków.
2 dni temu / jb

Zanim @jb zacznie obrzucać błotem komentatorów, powinien przetrzeć oczy i przeczytać uważnie komentarz lewaka @ala wilk. Komentarz ten chwali słowa Macierewicza, choć inaczej je argumentuje. Do @jb i @wierny: Żadna z obecnych tu wypowiedzi nie podważa konieczności zbrojenia Polski i budowania silnej armii. Nie pozwolimy jednak, aby między pięknie brzmiącymi słowami minister przemycał prowokację. Życie Wam niemiłe? Chcecie wojny? Chcecie zagłady kraju i wprowadzenia stanu wojennego? Macierewicz to podżegacz wojenny w interesie sił globalnych. Przynajmniej tak wynika z jego wypowiedzi.
2 dni temu / do jb i wierny

Jemu już nawet i psychiatra nie pomoże.
18 godzin temu / Uncle Sam

lepiej sie nie chwalic bo rosja jest grozna ma przeciez atom jakos nie dociera to do nas
2 dni temu / olek

Rosja wchodzi Amerykanom na podwórko w Syrii, bombarduje ciężarówki tureckiego premiera, posiada 8-10 razy wiecej sprzętu i żołnierzy oraz atom. Nie wiem co p Antoni bierze skoro mówi że nasza armia jest zbyt potężna dla Rosji
2 dni temu / darek

@pp2 – może nie zdążą
2 dni temu / ed

W 1939 roku minister Beck też twierdził, że Niemcy nie podniosą na nas ręki, bo mamy sojusz z Francją i Wielką Brytanią. Uznanie NATO za monolit, który w razie agresji silnego przeciwnika na słabszego członka NATO skończy się militarną odpowiedzią całego układu jest równie naiwne, co bajania Becka. Do tego ta wiara, że 10 lat to czas, w którym można zakładać, że jakaś wojna nie wybuchnie i nie będziemy musieli się bronić jest niezbyt mądre. Jeszcze głupsze zaś jest ogłaszanie tej wiary publicznie – potencjalny przeciwnik wie, że dopiero za 10 lat będziemy dysponowali większą siłą, a teraz jesteśmy w okresie modernizacji i reorganizacji.
2 dni temu / Akwin

@ed: Tylko że Polski nie będzie… A oni zwieją.
2 dni temu / pp2

Dalej głosujcie na popis .
2 dni temu / Wojciech

Panie Maciarewicz, co Pan bierzesz !? Przeciez poza garstka zolnierzy i kupa przetarzalego sprzetu nie mamy praktycznie NIC ! Wystarczy jedna salwa z rosyjskiego okretu i Polski nie ma. Obudz sie czlowieku z letargu.
2 dni temu / Polak

Czyje interesy reprezentuje Macierewicz? na pewno nie polskie.
2 dni temu / Skanderbeg

Społeczeństwo polskie jest jednym z najbardziej rozbrojonych w Europie. Ludzie nie potrafią obsługiwać broni. I to ma być ta potęga?
2 dni temu / Marek

Macierewicz idzie na Moskwę.
2 dni temu / beze mnie

Czyż nie tak samo mówili prominenci II Socjalistycznej Sanacyjnej Rzeczpospolitej Polskiej?
2 dni temu / Republikanin

To już było, coś o guzikach i oddwaniu….
2 dni temu / JSK

Choroba psychiczna albo agentura.
2 dni temu / lekarz

Czy Macierewicz nie powiedział właśnie „bracia Rosjanie napadajcie już teraz bo z każdym dniem jesteśmy silniejsi a za 10 lat będziemy uzbrojeni po zęby”? Przecież to prowokacja. Panie Cenckiewicz co Pan na to? Kaczyński mu pozwala?
2 dni temu / am

Hmm…no, nie wiem…
2 dni temu / abc

To dlatego że ohydny lewak Obama przysłał wojska USA do Polski.
2 dni temu / ala wilk

Dawno nie słyszałem podobnej bzdury….
2 dni temu / Arek

…..


Antoni Macierewicz. Fot. lenta.ru

Roman1 @Roman1:
Macierewicz, słyszałeś groźby Putina pod adresem Polski? A może równocześnie widziałeś białe myszki?

Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
To przypomina przechwałki gówniarza, który na podwórku gra na nosie silniejszemu koledze w przeświadczeniu, że w razie czego starszy brat go obroni. Problem w tym, że jeśli on się pomyli, najwyżej dostanie łomot. Jeżeli natomiast Macierewicz się pomyli, na nas spadną bomby i rakiety a on będzie w tym czasie klęczał na grochu w jakimś bunkrze w Waszyngtonie!

AleksanderWilkk @AleksanderWilkk:
@Beresteczko1651 Doskonały obraz sytuacji!

Sun Escobar @Sun Escobar:
Psychopata zapomniał, że to on sam codziennie grozi ruskim.

Fgtjj Cxzat @Fgtjj Cxzat:
maciarewicz robi dokladnie to czego chca jankesi, prowokuje i drazni Rosje -SMIEC

Gaetano @Gaetano:
Obłąkany pachołek nazi-kijowa i Faszyngtonu, uczynnie wykonujący ich polecenia, naprawdę wierzy jak w nic innego na świecie, że NATO nas obroni przed ruskimi, których on bezustannie atakuje.

https://kresy.pl/wydarzenia/macierewicz-putin-moze-nam-grozic-nic-moze-zrobic-wraz-nato-sile

MACIEREWICZ: PUTIN MOŻE NAM GROZIĆ, ALE NIC NIE MOŻE ZROBIĆ, BO WRAZ Z NATO MAMY SIŁĘ

23 października 2017|6 komentarzy|w bezpieczeństwo i obrona, polityka, Polska, Rosja, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

Szef MON Antoni Macierewicz komentował nowelizację ustawy o modernizacji i finansowaniu sił zbrojnych.

Macierewicz w Telewizji Republika mówił o wyzwaniach stojących przed polską armią i zaznaczył, że do roku 2030 wielkość finansowania armii wzrośnie do 2,5 proc. PKB. Przypomniał, że Polska jest jednym z pięciu krajów członkowskich NATO, który przekazuje 2 proc. PKB na wydatki związane z obronnością.

„Oczywiście mówimy o PKB liczonym w stosunku do tegorocznego, bieżącego PKB, a nie tak jak to było w ustawie z 2001 r. – do poprzedniego PKB. Różnice są czasami kilkumiliardowe, w związku z tym opozycja często próbuje mówić, że to ona wprowadziła tę zasadę, zapominając że oznacza to zabranie wojsku kilku miliardów złotych i zabranie naszego bezpieczeństwa” – stwierdził Macierewicz. Nowelizacja ustawy umożliwi zwiekszenie nakładów na siły zbrojne. „Jestem wdzięczny panu prezydentowi, bo naprawdę jest to ustawa, która zmienia sytuację Wojska Polskiego i (…) naszego bezpieczeństwa” – mówił Antoni Macierewicz.

Minister pytany o zwiększenie finansowania armii do 3 proc. PKB odpowiedział, że „jest to szansa, która być może się pojawi, jeżeli polepszy się zasadniczo rozwój polskiej gospodarki”. Zapowiedział jednak stopniowe zwiększanie finansowania do 2,5 proc. PKB w roku 2030. „Zwiększenie finansowania do poziomu 3 proc. PKB to kwestia zapewne dopiero po roku 2030, nie wcześniej” – dodał. Macierewicz zapewnił również, że „na skutek nowego finansowania, na skutek nowej liczebności armii polskiej, nowego kształtu armii polskiej i nowego kształtu modernizacji, armia polska w ciągu dziesięciu lat uzyska zdolność powstrzymania każdego przeciwnika”.

Jak dodał „W ostatnim momencie możliwym zostały zrealizowane decyzje, które sprawiają, że wprawdzie pan prezydent Władimir Władimirowicz Putin może nam grozić, ale nic nie może zrobić. Może co najwyżej mówić, może co najwyżej miotać zagrożenia, ale zrealizować ich nie jest w stanie dlatego, że wraz z NATO mamy siłę, która jest dla nich nie do pokonania”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Fatalny stan amerykańskich sił zbrojnych

Kresy.pl / PAP

…..


Flaga NATO, foto: flickr.com

Kojoto @Kojoto:
„Tajny” raport – opublikowany w szkopskich mediach 🙂 Szkopy ostatnio coraz mniej ukrywają, że bliżej im do Moskwy niż do Waszyngtonu. Nic by nas to nie obchodziło, gdyby nie to, że jesteśmy między szkopami, a moskalikami.

zefir @zefir:
Ten „tajny”raport i jego mniej tajne przecieki, to swoisty blef i podpucha. Szkopom chodzi o to by Ruskich ośmielić, podpuścić i zachęcić. To szkopów igranie z Trumpem i jego sojusznikami. Fryce rozklejeni przez multi-kulti i ciapatych, chcą się pod Ruskich podczepić. Taki ze szkopów sojusznik w NATO, jak z zadów kóz ich ciapatych trąba.

https://kresy.pl/wydarzenia/tajny-raport-nato-twierdzi-ze-sojusz-przygotowany-wojny-rosja/

TAJNY RAPORT NATO TWIERDZI, ŻE SOJUSZ NIE JEST PRZYGOTOWANY DO WOJNY Z ROSJĄ

24 października 2017|2 komentarze|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, Europa Zachodnia, polityka, Polska, Rosja, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

Według przecieków z tajnego raportu, NATO ma poważne wątpliwości, czy jest aktualnie w stanie skutecznie przeciwstawić się rosyjskiej agresji na wschodnioeuropejskich członków Sojuszu.

O tajnym raporcie NATO zatytułowanym „Progress Report on the Strengthened Deterrence and Defense Capability of the Alliance” [Sprawozdanie z postępów w sprawie wzmocnionej zdolności odstraszania i obronności Sojuszu] jako pierwszy poinformował w sobotę niemiecki dziennik „Der Spiegel”. Jak informuje dziennik, autorzy raportu „dochodzą do szokującego wniosku, że ‚zdolność NATO do logistycznego wsparcia szybkiego wzmocnienia na znacznie rozszerzonym terytorium obejmującym obszar działania SACEUR [Supreme Allied Commander Europe] uległa atrofii od czasu zakończenia zimnej wojny.” 27 lat od zakończenia zimnej, funkcjonalność logistycznej infrastruktury NATO pozostaje ograniczona. Raport informuje, że braki są widoczne wszędzie, m.in w sprzęcie służącym do transportowania czołgów.

Okazuje, że tak mocno chwalone przez Sojusz siły szybkiego reagowania NATO również nie są w stanie ani szybko zareagować na zagrożenie militarne, ani nie jest możliwe ich dłuższe podtrzymanie na polu walki. „Tajne sprawozdanie z Brukseli ukazuje Sojusz, który nie byłby w stanie bronić przed atakiem ze strony Rosji. Nie byłby w stanie rozmieścić swoich oddziałów w odpowiednim tempie, brakuje mu wystarczającej ilości oficerów wśród personelu, a dostawy sprzętu zza Atlantyku są niewystarczające.”

Dowódcy wojskowi NATO zdają sobie sprawę z problemów trapiących Sojusz i dlatego w ubiegłym tygodniu przedstawili Komitetowi Wojskowemu NATO plan zwiększenia personelu oficerskiego. W pierwszej połowie listopada ministrowie obrony państw NATO najprawdopodobniej zatwierdzą przedstawiony plan.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Fatalny stan amerykańskich sił zbrojnych

Kresy.pl / spiegel. de

https://kresy.pl/wydarzenia/brytyjski-general-wlk-brytania-poradzi-niespodziewanym-atakiem-rosji-lub-chin/

…..


Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PBS

https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/kommiersant-rosja-przetestuje-rakiete-zdolna-zniszczenia-obszaru-wielkosci-duzego-panstwa/

KOMMIERSANT: ROSJA PRZETESTUJE RAKIETĘ ZDOLNĄ DO ZNISZCZENIA OBSZARU WIELKOŚCI DUŻEGO PAŃSTWA

24 października 2017|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Rosja, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Do końca roku Rosja ma przeprowadzić testy międzykontynentalnej rakiety balistycznej RS-28 Sarmat.

Do końca roku rosyjskie ministerstwo obrony przeprowadzi na kosmodromie w Plesiecku dwa testy międzykontynentalnej rakiety balistycznej RS-28 Sarmat, która, jak twierdzą Rosjanie, jest w stanie przełamać każdy system obronny. – informuje rosyjska gazeta Kommiersant powołując się na źródła w rosyjskim przemyśle rakietowym.

Termin prób kilkakrotnie był przekładany zarówno z powodu braku gotowości wyrzutni jak i samej rakiety. Obecnie problemy zostały rozwiązane i testy zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku.

Głównym celem testu jest sprawdzenie systemów rakiety w momencie opuszczania wyrzutni i włączenie pierwszego członu„Sarmaty” wraz z późniejszą pracą przez okres 5 sekund – twierdzi źródło rosyjskiej gazety.

Jak pisaliśmy w grudniu 2016 roku, RS-28 „Sarmat” mają zmienić rakiety pozostające na uzbrojeniu armii rosyjskiej jeszcze od czasów sowieckich i „zimnej wojny”. Według danych Centrum Makijewa nowa rakieta będzie przenosić 16 głowic, których łączna siła uderzenia będzie dwa tysiące razy większa od bomb, które Amerykanie zrzucili na Nagasaki i Hiroszimę. Swoimi głowicami jest w stanie zetrzeć z powierzchni takie kraje jak Anglia i Francja. Według wiceministra obrony Rosji Jurija Borisowa nowa rakieta jest w stanie unieść do miejsca przeznaczenia 10 ton ciężaru, niezbędnego do siana śmierci. Zasięg rakiety ma wynosić 17 tys. km. Może ona ponoć trafić w dowolny punkt globu zarówno od strony bieguna północnego jak i południowego. Pierwsze dostawy nowej rakiety miały się zacząć w latach 2018-2019, ale okazuje się, że sprawa wcale nie jest taka prosta. Pierwsze próby polegające na wystrzeliwaniu z silosu rakiety bez głowicy miały się odbyć w 2015, ale zostały przeniesione. Pojawiły się bowiem problemy z silnikiem pierwszego członu rakiety.

Kresy.pl / Kommiersant

15 thoughts on “571 Antoni Macierewicz: dla Putina jesteśmy zbyt potężnym przeciwnikiem, czyli gupi Rusek już pewno tera sra ze strachu przed potężną potęgą zjednoczonej żydobanderowskiej armii

 1. AleksanderWilkk @AleksanderWilkk:
  Banda zakompleksionych kretynów, tacy są bardzo niebezpieczni w poczuciu swojej niższości.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/gdyby-de-gaule-mial-taka-armie-francja-nigdy-uleglaby-niemcom-kolegium-buczaczu-uczcilo-upa/


  Poświęcenie tablicy. Źr. buchacheparchy

  „GDYBY DE GAULLE MIAŁ TAKĄ ARMIĘ, FRANCJA POKONAŁABY NIEMCY”. KOLEGIUM W BUCZACZU UCZCIŁO UPA

  26 października 2017|1 Komentarz|w religia, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  75. rocznica powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii stała się okazją do szerzenia mitów i krzewienia kultu UPA wśród Ukraińców.

  W buczackim kolegium im. św. Jozafata 17. października br. odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej 75. rocznicy powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii. – poinformowała strona internetowa buczackiej eparchii (diecezji) Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego.

  Ojciec Irynej Humen, dyrektor kolegium, które jest szkołą prowadzoną przez Kościół, poświęcił tablicę i wygłosił okolicznościowe przemówienie. Duchowny podkreślał, że Kościół Grekokatolicki nauczył Ukraińców kochać Boga i ojczyznę a ci świadomi Ukraińcy stworzyli UPA, która broniła „ukraińskiej tradycji i religii”. Po o. Iryneju głos zabrał nauczyciel historii B. I. Suszyryba, który przybliżył zebranym historię utworzenia i działalność Ukraińskiej Powstańczej Armii. Jak podaje strona eparchii, na słuchaczach największe wrażenie zrobiła ta część jego przemowy, w której wspominał rzekome słowa przywódcy Francji Charlesa de Gaulle’a: „Gdybym miał takie wojsko jak UPA, żaden niemiecki żołnierz nie deptałby francuskiej ziemi”.

  Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu Ukrainy.

  Ukraińska Powstańcza Armia jest współodpowiedzialna, wraz z OUN, za ludobójstwo polskiej ludności kresowej na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W okolicach Buczacza dokonała szeregu masowych mordów, z których największe to rzezie Barysza, Korościatyna, Puźnik i Uścia Zielonego. Informacje o rzekomym wychwalaniu UPA przez Gaulle’a pojawiają się w ukraińskich publikacjach i prasie od początku lat 90. O tym, że brak jest jakichkolwiek dowodów, iż przywódca Francji wyraził taką opinię, pisze nawet portal „Ukrainśka Druha Switowa 1939-1945” powstały pod egidą Ukraińskiego IPN kierowanego przez Wołodymyra Wjatrowycza.

  Przypomnijmy, że latem tego roku były pomajdanowy szef SB Ukrainy Wałentyn Naływajczenko twierdził, że z metod UPA w trakcie szkolenia swych ludzi korzystał… Che Guevara. Według ukraińskiego IPN jest to także mit.

  CZYTAJ TAKŻE: Ukraińscy historycy: Amerykanie w Wietnamie i afgańscy mudżahedini uczyli się walki od UPA

  Kresy.pl / buchacheparchy.org.ua

  Polubienie

 2. kot-K
  jak to się dawniej mówiło: swój ze swoim zawsze się dogada

  Stary
  Czy znowu chcecie dać cztery miliardy złotych banderowskim zbrodniarzom ?

  https://wpolityce.pl/polityka/364185-wspolnie-przeciw-zagrozeniom-hybrydowym-zainaugurowano-dzialalnosc-platformy-nato-ukraina-szef-bbn-chcemy-dzielic-sie-naszymi-doswiadczeniami

  Wspólnie przeciw zagrożeniom hybrydowym. Zainaugurowano działalność Platformy NATO-Ukraina. Szef BBN: „Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami”

  opublikowano: wczoraj


  Ołeksandr Liwinienko, szef BBN Paweł Soloch / autor: PAP/Jacek Turczyk

  Ukraina, jako kraj będący celem rosyjskiej agresji ma wyjątkowe doświadczenia z wojny hybrydowej; NATO i UE mogą korzystać z tej wiedzy, wymiana doświadczeń wymaga wspólnych definicji – mówili uczestnicy konferencji NATO-Ukraina poświęconej zagrożeniom hybrydowym.

  Zorganizowana w Warszawie przez BBN i MSZ konferencja zainaugurowała praktyczną działalność Platformy NATO-Ukraina ds. przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym, powołanej po ubiegłorocznym szczycie sojuszu.

  Dzisiaj zaczynamy dialog z Ukrainą w ramach tej Platformy, to dowód na to, że Polska w aktywny, konkretny sposób wspiera Ukrainę, realizując przy tym politykę sojuszu i aktywnie na nią oddziałując

  — powiedział szef BBN Paweł Soloch.

  Dodał, że Platforma stwarza sposobność do dialogu i wymiany doświadczeń, dla Ukrainy dramatycznych, dla sojuszu unikalnych, a Ukraina jest krajem wyjątkowo doświadczonym, jeżeli chodzi o wojnę hybrydową, ponieważ zaznała jej „właściwie we wszystkich aspektach – od wojny informacyjnej, cyberataku, manipulacji nastrojami społecznymi poprzez bezpośrednie akty, czy to terroru, czy agresji wojskowej”.

  Chcemy z tych doświadczeń korzystać, chcemy się dzielić naszymi doświadczeniami, nie tylko polskimi, ale sojuszniczymi, również w kontekście budowania wspólnego języka odnoszącego się do tych zagrożeń, wypracowywania wspólnych działań, czy to jeszcze w obrębie NATO, Unii Europejskiej, czy też relacji tych organizacji z Ukrainą i stosunków bilateralnych

  — powiedział szef BBN.

  Soloch, który podczas wizyty w Finlandii odwiedził centrum doskonalenia ds. zwalczania zagrożeń hybrydowych, zorganizowane wspólnie przez NATO i UE, podkreślił znaczenie współdziałania tych organizacji. Poinformował, że z zastępcą sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandrem Łytwynenką rozmawiał także o działaniach, jakie Polska – będąc niestałym członkiem RB ONZ – mogłaby podjąć w kwestii ewentualnego rozmieszczenia sił ONZna wschodniej Ukrainie.

  Otwierając konferencję w Belwederze Soloch podkreślił, że Polska, podobnie jak inni sojusznicy w NATO i partnerzy w UE, jest świadoma, że na podobne zagrożenia jak Ukraina są we współczesnym świecie narażone także inne państwa.

  Łytwynenko zadeklarował gotowość do dzielenia się ukraińskimi doświadczeniami.

  Za bardzo wysoką cenę życia tysięcy Ukraińców zgromadziliśmy doświadczenie przeciwstawiania się rosyjskiej agresji w jej hybrydowych formach. Pod tym pojęciem rozumiemy kompleksowe wykorzystanie różnych narzędzi – wojskowych, ekonomicznych, politycznych, cybernetycznych, informacyjno-propagandowych i innych

  — powiedział.

  Całe to instrumentarium jest kierowane z jednego ośrodka i ukierunkowane na sianie zwątpienia w gotowość państwa i społeczeństwa do sprzeciwu wobec agresji

  — dodał.

  Trzy i pół roku temu Federacja Rosyjska rozpoczęła szeroko zakrojone działania w celu destabilizacji Ukrainy

  — mówił Łytwynenko.

  Dodał, że strona ukraińska wyciągnęła pewne wnioski, a jeden z nich jest taki, że brak decyzji jest gorszy niż szybka, choć nawet obarczona błędami reakcja. Za jedno z najniebezpieczniejszych działań hybrydowych uznał podkopywanie zaufania między społeczeństwem, władzami i wojskiem.

  Mając to doświadczenie, chcemy dzielić się nim z naszymi kolegami z NATO, zwłaszcza z Polski

  — zapewnił.

  Wyraził przekonanie, że „to seminarium to dobry początek dla wypracowania wspólnego podejścia, wspólnego języka, wspólnego traktowania tego doświadczenia, które Ukraina zdobyła w ostatnich trzech latach”. Podkreślił „bliskość stanowisk” rad bezpieczeństwa Polski i Ukrainy.

  Zastępca sekretarza generalnego NATO ds. politycznych James Appathurai powiedział, że niefortunnym powodem spotkania jest to, że „Ukraina jest dziś polem doświadczalnym (testbed) dla nowoczesnej wojny hybrydowej”. Wskazał na jawne i skryte działania na terenie Ukrainy i wymierzone w nią z zewnątrz, np. w jej infrastrukturę krytyczną, a także działania propagandowe, w tym w mediach społecznościowych, i wykorzystanie uzależnienia energetycznego. Podkreślił, że podatność na tego typu ataki nie jest jedynie cechą Ukrainy.

  NATO ma jasne stanowisko – w interesie sojuszu jest, by nasi sąsiedzi i przyjaciele także byli stabilni i bezpieczni

  — podkreślił. Dodał, że partnerstwo i współpraca są konieczne, a „niepodległości i stabilność Ukrainy są istotne dla bezpieczeństwa euroatlantyckiego”.

  Dyskusja jest ważna, ale konieczne są działania

  — powiedział wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki. Dodał, że zagrożenia hybrydowe obejmują szerokie spektrum od środków miękkich po twarde; od kampanii medialnych, przez ataki hackerskie, zamachy terrorystyczne, po operacje służb specjalnych.

  Zaznaczył, że wojna hybrydowa nie poprzestaje na zabiegach propagandowych, a prowadzące ją podmioty posuwają się do takich działań jak próba zamachu stanu w Czarnogórze, czy zamachy na ukraińskich parlamentarzystów. Do działań wymierzonych w reputację zaliczył „polsko-rosyjską wojnę o sowieckie pomniki, jaką rzekomo mamy w Polsce”, o której wiadomości rozpowszechniają rosyjskie media i rosyjskie MSZ.

  Konferencja zgromadziła ponad stu ekspertów z Polski, Ukrainy, innych państw sojuszniczych i partnerskich. Utworzenie Platformy NATO-Ukraina ds. przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym to jeden z głównych elementów pakietu pomocy dla Ukrainy przyjętego przez szefów państw i rządów na szczycie NATO w Warszawie w lipcu ub.r.

  Celem powołania Platformy jest wypracowanie mechanizmu strategicznej oraz eksperckiej współpracy NATO i Ukrainy w sprawach dotyczących zwalczania zagrożeń hybrydowych. Współpraca ma służyć zwiększaniu zdolności do identyfikowania i oceny zagrożeń hybrydowych oraz wzmacnianiu odporności państw w obszarach takich jak gotowość cywilna, ochrona infrastruktury krytycznej, komunikacja strategiczna, cyberobrona, zwalczanie terroryzmu, także w kontekście budowania zintegrowanych modeli zarządzania bezpieczeństwem narodowym.

  Poszczególne projekty pogrupowano w tematyczne klastry realizowane pod kierunkiem jednego lub grupy państw. Polska objęła przewodnictwo w kwestiach zarządzania kryzysowego.

  Prace nad określeniem koncepcji Platformy i powołaniem organu zarządzającego ruszyły jesienią 2016 r. Formalnie działalność Platformy została zainaugurowana 10 lipca br. podczas sesji wyjazdowej Rady Północnoatlantyckiej w Kijowie. Spotkanie w Belwederze to pierwsze praktyczne działanie podjęte w ramach tej inicjatywy.

  Platforma funkcjonuje na podstawie Karty o Szczególnym Partnerstwie NATO-Ukraina z 1997 r. oraz pod politycznym kierownictwem Komisji NATO-Ukraina i Rady Północnoatlantyckiej i – jak podkreśliło BBN – jest spójna ze Strategią nt. roli NATOw zwalczaniu zagrożeń hybrydowych.

  ak/PAP

  Marek
  Czy oni nie zdają sobie sprawy że ile by nie wpompowali pomocy do ukrainy to będą to pieniądze wyrzucone w błoto ! A swoją drogą to dziwne że PIS-owcy nie brzydzą się platformy he he he.

  tfu
  A polskie ofiary ukraińskiego ludobójstwa nadal nie pochowane w grobach a wy sobie platformy z banderowcami urządzacie.

  zdrajcy
  Dla nich platforma, dla Polski – karawan wypelniony koscmi Ofiar rzezi wolynskiej.

  PODOBNI JAK BRACIA
  CO TO za 2 STRASZNE UKRAINSKIE GEBY jacy ono do sie bie PO-DOBNI ze no!!! jak rodzeni BRACIA!!! No ladnego mamy szef of…….NIE-BEZPIECZENSTWA NARODOWEGO, PARANOJA.

  Polubienie

 3. kipper-caribbean-2015
  Trochę p. Szeremietiew błądzi. Niby pytania logiczne, ale jego odpowiedzi już mniej. Przede wszystkim aby się obronić przed Rosją trzeba mieć strategiczny sojusz z USA. To jest clou całej strategii. Przykład; Izrael otoczony arabskimi wrogami w ilości 100 mln. (Izrael to państwo o ponad 8 mln obywateli). Tajwan zagrożony komunistycznymi Chinami – stosunek sił jeszcze gorszy. Ale te kraje są strategicznymi partnerami USA. I Polska musi się stać takim partnerem. To zadanie polskiej dyplomacji. Drugim czynnikiem jest bardzo silna i sprawna armia. Zarówno Tajwan jak i Izrael je mają. Na szczęście ministrem ON jest A. Macierewicz, który wie o tym.

  Izaak Schultz
  zasypiemy Rosjan tysiącami nowych dronów i ostrzelamy ich z nowych helikopterów….Pan minister Macierewicz obiecał ze kupi do końca 2016 i ja mu wierzę…

  https://wpolityce.pl/polityka/364423-prof-szeremietiew-powinnismy-odpowiedziec-sobie-na-pytanie-czy-wiemy-co-zrobimy-jesli-sojusznicy-nie-pomoga-nam-w-wojnie-z-rosja

  Prof. Szeremietiew: „Powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wiemy co zrobimy, jeśli sojusznicy nie pomogą nam w wojnie z Rosją”

  opublikowano: za 38 minut


  prof. Romuald Szeremietiew / autor: YouTube/screenshot

  Mam nadzieję, że wyciąga się wnioski z historii, a wniosek z września 1939 nasuwa się wprost. Trzeba pamiętać, że sojusznik czasami może nie pomóc

  — powiedział w programie „Piaskiem po oczach” (TVN24) prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.

  Prof. Szeremietiew zaznaczył, że gdyby teraz doszło do wojny między Polską a Rosją, to stolica naszego kraju zostałaby zajęta błyskawicznie.

  W razie gdyby doszło do takiej wojny, to w ciągu 3 dnia wojny Warszawa zostałaby zajęta

  — mówił.

  Były minister obrony narodowej zwracał uwagę, że Polska nie może przesadnie liczyć na pomoc sojuszników w razie ewentualnego wybuchu konfliktu zbrojnego.

  Istotą w tym wszystkim jest przyjęcie odpowiedniej strategii. Liczenie na sojuszników to błąd. Oni moga nam pomóc, ale gen. Clausewitz mówił, że wsród 5 czynników, które stanowią o obronie kraju, na sojuszników mozna liczyć na końcu

  — podkreślił.

  Powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy wiemy co zrobimy, jeśli sojusznicy nie pomogą. Należy przygotować kraj w taki sposób do oporu, żeby potencjalny przeciwnik był przekonany, że jeśli tu wejdzie, to będzie miał ogromne kłopoty. Jeśli my będziemy w stanie wprowadzić taki system, to moim zdaniem mamy szanse, żeby wojny uniknąć.

  — dodał.

  Prof. Szeremietiew dostrzega także zaangażowanie NATO w zapewnienie naszego bezpieczeństwa.

  Szczęśliwie mamy obecność wojsk NATO na naszym terytorium, szczęśliwe obawy w zwiazku ze zmianą prezydenta USA nie sprawdziły się i Donald Trump podtrzymał ustalenia szczytu NATO w Warszawie

  — mówił.

  Były wiceszef MON zwrócił uwagę na fakt, że Rosjanie rozwijają taktyczną broń jądrową. Jej użycie przeciwko Polsce nie musiałoby wiązać się w wybuchem konfliktu światowego.

  Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że Rosjanie rozwijają taktyczną broń jądrową, a w związku z tym mogą użyć broni jądrowej w sytuacji, kiedy ich konwencjonalne wojska nie dawałyby sobie rady. Użycie jej na tym tle ograniczonym nie powoduje tego, czego sie wszyscy obawiają, czyli konfliktu światowego

  — zaznaczył.

  Natomiast trudno sobie wyobrazić, żeby Rosjanie się odważyli na to. Chcąc zająć Polskę, raczej nie chcieliby na jej terytorium tworzyć jakiś licznych Czarnobyli, więc moim zdaniem oni będą robili wszystko, aby nas sobie podporządkować środkami konwencjonalnymi

  — dodał.

  as/TVN24

  Polubienie

 4. https://kresy.pl/wydarzenia/rosja-przeprowadzila-testy-rakiet-miedzykontynentalnych/


  Wyrzutnia rakiet Topol, foto: wikimedia.org

  ROSJA PRZEPROWADZIŁA TESTY RAKIET MIĘDZYKONTYNENTALNYCH

  28 października 2017|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Rosja, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało o przeprowadzeniu testu czterech międzykontynentalnych rakiet balistycznych, zdolnych do transportu głowic atomowych.

  Rosyjski resort obrony poinformował, że test czterech międzykontynentalnych rakiet balistycznych zdolnych do transportu głowic atomowych był nadzorowany osobiście przez prezydenta Władimira Putina. Test został przeprowadzony w ramach ćwiczeń rosyjskich strategicznych sił nuklearnych. Wystrzelono jeden międzykontynentalny pocisk balistyczny bazowania lądowego i trzy takie pociski z okrętów podwodnych.

  Rosjanie podali, że dwa z tych międzykontynentalnych pocisków przeleciało kilka tysięcy kilometrów z Morza Ochockiego na wschodnim wybrzeżu Rosji i trafiły w cel na poligonie ćwiczebnym w północno- zachodniej Rosji. Jedna z rakiet została wystrzelona w odwrotnym kierunku.

  CZYTAJ TAKŻE: Rosjanie przeprowadzili test międzykontynentalnej rakiety balistycznej Jars

  Inny pocisk typu Topol wystrzelono z kosmodromu Plesieck w północnej Rosji, który jest używany do celów militarnych. Cel rakiety znajdował się na poligonie Kura na półwyspie Kamczatka, położonym w odległości prawie 5700 km. Według rosyjskiego ministerstwa obrony ćwiczenia przebiegły zgodnie z planem.

  W ćwiczeniach wzięło również udział kilka ciężkich bombowców bojowych typu tupolew Tu-160, Tu-95MS i Tu-22M3, z których odpalono pociski manewrujące na cele naziemne na poligonach Kura, Pemboj w Republice Komi i Terekta w Kazachstanie.

  Rzecznik Kremla, poinformował, że celem manewrów było sprawdzenie skuteczności strategicznego arsenału atomowego Rosji. We wrześniu w zachodnich regionach Białorusi miały miejsce rosyjsko-białoruskie ćwiczenia Zapad-17, które wywołały zaniepokojenie w państwach NATO.

  Kresy.pl / dw.com

  Polubienie

 5. jazmig @jazmig:
  NATO dysponuje ogromnym doświadczeniem w wojnach hybrydowych: Jugosławia, Libia, Syria, Afganistan to typowe wojny hybrydowe: rzekoma opozycja, a w rzeczywistości wojska natowskie i ich najemnicy. Ukraina jest też typowym przykładem takiej wojny, bo przecież Majdan to nic innego, jak wojna hybrydowa z legalnymi władzami Ukrainy i zamach stanu, który te władze obalił.

  Laszka @U.D:
  Powinni flagę czarno-czerwoną wywiesić. Banderland musi wystąpić z nakazem ukarania polskich polityków.

  gotan @gotan:
  a więc żadna to Platforma… gdzie spotyka się dwóch przedstawicieli.. Jeden prrzychodzi z problemem hemoroidów a drugi mu je liczy… I taka to jest Platforma NATO -Ukraina…. Panie Soloch a ubrał sobie pan rękawiczki z lateksu..?

  Poznaniak74 @Poznaniak74:
  @gotan YOU MAKE MY DAY jak mawiają za Oceanem 🙂 A DEBILOM z tzw. polskich władz włażących ile się da i gdzie sie da Ukroincom NA POHYBEL!

  https://kresy.pl/wydarzenia/warszawie-mialo-miejsce-pierwsze-spotkanie-antyhybrydowej-platformy-nato-ukraina/


  Spotkanie w ramach platformy „antyhybrydowej”, foto: Grzeforz Jakubowski / KPRP

  W WARSZAWIE MIAŁO MIEJSCE PIERWSZE SPOTKANIE „ANTYHYBRYDOWEJ” PLATFORMY NATO-UKRAINA

  28 października 2017|4 komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Europa Zachodnia, polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Decyzja o powstaniu platformy NATO-Ukraina do spraw przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym została podjęta na szczycie Sojuszu w Warszawie.

  W czwartek w Warszawie miało miejsce seminarium poświęcone wojnie hybrydowej. Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch przekazał, że jest to dowód na na aktywne wsparcie Ukrainy, a także realizację polityki NATO. Platforma ma być miejscem współpracy i dialogu. Soloch dodał, że Ukraina dysponuje dużym doświadczeniem zakresie wojny hybrydowej.

  Jeśli chodzi o doświadczenia wojny hybrydowej, to Ukraina właściwie we wszelkich aspektach, od wojny informacyjnej, cyberataków, manipulacji nastrojami społecznymi, poprzez bezpośrednie akty czy to terroru czy agresji wojskowej, jest krajem wyjątkowo doświadczonym – stwierdził szef BBN.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ambasador Ukrainy w Polsce: Dewastacje pomników mogą być elementem wojny hybrydowej

  Zaznaczył, że doświadczenie Ukrainy jest dramatyczne, ale także unikatowe. Soloch dodał, że że Sojusz Północnoatlantycki chce je wykorzystać, ale także dzielić się swoją wiedzą w tym zakresie.

  W seminarium w ramach platformy antyhybrydowej udział wzięli między innymi zastępca Sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr Litwinienko i zastępca sekretarza generalnego NATO do spraw politycznych James Appathurai.

  Ukrainiec powiedział, że za doświadczenie w tym temacie jego kraj zapłacił bardzo wysoką cenę. Przez działania hybrydowe rozumiemy kompleksowe wykorzystywanie różnych instrumentów: wojskowych, gospodarczych, społecznych, cybernetycznych i informacyjnych. Całe to instrumentarium kierowane jest z jednego centrum i ukierunkowane na sianie wątpliwości w nastawieniu państwa czy społeczeństwa co do sprzeciwu wobec tej agresji – tłumaczył Litwinienko.

  Paweł Soloch oświadczył, że podczas rozmów dwustronnych poruszano sprawę działań, które nasz kraj jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych mogłaby podjąć. Tutaj jest kwestia ewentualnego rozmieszczenia oddziałów ONZ na terenach poddanych agresji rosyjskiej we wschodniej Ukrainie – tłumaczył szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

  Formalnie platforma powstała na początku lipca w Kijowie, jednak spotkanie w Warszawie było pierwszym praktycznym działaniem tej inicjatywy.

  Kresy.pl / polskieradio.pl

  Polubienie

 6. I mi też jakoś brewka nie dygła…

  kpina
  Redakcja traktuje czytelnikow, jak bezmyslne stado. Nie jest tak, jak Panowie myslicie. Jest internet, rozne mozliwosci zdobywania wiedzy i info. Wasz tekst wpisuje sie w UPropagande. Nie wypada.

  kpina
  Tak, tak, majdan tez zrobili Rosjanie pod €kolchozowymi flagami i za kase sorosa & klika. UPAdlinskie „pany” szczuja swoje kundelki na USmyczy,by warczaly na Rosje. Najlepiej, by rzucily sie do ataku.

  neo-banderyzm
  Już myślałem że odkryli, że UPA to była organizacja ludobójców.
  Albo że chociaż złapali banderowskich sprawców ostrzelania polskiej placówki w Łucku z granatnika. To by była sensacyjna informacja.

  Wielkopolanin
  To i tak 100-krotnie mniej niż liczba Polaków jaką ukraińscy bandyci zabili w czasie II w.św. Dopiero jak liczba ofiar ukraińskich w wojnie z Rosją przekroczy 150 tys. to napiszcie coś więcej.

  A upa zamordowała 150 tys.
  Polaków!

  https://wpolityce.pl/swiat/365084-sensacyjna-informacja-ukrainskich-sledczych-rosyjskie-specsluzby-planowaly-zabic-w-zamachach-ponad-15-tys-osob

  Sensacyjna informacja ukraińskich śledczych! Rosyjskie specsłużby planowały zabić w zamachach ponad 1,5 tys. osób

  opublikowano: za godzinę


  zdjęcie ilustracyjne / autor: PAP/EPA

  Wstrząsająca informacja podana przez naczelnego prokuratora wojskowego z Kijowa! Rosyjskie służby specjalne planowały przeprowadzenie zamachów na ponad 1,5 tys. ukraińskich funkcjonariuszy organów ścigania i urzędników państwowych.

  Jak relacjonuje RMF FM, choć nie podano szczegółów tej sprawy, to jednak wiele wskazuje na to, że ta teza jest pokłosiem ustaleń w śledztwie ws. zamachu bombowego z Kijowa, gdy zginął przedstawiciel ukraińskiego wywiadu wojskowego Ukrainy.

  Wcześniej miało jeszcze dojść do próby zamachu na wiceszefa ukraińskiej policji.

  Ukraińscy śledczy podają, że rosyjskim specsłużbom w okupowanym Donbasie udało się zakupić system, dzięki któremu mogą ustalać miejsca pobytu konkretnych osób.

  ak/RFM FM

  https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/ukrainska-prokuratura-oskarza-rosje-o-planowanie-zamachow-1600-ukrainskich-urzednikow/

  https://wpolityce.pl/swiat/364973-rosyjski-okret-podwodny-ostrzelal-pozycje-isis-w-syrii-zniszczono-m-in-punkty-dowodzenia-i-duzy-sklad-broni

  http://wgospodarce.pl/informacje/42129-media-spolecznosciowe-bronia-dla-rosji

  Polubienie

 7. Zaoszczędzę sobie cytowania tu tych wszystkich mondrości…

  f
  Głupi Antoś przedwczoraj mówi dokładnie coś innego.

  Bat na hejt
  „Rosjanie mogą – co najwyżej – grozić, ale nie są w stanie nam zagrozić – mówi minister obrony narodowej Antoni Macierewicz” – i znów ktoś tu odleciał 😀 😀 😀

  Andrzej Kocikowski
  „(…) bez wsparcia sojuszników znaleźlibyśmy się w sytuacji nie lepszej niż w 1939 roku (…)” Już jesteśmy w takiej sytuacji kochany p. Macierewicz!!!

  Wizjoner
  Atak saturacyjny na elektrownie, drogi, kolej, telekomunikacje. Następnie wjazd dywizji pancernych i zajęcie kraju w 4 dni. Macierewicz bohatersko przedrze się samolotem VIP do USA już 1 dnia walk..

  krzysiek
  Wizjoner a z głową tou ciebie wszystko w porządku? kacapy już kilka lat os.rali się w donbasie. W wojnie konwencjonalnej , jak armia posuwa sie 20 km/dobę to jest dobre tempo

  Wizjoner
  @krzysiek, a co umawialiśmy się na wojnę konwencjonalną? Nikt nam nie pomoże ” prosimy o deeskalację”. Nie kompromituj się więcej. Macierewicz nic nie robi a jedynie prowadzi PR. Gdzie WRAK?

  lll
  Macierewicz ruski szpieg, gdyby książka Piątka była nieprawdziwa to by poszedł do sądu.

  W-w
  Oczywiście reaktywowana kawaleria konna z wachmistrzami, rotmistrzami na arabach z Janowa zaprowiantowana w siano (bo tyle zostało z zakupów dla armii) zatrzyma Putina – bo umrze ze śmiechu

  DoLicha
  Kiedy wreszcie czyny, a nie słowa? Gdzie obiecane kilka razy śmigłowce?! Gdzie 1000 dronów?! Gdzie nowe okręty podwodne? Czemu nowe zakupy przełożone na kilka lat do przodu? Dla kogo gra Macierewicz?

  Kill Bill
  To nie będzie ujawnieniem tajemnicy wojskowej gdy powiem, że Amerykańskie Abramsy nie są w stanie dojechać z Niemiec lub Świnoujścia przez polskie mosty. I ten stan rzeczy od lat nie ulega zmianie.

  LOL
  Głupi Antoś nadaje 🙂 Antos a gdzie śmigłowce? Gdzie tysiące dronów? takiego kłamcy nigdy nie było w rządzie Polskim. Smutne to

  https://wpolityce.pl/polityka/365632-szef-mon-rosjanie-moga-co-najwyzej-grozic-ale-nie-sa-w-stanie-nam-zagrozic

  Rosjanie mogą – co najwyżej – grozić, ale nie są w stanie nam zagrozić – mówi minister obrony narodowej Antoni Macierewicz w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy”.

  opublikowano: dzisiaj, g. 8:11 · aktualizacja: 12 godzin temu

  Polubienie

 8. tagore @tagore:
  Odkrywczość tego raportu rzuca na kolana!

  https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/raport-nik-o-mieniu-wojskowym-przestarzaly-sprzet-nieremontowane-budynki-grafika/


  Zdjęcie ilustracyjne. Źr. Wikimedia

  RAPORT NIK O MIENIU WOJSKOWYM: PRZESTARZAŁY SPRZĘT, NIEREMONTOWANE BUDYNKI [+GRAFIKA]

  8 listopada 2017|1 Komentarz|w bezpieczeństwo i obrona, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  NIK stwierdził, że Wojsko Polskie dysponuje przestarzałym sprzętem i obiektami znajdującymi się w fatalnym stanie.

  Najwyższa Izba Kontroli zaprezentowała w środę wyniki kontroli gospodarowania mieniem w jednostkach wojskowych o niskim stopniu rozwinięcia (niskim stopniu ukompletowania w żołnierzy).

  Z najważniejszych ustaleń kontroli wynika, że stan techniczny użytkowanych w wojsku obiektów infrastruktury od lat nie jest zadowalający. Aż jedna piąta budynków wymaga poważnych remontów, z czego aż 4 proc. wyłączono z użytkowania, ponieważ zagrażają bezpieczeństwu, a 1 proc. nadawało się do rozbiórki.Jeszcze gorzej wyglądał stan obiektów na poligonach – prawie połowa wymagała konserwacji i napraw, a niektóre obiekty stoją wyłączone z użytkowania nawet od 20-30 lat bez decyzji o ich dalszym losie.

  Okazało się także, ze infrastruktura wojskowa wykazuje znaczące braki. Ponad połowa garnizonów nie miała czynnych strzelnic, przez co żołnierze musieli jeździć na ćwiczenia do innych jednostek, co wiązało się z dodatkowymi nakładami. Oprócz strzelnic, stwierdzono także brak takich obiektów jak wieże spadochronowe, strzelnice dla czołgów, magazyny środków bojowych czy kancelarie kryptograficzne.

  Jak pisze NIK, zły stan mienia wojskowego wynika wieloletniego braku środków na sfinansowanie zgłaszanych potrzeb remontowych. Mimo że w ostatnich latach zmniejsza się luka pomiędzy potrzebami zgłaszanymi przez jednostki a przeznaczanymi nakładami, w okresie objętym kontrolą nadal ponad 80 proc. potrzeb w zakresie inwestycji i ponad 40 proc. potrzeb remontowych nie było zaspokajanych.

  Równie niezadowalające wyniki wykazała kontrola sprzętu i wyposażenia. Jak podaje NIK, pełnym ukompletowaniem w sprzęt i wyposażenie dysponowały tylko dwie kontrolowane jednostki wojskowe.

  Braki wyposażenia i sprzętu utrudniały sprawne i efektywne wykonywanie przez nie zadań na czas pokoju, negatywnie wpływały na utrzymywanie ich pełnej zdolności bojowej, a także powodowały ponadplanowe i nadmierne eksploatowanie posiadanego sprzętu i wyposażenia. – stwierdza NIK. Ponadto, według Izby, duża część sprzętu była przestarzała i nie dawała gwarancji pełnej sprawności. W skrajnych przypadkach używany w wojsku sprzęt transportowy liczy po 40 lat. Kontrolerzy zwrócili także na nadmierną różnorodność sprzętu. W ocenie NIK ministerstwo obrony niewystarczająco dba o wymianę starego taboru transportowego na nowy.

  NIK zgłosiła także zastrzeżenia do panującego w wojsku modelu ochrony mienia wojskowego. Stwierdzono nieprawidłowości w wypełnianiu umów z wojskiem przez firmy ochroniarskie. W ocenie NIK zasadnym jest ograniczenie liczby posterunków ochranianych przez firmy ochroniarskie, a w ich miejsce zaangażowanie Oddziałów Wart Cywilnych lub nawet nieetatowych wart wojskowych.

  Kontrolą objęto działalność jednostek wojskowych w latach 2014–2016 (do dnia zakończenia czynności kontrolnych). Kontrolę przeprowadzono w 20 jednostkach zlokalizowanych w sześciu województwach – śląskim, mazowieckim, dolnośląskim, wielkopolskim, podkarpackim i lubelskim. W tej liczbie skontrolowano trzy RZI (Rejonowy Zarząd Infrastruktury), cztery WOG (Wojskowy Oddział Gospodarczy), jedenaście JW (jednostek wojskowych), IWSZ (Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy) i MON.

  CZYTAJ TAKŻE: Będzie więcej pieniędzy na wojsko

  Kresy.pl / NIK

  https://kresy.pl/wydarzenia/polko-polsce-tej-chwili-kandydatow-awansow-generalskich-wiecej-niz-kiedykolwiek-historii/

  Polubienie

 9. bob @bob:
  Bo nie ma bezpośrednio oczywiście zagraża nam Rosja pośrednio próbując rozszerzyć swoja strefę wpływów. Natomiast zagrożenie bezpośrednie wmawiają nam durnie jak Wituś bądź amerykańskie sługusy jak Antek proszę tylko popatrzeć lata 90 zatrudnienie ok 25 letniego Sikorskiego na wice ministra bez żadnego doświadczenia i politycznych pleców w Polsce bo chcieli tego amerykanie teraz też jakiś młokos 20 lat co ma rodziców dobrze urodzonych w USA plus Amerykanin w polskim MZS na wysokim stanowisku

  jazmig @jazmig:
  To przyznaje nawet Macierewicz, ale on tak, na wszelki wypadek sprowadza do Polski obce wojska.

  tagore @tagore:
  Czyżby miały się zacząć negocjacje w sprawie cen gazu?

  https://kresy.pl/wydarzenia/ambasador-rosji-polsce-istnieje-racjonalne-uzasadnienie-tezy-o-zagrozeniu-dla-polski-ze-strony-rosji/


  Ambasador Siergiej Andriejew, foto: youtube.comAmbasador Siergiej Andriejew, foto: youtube.com

  AMBASADOR ROSJI W POLSCE: NIE ISTNIEJE RACJONALNE UZASADNIENIE TEZY O ZAGROŻENIU DLA POLSKI ZE STRONY ROSJI

  17 listopada 2017|3 komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, polityka, Polska, Rosja, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Siergiej Andriejew, ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce, 9 listopada wziął udział w konferencji „Integracja czy dezintegracja współczesnego środowiska międzynarodowego?” zorganizowanej na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

  Odnosząc się do krytyk formułowanych pod adresem Rosji na Zachodzie, Andriejew uznał, że jest to forma „posprawdy”. „W zachodniej przestrzeni politycznej, politologicznej, informacyjnej coraz bardziej ukorzeniają się kanony tzw. ‚postprawdy’: pewne twierdzenia podawane są jako aksjomaty nie wymagające dowodów. Żadnych dowodów nieprawnego ingerowania ze strony Rosji w wybory w USA, Francji, Niemczech, Polsce, w brytyjskie referendum w sprawie „brexitu” bądź referendum w sprawie niepodległości Katalonii nie ma i nie są one potrzebne – a priori przyjmuje się za pewnik, że ingerencja była i kropka” – stwierdził Andriejew.

  Podobny fenomen w przestrzeni informacyjnej, według rosyjskiego ambasadora, zauważalny jest w Polsce. Siergiejew podkreślił, że nie ma „racjonalnego uzasadnienia tezy o zagrożeniu ze strony Rosji agresją przeciwko Polsce lub państwom bałtyckim”. „Nikt nie jest w stanie wyraźnie wyjaśnić, dlaczego Rosjanie mieliby te kraje napadać, co oni tam zgubili – wystarczy po prostu odwołanie się do tego, że Rosja niby to prowadzi ‚politykę imperialną’ i dąży do odbudowania własnego imperium, a tereny te kiedyś wchodziły w jego skład” – powiedział rosyjski dyplomata.

  Andriejew uważa, że kampanie skierowana przeciwko Rosji wynika z tego, że „Rosję wytypowano na rolę głównego czynnika międzynarodowego, przeszkadzającego Zachodowi w osiągnięciu jego szczytnych celów”.

  To, co ma drażnić zachodnich krytyków Rosji, to rosyjska suwerenność i niezależna polityka. „Już dawno należałoby zrozumieć i uznać, że samodzielna polityka Rosji jest ważniejszym czynnikiem równoważącym w stosunkach międzynarodowych, stanowi cenny wkład w utrzymanie stabilności układu międzynarodowego” – powiedział Andriejew.

  Ambasador zarzucił Stanom Zjednoczonym, że w stosunkach międzynarodowych „zachowują się całkiem niedemokratycznie”. Według Andriejewa, „wymuszają presją jednostronne decyzje w swoim egoistycznym interesie (co prawda, pod przykrywką kampanii propagandowych mających na celu zapewnienie społeczności międzynarodowej, że to ma na celu dobro wspólne), narzucają całemu światu swoje bynajmniej nie powszechne, częstokroć bardzo wątpliwe ‚wartości’, nie pogardzają stosowania przemocy i sankcji z pominięciem prawa międzynarodowego, nie powstrzymują się przed wywrotem państwowości i prowokowaniem chaosu w całych krajach i regionach, licząc na to, żeby opanować ten chaos i wykorzystać we własnym interesie”.

  Rosja, przeciwnie, „w stosunkach międzynarodowych oręduje za zasadami demokratycznymi, konsekwentnie broniąc priorytetu prawa międzynarodowego, szacunku wobec suwerenności wszystkich państw, stara się nie rozcinać węzłów konfliktów, lecz je rozwiązywać”. Żródłem animozji wobec Rosji Andriejew upatruje w „kryzysie tożsamościowym”. Ten kryzys wynika ze „zderzenia tendencji globalizmu, ideologii rozmyślnego sekularyzmu, kultu konsumpcji z narodowymi tradycjami kultury, w tym religijnymi i moralnymi”.

  Pod wpływem tezy o „końcu historii”, uważa Andriejew, Zachód popełnił mnóstwo błędów i uległ tryumfalizmowi po zakończeniu zimnej wojny. „Już mi wypadało mówić, że pod wpływem takich nastrojów USA, NATO, UE popełniły mnóstwo błędów, jednak nie chciały ich uznawać, a póki płaciły za nie inne – można było przymykać na nie oczy. Otrzeźwienie zaś nastąpiło, kiedy dalekie wojny na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej odbiły się echem zamachów terrorystycznych i kryzysem migracyjnym w Europie, kiedy pod znakiem zapytania okazała się sama istota i kierunek projektu integracji europejskiej” – zauważył Andriejew. Wówczas „liberalne i globalistyczne elity Zachodu, które odczuły, że ziemia im się spod nóg usuwa, wpadły w histeryczną prostrację”. W celu ratowania liberalnej wizji „najbardziej słusznego i bezalternatywnego modelu społeczeństwa”, zaczęto przedstawiać Rosję jako „uniwersalnego straszaka”.

  Andriejew przytoczył słowa George’a Kennana i Konstantina Kosaczewa, który przestrzega przed „liberalnym fundamentalizmem”. „Liberalni fundamentaliści w ostatnich latach przekonująco zademonstrowali własną transformację w ‚bolszewików od demokracji’, w ich postaci my mamy do czynienia nie z demokratami, lecz z ludźmi o myśleniu sekciarsko-mesjańskim nie gardzącymi dla swojej ‚wiary’ żadnymi środkami. Zagrożenie fundamentalizmem liberalnym polega na tym, że jest on gotów w każdej chwili i w każdym kraju do zorganizowania ‚liberalnego dżihadu’ poprzez kolejny zamach stanu, ‚interwencję humanitarną’ bądź ‚rewolucję kolorową’” – przypomniał rosyjski ambasador.

  Ambasador odniósł się również do obecnego stosunku Rosjan do rewolucji bolszewickiej. „Jeżeli podkreślić najważniejsze, to Wielka Rewolucja Rosyjska (pod tym obecnie rozumiemy cały okres od rewolucji lutowej 1917 roku do zakończenia wojny domowej i powstania ZSRR w 1922 roku) wywarła ogromny wpływ na światową historię w wieku XX, przy czym wpływ ten był niejednoznaczny i bardzo wielowymiarowy zarówno pozytywny, jak i negatywny. Do rewolucji i socjalistycznego okresu naszej historii należy ustosunkowywać się, przede wszystkim, poważnie i z szacunkiem, nie poddawać się pokusie uproszczenia i czarno-białych ocen. Jesteśmy słusznie dumni ze swoich zwycięstw i osiągnięć, staramy się wyciągać naukę z błędów i tragedii przeszłości” – powiedział Andriejew.

  Rosyjski dyplomata na koniec swojego wystąpienia przestrzegł przed naturą wszelkich rewolucji, jako zaprzeczających naturze ludzkiej. „W słowie wstępnym wybitnego polskiego filozofa i historyka Bronisława Łagowskiego do książki Andrzeja Wierblana „Stalinizm w Polsce” przeczytałem taką myśl: system socjalistyczny w ZSRR padł, dlatego że zaprzeczał on samej istocie rzeczywistości materialnej i natury ludzkiej. W ten sam sposób odniosą klęskę i liberalno-fundamentalistyczne próby przeformatowania ludzkości według własnego uznania za pomocą najnowocześniejszych technologii” – podkreślił Andriejew.

  Kresy.pl / Poland.mid.ru

  Polubienie

 10. tagore @tagore:
  To jest nawet bardzo zabawne ,syn Erdogana pośredniczył w sprzedaży ropy kalifatu.

  https://kresy.pl/wydarzenia/erdogan-zarzucil-usa-finansowanie-panstwa-islamskiego/


  źr. The Independent

  ERDOGAN ZARZUCIŁ USA FINANSOWANIE PAŃSTWA ISLAMSKIEGO

  17 listopada 2017|1 Komentarz|w bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, polityka, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Podczas spotkania regionalnych liderów Partii Sprawiedliwości i Rozwoju, turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan skrytykował politykę Waszyngtonu w Syrii.

  Erdogan powiedział w piątek, że kontrolowane przez kurdyjskie bojówki syryjskie miasto Afrin powinno być „oczyszczone z terrorystów”. Turecki prezydent już kilkakrotnie groził, że wyda rozkaz przeprowadzenia operacji wojskowej w Afrinie, w którym znajdują się liczne siły kurdyjskich Powszechnych Jednostek Ochrony (YPG). Erdoganowi nie podoba się to, że Stany Zjednoczone wspierają działalność YPG, traktując Kurdów jako sojuszników. Turecki prezydent skrytykował USA, zauważając, że za prezydentury Baracka Obamy nie dotrzymywano obietnic danych Turkom, natomiast administracja Donalda Trumpa kontynuuje współpracę z Syryjskimi Siłami Demokratycznymi (SDF).

  „Nie chcemy bawić się w tą samą grę w Afrinie. Problem, który moglibyśmy dość łatwo rozwiązać razem, jako sprzymierzeńcy, przeciąga się z powodu nieustępliwości Amerykanów” – powiedział Erdogan.

  Erdogan zadrwił również z przekonania, że Amerykanie walczą przeciwko Państwu Islamskiemu. „Tak twierdzą nagłówki, ale co zrobiliście? Dużo dolarów zapłaciliście Daesh [Państwu Islamskiemu]” – oświadczył Erdogan. Jak dodał, „Daesh jest grupą uzbrojoną przez tych, którzy twierdzą, że walczą z terroryzmem”.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Izrael wspiera islamistów w Syrii

  Kresy.pl / Daily Mail / Daily Sabah

  Polubienie

 11. termobaryczny piso psychol
  zs@zbysz… poczytaj zanim zaczniesz klamac https://wiadomosci.wp.pl/szwecja-wyda-miliardy-na-systemy-patriot-zaplaci-znacznie-mniej-niz-polska-6185560334178433a

  termobaryczny piso psychol
  pisowski termobaryczny psychol i jego brednie i klamstwa! https://wiadomosci.wp.pl/antoni-macierewicz-klamal-porazka-posla-pis-przed-sadem-6031550586847873a

  termobaryczny piso psychol
  w czyim interesie dziala ten termobaryczny piso psychol , klamca i antypolska gnida?! http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/macierewicz-zadowolony-choc-nie-kupimy-tego-co-chcemy/8t6hqnw

  PO to zdrajcy
  Lepiej być ruskim trollem niż żydowskim. A ja nie jestem ani jednymani drugim. Macierewicz nie sprawdził się choć chęci mu nie odmawiam. Patriotą też jest ale myli się co do syjonistòw których kocha.

  Zmądrzej w końcu Macierewiczu!
  Jestem w szoku jakim nierozgarniętym oszołomem trzeba być by aż tak nienawidzić Rosji,zamiast robić interesy,dbać o normalizację stosunków to Maciuś w swoim amoku oszalał z ‚nienawiści do Rosjan”

  https://wpolityce.pl/polityka/367714-minister-macierewicz-ostrzega-przed-kremlem-na-forum-bezpieczenstwa-w-kanadzie-rosja-szykuje-sie-do-ataku

  Minister Macierewicz ostrzega przed Kremlem na forum bezpieczeństwa w Kanadzie: Rosja szykuje się do ataku

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: EPA/PAP

  Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz bierze udział w trwającym w Halifaxie w Kanadzie Międzynarodowym Forum Bezpieczeństwa. W sobotę był uczestnikiem panelu dotyczącego Rosji i ostrzegał przed agresywną polityką tego kraju.

  W sobotę Macierewicz spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawlem Klimkinem i amerykańskim sekretarzem marynarki wojennej Richardem V. Spencerem. Wziął też udział w dyskusji „Rapprochement with Russia: Post-Putin Prep” (Zbliżenie z Rosją: przygotowania do Rosji post-putinowskiej), razem z amerykańską senator Jeanne Shaheen, ministrem Klimkinem, prezesem Instytutu Polityki Energetycznej i rosyjskim działaczem opozycji Władimirem Miłowem i prowadzącą panel Susan Glasser, szefową działu zagranicznego portalu POLITICO.

  W ocenie Miłowa nie należy mówić o nowej zimnej wojnie, lecz zwracać uwagę na to, jak autokratyczne trendy rozprzestrzeniają się poza Rosją, a demokratyczne instytucje są „rozmontowywane”. Klimkin określił rosyjską politykę jako „hybrydową wojnę przeciwko Zachodowi”. Zwrócił też uwagę na prowokacyjny tytuł panelu, podkreślając, że należy zadawać pytanie o jakiej Rosji rozmawiają politycy, mówiąc o zbliżeniu z tym krajem.

  Czy o kraju, w którym Stalin wciąż jest bohaterem i coraz mniej ludzi wierzy w popełnione przez niego zbrodnie

  —podkreślał Klimkin.

  Macierewicz, oceniając politykę Władimira Putina, powiedział, że „to nie jest już zimna wojna (…) to jest początek bardzo gorącej wojny”.

  Rosja nie przygotowuje się do obrony, przygotowuje się do ataku

  —dodał.

  Senator Sheehan, która we wrześniu 2016 r. jako pierwszy amerykański polityk zwróciła uwagę na możliwość ingerencji Rosji w wybory w USA, podkreśliła, że obecne stanowisko prezydenta Donalda Trumpa nie pomaga w prowadzeniu polityki wobec Rosji.

  Przekazuje sprzeczne komunikaty na temat tego, co sądzi o Putinie

  —powiedziała. Miłow dodał, że Trump nigdy nie powiedział złego słowa o Putinie, choć ten „na to zasługuje”. Dodał, że wypowiedzi Trumpa takie jak o „przestarzałości” NATOsą „muzyką dla uszu” Putina i podkreślił, że wybory populistycznych polityków na Zachodzie utrudniają budowę nowoczesnego społeczeństwa w Rosji.

  Na koniec debaty padło pytanie z sali o Polskę i obecność faszystowskich symboli i haseł podczas Marszu Niepodległości.

  White power to w Polsce absurd

  —powiedział Macierewicz, zwracając uwagę, że choć takie hasła są obce polskiej tradycji, są one obecnie wykorzystywane w Rosji. Dodał, że tego typu faszyzujące wystąpienia są „rosyjską prowokacją”.

  Międzynarodowe Forum Bezpieczeństwa to rozpoczęte w piątek i trwające do niedzieli spotkania polityków i ekspertów. W forum bierze udział ponad 300 uczestników z ponad 80 krajów. Sobotnie dyskusje dotyczyły broni nuklearnej, wykorzystywania kapitału jako broni, roli kobiet. Późniejsze debaty będą poświęcone właśnie Rosji, broni satelitarnej, w niedzielę uczestnicy zajmą się tematami odbudowy Bliskiego Wschodu i zmianami klimatu.

  Szef NATO Jens Stoltenberg mówił w sobotę dziennikarzom publicznego radia CBC, że Kanada i inne kraje NATO muszą uczynić więcej, by przeciwdziałać cyber zagrożeniom ze strony Rosji, które mogą pojawiać się w rozmaitych formach.

  To wciąż zmieniające się zagrożenie i musimy się stale dostosowywać

  —powiedział.

  Z kolei minister obrony Estonii Juri Luik przestrzegł, że ze względu na charakter zagrożeń „w pewnym sensie każdy kraj jest sąsiadem Rosji, ponieważ internet nie uznaje granic, więc można powiedzieć też, że Kanada jest sąsiadem Rosji”. Luik dodał, że nie będzie zaskoczony, jeśli Rosja będzie próbowała wywierać wpływ na kanadyjskie wybory federalne w 2019 r.

  Międzynarodowe Forum Bezpieczeństwa w Halifaxie zostało utworzone w 2009 r. jako program w ramach amerykańskiego German Marshall Fund, z finansową pomocą rządu Kanady. Coroczne spotkania odbywają się w stolicy prowincji Nowa Szkocja w połowie listopada.

  kk/PAP

  Polak
  Ten smoleński obłąkaniec takimi bredniami sprowadzi na nas III wojnę światową!

  Andrzej Kocikowski
  „(…) Rosja szykuje się do ataku (…)”. Faktycznie, operacje przeszczepu głowy stały się faktem medycznym, zatem Pański geniusz p. Macierewicz mógł stać się dla Rosji znacząco atrakcyjny…

  PO to zdrajcy
  Dlatego rozważana jest jego dymisja w najbliższym czasie. A III wojna światowa jest w interesie Sorosa dlatego McCain do niej podżega przeciw Rosji.

  @PO to zdrajcy 83.24.5.*
  Możesz mi podać chociaż jeden efekt działalności Macierewicza w ciągu ostatnich 35 lat, który Polsce nie przyniósł szkody?

  zdzisława
  minister, który cieszy się z obecności obcych wojsk w Polsce, jak piszą na tym forum kocha banderowców i starszych braci w wierze

  jasiek
  Macierewicz ROSJA nie jest naszym wrogiem tylko niemcy i ukraina paple pan ciągle głupoty i napuszcza naród POLSKI na Słowian

  PO to zdrajcy
  To nie siła nienawiści do AM bo uważam go za patriotę przy czym też za szkodnika który opiera nasze bezpieczeństwo na wrogu który udaje sojusznika. Syjoniści chcą wepchnąć nas do wojny z Rosja.

  PO to zdrajcy
  Nie każdy krytyk Macierewicza jest ruskim trollem. Opanujcie się. Nie każdemu wyborcy PiS podoba się ich awanturniczość oraz sojusz z syjonistami ktòrego skutkiem jest np. milczenie na Ukrainie o UPA.

  Warszawa
  Macierewicz to rosyjski agent wpływu instrukcje dla Macierewicza przychodzą z Moskwy. 10 kwietnia Macierewicz do Smolenska pojechał pociągiem Przypadek ?

  termobaryczny piso psychol
  AM będzie musiał przeprosić Piotra Niemczyka, byłego wicedyrektora zarządu wywiadu UOP za rozpowszechniane kłamstwa na jego temat. Sprawa ciągnęła się sześć lat, bo poseł Macierewicz unikał sądu.

  termobaryczny piso psychol
  dla przypomnienia kolejne klamstwa i brednie tego termobarycznego psychola z pisosmolenskiej sekty! http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/egipt-nie-sprzedal-mistrali-za-dolara/1eddq5h

  termobaryczny piso psychol
  kiedy ten pisosmolenski termobaryczny psychol trafi do zakladu zamknietego?http://www.tokfm.pl/blogi/off2/2017/02/macierewiczklamieonatorozbrajapolskaarmiekogointeresyreprezentuje/1

  termobaryczny piso psychol
  posluchajcie bełkotu i klamstw tego piso psychola ktory robi posmiewisko z Polski i Polakow!

  Ireneczka
  Popieram Pana Ministra. Nie można mówić pozytywnie o polityce kraju, na którego głównym placu od 93 lat leży truchło Lenina i gdzie legalnie działa Partia Komunistyczna.

  termobaryczny piso psychol
  tego smolensko termobarycznego piso psychola i klamce maja juz od dawna wszyscy dosyc!
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/beata-szydlo-chciala-dymisji-antoniego-macierewicza/yzkrx34

  termobaryczny piso psychol
  Ireneczka@ masz racje – czas zaczac oczyszczac Polske z komunistycznego syfu – na poczatek tych piso komuchow buahahahaha! http://img.wiocha.pl/images/2/9/29872cf3e19946d11dd295e11b0930d4.jpg

  Polubienie

 12. Całkiem jak w 39… tylko gdzie ta kawaleria? Zabawne?

  pisior57@pisior57
  W roku 39 też mieliśmy najnowocześniejszy okręt podwodny na owe czasy ORP Orzeł. I co ??? I nic. Nawet jednego wrogiego okrętu nie zatopił , a sam utonął. Nie wiem czy jest sens aby na takim jeziorze jak Bałtyk budować flotę podwodną za grube miliardy składającą się z 2-3 okrętów, która i tak w mig zostanie unicestwiona . Okręty podwodne mają sens wyłącznie w wersji atomowej jako nosiciele broni odwetowej !!!! Dla Polski kluczowe jest aby na całym terytorium była masowo rozmieszczona nawet prosta broń blokująca dostęp : śmigłowce, czołgi, artyleria oraz tarcza antyrakietowa i przeciwlotnicza… POLSKA POWINNA PRZEDE WSZYSTKIM ZABLOKOWAĆ WŁASNE TERYTORIUM !!!!!!!!!

  Polak63@Polak63
  Czy Pan Oszalał Panie Macierewicz?????? Kupywac u Wrogów Polski??????????

  rf
  Owies trzeba im kupić… dziadek też inwestował w kobyły i dzidy, a Stalin w tanki i samoloty.

  Maxim66@Maxim66
  Bezsensowne zadłużanie kraju trwa!

  Moim zdaniem
  Nie wiem czy okręty podwodne na Bałtyku o średniej głębokości 52m mogą być strategicznie groźne w czasie nowoczesnej wojny. To chyba bezsensowny wydatek. Co innego atomowy w oceanie.

  https://wpolityce.pl/polityka/368322-jakie-okrety-podwodne-dla-polskiej-armii-szef-mon-francuska-oferta-jest-interesujaca-rozmawiamy-jeszcze-ze-szwecja-i-niemcami

  Jakie okręty podwodne dla polskiej armii? Szef MON: Francuska oferta jest interesująca. Rozmawiamy jeszcze ze Szwecją i Niemcami

  opublikowano: wczoraj


  autor: Pixabay autor: Pixabay

  Francuska oferta okrętów podwodnych jest bardzo interesująca, ale rozmawiamy także ze Szwecją i Niemcami – powiedział w środę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Według niego jeszcze w tym roku nastąpi wybór oferty. (…)

  fritz@fritz
  „Polskie” czolgi same sie rozstrzelaja w wypadku wojny z Niemcami. A ta jest niezwykle prawdopodobne. Kupowanie ich jest popelnianiem samobojstwa i marnotrastwem olbrzymich pieniedzy. Szwedzi maja swietny sprzet. To dotyczy rowniez lodzi podwodnych. Niemieckie barachlo, lodze podwodnie Grecy wyrzucili. Lepszy jest „zaden” czolg (za to reczna bron do niszczenia czolgow w duzych ilosciach) niz niemiecka bomba zdalnie odpalana na gasienicach.
  Wystarczy spojrze na antypolskie hitlerowskie tyrady niemieckich mediow na zamowienie rzadu Merkel, zeby nie miec cienia watpliwosci. Rowniez na Ukrainie Niemcy wprowadzaja rasizm antypolski.

  TO-YA
  W świetle tego co się dzieje we Francji w stosunku do Polski i polskich firm, z ewentualnego kontraktu na okręty z tym krajem nikt nie będzie się w stanie przed wyborcami wytłumaczyć.

  Pomorzanin
  83.168.66.*
  wczoraj
  Tylko nie niemieckie! Ich okręty w większości spędzają czas na naprawach. Dodam, że zaginiony okręt podwodny MW Argentyny był produkcji niemieckiej. Za dopłatą nie wziąłbym tego szmelcu.

  vh
  Szwedzi od zawsze proponuja nam pelna wspolprace a nie tylko kupowanie produktu. To bylaby szansa na wejscie w nowe technologie.

  cezaryczembrowski@cezaryczembrowski
  Z najnowszych sześciu niemieckich u-butów żaden nie pływa. Jeden wypłynął do wybrzeży Norwegii i mało nie zatonął, ledwo go ściągnęli, reszta jest w nieustającym remoncie, jak soviecki super lotniskowiec Kuzniecow, który bez towarzystwa co najmniej czterech holowników nawet z
  zgłoś nadużycie Jakie okręty podwodne ? Z tych proponowanych żadne. Nie ma sensu utrzymywać floty podwodnej na Bałtyku, ani tym bardziej okrętów w tej klasie poza Bałtykiem. Jakie okręty podwodne ? Już mówię, typu Ohio, Trident, wyposażone w systemy rakietowe Polaris – Posejdon. Tylko tego typu okręty mają dla Polski sens. Mogące dowalić gdzie trzeba w każdym piejscu i punkcie na ziemi. A my mamy taki jeden punkt szczególny z którego co jakiś czas nas rażą i mordują nam część narodu. Przykładem dla nas; Izrael, który ma tego typu ,,zabawki’’ i w razie konieczności może walnąć gdzie trzeba.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ponad-140-tys-ukraincow-karta-stalego-pobytu-polsce-urzednicy-wiedza-ilu/

  https://kresy.pl/wydarzenia/we-wroclawiu-15-tys-cudzoziemcow-posiada-niewazne-karty-pobytu/

  https://kresy.pl/wydarzenia/stany-zjednoczone-sprzedaja-granatniki-psrl-ukrainie/

  Polubienie

 13. https://kresy.pl/wydarzenia/macierewicz-odpowiada-slowa-putina-ws-katastrofy-smolenskiej-przyjac-odpowiedzialnosc


  Macierewicz smoleńskAntoni Macierewicz. Fot. lenta.ru

  MACIEREWICZ ODPOWIADA NA SŁOWA PUTINA WS. KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ: „POWINIEN PRZYJĄĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ”

  14 grudnia 2017|5 komentarzy|w polityka, Polska, Rosja, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Szef MON Antoni Macierewicz zareagował na słowa Władimira Putina wypowiedziane w trakcie corocznej konferencji prasowej w Moskwie.

  Putin powiedział w trakcie konferencji, że jeśli był wybuch na pokładzie Tu-154, który 10 kwietnia 2010 rozbił się w Smoleńsku, to ładunki musiały być załadowane na pokład w Warszawie, w ten sposób sugerując, że Rosjanie nie ponoszą w tej materii żadnej odpowiedzialności.

  „Warto by pan prezydent Putin, który przecież w tamtym czasie, jako premier, był przewodniczącym komisji badającej tragedię smoleńską spojrzał wreszcie prawdziwe oczy. Dwie eksplozje, które ostatecznie zniszczyły Tu-154 zostały w sposób bezsporny zidentyfikowane przez oficjalną ekspertyzę – zamówioną i uznaną przez państwową komisję, której przewodził minister spraw wewnętrznych – Jerzy Miller” – powiedział Macierewicz.

  Jak dodał: „Próby ukrycia tej prawdy zostały teraz właśnie ujawnione i prezydent Putin powinien mieć odwagę, by przyjąć odpowiedzialność, za to, co się stało, a nie próbować obrażać kraj, którego przywódcy polegli na ziemi smoleńskiej koło Katynia.”

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Putin na corocznej konferencji prasowej o relacjach polsko-rosyjskich

  Kresy.pl / PAP

  zefir @zefir:
  Panie Antoni,jeżeli wybuch na pokładzie Tupolewa zniszczył samolot,który startował w Warszawie i bez międzylądowania doleciał do Smoleńska,to ewentualny ładunek wybuchowy mógł być podłożony w nim tylko w Warszawie.To przecież logiczne-o taką logikę Putinowi chodzi.O co więc Panu chodzi?

  lp @lp:
  @zefir Z żalu za Misiewiczem poje()ło mu się w głowie.

  jwu @jwu:
  W przeciwieństwie do setek POLSKICH ukrofili,którzy wraz z braćmi z za Buga podważają ludobójstwo wołyńskie i nazywają sanacyjną Polskę okupantem,ja nie jestem rusofilem ,ale muszę zgodzić się z tym co powiedział Putin.

  UPAdlina @UPAdlina:
  psychiczny antonii natomiast za nic odpowiedzialności przyjmować nie musi. Dlatego na tym stołku posadzono osobę chorą psychicznie, która jest zwolniona od wszelkiej odpowiedzialności.

  jazmig @jazmig:
  W protokole Millera nie ma nic o dwóch wybuchach na pokładzie tutka. Macierewicz bezczelnie kłamie.

  Polubienie

 14. jazmig @jazmig:
  Bezczelny Putin wydał rozkaz izraelskiej ambasadorce, aby zrobiła karczemną awanturę na rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, potem Netanjahu i innym politykom izraelskim, aby pociągnęli tę awanturę. I jeszcze wkręcił w to Trumpa. Kiedy Macierewicz trafi wreszcie do szpitala psychiatrycznego?

  zefir @zefir:
  Odkrywczy Antonio jakby ociupinkę,takie co nieco, przeoczył, że to Izrael może antypolsko Rosję nakręcać, wbijać klina między Polskę i USA, tak by tą namiastkę krasnej armii od wrót Jerozolimy oddalić. Pokornie przyznaję, z wizją Antoniego nie można się równać, on wie najlepiej

  Sun Escobar @Sun Escobar:
  Prośba do kresy.pl, obniżacie loty cytując słowa człowieka, który oszalał.

  dls Maverick @dls Maverick:
  Polska po jego dymisji odetchnela z ulga. Teraz jest pismakiem Radia Ks. Rydzyka. Poprostu jak w filmie „Falling Down”..

  https://kresy.pl/wydarzenia/macierewicz-rosja-inspiruje-konflikt-polsko-izraelski/


  Antoni Macierewicz, Foto: flickr.com

  MACIEREWICZ: ROSJA INSPIRUJE KONFLIKT POLSKO-IZRAELSKI

  1 marca 2018|4 komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Były szef MON Antoni Macierewicz powiedział w środę, że „kształt tego co dzieje się między Polską i Izraelem leży po stronie Rosji. Rosja wbija klin, żeby ten konflikt rozognić”.

  Macierewicz był pytany w Telewizji Republika o kryzys w relacjach polsko-izraelskich związany z nowelizacją ustawy o IPN, który w dniu dzisiejszym wchodzi w życie. „Nie ma wątpliwości, że w tle tego, że ta rozmowa przybrała agresywny i niesprawiedliwy wobec Polski i Polaków kształt, to jest to inspiracją rosyjską. Wystarczy spojrzeć jak w chwili bieżącej reaguje na to strona rosyjska. Chodzi o agresywne wystąpienie pana Ławrowa, a przecież to państwo, które w Okręgu Królewieckim postawiło wyrzutnie mogące przenosić ładunki nuklearne… To jest rzecz niedopuszczalna, ta agresywna postawa rosyjska, co widzimy również na Bliskim Wschodzie, jak i również teraz w Europie, to dowodzi, że to Rosja jest po stronie inspirującej ten konflikt” – ocenił Macierewicz.

  Macierewicz uważa, że Izrael odczuwa rosyjską presję w pobliżu swoich granic. „Nie chcę mówić o sprawach wewnętrznych Izraela, nie znam się na nich, ale jeśli w Syrii stoi armia rosyjska, u wrót Jerozolimy, to ten czynnik oddziałuje na Izrael. W dzisiejszym świecie są trzy główne miejsca konfliktu, gdzie Rosja odgrywa duża rolę – Daleki Wschód i Korea Północna, to Bliski Wschód i bardzo agresywna polityka rosyjska, coraz silniejsze wsparcie dla Asada i flanka wschodnia NATO. To trzy główne miejsca w których Rosja jest coraz bardziej agresywna. Z geopolitycznego punktu widzenia to kształt tego co dzieje się między Polską i Izraelem leży po stronie Rosji. Rosja wbija klin, żeby ten konflikt rozognić”- zaznaczył były szef MON.

  Ocenił również, że pomysły powołania Armii Europejskiej oznaczają „wydanie całej Europy w ręce rosyjskie”.

  „Polska niepodległość jest ściśle związana z sojuszem ze Stanami Zjednoczonymi. Dla nas to gwarancja, że Rosja nas nie zaatakuje” – stwierdził Macierewicz.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Polski tytuł dla niepolskich treści

  Kresy.pl / Telewizja Republika

  Polubienie


 15. Расплата украинской авиации за русофобию | Великоросс | Aftershock.news
  26,838 views•Jul 5, 2020
  aftershock.news

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.