580 WJATROWYCZ OSKARŻYŁ AK O MORDOWANIE POLAKÓW,.. a folni ludziofie nadal bohatersko milczo,.. albo ciągle dzielnie śpio


Wołodymyr Wiatrowycz, foto: rbc.ua


Wiem, wiem… wy nie czytacie tego, co piszą „ruskie trolle”, takie jak ja… Wy wszystko wiecie lepiej…

No i co przyjaciele UPAdliny, nadal spoko, wszystko gra? Podzielacie poglądy waszego UPAdlińskiego przyjaciela z UPAdlińskiego IPN, hm?

Powiedzcie, co musi stać się, żebyście zaczęli samodzielnie myśleć? Jakiś nowy UPAdliński bohatyr musi Wam np… no nie wiem… Może domyślicie się..? 🙂


Polanin @Polanin:
To kolejny przykład podłej propagandy uprawianej przez banderowską recydywę. Z załączonego pisma nie wynika, że AK mordowało cywilów. To pismo to dowód na to, że dopiero po rzezi w 1943 r, wymordowaniu Polaków na Wołyniu i wieluset wsiach pozostałych województw kresowych, AK podjęła kroki obronne, raczej bierne bo polegajace na uniemożliwianiu powrotów Ukrainców do wsi, w których z Polakami przed wojną mieszkali. Dlaczego Polacy mieli wpuszczać do swojego sąsiedztwa tych, którzy w wielu przypadkach kilka miesięcy wcześniej mordowali polskie kobiety i dzieci?

Laszka @U.D:
Jak to się mówi „tonący brzydko się chwyta”? Bandersyn dostał zadanie- atakowanie Polski- na wszelkie możliwe sposoby, a że inne mu się już wyczerpały, to próbuje od tej strony. Powiem szczerze, mnie to śmieszy, kiedyś wkurzało (delikatnie powiedziawszy). Dla mnie ważne jest, że Polacy sie budzą, że taki bandersyn wytrąca giedrojciowcom i banderolubom argumenty o tzw „trzeciej stronie” i o konieczności wspomagania upadliny mimo wszystko. Slysząc to, co Banderowycz wiatrowycz mówi, będą musieli albo postawić sie po jego stronie (a to byłaby jawna zdrada Polski- to już najzagorzalsze banderofile dostrzegają), albo stwierdzić, że wiatrowycz takim postępowaniem w szeregach ruskich trolli nie pozwalających na pojednanie dwóch „bratnich” narodów się plasuje. (To „bratnich narodów” zaczęrpnięte u giedrojciowców). A tak na marginesie, przyłączam się do apelu jednego z komentatorów, zeby Redakcja stworzyła Kącik humoru.

gotan @gotan:
Ten upadliński przygłup… mnoży i oskarża polskie AK o zbrodnie na ludności upadlińskiej… a dalej sobie imaginuje, że Polacy nie zaniechają spotkań z tzw.historykami upadlińskimi…. dobre!.. Przygłupie mamy już dość waszego pokrętnego widzenia historii… idźcie do diabła z waszą wiedzą …Z Azjatami się nie rozmawia.. Gnijcie we własnym smrodzie i kloace !!!

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wjatrowycz-oskarzyl-ak-o-mordowanie-polakow/

WJATROWYCZ OSKARŻYŁ AK O MORDOWANIE POLAKÓW

31 października 2017|8 komentarzy|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Szef ukraińskiego IPN ujawnił dokument mający być dowodem na to, że AK mordowała ludność cywilną, w tym Polaków.

Dyrektor ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej Wołodymyr Wjatrowycz zareagował na słowa prezesa polskiego IPN dr Jarosława Szarka wypowiedziane w wywiadzie dla Telewizji Republika. Szarek mówił w nim m.in., że żołnierze Armii Krajowej nie zabijali ludności cywilnej.

Według Wjatrowycza dokumenty ukraińskie, sowieckie i polskie świadczą o czymś przeciwnym. Opublikował w sieci społecznościowej skan dokumentu mającego być rozkazem AK w Rawie Ruskiej z marca 1944 roku. Rozkaz nakazywał polskiemu podziemiu przeprowadzenie akcji ulotkowej wśród ludności ukraińskiej oraz polskiej. Celem akcji miało być zapobieżenie powrotowi ludności ukraińskiej do swoich domów, skąd zostali wygnani, jak twierdzi Wjatrowycz, przez polskich partyzantów. W myśl rozkazu polska ludność oraz polscy partyzanci mieli się tym powrotom przeciwstawiać.

Komendanci rejonów dopilnują w porozumieniu z komendantami rej.1 rzut, aby Ukraińcom skutecznie i w porę przeszkodzić, gdyby chcieli do dawnych mieszkan powrócic. Stawiących opór likwidować. Zarządzenie te ma na celu powetowanie strat w Rawie posiadania polskiego na Wschodzie i obrona przed napływem rezunów na zaplecze. […] Pozostali Ukraińcy na terenie naszym (przypominam,że instrukcja pochodzi z Lwowszczyzny [dopisek Wjatrowycza – Kresy.pl]) traktowani będą jak zakładnicy na przypadek powtorzenia się mordów na naszym terenie lub w sąsiedzkich. Polaków, którzy będą ułatwiali dostęp lub przechowywać u siebie [Ukraińców (dopisek Wjatrowycza – Kresy.pl)] należy po przeprowadzeniu ,sledztwa zlikwidowac łącznie [z Ukraincami (dopisek Wjatrowycza – Kresy.pl)] – brzmi treść rozkazu przytaczana przez Wjatrowycza [zachowano pisownię oryginalną – Kresy.pl].

Wjatrowycz pominął w przytaczanym tekście zdanie mówiące, iż celem polskiej akcji było także „odizolowanie się od narodu skażonego zbrodnią bratobójstwa, który w niedługim czasie poniesie za to karę”.

Wobec treści opublikowanego dokumentu szef ukraińskiego IPN postawił w swoim wpisie pytanie „ilu Polaków, zabitych przez AK za pomoc sąsiadom-Ukraińcom, jest dzisiaj uważanych za ofiary nacjonalistów ukraińskich”.

Następnie przy pomocy łamanej polszczyzny Wjatrowycz zaapelował o zaprzestanie wzajemnego obwiniania się, które może być wykorzystane przez „marginalne grupy” i prowadzi do konfliktu między Polakami i Ukraińcami. Według niego zasada „przebaczamy i prosimy o przebaczenie” oraz wszechstronne badania naukowe są drogą do zapobieżenia odnowieniu się konfliktów z przeszłości. Wyraził nadzieję, że polski IPN nie zrezygnuje z kontynuowania spotkań polskich i ukraińskich historyków w ramach Forum Polsko-Ukraińskiego.

Jak twierdzi Wjatrowycz, opublikowany dokument pochodzi ze zbiorów Centrum Badań Ruchu Wyzwoleńczego we Lwowie.

AK to nie UPA

Żołnierze Armii Krajowej nie mordowali ludności cywilnej — nigdy w założeniach tego nie było. Nasza armia została uznana przez zachód, była organizacją podziemną naszego państwa i walczyła w słusznej sprawie o wolność Polek i Polaków – mówił prezes Szarek 26. października w wywiadzie w Telewizji Republika, przeciwstawiając się porównaniom Ukraińskiej Powstańczej Armii do AK. Ukraińska Powstańcza Armia była zbrojną organizacją jednej z frakcji politycznych. UPA ma na swoim sumieniu co najmniej 130 tys. zamordowanych cywilów, dzieci, kobiet, starców. To absolutnie nieporównywalne dwie grupy bojowe. Tu nie ma żadnej zgody, ponieważ fakty historyczne są jednoznaczne i nie zgodzimy się na ich naginanie. Ukraina chce budować swoją tożsamość na kłamstwie i na to nie pozwolimy – mówił prezes polskiego IPN.

CZYTAJ TAKŻE: Dziedziszak: szef ukraińskiego IPN jest nacjonalistą w najgorszym, wulgarnym znaczeniu

Kresy.pl

Kojoto @Kojoto:
szkoda słów na to ścierwo..

jaro7 @jaro7:
Banderowska tuba propagandowa czyli Tv republika stawia się w jednym szeregu z tym kretynem,kłamca i manipulantem.I pokazuje że nie jest POLSKĄ telewizją.

Gaetano @Gaetano:
A bandersyn nie przestaje ujadać. Wydrukował sobie „dokument” na starym papierze i teraz sieje grozę. Nie ma sensu dyskutować nad banderowskim rzygiem. Stosować ostracyzm. Nie na darmo przyjaciel ukrów, niejaki szarek poszedł płakać do chlewni neobanderowca sakiewicza, republiki. To to samo mniej więcej, co jego Gazeta Polin. Tam grupa zajadłych nieświadomych pisowców uwierzy mu na 100%.

banderacwel @banderacwel:
To wybitny debil banderowski trzoda UPAdlińska to tępe plemię

franciszekk @franciszekk:
To objaw nowej choroby psychicznej panującej na Ukrainie! Schizofrenia banderowska!

…..


Źr. Facebook

Poznaniak74 @Poznaniak74:
Cytat „Nie jest jasne, dlaczego Wjatrowycz opatrzył swój wpis komentarzem o zwycięstwie”, JAK TO NIE JEST JASNE? Przecież na naszych oczach „chrumiaki hałyczyńskie” z tym „czcicielem” „świniopasa Bandery” i „pastucha Szuchewycza” zakłamują i zniekształcają ile się da historię…

ProPatria @ProPatria:
Typowy banderowski rezun bez godności i honoru. Podobnie jak pomiot szeremeta nienawidzi wszystkiego, co polskie, lecz lackie pieniądze lubi. Wykorzystuje każdą okazję, by upokorzyć Polaków, ale za zasiadanie w zupełnie zbędnym, nieprowadzącym do niczego tworze jakim jest forum polsko-upaińskie kasę chce brać. To kolejny element ukazujący skalę frajerstwa strony polskojęzycznej i przykład, że upaińcy widzą w nas jedynie idiotów finansujących swych prześladowców..

SobiePan @SobiePan:
Biorą przykład z mateczki Rosji to ona pierwsza obchodziła rocznicę zajęcia moskwy przez Polaków w 1612 r

Poznaniak74 @Poznaniak74:
@SobiePan Piszesz chyba o czymś o czym zielonego pojęcia nie masz. W Rosji obchodzą rocznice wypędzenia Polaków z Kremla, a nie jego zajęcia…
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Jedno%C5%9Bci_Narodowej

Kojoto @Kojoto:
@SobiePan to fakt – ruskie świętują zdradzieckie wymordowanie polskiej załogi, która miała opuścić Moskwę zgodnie z umową. UPAdlińcy idą o krok dalej i świętują nie tylko swą podłość, ale i głupotę i nieudolność.

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/wjatrowycz-uczcil-1-listopada-grafika-oun-o-lwowie-pamietamy-o-naszych-zwyciestwach/

WJATROWYCZ UCZCIŁ 1. LISTOPADA GRAFIKĄ OUN O LWOWIE. „PAMIĘTAMY O NASZYCH ZWYCIĘSTWACH”

1 listopada 2017|5 komentarzy|w społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Wołodymyr Wjatrowycz uczcił zwycięstwo Ukraińców, którego nie było.  1. listopada jest obchodzony na zachodniej Ukrainie jako Dzień Czynu Listopadowego.

Przewodniczący ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowycz uczcił 1. listopada, który na zachodniej Ukrainie jest obchodzony nieoficjalnie  jako Dzień Czynu Listopadowego, umieszczając w sieci społecznościowej grafikę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów poświęconą Lwowowi z komentarzem „Pamiętamy o naszych zwycięstwach. 1.11.[19]18”.

Na grafice opublikowanej przez szefa ukraińskiego IPN widać żołnierza ukraińskiego stojącego obok posągów lwów przed ratuszem we Lwowie. Na grafice znajduje się także godło Ukrainy – tryzub, herb OUN oraz napis „1.listopada 1918-1942”. Grafika jest podpisana banderowskim hasłem „Chwała Ukrainie – bohaterom chwała” (oryg. Sława Ukrajini – herojam sława).

 1. listopada 1918 roku w zamieszkanym w większości przez Polaków Lwowie Ukraińcy korzystając z pasywności Austriaków, dysponując 2,6 tys. żołnierzy narodowości ukraińskiej, zajęli większość budynków w mieście, a kilkanaście dni później ogłosili powstanie Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej ze stolicą we Lwowie. Ukraińskiej polityce faktów dokonanych przeciwstawili się polscy mieszkańcy miasta. W związku z tym, że polska społeczność nie dysponowała siłami zbrojnymi (Polacy wcieleni do armii austrowęgierskiej walczyli na frontach I wojny światowej), do walki stanęli słabo uzbrojeni ochotnicy, w tym Orlęta Lwowskie. Pomimo przewagi militarnej Ukraińców, Polakom udało się odzyskać znaczną część miasta, a 22. listopada, po uzyskaniu posiłków z Przemyśla, wyprzeć oddziały ukraińskie ze Lwowa. Konflikt przemienił się w regularną wojnę polsko-ukraińską, która w połowie 1919 roku zakończyła się pełnym polskim zwycięstwem.

Nie jest jasne, dlaczego Wjatrowycz opatrzył swój wpis komentarzem o zwycięstwie. Walki o Lwów zakończyły się dla Ukraińców przegraną. Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów również nigdy nie udało się przejąć rządów we Lwowie.

CZYTAJ TAKŻE: Dziedziczak: szef ukraińskiego IPN jest nacjonalistą w najgorszym, wulgarnym znaczeniu tego słowa

Kresy.pl

…..


Jan Dziedziczak. Fot. newseria

Gaetano @Gaetano:
Jasiu tylko podryguje, jest przerażony, bo jego nasączony giedroyciowskim łajnem łeb nie może ogarnąć, że my im tyle i tyle, a ukry nic i jeszcze nóż w plecy. Zatem jak zwykle gadanina; żadnej reakcji, groteskowe zrzucanie roboty na ipn. A tak a propos tego ścierwa z tzw. uipn, nietrudno sobie wyobrazić sytuację, że na jego miejsce mógłby przyjść ten sam banderowski ścierwojad lub gorszy. Do żadnych znaczących zmian nie dojdzie, dopóki polskojęzyczne szumowiny nie odejdą w niebyt.

Kojoto @Kojoto:
A Poroszenka gloryfikujący UPA nie jest przeszkodą? A większość ukradlińskich ministrów? A ich pożal się boże parlament, który przegłosował penalizację krytyki quazi nazistowskiej UPA i OUN?

Laszka @U.D:
????? Że co proszę??? Szef UIPN nie jest przyjacielem???? Noooo, ten Pan Dziedziczak sprostrzegawczy… aż chciałoby się sposzczegafczy napisać. Wiadomo o tym od czasu kiedy Wiatrowycz pierwszy raz usta w sprawach polsko-ukrainich otworzył, kilka lat temu. Ale lepiej późno niż wcale

ProPatria @ProPatria:
Masz rację Koleżanko, 100/100. Spostrzegawczość, a raczej jej brak i „natychmiastowe” reakcje polskojęzycznych elyt są już przysłowiowe. Nie liczę jednak na czyny, oni słyną z pustosłowia. pomiot wiatrowycz to wie i beztrosko kpi z ofiar mordów, Narodu polskiego i kraju.. Gdyby użyli środków politycznego nacisku jak Węgrzy banderowcy szybko by zmienili ton. Jednakże na Rząd Narodowy przyjdzie nam jeszcze niestety poczekać..

greg @greg:
Te niewydarzone, impotentne slepe i naiwne, jak dziecko we mgle pisiory, tylko czas i nerwy Polakom marnuja. Przeciez majdanuty, bandero-oligarchiczny rzad na Ukrainie nigdy nawet palcem nie kiwnal jesli nie mial w tym wlasnwgo egoistycznwgo interesu (to takie najgorsze pasozyty wsrod tego co wyklulo sie na przestrzeni postsowieckiej), a pisiorow maja w dUPie. Jedna wredota wciska glupim piaiorom, ze broni ixh przed drugia, gdy w rzeczywistosci nie moze sie dogadac z mieszkancami swojego kraju i chce powtorzyc tam ludobojstwo. Niestety, nic sie nie zmieni dopoki te tchorze, banderofile i impotenci sa u wladzy. Norod niedlugo ich przeklnie.

tagore @tagore:
Klapa „ofensywy dyplomatycznej” jeleni i ściema dla odwrócenia uwagi od własnego dosadnie mówiąc frajerstwa.

jaro7 @jaro7:
hahaha budzą się z letargu,o tym każdy Polak patriota wie od bardzo dawna.Chyba pisomatołki z MSZ dostali jakąs odgórną instrukcję, bo taki Dziedziczak i samodzielne myślenie to żart. Sypie się wam dyplomatołki wasza żałosna polityka.brednie o Międzymorzu, miłość do upainy.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/dziedziczak-szef-ukrainskiego-ipn-nacjonalista-najgorszym-wulgarnym-znaczeniu/

DZIEDZICZAK: SZEF UKRAIŃSKIEGO IPN JEST NACJONALISTĄ W NAJGORSZYM, WULGARNYM ZNACZENIU

31 października 2017|7 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Według wiceszefa MSZ przewodniczący ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowycz stanowi przeszkodę dla pojednania polsko-ukraińskiego.

Wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak będąc we wtorek gościem Polskiego Radia 24, został zapytany, czy MSZ podejmie działania w sprawie zablokowania przez ukraińskie władze polskich prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych na Ukrainie. W odpowiedzi wiceminister odpowiedział, że MSZ jest w stałym kontakcie z Instytutem Pamięci Narodowej, który jest odpowiedzialny za prowadzenie tych prac na Wschodzie. Jak mówił, MSZ „zachęca IPN, żeby się do nas zwrócił, jeśli są jakieś kłopoty”, wówczas polska dyplomacja „zrobi wszystko, żeby panu profesorowi [Szwagrzykowi, wiceprezesowi IPN odpowiedzialnemu za Biuro Poszukiwań i Identyfikacji] pomóc”.

Wołodymyr Wjatrowycz to znany „kłamca wołyński”, historyk, który zrobił karierę na Ukrainie gloryfikując OUN-UPA i zaprzeczając ludobójstwu wołyńsko-małopolskiemu, które nazywa „drugą wojną polsko-ukraińską”. W celu przekonania ukraińskiej opinii publicznej do swoich tez ucieka się do fałszerstw i manipulacji. Szefem ukraińskiego IPN został po zwycięstwie Euromajdanu w 2014 roku.

Dziedziczak przyznał, że przeszkodą w realizacji prac polskiego IPN na Ukrainie jest ukraiński Instytut Pamięci Narodowej, który „niestety nie jest partnerem, który dąży do porozumienia”. Wiceszef polskiego MSZ nazwał dyrektora ukraińskiego IPN Wołodymyra Wjatrowycza nacjonalistą „w najgorszym, wulgarnym tego słowa znaczeniu”.

…jest to osoba niesprzyjająca Polsce, niesprzyjająca polsko-ukraińskiemu pojednaniu, jest to osoba, która szuka tego, co dzieli – mówił Dziedziczak wskazując, że szef ukraińskiego IPN przeszkadza Polakom „przy najprostszej nawet operacji choćby oddania czci zmarłym”.

Przypomnijmy, że w kwietniu br. ukraińskie władze wstrzymały wydane już zgody na poszukiwania szczątków polskich ofiar wojny na Ukrainie. Postępowanie Ukraińców było konsekwencją stanowiska ukraińskiego IPN z Wołodymyrem Wjatrowyczem na czele, który w „odwecie” za rozbiórkę nielegalnego pomnika UPA w Hruszowicachzalecił wstrzymanie wydawania zezwoleń na prowadzenie przez polski IPN prac poszukiwawczych i ekshumacyjnych na Ukrainie. Zablokowano także wydawanie pozwoleń na stawianie polskich znaków pamięci na Ukrainie a także na renowację istniejących. Ponadto oświadczono, że „co najmniej 105 polskich pomników i innych znaków pamięci postawionych na Ukrainie w latach 1991-2017 uznaje się za nielegalne”. Podczas wizyty polskiej delegacji z wicepremierem Glińskim na czele w Kijowie w ubiegłym tygodniu strona ukraińska nie tylko nie zgodziła się na odblokowanie działań IPN na Ukranie, ale także zażądała odbudowy nielegalnego pomnika w Hruszowicach.

Wołodymyr Wjatrowycz to znany „kłamca wołyński”, historyk, który zrobił karierę na Ukrainie gloryfikując OUN-UPA i zaprzeczając ludobójstwu wołyńsko-małopolskiemu, które nazywa „drugą wojną polsko-ukraińską”. W celu przekonania ukraińskiej opinii publicznej do swoich tez ucieka się do fałszerstw i manipulacji.

Szefem ukraińskiego IPN został po zwycięstwie Euromajdanu w 2014 roku.

Kresy.pl / Polskie Radio

…..


Demontaż nielegalnego upamiętnienia UPA w Hruszowicach. Fot. Jacek Borzęcki

Laszka @U.D:
No i dobrze, Ukraina nie zostawia naszym politykom pola do wyjaśniania o konieczności przymykania oczu i pomagania ”bratniemu narodowi” zagrożonemu „rosyjską agresją”. Ten „bratni naród” jasno pokazuje na czym to „braterstwo” ma polegać. Polacy morda w kubeł i wykonywać polecenia z Kijowa. Ciekawe jak to teraz „wierchuszka” polska wytłumaczy, a może każą odbudować pomnik i ukarać „winnych”. Ukraińcom ktoś musi wytłumaczyć przypowieść o dzbanie i uchu. Ale im więcej takich zachowań, tym prędzej Polacy zrozumieją kto w naszym kraju rządzi. 2019 już niedługo, a w przyszłym roku wybory samorządowe. PIS sie tak samo jak PO zdziwi. 500+ im nie pomoże. Słowiański Lew sie budzi.

uvara @uvara:
Wciąż nie mogę wyjść z „podziwu” nad butnością upaińskich władz… oni zawsze coś żądają, wymagają lub oczekują… upamiętniania ich geroyów w Polsce, kolejnych sankcji na Rosję (podczas gdy „agresor” jest nadal największym partnerem handlowym upadłego kraju), darmowych dostaw gazu lub po prostu kasy (no bo walka z Rosją kosztuje!). Jaką oni mają pozycję by czegoś rządać? Wciąż mam wrażenie, że dla obecnych władz w Kijowie, spełnianie funkcji kija wtykanego w rosysjkie mrowisko przez długa rękę z Waszyngtonu jest jedynym sposobem by władze USA czy Unii Europejskiej dalej tolerowały ich egzystencję, w innym wypadku ich dalsze finansowanie straciłoby jakikolwiek sens polityczny dla zachodnich decydentów.

uvara @uvara:
@U.D Węgierskie władze pokazały jak się z chachłami dyskutuje… no ale nasze elyty nie realizują polskiej polityki, tylko dyrektywy otrzmywane przez telefon z Waszyngtonu.

Laszka @U.D:
@uvara dlatego trzeba następnym razem dobrze wybrac w wyborach. Pojawia się ludzie na których będzie można oddać głos.

https://kresy.pl/wydarzenia/kijow-zada-odbudowy-nielegalnego-pomnika-ku-czci-upa-hruszowicach-ukarania-winnych/

KIJÓW ŻĄDA ODBUDOWY NIELEGALNEGO „POMNIKA” KU CZCI UPA W HRUSZOWICACH I UKARANIA „WINNYCH”

27 października 2017|9 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Według relacji wiceszefa IPN, prof. Krzysztofa Szwagrzyka, władze w Kijowie oczekują od Polski odbudowania nielegalnego upamiętnienia UPA na Podkarpaciu, a także ukarania osób odpowiedzialnych za jego rozbiórkę. Szantażują przy tym Polskę ws. wznowienia prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych.

Piątkowa „Rzeczpospolita” cytuje prof. Szwagrzyka, który towarzyszył wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu podczas wizyty na Ukrainie. W założeniu, miała ona m.in. poprawić wzajemne relacje przed planowaną na grudzień wizytą prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie.

Przeczytaj: Co Duda powiedział Poroszence ws. rozbiórki „pomnika” ku czci UPA w Hruszowicach?

– W Kijowie oczekują, że Polska doprowadzi do odbudowania pomnika UPA w Hruszowicach i ukarze winnych – powiedział gazecie wiceszef IPN.

Strona ukraińska zażądała tego od Polski podczas wizyty Glińskiego i Szwagrzyka w Kijowie. Ponadto, jak ustaliła „Rzeczpospolita”, Ukraińcy uzależnili zniesienie blokady na ekshumacje i upamiętnianie Polaków pomordowanych w czasie II wojny światowej od spełnienia swoich żądań przez Polskę.

PRZECZYTAJ: Majkowski: Szeremeta i Wiatrowycz zablokowali poszukiwania szczątków Polaków na Ukrainie

– Ten temat nie powinien być przedmiotem targów – powiedział „Rz” wiceprezes IPN, prof. Krzysztof Szwagrzyk.

Nielegalne upamiętnienie ku czci UPA na cmentarzu w Hruszowicach powstało w 1994 roku. W kwietniu tego roku „pomnik” został całkowicie rozebrany przez społeczników i rodziny ofiar OUN-UPA. Akcja była zgodna z prawem. Dopełniono określonych procedur, m.in. za zgodą wójta gminy Stubno, Janusza Słabickiego. Rozbiórka miała charakter czynu społecznego, w którym wzięły udział osoby chętne, m.in. działacze Ruchu Narodowego, osoby zasłużone dla walki z banderyzmem, a także rodziny ofiar OUN-UPA. Ruch Narodowy objął całą akcję patronatem. O planowanej akcji informowaliśmy jako pierwsi. Legalność podjętych działań potwierdziło ministerstwo kultury, a także IPN.

Działania te spotkały się z ostrą reakcją strony ukraińskiej, której przedstawiciele domagali się odbudowania obiektu przez stronę Polską. Miejsce po rozebranym upamiętnieniu było również celem „pielgrzymek” z Ukrainy, które składały tam kwiaty, a także odśpiewywały ukraiński hymn i wznosiły banderowskie okrzyki.

W lipcu br. na cmentarzu w Hruszowicach poświęcono krzyż, upamiętniający Ukraińców, którzy ratowali Polaków w czasie ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Wcześniej był on częścią rozebranego, nielegalnego obiektu ku czci band UPA. Krzyż stanął na jego miejscu.

Przeczytaj: „Posialiśmy ziarno normalności”. Krzyż z „pomnika UPA” upamiętnia Ukraińców ratujących Polaków [+FOTO]

Jak informowaliśmy wcześniej, członkowie Społecznego Komitetu Usuwania Banderowskich Upamiętnień w Polsce (SKUBUwP) byli przedmiotem nacisków ze strony polskich służb. Próbowano wpłynąć na nich, by zaniechali rozbiórki nielegalnego obiektu ku czci band UPA w Hruszowicach lub przenieśli ją na inny termin.

Jak ustaliliśmy, wysocy rangą funkcjonariusze podkarpackiej policji i oficerowie kontrwywiadu oraz tzw. pośrednicy, „odwiedzają” osoby zaangażowane w usuwanie nielegalnych „pomników UPA”. Próbują wpłynąć na nich, by z tego zrezygnowali. Policja twierdzi, że jej działania są zgodne z prawem.

Czytaj więcej: Polskie służby „odwiedzają” społeczników usuwających nielegalne upamiętnienia UPA

PAP/ Kresy.pl

zefir @zefir:
Waszczykowski pewnie boleje, że wizyta vicepremiera od kultury i historyków, przyjacielskie relacje z banderlandem mu psuje. Obiektywnie i po prawdzie ,nadzieja na poprawę tych relacji zwyczajnie się rypła. Czy PAD planowaną na grudzień wizytą to wyprostuje? A może wspomni co to godność, czy honor i urzędowo tą wizytę oleje? Jeśli tego nie zrobi to wszem dowiedzie, że jemu miano kundla bandery też przystoi.

jaro7 @jaro7:
Bezczelność ich rośnie wprost proporcjonalnie do uległości polskojęzycznych miernot szumnie nazywanymi politykami czy dziennikarzami.

tagore @tagore:
I bardzo dobrze, może dotrze do Kaczafiego ,że jest traktowany przez ukraińskich polityków jak pożyteczny idiota. Albo odrzuci presję USA i „ekspertów” żyjących z grantów na wschodniej granicy ,albo docelowo w następnych wyborach będzie musiał wejść w koalicję z ugrupowaniem przy którym narodowcy to cielątka boże.

wj51 @wj51:
A to swołocz bezczelna!

Kojoto @Kojoto:
wjechać w to buldożerem i usunąć tą nielegalną zabudowę. Powinno to ostudzić trochę zapędy kijowych neonazistów.

…..


Tomasz Rzymkowski. Fot. Kresy.pl

Accipiter @Accipiter:
Święte słowa. Lubię posłów z partii Kukiza za to właśnie, że jako jedyni nie trzymają głów w dupach ukraińców czy żmudzinów. Głośno mówią to co wie i uważa polskie społeczeństwo. Ukry szmaca nasze państwo jak chcą. Mi jako Polakowi, wnukowi Wołyniaka jest wstyd i krew się we mnie gotuje na to. Dziadek żołnierz 27 Dywizji AK, którego cała rodzina (2 braci, siostra i rodzice) zostali zarżnięci przez ukraińskich sąsiadów zawsze powtarzał, że dobry rezun to martwy rezun. A on raczej wiedział co mówi.

Gaetano @Gaetano:
Wszystko dobrze, ale to znowu gadanie. Z tego, co wiadomo, że we wszelakich tv takie tematy są poruszane sporadycznie lub w ogóle. Trzeba zorganizować jakąś większą demonstrację, marsz, w 2-3 miastach pod auspicjami K’15 albo wspólnie z narodowcami i MW i starać się to nagłośnić. Z drugiej strony patrząc, te ugrupowania i partie nie mają finansowania z budżetu, więc z kasą u nich nie najlepiej.

Accipiter @Accipiter:
@Gaetano kropla drąży kamień. Takie gadanie uniemożliwia rozwinięcie się gangreny poprawności politycznej w odniesieniu do rezunów. Bo od knebla i autocenzury funkcjonariuszy państwowych czeka nas to co na zachodzie z muzułmanami. A tak się o tym mówi, ludzi niechętnych ukraińca przybywa w kraju, do tego nierząd w banderlandii robi wszystko by zniechęcić Polaków do siebie. PiS chcąc rządzić dalej będzie musiało zmienić swoje podejście albo w następnych wyborach nawet socjal ich nie uratuje.

jaro7 @jaro7:
@Accipiter Owszem takie gadanie ma sens gdy jest wypowiadane na ogólnodostępnej telewizji czyli typu TVN czy TVPiS a tam takich głosów nie słyszę (ostatnio Tyszka coś próbował powiedzieć). Oglądam co niedzielę program Rachonia (politycy wszystkich opcji) i Rymanowskiego (także wszystkie opcje) i tam takich głosów nie słyszę. Zgadza się że to jedyna partia + Winnicki którzy w tej sprawie zachowują się jak patrioci i Polacy, przerażające że ponad 400 p(osłów) już się tak nie zachowuje,.

https://kresy.pl/wydarzenia/rzymkowski-ukraincy-robia-nami-chca/

RZYMKOWSKI: UKRAIŃCY ROBIĄ SOBIE Z NAMI CO CHCĄ

31 października 2017|8 Komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Poseł Tomasz Rzymkowski (Kukiz’15) na antenie Radia ZET mocno skrytykował politykę wschodnią, prowadzoną pod kierunkiem Witolda Waszczykowskiego. „Dajemy Ukraińcom pieniądze, wpieramy ich politycznie, a oni fundują pomniki Bandery, Szuchewycza i zrównują AK ze zbrodniarzami z UPA”.

Podczas niedzielnego programu „Śniadanie w Radiu ZET” poseł Kukiz’15 Tomasz Rzymkowski zabrał głos przy okazji omawiania tematu zapowiadanej na połowę listopada rekonstrukcji rządu. Przyznał, że nie wie jakie będą zmiany, ale ma „swoich faworytów do dymisji”. Na pytanie, kogo w takim razie by wymienił, odpowiedział, że zacząłby przede wszystkim od ministra spraw zagranicznych, Witolda Waszczykowskiego.

– Uważam, że Polska nie ma żadnej  polityki wschodniej od 1989 roku. Tutaj mamy kompletną białą plamę. Ukraińcy robią sobie z nami co chcą. My im dajemy pieniądze na budowę dróg, my ich wpieramy politycznie na arenie międzynarodowej, a oni nam fundują pomniki Bandery i Szuchewycza – powiedział poseł. Przypomniał również o wypowiedziach byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki podczas wizyty w Polsce:

– Juszczenko przyjeżdża do Polski i zrównuje Armię Krajową z bandytami z UPA. To jest skandal, taka osoba powinna mieć zakaz wjazdu do Polski. Mówię tu jasno, bo strona ukraińska jest bardzo restrykcyjna wobec naszych przedstawicieli państwowych.

Czytaj również: Wiktor Juszczenko: Stepan Bandera był święty [+VIDEO]

W tym kontekście, Rzymkowski przypomniał o sprawie prezydenta Przemyśla Roberta Chomy, któremu SBU wydała zakaz wjazdu na Ukrainę– Tylko dlatego, że przypomniał, co w 1943 roku Ukraińcy zrobili z naszymi, a także ze swoimi rodakami. Mordując ich w okrutny sposób.

Przeczytaj: Kukiz o sprawie Chomy: czekam jeszcze, aż Ukraina zażąda od Polski Przemyśla, bo „chroni nas przed Rosją”

Poseł K’15 wśród ministrów, którzy powinni zostać odwołani, wymienił także szefa resortu infrastruktury, Andrzeja Adamczyka. Tłumaczył to trwającym od dwóch lat, „porażającym” zastojem w inwestycjach infrastrukturalnych. Zdaniem posła, w ministerstwie tym środki finansowe są niewłaściwie wydatkowane. Odnosząc się do spekulacji nt. możliwości objęcia przez szefa PiS teki premiera, powiedział:

– Jeżeli Jarosław Kaczyński chce zostać premierem, to teraz jest dla niego najlepszy moment. Później może już takiej okazji nie mieć, to jest środek kadencji. Jeśli teraz tak się nie stanie, to można mieć pewność, że Beata Szydło pozostanie premierem do końca kadencji.

radiozet.pl / Kresy.pl

jaro7 @jaro7:
Przeczytajcie ten artykuł i wpisy pod nim.To jest skandal by na prorządowym portalu wypowiadał się banderowiec i to w taki sposób!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
https://kresy24.pl/lektura-na-weekend-ludobojstwo-w-slobodce-koszylowieckiej-co-pisza-starzy-mieszkancy/

Gaetano @Gaetano:
@jaro7 Z dala od tego śmierdzącego portalu. Jest zasilany kasą rządową. Nie warto. A wpis obrzydliwy i oczernianie p. Siemaszko. A ten bandersyn to znana kanalia.

jaro7 @jaro7:
@Gaetano Spokojnie, chciałem kilka razy napisać prawdę i nie dali. Zbanowali mnie. Link znalazłem na prawy.pl

Gaetano @Gaetano:
@jaro7 Wiem, że tam ciężko napisać prawdę, bo z automatu nie przechodzi.

7 thoughts on “580 WJATROWYCZ OSKARŻYŁ AK O MORDOWANIE POLAKÓW,.. a folni ludziofie nadal bohatersko milczo,.. albo ciągle dzielnie śpio

 1. Poznaniak74 @Poznaniak74:
  A mnie uczono że „Ostatnim Rzymianinem”, czyli obrońcą ginącej pod naporem barbarzyńców cywilizacji rzymskiej był Flawiusz Aecjusz z V wieku, a tu się okazuje że to jednak niejaki PiSowczyk Żaryn. Po.ebało ich tam w tym PiSie już chyba wszystkich…

  Kojoto @Kojoto:
  @Poznaniak74 nie rozumiesz co to jest Cywilizacja Łacińska, bo sam należysz do tej UPAdlińsko-Moskiewskiej – przytarganej przez tatarów z Syberii… dawałeś temu wyraz wspólnie z trolem Padliną. Profesor Żaryn jest przedewszystkim wybitną postacią polskiej nauki. Nie podoba mi się, że firmuje swoim imieniem PiS, bo sam jest warty więcej niż cały PiS razem wzięty, ale go z tego nie będę rozliczał. O banderowcach, sowietach i innej hołocie, Żaryn wypowiadał się zawsze jasno, na długo zanim został senatorem z listy PiS.

  franciszekk @franciszekk:
  Mam pytanko ???….! Skąd takie nagle opamiętanie u PiS-iorków? Czyżby nadmierna troska o słupki sondażowe ? Przecież lekko douczony człowiek w Polsce wie, że większość Ukraińców zwłaszcza NEO-banderowcy należą do obcej, brutalnej nam cywilizacji – turańskiej, do której należą również Rosjanie!

  Kojoto @Kojoto:
  @franciszekk – Żaryn zawsze otwarcie o tym pisał i mówił. Został senatorem z listy PiS, ale na długo przedtem głosił prawdę i nie przestał tego robić od początku kadencji.

  https://kresy.pl/wydarzenia/zatrzymano-4-obywateli-ukrainy-zwiazku-zabojstwem-gdansku/


  Prof. Jan Żaryn. Fot. Kresy pl

  PROF. ŻARYN: UKRAINA NIE CHCE NALEŻEĆ DO RZYMSKIEJ CYWILIZACJI

  1 listopada 2017|4 komentarze|w kresy, polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Senator Prawa i Sprawiedliwości prof. Jan Żaryn uważa, że Ukraina zachowuje się jak barbarzyńca w sprawach pamięci historycznej.

  Profesor Jan Żaryn udzielił wywiadu, który w środę ukazał się na portalu wpolityce.pl. Senator PiS przyznał, że w rozmowach polsko-ukraińskich mamy wielowymiarowy kryzys. Kryzys został spowodowany poważnymi i głębokimi różnicami kulturowymi między Polska a Ukrainą. Ukraina nie chce należeć do rzymskiej cywilizacji. Zachowuje się jak barbarzyńca w sprawach pamięci historycznej.

  Senator dodał, że wzajemna polsko-ukraińska relacja będzie bardzo płytka, jeżeli Ukraina nie zrozumie, że dużo głębsze relacje pochodzą z wymiaru kulturowego, czyli długiego trwania narodów. Nie da się jej zbudować na zadaniach wynikających z bieżącej, zmiennej rzeczywistości politycznej.

  CZYTAJ TAKŻE: Szef Ukraińskiego IPN: To Polacy nie chcą rozwiązania sprawy polskich pochówków na Ukrainie

  Profesor Żaryn podkreślił, że rozwiązanie kryzysu leży po stronie ukraińskiej. Historyk zaznaczył, że to Ukraina ma w rękach klucz do tego, czy chce być z polską i z polską kulturą. Ukraina musi sobie odpowiedzieć, czy chce wziąć współodpowiedzialność za trwanie szeroko pojętej kultury materialnej na terenie dzisiejszej Ukrainy.

  Odnosząc się bezpośrednio do spawy poszukiwań polskich grobów i zakazu jaki wprowadził ukraiński IPN profesor Żaryn podkreśla, że w ramach szeroko pojętej kultury materialnej mieszczą się cmentarze i miejsca pochówków, a tym bardziej miejsca ostatniego spoczynku, które nie zostały jeszcze naznaczone obecnością krzyża. Krzyż jest właściwym symbolem upamiętnienia Polaków mordowanych i zabijanych w różnych okolicznościach.PATRZ WIĘCEJ: Dziedziczak: szef ukraińskiego IPN jest nacjonalistą w najgorszym, wulgarnym znaczeniu

  Polacy ginęli na tamtych terenach w czasie I wojny światowej. Groby, które tam się znajdują pochodzą z czasów bitew legionowych, września 1939 r., z czasów ludobójstwa na Wołyniu i Kresach południowo-wschodnich. To wydarzenia, które wiążą się z polskim dziedzictwem w XX wieku, którymi do dziś żyjemy. Jeżeli nie będzie zrozumienia tej prostej prawdy po stronie ukraińskiej, to nasza „przyjaźń” będzie coraz bardziej się oddalała – tłumaczył profesor Żaryn.

  Kresy.pl / wpolityce.pl

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainscy-hakerzy-probowali-zablokowac-dystrybucje-wspomnien-ukrainskiego-biskupa-meczennika-ofiary-nkwd/

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-szef-msw-broni-oskarzonego-o-korupcje-syna-wysyla-sledczych-policje-pulk-azow/

  https://kresy.pl/wydarzenia/syn-szefa-msw-ukrainy-zatrzymany-sluzby-antykorupcyjne/

  Polubienie

 2. zefir @zefir:
  Niby rozsądne słowa Waszczyka to nie z przekonania,lecz z racji obelgi, afrontu San Escobar, którego doznał. W nim Waszczykowskim, jak w innych giedroyciowskich pis-dzielcach rusofobia jest tak silna, że nie zejdą z banderowskich barykad. Dalej będą działać na rzecz umocnienia V-tej bandero-kolumny w Polsce, emeryturki upadlińcom kosztem Polaków fundować, zbiorniki gazu banderlandu zapełniać, kundlić, lizać, banderów całować. Po co to gołosłowie i brednie o procedurach, które nie dopuszczą do nie wiadomo czego, gdy nie ma się nawet elementarnego ustawowego narzędzia zakazu szerzenia banderowskiej propagandy w Polsce?

  Kojoto @Kojoto:
  Waszczykowski się będzie zastanawiał… a tymczasem ukradlińcy wydadzą sankcje i zakaz na cały „polski” zaRząd i prezia Maliniaka. I nazwą to symetryczną reakcją na buńczuczne groźby z „san escobaru”. Władająca UPAdliną dzicz rozumie tylko zamordyzm. Polska powinna pomóz Rusinom reaktywować Ruś Kijowską i puścić w niebyt banderowski terror.

  Poznaniak74 @Poznaniak74:
  Prosta sprawa „panie” dyplomatoł z San Escobar by sprawdzić prawdziwość twoich intencji. Proszę przedstawić wniosek o PENALIZACJĘ ZACHWALANIA WSZELKICH TREŚCI BANDEROWSKICH, ewentualnie poprzeć ten złożony przez KUKIZ’15.

  ProPatria @ProPatria:
  Zgodnie z tym rozumowaniem ci, którzy nazistowskich mundurów nie zakładają, lecz notorycznie wyniszczają nasz kraj i Naród będą chętnie przyjmowani. Jak więc dziadzio się ustosunkuje do swojej bezgranicznej miłości, oddania i za wszelką cenę wspierania morderców naszych dzieci, którą wyraził parę dni temu na łamach Rzeczpospolitej ?? Zabolało wytknięcie wyimaginowanego San Escobar przez butnych rezunów ?? Za dużo dziadzio wypowiada pustych słów, nie mających pokrycia w rzeczywistych działaniach. Pomioty banderowskie to wiedzą i jawnie, bez ogródek upokarzają nasz kraj. Fakt pomiatania dziadziem mnie nie dziwi (a nawet nie obchodzi), gdyż na to W PEŁNI zasłużył swoją służalczością wobec upaińców (polityką tego nazwać nie można). Teraz dopiero zacznie się nagonka na dziadzia: stepowa dzicz nie zwleka z reakcją, atakuje natychmiast, brutalnie nazywa rzeczy po imieniu. Dziadzio natomiast mówi coś o banie dla osób noszących mundury SS, bezpłciowo obchodzi temat, nie atakuje frontalnie WSZYSTKICH działających na szkodę państwa polskiego i Narodu. Za to zapłaci: banderowcy rzucą się na niego i brutalnie rozszarpią.

  franciszekk @franciszekk:
  Aaaa… to ci dopierrr..o ? To gra PiS-iorków i wykorzystanie zdrowego myślenia Polaków by poprawić sobie słupek sondażowni?

  bob @bob:
  ha ha ha a jak chce wituś to sprawdzać czy ktoś mundur ss nosił skrajnie antypolskie poglądy ma wioskowy historyk wiatrowycz czekam na zakaz wjazdu do Polski dla niego

  banderacwel @banderacwel:
  PISbandera nic nie zrobicie dalej obrabiajcie pałki trzodzie banderowskiej

  https://kresy.pl/wydarzenia/waszczykowski-ludzie-ktorzy-ostentacyjnie-zakladaja-mundury-ss-galizien-polski-wjada/


  Witold Waszczykowski. Źr. UNIAN

  WASZCZYKOWSKI: LUDZIE, KTÓRZY OSTENTACYJNIE ZAKŁADAJĄ MUNDURY SS GALIZIEN DO POLSKI NIE WJADĄ

  2 listopada 2017|7 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  W czwartek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zapowiedział, że zostaną uruchomione procedury które nie dopuszczą ludzi, zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski.

  Szef MSZ zapowiedział w TVP1, że będzie się zastanawiał, „czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie w tej chwili”.

  Pytany o relacje Polski z Ukrainą, podkreślił, że oba te kraje „mają inną koncepcję pojednania”. „My mamy świadomość, jak ważna jest dla nas Ukraina ze względów geopolitycznych (…), ale Ukraińcy, wiedząc o tym znaczeniu swojego państwa dla naszego bezpieczeństwa uważają, że w takim razie kwestie, jakie nas dzielą, szczególnie historyczne, powinny zejść na drugi, trzeci plan” – zauważył Waszczykowski.

  Waszczykowski powiedział, że będą uruchomione procedury, „które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski. Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą”.

  „Chodzi również o osoby, które są zaangażowane w sposób administracyjny – nie dopuszczają np. do kontynuowania ekshumacji; do kontynuowania renowacji miejsc kultu polskiego. Te osoby, które wykazują się i wykorzystują instrumenty administracyjne wobec Polski, będą również ponosiły konsekwencje” – dodał.

  Kresy.pl / PAP

  Polubienie

 3. gotan @gotan:
  i mamy gotowy ,prześmiewczy art.hajdamaki z kijewa, który porównuje Waszczykowskiego do nieuka… i co tu więcej dodać.?! Pan min. Waszczykowski przy swoim płaszczeniu przed UPAdliną powinien raz jeszcze pojechać do tychże i ponownie zadeklarować przyznanie im dotacji w wysokości 1 miliarda zł… PiSowiaki napaskudziliście z tą UPAdliną do czapek i teraz nakładacie toto na głowę… durnie! Nikt nie będzie sie z wami liczył kiedy włazicie do… ! Nawet Azjaci.. z kijewa… Komedia !

  tagore @tagore:
  Prześmiewczo można powiedzieć ,że po sukcesie dyplomatycznym Polski polegającym na
  niedopuszczeniu do wyartykułowania wobec Ukrainy wspólnego stanowiska grupy Wyszehradzkiej w sprawie ustawy oświatowej .Ukraińska spółdzielnia oligarchów przechodzi do ofensywy propagandowej w walce o pozycję lidera w Europie Środkowej. Rząd PIS w sprawie polityki wobec Litwy, Białorusi, Ukrainy nie zasługuje na określenie Rząd „Ciemniaków” tylko zramolałych profesorów bo to oni kształtują tą politykę ,a Kaczafi na to pozwala. Niech żyje San Escobar i nasze pupcie wołowe.

  Poznaniak74 @Poznaniak74:
  Szydzą i plują na PiSiorów, a ci udają że to deszcz pada. Oby sie nie skończyło na tym że rozbestwione „chrumiaki” porwą i pobiją jakiegoś PiSiora który uda się do tego „chlewu” z kolejną „przyjacielską wizytą”…

  Misza @Misza:
  Jeśli Twój scenariusz by się ziścił, oficjalne oświadczenie ukraińskiego MSZ zamykałoby się w krótkim stwierdzeniu o rosyjskim sprawstwie i nieustaleniu winnych 🙂

  zefir @zefir:
  Nadzieja na brak niezbędnych kompetencji i panujące w Polsce dyletanctwo wśród rządzących oficjeli, miłośników banderlandu, jest prawdziwa. Na tym forum aż kwiczy o głupocie giedroyciowskich wielbicieli banderlandu, nie kłamstwo, nie chamstwo, lecz prawda żywa

  ProPatria @ProPatria:
  Tak się kończy pertraktowanie i płaszczenie przed stepową dziczą. A zaznaczam butne rezuny reprezentują kraik kompletnie skorumpowany, zbankrutowany, swoisty żart historii na mapie Europy. Jak się wzmocnią, do czego usilnie dążą wszystkie dotychczasowe polskojęzyczne (nie)rządy będziemy mięli poważne kłopoty.

  Kojoto @Kojoto:
  Kurwaiński prymityw nie widzi tego, że pro-banderowski zaRząd w Polsce robi wszystko, żeby quazi-nazistowska Ukradlina miała się jak najlepiej. Jeszcze sra na rękę, która go karmi… nawet zabawne, że wytykają głupotę PiSowskiemu „Petru”, a sami mają jeszcze głupszych „polityków” i to wszystkich. Ich „klasa polityczna” utrzymuje się wyłącznie dziąki obcej interwencji – reprezentuje tylko korupcję do kwadratu i warcholstwo do n-tej potęgi…

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-publicysta-jesli-polska-chce-ekshumacji-rozmawia-ukraina-posrednictwem-san-escobar/


  Polskia i Ukraina, foto: tsn.ua

  UKRAIŃSKI PUBLICYSTA: JEŚLI POLSKA CHCE EKSHUMACJI, NIECH ROZMAWIA Z UKRAINĄ ZA POŚREDNICTWEM SAN ESCOBAR

  1 listopada 2017|7 komentarzy|w polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Ołeksandr Zinczenko, publicysta, były wiceszef ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej kpi z Polski przypominając wypowiedź Waszczykowskiego o San Escobar.

  Ukraiński publicysta w opublikowanym w środę artykule na portalu istpravda.com.ua, atakuje Polskę i ministra Waszczykowskiego. W tekście zatytułowanym „Ukraińskie groby, polskie groby, zimna wojna i słońce San Escobar” Zinczenko wytyka stronie polskiej demontaż pomnika UPA w Hruszowicach.

  Były wiceszef IPN wypomina, że Polska nigdy nie przepraszała za akty wandalizmu do jakich dochodziło w Polsce na Ukraińskich pomnikach. Stwierdza również, że w ostatnim czasie doszło do przynajmniej 15 tego typu zdarzeń i tylko kilku na Ukrainie, za co strona ukraińska zawsze przepraszała.

  CZYTAJ TAKŻE: Szef Ukraińskiego IPN: To Polacy nie chcą rozwiązania sprawy polskich pochówków na Ukrainie

  Zinczenko łączy pomnik UPA z Hruszowic z grobami, pomimo, że nie był on związany z żadnym pochówkiem i, jak wskazywały polskie władze, były monumentem ku czci Ukraińskiej Powstańczej Armii. Jego zdemontowanie posłużyło stronie ukraińskiej jako pretekst do zakazania poszukiwania i upamiętniania polskich grobów na Ukrainie.

  Odnosząc się do komunikatów, które wydawał ostatnio polski IPN, a także starań polskich władz o przeniesieniu wydawania zgód na ekshumacje i poszukiwania grobów Zinczenko pisze: A teraz o gorącym słońcu w San Escobar. Bardzo trudno jest brać na poważnie ton oświadczeń strony polskiej. Mam wielką nadzieję, że to mimo wszystko nie jest chamstwo i celowe kłamstwo, ale brak niezbędnych kompetencji i panujące w Polsce dyletanctwo.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiceszef IPN: Nie ma szans na odbudowę pomnika UPA w Hruszowicach

  Jako przykład „dyletanctwa” były wiceszef ukraińskiego IPN przywołuje wypowiedź polskiego ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który powiedział, że spotkał się ze swoim odpowiednikiem, ministrem Republiki San Escobar.

  Idąc dalej tym tropem Zinczenko odnosząc się do propozycji polskich władz twierdzi: W związku z tym, że strona polska proponuje przenieść rozmowy na temat kluczowego zagadnienia stosunków polsko-ukraińskich na wyższy szczebel polityczny – to Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy powinno się zgodzić i przeprowadzić je za pośrednictwem Republiki San Escobar lub na jej neutralnym terytorium.

  PATRZ WIĘCEJ: Dziedziczak: szef ukraińskiego IPN jest nacjonalistą w najgorszym, wulgarnym znaczeniu

  Kresy.pl / istpravda.com.ua

  Polubienie

 4. julek
  Waszczykowski, nie rób z tata wariata, co to znaczy skrajnie antypolskie stanowisko? Nie wystarczy antypolskie, skrajny cymbale?!

  Absurdus
  Szef UIPN W. Wjatrowycz w mediach społecznościowych ostentacyjnie posługuje się symboliką OUN-UPA, członków SS-Galizien nazywa ofiarami wojny. Regularnie bywa w Polsce, czy jego również obejmie zakaz?

  finka
  A jak nie skrajne tylko antypolskie to będzie ok. Żenada, ten człowiek podobnie jak min.Radziwiłł to porażka rządu i działanie przeciwko Polakom.

  genialny Waszczykowski
  Najprawdopodobniej będzie trzeba przejść przez bramkę, która wykrywa antypolskie nastawienie.

  moon
  Waszczykowski najgorszy minister spraw zagranicznych. Polityka PiS, pod zarzadem amerykanskich gorali, podmienia nam populacje, mamy tak jak w europie najazd banderyzmu. Obudzcie sie Polacy

  Prawidlowo
  Z tego rozumiem, ze ponad polowa Ukraińców nie wjedzie do Polski.

  https://wpolityce.pl/polityka/365140-polskie-msz-reaguje-na-pogarszajace-sie-relacje-z-ukraina-waszczykowski-osoby-o-skrajnie-antypolskim-stanowisku-nie-wjada-do-polski

  Polskie MSZ reaguje na pogarszające się relacje z Ukrainą. Waszczykowski: Osoby o skrajnie antypolskim stanowisku nie wjadą do Polski

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  autor: TVP1

  Potrzeba szerszej rozmowy o relacjach polsko-ukraińskich, szczególnie w kwestii historii. (…) Nie godzimy się na agresję wobec Ukrainy, ale w relacjach dwustronnych będziemy stosować symetrię

  —podkreślił Witold Waszczykowski, który był gościem „Kwadransa politycznego” w TVP1.

  Uruchamiamy procedury, które nie dopuszczą ludzi, zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski

  —powiedział w czwartek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, zapytany o relacje polsko-ukraińskie.

  Szef MSZ powiedział też w TVP1, że będzie się zastanawiał, „czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie w tej chwili”.

  Witold Waszczykowski, pytany o relacje Polski z Ukrainą, podkreślił, że oba te kraje „mają inną koncepcję pojednania”.

  My mamy świadomość, jak ważna jest dla nas Ukraina ze względów geopolitycznych (…), ale Ukraińcy, wiedząc o tym znaczeniu swojego państwa dla naszego bezpieczeństwa uważają, że w takim razie kwestie, jakie nas dzielą, szczególnie historyczne, powinny zejść na drugi, trzeci plan

  —powiedział.

  W tej chwili uruchamiamy procedury, które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski. Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą

  —oświadczył szef MSZ.

  Chodzi również o osoby, które są zaangażowane w sposób administracyjny – nie dopuszczają np. do kontynuowania ekshumacji; do kontynowania renowacji miejsc kultu polskiego. Te osoby, które wykazują się i wykorzystują instrumenty administracyjne wobec Polski, będą również ponosiły konsekwencje

  —dodał.

  Zapytany, czy w obecnej sytuacji wizyta jego lub prezydenta na Ukrainie powinna dojść do skutku, powiedział:

  Jeżli moja dojdzie do skutku, to będzie to wizyta czysto robocza i będzie to inspekcja naszego konsulatu miejsc związanych z Polską; spotkanie z Polonią, na pewno nie wizyta polityczna, natomiast będę sie zastanawiał, czy rekomendować prezydentowi polskiemu wizytę na Ukrainie w tej chwili.

  Waszczykowski odnosząc się do ostatniej wizyty wicepremier Piotra Glińskiego na Ukrainie, powiedział:

  Ta wizyta była źle potraktowana przez stronę ukraińską. Na forach międzynarodowych Polska broni suwerenności Ukrainy i nie ma bardziej zaangażowanego w tę sprawę kraju niż Polska. Nie zgodzimy się na aneksję Krymu, ale w relacjach dwustronnych będziemy rozliczać Ukrainę.

  Minister Waszczykowski odniósł się również do doniesień medialnych o tym, że na miejscu katastrofy smoleńskiej ma dojść do prac budowalnych.

  Niestety, nie dostaliśmy szczegółowej informacji w tej kwestii. Otrzymujemy tylko oględne informacje, że te prace nie zakłócą nam dostępu do tego miejsca. My uważamy, że to może być trwałe uniemożliwienie dojścia do tego miejsca, również do postawienia tam pomnika. Wierzę, że taki pomnik tam powstanie, bo nic nie trwa wiecznie, również rosyjska władza

  —zaznaczył.

  Na koniec szef MSZ ocenił polską politykę zagraniczną w strefie europejskiej.

  Po raz pierwszy od dwudziestu kilku lat, jasno zdefiniowaliśmy polskie interesy. Przez lata dominował pogląd, że należy po prostu „być”. Unia Europejska nie jest klubem altruistów, trzeba zabiegać o swoje interesy. (…) Jesteśmy dużym krajem, który ma prawo decydować o Europie i realizować własne interesy

  —podkreślił.

  kk/TVP1

  Narodowy Front Polski
  Dopóki Kosowo nie wróci w ręce Serbòw to nie skrytykuję aneksu Krymu przez Rosję. Przestanę popierać wcielenie Krymu do Rosji gdy Zachód odda świętą ziemię serbska w ręce Serbòw.

  M
  PAD zabierz wreszcie głos w sprawie asesorów. Dlaczego milczysz? Taki byłeś chojrak jak wetowałeś ustawy. CZEKAMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  byly wyborca pis
  Nawilżajcie jeszcze bardziej Ukraińcom. Pożyczki, stypendia. Róbcie tak dalej. W zamian wychwalanie banderowców, zakaz importu mięsa, miliony Ukraińców zaniżających wynagrodzenia w Polsce.

  Pawel
  USA sprzedały Ukrów Rosji za poparcie przeciw KoreiPln. To koniec . Dla pozorów będzie nagonka mediów ale Nato nie zareaguje w sprawie Krymu

  TO-YA
  Chciałoby się powiedzieć — nareszcie.

  Mario
  Zezwolenia na prace dla ukraińców max. na 6 m-cy. Zakaz osiedlania się całymi rodzinami. 500+ nie dla ukraińców. Max czas pobytu na terenie Polski 6 m-cy na 12 m-cy.

  super
  Niech Ukrainą zajmie się Putin. Rząd Ukrainy nie potrafi docenić faktu, że Polska tak mocno zaangażowała się po ich stronie. Ukraina działa na szkodę Polski i Polaków. Należy wprowadzić wizy dla Ukraińców, zlikwidować ruch przygraniczny i traktować Ukrainę jako mało przyjazne a wręcz wrogie nam państwo

  leila
  Oni juz są w Polsce i podejrzewam, że wczesniej, czy później zaczna sie zmasowane napady, które będą odpowiedzią na ich prowokacje, że niby Polacy na nich napadają. Oni, zamiast muzułmanów.

  []
  Po polskich ulicach spacerują parki Arabów o złym wejrzeniu i grupy wiecznie niedomytych ponurych Ukraińców. Ale Waszczykowski / Błaszczak w kółko o bezpiecznej Polsce…

  Fon
  No i bedzie samotna wyspa jak zapowiedzial Ludzki Pan , Rosja Ukraina Niemcy ,mamy samych przyjaznych sasiadow . A na koncu placz i zgrzytanie zebow zostanie .

  Waszczykowski do dymisji
  Ukraińscy bandyci grasują na polskich ulicach – mieszkańcom eksmitowanym z mieszkań w W-wie obiecują Wołyń, zakładają tu fundacje i nawołują do przewrotu, zaniżają pensje, nie płacą podatków.

  werdung
  Wszystkim Ukraińcom widzianym na marszach upa wydać zakaz wjazdu do Polski i szybko doszłoby do normalizacji

  Jowita
  przede wszystkim zdymisjonować ambasadora Piekło. jego uległość wobec strony ukraińskiej jest uwłaczająca.

  xbo
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/140849,ukraina-panstwo-ktore-nigdy-nie-istnialo

  propganda
  Jego wystąpienie to tylko propaganda. To nie wytyczne dla resortu. Będzie jak było. Ludzie zasną.

  soda
  Zachowanie Ukrainy wymaga, aby rząd polski zdecydowanie ostro zareagował. Nie można pozwolić na to, żeby państwo z dna cywilizacyjnego, tresowało nas i gryzło po rękach, po tym jak zeżre to co na ręce!!

  TRP
  Należy wstrzymać wszelkie kontakty z Ukrainą, nie tylko prezydenta ale i innych osób.

  UPA=NSDAAP=KPZR !!!
  Kiedy polscy politycy zrozumieją, że UPAińcy MAJĄ TAKĄ SAMĄ MENTALNOŚĆ JAK KACAPY i każde ustępstwo Polski jest traktowane jako oznaka słabości, a o oni rozumieją i szanują tylko język siły ?!!!

  stanisław
  czas na przestanie okradania polskiego narodu i państwa przez kolejne rządy obdarowujące miliardami zwyrodnialców ukraińskich i czas odebrać nasze polskie ziemie okupowane przez bandrowców

  bezwstydne wlazenie bez mydla!
  jak jest z nauczaniem j.polskiego w szkolach na UA? Znow oszulaliscie Narod! Orban bedzie blokowal UAw eu!- bo ci nie zgadzaja sie by dla 140 tys Hu na Ua byl w szkolach jezyk wegierski!Za ZSRR byl!

  Rotmistrz Pilecki
  A co z tymi, co juz wjechali do Polski, jest ich duzo i okazuja wrogosc do Polakow w urzadzanych (z zezwoleniem wladz samorzadowych) demonstracjach.

  tak nie moze dalej byc!
  UA dyskryminuje jawnie Polakow tam zamieszkujacych od stuleci. Prawd.nie beda mieli wszkolach j. pols. Tak zle nie bylo nigdy! To gwalcenie praw eu!Pl Rzad=strus -glowa w piach iwypiecie sie na Narod!

  Pl =macocha dla Polakow!
  Na nieludzkim wschodzie jest ok 3mlny Pl! zapomnianych i przesladowanych! Dla tych nie ma miejsca wPL! Im bylo wydacPl paszp+ Ulg, 500+ i moglibysmy wreszcie razem budowac silna Ojczyzne! = Zdrajcy!

  Polubienie

 5. ProPatria @ProPatria:
  I proszę w poprzednich postach miałem rację: banderowski pomiot wiatrowycz nie czeka długo na odpowiedź. Drwi po raz kolejny z dziadzia twierdząc, że” strona polska chce ukarać upaińską administrację za wykonywanie ich prawa” (o ile jakiekolwiek na stepach obowiązuje). Przenosi punkt ciężkości na inny temat, rozmywa problem główny. Ponadto, nie może sobie odmówić przyjemności straszenia Polaków, iż na okupowanym przez banderowców terenie jest ok. 150 upamiętnień naszych pomordowanych, które jak będziemy dalej podskakiwali panom-rezunom zniszczą „nieznani sprawcy” siły trzeciej..

  Gaetano @Gaetano:
  Otóż, banderowski ćwoku, Polska powinna dążyć do odzyskania ukradzionych czterech województw. Tylko tyle i aż tyle. A bez ukradzionych ziem Polski, Węgier, Rumunii i Rosji, żart historii, jeśli jakimś dziwnym cudem miałby istnieć, to tylko pod kuratelą mocarstw.

  Polanin @Polanin:
  W Polsce nie ma i nie będzie pomników Hitlera i jego pomagierów.

  Kas @Kas:
  O co chodzi temu przygłupowi. Przecież upadlina od dawna stosuje takie zakazy wjazdu dla osób krytycznie wypowiadających się o UPA i w ogóle o ukraińskim nacjonalizmie.Sam zainteresowany dowiaduje się o zakazie, przeważnie dopiero przy próbie przejścia granicy. Taki zakaz dostał kiedyś nawet Robert Choma, prezydent Przemyśla. On to chyba za niewystarczający stopień banderofilstwa. A tak się starał, biedaczek.

  https://kresy.pl/wydarzenia/wiatrowycz-oskarza-polske-o-imperialistyczne-zapedy/


  Wiatrowycz Szef Ukraińskiego IPN: To Polacy nie chcą rozwiązania sprawy polskich pochówków na UkrainieWołodymyr Wiatrowycz, foto: rbc.ua

  WIATROWYCZ OSKARŻA POLSKĘ O „IMPERIALISTYCZNE ZAPĘDY”

  2 listopada 2017|4 komentarze|w kresy, polityka, Polska, Rosja, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Szef Ukraińskiego IPN, Wołodymyr Wiatrowycz skomentował zapowiedź Witolda Waszczykowskiego o niewpuszczaniu do Polski osób o antypolskich postawach.

  Waszczykowski zapowiedział w czwartek uruchomienie procedurktóre nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski. Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą.

  Szef polskiej dyplomacji doprecyzował: Chodzi również o osoby, które są zaangażowane w sposób administracyjny – nie dopuszczają np. do kontynuowania ekshumacji; do kontynuowania renowacji miejsc kultu polskiego. Te osoby, które wykazują się i wykorzystują instrumenty administracyjne wobec Polski, będą również ponosiły konsekwencje.

  CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński publicysta: Jeśli Polska chce ekshumacji, niech rozmawia z Ukrainą za pośrednictwem San Escobar

  Wołodymyr Wiatrowycz również w czwartek zajął w tej sprawie stanowisko w komentarzu przekazanym Polskiej Agencji Prasowej: Oznacza to, że w ten sposób chcą oni karać ukraińskich urzędników za skierowany do strony polskiej wymóg przestrzegania ukraińskiego prawa. Wydaje się, że tym razem Polska chce pójść nawet dalej niż Rosja.

  Szef ukraińskiego IPN w innym komentarzu, cytowanym na stronie pravda.com.ua, idzie dalej. Jego zdaniem działania Polski przypominają Rosję która widzi w sobie Trzeci Rzym. Obawiam się, że są w Polsce politycy, którzy postrzegają swój kraj jako „Czwarty Rzym” – twierdzi Wiatrowycz, twierdząc, że w działaniach polski dopatruje się imperialistycznych zapędów.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prof. Żaryn: Ukraina nie chce należeć do rzymskiej cywilizacji

  Wołodymyr Wiatrowycz dodaje, że na terenie Polski jest około 50 ukraińskich pomników o nieuregulowanym statusie prawnym, a na terenie Ukrainy 150 podobnych polskich monumentów. Szef ukraińskiego IPN chciałby wzajemnego uznania upamiętnień i zakończenie sprawy.

  Pod koniec kwietnia strona ukraińska nie pozwoliła polskiemu IPN-owi na kontynuację poszukiwań miejsc pochówków Polaków na Ukrainie, w tym także ofiar zbrodni wołyńskiej. Jako powód wskazywano demontaż nielegalnie ustawionego pomnika UPA w Hruszowicach na Podkarpaciu. Polska podkreśla, że pomnik nie stanowił upamiętnienia zmarłych, a był monumentem ku czci organizacji odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i Galicji.

  Kresy.pl / pravda.com.ua / rp.pl

  Polubienie

 6. Kojoto @Kojoto:
  o…! jakie PiSiory są spostrzegawcze! Dostrzegają ewolucję 🙂

  ProPatria @ProPatria:
  Percepcja elyt rządzących jest niesamowita: pomioty banderowskie od lat wyniszczają nasz kraj, w upokarzaniu pisiorów przekraczają wszelkie granice, a oni dopiero teraz dostrzegają negatywną ewolucję polityki kraiku-bankruta względem Polski !! Ogromny elektorat pisiory i tak już utraciliście w wyniku kretynizmu politycznego (żeby zmienili politykę względem upainki i żmudzi o 180 stopni i tak na nich NIGDY nie zagłosuję, dali przedsmak jak szkodliwą dla kraju działalność uprawiają), lecz tu chodzi o dobro Ojczyzny, bierzcie przykład z Węgrów. Oni nauczyli motłoch stepowy, że za słowami idą czyny. Pada hasło: „Powstrzymamy dzicz” i powstrzymują na wszystkich możliwych płaszczyznach, bezwzględnie wymuszając szacunek na butnym rezunie. Jeżeli słowa są tylko pustymi deklaracjami, gdyż banderowiec obraził dziadzia-doopowłaza przytaczając jego imbecylizm o San Escobar, to dzicz stepowa zmiażdży was swoją bezpardonową agresją, bezkompromisowością, otwartym nazywaniem rzeczy po imieniu. Uważajcie co mówicie pisiorki – wczorajsi dozgonni „przyjaciele” siekiernicy szybko was sprawdzą..

  Laszka @U.D:
  @ProPatria A do tego należy jeszcze dodać jakie ustawy dotyczące szczepień PIS chce wprowadzić. Totalna inwigilacja dzieci w szkołach i obowiązkowe szczepienia dorosłych. Projekty czekają na zatwierdzenie. Radziwiłł okazał sie godny swoich przodków z „Potopu”, musiał dobrze od firm farmaceutycznych dostać, żeby doprowadzać do zniszczenia resztek zdrowia w Polakach.

  Gaetano @Gaetano:
  Kolejny giedroyciowiec dusi się w oparach absurdu. Od pewnego czasu usiłują stworzyć wrażenie jakiegoś frontu. Co wy, durnie, dostrzegacie? Nawet banderowskiego łajna na plecach nie dostrzegacie. Ten nie zobaczyłby nawet, gdyby założył 3x większe patrzałki.

  gotan @gotan:
  Panie Szczerski …. wszyscy od maliniaka mają podobny refleks jak ci z rządu… refleks fantastyczny…pogratulować ! To o czym teraz zaczynają pisać oficjalne portale ,to od paru lat piszą zwykli użytkownicy robiący komentarze .W tym Kresowianie..Jak to mówią „ślepy namacał to kilka lat wstecz”…Głupi bałwan mówi o negatywnej ewolucji….Durniu przestań się jąkać i seplenić….Może wówczas zreflektujesz się co to UPAdlina?!

  jaro7 @jaro7:
  Ja już od dwóch lat o tym piszę a kolejny pisior dopiero teraz się obudził.Dlatego im nie wierzę.Robią to pod publiczkę,a nadal będą wspierać banderoland.Szczerski najpierw to się pozbądź doradcy żurawskiego vel grajewskiego czołowego banderofila.Potem trzeba przystąpić do CZYNÓW a nie tylko gadania.Tych którzy wspierają banderyzm jest już na upainie 49% (było 20%),nie wpuścicie ich? hahaha.Taki Sadowy,Szeremeta to nawet do granicy nie powinni się zbliżać o kreaturze której rękę podawaliście czyli Wiatrowyczu nawet nie mówiąc.NIC sie nie zmieni dalej będziecie im w 4 litery wchodzić bo nie wiecie co to honor,polska racja stanu,patriotyzm.I takie nagłe obudzenie się tych którzy do tej pory bezwarunkowo wspierali bandero-faszyzm jest fałszywe.

  https://kresy.pl/wydarzenia/szczerski-dostrzegamy-negatywna-ewolucje-polityki-ukrainy-wzgledem-polski/


  źr. Polska Wielki Projekt

  SZCZERSKI: DOSTRZEGAMY NEGATYWNĄ EWOLUCJĘ POLITYKI UKRAINY WZGLĘDEM POLSKI

  2 listopada 2017|6 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski odniósł się do słów szefa MSZ. Zaznaczył, że przed planowaną na grudzień wizytą Andrzeja Dudy odbędą się konsultacje z rządem. „Dostrzegamy negatywną ewolucję polityki historycznej i tożsamościowej Ukrainy wobec Polski”.

  Jak informowaliśmy, w czwartek minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zapowiedział, że zostaną uruchomione procedury które nie dopuszczą ludzi, zachowujących skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski. Przy okazji zapowiedział, że będzie się zastanawiał, „czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie w tej chwili”.

  Przeczytaj: Waszczykowski: Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą

  Do wypowiedzi szefa MSZ odniósł się Krzysztof Szczerski, szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy.

  – Wizyta w Charkowie znajduje się w planach kalendarzowych prezydenta na grudzień tego roku – powiedział Szczerski w rozmowie z PAP. Dodał, że przed decyzją o wizycie odbędą się konsultacje z rządem.  Prezydent oczekuje, że wówczas MSZ przekaże mu swoje uwagi.

  Wizyta prezydenta Dudy miałaby mieć charakter roboczy, w celu przeprowadzenia na miejscu rozmów z władzami Ukrainy oraz przedstawicielami OBWE w kontekście objęcia przez Polskę niestałego miejsca w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. W opinii Szczerskiego, jest to ważny geopolityczny interes Polski. Jednocześnie podkreślił, że „relacje polsko-ukraińskie mają charakter złożony i nie sprowadzają się wyłącznie do kwestii bezpieczeństwa”. Przyznał też, że KPRP dostrzega „negatywną ewolucję” ukraińskiej polityki, w tym względem Polski:

  – Dostrzegamy negatywną ewolucję polityki historycznej i tożsamościowej Ukrainy wobec Polski oraz jej pogarszające się relacje ze środkowoeuropejskimi sąsiadami. Fakty te prezydent bierze pod uwagę przy ocenie perspektyw stosunków polsko-ukraińskich.

  Przeczytaj: Poroszenko: wyczyny UPA na zawsze będą przykładem dla Ukraińców

  Szczerski dodał, że prezydent w swoich decyzjach o polityce międzynarodowej „jak zawsze (…) będzie kierował się polskim interesem narodowym i wynikającą z niego wieloaspektową oceną działań naszych partnerów”.

  Kilka dni temu Duda uzgodnił z premier Beatą Szydło, że odbędą się konsultacje z  przedstawicielami rządu ws. wizyty na Ukrainie. Prezydent chciałby oddać hołd pomordowanym Polakom z obozu w Starobielsku. Ich groby znajdują się na cmentarzu w Charkowie.

  Waszczykowski powiedział wcześniej, że będą uruchomione procedury, „które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski. Ludzie, którzy ostentacyjnie zakładają mundury SS Galizien do Polski nie wjadą”.

  – Chodzi również o osoby, które są zaangażowane w sposób administracyjny – nie dopuszczają np. do kontynuowania ekshumacji; do kontynuowania renowacji miejsc kultu polskiego. Te osoby, które wykazują się i wykorzystują instrumenty administracyjne wobec Polski, będą również ponosiły konsekwencje – dodał szef polskiej dyplomacji. Dopytywany, czy ma na myśli np. szefa Ukraińskiego IPN Wołodymyra Wjatrowycza, nie chciał jednak wymieniać żadnych nazwisk.

  Przeczytaj: Duda obok zbrodniarza z UPA na fotomontażu szefa ukraińskiego IPN [+FOTO]

  PAP / wpolityce.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 7. bob @bob:
  I szambo się wituś wylało teraz w nim pływaj zaproś do tego gosiewską fankę pułku Azow i kilku innych pisobanderowców

  gotan @gotan:
  Jest takie powiedzenie na wschodzie Polski…usrała sie bida i płacze….Tak należy humorystycznie potraktować wszystkie wypowiedzi UPAdlińców odnośnie Polski…Niech się modlą aby Polska tam nie wróciła….niech chodzą do cerkweci i proszą batiuszkę o zmiłowanie,gdyż jak przyjdą Lachy to z was nic nie zostanie…Wyrównamy wszystko do Dniestru.

  jazmig @jazmig:
  AK broniła polskich chłopów przed banderowskimi ludobójcami.

  Polanin @Polanin:
  To nie polityk tylko banderowski politruk na rosyjskim garnuszku. Kłamie, wbrew oczywistym faktom. AK była legalnym i uznanym przez koalicję antyhitlerowską polskim wojskiem i działali na terenie Polski. Nie robili wobec mniejszości ukraińskiej niczego co można by nazwać ludobójstwem lub czystka etniczną. Ten cymbał zapomina, że nie mają żadnych praw do zajmowanego terenu i nie chce im sie go bronic (Krym, Donbas). Nawet Hitler nie docenił ukraińskich sojuszników i nie nie pozwolił im utworzyć marionetkowego państwa. wiedział ze nie nadają sie do rządzenia państwem, a nawet nie przedstawiaja wiekszej wartosci bojowej. Nadaja się tylko do mordowania cywilów, jeńców i więźniów i do tego ich zatrudniał. https://www.youtube.com/watch?v=F2b-2YnfZso

  banderacwel @banderacwel:
  Szumowina banderowska tępak prymityw zwykłe durne ścierwo

  General @General:
  Ale mnie ubawiła menda upaińska. Grozić możecie sobie w swoim chlewie który urządziliście na naszych ziemiach. Bohaterowie spod Krymu i Donbasu. Spadkobiercy morderców będą nas pouczali. Paszoł won śmierdzący gnoju.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityk-neobanderowskiej-swobody-grozi-polsce-czwartym-rozbiorem/


  Anatolij Witiw, foto: wikimedia.org

  POLITYK NEOBANDEROWSKIEJ SWOBODY GROZI POLSCE CZWARTYM ROZBIOREM

  3 listopada 2017|6 komentarzy|w kresy, polityka, Polska, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Anatolij Witiw z Swobody, twierdzi że Polska nie powinna ingerować w wewnętrzne sprawy Ukrainy, a minister Waszczykowsi douczyć się historii.

  Polityk neobanderowskiej partii Swoboda zauważył, że twierdzenie, iż UPA broniła prawa Ukraińców do ich państwa i ziemi wydaje się obrażać Polaków. Porównuje także tą odpowiedzialną za ludobójstwo organizację do Armii Krajowej. Polacy twierdzą, że w Armii Krajowej służyli aniołowie, a w UPA zbrodniarze i mordercy. Trzeba zadać pytanie – co ci aniołowie robili na Wołyniu? Czy nie zabijali tam przypadkiem Ukraińców? Czy nie próbowali odmówić Ukraińcom prawa do życia i państwa? – twierdzi Anatolij Witiw.

  Polityk stwierdza, że Armia Krajowa niszczyła Ukraińców, kiedy oni sami, posiadając do tego pełne prawo, bronili się na własnym terytorium.

  ZOBACZ TAKŻE: Ukraińska stacja TV o Przemyślu: kiedyś to była Ukraina, od Sanu do Donu

  Niech polski minister [Waszczykowski – red.] pozna tę historię. Będzie bardzo zaskoczony. Polacy powinni przestać wtykać swój nos w wewnętrzne sprawy Ukrainy. Wyobraźcie sobie jaka histeria zapanowałaby w Warszawie, gdyby na przykład Klimkin stwierdził, że Armia Krajowa była organizacją zbrodniczą – a to jest fakt w odniesieniu do Ukrainy – twierdzi polityk Swobody.

  Jeśli Polacy nie zejdą z obranej ścieżki, to ich ciągłe ataki na sąsiadów zakończą się czwartym rozbiorem Polski. Nie budują oni normalnych relacji z sąsiadami, ale poprzez frustrację ingerują w nasze wewnętrzne sprawy. I na to otwarcie gra Kreml – twierdzi Witiw.

  Kresy.pl / vgolos.com.ua

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.