584 Bielan: Ukrainę czekają kłopoty na arenie międzynarodowej? „Wpływowym środowiskom żydowskim nie podoba się epatowanie banderyzmem”


autor: Fratria


Bez komentarza.


tomahawk
Oto cała polska polityka, jak Żydzi pozwolą to nasze PiS-owskie władze zaostrzą stosunki z Ukrainą . Parodia państwa i parodia polityki zagranicznej.


Aha… To stąd ta nagła i niespodziewana „odwaga” Waszczykowskiego w kwestii banderowców… 😀 😀

JKK
.. 80.51.106.* Aha… To stąd ta nagła i niespodziewana „odwaga” Waszczykowskiego w kwestii banderowców… 😀 😀 Wiadomo, ze „odwaga” „dobrej zmiany” tkwi w przyzwoleniu USA i środowisk żydowskich.

Jagoda
Wlasnie tak sobie nie raz myslalam dlaczego Zydzi daja spokoj Banderowcom… No i prosze, chyba wlasnie nadszedl ten czas zeby upomnieli sie o swoje krzywdy. Bardzo dobrze.

DRES
Czy „wplywowym srodowiskom zydowskim” nie spodobal sie rowniez pomysl by przeorowadzic ekshumacje w Jedwabnem? Dlatego PiS schowal się w kąciku i zamknął temat?

tyle
żałosne lokajstwo!!!!!!!

kaczo-tusk
Za to podoba się PISmenom sprzedajnym. Wstyd. Nawet Żydzi są bardzie polscy od PISmenów

Narodowy Front Polski
Mówiłem, że PiS to żydowska partia. Naród polski krzyczał o Ukrainie i nie reagowali ale jak środowiska żydowskie mrulnęły to od razu zmiana polityki. Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Narodowy Front Polski
@jasiek rząd jest żydowski z największym przyjacielem tego narodu ma czele czyli Kaczyńskim. Drugim ich wielkim zwolennikiem jest Macierewicz. Inni ich przyjaciele to Morawiecki, Waszczykowski i Duda.

minsect
Wstyd, widać jak „polski” rząd jest pod żydowskim nadzorem. Setki tysięcy pomordowanych Polaków to nic, oburzeni wyborcy bez znaczenia. Wystarczył jednak dąs środowisk żydowskich (bo UPA żydów nie oszczędzała). Środowiska żydowskie w USA niech użyją swych wpływów, by USA nie wspierały banderowców militarnie…

DRES
Musimy pamiętać o jednym: sprowadzając do Polski miliony Ukraincow budujemy sobie na własne zyczenie ruch separatystyczny w przyszlosci. Piątą kolumnę ktora bedzie umiala wykorzystać swoją liczebną siłę. Jest to taki sam problem jak imigranci muzulmańscy tylko, ze na razie mniej glosny i mniej rzucajacy sie w oczy. Ale do czasu..

juju44
Zydowska okupacja Upainy trwa w najlepsze. To ze jest do cna ograbiona, jak za herr tuska Polska, a lupy coraz mniejsze, rzadzic sie nie potrafia bo od tysiacleci potrfia tylko krasc kogos trzeba aby zasilil kase. A tu na zlosc Polacy sie budza i reszta Europy zaczyna tez przegladac na oczy to trzeba „to cos” wymyslec. Ukraincy wyjezdzaja na zachod, najpierw szkola sie w mysleniu u nas, potem rusza do innych krajow. Zrobia podobnie jak my i tam zostana wiec banda poroszenki nie bedzie miala nic dla syjonistow. A moze Polska lub Rosja zrobia embargo na cukierki, praliny i czekoladki ukrainskie/poroszenki i kasa sie skonczy a tego obawiaja sie najbardziej w USSraelu.

https://wpolityce.pl/polityka/365433-bielan-ukraine-czekaja-klopoty-na-arenie-miedzynarodowej-wplywowym-srodowiskom-zydowskim-nie-podoba-sie-epatowanie-banderyzmem

Bielan: Ukrainę czekają kłopoty na arenie międzynarodowej? „Wpływowym środowiskom żydowskim nie podoba się epatowanie banderyzmem”

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: 2 godziny temu

Widzimy niepokojące zjawiska po stronie ukraińskiej. Polska polityka zrobiła w ostatnich latach dla Ukrainy bardzo dużo. Z pewnością tracimy cierpliwość wobec pojawiających się niepokojących zjawisk

—mówił na antenie TVN24 Adam Bielan, wicemarszałek Senatu.

Relacje polsko-ukraińskie pogorszyły się ostatnio po tym, jak ukraiński odpowiednik polskiego IPN, uniemożliwił polskiej stronie m.in. ekshumacje i upamiętnienie ofiar rzezi wołyńskiej.

Politycy ukraińscy powinni wyciągnąć wnioski z działalności nacjonalistów ukraińskich, którzy nie chcą, aby nasze relacje się układały. Polska wciąż należy do przyjaciół Ukrainy w UE, ale musimy stosować zasadę symetrii

—podkreślił Bielan.

Ukraina za chwilę będzie miała znacznie poważniejsze problemy na arenie międzynarodowej ze swoją polityką banderowską, bo wpływowe środowiska Żydowskie w USA są tym zaniepokojone

—dodał.

CZYTAJ TAKŻE: Adam Bielan: Myślę, że to będzie solidna rekonstrukcja, ale to nie będzie zmiana dziesięciu ministrów. Zmiany zostaną zakomunikowane po 16 listopada

kk/TVN24

tfu !
haha ,,wplywowe srodowiska zydoffffskie ,,Nie ma wplywowych srodowisk Polskich?kim jestesmy na arenie miedzynarodowej ,ze nie mozemy sobie poradzic z oczywistym problemem banderyjskiej antypolskosci

snajper
Już od dawna czekamy na ostrą reakcję polskiego rządu na to co dzieje się w tym dziwacznym państwie. Jeszcze jedno, żadnych „pożyczek” dla nich, te pieniądze, które już dostali są stracone. Dostaniemy je spowrotem na „świętego dygdy”. Polski nie stać wyrzucanie milionów w błoto i wspomaganie wrogów.

peesss
https://kresy.pl/wydarzenia/ustawa-o-penalizacji-banderyzmu-wraca-obrady-sejmu-news/ Pisowskie, bezwolne pachołki robią co im każą starsi i mądrzejsi…teraz upaina be???? Ukry won z Polski!

Pl= macocha dla Polakow!
Pl rzad bardziej kocha UA niz Polakow! O tych na nieludzkim wschodzie -ok 3 mln pamiata tylko przed swietami! Im wydac Pl paszporty, przyjada, lub pojada dalej za chlebem dzieki nim! I beda wdzieczni!

jest coraz gorzej, bedzie zle!
UA przed 2WS byli wPl problemem duzym. Byly mordy politykow-itd. teraz wystarcza 2-3 prowokacje- zamachy i bedzie b. goraco wPL! Spoleczenstwo = oburzone bo zaklady wola UA za

Pl Rzad musi sie zastanowic…
Polacy maja male zarobki a koszty duze! czesto mlodzi nie moga tyle zarobic by zyc! o zakladaniu Rodziny,> mieszkniu nie ma mowy! To celowa polityka! A Ua mieszka byle gdzie=ma

sekundant
Nowa ortografia we wpolityce.pl? Od kiedy to „żydowskie” pisze się wielka literą?

Mariusz
Przykre, że polskich polityków ruszają tylko te sprawy zlecone przez żydów. Nie grozi się polskim rządem tylko środowiskiem żydowskim zamieszkałym za granicą Polski.

jaja
I PISia sie obudzila___juz nie z reka, a po szyje w nocniku :):):)

jaja
2. wychodzi szydlo z worka,____kogo PISy sie boja i dla kogo pracuja, bo Polaków – ofiary Wolynia to Singer i Kalkstein maja… w powazaniu

Rozsądek
Wrogowie Niemcy, wrogowie Ukraińcy, nieprzyjaźni Litwini, Nieprzyjaźni Białorusini, Nieprzyjaźni Czesi tylko Słowacja jako tako choć ostatnio się na nas wypięła. Ludzie więcej zimnej wody na głowę!

brawo
znakomite zagranie…niech teraz UPA krytykuje żydowski kahał w USA”’brawo PIS!!!!

gdzie Twój @Rozsądek
gdzie ty widzisz nieprzyjaznych Białorusinów? toż to nasi bracia rodzoni, Czesi napewno nie są nam nieprzyjaźni, co niektórzy może niechętni, Słowacy spoko.

antyparch
UPAina to sztuczny twor,ktory czeka powrot do korzeni

Marian
W mojej ocenie Ukraina nigdy nie była i nie będzie państwem suwerennym. Kiedyś rządzili tam Rosjanie, teraz rządzą Niemcy i rozgrywają Ukrainę przeciw Polsce, ponieważ są wrogiem idei międzymorza.

taka_prawda
najważniejsze że rządowi PIS banderyzm nie przeszkadza, przecież to politycy PIS między innymi blokują ustawę anty-banderowską !

I.P
Zastanawiam się jakie formacje reprezentowały Ukrainę w bitwie pod Grunwaldem.

am
Na 15-wiecznych mapach tamte tereny stanowiły białą plamę określane mianem „Dzikie Pola”. W zasadzie nie mam nic do dodania w temacie Ukraina.

Granastopulos
My potrzebowaliśmy 27 lat by otrząsnąć g…. pokomusze i pookrągłostołowe z buta a co dopiero ich ukrów mierzwa przetrawiona i wypluta po moskiewskich śmieciach i miejscowych banderowskich pomyjach !

jasiek
POLACY to nie żydzi tylko my mamy obowiązek wobec wymordowanych kobiet dzieci przez zwyrodnialców ukraińskich na Wołyniu wołać na cały świat a rząd jest polski czy ukraiński

patriot
zamykać granice dla brudasów i nierobów !!!

totalna to kundle niemieckie
Dlaczego Polacy mają płacić emerytury ukraińcom za całość czasu ich pracy nawet na ukrainie.?!! Dlaczego studenci ukraińscy mają większe stypendia niż Polacy ?!! O jakiej symertrii ty mówisz.

Ocenzurowany na niezalezna
Narodowy-” PiS to żydowska partia”-i dlatego wspiera rzadzaca Ukraina mniejszosc zydowska,ktora bez oparcia sie na banderowcach dlugo by nie porzadzila

Narodowy Front Polski
I dlatego poprze agresję na Iran do której tak usilnie dąży ostatnio USA. Nie dla wojny z Iranem!

Polak mądry po szkoldzie
PIS żyrował ten syf na Ukrainie zamiast postawić twarde warunki to im powinno zależeć na dobrych relacjach a nie nam pora postawić na stół aby ukraincy oddali Polskie budynki Kościoły i cmentarze

Nie dla Banderowców w PL!!!
PIS/PO byli sługami ukraińskich nazistów banderowskich i w zamian mamy to,że ukry chcą zabrać nam Przemyśl i inne wschodnie tereny, dostają za darmo od PIS miliardy zł (dla Polaków nie ma) i nam grożą

śwo
Bandera był obrzezem, na Ukrainie rządzą obrzezy włącznie ze sponsorem banderyzmu panem Kołomojskim więc o co kaman?

beret
Zasada symetrii powinna być już dawno zastosowana – zarówno w stosunku do Ukrainy – jak i do USA. Szanujmy siebie jeśli chcemy, by szanowano nas.

Ksawery1958
Polsko! Wstan z kolan w sprawie Ukrainy. Utrzymywanie poprawnych politycznie stosunkow, by zachowac bufor przed ruskimi, jest w/g mnie kontrproduktywne. Zarudnienie przez Ukraincow Nowaka i Balcerowicza wyraznie wskazuje na intencje Ukraincow.

launau
…. Litwa was niczego nie nauczyła …. więc zostawcie Ukrainę samą sobie

wrs
Ukraina to obecnie koń trojański Niemiec do zablokowania Międzymorza. Nie bez przyczyny działają/działali tam Nowaku, Balcerowicz czy ten od ..uja ..upy i kamieni kupy.

…..


Poroszenko z weteranami UPA w ukraińskim parlamencie. Fot. day.kiev.ua

Laszka @U.D:
To już widomo, dlaczego Waszczykowski odważył sie powiedzieć prawdę o Ukrainie. Wyszło na jaw kto w Polsce rządzi.

franciszekk @franciszekk:
PiS-iorki PO+dskakują do NEO+banderowców bo Żydzi podnieśli larum! Gdyby Żydzi nic nie mówili to PiS-iorki siedzieli by PO+tulnie a NEO-banderowcy traktowaliby ich z buta!

bob @bob:
Wpływowe środowiska żydowskie piorą i zarabiają kasę na Ukrainie wiec puki im się to opłaca pomniki twórców holokaustu na Ukrainie im nie przeszkadzają zaczną za parę lat jak nakradną to co da się w pierwszym etapie „reform”

jazmig @jazmig:
Teraz się ocknęli? Pewnie już tam rozkradli co się dało.

https://kresy.pl/wydarzenia/bielan-wplywowe-srodowiska-zydowskie-usa-zaniepokojone-banderowska-polityka-ukrainy/

BIELAN: WPŁYWOWE ŚRODOWISKA ŻYDOWSKIE W USA ZANIEPOKOJONE BANDEROWSKĄ POLITYKĄ UKRAINY

4 listopada 2017|2 komentarze|w Ameryka, polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Zdaniem wicemarszałka Senatu Adama Bielana, Ukraina przez swoją banderowską politykę już niebawem będzie miała poważne problemy na arenie międzynarodowej. „Wpływowe środowiska żydowskie w USA są tym zaniepokojone”.

W piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan odniósł się na antenie TVN24 do ostatnich wydarzeń w stosunkach polsko-ukraińskich.

– Widzimy niepokojące zjawiska po stronie ukraińskiej. Polska polityka zrobiła w ostatnich latach dla Ukrainy bardzo dużo. Z pewnością tracimy cierpliwość wobec pojawiających się niepokojących zjawisk – powiedział polityk.

Zdaniem Bielana, relacje polsko-ukraińskie są torpedowane przez działania ukraińskich nacjonalistów:

– Politycy ukraińscy powinni wyciągnąć wnioski z działalności nacjonalistów ukraińskich, którzy nie chcą, aby nasze relacje się układały. Polska wciąż należy do przyjaciół Ukrainy w UE, ale musimy stosować zasadę symetrii.

Wicemarszałek Senatu zwrócił też uwagę na inną kwestię. Mianowicie, na rosnące niezadowolenie z rozwoju sytuacji na Ukrainie ze strony Żydów. Szczególnie, ze strony wpływowych żydowskich środowisk amerykańskich:

– Ukraina za chwilę będzie miała znacznie poważniejsze problemy na arenie międzynarodowej ze swoją polityką banderowską, bo wpływowe środowiska żydowskie w USA są tym zaniepokojone.

Przeczytaj: Poroszenko: wyczyny UPA na zawsze będą przykładem dla Ukraińców

Czytaj również: Petro Poroszenko: OUN-UPA przykładem bohaterstwa

Żydzi krytykują banderowców

Środowiska żydowskie, a także czołowi izraelscy politycy od pewnego czasu krytykują zarówno ukraiński nacjonalizm, jak i to, że narracja neobanderowska zyskuje na Ukrainie coraz większą legitymizację i popularność.

We wrześniu ub. roku podczas wizyty w ukraińskim parlamencie prezydent Izraela Reuwen Riwlin powiedział, że Ukraińcy, przede wszystkim członkowie OUN, brali udział w Holokauście:

– Wielu wspólników zbrodni [w Babim Jarze i w innych miejscach – red.] było ukraińskiego pochodzenia. A wśród nich wyróżniali się bojownicy OUN, którzy znęcali się nad Żydami, mordowali ich i często wydawali w ręce Niemców.

Przeczytaj: Wjatrowycz pokonany przez ukraińskich historyków w debacie nt. stosunku OUN do Żydów

Czytaj również: Żydowski noblista: Ukraina powinna przyznać, że UPA mordowała Polaków i Żydów

Jego słowa wywołały burzę na Ukrainie. Szef Ukraińskiego IPN i znany negacjonista wołyński Wołodymyr Wiatrowycz uznał, że Reuwen Riwlin „powtórzył sowieckie mity”. Z kolei lider ukraińskiej Partii Radykalnej Ołeh Laszko wezwał prezydenta Izraela, by przeprosił Ukraińców za swoje słowa, a szef OUN Bohdan Czerwak stwierdził, że prezydent Izraela, mówiąc o zaangażowaniu ukraińskich nacjonalistów w Holokaust, „splunął Ukraińcom w duszę”.

Wcześniej, w lipcu 2016 roku organizacje żydowskie Ukrainy wystosowały wspólny apel, w którym wyraziły zaniepokojenie postępującą heroizacją Ukraińskiej Powstańczej Armii w polityce historycznej kraju. Żydzi skrytykowali w szczególności działania ukraińskiego IPN.

Przeczytaj: Wydano zbiór artykułów „OUN, UPA i Zagłada Żydów”

Na kwestie dotyczące działalności neobanderowców, szczególnie w kwestii upamiętnień OUN i UPA, często zwraca uwagę Eduard Doliński, szef ukraińskiego Komitetu Żydowskiego.

Przeczytaj: Lider Żydów na Ukrainie: UPA walczyła o wolną Ukrainę – ale wolną od Żydów i Polaków [+VIDEO]

– Kiedy mówią, że ukraińscy nacjonaliści walczyli o wolną Ukrainę, nie można zapominać, że wolną, ale od Żydów i Polaków– powiedział Doliński rok temu w popularnym programie „Szuster Live” na kanale telewizyjnym „3S”. W dyskusji brał udział również m.in. szef ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, Wołodymyr Wiatrowycz.

Zobacz: Ukraina: „nieznani sprawcy” zbezcześcili pomnik pamięci żydowskich ofiar w okolicy Tarnopola

Czytaj również: We Lwowie w rocznicę pogromu Żydów odbędzie się święto dowódcy UPA

TVN24 / Kresy.pl

7 thoughts on “584 Bielan: Ukrainę czekają kłopoty na arenie międzynarodowej? „Wpływowym środowiskom żydowskim nie podoba się epatowanie banderyzmem”

 1. Mendrca to i miło posłuchać…

  wyciskacz
  Kolejnego banderowca nam wciskają! A to ci upa-ekspert.

  moon
  Panie Targalski popieram Pana w sprawie Dudy, ale co do ukrow nie zgadzam sie, prosze nie wciskac ludziom glupot. Ukrainiec to zawziety wrog od zawsze.

  MatkaPolka72
  Panie Targalski – jaka agentura rosyjska ??? Wystarczy mieć z nimi do czynienia jakiś czas !

  123
  No, ale przecież polski wicepremier był niedawno na Ukrainie, chyba z misją dobrej woli. I co załatwił?

  aa
  to już się pan zagalopował. UPA = SS. SS tez walczyła z Sowietami w obronie Niemiec

  vh
  Zapewne to Polska uchwalila na Ukrainie prawo zabraniajace krytyki OUN/UPA…?

  qwer
  P. Targalski pan widzi tylko to co chce widzieć. Kto pierwszy nie wpuszcza do siebie strony przeciwnej? Kto blokuje poszukiwania zamordowanych ?Czy dla pana Bandera to bohater ? Proszę się określić

  https://wpolityce.pl/swiat/365769-dr-targalski-bez-ogrodek-o-relacjach-warszawa-kijow-stosunki-polsko-ukrainskie-nie-maja-zadnych-szans-na-poprawe

  Dr Targalski bez ogródek o relacjach Warszawa-Kijów: „Stosunki polsko-ukraińskie nie mają żadnych szans na poprawę”

  opublikowano: 11 minut temu


  autor: wPolityce.pl/TVP Info

  Stosunki polsko-ukraińskie nie mają żadnych szans na poprawę, ponieważ Polacy chcą pewnej „wojny” z Ukrainą, tzn. chcą sobie odrobić pewne poczucie przegranej w rywalizacji z Niemcami i udowodnienia wyższości nad Ukrainą

  — mówi portalowi fronda.pl dr Jerzy Targalski, politolog i publicysta.

  Ale problem jest inny: po pierwsze – nie będzie żadnego porozumienia polsko-ukraińskiego, dopóki Polacy nie przyznają, że UPA – owszem, dokonała ludobójstwa na Wołyniu, ale UPA również walczyła o niepodległość Ukrainy przez 15 lat z Sowietami, a z drugiej strony – dopóki Ukraińcy nie przyznają, że UPA walczyła przez 15 lat z Sowietami o niepodległość Ukrainy, ale wcześniej dokonała ludobójstwa na Wołyniu

  — podkreśla komentator „Gazety Polskiej”.

  I to jest podstawa, ale ponieważ ani Polacy ani Ukraińcy nie chcą tego przyznać, więc w płaszczyźnie historycznej jest konflikt

  — dodaje.

  Publicysta zwraca uwagę na niepokojącą zmianę nastrojów społecznych, jeśli chodzi o relacje polsko-ukraińskie.

  W Polsce mamy do czynienia z rozkręcaniem na szeroką skalę nienawiści do Ukraińców i Ukrainy. Za rozkręcanie tej nienawiści są odpowiedzialne przede wszystkim dwa środowiska – po pierwsze – środowiska kresowe i neoendeckie, skrajne, a po drugie – rosyjska agentura

  — twierdzi Targalski.

  Wskazuje na to fakt, że akcja rosyjskiej agentury oraz środowisk kresowych i radykalnie endeckich zakończyła się powodzeniem, czego dowodem jest to, że każdy polityk i każdy dziennikarz, który chce być popularny, zaczyna grać kartą antyukraińską i w tym kontekście trzeba to też rozpatrywać. Rozpoczęła się walka o głosy wyborcze, o popularność, o kasę – poprzez eskalację nienawiści do Ukrainy. I jeśli minister Waszczykowski poczuł, że może być zmieniony na swoim stanowisku, to natychmiast zagrał kartą ukraińską – żeby zyskać na popularności

  — tłumaczy.

  Politolog zwraca również uwagę na drugą stronę medalu.

  Oczywiście, ze strony ukraińskiej działa też agentura rosyjska, czego najlepszym przykładem jest organizacja Swoboda. Który z działaczy tej organizacji jest agentem rosyjskim, a który tylko gra kartą antypolską – trudno jest w tej chwili powiedzieć, natomiast – rzecz jasna – ta próba grania kartą antypolską, żeby zyskać na popularności na Ukrainie jest taka sama, jak próba grania kartą antyukraińską, żeby zyskać na popularności w Polsce. Oczywiście w obu przypadkach działa rosyjska agentura, natomiast problem polega na czym innym – że nie ma w Polsce siły, która by się temu sprzeciwiła

  — mówi rozmówca portalu fronda.pl.

  Dr Targalski zwraca też uwagę na postawę polityków PiS.

  Następuje ”ozonizacja” PiS-u, tzn. że działacze PiS-u coraz bardziej widzą w karcie antyukraińskiej środek na uzyskanie popularności i głosy wyborcze – i mam tu na myśli indywidualnych działaczy PiS-u, a nie PiS jako partię. Oczywiście w tej licytacji, kto bardziej Ukraińcom dokopie, PiS jest skazany na przegraną, bo ludzie od Kukiza – zwłaszcza pan Jakubiak, czy skrajnie endeckie ugrupowania lub działacze tacy jak Zapałowski i inni zawsze przelicytują, bo powiedzą, że np. Ukrainę trzeba podzielić między Rosję i Polskę, czy że należy zmienić granicę – i np. w ten sposób przelicytują

  — tłumaczy publicysta.

  Rozpoczęła się walka wyborcza i warunkiem uzyskania głosów wyborczych stała się właśnie nagonka na Ukrainę, za co PiS jest jednym z odpowiedzialnych, ponieważ nie prowadził żadnej sensownej polityki, nie starał się położyć kresu antyukraińskim awanturom w Polsce

  — twierdzi Targalski.

  Co więcej – kiedy przy pomocy ukrainożerczych i prorosyjskich bojówek neoendeckich demontowano pomnik UPA w Hruszowicach, to działacz PiS-u, pan Poręba chwalił się, że to jest jego zasługa. Przy okazji Hruszowic rozpoczął się wyścig – kto ma większe zasługi w zwalczaniu UPA. Problem polega na tym, jeśli ktoś podejmuje takie kroki jak sprawa w Hruszowicach, czy takie, jak minister Waszczykowski, który chce utworzyć listę niewiadomych Ukraińców, którzy mieliby przekroczyć polską granicę. Pewnym osobom nie wolno będzie wjechać do Polski i nie wiadomo, w oparciu o jakie kryteria, bo te, które on wymienia są bezsensowne i nie do zweryfikowania – to w tej sytuacji należy się liczyć z krokami odwetowymi

  — przestrzega.

  red/fronda.pl

  TO-YA
  Pan bredzi panie Targalski.

  Kordian
  Panie Targalski, to nie Polacy mówią ,że będą na terenie Polski bić Ukraińców , tylko Ukraińcy straszą naszych rodaków pobiciami i następnym rozbiorem Polski. Dotarło???

  Es
  Duża wiedza-beznadziejne zazwyczaj wnioski. Analiza na poziomie histerycznej pensjonarki. Panie Targalski-do magla z takimi odkrywczymi teoriami

  Prawica Narodowa
  Targalski to stary ukrainofil. Zrównać rodziny pomordowanych na Kresach i narodowców do ruskich troli to hańba. Zburzenie pomnika UPA też ruska robota wg paranoika i byłego członka PZPR – Targalskiego

  Prawica Narodowa
  To, że ruskim jest to na rękę to inna sprawa. W tej sprawie nie możemy się cofnąć jakby chciał ukrainofil Targalski. Sam był w PZPR a narodowców od kacapòw wyzywa. Zawsze z wiatrem.

  tom
  blizsze mi sa rodziny kresowiakow niz ukraincy, ukraincy nas nienawidza, sluza niemcom, a poniewaz rzad polski jest na sciezce wojennej z germanskim kalifatem ,podjudza tez ukraine, rosja przyglada sie

  adam
  pan kłamie. Środowiska Kresowiaków są pełne miłości do wolnej Ukrainy. Zbrodnie Ludobójstwa były. Należy dać czas Ukraińcom, jako Narodu. Dojrzeją. Dopiero powstali. Miłość większa jak śmierć.

  Polubienie

 2. Antyzion
  A kto kilka lat temu uwolnij nacjonalizm banderowski na Ukrainie jak nie US-rael aby mieć fundament pod przeprowadzenie tam zamachu stanu ?

  Wlodek_22
  Wrocilem z Wolynia z zalem do polskich wladz, Polonia tamtejsza boi sie swoich symboli , nigdzie nie widac polskich flag, dla przykladu w USA sa one wszedzie w skupiskach Polonii i nikomu nie przeszkadzaja. Na slasku oposkim sa napisy w dwoch jezykach i i jakos z tym zyjemy , co innego na Wolyniu , W Rownem polscy powstancy maja zamalowane tabliczki nagrobkowe, na cmentarzu Orlat lwy czekaja w skrzyniach , pomniki Bandery wyrastaja jak grzyby po deszczu a ich szef IPN-u zachowuje ssie jak Goebbels UPA. Na co czekamy?

  andrzej
  Rząd Polski tak naprawdę przyzwyczaił Ukraińców do takiego postępowania.
  to wszystko!!!!!!!!!

  TEr
  Polski MSZ nie istnieje minister to nieudacznik, akcja Wisła była słuszna i własciwa , ale cóz to tak musi być ,aby naród się obudził.

  skipper-caribbean-2015
  I tak w zasadzie wszystko zależy od polityki USA w tym rejonie. Jasne jest, że Amerykanie mają cel popierając Ukrainę. Tym celem jest zatrzymanie agresywnej Rosji. Polska winna stać za USA, ale swoje poparcie uzależniać od nacisków USA na Poroszenkę. Czyli innymi słowy poprzez dyplomację i wpływy Polonii starać się nakłaniać USA do większego zrozumienia polityki polskiej w stosunku do Ukrainy. Na kacapów nie mamy żadnego wpływu. To odwieczny wróg Polski (od powstania Rosji) i tu nic się nie zmieniło. Na szczęście to także przeciwnik USA. Natomiast Ukraina jest jeszcze wielką niewiadomą. Oczywiście wielbiciele OUN i UPA to wrogowie niemniej jednak to nie cała Ukraina. Przy pomocy USA możemy wpływy OUN i UPA (ich pociotków) zneutralizować. Poza tym możemy to zrobić poprzez zaostrzenie polityki wizowej (wydawać ich mniej i nie przedłużać wydanych). Efekty będą dość szybkie.

  tomahawk
  Jedyną osobą która jest w stanie i powinna radykalnie zmienić skandaliczną i antypolską politykę wobec Ukrainy , jest Jarosław Kaczyński , to on jest bowiem współtwórcą tragicznej polityki wschodniej prezydenta Lecha Kaczyńskiego i tylko on jest w stanie teraz to zmienić . Pytanie czy stać go na przyznanie się do błędów?

  https://wpolityce.pl/polityka/365674-nasz-wywiad-prof-zapalowski-wjatrowycz-i-cale-to-srodowisko-lwowskie-realizuje-polityke-historyczna-tozsama-z-polityka-uon-upa

  NASZ WYWIAD. Prof. Zapałowski: „Wjatrowycz i całe to środowisko lwowskie realizuje politykę historyczną tożsamą z polityką UON-UPA”

  opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  autor: fot. You Tube/CEPowisle

  Sytuacja jest bardzo skomplikowana. Uważam, że jeżeli ośrodek prezydencki nie podejmie odpowiedniej decyzji, to rozmowy na szczeblu ministerstw kultury, czy IPN będą bezprzedmiotowe, ponieważ te ośrodki na Ukrainie są zadaniowane przez środowiska nacjonalistyczne. Rząd Polski tak naprawdę przyzwyczaił Ukraińców do takiego postępowania

  —mówi w rozmowie z portalem wPolityce dr hab. Andrzej Zapałowski, wykładowca akademicki, ekspert ds. bezpieczeństwa, prezes rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego.

  CZYTAJ WIĘCEJTYLKO U NAS. Waszczykowski we Lwowie: Czekamy, aż strona ukraińska włączy się w proces pojednania. Mamy doświadczenie, jak te procesy realizować

  wPolityce.pl: Polityka historyczna od lat różni Polskę i Ukrainę, która stara się na siłę apologetyzować UONUPA. Wizyta ministra Waszczykowskiego coś tutaj zmienia, czy może liczy Pan na jakieś dodatkowe rozmowy na szczeblu centralnym?

  Dr hab. Andrzej Zapałowski: Sytuacja jest bardzo skomplikowana. Uważam, że jeżeli ośrodek prezydencki nie podejmie odpowiedniej decyzji, to rozmowy na szczeblu ministerstw kultury, czy IPN będą bezprzedmiotowe, ponieważ te ośrodki na Ukrainie są zadaniowane przez środowiska nacjonalistyczne. Rząd Polski tak naprawdę przyzwyczaił Ukraińców do takiego postępowania. Przez ostanie 25 lat nie oddano nic kościołowi rzymskokatolickiemu we Lwowie (mówił o tym abp Mokrzycki), wciąż we Lwowie nie ma Domu Polskiego, choć w 2010 roku przekazaliśmy w Przemyślu podobny dla społeczności ukraińskiej. Mało tego, na 150 tys. mniejszości polskiej na Ukrainie mamy 4 szkoły (przy podobnej ilości Węgrzy i Rumunii mają ponad 100). To pokazuje całkowitą klęskę polskiej polityki wschodniej. Teraz szybkimi gestami nie jesteśmy w stanie tego zmienić.

  Co to faktycznie oznacza?

  Że musimy zacząć prowadzić z Ukrainą politykę gestów za gesty. Do tej pory była ona nastawiona na to, że nie możemy wiązać naszych działań w stosunku do Ukrainy z rewanżem strony ukraińskiej wobec Polski. Jeszcze raz podkreślę- od 25 lat na Zachodzie Ukrainy nie z mienił się status materialny i organizacyjny mniejszości polskiej. Nic żeśmy tutaj nie uzyskali. Symbolem jest Cmentarz Obrońców Lwowa, gdzie te lwy są w pudłach. To pewna symbolika, która jest związana z oświatą, kulturą, ale i z wpływami. A tutaj jeżeli spojrzymy na polskie wpływy gospodarcze na Ukrainie, to ich poziom może mrozić. Te wpływy są znikome i coraz bardziej są asymetryczne na niekorzyść Polski, np. w rolnictwie. 20 lat temu mieliśmy też problem z budową polskiego konsulatu we Lwowie. Tak naprawdę do przełomu doszło w momencie, kiedy to Ukraińcy musieli stać po wejściu Polski do UE w długich kolejkach po wizy. Z jednej strony mamy 25 lat polskiej polityki ciągłego oczekiwania, z drugiej brak jakichkolwiek istotnych działań ze strony ukraińskiej.

  Ale narasta za to agresywna polityka historyczna po stronie Ukraińców. Jest jakakolwiek szansa na odblokowanie prac poszukiwawczo- ekshumacyjnych prowadzonych przez ekipę polską na Ukrainie?

  Kluczem tutaj jest pan Szeremeta, który tak naprawdę prowadził na tym wszystkim swój biznes. Na terenie Polski pośredniczył w działaniach, które były związane z budową nielegalnych pomników. Jest z tej samej ekipy, co Wjatrowycz. O ile się nie mylę Szeremeta jest także szwagrem Olega Pankewycza, który jest wiceszefem Swobody. To w tym środowisku zapadła decyzja o wymuszeniu na Polsce ich polityki historycznej. To jest nic innego jak próba zmuszenia rządu polskiego do przyjęcia ukraińskiej nacjonalistycznej narracji w polityce historycznej Polski. Dla nich zaczęła się w Polsce bardzo niebezpieczna sytuacja, ponieważ Polacy powiedzieli jednoznacznie, że nie pozwolą na zjednywanie UPA z AK w zakresie polityki historycznej. W Polsce nastąpiła też refleksja dotycząca operacji „Wisła” i jej przyczyn. W tym roku polskie MSW nie dofinansowało jej rocznicy, co pokazało, że narracja, którą narzucono poprzez uchwałę Senatu w 1990 toku nie jest już tak jednoznaczna. Bo tak naprawdę to była operacja wojskowa, w ramach której odbyła się akcja przesiedleńcza. Zaostrzenie sytuacji związanej z postępowaniem ukraińskiego IPN doprowadziło do wstrząsu w polskim MSZ. Proszę zwrócić uwagę, że jeszcze miesiąc temu po wprowadzeniu zmian w ustawie oświatowej na Ukrainie protestowały rządy Rumunii i Wegier, a Polacy zadowolili się jedynie deklaracjami pisemnymi strony ukraińskiej, z czym mieliśmy do czynienia przez ostanie 25 lat. Błędem polskiej polityki zagranicznej jest to, że nie wykreowaliśmy sobie przez 25 lat na Ukrainie partnera.

  CZYTAJ TAKŻE: Kiedy kolejne rozmowy polsko-ukraińskie? Szef Forum Partnerstwa: Zaplanowano je na 2-3 grudnia w Warszawie

  To znaczy, że nie mamy z kim de facto rozmawiać, by nasze racje zostały nie tylko wysłuchane, ale także przyjęte?

  Z jednej strony mamy rządzących oligarchów ukraińskich, którzy tak naprawdę bardziej są działaczami gospodarczymi niż politykami i patrzą na politykę przez pryzmat swoich interesów gospodarczych. Z drugiej strony są środowiska nacjonalistów ukraińskich, które zostały przez oligarchów trochę zmarginalizowane. Nacjonaliści dążą do konfrontacji z obecnymi oligarchami. To powoduje, że w tym momencie Polska nie ma istotnego wpływu na rzeczywistą politykę ukraińską. Jeżeli oligarchowie zmienią nastawienie, np. rzeczywiście zostanie uruchomiony Jedwabny Szlak, z którego Ukraina jest wyłączona, to  część elit oligarchicznych pójdzie z uwagi na swój egoizm gospodarczy na współpracę z Rosją. Jaki partner do rozmów wtedy nam zostanie? Nacjonaliści ukraińscy.

  Wielu twierdzi, że na czele ukraińskiego IPN stoi osoba wyjątkowo antypolsko nastawiona. Też Pan tak uważa?

  Wjatrowycz i całe to środowisko lwowskie realizuje politykę historyczną tożsamą z polityką UONUPA. Próbują więc narzucać Ukrainie pewną tożsamość historyczną, która przegrała ponad 70 lat temu i nie jest do zrealizowania w tym społeczeństwie. Polacy kosztem swojej polityki historycznej pozwalali na to. Polityka historyczna, realizowana przez ukraiński IPN, jest głównie nastawiona na skutki w wewnętrznej polityce ukraińskiej. Obawiam się, że ona coraz bardziej będzie się zaostrzała. W 2019 roku dojdzie bowiem do wyborów prezydenckich i parlamentarnych, które będą rozstrzygające dla układu wewnętrznego na Ukrainie.

  Nie uważa Pan, że to tylko pogarsza relacje polsko- ukraińskie, gdy nawet prezydent Ukrainy porównuje UPA do AK.?

  Tak. W przypadku prezydenta Poroszenki to jest jednak zagranie taktyczne nastawione na neutralizowanie środowisk ukraińskich wewnątrz Ukrainy. To jest oczywiście dla Polski bardzo złe, ale tam się cały czas toczy rozgrywka na wielu poziomach. Poroszenko narzuca pewną narrację, ale równocześnie jeżeli interes tej grupy politycznej będzie inny, to bardzo szybko ją zmieni. Uważam, że przez najbliższe dwa lata nie będzie tutaj zmiany.

  CZYTAJ TAKŻE: KORESPONDENCJA ZE LWOWA. Minister Waszczykowski: „Jesteśmy otwarci na współpracę, czekamy na ruch strony ukraińskiej”

  Rozmawiał Piotr Czartoryski-Sziler


  Do nabycia w naszej księgarni: „Stepan Bandera. Polsko-ukraiński spór o historię” – Wiesław Romanowski.

  usen
  ukraińcy pod fałszywym pozorem życzliwości w gruncie rzeczy nienawidzą Polski i Polaków.wiem bo z nimi pracuję.

  oczekujący wyborów
  Dzięki polskim rządom Ukraina traktuje Polskę z pozycji mocarstwowych. Stosuje rosyjski wytrych.

  drwal
  Ukraina nie jest partnerem. To właśnie zostało powiedziane. Mała stosunkowo grupa etniczna dostała duże państwo i nie wie co z nim zrobić.

  drwal
  Ukraina to błąd. Spychać ich na margines. Odbudować stosunki z Putinem ponad głowami ruskich i polskich oligarchów. Tego przecież chciał Putin jeszcze w 2005 roku w relacjach z Polską!

  drwal
  Trzeba wywrócić stolik z polityką zagraniczną do góry nogami! Wypychać skąd się da Niemców i Ukraińców i w to miejsce budować układ z Moskwą! ZROZUMCIE WRESZCIE!

  wawa44
  Ukraińcy jak i Litwini ciagle graja na nosie Polsce ! Mamy o lat słabych Prezydentów i ministrów.

  ość
  27 lat błędnej (fatalnej) polityki wobec Ukrainy. Może już dość tego „czekania”?
  Jak na razie PiS za pośrednictwem Waszcz. oferuje jeszcze więcej czekania – „czekamy aż UPAińcy pozwolą na ekshumacje

  tyle na temat
  UPA i ich szef,to byli mordercy, którzy bez skrupułów mordowali niewinnych ludzi.Tak jak Hitler i jego oficerowie w niemieckich obozach koncetracyjnych. Kto naUPA stawia ,ten być może należy do rodzin?

  tom
  Polskie władze powinny natychmiast zaoferować kolejne mld pożyczki i przyjąć kolejne 1,5 mln ‚biednych’ Ukraińców a oni w rewanżu tylko ostrzelają lub podpalą konsulat.

  Jan III Sobieski
  Ukraińskie lobby polityczne w Polsce. Geneza i przejawy działalności: https://kresy.pl/publicystyka/ukrainskie-lobby-polityczne-polsce-geneza-przejawy-dzialalnosci/

  ZOYA
  Zaostrzenie wydawania wiz rozumie o 50 procent i kompletny zakaz dla działaczy o nastawieniu anty-polskim. MOŻE OD TEGO ZACZNIEMY !!! CZĘSTO SZACUNEK TRZEBA WYMUSIĆ !!!

  gość
  Dajcie spokój z ukrainą oni zawsze byli niepewni.

  przywrócić symetrię
  PL wychodzi z błędnego założenia, że UKR nas postrzega jako sojusznika. a widzą wroga. stosunki będą jeszcze gorsze, gdy na wschodzie kryzys z RUS minie. Będzie dla nas zimny prysznic!

  Kostek
  Polacy i Ukraińcy żyją w pokoju i chcą żyć w pokoju. Jedynymi, którzy mogą im w tym przeszkodzić i to zmienić są politycy!

  Franek
  Bravo! Myślę, że polscy rządzący zaczną myśleć logicznie, a nie życzeniowo…

  Narodowiec
  Panie Profesorze wielki szacunek . Jest Pan prawdziwym POLAKIEM

  miki
  Walnac piecia w stol, a nie prosic i prosic, a ukraincy pluja na nas w podziece za wieloletnia pomoc !

  obywatel RP
  Nareszcie jakiś rozsądny głoś.

  cep
  czas na zmiany…potrzebny jest gwałtowny zwrot i tworzenie silnego propolskiego lobby w Kijowie

  Alfred
  Oto filozofia polityki Polski – nasi do pracy w Niemczech, WBryt, a w Polsce ukraińcy. Zapomnijmy o podwyżkach płac. Jeszcze sprawa studentów – ja utrzymuję dwóch, a ukraińcy powyżej 1200zł dofinans.

  Olej
  Na zachodniej Ukrainie tożsamość narodowa budowana jest na antypolonizmie, tak było zawsze. W ukraińskim otoczeniu sąsiadów, polskie było najmiększe i można było w tę stronę walić bez oporu. Taka tendencja była inspirowana przez służby sowieckie, które jednocześnie wykorzystywały nacjonalizm ukraiński dla uzasadnienia brutalnej polityki sowieckiej na Ukrainie. Nic w tym zakresie nie zmieniło się i obecnie. Zadaniem sowieckich służb jest inspirowanie nacjonalizmu do działań skrajnych, które skompromitują całą niepodległościową akcję Ukrainy, skompromitują ją w oczach Zachodu, oraz zniechęcą skutecznie sąsiadów do jej popierania. Ukraina ma być osamotniona aby się z nią sowieci ostatecznie rozprawili. Taki jest cel i sens polityki sowietów. Przy politycznym rozbiciu Ukrainy i braku silnego centrum politycznego, które by koordynowało wszystkie ośrodki oddziaływania społecznego i politycznego rozmowy z Ukrainą są jałowe. Polska powinna stawiać warunki i zachowywać symetrię relacji stosownie do decyzji ukraińskich wobec nas. Polityka ma wymogi, w tym wypadku te wymogi muszą być odpowiedni twarde i stanowcze. Nic za darmo !

  RJCHK
  Żaden „ukraiński IPN ” TYLKO UINP.

  to gra Moskwy
  Temat zaostrzany po obu stronach przez ruską agenturę, ale mają tak mocne alibi na swoich barykadach że nie da się tego zazwyczaj udowodnić i tak temat żyje, chociaż powinien wygasnąć w obu krajach.

  BB
  W srode wchodzi pod obrady sejmu Ustawa o penalizacji banderyzmu w Polsce , zobaczymy czy bedzie ta USTAWA uchwalona , czy znowu skonczy się na gadaniu…

  Polubienie

 3. franciszekk @franciszekk:
  Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ha……. aaa… to ci dopiero tera przyszło nie wiadomo czego opamiętanie!
  Dla normalnych ludzi już, dawno było wiadomo jak się rozmawia z przedstawicielami cywilizacji turańskiej! Podstawy wiedzy o typach cywilizacji ludzkiej się kłaniają i jej twórca prof. Feliks Koneczny!

  bob @bob:
  Ja nie ufam mu za grosz to chorągiewka bez własnych poglądów pod stołkiem mu się zaczęło palić stąd teraz odgrywa twardziela choć wszyscy wiedza jaka to ciapa

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pierwszy-ukrainski-urzednik-polskiej-czarnej-liscie/


  Witold Waszczykowski, foto: msz.gov.pl

  PIERWSZY UKRAIŃSKI URZĘDNIK NA POLSKIEJ „CZARNEJ LIŚCIE”

  6 listopada 2017|2 komentarze|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski poinformował, że wytypowano już pierwszego ukraińskiego urzędnika, który otrzyma zakaz wjazdu na terytorium Polski.

  Słowa Waszczykowskiego cytuje dziennik „Rzeczpospolita”: „Mogę powiedzieć, że w przypadku jednej osoby ta procedura już została uruchomiona. Jeśli zostanie skończona w najbliższych dniach, to nazwisko upublicznimy”. Szef polskiej dyplomacji stwierdził w poniedziałek w wywiadzie dla radiowej Trójki, że „do tej pory zaciskaliśmy zęby, dlatego że uważaliśmy, iż ze względu na naszą doktrynę polityczno-wojskową, bezpieczeństwa, utrzymanie niepodległej Ukrainy może jest bezcenne do pewnego stopnia”. Jednak „uznaliśmy, że jesteśmy wykorzystywani, że Ukraina dosyć niefrasobliwie patrzy na ten problem i wychodzi z założenia, że my będziemy bezwarunkowo popierać bezpieczeństwo, niepodległość Ukrainy i będziemy po jej stronie stać w konflikcie z Rosją, i nie będziemy domagać się rozwiązywania się tych kwestii bilateralnych, np. historycznych czy szkolnych. My mówimy otwarcie: tamte sprawy, rosyjskie zagrożenie, agresja rosyjska nie może być wymówką, aby spraw bilateralnych między nami nie rozwiązywać”.

  Waszczykowski był pytany czy zarekomenduje prezydentowi Andrzejowi Dudzie wizytę na Ukrainie, wstępnie zaplanowaną na grudzień. Minister zadeklarował, że będzie się nad tym zastanawiał i przekazał już Kancelarii prezydenta prośbę o zorganizowanie spotkania z głową państwa. Podsumowując dwudniową wizytę na Ukrainie, stwierdził jednak, że „optymistycznej wiadomości nie mam dla pana prezydenta”.

  „Polska jest jednym z nielicznych już adwokatów sprawy ukraińskiej, szczególnie w kwestiach utrzymania jedności państwa, terytorialnej jedności, w kwestiach odzyskania Krymu, odzyskania Donbasu” – Waszczykowski po raz kolejny epatował zaangażowaniem Polski w popieranie Ukrainy, dodając, że  „jesteśmy potrzebni Ukraińcom i rządowi, szczególnie centralnemu”.

  Wśród spraw spornych miedzy dwoma krajami Waszczykowski wymienił kwestie historyczne, „do pewnego stopnia” szkolnictwo a także „zwrot mienia, również kościelnego”. W tym kontekście mówił: „kiedy kościół zamieniony jest w salę koncertową i księża mogą na godziny czasem wynająć ten kościół, to jest to dość kompromitujące w XXI w.”.

  Czytaj także: Znany Ukrainiec drwi z Waszczykowskiego i zapowiada bicie Polaków we Lwowie

  rp.pl/kresy.pl

  Polubienie

  • -> kierunek!
   jedna jaskolka wiosny nie czyni! czyzby obudzila sie dobra zmiana!?Zajac sie 3 mln Pl przesladowanych na wschodzie za POLSKOSC! Repatriacja. Orban dawno wydal Hu z Ua iRum paszp. ma zelazny elektorat

   RYSK
   nikt nie bedzie bezkarnie pluł POLAKOM w twarz, świetny ruch.

   W-Ł
   Brawo! Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ewolucją stanowiska ministra w kwestii Ukrainy.

   yoyo
   Wreszcie słyszę to co powinienem słyszeć od dawna. Szkoda, że dopiero widmo odcięcia stołka od doopy skłoniło p. W. do aktywnego działania w kwestii ukrów.

   https://wpolityce.pl/polityka/365778-ukrainski-urzednik-z-zakazem-wjazdu-do-polski-nazwisko-moze-zostac-upublicznione-w-najblizszych-dniach

   Ukraiński urzędnik z zakazem wjazdu do Polski. „Nazwisko może zostać upublicznione w najbliższych dniach”

   opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


   autor: pixabay.com aut

   W stosunku do jednego urzędnika ukraińskiego procedura zakazu wjazdu do Polski została już uruchomiona; nazwisko może zostać upublicznione w najbliższych dniach – powiedział w poniedziałek szef MSZWitold Waszczykowski.

   Jak dodał, Polska do tej pory „zaciskała zęby w dzielących Polskę i Ukrainę sprawach bilateralnych”, jednak doszła do wniosku, że „jesteśmy wykorzystani”.

   Mówimy otwarcie: agresja rosyjska nie może być wymówką, aby tych spraw nie rozwiązywać

   — podkreślił w radiowej Trójce.

   W czwartek Waszczykowski oświadczył, że Polska uruchamia „procedury, które nie dopuszczą ludzi, którzy zachowują skrajnie antypolskie stanowisko, do przyjazdu do Polski”. Dodał, że konsekwencje poniosą również osoby, które na poziomie administracyjnym nie dopuszczają do kontynuowania ekshumacji (chodzi o prace poszukiwawcze IPN) i renowacji polskich miejsc pamięci. Minister zapowiedział również, że będzie się zastanawiał, „czy rekomendować polskiemu prezydentowi wizytę na Ukrainie”.

   Pytany, czy będzie odradzał prezydentowi Andrzejowi Dudzie grudniową wizytę na Ukrainie, szef polskiej dyplomacji zapowiedział, że na pewno będzie chciał spotkać się z prezydentem. Jak dodał, w poniedziałek rano przekazał prośbę o takie spotkanie szefowi gabinetu prezydenta Krzysztofowi Szczerskiemu.

   Waszczykowski zapowiedział, że podczas rozmowy z prezydentem będzie chciał przedstawić to, co widział w czasie zakończonej w niedzielę dwudniowej wizyty we Lwowie.

   Mogę powiedzieć, że optymistycznej wiadomości nie mam dla pana prezydenta

   — przyznał minister. Jak dodał, sytuacja w relacjach z Ukrainą jest „dość skomplikowana”. Zaznaczył jednocześnie, że decyzja w sprawie realizacji grudniowej wizyty „należy do pana prezydenta”.

   Dopytywany, czy aktualna jest jego deklaracja dotycząca możliwego wprowadzenia zakazu wjazdu do Polski dla ukraińskich urzędników, którzy blokują ekshumacje polskich ofiar na Ukrainie, Waszczykowski odpowiedział twierdząco.

   Mogę powiedzieć, ze w przypadku jednej osoby ta procedura już została uruchomiona. Jeśli zostanie skończona w najbliższych dniach, to nazwisko upublicznimy

   — zapowiedział.

   Jak mówił minister, podczas swojej wizyty na Ukrainie spotkał się z grupą polskich konsulów, którzy mówili, że na poziomie lokalnym „sprawy się toczą i są rozwiązywane”, natomiast „gdzieś te problemy (w relacjach polsko-ukraińskich – PAP) zaczynają się na szczeblu centralnym”.

   Ocenił, że postawa władz ukraińskich jest zadziwiająca, ponieważ „Polska jest jednym z nielicznych już adwokatów sprawy ukraińskiej, szczególnie w kwestiach utrzymania jedności państwa, terytorialnej jedności, w kwestiach odzyskania Krymu, odzyskania Donbasu”. „Więc jesteśmy potrzebni Ukraińcom i rządowi, szczególnie centralnemu” – przekonywał Waszczykowski.

   Wśród „kości niezgody” pomiędzy Warszawą a Kijowem szef polskiej dyplomacji wymienił kwestie historyczne, „do pewnego stopnia” szkolnictwo a także „zwrot mienia, również kościelnego”.

   To nie jest oczywiście jakiś olbrzymi problem dotyczący miliardów, ale (…) kiedy kościół zamieniony jest w salę koncertową i księża mogą na godziny czasem wynająć ten kościół, to jest to dość kompromitujące w XXI w.

   — zaznaczył minister.

   W odpowiedzi na uwagę dziennikarki, że śp. prezydent Lech Kaczyński w stosunkach z Ukrainą „w imię polskich interesów i wzajemnych dobrych relacji przymykał oczy na odmienne podejście do kwestii historycznych” Waszczykowski powiedział:

   My też do tej pory zaciskaliśmy zęby, dlatego że uważaliśmy, iż ze względu na naszą doktrynę polityczno-wojskową, bezpieczeństwa, utrzymanie niepodległej Ukrainy może jest bezcenne do pewnego stopnia. (…) Ale uznaliśmy, że jesteśmy wykorzystywani, że Ukraina dosyć niefrasobliwie patrzy na ten problem i wychodzi z założenia, że my będziemy bezwarunkowo popierać bezpieczeństwo, niepodległość Ukrainy i będziemy po jej stronie stać w konflikcie z Rosją, i nie będziemy domagać się rozwiązywania się tych kwestii bilateralnych, np. historycznych czy szkolnych. My mówimy otwarcie: tamte sprawy, rosyjskie zagrożenie, agresja rosyjska nie może być wymówką, aby spraw bilateralnych między nami nie rozwiązywać

   — dodał szef MSZ.

   Mly/PAP

   to_ja
   Zamknąć granicę z upa, wybudować mur jak Orban i strzelać ogniem ciągłym w przypadku nielegalnej próby przekroczenia. Z dziczą azjatycką trzeba rozmawiać ich językiem!

   11 lipca
   Korekta polityki rządu wobec UPAiny, lepiej późno niż wcale. PiS powinien się bardziej wsłuchiwać w głos społeczeństwa, które nie życzy sobie aż takiego wsparcia dla UPAiny i aż tylu przybyszów stamtąd

   Wielkopolanin
   Brawo.

   jacek
   przecież wiadomo że chodzi o Wiatrowycza, śmierdzącego, banderowskiego śmiecia…

   clanc
   Nareszcie .Proszę o więcej.

   Rjiu
   Dobry ruch! Gdyby nie to, że ukraińcy wspomagają naszą gospodarkę od razu powinno się ich z Rzeczypospolitej wyrzucić.

   zgaga
   Stare przysłowie mówi; „kochajmy się jak bracia…” Obie strony muszą wykazać dobrą wolę i szacunek, a tego nie brakowalo po polskiej stronie, czas na stronę ukraińską.

   Polubienie

 4. jazmig @jazmig:
  Ukraina istnieje 25 lat. Żakowski wygaduje głupoty, no ale przy jego intelekcie nie jest to dziwne.

  murzynio @murzynio:
  Pan redaktor Żakowski nie jest, delikatnie rzecz biorąc, człowiekiem zbyt mądrym. Nie ma co się dziwić, że plecie. Nawet jakby miał rację, że Ukraina była polską kolonią (nie była, bo nie było takiego państwa) to co z tego wynika dla dnia dzisiejszego ? Nadal mamy robić te same głupoty ? Politykę prowadzi się dla korzyści własnego kraju. Jakie mamy korzyści z Ukrainy ? Że Ukraińcy uwielbiają morderców polskich kobiet i dzieci i stawiają im pomniki ?

  tagore @tagore:
  Rusińska szlachta i kniaziowie sami się okupowali, kniaziowie bywali królami RP. Ciekawe kto uczył Żakowskiego historii.

  gotan @gotan:
  ten którego nazywacie redaktorem, nie istnieje, to raczej nieuk i wyjątkowa kreatura, która uważa sie za znawcę wszystkiego jak każdy lewicowiec.. a po jaką cholerę bierzecie udział w dyskusji z taka mendą lewacką..? Jeszcze nie dostał po swojej PZPR mordzie?… To kanalia!

  tagore @tagore:
  W sumie powinien stanąć przed sądem za prowokowanie nienawiści pomiędzy narodami.

  Gaetano @Gaetano:
  @tagore Jakimi narodami?

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/zakowski-polska-byla-okupantem-ukrainy/


  Jacek Żakowski, wikipedia.org

  ŻAKOWSKI: POLSKA BYŁA OKUPANTEM UKRAINY

  6 listopada 2017|6 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Lewicowy publicysta porównał rolę Polaków w historii Ukraińców, do roli III Rzeszy w historii Polski. Twierdził też, że Polska „przez setki lat okupowała Ukrainę”.

  Portal Wirtualna Polska zorganizował dyskusję na temat stosunków polsko-ukraińskich. Występujący w niej redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy”, Paweł Lisicki, zdecydowanie skrytykował dotychczasową politykę bezwarunkowego popierania Ukrainy przez polskie władze.

  Lisicki wystąpił w studiu telewizyjnym Wirtualnej Polski w którym podsumował politykę władz Polski wobec Ukrainy. „Polska jako pierwsza, całkowicie bezwarunkowo, przyjmując prostą zasadę, niepodległości Ukrainy jest tak ważna, że nie poruszamy, żadnych innych kwestii. W związku z tym przez dwa lata przymykano tak na prawdę oczy na to, co się tam faktycznie dzieje. Czyli na wzrost tendencji nacjonalistycznych, na gloryfikację UPA, na wspieranie ruchów, które są zbliżone, lub które nawiązują do Bandery. Taktowano to jakby to było w ogóle nieistotne” – mówił Lisicki.

  Jak podkreślił – „Polska jako jedyny kraj tego regionu nie zauważyła niebezpiecznej dla mniejszości ustawy oświatowej, która się pojawiła na Ukrainie, praktycznie przechodząc nad tym do porządku dziennego”. Mówiąc o przesłankach takiej polityki Lisicki opisuje – „Polska traktowała tak: Rosja jest dla nas największym zagrożeniem, wartość niepodległości Ukrainy jest absolutnie bezwarunkowa i niepodważalna, w związku z tym Polacy odebrali sobie wszelkie możliwości nacisku na Ukraińców”. Jak zauważył publicysta „teraz Ukraińcy wiedzą, że Polska uważa ich własną niepodległość za bezwzględną, bezwarunkową, to tak na prawdę nie musi się z Polską liczyć”.

  Odmienne stanowisko zaprezentował zaproszony do dyskusji lewicowy publicysta, Jacek Żakowski. Stwierdzając, że dyplomacja rządu PiS „nie jest w stanie nic załatwić”, Żakowski porównał sytuację na Ukrainie z sytuacją w Polsce. „Niemcy po 1989 roku postawiły jednoznacznie na Polskę, na integrację Polski z Unią Europejską. Bezwarunkowo. Nie zwracały uwagi przez lata na narastające w Polsce tendencje nacjonalistyczne w tym antyniemieckie narracje” – twierdził Żakowski, mówiąc o „wirze nacjonalizmu”.

  Na takie stwierdzenie lewicowego dziennikarza energicznie zareagował Lisicki. „Jak pan może porównywać Niemcy, państwo które w czasie drugiej wojny światowej było państwem zbrodniczym [do Polski]” – pytał Żakowskiego, na co ten porównał Rzeczpospolitą do III Rzeszy i stwierdził, że „Polska okupowała Ukrainę przez paręset lat”.

  „Jaką Ukrainę okupowała Polską przez kilkaset lat?” – pytał Lisicki. Jak zauważył jego dyskutant chce zrównać rolę Niemiec w historii Polski, z rolą Polaków w historii Ukrainy. „Niech pan porozmawia z rodzinami ludzi, którzy byli mordowani na Wołyniu setkami tysięcy” – radził Żakowskiemu Lisicki. Lewicowy publicysta dalej jednak powtarzał, że „Polska była krajem kolonialnym, który okupował Ukrainę”. Lisicki ocenił z kolei, że Żakowski „mówi językiem ukraińskich nacjonalistów”.

  Redaktor naczelny „Do Rzeczy” pochwalił deklarację ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który zapowiedział wprowadzenie zakazu wjazdu do Polski dla Ukraińców zajmujących „skrajnie antypolskie stanowisko”. Lisicki stwierdził jednak, że deklaracja Waszczykowskiego jest spóźniona.

  wp.pl/kresy.pl

  Polubienie

 5. banderacwel @banderacwel:
  Wiadomo kurwy banderowskie nie uszanują nic i nikogo niech zdechnie UPAdlina

  zefir @zefir:
  Banderowcom już nie w smak chwała swych rodaków z Armii Czerwonej poległych w walkach przeciw III Rzeszy Niemieckiej.Swą sympatię i chwałę przestawiają na bandytów z UPA,SS-Galizien,nazistów i kolaborantów III Rzeszy Adolfa.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/kijowie-zgasili-ogien-ku-czci-poleglych-zolnierzy-radzieckich-cementem-foto/


  espreso.tv

  W KIJOWIE ZGASILI OGIEŃ KU CZCI POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY RADZIECKICH… CEMENTEM [+FOTO]

  7 listopada 2017|2 komentarze|w społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  W Parku Wiecznej Chwały w Kijowie nie płonie już ogień jaki upamiętniał żołnierzy poległych w czasie działań wojennych Armii Czerwonej przeciw III Rzeszy.

  Kijowska policja otrzymała informację o wygaszeniu „ognia wiecznej chwały” w kijowskim parku we wtorek rano. Przybywszy na miejsce funkcjonariusze Policji Narodowej stwierdzili, że ogień faktycznie został wygaszony. W pobliżu pomnika leżało osiem wiader. Jak się okazało, sprawcy jego wygaszenia, przynieśli we wiadrach cement, którym zalali otwór znicza.

  Jak informuje portal tygodnika „Dzerkalo Tyżnia” wokół zniszczonego znicza pracowała dziś „grupa operacyjno-śledcza” kijowskiej policji a także ekipa z przedsiębiorstwa gazowego, które zasilało znicz. „Takie akty wandalizmu są haniebnym haniebnym przykładem braku szacunku dla historii i pamięci o bohaterach. Jestem pewny, że wandale nie unikną odpowiedzialności. Mamy nadzieję, że funkcjonariusze operacyjnie ustalą kto to zrobił” – powiedział Aleksiej Reznikow ze służby prasowej władz miejskich Kijowa. Reznikow poinformował, że do identyfikacji „wandali” mogą zostać wykorzystane nagrania z miejskiego monitoringu.

  Czytaj także: Wicepremier Ukrainy otwarła mauzoleum zabitych przez „polskich i węgierskich okupantów”

  zn.ua/kresy.pl

  Polubienie

 6. Laszka @U.D:
  Ktoś oddał Ukrainę na straty, albo „górale” chcą zmusić władze banderlandu do jakichś zachowań. To niemożliwe, żeby tyle naraz działo się bez przyzwolenia „panów” z usraela

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/amerykanski-historyk-demaskuje-historia-zyda-ochotnika-upa-fake-news/


  Źr. Eduard Dolinsky/Facebook

  AMERYKAŃSKI HISTORYK DEMASKUJE: HISTORIA „ŻYDA-OCHOTNIKA DO UPA” TO „FAKE NEWS”

  10 listopada 2017|1 Komentarz|w społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Po sprawdzeniu archiwów okazało się, że w szerzonej na Ukrainie historii „Żyda, który zgłosił się na ochotnika do UPA”, niewiele jest prawdy.

  Izraelska gazeta Haaretz opublikowała w czwartek na swoim portalu artykuł historyka z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles Jareda McBride’a, w którym na przykładzie Lejby-Icyka Dobrowskiego, Żyda służącego jakoby na ochotnika w UPA, pokazano jak realizatorzy polityki historycznej Ukrainy usiłują manipulować faktami historycznymi.

  Jak pisze McBride, Lejba-Icyk Dobrowski był „reklamowany” jako Żyd, który stał się ukraińskim nacjonalistą. Chodziło o udowodnienie, że ukraiński nacjonalizm i żydowskość podczas II wojny światowej nie musiały się wykluczać. Przykład Dobrowskiego miał pomagać w odrzucaniu oskarżeń wobec ukraińskich nacjonalistów o mordowanie Żydów. Jednak według McBride’a oficjalna wersja historii Dobrowskiego okazała się tylko legendą.

  Historyk pisze, że legenda Lejby Dobrowskiego pojawiła się dopiero 2006 roku po tym, jak został on wspomniany przez Wołodymyra Wjatrowycza w jednej z jego książek. Wjatrowycz opisał go jako „Żyda w UPA”, który brał udział w opracowywaniu ulotek w latach 1942-43 a w końcu został aresztowany przez Sowietów. Głośniej o Dobrowskim stało się w 2008 roku za sprawą wystawy „Żydzi w ukraińskim ruchu wyzwoleńczym” zorganizowanej przez ukraiński IPN oraz Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy, której w tym czasie Wjatrowycz pracował jako dyrektor archiwum. Wystawa powoływała się na teczkę Dobrowskiego w sowieckiej bezpiece, lecz nie podawała zbyt wielu szczegółów na temat „Żyda w UPA”.

  Jak pisze amerykański historyk, od tego czasu legenda Dobrowskiego „kwitła”. Wspominało go ukraińskie wydanie BBC, związane z Radiem Wolna Europa Radio Swoboda i największe muzeum Holokaustu na Ukrainie w Dniepropietrowsku. Wjatrowycz przedstawiał go jako archetyp „ukraińskiego Żyda” w UPA. Zdaniem McBride’a nazwisko i wizerunek Dobrowskiego stały się symbolem rzekomej tolerancji i wielokulturowości ukraińskiego nacjonalizmu doby II wojny światowej.

  Jednakże kiedy przeczytałem akta Dobrowskiego, legenda Żyda, który na ochotnika dołączył do ukraińskich nacjonalistów, szybko wyparowała – pisze McBride.

  Z lektury protokołów przesłuchań Dobrowskiego wynika, że Dobrowski trafił w 1941 roku do niemieckiej niewoli jako żołnierz Armii Czerwonej. Aby zostać zwolnionym podał się za Ukraińca i jako taki trafił na „północno-zachodnią Ukrainę”. Tam, uważany za Ukraińca, został zaprzęgnięty do działalności w OUN-UPA przez miejscowych nacjonalistów. Trafił do wydziału propagandy.

  W przeciwieństwie do nowej jasnej nacjonalistycznej legendy Dobrowski w rzeczywistości ukrywał swoje żydowskie pochodzenie przed swoimi nacjonalistycznymi „towarzyszami broni” i nie był żadnym entuzjastą ukraińskiego nacjonalizmu. Po prawdzie bał się, że odkryją oni, kim naprawdę jest. – pisze McBride.

  McBride przytacza szczegóły zeznań Dobrowskiego, które przeczą oficjalnej legendzie i stoją w sprzeczności do mitów szerzonych przez ukraiński IPN. Według Dobrowskiego Żydzi nie mogli służyć w OUN-UPA. On sam próbował unikać zaangażowania w działalność nacjonalistów symulując różne choroby, jednak był do współpracy przymuszany. Kontynuował współpracę, ponieważ bał się o życie żony i córki. W zeznaniach Dobrowski przyznaje, że w 1943 roku ukraińscy nacjonaliści przeprowadzili „masowe mordy na polskiej ludności”. Mówi o radykalizacji ukraińskiej młodzieży i szerzeniu nienawiści wobec Żydów, Rosjan i Polaków. Wspomina także o terrorze OUN-UPA wobec samych Ukraińców. Zaznania Dobrowskiego podważają także mit o intensywnej walce OUN-UPA z Niemcami. Zeznając miał powiedzieć, że ukraińscy nacjonaliści „nie zabili ani jednego niemieckiego dowódcy” na terenie Wołynia.

  Jak pisze historyk z Los Angeles, legenda Dobrowskiego szerzona m.in. przez szefa ukraińskiego IPN okazała się „fake newsem”.

  CZYTAJ TAKŻE: Szef ukraińskiego IPN-u spreparował dowód mający świadczyć o symetryczności zbrodni Polaków i Ukraińców

  Kresy.pl / Haaretz

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.