590 Marsz Niepodległości i 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę


Fot. Twitter.com


Wszystkim Polkom i Polakom z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości z całego serca życzę samych wielkich zwycięstw! 

Nie ukrywam, że ostatnie wydarzenia, jak i tradycyjne już kłótnie na prawej stronie polskiej sceny politycznej (Andruszkiewicz, Kukiz, itp.) nie są dla mnie niczym miłym, no ale… jest jak jest i nie można obrażać się na rzeczywistość…

Widzę jednak wzbierającą i falę zdrowego słowiańskiego wkurwienia, jak i sygnały, że niektórzy z naszych watykańskich narodowców, bardziej jednak chcą być dumną i niepowstrzymaną husarią, niż pokorną i cichą siostrą zakonną, co mam nadzieję już wkrótce przemieni się w także zdrowy i tradycyjny słowiański bezlitosny wpierdol… 🙂

Pamiętajcie, że tzw. psychologia, czy inna polityka, czy pedagogika wstydu zdechła już na dobre, a wraz z nią odchodzą w nicość jej obślizgli wyznawcy! 🙂

Kto nie chce sięgać wysoko i daleko, ale także głęboko,.. ten pełzając we własnym kale kala sam siebie. Tak może i najłatwiej,.. ale nikt takiego wolno pełzającego wstydliwego owsika szanować za to wolne i pełne wstydu pełzanie nie będzie…

Zamieszczam tu trzy artykuły,  których autorzy zastanawiają się nad przyszłością i Marszów Niepodległości, jak i przyszłości samej Polski, Jej charakteru narodowego, itd.

SŁAWA I CHWAŁA NASZYM PRZODKOM!!! NIECH ŻYJE POLSKA!!! NIECH ŻYJE SŁOWIAŃSZCZYZNA!!!

DO PRZODU!!! POLKI / SŁOWIANKI, POLACY / SŁOWIANIE, TERAZ WŁAŚNIE TRZEBA RUSZYĆ ROZSĄDNIE DO PRZODU,.. A CHOĆBY I PO GŁOWACH NASZYCH ZACIEKŁYCH WROGÓW!!! 🙂


https://kresy.pl/wydarzenia/marsz-niepodleglosci-bedzie-wyjatkowy-robert-bakiewicz-dla-kresow-pl/

„TEN MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI BĘDZIE WYJĄTKOWY”. ROBERT BĄKIEWICZ DLA KRESÓW.PL

11 listopada 2017|0 Komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Tegoroczny Marsz Niepodległości będzie wyjątkowy. M.in. przez hasło „My chcemy Boga”, prośbę o opiekę Bożą nad naszym narodem i naszym państwem. Z drugiej strony, to pewien fundament rozwiązania społecznego do budowy państwa, które będzie faktycznie polskie i rzeczywiście broniące polskich interesów – mówi Kresom.pl Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Jednym z głównych wydarzeń w ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest z pewnością Marsz Niepodległości. W tym roku przejdzie on ulicami Warszawy pod hasłem „My chcemy Boga”. Będzie to największe zgromadzenie publiczne, które odbędzie się w stolicy. Jego organizatorzy deklarują, że weźmie w nim udział 50 tys. osób.

– Całą noc lał deszcz. Wstałem dziś rano – świeci piękne słońce. Jako pierwszą dziś informację usłyszałem, że w Świątyni Opatrzności Bożej śpiewane są pieśni, które mają być śpiewane u nas, na Marszu Niepodległości. Pomyślałem, że to wspaniały znak – i jakieś przesunięcie granicy. Być może my byliśmy do tego jakąś inspiracją – mówi Kresom.pl Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Bąkiewicz podkreśla, że tegoroczny marsz będzie wyjątkowy:

– Po pierwsze, poprzez swoje hasło, „My chcemy Boga”, wokół którego narosło tak wiele kontrowersji. Mam cichą nadzieję, że ten marsz będzie takim kamyczkiem do ogródka, który będzie miał ogromne znaczenie w procesie moralnej odnowy naszego narodu.

Przeczytaj: Depolityzacja Marszu Niepodległości

Czytaj również: Marsz Niepodległości 2017 – polemika z Rafałem Ziemkiewiczem

Szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości przyznaje, że marsz w tym roku, także poprzez swoje hasło, ma zaakcentować podstawy polskiego patriotyzmu. – Z jednej strony to hasło jest prośbą o Opatrzność Bożą w tych trudnych czasach, opiekę Bożą nad naszym narodem i naszym państwem. Z drugiej strony, to pewien fundament rozwiązania społecznego do budowy państwa, które będzie faktycznie polskie i rzeczywiście broniące polskich interesów. Ono musi być oparte na fundamentach nauki społecznej Kościoła katolickiego.

– Zapraszam dziś wszystkich bardzo serdecznie na Marsz Niepodległości w Warszawie! – podsumowuje Bąkiewicz.

„Lwów i Wilno – pamiętamy!”

Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego tłumaczył wcześniej w rozmowie z RIRM, że tegoroczne hasło jest wyrazem tożsamości, kultury i tego, na czym chcemy opierać porządek publiczny w Polsce:

– Podnosimy to hasło, bo uważamy, że mimo iż mamy w Polsce prawicowy rząd, mimo że sytuacja wydaje się być lepsza niż w poprzednich latach, to jednak widzimy, że nie zawsze jest tak, że deklarowane wartości są tym, co ludzi rządzących czy ludzi będących wpływowymi motywuje. I dlatego „My chcemy Boga”.

Z kolei na Twitterze Winnicki przypomniał, że 11 listopada 2018 roku „bój o granice Polski trwał lub w wielu miejscach dopiero się rozpoczynał”. – Nasi przodkowie walczyli m.in.o Kresy Wschodnie. Elity III RP zdradziły Kresy i sprawę kresową. Dlatego Ruch Narodowy idzie dziś w Marszu Niepodległości z hasłem „Lwów i Wilno – pamiętamy!”.

Kresy.pl

…..

jaro7 @jaro7:
Problemem szeroko pojętego RN jest słabość jego przywódców. Owszem Winnicki sporo robi dobrego ale jest w Sejmie osamotniony. Jeden patriota i jemu 459 przeciwnych. Absolutnie ten marsz powinien być wykorzystany politycznie, trzeba było zaprosić środowiska kresowe, stworzyć wspólny front przeciwko zdrajcom z PO, PiS i N. Niestety jak nie potrafią się skonsolidować Kresowiacy tak nie potrafią Patrioci. Dlatego jak na razie nie ma dobrych widoków na sukces.

Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
Środowisko o którym mowa jest zbyt ubogie intelektualnie by sformułować ofertę polityczną, która zyskałaby poparcie umożliwiające odegranie mu istotnej roli. Wobec ubóstwa intelektualnego szuka oparcia w dewocji, co tylko jeszcze bardziej zawęża mu pole oddziaływania.

Kojoto @Kojoto:
Z jednej strony rozumiem organizatorów, może być to prztyczek w nos dla buców episkomatołów. Bo będą akcenty antyimigranckie na pewno. Jednak osobiście w pełni zgadzam się z artykułem, szczególnie jako nie wierzący.

https://kresy.pl/publicystyka/opinie/depolityzacja-marszu-niepodleglosci/


Fot. Twitter.com

DEPOLITYZACJA MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

18 października 2017|3 komentarze|w Opinie, Publicystyka |Przez Karol Kaźmierczak

Hasło jakie przyjęli na tegoroczną edycję Marszu Niepodległości jego organizatorzy potwierdza, że środowiska narodowe znajduje się w głębokim politycznym impasie i nie ma pomysłu, aby ten impas przezwyciężyć.

Fenomen Marszu Niepodległości jest dziełem środowisk narodowych, przede wszystkim Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego, których porozumienie stało za pierwszą edycją wydarzenia w 2010 r. Już rok później Marsz urósł do rozmiarów pochodu kilkudziesięciu tysięcy osób, w ramach wielkiej samoorganizacji zjeżdżających do stolicy z całego kraju. Był pierwszą dobitną manifestacją dotychczasowej milczącej większości Polaków, przywiązanych do fundamentalnych wartości – narodowej tożsamości i suwerenności.

Manifestacja milczącej większości

Po latach można już stwierdzić, że Marsz, był jednym z wielu elementów mechanizmu wytworzenia asertywności tej milczącej większości, która zdecydowała się wreszcie, wbrew instytucjonalnym mediom, wbrew liberalnym kręgom opiniotwórczym, wyrazić swoje zdanie. Internet i nowe media dostarczyły kanałów komunikacji, potegujących mobilizację, bo uświadamiających jej uczestnikom jak wielu ich jest. Było to zjawisko tak żywiołowe, że komunikacja postaw zaczęła się odbywać nawet poprzez ubiór, poprzez pokulturę, że wspomnę tylko o przeniknięciu tematów z narodowej historii do współczesnego hip-hopu, czy zjawisko zauważalnej mody na odzież patriotyczną, które narastało wraz ze wzrostem szeregów maszerujących każdego 11 listopada ulicami Warszawy. Marsz Niepodległości był objawem, ale jako potężna manifestacja, inspirująca swoją atmosferą dziesiątki tysięcy uczestników i miliony śledzących ją przed ekranami, także  katalizatorem tego procesu, który sprawił, że poglądy młodego pokolenia Polaków wywołują dziś przerażenie u liberalych komentatorów w Polsce i na zachodzie.

Narodowcy nie zdołali jednak przekuć Marszu, w ogniu wzmożenia patriotycznych emocji społeczeństwa, ani na polityczny oręż, ani na monetę konkretnych politycznych efektów. Fenomen narodowego wiecu, dobrze odpowiadającego sejmikowej i konfederacyjnej kulturze politycznej Polaków miał być dla narodowców rozbiegiem do odegrania właśnie politycznej roli. Ta sama sejmikowa mentalność doprowadziła jednak rychło do konfliktów wewnątrz ich środowiska. Od powołanej pod przywództem Robert Winnickiego partii – Ruchu Narodowego, rychło zdystansowały się i ONR, i MW, odcinając ją od jedynej rzeczywistej bazy organizacyjnej. Sam Winnicki, wraz z innymi prominentnymi przedstawicielami środowiska – Adamem Andruszkiewiczem i Sylwestrem Chruszczem, dostał się do Sejmu z list Pawła Kukiza, co zresztą było przedmiotem kluczowej konstrowersji, jako szczególnie kotestowane przez ONR. Po kilku miesiącach w Sejmie Chruszcz z Andruszkiewiczem uznali, że bardziej niż w przywództwo Winnickiego, ufają Kukizowi.

Skorzystał Kaczyński

Nie wdając się w tym miejscu w ocenę słuszności decyzji poszczególnych polityków, zaznaczyć trzeba tylko jedno: wzmożenie emocji narodowych i mobilizację społeczną milczącej większości Polaków politycznie skonsumował Jarosław Kaczyński ze swoją wodzowską partią. Dziś posiada on w Polsce pełnię władzy jakiej nie posiadał przed nim żaden polityk w III RP, rządząc bez oglądania się na jakichkolwiek koalicjantów. PiS dokonuje dziś korupcji coraz bardziej narodowych, suwerennistycznych poglądów milionów Polaków, prowadząc politykę wasalizmu wobec Waszyngtonu, wynikającą z tego (oraz z zaczadzenia giedroycizmem) fatalną politykę wschodnią, w ramach której interesy kresowych Polaków poświęcane są w imię „strategicznego partnerstwa” z Litwączy Ukrainą, a ostatnio nawet w imię amatorsko prowadzonego rozmrożenia relacji z Aleksandrem Łukaszenką. Politykę zagraniczną niebezpieczną dla Polski, bo wpisującą ją w hegemoniczną rozgrywkę amerykańskiego supermocarstwa z mocarstwem regionalnym – Rosją, która w przypadku eskalacji będzie dla Polski tragiczna w skutkach, bez względu na to kto w rozpalonym konflikcie ostatecznie zwycięży – w każdym przypadku będzie to zwycięstwo na gruzach Polski. Politykę zagrażającą w końcu także spójności kulturowej i bezpieczeństwu wewnętrznemu, bo przyzwalającą na imigrację około miliona Ukraińców w ciągu dwóch lat.

Trzeba przyznać, że narodowcy próbują kontrować antynarodową, na tych płaszczyznach, politykę rządu PiS. Robert Winnicki ostro krytykuje działania rządu z sejmowej mównicy. ONR w całej Polsce występował przeciw polityce „otwartych drzwi” wobec masowej imigracji z Ukrainy. Młodzież Wszechpolska już w najbliższą sobotę będzie manifestować pod amabasadą Litwy przeciw dotkliwej dyskryminacji Polaków w tym kraju. Dopracowany program Ruchu Narodowego przedstawił interesującą alternatywę wobec wizji współczesnego „naczelnika państwa”. Wszystkie te organizacje dawały wyraz sprzeciwowi wobec przystąpieniu Polski do obsługującej interesy zachodnich wielkich korporacji, ale z pewnością nie polskich producentów i konsumentów, umowy CETA. Trzeba jednak przyznać, że zasięg oddziaływania narodowców po serii porażek osłabł. Osłabł również dlatego, że w czasach rządów PO ich marsze wyrażały jaskrawą opozycyjność wobec rządzących liberałów. Obecnie narodowcy nikną w cieniu uciekającego się do patriotycznego i narodowego frazesu PiS. Dlatego dziś nie mogą już oni ograniczać się do ogólnych frazesów, nawet jeśli wystarczały one za hasło Marszu w czasie jego porzednich edycji. Sam Marsz zresztą, po tym gdy nowy rząd ukrócił policyjne prowokacje powodujące, co dziś już wyraźnie widać, uliczne starcia, przysiadł w pozie coraz mniej emocjonującego pikniku.

Główna szansa

11 listopada jest tym jednym, jedynym dniem w roku, gdy narodowcy stają w świetle reflektorów wszystkich mediów. Jest to więc unikalna okazja do przedstawienia, choćby w największym skrócie, swojej agendy politynczej, a przy tym prezentacji i podkreślenia tożsamości ruchu społeczno-politynczego jaki tworzą. Tę okazję narodowcy w tym roku mogą zmarnować, o ile program Marszu Niepodległości będzie równie ogólnikowy co hasło jakie dla niego wybrali. Hasło „My chcemy Boga” jest bowiem tyleż zbożne, co politycznie jałowe.

Hasło podkreślające osobistą postawę religijną w zasadzie wyklucza, a co najmniej demobilizuje osoby niewierzące. A przecież nie jest słusznym by odmawiać tego typu osobom statusu dobrych Polaków czy uczestników ruchu narodowego. Iluż bohaterów polskiej historii trzeba by w przeciwnym razie „wypisać z narodu”. Stojąc na fundamencie wartości katolickich, działacze MW, ONR, RN powinni raczej przedstawić ich konkretną formułę, której uznania należy się domagać od uczestników życia społecznego, w imię ideału pewnego ładu społecznego, zamiast domagać się wyrażenia nogami osobistej deklaracji religijnej.

Działalność społeczno-polityczna to nie jest kaznodziejstwo i nie polega na głoszeniu wszem i wobec ogólnych prawd moralnych. Te każdej niedzieli głoszone są z ambon przez kompetentnych w tym względzie kapłanów. Nie sądzę by członkowie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości czy innych organizacji narodowych okazali się od nich lepsi w kaznodziejstwie. Oczekuję od nich raczej haseł wskazujących kierunek działań, jakie chcieliby podjąć, które czy to jako wyborca, czy jako wolontariusz mógłby poprzeć przeciętny obywatel. Bo ogólne prawdy moralne mają to do siebie, że mogą być różnie interpretowane na płaszczyźnie politycznej. Pod hasłem „My chcemy Boga” podpisać się mogą i Jarosław Gowin, i redaktorzy „Tygodnika Poweszechnego”, i biskupi krytykujący opór przed przyjmowaniem imigtantów w ramach kwot narzucanych Polsce przez Unię Europejską.

Pod dwóch latach rządów PiS objawiły się już wszystkie ich negatywne skutki. Szczególnie negatywne na płaszczyźnie polityki zagranicznej. Czy nie należałoby dziś wywiesić na sztandary raczej hasła „Jeden naród ponad granicami” by uwypuklić haniebność akceptacji rządu PiS dla niszczącej narodowy charakter polskich szkół ustawy oświatowej, przyjętej przez Litwę w 2011 roku? Na oficjalną akceptację tego faktu nie poważył się nawet rząd PO-PSL. Czy nie należałoby w ten sam sposób uwypuklić równie haniebnej akceptacji naszych władz dla ustawy oświatowej uchwalonej właśnie na Ukrainie, która w swoich asymilatorskich zapisach idzie jeszcze dalej niż ustawa litewska? Czy w obliczu zamykania rodakom-emigrantom drogi powrotu do kraju, przez stwarzanie warunków dla zalewu  ukraińskich imigrantów psujących rynek pracy, nie należałoby raczej zakrzyknąć „Praca w Polsce dla Polaków”? A jeśli już narodowcy chcieli podkreślić wagę katolickiej etyki w życiu narodu czy nie lepiej było pod hasłem „Każde dziecko ma prawo do życia” demaskować hipokryzję partii rządzącej w kwestii aborcji?

Kształtować ruch i społeczeństwo

Środowiska narodowe wytrwale pracowały w przeróżnych organizacyjnych formach już od 1989 r., często na podstawie bezpośredniej legitymizacji udzielonej przez przedwojennych działaczy Stronnictwa Narodowego czy ONR. Mimo uporu i poświęceń aktywistów, przez lata znajdowały się one na marginesie. Inicjatywy narodowców przyciągały co najwyższej kilkuset uczestników. Być może stąd u części działaczy narodowych bierze się przekonanie o konieczności swoistego hasłowego „populizmu” obliczonego na przyciągnięcie jak najszerszej rzeszy uczestników. Jeśli taki przerost marketingowej formy nad treścią faktycznie leży u źródeł narracji formułowanej przy okazji Marszu Niepodległości, to trzeba ocenić, że sukces przerósł swoich autorów. Marsz jest już trwałym fenomenem społecznym, funkcjonującym bez większej zależności od działań władz państwowych czy sprawności propagandowej jego organizatorów. Czas więc by nasycić go rzeczywistą polityczną treścią. By stał się on nie tylko wyrazem pozytywnych emocji ale i płaszczyzną komunikowania potrzebnych Polsce postulatów, przedstawianiem rzeczywistej alternatywy dla pokolenia zużytych polityków, żyjących kompleksami i dogmatami dnia wczorajszego, także tych obecnie rządzących. By stał się przestrzenią pozyskiwania społecznego zrozumienia i poparcia dla tych postulatów i tej altenatywy.

Narodowcy obradujący na forum Stowarzyszenia Marsz Niepodłegłości powinni za rok spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie: po co jest ten marsz? …w sensie politycznym. Najwyraźniej żadnej odpowiedzi na to pytanie jeszcze nie znaleźli. Ta swoista depolityzacja ich kluczowego przedsięwzięcia jest gwarancją, że polityczny plon ich wysiłków bardzo łatwo zbierze kto inny.

Karol Kaźmierczak

…..


11.11.2015 Warszawa Marsz Niepodleglosci Fot. Jakub Szymczuk /FOTO GOSC

https://kresy.pl/publicystyka/marsz-niepodleglosci-2017-polemika-rafalem-ziemkiewiczem/

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI 2017 – POLEMIKA Z RAFAŁEM ZIEMKIEWICZEM

7 listopada 2017|0 Komentarze|w Opinie, Publicystyka |Przez Redakcja

Powyższe wątki spisałem z pewnym ubolewaniem w stosunku do wypróbowanego zmysłu politycznego redaktora Ziemkiewicza, którego słowa – co zasługuje na pochwałę – zazwyczaj niosą znamiona genialnych analiz. W tym jednak wypadku obawiam się, że Ziemkiewicz dostrzegł jedynie pewne elementy, nie dostrzegł zaś całości, którą dostrzegali przedwojenni i powojenni endecy, do których Redaktor tak chętnie skądinąd nawiązuje – pisze dr Wojciech Golonka.

Polemika redaktora Rafała Ziemkiewicza na łamach „Do Rzeczy” z tegorocznym hasłem Marszu Niepodległości „My chcemy Boga” jest o tyle istotna, że unaocznia grzech pierworodny polskiej prawicy ostatnich dziesięcioleci.

W zasadzie, jeśli prześwietlić tekst Ziemkiewicza pod kątem zdroworozsądkowych konkluzji, to jego podstawowa teza brzmi: odwoływanie się do Boga i religii Polski nie uzdrowi, a politycznie nie ma szans się przebić. Że wiara bez czynów jest rzeczą martwą – warto to rzeczywiście podkreślić w przeddzień rocznicy 500-lecia Reformacji, która brutalnie odrzuciła uczynki na rzecz samej wiary. Że hasłami bożymi maskuje się często bezmyślność, nieróbstwo czy niekompetencje – również dobrze o tym wspomnieć wobec fideistycznych tendencji narzuconych Polakom przez romantyczny mesjanizm, wobec czysto emocjonalnego podejścia do wiary czy odlotów aparycjonistów, od których, i im podobnych, zachowaj nas Panie!

Jednakże twierdzić na podstawie tych prawideł że Marsz Niepodległości wkracza w polityczny ślepy zaułek lub podzieli los UPRu może redaktor Ziemkiewicz wyłącznie wtedy, gdy uznaje, świadomie bądź nieświadomie, zasadę, że polska polityka i społeczeństwo mogą się odrodzić bez stawiania Boga na pierwszym miejscu. Czy tak Pan redaktor sądzi czy nie, wie on sam jeden, jednakże ta właśnie przesłanka kryje się za całym jego wywodem. I nie tylko jego. Pod tym względem poglądy Ziemkiewicza są zgodne nie tylko – o dziwo – z optyką partii wolnościowych typu UPR, ale także ze stanowiskiem PiSu czy przeważającej większości polskiej prawicy po 1989 r. Poza chwalebnymi wyjątkami, wszystkie te frakcje głosiły uzdrowienie naszej Ojczyzny bez uwzględnienia Bożego prymatu.

ZOBACZ TAKŻE: Depolityzacja Marszu Niepodległości

Nie trzeba być katolikiem aby zrozumieć, że jest to najistotniejszy błąd polityczny, który odbiera bóstwu znamiona Pana i Opatrzności. Rozumieli to starożytni, rozumieli to poganie tacy jak Chlodwig czy później Mieszko, których zdrowy polityczno-religijny instynkt doprowadził konsekwentnie do prawdziwej religii i opartych na niej trwałych podwalin politycznych. Ich ludy zaś w ostateczności wyciągnął z barbarzyństwa do jedynej w pełni ludzkiej cywilizacji, jaką niesie chrześcijaństwo.

Być może jest to znak czasów, że środowiska uchodzące za mniej światłe niż oczytane warstwy prawicy – mówię tu np. o ONR, który jako chłopiec do bicia za niepopełnione grzechy budzi moją coraz większą sympatię – instynktownie uznają podstawowe zasady trwałego dobra wspólnego, na które tak zwane polskie elity są dziś ślepe. Nadrobić ewentualny brak okrzesania jest natomiast rzeczą nieporównywalnie prostszą niż sprowadzić oczytane, lecz zwichnięte elity na grunt podstawowych obowiązków państwa względem Boga, wynikających z prawa naturalnego i faktu Objawienia.

Być może jest to nieprawdziwa anegdota co do faktu, jednak jest prawdziwa w swym wydźwięku: w latach 1990 Jarosław Kaczyński miał powiedzieć, że to co różni braci Kaczyńskich od stanowiska ówczesnego ZCHNu, to stosunek do tzw. zdobyczy Rewolucji francuskiej. Te zaś sprowadzają się do detronizacji Boga w społeczeństwie poprzez obalenie sojuszu tronu z ołtarzem. Dziewiętnastowieczny analityk fenomenu rewolucji francuskiej, ks. prałat Jean-Joseph Gaume, słusznie wskazał, że istotą rewolucji jest obalenie porządku rzeczy, który nie wynikałby z woli ludzkiej. Podejrzewam, że Jarosław Kaczyński jest zdolny do gorliwości religijnej w życiu prywatnym czy też uznawania „kulturowych” wartości chrześcijaństwa w sferze publicznej, jednak mimo zbieżności sylab nie powinniśmy go mylić z Pablo Kuczyńskim, prezydentem Peru, który rok temu przepraszał Boga za grzechy swego narodu i elit politycznych. Prezydent Kuczyński poświęcił także Panu Bogu republikę Peru za przyczyną Najświętszego Serca Jezusowego oraz Niepokalanego Serca Maryi – póki co to za wysoka poprzeczka dla Jarosława Kaczyńskiego.

Jest rzeczą pewną, że ani najbardziej zapalona ideologicznie frakcja, ani najwięksi pragmatyści nie przywrócą nam świetności Rzeczypospolitej bez postawienia Boga Stwórcy i Zbawiciela na pierwszym miejscu, które należy Mu się w społeczeństwie z oczywistych powodów. Redaktor Ziemkiewicz może powielać slogany typu: oddzielmy co boże od tego co cesarskie, jednak gdy Chrystus uczy oddajcie co cesarskie Cesarzowi, a co boże Bogu (Mt 22, 21) nawet państwo i Cesarz winne są Bogu, co Jemu należne. Dla Żydów czy Rzymian było to wówczas bezdyskusyjne. Pod tym względem, modne jest dziś stawianie pomników Żołnierzom Wyklętym, przy jednoczesnym zapomnieniu, tudzież celowym pominięciu tego co większość z nich uznawała za najświętsze: prymat Boga, nawet nad honorem i Ojczyzną.

Prawdą jest, że samo stawianie Boga na pierwszym miejscu nie zastąpi zdrowego rozsądku, sensownej pracy i reform koniecznych do uzdrowienia Polski. Z pewnością jednak jest to warunek konieczny dla trwałego dobra wspólnego, a także sprawiedliwej, silnej i rzeczywiście niepodległej Polski. Oprócz przesłanek filozoficznych i teologicznych przemawia za tym nasza bolesna historia. Jest rzeczą paradoksalną, że współcześnie historycy nie rozważają naszych klęsk dziejowych z uwzględnieniem dopustów i kar Bożych. Nie popadając w pogoń za rzekomymi proroctwami, warto przytoczyć objawienie Maryi w Fatimie w 1917 r., potwierdzone wielkim Cudem Słońca. Matka Boża ostrzegła świat, że jeśli ludzkość się nie nawróci, zostanie ona ukarana jeszcze straszniejszą wojną niż I wojna światowa, która wybuchnie za pontyfikatu papieża Piusa. Maryja mówiła do trzech portugalskich pastuszków za pontyfikatu Benedykta XV – wojna wybuchła pod koniec pontyfikatu Piusa XI.

Ktoś powie, że Polska nie była wówczas krajem bardziej grzesznym niż Francja czy USA, a jednak znacznie bardziej ucierpiała. Po pierwsze, nie jest to prawdą, że Polska była krajem mniej grzesznym niż inne kraje chrześcijańskie. To właśnie władze w Polsce, o czym się nie mówi, wprowadziły w Kodeksie karnym z 1932 r. możliwość dokonywania aborcji z powodów eugenicznych, tzw. czynów zabronionych czy zagrożenia zdrowia matki (nawet nie życia! – zob. artykuł 233 tegoż kodeksu oraz rozporządzenie Prezydenta RP z 25 września 1932 r.). Wbrew powszechnemu mniemaniu, że to naziści i sowieci wprowadzili do Polski możliwość aborcji, zrobili to niestety Polacy.

Po drugie, od tych którzy otrzymali wiele łask, Bóg ma prawo wymagać znacznie więcej – a Polska na przestrzeni wieków, dostała od Pana Boga nawet dar Przenajświętszej Maryi Panny jako Królowej i Opiekunki Narodu! W XIX wieku Pius IX w jednej ze swych audiencji, na którą przybyli zdruzgotani jarzmem zaborów i klęskami powstań Polacy, zapytał: co Wasz kraj zrobił, że go Bóg tak karze? Po czym dodał: ale skoro karze, to okazuje miłosierdzie, gdyż karze dla nawrócenia. Jak wyglądała moralność polskiej arystokracji czy wyższego duchowieństwa pod koniec XVIII wieku? Wystarczy sięgnąć do dzieł historycznych czy pamiętników aby zrozumieć głęboki upadek naszych ówczesnych elit. Stanisław Mackiewicz w swej książce o naszym ostatnim królu twierdzi, że wobec groźby linczu ówczesny prymas Michał Poniatowski, mason, popełnił samobójstwo używając trucizny przekazanej mu przez swego brata, króla Stanisława.

Co powiedzieć o doszczętnie zrujnowanej przez nazistów Warszawie w 1944 r.? Czy można z góry wykluczyć, że nie było w tym wydarzeniu dopustu Bożego lub kary? Czy należy przejść obojętnie obok faktu, że w ostatnią niedzielę poprzedzającą wybuch powstania, 29 lipca 1944 roku, odczytano fragment Ewangelii, w którym Chrystus przepowiada doszczętne zburzenie Jerozolimy dlatego, że go nie przyjęła i nie uznała? (przedsoborowy formularz mszalny na IX niedzielę po Zesłania Ducha Świętego, Łk 19, 41-47).

Powyższe wątki spisałem z pewnym ubolewaniem w stosunku do wypróbowanego zmysłu politycznego redaktora Ziemkiewicza, którego słowa – co zasługuje na pochwałę – zazwyczaj niosą znamiona genialnych analiz. W tym jednak wypadku obawiam się, że Ziemkiewicz dostrzegł jedynie pewne elementy, nie dostrzegł zaś całości, którą dostrzegali przedwojenni i powojenni endecy, do których Redaktor tak chętnie skądinąd nawiązuje. Wybitny działacz Stronnictwa Narodowego, poseł na sejm w latach 1922-1927, prezes Stronnictwa Narodowego w 1946 roku, zaocznie skazany wówczas na karę śmierci przez sowieckich pachołków, ks. infułat Władysław Matus (1888-1993), pytał wiernych w jubileuszowym kazaniu z okazji 75-lecia kapłaństwa: „A czy my wszyscy, wszyscy Polacy, tu w Ojczyźnie i za granicami przebywający, dziękujemy Bogu za to, że Matka Najświętsza Niepokalanie Poczęta jest naszą Królową? Polska semper fidelis! – zawsze wierna! Bogu i Kościołowi. Czy jesteśmy wierni Bogu i Kościołowi?” (Ostrowąs, 8 września 1988 r.).

Idąc za wypróbowanymi wzorcami pozostawionymi nam przez zasłużonych Narodowców, w dobie dążeń do rzeczywistej odnowy naszej Ojczyzny, wobec zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych, wobec nasilonej walki grzechu z prawem Bożym w świecie, 11 listopada A.D. 2017 sztandarowym hasłem: „My chcemy Boga” będziemy wołać o panowanie Pana Boga w naszej Ojczyźnie, w prawie, w rodzinach… Polska będzie albo semper fidelis, albo jej nie będzie wcale. Bóg bowiem jest zazdrosny o swoją chwałę, prawo i dziedzictwo (Wj 20, 15; Pwt 6, 15; hymn Ciebie Boga).

dr Wojciech Golonka

43 thoughts on “590 Marsz Niepodległości i 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

 1. https://wpolityce.pl/polityka/366555-nasza-relacja-tysiace-ludzi-na-marszu-niepodleglosci-morze-bialo-czerwonych-flag-na-ulicach-warszawy-zdjecia-i-wideo

  https://wpolityce.pl/polityka/366578-trzodka-kasprzaka-ponownie-w-akcji-obywatele-rp-chcieli-zaklocic-marsz-niepodleglosci-ale-w-pore-interweniowala-policja-wideo

  https://wpolityce.pl/polityka/366561-ulicami-warszawy-przeszla-kontrmanifestacja-antify-uczestnicy-zgromadzili-sie-pod-haslem-za-wolnosc-wasza-i-nasza

  https://wpolityce.pl/polityka/366568-zenujace-brytyjski-daily-mail-straszy-faszystami-i-supremacjonistami-z-marszu-niepodleglosci

  https://wpolityce.pl/polityka/366518-nasza-relacja-narodowe-swieto-niepodleglosci-w-warszawie-i-calym-kraju-polacy-swietuja-99-rocznice-odzyskania-niepodleglosci

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366567-poruszajacy-spot-ipn-z-okazji-dnia-niepodleglosci-skad-wzielismy-sie-znow-na-mapie-z-wizji-i-z-marzen-z-ognia-i-walki-wideo

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366573-przedstawiciele-pis-rozpoczeli-obchody-swieta-niepodleglosci-w-krakowie-trwa-msza-sw-w-katedrze-wawelskiej-zdjecia

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366554-kon-by-sie-usmial-z-waszego-nowoczesnego-patriotyzmu-internauci-bez-litosci-odpowiadaja-na-oredzie-schetyny-zobacz-komentarze

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366549-prezydent-duda-1111-najwazniejsze-jest-oddanie-sprawie-ojczyzny-naszego-kazdego-wspolobywatela-to-jest-ponad-wszystkim-ponad-naszymi-sporami

  https://wpolityce.pl/polityka/366541-nasz-wywiad-sellin-o-zamieszaniu-wokol-zaproszenia-donalda-tuska-powinnismy-raczej-pytac-czemu-nie-przyjmowal-ich-wczesniej

  https://wpolityce.pl/polityka/366575-prymas-na-1111-wolnosc-jest-w-kazdym-czasie-i-w-kazdym-pokoleniu-wciaz-nowym-zadaniem

  https://wpolityce.pl/polityka/366543-zapraszajac-tuska-prezydent-bardzo-tanio-odpuszcza-mu-winy-i-to-nie-swoje-i-tego-nie-da-sie-zakrzyczec

  https://wpolityce.pl/historia/366572-ok-300-wegrow-swietowalo-z-polakami-11-listopada-w-krakowie-chcemy-w-dniu-waszej-niepodleglosci-cieszyc-sie-razem-z-wami-zdjecia

  http://stefczyk.info/wiadomosci/polska/99-lat-temu-polska-odzyskala-niepodleglosc,21655189935?utm_source=widget&utm_medium=referral&utm_campaign=artykuly-widget

  http://stefczyk.info/wiadomosci/polska/polacy-kochaja-i-cenia-wolnosc,-jak-niewiele-krajow,21655031144?utm_source=widget&utm_medium=referral&utm_campaign=artykuly-widget

  https://wpolityce.pl/polityka/366526-skoro-tusk-to-rudy-zdrajca-to-jak-mozna-go-zapraszac-absurdalnie-ostry-dyskurs-publiczny-ma-konsekwencje

  https://wpolityce.pl/polityka/366552-katarzyna-laniewska-o-uczestnictwie-tuska-w-obchodach-swieta-niepodleglosci-nie-wierze-w-dobre-intencje-tego-pana

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366545-patriotyzm-od-11-go-do-11-go

  https://wpolityce.pl/polityka/366564-tak-kod-swietuje-odzyskanie-niepodleglosci-komorowski-musimy-pokazac-ze-niepodleglosc-rowna-sie-europejskosc-zdjecia

  https://wpolityce.pl/polityka/366565-morawiecki-przystanek-niepodleglosc-mial-prowadzic-do-polski-nowoczesnej-i-sprawiedliwej

  https://wpolityce.pl/kosciol/366563-abp-jedraszewski-na-wawelu-w-swieto-niepodleglosci-przyszlosc-polski-zaczyna-sie-od-wsluchiwania-w-glos-narodu

  https://wpolityce.pl/polityka/366537-bp-guzdek-w-swieto-niepodleglosci-trzeba-usuwac-to-co-dzieli-a-pomnazac-to-co-laczy-i-buduje-wspolnote

  https://wpolityce.pl/historia/366515-historia-henryka-wollenberga-zolnierza-legionow-jozefa-pilsudskiego-a-prywatnie-mojego-pradziadka-zaden-wilhelm-nie-moze-byc-krolem-polski

  https://wpolityce.pl/polityka/366522-diaboliczny-krok-tuska-ze-zdziwieniem-patrze-jak-gladko-czesc-prawicy-przypuscila-atak-na-prezydenta

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366539-prezydent-duda-wreczyl-odznaczenia-panstwowe-dzis-mamy-polske-z-ktorej-mozemy-byc-dumni-w-ktorej-sami-stanowimy-o-sobie-zdjecia-i-wideo

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366521-prezydent-zlozyl-kwiaty-przed-pomnikami-ojcow-niepodleglosci-i-na-grobie-prezydenta-kaczorowskiego-zdjecia

  https://wpolityce.pl/polityka/366530-donald-tusk-toczy-swoja-gre-swietem-niepodleglosci-zaden-polityk-w-polsce-nie-ma-i-nie-bedzie-mial-monopolu-na-patriotyzm

  https://wpolityce.pl/swiat/366571-polonia-w-moskwie-obchodzila-swieto-niepodleglosci

  https://wpolityce.pl/polityka/366414-czy-dla-czesci-prawicy-nawet-przyzwoitosc-jest-skandalem-kubel-zimnej-wody-dla-tych-ktorzy-dali-sie-rozegrac-tuskowi-przy-okazji-1111

  https://wpolityce.pl/polityka/366533-smieszniej-byc-nie-moze-schetyna-nagral-oredzie-na-1111-jestesmy-patriotami-przyszlosci-zbudujemy-polske-ktora-jest-najlepiej-zorganizowanym-panstwem-na-swiecie-wideo

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366385-gw-wzywa-mezczyzn-do-udzialu-w-czarnych-protestow-i-straszy-pis-zrobi-z-nas-rumunie-z-czasow-ceausescu

  https://wpolityce.pl/polityka/366519-premier-szydlo-nie-ma-niczego-cenniejszego-od-wolnosci-od-ojczyzny-od-niepodleglosci-to-rzeczywiscie-jest-cos-wielkiego-byc-polakiem

  http://wgospodarce.pl/informacje/42497-przedsiebiorcy-urzednicy-sa-niepatriotyczni

  https://wpolityce.pl/polityka/366497-prezes-kaczynski-na-pl-pilsudskiego-musimy-budowac-polske-ktora-da-poczucie-ze-byc-polakiem-to-znaczy-byc-kims-waznym-w-europie

  https://wpolityce.pl/polityka/366504-wyglada-na-to-ze-niespodziewana-wizyta-tuska-z-okazji-swieta-niepodleglosci-wymusila-ustepstwa-palacu-w-kwestii-reformy-sadownictwa

  https://wpolityce.pl/polityka/366506-szatkowski-potwierdza-szef-mon-11-listopada-bedzie-na-uroczystosciach-w-warszawie

  https://wpolityce.pl/polityka/366507-capstrzyk-harcerski-w-przeddzien-narodowego-swieta-niepodleglosci-wideo-i-galeria

  https://wpolityce.pl/polityka/366454-czy-b-premier-polskosctonienormalnosc-tusk-ktory-porzucil-urzad-moze-skorzystac-z-zaproszenia-na-polskie-narodowe-swieto-niepodleglosci

  https://wpolityce.pl/polityka/366548-ma-czego-chcial-donald-tusk-wygwizdany-podczas-skladania-wienca-przy-grobie-nieznanego-zolnierza

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366567-poruszajacy-spot-ipn-z-okazji-dnia-niepodleglosci-skad-wzielismy-sie-znow-na-mapie-z-wizji-i-z-marzen-z-ognia-i-walki-wideo

  Polubienie

 2. nick
  99 rocznica odzyskania na 20 lat niepodległości po 123 latach niewoli, a od września 1939 przez transformację komunizmu w komunizm po dzien dzsiejszy, ciągle nie jesteśmy suwerenni

  Dorian
  dziś w pałacu urzęduje zdrajca a każdego dnia osiedlają się tysiące banderowców, jestem przerażony i ogromnie zdołowany tym co się dzieje w Polsce

  https://wpolityce.pl/historia/366517-99-lat-temu-polska-odzyskala-niepodleglosc-po-120-latach-prysly-kordony-nie-ma-ich-wolnosc-niepodleglosc-zjednoczenie-wlasne-panstwo

  99 lat temu Polska odzyskała niepodległość! „Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo!”

  opublikowano: 9 godzin temu


  autor: Centralne Archiwum Wojskowe

  11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.

  Na przełomie października i listopada 1918 r. wobec rozpadu monarchii austro-węgierskiej i zapowiedzi bliskiej klęski Niemiec Polacy coraz wyraźniej odczuwali, że odbudowa niepodległego państwa polskiego jest bliska.

  Zaistniała sytuacja międzynarodowa była dla Polski wyjątkowo korzystna. Cztery lata wcześniej w chwili wybuchu I wojny światowej Polacy mogli jedynie pomarzyć o tym, że w momencie jej zakończenia wszystkie trzy państwa zaborcze będą właściwie bezsilne.

  Szansy danej przez historię Polacy nie zmarnowali i aktywnie przystąpili do przejmowania władzy na ziemiach polskich okupowanych przez państwa centralne.

  W Cieszynie już od 19 października 1918 r. działała i sprawowała funkcje rządowe Rada Narodowa Księstwa Cieszyńskiego pod przewodnictwem księdza Józefa Londzina.

  Na przełomie października i listopada 1918 r. sytuacja międzynarodowa była dla Polski wyjątkowo korzystna. Cztery lata wcześniej w chwili wybuchu I wojny światowej Polacy mogli jedynie pomarzyć o tym, że w momencie jej zakończenia wszystkie trzy państwa zaborcze będą właściwie bezsilne.

  28 października 1918 r. w Krakowie posłowie polscy do parlamentu austriackiego powołali Polską Komisję Likwidacyjną, która dwa dni później przejęła władzę w Galicji. Na jej czele stanął Wincenty Witos, przywódca PSL „Piast”.

  31 października rozpoczęto przejmowanie władzy w okupowanej przez Austro-Węgry części Królestwa. W nocy z 6 na 7 listopada w zajętym kilka dni wcześniej Lublinie powołano Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej, którego premierem został Ignacy Daszyński, przywódca galicyjskich socjalistów.

  W Warszawie od września 1917 r. działała powołana przez Niemcy i Austro-Węgry Rada Regencyjna. Jej członkami byli książę Zdzisław Lubomirski, arcybiskup Aleksander Kakowski i hrabia Józef Ostrowski. W grudniu 1917 r. Rada Regencyjna utworzyła gabinet ministrów, na czele którego stanął Jan Kucharzewski.

  Prof. Andrzej Garlicki oceniając jej działania, stwierdzał:

  Rada Regencyjna, szczególnie pod koniec swego istnienia, miała bardzo złą opinię w społeczeństwie polskim. Krytykowano ją za zbytnią uległość wobec zaborców, za konserwatyzm poglądów i były to opinie słuszne. Należy jednak docenić i to, że przejmowanie z rąk okupantów kolejnych dziedzin życia społecznego stanowiło znakomitą szkołę dla przyszłych funkcjonariuszy państwa polskiego. Zilustrować to można dziesiątkami przykładów, ale posłużmy się tylko jednym – pierwsze prace nad konstytucją niepodległej Polski zostały podjęte za czasów Rady Regencyjnej i wiele z ówczesnych ustaleń znalazło się następnie w ustawie zasadniczej. Niechętny stosunek większości społeczeństwa do rady i tworzonych przez nią instytucji wynikał również z gwałtownie pogarszającej się sytuacji ekonomicznej ludności”. (A. Garlicki „Historia 1815-1939. Polska i świat”).

  Na początku listopada 1918 r. regenci zdawali sobie sprawę, że ich polityczna rola dobiega końca i starali się powołać rząd, który miałby szerokie poparcie społeczne i któremu mogliby oddać władzę z przekonaniem, że w możliwie krótkim czasie przeprowadzi on wybory do Sejmu.

  Sytuację polityczną w Warszawie zmieniło w sposób zasadniczy przybycie 10 listopada 1918 r. specjalnym pociągiem z Berlina uwolnionego z twierdzy magdeburskiej Józefa Piłsudskiego. Na Dworcu Głównym powitał go m.in. reprezentujący Radę Regencyjną książę Zdzisław Lubomirski.

  Żołnierzy niemieckich wraz z urzędnikami w Warszawie było ok. 30 tys., natomiast w całym Królestwie 80 tys. Jeśli dodać do tego wojska niemieckie stacjonujące na froncie wschodnim, których liczebność wynosiła ok. 600 tys., to widać wyraźnie, iż gdyby jednostki niemieckie zamierzały stawiać opór, to wówczas powstające państwo polskie znalazłoby się bez wątpienia w sytuacji krytycznej.

  Prof. Tomasz Schramm oceniając ówczesną pozycję Piłsudskiego pisał:

  W jego osobie zjawiał się poważny czynnik polityczny: przywódca, za którym stała siła POW, opromieniony wspomnieniem długoletniej działalności, zsyłki, więzienia carskiego, wreszcie aktywności lat 1914-1917 i szesnastomiesięcznego więzienia w Magdeburgu, człowiek przez lewicę uznawany za swojego, przez prawicę – acz niechętnie – za +klapę bezpieczeństwa+ chroniącą przed rewolucją; jego ofiarny patriotyzm mało kto mógł wtedy kwestionować” (T. Schramm „Wygrać Polskę 1914-1918”).

  Tuż po przybyciu do Warszawy Piłsudski odbył rozmowy z członkami Rady Regencyjnej. W ich wyniku zrezygnował z planowanego wyjazdu do Lublina, gdzie od trzech dni na wyzwolonych terenach działał Tymczasowy Rząd Republiki Polskiej z Ignacym Daszyńskim na czele. Rząd ten zresztą na wiadomość o jego powrocie z Magdeburga oddał mu się do dyspozycji.

  Na decyzję Piłsudskiego o pozostaniu w stolicy bez wątpienia miał wpływ fakt, iż w dniu jego przybycia do Warszawy niemiecka okupacja była już w stanie rozkładu i perspektywa utworzenia Rządu Narodowego w stolicy wydawała się bardzo bliska.

  Generalny Gubernator gen. Hans von Beseler potajemnie opuścił miasto, a POW razem z żołnierzami Polskiej Siły Zbrojnej, będącej pod rozkazami Rady Regencyjnej, przystąpiły do rozbrajania stacjonujących w Warszawie oddziałów niemieckich. Na ogół akcja rozbrajania przebiegała bez walki, choć zdarzały się również ostre starcia. Do zaciętych walk doszło m.in. przy opanowywaniu Ratusza i Cytadeli.

  Żołnierzy niemieckich wraz z urzędnikami w Warszawie było ok. 30 tys., natomiast w całym Królestwie 80 tys. Jeśli dodać do tego wojska niemieckie stacjonujące na froncie wschodnim, których liczebność wynosiła ok. 600 tys., to widać wyraźnie, iż gdyby jednostki niemieckie zamierzały stawiać opór, to wówczas powstające państwo polskie znalazłoby się bez wątpienia w sytuacji krytycznej. Na szczęście większość niemieckich żołnierzy myślała wówczas przede wszystkim o tym, jak najszybciej powrócić do domów.

  Problemem ewakuacji niemieckiej armii Piłsudski zajął się zaraz po przybyciu do stolicy. Jeszcze 10 listopada doszło do jego spotkania z niemiecką Centralną Radą Żołnierską. W wyniku zawartych porozumień do 19 listopada ewakuowano jednostki niemieckie z Królestwa.

  Przyjazd Piłsudskiego do Warszawy wywołał powszechny entuzjazm jej mieszkańców i tylko o jeden dzień wyprzedził wiadomość o tym, że w okolicach Compiegne delegacja rządu niemieckiego podpisała zawieszenie broni, które kończyło działania bojowe I wojny światowej.

  W tych dniach Polacy uświadomili sobie, że po latach niewoli odzyskali niepodległość. Atmosferę tej wyjątkowej chwili tak opisywał Jędrzej Moraczewski:

  Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (…) Kto tych krótkich dni nie przeżył, kto nie szalał z radości w tym czasie wraz z całym narodem, ten nie dozna w swym życiu najwyższej radości” (J. Moraczewski „Przewrót w Polsce”).

  11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna „wobec grożącego niebezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego, dla ujednolicenia wszelkich zarządzeń wojskowych i utrzymania porządku w kraju” przekazała władzę wojskową i naczelne dowództwo wojsk polskich, jej podległych, brygadierowi Józefowi Piłsudskiemu.

  Trzy dni później Rada Regencyjna rozwiązała się, oświadczając jednocześnie, iż „od tej chwili obowiązki nasze i odpowiedzialność względem narodu polskiego w Twoje ręce, Panie Naczelny Dowódco, składamy do przekazania Rządowi Narodowemu”.

  Piłsudski mając powszechne poparcie społeczne, zdecydował się przejąć władzę od regentów, podkreślając w ten sposób jej ciągłość i legalny charakter. Nie wszyscy byli zadowoleni z tej procedury, wskazując na to, iż Piłsudski nie powinien być sukcesorem instytucji powołanej do życia przez okupantów.

  Bez względu na te komentarze Piłsudski stał się rzeczywistym przywódcą tworzącego się państwa polskiego. Rząd lubelski rozwiązał się, Rada Regencyjna ustąpiła, a Polska Komisja Likwidacyjna zaakceptowała istniejącą sytuację.

  13 listopada właśnie szefowi rozwiązanego rządu lubelskiego Ignacemu Daszyńskiemu Piłsudski powierzył misję tworzenia nowego gabinetu. Zakończyła się ona jednak niepowodzeniem, przede wszystkim z powodu sprzeciwu stronnictw prawicowych, zwłaszcza Narodowej Demokracji.

  Ostatecznie 18 listopada pierwszy oficjalny rząd niepodległej Polski utworzył inny socjalista Jędrzej Moraczewski, który nie wzbudzał tak wielkich obaw prawicy, jak Daszyński.

  Cztery dni później 22 listopada 1918 r. nowy rząd opracował, a Piłsudski zatwierdził „Dekret o najwyższej władzy reprezentacyjnej Republiki Polskiej”. Na mocy tego dekretu, który był swego rodzaju ustawą zasadniczą, Piłsudski obejmował, jako Tymczasowy Naczelnik Państwa „Najwyższą Władzę Republiki Polskiej” i miał ją sprawować do czasu zebrania się Sejmu Ustawodawczego.

  Dekretem z 28 listopada 1918 r. wybory do Sejmu zarządzone zostały na 26 stycznia 1919 r.

  Listopad 1918 r. był dopiero początkiem budowy niepodległej Polski i początkiem walki o jej granice. 29 listopada 1918 r. Piłsudski zwracając się w Belwederze do grona najbliższych współpracowników tak mówił o odzyskanej niepodległości: „Jest to największa, najdonioślejsza przemiana, jaka w życiu narodu może nastąpić. Przemiana, w której konsekwencji powinno się zapomnieć o przeszłości; powinno się przekreślić wielkim krzyżem stare porachunki (…) A czas przed nami jest krótki i tylko wspólnym wysiłkiem możemy zadecydować, na jakiej przestrzeni, w jakich granicach naszą wolność obwarujemy i jak silnie staniemy na nogach, zanim dojdą z powrotem do siły i pełnego głosu sąsiedzi ze wschodu i z zachodu” (B. Miedziński „Wspomnienia”, „Zeszyty Historyczne”, z. 37, Paryż 1976).

  W okresie międzywojennym toczono ostre spory o to, które z wydarzeń jesieni 1918 r. uznać należy za symboliczny moment odzyskania przez Polskę niepodległości. Z punktu widzenia piłsudczyków najważniejszym wydarzeniem było przybycie 10 listopada do Warszawy z magdeburskiej twierdzy Piłsudskiego. Z kolei lewica przekonywała o znaczeniu utworzonego w Lublinie rządu Daszyńskiego.

  Z punktu widzenia piłsudczyków najważniejszym wydarzeniem było przybycie 10 listopada do Warszawy z magdeburskiej twierdzy Piłsudskiego. Z kolei lewica przekonywała o znaczeniu utworzonego w Lublinie rządu Daszyńskiego.

  Ostatecznie Sejm RP w 1937 r. uznał, że Święto Niepodległości obchodzone będzie 11 listopada „jako rocznica odzyskania przez naród polski niepodległego bytu państwowego i jako dzień po wsze czasy związany z wielkim imieniem Józefa Piłsudskiego, zwycięskiego wodza narodu w walkach o wolność ojczyzny”.

  W latach 1939-1944 oficjalne lub jawne obchodzenie Święta Niepodległości było niemożliwe. W roku 1945 władze komunistyczne świętem państwowym uczyniły dzień 22 lipca. W okresie PRL Święto Niepodległości zostało zakazane. Jakiekolwiek próby kultywowania obchodów dnia 11 listopada groziły surowymi represjami ze strony władz.

  Święto Niepodległości 11 listopada przywrócono ustawą Sejmu wybranego w czerwcu 1989 r.

  willys
  Jakie to wszystko proste i piekne! Niemcy ten milujacy pokoj narod dobrowolnie sie wycofal oddawszy pokornie bron bo to ..be..a oni chcom „do domu”. A gdzie * USA ???*

  W_LS
  Ówcześni twórcy odnawianej Polski chcieli być Polakami! I dlatego udało im się odtworzyć swoją i ich potomków Ojczyznę

  A ja ciągle słyszę że
  niepodległość to mamy od 2015 roku? To jak to jest? :))

  W_LS
  Przez 20 lat mieliśmy Polskę lewicową ale należącą do polskiego narodu. A okupacja niemiecka, ruska i POmagdalenkowa nie były likwidacją państwa. Tylko rządy nie dbały o Polaków – służyły obcym

  Polubienie

 3. Z pewną taką nieśmiałością zapytam… A czy ktoś na UPAdlinie świętował 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, hm?

  https://wpolityce.pl/historia/366572-ok-300-wegrow-swietowalo-z-polakami-11-listopada-w-krakowie-chcemy-w-dniu-waszej-niepodleglosci-cieszyc-sie-razem-z-wami-zdjecia

  Ok. 300 Węgrów świętowało z Polakami 11 listopada w Krakowie: „Chcemy w dniu waszej niepodległości cieszyć się razem z wami”. ZDJĘCIA

  opublikowano: 38 minut temu


  autor: fot. PAP/Jacek Bednarczyk

  Tłumy krakowian świętowały w sobotę Dzień Niepodległości. Uczestnicy obchodów wzięli udział m.in. w zorganizowanym przez władze wojewódzkie uroczystym przemarszu ze wzgórza wawelskiego na Rynek Główny.

  Wśród uczestników pochodu znaleźli się przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, miejskich, a także liczne delegacje – m.in. członkowie NSZZ„Solidarności”, Kongresu Nowej Prawicy, Klubu Gazety Polskiej, a także delegacja ok. 300 Węgrów.

  W drodze na Rynek Główny uczestnicy zatrzymali się na pl. Ojca Adama Studzińskiego, by złożyć kwiaty przy krzyżu katyńskim. Uroczysty pochód z udziałem Wojska Polskiego i innych służb mundurowych prowadził ulicą Grodzką. Krakowianie nieśli biało-czerwone flagi, śpiewali patriotyczne pieśni.

  W programie świętowania na Rynku Głównym znalazły się występy zespołu Cracovia Danza, orkiestry wojskowej, a także śpiewanie polskich pieśni patriotycznych.

  Równocześnie na pl. Szczepańskim Święto Niepodległości odrębnie obchodziły organizacje niezgadzające się z polityką partii rządzącej: KOD Region Małopolska, Nowoczesna, Platforma Obywatelska, SLD, Partia Zieloni, Partia Razem, Unia Europejskich Demokratów, Instytut Monteskiusza, Krakowski Klub Obywatelski, Młody KOD Małopolska. Ich spotkanie odbyło się pod hasłem: „Chcemy demokracji!”. Zgromadzeni na pl. Szczepańskim zaśpiewali hymn Polski, mieli ze sobą flagi Polski, Unii Europejskiej oraz swoich partii politycznych. Po spotkaniu na pl. Szczepańskim zamierzali złożyć kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Matejki.

  Dominika Jaźwiecka z KOD mówiła, że państwo, które było odbudowywane 99 lat temu, powinno być wzorem.

  Piłsudski, Dmowski, Daszyński, Witos, Paderewski szukali przestrzeni, w której mogły się znaleźć wspólne wartości – będące bazą dla demokratycznej, wspólnej Polski. To było państwo wielu narodowości, kultur, religii, ale wszyscy szukali wtedy kompromisu i zgody

  — zaznaczyła.

  Jak wyjaśniła radna Krakowa (PO) Anna Szybist, zjednoczona opozycja i krakowianie, którzy czują się demokratami, postawili w tym roku odrębnie świętować, ponieważ w przeszłości dochodziło do niepotrzebnych w tym dniu spięć.

  W poprzednich latach uczestniczyliśmy we wspólnym marszu, natomiast antagonizmy, które pojawiały się w trakcie, sprawiły, że w tym roku zgromadziliśmy się na pl. Szczepańskim aby móc radośnie świętować odzyskanie niepodległości przez Polskę

  — powiedziała radna.

  W Krakowie władze wojewódzkie od rana świętowały 11 listopada. Uroczystości z udziałem wojewody małopolskiego Piotra Ćwika odbyły się przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Matejki. Kwiaty złożono także przy pomniku Żołnierzy Polski Walczącej.

  Wojewoda małopolski Piotr Ćwik zaznaczał na pl. Matejki, że „11 listopada to nasza wielka i piękna narodowa lekcja”.

  Co roku ją odrabiamy, sycąc się radosnym nastrojem tego niezwykłego święta. Święta, które przywołuje w naszych sercach to, co jest kwintesencją polskiej tożsamości narodowej, co wyróżnia nas jako naród. A wyróżnia nas nasza historia i nasza kultura, które przetrwały długie lata zaborów, bo miały solidne fundamenty. Czyż naród, który po 123 latach niewoli, podnosi się i tworzy swoje państwo – nie jest jak budowla na skale? Te solidne fundamenty to z pewnością była wiara i rodzina, bo one dawały nam poczucie wspólnoty. Tego, że Polska – choć rozszarpana przez zaborców – jest jedna. Dlatego dziś 11 listopada odrabiamy lekcję dumy i siły. Bo – jak powiedział kiedyś śp. prezydent prof. Lech Kaczyński -Polska nie ma powodów do odrabiania lekcji pokory

  — mówił wojewoda małopolski.

  W swoim przemówieniu przywołał również moment powołania do życia przez Józefa Piłsudskiego I Kompanii Kadrowej. Wówczas to marszałek powiedział do swoich żołnierzy: „Odtąd nie ma ani Strzelców, ani Drużyniaków. Wszyscy, co tu jesteście zebrani, jesteście żołnierzami polskimi. Żołnierze!… Spotkał was ten zaszczyt niezmierny, że pierwsi pójdziecie do Królestwa i przestąpicie granicę rosyjskiego zaboru, jako czołowa kolumna wojska polskiego idącego walczyć za oswobodzenie ojczyzny”.

  Wieczorem w uroczystościach w Krakowie udział weźmie premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, ministrowie, parlamentarzyści PiS, radni oraz mieszkańcy miasta. Politycy wezmą udział w mszy św. na Wawelu, złożą kwiaty w krypcie katedry na Wawelu przy sarkofagach pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich oraz marszałka Józefa Piłsudskiego. Później w hotelu Sheraton odbędzie się spotkanie patriotyczne, podczas którego przemówienie wygłosi prezes Jarosław Kaczyński.

  Razem z Polakami świętowało w sobotę w Krakowie 11 listopada ok. 300 Węgrów.

  Pomiędzy naszymi narodami jest silna przyjaźń, chcemy w dniu waszej niepodległości cieszyć się razem z wami

  — powiedział PAP jeden z organizatorów węgierskich obchodów w Krakowie Norbert Heizler.

  Jak wyjaśnił, Węgrzy, którzy od kilku lat regularnie przyjeżdżają do Krakowa na obchody Święta Niepodległości, są członkami i sympatykami organizacji COF (Hungary’s Civil Unity Forum) – Forum Współpracy Obywatelskiej, postrzeganej jako organizacja popierająca węgierski rząd.

  Heizler podkreślił, że węgierscy uczestnicy obchodów polskiego Święta Niepodległości prezentują różne środowiska, nie tylko te, które popierają konserwatywną partię Fidesz, tworzącą wraz z Chrześcijańsko-Demokratyczną Partią Ludową (KDNP) koalicję rządową na Węgrzech.

  Węgrzy, z flagami swojego państwa i COF, symbolicznie przeszli z Rynku Głównego na pl. Ojca Adam Studzińskiego. Po drodze śpiewali tradycyjne węgierskie pieśni. Dołączyli do krakowian, władz wojewódzkich i samorządowych, które złożyły kwiaty przy krzyżu katyńskim.

  Przyjechaliśmy z różnych regionów Węgier. Pomiędzy naszymi narodami jest silna przyjaźń, chcemy w dniu waszej niepodległości cieszyć się razem z wami

  — powiedział Heizler, który przewodniczył węgierskiemu, symbolicznemu marszowi z Rynku Głównego na pl. Ojca Studzińskiego.

  Później węgierska delegacja brała udział w okolicznościowych wydarzeniach na Rynku Głównym. Planują uczestniczyć w wieczornej mszy św. na Wawelu; w której udział zapowiedzieli przedstawiciele polskiego rządu.

  Węgrzy, którzy od kilku lat regularnie przyjeżdżają do Krakowa na 11 listopada, są członkami i sympatykami Klubu Gazety Polskiej. „To obustronna współpraca, solidaryzujemy się i wspieramy” – powiedział Heizler.

  Członkowie i sympatycy Klubu Gazety Polskiej wyjeżdżają do Węgier na 15 marca, by brać udział w Święcie Narodowym Węgier.

  pc/PAP

  Jan Szpak-Szpakowski
  „Polak i Węgier dwa bratanki…”. Węgrzy w 1920 r. i w 1939 r. pomogli Polakom. Pamiętajcie mamy dług wdzięczności!

  dr
  Dziękujemy ! 🙂

  Polak
  Dziękujemy. Jesteście naszymi Braćmi.

  Kaczka
  Już niedługo dzięki Kaczyńskiemu to nam już tylko Węgrzy zostaną no i może Turcy. Reszta nas będzie miała w ciemnej d….

  Krzysztof
  Kochamy Was i szanujemy 🙂 Polacy i Węgrzy zawsze w wielkim przymierzu i braterstwie. Chwała Wielkiej Polsce i Węgrom!!!!

  chemik
  Prawdziwych przyjaciół ( na świecie) , mamy TYLKO na Węgrzech. Sprawdzone przez wieki -np. królowa Jadwiga – żona Jagiełły, król Stefan Batory .

  https://wpolityce.pl/swiat/366581-swieto-niepodleglosci-polski-takze-w-budapeszcie

  Polubienie

 4. zefir @zefir:
  Piękna ta biało-czerwona,patriotyczna lawa.

  jaro7 @jaro7:
  Mam tylko nadzieję że nikogo z PiS, PO i N nie było!!!!! Ich miejsce jest na marszu w….Kijowie

  https://kresy.pl/wydarzenia/marsz-niepodleglosci-przeszedl-ulicami-warszawy-foto/


  Marsz Niepodległości, foto: twitter.com

  MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI PRZESZEDŁ ULICAMI WARSZAWY [+FOTO]

  11 listopada 2017|2 komentarze|w Polska, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Marsz Niepodległości obywający się pod hasłem „My chcemy Boga” zebrał dziesiątki tysięcy polskich patriotów chcących zademonstrować miłość do ojczyzny.

  Marsz Niepodległości rozpoczął się około godziny 14 od od przemów do zbierających się od południa uczestników i odtworzenia utworów muzycznych na rondzie im. Romana Dmowskiego. Około godziny 15:30, po odśpiewaniu polskiego hymnu narodowego Marsz Niepodległości ruszył ulicami Warszawy.

  Uczestnicy wydarzenia rozpoczęli przejście od Ronda Dmowskiego, przeszli Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim i Siwca, by kończyć na błonia PGE Narodowego. Tam do około godziny 19:00 będzie trwał koncert i kolejne przemowy do zebranych.

  CZYTAJ TAKŻE: „Ten Marsz będzie wyjątkowy”. Robert Bąkiewicz dla Kresów.pl

  Uczestnicy marszu niepodległości wznosili okrzyki: „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „Bóg, honor i ojczyzna”, „Polski przemysł w polskich rękach”, Skandowano również m.in.: „Precz z lewactwem”, „Roman Dmowski, wyzwoliciel Polski”; „Nie chcę islamu, hej Polska nie chcę islamu”; „Inko, Inko patrzysz z nieba, zachowałaś się jak trzeba”; „Biało-czerwone, to barwy niezwyciężone”.

  Wśród transparentów, oprócz ściśle patriotycznych, pojawiły się takie z żądaniem zakazu aborcji czy też obrony rodziny przed homopropagandą. Wielu uczestników nosi na ramionach biało-czerwone opaski, często z kotwicą Polski Walczącej.

  Jeszcze przed początkiem marszu jego organizatorzy szacowali jego frekwencję na około 50 tysięcy osób, jednak według TVP ulicami Warszawy przeszło nawet dwa razy więcej ludzi.

  Pod własnym hasłem „Lwów i Wilno – pamiętamy!” w marszu uczestnicy Ruch Narodowy.

  Zdjęcia z marszu:

  Kresy.pl / interia.pl / marszniepodleglosci.pl / twitter.com / wpolityce.pl

  https://kresy.pl/wydarzenia/narodowe-swieto-niepodleglosci-11-listopada/

  Polubienie

 5. http://wgospodarce.pl/informacje/42492-swieto-niepodleglosci-na-nowym-portalu-2018pl

  Święto Niepodległości na nowym portalu 2018.pl

  11 listopada 2017

  Portal 2018.pl – to nowa strona internetowa gromadząca w jednym miejscu liczne informacje na temat uroczystości związanych ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości, a także wyjątkową lekcją historii – portalem zbierającym ciekawe artykuły i opracowania historyczne, których autorami są znani z łamów „wSieci Historii” i niezwykle cenieni autorzy. Grupa medialna Fratria zapowiada intensywny rozwój historycznej strony 2018.pl, której premiera zaplanowana została na 11 listopada 2017.

  Portal 2018.pl to przedsięwzięcie wyjątkowe – w intuicyjny, przejrzysty sposób prezentuje dumną historię Rzeczypospolitej, drogę do niepodległości i sukcesy Polaków. Stulecie odzyskania wolności po latach zaborów – wielki jubileusz w 2018 roku, jest niezwykłą okazją, by portal poza przedstawieniem historii, w jednym miejscu gromadził informacje na temat obchodów, uroczystości i wydarzeń związanych z radosnym świętowaniem i wspominaniem dziejów Niepodległej.

  • Chcemy pokazać naszą dumę ze zbliżających się obchodów roku 2018, dlatego postanowiliśmy stworzyć miejsce w internecie łączące wszystkich, który są zainteresowani tą wielką polską rocznicą; miejsce, w którym będziemy gromadzić wszelkie informacje dotyczące tego, co dzieje się w całej Polsce w związku z 2018 r. – zapowiada redakcja portalu.

  Portal zawiera zapowiedzi nadchodzących wydarzeń, kalendarium obchodów, aktualności z całego kraju dotykające szeroko pojętej tematyki niepodległościowej, jak i – już wkrótce – omówienia tego, co już się wydarzyło: relacje, podsumowania, streszczenia.

  Intencją wydawcy jest pomoc w promocji informacji o różnego rodzaju przedsięwzięciach historycznych, stąd do współtworzenia portalu zaproszone są instytucje, które chciałyby dotrzeć ze swoim przekazem do większej grupy odbiorców – miłośników polskiej historii.

  Portal 2018.pl to także doskonałe teksty historyczne, znane z łamów wydawnictw Fratrii, przede wszystkim zaś ze stron miesięcznika „wSieci Historii”, który ukazuje się już od ponad czterech lat. To teksty najlepszych autorów, które dotyczą polskich losów, sukcesów międzywojnia, tragedii obu wojen światowych, czasów PRL. Redakcja nie pomija wydarzeń z historii najnowszej, a także opowieści o najstarszych, formacyjnych wydarzeniach z dziejów Polski (archiwum artykułów jest cały czas uzupełniane).

  Redakcja portalu ma aspiracje stać się forum debaty publicznej na temat dziejów Polski, stąd profile 2018.plsą oczywiście obecne w mediach społecznościowych – Facebook czy Twitter, gdzie na bieżąco dziennikarze informują, co ciekawego dzieje się na stronach 2018.pl.

  Portal 2018.pl chce być punktem orientacyjnym i miejscem wyjątkowej lekcji historii, wymiany opinii wszystkich dumnych z wielkiej rocznicy i oczywiście niepodległości Rzeczypospolitej. Polecamy wizytę na portalu i zapraszamy do jego współtworzenia. Zapraszamy też na FB – http://www.facebook.com/2018pl

  Polubienie

 6. Mistrzu, nie sądzisz, że organizatorzy Marszu Niepodległości, działają mniej więcej tak jak ich poprzednicy na prawicy (Wałęsa, Giertych), czyli kanalizowanie, dzielenie oraz rozpraszanie fali politycznej.
  Wcale nie są nimi lewacy i ich bojówkarze, tylko organizatorzy-ciotki dewotki.

  Polubienie

   • Sądzę tak po debilnym tegorocznym haśle, posłuchaj jak skomentował je Jabłonowski, którego lubisz czasami cytować.
    Do tego dochodzi kontekst katolicki, gdzie biskupi takich jak organizatorzy odsądzają od wiary.

    Polubienie

   • Po pierwsze przeczytaj to co zamieściłem w tym wpisie, jako różne sposoby widzenia tego, o czym napisałeś. A po drugie podaj proszę odnośnik na to, co powiedział Jabłonowski.

    Zwróć uwagę, że na czerwono podkreśliłem treść i hasło, pod jakim Ruch Narodowy z Winnickim szedł w tym marszu…

    Co do kkk no co tu gadać… Dobrom robotem robiom czarne watykańskie chłopaki! Tak trzymać i nie popuszczać, a Słowianie zaczadzeni pustynną propagandą i piachem spranymi mózgami, tylko szybciej zrozumieją czym to pustynne coś w rzeczywistości było i jest… 🙂

    Tak sobie myślę, że pierwszymi będą organizatorzy Marszu Niepodległości… hehehe

    SŁOWIAŃSZCZYZNA WITA SZEROKO ROZPOSTARTYMI RAMIONAMI, BO SŁOWIANIE NIGDY NIE NADSTAWIAJĄ DRUGIEGO POLICZKA!!! 🙂

    Polubienie

   • Bąkiewicz: Wiedzieliśmy, że hasło „My chcemy Boga” będzie budzić kontrowersje

    Telewizja wPolsce
    Published on Oct 19, 2017

    – Wiedzieliśmy, że hasło „My chcemy Boga” będzie budzić kontrowersje. Uznaliśmy jednak, że jest ono konieczne w obliczu pogłębiającej się laicyzacji Europy – mówi Robert Bąkiewicz, współorganizator tegorocznego Marszu Niepodległości. Dodaje, że osoby chcące wziąć w wydarzeniu mogą się czuć bezpiecznie. O ich bezpieczeństwo zadbają nie tylko służby mundurowe, ale też ochotnicza straż Marszu Niepodległości.

    thesiss
    1 week ago
    Marsz Niepodległości zmieniają w pielgrzymkę. Księża z mikrofonami i koleś z megafonem na plecach też tam będą ? A za nimi pokaźne stadko starszych pań. Dobra zmiana nadchodzi nawet w marszu.

    senparadoksalny
    1 week ago
    Nie jest to trafne hasło.

    Marek Saltberg
    2 weeks ago
    Oczywiście, że wiedzieliście, bo o to wam chodzi, żeby pogłębić podział narodu. ONR to agentura, która zwalcza prawdziwych narodowców.

    Polubienie

 7. erem
  Nacjonalizm tego karła jest nierozłącznie związany z patologiczną moralnie deformacją przynależności do własnego narodu.

  rem
  „Polski karzeł”, „pedał”, „upośledzony umysłowo”. W najnowszym odcinku animacji „South Park” USA tak został podsumowany Karzeł dyktator !!!!!

  kk
  Oczywiście folksdojczom i przybłędom żydowskim wolna Polska jest nie w smak.

  ana
  Brawo. Tylko dlaczego wprowadzasz miliony Ukraińców.

  realista
  Jak zwał tak zwał ale tytuł jest prawdziwy – odszkodowania nie otrzymaliśmy .. Tylko UNRA trochę nam pomagała ..

  dziecko z PRL-u
  Sami zrezygnowalismy z repasacji od Niemiec (NRD) ktorzy mieli splacac blok panstw wschodnich. O co wiec chodzi ?

  https://wiadomosci.wp.pl/kaczynski-francuzom-zaplacono-zydom-zaplacono-a-polakom-nie-6186705241925761a

  Kaczyński: Francuzom zapłacono, Żydom zapłacono, a Polakom nie

  OPRAC. JAKUB KŁOSZEWSKIwczoraj (18:48)

  – Musimy domagać się naszych praw, także tych wynikających z historii oraz odrzucić mikromanię narodową, kompleksy, które nam wmawiano – mówił Jarosław Kaczyński podczas obchodów Święta Niepodległości w Krakowie.

  Kaczyński przemawiał z okazji Święta Niepodległości
  Kaczyński przemawiał z okazji Święta Niepodległości (East News, Fot: Marek Maliszewski/REPORTER)

  Na początku przemówienia Kaczyński przypomniał, że mimo, że Polacy uzgodnili, że decydującym dniem dla odzyskania niepodległości był 11 listopada, to był to proces znacznie dłuższy.

  – Był procesem i zakończył się dopiero w roku 1921, a pod względem dyplomatycznym dopiero w 1923 – powiedział prezes PiS.

  – Jeśli dziś mówimy o tym, co wydarzyło się prawie przed 100 laty to dlatego, że momenty uroczyste, pamięć ludzi, pamięć instytucji, pamięć wydarzeń, bitew jest czymś co konsoliduje wspólnotę, a wspólnoty potrzebujemy. Musimy ją umacniać. Bez niej nasze państwo, a poprzez państwo także nasz naród, nie będą mogły odnosić sukcesów, nie będą mogły wpisywać się w historię Europy i świata w taki sposób, na jaki zasługujemy. A zasługujemy na wiele, jesteśmy wielkim europejskim narodem – mówił Kaczyński.

  – Trzeba z historii wyciągnąć wnioski, bo tamta niepodległość była krótka. Dziś, patrząc od 1989 roku mamy już dużo więcej lat za sobą. Wtedy było ich tylko troszkę ponad 20. Później przyszła niewola. Najpierw ta najstraszniejsza, którą stworzyły totalitaryzmy – niemiecki ze swoimi monstrualnymi zbrodniami, a później komunizm – w pierwszej fazie okrutny, ludobójczy wręcz, później łagodniejszy, ale wciąż będący niewolą. Te rany zadane wtedy Polakom jeszcze trwają, jeszcze nie są zabliźnione. Ta choroba, którą wtedy szerzono, nie jest ciągle wyleczona – stwierdził.

  – Naszym zadaniem, związanym z całym przedsięwzięciem, jakim jest „dobra zmiana” i związanym ze 100-leciem niepodległości, jest uczynić wszystko, by ten proces zabliźniania ran, leczenia tej choroby, nastąpił możliwie szybko – podkreślił Kaczyński.

  – Odrzucamy ciężki worek kamieni, który nosiliśmy na plecach jako naród po 1989 r. – mówił prezes Kaczyński. – Worek z korupcją, nadużyciami, złodziejstwem, nieuczciwością, niemoralnością i niszczeniem polskiego patriotyzmu, polskiego poczucia wspólnoty – dodał.

  – Musimy umacniać IPN, musimy budować Muzeum Ziem Wschodni, Muzeum Ziem Zachodnich i musimy domagać się naszych praw, także tych wynikających z historii. Francuzom zapłacono, Żydom zapłacono, wielu innym narodom zapłacono za straty, które ponieśli w czasie II wojny światowej, Polakom nie. Musimy odrzucić mikromanię, która kazała nam godzić się z tym, że innym narodom zapłacono za straty wojenne, a nam nie. Chodzi nie tylko o środki narodowe, chodzi o nasz status, o nasz honor – mówił Jarosław Kaczyński.

  Na koniec zapowiedział: niech ten rok, który jest przed nami będzie rokiem wielkiej pracy ku ostatecznemu zwycięstwu, które nam się należy.

  Po prezesie PiS głos zabrał Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, który zwracał uwagę, że w obchodach Święta Niepodległości bierze udział delegacja węgierska zaproszona przez Kluby Gazety Polskiej. – W tym roku to wyjątkowo liczna delegacja, ponad 300 Węgrów – powiedział.

  W swoim wystąpieniu podkreślał też ogromne znaczenie Polonii. Według niego, także jej głosy wpłynęły na wybór Donalda Trumpa na prezydenta. Stwierdził, że w tym roku Polonia po raz pierwszy może obchodzić Święto Niepodległości w placówkach dyplomatycznych. – Przed rządami PiS ludzie Polonii nie mieli odwagi przychodzić do ambasad, konsulatów prosić o polskie paszporty. Teraz to się zmieniło – przekonywał w wystąpieniu.

  Prezydent w Stalowej Woli

  W Krakowie nie było prezydenta RP. Andrzej Duda wziął udział w Ognisku Patriotyzmu w Stalowej Woli.

  W swoim wystąpieniu podkreślał znaczenie niepodległości. – Była tak upragniona, tak wyczekiwana, wywalczona z tak wielkim trudenm przez kilka pokoleń naszych praojców, na naszych pradziadkach zakończywszy. To oni krwawili się w kolejnych powstaniach, to oni prowadzili pracę organiczną, to oni działali w konspiracji i kultywowali polską tradycję, polski język, uczyli swoich synów potajemnie polskiej historii. To oni przechowali dla nas ten największy dar, jakim jest polskość, poczucie dumy, poczucie wartości bycia Polakiem, członkiem wielkiego narodu żyjącego nad Wisłą – mówił Andrzej Duda.

  Prezydent zaznaczał, że Stalowa Wola to obok Gdyni symbol odrodzonej II Rzeczpospolitej. Przypomniał, że po 1918 roku niepodległością cieszyliśmy się tylko 21 lat. – Tutaj w Stalowej Woli, dzięki waszym strajkom, waszych rodziców, ta walka o wolną, suwerenną Polskę, w której jesteśmy naprawdę u siebie i rzeczywiście sami się rządzimy trwała i ta walka okazała się zwycięska – stwierdził.

  Polubienie

 8. Lulek
  To jest robienie atmosfery usprawiedliwiającej interwencję zbrojną w Polsce, prewencyjną wobec „odradzajacego sie faszyzmu i polskiego antysemityzmu”.

  W-Ł
  „Żydzi w strachu”, „Polacy omijają centra” bełkot totalny ale to metoda manipul. i polaryzacji. A jeszcze niedawno na portalu artykuły, jak Żydzi garną się do PL, przerażeni antysemityzmem zach.Europy

  Jastrzebiec
  Czemu nie piszą o swoich planach względem Polski i Polaków? Czemu nie piszą o działaniach Sorosa wobec Polski, co ma w ogóle Soros do Polski i Polaków? My Polacy jesteśmy u siebie!

  że co?
  Kto to jest „polski Żyd”? Jest albo Żyd (zapraszam do Izraela) albo Polak żydowskiego pochodzenia (zapraszam do dalszej integracji) w zależności kto się jak czuje i jakie wartości wyznaje.

  eddy
  Patriotyzm jest tylko w USA, w innych krajach patriotyzm jest nacjonalizmem

  https://wpolityce.pl/media/366611-absurdalny-artykul-w-amerykanskiej-gazecie-wsj-z-przerazeniem-o-marszu-niepodleglosci-mlodzie-ludzie-krzyczeli-ojczyzna

  Absurdalny artykuł w amerykańskiej gazecie. „WSJ” z przerażeniem o Marszu Niepodległości: „Młodzie ludzie krzyczeli ‚Ojczyzna'”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: dzisiaj, g. 0:00


  autor: PAP/Bartłomiej Zborowski

  Dziesiątki tysięcy Polaków maszerowało w sobotę w Warszawie w marszu w dzień niepodległości, zorganizowanym przez nacjonalistyczną młodzież, który walczy o czystą etnicznie Polskę, w której jest mniej Żydów i muzułmanów

  — czytamy w kuriozalnym tekście w „Wall Street Journal”.

  Autorem artykułu jest Drew Hinshaw, a w pisaniu pomagała mu niejaka Natalia Ojewska.

  Dzięki współpracy z Polką, Hinshaw uraczył nas swoim komentarzem do Marszu Niepodległości, który przeszedł ulicami Warszawy. Jak czytamy, MN to wydarzenie, w którym udział biorą:

  Młodzi ludzie z racami, którzy krzyczą „ojczyzna”, niosąc transparenty o treści: „biała Europa”, „Europa będzie biała” i „czysta krew”. Niektórzy uczestniczy przybyli z innych państw – Słowacji, Hiszpanii czy Węgier, machając flagami z symbolami, których ich państwa używały w czasie wojennej kolaboracji z Niemcami

  — pisze Hinshaw.

  To nie koniec złotych myśli dziennikarza. Jak zwykle w takim przypadku pojawiają się rozmowy z „obserwatorami” wydarzenia. Tym razem swoimi przemyśleniami podzielił się niejaki Jakub Skrzypek, który był uczestnikiem kontrmanifestacji i trzymał transparent z napisem: „Jesteśmy polskimi Żydami”.

  Naprawdę jesteśmy w strachu

  — mówi „WSJ” Skrzypek.

  Hinshaw doszukując się kontrowersji w Marszu Niepodległości, pisze o nieznanych szerzej wpisach w internecie, których autorami mają być sympatycy ONR.

  Przekonują, że napływ uchodźców z Syrii do Europy to element planu kierowanego przez żydowską finansjerę, która współpracuje z komunistami z UE, by sprowadzić do Europy muzułmanów, a wraz z nimi prawo szariatu i homoseksualizm

  — tak Hinshaw odczytał „wpisy w internecie i w literaturze”.

  W tego typu tekście nie mogło oczywiście zabraknąć niezastąpionego Rafała Pankowskiego z „Nigdy Więcej”, który nigdy nie przepuści okazji, by podzielić się swoimi mądrościami. Pankowski opowiada o „wzroście poparcia dla ekstremalnego nacjonalizmu i ksenofobii wśród młodych ludzi”.

  Amerykański dziennikarz opowiada też o tym, że Polacy omijają centra miast 11 listopada, by uniknąć agresji.

  mly/wsj

  Poznanianka
  Tekst tego dziennikarzyna jest dobry dla amerykańskich gospodyń domowych.

  lot
  czerwone lewactwo „robi po nogach” bo część ludzi nie poddała się ich śmierdzącej propagandzie…a ten pożal się boże „autor”-Hinshaw to się chyba za dużo zioła nawąchał, dlatego tak bredzi…

  he he
  Wlasnie tyle mieszkancow HGW wywalila na bruk z mieszkan

  AliBabaHunter
  Ale wyja, ale kwicza, ale skowycza lewackie insekty

  circ
  Lewica mierzy własną miarą krytyki politycznej rodem z Niemiec. Nie rozumieją że w chrześcijaństwie narodowiec zarówno szanuje inne narody i kultury jak i kultywuje własną.

  he he
  A O HGW I JEJ PRZEKRETACH nie napisali??

  jan
  slychac wycie znakomicie-czyli idziemy dobra droga

  Polubienie

 9. Dziadek
  Najwiekszym chichotem historii jest to, ze Niemcy bedacy genetycznymi faszystami zarzucaja krzewienie faszyzmu Polakom.Smiac sie czy plakac?

  Sojusznik USA
  „60 tysięcy nazistów maszerowało w Warszawie” https://wiadomosci.wp.pl/dziennikarz-ostro-o-uczestnikach-marszu-niepodleglosci-60-tysiecy-nazistow-maszerowalo-w-warszawie-6186800070739585a

  szalom
  Na portalu austriackiej tv ORF ,o Marszu Niepodległości napisano że wzięło w nim udział tysiące nacjonalistów i radykalnych prawicowców, oraz że były zamieszki.

  Robert
  Po II wojnie światowej marksiści przypinają łatkę nazisty każdemu kto ośmiela się mieć inne poglady niż oni, chociaż nazizm i komunizm to totalitarne ideologie mające wspólne korzenie marksistowskie.

  Reytan
  To nie jest przypadek,zre mowia o nas jako nazistach. Czy Szczerski zwariowal ? Kiedy Pana Duda zaatakowal polityke Niemiec ?

  KRAKUS
  Polska rodzina z dziećmi i z polską flagą to NAZIŚCI !!! Kto to mówi ??? Potomkowie krwawych , prawdziwych nazistów tak niemieckich jak i stalinowskich !!! Oni mentalnie są nadal „uber alles”

  https://wpolityce.pl/polityka/366635-minister-szczerski-to-nie-przypadek-ze-dzis-do-polski-probuje-dokleic-sie-termin-nazisci-to-walka-z-naszym-statusem-w-relacjach-miedzynarodowych

  Minister Szczerski: „To nie przypadek, że dziś do Polski próbuje dokleić się termin naziści. To walka z naszym statusem w relacjach międzynarodowych”

  opublikowano: 27 minut temu


  autor: screen tvp info

  To absolutnie przegięcie (…). Proszę zobaczyć, jak jest prowadzona narracja wobec tego, co dzieje się w Polsce i jak głębokie jest niedoinformowanie w Niemczech. Wiadomo, że 80 mln naród niemiecki kupi to, co im wsadzą do głowy dziennikarze

  — powiedział w „Woronicza 17” poseł PSL Paweł Bejda, odnosząc się do rezolucji wydanej przez Związek zawodowy Niemieckich Dziennikarzy na temat braku wolności prasy w Polsce.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: TRZY PYTANIA DO… Prezesa SDP: „Jedziemy do Berlina. Wysłaliśmy zaproszenie szefowi związku zawodowego dziennikarzy. Może się stawi?”

  Minister Krzysztof Szczerski podkreślił, że nie jest dobrze, kiedy dziennikarze zamieniają się w polityków, a politycy w dziennikarzy.

  To jest problem. Wiemy, że duża część polskiego rynku medialnego jest własnością niemiecką. Rząd przygotowuje ustawę, która ma to zmienić. Przypuszczalnie jest to obrona interesu gospodarczego

  — mówił prezydencki minister.

  Zdaniem Andrzeja Halickiego, nie można przymykać oczu na problem wolności mediów w ogóle.

  Wrażliwość redaktora Skowrońskiego nie powinna być wybiórcza, dobrze, żeby reprezentowała wrażliwość wszystkich dziennikarzy. Jeżeli mówimy o Polsce, to dopiero co miała miejsce delegacja RE, bo powstaje raport o pracy dziennikarzy w Polsce. bo mieliśmy protest w Sejmie, ponieważ zabroniono im relacji live

  — stwierdził Halicki.

  Tu głos zabrał red. Michał Rachoń, który wyjaśnił, że wizyta delegacji miała miejsce przede wszystkim z powodu zatrzymań dziennikarzy – Jana Pawlickiego, Ewy Stankiewicz i innych – przez policję za czasów PO, a nie tylko protestu w Sejmie.

  Byłem świadkiem działań, które powodowały zatrzymania tylko za to, że wykonywali swoje obowiązki. Sam podpisałem się pod listem, w którym apelowaliśmy o zaprzestanie ograniczania pracy dziennikarzy w sejmie

  — mówił Rachoń.

  Wiceminister Dworczyk podkreślił, że funkcjonujemy w oparach absurdu. Zastanawiał się również, co mogło spowodować tego typu uchwałę.

  Całkowita niewiedza na temat tego, co dzieje się w Polsce, albo cyniczne kłamstwo, spowodowane ideologicznym zacietrzewieniem mediów niemieckich, albo potencjalne zmiany w strukturze własnościowej mediów w Polsce

  — mówił wiceminister.

  Z kolei posłanka Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska stwierdziła, że najlepszym przykładem łamania wolności wypowiedzi jest właśnie program „Woronicza 17”.

  Ciągle mi się przerywa. Mamy taką sytuację, że posłowie Tarczyński czy Pawłowicz grożą repolonizacją mediów W Sejmie protestowaliśmy przed odcięciem dziennikarzy od możliwości ich pracy. Jeśli mówimy o dekoncentracji, to powinna ona nastąpić w mediach zależnych od rządu, Tu nie ma pluralizmu, przypomnę tylko o paskach w TVP, które miały miejsce w czasie protestów w obronie sądów

  — dramatyzowała posłanka Nowoczesnej.

  Naprawdę pani uważa, że to może być coś zbliżonego? Że lata 20. i 30. w Niemczech to dzisiejsza sytuacja w Polsce?

  — dopytywał wiceminister Dworczyk.

  Nie sądzę, żeby to było zbliżone, nie wiem od czego rozpoczęła się prowokacja niemiecka. Myślę, że w tego typie ocenach formułujemy zbyt daleko idące wnioski

  — próbowała bronić się Hennig-Kloska.

  Żaden kraj nie powinien ingerować w sprawy wewnętrzne swojego sąsiada, nawoływać do atakowania rządu. Proszę nie wprowadzać widzów w błąd. Nigdy nie chcieliśmy ograniczać transmisji z Sejmu w telewizji. Porównywanie sytuacji w Niemczech z okresu międzywojennego, czy stalinowskiego uniemożliwia poważną dyskusję. Dziennikarze niemieccy są całkowicie niewiarygodni. Przypomnę tylko sprawę słynnego sylwestra w Kolonii, całkowicie przemilczaną przez tamtejsze media

  — podkreślił Dworczyk.

  To nie przypadek, że dziś do Polski próbuje dokleić się termin naziści. To walka z statusem Polski w relacjach międzynarodowych. To celowe działanie, na które musimy być bardzo wyczuleni

  — podkreślił Krzysztof Szczerski.

  wkt

  white red
  German camp Auschwitz Birkenau…podaj dalej

  Otóż to
  Namolne powtarzanie kłamstwa pt: Polskie obozy koncentracyjne nie wypaliło, zatem postanowiono walnąć z grubej rury: Polska kolebką międzynarodowego faszyzmu / nacjonalizmu / antysemityzmu etc. etc.

  A76
  A te celtyckie krzyże i zapraszanie włoskich neofaszystów na marsz niepodległości po co? Polska flaga to za mało, trzeba jeszcze nieść czarne flagi z napisami ,,biała Polska”?

  obserwaTOR
  od dawna piszę że Niemcy są informowani przez fałszerzy historii.To Polacy mają uchodzić w oczach świata za nacjonalistów (=nazi) i zacofanych katolików. Trzeba nadawać prawdziwe info po niem. i ang.

  brednie pan mówisz Szczerski
  Kim jest Szczerski i PAD dowiecie się tutaj, warto przeczytać https://bezdekretu.blogspot.com/

  obserwere
  Hasło na Marszu Czysta krew trzeźwy umysł nie ma nic wspólnego z rasizmem To zapewne hasło Bractwa Trzeźwości albo AA Sporo nazistowskich etykietek totalna targowica przykleja patriotom polskim

  Chwalba
  Media są często własnością Żydów i wiele Żydów pracuje w mediach . To oni stosują zasadę Haggady , czyli opowiadania , które im odpowiada a niekoniecznie prawdy

  WK
  „Mamy taką sytuację, że posłowie Tarczyński czy Pawłowicz grożą repolonizacją mediów” – no po prostu straszna groźba, żeby media w Polsce były własnością polską!

  spiritusamovens
  Panie Szczerski moderator pana broni przed krytyka ale to moze przejdzie. Nam juz nikt nie probuje przyklejac etykietki nazistow – ona juz jest przyspawana. Ja nawet nie chce pisac co o nas mowia w Atenach i Grecji gdzie jest 3 mln uchodzcow. Panie Szczerski niech pan poczyta rasistwskie posty na tym portalu i to skomentuje.

  zorro
  spiritusamovens@ Tak, bo Grecy mają źle z imigrantami i chcą by w Polsce było podobnie .Panie ogarnij się trochę i nie wciskaj propagandy. Sam ich weź do swego domu.

  Andrzej Kocikowski
  „(…) „Żaden kraj nie powinien ingerować w sprawy wewnętrzne swojego sąsiada”.(…)” Ha, ha, ha p. Szczerski – duży dzieciaku – a kto ingeruje w postępowanie ukraińskiego IPN-u?

  chestermazu
  -Kiedyś był to „napad Polaków” na niemiecką radiostację w Gliwicach. Późniejsza manipulacja, będąca kontynuacją tej samej spójnej narracji, polegała na głoszeniu legendy o tajemniczych, beznarodowościowych „nazistach”. To oni, o czym wie cały świat, zdemolowali połowę tego świata i – po wybudowaniu szeregu „obozów zagłady” – wymordowali Żydów. Teraz – przy tak przygotowanym „gruncie politycznym” – wystarczy jedynie wykazać, że tymi „nazistami” są Polacy.

  arecki
  Był mobilny bilbord z… niemieckimi obozami. Teraz trzeba im wysłać za Odrę 100 takich bilbordów z… NIEMIECKIMI NAZISTAMI!!!

  A.H
  Polski „untermensch” chce rzadzic w GG ? A co z naszymi niemieckimi interesami?……III Reiche odkrywa znowu swoje oblicze. Tam nigdy nic sie nie zmieni. Zmieniaja tylko metody podboju.

  pytanie do Szczerskiego
  Czy pryncypał będzie wetował ustawe o mediach? Dlaczego jest totalna cisza o zablokowaniu NOMINACJI GRENERALSKICH? jest blokada informacji na temat wyczynów od PAda w tym temacie.

  adam
  Teraz wiem dlaczego TVP? Info bez przerwy nadaje słowo naziści to a tamto. V Kolumna?

  mareklu
  To Niemcy są słabi mentalnie, jak jeden krzyknął „heil Hitler” to inni krzyczeli masowo. Co im to dało ? Na końcu ginęli też masowo a ich kobiety gwałcili sowieci. Kawał państwa stracili. Nauczka?

  Swiat wedlug tuska
  Z tego co wiem, pisowscy hiPOkryci, to repolonizacje zamieniacie na dekoncentracje rynku medialnego, a ustawe o banderyzmie chowacie w zamrazarce. A co z aneksem WSI? -HiPOkryci!!

  Pol
  O faszystach krzyczą tylko mentalne kur.y bolszewickie.

  Polubienie

 10. Marsz Niepodległości w Warszawie

  Radio Maryja
  Published on Nov 11, 2017

  Woronicza 17 – Marsz Niepodległości 2017 – TVP 12.11.2017

  Prawicowe Wiadomości
  Published on Nov 12, 2017

  Polubienie

 11. Brytyjska prasa nazwała Marsz Niepodległości „pochodem faszystów”

  ZMIANY na ZIEMI
  Published on Nov 11, 2017

  Brytyjska gazeta The Independent należąca do arabskiego szejka Mohameda Abuljadayela, wzięła na celownik opierającą się islamizacji Polskę i zaczęła tropić faszyzm w naszym Dniu Niepodległości. Szczególnie nie podoba im się przeprowadzany 11 listopada tak zwany Marsz Niepodległości. Impreza ta została otwarcie nazwana faszystowską!

  polskipolakzpolski pl
  17 hours ago
  Ja tam się cieszę bo dźwięk pekajacych dup lewackiego scierwa to miód na moje uszy. Nie ma nic lepszego niż widok lewaka z pianą na ryju.

  HUZAR Polak
  18 hours ago (edited)
  nie przejmujemy się tą lewacka faszystowska gazetą, ale zwalczajmy ich jak oni nas, to taka angielska zaklamana,fałszywa, faszystowsko lewacka wyborcza czyli dno, dno i jeszcze raz dno

  Gierek TV
  18 hours ago
  Niech se fasztystkowskie, brytyjsko-islamskie gazety mówią co chcą – my wiemy jak naprawdę jest. Wiemy że to nie faszyzm tylko patriotyzm.

  Polubienie

 12. Leszek Żebrowski: Marsz Niepodległości to marsz ku nowej, sprawiedliwej, dobrej, naszej Polsce

  Dwa razy przyszywano mu napletek! Sensacyjne losy Feliksa Pisarewskiego, Żyda uratowanego przez NSZ

  Polubienie

 13. Zydzi bolszew zawsze tanczyli
  na grobie Polski i kolaborowali z najezdzcami. W 1920 najglosniej krzyczeli, by swiat nie uznal odrodzonej i wyzwolonej Polski. Niestety tego mlodzi Polacy nie dowiedza sie w szkole czy z ksiazek.

  antyparch
  za wolność wasza i nasza,zydzi z UB wyrywali paznokcie zakutym w kajdanki, a sedzia Michnik skazywal na kare śmierci niewinne osoby

  EmiliaPlater
  Bircza usunięta z tablicy na Grobie Nieznanego Żołnierza. MON nabiera wody w usta „Według moich informacji stało się to pod presją władz ukraińskich i Kancelarii Prezydenta RP. Jutro będę znać szczegóły sprawy, które opiszę w felietonie. Aż się wierzyć nie chce, że to się stało w Święto Niepodległości! – napisał ks. Isakowicz-Zaleski”. https://kresy.pl/wydarzenia/bircza-usunieta-tablicy-grobie-nieznanego-zolnierza-mon-nabiera-wody-usta-foto/

  antyparch
  a no mieli narodowcy krzyczeć? Soros-dziękujemy za kase? niech zyje okragly stol? niech zyje magdalenka? zdrowie wasze w gardla nasze?

  LEWACKIE ROBACTWO
  Najblizszym bratem idei komunizmu byl system nazistowski (nie mylic z faszyzmem) w Niemczech zrodzony w kolejnych chorych umyslach pochodzenia zydowskiego vide sam Hitler zyd w drugim pokoleniu.

  https://wpolityce.pl/polityka/366613-gdyby-faszyzmu-nie-bylo-to-wspolczesni-bolszewicy-na-pewno-by-go-wymyslili

  Gdyby faszyzmu nie było, to współcześni bolszewicy na pewno by go wymyślili

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  autor: Marcin Obara/PAP

  Brytyjski „The Independent” nazwał wczorajszy Marsz Niepodległości, największą faszystowską demonstracją w Europie. W podobnym tonie została utrzymana relacja korespondentki Associated Press. Nic zresztą dziwnego, skoro głównym informatorem zachodnich mediów był niezmordowany tropiciel faszyzmu Rafał Pankowski ze Stowarzyszenia Nigdy Więcej.

  Gdyby przyjąć definicję faszyzmu obowiązującą dzisiaj w liberalno-lewicowej Europie, to faszystą jest każdy. Właściwie przeżywamy teraz niespotykaną w dziejach ludzkości kulminację faszyzmu. Wyjątkiem w tej faszystowskiej masie są już chyba tylko dżihadyści z pasem Szahida na ramieniu, ubogacający nas kulturowo swoją niewinnością imigranci z Afryki, oraz – oczywiście – sam Pankowski i jemu podobni. Cała reszta to faszyści, świadomi bądź nieświadomi. Wszak myśliciele ze szkoły frankfurckiej uczyli, że bierność wobec faszyzmu to również faszyzm. Skoro więc Państwo nie ruszyliście wczoraj do boju, nie stłukliście po pysku faszystowskich demonstrantów, to sami również jesteście faszystami. Nawet jeżeli nigdy nie braliście udziału w Marszu Niepodległości, nie macie takiego zamiaru i w ogóle wam ten marsz nie odpowiada.

  Czymże jest ten wojowniczy „antyfaszyzm” promowany przez ludzi pokroju Pankowskiego, jak nie stygmatyzacją całego społeczeństwa i pałką którą należy tłuc inaczej myślących? Do czego nawołuje, jak nie do eskalacji przemocy? Gdyby faszyzmu nie było, to lewacy na pewno natychmiast by go wymyślili. Jest on bowiem dla nich jedyną racją bytu, jedynym sojusznikiem.
  Mamy do czynienia z sektą ludzi na wpół obłąkanych, neobolszewików, którym mózgi zżarła nienawiść do własnego społeczeństwa. Ta sekta kontroluje wiele instytucji, w których skupiona jest władza – niekoniecznie polityczna – nad ludźmi. Dziś zresztą polityka przestaje być ważna, demokracja coraz częściej jest w Europie Zachodniej fasadą, zza której ton nadają inne ośrodki władzy.

  Niedawno minęła setna rocznica przewrotu bolszewickiego w Rosji. To straszliwe doświadczenie w dziejach ludzkości nie nauczyło świata pokory. I dlatego to nie faszyzm jest dziś największym zagrożeniem dla cywilizowanego świata. Jeśli o tym kiedykolwiek zapomnimy, to zapewne znów obudzimy się w świecie rządzonym przez szaleńców. Niepodległość nabiera w tym kontekście znacznie szerszego niż dotąd znaczenia.

  autor: Konrad Kołodziejski

  obywatel
  Komu nie w smak odrodzenie Polski w 1918r? Kto nazywał Polskę „bękartem Ligi Narodów”? Kto traktował Polskę: „kura nie ptica, Polsza nie zagranica”? Taki jest rodowód PO, .N, Razem, SLD i PSL.

  ojoj
  lepiej nie można opisać chorego zjawiska! bingo! i żeby było weselej te środowisko używa języka, retoryki w czystej postaci wziętej od Lenina i Stalina

  PL V
  Przypomnieć próbę wysadzenia kilkunastu policyjnych suk w Warszawie przez kolegów Pankowskiego. Prawda jest taka, że wylęgarniami lrwactwa są „Instytut Stosowanych Nauk Społecznych” przy UW!

  Realista
  Każdy kto oglądał wczorajszy marsz, widział tych ogolonych nałyso osiłków z tępym wyrazem twarzy, zaciśniętymi pięściami i transparentami „White Power”, nie powinien mieć złudzeń.

  MICHASIA
  Będą krytykować Marsz Niepodległości, ponieważ zobaczyli, że ma kto bronić Polskę.

  P
  Ale bełkot. Rozumiem, że nie jest łatwo napisać coś w obronie haseł „biała Europa”. Ale to może lepiej nic nie pisać.

  W_LS
  To się narzucało już przy zdobywaniu zamków z fosą. Fosę zasypywano snopkami fassio (faszyny) bo zniszczyć takie pęki nie jest łatwo. Od tego nazwa faszyzm

  Hmm

  Obow haslo: chcemy Boga….!
  Ten kto ma fiola na punkcie lysych/lenin/przeciwko bialej Europie moze wyjechac np:do naszych przyjaciol na wschodzie lub na zachodzie miszcz meller z tvn-u juz tam POdobno jest!krol europy wsPOmoze!

  D
  Już flagi czerwone mają, dodać im sierpy i młoty do wagonu bydlęcego i na ochotnika do Rosji!!Tych co mieszkaja blisko granicy tak jak Cimoszko i dureń z Ruskiej B. to do „kibitki” i w drogę!

  tylko Polska………..
  Wole z Bogiem miec do czynienia niz z Sorosami i tym lokalnym menelstwem. Kiedy wreszcie oczyscimy nasz kraj z chazarskiego scieku medialnego?

  komuna wiecznie żywa
  Zamordyzm. Plan utworzenia federalnego państwa europejskiego, którego autorem jest włoski komunista Spinelli – https://www.youtube.com/watch?v=NxrVzXhndyg

  prawda cię wyzwoli
  Jak władze ma próżniacze plemię to zawsze będzie dążyć do komunizmu chcąc żerować na pracy innych. Czytajcie Talmud i Protokoły Mędrców Syjonu

  https://wpolityce.pl/gwiazdy/366605-marcin-meller-analizuje-sytuacje-geopolityczna-i-deklaruje-chce-do-niemiec-kuriozalny-wpis-dziennikarza

  https://wpolityce.pl/polityka/366655-stasinski-klnie-i-obraza-uczestnikow-marszu-niepodleglosci-marszalek-karczewski-zapowiada-zlozenie-doniesienia-do-prokuratury-wideo

  https://wpolityce.pl/polityka/366652-nowoczesna-zlozy-zawiadomienie-do-prokuratury-przeciwko-organizatorom-marszu-niepodleglosci-petru-faszyzm-nie-przejdzie

  https://wpolityce.pl/polityka/366644-zakowski-odlecial-totalnie-to-nie-straszny-prl-teraz-wraca-i-polakom-grozi-lecz-straszna-ii-rp-podobnie-zlotousta-i-wiodaca-nas-w-przepasc

  https://wpolityce.pl/polityka/366647-polskosc-to-nienormalnosc-trudno-inaczej-odczytywac-stanowisko-przeciwnikow-marszu-niepodleglosci-znow-haslo-bog-honor-i-ojczyzna-wywoluje-furie

  https://wpolityce.pl/polityka/366646-wicepremier-glinski-popieramy-myslenie-narodowe-w-sensie-narodu-kulturowego-nie-ma-zgody-na-wspolnote-narodowa-w-sensie-etnicznym

  https://wpolityce.pl/polityka/366639-jaki-chcialbym-zeby-ulicami-warszawy-przeszlo-nawet-milion-osob-na-czele-powinien-isc-prezydent-premier-ale-rowniez-liderzy-opozycji

  http://stefczyk.info/wiadomosci/polska/prowokacja-obywateli-rp-podczas-marszu-niepodleglosci,-jest-komentarz-glinskiego,21664541063?utm_source=widget&utm_medium=referral&utm_campaign=artykuly-widget

  https://wpolityce.pl/polityka/366601-policja-podsumowuje-marsz-niepodleglosci-okolo-60-tys-osob-przeszlo-ulicami-stolicy

  Polubienie

 14. zefir @zefir:
  Boli, ach boli lewaków Brytoli ,z zawiści i zazdrości, patriotyczny Marsz Niepodległości w Warszawie.

  uvara @uvara:
  Za to na jak Ukrainie regularnie przechodzą wielotysięczne marsze neonazistów z pochodniami, wzorowanych na III Rzeszy to zachodnie media wolą patrzeć w inną stronę… to się nazywa selektywna rzeczywistość.

  https://kresy.pl/wydarzenia/brytyjskie-media-o-marszu-niepodleglosci-pokaz-ksenofobii-supremacji-bialej-rasy/


  Marsz Niepodległości, foto: twitter.com

  BRYTYJSKIE MEDIA O MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI: „POKAZ KSENOFOBII I SUPREMACJI BIAŁEJ RASY”

  12 listopada 2017|2 komentarze|w Europa Zachodnia, Polska, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Brytyjskie media twierdzą, że sobotni Marsz Niepodległości w Warszawie zbierał nacjonalistów, ksenofobów oraz antysemitów.

  Marsz Niepodległości, jaki odbył się w sobotę w stolicy Polski, był powszechnie relacjonowany przez największe brytyjskie media. Tabloid „Daily Mail” napisał o tysiącach skrajnie prawicowych demonstrantów, którzy skandowali antysemickie hasła, a BBC twierdzi, że wznoszono okrzyki rasistowskie.

  Brytyjskie media podkreśliły, że na warszawskim Marszu Niepodległości pojawiły się tysiące uczestników z całej Europy, by – jak napisał „Daily Mail” – zaprezentować pokaz ksenofobii i supremacji białej rasy. Tabloid podkreślają także, że na marszu zorganizowanym przez środowiska narodowe pojawiło się znacznie więcej osób niż na oficjalnych obchodach zorganizowanych przez prezydenta.

  ZOBACZ TAKŻE: Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy [+FOTO]

  Komentatorzy z Wielkiej Brytanii podkreślają, że skrajnie prawicowi demonstranci pozostawali bardzo widoczni podczas Marszu Niepodległości. „Daily Mail” stwierdza, że pojawiały się ksenofobiczne transparenty oraz kontrowersyjne piosenki.

  Media z Wlk. Brytanii przypominają, że hasło tegorocznego marszu, „My chcemy Boga”, zostało wypowiedziane przez Donalda Trumpa w trakcie jego wizyty w Polsce. Media z Wsyp stwierdziły także, że Marsz miał charakter antyislamski i antyimigrancki Nie chcemy islamizacji Europy, a szczególnie Polski – cytuje jednego z uczestników telewizja BBC.

  „The Guradian” podając dane frekwencyjne polskiej policji – 60 tys. uczestników nazwał– Marsz Niepodległości największą tego typu manifestacją w całej Europie.

  Kresy.pl / interia.pl / thguardian.com / dailymail.com / bbc.com

  https://wpolityce.pl/polityka/366670-michal-karnowski-o-atakach-zachodnich-mediow-wszystko-co-ma-znak-silnej-polskosci-jest-opisywane-jako-cos-skrajnego

  https://wpolityce.pl/polityka/366662-80-letnia-uczestniczka-marszu-niepodleglosci-o-mainstreamowych-mediach-klamia-klamia-jeszcze-raz-klamia-wideo

  https://wpolityce.pl/polityka/366668-prezes-stowarzyszenia-marsz-niepodleglosci-przygotowujemy-sie-do-podjecia-dzialan-prawnych-przeciwko-tym-ktorzy-naruszyli-dobro-stowarzyszenia

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366667-policja-odpowiada-na-klamstwa-dotyczace-rzekomych-obelg-slowa-jakie-padly-kierowane-byly-nie-do-kobiety-a-do-ml-asp-mateusza-siadaj-kulson

  https://wiadomosci.wp.pl/burza-po-slowach-b-rzecznika-hillary-clinton-o-marszu-niepodleglosci-6187010885842561a

  https://wiadomosci.wp.pl/niemieckie-media-komentuja-swieto-niepodleglosci-w-polsce-na-pierwszym-planie-ocena-prezesa-pis-6187017099843713a

  Polubienie

 15. KOMENTARZE ZABLOKOWANE

  https://wpolityce.pl/swiat/366690-msz-izraela-krytykuje-marsz-niepodleglosci-niebezpieczny-zorganizowany-przez-elementy-ekstremistyczne-i-rasistowskie

  MSZ Izraela krytykuje Marsz Niepodległości. „Niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie”

  opublikowano: 2 godziny temu


  autor: Wikimedia Commons

  MSZ Izraela nazwało „niebezpiecznym” sobotni Marsz Niepodległości w Warszawie i odnotowało, że zorganizowały go „elementy ekstremistyczne i rasistowskie”. Rzecznik resortu wyraził nadzieję, że organizatorzy zostaną ukarani przez polskie władze.

  To marsz niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie

  — oświadczył rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela Emmanuel Nahshon, którego słowa przytoczyła w niedzielę włoska agencja prasowa Ansa.

  Dodał:

  Wyrażamy ufność, że władze polskie podejmą działania przeciwko organizatorom.(…) Historia uczy, że na takie zjawiska nienawiści rasowej trzeba reagować natychmiast i w sposób zdecydowany

  — podkreślił.

  mly/PAP

  Polubienie

  • Mazowszanin jeden @Mazowszanin jeden:
   Może by tak rzecznik MSZ Izraela Emmanuel Nahshon konkretnie wskazał te objawy nienawiści rasowej, jakie rzekomo miały mieć miejsce 11 XI 2017 roku, zwłaszcza po stronie organizatorów. Tak tylko po to, co by nie być gołosłownym.

   banderacwel @banderacwel:
   A co to cię obchodzi żydowski śmieciu jebany pejs

   zefir @zefir:
   U Żydów Israela szok i zaskoczenie.Tam gdzie miała być Judeopolonia Polacy tłumnie cieszą się z rocznicy swej niepodległości.

   Laszka @U.D:
   Liczyc to „Gorale” potrafia. Ale tym razem sie przelicza. 🙂

   lp @lp:
   Mośki jednak są perfidne, nam zarzucają rasizm a parad SS w banderlandzie nie widzą.

   https://kresy.pl/wydarzenia/msz-izraela-liczy-ukaranie-organizatorow-marszu-niepodleglosci/


   Marsz Niepodległości 2017, foto: twitter.com

   MSZ IZRAELA LICZY NA UKARANIE ORGANIZATORÓW MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

   12 listopada 2017|5 komentarzy|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

   W komunikacie wydanym przez MSZ Izraela nazwano polski Marsz Niepodległości niebezpiecznym i zorganizowanym przez „elementy rasistowski”.

   Rzecznik MSZ Izraela Emmanuel Nahshon, którego słowa cytowała w niedzielę włoska agencja prasowa Ansa, oświadczył: To marsz niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie.

   Przedstawiciel izraelskiej dyplomacji chce ukarania organizatorów Marszu: Wyrażamy ufność, że władze polskie podejmą działania przeciwko organizatorom.

   CZYTAJ TAKŻE: Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy [+FOTO]

   Historia uczy, że na takie zjawiska nienawiści rasowej trzeba reagować natychmiast i w sposób zdecydowany – podkreślił rzecznik MSZ Izraela.

   W sobotnim Marszu Niepodległości, wzięło udział, według szacunków policji około 60 tys. osób. Komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk zaznaczył, że Święto Niepodległości przebiegło spokojnie, i nie doszło do żadnych incydentów. Nie odnotowano w zasadzie żadnych incydentów. Przebieg uroczystości był bardzo spokojny – podkreślał komendant główny.

   Uczestnicy Marszu Niepodległości wznosili podczas jego trwania okrzyki: „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „Bóg, honor i ojczyzna”, „Polski przemysł w polskich rękach”, Skandowano również m.in.: „Precz z lewactwem”, „Roman Dmowski, wyzwoliciel Polski”; „Nie chcę islamu, hej Polska nie chcę islamu”; „Inko, Inko patrzysz z nieba, zachowałaś się jak trzeba”; „Biało-czerwone, to barwy niezwyciężone”.

   Kresy.pl / rp.pl

   Polubienie

  • zefir @zefir:
   Adam Bielan ,jak na spin doctora ,senatora i politycznego pływaka przystało, w swym propagandowym stylu „niektórym uczestnikom”patriotycznego Marszu cynicznie podsr..a. Stojąc jedną nogą w Israelu, drugą w lewackiej UE (długo tam posłował) i nie mając argumentów Senator z fantazją naciera za sprawą rosyjskiej propagandy i jej wojny hybrydowej konfabulując co ślina na język przyniesie w temacie: co w tej Rosji życzą sobie–cały czas beznamiętnie bzdury plotąc.

   https://kresy.pl/wydarzenia/bielan-stanowisko-msz-izraela-ws-marszu-niepodlegosci-skandalicznym-uogolnieniem/


   Adam Bielan, foto: youtube.com

   BIELAN: STANOWISKO MSZ IZRAELA WS. MARSZU NIEPODLEGÓŚCI „SKANDALICZNYM UOGÓLNIENIEM”

   13 listopada 2017|1 Komentarz|w Bliski Wschód, polityka, Polska, Rosja, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

   Wicemarszałek Senatu Adam Bielan na antenie TVN24 zasugerował, że rasistowskie incydenty na Marszu Niepodległości inspirowane są przez Rosję.

   Bielan stwierdził, że reprezentanci izraelskiego MSZ „ulegli atmosferze tworzonej przez zagraniczne media”. Bielan jest zdania, że nazywanie nazistami 60 tys. ludzi jest „skandalicznym uogólnieniem”. Wicemarszałek Senatu zasugerował również, że rasistowskie bannery niesione przez niektórych uczestników marszu były przejawem rosyjskiej propagandy i wojny hybrydowej.

   „Polska od lat jest obiektem ataków hybrydowych ze strony naszych wschodnich sąsiadów. Oni życzą sobie, żeby nasz kraj przedstawiać jako ten, gdzie po ulicach maszerują sobie swobodnie naziści” – powiedział Bielan.

   ZOBACZ RÓWNIEŻ: MSZ IZRAELA LICZY NA UKARANIE ORGANIZATORÓW MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

   Bielan przypomniał, że Richard Spencer, jeden z liderów amerykańskiego ruchu Alt Right, który miał przybyć do Polski w przededniu Marszu Niepodległości, „słynie ze związków z naszym wschodnim sąsiadem”. Do wizyty, która miała mieć miejsce w przeddzień 11 Listopada, nie doszło „dzięki między innymi skutecznej działalności naszych służb specjalnych” – zapewniał Bielan.

   Kresy.pl / TVN24 / Rzeczpospolita

   Polubienie

 16. prawda nas wyzwoli
  Kto był na MN i czuje się urażony słowami CNN http://edition.cnn.com/2017/11/12/europe/poland-warsaw-nationalist-march/index.html – napisać o tym i żądać przeprosin http://edition.cnn.com/feedback/

  RYSK
  trzeba nakazac żydom aby pilnowały swoich faszystow w izraelu,ktorzy bezkarnie zabijaja dzieci w strefach palestyńskich.Gudlajom już dziekujemy za troske kolonizatora.

  https://wpolityce.pl/polityka/366740-msz-marsz-niepodleglosci-byl-wielkim-swietem-polakow

  MSZ: Marsz Niepodległości był wielkim świętem Polaków

  opublikowano: za 26 minut


  autor: PAP/Supernak

  Marsz Niepodległości był wielkim świętem Polaków; przypisywanie temu wydarzeniu jako dominujących elementów, które miały charakter wyłącznie incydentalny jest nieuprawnione – podkreśla MSZ w oświadczeniu. Polskie władze „zdecydowanie” potępiają poglądy bazujące na ideach rasistowskich – czytamy.

  W dniu 11 listopada br. w Warszawie zorganizowano cykliczny Marsz Niepodległości, w którym tysiące uczestniczących w nim osób mogły – pokojowo – dać wyraz swoim patriotycznym uczuciom. Marsz był wielkim świętem Polaków, różniących się w swoich poglądach, ale jednoczących się wokół wspólnych wartości: wolności i wierności Niepodległej Ojczyźnie

  — czytamy w oświadczeniu MSZ przekazanym w poniedziałek PAP.

  W ocenie resortu spraw zagranicznych „przypisywanie temu wydarzeniu jako dominujących elementów, które miały charakter wyłącznie incydentalny, jest nieuprawnione”.

  Jak jednocześnie podkreślono, polskie władze „zdecydowanie potępiają poglądy bazujące na ideach rasistowskich, antysemickich i ksenofobicznych”. W tym kontekście resort przypomniał o sprzeciwie, jaki pod koniec października wyraził wobec wizyty w Polsce Richarda B. Spencera. Miał on wziąć udział w seminarium organizowanym przez Kongres Narodowo-Społeczny z okazji obchodów Święta Niepodległości.

  Richard B. Spencer to założyciel think tanku National Policy Institute, utożsamianego z rasistowskim „białym nacjonalizmem”. 39-letni Amerykanin w 2014 roku został deportowany z Węgier i przez 3 lata automatycznie miał zakaz wjazdu do krajów grupy Schengen.

  Sobotni Marsz Niepodległości skrytykowało MSZ Izraela.

  To marsz niebezpieczny, zorganizowany przez elementy ekstremistyczne i rasistowskie”

  — oświadczył rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela Emmanuel Nahshon, którego słowa przytoczyła w niedzielę włoska agencja prasowa Ansa.

  Wyrażamy ufność, że władze polskie podejmą działania przeciwko organizatorom. Historia uczy, że na takie zjawiska nienawiści rasowej trzeba reagować natychmiast i w sposób zdecydowany”

  — dodał.

  Sobotni Marsz Niepodległości był organizowany przez środowiska narodowe. Jak podał komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk, brało udział ok. 60 tys. osób; zabezpieczało go ponad 6 tys. policjantów. Skandowano m.in. hasła: „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę”, „Bóg, honor i ojczyzna”, „Polski przemysł w polskich rękach”, „Naszą drogą nacjonalizm”, „Precz z lewactwem”, „Polska katolicka, nie laicka”, „Cześć i chwała bohaterom, biało-czerwone barwy niezwyciężone”.

  Podczas Marszu Niepodległości pojawiły się też transparenty z hasłami takimi jak: „Europa będzie biała albo bezludna”, „Biała Europa braterskich narodów”. W trakcie marszu uczestnicy odpalali świece dymne, race i petardy.

  PAP/mall

  as
  Hasła mogą być przyczynkiem do ataków, czy należy więc puszczać je na żywioł? A race – źle się kojarzą i w takim tłumie mogą być naprawdę niebezpieczne. Mamy więc awantórkę na własną prośbę.

  fritz
  „Europa będzie biała albo bezludna”, „Biała Europa braterskich narodów”. Slogan jest rzeczywiscie bardzo glupi. Gdyby redakcja zamiescila zdjecia to bym natychmiast uwierzyl a tak wyglada na ubecka, komunistyczna propagande. To jest oczywista nieprawda. W europie nastepuje gwaltowna wymian ras. Bialego czlowieka za 150 lat bedzie mozna wylacznie w ZOO obejrzec a na scianie klatki bedzie napis: karmienie zakazana. Oczywiscie dotyczy to rowniez Polski o ile Polska nie wyjdzie w ciagu nastepnych 15 lat z UE.

  Anka
  Piękne,patriotyczne święto.Gdybym mieszkała bliżej Warszawy, to też bym tam była.Ze wzruszeniem oglądałam wszystko w TVP.Ujadają ci,którzy mieli satysfakcję z burd za czasów PO PSL

  A.
  A co tam robił ten duży baner „Narodowy ŁKS”?! Do tego przyśpiewki kibicowskie, race itp. Co to miało wspólnego ze świętowaniem odzyskania niepodległości?

  Jarek Fujarek
  Polski rząd boi się kiboli (szef MSWiA ucieka z Warszawy 11.11) i tego dnia prawo w Polsce nie obowiązuje. Można obnosić rasistowskie hasła, krzyczeć wulgaryzmy, palić race i pić piwo na ulicach.

  https://wpolityce.pl/polityka/366660-nasz-wywiad-tarczynski-ciesze-sie-ze-nikt-na-marszu-nie-byl-kopany-do-nikogo-nie-strzelano-nikt-nie-przyszedl-z-twarza-wymalowana-pasta

  https://wpolityce.pl/polityka/366720-ale-ich-to-cieszy-sikorski-wyje-w-tok-fm-ws-rasistowskich-hasel-na-mw-potwierdzily-sie-stereotypy-o-polsce-jako-kraju-tepych-antysemitow

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366701-meller-chce-byc-niemcem-stuhr-wstydzi-sie-polskiego-nowoczesny-patriotyzm-zbiera-zniwo

  https://wpolityce.pl/polityka/366749-stowarzyszenie-marszu-niepodleglosci-zdecydowanie-odcina-sie-od-slow-plawskiego-nie-utozsamiamy-sie-z-nia-i-ja-odrzucamy

  https://wpolityce.pl/polityka/366669-szokujace-slowa-rzecznika-prasowego-mw-jestesmy-separatystami-rasowymi-osoba-czarnoskora-nie-jest-polakiem

  https://wpolityce.pl/polityka/366696-tego-sie-nie-spodziewal-andruszkiewicz-i-chruszcz-osmieszyli-teorie-rzecznika-mlodziezy-wszechpolskiej

  https://wpolityce.pl/polityka/366677-winnicki-i-bosak-zdecydowanie-odcinaja-sie-od-slow-rzecznika-mw-nie-ma-i-nie-bedzie-przyzwolenia-na-tego-typu-glupie-ekscesy

  https://wpolityce.pl/polityka/366731-czy-polska-pojdzie-ku-wielkosci-a-zdrada-ku-smiesznosci-po-obchodach-swieta-niepodleglosci-widac-ze-idzie-nowych-ludzi-plemie

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366743-policja-analizuje-materialy-ws-ewentualnego-zlamania-prawa-w-swieto-niepodleglosci

  https://wpolityce.pl/polityka/366729-marsz-niepodleglosci-nie-moze-byc-kojarzony-z-rasizmem-jesli-powaznie-traktuje-sie-sluzbe-ojczyznie-nie-mozna-tolerowac-takich-postaw

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/366695-nie-tylko-komunizm-pasuje-tak-do-polakow-jak-do-krowy-siodlo-podobnie-nie-pasuje-nam-lewicowo-liberalny-zamordyzm

  https://wpolityce.pl/polityka/366675-to-jest-niebywale-ze-polacy-swietujac-dzien-niepodleglosci-tak-irytuja-w-kraju-i-za-granica

  https://wpolityce.pl/polityka/366698-prof-andrzej-zybertowicz-nie-ma-dwoch-plemion-plemion-jest-wiele-a-narod-jest-jeden

  https://wpolityce.pl/polityka/366670-michal-karnowski-o-atakach-zachodnich-mediow-na-polske-wszystko-co-ma-znak-silnej-polskosci-jest-opisywane-jako-cos-skrajnego

  https://wpolityce.pl/polityka/366755-smiechu-warte-sueddeutsche-zeitung-alarmuje-przed-rozwojem-ekstremizmu-w-polsce-odpowiada-za-niego-kosciol-i-pis

  https://wpolityce.pl/polityka/366752-nowoczesna-sklada-zawiadomienie-do-prokuratury-na-organizatorow-marszu-niepodleglosci-powod-propagowanie-faszyzmu-i-rasizmu

  Polubienie

 17. Marsz Niepodległości (2017) – Jak tam jest NAPRAWDĘ? / Polish Independence March (ENG Subtitles)

  NewsWeb.pl
  Opublikowany 12 lis 2017

  Marsz Niepodległości 2017 – Jak tam jest naprawdę? Krótki reportaż o Marszu Niepodległości. Czy największy patriotyczny marsz w Europie gromadzi faszystów?

  Twój Stary
  1 dzień temu
  Na każdym portalu „polskich mediów”, jesteśmy atakowani i nazywani faszystami, nacjonalistami, nazistami. I to jest wolność słowa w Polsce w tych mediach. Tam naprawdę pracują jebane antypolskie kanalie. Należy ograniczyć do minimum udział zagranicznych mediów w Polsce. A oni wszyscy za te swoje słowa niech lecą na bruk!

  Tom Lakoma
  2 dni temu
  Fuck BBC and German

  rafa benitez
  2 dni temu
  Byłem tam z moim synem- 9 letnim „faszystą”

  maciek zajac
  2 dni temu
  Dal nam przyklad Krol Sobieski jak zwyciezac mamy – a nie zaden bonaparte ktory nie wygral niczego ! Kochani rodacy czas na zmiane w naszym hymnie narodowym . Pozdrawiam i czekam na konkrety by nigdy wiecej oficjalnie nie wymieniac tego komucha ” bonaparte ” w naszym Narodowym hymnie . ….

  Polubienie

 18. zefir @zefir:
  Tzw „obrońcy demokracji” i lewacy wyczuli słabość Polski-przecież PAD i wierchuszka PiS uciekli od Marszu-więc po Polsce jadą.Smutne, ale żadnego wstydu nie czuję.

  zefir @zefir:
  @zefir :Patriotycznego wydżwięku Marszu Niepodległości 2017r żadne potępienie nie zmarnuje.

  Gaetano @Gaetano:
  Ale gdy w Berlinie całkiem niedawno przeszedł marsz autentycznych neonazistów, eurodeputowani siedzieli cicho. A marsz, no cóż, chyba nie było tam wielu prawdziwych nacjonalistów, chociaż była grupa niosąca flagi z emblematem Narodowych Sił Zbrojnych i napisem „Śmierć Wrogom Ojczyzny”. Właśnie to hasło tak bardzo nie spodobało się panu z gliny, a przecież jest ono również mottem „Niezłomnych”, co samo w sobie zakrawa na groteskę. Teraz mówi się tylko „narodowcy”, tak jakby mówienie o sobie „nacjonalista” miało wydźwięk pejoratywny.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/ue-zazada-polski-potepienia-ksenofobicznego-faszystowskiego-marszu-niepodleglosci/


  Parlament Europejski. Fot. wikimedia.org

  UE ZAŻĄDA OD POLSKI POTĘPIENIA „KSENOFOBICZNEGO I FASZYSTOWSKIEGO” MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI?

  14 listopada 2017|6 komentarzy|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Według doniesień Polsat News europarlamentarzyści chcą potępienia Marszu Niepodległości przy okazji debaty o praworządności w Polsce.

  Eurodeputowani pięciu grup politycznych w Parlamencie Europejskim zgłosili poprawkę do projektu rezolucji w sprawie praworządności w Polsce, która przewiduje wystosowanie wobec Polski żądania potępienia Marszu Niepodległości. – podał we wtorek portal tygodnika DoRzeczy powołując się na korespondencję Polsat News z Brukseli.

  Parlament Europejski wzywa polski rząd do podjęcia odpowiednich działań i stanowczego potępienia ksenofobicznego i faszystowskiego marszu, który miał miejsce w Warszawie w sobotę, 11 listopada. – brzmi tekst zaproponowanej poprawki. Autorem poprawki są europosłowie, którzy pracują nad projektem rezolucji.

  Debata na temat stanu praworządności w Polsce ma odbyć się w Europarlamencie w środę o godzinie 15. Pierwotnie miała ona dotyczyć jedynie spraw związanych z Trybunałem Konstytucyjnym oraz ustaw o zmianach w sądownictwie.

  Przypomnijmy, że w swoim napisanym we wtorek tweecie Donald Tusk twierdził, że temat Marszu Niepodległości, jaki po raz kolejny przeszedł 11 listopada w Warszawie, był tematem kuluarowych rozmów przywódców państw Stowarzyszenia Azji Południowo-Wschodniej i Chin, USA, Indii czy Japonii. Przewodniczący Rady Europejskiej stwierdził, że Marsz Niepodległości godzi w wizerunek Polski w oczach azjatyckich polityków. Tym samym Tusk przyłączył się do grona opozycyjnych polityków polskich i komentatorów z państw zachodnich ostro krytykujących marsz organizowany zwyczajowo przez środowiska narodowe w Dniu Niepodległości. Grzegorz Schetyna domagał się nawet w poniedziałek delegalizacji organizacji animujących Marsz Niepodległości. Z kolei dawny doradca Hillary Clinton do spraw międzynarodowych pisał, również na Twitterze, o „marszu 60 tysięcy nazistów.

  CZYTAJ TAKŻE: Marsz Niepodległości przeszedł ulicami Warszawy [+FOTO]

  Kresy.pl / DoRzeczy

  bob @bob:
  Pewnie sprawka szmalcowników z po tak czy siak wstyd za marsz w tym roku jest faktem zawsze było to stąpanie po cienkiej linie bo onr czy nopy to szemrane towarzystwo

  Kojoto @Kojoto:
  @bob – wstyd za takie opinie jak Twoja. Na Marszu byłem w tym roku pierwszy raz, z dziećmi, rodzeństwem i przyjaciółmi i zauważyłem podniosłą i uroczystą atmosferę. Moim małym dzieciom nawet podobały się race i wybuchy petard na obrzeżach marszu, no i przede wszystkim MORZE biało-czerwonych flag. To że jakaś młodziesz od czasu do czasu skandowała je-ać Tuska aż tak bardzo mnie nie zgorszyło, w każdym razie moje dzieci jeszcze nie wiedziały o co chodzi, ale przezornie nie spytały 🙂

  Pol_AK @Pol_AK:
  @Kojoto Kto nie był ten nie wie 🙂 Podniośle, miło i zabawnie gdy np słyszy się piskliwy głosić 5 latki „Duma, duma, narodowa duma” 🙂

  Polubienie

 19. lp @lp:
  B’nai B’rith to jest talmudyczne gestapo.

  tagore @tagore:
  Amerykańscy demokraci atakują sojusznika Trumpa, nic nowego.

  zefir @zefir:
  Fałszywi obrońcy demokracji, lewactwo i żydokomuna, fake news’ami operują jako argumentami wymierzonymi w Polskę, wykorzystując pretekst patriotycznego Marszu Niepodległości. Nienawistne propagandowe chwyty z zawiści wykorzystują i antypolskie bzdury wygadują. Żydzi, którzy u siebie w Israelu obcej nacji nie tolerują, co w swej konstytucji mają, bzdurnie pieją o swój byt w Polsce się obawiając. A przecież rabin Schudrich dyplomatycznie om powiedział: ”Proszę mnie nie pytać, czy to lepiej, czy gorzej, że nie są agresywni”. Bo nie są agresywni, a to gorzej w propagandowym fachu znaczonym fake news’ami. Ussmańskich pismaków w konfabulacyjnym rozpędzie fantazja nawet do Ku-Klux-Klanu niesie.

  https://kresy.pl/wydarzenia/amerykanska-gazeta-porownuje-marsz-niepodleglosci-ku-klux-klanu/


  Fot. forward.com, zrzut ekranu

  AMERYKAŃSKA GAZETA PORÓWNUJE MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI DO KU-KLUX-KLANU

  15 listopada 2017|3 komentarze|w Ameryka, polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Amerykańska gazeta dla społeczności żydowskiej na swoich stronach internetowych porównuje uczestników Marszu Niepodległości do Ku-Klux-Klanu i alarmuje, że Żydzi w Polsce mogą zacząć się „bardziej martwić, niż kiedykolwiek”.

  Jak pisze na swoich stronach internetowych „The Forward”, 11 listopada przez Warszawę przeszedł „ogromny Marsz Niepodległości, zorganizowany przez skrajnie prawicowe, rasistowskie siły w Polsce”. Autor artykułu, Larry Cohler-Esses napisał: „To sprawia, że Żydzi w Polsce mogą się bardziej martwić, niż kiedykolwiek”.

  „The Forward” lub „The Jewish Daily Forward” to niegdyś tygodnik, a dziś miesięcznik wydawany dla amerykańskiej społeczności żydowskiej. Pierwotnie ukazywał się w jidysz, ale później powstała także wersja angielska. Gazeta prowadzi też własny, codziennie uaktualniany portal internetowy. To właśnie tam zamieszczono tekst Larry’ego Cohlera-Essesa.

  W swoim tekście poświęconym Marszowi Niepodległości cytuje on m.in. naczelnego rabina Polski, Michaela Schudricha:

  – Uczą się ukrywać, kim naprawdę są. Proszę mnie nie pytać, czy to lepiej, czy gorzej, że nie są agresywni.

  Według „The Forward”, tegoroczny marsz zgromadził „najwięcej (uczestników) w historii” – 60 tys. osób. Jednak we wcześniejszych latach liczbę uczestników szacowano nawet 100 tysięcy. Autor krytycznie zwraca uwagę m.in. na transparenty i okrzyki, które jego zdaniem były obecne w trakcie marszu:

  – Źródłem zmartwień dla Żydów były transparenty, w których dominowały tematy białej supremacji, okrzyki potępiające muzułmańskich imigrantów, otwarcie eksponowane symbole partii faszystowskich, wezwania do chrześcijańskiego triumfalizmu, hasła, iż czarni nie mogą być Polakami oraz potępienia Żydów.

  PRZECZYTAJ: Brytyjskie media o Marszu Niepodległości: „pokaz ksenofobii i supremacji białej rasy”

  Cohler-Esses dodaje, że marsz zorganizowały ONR oraz Młodzież Wszechpolska. Twierdzi, że „obie organizacje były znane przed i w czasie II wojny światowej z przemocy wobec Żydów, w tym masakr, w przypadku ONR”.

  Powołuje się także na słowa Sergiusza Kowalskiego z Żydowskiego Stowarzyszenia B’nai B’rith w Rzeczypospolitej Polskiej, który powiedział, że „wszyscy maszerowali pod banerami i sloganami poruszającymi tematy tabu, jakie można było spotkać w Charlottesville”.

  Autor podkreślił zarazem, że Marsz Niepodległości, który nazywa „zjednoczonymi siłami skrajnej prawicy” był wielokrotnie liczniejszy od manifestantów z Charlottesville, a do tego odbył się w stolicy Polski. Następnie cytuje Kowalskiego, który powiedział mu: – To tak jakby Ku-Klux-Klan maszerował dziesiątkami tysięcy przez Waszyngton.

  – Ten marsz był naprawdę imponujący. Było kolorowo, z licznymi transparentami i racami; to coś, czego nie możesz udawać, że nie widzisz. Ale oni udają – dodał przedstawiciel B’nai B’rith, odnosząc się do, jak to określono: „prawicowego, nacjonalistycznego rządu Prawa i Sprawiedliwości”.

  Przypomnijmy, że dwa miesiące temu B’nai B’rith otwarcie protestowało przeciwko honorowaniu żołnierzy NSZ. List w tej sprawie, skierowany m.in. do prezydenta i Marszałka Sejmu, podpisany przez Kowalskiego, opublikowała „Gazeta Wyborcza”.

  B’nai B’rith jest jedną z najstarszych i nieprzerwanie działających żydowskich organizacji na świecie. Główna siedziba znajduje się w Waszyngtonie. Organizacja skupia się oficjalnie na ochronie interesów państwa Izrael oraz diaspory żydowskiej, jak również angażuje się w zwalczanie antysemityzmu. 9 września 2007 roku otwarto filię organizacji w Polsce.

  Czytaj więcej: B’nai B’rith przeciwko honorowaniu żołnierzy NSZ

  Cohler-Esses zarzuca policji bezczynność ws. niesionych transparentów i wznoszonych haseł, które jego zdaniem były tam obecne. W każdym razie, tak do rzeczywistych, jak i rzekomych, podchodzi bardzo krytycznie. W tym kontekście powołuje się na dyrektora wykonawczego Żydowskiego Domu Kultury w Krakowie, Jonathana Ornsteina. Miał on powiedzieć, że „ludzie są przerażeni”, ponieważ „uważają, że rząd na to pozwala, a policja, która ma chronić ludzi przed faszystami, daje im siłę”.

  Cohler-Esses przywołuje także wypowiedzi członków rządu, a także prezydenta Andrzeja Dudy. Autor pisze, że Duda potępił nacjonalizm i rasizm, ale jednocześnie zaznaczył, że „nie jest on członkiem PiS” i „reprezentuje państwo, a nie rząd”.

  Przeczytaj: Tusk atakuje Marsz Niepodległości

  Dawny współpracownik Donalda Tuska, a obecnie lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna domagał się w poniedziałek delegalizacji organizacji animujących Marsz Niepodległości. Z kolei dawny doradca Hillary Clinton do spraw międzynarodowych pisał, również na Twitterze, o „marszu 60 tysięcy nazistów.

  Rp.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 20. bob @bob:
  Czemu zawsze atakują nas ci sami czemu zawsze im szczury z po pomagają? może na zachodzie nie ma ekscesów rasistowskich nic a nic??

  https://kresy.pl/wydarzenia/burzliwa-debata-o-polsce-pe-verhofstad-mowi-o-marszu-tysiecy-faszystow-poslowie-pis-opuszczaja-sale/


  PE za zawieszeniem rozmów akcesyjnych z Turcją.Parlament Europejski, foto: pixabay.com

  BURZLIWA DEBATA O POLSCE W PE: VERHOFSTADT MÓWI O „MARSZU TYSIĘCY FASZYSTÓW”, POSŁOWIE PIS OPUSZCZAJĄ SALĘ

  15 listopada 2017|1 Komentarz|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Debata w Europarlamencie nt. Polski przebiegała bardzo burzliwie. Polskie władze atakowali zarówno wiceszef KE Frans Timmermans i lider euroliberałów Guy Verhofstadt, jak i posłowie PO. W reakcji na to, przedstawiciele PiS opuścili salę plenarną.

  W środę przed południem w Parlamencie Europejskim w Strasburgu rozpoczęła się debata o praworządności w Polsce, m.in. z udziałem wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. W imieniu prezydencji w Radzie UE obecny jest wiceminister ds. europejskich Estonii Mati Maasikas.

  Timmermans w swoim wystąpieniu krytycznie ocenił zmiany w polskim sądownictwie, proponowane przez rząd PiS. Wezwał polskie władze do „przywrócenia niezawisłości” Trybunału Konstytucyjnego, a także do dostosowania prawa o sądach powszechnych do unijnych standardów. Domagał się także zniesienia wpływu ministra sprawiedliwości na nominacje prezesów sądów. Podkreślił również, że kwestia dostosowania do unijnych wymogów dotyczy także propozycji prezydenta Andrzeja Dudy ws. Sądu Najwyższego i KRS. Jego zdaniem, będzie to dla Polski test na poszanowanie praworządności.

  Głos zabrał również lider frakcji euroliberałów Guy Verhofstadt, znany ze ścisłej współpracy z Nowoczesną Ryszarda Petru i domagający się uruchomienia wobec Polski art. 7 Traktatu UE.

  Verhofstad odniósł się również do Marszu Niepodległości, który jego zdaniem jest jednym z przykładów nietolerancji wywoływanej rządami PiS. Podkreślił, że marsz odbył się zaledwie kilkaset kilometrów od Auschwitz. Wypowiedź lidera euroliberałów oburzyła europosła Marka Jurka.

  Z kolei znany europarlamentarzysta PO, Janusz Lewandowski podkreślał, że działania rządu Polski są sprzeczne z racją stanu i prowadzą do izolacji kraju. Powołał się na list Piotra Szczęsnego, który dokonał samopodpalenia w Warszawie. Oskarżył również polski rząd o łamanie prawa i tolerowanie przejawów ksenofobii i nietolerancji.

  W reakcji na te wystąpienia, szef delegacji PiS prof. Ryszard Legutko oświadczył, że „działania Komisji Europejskiej, która nie chce dialogu z Polską, tylko stawia ultimatum są bezprawne”.

  – Jakby jakaś dziesiąta część z tego, co działo się w Hiszpanii, działo się w Polsce, to by się pan zamienił w św. Jerzego walczącego ze smokiem –mówił Timmermansowi Legutko, oskarżając wiceszefa KE o stosowanie podwójnych standardów. Skrytykował też postawę państw zachodnich oraz tamtejszych mediów wobec rządu w Warszawie. Zaznaczył, że dostrzega w tym stare kolonialne nawyki:

  – We wschodniej Europie dokonuje się proces upodmiotowienia i choćby nie wiem co byście robili, to będzie trwał.

  – Proszę nie mówić, że pan reprezentuje prawo. Wszystkie działania KE są bezprawne, łamią traktaty, a że są tutaj w PE przyklepywane, to nie czyni je mniej bezprawnymi. Macie tu większość, możecie przyjąć nawet, że 2+2=5 – mówił profesor, zwracając się do Timmermansa.

  Wystąpienie Legutki wywołało wściekłość Verhofstada, który zaczął krzyczeć w stronę europosła PiS, że „to skandaliczny atak”.

  Po wystąpieniu Legutki, europosłowie PiS opuścili salę plenarną. W rozmowie z dziennikarzami nazwał debatę „orwellowskim seansem nienawiści”. Skrytykował też wystąpienie Lewandowskiego. – (…) już chyba niżej upaść nie można – powiedział.

  Z kolei europoseł PiS Tomasz Poręba oświadczył na konferencji prasowej, że projekt rezolucji PE ws. Polski jest pełen kłamstw, półprawd i manipulacji. Podkreślił również, że złożono do niego poprawkę autorstwa przedstawicieli PO, według której „w Warszawie odbył się marsz faszystów”. Dodał też, że  projekt zawiera fragment mówiący, że liderzy partii opozycyjnych w Polsce są objęci nadzorem policyjnym.

  Przeczytaj: UE zażąda od Polski potępienia „ksenofobicznego i faszystowskiego” Marszu Niepodległości?

  Zdaniem Legutki, przedstawianie ostatniego Marszu Niepodległości w Warszawie w poprawce do projektu rezolucji jako „wielkiego marszu faszystów, czy nawet nazistów, (…) ilustruje systemowe kłamstwo, z którym mamy do czynienia od pewnego czasu w zachodnich mediach”.

  Odnosząc się w dalszej części debaty do wystąpienia Legutki, Timmermans uznał, że europoseł Lewandowski z PO powinien być dumny z tego, że został skrytykowany:

  – Powiedziałbym również po jego [Legutki –red.] straszliwym ataku na posła Lewandowskiego, by Lewandowski obnosił się tym z dumą. Bo ostatnie dwa lata pokazały, że jeśli nie ma się argumentów, to zaczyna się od ataków personalnych. To również moje doświadczenie.

  Po godz. 12.30 zaplanowane jest głosowanie nad rezolucją PE˙ w  sprawie praworządności w Polsce.

  PAP / rmf24.pl / wPolityce.pl / Kresy.pl

  Polubienie

 21. Boo
  Hitler był lewakiem, Verhofstadt jest lewakiem, Timmermans jest lewakiem. Z nich wszystkich Hitler był najmniejszym polakożercą, ci dwaj nie mają po prostu władzy.

  Tadeusz
  Polska powinna wystąpić z euro-kołchozu, lewacka dzicz panująca w Brukseli dąży do obalenia Rzeczpospolitej, ta czerwona zaraza po raz koleiny atakuje Polskę, powtórka roku 1920!

  Róbcie swoje. Tylko szybciej !
  Przecież to nie ma znaczenia co zrobi rząd. Problemem jest to że Polacy nie chcą już być okradani przez Niemców, Holendrów czy Francuzów. Tylko tyle i aż tyle. Chodzi jedynie o 30-40 mld zł rocznie

  Nina
  Polska nie powinna na siłę siedzieć w tym szambie lewackim pod zarządem szwabskim potomkom hitlerowskim. Powinniśmy wyjść z UE, tak jak to zrobiła Wielka Brytania. Ich i tak zniszczy islamizacja.

  https://wpolityce.pl/polityka/367095-burzliwa-debata-o-polsce-w-pe-verhofstadt-ulicami-warszawy-przeszlo-tysiace-faszystow-legutko-macie-jakas-obsesje

  Burzliwa debata o Polsce w PE! Verhofstadt: „Ulicami Warszawy przeszło tysiące faszystów”. Legutko: „Macie jakąś obsesję!”


  autor: europarl.europa.eu; PAP/EPA

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu

  W Parlamencie Europejskim w Strasburgu miała miejsce debata o praworządności w Polsce. Uczestniczyli w niej m.in. wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans i – w imieniu prezydencji w Radzie UE – wiceminister ds. europejskich Estonii Mati Maasikas.

  Po godz. 12.30 planowane jest głosowanie nad rezolucją PE˙w tej sprawie.

  Wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans, wymieniając zarzuty wobec Polski, mówił nie tylko o ustawach sądowych autorstwa PiS z lipca, ale również o projektach prezydenckich.

  Sprawa dotycząca praworządności nigdy nie dotyczy tylko konkretnego państwa, lecz całych struktur UE. Dlatego zaangażowanie PE jest tak ważne

  — mówił Timmermans.

  Wiceszef KE mówił o ustawach sądowych z lipca, które w jego opinii zagrażają polskiemu sądownictwu.

  KE zwraca także uwagę na systemowe zagrożenie, jeżeli chodzi oz miany w składzie TK wbrew zwykłej procedurze mianowania sędziów

  — dodał.

  Polski rząd odmawia opublikowania szeregu orzeczeń TK

  — zarzucał.

  Prezydent Duda zaprezentował nowe projekty ustaw ws. SN i KRSKE wnikliwie je analizuje i ocenia, że niektóre kwestie mogą budzić poważne obawy

  — dodał wiceszef KE.

  Polskie władze powinny przywrócić niezawisłość TK jako strażnika polskiej Konstytucji. Polskie władze powinny dostosować prawo o sądach powszechnych do prawa UE. Znieść wpływ prokuratora generalnego na nominacje i odwoływanie prezesów sądów. Polska powinna dostosować prawo dot. szkół sądowniczych do prawa europejskiego. Dwa nowe prezydenckie projekty ustaw powinny zostać dostosowane do prawa europejskiego, jeżeli chodzi o niezawisłość sądów

  — ciągnął Timmermans.

  Wystąpił także europoseł PO Janusz Lewandowski, zaczynając od oburzającego wykorzystania tragedii Piotra S., który dokonał samopodpalenia!

  To co czuje wyrażę słowami mojego rodaka, który dokonał desperackiego aktu samospalenia w centrum Warszawy: „Wstydzę się, że znajomym z zachodu muszę tłumaczyć, że Polska to nie to samo co polski rząd”

  — mówił Lewandowski.

  Jako zarzuty wobec rządzących, wymienił m.in. wycinkę Puszczy, tolerowanie aktów ksenofobii i neofaszyzmu, a także deptanie konstytucji.

  To widać dokładnie, nie da się spuścić nowej żelaznej zasłony. Demokracja w Polsce ma się dobrze tylko w zmyślonym świecie, kreowanym przez media, także zawłaszczone

  — dodał.

  Pojawia się pytanie o przyszłość Polek i Polaków, nie chodzi tylko o wpływy, ale bezpieczeństwo. Samowykluczenie Polski jest sprzeczna z polską racją stanu. To tak, jakby ktoś prosił się, by wróciło przekleństwo polskiego losu i geopolityki

  — stwierdził.

  Polska ma przyjaciół w wolnej i demokratycznej Europie, a nie w Turcji

  — dodał europoseł PO.

  Polski obóz rządzący czuje się niewygodnie, gdy przypominamy, jak zachowywali się kiedyś, gdy tu w PE, wszczynali różne wysłuchania, co nie miało nic wspólnego z rzeczywistością

  — powiedział Lewandowski.

  Politykowi opozycji odpowiadał prof. Ryszard Legutko z PiS.

  Jako człowiek trochę doświadczony w polityce myślałem, że jest jakaś granica bezwstydu. Ale po tym, co usłyszałem od kolegi Lewandowskiego, zmieniam zdanie, nie ma tych granic. Nie myślałem, że można jeszcze niżej upaść, niż to, co pan powiedział, że można gadać tak obrzydliwe i nieprawdziwe rzeczy. To jest oburzające!

  — mówił prof. Legutko.

  Na tej sali nie chodzi o żaden dialog, to nie jest żadna debata. To kolejny orwellowski seans i pokaz siły wobec Polski i polskiego rządu. Nie chodzi o prawo, ale o władzę

  — dodał.

  Macie jakąś obsesję i uporczywe natręctwo, jeżeli chodzi o Polskę. Ciągle do tego wracacie. Ludzie, zmiłujcie się!

  — wołał

  Europoseł PiS zwrócił również uwagę na „antypolską orgię” w niemieckich mediach.

  To kompletne dyrdymały i Niagara kłamstw. Musiałby mieć nie 6,5 minuty ale 6,5 miesiąca, żeby to odkłamać

  — dodał.

  Widzę tutaj stare kolonialne nawyki. (…) Proszę przyjąć do wiadomości, że trwa proces przywracania podmiotowości

  — podkreślił.

  Prof. Legutko zwrócił się także do Fransa Timmermansa.

  Proszę nie mówić, że pan reprezentuje prawo. Wszystkie działania KE są bezprawne, łamie traktaty, a że są tutaj w PE przyklepywane, to nie czyni je mniej bezprawnymi. Macie tu większość, możecie przyjąć nawet, że 2+2=5

  — mówił prof. Legutko.

  To są te podwójne standardy, nieodłącznie związane w Polsce z pana nazwiskiem. Jak się w Polsce działo coś niedobrego, to pan milczał (…) Gdyby dziesiąta część tego, co działo się w Hiszpanii, wydarzyłoby się w Polsce, to zamieniłby się pan z św. Jerzego, który walczy ze smokiem

  — mówił europoseł PiS.

  To nie jest dialog, ani zaproszenie do rozmowy. Ale ultimatum – to ma być zrobione, a jak nie, to będziemy ukarani. To jest dialog w systemie KE. (…) To taka bezczelność władzy, wszystko możecie zrobić i uważacie, że wszystko możecie nakazać

  — dodał.

  To nie zaszkodzi Polsce, to zaszkodzi Unii. (…) Dla niszczenia wizerunku Unii, zrobił pan więcej niż Nigel Farage i Marine Le Pen

  — mówił do Timmermansa prof. Legutko.

  Do europosła PiS z pytaniem zwróciła Barbara Kudrycka z PO.

  Czy traktujecie UE jak dojną krowę, z której można wyciągać jedynie pieniądze, czy raczej jako wspólnotę prawa, w której obowiązują nas te samy zasady cywilizacji i zachodnie wartości?

  — pytała.

  Europoseł Legutko odpowiadał:

  Nie, nie traktujemy UE jako dojnej krowy. Jeżeli chodzi o TK, to przecież pani partia chciała przejąć w całość trybunał, ale jakoś tego pan Timmermans nie zauważył. Nie dostrzegł pan tego, powiedział pan jakieś słowo? Może się pan uśmiechać drwiąco, ale nic pan nie powiedział.

  Mocną odpowiedzią europosła PiS na słowa Lewandowskiego, oburzył się Guy Verhofstadt.

  To skandaliczny atak

  — krzyczał w stronę europosła Legutki.

  Jeśli jest na sali jakiś rozsądny kolega, czasami na granicy z nudą, to właśnie pan Lewandowski. Powiedzenie, że postradał zmysły, jest sprzeczne z prawdą. To polski rząd postradał zmysły

  — powiedział Verhofstadt.

  Mieliśmy kilka tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy na ulicach Warszawy. (…) Marsz rozciągał się 300 km od obozu koncentracyjnego w Auschwitz. To nie powinno wydarzyć się w Europie, a już tym bardziej w Europie

  — atakował.

  Nie chodzi o pouczenie Polski. (…) Polski jako kraju nikt nie atakuje. To, co mówimy, dot. ostatnich dwóch lat i tego, co zrobił rząd, a chodzi zwłaszcza o Jarosława Kaczyńskiego,który kopiuje Orbana, tworząc nieliberalnego państwo. To chyba nie leży w interesie polskich obywateli

  — pouczał europoseł z frakcji liberałów.

  W takiej sytuacji trzeba będzie prosić o uruchomienie Art. 7 TUE. Gdy będą sankcje, chcemy by polskie społeczeństwo dostawało bezpośrednio unijne pieniądze. Polacy nie mogą paść ofiarą reakcyjnego programu polskiego rządu i Jarosława Kaczyńskiego

  — dodał, po czym skandaliczne wystąpienie spotkało się ze stanowczą odpowiedzią Marka Jurka.

  To niedopuszczalne aluzje do obozu Auschwitz! Proszę prezydium o zajęcie się jego wypowiedziami. Ten język nienawiści musi się wreszcie skończyć

  Pod koniec dyskusji głos zabrał również Jacek Saryusz-Wolski.

  Wobec problemów korupcji i naruszeń rządów prawa na Malcie pan milczy i nie uruchomia unijnej procedury. Czy dlatego, że jest to rząd z pańskiej rodziny politycznej socjalistów? Nie miał pan takich zahamować, by wytoczyć działa kłamliwych oskarżenia wobec Polski, przepisując słowo w słowo, kopiując fałszywe zarzuty totalnej opozycji, broniącej patologii minionych rządów i pozostałości po komunizmie

  — mówił były europoseł PO.

  Nazywam do paradoksem Timmermansa

  — dodał.

  To niezrozumienie, że w Polsce dokonuje się sanacja chorego państwa i naprawa wymiaru sprawiedliwości; to dokończenie nieskończonej rewolucji Solidarności, spóźnionej o 20 lat

  — podkreślił Jacek Saryusz-Wolski.

  Na koniec w imieniu KE głos zabrał Frans Timmermans.

  Jeśli chcecie grać państwo w piłkę nożną, to trzeba stosować się zasad gry i tego, że jest sędzia, który pilnuje tych reguł. (…) Unia nie może funkcjonować, jeśli państwa członkowskie wybierają, jakich zasad będą stosować. To powinien być punkt wyjścia w naszej debacie

  — mówił.

  Wiceszef KE wspomniał o wypowiedzi prof. Ryszarda Legutki.

  Szkoda, że poseł Legutko wyszedł. Powiedziałbym mu, że mówił przez przez 7 minut, ale nie odniósł się do niczego, co mówiłem o zagrożeniu sądownictwa. Powiedziałbym również po jego straszliwy atak na posła Lewandowskiego, by Lewandowski obnosił się tym z dumą. Bo ostatnie dwa lata pokazały, że jeśli nie ma się argumentów, to zaczyna się od ataków personalnych. To również moje doświadczenie

  — ciągnął arogancko Timmermans.

  Jak we wtorek podał europarlament, „oczekuje się, że Parlament wezwie do uruchomienia wobec Polski procedury zgodnej z artykułem 7 Traktatu (o UE), mówiącym o ryzyku poważnego naruszenia wartości europejskich”.

  Jeśli tak się stanie, Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE przygotuje „uzasadnioną propozycję” w tej sprawie, którą następnie przedłoży Radzie UE. Procedura może doprowadzić do zawieszenia części praw Polski jako członka Unii Europejskiej

  – czytamy w komunikacie europarlamentu.

  Pod projektem rezolucji podpisało się kilkudziesięciu europosłów reprezentujących zdecydowaną większość PE, w tym chadecy, socjaliści, liberałowie oraz Zieloni. W dokumencie autorzy wskazują, że sytuacja w Polsce stwarza ryzyko naruszenia unijnych zasad. Kładą nacisk na kwestie dotyczące reformy sądownictwa, ale również wzywają do dostosowania się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE i wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej.

  Dokument zawiera też wniosek do Komisji Wolności Obywatelskich PE, by przygotowała sprawozdanie na temat praworządności w Polsce.

  Oznacza to, że PE zamierza, nie czekając na Komisję Wenecką (organ doradczy Rady Europy – PAP), która w grudniu ma wydać kolejną opinię w sprawie Polski, wystąpić do Rady UE o wszczęcie procedury z art. 7

  — powiedział w poniedziałek anonimowo PAP przedstawiciel Parlamentu Europejskiego.

  Gdy takie sprawozdanie komisji PE będzie gotowe, zostanie ono poddane pod głosowanie na sesji plenarnej PE. Jeśli poprze je większość europosłów, będzie to oznaczało, że PE formalnie zwraca się do Rady UE o rozpoczęcie procedury praworządności. Jeśli taka procedura na wniosek PE zostanie uruchomiona, będzie ona prowadzona równolegle do podobnej procedury, którą wszczęła już Komisja Europejska.

  Własny projekt rezolucji w sprawie praworządności w Polsce przygotowali też europosłowie PiS. Wskazują oni na stosowanie podwójnych standardów przez KE oraz że kompetencje dotyczące kwestii naruszania zasad praworządności leżą w gestii jedynie Rady UE i Rady Europejskiej.

  Art. 7 traktatu o UE to tzw. opcja atomowa, w wyniku której kraj może zostać objęty sankcjami. Celem procedury ochrony praworządności, która może prowadzić do uruchomienia tego artykułu, jest umożliwienie dialogu z danym państwem członkowskim, aby zapobiegać „wyraźnemu ryzyku poważnego naruszenia” przez to państwo wartości, o jakich mowa w Traktacie o UE.

  Decyzję o tym, że wyraźne ryzyko poważnego naruszenia wartości UE istnieje, podejmują państwa członkowskie większością czterech piątych głosów po uzyskaniu uprzednio zgody PE. Wcześniej Rada wysłuchuje danego państwa członkowskiego, może też skierować do niego zalecenia. Do nałożenia sankcji, w tym zawieszenia prawa danego kraju członkowskiego do głosowania na forum UE, wymagana jest jednomyślna zgoda szczytu unijnego. Węgry wielokrotnie powtarzały jednak, że będą głosować przeciw takiemu rozwiązaniu.

  ak/PAP/wPolityce.pl

  rodzice protestujmy
  http://www.rzecznikrodzicow.pl/minister-zdrowia-chce-monitorowac-wszystkie-rodziny-w-polsce To coś jak wielki Jugendamt do kontroli rodzin i zabierania dzieci dla zagwarantowania zysku koncernom.

  Przem
  To bardzo przypomina sytuację Wielkiej Brytanii. Chcą się nas pozbyć i każdy pretekst jest dobry. Przypuszczam, że jeden ośrodek szantażuje i steruje już tymi wszystkimi „zwykłymi” ludźmi z KE.

  lobo
  Skoro są „polskie obozy” to ulicami mogą maszerować ” polscy faszyści ” co jeszcze ten durny, lewacki umysł nie wymyśli ???

  JosefSelman
  BIRCZA1945-1946Tablice upamiętniające poległych w walkach z UPA.Kto fałszuje historięPolski.

  Eyt
  Timmermans do takiego faszystowskiego kraju chcieliście skierować biednych młodych arabsko- afrykańskich uchodźców, mądrzy wy Timmermans jesteście ?

  PolEXIT
  Ten szczerbaty okularnik obraził TYSIĄCE rodzin z dziećmi! Na pohybel Brukseli – nie chcę być w UE, w której liberałki robią, co chcą a konserwatyści nie mają nic do powiedzenia.

  mik
  verhofstadt faszysta lewacki numer jedn.

  Polubienie

 22. Baca
  A ten Żyd to brat murzyna z GW.

  wes
  jak się schował w łazience to łeb winien schować w sedesie – było by ciszej

  .I..
  czyżby znowu to ten pastowany kaban z GW?

  ONR
  Jan Mosdorf, przywódca ONR został zabity przez Niemców w Auschwitz za pomoc Żydom. Doprawdy wdzięcznym narodem jesteście…

  https://wpolityce.pl/polityka/367187-sceny-rodem-z-dobrego-thrillera-ale-to-prawda-zydowski-dziennikarz-relacjonuje-mw-ukrylem-sie-w-lazience-przed-antysemitami

  Sceny rodem z dobrego thrillera, ale to prawda… Żydowski dziennikarz relacjonuje MW: Ukryłem się w łazience przed antysemitami

  opublikowano: za 21 minut


  autor: Fratria

  Ukryłem się w mojej łazience przed antysemickimi marszami w Polsce – w 2017 roku. (…) Po raz pierwszy w swoim życiu doświadczyłem strachu przed antysemityzmem

  —to nie komentarz z Twittera czy Facebooka z jakiegoś anonimowego konta, to relacja dziennikarza, który przybył do Polski, aby zobaczyć na własnej skórze, czy Polacy to antysemici.

  Relacji zamieszczonej na portalu Forward nie można nazwać inaczej, niż wojną informacyjną, co zresztą podkreślają internauci.

  Organizowany przez dwa radykalne nacjonalistyczne ruchy młodzieżowe, które biorą swoją nazwę od grup antysemickich lat dwudziestych i trzydziestych, tegoroczny marsz był największym w swojej ośmioletniej historii. W ciągu ostatnich trzech lat liczba uczestników wzrosła do rozmiarów i intensywności, co było wynikiem wyborów antyimigracyjnej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS) w 2015

  —pisze w swojej relacji Sam Rubin, który jest Żydem.

  Na mojej ulicy, niegdyś w warszawskim getcie żydowskim, a dwie mile od centrum protestu, słychać były małej skali wybuchy i syreny policyjne. (…) Ulica Leszno ponownie stała się miejscem antysemityzmu, nienawiści i tym razem własnego strachu

  —czytamy dalej.

  Dalej nie jest wcale lepiej. Atmosfera gęstnieje, a dziennikarz, który był ukryty w domu pisze, że czuł, że poprzez swoją wiarę stał się celem. Sam Rubin pisze, że zaczął myśleć o sąsiadach, z którymi rozmawiał o swoich korzeniach. Jak można się domyśleć, dziennikarz ataku na jego osobę spodziewał się ze strony sąsiadów, którzy mieliby go zabić za jego wiarę.

  Po raz pierwszy w życiu obawiałem się, że mój judaizm uczynił mnie celem. Otwarcierozmawiałem z sąsiadami o mojej tożsamości, moim domu w żydowskiej enklawie, moich pragnieniach „powrotu” do Polski

  —pisze.

  Po zamknięciu żaluzji w oknach, odłączeniu każdego urządzenia wytwarzającego światło i wycofaniu się do łazienki bez okien, zastanawiałem się, czy ci sąsiedzi byli przyjaciółmi i sprzymierzeńcami, o których myślałem. 60 000 ludzi, pomyślałem. Musiałem znać jedną z nich

  —relacjonuje dziennikarz.

  Fobia, przewrażliwienie, efekt zachodniej propagandy, niedoinformowanie? Jak nazwać jak histeryczny i oderwany od rzeczywistości wpis?

  Przypomnijmy, że rok temu na Marszu Niepodległości również pojawił się pewien „gość”, który czuł wszechobecną nienawiść. Był to dziennikarz „Wyborczej”, który wysmarował się czarną pastą…

  CZYTAJ WIĘCEJŻenada roku? Dziennikarz „Wyborczej” udawał „Afropolaka” na Marszu Niepodległości. „Krzyczeli „Polska dla Polaków”, a ja miałem czarną gębę”

  kk/Twitter/Forward.com

  decyzje prawdziwych Politykow
  https://wpolityce.pl/polityka/367178-wegry-o-programie-wspierania-prasy-wegierskiej-przez-usa-coz-to-jest-jesli-nie-ingerencja-w-sprawy-wewnetrzne

  cezaryczembrowski
  Wypieprzyć chama z Polski z wilczym biletem i kopniakiem w tyłek na rozpęd. Niech wrzeszczy, że faszyści obili mu policzki.

  Renata
  Żydzi już chyba nigdy nie dadzą spokoju Polakom katolikom w swoim kraju. Polacy maja swoje problemy, a oni ciągle jątrzą. Czy Polacy czepiają się czegoś w Izraelu kiedy plujecie śliną katolików

  .I..
  przezorny zawsze w kiblu

  kotka
  Naprawdę, tu już tylko psychiatra pomoże. Nie wierzę, niech ktoś powie, że to żart był.

  hossa
  ten Rubin, to potomek uratowanego przez św.Jana Pawła II ? czy zwykły myszygene?

  aa
  natychmiast wydalic z Polski bez prawa powrotu

  alfa
  Nic nowego pod słońcem, zawsze było wiadomo, kto jest kto i jak działa… i żadne „mizdrzenie się” nielicznych z nich do nas tego nie zmieni

  KOn
  Sam Rubin pije na czczo gazowca od Palikota, czy tylko spotkal sie przypadkowo z Urbanem i pania Olejnik i wypili o jednego za duzo ??

  gość
  Autoprojekcja. Słyszał wybuchy (tez mi sie nie podobaja race), zna historię holokaustu w pewnym swietle przekazaną i z każdą minutą wmawiał sobie, że jest zagrożony. Fobia i tyle. Ale nie wolno tego wyko

  Elzbieta
  Biedak, pomylila mu sie Polska z nazistowskimi Niemcami… Nikt kto zna historie tego nie kupi!

  tyle na temat
  On mówi, że „zastanawiał się, czuł, myślał, schował się w łazience”. A to tchórz obrzydliwy, wysłać go do Brukseli, lub do Francji między Islamistów, poczuje się bezpiecznie jak w NIEBIE. Należy go zaskarżyć

  tukan
  Rubin a co robiło w Wehrmachcie 7 admirałów żydów , 22 generałów żydów i 50 tys. żydów pełnej krwi , nie licząc innych gdzie przynajmniej jeden rodzic był żydem. Co oni tam robili???

  Steve
  Kolejny „szary człowiek”.

  Polubienie

 23. Dziś prawdziwych nazistów już nieee maaaaa! – Stanisław Michalkiewicz o Marszu Niepodległości

  asmeredakcja
  Opublikowany 14 lis 2017

  Marek Plerion
  19 godzin temu
  W tvn i tvn 24 wielokrotnie pojawiał się zarzut, że Marsz Niepodległości był (oprócz „oczywistych” już określeń „nacjonalistyczny, rasistowski, faszystowski..”) także antysemicki. Tymczasem, oglądając wiele różnych przekazów i relacji nie dostrzegłem ani jednej wzmianki o Żydach. Nie podała takiego przykładu również tvn, a wiadomo, że gdyby dowód na to był, wyeksponowano by go czym prędzej.

  Zjawiska Przyrodnicze
  13 godzin temu
  Oni to czuli choc nie widzieli

  openworld poland
  10 godzin temu
  Tak właśnie było. Pozdrawiam.

  Pietja D
  19 godzin temu
  Wszystkie medja „głòwnego nurtu” prezentowaly zdjęcie osòb niosących transparent z napisem :”Europa będzie biala lub wogule jej nie będzie”, określajac go jako rasistowski. Transparent po prostu stwierdzał fakt… Albo bedzie tu Europa – zamieszkiwana przez Europejczykòw, czyli ludzi białych urodzonych w Europie, których przodkowie są tu od zawsze, I mowia jezykami narodowymi, zlonczonych pewną kultura cywilizacja. Albo zaleja nas , azjaci afrykanie I bedzie tu dzika barbarja z Islamem jako ideom przewodniom. To że ludzie we wlasnym domu mowia tym glośno I że chcą byc u siebie, a nie borykac sie z islamsko afrykanskim zdziczeniem obyczajów I brakiem kultury, nazywane jest przez Żydomedja ” rasizmem”. Jak na razie to najbardziej rasistowskim krajem jest Izrael, gdzie nie przyjmuje sie oprucz Żydòw nikogo, żadnych tam imigrantow it’d etc…

  Janusz Majewski
  8 godzin temu
  No właśnie, to trzeba powtarzać i utrwalać w pamięci narodu. Polski papież kazał miłować „naszych braci starszych”, niemiecki papież zdjął winę z Niemców. Na placu boju pozostał naród polski jako winny.

  Polubienie

 24. https://wpolityce.pl/polityka/367274-brudzinski-oczekiwalbym-zeby-fundacja-narodowa-wytoczyla-w-pilnym-trybie-procesy-takim-zalosnym-kreaturom-jak-verhofstadt

  https://wpolityce.pl/polityka/367251-prezes-stowarzyszenia-marsz-niepodleglosci-bedzie-pozew-za-slowa-verhofstadta-w-pe

  https://wpolityce.pl/polityka/367170-taki-obraz-polski-wyrobila-w-europie-totalna-opozycja-eurodeputowana-mowi-o-faszystowskim-rzadzie-w-warszawie-i-lamaniu-praw-kobiet-wideo

  https://wpolityce.pl/polityka/367299-petru-popiera-atak-ue-na-polske-raczej-bylbym-sklonny-zaglosowac-za-rezolucja-pe-na-cale-szczescie-nowoczesnej-nie-ma-w-europarlamencie

  https://wpolityce.pl/polityka/367220-ostro-kukiz-do-totalnej-opozycji-kapusie-platformiane-hanba-wam-skoro-nie-potraficie-zalatwiac-spraw-w-kraju-won-z-polski

  https://wpolityce.pl/polityka/367295-prof-zaryn-dla-wpolscepl-jak-ktos-nazywa-mnie-nazista-ktory-zaklada-obozy-koncentracyjne-to-ja-sie-pytam-gdzie-te-obozy-wideo

  https://wpolityce.pl/polityka/367254-bruksela-strzela-do-polakow-slepymi-nabojami

  https://wpolityce.pl/polityka/367324-skandaliczna-konferencja-schetyny-oskarza-pis-o-faszyzm-i-zada-dymisji-premier-szydlo-wspolnie-wystapimy-o-odwolanie-tego-rzadu

  https://wpolityce.pl/polityka/367332-zdecydowana-odpowiedz-pis-na-slowa-schetyny-terlecki-ta-konferencja-byla-obrzydliwa-i-haniebna-niegodna-polskiego-polityka

  https://wpolityce.pl/polityka/367290-po-tez-jest-odpowiedzialna-za-szerzenie-sie-faszyzmu-i-nazizmu-taka-powinna-byc-logika-myslenia-eurokratow

  https://wpolityce.pl/polityka/367317-cztery-pytania-do-jana-olszewskiego-sprawy-polskie-nie-powinny-byc-w-tym-stylu-przenoszone-na-forum-miedzynarodowe

  https://wpolityce.pl/polityka/367298-prasa-nad-balatonempolska-na-celowniku-pe-jako-drugi-kraj-po-wegrzech-wariant-rezolucji-jest-surowszy

  https://wpolityce.pl/polityka/367291-czy-europosel-po-ma-wyrzuty-sumienia-za-szkalowanie-polski-w-pe-wrecz-przeciwnie-jestesmy-pomnikami-dawnego-szacunku-dla-polski

  https://wpolityce.pl/polityka/367388-tropi-rasizm-ksenofobie-antysemityzm-roman-giertych-walczy-by-wydobyc-sie-z-politycznego-niebytu

  https://wpolityce.pl/polityka/367300-wiemy-ktorzy-poslowie-parlamentu-europejskiego-glosowali-przeciwko-polsce-sprawdz-liste

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/367347-reduta-sklada-dwa-pozwy-przeciwko-guyowi-verhofstadtowi-za-haniebne-slowa-o-faszystowskim-marszu

  https://wpolityce.pl/polityka/367367-totalna-aberracja-petru-fala-faszyzmu-ktora-rozlewa-sie-po-polsce-za-sprawa-pis-i-wczorajsza-decyzja-pe-to-jest-moment-historyczny

  https://wpolityce.pl/polityka/367363-nie-maja-wstydu-europosel-jazlowiecka-uwazam-ze-postapilam-slusznie-glosujac-za-przyjeciem-rezolucji

  https://wpolityce.pl/polityka/367321-ks-lemanski-ponizej-krytyki-obraza-prof-legutke-za-jego-postawe-w-parlamencie-europejskim-pokazal-chamstwo-arogancje-i-bute

  https://wpolityce.pl/polityka/367279-oburzenie-jest-dobre-na-wszystko-rowniez-na-obrone-polskiej-racji-stanu-grochal-o-slowach-terleckiego-skandaliczna-wypowiedz

  https://wpolityce.pl/polityka/367335-tylko-u-nas-powstaniec-warszawski-odpowiada-na-slowa-schetyny-o-mn-na-glupote-nic-sie-nie-poradzi-gdybym-mogl-dalbym-mu-laska-w-glowe

  https://wpolityce.pl/polityka/367376-do-odznaczenia-wystap-szostka-wspanialych

  https://wpolityce.pl/swiat/367398-litewski-sejm-solidarny-z-polska-poslowie-wyrazili-poparcie-dla-naszego-kraju-w-sporze-z-ke

  https://wpolityce.pl/polityka/367369-schetyna-w-rakiecie-kima-wystrzelil-sie-w-kosmos-ale-rakieta-spadnie-i-szef-po-poczuje-twardy-kontakt-z-ziemia

  https://wpolityce.pl/polityka/367366-nasz-wywiad-prof-roszkowski-o-rezolucji-pe-kazdy-z-kilkuset-poslow-ktory-ja-poparl-zlamal-art-21-karty-praw-podstawowych

  https://wpolityce.pl/polityka/367384-zbigniew-ziobro-rezolucja-pe-to-wyraz-niecheci-wobec-polskiego-rzadu-ktory-dobrze-realizuje-interesy-polski

  https://wpolityce.pl/polityka/367396-polska-zwyciezy-wbrew-swoim-wrogom-udlawia-sie-zdrajcy-wlasna-nienawiscia

  https://wpolityce.pl/polityka/367386-nalezy-sie-spodziewac-spontanicznego-powitania-patriotow-z-po-gdzie-tylko-sie-pojawia

  https://wpolityce.pl/polityka/367409-dzis-w-warto-rozmawiac-wizerunek-polski-a-rzeczywistosc

  https://wpolityce.pl/polityka/367353-tylko-u-nas-janusz-siara-rewinski-dla-wpolityce-rezolucja-przeciwko-polsce-zostala-przyjeta-w-wyniku-dzialan-osrodka-wrogiego-europie

  https://wpolityce.pl/polityka/367380-czy-to-juz-szalenstwo-roza-thun-grozi-premier-beacie-szydlo-trybunalem-stanu

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/367385-tylko-u-nas-uczestnicy-mn-pisza-pozwy-poruszajace-swiadectwa-jacy-z-nas-faszysci-moja-babcia-zginela-w-obozie-dziadek-pomagal-zydom

  https://wpolityce.pl/polityka/367421-mazurek-nowoczesna-i-psl-nic-nie-wiedza-o-pomysle-po-ws-wniosku-o-konstruktywne-wotum-nieufnosci-schetyna-znow-zagral-im-na-nosie

  https://wpolityce.pl/polityka/367391-schetynie-ciagle-malo-do-swoich-brudnych-politycznych-gierek-wciaga-warszawskich-powstancow

  https://wpolityce.pl/swiat/367411-presja-poskutkowala-wall-street-journal-prostuje-fragment-relacji-z-marszu-niepodleglosci

  https://wpolityce.pl/polityka/367418-morawiecki-czesc-politykow-opozycji-zachowuje-sie-w-sposob-nieodpowiedzialny-brudy-trzeba-prac-w-domu-a-nie-skarzyc-sie-za-granice

  https://wpolityce.pl/polityka/367413-swiat-wg-lewandowskiego-skandaliczne-slowa-europosla-po-pe-stanal-po-stronie-wolnosci-obywatelskich-w-polsce-po-stronie-polek-i-polakow

  https://wpolityce.pl/polityka/367370-prof-legutko-stanowczo-o-europoslach-po-reprezentuja-stara-niechlubna-polska-tradycje-zdrady-kolaboracji-wideo

  https://wpolityce.pl/polityka/367397-lech-walesa-apeluje-do-wolnego-swiata-o-solidarna-pomoc-w-walce-z-polskim-rzadem-kiedys-sie-mowilo-bratnia

  https://wpolityce.pl/polityka/367416-belka-porownuje-relacje-polska-ue-do-patologii-gdy-w-rodzinie-dzieje-sie-zle-maz-zrani-zone-a-dzieci-krzycza-to-sie-wzywa-policje

  https://wpolityce.pl/polityka/367435-dr-bawer-aondo-akaa-zlozy-pozew-przeciwko-guyowi-verhofstadtowi-to-reakcja-na-skandaliczne-slowa-belga-o-marszu-niepodleglosci

  Polubienie

 25. Tommy Robinson na marszu i o Polakach

  NWOrder
  Opublikowany 14 lis 2017

  omo Maro
  2 dni temu
  Antifa to zbior debili, pedałów, dziwek, kurew,cweli, teczowych ciot oraz popierdoleńców lewicowych….musza byc ścierwa pod policyjna ochrona bo bysmy to gówno wgnietli w ziemie !!! Srać na tych teczowych pedałów !!

  /ˈtiː piː/
  2 dni temu
  Tomo Maro
  Oni się nie myją, nawet ich nazwa tego dowodzi: anti + Fa (mydło). 😂

  darayavahush1
  1 dzień temu
  Walczą o różnorodność, o Polskę kolorową, tolerancyjną, itd, a sami ubierają się na czarno, ukrywają twarze i są nietolerancyjni wobec ludzi o odmiennych poglądach, wartościach, itd. i trudno znaleźć wśród nich Azjatów ze wschodu, czy Afrykańczyków. Zupełnie „przypadkiem” tzw marsz kobiet, czy inna gówniana manifestacja nosi się na czarno. Lubią też czerwone, lub białe akcenty, ale zupełnie bez związku z piewcami banderyzmu i tymi z antify, czy chociażby z flagą III rzeszy, która ma wszystkie te trzy kolorki.

  Tomo Maro
  1 dzień temu
  darayavahush1 ubieraja sie na czarno i nosza kominiarki bo chca byc grozni ale tak naprawde to sa tam same cioty pizdy i pierdoły zyciowe…gdyby nie policja to bysmy tym ścierwem ulice zamiatali…

  agno agno
  1 dzień temu
  przepięknie to wyłożyłeś przyjacielu. szacun!

  Polubienie

 26. Mazowszanin jeden @Mazowszanin jeden:
  Niemiec lada chwila (no, za kilkanaście/kilkadziesiąt lat) nie będzie, dokonują samobójstwa etniczno-kulturowego pod dyktando swojej najukochańszej władzy. Swoją drogą pani minister rządy Saksonii nie wie chyba, że uniwersytety nie są kosmopolityczne a są albo prywatne albo państwowe/samorządowe.

  jaro7 @jaro7:
  „Wolność” słowa w niemieckim wydaniu(lewacko-liberalnym)

  https://kresy.pl/wydarzenia/niemiecki-profesor-poparl-marsz-niepodleglosci-groza-mu-sankcje-ze-strony-uczelni/


  Marsz Niepodległości, foto: twitter.com

  NIEMIECKI PROFESOR POPARŁ MARSZ NIEPODŁEGŁOŚCI – GROŻĄ MU SANKCJE ZE STRONY UCZELNI

  18 listopada 2017|2 komentarze|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Niemiecki profesor z uniwersytetu w Lipsku, Thomas Rauscher, wyraził w poniedziałek solidarność z uczestnikami polskiego Marszu Niepodległości.

  Niemiecki profesor opublikował w poniedziałek na Twitterze retweet artykuł o warszawskim Marszu Niepodległości, dodając Biała Europa braterskich narodów – dla mnie to wspaniały cel.

  We wtorek napisał z kolei: Nie jesteśmy nic winni Arabom i Afrykanom. Zniszczyli swój kontynent poprzez korupcję, krętactwo, niezrównoważoną prokreację, wojny plemienne i religijne, a teraz zabierają to, co my budowaliśmy z wielką starannością.

  ZOBACZ TAKŻE: Tusk atakuje Marsz Niepodległości

  Eva-Maria Stange, minister nauki i sztuki lokalnego rządu w Saksonii, ostro skrytykowała wpisy Rauschera podkreślając, że Uniwersytety w Saksonii są kosmpolityczne i międzynarodowe. Zdecydowanie krytykuję ksenofobiczne opinie Rauschera.

  Na tweety zareagowała także uczelnia zatrudniająca Rauschera. W środę stanowczo potępiła słowa jakie napisał niemiecki profesor. Opowiadamy się za kosmopolityzmem i tolerancją oraz przeciwstawiamy się nietolerancyjnym i ksenofobicznym ideom. W ostatnich latach powtarzaliśmy to wyraźnie w oświadczeniach i naszych działaniach, i będziemy to robić nadal – można przeczytać w oświadczeniu uniwersytetu w Lipsku.

  Rozpoczynamy teraz dochodzenie i analizujemy środki przewidziane przez prawo pracy ws. prof. Rauschera – zaznaczyła uczelnia.

  Niemiecki profesor wykłada na Uniwersytecie w Lipsku od 1993 roku. Nie po raz pierwszy wywołał kontrowersje w swoim kraju. W jednym z tweetów zamieszczonych w zeszłym roku napisał: Nie ma pokojowego islamu. Podstawową koncepcję tej ‚religii” jest rozprzestrzenianie wojny.

  Profesor uważa, że wysnuwane wobec niego oskarżenia o rasizm są „absolutnie absurdalne”. Jego zdaniem oskarżenia pojawiły się w celu zabicia pewnych podejść, dyskusji i wszelkiej krytyki obecnej polityki uchodźczej. Odpowiadając na komentarze, które pojawiły się po jego tweecie o Marszu Niepodległości, oświadczył, że ważne jest, by zachowywać świadomość własnej kultury i historii.

  Kresy.pl / rp.pl

  Polubienie

 27. Marsz Niepodległości, Verhofstadt i POwskie zdrajcy Polski – zobacz kto to!!

  Religia Pokoju
  Opublikowany 18 lis 2017

  Bogusz Batko
  33 minuty temu
  verhofstadt jesteś kanalią wyjatkowym bydlakiem , i jesteś przedewszystkim faszystą . Co ty śmieciu wiesz o faszyzmie -nic !! o faszyźmie i komuniźmie to moźemy wypowiadać się my polacy !!!

  Adam Krawczyk
  1 godzinę temu
  Churchill powiedział że jeżeli faszyści wrócą, będą sami siebie nazywali antyfaszystami. Verhofstadt jest faszystą, Janusz Lewandowski zdrajcą- volksdeutschem. Warto poświęcić parę minut aby wypełnić pozew czy podpisać petycję przeciw takim ludziom. Nie możemy się nie bronić, jeżeli do nas strzelają swoją trucizną. Jednoczmy się przeciw nieprzyjacielowi, jak to mamy w tradycji narodowej już od setek lat. Pozdro

  Sławomir Szewczuk
  1 godzinę temu
  schetyna powinien być równocześnie pozwany bo powtórzył te same słowa!!!

  Albert 777
  1 godzinę temu (edytowany)
  Verhofstadt powinien tak po męsku dostać ciężki wpierdol za obrażanie ludzi. Natomiast 6 posłami PO jak najszybciej powinna się zająć prokuratura, ponieważ ZDRADA STANU to przestępstwo ścigane z urzędu.

  Gosia Sochacka
  9 godzin temu (edytowany)
  Wszyscy ci Polscy Europosłowie którzy głosowali przeciw Polsce i oczerniali naszą Ojczyznę też powinni dostać pozwy, również powinni być pozbawieni pełnienia funkcji publucznych jak i w kraju i zagranicą.Postawić ich przed Trybunałem Stanu za Zdradę.

  Polubienie

 28. Ogromna fala poparcia dla Rządu w trakcie debaty w PE. Timmermans zdziwiony i zakłopotany

  eSerwis.info
  Opublikowany 15 lis 2017

  Robert Kowalski
  2 dni temu
  timermans i merkel jest kontynuacją idei adolfa hitlera .hitler ideologię odziedziczył od muzełmanów i z nimi współpracował.

  Sz S
  2 dni temu (edytowany)
  Zobaczcie ile pustych stołków, nagle wchodzą i głosują za rezolucją. Ten parlament to fikcja, a decyzje podejmowane są za kulisami przez oligarchów gospodarczych, banksterów i neomarksistów wypatrzonych chorą ideą wizji Europy jako jednego wielkiego państwa.

  5meridan
  1 dzień temu
  Niemcy przegrali dwie wojny. Wymyślili więc podbój Europy w nieco innym stylu. A skurwiałe lewactwo, jak to lewactwo- można ich kupić za każde pieniądze. Lewaki uznają tylko własne rządy. Wtedy jest demokracja. W innym przypadku to już faszyzm. Tymczasem najbardziej krwawe, ludobójcze i wyniszczające rządy były ich udziałem!! Także Adolf był ich towarzyszem, czemu więc tak szczekają na faszyzm reprezentujący ich własną ideologię?! Brzydzę się tego zakłamanego dziadostwa!

  Timmermans ośmieszony podczas debaty o Polsce. Nie dodpowiedział na żadne pytanie

  eSerwis.info
  Opublikowany 31 sie 2017

  Demokratyczny Demokrata
  2 miesiące temu
  Sowiecka dyktatura juz byla teraz chca wprowadzic dyktature z Brukseli.

  stan de
  2 miesiące temu
  Timmermans to typowy idiota tak jak Schulz i inni wodzowie UE

  Pani Krysia
  2 miesiące temu
  NO I CO ZATKAŁO KAKAO PANIE TIMMERMANS???????????????? Nie myśl że Polacy nie wiedzą o co wam wszystkim chodzi!!!! I wy też wiecie !!!A Polska jako jedyne państwo w Europie zachowała swoją tożsamość podczas gdy inne panstwa całkowicie się wypierając swoich chrześcijańskich korzeni i teraz ponoszą tego skutki !!! Dlatego Polska jest sola, w oku pewnym elitom i dlatego nas chcą skruszyc !!! ALE NIE Z NAMI TE NUMERY BRUNER!!! 😈😈😏

  Polubienie

 29. Bohdan Staszynski @Bohdan Staszynski:
  Tylko kto oprócz zainteresowanych czyta sprostowania? Zła sława poszła w świat…

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/wall-street-journal-wycofuje-sie-czesci-stwierdzen-temat-marszu-niepodleglosci/


  Marsz Niepodległości 2017, foto: twitter.com

  „WALL STREET JOURNAL” WYCOFUJE SIĘ Z CZĘŚCI STWIERDZEŃ NA TEMAT MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI

  19 listopada 2017|1 Komentarz|w Ameryka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Artykuł „Wall Street Journal” o Marszu Niepodległości wywołał tak wielkie protesty polskich i nie tylko polskich uczestników, że redakcja poczuła się zmuszona do wycofania z części zawartych w nim stwierdzeń.

  W specjalnie opublikowany sprostowaniu „Wall Street Journal” 11 listopada nikt nie wywiesił w Warszawie, na Moście Poniatowskiego transparentu z hasłem „módlmy się za islamski holokaust”. Gazeta przyznaje, że transparent taki pojawił się na wiadukcie w Poznaniu, nie w Warszawie. Amerykańscy dziennikarze nie napisali przy tym, że było to dwa lata temu.

  Autorzy sprostowania przyznali też, że hasło „My chcemy Boga”, jakie wysunęli organizatorzy Marszu Niepodległości, nie zostało zaczerpnięte z warszawskiego przemówienia Donalda Trumpa, ale od słów znanej polskiej pieśni religijnej, śpiewanej między innymi w 1979 r., na powitanie przyjeżdżającego do Polski z pierwszą pielgrzymką Jana Pawła II.

  Jak twierdzi Polska Agencja Prasowa, redakcja „Wall Street Journal” poczuła się zmuszona do zamieszczenia tego typu częściowego sprostowania pod naciskiem z Polski, zarówno oficjalnego, wywieranego przez Ambasadę RP w Waszyngtonie, jak i przez licznych polskich czytelników.

  Czytaj także: Depolityzacja Marszu Niepodległości

  wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl

  Polubienie

 30. Konrad
  Proces przeciwko potomkowi belgijskich SSmanow to jedno. Ale trzeba rowniez postawic przed sadem wszystkich polskojezycznych zdrajcow: np. schetyne, ktory mowil o marszu brunatnych koszul, sikorski

  ty kacapska faszystowska świni
  @Konrad”Proces przeciwko potomkowi belgijskich SSmanow to jedno.” Ojciec Guy Verhofstadta za pomoc Żydom w trakcie II WŚ spędził prawie 3 lata w faszystowskim obozie koncentracyjnym!

  Konrad
  @ty kacapska faszystowska swinio 46.134.184., mozesz jeszcze napisac, ze tysiace Belgow zglosilo sie dobrowolnie do Waffen SS, by ratowac w faszystowskiej Polsce Zydow z polskich obozow smierci.

  1 wolny
  Nie będę pisał co zrobić – BO KAŻDY POLAK POWINIEN WIEDZIEĆ. Ale nasza prawa strona używa miękkich określeń na tak bezczelne zachowania urzędników unijnych.

  gość
  W sprawie kłamstwa Guy’a Verhofstadta odpowiedzmy prawdą: W hitlerowskim Waffen-SS służyło aż 40 tys. Belgów! http://niewygodne.info.pl/artykul8/04122-Na-klamstwa-Guy,a-odpowiedzmy-prawda.htm

  https://wpolityce.pl/polityka/367840-reduta-sklada-dwa-pozwy-przeciwko-europarlamentarzyscie-guyowi-verhofstadtowi

  Reduta składa dwa pozwy przeciwko europarlamentarzyście Guyowi Verhofstadtowi

  opublikowano: 5 godzin temu


  autor: screen youtube

  60 tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz” – Reduta Dobrego Imienia składa do Sądu Okręgowego w Warszawie dwa pozwy przeciwko Guyowi Verhofstadtowi europarlamentarzyście z Belgii, przewodniczącemu frakcji Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy w Parlamencie Europejskim, byłemu premierowi Belgii, autorowi powyższych słów.

  W trakcie debaty poprzedzającej głosowanie nad rezolucją ws. praworządności w Polsce, która odbyła się 15.11.2017 r., eurodeputowany Guy Verhofstadt w skandaliczny sposób wypowiedział się na temat Marszu Niepodległości, który odbył się w Warszawie 11.11.2017 r. w dniu święta odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszystkich Polaków biorących udział w warszawskim zgromadzeniu nazwał faszystami, neonazistami, zwolennikami supremacji białej rasy.

  Do Sądu Okręgowego w Warszawie składamy dwa pozwy. Jeden kieruje Fundacja Reduta Dobrego Imienia, która wraz z wolontariuszami brała udział w Marszu Niepodległości i nie jest organizacją faszystowską, ani neo-faszystowską. Drugi to pozew prywatny – Pani Miry Wszelakiej, Prezesa Fundacji Reduty Dobrego Imienia, uczestnika Marszu Niepodległości.

  Nie zgadzamy się na takie oskarżenia. To kłamstwa inspirowane doniesieniami medialnymi i fake newsami mediów zachodnich. Pierwsze depesze z Marszu pojawiły się dzień przed Marszem! Brałam udział w Marszu Niepodległości wraz z grupą sympatyków RDI. Nie jestem faszystką, ani neonazistką. Członkowie mojej rodziny wiele wycierpieli w obozach koncentracyjnych z rąk Niemców – faszystów. Wypowiedź Guya Verhofstadta to oszczerczy atak niepoparty dowodami. Będziemy dążyli do uchylenia immunitetu europosła

  — mówi Mira Wszelaka, Prezes Reduty Dobrego Imienia.

  Reduta prosi o zgłaszanie się osób, które chciały by być świadkami w procesie i są gotowe wystąpić przed sądem w tej sprawie. Prosimy o informacje na adres: wolontariat@rdi.org.pl Pozostałych uczestników Marszu, którzy czują się zniesławieni wypowiedziami Guya Verhofstadta, wzywamy do składania indywidualnych pozwów do Sądu Okręgowego w Warszawie. Na początku przyszłego tygodnia udostępnimy na stronie internetowej http://www.rdi.org.pl specjalny formularz pozwu.

  autor: Reduta Dobrego Imienia

  faszystowskieNIEMCY
  ten potomek Nazistowskich belgijskich ludobujcow I sadystow ma w sobie geny mordercy po nazistowskich przodkach I jest wierny I podporzdkowany niemcom jak jego ojciec I dziadek.

  Maniek
  Zaproście dziada do Auschwitz pokażcie mu gory protez i włosów należących również do Polaków a potem pokażcie mu oficerów SS z jego kraju to lepsze niż milion słów

  Przem
  Belgowie dzielnie walczyli w waffen SS na froncie wschodnim, a to znaczy, że także Belgia – kraj aktywnych nazistów wspierających Hitlera, powinna zapłacić reparacje Polsce, Białorusi,…

  Junkers
  Jak rodak hitlerowca z 28 Ochotniczej Dywizji Grenadierów Pancernych SS „Wallonien” – Léona Degrelle”a może coś takiego mówić o Polsce i Polakach.

  Konrad
  Film dok. „Mathi Schenks letzte Reise nach Polen” – ziomek gnoja verhofstadta, belgijski SSman opowiada o bezgranicznych okrucienstwach i mordach jakich sie dopuscil na Powstancach Warszawskich.

  Polubienie

 31. bob @bob:
  Jak by pisobanderowcy nie mieli nic za uszami nie bali by się tego g.. wsadzić tam gdzie jego miejsce

  tagore @tagore:
  Dziwne ,że nie wszczęto jeszcze śledztwa w sprawie prowokacji w czasie poprzednich rocznic. Czyżby Sienkiewicz był na Ukrainie na wszelki wypadek?

  https://kresy.pl/wydarzenia/sienkiewicz-o-marszu-niepodleglosci-moich-czasow-policja-bala-sie-zmierzyc-tlumem/


  Bartłomiej Sienkiewicz. Fot. wikimedia

  SIENKIEWICZ O MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI: ZA MOICH CZASÓW POLICJA NIE BAŁA SIĘ ZMIERZYĆ Z TŁUMEM

  22 listopada 2017|4 komentarze|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Za moich czasów policja nie bała się zmierzyć z kilkudziesięciotysięcznym tłumem – powiedział były szef MSW w rządzie PO-PSL, Bartłomiej Sienkiewicz. Jego zdaniem, PiS „od lat flirtuje ze skrajną prawicą”.

  W programie „Kropka nad i” na antenie stacji TVN24, były szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz komentował m.in. ostatni Marsz Niepodległości w Warszawie. Skrytykował działania policji i przypomniał, jak wyglądało to za czasów, gdy był szefem MSW i koordynatorem służb specjalnych.

  – Policja zachowała się jak ochroniarze tego marszu, a nie jak policja. Za moich czasów nie bała się zmierzyć z kilkudziesięciotysięcznym tłumem – powiedział Sienkiewicz, który według ostatnich doniesień pracuje na Ukrainie. Przypomnijmy, że za czasów szefowania Sienkiewicza w MSWiA podczas Marszów Niepodległości dochodziło szeregu incydentów o wyraźnych znamionach prowokacji.

  – Szef MSW [Mariusz Błaszczak – red.] powiedział, że to był piękny widok, a rząd to autoryzował. Flirt pomiędzy PiS a skrajną prawicą trwa od wielu lat. Ci ludzie nie zostaną złapani, bo zostanie kontynuowana polityka niedrażnienia środowisk skrajnych – ocenił były szef MSW. – I jest wiele dowodów na to, że skrajne ugrupowania prawicowe w Polsce mogą liczyć na zrozumienie i tolerancję rządzących w tej chwili, a nie na potępienie i oburzenie – dodał.

  W jego ocenie, osoby niosące podczas Marszu 11 listopada kontrowersyjne transparenty to „ideowe dzieci PiS”.

  Jak informowaliśmy, Sienkiewicz ma obecnie pracować na Ukrainie. Według doniesień medialnych, współpracuje z kancelarią prezydenta Petra Poroszenki, która ma m.in. opłacać mu apartament w centrum Kijowa. Sam były minister twierdzi, że pracuje jako wolontariusz w Fundacji Otwarty Dialog, jednak w jej kijowskiej siedzibie nieczęsto można go spotkać. Media nie podały jednak dokładnie, w jakim charakterze Bartłomiej Sienkiewicz pracuje dla prezydenta Ukrainy.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bartłomiej Sienkiewicz znalazł pracę na Ukrainie

  Niedawno były szef MSW komentując napięcia na linii Warszawa – Kijów obarczył Polską dyplomację odpowiedzialnością za podgrzewanie konfliktu z Ukrainą. Jego zdaniem „to absurdalne”, iż sprawa zbrodni na Wołyniu, jest główną dominantą polskiej polityki zagranicznej wobec Ukrainy. Były szef MSW nie użył przy tym słowa ludobójstwo przy nazwaniu zbrodni na Wołyniu.

  Przeczytaj: Bartłomiej Sienkiewicz broni Ukraińców: Wołyń to trupy sprzed 74 lat

  Ten rząd i ten minister doprowadzają do sytuacji, która się nie zdarzyła przez prawie 30 lat istnienia państwa polskiego. Do takiego popsucia stosunków, w których gruncie rzeczy rządzi historia. To nie obecnie żyjące pokolenia, nie nasze dzieci są w tej chwili ważne, tylko tak naprawdę trupy polskich obywateli sprzed 74 lat – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz na antenie TVN24.

  Były minister uważa, że mądrość dotychczasowej polityki w stosunkach z Ukrainą polegała na przechodzeniu nad „morzem krwi” do porządku dziennego, ponieważ „mieliśmy coś ważniejszego do zrobienia”. Jego zdaniem dotychczasowe rządy w Polsce umiały się porozumieć z Ukrainą.

  TVN24 / Dorzeczy.pl / Kresy.pl

  zefir @zefir:
  Sługo Bandery, Sienkiewiczu, nie rozpaczaj, że nie było jak wtedy gdy szefowałeś MSW i służby specjalne koordynowałeś. Nie mogło być tak samo, przecież budki strażnicze i telefoniczne swymi rozkazami spaliłeś, zaś z Polski „ch.j d.pa i kamieni kupa” zrobiłeś.

  jazmig @jazmig:
  Za jego czasów policja robiła różne prowokacje, atakując maszerujących patriotów, podpalając budkę wartowniczą przy rosyjskiej ambasadzie itp.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.