613 SKRBH 83 Pra-Słowianie R1a-M17 / M198, M417, Z645 / S224, czyli przodkowie Orłów / Ariów, Scytów, Sarmatów, Germanów, czy innych wikingów

https://www.eupedia.com/europe/Haplogroup_R1a_Y-DNA.shtml

Przygotowałem ten wpis, trochę na życzenie annaM, ale nie tylko, bo… zwyczajnie rzygam już bredniami, o rzekomym pochodzeniu Słowian / Polaków od Orłów / Ariów, Scytów, Sarmatów, czy innych wikingów, itp. Wypisują je różni przeważnie ciężko nawiedzeni prorocy i ich wyznawcy, ale także przemożnie przemądrzali mondrale, jak np. dr Piotr Makuch, a za zanim ci, którzy uwierzyli w te bajeczki.

I nie ważne, że twarde dane genetyczne i językoznawstwo od dawna PRZECZĄ TEMU KŁAMSTWU… Oni i tak wiedzą lepiej, bo rzekomo potwierdza to np. to co jakiś ktoś kiedyś napisał w jakichś kronikach… Ich kłopot i ich „bul” i ciekawe jak przełkną i strawią to, co mam im wszystkim do powiedzenia… Żartuję, wiem, że wszyscy Mię olejom… 😉


Twierdzę, że to Pra-Słowianie o podkładach haplogrupy R1a, jak M17 / M198, M417, Z645 / S224 BYLI PRZODKAMI ORŁÓW / ARIÓW, SCYTÓW i SARMATÓW,.. ale tylko tych, którzy mieli podkłady haplogrupy R1a, a nie np. R1b, czy Q.

Twierdzę, że Z93, Z94 bardzo rzadko odnajdywane obecnie na terenie obecnej Polski, jest późnym sygnałem pochodzącym od Scytów, Sarmatów, czy Chazarów i jest „aryjskiego” pochodzenia.

Twierdze, że jest możliwe, że za tzw. Polanami Kijowskimi, patrz R1b tzw. Piastów, część podkładów R1b odnajdywanych na terenie obecnej Polski MOŻE MIEĆ POCHODZENIE OD-SARMACKIE.

Twierdzę, że dane zamieszczone w tym wpisie potwierdzają „północną drogę R1a”, jako potomków łowców mamutów i obalają „południowa droge R1a”, jako rolników z Anatolii i Bałkanów.


Jako dowód na to w dalszej części tego wpisu zamieszczam dane pochodzące z tych stron: https://www.eupedia.com/europe/Haplogroup_R1a_Y-DNA.shtml http://www.ancestraljourneys.org

A i jeszcze jedno… Z językami jest podobnie, gdzie tzw. PIE (Pra-Indo-Europejski / Proto-Indo-European = PS (Pra-Słowiański / Proto-Slavic),.. a doktorat i wiedza allo-allo dr Makucha i jego zwolenników to lipa, tak jak rzekome zapożyczenia od-irańskie rzekomo odnajdywane w j. słowiańskim, bo Las / LaS, Lis / LiS, Leszy / LeS”+y, Los / LoS, L”ysy / L”yS+y, Licho / Li(c)Ho, Lach / La(c)H, Lech / Le(c)H, Łza / L”Za, Lży / LZ”y, Leż / LeZ”, Leź / LeZ’, Lęg / Le”G, Łęg / L”e”G, Łuk / L”o”K, Łyk / L”yK, Łyko / L”yK+o, Len / LeN, Lać / LaC’, Leć /  LeC’, Łąka / L”a”K+a,.. a także Słuch / Z/S+L”o”(c)H,.. itd…

UWAGA! Otworzyłem nowy wątek na forumbiodiversity.com, poświęcony temu zagadnieniu: http://www.forumbiodiversity.com/showthread.php?t=49105

Czytaj dalej 

8 thoughts on “613 SKRBH 83 Pra-Słowianie R1a-M17 / M198, M417, Z645 / S224, czyli przodkowie Orłów / Ariów, Scytów, Sarmatów, Germanów, czy innych wikingów

 1. Panie gosciu Skrhibo ;), zgadzam sie z Panem i Pana wiedza w calej rozciaglosci i szerokosci. W zwiazku z tym, ze histmag trybi jak trybi, wrzuce u ciebie moj tekst odnosnie naszych odwiecznych wrogow z zach. Niemiec i wsch. Rosjan. 😉
  Dla pikanterii dodam, ze Trump do Szkocki Aszkenazyjczyk Levita z Niemiec. 🙂 Isle of Lewis.

  Do dziela:
  Kto zna sie na genach, na genach recesywnych? Przypomne, ze 11 tys. lat temu wyksztalcily sie blond wlosy.

  Natomiast 10 tys. lat temu wyksztalcily sie niebieskie, jasne oczy…

  Kto i z kim polaczyl sie na szlaku pln. do Doggerlandu?

  I co w takim razie zrobimy z kolorem wlosow i oczu u Polakow- strone antropologiczna mlukasa opisujaca Polakow z ubieglego wieku podalem we wczesniejszych wpisach. 🙂

  https://www.diffen.com/difference/Allele_vs_Gene

  https://www.diffen.com/difference/Dominant_vs_Recessive

  Nasi przodkowie byli bardzo „rasistowscy” zgodnie z obecna religia neomarksistowska, tak i ja „bede” rasistowski w tym poscie.

  Aby dowiedziec sie skad, od kogo pochodza Polacy, nalezy skorelowac geny odpowiadajace za haplogrupe (ich przeplyw), grupe krwi z Rh+vs Rh-, kolor wlosow i oczu oraz strukture wlosow i wzrost danych osobnikow uzalezniony od pozywienia roslinnego kontra zwierzecego (w tym allel T od laktozy)

  Dlaczego nasi przodkowie byli „rasistami” ktorzy niechetnie mieszali swoja krew z dr., inzynierami i technikami z pld. zach. Europy?? Tak jak ma to miejsce we wspolczesnej Europie budujac tzw. Rondle na rzece Elbie ok. 7 tys. lat temu.

  Aby to zrozumiec, nalezy dodac tzw. magii. Mianowicie, istnieje taka oto teoria, ze ziemia kurczy sie i rozciaga jak nadmuchany balon lub zlozona w rulon kartka papieru. Stad np. mamy ksztalt Hiperborei z Pln. odzwierciedlony w Rondlach z Europy oraz ksztalcie kontynetow na mapach swiata w okresie po potopie (Doggerland), gdzie mamy rzut beretem do glownych granic Lechii Ren-Dniepr. 😉

  Raz te kontynenty, linia graniczna na Renie-Dnieprze sa/jest blizej (ziemia sie kurczy), a raz dalej (ziemia sie rozciaga-Europa sie tak jakby „prostuje”). Stad mamy Rondle z okresu ~7 tys lat wstecz na Lebie i jej odnogach. Gdyz wczesniej uklad rzek byl inny i postawienie warowni na rzece Ren nie mialo najmniejszego sensu. Czy pozniej, gdy Europa „wyprostowala” sie (rzeki plyna z Pld na Pln), okresowo plynely w poprzek kontynentu Ren (czasy Doggerlandu) postawiono warownie na rzece Ren?
  Ci co sie martwia, ze na Odrze tych Rondli jest malutko. Niech sie nie martwia, gdyz miedzyrzecki rejon umocniony stawia sie daleko od stolicy, szczegolnie, gdy skorupa ziemi sie „prostuje”-kazus szkocki patrz nizej. 😉
  Aby dopelnic opowiesc, dodac wiecej magii, nalezy wspomniec tu o jeszcze jednej teorii, teorii wkleslej, pustej ziemi-kult solarny. Gdzie obkurczanie i rozciaganie ziemi powodowalo, ze odleglosci oraz widocznosc w sloneczny dzien jest niewspolmiernie wieksza niz przy teorii zycia na zew. ziemi (refrakcja)- teoria zycia wew. ma wiekszy sens.

  Ktos mi przypomni kiedy i gdzie odbyla sie bitwa pod Doleza? Jak mozna bylo przejsc umocnienia nad rzeka Laba i zatrzymac sie na Odrze? 😉 Czy z Pld na Pln plynie sie szybciutko rzekami? 🙂

  Skad ROD R1a, I, R1b obawial sie zagrozenia uwzgledniajac uksztaltowanie terenu, rzek i teorii jw tworzac umocnienia obronne?
  🙂

  Nasi dalecy kuzyni spod Moskwy i dalej na wsch. takze byli „rasistami” budujac mur Chinski z otworami strzelniczymi,jak w miedzyrzeckim rejonie umocnionym (stanowiska ogniowe karabinow maszynowych ksztalt <; odwrocone w prawo "v") w strone Chin.

  Czas powstania pierwszych struktur muru po bitwie nad Doleza datowany jest na 2400 lat temu. A jaka nazwe nosi panstwo nad Dnieprem? Ukraina? Choc niektorzy twierdza, ze obecnie lepiej pasuje do niej Upadlina. Pewnie jak sama nazwa wskazuje UKraina oznacza, ze byl to obszar graniczacy z Kraina, ktora nie byla "czysta" rasowo… w okresie budowy tak zwanych Zmijowych Walow? Okres budowy walow datowany jest gdzies w okokicach 2200 lat wstecz. Czego i kogo ROD obawial sie z Pld-Wsch? 😉

  I tym sposobem docieramy do okresu, gdzie jak bajki glosza, Slowianie podbili Rzym. A Arianie przejeli wladze nad katolikami z Rzymu burzac im swiatynie, mordujac przywodcow, a tym samym stajac na czele Rzymu. Prawdopodobnie pozniej zdobywcy i arianscy przywodcy Rzymu Bizancjum okazali sie zdrajcami RODu slowianskiego. Jest to okres, w ktorym istnialo panstwo co sie zowie Krolestwo Lewis, a raczej Levi/tow, Aszkenazyjczykow z Niemiec, ktorzy towarzyszyli Slowianom od tysiacleci.
  http://krysztalowywszechswiat.blogspot.com/2017/07/jak-nasi-praoccowie-troje-dobywali_16.html?m=1

  Kim jest zlowroga Lechii nacja? (czego dowodzi niedawna historia Polski przed odzyskaniem niepodleglosci w 1918r.-Liga Narodow) Nacja ta przyszla na Pld Europy/z Pld/z zach Europy byla goniona na wsch. za swe uczynki. Szkoci rowniez maja swoich Aszkenazyjczykow jak Polacy. 🙂 oraz problemy z Ojczyzna (Doggerland)

  https://www.nature.com/articles/s41598-017-14761-7
  https://malagabay.wordpress.com/2017/02/10/shaping-scotland-in-two-shakes/

  Ta "rasistowska" Lechia przygarnela owy ROD z pustyni zgodnie z pracami Iwo Cypriana Pogonowskiego ok. X wieku.
  W polaczeniu ze "zdrajcami" RODu wkradali sie z racji braterstwa krwi i wwspolnej religii z zach w glab Lechii ku stolicy.

  " doszło do wojny domowej wśród Słowian. To ta właśnie wojna spowodowała ostateczne zerwanie więzi Merowingów ze swoimi słowiańskimi korzeniami i zapoczątkowała upadek religii ariańskiej w Europie.

  Oczywiście z punktu widzenia obecnych Francuzów, Niemców i Anglików był to szczęśliwy punkt zwrotny ich historii, bo właśnie w tym momencie zaczęły się rodzić zarówno ich języki jaki i formy ich państwowości.
  http://krysztalowywszechswiat.blogspot.com/2015/09/starozytna-historia-polakow-wzlot-i.html?m=1

  http://krysztalowywszechswiat.blogspot.com/2015/07/starozytna-historia-polakow.html?m=1

  I M458 dalo sie omamic, ale nie bez oporow, co pozostalo owemu krolewskiemu RODowi po dzis dzien. 😀 Stajac sie twierdza wolnosci religii , sumienia, rozumu i zasad do czasow nam wspolczesnych-Arianizm. Mam nadzieje, ze owy ROD, ktory przybyl 1600 lat temu do Europy w osobie nowego premiera, nie zgotuje nam Azji w kraju dzieci bogow sprowadzajac na sile Azje ze wsch.
  Wsch do Dniepru, to juz nie tensam Wsch. co kiedys (Litwa, Ukraina). Na Ukraine byli zsylani renegaci Lechici i przestepcy Lechici po X w., jak mnie pamiec nie myli. Wiadomo jaki ROD rzadzi na Ukrainie, a i Litwa nie jest obecnie bliska Lachom. Dlatego pozwole sobie na chwile prywaty i zachece do glosowania podczas wyborow samorzadowych/ do Sejmu na Endecje ROD oraz poslow&senatorow&radnych niezrzeszonych, aby glosowac na czyny i ludzi, a nie doktyrne polityczna-vide Muzulmanie, Katolicy, Prawoslawnj na zach. 🙂

  Polubienie

  • (…) Nasi przodkowie byli bardzo „rasistowscy” zgodnie z obecna religia neomarksistowska, tak i ja „bede” rasistowski w tym poscie. (…)

   Wg oficjalnie obowiązującej postępowej argumentacji ISTNIEJE TYLKO JEDNA RASA CZŁOWIEKA, a to oznacza, że NIKT NIE MOŻE BYĆ RASISTĄ, BO NIE MOŻNA BYĆ RASISTĄ W OBRĘBIE JEDNEJ I TEJ SAMEJ RASY.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Rasa_cz%C5%82owieka

   (…) Biolodzy stosują termin rasa w opisie grup o wspólnym pochodzeniu, jednak słowo używane jest często w naiwny i uproszczony sposób[2]. Społeczne postrzeganie i grupowanie ras zmieniają się z upływem czasu. W przeszłości rasy ludzkie wyróżniano na podstawie kryteriów morfologicznych. Powstało wiele klasyfikacji rasowych wyróżniających od 2 do 63 ras. Wraz z rozwojem wiedzy o zróżnicowaniu gatunku ludzkiego pierwotne klasyfikacje zostały uznane za konstrukt społeczny, w znacznym stopniu wynikający z uprzedzeń bez potwierdzenia w badaniach naukowych. Od połowy XX wieku koncepcje podziałów rasowych są krytykowane. Wraz z rozwojem genetyki opis zmienności gatunku ludzkiego koncentruje się na zmienności genetycznej[4] . Po zakończeniu  Human Genome Project naukowcy pozostali podzieleni, czy klasyfikacja rasowa pozwoli właściwie uporządkować pozyskane dane genetyczne, czy też należy stosować inną terminologię. Współczesna wiedza nie pozwala na stosowanie jakiejkolwiek hierarchii grup ludzi, a tym samym nie może być wykorzystana do wspierania ideologii rasistowskich[5]. Postrzeganie ras często opiera się na popularnej taksonomii (folk taxonomy), która definiuje główne typy na podstawie spostrzeganych cech zewnętrznych. Część naukowców zaleca rezygnację ze stosowania pojęcia rasa[6].

   Związek pojęcia rasa z ideologiami i teoriami (np. antysemityzm lub eugenika) powstałymi na bazie XIX-wiecznej antropologii i fizjologii sprawił, że od drugiej połowy XX wieku samo używanie pojęcia rasa stało się problematyczne. Mimo ciągłego używania, pojęcie to jest coraz częściej zastępowane innymi słowami, które są obciążone mniejszym ładunkiem emocjonalnym, np. populacja, ludność, grupa etniczna albo wspólnota, w zależności od kontekstu[7]. (…)

   https://en.wikipedia.org/wiki/Race_(human_categorization)

   Race is a concept used in the categorization of humans into groups, called races or racial groups, based on combinations of shared physical traitsancestrygenetics, and social or cultural traits. Although such groupings lack a firm basis in modern biology, they continue to have a strong influence over contemporary social relations.[1][2][3][4][5][6] First used to refer to speakers of a common language and then to denote national affiliations, by the 17th century race began to refer to physical (phenotypical) traits. The term was often used in a general biological taxonomic sense,[7] starting from the 19th century, to denote genetically differentiated human  populations defined by phenotype.[8][9]

   Social conceptions and groupings of races vary over time, involving folk taxonomies[10] that define essential types of individuals based on perceived traits. Scientists consider biological essentialism obsolete,[11] and generally discourage racial explanations for collective differentiation in both physical and behavioral traits.[12][13][14][15][16]

   Even though there is a broad scientific agreement that essentialist and typological conceptualizations of race are untenable, scientists around the world continue to conceptualize race in widely differing ways, some of which have essentialist implications.[17] While some researchers use the concept of race to make distinctions among fuzzy sets of traits or observable differences in behaviour, others in thscientific community suggest that the idea of race often is used in a naive[12] or simplistic way,[18] and argue that, among humans, race has no taxonomic significance by pointing out that all living humans belong to the same speciesHomo sapiens, and (as far as applicable) subspeciesHomo sapiens sapiens.[19][20]

   Since the second half of the 20th century, the association of race with the ideologies and theories of scientific racism has led to the use of the word race itself becoming problematic.[according to whom?] Although still used in general contexts, race has often been replaced by less ambiguous and loaded terms: populations,  people(s) ethnic groups, or communities, depending on context.[7][21] (…)

   A i jeszcze to:

   (…) I tym sposobem docieramy do okresu, gdzie jak bajki glosza, Slowianie podbili Rzym. (…)

   To nie bajki, bo Słowianie zdobili Rzym dwa razy, patrz:

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdobycie_Rzymu_przez_Wizygot%C3%B3w

   Zdobycie Rzymu przez Wizygotów – zajęcie miasta przez Wizygotów w roku 410. (…)

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdobycie_Rzymu_przez_Wandal%C3%B3w

   Zdobycie Rzymu przez Wandalów – zajęcie miasta w roku 455. (…)

   Polubienie

   • To co nazywamy rasą jak najbardziej istnieje i jest całkiem łatwe do zidentyfikowania, w ponad 90 % przypadków samoklasyfikacja korespondentów nakłada się na to jak komputery ich sortują a robią to na podstawie danych o genach i bez żadnych „uprzedzeń rasowych”.
    Trzeba niezłej gimnastyki aby tego nie dostrzec i silnej motywacji idologicznej.
    Inteligentni antyrasiści nie zaprzeczają istnieniu rasy.

    Polubienie

   • Trochę nie rozumiem. Kto nie dostrzega istnienia czego?

    No a to, czy to nie jest od czapy, patrz:

    (…) Inteligentni antyrasiści nie zaprzeczają istnieniu rasy. (…)

    Czyli co, wynika z powyższego, że nieinteligentni rasiści zaprzeczają istnieniu rasy? Eee..?

    Jaki widzisz tu związek z tematem tego wpisu, hm?

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.