616 Andrzej Duda – polski patriota i twardy polityczny gracz, czy jednak Adrian Chanuka Juda… kolejny „Polak” i żydobanderowiec?


Zdjęcie ilustracyjne. Pomnik zbrodni wołyńskiej w Warszawie, źr. Wikimedia


Domyślcie się, co ja sobie myślę… 😦


Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
Honorowanie „sprawiedliwych” ukraińców nie ma sensu dopóki ukraińscy ludobójcy nie zostaną potępieni i ukarani bo przyjęcie takiego odznaczenia będzie oznaczało dla tych „sprawiedliwych” śmiertelne niebezpieczeństwo! Dlatego raczej nie przewiduję kolejki chętnych po to wyróżnienie a ta cała inicjatywa to kolejne nieudolne propagandowe posunięcie ukrofilów mające na celu zamydlenie oczu Polakom i przykrycie ukraińskiego ludobójstwa.

bob @bob:
A ci dalej swoje instytuty komisje będą miały baby z pisu po maturze jak gosiewska gdzie zasiadać i wygłaszać modrości. A na badania i rozwój dalej 1% na IPN 10x tyle co na PAN to kuriozum ale nawet w PAN potrafi ktoś taki „naukowiec” jak kowal pracować

zefir @zefir:
Zwracam uwagę, że „Ustawodawca zdecydował, że będą honorowane osoby pielęgnujące pamięć i niosące pomoc ofiarom zbrodni sovieckich, nazistowskich niemieckich, dokonanych z pobudek nacjonalistycznych oraz innych zbrodni przeciw pokojowi, ludzkości i zbrodni wojennych”, czym pominął literalny zapis o zbrodniach ukraińskich. Tysiące polskich ofiar jest dziełem wideł, siekier, cepów, orczyków, itp ukraińskiej czerni, motywowanej prymitywnym bandytyzmem, zawiścią,chciwością, itp, a nie bardziej czy mniej wzniosłym nacjonalizmem.

ProPatria @ProPatria:
Efekty czolobitnopolskiego. rezunami już widać. Ta kolejna chora idea jest wyrzucaniem pieniędzy polskiego podatnika w błoto. Remedium na problemy z banderowcami jest proste: polityka siły, żadnych ustępstw , szybkie i stanowcze reakcje na wszelkie próby upokarzania Narodu i państwa polskiego. Będzie sporo skowytu banderowskiego, lecz gdy dzicz dostrzeże brak jakiegokolwiek wrażenia odpuści. Nie muszą Nas lubić, MUSZĄ SZANOWAĆ!!

lp @lp:
@ProPatria Racja, tylko kto upomni się o honor Polski i Polaków? Duda, smętny Mateuszek, Wicia czy Piekło? Aż się pięść zaciska z bezsilnego gniewu…

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/powstanie-instytut-solidarnosci-mestwa-polski-yad-vashem/

POWSTANIE INSTYTUT SOLIDARNOŚCI I MĘSTWA – „POLSKI YAD VASHEM”

14 grudnia 2017|5 komentarzy|w Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Instytut ma zajmować się m.in. honorowaniem Ukraińców, którzy ratowali Polaków przed UPA.

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek ustawę o Instytucie Solidarności i Męstwa. – podano na stronie internetowej głowy państwa.

Jak zapisano w ustawie, celem działalności instytutu ma być inicjowanie, podejmowanie i wspieranie działań mających na celu upamiętnienie i uhonorowanie osób żyjących, zmarłych lub zamordowanych, zasłużonych dla Narodu Polskiego, zarówno w kraju, jak i za granicą, w dziele pielęgnowania pamięci lub niesienia pomocy osobom narodowości polskiej lub obywatelom polskim innych narodowości, będących ofiarami zbrodni w okresie od 1917 do 1990 roku. Ustawodawca zdecydował, że będą honorowane osoby pielęgnujące pamięć i niosące pomoc ofiarom zbrodni sowieckich, nazistowskich niemieckich, dokonanych z pobudek nacjonalistycznych oraz innych zbrodni przeciw pokojowi, ludzkości i zbrodni wojennych.

Instytut będzie mógł przyznawać nagrody finansowe. Na jego działalność przeznaczono 75 mln złotych. Będzie mógł także zgłaszać kandydatów do odznaczenia Krzyżem Wschodnim i Zachodnim. Oprócz tego będzie prowadził działalność badawczą i popularyzował tematykę przypadków niesienia pomocy Polakom podczas II wojny światowej.

Wiceminister kultury Magdalena Gawin powiedziała TVN 24, że Instytut będzie zajmował się m.in. honorowaniem Ukraińców, którzy ratowali Polaków przed ludobójstwem OUN-UPA.

Uważamy, że Polska jako państwo i naród ma bardzo duży dług wobec tych osób, które ratowały Polaków podczas II wojny światowej. Zauważmy, że w sprawie Wołynia nie zostały do tej pory odznaczone osoby z Ukrainy, Ukraińcy, którzy ratowali Polaków. – powiedziała Gawin.

W trakcie prac legislacyjnych posłowie zmienili nazwę nowej instytucji z Instytutu Solidarności i Odwagi na Instytut Solidarności i Męstwa. Ustawa przewiduje także ustanowienie nowego odznaczenia „Virtus et Fraternitas”, które na wniosek instytutu nadawałby prezydent RP.

Sprawiedliwi Ukraińcy

Według ustaleń historyka Romualda Niedzielki, który opracował wydaną w 2007 r. przez IPN publikację „Kresowa księga sprawiedliwych 1939-1945. O Ukraińcach ratujących Polaków poddanych eksterminacji przez OUN i UPA”, życie dla ratowania Polaków narażało ponad 1,3 tys. Ukraińców z ok. 500 miejscowości (na 4 tys. wszystkich miejscowości, w których dochodziło do antypolskich akcji UPA), znajdujących się w granicach przedwojennych województw: wołyńskiego, poleskiego, tarnopolskiego, lwowskiego, stanisławowskiego, rzeszowskiego i lubelskiego. Dzięki nim z rzezi wołyńskiej ocalało ponad 2,5 tys. Polaków.

Jak tłumaczy Niedzielko, przeciwstawianie się zbrodniczym planom UPA przez Ukraińców – choć nie było zjawiskiem masowym – zasługuje na jak największe uznanie, tym bardziej, że ratowanie „Lachów” ukraińscy nacjonaliści uważali za zdradę ideałów narodów i karali śmiercią.

W ramach ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej bojówki OUN-UPA, wspomagane przez „czerń” ukraińską, zamordowały ponad 100 tys. Polaków.

CZYTAJ TAKŻE: Inicjatywa o. Rydzyka: ma powstać spis Ukraińców, którzy ratowali Polaków przed UPA

Kresy.pl / TVN24

…..


źr. wikimedia commons

jwu @jwu:
Panie Miller, musi Pan zrozumieć naszą polską dyplomację. Prezydent Duda nie mógł uczcić pomordowanych przez Ukraińców Polaków, bo to godzi we wrażliwość braci banderowców. Z nimi musimy żyć w zgodzie. Co będzie jak przestaną nas bronić przed agresją Rosji i przyjeżdżać do Polski (by ratować nam gospodarkę) ? Strach się bać !!! A tak na serio mam to głęboko w tyle.

Sun Escobar @Sun Escobar:
Jak rządził Miller to nie widziałem zbytnego zainteresowania Polskimi ofiarami, ukraińskich rzeźników z UPA. Hipokryzja

jwu @jwu:
@Sun Escobar Fakt, hipokryzja Leszka. W czasie jego rządów, bez godzenia we wrażliwość banderowców można było jechać, złożyć wieniec i zapalić znicz. No chyba ,że nie było wtedy (jeszcze ) tych miejsc upamiętnień ?

Sun Escobar @Sun Escobar:
@jwu Banderyzacja ukrainy w ostatnich kilku latach znacznie przyśpieszyła, jeszcze 10 lat temu nie było to zjawisko tak silne. O ironio pomogła ukraińcom w tym wojenka, którą rozpętali w Donbasie, a zaczęli na Majdanie. Polska i inne kraje wpadli z deszczu po rynnę. Pomagając ukraińcom w CIAmajdanie sprawiliśmy, że już nie garstka ukraińców uważa UPA za bohaterów, lecz zdecydowana większość społeczeństwa. No i mamy to co mamy, nie możemy odkopywać swoich zmarłych, którzy ginęli z rąk UPA, czy złożyć kwiatów na ich grobach przez naszych przedstawicieli.

https://kresy.pl/wydarzenia/miller-twitterze-skrytykowal-prezydenta-brak-holdu-dla-ofiar-upa/

MILLER NA TWITTERZE SKRYTYKOWAŁ PREZYDENTA ZA BRAK HOŁDU DLA OFIAR UPA

15 grudnia 2017|4 komentarze|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

Były premier Leszek Miller skomentował w ostrych słowach wizytę prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie.

Na zakończenie swoje wizyty na Ukrainie, prezydent Andrzej Duda spotkał się w Charkowie z miejscowymi Polakami. Dziękował im za podtrzymywanie polskości, a zarazem zachwalał masową ukraińską imigrację zarobkową do Polski.

Leszek Miller na Twitterze odniósł się do faktu, że Duda będąc na Ukrainie nie oddał hołdu ofiarom UPA.

W czasie konferencji prasowej w Charkowie, Andrzej Duda stwierdził, że członkowie UPA mogą być upamiętniani tylko w formie nagrobków. Ukraińscy dziennikarze zapytali prezydenta Dudę o możliwość „przywrócenia ukraińskich pomników w Polsce” – jak pisze ukraińska agencja informacyjna UNIAN, która potwierdziła, że pytanie dotyczyło także pomników UPA, pisząc o rozbiórce nielegalnego pomnika ku czci UPA w Hruszowicach.

Według UNIAN, prezydent Polski odpowiedział – „powinny być przeprowadzone badania, powinna odbyć się ekshumacja. Trzeba stwierdzić, czy są w danym miejscu mogiły, kto w tych mogiłach jest pochowany, po to aby można to miejsce odtworzyć jako mogiłę, przynależną komuś, kto poległ w boju, stwierdzić jego nazwisko i imię, datę narodzin i śmierci, to wymaga badań i tym sposobem [trzeba] upamiętniać tych, którzy zginęli”. Jak podkreślił Duda – „upamiętniać trzeba konkretne osoby, które zginęły”.

„Apelujemy z prezydentem Ukrainy, aby nie podejmować kroków w kierunku kolejnych upamiętnień, które nie są oparte na sprawdzonych naukowo dowodach. Aby przełamać impas musi być przywrócona zgoda na badania, na ekshumacje, sprawiedliwie, zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie tak, aby w każdym przypadku upamiętnienie mogło się odbyć w wyniku przeprowadzonych badań. To bardzo ważne” – cytuje polski dziennik „Rzeczpospolita”.

Kresy.pl / Twitter

https://wpolityce.pl/polityka/372021-rzecznik-prezydenta-wizyta-na-ukrainie-miala-obnizyc-napiecie-w-relacjach-polsko-ukrainskich-pod-tym-katem-spelnila-swoja-role

https://kresy.pl/wydarzenia/beda-trudne-twarde-rozmowy-prezydent-rozpoczal-wizyte-ukrainie/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/prezydent-duda-wypowiedzial-sie-kwestii-pomnikow-upa-polsce/

https://kresy.pl/wydarzenia/prezydent-duda-spotkal-sie-polakami-charkowie/

https://wpolityce.pl/historia/371786-polscy-oficerowie-lezeli-w-plytkich-grobach-na-ktorych-kgb-zbudowalo-osrodek-wypoczynkowy

https://wpolityce.pl/swiat/371781-prezydent-duda-spotkal-sie-z-polakami-w-charkowie-bardzo-dziekuje-wszystkim-tym-ktorzy-mieszkajac-tutaj-dbaja-o-polskosc

https://wpolityce.pl/polityka/371926-bedzie-przelom-w-rozmowach-z-ukraina-eksperci-wizyta-prezydenta-dudy-zmniejszyla-napiecie-we-wzajemnych-relacjach

https://wpolityce.pl/polityka/371891-sondaz-rzad-beaty-szydlo-z-dobra-ocena-na-koniec-pracy-wiekszosc-polakow-pozytywnie-ocenia-prezydenta-dude

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/duda-o-stosunkach-z-ukraina-prawda-historyczna-to-absolutny-zakaz-gloryfikowania-mordercow

http://wpolityce.pl/swiat/325996-stanowcze-slowa-glowy-panstwa-nt-relacji-polsko-ukrainskich-prawda-historyczna-oznacza-absolutny-zakaz-gloryfikowania-tych-ktorzy-byli-mordercami

https://kresy.pl/wydarzenia/poroszenko-spotkaniu-duda-historia-wplywac-strategiczny-charakter-naszych-relacji/

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/wjatrowycz-zadowolony-ustalen-dudy-poroszenki-ws-upamietnien/

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/targalski-zapowiada-zbrojne-zajecie-moskwy-przez-polakow-wspolnie-z-kozakami

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wolodymyr-wiatrowycz-zachwycony-wypowiedziami-targalskiego-nt-upa

http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/polska-polityk-z-litwy-kiedy-pis-bedzie-rzadzic-bez-instrukcji-z-ambasady-usa

…..

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/371959-palac-prezydencki-wyjatkowa-ceremonia-zapalenia-swiec-chanukowych-zapoczatkowana-w-czasach-lecha-kaczynskiego-wideo

Pałac Prezydencki: wyjątkowa ceremonia zapalenia świec chanukowych zapoczątkowana w czasach Lecha Kaczyńskiego. [WIDEO]

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

W historii Narodu Wybranego, jego walki o przetrwanie, zachowanie tradycji, wiary, walki o wolność jest pewne podobieństwo pomiędzy Żydami a Polakami – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas czwartkowej uroczystości zapalenia świec chanukowych w Pałacu Prezydenckim.

Chanuka to święto radości, rodziny i przetrwania

— podkreślił prezydent.

WIDEO:

W uroczystości w Pałacu Prezydenckim obok prezydenta i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy udział wzięli m.in. ambasador Izraela Anna Azari, Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, prof. Szewach Weiss, pracownicy Kancelarii Prezydenta RP, przedstawiciele organizacji żydowskich, politycy i dziennikarze.

Prezydent przypomniał, że Chanuka upamiętnia zwycięstwo Machabeuszy nad Grekami. Gdy Grecy zdobyli Jerozolimę, ich władca Antioch IV zabronił żydowskich obrządków i nakazał prześladowanie niestosujących się do zakazu, a w Świątyni Jerozolimskiej ustanowił kult Zeusa. Żydzi pokonali najeźdźców w grudniu 164 r. przed Chrystusem. Podczas ponownego uświęcenia Świątyni Jerozolimskiej wydarzył się cud – potrzebna do sprawowania obrządków oliwa paliła się przez osiem dni, choć przewidywano, że wystarczy jej zaledwie na jeden dzień. Dzięki temu można było wytłoczyć nowa porcję oliwy do lampki w przepisowy sposób. Od tamtej pory Żydzi, pamiętając o cudzie, zapalają w czasie Chanuki przez osiem dni chanukową świecę na chanukiji ustawianej przeważnie na parapecie okna w widocznym z ulicy miejscu.

Jesteśmy w roku, który jest dla Polski niezwykle ważny – roku 100-lecia odzyskania niepodległości

— mówił Duda.

W wielkiej historii Narodu Wybranego, jego walki o przetrwanie, jego walki o zachowanie tradycji, wiary, walki o wolność jest pewne podobieństwo pomiędzy Żydami a Polakami. Polacy też bardzo szanują swoją tradycję, bardzo szanują swoją wiarę, Polacy też nigdy tej wiary nie dali sobie odebrać. Biorąc pod uwagę to, że w tym względzie Polacy i Żydzi z całą pewnością są do siebie podobni, maja podobne spojrzenie na świat, podobne wewnętrzne przekonanie, że o wolność należy zawsze walczyć, że trzeba ją za wszelką cenę zachować – to jest jednoznaczna odpowiedź, dlaczego także Polacy żydowskiego pochodzenia walczyli o wolność Rzeczpospolitej. Walczyli, żeby była państwem niepodległym, dlatego wstępowali do Legionów, dlaczego walczyli o wolność Polski w wojnie 1920 roku

— mówił prezydent.

Chciałbym, żeby to święto 100-lecia odzyskania niepodległości było świętem wspólnym, naszym, nas wszystkich razem, wszystkich tych, dla których Polska jest drogą, Polska niepodległa, Rzeczpospolita, którą ja nazywam i zawsze chciałbym nazywać Rzeczpospolitą Przyjaciół, w której razem mieszkamy i razem możemy się nią cieszyć

— dodał prezydent Duda.

W kalendarzu żydowskim Chanuka rozpoczyna się zawsze 25. dnia miesiąca Kislew; w tradycyjnym kalendarzu jej obchody przypadają od listopada do grudnia.

Chanuka jest jednym z najradośniejszych świąt żydowskich, obchodzonym przez osiem dni. Każdego z nich po zapadnięciu zmroku Żydzi zapalają jedną świecę na chanukowym dziewięcioramiennym świeczniku – chanukiji. Na dziewiątym, pomocniczym ramieniu świecznika znajduje się szames – świeczka, od której płomienia odpala się kolejne. Nazwa święta pochodzi od czasownika chanach oznaczającego poświęcać, inaugurować.

Chanuka – jak podkreślają przedstawiciele Gminy Wyznaniowej Żydowskiej – to czas zadumy nad tradycją, ale również zabawy i radości, zwłaszcza dla najmłodszych. Najpopularniejszą zabawą chanukową dla dzieci jest tzw. drejdel, czyli czworoboczny bączek. Na jego ściankach znajdują się cztery hebrajskie litery: n, g, h, f/sz, które są pierwszymi literami zdania „Nes gadol haja szam”, co oznacza „Cud wielki zdarzył się tam”. Dzieci są także obdarowywane prezentami.

Tradycyjne potrawy chanukowe to m.in. przyrządzane na oleju na pamiątkę cudu placki ziemniaczane zwane latkes oraz nadziewane np. konfiturami pączki.

lw, PAP

http://wpolityce.pl/polityka/324126-tysiac-lat-wspolnej-historii-polski-i-izraela-szefowa-kancelarii-prezydenta-podkresla-laczy-nas-przeszlosc-ale-laczy-nas-takze-przyszlosc

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/367255-bez-taryfy-ulgowej-skazany-za-spalenie-kukly-zyda-trafi-do-wiezienia

https://kresy.pl/wydarzenia/piotr-rybak-trafil-wiezienia/

…..


Fot. wPolityce.pl/TVP1

CJ@cj.
AKTYWNOŚĆ INACZEJ Prezydent Duda mówił to jeszcze przed bieżącą antypolską falą… na jakimś zamkniętym spotkaniu z intelektualistami w Izraelu z nadzieją, „że to dotarło do sprawcy”. – No pięknie ! I dotarło ?! I to cała „aktywność ?

Kandydując deklarował powstanie przy premierze instytucji która będzie bronić dobrego imienia Polaków przy jego aktywnym współudziale. Jaka to w obecnej sytuacji aktywność ? Jakie ma osiągnięcia i co zamierza ? No i kto właściwie wchodzi w skład tej instytucji ? Przecież instytucja, to sformalizowana organizacja !

Jak na razie w praktyce sprowadza się to do zwalania przez rząd polski i prezydenta na organizacje pozarządowe przeciwstawiania się tej niemieckiej agresji, co jest zupełnie niezrozumiałe i haniebne! To należy, szczególnie na arenie międzynarodowej, do podstawowych obowiązków i prerogatyw właśnie prezydenta! Dlaczego prezydent Polski nie zajmuje oficjalnego stanowiska w relacjach np. z Merkel? – To wynika wprost z przysięgi prezydenta – niezłomnego strzeżenia godności polskiego narodu. I to jest elementarny powód dla którego zbierane są przecież nasze Polaków daniny i podatki. Samo ładne opakowanie, to zdecydowanie za mało – Panie Prezydencie ! Strażnika żyrandola Polacy już mieli… dość.

No i Szewach Weiss – orędownik roszczeń żydowskich i wielbiciel „historyka” Grossa ! – to istotnie „prawdziwy przyjaciel Polski” !

Jak miło, że PAD nam wytłuma- 89.229.30.*
czył jak było. Brakuje tylko, żeby „zaprzyjaźnił się” z dr E. Kurek i dowiedział się kto był twórcą gett i kto te getta wymiatał wysyłając swoich rodaków na śmierć. Żydzi żydom zgotowali ten los!

http://wpolityce.pl/historia/325995-prezydent-o-klamliwym-okresleniu-polskie-obozy-to-tak-jak-bysmy-powiedzieli-ze-bomba-atomowa-spuszczona-na-hiroszime-byla-japonska-bomba

Prezydent o kłamliwym określeniu „polskie obozy”: „To tak jak byśmy powiedzieli, że bomba atomowa spuszczona na Hiroszimę była japońską bombą”

opublikowano: 2 lutego · aktualizacja: 3 lutego

Jestem aktywny w tym zakresie, proszę zwrócić co mówiłem w Izraelu. Rozmawiałem z intelektualistami, ludźmi wpływowymi m.in. na ten temat

— mówił o zwalczaniu używania kłamliwego określenia „polskie obozy” prezydent Andrzej Duda, który był gościem programu „Warto rozmawiać” (TVP1).

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prezydent Duda: Gdyby Lech Wałęsa powiedział: „Tak, zgrzeszyłem”, ludzie by to zrozumieli i nie byłoby tej matni, w jaką uwikłał się jako prezydent

Jeśli ktoś z z premedytacją pomawia Polaków o dokonanie zbrodni, to sprawa jest absolutnie jednoznaczna. (…) Powiedziałem [w Izraelu]: jak byście się czuli, gdyby doszło do zamachu w Tel Awiwie i ktoś by powiedział, że to izraelski zamach terrorystyczny, bo jest na terytorium Izraela?

— relacjonowała głowa państwa.

Mam nadzieję, że to dotarło do sprawcy

— dodał rozmówca Jana Pospieszalskiego.

Prezydent posłużył się również innym przykładem.

To tak jak byśmy powiedzieli, że bomba atomowa spuszczona na Hiroszimę była japońską bombą

— powiedział.

Nie można mówić o odpowiedzialności Polaków za Holocaust, a taki argument próbuje się suflować

— zaznaczył prezydent.

To zbrodnia przeprowadzona w sposób zorganizowany przez niemiecką III Rzeszę

— dodał.

Nie możemy powiedzieć, że nie było takich sytuacji, że Polak zadenuncjował czy że Polak był szmalcownikiem, ale w każdym narodzie są sytuacje, że ktoś kogoś zabije, zadenuncjuje, okaże się podły, ale to Polacy mają najwięcej drzewek w Instytucie Yad Vashem. Najwięcej Sprawiedliwych jest wśród Polaków. Byli Polacy, którzy oddawali życie, żeby ratować Żydów

— przypomniał gość programu „Warto rozmawiać”.

W tym kontekście prezydent przypomniał odznaczenie Szewacha Weissa Orderem Orła Białego.

Odznaczyłem Weissa, bo od lat mówi prawdę historyczną, że nie było innych obozów koncentracyjnych niż niemieckie obozy koncentracyjne. Głos p. prof. Szewacha Weissa jest bardzo mocno słyszalny i jestem za tę twardo wypowiadaną prawdę bardzo wdzięczny

— zaznaczył Andrzej Duda.

gah

 

JUR 83.26.232.*
To Niemcy mordowali Polaków. Dziś to wstyd, ale niektórzy Polacy mówią, tak jak oni chcą, że to „było dawno”, ale zbrodnie przeciwko ludzkości nie ulegają przedawnieniu.

gogh 77.254.7.*
trzeba używać określenia niemieckie obozy a nie nazistowskie to jakaś paranoja ,trzeba określać według przynależności narodowej a nie ruchu społecznego, Niemcom się wydaje, ze nazisci to nie oni

JUR 83.26.232.*
W Yad Vashem najwięcej jest podanych Polskich nazwisk. Czy pamiętacie o Henryku Sławiku, zob.: https://pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_S%C5%82awik i innych polskich bohaterach?

Depesza@Depesza
Panie Prezydencie , o wiele łatwiejsze byłoby zwalczanie tych kłamstw oświęcimskich , gdyby władze państwowe wreszcie uzyskały ODWOŁANIE WYDANEGO PRZEZ STALINA I ZAAKCEPTOWANEGO PRZEZ RZĄDY PAŃSTW ZACHODNICH WYROKU WYDANEGO W CZERWCU 1945 r. NA POLSKIE PAŃSTWO PODZIEMNE Z GŁÓWNEGO OSKARŻENIA MIOTANEGO PRZEZ ROSYJSKIEGO PROKURATORA NA PRZYWÓDCÓW POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO :”POLSKA WESZŁA W SOJUSZ Z NIEMCAMI. BEZ UZYSKANIA ODWOŁANIA AKCEPTACJI TEGO WYROKU NA POLSKIM PAŃSTWIE PODZIEMNYM PRZEZ RZĄDY PAŃSTW ZACHODNICH !!! przypadki określeń POLSKIE OBOZY ŚMIERCI BĘDĄ SIĘ POWTARZAĆ !!

Taka Prawda 178.235.112.*
Ponadto, -nie wolni nigdy zapominać, że POLSKA była jedynym KRAJEM w którym za uratowanie jednego ŻYDA….groziła kara śmierci! Dlatego ratowanie mimo wszystko żydów, było ogromnym poświęceniem!

Kwal@Kwal
Wyraz „nazistowski” powinien być raz na zawsze wykreślony z międzynarodowego słownictwa. W temacie „obozy” powinien być używany wyraz „niemieckie” i nic więcej. Nawet używanie określenia „hitlerowskie „jest określeniem rozmywającym prawdę. Niemcy muszę z tym żyć do końca świata i muszą się z tym pogodzić !

jabol 83.30.179.*
Przecież podobnie jest np . z bazami wojsk amerykańskich na świecie… Bazy w Niemczech {czy innych krajach} to NIE SĄ bazy niemieckie, tylko bazy amerykańskie NA TERENIE Niemiec!!!!

jajo 88.199.162.*
Dziwię się że w tej sprawie nie zabierają głosu żydzi, obojętne to im jest???, ale to że Polacy ponoć ich mordowali w czasie 2 wojny światowej to na cały świat trąbili jaką im krzywdę wyrządzaliśmy.

…..


Marsz Niepodległości, foto: twitter.com

ka9q @ka9q:
Na ile jest to polityczne działanie ze względu na nagonkę na Polskę i Polaków a na ile wyraz autonomicznej decyzji, czekamy na dalsze kroki.

General @General:
Oj panie Prezydencie. NIby uczony, a jednak….. W nacjonalizmie nie ma nic złego. W szowinizmie już tak. Myli Pan Panie Doktorze pojęcia.

zefir @zefir:
Zapewniam,bez środowisk patriotycznych,w tym narodowców,podobnie jak gajowy,PAD i PiS-dzielcy długo i daleko nie pojadą.

Kojoto @Kojoto:
Maliniak zaprosi Tuska, KOD i Antifę…. juz przed wyborami wyczułem tego śmiecia – zawsze trochę lżej, że na niego nie głosowałem…

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/prezydent-chce-narodowcow-komitecie-organizacyjnym-obchodow-stulecia-niepodleglosci/

MEDIA: ORGANIZATORZY MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI BEZ ZAPROSZENIA DO PREZYDENCKIEGO KOMITETU

16 listopada 2017|4 komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Jak informuje RMF FM, organizatorzy Marszu Niepodległości nie zostaną zaproszeni do prezydenckiego Komitetu Organizacji Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Ma to być efekt wyraźnego niezadowolenia prezydenta Dudy z przebiegu tegorocznego marszu.

Dziennikarze RMF FM nieoficjalnie ustalili, że mimo wcześniejszych deklaracji ze strony Pałacu Prezydenckiego, organizatorzy Marszu Niepodległości nie zostaną zaproszeni do Komitetu Organizacji Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Został on zorganizowany przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Według tej stacji, jest to efekt sobotniego Marszu Niepodległości. Krytycy wydarzenia i samych organizacji narodowych stojących za Marszem, twierdzą, że pojawiły się jego trakcie hasła „rasistowskie” bądź „faszystowskie”. Media zachodnie publikowały nawet nieprawdziwe informacje o „marszu nazistów” i wznoszeniu haseł antysemickich.

Przeczytaj: Amerykańska gazeta porównuje Marsz Niepodległości do Ku-Klux-Klanu

Wcześniej brak zaproszenia w skład prezydenckiego komitetu dla przedstawicieli środowisk narodowych, a także kresowych, wzbudził głosy niezadowolenia. Podczas jednego z posiedzeń prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że rozważa „doproszenie” przedstawicieli organizacji narodowych, m.in. Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Młodzieży Wszechpolskiej, do komitetu.

Ostateczna decyzja w tej sprawie miała zapaść w styczniu. Jednak teraz, według RMF FM, sprawa jest już nieaktualna. Radio wskazuje, że mogą o tym świadczyć wypowiedzi prezydenta podczas spotkania w Krapkowicach, gdzie faktycznie skrytykował nacjonalizm, jednocześnie przeciwstawiając go patriotyzmowi:

– Jest mi niezmiernie przykro, że ostatnio w Warszawie na Marszu Niepodległości ci, którzy przyszli świętować wspaniałe polskie święto – ta ich radość została zakłócona poprzez transparenty przyniesione przez osoby nieodpowiedzialne. Transparenty, z których treścią nikt uczciwy w Polsce nigdy się nie zgodzi. Bo nie można postawić znaku równości pomiędzy patriotyzmem a nacjonalizmem. To są dwa zupełnie przeciwne zjawiska i dwie zupełnie przeciwne postawy.

– Nie ma w naszym kraju miejsca ani zgody na ksenofobię. Nie ma w naszym kraju miejsca na chorobliwy nacjonalizm. Nie ma w naszym kraju miejsca na antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa. Ludzie, którzy tak się zachowują, są wykluczeni. Mają postawę, której nie da się inaczej nazwać, niż jako postawę niegodną – podkreślił Duda.

Jednocześnie, środowiska kresowe jak dotąd nie doczekały się zaproszenia ze strony prezydenta do komitetu.

rmf24.pl / Kresy.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/stowarzyszenie-marsz-niepodleglosci-zapowiada-pozew-slowa-verhofstadta-pe/

https://kresy.pl/wydarzenia/media-organizatorzy-marszu-niepodleglosci-bez-zaproszenia-prezydenckiego-komitetu/

https://wpolityce.pl/polityka/367265-bosak-o-decyzji-prezydenta-ws-zaproszenia-dla-organizatorow-marszu-niepodleglosci-takie-rozgrywki-nie-przystoja-glowie-panstwa

https://wpolityce.pl/polityka/367239-rmf-prezydent-nie-zaprosi-organizatorow-marszu-niepodleglosci-do-komitetu-obchodow-100-lecia-odzyskania-niepodleglosci

12 thoughts on “616 Andrzej Duda – polski patriota i twardy polityczny gracz, czy jednak Adrian Chanuka Juda… kolejny „Polak” i żydobanderowiec?

 1. OkularnikGA @OkularnikGA:
  Mam wrażenie, że na Ukarainie odgrywana jest jakaś przerażająca groteska, widzowie biją brawo, wśród nich polscy banderofile – Waszczykowski, Kuchciński, Terlecki i inni… Niedobrze mi się robi…

  jwu @jwu:
  @OkularnikGA Nie tylko Tobie robi się niedobrze.A wymieniając polskich ukrofili zapomniałeś wspomnieć o naszym pierwszym.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wolyn-ukrainski-ipn-wreczyl-medale-upa-dolinski-odznaczeni-maja-rekach-krew-50-tys-ofiar/


  Źr. Perszyj

  WOŁYŃ: UKRAIŃSKI IPN WRĘCZYŁ MEDALE UPA. DOLINSKI: „ODZNACZENI MAJĄ NA RĘKACH KREW 50 TYS. OFIAR”

  15 grudnia 2017|4 komentarze|w polityka, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Część odznaczonych medalami okazała się kolaborantami przy zagładzie Żydów. Wszyscy oni służyli w ludobójczej UPA.

  Ukraiński IPN zorganizował w Łucku, stolicy obwodu wołyńskiego na Ukrainie, uroczystość wręczenia 24 Krzyży Bojowych UPA. Odznaczenia wręczano krewnym bojowników UPA, którym medale te pośmiertnie przyznało w latach 40. i 50. ubiegłego wieku dowództwo OUN-UPA. Impreza odbyła się 1. grudnia, jednak została nagłośniona w piątek przez dyrektora Żydowskiego Ukraińskiego Komitetu Eduarda Dolinskiego.

  Uroczystość w Pałacu Kultury miasta Łucka, którą uświetnił swoją obecnością gubernator obwodu Wołodymyr Hunczyk, odbyła się z okazji 75. rocznicy powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii. Inicjatorką wręczenia odznaczeń krewnym „Wołyńskich Rycerzy”, jak nazwano bojowników UPA, była pracownica ukraińskiego IPN Łesia Bondaruk.

  To unikalne wydarzenie dla Wołynia i Łucka, które odbyło się po raz pierwszy. Bardzo przykro, że obecnie nie znamy imion wielu żołnierzy. Nie udaje się zidentyfikować bohaterów, dlatego stale opracowujemy archiwalne materiały i szukamy prawdy. – mówiła Bondaruk.

  Wręczeniu nagród towarzyszył koncert pieśni Ukraińskich Siczowych Strzelców i UPA.

  Jak podawał portal Perszyj, medale odebrali krewni takich bojowników OUN-UPA jak Iwan Bandacz, Łeonid Wołosoweć, Rostysław Wołoszyn, Hryhorij Hruszoweć, Wasyłyna Demczynśka, Sylwestr Zatowkaniuk, Fedir Zatowkaniuk, Tychon Zinczuk, Serhij Kaczynśki, Iwan Kobeć, Jakiw Kowżuk, Mykoła Kowtoniuk, Anatolij Koziar, Petro Ksendzuk, Iwan Malimon, Andrij Mychałewycz, Semen Piatyhoryk, Zinowij Samczuk i Ołeksandr Stepaniuk.

  Jak zauważył w piątek w mediach społecznościowych szef Żydowskiego Ukraińskiego Komitetu Eduard Dolinski, wśród nagrodzonych są osoby, które przed przystąpieniem do UPA służyły w kolaboracyjnej ukraińskiej policji pomocniczej, która u boku Niemców brała aktywny udział w rozstrzeliwaniu Żydów. Według Dolinskiego Mykoła Kowtoniuk był komendantem ukraińskiej policji w Łucku, która brała udział z zamordowaniu 20 tys. miejscowych Żydów. Fedir Zatowkaniuk miał być zastępcą Kowtuniuka, Tychon Zinczuk pełnił kierowniczą funkcję w policji w Tojkucie, Kaczynśki dowodził „milicją ludową” w Równem, gdzie zabito 18 tys. Żydów. Kobeć miał służyć w policji w Ratnie, Ksendzuk w Torczynie, Malimon w Ołyce, a Piatyhoryk kierował policją w Lubieszowie. Według Dolinskiego we wszystkich tych miejscowościach rozstrzelano co najmniej 50 tys. Żydów.

  I tak, na rękach bohaterów jest krew nie mniej niż 50 tys. niewinnych żydowskich ofiar. I to nie licząc zabitych przez nich później Polaków i Ukraińców, kiedy oni po służbie w policji przeszli do UPA. – napisał Dolinski na Facebooku.

  CZYTAJ TAKŻE: We Lwowie w rocznicę pogromu Żydów odbędzie się święto dowódcy UPA

  Przyznanie medali skomentował także lwowski historyk Wasyl Rasewycz. Jak napisał, nie przestaje go zadziwiać „mądrość” polityki historycznej prowadzonej przez ukraiński IPN. Rasewycz zauważył, że Rostysław Wołoszyn był zastępcą Dmytra Klaczkiwskiego, głównodowodzącego UPA na Wołyniu, odpowiedzialnego za decyzję o wymordowaniu Polaków. Odnotował także, że Zatowkaniuk służył w niesławnej Służbie Bezpieczeństwa OUN.

  W ten sposób Ukraina odznaczyła zastępcę komendanta policji pomocniczej w Łucku! Który brał bezpośredni udział w zabójstwach Żydów na Wołyniu. O wątpliwej sławy SB OUN w ogóle przemilczę. Jasne, że w ten sposób zwyciężymy! Smutno… – skomentował Rasewycz.

  CZYTAJ TAKŻE: Ukraiński historyk: czy ludzie o rękach zbrukanych krwią niewinnych mają być wzorem dla Ukraińców?

  Kresy.pl / Perszyj

  tagore @tagore:
  Oligarchowie jak i Sakaszwili mogą się czasem przeliczyć i władzę może przejąć ekipa neobanderowska.

  Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
  Ciekawe, że już tylko Żydzi wspominają przy tej okazji o zamordowanych przez ukraińskich ludobójców Polakach bo ze strony rzekomo polskich władz cisza jak makiem zasiał.

  jwu @jwu:
  Jak nazwano „bojowników” z UPA ??? Panowie redaktorzy z Kresy pl.proszę o więcej szacunku dla bestialsko pomordowanych Polaków.Których nie zamordowali bojownicy ,tylko krwawi ,psychopatyczni rzeźnicy z UPA.I tak trzeba ich nazywać ,a nie bawić się w konwenanse.

  Polubienie

 2. zefir @zefir:
  Gnida Wjatrowycz tylko potwierdza to co wczesniej sygnalizowałem, że Prezydent Duda dał się Poroszence wprowadzić w maliny. Zaakceptowanie przez PAD’a specjalnej polsko-ukraińskiej komisji d/s upamiętnień i ekshumacji równoznaczne jest z poddaniem się banderowskiej woli gnid Wjatrowycza i Szeremety–zasadnie tryumfują.Tak się dzieje gdy o stanowisku polskim decydują nieopierzeni naiwniacy.

  Sun Escobar @Sun Escobar:
  @zefir Duda nie dał się wprowadzić w maliny, taki był jego plan. Już wcześniej były sygnały z jego kancelarii, że będzie odbudowywał, czy budował w Polsce pomniki ukraińskich zbrodniarzy UPA. Poniekąd to zdementowali, lecz jego otoczenie musiało o tym rozmawiać, skoro takie deklaracje padały. Wszystko układa się w całość. Duda chce poświęcić pamięć 200 tys zamordowanych Polaków, przez ukraińskich faszystów, by mieć czyste pole do dalszych rozmów o współpracy z ukraińcami. Skoro nawet symbolicznych kwiatów nie złożył w miejscu kaźni Polaków, znaczy wprost, że realizuje plan historycznej niepamięci.

  bob @bob:
  Co ten maliniak od… jaka komisja teraz będą wychodzić z założenia że tym zwyrodnialcom z upa tez się nalezą pomniki bo co innego ma badać ta komisja w Polsce !?? dalej ustępstwa dalej robią z nami co chcą

  https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/wjatrowycz-zadowolony-ustalen-dudy-poroszenki-ws-upamietnien/


  Wjatrowycz w otoczeniu weteranów UPA. Źr. Antykor

  WJATROWYCZ ZADOWOLONY Z USTALEŃ DUDY I POROSZENKI WS. UPAMIĘTNIEŃ

  14 grudnia 2017|9 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Wołodymyr Wjatrowycz uważa, że ustalenia prezydentów Polski i Ukrainy w sprawie upamiętnień idą po jego myśli.

  Szef ukraińskiego IPN Wołodymyr Wjatrowycz wyraził zadowolenie z decyzji podjętych wczoraj przez prezydentów Dudę i Poroszenkę w sprawie ekshumacji i upamiętnień po obu stronach granicy polsko-ukraińskiej. Jego zdaniem są one zgodne z jego rekomendacjami.

  Teraz na poziomie prezydentów powtórzono tezę, którą próbowaliśmy udowodnić naszym polskim kolegom. Sprawy poszukiwań, ekshumacji i upamiętnienia rodaków pochowanych na terenach obu krajów trzeba odpolitycznić, a powinny się nimi zajmować upoważnione do tego struktury. – napisał w środę na portalu społecznościowym.

  Wjatrowycz odniósł się także do zapowiedzi przekazania sprawy ekshumacji i upamiętnień specjalnej polsko-ukraińskiej komisji, której mają przewodniczyć politycy w randzie wicepremierów obu państw.

  Ukraiński IPN, który pełni funkcję aparatu komisji [ds. pochówków ofiar wojny] oraz jej sekretarz Swiatosław Szeremeta będą brali aktywny udział w rozwiązywaniu tych spraw. – zapowiedział.

  PRZECZYTAJ: Poroszenko po spotkaniu z Dudą: historia nie powinna wpływać na strategiczny charakter naszych relacji

  Szef ukraińskiego IPN pozwolił sobie także na interpretowanie wypowiedzi Poroszenki na wspólnej z Andrzejem Dudą konferencji prasowej, na której ukraiński prezydent mówił, że komisja wicepremierów miałaby także zająć się postacią „znanego ukraińskiego działacza Stepana Bandery – człowieka, który wniósł wielki wkład do narodowo-wyzwoleńczego ruchu”. Poroszenko dodał jednak, że temat Bandery to „sprawa historii i Ukrainy”.

  Tak, a Bandera to czołowy działacz ukraińskiego ruchu wyzwoleńczego, działalność którego musi być przedmiotem badań historycznych, a nie politycznych uzgodnień. – brzmiała egzegeza Wjatrowycza.

  kolejnym wpisie na portalu społecznościowym Wjatrowycz powtórzył wyrazy zadowolenia z wyników uzgodnień Dudy i Poroszenki, choć tym razem skrytykował jedną z wypowiedzi Andrzeja Dudy.

  PRZECZYTAJ: Prezydent Duda wypowiedział się w kwestii pomników UPA w Polsce

  Całkiem nie rozumiem jego [Dudy – red.] propozycji odnośnie odnowienia zburzonych przez wandali ukraińskich pomników w Polsce: „odnośnie konkretnych pomników – jesteśmy gotowi do ich odnowienia, ale na początku należy przeprowadzić niezbędne prace: ustalić, kto jest pochowany, daty ich śmierci, a dopiero potem przechodzić do upamiętnienia”. Wydaje się, że wielce szanowny polski prezydent nie jest dobrze obeznany z burzliwą historią minionego stulecia, skoro wierzy w możliwość dokładnej identyfikacji imion i dat wszystkich poległych. Niestety często jest to niemożliwe, tak w odniesieniu do ukraińskich, jak i polskich pochówków. To nie oznacza, że mamy prawo zapomnieć o tych ofiarach. Bo właśnie tego chcieliby ich oprawcy. – napisał Wjatrowycz.

  Przypomnijmy, że Wołodymyr Wjatrowycz to znany „kłamca wołyński”, historyk, który zrobił karierę na Ukrainie gloryfikując OUN-UPA i zaprzeczając ludobójstwu wołyńsko-małopolskiemu, które nazywa „drugą wojną polsko-ukraińską”. W celu przekonania ukraińskiej opinii publicznej do swoich tez ucieka się do fałszerstw i manipulacji. Był wskazywany jako autor zakazu poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen na terenie Ukrainy.

  Kresy.pl

  Accipiter @Accipiter:
  Pytanie do Kresy.pl. Dlaczego imię i nazwisko tego gada piszecie z dużej litery? To samo dotyczy bandery, szuchewycza, upa i reszty tego bydła. Jest to co prawda zgodne z zasadami polskiej ortografi ale w tych przypadkach odstępstwo uważam za uzasadnione.

  tagore @tagore:
  Sądząc z wypowiedzi Wiatrowycza na ukraińskich portalach jest co najmniej niezadowolony z biegu wydarzeń. A Prezydenci nie doszli do żadnego porozumienia.

  zefir @zefir:
  @tagore :Wiatrowycz nie ma powodów do bycia niezadowolonym z efektów prezydenckiego spotkania–wszystko po jego myśli się układa. Portalowe jego niezadowolenie w ukraińskich mediach może być traktowane jako ostrzeżenie na przyszłość dla ich vicepremiera przewidzianego do dalszych z Polakami rozmów. To jest cwaniacka gra, w której banderowcy całkowicie kompetencje scedowali na Wjatrowycza. Prezydenci uzgodnili, że dalsze rozmowy delegacji vicepremierów będą się opierały na opiniach właściwych specjalistycznych komisji-to Wjatrowyczowi i Szeremecie najbardziej gra, to im odpowiada. Ciężkim błędem strony polskiej wcześniej było, że nie doprowadziła do dyskredytacji Wjatrowycza po jego publicznie wyrażanych słowach, że Polska to żaden Ukrainy partner bo jest do tego za cienka, że tylko Niemcy i Francja zasługują na miano Ukrainy strategicznych partnerów. W banderlandzie nikt słów Wjatrowycza nie zanegował, co jest wielce wymowne.

  tagore @tagore:
  @zefir Prezydenci nic nie uzgodnili, nie wydali wspólnego oświadczenia. Strona ukraińska jak zwykle mówi i pisze to co chce, a nie to co jest faktem. Co nie zmienia faktu ,że jest istotny powód aby Morawiecki nie widział kamaryli Prezydenta w MSW.

  zefir @zefir:
  @tagore :Racja o tyle, że PAD o vicepremierze, który mu nie podlega może sobie tylko pogadać. Świadomie zwracam uwagę na pewne aspekty sprawy by kompetentni nie wchodzili na podminowaną drogę Co do kamaryli, pełna zgoda.

  ProPatria @ProPatria:
  Niestety banderowski pomiot wiatrowycz ma ubaw z imbecylizmu i słabości polskojęzycznych: pomimo całej pseudo-walki o wyegzekwowanie szacunku u banderowcow on i szeremeta KONSEKWENTNIE uzyskali co chcieli. Tak właśnie KONSEKWENCJA, TWARDOŚĆ I SIŁA to wartości, których dzicz słucha. Tyle przykładów i bolesnych lekcji, lecz polskojezyczni z uporem imbecyla powtarzają te same błędy.. Najgorsze, że za kretynizm elyt zapłaci finansowo i w formie upokorzen Naród. Motloch banderowski teraz dopiero da upust swojej pogardzie, a pomiot szeremeta w rewanżu za zakaz wjazdu da Polsce stawki 10 krotnie wyższe (do tej pory brał 5 krotnie wyższe od standardowych).

  Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/gospodarka/370915-grafen-platkowy-szansa-polskiej-gospodarki-naukowcy-z-itme-uczestnicza-w-swiatowym-wyscigu-o-zawojowanie-rynku-nowego-materialu

  https://kresy.pl/wydarzenia/leszek-miller-twitterze-ironicznie-skomentowal-wspolprace-cia-fsb

  https://kresy.pl/wydarzenia/morawiecki-dementuje-laczymy-sprawy-nord-stream-2-kwestia-reparacji-dla-polski-ii-wojne-swiatowa/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/ekspert-ludzie-opamietajcie-sie-centralny-port-komunikacyjny-niepotrzebny/

  https://kresy.pl/wydarzenia/czeska-dyplomacja-nie-wyklucza-poparcia-uzycia-wobec-polski-artykulu-7/

  …..

  https://kresy.pl/wydarzenia/rodzina-kushnerow-zna-wszystkich-oszustow-izraelu-wolff-o-kulisach-polityki-bliskowschodniej-trumpa

  https://kresy.pl/wydarzenia/list-mlodych-obywateli-izraela-armia-realizuje-rasistowska-polityke-rzadu/

  https://kresy.pl/wydarzenia/byli-pracownicy-sluzb-specjalnych-trumpa-iran-wiodacym-sponsorem-terroryzmu/

  https://kresy.pl/wydarzenia/byly-oficer-cia-o-roli-izraela-usa-iranskich-protestach/

  …..

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/premier-ukrainy-korupcja-naszym-kraju-powszechna/

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-granatniki-usa-trafily-pulku-azow-powiazane-nim-media-usuwaja-dowody-foto/

  https://kresy.pl/wydarzenia/klimkin-ukraincy-uchodzcami-polsce-kompletna-bzdura/

  https://kresy.pl/publicystyka/analizy/naprawde-mysla-ukraincy/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraina-294-mln-hrywien-dla-poszkodowanych-majdanie/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/saakaszwili-przesluchany-sprawie-gruzinskich-snajperow-majdanie/

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainskie-media-rusza-szkolenie-operatorow-amerykanskich-systemow-przeciwpancernych/

  https://kresy.pl/wydarzenia/klimkin-bedziemy-wykorzystywac-bron-przeciwpancerna-usa-odpowiedzi-prowokacje-rosji-donbasie/

  https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/washington-post-trump-zdecydowal-o-sprzedazy-ukrainie-broni-smiercionosnej-usa-przekroczyly-rubikon/

  https://kresy.pl/wydarzenia/krok-strone-wojny-ostra-reakcja-rosji-wysylanie-usa-broni-ukraine/

  http://wgospodarce.pl/informacje/44283-amerykanie-zbroja-ukraincow-rosjanie-w-amoku

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/rosja-ostrzegla-usa-kanade-dostarczaniem-broni-ukrainie/

  https://kresy.pl/wydarzenia/usa-dostarcza-ukrainie-wzmocnione-srodki-defensywne-nieoficjalnie-chodzi-o-pociski-javelin/

  https://kresy.pl/wydarzenia/abc-news-trump-oglosi-zgode-sprzedaz-ukrainie-pociskow-przeciwpancernych/

  https://kresy.pl/wydarzenia/putin-nowa-strategia-bezpieczenstwa-usa-agresywny-charakter/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/waszczykowski-ukraina-potrzebuje-broni/

  https://kresy.pl/wydarzenia/rosja-zgoda-kanady-sprzedaz-broni-ukrainie-niebezpieczny-precedens/

  …..

  https://wpolityce.pl/historia/375340-orkiestra-wielkich-bebnow-w-palacu-prezydenckim-w-obecnosci-andrzeja-dudy-wybity-zostanie-puls-niepodleglosci

  …..

  https://wpolityce.pl/swiat/373225-antysemicki-incydent-w-berlinskiej-szkole-hitler-byl-dobry-bo-zabil-zydow-powinnismy-wam-wszystkim-sciac-glowy

  https://wpolityce.pl/polityka/373292-100-mln-zl-na-ochrone-cmentarza-zydowskiego-w-warszawie-mkidn-najprawdopodobniej-w-styczniu-zostanie-powolane-muzeum-getta

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/trump-grozi-panstwom-wystepujacym-przeciw-decyzji-sprawie-jerozolimy/

  https://kresy.pl/wydarzenia/kolejne-ostrzezenie-haley-dla-glosujacych-onz-pomysli-izraela-usa-ws-statusu-jerozolimy/

  https://kresy.pl/wydarzenia/ambasador-usa-przy-onz-grozi-glosujacym-zg-onz-przeciwko-uznaniu-jerozolimy-stolice-izraela/

  https://kresy.pl/wydarzenia/winnicki-pyta-msz-o-roszczenia-zydowskie/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/izraelski-snajper-zastrzelil-demonstranta-poruszajacego-sie-wozku-inwalidzkim/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/izraelscy-agenci-rozbijaja-manifestacje-palestynczykow-infiltrujac-ja-video/

  https://wpolityce.pl/swiat/373415-tragiczny-bilans-protestow-w-gazie-nie-zyje-juz-jedenasty-palestynczyk

  Polubienie

 4. Musisz to wiedzieć(276)To w końcu M. Morawiecki ma korzenie żydowskie czy nie?

  CW24tv
  Published on Dec 14, 2017

  DANIEL PAWELEC
  21 hours ago
  A to zdziwko – ale przeciez Dudka-judka prezydentunia tez kneset zatwierdzil . A Morawiecki zpadl z zarobkow bankowych na ministerialne zeby splacic te zarobki ,ktore dano mu zarobic – dlugi trzeba splacac

  Siestrzewit No Longer Slaves
  9 hours ago
  Morawiecki sam się chwalił w dzień niepodległość że jest żydem …. jest gdzieś w necie jego wypowiedź… 25 tego listopada był na obiedzie u żydów i nosił ich czapeczkę

  Polubienie

 5. zefir @zefir:
  Ponczenko informacjami propagandowo manipuluje, z Ukrainy ofiarę rozmów robi, Wjatrowycza i Szeremetę podpuszcza, Polskę oskarża o nieistniejące upowców groby. Żadnych upaińskich ustępstw nie było, dalej temat ukraińskich bestialskich mordów na cywilnych Polkach i Polakach to w banderlandzie zakłamanie i tabu.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainski-dziennikarz-polska-ograla-ukraine-sprawie-upamietnien/


  Andrzej Duda i Petro Poroszenko, foto: Jakub Szymczuk / KPRP

  UKRAIŃSKI DZIENNIKARZ: POLSKA OGRAŁA UKRAINĘ W SPRAWIE UPAMIĘTNIEŃ

  15 grudnia 2017|1 Komentarz|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Jurij Panczenko uważa, że Polska skorzysta na uzgodnieniach Dudy i Poroszenki w Charkowie.

  Dziennikarz Jurij Panczenko w artykule pt. „Obiecanki na tle mogił: w czym ustąpił Poroszenko na spotkaniu z prezydentem Polski”, który ukazał się w czwartek na portalu Europejska Prawda, stwierdził, że w trakcie wizyty Andrzeja Dudy w Charkowie Ukraina poszła na ustępstwa w kwestiach historycznych.

  Uwagę Panczenki zwrócił nawet niezwyczajny sposób, w jaki Poroszenko przywitał Dudę na ukraińskiej ziemi. Poroszenko nie tylko osobiście pojawił się na lotnisku w Charkowie, lecz także wbrew protokołowi wszedł na pokład samolotu, by osobiście przywitać tam Dudę. Ukraiński dziennikarz odnotował także, że tweet ze zdjęciem Poroszenki i Dudy na trapie samolotu szybko został usunięty z oficjalnego profilu Poroszenki, jakby uznano to za rzecz, którą nie warto chwalić się przed Ukraińcami. Miał to być tylko wstęp do tego, co nastąpiło później.

  Panczenko wskazał także na fakt, iż na konferencji prasowej po spotkaniu prezydentów Poroszenko długo mówił o wspieraniu przez Polskę integralności Ukrainy, polskim poparciu dla rozmieszczeniu w Donbasie wojsk ONZ a także o współpracy w zakresie energetyki. Sprawom historycznym natomiast poświęcił tylko końcówkę swojego wystąpienia. W przeciwieństwie do Poroszenki Duda miał najwięcej mówić o pamięci historycznej.

  Dziennikarz Europejskiej Prawdy odnotował, że uzgodnienie o powołaniu wspólnej komisji kierowanej przez wicepremierów jest realizacją polskiego postulatu przeniesienia decyzji o realizacji upamiętnień z poziomu IPN-ów obu krajów na poziom międzyrządowy. Pozwala to „obejść” ukraiński IPN kierowany przez Wołodymyra Wjatrowycza oraz Państwową Międzyresortową Komisję kierowaną przez Swiatosława Szeremetę. Szefowie tych instytucji byli wskazywani jako autorzy zakazu poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar na terenie Ukrainy.

  Uwagę Panczenki zwrócił także fakt, że podczas swoich wystąpień ani Duda, ani Poroszenko nie mówili o niszczeniu w Polsce „ukraińskich nagrobków”. Ukraiński prezydent, dopytywany przez dziennikarzy, potępił takie działania i wyraził nadzieję, że ta sprawa zostanie wkrótce rozwiązana. Ukraińskiego dziennikarza zaniepokoiła natomiast odpowiedź Dudy, który odpowiedział, że odnowienie grobów musi poprzedzać ekshumacja i ustalenie nazwisk oraz dat śmierci pochowanych osób. Zdaniem Panczenki stanowisko to „ma niewiele wspólnego z realiami”, ponieważ upowców „chowano potajemnie, w cywilnych ubraniach, bez jakichkolwiek znaków przynależności do powstańców”. Według niego będzie to uniemożliwiało lub co najmniej utrudniało stawianie upowcom nagrobnych upamiętnień w Polsce.

  W ten sposób, formalnie godząc się na kompromis, strona polska de facto zablokowała odnowienie ukraińskich nagrobków na swoim terytorium. – uważa Panczenko.

  Zdaniem ukraińskiego dziennikarza obaj prezydenci uznali wizytę Dudy na Ukrainie za sukces.

  Ceną za ten pozytyw były kolejne ustępstwa Ukrainy w dialogu historycznym z Polską. (…) Czy charkowskie uzgodnienia staną się dla nich [polskich polityków – red.] bodźcem do porzucenia historycznych swarów i skoncentrowania się na aktualnych wyzwaniach dla obu krajów? Czy na odwrót, kolejne ustępstwa Ukrainy tylko popchną ich do nowych historycznych oskarżeń? Odpowiedzi na te pytania poznamy w najbliższym czasie. – napisał Panczenko.

  Przypomnijmy, że Wołodymyr Wjatrowycz wyraził zadowolenie z decyzji podjętych przez prezydentów Dudę i Poroszenkę. Krytykował jednak prezydenta Polski za warunkowanie upamiętnień nagrobnych od wyników ekshumacji. Zapowiedział także, że ukraiński IPN oraz komisja Szeremety będą „brały aktywny udział” w „rozwiązywaniu” kwestii, którymi ma się zająć komisja wicepremierów.

  Kresy.pl / Europejska Prawda

  Polubienie

 6. Mazowszanin jeden @Mazowszanin jeden:
  Wizyta zaliczona, na groby ofiar UPA zabrakło czasu (sarkazm: 74 lata leżą zakopani gdzie popadnie i czekają na godny pochówek, to poczekają jeszcze, nie pali się…) bo i tak PAD ledwie zdążył z powrotem do Polin na święto Chanuka. http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,830,chanuka-to-swieto-radosci-rodziny-i-przetrwania-.html

  jaro7 @jaro7:
  Maliniak musiał pojechać bo on musi (i chce) wykonywać polecenia przełożonych zza wielkiej wody i oczywiście „narodu wybranego”(dla nich robi to chętnie, bez przymusu, wiernopoddańczo). Poza tym jak się ma za doradcę Zybertowicza i Grajewskiego to trudno oczekiwać propolskich działań.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ks-isakowicz-zaleski-prezydent-znow-dal-sie-wpuscic-maliny-ukraincom/


  Andrzej Duda i Petro Poroszenko w Charkowie. Fot. twitter.com, poroshenko

  KS. ISAKOWICZ-ZALESKI: PREZYDENT ZNÓW DAŁ SIĘ „WPUŚCIĆ W MALINY” UKRAIŃCOM

  15 grudnia 2017|5 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Prezydent Andrzej Duda na własne życzenie dał się znów „wpuścić w maliny” – pisze w swoim felietonie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Podkreślił, że podczas wizyty na Ukrainie już po raz trzeci ominął miejsca pochówku pomordowanych Polaków i nie powiedział nic o ludobójstwie na Wołyniu. „W zamian za to uzyskał tylko puste frazesy i obiecanki-cacanki”.

  W swoim felietonie na portalu rmf24.pl, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zaznaczył, że wielu ekspertów ds. Europy Wschodniej, zwracało uwagę, że „wobec nieprzyjaznych działań ukraińskich władz, a zwłaszcza niektórych podwładnych prezydenta-oligarchy Petro Poroszenki i premiera Wołodomyra Hrojsmana, nie powinno dość do kolejnej wizyty polskiego prezydenta na Ukrainie”.

  Przypomniał w tym kontekście wypowiedź prof. Włodzimierza Osadczego, dyrektora Ośrodka Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum „Ucrainicum” KUL, który powiedział, że u Ukraińców jest tyle złej woli, polegającej m.in. na fałszowaniu historii, zacieraniu śladów polskości i gloryfikacji ludobójców z UPA, że dalsze rozmowy będą tylko biciem piany i tworzeniem pozorów.

  „Będziemy mieli do czynienia z kolejnym upokorzeniem. Takie wizyty nie mają najmniejszego sensu, dopóki dopóty nie ureguluje się tych spraw, a podejrzewam, że nie da się ich uregulować. Bez uregulowania spraw fundamentalnych takie wizyty dadzą niewiele, a tylko prowadzą do szwanku majestatu Rzeczypospolitej” – cytuje prof. Osadczego ksiądz Isakowicz-Zaleski.

  Zdaniem duchownego, prezydent Duda nie posłuchał tych opinii, gdyż uznał, że „dobre układy z oligarchami, którzy niepodzielnie trzęsą młodym państwem nad Dnieprem i Dniestrem, są ważniejsze niż np. troska o pamięć i prawdę o barbarzyńskiej zagładzie około 150 tysięcy Polaków i obywateli polskich innych narodowości”.

  Przeczytaj: Poroszenko po spotkaniu z Dudą: historia nie powinna wpływać na strategiczny charakter naszych relacji

  – Dlatego też po raz trzeci udał się on na Ukrainę, aby wesprzeć tamtejszy obóz władzy. Po raz trzeci także ominął masowe „doły śmierci” na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, w których bez żadnego pochówku leżą kości polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa – pisze ksiądz Isakowicz-Zaleski. Podkreślił, że tym razem również nie powiedział publicznie o ludobójstwie dokonanym na Polakach i o tym, kto był jego sprawcą. Zamiast tego, używał tylko „”pokrętnych sformułowań typu „straszne czasy i straszne wydarzenia””.

  – Takie klituś-bajduś, którego nikt z polskich polityków z pewnością nie użyłby wobec innych ludobójstw np. Zbrodni Katyńskiej czy Holokaustu Żydów – pisze duchowny. Dodał, że w tym względzie Duda „okazał się pojętnym uczniem”, prof. Andrzeja Zybertowicza, prezydenckiego doradcy, „który w mediach nawołuje do milczenia w sprawie zbrodni banderowców”.

  Według ks. Isakowicza-Zaleskiego, wizyta ta raczej nie przyniosła dla Polski żadnych korzyści, a tylko „puste frazesy”. – Komiczne zdanie, użyte przez jednego komentatorów – „Ustalono, że potrzebne są kolejne ustalenia” – ukazuje najlepiej porażkę działań prezydenta RP na Ukrainie – napisał. Dodał, że wcześniej fiaskiem kończyły się wizyty na Ukrainie czołowych członków rządu: wicepremiera Piotra Glińskiego i szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego. Ksiądz uważa, że sporo na wizycie skorzystał z kolei ukraiński prezydent Petro Poroszenko, który bardzo potrzebuje bezkrytycznego wsparcia ze strony Polski, w tym też finansowego. Ponieważ „ryją pod nim jak tylko mogą inni oligarchowie, w tym także „polski sojusznik”, Michael Saakaszwili”.

  – Równocześnie Poroszenko wpuścił swego gościa „w maliny”, wmawiając mu, że poprzez powoływanie kolejnych komisji da się rozwiązać piętrzące problemy. Takie komisje to klasyczne przelewania z pustego w próżne i gra na zwłokę – uważa ksiądz. – A rodziny ofiar UPA i SS Galizien cierpią nadal. Tak jak w czasach PRL i ZSRR cierpiały Rodziny Katyńskie.

  Polska ograła Ukrainę?

  Po stronie ukraińskiej, wizyta Andrzeja Dudy w Charkowie wywołuje różne oceny. Dziennikarz Jurij Panczenko na portalu Europejska Prawda, stwierdził, że w trakcie wizyty Andrzeja Dudy w Charkowie Ukraina poszła na ustępstwa w kwestiach historycznych. Zaznaczał m.in., że podczas wspólnego wystąpienia Poroszenko, w przeciwieństwie do Dudy, bardzo mało mówił o kwestiach historycznych. Krytycznie ocenił też uzgodnione przez prezydentów powołanie wspólnej komisji kierowanej przez wicepremierów. Panczenko uważa, że to realizacja polskiego postulatu ws. przeniesienia decyzji o realizacji upamiętnień na poziom międzyrządowy – z pominięciem ukraińskiego IPN z Wołodymyrem Wjatrowyczem na czele oraz Państwowej Międzyresortowej Komisji kierowanej przez Swiatosława Szeremetę. Obaj byli wskazywani jako autorzy zakazu poszukiwań i ekshumacji szczątków polskich ofiar na terenie Ukrainy. Ukraińskiego dziennikarza zaniepokoiły też słowa Dudy, który powiedział, że odnowienie grobów musi poprzedzać ekshumacja i ustalenie nazwisk oraz dat śmierci pochowanych osób. Zdaniem Panczenki będzie to uniemożliwiało lub co najmniej utrudniało stawianie upowcom nagrobnych upamiętnień w Polsce.

  Czytaj więcej: Ukraiński dziennikarz: Polska ograła Ukrainę w sprawie upamiętnień

  Z kolei Wołodymyr Wjatrowycz, szef UIPN i znany „kłamca wołyński”  wyraził zadowolenie z decyzji podjętych przez prezydentów Dudę i Poroszenkę. Krytykował jednak prezydenta Polski za warunkowanie upamiętnień nagrobnych od wyników ekshumacji. Zapowiedział także, że ukraiński IPN oraz komisja Szeremety będą „brały aktywny udział” w „rozwiązywaniu” kwestii, którymi ma się zająć komisja wicepremierów.

  Rmf24.pl / Kresy.pl

  Kojoto @Kojoto:
  gniDuda tylko się do wszystkich szczerzy, ale to nie jest prowadzenie żadnej polityki.

  franciszekk @franciszekk:
  Już pisałem o tym, że kontakty z cywilizacją turańską wymagają nie tylko podstawowej wiedzy o tej cywilizacji ale także determinują pewne specyficzne postępowanie! Jak widać i słychać ani jedno ani drugie nie nie jest stosowane! Pytanie czy to tylko głupota czy bezczelna kolaboracja z inną cywilizacją na niekorzyść interesów Polaków?

  jwu @jwu:
  @franciszekk Jacy doradcy (Zybertowicz ,Targalski) takie kontakty.

  Polubienie

 7. franciszekk @franciszekk:
  Wystarczy skomentować wizytę Maliniaka tak: Ha, ha, ha… hi, hi, hi… he, he, he…! Nic dodać ani nic ująć w tym temacie !

  Monroe @Monroe:
  Jak można mówić o obniżeniu napięcia, jeżeli strony okopały się na przeciwstawnych pozycjach? Zgodnie z nauczaniem Klasyka, ile razy i jak bardzo byśmy się nie najadali wstydem, konfliktu i tak nie unikniemy. Tym niemniej jednak jest w tej wizycie pewien sens. Polega on na zapobieganiu przesunięciu ciężaru konfliktu ukraińskiego ze wschodu na zachód tego państwa. Na takiej zamianie zależy Moskwie, a nasz interes jest dokładnie odwrotny. Dlatego udawanie przez stronę polską, że „jest OK” ma sens. (Gorzej, jeżeli polscy decydenci sami w to uwierzą.)

  Gaetano @Gaetano:
  Ach tak, cwany łapiduchu; to znaczy, że kto wie, być może maliniak zajechał w kolumnie samochodów w stosowne miejsce i cichaczem, bez mediów i kamer, zapalił symboliczny znicz i po sprawie, tak, odfajkowane. A może poprosił knura podczas rozmowy w cztery oczy, by w jego imieniu ten znicz zapalił? „Jasno wybrzmiało”, przecież to jakaś kpina. To, że maliniak pluje na bestialsko pomordowane ofiary i ich rodziny jest niezaprzeczalnym faktem. Tak samo jak jego kolesiom z nierządu, z którym pod publikę konkuruje, tak i jemu zamordowani Polacy i żyjący Kresowiacy zwyczajnie przeszkadzają (vide np. cmentarz żydowski – skala dotacji).

  Brak złożenia należnego hołdu ofiarom po raz trzeci oraz odmowa objęcia patronatem Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Kresach II RP, pomijając inne jego działania, będzie się kłaść cieniem na jego tzw. „prezydenturze” i zostanie mu zapamiętane. Głowa państwa Polin, pożal się Boże; taki powinien mieć przydomek.

  greg @greg:
  Głupki od 26 (a szczególnie od 4) lat nic, tylko się dziwią. Bo to doprawdy objawy uczciwości i partnerstwa, gdy uważany przez głupka za partnera, uśmiechając się przymilnie: łże jak pies, nie dotrzymuje ustaleń, bezczelnie fałszuje historię, utrzymuje embargo na mięso, ogrywa i oczernia głupka za plecami, nie pozwala pochować pomordowanych w ludobójstwie przez swołocz, rodaków itd, itp.

  Sęk (czyłi dżazga w dżewie dżewnianym) w tym, że polskojęzyczne, zaczadzone zbankrutowanym giedroicizmem, tchórzostwem, służalczością banderowcom, bezwolne nie-rządy, traktują banderowskie władze żebraczego banderowskiego państwa (nie wiedzieć czemu) jak PARTNERÓW, a ci ich jak FRAJERÓW! Bo z nimi trzeba ostro i zdecydowanie! Banderia w swym szaleństwie i bezeceństwach pozrażała już sobie wszystkich i zabrnęła tak daleko, że od dawna nie ma juz żadnej alternatywy, jak tylko zamknąć ryja i słuchać mądrzejrzych, lub taplając się dalej w swym banderowskim g.wnie doprowadzić zdesperowane społeczeństwo do kolejnej rewolucji, która zmiecie tę zarazę.

  https://kresy.pl/wydarzenia/rzecznik-prezydenta-wizyta-dudy-ukrainie-miala-obnizyc-napiecie-sie-udalo/


  Krszytof Łapiński Foto: youtube.com

  RZECZNIK PREZYDENTA: WIZYTA DUDY NA UKRAINIE MIAŁA OBNIŻYĆ NAPIĘCIE – TO SIĘ UDAŁO

  15 grudnia 2017|11 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Krzysztof Łapiński podkreślił, że Andrzej Duda stojąc obok prezydenta Ukrainy wyraźnie mówił, że nie ma zgody na zafałszowywanie historii.

  Rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Krzysztof Łapiński, powiedział na antenie Radia Warszawa, że wizyta głowy państwa w Charkowie miała na celu „obniżenie napięć” w relacjach polsko-ukraińskich. – Pod tym kątem ona spełniła swoją rolę –zaznaczył Łapiński. Podkreślił też, że Ukraina jest sąsiadem Polski, z którym trzeba budować dobre relacje, ale „w oparciu na prawdzie historycznej”. – Nie można zgadzać się na zafałszowywanie historii – podkreślił.

  Przeczytaj: Poroszenko po spotkaniu z Dudą: historia nie powinna wpływać na strategiczny charakter naszych relacji

  Pytany o komentarze zwracające uwagę, że prezydent podczas wizyty nie wspomniał o ludobójstwie na Wołyniu i nie oddał hołdu ofiarom UPA, Łapiński odpowiedział, że w czasie wizyty nie wszystko dzieje się w świetle kamer. Zaznaczył, że oprócz części publicznych są także rozmowy w cztery oczy, bez udziału mediów – „gdzie takie rzeczy się stawia”.

  Łapiński podkreślił również, że Andrzej Duda podczas wspólnej konferencji z prezydentem Ukrainy wyraźnie mówił, że nie ma zgody na zafałszowywanie historii, a relacje trzeba budować na prawdzie.

  Przeczytaj: Ks. Isakowicz-Zaleski: prezydent znów dał się „wpuścić w maliny” Ukraińcom

  Czytaj także: Ukraiński dziennikarz: Polska ograła Ukrainę w sprawie upamiętnień

  – To jasno wybrzmiało, to były słowa wypowiedziane przy prezydencie Poroszence, więc on na pewno też doskonale wiedział, o co chodzi – podkreślił rzecznik prezydenta. Nie chciał jednak powiedzieć, czy Duda nakreślił jakiś horyzont czasowy poprawy relacji dwustronnych z Ukrainą.

  Łapiński zaznaczył też, że prezydenci Polski i Ukrainy ustalili, że kwestią zakazu prowadzenia poszukiwań i ekshumacji na Ukrainie mają zająć się ministrowie kultury obu krajów. – To jest jakieś ustalenie – powiedział rzecznik, dodając, że w trakcie jednodniowej wizyty nie sposób wszystkiego ustalić. – [Ta wizyta] przede wszystkich służyła temu, żeby odblokować pewne kanały komunikacji – oświadczył Łapiński, dodając, że „to się udało”. Podkreślił też, prezydent Duda z pewnością będzie monitorował kwestię zakazu ekshumacji, szczególnie to, jak będą toczyć się rozmowy między ministrami kultury Polski i Ukrainy.

  Przeczytaj także: Wjatrowycz zadowolony z ustaleń Dudy i Poroszenki ws. upamiętnień

  Onet.pl / Kresy.pl

  Gaetano @Gaetano:
  To może również zależy Moskwie na całej banderowskiej upadlinie? To ciekawa teoria, bo jeszcze przed kilku laty ukradlina janukowyczowa też była w interesie Kremla. Mieliby „walczyć” z ruskimi w papierowej wojnie w, powiedzmy, okręgu lwowskim?

  Monroe @Monroe:
  @Gaetano Faktycznie, jestem zdania, że Moskwa gra o całą Ukrainę. Czytałem inne opinie komentatorów rosyjskich, prorosyjskich z Ukrainy czy u nas Zapałowskiego, ale brakuje mi w nich solidnego uzasadnienia. Odpuszczenie np. Lwowszczyzny oznaczałoby dla Moskwy nieustanny bulgot na granicy. Wydaje mi się, że ten nieustanny festiwal chamstwa z Kijowa pod adresem Warszawy to w jakiejś tam części inspiracja Moskwy, aby Polska nie poparła ewentualnego buntu Galiczyny przeciwko grawitującemu ku Moskwie Kijowowi.

  Gaetano @Gaetano:
  @Monroe W tekście powyżej jest mowa o banderowskiej upadlinie. Kremlowi z pewnością na takiej nie zależy, tylko na tej sprzed bandermajdanu i jako taką, niech sobie całą weźmie. Będzie święty spokój. Nasi bratankowie z pewnością na tym skorzystają – jako że żyją w zgodzie z ruskimi i prowadząc węgierską rację stanu – odzyskując ukradzione im Zakarpacie, Polska – nawet gdyby zaproponowano jej odzyskanie naszych Kresów, co poniekąd miało już miejsce, polskojęzyczni byliby skonfundowani i raczej do tego by nie doszło.

  Ponadto, idąc takim tropem rozumowania można domniemać, że to Putin jest odpowiedzialny za nazwanie ulic i budowę pomników ludobójcom na upadlinie i dekretami nakazuje nazi-kijowowi ich budowę. Jaki może mieć interes Rosja w podsycaniu ukrów przeciwko Polsce? Powielanie tego poglądu to pełna zgoda z tezami guru Sekty Trzeciej Siły – piekły i mocodawcami tego kundla. Poza tym nawet media na ukradlinie podały, że za jednym z aktów terroru przeciwko Polsce stoją jacyś ukry z dziwnie brzmiącej organizacji a fakt ten przez polskie media został przemilczany.

  Monroe @Monroe:
  @Gaetano Pytanie o to, dlaczego niby Moskale mieliby inspirować Ukraińców przeciw Polsce, wydaje mi się pytaniem o abecadło. Otóż Polska skłócona z Ukrainą (lub chociaż tylko zobojętniała wobec niej) to gwóźdź do trumny zachodnich aspiracji tego państwa. Nikt inny się o nie na Zachodzie nie upomni i Ukraina wcześniej czy później wróci pod skrzydła Moskwy. Zaś co do banderyzmu – to prawda, że banderowska Ukraina Moskwie nie pasuje, co jednak nie zmienia faktu, że Moskwa może ten banderyzm dla siebie wykorzystywać. A taką bezcenną dla Moskwy korzyścią jest samoizolowanie się szowinistycznej Ukrainy od Europy.

  Gaetano @Gaetano:
  @Monroe W kontekście dążeń zachodnich, niejednokrotnie ukry z kręgów rządowej junty i powiązani z nimi dziennikarze dawali wprost znać, że nie potrzebują Polski w roli adwokata. Tzn. Polska jest im potrzebna do sypania kasą i wycierania się nami. W dogodnym momencie, bynajmniej nie teraz, Niemcy mogą sobie przypomnieć o ukrach w UE. W końcu wyhodowali ich sobie i dla ukrów to oni są największymi sojusznikami. Gdy ktoś coś źle robi ukrom, knur prosieńko zaraz dzwoni lub jedzie do makreli. Należy mieć też na uwadze, że za kasę ussraela odbył się nazi-majdan i kto tam sobie teraz hasa. Może się okazać, że bez szeroko rozumianego wsparcia ten żart historii zbankrutuje, czego życzę i co wyjdzie nam tylko na dobre.

  jwu @jwu:
  Pytam, u kogo zostało obniżone to napięcie ? Bo na pewno nie wśród środowisk kresowych ,czy narodowych. Satysfakcje mają jedynie banderofile i członkowie banderowskich grup dywersyjnych.

  jazmig @jazmig:
  Napięcie między Ukrainą, a Polską wynika z gloryfikacji zbrodniarzy banderowskich na Ukrainie, a ponieważ nie zaprzestano tych działań, to napięcie nadal się utrzymuje. Duda tradycyjnie zlekceważył ofiary banderowskich zbrodni, popaplał i wrócił do Polski, a banderowcy mają go tam, gdzie mieli Komorowskiego.

  Polubienie

 8. Sun Escobar @Sun Escobar:
  Z ukraińcami można rozmawiać tylko z poziomu siły. Duda jako reprezentant żydowskich interesów o tym wie, więc Polacy zostaną poświęceni na ołtarzu poddaństwa ukrainie.

  JanK @JanK:
  Na postawione w tytule pytanie odpowiedź już jest. Polska spokojnie może to robić ponad ćwierć wieku, patrz Litwa. Te parę lat z Ukrainą to dopiero rozgrzewka.

  https://kresy.pl/wydarzenia/mozna-dawac-prosic-polska-dziennikarka-ze-lwowa-o-wizycie-dudy-ukrainie/


  Andrzej Duda i Petro Poroszenko w Charkowie. Fot. 5.ua

  „ILE MOŻNA DAWAĆ I PROSIĆ?”. POLSKA DZIENNIKARKA ZE LWOWA O WIZYCIE DUDY NA UKRAINIE

  16 grudnia 2017|6 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Wizycie Prezydenta RP na Ukrainie towarzyszyły prośby i apele. Ze strony polskiej oczywiście. Prosić można, ale tu widać, że druga strona ma się całkiem nieźle. Przynajmniej o nic nie apeluje – pisze Maria Pyż .

  Polska dziennikarka ze Lwowa, Maria Pyż, odniosła się do ostatniej wizyty prezydenta Andrzeja Dudu na Ukrainie, w Charkowie. – Po przewidzianym spotkaniu z Prezydentem Petrem Poroszenką wystosowano wspólny apel obydwu Prezydentów mówiący o … dalszej głuchej ciszy w kontekście najważniejszych dla Polaków na Ukrainie (i nie tylko) tematów – pisze dziennikarka Radia Lwów.

  Przeczytaj: Poroszenko po spotkaniu z Dudą: historia nie powinna wpływać na strategiczny charakter naszych relacji

  Jej zdaniem stwierdzenie prezydenta Dudy z konferencji prasowej o tym, że jego rozmowa z Poroszenką była „długa i nie zawsze łatwa”, było do przewidzenia. – To, że „uda nam się wspólnie rozwiązać tematy trudne” słyszeliśmy dokładnie w grudniu 2 (dwa) lata temu w Kijowie – przypomina. Z dystansem podchodzi też do wypowiedzi szefa Gabinetu Prezydenta RP, który bardzo pozytywnie i entuzjastycznie oceniał rezultaty rozmów Duda-Poroszenko. Uważa, że jego wypowiedź „komentująca „deklarację” Poroszenki jest komentarzem wiadra ambiwalencji połączonego z nutką dwuznaczności”.

  Przeczytaj: Rzecznik prezydenta: wizyta Dudy na Ukrainie miała obniżyć napięcie – to się udało

  – To, że Prezydent RP zwraca się z konkretnie sformułowanym apelem znaczy równo tyle, że ten drugi uważa to za normalny stan rzeczy. Tu pozostaje tylko mieć nadzieję, że nie bawią go apele zagraniczne – zaznacza Pyż.

  Dziennikarka komentując słowa Szczerskiego, który podkreślał, że „niezwykle ważnym” jest to, że do wizyty Dudy w Charkowie doszło, gdyż pokazało to wolę dialogu i stawiania argumentów przez stronę polską, zaznaczyła, że o „ważności” przekonamy się z czasem.– A naszą dobrą wolę ileż można pokazywać? Ile można dawać i prosić? –pyta.

  Zdaniem Marii Pyż, uzgodnione oddelegowanie wicepremiera do rozmów z Polską nt. odblokowania prac poszukiwawczo-ekshumacyjnym na Ukrainie to ponowne odbicie piłeczki. Przypomniała, że już wcześniej oddelegowano do nich premiera i cały zespół parlamentarny. Z dystansem podchodzi też do podkreślania tego, że obaj prezydenci wspólnie wystąpili na konferencji prasowej. – Cóż, status zobowiązuje. Rolą prezydentów jest reprezentacja interesu obywateli. sic! Chciałoby się, aby tak było.

  Pyż odniosła się też do podziękowań ze strony prezydenta Dudy dla Polaków z Charkowa za dbanie o polskość, a także uczenie dzieci języka polskiego i polskiej historii. – Ciekawe jak dalej będą to robić w świetle nowej ukraińskiej reformy? – pyta lwowska dziennikarka. Przypomniała też, że cmentarz pomordowanych Polaków w Bykowni według szefa ukraińskiego IPN Wołodymyra Wjatrowycza jest nielegalny. – Więc nikt nie wie które miejsce jutro będzie uznane za nielegalne, a na Ukrainie wg Wiatrowycza jest ponad 150 właśnie takich nielegalnych polskich miejsc pamięci – pisze.

  Przeczytaj także: Wjatrowycz zadowolony z ustaleń Dudy i Poroszenki ws. upamiętnień

  – Wizycie Prezydenta RP na Ukrainie towarzyszyły prośby i apele. Ze strony polskiej oczywiście. Prosić można, ale tu widać, że druga strona ma się całkiem nieźle. Przynajmniej o nic nie apeluje. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że Polacy tu mieszkający cały czas proszą. Rezultat? Jak na razie – zerowy. I mamy nadzieję, że mniejszy w porównaniu z załatwianiem próśb i apeli Prezydenta RP – podsumowuje Maria Pyż.

  Przeczytaj: Ks. Isakowicz-Zaleski: prezydent znów dał się „wpuścić w maliny” Ukraińcom

  Czytaj także: Ukraiński dziennikarz: Polska ograła Ukrainę w sprawie upamiętnień

  Polmedia.pl / Kresy.pl

  franciszekk @franciszekk:
  Kontakty z cywilizacją turańską wymagają nie tylko podstawowej wiedzy o tej cywilizacji ale także determinują pewne adekwatne postępowanie! Jak widać i słychać ani jedno ani drugie nie nie jest stosowane! Pytanie czy to głupota czy kolaboracja z inną cywilizacją na niekorzyść interesów Polaków?

  lp @lp:
  @franciszekk 2w1, niestety.

  jwu @jwu:
  @franciszekk Przyglądając się postępowaniu polskojęzycznych ,można odnieść wrażenie ,że kolaborują ze wszystkimi obcymi cywilizacjami, mając przy tym głęboko w tyle opinie Polaków.

  Polubienie

 9. jazmig @jazmig:
  W Polsce zabraniamy stawiania pomnikom zbrodniarzom, w tym komunistom i banderowcom. Nie ma natomiast w Polsce żadnych ukraińskich ofiar jakichś zbrodni, są groby banderowskich zbrodniarzy oraz ich polskich ofiar.

  franciszekk @franciszekk:
  PO co w ogóle PO+dejmują jakiekolwiek rozmowy z przedstawicielami cywilizacji turańskiej (prof. Feliks Koneczny – cywilizacje) jak nie mają ( Duda i jego ludzie) zielonego PO+jęcia o cechach tej cywilizacji! PO+dstęp, oszustwo, kłamstwo, brutalność a nawet okrucieństwo to jedne z cech tej cywilizacji. Chęć zawarcia kompromisu odczytywana przedstawicieli cywilizacji turańskiej jest jako słabość drugiej strony! Wrażliwość na prawo dot. godnego pochówku każdego człowieka kimkolwiek by był, dotrzymywanie umów, czy honor w pojęciu cywilizacji łacińskiej nie jest w ich psychikach tak samo odbierany i rozumiany.

  franciszekk @franciszekk:
  @franciszekk c.d.>>>> W Hucie Pieniackiej dokonali czynu wandalizmu aaa… potem tzw. „renowacji” PO to tylko by napisać zamiast cytatu Kornela Ujejskiego swój napis, że renowacji dokonał naród ukraiński aaa.. potem wymuszać i dokonywać szantażu na Polakach by pozwalali na terenie Polski na budowę pomników zwyrodniałych ludobójców ! Ot chytra – lisia mentalność przedstawicieli cywilizacji turańskiej!

  Gaetano @Gaetano:
  I takie banderowskie ścierwo będzie znów pogrywać bestialsko pomordowanymi Polakami. Doradcy maliniaka zaproponują pewnie kolejną wizytę, popartą następnymi naszymi dziesiątkami milionów, żeby jego mądrości mógł on sam prostować i by ukrowskiej wrażliwości stało się zadość.

  https://kresy.pl/wydarzenia/wjatrowycz-pomnik-hucie-pieniackiej-nielegalny-zadnych-kosci/


  Odnowiony pomnik w Hucie Pieniackiej. Fot. youtube.com / Kurier Galicyjski

  WJATROWYCZ: POMNIK W HUCIE PIENIACKIEJ JEST NIELEGALNY – NIE MA TAM ŻADNYCH KOŚCI

  16 grudnia 2017|16 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Wołodymyr Wjatrowycz, szef ukraińskiego IPN twierdzi, że pomnik Polaków pomordowanych  przez Ukraińców w Hucie Pieniackiej jest nielegalny. Przywołując słowa Krzysztofa Szczerskiego nt. upamiętnień wyraźnie sugeruje, że nie ma tam szczątków polskich ofiar.

  Szef Ukraińskiego IPN, znany „kłamca wołyński” Wołodymyr Wjatrowycz napisał na portalu społecznościowym, że „polscy politycy nie przestają zadziwiać dziwnymi warunkami odnawiania ukraińskich pomników, zniszczonych przez wandali”. Przypomniał, że prezydent Andrzej Duda uważa za konieczne ustalenie dokładnych nazwisk pochowanych i danych, takich jak data urodzenia i śmierci. Zwrócił też uwagę na wypowiedź szefa Gabinetu Prezydenta RP, Krzysztofa Szczerskiego, który powiedział, że „miejsce pamięci jest tam, gdzie są ludzkie kości”.

  – A co w takim razie z polskimi symbolicznymi grobami i pomnikami? –pyta Wjatrowycz. – Tak jest na przykład z pomnikiem Polaków zabitych w Hucie Pieniackiej – nielegalnym względem ukraińskiego prawa, który został zniszczony przez wandali i odnowiony przez społeczność ukraińską – twierdzi szef UIPN. Już wcześniej publicznie zaznaczał on, że w jego opinii wiele upamiętnień ofiar rzezi wołyńskiej na Ukrainie postawiono nielegalnie.

  Czytaj również: Przedstawiciel ukraińskiego IPN groził, że krzyżami na Wołyniu mogą „zająć się” weterani z Donbasu

  Należy zaznaczy, że pomnik w Hucie Pieniackiej, wysadzony w styczniu br. i pomazany m.in. runami SS, został odnowiony, ale w innej technice wykonania i bez konsultacji napisu ze stroną polską. Zabrakło na nim cytatu Kornela Ujejskiego: „Z dymem pożarów, z kurzem krwi bratniej do Ciebie, Panie, woła ten głos!”. Dodano jednocześnie frazę: „odnowiono dzięki wysiłkom ukraińskiej społeczności 2017”, ale bez wzmianki o zniszczeniu pomnika w styczniu tego roku. Później odnowiony pomnik ponownie został zdewastowany.

  PRZECZYTAJ: Prawdziwa historia ludobójstwa w Hucie Pieniackiej

  Wjatrowycz cytuje też inną wypowiedź Szczerskiego z wywiadu dla portalu wPolityce.pl: „Treść upamiętnienia nie może mieć charakteru politycznego, jak chociażby napis, który znalazł się na pomniku strzelców siczowych na Przełęczy Wereckiej”. Zdaniem szefa UIPN, warunek ten jest „jeszcze bardziej dezorientujący”. Wskazuje, że Szczerski pomylił Strzelców Siczowych z bojownikami Siczy Karpackiej. Wjatrowycz zwraca jednak uwagę na to, że „ukraiński pomnik, który znajduje się na ukraińskim terytorium nie jest przedmiotem uzgodnień między naszymi krajami”.

  – Czy niektórzy polscy politycy znów mają problem z ustaleniem, gdzie przebiega zachodnia granica Ukrainy? – pyta Wjatrowycz.

  Przeczytaj: Wjatrowycz: Polska okupowała Ukrainę, napisy na pomniku siczowców są adekwatne

  Pomnik Polaków pomordowanych w Hucie Pieniackiej jest zlokalizowany w obrysie murów kościoła, do którego spędzono mieszkańców, a później wyprowadzono i wymordowano. Ofiary zbrodni pochowano w zbiorowych mogiłach, jedna z nich zlokalizowana była obok nieistniejącego już kościoła.

  Czytaj również: Jak ukraińskie media tworzą nową „prawdę historyczną” o zbrodni w Hucie Pieniackiej

  W ramach śledztwa prowadzonego przez Instytut Pamięci Narodowej ustalono bezsprzecznie, iż masakry ok. tysiąca cywilów dokonał stacjonujący w Brodach pododdział dywizji SS „Galizien” wraz z grupą cywilów narodowości ukraińskiej. Ustalono także, iż esesmanami dowodził oficer niemiecki w stopniu kapitana, a nad wsią krążył, obserwujący pacyfikację, niemiecki samolot zwiadowczy. Zgodnie z ustaleniami IPN, przyczyną zbrodniczej akcji, był wcześniejszy incydent, gdy podczas próby wtargnięcia do wsi, członkowie samoobrony Huty Pieniackiej zabili dwóch Ukraińców z dywizji SS „Galizien”.

  W 1944 r. w Hucie Pieniackiej funkcjonowała polska samoobrona, która 23 lutego wdała się w walkę z ukraińskimi esesmanami. Z tego powodu 28 lutego wieś stała się celem akcji pacyfikacyjnej policyjnego batalionu SS złożonego z Ukraińców, będących ochotnikami do dywizji SS Galizien, a także lokalnego oddziału UPA. W ataku uczestniczyli także ukraińscy cywile. W czasie pacyfikacji doszło do bestialskich mordów, także na kobietach i dzieciach. Z tysiąca mieszkańców i znacznej liczby uciekinierów z innych wołyńskich miejscowości atakowanych przez UPA przeżyły tylko 162 osoby. Wieś została zrównana z ziemią.

  facebook.com / Kresy.pl

  Wiedzon @Wiedzon:
  A czy tzw. ukraina jest TWOREM legalnym ?

  Sun Escobar @Sun Escobar:
  @Wiedzon Nie

  Gaetano @Gaetano:
  @Wiedzon Otóż to; nie miała prawa nigdy powstać.

  jwu @jwu:
  I w ten sposób ,banderowcy znowu ograli prezydenta.A wystarczyło wyraźnie powiedzieć ,że ze względu na pamięć po pomordowanych i szczególną wrażliwość mieszkańców tamtych terenów ,żadnych upamiętnień banderowskich ludobójców, nie powinno tam być.A nie szukanie kości pod pomnikami.

  Mazowszanin jeden @Mazowszanin jeden:
  @jwu Nie ograli. Wjatrowycz jeszcze dzieckiem był gdy dokonano ekshumacji tych ofiar w Hucie Pieniackiej. On sam wtedy jeszcze bawił się klockami i marzył o rowerku a przez to nie może wiedzieć o tym, co działo się we wczesnych latach 90-tych.

  jwu @jwu:
  @Mazowszanin jeden I dlatego wie (Wjatrowycz) dobrze ,że pod żadnym pomnikiem kości nie znajdzie .Jeszcze raz powtarzam ,nasz pierwszy wpadł w sidła ,które chciał zastawić na banderowców.No chyba ,że to był blef ,za którym pójdzie odbudowa pomnika w Hruszowicach ,bo inaczej banderowcy wyburzą nam polskie pomniki ?

  jazmig @jazmig:
  @jwu My nie musimy stawiać pomników na grobach i nie pozwolimy stawiać pomników zbrodniarzom. Nawet na grobach, poza nagrobkiem z danymi urodzenia i śmierci, oraz nazwiska, nie będzie wolno nic więcej napisać. W Hucie Pieniackiej postawiliśmy pomnik ofiarom tam pomordowanym, a nie pochowanym.

  jwu @jwu:
  @jazmig Nie wierzę ? Bo skąd młodzi banderowcy będą wiedzieli ,że oddają cześć tym ,którzy zginęli z rąk obrońców miejscowości ,którą banderowska dzicz chciała zrównać z ziemią?

  zefir @zefir:
  Trudno dotrzeć do polskojęzycznych władczych mięczaków i naiwniaków ich przekonać,że z cyniczną banderowską gnidą,moralnym zwyrodnialcem Wjatrowyczem w dyskusje bezpośrednie i pośrednie się nie wchodzi.Koniec,kropka.

  greg @greg:
  A wiec jak najszybciej trzeba to sprawdzic, dokonujac ekshumacji. A poniewaz, podobnie jak setki innych, ta odrazajaca ukrainaka masowa zbrodnia jest znakomicie udokumentowana w materialach polskich, rosyjskich i ukraińskich, jak tez relacjami naocznych swiadkow, zaczac ekshumacje w wielu sasiednich miejscach i upamietnic kazda z ponad 1000 polskich ofiar tej ukrainskiej zbrodni w tym miejscu. A poza tym, z takimi gnidami i idiotami sie nie dyskutuje. Bo najpierw sprowadzi cie do swojego dennego poziomu, a pozniej pokona doswiadczeniem.

  Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
  Ten Wjatrowycz i jemu podobni to prawdziwy skarb dla Polaków. Dzięki nim ukraińskie lobby w Polsce zawsze będzie na cenzurowanym.

  jwu @jwu:
  @Beresteczko1651 Ukraińskie lobby w Polsce na cenzurowanym ? Chyba tylko dla nas forumowiczów Kresy.pl ? Bo gdzie indziej mają się dobrze i rosną w siłę.

  Polubienie

 10. Leszek Żebrowski – Prezydent Andrzej Duda w nieco innym świetle

  Wyklęci TV
  Published on Apr 8, 2018
  Prezydent Andrzej Duda, podczas obchodów rocznicy wydarzeń marcowych 1968, pokazał się Polakom w nieco innym świetle. Klęczał przed tablicą na Dworcu Gdańskim, przepraszał. Tymczasem – to nie było „wypędzenie”. Pan prezydent uznał, że powinniśmy przepraszać „wypędzonych”. Więc przypominam – w 1968 roku nikt nie zginął, a „wypędzenie” było możliwością wyjazdu do innego świata.

  Magda K.
  Duduś…. chłopiec z plakatu⛔

  mavo
  Zwykły amator zdradzieckich srebrników , biblijny Judasz miał przynajmniej honor i się powiesił.

  Wiktor Matuszkiewicz
  Panie Leszku, może Panu nie wypada tak powiedzieć i w Pana przypadku jest to jednak bardziej ryzykowne ale ja mogę. „Prezydent” i „Nasz Rząd’ to dupki i zdradzieckie świnie. To typowa gra w dobrego i złego policjanta. Krytykował Pan zawetowanie ustawy. Dlaczego Rząd zostawił mu luke prawną? Mówi się o Jaruzelskim, Kiszczaku i Hermaszewskim. Jak bym się spytał Polaków ilu było członków „WRON” większoś odpowie 3 może 5 a może 7. Tak naprawdę było 20 i część żyje, by taką ustawę przeprowadzić trzeba było dać możliwość odwołania się. Oczywiście Sąd uczciwy powinien takie odwołania sprawiedliwie rozpatrzeć i zdegradować wszystkich. Mam jednak wątpliwości co do Hermaszewskiego. Czy pierwszy i ostatni Polski Kosmonałta naprawdę miał wybór? Tak miał, ale wiedział, że tym może pogrzebać siebie i rodzinę. To nie był jakiś facio partyjny nie znany na świecie. Polskie komuchy by mu tego nie wybaczyły (Nie każdy jest urodzonym bohaterem i potrafi poświęcić rodzinę ). Czy znamy dokładnie kulisy śmierci Gagarina? Pozdrawiam serdecznie

  Kemod Alerd
  …cóż, chazarsko-ukraiński prezydent-figurant „polskiego” państwa teoretycznego po raz kolejny wystrychnął Polaków na dudków!

  Arek rahowa14 Czek
  Dupa nie duda

  Polubienie

 11. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/396953-poruszajace-slowa-prezydenta-do-mlodych-na-lednicy-prosze-was-o-szacunek-dla-bialo-czerwonej-flagi-wasi-przodkowie-przelewali-za-nia-krew-zdjecia

  Naród
  Po czynach Cie poznalismy ,farbowany lisie,odpadasz.

  LeW
  A ja nie życzę sobie, żeby PAD wyrażał się o Polsce „Polin”! Nie życzę sobie palenia pogańskich świeczek w Pałacu, nie chcę jego szemranych układów z koszer/mafią i szeptanych konszachtów z starymi komu

  tfujpan
  wasi przelewali a nasi nie…

  Ostatnie zdjęcie
  To jest najlepsza dla niego rola, robienie z siebie Ydioty… Nadaje się do niej idealnie i ta mina nie do podrobienia, burak z Pcimia na dodatek na pewno dolnego…

  eustachytofik@eustachytofik
  Powiedział w Kielcach POLIN, poliniak jeden, NIE Polak, POLINIAK MALINIAK.

  seee
  Lepiej/taniej bylo Turkom placic okup niz otrzymywac husarie wedlug PIS. Teraz mowia ze lepiej/taniej jest placic wojskom USA niz zbudowac silna armie. Sami zdrajcy tylko kolorami sie roznia.

  Dar
  A szacunek dla WSI dudus?

  Polubienie

 12. https://wpolityce.pl/polityka/396925-cala-polska-stanie-sie-specjalna-strefa-ekonomiczna-prezydent-podpisal-ustawe

  prawdao żydowskim rządzie
  taak Polska strefą ekonomiczną Izraela w której żyd będzie panem a Polak ; głupim robolem -niewolnikiem ; do tego dążą żydzi od 1989 roku w którym to roku przekupczyli Polskę i zniewolili polski naród

  chaimek
  Wszystkich zydow zwalnia od podatkow, bez zaskoczenia, to jego nacja.

  Maxim66@Maxim66
  **Stop przymusowi szczepień 2018! ..
  https://www.youtube.com/watch?v=sZQdku9MwWQ ..

  kolonialne prawo i tyle
  Pozornie pozytywny pomysł, ale jak zwykle nie chodzi o to żeby dobrze zrobić aktywnym Polakom i Polsce, tylko cholernej zagranicy, wielkim graczom, a ciemny lud gnojony jest podatkami coraz bardziej.

  olo
  a my niewolnicy pracujacy za miske ryzu,http://macgregor.neon24.pl/post/144000,kto-obieca-zburzyc-i-posypac-sola

  kubek@wWazelinie
  Cała Polska strefą taniej siły roboczej. Zwolnienia podatkowe dla zagranicznych montowni z minimalnym wynagrodzeniem. To są kolejne miliardy do wydojenia z Polski.

  447 jak okraść Polske
  Duda My smierdzace Żydostwo jestesmy Narod wybrany

  tfujpan
  czyli że dla Polaków ZUS regularnie w górę, jak do tej POry!

  Polak
  A Polakom nowe podatki, obciążenia i kłody

  Żyd Duda Narod wybrany
  Polska musi nam zapłacić śmierdzącym żydom 350miliardow $$$$$$$$$$$=Prezydent cemnogrodu

  eustachytofik@eustachytofik
  duda spadaj do Izraela do swoich.

  tolek2@tolek2
  Duduś nie zawetował???? dziwne!!

  HBN
  Oby byla z mysla o Polakach a nie przybyszach z Polin!

  j
  To w związku z ustawą 447?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.