633 Marcin Skalski. JAK DOBRA ZMIANA HODOWAŁA NA WŁASNEJ PIERSI OTWARTY DIALOG [RAPORT], czyli folni ludziowie i ich zbita zupa i bida z nędzą


Bartosz Kramek i George Soros, Fot. facebook.com / medianarodowe.pl

jaro7 @jaro7:
Jak oglądam ten poczet polskojęzycznych zaprzańców i renegatów to napisze jedno-Lepiej być ruskim trollem niz banderowską kur.ą. Jak widać wielu woli byc tym drugim. A jak już widzę Gosiewską czy Muche to na wymioty zbiera mi sie. O tym „pożytecznym idiocie” Reyu szkoda pisać, rusofobiczny oszołom (wczoraj był gościem u podobnego oszołoma Pospieszalskiego).

Tutejszym @Tutejszym:
Czy lepiej być ruskim trollem czy banderowskim trollem?. Zdania jest podle fałszywe panie @jaro7. Ruskie i banderowskie trolle powinny być zwalczane na kresy.pl Ruskich i banderowskich trolli na tym portalu nie brak. A o „pożytecznym idiocie” Reyu trzeba pisać. Jest to według mnie chory psychicznie rusofobiczny oszołom. To nie znaczy że problem ruskich i banderowskich trolli na kresy.pl jak też na wielu innych portalach nie istnieje. Panie @jaro7, wzywam Pana do krucjaty: „Szabla w dłoń, ruskiego i banderowskiego trolla goń, goń, goń!” Póki co to możemy oboje poćwiczyć przed lustrem…

jwu @jwu:
Nie do końca się z tobą zgadzam. Bo wg. ciebie (takie mam wrażenie) ktoś kto nie lubi banderowskiej dziczy, jest z automatu zaszeregowany jako ruski troll. Co wcale nie ,musi być prawdą ? Jest tu wielu (na forum) banderofobów ,którzy wcale nie są rusofilami. A na zakończenie, nie rozumiem twoich wycieczek pod adresem jaro7 ? Być może czytanie polskiego tekstu ze zrozumieniem ,nie należy do twoich mocnych stron ?

Tutejszym @Tutejszym:
@jwu Aleś się spienił w obronie @jaro7. Jak byś połknąl kostkę mydła „Jeleń”. @jaro7 sam powinien dać sobie radę. Czytanie polskiego tekstu ze zrozumieniem na pewno przekracza twoje możliwości percepcji. Chyba że chciałeś za wszelką cenę dołożyć mi. Stwierdzenie: „Jak oglądam ten poczet polskojęzycznych zaprzańców i renegatów to napisze jedno-Lepiej być ruskim trollem niz banderowską kur.ą.” Odpowiedź: „Ruskie i banderowskie trolle powinny być zwalczane na kresy.pl Ruskich i banderowskich trolli na tym portalu nie brak.” Postulat: Panie @jaro7, wzywam Pana do krucjaty: „Szabla w dłoń, ruskiego i banderowskiego trolla goń, goń, goń!” Póki co to możemy oboje poćwiczyć przed lustrem…

Sądzę że jestem banderofobem (z przyczyn jak najbardziej osobistych) i na pewno nie jestem rusofilem. To wynika z moich wypowiedzi na tym Forum, ale to wymaga czytania polskiego tekstu ze zrozumieniem…

jwu @jwu:
Mydlenie oczu. Podejrzewam ,że pomiędzy FOD i rządem PiS jest cichy sojusz ,by dodać odrobinę martyrologi do rządów tych ostatnich? I dlatego jawne nawoływanie do puczu i obalenia rządu rozeszło się bez konsekwencji. Gdzie normalnie powinny być procesy i wieloletnie kary więzienia.


Pisałem już o tym tak wiele razy, że teraz napisze tylko tyle… i znów zapadła bohaterska cisza. Pewno ta żaba CIAmajdanu, czy innego Euromajdanu stanęła folnym ludziom w gardle i jeszcze na dodatek zesrała się tam ze śmiechu, słysząc jak to jeden żydobanderowski hieroj wyzywa innego żydobanderowskiego hieroja, od ruskich agentów, czy V rosyjskiej kolumny… hihihihi… hihihihi… LOL… 🙂


https://kresy.pl/publicystyka/dobra-zmiana-hodowala-wlasnej-piersi-otwarty-dialog-raport/

JAK DOBRA ZMIANA HODOWAŁA NA WŁASNEJ PIERSI OTWARTY DIALOG [RAPORT]

5 stycznia 2018|5 Komentarzy|w Analizy, Publicystyka |Przez Redakcja

W ostatnich dniach dzięki Fundacji Otwarty Dialog odkurzono dla opinii publicznej częściowo zapomnianą już postać „blogera” Marcina Reya. Kolejna odsłona jego styropianowego męczeństwa jest zarazem następnym odcinkiem niekończącego się serialu komediowego pt. „Poszukiwanie ruskiej agentury w Polsce”, którego bohaterowie zaczynają zjadać nawzajem swoje własne ogony.

Bartosz Kramek wraz z ukraińską małżonką Ludmiłą Kozlovską z „Otwartego Dialogu” oraz Natalią Panchenko z „Euromaidanu Warszawa” zechcieli nam uprzejmie przypomnieć, że Marcin Rey cierpi nie tylko za siebie, ale za miliony. Tym razem jednak cios Reyowi zadano od tyłu, ze strony swoich niedawnych sprzymierzeńców. Jednak to, kto lansował i uwiarygodniał otwarcie dialogujących, media po raz kolejny wystawiające Reyowi certyfikat koszerności całkowicie przemilczają. Do niedawna bowiem równie koszerni dla obozu polityczno-medialnego Dobrej Zmiany byli także właśnie Kramek, Kozlovska i Panchenko.

Ukraińska wojna domowa w Polsce

Groteskowy „tropiciel rosyjskich wpływów” karierę zrobił przede wszystkim dzięki cyklicznemu obwieszczaniu ludności zamieszkującej obszar Międzymorza, że prześladuje go rosyjska V kolumna w Polsce. Po jednym z takich incydentów hashtag #JeSuisMarcinRey propagował nie kto inny, jak właśnie Fundacja Otwarty Dialog. Dlatego: #JeSuisMarcinRey – dziś wszyscy jesteśmy z Marcinem. My też sprzeciwiamy się rosyjskiej agresji i bezmyślnej nienawiści, ksenofobii, bandytyzmowi i faszyzmowi w Polsce. Dlatego – wszyscy jesteśmy Marcinami Reyami – głosił na swojej facebookowej stronie FOD. Z kartkami z napisem #JeSuisMarcinRey sfotografowali się Bartosz Kramek, Ludmiła Kozlovska i Natalia Panchenko. Sam Rey nie krył swojej wdzięczności za okazane mu wsparcie.

Czytaj dalej pod ilustracjami

Nie był to jedyny przypadek, gdyż Marcin Rey i Fundacja Otwarty Dialogwspółpracowali ze sobą. Ta ostatnia przyznała się do kooperacji z Reyem, publikując w „kontr-raporcie” do tez Reya korespondencję mailową ze wspomnianym „blogerem”, dotyczącą portalu Kresy.pl i jego współpracowników. Idąc tokiem rozumowania Reya, podejmował on współpracę z fundacją mającą powiązania z Rosją, co, wg przyjętej przez niego metodologii, powinno właśnie z niego samego czynić rosyjską V kolumnę w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ: Fundacja Otwarty Dialog donosiła na Kresy.pl do ABW [+DOKUMENTY]

Bartosz Kramek w Telewizji Republika

Na wezwanie przedsądowe i groźbę pozwu ze strony Kramka, Kozlovskiej i Panchenko Rey żalił się w zaprzyjaźnionej Telewizji Republika:

„Uważałem, że Fundacja Otwarty Dialog jest tutaj po właściwej stronie mocy” – mówił Rey, przyznając się do wciąż istniejącej wspólnoty poglądów na politykę wobec Rosji z Otwartym Dialogiem. Jednak to właśnie Telewizja Republika lansowała Kramka i Otwarty Dialog na swojej antenie, częstokroć przedstawiając go jako eksperta ds. wschodnich.

Kramek wystąpił w Telewizji Republika 25 sierpnia 2015 roku programie „Wolne Głosy”, który prowadził były działacz młodzieżówki PiS w Trójmieście Michał Rachoń, obecnie pracujący w TVP. We wspomnianym programie Kramek nazwał pomysł prowadzenia jakichkolwiek rokowań z Rosją i – jak ich określił – tak zwanymi separatystami mianem „poronionego”. Obok Kramka wystąpił również przyszły niesławny ambasador Polski w Kijowie, Jan Piekło.

Kolejny raz Kramek wystąpił w Telewizji Republika 24 sierpnia 2016 roku w programie prowadzonym przez Ryszarda Gromadzkiego. To właśnie w tym programie przedstawiciel Fundacji Otwarty Dialog pozwolił sobie na kuriozalnie dziś brzmiącą uwagę, że pod względem gospodarczym „Ukraina się już ustabilizowała”, zaś po roku, według Kramka, Rosji miałyby się skończyć pieniądze – a więc zgodnie z tymi „prognozami” miałoby to nastąpić w sierpniu 2017 roku. Reprezentant Fundacji Otwarty Dialog zaznaczył ponadto, że „Ukraińcy wychodzą na prostą, jeśli chodzi o PKB”. Ryszard Gromadzki komplementował zaś „zasługi fundacji dla dialogu polsko-ukraińskiego”.

Kramek wystąpił zresztą w Telewizji Republika już 13 czerwca 2013 roku. Był tam gościem Michała Rachonia w programie „Wolne Głosy”, stacja zaś przypomniała sobie o Kramku, gdy w dobie Majdanu potrzebne jej były w roli „ekspertów” postaci skrajnie proukraińskie.

Czytaj dalej pod ilustracją

PiS jako promotor Fundacji Otwarty Dialog

Bliską współpracę z Fundacją Otwarty Dialog zawierali również politycy Prawa i Sprawiedliwości. 14 marca 2016 roku w „Ukraińskim Świecie” w Warszawie odbyła się prezentacja „Raportu o rosyjskich zbrodniach na Ukrainie”, który przygotowała posłanka PiS Małgorzata Gosiewska. Na poniższej ilustracji widać wspomnianą polityk partii rządzącej (z prawej) obok Ludmiły Kozlovskiej (z lewej), której towarzystwo najwyraźniej posłance PiS nie przeszkadza.

Czytaj dalej pod ilustracją

Gosiewska z PiS (z lewej) pojawiała się również u boku Natalii Panchenko (z prawej) z „Euromajdanu Warszawa”, jak na przykład pod ambasadą Rosji, czym pochwalił się facebookowy profil wspomnianej inicjatywy.

Czytaj dalej pod ilustracją

Swoimi związkami z Euromajdanem sama Gosiewska chwaliła się na YouTube.

Czytaj dalej pod ilustracją 

Z kolei 11 lipca 2016 r. w siedzibie Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce odbyła się debata pt. „Rosyjska propaganda wobec Unii Europejskiej i państw członkowskich. Możliwości przeciwdziałania”, którą wraz z biurem PE w naszym kraju organizowała właśnie Fundacja Otwarty Dialog. Wzięły w niej udział m.in. posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego Anna Fotyga i Ludmiła Kozlovska z Fundacji Otwarty Dialog. Debatę prowadziła zaś Agnieszka Romaszewska, dyrektor telewizji Biełsat.

Na załączonej ilustracji widzimy pierwszą z prawej Agnieszkę Romaszewską, drugą z prawej Ludmiłę Kozlovską i trzecią z prawej Annę Fotygę z PiS.

Czytaj dalej pod ilustracjami

Innym obok Romaszewskiej sekundantem inicjatyw przedsiębranych przez środowisko „Euromajdanu” i „Otwartego Dialogu” był niejaki Bartłomiej Maślankiewicz, obecnie dziennikarz TVP, który zasłynął z ocierających się o pseudo-dramatyczny kicz relacji z Marszu Niepodległości w Polsce czy Majdanu w Kijowie. Na poniższej ilustracji, znajdującej się na facebookowym profilu „Euromajdanu Warszawa”, widzimy stojącego na pierwszym planie Andrija Deszczycę, ambasadora Ukrainy w Polsce. Za nim zaś znajduje się nie kto inny, jak właśnie  Maślankiewicz. Ten ostatni zresztą to bardzo zasłużony dla Ukrainy dziennikarz, który swoją misję traktuje wyjątkowo poważnie.

CZYTAJ: Maślankiewicz (TVP INFO): Polska okupowała Ukrainę, pomniki UPA są jak pomniki Piłsudskiego

Czytaj dalej pod ilustracją

Również Agnieszka Romaszewska zaszczycała swoją obecnością demonstracje rzeczonych środowisk. Na ilustracji poniżej widzimy dyrektorkę telewizji Biełsat na manifestacji organizowanej przez Fundację Otwarty Dialog.

Czytaj dalej pod ilustracją

Innym filoukraińskim aktywistą „zwąchanym” z rzeczonymi środowiskami jest, publikujący w prorządowej „Gazecie Polskiej” oraz związanym z nią portalu „Niezależna”, Wojciech Mucha. „Euromajdan” wziął udział w promocji książki Muchy pt. „Krew i ziemia” – które są zapiskami z fascynacji autora Ukrainą. Na ilustracji znajdują się jego „kompatrioci”: człowiek podpisujący się jako Jurii Wojcicki (siedzi obok Muchy po lewej) oraz Natalia Panchenko (stoi, pierwsza od lewej).

Czytaj dalej pod ilustracją

Sama Natalia Panchenko była również uczestniczką manifestacji organizowanej przez Klub „Gazety Polskiej” pod ambasadą Rosji w Warszawie z okazji rocznicy sowieckiej agresji na Polskę 17 września. Na nagraniu widzimy, jak wraz z działaczką Klubu „GP” i obecną posłanką PiS Anitą Czerwińską Panchenko wymienia czułości tuż po zakończonym przemówieniu.

Czytaj dalej pod ilustracją

„My, młodzi Ukraińcy, przyszliśmy oddać hołd ofiarom 17 września 1939 r. My też zaczęliśmy przychodzić pod tę najgorszą ambasadę w Polsce. To ambasada śmierci, ambasada tego, kto zabiera życie i zabija nawet małe dzieci” – mówiła Panchenko. Nie zwróciło niczyjej uwagi – na czele z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej” Tomaszem Sakiewiczem, który stał tuż obok – że tego typu słowa z ust wspomnianej Ukrainki to czystej wody hipokryzja, jeśli nie zwykła bezczelność. To właśnie Panchenko publicznie twierdziła, że „UPA walczyła z Polakami o wolną Ukrainę”, co nie dodaje jej wiarygodności w kontekście troski o życie małych dzieci – których UPA w swojej „walce z Polakami” wszak nie oszczędzała.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Organizatorka Euromajdanu w Warszawie: UPA walczyła z Polakami za niepodległą Ukrainę 

Ponadto, pod koniec minionego 2017 roku Panchenko, jak gdyby nigdy nic, wystąpiła w śniadaniowej odsłonie zdominowanej przez Dobrą Zmianę TVP, w programie „Pytanie na śniadanie”.

Czytaj dalej pod ilustracją

Komu służy Marcin Rey?

Myliłby się jednak ten, kto uważa, iż Marcin Rey jest wrogiem agentury jako takiej. Nie wynika to przynajmniej z jego deklarowanych poglądów na finansowanie podmiotów pozarządowych przez George’a Sorosa, które ujawnił w swoim „raporcie” na temat Fundacji Otwarty Dialog i za którego treść rzeczona fundacja zamierza go przeczołgać przed sądami.

Otóż, na 45. stronie swojego „raportu” Rey pisze literalnie:

„Autor niniejszego opracowania [tj. Marcin Rey – przyp. Marcin Skalski] nie uważa, by związki z podmiotami George’a Sorosa były czymkolwiek nagannym”. Właśnie za takimi ludźmi wstawiają się teraz akolici Dobrej Zmiany, nie zdając sobie najwyraźniej sprawy, że u Reya w parze z antyrosyjskością i obsesyjną ukrainofilią jednocześnie idzie wyrozumiałość dla wątpliwej reputacji „filantropa”, którego TVP zdarzyła już posądzić o próbę wywrócenia rządu PiS w okresie „ciamajdanu”. Śmiało można więc nazwać podmioty finansowane przez Sorosa agenturą wpływu.

Czytaj dalej pod ilustracją

Z kolei poniższe zdjęcie Ludmiły Kozlovskiej z „Otwartego Dialogu” Dobra Zmiana jeszcze niedawno pokazywała w TVP jako dowód uwikłania fundacji w związki z Sorosem oraz wrogiego stosunku do polskiego rządu. Związki, których – podkreślmy – Marcin Rey nie uważa za nic złego, do czego sam się otwarcie przyznał.

Czytaj dalej pod ilustracją

Adres grafiki: https://pbs.twimg.com/media/DFXA8EkXUAAXSr3.jpg

Fundacja Otwarty Dialog stała się przedmiotem szczególnej „troski” ze strony Dobrej Zmiany dopiero w momencie publikacji przez Bartosza Kramka kilkunastopunktowego planu doprowadzenia do Majdanu w Polsce. Jeśli nawet przyjąć, że fundacja ma szczególnie podejrzane związki z Rosją, to tym gorzej świadczy to o środowiskach dających swoje twarze i nazwiska dla uwiarygodnienia FOD, Kramka, Kozlovskiej i Panchenko. Przedstawiciele tychże środowisk są bowiem święcie przekonani, że mają szczególnego nosa do tropienia agentury rosyjskiej, która – jeśli wierzyć teoriom Reya – wylęgała się tuż obok nich samych.

Tymczasem, przykry zapach toczony przez FOD czuć było na odległość, nie ma to jednak związku z prawdziwymi bądź fikcyjnymi powiązaniami tej organizacji z Kremlem. „Otwarty Dialog”, co było oczywiste od początku, od dawna pełni rolę ukraińskiego lobbysty. Gdyby Dobra Zmiana założyła, iż obok agentury rosyjskiej istnieją w Polsce także inne agentury wpływu, np. ukraińska, wówczas można było by uniknąć obudzenia się z ręką w nocniku.

Jednak to właśnie media sympatyzujące z PiS oraz politycy tej partii dołożyli wszelkich starań, by Fundacja Otwarty Dialog stała się wiarygodnym partnerem i uczestnikiem debaty publicznej. Była też partnerem i zagorzałym kibicem paszkwilanckiej działalności Marcina Reya, który będzie teraz musiał wypić piwo nawarzone mu przez Dobrą Zmianę. Jeśli zaś Rey ma jakimś sposobem rację co do FOD-u i jego roli rosyjskiej V kolumny w Polsce, to rządowi PiS-u nie pozostaje nic innego, jak agenturę tę pozamykać w więzieniach lub wyrzucić z Polski.

Wóz albo przewóz. Inaczej „męczeństwo” Marcina Reya znowu pójdzie na marne.

Marcin Skalski

…..


Kazimierz Wóycicki. Fot. youtube.com

zefir @zefir:
Ten banderofil K. Wójcicki niczym gnida kąsa, niczym swołocz obraża. Taka banderowska menda winna ks Tadeusza publicznie przeprosić, tak jak obrażała. Znalazł sobie kiep jeden księdza miłosiernego i bujał się po nim niczym banderowski heroj.

jaro7 @jaro7:
Teraz czas na kolejnego banderofila który obraził k. Isakowicza-Zaleskiego czyli Maślańczyka (ten pseudo’dziennikarzyna” z TVPiS Info). I tak trzeba postępować z banderowskimi agentami wpływu.

jwu @jwu:
@jaro7 Tych co obrażali i obrażają księdza jest dużo więcej. Wystarczy ,że wspomni (on) o pielęgnowaniu pamięci po okrutnie pomordowanych kresowianach, to banderofilska agentura (w Polsce) zalewa go falą pomyj.

https://kresy.pl/wydarzenia/wykladowca-sew-uw-przeprosil-ks-isakowicza-zaleskiego-nazwanie-go-agentem-wplywu-rosji/

WYKŁADOWCA SEW UW PRZEPROSIŁ KS. ISAKOWICZA-ZALESKIEGO ZA NAZWANIE GO „AGENTEM WPŁYWU” ROSJI

20 grudnia 2017|3 komentarze|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Dr Kazimierz Wóycicki, wykładowca Studium Europy Wschodniej UW i wiceprzewodniczący Unii Europejskich Demokratów, przeprosił przed sądem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Wcześniej publicznie nazwał go „agentem wpływu” Rosji.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski poinformował, że we wtorek przed warszawskim sądem podpisał ugodę z dr. Kazimierzem Wóycickim, wykładowcą Studium Europy Wschodniej UW. W 2016 roku nazwał on ks. Isakowicza-Zaleskiego „agentem wpływu” Rosji w związku jego rzekomo „antyukraińską” działalnością. Teraz Wóycicki przeprosił księdza za swoje słowa.

– Wczoraj, w sądzie w Warszawie, podpisałem ugodę z p. dr Kazimierzem Wójcickim, wiceprzewodniczącym Unii Europejskich Demokratów, któremu wytoczyłem sprawę karną za nazwanie w Programie Trzecim Polskiego Radia mojej skromnej osoby „agentem wpływu” – napisał ks. Isakowicz-Zaleski na swoim profilu. – Przyjąłem także jego pisemne przeprosiny i wobec sędziego podaliśmy sobie ręce.

Duchowny poinformował, że odstąpił od roszczeń finansowych. – Uczyniłem to w duchu chrześcijańskiego przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Poza tym, zawsze doceniam, gdy ktoś potrafi powiedzieć słowa „przepraszam” – napisał.

– Co do samego procesu, to niech to będzie „memento” dla wszystkich tych, którzy próbują publicznie poniżać Kresowian i ich potomków za ich troskę o pamięć i prawdę o ukraińskim ludobójstwie dokonanym na Polakach i obywatelach polskich innej narodowości. Jak głosi napis na krakowskim pomniku ofiar OUN-UPA i SS Galizien „Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary” – zaznaczył duchowny.

Ks. Isakowicz-Zaleski opublikował również treść pojednania wraz z ugodą.

– W dn. 20.01.2016 r. na antenie Programu III Polskiego Radia określiłem księdza jako agenta wpływu. Słowo agent nie powinno paść z moich ust i jest ono niewłaściwe w debacie publicznej, za co Księdza przepraszam –głosi treść oświadczenia, podpisanego przez dra Wóycickiego.

Przypomnijmy, że w 2014 roku Kazimierz Wóycicki postulował, by ukraiński zbrodniarz z UPA Roman Szuchewycz był „również dla Polaków postacią o cechach bohatera, nawet jeśli ma być to bohater z gorzką skazą współwiny za zbrodnię”. W opinii Wóycickiego Polska powinna wspierać Ukrainę „za wszelką cenę”. Niedawno odnosząc się do kwestii reparacji od Niemiec powiedział, że są one niemoralne.

Czytaj także: Wykładowca SEW UW przeprasza patriotycznego działacza z Przemyśla za pomówienie

W styczniu ub. roku podczas rozmowy w audycji „Puls Trójki”, Wóycicki został zapytany, w jakich obszarach współpracy polsko-ukraińskiej działania mogłyby zostać zintensyfikowane. Stwierdził, że konieczne jest „przezwyciężenie sytuacji w Internecie, gdzie propagandowy antyukraiński hejt, wyraźnie inspirowany czy wręcz opłacany przez Kreml, jest bardzo wyraźnie widoczny.

Zapytany przez dziennikarza prowadzącego audycję, Damiana Kwieka, o jakim Internecie mowa stwierdził, że o „polskim Internecie”.I kontynuował: o takich agentach wpływu jak Isakowicz-Zalewski [cyt. oryg. – Kresy.pl] i podobne tego typu, pełne nienawiści osoby”. Prowadzący zwrócił uwagę, że ze względu na nieobecność ks. Isakowicza-Zaleskiego należy powstrzymać się od ataków personalnych. Wóycicki przyznał, że dziennikarz próbuje łagodzić atmosferę, „ale pewne rzeczy trzeba mówić otwarcie”. Skrytykował również „koncentrowanie się na Wołyniu” przy podnoszeniu kwestii polsko-ukraińskich relacji historycznych.

Facebook.com / Kresy.pl

14 thoughts on “633 Marcin Skalski. JAK DOBRA ZMIANA HODOWAŁA NA WŁASNEJ PIERSI OTWARTY DIALOG [RAPORT], czyli folni ludziowie i ich zbita zupa i bida z nędzą

 1. Grizzly
  Panie Rey trzymaj się Pan! Możesz na nas liczyć, przeciwko tym zielonym ludzikom pomożemy Panu!!

  Bogdan
  A może w końcu tej ,,Fundacji” przyjrzałyby się powołane do takich rzeczy odpowiednie służby? Wydaje mnie się że zastraszanie Polskich obywateli przez obce agentury jest niezgodne z prawem?

  rozgonić agenturę
  A co robią służby, które z urzędu winny rozgonić tą agenturę? MIn. Kamiński czy pan śpi?

  m
  Panie Marcinie, czy pan nie zauważył, że tego Kramka powinni już dawno zapuszkować a jednak tak się nie stało? Mam dziwne wrażenie, że sąd pana załatwi, a rząd na 100% nie pomoże. Układ.

  Bogdan
  m 89.65.77.* Odnoszę niemiłe wrażenie że masz 98% racji.

  https://wpolityce.pl/polityka/375163-marcin-rey-o-sporze-z-fod-wydaje-mi-sie-ze-to-nie-jest-temat-prawica-kontra-ktos-tylko-to-jest-temat-o-wolnosci-slowa

  Marcin Rey o sporze z FOD: Wydaje mi się, że to nie jest temat prawica kontra ktoś, tylko to jest temat o wolności słowa

  opublikowano: 15 minut temu · aktualizacja: 14 minut temu


  autor: Marcin Rey/wPolityce.pl/TVP Info

  Uważam, że problem, który mnie dotyka, jest ilustracją problemu ogólnego i byłoby mi bardzo miło, gdyby również media innych orientacji zaczęły się tym interesować, bo wydaje mi się, że to nie jest temat prawica kontra ktoś, tylko to jest temat o wolności słowa

  CZYTAJ WIĘCEJRey ujawnia kim są prawnicy, którzy reprezentują Kramka i Kozłowską! Jeden to kolega Wałęsy i Wachowskiego, a drugi walczy z Komisją Weryfikacyjną P. Jakiego

  CZYTAJ WIĘCEJFundacja Otwarty Dialog żąda 550 tys. złotych i likwidacji profilu „Rosyjska V Kolumna”! Marcin Rey: „Tu chodzi o zemstę”

  Po tym jak Rey opisał powiązania FOD, Bartosz Kramek z żoną Lyudmyla Kozlovska żądają od autora raportu 550 tys. złotych i likwidacji profilu „Rosyjska V Kolumna…”!

  To chodzi o zemstę

  —stwierdza.

  Rey na antenie Radia Wnet mówił o wezwaniu przedprocesowym jakie otrzymał.

  Dostałem wezwanie przedprocesowe i w samych wezwania tak naprawdę nie ma do końca postawionych konkretnych tez, które mogłyby być podstawą pozwów. Zobaczymy co będzie, jeżeli już właściwe pozwy przyjdą

  —mówił.

  Marcin Rey wymienił żądania wystosowane przez zarządców fundacji Otwarty Dialog zawarte w piśmie przedprocesowym

  Chcą, abym zlikwidował wszystkie wpisy, które zrobiłem na ich temat. Po drugie domagają się, żebym opublikował narzucony przez nich tekst przeprosin, który jest całkowicie nie do przyjęcia i w piśmie pada również żądanie wpłaty od razu 50 tys. zł, a w drugim wezwaniu jeszcze 500 tys. zł, czyli razem ponad pół miliona złotych

  —wymieniał.

  Rey odniósł się do zarzutów FOD wobec jego raportu.

  Zająłem się fundacją Otwarty Dialog i powziąłem daleko idące wątpliwości, między nimi co do źródeł finansowania. Chodzi tutaj o konglomerat biznesowy prowadzony przez brata szefowej fundacji Ludmily Kozlovskiej, pana Petra Kozlovskiego w Sewastopolu na Krymie. Budziło to dosyć poważne wątpliwości, które opisałem na podstawie dostępnych źródeł w ponad 160 stronicowym raporcie. Szefostwo fundacji faktycznie nie zgadza się ze wszystkim, co napisałem, uważają, że się mylę. Natomiast ja uważam, że ich odpowiedzi na źródła, które przytaczam w moim raporcie, a jest ponad 800 odniesień do dostępnych źródeł, są nieprawdziwe. Oni uważają, że to wszystko to jest jakaś inscenizacja, że wszystkie te źródła są nieprawdziwe i tak dalej. Nie sposób się z tym zgodzić. […] Fundacja Otwarty Dialog atakuje mnie sposób tak mocny, ponieważ też wiedzą, że jednak jest tutaj coś na rzeczy i myślę, że po przemyśleniu całej sprawy, w końcu dojdą do wniosku, że nie jest w ich interesie, aby pójść jeszcze głębiej w finansowanie Fundacji Otwarty Dialog

  —podkreślił.

  Gość Radia Wnet podkreślił, że nie ma nic przeciwko finansowaniu działalności politycznej z zagranicy, ale musi to przebiegać w określonych warunkach.

  Uważam, że finansowanie działalności politycznej z zagranicy jest dopuszczalne, ale pod bardzo określonymi warunkami, które chciałbym przedstawić. Dofinansowanie musi być prowadzone w transparentne w sposób totalny transparentny. […] Jeżeli w swoim czasie fundacja Otwarty Dialog pytana, jakie są ich źródła finansowania, odpowiadała o tym, że darczyńcą jest fundacja Garri Kasparow, a potem kiedy wreszcie opublikowano tabele z darczyńcami, to Garri Kasparow jest gdzieś na końcu listy, a oni wymieniali tylko jego darczyńce, przemilczając datki w wysokości około pięciu milionów złotych od rodziny Kozłowskich, to jest to nierzetelność

  —stwierdził Rey.

  kk/Radio Wnet

  https://wpolityce.pl/polityka/375386-ujawniamy-czlowiek-sorosa-i-komorowskiego-straszy-przyszlych-czlonkow-krs-wszyscy-ktorzy-sie-zgodzili-kandydowac-biora-udzial-w-tym-zamachu

  Polubienie

 2. General @General:
  na szafot

  Tutejszym @Tutejszym:
  @General 50 gum na goły tyłek – publiczne wykonanie.

  lp @lp:
  Aż dziwne, że takiemu sk() nikt ryja nie obije. Kanałami chodzi czy co?

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/slawomir-sierakowski-radzi-unii-ukarac-polske/


  Sławomir Sierakowski, youtube.com

  SŁAWOMIR SIERAKOWSKI RADZI UNII JAK UKARAĆ POLSKĘ

  9 stycznia 2018|3 komentarze|w Europa Środkowa, Europa Zachodnia, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Redaktor naczelny „Krytyki Politycznej” Sławomir Sierakowski radzi na portalu Foreign Policy jak najefektywniej uderzyć w państwo polskie.

  Sierakowski w tekście zatytułowanym „Jak rozbić antyliberalną oś w Europie” radzi władzom Unii Europejskiej – „Jeśli UE na prawdę chce ukarać Polskę powinna wywrzeć presję na Węgry”. Jak uznaje guru środowiska Nowej Lewicy w Polsce „zachodni obserwatorzy często mają tendencję do łączenia dwóch czołowych reprezentantów prawicowego populizmu” za jakich uznaje Jarosława Kaczyńskiego i Viktora Orbána. Przyznaje przy tym, że prezes partii rządzącej obecnie Polską, obiecywał Polakom „Budapeszt w Warszawie”, zaś węgierski premier zadeklarował, że zawetuje ewentualne sankcje proponowane przez Komisję Europejską na mocy art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej.

  Sierakowski ma jednak radę dla eurokratów „jeśli chcą przestać być rozgrywania przez polski i węgierski rząd”. Proponuje „zrozumieć podstawowe różnice między ich krajami”. Lewicowy publicysta twierdzi, że Orbán zbudował już na Węgrzech system oligarchiczny, w którym władza powiązana jest z bogaceniem się, także poprzez zarabianie na zamówieniach publicznych, a „>>nieliberalna demokracja<< uzyskała już legitymację na Węgrzech”. Tymczasem w Polsce „rząd nie przeprowadza tak wielkich transferów środków publicznych na prywatne konta bankowe otoczenia Kaczyńskiego”, a jednocześnie PiS nie ma takiego oparcia społecznego jak rządzący Węgrami Fidesz. „Orbán nie musi łamać węgierskiej konstytucji ponieważ ma poparcie [wyborców] znacznie większe niż miał kiedykolwiek Kaczyński”. Sierakowski szacuje przy tym, że rząd Węgier „zaszedł znacznie dalej w umacnianiu swojego nieliberalnego projektu”.

  Szef „Krytyki Politycznej” uznaje też Orbána za większego nacjonalistę ze względu na jego rzekomo wrogą postawę wobec licznej społeczności Romów na Węgrzech, zamknięcie granicy „w środku szlaku uchodźców przez Europę” oraz ze względu na energiczną politykę wsparcia dla Węgrów na historycznych kresach, którą Sierakowski traktuje jako sposób na powiększenie elektoratu partii rządzącej i ocenia negatywnie. W dodatku węgierską sceną polityczną rządzi w tej chwili spór między Fideszem a Jobbikiem, który Sierakowski określa jako „skrajnie prawicowy” i co go martwi, gdyż taki układ „gwarantuje, że opozycja”, który to termin rezerwuje najwyraźniej tylko dla partii lewicowych i liberalnych, „nie może rzucić wyzwania partii rządzącej”.

  Sierakowski uznaje także, że Bruksela ma większą „dźwignię” wobec Węgier, których gospodarka jest bardziej uzależniona od eksportu, niż gospodarka Polski, napędzanej także przez znacznie większy niż Węgrzech rynek wewnętrzny. W dodatku premier Węgier ma być bardziej podatny na presję jako „ideowy oportunista” podczas gdy Kaczyński „jest szczery w swoich przekonaniach”. Publicysta określa go w kategoriach „fanatyka”, Orbán zaś, jest według niego „tylko cynikiem”. Dlatego ocenia, że prezes PiS „nie powinien liczyć na wsparcie Orbána” gdy dojdzie do starcia z Brukselą, a ten ostatni „nie ma interesu w obronie Polski”. Jako przykład „zdrady” ze strony premiera Węgier, Sierakowski wymienił głosowanie za kandydaturą Donalda Tuska na drugą kadencję w fotelu przewodniczącego Rady Europejskiej. „Orbán nie może być pokonany na Węgrzech i Kaczyńskie nie może być jeszcze pokonany w Polsce. Ale Bruksela może rozbić ich sojusz gdy zrozumie, że Kaczyński jest nie do ruszenia, ale Orbána można przekupić” – podsumowuje Sierakowski.

  Czytaj także: Guru polskiej lewicy przyznaje, że działa za pieniądze z zagranicy

  foreignpolicy.com/kresy.pl

  Polubienie

 3. SZOK TO STRASZNE ALE PiS BOI SIĘ kramka , kijowskiego i farmazona wczoraj pokazała to TVP !

  jack caleib
  Published on Jan 8, 2018

  Terminator 3
  Pani Anita ma konkretne zadania-odwracanie kota ogonem.Pan Jony Daniels spotyka sie z tzw opozycja,i w ten sposob rzadzi i jednymi i drugimi-dziel i rzadz,wciaz na czasie.Oni sie przesigaja w dogadzaniu pejsom,ktorzy instaluja swoja wladze dla gojow,i tyle w temacie.Wszyscy licza na ochlapy.

  vin324pl
  Popieram niestety trolle często mnie wyzywają od rosyjskich onuc i antysemitów

  Amelia L.
  Przecież to jest kontolowana zabawa przez tego samego sponsora z USreala.
  wRealu24, PIS, tzw. opozycja – wszyscy to służbiści żydohamerykańskich interesow.

  Terminator 3
  i czym sie martwisz-napewno chodzisz w skarpetach, a antysemita jest kazdy, kto nie jest ‚uszkodzony’ w kroczu.

  Polubienie

 4. dls Maverick @dls Maverick:
  Ten Bielsat to propagandowa tuba warszawki?

  bob @bob:
  @dls Maverick raczej waszawinu

  Willgraf @Willgraf:
  BIELSAT jest prowadzony przez żydów i wiadomo to dla każdego na Kresach

  https://kresy.pl/publicystyka/balli-marzec-dla-kresy-pl-o-zwiazkach-fundacji-otwarty-dialog-z-tv-bielsat-i-waznymi-politykami-pis/


  Anna Fotyga, Ludmiła Kozłowska i Agnieszka Romaszewska, lipiec 2016. Fot. facebook, Fundacja Otwarty Dialog

  BALLI MARZEC DLA KRESY.PL O ZWIĄZKACH FUNDACJI OTWARTY DIALOG Z TV BIEŁSAT I WAŻNYMI POLITYKAMI PIS

  7 września 2018|3 komentarze|w Publicystyka, Wywiady |Przez Marek Trojan

  Niektórzy politycy PiS, jak Adam Lipiński, Michał Dworczyk czy Małgorzata Gosiewska współpracowali z Fundacją Otwarty Dialog, jak duża grupa polityków PO – liczyliśmy, że oni odetną się od FOD, ale siedzieli cicho – mówi Balli Marzec, Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska.

  Balli Marzec, Prezes Stowarzyszenia Wspólnota Kazachska, Opozycja Kazachstanu za granicą od lat zwraca uwagę na Fundację Otwarty Dialog (FOD) i opisuje jej działalność oraz związki z kazachskim oligarchą Muchtarem Abliazowem, przedstawianym jako zmuszony do ucieczki z kraju opozycjonista, który faktycznie miał zdefraudować olbrzymie sumy pieniędzy i wyprowadzić je za granicę. Kazachska działaczka zwraca też uwagę na związki i wpływy FOD w Telewizji Biełsat. Dotyczy to m.in. kazachskiego uchodźcy politycznego (według oficjalnej wersji) i dziennikarza, Igora Winiawskiego, związanego z FOD i TV Biełsat.

  Przeczytaj: Szefowie Fundacji Otwarty Dialog napastowali kandydatkę Ruchu Kukiza

  Winiawski, Abliazow, Kazachstan

  – Igor Winiawski przyjechał do Polski jako człowiek Abliazowa – mówi w rozmowie z portalem Kresy.pl Balli Marzec. Jak wyjaśnia, Igor Winiawski w Kazachstanie był szefem gazet Vzglyad, finansowanej przez oligarchę Muchtara Abliazowa. Zaznacza, że nazwa ta miała celowo wprowadzać ludzi w błąd, ponieważ była taka sama, jak nazwa znanej rosyjskiej gazety opozycyjnej wobec Kremla.

  – Oni zarejestrowali gazetę Vzglyad, która nie ma nic wspólnego z tą rosyjską. Po prostu, wzięli tę nazwę, żeby brzmiało „bardziej opozycyjnie” – mówi Balli Marzec. – Kiedy Igor Winiawski przyjechał do Polski, to przedstawiał się jako redaktor naczelny opozycyjnej kazachskiej gazety Vzglyad. A ponieważ w Polsce dziennikarze, politycy znali tę rosyjską gazetę, to kojarzyli go z „prawdziwą opozycją”. Takie są metody Abliazowa.

  Marzec zaznacza, że analogiczną metodą posłużyli się założyciele Fundacji Otwarty Dialog, kiedy zakładali tę organizację. – Zarejestrowali w jednym państwie dwie fundacje, o tej samej nazwie, po polsku i po angielsku, z różnymi KRS. To są metody Abliazowa. Tak jak z gazetą, która podszywała się pod oryginał. Samo to już świadczy, co to był za dziennikarz.

  Zdaniem działaczki, Winiawski za rządów PO-PSL przyjechał właśnie do Polski, bo tu działała Fundacja Otwarty Dialog, który załatwił mu status uchodźcy politycznego. Jak twierdzi, w ówczesnym rządzie „oni mieli swoich ministrów”. Zaznacza, że Bartłomiej Sienkiewicz, gdy przestał być szefem MSW, pracował w Kijowie jako wolontariusz FOD. Z kolei Winiawski był, jak mówi Marzec, „po cichu wprowadzany na salony polityczne i do mediów”.

  – I nagle pojawił się w Biełsacie. Byliśmy zdumieni, bo on wtedy bardzo słabo znał polski, chyba tak jak teraz, nie znał angielskiego ani białoruskiego. A w Biełsacie wypowiada się po rosyjsku! Później stworzyli program rosyjskojęzyczny w Biełsacie – dla Winiawskiego, który został jego prowadzącym.

  Zaznacza, że jej stowarzyszenie pisało w tej sprawie listy do Biełsatu i szefowej stacji, Agnieszki Romaszewskiej, a także do prezesa TVP Jacka Kurskiego, ale bez żadnego odzewu. Jednocześnie, jej zdaniem, po dołączeniu Winiawskiego stacja ta „się zaktywizowała” i wyraźnie zmieniła. – Widać ogromna różnicę, jak to wyglądało przed przyjściem Winiawskiego i po. Mocno zajęli się byłymi krajami ZSRR, najpierw Azją Centralną, głównie Kazachstanem. Czasem było coś np. o Tadżykistanie, ale „dla zmyłki”. Ich interesuje głównie Kazachstan.

  Jej zdaniem, głównym zadaniem kazachskiej gazety Vzglyad była obrona Abliazowa i tylko taką rolę pełniła ona w Kazachstanie.

  Balli Marzec zwraca też uwagę na to, że celowo wprowadzili w swoją działalność kwestie dotyczące Rosji. – Podobną metodę zastosował Otwarty Dialog. Pikietowali pod rosyjską ambasadą, śmiejąc się przy tym – to wyglądało niepoważnie. Dlatego, że oni wiedzieli, po co to robią – wiedzieli, że Polacy mają taką słabość i wystarczy wystawić zdjęcie Putina z antyputinowskimi hasłami i już się jest uwiarygodnionym. I oni tak postępowali. A tutaj tak samo – niby zajmują się Rosją, ale ich głównym celem jest Kazachstan, Azja Centralna, gdzie jako ekspert w Bielsacie wielokrotnie występuje Muchtar Abliazow. Podpisywany jako „opozycyjny działacz Kazachstanu”. Wypowiada się nt. Kazachstanu, Tadżykistanu – taki „wielki ekspert”.

  Czytaj również: Sąd broni proukraińskiej wywrotowej fundacji

  Biełsat

  Marzec przypomina też, że za rządów PO-PSL Abliazow czuł się w Polsce na tyle mocno, mając poprzez FOD kontakt z politykami, że planował otworzyć w naszym kraju swoją telewizję. – Zauważył jednak, że wystarczy tylko trochę aktywności poprzez FOD, bo mieli już wówczas swoich dziennikarzy, polityków. I ich człowiek zaczyna pracować w Biełsacie, uwiarygadniając Abliazowa.

  Działaczka dziwi się też, dlaczego tak niszowe medium jak TV Biełsat otrzymuje nieproporcjonalnie duże wsparcie od polskiego rządu:

  – Powiedzmy sobie od razu – w Polsce tego prawie nikt nie ogląda, na Białorusi też. Potwierdzają to statystyki. Na ich stronach na portalach społecznościowym prawie nie ma odzewu. A dostają 20 milionów złotych – to jest śmieszne.

  Balli Marzec przypomina też, że sama Romaszewska w tym kontekście twierdzi, że rzekomo to ona rozpracowywała Fundację Otwarty Dialog i już dawno wiedziała, kim oni są. – Mówi tak od niedawna. Ale dla całej Polski wstrząsem ws. FOD było opublikowanie listu pana Bartosza Kramka, szefa tej organizacji, w którym faktycznie wzywał do obalenia legalnego polskiego rządu. To było w lipcu zeszłego roku, a pani Romaszewska wypowiada się dopiero teraz! Dlaczego przez ponad rok nie zabierała głosu w tej sprawie? Dlaczego ani razu nie ujawniła swojej wiedzy jeszcze przed listem p. Kramka? Przecież FOD działa 7 lat, a ona nigdy nie miała wobec nich wątpliwości. Wręcz odwrotnie.

  Kazachska działaczka powołuje się na list szefowej Biełsatu sprzed pół roku, w którym odniosła się ona do FOD. Wówczas nie krytykowała tej organizacji, tylko enigmatycznie pisała, że „nazwa fundacji zaczęła figurować w publikacjach sugerujących jej wątpliwą reputację”.

  Przeczytaj: Szefowa Fundacji Otwarty Dialog deportowana na Ukrainę. Kramek: to zemsta polskiego rządu za moje działania

  – Więc na czym polega to jej rozpracowywanie FOD? Gdzie wiedza o tym, o czym ja mówię od lat? A ona teraz śmie nas, którzy mówimy prawdę o Otwartym Dialogu, rosyjskimi agentami i wyzywa nas? Czy to jest poważna osoba? Przecież powszechnie oburzano się, że zatrudnia u siebie człowieka FOD i Abliazowa! To, w jaki sposób się do tego odniosła pokazuje, że ona kłamie – uważa Marzec.

  PRZECZYTAJ: Co łączy Agnieszkę Romaszewską z Otwartym Dialogiem

  Działaczka zaznacza, że jeszcze w marcu 2018 roku Muchtar Abliazow występował w TV Biełsat i był przedstawiany tam jako ekspert ds. Azji Centralnej i działacz opozycji. – Nazywają go „działaczem opozycji” i ekspertem. Nie nazywają go oszustem, który ukradł w Kazachstanie 6 mld dolarów, ani mordercą, który zlecił zabójstwo swojego wspólnika. To pokazuje, że jeszcze w tym roku Biełsat współpracował z Abliazowem. Występował w serwisie rosyjskojęzycznym, gdzie wciąż pracuje Winiawski, który ma z nim kontakty – uczestniczył we wszystkich jego procesach sądowych, ma kontakty z jego rodziną – mówi Balli Marzec. Dodaje, że Romaszewska w zasadzie w ogóle się do tego nie odniosła.

  Zobacz także: Romaszewska: nie używam słowa „Kresy”, bo to przeszkadza Ukraińcom

  FOD i PiS

  Balli Marzec przyznaje, że dziwi ją, iż „w sprawie FOD niektórzy politycy PiS, jak pan Adam Lipiński czy pan Michał Dworczyk, szef KPRM, czy posłanka Małgorzata Gosiewska są w ramach tej partii niczym łyżka dziegciu w beczce miodu”.

  Przeczytaj: Jak Dobra Zmiana hodowała na własnej piersi Otwarty Dialog [RAPORT]

  – Duża grupa polityków PO niejako znajduje tu z nimi wspólny język, ws. Otwartego Dialogu: jeździli, promowali, przyjmowali w Polsce ludzi FOD, których ci przywozili tu m.in. z Ukrainy, z Europy, żeby pokazać, że mają w kraju opanowaną sytuację, że tu polscy politycy wręcz jedzą im z ręki. Nie wiem dlaczego akurat polscy politycy dali się tak nabrać Muchtarowi Abliazowowi poprzez Fundację Otwarty Dialog.

  Zaznacza, że jej środowisko już wcześniej zwracało uwagę na współpracę Lipińskiego, Dworczyka, a także Gosiewskiej z FOD. – Liczyliśmy, że oni odetną się od nich.Każdy polityk mógł się z nimi zetknąć, ale później, gdy przedstawiono im fakty lub sami zobaczyli np., że coś z tym finansowaniem jest nie tak, że ludzie FOD wydawali miliony na wyjazdy zagraniczne, noclegi w drogich hotelach, to powinna im się, jak każdemu normalnemu człowiekowi, zapalić czerwona lampka. Skąd takie pieniądze w organizacji pozarządowej. Wówczas powinno się zerwać współpracę, albo jak pani Anna Fotyga, która jeszcze w 2017 roku przyznała, że współpracowała z nimi nie wiedząc, z kim ma do czynienia i zapowiedziała, że będzie mówić prawdę o FOD. Z kolei ani pan Dworczyk, ani pan Lipiński nigdy się do tego nie odnieśli i siedzieli cicho, jak myszy pod miotłą.

  Przeczytaj: Poseł Gosiewska oceniła pozytywnie działalność Fundacji Otwarty Dialog na Ukrainie

  Marzec zaznacza też, że osoby mówiące otwarcie o tym, jak działa FOD nie mają możliwości wypowiedzenia się na ten temat. – Polskie społeczeństwo chce o tym wiedzieć, o mafii działającej w Polsce. Nie mamy dostępu do mediów publicznych, a jeśli już, to dostajemy bardzo mało czasu, żebyśmy nie mogli wypowiedzieć się nt. Otwartego Dialogu, żebym nie daj Boże czegoś nie powiedziała. Boją się tego ci, którzy z nimi współpracowali. Mówiliśmy o błędach Biełsatu, który dostaje rocznie 20 mln zł – w tym roku tak samo. Daje się im takie pieniądze nie zwracając uwagi na krytykę z naszej strony. Więc kto to wszystko kryje, kto za tym wszystkim stoi? Nie wierzę w to, że stoi za tym sama Romaszewska. Przecież ona sama sobie nie przyzna 20 mln zł. Przypuszczam, że jakieś osoby pełniące wysokie funkcje w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jacyś ministrowie.

  PRZECZYTAJ: Fundacja Otwarty Dialog donosiła na Kresy.pl do ABW [+DOKUMENTY]

  Kresy.pl

  https://kresy.pl/wydarzenia/bielsat-krytykuje-usuniecie-bialoruskich-obiektow-falszujacych-pamiec-o-powstaniu-styczniowym/

  https://kresy.pl/wydarzenia/bialorus-usunieto-falszujace-historie-bialoruskie-upamietnienia-powstancow-styczniowych-foto/

  Polubienie

 5. https://wpolityce.pl/polityka/411987-wydalila-ja-polska-przygarnely-niemcy-kozlowska-w-berlinie

  mordechaj
  Będzie kolejny sukces PiS, po 27:1. PiS traktuje Polskę jako NIC nie znaczące państwo, niezdolne do prowadzenia polityki zagranicznej, bo polityka zagraniczna PiS jest tylko na rynek wewnętrzny.

  Poznanianka
  To są skutki kumania się z bandytami ukraińskimi.

  legion
  i tych szwabskich synów zapraszają do „Międzymorza” ? ZDRADA !

  Mariooo@Mariooo
  Kozłowska będzie ich doradcą do spraw Międzymorza. Brawo Pan Szczerski 🙂

  Bor
  No proszę Państwa, może jeszcze niech wystąpi wraz z Niemcami na spotkaniu Międzymorza. Dosyć mam patrzenia na to jak PISowski MSZ robi dobrze nieprzyjaciołom. Niedługo otwory wam się skończą.

  KOLBA
  prawda jest taka że Ukraińcy od zawsze mieli dobre stosunki z Niemcami Patrz Bandera …

  Kazik
  A więc nie Putin, tylko… tak naprawdę Soros i Rotszyldy. Aby się bronić trzeba najpierw rozpoznać wroga. Kto zrobił Majdan na Ukrainie i doprowadził ten kraj do ruiny? To samo chcą zrobić z Polską.

  mich
  Niemcy organizowali SS Hałyczyna, to i do tego chętnie rękę przyłożą. Nb świeci się to babsko jak psu jaja…

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/412001-wydanie-wizy-kozlowskiej-w-interesie-narodowym-niemiec

   Absurd! Kozłowska chciała w Polsce Majdanu, a otrzymała niemiecką wizę? Podstawą miał być… „interes narodowy Niemiec”!

   opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


   autor: YouTube/Fratria wPolityce.pl

   Jak pisaliśmy w środę wieczorem, wydalona z Polski Ludmiła Kozłowska od dwóch dni jest w Berlinie, gdzie weźmie udział w wysłuchaniu w Bundestagu nt. rzekomego „łamania praworządności” w Polsce. Jednak w tej sprawie jest jeden, wyjątkowo skandaliczny aspekt. Onet donosi bowiem, że podstawą wydania wizy szefowej Fundacji Otwarty Dialog był… „interes narodowy Niemiec”! (…)

   Tyle.w.temacie@Tyle.w.temacie
   Niemcy się już nawet nie kryją co jest w ich „narodowym interesie”, a ich kundle ujadają dziś ostro w komentarzach…jeśli myślicie, że coś wam to da to się srogo zawiedziecie, a dla Niemców jesteście tylko pożytecznymi idi…ami

   iMisio
   Trump powinien co tydzień dostawać raport aktywności Niemiec i UPA wobec Polski. Świat wartości jest zagrożony. Imigranci tylko jako siła wyborcza kosztem komfortu obywateli UE. Wojna całą gębą.

   Strategos
   W „interesie narodowym niemiec” leży obalenie rządu PiS, i wepchnięcie Polsce milionów niepiśmiennych, agresywnych dzikusów. Sami zatrzymają sobie nielicznych „inżynierów”.

   Runnerrr@Runnerrr
   Wniosek jest prosty: Niemcy są zainteresowane destabilizacja państwa polskiego i wspierają działania wywiadu rosyjskiego skierowane na destabilizacje Polski i Unii Europejskiej. Tylko lewicowa głupota? A może otwarta wrogość?

   angus@angus
   Niemcy i ich narodowy interes…. – tak, tak to nadal „wypróbowany adwokat polskich spraw” po wsze czasy, do naszego unicestwienia

   …..

   https://wpolityce.pl/polityka/412008-kozlowska-nadaje-na-polske-w-berlinie

   Kozłowska nadaje w Berlinie! Histeryczne tony na wysłuchaniu w Bundestagu: „Polska demokracja zmierza ku upadkowi!”

   opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: 41 minut temu


   Ludmiła Kozłowska w Bundestagu / autor: Twitter/FOD wPolityce.pl

   Wydalona z Polski – a tym samym terytorium UE – po tym, jak ABW wydała negatywną opinię dot. „poważnych wątpliwości” co do finansowania Fundacji Otwarty Dialog, Ludmiła Kozłowska została „przygarnięta” przez Niemcy, by móc w Bundestagu poskarżyć się na rzekome łamanie praworządności w naszym kraju! Jednak w rzeczywistości wysłuchanie w niemieckim parlamencie stało się tubą dla kolejnych oskarżeń i histerycznych przekazów Kozłowskiej! (…)

   cat@cat
   Nasze MSZ powinno wezwać na dywanik ambasadora Niemiec i zadać mu pytanie czy niemiecki interesem narodowym to majdan w Polsce…Żyją jeszcze Polacy którzy pamiętają Deutsche Nationalordnung im Osten….

   AhB
   1. Jakim prawem Ukrainka wypowiada się o Polsce?! 2. Jakim prawem niemiecki Bundestag czyni wysłuchania o Polsce i jaki jest jego motyw?! 3. Jaka jest reakcja Rządu, Sejmu i Senatu RP na to zajście???

   abc
   Czy Polska ma nadal bezradnie przyglądać się tego rodzaju wystąpieniom?! Przecież to obraza suwerennego kraju. Gdzie jest MSZ!!!!

   Jiri50@Jiri50
   Ustaliliśmy, że ta pani to agentura wpływu. 1. Agentura Putina – okazuje się, że Wowa ma takie wejścia, że może zorganizować taką szopkę w Bundestagu, to co my mówimy o UE! 2. Agentura Merkelowej – bardzo źle to świadczy o stosunkach pomiędzy państwami, może chcą ukręcić łeb sprawie reparacji i liczą na zmianę rządu, 3. Agentura Merkel i Putina – no to by było dopiero, widać fryce z ruskim dzielą znowu Europę. Tak za plecami jankesów. Wygląda chyba, że się Makreli dostaliśmy. Ciekawe co z pribałtyką? Bo Ukrainę chyba podzielą. Nieładnie to wygląda.

   tyle na temat
   Skoro”Otwarty Dialog”to pieniądze rosyjskich oligarchów,a niemieccy politycy zapraszają szefową tej fundacji do swojego parlamentu,to można podejrzewać,że również korzystają z dóbr owej FUNDACJI?

   Kaczysta
   Gdyby polska demokracja zdazala ku upadkowi, nikt nie kiwnalby palcem…byloby to na reke sasiadam. Przygladaliby sie I rozkladali rece.W historii o Kozlowskiej tylko zaplombowanego pociagu brakuje;-)

   skandal
   W Bundestagu? Przed jakąś komisją w Bundestagu, ale nie przed Bundestagiem. Nie mniej to jest skandal na który polskie MSZ i premier nie reagują.

   zxx
   czekam na reakcje Polski na antypolskie działania Niemiec! czy narodowym interesem Niemiec jest majdan w Polsce?? do czego wzywali Kozłowscy ps dyplomacji uczcie sie np od Izraela!

   Bogdan@Bogdan
   Czy może ktoś ma jeszcze wątpliwości co do intencji Niemiec wobec Polski?

   mem
   Ukrainka walczy o demokrację w Polsce ? . . . Z krwawą na kurtce plamą odchodzę dumny w dal . Tylko mi ciebie mamo , tylko mi Polski żal . . .

   PIO
   Kto upoważnił ją do wtrącania się w polskie sprawy ? potomkowie tych którzy wprowadzili czystą demokrację w postaci „Nur fur” mają czelność pouczać mnie jak mam żyć

   HAŃBA
   Organizować więcej debat o wolnych mediach w Niemczech, o interesach niemiecko – rosyjskich, o szkodach wyrządzonych przez Niemców w Polsce w czasie II wojny światowej i braku odszkodowań …

   Nina
   Kozlovska to ruski szpieg,szwaby zawsze współpracowali z ruskimi jak napadali na Polskę.Dlaczego polski rząd daje pomiatać sobą i Polakami, kiedy wyjdziemy ze szwabskiej UE i przestaniemy ich słuchać

   Leon
   Wniosek prosty : należało aresztować i postawić przed sądem a nie liczyć na stosowanie prawa przez „wspólnotę” na czele z Niemcami, których „narodowym interesem ” jest destabilizacja Polski.

   Przychodźcie!!!!
   Dziś o 13.00 – protest pod Ambasadą Niemiec ul.Jazdów. W związku z wpuszczeniem przez Niemcy na terytorium UE osoby stwarzającej zagrożenie, która przez Polskę została zgłoszona do systemu SIS.

   Polubienie

  • https://kresy.pl/publicystyka/prof-osadczy-o-poczatkach-fundacji-otwarty-dialog-i-jej-zwiazkach-z-pis/


   Zdj. ilustr. Adam Lipiński, Bartosz Kramek, Ludmiła Kozłowska. Fot. flickr.com, twitter

   PROF. OSADCZY O POCZĄTKACH FUNDACJI OTWARTY DIALOG I JEJ ZWIĄZKACH Z PIS

   13 września 2018|0 Komentarze|w Publicystyka, Wywiady |Przez Marek Trojan

   W rozmowie z portalem Kresy.pl prof. Włodzimierz Osadczy zwraca uwagę na początki działalności w Polsce późniejszej szefowej Fundacji Otwarty Dialog, Ludmiły Kozłowskiej oraz związki współzałożyciela Fundacji, Iwana Szerstiuka, z pierwszym rządem PiS, w tym z ówczesnym ministrem Adamem Lipińskim.

   Zdaniem historyka i szefa Centrum Ucrainicum KUL, prof. Włodzimierza Osadczego, w sprawie Ludmiły Kozłowskiej, szefowej kontrowersyjnej i skrajnie proukraińskiej Fundacji Otwarty Dialog (FOD), związanej też z siecią organizacji George’a Sorosa zupełnie pomija się ważny fragment jej biografii – początki pobytu w Polsce, a zarazem początki Fundacji. (…)

   …..

   https://kresy.pl/wydarzenia/polska/portal-tvp-info-nazwal-szefowa-fundacji-otwarty-dialog-rosjanka/


   Ludmiła Kozłowska, Muchtar Abliazow i Bartosz Kramek. Fot. twitter, mat. pras.

   PORTAL TVP INFO NAZWAŁ SZEFOWĄ FUNDACJI OTWARTY DIALOG „ROSJANKĄ”

   13 września 2018|5 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

   Portal kanału informacyjnego telewizji publicznej TVP Info zwrócił uwagę na wpuszczenie przez Niemcy Ludmiły Kozłowskiej do Unii Europejskiej. Szefową kontrowersyjnej ukraińskiej fundacji nazwał przy tym… „Rosjanką”.

   Informację o tym, że Kozłowska, deportowana z Polski na Ukrainę i posiadająca zakaz wjazdu do całej Unii Europejskiej, przebywa w Niemczech, gdzie ma wystąpić w Bundestagu, podał wczoraj wieczorem portal Onet, a w ślad za nim inne media – w tym TVP Info. (…)

   jwu @jwu:
   Nie wiem co jest grane ,że TVP bała się nazwać Kozłowską po imieniu i zamiast wspomnieć o jej ukraińskim pochodzeniu ,zrobiła z niej Rosjankę? Być może chodzi o to ,że wywalenie Rosjanki jest cacy ,a Ukrainki be ?

   Gaetano @Gaetano:
   No świetnie, brawo pisuarowe media, jak ładnie kroczą po utartej ścieżce kłamstwa i propagandy, wspinając się na wyżyny obłudy. Wychodzą z założenia, że ciemny lud to kupi i pewnie większa część to łyknie. Pisiaci, również umoczeni w tą neobanderowską fundację, robią co mogą, by odwrócić kota ogonem. Poza tym, antypolska pogaducha w Bundestagu to dopiero będzie nobilitacja dla tego suczego elementu użytego przez Niemców, i co do którego nawet dzieci w Sewastopolu nie miały widać złudzeń, kim jest.

   JeszczePolska @JeszczePolska:
   Ahaaa to teraz Rosjan z Polski deportuje się na Ukrainę!!! ahaaa.. To jest modna i sprawdzona metoda „przekierowywania”winy na na Rosjan,i obarczania winą wszystkich dookoła za swoje występki…. jeśli tylko coś złego zrobią Ukraińcy,tę metodę nagminnie stosują Ukraińcy na polskich forach!widocznie taką metodę trollom ukraińskim położono na biurka,i polskie też dostały takie polecenie! Kozłowska ma rosyjski paszport, ponieważ WSZYSCY Ukraińcy z Krymu takie dostali!czy nadal ma to nie wiem, może w porywie patriotyzmu oddała. Dziwne wszakże jest to, że po słynnej próbie obalenia rządu w Polsce spokojnie sobie dalej urzędowali z Kramkiem, on na wszystkich KODowskich demonstracjach itp.Nie przeszkadzali nikomu????Dziwne , dziwne!!

   JeszczePolska @JeszczePolska:
   Może jeszcze jakieś nazwiska „sponsorów OD i pani Ludmiły, oprócz Kazacha.I te radosne zdjęcia a Sorosem!!

   jaro7 @jaro7:
   Presstytucja w TVP to norma.

   …..

   https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/kozlowska-poskarzyla-sie-na-polske-w-bundestagu-trzeba-zatrzymac-marsz-do-autorytaryzmu/

   https://wpolityce.pl/polityka/412144-ambasador-niemiec-trafil-na-dywanik-do-msz

   https://wpolityce.pl/polityka/412149-prezydent-interweniuje-i-rozmawia-z-niemiecka-glowa-panstwa

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/412237-pokaz-buty-i-arogancji-kozlowskiej-pis-chyba-mocno-zabolalo

   A tfu !!!
   Niby,że ona nie rozumie o co chodzi- a z pewnością nie jest tępa i doskonale wie! I oczywiste jest,że boli nie tylko władze PiS ale i wielu pisowców gdy zakłamane kreatury mącą w Polsce!

   Jan
   Nie tylko PIS, ale wszystkich Polaków zabolało, oprócz folksdojczów i ruskich kolaborantów. Lepiej, żebyś się dziecko nie narodziła, bo idziesz złą drogą.

   MatkaPolka72@MatkaPolka72
   Co za bezczelny ruski troll z rozdętym ego, lizus sorosowski. Polskie służby nie muszą się tłumaczyć takiemu śmieciowi z niczego. Już dawno powinny się tym czymś zająć odpowiednie służby upaińskie.

   Waldek
   Jakim prawem kobieta z ukraińskim paszportem miesza się do polityki w Polsce.Nie podoba jej się kraj,który ją gościł ,to won z Polski.Niech uprawia sobie politykę w swoim kraju na Ukrainie.

   …..

   https://wpolityce.pl/swiat/412221-die-welt-bez-zludzen-zaproszenie-kozlowskiej-bylo-bledem

   marcelo@marcelo
   niemieckie chamstwo do kwadratu !!!! Ci ludzie nigdy nie będą naszymi przyjaciółmi z panią Merkel na czele . Wredni , żli ludzie zawsze tam gdzie interesy , gdzie forsa . Faszyzm zamienili na lewactwo .

   arias
   parafrazując Ś.P. Smolenia: „…Niemcy nie są tacy źli. Najpierw napadną a potem przeproszą…”. To dalszy ciąg wojny informacyjnej.

   St50
   Niemcy uważają się za nadludzi, tak jak uczył kiedyś ich przywódca. To im zostało do dziś. Niemcy i Francja pouczają wszystkich jak mamy postępować, co słuchać, jakie mieć poglądy i reszta na kolana.

   Zamoyski
   RP powinna zlozyc w PE wniosek o debata lamania demokracji w Niemczech i lamaniu traktatow z Schengen , prowadzenia imperialnej polityki, lamania prawa europejskiego.

   nordur
   jak to mozliwe ze jakas tam ukrainska tak miesza? nie do pomyslenie, kobieta nikt!

   Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/412248-czego-sie-boi-ludmila-kozlowska-prawdy-o-jej-finansach

   Polak
   Obalenie demokratycznie wybranego Polskiego rządu jest w narodowym interesie Niemiec.

   xyz
   Czy Polacy mają obowiązek ulegania niemieckim sugestiom czy pomówieniom? Wiemy swoje i to jest najważniejsze. Kozłowskiej nawet Ukraina nie wpuszcza na swoje terytorium. To Krym jej nie odpowiada?

   …..

   https://wpolityce.pl/polityka/412262-ujawniamy-przyjaciel-kozlowskiej-lobbysta-putina

   https://wpolityce.pl/polityka/412167-gadowski-kozlowska-laczy-berlin-i-moskwe-wideo

   https://wpolityce.pl/polityka/412240-nasz-wywiad-prof-musial-niemcy-powinni-wycofac-jej-wize

   https://wpolityce.pl/polityka/412268-nasz-wywiad-prof-karski-z-niemiec-opada-maska

   Polubienie

 6. Etam@Etam
  Pani Kozłowska jest teraz na wycieczce i proszę jej nie przeszkadzać

  Bożena
  Chyba niemcom podpadła.Próbują jakichś sposobów aby z tego gówna wyjść do którego sami na własne życzenie wdępnęli.Skoro te gadziny o tym piszą to jest coś na rzeczy.

  Miauczyński
  A co na to ABW?
  https://www.salon24.pl/u/krokdoprzodu/901172,studium-przypadku-ludmily-kozlowskiej

  👥
  No to teraz szczodra pannica otrzyma azyl w Niemczech z uzasadnieniem: „ze względu na wyższy interes niemiecki-narodowy i szerzenie wartości UE”.

  Kazik@Kazik.
  Tak sobie myślę, przecież i u nas w naszej Ustawie Kodeks karny, też są takie przepisy, które przewidują odpowiedzialność karną za zdradę stanu, czy też zdradę dyplomatyczną(Art. 127, 128, 129 k.k.). Mało tego, te wszystkie przestępstwa są ścigane z urzędu. Czy rzeczywiście tak jest, czy wśród wielu znanych polityków i osób publicznych nie ma takich, którzy swoim postępowaniem wyczerpują znamiona tych ciężkich przestępstw?! Odpowiedź nasuwa się sama tylko jak jest z tą Temidą, czy aby rzeczywiście była ślepa?!

  Wer
  Powinna już dawno razem z kramkiem trafić do pudła za instrukcje obalania Polskiego Rządu. Bryluje na salonach europejskich, a nadaje się jedynie do zamiatania liści

  I.Ch.@I.Ch.
  No to gratulacje dla tych, którzy się z nią promowali!

  https://wpolityce.pl/polityka/415993-na-ukrainie-wszczeto-dochodzenie-przeciwko-szefowej-fod

  Na Ukrainie wszczęto dochodzenie przeciwko Kozlovskiej! Onet: „Jest podejrzewana o zdradę stanu oraz oszustwo wielkich rozmiarów”

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  autor: youtube.com/CANAL3 wPolityce.pl

  SBU w Użhorodzie wszczęło dochodzenie przeciw Lyudmyle Kozlovskiej. Wśród stawianych zarzutów znajduje się próba naruszenia integralności Ukrainy i zdrada stanu- donosi Onet.

  Według informacji, które podaje portal, SBU sprawdza, czy Kozłowska naruszyła przepis, który zakazuje działań „zmierzających do zmiany granic terytorium lub granicy państwowej Ukrainy z naruszeniem procedury ustanowionej przez Konstytucję Ukrainy, a także odwołań publicznych lub dystrybucji materiałów wraz z apelami o takie działania”.

  Ponadto Kozłowska jest podejrzewana o zdradę stanu oraz oszustwo wielkich rozmiarów

  —pisze Onet.

  Portal cytuje również samą Kozlovską.

  Dochodzenie w małym miasteczku może być efektem korupcji i wpływu rosyjskich służb. Chodzi o umożliwienie podsłuchów i dostęp do naszych kont

  —stwierdza szefowa Fundacji Otwarty Dialog.

  Czyżby Kozlovska zaczynała mieć poważne kłopoty?

  CZYTAJ TAKŻE: Zero zaskoczenia. Kozlovska nadaje na rząd: Wprowadził postsowieckie wzorce. Thun: Mam nadzieję, że Lyudmyla wróci do UE. WIDEO

  pc/Onet

  https://wpolityce.pl/polityka/415665-kozlowska-bryluje-u-boku-verhofstadta-i-znow-atakuje-polske

  https://wpolityce.pl/polityka/415993-na-ukrainie-wszczeto-dochodzenie-przeciwko-szefowej-fod

  https://wpolityce.pl/polityka/415023-farsa-kozlovska-i-kramek-kontynuuja-swoje-torune-po-ue

  https://wpolityce.pl/polityka/413761-granda-verhofstadt-sprowadzil-kozlowska-do-brukseli

  https://wpolityce.pl/swiat/412221-die-welt-bez-zludzen-zaproszenie-kozlowskiej-bylo-bledem

  https://wpolityce.pl/polityka/413961-thun-ramie-w-ramie-z-kozlovska

  https://wpolityce.pl/polityka/413950-zero-zaskoczenia-kozlovska-nadaje-nad-rzad-w-pe

  https://wpolityce.pl/polityka/414048-skad-ten-sluzbowy-profesjonalizm-pani-ludmily-kozlowskiej

  https://wpolityce.pl/polityka/412128-finansuje-ich-soros-dyskutowali-z-kozlowska

  https://wpolityce.pl/polityka/412118-frekwencyjna-klapa-wystepow-kozlowskiej-w-bundestagu

  https://wpolityce.pl/polityka/412058-ujawniamy-obronca-putina-wpuscil-kozlowska-do-bundestagu

  https://wpolityce.pl/polityka/411100-nie-moglo-go-tam-zabraknac-kramek-na-debacie-w-pe-zobacz

  https://wpolityce.pl/polityka/409577-pyza-i-wiklo-w-sieci-brudna-kasa-na-polski-majdan

  https://wpolityce.pl/polityka/409009-kramek-dramatyzuje-licze-sie-z-tym-ze-przyjda-i-po-mnie

  https://wpolityce.pl/polityka/409004-maziarski-staje-w-obronie-kozlowskiej

  Polubienie

 7. https://kresy.pl/wydarzenia/fundacja-otwarty-dialog-zajelo-sie-abw-w-tle-pieniadze-mogace-pochodzic-z-przestepstwa/

  jwu @jwu:
  O ja pier..lę!!! Dwa lata po nawoływaniu do zrobienia Majdanu w Warszawie i pół roku po ekstradycji Ludmyły ,służby zaczęły kontrolować fundację.Ciekawe co tam jeszcze znajdą ? Sądzę ,że wszystko co było ważne,jest już poza granicami Polski ? Dlatego nikt mi nie powie ,że byli powiązani z ruską agenturą,bo na słowo Rosja służby działają błyskawicznie,a nie czekają latami.

  https://wpolityce.pl/polityka/422436-abw-podjela-sledztwo-ws-fundacji-otwarty-dialog

  obserwator
  Czemu czekali tyle czasu ??? Może dlatego że Pan Dworczyk i Bielan współpracowali z OT. Też mi się nie chciało wierzyć …. Kasa chyba nie śmierdzi po prostu.

  Mav
  ten kramek i ta ukrainka ekspert od demokracji powinni w areszcie przebywać za nawoływanie do obalenia legalnie wybranego rządu, takie burdy niech sobie urządzają z banderowcami u siebie na Ukrainie

  podpis
  i co z tego? ano gwno . Jak zwykle wiele szumu i… wszystko rozchodzi się po kościach . PIS nie ma jaj ani odwagi zrobienia porządku z wywrotowcami.

  mały
  Dlaczego to wszystko trwa tak długo, wolno. Dziwna organizacja o niejasnych powiązaniach teraz będzie prześwietlana latami, a może się władza zmieni i cała sprawa ucichnie. Cwaniaki się śmieją z PiS

  tessa
  Czy wobec tych szpiegów, sabotażystów znowu się rząd wycofa jak wobec targowicy??!

  Bogdan@Bogdan
  No i ta konkluzja na końcu opisu tego o czym wszyscy wiedzą albo się domyślają:,,Za takie czyny grozi grzywna.” Zapytam brzydko, za co z góry przepraszam: Jaja sobie robicie? Tylko grzywna? Za działanie na szkodę Polski tylko grzywna? Każda z tych ,,firm darczyńców” mająca chociażby Toytoya na terenie Polski i każda z nimi tu współpracująca, albo mająca cokolwiek z nimi wspólnego, powinna być przeorana przez wszystkie uprawnione Służby do ostatniej faktury za klozet papier i adekwatnie do wyrządzonych temu Krajowi szkód ukarana.

  Bogdan@Bogdan
  Możemy sobie tutaj psioczyć, ale niema to najmniejszego znaczenia dla tego co się dzieje na naszych oczach. To wszystko jest po prostu smutne. Smutne i bardzo żałośnie słabe jest to nasze czterdziestokilku milionowe Państwo w środku Europy ze swoimi Służbami, niemogące poradzić sobie z parą szkodników. I tu jest pytanie-klucz. Nie mogą, nie chcą czy nie potrafią? Domysły przechodzą w pewność, że ten duet figurantów, sterowany jest przez GRU, KGB i prawdopodobnie korzystające z ich usług inne działające na szkodę Polski służby. Zdaję sobie sprawę że są to potężni przeciwnicy. Ale na litość Boską, czy działają w tym kraju jakieś inne polskie Służby poza skarbowymi? Panie Kamiński? Pani Janda napisała swego czasu że ma odczucie jakby ktoś na nią …… Ja mam podobne, czytając o tym obrzydliwym tandemie i patrząc na bezradność mojego Kraju.

  Dako
  To są płatni najemnicy nasłani w celu obalenia legalnego rządu.Podobnie działa Fundacja Batorego, Helsińska, fundusze norweskie itd. A PiS czeka aż go obalą

  Żeby rządzić trzeba mieć jaja.
  Nie ośmieszajcie się z tymi waszymi śledztwami, teatrzyk dla głupiego ludu. UE tupnie nogą a PIS robi pod siebie i na wszystko się zgadza.

  Tom
  ABW powinna mieć już dawno wszystko rozpracowane – jak dopiero zaczynają to lepiej ich zlikwidować – po co utrzymywać durniów którzy biorą się za załatwianie spraw po zaistniałych faktach?

  niezle
  ten facet chce zamachu stanu i obalenia legalnie i demokratycznie wybranego rzadu polskiego a PiS nic nie robi te sprawe nalezy w UE parlamecie naglosnic jak ten rzad jest za slaby zeby rzadzic

  Aronek
  PiS traci wizerunkowo. Czego nie tknie zamienia się w łajno. Czy to kolejna zasłona dymna? Jeśli tak to słaba, wiatr ją rozwiał.

  Polubienie

 8. https://wpolityce.pl/polityka/443560-kozlowska-i-kramek-beda-mieli-klopoty

  Ktoś zaskoczony? Brytyjski „The Sunday Times”: Fundacja Kozlowskiej i Kramka była zaangażowana w pranie brudnych pieniędzy

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: YouTube/Berlin po polsku wPolityce.pl

  Fundacja Otwarty Dialog była zaangażowana w proceder brudnych pieniędzy? Oprócz Fundacji prowadzonej przez Ludmiłę Kozlowską i Bartosza Kramka, w procederze miały brać udział szkockie firmy. Tekst na ten temat opublikował brytyjski tygodnik The Sunday Times.

  Dowody zebrane przez mołdawski parlament sugerują, że około 1,5 miliona funtów zostało wypranych na kontach firm zarejestrowanych w Glasgow i Edynburgu i trafiło na rachunek bankowy Fundacji Otwarty Dialog

  —czytamy na stronie „The Sunday Times”.
  (…)

  Adamek
  Brawo może teraz nasi opozycjoniści którzy podpisali petycję powiedzą co ich łączy z tą fundacją . KE to zbieranina samych aferzystów

  ślicznyRafał
  Pod petycją znalazły się podpisy osób:Wałęsy,Bieńkowskiej,Matczaka,Blumsztajna, Róży Thun, Tomasza Lisa, Marcina Święcickiego, Krzysztofa Króla,to sie pytam ile kasy za te podpisy dostali ci zdrajcy?.

  Nie.
  Nie widzę, nie słyszę żadnych reakcji władz w tym temacie. To może nasuwa odpowiednie skojarzenia.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.