642 Byli Muzułmanie Napisali List do Papież Franciszek – Zdradził Kościół Boga i Chrześcijaństwo?

Byli Muzułmanie Napisali List do Papież Franciszek – Zdradził Kościół Boga i Chrześcijaństwo?


Bez komentarza.


wideoprezentacje
Published on Jan 14, 2018

Jakub
Odpowiedź Franciszka. Szanowni nietolerancyjni konwertyci z religii pokoju, wróćcie do islamu. Jestem zajęty szerzeniem islamizacji i jeszcze większej laickości w Europie, co mnie obchodzi wasze chrześcijaństwo. I sobie zapamiętajcie!!!! To „komuniści myślą jak pierwsi chrześcijanie” a „ISIS jest jak Jezus i jego apostołowie”. Ja Franciszek kocham wszystkich, wszystkie religie prowadzą do nieba, wszyscy pójdą do nieba. Poza białymi, heteroseksualnymi chrześcijanami, co nie chcą przyjmować uchodźców. Wasz kochany Franciszek z piekła …. Przepraszam, z nieba rodem 3:) 3;)

Anjia Fortunato
Jakub Nic dodać, nic ująć 👍 Amen

Rebel Wraith
Jakub Bardzo trafne podsumowanie 👳

…..


autor: YouTube;Pixabay

gość
Inicjatorka funduszu wspierającego zabijanie dzieci nienarodzonych, aktywistka na rzecz ruchu LGBT , http://www.pch24.pl/papieski-order-dla-promotorki-cywilizacji-smierci,57544,i.html#ixzz543dMMV00

Malachiasz
Szatan zasiadł na Tronie Piotrowym

ola
Antychryst w Watykanie !

anka
100% racji. Ten papież to tragedia katolicyzmu. To dzień dobry, smacznego obiadu i ten poklask dla islamu daje świadectwo o tym człowieku.

https://wpolityce.pl/kosciol/376378-nawroceni-muzulmanie-w-liscie-do-papieza-islam-jest-dobra-religia-to-dlaczego-ryzykowalismy-zyciem-aby-zostac-katolikami

Nawróceni muzułmanie w liście do papieża: Islam jest dobrą religią? „To dlaczego ryzykowaliśmy życiem, aby zostać katolikami?”

opublikowano: przedwczoraj

Jeśli islam jest religią dobrą samą w sobie, jak zdajesz się nauczać, to dlaczego ryzykowaliśmy życiem, aby zostać katolikami? Czy twoje słowa nie kwestionują słuszności wyboru, który podjęliśmy ryzykując własnym życiem?

– napisała grupa nawróconych muzułmanów w liście otwartym do papieża Franciszka. Konwertyci proszą o zmianę jego nauczenia na temat islamu.

List otwarty został opublikowany m.in. na tradycjonalistycznym portalu  Onepeterive.com i miał zebrać do tej pory ponad 2,6 tys. podpisów. Jego autorzy stawiają wyraźny sprzeciw wobec dialogu z islamem – jak oceniają – religią przemocy.

Przez kilka lat wielu z nas próbowało się z tobą skontaktować przy wielu okazjach, lecz nigdy nie otrzymaliśmy najmniejszej odpowiedzi na nasze listy czy prośby o spotkania

— w ten sposób rozpoczyna się list muzułmanów nawróconych na katolicyzm.

Jeśli islam jest religią dobrą samą w sobie, jak zdajesz się nauczać, to dlaczego ryzykowaliśmy życiem, aby zostać katolikami? Czy twoje słowa nie kwestionują słuszności wyboru, który podjęliśmy ryzykując własnym życiem? Czy wiesz, że islam nakazuje śmierć apostatom (Koran 4,89, 8,7-11)? Jak można porównać islamską przemoc z tak zwaną chrześcijańską przemocą?

— czytamy w liście.

Jego autorzy przekonują, że nie można dać się nabrać na rzekomo tolerancyjne wersety Korany

Gdy Ewangelia głosi dobrą nowinę o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa dla zbawienia wszystkich i wypełnieniu przymierza zainicjowanego z Izraelitami, Allah nie ma nic do zaoferowania oprócz wojny i mordu „niewiernych” w zamian za swój raj (…). Jeśli dla ciebie „dialog” oznacza głos pokoju, dla islamu to tylko inny sposób na prowadzenie wojny

— piszą.

To, że papież zdaje się proponować Koran jako drogę zbawienia, nie jest powodem do niepokoju? Czy powinniśmy powrócić do islamu?

— dodają.

Sygnatariusze tego listu zarzucają na dodatek papieżowi, że nie wypełnia swojej ewangelicznej misji i głosi Chrystusa muzułmanom.

Proislamskie przemówienie Waszej Świątobliwości nie zachęca muzułmanów do opuszczenia islamu. Takie osoby jak Magdi Allam [znany konwertyta z islamu – przyp. red.], opuszczają Kościół, ponieważ są zniesmaczeni tchórzostwem, zranieni przez niejednoznaczne gesty i zdezorientowani brakiem ewangelizacji

— stwierdzają stanowczo.

ak/onepeterfive.com/dorzeczy.pl

saga
Nie sposób zrozumieć – może to przygasły wiekiem umysł ?

dd
jeżeli to prawda … to autorzy listu maja racje… bo niestety pogląd że jeden Bóg jest pod wieloma religiami jest fikcją, bo wielość religii oznacza tylko tęsknotę za Bogiem

Guy Fawkes
I jak tu być papistą ??? Antypapieżu Bergolio, kończ waść, wstydu oszczędź. Najwyższy czas na emeryturę.

grzesiek
Franciszek kala Tron Piotrowy, rozsadza Kościół od środka. Tak on się zachowuje jakby był antychrystem!!! Trzeba się modlić i trwać przy Panu Bogu , On sobie poradzi z Franciszkiem!!!

WielkiDuchowny a Glupi jak but
Brawo Arabowie! Kolejny sygnal ze ten Osiol Franek jest zwyklym Ukrytym Masonem, Sluga Diabla! Kazdy normalny czlowiek wie, ze islam to poganstwo, religia czystego zła, tak samo jak judaizm czy inne

leming
Dla nowych mas w Europie NWO buduje nową religię, taki miszmasz, tylko ślepiec tego nie zauważy. Moim zdaniem KK w Polsce też ulega. Co jest grzechem w dzisiejszych czasach ? Zadekretuje się. A góra Synaj?

LUD BOZY widzi
Calowal koran… kazdy to widzial… Nie pozdrawia Chrystusa, tylko dzien, aAngelus odwala w 6-8min i dobrego obiadu.. Co to jest ?????

papa heretico
ten szatan depcze świętości, potrzeby egzorcysta natychmiast….

jurek
dlaczego autor tego artykulu nie podpisal sie imeniem i nazwiskiem??? czyzby strach przed odcieciem funduszy , wylaniem z roboty czy innymi „represjami” ze strony KK byl tak wielki ????

Franek chce zniszczyc Kosciol!
Powinni to wszedzie pokazywac! Niech ludziezobacza ktolubco to jest ten Franek. Najwyzszy czas przegonic AntyPapieza i reszte satanistow z Watykanu i przywrocic miejsce BoguJedynemu! Dosc Diabelstwa!

non nocere!
Franciszek-Papiez niszczy KK od wewnatrz i ma niestety wielu pieronkow wsrod wyzszego duchowienstwa, takze w Polsce. KK obudz sie, bo katastrofa blisko…

o jo joj
PORAŻAJĄCE !!! WSZYSCY TO WIDZIMY !!!

vh
Bo tu nie chodzi o wiarę ale o ideologie, o władzę, o rzad na tym świecie nad biednymi duszami…

…..


autor: Pixabay

dor
Nowy Porządek świat idzie od lat nie tylko przez instytucje ale i przez kościół! Brak słów!

DEDO@DEDO
Dobrzy ludzie, którzy mają jeszcze jakiekolwiek odruchy moralne. Czy to mieści się w waszych głowach i sercach. Czy zbuntujecie się dopiero wtedy, gdy Franciszek zrobi wystawę Andreasa Serrano z jego głównym „dziełem” – Piss Christ w Watykanie ? Ludzie, obudźcie się !

Stały czytelnik
Przecież Watykan dzisiaj to nie Jezus, to nie Pismo Święte. To cywilizacja śmierci, Antychryst na czele. W Polsce też Kaczyńskiego załatwił KK, gdy ostrzegł agenturę w Episkopacie. Wtedy odpalono Dudę

HBN
\na naszych oczach odbywa sie proces rozsadzania Kosciola Katolickiego od wewnatrz. Uzurpator Franek juz bardzo nielubiany/ krok po kroku wprowadza lewackie idee

gio
Kontestacja tradycji Kościoła (Amoris Letiziae),hołd dla heretyka Lutra, wychwalanie islamu i brak obrony mordowanych chrześcijan,przyjmowanie Bonino i order dla Ploumen! Czy to mało dowodów na ….!

https://wpolityce.pl/swiat/376371-najwyzsze-odznaczenie-watykanskie-dla-osoby-szczegolnie-zasluzonej-dla-budowania-cywilizacji-smierci

Najwyższe odznaczenie watykańskie dla osoby szczególnie zasłużonej dla budowania cywilizacji śmierci

opublikowano: przedwczoraj

Liliannne Ploumen. Zapamiętajcie Państwo to nazwisko. Niewiele osób na świecie ma dziś tyle krwi na rękach co właśnie ta pani.

Parafrazując powiedzenie Winstona Churchilla, można ją zaliczyć do tych niewielu, którzy zrobili tak wiele, by unicestwić tak wielu. Te słowa z powodzeniem można odnieść do Liliannne Ploumen, uhonorowanej właśnie przez Watykan najwyższym odznaczeniem, jakie może otrzymać osoba świecka za zasługi dla Kościoła katolickiego.

Kiedy w styczniu 2017 roku Donald Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone wycofują się z finansowania międzynarodowych organizacji aborcyjnych na świecie, to właśnie ona – wówczas holenderska minister ds. handlu zagranicznego – ostro skrytykowała decyzję prezydenta USA i zaapelowała do rządów oraz organizacji na świecie, by zebrały taką sumę, jakiej odmówili Amerykanie. Zainicjowała wówczas powołanie nowej instytucji – funduszu She Decides, który w ciągu kilku miesięcy zebrał ponad 300 milionów dolarów. Pieniądze te przeznaczone zostały głównie na finansowanie sieci klinik aborcyjnych w tzw. krajach Trzeciego Świata.

Ploumen pozostaje zażartą przeciwniczką polityki pro-life prowadzonej przez administrację Donalda Trumpa. Trzy miesiące temu na łamach „Financial Times” opublikowała tekst, w którym pisała:

„Amerykańska polityka w sprawie aborcji to klęska dla dziewcząt i praw kobiet. To polityka, której reszta świata musi się przeciwstawić”.

Zaangażowanie na rzecz aborcji i finansowanie przemysłu śmierci to nie jedyne osiągnięcie, jakim może pochwalić się Liliannne Ploumen. Dała się poznać również jako zwolenniczka ideologii gender oraz postulatów lobby gejowskiego. W lutym 2010 roku zainicjowała akcję zakłócenia niedzielnej Mszy świętej w katedrze św. Jana Chrzciciela w ‘s-Hertogenbosch, by zaprotestować przeciw nauce Kościoła dotyczącej praktyk homoseksualnych. We wrześniu 2017 roku, występując na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych, powiedziała wprost: “Prawa LGBT to prawa człowieka”. Tego typu przykładów z biografii holenderskiej aktywistki można przytoczyć więcej.

Tak się złożyło, że niemal w tym samym czasie Ploumen została uhonorowana dwoma wyróżnieniami. Z jednej strony od Fundacji Machiavellego w Hadze otrzymała doroczną Nagrodę Machiavellego za rok 2017, przyznawaną osobie lub organizacji, która osiąga doskonałe wyniki w realizacji swych zasad w praktyce. W ten sposób doceniono jej rolę w powstaniu i dynamicznym rozwoju aborcyjnego funduszu She Decides. Z drugiej strony z Watykanu dostała Papieski Order Świętego Grzegorza Wielkiego, przyznawany za „osobistą służbę Stolicy Świętej i Kościołowi Rzymskokatolickiemu, poprzez szczególną pracę, wsparcie Stolicy Apostolskiej i dawanie doskonałego przykładu we własnych społecznościach i krajach”.

Na youtube można zobaczyć, jak Liliannne Ploumen chwali się otrzymanym od Watykanu odznaczeniem:

Czym wyróżniła się Ploumen, że zasłużyła na tak zaszczytne wyróżnienie? Otóż od 2001 do 2007 roku zatrudniona była w Katolickiej Organizacji Pomocy na rzecz Rozwoju i Rozwoju Cordaid – najpierw jako kierownik ds. strategii, a potem członek zarządu i dyrektor programowy. Instytucja zajmowała się działalnością chartytatywną i pomocą humanitarną dla krajów rozwijających się. W tym czasie, jak wyszło później na jaw, Ploumen wspierała aborcyjnego giganta Planned Parenthood.

Papieski Order Świętego Grzegorza Wielkiego dla Liliannne Ploumen to nie pierwszy wyraz życzliwości Watykanu dla osoby zaangażowanej w budowanie cywilizacji śmierci. W lutym 2016 roku pisałem na portalu wPolityce o pochwałach Franciszka pod adresem Emmy Bonino:

CZYTAJ: https://wpolityce.pl/polityka/283162-franciszek-stawia-wloska-aborcjonistke-na-rowni-z-zalozycielami-wspolnoty-europejskiej

Jak wytłumaczyć to postępowanie Stolicy Apostolskiej? Przecież nauczanie Kościoła w sprawie ochrony życia nienarodzonych nie zmieniło się, a sam Franciszek wielokrotnie potępiał zbrodnię aborcji.

Otóż wydaje się, że w tym przypadku mamy do czynienia z przeniesieniem na grunt watykański koncepcji, która przez wiele lat dominowała w Kościele katolickim w Stanach Zjednoczonych i nazywana była koncepcją „bezszwowej szaty” lub „spójnej etyki życia”. Za jej autora uznawany jest kardynał Joseph Bernardin, od 1982 do 1996 roku metropolita Chicago. Kiedy w latach 1968-1972 pełnił funkcję sekretarza generalnego Episkopatu USA, wypracował nowy model relacji Kościoła wobec polityki. Skompletował wtedy cały pakiet przeróżnych problemów, wobec których współczesny katolik powinien zająć swoje stanowisko. Kwestia obrony życia nie była wśród nich sprawą priorytetową, lecz jedną z wielu równorzędnych pozycji. Wynikiem takiego stanowiska stało się opracowanie przez amerykański Episkopat przewodnika dla katolickiego wyborcy. Zawierał on spis 14 palących problemów, wymagających od katolików świadomego ustosunkowania się. Aborcja znalazła się na tej liście wśród takich punktów, jak m.in. podwyższenie płacy minimalnej, zmiana praw emerytalnych czy zwiększenie pomocy zagranicznej. Większość owych kwestii pokrywała się z postulatami lewicy. Stosując ów 14-punktowy algorytm, biskupi wspierali więc polityków publicznie pochwalających aborcję, ponieważ opowiadali się oni za zwiększeniem pomocy socjalnej dla potrzebujących. Tym właśnie można wytłumaczyć trwające wiele lat poparcie hierarchii katolickiej w USA dla Partii Demokratycznej, choć większość czołowych polityków tego ugrupowania opowiadała się za legalną aborcją na życzenie.

Całkowite zerwanie z koncepcją „bezszwowej szaty” nastąpiło dopiero podczas kampanii wyborczej w 2004 roku, gdy naprzeciw siebie stanęli: George W. Bush – protestant z Partii Republikańskiej, opowiadający się za ochroną życia, oraz John Kerry – katolik z Partii Demokratycznej, nie kryjący swego poparcia dla aborcji. Wtedy biskupi jednoznacznie uznali, że kwestia obrony życia jest sprawą priorytetową, wobec której muszą ustąpić jakiekolwiek szlachetne postulaty. Stwierdzono, że nawet jeśli polityk ma program socjalny odpowiadający całkowicie katolickiej nauce społecznej, ale opowiada się za legalizacją aborcji, to wierzący wyborca nie może oddać na niego głosu.

Obecnie politykę „bezszwowej szaty” prowadzi Stolica Apostolska. Dlatego właśnie do Watykanu na różne konferencje naukowe zapraszani są najwięksi propagatorzy aborcji na świecie w rodzaju Paula Ehrlicha czy Johna Bongaartsa, by opowiadać o ochronie środowiska naturalnego, zmianach klimatycznych, globalnym ociepleniu czy zrównoważonym rozwoju. Zgodnie z tą samą logiką Emma Bonino zasłużyła na pochwały, ponieważ opowiedziała się za przyjmowaniem uchodźców i imigrantów. Liliannne Ploumen wyróżniona została z kolei za pomoc humanitarną dla ubogich. Przy tym wszystkim jednak ignorowane i przemilczane jest zaangażowanie owych osób w budowę cywilizacji śmierci. One same traktują zaś gesty ze strony Watykanu jako potwierdzenie słuszności obranej drogi i legitymizację dla swych działań.

Co ciekawe, dwa miesiące temu Episkopat USA stanął przed alternatywą: powrót do koncepcji „bezszwowej szaty” kardynała Bernardina lub kontynuowanie dotychczasowej linii, w której priorytetem jest ochrona życia. Kluczowym momentem okazało się głosowanie na przewodniczącego Komisji Pro Life Konferencji Episkopatu USA. Z jednej strony w szranki stanął najbardziej zaufany człowiek Franciszka w amerykańskim episkopacie –kardynał Blase Cupich, od 2014 metropolita Chicago, opowiadający się za powrotem do programu „spójnej etyki życia”, a z drugiej – arcybiskup Joseph Naumann z Kansas City, od dziesięcioleci zaangażowany w ruch pro life, nieprzejednany przeciwnik aborcji, uważający ją za największe zło Ameryki.

Było to głosowanie nie tylko na ludzi, lecz także wybór jednego z dwóch programów. Stosunkiem głosów 96 do 82 Naumann pokonał Cupicha. Koncepcja „bezszwowej szaty” została w USA odrzucona. W Watykanie panuje nadal.

autor: Grzegorz Górny

…..


autor: PAP/EPA/CLAUDIO PERI

juron1
W tym wywodzie jest pewien drobny szkopuł – Chrystus nie przychodził by się wysadzać pasem szachida, zakładać milicje szariackie, wydawać za mąż 10 letnie dziewczynki i brać zasiłki od państwa.

Ewaxx@Ewaxx
Antypapież i Antychryst ujawnia teraz prawdziwe oblicze szatana.

Kusi, zgódźcie się na przyjęcie najeźdźców, utrzymujcie ich na własnym karku, a potem zgódźcie się na swoją śmierć z rąk tych najeźdźców- oprawców..

FRANCISZEK-BAZYLISZEK
Idź do diabła, jezuito-illuminacie z NWO, który spadłeś na papieski stolec nie wiadomo skąd! Idź do diabła, któremu służysz niszcząc chrześcijaństwo i Europę terroryzmem muzułmańskim! Bądź przeklęty!

isia
Zdaniem Papieża grzechem jest: „Odmówienie spotkania z bliźnim, które jest uprzywilejowaną sposobnością spotkania się z Panem”. Po zdetonowaniu pasa szachida spotkanie z Panem jest gwarantowane.

ola
To nie papiez tylko lewacki judasz, wyznawca idologii multi-kulti.

https://wpolityce.pl/kosciol/376449-papiez-franciszek-grzechem-jest-godzenie-sie-na-to-by-leki-przed-przybyszami-podsycaly-nienawisc-i-odrzucenie

Papież Franciszek: Grzechem jest godzenie się na to, by lęki przed przybyszami podsycały nienawiść i odrzucenie

opublikowano: wczoraj

Papież Franciszek podczas mszy w niedzielę z okazji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy mówił, że grzechem jest godzenie się na to, by lęki przed przybyszami „szkodziły szacunkowi i wielkoduszności oraz podsycały nienawiść i odrzucenie”. (…)

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/376598-abp-gadecki-po-swiatowym-dniu-migranta-i-uchodzcy-wraca-do-sprawy-korytarzy-humanitarnych-do-pewnych-idei-trzeba-dorosnac

https://wpolityce.pl/kosciol/376485-kosciol-obchodzi-swiatowy-dzien-migranta-i-uchodzcy-kazdy-cudzoziemiec-jest-okazja-do-spotkania-z-jezusem

https://wpolityce.pl/kosciol/376502-kard-nycz-spotkanie-z-uchodzca-jest-dla-chrzescijanina-okazja-do-spotkania-z-chrystusem

https://wpolityce.pl/swiat/375850-kosciol-przegral-z-weglem-brunatnym-zabytkowa-katedra-zostala-wyburzona-przez-koncern-rwe-wideo

https://wpolityce.pl/polityka/376494-minister-kempa-odpowiada-na-propagande-totalnej-opozycji-ws-uchodzcow-nasza-pomoc-w-jordanii-jest-jak-najbardziej-dobrze-odbierana

https://wpolityce.pl/polityka/376443-minister-kempa-w-jordanii-polska-pomoc-humanitarna-ma-miec-otwarta-formule-i-bedzie-skierowana-do-wszystkich-uchodzcow-zdjecia

https://wpolityce.pl/polityka/376347-minister-kempa-przed-wylotem-do-jordanii-polska-chce-uczestniczyc-we-wszelkich-dzialaniach-ktore-maja-na-celu-pomoc-uchodzcom-na-miejscu

https://wpolityce.pl/polityka/376403-niesamowite-w-jak-niedorzeczny-sposob-mozna-dyskredytowac-polska-pomoc-uchodzcom

http://wgospodarce.pl/informacje/45104-niemcy-zgubili-ponad-5-tys-dzieci

https://wpolityce.pl/polityka/376374-hipokryzja-wielowieyskiej-broni-ateistycznych-uczuc-kuczoka-i-grzmi-chrzescijanstwo-mierzy-sie-stosunkiem-do-przyjmowania-uchodzcow

13 thoughts on “642 Byli Muzułmanie Napisali List do Papież Franciszek – Zdradził Kościół Boga i Chrześcijaństwo?

 1. Biskup Gądecki prezentuje 20 punktowy plan Watykański zasiedlenia Polski

  jack caleib
  Published on Jan 15, 2018

  Piotr Mrotek
  To proste, niech każdy biskup przyjmie do swojego pałacu 10 rodzin a proboszczowie na parafiach po 2 rodziny. Zero euro, papu i do roboty, dzieci do szkoły a 16-50 cio latkowie wracać i walczyć za ojczyznę o wolność. Ciekawe będzie co biskupi zrobią jak w Polsce zajdą rozruchy takie jak na zachodzie albo jak w Polsce zgwałcą lub pobiją Polaka? To się za głowę złapią co potrafi Polak jak się wkurzy. My to nie Szwecja czy Francja itd. Oni chcą budować meczety i swoją kulturę i dżihad a w Polsce to nie przejdzie.

  MrOjgyn
  Jak nie będziemy walczyć teraz to ten projekt przejdzie, oni tylko czekają na rozruchy żeby wprowadzić stan wyjątkowy, i wtedy do nas nasi bedą strzelać jak do kaczek i ich chronić tak jak na zachodzie, islamistę wprawdzie chwycona ale niemca zastrzelono bo zagrażał islamiście !

  Polubienie

 2. ka9q @ka9q:
  Próba wahabizacji zpolonizowanych muzełmanów ?

  https://kresy.pl/wydarzenia/arabia-saudyjska-sfinansuje-powstanie-muzulmanskiego-centrum-kultury-bialymstoku/


  Zdjecie ilustracyjne. Fot. pixabay.com

  ARABIA SAUDYJSKA SFINANSUJE POWSTANIE MUZUŁMAŃSKIEGO CENTRUM KULTURY W BIAŁYMSTOKU

  17 stycznia 2018|1 Komentarz|w Bliski Wschód, Polska, religia, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Dzięki wsparciu ze strony władz Arabii Saudyjskiej w Białymstoku powstanie Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji – poinformował mufti Tomasz Miśkiewicz z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP.

  W poniedziałek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się noworoczne spotkanie pary prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych. Wśród zaproszonych gości był m.in. mufti Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP.

  Podczas swojego przemówienia, mufti Miśkiewicz poinformował, że król Arabii Saudyjskiej wraz z rządem tego kraju jeszcze w tym roku przekażą na rzecz Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP, którym kieruje, budynek w Białymstoku. Ma się w nim mieścić Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji.

  – Rok 2018 jest dla nas wyjątkowy, gdyż dzięki wsparciu rządu Królestwa Arabii Saudyjskiej, w Białymstoku, mieście gdzie jest siedziba Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP zostanie przekazany budynek pod Muzułmańskie Centrum Kultury i Edukacji imienia króla Salmana Strażnika Dwóch Świętych Meczetów. Jest to podarunek Arabii Saudyjskiej wobec Tatarów Polskich, muzułmanów, którzy od ponad 600 lat żyją zgodnie i w harmonii w RP – powiedział mufti Tomasz Miśkiewicz. Jednocześnie zaznaczał, że dla polskich Tatarów ważnym celem w ramach obchodów 100-lecia polskiej niepodległości jest uczestniczyć w nich i pokazać swoją historię, tradycję, a także patriotyzm.

  Jego wypowiedź wzbudziła zastrzeżenia, m.in. ze strony ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który również uczestniczył w spotkaniu.

  Muzułmański Związek Religijny w RP, oficjalnie uznany w 1925 roku, obecnie liczy ok. 6 tys. członków. Zrzesza przede wszystkim Tatarów, polskich muzułmanów, którzy mieszkają głównie na Podlasiu. Główna siedziba Związku, wraz z domem modlitwy, mieści się w Białymstoku.

  Plany budowy Centrum Kultury Islamu w Białymstoku, jak podaje portal PCh24.pl, sięgają początku lat 90. ubiegłego wieku. Wówczas Gmina Muzułmańska w Białymstoku zakupiła w tym celu nieruchomość, gdzie planowano zbudować meczet, szkołę koraniczną i zaplecze administracyjno-socjalne. Zaczęto budowę szkoły, ale inwestycji nie ukończono.

  W grudniu ubiegłego roku 2017 roku Muzułmański Związek Religijny w RP wystawił całą tę działkę na sprzedaż. W białostockim urzędzie miejskim trwają prace nad przekształcaniem planu zagospodarowania tego gruntu w celu umożliwienia postawienia tam obiektów mieszkaniowych. W tym samym miesiącu mufti Tomasz Miśkiewicz poinformował, że gmina muzułmańska za pieniądze ze sprzedaży działki chce nabyć gotowy budynek o powierzchni około 350-500 m kw. i zaadaptować go na cele edukacyjne i kulturalne społeczności muzułmańskiej i tatarskiej. Wówczas nie było jeszcze mowy wsparciu finansowym tej inwestycji przez Arabię Saudyjską. Komentatorzy zaznaczają, że kraj ten finansuje wahabizm, radykalny odłam islamu, także poza swoimi granicami. Wcześniej tatarskie meczety w Polsce powstawały m.in. przy wsparciu finansowym Turcji.

  Przeczytaj: Arabia Saudyjska: Nie przyjmiemy uchodźców, ale możemy wybudować 200 meczetów w Niemczech

  Czytaj również: Belgowie chcą pozbawić Saudyjczyków kontroli nad głównym meczetem w Brukseli

  W Białymstoku ma swoją siedzibę oddział Centrum Kultury Muzułmańskiej, należący do Ligi Muzułmańskiej w RP. To drugi muzułmański związek wyznaniowy w Polsce, wpisany do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych w 2004 roku. Liga zrzesza muzułmanów przybywających do Polski na studia oraz do pracy, emigrantów, a także osoby przechodzące na islam. Szacuje się, że w całej Polsce liczy ona około 25 tys. członków. W Białymstoku do Ligi Muzułmańskiej w RP należą m. in. uchodźcy z Czeczenii. Organizacja ta ma jednak opinię radykalnej, szczególnie na tle MZR w RP.

  Przypomnijmy, że dwa lata temu gdańscy urzędnicy miejscy planowali nawiązać współpracę z Ligą Muzułmańską RP celem „odkłamywanie stereotypów” na temat islamu. Jej przedstawiciele mieli prowadzić zajęcia na polskich uczelniach i w szkołach. Wiadomo, że szef Ligi Muzułmańskiej na Pomorzu, Muhammad Attun, chciał propagować wśród gdańszczan pogląd, według którego ówczesne sylwestrowe ataki seksualne na kobiety z Kolonii i innych niemieckich miast nie miały nic wspólnego z islamem.

  Sceptyczni wobec takiej współpracy byli polscy muzułmanie pochodzenia tatarskiego. Jerzy Szahuniewicz, prezes Narodowego Centrum Tatarów RP mówił, że władze Gdańska popełniają błąd, a Liga Muzułmańska zamierza narzucić swój światopogląd wszystkim żyjącym w Polsce muzułmanom. W tym także Tatarom pozytywnie nastawionym do Rzeczypospolitej. Tatarzy dystansują się również od nowoprzybyłych muzułmańskich imigrantów z Bliskiego Wschodu.

  Należy zaznaczyć, że w przeszłości znaczące różnice między poglądami gdańskich Tatarów i arabskich przybyszów wpłynęły m.in. na wybór imama. – Szukaliśmy kogoś nowoczesnego, zeuropeizowanego, kto tkwi mentalnie w XXI wieku, a nie w średniowieczu. Nie chcieliśmy imama z Ligi Muzułmańskiej, jak to ma miejsce we Wrocławiu czy Poznaniu, bo to są często ludzie radykalni, nierozumiejący współczesnej Europy – mówił w grudniu 2015 roku portalowi gdansk.pl przewodniczący tamtejszej gminy muzułmańskiej, Olgierd Chazbijewicz.

  Czytaj także: Mufti Ligi Muzułmańskiej RP: jeśli ktoś nie pozwala mi głosić islamu, to ja wybieram „mniejsze zło” [+VIDEO]

  PCh24.pl / kresy.pl

  Polubienie

  • Chcecie okazac sie pozyteczni? Skrzyknijcie wiec nastepujacy sklad.

   Chrzescijan arianskich i lacinskich, gdyz kosciol to
   ja i Ty=kosciol
   ja+Xsiadz=kosciol
   ja+Ksiadz z „dolow”=kosciol
   ja+Diecezja≠kosciol
   ja+Watykan≠kosciol
   ja+wspolnota ludzi=kosciol 😀 🙂

   plus czworonogi w postaci zwierzat domowych:
   psy

   oraz

   oswojona swinke z mlodymi lub solo 😀 np.

   Zgloscie sie tu do Endecji oraz prawdziwych oddolnych Ksiezy https://youtu.be/oc9Km49DQzo i zaproponujcie wspolprace w imie walki z…. 😉 Trzeba sie laczyc nie dzielic, gdyz tylko agenci wplywu dziela Slowian na lepszych i gorszych. A Slowian powinno dzielic sie na swiadomych i nieswiadomych….!!
   Slowianie nigdy nie byli jednorodni w obrebie religii i jezyka, poniewaz byli zbyt liczni i posiadaja rozne domieszki starych europejczykow, hg. 🙂
   Gdyz przed X w. i na ziemiach polskich, na Pld. Europy, az po Ren istnialo chrzescijanstwo!!!
   http://www.forumbiodiversity.com/showthread.php?t=48734&p=1328814#post1328814

   Do tego krew w postaci ekologicznej farby, aby antypolskie/antychrzescijanskie media/ewentualnie obecny rzad nie mogly uzyc przeciwko Nam naszego ostrza. 😀

   Poswiecic miejsce woda swiecona oraz po ariansku.

   Poinformowac o tym poslow, senatorow takich jak p. Winnicki, p. Andruszkiewicz oraz z okregu Bialostockiego. Wtedy bedzie wiadomo kto jest kto!!!

   Po poswieceniu ziemi przez chrzescijan slowianskich nalezy przejsc z swinkami i psiakami pod urzad panstwowy, ktory odpowiada za podjecie decyzji w sprawie meczety muzulmanskiego na Bialostocczyznie. Zapytac o intencje i wole decyzyjnych. Nalezy wywierac na nich nacisk i pokazywac ich z imienia i na zwiska kto jest za, a kto jest przeciw.

   Poinformowac ludzi w narodowych i slowianskich mediach spolecznosciowych o takiej akcji, a gdy dojdzie do porozumienia i wspolpracy w tej sprawie, dzialac bez zwloki.

   Radykalniejsze rozwiazania nalezy zachowac na pozniej. 😉

   Ja jestem z zach. sciany, ale gdy bedzie wola wspolpracy slowianskich Arian ze wsch., moge napisac list do Chrzescijan lacinskich z propozycja dzialan jw. (Endecji/ONR/NSZ).

   Gdyby taka wspolpraca doszlaby do skutku. Powinno wrzucic sie w tym samym czasie na roznych mediach spolecznosciowych, przez najwieksza mozliwa liczbe/ilosc Arian i Chrzescijan jaka sie da zmontowany material wideo. Ze wzgledu na wszechobecna cenzure, ilosc wrzutek, czas i miejsce ma znaczenie http://cda.pl 🙂

   Plan oczywiscie mozna dopracowac.Uwagi mile widziane. 🙂

   Polubienie

   • No i wszystko jasne Skrybo. Ksiądz Międlar wymięka przy takim „programie”.

    Polubienie

   • Patrzę na to, jak na zarządzanie firmą, czy przedsiębiorstwem, np. domem medialnym, czy czymś takim, np. inne starsze GWN…

    Polubienie

   • To tylko zdrowy rozsadek i logika, gdyz na Reducie Ordona juz jeden Meczet stoi.. Gdzie byli Ci waleczni Slowianie???Pewnie na WuWuWu jak niejaki caleib muzulmanin. Ale jak jada sie kasze, to nie dziwny sie, ze powstana kolejne. China jadaja wieprzowine. Mozna? Mozna. A krzyki na Wuwuwu zydzi, nazisci, kosinowcy nic nie dadza. Patrz Ty. Miales po Nowym Roku wrzucic wpis rozkladajacy na lopatki allo, a zareklamowales swoja ksiazke-slabe to. Spoco, jak nie wy, to moze jasna strona mocy ma wiecej tluszczow w mozgu… 😀 cya 🙂

    Polubienie

   • (…) Miales po Nowym Roku wrzucic wpis rozkladajacy na lopatki allo, a zareklamowales swoja ksiazke-slabe to.(…)

    O co tu chodzi, hm? A umiesz podważyć COKOLWIEK z moich twierdzeń, czy dowodzeń, hm,.. czy tylko tak sobie z zimna jak te bobry popierdujesz, hm? Cosik Mię widzi się, że ostro zaczynasz ściemniać. Jeśli nie podasz cytatów ze mnie i innych dowodów, przeczącym powyższym słowom lub nie przeprosisz za te swoje kłamliwe oszczerstwa, o dostaniesz ode mnie od razu kopa w sam środek wiesz czego…

    Masz Pierwsze Ostrzeżenie, więc uważaj co teraz napiszesz…

    Polubienie

   • Stani, ilu was jest? 30 na forach? W zyciu moze z 500. 🙂 Slowianie nie niesli wyzej rozwinietej kultury za darmo, byli agresywni i nie brali jencow. Nie liczac kobiet. Inaczej nie zawojowaliby 1/4 Europy i nie podbiliby 3xRzymu. Kto mysli inaczej musi miec duze problemy z logika. Ks. Miedlar, jak i inni ma parcie na szklo. A taka cecha dotyczy 2 kategorii ludzi.

    Wiec po raz2 pudlo jak z glukoza. Gdyz Mozg pracuje dzieki ATP-linku pewnie nie przeczytales/nie zrozumiales co jest tam napisane. Chcecie uchodzic za ą i ę, ale podstawowych praw biochemicznych, bioenergetyki i biofizyki nie pojmujecie. Jestescie prostymi ludzmi uzywajacymi trudnych/”madrych” okreslenia bez ich zrozumienia-vide prosci ludzie. Wasza liczebnosc skazuje was na niebyt w realnym zyciu w przeciwienstwie do Chrzescijan/Katolikow. Mozecie co najwyzej ponapinac sie na WuWWu. 🙂

    Na Ziemi rzadza prawa ziemskie, nie chciejstwo WuWuWu. 😀 ]:D

    Polubienie

   • Przyznaję, że nie żyję tobą i tym co piszesz, jeśli rozumiesz co mam pisząc te słowa na myśli. Skoro tak, no to masz już Trzecie Ostrzeżenie,.. bo nie odpowiedziałeś na moje pytanie, więc złamałeś trzeci raz zasady. I to tu byłoby z tobą na tyle.

    Polubienie

 3. Myślenie w podobnym guście, ale po frąsusqu… W następnej reklamie wystąpi w burce… i to będzie najlepsza reklama szamponu do włosów zrobiona kiedykolwiek…

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/loreal-reklamuje-szampon-modelka-hidzabie-foto/


  Amena Khan w reklamie L’Oreal, L’Oreal

  L’OREAL REKLAMUJE SZAMPON MODELKĄ W HIDŻABIE [+FOTO]

  18 stycznia 2018|0 Komentarze|w Europa Zachodnia, kultura, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Pierwsze zdjęcia nowej serii reklamowej produktów L’Oreal Paris wzbudziły obawy, że klienci będą musieli uwierzyć „na słowo firmie” firmie zapewniającej o wspaniałych efektach używania produkowanego przez nią szamponu.

  W najnowsze graficznej reklamie szamponu produkowanego przez L’Oreal po raz pierwszy wykorzystano zdjęcia modelki, która całkowicie zasłoniła włosy. Agencja marketingowa pracująca na potrzeby francuskiego koncernu w Wielkiej Brytanii wykorzystała wizerunek muzułmańskiej modelki i blogerki Ameny Khan, która założyła do zdjęć tradycyjne islamskie okrycie głowy, hidżab.

  Współpracą z potentatem w dziedzinie produkcji kosmetyków pochwaliła się na Instagramie sama modelka, mieszkająca w brytyjskim Leicester. Jak stwierdziła posunięcie marketingowców L’Oreal „zmienia reguły gry” w tej gałęzi przemysłu a właściwie sferze jego pijaru. Khan twierdzi, że od 20 roku życia zakłada hidżab za każdym razem gdy opuszcza dom i dochowywanie wierności tej zasadzie obecnej w islamskim prawie religijnych jest dla niej ważne. Jak uznała, nowa kampania reklamowa L’Oreal „docenia głosy” kobiet, który noszą islamskie chusty. Według niej walczy również ze stereotypem, że muzułmanki nie dbają o swoje fryzury.

  Dyrektor generalny brytyjskiej filii L’Oreal Paris Adrien Koskas nazwał nową kampanię reklamową firmy „unikalną i dekonstrukcyjną”, stwierdzając przy tym, że jest nią „podekscytowany”. Faktem jest jednak, że klienci nie będą musieli wierzyć „na słowo” przekazowi o domniemanym pozytywnym wpływie szamponu L’Oreal na fryzurę Khan. W spocie reklamowym a także na materiałach zdjęciowych pojawia się bowiem jej wizerunek także bez hidżabu.

  L’Oreal zatrudnił w zeszłym roku w celach marketingowych, jako „twarz współczesnej różnorodności” Munroe Bergdorf, pierwszą modelkę-transseksualistę. Już we wrześniu firma zdecydowała się zerwać współprace z Bergdorf po tym gdy ta publicznie twierdziła, że „wszyscy biali to rasiści”.

  Czytaj także: Czeski sąd przeciw hidżabowi w szkole

  vogue.co.uk/huffingtonpost.co.uk/kresy.pl

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.