644 Przeciw-polska propaganda i urabianie goi, czyli ludobójstwo w Rwandzie porównane z rzekomymi mordami polskich chłopów na Żydach, a w tle czai się ustawa 447


autor: fot. sxc.hu wPolityce.plautor: fot. sxc.hu

Dziwna ustawa w USA – Polska ma zapłacić odszkodowanie za Holocaust zamiast Niemców

wideoprezentacje
Published on Dec 27, 2017

Cejrowski o ustawie 447: ALE WON Z TYM!

Wojciech Cejrowski
Published on Jan 12, 2018
SUBSCRIBE 114K
„Absurdalne roszczenia hien cmentarnych” (…) „trzeba w całości odrzucać” (…) „tę obrzydliwą ustawę” mówił Wojciech Cejrowski w rozmowie z Michałem Rachoniem w „Minęła Dwudizesta” 11. stycznia 2018r. w TVP INFO. Link do całego odcinka z tego dnia: https://youtu.be/TIsy43tsNFE


Polacy,.. przyzwyczajcie się? A takiego wała przeciw-polscy oszczercy! Won do nory!


Gosc
Tego rodzaju ksiazeczki sa starannie wyrezyserowane przez srodowiska, ktore podaja Polakom reke z usmiechem (a druga reka manipuluje z tylu wlasnie po to, by takie ksiazeczki wychodzily).

miły
ja bardzo przepraszam ale czy Reduta Dobrego Imienia jest powołana aby nam się żalić czy też po to by walczyć o nasze dobre imię np. przed sądami i trybunałami międzynarodowymi.

wiadomo
To są skutki podłej działalności takich polakożerców jak Gross, Holland, Tokarczuk, Thun i jej brukselska spółka.

bca
Podłość i głupota kosmiczna, kasa na upokarzanie nas stale płynie dla nikczemników…, nie łudźmy się, stale z tego samego źródła…

Bogdan@bgh
Podziękujcie Dudzie i Kaczyńskiemu, zawsze Polaków obsmarowywali na każdym kontynencie, mają to w genach.

palikot
Bogdan@bgh… przypomnij , co Kwaśniewski i Komorowski powiedzieli w Jedwabnem ??? gdzie i kiedy Duda z Kaczynskim obsmarowywali Polaków ??? ( chyba, że masz na myśli szmalcowników i targowicę )

George
Idę o zakład, że to książka pisana na żydowski obstalunek. I dlatego taką odrazę wzbudzają w mnie umizgi Dudy i innych PiS-owskich dygnitarzy do Żydów. Gdyby mogli na audiencje chodziliby na kolanach

https://wpolityce.pl/historia/376829-skandal-ludobojstwo-w-rwandzie-porownane-z-mordami-polskich-chlopow-na-zydach-rdi-nie-zgadzamy-sie-na-takie-przedstawianie-historii

Skandal! Ludobójstwo w Rwandzie porównane z mordami polskich chłopów na Żydach. RDI: „Nie zgadzamy się na takie przedstawianie historii”

opublikowano: 3 godziny temu

Reduta Dobrego Imienia poinformowała o ukazaniu się w języku francuskim książki, pt. „Tutsi z Rwandy i Żydzi z Polski. Ofiary takiej samej nienawiści?” autorstwa Sidi N’Diaye. Porównuje ona ludobójstwo w Rwandzie z mordami polskich chłopów na Żydach.

Już sam tytuł jest niepokojący, recenzje zaś nie pozostawiają wątpliwości: książka porównuje ludobójstwo w Rwandzie z mordami polskich chłopów na Żydach. Podjęliśmy interwencję. Przygotowaliśmy list, który wysłaliśmy zarówno do autora, jak i wydawnictwa. Czekamy na odpowiedź

—informuje Reduta Dobrego Imienia.

Poniżej zamieszczamy pełną treść listu RDI do Sidi N’Diaye i Wydawnictwa Le Bord de l’eau.

Ze zdumieniem i niedowierzaniem przyjęliśmy informację o publikacji książki Tutsis Du Rwanda Et Juifs De Pologne. Victimes De La Même Haine? („Tutsi z Rwandy i Żydzi z Polski. Ofiary takiej samej nienawiści?”) autorstwa Sidi N’Diaye, której główna teza stawia znak równości pomiędzy ludobójstwem Tutsi w Rwandzie a mordami Żydów przez Polaków(!) w okupowanej przez Niemców Polsce.

70 lat po straszliwej wojnie w autorzy przekraczają kolejne granice, aby wątpliwymi spostrzeżeniami przyciągnąć czytelnika do swoich opracowań. Badanie znanych faktów z historii Polski z okresu II wojny światowej nie jest już atrakcyjne – napaść totalitarnych potęg na bezbronny kraj; zdrada sojuszników – Francji i Wielkiej Brytanii; obojętność świata na holocaust Żydów w czasie II wojny światowej. Zadziwiającym efektem tych intelektualnych dywagacji jest fakt, że prawdziwi sprawcy – Niemcy w służbie III Rzeszy schodzą na dalszy plan, natomiast ich ofiary Polacy i Żydzi są sobie przeciwstawiani.

Chcemy zwrócić uwagę także na kilka innych faktów.

Rwanda nie została napadnięta przez inny kraj, który spustoszył jej terytorium, a następnie przeprowadzał planową eksterminację grup społecznych. Polska tak.

W Rwandzie nie było państwa podziemnego, którego wyspecjalizowane agendy jak organizacja Żegota ratowały swoich obywateli zagrożonych eksterminacją ze względu na swoje pochodzenie etniczne.

Można znaleźć podobieństwa jednak mają one wydźwięk negatywny – podobnie jak w Polsce tak i w Rwandzie świat biernie przypatrywał się trwającemu ludobójstwu. W przypadku Rwandy społeczność międzynarodowa bała się interweniować, natomiast w Polsce – nie wierzyła lub nie chciała wierzyć w to, co się dzieje. A Polacy narażali życie, aby obudzić sumienie świata. Warto prześledzić biografie chociażby Jana Karskiego, który bezskutecznie zabiegał wśród społeczności międzynarodowej o pomoc i wsparcie dla eksterminowanych Polaków żydowskiego pochodzenia; pułkownika Witolda Pileckiego, który przedostał się do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, aby założyć w nim ruch oporu i zdobyć informacje o rzeczywistej sytuacji w obozie; czy Ireny Sendlerowej ratującej tysiące dzieci żydowskiego pochodzenia. Takich bohaterów było znacznie więcej.

Na ziemiach polskich w czasie II wojny światowej miały miejsce wydarzenia przywodzące na myśl sytuację w Rwandzie. Jednak nie tam, gdzie szuka ich autor książki. Porównań możemy szukać na kresach wschodnich. Tam ponad 100 000 Polaków zginęło w nieludzkich, niewyobrażalnych cierpieniach zgotowanych przez Ukraińców. Na Wołyniu i pozostałych województwach ówczesnej RP ukraiński sąsiad zabijał polskiego sąsiada. O ile o masakrze w Rwandzie wie cały świat, tak cierpienia polskich ofiar na Wołyniu nie istnieją w świadomości zachodniej opinii publicznej. Nie tylko nie zostały w jakikolwiek sposób zadośćuczynione, ale też przez dziesiątki lat były ukrywane, a na ich temat milczano.

W naszej opinii, autor przeniósł na nowy nieznany poziom sztukę formułowania wniosków na podstawie odosobnionych i uogólnionych zdarzeń.

Przypominamy autorowi, iż Polska była jedynym krajem bez rządu kolaboracyjnego, którego Państwo podziemne nakładało karę śmierci za współpracę z niemieckim okupantem, w tym denucjację Żydów i ukrywających ich Polaków. Legalny polski rząd na uchodźctwie i kierowane przez niego polskie państwo podziemne podjęło szereg działań w kwestii ratowania skazanych na zagładę Żydów. Polska była jedynym krajem okupowanej Europy, gdzie za pomoc i ukrywanie Żydów groziła kara śmierci pomagającemu i jego rodzinie. A mimo tego, to właśnie wśród Polaków najwięcej jest sprawiedliwych wśród narodów świata…

Nie zgadzamy się na takie przedstawianie historii. Wzywamy do dogłębnego zapoznania się z historią Polski okresu II wojny światowej i podjęcie refleksji na temat porównań, które Pan poczynił. W razie potrzeby służymy pomocną literaturą przedmiotu.


Reduta Dobrego Imienia

Kordi
Pieprzymy się z tymi żydami jak z wydmuszkami. Im bardziej ich głaszczemy tym bardziej nas te wszy gryzą.

Franciszek
Niestety prawda jest paskudna. Nawet po wojnie katoliccy patrioci mordowali Żydów. Na przykład w Kielcach.

Steve
Jak nie będziecie tych …y.ch …u..sy…w pozywać, nic się nie zmieni.

Razparuk
Wysłać paru smutnych chłopców, przestrzelić kolana i tyle… tak działa poważne państwo

polek
http://www.wsensie.pl/komentarze/26671-w-hitlerowskie-kur-y-oswiecim-to-bylo-przedszkole-w-porownaniu-z-moim-sanatorium-salomon-morel-najbardziej-odrazajacy-z-komunistow

Aka
Sidi N’Diaye – afrykański pisarz, afrykańska logika + zerowa wiedza historyczna nt. Polski (nie wiadomo, czy wie, gdzie Polska leży). Pozwać – niech się nie wypłaci.

sceptyk
I jeszcze autorowi i wydawcy nie wytoczono procesu o zniesławienie z żądaniem wysokiego odszkodowania i zakazu rozpowszechniania?

MatkaPolka72@MatkaPolka72
Dlaczego rząd się jeszcze tym nie zajął ??? Nie reagując dajemy ciche przyzwolenie na takie ekscesy.

Ursa Furiosa
Listy? Przecież to nie działa. Zacznijmy wydawać i promować wreszcie własne opracowania, może ten autor ma stronę internetową , wydawcę gdzie można umieścić widoczny protest???

Kazik
Szkalowanie innych narodowości to rasizm. Murzyn, który napisał tą kłamliwą książkę powinien ponieść odpowiedzialność karną. Ale znając PiS i ich dyplomację, nic nie zostanie zrobione.

Biznes
Nazistowsko niemiecki kolaborant próbuje zafałszować chistorję. Sprawa dla Polskiego rządu !. Są środowiska które mają w tym interes , na przykład próba Wymuszenia niezależnych Odszkodowań .

gosc
Jezeli takie narracje sa rozpowszechniane przez niemieckich syjonistow a nasi rzadzacy nie protestuja, to nie dziwia POwtarzajace sie paszkwile!!!….

max
W tych wszystkich protestach brakuje podkreślenia że sami Polacy byli planowo eksterminowani Bez zadbania u nas w Polsce o rzetelne upamiętnienie ofiar np budowa muzeum KL Auschwitz na nic protesty

max
Oczywiście chodziło mi o budowę Muzeum Obozu Zagłady dla Polaków KL Warschau

max
Książka wyszła wiec należy domagać się wycofania z rynku i przeprosin oczywiście przed sądem a może przymusowej edukacji historycznej dla autora Takie rzeczy pisze się na zlecenie warto to zbadać

z
Za słabo, za słabo. Wycofanie a jak nie – sąd.

tomahawk@tomahawk
Jeszcze głębiej w żydowskie tyłki panie Kaczyński .

boli? prawda musi boleć
pisowską hołotę może wtedy będzie miała szansę zrozumieć coś z rzeczywistego świata

OBIEKTYWNYJA@OBIEKTYWNYJA
Kto w tej Reducie pisze odpowiedzi? Analfabeta funkcyjny? Przecież tytuł wyraźnie mówi „Ofiary takiej samej nienawiści”, co to ma wspólnego z Wołyniem? I porównanie co do zasady jest trafne, oczywiście skala jest inna Tutsi zabito około 1 miliona, a polscy narodowcy z Podlasia, zabili kilka tysięcy rodzin żydowskich, ale metody były identyczne i główne powody. Podlascy Narodowcy chcieli okraść żydów i gwałcić ich dzieci, oczywiście bezkarnie. Nasza historia nie jest wcale taka wspaniała jak wciska wam IPN i Rydzyk…

JAKSSA
jest TAKI KRAJ francja SIE NAZYWA -WYMORDOWALI KRÓLA KSIĄŻĘTA i SZLACHTĘ .Paryż byl czerwony od KRWI. NAWET NAPISALI PIOSENKĘ O TYM i UZNALI ZE TO BEDZIE ICH HYMN NARODOWY ?! OTO NASZ PRZECIWNIK?

Kisielin
No i Murzyna pogięło. Reduta powinna go wyedukować poprzez wyro sądowy. A tak swoją drogą, ciekawe on czy wie gdzie leży Polska i jaki to wspaniały kraj.

demos@demos
a wystarczyło napisac prawdę – Żydzi w III Rzeszy.

…..


autor: fot. Twitter/@Europe1

emeryt@emeryt
To co, od dziś mamy wierzyć w uchodźcę na równi z Chrystusem?

slo
Ja ledwo wiążący koniec z końcem Polak w Polsce, pracujący na 4 etaty mam finansować ciapate nieroby które będą się szlajać po ulicach i gwałcić co popadnie, Bareja by nie wymyślił takiej paranoi.

ada
Turnau slynie z dobijania lezacych ( katolkow). Tak jest od wielu , wielu lat . Dla niego nawet matka Teresa moze miec problem z wejsciem do nieba . Ale o swoich , to ani slowa .

lakach katolikach od pokoleń!
a ilu ty zydku z GWna wziąłeś pod swoj dach ekonomicznych imigrantów? o Syryjczyków chrzescijan to cię nawet nie pytam bo jestes faszystą,rozlicza Katolików z wiary a sam szubrawiec pasożytuje na Po-

https://wpolityce.pl/polityka/376749-turnau-z-wyborczej-poucza-ze-uchodzca-to-jezus-chrystus-i-rozlicza-polakow-z-katolicyzmu-niech-nie-sciemniaja-ze-sa-nimi

Turnau z „Wyborczej” poucza, że „uchodźca to Jezus Chrystus” i rozlicza Polaków z katolicyzmu: „Niech nie ściemniają, że są nimi”

opublikowano: 9 godzin temu · aktualizacja: 9 godzin temu

Jan Turnau pisze w „Gazecie Wyborczej” poucza, że „uchodźca to Jezus Chrystus” i rozlicza Polaków z katolicyzmu. „Polacy mają święte prawo wyboru: nie muszą być katolikami. Niech jednak nie ściemniają, że są nimi, gdy brakuje im prawowierności sporo”- twierdzi.

Za punkt wyjścia do krytyki polskiej polityki migracyjnej wziął Turnau Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Zaczynając swój felieton drwił, że nikt w ten dzień nie myślał chyba „o insektach i zamachach terrorystycznych”, ale wszyscy myśleli o „ludziach bardzo nieszczęśliwych, wyganianych z własnej ojczyzny wojną albo głodem”. Jego zdaniem sprawa jest „globalna, polityczna, społeczna, narodowa i niewątpliwie kościelna”.

Rozumie to cudownie papież ubogich Franciszek, ale również ważni polscy hierarchowie. Niedziela była tego dowodem: prymas Polski Wojciech Polak zaświadczył formułą nauczycielską: „Nauczmy się kochać obcego jak siebie samego”

–napisał Turnau.

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z moich braci najmniejszych, mnieście uczynili”, powiedział Jezus Chrystus. Przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki dodał w poniedziałek słowa, a jakże, polityczne, choć zupełnie nie partyjne: sprawa uchodźców jest ważniejsza niż bezpieczeństwo narodowe

—dodał.

Trudno odnieść wrażenie, że wybór fragmentów z kazań hierarchów został dokonany pod z góry założoną tezę: katolicy to tylko ci, którzy przyjmują uchodźców. Ci, którzy w sprawie otwarcia dla nich granic mają krytyczne zdanie, zdaniem Turnaua już nimi zwać się nie mogą. A co z pomocą tym ludziom na miejscu? Szkoda, że publicysta nie zadał sobie już trudu, by zmierzyć się z tym tematem.

pc/”GW

Ja
Jak żydowska gazeta dla Polaków zaczyna nauczać katechizmu to musiał w nich duch święty wstąpić. Tyle,że go nie zrozumieli

uwaga
ilu arabskich uchodźców przyjęły PRZEBOGATE KRAJE ARABSKIE, KATAR, ARABIA SAUDYJSKA, EMIRATY? ilu przyjął IZRAEL?… ANI JEDNEGO! POMOCY ŻADNEJ TEŻ NIE UDZIELAJĄ! dlaczego my mamy to robić?!!!

wroc
Kolejny „mędrzec” o niepolskim nazwisku… Wal się..

zdrajcy Kk i Polski
Te pastuchy, wymienione w linku, nie głoszą nauki Kościoła katolickiego ale przewrotną naukę ojca kłamstwa na zgubę Kk, całej Europy i Polski — https://gloria.tv/video/1ZQGeZLLdDtq4t1pxAkZYjXvJ

dor
Izrael nie przyjmuje żadnych uchodźców, bo zagrażałoby to żydowskości państwa, powiedział premier Netaniahu.

df
Jakoś nauki Turnaua nie wpływają na nawrócenie na chrześcijaństwo zatwardziałych apostatów ze swej redakcji

Awerno@Awerno
Ja pytam Turnaua z GWna, ilu arabskich uchodźców przyjęli Żydzi? Dlaczego to ich nie rozlicza z ich wiary, na której pewnie lepiej się zna niż na katolicyzmie…?

…..


autor: Pixabay/Fratria

Suski nie kuma o co chodzi w
tej sprawie. Nie chodzi o to, że u nas będzie obowiązywać amerykańska ustawa, bo to niemożliwe ale o to, że Waszyngton będzie naciskał na Warszawę w interesie Żydów. Nie mamy b. kumatych polityków?

Odechnąłem. Suski nas obroni
Wystarczy popatrzeć jaka inteligencja bije z jego twarzy. PiS umie dobierać ludzi na ważne stanowiska.

ola
Najpierw zniszczyli i okradli nas Niemcy a teraz chca nas zniszczyc i okrasc zydzi. Panie PREZYDENCIE TRUMP niech Pan nas RATUJE !!!

q
znaczy „sojuszników” – jak przyjdzie coś kupić od usa to tak 🙂

nowy
A kto zapłaci podatek i odsetki za tyle lat od tego majątku i wyrówna koszty utrzymania tego majątku ?

bca
Dramat ! Widac nie trzeba obecnie wysyłać armii grabieżców po cudze mienie, wystarczy, że jakis sanhedryn to ustali, łamiąc wszystko… ustawy i zwyczaje, gasząc cywl. łaciń., na rzecz plemiennej

minsect@minsect
W polityce światowej obowiązuje prawo silniejszego. Skoro takie prawo zostało uchwalone w mocarstwie, od którego uzależniliśmy nasze bezpieczeństwo, to mamy problem. Dyplomacja zawaliła na całej linii niw działając u sojusznika. Inna sprawa że żydowskim organizacjom z USA nic od nas się nie należy – Niemcy mordowali w Polsce Polaków, narodowości polskiej i żydowskiej.

Gość
I po to się duduś spotykał z żydodiasporą w usa. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA dymanko się zbliża, oj TAK a głupie goje polaczki zapłacą! POLIN!!!

https://wpolityce.pl/polityka/376759-roszczenia-dotkna-takze-nasz-kraj-suski-o-amerykanskiej-ustawie-447-poki-co-ustawy-nawet-naszego-najwiekszego-sojusznika-nie-obowiazuja-w-polsce

Roszczenia dotkną także nasz kraj? Suski o amerykańskiej ustawie 447: „Póki co ustawy, nawet naszego największego sojusznika, nie obowiązują w Polsce”

opublikowano: 8 godzin temu · aktualizacja: 8 godzin temu

Ustawy, nawet naszego największego sojusznika, nie obowiązują w Polsce – podkreślił we wtorek szef gabinetu premiera Marek Suski pytany o przyjęcie przez Senat USA ustawy 447, która ma ułatwić odzyskiwanie majątków żydowskich utraconych w trakcie II wojny światowej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kontrowersyjna ustawa na biurku Donalda Trumpa. Senat USAdopomina się o mienie ofiar Holokaustu

Według mediów, ustawa 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today) daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu i do wspierania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców.

Póki co ustawy, nawet naszego największego sojusznika, nie obowiązują w Polsce

— powiedział Suski w Polskim Radiu 24, pytany o tą sprawę. Jego zdaniem, w Stanach Zjednoczonych podważana jest zgodność ustawy 447 z amerykańską Konstytucją.

Suski podkreślił też, że Polska ma bardzo dobre stosunki ze Stanami Zjednoczonymi. Dodał, że w oficjalnych rozmowach z wysokimi przedstawicielami amerykańskiej administracji, temat poruszany w ustawie 447 nigdy nie był podejmowany.

Rozmawiamy o współpracy w ramach NATO, w ramach rozwijania współpracy gospodarczej

— podkreślił.

Jeśli są jakieś skutki wojny, to należałoby się zgłaszać do agresora, a nie do ofiary

— powiedział szef gabinetu premiera.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Minister Suski: „Prezydent i premier Morawiecki to patrioci i będą wspólnie działać na rzecz dobra Polski”

Rozszerzenie programu „Rodzina 500 plus”? Marek Suski: To na razie indywidualny pomysł Beaty Szydło

ak/PAP

Hmm
Panie Suski, wydaje mi się, że Kraj, który przyjmuje ustawy sprzyjające bezczelnym wydrwigroszom nie jest już naszym największym sojusznikiem.

DAREK
NO TO MACIE MATOŁA NA WYSOKIM STANOWISKU, BREDZĄCY MIN O MIŁOŚCI DO MORDERCZYCH CHIN. PRECZ

SutkiDNOintelektualne
Kto lansuje to tepe bydle? Ten thebill sie na soltysa pcimia nie nadaje. Slyszales cwoku o blokadzie kasy szwajcarskiej w usa?

eeee
Michalkiewicz ma swoje zdanie na ten temat i ja również Polska dyplomacja kiepska a Polacy kolejny raz dostaną po kieszeni i we własnym kraju będą obywatelami 2 kategorii

dor
Nie po to na stanowisko min.MSZ wybrano człowieka Geremka aby nie wydrzeć Polakom tej kwoty.To bandycka ustawa, ale ma tak potężnych zwolenników,że Szwajcaria się ugięła to co dopiero my

JudaDNO
Rzeczpospolita przyjaciol tego gnoja PADalca sie klania.

OP
Towarzyszysz Susłow to ostatnio w TV Republika stwierdził że Rosja jest państwem demokratycznym.

bca
Póki co, robimy mało… Dziwna koincydencja, te łupieżcze prawo i nasze zmiany na szczytach władzy…, czy nowi są/maja byc bardziej elastyczni i „kontaktowo” niz poprzednicy ? Czarno to widzę….

piwonia
Jasne. Już Jonny Daniels na szabasowej kolacyjce z Morawieckim, Glińskim i Bielanem dopilnował tego, żeby obowiązywało.

Brutus
Niech oni kasę Indianom oddadzą wtedy warto z nimi gadać!!!!!!!!!!

gość
Próba przestępczego wyłudzenia 65 mld dolarów Gdzie jest prokurator? https://wprawo.pl/2017/12/29/zydowskie-roszczenia-wobec-polski-proba-przestepczego-wyludzenia-65-mld-dolarow-prokurator/

Mick-USA
Żydostwo rzadzi Polska=kaczynski=Morawiecki=Duda=Agenci wsi.po to zdieli Beate Szydlo i Antka Macierewicz zeby nie przeszkadzali=447 Nigdy nie zobaczyce Anek=PiS=wsi.

nie nagrabiliśmy
TĘPAKU judzący gość12:33 SZWAJCARZY NAGRABILI konta bankowe należne konkretnym spadkobiercom żydowskim -podczas gdy MY POLACY żadnego mienia należnego spadkobiercom Polakom pochodzenia żydowskiego

Polska Niepodległa vs UE
A czy Ameryka wi że jesteśmy sojusznikiem ? hahaha Suski jak zwykle małe dziecko w oparach naiwności w sprawach zagranicznych.

madziar@madziar
To typowe szczucie antysemickie, albowiem ustawa ta wspiera wysiłki ,aby mienie pożydowskie w ramach reprywatyzacji ( czyli owe 20% ) w przypadku braku spadkobirców , trafiały w danym kraju na specjalany fundusz wspierający OFIARY HOLOCAUSTU i i upamiętnianie Holocaustu ( czyli cmentarze i miejscsa Holocaustu ! . nic w tym zdrożnego , wprost przeciwnie jest wsparciem dla ideii , które są bliskie również Polakom !. Robienie tej ustawie czarnego pijaru jest typową antysemicką wrzutką !

angus@angus
A jednak dotarło do Zjednoczonej Prawicy, że zagraniczne, wrogie „szarpnięcie cuglami” DOBREJ ZMIANY prezydenckimi rękami zamieść się pod dywan i przykryć „innowacyjnościami” nie udało. Teraz to następuje gotowanie „polskiej żaby” na wolnym ogniu – min. Suski: „prezydent i premier Morawiecki to patrioci i będą wspólnie działać na rzecz dobra Polski” zostało podniesione do godności najwyższych priorytetów. A pan prezes tak umiejętnie „szarpnął cuglami” , że z wozu władzy powypadali lepsi ministrowie, jeden to nawet najlepszy. Zaś na przystanku „rekonstrukcja” powsiadały kwiaty Unii Wolności. Po tym „szarpnięciu” to nawet karę finansową TVN -owi anulowali. Ja, jako jeszcze większy od min. Suskiego mądrala uważam, że te lipcowe szarpnięcie cuglami , bo decyzje zostały już wcześniej podjęte poza granicami naszego nieszczęśliwego kraju. Zbieżność nominacji Morawieckiego i wszczęcie procedury ustawy 447 są czytelne. Słowem Daniels dla jednych, Dekan dla drugich, Suski dla trzecich. Jakby nie patrzeć doopa zawsze z tyłu, czyli propozycja nie do odrzucenia…

madziar@madziar
Po pierwsze , owe 20 % z ustawy reprywatyzacyjnej w przypadku braku żydowskich spadkobierców trafić ma nie do międzynarodowych organizacji jeno na krajowy fundusz wspierania OFIAR HOLOCAUSTU i upamiętniania miejsc Holocaustu , który ma być zarządxzany przez krajową żydowską organizację ! Zatem nie ma tutaj nic o roszczeniach jeno o tym by owe obligacje posłużyły na odbudowę zatraconej historii polskich szetli i cemntarzy żydowskich. Gdzie tutaj jest coś złego wie tylko błazen Michalkiewicz.

angus@angus
madziar@ – twoja naiwność jest równa PO-wskiej bezczelności – mówię tak, bo nie lubię wyzywać ludzi od głupków… co by się jednak należało

Bat na ruskie trolle
Ustawą 447 straszy nas Polaków tylko coraz bardziej agresywna ruska trollownia, która jest powszechnie tolerowana przez administracje wszystkich polskich portali internetowych.

madziar@madziar
angus, bredzisz jak Michalkiewicz, wyraźnie ci napisałem do zcego odnosi się ta ustawa do wsparcia działań mających na celu przeznaczanie owych 20 % z ustawy reprywatyzacyjnej w przypadku braku spadkobierców na krajowy fundusz wspierania Ofair Holocaustu i upamiętniania miejsc Holocaustu. gdybyś nie wiedział to państwo polskie z polskiego budżetu wykłada już duże sumy na te działania , zatem wsparcie tego działania owymi 20% , które nie mają spadkobierców jest niczym innym ino wsparciem działania naszego państwa. !!

judeopolonia za rogiem
RŻNIESZ GŁUPA SUSKI! Jest to podstawa prawna do wywierania na Polskę rozmaitych SKUTECZNYCH nacisków z sankcjami włącznie – np. zamrożą wszelkie polskie aktywa w USA, a to byłby koniec dla Polski

angus@angus
madziar@ – pomieszałeś ustawy przez pomyłkę albo rozmyślnie… – ustawa 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today) daje Departamentowi Stanu USA prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holocaustu i do wspierania kanałami dyplomatycznymi w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców. Zasady Prawa Rzymskiego takiej formy dziedziczenia nie przewidują ale „bracia starsi, mądrzejsi i sprytniejsi” nie w takie rzeczy ubogacili inne cywilizacje.

skwarek
Dziedziczenie klanowe pod którym podpisał się Bartoszewski nie ma nie wspólnego z Niemcami. Zginęli bezpotomnie i teraz mienie ma przejść nie na skarb państwa ale na klan żydowski O tym mówi 447

madziar@madziar
To nie żadne roszczenia jak sprzedają antysemici jeno wsparcie działań państwa mających nna celu realizację dzialań państwa leżących w jego kompetencjach , czyli wspierania OFIAR HOLOCAUSTU i upamiętniania miejsc Holocaustu ( w tym cmentarzy żydowskich ) w danym kraju. Tylko funkcjonalny analfabeta ( taki jak Michalkiewicz) może twierdzić,że chodzi o roszczenia.

pała na złodzieja
@madziar Ty jesteś normalny? Jakie 20%?! Mienie bez spadkowe jest własnością Skarbu Państwa w 100%. Koniec kropka żydowskiego knucia. Planowana ustawa reprywatyzacyjna w ogóle tego mienia nie dotyczy

kos
Madziar tys starszy czy madrzejszy ? Tresc ustawy jest dostepna a wiec skoncz mowiac delikatnie p…….ć

angus@angus
madziar- obie ustawy są na etapie projektów ! i polska ustawa czeka na rozstrzygnięcia amerykańskiej – poniał ?!

Polak
Niech Polska się wypowie że jest ofiarą Holokaustu wtedy będziemy mogli korzystać z tej ustawy.

Polak
RE; madziar@madziar – o wsparcie ofiar holokaustu z roszczeniami do szkopów ! Wyłom od tej zasady jest przyznaniem się Polski do jego sprawstwa i te 20% zawsze można zmienić pod sankcjami na 100%.

Mirek
Amerykańska doktryna państwowa zakłada obronę interesów obywateli amerykańskich na całym swiecie,wszelkimi środkami.W Polsce stacjonują wojska amerykańskie.

madziar@madziar
Polak , widzę ,że nie bardzo rozumiesz czym jest KRAJOWY FUNDUSZ jak każy funkcjonalny analfabeta. Jeszcze raz masz coś przeciwko temu ,ze owe 20% z ustawy reprywatyzacyjnej w przypadku braku żydowskich spadkobirrców s[parło ów KRAJOWY FUNDUSZ WSPIERANIA OFIAR HOLOCAUSTU ? Aż tak ci wyprali ?

madziar@madziar
Polska ustawa reprywatyzacyjna przewiduje tak jak dla mienia zabużańskie maksynmalnie zwrot 20 % wartości i to w obligacjach. Jeśli ktoś widzi roszczenia w fakcie ,że USA będzie namawiało do tego aby owe maksymalnie 20 % rekompensaty w ramach ustawy repreywatyzacyjnej w przypadku braku żydowskich spadkobierców przeznaczyć na KRAJOWY FUNDUSZ WSPIERANIA OFIAR HOLOCAUSTU i MIEJSC HOLOCAUSTU ( w tym cmentazry ) , to ma nie po koleii w głowie jak niejaki Michalkiewicz nazywając to ROSZCZENIAMI ! !

angus@angus
….chłopaki tu chodzi o nasze 65 miliardów $ amerykańskich w gotówce (rzecz znana od dawa !) dla super nadzwyczajnie uprzywilejowanej (bezzasadnie) kasty – szlachty jerozolimskiej niezależnie od tego co płacimy, płacimy i płacić będziemy

pisior
Jeżeli już to niech bulą Niemcy !

kks
madziar dwadziescia procent z roszczen to 13 mld dolarow , sumka jak na waciki dla ciebie lobbysto żydowski

madziar@madziar
_kks, bredzisz o roszczeniach jakbyś nie rozumiał , owe maksymalnie 20 % i to w obligacjac,h w przypadku braku żydowskich spadkobierców, to nie roszczenia jeno wskazanie celu jakim owa reprywatyzacja winna posłużyć w przypadku jak już wspomniałem braku żydowskich spadkobierców. ! Nie daj sobie narzucić antysemickiej narracji do czegoś co jest wsparciem działań naszego państwa. !

madziar@madziar
Gdyby nie powstał ten Krajowy Fundusz wspierania OFIAR HOLOCAUSTU I MIEJSC HOLOCAUSTU , to w przypadku braku spadkobierców żydowskich owe maksymalnie 20 % trafiłłoby bezpośrednio do budżetu państwa, który i tak z kolei wydatkowałby pieniądze podatników na cele , które ma za zadanie realizować KRAJOWY FUNDUSZ WSPIERANIA OFIAR HOLOCAUSTU I U{PAMIĘTNIANIA MIEJSC HOLOCAUSTU w tym cemtarzy żydowskich.

angus@angus
Casus przymuszonej tylko werbalnie…Szwajcarii dowodzi, że nawet bez ustawy 447 wypłaciły ich banki „braciom sprytniejszym” żądane kwoty. Niestety nie mamy już rządu, który by te sprawy spróbował „odkręcić” ! Teraz nami socjalista-globalista administruje, innowacyjnie administruje, a tu żywa, ciężka gotówka się nam wymyka – bo tu oto zawsze chodziło i chodzi. Dyrdymały innowacyjne i zapisy polskiej ustawy są warte tylko papieru do niej użytego.

madziar@madziar
angus bredzisz jak Piekarski na mękach czyli Michalkiewicz., to skutek gimnazjum ! ale one już w likwidacji !

toni06
Wystarczy na stronie Senatu USA przeczytać projekt aby zrozumieć jak te rozwiązania są niebezpieczne. A polski rząd nic nie robi, jedynie Polonia lobbuje przeciw. Morawiecki do roboty!

OBIEKTYWNYJA@OBIEKTYWNYJA
Amerykańskie ustawy w Polsce nie funkcjonują, ale Polskie pieniądze krążą po świecie. Wystarczy zająć Polskie złoto które przechowywane jest poza krajem, polskie wpłaty do Amerykańskich firm itp. Pożyjemy zobaczymy jak rozwiążecie ten problem. Moim zdaniem UTOPICIE Polskę… NIESTETY!!!

madziar@madziar
**Obiektywnaja ! Co jest niebezpiecznego w ustawie nakłaniającej do zakładania Krajowego Funduszu Wspierania Ofiar Holocaustu i Miejsc Holocaustu i wspierania tego funduszu obligacjami reprywatyzacyjnymi , w przypadku mienia żydowskiego w, Polsce gdy brak jest żydowskich spadkobierców ? Kto twierdzi ,że to jest niebezpieczne ? Po gimnazjum zapewne tak , ale gimnazja w likwidacji !*

gość
Proponuję zejść na ziemię. Kubeł zimnej wody też może być pomocny.

Polak
RE; madziar@madziar – o wsparcie ofiar holokaustu z roszczeniami do szkopów ! Wyłom od tej zasady jest przyznaniem się Polski do jego sprawstwa i O TO WŁAŚNIE CHODZI przedsiębiorstwu holokaust

vh
A może by im tak zapłacić te 65mld$ w zamian za zrzeczenie się roszczeń w przyszłości i za cywilizowany rozwód – by uniknąć problemów w przyszłości np brak możliwości osiedlania się itp itd

OBIEKTYWNYJA@OBIEKTYWNYJA
madziar co jest niebezpiecznego? A czytałeś może komentarze dotyczące tej ustawy w innych informacjach niż wplityce, radio Maryja i TVP? USA ma wspierać również roszczenia wsteczne, Polska przejęła takich majątków za około 65 MILIARDÓW dolarów, ktoś już to policzył. Czy sądzisz że odpuszczą?:) Wartość całego tego majątku bez spadkobierców Izrael ocenia na 200 Miliardów więc w Polsce ponad ¼…

wlkp@wlkp
Ta rasistowska ustawa nie jest zgodna z prawem USA ani żadnego państwa w Europie. Poza tym w 1960 r. władze USA zawarły z rządem polskim umowę i obywatele USA dostali odszkodowana. W umowie tej był zapis,że żaden obywatel USA nie ma więcej żadnych roszczeń wobec Polski i władze USA nie będą pomagać żadnemu obywatelowi USA w te sprawie. O tym już nawet mówił Sikorski gdy był ministrem.

Polak
RE; madziar@madziar; nawet te twoje 20% z 65 mld dol – to jest 13 mld dol które chcesz aby Polacy zapłacili zamiast szkopów przedsiębiorstwu holokaust? I to tak tylko na dobry początek!

angus@angus
U nas dyktatura z wypocinami @madziara i to dlatego do spotkania Czaputowicz – Timmermans dojdzie w niedzielę… w saloniku VIP-ów na lotnisku, bowiem potrzebujemy poszanowania praworządności -… w saloniku VIP-ów na lotnisku – tak się traktuje ekipę i ludzi Morawieckiego po „cuglach” w DOBREJ ZMIANIE, widać na to zasłużyli. Beato z Antonim wracajcie !

Gal Anonim
Majątki, które nie mają spadkobierców należą zgodnie z prawem do skarbu państwa! Łapy precz od Polskiej własności. Ci żydzi jakby nie patrzeć byli obywatelami polskimi, a nie amerykańskimi.

act447
https://www.congress.gov/bill/115th-congress/senate-bill/447

nie mają zastosowania
Majątek można zwrócić/odzyskać tylko na podstawie prawa własności lub spadku obowiązującego w danym państwie. Zasady religijno-gospodarcze jakiejkolwiek wspólnoty pozapaństwowej są podrzędne i

Nina
Polska nie zaczęła II W.Ś,ani nie napadła na żydów,Polacy im pomagali, więc niech im płacą następcy Hitlera szwaby przez Nemcy nasze państwo polskie najwięcej ucierpiało.Cały wschód polski dali Rosji

nadciąga judeopolonia
RŻNIESZ GŁUPA SUSKI! Jest to podstawa prawna do wywierania na Polskę rozmaitych SKUTECZNYCH nacisków z sankcjami włącznie – np. zamrożą wszelkie polskie aktywa w USA, a to byłby koniec dla Polski

Ultima Thule
Przecież sami chcecie pozywać Niemcy przed amerykańskim sądem. To miecz obosieczny. Jeśli DE ma uznawać jurysdykcję sadów USA to i PL. A wtedy zlicytuja nas do ostatniego guzika.

mama
pytanie: jak technik teatralny bez wyzszego wyksztalcenia moze wypowiadac sie o obowiazywaniu niebezpiecznej ustawy amerykanskiej nr 447, gdy nawet jej nie czytal?

madziar@madziar
ilu tu funkcjonalnych analfabetów po gimnazjum pokroju Michalkiewicza , ale na całe szczęście gimnazja do likwidacji idą !

WADIUM
NO I CO ŻE COŚ TAM ZAJMOMM U NAS JEST WIĘCEJ. NP BLACK HAWK ZA DARMO. NASZ. I JESZCZE MOŻLIWOŚĆ WSPÓŁPRACY Z CHINAMI PO WPŁACENIU WADIUM 100 MILIARDÓW EURO

madziar@madziar
Ninko , głodnemu chleb na myśli , otóż Polacy nie napadli na Żydów , a Żydźi wcale nie chcą aby Polacy im płacili jak to nieudolnie sprzedajesz !. Z majątku zwracanego w ramach ustawy reprywatyzacyjnej czyli maksymalnie 20 % wartości w obligacjach w przypadku braku żydowskiego spadkobiercy proponuje się przeznaczyć na KRAJOWY ( POLSKI ) FUNDUSZ WSPIERANIA OFIAR HOLOCAUSTU I UPAMIĘTNIANIA MIEJSC HOLOCAUSTU ! Gdzie ty Tutaj widzisz płacenie. Przypomnę biednej gimnazjalistce Nince ,że państwo polskie z budżetu wspiera tak Zydowski Instytut Historyczny i Zydowski teatr i muzea poświęcone Holocaustowi , zatem jaki ty widzisz problem aby realizację tych państwowych zadań wesprzeć tymi obligacjami , w których spadkobierców żydowskich brak ? ! Zdradź mi tę tajemnicę !

2 thoughts on “644 Przeciw-polska propaganda i urabianie goi, czyli ludobójstwo w Rwandzie porównane z rzekomymi mordami polskich chłopów na Żydach, a w tle czai się ustawa 447

 1. jaro7 @jaro7:
  Tu nie będzie nękania, tu będzie dyspozycja z USA i tyle. Wasal wykona, Duda przyklaśnie. Moze Tillerson przyleciał z takimi dyspozycjami, plus z nakazem kupowania ich szrotu wojskowego plus dalszym wspieraniem Banderolandu.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/prof-chodakiewicz-o-amerykanskiej-ustawie-447-moze-oznaczac-nekanie-polski/


  M.arek J. Chodakiewicz. Źr. YouYube

  PROF. CHODAKIEWICZ O AMERYKAŃSKIEJ USTAWIE 447: MOŻE OZNACZAĆ NĘKANIE POLSKI

  26 stycznia 2018|1 Komentarz|w Ameryka, polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  Historyk specjalizujący się m.in. w badaniu stosunków polsko-żydowskich opowiedział o zagrożeniach wynikających z amerykańskiej ustawy 447.

  Prof. Marek Jan Chodakiewicz uważa, że w razie przyjęcia w USA projektu ustawy 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today, JUST), Polska zostanie poddana presji mającej na celu wymuszenie wypłaty odszkodowań za mienie ofiar Holokaustu. – podała w piątek Polska Agencja Prasowa.

  Przypomnijmy, że przegłosowana w amerykańskim Senacie ustawa 447 otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Chodzi tu głównie o znajdujące się w Polsce nieruchomości państwowe, które są dziś własnością samorządu terytorialnego lub skarbu państwa. Ustawa została przyjęta przez Senat USA 12 grudnia. Po zatwierdzeniu przez amerykański parlament trafi do podpisu na biurko prezydenta Donalda Trumpa. Jest realna możliwość, że stanie się obowiązującym w USA prawem. Zgodnie z nią Departament Stanu będzie mógł wspierać organizacje międzynarodowe ubiegające się o mienie pożydowskie, które nie ma spadkobierców.

  Jak mówił prof. Chodakiewicz w rozmowie z PAP, przyjęcie ustawy może skutkować rozmaitymi działaniami wobec Polski – „Od nieoficjalnych nacisków przez oficjalny lobbying aż do sankcji”. Zdaniem historyka USA mogą sięgnąć po „sankcje pozytywne” w postaci propozycji objęcia ochroną tarczy rakietowej lub przyznania korzystnych warunków handlowych w zamian za zaspokojenie roszczeń organizacji ubiegających się o mienie pożydowskie.

  Sankcje negatywne mogą oznaczać – w razie odrzucenia roszczeń – bojkot polskich produktów, cła zaporowe na nie, albo odmowę udzielenia kredytu. Są setki rozmaitych kijów i marchewek w kategorii sankcji – mówił Chodakiewicz. Jego zdaniem nikt obecnie nie lobbuje w USA przeciwko przyjęciu tej ustawy, ponieważ „polska dyplomacja na takich sprawach się nie zna”, a polskiej Polonii w Ameryce brakuje odpowiedniej organizacji. Według niego ustawa 447 może skutkować „nękaniem Polski na rozmaitych płaszczyznach, aż do czasu, gdy się złamie tak jak Szwajcaria w swoim czasie”. Zaznaczał, że ustawa będzie dotyczyć nie tylko Polski, ale także wszystkich państw świata, w szczególności krajów postsowieckich.

  Prof. Chodakiewicz uważa także, że ustawa, jeśli zacznie obowiązywać, przyczyni się do pogorszenia stosunków polsko-amerykańskich.

  CZYTAJ TAKŻE: Winnicki o roszczeniach żydowskich: MSZ przyznaje, że na Polskę od lat wywierany jest nacisk ze strony rządów USA i Izraela

  Kresy.pl / PAP

  https://wpolityce.pl/polityka/378493-prof-chodakiewicz-o-ustawie-447-jej-konsekwencja-moze-byc-nekanie-polski-az-do-czasu-gdy-sie-zlamie

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.