647 ZDF nie chce przeprosić za „polskie obozy śmierci”! Sugeruje, że dopóki w Polsce nie rządził PiS, to nie zapadały takie wyroki

W Minęła20 Apel do obywateli Niemiec: „Nie zakłamujcie historii!

GEOPOLITYKA
Published on Aug 1, 2017
SUBSCRIBE 378

W #Minęła20 Apel do obywateli Niemiec: „Nie zakłamujcie historii! Przeproście Karola Tenderę i inne swoje ofiary”


Jak niestety ciągle jest. W mendiach gównego nurtu o tym też nie dowiemy się ani słowa… Wiem, co piszę, bo sprawdziłem… Swoją drogą, czy to naprawdę prawda, że (…) od 2015 r. w Polsce władze sprawuje konserwatywny rząd, który „funkcjonuje pod hasłem aktywnej polityki historycznej ukierunkowanej na ochronę dobrego imienia państwa polskiego i Polaków”(…)? Niby gdzie?!! Czyżby to dawanie dupy na prawo i lewo przez PiS,.. to i tak jest dla potomków SS-manów i innych folksdojczów dużo za dużo?!!

Może mamy jeszcze przepraszać na klęczkach za Hitlera, Goebbelsa i innych takich „Polaków” tych „biednych niemieckich bohaterskich antyfaszystów”, broniących świata przed „polskimi nazistami”?!!


Takiego wała, jak Polska cała (Jarocin ’87)

…..

Niemcy są oburzeni, że Polacy sugerują ich odpowiedzialność za holokaust

ZMIANY na ZIEMI
Published on Jun 21, 2017
SUBSCRIBE 50K
Gdy premier polskiego rządu, Beata Szydło, podczas obchodów rocznicy wysłania do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auchwitz pierwszego transportu Polaków, powiedziała, że zadaniem każdego rządu jest chronić swoich obywateli, rozpętała się burza medialna. Oliwy do ognia dolał sam Donald Tusk, który uznał słowa polskiej premier za skandaliczne.

…..


Źródło: internet

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/niemcy-sa-oburzeni-ze-polacy-sugeruja-ich-odpowiedzialnosc-za-holokaust

Niemcy są oburzeni, że Polacy sugerują ich odpowiedzialność za holokaust

autor: admin (2017-06-20 15:06)

Gdy premier polskiego rządu, Beata Szydło, podczas obchodów rocznicy wysłania do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auchwitz pierwszego transportu Polaków, powiedziała, że zadaniem każdego rządu jest chronić swoich obywateli, rozpętała się burza medialna. Oliwy do ognia dolał sam Donald Tusk, który uznał słowa polskiej premier za skandaliczne.

Lewicowym politykom słowa takie jak „Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby uchronić swoich obywateli” od razu skojarzyły się z sytuacją z nielegalnymi imigrantami islamskimi, zwanymi dla niepoznaki „uchodźcami”. Stało się tak mimo tego ,że nic takiego nie zostało powiedziane. To jednak nie przeszkadza lewackim propagandystom, aby tworzyć rozmaite insynuacje i egzegezy słów premier Szydło. Niektórzy szli w oskarżeniach tak dalego, że nazywali tą wypowiedź „nazistowską propagandą „.

Tym, który dał sygnał do ataku był nie kto inny jak protegowany niemieckiej kanclerz Merkel, Donald Tusk. Za nim do ataku ruszyli wszyscy zwolennicy islamizacji zaordynowanej w Polsce przez Brukselę. Rytualne obijanie po głowie polskiej premier „nazistowską pałką” nie ograniczyło się jedynie do polskiej sceny politycznej, wypowiedzieli się również specjaliści w dziedzinie nazizmu, czyli jego założyciele, Niemcy.

W lewicowej gazecie Frankfurter Rundschau, słowa pani premier odnośnie obrony bezpieczeństwa polskich obywateli, zostały zinterpretowane jako próbę przedstawienia Holokaustu jako „czysto niemieckiej zbrodni, w której Polska nie brała udziału”. Tym samym dowiedzieliśmy się, Naziści to nie Niemcy, a bardzo możliwe, że to Polacy.

Jeszcze pal licho gdy takie rzeczy opowiadają Żydzi, ale Niemcy? To zdumiewające, że takie deklaracje jak ta z Frankfurter Rundschau, nie wzbudzają sprzeciwu Żydów. Wygląda na to, że Niemcy i Izrael, prowadzą wspólną politykę historyczną, której celem jest przeniesienie niemieckich zbrodni na Polaków.

Częścią tej strategii jest konsekwentne używanie sformułowania „polskie obozy śmierci „, co ma na celu wbicie do głowy swiafowej opinii publicznej, że jedyny naród odpowiedzialny za holokaust to Polacy, a naziści nie byli Niemcami tylko wielonarodową grupą przestępców wojennych. Z jakiegoś jednak powodu na tych obozach nie ma napisów w języku polskim tylko po niemiecku.

Można dostać zawrotów głowy od tej bezczelności. Zresztą pewnie mało kto wie, że Auchwitz był obozem dla Polaków, a Żydzi byli przewożeni głownie do Birkenau. Czy oznacza to, że w okupowanej Polsce to Polacy zabijali Polaków i Żydów w „polskich obozach smierci”? Tak sugerują Niemcy i na świecie prawie nikogo to już nie oburza.

Poziom absurdu jaki osiągnięto promując niemiecką politykę historyczną jest porażający, a pewnie to nie ostatnie ataki wymierzone w Polaków, których społeczność międzynarodowa najwyraźniej namaściła już na jedynych pomocników beznarodowych nazistów.

(UWAGA na bardzo ciekawe komentarze pod tym wpisem!)

…..


autor: auschwitz.org

vbn
powinni zapłacić a nie „przeprosić” przepraszają dzieci w przedszkolu a ci z pełną świadomością kłamią i za to należy się rekompensata finansowa

http://wgospodarce.pl/informacje/42278-wreszcie-niemcy-beda-musieli-przeprosic

Zespół wGospodarce 5 listopada 2017 09:15

Wyższy Sąd Krajowy w Koblencji orzekł, że niemiecka telewizja ZDF musi przeprosić za nazwanie obozów zagłady „polskimi”. To pierwsze takie postanowienie, które zapadło na terenie Niemiec – podała IAR.

Postępowanie toczyło się przed Wyższym Sądem Krajowym w Koblencji. Mecenas Lech Obara, który reprezentował przed niemieckim sądem 95-letniego Karola Tenderę, b. więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz, chciał tam uzyskać klauzulę wykonalności dla wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

W grudniu 2016 r. krakowski sąd nakazał niemieckiej stacji telewizyjnej Zweites Deutsches Fernsehen (ZDF) umieścić przeprosiny za użycie określenia „polskie obozy” na stronie głównej serwisu internetowego tej stacji.

Oświadczenie w tej sprawie zostało jednak zamieszczone nie na stronie głównej, a na jednej z zakładek portalu.

Mecenas Lech Obara, który reprezentował przed sądem w Koblencji Karola Tenderę, chciał tam uzyskać klauzulę wykonalności dla wyroku Sądu Apelacyjnego w Krakowie. W sierpniu do Wyższego Sądu Krajowego w Koblencji zostało skierowane pismo procesowe, o czym poinformował w komunikacie prezes Stowarzyszenia Patria Nostra z Olsztyna, Lech Obara.

Obara ocenił, że przed sądem w Koblencji zwyciężyły racje strony polskiej – informuje IAR. Mecenas podkreślił w swojej wypowiedzi, że sąd użył bardzo ważnych argumentów.  „Wskazał, że pan Karol Tendera, były więzień Auschwitz, zasługuje na ochronę, na ochronę zasługuje jego godność, prawo dobrego imienia w przestrzeni światowej”  – ocenił cytowany przez IAR, Lech Obara.

W ocenie Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów „Lech Obara i Współpracownicy” wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie nie został wykonany. Obara przyznał, że ZDF może argumentować, że przeprosiny zostały już opublikowane.  „My będziemy jednak twierdzić, że wyrok nie został wykonany” – powiedział Lech Obara.

Jak dodał, strona główna jest jedna i to na niej przeprosiny miały być zamieszczone.

PAPMS

…..


autor: germandeathcamps.org

Moja rodzina
mówi : D Z I Ę K U J E M Y

wersal
Jestem przekonany, że trwający w Polsce w mediach od lat tzw. „przemysł pogardy” był niemieckim pomysłem i był przez Niemców nadzorowany. Dlatego realizowały go polskojęzyczne niemieckie media.

Jakaś niemiecka organizacja tu
rystyczna reklamowała loty do Polski stukasami. Należało reklamować powroty do Rzeszy Gustloffami. A i to tylko tych wyłowionych. Tylko kto w Polsce miałby to robić, Gliński? Delikatny Waszczykowski?

https://wpolityce.pl/polityka/365441-zwyciestwo-w-walce-z-niemiecka-zdf-wyrok-sa-w-krakowie-w-sprawie-stosowania-okreslenia-polskie-obozy-zaglady-do-wykonania-w-niemczech

Zwycięstwo w walce z niemiecką ZDF – Wyrok SA w Krakowie w sprawie stosowania określenia „polskie obozy zagłady” do wykonania w Niemczech!

Prawomocnym wyrokiem z dnia 22 grudnia 2016 r. Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał niemieckich stacji telewizyjnej ZDF przeproszenie byłego więźnia Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz” – na stronie głównej jej portalu internetowego. Przeprosiny takie ukazały się na podstronie serwisu ZDF w miejscu na pierwszy rzut oka całkowicie niewidocznym, co stało w sprzeczności z treścią wyroku sądowego. Niemiecka telewizja uchylała się jednak od prawidłowego wykonania wyroku polskiego sądu – aż do teraz…

—czytamy w komunikacie Stowarzyszenia Patria Nostra.

To koniec batalii o z niemiecką telewizją ZDF, która przez długi czas nie chciała przeprosić za „polskie obozy śmierci”. Cała sprawa nie była jednak taka prosta.

CZYTAJ WIĘCEJZDF nie chce przeprosić za „polskie obozy śmierci”! Sugeruje, że dopóki w Polsce nie rządził PiS, to nie zapadały takie wyroki

Ze względu na stanowisko niemieckiej telewizji ZDF, prawnicy Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów „Lech Obara i Współpracownicy”, reprezentujący p. Karola Tenderę, byli zmuszeni do wszczęcia kolejnego procesu w tej sprawie – tym razem o wykonanie prawomocnego wyroku polskiego sądu na gruncie prawa Niemieckiego. Sąd Krajowy w Moguncji przyznał rację polskiej stronie w tym sporze, jednak stacja ZDFzaskarżyła to postanowienie do Wyższego Sądu Krajowego w Koblencji. W toku tego postępowania prawnicy obu stron wymienili między sobą setki stron pism procesowych. Stacja telewizyjna ZDF posunęła się nawet do tak wątpliwych moralnie działań, jak próby podważenia niezawisłości polskich sądów przy orzekaniu w tej sprawie w 2016 r. Zaprzeczył temu Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar w swoim wystąpieniu skierowanym do niemieckiego sądu w toku tego postępowania

—relacjonuje przebieg batalii o prawdę historyczną Stowarzyszenie. Wyższy Sąd Krajowy w Koblencji również podzielił argumentację prezentowaną przez prawników Stowarzyszenia Patria Nostra.

Stanowisko Wyższego Sądu Krajowego w Koblencji jest kolejnym krokiem milowym w walce o prawdę historyczną w związku z bezprawnym stosowaniem określenia „polskie obozy zagłady” w niemieckich mediach. Otwiera to drogę dla innych spraw tego rodzaju, co pozwoli na wykonanie innych podobnych wyroków, dotyczących kłamstwa na temat „polskich obozów zagłady” używanego przez niemieckie media

—komentuje sprawę mec. Lech Obara z Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów „Lech Obara i Współpracownicy”.

CZYTAJ WIĘCEJCiąg dalszy batalii z ZDF o „polskie obozy zagłady”. Do niemieckiej telewizji trafiło wezwanie do wykonania wyroku sądu

kk

Chwalba
Zwycięstwo będzie wtedy , kiedy ZDF opublikuje przeprosiny

Kmieć
ZDF powinna dostać po K I E S Z E N I ,zresztą jak każde kłamliwe ….. i ……. na pasku s o r o s a !

Polak
A co z odszkodowaniem za kłamstwo historyczne od ZDF?

Wielkopolanin@Wielkopolanin
nazistowskie szkopy, z mlekiem matki pijący nienawiść i zakłamanie. Nie liczcie na kupowanie przeze mnie niemieckich produktów. Lidl, Kaufland – wcześniej, czy później zbankrutujecie w Polsce.

tryglaw@ja-nusch-ec
Zglaszam oficjalny protest przeciwko emitowaniu filmu dokumentalnego o zatopieniu na Baltyku w styczniu 45 roku statku pasazerkiego Wilhelm Gustloff. Film wznawiany jest zbyt czesto i mozna odniesc wrazenie ze to Niemcy sa ofiarami II Wojny Swiatowej. Niemcy to kaci Slowian, w samej tylko IIWS zginelo ponad 40000000 (czterdziesci milionow) Slowian. Przemysl dezinformacji na temat odpowiedzialnosci niemieckiej za zbrodnie dziala od lat czterdzistych i ma sie dobrze. Tylko my ludzie dobrej woli mozemy sie tej fali klamstwa przeciwstawic.

bobi
niemcy zawsze byli wrogiem

niestety
Brawa dla kancelarii mecenasa Obary ..! Da się utrzeć nosa zakłamanym Helmutom ..? Oczywiście , że da , tylko trzeba chcieć ..!

von Nagay
Niemcy fikali, fikaja i beda fikac. Taka to juz nacja. A wyroku polskiego sadu nie wykonaja, bo „co mi zrobisz jak mnie zlapiesz?”

…..

Bolek128@mrz1677 godzin temu
Tych hitlerowskich I gebelsowskich wnuczkow trzeba POzwac do trybunalu w hadze o miljonowe odszkodowania za klamstwa oraz szezenie propagandy gebelsowskiej a nie o jakies przeprosiny rzad POwinien wziasic najlepszych prawnikow z NY najlepiej Zydow I niech niemieckie lajno postawia POd murem a na dodatek szwabski rzad tez musi za te klamstwa zaplacic oraz za zniszczenia wojenne moze wtedy zamkna te gebelsowskie pyski

szpila 94.254.144.*6 godzin temu
teraz to już kolejna sprawa o kłamstwo oświęcimskie i wyrok skazujący a nie przeprosiny

wawa 89.79.131.*9 godzin temu
faszystowski Berlin kolejny raz wypowiedział Polsce wojnę… tym razem bez czołgów i obozów koncentracyjnych…. kiedy MSZ się obudzi???

piotr151974@piotr151974 9 godzin temu
Obojętne z jakiego punktu widzenia : te obozy nie były polskie. Można je nazwać niemieckimi, nazistowskimi, hitlerowskimi. Jeśli chodzi o lokalizację to: w niemczech, austrii dołączonej do III rzeszy lub okupowanych ziemiach polskich. Przecież to proste do zrozumienia. Inaczej: nie zrozumie ten, kto nie ma zamiaru zrozumieć.

estka 148.81.198.*9 godzin temu
Expressis verbis: „…dopóki w Polsce nie rządził PiS, to nie zapadały takie wyroki”. I wszystko jasne! Mocny argument, że sądy trzeba było reformować.

Polak 159.205.190.*6 godzin temu
Co z repolonizacją Polski?

https://wpolityce.pl/polityka/350301-zdf-nie-chce-przeprosic-za-polskie-obozy-smierci-sugeruje-ze-dopoki-w-polsce-nie-rzadzil-pis-to-nie-zapadaly-takie-wyroki

ZDF nie chce przeprosić za „polskie obozy śmierci”! Sugeruje, że dopóki w Polsce nie rządził PiS, to nie zapadały takie wyroki

opublikowano: 40 minut temu

ZDF upiera się, by nie przepraszać za „polskie obozy zgłady”. W apelacji stacja kwestionuje prowadzoną przez polski rząd politykę prawdy historycznej. Twierdzi też, że sądy w naszym kraju nie są niezawisłe.

Niemiecka stacja wniosła właśnie apelację od klauzuli wykonalności, którą na początku lutego wydał Sąd Krajowy w Moguncji. Zgodnie z nim ZDF miał zamieścić na swojej głównej stronie internetowej przeprosiny za sformułowanie „polskie obozy zagłady”, użyte w jednym z materiałów. Portal tvp.info dotarł do apelacji złożonej przez ZDF do Najwyższego Sądu Krajowego.

Niemiecka telewizja tym razem dowodzi, że niekorzystny wyrok w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, który nakazał jej przeprosiny za sformułowanie „polskie obozy zagłady”, jest pokłosiem zmian polityczno-gospodarczych w naszym kraju.

W apelacji ZDF pisze, że od 2015 r. w Polsce władze sprawuje konserwatywny rząd, który „funkcjonuje pod hasłem aktywnej polityki historycznej ukierunkowanej na ochronę dobrego imienia państwa polskiego i Polaków”. W ramach tej polityki, jak pisze niemiecka stacja, prowadzone są działania nie tylko dyplomatyczne, ale też prawne. Według ZDF, polski rząd chce, by taka polityka była też realizowana przez sądy w naszym w kraju.

Stacja sugeruje tym samym, że wyrok, który zapadł w Krakowie był pokłosiem aktywnej polityki rządu, który walczy o prawdę historyczną.

W piśmie ZDF zwraca uwagę, że dopóki w Polsce nie rządził PiS, to nie zapadały takie wyroki. Dalej można przeczytać też o zmianach w Trybunale Konstytucyjnym, które według niemieckiej telewizji doprowadziły do jego „obalenia”.

ZDF nawiązuje też do reformy sądownictwa. Twierdzi, że Sąd Najwyższy zostanie rozwiązany, a wszyscy sędziowie będą pozbawieni stanowisk. Do swojego pisma ZDF załączył artykuły z prasy niemieckiej, które mają potwierdzać przedstawioną wersję.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bezczelność niemieckiej telewizji. ZDF nie chce przeprosić za „polskie obozy”, mimo nakazu sądu w Moguncji

Były więzień Auschwitz chce, by ZDF przeprosiła za „polskie obozy zagłady” jak należy: „Ja to robię dla Polski, żeby przestali nas szkalować”

NASZ NEWS. Śledczy na wojnie o dobre imię Polski. Od dziś każda sprawa o „polskie obozy śmierci” z udziałem prokuratora!

wkt/TVP.info

konikpolski
wpiszcie sobie w google „Entschuldigung bei Karol Tendera – ZDF” i pierwszy link oficjalne przeprosiny na stronie ZDF. Ocene tego artykulu zostawiam bez komentarza.

konikpolski
przeciez przeprosili – wisza przeprosiny na stronie ZDFu

grzegorz
szkop był jest i będzie największym wrogiem POLSKI. Osobiście tych szkopskich redaktorków spalił bym w piecach pobudowanych przez ich dziadów

I nie boją się, że Świrski
z nich wiatrak zrobi? No to nie znajo Świrskiego! Świrok jak się wnerrrwii, jak się zaweźmieee, jak natężyy… ale jeden warunek… musi siedzieć na klopie. Najlepiej niemieckim.

forumowy_paul
To dziwne, bo informacja o tej samej apelacji (choć z nieco innych powodów) była już w…lutym. Czy czasem TVPiS na wzór Lisa nie za bardzo podgrzewa emocje?

ha
I to jest pokłosie tych matołów donosicieli z totalnej na Polskę. Zadowoleni? Odpowiecie kiedyś przed sądem ale Ostatecznym za tą Targowicę i kłamstwa o Polsce!

renifer
~akr~ świetny pomysł, brawo, żeby Polacy chcieli go wykorzystać byłoby super.

sprawiedliwa@sprawiedliwa
W Polsce Rządzą Polacy prawdziwy Polski Rząd PIS a nie jak był za POpaprynch Folksdojczy którzy robili wszystko żeby Polska była kolonią niewolników dla IV Rzeszy merkel. Tu jest POLSKA zapamiętajcie to sobie faszyści z niemiec skończyło się folksdojczowanie dla was teraz będzie Rządził Polski Rząd PIS.

Un
Niemcy sa GENETYCZNIE CHYBA USZKODZENI?

drwal
Polska musi wnieść pozew przeciw Niemcom i prowadzić politykę w celu likwidacji tego państwa.

LenS
Pokrętni jak GRU.Przypadek czy kadry? No to pytanie?hitler był niemcem czy Polakiem?A NSDAP to dzieło Polaków, czy prusackich „nadludzi”?I pewnie NIGDY nie było „defilady przyjaciół”w Brześciu?

cedr
Jak najszybciej Polska musi zażądać odszkodowania za II wojnę światową.

ewalew-67@ewalew-67
co za bzdura. jak się kłamie i ma się za to wyrok to się go wykonuje… niemieckie podwójne standardy…

yeah
Przed rządami PiS, sprawę zamiatano pod dywan. I Niemcy czekają na powrót tej sytuacji. Są tak bezczelni, że wprost o tym informują.

aus Germ.
Jak widzisz w PL szwaba, to wiesz, co masz zrobic, bez pytan, kowersacji, tak jak oni wtedy…..

fads
Na pasku w tvp dawać non stop w najważniejszych językach czyje to były obozy. Non stop. A w tv Polonia plansze przed kazdymi wiadomościami.

kontras@kontras
Niezawisłość Sądów w Polsce zależy od tego kto w danym momencie ma większość Parlamentarną, wystarczy sam fakt zmiany proporcji w Parlamencie żeby Sądy przestawały być Niezawisłe lub na powrót takimi się stawały. W myśl tej interpretacji należałoby zwiększyć ilość Posłów tego ugrupowania od którego Niezawisłość jest spełniona i wszystko będzie jak należy. Nie może to być oczywiście Partia która prowadzi cyt. „aktywną politykę historyczną ukierunkowaną na utrzymanie dobrego imienia Państwa Polskiego” i (w domyśle )jest z natury konserwatywna w swoich poglądach.

Edukator
Odebrać akredytacje dziennikarskie w Polsce tym wszystkim korespondentom, których redakcje pozwalają na pisanie o ‚polskich obozach zagłady’. I tyle na początek.

LenS
Pod rozwagę.Berlin 1939 a dziś?Hitler zlikwidował mniejszość Polską,Merkel w tym trwa.Hitler mordował niepełnosprawnych,Merkel wprowadza eutanazję.Stalin dostarczał ropę putin dostarcza gaz do Rzeszy

K71
Niemiaszki myślą tylko i wyłącznie kategorią pieniądza. Inne wartości są im nie znane, taki po prostu handlujący narodek. Gdyby mieli zapłacić karę, WTEDY BY PRZEPROSILI…

Bill
Wyjątkowa bezczelność i arogancja! To się w pale nie mieści, do czego doprowadziły rządy PO-PSL. Do całkowitego rozbestwienia wobec Polski.

nauczycielka@nauczycielka
„nie będzie Niemiec pluł nam w twarz” NAZI GERMAN DEATH CAMPS na każdym wolnym murze, na koszulkach, plakatach … do dzieła Polacy! Wszyscy jesteśmy Redutą Dobrego Imienia Polski!

nauczycielka@nauczycielka
Edukator 83.10.106.* Zdecydowanie TAK Odebrać akredytacje dziennikarskie w Polsce tym wszystkim korespondentom, których redakcje pozwalają na pisanie o ‚polskich obozach zagłady’. I tyle na początek. NAZI GERMAN DEATH CAMPS na każdym wolnym murze, na koszulkach, plakatach … do dzieła Polacy! Wszyscy jesteśmy Redutą Dobrego Imienia Polski! Chyba to nie jest zbyt duży wysiłek dla klikających forumowiczów w ramach spaceru pomiędzy klikaniem.

…..


Zdjęcie ilustracyjne. Brama obozu Auschwitz, źr.. wikimedia

http://kresy.pl/wydarzenia/telewizja-zdf-zamierza-przepraszac-polskie-obozy-zaglady-zarzuca-polskim-sadom-upolitycznienie/

TELEWIZJA ZDF NIE ZAMIERZA PRZEPRASZAĆ ZA „POLSKIE OBOZY ZAGŁADY”. ZARZUCA POLSKIM SĄDOM UPOLITYCZNIENIE

25 lipca 2017|0 Komentarze|w Europa Zachodnia, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

Niemiecka stacja ZDF wniosła właśnie apelację od klauzuli wykonalności, którą na początku lutego wydał Sąd Krajowy w Moguncji – informuje TVP Info.

W swojej apelacji, telewizja ZDF kwestionuje sposób prowadzenia polskiej polityki historycznej i twierdzi, że obecnie polskie sądy nie są niezawisłe. ZDF miał zamieścić na swojej głównej stronie internetowej przeprosiny za sformułowanie „polskie obozy zagłady”, użyte w jednym z materiałów.

Jak informuje TVP Info „Niemiecka telewizja tym razem dowodzi, że niekorzystny wyrok w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, który nakazał jej przeprosiny za sformułowanie „polskie obozy zagłady”, jest pokłosiem zmian polityczno-gospodarczych w naszym kraju. W apelacji ZDF pisze, że od 2015 r. w Polsce władze sprawuje konserwatywny rząd, który ‚funkcjonuje pod hasłem aktywnej polityki historycznej ukierunkowanej na ochronę dobrego imienia państwa polskiego i Polaków’. W ramach tej polityki, jak pisze niemiecka stacja, prowadzone są działania nie tylko dyplomatyczne, ale też prawne. Według ZDF, polski rząd chce, by taka polityka była też realizowana przez sądy w naszym w kraju.”

ZDF pisze, że dopóki w Polsce nie rządził PiS, to nie zapadały takie wyroki. Oskarża się też obecny polski rząd o dążenie do „obalenia” Trybunału Konstytucyjnego.

– Karol Tendera, były więzień KL Auschwitz, pozwał ZDF za nazwanie obozów zagłady „polskimi”. Do procesu przyłączyli się nie tylko prawnicy, ale też Rzecznik Praw Obywatelskich. Pod koniec grudnia 2016 roku Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał niemieckiej stacji przeproszenie Karola Tendery. Sąd wskazał, że przez takie stwierdzenie były więzień Auschwitz z ofiary staje się sprawcą. Przeprosiny miały zostać opublikowane na pierwszej stronie nadawcy i pozostawać widoczne przez 30 dni  – informuje TVP Info.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemiecka telewizja ZDF nie chce przepraszać za „polskie obozy zagłady”

Jednak telewizja ZDF, jak podaje TVP Info, „wyrok sprytnie obeszła” i przeprosiny zostały opublikowane w sposób niejasny dla przeciętnego czytelnika w mniej eksponowanej części strony internetowej.

Kresy.pl / TVP Info

…..


autor: germandeathcamps.org

forn
ZDF to szkopski chlew z knurami i świniami podobnymi do ludzi

NAZI GERMAN DEATH CAMPS
Gdzie są bilbordy na wszystkich lotniskach, przejściach granicznych, portach z informacją: np. DO NIEMIECKIEGO OBOZU KONCENTRACYJNEGO AUSCHWITZ … km ?Pod oknami WSZYSTKICH ambasad i konsulatów też!

kryspin
Ilekroć ZDF lub ktoś inny czy instytucja obrazi Polskę, Polaków tyle razy musi przepraszać. Nie było polskich obozów śmierci natomiast były niemieckie nazistowskie obozy śmierci. Wysłać im protest.

ZDF
Wielokrotnie przepraszalismy i robilismy swoje.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/350357-niemiecka-telewizja-chce-sie-wywinac-zdf-wielokrotnie-przepraszalismy-za-bledne-sformulowanie-polskie-obozy

Niemiecka telewizja chce się wywinąć. ZDF: Wielokrotnie przepraszaliśmy za błędne sformułowanie „polskie obozy”

opublikowano: 25 lipca 2017 · aktualizacja: 25 lipca 2017

Niemiecka telewizja publiczna ZDF oświadczyła we wtorek, że „wielokrotnie” przepraszała „w eksponowanym miejscu” za użycie błędnego sformułowania „polskie obozy”. W odpowiedzi na pytanie PAP odmówiono ustosunkowania się do trwającego sporu prawnego.

ZDF wielokrotnie przepraszała w eksponowanym miejscu. O to, czy to wystarczy, toczy się prawny spór. ZDF nie może komentować toczącego się postępowania

— czytamy w mailu przysłanym przez biuro prasowe niemieckiego nadawcy korespondentowi PAP w Berlinie.

Jak podała wcześniej TVP Info, niemiecka stacja wniosła apelację od klauzuli wykonalności, którą na początku lutego wydał Sąd Krajowy w Moguncji. Zgodnie z jego decyzją ZDF miała zamieścić na swojej głównej stronie internetowej przeprosiny za sformułowanie „polskie obozy zagłady”, użyte w jednym z materiałów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: ZDF nie chce przeprosić za „polskie obozy śmierci”! Sugeruje, że dopóki w Polsce nie rządził PiS, to nie zapadały takie wyroki

Odwołując się od orzeczenia, ZDF – jak twierdzi TVP Info – argumentuje, że niekorzystny wyrok w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, który nakazał jej przeprosiny za sformułowanie „polskie obozy zagłady”, jest pokłosiem zmian polityczno-gospodarczych w naszym kraju.

W apelacji ZDF pisze, że od 2015 r. w Polsce władze sprawuje konserwatywny rząd, który „funkcjonuje pod hasłem aktywnej polityki historycznej ukierunkowanej na ochronę dobrego imienia państwa polskiego i Polaków”. W ramach tej polityki, jak pisze niemiecka stacja, prowadzone są działania nie tylko dyplomatyczne, ale też prawne. Według ZDF polski rząd chce, by taka polityka była też realizowana przez sądy w naszym w kraju.

Stacja sugeruje tym samym, że wyrok, który zapadł w Krakowie, był pokłosiem aktywnej polityki rządu, który walczy o prawdę historyczną.

TVP Info przypomina, że przedmiotem sporu jest wyrok z 2016 r. w sprawie Karola Tendery, byłego więźnia KL Auschwitz przeciwko ZDF. Przyczyną pozwu było nazwanie przez stację niemieckich nazistowskich obozów zagłady „polskimi”. Pod koniec grudnia 2016 r. Sąd Apelacyjny w Krakowie nakazał niemieckiej stacji przeproszenie Tendery. Przeprosiny miały zostać opublikowane na pierwszej stronie nadawcy i pozostawać widoczne przez 30 dni. Przeprosiny ukazały się jednak na dole strony w rubryce Doku/Wissen (Dokumentacja/Wiedza) i nie były odpowiednio widoczne.

ak/PAP

pl
Mają nas gdzieś, bo jesteśmy słabym, biednym nie liczącym się w świecie państwem z galaretowatymi politykami bojącymi się nawet egzekwowania istniejącego prawa.

kil
„jezeli wielokrotnie przepraszala’ to znaczy wielokrotnie kłamała. A nie powinna ani razu. ZDF zapomniała o zdjeciach dzidków i dziececych bucikach babci które dziadzio przysłał gdzies ze wschodu ??

lanca_ster
Nie będą musieli przepraszać WCALE, jeśli słowo POLSKIE zastąpią słowem oddającym prawdę

kia
Verschollene Filmschätze Die Befreiung der Konzentrationslager- amerykański żołnierz z karabinem zmienił zbrodniarzy niemieckich w pokornych ludzi.Nienawiść do Niemca trwa 72 lata dzieki ZDF

Wanda
Pan prezydent powinien zadzwonic do A. Merkel. Tak mysle. Ale watpie czyn to zrobi. Spotyka sie z RPO Bodnarem jakby nigdy nic. Radzi sie go itp.

von peło
Polecam aplikacje POLA| na telefon, nie kupuje dzięki temu niemieckich produktów przynajmniej w prostej linii

Kita
Jak można tolerować taki skandal – Niemcy najlepiej wiedzą czyje są obozy koncentracyjne – niemieckich zbrodniarzy. Dlaczego nie zajmie się tym PE? – bo jest też niemiecki?!!!

Belkot
Stokowski – podwujna cena dla Polaczkow obrazajacych Niemcow – dla die dla przykladu 50.000€

 

6 thoughts on “647 ZDF nie chce przeprosić za „polskie obozy śmierci”! Sugeruje, że dopóki w Polsce nie rządził PiS, to nie zapadały takie wyroki

 1. acan 178.235.41.*7 listopada 2017
  Kaszub pod spodem, świat niedługo pozna cała waszą 2000 lat trwającą historię wojen i grabieży, LUDOBÓJSTWO SŁOWIAN POŁABSKICH. PLEMION PRUSKICH, od rabunku upadającego Rzymu do rabunku w UE.

  https://wpolityce.pl/swiat/365814-zaskakujace-doniesienia-gw-niemcy-chca-zbudowac-pomnik-w-holdzie-polakom-pomordowanym-podczas-ii-wojny-swiatowej

  Zaskakujące doniesienia „GW”: Niemcy chcą zbudować pomnik w hołdzie Polakom pomordowanym podczas II wojny światowej

  opublikowano: 7 listopada 2017


  autor: wPolityce.pl

  Czyżby Niemcy, po latach uprawiania zakłamanej polityki historycznej, postanowili w końcu uderzyć się w piersi? Taki wniosek można wysnuć z lektury tekstu Bartosza Wielińskiego opublikowanego na łamach „Gazety Wyborczej”. Nasi zachodni sąsiedzi chcą bowiem zbudować pomnik Polaków pomordowanych w czasie II wojny światowej dokładnie w miejscu, w którym Joachim Ribbentrop witał odwiedzającego Berlin Wiaczesława Mołotowa.

  Dostałem kolejny głos poparcia. Pod apelem o budowę pomnika ku czci polskich ofiar podpisał się gen. Wolfgang Schneiderhan, były generalny inspektor Bundeswehry

  — mówi w rozmowie z „GW” Florian Mausbach, koordynator inicjatywy.

  Mężczyzna podkreśla, że zbudowanie takiego pomnika jest obowiązkiem Niemców.

  Mój syn pracuje w Polsce. Często zadawał pytanie, dlaczego Berlin nie pamięta o milionach zamordowanych Polaków?

  — mówi Mausbach.

  Apel ma zostać niebawem przekazany do rąk posłów Bundestagu. Jeden z niemieckich dyplomatów przestrzega jednak, że przed inicjatorami akcji jeszcze daleka droga.

  Przygotowanie projektu i uzgadnianie go z władzami Berlina będzie trwało latami. Od apelu do odsłonięcia pomnika pomordowanych Żydów minęło ponad 15 lat. Ale się udało

  — tłumaczy.

  Pomnik Polaków zamordowanych w czasie II wojny światowej byłby kolejnym monumentem ku czci ofiar hitlerowskich Niemiec w centrum Berlina. Obecnie stoją trzy wielkie pomniki poświęcone ofiarom III Rzeszy – Żydów, homoseksualistów i Romów.

  gah/Onet.pl/GW

  ręce precz od Polaków
  proponuję poczekać jak będzie wyglądał gdzie będzie stać i jak będzie profanowany przez wnuki gebbelsów wystarczy że głośną przyznają się do ludobójstwa Polaków przeproszą i wypłacą odszkodowania

  M
  Tanio chcą się wykpić.

  z
  najpierw reparacje

  Najpierw reparacje
  Tak tak już od 75 roku chcą zbudować ten pomnik i jakoś nie przechodzi . Lepiej im wychodzi polityka upokarzania Polski. Najpierw reparacje a o pojednaniu pomyślimy później.

  wypadlidow
  Tańszy jest pomnik niż należne reparacje, ot cała logika wyznawców mamony.

  sake
  Taniej wychodzi postawienie pomnika niż płacenie reparacji.Niemcy jak zwykle praktyczni.

  Teo
  Niemcy i prawda historyczna? W życiu w to nie uwierzę. A nawet jak jakiś zbudują, to będzie przedstawiał Polaków jako winnych wojny lub agresorów. Polityka kłamstwa była w tym kraju uprawiana od 1954

  kontestator
  ….ale bez krzyża /?/, bo to nie trendy ‚optyczne”.

  klementyna
  Pomnik nam nie potrzebny. Reperacje niech wyłożą na stół i w historii niech uczą swoje dzieci ze byli ludobójcami.

  BB
  Czyli zamiast reparacji dadzą nam pomnik????

  geszefciarz
  to tani wybieg, my (Niemcy) wybudujemy wam (Polakom) pomnik za jakies 1000 Euro maks, a wy w zamian zrzekniecie sie odszkodowan na kilka milardow Euro! tosie nazywa Gescheft machen! 🙂

  Prawdecka
  Nie chcą płacić odszkodowań, nie zwracają zagrabionych dóbr. Chcą postawić pomnik, który jest t a ń s z y m rozwiązaniem. To jest cyrk!!!

  Wojtek
  Za późno na pomniki! Mieliście dużo czasu na to. Polaków już nie interesują kamienie, interesuje nas ODSZKODOWANIE!

  ye
  Jeśli to prawda, to jest to efekt zmiany polityki hist. wobec Niemiec i skutek podjęcia problemu repar. Taki gest, jeśli w ogóle się zdarzy, znaczyłby coś 20, 30 lat temu. Teraz to jest manipulacja.

  Polubienie

 2. Willa Żabińskich- szczera wypowiedź żydowskiego przedstawiciela:

  Na którego Boga przysięgaliście Parlamentarzyści !:

  Polubienie

  • To, że oni nie kiwnęli by palcem, żeby ratować kogokolwiek, albo więcej kiwnęli by w odwrotnym kierunku, no to jest to dla mnie jasne jak słońce, patrz to co wyprawiali np. w gettach… No ale, czyż nie tak nakazuje im ich pustynna tradycja?

   Polubienie

   • Sypie się ta pustynna zaraza ze wszystkich stron. Już sami nie wiedzą za co się złapać. Wszędzie piach pustynny w oczy dmucha. 😀
    Tu facet wygarnia im, ich własną bronią, a klechą prowadzący tylko coś brzdąka pod nosem:

    Polubienie

 3. rozia_thunowa
  To jest włąśnie kwintescencja Niemiec – oni do tej pory powinni pracować wyłącznie na odszkodowania. Fakt, że są najwiekszym państwem Europy jeszcze się zemści na Europie.

  Nie zapomnijmy!
  Jak to u Niemców – Ordnung muss sein! A tymczasem Żydzi za ofiary Holokaustu uważają dzieci, które się nie narodziły i potomków ofiar (no bo wieczna trauma). W tym temacie są jednością, nie to co my

  bc
  Boże jaki biedny Człowiek. Niesamowite że tu nikt do Trybunału Sprawiedliwości się nie zgłosi, żadne Timermansy się nie zająknął. Oczywista ofiara jest gnębiona w obliczu „prawa”. Co za prawo?

  https://wpolityce.pl/historia/442576-dzieci-porwane-przez-iii-rzesze-bez-prawa-do-odszkodowan

  Dzieci porwane przez III Rzeszę i germanizowane bez prawa do odszkodowań! Niemieccy urzędnicy: „Nie były prześladowane”

  opublikowano: za 34 minuty · aktualizacja: za 34 minuty


  Hermann Luedeking / autor: YouTube wPolityce.pl

  Według niemieckiego sądu dzieci porwane w czasie II wojny światowej i poddane germanizacji nie mają prawa do odszkodowania. 84-letni Hermann Lüdeking, który jako dziecko został porwany do ośrodka Lebensborn a następnie wychowany w niemieckiej rodzinie, przegrał proces w tej sprawie przed sądem administracyjnym w Kolonii. Wyrok stał się prawomocny po tym jak Wyższy Sąd Administracyjny w Muenster oddalił jego apelację – pisze niemiecki dziennik „Badische Zeitung”.

  Lüdeking, który został porwany w 1942 roku czuje się poszkodowany, bo po dziś dzień nie zna swojej prawdziwej tożsamości, zaś jego przybrana matka nigdy nie traktowała go jak prawdziwego syna. Domaga się 2500 euro „symbolicznego” odszkodowania od niemieckiego państwa.

  Oni czekają na to, że wszyscy wymrzemy. Nie chodzi mi o pieniądze, kwota jest nieważna, chodzi tylko o to, by uznali naszą krzywdę oraz to, że byliśmy ofiarami

  —mówi Lüdeking. 84-latek jest jednym z tysięcy dzieci, których Niemcy porywali z Polski i innych krajów okupowanych przez III Rzeszę. Celem było zasilanie „aryjskiej rasy” i realizacja poleceń szefa SS Heinricha Himmlera, który postanowił „ściągać germańską krew ze wszystkich zakątków świata, rabować ją i kraść, gdzie to tylko będzie możliwe”.

  Chodziło o to, by siłą zmuszać dzieci do nauki niemieckiego i wcielając do niemieckich rodzin, robić z nich Niemców. Miało to służyć pomnażaniu liczebności niemieckiego narodu. Do germanizacji wybierano przede wszystkim dzieci o jasnych włosach i niebieskich oczach, a także spełniające inne kryteria „aryjskości”, jak na przykład rozmiary czy proporcje różnych części czaszki. Niemieccy urzędnicy porywali dzieci (szacuje się, że ofiar było od 50 do nawet 200 tys.) z domów, na ulicach, podczas akcji pacyfikacyjnych na przykład na Zamojszczyźnie oraz – to częsty proceder – z sierocińców.

  Taki los spotkał Hermanna Lüdekinga, który w momencie porwania miał niespełna 6 lat i nazywał się Roman Roszatowski. Fałszywą metrykę z nowym imieniem i nazwiskiem wystawił mu Lebensborn.

  Do ośrodka, w którym przebywał Roman – jak pisze portal „Deutsche Welle” zgłosiła się Maria Lüdeking, prosząc o przyznanie jej chłopca, bo jej syn poległ na froncie. Jako zasłużona działaczka nazistowskiego Związku Niemieckich Dziewcząt miała prawo wybrać sobie dowolne dziecko. Wybór padł na Romka, który później stał się Hermannem Lüdekingiem.

  Maria Lüdedking nigdy nie chciała powiedzieć, czy i co wie na temat jego biologicznych rodziców. Hermann po dziś dzień nie wie, kim byli. Przez większość dorosłego życia zmagał się z tym pytaniem, na które – pomimo poszukiwań – nie znalazł odpowiedzi. Uważa, że odszkodowanie należy się zrabowanym dzieciom nie tylko za wyrywanie ich z naturalnego środowiska i brutalne traktowanie w ośrodkach Lebensbornu, ale także za szkody moralne wynikające z wieloletnich zmagań w poszukiwaniu własnej tożsamości.

  Nie miałem szczęśliwego dzieciństwa i do dziś nie wiem kim jestem

  —podkreśla 84-latek w rozmowie z „Badische Zeitung”. Sąd Administracyjny w Kolonii, do którego w 2015 roku wpłynął pozew ze stowarzyszenia „Zrabowane dzieci – porwane ofiary”, pisze w uzasadnieniu wyroku, że bez wątpienia ofiarom „poprzez przymusową germanizację zostały wyrządzone znaczne krzywdy”.

  Sąd zauważa jednak, że nie jest instancją, która może dodać kolejne kategorie ofiar do tych, którym już przysługuje prawo do odszkodowań. A są to wedle rządowych wytycznych osoby prześladowane przez nazistów „z powodu swoich społecznych lub osobistych zachowań lub z racji szczególnych cech osobistych (jak np. upośledzenie umysłowe)”.

  Zdaniem sądu porwane i siłą germanizowane dzieci nie należą do tej grupy. Sąd odwołał się do odmowy, jaką ofiary dostały w 2013 roku od ministerstwa finansów. Urzędnicy tłumaczyli w niej, że ofiary porwań i przymusowej germanizacji „nie były prześladowane z racji swojego zachowania lub cech”.

  Teraz 84-latek, który ma zaledwie 900 euro emerytury musi ponieść koszty procesu – 2500 euro, na co go – jak zaznacza – nie stać. Według Christopha Schwarza ze stowarzyszenia „Zrabowane dzieci – zapomniane ofiary” niemieccy politycy obawiają się, że temat germanizacji otworzy kolejne puszki Pandory, jak choćby „uwikłanie Jugendamtów w działalność nazistowskiego reżimu”.

  JJW, Badische Zeitung, dw.com

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/niemiecki-sad-porwanemu-i-germanizowanemu-polakowi-nie-nalezy-sie-odszkodowanie/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.