663 Kolaboranci Trzeciej Rzeszy – Chaim Rumkowski (LEKTOR PL)

Kolaboranci Trzeciej Rzeszy – Chaim Rumkowski (LEKTOR PL)

TermiTorMisiek
Published on Oct 17, 2016

3:35 „W Polsce podobnie jak w prawie całej Europie szerzył się wtedy antysemityzm”

9:00 „Polacy stali na chodnikach i patrzyli na nas w milczeniu.”


UWAGA! Te słowa to kłamstwo i jest to typowe bezpodstawne przeciw-polskie pustynne chazarskie oczernianie Polaków i zrównywanie Nas z niemieckimi i chazarskimi zbrodniarzami, patrz poprzedni wpis!

https://skribh.wordpress.com/2018/02/07/662-kolaboranci-trzeciej-rzeszy-zydzi-ktorzy-walczyli-dla-hitlera/


WildChicken100
„…a przyglądali się temu Polacy…”
A co stary Żydzie mieli niby zrobić Polacy? Bić Niemca kamieniami czy sypać piach w oczy, ty stary durny propagandzisto. Zapomnieliście Żydzi, że to wasz Chaim, który rządził łódzkim gettem, kolaborował z Niemcami, wskazywał was i wasze dzieci do wywózki, a wasza żydowska policja lała was pałami, pędząc do bydlęcych wagonów. Wy Żydzi macie ten niesłychany dar, że zawsze układacie się z tymi, od których w danym momencie możecie coś zyskać, a jeszcze bardziej niesłychane jest to, że dla ratowania własnego życia, wydawaliście na śmierć własne dzieci, matki, siostry, braci i ojców,… Paradoks historii jest taki, że Niemcy jako najwięksi bandyci i złodzieje oraz wy Żydzi jako najwięksi cwaniacy bez zasad i honoru, w dziejach XX w, dzisiaj chcecie uchodzić za świętych, sprawiedliwych i jedynych pokrzywdzonych …

Zdzisław S.
Ten film to zwykła żydowska propagandówka. Rumkowski to cynik, cwaniak i hochsztapler. Chciał przeżyć kosztem każdego innego Żyda.

Robert Frączak
to typowy żydowski szmalcownik

Rudolf Holletzek
Ale kłamstwa ! Tfu !

tecno prophet
Zyd usprawiedliwione , a polaka mozna osrac.

Suzanna .Kwiatkowska
Dowiedz sie kim jest wlasciciel Discovery jakiego pochodzenia

Beata
Przestaje oglądać w 2:20, naród świętych męczenników

tecno prophet
Suzanna .Kwiatkowska „Zydcovery kanal ” ? Zgadlem ?

Arszczur61ap
Niemcy – sprawcy zbrodni – i tylko.

Robert Frączak
niemcy tak, ale i żydki:
– kapo w obozach
– szmalcownicy sprzedający gestapo za srebrniki swoich braci
– bankowcy żydowscy w usa wspierający hitlera.

aska masicz
Piękne wybielanie bandyty. A nam się wypomina pomijając, że Państwo Podziemne wydawało i wykonywało wyroki śmierci na taki element. Niedobrze się robi na takie zakłamywanie historii.

Mateusz Wiacek
aska masicz w Izraelu nawet nie znają tej kanalii Rumkowskiego! A jak się mówi o tym Izraelczykom, to od razu się denerwują i już nie potrafią konstruktywnie dyskutować. Oni uważają Polaków za sprawców holocaustu i oczywiście twierdzą przy tym, że sojusznicy Hitlera jak np. Włochy i Węgry nie były aż tak antysemickie . To jak cios w twarz dla naszego narodu i naszych dziadków i pradziadków!

Meg Belton
Slychac wyrzut w glosie Pani ze Polacy stali i patrzyli, i nikt NIC nie powiedzial …. no ale Rumkowski oczywiscie nie mial wyjscia, biedak musial sluchac sie Niemcow. OBLUDA. Film jest zdecydowanie propagandowy i probuje „rozgrzeszac” Zydow kolaborujacych z Niemieckim okupantem.

Kamilnord
to się nazywa kino z tezą. teza – dobry Rumkowski.

Gosia Monna
Dokladnie z innych filmow wynika ze lubial male dziwczynki Byl wladczy ta wladza mu byla bardzo na raczke Szafarz smierci a te zydki go tak bronia ze az sluchac tego nie mozna

Ana Ignatowicz
Gosia Monna Gdy to czytam…o jego apelach o oddawaniu dzieci….czuje, ze po prostu zwymiotuje. Zgroza. Nie powiedzialabym ani jednego dobrego slowa o tym czlowieku. To jest po prostu krwawa plaza na honorze tego narodu.

Ana Ignatowicz
Kamilnord nie, nie sadze, ze konkluzja jest, iz on byl dobry. Kazdy musi sam wyciagnac wniosek. A ja mam taki…podly, nikczemny kolaborant.

Wojtas Wojtas
Rumkowski to był skurwesyn i gwałciciel w innych dokumentach …. bzdura ze ten zjeb pomagał wszystkim zeby pomóc

dariusz
żyd musiał i chciał się układać ze szwabami, a Polak nie chciał. Taka jest różnica między żydostwem, a Polakami. A prawda jest taka, że bez Rumkowskiego świat nie byłby inny.

bonifacyczad
niesamowite pytanie jak Rómkowski mógł prosić o dzieci ? ja zapytam jak rodzice mogli oddać swoje dzieci ? nikt się nie przeciwstawił niesamowite co za naród ??

Ewa z Polski
Wystarczy posłuchać wykładów Pani dr Ewy Kurek na YouTube. Ich obowiązują dwa prawa od II w. ne. Pierwsze prawo mówi, że można poświęcić część wspólnoty aby reszta ocalała. W czasie wojny poświęca się najsłabszych czyli dzieci, starców i bardzo chorych – wszystkich niesamodzielnych. Drugie prawo mówi o tym, że dla Żyda jego życie jest najważniejsze, kosztem nawet swojej rodziny (patrz – historia Perechodnika, pt. ” Czy ja jestem mordercą ?”). Polityka Rumkowskiego spowolniła o 2 lata likwidację getta łódzkiego, ocalił w ten sposób ok 1200 ludzi z 250 tyś., poświęcając dzieci i starców. Z naszej perspektywy to niewyobrażalne …

Mateusz Wiacek
Ewa z Polski zgadza się. Czytałem kiedyś artykuł pewnego rabina na ten temat. Wymowa tego artykułu była taka, że w żydostwie najważniejsza jest troska o siebie nawet kosztem własnej rodziny. To całkowite przeciwieństwo etyki chrześcijańskiej. W judaizmie poświęcenie słabszej części narodu, aby mógł on przetrwać określa się mianem kidusz hachaim (uświęcenie życia względnie uświęcenie żywych). To oznacza, że słabsi składają ofiarę z siebie, aby mogli przeżyć śilniejsi.

Suzanna .Kwiatkowska
Ludzie umierali na ulicy a oni po pracy w knajpach sie bawili Prosze sobie wpisac w Google Judenrat i zobaczyc fotki jakie spaslaczki z nich byly o swoje dupy dbali

Mateusz Wiacek
Suzanna .Kwiatkowska np. Kohn i Heller z warszawskiego getta. Urządzali alkoholowe libacje z wierchuszką SS i Gestapo. Pisał o tym też Władysław Szpilman w swojej książce. Dlatego ona nie jest zbyt popularna na zachodzie.

José Ciupalski
A teraz jaka miłość między Niemcami i Żydami, że hej! Za parę miliardów dolarów sprzedali Żydzi swój honor. Ofiara z katem zupełnie jak w filmie „Nocny Portier”.

Mateusz Wiacek
José Ciupalski oni też tak wychowują młodzież w Izraelu, tzn. według motto, że Niemcy są super, tolerancyjni i hej, a Polacy to katolickie wieśniaki i antysemici. Np. szkoły izraelskie mają wymiany z niemieckimi szkołami. Młodzież chodzi sobie normalnie po mieście czy na dyskoteki, a jak Izraelczycy przyjeżdżają na wycieczki szkolne do Polski w celu zobaczenia Auschwitz itd., to nie mogą nawet wychodzić samodzielnie z hotelu i rozmawiać z Polakami, bo „Polacy to urodzeni antysemici i oni was nienawidzą!”.

Mateusz Wiacek
Polecam dokument Yoava Shamira pod tytułem ZNIESŁAWIENIE. Ten film dobrze wyjaśnia całe zagadnienie.

José Ciupalski
To prawda. Jest w internecie film o tym, nakręcony przez samych Żydów, ale…. cenę jaką płacą za tą nienawiść jest wręcz niezwykła! Widząc antysemityzm w szklance wody, żyją w państwie które odgrodziło się murem od reszty świata. Czegoś takiego nie było jak świat światem.

Mateusz Wiacek
José Ciupalski właśnie ten film miałem na myśli. Jest dostępny na YouTube.

Artur Mac
straszne, mam to szczęście, nie chciałbym żyć w tamtych czasach i być na miejscu tego gościa czy kogokolwiek innego, siedzę sobie wygodnie przed komputerkiem i oglądam dokumencik, chyba nie ma nic gorszego o decydowaniu kto ma żyć a kto nie będąc człowiekiem

Violetta Bennich
Zmartwie pana – jeszcze wszystko przed nami. Przezylam 60 lat myslac w podobny sposob, wdzieczna, ze urodzilam sie po wojnie i ze nastepnej juz oczywiscie nigdy nie bedzie. A jak sie wyrzynali w Jugoslawii i na Ukrainie, to bylo daleko. Dzis widze, ze powinnismy modlic sie, zeby zdazyc umrzec smiercia naturalna, zanim to sie rozkreci. Bedzie inaczej niz wtedy, ale bedzie. Z czipem, z wielkim bratem, z maczeta i dzizja przy wyciu z glosnikow na minaretach, z chinskim programem punktowym, walczac z 5. rozbiorem i eurokolchoznictwem, walczac o odzyskanie Pol-in dla przyszlych pokolen, bo juz nie dla siebie, dla nas jest za pozno. Trzeba sie przygotowac na Dark Ages. Nie jestem pesymistka, jestem realistka.

Artur Mac
Zgadzam się z Panią już o tym pisałem wcześniej na innych forach, to nie jest koniec złego człowieka, ludzie myślą że już to się nie wydarzy, ależ oczywiście że się wydarzy, za 300, 700 lat, rzeka wciąż płynie, jedni umierają , rodzą się nowi, Bóg raczy wiedzieć kto przyjdzie i jakie rządy wprowadzi, licho nie śpi i jedynie co się nie zmienia to czas, czas stały i nieubłagany, nie rozumiem dlaczego czasami rządzą nami najgorsi z nas

aska masicz
A Polska obrona się załamała, bo zostaliśmy zdradzeni przez sojuszników. POLSCY ŻYDZI CZYLI NASI OBYWATELE NIE IZRAELSCY.

Ana Ignatowicz
Ja czytalam inne informacje o Rumkowskim. Dlaczego wiec na koniec jego ziomkowie go zamordowali w odwecie ? Zgroza, jak mozna bylo wyslac dzieci ? DZIECI ,!!! To one teraz krzycza o PRAWDE.

Przemek Wareda
Niektórych nie da się ogłupić ,całe zło pokazują od września 1939 .Trzeba zrobić film pt. Skąd Adolfina miał forsę na prowadzenie wojny??? Ile banków w USA i Anglii -żydowskich banków zainwestowało w hitlerowską machinę śmierci ,zacierając ręce z myślą o zysku. Film nie ukazuje prawdy ,przede wszystkim konfliktu Żydów Amerykańskich do ich pobratyńców w Europie (słynny statek z Żydami zawrócony ).Jak robić film to taki …naprawdę jak było,a nie taki jak powinno być.

Krzysztof Jóźwiak
Mnie ciekawi, jaką rolę w tym wszystkim naprawdę odegrały sekretarki Rumkowskiego… Z Dzienników Etke Daum wynika, że to były tylkoi i wyłącznie takie niewinne i „pracowite pszczółki”, ale coś za dobrze miały (choć o Dorze Fuchs nie mogę znaleźć żadnych informacji…) i w getcie i po wojnie… Opinie Żydów na ich temat też raczej nie rysują się pozytywnie… ciekawy temat…

jah1poland
Współpraca z władzą, z KAŻDA władzą, ma długą tradycję w społecznościach aszkenazyjskich żydów. Zasada ta pozwoliła im przetrwać jako naród w czasem bardzo niesprzyjających okolicznościach. W przypadku nazistów był to o jeden raz za dużo, ale zazwyczaj mądrym jest się po fakcie. Nikt nie spodziewał się, że to, co niewyobrażalne, jest w ogóle możliwe. Nawet wobez twardych dowodów wielu nie przyjmowało do wiadomości okrutnej prawdy. Co ciekawe, w samym Izraelu wiele lat po wojnie ci, którzy nie zaznali Holokaustu, mieli za złe tym, którzy go przeżyli, że dali się jak cielęta prowadzić na rzeź. Cóż, znamy się na tyle, na ile nas sprawdzono.

 

jah1poland
Współpraca z władzą, z KAŻDA władzą, ma długą tradycję w społecznościach aszkenazyjskich żydów. Zasada ta pozwoliła im przetrwać jako naród w czasem bardzo niesprzyjających okolicznościach. W przypadku nazistów był to o jeden raz za dużo, ale zazwyczaj mądrym jest się po fakcie. Nikt nie spodziewał się, że to, co niewyobrażalne, jest w ogóle możliwe. Nawet wobez twardych dowodów wielu nie przyjmowało do wiadomości okrutnej prawdy. Co ciekawe, w samym Izraelu wiele lat po wojnie ci, którzy nie zaznali Holokaustu, mieli za złe tym, którzy go przeżyli, że dali się jak cielęta prowadzić na rzeź. Cóż, znamy się na tyle, na ile nas sprawdzono.

 

Ewa Koltun
jest dwie wersje jego smierci komora i piec i ta ze rodacy spalili go zywcem .

Gosia Monna
Zydzi usprawiedliwiaja zyda morderce Mial pewne cechy charakteru nie kazdy potrafi spac spokojnie zeby decydowac o zyciu lub smierci innych osob Okropny typ a bylo takich wiecej w policji zydowskiej

marta figa
Skąd wiesz że spał spokojnie. Każdy chciał żyć Rumkowski też

Ana Ignatowicz
marta figa swietne wytlumaczenie….kosztem setek, tysiecy dzieci ? Starcow ? Innych ? Moze lepiej bylo odejsc z honorem , jak Czerniakow.

marta figa
Ana Ignatowicz Może niemcy obiecali mu że on i jego rodzina przeżyje , gdybyś ty mogła ocalić zapewne swoich bliskich to zrobiiłabyś to samo

Mateusz Wiacek
marta figa to jak potraktował Lucille Eichengreen oraz inne młode dziewczęta świadczy o tym, że to była kanalia (zgwałcił ją grożąc w przeciwnym razie wywózką do obozu). Pan Czerniaków to był święty człowiek, a Rumkowskiego nie można usprawiedliwiać. W Izraelu usprawiedliwia się jego działania albo nawet ludzie nie znają tej postaci.

Beza Malachit
Egoistyczny punkt widzenia u tej kobiety – ocena kolaboranta przez pryzmat własnego losu, który akurat dla niej i jej rodziny okazał się łaskawy, bo zdobyła przychylność zdrajcy …pan życia i śmierci …obrzydliwa obłuda

NarodowoSocjalny
HAHAHAH CO TO ZA BEŁKOT??? RUMKOWSKI GNIJ !!!

Maria Zel
Niestety są takie sytuacje,że trzeba podjąć taką decyzję , aby uratować człowieka iść na układy nawet z wrogiem, chociaż się wie, ze to nie am sensu na dłuższą metę.i doskonale wiedział o co się rozchodzi, lecz opóźniał czas ich śmierci i dawał skrawek nadziei, bo sam był żydem..

iksloko
Szmatława opowieść o szmatławym człowieku.

Simon Nowicki
Drugi Shindler. ..businessmen

Ce Ka
Wladza, wladza, wladza . Za wszelka cene . To jest zydowskie TABU – po zmartwychstaniu Jezusa z Nazaretu …

Janusz Novak
How could Jewish people Brought their own kids and I gave it to him

Gabriel Feraud
do tlumacza 25:45 – gdzie jest jezioro wanzi?

diabolinka1
Gabriel Feraud
To jest jezioro w Berlinie Wannsee, 14109 Berlin

Ostryteza
Wansee

Arszczur61ap
Niemieccy zbrodniarze, póki żyją |Niemcy ZŁO JEST.

Wiktor Poldecki
Czy Rumkowski słyszał o Powstaniu w getcie warszawskim i walce w obronie czci, wiary i honoru? Pedofil Rumkowski myślał, że jest panem życia, liczył na uratowanie siebie i swoich żydowskich kolaborantów z getta. Ponoć Żydzi spalili go żywcem w piecu krematoryjnym.

Krzysztof Mrowiec
Kto w tych filmach robi mapy, chyba analfabeta, bo przedstawia granice po 1945 roku. Duży błąd merytoryczny

A M
– Polacy nawet na Pawiaku nie dali zrobic z siebie kolaborantem

pawelmenia13
to trzeba bylo sie dygnac psie

Roza Roza
NIE ROZUMIEM zydowskiej mentalnosci ,ktora kaze im przetrwac nawet zyjac na kolanach.. to JEST MI OBCE…

Jerzy Kozłowski
Żydzi wydawali żydów dla ratowania swego życia – Polacy narażali życie swoje i swoich bliskich dla ratowania Żydów. Za pomoc żydom była śmierć całej rodziny

Aaron Stein
Sukinsyna tu robią niemal aniołem. Hans Biebow miał interes w długim funkcjonowaniu getta i dlatego wysługiwał się ta kanalią.

Tadżya Qumram.K
Ocali siebie

Da Go
Zdrada !!! Film jest zaklamany do szpiku kosci. jesli chodzi o wybielanie udzialu Zydow mordowaniu swoich wspolplemiencow .

Głos z Ameryki
Leszno 13 dzisiaj chyba 47, Warszawa miala podobnego bandziora w Judenrat Czerniakow

Arszczur61ap
dla mnie bohater

Tadżya Qumram.K
Arszczur61ap szczur będzie zawsze szczurem

…..

Litzmannstadt Ghetto.Piekło na Ziemi Obiecanej

arkanoid73
Published on Jan 2, 2012

Przemek Wareda
Romkowski ,to jest przykład współpracy z okupantem za wszelką cenę.O identycznej współpracy tzn. próbie współpracy dochodziło na Kresach gdy Niemcy zaatakowały Sovietów Mój wujek wspominał o wydarzeniach na Kresech ,to przechodzi wszelkie pojęcie.Zydzi najpierw kolaborowali z bolszewikami przeciwko nam,później po wkroczeniu Niemców chcieli współpracować z nimi ,tylko Niemcy tę współpracę stanowczo odrzucili ,bo wiedzieli doskonale o dyrektywach z Berlina. Dlatego między innymi dochodziło do tak skrajnych przypadków wrogiego nastawienia przeciwko Żydom.Żaden opis ,film nie odzwierciedli tego,jak rozmowa z ludźmi którzy to przeżyli . Wuj wspominał …dlaczego mieliśmy im pomagać jak oni z bolszewikami współpracowali w wywózkach . Dopiero po czasie gdy Polacy zrozumieli ,że Żydom grozi zagłada całkowita,to zmienili do nich stosunek. Jeszcze na koniec jeden epizod ..Polacy s a wywożeni całymi rodzinami ,mężczyźni aresztowani a w żydowskich domach muzyka i tańce ,tak się cieszyli z losu sąsiadów.

aDAMIS
Pierwsze żydowskie getto w okupowanej Europie powstało w Piotrkowie Trybunalskim 08,10,1939r.

Agnieszka Majchrzak
ale mnie wkurzyl komentarz ze polacy sie cieszyli jak ich wysiedlali !!!!!!! Kurcze codziennie chodze z moim psem do parku Ocalalych ktory powstal ku [amieci zydom !!!!
i skladam ta hold ludziom umarlym i

Alicja Łukasiak
Nie zapomnij, że niektórzy Polacy też nie byli święci, gnębili i nienawidzili Żydów. To była mniejszość. Ale była. O tym nam zapomnieć nie wolno.

Agnieszka Majchrzak
pochodze z Lodzi i urodzilam sie i wychowalam na Balutach i bardzo sobie cenie historie i
……. mojmdziadek walczyl w powstaniu zi mial kolegow zydow ,,,opowiadal mi o tym wiec nie chce slyszwc zlego slowa na tych ludzi !!!!!!!!!!!!!!!

Wiktor Rotkiw
w jakim powstaniu walczył?

Tadeusz Kwiecinski
W Polsce byli różni Żydzi i trzeba to rozumieć większość się nie czuła obywatelami polski ale też duża część chciała służyć Polsce dotyczy to także Ukraińców i innych narodowości zamieszkującej Polskę walczyli oni x Niemcami w 39 itd ja osobiście a miałem do czynienia z żydami Ukraińcami itd może miałem szczęście ale spotkałem samych życzliwych jedyne co mnie wpiepsza u Żydów to to że trzeba zawsze o nich mówić dobrze bo jak nie to od razu przypinają ci łatkę antysemity a to są taksamo ludzie źli i dobrzy a nie same aniołki

Arkadiusz Hoffman
Agnieszka Majchrzak- Ciągle słyszę tylko, żydostwo, żydostwo i żydostwo. Te śmierdzące zawszone i zaplute gnidy. Tylko patrzyli całe swoje życie jak tu kogoś oskubać z kasy. I cóż Zonk… Bo nie pykło. Agnieszko tobie chyba rozum odebrało. Popatrz co teraz wyprawiają z Palestyną. Jak znasz historię a ja znam to powinnaś wiedzieć, ze ta smierdząca hołota nie miała nawet swojego państwa, to Palestyna ich zaprosiła do siebie dała im, dach nad głową a te śmierdziuchy teraz ich mordują i przestań pieprzyć głupoty. Jeszcze trochę to i tobie zabiorą dom bo stwierdzą że stoi na ich byłych działkach.

krakowiakow24
sa przekazy, ze odjechal w transporcie do Birkenau (w zwyklym towarowym wagonie), jest nawet przekaz, ze zostal odrazu zabity przez wiezniow z getta łódzkiego

Tretown Tret
Przeczytajcie ksiazke P. Normana Finkelstejna pt. Przedsiebiorstwo Holokaust Jak to zyd na zydzie I z jego smierci zarobil rebuszkowa koszerna kasorke

Halina Nasewicz
dziekuje mieszkam obecnie blisko bylego gettasa zeczy na tym terenie ktore az krzycza miniona przeszloscia byl tam rowniez oboz zaglady dla dzieci

szekely00000
BLA BLA BLA Jew PROPAGANDA!! Jews always lie!!

Paweł Świętosławski
Żydzi mordowali żydów.A po wojnie żydzi służyli w UB,MBP,KBW i mordowali Polaków którzy walczyli z komuna.Oczywiście żydki się do tego nie przyznają.Dziś żydki rządzą Polską która nazywają Polin.A my jesteśmy dla żydów bydłem.Trzeba było nie ratować tego żmijowego plemienia.

1914 1922
56:27 – klamstwo. Propaganda izraelsko/amerykansko/rosyjska. Powody wybuchu 2 wojny sw byly inne. Przede wszystkim: Versaille- umowa 1919, ktora miala na celu zniszczyc Niemcy. Hitler nie chcial wojny, to Churchill i Roosevelt w zmowie doprowadzili do wojny. A Polska…Polacy katowali Niemcow po 1 wojnie sw. Masakra w Bydgoszczy, w Gdansku.. wszystko przed 1939r. Polacy znecali sie na wszystkich mniejszosciach ludowych na terenach Polski (Niemcy, Ukraincy,..) Polacy nie pozwalali Niemcom na transport zywnosci do Prus Wschodnich, za ucieczke – mordowali. Polska mlodziez uczy sie klamstw o przyczynach wybuchu 2 WS. Juz od 73 lat. Tego chce propaganda izraelsko-amerykanska w porozumieniu z Rosja. Zydowskie loze wolnomularskie nadzoruja druk ksiazek historycznych od powstania Izraela – w calej Europie.

Jerzy Kozłowski
Polacy oddawali życie swoje i swoich rodzin dla ratowania życia żydów – żydzi oddawali życie swoich braci dla ratowania swego życia – jest różnica ?

GF Tadek
Jeśli ktoś chce posłuchać co Niemcy robili podczas IIWW to zapraszam do wywiadu z Panem Kazimierzem

Kronika Getta Litzmannstadt

Henryk Z Jeleniej Góry
Published on Nov 10, 2012

Jotazet1
No to widać jak na dłoni, jaki był plan żydów. Kiedy Niemcy mordowali naród Polski od 1939 do 1942, Żydzi przez te lata haniebnie kolaborowali z Niemcami w swoich autonomiach zwanych „gettami”, Typowa postawa zdrajców zarówno Rumkowski jak i Czerniakow od razu przyjęli służalczą postawę wobec Niemców i Rosjan odwracając się całkowicie od walczącej Polski. Żaden żyd w nie pomógł ani jednemu Polakowi kiedy Niemcy wysyłali Polaków do obozów koncentracyjnych i robili łapanki w Warszawie, Łodzi i całej okupowanej ojczyznie. Wojna i walka narodu Polskiego to nie była „sprawa żydowska” – żydzi mieli wojnę w dupie – Sowietów witali kwiatami i czynnie uczestniczyli w mordach i wywózkach Polaków na Sybir. Gdyby nie jawna współpraca i kolaboracja żydów Niemcy nigdy nie byliby w stanie wymordować milionów Żydów. W Warszawie raptem 50 SSmanów i kilkuset Łotyszy i Ukraińców nadzorowało wywóz 300 000 ofiar do obozów koncentracyjnych. Wszystko zrobili kaci żydowscy: policja, administarcja, urzędnicy, pracownicy pogotowia ratrunkowego i zakłądu podrzebowego. Ciekawe, że kaci żydowscy swojego własnego narodu to byli w większości przedstawiciele inteligencji, adwokaci, lekarze lub byli żydzi którzy służyli w armii hitlera (ok 150 000 żydów służyło w armii rzeszy niemieckiej).

Ana Ignatowicz
Jotazet1 najlepsze sa te „wypoczynkowe heimy”poza gettem na Marysinie… dla wybranych przez p. Rumkowskiego.

Łukosław Pancerny
Napisz w gogla ; Nisko transport żydów z wiednia . w pazdzierniku 1939 przyjechało w pierszym transporcie na stacje w Nisku . Przeszło 1000 zydów elita żeby zakładać państwo żydowskie za rzeką san . PRZYBYŁYCH ŻYDÓW WITAŁ OSOBIŚCIE Adolf Eichmann

Getto Litzmannstadt – Chaim Rumkowski

Henryk Z Jeleniej Góry
Published on Oct 31, 2013

Mordechaj Rumkowski to postać tragiczna. Dla jednych mieszkańców getta był zbawcą dla drugich mordercą. Getto łódzkie LItzmannstadt zasadniczo różniło się od getta warszawskiego, zarówno zarządzaniem jak i życiem codziennym. Ze wszystkich gett, getto łódzkie najdłużej przetrwało.

Suzanna .Kwiatkowska
Judenrat to byli lekarze, pfofesorowie Elita a nie kryminalisci liczyli ze przezyja z rodzinami zreszta widac na filmie jakie wypasione byczki z nich byly W/g Rumkowski to zdrajca Zydow wysylal ich na smierc jestem przekonana ze wiedzial gdzie jada .

Henryk Z Jeleniej Góry
Rumkowski to bardzo to bardzo skomplikowana postać. Mógłby tak jak Czerniakow w Getcie Warszawskim popełnić samobójstwo, to by nic nie dało. Inny na jego miejscu wysyłał by swoich ziomków do obozów. Oni byli tylko bezwolnymi narzędziami w rękach Niemców. Każdy chciał tylko przeżyć.

kineticmusiclines
Trudne sprawy. Polecam ten film dokumentalny o łódzkim getcie, w którym narratorem jest Piotr Fronczewski. Pada tam wiele ciekawych opinii o Rumkowskim, przedstawił się Niemcom jako Lodzermensch:

19 thoughts on “663 Kolaboranci Trzeciej Rzeszy – Chaim Rumkowski (LEKTOR PL)

 1. weguś
  Tacy ludzie jakTarczynski skutecznie pomagają PRAWDZIE.BRAWO!!!!Niedouczeni dziennikarze to szkodliwe łajzy!!!

  dr
  WIDZIECIE KACZYNSKI,MORAWIECKI ,CIAPUTOWYCZ JAK NALEZY BRONIĆ DOBREGO IMIENIA POLSKI ?! A NO WŁAŚNIE TAK ! OSTRO CELNIE BEZ COFANIA SIĘ ! BRAWO DOMINIK TARCZYŃSKI !

  minsect@minsect
  „Wrzawę” to wywołali żydzi swoimi oszczerstwami, ale to obróci się przeciw nim. Dzięki tej wrzawie jest okazja do dyskusji, do pokazania prawdy o II Wojnie Światowej, do odrzucenia głupawki w lewackich mediach i sięgnięcia do prawdziwych dokumentów historycznych.

  Dziwny jest ten zarzut o „ograniczaniu wolności słowa”. W Izraelu mają przewidziane kary za negowanie holokaustu, wolność słowa nie oznacza bezkarności. Do tego każdemu kto się z nimi nie zgadza przyklejają łatkę „antysemity”. A to już jest ograniczanie wolności słowa, później historyk lub polityk woli przemilczeć historię żydowskich kolaborantów niż narazić się na wrzask i medialny lincz.

  pierdu pierdu
  Co ze zwrotem kamienic wyłudzonych przez żydów. zamiast tego tylko jakieś pieprzenie w kółko i przkomarzanie się z coraz to innym żydkiem, jaja sobie robicie?

  ???
  Czekam teraz na przyznanie się Żydów do kolaboracji bo ta jest oczywista. Judenraty, Żydowska Służba Porządkowa, Żydowska Gwardia Wolności ,,Żagiew,, współpracująca z Gestapo w mordowaniu bogatych Żydów

  https://wpolityce.pl/polityka/380880-byly-szef-swiatowego-kongresu-zydow-przyznal-racje-tarczynskiemu-shai-franklin-nie-bylo-kolaboracji-polakow-wideo

  Były szef Światowego Kongresu Żydów przyznał rację Tarczyńskiemu! Shai Franklin: Nie było kolaboracji Polaków. WIDEO

  opublikowano: 43 minuty temu · aktualizacja: za 28 minut


  Dominik Tarczyński, Shai Franklin (TRT World) / autor: Twitter/TRT World

  Nie jestem tu po to, by oskarżać Polaków o kolaborację, która nigdy nie miała miejsca. Podobnego zdania jest również większość historyków

  — zaznaczył w tureckiej telewizji TRT World były prezes Światowego Kongresu Żydów w trakcie dyskusji z posłem PiS Dominikiem Tarczyńskim.

  Poseł PiS Dominik Tarczyński wziął udział w dyskusji na antenie tureckiej telewizji TRTWorld razem z byłym szefem Światowego Kongresu Żydów. Shai Franklin przyznał rację polskiemu politykowi, że nie można obwiniać Polaków o kolaborację z nazistami!

  Polska była jedynym narodem, który nie miał kolaborantów z faszystami i jeśli jakiś kryminalista zabił sąsiada, jak mamy teraz, to nie można obwiniać całego narodu. Ta ustawa jest po to, by chronić historię i pamięć o Żydach

  — podkreślił w czasie dyskusji Dominik Tarczyński. Gdy dziennikarz tureckiej telewizji pytał, dlaczego więc Polska wywoła taką wrzawę, poseł PiS odpowiedział:

  Ponieważ jesteśmy teraz nazywani, w czasie wielu dyskusji, kolaborantami i faszystami. Jesteśmy obciążani za „polskie obozy śmierci”. Nie było „polskich obozów śmierci”.

  Były prezes Światowego Kongresu Żydów przyznał Tarczyńskiemu rację!

  Nie jestem tu po to, by oskarżać Polaków o kolaborację, która nigdy nie miała miejsca. Podobnego zdania jest również większość historyków

  — powiedział Shai Franklin, choć nie omieszkał jednak oskarżyć Polskę o próbę „tłumienia wolności słowa” poprzez ustawę o IPN.

  ak/Twitter/tysol.pl

  gość
  Znany nowojorski rabin był w szoku, gdy dowiedział się, że Niemcy mordowali także Polaków , http://niewygodne.info.pl/artykul8/04259-Rabin-w-szoku-gdy-poznal-historie-Polski.htm

  emer@emerza
  ustawa o IPN blokuje 447 , której podstawą jest podpisanie deklaracji Teresińskiej w 2009 przez Bartoszewskiego — http://3obieg.pl/polskie-obozy-koncentracyjne-a-jednak-deal

  Chwalba
  Na tym polega żydowska , talmudyczna logika , że Żydzi . część Żydów , wymienia Polaków zaraz obok Niemców , ba !! nazistów , którzy dokonali zagłady Żydów . Taki to naród . Taka u nich tradycja

  Chwalba
  Trzeba precyzyjnie mówić . Nie było kolaboracji jako narodu polskiego i jako państwa polskiego ale byli Polacy , którzy kolaborowali z Niemcami . Podobnie jak i sami Żydzi .

  III
  @Chwalba Dokładnie tak. Byli żydzi, którzy kolaborowali i byli Polacy. Ale Polacy nie kolaborowali systemowo, w przeciwieństwie do żydów. Samorządy żydowskie gorliwie współpracowały z Rzeszą.

  SMROD KLAMSTWA
  LADNIE ALE CZYJE BYLY TE OBOZY KTO ZBUDOWAL FABRYKI SMIERCI panie prezesie???? HM ANO NAZI…KOSMICI…

  Sasza
  Moja babcia idąc do obozu błagała o szklankę wody której nie dostała od ludzi z mijanych wsi których za to do końca życia nie lubiła czy to juz antypolonizm?

  Antymarsjanizm
  @Sasza to po co ta babcia tak gnała do obozu o suchym pysku? Może ją ktoś zmuszał, nie byli to jacyś naziści z Marsa? Chyba że w drugą stronę (na wschód), to pewnie ją Eskimosi wydali.

  takjakuniemców
  Jeśli ktoś wbrew cywilizowanemu prawu chce zagarnąć, co do niego nie należy, to proszę bardzo – należy wyliczyć: koszt odbudowy i koszt zachowania nieruchomości w stanie używalności. Chętni? Wątpię.

  Ale wpada
  Dlaczego tylko „byli” „byli” mają odwagę zabrać głos w prawdzie historycznej a szczujnia TVN milczy i obraża Polaków

  Important

  Polin czy Polska
  Polacy nie kolaborowali z Niemcami podczas wojny, za to Żydzi masowo (99%?) kolaborowali z sowietami w ramach komunistycznej „Polski” stanowiąc kadry PRL aż po 1989. Niestety dalej też w III RP.

  Polubienie

 2. pisior57@pisior
  Niemcy, pomimo że wrogowie Polski – to jednak widać różnicę klasy w stosunku do wściekłych i bezczelnych Żydów z Izraela . Oczywiście Niemcy są bezczelni w innych sprawach, ale jednak są to sprawy mniejszej wagi, bo to polityczka-bieżączka a nie ZAKŁAMYWANIE HISTORII – na co pozwalają sobie Żydzi

  Trondheim@Trondheim
  I co na to bydlątka typu Thun, Thusk, boni, Szczykun, Cimoszenko, Lis, Żakowski, Szechter, i inne cienkie paskudne Wielowiejskie ?

  Felek
  Na głos mówią co innego, a po cichu kombinują z Żydami jak nas orżnąć. My już dobrze znamy ich perfidną obłudę. Niech nie zaciemniają prawdy delikatnymi słówkami.

  Ela
  Pani Merkel a „Naloty Dywanowe na Warszawę”?Zrównaliście Warszawę z ziemią!!! To była wasza odpowiedż na PW 1944r.! I to był holokaust na Polakach! A co robili Żydzi? Tacy prawi! Komu pomogli???

  wąsaty Janusz
  A ISRAEL i tak wie swoje. Dobrze, że Merkel to powiedziała. Woli, żeby pieniążki z Polski płynęły do nich, a nie do kraju zamorskiego. Zresztą tylko niemcy wiedzą ile musieli władować kasy za shoah.

  https://wpolityce.pl/swiat/380865-merkel-jako-niemcy-ponosimy-odpowiedzialnosc-za-wydarzenia-do-ktorych-doszlo-podczas-holokaustu-ta-odpowiedzialnosc-obowiazuje-nadal

  Merkel: Jako Niemcy ponosimy odpowiedzialność za wydarzenia, do których doszło podczas Holokaustu. Ta odpowiedzialność obowiązuje nadal

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  Angela Merkel / autor: PAP/EPA

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel w opublikowanym w sobotę nagraniu wideo odniosła się do dyskusji wokół polskiej ustawy o IPN. Niemcy ponoszą odpowiedzialność za Holokaust i tylko ta świadomość może być podstawą dobrych relacji z Polską – podkreśliła.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bronisław Wildstein zdecydowanie: „Polska nie musi przepraszać za wydarzenia z Marca ‘68. To była kampania komunistyczna”

  NASZ WYWIAD. Jarosław Sellin: W niektórych środowiskach żywy jest antypolonizm. Mówmy o tym otwarcie

  Żeby nie mieszać się w sprawy polskiego ustawodawstwa, jako kanclerz Niemiec chcę tylko powiedzieć, że jako Niemcy ponosimy odpowiedzialność za wydarzenia, do których doszło podczas Holokaustu, podczas Szoah, za czasów narodowego socjalizmu

  — powiedziała Merkel w podcaście zamieszczonym w sobotę na jej stronie internetowej przed zapowiedzianą na piątek wizytą premiera Mateusza Morawieckiego w Berlinie.

  Istniały obozy koncentracyjne, za które Niemcy ponoszą odpowiedzialność. Ta odpowiedzialność obowiązuje nadal i każdy rząd niemiecki będzie ją na siebie brał

  — dodała.

  Jak podkreśliła, „tylko na takiej podstawie możemy kształtować dobrą i wspólną przyszłość z Polską, ale też z całą Europą i światem”.

  Merkel wyraziła zadowolenie ze zbliżającej się wizyty szefa polskiego rządu w Niemczech i tym samym z „możliwości otwarcia nowego rozdziału w stosunkach polsko-niemieckich”. Przypomniała, że od podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy mija w tym roku 27 lat; dokument ten wskazała jako bazę, na której rozwinęła się „żywotna współpraca, która jest stabilna, nawet jeśli w niektórych kwestiach utrzymują się różnice zdań”.

  Odnośnie sporu między rządem Polski a Komisją Europejską w sprawie praworządności niemiecka kanclerz jako właściwe miejsce do dyskusji na ten temat wskazała Brukselę. Podkreśliła jednocześnie, że kraje, które przystąpiły do Unii Europejskiej, „zobowiązały się do przestrzegania zasad państwa prawa”.

  Na pytanie o możliwość wypracowania wspólnego rozwiązania z Polską i innymi krajami Europy Wschodniej w sprawie wyzwań związanych z migracją, Merkel zaznaczyła, że UE potrzebuje „wspólnego, europejskiego systemu azylowego”. Wskazała, że z jednej strony obejmuje to skuteczniejszą ochronę granic zewnętrznych Unii i walkę z przyczynami migracji, a z drugiej – wypracowanie zasad podziału między państwa unijne obciążeń związanych z kryzysem migracyjnym.

  Jak oceniła, w pierwszej kwestii „panuje pełna zgoda, także ze strony Polski”; przypomniała też o rozpoczętych już wspólnych projektach, np. w Jordanii. W drugiej sprawie istnieją różne stanowiska i rozmowy na ten temat musimy prowadzić dalej – dodała Merkel.

  Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza m.in. przepisy, zgodnie z którymi każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę we wtorek, jednocześnie postanowił skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej.

  3 stycznia szef niemieckiej dyplomacji Sigmar Gabriel w wydanym oświadczeniu zapewnił, że Polska może być pewna, iż Niemcy biorą na siebie pełną odpowiedzialność za Holokaust i będą potępiać takie zafałszowania historii jak sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne”. Odnosząc się do dyskusji wokół ustawy o IPN, podkreślił, że tylko „staranna ocena własnej historii może przynieść pojednanie”.

  wkt/PAP

  https://wpolityce.pl/polityka/380841-stanislaw-janecki-w-salonie-dziennikarskim-niemcy-kupili-sobie-przychylnosc-izraela-te-pieniadze-plyna-do-dzis

  stary Polak 88.199.192.*za godzinę
  ponoszą odpowiedzialność. za holokaust. za obozy śmierci. rozumieć ma świat że ponoszą odpowiedzialność bo nie dopilnowali jakichś sprawców? niemiecka polityka historyczne jest konsekwentna – KŁAMAĆ!

  Docentzzamorza@Docentzzamorza
  No i b. ładnie, pani Merkel. Całość Holokaustu to wasza robota, OK, ale jak było np. w Jedwabnem? Bo co poniektórzy to chcą wam tam odebrać „palmę pierwszeństwa” i podważają wasze „zasługi”… A to przecież wasze Einsatzkommando paliło i mordowało w pocie czoła w Białymstoku, Wiznej, Wąsoszy, Radziłowie, Jedwabnem, Łomży, Tykocinie, Rutkach, Zambrowie i w Borkowie. Ale w Jedwabnem to „odpowiedzialni byli Polacy”…??? Może pani też by podpisała petycję do naszego sejmu o wznowienie ekshumacji? Zapraszam po szczegóły – https://www.salon24.pl/u/prognozydocenta/843227,podpisujmy-petycje-o-wznowienie-eskhumacji-w-jedwabnym

  Ale wtopa
  Fałszywa jak Geebels – czyżby nie wszystkie obozy koncentracyjne były niemieckie ? ? Putinowski punkt widzenia

  madzia
  Wymordowali Niemcy inteligencję, zburzyli nam kraj, na naszej ziemi palili ludzi w piecach ograbili z dzieł sztuki… łaskawie kilka słów „no tak jesteśmy odpowiedzialni”. Polska ma zapomnieć?Zamilknąć?

  antypejs
  a pejsaci swoje…

  kazik
  Tak powinien brzmieć ten komunikat dziękujemy pani Kanclerz.

  zakłamana historia
  pff(78.88.96) – holokaust to tylko część „wydarzeń” na polskiej ziemi w czasie II w.ś. i po niej . Czas zacząć mówić o tych pozostałych, bo zostały dziwnie przemilczane lub zafałszowane .

  NORA
  to jest DOBRY CZAS NA REPARACJE DLA POLSKI OD NIEMIEC ZA HOLOKAUST NA POLSKIM NARODZIE

  white red
  …podaj dalej…wspolnie powalczymy o prawde

  i tyle
  Polska nie ma żadnych zobowiązań wobec imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Polska nie czerpała korzyści z kolonii .

  obserw
  Pani kanclerz postąpiła godnie !!!! A mogła nie mówić nic.

  AS
  To oswiadczenie kompletnie mnie zaskoczylo. To bardzo wazne i zapowiadajace poprawe stosunkow Niemiec i Polski slowa.Dziekuje Pani Merkel!

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/merkel-powiedziala-odpowiada-holokaust/

  https://wpolityce.pl/polityka/380900-rzecznik-rzadu-slowa-kanclerz-merkel-wpisuja-sie-w-dyskusje-o-rzeczywistych-sprawcach-holokaustu

  https://wpolityce.pl/polityka/380849-nasz-wywiad-jaroslaw-sellin-w-niektorych-srodowiskach-zywy-jest-antypolonizm-mowmy-o-tym-otwarcie

  https://wpolityce.pl/polityka/380880-byly-szef-swiatowego-kongresu-zydow-przyznal-racje-tarczynskiemu-shai-franklin-nie-bylo-kolaboracji-polakow-wideo

  https://wpolityce.pl/polityka/380876-zgloszona-przez-po-gotowosc-do-jednostronnych-ustepstw-moze-pokrzyzowac-szyki-polskiej-stronie

  Polubienie

 3. Żydzi Kapo by Tor Ben Mayor, Dan Setton Lektor PL

  Stefania Czapska
  Published on Feb 5, 2018
  Żydzi kolaborujący z Niemcami II WW. Film Izraelski 1999

  Miro Rawinski
  te 65 miliardów dolarów powinni żadać od ..samych siebie

  Urszula Orsa
  65 miliardów już nieaktualne – teraz chcą 300 miliardów za mienie bezspadkowe po ofiarach – i to prawdopodobnie te środowiska żydowskie, które kolaborowały z Niemcami albo nie chciały nic wiedzieć o holokauście, pomimo informacji przekazanych przez polskie podziemie …

  Adam Bury
  to oni nam są winni 165 miliardów za Polaków .którzy zostali zamordowani ratując żydostwo !!!!!!!

  MrOjgyn
  To sie będzie ciągło bez końca, oni cały czas tworzą podstawy do rozczeń ! Ale oni już dostali odszkodowania od niemiec i od nas tez w 70 latach. Ale oni nie pracują tylko zyją z wyłudzania kasy !

  Adam Bury
  dla tego wice wersa my żądajmy od nich …. 16 generałów Hitlera było żydami …. nie było generała Polaka w niemieckiej armi … przykładów jest wiele

  reggino69 69
  Żydzi sami siebie mordowali

  Totilla2008 Tylko prawda jest ciekawa
  Żydzi nie opracowali sobie godnej metody na przeżycie w czasie II wś. Tylko kolaboracja i donos. Także na swoich. Ratuj się kto może ! Nie wiele im to pomogło. Wyjątkiem było powstanie w gettcie. Ale gdy w końcu spostrzegli,że nie wiele im to da. Żydzi wiedzą o tym i strasznie im wstyd.Ten wstyd właśnie nie pozwala im spojrzeć racjonalnie na prawdę.

  Andrzej Sochacki
  Ciekawe uzasadnienie wyroku sądowego(w Niemczech) dla żydowskiego kapo :”Nie można skazać kogoŚ za czyny popełnione pod groźbą Śmierci”. tylko że to zdanie ,jak widać z całego filmu,dotyczy tylko jednej nacji.

  Elzbieta Zawistowska
  Polacy uratowali 150 tyś.Żydów poświęcając swoje rodziny .Co otrzymali od ocalałych ?1/drzewko za 5 zł,,,,,2/ odczekali 15 lat ,w Niemczech pojawiają się w gazetach ,,,POLSKIE OBOZY,,,,3/ zaczyna się era świadków ,wydawania książek ,każdy z nich sra na Polaków 4/ Test na Polakach przez Żydowskie media na całym świecie , 5/koronacja oszczerstw w przez uratowane PARCHY tego typu jak Gros 6/obsadzenie parlamentu Polskiego i senatu swoimi ze zmienionymi nazwiskami 6/ostatni etap PIS u rządu .7/ustawa 447 w Podziękowaniu Polskiemu głupiemu narodowi ,,,,,,zmieniam swoich bohaterów wojennych ,,,,

  chris kwiatkowski
  Teraz Izrael szuka kozla ofiarnego, niemcy wyplacili im ogromne odszkodowania i byl to dobry czas na branie kasy,, lecz to sie zkonczylo. NACJA HIPOKRYTOW ( w wiekszosci) probuje teraz zaklamywac historie ,zeby osiagnac korzysci materialne,,. lecz to oni dla zyskow i przywilejow osiagalnych w tamtych czasach mordowali swoich ziomkow. Chca swoja wine zrzucic na POLSKE, lecz my sie nie damy tym falszywym gniotom.

  Mich Ck
  Ciężko osądzać takich ludzi, ale ich koledzy mimo to oskarżają Polaków a wszystkie informacje mówią że skala kolaborantów wśród Żydów była większa niż wśród Polaków.

  Romuald Majka
  Czy coś wam się kojarzy ze słowem JudenRates A kłamstwa są dalej powielane ŻYDÓW NIE WOZILI DO Oświęcimia .Piece tam były ,ale żydów palono tylko w Treblince. Tak samo jak żekoma łaźnia była miejscem gazowania Sam instytut żydowski przyznał że łaźnia to było kłamstwo ale dalej powielają Oni już sami nie widzą co zmyślili a co jest prawdą

  Czarek Wojtasik
  Żydzi potrafią usprawiedliwić niegodziwe czyny swoich. Dla innych nacji są bezwzględni oceniając takie same zachowania dla ocalenia życia.

  Darusz Lesiewicz
  To jest najlepszy przykład , moralności Żydów wynikający z cywilizacji zła ,czytaj talmudycznej .Są przeklęci i nie chcą widzieć nic więcej .Smutne .

  mundek42
  To wygląda zupełnie inaczej. Oni mogą robić wszystko aby ratować siebie.

  Joanna Kisielewska
  dokładnie wydawali samych siebie W sumie wpakowali do pieców 3miliony swoich Obrzydliwość
  mają w prawie wpisane że dla uratowania swojego życia mogą poświęcić inne życie rodziny dziecka i nieistotne ile zdarzało się że jeden wydawał tysiąc żydów. Proszę czytać książki dr Kurek o żydach pisała ze źródeł tylko żydowskich

  Polubienie

 4. SZOK! „POLSKI” minister MSZ haniebnie uderza w swój kraj! WSTYD i HAŃBA! W mediach cisza…

  Marcin Rola
  Streamed live on Feb 8, 2018

  Krz jas
  Czaputowicz minister Izraela a nie Polski.

  Edmund Galon2
  Krz jas Wlasnie TAK ! Minister zydow nie Polakow…

  Damian Augustyniak
  Nie przecenial bym go tak, to jest przyglup zwykly

  Rafał Radosz
  Jak do tej pory nikt nie udowodnił że to Polacy zabili kogokolwiek w tej stodole w Jedwabnem. Może należy wznowić badanie w tej kwestii.!!!!!!!!!!!!

  Ryszard Bigos
  W spalonych ciałach znaleziono pociski, a ówcześni Polacy mieszkający na tamtejszych ziemiach nie dysponowali bronią palną. Poza tym do spalenia tak dużej ilości ludzi, potrzebne było paliwo w ogromnych ilościach, które przywieźli Niemcy, a nie tamtejsi Polacy którzy dysponowali jedynie niewielkimi ilościami nafty.

  Katarzyna Niemen
  Rafał Radosz dlatego przerwali badania!

  Katarzyna Niemen
  Ryszard Bigos LESZEK ŻEBROWSKI MÓWIŁ PRAWDĘ O JEDWABNEM!

  Michał Andrzej
  Rafał Radosz To pijany Kwach za te Jedwabne, chyba przepraszal.

  Jordain Quklu
  Rafał Radosz Tak, bo stodoła w Jedwabnem ważniejsza niż wiele niemieckich obozów zagłady, gdzie zginęło miliony ludzi. O tym cisza!!!!!! Przecież widać jak na dłoni, że te kwestie mają drugie dno!!!!

  Maciej Wysoglad
  Mój ojciec był historykiem. Powiedział: Dobrze pamiętam jak Dziennik Izraela „Maariv” ogłosił światu imiona Żydowskich oficerów NKWD uczestniczących w mordzie katyńskim na Polakach! Pamiętam jak Polski Żyd Abraham Vidro (Wydra), poprosił pismo o wywiad, bo chciałby, zanim umrze, wyjawić sekret o Katyniu. Opisał spotkanie z trzema Żydami, oficerami NKWD, w wojskowym obozie wypoczynkowym Rosji. Oni powiedzieli mu, jak uczestniczyli w mordzie Polaków w Katyniu.Byli to: sowiecki mjr Joshua Sorokin, por. Aleksander Susłow, por. Samyun Tichonow. Susłow zażądał od Vidro zapewnienia, że nie wyjawi tego sekretu do 30 lat po jego śmierci, ale Vidro obawiając się, że tak długo nie pożyje, zdecydował się wyjawić go wcześniej. Mjr Sorokin, ufając Vidro, powiedział: „świat nie uwierzy czego ja byłem świadkiem”Vidro mówił dziennikowi „Maariv”: Żydowski mjr w sowieckiej tajnej służbie (NKWD) i dwóch innych oficerów bezpieczeństwa przyznali mi się, jak okrutnie mordowali tysiące polskich oficerów w lesie katyńskim. Susłow mówi do Vidro „Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas… Mordowałem polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem robilem to z wielka przyjemnoscia! … Bardzo ważną informację podał sam Barkaszow w roku 1994, lider partii o nazwie Rosyjska Jedność Narodowa. W wypowiedzi dla „Życia Warszawy” z 4 października 1994 r. stwierdził: „Wiem jaką tragedią jest dla was sprawa katyńska, ale oświadczam: polskich oficerów nie rozstrzelali Rosjanie. Sprawdzaliśmy przynależność przynależność etniczną enkawudzistów – wykonawców wyroku. Wszyscy byli Żydami i wypełniali rozkazy sobie podobnych, stojących wyżej w ówczesnej hierarchii. Rosjanie są z natury przyjaźnie nastawieni do Polski” wiedz ,ze Rzeź 15.000 niewinnych ludzi jest makabrycznym zadaniem nawet dla najbardziej zatwardziałego oprawcy. Stalin (prawdziwe nazwisko w jęz. pol.: Józef Dawid Dżugaszwili) zwrócił się do głowy tajnej policji sowieckiej, Żyda Ławrentija Berii. Obaj przedyskutowali masowe morderstwo i zdecydowali, że powinno to być wyłącznie zadaniem Żydów, którzy zajmowali czołowe stanowiska w tajnym aparacie. Ich odwieczna nienawiść do katolickich Polaków była powszechnie znana. Masz prawdziwy holocaust!

  Prawy Sierpowy
  wiedza warta a nawet konieczna do tłumaczenia na wszystkie możliwe języki i rozsyłania po świecie, sami odkłamujmy historię ,bo rządzą nami jednak wrogowie ubrani w nasze piórka.Jakie to smutne

  Polubienie

 5. Szokujące INFO! Żydzi zdradzali ziomków i masowo kolaborowali z Niemcami podczas II WŚ!

  wRealu24.pl
  Streamed live on Feb 9, 2018

  estee9999
  Szokujące dla gamoni, za przeproszeniem. Polecam Emanuela Ringelbluma, łatwo wygooglać.
  A poza tym krótka historia pasażerów statku St.Louis. Ta nacja musi się najpierw rozliczyć ze swoimi, jeśli oni sami tego nie potrafią – trzeba ich zmusić. Gdzie jest jakaś polska stacja tv nadająca w języku angielskim?

  Kama XY
  Jak walczyc? Otworzyc archiwa i pokazac listy politykow z pozmienianymi nazwiskami, a wowczas reakcje i dzialania wszystkich „polskich politykow” od 1944 beda jasne i klarowne. Bez tego ani rusz. Ponadto mowic otwarcie o kolaboracji i zbrodniach zbolszewizowanych Zydow na Polakach po 17 wrzesnia 1939 na Kresach, co jest prawda historyczna. Rzadu polskiego nie ma od 1939.

  Marek Sowiński
  O czym tu mowa skoro nawet ludzie z IPNu twierdzą że zbrodnię w Jedwabnem spowodowali Polacy. Słuchałem dzisiaj gościa z IPNu w radiu Plus rozmawiał z Tadeuszem Płużańskim. Masakra. Gość chyba codziennie czyta Wyborczą. Twierdzi że śledztwo prokuratury wykazało że za zbrodnię odpowiadają Polacy. Nic że śledztwo było za komuny, świadkowie byli zastraszani itp. On wierzy w dokumenty prokuratury komunistycznej. Jeśli pozostali członkowie IPNu są tacy sami to jesteśmy w dupie.

  Polubienie

 6. Poland „Denies” The Holocaust

  Squatting Slav TV
  Published on Feb 6, 2018

  kitas7
  Just to clarify: the law ban accusations that Polish state or Polish nation (not „some Poles”) were complicit in the Nazi crimes. The law does not concern artistic expressions or scientific work in the field of Holocaust or WW2 in general. Poland has the right to protect its history and defend it from those who are trying to blame us for crimes committed by Germans during WW2.

  Pixie Love
  50 million people died in WWII but 90% of them are not important because we have to keep appeasing the 10%.

  Miss Nomer
  Pixie Love That’s a sobering thought. Thanks for reminding us about it.

  Polubienie

 7. ddd
  1939 każdy kto stawił czoło agresji był chory na umyśle? W 2018, każdy kto stawia czoło wsciekłemu, hucpiarskiemu,zaplanowanemu i skoordynowanemu atakowi semitów jest antysemitą, chorym na umyśle?

  anka
  Żyd czy cię głaszcze, czy na ciebie pluje, myśli o tobie to samo. Jesteś dla niego NIKIM. I dlatego należy ich tak samo traktować, inaczej będziemy płacić, tłumaczyć się i przepraszać, ze śmiemy żyć.

  mądry przed
  mordechaju (78.10.207) Może dlatego, że Biblię pisali żydzi? Co o tym sądzisz?

  https://wpolityce.pl/polityka/380924-zrozumiec-druga-strone-traktowanie-dobrego-imienia-innego-kraju-jako-obojetnego-zetonu-w-partyjnej-grze-powinno-budzic-oburzenie

  Zrozumieć drugą stronę. Traktowanie dobrego imienia innego kraju jako obojętnego żetonu w partyjnej grze powinno budzić oburzenie

  opublikowano: 5 godzin temu


  Flagi Polski i Izraela / autor: Fot. MON wPolityce.plFlagi Polski i Izraela / autor: Fot. MON

  Felieton ukazał się w 6/2018 wydaniu tygodnika „Sieci”.

  Beniamin Netanjahu został gwałtownie zaatakowany przez przywódców dwóch głównych sił opozycyjnych Izraela, którzy zarzucili mu uległość wobec Polski i kompromisy w sprawie pamięci zabitych. Jednym z nich był Yair Lapid znany już nam z tego, że odwoływał się do historii swojej rodziny, aby dowodzić, iż Polacy uczestniczyli w Holokauście. Konrad Kołodziejski na portalu wPolityce.pl zwrócił uwagę, że z powszechnie znanych danych wynika, iż polityk mówił nieprawdę, a jego rodzina nie ma nic wspólnego z naszym krajem. Zwrócił się w tej sprawie z pytaniem do zainteresowanego i – naturalnie – nie uzyskał odpowiedzi.

  Sprawa ta pokazuje, że stanowisko Netanjahu, tak bardzo oburzające Polaków, jest umiarkowane na politycznej mapie Izraela. Można przyjąć, że liderzy opozycji wykorzystali nowelizację ustawy o IPN, aby uderzyć w swojego politycznego konkurenta. Sugeruje to dodatkowo zachowanie Lapida, który nie wahał się podpierać fałszywymi historiami rodzinnymi. Traktowanie dobrego imienia innego kraju jako obojętnego żetonu w partyjnej grze powinno budzić oburzenie. Czy jednak Polacy mają prawo być tym zdumieni, oglądając trwające już ponad dwa lata popisy totalnej opozycji, która – aby zohydzić swojego rządzącego przeciwnika – posługuje się pomówieniami podważającymi prestiż nie tylko naszego państwa, lecz całej wspólnoty narodowej?

  Wewnętrzna, polityczna gra może być wyjaśnieniem zmiany stosunku izraelskiego rządu do polskiej ustawy. Netanjahu mógł zorientować się, że zostanie ona wykorzystana przeciw niemu, a więc ostrym wystąpieniem chciał zniwelować siłę tego uderzenia. Ustawa prowokuje Żydów, gdyż tworzy ograniczenia dotyczące Holokaustu, a więc sprawy kardynalnej dla tego narodu. W prawdzie chodzi w niej tylko o to, aby wbrew prawdzie nie przypisywać odpowiedzialności za tę zbrodnię narodowi polskiemu, ale termin „naród” w przeciwieństwie do „państwa” nie jest precyzyjny. Poruszeni ustawą, którzy znają ją głównie z cytatów, obawiają się, że nie będzie wolno dochodzić winy konkretnych Polaków czy środowisk. Izraelczycy przywiązani są do wolności słowa, a do wolności badań w kwestii próby wytępienia ich narodu w szczególności. Znamienne, że wśród głosów protestujących przeciw obecnej nagonce na Polskę – a nie są one odosobnione w Izraelu – z reguły pojawia się także krytyka ustawy jako ograniczającej wolność słowa.

  Żydzi kultywują pamięć o Holokauście, ale nie znaczy to, że również wiedzę o złożonych stosunkach narodowościowych w II Rzeczypospolitej i na jej ziemiach pod niemiecką okupacją. Dziś nie odróżniają już Litwinów czy Ukraińców zamieszkujących te tereny od Polaków. I – co najważniejsze – pamięć tamtych czasów dla tych, którzy przeżyli, wiąże się z trudną do wyobrażenia traumą. Skazani byli na śmierć za swoją narodowość, byli świadkami mordowania swoich najbliższych i całego narodu. Ukrywali się, obawiając się Polaków, którzy mogli ich wydać. Ludzie w takiej sytuacji zawsze najbardziej uczuleni są na zagrożenie, a ich percepcja nie jest racjonalna. Pomoc im dostarczona nigdy nie wydaje się wystarczająca. Wspomnienie Polski dla tych, którzy przeżyli wojnę na jej terenie, to zwykle koszmar. I takie doświadczenie przekazują oni swoimi potomkom. Tak nasz kraj funkcjonuje w świadomości dużej części mieszkańców Izraela.

  Dziś, kiedy z niepokojem patrzą oni na ich zdaniem próbę zakazu badania historii, znajdują silne zagraniczne środowiska, które wzmacniają owe lęki. Główne ośrodki opiniotwórcze w Europie i spora ich część w USA zrobią przecież wszystko, aby utrącić „ultrakonserwatywny” rząd Polski, a „cenzura”, którą chce on nałożyć na naukowe badania, jest do tego idealnym pretekstem. Zaangażują się w to zwłaszcza Niemcy, którzy chętnie dzielą się winą za Holokaust, a Polsce ciągle o jej narodowym, niemieckim charakterze przypominają. Nie trzeba zresztą sięgać za granicę.

  Michnik, który na świecie ciągle uchodzi za wolnościowego guru, nie zapomni, aby kolejny raz straszyć, że polscy prokuratorzy ścigać będą „historyków francuskich, angielskich, amerykańskich czy duńskich”, i ogłasza nadejście w Polsce faszyzmu. Dlaczego obywatele Izraela mają nie wierzyć takim autorytetom?

  autor: Bronisław Wildstein

  Polubienie

 8. jmCAD@jmCAD
  Lepiej by było, gdyby się Szczepkowska wstydziła za swoich żydowskich ziomali wydających masowo Polaków w łapy NKWD po 17 września 1939r. Za żydów masakrujących Polaków w Koniuchach. Za żydowskich szmalcowników, za żydowskich oprawców narodu polskiego w czasach stalinizmu, za żydów którzy zbudowali w Polsce komunizm, za żydów założycieli Izraela masowo mordujących Palestyńczyków. Cóż złego było w pracy jej dziadka na kolei? Kto wiedział co stanie się z żydami wywożonymi pociągami? Czy Szczepkowska wstydzi się też za robotników którzy wyprodukowali lokomotywy ciągnące wagony do Auschwitz? Albo za górników, którzy wydobyli węgiel do napędu tych lokomotyw? Czy wstydzi się za żydów przypisujących holokaust Polakom, albo tych żydów którzy negują fakt mordowania przez Niemców innych nacji tylko z powodu ich rasowej przynależności? Czy odczuwa wstyd za żydowskiego chemika który wynalazł cyklon B?

  pisior57@pisior57
  ta obmierzła jejmość mogłaby swoje opowiastki zachować dla siebie . Po to aby dokonać defekacji we własne gniazdo rodzinne i Polskę posuwa się do haniebnych fantazmatów

  ->Wiki po niem.
  ciekawe kiedy Pani Roza von Niepolska-przeprosi za swoich-Erwein Graf von Thun und Hohenstein byl dowodca odzialu UA do likwidacji Slowackich partyzantow! zginal w 46. zlapany przez ruskich

  def
  Alkohol potrafi zrobić wiele złego,jak ktoś nie umie się zabrać do niego.Wystarczy nie pić.

  Konrad
  A Zydzi z Judenratow, z Zydowskiej Policji, z Zydowskiego Gestapo, z ZAGWI, z Sonderkommand zaganiali swych ziomkow do transportow i do komor gazowych i dzis oskarzaja Polakow o te zbrodnie.

  brak rozgłosu robi swoje
  NIedawno opowiadała że jej dziadek ją molestował – niech przy okazji przeprosi jako molestowana Polka za dziadka seksualnego dewianta, to już będzie w komplecie; na czarny marsz jak znalazł.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/380961-joanna-szczepkowska-jako-polka-przepraszam-za-swojego-dziadka-wstydze-sie-za-niego-jako-polka

  Joanna Szczepkowska: „Jako Polka przepraszam za swojego dziadka. Wstydzę się za niego jako Polka”

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: godzinę temu


  Joanna Szczepkowska / autor: YouTube/Telewizja Republika wPolityce.pl

  Silnie odczuwam wspólnotę z Polakami i dlatego właśnie jako Polka przepraszam za swojego dziadka. Wstydzę się za niego jako Polka, wstydzę się za niego jako za Polaka. (…) Wstydzę się za tych wszystkich Polaków, którzy nie odczuwają wstydu za haniebne czyny wśród naszej wspólnoty

  — stwierdziła Joanna Szczepkowska w felietonie pt. „Poczucie wspólnoty” w „Plus Minus”, zabierając głos w dyskusji nad nowelizacją ustawy o IPN.

  ”Za co szanuję Hitlera – to za to, że wymordował Żydów” – to zdanie powiedział mój dziadek Michał Szczepkowski. Ojciec mojego ojca. Polak od najdalszych pokoleń

  — wspominała Szczepkowska

  Kiedy owdowiał rodzice zdecydowali, że zamieszka z nami w Warszawie. To zdanie powiedział przy obiedzie i był to ostatni obiad, jaki z nami zjadł, i ostatni dzień w naszym mieszkaniu. Moja matka w milczeniu pakowała rzeczy swojego teścia. Nie miałam wtedy pojęcia o tym, że ma żydowskie pochodzenie

  — wyznaje Szczepkowska. Aktorka opisuje również pewną tragiczną historię, którą opowiedziała jej matka.

  Szła z matką wiejską drogą i nagle zobaczyły, jak ludzie ze wsi zaganiają widłami dwoje żydowskich dzieci. Chciała im pomóc, zaczęła krzyczeć, biec w ich kierunku, ale matka ją zatrzymała i kazała uciekać. (…) Ale nawet wtedy nie wiedziałam jeszcze, że sama była Żydówką

  — pisze aktorka.

  Szczepkowska wyznaje dalej, że po latach, gdy badała dzieje swojej rodziny i zorientowała się „we wszystkich jej zawiłościach”, zadawała sobie „wiele trudnych pytań”. Opisała również drugą historię, gdy wspomniany już dziadek – Michał Szczepkowski – zgłosił się do pracy na kolei, gdy Lwów opanowali Niemcy, a ze stacji odjeżdżały wagony z setkami Żydów skazanymi na zagładę.

  Mój przyszły dziadek Michał Szczepkowski ochotniczo pomagał w zagładzie rodziny mojej przyszłej babki. Poznali się na ślubie moich rodziców. Silnie odczuwam wspólnotę z Polakami i dlatego właśnie jako Polka przepraszam za swojego dziadka. Wstydzę się za niego jako Polka, wstydzę się za niego jako za Polaka

  — stwierdza Joanna Szczepkowska, puentując:

  Wstydzę się za tych wszystkich Polaków, którzy nie odczuwają wstydu za haniebne czyny wśród naszej wspólnoty.

  ak/”Plus Minus”

  valdi@valdiza godzinę
  Joanna Szczepkowska: „…Wstydzę się za tych wszystkich Polaków, którzy nie odczuwają wstydu za haniebne czyny wśród naszej wspólnoty…” ..’zramolenieipierdołowatośćstarszejkobiety’.. ..parafrazując: przedszkolak przedszkolakowi w piaskownicy nasypie piasku za kołnierz – znaczy całe przedszkole jest fe?.. ..jeżeli bandyta uczyni komuś krzywdę, tzn, że populacja ‚mająca pecha’ posiadać narodowość bandyty winna poczuwać się do ‚współsprawstwa’ w haniebnym czynie współziomka?.. ..albo ja nie potrafię zrozumieć ‚uwznioślenia’ w/w kobiety, albo powyższy ramolpłciżeńskiej,narodowościpolskiej,pochodzeniażydowskiego plecieandrony.. ..nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa(może w wyjątkowych przypadkach).. ..są natomiast sądy, władne w oparciu o materiał dowodowy orzec o winie jednostki nawet w przypadku przestępstwa ‚zbiorowego’.. ..osobojoannyszczepkowskiej płciżeńskiej, narodowościpolskiej, pochodzeniażydowskiego, zapomniałaś(może nie masz o tym pojęcia), że w inkryminowanym przez ciebie przedziale czasowym(wrzesień 1939 – kwiecień 1945[okupacja niemiecka]; 1945 – 1989[okupacja soviecka]) na obszarze dzisiejszej RP nie funkcjonowało ‚coś takiego’, jak państwowość polska, rząd polski, praworządność i prawodawstwo polskie.. ..a jeśli tego nie było, Polacy jako ‚zbiorowość narodowa’ nie są odpowiedzialni za ‚zdarzenia’ mające miejsce na ‚terenie’ zarządzanym przez niemców narodowości niemieckiej i ‚pochodzenia aryjskiego’, a także na terenie ‚kraju-kolonii’ administrowanej przez marionetki sovieckiego hegemona.. ..’chwacit’?.. ..jeżeli nie, warto ‚wziąć’ się za historię.. scorpion valdi ‚

  zdenek
  o, patrzajcie, robi za sprawiedliwą! odrobina wstydu laluniu bo już nie można na ciebie patrzeć i słuchać

  POP
  Nawet rodzina będąca tutaj od 966 roku, a nie akceptująca kultury polskiej to nie są Polacy, to polskojęzyczni tubylcy czyli POPy. To niech się POPy za niego wstydzą, a od Polaków odczepić się.

  POkręcony cyrk
  jeden mówi, że „mordowaliśmy”, drugi, że „uczestniczyliśmy w holokauście”, ta, że jej dziadek był antysemitą, drugi ją molestował a ona, że przeprasza, jako córka Żydówki za haniebne czyny Polaków

  Seide
  Szczepkowska, tfu! I wszystko jasne. Jak można mając takie kainowe piętno wymądrzać się publicznie.

  asad
  odezwala sie schizofreniczka

  KoKo1@KoKo1
  Za jakiś czas się dowiemy, że Polacy patrzą na nią nienawistnym wzrokiem.

  krystyna
  Jak ładnie nam się wszystko wyjaśnia…

  cobra
  czy tej nawiedzonej też odcięto rządowe dotacje ???

  Rogan@Rogan
  Ta ślepa nienawiść do rządzących i do Polski powoduje ,że takie typy uciekają się do konfabulacji i kłamstw.Oni mają czarne dusze ,dusze diabelskie.Ja też mogę powiedzieć ,ze p.Szczepkowska w 1968r pod UW.krzyczała do mnie ty zapchlony Żydzie.Oczywiście mam na myśli marzec 1968.

  arslonga
  dziadek pani JSz był niemądry a mamusia bezwzględna i mściwa więc dziadka za drzwi! Żydzi dali Polakom wiele powodów (patrz Słonimski) aby mieć do nich żal pomimo to Polacy ich ratowali. Taka różnica

  Polubienie

  • Razparuk
   Dziadek pani Szczepkowskiej bronić się nie może…taki wygodny fakt. Nekrofilia …..normalnie brak słów

   Piast
   Jak zwykle w punkt. Brawo Pani Profesor!

   potomek Sybiraków
   Pani Profesor jak zawsze ma Pani rację, nie mam zamiaru za cokolwiek przepraszać, i w moim imieniu też niech nie przepraszają ani tez nie oskarżają, cimoszewicze i reszta zakłamanej sowieckiej bandy

   JOR
   koniec z tym przepraszaniem , ja juz nie przepraszam , bo za co ? Za to ze zyje i oddycham , minelo 70 lat od wojny i ciagle mamy przepraszac i bic sie po lbach ze smutku? Parodia

   https://wpolityce.pl/polityka/379771-tylko-u-nas-kulisy-rozmowy-morawiecki-netanjahu-czy-padlo-stwierdzenie-ktore-postawilo-polske-pod-sciana

   Przepraszajcie w imieniu swych rodzin i ideowych patronów, a nie w imieniu Polaków

   opublikowano: 4 minuty temu


   autor: Pixabay wPolityce.pl

   Na zbliżającą się rocznicę czystek antyżydowskich, jakie komuniści urządzili w Marcu 1968 roku, postkomuniści i opozycja znowu chcą byśmy dziś, my-Polacy wolnej Polski, znowu przepraszali, tym razem za ICH antysemityzm przeprowadzony w ramach ICH ówczesnych wewnętrznych walk między sowieckimi namiestnikami; walk o władzę w ówczesnym komunistycznym PRL-u.

   Ale już dziś tego się nie zakłamie. Dziś można mówić prawdę, tama kłamstw została przerwana. Dziś możemy mówić otwarcie, rządzi bowiem polski rząd w polskim interesie.

   Za Marzec ’68 roku niech przepraszają sprawcy i ich ideowi oraz rodzinni następcy.

   Proszę przeprosić Żydów za swojego ojca – pani Moniko Jaruzelska i inni potomkowie ówczesnych komunistycznych dygnitarzy. Przepraszajcie ich dzisiejsi ideowi następcy – pośle Święcicki, europośle Rosati, panie Kwaśniewski i różni dzisiejsi celebryci i leniuchy żyjące z tego, co wasi dziadkowie i ojcowie z tych ponurych lat zostawili.

   Przepraszajcie za swoje hańby w swoim własnym imieniu, a nie Polski i Polaków.

   A aktorka Joanna Szczepkowska niech przeprasza za swego dziadka w imieniu rodziny Szczepkowskich, a nie w imieniu Polaków.

   Zakłamywania relacji polsko-żydowskich już nie przejdą.

   autor: Prof. Krystyna Pawłowicz
   Poseł Prawa i Sprawiedliwości.

   Maxim66@Maxim66za 32 minuty
   W tak ciężkiej dla Polski sytuacji agresji z zewnątrz ŻĄDAMY orędzia do Narodu tego z panów, który jest realnym przywódcą, z PRAWDĄ o zagrożeniach, w tym o bezczelnej i hucpiarskiej ustawie 447 przepychanej przez rabusiów z USA. .. Nie ukrywać ew. tajnych „umów”! PRAWDA naszą bronią. .. Dopuścić należy zaraz do TVP prawdziwych historyków, którzy szybko rozprawią się z kłamstwami Grossa, w sprawie Jedwabnego, pogromu kieleckiego, itp. !!! .. Dlaczego się tego nie robi??? .. Dobra zmiana miała słuchać głosu Polaków!!! .. Czy się tak szybko skończyła??
   http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=22197&Itemid=100

   zbig
   Komuchy zorganizowały marzec 68, ale tzw. zwykli Polacy gremialnie i bynajmniej nie pod przymusem przyłączyli się do nagonki bo antysemityzm mają Polacy wpojony od pokoleń.

   Hak
   Do zbiga Ludzie zostali zegnani na wiece. Oprócz partyjnych to Polacy nie mieli nic przeciwko Izraelowi. Wtedy Polacy cieszyli się, że wojska Izraela biją Arabów wspieranych przez ZSRR.

   zbig 89.73.166.*za 32 minuty
   Zegnani powiadasz. To przeczytaj sobie komentarze na tym forum. 95% tych ludzi nigdzie nie trzeba by było zaganiać. Poszliby tam z radością i przekonaniem.

   Polubienie

 9. V
  USTAWA JEST BARDZO POTRZEBNA I NIE BĘDZIEMY JEJ ZMIENIAĆ. ŻYDZI SĄ NAM WINNI KASĘ ZA OCALENIE I PRZEPROSINY WOBEC ŚWIATA.

  mordechaj
  Nowelizacja ustawy o IPN ma kryć POLSKICH SZMALCOWNIKÓW. Ma ich zrównywać moralnie ze Sprawiedliwymi Wśród Narodów Świata. Ma zrównywać zło z dobrem. To SZATAŃSKIE wersy.

  Kamil
  Nie ważne co kiedy i jak powiemy. Żydzi chcą kasy i każdy powód bedzie dobry. Choćby ten wpis

  Świstak
  Ale o nas dbają na świecie. Dziękujemy wujkowi DobraRada za ten knebel zgrabnie owinięty w sreberko..

  https://wpolityce.pl/polityka/380981-george-friedman-o-ustawie-ipn-uwazajcie-co-i-jak-mowicie-zaczynacie-byc-zauwazani-na-swiecie-wasi-wrogowie-beda-was-atakowac

  George Friedman o ustawie IPN: Uważajcie co i jak mówicie. Zaczynacie być zauważani na świecie, wasi wrogowie będą was atakować

  opublikowano: za godzinę · aktualizacja: za godzinę


  autor: TWITTER @makowski_m wPolityce.pl

  Uważajcie co i jak mówicie. Zaczynacie być zauważani na świecie, wasi wrogowie będą was atakować używając argumentu faszyzmu, ale nie jesteście faszystami. Jesteście narodowymi romantykami. Nie dawajcie im niepotrzebnie broni do ręki

  — powiedział George Friedman, odnosząc się do nowelizacji ustawy i Instytucie Pamięci Narodowej, który był gościem Polish American Leadership Summit.

  Nowelizacja ustawy o IPN wprowadza m.in. przepisy, zgodnie z którymi każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę, jednocześnie postanowił skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli następczej. Nowela wywołała kontrowersje m.in. w Izraelu, USA i na Ukrainie.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: NASZ WYWIAD. Dominik Tarczyński: Merkel powiedziała to, co musiała powiedzieć. Całą odpowiedzialność za Holokaust ponoszą Niemcy

  Dr Fedyszak-Radziejowska dla wPolityce.pl: „To jest lekcja dorosłości, odpowiedzialności politycznej za politykę naszego państwa”

  wkt/twitter

  Polubienie

 10. pisior57@pisior57
  a to ciekawe podejście, że frustracja Żydów ma swoje źródło w ich bierności i TCHÓRZOSTWIE . Przecież mogli też zorganizować partyzantkę , albo dołączyć do naszej

  więcej światła…@eko.obywatel
  Pokażmy w świetle dokumentów grzechy zaniechania i bierność tych co mieli instrumenty aby zatrzymać holocaust… http://dzieje.pl/aktualnosci/70-lat-temu-jan-karski-poinformowal-zachod-o-holokauscie … Polacy to naród który miał najwięcej męczenników gotowych na najwyższą ofiarę dla ratowania żydowskich współbraci…

  jot
  Pan Profesor powiedział samą prawdę i różne platfusowe Bobińskie i antypolskie mordechuje nie pomogą.Szczera prawda!

  bielik
  http://www.pch24.pl/nie-bierzmy-przykladu-z-zydow,40429,pch.html

  waz
  brawo Zybertowicz

  https://wpolityce.pl/polityka/380982-doradca-prezydenta-zaatakowany-po-slowach-o-zrodlach-antypolonizmu-sprawdz-odpowiedz-prof-zybertowicza

  Doradca prezydenta zaatakowany po słowach o źródłach antypolonizmu! Sprawdź odpowiedź prof. Zybertowicza

  opublikowano: za 37 minut


  Prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta RP / autor: Fratria wPolityce.pl

  Słowa prezydenckiego doradcy prof. Andrzeja Zybertowicza o tym, że antypolonizm w Izraelu bierze się z poczucia wstydu za bierność Żydów w czasie Holokaustu, wywołała wzburzenie niektórych osób. I jak można było się spodziewać, zamiast racjonalnej debaty, były wyłącznie emocje.

  Słowa prezydenckiego doradcy prof. Andrzeja Zybertowicza o tym, że antypolonizm w Izraelu bierze się z poczucia wstydu za bierność Żydów w czasie Holokaustu, wywołała wzburzenie niektórych osób. I jak można było się spodziewać, zamiast racjonalnej debaty, były wyłącznie emocje.

  Prof. Andrzej Zybertowicz, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, w wywiadzie udzielonemu „Polska The Times” stwierdził, że antypolonizm w Izraelu bierze się z poczucia wstydu za bierność Żydów w czasie Holokaustu.

  Niektórzy tłumaczą, że brutalne rozprawianie się z Palestyńczykami, czy Hezbollahem to także forma odreagowywania. Powtarzanie samym sobie: już nigdy nie pójdziemy jak owce na rzeź. Holokaust poza wszystkim to również potworne upokorzenie – że nie walczyli, nie stawili oporu

  — mówił.

  Zastanawiam się, czy ten polityczny i symboliczny atak Izraela na Polskę, Polaków nie ma, poza wszystkim innym, tworzyć zasłony przed ponownym przypomnieniem sobie, jak się zachowali w obliczu Zagłady – że byli bierni, że również kolaborowali, a także o tym, że żydowskie elity ze wschodniego wybrzeża USA, uzyskawszy od Polaków wiedzę o tym, co się działo w obozach koncentracyjnych, zachowały się pasywnie

  — powiedział prof. Zybertowicz, oceniając również, że „Izrael chyba ciągle tego nie przepracował”.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Prof. Zybertowicz: „Gołym okiem widzimy skalę antypolonizmu. Czas na polityczne decyzje, by o reputację Polski zadbać systemowo”

  Ostatnie słowa zdają się być jak najbardziej słuszne…

  Obsceniczne, całkowicie obraźliwe! @AndZyberto, doradca @AndrzejDuda, mówi, że reakcja Izraela na Polską ustawę ws. negacji Holokaustu wynika z „poczucia wstydu wobec bierności Żydów podczas Holokaustu”. Nie, z powodu waszego wypaczenia prawdy

  — zarzucał na Twitterze Arsen Ostrovsky – przedstawiający się jako międzynarodowy prawnik i analityk polityczny.

  Prof. Zybertowicz jednak odpowiedział:

  Tak, wielu Polaków było współwinnych zbrodni nazistowskich. I bardzo tego żałuję. Ale czy nie jest również prawdą, że wielu Żydów było współwinnych nazistowskich zbrodni?

  Riposta prof. Zybertowicza najwidoczniej rozwściekliła prawnika. Ostrovsky zatakował doradcę prezydenta.

  Otóż, około 3 000 000 Żydów w Polsce (około 90 proc. całkowitej ludności żydowskiej w Polsce przed Holokaustem) i > 2/3 Żydów w Europie (6 milionów) zostało zamordowanych, więc nie za bardzo. Ale twoja próba moralnej teorii względności i skręcania historii jest raczej nieprzyzwoita

  — zarzucił.

  A może Pan Zybertowicz miał Pan na myśli Żydów z powstania w getcie warszawskim, w którym zamordowano co najmniej 7 tysięcy, a prawie 50 000 innych wysłano do różnych obozów śmierci?

  — atakował doradcę prezydenta.

  Słowa prof. Zybertowicza skomentowała – w mało kulturalny sposób – europosłanka PO Lena Kolarska-Bobińska.

  Zybertowicz to jednak głupek, w samym środku takiego konfliktu „chlapnął antyżydowskim tekstem” nagłaśnianym w świecie

  — napisała na Twitterze.

  Dama polskiej socjologii. Elegancko, za pomocą wyrafinowanej argumentacji, broni interesów RP. Ciekawe, czy w ogóle przeczytała mój wielowątkowy wywiad dla @polskathetimes

  — odparł prof. Zybertowicz.

  ak/Twitter/”Polska The Times”

  mordechaj 78.10.207.*za godzinę
  Ktoś wyjaśni zagadkę ? Jak Polacy pomagali Żydom, to pomagało Państwo i Naród. Jak Polacy byli szmalcownikami, okradali i mordowali Żydów, to były to… nieliczne jednostki… bez narodowości…

  Nikołaj Atanasow@Nikołaj Atanasow
  Adminie, dlaczego nie usuwasz prowokacyjnych, antypolskich, obrzydliwych wpisów osoby, podpisującej sie „mordechaj”. Stosujecie cenzurę, a tego szkodliwego osobnika widać przy kazdym artykule i zawsze opluwajacego Polaków i polskości. Ustalcie czy to nie jest jakaś agentura. Ustalcie personalia typa i podajcie do prokuratury. Tego od was oczekuja wszyscy normalni internauci, odwiezających portal i czytających was.

  krycha
  Premier Ben Gurion gdy do Izraela uciekali z Polski oprawcy żydowscy witał ich słowami „gdybyście nie byli ostatnimi łotrami, nie stalibyście tutaj przede mną”.Przyzwoici Żydzi zginęli.

  JOR
  Bardzo trafnie , chcialbym uslyszec ilu Zydow jest wspolwinnych holoukastu ? Czy wresszcie media o tym napisza , czy to antysemitzm , bo wszyscy ktorzy o tym piszemy jestesmy antysemitami ?

  pisior57@pisior57
  a to ciekawe podejście, że frustracja Żydów ma swoje źródło w ich bierności i TCHÓRZOSTWIE . Przecież mogli też zorganizować partyzantkę , albo dołączyć do naszej

  jaryba13@jaryba
  Oj, zabolała prawda żydów.

  white red

  …podaj dalej…wspolnie walczymy o prawde

  USA współwinne holokaustowi
  Skoro amerykańscy Żydzi są współwinni holokaustu, bo nie zrobili NIC żeby pomóc braciom mordowanym przez Niemców w okupowanej Polsce to moralne pouczanie amerykanów jest tragicznie nie na miejscu.

  Polak
  Pan prof. bardzo dobrze powiedział, prawdę. Opluwacze Polski drżą na samą myśl że ktoś może oskarżać żydów. Pani Kolarska niech nie wychodzi z domu ze strachu.

  Polubienie

  • nowa@nowa
   Pan Zybertowicz powiedział:

   „antypolonizm w Izraelu wziął się z poczucia wstydu – za bierność w czasie Holokaustu”,

   „Izrael widzi, że Polska postrzegana w światowej opinii publicznej jako kraj, który poniósł w efekcie II wojny światowej największe, w proporcji do zasobów, straty, mogłaby coś uszczknąć z tej symbolicznej potęgi Holokaustu. Izrael przecież nie chciałby, aby nasz kraj był traktowany w roli porównywalnej ofiary wojny”,

   „teraz gołym okiem widzimy skalę antypolonizmu. Czas na polityczne decyzje, by o reputację Polski zadbać systemowo”,

   i co się Kancelarii Prezydenta nie podoba?!

   Chwalba
   Niech dotrze do pana rzecznika , że odtąd każdy polityk , który założy jarmułkę , to przegra wybory . To samo z zapalaniem świec chanukowych

   Xyz
   Ty się za mnie nie wypowiadaj bo ja nie potępiam Narodowcòw.

   Art
   No tak, Zybertowicz po raz pierwszy powiedział prawdę i już źle. Do minipolityków: wam kury szczać wyprowadzać, a nie politykować! Dlaczego nie wyszli wszyscy po mowie Azari? A jedna chamka nawet brawo biła

   Janusz
   Nie było niczego w wypowiedzi Profesora Zybertowicza, czego miałby się bać PAD, ale widać on je taki bojaźliwy, że boi się własnego cienia. Słowa tego łysego pana obrażają Profesora.

   https://wpolityce.pl/polityka/381178-lapinski-o-wypowiedzi-prof-zybertowicza-to-nie-jest-stanowisko-kancelarii-prezydenta-rp-to-prywatna-opinia-p-profesora

   Łapiński o wypowiedzi prof. Zybertowicza: To nie jest stanowisko Kancelarii Prezydenta RP, to prywatna opinia p. profesora

   opublikowano: 41 minut temu


   autor: wPolityce.pl/Polsat News wPolityce.pl

   Proszę pamiętać, że p. prof. Zybertowicz nie przedstawiał stanowiska Kancelarii Prezydenta RP, to nie jest stanowisko czy oświadczenie KPRP, to prywatna opinia p. profesora

   — powiedział na antenie Polsat News rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński, który był gościem Polsat News.

   Inna jest rola doradcy, który może wyrażać swoje opinie, doradzać, ale decyzje podejmuje p. prezydent. To nie są słowa, które miałyby autoryzację pana prezydenta czy KPRP. To prywatne rozważania profesora socjologii

   — dodał.

   Każdy z polityków musi uważać na to, co mówi. Lepiej czasem ugryźć się w język niż powiedzieć o jedno zdanie za dużo

   — zastrzegł Łapiński.

   Jak podkreślił jednocześnie:

   Trzeba przyjmować odpowiednią miarę do tego typu wypowiedzi czy wywiadów.

   Po czym powtórzył:

   W tym wywiadzie nie było prezentowane oficjalne stanowisko prezydenta, tylko prywatne opinie.

   My powinniśmy wyciągać wnioski i unikać wypowiedzi, które niepotrzebnie będą zaogniać sytuację, która jest napięta

   — powiedział rzecznik prezydenta.

   W rozmowie pojawił się również temat nominacji generalskich.

   Trwają rozmowy z nowym szefem MON. Myślę, że w najbliższym czasie pojawią się w przestrzeni różne daty

   — zapowiedział Łapiński.

   Data 1 marca pojawiała się w dyskusjach, ale nie chcę jasno mówić, że to będzie 1 marca. (…) Na pewno jest chęć i wola współpracy. (…) Myślę, że ta sprawa w niedługim czasie zostanie załatwiona

   — dodał.

   Odnosząc się do zmian w MON, stwierdził:

   Nie widzę nic nadzwyczajnego, odchodzą najbliżsi współpracownicy, przychodzą inni.

   Jak przychodzi minister do ministerstwa, to chce mieć wokół siebie osoby najbardziej zaufane. To nic nadzwyczajnego. Ta praktyka funkcjonuje bez względu na to, jaki jest rząd

   — podkreślił Łapiński.

   Rzecznik prezydenta wyjaśnił również motywacje głowy państwa przy podpisaniu ustawy o IPN i odesłaniu jej do TK.

   Prezydent uznał, że Polska ma prawo, by walczyć o swoje dobre imię, że Polacy mają prawo walczyć o prawdę historyczną. Dlatego podpisał tę ustawę. A z uwagi,ze mogą pojawić się wątpliwości interpretacyjne, skierował ją do TK

   — powiedział Łapiński.

   Minister skomentował też hasło „Podpisz ustawę, zdejmij jarmułkę”, jakie pojawiło się na manifestacji narodowców.

   Są czasami takie sytuacje, że coś czasami lepiej przemilczeć czy zignorować, żeby grupom niszowym i marginalnym nie robić publiki. Największą porażką tych grup jest mienienie się, że są ugrupowaniami narodowymi, a naród za nimi nie stoi. (…) To najlepsza ocena ich zachowań

   — stwierdził Łapiński.

   Polacy wyrażają wobec takich zachowań krytykę, dezaprobatę, a nawet niesmak

   — dodał.

   Rzecznik prezydenta, zapytany o to czy dostał nagrodę, przyznał:

   Były nagrody, prezydent docenił moją pracę i też otrzymałem. W moim przypadku za poprzedni rok było 21 czy 22 tys. zł netto.

   gah

   gość
   Pozostało jeszcze agentowi preżydenckiemu 28 m-cy siedzenia pod żyrandolem!

   pozdrawiam
   Szacunek dla pana prof. Zybertowicza! Jestem dumna że byłam pana studentką.

   stan
   Co do kuriozanej uwagi, że”każdy z polityków musi uważać na to co mówi, to „każdy „, w stosunku do Nathanyahu, Dudy, Morawieckiego, itd ,brzmi jak wyrok na kłapiącego jęzorem rzecznika lokatora Pałacyku.

   ewa lew
   czego się boicie? prawdy? przecież Zybertowicz powiedział samą prawdę!! żydzi z naszymi uczuciami w ogóle się nie liczą. kłamią, szkalują a my znów mamy siedzieć cicho?! to wstaliście z kolan czy nie

   gosc
   Ukrywany przed narodem fakt, ze PAD jest sPOwinowacony z polakozeca Kornhauserem tesciem, ktory pisal wiersze dla Agatki, szkalujac zlych Polakow, Teraz NIE dziwi, ze pali hanukowe swiece w jarmulce!

   babunia
   Antypolonizm widzi każdy: profesor i chłop po podstawówce, bo jest. Nie wolno o tym mówić? Tajemnica? A dlaczego? Jesteśmy u siebie. Nie bójmy się. W Izraelu zadymy z ich prawem i ustawami nie robimy.

   skorumpowane państwo
   Dlaczego Polską nie rządzą Polacy? Ile jest jeszcze Polski w Polsce? Młodzi Polacy, dynamiczni wizjonerzy,zakładajcie nowe partie niepodległościowe, patriotyczne… wyborcy oczekują !

   bb
   łapińskiego boli prawda

   zgłoś nadużyciestan 74.14.89.*za 36 minut
   Panie Zybertowicz, wczoraj panu wykrakałem kłopoty za mówienie prawdy Proszę się nie martwić, prawda jest towarem luksusowym, słono kosztuje ale jest warta każdej ceny a jej głoszenie nobilituje posłańca

   KarPa
   Oczywiście bo P. Prezydent walczy z antysemityzmem,ksenofobią, nacjonalizmem nie walczy tylko z antypolonizmem !

   https://wpolityce.pl/polityka/381215-wazne-slowa-prof-szwagrzyka-polski-glos-w-narracji-historycznej-jest-zdecydowanie-zbyt-slaby

   Polubienie

 11. FAN DOMINIKA T 188.146.225.*19 minut temu
  DLACZEGO PAN TARCZYŃSKI NIE JEST MINISTREM SPRAW ZAGRANICZNYCH? ALBO JAKIMŚ INNYM MINISTREM? TAK SIĘ CHŁOP STARA! KIEDY PREZES TO WRESZCIE ZAUWAŻY?

  BógHonorOjczyzna
  Niech też doda, że Dojcze są winni Polsce reparacje wojenne, bo tych wymordowanych milionów Polaków nikt nie wskrzesi a kolejne pokolenia wciąż niosą tę poniemiecką traumę. Bo PMM się o to nie upomni

  bielik
  http://www.bibula.com/?p=81235, tytuł-„Religia Holocaustu” a dialog katolicko-żydowski – Hugon Hajducki

  ttt
  Piękby człowiek.W każdym miasteczku powinien być plac jego imienia ! Byłoby gdzie wieszać pisuarów…

  anka 89.230.193.*godzinę temu
  Niemcy i Austriacy, którzy jakimś dziwnym trafem zawsze są pomijani. Mogą się z tym źle czuć, jak i my o tym zapomnimy. 🙂

  https://wpolityce.pl/polityka/380977-nasz-wywiad-dominik-tarczynski-merkel-powiedziala-to-co-musiala-powiedziec-cala-odpowiedzialnosc-za-holokaust-ponosza-niemcy

  NASZ WYWIAD. Dominik Tarczyński: Merkel powiedziała to, co musiała powiedzieć. Całą odpowiedzialność za Holokaust ponoszą Niemcy

  opublikowano: za 32 minuty · aktualizacja: za 33 minuty


  wPolityce.pl

  To jest historia, która przez wieki będzie przekazywana przyszłym pokoleniom i musimy o to zadbać, aby prawda była nauczana w szkołach, aby prawda była obecna na całym świecie, a nie ordynarne kłamstwo

  — mówi w rozmowie z wPolityce.pl Dominik Tarczyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. CZYTAJ RÓWNIEŻ: Premier Morawiecki w Chełmie: Polska jako naród zasłużyła na drzewo „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”

  Mocny głos z Izraela: Przypisywanie Polakom odpowiedzialności zbiorowej za zbrodnie Holokaustu jest odrażające

  wPolityce.pl: Co dała nam debata historyczna po nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej? Co ona uzmysłowiła?

  Dominik Tarczyński, poseł PiS: Uzmysłowiła nam, że temat nie był załatwiony przez kilkadziesiąt lat, że temat jest bardzo ważny, traumatyczny dla polskiego narodu i jest bardzo ważny, jeśli chodzi o przyszłe pokolenia. To jest kwestia, która nie została rozwiązana ze względu na to, że poprzednie rządy tak naprawdę obawiały się tego. Obawiały się naruszyć interesy. Obawiały się trudnej, traumatycznej dyskusji. Nie było odwagi. Nasz poprzedni rząd Prawa i Sprawiedliwości rządził tylko dwa lata i straciliśmy władzę. I teraz po dwóch latach, po tym, jak uporaliśmy się z pierwszymi atakami totalnej opozycji, zajmujemy się kwestią bardzo ważną. To jest fundamentalna kwestia dla przyszłych pokoleń.

  Są jakieś aspekty, które strona polska powinna szczególnie podkreślać w tej debacie historycznej na arenie międzynarodowej?

  Powinniśmy podkreślać, że zależy nam na prawdzie, że zależy nam na tym, by powiedzieć, że jeżeli były jednostki, jacyś poszczególni kryminaliści – Polacy, to powinniśmy o tym powiedzieć. Jeżeli byli kryminaliści wśród Żydów, to powinniśmy o tym mówić. Ale powinniśmy mówić, że całą odpowiedzialność za Holokaust ponoszą Niemcy. Powinniśmy mówić, że nie doszło do zadośćuczynienia. Reparacje są elementem tej dyskusji. Polska nie otrzymała zadośćuczynienia nie tylko w kwestii finansowej, ale również moralnej. Jeśli teraz mówi się o nas, że maszerują faszyści, że braliśmy udział w Holokauście, to są to rzeczy nieakceptowalne. To jest historia, która przez wieki będzie przekazywana przyszłym pokoleniom i musimy o to zadbać, aby prawda była nauczana w szkołach, aby prawda była obecna na całym świecie, a nie ordynarne kłamstwo.

  Czy głos kanclerz Angeli Merkel wzmacnia polskie stanowisko w tej debacie?

  Angela Merkel powiedziała to, co musiała powiedzieć wcześniej, czy później. To, co powiedziała, jest oczywiste.

  Ale nie musiała tego mówić.

  Myślę, że było oczekiwanie, kiedy ona zabierze głos, bo to zbyt poważny temat, żeby go ignorować. Powiedziała również bardzo ważną rzecz, że ten i przyszły rząd będą przyznawać się do odpowiedzialności. Oczekuję teraz decyzji. Powiedziało się „A”, to trzeba powiedzieć „B”. Skoro ponosicie za to odpowiedzialność, to teraz za nią zapłaćcie. Oprócz tego, że Polska miała kompletnie zniszczoną infrastrukturę, mamy ogromną stratę pokoleń, które wymordowano, elity – to są wartości niepoliczalne. Życie to najwyższa wartość. Niemcy, chociażby w ten symboliczny sposób, powinny Polsce wypłacić reparacje.

  Pojawiają się również głosy domagające się wznowienia ekshumacji w Jedwabnem. Co pan o tym sądzi?

  To jest kwestia do dyskusji. Ja nie jestem historykiem. Jestem prawnikiem i uważam, że na ten temat historycy powinni się wypowiedzieć. Wiele osób jest zaskoczonych tym, że wstrzymano ekshumacje i właściwie nie ma odpowiedzi dlaczego. Myślę, że tutaj debatę powinni prowadzić historycy, ale powinna być ona obecna i aktywna.

  Czy Washington Post odpowiedział coś w sprawie zaproponowanej przez pana debaty?

  Nie. Cały czas czekam na to, aż Washington Post zaprosi mnie na debatę. Wezmę w niej udział z każdym, kogo zaproszą, czy to będzie pani Applebaum, czy ktoś inny. Jestem gotowy. To jest to, o czym mówię. My powinniśmy być aktywni, nie bać się prawdy i brać udział w dialogu. My do tego dialogu zachęcamy. Jak widać, z drugiej strony jest cisza.

  Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów przyznał panu rację podczas debaty.

  To jest właśnie ważny element. Moja dyskusja z nim była – powiedziałbym – dosyć dynamiczna, spieraliśmy się. Ale nadszedł w niej moment, że powiedział: Tak, faktycznie. Polska nie brała instytucjonalnego udziału w Holokauście. I właśnie o to chodzi, żeby tak ważne osobistości w mediach międzynarodowych powiedziały: tak, Polska ma w tej kwestii rację. Spieraliśmy się o to, jaki cel ma ta ustawa. Przewodniczący twierdził, że będzie ograniczać wolność słowa w Polsce.

  Przecież w Izraelu tego typu przepisy są dużo ostrzejsze.

  No właśnie. Dziwię się, że ktoś ze Stanów Zjednoczonych, z Izraela zajmuje się jakąś ustawą w Polsce pod płaszczykiem wolności słowa. Chciałbym wiedzieć, jak się dyskutuje teraz kwestie osadnictwa. Ale to nie jest nasza sprawa, tylko wewnętrzna sprawa Izraela i się nie mieszamy. Polecam tę debatę, bo poruszono tam kilka kwestii, ale najważniejsze jest to, że przyznał, że Polska niekolaborowała instytucjonalnie z Niemcami.

  not. TP

  Polubienie

 12. Moshe
  Ciekawe, przewrotne, co? Trzy żydki -karnosie i orzeł debatują o ataku żydostwa na Polskę,posługując się bez cytatu słowami Michalkiewicza o zwarciu szczęk nad Polską.Aj waj żydu przechrzczony Orzeł.

  Maxim66@Maxim66
  „Polska została wybrana na ofiarę”. A rząd warszawski zastraszony w Auschwitz plecie coś o antysemityzmie i niezrozumieniu, o szmalcownikach, itp. bzdury!! Tymczasem nasi prawdziwi historycy od lat nie mogą się wypowiadać w TVP, rzekomo „wolnego kraju”!!! .. Antypolska propaganda dominuje w świecie!!! .. Ratują nas amatorzy w internecie! .. Pełna kompromitacja władzy!!!

  BENON
  Skoro USA i jego sojusznicy chcą wydoić Polskę, to może delikatnie trzeba zacząć współpracę z Iranem ,Chinami . NATO jest martwe i palcem nie kiwnie w obronie Polski „nie będą umierać za Gdańsk”

  odlot karnowskich 185.220.101.*za godzinę
  Ale bracia Karnowcy odlecieli ! Kiedyś było kabaretowo, ale teraz Propagandziści pogubili się, i nadają w wojennym stylu: do broni ludu w obronie wielkiej partii i jego wodza!

  ADA
  Panowie Karnowscy i Orzel posluchajcie jak Wladyslaw Gomulka walczy z zydowskim antypolonizmem –

  gosc
  Większych bzdur to nawet tutaj nigdy nie czytałem

  śwo
  Trzech Chazarów próbuje nas przekonać, że jesteśmy suwerenni – paradne

  https://wpolityce.pl/polityka/380990-proces-przygotowan-do-ataku-na-polske-trwal-od-dosc-dawna-teraz-te-potrojne-szczeki-zwarly-sie-zacisnely

  „Proces przygotowań do ataku na Polskę trwał od dość dawna. Teraz te potrójne szczęki zwarły się, zacisnęły”

  opublikowano: za 18 minut


  autor: Fot. wPolityce.pl wPolityce.pl

  Prezentujemy fragment rozmowy z Józefem Orłem, dziennikarzem, menedżerem, współzałożycielem Klubu Ronina, która została opublikowana w numerze 6/2018 tygodnika „Sieci”. Rozmawiał Jacek Karnowski.

  „Sieci”: Co się dzieje? Najpierw TVN odpala dziwny materiał o polskich czcicielach Hitlera, chwilę potem oglądamy wystąpienie ambasador Anny Azari przeciwko ustawie o IPN, a teraz pełną eskalację z udziałem nie tylko Izraela, lecz i Stanów Zjednoczonych.

  Józef Orzeł: Materiał TVN o polskich nazistach odegrał w tym wszystkim ważną rolę bezpośredniego detonatora. Całe to wydarzenie, jak zwrócił na to uwagę w Klubie Ronina Stanisław Janecki, jeśli nawet nie było sfingowane, to było przygotowane. Nie chodzi tylko o to, że czekano z emisją ładnych parę miesięcy. Ciekawsze jest to, że choć urodziny Hitlera przypadają 20 kwietnia, to ci nasi naziści świętują w maju. To tak wygląda, jak gdyby nie zdążono z akcją na kwiecień i przesunięto ją absurdalnie na maj. Ale cała operacja wymierzona w Polskę zaczęła się dużo wcześniej.

  Kiedy?

  Ta operacja była starannie przygotowana. Mówiąc potocznie, to było szykowane od miesięcy, kilku albo kilkunastu. Zaczęło być widoczne 11 listopada po artykule „60 tys. faszystów maszerowało w Warszawie”. To było wypowiedzenie Polsce wojny moralnej. Jeżeli Polacy idą pod swoimi sztandarami czcić święto niepodległości, a media zagraniczne piszą, że to idą faszyści, naziści czy hitlerowcy, to już jest wojna na poziomie wartości. Marsz, którego sensem jest obrona ojczyzny, staje się oskarżeniem, a Polacy zostają przesunięci na pozycje katów innego narodu.

  Zaczęło się od relacji korespondentki agencji Associated Press Vanessy Gery to ona rzuciła hasło „60 tys. faszystów w Warszawie”.

  To był początek, właściwie u nas niezauważony, na pewno niedoceniony. Teraz mamy już więcej elementów całej układanki. Jest np. przyjęta przez Senat USA ustawa 447. Oznacza ona, że lobby Żydów amerykańskich chce mieć narzędzie prawne, za pomocą którego może dostać pieniądze z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, głównie z Polski. Narzędzie, które jest w sumie bezprawne, bo jest sprzeczne z prawem amerykańskim, europejskim i polskim, i które jest sprzeczne z całą kulturą ładu społecznego naszej cywilizacji. Bo tradycja jest jasna: jeśli nie wiadomo, kto jest właścicielem majątku, to przechodzi on na własność państwa. Ustawa 447 jest o tyle dziwna, że ustawodawca amerykański przekazuje prawo do ogromnych pieniędzy organizacjom żydowskim, które mają niewiele albo i nic wspólnego z dawnymi właścicielami.

  Dlaczego USA to robią?

  To rodzaj opłaty za bezpieczeństwo, odmiana wysokiej ceny za system obrony Patriot. Polska ma zapłacić, i to dużo, za prawo bycia dobrym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych i Izraela. Za to, że obronią nas przed Rosjanami, za amerykańskie czołgi w Polsce i za zablokowanie Nord Stream 2, czyli rury, która wykończyłaby Ukrainę, a tym samym wystawiła i nas na dużo większe niebezpieczeństwo. Oczywiście Amerykanie robią to również we własnym interesie, bo mają swój gaz z łupków do sprzedania.

  A w co gra Izrael?

  To jest najciekawsze. W końcu to nasz wierny sojusznik od 1989 r., sojusznik także innych państw, które odzyskały niepodległość po rozpadzie komunizmu. Izrael zabiegał o te relacje, budował je bardzo konsekwentnie. Czasem konsekwentniej niż robiliśmy to my. Izraelczycy oferowali nam też broń, ponoć taniej niż Amerykanie. My nie za bardzo chcieliśmy kupować, nie mając chyba pewności, czy jest to związane z niezbędnym w obszarze obronności zaufaniem. Ale to inna sprawa. Ważne jest, że Izrael chciał z nami handlować, chciał współpracy naszych służb specjalnych itd.

  Chciał czy chce?

  Ta konsekwentna polityka Izraela właśnie się skończyła. Nawet nie załamała, lecz wręcz połamała. Nie jestem pewien, czy da się ją jeszcze odtworzyć. A była to polityka potrzebna zarówno Izraelowi – który sojuszników nie ma zbyt wielu, najważniejszego ma daleko, za oceanem – jak i nam. Z wielu powodów. Także dlatego, że to dawało nam szansę na jakiś manewr, na wybór partnera w sprawach politycznych, wojskowych i w sferze służb. Również z powodu moralnego, bo to na polskich ziemiach Niemcy dokonali większości Holokaustu. Mamy też wspólną historię. Jakakolwiek ona była, była dużo lepsza niż wspólne historie Żydów i innych narodów europejskich.

  Czyli ustawa 447 jest sprzężona z tym, co robi Izrael obecnie, eskalując napięcie wokół de facto oskarżenia Polski?

  Myślę, że Amerykanie dogadali się z Izraelem w sprawie podziału pieniędzy z ustawy 447. Wcześniej było tak, że te pieniądze miały dostać organizacje żydowskie ze Stanów, a teraz pewnie ma na tym skorzystać również Państwo Izrael. Taka jest moja pesymistyczna diagnoza. Oczywiście diagnoza obserwatora zewnętrznego, który kieruje się logiką.

  Co mówi ta logika?

  Że to rzecz niespotykana, by ambasador jakiegoś państwa w dniu wielkiego, wspólnego, choć przerażającego święta, a więc w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holokaustu, oświadczył, że jego państwo nie zgadza się na jakiś akt prawny gospodarza. To wypowiedzenie wojny; wojny dyplomatycznej, ale jednak wojny. A przecież strona polska twierdzi, że konsultowała tę sprawę z przedstawicielami Państwa Izrael. Sama pani ambasador Anna Azari potwierdziła, że widziała ten projekt. Izrael więc wiedział o sprawie. A mimo to w takim dniu, wybranym nieprzypadkowo, uderzył tak mocno.

  Niewesoło.

  Polska została wybrana na ofiarę. Gdyby taką decyzję podjął Izrael ze Stanami Zjednoczonymi, to jeszcze może nie byłoby tak źle. Ale została też wybrana na ofiarę przez Unię Europejską i Berlin. Dlaczego właśnie my? Bo od dwóch lat prowadzimy suwerenną politykę i mamy sukcesy. Najwyraźniej te trzy ośrodki doszły do wniosku, że trwa to już zbyt długo i trzeba z tym skończyć. Proces przygotowań trwał od dość dawna. Teraz te potrójne szczęki zwarły się, zacisnęły.

  Czyli to jakieś wielkie złudzenie, że możemy liczyć na swoje sojusze?

  Tu chodzi o coś innego. Ani Amerykanie, ani Izrael nie chcą likwidacji Polski, to oczywista bzdura. Państwo ma być, my w nim mamy być, Polska ma być Polską. Ale z perspektywy amerykańskiej Polska winna być podporządkowana Ameryce. USA nie budują kolonii, nie muszą nawet tu rządzić. Ważne, by Ameryka mogła prowadzić korzystny handel, by mogła sprzedawać, inwestować i zarabiać. To prosty układ: bezpieczeństwo za korzyści.

  Polubienie

  • P. Czaputowicz!!!
   https://niezlomni.com/malo-znane-relacje-swiadkow-odslaniaja-szokujace-kulisy-mordu-jedwabnem-skonczymy-robic-zydami-samo-bedziemy-robic-wami-polakami/

   donald@donald
   1.Chaim Rumkowski byl szefem Lodzkiego Getta ktore liczylo do 250 tysiecy mieszkancow. Wojne przezylo nie wiecej niz 3-4 tysiace mieszkancow getta. Legenda glosi ze wiezniowie w Birkenau wrzucili Chaima Rumkowskiego zywcem do pieca.
   2.Takze Obywatele Polscy Zydowskiego pochodzenia z otwocka nie chcieli sie przeniesc dobrowolnie do getta Judenrat poprosil NIemcow o interwencje i Niemcy wyslali wojsko. W przypadku komentarza o Otwocku to zawsze byl usuwany spod artykulow na Jerusalem Post. Zas w przypadku prob zamieszczenia wpisu o Chaimie Rumkowskim, bylem automatycznie blokowany przez Jerusalem Post a po paru probach redakcja usunela wszystkie moje wpisy spod artykulu pomimo ze niektore z nich byly tam juz dwa dni. Wniosek. Izraelczycy bardzo ostro cenzuruja, usuwaja wpisy internautow piszacych o czesci elit Polskich o pochodzeniu Zydowski z Niemcami, pomimo ze Izrael Post do tej pory tolerowal prawie moje wszystkie wpisy **Tzw polscy politycy-pozwolcie polskim historykom prowadzic badania i glosic prawde nawet jezeli zagrozi to „waszym sojuszom”

   Cezary@Cezarywczoraj
   Dlaczego ten facet jest jeszcze Ministrem? Czy naprawdę wierzy w to że Żydów w Jedwabnem zamordowali Polacy a Polska jeszcze nie dojrzała do mówienia prawdy o mordowaniu Żydów. Ten gość powinien być natychmiast zdymisjonowany i sądzony zgodnie z literą nowej ustawy

   kilim
   Pan min.nie reaguje na w zorganizowane wtargnięcie na teren ambasady polskiej w Izraelu, bo to mała sprawa. To wtargniecie zorganizowała fundacja która jest prowadzona przez syna gestapowca. To coś mówi

   lotaa
   dymisja i to natychmiast następna kadrowa porażka pis

   bielik
   aha, czyli był niesystematyczny tak p.ministrze? widać, że nad panem unosi się duch Geremka

   CzesławPłoski@CzesławPłoski
   Po wypowiedzi Czaputowicza w Rzeczypospolitej o bezspornym udziale Polaków w zbrodni w Jedwabnym [pomimo braku jednoznacznych dowodów], ten gość powinien zostać wywalony na zbity ….. Co on robi na stołku ministra?

   https://wpolityce.pl/polityka/380895-jacek-czaputowicz-nie-zgodzimy-sie-z-zarzutem-ze-udzial-polakow-w-mordowaniu-zydow-byl-systematyczny-zorganizowany

   Jacek Czaputowicz: „Nie zgodzimy się z zarzutem, że udział Polaków w mordowaniu Żydów był systematyczny, zorganizowany”

   opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


   wPolityce.pl

   Prezentujemy fragment rozmowy z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem, która ukazała się numerze 6/2018 w tygodniku „Sieci”. Rozmawiali Jacek i Michał Karnowscy.

   „Sieci”: W Izraelu padają zarzuty, że ustawa idzie dużo dalej niż zakaz stosowania określeń „polskie obozy” w odniesieniu do niemieckich obozów śmierci czy zagłady. Może trzeba było ograniczyć się wyłącznie do penalizacji tych określeń?

   Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz: To wszystko mieści się w tych przepisach, są one wystarczająco precyzyjne. Są też wzorowane na ustawodawstwie w innych państwach, gdzie obowiązuje zakaz negowania Holokaustu. Nie może być też tak, że inne państwa będą nam nakazywały taki lub inny kształt ustaw przyjmowanych w naszym kraju. To jest suwerenna decyzja polskiego parlamentu.

   Czyli gdybyśmy teraz się ugięli, sami byśmy się zdegradowali?

   To już jest panów interpretacja, aż tak mocno bym chyba nie powiedział. Trzeba zawsze szanować partnerów zgłaszających uwagi, wysłuchać argumentów, zawsze jest miejsce na dialog, on zresztą był w tej sprawie prowadzony. Ale jeszcze raz powtórzę: w mojej opinii ustawa zmieniająca ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej w tym zakresie jest konieczna, ma właściwy kształt i Polska ma prawo ją przyjąć. Ostateczna decyzja polityczna należy do parlamentu i prezydenta.

   Portal wPolityce.pl opublikował informacje, z których wynika, że strona izraelska miała pełną wiedzę o powstawaniu tej ustawy, a po tym, jak jej uwagi zostały uwzględnione, nie zgłaszała sprzeciwu. Aż do 27 stycznia, kiedy premier Izraela i pani ambasador uderzyli w Polskę publicznie. Czy można było zrobić więcej?

   To jest właśnie główny problem. Podkreślamy cały czas, że w reakcji na wątpliwości strony izraelskiej wyłączony został z ustawy cały obszar badań naukowych i twórczości artystycznej. Ostrze tej ustawy jest skierowane przeciw tym czynom, których celem jest oszczerstwo wobec państwa polskiego i narodu polskiego, ale interpretowanego jako całość. Tu nie chodzi o ochronę sprawców haniebnych czynów dokonywanych przez osoby narodowości polskiej, bo takie się zdarzały i muszą być ukarane, ale o ochronę prawdy o Holokauście, z którym państwo polskie i naród jako całość nie miały nic wspólnego. Przypisywanie tej winy państwu i narodowi polskiemu jest zamazywaniem prawdy o tej straszliwej zbrodni zorganizowanej przez hitlerowskie państwo niemieckie. Myślę, że strona izraelska to rozumie, pani ambasador Anna Azari także. Ale mamy w Izraelu kampanię wyborczą, są tam też środowiska nam nieprzychylne i to spowodowało, że stało się to, co się stało.

   Czyli polityczny czynnik wewnętrzny w Izraelu jako istotna przyczyna skoku napięcia w relacjach wzajemnych?

   Tak, były wypowiedzi jednego z liderów opozycji, który wciąż podtrzymuje tezę, iż jest coś takiego, jak „polskie obozy zagłady”, co jest przykre, bo sprzeczne z faktami historycznymi. Premier Beniamin Netanjahu podjął niestety tę wyborczą licytację. Sytuacja jest więc taka, że Polska jest prezentowana w złym świetle w wielu środowiskach żydowskich. Na szczęście są i takie, które dążą do nawiązania partnerskich stosunków opartych na prawdzie. Trzeba tutaj wspomnieć, że Polska rzeczywiście dużo robi dla Izraela. Ostatnio wbrew większości państw Unii Europejskiej na prośbę Izraela nie poparliśmy rezolucji potępiającej USA za uznanie Jerozolimy jako stolicy Izraela. Spotkało się to z zarzutami państw UE. To jeden z wielu dowodów wsparcia, sympatii, zrozumienia dla interesów izraelskich, choć w jakiejś mierze też amerykańskich.

   To już czas przeszły?

   Mam nadzieję, że te dobre stosunki z Izraelem nie ulegną zmianie. Mamy rozległe kontakty bilateralne, Polska wspiera Izrael na forum Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, gdzie przez dwa lata będziemy obecni jako niestały członek. Rozwija się współpraca przemysłowa, także w obszarze zbrojeniowym. Pracujemy na rzecz edukacji o Holokauście, dużo robi w tej sprawie Ministerstwo Edukacji Narodowej i osobiście pani minister Anna Zalewska. Za tymi działaniami stała wola polityczna. Jej sens został jednak mocno podważony.

   Tymi ostatnimi wydarzeniami?

   Tak. Mam nadzieję, że nieostatecznie. Sprawa jest świeża, rozmowy trwają, w tym była rozmowa telefoniczna premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Izraela Beniaminem Netanjahu. Trwała 45 minut, dotyczyła historii, wzajemnego zrozumienia. Jest decyzja o powołaniu zespołu, który będzie te rzeczy badał. Nie możemy się przecież odwrócić od kontaktów polsko-izraelskich, trzeba je budować.

   To prawda, ale to jednak był – mówiąc kolokwialnie – gruby numer. W rocznicę wyzwolenia obozu w Auschwitz, kiedy oczy świata powinny być zwrócone na ofiary niemieckiego bestialstwa, na ocalałych, na modlitwę za to morze cierpień, wychodzi pani ambasador Izraela i ustawia nas w świetle kamer z całego świata pod pręgierzem. Sugeruje naszą winę za to, że Niemcy najechali Polskę, mordowali jej elity i zwykłych ludzi, grabili, demoralizowali. Nie ma co ukrywać – zadano nam bardzo mocny cios, wielka inwestycja w dobre relacje z Izraelem została jednym ruchem przekreślona.

   Cóż, jestem dyplomatą i mogę tylko potwierdzić to, co pani ambasador Azari już powiedziała: takie otrzymała instrukcje i je wykonała. Widać, że zrobiła to niechętnie. To słabe pocieszenie, bo mówimy o decyzji Państwa Izrael. Nie neguję, że są straty we wzajemnych relacjach, ale moim zadaniem jest starać się tonować emocje, uspokoić sytuację, prowadzić rozmowy ze stroną izraelską, szukać tego, co łączy, a nie dzieli. Tłumaczymy, że te zgłaszane obawy, iż ktoś za opublikowanie wspomnień swoich czy kogoś z rodziny będzie ścigany karnie przez państwo polskie, są nieprawdziwe, absurdalne wręcz. Musimy pamiętać, że te traumy po Holokauście są w Izraelu autentyczne. Nie wiem, czy zdradzę tajemnicę, ale premier Netanjahu w rozmowie z premierem Morawieckim też powołał się na los kogoś z rodziny, że kuzyni zostali wydani przez Polaków i rozstrzelani przez Niemców, i to wtedy gdy Armia Radziecka wkraczała na teren Polski. My przyjmujemy do wiadomości, że takie przypadki się zdarzały, nie ma w Polsce planów, by blokować prawdę o takich wydarzeniach, sporadycznych, wyjątkowych. Natomiast nie zgodzimy się z zarzutem, że udział Polaków w mordowaniu Żydów był systematyczny, zorganizowany. Polacy nie mieli możliwości wolnego działania zbiorowego. Odwrotnie – państwo polskie, podziemne i na emigracji, Żydom pomagało, zbrodnie na nich potępiało, alarmowało świat. A dzisiaj jesteśmy najbardziej proizraelskim państwem w całej Unii Europejskiej

   Co nie wydaje się dla Izraela wiele znaczyć. To gorzka konstatacja, ale trudno nie widzieć, że jego władze zdecydowały się atomowo uderzyć w prawdę historyczną, uprawomocnić potworne kłamstwo „polskich obozów”.

   Nie postrzegam tego jednak jako świadomej akcji Państwa Izrael. Dostrzegam splot pewnych czynników, od kampanii wyborczej w Izraelu po duże emocje społeczne wokół tych tematów. Premier Netanjahu zapewne uznał, iż z powodów wewnętrznych musi przedstawić się jako polityk w tej sprawie radykalny. Mamy jednak nadzieję, że dialog będzie kontynuowany.

   Nie zdecydował się pan wezwać pani ambasador Azari. Dlaczego?

   Uznałem to za przedwczesne. Pani Azari zwróciła się do mnie już wcześniej z prośbą o spotkanie, zgodziłem się ją przyjąć, będziemy rozmawiali. Były zresztą rozmowy pani ambasador w Kancelarii Prezydenta, z marszałkiem Senatu. To też ma swoją wagę. Nie będziemy pouczać Izraela, chcemy dialogu.

   CZYTAJ: TYLKO U NAS. Kulisy rozmowy Morawiecki-Netanjahu. Czy padło stwierdzenie, które postawiło Polskę pod ścianą?

   Sil

   Iga
   Min. Czaputowicz jest BEZNADZIEJNY ! I promowanie go nic nie zmieni . Do DYMISJI !

   CZAPUT
   CZAPUŚ TO TOTALNY MOSIEK BEZ JAJ – SZCZERSKIEGO POPROSZĘ

   XXXX
   Wstańcie w końcu z kolan, przestańcie pleść banialuki ,twardo a nie bleblanie ,srututu kłębek drutu!

   azo
   Czaputowicz gada rękami, aż nie ładnie to wygląda jak na ministra.

   Ola
   Tego MSZ trzeba szybko wymienic, bo jest za miekki

   Temida
   Za co Hitler tak nienawidził Żydów, że gdy rozpoczął ich dyskryminację w 1935r. /ustawy norymberskie/, to ponoć sprawdzał ich pochodzenie wiele pokoleń wstecz ? Kto jemu to podpowiadał ?

   naiwny czy wyrafinowany?
   Co to za minister spr. zagr., który rozumuje POWIERZCHOWNIE, na podstawie GRY POZORÓW władz Izraela i org. żydowskich Przemysłu Holokaustu? A może mimister mądrzejszy i CELOWO Polaków robi w konia?

   powiedzmy wreszcie prawdę!
   Nasza mała ust. reprywatyzacyjna blokuje wielki skok na naszą kasę amerykańskich organizacji zydowskich Przemysłu Holokaustu realizowany przez ustawę Senatu USA 447. I o to tak naprawdę Zydkom poszło!

   proszę nie udawać głupiego!
   Pan minister chyba tylko udaje głupiego zwalając winę na kampanię wyborczą w Izraelu? Bo przecież musi wiedzieć, że Izraelowi i org. żydowskim w USA b. nie podoba się mała ustawa reprywatyzacyjna?

   Polubienie

 13. Chwalba
  Od teraz żaden polityk , który będzie zapalał świecę chanukową i zakładał jarmułkę nie będzie miał szans wyborczych

  dluugoopis123@dluugoopis123
  PANIE JANIE…JAK DOBRZE,ZE MAMY PANA I PANA TRAFNE POGLĄDY. NIKT TAK JASNO I PRECYZYJNIE NIE WYJAŚNI TEGO SPORU Z ZYDAMI JAK WŁASNIE PAN.WIELKI SZACUN. MA PAN CAŁKOWITA RACJE

  Chwalba
  Dlaczego ten mały kraik daleko od Polski ma był dla nas strategicznym partnerem ? Niech ktoś mi to wytłumaczy ?

  Andy@Andy
  Dokładnie tak jest. Nie powołąją nawet swojego zespołu do tego „dialogu” historyczno-prawnego”. To wszystko to jest tylko pretekst. NIe będą ustalać z nami „prawdy”, bo oni mają swoją – i jedynie słuszną, niepodważalną prawdę. Ustalili ją sobie i będą się jej trzymać. Żadne „dialogi” niczego tu nie zmienią. Podobnie naiwne wydają mi się głosy (także pani sen. M. Anders, red. Karnowskich), że niefortunny był termin, że wystarczyło abyśmy wyszli z nowelizacją w innym terminie (nie w czasie wyborów w Izraelu, nie w czasie przygotowań do kampanii wyborczej) to wszystko byłoby inaczej… Raczej naiwne podejście i upiększanie rzeczywistości.

  hrabianek
  Falszywi zydzi gadaj zawsze tak jak im wiatr zawieje, i koleguja sie z tym, kto im kase podsypie. Dostali odszkodowana od Niemcow, wiec ich wspomagaja, wybielaja jak moga w klamstwie oswiecimskim. WSTYD!

  https://wpolityce.pl/polityka/380881-koniec-zludzen-izraela-nasza-prawda-nie-interesuje-oni-prawde-ustalaja-z-wajchowym

  Koniec złudzeń. Izraela nasza prawda nie interesuje. Oni prawdę ustalają z wajchowym

  opublikowano: 26 minut temu


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Dawno w Polsce nie widziano antysemityzmu. Komuś to przeszkadzało i przełożył wajchę. Ciekawe, kim jest wajchowy o tak potężnych możliwościach.

  Felieton ukazał się na łamach tygodnika „Sieci”.

  Zaskakująco agresywna reakcja rządu Izraela i Światowego Kongresu Żydów na ustawę Sejmu penalizującą kłamstwo pod nazwą „polskie obozy śmierci” to nieprzypadkowy odruch niezrozumienia, to sztabowa decyzja o ataku. Fragment akcji znieważania Polaków, zohydzania Polski. Kolejny epizod wojny psychologicznej z naszym narodem.

  Robiono z nas faszystów po Marszu Niepodległości, robiono rasistów po odmowie wpuszczenia islamistów, teraz stajemy się antysemitami. A tak ładnie układało się między Tel Awiwem a Warszawą. Rosną obroty handlowe, biznesy izraelskie w Polsce kwitną, festiwale muzyki żydowskiej gromadzą liczną widownię, byli obywatele PRL masowo odnawiają sobie polskie obywatelstwo… I nagle szlus! Koniec złudzeń.

  Nasz młodzieńczy prezydent w rozmowie z Bronisławem Wildsteinem wyznał, że jest zbulwersowany i nie rozumie. Przywilej młodości. Natomiast my, starzy felietoniści, musimy rozumieć, że stało się coś złego. Samo się nie stało. Rząd Izraela naucza nas historii. Ujrzeliśmy zero dyplomacji, złą wolę i fałszywe urazy do Polski.

  Izrael przyjął niemiecką wersję II wojny światowej, którą prowadzili źli naziści. Niemcy istnieli gdzieś na marginesach wojny, nie mając pojęcia o obozach śmierci. Oni tylko wykonywali rozkazy… itp. Kilka lat po wojnie Adenauer z Ben Gurionem ustalili, by jak najrzadziej wspominać o Niemcach, a jak najczęściej o nazistach. Kiedy światowa opinia publiczna co pewien czas rozglądała się za nazistami, okazało się, że w zasadzie w Niemczech ich nie ma. Natomiast są w Polsce, bo tu istnieją „nazistowskie obozy śmierci”. Cierpliwie, rok po roku obozy zmieniały nazwę na „polskie” w encyklopediach, podręcznikach, przemówieniach… Fałsz stał się poprawny politycznie.

  Od paru dni oglądamy w Polsce rewię naiwniaków z żarliwością zapewniających, że wszystko się wyjaśni, bo my chcemy tylko prawdy. Izraela nasza prawda nie interesuje. Oni prawdę ustalają z wajchowym.

  autor: Jan Pietrzak

  mamy się jej wyrzec
  „Serdecznie witam moich braci, a brat jest ten, co dobrze płaci” – to z piosenki A. Rosiewicza pełnej genialnych tekstów. Zgadzam się z p. Jankiem. Prawda nie jest ich bratem. Co nie znaczy, że my

  Kama
  Trzeba spuścić wodę na stosunki z Izraelem i przstać z nim się bratać. To nie ma sensu i dobrze, że się odsłonili. Tylko nie wpuszczać tu tych wycieczek młodzieży co uczą nienawiści do Polski.

  Andrzej
  Panie Janie serdecznie pozdrawiam. Z żydami tylko ostro! To są fałszywi przyjaciele. Trzeba przestać finansować wszelkie przejawy obecności żydów w Polsce. Wszelkie!!!

  Gość
  Kasa ,kasa i jeszcze raz kasa sponiewierać i wypaczyć prawdę jedynie w celu wyłudzenia ogromnych pieniędzy za rzekome krzywdy ,Żydzi nie cofną się przed najgorszą podłością .

  tukan
  Żydzi prawdę ustalają za kasę !!!!! Niemcy kupili sobie przychylność żydów już dawno za miliardy marek . Taki jest żyd , za kasę sprzeda ojca matkę !!!!!!!!!!!!!!!

  nie ma lepszego!
  Jan Pietrzak na prezydenta Warszawy!

  faszysta
  Czy kłamstwem i antysemicką postawą jest twierdzenie, że szwaby kupiły sobie u żydów za mamonę odpuszczenie swoich win za „polski” holokaust i wygodną dla siebie interpretację historii holocaustu?

  siwy
  Czas skończyć z polityczną poprawnością!! To żmijowe plemię niech wyjeżdża z polski do żydostanu!!! Brawo Palestyńczycy!! Vivat Iran!!

  aha
  Tej nacji nigdy nie interesowała prawda, oni mieli swoją hagadę- czyli prawdę, dziwić może fakt iż w nie mniemaniu polityków RP włażenie w d-ę żydostwu coś zmiebi

  faszysta
  Przecież w stosunku do Polaków to nie liczny się obiektywna i historyczna prawda a jedynie to co icki same ustalą. To oni ustalają i okreslają jaka wypowiedź,zdarzenie jest antysemicka a jaka nie.

  beee
  Zgadzam się…. „sztabowa decyzja o ataku”. To zaplanowane i szykowane od dawna.

  Polubienie

 14. Mity i prawda o Holokauście (Ireneusz Lisiak)

  na argumenty
  Published on Dec 12, 2017
  Relacja filmowa ze spotkania z Ireneuszem T. Lisiakiem na temat jego najnowszej książki pt. „Zakłamany Holokaust”. Pozycja wydawnicza odnosi się do licznych mitów i falsyfikatów dotyczących zagłady ludności żydowskiej, które rozpowszechnia współczesna literatura popularna oraz kinematografia.

  Spotkanie autorskie zorganizował Klub im. Romana Dmowskiego.

  Ireneusz T. Lisiak jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, działaczem opozycyjnym w czasach PRL, relegowanym ze studiów polonistycznych za udział w protestach studenckich w 1968 roku. Obecnie publikuje na łamach tygodnika „Myśl Polska”. Jest również członkiem Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego. W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.
  (Łódź, 29.11.2017)

  tomek1963d
  ,, … jedno mnie dziwi , że Żydzi wstydzą się swojego pochodzenia i zmienili swoje RODOWE czysto Żydowskie Nazwiska na GOJ -OWSKIE – ,, plugawe POLSKIE ” ” . ,, To jest dla nich przecież ,, DYSHONOR ” , czyli ,, AFONT ”, ,, ale czego się nie robi dla KASY, dla której pewnie za chwilę będą chińczykami cz też Japończykami ” … ,, ZASTANAWIA Ta HIPOKRYZJA oraz cisza Polskiego RZĄDU w tym Temacie …”

  Antek Policmajster
  gówno rozumiesz, śmieciu, bo Żydzi wcale się nie wstydzą swojego pochodzenia

  Zbigniew Kwiatkowski
  Antek Policmajtek -To dlaczego zmieniają nazwiska z rodowych i nadają sobie inne wtapiające się w społeczność innych narodów?Jest to prawie regułą, ale są oczywiście wyjątki.

  Antek Policmajster
  Zbigniew Kwiatkowski : po to żeby uniknąć konfrontacji z różnymi antysemickimi kurwami

  Maciej Bogdanowicz
  Antysemityzm nie istnieje.zmiana nazwisk zaraz p.o. wojnie byla I jest uzywana do latwej penetracji panstwa jako „nie zyd”.zydi byli usuwani. 43 razy z surprisingly panstw(z niekturych p.o. killa razy) do 1939r.wszyscy cwierc inteligentni wiedza powody.jezeli ktos twierdzi ze zydi. W europe byli przesladowa ni poniewaz zabily Jezusa 2000 lat wczesniej jest totalnym idiota,algo Blanca,nie ..da sie tego logicznie obronic.powud byl ten Sam co dzisiaj.dobrze wiedziec as kazde empire upada,i as sie boje pomyslec co bedzie gdy to sie stanie I czyjs palec wskaze „to wy ……”Man nadzieje ze Lord oszczedzi niewinnych,a o tych drugich to as sie boje pomyslec jak daleko ktos moze sie posunac dla sprawiedliwosci za wyzysk I degeneracje(oczywiscie man na mysli tylko tych winnych),nie caly narod Jako kolektyw.

  Polubienie

 15. Żydowsko Polski gorący spór TEN FILM GO ZAKOŃCZY ! ZAPRASZAM

  jack caleib
  Published on Feb 12, 2018

  Mp Mp
  Oglądałem ten film, kurwa jebie po psychice, zero szacunku dla zwłok, brak wrażliwośći, jakaś psychoza

  sebek
  Ten film dobitnie pokazuje relacje wśród Żydów.Dziękuję Jack

  JutuBiankA
  heh, na faceboooku nie da się wrzucić linka do tego filmu, cenzura….

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.