665 Trzeba wreszcie zrobić ekshumację w Jedwabnem i raz na zawsze wyjaśnić tę sprawę

Jedwabne pytania i wątpliwości. Wykład Leszka Żebrowskiego

Jelavega Esahahed
Published on Nov 23, 2015

aleksander
ŻYDZI TO KŁAMCY. TWÓRCAMI FASZYZMU BYLI ŻYDZI ORAZ PIERWSZYMI OPRAWCAMI TO ONI PIERWSI MORDOWALI LUDNOŚĆ ETIOPII I AFRYKI TO ONI DALI PRZYKŁAD MUSSOLINIEMU I HITLEROWI TO PRZEZ NICH ZGINĘŁO WIELU LUDZI W TYM POLAKÓW – FAKT HISTORYCZNY!!!

Marek Nadolski
TRZEBA BYLO DALEJ ROBIC EKSHUMACIE NIE PATRZEC NA ZYDOW I BY SIE WYJASNILO DO KONCA JAK TO BYLO NAPRAWDE

Alicja
Gross wiedzial, ze piszac taka ksiazke, nic nie wiedzacy Amerykanie to rozchwyca w mig, a Gross sie bedzie cieszyl w drodze do banku. Ten jeden czlowiek zrobil wiele zla dla Polski oraz Polakow. Gross, jestes podlym zdrajca.

…..

gini
Nie wznowia badan , bo nie na reke, musieliby przyznac, ze L.Kaczynski nie mial zadnego prawa przerywac badan. A Jaro przeciez buduje jego legende. „Gross ma prawo do swoich poglądów” W tym kontekście szef MSZ przypomniał pogrom w Jedwabnem z 1941 roku, gdzie według historyków grupa Polaków zamordowała grupę ponad 300 Żydów. „W Jedwabnem Polacy zabili Żydów i tego nikt się nie wypiera. (http://www.tvn24.pl) Oto co mowi Czaputowicz minister tego rzadu .pzdr

Docent zza morza
Ręce opadają.Również pozdrawiam. P.S. Ale petycja ma b. głęboki sens – jako głos „zwykłych Polaków”. Bo po niej trudniejsze będzie dalsze zamiatanie tej sprawy „pod dywan”.

gini
Ja odnosze wrazenie, ze malo sie nami przejmuja , przeciez, wiedzieli co myslimy o tej rekonstrukcji rzadu i zrobili po swojemu. Zabronili manifestacji pod ambasada izraelska, to zydzi, zaaatakowali nasze dwiee ambasady. Cienmno widze o wszystko pzdr

https://www.salon24.pl/u/prognozydocenta/843227,podpisujmy-petycje-o-wznowienie-eskhumacji-w-jedwabnym

Podpisujmy petycję o wznowienie ekshumacji w Jedwabnym

– => Petycja-do-sejmu-rzeczpospolitej-polskiej

Ja już podpisałem i gorąco namawiam Koleżanki & Kolegów do wsparcia tej inicjatywy dr Ewy Kurek, znanej badaczki stosunków polsko-żydowskich.

„Adresat: Sejm Rzeczpospolitej Polskiej

Petycja do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

Komitet Obywatelski na rzecz wznowienia Ekshumacji w Jedwabnem

Na podstawie artykułów 1, 5, 51, 63, 73 i 87 Konstytucji Rzeczpospolitej Polski, a także na podstawie artykułów 209, 210 i 540. § 1 Kodeksu Postępowania Karnego RP oraz na mocy art. 8 i 10 ustawy z dnia 20 czerwca 1985 r. o prokuraturze, wnosimy o wznowienie przez Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego RP umorzonego postępowania wobec oskarżonego Narodu Polskiego i umożliwienie prof. Andrzejowi Koli z IPN dokończenia przerwanej w 2001 roku ekshumacji szczątków zamordowanych Żydów znajdujących się w stodole w Jedwabnem.

Komitetu Obywatelski Na Rzecz Wznowienia Ekshumacji w Jedwabnem

Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]”

A uzasadnienie petycji to można znaleźć tu – => Upadek żydowskiego kłamstwa oświęcimskiego, albo w dzisiejszym felietonie RAZ-a na interia.pl – =>Prawda o Jedwabnem

Opublikowano: 09.02.2018 16:41. Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 18:03.

https://wpolityce.pl/polityka/380823-wrzesien-2006-roku-w-tel-aviwie-prezydent-izraela-stawia-polakow-i-nazistow-w-jednym-szeregu-lech-kaczynski-odklada-przygotowane-wczesniej-przemowienie

…..

dajcie sobie spokój
Żydzi, kiedy nas zaatakowali Niemcy i Rosjanie nie zachowali się godnie, zdradzili Polaków, witali kwiatami, a Rosjanom wskazywali ważnych Polaków

aswczoraj (21:58)
brońmy się, normy przekroczone, dosyć tej ochydy

Mikado
Polacy mają nauczkę, żeby nigdy NIE POMAGAĆ żydom !!! 😲

Arak
Czytając wasze wpisy pelne nienawisci jestem pewien ze to Polacy

Lucyfer
Gross, NIE PĘKAJ !!! Właśnie grzeję dla ciebie SMOŁĘ w kotle! Będziesz miał cieplutko, JAK W RAJU !!! 👹

bchsz3
Skoro cała historia Polski poczynając od Piastów była pisana podobnie jak dzisiaj to tylko pogratulować

https://wiadomosci.wp.pl/fronda-w-jedwabnem-nie-mordowali-polacy-to-zydowskie-klamstwo-6216757768382593a

MARIANNA FIJEWSKA wczoraj (17:23)

Fronda: „W Jedwabnem nie mordowali Polacy – to żydowskie kłamstwo!!!”

Konserwatywne czasopismo „Fronda” opublikowała artykuł, którego autor stawia bezkompromisową tezę – Polacy w żadnym stopniu nie są winni temu, co wydarzyło się w Jedwabnem. Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać.

Celem dokumentu ma być przekonanie Polaków, że za zbrodnie na żydach w Jedwabnem odpowiadają Niemcy (PAP)

Artykuł „W Jedwabnem nie mordowali Polacy – to żydowskie kłamstwo!!!” opisuje film Elżbiety i Wacława Kujbidów. Dokument „Jedwabne-Świadkowie-Świadectwa-Fakty” został wyświetlony m.in. w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Teraz twórcy chcą, by film został wyemitowany w TVP, a nawet przetłumaczony na inne języki. Celem dokumentu ma być przekonanie Polaków, że za zbrodnie na żydach w Jedwabnem odpowiadają Niemcy, którzy pod groźbą śmierci zmuszali naszych rodaków do współpracy.

Artykuł wywołał ogromne emocje wśród internautów. Wielu ze złością komentuje tekst, pisząc: „A ziemie jest płaska!”, „Kłamcie dalej, historii nie oszukacie. Jesteście wyjątkowo podli…”, „Tytuł do bani. Odechciewa się zaglądać w link. Nie w ten sposób”.

Inni przypominają, że przecież nawet politycy PiS-u są zupełnie innego zdania, m.in. Patryk Jaki, który publicznie przyznał, że Polacy, jako konkretne osoby, odpowiadają za mord na żydach.

Część użytkowników twierdzi, że „Fronda” tworzy nową historię, jest też grupa, która ma zupełnie inne zdanie, że czasopismo pomaga w jej odkłamaniu. Jedno jest pewne – nic nie wskazuje na to, że echa polsko-izraelskiego konfliktu szybko umilkną.

Ludzie
WIELKIE Brawa dla „Frondy” – Wielkie BRAWA !!! 👏👍 

…..


autor: Fotonews/Wikimedia Commons

snajper@snajper
Smutne to, ale trzeba też wytłumaczyć Dudzie, że w Kielcach Żydów mordowało NKWD, a więc inni Żydzi na rozkaz Moskwy. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/07/haniebne-antypolskie-wystapienie-dudy/

krzysztof j1@krzysztof.jellonek43
Pewnie znowu Redakcja zablokuje mi prawo komentowania , ale zaryzykuje i przedstawie fakty. Fakty o Jedwabnym

Polacy nie mogli mieć broni , wstępna ekshumacja wykazała około 100 szt. łusek z niemieckiego karabinka Mauzer W obu grobach mogło się zmieścić nie więcej niż trzysta ciał , taką ilość Żydów w Jedwabnym potwierdza analiza spisu mieszkańców i ilości ewakuowanych przez Rosjan Żydów , oraz ilość Żydów uratowanych przez Polaków. Żydów spalono , przy użyciu dużej ilości benzyny , wskazuje na to temperatura w jakiej zostały spalone ciała. Polacy nie mogli mieć , ani litra benzyny , był to towar tylko dla Niemców. W Jedwabnym w tym czasie stacjonował komando Hermana Schapera , było to komando przeznaczone do likwidacji Żydów , ma na swoim koncie identyczne mordy w Tykocinie i Łomży ,Wizna, Wąsacz, Radziłów , Rutki, Zambrów. Herman Schaper żył w Niemczech na początku lat 90tych Był sądzony w latach 70 i są akta z śledztwa i można było wystąpić o przesłuchanie Schapera. Są dwaj nowi naoczni świadkowie Hieronima Wilczewska i Stanisław Boczkowski . w wywiadach w sposób spójny i wiarygodny przedstawili przebieg zdarzenia. To Niemcy pod grożbą śmierci przymusili Polaków do pomocy w poszukiwaniu Żydów i potem ich pilnowania , mimo tego Polacy pomogli kilkunastu Żydom uciec z tego pogromu. Prokurator IPN, który prowadził śledztwo w okresie silnego lansowania kłamstwa o Jedwabnym , niestety uległ naciskom i teraz blokuje wznowienie śledztwa , mimo istnienia nowych świadków , odmówił ich przesłuchania, oraz przeszukania niemieckich archiwów w celu ustalenia co robiło komando Schapera w Jedwabnym.

31.0.45.*
ŻYDZI Z JEDWABNE ROBIĄ MIT, W OPARCIU O KTÓRY OPIERA SIĘ CAŁA KONSTRUKCJA SZKALOWANIA POLSKI. NIE SĄDZĘ, ŻE OBECNA EKIPA ZDOBĘDZIE SIĘ NA ODWAGĘ WZNOWIENIA BADAŃ, TYM BARDZIEJ, ŻE SĄ ŚWIATKOWIE…

Adam
Przyjaciel rodziny R.M. sierżant spadochroniarz Mosadu wciąż musztruje niepokornych https://wprawo.pl/2018/02/03/jonny-daniels-atakuje-rafala-ziemkiewicza-apel-o-wznowienie-ekshumacji-jedwabnem/

Malvo
Jedwabne to konieczność Żydzi mają podnosić lament i dobrze o tym ma usłyszeć cały świat Ekshumacje należy zrobić przed kamerami światowych stacji i odegrać Grossowi polskie odznaczenia

to_ja
Z takimi siłami się mierzymy: rabin Michael Schudrich nt. Jedwabnego: „Szacunek dla kości naszych ofiar jest dla nas ważniejszy niż wiedza, kto zginął i jak, kto zabił i jak”.

VICTORIA
Wystarczy poszukać w sieci wywiadów z naocznymi świadkami tamtych wydarzeń. TO ZROBILI NIEMCY. A żydom odpowiada to kłamstwo aby nas obarczać winą i domagać się kasy za to.

VICTORIA
Dr Ewa Kurek z Warszawską Gazetą rok temu zebrała ponad 12 tys. podpisów pod wnioskiem do min. Ziobry o ponowna ekshumację w Jedwabnem. Min. milczy, podobno powiedział, że nie chce nowej wojny z żyd.

Refi
Polacy chcą ekshumacji i prawdy o Jedwabnym a Żydzi nie ! Dlaczego ?

to_ja
Ekshumacja to PODSTAWA i nie będziemy mieć lepszej okazji, aby ją wznowić. Kaczyński, napraw BŁĄD Lecha, chyba, że przerwanie badań było CELOWYM, antypolskim działaniem…

omasz_Miroszkin@Tomasz_Miroszkin
Dokładnie, w głowie mi się nie mieści że można zatrzymać w jakiś sposób śledztwo prokuratorskie! Polska to kraj bezprawia!

Shatyn@Shatyn
Trzeba wreszcie zrobić ekshumację w Jedwabnem i raz na zawsze wyjaśnić tę sprawę. I co ta ekshumacja ma załatwić? Co ma przynieść?

Andy@Andy
Shatyn – nie rozumiesz czemu służą dokładne badania (włącznie z ekshumacją) miejsca gdzie popełniono zbrodnię? Naprawdę?

Shatyn@Shatyn
Ano naprawdę. Bo np Rosjanie używali niemieckiej amunicji, broni, dostawali też z Niemiec sorty mundurowe (przerabiane przez Rosjan) itp, itd. A więc co może ekshumacja wykazać?

sceptyk
@Shatyn: to po co robiono ekshumacje w Katyniu skoro było wiadomo, że to Niemcy zrobili? Przecież NKWDowskie żydowstwo tak powiedziało więc to musała być święta prawda.

https://wpolityce.pl/historia/379802-trzeba-wreszcie-zrobic-ekshumacje-w-jedwabnem-i-raz-na-zawsze-wyjasnic-te-sprawe

Trzeba wreszcie zrobić ekshumację w Jedwabnem i raz na zawsze wyjaśnić tę sprawę

opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj

Ludzie, którzy przypisują Polakom współudział w holocauście, pytani o konkretne przykłady, wymieniają zazwyczaj Jedwabne. Wydarzenia, do których doszło w tym miasteczku 10 lipca 1941 roku, mają być koronnym dowodem na potwierdzenie tej tezy. Swoją wiedzę o tym, co się tam wówczas działo, czerpią z książki Jana T. Grossa pt. „Sąsiedzi“.

Z Grossem polemizowało wielu polskich historyków (m.in. Tomasz Strzembosz, Marek Jan Chodakiewicz, Piotr Gontarczyk czy Bogdan Musiał) oraz autorów zagranicznych (m.in. Aleksander Rossino, Thomas Urban, Norman Finkelstein), zarzucając mu mijanie się z prawdą. Wydarzeniom przedstawionym przez niego zaprzeczył również prokuratorski raport IPN. Wyniki ich badań nie przebijają się jednak nigdzie na świecie, gdzie niepodzielnie panuje wersja Grossa.

W obliczu obecnego zaostrzenia tonu historycznej debaty na temat postawy Polaków podczas II wojny światowej chciałbym powtórzyć to, o czym już dawno pisałem na tym portalu. Istnieje mianowicie sposób na rozstrzygnięcie sporu o Jedwabne. Należy zrobić to, co należało zrobić już kilkanaście lat temu, a nie uczyniono tego. Trzeba przeprowadzić po prostu ekshumację na miejscu zbrodni. Jest to rutynowa działalność, która zawsze odbywa się na miejscu kaźni. Mówi o tym wyraźnie polskie prawodawstwo, które nakazuje wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy.

Może się to wydawać szokujące, ale tak podstawowej czynności jak ekshumacja nie dokonano w Jedwabnem. Zdołano rozpocząć jedynie pewne prace archeologiczne z elementami ekshumacji, ale przerwano je po zaledwie pięciu dniach ze względu na protesty strony żydowskiej i uszanowanie jej wrażliwości religijnej.

Trudno do końca uznać ten argument, skoro odbywały się już w Polsce ekshumacje na wniosek strony żydowskiej. Poza tym decyzja o zaniechaniu ekshumacji była niezgodna z obowiązującym w naszym kraju prawodawstwem. Przeciw takiej decyzji protestował wówczas prof. Jan Moor-Jankowski, światowej sławy specjalista w dziedzinie medycyny sądowej, były konsultant premier Izraela Goldy Meir, który stwierdził, że nie ma bardziej miarodajnego sposobu na poznanie prawdy o wydarzeniach w Jedwabnem niż właśnie ekshumacja.

Dzięki ekshumacji można byłoby ustalić w końcu rzeczywistą liczbę ofiar zbrodni oraz sposób, w jaki zginęli. Można byłoby wyjaśnić, czy strzelano do nich i czy w ich ciałach znajdowały się niemieckie kule. Eksperci od spraw pirotechnicznych mogliby ustalić, jakich materiałów palnych użyto podczas mordu itd.

Jeżeli mamy dowiedzieć się prawdy o wydarzeniach w Jedwabnem, to ekshumacja na miejscu zbrodni jest konieczna. Pewne sprawy zostałyby wyjaśnione raz na zawsze. Nikt nam nie zarzuci, że chcemy coś ukrywać. Musimy pokazać, że nie boimy się prawdy.

autor: Grzegorz Górny

Karoluss@Karoluss
To konieczne dla prawdy historycznej, L.K wstrzymując ekshumacje zrobił niesamowity prezent wrogom Polaki, ponowna ekshumacja na pewno zaprzeczy winie Polaków.

Qwerty
Nie chcę być złośliwy ale śp. Lech Kaczyński odegrał w tym niechlubną rolę… ekshumacje trzeba przeprowadzić bezwzględnie!

Polak
Dlaczego proces ekshumacji w Jedwabnem został przerwany?Czyje presje to spowodowały?Czy obecnie dla wyjaśnienia kłamstw żydowsko-niemieckich proces ten nie powinien być od nowa przeprowadzony?

wąsy Janusz
O ekshumacji w Jedwabnem normalni patrioci mówią od dawna, tylko czy ci co je z jakichś względów zatrzymali, teraz je wznowią?

gmin
Jedwabne, to zbrodnicza imaginacja, że Polacy podczas niemieckiego terroru, okupacji z własnej i nieprzymuszonej woli, zamordowali swoich sąsiadów? Absurd, nikt normalny, nie jest w stanie wymyślić!

josefK
jestem za. Zakladam jednak ze w tej sprawie dobra zmiana jest jak poprzednicy. Albo jeszcze gorzej. Dogmaty zoliborskie. I chanuki w palacu rzadza. Ale warto naciskac !

Z UK
Aj waj, aj waj, aj waj. Tylko nie ekshumacja! Aj waj, aj waj, aj waj!

…..

https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/polska-kolonia/jedwabne-dosc-zydowskich-klamstw/

Jedwabne: dość żydowskich kłamstw

Mord w Jedwabne

Mamy świadków, którzy wyraźnie mówią, że Jedwabne to robota Niemców.

Dlaczego żydzi tak mocno otoczyli się kłamstwami. Piszą historię po swojemu. Wmawiają nam, że to Polacy wymordowali żydów w Jedwabnem: 10 lipca 1941 roku.

Mają na usługach wielu kapusiów polskich i żydowskich, szczególnie o korzeniach ubeckich, umoczonych w mordowanie walczącej Polski.

To dzieci tego pokolenia są największymi, wewnętrznymi wrogami narodu.

Posługują się takimi samymi słowami, jak my, czyli patriotyzm, wiara, walka…

Już dość tych debat publicznych na temat szmalcowników

W każdym narodzie są bandyci.

Skoro żydzi tak łatwo mieszają nasz naród ze szmalcownikami, to należy przypominać im żydowskie zbrodnie na Polakach i żydach.

Mamy kapitalne materiały na temat gett, które były ich państwami na terenie Polski. Mieli żydowską pocztę, policję, szkoły, fabryki. Czyli zorganizowali przy pomocy Niemców swoją utęsknioną Judeopolonie.

Jednak Niemcy mieli inny plan wobec nich, dlatego np. zarządca getta łódzkiego, Chaim Mordechaj Rumkowski, wydał na śmierć setki tysięcy żydów. Niemcy nakazywali zorganizować np. 20 tys żydów, to Rumkowski wskazywał, kto zostanie wywieziony do niemieckiego obozu koncentracyjnego.

Jedwabne to nie my drodzy żydzi

Wielką krzywdę uczynił Lech Kaczyński. Kiedy był ministrem sprawiedliwości, zakazał ekshumacji zwłok w Jedwabnem. Jaki był tego powód? Rabin żydowski Michael Schudrich zgłosił pretensje.

To był olbrzymi błąd Lecha Kaczyńskiego, świadkowie mówią, że w grobie były czaszki z dziurami od kul. W tamtym czasie za posiadanie broni groziła kara śmierci. Dlatego tylko Niemcy mając broń, mogli strzelać do żydów.

Musimy głośno o tym mówić, aby żydzi w końcu przestali kłamać.

Nie wiemy również, czy w tym grobie nie ma zamordowanych Polaków.

Czas na ekshumacje! Jednak czy rząd pisowski zdecyduje się na taki krok?

Z głupią ustawą o IPN latali do żydów z prośbą o akceptacje przepisów prawnych…

Zapraszam na filmy, na dowody zbrodni:

Dr Ewa Kurek: „O zbrodniach żydowskich mówić nie wolno. Ten kanon jest utrzymywany przez wieki”:

Jedwabne – pytania i wątpliwości. Wykład Leszka Żebrowskiego:

Dr Ewa Kurek: Jedwabne – Anatomia kłamstwa:

Bogusław Wolniewicz wyjaśnia sprawę Jedwabnego:

Prawda o Jedwabnem –  doc. Józef Kossecki:

Osoba, która pamięta zbrodnię niemiecką w Jedwabnem:

Osoba, która pamięta zbrodnię niemiecką w Jedwabnem:

Osoba, która pamięta zbrodnię niemiecką w Jedwabnem:

A tu kolejne kłamstwo o Oświęcimiu:

Przedsiębiorstwo Holocaust:

P.S. Bądź na bieżąco! Codziennie publikujemy najważniejsze info o zdrowiu, geopolityce, tajemnicach. Zbieramy najlepsze informacje z internetu i publikujemy na naszym portalu –> Kliknij i Sprawdź

RobertBrzoza.pl – Polski Portal Informacyjny

…..


autor: Fot. wPolityce.pl

SZLUM BLUMSZTAJN
@mordechaj ŻYDZI mordowali żydów. Byli szmalcownikami. Żydzi wydali niemcom więcej innych żydów niż zabili niemców. Obsługiwali komory gazowe. Byli policją w gettach. To było systemowe działanie żydów

fritz@fritz4 minuty temu
Polakow mozna wrobic w holokaust i beda wrobieni w holokaust i nie beda mieli przyszlosci jezeli nie zaczna natychmiast podawac wlasnych strat zadanych przez Niemcow, Rosjan i Zydow. Dotychczas z panem Jackiem Karnowskim na czele strat tych nikt nie podaje co jest wynikiem nieprawdopobnego tchorzostwa. A tchorzy mozna bic i wykanczac dowolnie. Premier i wszyscy mowia o 6 mln strat z tego 3 mln Zydow. Jedno zdanie i 4 klamstwa. Straty wynosza:

Niemcy zamordowali 3 mln ETNICZNYFCH Polakow jak podal IPN (i co rowniez wynika z rocznika statystycznego za 1938 i 1. spisu ludnosci -20.5 mln etnicznych Polakow zostalo). Racja zywnosci wynosila 850 cal a exterminacja Polakow miala zostac zakonczoa w latach 50-tych.

Rosjanie zamordowali na Kresach przy pelnym udziale Zydow co najmniej 500 tys Polakow.

Zydzi po wojnie zamordowali okolo 200 tys Polakow zarowno mordujac (z rotmistrzem Pileckim na czele jako symbolem) jak i zsylajac go gulagow.

Do tego dochodza obywatele Polski innych narodowosci: Ukraincy, Bialorusini, Litwini, Cyganie i dalsze narody. W czasie wojny zginelo co najmniej 7 mln obywateli Polski a prawdopodobnie 7.5 mln.

Jak dlugo Polska, dziennikarza Polscy sa zbyt tchorzliwi zeby informowac o tym swiat, tak dlugo Polacy beda wrabiani i wrobieni w holokaust. Gdyby byli wspolnikami Niemcow to by Polakow nie mordowali tylko wrecz przeciwnie, ugaszczali.

Niemcy Polakow zamordowali wiecej niz Zydow z Polski: podal ZIH 2.8 mln.

JewishCrimes.info@JewishCrimes.info
Shalom! Dear Jews, we know you are suffering from dreadful illness called #JewishAmnesia ! You don’t remember who loaded Jews into wagons heading to Treblinka death camps. You forgot about 1000s of collaborators, Gestapo agents and shmaltsovniks who betrayed and sent to death hundreds of 1000s of Jews. We can now help You by providing the ultimate cure: TRUTH! It was You, Jews who collaborated with Germans, it was Jews from Judenrat who made list of Jews to be send to death, it was Jews from Jewish Ghetto Police who herded Jews on the street and loaded them into trains. It was Jews acting as agents for Gestapo and shmaltsovniks who sold Jews for money. Chaim Rumkowski, Abraham Gancwajch, Symche Spira, Alfred Nossig, Josef Szynkman, Jakub Lejkin, Moshe Merin – JEWS!

jaga
Pamiętajmy o takich Polakach przy urnach wyborczych, nie ma dla nich miejsca w polityce !

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/379891-jesli-okaze-sie-ze-polakow-mozna-wrobic-w-holocaust-to-znaczy-ze-mozna-z-nami-zrobic-wszystko-nie-bedzie-przed-nami-przyszlosci

Jeśli okaże się, że Polaków można wrobić w Holocaust, to znaczy, że można z nami zrobić wszystko. Nie będzie przed nami przyszłości

opublikowano: 4 lutego

To jest sprawa dla Polski o znaczeniu życiowym, fundamentalnym. Nie chodzi tylko o ustawę napisaną w ten czy inny sposób. Nie chodzi nawet o to, czy wśród Polaków byli źli ludzie. Chodzi o to, czy naród, który pierwszy stawił czoła Niemcom, który walczył do końca i tak heroicznie, jak tylko to możliwe, można obsadzić w roli współsprawcy Holocaustu – największej zbrodni w dziejach, wymyślonej, zaplanowanej i przeprowadzonej przez niemiecką III Rzeszę.

Poziom kłamstwa wymierzonego w Polskę i Polaków jest tak ordynarny, że kojarzy się z praktykami totalitarnymi, opisanymi tak doskonale przez George’a Orwella. Mamy przecież w istocie do czynienia z fałszowaniem historii na potężną skalę; nic nie znaczą alarmy państwa polskiego w sprawie ludobójstwa, jednoznaczna polityka naszego podziemia, wreszcie rzeczywistość brutalnej okupacji. Nic, żaden dokument, żadna relacja, żadne fakty nie są uwzględniane. Jest wymyślona sprawnie teza, która ma stać się prawdą nie z racji jej trafności, ale zwykłą siłą przemocy.

Jeśli okaże się, że Polaków można wrobić w Holocaust, to znaczy, że można z nami zrobić wszystko. Nie będzie przed nami żadnej optymistycznej przyszłościSprawa jest więc gardłowa. Wszystkie różnice polityczne i światopoglądowe powinny zejść na drugi plan. Trzeba protestować, walczyć, działać w obronie prawdy zupełnie podstawowej. Także w obronie milionów pomordowanych obywateli Rzeczypospolitej – Polaków i Żydów. Bo – jak celnie zauważył premier Mateusz Morawiecki w swoim telewizyjnym przemówieniu – broniąc prawdy o II wojnie światowej, Polska broni także prawdy o Holokauście.

Polacy rozumieją wagę chwili. Wystarczy się wokół rozejrzeć, by dostrzec, że w tej sprawie rząd ma poparcie ogromnej większości naszych współrodaków. Nie ma mowy o jakimś pęknięciu.

Niestety, nie wszyscy zdają ten egzamin. Donald Tusk nie może się oprzeć i zamiast wesprzeć polską rację stanu, atakuje rząd. Jego ulubione media zachowują się jeszcze gorzej. „Wyborcza” ogłasza, że „Polacy byli elementem i współuczestnikami Holokaustu”, a „Newsweek” odświeża grossowe szaleństwo aż kipiące niechęcią do naszego kraju.

Nawet w momencie tak krytycznym ci ludzie nie są w stanie zdobyć się na jakąkolwiek lojalność wobec sprawy polskiej. Wygląda na to, że oni naprawdę nienawidzą. Ale przede wszystkim nie można mieć żadnych wątpliwości, że to ludzie skrajnie niebezpieczni. Ich rządy mogą przynieść Polsce jedynie klęskę.

autor: Jacek Karnowski

…..

https://wpolityce.pl/polityka/379866-nasz-wywiad-jakubiak-jezeli-nie-bedziemy-szanowali-wlasnej-godnosci-i-pamieci-historycznej-to-nie-jestesmy-warci-polski

https://kresy.pl/wydarzenia/premier-morawiecki-byly-dramatyczne-wypadki-ze-polacy-mordowali-zydow-bylo-jedwabnem/

https://kresy.pl/wydarzenia/mateusz-morawiecki-musimy-bronic-naszego-honoru/

https://kresy.pl/wydarzenia/gazeta-wyborcza-publikuje-list-przyjaciol-zydow-ziemkiewicz-skladaja-im-hold-lenny/

https://wpolityce.pl/polityka/380836-szczyt-manipulacji-wyborczej-czuchnowski-pisze-o-okrucienstwie-polakow-powolujac-sie-min-na-dobrze-udokumentowane-ksiazki-grossa

https://wpolityce.pl/polityka/379907-samo-bycie-zydem-nie-nobilituje

https://wpolityce.pl/historia/379840-jonny-daniels-pyta-o-postawe-rafala-ziemkiewicza-ws-jedwabnego-w-co-gra-publicysta-odpowiada-jedyna-gra-w-jaka-gram-jest-prawda

https://wpolityce.pl/historia/379868-wazny-glos-z-izraela-ws-ustawy-o-ipn-frantzman-spor-o-polskie-prawo-doprowadzil-do-wybuchu-histerycznej-antypolskiej-nagonki

https://wpolityce.pl/historia/379876-stanowcze-slowa-polaka-urodzonego-w-wlk-brytanii-nazywanie-obozow-polskimi-jest-skandaliczne-niesluszne-i-obrazliwe-wideo

https://wpolityce.pl/polityka/379844-wazne-slowa-wiceprezesa-ipn-w-czasie-wojny-nie-bylo-napisow-tylko-dla-nazistow-byly-napisy-tylko-dla-niemcow-wideo

22 thoughts on “665 Trzeba wreszcie zrobić ekshumację w Jedwabnem i raz na zawsze wyjaśnić tę sprawę

 1. https://niezlomni.com/malo-znane-relacje-swiadkow-odslaniaja-szokujace-kulisy-mordu-jedwabnem-skonczymy-robic-zydami-samo-bedziemy-robic-wami-polakami/


  FOT. ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

  Mało znane relacje świadków odsłaniają szokujące kulisy mordu w Jedwabnem. „Jak skończymy to robić z Żydami, to samo będziemy robić z wami, Polakami”

  Opublikowane 2016/08/10 w Historia Niemiec/Historia Żydów/II wojna światowa

  Polacy są opisywani jako sprawcy mordu w Jedwabnem. Tymczasem relacje świadków, przytoczone przez miesięcznik „Wpis” pokazują, że główna wina spoczywa na Niemcach.

  Czytamy tam m.in. że to Wacław Kujbida odnalazł i nagrał oraz spisał opowieści naocznych świadków tragicznych wydarzeń. Oto główne fragmenty:

  Hieronima Wilczewska nie wygląda na swoje 80 lat. Szczupła sylwetka, elegancka sukienka, siwe włosy upięte wysoko w kok z tyłu głowy. Zawsze w ręce albo gdzieś obok nieodłączny różaniec.

  Urodziłam się i mieszkałam obok Jedwabnego, we wsi Kucze Wielkie.

  — zaczyna opowieść pani Hieronima.

  Stamtąd chodziłam w niedziele i na nauki przed komunijne do kościoła; wtedy, w ten czwartek też przyszłam z Kucz do Jedwabnego. Kiedy wchodziliśmy do kościoła, nic specjalnego nie spostrzegliśmy. Dopiero kiedy wyszliśmy z niego, zobaczyliśmy, że pędzą tłum ludzi do stodoły. Był wielki krzyk i zamieszanie. Podbiegliśmy wszyscy za nimi. Jak to dzieci. Ciągle ich widzę. Ciągle słyszę ten ich krzyk w mojej głowie. Co dnia i na nowo. I codziennie się za nich modlę. (…)

  — mówi.

  Stłoczonych pędzili ich tam krzykami, do tej stodoły. Do środka. Starszych popychano jednych na drugich, a dzieci, które zostawały na końcu, wrzucali na samą górę. Ot tak, brali za kark, za ramię i wrzucali na sam wierzch.

  Kto? Cywile czy umundurowani? —pytam.

  Niemcy

  —pewnie i bez chwili namysłu odpowiada pani Hieronima, dodając:

  To byli Niemcy. Mieli mundury Gestapo. Czarne mundury.

  Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to, co powiedziała pani Wilczewska, potwierdzało trop prowadzący do prawdziwych sprawców zbrodni. Wbrew powszechnemu mniemaniu w czasie II wojny czarne mundury nie były tylko w powszechnym użyciu SS, nosili je oficerowie i żołnierze tylko niektórych, specjalnych oddziałów, w tym Allgemeine SS, w tym Einsatzkommando SS Zichenau-Schröttersburg operujące na tych terenach pod dowództwem Hauptsturmführera SS Hermanna Schapera. O tym jednak ośmioletnie dziecko nie mogło wiedzieć. (…) Upewniam się, co do tych Niemców, pytając:

  I po jakiemu mówili?

  Po niemiecku. To byli Niemcy. Nawet twarzy nie mieli jak nasi ludzie. Jak Polacy. Wtedy, jak chciałam podać tym Żydom wody, to Niemiec szarpnął mnie, wrzeszcząc: „Raus, du verfluchte Scheisse!”, po niemiecku. Ale inny oficer podszedł do mnie i powiedział, ale nie po niemiecku, tylko po rosyjsku: „Przypatrzcie się teraz uważnie, co robimy. Bo jak skończymy to robić z Żydami, to to samo będziemy robić z wami, Polakami”.

  —mówiła pani Hieronima.

  Dlaczego mówił po rosyjsku? Skąd się tam wziął Rosjanin w niemieckim mundurze? Trudno powiedzieć, ale wiadomo, że w latach 1939-1941 Gestapo ściśle współpracowało z NKWD w likwidacji podziemia i politycznej opozycji na terenach okupowanych przez Sowietów i przez Niemców. (…)

  Jak już ich tam zagonili to z takich długich karabinów zaczęli psikać na tę stodołę wodą. Jak to podpalili, to domyśliłam się potem, jak byłam starsza, że to musiała być benzyna, nie woda. Od razu się wszystko zajęło. Wkoło ten ogień tak poszedł… I ten krzyk tych ludzi w środku… Ten straszny krzyk! Ciągle to mam w uszach…

  —wspomina dalej pani Hieronima.

  Starsza pani zaciska dłoń w dłoni. W jej opowieści wielokrotnie powraca tych kilka utrwalonych na zawsze w pamięci dziecka obrazów. I krzyk umierających, palonych żywcem ludzi. Wcześniej ośmioletnia dziewczynka chciała koniecznie podać wodę do picia ofiarom. Nie mogła, bo Niemcy ją odgonili – ta woda wraca również w opowieściach pani Wilczewskiej. Jako dziecko zapamiętała, że następnego dnia, po wygaśnięciu ognia i zawaleniu się resztek stodoły, niektóre z nadpalonych, nieludzko poparzonych ofiar jakimś cudem żyły jeszcze w tych popiołach, i że niemieckie oddziały otaczały kordonem to drgające w agonii ludzkie pogorzelisko, nie pozwalając do samego końca zbliżyć się tam nikomu.

  Pytam, czy ktoś przed nami nie próbował przeprowadzić z nią wywiadu. Było paru dziennikarzy. Zapisywali rozmowy, ale potem nigdy nic się nie ukazało. Dlaczego? Rozmawiamy o kamiennym pomniku, postawionym po wojnie przez mieszkańców w miejscu zbrodni. O tym, na którym napisano, że zbrodni dokonali Niemcy, a który – zniknął. Mówimy jeszcze o oszczerstwach zarzucających Polakom udział sprawczy, o absurdach tych kłamstw. Polacy w czasie szalejącego terroru niemieckiej okupacji nie mogli po prostu fizycznie poza kontrolą Niemców przeprowadzić na własną rękę tego typu akcji. (…)

  Na zakończenie mówię pani Hieronimie o innej, napisanej po angielsku książce, przedstawiającej Polaków światu z podobnej perspektywy. To „Inferno of Choices” (Piekło wyborów), antypolska publikacja sponsorowana przez polskie MSZ i promowana oficjalnie latem 2012 r. przez polskie placówki dyplomatyczne za granicą. Również w kanadyjskiej Ottawie. Pani Wilczewska milczy zaszokowana. Ja po chwili też. Właściwie nie ma na to żadnych słów. Gdyby tylko te nieszczęsne ofiary mogły przemówić… Może kiedyś przemówią. Również i do oszczerców. Pani Hieronima apeluje do dziennikarzy o przekazywanie prawdy o Jedwabnem. (…)”

  JEDWABNE – ŚWIADEK HISTORII

  Jest również zeznanie drugiego świadka, umieszczone w tej samej relacji Wacława Kujbidy, zasłużonego działacza polonijnego walczącego jak może o dobre imię swego narodu, także na uchodźstwie. Oto obszerne fragmenty, również pochodzącego z miesięcznika „Wpis”:

  „Dom państwa Boczkowskich znajdował się jakiś kilometr, półtora na południowy-wschód od miasteczka, pomiędzy Jedwabnem a wioską Grądy Małe. W ten czwartek, 10 lipca, 12-letni chłopiec, jak prawie codziennie, poszedł wraz z kolegą do Jedwabnego. Znaleźli się tam około drugiej po południu. Kiedy dochodzili do centrum, większość ludności żydowskiej już zgromadzono na rynku. Ale spędzanie ludzi trwało dalej.

  Minęło zaledwie dziewiętnaście dni od wkroczenia na te tereny armii niemieckiej

  —przypomina Stefan Boczkowski, dodając:

  Jak doszliśmy do okolic rynku zorientowaliśmy się, że pędzą na rynek ludność polską pochodzenia żydowskiego. Z okolicznych domów. Musieli to robić już wcześniej, od rana, bo jak przyszliśmy do Jedwabnego, to już było tam całkiem sporo ludzi zapędzonych. Do niektórych domów wracali po kilka razy, bo widocznie nikogo tam nie zastali za pierwszym razem.

  Kto? —pytam.

  Niemcy. Wojsko niemieckie. To nie był tylko czysty Wehrmacht tylko Einsatzkommando. Takie specjalne oddziały do czystek etnicznych. Do Cyganów, Żydów, komunistów. Einsatzkommando, po prostu siły bezpieczeństwa. To Einsatzkommando szło zresztą po kolei, od Grajewa w stronę Jedwabnego. Byli w Wąsoszu, później w Łapach, w samym Białymstoku. Po kolei. Tak jak Niemcy wchodzili. Trzeba też wymienić Stawiski. Tam ich nie spalono w stodole, jak gdzie indziej, tylko rozstrzelano – to było dzień wcześniej albo dzień później niż w Radziejowie. A Radziejów był 7 lipca.
  Znowu pytam o mundury, o kolor uniformów.

  Te były różne. Były zielonkawe zwykłego feldgrau (oficjalna nazwa szarego i zielonego koloru mundurów Wehrmachtu – przyp. red. „Wpis”), czarne sił bezpieczeństwa i Gestapo. Jedni byli w butach, inni w kamaszach. Ale najwięcej było tego takiego zielonkawego feldgrau.

  Mały Stefan biegał tam z kolegami, chodzili niespokojnie dookoła przez kilka godzin. Były wakacje. Przyglądaliśmy się temu wszystkiemu, spotkałem też innych naszych kolegów ze szkoły. Piotrek Dąbrowski, Henryk Mankiewicz. I nie tylko oni. Zresztą, wśród tych, których pędzili środkiem ulicy też widzieliśmy znajome osoby. Przecież wszyscy się tam znaliśmy. Widziałem jak prowadzili Bromsztejnów, Grądowskich. Bromsztejn bo do naszej klasy chodził, do piątej; to i rodzinę znałem.

  Rodziny żydowskie prowadzili na rynek Niemcy. Ale mały Stefan Boczkowski zauważył też idącego z niemieckimi żołnierzami Polaka, właściciela małego warsztatu mechanicznego, do którego czasem chodził naprawiać rowery.

  Co pan z tymi Niemcami tu robi?

  —zapytał Stefan.

  Weszli do mojego domu i kazali iść ze sobą i pokazywać gdzie mieszkają Żydzi. Powiedzieli, że jak tego nie zrobię to zostanę natychmiast rozstrzelany. Pójdziesz teraz z nami i pokażesz, gdzie mieszkają Żydzi, których znasz. Jak nie, to kula w łeb! Mają ich prowadzić na jakieś roboty czy coś takiego.

  Niemcy wybrali sobie z każdej większej ulicy po kilku mieszkańców i kazali im, pod groźbą śmierci, pokazać gdzie mieszkają ich sąsiedzi pochodzenia żydowskiego. Ten podły przymus stosowany był zresztą przez okupanta nie tylko w Jedwabnem. Cała diabelska machina tej wojny, morderstw i okupacji zarówno z niemieckiej, jak i sowieckiej strony, siała nienawiść również i w ten sposób, że szczuła na siebie różne, żyjące dotychczas przez stulecia obok siebie w symbiozie i spokoju grupy etniczne. Zresztą, czy tylko wtedy i tylko tam stosowano taką metodę?

  Pod lufami niemieckich karabinów prowadzono więc Niemców do drzwi domów żydowskich, chociaż niektóre z tych domostw były już puste. Rodziny zdążyły albo uciec przed chwilą albo opuściły Jedwabne 19 dni wcześniej; ci zabrali się z uciekającymi Sowietami jako bardziej znaczni urzędnicy NKWD.

  Chociaż nie dobrowolnie, to jednak ludzie szli nie próbując właściwie żadnych rozpaczliwych ucieczek, oczywistych jak by się wydawało, prób ratowania w takiej sytuacji swojego życia. Nie próbowali, bo oni po prostu nie wiedzieli, nie zdawali sobie sprawy z tego, że idą na śmierć. Niemcy okłamali ich i w tej, ostatecznej sprawie. Tak zresztą jak mieli już kłamać wszędzie i zawsze, w takich i podobnych sytuacjach, do końca wojny.

  Nie

  —potwierdza pan Stefan

  – nie wiedzieli. Niemcy mówili im, że będą ich przydzielać do jakichś prac, albo do porządkowych na rynku, albo do jakichś gałęzi przemysłu niemieckiego, zależnie od wieku. Tak samo mówili tym Polakom, którym kazali wskazywać te domy.

  Wracam jeszcze pytaniem do tych oddziałów, prowadzących ofiary i do mieszkańców Jedwabnego.

  Ilu było tych mieszkańców, których Niemcy zmusili do wskazywania domostw z rodzinami pochodzenia żydowskiego?

  Na każdej głównej ulicy, w stronę rynku, prowadzono tych ludzi. Na Łomżyńskiej, Przytulskiej, Wiskiej, Przestrzelskiej. Tak się podzielili. Cztery, pięć głównych ulic. Było po trzech, czterech niemieckich funkcjonariuszy z bronią i po dwóch, trzech mieszkańców Jedwabnego. No, to łatwo policzyć. Ale Niemcy im nie pozwolili odejść, jak już doszli do rynku. Powiedzieli, żeby teraz zostali i z nimi pilnowali, żeby nikt się z tego rynku nie oddalił. I niektórym dali nawet kije do rąk. W każdym razie nie pozwalali tym mieszkańcom odejść.

  Ile osób pilnowano na rynku

  —pytam.

  Może trzysta? Trzysta kilkadziesiąt? Ja nie liczyłem. Nikt wtedy nie liczył. Ale coś koło tego. Proszę zauważyć, że rok wcześniej, w 1940 roku, w czasie okupacji sowieckiej, kiedy przeprowadzono spis ludności w sowieckiej Republice Białoruskiej, do której zostaliśmy przyłączeni, wykazano około 500 osób pochodzenia żydowskiego w Jedwabnem. No to wtedy nie mogło być więcej na tym rynku niż około trzysta kilkadziesiąt osób.

  Niemcy trzymali tych wszystkich ludzi na rynku bez jedzenia i picia przez kilka godzin. Dzieci zaczęły płakać. Okoliczni mieszkańcy zaczęli gromadzić się dookoła, ukradkiem, podawać wodę czy jakieś pożywienie. Niektóre z kobiet brały na rękę dziecko, żeby dać mu wody i uciekały z tym dzieckiem jak żołnierze nie widzieli.

  Ratowali, jak tylko było można – mówienie, że mieszkańcy brali w tym wszystkim udział to jest nieprawda! Perfidne kłamstwo!

  —mówi pan Stefan.

  Tak było do godziny osiemnastej. W międzyczasie na rynku i obok zatrzymują się na krótki postój przejeżdżające ciężarówki i pojazdy oddziałów niemieckich, udających się na wschód, na front. Jedwabne znajduje się na ważnych w tych dniach szlakach frontowych: Grajewo – Radziłów – Przytuły – Jedwabne – Wizna – Białystok. (…)

  Wtedy to zrobiło się nagle na rynku gęsto od Niemców. Zielono od mundurów. Bo samo Einsatzkomando nie było wcale liczne. Może maksymalnie jakieś sto osób, razem z tym głównodowodzącym

  —rozważa pan Stefan.

  Niemcy postanowili „zabawić się”, dodatkowo poniżając tych biednych ludzi. Najpierw kazali im śpiewać rosyjskie piosenki. Potem, na komendę, kazali wszystkim głośno krzyczeć: „..przez nas wojna…”

  To wszystko było okropne, jeszcze te wrzaski, te krzyki na komendę, „…przez nas wojna! Przez nas wojna!…”

  —przypomina sobie, kręcąc głową mój rozmówca.

  Potem kazali im rozbić pomnik Lenina. No więc rozbili go na kawałki, tylko popiersie i głowa zostały całe. Ale przy tym rozbijaniu to sami Polacy im pomagali. Dobrowolnie. Dopiero potem rozpoczął się ten marsz. Marsz śmierci jak ja to nazywam. Niemcy kazali im nieść po kawałku z tego rozbitego pomnika Lenina. Popiersie, bo było ciężkie, to niosło dwóch. Młodszych.

  —mówił.

  W ten sposób, poganiany przekleństwami, ruszył ten pochód śmierci w kierunku stodoły. Ledwie żywi ludzie, z tobołkami, kobiety z dziećmi na ręku.

  Wszystko otoczone było przez Einsatzkomando. Uzbrojeni w karabiny, automaty, pistolety za pasem. Nawet tych dwudziestu kilku Polaków, co ich zabrali do pilnowania, to oni też byli otoczeni przez tych Niemców.

  Mieli broń?

  Polacy? Skądże! Jak mogli mieć broń? Gdyby choć wtedy zorientowali się, co ich czeka. Pewnie tłum rzuciłby się, ławą, do ucieczki, bez względu na konsekwencje. Pewnie ktoś by się uratował. Ale szli przecież „do pracy”. Dopiero gdy doszli do stodoły, może zaczęli sobie zdawać sprawę z grozy sytuacji. Ale pewnie też nie do końca. Niemcy zaczęli ich kolbami, uderzeniami wpychać do środka. Rozległ się jeszcze większy krzyk, lament, płacz. Starsi inaczej, młodsi trochę inaczej. Kobiety z tobołkami krzyczały, ciągnąc za sobą dzieci. Płakały przeraźliwie. Mężczyźni chyba zresztą też –

  przerywa na chwilę pan Stefan

  – mniejsze dzieci to Niemcy nawet wrzucali do środka. Na górę, przez głowę, żeby prędzej.

  Myśmy stali z jednej strony stodoły oglądając to wszystko

  —zaczyna znowu swoją opowieść pan Boczkowski.

  Jak już chyba wszystkich wepchnęli, to słuchać było takie trzaski. Takie jakby metal uderzał o metal. Nie wiedziałem co się z drugiej strony działo ani w środku, ale to pewnie musiały być strzały. Teraz, po latach, przy ekshumacji, odkryto te łuski po pociskach, około dwieście. To Niemcy wtedy musieli strzelać. Przecież ani Żydzi ani Polacy nie mogli mieć przy sobie żadnej broni! Potem zamknęli te wierzeje i podparli je jeszcze od zewnątrz takimi słupami. Żeby się nie otwarły pod naporem. Potem, do tyłu, z boku stodoły, podjechała taka furgonetka, samochód dostawczy z żołnierzami. Kilku ich tam było i zaczęli wynosić jakieś naczynia i chodzić z nimi. Nie wiedziałem co tam było. Nikt nie wiedział, bo daleko staliśmy. Ale trudno się nie domyślić. Potem pojawił się ogień. I to nie w jednym czy drugim miejscu, ale od razu dookoła. Taki wieniec ognia. I krzyk okropny: „pali się!!!”…

  Gdzie byli wtedy Niemcy – dalej otaczali stodołę?

  —upewniam się.

  Główny oddział to stał tutaj, z przodu, a tam z tyłu pewnie też byli. Nie wiem, bo nie mogliśmy tam podejść. Krzyk, wrzask był niesamowity. Okropny. Jak te bierwiona, dachy zaczęły się walić w ogniu na dół, to myj już odeszliśmy. Akurat słońce wtedy zaszło. Ten słup dymu. Ogień. I ten swąd palonego, ludzkiego tłuszczu, tych warstw ludzkich…

  W dalszej rozmowie przypominam panu Stefanowi „książki” i „opracowania historyczne” na temat Jedwabnego. Denerwuje się:

  Leszek Dziedzic z Przestrzela? Jaki świadek? Przecież on nawet jeszcze nie urodził się wtedy. Jeszcze go na świecie nie było. Urodził się w 58-ym albo 59-ym. Nawet się znamy. Jemu babcia opowiadała jak to mieszkańcy palili?! Kobiety, mieszkańcy z siekierami, nożami?! To nieprawdopodobne! Niemożliwe! Nie do pomyślenia! To jest okropny fałsz historyczny!

  Rozmawiamy jeszcze o podobnych „świadkach zbrodni w Jedwabnem”, którzy nic nie widzieli na własne oczy, bo albo jeszcze się nie urodzili, albo nie było ich na miejscu. Pan Stefan opowiada ilu Żydom udało się uciec przed zapędzeniem na rynek Jedwabnego i którym z nich pomagano potem się ukryć – w okolicznych lasach, czy nawet wsiach i zagrodach.

  Uciekli też do naszej stodoły, do naszej wsi. U nas było czterech. Z Bromsztejnów i jacyś drudzy. Paru znalazło schronienie w Zanklewie u naszych kuzynów, niejakich Dobkowskich. Oni ukrywali na przykład cała rodzinę Lewinów. Z kolei w Przestrzelu, u Biedrzyckich, ukrywano też parę osób a i krewni Dobkowskich, też Dobkowscy, ale z Przestrzela, przechowywali jakąś rodzinę.

  Ryzykowaliśmy wiele, życie nas wszystkich, ale przecież nie mogliśmy odmówić. Przechowywaliśmy ich parę dni. Oni potem poszli, po nocach, w stronę Biebrzy. Do znajomych i rodzin.

  Ale na przykład Dobkowscy z Zanklewa to przechowali całą rodzinę Lewinów aż do połowy 1944 roku. Prawie przez trzy lata. Zrobili im taki bunkier, koło chaty. I tam zanosili im żywność, wodę.

  Cała wieś, całe Zanklewo wiedziało, że ci Janina i Bolesław Dobkowscy ukrywają Żydów, ale nikt nic nie powiedział i nie doniósł do Niemców. Inaczej Niemcy zabiliby wszystkich, spalili chałupy i jeszcze ubili ziemie łopatami. Dobkowscy mieli taką stara babcię, to jak Niemcy pojawiali się w pobliżu, to ona zaraz zaczynała tkać na wrzecionach i głośno śpiewać różne pieśni kościelne.

  Pewnie, żeby dać znać tamtym, żeby się nie ruszali i żeby odwrócić uwagę Niemców… Po 44 roku oni uciekli za Biebrzę, potem Rosjanie im ułatwili i oni wyjechali do Izraela. Tamci, starzy Lewinowie już nie żyją, ale ten ich syn, Jasiu Lewin, to przyjeżdżał do Jedwabnego z Izraela zawsze, jak mógł. W odwiedziny i z prezentami dla kogo mógł. Janina i Bolesław już też nie żyją, ale ich syn, Wicek Dobkowski pojechał do Izraela i posadził tam to drzewko. Bo cała ich rodzina dostała medal.

  Żegnamy się panem Stefanem Boczkowskim. Odchodzi w mrok warszawskiej ulicy. Jakie to ważne – myślę – jakie to ważne, że spotkaliśmy tego człowieka i możemy zapisać jego świadectwo.

  Na przekór szafarzom, handlującym cudzymi nieszczęściami i śmiercią.

  Do artykułu wykorzystano fragmenty artykułu Wacława Kujbidy z miesięcznika „Wpis” (nr 1/2015).

  źródło: W Polityce

  Eugeniusz Andrejuk
  Ja wierzę Grossowi.

  Urszula Wojdan
  nie ma to jak wkleic zdjecie z wyzwolenia obozu Bergen-Belsen przez brytyjczykow i pisac o Jedwabnem. Odrobina rzetelnosci by sie przydala .

  Niezlomni.com
  Zdjęcie ilustracyjne. Nie o nim jest tekst. Apele o RZetelność prosimy kierować pod adresem Jana Tomasza Grossa, autora twierdzenia, że w Jedwabnem zginęło z rąk Polaków 1,5 k ludzi.

  Urszula Wojdan
  Niezlomni.com zdjecie umieszczone w takim kontekscie jest zdjeciem sugerujacym , skoro nie chcecie byc posadzani o manipulacje faktami to wypadaloby dopasowac zdjecie

  Eulalia Pawłowska
  Są jeszcze inni świadkowie, którzy mówią co ś innego. Trzeba czytać. Nie wiem komu wierzyć,tobardzo skąplikowane

  Niezlomni.com
  Urszula Wojdan Tekst nie jest o zdjęciu – w opisie zaznaczono: zdjęcie ilustracyjne

  Adam Bytof
  Urszula Wojdan To istnieją zdjęcia z niemieckiej masakry Żydów w Jedwabnem?

  Jerzy Garwolinski

  Jarek Rygalski
  Lech Kaczynski przerwal ekshumacje na polecenie zydow i mamy teraz problem . Powionno sie ja wznowic !

  Adam Szeluga
  Muszę się pochwalić, że to ja namówiłem Panią Heronimę do udzielenia wywiadu dla Niezależnej TV Polonia z Kanady. A wszystko zaczęło się (zanim jeszcze był wywiad) tak: http://old.niepoprawni.pl/blog/1601/oczami-dziecka-jedwabne-10-lipca-1941tak-bylo

  Polubienie

 2. Muszą być głosiciele prawdy
  Szanowny Autorze, ale prawda sama z siebie się nie obroni, nie ma takiej możliwości. Prawda zwycięży, jeżeli będą ci którzy głoszą prawdę. Bez apostołów prawdy, nie ma żadnych szans na zwycięstwo.

  Pan i goj
  Niestety, bierny naród chrześcijański jest z góry skazany na klęskę w zetknięciu się z cywilizacją żydowską. Przecież oglądacie to na własne oczy. Tylko narody które podjęły walkę jeszcze istnieją

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/380925-polska-w-cieniu-hagady

  Polska w cieniu hagady

  opublikowano: 16 minut temu · aktualizacja: 15 minut temu

  Listopad 2016, wizyta premier Szydło w Izraelu. / autor: Fot. MON wPolityce.pl


  Felieton ukazał się w 6/2018 numerze tygodnika „Sieci”.

  Naiwność ludzka nie zna granic. Gdy Izrael rozpoczął propagandową ofensywę przeciwko Polsce, w warszawskich mediach powtarzano, że to tylko dyplomatyczny incydent, faux pas pani ambasador, którą należy wezwać na dywanik i wytłumaczyć jej, jaką gafę popełniła. W państwie żydowskim 200 armat grzmiało, kule dowożono wprost z Knesetu, lonty podpalał osobiście premier Beniamin Netanjahu, a komentatorzy polityczni nad Wisłą wciąż ubolewali nad niewyparzonym językiem Anny Azari. Dopiero gdy pani ambasador w akcie desperacji wyznała: „Ja mówiłam dlatego, że musiałam”, dla każdego stało się jasne, iż antypolska retoryka jest nowym elementem polityki Izraela, anie ekspresją zbłąkanej niewiasty.

  Na tym etapie medialne ubolewanie ustąpiło miejsca zdziwieniu, rozczarowaniu i oburzeniu. No bo jakże to tak? My ratowaliśmy Żydów w czasie wojny, a oni mają nas za pomagierów Hitlera? Przez ostatnie lata zrobiliśmy wszystko, by umocnić sojusz polsko-izraelski, a oni niszczą ten alians w tydzień? Gdzie tu prawda historyczna, przyzwoitość, odpowiedzialność? Z całym szacunkiem dla autorów takich komentarzy, trzeba być naprawdę bardzo naiwnym człowiekiem, by oczekiwać od Izraela racjonalności w dziedzinie polityki historycznej.

  Państwo żydowskie już dawno uczyniło z Holokaustu polityczną broń masowego rażenia. Ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej, realizowane przez Niemców podczas II wojny światowej, stało się ostatecznym argumentem we współczesnej polityce międzynarodowej. Dziś oburzamy się, że Izrael chce ingerować w nasze ustawodawstwo, ale przecież podobne naciski były i są kierowane także w stronę innych państw. Koronnym przykładem są Amerykanie, którzy w istotnych dla Żydów sprawach nawet nie próbują z nimi negocjować. Po prostu ślepo wykonują polecenia. Trzeba mieć świadomość, że nasi starsi bracia w wierze postrzegają historię w sposób specyficzny. Najważniejsze wydarzenia w swoich dziejach otaczają mitem i przetwarzają literacko.

  Tak powstaje hagada – konstytuująca wspólnotę opowieść, w której historyczne niuanse nie mają większego znaczenia. Sens tej narracji po Holokauście sprowadza się do diagnozy: jesteśmy narodem ofiar, a winę za naszą traumę ponoszą wszystkie inne narody. Niemcy – czy raczej naziści – uruchomili jedynie machinę Zagłady, którą zbudowały przesiąknięte antysemityzmem społeczeństwa Europy. Aby opowieść była spójna i odpowiednio działała na wyobraźnię, może być w niej mowa o sprawiedliwych jednostkach, ale o sprawiedliwych narodach już nie. Jedne społeczeństwa mordowały, inne kolaborowały, jeszcze inne były bierne, ale wszystkie ponoszą odpowiedzialność za Holokaust.

  Podczas wystąpienia na terenie Muzeum Auschwitz-Birkenau premier Mateusz Morawiecki pięknie mówił o zbiorowym wysiłku Polaków na rzecz ratowania Żydów. Jestem jednak pewien, że prędzej wyrośnie mu kaktus na dłoni niż drzewo dla Polski w Yad Vashem. Ato z tego powodu, że takie drzewo zburzyłoby spójność żydowskiej opowieści. Z tego samego względu nie doczekamy się w najbliższych dekadach, a może i stuleciach, żydowskiej empatii dla Polaków mordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych, eksterminowanych w sowieckich łagrach, zabijanych ukraińskimi rękami na Wołyniu.

  Izrael będzie konsekwentnie bronił swojego monopolu na traumę, bo posiadanie takiej moralnej bomby atomowej pomaga mu realizować całkiem przyziemne interesy. Obawiam się, że przeciętni Izraelczycy jeszcze nie raz inie dwa zadziwią nas na Twitterze ostatecznym argumentem: „Kiedy już mnie aresztujecie za mówienie o polskich obozach śmierci, to czy trafię do bloku w Auschwitz, gdzie zginęła moja babcia?”.

  Z podobnymi wypowiedziami nie ma sensu dyskutować. To efekt edukacji prowadzonej w Izraelu od pokoleń. Warto natomiast ukazywać światu wyjątkowość polskich dziejów, przekuwając bogactwo moralne w kapitał polityczny. Trzeba to robić równie konsekwentnie, jak od 70 lat czynią to Żydzi. Z tym że akurat my nie musimy się wspinać na literackie wyżyny hagady. Wystarczy nam prawda historyczna.

  A poza tym uważam, że Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina musi zostać zburzony.

  autor: Wojciech Wencel

  Bez złudzeń
  Polska i Izrael to dwie różne cywilizacje, a cywilizacje zawsze się zwalczają gdy są zmieszane. Pisze o tym Feliks Koneczny. Która zwycięży? Liczniejsza czy ta skuteczniejsza?

  Prawda przeciw kłamstwu
  Ten tekst to fundament relacji polsko żydowskich, ale niestety niedostępny w szerokim odbiorze publicznym. Jak się do tego mają opowiadania prezydenta o dwóch miłujących się narodach.

  oi
  młodzieżowe wycieczki zydów do Polski są wrogie do nas i trzeba z tym skończyc

  Narody są nawozem historii!?!?
  Aby zrozumieć dzisiejszą sofistykę i odwracanie historycznych i semantycznych wektorów przez wrogów PRAWDY w Izraelu i na świecie trzeba cofnąć się do historiozofii i genezy rządów biblijnego Dawida.

  Polubienie

 3. TO-YA@TO-YA
  „Jak mogą się dziś zachować Polacy, Polska, jej władze w obliczu brutalnej ingerencji w nasze wewnętrzne sprawy? Oczywiście należy poprawić ustawę o IPN, ale to nasz wewnętrzny problem. Na zewnątrz jednak musimy się zachowywać jak wolni i niepodlegli ludzie – bez kompleksów.”

  Panie Witku, czytam po raz kolejny i dalej własnym oczom nie dowierzam, że coś takiego mogło się w pana głowie urodzić i spod pana ręki wyjść. Bardzo proszę jeszcze raz na spokojnie usiąść i wczytać się w to co pan napisał ( chodzi konkretnie o ten przytoczony powyżej fragment ) a przy okazji chwilę pomyśleć, bo mam wrażenie że pan do tej pory tego nie zrobił. Jest pan a przynajmniej do tej pory był ostatnim człowiekiem, po którym spodziewałbym się tego typu refleksji.

  esejendiej
  Do tego Panie Redaktorze trzeba mieć w Rządzie chłopa a nie kalesony

  dyplopatia
  Panie Gadowski! Tu idzie o wydarcie polskiego terytorium i wytępienie Polaków. Pan też myśli!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/380926-wrozbitka-i-murzyn-jak-moga-sie-dzis-zachowac-polacy-w-obliczu-brutalnej-ingerencji-w-nasze-wewnetrzne-sprawy

  „Wróżbitka” i Murzyn. Jak mogą się dziś zachować Polacy w obliczu brutalnej ingerencji w nasze wewnętrzne sprawy?

  opublikowano: 19 minut temu · aktualizacja: 19 minut temu


  autor: Fot. IPN wPolityce.plautor: Fot. IPN

  Artykuł ukazał się w 6/2018 numerze tygodnika „Sieci”.

  Kiedy dzieje się coś, co jawnie gwałci prawdę, poczucie zdrowego rozsądku i generalnie niszczy normalne zasady, zastanawiamy się, o co chodzi. Kiedy taka blaga, bezczelność i zastraszenie przybierają realne rozmiary, początkowo nie jesteśmy wstanie w to uwierzyć, a gdy już dociera do nas, że taki humbug staje się realnym zdarzeniem, odrętwiali spoglądamy na to z niedowierzaniem.

  Potem jednak następuje moment, w którym dłużej już nie możemy stać w odrętwieniu, musimy coś zrobić, zacząć jakoś wobec tej zaskakującej sytuacji się zachowywać. Co wtedy zrobić? Jak się zachować, aby nie stracić szacunku do samych siebie? Pora zatem na wyjaśnienie, co to jest hucpa i jak wobec hucpy powinien się zachować porządny człowiek. Hucpa to słowo wieloznaczne, zwykle jednak znamionuje bezczelne łgarstwo, oszustwo, wprowadzenie kogoś w błąd dokonane dla osiągnięcia wymiernej korzyści.

  Wiele lat temu przechodziłem przez przejście podziemne przy krakowskim Dworcu Głównym. Naraz widzę atletycznie zbudowanego Murzyna, który niemal roniąc łzy, szarpie się z wrzeszczącą Cyganką. Kobieta wykrzykuje: „Zboczeniec! Zboczeniec! Chce zgwałcić Cygankę!”. Podchodzę i pytam atletę, o co chodzi, a ten wyjaśnia, że dał Cygance 10 banknotów studolarowych, bo potrzebowała ich, aby na nich powróżyć o jego losie. Teraz Cyganka chce odejść z jego banknotami, a on nie ma już innych pieniędzy. „Ona mi się nie podoba, ja chce tylko pieniędzy” – opowiada mi łamiącym się głosem. Znam tę Cygankę. Niewiele myśląc, podpowiadam więc cudzoziemcowi, tak aby usłyszała to też „wróżbitka”: „Natychmiast strzel ją w twarz!”. Twarz Murzyna tężeje, zaczyna się nad czymś zastanawiać… a dłoń ma wielką jak bochen chleba, spogląda badawczo na kobietę. Ona niespodziewanie milknie. Rwetes milknie. Po chwili Cyganka posłusznie oddaje pieniądze i odchodzi.

  Proszę wybaczyć drastyczność tej opowieści, ale było to w prehistorycznych czasach, gdy poprawność polityczna nie złapała nas jeszcze tak mocno za pysk jak teraz. Jak mogą się dziś zachować Polacy, Polska, jej władze w obliczu brutalnej ingerencji w nasze wewnętrzne sprawy? Oczywiście należy poprawić ustawę o IPN, ale to nasz wewnętrzny problem. Na zewnątrz jednak musimy się zachowywać jak wolni i niepodlegli ludzie – bez kompleksów.

  Jeśli ktoś nas obraża, to zasłużył na taką ripostę, aby mu poszło w pięty i nigdy więcej nie próbował tego powtórzyć. Teraz jest czas, aby zachować się godnie i twardo. Nikt nie będzie nam dyktował, jak mamy urządzić mieszkanie i co mamy gotować w naszych garnkach. Bo – jak pisał Broniewski – „są w Ojczyźnie rachunki krzywd, obca dłoń ich też nie przekreśli”.

  autor: Witold Gadowski

  Polubienie

 4. mordechaj 78.10.207.*za godzinę
  Ustawa jest ZŁEM WCIELONYM ponieważ zrównuje bohaterstwo Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata ze zbrodniami POLSKICH SZMALCOWNIKÓW. Dobro ze złem. Ta ustawa to pomysł i realizacja SZATANA.

  j
  Jest antypolonizm i jest niesłychana nagonka na Polskę.Każdy Polak widzi i słyszy w każdych wiadomościach a najbardziej pro lewackich. Chcą nas zawstydzić że jesteśmy Polakami.

  nohood
  tożsamość nie „pełni funkcji”. tożsamość nie jest mechanizmem. żydzi odsłonili się i wychodzi na to, że nie chcemy ludzi takich jak oni w swoim domu. żadne frazesy tego nie zmienią..

  pl
  Skundlone tchórze na kolanach.

  babcia
  Trochę jaśniej i krócej – babciu. Tu nie trzeba dywagować. Nikt nie będzie nam dyktować ,co mamy mówić i robić w naszym kraju.

  oto
  międzynarodowa komisja do zbadania KLAMSTW GROSSA, EKSHUMACJA W JEDWABNEM… tyle w tym temacie

  ADA
  Szanowna dr Fedyszak-Radziejowska, zapytaj prezesa Kaczynskiego kiedy powstanie Muzeum Polskie w USA ??

  dobra rada
  babuniu, lotnaś to ty nie jest! może by tak na emeryturę wnuki bawić?!

  Dr Fedyszak-Radziejowska: Symetria antysemityzm-antypolonizm w niczym nam nie pomoże, niczego nam nie rozwiązuje

  opublikowano: za 44 minuty


  wPolityce.pl

  Symetria antysemityzm-antypolonizm w niczym nam nie pomoże, niczego nam nie rozwiązuje

  — powiedziała dr Barbara Fedyszak-Radziejowska na antenie TVP Info („Woronicza 17”).

  Przedstawicielka Kancelarii Prezydenta komentowała napięcie między Polską a Izraelem.

  Warto zwrócić uwagę na to, co połączyło Polaków i Żydów, którzy przeżyli niemiecką okupację. Po pierwsze, jesteśmy jedynymi prawdziwymi świadkami tego, co wydarzyło się na polskich ziemiach w czasie II wojny światowej. To doświadczenie traumatyczne

  — stwierdziła socjolog.

  Zdaniem dr Fedyszak-Radziejowskiej jednym z przykładów takich wspomnień-świadectw jest opowieść Joanny Szczepkowskiej o swoich przodkach, którzy mówili o przepędzeniu ze wsi dwóch Żydów.

  Nie chcę upraszczać, ale dla tych mieszkańców wsi było oczywiste, że jeśli Niemcy znajdą tych ludzi, to zginie połowa wsi. Wiadomo było, że śmierć za pomoc Żydom jest oczywista

  — tłumaczyła Fedyszak.

  I dodawała:

  Łączy nas jeszcze coś. Mówię o podobieństwie, bo to, że jesteśmy świadkami niemieckiej barbarzyńskiej okupacji nie łączy nas. (…) Łączy nas tożsamość narodowa, która pełni dwie funkcje: jest nasycona wartościami moralnymi: to jest dokładnie w naszej i izraelskiej tożsamości. Mówię o tym, że gdy państwo Izrael powstało po wojnie odwoływało się do tego, że po takiej traumie jak Holokaust należy nam się państwo. U nas było podobnie

  — oceniła.

  svl, TVP Info

  Polubienie

 5. Leszek Żebrowski – jeszcze raz Jedwabne!

  Wyklęci TV
  Published on Feb 11, 2018
  Dlaczego nie będzie ekshumacji w Jedwabnem? Czy nie ma innej możliwości rzetelnego śledztwa? Jest. Leszek Żebrowski jeszcze raz o Jedwabnem.

  Edward Krzysik
  okazola sie jak zwykle jedwabne zydowska prowokacja.

  1945BKS
  MSZ RP
  http://nczas.com/wiadomosci/polska/skandaliczna-wypowiedz-szefa-msz-dlaczego-czaputowicz-podtrzymuje-klamstwo-jedwabienskie/

  Polubienie

 6. mordechaj
  Przeczytajcie artykuł na stronie UważamRze (panel z prawej „najczęściej czytane”) „JAK ŻYDZI KOLABOROWALI Z NIEMCAMI”. Szmalcownikami nie byli Polacy. To Izraelici chcą się ze szmalcownictwa wymigać!

  jak zostałem antysemitą
  Opowieść z kluczem a klucz rzucony w morze.Usłyszeliśmy o wierzchołku góry lodowej zbudowanej z tajnych geszeftów naszych reprezentantów z Żydami,USA i tylko Bóg wie z kim jeszcze.Wiemy,że się rypło!

  Konrad
  W Polsce nie ma antysemityzmu, ale zaciekle antypolskie ataki Zydow moga ostatecznie wywolac taka reakcje. Do tej pory spokojnie wszystko znosilismy, ale nasza cierpliwosc ma swoje granice.

  Ironicznie
  Najgorsze jest to że antysemityzmem zaczynają nasz szantażować panowie z PiS.

  anka
  Nie mamy się z czego tłumaczyć, ale za to mamy powód do walki z antypolonizmem.

  https://wpolityce.pl/polityka/381026-w-polsce-nie-ma-problemu-antysemityzmu-jest-problem-szantazowania-nas-antysemityzmem

  W Polsce nie ma problemu antysemityzmu. Jest problem szantażowania nas antysemityzmem

  opublikowano: za 43 minuty


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Suma ostatnich zdarzeń wyjaśnia to co się dzieje wokół Polski i w Polsce, tak jakby się doczytało powieść z kluczem.

  Można wreszcie zrozumieć dokładnie skąd się bierze nękanie Polski, niezwykle nasilone od chwili, kiedy wybory i prezydenckie i parlamentarne wygrał PiS. Sprawa jest prosta, zostały zagrożone duże interesy. I niczego tu nie zmieni oburzenie ambasady Izraela i wydany przez nią zakaz łączenia spraw ideologicznych ze sprawami finansowymi. Za takie niecne sugestie można być obłożonym klątwą antysemityzmu. I tu dochodzimy do sedna sprawy. Przez lata byliśmy szantażowani właśnie wredną etykietką antysemitów. „Gazeta Wyborcza” zwana pewnie bez powodu „koszerną” od momentu, kiedy Adamowi Michnikowi udało się przechwycić gazetą mającą być dziennikiem wolnej Polski, pilnowała, żeby pedagogika wstydu nie schodziła z jej łam. Polak zawsze musiał być czemuś winny. A szczególnie musiał mieć dług wobec narodu żydowskiego. I tutaj było to tak cwano pomyślane, że my ofiary okrutnej wojny, mordowani przez Niemców i Rosjan, byliśmy oskarżani, że w czasie wojny niedostatecznie ratowaliśmy Żydów. Co więcej, zrobiono symbol na cały świat z Jedwabnego, gdzie ponoć Polacy spalili Żydów w stodole. Śledztwa nie dano jednak przeprowadzić. Co może dziwić, bo Jedwabne chyba jest chyba cały czas pod polską jurysdykcją i nikogo nie trzeba pytać o zezwolenie na wykonanie czynności pozwalających na rozwikłanie sprawy. Co więcej, są zaznania świadków wskazujących na głównych winowajców tej okropnej zbrodni, Niemców. Widać nie chodzi o prawdę, tylko o bezkarne rzucanie kalumnii i trzymanie nas w podłym szachu.

  Ostatnie wydarzenia, kiedy rząd Izraela wtrąca się bezceremonialnie w nasze ustawy, broniące nas przed pomówieniami skoncentrowanymi w określeniu: „polskie obozy śmierci”, to trąbka grająca na alarm. Warto to podkreślić! My się bronimy! Bronimy przed wyjątkowo perfidnymi zarzutami. I co? To też przeszkadza? Odpalenie całej sprawy na terenie Auschwitz w rocznicą wyzwolenia obozu, głosem ważnej osoby jaką jest ambasador Izraela, zostało uczynione z całą premedytacją, żeby zadać nam jak najdotkliwsze szkody.

  Jeszcze trochę, a tylko my Polacy będziemy odpowiedzialni za Holocaust. W Polsce „choroba duszy i umysłu” jak to ujął prezes Kaczyński czyli antysemityzm wbrew rozdmuchanym tezom nie jest problemem. „Chorobą duszy i umysłu” jest cyniczne przypisywanie nam antysemityzmu i godzenie w dobre imię Polski, by czerpać z tego korzyści.

  Komuś zależy na tym, byśmy nie mogli spokojnie żyć we własnym kraju. Co więcej celebrycka kasta rozparta w wielu dziedzinach życia, traktuje nas jak obywateli drugiej kategorii. Dozwolony jest tylko świat według mainstreamu III RP. Każda inna wersja jest tępiona bezpardonowo. Najchętniej szermuje się właśnie „antysemityzmem”.

  Wbrew pozorom ostatnie tygodnie, które wydają się niezwykle groźne dla Polski mogą mieć siłę ozdrowieńczą. Jest najlepsza okazja, żeby wreszcie zacząć się poruszać się w świecie prawdy, a nie fake niusów aplikowanych nam od dziesięcioleci. Okrągłostołowa istota III RP ukazała nam się w całej swojej odrażającej krasie. Ten wielki szwindel, który człowiek traktował jako mniejsze zło, od początku by to dobrze zakamuflowanym formatem kolonialnym, eksploatującym i rozkradającym nas nie gorzej niż komuna. Otwartego okupanta zastąpił nowy, świetnie ukryty w strukturach administracji, wręcz niewidzialny, a w praktyce znacznie groźniejszy. Szermując pojęciami: wolność, demokracja, tolerancja zbudowano rzeczywistość, w której Polacy we własnym kraju muszą niezwykle uważać by nikogo nie urazić. Szczególną troską obłożono właśnie stosunki polsko – żydowskie. Czas wreszcie otrząsnąć się z narzuconej gradacji tematów, w której najważniejsze jest dobre samopoczucie środowisk żydowskich, a my musimy z pietyzmem dobierać zdania. Nie chodzi o to, żeby kogoś urażać i żeby ranić jego wrażliwość, tylko, że to my jesteśmy urażani i nasza wrażliwość jest szargana bez żadnych ograniczeń.

  Bardziej niż rzekomym polskim antysemityzmem powinniśmy się zająć, przede wszystkim tu u nas na miejscu, tymi, którym zależy byśmy byli postrzegani jako antysemici.

  Wieloletni brak reakcji doprowadził do tego, że zamiast sobie wesoło spędzać karnawał w wolnej Polsce musimy się tłumaczyć przed całym światem z niepopełnionych win. Bez zdecydowanego działania niczego nie osiągniemy, bo jak się okazuje nasza dobra wola nie wystarczy, a z tamtej strony, niestety tej dobrej woli praktycznie nie widać.

  autor: Ryszard Makowski

  H.0RR0R
  „”Ukraina to teraz Judeokraina” – Prof. Jerzy R. Nowak: Minął Tydzień #27″ – https://youtu.be/4gAaVUjf5Ww

  Konrad
  W Polsce nie ma antysemityzmu, ale zaciekle antypolskie ataki Zydow moga ostatecznie wywolac taka reakcje. Do tej pory spokojnie wszystko znosilismy, ale nasza cierpliwosc ma swoje granice.

  Ironicznie
  Najgorsze jest to że antysemityzmem zaczynają nasz szantażować panowie z PiS.

  zrozumiano?
  Nie pokazujcie takich zdjęć. Mamy dosyć. Tu nie jest Izrael.

  a-z
  Te ‚jak najdotkliwsze szkody’ są potrzebne w tej załganej, antypolskiej propagandzie – bo też i kwota o jaką walczą przywódcy organizacji żydowskich z USA i Izraela jest wręcz rujnująca dla Polski.

  YYY
  Antysemityzm to antyrasizm. Odrzucenie żydowskiego uroszczenia o własnej wyjątkowości i specjalnych prawach wobec całej reszty ludzkości. Co niby w tym złego? Przestańcie się bez sensu tłumaczyć.

  Page
  Tak jest p. Makowski !! – „W Polsce nie ma problemu antysemityzmu. Jest problem szantażowania nas antysemityzmem” !!!! Mówię że ‚holocaust biznes’ upada 🙂 GLOBALNIE! Żydzi przesadzili i mają

  Romulus
  Są przyp. że sami malują gwiazdy Dawida i inne. Przypadek studentki żydowskiego pochodz. która sama malowała symb. antysemickie na swoich drzwiach w akademiku w Anglii. Udowodnił to zapis monitoringu

  Aj waj
  czołowym filosemitnikiem szantażującym antysemityzmem nasz nieszczęśliwy kraj jest żoliborski Kalkstein.

  finka
  A może tak wreszcie zaczniecie pisać o antypoliniźmie, czas najwyższy.

  Polubienie

 7. kurz und gut
  Kuzyn mojego Ojca był więźniem w Auschwitz. Domagam się obecności polskich flag i krzyża w tym miejscu. Obecnego polakożerczego dyrektora pożegnać wilczym biletem i kopniakiem w tyłek.

  hrabianek
  Niestety,ale ten pan wyjatkowo nie lubi pamietac o POLSKICH OFIARACH OBOZU AUSCHWITZ.Zwlaszcza o Rotmistrzu Pileckim ,i Jego Rodzinie.Polskich,ocalonych wiezniow tez traktuje nieelegancko.FAKTY!

  kkk
  A te drzewce z polskimi flagami to są niebezpieczne bo co? Drzazga może wejść w rękę?

  aniela@aniela
  @GWniki no i macie kolejna ofiare dobrej zmiany czyli jak tu nie byc antysemitą

  Humanista
  ‚(…)Miejsca Pamięci muszą pozostać przestrzenią wolną od bieżących sporów politycznych(…) przypomnijcie to Azari

  https://wpolityce.pl/polityka/381023-miedzynarodowa-rada-oswiecimska-broni-dyrektora-cywinskiego-ich-zdaniem-jest-ofiara-klamliwych-atakow-i-jawnych-oszczerstw

  Międzynarodowa Rada Oświęcimska broni dyrektora Cywińskiego. Ich zdaniem jest ofiarą „kłamliwych ataków i jawnych oszczerstw”

  opublikowano: 13 minut temu


  autor: YT wPolityce.pl

  „Miejsca Pamięci muszą pozostać przestrzenią wolną od bieżących sporów politycznych, a instytucje państwa powinny aktywnie chronić ich działalność przed kampaniami kłamstw i nienawiści” – oświadczyła Międzynarodowa Rada Oświęcimska. Rada wydała oświadczenie „w związku z falą kłamliwych ataków i jawnych oszczerstw” kierowanych pod adresem dyrektora Muzeum Auschwitz Piotra Cywińskiego.

  Międzynarodowa Rada Oświęcimska, organ doradczy premiera w sprawach dotyczących terenów byłego obozu Auschwitz oraz innych miejsc zagłady w granicach Polski, stanowczo podkreśliła, że od 2006 roku dyrektor Cywiński „z trudną do przecenienia troską i wrażliwością dba o zachowanie Miejsca Pamięci dla przyszłych pokoleń, o godną pamięć o wszystkich ofiarach byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady, o poszanowanie prawdy i edukację na najwyższym poziomie, o zachowanie w Miejscu Pamięci szczerego ducha szacunku i pojednania”.

  Członkowie Rady przypomnieli, że w minionych latach wielokrotnie wyrażali „głęboką wdzięczność i uznanie dla osiągnięć dyrektora Cywińskiego”.

  Cały czas wspieramy jego postawę i działalność

  — podkreślili.

  Ich zdaniem, „kłamstwa powielane na forum publicznym sieją groźny zamęt. Niesprawiedliwie uderzają nie tylko w konkretnych ludzi, którzy poświęcili się trosce o pamięć o najstraszliwszych zbrodniach II wojny światowej”.

  Uderzają także w sam fundament wspólnoty wielu ludzi dobrej woli z Polski i całego świata”

  — zaznaczyli.

  W opinii Rady, Miejsca Pamięci muszą pozostać przestrzenią wolną od bieżących sporów politycznych, a instytucje państwa powinny aktywnie chronić ich działalność przed kampaniami kłamstw i nienawiści.

  Pod oświadczeniem podpisali się członkowie Rady, a wśród nich m.in. ocaleni z Zagłady Halina Birenbaum, Marian Turski i Roman Kent, jej przewodnicząca prof. Barbara Engelking, reprezentant niemieckich Sinti i Romów Romani Rose, metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, wiceprezydent Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego Christoph Heubner, dyrektor jerozolimskiego Instytutu Yad Vashem Avner Shalev, przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald Lauder.

  Międzynarodowa Rada Oświęcimska zrzesza 25 osób z różnych krajów, m.in. byłych więźniów, specjalistów zajmujących się tematyką Holokaustu, przedstawicieli instytucji pamięci, a także duchownych.

  Niemcy założyli obóz Auschwitz w 1940 roku, aby więzić w nim Polaków. Auschwitz II-Birkenau powstał dwa lata później. Stał się miejscem zagłady Żydów. W kompleksie obozowym funkcjonowała także sieć podobozów. W Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln ludzi, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości. W 1947 roku powstało muzeum, które obejmuje byłe obozy Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau.

  mly/PAP

  lola
  Wyrzucić i to z hukiem, za to że pozwolił żydowskiej ambasador obrażać Polaków więzionych w tym obozie, że zabronił wniesienia polskiej flagi.

  Andy49
  Wystarczy mi informacja podana w TV przez córkę jednej z więźniarek KL Auschwitz: na tablicach informacyjnych w obozie jest podana ilość ofiar Żydów i ilość ofiar nie-żydów. Jak to nacja nie-żyd?

  kierowca bombowca
  Dyrektorem muzeum powinien być Nie-Żyd! Bo ten teren stał się izraelską enklawą, gdzie Nie-Żydom wstęp wzbroniony!

  NYork
  Cywiński i pani Gawin z MKiDN do natychmiastowej dymisji za te oklaski akceptujące wystąpienie ambasadorki Izraela. Dymisja powinna być już następnego dnia, na co czeka Gliński?

  nn
  No jeśli tacy ludzie zasiadają w tej radzie, to teraz już wszystko jasne, dlatego jest uprawiana polityka antypolska. Przecież tam nie ma kto dbać o pamięć o zamordowanych Polakach. Dyrektor na bruk!!

  niewolnik@niewolnik
  Dymisja jest jedynym sposobem na uspokojenie nastrojów, a i też zasłużoną „nagrodą”. Pan Gliński na dymisję zasłużył sobie też nicnierobieniem, ale za to został nagrodzony POzostaniem w rządzie, zapewne dlatego, że wywodzi się z UW, która to partia jak pamiętamy wyrządziła Polsce największe szkody, podobnie jak rząd PO-PSL.

  ZbijGniew
  …do wora

  Grzech
  Na citizen go jest petycja o usuniecie p. Cywinskiego z funkcji dyrektora. Podpisujcie

  WYWALIĆ GO
  DLACZEGO W KL AUSCHWITZ ZAMKNIĘTA JEST EKSPOZYCJA POŚWIĘCONA POLSKIM OFIAROM, KTÓRE ZOSTAŁY ZAMORDOWANE I MĘCZONE PRZEZ NIEMCÓW??? DLACZEGO NIE BYŁO POLSKICH? A TO JEST DZIAŁKA CYWIŃSKIEGO

  siwy
  To on tam jest od 2006r!!!???? Toż to jakiś nieruszalny „alf”- coś takiego!!!

  żygam
  sługusy w TAKIM miejscu! pis za to odpowiada!!!!

  Julka
  Kto tę radę wybierał ? Toż tam prawie sami „polakożercy”.

  Polubienie

 8. Konrad
  Zydzi uwazaja, ze Polacy powinni ginac milionami, powinni nawet wszyscy zginac, by ratowac Zydow. Bo ich zdaniem zycie Zyda jest duzo wiecej warte niz zycie goja Polaka.

  hrabianek
  POLACY zachowywali sie JAK TRZEBA.I za siebie i za innych. Gnebieni ,katowani pod butem niemieckim jak, i sowieckim.W przeciwienstwie do innych nacji,w tym zydowskiej ( JUDENRATY,GRUPA 13,ZAGIEW..)

  finka
  Polacy mieli poświęcać życie swoje i rodzin dla ratowania żydów, a który żyd ryzykował życiem, żeby ratować Polaka?

  jb
  17 września 1939 witali wkraczające wojska Armii Czerwonej, realizującej pakt Ribbentrop-Mołotow. Wjeżdżali na rosyjskich czołgach do lubelskich miasteczek…

  kitty
  Czy znacie może jakiegoś Żyda, który ryzykując życie swoje i rodziny ratował Polaka?Może żydostwo amerykańskie wytłumaczy się dlaczego nie próbowało ratować swoich braci choć wiedziało o Holokauście?

  https://wpolityce.pl/polityka/381014-absurdalny-i-ahistoryczny-sondaz-w-rz-czy-polacy-zrobili-wystarczajaco-duzo-by-pomoc-zydom-w-czasie-wojny-co-dalej-pytanie-o-zachowanie-na-gestapo

  Absurdalny i ahistoryczny sondaż w „Rz”: Czy Polacy zrobili wystarczająco dużo, by pomóc Żydom w czasie wojny? Co dalej? Pytanie o zachowanie na Gestapo?

  opublikowano: wczoraj


  autor: http://www.malopolska.uw.gov.pl wPolityce.pl

  Czasem mamy wrażenie, że Rzeczpospolita Sondażowa stała się jakimś przekleństwem polskiej opinii publicznej. Na internetowym portalu „Rzeczpospolitej” odnotowujemy nawet sondaż, w którym respondenci pytani są o to, czy… Polacy zrobili wystarczająco wiele, by pomóc Żydom w trakcie II wojny światowej.

  Z badania instytutu SW Research wynika, że blisko dwie trzecie (63 proc.) ankietowanych uważa, że Polacy zrobili wystarczająco dużo, by pomóc Żydom w czasie II wojny światowej. Przeciwnego zdania jest 14 proc. badanych, a zdania w tej sprawie nie ma prawie co czwarty respondent.

  Częściej za tym, że polska pomoc Żydom w czasie wojny była wystarczająca, są mężczyźni (64 proc.) oraz osoby w wieku 35-49 lat (68 proc.). Tego zdania są też częściej osoby o wykształceniu średnim (65 proc.), o dochodzie od 2001 do 3000 zł (69 proc.) oraz badani z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (69 proc.

  — czytamy.

  A my zastanawiamy się, o co jeszcze można zapytać w ramach ahistorycznych pytań sondażowych: o zachowanie w obozie koncentracyjnym? W momencie łapanki? A może na przesłuchaniu Gestapo?

  wwr

  ****
  A co sami Żydzi zrobili dla ratowania swoich ziomków przed Niemcami???? co zrobili dla Polaków nie pytam, bo nie zrobili nic, choć Polacy byli tak samo mordowani jak i oni i to wcześniej …

  Mike
  tak z ciekawości: w Polsce jest zwalczany antysemityzm a czy w Izraelu jest zwalczany antypolonizm? To się chyba nazywa symetria zachowań w relacjach międzynarodowych!

  abc
  Niech zgadnę: wyszło, że nie i w związku z tym powinni się wstydzić i płacić żydom pieniądze po wiek wieków a najlepiej usunąć się z Polski?

  Lech
  Najwyższy czas odzyskać „Rzeczpospolitą”

  EWQA
  grunt ze żydzi robili i robią wystarczająca duzo by gnoić i niszczyć Polaków.

  angus@angus
  …w Polsce nie ma i nie było problemu antysemityzmu. Jest problem szantażowania nas antysemityzmem. Za to występuje w świecie podsycany permanentnie antypolonizm. Proszę zgadnąć przez kogo i dlaczego ? , a że użytecznych durniów się zawsze znajdzie to rzecz pewna

  mordechaj
  Intencją obecną narody żydowskiego jest wyparcie się własnego szmalcownictwa, kolaboracji z Niemcami i próba odzyskania majątków po obywatelach polskich, którzy po 2WŚ nie zostawili spadkobierców!

  Chwalba
  Awantura , rozpoczęta przez Netanjahu , spowoduje bardzo duże zmiany polityczne w Polsce . Polityk polski zakładający jarmułkę nie będzie miał szans na wygranie wyborów prezydenckich .

  Chwalba
  Dzisiejsza religia Żydów ma się tak do wiary wyznawanej przez Mojżesza jak dzisiejszy katolicyzm do tejże mojżeszowej wiary . Niewiele . To Talmud jest podstawą wiary Żydów .

  Chwalba
  Do agnes . Nie masz racji . Chrześcijanie opierają swoją wiarę na Nowym ale i na Starym Testamencie . Żydzi częściowo opierają się na księgach mojżeszowych ale głównie na Talmudzie z 1 wieku

  Chwalba
  Awantura, którą wywołał Netanjahu, spowodowała, że wiele ludzi zaczęło publikować szczegóły na temat zachowania Żydów podczas wojny i po wojnie. Po pozyskaniu tej wiedzy trudno nie czuć niechęć

  aha
  A co żydzi zrobili Polakom na wschodzie Polski od 1939 do 1956 roku czy wystarczająco ratowali gojów. dlaczego mówimy tylko cześć prawdy opowiedzmy całą prawdę bez wyjątków i przemilczeń o NKWD też.

  Polubienie

 9. Ale wpada
  Żydzi w końcu dostaną to co im się należy a mianowicie PRAWDĘ HISTORYCZNĄ beż fałszywej żydowsko-niemieckiej narracji za kasę

  emer@emer
  ta ustawa blokuje 447 , której podstawą jest podpisanie deklaracji Teresińskiej w 2009 przez Bartoszewskiego — http://3obieg.pl/polskie-obozy-koncentracyjne-a-jednak-deal

  gość
  Stosunki z Izraelem należy UREALNIĆ. Przyjacielskie tak ale bez wchodzenia sobue na głowę.A tu ostatnio premier, niestety, trochę przesadził….

  jorn
  Nie będzie panie ministrze Jaki ! Dopóki nie będzie ekshumacji w Jedwabnem.I pokazania opinii światowej relacji między Polakami a Żydami w latach 1939-1968.

  robert
  A czy „ktoś”…Zna jakiegoś Żyda, który walczył by w Obronie Polski, przed okupantem. Podczas Drugiej Wojny Światowej???

  https://wpolityce.pl/polityka/381001-patryk-jaki-dla-sieci-o-sporze-wokol-ustawy-o-ipn-to-rodzaj-katharsis-oczyszczenia-mocne-przelamanie-bilans-bedzie-juz-jest-pozytywny

  Patryk Jaki dla „Sieci” o sporze wokół ustawy o IPN: To rodzaj katharsis, oczyszczenia. Mocne przełamanie. „Bilans będzie, już jest pozytywny”

  opublikowano: 4 godziny temu


  wPolityce.pl

  Sformułowania „polskie obozy śmierci” i „polskie obozy koncentracyjne” to wierzchołek historycznego zakłamania. Powszechność tego kłamstwa pokazuje, jak bardzo państwo polskie zawiodło w obronie podstawowych prawd. Nie pojmuję tej bezradności elit III RP. Patrzyli na to i nic nie robili. Teraz przynajmniej świat wie, że te sformułowania to kłamstwa

  — mówi wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, w wywiadzie udzielonym Jackowi i Michałowi Karnowskim na łamach najnowszego wydania tygodnika „Sieci”.

  W wywiadzie poruszane są kwestie nowelizacji ustawy o IPN, sporu polityczno-historycznego z Izraelem, który wywołała ta ustawa oraz ustawy reprywatyzacyjnej.

  Jestem przekonany, że bilans będzie, a precyzyjniej mówiąc: już jest, pozytywny. To rodzaj katharsis, oczyszczenia. Mocne przełamanie. Wstrząs. Już wiemy, jak popsuty jest wizerunek Polski. Ale wiemy też, co robić. Gdyby tego punktu, przez który właśnie przeszliśmy, nie było, nasze dzieci byłyby za 20 lat wytykane na świecie palcami jako te współodpowiedzialne za Holokaust. A tak musimy stanąć w prawdzie, mamy szansę przywrócić światu prawdę o Polsce w czasie II wojny światowej

  — odpowiada wiceminister sprawiedliwości zapytany przez redaktorów o bilans sporu z Izraelem.

  Wiceminister Jaki odpowiada także na zarzuty Donalda Tuska i totalnej opozycji jakoby to rządy PiS doprowadziły do rozpropagowania określenia „polskie obozy pracy”.

  Tak? To skąd te tysiące artykułów z tym terminem przed naszą ustawą? Skąd te słowa w ustach prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy w 2012 r.? Skąd badania prof. Kieżuna (w Kandzie 80 proc. jego klasy wskazała Polaków jako odpowiedzialnych za obozy śmierci)? Ale żeby naprawdę zrozumieć, co się stało i co się dzieje, musimy się trochę cofnąć w czasie.

  Poruszany jest także temat ustawy reprywatyzacyjnej i pytania czy Izraelowi tak naprawdę w sporze politycznym z Polską nie chodziło właśnie o tę ustawę.

  Opowiem panom pewne zdarzenie z tych dni, które dobrze pokazuje, jak bardzo ten atak był zaskakujący. Otóż tuż przed uroczystościami w Auschwitz, gdzie ambasador Anna Azari wystąpiła ze swoim protestem, dosłownie kilkadziesiąt minut wcześniej zadzwonił do mnie urzędnik z otoczenia premiera. Powiedział, że dostał sygnał, iż to wystąpienie będzie zawierało atak na projekt ustawy, który wyszedł z Ministerstwa Sprawiedliwości. I on, i ja byliśmy przekonani, że chodzi o ustawę reprywatyzacyjną! Bo to o nią Izraelczycy intensywnie dopytywali i dopytują, o niej z nami rozmawiali wielokrotnie. Przypomniałem więc szybko, jaka jest idea reprywatyzacji, którą proponujemy, o jakie pieniądze chodzi, dla kogo i dlaczego to tak ważne. A tymczasem atak poszedł w zupełnie innym kierunku.

  Na pewno pytanie, czy naprawdę chodziło o ustawę o IPN, czy też o coś zupełnie innego, jest uzasadnione. W mojej opinii sprawa jest jasna: musimy tę sprawę załatwić, jak zrobiły to inne państwa Europy Środkowej, bo bez tego będziemy nadal okradani. Już dzisiaj państwo jest często bezbronne wobec tych oszustw, a co będzie, gdy zjawią się tu jeszcze poważniejsi, międzynarodowi gracze? Na każde spotkanie z ambasadorami brałem z sobą zdjęcie doszczętnie zburzonej w czasie wojny Warszawy. I mówię: „To zostało po wojnie. Warszawę Polacy odbudowali od zera. W ramach umów międzynarodowych już zapłaciliśmy miliardy. I nadal mamy płacić?

  — opowiada Jaki.

  Geszeft był chyba przemyślany
  Żydom odszkodowania wypłacał rząd USA. Polska wg. umowy z 51r ten dług rządowi spłaciła łącznie-kwitów ile komu za co nie mamy. Po latach pewnie można nam wmówić, że teraz to mienie bezspadkowe i doić x2

  ghost
  POZDROWIENIA Panie min. JAKI „z pod trzepaka”. WYTRWAŁOSCI i SUKCESÓW w tępieniu PIJAWEK. Niech się Pan NIE DA WROBIĆ w „prezydenta Wa-wy, to dobre ale dla tych których Pan DEMASKUJE,ŚCIGA,POzbawia

  nie dla wojny z Iranem !
  nie można pozwolić się wplątać w jakikolwiek konflikt zbrojny czy to z Iranem czy innym sąsiednim krajem. Zdrajcom o to chodzi, by Polacy się wykrwawili na tyle, by zakceptować budowę Polin bez oporu

  taka prawda
  Za nic nie musimy przepraszać. Jesteśmy najmądrzejsi i zawsze wiemy lepiej. Racji nie ma Francja,Niemcy, Litwa, Ukraina, Rosja, Unia i Izrael, USA. Kto jeszcze nic nie rozumie prezesie ?

  Rojsty
  Patrz: https://www.salon24.pl/u/prognozydocenta/843227,podpisujmy-petycje-o-wznowienie-eskhumacji-w-jedwabnym

  cwi
  O TYM SIĘ MÓWI Morawiecki leci jutro do Libanu, dziś będzie tam Tillerson. Rozpoczyna się geopolityczna gra

  gość
  Stosunki z Izraelem należy UREALNIĆ. Przyjacielskie tak ale bez wchodzenia sobue na głowę. A tu ostatnio premier, niestety, trochę przesadził….

  jorn
  Nie będzie panie ministrze Jaki ! Dopóki nie będzie ekshumacji w Jedwabnem. I pokazania opinii światowej relacji między Polakami a Żydami w latach 1939-1968.

  vis
  Bardzo dobrze, że Zybertowicz ujawnił czubek prawdy , niech piszą a my musimy ujawnić wszystko , mamy dokumenty i twarde dowody , ujawniać prawdę , nie kulić się w zaszczute , głupie pałączysko.

  PiS = Zdrada Narodowa
  PiSowcy dopuszczają się zdrady stanu tworząc prawo oddające uzbrojenie polskiego wojska w ręce obcych wojsk nagranie z sejmu nad głosowaniem

  vis
  Jak będzie się chciało Polakom rządzić w Polsce to będzie Polska , jak będziemy liczyć na żydowskie rządy będziemy mieli Polin.

  Polubienie

 10. Mity i prawda o Holokauście (Ireneusz Lisiak)

  na argumenty
  Published on Dec 12, 2017
  Relacja filmowa ze spotkania z Ireneuszem T. Lisiakiem na temat jego najnowszej książki pt. „Zakłamany Holokaust”. Pozycja wydawnicza odnosi się do licznych mitów i falsyfikatów dotyczących zagłady ludności żydowskiej, które rozpowszechnia współczesna literatura popularna oraz kinematografia.

  Spotkanie autorskie zorganizował Klub im. Romana Dmowskiego.

  Ireneusz T. Lisiak jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, działaczem opozycyjnym w czasach PRL, relegowanym ze studiów polonistycznych za udział w protestach studenckich w 1968 roku. Obecnie publikuje na łamach tygodnika „Myśl Polska”. Jest również członkiem Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego. W 2011 roku został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności.
  (Łódź, 29.11.2017)

  tomek1963d
  ,, … jedno mnie dziwi , że Żydzi wstydzą się swojego pochodzenia i zmienili swoje RODOWE czysto Żydowskie Nazwiska na GOJ -OWSKIE – ,, plugawe POLSKIE ” ” . ,, To jest dla nich przecież ,, DYSHONOR ” , czyli ,, AFONT ”, ,, ale czego się nie robi dla KASY, dla której pewnie za chwilę będą chińczykami cz też Japończykami ” … ,, ZASTANAWIA Ta HIPOKRYZJA oraz cisza Polskiego RZĄDU w tym Temacie …”

  Antek Policmajster
  gówno rozumiesz, śmieciu, bo Żydzi wcale się nie wstydzą swojego pochodzenia

  Zbigniew Kwiatkowski
  Antek Policmajtek -To dlaczego zmieniają nazwiska z rodowych i nadają sobie inne wtapiające się w społeczność innych narodów?Jest to prawie regułą, ale są oczywiście wyjątki.

  Antek Policmajster
  Zbigniew Kwiatkowski : po to żeby uniknąć konfrontacji z różnymi antysemickimi kurwami

  Maciej Bogdanowicz
  Antysemityzm nie istnieje.zmiana nazwisk zaraz p.o. wojnie byla I jest uzywana do latwej penetracji panstwa jako „nie zyd”.zydi byli usuwani. 43 razy z surprisingly panstw(z niekturych p.o. killa razy) do 1939r.wszyscy cwierc inteligentni wiedza powody.jezeli ktos twierdzi ze zydi. W europe byli przesladowa ni poniewaz zabily Jezusa 2000 lat wczesniej jest totalnym idiota,algo Blanca,nie ..da sie tego logicznie obronic.powud byl ten Sam co dzisiaj.dobrze wiedziec as kazde empire upada,i as sie boje pomyslec co bedzie gdy to sie stanie I czyjs palec wskaze „to wy ……”Man nadzieje ze Lord oszczedzi niewinnych,a o tych drugich to as sie boje pomyslec jak daleko ktos moze sie posunac dla sprawiedliwosci za wyzysk I degeneracje(oczywiscie man na mysli tylko tych winnych),nie caly narod Jako kolektyw.

  Polubienie

 11. Jedwabne – kto zabił żydów? prof. Jan Chodakiewicz vs dr Adam Leszczyński. Relacje polsko żydowskie.

  NPTV
  Streamed live on Nov 7, 2016
  Jedwabne – relacje Polsko Żydowskie. Spotkanie z cyklu Między swastyką a czerwoną gwiazdą.
  O kwestiach spornych w relacjach polsko-żydowskich podczas II wojny światowej dyskutują: prof. Marek Jan Chodakiewicz (The Institute of World Politics w Waszyngtonie), autor książki Złote serca czy złote żniwa? Studia nad wojennymi losami Polaków i Żydów i dr Adam Leszczyński (Instytut Studiów Politycznych PAN), redaktor „Krytyki Politycznej”, współpracownik „Gazety Wyborczej”.
  Spotkanie poprowadzi Piotr Zychowicz, historyk i dziennikarz, autor książki Żydzi.”

  Aneta Kotlet
  Panie Leszczyński swoje teorie które pan wysuwa ze każdy jest w stanie zabić niech pan włoży między bajki .pracuje pan w żydowskiej gazecie i wiem ze to nie pana opinia tylko musi pan mówić jak szew panu każe .Ale dziwie się ze Polak bo myślę że jest pan polakiem .dla pieniędzy potrafi szerzyć kłamstwa .Ja wierzę nocnym świadkom którzy tam mieszkali .I proszę nie sugerować ze ja w ekstremalnej sytuacji jestem w stanie zabić .proszę mówić o sobie .a nie o innych wiem co mówię bo moja rodzina mieszkała w okolicy .a pan Gross kłamie

  Marek Jan Chodakiewicz kontra Gross

  Mateusz Nalepka
  Published on Jan 29, 2014
  Trwajaca w mediach lewicowych kampania promująca pseudohistoryczną publicystykę Jana T. Grossa spotkała się w Polsce z odpowiedzią ze strony IPN. Ksiażka prof.Marka Chodakiewicza „Po zagładzie”: w przeciwieństwie do tworu Grossa jest publikacją naukową. Jan T. Gross udaje, że książka Chodakiewicza nie istnieje i robi wszystko aby się nie spotkać na żadnej debacie z naukowcem, dla którego Polska to praca społeczna. Nie da się potwierdzić tezy o krwiożerczym polskim antysemityźmie po wojnie.

  Marek Chodakiewicz jest profesorem historii i dziekanem The Instutute of Wolrld Politics w Waszyngtonie. W 2005 r. Prezydent USA mianował go członkiem Amerykańskiej Rady ds. Upamiętnienia Holokaustu. Napisał wiele prac i publikacji historycznych. Opuścił Polskę w 1982 r. jako student polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ma obywatelstwo amerykańskie. Książka „Po zagładzie” w dużej mierze opiera się na pracy doktorskiej Chodakiewicza. W 2003 r. został laureatem nagrody im.Józefa Mackiewicza za książkę o akcji AK w Ejszyszkach. Współpracuje z wydawnictwem Fronda, tygodnikiem „Najwyższy Czas” oraz prowadzi własny blog na Salonie24. Wśród najważniejszych książek Chodakiewicza można wymienić „Ciemnogród – O prawicy i lewicy” (1996) oraz „Żydzi i Polacy 1918-1955” (2000).

  Zdaniem Chodakiewicza książka Grossa jest wydarzeniem publicystycznym i kulturalnym a nie poważną publikacją historyczną. Chodakiewicz dementuje podaną przez Grossa liczbę 1500 Żydów zabitych po wojnie w Polsce Amerykański historyk szacuje liczbę ofiar na 400-700. W odróżnieniu od Grossa analizuje motywy zabójstw – czasem są to zwykłe bandyckie napady a często egzekucje antykomunistycznych partyzantów na funkcjonariuszach partii czy bezpieki. Po wojnie komuniści przedstawiali się jako jedyni obrońcy Żydów przed „faszystami” z NSZ czy WiN. Jednocześnie komuniści inspirowali akcje antysemickie z pogromem kieleckim na czele. W Kielcach tłum ubeków, milicjantów i tajnych współpracowników jako spontaniczny tłum zamordował grupę Żydów planujących wyjazd do Izraela a nie ruszył nikogo z mieszkających w sąsiedniej klatce krewnych komunistycznych funkcjonariuszy żydowskiego pochodzenia. Aż do 1949 r. komuniści wspierali emigrację Żydów do Izraela. Jednocześnie często robiono Żydom trudności w zwrocie majątku. Ofiarami represji padali także działacze organizacji lewicowych – nawet Marek Edelman, aktywista marksistowskiego Bundu.

  Polacy w tym żołnierze podziemia antykomunistycznego widzieli przede wszystkim komunistów pochodzenia żydowskiego z takimi postaciami na czele jak pułkownik UB Jacek Różański, wybitny pisarz Jerzy Borejsza, generał LWP Karol Świerczewski, minister spraw wewnętrznych Zygmunt Modzelewski czy szef wojsk wewnętrznych Józef Hibner. W propagandzie padały sformułowania o żydokomunie czy żydowskich rządach. Jednak nie szły za tym akty przemocy skierowane przeciwko Żydom. Część komunistycznych aktywistów mściła się na Polakach za prawdziwe jak i urojone winy. Ekstremalny przypadek to torturowanie płk.Kazimierza Mocarskiego (zasłużonego w ratowaniu Żydów) przez płk.Różańskiego. Zarówno w pamiętnikach komunistów pochodzenia żydowskiego jak i Polaków są zapiski o antypoloniźmie. Autor wymienia liczne przypadki ataków na Polaków, w tym na osoby wcześniej ukrywające Żydów. W naszym regionie czterech funkcjonariuszy UB pochodzenia żydowskiego przygotowało operację schwytania i zamordowania 200 żołnierzy NSZ z oddziału kpt.Henryka Flamego „Bartka” działającego w Beskidach.

  Istniało sporo przypadków udanej współpracy Żydów i Polaków – niektórzy walczyli nawet w oddziałach NSZ. Część Żydów ratowała Polaków przed represjami ze strony NKWD i komunistów. Pisarka Zofia Kossak-Szczucka uniknęła aresztowania i mogła opuścić kraj dzięki pomocy samego Jakuba Bermana. Kossak-Szczucka była członkiem Rady Pomocy Żydom „Żegota” i uratowała brata Bermana Adolfa. Adolf Berman przyczynił się do zwolnienia z UB Władysława Bartoszewskiego, później wyjechał do Izraela.

  „Nowa książka Grossa będzie miała znacznie mniejszy oddźwięk niż „Sąsiedzi”. Profesor Gross opisał coś, co już dawno zostało zbadane. Stosuje postmodernistyczną metod interpretacji faktów. Jego jedynymi idolami są staliniści, lewicowcy i liberałowie, a cała reszta to antysemickie, endeckie bydło” – podsumował „historyka” Grossa prof.Chodakiewicz. .

  Piotr Pietrasz

  Marek Jan Chodakiewicz „Po zagładzie. Stosunki polsko-żydowskie 1944-1947”, Wydawca Instytut Pamięci Marodowej, Warszawa 2008

  Jedwabne – Naoczni Świadkowie – Spisane Świadectwa – Pominięte Fakty” (SDP 5.05.2016)

  Blogpressportal
  Published on May 9, 2016
  ilm dokumentalny Elżbiety i Wacława Kujbidów jest zwieńczeniem dwu- i półletniej pracy autorów, którzy nie tylko – jako pierwsi – dotarli do tych dwóch, żyjących i naocznych świadków tej zbrodni, nie tylko pokazują w swoim filmie – po raz pierwszy – część dowodów rzeczowych wykopanych w trakcie niedokończonej ekshumacji w Jedwabnem, na przełomie maja i czerwca 2001 roku, ale również ujawniają wiele, nieznanych dotychczas faktów, detali i szczegółów.

  Jedwabne pytania i wątpliwości. Wykład Leszka Żebrowskiego

  Jelavega Esahahed
  Published on Nov 23, 2015
  Łomża, 2014-07-10.

  Polubienie

 12. donald@donald
  Wielu zna pana Boniego jak TW „Znak” czyli szmalcownika czasow nam blizszych kiedy dla kasy, kariery donosil na innych powodujac zagroznie ich Zycia. Dla wielu znany jako Jakub Bauer. Polakozerca, czlowiek o duzej zdolnosci szmalcowniczo-zdradziecko-kolaboracyjnej. W latach 1970-1980 zostalo zamordowanych przez SB pareset osob zwiazanych z opozycja, tysiace zostaly inwaldami. Zacznijmy nazywac Tajnych wspolpracownikow tym czym byli i czym zostali do konca swojego zycia-szmalcownikami. W przypadku pana Baeura-Boniego to widac to slychac to czuc.

  https://wpolityce.pl/polityka/381135-boni-nadaje-z-innej-planety-europosel-po-ubolewa-ze-polacy-nie-buduja-mocnej-tamy-dla-nazizmu-w-polskiej-wersji

  Boni nadaje z innej planety. Europoseł PO ubolewa, że Polacy nie budują „mocnej tamy dla nazizmu w polskiej wersji”

  opublikowano: za 18 minut · aktualizacja: za 18 minut


  autor: YouTube wPolityce.pl

  Michał Boni w oparach absurdu. Europoseł PO, który „wsławił” się głosowaniem za rezolucją przeciwko Polsce, ubolewa, że Polacy nie budują „mocnej tamy dla nazizmu w polskiej wersji”. Czy Boni mógł dać mocniejszy dowód na oderwanie od rzeczywistości?

  Polityk w swoim felietonie „Co w sobie musimy zmienić?”, przekonuje, że ci, którzy podważają prawo Brukseli do ingerencji w wewnętrzne polskie sprawy są „zżerani przez rak niezrozumienia sensu Unii Europejskiej”

  Jeśli spieramy się o to, czy rodzina europejska może w ogóle dyskutować o uruchomieniu procedur oceniających, czy systemowo łamiemy reguły demokracji i praworządności i to po naszej stronie: obrońców wolności i demokracji, to znaczy, że zżera nas rak niezrozumienia sensu Unii Europejskiej

  —pisze w felietonie Michał Boni.

  Mamy wtedy w nosie solidarność europejską, uchodźców – nasze roszczenia są najważniejsze. I mówimy dumnie o Europie, ale w praktyce podążamy „wężykiem, wężykiem…”. Mamy wtedy w nosie dorobek cywilizacyjny i tożsamościowy Unii Europejskiej, bo podświadomie bliżej jesteśmy wyśmiewania zjawiska „multi-kulti” widząc w nim przymus otwartości na odmienność, a nie wolę otwartości na odmienność wynikającą z płci, koloru skóry, orientacji seksualnej, nacji, religii, czy poglądów

  —czytamy.

  Jak to w przypadku reprezentanta „totalnej opozycji” nie mogło zabraknąć słów o antysemityzmie i nazizmie w Polsce.

  Dzisiaj PiS nazywa ten oświeceniowy dorobek europejski (współczesnego Oświecenia) – „lewactwem”, a my często w ciszy wycofujemy w takich sytuacjach nasz głos. Dlatego reakcje na mowę nienawiści są spóźnione. Dlatego nie budujemy mocnej tamy dla nazizmu w polskiej wersji. Dlatego tak słabo brzmi głos oporu przeciwko powtórce antysemickiej w 50-lecie Marca’68. Sami zamykamy sobie niejednokrotnie usta mówiąc, że ważniejsze jest kochać Polskę i broń Panie Boże nie otwierać sporu z większością, która według badań idzie w stronę autorytaryzm

  —pisze Boni.

  kk/naTemat

  niestety
  Każdy Polak ma prawo dać „w papę” temu SB-eckiemu kapusiowi , tak jak zrobił to Korwin-Mikke..!

  Jaś
  Boniego można zamknąć za zdradę jak Ruscy Ukraińca.

  k
  obleśny szczurek

  andrzej
  TW Znak; cóż on może od siebie powiedzieć?

  AA
  Marzą mi się czasy bez takich tam…

  Trondheim@Trondheim
  Piszmy do wszystkich posłów PE info o KAPUSIU Bonim.Opisać jego donosicielstwo z adnotacją z IPN. Potrzebny pełen bojkot tej gnidy.

  kilim
  Boni,to niemiecko- sowiecki nazista,a do tego zdrajca Polski.Jego działania same mówią za siebie.Działa na szkodę Polski i to publicznie.

  Zo
  Boni ty szpiclu SB Pan Bóg Ci rozum odebrał na starość.

  jan
  Co ten kapuś bełkocze?

  rywert
  kapuś Boni w roli mentora przyzwoitości

  andrzejek
  Korwin Mikke ponownie musi zadziałać terapeutycznie na tego oświeconego Europejczyka.! Tym razem bardziej zdecydowanie niż okolicznościowy plaskacz, który jedynie rozzuchwalił szkodnika.!!!

  Polubienie

  • donald@donaldza godzinę
   Jak najbardziej nalezy dazyc do Porozumienia. Zespol negocjucjacy z Izraelem powinien sie skladac z samych historykow ( o ile mi wiadomo w tym zespole nie ma zadnego historyka). Zespoly Izraelskie i Polskie powinny jednoglosnie podjac decyzje o ekshumacji w Jedwabnem na ktorego terenie wczesnie sowieci przy wspoludziale Polakow ( co prawda wyznania Mojzeszowego) brali udzial w mordach innych Polakow ( co prawda wyznania katolickiego). Prawda boli i zaboli zarowno Polakow jak i ( o wiele mocniej) Izraelitow. Jezeli Polska ma wstac z kolan, przestac spelniac funkcje lokaja o ograniczonych prawach to relacje Polski z Izraelem musza byc oparte na prawdzie historycznej i w ramach tej prawdy historycznej powinny byc jak najlepsze ( takze dla Polski bo do teraz dla Polski sa bardzo zle ale dla Izraela najlepsze z mozliwych). W Polsce nie ma faszystow, nazistow, Polska jako nieliczny kraj i nieliczny narod w europie nie wysylala obywateli pochodzenia Zydowskiego na smierc i za kazdym razem gdy nas oskarzaja w parlamencie europejskim to nalezy tym co nas atakuja przypominac co robily ich rzady i narody w czasie drugiej wojny swiatowej ( a najczesciej wspolpracowaly z Niemcami dobrowolnie a czesto chetnie w zagladzie). Dziwie sie ze nikt panu Boniemu nie wypomnial w parlamencie europejskim ze jako TW „Znak” jest przykladem szmalcownictwa ( setki ludzi zostaly zamordowane w latach 70-tych i 80-tych przez SB, tysiace zostaly inwalidami, dziesiatki tysiecy sa na glodowych emeryturach ze wzgledu na represje i zwiazany z tym brak zatrudnienia) Bardzo dziekuje panu Czarneckiemu za przywrocenie pojecia szmalcownictwa. Szkoda ze pan Czarnecki nie nazwal wspolczesnym szmalcownikiem pana Boniego znanego jak tW Znak albo jako Jakub bauer.

   https://wpolityce.pl/polityka/381133-semka-musimy-dojsc-do-porozumienia-zydzi-nie-uciekna-od-polakow-a-polacy-od-zydow-jestesmy-polaczeni-strasznym-losem

   Semka: Musimy dojść do porozumienia. Żydzi nie uciekną od Polaków, a Polacy od Żydów. Jesteśmy połączeni strasznym losem

   opublikowano: za 5 minut · aktualizacja: 22 minuty temu


   autor: screen tvp info wPolityce.pl

   Konflikty pokazują, jak głębokie są pokłady złej pamięci po obu stronach. W przypadku Izraela problemem, jaki dziś dostrzegamy, jest to, że zła pamięć o Polsce przeszła na pokolenie synów i wnuków

   — powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Semka.

   Musimy dojść do porozumienia. Żydzi nie uciekną od Polaków, a Polacy od Żydów. Jesteśmy połączeni strasznym losem

   — podkreślił Semka.

   CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ważne słowa Michaela Schudricha. Naczelny rabin Polski wbrew ogólnej histerii: Ustawa o IPN nie zabrania mówienia prawdy, tylko kłamstw. WIDEO

   Ciekawe! Éric Zemmour w „Le Figaro” o ustawie o IPN: Francuzi zarzucają Polakom to, co sami dawno zrobili: stworzenie oficjalnej wersji historii

   Semka dodał, że chodzi o zrozumienie tego, że okupacja była całą sumą rozmaitych tragedii, wśród których tragedia izraelska była najważniejsza, ale poza nią nie istniał normalny świat.

   W wypadku Polski, nienormalność okupacji wojennej zastąpiła kolejna nienormalność stalinizmu. Dlatego mój sprzeciw budzi sytuacja, w której stawia się pytanie, czy można było uratować więcej Żydów, bez zrozumienia, jak opresyjna była okupacja niemiecka. Po drugie, po wojnie pytanie, jak mogło dojść do pogromu kieleckiego, bez zrozumienia całej specyfiki sytuacji powojennej

   — mówi Piotr Semka.

   Publicysta zwrócił uwagę, że gdyby Polska była takim państwem jak Francja czy Niemcy, w okresie powojennym miałaby więcej możliwości na dialog historii. W Polsce jest zderzenie pomiędzy ogromnym znaczeniem, jakie tragedia Holokaustu związała nierozerwalnie z polskimi ziemiami, a brakiem zainteresowania Polską.

   W tą lukę weszła twórczość pedagogiki wstydu, w której wielu twórców jest przedstawicielami polskich twórców, którzy zostali przywitani otwartymi rękoma przez poważnych badaczy izraelskich, mimo, że część z tych prac wychodzi poza faktografię i wchodzi w psychologizm. To jest bardzo niebezpieczne

   — zauważył.

   Wyjaśnił, że stawia się pytanie o to czy Polacy z satysfakcją obserwowali masakrę Żydów, czy fakt, że mienie pozydowskie zostało zasiedlone przez Polaków powoduje złe sumienie. Zdaniem publicysty, tego typu dywagacje wykraczające poza historię, bardzo często stają się domniemywaniem złych emocji w tworzeniu wizerunku złego Polaka. Podkreślił jednak, że otwierając kwestię tego, jak źle zachowywali się Polacy, pojawia się również kwestia tego, jak źle zachowywali się Żydzi.

   To wywołuje bardzo dużą ilość materiałów w internecie na tematy żydowskiej policji, agentów gestapo, prowokatorów. Słowo „szmalcownik” odnosiło się również do agentów żydowskich, którzy łapali Żydów poza gettem. Jeżeli ktoś mówi, że Polacy ukrywających żydów bardziej niż Niemców bali się swoich sąsiadów, to ktoś może powiedzieć, że Żydzi, którzy uciekli z getta bardziej bali się żydowskich agentów gestapo, bo ci równie dobrze, a nawet lepiej, potrafili wyczuć w kimś osobę pochodzenia żydowskiego

   — dodał Semka.

   Co ciekawe, Semka zwrócił uwagę na to, że większość polskich Żydów była kulturowo bardzo oddalona od społeczeństwa polskiego i nie mogła się w nie wtopić w celu ukrycia.

   Nikt nie rozumie, jak upiorna była logika niemieckiego terroru. Mówienie o tym, że margines pomagał, margines szmalcownikował, a największa część była bierna. Jak można tak mówić o ludziach, którym wisiał nad głową bardzo brutalnie egzekwowany przez Niemców wyrok śmierci za najmniejszą pomoc Żydom. To nie są równe sytuacje, że ci pomagają, ci wydają, a ci są bierni. I domyślają się, dlaczego? Bo byli leniwi, nie chcieli, bo była małoduszna. To bardzo nieuczciwe

   — podkreślił Piotr Semka.

   gosc
   A wie Pan Redaktor kiedy moglibysbysmy dojsc ? A no gdybysmy im oddali Polin na wlasnosc a siebie w niewole jako szabesgoje, prawdziwa, bez prawa do wynagrodzenia, tak jak w Talmudzie napisane.

   abc
   Za nic nie musimy przepraszać. Jesteśmy najmądrzejsi i zawsze wiemy lepiej. Racji nie ma Francja, Niemcy, Litwa, Ukraina, Rosja, Unia i Izrael, USA. Kto jeszcze nic nie rozumie prezesie ?

   ZOR
   Moja mama miala 6 lat gdy poczas lapanki SSman ja kopnal i stracila przytomnosc i wpadla do gnojowicy, jej dziadek stal z rekami do gory i gdy zobaczyl wskoczyl za nia ignorujac SSmanow z bronia !

   Rafa
   Sadzilem, ze sa polskie media, ktore w obecnej sytuacji zasypia swiat zdjeciami i dokumentami o tym jak zydzi mordowali Polakow. Jak widac nie ma POLSKICH mediow sa tylko media z polska nazwa. Smutne

   Rafał Broda@RafalBroda
   Przecież możliwa jest separacja w sytuacji, gdy oba narody mają swoje własne miejsca na ziemi.

   krycha
   Wybitny naukowiec światowej sławy już do nas nie przyjedzie i paru innych bo spotkaja się z penalizacją ustawy ich niewybrednych oszczerstw o Polakach. Za oszczerstwa inni „wybitni ” ich odznaczal.i

   Rafa
   Czy oni maja genetycznie dziedziczna schize??? Ucieja do EU przed islamistami, a sa za ich masowym sprowadzeniem do EU jako dominujaca nacje Stanow Europy. Przyjazn militarna zPL a atakuja nas o kase

   Kunegunda
   Panie Semka, polska mowi NIE zydom ~zydzi to wrog Polski numer #1 Zlodziejstwo, klamstwa, banki % burdele to zydoska specjalność! Zydzi niszcza nasza kulture, rodziny, dzieci i P Boga–ukrzyzowali

   pająk z muchą
   Jesteśmy połączeni strasznym losem – niestety strasznym tylko dla nas Polaków, a korzystnym dla Żydów. A nasz rząd obecny dba by to połączenie trwało i je umacnia, zamiast je rozdzielić. Biada!

   monika
   To Żydzi muszą przejść. Osobiście nie mam ochoty mieć za sąsiada osoby która mnie nienawidzi i bezpodsrtawnie obciąża cudzymi i swoimi grzechami. Wolno im też kłamać i oszukiwać goja, to toksycze

   Zwolennik Piastów
   Czy wy sobie zdjęcie sprawę, że w dzisiejszym świecie nie może istnieć państwo bez wpływu Żydów? No chyba, że ma armię jak Chiny albo jest izolowane jak Iran. Semka i reszta redaktorów o tym wie…

   Polubienie

 13. Cytat z powyzszego artykulu
  „IPN poinformował, że podjęto śledztwo w sprawie zbrodni nazistowskich w obozie koncentracyjnym Stutthof”.Uzyto tu sformulowania „nazistowskich! a powinno byc niemieckic!

  A co z Jedwabnem?
  Dr Kurek twierdzi że wstrzymanie ekshumacji przez Kaczyńskiego i raport Koli podobno są utajnione i to przez nasze władze https://www.youtube.com/watch?v=1JqvqOxlo9A&t=50m42s

  wiem
  Procesów zbrodniarzy ze Sztutowa było kilka. W Wikipedi jest hasło „Procesy załogi Stutthofu”. Jest nawet galeria zdjęć z Biskupiej Górki w Gdańsku http://www.executedtoday.com/tag/gerda-steinhoff/

  https://wpolityce.pl/historia/381167-ipn-podjal-sledztwo-ws-niemieckich-zbrodni-w-obozie-stutthof-niemcy-zamordowali-tam-65-tysiecy-osob

  IPN podjął śledztwo ws. niemieckich zbrodni w obozie Stutthof. Niemcy zamordowali tam 65 tysięcy osób

  opublikowano: 12 minut temu · aktualizacja: 12 minut temu


  Brama śmierci, Stutthof, 1941 r. / autor: stutthof.org wPolityce.pl

  IPN poinformował, że podjęto śledztwo w sprawie zbrodni nazistowskich w obozie koncentracyjnym Stutthof w Sztutowie. Chodzi m.in. o ustalenie żyjących sprawców i pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej. Liczbę ofiar szacuje się na ok. 65 tys. osób.

  W poniedziałek na stronie IPN Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku poinformowała, że „31 stycznia 2018 r. zostało wydane postanowienie o podjęciu z zawieszenia śledztwa byłej Okręgowej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w sprawie stanowiących zbrodnie przeciwko ludzkości zbrodni nazistowskich”. Chodzi o zbrodnie popełnione „przez osoby idące na rękę władzom państwa niemieckiego, III Rzeszy Niemieckiej, w okresie od 2 września 1939 r. do 9 maja 1945 r. na terenie niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof w Sztutowie i w jego podobozach”.

  W komunikacie wyjaśniono, że zbrodnie polegały „na zabójstwach i eksterminacji osób spośród ludności cywilnej narodowości polskiej i innych narodowości oraz jeńców wojennych, więźniów tego obozu”.

  Także polegających na stworzeniu w obozie warunków życia grożących biologicznej egzystencji więźniów, które obliczone były na ich wyniszczenie, w wyniku czego śmierć poniosło nie mniej niż 63 tys. osób, a pozbawiono wolności ze szczególnym udręczeniem i poddano okrutnemu i nieludzkiemu traktowaniu nie mniej niż 110 tys. osób, więźniów tego obozu

  — czytamy w komunikacie.

  IPN wyjaśnia, że „celem śledztwa jest ustalenie osób pokrzywdzonych, zweryfikowanie danych funkcjonariuszy niemieckich i więźniów funkcyjnych obozu, ustalenie żyjących sprawców zbrodni i pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej, ustalenie okoliczności zabójstw i masowej eksterminacji więźniów oraz funkcjonowania i warunków ich życia w obozie”. Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Gdańsku prosi wszystkie osoby mające wiedzę o powyższych zdarzeniach o kontakt z Oddziałową Komisją.

  Obóz koncentracyjny Stutthof powstał 2 września 1939 r. na Żuławach Wiślanych, nieopodal miejscowości Sztutowo, która przed II wojną światową wchodziła w skład Wolnego Miasta Gdańska. Był pierwszym obozem założonym poza granicami Niemiec i jednym z ostatnich wyzwolonych w maju 1945 r. przez wojska sowieckie. Początkowo obóz był przeznaczony dla Polaków z Pomorza. Od 1942 r. do obozu zaczęli trafiać Polacy z innych regionów, a także Żydzi i osoby innych narodowości, m.in. Rosjanie, Norwegowie i Węgrzy. W styczniu 1945 r. Niemcy rozpoczęli pieszą ewakuację około połowy z 24 tysięcy przebywających wówczas w KL Stutthof więźniów. Wiele tysięcy z nich, z powodu mrozu, głodu i wycieńczenia, zmarło w drodze. Marsz ten nazwany został Marszem Śmierci. Wśród 110 tysięcy więźniów Stutthofu były osoby pochodzące z 28 krajów. Liczbę ofiar obozu szacuje się na około 65 tysięcy, spośród których ok. 28 tys. stanowiły osoby pochodzenia żydowskiego.

  Stutthof nie znalazł się w akcie oskarżenia w czasie procesów norymberskich. W 1946 i w 1947 r. w Gdańsku odbyły się procesy prowadzone przez władze polskie i radzieckie. Zapadło kilkanaście wyroków śmierci i kary od kilku miesięcy więzienia do dożywocia. W procesach zbrodniarzy obozowych sądzonych było łącznie 72 SS-manów i sześć nadzorczyń, z liczącej około 2 tys. załogi SS, która powinna była stanąć przed sądem.

  ems/PAP

  Polubienie

 14. Chwalba
  Nie ma co nagłaśniać tego człowieka . Ma swoje zdanie , to mu wolno ale Polacy muszą bronić prawdy i swojego honoru .

  Nie boj sie kanalio…
  Mlody bartoszewski oPOwiedz na oxfordzie jak twoj papa profesor wyszedl z Auschwitz na L4 a Witold Pilecki zakladal Ruch Oporu. Na deser oPOwiedz o 150tys rzy.dofskich zolnierzy Hitlera.

  Ada
  Teofil, opowiedz jakim cudem ojciec został zwolniony przez Niemców z Auschwitz i czy do zwolnienia nie przyczyniła się siostra ojca, która kolaborowała z Niemcami, nawet wyszła za mąż za SS-mana.

  niemoc
  Ciekawe, że jego ojciec wyszedł z obozu, bo był chory? Ile chorych zginęło w obozach niemieckich – może historyk podejmie się takich badań?

  kasia
  Zadziwiające, że stary Bydłoszewski przedstawiał się jako Polak, a syn mówi z obcym akcentem. Dlaczego nie chcą przyznać się do swego pochodzenia etnicznego? Wstydzą się? W sumie słusznie.

  https://wpolityce.pl/polityka/381199-kuriozum-wladyslaw-teofil-bartoszewski-o-ustawie-ipn-ona-poszla-duzo-za-daleko-co-to-sa-fakty-historyczne

  Kuriozum! Władysław Teofil Bartoszewski o ustawie IPN: Ona poszła dużo za daleko. Co to są fakty historyczne?

  opublikowano: wczoraj


  autor: wPolityce.pl/’SE’ wPolityce.pl

  Polskie Państwo Podziemne czy polski rząd w Londynie mogliby otrzymać drzewko, ale nie naród

  — powiedział w programie „Kropka nad i” (TVN24) Władysław Teofil Bartoszewski, historyk, dyrektor Studiów Polsko-Żydowskich w Oxfordzie, a prywatnie syn Władysława Bartoszewskiego. W powyższych słowach odniósł się do wypowiedzi premiera Morawieckiego, że polski naród jako jedyny na świecie zasłużył na swoje drzewko Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

  Bo w narodzie polskim było mnóstwo ludzi, którzy Żydom nie pomagali, kilkadziesiąt tysięcy, którzy szkodzili i wydawali na śmierć, a ogromna większość z nich była z normalnych powodów obojętna

  — podkreślił. Zauważył jednak, że to normalna rzecz, bo Polacy pomagający Żydom ryzykowali śmiercią całej rodziny.

  Nie jest to rzecz normalna, że pani jutro wstanie i dowie się, że za pomoc sąsiadowi, którego na przykład pani dobrze nie zna, pani i pani rodzina zostanie zabita

  — powiedział.

  Moim zdaniem bardzo duża część narodu polskiego, łącznie z tymi, którzy byli antysemitami przed wojną i po wojnie, świetnie się zachowali

  — dodał. Dziwne, że po takich słowach nie zgadza się jednak z premierem Morawieckim odnośnie drzewka dla narodu polskiego w Yad Vashem.

  Najdziwniejsza była jednak jego wypowiedź dotycząca nowelizacji ustawy o IPN.

  Ta ustawa w niczym nie pomaga siłą rzeczy, ponieważ poszła dużo za daleko

  — mówił.

  Z punktu widzenia historyka: co to są fakty historyczne? Jeśli powiemy, że kilka milionów Żydów zostało zamordowanych, straciło życie dzięki polityce Niemców na terenach okupowanych, to jest to fakt historyczny. A jeżeli pani powie, że sześć milionów Żydów straciło życie w czasie II wojny światowej, to już nie jest fakt, to jest szacunek

  — dodał.

  To ciekawe, że historyk nie potrafi jasno powiedzieć, że fakt historyczny jest po prostu tym co się rzeczywiście wydarzyło i tyle…

  as/TVN24

  Sylwia 83.30.137.*za godzinę
  Kasia@Kasia już teraz rozumiem dlaczego nasza, polska, prawda nie może się przebić. Nawet w mojej rodzinie powielane są te żydowskie kłamstwa. Teraz jest najlepszy moment by tę obłudę obedrzeć!!!!

  Sylwia
  @Ada, jeśli to prawda, to według żydowskiego myślenia nie narodowi polskiemu tylko niemieckiemu należy się drzewko

  kasia
  Zadziwiające, że stary Bydłoszewski przedstawiał się jako Polak, a syn mówi z obcym akcentem. Dlaczego nie chcą przyznać się do swego pochodzenia etnicznego? Wstydzą się? W sumie słusznie.

  jan
  niedaleko padlo jabko od zgnilej jablonki

  antyMOnia
  Nie ma już wylansowanego przez GW jako autorytet wszech czasów Bartoszewskiego ksywa „profesor”, to tytuł „autoryteta” dziedziczyć będzie jego progenitura? Już m.in. MO dans-lans zaczęła!

  m
  no nie, to żarty jeden w grobie to drugi kręt mąci!!!!! Tradycja rodzinna byc pachołkiem i szują

  HGW
  A może niech opowie o żydowskiej organizacji Żagiew, kolaborującej z niemcami, zajmującej się m.in. wyłapywaniem żydów ukrywających się poza gettem i pomagających im Polaków. źródło – wiki

  yye
  To jest bardziej szkodliwe, bo z jednej strony przyznaje rację, mówi prawdę, by w konkluzje, TEJ PRAWDZIE ZAPRZECZYĆ. Kasta szkodników Polski jest potężna, niestety.

  HAHAHAHAHAHAH
  jaki ojciec taki syn — kupiony — po niemieckich pieniądzach

  SzuZen
  Każdy rozumie jak umie. Widać, że Bartoszewscy wyznają tą trzecią prawdę. Coś mi się wydaje, że coś z historią ich rodziny nie jest tak klarownie.

  Komentarze zablokowane
  To jego ojciec podpisał hańbiący układ w Teresinie. Dlatego Żydzi maja podstawę do roszczeń.

  Polubienie

 15. fritz@fritz
  W tym kontekscie pan Schudrich musi robic wszystko, zeby zostala wznowiona i dokonczona ekshumacja w Jedwabnem. Czego rowniez domaga sie prawo izraelskie: miejsce zbrodni musi byc zbadane.

  zuzol@zuzol
  Jest skrajny brak symetrii w stosunkach polsko-żydowskich. W Polsce ostro się zwalcza wszelkie przejawy antysemityzmu, rzeczywistego bądź wydumanego, zamykając w więzieniach palących kukły Żyda, podczas gdy przestępcy uciekający z Polski znajdują w Izraelu bezpieczny azyl. Już nawet nie chodzi o słowa, bo za werbalny antypolonizm w Izraelu nikt nikomu krzywdy nie robi, ale o zbrodnie (Salomon Morel) lub grube finansowe przekręty (Bagsik, Gąsiorowski).

  monika
  Jak chce zostac w Polsce to musi mówić, to co mówi. Ich religia nie zabrania oszukiwać goja. Trzeba sobie powiedzieć w końcu prawdę, Żydzi to antypoloniści i nie powinni u nas mieszkać

  taka jest prawda
  To Michael Schudrich wymógł na L. Kaczyńskim przerwanie eskhumacji w Jedwabnem podpierając się że spokój żydowskich kości jest ważniejszy od prawdy a później oskarżył Polaków o zamordowanie Żydów!

  ZOR
  co sie zmienilo od wczoraj , mowil ze wyjedzie , jak nie bedzie mogl mowic prawdy ? A dzisiaj mowi prawde ?

  https://wpolityce.pl/polityka/381119-wazne-slowa-michaela-schudricha-naczelny-rabin-polski-wbrew-ogolnej-histerii-ustawa-o-ipn-nie-zabrania-mowienia-prawdy-tylko-klamstw-wideo

  Ważne słowa Michaela Schudricha. Naczelny rabin Polski wbrew ogólnej histerii: Ustawa o IPN nie zabrania mówienia prawdy, tylko kłamstw. WIDEO

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Michael Schudrich / autor: i24NEWS/YouTube wPolityce.pl

  Polski rząd uchwalił ustawę o IPN ponieważ nie chciał, aby powtarzano kłamstwo o współudziale Polaków w Holokauście. Teoretycznie ustawa nie zabrania mówienia prawdy, ale po prostu zakazuje mówienia kłamstw

  —podkreślił w wywiadzie dla i24News naczelny rabin Polski Michael Schudrich.

  Rabin przypomniał, że Polska podczas II wojny światowej współpracowała z aliantami.

  Polski rząd na emigracji pracował ręka w rękę z aliantami, nie miał nic wspólnego z Niemcami

  —powiedział Schudrich.

  Zdaniem rabina ze strony izraelskiej padło wiele „przerażających” słów, które nie są pomocne w dialogu z Polską.

  Niektóre ze słów, które usłyszałem z izraelskiej strony w ostatnim tygodniu są przerażające. Te roszczenia wobec Polski, są po prostu nieprawdziwe i wyraźnie nie są pomocne. A nawet bardziej niż niepomocne – są po prostu złe

  —stwierdził.

  kk/i24NEWS

  tolek2@tolek
  nareszcie ktoś mówi prawdę , i to Polak narodowości żydowskiej rabin ! Schuderrich . Zobaczcie Polacy narodowości polskiej , jak oszczerniacie Polskę . nawet Żyd wie jak było , a wy święciccy , stuhry , poowcy , nowocześni , thuny i janusze lewanowscy (Aaron) i inni szejfeldowie ,…… !!!

  Pani Żenada
  A to mi autorytet… Żenada

  pytanie?
  i co wy na to: lisy, żakowskie, grossy, schetyny, budki, stuhry, jandy itp itd…???

  Halabardnik@Halabardnik
  Zauważyłam pewną ciekawą rzecz do tej pory nie znałam ludzi, którzy byli wrogo nastawieni do Żydów. Dzisiaj zmieniło się to o 180 stopni. Pazerność i kłamstwa Żydów w końcu zgubią. Naród wychowany w kłamstwie nie przetrwa. Największą natomiast porażką są Żydzi w USA, którzy swoich pobratymców rzucili Hitlerowi na pożarcie dzisiaj najgłośniej wyrażają swój antypolonizm i wykazują się największą pazernością. Ten naród nie jest wstanie niczego się nauczyć. To ludzie, którzy mają konflikty ze wszystkimi na świecie i nikogo nie lubią. Sami siebie nie szanują a co dopiero obcych a jak z kimś nie mają w tej chwili konfliktu to znaczy, że mają w tym interes. Ludzie, którzy potrafią za garść srebrników sprzedać swoich przyjaciół, którzy od prawie tysiąca lat ich gościli i pomagali w najtragiczniejszych chwilach nigdzie nie znajdą sprzymierzeńców. Każdy będzie miał w tyle głowy, że od takich ludzi najlepiej trzymać się z daleka.

  Jupiter
  Talmud jak i Koran zaleca oklamywanie niewiernych. Wiarygodnosc Zydow jest zerowa.

  totamtotentegoten
  100% racji Panie Schuderich. Ustawa wręcz nakazuje mówienie prawdy, a zakazuje mówienie kłamstw.

  STOP KLAMSTWOM BASTA
  ILE KOSZTUJE TEN KLAMLIWY GESZEFT????? i wciskanie KITU naiwnym POLSKIM GOJOM?? WYSTARCZY TEGO BASTA STOP ANTYPOLONIZMOWI i klamliwego nauczania nienawisci do POLSKI I POLAKOW BASTA SZULDRICH

  adam
  I tak jest zawsze. Rabin mówi, na kolana. Pęcznieją ze szczęścia. Jak ja mówię ,cisza. Nieważny. Tak jestem nieważny, jak pozostałe 38 milionów Polaków.

  mimi
  Dr Ewa Kurek: „Żydzi zrobili genialny PR na swojej zagładzie!”

  mimi
  Leszek Żebrowski – jeszcze raz Jedwabne!

  mimi
  Petycja : http://www.citizengo.org/pl/84089-petycja-do-sejmu-rzeczpospolitej-polskiej?m=5&tcid=45307491

  mimi
  Jonny Daniels „Nawet jeśli pod tą inicjatywą podpisze się 40 milionów osób, ekshumacja w Jedwabnem nie odbędzie się. ”

  Polubienie

 16. A tutaj pRezydent milczy
  NIECH PIS PRZESTANIE WRESZCIE CENZUROWAĆ HISTORIĘ !!! Dr Ewa Kurek, prof. J.R. Nowak u Gadowskiego: Od Jedwabnego zaczęło się grillowanie Polaków —

  powód żydowskiej histerii
  dr Ewa Kurek o żydowskiej obłudzie i kłamstwach wokół holokaustu. PRZEŻYLI ŻYDOWSCY OPRAWCY ŻYDÓW I TWORZĄ SWOJĄ ZAŁGANĄ „HISTORIĘ” —

  Polak
  Dzięki takim jak dzisiejsza opozycja Polski nie było przez 123 lata.

  riposta
  kiedy wyrzucicie wreszcie tego platformerskiegpo człowieka Adama Bodnara z funkcji RPO, przecież on publicznie (TVP) zarzucał Narodowi Polskiemu współsprawstwo w Holokauście

  https://wpolityce.pl/polityka/380302-bochenek-dla-wpolscepl-reakcja-ambasador-izraela-nie-powinna-byc-taka-i-w-tym-miejscu-zachowanie-opozycji-jest-skandaliczne-wideo

  Bochenek dla wPolsce.pl: Reakcja ambasador Izraela nie powinna być taka i w tym miejscu. Zachowanie opozycji jest skandaliczne. WIDEO

  opublikowano: 7 lutego · aktualizacja: 7 lutego


  Rafał Bochenek / autor: screen wPolsce.pl wPolityce.pl

  To kompletna bzdura. Nie będę się odnosił bezpośrednio do tych artykułów. Wychodzimy z założenia, że najważniejsze jest to, żeby realizować skutecznie program PiS. Pani premier, jak również ja, pracujemy w komitecie społecznym. Mamy nowe wyzwania, nowe zadania. To są obszary i ta dziedzina, w której pani premier doskonale się odnajdywała – to sprawy społeczne, sprawy seniorów, sprawy polskich rodzin. One są szczególnie bliskie sercu pani premier. Teraz będzie mogła się im w całości poświęcić

  — powiedział w studiu telewizji wPolsce.pl Rafał Bochenek, minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odnosząc się do rewelacji „Newsweeka” o rzekomej depresji wicepremier Beaty Szydło.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wicepremier Szydło punktuje publicystkę „Newsweeka”: „To, co Pani pisze pozostawiam bez komentarza, bo na komentarz nie zasługuje”

  Niegodziwe! Kuczyński odpowiada na wezwanie do jedności Beaty Szydło: „To wasze łajno i zjadajcie je sami”!

  Wyjaśnił, że premier polskiego rządu ma bardzo napięty kalendarz, co sprawia, że praktycznie trzeba odstawić na bok życie prywatne.

  Wpada się w pewien schematyczny kalendarz, który wynika nie tylko z obowiązków, ale również z szeregu innych, które wiążą się z pełnieniem funkcji państwowych, z udziałem w uroczystościach, z obowiązkowymi delegacjami, spotkaniami. To często nie dotyczy innych polityków. Na premierze ciąży wielka odpowiedzialność

  — podkreślił Bochenek.

  Dzisiaj pani premier, będąc wicepremierem, ma nieco więcej czasu i może poświęcić się sprawom, na których szczególnie jej zależało. Pewne projekty zostały rozpoczęte. Teraz będzie można się na nich skupić. Będzie można zainicjować nowe zadania. Temu służy właśnie komitet społeczny

  — wyjaśnił minister.

  Odnosząc się do wprowadzanych w Polsce programów społecznych, podkreślił, że ich efekty są zauważalne i odczuwalne dla polskich rodzin.

  Nie było na przestrzeni ostatnich 25 lat takiego programu, który w sposób jednoznaczny poprawiałby sytuację polskich rodzin. Program 500+ to czyni. Wyzwaniem dla nas jest to, żeby wypracować takie rozwiązania, żeby pomóc jeszcze tym, którzy tego potrzebują – chociażby sprawa seniorów. Warto podkreślić, że 500 + ma również aspekt prodemograficzny. To było również jego założeniem i odnosi sukces. W zeszłym roku urodziło się ponad 33 tys. więcej dzieci niż zakładano. PiS obejmując władze w 2015 roku obejmowało władze w Polsce, kiedy wskaźnik dzietności wynosił 1,29. Dzięki temu programowi, wskaźnik 1,5 będzie osiągnięty już w tym roku

  — mówił minister.

  Pytany o sprawę programu mieszkania plus Rafał Bochenek powiedział, że jest to program inwestycyjny, który wymaga pewnego przyspieszenia.

  Pan premier zapowiedział, że będzie chciał sprawować nad nim osobisty nadzór. Na pewno to kolejny przełomowy program, nieco bardziej skomplikowany i trudniejszy w realizacji. Dlatego to się trochę przedłużało. Sam proces legislacyjny trwał dużo dłużej. Ale nadal jest wielka wola i determinacja do tego, żeby ten program, jeszcze w tym roku ruszył i żeby, być może już w przyszłym roku, pierwsze klucze do mieszkań zostały oddane

  — powiedział Bochenek.

  Mówił także o kwestii możliwości rozszerzenia programu 500+ na pierwsze dziecko. Wyjaśnił, że w tym momencie nie ma takiej dyskusji w rządzie.

  Nie ma takich prac, aczkolwiek ten program jest cały czas monitorowany przez rząd. W ustawie zapisane jest, że co roku będą przedstawiane sprawozdania na temat jego funkcjonowania. Wówczas będą wprowadzane do niego elementy go usprawniające. Tak było po pierwszym roku jego działania. Jeśli chodzi o rozszerzenie programu o świadczenie na pierwsze dziecko, powyżej ustalonego dotychczas kryterium dochodowego, to w tym momencie nie ma takiej dyskusji

  — wyjaśnił.

  ZOBACZ TEŻ: Szydło o przyczynach ataków na Polskę: Stajemy się coraz bardziej niezależnym państwem, które buduje swoją pozycję na świecie

  Rafał Bochenek skomentował także sprawę nieporozumienia wokół noweli ustawy o IPN. Przyznał, że nie będzie odnosił się do zachowania i komentarzy opozycji, które jest skandaliczne nie tylko w tej sprawie.

  Politycy opozycji stale wynoszą sprawy Polski na arenę międzynarodową, krytykują Polskę, niszczą wizerunek naszego kraju i przekłamują go. Myślę, że Polacy to widzą. To pokazują sondaże. Reakcja pani ambasador Izraela nie powinna być taka i w tym miejscu. Jej ewentualne odwołanie nie jest naszą decyzją. Ona należy do państwa wysyłającego. Ona działa na podstawie jakiegoś polecenia. Ale pewne nadmierne reakcje i wypowiedzi wynikają z kalendarza politycznego z drugiej strony. Myślę, że po wyborach ta sytuacja będzie inaczej wyglądała, że emocje opadną. Ale konieczne są pewne zabiegi dyplomatyczne. Myślę, że tutaj rząd konsekwentnie podejmuje określone działania w sferze informacyjnej, ogólnoświatowej

  — podkreślił Rafał Bochenek.

  wkt

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/komisja-knesetu-wezwie-rzad-izraela-odwolania-ambasador-azari/

  https://wpolityce.pl/polityka/381126-magdalena-ogorek-dla-wpolscepl-termin-persona-non-grata-w-przypadku-ambasador-anny-azari-jest-zasadny-zranila-kraj-ktory-ja-zaprosil-wideo

  Polubienie

 17. toni
  Taka mała ustawa, a maski spadają. I dobrze.

  m
  pomimo niezaprzeczalnej prawdy o holokauście pamietajmy ,że usa zawsze bedzie za żydami i ich kłamstwami bo to jest $$$. Zawsze

  AnnaR@Anna
  Przed chwilą udało mi się jakimś cudem umieścić na wp,pl ripostę wobec kogoś zalecającego wyjaśnienie, a nie karanie za przypisywanie Polsce obozów , w podobnym do Pańskiego tonie, bo to jest niewiarygodne. „A co tu jest do wyjaśniania ??? Teza jest jedna, holokaust zgotowali żydom Niemcy. Polska jako naród, nie miała w tym udziału, udziału indywidualnych przypadków nikt nie kwestionuje. US ” is disappointed that the President of Poland has signed legislation that would impose criminal penalties for attributing Nazi crimes to the Polish state.” To wg tej wypowiedzi, były to Nazi crimes, czy Polish state crimes???? Jak można być rozczarowanym, że Polska nie chce aby przypisywano jej zbrodnie nazistowskie???? Przecież to Orwell jest!

  lol
  anglosaski lojalizm 1939

  https://wpolityce.pl/polityka/380272-bezczelnosc-tillersona-zapiera-dech-sto-razy-bardziej-niz-polsce-zbrodnie-nazistowskie-przypisac-mozna-usa

  Bezczelność Tillersona zapiera dech. Sto razy bardziej niż Polsce, zbrodnie nazistowskie przypisać można USA

  opublikowano: 6 lutego · aktualizacja: 6 lutego


  autor: PAP/EPA wPolityce.pl

  Nachwaliliśmy się w swoim czasie (i słusznie!) prezydenta Trumpa i nadziękowaliśmy mu po kokardę. No to teraz mamy trochę Realpolitik.

  Po podpisaniu przez prezydenta Dudę ustawy o IPN, i to bardzo ostrożnym podpisaniu, ze skierowaniem do Trybunału Konstytucyjnego, co zostawia furtkę (a raczej bramę) zmianom wedle ustaleń z Izraelem, sekretarz stanu USA wydał w imieniu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oświadczenie moim zdaniem skandaliczne: „The United States is disappointed that the President of Poland has signed legislation that would impose criminal penalties for attributing Nazi crimes to the Polish state”. Czyli: Stany Zjednoczone są rozczarowane, że Prezydent Polski podpisał prawo, które nakłada kary za przypisywanie nazistowskich zbrodni polskiemu państwu.

  Tak, on naprawdę to napisał. USA to naprawdę powiedziały. Pisał po pijanemu? Jesteśmy w domu wariatów? Niestety nie, jesteśmy w sytuacji, w której nasz najmocniejszy, najważniejszy sojusznik mówi, że polskie państwo dokonywało nazistowskich zbrodni.

  Tak, wiem, Tillerson jest niedouczony, to biznesmen od ropy, robi interesy z Putinem etc. Ale przecież ma doradców. I ci doradcy doradzili mu, że ma tak właśnie napisać: polskie państwo dokonywało nazistowskicj zbrodni. Po słowach prezydenta Obamy o „polskich obozach śmierci” wypowiedzianych podczas uroczystości upamiętniania Jana Karskiego i nie skomentowanych przez reprezentującego RP Adama Rotfelda, mamy kolejny, o wiele mocniejszy przykład, że elity USA, tak demokratyczne, jak republikańskie sądzą, że polskie państwo dokonywało nazistowskich zbrodni.

  Jeśli taka jest wiedza o faktach, to porachujmy. Rząd USA nie zareagował na raport Karskiego (prezydent Roosevelt zapytał tylko o sytuację koni), rząd USA odesłał okręty pełne szukających schronienia Żydów, rząd USA, mimo apeli polskiego rządu, nie zbombardował torów kolejowych do Auschwitz, nie zrobił nic w obronie mordowanych tam ludzi. Po wojnie rząd USA na długie lata objął swą „opieką” bardzo licznych zbrodniarzy niemieckich i korzystał z ich usług. Więc które państwo jest tu „nazistowskim zbrodniarzem”?

  autor: Maciej Pawlicki

  Jachu
  Rasizm stworzyły białe Amerykańskie elity i na nich wzorował się A. Hitler. Polecam ambasadzie USA w Polsce film Grzegorza Brauna „Eugenika w imię postępu” Mniej Hollywood a zdecydowanie więcej pokory

  Magda@Magda
  Teks źle interpretowany i haniebne bluzgi w sprawie słów, których tam nie ma, jak wcześniej, w sprawie słów, których nie było w ustawie o IPN. Polacy pracowali przez wiele lat na to, by tu stanął amerykański żołnierz. Teraz na tym Forum Amerykanów obrażacie, bezpardonowo lżycie i to jest NADUŻYCIE ETYCZNE I STRATEGICZNE… Kolejny etap wojny propagandowej? Ale to już nie jest „wojna na górze”, ale szarogęszenie się w polskich sojuszach.

  krakus
  Wojsko USA przybyło tu chyba w innym celu. Nie po to by nas bronić. Mamy „sojuszników.”

  Swiat wedlug tuska
  I bardzo dobrze, niech Polak nie zakochuje sie w Ameryce ale liczy na siebie. ,,Powiedzial mi-rzekl Mieszek-przyslowie niedzwiedzie: Ze prawdziwych przyjaciol poznajemy w biedzie”.

  Drzewica
  Te słowa wyrzutu wobec USA zawarte w końcówce artykułu powinny zostać maksymalnie nagłośnione tak w USA jak i na całym świecie dla naszego dobra, a też dla dobra Amerykanów bez wiedzy stanu faktów!

  md.
  Jedna mała ustawa, a taki rejwach … Skoro nikt nie wie o co chodzi, to wiadomo o co chodzi …

  chłop
  Jak już Tak poważny dyplomata mówi o nazistach z kosmosu ,a nie o niemieckich zbrodniarzach eliminujących nie kilku ,a miliony istnień ludzkich różnych narodowości metodycznie zaplanowanej ?

  Enter
  Ciekawe, co na takie słowa amerykańskiego oficjela polska dyplomacja?

  Roman P.
  Jesli „sojusznik” wypina sie na na w tak błahej sprawie, to czegoz spodziewac sie w sprawie powaznej !!!

  Co to jest?
  Zamiast inwestować w Polsce w wydobycie gazu i przetwórstwo węgla, to prożydowski rząd inwestuje w gangsterów z USA, gazo porty i Patrioty.

  Polubienie

 18. gmin
  Pani Katarzyno, proszę zwrócić uwagę z jaką łatwością nasi politycy, publicyści używają słowa naziści? Musi być choćby w TVP, czy prawicowych mediach, żeby zniknęło słowo naziści.

  Przyśpieszając do naszych
  czasów to, zgonie z dzisiejszą nowomową, rząd polski, jak i większość urzędów i urzędasów, wprost uwielbia te niemieckie, przepaszam NAZISTOWSKIE mercedesy, beemki i audice. Zabawne.

  adam
  Szacunek. Matka, uniknęła kaźni pod gilotyną. Na nagr z 62r., mówi jak Pani. Rządzący są tacy wielcy. Wystarczy w ONZ skasować NAZISTOWSKI. Zapętlili się.Tu chodzi o rozbiór Polski. O POLIN.

  MMMM
  W mojej rodzinie mowilo sie zawsze szkopy albo niemcy (czasem ktos mowil hitlerowcy). Ale nazisci czy faszysci zaden z czlonkow rodziny nie uzywal. A teraz to co? Jacys nazisci? Jaja jakies

  w 100%
  To prawda,ma Pani rację.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/381475-katarzyna-laniewska-doskonale-pamietam-wojne-nigdy-nie-slyszalam-slowa-nazisci-tylko-szkopy-hitlerowcy-niemcy-wideo

  Katarzyna Łaniewska: „Doskonale pamiętam wojnę. Nigdy nie słyszałam słowa naziści, tylko Szkopy, hitlerowcy, Niemcy”. WIDEO

  opublikowano: przedwczoraj · aktualizacja: przedwczoraj


  autor: wPolsce.pl wPolityce.pl

  W czasie wojny przybiegała do nas, na Mokotów, dziewczyna z getta. Była wtedy w moim wieku. Moja babcia ją dokarmiała. Na początku nie pozwalała mi z nią rozmawiać, do niej wychodzić. Może bała się, że komuś o tym powiem. Później zaprzyjaźniłyśmy się i dostałam od niej niebieska wstążkę

  —tak czas okupacji niemieckiej wspominała w telewizji wPolsce.pl aktorka Katarzyna Łaniewska.

  Łaniewska bardzo osobiście odbiera spór z Izraelem dotyczący nowelizacji ustawy o IPN. Ojciec aktorki został zamordowany w Oświęcimiu, a ona doskonale pamięta wojnę, powstanie warszawskie i obóz w Pruszkowie. Jej rodzina pomagała też Żydom z getta warszawskiego.

  Ta dziewczyna miała taką kamizelę, w którą wkładała kromki chleba. Podziwiałam ja i podziwiam. Zastanawiam się skąd to dziecko w wieku 6, 7 lat miało tyle sił by biec z Getta na Mokotów, to kawał drogi.

  —mówiła.

  Katarzyna Łaniewska przypomniała, że aby uratować jednego Żyda w czasie II wojny Światowej potrzeba było zaangażowania kilkunastu Polaków.

  Cały pierwszy rząd im urządziliśmy, Izraelem rządzili ludzie uratowani przez Polaków z Holokaustu. Również te osoby, które weszły ostatnio na teren Polskiej ambasady w Izraelu, to są przecież osoby uratowane przez Polaków

  —podkreśliła aktorka.

  Łaniewska nie może pogodzić się ze słowami o „polskich obozach śmierci”.

  Największą pretensję mam do byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. W 70. rocznicę wyzwolenia obozu w Oświęcimiu, gdy było tam 50 delegacji za całego świata, nic nie wspomniał o rotmistrzu Pileckim, nie zaprosił jego córki. Wtedy trzeba było mówić o tym, że nie było „polskich obozów śmierci”, tylko niemieckie na ziemi, która nazwali Reichem. Niemcy chcieli zlikwidować nas tak samo jak Żydów, tylko w drugiej kolejności

  —przypominała Łaniewska.

  Katarzyna Łaniewska doskonale pamięta całą II wojnę światową, od wybuchu, przez powstanie warszawskie po jej zakończenie. Aktorka w tym czasie nie słyszała o żadnych nazistach.

  Nigdy nie słyszałam słowa naziści. Słyszałam szkopy, hitlerowcy, Niemcy. Pamiętam Niemców z powstania, jak staliśmy pod czołgiem, jak nas pędzono do Pruszkowa. Mam w pamięci mnóstwo obrazów, ale o nazistach nigdy nie słyszałam

  —podkreśliła.

  ann

  Populista 2 95.91.211.*wczoraj
  Rodzina ze Lwowa, mówiło się Niemcy, szwaby no i oczywiście moskale.

  ceel
  Też pamiętam wojnę. Słyszałem tylko SZKOPY, SZWABY, NIEMCY, HITLEROWCY. Pani Łaniewska ma rację!

  esejendiej
  Pamiętam czasy powojenne bawiłem się na gruzach Wrocławia i to prawda mówiliśmy szkopy a na Ruskich kacap Ojciec wrócił z wojny jako inwalida a matka z robót u bałera gdzie była bita i poniewierana

  iMisio
  Akcja „naziści i holocaust” miała być uniwersalną platformą odpowiedzialności. Naziści, czyli wszyscy nacjonaliści bez względu na narodowość. To miało przykryć prawdę o IIWŚ i o tym kto ją zaczął.

  Agganus@Agganus
  Kiedy odejdą świadkowie tych niemieckich zbrodni, Polska zostanie bezbronna. Równiez za sprawa niejakiego Witolda Kuleszy, który powinien siedzieć w więzieniu za zdradę polskiej racji stanu i oddanie Archiwum dowodów zbrodni na Polakach ich sprawcom!

  https://www.fijor.com/blog/2006/05/03/sprzedane-akta/

  Stary Warszawiak
  Marzeniem st. Warszawiaka było doczekanie przed śmiercią odbudowy TRZECH miejsc pamiętnych z czasów dzieciństwa. Dwa zostały odbudowane, a trzecie nie i nie mogę w spokoju zejść z tego świata.

  Stary Warszawiak
  Ponieważ w naszym mieszkaniu odbywały się zebrania AK, ja dostawałem w niedzielę na kino i z kolegą włóczyliśmy się po okupowanej Warszawie. Matkę straciłem mając nie całe 10 lat w roku 1942.

  Stary Warszawiak
  Jestem o rok starszy od Pani, też doskonale pamiętam 01 września 1939. Oczywiście ma Pani rację, ale jeszcze było słowo SZWABY. Ja byłem jako 11 latek w roku 1943 dwukrotnie w Warszawie zatrzymany.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.