689 A może panowie GroSS, Święcicki, Cimoszewicz i inni im podobni, wiedzą coś, czego my nie wiemy..? 02


Marcin Święcicki Fot. facebook com, wikimedia

1000_szabel @1000_szabel:
Może pan Święcicki wie coś, czego my nie wiemy… Może jego przodkowie zajmowali się mordowaniem Żydów w latach okupacji… może szmalcownictwem, a może byli Vlksdeutschami… Kto wie?..

RAFALXJXJXJ @RAFALXJXJXJ:
Wysłuchałem jeszcze raz dokładnie tę rozmowę i oznajmiam – Święcicki kłamie ws. mordowania żydów w pogromach. Podobno Wildstein tak powiedział, a mówił o 60 pogromach, czy wogóle wskazał jakie to były miejsca.? Pogrom kielecki – jak ustalił IPN major NKWD Diomin stacjonujący w Kielcach opracował akcje prowokacyjną rękami UB/UBP/MO i LPW z zydowskimi dowódcami plus prowokatorami z Warszawy jako nowymi robotnikami z fabryki Ludwików/ brały udział w mordowaniu żydów z Rosji. Podobne prowokacje miały miejsce w Rzeszowie, Krakowie, Radomiu ale te się nie powiodły. Podobnie w Budapeszcie, Bukareszcie wg. planu Stalina . Tylko Izrael o tym nie wie bo i po co. Dalej Jedwabne – nastepne kłamstwo Kwaśniewskiego . 1600 ludzi spalonych w jednej stodole to jakiś idiotyzm. tam wg.IPN mogło byc 150-250 osób.Do dzisiaj mówią mieszkancy Jedwabnego jak naprawde było. Czy ktoś z tych osób stanął jako świadek w sądzie za Kwaśniewskiego – nie . Oni mówia ,że zrobili to sami Niemcy a nikt ,żaden Polak nie mógł się nawet zblizyc do żydów ,do stodoły bo był odganiany poza kordon policyjny. Wg. świadka częśc została zabita z broni przed stodołą ,wreszcie podpalona i zakopana. Reszta pogromów to fikcja. Kto ma inne dane niech napisze.

https://kresy.pl/wydarzenia/swiecicki-polacy-mordowali-zydow-zakladali-obozow-smierci/

ŚWIĘCICKI (PO): POLACY MORDOWALI ŻYDÓW, TYLKO NIE ZAKŁADALI OBOZÓW ŚMIERCI [+VIDEO]

3 lutego 2018|16 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Marcin Święcicki, poseł PO znany z bezkrytycznie filo-ukraińskich poglądów i proukraińskiej działalności twierdzi, że w czasie II wojny światowej Polacy co prawda nie zakładali obozów śmierci, ale i tak mordowali Żydów. Wywołało to ostro reakcję posła Marka Jakubiaka z K’15.

W piątek na antenie stacji Polsat News posłowie Marek Jakubiak z Kukiz’15 i Marcin Święcicki z PO dyskutowali na temat sytuacji w związku z przyjęciem przez parlament nowelizacji ustawy o IPN. Obaj politycy spierali się m.in. w sprawie penalizacji takich sformułowań, jak „polskie obozy śmierci”.

– Mordowaliśmy, tylko nie zakładaliśmy obozów śmierci – przekonywał Święcicki, zaznaczając, że procentowo Polaków ocalało znacznie więcej, niż Żydów. Te słowa wywołały oburzenie posła Jakubiaka.

– Niech mi Pan tu nie wyjeżdża z procentami! To jest Polska, a nie Izrael. (…) Pan był prezydentem Warszawy i takie teksty pan głosi?! – pytał zdenerwowany polityk K’15.

Dyskusja stała się bardzo emocjonalna. Emocje udzieliły się także prowadzącemu program dziennikarzowi, który był wyraźnie poruszony wypowiedziami posła PO.

Jako przykład mordów Żydów z rąk Polaków Święcicki podawał Jedwabne. Zapytał też Jakubiaka, czy zna rodzinę Ulmów. – Polski policjant na nich doniósł, to nie jest mianownik dla Rzeczpospolitej – odparł poseł Kukiz’15. – A ilu takich donosiło? – dopytywał polityk PO. – A może tysiąc i co to zmienia? Dlaczego pan użył wcześniej sformułowania – „ocalało” mówiąc o Żydach? Nie, oni „zostali ocaleni”, sami nie daliby rady przez pięć lat przeżyć, to Polacy musieli ich uratować – tłumaczył Jakubiak. 

Więcej na nagraniu poniżej:

Poseł PO broni neobanderowców

Niedawno, podczas debaty nad nowelizacją ustawy o IPN ws. penalizacji banderyzmu, poseł PO do końca stanowczo bronił stanowiska zbieżnego z tym, które prezentowała strona ukraińska – żeby nie piętnować ludobójstwa ukraińskich nacjonalistów na Polakach. Zarzucano mu także, że występując w Sejmie starał się nie używać słowa „ludobójstwo ” w odniesieniu do rzezi wołyńskiej.

Wcześniej Święcicki w interpelacji do szefa MSZ opowiadał się po stronie Światosława Szeremety – probanderowskiego ukraińskiego urzędnika odpowiedzialnego za zablokowanie ekshumacji na Ukrainie, który otrzymał zakaz wjazdu do Polski i całej strefy Schengen.

Nie jest to pierwsza inicjatywa tego rodzaju posła Święcickiego. W ubiegłym roku skierował do szefa MSWiA interpelację, w której zdecydowanie bronił ukraińskiego zespołu Ot Vinta. Jego członkowie gloryfikowali Stepana Banderę, a lider zespołu publicznie zapowiadał, że w połowie XXI wieku część Polski będzie ukraińska.

Poseł Świecki, niegdyś członek PZPR, znany ze swoich bezkrytycznie proukraińskich poglądów, był jednym z posłów, którzy nie zagłosowali za przyjęciem przez Sejm uchwały ws. uznania rzezi wołyńskiej za ludobójstwo. Zabierając głos w debacie proponował, by słowo „ludobójstwo” zastąpić określeniem „rzeź wołyńska”. „Czy jeśli to jedno słowo miałoby wysadzić cały dorobek współpracy polsko-ukraińskiej nie warto zamienić go na coś innego?”– pytał poseł PO. Wówczas na sali rozległy się okrzyki „Precz z komuną!”.

Wcześniej, podczas pracy nad uchwałą jednoznacznie stwierdzał, że nazywanie tej zbrodni po imieniu utrudni pojednanie polsko-ukraińskie. Święcicki mocno nalegał na uwypuklenie w uchwale ofiar ukraińskich, a także na potępienie tzw. polskich akcji odwetowych. Sugerował, że miały one analogiczny wymiar do zbrodni popełnianych przez OUN-UPA.

Poseł PO był również, według nieoficjalnych informacji, inicjatorem planów uczczenia w Polsce pamięci Mychajło Hruszewskiego, nazywanego „największym ukraińskim polonofobem”. Prowadził również starania na rzecz przyjęcia przez polski parlament treści wspólnej polsko-ukraińskiej uchwały ws. 11 lipca, którą opracowała strona ukraińska i która lansowała ukraiński, a wręcz neobanderowski punkt widzenia na sprawę ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Święcki blisko współpracuje również proukraińską Fundacją Otwarty Dialog, którego członkowie twierdzili m.in., że UPA walczyła z Polakami o niepodległość Ukrainy i opracowali antyrządową instrukcję na Majdan w Warszawie.

Polsat News / Kresy.pl

jwu @jwu:
Czytając takie teksty nie panuję nad sobą. Niepotrzebnie oplułem monitor.

Gaetano @Gaetano:
@jwu Identyczne odczucie.

Kojoto
@jwu – nie ma sensu tak osobiście tego traktować – to są płatne pachołki… każdego kto da więcej, im jest wszystko jedno na kogo plują, akurat teraz żerują na antypolskiej koniunkturze, bo tego chcą nasi „przyjaciele i sąsiedzi” (Izrael, Ukraina, Rosja, Niemcy, wiele środowisk w USA – głównie żydowskich). Takie cyniczne mendy rozgniata się bez emocji, czysto pragmatycznie.

tagore
Uniżony sługa imperium ,trudno by potrafił inaczej.

RAFALXJXJXJ
Swięcicki następna kanalia powska z rodowodem ukrainsko – koszernym

Gaetano @Gaetano:
Na myśl o tym, że takie ścierwa są utrzymywane z kieszeni polskiego podatnika świadomego patriotę zalewa krew. W II RP taki zwyrodnialec trafiłby do Berezy, to niemal pewne, a w polskim państwie podziemnym – już tylko czapa.

zefir @zefir:
Podpisać Ustawę i zrobić porządek z antypolską,nazibanderowską gnidą.

donald @donald:
Od dwudziestu lat uwazam ze Warszawiacy sa to Polacy gorszego sortu. Dlaczego tak sadze. Ludzie w Warszawie wybrali na prezydenta Hanne Gronkiewicz Waltz ktora Warszawe rozkradala a jej urzednik powstancowi warszawskiemu powiedzial ” A kto panu kazal walczyc” i o ile mi wiadomo zajmuje caly czas swoje stanowisko. Tacy oto sa warszawiacy…Po owocach ich poznacie… a owocami patriotyzmu i jakosci obecnych Warszawiakow jest Hanna Gronkiewicz Waltz ktora jest wizytowka uczciwosci I patriotyzmu obecnych mieszkancow Warszawy. Inny byly prezydent miasta Warszawy p.Swiecicki powiedzial ze Polacy mordowali Zydow…tak Polacy mordowali Zydow w czasie wojny..ale biorac pod uwage hocaust ludnosci etnicznie Polskiej na kresach w mordowaniu ktorej i wysylaniu na Sybir masowo uczestniczyli obywatele Polscy pochodzenia Zydowskiego. W latach 1939-1941 na miejscu zginelo 500 tysiecy etniczych Polakow a nastepne okolo pol miliona zginelo na Syberii trzeba zalozyc ze skala uczestnictwa obywateli Polskich pochodzenia Zydowskiego w zabojstwie etnicznych Polakow byla nieporownanie wieksza i tym wieksza za zaden z tych zbrodniarzy Polskich pochodzenia Zydowskiego nigdy nie zostal skazany w Izraelu w przeciwienstwie do wielkiej liczby ukaranych przez panstwo polskie etnicznych Polakow. Wracajac do p.Swiecickiego-W warszawie do momentu powstania Warszawskiego Niemcy zabili okolo 400 tysiecy etnicznych Polakow, kolejne 150 tysiecy tysiecy Warszawiakow -etnicznych Polakow zginelo w powstaniu Warszawskim. W miescie ktorego pan Swiecicki byl prezydentem w czasie drugiej wojny swiatowej zginelo okolo 550 tysiecy Warszawiakow-rdzennych Polakow. Pan Swiecicki mowi ze Polacy mordowali Polakow pochodzenia Zydowskiego. Pan Swiecicki jest czlonkiem jednej z dwoch partii szmalcowniczych PO i Nowoczesnej i nie poczuwa sie do obrony godnego imienia 550 tysiecy etnicznych Polakow mieszkancow Warszawy zamordowanych w czasie drugiej wojny swiatowej a wprost przeciwnie p.Swiecicki i PO do ktorej nalezy chca budowac swoja kariere na kosciach zamordowanych Warszawiakow. Wstyd i Hanba takze tych ktorzy na tych politykow z PO i Nowoczesnej glosowali i glosowac beda.

jwu @jwu:
@donald Prawdziwi Warszawiacy zginęli podczas okupacji i powstania.A ci którzy przeżyli, mieszkali i mieszkają w innych regionach Polski.I to jest faktem.Wielu obecnych Warszawiaków, to potomkowie znanej nam operacji W i komandosów z 1967 roku.Stąd te otwarte listy i ujadanie na ustawę.Na zakończenie, chciałbym powrócić do liczby zabitych warszawiaków w wyniku powstania.Która wg.Ciebie wynosiła 150tys. a wg.N.Davisa i Zychowicza ponad 200tys.(łącznie z poległymi powstańcami).

Gaetano @Gaetano:
@jwu Wg spisu powszechnego z 1950r. w Warszawie miało żyć 500 tys. przedwojennych warszawiaków.

jwu @jwu:
@Gaetano Referendum 3 x tak ,też było trzykrotnie na tak.Czyli ten spis i jego 500 tys.(przedwojennych warszawiaków),to takie, dużo na wyrost.

Gaetano @Gaetano:
@jwu Proszę nie mieszać tzw. referendum ludowego ze spisem powszechnym, który z uwagi na jego rangę i obszerność nazwano narodowym. Nawet komuniści chcieli się zorientować i raczej nie mieli zamiaru tuszować liczby warszawiaków ogólnie. Ta zaś, wg spisu, wynosiła 909 tys. ogółem w całej Polsce.

Gaetano @Gaetano:
@donald Tak; znakomita większość „prawdziwych” warszawiaków zginęła w czasie okupacji i powstania. 650 tys. wygnano z miasta do obozu w Pruszkowie, skąd po segregacji trafiali do obozów koncentracyjnych i na roboty do Rzeszy. Wielu po zakończeniu działań wojennych opuściło stolicę. Ale ponownie; skąd te dane, zwłaszcza odnośnie liczby wszystkich ofiar powstania warszawskiego? Może jakieś źródło? Dziś przyjmuje się, że ta liczba wynosi co najmniej 180 tys. (C. Łuczak, historyk, demograf). Większość historyków również przyjmuje liczbę ok. 180 tys.

Sun Escobar
Święcicki to polityczny trup.

…..


autor: Polsat News wPolityce.pl

ola
Może Święcicki jest niedouczony, nich troszkę poczyta. Ponad 150 tys. żydów służyło w armii Hitlera, 8 lat temu w Izraelu żyło 150 osób pobierających emerytury wermachtu. Do jego tępej głowy!

Rafał Broda@RafalBroda
Jeśli Święcicki mówi: mordowaliśmy, to jest to akt przyznania się do morderstwa. Pozostaje ustalić tylko z kim mordował, tzn. kogo obejmuje formą „my”.

Użytkownik usunięty 23730@Użytkownik usunięty
Wy towarzyszu mordowaliście do 1989 roku – ksiądz Popiełuszko, Niedzielak, Zych, Suchowolec … będziecie siedzieć!

zez
No to Święcicki głośno powiedział to co po cichu ludzie szeptali, że jego rodzina może mieć z tym coś wspólnego.

jimi
Co za oferma, tacy lajdacy kiedys w Polsce rzadzili, on jest jednym z nich.

https://wpolityce.pl/polityka/379806-jak-on-mogl-to-powiedziec-swiecicki-mordowalismy-tylko-nie-zakladalismy-obozow-smierci-burza-po-slowach-polityka-po

Jak on mógł to powiedzieć!? Święcicki: „Mordowaliśmy, tylko nie zakładaliśmy obozów śmierci”. Burza po słowach polityka PO

opublikowano: 3 lutego · aktualizacja: 3 lutego

Mordowaliśmy, tylko nie zakładaliśmy obozów śmierci

—stwierdził wczoraj w Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Marcin Święcicki. Słowa polityka spotkały się ze zdecydowaną reakcją Marka Jakubiaka z Kukiz‘15 i prowadzącego program „Dobry wieczór Polsko” Grzegorza Jankowskiego.

Pan był prezydentem Warszawy i takie teksty pan głosi?!

—pytał zdenerwowany poseł.

Święcicki na obronę swojej tezy przywołał przykład Jedwabnego oraz rodziny Ulmów.

Polski policjant na nich doniósł, to nie jest mianownik dla Rzeczpospolitej

—odparł Jakubiak.

A ilu takich donosiło?

—brnął polityk PO.

Dlaczego pan użył sformułowania – „ocalało” mówiąc o Żydach? Nie, oni „zostali ocaleni”, to Polacy musieli ich uratować!

—wyjaśniał Jakubiak.

Stwierdzenie Święcickiego wywołało również ogromną burzę w internecie. Wiele z wpisów internautów nie da się przywołać ze względu na ostre słowa, które padły pod adresem Święcickiego. Oto kilka łagodniejszych komentarzy:

kk/Twitter/Polsat News

olav
może święcicki mówiąc mordowaliśmy, mówi o sobie i swojej rodzinie

staruch
ustawa za tydzień zacznie działać i do paki zbrodniarza bynajmniej na trzy lata. Swoją drogą to powiedział prawdę do bólu, nkwd i ub, mordowała a obozy już mieli gotowe po barbarzyńcach hitlera.

obserwator cyrku
Dlatego zawsze powtarzam, że platforma to partia obłąkanych!

Mike
dlaczego ludzie się oburzają. Przecież on mówił zapewne o swojej rodzinie. Ba to chyba jego rodzina wiesza sobie kartki „jestem mordercą” czy jakoś tak i protestuje przed Pałacem Prezydenckim!

bn
Nie zapraszać towarzysza Święcickiego do TVP !

stonuGG
mam nadzieję że red. Klarenbach nigdy już tego typa nie zaprosi do programu

greg
moze wy mordowaliscie Swieciccy bo z mojej rodziny nikt nie mordowal

Towarzysz Święcicki sekre.PZPR
Towarzysz sekretarz PZPR zastępca Mieczesława Rakowskiego, następnie prezydent Warszawy ten który z urzędnikami rozpoczął kradzież warszawskich kamienic powinien być wywalany z mediów publicznych!!

Maurycy
Pod sad .

gre
on zna temat z opowiesci swoich rodzicow wujkow dziadkow ktorzy to robili dlatego uzyl slowo MORDOWALISMY

Nina
Święcickiemu pomyliły się zbrodnie, ponieważ był komuchem to wiedział, że komuchy mordowali polskich patriotów, pewnie to miał na myśli.

…..


Marek Jakubiak i Marcin Święcicki. / fot. Prt Sc Facebook

Marek Zadrożniak 03/02/2018 at 23:58
Czemu ten sekretarz KC, członek zbrodniczego reżimu komunistycznego chodzi po wolności a nie nie siedzi w kryminale?

waldi053 04/02/2018 at 06:45
Skurwysynu , bez pomocy polaków , nie przetrwałby ani jeden Żyd .

Jacek M 03/02/2018 at 21:18
W jedwabnym Żydzi zostali zamordowani przez Niemców i są na to dowody , nie ma dowodów , że to zrobili Polacy. A Święcicki ??? to jest jedyne określenie na niego Kawał Skurwysyna.Każdy Polak ma obowiązek przywalić temu ścierwu z tzw liścia !

janko 03/02/2018 at 22:26
Panie Święcicki, koniec zabawy. Dowody! Gdzie są dowody? Konkrety, a nie opinie nieuków i zdrajców z PO

http://nczas.com/2018/02/03/po-tych-slowach-swiecickiego-jakubiak-nie-wytrzymal-to-jest-polska-a-nie-izrael-video/

Po tych słowach Święcickiego Jakubiak nie wytrzymał! „To jest Polska, a nie Izrael” [VIDEO]

Przez Redakcja

Czy to możliwe by polityk drugiej największej partii opozycyjnej, były prezydent stolicy, uważał, że Polacy mordowali w czasie Drugiej Wojny Światowej jak Niemcy, ale nie zakładali obozów? Okazuje się, że tak!

Mordowaliśmy, tylko nie zakładaliśmy obozów śmierci – powiedział Marcin Święcicki z PO.

Zobacz również: Odtajniony raport CIA: „Żydów w polskim rządzie jest tak wielu, że nie zezwala się im na wyjazd, bo nie byłoby ich kim zastąpić” [RAPORT]

Co Pan jadł na kolację? To jest Polska, a nie Izrael – zaczął odpowiedź wyraźnie wzburzony poseł Marek Jakubiak z Kukiz’15.

Zdaniem Marcina Święcickiego 90 procent osób z obywatelstwem polskim żydowskiego pochodzenia zginęło w czasie wojny, a jedynie 10 procent „ocalało”, zaś 90 procent Polaków przeżyło.

Czytaj więcej: Jakubiak: Żydzi nie ratowali Polaków podczas sowieckiej okupacji

Dlaczego Pan użył sformułowania „ocalało”? Oni zostali ocaleni! Przez 5 lat wojny nie daliby rady przeżyć w Polsce. To Polacy musieli ich uratować – mówił Jakubiak.

Poseł PO dostał czas na uzasadnienie swojej wypowiedzi. Wówczas powiedział: Takich miejscowości, w których Polacy mordowali w sposób zorganizowany było kilkadziesiąt.

Zobacz także: Niemieckie radio dla Polaków zawiesza dziennikarza za obronę Polski przed Żydami

Andrzej Gierech 03/02/2018 at 22:27
Pan poseł Jakubiak to udany wybór polskiego Sejmu. Na tym pośle można polegać. Ale świetny był też redaktor prowadzący.

taro 04/02/2018 at 00:13
niech podpisze te ustawe PAD i jednym z pierwszych powinien tam wyladowac hartmann za klamstwa, ktorymi pluje.

Julian Drozd 04/02/2018 at 12:28
Ponieważ podczas wyborów w więzieniach PO zdobywa zawsze najwięcej głosów, to można mówić, że: Platforma Obywatelska jest partią oszustów, złodziei, a być może i morderców. (Owszem, przyznajemy, że oficjalnie władze PO nie popierają oszustw, kradzieży i morderstw, ale to tylko taka zmyłka pod publikę). Dowodów potrzeba? Proszę: http://niewygodne.info.pl/artykul6/02907–Kryminalny-sort-Polakow-glosuje-na-Platforme.htm

…..

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/55114/Swiecicki-Mordowalismy-tylko-nie-zakladalismy-obozow-smierci.html

https://www.tvp.info/35875041/swiecicki-mordowalismy-tylko-nie-zakladalismy-obozow-smierci

http://www.tysol.pl/a15667–video-Marcin-Swiecicki-Mordowalismy-tylko-nie-zakladalismy-obozow-smierci

http://www.pch24.pl/skandaliczna-wypowiedz-posla-po–mordowalismy–tylko-nie-zakladalismy-obozow-smierci,58043,i.html

http://niezalezna.pl/216065-posel-platformy-mowil-o-polakach-i-nagle-stwierdzil-mordowalismy-obecni-w-studio-oniemieli

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-02/polacy-nazisci-oraz-co-wydarzylo-sie-na-nanga-parbat-dobry-wieczor-polsko-piatek-godz-2000/

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/schetyna-chce-zawetowania-ustawy-o-ipn-pisze-o-antysemityzmie-polsce/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.