690 A może panowie GroSS, Święcicki, Cimoszewicz i inni im podobni, wiedzą coś, czego my nie wiemy..? 03


autor: YouTube wPolityce.pl

Janusz
Cimoszewiczowie wiedzą że w Polsce byli szmalcownicy, bo sami nimi byli. Rodzina Walców również dorobiła się na żydach, czyli ludzie PO wiedzą jak jest na rzeczy.

cziko
a co prawda boli panie cimoszewicz.

Leming
Czy tatus , stary Cimoszewicz oficer informacji ,ubek gnojacy polskich patriotow doradza synkowi. ? KOMUNISTYCZNA BUTA.Odebrac emeryture resortowa.

hgd
cimosz skąd on wiew że 60 tysięcy Polaków donosiło , pewno robił za niemca !

Andżela
Być może Włodzimierz Cimoszewicz ma niechlubną kartę w historii swoje rodziny, która świadczy o udziale w zagładzie Żydów. Ja nie mam ! Niech przeprasza ale za siebie a nie za cały Naród Polski.

MarekZH@MarekZH
Stary i mlody dwaj szmalcownicy. Trzeba naswietlic ich wyczyny od 2 pokolen!!!

alek
To należy Cimoszewicza pozwać za te słowa pełne kłamstwa i pogardy, właśnie po to jest ustawa o IPN. Skarżyć Cimoszewicza!

tyle na temat
Powiedział, to chyba ma na to dowody ,bo jeśli tak sobie bredzi i obrzucając Polaków jadem, BEZ DOWODÓW, to mają problem. Ojciec Cimoszewicza, to agent NKWD i oprawca AK-owców. Może omawiał SAGĘ RODZINNĄ?

https://wpolityce.pl/polityka/380869-zalosne-cimoszewiczowie-beda-pozywac-za-reakcje-na-slowa-o-rzekomym-udziale-polakow-w-holokauscie-jakiej-reakcji-sie-spodziewali

Żałosne! Cimoszewiczowie będą pozywać za reakcje na słowa o rzekomym udziale Polaków w Holokauście. Jakiej reakcji się spodziewali?

opublikowano: 10 lutego · aktualizacja: 10 lutego

A to dobre! Włodzimierz Cimoszewicz i jego syn – podlaski poseł PO Tomasz zapowiedzieli, że będą skarżyć do sądu TVP i polityków PiS. O co chodzi? Cimoszewiczów poruszyły reakcję na wynurzenia byłego premiera o udziale Polaków w Holokauście. 

Przebieg jednego dnia tego tygodnia w wykonaniu państwa PiS. 1.) Zmasowana akcja TVP wycelowana we mnie, seniora i naszych bliskich. (Będą pozwy) 2.) To samo w wykonaniu posłów PiS. 3.) CBA wszczyna postępowanie kontrolne wobec mnie za ostatnie dwa lata. Przypadek? Nie sądzę

—napisał na Twitterze Tomasz Cimoszewicz.

Przypomnijmy, że Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z „Rzeczpospolitą” stwierdził wbrew faktom, że Polacy brali udział w Holokauście.

Oczywiście, że brali. Mówić trzeba o tym otwarcie i uczciwie. Dzisiejsze pokolenie nie jest za to odpowiedzialne. Jeśli jednak milczy lub kłamie, to stwarza swoją własną odpowiedzialność i podważa swoją wartość moralną

—mówił w rozmowie z „Rz” Cimoszewicz.

CZYTAJ WIĘCEJKłamliwa propaganda Cimoszewicza! Polacy brali udział w Holokauście. „Antysemityzm był i pozostaje w naszym kraju endemiczny”

Antysemityzm był i pozostaje w naszym kraju endemiczny. Różnice dotyczą tylko jego natężenia i jawności w różnych okresach. Wojenna demoralizacja, prymitywizm i chciwość, antysemityzm, wszystko to składało się na wiele tysięcy indywidualnych, a czasem zbiorowych zbrodni. Jedwabne nie było jedyne.Na Podlasiu mordowano i grabiono w wielu miejscach. Szmalcowników ograbiających Żydów i osoby im pomagające były dziesiątki tysięcy. Szacuje się, że donosy do gestapo składało co najmniej 60 tysięcy ludzi. Większość Żydów, którzy unikali getta lub z niego uciekli, została zamordowana przez cywilnych Polaków i Ukraińców

—mówił były premier, snując ułożoną przed laty antypolską propagandę.

To naprawdę żałosne, że Cimoszewicze chcą pozywać za reakcje na tak kłamliwe słowa o Polakach. Jakiej reakcji spodziewał się Włodzimierz Cimoszewicz na swoje słowa?

kk/Twitter

taka prawda
Pan Cimoszewicz zawsze elegancki. I łagodny taki. I sprawiedliwy wśród zwierząt. Jak prezydent. Jak papież.

m
potomkowie największych ludobójców i zbrodniarzy na Narodzie Polskim

Dryblas
Pan Cimoszewicz jak byl ministrem SZ to wybral sobie na najblizszego wspolpracownika M.E., jawnego antysemite. Jakos pan minister nie reagowal na antysemityzm swojego przyjaciela i wspolpracownika.

oj tam
Niech ten czerwony, powtórzy te podłe pomówienia 1.03.2018r. Tego dnia zaczyna obowiązywać Ustawa o karaniu za publiczne wmawianie Narodowi i państwu Polskiemu udziału w holokauście. Prokurator czeka.

niedowiarek
Wiadomego pochodzenia hmmm… oczekujemy na drzewo genealogiczne rodu bolszewickiego wielce „zasłużonego” dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Polskiej 😛

felczer
Gruba kreska ciagle wydaje zatrute owoce – potomkowie bolszewickiego slugusa plk wojskowej bezpieki Cimoszewicza sypia pouczeniami moralnymi i oskarzaja.

Kecaj@Kecaj56
Włodzimierz Cimoszewicz – Dawid Goldstein ???

dsd
Dorobili się w III RP to i ma co wydawać na prawników. Kto bogatemu zabroni ??

pisior57@pisior57
zastanawiam się dlaczego PIS pozwala tak haniebnie lżyć Naród Polski i trzęsie pampersem przed Cimoszewiczem… Lisem… i wszystkimi tego typu personami ?!!!

…..


autor: Fratria wPolityce.pl

grzego.
Jak Cimoszewicze z haniebna karta swojej rodziny nie wstydza sie zabierac glosu publicznie?

cep@cep
Cimoszki oprawcy

gutek kogutek
Pogonić tych bydlaków do Rosji, to ich namiestnikami byli i są. Leśniczówkę na licytację, a pieniądze z licytacji dla ofiar komunizmu..!!! Pani Profesor …wyrazy szacunku…!

nurek2@nurek2
Brawo Pani Krysiu !

https://wpolityce.pl/polityka/380887-pawlowicz-o-cimoszewiczu-czy-nie-zazadal-dla-siebie-osobnej-piwnicy-do-katowania-polskich-patriotow

Pawłowicz o Cimoszewiczu: Czy nie zażądał dla siebie osobnej piwnicy do katowania polskich patriotów?

opublikowano: 10 lutego · aktualizacja: 10 lutego

Czy Cimoszewicz „senior” nie zażądał dla siebie osobnej piwnicy do osobistego katowania polskich patriotów?

— pyta we wpisie na Twitterze prof. Krystyna Pawłowicz, odnosząc się do zapowiedzi składania pozwów przez rodzinę Cimoszewiczów na posłów PiS i TVP   za rzekome  „pomówienia”.

Rodzina Cimoszewiczów nerwowo zareagowała na krytykę jaka na nich spadła po tym, jak Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z „Rz” przyznał, że Polacy uczestniczyli w Holokauście.

CZYTAJ WIĘCEJŻałosne! Cimoszewiczowie będą pozywać za reakcje na słowa o rzekomym udziale Polaków w Holokauście. Jakiej reakcji się spodziewali?

Panowie Cimoszewicze-komuniści i lewacy grożą pozwami za krytykowanie ich antypolskich łgarstw. Ale co nie było prawdą? Czy Cimoszewicz „senior” nie zażądał dla siebie osobnej piwnicy do osobistego katowania polskich patriotów? Czy kat nie jest „bydlakiem”?

—napisała na Twitterze Pawłowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

kk/Twitter

Władimir
rodzina cimoszewiczów to białoorusini, a najstarszy to kat i morderca.

KON.
Bydlak potrafi zadbac o swoja stajnie-stad mamy rozwojowy, bydlecy rod cimoszewiczow…

czytelnik
Brawo prof. Pawłowicz, czapki z głów !

dtm
Dzieci SS pokazywały skruchę i kajały się za swoich ojców i dziadków. A co u nas z UBekami, jeszcze chcą skarżyć. Komunizm = Faszyzm

esejendiej
Tu jest pani prof Pawłowicz a obok „Holland z pogardą” obie Panie są Polkami a jaka różnica Co wy komuchy na to? Wiem dla was Pani Profesor be a Holland cacy Taka to jest różnica u was nie ma prawdy

esejendiej
Tylko taka prawda Nas Polaków wyzwoli i tacy mają Nas Polaków za „bydło” i Bóg raczy wiedzieć za co jeszcze Gdyby nie internet nadal byśmy byli pod panowaniem takich „panów” Oczyśćmy POLSKĘ

x1000
Dziękuję P. Poseł, jest Pani uczciwą sprawiedliwą Polką. Jeżeli będziemy owijać w bawełnę zbrodnie takich jak Cimoszewicz to nigdy Polska nie będzie zupełnie wolna. Bo za chwilę szumki znowu wypłyną

…..


Dominik Tarczyński – poseł PiS / autor: Fratria wPolityce.pl

Wuj
Świetnie panie pośle Tarczyński! Pan nie obawia się mówić prawdy. Bez względu na wszystko, naszym bohaterskim, zamęczonym na śmierć przodkom należy się ŚWIĘTA PAMIĘĆ I PRAWDA,a oprawcom WIECZNA POGARDA.

bodzio
Na pohybel Cimoszewiczu!!! i jego przodkom!!!

kasia
Drugie pokolenie ub jak zwykle walczy z drugim pokoleniem AK

jaga
siedzialby cicho „expert”cimoszewicz ale widocznie nie ma wstydu. Dac mu wilczy bilet-persona non grata- dla dzieci tych co mordowali najlepszych Polakow

Leming
I taki pomiot zwyrodnialcow byl premierem ,skandal. Jeszcze ma czelnosc mowic ze bedzie bronil czci tatusia porawcy z Ub ,ramie Moskwy.

pisior
Tarczyński twardy i konsekwentny gość, brawo pełne poparcie !

https://wpolityce.pl/polityka/380898-tylko-u-nas-tarczynski-czekam-az-cimoszewicz-mnie-pozwie-bede-mogl-opowiedziec-o-jego-ojcu-ktory-byl-zwyrodnialcem

TYLKO U NAS. Tarczyński: Czekam aż Cimoszewicz mnie pozwie. Będę mógł opowiedzieć o jego ojcu, który był zwyrodnialcem

opublikowano: 10 lutego · aktualizacja: 10 lutego

Włodzimierz Cimoszewicz jest tchórzem, jego ojciec był sadystą, a najmłodszy Cimoszewicz, syn, wnuk, jest w Platformie Obywatelskiej, komentarz jest zbędny

—przyznaje w rozmowie z portalem wPolityce.pl Dominik Tarczyński, pytany o zapowiedź składania pozwów za rzekome „pomówienia”.

Tomasz Cimoszewicz (poseł PO) zapowiedział dziś na Twitterze, że rodzina Cimoszewiczów będzie skarżyć do sądu TVP i polityków PiS. O co chodzi? Cimoszewiczów poruszyły reakcję na wynurzenia byłego premiera o udziale Polaków w Holokauście. Przypomnijmy, że Włodzimierz Cimoszewicz w rozmowie z „Rz” powiedział, że Polacy współdziałali w Holokauście.

Zapytaliśmy posła PiS, czy obawia się pozwu ze strony rodziny Cimoszewiczów. Można się spodziewać, że poseł PiS może zostać pozwany za słowa o ojcu Włodzimierza Cimoszewicza, którego Tarczyński nazwał „komunistycznym bydlakiem”.

Mam nadzieję, że taki pozew przeciwko mnie zostanie złożony. Mam nadzieję, że przy kamerach, także TVP, będę mógł opowiedzieć całej Polsce historię życia p. Cimoszewicza, który był z tej grupy zwyrodnialców, którzy wycinali powieki, wyrywali paznokcie żołnierzom Armii Krajowej, Żołnierzom Wyklętym

—przypomina Tarczyński.

Ci ludzie byli sadystami, którzy nie tylko doprowadzili do śmierci wielu polskich patriotów, ale zanim ich zabili, to jak zwierzęta się nad nimi znęcali. Nowe pokolenie musi mówić o ojcu Włodzimierza Cimoszewicza. Mam więcej nadzieję, że taki pozew się pojawi. Mam nadzieję, że  sprawa nie będzie utajniona i takiego wniosku o utajnienie ze strony p. Cimoszewicza nie będzie

—dodaje poseł PiS.

Tarczyński podkreśla, że jest gotowy na debatę z Cimoszewiczami o życiorysie jego dziadka, który był Żołnierzem Wyklętym i historii ojca b. premiera.

Jestem gotowy na debatę, z jednym bądź drugim Cimoszewiczem. Na debatę o historii mojego dziadka oraz na debatę o historii ojca Włodzimierza Cimoszewicza. Spotkajmy się w studiu i opowiedzmy życiorysy naszych przodków, którzy bezpośrednio w czasie II wojnie światowej i zaraz po niej, odegrali bardzo ważne role w Polsce. Pytanie, czy to była rola dla Polski dobra, czy zła, czy to było bohaterstwo czy zdrada

—podkreśla.

CZYTAJ WIĘCEJŻałosne! Cimoszewiczowie będą pozywać za reakcje na słowa o rzekomym udziale Polaków w Holokauście. Jakiej reakcji się spodziewali?

CZYTAJ WIĘCEJPawłowicz o Cimoszewiczu: Czy nie zażądał dla siebie osobnej piwnicy do katowania polskich patriotów?

CZYTAJ WIĘCEJNASZ WYWIAD. Tarczyński o głosowaniu ws. Czarneckiego: Dla mnie to po prostu hipokryzja. Doszło do najzwyklejszej manipulacji

kk

Cimoszewicz stchórzy..
Odwaga staniała? Należy pozwać Wołodię Cimoszewicza jak kiedyś podlaski poseł Beszta-Borowski. Nie czekać czy Cimoszka wysmaży pozew-żądać kary za pomówienie Polaków jako NARODU o udział w Holokauście!

aniela@aniela
@GWniki ta wasza cimoszka to POsowiecka POmyja

wuka 81.190.66.*11 lutego
Do RE : Guzik mnie obchodzi co mówił do jakiegoś starego pryka. Ważne , że teraz broni dobrego imienia Polaków . W przypadku Cimoszków ma bezdyskusyjnie rację . Brawo panie pośle !!!

sowa
Gdy „Carex” startował na urząd prezydenta, Platforma wycięła mu świński numer z Jarucką, ale on do niej zdaje się nie mieć żadnych pretensji, tylko ciągle ma jakieś „ale” do PiS

Szogón
Gnać to tałatajstwo po sądach panie Dominiku. Te gnojki teraz są wielkimi znawcami polityki a swoja za pazucha mają.

Jadwiga123
Brawo panie Tarczyński. Oni nie mają prawa moralnego się wypowiadać, lepiej dla nich żeby zamilkli

Zbyszek
Panie Dominiku jest Pan Wielki

TOM666
POZDRAWIAM PANIE TARCZYŃSKI. PROSZĘ BYĆ ODWŻNYM I STANOWCZYM, ABY TE CHIENY ZAMILKŁY.

dupa kwas
w PIS, to tylko JAKI I TARCZYNSKI? a reszta? :mialy byc wyswietlane mahloje tuskowych zbrojnikow, a tu co?

…..

autor: wPolityce.pl/tvp.info wPolityce.pl

fcn 88.68.166.*7 lutego
Wspaniale panie Tarczyński. Wielki szacun dla Pana. Widziane z Niemiec.

Rere
A wczoraj w TieVałEn M. Olejnik curusia SBeka rozmawiała z Gebertem synusiem sowieckiego agenta ! I oni pouczali Polaków jak zła jest ustawa IPN.

Mateusz@MateuszJa
Wreszcie jest poseł, który nie boi się mówić prawdy . Brawo !!!!

B.K.
Panie Pośle wielki szacunek dla Pana, nazywać rzeczy po imieniu ,podoba mi się Pana postawa ma Pan charyzmę .

piotrkowskie
Panie pośle Tarczyński – wielki szacunek i chwała Panu za nazywanie bydlaków po imieniu. Mój dziadek też był żołnierzem wyklętym, walczył w KWP u „Warszyca”.

https://wpolityce.pl/polityka/380441-tarczynski-o-ojcu-cimoszewicza-komunistyczny-bydlak-ktory-znecal-sie-nad-zolnierzami-wykletymi

Tarczyński o ojcu Cimoszewicza: „Komunistyczny bydlak, który znęcał się nad Żołnierzami Wyklętymi”

opublikowano: 7 lutego

Cimoszewicz nie ma prawa się wypowiadać

– powiedział Dominik Tarczyński na antenie TVP Info.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości komentował wypowiedzi takich polityków jak Marcin Święcicki i Włodzimierz Cimoszewicz. Działacze Platformy mówili o Polakach mordujących Żydów.

Cały czas powtarzam i jestem z tego dumny, że jestem wnukiem Żołnierza Wyklętego. Trzecim pokoleniem tych, którzy walczyli z Niemcami i Sowietami. Jeżeli Święcicki, ostatni sekretarz PZPR wypowiada takie słowa, to zbiera mi się na mdłości. Ten człowiek nie ma moralnego mandatu, miał okazję siedzieć cicho

– powiedział Tarczyński.

Jeżeli człowiek, który jest synem takiego bydlaka komunistycznego, mówię o Cimoszewiczu, który zażyczył sobie mieć swoją piwnicę, by znęcać się nad Żołnierzami Wyklętymi, to Cimoszewicz nie ma prawa się wypowiadać

– dodał.

Tarczyński tłumaczył, że nie można Polaków nazwać współsprawcami Holocaustu.

Byli Żydzi, którzy byli kryminalistami i byli Polacy. Ale przypisywanie tego narodowi i instytucjonalnemu funkcjonowaniu z faszystowskim systemem jest absolutnym kłamstwem

– stwierdził.

mly/tvp.info

krom
Dzięki Panie Pośle za tę wypowiedź, niezwykle prawdziwą i na miejscu. Tak należy z nimi postępować. Nie cackać się.

Ja
Panu Tarczyńskiemu trzeba wiele wybaczyć . To człowiek posiadający wielką „kulturę ” osobistą , jak wszyscy inni posłowie z PiS-u ..Co widać i słychać..

😦
sam fakt, że honoru Polski próbuje bronić poseł Tarczyński, jest ciężką zniewagą dla Polski.

człowiek
Wydaje ci się, że wiesz co to honor. zrobili ci wodę z mózgu i powtarzasz frazesy. Pamiętaj, że ,, tyle wiemy o sobie na ile nas sprawdzono”.

Do: człowieka… bez honoru
Po twej wypowiedzi można sobie wyobrazić jaki z ciebie cwaniak, który nie wie jak zachowywali się „ludzie honoru” z IW pokroju Kiszczaka i Cimoszki w wojennej i powojennej rzeczywistości. Cwany..ku..

Do: człowieka… bez honoru
Tacy jak ty „sprawdzali się” w UB, SB, PZPR, UW i PO. Jeżeli bronisz „honoru” takich mend jak Cimoszka i Kiszczak, to znaczy, że twój intelektualny i moralny rozwój zatrzymał się na POziomie Michnika

xxx
Panie Tarczyński jak Pan jest katolickim aktywistą to współczuję prawdziwym katolikom. Przez takich jak Pan wielu odwróci się od kościoła.

RR
XXX Powiedzieć o tobie „bydło” – to sprawić ci komplement. Zapomnij o drugim policzku. Żyjesz bo jesteś w katolickim kraju.

czerwone ścierwo cimoszka
Co ryja nie rozdzierasz że wytoczysz proces . Swoją drogą ciekawie było by posłuchać jak bronisz swojego starego – bandziora ? Czy prawdziwe nazwisko to przypadkiem nie Goldstein !

Polska
Tarczyński zamiast bluzgać napisz ustawy zabraniającą startowanie w wyborach byłym Prlowskim kacykom konkrety

…..


autor: Fratria wPolityce.pl

Lucyna@Lucyna
W Polsce żyje i działa całe mnóstwo ludzi żydowskiego pochodzenia. Przyjechali enkawudziści razem z sowietami. Tak źle im tu było, że dziś trzecie ich pokolenie ma sieu nas jak pączek w maśle. Może i oni ujawnią swój antypolonizm , jak zrobił to Cimoszewicz, Kwaśniewski i inni.

Tyle.w.temacie@Tyle.w.temacie
Jeśli dla tego bolszewickiego śpiocha Morel był tym Polakiem to nawet by się zgadzało, ale jaka wtedy była Polska to każdy kto chce wiedzieć wie!!!

Użytkownik usunięty 15769@Użytkownik usunięty 15769
przeciez ustawa weszla juz w zycie-czy to tylki sobie zapis???? ten pan cimoszewicz szkaluje Polakow i Polske przypisujac nam holokaust-wiec jak to jest??? to chyba jakis cyrk. Posel Pawlowicz powiedziala wyraznie ,ze pomimo skierowania do TK ustawa juz obowiazuje-czy klamala?

mrao@mrao.one
A niech powie czemu tak ludzie nienawidzili żydow? Bo to byli donosiciele, którzy pierwsi zaczęli wydawać Polaków do NKWD. Nikt nie podejmuje tematu – nie wiadomo czemu. Ale Ile tysięcy polskich rodzin zostało umęczonych za Uralem a ilu na miejscu w katowniach NKWD po donosach zawistnych żydków. A czemu nikt nie pisze o komitetach powitalnych dla Wermachtu, organizowanych przez zydowskie samorządy w 1940r kiedy ci wkraczali do Rosji? A ilu Polaków zostało po wojnie umęczonych przez żydów nasłanych przez komunistów?

moi
Eee, cimoszko…. Pozdrow tatusia jak się spotkacie w piekle, komunistycznego zbrodniarza który do katowania ludzi chciał mieć własną piwniczkę ( za pos. Tarczyńskim). IMHO wszyscy wy czerwoni won.

https://wpolityce.pl/polityka/380313-klamliwa-propaganda-cimoszewicza-polacy-brali-udzial-w-holokauscie-antysemityzm-byl-i-pozostaje-w-naszym-kraju-endemiczny

Kłamliwa propaganda Cimoszewicza! Polacy brali udział w Holokauście. „Antysemityzm był i pozostaje w naszym kraju endemiczny”

opublikowano: 7 lutego

Trudno o bardziej histeryczne podsumowanie międzynarodowej debaty o nowelizacji ustawy o IPN, niż to, które popełnił były premier Włodzimierz Cimoszewicz w wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej”. Jego zdaniem ustawa jest przykładem manipulowania społeczeństwem, a rząd Zjednoczonej Prawicy wywołuje nastroje antysemickie.

Ustawa o IPN to jeden z wielu przykładów oszukańczego sterowania emocjami i opiniami co najmniej połowy społeczeństwa

– stwierdził Cimoszewicz w rozmowie z „Rzeczpospolitą”. Jak podkreśla, decyzja prezydenta Dudy o podpisaniu ustawy wywoła poważny konflikt dyplomatyczny.

Po decyzji Dudy wszyscy na świecie, nie tylko w Izraelu, otrzymali ostateczny dowód, że nie chodzi o jakiś przypadkowy przejaw szaleństwa parlamentarnego

— piekli się Cimoszewicz. Twierdzi, że „Kaczyński zbudował siłę swojej politycznej koterii m.in. dzięki wykorzystywaniu ignorancji dużej części społeczeństwa”.

Ludzie pozwalają sobą manipulować, nie są zdolni do samodzielnego i krytycznego zastanawiania się nad dowolnymi, bardziej złożonymi problemami. Ustawa o IPNto jeden z wielu przykładów oszukańczego sterowania emocjami i opiniami co najmniej połowy społeczeństwa. Wmawia się ludziom, że Polska jest nieustannie, kłamliwie atakowana i pomawiana. Patrioci powinni się temu sprzeciwiać, a miara ich stanowczości powinno być wsadzanie za kraty oszczerców. Dyżurnym przykładem są nieszczęsne „polskie obozy koncentracyjne”

— dodaje Cimoszewicz.

Nie dostrzega przy tym, że opór Izraela i środowisk żydowskich może mieć drugie dno w postaci przygotowywanej w Polsce ustawy reprywatyzacyjnej.

To, że ważny problem dotyczący Holokaustu i Żydów jest obecny w polityce izraelskiej, nie powinno budzić zaskoczenia. Jest oczywiście możliwe, że tamtejsi polityczni gracze uprawiają swoja działkę populizmu i demagogii, ale trudno oczekiwać, żeby Żydzi milczeli. Insynuacje dotyczące rzekomego związku z reprywatyzacją są same w sobie świadectwem antysemityzmu ich autorów. Notabene, pomysły reprywatyzacyjne w oczywisty sposób dyskryminujące żydowskich spadkobierców są moralnie podłe, bo chodzi o mienie ofiar nazizmu i niekonstytucyjne rozwiązania. Tylko kto to stwierdzi?

— pyta.

Na zadanie wprost pytanie czy Polacy brali udział w Holokauście, były premier odpowiada:

Oczywiście, że brali. Mówić trzeba o tym otwarcie i uczciwie. Dzisiejsze pokolenie nie jest za to odpowiedzialne. Jeśli jednak milczy lub kłamie, to stwarza swoją własną odpowiedzialność i podważa swoją wartość moralną.

Przekonuje także, że Polacy są urodzonymi antysemitami.

Antysemityzm był i pozostaje w naszym kraju endemiczny. Różnice dotyczą tylko jego natężenia i jawności w różnych okresach. Wojenna demoralizacja, prymitywizm i chciwość, antysemityzm, wszystko to składało się na wiele tysięcy indywidualnych, a czasem zbiorowych zbrodni. Jedwabne nie było jedyne.Na Podlasiu mordowano i grabiono w wielu miejscach. Szmalcowników ograbiających Żydów i osoby im pomagające były dziesiątki tysięcy. Szacuje się, że donosy do gestapo składało co najmniej 60 tysięcy ludzi. Większość Żydów, którzy unikali getta lub z niego uciekli, została zamordowana przez cywilnych Polaków i Ukraińców

— mówi były premier, snując ułożoną przed laty antypolską propagandę.

Byłem pierwszym polskim premierem w historii, który złożył wizytę w Izraelu. Wiem doskonale, jakim problemem we wzajemnych stosunkach była nieufność. Cały wysiłek na rzecz budowy zaufania diabli wzięli

— dodaje.

Cimoszewicz podtrzymuje także twierdzenie przedstawione na Twitterze przez Donalda Tuska. Jego zdaniem ustawa powiela pojęcie „polskich obozów śmierci” zamiast z nim walczyć.

Mleko już się rozlało. Dotychczas wystarczały metody dyplomatyczne. Teraz Kaczyński spowodował, że pojęcie to dotarło do tysiąc razy większego grona odbiorców. Zwykli ludzie będą się nim posługiwali, a nie znając historii, będą na tym skrócie budowali swoje skojarzenia. To katastrofa nie do naprawienia przez lata

— piekli się Cimoszewicz.

mall / Rzeczpospolita

mp
Gdzie ten endemiczny antysemityzm. Polska to jeden z nielicznych krajów , TW Carex , w którym żydzi i synagogi nie potrzebują ochrony. A za udział Polaków w Holokauście musisz odpowiedzieć , łotrzyku.

takigrześ
Po słowach Cimoszewicza wszyscy na świecie, nie tylko w Izraelu, otrzymali ostateczny dowód, że nie chodzi o nieporozumienie czy przypadek, to świadome plucie na Polskę i polaków. Też trafisz za kraty

zet
JAK „MIŁO” PANOWIE MYSZURES ZWEINOS-BUZEK I DAWID GOLDSTEIN-CIMOSZEWICZ W RADIOWĘZILE KRAŚK!

karygodne
CIMOSZEWICZU!! ŁŻESZ, Mój ojciec przeżył dwie wojny. to co mówisz Cimoszewicz fałszywie, gdyby to mój ojciec to słyszał plunął by ci w twarz szubrawco!!! tak mogę napisać bo jestem starsza.

mrao@mrao.one
A niech powie czemu tak ludzie nienawidzili żydow? Bo to byli donosiciele, którzy pierwsi zaczęli wydawać Polaków do NKWD. Nikt nie podejmuje tematu – nie wiadomo czemu. Ale Ile tysięcy polskich rodzin zostało umęczonych za Uralem a ilu na miejscu w katowniach NKWD po donosach zawistnych żydków. A czemu nikt nie pisze o komitetach powitalnych dla Wermachtu, organizowanych przez zydowskie samorządy w 1940r kiedy ci wkraczali do Rosji? A ilu Polaków zostało po wojnie umęczonych przez żydów nasłanych przez komunistów?

imho
Eee, Wolodia…. Pozdrow tatusia jak się spotkacie w piekle, komunistycznego zbrodniarza który do katowania ludzi chciał mieć własną piwniczkę ( za pos. Tarczyńskim). IMHO wszyscy wy czerwoni won.

pp
proponuje zamilknac na wieki towarzyszu sekretarzu!!!

Lutek
Ojciec bydlak i syn bydlak.

Ola
Pochodze z Podlasia i wstyd mi za klamce komucha Cimoszewicza i Olbrychskiego. Moi dziadkowie pomagali Zydom. Teraz moja mama i wielu innych powinni go pozwac za oczernianie. Moze kiedy dostanie z liscia

kj
tatus gnebił zołnierzy wyklętych a synus kontynuuje dzieło tatusi tylko w innej formie, jak widze takie gnidy to dostaje mdłości, AK wiedziałoby co zrobic z konfidentem!

Jarosław 77.111.244.*11 lutego
Polaczki to obrzydliwy naród.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/cimoszewicz-twierdzi-ze-polacy-brali-udzial-holokauscie/#comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.