691 Tradycyjna przeciw-polskość wyssana z.., czyli antypolonizm w wydaniu tzw. Muzeum Polin, na przykładzie przypadku Magdaleny Ogórek, prof. Pawłowicz, Rafała Ziemkiewicza, itp.


autor: PAP/Jakub Kamiński; Twitter: Renata Grochal wPolityce.pl

fensys
„Miszczostfo świata”, naród wywala 300-400 mln. z własnej kasy, na maszynkę po to by być opluwanym.

Baca
A kiedy w Auschwitz wystawa o kolaboracji Zydów z Niemcami podczas IIWS?

Goel
POLIN to koń trojański !!! I głupotą jest finansowanie tego z kasy RP.

tomahawk@tomahawk
Środowiska żydowskie w swej antypolskiej głupocie nie zdają sobie sprawy , że działają przeciwko sobie , niedługo nikt z Polaków nie będzie chciał z nimi rozmawiać.

lol
I jak tu nie być antysemitą ?

piszczyk
Jakie muzeum takie cytat , tylko żydzi tam chadzają dlatego tam nigdy nie pójdę.

olo
Dlaczego rzad tak daje opluwać POLAKÓW przez Żydów

https://wpolityce.pl/polityka/385495-skandaliczna-wystawa-w-muzeum-polin-cytaty-z-ogorek-i-ziemkiewicza-podano-jako-przyklady-wspolczesnego-antysemityzmu

Skandaliczna wystawa w Muzeum POLIN! Cytaty z Ogórek i Ziemkiewicza podano jako przykłady współczesnego antysemityzmu!

opublikowano: wczoraj

Rocznicy Marca ‘68 towarzyszy nieustanna kampania zniesławiającej narracji o współczesnym antysemityzmie w Polsce. Swój wkład w nią ma również muzeum POLIN, które wystawą „Obcy w domu” zapisuje się wyraźnie do bieżącego sporu politycznego!

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało specjalną wystawę z okazji 50. rocznicy Marca ‘68 pt. „Obcy w domu”. Zestawiono w niej dawne pamiątki sprzed wieku i współczesne przykłady antysemityzmu. Najbardziej absurdalne w tym wszystkim jest to, że oprócz skrajnych treści, wskazano tutaj na twitterowe wpisy dziennikarki TVP  Magdaleny Ogórek i publicysty „Do rzeczy” Rafała A. Ziemkiewicza!

autor: Twitter/Renata Grochal

autor: Twitter/Renata Grochal

Niewiarygodna bezczelność i głupota muzeum „Polin”. Po  kuriozalnej „debacie” Michnika & co, że „marzec wciąż trwa” i PiS gorszy od Gomułki, oto kolejny dowód, że  instytucja ta zamiast statutowym celom służy partyjnej propagandzie „opozycji totalnej”

— odpowiedział na Twitterze wywołany publicysta Rafał Ziemkiewicz. 

Warto przypomnieć, jak Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odpowiadało portalowi wPolityce.pl o zapowiadanych akcjach związanych z rocznicą Marcem ‘68.

Będziemy natomiast zajmować się tematyką mowy nienawiści, w tym antysemickiego hejtu. Niestety, zjawisko to narasta w wielu krajach Europy, w tym także Polsce, w szczególnie widoczny sposób w Internecie. Niektóre wypowiedzi spotykane dziś online są bardzo zbliżone do treści, które padały w PRL wiosną 1968 r. Zapewne wiele osób czyni to dziś bezwiednie, stąd potrzeba edukacji oraz wskazywania i piętnowania mowy nienawiści – aby nie doprowadzić do eskalacji tego zjawiska

— odpowiadało portalowi biuro prasowe muzeum.

CZYTAJ WIĘCEJTYLKO U NAS. Polin odpowiada wPolityce.pl: „Niektóre wypowiedzi spotykane dziś są bardzo zbliżone do treści, które padały w PRL wiosną 1968 roku”

Tyle poprawnych słów, a rzeczywistość wygląda brutalnie. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w wyraźny sposób opowiada się po stronie krzywdzącej narracji w bieżącym sporze politycznym!

CZYTAJ WIĘCEJ:

Skandaliczne słowa w programie Olejnik! „Kaczyński i Duda dopuścili, by g##no antysemityzmu rozlało się ponownie po Polsce”

Kwaśniewski poucza o Marcu ‘68?! „Szaleństwo, które uprawia Morawiecki, polega na tym, że chce zakwestionować ciągłość państwa polskiego”

Apel o pojednanie polsko-żydowskie pełen pedagogiki wstydu! „Chodzi o solidarność w obliczu antysemityzmu”

ak/Twitter/Fakt.pl

ANIA
Dlaczego muzeum POLIN prowadzi politykę ANTYPOLSKĄ?POLAKOŻERCY?

arizona
Dopoki zydowstwo nie placi za zydowskie przybytki w Polsce nie powinno robic co chce . zamknac to muzeum

mp
Antysemitą nie jest ten , kto nie lubi żydów , tylko ten kogo nie lubią żydzi.

😉
1) cieszcie się że nie podano cytatów z tego forum … 2) jeśli Ogórkowa i RAZ się nie wstydzili pisać tego, co napisali, to niech się teraz nie wstydzą, że jest to powielane, cytowane i nagłaśniane.

Hana@Hania47
A za co wisi tam Ziemkiewicz? CO takiego powiedział, bo nie wiem?

Sema4@Sema4
Pluć i judzić tak długo, aż tubylcy przywykną. Zero zdziwień.

Judyta
Ale owych cytatów użytych przez muzeum to na wszelki wypadek nie podaliście, żeby przypadkiem jakiś mniej tępy z Waszych czytelników nie zorientował się, że jednak coś jest na rzeczy…

Prawda
https://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/09/07/prawdziwe-nazwiska-elity-polskiej/

marlenakokoc@marlenakokoc
A to nie przeszkadza w wycieczkom „pojednawczym” czyt w celu przepraszania i tłumaczenia, że obiecujemy wszystko odkręcić… Nie tak powiedział pan prezydent, że ma nadzieję iż TK pomoże „wyplątać” się z tej ustawy, zapisów, cokolwiek miał na myśli, to służalczość. Pan Magierowski u Żydów w Argentynie, Czaputowicz dopiero co tłumaczył się w Macedonii wysłannikowi ds holocaustu z USA niby na obchodach, jakoś cicho o tym, tylko mała wzmianka….

Obiektywis
Haniebny wpis Magdaleny Ogórek, w pełni zasługuje na miano przykładu współczesnego antysemityzmu osób z kręgu obecnej totalnej władzy!

KKKK@KKKK
Gliński buduj im kolejne muzeum za nasza kasę!

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/385759-nasz-wywiad-magdalena-ogorek-o-wystawie-muzeum-polin-trzeba-miec-naprawde-zle-intencje-zeby-potraktowac-moj-wpis-jako-antysemicki

…..


autor: Fratria/Twitter wPolityce.pl

max
Ten plakat „Polish holokaust” przedstawiający gestapowca i czerwonoarmistę strzelającego do Polaka zapewne dlatego jest antysemicki bo jak przyznał sam p. Weiss w armii czerwonej było 400tyś Żydów

obserwator
Antysemitą nie jest ten który nie lubi żydów lecz ten którego nie lubią żydzi

Chwalba
Gross ? A dlaczego on w ogóle do Polski został wpuszczony ?

Adam. ich antypolonizmu.
Celowo obsobaczają nas Polaków, robią to konsekwentnie i notorycznie wierząc że wreszcie ich wydumany problem stanie się faktem. Bosak ma rację nasze nastawienie do nich zmienia uświadomienie skali

spider
To cale muzeum zydowskiej V kolumny jest niczym innym jak ich baza wypadowa a zarazam skarbonka bez dna na pieniadze Polskich podatnikow!

Dziad Borowy
Uj, głupie goje nie są semitami, więc są antysemitami. Będąc antysemitami budują muzea semityzmu. No, głupie te goje.

https://wpolityce.pl/polityka/385796-bosak-relacjonuje-pelna-absurdow-konferencje-w-muzeum-polin-o-antysemityzmie-na-czarnej-liscie-min-portal-wpolityce-i-radio-maryja

Bosak relacjonuje pełną absurdów konferencję w Muzeum POLIN o antysemityzmie. Na czarnej liście m.in. portal wPolityce i Radio Maryja

opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

Przełamałem się i postanowiłem zakosztować atmosfery debaty w Muzeum POLIN. Jestem na wykładzie „Epidemie mowy nienawiści. Jak blisko Marca’68 jesteśmy?”. Kilka metrów ode mnie takie znakomitości jak piszący o historii socjolog, znany z antypolonizmu prof. Jan Tomasz Gross

—napisał na Twitterze Krzysztof Bosak, który uczestniczył na konferencji, którą relacjonował w mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że kilka dni temu wybuchł skandal, gdy w Muzeum cytaty Magdaleny Ogórek i Rafała Ziemkiewicza przedstawiono na jednej z wystaw jako przykład  antysemityzmu.

CZYTAJ WIĘCEJSkandaliczna wystawa w Muzeum POLIN! Cytaty z Ogórek i Ziemkiewicza podano jako przykłady współczesnego antysemityzmu!

Z relacji Bosaka wynika m.in., że jednym z dowodów na antysemityzm jest niechęć Polaków do finansowania POLIN. Poniżej zamieszczamy relacje Bosaka z konferencji.

kk/Twitter

gdzie wielki ruch narodowy
Po 1989 nigdy jeszcze idea ruchu narodowego bez kolizji z katolickim nauczaniem nie miała takiej szansy na poważne zaistnienie, bo PIS i prezydent są w niewoli prożydowskiej poprawności, nie podskoczą

pola
Dziękujemy Panie Krzysztofie za świetną relację. Wykład prelegentów to typowy przykład szukania faktów i półprawd pod wcześniej założoną tezę. W ten sposób można udowodnić wszystko.

polanka
To jakieś fiksy. Żydzi już się z tym antysemityżme zakręcili na amen. Obawiam się , że zrobią z tego jakiś lewacki absurd. Sami niektórzy Żydzi są tym zażenowani.

@Agganus
czyli połowa Żydów znalazłwszy się pod opieką Armii Czerwonej, wystąpiła przeciwko Rzeczpospolitej i dopuściła się zdrady naszego Państwa. Zdrada niesłychana, chyba bez precedensu w świecie.

apsik
muzeum Polin a zaprzedanie

@Agganus
ogólnie, consensus ludzi znających się na temacie jest taki, że z grubsza biorąc 50% populacji żydowstwa na kresach opowiedziało się aktywnie po stronie okupanta sowieckiego, wstępując do NKWD itp.

@Agganus
jak zauważył S.Michalkiewicz, polska partyzantka na kresach nie powstała, dopóki nie wkroczyli tam Niemcy. Nie mogli się Polacy wcześniej zorganizować, własnie z uwagi za żydowskich donosicieli NKWD.

@wstyd
Mylisz się, Bosak powinien zostać dyrektorem Polin. Wtedy wreszcie można by zrobić ekspozycję o zbrodniach żydowskich na Polakach. Były by prelekcje o antypolonizmie i lista hańby antypolskich mediów

@moredchlaj
Na Muzeum POLIN 185 milionów przekazało państwo polskie … Państwo polskie przekazało zbyt mało. Ale się to zmieni. tak, zmieni się, muzeum Polin zostanie wyburzone. Wadliwa konstrukcja budynku

apsik
a ten rząd to sponsoruje wstyd. pogonić Unię Wolności

Maciej
Ech… dobra zmiana trwa…

…..


autor: Fratria/Julita Szewczyk wPolityce.pl

donald@donald
Aaron Berman-ojciec Marka Borowskiego, Jakub Berman-wuj Marka Borowskiego. Aaron Berman-wysoko umocowany komunista w czasach stalinowskich, Jakub Berman-szef Urzedu Bezpieczenstwa Publicznego w czasach stalinowskich-osobiscie pilnowal przesladowania czlonkow organizacji „Zegota” wielu czlonkow „Zegoty” dostalo 10-15 letnie wyroki wiezienia. Muzemu Polin nie tyle atakuje p. Ogorek co broni zbrodniarzy stalinowskich. Wpisuje sie w tradycje lat 1938-1941 kiedy to na wschodzie dogadywali sie z sowietami a na zachodzie Polski probowali sie dogadac z Niemcami.

Kamillo
Trzeba powiedzieć jasno !!! Wszyscy ci co zmienili nazwisko z żydowskiego na polskie są antysemitami. To chyba logiczne, nie?

minka
A polski rząd daje pieniądze i to ogromne na kolejne takie coś, co tylko umie obrażać Polaków. Czy Polski Rząd zadba o interesy Polski i Polaków a nie tylko i wyłącznie Żydów?

Gliński
Gliński do dymisji !! Na co idą pieniądze polskich podatników ?

prawda wrogiem antysemityzmu
Nie ten antysemitą , kto nienawidzi żydów ,ale ten, kogo Polin wskaże. Zaczyna się antysemicki terror, na razie w formie bezkrwawej, przez stygmatyzowanie i ograniczanie wolności słowa.

uzek r@extraelectrician
moze lepiej opublikowac wszystkich „spolszczonych”Zydow i raz na zawsze rozliczyc skrywane tajemnice pochodzenia o ktore tak zabiegaja

https://wpolityce.pl/polityka/385588-magdalena-ogorek-reaguje-na-skandaliczna-wystawe-w-muzeum-polin-zada-przeprosin-i-grozi-procesem

Magdalena Ogórek reaguje na skandaliczną wystawę w Muzeum POLIN. Żąda przeprosin i grozi procesem

opublikowano: przedwczoraj

Magdalena Ogórek zapowiada wezwanie Muzeum POLIN do przeprosin. Dziennikarka TVP jest oburzona użyciem jej słów jako przykładu antysemityzmu.

Muzem POLIN zaprezentowało wystawę, która ma dotyczyć antysemityzmu w Polsce. Jako przykład antysemickich treści w internecie podano m.in. wpis Magdaleny Ogórek na Twitterze.

Była kandydatka SLD na prezydenta zwróciła się na Twitterze do Marka Borowskiego sugerując, że zmienił nazwisko.

Ogórek oczekuje przeprosin od Muzeum. Jeżeli przeprosiny nie zostaną wystosowane zapowiada, że wystąpi na drogę sądową.

CZYTAJ WIĘCEJ: Skandaliczna wystawa w Muzeum POLIN! Cytaty z Ogórek i Ziemkiewicza podano jako przykłady współczesnego antysemityzmu!

Haniebny postępek @polinmuseum postrzegam jako kolejny wyraz opresyjnej propagandy politycznej. Jeszcze dziś do muzeum zostanie przesłane wezwanie do  natychmiastowych przeprosin – w przeciwnym wypadku wystąpię na drogę sądową.  #niewolnokneblowaćpytańostalinizm

– napisała Magdalena Ogórek na Twitterze.

mly/twitter

BigKop
Co się dzieje? Nie można mówić prawdy, gdy dyskutuje się o kłamstwach??? Czy my żyjemy we własnym kraju? W następnych wyborach narodowcy. No nie można uprawiać polityki w skasztanionych gaciach….

kkkkl
Muzem POLIN to niemiecka propaganda..

gwiazdka
Może i chciała wytknąć Borowskiemu powiązania członków jego rodziny z systemem stalinowskim ale jak zwykle zrobiła to w swoim nieudolnym stylu.

abc
A ja żądam zaprzestania finansowania z moich podatków tego żmijowiska zwanego Polin.

marc
Mam pretensje do partii rządzącej i PAD, że wbrew zdrowemu rozsądkowi, nie zważając na wydarzenia historyczne i często wbrew doświadczeniom oraz sugestiom własnego elektoratu zaczęli flirt z wrogiem.

Meg
Polacy za dużo pieniędzy wydają na żydów , a oni plują nam w twarz .

K7
„Lista żydów polskich” tam jest kilkaset nazwisk żydów , którzy zmienili nazwiska. I o co wam chodzi – to nie jest prawda? Boicie się – tak. jesteście zdekonspirowani.

bałbym się
werdyktu polskiego sądu

benek
Madziu bo Unym zawsze ktoś musi zrobić dobrze

…..


zdjęcie ilustracyjne / autor: fratria/screen polin.pl wPolityce.pl

rambox
Pytanie o nazwisko ojca to z pewnością antysemityzm, można jajo znieść większe od góry Golan.

Co z Polską Racją Stanu.
Rząd (no właśnie”Polski”?) za pieniądze podatników zainstalował i instaluje na naszym terytorium antypolskie szczujnie wrogie Polsce i Polakom. Na czym polega ta „polityka” i do czego prowadzi ?

rozbiórka Muzeum Polin
chodzą słuchy, że wadliwie skonstruowany budynek muzeum Polin grozi zawaleniem. Niezbędna jest inspekcja budowlana a potem niestety, wielka szkoda, jest nam tak bardzo przykro, jego rozbiórka.

HGW
Dlaczego w moim kraju istnieje coś takiego jak żydowskie, antypolskie muzeum Polin. Nie życzę sobie, żeby takie coś kalało polską ziemię. Wyp…. z Polski

BHO
Podstawowe pytanie: Jakie korzysci przynosi polskiemu społeczeństwu utrzymywanie tego typu instytucji?

https://wpolityce.pl/polityka/385878-muzeum-polin-nie-przeprosi-magdaleny-ogorek-wpisy-to-przyklady-wspolczesnego-hejtu-zblizone-do-jezyka-ktorym-poslugiwano-sie-50-lat-temu

Muzeum Polin nie przeprosi Magdaleny Ogórek. „Wpisy to przykłady współczesnego hejtu, zbliżone do języka, którym posługiwano się 50 lat temu”

opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 2 godziny temu

Muzeum Polin nie zamierza przepraszać Magdaleny Ogórek za umieszczenie jej tweeta o antysemickiej wymowie na wystawie „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68”.

W ocenie instytucji, wpis stanowi część wystawy i jest przykładem współczesnego hejtu i mowy nienawiści, które zbliżone są do języka, którym posługiwano się 50 lat temu.

Wszystkie teksty są prawdziwe, pochodzą z różnych stron internetowych i mediów społecznościowych. Na wystawie nie publikujemy nazwisk ich autorów

— napisało w komunikacie biuro prasowe muzeum.

Przypomnijmy, że Magdalena Ogórek wystosowała w tej sprawie list do dyrektora Muzeum Żydów Polskich Polin, w którym podkreśla, że to, co zrobiło muzeum, jest haniebne.

Doskonale wiemy – Państwo i ja, że mój tweet nie jest przejawem antysemityzmu. Jest przejawem niezgody na zakłamywanie prawdy o stalinizmie – o okresie, o którym wciąż trudno dyskutuje się w Polsce, bowiem wszelkie pytania natychmiast knebluje się sprawdzoną metodą: oskarżeniem o antysemityzm

— czytamy w liście.

Wyjaśniła, że tweet prezentowany na wystawie, był pytaniem do Marka Borowskiego, bowiem bowiem wymagała tego „przyzwoitość wobec ofiar stalinizmu wymagała postawienia go senatorowi, czerpiącemu profity z pełnienia funkcji publicznych już w wolnej Polsce, o którą walczyli Patrioci Wyklęci”.

W rozmowie z portalem wPolityce.pl Magdalena Ogórek podkreśliła, że trzeba mieć naprawdę złe intencje, żeby traktować jej wpis jako przejaw antysemityzmu.

W moim tweecie, jak w soczewce, odbiły się wszystkie fałszywe stereotypy, pokutujące przez lata. Pytanie o nazwisko ojca senatora jest pytaniem o stosunek do przeszłości, nie o narodowość. Polityk, który czerpie profity z pełnienia funkcji publicznych już w wolnej Polsce, o którą walczyli Patrioci Wyklęci, musi się z takimi pytaniami liczyć. Nie wolno kneblować ust, zastraszać dziennikarzy oskarżeniami o antysemityzm. Na szczęście, widać wyraźnie, że to już nie działa. Polacy już nie dają się zastraszyć

— podkreśliła w wywiadzie Magdalena Ogórek.

CZYTAJ WIĘCEJNASZ WYWIAD. Magdalena Ogórek o wystawie muzeum POLIN: „Trzeba mieć naprawdę złe intencje, żeby potraktować mój wpis jako antysemicki”

Przypomnijmy, że Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało specjalną wystawę z okazji 50. rocznicy Marca ‘68 pt. „Obcy w domu”. Zestawiono w niej dawne pamiątki sprzed wieku i współczesne przykłady antysemityzmu. Najbardziej absurdalne w tym wszystkim jest to, że oprócz skrajnych treści, wskazano tutaj na twitterowe wpisy dziennikarki TVP Magdaleny Ogórek i publicysty „Do rzeczy” Rafała A. Ziemkiewicza.

ZOBACZ TEŻ: Skandaliczna wystawa w Muzeum POLIN! Cytaty z Ogórek i Ziemkiewicza podano jako przykłady współczesnego antysemityzmu!

Kola
Kto daje temu żydowskiemu szambu kasę na działalność.

miecias@miecias
Tak Żydzi tworzą antysemityzm. Najpierw budujemy Żydom antypolskie przybytki a potem oni obrażają Polaków. Dostają 100 euro co miesiąc. Przegramy wybory jak nic. Pan premier o Żydach, bracia i siostry. Szkoda gadać.

gosc2@gosc2
Jako Polka, obywatelka kraju który przygarnąl biednych żydów i pozwolił im zadomowić się nie zgadzam się na finansowanie z moich ciężko zarobionych pieniędzy tego fałszującego historię muzeum!

podPiS
hejt jest słowem najczęściej używanym przez oPOzycję i jej popleczników… tak to jest ,jak brakuje słów ,żeby prowadzić merytoryczną dyskysję… hejt, hejt, hejt

Dos zydowskiego panoszenia sie
Muzeum wybudowane w Polsce przez Polakow za Polskie pieniadze i zydy sie tam panosza a my Polacy nie mamy prawa na wlasnym terenie domagac sie dymisji i prawdy w tym antypolski muzeum?To jakas granda

K
PANI OGÓREK, PROSZĘ PÓJŚĆ DO SĄDU.

metrios@metrios
Zdymisjonować dyrektora i oskarżyć o złą wolę. Nie rozumiem jak muzeum utrzymywane za pieniądze polskiego podatnika może pluć na tego podatnika i to bezczelnie pluć.

Test Dobrej Zmiany
Jeżeli rząd nie spacyfikuje Muzeum Historii Żydów ANTYPolskich POLIN, to stracą masę wyborców. Tyczy to się wszystkich takich placówek gdzie idą, poszły pieniądze podatników. Zarząd komisaryczny!

ddx40
Odciąć żydów o polskiej kasy.

łapy precz
muzea mają tworzyć historycy a nie politycy i niech tak zostanie. a więc łapy pisowskie precz od muzeów.

oko
żydy z NKWD i ich potomkowie to najgorsza zaraza

…..


autor: fratria wPolityce.pl

szpilka@szpilka
My Polacy nie chcemy takiego muzeum antypolskiego za nasze polskie pieniądze. Żydzi w Polsce wykarmieni przez ten polski naród gryzą rękę która ich tutaj karmi. Zlikwidować to muzealne dziadostwo a będzie i oszczędniej i bardziej po polsku. W Polsce chcemy więcej Polski.

proszę Polaków o to-pilne !
proszę o ogólnopolską akcję zbierania podpisów o zamknięcie tego tworu Polin to miejsce oficjalnego antypolonizmu , to ubliżanie Polsce i Polakom , żadne państwo na świecie ni pozwoliło by sobie na to

ewa lew
Brawo Pani Krystyno!!! Polin to antypolska instytucja

Było różnie
Jako Polak popieram panią Krystynę w całej rozciągłości polin to Piąta kolumna wychowująca polonofobów . Nie dla kłamstwa zakłamania i własnych wydumanych historyjek .

oko
To są skutki przyjęcia żydów do naszego kraju. Mam ich dość. Nie chcę płacić na to muzeum. Podpiszę się pod petycją w sprawie likwidacji tego przybytku. Ps. zwolnić dyrektora muzeum w Auschwitz

https://wpolityce.pl/polityka/385929-wpis-prof-pawlowicz-uznany-przez-polin-za-przyklad-antysemityzmu-w-tym-muzeum-sa-liczne-dowody-antypolonizmu

Wpis prof. Pawłowicz uznany przez Polin za przykład antysemityzmu. „W tym Muzeum są liczne dowody antypolonizmu!”

opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu

Okazuje się, że w Muzeum Polin na wystawie dotyczącej Marca‘68 wykorzystano nie tylko wpisy Magdaleny Ogórek i Rafała Ziemkiewicza, ale również prof. Krystyny Pawłowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, pokazując je jako przykład antysemityzmu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skandaliczna wystawa w Muzeum POLIN! Cytaty z Ogórek i Ziemkiewicza podano jako przykłady współczesnego antysemityzmu!

NASZ WYWIAD. Magdalena Ogórek o wystawie muzeum POLIN: „Trzeba mieć naprawdę złe intencje, żeby potraktować mój wpis jako antysemicki”

Na wystawie znalazł się wpis, w którym prof. Pawłowicz zapytała”

Czy bestie: Światło, Michnik, Wolińska, Berman, Brystygierowa/Krwawa Luna, Różański- są winni zbrodni na Polakach?

W ocenie prof. Pawłowicz, w Muzeum Polin znajdują się liczne dowody antypolonizmu.

W POLINsą liczne dowody ANTYPOLONIZMU. Mój tweet z 2 II z pyt. ,czy BESTIE: Światło, Michnik, Wolińska, Berman, Brystygierowa/Krwawa Luna/, Różański – są winni zbrodni na Polakach, pokazano jako przykł. polskiego antysemityzmu. A, i „holokaust”odniosłam też do Polaków  (pisownia oryginalna)

— napisała na Twitterze poseł PiS Krystyna Pawłowicz.

Muzeum Polin stwierdziło, że wszystkie pokazane na wystawie wpisy stanowią część wystawy i są przykładem współczesnego hejtu i mowy nienawiści, które zbliżone są do języka, którym posługiwano się 50 lat temu.

wkt/twitter

ZMNIEJSZYC DOTACJE DLA MUZEUM
pani profesor Pawlowicz, pani Ogorek, pan Ziemkiewicz nie NAPISALI NIC NIEZGODNEGO Z PRAWDA! dyrekcje muzeum finansowanego za pieniadze POLAKOW prosze o PRAWDE HISTORYCZNA a nie szkalowanie POLAKOW!!

kaja@kaja
Pani Profesor Krystyno, jestem pod wrażeniem Pani odwagi od dawna. Wszystkie Krystyny są odważne i z okazji Pani wczorajszych Imienin – dużo odwagi nadal życzę, bo takich odważnych Ludzi nam w Polsce zawsze potrzeba. Brawo!

waza
Pytam się które Państwo w muzeach na swoim terytorium pozwala na ich prowadzenie przez ludzi z niezgodną polityką i interesami tego Państwa i pozwala na fałszowanie historii. Za Nasze krwawe pieniądze

waza
Okazuje się że Państwo łoży pieniądze na takie przedsięwzięcia jak Muzeum Polin (.Polin jako utracony raj). Za te pieniądze jesteśmy opluwani i besztani. Czujemy się jak trędowaci we własnym Kraju. Dość!!

abc
Odciąć dotacje – mamy płacić za antypolski ośrodek?!

Kxir
A czy w muzeum Polin jest informacja ,że prowadząca swoich braci do załadunku na pociągi do Treblinki policja żydowska okłamywała ich, że zostają, wysiedleni,, do pracy na wschodzie, a nie na śmierć.

Hurrem
Pani prof. Pawłowicz napisała prawdę, tak jak było i to nie podoba się Żydom, taj samo jest z ustawa o IPN. Izrael nie chce znać prawdy mają być kłamstwa, bo prawda jest dla nich bolesna.

Kxir
A czy w muzeum Polin jest informacja, że Żydzi dobrowolnie stworzyli Judenraty, sami uczestniczyli w murowaniu murów getta i czesciowo finansowali tę budowę z pieniędzy gmin żydowskich?

hrabianek
@mordechuj-szkoda ,ze Krwawa Luna nie przytrzasnela tobie jaj szuflada wlasnego biurka, jak robila to z pasja POLSKIM PATRIOTOM. Bys teraz spiewal inaczej i prawdziwiej!

pytam
Pytam grzecznie o.m.ch. premiera profesora Glińskiego kiedy otrzepie proch z kolan i wycofa dotacje dla różnego typu antypolskich działań oraz kiedy przejmie Muzeum Auschwitz pod opiekę MKiDN?

hrabiane
Mam dosc zydowstwa ,ktore w Polsce, za pieniadze POLSKICH PODATNIKOW, buduje swoje muzea, odnawia swoje kirkuty, kupuje sobie pejcze, i chlosta nas bezkarnie! KIEDY skonczy sie TO podle obrazanie POLAKOW?

…..


autor: YouTube;Fratria wPolityce.pl

Olej@Olej
Gratulacje ! A potem zastanawiamy się kto nam gębę hitlerowców dorabia. Zaraz będzie rocznica 1968 gdy komuchy moczarowskie wywalały komuchów stalinowsko-bermanowskich. A nas naród zrobiono na głupi ciemny motłoch zgoniony w fabrykach na masówki ,,anysyjamskie” Nasza stolica jest zatruta czerwoną zarazą, która całymi pokoleniami wżarła się w stanowiska i eksponowane stołki i nijak jej wywalić. Co obrazuje dobitnie powyższy przykład.

Gliński do dymisji!!!!!!!!
Ale to minister Gliński podpisał nominację. Gdyby miał honor i przyzwoitość, to by tego nie zrobił!Skandal, skandal, skandal i zdrada PiSu wobec Polaków. Wszyscy won!

xxx
A kto powołał kapuchę Niezabitowską?

zapomnijcie o tym, że wygracie
W Warszawie w życiu pro żydowskie PIS nie wygra wyborów. Tam wygrają tylko potomkowie ubeków, inaczej mówiąc jak kto woli – potomkowie NKWD. W Polsce cały czas była i jest komuna, tylko w innym opakowaniu

0l0
gliński dał plamę. mógł nie podpisać, widząc na liście polakożerców. to on ich powołał. mógł tej listy nie podpisywać jako min. kultury, bo jego głos jest decydujący. teraz udaje głupa. odejdź z min. kultury

https://wpolityce.pl/polityka/383791-ryszard-schnepf-w-radzie-muzeum-polin-kto-za-tym-stoi-bylego-dyplomate-wskazal-nie-minister-kultury-ale-miasto-warszawa

Ryszard Schnepf w Radzie Muzeum POLIN! Kto za tym stoi? Byłego dyplomatę wskazał nie minister kultury, ale miasto Warszawa

opublikowano: 28 lutego · aktualizacja: 28 lutego

Kilka dni temu opublikowano zarządzenie ministra kultury ws. powołania członków Rady przy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na kolejną czteroletnią kadencję. Informacja ta wywołała burzę! Dlaczego? Ponieważ w tym gronie znalazł się… Ryszard Schnepf!

Powołanie b. ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych wywołało niemałe wzburzenie, które skierowano na ministra kultury – wicepremiera Piotra Glińskiego. W końcu obecność Schenpfa w przestrzeni publicznej jest daleka od standardów  „dyplomatycznych”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Maska opadła! Schnepf o sporze polsko-izraelskim: „Nie ulega wątpliwości, że wywołaliśmy tę awanturę. Siła sprawcza była po naszej stronie”

Jednak ataki na wicepremiera Glińskiego są nieuzasadnione! Choć Rada przy Muzeum Polin jest powoływana na mocy ministra kultury, to jednak nie on wskazuje wszystkich 15-stu członków!

Odpowiadając na pytania dot. Rady Muzeum POLIN, informuję, że w tym organie są reprezentanci: @MKiDN_GOV_PL, m.st . Warszawy i Stow. ŻIH

— oświadczył na Twitterze minister kultury.

MKiDN nie ma wpływu na to, kogo wskazują do Rady miasto i stowarzyszenie. Aby zmienić tę instytucję, musimy wygrać wybory samorządowe

— dodał.

Kogo więc wskazał Gliński: Artura Hofmana, dr Aleksandrę Katarzynę Namysło, wiceministra Jarosława Sellina, Alberta Stankowskiego i dr. Mateusza Szpytmę.

Kolejnych członków wybrało miasto Warszawa, w tym wspomnianego b. ambasadora Polski w USA, a także Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny!

Zasady tworzenia składu Muzeum Polin wynikają ze  statutu nadanego zarządzeniem Ministra z dnia 30 maja 2017 r. w sprawie nadania statutu Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, którego treść wynegocjowano w toku chyba prawie 2-letnich rozmów z Miastem Warszawą i  Stowarzyszeniem przy okazji aneksu do umowy o  współprowadzenie

— podaje w komunikacie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, podkreślając, że takie są postanowienia statusu Rady.

Członków Rady Muzeum powołuje i odwołuje Organizator prowadzący rejestr (MKiDN), do  którego jest wpisane Muzeum, w porozumieniu z drugim Organizatorem (Miasto Warszawa) i po po uzyskaniu zgody Stowarzyszenia [Żydowski Instytut Historyczny]

— napisano.

5 członków Rady Muzeum jest powoływanych spośród wskazanych przez Organizatora prowadzącego rejestr [MKiDN] do którego jest wpisane Muzeum, kandydatów zgłoszonych przez podmioty, o których mowa w art. 11 ust. 5 ustawy o muzeach

— czytamy.

5 członków Rady Muzeum jest powoływanych spośród wskazanych przez drugiego z  Organizatorów [Miasto Warszawa] kandydatów zgłoszonych przez podmioty, o których mowa w art. 11 ust. 5 ustawy o muzeach

— dodano.

5 członków Rady Muzeum jest powoływanych spośród kandydatów wskazanych przez Stowarzyszenie [Żydowski Instytutu Historyczny w Polsce]

— stwierdzono w statusie.

Podsumowując krótko. Jeżeli już mamy wskazywać na kogoś, kto umieścił Ryszarda Schnepfa w Radzie Muzeum, to nie na wicepremiera Piotra Glińskiego, a Hannę Gronkiewicz-Waltz – prezydent m. st. Warszawy.

ak/Twitter/wPolityce.pl

Ten Gl. to albo KRET
albo całkiem fajtłapa. NIE CHCEMY ministrów, niedojrzałych do odpowiedzialności WŁADZY WYKONAWCZEJ. Nie wskazywał, ale POWOŁAŁ – a nie musiał. NASZYMI pieniędzmi opłaca się ten cyrk: MUSIMY WYMAGAĆ!

bubu
Kto dopuścił tego politycznego bandziora do takich funkcji?

makada@makada
Wybito nam elity. Ale nie godność. Jestesmy Narodem cierpliwym i wybaczajacym Ale do granic. To sie może skonczyc. Nie pozwolimy sobie bez konca pluc w twarz, zakłamywac prawde. To co robni i jak sie tłumaczy p.minister Gliński to kpiny w zywe oczy. Co nadal robi, aktualnie „brylujaca” w TVP vice Gawin – klaszcząca radosnie a ponoc grzecznosciowo w Auschwitz. Zblizamy sie do kresu wytrzymałości. NON POSSUMUS

tsr
Czy ten kabotyn musiał to podpisywać? Czy może chciał?

Mikoś@Nikołaj Atanasow
Nic nie usprawiedliwia pokrętnego i „pływającego” między prawicą a lewactwem Glińskiego. Zanim podpisał, musiał zaakceptować te skandaliczne kandydatury Schnepfa i Rotfelda. Na nic tłumaczenia. Gliński do wymiany!

Maruda
Nie wybielać Glińskiego! Członków powołuje i odwołuje Organizator – MKiDN. To znaczy że Gliński miał możliwość oprotestowania tego wyboru. Zamiast tego wsparł kolesia z UW UD PO antyPLkomuny.

szkodnik
!Glinski, to ta sama strona tego samego medalu! Prof. R. J. Nowak powiedzial: „nie zna, nie kocha, nie czuje polskiej kultury”! Co on tam jeszcze robi? Zalatwia posadki swoim! Niezla kasa za nic nierobienie,

K7@kisiu7
O co chodzi ? Na liście sami żydzi – jest wśród swoich . Jeśli chodzi o mnie to trzeba te organizację rozwiązać.

jmCAD@jmCAD
Schnepf niech weźmie kredyt, zmieni pracę, albo najlepiej wyemigruje, a Polin i muzeum niech zostawi w spokoju. Już dość namieszał, dość zła uczynił. Emigracja to przecież wg pewnej żydówki nie tragedia.

MUSI Z CZEGOŚ
DO ROBOTY NIE PÓJDZIE MA ZNAJOMEGO ZYDA W POLIN TO MU ROBOTĘ ZAŁATWIŁ BRAWO GLIŃSKI

Lepiej juz poddajmy sie USA
Coraz wiecej zydowskich muzeów, cmentarzy, dotacji.. wyglada na to ze PIS sprzedal juz Polske zydom a ta cala walka o ustawe IPN to ustawka dla Polakow, ze niby rzad tak zaciekle walczyl ale sie nie udalo

https://dorzeczy.pl/kultura/57454/Minister-Glinski-powolal-czlonkow-Rady-Muzeum-POLIN.html

http://www.polin.pl/pl/aktualnosci/2018/02/27/rada-muzeum-polin-kadencja-2018-2022

https://wprawo.pl/2018/03/01/skandal-ryszard-schnepf-radzie-muzeum-polin-zalosne-tlumaczenie-ministra-glinskiego/

https://niezlomni.com/piotr-glinski-powolal-ryszarda-schnepfa-do-rady-polin/

33 thoughts on “691 Tradycyjna przeciw-polskość wyssana z.., czyli antypolonizm w wydaniu tzw. Muzeum Polin, na przykładzie przypadku Magdaleny Ogórek, prof. Pawłowicz, Rafała Ziemkiewicza, itp.

 1. katarzyna
  Pochodząc do tematu ironicznie: „Wszyscy jesteśmy antysemitami”

  ah
  Przecież o wiele lepiej byłoby im w Izraelu, na co oni czekają …..

  tukan
  Zapytasz żyda o pochodzenie, jesteś antysemitą !!!!!!!!!

  Ciemiorek
  Muzeum, szczodrze „futrowane” z naszych pieniędzy, może sobie pozwolić na arogancję!

  świętochłowiczanin
  Jak mówi/pisze Mistrz Stanisław Michalkiewicz: „mylą antysemityzm, ze spostrzegawczością”. A tak w ogóle, czy jeszcze na kimkolwiek „oskarżenia o antysemityzm” robią jakiekolwiek wrażenie?

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/385962-czy-publiczne-oskarzanie-o-antysemityzm-na-podstawie-dyskusyjnych-tweetow-stanie-sie-standardem-muzeum-polin

  Czy publiczne oskarżanie o antysemityzm na podstawie dyskusyjnych tweetów stanie się „standardem” Muzeum „Polin”?

  opublikowano: za 27 minut · aktualizacja: za 27 minut


  wPolityce.pl

  Trudno zrozumieć motywacje Muzeum Żydów Polskich „Polin”, które na wystawie „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68” umieściło nie tylko materiały dotyczące wydarzeń sprzed pół wieku, ale również współczesne tweety osób publicznych.

  Są to wypowiedzi uznane przez władze Muzeum za antysemickie, choć widać wyraźnie, że zastosowano najszerszą, pełną ideologii i także polityki definicję tego zjawiska. Definicję, pod którą podpaść może właściwie każda rozmowa o stosunkach polsko-żydowskich, zwłaszcza gdy mówimy o okresie stalinizmu. Jest to definicja tak szeroka, że zmieściłyby się na niej i takie postaci jak Stefan Kisielewski czy Maria Dąbrowska (wystarczy zajrzeć do ich pamiętników).

  Na uwagi Magdaleny Ogórek, którą również napiętnowano, Muzeum odpowiedziało:

  Wszystkie teksty są prawdziwe, pochodzą z różnych stron internetowych i mediów społecznościowych. Na wystawie nie publikujemy nazwisk ich autorów.

  CZYTAJ: Muzeum Polin nie przeprosi Magdaleny Ogórek. „Wpisy to przykłady współczesnego hejtu, zbliżone do języka, którym posługiwano się 50 lat temu”

  Nie jest to odpowiedź uczciwa, ponieważ tożsamość autorów wpisów jest oczywista dla wszystkich zainteresowanych. Tym samym placówka wysuwa potężne oskarżenie w oparciu o często więcej niż wątpliwe przesłanki. Sprawia to wrażenie chęci dokuczenia osobom nielubianym przez zarządzających Muzeum.

  W istocie Muzeum uprawia aktywność polityczną, bo przecież nie jest tak, że po stronie lewicowej nie można znaleźć podobnych wypowiedzi; skoro dociekanie pochodzenia jest antysemityzmem, to dlaczego na wystawie nie umieszczono słynnej publikacji „Newsweeka” o żonie prezydenta Dudy?

  Po styczniowej katastrofie w relacjach polsko-izraelskich polskie władze starają się zmniejszać napięcie, unikając emocji. Słusznie. Szkoda, że „Polin” wybrało odwrotny kierunek. Publiczne oskarżanie o antysemityzm na tak wątpliwych podstawach to działanie obliczone na eskalację, dolewające oliwy do ognia, utrudniające dialog i porozumienie.

  To także działanie, które w dłuższej perspektywie może skompromitować walkę z  antysemityzmem. Bo skoro antysemitą może zostać każdy, to finalnie nie będzie nim nikt.

  autor: Jacek Karnowski

  gość
  wykopać dziada polakożerce z tego muzeum i zastąpić go Polakiem, może powie kto w Polsce wprowadzał komunizm, kto mordował ŻW

  miromak
  warto pamietac kto jest odpowiedzilny za ten przybytek https://forumemjot.wordpress.com/2016/04/16/zaslugi-lecha-kaczynskiego-dla-muzeum-historii-zydow-polskich/

  WWR
  Najwyższa pora cofnąć wszelkie dotacje na to całe Polin. Nie może być tak, że żydki opluwają nas a my im za to płacimy.

  Konrad
  Kierownictwo Muzeum Polin jest swoista inkwizycja zydowska, ktora tropi i zwalcza wyimaginowany polski antysemityzm. Kto dal prawo tym Zydom oskarzac Polakow ? Znowu brystygierowa, wolinska, mic

  ……
  natychmiast zamknąć opłacaną z naszych podatków polakożerczą szczujnię…

  Polskę idziemy -Polacy-
  kazałem na koszulce wydrukować napis – nie lubie polityki żydowskiej w Polsce- jestem antysemitą. róbcie to samo i jak będzie ciepło zakładajcie i pokażmy ickom co o nich myślimy i jak ich :ko-chamy !

  Polubienie

 2. YIY
  Jakie władze budują i finansują ośrodki dywersji skierowane przeciwko wlasnemu państwu? Agenturalne.

  fxm
  To tylko potwierdzenie znanego powiedzenia. Przed wojną antysemitą był ten, kto nie lubił żydów, a teraz antysemitą jest ten kogo nie lubią…. A najgorsze, że za pieniądze naszych podatników w Polin.

  Zenia
  Fabryka ANTYPOLONIZMU i POLONOFOBII za polskie pieniądze nienawiść do polskich spraw, ludzi i historii.

  ewa
  Rząd w takim razie żydowski. Utrzymuje Kruki, Franki, Provident , utrzymuje przeterminowane długi, pod most , na ulice aby Żydzi żyli i nami pomiatali. Polin za ukradzione pien. Polaków.

  Krótka
  Czy min. Kultury Gliński może wytłumaczyć nam co ma ta wystawa wspólnego z muzeum „Polin” po drugie dlaczego to muzeum finansują Polacy z podatków a nie Żydzi ,przecież to kpina

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/385995-fabryka-antysemitow-w-muzeum-polin

  Fabryka Antysemitów w Muzeum POLIN

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: godzinę temu


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Wyrywek z mojej piosenki stał się eksponatem na wykładzie „Epidemie mowy nienawiści. Jak blisko Marca ’68 jesteśmy?”.

  Jestem wdzięczny organizatorom imprezy za promocję. Zgodnie z najnowszymi trendami obwiązującymi w świecie badań naukowych pod auspicjami POLIN, najlepiej jest wyrwać coś z kontekstu i opowiedzieć to własnymi słowami.

  Zacytowano fragment z mojej piosenki:

  Zasępił się sam Rotszyld

  Mistrz lichwy znamienity

  Oj, trapią się w Brukseli

  Zgryz mają też w Berlinie

  Wszyscy się bardzo spięli

  By nam podłożyć świnie

  Co jest dla mnie niezmiernie istotne, przywołano Studio Yayo, w którym ta piosenka była prezentowana. W ten sposób mam naukowe zaświadczenie, że nie był to program wyłącznie składający się z błazenady, a poruszał także tematy ważne i dla niektórych niewygodne. Za to tak naprawdę był oblepiony gazetowyborczym hejtem.

  Ta piosenka, była protestsongiem przeciwko grabieniu Polaków przez banksterów i system bankowy. Nazwisko Rotszyld jest nazwiskiem symbolem świata bankierów, tak jak o Polakach mówi się Kowalski. Co do brzydkiego słowa lichwa, to trudno inaczej nazwać praktyki do jakich dozwolono w III RP, gdzie swobodnie działają firmy, które pożyczając 2 tys. zł przymuszonym nieszczęśnikom, odbierają od nich i 5 tys. zł.

  Czyżby prelegent profesor Michał Bilewicz chciał obwieścić wszem i wobec, że Żydzi nie mają nic wspólnego z systemem bankowym? Czy to jest tajemnica, której lepiej nie wyciągać na światło dzienne?

  Moim obowiązkiem jako satyryka jest poruszanie spraw istotnych, spraw dotyczących czasem dotkliwie obywateli. A jako artysta muszę sięgać po figury , które przyciągną, a nawet zbulwersują słuchacza. Wtedy zwracam zdecydowanie jego uwagę na ważny problem.

  Ostatnio przy przepychankach o ustawę IPN, rząd Izraela bardzo pilnował by była wolność badań naukowy i wypowiedzi artystycznej. Czy pan panie profesorze Bilewicz nie zgadza się ze stanowiskiem rządu Izraela? Czy piosenki kabaretowe powinny być jednak weryfikowane przez odpowiednie komisje zanim dotrą do publiczności?

  Ale najbardziej jestem panu wdzięczny za zacytowanie fragmentu:

  Wszyscy się bardzo spięli

  By nam podłożyć świnie

  Wzruszyłem się, bo w zasadzie dorównałem samemu Bobowi Dylanowi, który jest nazywany prorokiem. Otóż mam dowód potwierdzony naukowo, że już trzy lata temu przewidziałem co się wydarzy. Że nawet w muzeum powołanym i utrzymywanym z polskich pieniędzy, by budować więź między naszymi narodami będzie się na siłę podkładać nam świnie, robiąc z nas antysemitów. A zmowa światowa by nas nękać, też okazała się smętna rzeczywistością.

  Pragnę zawiadomić, że nawet najbardziej ortodoksyjni Żydzi, posługujący się najbardziej podstępnymi chwytami polegającymi na oszczerstwach o mowę nienawiści, nie namówią mnie na bycie antysemitą.

  I jeszcze jedno. W swoich utworach będę poruszał takie tematy na jakie mam ochotę i będę występował w polskim interesie, nawet jeśli komuś się to nie podoba.

  A oto w całości utwór napisany po dojściu PiS do władzy.

  *Niech rekiny finansjery płyną stąd

  Cymes gescheft się tu kręcił tyle lat

  Dumny z Polski był banksterów świata kwiat

  Te pożyczki, te kredyty

  Drobnym drukiem cwane chwyty

  Dziś mamony raj bez wad coś nagle zbladł

  *

  Do mamienia przydał się szwajcarski frank

  I frajerów mnóstwo złowił każdy bank

  Ci co pragną mieć mieszkania

  Łatwi są do wykiwania

  Dziś zbiesili się dziennikarz, aktor, punk

  *

  Oj, martwią się na Wall Street

  Tudzież w londyńskim city

  Zasępił się sam Rotszyld

  Mistrz lichwy znamienity

  Oj, trapią się w Brukseli

  Zgryz mają też w Berlinie

  Wszyscy się bardzo spięli

  By nam podłożyć świnie

  Bo czemu już Polaczków

  Nie można tanio kupić

  Czemu grymaszą

  Gdy ich chcemy dalej łupić.

  *

  Agentura tu nad Wisłą spręża się

  I o braku demokracji wciąż się drze

  Że na konstytucję zamach

  Krzyczą wciąż w rozróby ramach

  Podburzony tłum już na ulice prze

  *

  Supermarket to jest przecież święta rzecz

  I niech PiS od niego ręce trzyma precz

  Jak podatki i jak vaty?

  Mamy przecież same straty

  My z dobrego serca handlujemy wręcz

  *

  Oj, martwią się na Wall Street…

  *

  Reitingami, sondażami trzeba grać

  Na Jamajce prasa musi temat grzać

  Kurs złotówki ma być wzdęty

  Stopy niech im pójdą w pięty

  Bo kolonia przecież musi mores znać

  *

  Oj, martwią się na Wall Street…

  *

  Bo tak się porobiło

  Że mamy nowy rząd

  Więc, niech rekiny finansjery

  Płyną stąd

  autor: Ryszard Makowski

  Czy PAD rzad nas slyszy mowi?
  Skonczyla sie realizacja obietnic dobrej zmiany! Ale dziwnym trafem jak icki podniosly raban ze Polacy chca mowic prawde o 39-56r to natychmiast rzad wszyscy swieci przepraszali a o muzem polin cisza!

  emi
  Kiedy państwo polskie wybuduje Muzeum Historii Polski w centrum stolicy, a nie na płotkach i przestanie finansować obce muzeum Polin i zaprzestanie budowania z naszych podatków muzeów żydowskich?

  Ani Doda Cicioliną`
  i żadne karłosie nie będą mi gipsować ust swoim „Tymczasowo nie możesz zamieszczać komentarzy”. Chcę i mogę, wy fyuty żydolskie!

  Mocno na wyrost ta piosenka.
  A żydowska wytwórnia fabryk antysemitów pod wezwaniem „żydorząd Polin” działa na pełnej mocy. Nie, to nie szanowny Ryszard M. jest tym komikiem, który mógłby założyć partię. Ani Doda Cicioliną.

  Polin jest do rozbiórki
  w muzeum Polin rządzą przestępcze elity rodem z PRL-u, czego przykładem jest Rychu Sznepf, złodziej publicznych pieniędzy, który za wyłudzenie od nas 400 tys zł powinien siedzieć od dawna w więzieniu

  Polin jest do rozbiórki
  PRL była państwem zbrodniczym i przestępczym (słowa Kiszczaka u Gadowskiego nie pozostawiają niedomówień) a jego elity (nam obce) zainstalowane przez Stalina suchą nogą przeszły do 3 UBeckiej.

  wiarus
  Jakby nie było, jesteśmy dziwakami. Za własne pieniądze budujemy obcym muzea, utrzymujemy je, a na końcu pozwalamy się w nich opluwać.

  ck.
  Nie ma nic śmieszniejszego niż żałosny kabareciarz . I to porównanie do Boba Dylana , ale jak pan zastrzegł , że będzie robił co chce i na co ma ochotę to i zapewne gwiżdże pan na krytyczną hołotę .

  zxx
  oj do tej pory nie wiem jakim cudem działają firmy które udzialają pozyczek przy stopie RRSO wynoszącej ponad 100%!! i nawet nie wiem jakiej narodowosci jest ich własciciel ! niekoniecznie zydem!

  kaja@kaja
  Brawo! Niech lichwa zniknie wreszcie z Polski a Premier niech się zaopiekuje zadłużonymi ponad miarę. Jest ich miliony.

  jj
  Czy minister Gowin mógłby wyjaśnić w jakim celu finansuje 2 mln grantem pana Bilewicza, który „realizując” (bo to co pokazuje to nie antysemityzm) swój projekt zieje antypolonizmem.

  Zenia
  Fabryka ANTYPOLONIZMU i POLONOFOBII za polskie pieniądze nienawiść do polskich spraw, ludzi i historii.

  Polubienie

 3. oko
  Ale ta ustawa obowiązuje tylko w Polsce, więc kogo będziemy ścigać jak to dotyczy innych Państw?

  Lulek
  A więc BBC pójdzie siedzieć na 3 lata we Wronkach! Będą robić kuchenki gazowe

  Kimbo Slajs
  Lulek durniu – nie BBC tylko osoba odpowiedzialna za to co zostało powiedziane w serialu.

  https://wpolityce.pl/polityka/386033-nowelizacja-ustawy-o-ipn-okazala-sie-potrzebna-rz-zlozono-juz-44-doniesienia-o-zniewazanie-narodu-polskiego-jeden-dotyczy-bbc

  Nowelizacja ustawy o IPN okazała się potrzebna. „Rz”: Złożono już 44 doniesienia o znieważanie narodu polskiego. Jeden dotyczy BBC

  opublikowano: za 3 minuty


  Zdjęcie ilustracyjne / autor: wPolityce.pl wPolityce.pl

  Złożono już 44 doniesienia na podstawie znowelizowanej ustawy o IPN – informuje „Rzeczpospolita”. Wnioski dotyczą znieważania i szkalowania narodu polskiego i wpływają do Głównej Komisji Badania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Jeden z wniosków dotyczy brytyjskiego serialu. O losie wniosków zdecydują prokuratorzy pracujący w komisji.

  ilka wniosków dotyczy stwierdzeń, jakie pojawiły się w filmach – wynika z ustaleń gazety. Jeden z nich dotyczy serialu, który ma upamiętnić 60. rocznicę tzw. wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz, zatytułowanego „Auschwitz – fabryka śmierci”. W produkcji BBC pojawiło się stwierdzenie „polskie getto żydowskie”.

  Na podstawie znowelizowanej ustawy o IPN, która obowiązuje od 1 marca, za znieważanie narodu polskiego np. przez używanie określeń „polskie obozy koncentracyjne” może grozić grzywna, a nawet kara bezwzględnego pozbawienia więzienia do trzech lat więzienia.

  Nie zapadła jeszcze decyzja, czy śledczy zajmą się sprawą. Mogą odmówić wszczęcia śledztwa, rozpocząć albo zawiesić je do czasu wydania wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

  Prawnicy przyznają, że jak na dwa tygodnie działania ustawy 44 wniosków to dużo

  — pisze „Rzeczpospolita”.

  ems/”Rzeczpospolita”

  autor: Zespół wPolityce.pl

  fsa
  Przecież tam w BBC i w 43 innych miejscach pukają się w czoło i mówią „jakie te polaczki durne”.

  asinus asinorum@porfirion
  „Złożono już 44 doniesienia na podstawie znowelizowanej ustawy o IPN” To znaczy, że przepisy działają i były bardzo potrzebne, a ten skowyt to ze strony tych co nam szkodzić bezkarnie by chcieli.

  kilim
  Wszyscy ci którzy szkalują naród polski i zostaną ukarani, a nie przebywają na terenie Polski z chwilą wjazdu do Polski zostaną ukarani za szkalowanie Polaków i Polski.

  Medioznawca
  Zamkną BBC , no to sie SKY ucieszy że im konkurent zniknie .

  Jarek Fujarek
  Trzeba budować nowe więzienia i to szybko. I kupować hurtowo samoloty do ekstradycji. Niedługo cała ludzkość będzie odsiadywać 3 lata więzienia w Polsce. I dobrze jej tak!

  Polubienie

 4. Żydzi Pokazują PIS kto Naprawdę Rządzi w Polsce. Muzeum Polin Atakuje Gwiazdy TVP Ziemkiewicz Ogórek

  wideoprezentacje
  Published on Mar 14, 2018

  Krzysztof Drzewiecki Drzewiecki
  Kto trzęsie drzewem prawdy na tego spadają obelgi i łatka antysemity, żydzi kierują się Talmudem księga nienawiści, ksenofobii , nietolerancji wobec nie żydów czyli gojów. Ator, muzeum Polin wybudował Lech Kaczyński za pieniądze Polaków rzekłbym bez Polaków ponieważ nie mamy nic do gadania odnośnie prowadzonej polityki historycznej muzeum,

  MrSigneto
  To jest bardzo przykre, stanowcze STOP Antypolonizmowi Żydowskiemu !!!

  Gregory
  „Lobby Izraelskie w USA” Mearsheimer John J., Walt Stephen M. – lektura godna uwagi, podobnie jak książka G. Edward Griffin „Finansowy potwór z Jekyll Island” – otwiera oczy.

  Polubienie

 5. Bogdan@bgh
  Jednak Gowin i Gliński to łajdacy, to będzie lanie na wyborach.

  Pomyśleć, że ludzie decydujący
  o nauce w Polsce są takimi durniami, że nie znają żydowskiego nazizmu znanego każdemu polskiemu murarzowi. Otóż nie, nie są durni, są też żydami. Takimi jak preŻYDent czy morawer. Durniami jesteśmy my!

  Ciemiorek
  Jak bardzo święty i przez kogo wyświęcony jest święty poseł Gowin?

  kowalski
  A kiedy do decydentów czyli Gowina i Glińskiego dojdzie że finansują za polskie pieniądze pasożytnicze a często jawnie antypolskie środowiska. I kiedy kierownictwo „dobrej zmiany” zamierza to skonczyć

  https://wpolityce.pl/polityka/386124-nasz-wywiad-dr-hab-szumilo-ipn-polityka-grantowa-w-polskiej-nauce-sluzy-politycznej-poprawnosci

  NASZ WYWIAD. Dr hab. Szumiło (IPN): Polityka grantowa w polskiej nauce służy politycznej poprawności

  opublikowano: za 40 minut · aktualizacja: za 34 minuty


  Dr hab. Mirosław Szumiło / autor: lublin.ipn.gov.pl wPolityce.pl

  Nazwa wskazuje, że pan dr hab. Bilewicz na podstawie badań chce stworzyć model pokazujący jak w Polsce mowa nienawiści rozprzestrzenia się w formie epidemii. O szerzeniu mowy nienawiści mówił na wykładzie w muzeum Polin. To jest też kolejne ideologiczne założenie, które ma doprowadzić do z góry założonego wyniku

  — mówi pracownik naukowy UMCS w Lublinie i Biura Badań Historycznych IPN dr hab. Mirosław Szumiło w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

  wPolityce.pl: 2 miliony złotych na grant dla pana dra hab. Michała Bilewicza na badania, których celem jest stworzenie „epidemicznego modelu mowy pogardy” wzbudziło ogromne kontrowersje. Grant przyznało mu Narodowe Centrum Nauki nadzorowane przez ministra Jarosława Gowina. Co pan sądzi o tej decyzji?

  Dr hab. Mirosław Szumiło: Próbowałem się przyjrzeć temu grantowi. Zapoznałem się z jego głównymi założeniami i tym co pan dr hab. Michał Bilewicz mówił podczas wykładu w muzeum Polin. Dzięki temu widać, o co mu chodzi w grancie. Przede wszystkim zawęża mowę nienawiści tylko do wypowiedzi antysemickich, antymuzułmańskich i homofobicznych. Wypowiedzi szkalujące katolików i Polaków pomija. To pokazuje, że grant ma przyjęte z góry ideologiczne założenia. Pan Bilewicz chyba z góry postawił sobie tezę, którą udowodni.

  Co według pana oznacza tytuł „epidemiczny model mowy pogardy”?

  Mogę się jedynie domyślać. Nazwa wskazuje, że pan dr hab. Bilewicz na podstawie badań chce stworzyć model pokazujący jak w Polsce mowa nienawiści rozprzestrzenia się w formie epidemii. O szerzeniu mowy nienawiści mówił na wykładzie w muzeum Polin. To jest też kolejne ideologiczne założenie, które ma doprowadzić do z góry założonego wyniku.

  Jaki to może być wynik?

  Udowodni, że mowa nienawiści w Polsce szerzy się coraz bardziej. On ten model skonstruuje i pokaże, że to epidemia. Tak nie można prowadzić badań. To nie jest zgodne z warsztatem naukowym. Naukowcy najpierw muszą dogłębnie zbadać zjawisko i dopiero wtedy mogą wyciągać wnioski. Ale łatwiej otrzymać dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki na badanie podobnego typu na jakie otrzymał pan Bilewicz niż na niektóre tematy z historii Polski.

  Na jakie tematy trudno otrzymać granty z Narodowego Centrum Nauki?

  Przyznawanie grantów jest uzależnione od aktualnie obowiązujących wzorców i kierunków na Zachodzie Europy. Popularne są politycznie poprawne zagadnienia, przede wszystkim gender. W kulturze, historii, sztuce i literaturze szuka się wątków genderowych. W różnych dziedzinach nauki szuka się wątków homoseksualnych i potwierdzenia, że wszelkiego rodzaju mniejszości seksualne odgrywały istotną rolę w historii. Genderyzm w nauce stara się przekonywać nas, że mniejszości seksualne nie są niczym dziwnym. Jeżeli zaproponowałbym grant zatytułowany „Żydówki lesbijki na Mazowszu i Podlasiu” to zapewne otrzymałbym na niego duże dofinansowanie, bo w jednym temacie zawarłbym trzy mniejszości. To oczywiście ironia, ale tak naprawdę to wygląda. Doszukiwanie się antysemityzmu i wszelkiej ksenofobii – polskiej, europejskiej, chrześcijańskiej należy także do modnych tematów.

  Drugim dogmatem polityki grantowej jest umiędzynarodowienie badanych tematów.

  Preferowane są tematy są międzynarodowe, które nie dotyczą Polski. Można dostać grant np. na badanie jakiegoś plemienia w Burkina Faso. Nie otrzyma się natomiast pieniędzy na badania regionalne na Podlasiu czy Lubelszczyźnie. Nie są też np. preferowane badania nad terrorem komunistycznym i partią komunistyczną. Naukowcy, którzy chcą badać typowo polskie tematy mają małe szanse na otrzymanie grantów. Nie są to tylko moje obserwacji, to wynika również z ocen moich kolegów historyków.

  Jeżeli projekt reformy nauki i szkolnictwa wyższego firmowany przez premiera Gowina wejdzie w życie w obecnym kształcie, nie będzie finansowania regionalnych badań historycznych.

  Badania w naukach humanistycznych zostaną zepchnięte na margines. Rzadko jest przyznawane finansowanie na regionalne badania historyczne. Pula pieniędzy jest ograniczona, tylko niewielki procent aplikujących otrzymuje pieniądze. Ciężko w takiej sytuacji rozwijać naukę. Według planów ministerstwa nauka ma się rozwijać i finansować tylko poprzez granty. Tak się nie da pracować, 4/5 naukowców z humanistyki i tak grantu nie otrzyma, więc nie będą się mieli z czego utrzymać.

  Nie będzie miał kto badać polskiej historii regionalnej. Nie będą np. powstawać nowe prace o podziemiu wojennym i powojennym na Mazowszu.

  Historia regionalna będzie istnieć tylko dzięki pasjonatom, którzy będą prowadzić badania za własne pieniądze. Nie będzie też pieniędzy na historię ojczystą, tylko środki na historię międzynarodową. Jednak żeby badać historię Polski, nawet lokalną trzeba również odwiedzać zagraniczne archiwa.

  Wśród zarzutów do pana Bilewicza pojawia się zarzut, że uważa za patriotę prof. Jana T. Grossa.

  Nie chciałbym wypowiadać się o patriotyzmie Grossa, bo jest to kwestia subiektywna. Dla mnie jako historyka istotniejszą kwestią jest jakość jego pisarstwa. Prof. Gross jest przedstawiany jako wybitny historyk i badacz, zapomina się, że jest socjologiem, a nie historykiem. Nie stosuje się do zasad pracy historyka, z warsztatu pracy socjologa też nie do końca korzysta.

  Skąd taki wniosek?

  Chociażby na przykładzie słynnej książki „Sąsiedzi” widać jego podejście do źródeł. Z góry założył, że pewne źródła są wiarygodne, a inne nie. Dla niego całkowicie wiarygodne są tylko relacje Żydów ocalałych z Holokaustu. Zresztą jest to dogmat przyjęty przez badaczy Holokaustu na świecie. W przypadku „Sąsiadów” ten dogmat okazał się błędny. Gross oparł się na relacji świadka, którego wtedy w Jedwabnem nie było. To jest ogólna kwestia manipulowania źródłami i doboru niesprawdzonych źródeł oraz wyciągania z tego nieuprawnionych wniosków. Dotyczy to też jego innych książek, ale nie wszystkich. Gross kiedyś wydał wspólnie z żoną dobrą rzecz, źródła opatrzone wstępem, zatytułowane „W czterdziestym nas Matko na Sybir zesłali…”. To była solidnie opracowana książka. A potem zaczął pisać inne rzeczy.

  Dlaczego tak się stało?

  Bo po tej solidnej książce żadne splendory ani korzyści na niego nie spływały. Uważam, że pisze pod czytelników zachodnich i amerykańskich, żeby na tym zarobić. Przy okazji bardzo szkodzi Polsce i ją szkaluje.

  Obecny system grantowy jest zły. Jak powinien być skonstruowany, żeby służył nauce? Co powinno się zmienić, żeby służył badaniom historycznym?

  Nie powinno się stosować sztucznych preferencji dla niektórych modnych tematów. W humanistyce i naukach społecznych powinno być wsparcie dla badań, które dotyczą historii Polski. Naukowcy powinni zajmować się tematami, które są niezbadane i istotne dla społeczeństwa, naszej świadomości i tożsamości historycznej. Gender nie jest ważny dla Polaków. Są sprawy dużo bardziej istotniejsze dla naszej historii. Najlepiej byłoby, gdyby przyjęto obiektywne kryteria przyznawania grantów. Problemem jest też system recenzowania grantów.

  Na czym on polega?

  Recenzenci są niejawni, chociaż znają nazwiska autorów. Nie ponoszą odpowiedzialności za to, że odrzucają dobre projekty ze względów ideologicznych albo osobistych. Nie biorą jednak odpowiedzialności osobistej za podejmowane decyzje. Pojawiła się również próba wprowadzenia anonimowych recenzji do habilitacji przez nową ustawę o szkolnictwie wyższym i nauce. Powstał jednak tak duży opór, że ministerstwo się z tego rozwiązania wycofało. To był absurdalny pomysł. Jestem zwolennikiem pełnej jawności. Wszystkie recenzje powinny być jawne, podobnie jak jawni powinni być ich autorzy. Dobór recenzentów nie może być tendencyjny.

  Rozmawiał Tomasz Plaskota

  osadnik
  Nauki humanistyczne nie istnieja od dawna! Gender wszystko sobie podporzadkowal. Kazdy faszyzm (takze obecny lewacki) tworzy wlasne nauki. Jak za Hitlera, Stalina, Mao ,tak i za Sorosa.(I won z Gowinem!).

  Ministrze Gowin!Zabierz siePan
  za czerwone dynastie i TW zalegajace na uczelniach i w PANie! Tam az sie roi od lajdakow! A jesli chodzi o IPN to skoro Cenckiewicz sie stamtad zwolnil to i tam sa lajdacy i TW! Zrobic tam porzadek!

  11
  i oczywiście apelujmy w duchu dialogu i porozumienia do NCK o większy pluralizm w doborze tematów, bo pan min. Gowin nie może, to byłby kolejny front i awantura, UE zabierze dotacje, USA wystosuje notę

  oddaj kase zydzie
  zyd sznepf wyludzil 0,5 mln pln a ty goju dalej siedz i bij brawo.

  22 postulat
  zabrać zydom co do grosza i kibicom rozdac

  stas
  smród uni wolnosci ,rozszerza sie nad rzadem niby PIS

  11
  min Brudziński już powinien odkładać kasę na raport prof. Bilewicza. Prace jego speckomisji do zwalczania rasizmu i ksenofobii ruszą pełną parą tylko wtedy, gdy będę dysponować intelektu. podbudową.

  finka
  P. Bosak doskonale ocenił pseudo naukowe badanie p. Bilewicza, a Gowin i Gilński z naszych podatków finansują antypolskie działania.

  seneka_pl@seneka_pl
  Przepraszam że spytam ale czy naprawdę nam (pisowi) potrzebne są przeszczepy z Platformy ? Zjednoczona prawica to niby dobry pomysł na wygranie wyborów z Platformą ale chyba jednak taki Gowin jest kulą u nogi naszego rządu i naszego PiS-u

  „Obie opcje mają obstawione„
  Zwracasz się przeciw złemu żydowi i wpadasz w sidła „dobrego” żyda. Nie wierzyliśmy, że kaczor to gudłaj! I proszzz, wyxxbał Macierewicza a jego WOT wyśle żydom do obrony ich terytorium-http://niezalezna.pl/219582-zolnierze-wot-z-wazna-misja-znamy-szczegoly

  Polubienie

 6. Bosak o wykładzie w POLIN: Może chodzić im o wywołanie nastrojów antyżydowskich wśród Polaków

  Radio WNET
  Published on Mar 15, 2018

  Mark Zark
  W Izraelu jest większy anty Polonizm, niż anty Semityzm w Polsce. To należy podkreślać i z tym należy walczyć.

  esoxmz
  Jeżeli Polacy byli takimi antysemitami podczas IIWŚ, to mam jedno pytanie. Dlaczego niemcy podczas okupacji TYLKO W POLSCE wprowadzili tak drakońskie kary za pomoc żydom.

  Izabela Bajda
  sila pieniadza nie szuka logiki ani faktow, jest manipulacja a z ta trzeba walczyc slowem i faktami… media sa na uslugach, ale opinia swiatowa i europejska wlacznie nie jest az tak zaslepiona i widzi przez podstepne dzialania…

  Polubienie

 7. katarzyna
  Za nasze pieniądze nas opluwają. Przecież to są pieniądze nasze, podatników. My, Polacy pracujemy na naszych wrogów.

  Gościu
  Zmienić nazwę na ANTYPOLIN zgodnie z filozofią tego antypolskiego przybytku indoktrynacji. A potem oddać Eskimosom.

  WLS
  KŁAMLIWE poparte DOWODAMI? Kłamstwo nie ma dowodów. Więc jak? Poparte dowodami te tezy czy sformułowanie jest co najmniej niezręczne?

  Dość już tej hucpy
  Za nasze pieniądze! Jak możemy pozwalać na to by nas tak opluwano? Protest senatorów to za mało! Żądamy dymisji min. GLIŃSKIEGO, GOWINA, SELLiNA, WYMIANY KADRY W POLIN!

  kama
  Wielu z „wypędzonych” pocałowałoby Gomółkę w doopę za otwarcie granicy. 30% szukało korzeni żydowskich, żeby się załapać na „wypędzenie”. Pamiętam ten czas ! Wielki lament…!

  https://wpolityce.pl/polityka/386203-senatorowie-pis-protestuja-przeciwko-debacie-w-muzeum-polin-klamliwe-tezy-zostaly-poparte-slabymi-dowodami

  Senatorowie PiS protestują przeciwko debacie w Muzeum POLIN: „Kłamliwe tezy zostały poparte słabymi dowodami”

  opublikowano: 18 minut temu


  autor: Fratria/Mateusz Zelnik wPolityce.pl

  W czasie niedawnej debaty w Muzeum POLIN stawiano kłamliwe tezy o „antysemityźmie wtórnym” – uważają senatorowie PiS Artur Warzocha i Rafał Ślusarz. W oświadczeniu adresowanym do marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego pytają, czy powinno się wspierać ze środków publicznych „tego typu działalność”.

  W oświadczeniu senatorowie odnoszą się do debaty pt. „Epidemie mowy nienawiści. Jaki blisko Marca‘68 jesteśmy?” oraz wykładu, który wygłosił dr hab. Michał Bilewicz, psycholog społeczny z Uniwersytetu Warszawskiego.

  Senatorowie twierdzą, że w trackie wykładu „zostały postawione kłamliwe tezy o +antysemityzmie wtórnym+, którego poczucie ma rzekomo narastać obecnie wśród Polaków”. Jak piszą senatorowie, zostało to zobrazowane „zmanipulowanymi i wyrwanymi z kontekstu wypowiedziami i publikacjami polskich i dziennikarzy i polityków Prawa i Sprawiedliwości”. Zdaniem autorów oświadczenia w czasie debaty mowę nienawiści i uprzedzenia wobec narodu żydowskiego przypisywano też przedstawicielom m.in. Instytutu Pamięci Narodowej czy Kościoła katolickiego.

  Senatorowie przekonują, że Muzeum POLIN „ostatnio stało się narzędziem walki politycznej”.

  Z relacji audio zamieszczonej na stronie Muzeum „POLIN” (…) wynika, ze kłamliwe tezy zostały poparte słabymi dowodami w postaci nierzetelnej interpretacji przeprowadzonych badań, powoływaniem się na opinie publicystów i internautów

  — piszą.

  Autorzy oświadczenia zwracają uwagę, że Bilewicz został w zeszłym roku laureatem grantu w wysokości 2 mln przyznanego przez Narodowe Centrum Nauki na projekt badający mowę pogardy. Ich zdaniem wystąpienie Bilewicza w POLIN dowodzi „bardzo swobodnej interpretacji prowadzonych przez niego badań”.

  W związku z powyższym zasadne wydaje się pytanie do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, czy nadzorowana przez niego jednostka powinna wspierać ze środków publicznych tego typu działalność oraz do czego przydatne będą wyniki badań interpretowane w podobny sposób?

  — pytają.

  Należy oczekiwać, że MNiSW za pośrednictwem NCN dokładnie rozliczy wykorzystanie na realizację przedmiotowego projektu środków pochodzących z grantu

  — dodają.

  Senatorowie wyrażają też opinię, że „wspieranie ze środków publicznych przedsięwzięć niezgodnych z polską racją stanu jest bezzsadne”.

  Temat antysemityzmu podnoszono ostatnio w kontekście krytykowanej m.in. przez Izrael i USA nowelizacji ustawy o IPN, jak również 50. rocznicy Marca‘68. Z okazji pięćdziesiątej rocznicy wydarzeń marcowych w Muzeum Historii Żydów Polskich otwarto ekspozycję „Obcy w domu. Wokół Marca‘68”. Jak mówił podczas konferencji dyrektor tej placówki prof. Dariusz Stola, wystawa ma przypomnieć wiosnę 1968 roku.

  Nie tylko kampanię antyżydowską, doświadczenia osób wówczas represjonowanych, walkę pomiędzy frakcjami władz komunistycznych, ale przede wszystkim bunt studentów, który był wtedy najważniejszym wydarzeniem. Z oczywistych powodów skupiamy się na żydowskim i antyżydowskim aspekcie Marca 1968 r.

  — mówił Stola.

  mly/PAP

  Duda to zaden patriota
  Duda przepraszajac za Marzec 68 zdradzil polska racje stanu. Ja nie wierze juz temu prezydentowi.

  adiunkt
  Otóż to: „wspieranie ze środków publicznych przedsięwzięć niezgodnych z polską racją stanu jest bezazsadne”. Grantu na badanie historii Polski na taką sumę (2 mln zł.) niemal nie można dostać

  saga
  wasz protest to za mało !!

  emi
  Wycofać finansowanie i innych tzw stowarzyszeń itp za szkalowanie, nie budować kolejnych muzeów. Muzeum Historii Polski w centrum stolicy.

  ps
  Przyjmując tezę, że w Polsce narasta antysemityzm, powstaje pytanie dlaczego ? Jednym z argumentów w walce opozycji z rządem jest właśnie wyimaginowany antysemityzm.

  abc
  Senatorowie PiS to buce. Jeszcze se Krzyżaków sprowadźcie i potem protestujcie.

  Michal I.@Michas33
  kierownik działu naukowego Żydowskiego Instytutu Historycznego profesor Andrzej Żbikowski oświadczył na antenie POLSAT-News w rozmowie z redaktorem Jarosławem Gugałą, że

  udział Polski i Polaków w holokauście jest oczywisty i „jest znacznie większy niż do tej pory sądziliśmy”

  dla polskiego Żyda najlepszą strategią uratowania się przed śmiercią nie była ucieczka z getta i ukrywanie się wśród Polaków po „aryjskiej stronie” ale pójście do obozu koncentracyjnego.

  Zdaniem pana profesora oddanie się władzom niemieckim pod ochronę w obozach koncentracyjnych chroniło Żydów przed prawie pewną śmiercią z rąk Polaków lub na skutek zadenuncjowania przez Polaków.

  Proszę zwrócić uwagę, że jest to urzędnik państwowy, opłacany tak jak cały Żydowski Instytut Historyczny z polskich podatków, a ze względu na pełnioną funkcję ma olbrzymi wpływ na treści przekazywane przez muzeum Polin.

  Nie muszę wspominać, że nikt nie podjął nawet próby zwolnienia go z pracy czy oskarżenia z paragrafów dotyczących kłamstwa oświęcimskiego

  kazik
  Prawda i obrona Polaków przed agresywnym atakiem kłamstwa tworzonego przez żydów . Jest interpretowana jako antysemityzm. Polska bardzo sowicie opłaca organizacje żydowskie na swą zgubę.

  zuzol@zuzol
  Przecież to ten wasz ukochany PIS na to daje pieniądze. Sami sobie jesteście winni. W tajemnicy powiem, że jest na to jedna prosta rada: pozbyć się socjalistycznych złudzeń, przestać głosować na socjalizm, a wtedy automatycznie działalność łajdaków, cwaniaków i pospolitych złodziei publicznego grosza ustanie, bo nie będzie czego kraść.

  Radek
  Nie ma finansowania antypolskich organizacji na polskiej ziemi. Bez roznicy czy to sa zydzi czy niemcy czy inne nacje. Duda to karierowicz. Duda jako Polski Prezydent to najwiekszy blad PISu.

  Gogh@okluzja
  polski cmentarz powązkowski od lat odbudowywany jest z datków warszawiaków ,zbieranych w dniu 1-go listopada , bo nie ma pieniędzy a tam są dzieła polskiej rzeźby,bo tylko na cmentarzach mogły być podczas zaborów, obok cmentarz żydowski na który przeznaczono 100 mln zl na odbudowę, to Żydzi nie mogą sami zadbać o swoja kulturę, ciągle brać, w jakim stopniu polski cmentarz jest gorszy od żydowskiego i tak ze wszystkim,polskie zawsze gorsze

  Polubienie

 8. gregor
  mnie jako Polaka intersuja historie jak zydzi mordowali i tepili nas w czasie wojny i po wojnie czego doswiadczono w mojej rodzinie

  wstańcie z kolan do cholery !!
  „Jednak niezadowolenie z tego, że we własnym kraju jesteśmy arogancko obrażani i jeszcze za to płacimy, narasta”. To prawda… Jeśli rząd tego nie przerwie, BARDZO ŹLE SIĘ TO SKOŃCZY !!!

  as
  Makowski dobrze mówi, ale i tak bardzo delikatnie.

  Tyle.w.temacie@Tyle.w.temacie
  Siły pragnące powroty „by wróciło jak było” nie spoczną póki nie zdemolują „dobrej zmiany”… rząd się miota by wszystkim dogodzić, ale nic z tego nie wychodzi bo po doklejeniu nam łaty antysemitów nic już nie będzie takie samo… trzeba było podziękować ambasador – litwaczce i zakręcić kurek sponsoringu wszelkich instytucji żydowskich, nic tak nie działa na Żydów jak brak kasy, ale kto to zrobi?? Gliński?? Wolne żarty….

  kubus2x@kubus
  Szanowni czytelnicy Prezydent Duda przeprasza za Marzec 68 , Gowin mówi że Polska to to rodzinna ziemia dwóch narodów , Gliński sypie pieniędzmi na antypolskie ośrodki , muzeum Polin, gazeta Chidusz , sypie grubymi milionami na żydowskie projekty jak muzeum Getta, odnawianie Kirkutów a na polskie projekty mu brakuje. To czego Wy oczekujecie

  https://wpolityce.pl/polityka/386355-jestesmy-we-wlasnym-kraju-obrazani-wyzywani-od-antysemitow-i-jeszcze-za-to-szczodrze-placimy-ewenement-w-skali-swiatowej

  Jesteśmy we własnym kraju obrażani, wyzywani od antysemitów i jeszcze za to szczodrze płacimy. Ewenement w skali światowej

  opublikowano: 3 godziny temu


  autor: Fratria/Mateusz Zelnik wPolityce.pl

  Tylko senatorowie PiS Artur Warzocha i Rafał Ślusarz zabrali publicznie głos po skandalicznym „wykładzie” w Muzeum POLIN.

  Niebezpieczny dla władzy jest moment kiedy jej przekaz zaczyna zdecydowanie odbiegać od nastrojów najwierniejszego elektoratu. Od chwili zaatakowania Polski przez rząd Izraela słowami ambasador tego kraju wypowiedzianymi w szczególnym miejscu czyli w Auschwitz, nasze władze czynią starania by załagodzić sytuację. Szukanie porozumienia i wyjaśnienia zadrażnień jest słuszną linią postępowania. Jednak w tym przypadku natrafiamy na tak nieprzejednaną wolę drugiej strony, że dalsze ustępstwa zaczynają wyglądać na rejteradę.

  Taktyka przeczekania, nierozdmuchiwania pewnych tematów, robienia uników w nadziei, że  sprawa straci paliwo i samoczynnie się ulotni, niestety nie przynosi rezultatu. A co więcej, natrafia na coraz większe zdumienie elektoratu. Prowokacje przeciwko dobrym stosunkom polsko-żydowskim są podejmowane tu na miejscu, a ci którzy nas swobodnie szkalują śmieją się nam w nos. I trudno im się dziwić. Fundujemy im wygodne i dostanie życie i zapewniamy komfortowe warunki do pomawiania nas o co tylko zapragną. Ostatnio jest trend by z nas robić na siłę antysemitów. Paradoksalnie można podejrzewać, że ta ostentacyjna walka środowisk żydowskich z antysemityzmem, ma na celu wzniecenie właśnie nastrojów antysemickich. Tu trzeba zauważyć, że nasze społeczeństwo zachowuje się nad wyraz cierpliwie i odpowiedzialnie. Nie dajemy się podjudzić jawną hucpą i to bardzo dobrze.

  Natomiast trudno, żeby Polacy nie czuli doskwierającego dyskomfortu i żeby nie narastało zbulwersowanie. Niewybredny paszkwilant jakim jest dr hab. Michał Bilewicz, który na podstawie wielce naciąganych dowodów prowadził debatę pt. „Epidemie mowy nienawiści. Jaki blisko Marca‘68 jesteśmy?”, nie dość, że jest opłacany przez Uniwersytet Warszawski jako pracownik uczelni, to jeszcze na swoje wypocinowe dociekania dostał od Narodowego Centrum Nauki grant wysokości 2 mln zł.

  W zasadzie tak jak się należy zareagowali tylko dwaj senatorowie PIS, Artur Warzocha i Rafał Ślusarz. Skierowali oświadczenie adresowane do marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego pytając, czy „tego typu działalność”powinna być wspierana ze środków publicznych?

  Podobne pytania pchają się namolnie w przypadku niezwykle hojnie obdarowywanych jednostek, które ostentacyjnie prowadzą działalność antypolską. Ponadto wygląda na to, że donator z lekką ręką jakim jest nasz rząd, nie ma nawet ostatecznego wpływu na obsadę dyrekcji tych instytucji, nie mówiąc o  ich poczynaniach. Praktycznie utrzymujemy z pieniędzy polskiego podatnika eksterytorialne placówki niekryjące do nas niechęci. Trudnią się akcjami dyfamacyjnymi łakomie powielanymi przez media całego świata.

  Największym problemem jest obóz w Auschwitz. Finansujemy miejsce, które wykorzystywane jest do oskarżeń nas o współudział w Holocauście. To tu przyjeżdżają wycieczki z całego świata. Czy wielu z tych turystów zadaje sobie trud zrozumienia, że to niemieckie obozy zagłady? Słyszał, że to są „polskie obozy śmierci”, rzeczywiście to jest w  Polsce, więc wszystko pasuje. A już czymś na co się nie można zgodzić, to jest tendencyjne pomijanie polskich ofiar tego obozu i „wychowawczy” aspekt wizyt młodzieży z Izraela, której jest wpajana nienawiść do Polaków jako sprawców cierpień ich przodków.

  Był drukowany w portalu „wPolityce.pl” list do naszych władz, opisujący praktyki jakie mają miejsce na terenie obozu Auschwitz. Niestety został praktycznie zignorowany.

  List otwarty do premiera Glińskiego w sprawie fałszowania historii w muzeumKL Auschwitz

  Może należałoby rozważyć wariant austriacki zamykania dawnych obozów śmierci. Obecnie nie służą one przestrzeganiu ludzi przed okropieństwem ludobójczych totalitaryzmów, tylko wytaczaniem przeciwko nam najbrudniejszych kampanii. I my jeszcze za to płacimy. I finansowo i wizerunkowo.

  To co się dzieje w Muzeum POLIN to kontynuacja pedagogiki wstydu stosowanej niezwykle skutecznie w stosunku do Polaków w III RP. I nie wywołuje to oddźwięku władzy, którą powinna nas stanowczo reprezentować. W dużej części społeczeństwa zaistniała sytuacja budzi sprzeciw. I  wręcz szokuje postępowanie władz, obiecujących otwieranie kolejnych przyczółków mogących być ośrodkami antypolskiej propagandy. Jeśli jakaś instytucja nie działa zgodnie ze statutem, a ktoś komu przydzielono grant zachowuje się niegodnie, chyba istnieją możliwości zweryfikowania czy nadal należy go wpierać.

  Dochodzimy do takiego absurdu, że ministrowie, którzy przeważnie uczciwie pracują mają być pozbawieni nagród, ale tych, którzy nas bez skrupułów obrażają nie można w żaden sposób tknąć. I nadal trzeba ich obsypywać publicznym groszem.

  Na razie sondaże są dla PiS przychylne, ale sondaże mają to do siebie, że wykazują się bezwładnością. PiS zrobił dużo dobrego dla Polaków i to cały czas procentuje. Jednak niezadowolenie z tego, że we własnym kraju jesteśmy arogancko obrażani i jeszcze za to płacimy, narasta. Rząd pomimo niezwykle trudnej sytuacji w jakiej został postawiony, musi dać jasny sygnał, po której stronie wojny informacyjnej się opowiada. Bo że taka wojna się intensywnie toczy to chyba nikt nie ma wątpliwości.

  autor: Ryszard Makowski

  Nie wiadomo po czyjej stronie
  kaczyński? To zrób eksperyment myślowy, że jest po żydowskiej stronie, okrągłostołowej. I wtedy jego „nieudana” polityka kadrowa staje się logicznie antypolska, prawda? Aż do wyrżnięcia PBSz i AM

  dor
  PiS już dawno porzucił swój elektorat i Polskę, teraz mamy POLIN pełną gębą! Gardłowanie tu NIC nie da!

  advocem
  Podpisuje się pod każdym zdaniem. Gdzie jest pełnom. rządu do zwalczania oszczerstw i kłamstw żydowskich i „polskich „naukowców. Jak i kiedy ma być realizow. nowa polityk. histor. za lata 1937-1990.

  A porównaliście kiedyś mordy
  karłosiów, wiltsztajnów, śpiewaków, mazurków, urbanów, danielsów, blumsztajnów, sztolcmanów, dudy, szechtera i mnóstwa tych „starszych braci” Polaka czy Dziwisza? Widzicie te wary i filc na łbie?

  glinski z guwinem WON z rzadu!
  Brawo Panie Makowski!! Pan jedynie pisze prawde o tym zdradzieckim rzadzie!! Bo w tym portalu jedynie propaganda sukcesu PIS sie wylewa a o tym co robi glinski z guwinem nie pisza, a to zdrajcy z UW!

  saga
  lata całe mieszkali w Polsce Polacy a o niektórych mówiło się, że pochodzenia żydowskiego. Dziś słyszy się, że mieszkają w Polsce obok siebie dwa narody -Polacy i Żydzi. Kiedy nastąpił ten podział ?

  ddd
  Trafne, trafne, trafne. Tylko, że Kaczyński nie wiadomo po czyjej stronie

  pyjte
  jak się sami podkładamy, inaczej być nie może, jakieś komisje ds.antysemityzmu, przepraszanie za wydumaną krzywdę Żydów w 68-wykorzystali sami kaci z SB, aby w glorii uciec na zachód itd.

  Jesteśmy we własnym kraju,
  na „konserwatywnej niezależnej” witrynie, a mimo to jakiś żyd nieustannie kasuje nasze wpisy i usiłuje nas banować. No ale to i tak pikuś w porównaniu z gipsiarzami – wiltsztajnem, mazurkiem, karłosiem..

  loczekbkmmm@loczekbkmmm
  Trwa wieloletnia nagonka na PiS ,a PiS boi się odpowidzieć tym samym. PO wozi platformę z politykami PiSu ,to już następnego dnia PiS powinien oblepić miasta z przekrętami za rządów POPSL.

  Bolek
  Mam w rodzinie jeszcze świadków tamtych dni. Żydzi nie byli tylko ofiarami tak w czasie wojny jak i po wojnie.

  maria
  obozy powinny być starannie rozebrane i odesłane właścicielom, natomiast w miejscach obozów powinien stanąć pomnik, krzyż w celu upamiętnienia tamtych zdarzeń

  Polubienie

 9. Stop Stop
  Jasne panie Janku, oczywiście to co działo się ostatnio w Polin (mam na myśli muzeum, nie Tenkraj) to zwykły wykład na temat savoir vivre nie żadne tam szkalowanie. A jak naplują w twarz to – deszcz?

  Tyle w temacie
  Przykro mi ale kompletnie nie mam wrażenia by ten rząd bardzo dbał o wizerunek Polski ba w wielu sprawach jest całkiem odwrotnie co w medialnym świecie po prostu świetnie widać

  precz z kłamstwem
  To nie jest pewne czy koniec szkalowania. Władza jakby znowu sie wycofywała, żeby nie powiedziec padała na kolana jak Duda na Dworcu!

  Dorian
  Co za brednie. Mamy rząd i prezydenta na klęczkach przed zydostwem i banderowskimi wieprzami. To co się teraz dzieje z Polską bardzo mnie przeraża.

  https://wpolityce.pl/polityka/386390-koniec-szkalowania-polski-chwala-bogu-nareszcie-mamy-wladze-ktora-sie-zdobyla-na-to-by-powiedziec-stop

  Koniec szkalowania Polski! Chwała Bogu nareszcie mamy władzę, która się zdobyła na to, by powiedzieć „stop!”

  opublikowano: za 31 minut · aktualizacja: za 35 minut


  autor: Fratria wPolityce.pl

  To zdumiewające, jak na nas, Polaków, rzucają się przeróżne media, środowiska, a nawet państwa z tego jednego powodu, że prostujemy ewidentne kłamstwo o „polskich obozach śmierci”. Jak im zależy, by nas wkręcić w odpowiedzialność za Holokaust, jak się wściekają, że chcemy ukrócić ten kłamliwy PR.

  Chwała Bogu nareszcie mamy władzę, która się zdobyła na to, by powiedzieć „stop!”. Kilkadziesiąt lat trwająca akcja przyklejania Polaków do nazistów wzięła w łeb. Wszelkie zastrzeżenia na temat jakości ustawy o IPN, terminu ogłoszenia, dyplomatycznych niezręczności itp. mają być może jakiś urzędniczy sens. Ale co się stało, to się nie odstanie. Polski prezydent, parlament i rząd stanęli po stronie prawdy historycznej. Wszystkich poprzednich rządów od 1989 r. prawda nie obchodziła, tych Mazowieckich, Millerów, Tusków… Nie obchodziło ich szkalowanie Polski!

  Znamy już pierwszy przypadek zastosowania nowej ustawy. Reduta Dobrego Imienia zarzuca kłamstwo portalowi w Argentynie. Ktoś w internecie komentuje, że to bez sensu, bo kogo na świecie obchodzi argentyński portal? Otóż to, izraelskiego polityka Lapida bardzo obchodzi. Natychmiast zareagował atakiem na RDI. Tzw. autorytety w gazetach usprawiedliwiają Lapida, że zachowuje się on agresywnie z powodu izraelskich wyborów, co powinniśmy zrozumieć, bo kampania wyborcza ma swoje prawa. Czyli mamy się nie przejmować. Jeżeli tak jest w istocie, tym bardziej musimy się przejąć. Żeby wygrać wybory w Izraelu, należy zepsuć stosunki z Polską? Przewrotna teza. W dodatku psuć te stosunki, przywołując hekatombę zgotowaną nam przez Niemców wczasie wojny, zwanej drugą światową? Miliony ofiar potwornej okupacji mają służyć wyborczym przepychankom? Przy okazji, pod uwagę… Przed wojną Polskę zamieszkiwało 36 mln obywateli. Po wojnie 24 mln. Niemcy zamordowali 3 mln Żydów. 7 mln Polaków zamordowali do spółki Niemcy z Rosjanami. 2 mln zostało poza granicami. Jesteśmy w sprawie tej statystyki mocno przewrażliwieni!

  Felieton ukazał się w ostatnim numerze tygodnika „Sieci”.

  autor: Jan Pietrzak

  Polubienie

 10. Wolny Polak
  Wszystko działa funkcjonariuszu Karnowski. PIS kradnie a suweren się zastanawia czy aby tak miało być?

  manko
  Cóż, więcej padania na kolana przed czcicielami ludobójczych zwierząt oun/upa bandery/szuchewycza i sektą zydowskich nazikłamców, haniebne ochranianie bodnarocywinskich nazikłamców i będzie pstryczek

  mordechaj
  PIS jest już na równi pochyłej. Odchodzą od PIS wyborcy centrowi. Za 2-3 miesiące odsuną się wyborcy skrajnie prawicowi, jak powstanie odpowiednia platforma wyborcza dla takich poglądów.

  tomahawk@tomahawk
  Nie zauważyłem , aby pan Karnowski cokolwiek zrozumiał , a powodów jest kilka – skandaliczna antypolska polityka wschodnia , zupełnie niezrozumiała polityka na klęczkach wobec Ukrainy , skandaliczna uległość wobec Izraela i środowisk żydowskich . Krótko i węzłowato – straciliście cały elektorat kresowy , niepodległościowy i narodowy . Przebudzenie będzie okrutne.

  złodziejstwo prawdy
  PO runęło przez Ukraińców, PiS padnie przez Żydów. To się dzieje! Nic tu pijary nie pomogą.

  https://wpolityce.pl/polityka/386350-dominacja-pis-jest-dzis-niezagrozona-ale-narastaja-procesy-ktore-w-czasie-kampanii-i-w-dniu-wyborow-moga-prawice-gorzko-zaskoczyc

  Dominacja PiS jest dziś niezagrożona, ale narastają procesy, które w czasie kampanii i w dniu wyborów mogą prawicę gorzko zaskoczyć

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: 6 godzin temu


  autor: Fot. wPolityce.pl wPolityce.pl

  Sondaże wciąż wskazują bardzo wysokie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, choć w dwóch wypadkach odnotowano kilkupunktowe „tąpnięcie”. Tego typu spadki nie muszą oznaczać jakiegoś stałego trendu, ale nie można też wykluczyć, że są ważnym sygnałem alarmowym, sygnalizującym, że coś nie działa.

  CZYTAJSONDAŻ Kantar Public: PiS z większym poparciem Polaków niż wszystkie partie opozycyjne razem wzięte! Znów miałoby samodzielną większość

  Kierownictwo obozu rządzącego ma chyba tego świadomość, dysponuje przecież również badaniami pogłębionymi.. W tych kategoriach należy rozumieć skierowanie do pracy w KPRM dwójki PR-owców (Anny Plakwicz i Piotra Matczuka). Ich zadaniem jest przeformułowanie wizerunku premiera, a raczej powrót do bardziej gospodarczych źródeł. Premier ma mniej angażować się w historyczne spory, ma być mniej intelektualny, a bardziej konkretny.

  Powrót tej konkretnej dwójki nie jest przypadkowy; to pośrednie uznanie dla wizerunku, który zbudowała Beata Szydło, a dla której Anna Plakwicz i Piotr Matczuk pracowali w początkowym okresie. Rzecz jasna, sukcesy byłej premier mają dziś wielu ojców i wiele matek, ich autorstwo zależy od tego, gdzie się ucho przyłoży, ale tu chodzi o coś innego: o uznanie, że jest problem.

  Sprawiedliwie oceniając trzeba powiedzieć, że premier Morawiecki nie miał właściwie szansy, by zbudować swój wizerunek tak, jak chciał. Burza wokół konfliktu polsko-izraelskiego była w istocie huraganem. To był konflikt bez precedensu, o ogromnej sile emocjonalnej i o tysiącu pułapek. Premier walczył, ale nie mógł wyjść z tej sprawy bez szwanku – bo nikt by nie wyszedł cało, a wielu po prostu by poległo. Z tego punktu widzenia nowy start jest koniecznością. Ale kłopoty PiS mają szersze tło. I nie mam na myśli spraw oczywistych: kwestii nagród czy zarobków władzy. Problem jest chyba szerszy, i dotyczy zauważalnego spadku czegoś, co można nazwać (ułomnie, ale lepszego słowa nie znajduję) prestiżem partii rządzącej, zwłaszcza w oczach jej przeciwników.

  Liczne ośrodki tradycyjnie stanowiące zaplecze III RP (medialne, biznesowe, lobbingowe) wyraźnie poczuły, że osiągnęły swój cel numer jeden, czyli zapewnienie sobie bezpieczeństwa. Wpisały się w nową konstelację, mają się dobrze, i zaczynają odzyskiwać wpływy. Częściowo samodzielnie, częściowo w porozumieniu z elementami obozu władzy. Symbolicznie, ważni dziennikarze mediów opozycyjnych przechodzą do świata PR-u i lobbingu, czyli do sfery, w której bez dobrych relacji z rządzącymi nie ma co szukać wielkiego powodzenia. Skoro przechodzą, to znaczy, że mają podstawy, by sądzić, że przed nimi dobra przyszłość. Zapewne sądzą tak nie bez podstaw.

  Ten proces, w jakiś sposób nie do uniknięcia, wzmocniła korekta polityczna zakończona zmianą premiera. Jej sens jest jasny: zmniejszenie napięcia w relacjach z zagranicą, maksymalizacja wyników wyborczych, „normalizacja”. Ale została ona także odebrana zarówno jako jednak oznaka zmęczenia, a może nawet słabości obozu rządzącego, jak i jako sygnał wycofania się PiS z daleko idących zmian (co nie jest prawdą). Stała się zachętą do śmielszego odzyskiwania terenu, zwłaszcza medialnego i psychologicznego, przez „tradycyjnych” dystrybutorów prestiżu w III RP. A to z kolei umożliwiło nakręcenie do niebywałych rozmiarów kilku zarówno realnych problemów rządzących, jak i kilku całkowicie wydumanych. Ani się obejrzeliśmy, gra toczy się niemal dokładnie tak samo, jak toczyła się przed wyborami. Nie bez przyczyny znów stały się możliwe operacje manipulacyjne na dużą skalę.

  CZYTAJ: Zdaniem salonu prezydent popełnił myślozbrodnię, bo stwierdził, że UE nie zastąpi nam Polski. To więcej niż symbol. To ostrzeżenie

  Z punktu widzenia obozu rządzącego, dynamika wygląda więc niedobrze, mimo wciąż imponujących słupków poparcia, które – niezależnie od ich obiektywnej wysokości – mogą być mniej lub bardziej kruche, tłukliwe. I choć dziś procesy, o których piszę, nie zagrażają politycznej dominacji prawicy, to jednocześnie budują one potencjał, który może wielu gorzko zaskoczyć: i w czasie kampanii wyborczej, i w dniu wyborów.

  autor: Jacek Karnowski

  Ember
  Padł mit „wstawania z kolan”. Uchwalanie ustawy, a później jej krytykowanie przez polityków prawicy, panika przy kłamliwych atakach Izraela i deklaracja budowy kolejnego muzeum. Leżą plackiem.

  ecol
  Zatrudnianie pijarowców jest hańbą każdej władzy i oznacza że robi się nas w konia. Na szczęście natura ludzka natychmiast rozpoznaje chwyty pijarowe i traci zaufanie do władzy. To samo z sondażami.

  jacek1+@jacek1+
  Głosowałem na PiS w ostatnich wyborach samorządowych w Kraśniku woj. lubelskie. Dzisiaj nie mam wątpliwości – to była pomyłka, której już nie popełnię w 2018 roku. Jacek Brzozowski Kraśnik

  Pytam
  CZy to nie Ci założyli spółkę i wzięli miliony na kampanię billboardową przeciwko wszystkim sędziom w Polsce?

  kilim
  Jednym z tych procesów podczas kampanii i w dniu wyborów będą zaskoczeniem dla prawicy jest nie reagowanie na opluwanie Polaków prze Żydów żyjących w Polsce i będących na naszym utrzymaniu.

  wyborca
  kogo mamy do wyboru? Kogokolwiek spoza układu Okrągłego Stołu gdzie komunistyczni zbrodniarze dokoptowali sobie wspólników w celu dalszego bezkarnego dojenia Polski Kaczyński = Okrągły Stół

  wyborca
  Nie przepadam za PIS ale kogo innego mam do wyboru ??? SBekow i pospolitych zlodzieji ktorzy calkowicie opanowali PO, N i okradaja Polske od 1945. Polacy maja ostatnia szanse aby zniszczyc bande UBkow

  Polubienie

 11. Bartek
  Polin czyli ostoja antypolaków jest do natychmiastowej likwidacji.

  basia
  Pozamykac wszystkie zydowskie instytucje w Polsce, niech bawia sie u siebie a pieniadze przeznaczyc na biednych i coraz biedniejszych emerytow Polakow. Wyrzucic Glinskiego bo dziala na szkode Polski.

  malgorzata
  W muzeum Polin jest tyle antypolonizmu, że nie potrzeba szukać po świecie. Bramki kontrolne w muzeum dla ludu tubylczego i wolne, poza kolejnością wejście dla izraelczyków. Polscy podatnicy za to płacą

  BDS
  Kiedy zaczniemy mowic i nauczac na lekcjach histori o zydowskich zbrodniach komunistycznych popelnionych w latach 1937 – 1945

  https://wpolityce.pl/polityka/386587-muzeum-polin-i-jezyk-nienawisci-czyli-prawica-spychana-do-medialnego-getta

  Muzeum POLIN i język nienawiści, czyli prawica spychana do medialnego „getta”

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  autor: Pixabay wPolityce.pl

  „Zapraszamy na dyskusję w Muzeum POLIN o języku nienawiści” – głosi dziś jeden z nagłówków na półbranżowym portalu Press.pl. Dlaczego „pół”? Bo dziennikarze portalu, a także miesięcznika, który mu towarzyszy, nie zwykli zauważać środowiska dziennikarskiego spoza klimatów „Wyborczej”, TVN i pozostałych mediów „salonowych”.

  Dotyczy to zarówno nominacji do wszelkich nagród dziennikarskich miesięcznika, jak i tematyki newsów. Dość powiedzieć, że po słynnym już fake-newsie Onetu, którego autorzy zapewniali, iż weszły właśnie w życie „amerykańskie sankcje” wobec polskich władz, Press.pl nawet o tym nie wspomniał. Owszem, kiedy po dementi Departamentu Stanu redaktorzy Węglarczyk, Gajcy i Stankiewicz zaczęli w mniej lub bardziej rozpaczliwy sposób bronić swojej dziennikarskiej czci – tak, wtedy Press.pl już się zająknął. Bez cienia potwierdzenia oczywistości, iż „sankcje” były fake-newsem.

  Wspominam o tym przy okazji kolejnej „debaty” w Muzeum POLIN, bo jej moderatorem będzie właśnie naczelny jednookiego miesięcznika – Andrzej Skworz. Ale znacznie zabawniejsza (o ile komuś chce się śmiać z manipulacji POLIN) jest lista dyskutantów, którzy nad „językiem nienawiści” mają się pochylać. Otóż, oprócz niejakiego Williama Grueskina (były zastępca redaktora naczelnego „The Wall Street Journal”), narrację debaty kształtować będą: Dariusz Stola – dyrektor Muzeum POLIN (a więc człowiek odpowiedzialny za żenującą nagonkę na Magdalenę Ogórek i Rafała Ziemkiewicza), Ewa Milewicz – emerytowana dziennikarka „Gazety Wyborczej” (bez komentarza, możliwości „języka nienawiści” autorów z Czerskiej znany aż za dobrze), Andrzej Stankiewicz z Onet.pl (współautor fake-newsa o „sankcjach”) oraz, uwaga, uwaga: Sławomir Sierakowski z „Krytyki Politycznej”.

  Zwłaszcza ten ostatni może mieć dużo do powiedzenia. Pluł, bulgotał i charczał na polską prawicę i jej elektorat, na Kościół katolicki i wiernych – już tyle razy, że – rzeczywiście – od „języka nienawiści” jest ekspertem. Cytaty pierwsze z brzegu:

  „Stoi Duda z tym swoim inteligentnym wyrazem twarzy i słucha, jak Obama przypomina mu o znaczeniu Konstytucji 3 maja, o trudnej polskiej historii, o Solidarności i polskiej drodze do wolności, z której nie warto zawracać. I trudno powstrzymać to uczucie: kurwa, jaki wstyd”.

  „Prezes PiS to socjopata, nie zna świata, nie prowadził interesów, realizuje w Polsce jakaś psychopatyczną misję, na naszą krzywdę”.

  Tuż po zamachu terrorystycznym w Barcelonie Sierakowski grzmiał:

  „Ilość ofiar terroryzmu jest nieporównywalna z ofiarami grypy, już nie mówiąc o wypadkach samochodowych”.

  A w dwa tygodnie po tragedii w Smoleńsku mówił:

  „Kaczyński już zwyciężył, bo niezależnie od tego, czy dostanie 40 czy 60 procent w wyborach prezydenckich, będzie znowu pisał scenariusze nie tylko dla swoich przyjaciół, ale także dla swoich przeciwników. Z Hiobem nie da się przecież wygrać”.

  Oczywiście, można zadać pytanie, skąd pomysł, aby do debaty o „języku nienawiści” zapraszać człowieka tak przepełnionego niechęcią do ludzi o innych poglądach. Można, ale po co, skoro odpowiedź jest prosta, jak struktura niejednego cepa biegającego od TVN do „Wyborczej”, i z powrotem. Sierakowski ma bowiem tę przewagę nad oplutymi w POLIN red. Ogórek i red. Ziemkiewiczem, że na temat II wojny światowej jego poglądy są dla dyrekcji muzeum wprost idealne. Cytat drugi z brzegu:

  „O tym, że postawa wobec uciekających Żydów nie była zawsze tak szlachetna, nie ma i nie będzie słowa. A bywało, jak zawsze podczas wojen, różnie. Byli bohaterowie i byli donosiciele (to, oczywiście, wyłącznie o Polakach, nie o Żydach – przyp. KF), i żerujący na losie uciekających z obozu. Jest już o tym masa książek, filmów i artykułów. I PiS już tego nie zakrzyczy. Przypominanie światu o tym, kto jest katem, a kto ofiarą, przypomni światu tylko tyle, że w Polsce rządzą ci, którzy potrafią robić z siebie tylko i wyłącznie bohaterów, do win żadnych się nie przyznają. Tylko nie wiadomo, dlaczego nie chcą pomóc nawet sierotom z Aleppo, skoro tak bez wyjątku pomagali wszystkim uciekającym Żydom”.

  Nie muszę dodawać, że chętnie wybrałbym się na debatę: „Muzułmanie jako Żydzi”. Oczywiście, nie w pałkarskim POLIN, i nie z takimi akurat ludźmi w rolach dyskutantów. Swoją drogą – który to już raz red. Stankiewicz z Onetu będzie pełnił rolę „listka figowego” dla poglądów czersko-lewackich? Czy aż tak jaskrawe wykluczanie z dyskusji dziennikarzy o poglądach konserwatywnych czy prawicowych nie podpada już pod szykany, których w żadnej placówce kultury, a w tej szczególnie, nigdy być nie powinno? Czy dyrekcja POLIN, poza ślinieniem się do „Michnikowszczyzny”, mogłaby chociaż kwadrans dziennie poświęcić na wyciąganie wniosków z Historii, o której próbuje opowiadać na swoich wystawach? Będzie o trudno z „kroksami” na oczach.

  autor: Krzysztof Feusette

  prawda, ale może prześledzi
  Pan kto przyłożył do tych działań pozwolenie. Może tak od loży b’nai b’rith po wykop dołka pod tę siedzibę diabła, łącznie z hajką, a glińskie, gowiny, seliny i im podobni łożą na to nasze pieniądze, ok?

  Chwalba
  Wiedzy przybywa ale przełomu nie było i nie ma . Trzeba dalej pracować .

  Teo@Teo
  Ujawniono kto im płaci. Lista nazwisk i organizacji. .. https://wrealu24.pl/miliony-dla-antify-ujawniono-kto-im-placi-lista-nazwisk-i-organizacji/

  kilim
  Żydzi sami tworzyli,tworzą sobie getta różnego rodzaju. Sami się w nich zamykają duchowo, moralnie i fizycznie. Do tego towarzyszy im ich nienawiść do innych ludzi. Nie dotyczy to wielu porządnych Żydów.

  Kxir
  Budowa i naprawa murów getta warszawskiego, choć wykonana rękami samych Żydów w 1939r kosztowała Gminę Żydowską 250tys. marek – źródło dziennik Adama Czerniakowa przewodniczącego Judenratu w Warszawie.

  Wanda
  To jest poniewieranie Polski. Jak można było do tego dopuścić i jeszcze brnąc w to głębiej! Musza być jakieś prawne ograniczenia, jakieś warunki do spełnienia aby otrzymywać finansowanie, granty.

  Wanda
  Kto i dlaczego oglasza taka debate i zaprasza takich, jak wymienieni? Dlaczego to robia? Bo MOGĄ!

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/386661-nasza-relacja-jednostronna-debata-w-polin-o-fali-antysemityzmu-w-polsce-byly-porownania-kaczynskiego-do-moczara

  Polubienie

 12. belfer
  ten caly polin winien byc za dzialalnosc antypolska niezwlocznie zamkniety. ile mozna tolerowac belkoty „przewodnikow” o odpowiedzialnosci Polakow za kielce, 68 itd…

  arek
  To nie jest muzeum tylko centrum antypolonizmu.

  KOn
  Czy panią Magdalene Ogórek poprze także rabin Schudrich, obiecał przecież Polakom walke z antypolonizmem ?!!

  qaz
  Czy POLIN MUZEUM to terytorium exterytrialne?

  aisa
  Brawo Pani Magdo! Wspanialy wyklad w Klubie Ronina. Moge powiedziec, ze najlepszy jaki slyszalam ostatnio!

  https://wpolityce.pl/polityka/386651-muzeum-polin-odpowie-za-pomowienia-o-antysemityzm-magdalena-ogorek-zlozylam-akt-oskarzenia-przeciwko-dyrektorowi-stoli

  Muzeum Polin odpowie za pomówienia o antysemityzm? Magdalena Ogórek: Złożyłam akt oskarżenia przeciwko dyrektorowi Stoli

  opublikowano: 3 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu


  Magdalena Ogórek/Muzeum Polin / autor: wPolityce.pl

  Magdalena Ogórek poinformowała na Twitterze, że złożyła do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia akt oskarżenia przeciwko Dariuszowi Stoli, dyrektorowi Muzeum Polin. Sprawa dotyczy pomówienia o antysemityzm.

  Z powodu pomówienia, jakiego dopuściło się @polinmuseum względem mnie, w tej chwili złożyłam do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia akt oskarżenia przeciwko D. Stoli, dyrektorowi @polinmuseum

  — napisała na Twitterze Magdalena Ogórek.

  Przypomnijmy, że Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowało specjalną wystawę z okazji 50. rocznicy Marca ‘68 pt. „Obcy w domu”. Zestawiono w niej dawne pamiątki sprzed wieku i współczesne przykłady antysemityzmu. Najbardziej absurdalne w tym wszystkim jest to, że oprócz skrajnych treści, wskazano tutaj na twitterowe wpisy dziennikarki TVP Magdaleny Ogórek i publicysty „Do rzeczy” Rafała A. Ziemkiewicza.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skandaliczna wystawa w Muzeum POLIN! Cytaty z Ogórek i Ziemkiewicza podano jako przykłady współczesnego antysemityzmu!

  Okazało się również, że na wystawie został wykorzystany także wpis prof. Krystyny Pawłowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

  Wpis prof. Pawłowicz uznany przez Polin za przykład antysemityzmu. „W tym Muzeum są liczne dowody antypolonizmu!”

  Samo muzeum zapowiedziało, że nie przeprosi za użycie wpisów, ponieważ w ocenie instytucji, wpis stanowi część wystawy i jest przykładem współczesnego hejtu i mowy nienawiści, które zbliżone są do języka, którym posługiwano się 50 lat temu.

  Wszystkie teksty są prawdziwe, pochodzą z różnych stron internetowych i mediów społecznościowych. Na wystawie nie publikujemy nazwisk ich autorów

  — napisało w komunikacie biuro prasowe muzeum.

  Muzeum Polin nie przeprosi Magdaleny Ogórek. „Wpisy to przykłady współczesnego hejtu, zbliżone do języka, którym posługiwano się 50 lat temu”

  W rozmowie z portalem wPolityce.pl Magdalena Ogórek podkreśliła, że trzeba mieć naprawdę złe intencje, żeby traktować jej wpis jako przejaw antysemityzmu.

  W moim tweecie, jak w soczewce, odbiły się wszystkie fałszywe stereotypy, pokutujące przez lata. Pytanie o nazwisko ojca senatora jest pytaniem o stosunek do przeszłości, nie o narodowość. Polityk, który czerpie profity z pełnienia funkcji publicznych już w wolnej Polsce, o którą walczyli Patrioci Wyklęci, musi się z takimi pytaniami liczyć. Nie wolno kneblować ust, zastraszać dziennikarzy oskarżeniami o antysemityzm. Na szczęście, widać wyraźnie, że to już nie działa. Polacy już nie dają się zastraszyć

  — podkreśliła w wywiadzie Magdalena Ogórek.

  NASZ WYWIAD. Magdalena Ogórek o wystawie muzeum POLIN: „Trzeba mieć naprawdę złe intencje, żeby potraktować mój wpis jako antysemicki”

  wkt

  Zzz
  Panie Duda kiedy Pan nareszcie zasiądzie razem z Kaczyńskim w knessecie ? Tam poparcie po tym co zrobiliście macie murowane, te 37 % w sondażach zamienimy wam na 3,7% i nawet Ojciec Rydzyk nie pomoże.

  kat
  Izrael wychowywał i wychowuje młodzież w duchu nazizmu i rasizmu – dlaczego nikt im tego nie powie?

  Margolcia@Margolcia
  Muzeum Polin zajmuje się robieniem z Polaków antysemitów za 8 mln zł rocznie z budżetu państwa polskiego. Dyrektor, który organizuje wystawę antypolską i zaprasza z jej okazji Jana Tomasza Grossa, który zarzuca Polakom, że w czasie II wojny światowej zabili więcej Żydów, niż Niemców również jest opłacany z budżetu państwa polskiego. Tak dłużej być nie może, żebyśmy tolerowali i jeszcze płacili za antypolską działalność. Pani Magda powinna poprosić o wsparcie tego rabina, który mówił kilka dni temu, że trzeba się przeciwstawiać antypolonizmowi. Ma teraz okazję się przeciwstawić.

  kat-antysemita
  Zakłamanie polityki Izraela jest absolutnym szczytem, trzeba wytrzebić to draństwo, bo nic tak Polaków nie boli, jak niewdzięczność i podłość wobec zamordowanych Polaków ratujących życie ich ojców.

  st
  Życzę Pani zwycięstwa, choć to wierzchołek góry lodowej…

  I inne filmy
  Ja stary Polus murem za panią Ogórek !. A co Gliński i reszta jak długo zwykli POLACY sami będą dbać o prawdę i honor Polski ?. 100 mil trzeba było przeznaczyć na film dokumentalny o Bandycie Morelu !

  won
  I już powinno być pismo z sądu by do czasu rozprawy zdjęć te antypolską wystawę.

  kama
  Nareszcie !!! Musimy się bronić przed takimi atakami. Bo to jest atak.

  Polubienie

 13. Kreon
  O matko! Przepraszam, że żyję, tak brzmią słowa Glińskiego. Wprawdzie polski podatnik płaci za ekspozycję w Polin i pensję dyr. Stoli, ale mogę tylko rozpocząć dialog, którym nie chcę na nic wpływać. Żenujące

  Wanda
  Minister Glinski jest wicepremierem. Na miłość Boska, Panie wicepremierze, to zobowiązuje! Toz to jest Służba, z której może Pan budować swój prestiż. Może jedyna szansa. Stać Pana na to?

  saga
  a pieniądze dostają od kogo – od stowarzyszenia czy ministerstwa ? i to jest właściwy dialog !

  bob
  Chce ale sie boi. ;Polski’ minister. Wstyd.

  iga
  tow.glinski dajcie kolejne 100milionow a nawet 300miliardow zydom oni juz ODPOWIEDNIO PODZIEKUJA polskim gojom jeszcze lepiej opluwajac nas polakow oni nienawdza gojow majacych honor i godnosc

  https://wpolityce.pl/polityka/387049-wicepremier-glinski-rozpoczalem-dialog-z-instytucjami-wspolprowadzacymi-polin-ws-zaangazowania-politycznego-dyrektora-stoli

  Wicepremier Gliński: Rozpocząłem dialog z instytucjami współprowadzącymi POLIN ws. zaangażowania politycznego dyrektora Stoli

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  autor: Fratria wPolityce.pl

  Rozpocząłem dialog i debatę z instytucjami współprowadzącymi Muzeum POLIN w kwestii zaangażowania politycznego dyrektora tej instytucji – powiedział w środę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński.

  ZYTAJ RÓWNIEŻ: Polexit? Wicepremier Gliński odpowiada opozycji: To są bzdury oderwane od rzeczywistości. Nikt nie wyprowadza Polski z UE

  Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński pytany był w środę w TVP Info o powody krytyki pod adresem dyrekcji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

  Ja się nie zajmuję głównie krytyką dyrekcji jednego z muzeów. Na pewno kilka moich uwag – niezbyt głęboko krytycznych, dotyczących tej dyrekcji – nie dotyczy instytucji, nie dotyczy ekspozycji (…) i funkcjonowania tej instytucji, założonej przez Lecha Kaczyńskiego

  — powiedział Gliński.

  Przyznał, że wyraził „pewne zdziwienie bardzo głębokim zaangażowaniem politycznym w ostatnim czasie dyrektora (Dariusza Stoli – PAP) tej instytucji” i dodał, że „to nie jest miejsce” na praktykowanie takiej działalności.

  Zresztą to jest niezgodne ze statutem tej instytucji, która ma służyć raczej pozytywnym emocjom – oczywiście one są związane także ze sprawami trudnymi w relacjach polsko-żydowskich – ale to jest muzeum historii polskich Żydów, po prostu muzeum edukacyjne, które ma tworzyć pozytywne wartości, a nie budzić konflikty

  — dodał Gliński.

  Tymczasem ostatnio ta działalność pana dyrektora była bardzo uwspółcześniona i jednoznacznie angażował się on w politykę – akcjami, konferencjami, spotkaniami i wystawami, które tam organizował. I to jest dyskusyjne

  — wskazał wicepremier.

  Pytany o to, czy będzie chciał w jakikolwiek sposób wpłynąć na dyrekcję Muzeum, wicepremier powiedział, że rozpoczął „w tej kwestii korespondencję z instytucjami współprowadzącymi” tę placówkę.

  To nie jest w stu procentach instytucja państwowa, ona jest prowadzona także przez samorząd i stowarzyszenie ŻIH (Żydowski Instytut Historyczny – PAP). Rozpocząłem normalny dialog i debatę, rozmowę z podmiotami, które współprowadzą to muzeum i dotyczy to tylko i wyłącznie zaangażowania pana dyrektora w aktualną politykę. I proszę tego nie łączyć w ogóle z kwestiami relacji polsko-żydowskich, ani z niczym głębszym

  — podkreślił szef resortu kultury.

  gah/PAP

  zbulwersowana
  DO DYMISJI!!!TO CO DZIEJE SIĘ W TYM MUZEUM TO SZCZUCIE NA POLAKÓW! LUDZIE !PŁACICIE ZA TO!

  TD
  Tam nie ma co „prowadzić dialogu” , tam trzeba obciąć finansowanie bo to jest kpina z Polaków.

  Czyli zydzi moga wszystko?
  Polacy na skutek braku ducha wladzRP zyja w kamiennym kregu amoku! PiS mial na sztandarach haslo: Warto byc Polakiem. Gdzie Ono jest? Polskie muzea maja pokazywac prawde! POzytywnie Zakreceni zule juz byli

  glinski do WYMIANY !!!!!!!!!!!
  100 baniek lekką rączką na muzea i cmentarze żydowskie a na pomnik ANDERSA Polacy muszą żebrać u społeczeństwa !!! KOGO TY REPREZENTUJESZ gliński??? stary UWolu

  akr
  Gliński WON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! P.S. Co ul. Mysia we krwi utkwiła?

  nobody
  WYBORY IDĄ ! Podziękujemy.

  bajker
  Do rządzenia i judzenia dużo chętnych,ale to my podatnicy dajemy kasę ,panie Gliński i nie życzymy sobie aby NAS opluwano ZA NASZE PIENIĄDZE

  abc
  Gliński daje z Ministerstwa duże pieniądze Fundacji, gdzie pracuje jego żona.

  Naród
  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ( żydów ) w Polsce zdecydowanie DO ZWOLNIENIA!! Nazwa stanowiska nic nie ma wspólnego z działaniem!

  szoking!
  „To nie jest w stu procentach INSTYTUCJA państwowa”? Naprawdęęę? To komu ją właściwie zafundowaliśmy? Prywaciarzom? Za tę straszną kasę i na tym olbrzymim terenie!

  Maciej
  J. Kaczyński szantażuje elektorat – myśli że nie ma innej opcji! Mam nadzieję że już w najbliższych wyborach się MOCNO ZDZIWI! Gliński, jeszcze niedawno Waszczykowski – kpina!

  Polubienie

 14. Wychodząc z Muzeum Polin obcokrajowiec ma świadomość, że Polacy to zwierzęcy antysemici!

  The right side of the Internet
  Published on Mar 17, 2018

  Ela Kot
  To muzeum należy jak najszybciej przenieść do syjonistycznego Izraela ( nie mylić ich z Żydami). Niech sobie oglądają, podniecają się i go utrzymują. W Polsce nie ma antysemityzmu, po prostu bronimy się przed oczernianiem nas i tyle w tym temacie. Źle syjonistom to niech się wyniosą. Jestem pewna, że nie będziemy za nimi tęsknić.

  Aleksander Jabłonowski
  ha ha ha ha ha ha ha ha h i to Lech Kaczyński stworzył te gówno kiedy był prezydentem Warszawy https://www.youtube.com/watch?v=x9o9m08F5AE&t=20s

  Polubienie

 15. WLS
  Synami NOEGO byli Jaffet Sem i Cham. Semici są potomkami Sema. A Arabowie? TEŻ Sema. Taki mord nazywać antysemizmem nie dziwiłoby, gdyby ów muzułmanin był Polakiem To gorzki żart)

  Aaa
  „Ten nasz straszny kraj, antysemicki ” chce wybudować w Krakowie Płaszowie kolejne muzeum Żydów za 40 mln – pan Gliński zezwolił.

  oko
  francji, niemiec, szwecji, belgi już nie ma. kwestia czasu kiedy muslimy ich zjedzą i przejmą ładzę. to nie jest śmieszne bo mogą przejąć dostęp do broni atomowej

  Polka
  obawiam się, że żydzi zaczną się do nas sprowadzać, w tym naszym strasznym kraju nic im nie grozi

  Marylka
  Szatan poprzez lewactwo, ateistów, papieża, biskupów islamizował rok w rok Europę tworząc z Europy tygiel multi-kulti który nie pozwoli żyć Europejczykom. Rozwiązaniem dla umeczonych ludzi będzie wojna

  https://wpolityce.pl/swiat/387772-ocalala-z-holokaustu-zamordowal-ja-sasiad-muzulmanin-kolejne-zabojstwo-na-tle-antysemickim-w-paryzu

  Ocalała z Holokaustu – zamordował ją sąsiad muzułmanin! Kolejne zabójstwo na tle antysemickim w Paryżu…

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Memoriał dla Mireille Knoll sporządzony przez jej sąsiadów / autor: Gilles Goldnadel/Facebook wPolityce.pl

  Niecały rok temu, w kwietniu 2017 roku, gdy trwała kampania przed I turą wyborów prezydenckich nad Sekwaną, muzułmanin pochodzący z Mali 27-letni Kobili Traoré wtargnął do mieszkania swojej sąsiadki 65-letniej emerytki i praktykującej żydówki Sarah Halimi w XI dzielnicy Paryża. Mężczyzna przez godzinę bił i torturował kobietę, recytując przy tym głośno wersety z Koranu. Sąsiedzi słyszeli, jak krzyczy „allahu akbar” i „szejtan” (diabeł po arabsku). Następnie wyrzucił ją przez okno jej mieszkania na 3 piętrze kamienicy przy rue de Vaucouleurs. Gdy wezwana przez sąsiadów policja dotarła na miejsce, Sarah Halimi już nie żyła. Bezrobotny Malijczyk trafił do szpitala psychiatrycznego, w którym przebywa do dziś.

  Czytaj także: Zginęła, bo była żydówką, czyli przemilczane zabójstwo Sarah Halimi. „Bił i torturował ją recytując wersety z Koranu”

  Bliscy Sary Halimi oskarżyli wówczas policję i prokuraturę o to, że usiłuje zatuszować antysemicki charakter zbrodni. Według nich Sarah Halimi zginęła, bo była żydówką. Jedną z niewielu, które miała odwagę dalej mieszkać w dzielnicy od dawna zdominowanej przez imigrantów z krajów muzułmańskich. Choć prokuratura zmieniła później kwalifikację zbrodni na „zabójstwo na tle antysemickim”, niesmak, a przede wszystkim strach, pozostał. Francuscy Żydzi nie czują się we Francji bezpiecznie. Zabójstwo Sarah Halimi jeszcze pogorszyło ich relacje z państwem, do którego już dawno stracili zaufanie.

  W miniony piątek doszło do kolejnej zbrodni na tle antysemickim. A jej schemat jest bardzo podobny do zabójstwa Sarah Halimi. XI dzielnica Paryża. Starsza, bezbronna kobieta, muzułmański sąsiad. 85-letnia Mireille Knoll ocalała z Holokaustu, bo wyjechała tuz przed słynną łapanką w Vel d’Hiv w lipcu 1942 roku ze swoja matką z Francji, posługując się brazylijskim paszportem. Wróciła do Paryża po wojnie. Kobieta była niepełnosprawna, wymagała całodobowej opieki i w zasadzie nie opuszczała swojego mieszkania. Swojego zabójcę, młodego muzułmanina mieszkającego piętro niżej, znała od kiedy on był dzieckiem. Jak twierdzi syn ofiary zabójca często odwiedzał Mireille Knoll. Tym razem postanowił zabić kobietę. Zadał jej 11 ciosów nożem, a jaj ciało podpalił.

  Dlaczego? Jedna z hipotez, przedstawiona w dzienniku „Le Figaro” głosi, że próbował zgwałcić 12-letnią córkę pielęgniarki starszej pani, która złożyła na niego skargę na policji. Mężczyzna, wcześniej już wielokrotnie karany za gwałt i napaści seksualne, trafił do więzienia, z którego został zwolniony tuż przed zabójstwem. W zamordowaniu Mireille Knoll miał mu pomagać 21-letni bezdomny, który zeznał na policji, że młody muzułmanin „nienawidził swojej sąsiadki, bo była żydówka”.

  Przez Francję znów przeszła fala oburzenia. Prezydent Emmanuel Macron ponownie podkreślił swoją determinację, by „zwalczać antysemityzm”. Z podobną determinacją zabrał się rok temu za walkę z islamskimi radykałami. Była mowa o „deradykalizacji” i zwiększeniu nadzoru nad potencjalnymi terrorystami. Wynikiem tych starań jest –jak na razie – atak na supermarket w zeszły piątek w Trebes, w którym zginęły cztery osoby. Sprawca, 26-letni Redouane Lakdim, z pochodzenia Marokańczyk, był dobrze znany służbom specjalnym, które jednak z braku środków (w tym personelu), przestały go jakiś czas temu obserwować. I to mimo iż w listopadzie u.r.Francja tymczasowy stan wyjątkowo drogą legislacyjną zamieniła w stały.

  Znów odbędzie się biały marsz, jak w przypadku Sarah Halimi. Tym razem na marsz pofatygują się nawet politycy – Partii Socjalistycznej, centroprawicowej „Les Republicains” i Ruchu „La Republique En Marche” (LREM) Macrona. Sekretarz generalny LREM Christophe Castaner wskazał na „antysemityzm codzienny, banalny, oparty na odrzuceniu innych”. Nie wskazał jednak kto we Francji ma problemy z akceptacją „innych”. A są to muzułmanie. Adwokat rodziny Mireille Knoll powiedział otwarcie we francuskiej telewizji: „jest to antysemityzm muzułmański”. „Ten antysemityzm powinien nas niepokoić, a nie antysemityzm prawicy, który jest bliski wyginięcia niczym dinozaury. Zabójczy antysemityzm to dzieło muzułmanów. Rozwija się w samym sercu naszych miast”- zaznaczył mecenas Gilles-William Goldnadel.

  Związek Meczetów Francji nazwał zabójstwo ocalałej z Holokaustu „czynem haniebnym i nienawistnym”. Francuskich Żydów takie wyrazy solidarności ze strony muzułmanów jednak nie przekonują. Wnuczka Mireille Knoll już 20 lat temu opuściła Francję, ponieważ uznała, że „nie ma w tym kraju przyszłości”. „Ani ja, ani naród żydowski” – napisała Noa Goldfarb na swoim profilu na Facebooku. A były poseł socjalistów Malek Boutih, który przez lata kierował organizacją „SOS Racisme”, zaznaczył, że „żydzi nie są bezpieczni we Francji”. „W niektórych dzielnicach żydowskie dzieci nie mogą nosić jarmułki, bo zostaną pobite. Żydzi boją się wychodzić z domów. Ten antysemityzm jest owocem celowych działań grup islamistycznych. Nie ma islamisty, który nie byłby antysemitą” – podkreślił Boutih.

  Zabójstwo Sarah Halimi nie pociągnęło za sobą żadnych poważnych zmian, i po kilku tygodniach wszyscy o nim zapomnieli. Czy w przypadku Mireille Knoll będzie podobnie? Zapewne. We Francji żyje według oficjalnych szacunków 8,4 mln muzułmanów. Większość posiada francuskie obywatelstwo. Jak powiedział niegdyś premier Manuel Valls uczniom jednego z paryskich liceów: „To jest teraz wasza rzeczywistość. Będziecie musieli się nauczyć w niej żyć”.

  autor: Aleksandra Rybińska

  NAZI-ISLAM WON Z EUROPY!!!
  Ta muzułmańska, mordercza, terrorystyczna kwa powinna trafić pod gilotynę! A red.A.Klarenbach pewno znów z okazji CHRZEŚCIJAŃSKICH świąt zaprosi tę załganą, muslimską świnię do TVP Info? Skandal!

  vwłodas
  Żydzi nie mają w Europie przyszłości, która nie chce i nie potrafi zapewnić im bezpieczeństwa-poza Polską. Dlaczego więc Żydzi chcą wywołać swoim antypolonizmem falę antysemityzmu w PL? Chęć zemsty???

  vwłodas
  dyr. muzeum Polin Stola udowadnia, ze polski antysemityzm jest bardziej niebezpieczny, zaczynam rozumieć poczynania policji żydowskiej w gettach, dokonującej selekcji. Dzieci były ich pierwszymi ofiarami.

  PolakPolak
  A może to jest zupełnie inaczej, niż nam się wszystkim wydaje? Może ściąganie muzułmanów przez kraje UE, to próba pozbycia się żydów?

  zyx
  Tak jak przed II wojną, Żydzi zaczną uciekać do Polski z Niemiec, Francji, całej Europy Zachodniej i z Rosji.

  gh
  Ocalała z Holokaustu – Polak nie zdążył zamordować.

  DDT
  Słowa buddysta, chrześcijanin, żyd pisze się droga Pani z małej litery, bo cała sprawa rozegrała się przecież we Francji.

  WLS
  To i we Francji są francuscy Żydzi a nie Francuzi wyznania mojżeszowego? Czyżby Żydzi nie ulegali asymilacji?

  do DDT WLS
  Rzecz w tym, że każdy żyd jest narodowości żydowskiej, jest Żydem

  Polubienie

 16. STOP terrorowi antysemityzmu
  Nie ważne co się robi a antysemityzm rośnie. Nawet jak się nie walczy z antysemityzmem to tez się jest antysemitą bo się nie walczy. STOP, WYSTARCZY TYCH BZDUR, ŻYDZI ROBIĄ INTERES NA ANTYSEMITYZMIE

  Dydek
  Tosz to mowa noenawisci, skrajny ANTYPOLONIZM!!!!

  Symetria i umiar
  Jaasne! To Polacy zdemolowali izraelską ambasadę w Warszawie, czy może jednak było inaczej? Polski antysemityzm jest jak dotąd wirtualny, za to izraelski antypolonizm jak najbardziej namacalny.

  Tom
  w ogóle nie chodzi o to jak muzeum odnosi się do PiS, bo za parę lat nie będzie PiS. Tylko o to jak to muzeum traktuje Państwo Polskie i Polaków dorabiając im opinię morderców i rabusiów Żydów

  hk
  Rośnie dzięki Żydom i muzeum Polin to ich działanie i ciągłe atakowanie Polski domaganie się odszkodowań za skutki II wojny światowej szkodzenie Polsce jako kraju antysemickiego są oburzające

  https://wpolityce.pl/polityka/387888-tylko-u-nas-rzad-pis-odpowiada-za-nastroje-antysemickie-w-polsce-dyrektor-muzeum-polin-jednoznacznie-oczywiscie-ze-nie-wideo

  TYLKO U NAS. Rząd PiS odpowiada za nastroje antysemickie w Polsce? Dyrektor Muzeum POLIN jednoznacznie: „Oczywiście, że nie”. WIDEO

  opublikowano: 41 minut temu · aktualizacja: za 20 minut

  Dariusz Stola, dyr. Muzeum POLIN / autor: wPolsce.pl wPolityce.plDariusz Stola, dyr. Muzeum POLIN / autor: wPolsce.pl

  Czy Muzeum POLIN wpisuje się w bieżący spór polityczny, momentami partyjny, zamiast spokojnie opowiadać o historii polskich Żydów? Na pytania o kontrowersje wokół tej placówki odpowiadał jej dyrektor Dariusz Stola w rozmowie z Marcinem Fijołkiem w telewizji wPolsce.pl.

  Słyszę te zarzuty, ale ani razu nie usłyszałem konkretnego, one są po prostu gołosłowne. Często wynikają one z niewiedzy czy korzystania z niewiarygodnych źródeł informacji, jak np. tweety pana Bosaka

  — mówił Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

  Chętnie odpowiadam na wszystkie zarzuty, tylko musi musi być konkretny

  — dodał.

  Red. Marcin Fijołek przypomniał debatę zorganizowaną przez Muzeum POLIN, w której dominowała jednostronna narracja, że przeżywamy w Polsce powtórkę z Marca ‘68 i za co odpowiada prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dyrektor Stola zapewnił, że jego placówka jest „otwarta” na dyskusję.

  Jeśli Pan to tak odebrał, to błędnie. Zapraszaliśmy także innych dziennikarzy. (…) to niestety było już w czasie, gdy zaczął się na nas atak

  — powiedział.

  Dariusz Stola wyraźnie zaprzeczył, by jego muzeum twierdziło, że to rząd PiS odpowiada za nastroje antysemickie w Polsce.

  Oczywiście, że nie. (…) Antysemityzm nie jest obowiązkowy. Premier, prezydent, pan Kaczyński protestują i potępiają i ciekawe jest to, że pomimo ich deklaracji, to i tak się to rozwija, także na portalach prawicowych

  — odparł.

  Nie wpisujemy się w żaden spór. To politycy zaczęli nagle interesować się tematyką ustaw, czego nie robili do tej pory

  — stwierdził.

  W trakcie rozmowy nie zabrakło oczywiście pytania o najnowszy spot Muzeum POLIN,zrównujący antysemityzm z Marca ‘68 z internetowymi komentarzami.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Potwierdzają się informacje wPolityce.pl – POLIN emituje spot zrównujący antysemityzm z Marca ‘68 z… komentarzami w sieci

  Nie mówimy, jaka jest atmosfera w Polsce. (…) Wśród rożnych problemów mamy taki, że pokaźna grupa ma silne uprzedzenia antyżydowskie, a niektóre z nich wyrażają w internecie rzeczy haniebne

  — stwierdził.

  Uważam, ze to poważny problem. (…) Tak jak nie miałbym nic przeciwko temu, żeby ktoś zrobiłby kampanię zwracającą uwagę na problem zbyt szybkiej jazdy, czy nadużywania alkoholu to dziwię się, że niektórzy twierdzą, że mówimy coś o wszystkich Polakach. Oczywiście, że nieprawda. Mówimy o pewnej niewielkiej, ale hałaśliwiej internetowo mniejszości

  — mówił dalej.

  Antysemityzm jest poważnym problem, ale mówię to ze względów moralnych czy duchowych. To naprawdę choroba duszy, zwłaszcza w naszej części Europy. (…) Jest problem, duży czy mały to już do dyskusji, ale jako Muzeum mamy prawo o tym mówić

  — dodał.

  Gość Marcina Fijołka wyraził nawet obawy, że taki internetowy hejt może przerodzić się w przyszłości w czyny.

  Zgadzam się, że jeśli chodzi o agresję fizyczną, to na tle Francji Polska jest miejscem bardzo bezpiecznym. Ale antysemityzm nie zaczyna się od agresji fizycznej, to już jest problem. Łatwiej go zatrzymać, jak jest jeszcze słaby i rośnie. A rośnie bardzo szybko

  — mówił Stola.

  autor: Zespół wPolityce.pl

  joanna.rozman@joanna.rozman
  Za nastroje antysemickie w Polsce odpowiadają sami Żydzi. Celowo prowokują a potem zgrywają ofiary. W Niemczech, czy Francji siedzą cicho, bo reakcja na ich atak byłaby o wiele silniejsza.

  saga
  Nie prowokujcie, bo zbieracie tylko owoce Waszych oszczerstw w stosunku do Polaków – zresztą dobrze Wiecie co i dlaczego to robicie !

  całuśnik
  Typowa żydowska klasyka odwracania kota ogonem, retoryka typu jak: łap złodzieja, pan to źle zrozumiał, zgadzam się całkowicie, ale…., relatywizacja, negacja, przeinaczanie, kłamstwo.

  hgjtkyu
  Antysemityzm to choroba duszy, a nienawiść wobec innych narodów to takie tam sobie uprzedzenia?

  bogdan@bogdan
  Temat żydowski przybrał 171.98.39.* Nie sądzisz chyba że to co się dzieje, dzieje się bez konkretnych przyczyn?

  bogdan@bogdan
  A miała być zmiana. Stanowiska kierownicze, szczególnie w instytucjach tak wrażliwych jak muzea, uczelnie, teatry, mieli obejmować fachowcy w swoich dziedzinach. Ludzie bezstronni i apolityczni. Zawsze było to moim marzeniem. Wydaje mnie się, że już tego nie doczekam.

  ajwaj
  A co ma rząd do antysemityzmu?To tylko społeczeństwo zauważa co się dzieje,bardzo dobrze i trafnie ocenia sytuację.

  Temat żydowski przybrał
  monstrualnie nieproporcjopnalne rozmiary. A politycy jeszcze dokładają swoimi projektami, przeprosinami, sprostowaniami i tłumaczeniami. Instytucje żydowskie trzeba ograniczyć, temat żydowski usunąć.

  prespektywy
  Ziobro nie wsadza za 256, za PO podobnie. Judeocentryczne podejście też jest niewłaściwe, lepiej zwalczać przyczyny uprzedzeń w ogóle, zamiast wyszczególniać ich przykłady, takie, jak antysemityzm.

  gość
  nie lubię nacji żydowskiej i nie mogę zdzierżyć jak panoszą się w moim kraju jak chcą gadać na Polskę, Polaków to WON z kraju macie swój

  wersus
  Więcej takich pajaców, a antysemityzm pojawi się rzeczywiście. Ale pierwej anty polonizm Polaków do Polaków. Nie warci nawet by dać takim po pysku.

  Polubienie

 17. Piotr@Piotr
  Sorry … i co z tego, że „był niechętny” ? POLIN okazuje się polakożerną instytucją – i to za polskie pieniądze. Skandal.

  KOn
  Gdyby głupota w Muzeum POLIN umiała fruwać… to Zydzi wylądowaliby jako piersi na Marsie !! A Polacy placa i placa za „przygode” z POLIN. Glinski i Gowin do dymisji

  wyborca
  Kto tego antypolaka zrobił dyrektorem muzeum, to jawny filosemita o bardzo jednostronnych poglądach nie nadaje się na dyrektora takiej placówki

  Adam Paris
  Przez 1000 lat przyjmowaliśmy z otwartymi rękami, gdy inni wypędzali. Z narażeniem życia ratowaliśmy, gdy inni wywozili do gazu. Dziś to NAS NIENAWIDZĄ, a oprawców darzą szacunkiem. Chichot historii.

  yy
  Wywalić cię człowieku ze stanowiska to co się dzieje w tym muzeum to jest dramat jeszcze w Polsce za publiczne pieniądze, wyspa kokosowa wita.

  https://wpolityce.pl/polityka/387890-passent-w-spocie-o-antysemickim-hejcie-dyrektor-muzeum-polin-dla-wpolscepl-bylem-temu-niechetny-pamietam-co-pisal-w-latach-80-wideo

  Passent w spocie o antysemickim „hejcie”. Dyrektor Muzeum POLIN dla wPolsce.pl: „Byłem temu niechętny. Pamiętam, co pisał w latach 80”. WIDEO

  opublikowano: 6 godzin temu · aktualizacja: 3 godziny temu

  Dariusz Stola, dyr. Muzeum POLIN / autor: wPolsce.pl

  Też byłem temu niechętny. Bo mój okres formacji życiowej to lata 80. i pamiętam co Daniel Passent wtedy pisał

  — powiedział w telewizji wPolsce.pl Dariusz Stola, dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: TYLKO U NAS. Rząd PiS odpowiada za nastroje antysemickie w Polsce? Dyrektor Muzeum POLIN jednoznacznie: „Oczywiście, że nie”. WIDEO

  Jednym z bohaterów najnowszego spotu Muzeum POLIN, w którym zrównano antysemityzm z Marca ‘68 ze współczesnymi komentarzami internetowymi, został Daniel Passent. Jest to o tyle zaskakując wybór, że publicysta „Polityki” zasłynął niegdyś z listu do tow. Jaruzelskiego, który jako szef MON odpowiadał za antysemickie czystki w LWP!

  CZYTAJ TAKŻE: Hipokryzja? Passent jedną z twarzy spotu Muzeum POLINo antysemityzmie. Zapomniano o jego liście do tow. Jaruzelskiego?

  Sprawę skomentował na  Dyrektor Muzeum POLIN Dariusz Stola.

  Też byłem temu niechętny. Bo mój okres formacji życiowej to lata 80. i pamiętam co Daniel Passent wtedy pisał

  — przyznał historyk.

  Mnie przekonał argument, że nie bronimy Daniela Passenta, ale każdego, kto jest atakowany w antysemicki sposób

  — dodał.

  Stola przekonywał, że nie było wyboru jednostronnego.

  Zapraszaliśmy też pana Wildsteina. Nie zgodził się. Bardzo ubolewam

  — dodał.

  Marcin Fijołek pytał również swojego gościa o wystawę muzeum „Obcy w domu”, gdzie wśród antysemickich treści przedstawiono m.in. tweety Magdaleny Ogórek i Rafała Ziemkiewicza?

  CZYTAJ TAKŻE: NASZ WYWIAD. Magdalena Ogórek o wystawie muzeum POLIN: „Trzeba mieć naprawdę złe intencje, żeby potraktować mój wpis jako antysemicki”

  Myśmy planowali tę wystawę ponad dwa lata temu. Od początku żeśmy wiedzieli, że trzeba nawiązać do współczesnej mowy nienawiści w internecie. (…) W ostatnich tygodniach mieliśmy mnóstwo materiału uderzająco podobnego do języka marca. Nawet nie nazwaliśmy tego antysemityzmem

  — stwierdził.

  Ten tweet pani Ogórek. Myśmy nie podali, że to ona. (…) Nie zależy mi na piętnowaniu ale na pokazaniu problemu

  — dodał.

  Dziękuję jej, bo zrobiła nam świetna reklamę. Czekam na proces w sądzie. A z Rafałem Ziemkiewiczem tym bardziej, bo jego tweet był po prostu haniebny

  — powiedział dyrektor Muzeum POLIN.

  Dariusz Stola, zapytany na koniec rozmowy o zdjęcie pracowników Muzeum POLIN, ubranych na czarno w ramach protestu „Czarnego Piątku”, zaznaczył, że nie jest „dyrektorem ich sumień”, a jako katolik może mieć w tej sprawi inne zdanie. Lecz przyznał również, że pracownicy mogliby to zdjęcie zrobić nie w Muzeum, ale poza placówką.

  ZOBACZ CAŁOŚĆ ROZMOWY W TELEWIZJI WPOLSCE.PL:

  kpc

  8 marca 1968 roku święto…..
  Resortowe Dzieciaki się cieszą, miały święto które upamiętnia wyczyny ich ojców i dziadków którzy byli i w PZPR i w SB i w MO itd. Żydzi byli wszędzie i bili między sobą-przykład to Michnik i Borowski!

  last
  Czyżby ??? Tu każdy kij jest dobry, kiedy trzeba nam przywalić…

  tyle na temat
  Żydzi nie widzą, co dzieje się w „POLIN”? No chyba, ze tak ma być.

  Joanna Barbara Polka
  Myśmy , żeśmy tak mówi dyrektor.

  WSTYD
  TEN GNOM KLASYCZNIE RŻNIE GŁUPA A WPOLITYCE TO ŁYKA I GO PROMUJE

  PL
  Naszą słabością okazała się chrześcijańska wrażliwość współczucie na drugim człowiekiem. I tak odrodził się pasożyt który nie rozumie tych cech tylko przelicza to na zysk .

  lucek
  Czy musze moimi podatkami wspierać tą anytypolska instytucję ?

  12wa
  ten spot to czysty antysemityzm i to nie wtórny, chyba, że wtórny ale analfabetyzm !

  tomcio paluch
  był niechętny, ale poszło. Passent dla kariery zrobi wszystko. dla mnie jest to człowiek o wartości ujemnej.

  pod
  Te wypowiedzi świadczą, że ten p. Stola nie nadaje się na dyrektora. Niezależnie od poglądów, pracownicy powinni być ukarani za upolitycznienie instytucji i dyr. powinien się od tego odciąć.

  he
  Stola katolikiem? Koń by się uśmiał!

  Admirał
  A całemu spotowi nie był pan niechetny? Czy to jest polskie muzeum czy jakiś nienawistny nam obiekt eksterytorialny?

  Polubienie

 18. zdziwiony@zdziwiony
  „Musi zostać przyjęta żydowska opowieść o Holokauście”. No właśnie, opowieść – hagada. A gdzie fakty historyczne? Gdzie prawda? Kiedy chodzi o korzyści (pieniądze) dla Żydów, a faktysą niezgodne z hagadą, to tym gorzej dla faktów – po prostu się je ignoruje. Pan Blumsztajn niechcący, jak sądzę, powiedział prawdę o podejściu Żydów do historii.

  rebe BlumszajnSZWANC
  Zydzi, przestancie o nas, Polakach KLAMAC a my w podziekowaniu przestaniemy mowic o was PRAWDE. To bedzie git geszeft.

  Konrad
  Zydzi oskarzaja wszystkich o ksenofobie. A to oni sa najbardziej ksenofobicznym narodem na swiecie. Wdzieraja sie do innych spolecznosci i zaraz sie izoluja, zamykaja w swoich gettach. I oskarzaja

  Konrad 95.90.224.*za godzinę
  Antysemickie jest wszystko to, co nie jest zydowskie. Zydow jest zaledwie ok. 14 milionow na calym swiecie. Reszta swiata jest antysemicka.

  red_garlic
  Czemu jest tak że za żydami zawsze podąża antysemityzm gdziekolwiek przyjdą? Czemu żydzi domagają się miłości od ludności tubylczej inaczej tubylcy są oskarżani o antysemityzm. Czy żydom dobrze z tym?

  https://wpolityce.pl/polityka/388090-a-to-dobre-blumsztajn-wie-jak-rozwiazac-sprawe-noweli-ustawy-ipn-musi-zostac-przyjeta-zydowska-opowiesc-o-holokauscie

  A to dobre! Blumsztajn wie, jak rozwiązać sprawę noweli ustawy IPN: „Musi zostać przyjęta żydowska opowieść o Holokauście”

  opublikowano: za 17 minut · aktualizacja: 5 godzin temu

  Seweryn Blumsztajn / autor: screen YT wPolityce.pl

  Muzeum Historii Żydów w Polsce POLIN kontynuuje kampanię dosadnie sugerującą, że w Polsce panuje antysemityzm. Jedną z osób, które wystąpiły w spocie o „antysemickim hejcie” jest Seweryn Blumsztajn, wyblakła gwiazdka „Gazety Wyborczej”. W rozmowie z natemat.pl stwierdził, że takie uczucie jest przy niem od 50 lat.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Potwierdzają się informacje wPolityce.pl – POLIN emituje spot zrównujący antysemityzm z Marca ‘68 z… komentarzami w sieci. WIDEO

  Hipokryzja? Passent jedną z twarzy spotu Muzeum POLIN o antysemityzmie. Zapomniano o jego liście do tow. Jaruzelskiego?

  Dopytywany o współczesny antysemityzm, Blumsztajn stwierdził, że wszystko zależy od polityków – „albo oni dopuszczają w sferze publicznej taki język i wtedy to wybucha, albo jest to piętnowane”.

  Dodał, że to Prawo i Sprawiedliwość otworzyło tę puszę Pandory. Podkreślił jednocześnie, że Jarosław Kaczyński miał świadomość tego, co się wydarzy, „puszczając ustawę o IPN”.

  On nie ma żadnych złudzeń w tej sprawie, jeśli chodzi o polskie społeczeństwo. Uważał, że w ten sposób zdobędzie kolejne punkty w poparciu społecznym

  — stwierdził Blumsztajn, dodając, że tym razem jednak mu się to nie udało.

  W ocenie Blumsztajna, Polska będzie przez lata leczyła się z tego kroku i właśnie to powoduje „obrzydliwą atmosferę wyprowadzającą nienawiść na ulicę”.

  Ogromna praca wielu ludzi przez te dwadzieścia parę lat została zaprzepaszczona. To bardzo dramatyczne

  — przeżywał.

  Nie spodobała mu się również reakcja Kościoła ws. potępienia antysemityzmu. Stwierdził, że w 1968 roku Kościół też nie reagował, dlatego milczenie jest godne podwójnego napiętnowania. W jego ocenie „Kościół milcząc w tej sprawie, traci moralne prawo do ocen etycznych.

  Dodał, że rząd zupełnie nie ma wyobraźni, a idealnym przykładem tego jest premier, którego każda kolejna wypowiedź tylko pogarsza sytuację. Zna jednak remedium na wszelkie problemy związane z ustawą o IPN.

  By ta sprawa z nowelizacją ustawy zaczęła iść do przodu, to musi zostać przyjęta żydowska opowieść o Holokauście

  — bredził.

  W jego ocenie nie ma różnicy miedzy 1028 a 1968 rokiem. Mamy do czynienia z tymi samymi kliszami językowymi – piąta kolumna, antypolscy Żydzi i spór o obozy koncentracyjne. bredził, że to będzie wybuchało i wracało, bo setki pokoleń były wychowywane w przekonaniu, że ”Żyd to zło absolutne”.

  Polska jest podzielona. Na ulicach bardzo często zaczepiają mnie ludzie: pozdrawiają, ściskają mi rękę. Tyle że oni oglądają TVN24, a tamci śledzą swoje media. To są podzielone światy. Wspólna jest tylko reprezentacja piłkarska i Kamil Stoch. Wpisów w internecie nie czytam

  — mówił Blumsztajn.

  No cóż, może warto, aby Seweryn Blumsztajn zrozumiał, że cierpienia Polaków i Żydów podczas II wojny światowej, a także represje w 1968 roku dotknęły przedstawicieli obu narodów…

  wkt/natemat.pl

  Populista
  Okropna forma antysemityzmu, ściskanie ręki. A,tfu!

  Stary
  Blumsztajn wyglądasz teraz jak tucznik.

  Konrad
  Zydzi oskarzaja wszystkich o ksenofobie. A to oni sa najbardziej ksenofobicznym narodem na swiecie. Wdzieraja sie do innych spolecznosci i zaraz sie izoluja, zamykaja w swoich gettach. I oskarzaja

  rudolfo
  Ogłupianie Polaków ciąg dalszy w wykonaniu Pana Blumsztajna

  odAdoZ@odAdoZ
  O w mordechaja, jaki on jest brzydki!

  Jan Stąd
  Już Janusz Szpotański w 70-tych latach mówił o Blumsztajnie „To niemożliwe żeby on był Żydem, Żydzi nie są aż tak głupi”. Stary, mądry Szpot….

  Konrad
  Dla blumsztajna i jego ferajny antysemityzmem jest wszystko to co polskie. Antysemicka jest juz sama z siebie Polska, Polacy, polska tradycja, polska historia, Orzel Bialy, Bialoczerwona Flaga.

  he,he
  Rozwieszać to zdjęcie w każdej piwnicy, szczury uciekną.

  Polubienie

 19. Permanentna inwigilacja? Holocher u Roli o Pollin, Schnepfie, kryptowalutach i ideologii feministek!

  wRealu24.pl
  Streamed live on Mar 28, 2018

  prokop tom
  Dlaczego nie ujawnicie prawdziwych nazwisk polskich „elit”!Co poprawnosc polityczna nie pozwala?A potem dziwicie sie dlaczego jada do izraela?A wypirdalac zydzi jebani!Polska dla Polakow!

  Voiteck Rebel
  Budynek tego pseudo muzeum zburzyć i na tym miejscu wybudować szalet a te kurwy co to prowadzą zwolnić bo nawet do wydawania papieru się nie nadają !!!

  rista nera
  Jak to wyburza to wtedy dopiero Polska bedzie WOLNA!

  Polubienie

 20. krótko i na temat
  Stanisław Michalkiewicz – „nie bylem w Polin, nie chadzam do domów publicznych” —

  od wczoraj – antysemita
  Jeśli żydzi w Polsce czują się zagrożeni, to pytanie brzmi: czemu tu jeszcze przebywają ? Pakować się i wyjeżdżać do bezpiecznego Izraela. Nikt ich tu nie trzyma na siłę, szerokiej drogi.

  Ja
  Nie dobrze się już robi od tej nagonki na POLAKÓW!!! W prawie całej UE nie mogą czuć się już bezpiecznie, a u nas jak długo jeszcze?!

  https://wpolityce.pl/polityka/388089-pankowski-atakowal-polakow-na-forum-walki-z-antysemityzmem-bosak-ponawiam-apel-o-ujawnienie-pelnej-tresci-jego-przemowienia

  Pankowski atakował Polaków na Forum Walki z Antysemityzmem? Bosak: „Ponawiam apel o ujawnienie pełnej treści jego przemówienia”

  opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 4 godziny temu

  autor: Fratria/Twitter wPolityce.pl

  Prof. Rafał Pankowski podczas 6 Globalnego Forum Walki z Antysemityzmem w Jerozolimie, zdaniem Andrzeja Pawluszka z KPRM, miał atakować Polskę. Na poparcie swoich słów zaprezentował fragmenty jego wypowiedzi. Ponieważ izraelski MSZ wziął pod obronę Pankowskiego, Krzysztof Bosak, wiceszef Ruchu Narodowego, zaapelował o publikację pełnej treści jego przemówienia.

  Tę aktywację antysemickich uprzedzeń, antysemickich stereotypów w dialogu publicznym wywołały w dużej mierze decyzje polityczne z ostatnich kilku tygodni, decyzje podjęte na szczeblu przywódców politycznych, również na szczeblu przywódców partii rządzącej

  — miał mówić m.in. Rafał Pankowski.

  Jeszcze raz ponawiam apel do @StowNIGDYWIECEJ o ujawnienie pełnej treści wystąpienia Pankowskiego na Globalnym Forum Zwalczania Antysemityzmu w Jerozolimie! Niech opinia publiczna sama oceni czy Pankowski mówił prawdę czy kłamał. Proszę o wsparcie sprawy przez media i @PLinIsrael

  — napisał na Twitterze Krzysztof Bosak.

  CZYTAJ TAKŻE: Absurd! Izraelski minister broni Pankowskiego przed rzekomym atakiem ze strony pracownika KPRM

  Czy stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” posłucha apelu Krzysztofa Bosaka?

  as/Twitter

  sake
  Cóż pozostało,trzeba zbudowac kolejne muzeum za 300mln złotych w ramach przeprosin.

  aria
  Żydzi mieszkają w Polsce, prowadzą interesy, organizują różne konferencje w Polsce, występują o Polskie paszporty. Więc się pytam gdzie tu antysemityzm, no chyba że sami go sobie wymyślają.

  Mojezdanie
  W Polsce jest stanowczo za dużo niedorobionych profesorów jakiegoś futbolu, a za mało fachowych pasterzy owiec i specjalistów pielenia kartofli.

  staszek
  To kłamca z tytułem profesora. Dowiódł braku naukowej rzetelności, To antypolski propagandzista. Czyżby liczył na pożydowskie mienie

  PL
  Może tak pójść śladem Islandii i wprowadzi zakaz obrzezania chłopców i dziewczynek pod karą 6 lat wiezienia ?

  EWA
  NIE UDAWAJCIE NIE BYLO NIGDY PRZYJAZNI , ONI NAS NIENAWIDZA I POKZUJA TO NA KAZDYM KROKU.

  abc
  Deputowany do zgromadzenia stanowego stanu Nowy Jork Dov Hikind założył stronę – adres polandmurderedjews.com (dosłownie: polskamordowałażydów). Temat holokaust skąd pochodzi rodzina. Odgraża się.

  kondor
  Pankowski kolejnym szmalcownikiem, pojechał do Izraela kłamać i szkalować Polskę! Ciekawe ile jemu za to zapłacili i czy jest Polakiem, czy tylko polskojęzycznym?

  kazik
  Skoro pankowski jest profesorem to ma płacone i jego działalność jest publiczna . Żądamy ujawnienia treści jego przemówienia . Chcemy prawdy w uczciwej przyjażni z Izraelem .

  krycha
  Pankowski jakby nie był tchórzem to sam by opublikował swoje wystąpienie. Miernoty już tak mają.

  STAS
  TEN SMIEC JEST profesorem , czego i kto mu to nadał.

  Polubienie

 21. Mateusz@Mateusz
  To wyrafinowana taktyka. Stola wie, że wystarczy tylko huknąć na Glińskiego i polski rząd, a natychmiast wszyscy schowają się w mysią dziurę i dadzą następne setki milionów na żydowskie cmentarze.

  kazioo
  Zwolnić wszystkich z posad opłacanych z naszych podatków . Jak chcą , niech se budują muzea u siebie. I za swoje pieniądze.Proponuję „Palestylin”, muzeum pokojowego traktowania Palestyńczyków.

  zawiedziony
  Proszę zdjąć tego Pana z urzędu. Każdy dzień jego trwania jest hańbą. Odciąć Państwowa kroplówkę. Jeśli Żydzi chcą uprawiać propagandę to za swoje srebrniki.

  Bill
  Tacy jak ten facet podjudzają nas, waląc po głowach antysemityzmem. Ludzie na forach wpadają w szał i wypisują różności, które są dowodem wściekłości i niepanowania nad sobą, a nie antysemityzmu.

  Konrad
  Czy ten polakozerca jest jeszcze dyrektorem polskiego muzeum ? Mam nadzieje, ze zostal juz dzisiaj odwolany.

  https://wpolityce.pl/historia/388231-dyrektor-muzeum-polin-w-juedische-allgemeine-mamy-nowa-fale-antysemityzmu-w-polsce-a-ja-nie-upolitycznilem-placowki

  Dyrektor muzeum POLIN w „Juedische Allgemeine”: Mamy nową falę antysemityzmu w Polsce, a ja nie upolityczniłem placówki

  opublikowano: 33 minuty temu · aktualizacja: godzinę temu


  Dariusz Stola / autor: Youtube.com wPolityce.pl

  Dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Dariusz Stola na łamach „Juedische Allgemeine” odpiera zarzuty o „upolitycznienie” muzeum i wskazuje na przyczyny (według niego) nowej fali antysemityzmu w Polsce.

  Dwie konkretne przyczyny wywołały (antysemityzm): 50. rocznica tzw. wydarzeń marcowych w 1968 roku, czyli antysemickiej nagonki ze strony Komunistycznej Partii Polski (PZPR), w wyniku której ponad 13 tys. Żydów zostało zmuszonych do wyjazdu z Polski oraz ustawa o ochronie dobrego imienia Polski (nowelizacja ustawy o IPN), która zagraża każdemu, kto przypisuje Polsce współwinę za Holokaust

  —powiedział Stola w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika „Juedische Allgemeine”. Według niego „zamiast odpowiedzieć na protesty z Izraela i USA, rząd okopał się na pozycjach ‘obrony godności Polski, co doprowadziło do nowego antysemityzmu i zaszkodziło poważnie wizerunkowi Polski”.

  Elementem nowej wystawy o marcu 1968 roku są antysemickie wypowiedzi z tamtych czasów, zestawione z aktualnymi hasłami, co ma pozwolić zwiedzającym muzeum na lepsze rozpoznanie struktury i treści antysemickich opinii. Nie chcieliśmy nikogo stygmatyzować, dlatego nie podajemy nazwisk. Cytaty są anonimowe. Pomimo tego dwaj dziennikarze chcą mnie podać do sądu z powodu rzekomego zniesławienia

  —skarży się Stola w rozmowie z warszawską korespondentką gazety Gabriele Lesser. Odnosząc się do zarzutów ze strony ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego o upolitycznienie muzeum, Stola powiedział, że minister pomylił go zapewne z mianowanym przez siebie dyrektorem muzeum II wojny światowej.

  On (Karol Nawrocki) jest nie tylko aktywnym politykiem rządzącej partii, lecz chce ponadto ubiegać się w wyborach samorządowych o stanowisko prezydenta Gdańska. Od powstania muzeum POLIN nikt jeszcze nie zarzucal ani mnie, ani muzeum upolitycznienia

  —dodał. Stola przyznał, że jego muzeum nie propaguje mitu pod tytułem „Polacy są bohaterami i ofiarami historii”, lecz przedstawia historię w sposób „zróżnicowany”.

  Wspomniał, że w programie muzeum znalazł się wykład Michała Bilewicza o języku nienawiści w internecie.

  Młodzi ludzie oswajają się szybko z tym językiem i nie zauważają, że stopniowo stają się rasistami

  —powiedział Stola i przyznał, że wykład spotkał się z „gwałtownymi reakcjami”, a część słuchaczy zarzuciła organizatorom naruszenie godności polskiego narodu.

  My jesteśmy tylko tymi, którzy nazywają rzeczy po imieniu. To jest antysemityzm

  —powiedział Stola.

  Ryb, dw.com

  brudni, źli i brzydcy
  czy oni wszyscy mają takie szczurze pyski ?

  STAS
  I ten stole C żre za polskie pieniadze ,tylko takie cyrki w nie powaznym państwie

  pancerz reaktywny
  Czasem się zastanawiam dlaczego na widok Lewandowskiego mam potrzebę zajrzenia do Wikipedii i poczytania o szczurach. A tu proszę.

  WAG
  Panie Stola! Widzę w Polsce taką samą falę antysemityzmu, jak na twojej głowie falę włosów. A jeśli już jest w Polsce chwilowy antysemityzm, to w Izraelu chwilowy antypolonizm.

  kazioo
  Zwolnić wszystkich z posad opłacanych z naszych podatków . Jak chcą , niech se budują muzea u siebie. I za swoje pieniądze.Proponuję „Palestylin”, muzeum pokojowego traktowania Palestyńczyków.

  red_garlic
  Antysemityzm jest pochodną postępowania żydów w społeczeństwie w którym przebywają. Za antysemityzm winę ponosicie wy sami żydzi i zrozumcie to wreszcie. Za ten stan odpowiadacie WY i nie lamentujcie.

  Miska
  Ten Pollin to hodowla antypolonizmu

  lysa kupa g..a, etnicznie obca
  żądam od rządu PiS i ministerstwa tzw. kulturyjako organu nadzorczego nad muzeami i natychmiastową dymisję tej łysej kupy g.., na na 2 łapach o szczurzym pysku.

  antoni
  Antysemita nie jest ten kto nie lubi Zydow ale ten kogo Zydzi nie lubia i to cala prawda

  chter
  Te na zdjęciu to syn Gomułki ? 🙂

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/387512-kontrowersyjnie-w-muzeum-polin-pracownicy-placowki-wsparli-protest-z-czarnego-piatku-zdjecie

  Polubienie

 22. nauczycielka@odAdoZ
  POLIN utrzymywane jest przez polskiego podatnika. Miało służyć „prezentacji żydowskiej kultury i historii oraz szerzeniu tolerancji i otwartości”, a nie podłości, nikczemności i nienawiści skierowanej w Polskę i Polaków. Jak się Żydzi nie ogarną, Polacy się wkurzą i zlikwidują ten antypolski przybytek.

  skipper-caribbean-2015@skipper-caribbean-2015
  Trochę – panie Skwieciński – przeciw, ale zaraz za. Ale rozumiem, kolega ze studiów. I pewnie własne przekonania. Natomiast chciałbym poruszyć problem finansowania placówki jawnie – sam pan to zauważa – antypolskiej. Dlaczego Polacy mają płacić za muzea (cmentarze i inne miejsca) czczące żydów? Czy ktoś pytał się polskich podatników czy sobie tego życzą? Kto płaci za renowację cmentarza pod Monte Cassino (budowę sfinansowała polska emigracja)? Włosi? Kto płaci za renowację cmentarza Orląt Lwowskich? Ukraińcy? Kto płaci za utrzymanie cmentarza polskich marynarzy w Murmańsku (polegli podczas konwojów do Sowietów – głównie marynarze ORP Garland)? Rosja? Nie, to wszystko jest płacone przez Polaków. To może żydowskie nekropolie i muzea winni opłacać żydzi z całego świata plus państwo Izrael. Jak pan myśli? No, bo jak rozumiem pański kolega ze studiów jest innego zdania (a propos; jego pensję pokrywają polscy podatnicy).

  Hańba!
  @skipper-caribean na cmentarz Orląt Lwowskich nie płacimy bo w tym roku ponoć rząd zrezygnował z dotacji na remont cmentarza. Pewnie nie wiedziałeś? 😉

  POmysl Fredzlu….
  Panie skwiecinski niech Pan odPOwie na proste pytanie. Dlaczego Panski kolega ze studiow Stola zaprosil wlasnie Pana a nie na przyklad posla Winnickiego albo ksiedza Miedlara albo pania Kurek???

  GAMA
  Popatrzyłem do Wikipedii. Pan D. Stola nie ma rodziców, nie ma rodziny. Spadł z nieba. Tak samo, pewnie, jak niejaki Borowski!

  miki
  Dosc finansowania tej wrogiej placowki ! Glinski do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  https://wpolityce.pl/polityka/389349-groza-i-groteska-nie-wiem-jak-mozna-udawac-ze-sie-tego-nie-widzi

  Groza i groteska. Nie wiem, jak można udawać, że się tego nie widzi

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  autor: polin.pl wPolityce.pl

  Mój kolega ze studiów, obecny dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”, Dariusz Stola poprosił mnie o publiczne potwierdzenie faktu, że zapraszał mnie do udziału w pewnej odbywającej się tamże dyskusji. Publicznie bowiem zarzucono mu, iż – jak to ujął Piotr Zaremba (skądinąd inny kolega z jednego roku) – „podczas marcowych obchodów Polin otworzył szeroko podwoje wyłącznie dla środowisk krytycznych wobec polskiej prawicy, przekonanych, że Marzec ’68 powraca właśnie teraz, niedbających nawet specjalnie o dokumentowanie tej tezy. Innych głosów, innych ludzi, tam nie było”.

  Skoro Dariusz prosi, potwierdzam: tak jest, zostałem zaproszony. I po zastanowieniu odmówiłem, ponieważ przedstawiony mi skład dyskutantów był wybitnie jednostronny. Bowiem zaproszeni już uczestnicy, i zwłaszcza prowadzący, to była wyłącznie radykalna szpica opozycyjna, co w połączeniu z tematem spotkania w mojej ocenie stwarzało wielkie prawdopodobieństwo, że w panującej atmosferze stałoby się to okazją do nadania dyskusji charakteru nagonki w modelu trzy na jednego.

  A wywołany do tablicy muszę z przykrością stwierdzić, że nachalnie aktualizujące zakończenie umiejscowionej w Polin wystawy o Marcu ’68 (umieszczono tam antysemickie i „antysemickie” obecne wypowiedzi osób znanych medialnie) uważam za nieuczciwe. Bo nieuczciwe jest wszelkie sugerowanie stanu równości czy bodaj traktowanie na równej płaszczyźnie tego, co działo się w warunkach monopartyjnej dyktatury, mającej monopol na środki masowego przekazu, z tym, co dzieje się dziś. Opinie wygłoszone wówczas w telewizji czy w gazecie miały zabójczą moc. Nawet podobnie paskudne słowa wygłoszone dziś są tylko śmieszne. Wtedy to była groza. Dziś – groteska. Nie wiem, jak można udawać, że się tego nie widzi.

  I z jeszcze większą przykrością muszę stwierdzić, że godząc się na taką wystawę, w sytuacji, w której nie od dziś opozycja usiłuje – wbrew faktom – „ubrać” obecnych rządzących w antysemityzm, kierownictwo Polin zaangażowało w wojnę polityczną już nie siebie jako osoby fizyczne (do czego oczywiście każdy ma pełne prawo), tylko powierzoną sobie placówkę. Która powinna pozostawać apolityczna. Ale to widać przesąd.

  Faktem są, niestety, neurotyczne reakcje na polsko-izraelską wojnę, będące udziałem części polskich Żydów i Polaków żydowskiego pochodzenia. Niejako rozumiem je, bo rozmaite traumy często się dziedziczy po rodzicach i dziadkach. No i nie da się ukryć, że odpowiedzi na antypolską agresję związaną z nieszczęśliwą ustawą o IPN bywają różne, w tym i paskudne. Co prowokuje żydowską wrażliwość. Placówka taka jak Polin powinna, wydawałoby się, uznać za swoje powołanie nie potęgowanie, tylko leczenie neuroz. Nie zaostrzanie, tylko łagodzenie polsko-żydowskich kantów. W końcu taka miała być jej misja. Ale to widać też przesąd.

  Pamiętam, jak na samym początku obecnego paroksyzmu, pod koniec 2015 albo na początku 2016 r., w „Wyborczej” ktoś wzywał właśnie wszelkiego rodzaju placówki kulturalne, żeby zerwały z wymogami związanymi ze swoją statutową działalnością i stały się awangardą „walki z faszyzmem”. Wydawało mi się to wtedy obłędem. Dziś dyrekcja Polin zdecydowała się zrealizować sformułowane wówczas zapotrzebowanie.

  Ze smutkiem piszę te słowa, bowiem Polin mimo krótkiego okresu istnienia jest już muzeum zasłużonym. A jego ekspozycja (ta stała, a nie zakończenie czasowej wystawy o Marcu) bynajmniej nie jest antypolska, odwrotnie – kładzie nacisk przede wszystkim na stulecia mniej więcej zgodnej koegzystencji obu zamieszkałych nad Wisłą narodów, na co zresztą niegdyś głośno narzekali najradykalniejsi w swych obsesjach warszawscy działacze żydowscy. Który to kształt muzeum jest zasługą między innymi, tak jest, Dariusza Stoli. Powszechne szaleństwo, w jakim pogrąża się Polska, sprawia, że takie rzeczy i takie zasługi nie są dostrzegane. A wojna polsko-izraelska dopełnia reszty. W tej sytuacji uaktywniają się demony, także te naprawdę antysemickie. Trzeba przed nimi bronić tego, czego bronić warto. W tym i muzeum Polin.

  Tylko że dyrekcja tego ostatniego bynajmniej tej obrony nie ułatwia. Konstatuję to z żalem, ale cóż. I tak, jakby co, to mimo wszystko merytorycznie muzeum bronić będę. Dlaczego? Bo takie są moje obyczaje – jak mawiał w takich razach pewien wymyślony przez Żeromskiego staromodny inteligent.

  Tekst pierwotnie ukazał się w numerze 14/2018 tygodnika „Sieci”.

  autor: Piotr Skwieciński

  Ciekawy tekst z G.Warszawskiej
  To opozycja ale tez i niektorzy z rzadu(guwin) pozwalaja zydom na nagonke na Polske!! http://www.gazetawarszawska.com/index.php/pugnae/727-minister-j-gowin-zdrada-stanu-zawiadomienie-do-prokuratury

  stan
  Gdzie jest takie państwo ,które funduje swoim oprawcom i oszcercom muzeum ,z którego mogą bezkarnie i podobno eksterytorialnie opluwać swoich darczyńców?

  roland
  Polin, to nie Polski punkt widzenia.

  krycha
  Zwyczajnie obciąć o 30 % kasę na muzeum Polin Panie Kaczyński obcinamy budżet na muzeum Polin.

  GAMA
  Dyskusję powinna przeprowadzić Stokrotka. Byłaby bardziej obiektywna!

  dyskusja Marzec ‘18
  W zamiarze dyrekcji Polin, dyskusja nie miała być jednostronną dyskusją na temat Marzec ’18, z okazji rocznicy Marzec ’68. Tak jednak wyszło, bo druga strona poczuła pismo nosem i się wycofała.

  miki
  Dosc finansowania tej wrogiej placowki ! Glinski do dymisji !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 23. Aleksander Jabłonowski, HAKA POLAKA

  Aleksander Jabłonowski
  Published on Apr 6, 2018
  Aleksander Jabłonowski, HAKA POLAKA
  Brakuje nam Polakom mocnego polskiego narodowego rytuału.

  Marcin Szadyn
  Mega płomienne przemówienie. Jabłonowski na Prezydenta. Wszystko trafione!!! Nie podoba się? To wypierdalać. Zmiękł polski naród ogłupiony nowymi modelami telefonów komórkowych i różnej maści imbecylizmami typu reality show. Pierdolona banda cwaniaków, wilków w owczych skórach mówi nam z ekranów co dla nas najlepsze, co jest kanonem piękna, przedstawia nowy model rodziny, czarne nazywa białym i….KURWA odnosi od jakiegoś czasu same sukcesy. Obudżmy się zanim całkiem zatracimy siebie!!! Czołem Wielkiej Polsce!!!

  Polubienie

 24. KOMENTARZE ZABLOKOWANE

  https://wpolityce.pl/polityka/390751-dyrektor-muzeum-polin-kontra-ziemkiewicz-z-pewnoscia-nie-jest-osoba-dobrej-woli-systematycznie-mowi-bardzo-zle-rzeczy

  Dyrektor Muzeum POLIN kontra Ziemkiewicz: „Z pewnością nie jest osobą dobrej woli. Systematycznie mówi bardzo złe rzeczy”

  opublikowano: 14 minut temu


  autor: wPolsce.pl wPolityce.pl

  Rzeczypospolita uznaje bojowników getta warszawskiego za bohaterów narodowych – podkreślił dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich Dariusz Stola, odnosząc się do obecności prezydenta Andrzeja Dudy na czwartkowych obchodach 75-lecia żydowskiego zrywu z 1943 r.

  Główne uroczystości 75. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim z udziałem prezydenta odbędą się w południe przed Pomnikiem Bohaterów Getta. Wieczorem prezydent weźmie udział w koncercie „Łączy nas pamięć”, który odbędzie się na placu przed Muzeum POLIN.

  Bardzo się cieszę, że pan prezydent będzie przy pomniku, bo to pokazuje, że Rzeczypospolita uznaje bojowników getta za swoich bohaterów, że to są bohaterowie narodowi

  — podkreślił w środę w Radiu Zet prof. Stola.

  Powstanie w getcie warszawskim, które rozpoczęło się 19 kwietnia 1943 r., było pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej Europie, aktem o charakterze symbolicznym, zważywszy na nikłe szanse powodzenia. W nierównej, trwającej prawie miesiąc, walce słabo uzbrojeni bojownicy Żydowskiej Organizacji Bojowej oraz Żydowskiego Związku Wojskowego stawili opór żołnierzom z oddziałów SS, Wehrmachtu, Policji Bezpieczeństwa i formacji pomocniczych.

  Dyrektor POLIN odniósł się również do formułowanych pod jego adresem zarzutów, m.in. ze strony MKiDN. W ostatnim czasie wicepremier i minister kultury Piotr Gliński publicznie skrytykował – jak powiedział – „zaangażowanie polityczne” dyrektora POLIN. Poinformował też, że w tej sprawie wysłał listy do władz Warszawy i Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, które wspólnie z resortem kultury współprowadzą Muzeum POLIN.

  Mam wrażenie, że pan minister jest systematycznie dezinformowany (…). Wydaje mu się, że ma jakieś ważne powody, żeby tak publicznie krytykować mnie i nasze muzeum, ale naprawdę doszukiwałem się (w tym) jakichś faktów i nie znalazłem. Nie znalazłem ani jednego zarzutu, co do którego mógłbym się zgodzić: one były albo chybione albo nieprawdziwe

  — powiedział dyrektor POLIN.

  Pytany m.in. o kontrowersje związane z obecną wystawą czasową „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68” Stola tłumaczył, że Muzeum POLIN w prawie każdej wystawie czasowej odnosi się do współczesności.

  To jest nasz sposób mówienia o historii, który między innymi polega na tym, że nie traktujemy jej jako czegoś do końca zamkniętego. Lepiej ją zrozumiemy widząc coś współczesnego i lepiej rozumiemy współczesność znając historię

  — wyjaśnił szef POLIN.

  Dopytywany o sprawę Magdaleny Ogórek, która złożyła akt oskarżenia ws. jej znieważenia w związku z nową ekspozycją, Stola zaznaczył, że jest zdziwiony jej reakcją. Wystawa, która przedstawia m.in. przebieg kampanii antysemickiej w 1968 r., przedstawia również treść twitterowych wpisów Magdaleny Ogórek oraz publicysty Rafała Ziemkiewicza. Wpis Ogórek dotyczy senatora Marka Borowskiego, któremu zadała ona pytanie zmiany nazwiska z Berman na Borowski.

  Naprawdę jestem zdziwiony jej reakcją na naszą wystawę o Marcu ‘68 (…). Chcieliśmy pokazać, że różnym ludziom zdarza się powiedzieć takie rzeczy, które są niedopuszczalne. Ale wydaje mi się, że różnica między nią a panem Ziemkiewiczem jest taka, że pan Ziemkiewicz z pewnością nie jest osobą dobrej woli. On systematycznie mówi bardzo złe rzeczy, pani Ogórek raz to się zdarzyło i myślę, że gdyby wreszcie przyszła i zobaczyła tę wystawę to być może zmieniłaby zdanie

  — zachęcał Stola.

  Jednocześnie słowa Ziemkiewicza o „parchach” szef POLIN określił jako „hańbę” nie tylko dla niego jako dziennikarza, ale także dla jego redakcji. Dodał, że powinien za to odpowiedzieć przed komisją etyki organizacji dziennikarskich.

  Gdyby dziennikarz słowacki powiedział: +Te polskie świnie+ i nic by mu się nie stało, to co sądzilibyśmy o jego redakcji, jego stowarzyszeniu dziennikarskim i o jego kraju?

  — pytał Stola.

  Dyrektor POLIN był też pytany o współczesny Obóz Narodowo-Radykalny, którego członkowie w sobotę w Gdańsku zorganizowali obchody w związku z 84. rocznicą powstania ONR. W historycznej Sali BHP w Stoczni Gdańskiej, gdzie w 1980 r. podpisano porozumienia sierpniowe dzięki którym powstała Solidarność, odbył się ogólnopolski zjazd ONR. Prof. Stola zwrócił uwagę, że ONR to „partia neofaszystowska”.

  To jest dość oczywiste, gdy ktoś nazywa się ONR, używa logo przedwojennej partii faszystowskiej. ONR przed wojną to była polska odmiana faszyzmu

  — powiedział szef POLIN, choć przyznał, że współczesny ONR częściowo odcina się od swej tradycji.

  Dodał też, że przedwojenny ONR, który działałby w dzisiejszych warunkach powinien zostać zdelegalizowany, ponieważ godziłby on w podstawy porządku demokratycznego. Uznając wartość i prawo do wolności słowa prof. Stola krytycznie jednak odniósł się np. do hasła „śmierć wrogom ojczyzny”, zwłaszcza widzianego przy klasztorze na Jasnej Górze w Częstochowie.

  Słowa dyrektora Muzeum POLIN skomentował Rafał Ziemkiewicz na Twitterze:

  mly/PAP

  Polubienie

 25. krowa@krowa
  Słowo „dookoła” fałszuje obraz sytuacji. To problem „wewnętrzny. To żydowski atak na Polskę wywołuje falę takich nastrojów. Ktoś dba aby tak własnie było. Oskarżanie innych o zbrodnie skutecznie, jak na razie, maskuje udział Żydów w Holokauście.

  TO-YA@TO-YA
  „Myślałem już nad tym, żeby to wszystko zostawić. Spakować się i wyjechać>” I to byłoby chyba najlepsze rozwiązanie panie sierżancie Daniels, przesyt pańskiej osoby zaczyna być uciążliwy.

  Zboralski@Zboralski
  Po tych słowach Daniels powinien zostać spakowany pod eskortą Służby Granicznej i być wydalony z Polski. Natychmiast. Takiego wyrzutu nienawiści do Polaków, antypolonizmu i polonofobi było jedynie więcej u Azarii i żydowskiego prezydenta Izraela! Skandal, że tak jak Azari, ten polonofob wciąż jest tolerowany w Polsce… Po tych słowach Danielsa czy prezydenta Izraela – obowiązkiem KAŻDEGO Polaka i Patrioty Polskiego jest stać się antysemitą. Nie ma opcji: na antypolonizm żydów jak Daniels czy Azari można jedynie odpowiedzieć antysemityzmem, czyli odrzuceniem żydowstawa za agresję wobec Polski i za obelgi Polskiego Narodu. Hańba żydom po wsze czasy! Hańba!

  czytelnik
  A co z Żydami mordującymi Polaków na wschodzie kraju będącego pod okupacją ZSRR w 1939r a także po wojnie w NKWD i w polskiej UB W tych okresach wymordowano setki tysięcy Polaków Czemu jest milczenie

  gość
  Tyle się mówi i pisze o Jedwabnem, może w końcu ktoś sprawdzi i zbada coś się tam stało? Powinno na tym zależeć także i społeczności żydowskiej – Polacy nie mogą ciągle przepraszać za to że żyją!

  We are not afraid of truth
  Why do we have to keep persuading Israel and Jewish organizations to seek friendship with Poland or truth about WWII? If they do not wish to be our ally or forbid exhumation in Jedwabne-let them.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/390715-jonny-daniels-dookola-jest-mnostwo-osob-ktore-chca-zniszczyc-wiezi-polakow-i-zydow-naprawde-swietnie-im-to-idzie

  Jonny Daniels: Dookoła jest mnóstwo osób, które chcą zniszczyć więzi Polaków i Żydów. Naprawdę świetnie im to idzie

  opublikowano: wczoraj


  Jonny Daniels / autor: Fratria/A.Wiktor wPolityce.pl

  Teraz ilość hejtu stała się niewyobrażalna. Jeśli chodzi o antysemityzm w Polsce to właśnie wypuszczono dżina z butelki. Ostatnie trzy miesiące były dla mnie straszne. Myślałem już nad tym, żeby to wszystko zostawić. Spakować się i wyjechać

  — opowiedział w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” Jonny Daniels.

  Szef fundacji From The Depths podkreślał jednak więzy, jakie łączą naród polski z żydowskim,

  Ale dookoła jest mnóstwo osób, które tej więzi nie chcą. Chcą to zniszczyć. I naprawdę świetnie im to idzie

  — dodał.

  Zapytany z kolei o książkę Centrum Badań nad Zagładą Żydów, która opisuje historie o zabijaniu Żydów z ręki Polaków lub przy ich współudziale, szef fundacji From The Depths stwierdził, że to nie będą szokujące historie, ponieważ jego zdaniem Polacy „zdają sobie z tego sprawę”

  Niestety, liczba Polaków, która podczas wojny brała udział w mordowaniu Żydów była większa niż Polacy chcą o tym myśleć. Tego nie można ignorować. To jest prawda, którą trzeba powiedzieć. Nie możemy się przed nią ukrywać

  — powiedział Daniels.

  To trwa cały czas. Nawet w przypadku Jedwabnego. To ciągłe oszustwo, kiedy Polacy mówią: To nie mogliśmy być my

  — dodał.

  Jak zaznaczył jednak dalej, każdy naród ma tendencję do zaprzeczania.

  To jest trudne dla każdej nacji. Izraelczycy też mają milion wymówek na wojnę w Palestynie

  — stwierdził.

  Polacy nie wymyślili antysemityzmu i Polska nie jest najbardziej antysemickim krajem na świecie. Ale jest antysemityzm w Polsce. Każdy naród ma takie tendencje, że lubi siebie, a nie lubi innych. Rasizm jest wszędzie na świecie

  — dodał.

  Jonny Daniels mówił również o Żydach, którzy chcą, by cierpienie „było tylko ich”.

  Chcemy słuchać tylko o nas, bo to nasza wyjątkowa tragedia jako całego narodu. I naszym dużym problemem jest to, że nie rozumiemy, że było i jest coś takiego jak polskie cierpienie

  — stwierdził.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Mocny wywiad Jonnego Danielsa dla „Sieci”: 90 proc. tego, co uważa się na świecie za polski antysemityzm, to historie bez oparcia w rzeczywistości

  kpc/”Wprost”

  mamma
  „Przyjaciel” Polski Daniels zaczyna szkalowac Polakow. To widoczna oznaka, ze sprawy żydowskie w Polsce nie ida tak jakby chcieli i nerwy zaczynają puszczac. Maski opadają i maskarada się kończy.

  jkl
  O ! pokazal się nowy przyjaciel O. Tadeusza Rydzyka i całej ferajny. Polacy pilnujcie portfeli.

  NOWY NALESNIK na glowie Daniel
  A JUZ MYSLELISMY i cieszylismy sie ze sierzant DANIELS ..wyjechal razem z NKWDista Rivinem spowrotem pod palmy a on dalej trapi sie w POLIN tylko zmienil NALESNIKA na niebieski

  klementyna
  Nie jesteście w kraju unijnym . nawet nie w strefie schengen . Nie mówicie prawdy . Polacy się budzą i to jest pozytywne.W naszym kraju nie potrzebujemy obcych rządów.

  weteran
  Jarosław Kaczyński studia ukończył w 1971 , nie dostał się na żadną aplikację. Czyli opowiada bajki, podobnie jak Andrzej Duda, prawnik bez aplikacji.

  GAMA
  O partnerstwie to myślą tylko Polacy. Chazarowie myślą tylko o tym, jak okraść Polaków (jak po powstaniu 863 r.). Nasz „przyjaciel” Daniels, niech się d Polski odczepi. Śmierdzi mi to czosnkiem !

  A-R-B-D
  To prawda panie Daniels, dużo jest takich, co niszczą nasze wzajemne relacje, np prezydent Izraela. Żydzi myśląc tylko o swojej zagładzie są rasistami Trzeba w końcu wznowić ekshumacje w Jedwabnem

  weteran
  Co z przekonaniem, że Żydzi są lepsi a reszta to ..? Dlaczego my nie kochamy tych dobrych, sprawiedliwych, skromnych , niepazernych, prawych Żydów ? To nienormalne ! Wszyscy powinni kochać Żydów.

  doradca finansowy
  no cóż panie sierżancie! pomimo ze rząd biega do pana w podskokach, wygląda na to ze jest pan PERSONA NON GRATA! nie czas z koleżanką powrócić na ojczyzny łono! i zabrać kupę „polskich polityków” przy

  jzd
  Czy ten pan nie tęskni za swoim domem?

  Polubienie

 26. one way
  Jak to do cholery to już nie ksenofobiczna Polska dzierży palmę pierwszeństwa w antysemityźmie tylko praworządne i miłujące ordung Niemcy? Kameraden potrzebny jest nowy film „nasze matki nasi ojcowie”

  aria
  Niemcy przyjmując uchodżców islamistów a doprowadzą do tego że żydzi będą przed nimi zdejmować jarmułki.

  belzebub
  plugawe zbrodnicze żydziory codziennie strzelają dla zabawy do palestyńskich dzieci a gdy dostaną paskiem na ulicy – krzyczą, że czerwona linia została przekroczona 😉 Do pieca to GWno…

  https://wpolityce.pl/swiat/390799-kolejna-antysemicka-napasc-w-berlinie-mezczyzni-pochodzenia-arabskiego-pobili-dwoch-zydow-za-nakrycie-glowy-wideo

  Kolejna antysemicka napaść w Berlinie. Mężczyźni pochodzenia Arabskiego pobili dwóch Żydów za nakrycie głowy. WIDEO

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: za godzinę

  napastnik z Berlina / autor: screen twitter wPolityce.pl

  Dwaj młodzi żydzi w jarmułkach – Izraelczyk i Niemiec – zostali we wtorek wieczorem napadnięci w berlińskiej dzielnicy Prenzlauer Berg przez trzech osobników; jeden z napastników, mówiący po arabsku, zaatakował paskiem – poinformowała w środę policja.

  Młodszy z napadniętych, 21-letni Izraelczyk, nagrał to zajście smartfonem. Nagranie zostało zamieszczone w internecie. Widać na nim młodego człowieka wymachującego paskiem i wołającego „jahudi” (po arabsku żyd).

  Izraelczyk powiedział w izraelskiej telewizji, że napaść nie była poprzedzona żadną kłótnią. Szedł całkiem zwyczajnie ulicą ze swym 24-letnim niemieckim znajomym, gdy nagle trzech mężczyzn zaczęło im ubliżać, a potem jeden z tych mężczyzn zaatakował go paskiem. Ostatecznie trójka napastników oddaliła się. Izraelczyk poszedł za nimi, a wtedy jeden z napastników próbował go uderzyć butelką. Wówczas kobieta, która była świadkiem zajścia, powstrzymała napastnika. Izraelczyk został lekko ranny, towarzyszący mu Niemiec nie odniósł obrażeń – poinformowała policja.

  Ministrowie sprawiedliwości i spraw zagranicznych – Katarina Barley i Heiko Maas – oraz przedstawiciele władz miejskich potępili w środę ten antysemicki napad. Policja poszukuje sprawców; nagranie wideo ma zostać wykorzystane w śledztwie.

  Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster oświadczył, nawiązując do wtorkowego zajścia w Berlinie, że „ponownie przekroczona została, i to bardzo, czerwona linia” i że dostrzega „potencjał zagrożenia” dla Żydów, zwłaszcza w miastach.

  Associated Press informuje, powołując się na dane berlińskiej organizacji RIAS monitorującej akty antysemityzmu, że w ubiegłym roku w niemieckiej stolicy doszło do 947 antysemickich incydentów, w tym 18 napaści.

  Jak się okazuje, to nie na polskich ulicach dochodzi do przemocy i ataków na tle antysemickich, o czym tak chętnie mówią zagraniczne media. Wystarczy tylko przypomnieć dane policyjne, z których wynika, że w samych Niemczech dochodzi średnio do czterech ataków dziennie(!).

  wkt/PAP

  zumka
  Państwo europejskie pierwszej prędkości chyba dół !

  panthera
  shalom wicki i wsiakaja drugaja agientura pomniejszego płazu! nigdy nie słyszałem o pobiciu muzułmanina w Berlinie! to wasze służalstwo czy zydzi boją się ich?!

  ****
  Brytyjski generał zdjęty z wizji za mówienie prawdy o Syrii [wideo]
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/brytyjski-general-zdjety-z-wizji-za-mowienie-prawdy-o-syrii-wideo-2018-04

  XXXX
  Arab jest od niemowlęcia wychowywany w nienawiści do Narodu Żydowskiego posiadanie mapy z państwem Izrael jest traktowane jako przestępstwo może nie z urzędu ale społecznie.

  Asdfgh
  A co mnie to obchodzi?

  Prawdecka
  Jeżeli napaść na Izraelczyka miała miejsce w Niemczech to nikt nie powie, że to jest antysemityzm. Antysemici są tylko i wyłącznie w Polsce, która zdaniem najnowszych „badaczy” wymyśliła HOLOKAUST.

  ehh
  Jeszcze kilka aroganckich wypowiedzi przedstawicieli władz tego pustynnego kraju (podczas pobytu gościnnego na naszej ziemi) obrażajacych naszych przodków ,a sam chyba zdejmę pasa………..

  kuba
  A mówią ,ze w Polsce jest antysemityzm. Merkel ma poważny problem, a ZDF i tak nada w TV ,ze to Polacy napadli na żydów

  Polubienie

 27. belzebub
  a polskie zaprzańce co miesiąc jadą do tel avivu po wytyczne. Patrzcie polskie kozy – jednak da się co 4 lata. Tak wiem, dla was to nie do pomyślenia. Wy potrzebujecie obrzezanego Pana

  Komuchy won z Polski
  I nas ci niemieccy faszystowscy szmaciarze będą uczyli demokracji!!! Zasłużyli sobie na ciapatych.

  *@Alfa_Omega
  To ona nie wiedziała, że tak będzie, kiedy zapraszała Arabów? Projekt multi – kulti skończy się regularną wojną trzech cywilizacji.

  obserwator
  Żydzi ze swojego terytorium zabijają Palestyńczyków znajdujących się po Palestyńskiej stronie granicy. Niedawno zabili dziennikarza i o tym się nie pisze.

  https://wpolityce.pl/swiat/391366-silny-antysemityzm-w-niemczech-merkel-przyznaje-zadna-zydowska-szkola-i-synagoga-nie-moze-ostac-sie-bez-ochrony-policji

  Silny antysemityzm w Niemczech? Merkel przyznaje: „Żadna żydowska szkoła i Synagoga nie może ostać się bez ochrony policji”

  opublikowano: godzinę temu


  autor: PAP/EPA wPolityce.pl

  Żadne żydowskie przedszkole, żadna szkoła, żadna Synagoga nie może się ostać bez policyjnej ochrony. To dla nas wstrząsające

  – przyznała kanclerz Niemiec Angela Merkel.

  Ostatnie wydarzenia na ulicach Berlina, gdzie doszło do ataku na Izraelczyka studiującego w Niemczech i jego niemieckiego kolegę, wzmogło dyskusję o wzmagającej się fali antysemityzmu u naszych zachodnich sąsiadów. Przedstawiciele organizacji żydowskich w Niemczech ubolewają, że antysemityzm znowu obecny jest na co dzień.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ból głowy kanclerz Merkel. Przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech: Antysemityzm istnieje w niemieckim społeczeństwie

  CZYTAJ TAKŻE: Kolejna antysemicka napaść w Berlinie. Mężczyźni pochodzenia Arabskiego pobili dwóch Żydów za nakrycie głowy. WIDEO

  Do wzrostu antysemityzmu w Niemczech odniosła się teraz sama kanclerze Angela Merkel, która w rozmowie z izraelską stacją informacyjną ubolewała nad tym.

  Mamy teraz nowe zjawiska, w których uchodźcy lub ludzie arabskiego pochodzenia wnoszą inną formę antysemityzmu do kraju

  —stwierdziła, choć jednocześnie dodała, że antysemityzm istniał jeszcze przed przybyciem wielu uchodźców do Niemiec.

  Z ust kanclerz Merkel padły wyjątkowo gorzkie słowa.

  Żadne żydowskie przedszkole, żadna szkoła, żadna Synagoga nie może się ostać bez policyjnej ochrony. To dla nas wstrząsające

  – powiedziała.

  Nic dziwnego, że szefowa niemieckiego rządu zapowiada swoją wizytę w Izraelu po czteroletniej przerwie.

  Bezpieczeństwo Izraela jest również częścią racji stanu Niemiec

  – stwierdziła Angela Merkel.

  kpc/zeit.de

  Greg Antoni
  a co z bezpieczenstwem Palestynczykow

  *@Alfa_Omega
  Andrzej 67 (w BRD od 30 lat) powiedział, że Niemcy zabiorą się za to i problem przestanie istnieć. Zabiorą się za to znaczy, wypuszczą więcej żołdaków z giwerami na ulice miast, czyli stworzą państwo policyjne, jak we Francji. No to „cudowna perspektywa”. Tak ma wyglądać zachodnia wolność, równość i demokracja?

  vvv
  Czekam na Kristallnacht. Gut Nacht wszystkim szwabom i volksdojczom.

  *@Alfa_Omega
  Żydzi i Muzułmanie to rasiści i terroryści.

  *@Alfa_Omega
  Historia podbojów islamskich nie pozostawia wątpliwości, że religia ta zajęła tereny ówczesnych krajów chrześcijańskich na drodze przemocy, podstępu i rzezi ludności cywilnej. Nie ma na świecie chrześcijańskiego kraju, w którym dokonano by masakry całej ludności muzułmańskiej – natomiast wszystkie bez wyjątku kraje islamu są krajami, w których dokonano większych lub mniejszych eksterminacji miejscowej ludności chrześcijańskiej. Kraje 100% muzułmańskie to te, gdzie tych masakr dokonano w 100%. Nawet sama Arabia jest muzułmańska nie dlatego, że wszyscy Arabowie przyjęli islam, tylko dlatego, że wymordowano wszystkich tych, którzy islamu nie przyjęli.

  kalop
  Żydzi w Izraelu dokonują eksterminacji Palestyńczyków, a Karnowscy mają prikaz od Danielsa – m..da w kubeł i gites ten teges szabesgoje!!!!

  witek
  Powiem tak taki mamy klimat

  Rim
  Człowiek jest zwierzęciem. W dodatku cechuje go terytorializm językowy i kulturowy. Jakim prawem Arabowie i Żydzi osiedlają się w innych krajach w dodatku ani myśląc o asymilacji?

  Ina
  Nie udawaj ze sie martwisz makrelo Oni juz maja „ladowisko” przygotowane w Polsce. Dzielnie nad tym „pracuja”od lat a ostatnio z wielkim zapalem bo czas ucieka

  polko
  he he he czekam na kryształową noc II itd . Razem z arabami bedą żydki skwierczeć Niemce mają to we krwi To naród morderców i złodziei Zadbają o to tylko makrelę zlikwidują

  PiS okazał się syfem
  Wszyscy myśleli, że PiS będzie czymś wyjątkowym a tu wyszło jak zawsze… Polacy odczuwają rozgoryczenie. Wybrali zwykłych indolentów i karierowiczów do nachapania się… porażka

  Polubienie

 28. ter
  Praktycznie cały ciężar walki przyjął na siebie Żydowski Związek Wojskowy uzbrojony przez AK zamilczany na śmierć przez komunę. Lewicowa ŻOB miała tylko kilka pistoletów ale o niej słyszał każdy.

  last
  A ŻZW nie deklarował większej jedności i związku z Polską i Polakami ? O nich także tu sie milczy gloryfikując socjalistyczny odłam tego ruchu oporu…, taka jest tu linia karnoli/autora?

  BDS
  Tylko 1000 osob z 360 000 Warszawskich zydow podjelo walke dlaczego nie wspomogli ich uzbrojeni zydowscy agenci gestapo

  Czytelnik
  Czemu powtarzacie brednie o „aryjskiej stronie”? Czyżby Polacy pod okupacją byli jakimiś nadludźmi równymi Niemcom?

  Aryjska strona ???
  „po aryjskiej stronie” Więc pozostała część Warszawy (poza gettem) była ARYJSKA ? To Niemcy określali się jako Aryjczycy i uważali się za nadludzi (rasę panów) a nie Polacy !

  iMisio
  NO TO WYŚLIJCIE TO ŻYDOM DO IZRAELA !!!!

  Twoje anal-lizy, adamski,
  są tyle warte co przedmiot twojego lizania. TFUU!! STOP ✡P o l i n ✡i✡ S y j o n✡

  https://wpolityce.pl/historia/391388-warto-o-tym-pamietac-75-lat-temu-zob-wydala-odezwe-do-polakow-niech-zyje-braterstwo-broni-i-krwi-walczacej-polski

  Warto o tym pamiętać! 75 lat temu ŻOB wydała odezwę do Polaków: „Niech żyje braterstwo broni i krwi walczącej Polski!”

  opublikowano: 2 godziny temu


  autor: commons.wikimedia.org wPolityce.pl

  75 lat temu, 23 kwietnia 1943 roku, w czasie walk w warszawskim getcie, Żydowska Organizacja Bojowa wydała odezwę do Polaków. Apel był kolportowany po aryjskiej stronie.

  W odezwie bojownicy getta zwracali się następująco:

  Polacy! Obywatele! Żołnierze Wolności!

  Wśród huku armat, z których armia niemiecka wali do naszych domów, do mieszkań, do naszych matek, dzieci i żon; Wśród terkotu karabinów maszynowych, które zdobywamy w walce na tchórzliwych żandarmach i SS-owcach; Wśród dymu pożarów i kurzu krwi mordowanego ghetta Warszawy – my, więźniowie ghetta – ślemy Wam bratnie, serdeczne pozdrowienia.

  Wiemy, że w serdecznym bólu i łzach współczucia, że z podziwem i trwogą o wynik tej walki przyglądacie się wojnie, jaką od wielu dni toczymy z okrutnym okupantem.

  Lecz wiedzcie, że każdy próg ghetta jak dotychczas, tak i nadal będzie twierdzą; że może wszyscy zginiemy w walce, lecz nie poddamy się; że dyszymy jak i Wy, żądzą odwetu i kary za wszystkie zbrodnie wspólnego wroga.

  Toczy się walka o Waszą i naszą Wolność! O Wasz i nasz – ludzki, społeczny, narodowy – honor i godność. Pomścimy zbrodnie Oświęcimia, Treblinki, Bełżca, Majdanka!

  Niech żyje braterstwo broni i krwi walczącej Polski!

  Niech żyje Wolność!

  Śmierć katom i oprawcom!

  Niech żyje walka na śmierć i życie z okupantem!

  Żydowska Organizacja Bojowa”.

  (Tekst odezwy za: „Polacy – Żydzi 1939-1945: wybór źródeł”, oprac. A.K. Kunert, Warszawa 2006, s. 424n)

  Walki w getcie wybuchły w rankiem 19 kwietnia 1943 r., kiedy 850 żołnierzy Waffen-SS uzbrojonych w karabiny maszynowe, miotacze płomieni, działka, wozy pancerne i czołgi wkroczyło na teren getta bramą od strony Nalewek. Zostali oni zaatakowani przez żydowskich powstańców z Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego, którzy w pierwszym starciu odnieśli sukces. Tego samego dnia, po południu, liczniejsze i lepiej uzbrojone oddziały niemieckie ponownie wkroczyły na teren getta. Dowodził nimi gen. SS Juergen Stroop.

  W walkach wzięło udział ok. tysiąca słabo uzbrojonych powstańców. Niemcy przeciwstawili im ponad 2 tys. żołnierzy Wehrmachtu, SS oraz pomocniczych oddziałów ukraińskich, litewskich i łotewskich. Przeciwko powstańcom użyte zostały pojazdy opancerzone oraz artyleria.

  Przez blisko miesiąc warszawskie getto prowadziło bój z wojskami niemieckimi. Najcięższe walki toczyły się w rejonie ul. Zamenhoffa i Nalewek oraz na pl. Muranowskim. Niemcy systematycznie posuwali się w głąb getta. Paląc i niszcząc dom po domu zmuszali ludność cywilną do opuszczania bunkrów i schronów.

  Powstańcy w małych, rozproszonych grupach walczyli do 16 maja 1943 r. Tego dnia gen. Stroop ogłosił koniec akcji pacyfikacyjnej i na znak zwycięstwa rozkazał wysadzić w powietrze Wielką Synagogę na Tłomackiem.

  gah/PAP

  Polubienie

 29. Co za odwaga…

  Komentarze zablokowane

  https://wpolityce.pl/polityka/397688-ujawniamy-skad-plyna-darowizny-dla-polin-placowka-pokazywala-kampanie-zrownujaca-antysemityzm-wladzy-z-1968-r-z-tym-wystepujacym-dzis

  UJAWNIAMY skąd płyną darowizny dla POLIN. Placówka zorganizowała kampanię zrównującą antysemityzm władzy z 1968 r. z dzisiejszym marginesem

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  Muzeum Polin w Warszawie / autor: wPolityce.pl

  Jakie polityczne powiązania, czy interesy może mieć POLIN? Dotarliśmy do dokumentów jasno pokazujących całą finansową sieć powiązań instytucji działających na rzecz kultury żydowskiej w Polsce. To darowizny, o których opowiada dyrektor placówki.

  Marzec 1968 r., Warszawa. Czarno-biały film, Pałac Kultury i Nauki, blokowisko, ulica Krakowskie Przedmieście. Polacy, stylizowani na ówczesnych mieszkańców stolicy głoszą antysemickie hasła. „Co jest z tymi Żydami? Oni chyba są opętani, no bo jak mam wytłumaczyć te wszystkie nieszczęścia, które ciągle sprowadzają na świat?” – mówi warszawianka.

  Odczytane przez aktorów kwestie to współczesne komentarze internautów. To fragment pierwszego z cyklu „Inna historia, taki sam hejt” spotu przygotowanego przez Muzeum Historii Żydów w Polsce POLIN.

  W marcu 1968 roku władze komunistyczne rozpętały kampanię antysemicką, w efekcie której wyrzucono z Polski ok. 13 tysięcy Polaków pochodzenia żydowskiego

  —czytamy. I to jest prawda.

  Dziś powracają hasła sprzed pięćdziesięciu lat

  —wnioskuje jednak Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które przygotowało spot. I to porównanie jest już skandaliczne.

  Czy współczesna retoryka antysemicka różni się od tej sprzed 50 lat? Obejrzyj film, poznaj historię. Nie pozwólmy, żeby się powtórzyła – głosi opis filmu. Ale dyrektor POLIN, prof. Dariusz Stola, zaznacza, że film nie jest pełnym obrazem kampanii, jaką przygotował. Odsyła do całej wystawy „Obcy w domu. Wokół Marca ‘68” dostępnej w Muzeum. Przyznaje także, że zdaje sobie sprawę z tego, że cytowane komentarze to jedynie fragment z całego przekroju polskiego społeczeństwa. My doprecyzujmy, że chodzi o anonimowe komentarze w sieci.

  Dlaczego zatem Muzeum POLIN sugeruje problem antysemityzmu w Polsce?

  Nie mówimy, jaka jest atmosfera w Polsce. (…) Wśród różnych problemów mamy taki, że pokaźna grupa ma silne uprzedzenia antyżydowskie, a niektóre z nich wyrażają w internecie rzeczy haniebne

  — stwierdza prof. Dariusz Stola.

  Uważam, że to poważny problem. Dziwię się tylko, że niektórzy twierdzą, że mówimy o wszystkich Polakach. Mówimy o pewnej niewielkiej, ale hałaśliwiej internetowo mniejszości

  — mówi.

  Antysemityzm jest, jego zdaniem, poważnym problemem pod względem moralnym i duchowym.

  Jest problem, duży czy mały to już do dyskusji, ale jako Muzeum mamy prawo o tym mówić

  — dodaje.

  Tymczasem Muzeum POLIN emituje drugi film, nadal oparty jedynie na komentarzach w sieci, które tym razem czytają Polacy żydowskiego pochodzenia, w tym Daniel Passent i Seweryn Blumsztajn. Do udziału w nagraniach został zaproszony także Bronisław Wildstein. Odmówił.

  W tym konkretnym momencie, przy okazji rocznicy Marca ‘68 eksponowanie antysemityzmu, który może się pojawiać, jest wyolbrzymiany i prowadzi do zaburzenia perspektywy tego czym naprawdę był marzec z tamtych lat

  — mówi Bronisław Wildstein.

  To wypacza całkowicie obraz tamtych wydarzeń. To był zryw wolnościowy Polaków. Istniał, owszem, antysemityzm, ale był on eksponowany przez partię rządzącą i na polecenie Moskwy. Używano go do wewnętrznych rozgrywek politycznych. W systemie komunistycznym zawsze szukano wroga politycznego, na którego można było zrzucić wszystkie istniejące problemy. Natomiast Muzeum sugeruje, jakoby istniała współwina Polaków za wydarzenia z 1968 r.

  — uważa Wildstein.

  Kto za to zapłacił

  Na pytanie, kto finansuje całą kampanię „Obcy w domu”, dyrektor odpowiada, że Muzeum utrzymuje się wyłącznie z darowizn.

  Kampania „Inna historia, taki sam hejt” finansowana jest ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce, jej współorganizatora. Muzeum zapewnia wsparcie komunikacyjne i promocyjne kampanii.

  Jakie polityczne powiązania, czy interesy może mieć POLIN? Dotarliśmy do dokumentów jasno pokazujących całą finansową sieć powiązań instytucji działających na rzecz kultury żydowskiej w Polsce. To te darowizny, o których mówił dyrektor.

  Najwięcej na Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma, wspierające działalność POLIN, w złotówkach przekazał w 2012 r. Kulczyk Holding SA – wpłata w wysokości aż 20 mln zł. Z kolei ponad 8,5 mln zł wysłała na konto bankowe Stowarzyszenia Ambasada Republiki Federalnej Niemiec przez pół roku. Od czerwca 2010 r. do stycznia 2011.

  Trzykrotne przelewy na ponad 1 mln zł każdy z rachunków bankowych prowadzonych w Monako i Szwajcarii wykonał Gregory Jankilevitsh. To osoba powiązana z podmiotem J&S Service and Investment Ltd. znana ze współpracy z PKN Orlen SA., które także dotowało Stowarzyszenie. Na kwotę ponad 300 tys. zł do 2012 r.

  Wsparcie płynęło także ze strony Telekomunikacji Polskiej S.A. Na ponad 1,6 mln zł w 7 transakcjach. PZU SA – 350 tys. zł do 2015 r., KPMG – 688 tys. zł. Z kolei niebagatelną kwotę ponad 7,5 mln dol. przekazało The American Jewish Joint Distribution Committee od stycznia 2010 r. do maja 2017 r. Pieniądze wysyłały także inne żydowskie organizacje ze świata. Ale instytucję dotował także podmiot T. Ulatowski Family Foundation CO, prawdopodobnie powiązany z Tomaszem Ulatowskim pozostającym w zainteresowaniu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

  Istotnym elementem finansowania m.in. Muzeum jest fakt otrzymywania środków od różnego rodzaju fundacji, ale przede wszystkim za pośrednictwem tzw. „trustów”, pochodzących z terytorium Gibraltatu z udziałem osób pochodzenia żydowskiego. Takie podmioty zajmują się ograniczaniem płacenia podatków, a także kamuflują pochodzenie przychodzących środków. Instytut otrzymał w ten sposób około 900 tys. dol.

  Stowarzyszenie wspierały także Manufaktury Polskie, gdzie większościowym udziałowcem był cypryjski podmiot Silvasco Trading Ltd. W spółce posiadał udziały Janusz Palikot, który wspólnie z Markiem Nowakowskim i Pawłem Gmochem prowadzili biznes księgarski.

  Muzeum tłumaczy, że samo zajmuje się PR.

  Są to w zdecydowanej większości działania niepłatne, dokładne dane będziemy mogli przekazać po zamknięciu projektu. Muzeum realizuje działania public relations we własnym zakresie, nie korzysta z pomocy zewnętrznych podmiotów. Za produkcję spotów odpowiada agencja Saatchi & Saatchi IS

  — uzupełnia Żaneta Czyżniewska z biura prasowego Muzeum.

  A na kolejne pytanie, czy pieniądze na funkcjonowanie instytucji pochodzą także z funduszy norweskich, odpowiada, że Muzeum miało takie dofinansowania i otrzyma kolejne. Obecnie takich nie posiada. To istotna informacja, bo fundusze norweskie są przeznaczane m.in. na walkę z antysemityzmem.

  Ale Muzeum starało się także o dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Nie otrzymało jej. Jak mówi nasz rozmówca powiązany z BGK, właśnie dlatego, że bank dowiedział się, jak kampania miałaby wyglądać.

  autor: Edyta Hołdyńska

  Polubienie

 30. Kto Finansuje Polin w Polsce – W Tle Just Act 447 Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Jun 9, 2018

  Babystomumacha1
  Arogancja żydów i ich popleczników ideowych lub kupionych jest nawet większa (co wydawało się niemożliwe!) od ego TW ,,Bolka”! Jeśli żydzi chcieli sobie ,wyhodować” naród antysemicki, to są na jak najlepszej drodze! Pamiętajcie żydzi, że rząd możecie zmienić lub kupić, ale Narodu, któremu odpłacacie niewdzięcznością wstrętni geszefciarze NIGDY! Precz !!!

  Wiktor Owsiany
  pis prowadzi polityke wzgledem Izraela nie na kolanach ale twarza na ziemii

  tylko tel3
  Wszystkim wyborcom PiSu życzę serdeczne: pierdolcie się i spierdalajcie.

  Tds Sbl
  Ależ były 2 duże fale emigracji Zydokomuny z Polski (przysłanej tu wcześniej przez sowietów do sowietyzowania Polski i obłowienia się na naszej harówce). Od 1944 roku urzędy profesury przewodniczenia obejmowali przysłani zydzi, ale kreml wolał naprzemienność rządów (raz bardziej zydy raz bardziej chamy) co po 12 latach spowodowało przegraną zydów w 1956r. była wielka fala emigracji głównie najgorszych rzeźników Narodu Polskiego, następna po kolejnych 12 latach w 1968 – gdzie najważniejszą grupę stanowili kolejni rzeźnicy (1tys z 10tys+2tys w kolejnych paru latach) – bardzo chętnie opluwający Polaków jako całość – a pozostawiający w Polsce majątki zdobyte na nas po wojnie (żydokomuna) – a teraz chcą ich dzieci to odzyskać z odsetkami w organizacjach swoich.

  Waldemar
  Napaść Arabów na Żydów w Berlinie nie może być nazwana „antysemityzmem” z tego prostego powodu że zarówno Żydzi jak i Araby są Semitami.

  Polubienie

 31. https://wpolityce.pl/historia/399473-wazna-rocznica-78-lat-temu-doszlo-do-pierwszej-deportacji-polskich-wiezniow-do-auschwitz

  TO-YA@TO-YA
  Uważam że w mediach stanowczo zbyt mało się o tym mówi i pisze.

  Polak Patriota
  Pragnę zaznaczyć, że obóz Auschwitz-Birkenau został oswobodzony (a nie wyzwolony), gdyż ss-mani uciekli przed nadchodzącymi sowietami!

  zosia
  A gdzie PAD? Czy tylko potrafi obchodzić żydowskie święta?

  heh
  E tam ważne- ważne to rocznice i święta żydowskie. a ten oberubek Cywiński komendant Auszwic na to pozwolił? Można śpiewać hymn i przynieść polską flagę?

  Tadeusz
  Do niemieckiego obozu zaczęto dowozić żydów po zdradzie Hitlera przez sowietów! Ciekawe dlaczego tak się stało?

  KOn
  A dlaczego dywersant Piotr Cywiński jako dyrektor niemieckiego obozu smierci Auschwitz na ten temat milczy ? Kiedy pan Glinski zavznie wyciągać konsekwencje i wyrzuci tego osobnika na smietnik?

  ghost
  14 czerwca 1940 r „uruchomiono” Aushwitz-Oświęcim, był to już teren włączony do RZESZY! Przy „budowie” ginęli GŁÓWNIE POLACY i po „ruzruchu” aż do sierpnia 1942!!! POTEM dowożono ŻYDÓW ?!

  Tadeusz
  Chazarowie na to przyzwalają? A dlaczego msza nie odbywa się w samym obozie, ambasada Izraela zabroniła?

  Polubienie

 32. https://wpolityce.pl/media/400199-byla-dziennikarka-jest-zniesmaczona-pamiecia-o-zolnierzach

  Lulek@Lulekza 29 minut
  Szanowni Państwo, w filmie Miś z okazji awarii tramwajów MZK zorganizowała festyn z wesołym Romkiem. PKP obecnie pasażerom wkurzonym awarią Pendolino przypomina o Żołnierzach Wyklętych zamiast zajmować się organizacja przewozów. Działania w obu przypadkach nieadekwatne do sprawy. I nie ma sie co dziwić, że synowa ubeków się wkurzyła, bo wkurzyć by sie mogła także córka Wyklętych, za to, że sprawy poważne są używane do zakrywania nieudolności. Nawet miałaby lepszy powód dla swej irytacji. Bardzo to slabe, że zamiast sprawnego państwa, owszem pamiętajacego o swej historii, PiS serwuje nam polityke historyczna, zawsze i wszędzie.

  1
  Wyklęte plemie, czepia się Żołnierzy Wyklętych! To za co wygnali was na mocy dekretu z 31 marca 1492 r. z Hiszpanii?

  Zo
  Szkoda komentarza na te ŚMIECI wysockie-sznept. Do wora a wór do jeziora.

  Andrzej
  w państwie prawa każdy odpowiada za siebie. Odpowiedzialność za rodziców czy dziadków praktykował Stalin. Mam nadzieję, że nie jest on idolem PiS!!!

  RYS
  TAKIE SCIERKI NICZEGO SIE W ZYCIU NIE NAUCZA JEDYNIE NIENAWISC, POGARDA PLUCIE I OBRAZANIE INNYCH

  Yoda@Yoda
  No cóż, fruzia w 100% poddała się wpływom SBeckiego wychowania mężusia, którego tak mocno dopieszczała „wolna Polska”, w tym za czasów AWS! I niech mi ktoś powie, że familia i hodowanie dziecka przez SBeckich rodziców nie ma wpływu na jego dorosłe życie? W przypadku mężusia-dyplomaty tej „gwiazdki” TVPO wyraźnie widać, że ma! A jak co, to krzyk, ze „antysemityzm się szerzy”! Aj, waj…!

  wars
  jaka gwiazda…. to zwykła nastojaszcza raszpla

  wars
  bolszewickie szmaty… mordercy powinni wisiec na latarniach wzdłuz Marszalkowskiej, wtedy wreszcie bedzie Wolna Polska

  Piast
  Niech się przeniesie – koniecznie z mężem – do Korei Północnej. Tam pociągi jeżdżą punktualnie.

  kazik
  Skoro są wyklęci przez ubeków. Myślę że należałoby używać określenia Wyklęci przez Polaków i określać takie zbrodnicze elementy które nie są jeszcze osądzone.

  Polubienie

 33. Pingback: 204 SKRiBH 933 Prof. Zybertowicz w Berlinie: Trzeba wprowadzić terminy „antypolonizm” i „polonofobia” do obiegu publicznego w wielu krajach | SKRBH

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.