696 Kornel Morawiecki. „Żydzi sami poszli do getta”. Jędrzejewski z FŻP: „Stwierdza to samo, co Żydowski Instytut Historyczny”

BRAWO: Morawiecki SIĘ NIE BAŁ. Powiedział PRAWDĘ o Historii Izraela i Polski – Komentator

wideoprezentacje
Published on Mar 21, 2018

krzysztof w
Obejrzyjcie Panią chyba Kurek historyk. Powiedziała o Żydach ze jakby role byly odwrotne to zaden Polak nie przeżył by wojny bo zaden żyd nam by nie pomógł

Kamil Kamilkowski
ja widze ze taka nowa moda naszla ze jak polityk dziala w dobre imie naszego kraju a w szczegolnosci mowi o histori prawde to zaraz mu trzeba medale wieszac i brawo bic …. to patologia jakas doslownie

Konrad Onbal
Problemem jest to, gdzie się przebije nasza narracja. Mateusz Morawiecki powiedział: byli również sprawcy polscy, jak i żydowscy. Jak przedrukowano w większych mediach światowych, m. in. w Izraelu? Że negujemy holocaust i jeszcze oskarżamy najbardziej uciśniony naród. Można to było lepiej rozegrać, szczególnie, że dziennikarz zadajacy pytanie został wywołany do odpowiedzi jakby na zamówienie, wyglądało to na jakąś ustawkę. Kornel mówi o tym gettcie, już inna narracja jest drukowana – przeglądnijcie zagraniczne witryny informacyjne. Racja i prawda historyczna to jedno, jednak ważne jest do kogo ona dotrze – niestety, nie dociera do przeciętnego, szarego obywatela innych Państw. Także na ten moment może i sìę stawiamy fałszowaniu historii, ale ponosimy klęskę za klęską na froncie dyplomatycznym/PR. Nasz minister Czaputowicz mowi o mordach w Jedwabnym, ja nie neguje faktu tej straszliwej zbrodni – ale historia jednoznacznie nie odpowiedziała czy to Polacy zamordowali – w końcu byliśmy pod okupacją hitlerowską, może to byli Niemcy, może faktycznie Polacy – ale zmuszeni przez okupanta. Jakieś odpowiedzi dałaby ekshumacja, którą blokują środowiska żydowskie… Generalnie, nasza narracja się nie przebija i robi się z nas morderców, a rząd – w tym Pan Morawiecki – przegrywają na tej linii.

Marcin K.
Wygarnął żeby wyborcy utożsamili to z premierem, ale oficjalnie premier się może spokojnie odciąc bo widocznie niema jaj żeby samemu to powiedzieć…

Staniszewski
Panie Krzysztofie niestety ale nie ma się z czego cieszyć jest to najzwyklejsza ustawka, aby nadal ogłupiać Polaków. Przecież niedawno ten sam Kornel domagał się od syna przeprosin za słowa o kolaboracji Żydów. Niestety wyciąga Pan zbyt pochopnie wnioski z tego wywiadu. Zmiażdżona tubka.

Lava71
Ator, proszę … chodzi tylko o kasę i dobra. Żydzi chcą stworzyć autonomię na terenie Polski. Ale do tego to wcześniej muszą nam w świecie dorobić mordę morderców i odpowiedzialnych na holokaust. Wtedy zostaniemy zmuszeni przez cały świat do robienia za ich niewolników. 

https://skribh.wordpress.com/2018/03/16/692-talmudyczna-etyka-na-przykladzie-przeciw-polskiego-chazarskiego-klamcy-ronena-bergmana-i-zmyslonej-gadki-haggadah-o-jego-matce-itp/

…..


autor: Fratria/M.Czutko wPolityce.pl

inter
Brawo Pane Morawiecki. O prawdzie historycznej trzeba rozmawiać i przedstawiać tylko fakty.

mnm
Kornel Morawiecki mówi czystą prawdę. Brawo. Tak było ! A my Polacy dzisiaj mamy obowiązek powtarzać to głośno.

Konrad
Brawo Panie Kornelu ! Trzeba prawda i faktami odpowiedziec na zydowskie klamstwa i oszczerstwa pod adresem Polakow. Trzeba glosno mowic o udziale samych Zydow w eksterminacji narodu zydowskiego.

manko
Przypominanie prawdy to racjonalny sposób na walkę z antypolską sektą grosszudrihoszehterogoldbegowych opluwaczy Polski i Polaków.

jet
Prosze o dużo więcej w Telewizji wspaniałych wykładów dr Ewy Kurek, która historię o gettach, holokauście itd czerpie ze źródeł żydowskich

https://wpolityce.pl/polityka/386840-burza-po-slowach-kornela-morawieckiego-zydzi-sami-poszli-do-getta-jedrzejewski-z-fzp-stwierdza-to-samo-co-zydowski-instytut-historyczny

Burza po słowach Kornela Morawieckiego. „Żydzi sami poszli do getta”. Jędrzejewski z FŻP: „Stwierdza to samo, co Żydowski Instytut Historyczny”

opublikowano: 20 marca · aktualizacja: 20 marca

Panowie myślą, że Niemcy ich zaganiali do getta? Nie. Żydzi sami poszli, bo im powiedzieli, że tam będzie enklawa, że nie będą mieli z tymi wstrętnymi Polakami do czynienia

— powiedział Kornel Morawiecki w rozmowie z dziennikarzami „Kultury Liberalnej”.

Jego słowa wywołały istną burzę w internecie. Ojciec premiera Mateusza Morawieckiego został skrytykowany za swoje słowa. Jeden z portali nazywa to nawet kompromitacją.

Panowie wiedzą, kto przepędzał Żydów do  warszawskiego getta? Panowie myślą, że Niemcy ich zaganiali do getta? Nie. Żydzi sami poszli, bo im powiedzieli, że tam będzie enklawa, że nie będą mieli z tymi wstrętnymi Polakami do  czynienia. A to, że ich potem zagłodzili na śmierć i wywieźli do Treblinki… To tak było! Była taka organizacja – Żagiew – którą stworzyli Niemcy z Żydów, parotysięczna organizacja, gdzie Żydzi donosili na Żydów i Polaków. Jak donieśli, to byli nagradzani. A potem ich wszystkich  zamordowano

— stwierdził Kornel Morawiecki.

Kto wyganiał Żydów na Umschlagplatz? Niemcy wyganiali? Nie! Policja żydowska wyganiała na  Umschlagplatz!

— dodał.

Do kontrowersyjnej wypowiedzi Morawieckiego seniora odniósł się Paweł Jędrzejewski na stronie Forum Żydów Polskich, gdzie tłumaczy, że ta wypowiedź wcale nie jest kłamstwem historycznym.

Morawiecki stwierdza to samo, co Żydowski Instytut Historyczny

— pisze Jędrzejewski.

Na potwierdzenie tego, przywołuje fragment hasła z Żydowskiego Słownika Historycznego opracowanego przez Żydowski Instytut Historyczny.

Niemcy tłumaczyli tworzenie gett z jednej strony obawą przed szerzeniem się chorób zakaźnych oraz potrzebą zwalczania spekulacji żydowskiej i  antyniemieckiej propagandy, z drugiej – przekonywali Żydów, że mury zapewnią im  bezpieczeństwo

— czytamy.

Jędrzejewski przywołuje też wypowiedź Antoniego Słonimskiego i przypomina o zajściach antyżydowskich z roku 1940 w okupowanej Warszawie.

Zajścia były prawdopodobnie zainicjowane przez Niemców, bo były przez nich rejestrowane na  taśmie filmowej jako dowód antysemityzmu Polaków. Stanowiły także bezpośrednie i  propagandowe uzasadnienie utworzenie getta. Argumentem była ochrona Żydów przed atakami  Polaków

— pisze Jędrzejewski.

mly/kulturaliberalna.pl/fzp.net.pl

efkaop@efkaop
Ależ Pan Kornel powiedział PRAWDĘ!!!! Tam się chowali, dawali pieniądze na ogrodzenie, żeby odizolować się od NAS – POLAKÓW i spokojnie sobie przetrwać zawieruchę wojny.

żydzi tak nienawidzili Polaków
Niemców w getcie nie było, bo bali się tyfusu, policja żydowska robiła mokrą robotę za niemców. Getta miały być dla żydów sub-państwem z własnym samorządem, policją, sądem, żydki to kupili.

yenoma@yenoma
Wczoraj była rocznica odbicia skatowanego Polaka. Zginęli inni Polacy. Ilu żydów odbili żydzi w Warszawie?

Kris
Oj widać, że Żydzi atakami na Polskę uchylyli drzwi, które przez dekady tak szczelnie były zamknięte.

mojglos
I dziś też tak się rozgrywa,szczuje na Polaków przez Żydów ulokowanych w RFN,USA,Israel

Ewa G
Raz powiedział coś z sensem. Żydzi szli do gett, bo Niemcy obiecali im tam swoje terytoriom autonomiczne, na naszych ziemiach! A oni, nie zważając, że to oferta najeźdźcy na Polskę, poszli jak w dym.

JAs
Dobrze, ze zaczyna się powoli mówić prawdę. Brawo panie Kornelu. Prawda zwycięży.

tess
Powiedział prawdę.

JKP@JKP
O czymś świadczy fakt, że niektórzy Polacy w Warszawie, w 1940 roku, ubierali opaski z gwiazdą Dawida aby uniknąć zagarnięcia w łapankach. Żydzi nie byli zatrzymywani i wysyłani na roboty przymusowe. Na początku mieli „fory” aby się nie ukrywali. Dali się podejść niemieckiej socjotechnice. Dopiero gdy Niemcy mieli ich „na kupie” pokazali na co ich stać.

polanka
O tym od 30 lat pisze dr. Ewa Kurek w swoich książkach. A swoją drogą, Kornel Morawiecki to odważny Polak. Wielki mój szacunek -powiedział prawdę. Dzięki!!!

Brawooooo. p. Morawiecki
I jak tu nie dziękować amb. Azarii. Dzięki niej mogłem zapoznać się z książkami i audycjami z dr Kurek, prof. J. R. Nowakawiem. Wiem co to były Judemraty, jak zachowywała się w gettach policja Żydowska.

https://wpolityce.pl/polityka/387186-nasz-wywiad-kornel-morawiecki-o-swojej-wypowiedzi-nt-zydow-powiedzialem-prawde-mam-sie-wycofywac-z-prawdy

…..


autor: Fratria wPolityce.pl

DDT
To żaden błąd, tylko zamierzone działanie. Jak zwykle.

Konrad
Z tego co wiem ta sprawa (policja granatowa w Lodzi) byla juz kilkakrotnie duzo wczesniej zglaszana administracji Instytutu Yad Vashem. Ale nie zareagowali. Yad Vashem jest niewiarygodny i klamie.

as
Pani Engelking-Boni szerzy w Polsce antysemityzm. Celowo prowokuje i nastawia ludzi przeciwko Żydom, bo jak inaczej można nazwać zaprzeczanie oczywistym faktom.

Skorpion48@Skorpion
as- dla p. Engelking- Boni „śmierć Polaka to jak śmierć, ale śmierć Żyda to metafizyka, spotkanie z najwyższym”. To przekonanie o wyjątkowości Żydów jest hucpą.

obserwator 
Żydzi są bezczelni i nie starają się nawet tego ukryć. Wstrzymać natychmiast wszelkie dotacje dla instytucji żydowskich w Polsce. Izrael jest najbardziej wrogim państwem dla Polski.

https://wpolityce.pl/swiat/386890-w-lodzi-nie-bylo-polskiej-policji-no-to-co-przeciez-to-nieistotny-szczegol

W Łodzi nie było polskiej policji? No to co? Przecież to nieistotny szczegół…

opublikowano: 21 marca

Warto odnotować dwie charakterystyczne reakcje na wystąpienie wiceministra Jana Dziedziczaka, który w czasie wizyty w izraelskim instytucie Yad Vashem, dostrzegłszy napis głoszący iż bram getta w Łodzi strzegła polska policja (w rzeczywistości w Łodzi, tak jak i na całych terenach włączonych do Rzeszy, polskiej policji nie było w ogóle) zapowiedział dążenie do zmiany tego oczywistego błędu.

Pierwsza reakcja to reakcja mediów izraelskich. A raczej jej brak (w większości tamtejszych anglojęzycznych środków przekazu). Natomiast tam, gdzie zdecydowano się temat odnotować daje się zauważyć całkowite zignorowanie istoty problemu – to jest faktu, że rzecz dotyczy oczywistego, faktograficznego błędu. Ot, Dziedziczak się czepnął podpisu pod zdjęciem, a przecież wiadomo że polska policja policja słuchała Niemców, była „oddana nazistom” (tak brzmi fragment krótkiego tekstu backgroundowego, reprodukowanego w każdej z tych relacji) i uczestniczyła w Holocauście. Wszystko ok, ale w Łodzi jej nie było? Nie szkodzi, pomijamy ten nieważny szczegół obrazu, w końcu nie będziemy nadmiernie komplikować życia odbiorcom.

Druga warta odnotowania reakcja pochodzi zaś z medium polskiego, musiała więc już ten „nieistotny szczegół” odnotować, bo zbyt wielu czytelników zna prawdę i zwróciłoby na to pominięcie uwagę. Chodzi o okołokodowski OKO.Press, który jednak opisał całą sprawę w charakterystyczny sposób. Już samym tytułem „(To nie ASZDziennik. Wiceminister spraw zagranicznych żąda zmian na wystawie w Yad Vashem”) sugerujący, jakoby Dziedziczak zrobił coś kuriozalnego. A artykuł wieńczy zapytana przez OKO.Press jako ekspert Barbara Engelking-Boni, która wprawdzie stwierdza (no bo musi), że w Łodzi „Granatowych” nie było, ale pointuje cały tekst zdaniem: „Domaganie się zmian na wystawie w Yad Vashem w takim momencie przez przedstawiciela tego rządu to gigantyczna hucpa”.

Innymi słowy – wara złym polskim władzom od izraelskiej narracji, już sam fakt domagania się z naszej strony jakichś w niej zmian to w gorszym przypadku bezczelność, a w niewiele tylko lepszym – głupota, bo przecież Polska jest słaba, powinna znać swoje miejsce i nie podskakiwać zanadto… I, co ciekawe, nawet fakt że w danym wypadku przedstawiciel polskiego rządu ma bezdyskusyjnie rację, nie tonuje tej postawy. Bo ten rząd z definicji nie może w niczym mieć racji, za to we wszystkim musi się kompromitować.

To założenie jest tak silne, tak pierwotne, że najwyraźniej żadne fakty się nie liczą.

autor: Piotr Skwieciński

rywert
Pani profesor Basia tgo zona kapusia Boniego. -Niezłe towarzystwo

Pytam?
Domaganie się prawdy w kontekście antypolskiej akcji Żydów to niby hucpa? Jak osoba z nazwiskiem SBeckiego kapusia może się w ogóle odzywać??? Babo, bo oni tylko łżą, więc trzeba to pokazywać!

null
jak możemy utrzymywać stosunki dyplomatyczne z izraelem, mamy słabych, i miękkich polityków

Polska suwerenna
Przekaz do mediów zachodnich: You’ve got lots to catch up on historical education. Premier i prezydent RP powinni o tym przypominać na każdej konferencji.

anty ten sy…fil…is caly
cackanie sie z Izraelem, bo nie wolno ,bo taka sytuacja, bo sraka, na paluszkach bo beda sie gniewac, ja cie pier… z tym zaklamaniem. A moich rodakow to za zabil katar kw…w nie niemcy i czerwoni

Trybuny Ludu
autor znowu wmawia dziecko w brzuch policji polskiej nie było, ale była za to żydowska. I jaka sprawa! Całą likwidację getta łódzkiego nadzorowało kilku SS-manów i 12 tys Żydów z żydowskiej policji.

Aniapolka@Aniapolka
No i czy to nie jest rasizm żydowski Panie Piotrze ?

ba..
Ja mam propozycje przestańmy sobie zawracać głowę żydami. Niech zaczną łożyć na swoje cmentarze, muzea, upamiętnianie swojego holokaustu. A paszporty to dawać Polakom z Kazachstanu nie Izraelczykom

last
Tam hucpa goni hucpę, ta jest stos. małego kalibru, ale hucpa 1000 lat razem, to większy problem, kilku handlarzy niewolników wówczas i MY, to dowód na razem od…, czyli dziś już jakby „autochtoni” ?

Populista
Mordechłam, byli polscy policjanci musieli pod groźbą kary śmierci nadal pełnić służbę w tzw. granatowej policji.

Admirał
Barbara Engelking-Boni… i wszystko jasne. Ta Pani na dodatek ma jakieś tytuły naukowe. Jakim cudem”

https://oko.press/aszdziennik-wiceminister-spraw-zagranicznych-zada-zmian-wystawie-yad-vashem/

https://wiesci24.pl/2018/03/16/totalny-upadek-wladzy-pisowski-dyplomata-chce-cenzurowac-zagraniczne-muzeum/

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23147964,polski-msz-oburzony-napisem-w-muzeum-yad-vashem-bedzie-interwencja.html

http://www.tvp.info/36418587/podpis-w-instytucie-yad-vashem-podsumowaniem-tego-co-dzialo-sie-w-polskiej-dyplomacji

https://wpolityce.pl/polityka/386127-blyskawiczna-reakcja-msz-ws-skandalicznego-napisu-w-yad-vashem-dziedziczak-poprosilem-nasza-placowke-o-interwencje

http://nczas.com/2018/03/15/klamstwo-na-wystawie-w-yad-vashem-w-jerozolimie-pisza-ze-w-lodzkim-getcie-byla-polska-policja-nie-bylo-byla-zydowska/

https://wiadomosci.wp.pl/dziedziczak-zapowiada-interwencje-w-yad-vashem-chodzi-o-napis-polska-policja-6230776747067521a

https://dorzeczy.pl/obserwator-mediow/59014/Polska-policja-zamiast-zydowskiej-Klamliwy-napis-w-Instytucie-Yad-Vashem.html

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2062764,Wiceszef-MSZ-zapowiada-interwencje-ws-napisu-w-Yad-Vashem

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wiceszef-msz-zapowiada-interwencje-ws-napisu-w-yad-vashem/g77bgr3

https://www.pch24.pl/yad-vashem-klamie-o-historii–podpis-zdjecia-informuje-o-polskiej-policji-pilnujacej-getta,58969,i.html

http://wprawo.pl/2018/03/16/skandaliczne-klamstwo-yad-vashem-polska-policja-getcie-lodzkim/

…..

https://www.jta.org/2018/03/15/news-opinion/top-polish-diplomat-seeks-removal-of-yad-vashem-text-about-polish-police-under-nazis

Top Polish diplomat seeks removal of Yad Vashem text about ‘Polish police’ under Nazis

March 15, 2018 4:09pm

(JTA) — A top Polish diplomat vowed to “intervene” in having text removed from the Yad Vashem Holocaust museum in Israel that speaks of “Polish police” under Nazi occupation.

Jan Dziedziczak, the deputy director of the Polish Foreign Ministry, complained about the text in an interview on Thursday while on a visit in Israel, Radio Maryja reported. The text said “Polish police” guarded the entrance to the Lodz ghetto.

His criticism of the text, which reflects a consensus among historians but which Dziedziczak said suggests Poles were complicit in the Holocaust, comes amid a diplomatic crisis in Israel-Poland relations over Poland’s passing last month of a law that criminalizes blaming Poland for the Holocaust. Israel protested the law, which international Jewish groups said prevents open discussion and may limit research on thousands of Poles who betrayed Jews to the Nazis or killed Jews.

“When I saw this inscription, I asked for immediate intervention from our diplomatic mission in Israel,” Dziedziczak said. “We will not leave this matter and we will do everything to change this information immediately.” He added that this would be the first of various ”actions to restore the truth.”

The Yad Vashem state museum on its website says that most of the police officers who served before the German occupation of Poland in 1939 complied with the occupiers’ order for them to return to duty under German auspices. By 1943, some 16,000 Polish officers, some of them armed, served under the Germans.

Several historians, including Sylwia Szymańska-Smolkin of the University of Toronto and Jan Grabowski of the University of Ottawa, have studied the Polish police’s role in the Holocaust.

Polish police were employed “on a wide scale against the Jewish population,” Yad Vashem wrote, and “had an active role in policing ghettos in occupied Poland and searching for Jews who sought refuge with the local population after escaping from ghettos and camps.” The Polish police demonstrated “absolute devotion” to the Nazi authorities, according to Yad Vashem, “although a handful of cases of assistance to Jews by some officers also occurred.”

http://www.thenews.pl/1/6/Artykul/354321,Poland-to-intervene-over-false-information-at-Yad-Vashem-exhibition

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.