697 List 59 amerykańskich senatorów do premiera Morawieckiego. Apelują, by Polska przyjęła „sprawiedliwą” ustawę reprywatyzacyjną

Michalkiewicz u Gadowskiego: Czy 59 senatorów USA traktuje Polskę jako skarbonkę dla Żydów?

Radio WNET
Published on Mar 27, 2018

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Zasrani agenci PiS potrafia podlizac sie angielskim psom wywalajac ruskich agentow ale zydowskich nie odwaza sie! Hanba, wstyd i hanba! Chyba nasz narod nie potrafi gospodarowac tym co ma i faktycznie moze juz nie zaslugiwac na wlasne panstwo ani nawet na swoj honor.

Bozena H
Brawo Polonia Amerykanska, szkoda bo Rzad Polski milczy i Polacy nie wiedze co srodowiska Zydowskie chca osiagnac

Barbara Matuszewska
Bozena H A my mamy polski rząd?

dd119dd
Gauleiter Polin nie milczy, on skrupulatnie wykonuje polecenia swojego rabina z Odessy:

Polski wiceminister zahamował lobbing Polonii amerykańskiej ws. ustawy 1226? – S. Michalkiewicz

mia stan
Polacy nie dajmy się wywalić rząd na zbity pysk. Zaraz wprowadzą podatek za wjazd do miast . Cały nas gnebia .Ludzie przejrzyjcie na oczy . To nie jest polski rząd .

Wieslawa Szkafarak
Zgadzam się że wszystkimi piszącymi. Dodam tylko że niestety za porządki żydów i Ukraińców sami musimy posprzątać. Bo nie czuje że mamy polski rząd ! Wszyscy Polacy odczuwają tylko koszty w utrzymania tego szamba.

knaimad84
Po co cofać się do Indian. Czemu Żydzi nie respektują prawa do palestyńskich nieruchomości i nie kwapią się im cokolwiek oddawać. Po wtóre, jeśli chcą zwrotu, to znajdzie się odpowiednia ilość gruzu. Im chodzi o uczestniczenie w reparacjach niemieckich dla Polski, których PiSiory nie odpuszczą. A jeśli nie odpuszczą, a są to duże pieniążki, to naszym brodatym braciom, oczka zaczeły pięknie błyszczeć. Powinnyśmy stanowczo więcej mówić o żydokomunie i ilu to żydowskich braci pomagało wówczas polakom, w równie ciężkich czasach dla naszych żólnierzy co okupacja hitlerowska. A USA pokazać fucka i przetestować ich chęć zdominowania inicjatywy środkowoeuropejskiej. Zawsze można podbic stawkę i mieć z czego schodzić, o ile realnie pomogą nam w reparacjach. 

…..


aim.org

gotan @gotan:
drodzy senatorowie proweniencji… wiadomej…. Deklarowanie czegokolwiek jest tylko deklaracją nawet wówczas jak intencje się zmieniają…. SĘK w tym, że „deszce” jest dziura a w dziurze sęk.. który my POLACY nie zamierzamy „zaflekować”… Pozostanie wam tylko Ściana Płaczu”, gdzie możecie zostawić karteczkę z życzeniami… Szalom !

Gaetano @Gaetano:
Rozgoryczenie żydowskich środowisk, wspieranych przez uSSmanów, narasta. Hegemon żąda działań, hegemon wymaga. Kuriozalny list, a właściwie dyktat, to ordynarny policzek wymierzony w każdego Polaka. Kwestia zachowania się i podejścia polskojęzycznych to osobny temat, jednak obawy można mieć jak najgorsze.

Wszędzie tam, gdzie światowe żydostwo zwietrzy szansę na zdobycie łatwych pieniędzy, a w tym konkretnym przypadku, grubych miliardów (!), nie odpuszcza. Zwiera szyki i podejmuje zdwojone wysiłki, aby ten majątek przejąć. Za wszelką cenę. Bynajmniej nie zważając na żadne, tanie argumenty. A gangsterski skok na tak potężne pieniądze oznaczałby ciężką okupację i zniewolenie nas na długie dekady. Stado hien, gdy osaczy przeciwnika, bez pardonu atakuje, kąsa i czeka, aż ten osłabnie. Odpowiedź mateuszka będzie testem dla tego nierządu, jednak rozróżnienie odpowiedzi, a faktycznych działań, to dwie różne sprawy.

jwu @jwu:
@Gaetano Dokładnie. To co się mówi ,a co robi pod stołem ,to dwie różne sprawy.

jwu @jwu:
Teraz będzie Polska ,a później Ukraina. Dlatego wyrwano ją spod wpływów Rosji. Gdyż będąc pod rosyjskim parasolem ,mogli jej najwyżej naskoczyć.

jaro7 @jaro7:
Dotychczasowe „przeciwdziałania’ szkodliwej działalności żydów i tępych amerykanów w wykonaniu polskojęzycznych było ZEROWE a wręcz szkodliwe toteż mozna sie spodziewać że list lobbystów zydowskich z kretynem McCainem na czele skutek osiagnie. Jaki znowu zacznie kręcić jak przy ustawie IPN ze to nie on tylko tak mu kazali. Sejm powinien zaapelować do usa by ci zwrócili ziemię prawowitym włascicielom czyli Indianom.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/amerykanscy-senatorzy-napisali-do-morawieckiego-list-aby-uwzglednil-zydow-w-reprywatyzacji/

AMERYKAŃSCY SENATORZY NAPISALI DO MORAWIECKIEGO LIST ABY UWZGLĘDNIŁ ŻYDÓW W REPRYWATYZACJI

27 marca 2018|5 komentarzy|w Ameryka, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

List do polskiego premiera z żądaniami zmiany projektu ustawy reprywatyzacyjnej, podpisało 59 na 100 członków Senatu USA, reprezentujących obie partie.

Inicjatorami listu są republikanin Marco Rubio i demokrata Tammy Baldwin. Podpisało się pod nim 57 innych senatorów. W tym lider Demokratów w Senacie Chuck Schumer i czołowy neokonserwatysta John MCaina. List jest powtórzeniem stanowiska wyrażonego przez Światową Żydowską Organizację Restytucji (World Jewish Restitution Organization – WJRO). Amerykańscy politycy krytykują w nim rak reprywatyzacji w Polsce. „Polska jest jedynym poważnym państwem Europy, które do tej pory nie przyjęło narodowej, kompleksowej ustawy przewidującej restytucję mienia bądź odszkodowania za własność prywatną” – piszą senatorzy, ale żywią „nadzieję, że wkrótce to nastąpi”.

Amerykańskim senatorom nie podoba się, że projekt ustawy reprywatyzacyjnej zakłada tylko odszkodowanie o częściowej wartości utraconego mienia oraz nie zakłada odszkodowania za udziały w przedwojennych firmach, zniszczonych w czasie wojny. W dodatku możliwość ubiegania się o nie mieliby wyłącznie obywatele państw, które nie podpisały powojennych układów regulujących odszkodowania za utraconą własność. WJRO uznał, że zapis taki będzie szkodliwy dla potomków wielu Żydów, którzy wyjechali z Polski.

Także fakt, iż do ubiegania się o odszkodowanie reprywatyzacyjne będą mieli prawo tylko najbliżsi krewni dawnych właścicieli w prostej linii. Senatorzy domagają się od Sejmu by uchwalił ustawę zgodną z sugestiami tak zwanej deklaracji terezińskiej z 2009 roku. Deklaracja, podpisana także przez Polskę, nie ma jednak charakteru prawnie wiążącego.

List został nadany w nocy z poniedziałku na wtorek.

rp.pl/rmf24.pl/kresy.pl

…..


Fot. Wikipedia.org

UczSieHistorii @UczSieHistorii:
Jestem ciekaw co o tym sądzi Waszczykowski.

MacGregor @MacGregor:
@UczSieHistorii Waszczykowski dowie się, co ma sądzić po telefonie od Prezesa

Roman1 @Roman1:
JAK ZWYKLE – BRAWO WINNICKI W SPRAWACH POLITYKI ZAGRANICZNEJ POLSKI

lp @lp:
Winnicki chyba myli się mówiąc o „geopolitycznej głupocie rządu”. Ja się obawiam, że to nie głupota a działanie z premedytacją, jeden z elementów perfidnej gry której stawką jest ograbienie Polski i uczynienie z niej nowej ziemi obiecanej – wszak w Palestynie miejsca do życia jest coraz mniej a i wrogów Żydzi mają tam na każdym kroku.

jaro7 @jaro7:
Panie pośle Winnicki gdyby rządzili POLACY to pewnie tych frontów by nie było a i usa i żydki i ukry z litwinami zobaczyliby „figę’. Problem polega na tym że w Polsce nie rządzą Polacy tylko polskojęzyczne popłuczyny całkowicie podporzadkowane obcym apatriotów tylko udający,

https://kresy.pl/wydarzenia/winnicki-dla-kresy-pl-o-liscie-amerykanskich-senatorow-to-kolejna-odslona-skoku-na-kase/

WINNICKI DLA KRESY.PL O LIŚCIE AMERYKAŃSKICH SENATORÓW: TO KOLEJNA ODSŁONA SKOKU NA KASĘ

27 marca 2018|5 komentarzy|w Ameryka, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Ten kolejny wrogi akt wychodzący ze strony USA pokazuje, jak potężne siły wzięły się za to, by wymuszać na Polsce dziesiątki miliardów dolarów. To jest bardzo niebezpieczna sytuacja. Gdyby Polska miała zrealizować te roszczenia w takiej formie, jak żądają tego senatorowie USA, to nasz kraj po pierwsze musiałby zbankrutować, a po drugie popełnić coś zupełnie niesprawiedliwego – mówi w rozmowie z portalem Kresy.pl poseł Robert Winnicki.

Jak informowaliśmy, amerykańscy senatorowie napisali do premiera Mateusza Morawieckiego list z żądaniem, aby uwzględnił Żydów w reprywatyzacji.  Inicjatorami listu są Republikanin Marco Rubio i Demokratka Tammy Baldwin. Podpisało się pod nim 57 innych senatorów. W tym lider Demokratów w Senacie Chuck Schumer i czołowy neokonserwatysta John MCain. List jest powtórzeniem stanowiska wyrażonego przez Światową Żydowską Organizację Restytucji (World Jewish Restitution Organization – WJRO). Amerykańscy politycy krytykują w nim brak reprywatyzacji w Polsce. „Polska jest jedynym poważnym państwem Europy, które do tej pory nie przyjęło narodowej, kompleksowej ustawy przewidującej restytucję mienia bądź odszkodowania za własność prywatną” – piszą senatorowie, ale żywią „nadzieję, że wkrótce to nastąpi”.

Zdaniem posła Roberta Winnickiego, jest to kolejna odsłona „skoku na kasę”. – Organizacje żydowskie szykowały się do tego skoku od wielu lat. Teraz jest on wykonywany – mówi lider Ruchu Narodowego w rozmowie z portalem Kresy.pl. – To element tego, o czym mówił Israel Singer [wówczas szef WJRO i sekretarz generalny Światowego Kongresu Żydów – red.] w końcu lat 90. – że jeżeli Polska nie zapłaci odszkodowań, nie zaspokoi żydowskich roszczeń, to będzie upokarzana – dodaje Winnicki,  zwracając uwagę, że w liście senatorów postawiono bezpośredni nacisk na kwestie majątkowe.

Winnicki przypomina sekwencję zdarzeń, które doprowadziły do obecnej sytuacji:

– Od jesieni 2017 roku trwała nagonka na Polskę, w różnych odsłonach – w tym na środowisko narodowe i Marsz Niepodległości, a także na nowelizację ustawy o IPN. Następnie bezpośrednie naciski już w kwestii roszczeń majątkowych, czyli „słynna” ustawa 447. 12 grudnia wychodzi ona z Senatu USA, 15 grudnia złożyłem w tej sprawie interpelację. Na początku stycznia z odpowiedzi MSZ dowiadujemy się, że od laty trwały w tej kwestii naciski, a Polska jest wręcz szantażowana. Teraz mamy list 59 senatorów, czyli potężnej większości amerykańskiego Senatu. Ten list, po ustawie 447, jest kolejnym takim aktem, podpisanym przez najbardziej wpływowych senatorów. Również tzw. przyjaciół Polski, jak John McCain, a także takie osoby, jak potężny senator Marco Rubio, który był współautorem ustawy 447 i lobbował na jej rzecz. To nie jest list jakichś przypadkowych senatorów – to większość amerykańskiego senatu, a do tego bardzo wpływowych jego członków, decydujących o kierunkach polityki zagranicznej USA.

Zdaniem posła, ważnym aspektem jest to, czego w liście domagają się amerykańscy senatorowie. – Oni domagają się reprywatyzacji w Polsce w postaci zaspokojenia roszczeń żydowskich praktycznie w każdej formie. Zarówno bezpośredniego zwrotu majątku, pełnego zadośćuczynienia, odszkodowania za posiadane akcje przedwojennych przedsiębiorstw… Gdyby Polska miała zrealizować te roszczenia w takiej formie, jak żądają tego senatorowie USA, to nasz kraj po pierwsze musiałby zbankrutować, a po drugie popełnić coś zupełnie niesprawiedliwego. Dlatego, że chodzi tu o odszkodowania dla organizacji, a nie dla bezpośrednich spadkobierców, co jest skandaliczne i kuriozalne.

Przypomnijmy, że amerykańskim senatorom nie podoba się, że projekt ustawy reprywatyzacyjnej zakłada tylko odszkodowanie o częściowej wartości utraconego mienia oraz nie zakłada odszkodowania za udziały w przedwojennych firmach, zniszczonych w czasie wojny. W dodatku możliwość ubiegania się o nie mieliby wyłącznie obywatele państw, które nie podpisały powojennych układów regulujących odszkodowania za utraconą własność. WJRO uznał, że zapis taki będzie szkodliwy dla potomków wielu Żydów, którzy wyjechali z Polski.

Winnicki zaznacza, że realizacja takich roszczeń byłaby niesprawiedliwa także dlatego, że dotyczą one często majątku zniszczone przez okupanta, głównie Niemców, który po wojnie był odbudowywany wysiłkami Polaków. Z kolei w przypadku akcji przedwojennych przedsiębiorstw dotyczą także firm, które dosłownie przestały istnieć.

– Polska nawet w stosunku do naszych obywateli nie powinna przeprowadzać reprywatyzacji w pełnej skali, właśnie ze względu na te uwarunkowania – mówi poseł. Jego zdaniem reprywatyzacja, jak to postuluje Ruch Narodowy, powinna mieć charakter częściowy, wyłącznie dla polskich obywateli i w żadnym wypadku dla żadnych organizacji, tylko dla bezpośrednich spadkobierców. Zaznacza, że reprywatyzacja ta powinna być  proporcjonalnie malejąca w stosunku do wielkości danego majątku – im większy, tym mniejsza część do odzyskania.

– Reprywatyzacja ma być pewnym aktem sprawiedliwości, ale nie może być pełna ze względów obiektywnych. Musi być dostosowana do możliwości państwa polskiego i nie może abstrahować od rzeczywistości wojennej i powojennej – zaznacza Winnicki.

– Ten kolejny wrogi akt wychodzący ze strony USA to kolejny dowód na to, jak prawdziwe były słowa Singera z 1999 roku i z jaką konsekwencją są realizowane. I jak potężne siły wzięły się za to, by wymuszać na Polsce dziesiątki miliardów dolarów. To jest sytuacja bardzo niebezpieczna, która pokazuje, że Polska nigdy nie będzie tak poważnym sojusznikiem USA, jakim jest Izrael.

Pytany o to, jak ta sprawa sytuuje się w kontekście obecnej sytuacji międzynarodowej, w tym działań rządu i ostrych tarć dyplomatycznych związanych z otrucie Siergieja Skripala w Wielkiej Brytanii, Winnicki uważa, że Polska ponownie straciła dobrą okazję, by „nie wychodzić przed szereg” i zaprezentować nieco inne stanowisko na arenie międzynarodowej:

– Jeśli jesteśmy bardzo ostro naciskani z Zachodu, zwłaszcza ze strony Stanów Zjednoczonych, to trzeba starać się niektóre fronty zamykać. Tutaj nie powinniśmy wykonywać żadnych niepotrzebnych ruchów na linii relacji z Rosją, bo jesteśmy mocno dociskani ze strony UE i USA. To, co w tej sytuacji robi nasz rząd, jest geopolityczną głupotą. Będąc narażonym na olbrzymie ciosy finansowe ze strony amerykańskiego rządu i organizacji żydowskich, w takiej sytuacji powinniśmy z ogromną wstrzemięźliwością zachowywać się w stosunkach z Rosją. Nie można mieć otwartych wszystkich frontów na raz.

Kresy.pl

…..

https://wpolityce.pl/polityka/387713-list-do-premiera-morawieckiego-od-senatorow-z-usa-amerykanie-chca-by-polska-przyjela-sprawiedliwa-ustawe-reprywatyzacyjna

https://wpolityce.pl/polityka/387803-ustawa-447-i-co-dalej-senatorowie-usa-apeluja-do-premiera-o-przyjecie-sprawiedliwej-dla-zydow-ustawy-reprywatyzacyjnej

https://wpolityce.pl/polityka/387878-minister-brudzinski-o-liscie-59-amerykanskich-senatorow-przy-calym-szacunku-do-naszych-partnerow-w-usa-jestesmy-suwerennym-panstwem

https://wpolityce.pl/polityka/387908-dla-kogo-lobbuje-wyborcza-atak-michnika-na-projekt-ustawy-reprywatyzacyjnej-i-schnepf-w-roli-eksperta-a-w-tle-interesy-srodowisk-zydowskich

https://wpolityce.pl/polityka/387899-jonny-daniels-dla-wpolscepl-zdecydowanie-czuje-sie-bezpieczniej-w-polsce-niz-w-paryzu-mamy-problem-z-nowelizacja-ustawy-o-ipn-wideo

https://kresy.pl/wydarzenia/wyklady-o-erozji-polskiej-demokracji-na-amerykanskich-uczelniach/

https://wpolityce.pl/polityka/387897-za-chwile-podpisanie-umowy-na-zakup-patriotow-ambasada-usa-to-kolejny-krok-ku-poszerzaniu-naszej-wspolpracy

http://wgospodarce.pl/informacje/48030-nastal-czas-patriotow-polska-bezpieczniejsza

https://wpolityce.pl/polityka/387905-prezydent-duda-zdradzil-kulisy-rozmow-z-trumpem-o-patriotach-powiedzialem-ze-potrzebujemy-dobrej-ceny-i-dobrych-warunkow

https://wpolityce.pl/polityka/387919-wazne-slowa-ambasadora-usa-polska-bedzie-bezpieczniejsza-nato-silniejsze-jestesmy-sojusznikami-na-zawsze

https://wpolityce.pl/polityka/387907-podziekowania-dla-antoniego-macierewicza-i-blazenada-tomasza-siemoniaka-czyli-patrioty-w-polsce

https://wpolityce.pl/polityka/387883-lapinski-o-zakupie-patriotow-kwestia-podpisania-umowy-na-zakup-systemu-byla-na-biezaco-omawiana-z-prezydentem-duda

https://wpolityce.pl/polityka/387934-wazny-sygnal-w-relacjach-polsko-izraelskich-prezydenci-obu-krajow-spotkaja-sie-przed-marszem-zywych

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “697 List 59 amerykańskich senatorów do premiera Morawieckiego. Apelują, by Polska przyjęła „sprawiedliwą” ustawę reprywatyzacyjną

 1. https://kresy.pl/wydarzenia/rabin-shmuley-boteach-mam-nadzieje-ze-polska-zniesie-ustawe-o-ipn/


  Shmuley Boteach źr. YouTube

  RABIN SHMULEY BOTEACH: MAM NADZIEJĘ, ŻE POLSKA ZNIESIE USTAWĘ O IPN

  10 kwietnia 2018|0 Komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Michal Krupa

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z popularnym amerykańskim rabinem. Poruszono m.in kwestię ustawy o IPN.

  Boteach poinformował o spotkaniu na Twitterze. „Zjadłem dziś wieczorem (koszerną) kolację z polskim premierem Mateuszem Morawieckim. Z uznaniem wysłuchał moich obiekcji wobec polskiego prawa o Holokauście i przedstawił własne spojrzenie na polskie cierpienia pod nazistami. Jest myślącym człowiekiem, który zna historię i którego dzieci uczęszczały do szkół pod żydowskim patronatem. Premier podzielił się ze mną historią członków jego rodziny zamordowanych przez nazistów i jego silnym pragnieniem solidnych więzi z Izraelem i narodem żydowskim. Moja szczera nadzieja jest taka, że Polska zniesie prawo o Holokauście [ustawa o IPN] i premier pokornie wysłuchał moich mocnych argumentów przeciwko [ustawie o IPN].”

  Premier Mateusz Morawiecki, jak dotychczas, nie poinformował o spotkaniu z amerykańskim rabinem na swoim Twitterze.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Marco Rubio. Jak lobby izraelskie sfinansowało amerykańskiego senatora i kandydata na prezydenta

  Kresy.pl / Twitter

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.