717 „SS HAŁYCZYNA – DYWIZJA BOHATERÓW!”. ULICAMI LWOWA PRZESZEDŁ MARSZ Z OKAZJI 75 ROCZNICY UTWORZENIA SS GALIZIEN [+VIDEO/+FOTO]


Marsz SS Galizien 2018 1. Fot. zaxid net

https://skribh.wordpress.com/2018/04/07/703-kongres-usa-zabrania-dostarczania-broni-pulkowi-azow-z-powodu-neonazistowskich-powiazan-ale-wg-niektorych-pewno-to-tez-jest-ruskie-trollowanie-i-klamstwo/

jwu @jwu:
Pierwszym ,który uznał ich za „rycerzy „był gen. Anders, który nie pozwolił by ludobójcy z SS stanęli przed polskim i sowieckim wymiarem sprawiedliwości.

Roman1 @Roman1:
No i co – takich nazistów do Unii i Nato? Czy Polska wystąpi wówczas z tych bandyckich organizacji?

jwu @jwu:
@Roman1 Zdziwiony ? Zapamiętaj jedno , w tej chwili, mało ważne jest ,kto kogo gloryfikuje i jaką politykę uprawia, najważniejszym celem jest dokopanie Rosji. I stąd przyzwolenie na banderyzm u naszych wschodnich „braci”.

marvix @marvix:
Czczą date powstania ‚dywizji’ stworzonej przez ‚nad-ludzi’ z ‚pod-ludzi’ do walki z innymi ‚pod-ludzmi’. Traktowani jako mieso armatnie i rozbici w pierwszej bitwie z zolnierzami lbo z bezbronnymi cywilami umieli ‚walczyc’. Ja nie wiem jaka wizje swiata ma ten narod. Dla mnie jest to groteska i parodia. Marsz ludkow, ktorzy mentalnie tkwia przed WW2. W calej europie symbole SS sa dla normalnych ludzi odrazajace. A na ukrainie ‚pod-ludzie’ maszeruja pod tymi sztandarami 70-lat pozniej. Co to za chory kraj. Podworkowa swolycz przeczytala main kamf, obejrzalo 300-tu i uwazaja sie za Spartan XXI wieku.

milon @milon:
niosą na sztandarach lwa z koroną tylko ten herb lwa pochodzi od miasta królewskiego i to polskiego nadanego przez króla Zygmunta banda obłudników czcząca faszystów mordujących niewinnych ludzi podczas wojny nie zna pochodzenia herbów które eksponuje.

https://kresy.pl/wydarzenia/ss-halyczyna-dywizja-bohaterow-ulicami-lwowa-przeszedl-marsz-z-okazji-75-rocznicy-utworzenia-ss-galizien-video-foto/

„SS HAŁYCZYNA – DYWIZJA BOHATERÓW!”. ULICAMI LWOWA PRZESZEDŁ MARSZ Z OKAZJI 75 ROCZNICY UTWORZENIA SS GALIZIEN [+VIDEO/+FOTO]

28 kwietnia 2018|13 komentarzy|w polityka, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Marsz ku czci kolaboracyjnej ukraińskiej formacji ochotniczej, dywizji Waffen-SS Galizien, rozpoczął się i zakończył pod pomnikiem Stepana Bandery. Wzięli w nim udział m.in. członkowie formacji ochotniczych, jak pułk Azow czy batalionów OUN i Ajdar oraz środowiska neobanderowskie.

Tegoroczny „Marsz Wyszywanek”, pod nazwą „Marsz Wielkości Ducha”, upamiętniający 75. rocznicę utworzenia dywizji Waffen-SS Galizien, złożonej z ukraińskich ochotników, rozpoczął się w sobotę pod wieczór pod pomnikiem Stepana Bandery we Lwowie. Organizatorem jest partia Narodowy Korpus, powiązana z pułkiem „Azow”, odwołującym się do neobanderyzmu i symboliki nazistowskiej.

Pierwotnie marsz miał przejść ulicami Lwowa pod pomnik Tarasa Szewczenki. Władze miasta nie wyraziły jednak zgody na organizację wydarzenia pod tym pomnikiem, więc marsz po przejściu trasy wrócił pod pomnik Bandery.

Przeczytaj: Lwów: państwowe władze zorganizowały konkurs dla młodzieży z okazji 75-lecia SS Galizien

Czytaj również: Lwów: lokalne władze szykują się do obchodów rocznicy utworzenia SS Galizien

Według ukraińskich mediów, w marszu wzięło udział około pół tysiąca osób, z czego większość przybyła w tradycyjnych ukraińskich wyszywankach. Na czele niesiono symbole Waffen-SS Galizien, a także flagi: państwową i banderowską. Podobnie jak podczas wcześniejszych marszy, widoczny był baner z wizerunkami żołnierzy tej kolaboracyjnej formacji z napisem „Nie zgasną płomienie chwały”. Z przodu niesiono także emblematy ukraińskich formacji ochotniczych, które walczą lub walczyły w Donbasie, m.in. pułku Azow, batalionów OUN, Karpacka Sicz, Ochotniczego Ukraińskiego Korpusu Prawego Sektora, a także Ajdar – formacji popularnej wśród części przedstawicieli środowisk proukraińskich w Polsce (m.in. Dawid Wildstein i Blanka Zalewska, a także posłanka Małgorzata Gosiewska z PiS). Obecni byli też przedstawiciele neobanderowskiego „Sokoła”, powiązanego z partią Swoboda, a także Narodowe Drużyny, czyli bojówki Korpusu Narodowego. Część osób ubrana była w stroje imitujące umundurowanie członków Waffen-SS Galizien (ukr. Hałyczyna), natomiast nie prezentowano symboliki partyjnej.

PRZECZYTAJ: We Lwowie prezentowano mundury i uzbrojenie Waffen-SS Galizien

Podczas marszu uczestnicy skandowali popularne hasła ukraińskich nacjonalistów, m.in.: „SS Hałyczyna – dywizja bohaterów”, „Nasi bohaterowie – nasza ziemia”, „Ukraina ponad wszystko”, „Pamiętaj cudzoziemcze – tu panem jest Ukrainiec [ukr. Pamjataj czużynec,  tut hospodar – Ukrajinec!]”, „Szuchewycz, Bandera – bohaterowie Ukrainy”.

Według naczelnika lwowskiego sztabu Korpusu Narodowego, Światosława Siryja, do marszu przyłączyły się bataliony ochotnicze i organizacje nacjonalistyczne. Pytany o niejednoznaczne podejście do SS Galizien zaznaczył, że są oni przede wszystkim „ukraińskimi ochotnikami, którzy, gdy nadszedł wróg, możliwe, że oszukani, ale dobrowolnie zgłosili się do dywizji, by bronić swojego kraju”.

– To są nasi bohaterowie, oddajemy im hołd, pamiętamy, powiększamy ich ducha i ducha bycia ochotnikiem jako takim – powiedział Siryj.

– Chcemy osiągnąć to, by członków dywizji uznano na poziomie państwowym tak, jak bojowników o wolność Ukrainy – powiedział Zachar Sadżenycja z batalionu OUN. Dodał, że konflikt w Donbasie dał początek „nowej generacji ochotników”, która broni ukraińskiej ziemi.

Wcześniej szef ukraińskiego IPN, apologeta OUN-UPA, banderyzmu i kłamca wołyński Wołodymyr Wjatrowycz mówił, że rocznica utworzenia dywizji SS Galizien nie jest dla Ukraińców świętem, ponieważ w czasie II wojny światowej zarówno w armii niemieckiej, jak i sowieckiej, Ukraińców postrzegano tak samo, czyli jako mięso armatnie.

Po marszu na scenie niedaleko pomnika Bandery wystąpił szef Halickiego Bractwa Dywizji „Hałyczyna”, po czym zaczął się koncert.

Waffen-SS Galizien to jednostka zbrodniczej niemieckiej formacji Waffen-SS, złożona z ukraińskich kolaborantów; powołana przez Niemców dla uzupełnienia braków kadrowych. „Wsławiła” się licznymi zbrodniami na Polakach.

Organizatorem tegorocznego „marszu wyszywanek jest Korpus Narodowy – ukraińska skrajnie nacjonalistyczna partia związana z pułkiem „Azow”. Uważają, że dziesiątki tysięcy Ukraińców „pragnęło wstąpić do oddziału, aby bronić swojej Ojczyzny przed stalinowską hordą”. Rozbicie dywizji w bitwie pod Brodami w 1944 roku nazywają „nierównym bojem z moskiewsko-bolszewickimi najeźdźcami”, dzięki któremu polegli ukraińscy esesmani „weszli do historii jako ofiarni ukraińscy rycerze honoru”. Jak zapewniają, „ich czyn” na zawsze pozostanie w ich sercach.

Przypomnijmy, że w marcu br. to samo środowisko związane z pułkiem „Azow” zorganizowało we Lwowie marsz pod hasłem „Lwów nie dla polskich panów”. Jego uczestnicy skandowali m. in. „Pamiętajcie obcy tu rządzą Ukraińcy”, „Kim jesteśmy? Ukraińcami! Czego chcemy? Siły!”, „Nasz ziemia – nasi bohaterowie”. Wbrew oczekiwaniom polskiego MSZ, ukraińskie władze nie odcięły się od haseł wznoszonych na tym marszu.

Zik.ua / zaxid.net / Kresy.pl

Kojoto @Kojoto:
banda kurew i prostaków… szkoda się w ogóle rozpisywać, ale kraj w którym neonaziści maszerują w biały dzień powinien nie mieć żadnych relacji politycznych z sąsiadami i nie tylko. A co do tej bandy: (Dawid Wildstein i Blanka Zalewska, a także posłanka Małgorzata Gosiewska z PiS) – to ścierwo powinno zostać usunięte z życia publicznego.

Wolyn1943 @Wolyn1943:
Historia niczego Ukraińców nie nauczyła, niestety. Dziś również stawiają na niemieckiego konia, ciekawe jak szybko znów się sparzą? Szkoda tylko, że nasz Lwów staje się z biegiem lat stajnią banderowskiego Augiasza…

gutek @gutek:
@Wolyn1943 te 500 pojebów których udało się pozwozić z całej Ukrainy nazywasz Ukraińcami? rofl

lp @lp:
@gutek A co to Japończycy czy Meksykanie?

jwu @jwu:
@gutek Ja ich określam „banderowcami narodowości ukraińskiej”.

lp @lp:
@jwu Trochę to „masło maślane” – nie każdy ukrainiec jest banderowcem ale każdy banderowiec jest ukraińcem.

jwu @jwu:
@lp I o to, mi właśnie chodziło.

gutek @gutek:
@lp niekoniecznie, sporo wśród nich rusków, np. prawy sektor jest w 80% rosyjskojęzyczny. Poza tym wiele obywateli Kanady czy nawet Polski pochodzenia ukraińskiego to banderowcy. Np. obecna pani minister spraw zagranicznych Kanady czy niejaki Tyma w Polsce.

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/zwiazek-ukraincow-w-polsce-nie-wywiesil-polskich-flag-z-okazji-3-maja-foto/

https://kresy.pl/wydarzenia/dzialacz-zwiazku-ukraincow-w-polsce-na-marszu-ku-czci-ss-galizien-we-lwowie-foto/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/lwow-panstwowe-wladze-zorganizowaly-konkurs-dla-mlodziezy-z-okazji-75-lecia-ss-galizien/

https://kresy.pl/wydarzenia/we-lwowie-prezentowano-mundury-i-uzbrojenie-waffen-ss-galizien-foto/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wspolczesni-banderowcy-polska-to-odwieczny-przeciwnik-ukrainy/

https://kresy.pl/wydarzenia/ukraincy-z-ukrainy-i-polski-chca-stworzyc-maksymalnie-dokladna-liste-ofiar-konfliktu-polsko-ukrainskiego/

https://kresy.pl/wydarzenia/we-lwowie-powstanie-pomnik-ofiar-deportacji-podczas-akcji-wisla/

https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainskie-media-pomnik-upa-w-hruszowicach-moze-zostac-odbudowany/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/lider-ukrainskiej-partii-wezwal-w-parlamencie-do-nasladowania-hitlera/

https://kresy.pl/wydarzenia/lwow-spontaniczny-protest-w-obronie-radnej-swobody-ktora-wychwalala-hitlera-foto-video/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainska-radna-lwowa-ktora-chwalila-hitlera-zwolniono-z-pracy-w-szkole/

https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainska-radna-ze-swobody-o-chwaleniu-hitlera-wlamano-mi-sie-na-profil-na-facebooku/

https://kresy.pl/wydarzenia/radna-swobody-ze-lwowa-o-hitlerze-wielki-czlowiek/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/swiadkowie-banderowskich-zbrodni-prosza-samorzady-o-bojkot-ukrainskich-partnerow-czczacych-oun-upa/

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/w-przemyslu-nie-chca-by-ukraincy-dostali-pieniadze-od-miasta-na-impreze-z-okazji-100-lecia-niepodleglosci/

https://kresy.pl/wydarzenia/amerykanski-dyplomata-usa-aktywnie-wspieraja-polsko-ukrainskie-pojednanie/

https://kresy.pl/publicystyka/stany-zjednoczone-buduja-zintegrowany-system-a2-ad/

https://kresy.pl/wydarzenia/ambasador-ukrainy-przy-nato-zali-sie-na-wegrow/

https://kresy.pl/wydarzenia/porozumienie-bulgarii-i-ukrainy-ws-ustawy-ukrainskim-oswiatowej/

https://kresy.pl/wydarzenia/szef-msz-wegier-ukraina-szykuje-trzeci-cios-w-mniejszosci-narodowe/

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/wegry-po-raz-trzeci-zablokowaly-posiedzenie-komisji-nato-ukraina/

https://kresy.pl/wydarzenia/czaputowicz-chce-obejsc-wegierskie-weto-w-komisji-nato-ukraina/

https://kresy.pl/wydarzenia/msz-wegier-rosja-nie-ma-wplywu-na-nasza-polityke-wobec-ukrainy/

https://kresy.pl/wydarzenia/organizacje-pracodawcow-chca-mozliwosci-zatrudniania-ukraincow-bez-zgody-urzedow/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/lublin-ukrainiec-ktory-grozil-powtorka-z-wolynia-pozostanie-bezkarny/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/prezydent-przemysla-pyta-zuwp-jakie-tresci-chce-propagowac-za-pieniadze-od-miasta-video/

https://kresy.pl/wydarzenia/wroclaw-sad-wydal-wyrok-za-zerwanie-ukrainskiej-flagi/

https://kresy.pl/wydarzenia/w-polsce-rosnie-liczba-zachorowan-na-odre/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/gruzinski-najemnik-z-majdanu-zajsciami-w-odessie-w-2014-roku-kierowal-parubij-video/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/w-odessie-uczczono-zabitych-w-masakrze-przed-czterema-laty-foto/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/polska-regiony/w-warszawie-odbyl-sie-pokaz-filmu-o-spiewaku-operowym-bojowniku-prawego-sektora/

https://kresy.pl/wydarzenia/prezydent-przemysla-odmowil-promocji-filmu-przez-banderowskie-barwy-na-plakacie-tyma-oburzony/

https://kresy.pl/wydarzenia/koncert-dla-neonazistow-w-kijowie-z-udzialem-grupy-czczacej-waffen-ss-galizien-foto-16/

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/prezydent-przemysla-pyta-zuwp-jakie-tresci-chce-propagowac-za-pieniadze-od-miasta-video/

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/donbas-koniec-operacji-antyterrorystycznej-poczatek-operacji-wojskowej/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/nyt-aby-dostac-javeliny-ukraina-zamrozila-sledztwa-ws-bylego-doradcy-trumpa/

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukrainska-armia-od-jutra-przystapi-do-cwiczen-z-javelinami/

 

6 thoughts on “717 „SS HAŁYCZYNA – DYWIZJA BOHATERÓW!”. ULICAMI LWOWA PRZESZEDŁ MARSZ Z OKAZJI 75 ROCZNICY UTWORZENIA SS GALIZIEN [+VIDEO/+FOTO]

 1. uvara @uvara:
  Nie ma jeszcze wytycznych z Waszyngtonu? Czy otrzymali wprost zakaz wypowiadania się w tej kwestii?

  franciszekk @franciszekk:
  PO+dobno NEO-banderowcy razem z USA są naszymi najlepszymi sojusznikami !
  Przykładem są ostatnie wydarzenia; tzw. ustawa 447 oraz różne wyPOwiedzi zacnych osobistości z Ukrainy; Szeremeta, Wiatrowycz …..!

  UczSieHistorii @UczSieHistorii:
  No jakże by inaczej przecież nie można narażać wyśmienitych relacji z naszym największym ukraińskim sojusznikiem, poza tym są dużo ważniejsze sprawy jak niedorozwoje w sejmie ze swoimi rodzicami (którzy zapewne są sympatykami PO i nienawidzą PISU) czy też największy gangster świata Gawłowski to są dopiero prawdziwe zmartwienia dla naszego narodu. PISUARSKIE media już czwarty tydzień kręcą te same tematy w swoich rynsztokowych media.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/polskie-msz-nie-chce-komentowac-sprawy-ukrainskiego-konsula-neonazisty/


  Wasyl Maruszczyneć (lata 2004-2006). Fot. Facebook

  POLSKIE MSZ NIE CHCE KOMENTOWAĆ SPRAWY UKRAIŃSKIEGO KONSULA-NEONAZISTY

  15 maja 2018|3 komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

  W przeciwieństwie do niemieckiego MSZ polska dyplomacja zachowuje wstrzemięźliwość w sprawie skandalicznych wypowiedzi ukraińskiego konsula.

  Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zajmie stanowiska w sprawie konsula Ukrainy w Hamburgu Wasyla Maruszczyńca. – wynika z odpowiedzi, którą Kresy.pl otrzymały z biura rzecznika prasowego MSZ. Jednocześnie ministerstwo wyraziło nadzieję, że sprawa ta nie będzie miała wpływu na relacje polsko-ukraińskie.

   

  MSZ nie zamierza komentować doniesień medialnych dotyczących wypowiedzi dyplomaty ukraińskiego akredytowanego w Niemczech. Wyrażamy nadzieję, że takie incydenty nie będą wpływały na niezwykle intensywną agendę relacji polsko-ukraińskich. – napisano w odpowiedzi MSZ na zapytanie portalu Kresy.pl.

  Przypomnijmy, że wcześniej, w przeciwieństwie do polskiego MSZ, stanowisko w tej sprawie zajął resort niemieckiej dyplomacji.

  Obserwujemy antysemickie wystąpienia ukraińskiego konsula z zaniepokojeniem. Takie wystąpienia są całkowicie nieakceptowalne. Wyraziliśmy to w jasny sposób stronie ukraińskiej. – oświadczył agencji Reuters rzecznik niemieckiej dyplomacji.

  Portal Kresy.pl jako pierwszy w Polsce napisał, w oparciu o film zamieszczony w sobotę w Internecie przez ukraińskiego blogera Anatolija Szarija, że Wasyl Maruszczyneć, ukraiński dyplomata z Hamburga przez lata publikował na swojej stronie na Facebooku treści o charakterze antypolskim, antysemickim, antywęgierskim, antyromskim itd. Wzywał m.in. do zajęcia polskich ziem „po Wartę, albo nawet po Odrę-Nysę”. Chwalił także Adolfa Hitlera i zamieszczał zdjęcia swastyk. Anatolij Szarij wykazał również, że poglądy Maruszczyńca musiały być znane ukraińskim dyplomatom, którzy byli jego znajomymi na Facebooku. Pod wpływem kampanii Szarija ukraińskie MSZ zawiesiło konsula i wszczęło w jego sprawie postępowanie wyjaśniające.

  CZYTAJ TAKŻE: Polskie MSZ zadowolone z zapewnień Ukrainy dot. reformy oświatowej

  Kresy.pl

  Polubienie

 2. https://kresy.pl/wydarzenia/polska/prof-szwagrzyk-nawet-jesli-w-hruszowicach-leza-upowcy-nie-bedzie-tam-pomnika-upa/

  zefir
  Miejsce po pomniku w Hruszowicach banderowska strona ukraińskich chachłów wzięła sobie za antypolski cel.Tak jak zwyrodnialcy ukraińskiego UPA rezali polskie dzieci,niemowlaki i polskie ciężarne kobiety,tak ich banderowscy potomkowie pod przewodnictwem ideowym gnidy Wjatrowycza robią ze współczesnych Lachów idiotów.Za sprawą antypolskiego IPN to im się udaje,polskim ofiarom ukraińskich ludobójczych zbrodni tylko obserwowanie polskiej zdrady pozostaje.

  Wolyn1943
  Pożyjemy – zobaczymy. Zbyt często politycy robili swoje, na przekór oczekiwaniom społeczeństwa…

  jwu
  Żeby tylko ta deklaracja ,nie obróciła się w G.wno ?

  jaro7
  Panie Szwagrzyk jest pan porządnym człowiekiem ale naiwnym,dopiero co dr Zapałaowski zgłosił do prokuratury nowy pomnik tych bandytów postawiony nielegalnie i prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania.Poza tym PiS siedzi w banderowskich zadach i nie zamierza stamtąd wyjść,mało tego bedzie nasyłać na Polaków sprzeciwiających sie popieraniu banderolandu swoje abw.

  Gaetano
  Wywiad oczywiście przeprowadzała Kania, ta sama, co pisała „naukowe” książeczki razem z gnomem dochtorem targalskim, chorobliwym neobanderowcem. Żeby nie było tak, że jest to tylko i wyłącznie stanowisko prof. Szwagrzyka, bo ten co jest nad nim, szarak-miernota z forum przyjaźni polsko-ukrowskiej, z pewnością ma na ten temat diametralnie inne zdanie, czemu już publicznie dał wyraz w zeszłym m-cu. Wielu w IPN-ie i wyżej najchętniej pozbyłoby się prof. Szwagrzyka, cenionego specjalisty i zastąpiło jakąś kukłą w rodzaju wyżej wspomnianego. Najwidoczniej i na szczęście ma (jeszcze) dosyć mocną pozycję.

  jwu
  @Gaetano Przybliż nieco postać,o której wspomniałeś.Proszę o to ,bo nie siedzę w temacie,a chciałbym i ja coś więcej wiedzieć.

  Gaetano
  @jwu Jeśli chodzi Ci o Kanię, ta popełniła razem ze wspomnianym gnomem i niejakim Maroszem trzy „naukowe” książki. Kolejno: „Resortowe dzieci. Media”, potem „Służby” i „Politycy”. Cała ta trójka to, jak wiadomo, czołowe postaci chlewni neobanderowca sakiewycza; gazeta polin, gpc, niezależna. Kania pełni tam kierownicze role. Ona sama również należy do wyznawców religii smoleńskiej, a żywa współpraca z taką kanalią, jak „dochtór od kozaków” mówi sama za siebie i nie pozostawia wątpliwości. Gorąca orędownik tzw. samostijnej. Przejrzałem tylko „Media”. W tym wiekopomnym dziele są, oczywiście, różne informacje, kserokopie deklaracji współpracy z UB i SB, itp., ale dotyczą one ludzi uznanych wg tej trójki za „obóz tamtej władzy”, natomiast nie znajdziesz tam żadnych informacji kompromitujących polityków i dziennikarzy pisuaru. Są sprytnie pominięte, a o „swoich” mówi się w samych superlatywach.

  jwu
  @Gaetano Dzięki.

  Gaetano
  @jwu Nie ma sprawy. Poza tym z pewnością częsty gość tvpis.

  UPAdlina
  Chryste, co za czasy????????? Żeby w kraju, na którego obywatelach dokonano ludobójstwa brano w ogóle pod uwagę (i to ze strony „elit” rządzących) stawianie pomników tym ukraińskim ludobójcom……….???????? No to k****a coś NIEWIARYGODNEGO!!!!!!!! Gdzie my do wuja pana żyjemy?????? To już nie jest państwo, tylko jakiś kabaret………niestety TRAGICZNY kabaret.

  jwu
  @UPAdlina Też o to pytałem (gdzie ja żyję),po uniewinnieniu agresywnego Mykoły w Lublinie i skazaniu Polaka w Olsztynie.

  https://kresy.pl/wydarzenia/hruszowice-dowiedzmy-sie-wszyscy-jaka-jest-prawda/

  jaro7
  Panie dr Zapałowski przecież pan sam niedawno interweniował (bezskutecznie) w sprawie postawienia kolejnego nielegalnego pomnika dla tych bandytów z upa. Prokuratura to totalnie olała. Więc jak wygląda sprawa z powstawaniem tych pomników? Miał pan interweniować wyżej i jakie sa tego efekty?

  jwu
  @jaro7 Jeżeli chodzi o sprawy dotyczące tego tematu, to interwencja wyżej ,przynosi takie same skutki co ta niżej. Czyli, żadne ?

  Beresteczko1651
  Jeżeli w tym miejscu zostaną odnalezione ludzkie szczątki, będzie to dowód, że nie jest to miejsce pochówku bandytów z upa, ponieważ bandyci z upa to nie ludzie, czego dowiedli swoim bestialskim i zezwierzęconym postępowaniem wobec mordowanych polskich dzieci, kobiet i straców.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ipn-rozpoczal-badania-archeologiczne-na-cmentarzu-w-hruszowicach/

  Polubienie

 3. https://kresy.pl/wydarzenia/szeremeta-w-hruszowicach-lwow-byl-pod-polska-okupacja-foto/


  Prace w Hruszowicach, 24 V 2018 r. Fot. AZ, przesłane redakcji

  SZEREMETA W HRUSZOWICACH: LWÓW BYŁ POD POLSKĄ OKUPACJĄ [+FOTO]

  24 maja 2018|6 komentarzy|w Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Jak dowiedział się portal Kresy.pl, Światosławowi Szeremecie i Wołodymyrowi Wjatrowyczowi cofnięto zakaz wjazdu do Polski, specjalnie w związku z pracami w Hruszowicach. Szeremeta, ukraiński urzędnik w randze ministra, jest na miejscu i w dyskusji z prof. Szwagrzykiem mówił m.in. o „polskiej okupacji Lwowa”.

  Jak informowaliśmy wcześniej, w czwartek rano rozpoczęły się prace IPN na cmentarzu w Hruszowicach, w miejscu rozebranego rok temu nielegalnego „pomnika UPA”. Ich celem jest zweryfikowanie twierdzeń strony ukraińskiej, według której w tym miejscu jest pochowanych kilkunastu członków UPA.

  Na miejscu w Hruszowicach obecny jest wiceszef IPN, prof. Krzysztof Szwagrzyk. Na miejsce przybył również sekretarz ukraińskiej komisji międzyresortowej ds. upamiętnień Światosław Szeremeta, znany apologeta OUN-UPA. Zwracaliśmy uwagę, że pojawienie się w Polsce Szeremety oznacza, że został on wypisany z „czarnej listy” osób z zakazem wjazdu do Polski. W listopadzie Szeremeta próbował wjechać do Polski, jednak został zawrócony na granicyPrzed dwoma tygodniami ten ukraiński urzędnik twierdziłNie wykluczam, że oni [Polacy – red.] zorganizowali to świadomie, żebym nie był obecny podczas prac. Wygląda na to, że obecna polska władza i polski IPN stawiają sobie za cel zniszczenie ukraińskich miejsc pamięci w Polsce, które dotyczą UPA.

  Jak dowiedział się portal Kresy.pl, Szeremecie w związku z pracami w Hruszowicach specjalnie cofnięto zakaz wjazdu do Polski. Ponadto, cofnięto też zakaz dla Wołodymyra Wjatrowycza, szefa Ukraińskiego IPN, gloryfikatora Stepana Bandery i OUN-UPA oraz „kłamcy wołyńskiego”. Obaj ukraińscy urzędnicy, według naszych informacji, stali za zablokowaniem polskich prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych na Ukrainie, w tym ekshumacji szczątków ofiar ludobójstwa na Wołyniu.

  Przeczytaj: Majkowski: Szeremeta i Wiatrowycz zablokowali poszukiwania szczątków Polaków na Ukrainie

  Czytaj także: Majkowski: Szeremeta to szantażysta i banderowiec, który chce przelewać ukraiński nacjonalizm do Polski

  Według naszych informacji, Szeremeta już na początku wdał się w utarczkę słowną z wójtem gminy Stubno, twierdząc, że rozbiórka obiektu ku czci UPA była „barbarzyństwem”. Wójt odpowiedział, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem, a obiekt był nielegalny.

  Szeremeta w agresywnym tonie dyskutował też z prof. Szwagrzykiem, twierdząc m.in. że Lwów był pod polską okupacją. Wiceszef IPN zapytał go, kiedy zostaną odsłonięte lwy na Cmentarzu Orląt Lwowskich, które obecnie są schowane pod ustawionymi na nich skrzyniami. Szeremeta twierdził, że lwy są m.in. symbolem polskiej okupacji Lwowa, a obowiązująca uchwała rady miejskiej nie zezwala na eksponowanie takiej symboliki. Szeremeta insynuował też, że IPN i prof. Szwagrzyk w kwestii podejścia do UPA stoją po stronie komunistów. Jego twierdzenia spotkały się jednak ze zdecydowaną odpowiedzią obecnego na miejscu historyka.

  Przeczytaj: Szeremeta: Usunąć lwy z Cmentarza Orląt, to symbol polskiej okupacji [+FOTO]

  Obiekt ku czci UPA postawiony nielegalnie na cmentarzu w Hruszowicach  został zgodnie z prawem rozebrany w kwietniu 2017 roku przez miejscowych działaczy narodowych i patriotycznych, co wywołało zdecydowane protesty strony ukraińskiej. Legalność podjętych działań potwierdziło ministerstwo kultury, a także IPN.

  Niedługo później władze ukraińskie zablokowały polskie prace poszukiwawczo-ekshumacyjne szczątków Polaków, w tym ofiar rzezi wołyńskiej, na terytorium Ukrainy. Miejsce po rozebranym upamiętnieniu było również celem „pielgrzymek” z Ukrainy, które składały tam kwiaty, a także odśpiewywały ukraiński hymn i wznosiły banderowskie okrzyki.

  Władze w Kijowie w trakcie oficjalnych rozmów domagały się też od Polski odbudowania nielegalnego upamiętnienia UPA w Hruszowicach, a także ukarania osób odpowiedzialnych za jego rozbiórkę. Szantażowano przy tym Polskę ws. wznowienia prac poszukiwawczo-ekshumacyjnych. Jedno z żądań strony ukraińskiej dotyczyło „skrócenia czarnej listy” osób, które mają zakaz wjazdu do Polski – dotyczyły to przede wszystkim właśnie Szeremety.

  PRZECZYTAJ: Hruszowice: Dowiedzmy się wszyscy, jaka jest prawda

  Najnowsze zdjęcia z Hruszowica (fot. AZ, przesłane redakcji):

  Kresy.pl

  dls Maverick @dls Maverick:
  Litfini tez tak uwazaja Wilno, bo zalozyl Vilnius Ksiaze Vitaldas a inni to im miasto-stolice okupowali.

  voy @voy:
  Jak to jest możliwe że Polska cofnęła zakaz wjazdu temu neobanderowcowi, czy przez to mam rozumieć że w sumie jak pojawią się szczególne okoliczności to Szeremeta nie jest taki zły itd. itd.??!! Stajemy się jako państwo niepoważni i tracimy wszelki szacunek, ten osobnik aby mógł wjechać do Polski powinien odszczekać swoje poglądy i wpłacić jako zadośćuczynienie pieniądze na polskie organizacje patriotyczne zajmujące się pamięcią i dbałością o wszystkie miejsca zbrodni OUN/UPA na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Wpuszczenie tego bydlaka i anulowanie mu zakazu wjazdu świadczy jedynie o braku jakiejkolwiek godności państwa polskiego i elementarnego szacunku dla Polaków-ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Osoba która o tym zadecydowała powinna ponieść wszelkie służbowe konsekwencje, bo takie zachowanie i decyzje wystawiają na szwank reputacje Polski i są niegodne powagi państwa polskiego.

  ProPatria @ProPatria:
  Ręce opadają na kretynizm polskojęzycznych…Tysiące Polaków dostało zakaz wjazdu do bankrucika-żartu historii i nierząd, kierujący tym absurdalnym tworem nawet nie ma zamiaru tłumaczyć powodów swoich poczynań, o cofnięciu zakazu wjazdu nie wspomnę. Tymczasem u nas polskojęzyczni cofają zakaz zajadłej, antypolskiej kanalii, wyniszczającej wszelkie przejawy polskości przy każdej nadarzającej się okazji i wszelkimi dostępnymi środkami. Brak umiejętności wyciągania właściwych wniosków znów odczują polskojęzyczni bardzo boleśnie: stwierdzenie o okupacji ZAWSZE POLSKIEGO Lwowa jest tylko grą wstępną, taką rozgrzewką ze strony stepowego. Pomiot banderowski został dogłębnie urażony zeszłorocznym zakazem wjazdu i będzie poniżał polskojęzycznych na każdym kroku. Ponadto, jeżeli zostanie tam znalezione banderowskie ścierwo morderców czy też nie zawsze roszczeniowa strona upaińska i tak co wymyśli, aby podtrzyma kurs kolizyjny z Polakami: jeśli znajdą szczątki zbrodniarzy pojawi się roszczenie postawienia mauzoleum ku ich czci, jeśli nic nie znajdą stepowi stwierdzą, że tam i tak coś jest tylko Polacy nie szukali zbyt dokładnie. Nie rozumieją, że te poszukiwania są kolejnym elementem upokarzania polskojęzycznych, upaińcy z braku zaproszenia dla polskiej ekipy na wykopaliska w Łucku się nie tłumaczyli. Najstraszniejsze jest to, że polskojęzyczni są kojarzeni z dumnym Narodem polskim…

  Gaetano @Gaetano:
  Pomijając inne aspekty tej sprawy, prof. Szwagrzyk jest człowiekiem świadomym; jakakolwiek dyskusja z esencją neobanderowskiego ścierwa nie jest mimo wszystko dobrym posunięciem. Tego rodzaju rzyg zawsze znajdzie setki urojonych przesłanek i dowodzeń. Tak jak przystało na stepowy motłoch.

  uvara @uvara:
  Smutny obraz polskiej racji stanu, nie ma żadnej konsekwencji w naszym działaniu, raz zakazujemy wjazdu Szeremecie by za chwile bez żadnego uzasadnienia je cofnąć, i pozwalamy by ten banderowski wypierdek przyjeżdzał i na dzień dobry opluwał Polaków i zarzucał nam okupację Lwowa… w ogóle jakim prawem on został tam wpuszczony? Czy to było w jakikolwiek sposób uzgadniane? Czy każdy może sobie wejść na teren prac archeologicznych i wytykać palcem pracujących tam naukowców?

  bob @bob:
  pisośmieci wyzbyły się resztek godności po to złodzieje ale nawet oni nie rozbili z siebie takich błaznów

  jwu @jwu:
  Pismo z wypowiedzią Szeremety w Hruszowicach,powinno trafić na biurko Czaputowicza.Który niedawno powiedział ,że nasza obecność w RB ONZ, jest po to by dbać o interesy kraju na U.

  https://kresy.pl/wydarzenia/czaputowicz-celem-naszego-czlonkostwa-w-rb-onz-jest-pomoc-ukrainie/

  lp @lp:
  Tego się bez wulgaryzmów komentować nie potrafię a więc zamilknę.

  jwu @jwu:
  Przepraszam za wulgaryzm, ale inaczej nie mogę tego skomentować.RZYGAĆ mi się chce jak czytam tego typu oświadczenie.I nie będę (niestety) tego komentować ,by służby nie zakwalifikowały mnie jako element wojny hybrydowej.

  Gaetano @Gaetano:
  Które to terytorium jest okupowane, głupcze? Jedź na briefing, ciapaty uwolski tłuku, pozastanawiaj się i poradź na forum, co dalej z tym fantem. Podatnicy zapłacą za twój lot i zrzucą się przy okazji na dogorywającą ukradlinę. Ciekawe, czy ta kanalia również w j. ang. będzie kładł akcent w swojej pogadance, tak jak to idiotycznie robił w j. polskim w swoim durnym expose. Na pewno wykaże się inicjatywą i zaproponuje coś odkrywczego i fantastycznego. To jest główny cel obecności polskojęzycznych w RB ONZ – pomoc za wszelką cenę zwyrolskiej upainie, reanimacja trupa kosztem polskiego podatnika i wizerunku naszego kraju. A gestów i wszelkiego rodzaju pełzających umizgów w stosunku do wrogiego nam żartu historii jak nie było, tak nie ma końca. Tak, maksymalnie wykorzystajcie ten czas, który wam pozostał, ścierwa.

  znadsanu @znadsanu:
  @znadsanu Ten zaprzaniec myśli o Zakerzoni okupowanej przez Polskę .:Po 56-tym jak rizuni wychodzili z więzień otwarcie mówili że dorżną wszystkich cużyńców których nie dorżneli bo im Armia Czerwona przeszkodziła.Teraz Czaput pomoże.

  bob @bob:
  Waszczygłupkowski wróć!!! 😀 😀

  UczSieHistorii @UczSieHistorii:
  Minister spraw zagranicznych ukrainy.

  jwu @jwu:
  @UczSieHistorii Dokładnie. Mamy już ukraińskiego ambasadora w Kijowie ,a teraz dołączył Pan Cz.A właściwie ,czy tylko oni ? Oglądając media głównego nurtu ,dochodzę do wniosku ,że poza paroma posłami i senatorami ,wszyscy mają poglądy podobne do Panów wyżej opisanych.

  gutek @gutek:
  Nie pomoc Ukrainie tylko kolejne sranie na Rosję bo własciciele tego pana w Waszyngtonie tak chcą

  jwu @jwu:
  @gutek 100/100.Bardzo trafny komentarz.

  Antysejsmita @Antysejsmita:
  Ciputowicz, pierdolisz jak potłuczony 🙂 celem członkowstwa Polin w RB ONZ jest ukrycie celowości tak częstych wizyt w NYC. Tak naprawdę rezydent Juda wraz o wesołą czeredą pisowskich patriotów jeżdzą tam aby zdawać relację żydom jak przebiega okradanie Polaków na rzecz żydów

  Accipiter @Accipiter:
  Czy ta ludzka glizda jest ministrem RP czy ukrainy? Myślałem, że Waszczykowski był słaby. Ale ten typ to po prostu banderowiec.

  OkularnikGA @OkularnikGA:
  A jaj myślałem, że myślą przewodnią naszego członkowstwa w RB winna być pomoc Polsce i Polakom. Czy ten Ciaputowicz długo jeszcze będzie ministrem? Pieprzony serwilista nie minister. I zapewne też profesor z bożej łaski.

  Yogi @Yogi:
  Którego kraju ministrem pan jesteś????? Doczekamy się, że zrobicie coś dla dobra Polski???

  Polubienie

 4. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/w-chmielnickim-na-ukrainie-odslonieto-tablice-ku-czci-glownodowodzacego-upa-foto/

  Poznaniak74 @Poznaniak74:
  I kolejna jak że „miła” dla każdego Polaka informacja z „bratniej” Ukrainy…

  murzynio @murzynio:
  To dobra wiadomość. W końcu przestaniemy im pomagać i dawać nasze pieniądze. I nigdy nie wejdą do Unii i NATO. Ukraina to wróg Polski z własnego wyboru. Dla nas obecna sytuacja jest bardzo korzystna- słaba Ukraina jest w naszym interesie.

  UPAdlina @UPAdlina:
  A duduś i reszta „naszej” politycznej banderowni nie pojechała na tę „uroczystość”?

  https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/wegry-wezwaly-nato-do-rewizji-relacji-z-ukraina-stala-sie-zagrozeniem-dla-sasiadow/

  lp @lp:
  Tak działają rządy narodowe – realizują cele zgodne z interesem własnego kraju. Jak się patrzy na to co wyrabia Warszawa, jak i czyje cele realizuje, to w człowieku budzi się gniew!

  Gaetano @Gaetano:
  Wiadomo a priori, jak polskojęzyczni zaprzańcy potraktują memorandum, w którym zawarta jest słuszna diagnoza. Ale ilekroć człowiek widzi działania centroprawicowego rządu Węgier (Jobbik w zanadrzu), pierwotnym uczuciem jest zazdrość.

  UczSieHistorii @UczSieHistorii:
  Jestem ciekaw reakcji ukraińskiego ministra spraw zagranicznych pana Czaputowicza.

  jwu @jwu:
  @UczSieHistorii Reakcji? Jego reakcją będzie brak reakcji.

  UPAdlina @UPAdlina:
  Zazdrość bierze patrząc na bratanków i ich ELITY polityczne. Jakim kontrastem do nich są „nasze” półgłówki i ćwierć-mózgi osadzone na stołkach w W-wie i łaszące się do swoich panów z faszyngtonu i tela-viwu.

  Roman1 @Roman1:
  Dlaczego Węgry są mądrzejsze od Polski? Można wskazać co najmniej 100 powodów …

  jazmig @jazmig:
  Węgrzy mają rację, ale pisowskie sprzedawczyki udają, że Ukraina jest naszym strategicznym partnerem.

  https://kresy.pl/wydarzenia/czaputowicz-konflikt-rosyjsko-ukrainski-jest-najwazniejszym-punktem-odniesienia-dla-polityki-bezpieczenstwa-polski/

  https://kresy.pl/wydarzenia/ukraina-poltawa-bedzie-wywieszac-banderowskie-flagi/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/usa-250-mln-dolarow-na-pomoc-wojskowa-dla-ukrainy-w-przyszlym-roku/

  Polubienie

 5. https://kresy.pl/wydarzenia/kresy/znana-polska-dzialaczka-z-wilenszczyzny-celem-ataku-marszalka-senatu-rp-video/

  bob @bob:
  W USA taki odważny to nie był …

  lp @lp:
  100 mln lekką ręką na cmentarz żydowski w Warszawie i 13 mln na wsparcie Polaków na Litwie – to chyba najlepiej odzwierciedla priorytety warszawskiego rządu. Celowo piszę warszawskiego bo z polskim interesem narodowym coraz mniej ma wspólnego.

  Poznaniak74 @Poznaniak74:
  @lp Onegdaj mieliśmy „Księstwo Warszawskie” dzisiaj nam pozostał tylko „Rabinat Warszawski”…

  Gaetano @Gaetano:
  @lp To duża kwota. Ale milion od dudasza plus 100 mln lekką rączką na szpital dla rezunów, zawiezione przez rzeczonego, to dopiero robi wrażenie.

  jazmig @jazmig:
  @lp To jest rząd pisowski, a nie warszawski. Nawet jak na Warszawę, ten rząd to same szumowiny.

  KazimierzS @KazimierzS:
  Jeżeli czegoś nie zrobimy to skończy się jak z Polakami z Kowieńszczyzny w międzywojniu :(.

  Gaetano @Gaetano:
  Argumentacji zaprzańca nie ma sensu komentować. W ataku na p. Cytacką zwracają uwagę zwroty w rodzaju: „prosto w oczy, prosto w twarz”. Właśnie w ten sposób łże. Zakrawa na ponury żart, że poprzednia ekipa wypadała lepiej pod tym względem od tych, co to przypięli sobie biało-czerwony proporczyk, żeby się odróżniać i jeszcze łatwiej zmanipulować szaroczarnego luda. Zwarta i silna społeczność Polaków komplikuje tym mętom strategię. Nie przyjmują też do wiadomości prostego manifestu p. Tomaszewskiego. A to, że polskojęzyczni dążą do wynarodowienia Kresowian to nie jest przesada, tylko mające odzwierciedlenie w faktach antypolskie czyny. I znów pewnie ktoś z menu, analogicznie jak w przypadku tej ministerki odnośnie ukrów, przedstawi jakiś papierowy śmieć mówiący o tym, że Polakom żyje się tam bardzo dobrze, a o ich oświatę się bardzo dba.

  UczSieHistorii @UczSieHistorii:
  PISUARY wcale nie są partią która działa w interesie kraju przecieczcież to widać, dawanie ukraińcą wykończonych mieszkań całkowicie za darmo, pomaganie uchodźcza w Libanie, dawanie żydom grubych miliardów, całkowite słuchanie się swojego pana z usraela.
  Czas skończyć z tą agenturalną partią.

  Roman1 @Roman1:
  Karczewski – zdrajca Polaków mieszkających za granicami Polski.

  jazmig @jazmig:
  PiS przełajdaczył te pieniądze na litewską agenturę antypolską na Litwie, w tym na Bielsat, który jest jawnie antypolski.

  https://kresy.pl/wydarzenia/tomaszewski-mamy-do-czynienia-z-elementem-zdrady-w-stosunku-do-kresowych-polakow-video/

  jazmig @jazmig:
  Zdrada PiS i PO jest oczywista, zdradzili oni Polaków na Ukrainie, Litwie i Białorusi, ale także Polskę, finandując i wspierając banderowskie władze Ukrainy.

  https://kresy.pl/wydarzenia/prezes-zpl-ambasador-rp-na-litwie-zakazala-mi-kandydowania/#comments

  zefir @zefir:
  Panie prezesie Michale Mackiewicz,bardzo dobrze,że nie utożsamia Pan urzędników i polityków dążących do Pana usunięcia z Polską.Ci „szkodnicy sprawy polskiej” na Litwie to wysłannicy i namiestnicy tchórzliwegoPiS+PO spędu politycznego,gdyż bezkrytycznego wobec realizowanej fałszywej doktryny Giedroyca,bardzo wygodnej dla nich lecz zdradzieckiej dla Polaków na Kresach,Polską zainteresowanych.Oskarżanie Pana bez sprecyzowania o co chodzi,to faktycznie może być tych „chłopczyków „mania.Słowa ambasador Polski na Litwie do Pana Polaka i rodowitego nośnika i kontynuatora polskości na Litwie:”jako przedstawiciel Państwa Polskiego mam zgłosić,że nie może pan kandydować”,to wybitnie nieuprzejma,antypolska,do tego mocarstwowa,nawet imperialna zbrodnia.

  jaro7 @jaro7:
  A może trzeba „odwołać” ta pindę Doroszewską,bo wstyd żeby takie debile i zaprzańce reprezentowały Polskę.Tego czerwonego na ryju Dziedziczaka też trzeba wykopać ,najlepiej do izraela.

  Polubienie

 6. https://kresy.pl/wydarzenia/24-proc-pracodawcow-chce-placic-wiecej-ukraincom-niz-polakom/

  Yogi @Yogi:
  Dzięki takim biznesmenom, dyskryminującym własnych rodaków Polska nigdy nie podniesie się z kolan. Czy Niemcy, Francuzi czy ktokolwiek tak postępują w swoich krajach? To jest możliwe tylko u nas, z takimi bezideowymi, kosmopolitycznym durniami. No chyba, że ktoś im płaci za taką postawę wobec polskich robotników. W takim przypadku dodam jeszcze, że są sprzedajnymi q*wami.

  lp @lp:
  A tego powiem szczerze nie rozumiem, dlaczego Ukraińcom płacić więcej niż swoim, no chyba że lepiej pracują? Ale z tego co słychać w mojej okolicy szału nie ma, a więc…?

  jwu @jwu:
  Podejrzewałem ,że kiedyś do tego dojdzie,ale nie spodziewałem się ,że tak szybko ? Patrząc jak uprzywilejowani (wobec polskich studentów),są studenci z Ukrainy.Widzę ,że te przywileje trafiły również na rynek pracy.Ciekawe ,czym jeszcze zaskoczą nas Polaków ,ludzie rządzący Polską ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.