719 Trump i jego szalenie niebezpieczne pomysły, czyli usraelski deep state w akcji i żałosne podrygi jego kolejnego pajacyka


Donald Trump. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. twitter.com / ABC

tagore @tagore:
Pan Trump napełnił treścią swoją deklarację przyjaźni i sojuszu strategicznego z Polską. Wypada naszym pupcią wołowym uczyć się na doświadczeniach innych sojuszników USA, np. Egiptu czy Turcji nieco asertywności dobrze Polsce zrobi.

jaro7 @jaro7:
Czy teraz Morawiecki i inne pacany (np z mediów) podziękują Trumpowi na Twiterze tak samo jak Morawiecki wylewnie dziękował za jedno miłe słówka o Polsce które wygłosił Trump?

jwu @jwu:
@jaro7 Podziękują !!! Bo oni nam wmawiają ,że ta ustawa nie dotyczy Polski.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/trump-podpisal-ustawe-447-dotyczaca-restytucji-mienia-zydowskiego/

TRUMP PODPISAŁ USTAWĘ 447 DOTYCZĄCĄ RESTYTUCJI MIENIA ŻYDOWSKIEGO

10 maja 2018|12 komentarzy|w Ameryka, gospodarka, polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Groźna dla polskiej racji stanu ustawa JUST Act 447 w sprawie mienia żydowskiego zyskała podpis amerykańskiego prezydenta i stanie się obowiązującym prawem.

Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę JUST Act 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today) dotyczącą zwrotu mienia ofiar Holokaustu. Jako pierwszy poinformował o tym w nocy ze środy na czwartek amerykański korespondent radia RMF FM. 

Ustawa pozwala na wspieranie przez rząd Stanów Zjednoczonych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich. Dokument ten otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Chodzi tu głównie o znajdujące się w Polsce nieruchomości, które zgodnie z prawem przeszły na własność samorządu terytorialnego lub skarbu państwa.

Zgodnie z ustawą Departament Stanu został zobowiązany do przygotowania w ciągu 18 miesięcy raportu odnośnie tego, jak poszczególne kraje realizują obowiązek restytucji mienia ofiar Holokaustu. Później raport ma być aktualizowany. Jak pisze RMF FM, państwa opóźniające się ze zwrotem mienia „mogą znaleźć się na cenzurowanym”.

Ustawa została przyjęta przez Izbę Reprezentantów w kwietniu br. w trybie przyspieszonym skracającym debatę i blokującym możliwość zgłaszania poprawek. Jak informowaliśmy wcześniej, z taką inicjatywą wystąpił przewodniczący Izby Reprezentantów Paul Ryan. Z tego powodu głosowano nie nad siostrzaną ustawą 1226 Izby, ale nad jej wersją senacką – 447, która została przyjęta przez Senat USA w grudniu 2017 roku.

Przyjęcie ustawy bezskutecznie próbowali zablokować Polacy ze Stanów Zjednoczonych. Na stronie internetowej Białego Domu pojawiła się petycja, w której napisano, że przywrócenie bezpotomnej własności opartej na pochodzeniu etnicznym jest bezprecedensowe w historii prawa i doprowadzi do spustoszenia w wielu dziedzinach. Ta ustawa jest w szczególności skierowana przeciwko Polsce, która w przeszłości udzielała schronienia polskim obywatelom pochodzenia żydowskiego. 

W trakcie prac legislacyjnych nad ustawą przedstawiciele polskiego rządu w oficjalnych wypowiedziach bagatelizowali jej znaczenie. Zdaniem szefa MSZ Jacka Czaputowicza ustawa 447 nie jest warta zbyt dużej uwagi, choć w jego opinii „w szczegółach budzi szereg zastrzeżeń”. Minister wskazywał w tym kontekście na fakt iż ustawa wymienia tylko jedną grupę – polskich Żydów. „Nie wiemy, dlaczego ta grupa miałaby być traktowana w sposób uprzywilejowany w stosunku do innych Polaków.” – mówił minister. Także wicepremier Jarosław Gowin twierdził, że ustawa „nie zagraża polskim interesom”. Mimo to pod koniec kwietnia pojechał do USA, gdzie rozmawiał z przedstawicielami największych organizacji żydowskich, m.in. o sprawie restytucji mienia. „Przedstawiałem racje, dla których nie tylko nasz rząd, ale żaden polski rząd nie może przyjąć rozwiązań prawnych dotyczących tzw. mienia bezspadkowego” – mówił Gowin po spotkaniu.

CZYTAJ TAKŻE: Winnicki o ustawie 447: Mamy do czynienia z gangiem wyłudzaczy

Kresy.pl / RMF FM

Gaetano @Gaetano:
Tu sprawa jest taka, że tłiterowy neurotyczny megaloman, choć miał możliwość zawetowania, postąpił tak jak tego życzy sobie większość, tradycyjnie, jak wiemy, przyjazna narodowi polskiemu. W identyczny sposób zareagowałaby clintonowa. Po prostu tego chce establishment i tyle. Jednak tryb, w jakim tą szabrowniczą ustawę przeforsowano, jest wprost imponujący, w najbardziej negatywnym tego słowa znaczeniu. Ussrael spieszy się. Ussrael wymaga. Nie będzie ani odrobiny przesady w tym, że właściwym krokiem byłoby zerwanie stosunków dyplomatycznych, bo JUST to właśnie ten kaliber. Ustawa wymierzona ewidentnie w Polaków, zniewalająca i uderzająca w przyszłe pokolenia.

Pewnie w głównym ścieku cichutko, bez zmian. Czerwony pasek tvpis na pewno wali po oczach. „Pełzająca zmiana” oraz ci wszyscy pseudo-dziennikarze i publicyści, po tzw. prawicowej stronie, cała ta zgraja wolskich, janeckich, itp. mają już przygotowaną nową strategię, jak to wszystko zaserwować ciemnemu ludowi. Całe to łajno, w którym toną po szyję, w kontekście reparacji od Niemiec jest teraz lepiej rozumiane, co można było już wcześniej podejrzewać. Pisiaci zapewne naiwnie wierzą, że „my od nich, a potem my im” i wtedy bilans wyjdzie z grubsza na zero. Idioci.
Pora na koszerną kolację mateuszka i jego przyjaciela, bo taki maliniak już ma albo czeka na dalsze dyrektywy od jonny’ego.

jwu @jwu:
@Gaetano Pisaci w nic nie wierzą i nie wierzyli. A sprawą reparacji od Niemiec chcieli przykryć akt 447. Tylko ,że to pierwsze to czysta utopia ,a drugi będzie do realizacji. Współczuję naszym dzieciom i wnukom, i pocieszam się tym ,że nam mieszkańcom ziem odzyskanych ,będą mogli naskoczyć.Taką przynajmniej mam nadzieję ?

Gaetano @Gaetano:
@jwu I tu się mylisz Kolego. Wierzą, i to niejako z definicji, w przyjaźń polsko-ussmańską, w te wszystkie zapewnienia, sojusze, gwarancje oraz, frajersko, w przemożną siłę propagandy (która w porównaniu do tej po, jest bardziej sztampowa), jaką mogą sączyć przez swoje tuby, dotowane przez nas samych. Teraz na własne oczy widzimy, do czego ta zgubna wiara doprowadziła.

lp @lp:
@Gaetano Polecam „Bez strachu” Albina Siwaka, wiele rzeczy które dzieją się w Polsce będzie bardziej zrozumiałe.

Gaetano @Gaetano:
@lp Mam nadzieję, że to nie sugestia? Znam to, są tam bardzo ciekawe rzeczy. Czytałem kiedyś fragmenty, za to znam „Chciałbym dożyć takich dni”. Było tam napisane o „śliniaku”, czyli o TW Znak oraz arcyciekawe wiadomości o ukradlinie, w kontekście rozpadu ZSRR. Już tu o tym, zdaje się, wspomniałem.

lp @lp:
@jwu W III Rzeszy żyło wielu Żydów więc pewności bym nie miał, tym bardziej że koszery wyciagną łapy po wszy

lp @lp:
@lp …wszystko co będą mogli nam zabrać.

jwu @jwu:
@lp To fakt. Tylko że RFN ,czyli spadkobierczyni III Rzeszy ,spłaciła Żydom wszystko ,i to nie ważne ,czy majątki były w Hamburgu , Szczecinie ,lub we Wrocławiu. Tym się pocieszam. Chociaż przy kapitulacyjnej postawie polskojęzycznych, wszystko jest możliwe i Żydzi mogą dostać jeszcze raz za coś co już dostali ?

lp @lp:
@jwu Oczywiście, tak właśnie działa holokaust industry.

…..

https://kresy.pl/publicystyka/duzy-blad-trumpa/

https://kresy.pl/publicystyka/wszystkie-klamstwa-trumpa-zawarte-w-przemowieniu-nt-wycofania-sie-z-jcpoa/

https://kresy.pl/publicystyka/porzucajac-jcpoa-trump-obral-kurs-na-wojne-z-iranem/

https://kresy.pl/wydarzenia/trump-grozi-iranowi-powaznymi-konsekwencjami-powrotu-do-programu-nuklearnego/

https://kresy.pl/wydarzenia/merkel-skonczyly-sie-czasy-kiedy-mozna-bylo-liczyc-na-usa/

https://wpolityce.pl/swiat/393771-wymowne-slowa-merkel-czasy-kiedy-moglismy-po-prostu-polegac-na-tym-ze-stany-zjednoczone-nas-ochronia-juz-minely

https://kresy.pl/wydarzenia/premier-izraela-stwierdzil-ze-iran-przekroczyl-czerwona-linie/

https://kresy.pl/wydarzenia/trump-oglosil-termin-i-miejsce-spotkania-z-kim-dzong-unem/

 

 

19 thoughts on “719 Trump i jego szalenie niebezpieczne pomysły, czyli usraelski deep state w akcji i żałosne podrygi jego kolejnego pajacyka

 1. E.K
  Za co tym razem PAD będzie przepraszał Żydów, tak tylko pytam?

  YIY
  Głowę daję, ze będzie mowil o zabitych tam żydach. To samo robią z potyczką zydowską w gettcie, zrównują ją z PW.

  clanc
  Znowu będzie przepraszał , tym razem Polonię…

  hej
  podpisujmy petycje do polsk. rzadu : Nie dla zydowskich roszczen. http://podpiszapel.pl

  yrsty
  pomnik może zostanie, rachunek to 300mld $…

  hej
  prosba do Polonii : nie idzcie na zadne spotkania z tym gosciem tzw prezydentem polin ale nie Polski.

  wow
  ty gosciu juz lepiej siedz na d@@@@ w polin bo znow cos palniesz i wstyd przyniesiesz Polsce.

  trubga
  Żenada. Czy Duda miał odwagę zająć w tej sprawie stanowisko? Nie miał. Jego personel zapewniał, że ten incydent nie ma nic wspólnego z polityką USA.

  https://wpolityce.pl/polityka/393879-prezydent-dziekuje-polonii-za-walke-o-pomnik-katynski-i-oswiadcza-podczas-wizyty-w-usa-zamierzam-ponownie-zlozyc-tam-kwiaty

  Sema4@Sema4
  Dyplomata to ktoś kto potrafi powiedzieć „sp***laj” w taki sposób, że rozmówca poczuje się zaintrygowany na myśl o zbliżającej się podróży. Ta wypowiedź faktycznie spełnia wszystkie kryteria! „Dyskretnie” wymigał się z konkretnych odpowiedzi a jedyny przekaz to „nie wtrącajcie się”. Zrobił to w takim stylu, że gdyby nie był dyplomatą to nawet możnaby uwierzyć że „lokalnie to załatwią” a „Polonia sobie poradzi”. A ponieważ potrzebna jest „dyskrecja” to dyskretnie wypowiada się dla mediów, w dodatku sugerując polski antysemityzm. Jednocześnie napomknął o współpracy z PFN powołaną do obrony dobrego imienia Polski, mimo że sam właśnie Polskę i Polaków obraża sugerując antysemityzm. W mordę dać takiemu kłamcy o wężowym języku to mało!

  KKKK@KKKK
  Panisko z Hameryki powiedziało: kundle do szeregu, polska diaspora w usa nie ma się organizować politycznie, polaczi jestescie antysemitami. Tyle w temacie sojusznika zza wielkiej wody.

  Lulek@Lulek
  Przeczytajcie znafcy na wPolityce.pl Prof. Chodakiewicz o sprawie Pomnika Katyńskiego: „Trzeba utworzyć komitet ad hoc, aby zatrzymać inicjatywę burmistrza”. WYWIAD. Powiedzial to samo co Judge. Polskie wladze niech sie do tego nie wtrącają i nie próbuja załatwiać nic na szczeblu miedzyrządowym, bo rząd federalny w takie sprawy samorządu sie nie wtrąca.

  Lotnictwo1951@Lotnictwo1951
  Nie rozumiem tych wszystkich napaści. Facet powiedział wyraźnie, że to się da załatwić z korzyścią dla Polski. Więcej, Polonia amerykańska znaczy w USA dużo więcej niż tutejsze pohukiwania. Nie wiem jak to się zakończy, ale działać trzeba dyskretniej. Politycy mówią głośno za dużo. To oczywiste.

  zeus 78.155.118.*5 godzin temu
  Szkoda że doradca Regana nie powiedział to amerykańskim żydom …co chcą nam ustawy pisać

  https://wpolityce.pl/polityka/393834-nasz-wywiad-byly-doradca-reagana-o-pomniku-katynskim-ten-problem-da-sie-rozwiazac-i-lepiej-by-bylo-gdyby-polscy-politycy-sie-do-tego-nie-wtracali

  Polubienie

 2. Trump Podpisał Just Act 447 – Polska i Polacy Stracą Majątek – Brak Reakcji PIS – Komentator

  wideoprezentacje
  Published on May 10, 2018

  Luca Brecel
  I teraz nagle wszyscy się obudzili… A w tym momencie stacjonują u nas ich wojska a tak wszyscy pieli z zachwytu jak przyjeżdżali tutaj. Będą ściągać „długi” psia jego mać! To było widać od początku.

  Niko88Miro
  No i jak Rodacy, ktoś ma jeszcze wątpliwości co do Żydoameryki??? Gdzie te matoły , które witały Trumpa i wojska amerykańskie kwiatami i flagami??? Niech zaczną zbierać pieniądze, żeby spłacać tych złodziei !! Macie zachód, wolność i demokracje hahahahha

  Dominik Broll
  Po raz kolejny nas sprzedali najpierw w Jawłcie a teraz w Waszyngtonie. Jebitny sojusznik. Jak ma się takiego sojusznika to wrogów jeszcze więcej. Pozdrawiam serdecznie i dziękuje że poprzednim razem mój komentarz był miło ocenionie dziękuję.

  Ryszard Gasiorek
  USA ma Polakow w du…USA to Izraelska firma windykacyjna ,ktora wymusi na Polsce wyplate wielkiego haraczu Zydom

  Polubienie

 3. ()()*()
  Żydzi żydom zgotowali holokaust razem z Niemcami, to niech doją teraz żydów i Niemców a od Polski i Polaków wara. To Polacy powinni żądać zadośćuczynienia od żydów.

  ####
  W końcu przestańcie beczeć i zacznijcie dbać o dobro nas i naszych wnuków żeby żydy nie rościły sobie nie należnych im przywilejów. Żydzi potęgują antysemityzm i nakręcają antypolonizm.

  Mosad=Daniels
  Szalom i do przodu wydoimy durnych Polakow350 miliardow$$$$$$$$$.

  a
  Boże kiedy ta prezentura PADa i jego rzecznika sie skończy co wypowiec szefa i jego sługi to klapa.Wyborcy nie durnie

  Mick USA
  PiS =Śmierdzące Żydostwo =Mossad chcą nas Okraść 350miliardow $$$$$$$$=Odezwa do Narodu Polskiego bic w morde smierdzace Żydziska

  Laurman
  Mowie tak, Panstwo Polskie stracilo w II wojnie ok. 6 mln obywateli, w tym zydow (mniej). Dla bezpotomnych spadkobiercow mienia jest Skarb Panstwa Polskiego a nie jakas zydowska np. kusznera fundacja.

  ja
  Łap(ciuchu)ński a ty jak przeciwdziałałeś wspólniku preżudenta judy? Teraz się mądrujesz? Wylazłeś z szafy?

  marc
  Więcej kłamstw i dezinformacji, wy nic innego już nie potraficie!

  olo
  czyli Duda nie będzie sygnalizował Amerykanom o tej ustawie? pewnie, Duda się boi Jankesów i Żydów…

  gosia
  Dlaczego nie reagowaliście? Teraz mówicie, że może być niebezpieczna dla Polski? gdzie byliście? co robiliście?

  Andrea
  A PAD przecież ją zlekceważył, nie słyszałem żeby wcześniej podejmował jakieś działania. Łapiński ma ludzi za durniów, rozliczymy JUDE podczas wyborów. NIE dla POLIN !

  https://wpolityce.pl/polityka/393979-nasz-wywiad-lapinski-ustawa-447-moze-byc-wykorzystywana-jako-element-dzialan-dyplomatycznych-i-w-tym-sensie-nie-nalezy-jej-lekcewazyc

  Polubienie

 4. hania
  Aby odwrocic uwage Polonii od ustawy 447 zydzi rozpetali brutalna jazde z pomnikiem. Teraz ustawa uchwalona wiec pomnik juz nie jest wazny.

  zib
  Jakie miasto nie mialo zamiaru. To ty gnido zaczoleś a zganiasz jak zwykle na innych .rchu

  GAMA
  Nie ma dobrych Żydów, nie ma złych Żydów, bo wszyscy są tacy sami. Tylko myślą, jak okraść goja!

  Polak
  A marszałka nie przeprosił.

  Józef
  Rozgrywają Nas jak chcą w rząd się daje i jeszcze dziękuję. Super!

  Jersey City
  Dostał to co chciał. To teraz ze szczęścia świruje.

  https://wpolityce.pl/swiat/394092-fulop-zmienia-retoryke-burmistrz-jersey-city-polacy-nie-sa-antysemitami-nasze-miasto-nigdy-nie-mialo-intencji-urazic-polskiej-spolecznosci

  Polubienie

 5. emigrant
  chocby na kolanach poszedl do Czestochowy, to i tak pozostanie trupem .. o nim nie mozna napisac, ze jest zdrajca .. on nigdy nie byl nasz .. faryzeusz = falszywy obludnik udajacy poboznosc)

  emi
  udeochrześcijanin wzorcowy, menorki, Purim, muzea, kasa na emerytury, 10000 paszportów, obrona ż dokomuny wsi, i 447 na jakieś 1bln zł i 20% nieruchomości. A my na kolanach przed starszymi braćmi

  kert
  kiedy PaN zabierze głos w sprawie 447? Co Pan obiecał Żydom w NY? Czy dalej Polska bedzie na kolanach przed Ukrainą i Izraelem????

  Zagorski
  Czy Duda jako prezydent zajmuje się czymkolwiek poza teatralnymi gestami dla gawiedzi medialnej? Np. jakie jest jego stanowisko w związku z podpisaniem przez Trump”a ustawy 447 JUST?

  Żyd Wieczny Transformers
  szaleje po kościołach! Szabas odbębnił, placek z glacki odkleił, zapałki z czółka zdjął, ścierę z wacka odhaczył i buszuje po kościołach jako Polak – Patriota!

  https://wpolityce.pl/polityka/394096-wazny-gest-glowy-panstwa-prezydent-duda-uczcil-pamiec-lecha-i-marii-kaczynskich-oraz-marszalka-pilsudskiego

  Ważny gest głowy państwa. Prezydent Duda uczcił pamięć Lecha i Marii Kaczyńskich oraz marszałka Piłsudskiego

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  autor: PAP/Jacek Bednarczyk wPolityce.pl

  Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Krakowie odwiedził kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów w Katedrze na Wawelu i uczcił pamięć pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich oraz marszałka Józefa Piłsudskiego – poinformowała w niedzielę Kancelaria Prezydenta. (…)

  lada moment przeczytamy :)))
  W krypcie, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, znajduje się także krypta Marszałka Piłsudskiego

  Tomek
  A nie chciał KOGOŚ przeprosić ? Szkoda, mógłby przeprosić pierwszą żonę Marszałka za łajdactwa męża, albo coś innego.

  niedojda
  zestawianie tych dwóch nazwisk obok siebie w jednym zdaniu jest wręcz śmieszne

  inquisitores
  sługusy karła smoleńskiego. nawet Hitler ze Stalinem nie ruszali grobowca Marszałka. Wyraźniej pis orki bardziej gardzą Marszałkiem niż ci dwaj panowie.

  inquisitores
  co za artykuł? Najpierw cześć Ojca Polski Marszałka a dopiero później karła smoleńskiego. Ta kolejność pismaki. I wypad z karłem z grobowca Marszałka.

  mj23
  Spokojnie to tylko gest (geszeft)?

  saga
  nawet nie chce się tego komentować

  Polubienie

 6. quousque tandem
  Ten chazar rżnie głupa, czy boi się procesu o zniesławienie i milionowe odszkodowanie. Bez obaw, Karczewski wszystko przełknął jak ostrygę.

  Guy Fawkes@Guy.Fawkes
  Żydzi się kapnęli, że zagrali za ostro, więc teraz łagodzą ton, żeby nie spłoszyć ofiary. Czas egzekucji jeszcze nie nadszedł.

  Jacek7@Jacek7
  Kpi sobie…? Najpierw obraża, a następnie stwierdza, że przecież „szanuje”…

  Jacek7@Jacek7
  Panie Pulop, jest pan rasistą i zwykłym cwaniaczkiem… Ale oczywiście… jeżeli moje słowa sprawiają wrażenie, że pana nie szanuję to jest mi przykro…

  Jacek7@Jacek7
  Dlaczego marszałek senatu polskiego miałby się spotykać z tym kimś? Czy przewodniczący senatu USA spotka się z dowolnym burmistrzem z polski, gdy ten o to poprosi (a wcześniej jeszcze publicznie go obrazi)? Ja uważam, że marszałek Karczewski nie powinien przyjmować tego cwaniaka, należy ścigać go pozwem.

  Szmalnoski
  Naprawde wydaje wam sie że w Polsce mamy przejmować się lokalnym politykiere? To chyba wasz wymiar i wasz kaliber chłopaki. Żal 😀

  ostrzeżenie
  Kiedy przyjedzie do Polski, to dopiero przywali antypolskimi komentarzami, wypowiedziami i całe światowe media to przekażą dalej. Będzie afera przy której dukanie ambasadorki Izraela, to mały pikuś

  To pole jest wymagane
  IRREPARABLE DAMAGE has been made to Polish-Jewish relations by the Jews themselves.

  żałosne
  czy ta śmieszna chłopina nie potrafi wydusić słowa „przepraszam”?

  https://wpolityce.pl/swiat/394122-fulop-jezeli-moje-wypowiedzi-na-twitterze-sprawily-wrazenie-ze-nie-szanuje-senatora-karczewskiego-to-gleboko-tego-zaluje

  Fulop: „Jeżeli moje wypowiedzi na Twitterze sprawiły wrażenie, że nie szanuję Senatora Karczewskiego, to głęboko tego żałuję”

  opublikowano: godzinę temu · aktualizacja: za 12 minut


  autor: YouTube

  Burmistrz Jersey City Steven Fulop w oświadczeniu, które ma wygłosić w poniedziałek, wyraził żal z powodu swojego wpisu zamieszczonego na Twitterze, w którym negatywnie wypowiedział się o marszałku Senatu Stanisławie Karczewskim.

  Uważam za niefortunne, że nieporozumienia związane z moimi planami dotyczącymi Pomnika Katyńskiego doprowadziły do nagromadzenia się urazów po obu stronach. U podstaw tych planów były jednak dobre intencje. (…) Jeżeli moje wypowiedzi na Twitterze sprawiły wrażenie, że nie szanuję Senatora Karczewskiego, to głęboko tego żałuję

  — podkreślił Fulop w oświadczeniu przekazanym polskim mediom.

  W piśmie tym poinformował ponadto, że wraz z żoną jest „w trakcie finalizowania planów podróży do Polski w ostatnim tygodniu czerwca”, oraz wyraził nadzieję, że „Pan Senator zechce spotkać się ze mną osobiście i podjąć pozytywny dialog”.

  Jak dodał, poniedziałkowa konferencja prasowa, na której ma odczytać to oświadczenie, będzie „dobrą okazją, by potwierdzić (jego) oddanie dla społeczności polonijnej w Jersey City i całym stanie New Jersey”.

  We wpisie opublikowanym na Twitterze Fulop negatywnie wypowiedział się o Karczewskim po tym, jak marszałek Senatu skrytykował pierwotne plany władz Jersey City dotyczące usunięcia Pomnika Katyńskiego z jego dotychczasowej lokalizacji.

  To jest prawda o sile stojącej za tym pomnikiem. Mogę jedynie powiedzieć, że ten facet jest żartem. Fakty są takie, że znany antysemita, biały nacjonalista i osoba zaprzeczająca Holokaustowi, czyli ktoś taki jak on, ma zerową wiarygodność. Jedyną nieprzyjemną sprawą jest senator Stanisław. Kropka. Zawsze chciałem mu to powiedzieć

  — napisał Fulop.

  Pomnik Katyński jest usytuowany w Jersey City, w stanie New Jersey, na placu Exchange Place. 30 kwietnia burmistrz Fulop informował o projekcie stworzenia parku na terenie, na którym stoi obecnie monument. Zapowiedział, że pomnik zostanie przeniesiony i tymczasowo przechowany w Departamencie Prac Publicznych, aby nie został uszkodzony. Plany usunięcia pomnika wywołały sprzeciw miejscowej Polonii, a także władz w Warszawie.

  W ramach wypracowanego ostatecznie, kompromisowego rozwiązania pomnik ma pozostać na nadbrzeżu rzeki Hudson i zostanie jedynie przesunięty o 60 metrów od miejsca, w którym znajduje się obecnie.

  gah/PAP

  Polubienie

  • KKKK@KKKK
   Pan Czaputowicz juz teraz odpowiada za ministerstwo sprawiedliwości? I jest prokuratorem i sędzią w jednym? Zawalił wsparcie Polonii w sprawie ustawy 447 a teraz gada głupoty.

   Zagorski
   Czaputowicz, czy ty przypadkiem nie wchodzisz w kompetencje prokuratury, zapewniając bezkarność Spilbergowi? To przekraczanie uprawnień – art. 231 KK…

   Chwalba
   Nie wiem czy wprowadzony w błąd . Zachował się wrogo wobec Polski . Tak zachowuje się sporo Żydów w USA .

   m
   to niedobrze . Areszt należy mu sie jak psu buda. Ot co warta jest pisowska ustawa o obronie dobrego imienia Polski. Jaki Caputowicz taka polityka

   osz
   Panie ministrze, Pan nie ma obowiązku bronić Stevena Spielberga. Pańską powinnością jest obrona dobrego imienia Polski. To co Pan mówi to nie argument tylko wyobraźnia. Tak można bronić każdą szuję.

   wizT
   PAMIĘTAJ !!! -gdy jesteś Żydem nie jesteś zwolniony od stryczka za śmiertelne szkodzenie Polsce. Każdy kto jest śmiertelnym wrogiem Polski winien być karany Śmiercią

   lot
   a dlaczego nie? Jakby posedział w pudle to może by nieco otrzeźwiał. Co to on świeta krowa jest, czy jakiś wyjątek specjalnej troski, że wolno mu bzdury pleść o Polsce bezkarnie?

   Kakadu
   Trochę godności p.Czaputowicz!

   QAZ
   Co ty masz tu do powiedzenia ministerku, żydzisko ma być aresztowane bo tak chce naród, zrozumiano?

   https://wpolityce.pl/polityka/394115-czaputowicz-steven-spielberg-mogl-zostac-wprowadzony-w-blad-zapewniam-ze-nie-zostanie-aresztowany-w-polsce

   Primo@Primo
   Pomnik jest przeniesiony w planach w kierunku York Street . Wystarczy wejść na google maps, żeby w Jersey city znaleźć Exchange Place i sprawdzić na Street view , że to przeniesienie, to znacznie pogarsza ekspozycję pomnika – po prostu on zostanie niejako skryty…Blamaż PMM, który to monitorował! Ciekawy z niewgo katolik (ponoć co tydzień na Mszy św.), skoro u Jonnego „dobrego policjanta” Danielsa na poczęstunku razem zresztą z Glińskim siedzą w jarmułkach…

   adam
   Proszę przeczytać Czaputowicza obok . Drwiny i zdrada. Popieram Polonię i przykro, że Polska was porzuciła. Autorowi za jedno gdzie pomnik .Hańba autorowi.

   hihi
   Te różne ”izby handlowe”itp sa pełne dzieci i wnuków władzy słusznie minionej.Nic dziwnego,że tak się łatwo dogadali z burmistrzem.Exchange Place to godne miejsce dla Pomnika Katyńskiego,pełne ludzi
   1 forumowicz uznał ten post za wartościowy

   mimi
   Pomnik z Jersey City to była przykrywka dla aktu. 447 Witek z USA o tym oszustwie! https://www.youtube.com/watch?v=tgsl42LcWho

   Rafa
   AMERYKO co sie z toba stalo, dzis przebijasz bagnetem zdrady piers swego wiernego sojusznika. Upadasz moralnie, tracisz twarz i honor, …. . Polak zdrady nigdy nie wybaczy, pamietaj o tym.

   https://wpolityce.pl/swiat/394116-polonia-protestuje-przeciwko-planom-przesuniecia-pomnika-katynskiego-kilkaset-osob-skandowalo-pomnik-zostaje-fulop-odejdz

   Polubienie

  • Kasandra
   Wycofano juz pozwy do sadu za brutalny antypolonizm, za ktory pan burmistrz nie raczyl przeprosic, bo to „bezproduktywne”?

   belzebub
   czyli trzymamy się narracji, że odnieśliśmy sukces. Co prawda ślina fulopa cieknie nam po ryjach, ale za to jacy otwarci na dialog i ugodowi jesteśmy 😉 Buuuhahaha

   mordechaj
   Od początku pomnik miał być przeniesiony. Tak zapowiadał burmistrz Jersey City. Minęło trochę czasu, pokrzyczano i odtrąbiono SUKCES PIS. Tym sukcesem jest to, że pomnik będzie przeniesiony 🙂

   Kiks
   Normalne, zdrowe Państwo już by składało w amerykańskim sądzie 3 pozwy. O bezprawne naruszenie wcześniejszych umów, o zniesławienie i pomówienie, o straty moralne.

   POMNIK NA GOOWNACH
   POMNIK OZDOBI LOKALNY RYNSZTOK i sciek z GOOWNAMI BRAVO HONOR I OJCZYZNA PARANOJA

   atos@atos
   w Warszawie, Łodzi i wielu miastach Polski też trzeba by oddać teren w dzierżawę pod pomnikami ofiar żydowskich państwu Izrael. Ale Polacy są honorowi, czego brakuje prominentnemu reprezentatowi żydowskiemu.

   Polak
   Jak to się mogło stać, że głosowałem na na pisowskie żydołactwo! Naród Wam nie przebaczy.

   https://wpolityce.pl/polityka/394235-pomnik-katynski-zostaje-na-wybrzezu-jersey-city-fulop-odda-polskiej-spolecznosci-w-dzierzawe-teren-na-ktorym-znajdzie-sie-monument

   https://wpolityce.pl/polityka/394113-lubaczewski-o-roli-premiera-ws-pomnika-katynskiego-byl-merytoryczna-podpora-w-rozmowach-z-burmistrzem-jersey-city

   https://wpolityce.pl/swiat/394124-linia-kanalizacyjna-w-nowej-lokalizacji-pomnika-katynskiego-komitet-pamieci-zbrodni-katynskiej-to-mylne-informacje

   https://wpolityce.pl/polityka/394155-marszalek-karczewski-o-slowach-skruchy-fulopa-ciesze-sie-ze-pokazal-zmiane-w-toku-swojego-myslenia

   https://wpolityce.pl/polityka/394241-slowa-fulopa-obrazily-polske-i-polakow-marszalek-karczewski-byly-bardzo-ostre-slowo-przepraszam-powinno-pasc-z-jego-strony

   Polubienie

  • Filip z konopii
   No to mnie pan uspokoił, bo myślałem, że za tymi wszystkimi szkalowaniami stoją Żydzi (w końcu nie przepuszczają żadnej okazji, żeby opluć Polskę i Polaków), ale jednak nie! To Rosjanie!

   elf
   Antek ciulu niemyty. 447 to też sprawka Putina? To CIA i MOSAD robią nam koło d… Nam bo twoi bracia w wierze tobie dają te tabletki, po których gadasz od rzeczy.

   Valenty
   Jest pan w bledzie, panie Macierewicz. To nie rosyjskie interesy sa tu realizowane. To sa interesy zydowskie. To Zydzi mordowali Polakow w Katyniu! To Zydzi chca nas teraz ograbic i zniszczyc.

   Valenty
   „Jestem przekonany, że Polska jednoznacznie opowie się po stronie USA, bo to jest w naszym interesie” Zgadza sie, p. Macierewicz, to jest w waszym interesie, ale to nie jest w interesie Polski.

   klamra
   Panie Macierewicz to nie KGB uchwaliło i podpisało ustawę 447 tylko Amerykanie i D Trump. To światowa żydowska diaspora propaguje kłamstwa na temat Polski i Polaków dzięki swoim wpływom w mediach i…

   Steve
   Za żydami stoi KGB? Za rządem USA też? Pan Macierewicz ma taki uraz, który powoduje, że nigdy nie będzie politykiem skutecznym.

   Panie Macierewicz
   przed wyborami nie mówiliście że pis odda Polskę jej zasoby naturalne ziemię i nieruchomości żydom a z Polaków zrobicie żydowskich niewolników na pokolenia – ale pan to firmuje – swoją twarzą

   https://wpolityce.pl/polityka/394162-macierewicz-o-pomniku-katynskim-fala-antypolonizmu-jest-napedzana-przez-manipulacje-za-ktorymi-sa-interesy-kgb

   Macierewicz o pomniku katyńskim: „Fala antypolonizmu jest napędzana przez manipulacje, za którymi są interesy KGB”

   opublikowano: 3 godziny temu


   Macierewicz Antoni / autor: Fratria wPolityce.pl

   Sytuacja wygląda w ten sposób: zamiar ruszenia pomnika katyńskiego z tamtego miejsca miał charakter polityczny. Miał charakter uderzenia nie tylko w to, co najświętsze dla Polaków, ale w ogóle w symbolikę zbrodni sowieckich, tego, że był to reżim ludobójczy

   — powiedział Antoni Macierewicz w radiowym poranku Wnet.

   Były minister obrony narodowej był pytany o zamieszanie wokół lokalizacji i przenosin pomnika katyńskiego w New Jersey.

   Ten pomnik jest niepoprawny, bo przypomina, że ten reżim nigdy nie został rozliczony z ludobójstwa. (…) Ten pomnik to robi. To nie jest tak, że to małe miasto – to metropolia świata, w której ten pomnik; tak wyraźny i dobitny pokazuje całemu światu, że świat o tych zbrodniach pamięta

   — zaznaczył.

   Jak mówił Macierewicz, dobrze się stało, że burmistrz New Jersey ugiął swoje stanowisko, ale jednak ostre słowa padły.

   Pan marszałek Senatu reprezentuje państwo polskie. Zbiór wyzwisk, jaki został wystosowany przeciwko niemu – nie było żadnej reakcji dyplomatycznej na odpowiednim szczeblu… – to najgorsze oskarżenia, jakie można sformułować, a one zostały bezkarnie sformułowane

   — wskazywał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

   Zanim okrzykniemy sukces, byłoby dobrze, gdybyśmy mieli dokumenty… Ten pomnik jednak ma być przeniesiony. (…) Byłoby dobrze, gdybyśmy tę dokumentację mieli, gdybyśmy mogli być pewni, że nic tutaj złego się nie dokona. Mówię o tym dlatego, że fala antypolonizmu nie zgasła, ona ciągle jest napędzana przez pewnego rodzaju manipulacje, za którymi stoją interesy KGB i dawnego reżimu sowieckiego

   — dodawał.

   Dopytywany o podglebie na utworzenie partii prorosyjskiej, Macierewicz wskazał:

   Przy wszystkich staraniach mających sprowokować, przy wszystkich wysiłkach polegających na tym, że trzeba znaleźć osoby, które by się w to zaangażowały… – wśród Polaków jest jasność, że to tylko prowokacja realizująca rosyjskie interesy. To moje wrażenie, ale to rzeczy nie do końca obliczalne, więc nie chciałbym przesądzać. Te tendencje są przygotowywane przez aparat wywiadowczy rosyjski i od jakiegoś czasu są podejmowane

   — przekonywał gość Radia Wnet.

   W wywiadzie pojawił się też wątek relacji polsko-amerykańskich. Antoni Macierewicz mówił o „trudnym momencie” w tych stosunkach. Polityk mówił o działaniach Donalda Trumpa dot. Korei Północnej i Iranu.

   To spowodowało pogłębienie różnic zdań pomiędzy państwami UE i USA. Doszło do wspólnej deklaracji Niemiec i Rosji ws. podtrzymania stanowiska wobec Iranu. (…) Stanowisko Polski jest na tym tle bardzo istotne. Jestem przekonany, że Polska jednoznacznie opowie się po stronie USA, bo to jest w naszym interesie

   — skonkludował.

   wwr, wnet.fm

   Polubienie

 7. Mateusz@Mateusz
  Panowie nagle się obudzili, jak już jest po wszystkim. Stanisław Michalkiewicz już od grudnia zeszłego roku mówił o tym, że rząd powinien rozpocząć działania, żeby powstrzymać to szaleństwo. Wielką winą „prawicowych” dziennikarzy jest zamilczenie tematu, lubi wręcz wyśmianie go (Fouseett i Łosiewicz w „TyleWizji”). A teraz udajecie patriotów ?

  kilim
  Te wojnę Polakom wypowiedzieli Żydzi.Tak więc Żydzi są wrogiem numer jeden dla Polski i Polaków.Nieustanne zdrady tak zw. sojuszników.Obecny rząd milczy wobec tak ważnej sprawy,a to mówi wiele.

  https://wpolityce.pl/polityka/393679-jak-moze-wygladac-wojna-z-polska-o-pozydowskie-mienie-w-zwiazku-z-ustawa-447-widac-po-ataku-na-szwajcarskie-banki

  Jak może wyglądać wojna z Polską o pożydowskie mienie w związku z ustawą 447, widać po ataku na szwajcarskie banki

  opublikowano: 10 maja · aktualizacja: 10 maja


  Flickr: usembassyjakarta / autor: usembassyjakarta wPolityce.pl

  Prezydent Donald Trump podpisał ustawę 447, przyjętą wcześniej przez obie izby Kongresu USA. Stała się więc ona obowiązującym prawem. Kilka tygodni temu pisałem o treści tej ustawy oraz o jej związkach z przyjętą 30 czerwca 2009 r., także przez rząd Donalda Tuska (podpis złożył w imieniu rządu Władysław Bartoszewski), Deklaracją Terezinską. Ustawa 447 „określa wymóg przygotowywania sprawozdań o działaniach [ew. ustawodawstwie] niektórych państw obcych dotyczących mienia okresu Holokaustu i powiązanych z tym zagadnień”. Chodzi o mienie „bezprawnie przejęte lub przekazane”, czyli obejmujące „konfiskatę, wywłaszczenie, nacjonalizację, wymuszoną sprzedaż lub przeniesienie oraz sprzedaż bądź przekazanie pod przymusem mienia w okresie Holokaustu lub w czasach rządów komunistycznych w państwie podlegającym [ustawie]”. W związku z tym, nie później niż w ciągu 18 miesięcy od daty wejścia w życie ustawy „sekretarz stanu przedstawi właściwym komisjom Kongresu [spraw zagranicznych i wydatków rządowych w obu izbach] sprawozdanie oceniające i opisujące charakter i zakres przepisów państwowych oraz egzekwowanie przez państwa przedsięwzięć dotyczących identyfikacji i zwrotu lub restytucji za bezprawnie przejęte lub przekazane mienie okresu Holocaustu, zgodne z założeniami i celem Konferencji Mienie Okresu Holokaustu [Deklaracji Terezinskiej]”.

  Sprawozdanie sekretarza stanu ma dotyczyć tego, jak wybrane państwa traktują kwestie „zwrotu prawowitemu właścicielowi każdej nieruchomości, w tym mienia wspólnot religijnych lub komunalnego, które zostało bezprawnie przejęte lub przekazane”. Sprawozdanie ma opisywać, jak postępują wybrane państwa, gdy „zwrot mienia (…) nie jest już możliwy”, a wtedy wskazane byłoby zapewnienie „prawowitemu właścicielowi porównywalnej własności zastępczej lub wypłacenie mu godziwej rekompensaty zgodnie z zasadami sprawiedliwości i szybkiego postępowania administracyjnego opartego na zasadach sprawiedliwości, przejrzystości i uczciwości”. Sprawozdanie ma uwzględniać postepowanie wybranych państw „w przypadku mienia bez spadkobierców”, czyli powinno zawierać informacje, jak w tych państwach i czy w ogóle zapewniono „majątek lub rekompensaty na rzecz potrzebujących pomocy ofiar Holokaustu, na cele związane ze wspieraniem edukacji o Holokauście”.

  Ani ustawa 447, ani Deklaracja Terezinska nie pozwalają międzynarodowym organizacjom żydowskim czy państwom (np. Izraelowi) na wnoszenie konkretnych roszczeń odnoszących się do tzw. żydowskiego mienia bezdziedzicznego. Jednak mogą być wykorzystywane jako narzędzia nacisku w stosunkach dwustronnych, np. amerykańsko-polskich czy izraelsko-polskich. Mogą być narzędziem nacisku poprzez media, międzynarodowe organizacje i stowarzyszenia, w tym pozarządowe, poprzez konferencje, sesje naukowe, gwiazdy Hollywood itp. Polska może się znaleźć pod zmasowanym ostrzałem, żeby ustawowo rozwiązała problemy mienia pożydowskiego lub w jakikolwiek inny (np. sądowy) sposób oddała mienie bądź wypłaciła odszkodowania. Ten nacisk może się zamienić w nagonkę, a wręcz wojnę na niewyobrażalną skalę. Jak to może wyglądać, najlepiej widać po trwającej wiele lat wojnie organizacji żydowskich ze szwajcarskimi bankami.

  W 1995 roku Edgar Bronfman i Abraham Burg wybrali się do szwajcarskich banków w specjalnej misji. Stwierdzili, że w bankach znajdują się miliardy dolarów zdeponowane przez Żydów przed II wojną światową (w postaci gotówki na kontach oraz złota, kosztowności i papierów wartościowych w skrytkach). Żydzi zginęli w Holokauście, a konta pozostały uśpione, więc banki powinny oddać depozyty i zawartość skrytek oraz zapłacić stosowne odszkodowanie. Edgar Bronfman był w latach 1979-2007 prezesem Światowego Kongresu Żydów, do 2000 r. współwłaścicielem koncernu Seagram, wtedy największej na świecie firmy produkującej spirytualia. Był także współwłaścicielem koncernu medialnego MCA, kontrolującego m.in. wytwórnię filmową Universal Pictures. Zmarł w 2013 r. Abraham Burg był wtedy dobrze się zapowiadającym izraelskim politykiem, potem posłem przez cztery kadencje, a nawet przewodniczącym Knesetu. Bronfmana wspierał Mark Rich, amerykański finansista żydowskiego pochodzenia, potentat w branży nieruchomości. Rich zmarł w 2013 r. Bronfman i Rich byli najhojniejszymi sponsorami kampanii prezydenckiej Billa Clintona. To sprawiło, że Rich, na którym ciążyły oskarżenia o oszustwa podatkowe i łamanie embarga na handel z Iranem, i z tego powodu uciekł do Szwajcarii, został przez Clintona ułaskawiony. Stało się to w ostatnim dniu urzędowania prezydenta – 20 stycznia 2001 r.

  Bronfman pozyskał wpływowego republikańskiego senatora (zasiadającego w Kongresie przez 18 lat) Alfonse D’Amato, wtedy przewodniczącego senackiej komisji ds. bankowości. D’Amato miał wtedy kłopot z reelekcją, więc współpracę z Bronfmanem uznał za świetną okazję do pozyskania żydowskich wyborców i bardzo wpływowego żydowskiego lobby. Dlatego senacka komisja, której przewodniczył, zorganizowała przesłuchiwała świadków w sprawie żydowskich kont w Szwajcarii – najczęściej odpytywano żydowskich imigrantów z Europy. Przed komisją D’Amato twierdzili oni, że w szwajcarskich bankach znalazły się wielkie sumy. Szczegółów nie byli w stanie podać. Przesłuchaniom przed senacką komisją towarzyszyły liczne artykuły w prasie wprost nazywające szwajcarskich bankierów złodziejami i oskarżające banki o żerowanie na nieszczęściu ofiar Holokaustu. Były też wystąpienia gwiazd Hollywood, potępiających pazerne szwajcarskie banki. Nic dziwnego, skoro Edgar Bronfman kontrolował wytwórnię Universal Pictures. Kilka parlamentów stanowych, w tym kalifornijski, wezwały do bojkotu szwajcarskich towarów, a nawet wprowadzenia zakazu ich importu. Na specjalnej stronie internetowej publikowano liczne listy od ofiar Holokaustu bądź ich potomków, gdzie żądano zwrotu depozytów i odszkodowań. Problemem było to, że w listach nie było dowodów, iż te pieniądze ich autorom faktycznie się należały. Gazety opublikowały też raport ambasadora Szwajcarii w Waszyngtonie (przedstawiany jako poufny), który ostrzegał władze swego kraju, że przeciwko Szwajcarii toczy się regularna wojna i rząd powinien na nią odpowiedzieć. Amerykańskie gazety wszystko przekręciły, oskarżając ambasadora o nakłanianie rządu Szwajcarii do wypowiedzenia wojny żydowskim ofiarom. W efekcie ambasador podał się do dymisji.

  Bronfman, Burg, Rich i D’Amato rozpętali wielką kampanię przeciwko szwajcarskim bankom, oskarżając je o przywłaszczenie 7 mld dolarów (z odsetkami 9,5 mld dolarów) należących do europejskich Żydów, którzy zginęli w niemieckich obozach zagłady. Suma została wzięta z sufitu, bowiem we wszystkich szwajcarskich bankach podczas wojny wartość lokat wyniosła ok. 5-6 mld dolarów. Skutkiem kampanii było powołanie międzynarodowych komisji dla zbadania sprawy uśpionych kont. W 1996 r. Stowarzyszenie Bankierów Szwajcarskich oraz Światowa Organizacja na rzecz Restytucji Mienia Żydowskiego powołały Niezależną Komisję Wybitnych Osobistości (Independent Committee of Eminent Persons), zwaną Komisją Volckera, od nazwiska jej przewodniczącego Paula Volckera, byłego prezesa Rezerwy Federalnej USA. Rząd Szwajcarii (Rada Federalna) powołał z kolei Niezależną Komisję Ekspertów (Independent Commission of Experts), której przewodniczył prof. Jean-François Bergier, a działał w niej m.in. Władysław Bartoszewski. Komisja Volckera zatrudniła ponad 600 księgowych, którzy zbadali ponad 4 mln rachunków bankowych – z prawie 7 mln, które w latach 1933-1945 istniały w 254 szwajcarskich bankach. Komisja wskazała ok. 54 tys. kont bankowych, które mogły należeć do ofiar Holocaustu i generalnie ofiar II wojny światowej. Z tym, że prawie połowa z tych kont nie należała do Żydów, lecz głównie do Francuzów, którzy przed wojną lokowali w Szwajcarii oszczędności, obawiając się ich nacjonalizacji. Powstała też lista z nazwiskami 74 tys. Szwajcarów, którzy po zakończeniu wojny nie zgłosili się po swoje pieniądze. Światowy Kongres Żydów twierdził bowiem, że europejscy Żydzi zakładali w Szwajcarii konta także na nazwiska znanych im obywateli szwajcarskich. Komisja Volckera oszacowała wartość depozytów na tych kontach na 44,2 mln franków, czyli ok. 32 mln dolarów. Gdy porównać tę kwotę z 9,6 mld dolarów wyliczonych (z sufitu) przez Edgara Bronfmana, różnica jest olbrzymia.

  W czasie, gdy działały dwie międzynarodowe komisje, amerykańscy adwokaci Edward Fagan i Michael Hausfeld złożyli w nowojorskim sądzie pozew przeciwko szwajcarskim bankom, występując w imieniu 18 tys. ofiar II wojny światowej, w tym ofiar Holokaustu, i domagając się wypłacenia odszkodowań na ich rzecz. Pod wpływem medialnej nagonki, działań komisji (szczególnie rekomendacji Komisji Volckera) oraz nacisków autorów zbiorowego pozwu szwajcarskie banki zmuszono do opublikowania list posiadaczy kont, które były martwe od zakończenia II wojny światowej. Zmuszono też do zadeklarowania, iż wszyscy żyjący właściciele i spadkobiercy odzyskają depozyty wraz z odsetkami za kilkadziesiąt lat. Dodatkowo rząd Szwajcarii zobowiązał się do utworzenia specjalnego funduszu charytatywnego dla ofiar Holokaustu. Szwajcarskie banki zgodziły się wypłacić odszkodowanie w wysokości 1,25 mld dolarów, a Rada Federalna zdecydowała się przeznaczyć na specjalny fundusz 200 mln franków szwajcarskich, czyli łącznie było to prawie 1,5 mld dolarów. W efekcie wszystkie indywidualne skargi zostały wycofane. Przypomnijmy, że faktyczną wartość depozytów oszacowano na 32 mln dolarów. Tak to zrobiono ze Szwajcarami. Podobny scenariusz dotyczący Polski i mienia pożydowskiego łatwo można sobie wyobrazić, tylko sumy będą bez porównania wyższe, czyli idące w dziesiątki miliardów dolarów.

  Polubienie

 8. 卍🔯卐 belzebub
  kozo adamska a jaki komentarz odnośnie żydowskiego potwora z jewrovizji ? Czy wszyscy, którym żydowski potwór nie przypadł do gustu, są antysemitami i powinni podzielić los Palestyńczyków ?

  DDT
  58 Palestyńczykaów nie zginęło, lecz zostało z zimną krwią zamordowanych, Panie Adamski.

  Jazzz
  Jeśli „Izrael ma pełne prawo, aby się bronić” to Polska ma pełne prawo aby się bronić przed haniebnymi atakami polityków izraelskich. Izrael powinien teraz odczuć że popełnił błąd. Politycy do roboty

  irka@irka
  „Nie ma takiej opcji”, tak się teraz mówi, po tym czego ostatnio doświadczyli Polacy od Żydów. Żadnego handlu czymkolwiek – czy na kolanach, czy już nie!!! Co nie oznacza, że rozliczeń w drugą stronę ( w stosunku do Żydów ) nie będzie. Powinny być i to szybko!!!

  Razparuk
  I Autor w to wierzy? PiS jakby miał jaja grzałby w ONZ właśnie rzeź w Gazie…no ale wiadomo…

  O czym pajac rzęzi?
  Chyba o swoich kompleksach. https://pl.wikipedia.org/wiki/Projekcja_(psychologia)

  HWdt
  Zginęli jacyś Palestyńczycy… i co z tego… Izraelowi wolno… wszystko. Tak powinniśmy wystawiać żydom słony rachunek… za wszystko!!

  Tyle
  Znajomy ma motel pod Krakowem. Młodzież z Izraela podczas „wizyty” nasr..a mu do szuflad w szafkach. Już ich nie chce. I to nie jest judzenie, to fakt.

  adam
  Panie Adamski jakie pan ma myślenie. Polak za pieniądze ma powiedzieć, ze Palestyńczyk, nie może mieć ojczyzny? Czy my to Żydzi? A 123 lata zaborów ? Nie wszystko można kupić.

  jmk22222
  Oskarżam Izrael o antysemityzm. Palestyńczycy są również Semitami.

  https://wpolityce.pl/swiat/394336-dzieki-konfliktowi-wokol-ustawy-o-ipn-spadly-maski-ktore-moze-skoncza-z-naszymi-wielowiekowymi-kompleksami

  Polubienie

 9. Macierewicz: Zbiór wyzwisk burmistrza Jersey City na Karczewskiego to najgorsze oskarżenia

  Radio WNET
  Published on May 14, 2018

  Weronika Jerzykowska
  przestańcie pieprzyć bzdury oglądałam na żywo głosowanie nie było sprzeciwu wszyscy byli za. To bardzo ciekawe bo Rosja nie podpisała 447 tylko nasz kochany Trump. 9 maja utraciliśmy niepodległość. Opowiadacie takie bzdety że głowa boli, przestańcie traktować słuchaczy jak idiotów. Przestańcie straszyć Rosją tylko róbcie politykę zagraniczną. W Polsce są w polityce sami agenci. Obecnie są psy żydowsko-amerykańskie . Poprzednio niemieckie a wcześniej rosyjskie. Nasi politycy to kupa śmierdzącego gówna. Jeśli opozycja tak kocha Polskę to czemu nie broni jej przed ustawą amerykańską?! Nad wami to trzeba stać z batem i pilnować co robicie bo jak nie to zaraz ściągacie spodnie przed innymi krajami. Panie Maciarewicz jest mi strasznie wstyd bo uważałam Pana za porządnego człowieka . No cóż ludzką rzeczą jest błądzić .

  Beata Michalowski
  Weronika Jerzykowska a może ten Trump to ruski agent ???

  Łukasz Bulzacki
  Co tam roszczenia i sprzedaż Polski… będzie pomnik! No kutfa MAĆ!!

  LeRoi715
  ciekawe ze za PRL’u i naszej przyjazni z ZSRR jakos Zydzi nie atakowali Polski i nie domagali sie wyimaginowanych roszczen od Polski i tez nie atakowali Polakow za wspoludzial w zagladzie Zydow? Pan M. jest tak antyrosyjski ze to wzbudza moj sprzeciw bo Amerykanie wlasnie zgodzili sie na wyjudzanie ‚kasy’ od Polski …a wojsko juz jest do obrony interesow Poliniakow….w RP3, eh?

  JKF Gratus
  A ja głupi cały czas myślałem, że ustawa 447 i pomnik katyński to sprawa środowisk żydowskich a to KGB i Moskwa.Jak to dobrze mieć takich oświeconych rządzących.Teraz mogę spać spokojnie nasi sojusznicy nas obronią świetny wywiad.

  Fando Fan
  tez tak myslalam, ale antos mnie oswiecil.

  Pawel Ski
  Antek – hipnotyzer nie kojarzy faktow, ze to AMERYKANSKI Kongres uchwalil a prezydent podpisal JUST Act, to burmistrz AMERYKANSKIEGO miasta zaczal prowokacje z pomnikiem i zwyzywal marszalka polskiego Senatu, a jednoczesnie chce ukorzenic US Army w Polsce i nazywa to kolonializmem SOWIECKIM. Paradne.

  Krzysztof Drzewiecki Drzewiecki
  Panie Springer agent Mossadu vel Macierewicz, cóż moglibyśmy od pana usłyszec, za całe zło świata odpowiada Putin i Rosja, a USA zarządzane przez syjonistów to najlepszy przyjaciel wolnego świata i Polski. Panie Springer vel Macierewicz, wolna Polska nie zaakceptuje następnego krwawego okupanta, który wprowadza demokrację bombami i tylko w tych krajach gdzie jest dużo ropy i złota.Polacy, Amerka żyje z wojen ,zawsze nas wykorzystywała i łupiła, tak było od początku WIELKIEJ PRZYJAŹNI POLSKO AMERYKAŃSKIEJ. Przypomnijmy sobie kto nas sprzedał w Jałcie, przez kogo napisane gospodarcze i wprowadzone przez Balcerowicza vel Bulhwotz reformy w1989 roku,doprowadziły do ruiny i przejęcia za grosze polskiej gospodarki a z nas Polaków zrobiono tanią siłę roboczą dla zachodnich korporacji . Z USA przychodzi największe gówno które demoralizuje i truje polskie społeczeństwo GENDER ,PORNOGRAFIA, GMO,CETA ,MONSATO , KORPORACJE FARMACEUTYCZNE i SZCZEPIENIA . Rodacy ja nie bronię Rosji ale zobaczcie kto wywołuje cały czas wojny , kto wymusza od Polski haraczu 300 miliardów dolarów, kto robi zakłamaną antypolską kampanie nienawiści , nie Rosja tylko Izrael i USA które jest na smyczy syjonistów,Polacy nie dajmy się sprowokować o to im chodzi ,widzą że polskie społeczeństwo się budzi i tego się boją

  Jarek Cudaczek
  rozszyfrowanie intencji awantury z pomnikiem absolutnie prawidlowe . zydow w nkwd i ub bylo tylu ze stanowi to ogromny problem w zydowskim obrazie zyda -ofiary . caly komunizm poczawszy od marksa , zarowno w ideologi jak i zbrodniczego sprawstwa opieral sie na zydach i przez zydow jest usprawiedliwiany – p.s – antek olej jarmulke pisowska i przejdz do ruchu narodowego – u nas jest twoje miejsce

  Fando Fan
  macierewicz, krotko i zwiezle , pierdolisz jak potrzaskany, ty wstretny zydzino!!!

  John Hennessy
  Co na to wszystko polska dyplomacja? Ano nic! Za to Antek pierdzieli głodne kawałki o kurczakach. Że-na-da!

  Jarek Cudaczek
  ruskie trole maksymalnie wykozystuja zerowisko jakie stwarza im obecna – glupia , antyamerykanska i sluzaca syjonistyczno-rosyjskiemu sojuszowi polityka trumpa w sprawach polskich

  jan nowak
  Już przestanicie mówić że szystko to agentura rosyjska. Cały kongres USA prezydent USA to agenci Rosyjscy no już nie przesadzajcie. Nie umieją się pogodzić z tym że żydzi Polaków nie znoszą a Ameryka to kraj niby demokratyczny ale rządzącą tam żydzi. Prawda jest taka że Rosja nas waslizowała a zachód nas zdradzał

  Megi Verbaveritatis
  Jeśli SUKCESEM….jest przeniesienie pomnika Katyńskiego do miejsca FETORU😫😫😫ścieków Jersey City…..to nic innego nam nie POzostaje jak POgratulować👎👎👎👎👎👎👎 POlitykom dobrej zmiany PiS-da-jącemu😱 burmistrzowi 😬całkowite PRAWO DECYDOWANIA o UMIESZCZENIU przy SZAMBIE ( powtarzam za Poloninymi-korespondentami) pomnika-symbolizującego bestialski mord Polskich Oficerów przez faszystowsko-sowiecki UKŁAD Ribbentrop-Mołotow….TO JEST SKANDAL!!!!!!…pytam…co ci NIEUDACZNI polscy konsule i ambasador jeszcze robią w USA?????….

  Polubienie

 10. lp @lp:
  Dopóki koszerne deep state będzie rządziło Ameryką (i Europą), dopóty nie będzie pokoju na świecie. Tak jest, ponieważ wojna jest dla nich pożywką i na wojnie robią największe geszefty.

  Willgraf @Willgraf:
  może w końcu zacznijmy mówić kto stał za zabójstwem Kennedy -ego ,,, żydostwo i syjoniści za stanowcze stanowisko prezydenta Kennedy -ego przeciw agresywnej polityce Izraela

  https://kresy.pl/publicystyka/ukryta-antyhegemoniczna-agenda-trumpa-oby/


  Donald Trump źr. AFP

  UKRYTA, ANTYHEGEMONICZNA AGENDA TRUMPA? OBY!

  18 maja 2018|2 komentarze|w Opinie, Publicystyka |Przez Michal Krupa

  Trump jest świadom losu ostatniego prezydenta, który próbował rozbić Deep State i powstrzymać nasze globalne wtrącanie się. Zgodnie z tą teorią, nie może powiedzieć nikomu o swoich zamiarach, które musi przechowywać in pectore, podczas gdy na zewnątrz realizuje agresywną „politykę siły”, przewrotnie podcinającą amerykańskie „przywództwo”, którego rzekomo jest orędownikiem. Jeśli takie jiu-jitsu leży w sercu polityki Trumpa, to naprawdę jest geniuszem! – twierdzi na łamach Strategic Culture, Jim Jatras, były amerykański dyplomata.

  Pomimo tego, że lojalna wobec Trumpa baza wyborcza w Stanach Zjednoczonych nadal go kocha (podczas gdy druga połowa amerykańskiej populacji go nie znosi), można śmiało powiedzieć, że przytłaczająca większość wśród zagranicznych przywódców czuje do niego pogardę pomieszaną ze strachem.

  Choć nie wymienia Trumpa z imienia, szefowa Unii Europejskiej ds. polityki zagranicznej, Federica Mogherini nie pozostawiła żadnych wątpliwości co do tego, co sądzi o obecnym sterniku amerykańskiej nawy państwowej po wycofaniu się USA z irańskiego porozumienia nuklearnego: „Wydaje się, że krzyczenie, obrażanie i zastraszanie, systematyczne niszczenie i demontaż wszystkiego, co już jest na miejscu, to nastrój naszych czasów (…) Ten impuls do zniszczenia nie prowadzi nas w dobrym kierunku (…) Nie rozwiązuje żadnego z naszych problemów”.

  Rzućmy okiem na niektóre z głównych oznak tego, co wielu postrzega jako destrukcyjną ścieżkę Trumpa:

  Wycofanie z paryskiego porozumienia klimatycznego oraz z Partnerstwa Transpacyficznego (TPP), jak nam powiedziano, jest równoznaczne z „wycofaniem się Ameryki z naszej roli jako niewybieralnego (ale de facto) światowego lidera”. Nowe międzynarodowe zasady dotyczące środowiska i handlu nie będą już ustalane w Waszyngtonie.

  Przeniesienie amerykańskiej ambasady w Izraelu do Jerozolimy: USA nie są już (i tak naprawdę nigdy nie były) „uczciwym pośrednikiem” lub „bezstronnym” mediatorem w znajdującym się w ślepym zaułku procesie pokojowym na Bliskim Wschodzie.

  Fiasko w Syrii: Pomimo dwóch uderzeń przeciwko siłom syryjskim, prezydent Baszszar al-Asad („potwór”, jak go nazwał Trump) pozostanie na stanowisku a proces astański z Rosją, Iranem i Turcją odsuwa na bok konające rozmowy genewskie pod patronatem amerykańskim i rosyjskim. Prawdopodobnie nie uda się zmienić tego wyniku planami zablokowania wpływów Iranu poprzez wprowadzenie obcych sunnickich legionów na tereny utrzymywane przez Kurdów pod patronatem Stanów Zjednoczonych, ale ich rozmieszczenie mogłoby pozwolić Amerykanom się wycofać.

  Utrata wpływów w Iraku i Libanie: Pomimo wsparcia Waszyngtonu (i niezręcznego, nieoficjalnego partnerstwa z Teheranem) dla odzyskania przez Bagdad obszarów wcześniej kontrolowanych przez ISIS, iraccy wyborcy dali mandat do sformowania rządu szyickiemu duchownemu i długoletniemu wrogowi USA, Muktadrze al-Sadrowi. Wygrana Hezbollahu w wyborach w Libanie również nie może zostać zinterpretowana jako wygrana Waszyngtonu.

  Koreańskie porozumienie daje mniej usprawiedliwienia dla amerykańskiej obecności na półwyspie: krajowi kibice Trumpa lubią cytować jego twarde słowa o zmuszeniu Kim Dzong Una z Korei Północnej do podjęcia rozmów i zgody na rezygnację z broni jądrowej. Dopiero się okaże, co tak naprawdę się stanie, gdy Trump i Kim się spotkają w Singapurze w przyszłym miesiącu, zakładając, że szczyt odbędzie się zgodnie z planem. Ale nie ma wątpliwości, że prawdziwym przełomem, być może wywołany groźnym retoryką Trumpa, był gest prezydenta Korei Południowej w stronę Północy, widocznie z amerykańskim błogosławieństwem. Sama perspektywa wzbudziła spekulacje, czy doprowadzi to do wycofania się amerykańskich wojsk.

  Wycofanie się USA z irańskiego porozumienia nuklearnego: Trump nie tylko zniszczył porozumienie nuklearne z Iranem, jego administracja ponownie narzuca jednostronne amerykańskie sankcje wobec Iranu i grozi najbliższym sojusznikom Ameryki oraz partnerom handlowym nałożeniem sankcji wtórnych. Bardziej niepokojące jest to, na co amerykańskie działania wskazują, czyli dążenie do zmiany reżimu w Teheranie i perspektywa wojny, mająca ten cel osiągnąć. Trump ośmieszył Emmanuela Macrona, kanclerz Niemiec Angelę Merkel i brytyjską premier Theresę May (z jej ministrem spraw zagranicznych Borisem Johnsonem), traktując z pogardą ich żałosne osobiste prośby o pozostanie w porozumieniu nuklearnym. Nie jest jeszcze czymś pewnym, czy twarde stanowisko 4M (May, Macrona, Merkel i Mogherini) ws. pozostania w JCPOA, oraz ws. udaremnienia amerykańskich sankcji wobec ich firm prowadzących interesy z Iranem, przełoży się na działanie. Działania blokujące Unii Europejskiej mogą być kluczowe. Ci, którzy przewidują, że 4M ostatecznie ulegną, mają silne argumenty. Z drugiej strony, jeśli euro-kundle zdołają wytrzymać presję, zerwać z USA i stanąć z Rosją i Chinami, będzie to deklaracja niezależności o historycznym znaczeniu. Wszystko, co mogłoby sprawić, że kochająca imigrantów „Mutti” Merkel choć raz zachowałaby się jak patriota, byłoby drobnym cudem samym w sobie.

  Podsumowując, krytycy twierdzą, że te i podobnie nieodpowiedzialne działania Trumpa i jego zespołu podważają wiarygodność USA jako partnera międzynarodowego i zdegradowały wartość amerykańskiego „globalnego przywództwa”. Według niedawnego sondażu Gallupa: „Po roku prezydentury Donalda Trumpa wizerunek amerykańskiego przywództwa jest słabszy na całym świecie niż za prezydentury jego dwóch poprzedników. Dzięki stabilnej ocenie na poziomie 41%, Niemcy zastąpiły USA jako najlepiej oceniane globalne mocarstwo na świecie. Stany Zjednoczone są obecnie oceniane prawie na równi z Chinami (31%) i są niewiele bardziej popularne niż Rosja (27%), dwa kraje, które Trump uważa za rywali, chcących „podważyć amerykańskie wpływy, wartości i bogactwo”.

  Nicholas Burns, były amerykański dyplomata w administracjach republikańskich i demokratycznych, powiedział: „Trump jest słaby w kwestii NATO, Rosji, handlu, klimatu, dyplomacji. Stany Zjednoczone karleją się jako globalny lider”. Była doradczyni ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice szyderczo nazywa Trumpa „naszą kulą burzącą”.

  Jak twierdzi pewien komentator: „Pozory mogą mylić. Persko-rosyjsko-chińska oś potajemnie stoi po stronie Trumpa, o którym wiedzą, że jest wrogiem imperium Deep State / Bilderberga. Spodziewam się, że Iran zrobi kilka ustępstw, a Trump wyjdzie wzmocniony, podobnie jak w Korei. Trump wierzy w teorię „wielkiego człowieka”, a on, Putin i Xi potajemnie współpracują. Rosja pozwoli Trumpowi zbombardować Syrię (bez większych konsekwencji), Xi nieco pójdzie na kompromis w sprawie handlu (bez wielkich konsekwencji), a Iran prawdopodobnie dokona kilku nieistotnych ustępstw. Koncesje Trumpa będą miały miejsce później (wycofanie niektórych wojsk z Korei Południowej, pozwolenie Putinowi na obsługiwanie Syrii, brak poważnych działań militarnych przeciwko Iranowi). Jak zauważył Pepe [Escobar], Xi zaproponuje Pakistanowi oparcie się na talibach, a Trump będzie nawet w stanie wyciągnąć wojska amerykańskie z Afganistanu. W końcu, Deep State straci kontrolę nad Eurazją, podczas gdy Trump z całą jego tromtadracją będzie paradoksalnie wydawał się silny. Może jeszcze być ciekawie”.

  To oczywiście spekulacja. Dowody na tak ścisłe powiązania są znikome, z wyjątkiem być może mało skutecznych uderzeń na Syrię i wyraźnie starannej troski, by nie uderzyć w siły Rosji. Zastanawiające jest również to, dlaczego, gdyby to istotnie było intencją Trumpa, nie postępuje w bardziej bezpośredni sposób? Jeśli o to chodzi, dlaczego nie wyznaczył na wysoką pozycję w administracji nawet jednej osoba, która mogłaby podzielać tę agendę?

  Jedną z odpowiedzi jest to, że Trump jest świadomy losu ostatniego prezydenta, który próbował rozbić Deep State i powstrzymać nasze globalne wtrącanie się. Zgodnie z tą teorią, nie może powiedzieć nikomu o swoich zamiarach, które musi przechowywać in pectore, podczas gdy na zewnątrz realizuje agresywną „politykę siły”, przewrotnie podcinającą amerykańskie „przywództwo”, którego rzekomo jest orędownikiem. Jeśli takie jiu-jitsu leży w sercu polityki Trumpa, to naprawdę jest geniuszem!

  Inną, i być może bardziej prawdopodobną odpowiedzią jest to, że osiąga ten sam cel, nie poprzez przemyślany program, ale raczej jako wynik niepołączonych (dla niego), instynktownych działań, których konsekwencje jedynie słabo przewiduje. Oznacza to, że Trump niekoniecznie musi wytyczać ścieżkę lub pożądane wyniki w swoim umyśle, tylko wyczuwa, co zamierza zrobić w każdym przypadku. Rezultat wciąż może mieć pewną wewnętrzną logikę, którą tylko częściowo docenia na poziomie poznawczym.

  A może wszystkie powyższe scenariusze są fałszywe. Być może Trump naprawdę nie ma pojęcia, co robi. Możliwe, że przez dziwactwa swojej impulsywnej osobowości po prostu podąża za dziesięcioleciami hegemonicznego tyranizowania przez Amerykę – z efektem odwrotnym do zamierzonego. Zwolennicy Pax Americana są zadowoleni. Kusi to również zwyczajowych zagranicznych aktywistów amerykańskich – zwłaszcza tych w Europie, którzy niezmiennie poddają się w najwyższym stopniu każdemu dyktatowi z Waszyngtonu, szczególnie w kontekście wrogości wobec Rosji – do odcięcia się od nieokrzesanego Trumpa i jego aroganckich postaw typu „America First!” w egzaltowanym przerażeniu (Mogherini: „wrzeszczeć, krzyczeć, obrażać i znęcać się, systematycznie niszczyć i demontować”).

  W każdym razie, jeśli zignorujemy beczenie i jęczenie tych, którzy lamentują nad upadkiem „przywództwa” USA, być może powinniśmy być wdzięczni za wszystko, co podkopie globalny hegemoniczny projekt i, być może, pomimo najgorszych intencji mianowanych przez Trumpa urzędników, przenosi nas stopniowo w kierunku polityki opartej na interesie narodowym. Ujmując poszczególne kwestie w tym kontekście, jedynym prawdziwym zagadnieniem stojącym przed nami jest to, czy USA trwają w szalonym dążeniu do jednobiegunowej dominacji nad światem, która przeszła na wyższy bieg w 1991 roku i musi nieuchronnie doprowadzić do kataklizmu o niewyobrażalnych rozmiarach; albo czy może istnieć miękkie lądowanie w porządku wielobiegunowym, w którym USA zaakceptują status primus inter pares w porozumieniu z Rosją i Chinami oraz dodatkowo w porozumieniami z Europą, Indiami, Japonią i tak dalej.

  Miejmy nadzieję, że ziści się to drugie. Jeśli tak, to to, czy jest to skutek celowych kalkulacji politycznych czy niepowodzenia politycznego, jest mniej istotne od samego rezultatu.

  Jim Jatras

  Polubienie

  • zefir @zefir:
   Trump grożąc wtórnymi sankcjami firmom UE zaangażowanym w inwestycje w Iranie,wzmacnia Chiny, swego największego handlowego wroga. Chińczycy mając kasę, w tym ussmańską mogą Hegemonowi pogrywać na nosie i wykorzystywać inwestycyjne okazje. Że europejskie bezbronne kundle yankesom ze strachu odpuszczają, to nic nowego.

   https://kresy.pl/wydarzenia/chinczycy-chca-przejac-francuskie-udzialy-w-inwestycji-gazowej-w-iranie/


   Gazociąg, zdjęcie ilustracyjne, foto: wikimedia.org

   CHIŃCZYCY CHCĄ PRZEJĄĆ FRANCUSKIE UDZIAŁY W INWESTYCJI GAZOWEJ W IRANIE

   19 maja 2018|1 Komentarz|w Ameryka, Azja-Pacyfik, Bliski Wschód, Europa Zachodnia, gospodarka, polityka, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

   Koncern chiński CNPC chce kupić udziały francuskiego Total w irańskim projekcie Południowy Pars, w którym znajduje się największe złoże gazu na świecie.

   Iran posiada największe na świcie zasoby gazu ziemnego na świecie, jednak aby je wykorzystać niezbędni są zagraniczni inwestorzy. Na nich bazuje projekt Południowy Pars 11. Na jednej z części wielkiego złoża pracują: francuski Total (50,1 proc. udziałów), chiński CNPC (30 proc. udziałów) i irański Petropars (19,9 proc. udziałów).

   Rok temu irański koncern NIOC, będący posiadaczem licencji, podpisał umowę z Total. Francuzi za kwotę 1 mld dol. zostali operatorem projektu. W środę ogłosili jednak, że wycofują się z Iranu, z powodu wycofania się USA z porozumienia nuklearnego z Teheranem. Zapowiadane sankcje będą dotyczyć nie tylko irańskich firm, ale też amerykańskie i unijnych, które współpracują z Teheranem. Amerykanie posiadają jedną trzecią udziałów w koncernie Total, 90 proc. finansowania zapewniają amerykańskie banki.

   CZYTAJ TAKŻE: PGNiG zawiesza projekt gazowy w Iranie z powodu możliwych sankcji USA

   W sobotę Chińczycy poinformowali przez agencję Caixin, że prowadzą negocjacje na temat odkupienia udziałów Total w irańskim projekcie. Weszliby wówczas w posiadanie 80,1 proc. akcji projektu Południowy pars 11. CNPC poinformował, że negocjacje z Total prowadzone będą przez zachodnią spółkę-córkę koncernu – China National Oil and Gas Exploration and Development Corp.

   Udowodnione zasoby złoża Północny/Połudnowy Pars są bardzo duże – 28 bln m3 gazu i 7 mld ton ropy. Złoże umiejscowione są pod dnem Zatoki Perskiej na wodach terytorialnych Kataru (północna część) i Iranu (południowa). W 2016 r wydobyto tam 620 mld m3 gazu, z czego 370 mld wydobyto z części północnej. Katar przerabia swój gaz na LNG, przez co jest największym producentem gazu skroplonego na świecie.

   Zasobność irańskiej części szacowana jest na 8 proc. światowego gazu i połowę zasobów Iranu.

   Kresy.pl / rp.pl

   Polubienie

 11. Wacław
  Priorytetem USA jest ustawa 447 która każe Polskę ograbić – TRUMP się nie zawahał i podpisał ustawę w ekspresowym tempie!! Reszta nie ma znaczenia bo to mydlenie oczu !

  Polak
  Ktoś musi walczyć z sowietem o banderowską Ukrainę. Najbliżej armia Polin

  Robert.E.Lee@Robert.E.Lee
  Zamach w Smoleńsku miał na celu wyeliminowanie prawicowej opozycji z życia polityczne i sprowadzenie jej do poziomu”fasadowego”Korzyści z niego miała zarówno rosja jak i nasza „elita rządząca(PO,SLD,PSL itp)”( czyli brak kontroli nad rządzącymi i niemożliwość zawetowania czy też „przepchnięcia jakiegokolwiek projektu przez opozycje) w postaci trwałego zaklepania systemu postkomunistycznego – z stalinowskim systemem wymiaru sprawiedliwości włącznie.

  ( PO to partia założona przez WSI czyli delegaturę GRU). Korzyści dla rosji to:zblokowanie .projektu „Trójmorza”,zablokowanie budowy tarczy antyrakietowej,zablokowanie budowy sytemu obrony powietrznej,redukcja polskiej do poziomu kilkunastu tysięcy(czyli możliwość zajęcia terenu RP praktycznie bez wystrzału),zablokowanie rozmieszczenia wojsk NATO czy USA,podpisanie kontraktu z rosją na dostawy gazu na następne 20 lat,całkowicie bezkarne penetrowanie trenu Polski przez wywiad sowiecki….

  rozum upadły @generał Lee
  Poważni ludzie przypuszczają, że USA próbuje wciągnąć Rosję na swoją orbitę, państw klienckich. By mieć dodatkową dźwignię na Chiny. I ten projekt nam zagraża, bo może odbyć się to naszym kosztem.

  Robert.E.Lee@Robert.E.Lee
  uczennica@uczennica być może nieco sie różnimy:)) ale co do jednego chyba możemy sie zgodzić priorytetem polityk USA wobec ZSRR jest doprowadzenie tego kolosa na glinianych nogach ze statusu kraju trzeciego świata do poziomu państwa upadłego- a to jest w NASZYM interesie

  @nauczycielka
  NATO przestało być kompatybilne z polską racją stanu wraz z 447 🙂 Ciebie też pozdrawiam pijąc tureckiego czaja.

  uczennica@uczennica
  Bezimienny 89.64.55.* jeszcze dodam swoje trzy grosze na koniec. Turcja przestała być kompatybilna z NATO, więc nie wyjdzie żaden deal z muzułmańską Turcją. Ciebie też pozdrawiam.

  @marekzegarek
  T.Gryguć poetycko nazywa Żydów Argonautami Międzymorza 🙂 I do takiego Międzymorza Donald Trump może dążyć przy pomocy min. 447. Ale takiego Międzymorza to my nie potrzebujemy ani nie chcemy.

  Jurek1989@Jurek1989
  Tylko gadają.Nic nie zrobią bo gdzie indziej mają lepsze interesy.Dali pieniądze na tunel Mont Blanc,na tunel Frejus i tunel kolejowy pod Gottardem w Szwajcarii.Żeby można było szybko i sprawnie przrzucać swoje wojska gdyby co….!A Polska jak zwykle sama ma odstraszać ruskich?W Niemczech,jest 1.5mln Amerykanów ze sprzętem. A Trump ciągle ujada na Merkel.Ale nic nie zrobi bo tam ma interes.Trzyma ich mocno za ryj i che źebyś my dla niego walczyli?Nie.Walczyć będę ale za własny Kraj,za moją Polskę.Czy oni pomogą czy nie.

  @ Jurek
  Amerykańskich wojsk jest niecałe 40 tys. w RFN Szwajcarzy sami sobie sfinansowali tunele. Nie wiem czy platformy z Abramsami by się w nich zmieściły, pomijając już fakt, że Szwajcarzy nie lubią USA.

  uczennica@uczennica
  Jeśli ten rynek byłby wolny, możemy kupować od kogo chcemy, ale wolny nie jest. To Niemcy zajmą się dystrybucją i to oni będą dyktować państwom członkowskim UE ceny i źródła dostaw. Nie znam się na tym, więc nie będę już zabierać głosu mądrzejszym. Zaczynam trochę rozumieć, co miał oznaczać „żydowski zarząd powierniczy nad kondominium niemiecko-rosyjskim” wg Grzegorza Brauna.

  https://wpolityce.pl/polityka/395066-a-tak-sie-smiali-trojmorze-na-liscie-narodowych-projektow-priorytetowych-usa-to-odpowiedz-na-nord-stream-2

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.