725 Michalkiewicz już w 2010r wyszperał umowę z 1960 r. między PRL a USA dotyczącą roszczeń obywateli USA!

Michalkiewicz wyszperał umowę z 1960 r. między PRL a USA.

https://www.salon24.pl/u/prowincjusz/232183,michalkiewicz-wyszperal-umowe-z-1960-r-miedzy-prl-a-usa

Opublikowano: 23.09.2010 19:40.

Mam lichą nadzieję, że cenzura nie wyrzuci tej notki.

za http://www.michalkiewicz.pl – 23 września 2010

„Poniżej przedstawiam (SM) w załączeniu tzw. umowę indemnizacyjną, zawartą 16 lipca 1960 roku w Waszyngtonie między rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, a rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki, dotyczącą uregulowania roszczeń obywateli amerykańskich wobec państwa polskiego z tytułu przejęcia przez Polskę ich mienia w drodze nacjonalizacji, albo w inny sposób. Z tej umowy wynika, że Polska zapłaciła rządowi USA 40 mln dolarów w 20 rocznych transzach, w zamian za co rząd USA przejął na siebie zobowiązania z roszczeń odszkodowawczych i zobowiązał się w art. IV tej umowy, że nie będzie wysuwał, ani popierał żadnych roszczeń wysuwanych wobec Polski z tego tytułu przez obywateli amerykańskich. Niestety postępowanie rządu Stanów Zjednoczonych, który bądź to bezpośrednio – przez deklaracje sekretarzy stanu – obecnie JE Hilarii Rodham Clintonowej – oraz interwencje ambasadorów – obecnie JE Lee Feinsteina – bądź to pośrednio – poprzez popieranie wystąpień przedstawicieli żydowskich organizacji „przemysłu holokaustu” do rządu Rzeczypospolitej Polskiej oraz wspieranie skierowanej m.in. na uzyskanie od Polski „rekompensat” na rzecz wspomnianych organizacji działalności żydowskiej loży B’nai B’rith – postępuje w sposób całkowicie sprzeczny ze wspomnianym art. IV umowy z 1960 roku. W świetle postanowień tej umowy, żądania, jakie pod adresem Polski wysuwają mające siedzibę na terenie USA i kierowane przez obywateli Stanów Zjednoczonych żydowskie organizacje „przemysłu holokaustu”, mają wszelkie znamiona usiłowania przestępczego wyłudzenia od Rzeczypospolitej Polskiej 65 miliardów dolarów i jako takie powinny być ścigane przez prokuraturę. Osobną sprawą jest ukrywanie przed polską opinią publiczną umów indemnizacyjnych – w tym również załączonej umowy – przez rządy Rzeczypospolitej Polskiej. Ukrywając przed polską opinią publiczną fakt istnienia tych umów oraz ich treść, kolejne rządy Rzeczypospolitej Polskiej próbują uniknąć odpowiedzialności za zaniechanie wydania rozporządzeń, umożliwiających obywatelom polskim uzyskanie restytucji lub odszkodowań za znacjonalizowane mienie.”

Układ między rządem PRL a rządem USA dotyczący roszczeń obywateli USA

Stanisław Michalkiewicz

Pełen artykuł można przeczytać pod adresem:

Michalkiewicz wyszperał umowę z 1960 r. między PRL a USA.

=============

https://justice4poland.com/2018/05/18/michalkiewicz-wyszperal-umowe-z-1960-r-miedzy-prl-a-usa/

http://www.watahandn.pl/michalkiewicz-wyszperal-umowe-z-1960-r-miedzy-prl-a-usa/

http://www.michalkiewicz.pl/do_sciagniecia/uklad_miedzy_rzadem_prl_a_rzadem_usa_dotyczacy_roszczen.pdf

3 thoughts on “725 Michalkiewicz już w 2010r wyszperał umowę z 1960 r. między PRL a USA dotyczącą roszczeń obywateli USA!

 1. Karol
  Zaorac wszystkie te obozy tak jak zrobili Niemcy.

  anyuser
  No proszę, „deklaracja Terezińska” podpisana przez Tuska: Polska ma sama finansować miejsca pamięci w byłych niemieckich obozach i jeszcze zwrócić „minie bezdziedziczne”…

  kontestator@kontestator
  Polska już dawno powinna pozamykać dawne niemieckie obozy koncentracyjne, ponieważ stały się one ośrodkami antypolskiej propagandy i zakłamywania historii.

  Polak
  Niech Morawiecki da następne 18,7 miliona euro Mercedesowi. To w ramach reparacji za przegraną wojnę. Wiadomo przegrany płaci. PISowi znowu skoczą słupki poparcia. WSTYD.

  GJS
  Pieniądze można wziąć, ale bez niemieckich warunków. To Polska ma opracować ekspozycję jej przekaz, także w Internecie, bez żadnego udziału w tym Żydów, lewaków i targowicy. Tylko czy rząd to rozumie?

  https://wpolityce.pl/polityka/395010-niemcy-wymiguja-sie-od-finansowania-miejsc-pamieci-w-sobiborze-treblince-i-belzcu-poslanka-lewicy-interweniuje-w-niemieckim-msz

  Niemcy wymigują się od finansowania miejsc pamięci w Sobiborze, Treblince i Bełżcu. Posłanka Lewicy interweniuje w niemieckim MSZ

  opublikowano: 43 minuty temu · aktualizacja: 43 minuty temu


  Brigitte Freihold / autor: screen YT wPolityce.pl

  Jak informuje „Der Spiegel”, niemiecki rząd nie jest za bardzo chętny do tego, aby finansować miejsca pamięci w byłych niemieckich obozach zagłady na terenie Polski – w Sobiborze, Treblince i Bełżcu. Niemiecka Lewica chce, by budżet wyasygnował więcej środków.

  Gazeta dodała, że w odpowiedzi na interpelację posłów, ministerstwo spraw zagranicznych Niemiec stwierdziło, że niemal żadne środki nie są przekazywane na te miejsca.

  Niemiecki rząd powołuje się na deklarację Terezińską, podpisaną w 2009 roku przez 46 krajów. Twierdzi, że w świetle tego dokumentu to Polska odpowiada za miejsca pamięci na swoim terytorium.

  Deklaracja ta dotyczy mienia okresu Holokaustu i związanych z tym zagadnień. „Der Spiegel” podkreślił, że w latach 1942-1943 podczas Akcji Reinhardt Niemcy zamordowali co najmniej 1,8 mln Żydów.

  Brigitte Freihold, posłana niemieckiej Lewicy, powiedziała w rozmowie z gazetą, że postawa niemieckich władz jest „zawstydzająca”, gdyż Akcja Reinhardt stanowiła „właściwy trzon” Holokaustu.

  Złożyła również w Bundestagu wniosek o przyznanie do 2022 roku z budżetu niemieckiego państwa kwoty 3,3 mln euro na projekty upamiętniające Akcję Reinhardt. Lewica domaga się ponadto powołania fundacji koordynującej działania upamiętniające Holokaust. Wzorem miałaby być istniejąca od lat Federalna Fundacja Badań nad Dyktaturą SED.

  Z kolei sekretarz generalny zarządu Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie Dariusz Pawłoś potwierdził w rozmowie z „Deutsche Welle”, że niemiecki MSZ, pomimo obietnic nie przekazał od 2015 roku żadnych funduszy na muzeum pamięci w Sobiborze.

  Przypomnijmy, że Akcja Reinhardt była zaplanowaną i przeprowadzoną od marca 1942 do listopada 1943 roku przez niemieckich nazistów zagładą Żydów na terenie Generalnego Gubernatorstwa. W czasie kilkunastu miesięcy zamordowano ok. 1,85 mln Żydów. Większość była obywatelami II RP.

  wkt/dw.com

  Polubienie

 2. SZOK: PIS NAGLE Mówi Jak jest o Izraelu i 447 – Komentator

  wideoprezentacje
  Published on May 19, 2018

  HeroGenji
  Kogo to teraz obchodzi/ PISPO JEDNO GÓWNO.

  KotSphinx
  Teraz jak jest po ptakach to mogą sobie mówić . Dla mnie to zdrajcy Polski

  Bartłomije Olkowski
  Zagrywki które mają im dać zwycięstwo w nastepnych wyborach. ,,Piękne słowa powiedzą ci wszystko ale nie zmienią nic”

  Krzysztof P
  Duda rozmawiał ze ścierwami w uSA i okazało się że za tydzień chcą już pół Polski.

  Polubienie

 3. Scenariusz Ataku na Polskę – Just Act 447 to POCZĄTEK – Komentator

  wideoprezentacje
  Published on May 11, 2018

  Dagne Sheiadhl
  Nasz kraj ma zostać przejęty. Jest przez żydów i usa okupowany. Polacy, wy śpicie? Obalić polski rząd. Jak Islandczycy, którzy go obalili i napisali konstytucję od początku. Wybrać do naszego rządu Polaków, a nie żydów na usługach USA, i Izraela. Wykupują nasze państwo, likwidują polskie firmy, wodociągi przejmuje izraelska firma, co sprawi, że rolnictwo upadnie, bo rolnik będzie musiał płacić za wodę z własnej studni. Głupia krowa pije jej 6 wiader dziennie. My jak pieczarki, trzymani w ciemnościach i karmieni gównem patrzymy nic nie robiąc jak nam szykują kolejne rozbiory!!! Gdzie nasza duma narodowa? My, taki waleczny naród z piękną historią siedzimy na dupach przed tv albo z ryjami w telefonach, dziadowie i pradziadowie, którzy za nasz kraj walczyli w grobach się przewracają!!! Działajcie politycznie, zakładajcie sejmiki, kurdę,, nawet ja coś działam, a faceci na dupach siedzą. Obyście nie musieli jeszcze ze spluwą rodziny bronić…

  Kamil Cieluch
  Nawet nie potrafimy wystawić prawdziwego, polskiego rządu, a co dopiero walczyć o swoje. Bez odrodzenia polskiej inteligencji, która obejmie władzę nie ma sensu się trudzić. Od II wojny światowej Polska nie istnieje.

  Magdalena Żak
  Dagne Sheiadhl To chodź pójdziemy we dwie,jaki masz plan 🤣

  Kamil Cieluch
  Dagne Sheiadhl cóż… ginąć w walce to my umiemy jak nikt inny… tylko zawsze ktoś inny na tym korzysta

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.