728 BEN HODGES: CPK JEST POTRZEBNY NATO I UE – UŁATWIŁBY SZYBKI PRZERZUT WOJSK DO POLSKI


Ben Hodges i wiceszef MI, Mikołaj Wild. Fot. twitter.com, @MI_GOV_PL

jwu @jwu:
CPK ? Zaczynam wierzyć w rewelacje G. Brauna na temat tej inwestycji.

jazmig @jazmig:
Ten port nie jest potrzebny Polsce, a jeżeli chce go NATO i UE, to niech dadzą pieniadze na ten port lotniczy.

1000_szabel @1000_szabel:
Oczywiście, jeżeli chodzi o Jankesów, to tylko ci emerytowani przyklaskują polskim pomysłom.

https://kresy.pl/wydarzenia/ben-hodges-cpk-jest-potrzebny-nato-i-ue-ulatwilby-szybki-przerzut-wojsk-do-polski/

BEN HODGES: CPK JEST POTRZEBNY NATO I UE – UŁATWIŁBY SZYBKI PRZERZUT WOJSK DO POLSKI

11 maja 2018|3 komentarze|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, Europa Zachodnia, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Według Bena Hodgesa, byłego dowódcy wojsk lądowych USA w Europie, Centralny Port Komunikacyjny w Polsce znacząco ułatwiałby szybki przerzut wojsk, co przyczyniłby się do poprawy bezpieczeństwa w regionie oraz utrzymania tzw. korytarza suwalskiego.

Jego zdaniem, amerykańskie zdolności logistyczne w tym rejonie powinny zostać zwiększone; powinny tu także trafić amerykańskie systemy obrony powietrznej krótkiego zasięgu.

Ben Hodges, amerykański generał w stanie spoczynku i były dowódca amerykańskich wojsk lądowych w Europie, spotkał się w środę z premierem Mateuszem Morawieckim, z którym rozmawiał na temat Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Hodges obecnie kieruje katedrą studiów strategicznych w amerykańskim ośrodku analitycznym CEPA (Center for European Policy Analysis). Poza spotkaniem z premierem, odbył też rozmowy w Ministerstwie Infrastruktury.

– Ten projekt jest dokładnie tym, czego potrzebuje NATO i co ma na myśli Unia Europejska w dyskusjach o mobilności wojsk. Patrzę na CPK również ze względu na jego wojskową użyteczność dla wszystkich Europejczyków. (…) Gdy tylko usłyszałem o CPK, pomyślałem: to byłoby pomocne także ze względów bezpieczeństwa.

Przypomnijmy, że Hodges jeszcze jako dowódca amerykańskich wojsk lądowych w Europie, lansował koncepcję „wojskowej strefy Schengen” na naszym kontynencie. Chciał, żeby kraje UE wyraziły zgodę na wdrożenie specjalnych przepisów dotyczących transportu i przekraczania granic, które umożliwiłyby siłom NATO szybsze przemieszczanie się po kontynencie. Zaznacza, że dzięki temu wojska Sojuszu mogłyby zostać szybciej przerzucone tam, gdzie będą potrzebne, by odstraszyć potencjalnego agresora, na przykład Rosję. Wcześniej zwracał uwagę, że obecnie siły NATO potrzebują dość dużo czasu na przemieszczenie swoich oddziałów w regionie i nie mają takiej swobody ruchu, jak Rosja.

Teraz były amerykański wojskowy podkreśla, że mobilność wojsk to jeden z 17 projektów w ramach PESCO, czyli mechanizmu stałej współpracy strukturalnej służącego pogłębieniu integracji obronnej. W jego ocenie, realizacja projektu CPK mogłaby pociągnąć za sobą inne, np. rozbudowę sieci dróg i połączeń kolejowych oraz lotniczych. Hodges powiedział, że jeszcze jako dowódca amerykańskich sił lądowych w Europie wiązał nadzieje z powstaniem takiego węzła transportowego:

– Postrzegam go nie tylko jako hub, ale i magnes przyciągający i motywujący do innych działań. To jest to, czego potrzebuje Sojusz, czego potrzebuje Europa – nie tylko dla korzyści komercyjnych i krajowych, ale i dla poprawy bezpieczeństwa. (…) Urzeczywistnienie tego pomysłu pomogłoby nam poruszać się tak szybko jak siły Federacji Rosyjskiej lub szybciej, co (jest) istotne dla zapobiegania kryzysom i dla odstraszania.

Odnosząc się do obecności sił USA i NATO, przysłanych dla wzmocnienia wschodniej flanki Hodges powiedział, że czerwcowe manewry Saber Strike będą „dobra okazją, by kontynuować doskonalenie koncepcji” wysuniętej obecności NATO. – Będą to duże manewry, wiele wojsk będzie się przemieszczać. Pozwoli nam to sprawdzić i jak myślę zademonstrować, jakie znaczenie miałby tego rodzaju hub jak CPK.

Hodges powiedział też, że w ramach CEPA pracuje m.in. nad projektem ochrony tzw. korytarza suwalskiego. – Nie mówimy o przesmyku, lecz o korytarzu, ponieważ chodzi o mobilność. Przesmyk to coś, co chce się zamknąć. My nie chcemy go zamknąć. Chcą go zamknąć Rosjanie, my chcemy, żeby był otwarty – zaznacza.

Hodges ujawnił, że CEPA we współpracy z wojskowymi z Polski, Litwy, Niemiec i USA pracuje nad studium, które ma wskazać, jak ten cel osiągnąć. Zaznaczył, że kluczowe znaczenie ma tu wysunięta obecność sił NATO, a także siły państw-gospodarzy i szybkość przemieszczania się. – Zamierzamy też rekomendować zwiększenie amerykańskich zdolności logistycznych w tym rejonie. Logistycy, transportowcy, amunicja, paliwa, pomogą utrzymać drożność tego korytarza i stałą obecność amerykańskich wojsk w regionie – powiedział Hodges. W tym kontekście, CPK byłby pomocny w utrzymaniu korytarza suwalskiego, zapewniając szybki ruch wojsk.

– Zamierzamy też zarekomendować rozmieszczenie w regionie amerykańskich środków obrony powietrznej krótkiego zasięgu, jak i zachęcić sojuszników do wzmacniania obrony balistycznej – dodał Hodges. Jego zdaniem, amerykańska obrona powietrzna krótkiego zasięgu mogłaby być używana na przykład do zestrzeliwania rosyjskich bezzałogowców, „co szczególnie ważne dla krajów bałtyckich”. Dodał, że według niego część z tych tematów pojawi się na tegorocznym szczycie NATO.

W ramach CPK, w środku Polski, między Łodzią a Warszawą, ma powstać multimodalny węzeł transportowy, którego trzonem ma być nowe lotnisko. Według projektu, ma się ono stać jednym z największych przesiadkowych portów lotniczych w Europie. Jego budowa ma się przyczynić do rozbudowy sieci kolejowej i przemodelowania systemu transportowego. Jako lokalizację CPK wskazuje się Stanisławów w gminie Baranów. Do końca 2019 r. mają trwać prace przygotowawcze, a sam port ma być budowany przez kolejne 8 lat, czyli do końca 2027 roku.

Przeczytaj także: Chiny zaangażują się w budowę Centralnego Portu Lotniczego w zamian za udziały w projekcie?

PAP / forsal.pl / Kresy.pl

…..

https://wpolityce.pl/polityka/394410-wazny-wywiad-gen-hodges-dla-sieci-cpk-przyczynilby-sie-do-poprawy-bezpieczenstwa-w-regionie

nauczycielka@XYZ
Według danych Urzędu Lotnictwa Izraela, w 2017 roku w ruchu tranzytowym przez główne izraelskie lotnisko poruszało się 20,8 milionów pasażerów. To gwałtowny wzrost w stosunku do 17,9 milionów w 2016 roku. Zgodnie z prognozami, w 2018 roku ruch tranzytowy sięgnie 23 milionów. Taki „zbieg okoliczności” 🙂

gosc
„sojusz atlantycki” zamierza otworzyc jakis most powietrzny Izrael- Polska, zeby to „mienie bezspadkowe” zostalo szybciej zajete przez „organizacje”? a jak nie bedzie CPK to bedzie desant?

polak
Zagrożeniem dla POLSKI są niemcy ukraina i żydzi a nie ROSJA

uwaga
Po masakrze Palestynczykow warszawiw swietuje 70 lecie pows Izraela.HANBA HGW. zydzi zabili wielu Palestynczykow i ok 3000 ranili!

monika
Na piękne słówka już się nie damy nabrać, za Izrael walczyć nie będziemy. Piękne słówka słyszeliśmy w ubiegłym roku a rezultat widać w ustawie 447

abc
Znowu luźne gadki dla tubylców, ależ się cieszę. A co z act 447 i jaka jest oficjalna reakcja rządu i Prezesa.

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/sejm-przyjal-ustawy-dot-centralnego-portu-komunikacyjnego-i-specjalnej-strefy-ekonomicznej/

https://wpolityce.pl/polityka/393784-specustawa-przyjeta-przez-sejm-bedzie-mozna-rozpoczac-budowe-centralnego-portu-komunikacyjnego

https://wpolityce.pl/gospodarka/393842-pelnomocnik-rzadu-ds-centralnego-portu-komunikacyjnego-ustawa-przewiduje-elastycznosc-w-zakresie-finansowania

http://wgospodarce.pl/informacje/49791-cpk-naszym-oknem-na-swiat

https://kresy.pl/wydarzenia/spotkanie-czaputowicz-pompeo-wizyta-dudy-w-usa-nord-stream-2-i-iran/

https://kresy.pl/wydarzenia/pompeo-wylozyl-strategie-wobec-iranu-krytycy-to-krok-w-strone-wojny-video/

13 thoughts on “728 BEN HODGES: CPK JEST POTRZEBNY NATO I UE – UŁATWIŁBY SZYBKI PRZERZUT WOJSK DO POLSKI

 1. https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/zp-nato-delegaci-z-kanady-i-litwy-skrytykowali-wegry-za-polityke-wobec-ukrainy/

  jaro7 @jaro7:
  Ciputowicz jak zwykle „wsparł’ Węgry.Co do idiotów z Kanady i litwy to nic dziwnego,w Kanadzie jest duża diaspora bandytów z ss galizen(dzięki Andersowi) a na litwie ich bracia krwi czyli szaulisi.

  jwu @jwu:
  @jaro7 Rozumiem, w Kandzie diaspora ,na Litwie potomkowie Szaulisów, a w Polsce ani jednych ani drugich ,a pomimo tego kopiemy naszego jedynego sojusznika.

  murzynio @murzynio:
  Brawo Węgrzy. Ukrainy i tak nikt nie przyjmie do NATO, ale trzeba to zbliżanie przeciągnąć do nieskończoności. Nasz minister pomaga Ukraińcom, bo jest sługą USA. W d.. ma tablice z mordercą polskich dzieci Szuchewyczem.

  Roman1 @Roman1:
  Ja Węgry chwalę.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wegry-blokuja-relacje-ukrainy-nato/

  uvara @uvara:
  Brawo Węgry! Na pewno bandersyny będą krzyczały, że władze w Budapeszcie współpracują z Kremlem i są wrogiem wolnej i demokratycznej Ukrainy, ale Orban nie raz pokazał, że rozpaczliwe żale i groźby ze strony upadłego państwa nie mają żadnej realnej siły.

  ProPatria @ProPatria:
  Tak właśnie, JEDYNIE ULTYMATYWNIE prowadzi się rozmowy z rezuńską dziczą. Każda logicznie myśląca istota ludzka to wie, prócz dotychczasowych elyt rządzących naszym krajem. Zwyrodnialcy banderowscy użyją wszelkich sił i środków by wywrzeć wpływ na Węgry, sporo namieszają wśród państw Grupy Wyszehradzkiej (gdyż użyją niestety kierowanej przez pisiorów Polski), będą wyć i skomleć. Jeżeli Węgrzy są mądrzy i nie będą ulegali żadnym naciskom uzyskają od motłochu WSZYSTKO, czego żądają.

  UPAdlina @UPAdlina:
  Trudno nie zachwycać się bratankami i ich elitami politycznymi. Jak przy nich wyglądają „nasze” pro-banderowskie błazny polityczne? Brawa dla Węgier. Z Was wychodzi ta iskra z przepowiedni.

  Polubienie

 2. Yoko
  I dlatego my Polacy kupiliśmy samoloty dla VIP i karabinki dla weekendowych chłopców. Śmigłowców nie ma, okrętów podwodnych nie ma. Regularne wojsko jest postawione w drugim szeregu.

  buntu
  ja Maliniak będę wspierał lewą nogę i moją lewą nadzwyczajną kastę a ciemnemu ludowi wciskał kit wzależności od sytuacji

  Dziękujemy
  Nowy program gospodarczy PISu i jego wyborców benzyna 600+, zatankowanie pełnego baku 600zł.

  jon
  ale np Niemcy nie maja wrogów na wschodzie ( no może nas) to po co mają się zbroić???

  Mniej gadania wiecej działań
  A po co mają inwestować jak mają świetny bufor z Polski, strefę sanitarną? Może ruszą symbolicznie dxxska po 3 m-ch jak się wykrwawimy? Jak już mają zwiększać potencjał obronny to właśnie tu u nas

  https://wpolityce.pl/polityka/396182-prezydent-duda-na-zp-nato-wezwal-czlonkow-sojuszu-do-wyzszych-wydatkow-na-zbrojenia-to-naprawde-pilna-potrzeba-wideo

  śwo
  Putin pali przykładnie chanukowe świeczki jak nasz Andrzejek. Zagrożenie jest ale ze strony sekt żydowskich.

  ojojojoj
  Nie straszcie juz ta Rosja ,ile mozna. Sr…e w gacie glownie przed eurokolchozem. puk puk w lebisko.

  Ciemny Lud
  Morawiecki to może by Orbanowi, przyjacielowi Putina o tym zagrożeniu ze strony Rosji powiedział. Węgrzy z Rosjanami współpracują, mają wspólne interesy energetyczne i jakoś nie mają stracha.

  cesia
  Ha ha ha , a ile razy po II wojnie światowej zaatakowali nas Rosjanie – NOGDY , to dym pod publikę i straszenie .

  Aronek
  Po co nam jakieś NATO? Zagrożenia? My je wszystkie pokonamy. My na to wszystko mamy panaceum. Mamy naszego największego przyjaciela, Jonnego.

  https://wpolityce.pl/polityka/396184-premier-morawiecki-podczas-zp-nato-o-zagrozeniu-ze-strony-rosji-i-budowie-ns2-to-nowa-bron-hybrydowa-wymierzona-w-ue-i-nato

  Asdfghj
  Widzicie a mówili, że tymczasowo aż Polska sama zbuduje silną armię a tu się okazuje, że na zawsze będą 😉

  https://wpolityce.pl/polityka/396181-kuchcinski-niezbedna-jest-trwala-obecnosc-sil-nato-na-wschodniej-flance-wspieramy-deklaracje-sojuszu-wobec-gruzji-i-ukrainy

  lp @lp:
  O takie rzeczy powinni się szubrawcy zapytać Narodu w referendum! Miało być: „nic o nas bez nas” – a tu sprowadzają na nasz koszt kolejnego okupanta.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska-przedstawila-usa-propozycje-stworzenia-stalej-bazy-wojskowej-obiecujac-2-mld-zl/

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/396321-rzad-dofinansuje-obecnosc-wojsk-usa-w-polsce-soloch-o-doniesieniach-medialnych-to-nie-jest-fake-news-tylko-dobre-dzialania-mon

   Lulek@Lulekwczoraj
   Nie ma tu żadnych rodzin, żadnej infrastruktury, Amerykańścy żołnierze przebywają rotacyjnie w Polsce, żdnych miliardów nie będzie. A jak przyjdzie rozkaz, to zainstalują tu zarządców mienia bezspadkowego wprost z Izraela, i dopilnuja ich bezpieczeńśtwa. Także znowu tylko łaskę możemy zrobić.

   kubek@wWazelinie
   Nie od dziś Polska robi „łaskę” Amerykanom. Inni przegrani przynajmniej się sprzedają, my dopłacamy by stać się kolonią.

   jawna zdrada stanu
   całe władze PiS, cały BBN, prezydenta belwederskiego, wszystkich przed Trybunał Stanu.

   genialne PISiory
   czyli damy 2 miliardy dolarów, by zainstalować u nas superkomornika, który ma dla nas już wystawiony nakaz zapłaty 340 miliardów dolarów czego się PiS nie tknie, to spiepszy. Albo to zdrada

   obserwator
   Te pieniądze powinny pójść na własną armię a nie na obcą.

   kran
   Brawo!!!! pis przepierdzieli astępne wybory. wole już Niemca jak żyda. niemiec przynajmniej da zarobić a ci żydzi z pisu od razu „kasa misiu kasa”.z ukrainy pierwsze co wywieźli to rezerwy złota.

   głupi ty, głupi @olo
   żołnierze USA byli w Gruzji…. nic nie zrobili Gruzini mieli izraelskie rakiety… nie zadziałały

   gdyby USA miało życzliwe zamiary, to mogliby dać nam swój sprzęt wojskowy, my wojaków mamy

   luki
   Super, jankesy się instalują w Polsce, a te sługusy PiSowskie jeszcze im płacą za to? Dość rządów antypolaków. PiS to partia antypolska i antyeuropejska. Służycie Moskwie, bo Trup się dogada z Putinem

   znowu wpadka dobrej zmiany
   Sympatia do USA spadła do 1% po tym co oni wyprawiają nie tylko z nami nie tylko ostatnio, to też kwestia wojen i destabilizacji świata. Nie zachowujmy się jak kolonia, wasal USA, który ich utrzymuje!

   @znowu wpadka dobrej zmiany
   Sympatia do USA spadła do 1% po tym co oni wyprawiają nie tylko z nami nie tylko ostatnio fakt, sam kiedyś miałem na ścianie wielką flagę USA tak 3.5m x 2m
   dziś amerykaniec dla mnie to pindos

   Tak cywilizują niemcy.
   A w Polsce, po setkach lat pobytu, żydzi w 80% mówili wyłącznie w jidisz. I że też w ogóle mówili! To jaskrawy dowód na polskie barbarzyństwo i zacofanie! A niemcy w dwa lata zrobili tu ordnung!

   Że nie ma Łużyczan?
   Nie ma też Prusów, w krainie których Amis właśnie się moszczą. To wszystko skutek nieubłaganego postępu „cywilizacji”. Tak cywilizują niemcy. Żydzi też byli bliscy całkowitego ucywilizowania.

   Czy jeśli wg Trumpa
   Jerozolima musi wrócić do żydów, to Berlin musi wrócić do Łużyczan? Że nie ma Łużyczan? Eee.. jeszcze są ale właśnie trwa ich dożynanie. POKOTEM! Może jakiś filmik, co?

   PilnujmyPolski
   stacjonowanie wojsk USA jest bezpieczeństwem całej UE, dlatego finansowanie powinno być z budżetu Unii. Unia obcina Polsce o 23% dotacje. Kto obroni interesy Polski? Soloch powinien odejść!

   co to jest – http://tiny.pl/g
   „co to jest – http://tiny.pl/g23f9 !?” Przypomnę tylko, że o tej imprezie jest do tej pory cicho,to tajemnica i nie ma żadnego protokołu z tego szajbusu.. szajbasu.. także z „rozmów” dudy z żydami

   „Albo zdrada?„ No kurwa mać,
   preŻYDent w JC uzgodnił z fulopem i wyxierdolił całą Polonię podczas PRowego „kwiatkowania”, przyjął tylko żydów w konsulacie! A jego rzecznikiem jest wnuk stalinowskiego mordercy Pileckiegooo!!!

   „Albo zdrada?„ No kurwa mać,
   jak durnym trzeba być, żeby użyć „albo”! A „albo” co to jest – http://tiny.pl/g23f9 !? „Polski” rząd, parlamentarzyści, w myckach, podczas religijnych żydowskich obrzędów wyznaczają nasz los!!!

   Polubienie

 3. Aelian @Aeolian:
  Wlasnie Putin wyslal swych siepaczy do niejakiego Bejzy z PO. Jednak nie bylo go w toitojce gdy ja podpalali…

  uvara @uvara:
  @Aeolian wg wielu twitterowców Putin również osobiście zlecił Ramosowi wyeliminowanie Salaha z finału LM, jak wiadomo Rosja gra w grupie z Egiptem. Szach mat ateiści 😀

  lp @lp:
  On chyba sam nie wierzy w to co mówi ale cóż, Pan każe – sługa musi.

  Gaetano @Gaetano:
  Jakież staranne i fenomenalne obrócenie faktów do góry nogami, w przygotowanej przez hegemona treści wystąpienia maliniaka. Bezustanna, goebbelsowska paplanina o Krymie i Donbasie. Broń chemiczna i bezpardonowe nazywanie ruskich mordercami bez śladu dowodu. Zwyczajowy brak śladowego choćby odniesienia się do tego, co to za „elementy”. Widzenie „organizacji terrorystycznych” po stronie tych, którzy bronią swego kraju przed najeźdzcą. Coraz bardziej nachalne branie na celownik już nie tylko FR, ale i Iranu, jak władca każe. To standardowe slogany uwola.

  Ale w główce świta mu już pewnie inny pomysł. A może by tak wysłać na pomoc swemu panu polskiego żołnierza? Więcej polskiego żołnierza. Hegemon doceni. Hegemon pochwali w wystąpieniu. Udowodnienie waleczności, tak, wykazać się. Honor, honor! A potem przyjazd jakiegoś zbira zza oceanu i gromkie bicie braw. Tym lubią nas karmić te mendy.
  Widok trumien pokrytych biało-czeronymi flagami, okraszony przemówieniem jak na capstrzyku, będzie ładnie w tiwi wyglądał.

  https://kresy.pl/wydarzenia/andrzej-duda-rosja-nie-waha-sie-przeprowadzac-prob-zabojstw/

  lp @lp:
  Niech ten zaprzaniec Karczewski odniesie swój bełkot do Izraela i USA a nie zasranej ukradliny, to będzie to miało jakiś sens dla pokoju na świecie.

  Gaetano @Gaetano:
  Oj marzy się polskojęzycznym kanaliom wojenka, marzy się.

  bob @bob:
  ten Żyd miał jednak racje co do karczewskiego

  zefir @zefir:
  Z pisiej łaski marszałku: bredzisz!

  https://kresy.pl/wydarzenia/karczewski-potrzebna-jest-deklaracja-nato-ze-terytorium-agresora-nie-jest-nietykalne/

  Roman1 @Roman1:
  Kiedy skończy się szantaż USA i Ukrainy? Kiedy Polska odzyska niepodległość? Kiedy będziemy mieli normalnych polityków, nie z PiS i PO, i uczciwych dziennikarzy?

  jazmig @jazmig:
  Agresji na Ukrainę dokonały państwa zachodnie na czele z USA, finansując i wspierając banderowski zamach stanu w tym kraju. Są tam teraz natowskie wojska, a nie rosyjskie, zatem widać, kto tam jest agresorem.

  Gaetano @Gaetano:
  Że co? Że rurka jest już hybrydą i stanowi największe zagrożenie dla nato? Nie…to niemożliwe, za dużo filmów fantasy…

  tagore @tagore:
  Konflikt z Niemcami staje się przynajmniej jawny.

  https://kresy.pl/wydarzenia/morawiecki-nord-stream-2-do-bron-hybrydowa/

  lp @lp:
  O takie rzeczy powinni się szubrawcy zapytać Narodu w referendum! Miało być: „nic o nas bez nas” – a tu sprowadzają na nasz koszt kolejnego okupanta.

  bob @bob:
  jedno słowo ..ZDRAJCY … niemcom amerykanie płacą za bazy na ich terenie a my będziemy dopłacać .. a do tego dochodzi kupno broni po zawyżonej cenie reprywatyzacje (art 447) itd ..pisiaki są być mogą być w dłuższej perspektywie bardziej szkodliwe niż po w kto by pomyślał

  tagore @tagore:
  @bob Niemcy dopłacają do utrzymania baz,ale wydatki per saldo zwracają się
  dzięki powstałemu rynkowi usług.

  Yogi @Yogi:
  Wpuszczać najeźdźców i jeszcze im za to płacić. No i brać na utrzymanie jeszcze ich rodziny. Faktycznie, kto bogatemu zabroni….

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska-przedstawila-usa-propozycje-stworzenia-stalej-bazy-wojskowej-obiecujac-2-mld-zl/

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/polityka/396212-nasz-wywiad-gen-polko-zp-nato-w-polsce-ma-kluczowe-znaczenie-obecnosc-sil-sojuszu-na-wschodniej-flance-powinno-miec-staly-charakter

  Ultima Thule
  Może napiszecie, że obecność wojsk USA będzie nas kosztowała 2 mld USD https://www.wprost.pl/kraj/10127931/onet-polska-chce-zaplacic-blisko-2-mld-dolarow-za-umieszczenie-wojsk-usa.html

  z
  polko jesteś zwykłym WSIowym amatorem już wszędzie się wypowiadałeś nawet w tvn to się zdziwicie jak wam elektronika nie zaskoczy:)

  Wkrótce będziesz żydom dupę
  podcierał, panie gie’nerale.

  taa
  No wiec jak w I i II sie dogadali to w III tez sie dogadają.Wiec bez sensu sciagac USA do Polski w obawie przed Rosja ,i tak sie dogadaja ponad glowami polskich politykow.

  taa
  Zobaczcie sobie jak w I WS walczyla Rosja czy przeciwko panstwom zachodu? nie ,II WS sw to samo Stalin sie dogadal z Roosveltem i Churchilem

  r
  Dziś w Polsce, za rok w Estonii, za dwa lata w Rumunii itd.

  Aronek
  Od 1945 do 1993 roku stacjonowały u nas jedne wojska. Dzisiaj drugie. Czy to oznacza że we krwi mamy gen wasalny?

  Polubienie

 5. https://wpolityce.pl/polityka/396341-wojsko-usa-w-polsce-za-doplata-jakubiak-nawet-jesli-2-mld-usd-mialoby-to-kosztowac-to-to-bezpieczenstwo-mamy-juz-to-dobry-kierunek

  płacić Amerykanom zamiast
  tworzyć polską armię głupszego pomysłu nie słyszałem a jak sojusznik zmieni front to przed powstaniem Polin obroni nas pana 30 husarzy genialny plan jak rozbroić Polskę. Himalaje myśli strategicznej

  pawelkwasniewski@pawelkwasniewski
  Kuźwa co ty gadasz Jakubiak? Dużo taniej To może w ogóle zlikwidujmy armię i z rzeczmy się niepodległości na rzecz USA i zróbmy z siebie 51 stan z USA. Po ciu nam suwerenność przecież to same problemy i tyle kosztuje?

  eustachytofik@eustachytofik
  Budżet MON na 2018 to 41 mld PLN, czyli jakieś 12 mld USD, a my 2 mld chcemy dodatkowo (?) zapewne obetniemy naszym 2 i przekażemy żydoUSmanom. czyli polskie całe wojsko otrzyma 10-12 mld USD, a rotacyjni 2mld, czyli 20%, co piąta złotówka/ dolar na obronność pójdzie nie na polską armię. WARIACI NA WROTKACH.

  skwarek
  Koszmar, czy znów po latach odkryjemy w obcych ambasadach listy płac. Chyba jednak nie będzie nam dane , zdążą zaorać.

  Krystyna
  Lepiej zbudować własną armię! I nie zapominać o Obronie Terytorialnej. W tle ustawa 447.

  mm
  A GDZIE POLSKA ARMIA????? ZA TE 2 MLD $ JA POPROSZĘ POLSKĄ ARMIĘ. PIS TO ZDRAJCY I AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKA AGENTURA. RZYG!

  McG
  W języku ludzi kulturalnych nie ma takich słów, by skomentować te wypowiedź – nie sprzedawaj chłopie tych browarów, bo piwo warzysz super, ale co do geopolityki ….

  Box 2/2
  Ludzie którzy krytykują obecność usa pokazują że nie ogarniaja rzeczywistości albo są poprostu ruskimi trolami. USA jest i jeszcze długo będzie jedyna realna gwarancja bezpieczeństwa Polski

  Dembnik
  Obecność Amerykanów tak, ale na czas określony, w tym czasie budową polską armię. Takie kontyngenty po 5000 żołnierzy w czterech krajach to powinniśmy sami móc wystawić.

  prawda
  polityka pisu- zmniejszyli polska armie o 20 000 ludzi, sprowadzili wojska okupacyjne do pilnowania interesow ż..

  Amerykanom zamiast
  tworzyć polską armię głupszego pomysłu nie słyszałem a jak sojusznik zmieni front to przed powstaniem Polin obroni nas pana 30 husarzy genialny plan jak rozbroić Polskę. Himalaje myśli strategicznej

  Kto bogatemu zabroni
  To pomysł zaskakujący w swojej oryginalności. Przez 70 lat armia USA opłacała swój pobyt nawet w RFN i Włoszech ( krajach okupowanych ) a kraje te korzystały z tego ekonomicznie. My na opak + art 447

  Polubienie

  • jazmig @jazmig:
   Im dłużej Jakubiak jest w sejmie, tym bardziej głupieje. Polski nie obroni obca armia, ale wyłącznie jej własna. Jeżeli rezygnujemy z armii, to po co nam wroga armia amerykańska na naszym terytorium? Poddajmy się od razu Moskwie, wyjdzie to jeszcze taniej, niż amerykańskie darmozjady.

   bob @bob:
   @jazmig a najlepsze że te bazy będą gdzieś pod niemiecka granicą „nas broniły” głupi głupi ten Jakubiak niby zdroworozsądkowy facet a tu takie brednie

   donald @donald:
   Na przykladzie pana Jakubiaka widac jak wielka strata dla Polski byla utrata elit w czasie drugiej wojny swiatowej i w latach 1945-1953 kiedy to sluzby bezpieczenstwa kierowane w duzym stopniu przez Zydow zamordowaly 100-250 tysiecy Polakow a wiezily pomiedzy milionem a poltora miliona. Moze pan Jakubiak bedzie placil amerykanskim koncernom piwnym ze swojego zysku by „chronily” jego piwo przed piwem rosyjskim? Polska staje sie kundlem rzadu USA. Cena za bazy USA jest olbrzymia ( ustawa 447, utrata zdolnosci do prowadzenia niezaleznej polityki gospodarczej wobec Chin ( ktorych gospodarka za okolo 4-5 lat bedzie poltorakrotnie wieksza od gospodarki USA), wobec Rosji, wobec Indii ( ktorych gospodarka rosnie w tempie 10 procent rocznie). PS. Na poczatek proponuje by z kazdej butelki wyprodukowanego piwa pan Jakubiak przeznaczal 50 groszy wspomozenie ekspansji piwnych koncernow amerykanskich w Polsce. Jest to tansze dla pana Jakubiaka bo zamiast samemu walczcy z piwem rosyjskim bedzie mogl „walke” przerzucic na koncerny amerykanskie.

   Willgraf @Willgraf:
   idiota …zdebilał czy jak … Suwerenny Kraj buduje swoja własna Armie a nie pasie obcą !

   Antysejsmita @Antysejsmita:
   Następny farbowany lis

   UPAdlina @UPAdlina:
   A ten co? Chyba sprawdza się przysłowie, że kto z kim przestaje, takim się staje. Obracając się wśród „naszych” politycznych „elit” facet powoli schodzi na ich poziom umysłowy.

   Antymajdan2 @Antymajdan2:
   To niemożliwe! To chyba jakaś ironia? Trudno uwierzyć, że Jakubiak aż tak zbaraniał w tym Sejmie. T w takim razie po co było przeganiać sowietów – co jak co, ale swoją obecnością zapewniali nam pokój…No to może od razu poprosić całą armię Izraela, niech przyjadą z rodzinami i znajomymi, rozgoszczą się, będą nas bronić a my sobie pomieszkamy gdzieś na uboczu za jakimiś murami, całkiem bezpieczni… STARY DUREŃ!!!!

   Badyl @Badyl:
   Jakiś czas temu w podobnej konwencji wypowiedział się żurawski von grajewski nt. 4mld zł przekazanych pro-banderowskim, kijowskim władzom przez dudę. Cyt: „Powstrzymywanie Rosji musi kosztować. Odda, nie odda – warto zainwestować”.

   lp @lp:
   Skoro tacy faceci jak Jakubiak dokonują nagłej wolty (browary też sprzedał niedawno) to szykuje się jakiś mega-geszeft.

   Yogi @Yogi:
   Panie Jakubiak tracę do pana szacunek. Żeby polityk pieprzył takie kocopoły. Kto wam płaci za robienie z siebie idiotów?

   https://kresy.pl/wydarzenia/jakubiak-k15-chwali-pomysl-stalej-bazy-usa-w-polsce-za-2-mld-dol-to-duzo-taniej-niz-samemu-budowac-armie/

   Polubienie

 6. https://wpolityce.pl/polityka/396351-wegry-wzywaja-panstwa-nato-do-rewizji-polityki-wobec-kijowa-ukraina-stala-sie-tak-slaba-ze-jest-niezdolna-do-ochrony-praworzadnosci

  bogand
  …i jest taka różnica między nami, że Węgry upominają się o swoich, którym dzieje się krzywda i głośno mówią prawdę – a my ? Podkulony ogon, „ruki pa szwam” i morda w kubeł.

  Qwerty
  Brawo Orban. Ustawę o języku skrytykowaly wszystkie kraje które mają tam swoją mniejszość. Jeden z nich zrobił to ostatni i po cichu. Zgadnijcie jaki? Teraz pokłòćmy się jeszcze z Węgrami…

  Arian
  Szkoda, że Pan Orban nie jest premierem i jednocześnie prezydentem Polski. My mamy pajaców i klękaczy i zdrajców i oczywiście tchórzy. Duda to pisXda, a Morawiecki to pisXda też.

  Jamci
  Wiktor Orban pisze jak jest.

  mm
  prawda, oj święta prawda. Banderland do likwidacji. Lwów wraca do macierzy. WOŁYŃ 1943 PAMIĘTAMY.!!!

  nikt
  Jesden rozsądny i z jajami. W Polsce nie ma takiego męża stanu.

  baca
  Czy to jest nieprawda?

  Kolo
  Skopana i odepchnięta przez wszystkich Ukraina może stać się naprawdę groźna , gdy zdecyduje się pójść drogą Kim Dzong Una i zbudować sobie bombę. Mimo wszystko lepiej mieć Ukrainę po swojej stronie

  Orban znowu na pasku Kremla
  Węgrom nie zagraża Rosja i mają gdzieś Ukrainę, nasza sytuacja jest diametralnie inna. Nic nam dobrego nie da poniewieranie Ukrainą. Strofowanie Ukrainy tylko pogorszy sytuację mniejszości węgierskiej

  Box
  Czyżby w Moskwie ktoś pociągnął za sznurek? Pytanie o ukraine to pytanie czy chcemy mieć 40mln Ukraińców po naszej stronie przeciwko Rosji czy 40mln mięsa armatniego w rękach Kremla przeciwko nam

  olo
  Takie sformułowania były przed rozbiorami kierowane do polski i w podobny sposób argumentowane , to jest niebezpieczne. Pozdrawiam.

  Polubienie

 7. https://kresy.pl/publicystyka/schemat-warszawy-bruksela-zla-waszynton-dobry-nie-jest-logiczny/

  zefir @zefir:
  Polska winna trzymać się z daleka od pomysłów stałych amerykańskich baz na jej terytorium. Żadna ussmańska baza w krytycznej sytuacji Polski nie obroni, przeciwnie Polsce zaszkodzi. Polska winna nie prowokować i trzymać się neutralnej postawy, rozwijać relacje gospodarcze tak z Rosją jak z ussmanią. To żaden paranoiczny pomysł.Wpierdzielanie się Polski w obronę baderlandu, popieranie jego antypolskiego zbrodniczego banderyzmu, to najgorszy dla elementarnych polskich interesów pomysł, również ze wzgłędu na pamięć polskich ofiar bestialskiej ukraińskiej swołoczy, zatwardziały genetycznie antypolonizm kierowników ukraińskiej polityki gloryfikujących i naśladujących bestialskich Polaków morderców.

  Polubienie

 8. https://wpolityce.pl/polityka/397088-rzad-szykuje-ulatwienia-dla-imigrantow-pozwolenia-na-prace-na-5-lat-filipinczycy-i-wietnamczycy-traktowani-ulgowo

  ollo
  No to szabesgoje wzięli się do pracy! Słowiańskie bydło idzie do rezerwatu, a przybywają Azjaci. Daniels, Schudrich i Azari codziennie smarują nam twarze swoim kałem. Jest się z czego cieszyć.

  OP
  Podnieście wypłaty to wrócą Polacy pracujący teraz w Anglii czy Niemczech

  Narodowiec
  POLACY muszą za chlebem wyjeżdżać na obczyznę, a tu sprowadzacie emigrantów którzy będą pracować za głodowe stawki. To jest dopiero myślenie.

  Gość
  Może w końcu ktoś pomyślałby o Polakach

  Anna
  Wietnamczycy w dużej mierze nie integrują się, tylko tworzą np. w warszawie swoje społeczeństwo równoległe. Fakt, że są mało konfliktowi. Rząd chce ich więcej, a Polacy mają wyjeżdżać za granicę??

  Historia uczy
  Turcy też przybyli do Niemiec na 5 lat. Wy pisowcy macie się zajmować interesem Polaków a nie interesem międzynarodowych koncernów.

  ww
  Więc będzie tak – pracodawca do Polaka – „chcesz podwyżki ?Chyba cię pogięło ! Na twoje miejsce mam dziesięciu Wietnamczyków !” Miłego dnia „dobra zmiano ” – wybory już za rok z okładem !

  adamW@adamW
  Poparcie leci w dół, to trzeba małymi krokami budować nowy elektorat. A statystyczny Polak nigdy nie będzie mógł zarobić godnie. Bo im o to właśnie chodzi. Masz zarobić tyle, żebyś pracował i płacił podatki. Raz na cztery lata masz iść na wybory. I wybierzesz każdego gnoja, który obieca ci, że rzuci jakieś pińćset do tej twojej marnej wypłaty. A potem i tak podwyższą ceny i wprowadzą nowe podatki, także tego pińćset nawet nie odczujesz. Ale bez tego pińćset miałbyś jeszcze gorzej, więc i tak dalej będziesz wybierał takich skxxxxsynów, co obiecają, że ci do tej bidy dołożą. Do tego niszczone rolnictwo, Polska montownią Europy, przymus szczepień, obce wojska, które będziemy dofinansowywać zamiast dawać na własną armię, wiernopoddańcza polityka wobec Usraela – jak poskładamy wszystkie klocki do kupy, to wychodzi nieciekawy obraz sytuacji – tak jak tu ktoś napisał – Polacy do rezerwatu.

  Anna
  Polityka imigracyjna, zmiana struktury społeczeństwa, bo nie liczmy na to że wyjadą, to powinna być nie sprawa „uzgodnień międzyresortowych”, tylko kwestia dyskusji ze społeczeństwem i referendum.

  Kaczor swego czasu w Sejmie
  zarzucał PO brak konsultacji ze społeczeństwem w sprawie imigracji. Teraz po cichu, bez pytania Polaków o zdanie robią to samo.

  kOlo
  Wy platfusowe klony, tylko inaczej – wprowadzić ułatwienia dla wracających Polaków, typu nie ma pytań o podatki, skąd są pieniądze – o ile płacili podatki za granicą zamiast importować obce kultury!

  do ..
  A dlaczego my Polacy mamy wybierać „z dwojga złego”?Ja się na to nie godzę. Mało Polaków wyjechało za granicę i mogliby wrócić i tworzyć siłę polskiego państwa? Czy rząd zrobił coś, by chcieli wracać?

  Ja
  Ech… A przecież mowili że imigranci be, choroby i pasożyty roznoszą… szybko zmieniają zdanie hehe

  wiernychoral
  nastepny. synek tatusia, co kocha towarzyszy radzieckich

  zaczyna sie
  No to, tylnymi schodami wpuszczamy emigrantów ? Nie boimy się ich konturowości innej niż katolicyzm? Za niedługo będą mieli podobne apetyty jak Ci w Niemczech, Belgii czy Francji. Wprowadza nam Unia?

  Polubienie

 9. http://kronikihistoryczne.blogspot.com/2018/06/jak-historia-lubi-sie-powtarzac.html

  niedziela, 3 czerwca 2018

  Jak historia lubi się powtarzać

  Czy potrafimy wyciągać wnioski z historii, na dziś wygląda, że nie.

  Finansujemy Pentagon

  Ad Arma
  Published on Jun 3, 2018

  Rafał
  Jak nie pod ruskim butem, to pod amerykańskim. Amerykanie mydlili Nam oczy, że jeśli Nasi żołnierze będą walczyli w Iraku i Afganistanie, polskie firmy będą czerpały profity na okupowanych terenach. W zamian za to, Nasi „przyjaciele” są zaniepokojeni, jak uchwalamy Ustawę o Dobrym Imieniu Polski (że Polska nie brała udziału w holokauście) i nie zniosą Nam wiz, bo jesteśmy im potrzebni tutaj – ja nie mam wątpliwości po co. Jesteśmy w strefie zgniotu – gdyby ktoś jeszcze nie wiedział o co chodzi.

  Jan Kowalski
  Tyle, że to nie jest wina Amerykanów. Polskie rządy działają na zasadzie, że będziemy robić dla Amerykanów wszystko co będą chcieli za darmo, a oni nam potem z wdzięczności zbudują imperium. I Amerykanie początkowo nawet chcieli, żeby tu była jakaś siła, ale nasze „elity” sprawę pokpiły. No to dlaczego Amerykanie mają nie korzystać z tego, że Polska sama rozkłada nogi? A, że nie znieśli wiz to dobrze.

  Filip Golarz
  6:18 Krzyżaków też sobie sprowadziliśmy. Nie tak dawno, w 1989 roku żegnaliśmy wojska radzieckie opuszczające Naszą ukochaną ojczyznę, oni mieli pomagać bronić Nam socjalizmu, teraz za to będziemy umierać za amerykańsko-żydowski kapitalizm.

  kwestionariusz1
  Ruskich żegnalismy w 1993 roku sam jako dziecko żegnałem ich na peronie w Legnicy. A teraz PISożydy sprowadzają kolejnego okupanta.

  ksztyrix
  Filip Golarz Gdzie w Polsce (albo choćby na świecie) masz kapitalizm? (((PiS))) zwiększa socjalizm na pełnej piździe, nie zdziwię się jak kolejnym pomysłem będzie przydział chleba na kartki

  kwestionariusz1
  Gonimy Wenezuele

  Marian Stulej
  Ktoś ich wybrał… mało, nadal popiera i wybierze znowu choćby paliwo było za 10zł. To jest dopiero dramat.

  Piotr Kardacz
  3.40 przepraszam ale zeby bolą jak się słucha naszych polityków. Robimy interesy życia rujnujac budżet armii żeby panowie zza oceanu byli zadowoleni. A czy niemcy przypadkiem nie dostają od usa pieniędzy za amerykanskie bazy na swoim terenie???? Czyżby to plotka?????

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/398589-europa-sie-budzi-pierwsze-deportacje-radykalnych-imamow-i-zamkniecie-meczetow-w-austrii

   lewactwo to syf
   i co kłamcy z przekupnej Brukseli? będą sankcje? sprzedawczyki komusze. bierzecie od sorosa i gazpromu podłe miernoty. niszczycie europę i świat dla własnych interesów / kasy! wasz czas sie kończy

   Polak potrafi
   I co wielka zakłamana Europo znowu Polacy to ruszyli . CO. KE ? co UE i kto za to odpowie ?

   realistka
   Wreszcie nadchodzi OTRZEŹWIENIE i dzięki za to Bogu..Nie wystarczy wywalić imamów,zburzyć te meczety żeby ślad po nich nie został na terenach najechanych przez NICH…A GNIAZDO tego nieszczęścia w PE.

   Chwalba
   Problem będzie trwać lata . To ich problem , że okazali się takimi głupcami . Szczególnie Merkel

   d
   a co na to UE ? przecież to brak tolerancji…. sankcje natychmiastowe!

   bliźniaki
   To kolejny, wielki sukces nasze Partii i Jej Wielkiego Przywódcy i Genialnego Stratega.

   https://wpolityce.pl/swiat/397463-george-soros-o-imigrantach-naplywajacych-do-wloch-moga-wzbogacic-kraj-i-przyniesc-mu-korzysci

   dr Łotson
   Liczę na prorocze słowa Sorosa „Unia może się się rozpaść”

   Czarek
   Weź sobie paru do domu, niech ci wzbogacą twój tyłek oblechu.

   elo
   Plan Marshalla dla Afryki ? chyba jakieś jaja, toż oni wszystko przeżrą, albo dyktatorzy miejscowi rozkradną, jak Soros taki cwany to niech ich finansuje, ciekawe jak długo mu kasy wystarczy.

   belzebub
   to może by tak wzbogacić izrael i usa ?

   zgreda
   Imigranci mogą wzbogacić kraj ? !!! Hahaha ! Ale jaja ! Widać aż nadto jak wzbogacają, gdzie się pojawią tam brud, syf, napady i gwałty ! Takie to wzbogacenie !

   Zeb 37.248.120.*za godzinę
   FILANTROP???? A cóż takiego zrobił dobrego ten moralny dywersant?

   anna
   heheheeeee ubogacanie się odbywa: gwałcą, grabią, gangują……

   Cziko
   A może dadzą radę przez rok posprzątać. Ja kibicuję.

   no problem
   No co za problem panie Soros- „filantropie” wyasygnować jakis miliardzik dla tych „wzbogacajacych” imigrantów we Włoszech??

   Ktoś
   Słusznie powiedział, że Włochy mogą zaszkodzić wartościom UE – czyli neomarksizmowi i poprawności politycznej.

   zorro
   „ess 176.221.120.*wczoraj Stary ,obleśny dziadyga ciągle chce mącić światem.” On nie mąci on zwodzi, kłamie, oszukuje. To osobnik walczący z Panem Bogiem, ale się zdziwi po śmierci jak go bies capnie.

   olon
   Oni każdego dnia ubogacają swoim analfabetyzmem, nieróbstwem i głęboko zakorzenionym „sposobem bycia” objawiającym się grabieżami, gwałtami, gangusowaniem i silną alergią na przyzwoitość i pracę.

   KON.
   Jak taki milosierny, to niech odda swoje miliony glodujacej Afryce.

   kazioo
   Gębę ma wredną tak jak i charakter

   angus@angus
   „Unia Europejska powinna wypłacić Włochom odszkodowanie za docierających tam imigrantów. W ten sposób imigranci mogą wzbogacić kraj i przynieść mu korzyści większe niż będzie kosztowała ich integracja” – no paczpan lobbysta cudzymi pieniędzmi – nasze koszty, ich zyski, a Sorosa przede wszystkim…

   pol
   Wysłannik szatana.

   Zadra1@Zadra1
   co za belkot! dziadzie jeden, powiedz w koncu co to sa te twoje „wartosci EU”. Czemu nie wspomozesz bezposrednio Afryki…!!?

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.