737 A jednak! Szef MSZ odpuszcza i przyznaje: Potrzebna jest pilna korekta ustawy o IPN, czyli jak pięknie miękną polskojęzyczne obrzezane siusiaczki


autor: PAP/EPA

q
To jest upadek państwa Polskiego.

marduk
PIS-partia interesu syjonistycznego!!!

analityk
Pachołki żydoskie, dokładnie tak. Wstyd.

dee
Czy ja sie doczekam kiedys polskiego rządu? Pachołki zydowskie…

ahador
Czyżby amerykańskie wojska broniły w Polsce interesów żydowskich?

www
Uporczywie pytam: po co nam ustawa nakazująca traktować Grossa jako historyka, do tego „światowej sławy”, a jego łgarstwa jako „badania naukowe”?

xy
I co tutaj zmieniać w tej ustawie? Chyba usunąć zapis o „artystycznej swobodzie”! No ale poobjeżdżali do Izraela i US i bronić Polski i Polaków tam zabronili. Pany każą sługusy, Gowiny itp..,muszą.

m
Hahahaha Wkrótce się dowiemy że potrzebna jest pilna korekta granic Polski.

witekgl@witekgl
Chłopcy z Krakowa jak zwykle są skłonni do „daleko idących kompromisów”, czyli do dawania D.

verum@verum
„„Trzeba zrobić gest”… Panie Czaputowicz, zgadzam sie, gest Kozakiewicza!!!

https://wpolityce.pl/polityka/398710-a-jednak-szef-msz-odpuszcza-i-przyznaje-potrzebna-jest-pilna-korekta-ustawy-o-ipn

A jednak! Szef MSZ odpuszcza i przyznaje: Potrzebna jest pilna korekta ustawy o IPN

opublikowano: 4 godziny temu · aktualizacja: 3 godziny temu

Szef MSZ Jacek Czaputowicz zgodził się w sobotę z opinią, że potrzebna jest pilna korekta ustawy o IPN. „W stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem jest to problem, należy zgodzić się, że tutaj należy pewną decyzję podjąć” – powiedział minister.

Czaputowicz był pytany w sobotę w radiu RMF FM, czy zgadza się z opinią wicepremiera Jarosława Gowina, że potrzebna jest pilna korekta ustawy o IPN.

Myślę, że tak, trzeba się zgodzić z tą opinią. Premier Jarosław Gowin spotyka się z politykami w Stanach Zjednoczonych, w Izraelu i zdaje sobie sprawę z tego, że ta decyzja jest potrzebna, byśmy określili nasze stanowisko, bo jest ciągle pewna nieufność zaniepokojenie tą sytuacją”

— odpowiedział minister.

W stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi i Izraelem jest to problem, tutaj należy zgodzić się, że tutaj należy pewną decyzję podjąć, pan (wice)premier Gowin ma tutaj dobre rozeznanie”

— podkreślił minister.

Trzeba zrobić gest i to zresztą się dzieje, prezydent odesłał ustawę do TK”

— zwrócił uwagę minister. Jak ocenił, ustawa o IPN wpływa na klimat rozmów z Amerykanami.

Czaputowicz powiedział, że planowana na ten rok wizyta prezydenta w Stanach Zjednoczonych powinna dojść do skutku krótko po wakacjach.

Szef MSZ był pytany o wypowiedź przyszłej ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która występując przed komisją spraw zagranicznych amerykańskiego Senatu pytana, czy wie, co się dzieje w kwestii antysemityzmu w Europie Wschodniej, odparła: „Tak. Niestety zostało to wywołane niedawno przyjętą ustawą o Holokauście”.

Czaputowicz przypomniał, że główna część wypowiedzi pani ambasador o Polsce była pozytywna.

Doceniła znaczenia Polski, jej pozytywny wymiar  historyczny”

— zaznaczył.

Natomiast to była nieszczęśliwa wypowiedź, myślę, że był to skrót myślowy i mogło to też wynikać z niezbyt jeszcze pełnej wiedzy dotyczącej sytuacji, która ma miejsce w  Polsce. Na pewno było to nieuprawnione stwierdzenie”

— dodał.

Na pewno nie można łączyć ustawy o IPN ze wzrostem antysemityzmu w Polsce, bo czegoś takiego nie ma, natomiast ustawa amerykańska – JUST Act, która chce uprzywilejować grupę obywateli polskich w tym wypadku żydowskiego pochodzenia, ponad innych Polaków, może spowodować wzrost niechęci do takiego nierównego  traktowania”

— ocenił szef polskiego MSZ.

Według niego to raczej amerykańskie działania mogą doprowadzić do protestów wobec nierówności.

Uchwalona przez Sejm w styczniu nowelizacja ustawy o IPN zakłada m.in., że każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, będzie podlegał karze grzywny lub do trzech lat więzienia. Taka sama kara grozi za „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni”.

Przepisy te wywołały krytykę m.in. ze strony Izraela i USA. 6 lutego prezydent Andrzej Duda podpisał znowelizowaną ustawę, a następnie w trybie kontroli następczej skierował ją do TK. Prezydent chce, by Trybunał zbadał, czy przepisy ustawy nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa oraz, aby przeanalizował kwestię tzw. określoności przepisów prawa. Zmienione przepisy obowiązują od 1 marca.

PAPA/mall 

TKt48
Jak to było w „Potopie”? „Szwecją już jesteśmy, nie Polską”. Pewnie, wycofajmy się ze wszystkiego od razu najlepiej, tchórze. Przy takich pajacach Polska ma się zdobyć na suwerenną politykę???

a
Polska leży i kwiczy przed żydami. Tak wygląda, jak się uzależniamy od jednego sojusznika (USA). Oni mogą uchwalać sobie ustawy 447, a my swoich nie. Za rok wybory i po PiSie.

meksyk740@meksyk740
Pialem wczesniej ze kazdy wyjazd do Izraela politykow slabych, sprzedajnych, przynosza same klopoty Polsce i budza niepokoj . Teraz mamy na to dowod ; najpierw jazda, potem zmiana ustaw taka mamy elite. Teraz bedziemy wiedziec jak glosowac .

kilim
Ten zmieniony rząd PiS sam sobie robi wrogów.

arizona
padanie na twarz przed najbardziej zaklamana nacja na swiecie.iWstawanie z kolan t o fikcja

OLI
Od 2001 popierałam PiS. Czas sobie powiedzieć, że ta partia to grabarze Polski, i nie nadaje się do niczego więcej. Amen.

sw
Podobna ustawa w Izraelu nie powoduje nieufności, skutecznie realizuje interes narodowy.. ale w Polsce już nie..Dziwny jest ten świat

rt
Żydzi piszą nam ustawę o IPN , Timmermans ustawę o sądach – ŻEGNAJ PISIE !

z kolan na twarz
leżymy plackiem. płacimy zbyt wysoką cenę. mamy zostać obarczeni zbrodniami niemieckimi i ustawą 447 w zamian za bazy NATO/USA w PL. WON!

Korekta? Tak, ale rządu!
Potrzebna jest pilna korekta składu osobowego rządu. Powrót B. Szydło i Macierewicza oraz wykopki żydowskiego lobby, które na klęczkach realizuje żydowski projekt Polin.

Jan
To już totalna porażka . Od chwili kiedy Duda przejął rządy Polska sięga DNA ! Precz z Duda i jego POkomunistycznym obozem z dużego pałacyku. Dość POniżania Polaków.

Marek
A może społeczeństwa byście się spytali? Głosowałem na PiS i nie zgadzam się ze zmianami w ustawie o IPN. Oj PiSie, Narodowców u władzy nam trzeba. Straciliście mój głos za tchórzowskie posunięcia.

hańba po wszystkie czasy
Wycofanie się z obecnego zapisu, który wbrew żydowskiej wrzawie, nie ogranicza wolności wypowiedzi, to realizacja interesów żydowskich, a nie polskich , rząd ugina się pod dyktatem.

chem
łudziłem się, że coś się uda uratować z dobrej zmiany. Poraża służalczość

gość
Dość ustępstw wobec obcych państw. Albo jesteśmy suwerenną Polską, albo podnóżkiem innych

Ironista
Pan Czaputowicz przechodzi z groteski w tragizm.

Cghhj
Czy pis nie rozumie ze to jest jego koniec. Czekalam co zrobia z ta ustawa przed wyborami i wiem co robic. Tylko na kogo teraz glosowac?

dada
Należy zamienić Rząd na POLSKI I ZACZĄĆ ŻYĆ NORMALNIE. Tak być nie może. Mosad w Polsce precz. Koniec tzw wycieczek Oświaty Iz. za polskie pieniądze. Film Zniesławienie co tydzień w TVP1

OLI
„Genialny strateg” zwodził nas skutecznie. Jak przyszło do podpisywania ostatecznej kapitulacji – zwiał do szpitala. Nie ma PiS, nigdy go nie było. To był wykreowany fantom.

c
A Kaczyński leży sobie i udaje chorego. PiS nie istnieje, to było od zawsze żydowsko-amerykańskie ugrupowanie.

gość
Wszystkie obce państwa piszą nam ustawy o sądach, o IPN, o energetyce i tak dalej. A gdzie jest Polska i Polacy. Koniec już z ingerencją w sprawy polskie

Goj musi służyć
By żyło się lepiej w Polinie. Palma judei w centrum Warszawy wszystko mówi kto nami rządzi!!!

kilim
Czy USA i Żydzi robią jakiekolwiek korektyw wobec Polski i Polaków choćby w nauczaniu historii ? NIE robią żadnych korekt, a tylko żądają i nakazują. Zmiana ust. o IPN – podległość lobby żydowskiemu.

sas
To było do przewidzenia , pejsy rządzą , w następnych wyborach nie głosuję na tchórzy.

Ilona Polka
Agenci żydowscy nie spią. ZROBIA WSZYSTKO, ABYŚMY JEDNAK BULILI ZA NIE SWOJE GRZECHY.

vc
Brak mi sił i słów, by komentować te absurdy dalej. W następnych wyborach PiS traci większość i wtedy to Kukiz’15 rozdaje karty a jak PiS nie zgodzi się na koalicje z nimi to niech idzie do PO – POPiS

frenk
I znów mamy ustępować? A nas inni mogą szkalować? Tego już za wiele!!!

ppz
Umysłowi i fizyczni niewolnicy…i to kogo? Izraela… Za 30 szekli…was kupili?

do wymiany
Jak tak dalej pójdzie, to nie tylko kamienice, ale ulice i kolejne miasta nie będą nasze . Konieczna jest korekta składu rządu z wiernopoddańczego na POLSKI, który zadba o POLSKI INTERES NARODOWY .

Sławomir
Tak się przegrywa wybory, na najbliższych zagłosuje na PO, złodzieje i chamy ,ale nie ukrywali faktu tego tak jak PiS

Dodo
To dopiero wywoła falę antyżydowstwa…

gosc
Filosemickie strusie nie maja odwagi przeciwstawic sie zadaniom zydowskim i oczywiscie rozedadza Polske kazdemu oszustowi a nas Polakow utopia w lyzce wody aby tylko utrzymac swoje wygodne POsadki!!!

fruzia
Zmiana prawa pod naciskiem obcych mocarstw to brak suwerenności, hańba i powtórka z rozbiorów. My tej ustawy nie możemy zmienić. Proszę ją wycofać. Poczekamy na zmianę rządu w Polsce, USA, Izraelu

ryt
To nie trzeba było wymachiwać szabelką. A teraz? Żenada.

Ela.
Czaputowicz, żadna korekta!!! Ustawa o IPN jest wspaniała! Żaden Żyd nie będzie mieszał Polakom! Jesteśmy suwerenem!!!

OLI
Kaczyński ma dobrą rękę do lansowania coraz to nowych zasłańców. Ten ostatni wynalazek (Mateuszek opowiadający różne wizje) przewyższył wszystko, co było.

beret
Rząd który zmienia swoje ustawy pod presją obcych państw jest rządem tchórzy. To zniewolenie. Od teraz można przypuszczać że KAŻDA „polska” ustawa będzie korektowana w Izraelu albo USA.

Janek
Czyli ustawa która miała karać za oszczerstwa w sprawie Holocaustu, de facto sprawi że przyznamy racje tymże oszcercom. Takiego gwna to nawet PO nie stworzyło. Dramat

fruzia
W zamian za wycofanie ustawy pod naciskiem oni wycofają Mosbacher i Azari. Na ambasadora przyślą Polonusa i przyjaznego nam ortodoksyjnego Żyda, może być rabin. Też musimy mieć tam swoich ludzi.

mikesz
Boże, tak brakuje rządu Pani Premier Beaty !!! Mieliśmy odważną polską premier. Bankster z Czaputowiczem wszystko niszczą!!

wstyd i hańba
„Trzeba zrobić gest…..” . Dokąd będziecie robić te wiernopoddańcze gesty i czołgać się na kolanach ? Aż oddacie całą Polskę pod żydowskie panowanie ? Tacy z was patrioci!?

bgna
i to się nazywa dobra zmiana, klękamy przed jelopami lewackimi z Brukseli, a teraz przed żydkami, Kaczyński milczy, Morawiecki zastąpił stanowczą Szydło i KLAPA

normalny
PiS podąża szybko do upadku, i dobrze. Antypolską partię (podobnie jak PO) należy wyeliminować z życia politycznego. Kaczor i jego sitwa to zwykli szabrownicy!!

ojojoj
polski rząd i jego premier to wstawanie z kolan? kto wymyślił taki slogan? Morawiecki minal się z powołaniem-bajkopisarz-to jego docelowe powołanie

beret
Ten cały rząd powinien być poddany narodowej korekcie bo tylu dup co on nie wylizał nikt !!!

UW
Unia Wolności w całej krasie. Weto i ukręcenie sprawy, bo zagranica tak chce. ZDRAJCY. Prawicowy elektorat ma dość.

sdf
PO sprzedawało Polskę kawałek po kawałku Niemcom, a PiS to za jednym razem sprzedał całą Polskę żydom.

charry
Trzeba zadać sobie smutne pytanie- ile z PIS-u zostało w PIS-ie?

już oficjalnie
Mówi żydówka do Polaków! wyście nas wybrali jak wam się nie podoba to możecie wyjechać my potrzebujemy mieszkań my musimy wziąć wszystko w swoje ręce  https://www.youtube.com/watch?v=MV0zY_795qg 

wiks
Czyli dalej leżymy na łopatkach a nie wstajemy z kolan jak to określała Pani Szydło nic się nie zmieniło chłopy w rządzie bez jaj!!

mich
gacie opadły mamy do wyboru kondominium amerykansko izraelskie lub niemiecko franucskie dostwo ma się dobrze za Twoich rządów!!! A gdzie Polacy???

q
Tusk i Kaczyński niczym nie różnią się, jeden sprzedawał nas niemcom, a drugi sprzedaje nas żydom.

o jo joj
Obywatele niemieccy byli pod dużym wrażeniem wystąpienia premier B. Szydło w K.E. , jej merytorycznymi wypowiedziami i stanowczością KOMU TO PRZESZKADZAŁO ?????????

OLI
A Kaczyński rozchorował się na nogę i udaje, że o niczym nie wie. Czas odejść z polityki, możliwości oszukiwania elektoratu tym razem naprawdę się skończyły.

JUDASZ
To polaczki wstalista juz z tych kolan, czy nadal klenczycie przed swoimi bozkami z USA?

Komuchy muslimy i faszyści won
A może powołać radę żydowsko-niemiecką do opiniowania regulacji prawnych w Polsce? Czy ktoś tu przypadkiem nie zwariował?

Marek
Czy wasal spytał się suwerena o zgodę na zmianę decyzji? Jeśli nie to mamy do czynienia z niepolskim rządem.

Dorian
HANBA! Po stokroć HAŃBA! Na szubienicę z tymi zdradzieckimi kundlami! Bohaterowie z NSZ czy WIN zlikwidowaliby was kundle co do jednego za tak perfidną zdradę!

tom
no to pis przegra wszystkie wybory, nigdy nie zaglosuje na zgraje ,ktora nie zostala przez nas wybrana, zostalismy oszukani j.k. od poczatku robil cyrk z beata szydlo, nie chcial jej na premiera, oszustwo

..
Polska to jest nasza ”piaskownica”!!! to NASZ KRAJ!!! rzad powinien głośno i wyraznie to wykrzyczeć ; jak nie unia to stany czy my jesteśmy jakąś republiką bananową

Kamil
Wstajemy z kolan padajac na twarz. Rekonstrukcja daje pierwsze owoce. Dalszy brak odwagi doprowadzi do Trybunalu Stanu liderow IV RP. UD, wewnatrz Dobrej Zmiany, robi swoje.

POldek
czyli co? – żydzi i inni niedouczeni będą dalej mogli pisać kłamliwie i obraźliwie o POLAKACH i o POLSCE, pisać i mówić fałszywie o historii POLSKI – My Polacy się na to nie zgadzamy panie Czaputowicz

osz
Taki bezradny Czaputowicz i Gowin prowadzą politykę zagraniczną? A niech ich szlag trafi za to lizusostwo. Polacy tego nie chcą, nie dociera to do Rządu? Czujemy się opluwani, poniżani i zdradzeni

kOlo
zdrada. wiemy juz na kogo NIE głosować za 17 miesięcy!

mm
Korekta – czyli możemy bezkarnie być obrażani?

Polak
Pisowska dyplomacja he he he . Z czego trzeba sie jeszcze wycofać ? Pisowska dyplomacja to amatorszczyzna przynosząca tylko szkodę Polsce

Andy@Andy
Bardzo bełkotliwe to jego tłumaczanie (pana ministra). Bądźcie pewni że wyborcy to dostrzegają i PiS zapłaci za to w przyszłych wyborach do Sejmu. Może już nie być samodzielnej większości, a to oznacza koniec zmian.

ada
No i mocodawcy PiS od „kelnerów” postawili chłopców do pionu. Komenda wydana, mają się wycofać, bo kto inny dostanie mandat od WIelkiego Brata na rządzenie Polską. Tak to działa (niestety).

PiS ustępliwy jak PO
Reprywatyzacja leży,a my zmieniamy ustawę o IPN, żeby zapłacić 300 mld zł jakimś prywatnym organizacjom żydowskim? Już nie wiem co gorsze dla Polaków: mafia VATowska za PO, czy Czaputowicz i inni ugodowcy

xd-c
No to teraz TK już wie co ma napisać. To 100 lecie odzyskania niepodległości to kpina. Mój patriotyzm został właśnie okrojony do granic…. posesji. Polacy zostali kolejny raz oszukani.

Zybi
Niestety, pozostaje głosować na Narodowców. Nie ma innego wyjścia.

Konrad
Jaka korekta ?! Co konkretnie chcecie pod presja Zydow w tej polskiej ustawie zmienic ? Gowin i Czaputowicz, pamietajcie, ze macie obowiazek sluzyc polskim wyborcom, sluzyc Polsce a nie Zydom !!!

Narodowiec
PiSie zdradziłeś POLAKÓW

gh
PIS zaczyna politycznie zrównywać się z PO. Jedni i drudzy robili łaskę zagranicy poddając się jej władzy.

jagna
Co jest niejasnego w tej ustawie, to nijak nie mogę się doczytać. Wszystko proste i jasne. Hektolitry krwi przelane za POLSKĘ, a teraz znowu kundle szczekają.

abc
Na kolana, chłopcy. Na kolana! Niżej, niżej!

zuzol@zuzol
Zdrada państwa i narodu polskiego. Jeżeli klękanie przed Żydami jest warunkiem protekcji amerykańskiej, to należy sobie dać spokój z Ameryką. A może nikt nie miał odwagi zapytać amerykanów , czy ten warunek jest konieczny? Przyjaźń na kolanach nie jest przyjaźnią, tylko wasalstwem. Pytanie tylko co w zamian? Ano, może się przeprosić z Putinem? Za czasów ZSRR Polska się Żydom nie musiała opłacać, ani nie była obwiniana o holokaust.

Narodowiec
Płakac się chce, PiSowscy Żydzi co wy robicie??????

to jest temat
Pilna korekta ustawy o IPN? przed wydaniem orzeczenia TK. Gowin na „kolanach” przed „szczególnymi” Amerykanami a Czaputowicz mu wtóruje . Nie delegujcie Gowina do Ameryki i Izraela!

kOlo
zdrada. wiemy juz na kogo NIE głosować za 17 miesięcy!

i
Odwołali B.Szydło , Waszczykowskiego, A.Macierewicza, by tacy wrogowie Polski- pseudo Polacy mogli rządzić. Przy takiej anty- polskiej polityce usuną ICH z list wyborczych .

saga
jeszcze podręczniki historii pozmieniajcie tak by Żydzi byli zadowoleni ! Kto blokuje Jedwabne ? zamiast w tę stronę pójść do robicie całkowity odwrót!

zosia
Dlatego wyrzuciliście Waszczykowskiego, potrafiącego w Izraelu powiedzieć twardo, jakie jest nieugięte stanowisko Polski w tych sprawach. Róbcie tak dalej !

kowol
Korekta ustawy o IPN, potrzebna Żydom do szwabienia Polski, bo Polsce żadna korekta nie jest potrzebna a oni przygotowują sobie Polskę do walnięcia pięścią w jej głowę i to cała filozofia Mośków.

Andrzej67
Wywalić w końcu dyletanta Jakiego z rządu, autora tego bubla prawnego!!!

Ech
Co z tą cenzurą? Trudno tu już cokolwiek napisać bez nakazu poprawy tekstu. Nawet bez słów uznawanych za obraźliwe.

mosze
trzeba taktycznie skorygować ustawę o IPN, a jednocześnie kompletnie zamknąć finansowanie dla organizacji żydowskich, zamrozić wszelkie stosunki, maksymalnie utrudnić papierologią wjazd wycieczek itd.

pp
To jakieś kpiny? Może od razu oddajcie Polskę Żydom i nie będzie problemu. Powiedzenie „my weźmiemy kamienice wy pójdziecie na ulice” zmaterializuje się. Mam nadzieję że w POLAKACH jest siła i rozum.

gosc
Czy Żydzi już przekazali odpowiednie zapisy. Ustawa IPN miała bardzo istotne znaczenie, bo chroniła nas przed roszczeniami i broniła prawdy historycznej. Społeczeństwo polskie jest manipulowane.

monika
A w kórym punkcie trzeba zmienić? Może dopisać od razu że Polacy są winni holaocaustu. No, dalej Panowie, powiedzcie Polakom, że się zagadzacei na lizanie żydowskich …..

dr.R.Czaskoski z Krakowa
Polacy, PISowcy, po co wam Metro w Warszawie, skoro mamy U-Bahn w Berlinie. Macie PISowską gigantomanię? Jesteście przez PIS ogłupieni? Ile to kosztuje, kto to policzył?

kl
Niech już ten cały pis oszczędzi Polsce wstydu. Kaczyński ze strachu przed kompromitację uciekł w chorobę a żydowskie szabesgoje przygotowują grunt na powrót żydostwa do Polin.

św.NH
Kolejny przejaw słabości wobec obcego kapitału. Wyniosą go z biurkiem i nie zauważy!

W natarciu
Gieremkowszczyzna w natarciu. To genialny plan PiS.

zosia
Zmieńcie i koniecznie napiszcie, że my naród polski jesteśmy i byliśmy mordercami Żydów a później im zapłaćcie i wszystko oddajcie. Płaciliśmy im od 89 r.to dalej możemy.

saga
zadowolicie Żydów to Polaków będziecie mieć przeciwko sobie – powierzono Wam sprawy polskie nie żydowskie !

co jest grane?
Jezeli PiS zmieni ustawy bo tak sobie zyczą żydzi i UE prawo,to niech Kaczyński już nas nie prosi by zaufać kolejny raz.Ja już nie zaufam.Czy my napewno jesteśmy w wolnym kraju?Mam wątpliwości

Konrad
Gowin i Czaputowicz ukrywali przed Polakami, ze sa szabesgojami.

mikesz
I teraz widać dlaczego odwołano Premier Szydło. Po prostu poszła za daleko w obronie interesu Polaków i osiągnęła przy tym ogromną popularność. Tak nie mogło być żeby Polacy mieli swoją panią premier

…..


acek Czaputowicz. Fot. Sebastian Indra, MSZ, flickr.com

jwu @jwu:
Słuchając tego pana powyżej, zastanawiam się po co USA i Izraelowi ambasady w Polsce ?

uvara @uvara:
@jwu nie ty jeden, ten człowiek zdaje się reprezentować głównie USA, Izrael i Ukrainę.

murzynio @murzynio:
Nigdy więcej PiSu. To są pojeby.

tagore @tagore:
I tak Sejm udowodnił by brak suwerenności Polski i kształtowanie polskiego prawa pod potrzeby Izraela i organizacji Żydowskich z USA. Wobec tej presji powinniśmy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Traktowanie przez USA swoich istotnych sojuszników ,np Egiptu czy Turcji powinno dać naszym pupciom wołowym do myślenia.

zefir @zefir:
Trudno mi przesądzić, czy to przedwczesna skleroza, czy wrodzona ciapowatość szefa MSZ powodują , że jest nielogiczny-może to objaw psychicznego skundlenia. Nie jest moim zamiarem kogokolwiek obrażanie, szczególnie w jego nieszczęśliwym stanie, ale nie pozwolę sobie na świadome antypolskie ministra pogrywanie. Otóż min Ciaputowicz z jednej strony wywodzi, że „nie można łączyć ustawy o IPN ze wzrostem antysemityzmu, bo czegoś takiego nie ma w Polsce”. Byłoby OK gdyby z drugiej strony szef MSZ nie naciskał, ale ten nacisk czyni by Sejm RP, który nawet przed orzeczeniem TK może dokonać korekty tej ustawy, bo Amerykanie podnoszą kwestię napięć z Izraelem ws. ustawy o IPN. Ten minister, którego nakazem są sejmowe ustawy kaprysy Izraela czy departamentu stanu USA stawia ponad polski Sejm. Tak postępuje minister targowiczan. Przedziwne, że Ciaputowicz nie dostrzega, że Żydzi na całym globie antypolsko rzygają. Podobnie z Panią Mosbacher, która w amerykańskim Senacie jednoznacznie oświadczyła, że „wzrost antysemityzmuw Europie to efekt nowelizacji polskiej ustawy o IPN” Dla Ciaputowicza słowa te to „skrót myślowy”, dla mnie zaś, sorry, Ciaputowicza kretynizm czyli gorzej niż jego ciapowata logika. Tenże minister MSZ nawet słusznie rozumuje, że ussmańska ustawa 447 sprzyja antysemityzmowi, ale na tym logika ministra się kończy gdyż jako konstytucyjny szef MSZ w obronie Polski nic nie zrobił.

jaro7 @jaro7:
A wydawało się że gorszego ministra SZ niż Waszykowski już nie będzie. Jednak jest, kolejny sprzedawczyk, renegat i żydowski dupowłaz. Gorzej oni jeszcze banderowcom ustąpia. Śmieci, kogo ta łajza reprezentuje? Ostatnio Duda vel Juda gadał o NS 2 i powiedział że ta rura k jest zagrożeniem dla a jakze …upainy, Słowacji no i…polski tez ,tak powiedział dosłownie, o Polsce przypomniał sobie na trzecim miejscu. Ale wiadomo że dla PAD i całego pałacu prezydenckiego priorytet to żydzi i ukry.

dls Maverick @dls Maverick:
Przeciez i tak nie placi za STALA OBECNOSC obcych wojsk z wlasnej kieszeni….

https://kresy.pl/wydarzenia/szef-msz-potrzebna-jest-pilna-korekta-ustawy-o-ipn-to-problem-w-stosunkach-z-usa-i-izraelem/

SZEF MSZ: POTRZEBNA JEST PILNA KOREKTA USTAWY O IPN, TO PROBLEM W STOSUNKACH Z USA I IZRAELEM

9 czerwca 2018|7 komentarzy|w Ameryka, bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, polityka, Polska, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Minister Jacek Czaputowicz powiedział, że zgadza się z wicepremierem Jarosławem  Gowinem, który wzywa do pilnej zmiany nowej ustawy o IPN dla dobra stosunków z USA i Izraelem. „Sejm jest suwerenny, może dokonać korekty tej ustawy”. Szef MSZ bagatelizował też wypowiedzi Mosbacher nt. Polski i mówił, że po wakacjach jest możliwa wizyta prezydenta w Białym Domu.

W sobotniej rozmowie na antenie RMF FM, szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz zgodził się z opiniami wygłaszanymi przez wicepremiera Jarosława Gowina, który uważa, że potrzebna jest pilna „korekta” ustawy o IPN.

PRZECZYTAJ: Gowin: przy ustawie o IPN mieliśmy wątpliwości w sprawach ukraińskich, a nie związanych z holokaustem

– Pan premier Jarosław Gowin spotyka się z politykami w Stanach Zjednoczonych i w Izraelu i zdaje sobie sprawę z tego, że ta decyzja jest potrzebna, żebyśmy tutaj określili nasze stanowisko, bo jest ciągle pewna nieufność, zaniepokojenie tą sytuacją – powiedział minister. Zaznaczył, że„przede wszystkim jest to problem” w stosunkach z USA i Izraelem. – Trzeba się zgodzić, że trzeba pewną decyzję podjąć i pan premier Gowin ma tutaj dobre rozeznanie.

Czaputowicz nie zgodził się jednak do końca z innymi twierdzeniami Gowina, który publicznie zaznaczał, że stała obecność wojsk USA w Polsce jest uzależniona od tego, czy Polska zmieni ustawę o IPN.

Czytaj również: Gowin: jeśli rozwiążemy problem ustawy o IPN, w 2-3 lata w Polsce mogą powstać stałe bazy USA

– Tak bezpośrednio nie jest, bo to są rozmowy, które toczą się w innych gronach, tutaj wojskowi są zaangażowani – powiedział szef MSZ. Zgodził się jednak, że sprawa ta „wpływa na klimat rozmów”. Jego zdaniem, Gowin może sugerować, żeby jeszcze przed orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego to Sejm sam zmienił ustawę. – Przecież Sejm jest suwerenny, może dokonać korekty tej ustawy – powiedział minister. Wykluczył zarazem możliwość naciskana na TK ws. szybszego wydania decyzji.

Przeczytaj: Szef IPN krytycznie o noweli ustawy o Instytucie: IPN stał się jej pierwszą ofiarą

Odnosząc się do kontrowersyjnych wypowiedzi Georgette Mosbacher, przyszłej ambasador USA w Warszawie na temat Polski i ustawy o IPN, Czaputowicz uznał, że „to był skrót myślowy”. Mosbacher powiedziała we wtorek w amerykańskim Senacie, że wzrost antysemityzmu w Europie to efekt nowelizacji polskiej ustawy o IPN. Zapowiedziała też, że jako ambasador USA w Polsce będzie sprzeciwiać się bigoterii i antysemityzmowi i nakłaniać rząd do przyjmowania migrantów.

Przeczytaj: Szczerski: prezydent zaakceptuje Mosbacher jako ambasadora USA w Polsce, pomimo jej wypowiedzi

– To mogło wynikać z niezbyt pełnej wiedzy dotyczącej sytuacji wewnętrznej w Polsce. Na pewno to jest nieuprawnione stwierdzenie – powiedział szef MSZ. Zaznaczył, też „główna część wypowiedzi podczas przesłuchania w komisji była pozytywna o Polsce”. Czaputowicz zwrócił przy tym uwagę, że to amerykańska ustawa JUST Act 447, dotycząca roszczeń żydowskich, uprzywilejowuje osoby pochodzenia żydowskiego i sprzyja „protestowi przeciwko nierówności”:

– (…) chcę powiedzieć wyraźnie, na pewno nie można łączyć ustawy o IPN-ie ze wzrostem antysemityzmu, bo czegoś takiego nie ma w Polsce. Natomiast raczej ustawa amerykańska „Just Act”, która chce uprzywilejować grupę obywateli polskich, w tym wypadku żydowskiego pochodzenia, ponad innych Polaków, może spowodować wzrost niechęci do takiego właśnie nierównego traktowania, więc ja bym to odwrócił. To raczej działania amerykańskie sprzyjają, nie chce używać słowa antysemityzm, bo tutaj nie chodzi o nienawiść rasową, ale właśnie o takiemu protestowi przeciwko nierówności.

Czaputowicz był też pytany o możliwą wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu i spotkanie z prezydentem Donaldem Trumpem. Powiedział, że podczas niedawnej rozmowy z sekretarzem stanu USA Mike Pompeo potwierdził, że taka wizyta jest przewidziana i dojdzie do niej w tym roku. Jego zdaniem, nic nie wskazuje na to, żeby miało do niej nie dojść i jest to kwestia ustalenia terminu. Czaputowicz uważa, że taka wizyta może nastąpić „zaraz po wakacjach”.

Kilka dni temu w rozmowie z „DGP” wicepremier Gowin powiedział, że Polska ma „unikatową w skali historii szansę zwiększenia polskiego bezpieczeństwa” w „postaci stałej obecności amerykańskich baz NATO”. Amerykanie podnoszą jednak w tym kontekście kwestię napięć z Izraelem ws. ustawy o IPN. Jego zdaniem, ustawa ta powinna zostać „skorygowana”. Gowin wyraził w związku z tym nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny uchyli te zapisy ustawy, które Izraela, USA, a także środowiska żydowskie uznają za najbardziej dyskusyjne.

rmf24.pl / Kresy.pl

…..

https://wpolityce.pl/polityka/398732-nasz-wywiad-sellin-jezeli-beda-zastrzezenia-tk-do-ustawy-o-ipn-trzeba-bedzie-wprowadzic-do-niej-korekte

https://wpolityce.pl/polityka/398689-wicepremier-gowin-o-przyszlosci-ustawy-o-ipn-jej-intencja-jest-bezsprzecznie-sluszna-ale-w-interesie-polski-musi-zostac-poddana-korekcie

https://wpolityce.pl/polityka/397585-wicepremier-gowin-w-izraelu-zdaja-sobie-sprawe-ze-walka-polski-z-krzywdzacymi-stereotypami-nie-pozwala-na-rezygnacje-z-ustawy-o-ipn

https://kresy.pl/wydarzenia/gowin-przy-ustawie-o-ipn-mielismy-watpliwosci-w-sprawach-ukrainskich-a-nie-zwiazanych-z-holokaustem/

https://kresy.pl/wydarzenia/macierewicz-nie-jestesmy-skazani-na-ue-alternatywa-jest-zwiazek-panstw-regionu-w-sojuszu-z-usa/

https://wpolityce.pl/polityka/398709-dowodztwo-nato-w-polsce-gen-polko-musimy-miec-dowodztwo-w-tym-regionie-gdzie-dzieje-sie-najwiecej-gdzie-zagrozenie-jest-realne

17 thoughts on “737 A jednak! Szef MSZ odpuszcza i przyznaje: Potrzebna jest pilna korekta ustawy o IPN, czyli jak pięknie miękną polskojęzyczne obrzezane siusiaczki

 1. https://kresy.pl/wydarzenia/posel-dlugi-k15-nie-przylacze-sie-do-krytyki-mosbacher-nie-miala-nic-zlego-na-mysli/

  jaro7 @jaro7:
  Mój głos Kukiz15 ma z głowy i nie tylko mój. już od dłuzszego czasu sa jak PiS -bis. Juz nie widzą nic nagannego w postępowaniu żydów, ani ukrów ani nawet nie przeszkadza im robiona przez piS depolonizacja Kresów. Długi czy Rzymkowski powinni wzorem Andruszkiewicza (on wkrótce) przejść do PiS

  zefir @zefir:
  Po zapoznaniu się z przemyśleniami posła Grzegorza Długiego opisanego w tej publikacji wyrażam subiektywną opinię, że ten poseł to idiota. Każdy wątek jego wypowiedzi jest kompromitujący, tak dla niego personalnie, jak dla instytucji którą reprezentuje i kropka.

  Polubienie

 2. https://kresy.pl/wydarzenia/gowin-przy-ustawie-o-ipn-mielismy-watpliwosci-w-sprawach-ukrainskich-a-nie-zwiazanych-z-holokaustem/

  Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
  Ten osobnik budzi we mnie coraz większe obrzydzenie.

  jaro7 @jaro7:
  Czyli cipciusiu uważasz że za propagowanie banderyzmu nie powinno się karać!!!! I ty się cipciusiu uważasz za „polskiego’ polityka. Oj kiedyś was się pisiory porozlicza, nie bedziecie miec cały czas ochrony czy immunitetu.

  zefir @zefir:
  Co ty Gowin pierdzielisz, o jakich żydowskich współbraciach w wierze smolisz – Ciebie katolika żydowski obłęd opanował. Co do tego mają stosunki polsko-amerykańskie? Co ty człeku bredzisz? Zupełnie zwisają mi tzw kwestie napięć z Izraelem ws. ustawy o IPN.To nigdy nie może być powodem do ewentualnego skorygowania ustawy o IPN. Żyjemy w demokratycznej, suwerennej Polsce w której przedstawicielstwo Suwerena TJ Sejm RP o losach Polaków i Polski decyduje. Ten ,który ustawom sejmowym sprzeciwia się, jak przykładowo Gowin, to Polski zdrajca. Szafot dla zdrajców to słuszna i wcale nie śmieszna sprawa.

  Polubienie

 3. https://wpolityce.pl/polityka/398732-nasz-wywiad-sellin-jezeli-beda-zastrzezenia-tk-do-ustawy-o-ipn-trzeba-bedzie-wprowadzic-do-niej-korekte

  KOn
  Sellin, Glinski i Gowin obrazaja inteligencje POLAKOW.. Jak dlugo jeszcze ??

  belzebub
  targowico PiSowska – to będzie wasz gwóźdź do trumny – takiej hańby w historii nigdy nie było, nawet targowica to mały pikuś… Będziecie tępieni na ulicach do końca życia za coś takiego

  Tarantula@Tarantula
  Sellin: „Jeżeli będą zastrzeżenia TK do ustawy o IPN, trzeba będzie wprowadzić do niej korektę”
  Będą na pewno zastrzezenia. Przecież naczelniczek już wydał polecenia, że zastrzeżenia mają być!

  irena
  panie Sellin korektę to trzeba zrobić w rządzie. Czaputowicz, Gliński, Sellin, Gowin i jego ferajna WON RZĄD MA BYĆ POLSKI

  MonikaW@Monika
  Targowica nami rządzi!!!!! Skandal ! Niedopuszczalna jest ta uleglośc wobec zydostwa! Co robicie ludzie z Polską!!!!

  M
  Po co am sejm jak jest knesset, Po co nam Sellin jak jest Netanyahu. Po co nam PiS jak jest Likud.

  Pomorzanin
  Ten człowiek się kompromituje. Jak Żydzi i USA powiedzą nie, to my mamy zmienić prawo wg ich życzeń? Co się stało z PiS-em? Tylko tak dalej a sondaże polecą w dół. Czekam na partię, która nie wymięka.

  Uwielbiam Politykow
  DLaczego Pan zakłada, że mogą być. Czarnowidztwo – no bo chyba nie układ?

  MonikaW@MonikaW
  Targowica nami rządzi!!!!! Skandal ! Niedopuszczalna jest ta uleglośc wobec zydostwa! Co robicie ludzie z Polską!!!!

  finka
  Nawet rząd Tuska nie pluł tak jawnie Polakom w twarz, jak obecni, byle tylko zadowolić Żydów i USA, a polską racje stanu wrzucają te Gowiny, Czaputowicze i inne do rynsztoka.

  zgłoś nadużyciedoradca 78.11.197.*wczoraj
  Pytajcie klozetową w telaviwie co i jak zmieniać.

  nowy ZSRR
  jezeli izrael i jankesi maja pisac poslkie ustawy to może juz niech ogłoszą utrate niepodległości Polski i jej zawłaszczenie

  cxwe
  nie kompromituj się karierowiczu, miłośniku Ukrainy i żydów, wasza polityka prozydowska – na kolanach i proukraińska – na k,oilanacjh zemści się podsczas wyborów, szkoda tylko Morawieckiego

  „Wtedy niemcom pamięć wraca„ 188.146.34.*wczoraj
  A nasz genialny szachista jak nie potrafił tego rozegrać tak nie potrafi. Przyzwyczajony od małego xxpy dawać i to wszystko. A moglibyśmy byś dopieszczani i przez jednych,przez drugich i trzecich.

  „za naszą odwagę i wygraną z
  dyktaturami„.. czyli są jeszcze mądrzy niemcy… z 5.. 6.. :)) Raptem im się przypomina, kiedy żydolska administracja oddaje Polskę amerykanom, czyli parxhom właśnie. Wtedy niemcom pamięć wraca.

  Czasy takie, że prędzej niemcom
  zdarzy się oddać nam cześć niż amis i ich parxhom. Niedawno niemiecki prezydent uznał za cud naszą powściągliwość wobec niemców, a dziś szojble oddał szacunek za naszą odwagę i wygraną z dyktaturami

  Prezes ma raka? Tym razem
  jakoś bardziej rychliwa ta Opatrzność,c’nie 😉😉😉 ? Toż to prawie jak piorun… Panie Boże, ty widzisz i nie grzmisz… no to zagrzmiał, tyle że cichutko, może się inni opatrzą i zmienią, zaqoorwieńce

  Polubienie

 4. https://wpolityce.pl/polityka/398795-skrajny-antysemityzm-w-polsce-i-na-wegrzech-bzdura-jta-incydenty-wrogosci-wobec-zydow-znaczaco-spadly

  zbogiem@zbogiem
  Nawet po tym, jak na nasz temat nakłamano, jak nas opluwano, to prawdziwy Polak nie ma w sobie tej dzikiej agresji, charakterystycznej dla ludów germańskich czy azjatyckich i nie rzuca się na bliźnich, ba…nawet nadzwyczaj cierpliwie znosi ataki. Ale spokojni potomkowie Polan mają swój honor. Musi nastąpić koniec hucpy lewaków w środowiskach żydowskich i za Jerozolime nie będziemy umierać. A tak poza tym, kazdy kto uczciwie i ciężko pracuje, i akceptuje nasze wartosci i tradycje może sobie spokojnie w Polsce żyć. Od prawdziwego Polaka włos u z głowy nie spadnie. Co innego od prowokatorów. Tego musimy pilnować.
  2 forumowiczów uznało ten post za wartościowy

  ro@ant
  Incydentów jest niewiele, bo Polacy są na ogół ludźmi kulturalnymi i tolerancyjnymi (może z wyjątkiem totalnej opozycji, a zwłaszcza członków tzw. KOD). Ale coraz więcej znajomych mówi, że tak jak wcześniej mieli do eskimosów stosunek pozytywny lub obojętny, tak teraz, po napaści eskimoskiej na Polskę ten stosunek się zmienił.
  2 forumowiczów uznało ten post za wartościowy

  zbogiem@zbogiem
  do @ha ha ha. Ty się nie martw o te dane. Żydzi mają parę podnóżków u nas, którzy na miejscu skrupulatnie obserwują, swoje dodają i donoszą do Tel Awiwu. Tym sposobem przekręcono np wypowiedzi Ziemkiewicza i zrobiono z niego naczelnego antysemitę. A więc nie pobicia, a parę zdań (cytowanych na wystawie w muzeum P.) zalicza się do ataków antysemickich! Tak się majsterkuje rzeczywistość.

  babcia
  jezeli w Polsce jest tak wielki ANTYSEMITYZM to dlaczego tak Zydzi się pchają do Polski i przeprowadzają się całymi rodzinami dlaczego nie wyjeżdzają z niej tylko osiedlaja się całymi rodzinami

  nacjonalizm
  Napiszmy o przejawach jadowitej wrogości Żydów do Polski, o ich antypolonizmie wyssanym z mlekiem matek. To jest prawdziwy problem dla Polski, po prostu nas nieustannie prowokują. To się musi skończyć

  rewy
  Nie rozumiem ,jeśli rasiści żydowscy czują się zagrożeni to po co tu przyjeżdżają? ich jest 20 tys, a powinno być 2 szt

  Polak
  Portalu wPolityce.pl jesteście Polskimi mediami czy nie? Napiszcie coś o NAZISTOWSKIEJ polityce Izraela przeciwko Polsce, polonofobii i atakach na Polaków w Izraelu.

  polko
  w polityce jak w GW propaganda na całego Robi się z tego portalu żydowski wychodek

  Rabaj
  JTA to wstrętna antypolska organizacja. Dlaczego Nasza Polska wógole cytuje tych rasistòw ? Należy natychmiast odpowiedźiec mówiąc prawdę o Żydach z israela i o tym jak tam mają podejście do Polski

  Gustaf
  że niby tylko 20 tysięcy ich jest ? to jakaś ściema

  dana
  jestem wyrozumiala dla wszystkich ,ale zydzi za bardzo szkodza Polakom ,wiec wynocha z Polski razem z ta ambasador ,moze byc ze wroci do swojego kraju ale w metalu .

  Polka
  A słyszał ktoś o masowym eksodusie Żydów z Polski? Na razie pchają się tu drzwiami i oknami. Załatwiają sobie podwójne obywatelstwa i żądają naszego majątku, za to co mieli na Kresach.

  taa
  z żydami nie wiem czy 2 dni bym wytrzymał biorąc pod uwage te całe POLIN i reszte

  taa
  z muslimami kiedyś w UK mieszkałem cały miesiąc ,ja sam i z 10 muslimów i nie zauważyłem żeby oni mieli jakieś odchyły

  piklo
  żydom nie na rękę, ze w Polsce nie ma antysemityzmu

  taa
  Ja wole muslimów od żydów, żydzi mają problemy z qfa myśleniem,

  marco
  moze swiatowe zydostwo zrozumie w koncu, ze opor Polski i Wegier przed muzulmanskim zalewem dziczy sluzy im – beda mieli gdzie wiac z Niemiec (przyjaciele ha ha ha), Francji etc.

  Polubienie


 5. autor: Fratria/’Gazeta Wyborcza’

  https://wpolityce.pl/polityka/399108-histeria-bez-konca-gw-skarzy-sie-na-dyplomacje-pis-gdy-polityka-zagraniczna-nie-istnieje-mozemy-liczyc-tylko-na-szczescie

  Histeria bez końca. „GW” skarży się na dyplomację PiS: „Gdy polityka zagraniczna nie istnieje, możemy liczyć tylko na szczęście”

  opublikowano: 17 minut temu

  Odkąd PiS doszło do władzy, rozpoczął się chór skarg na politykę zagraniczną prowadzoną przez tę ekipę. Powrót do podmiotowości aż tak przeszkadza? Jaką więc alternatywę są w stanie zaproponować przedstawiciele opozycji (w tym medialnej)? Przykładem niech będzie felieton z wtorkowego wydania „Gazety Wyborczej”, w którym autor poucza o potrzebie powrotu do koncepcji… płynięcia tzw. głównym nurtem.

  autor: 'Gazeta Wyborcza'
  autor: ‘Gazeta Wyborcza’

  Autor felietonu przekonuje, że polityka zagraniczna i umacnianie własnej pozycji na arenie międzynarodowej „ma zasadnicze znaczenie autorytarnych rządów”, by tłumaczyć „reżimowe zapędy”… I jak można spodziewać się po „Gazecie Wyborczej”, szybko pada przykład Józefa Piłsudskiego i Jarosława Kaczyńskiego. Lecz Gadomski nie chce porównywać prezesa PiS do marszałka. Za to przechodzi w serię absurdalnych zarzutów…

  Prezes PiS polityką zagraniczną się nie interesuje, na czele MSZ stoi człowiek, którego nazwał „eksperymentem”. Mało go obchodzi obrona kraju, o czum świadczą nominacje dla Macierewicza i Błaszczaka. Żywiołem prezesa jest polityka partyjna, która dla Piłsudskiego była czymś obmierzłym

  — czytamy serię kuriozalnych opinii w tekście. Do tego autor chce wmówić, że „doktryna geopolityczna” PiS opiera się na mitach, a „polityka zagraniczna w praktyce nie istnieje”.

  Dziennikarz chętnie poucza zgodnie z zasadą – i tutaj bez zaskoczenia – płynięcia tzw. głównym nurtem, a czego doświadczyliśmy za rządów PO…

  Racjonalnie myślący politycy powinni umacniać główny nurt unijnej polityki, starać się o jak najlepsze relacje z najsilniejszymi krajami Unii oraz łagodzić – jeśli to możliwe – napięcia w relacjach Rosją

  — czytamy.

  W tym momencie pada naprawdę absurdalny zarzut, że Polska pod rządami partii Jarosława Kaczyńskiego jest „najbardziej antyrosyjskim krajem w UE i NATO, a jednocześnie bliskich sojuszników szuka wyłącznie wśród przyjaciół Putina”… I jak można było się spodziewać bo „GW”, krytykowane zostanie również zbliżenie do USA pod przywództwem Donalda Trumpa…

  Polska powinna więc poprzeć stanowisko całej Unii, które towary Waszyngton obłożył cłami. Nie robi tego, bo dla PiS wrogiem jest Bruksela, która domaga się przestrzegania w Polsce praworządności

  — atakuje dziennikarz.

  Jak już nieraz w historii bywało – gdy polityka zagraniczna nie istnieje, możemy liczyć tylko na szczęście. Na to, że nie dojdzie do katastrofy, a za rok powstanie racjonalny rząd

  — pisze autor w iście histerycznym stylu.

  kpc/”Gazeta Wyborcza”

  TW
  A istnieje? Odnosi sukcesy? Wielkie! Plan storpedowania kandydatury Tuska wyszedł świetnie, ustawa o IPN przysporzyła nam przyjaciół, wizyta PAD w USA była wielce udana. Itd, itp.

  Kiks
  Co się dzieje? Już 2gi raz w tym miesiącu zgadzam się z GW. Faktycznie polityka zagraniczna PiS nie istnieje. Jest już tylko realizacja żądań Izraela i KE.

  Wiesław
  Bracia Karnowscy. Oddzielcie interes Polski od interesu PiS i własnej kieszeni. A wtedy łatwiej będzie pojąć, że w GW piszą dziś prawdę częściej niż w sieci, wpolityce itd itp.

  …..

  https://wpolityce.pl/polityka/399129-czego-nas-uczy-szczyt-trump-kim-i-mundial-w-rosji-ze-polska-polityka-powinna-byc-cyniczna-i-wyrachowana

  sceptyk
  Trudno nie zgodzić się z postawioną tezą. Tyle, że Czaputowicz tego nie rozumie i nie potrafi. W naszym rządzie praktycznie nikt tego nie rozumie. Tylko by „negocjowali”.

  j23
  uznać Palestynę 😉

  polko
  tyle tylko że to nie jest Polski rząd A my Polacy stajemy się niewolnikami bo ten rząd nas sprzedał

  Realista
  No właśnie, zamiast grać z alejaja Bieńkowską do jednej bramki i rozbrajać uczciwych ludzi niech rząd w końcu spojrzy trzeźwo co się wkoło dzieje i przepchnie w Sejmie uczciwą ustawę o broni (Nr 1692)

  Janecki
  A tymczasem Kaczynski zamienil twardych graczy na dialogujacych mieczakow. Ale nie chce byc niesprawiedliwy, wiec dodam, ze Morawiecki wspaniale realizuje program dla Polakow, Tego mu nikt nie odbierze

  Polubienie

 6. https://wpolityce.pl/polityka/399121-ciekawy-dokument-z-ii-wojny-swiatowej-pozniejszy-szef-polskiego-msz-wsrod-zydow-uratowanych-przez-konsula-rp-w-brnie

  serio?
  Eee tam! To nie może być prawda, przecież niedawno nasz przyjaciel z Izraela Netanjahu dziękował za to Paragwajowi, o Polakach nic nie wspomniał.

  grigorij jefimycz
  „…szlachetną i bezinteresowną…”dlatego „szlachetnie i bezinteresownie” nie zaprotestował jak prezydent Bambo mówił o polskich obozach

  hop
  Berno i Brno to dwa różne miasta. Gdyby ktoś nie wiedział.

  Polubienie

 7. https://wpolityce.pl/polityka/399146-nie-bedzie-dochodzenia-ws-spalenia-kukly-z-podobizna-ryszarda-petru-bialostocka-prokuratura-nie-bylo-znamion-czynu-zabronionego

  Ed
  A gdyby to była kukła Żyda, np. Sorosa? Był jakiś proces w tej lub podobnej sprawie – gościa skazano.

  Wniosek jest prosty
  Można sobie palić kukły Morawieckiego, Ziobro, Kaczyńskiego i Szydło?

  Anna
  Jeżeli została naruszona grzywka to była bym za karą.

  Polubienie

 8. https://wpolityce.pl/media/399217-trzy-portale-znieslawiaja-polske-wezwij-do-sprostowania

  TO-YA@TO-YA
  „Wezwij do sprostowania!” Nic nie wezwij, nic nie wezwij, tylko od tego jest Polska Fundacja Narodowa, Reduta Dobrego Imienia, a przede wszystkim ustawa o IPN i czas w końcu zacząć wykorzystywać te instytucje do tego, do czego zostały powołane.

  edekekdfes
  czy ustawa o IPN nie działa? żądać kar więzienia dla redaktorów, to się skończy pisanie o polskich obozach

  Box
  Czy może ktoś mi wytłumaczyć dlaczego ciągle są jakieś wezwania do sprostowan, a nie ma pozwów na konkretne pieniądze? Milion euro od każdej na cele statutowe reduty dobrego imienia?Bo bez tego to lipa

  maciek
  a od czego placimy jakimś IPN czy fundacja narodowym??!!! prawników i niech się bujają w sądach jeden z drugim! i żądać milionów na upamiętnienie pomordowanych POLAKÓW zamordowanych przez niemców

  cenzura
  Wpolityce niewiarygodne – firmujecie państwo nielegalne ,teoretyczne z dykty – odpowiecie za to

  jak w PRL
  Czy cenzura w III RP jest dozwolona? jak nie to trzeba skierować sprawe do prokuratora bo to przestępstwo..

  Kostek@kostekspeedway
  Ja się tylko zastanawiam kiedy Polacy zrozumieją, że kiedy inne kraje będą z nami mieć dla siebie ważną wymiane gospodarczą i będą czuc respekt (obojętnie z jakiego powodu – ale primo wojsko) to tym bardziej będą szanować polską wizję historii?

  max
  Ze strony Muzeum Historii Polski „Bezpośrednimi sprawcami tej zbrodni byli Polacy – z Jedwabnego, ale także mieszkańcy okolicznych wsi. Istotna jest też obecność Niemców. Nie byli oni zbyt liczni”

  max
  Dlaczego cenzurujecie wypowiedzi? Nie można wstawić linku do artykułu w Muzeum Historii Polski w którym imputuje się Polakom niemiecką zbrodnię w Jedwabnem? Czyli oficjalne instytucje mogą szkalować?

  max
  Jak wynika z relacji świadków, już od rana zjeżdżali oni [mieszkańcy okolicznych wsi do Jedwabn] furmankami, najwyraźniej wiedząc, co się szykuje, zapewne z nadzieją na udział w rabunku mienia ofiar.

  ja
  to państwo nie ma instrumentów i narzędzi do tego typu działań? a do czego napisano ustawę IPN?

  chichot historii
  sorry ale tzw. kłamstwo oświęcimskie jest penalizowane w wielu krajach, dlaczego nie złożycie pozwu w danym kraju? Argentyna dała schronienie hitlerowcom, Włochy faszystowskie i tyle w temacie…

  ffolkes
  To już trzeci rok „dobrej zmiany”, a wciąż mamy polegać na zasypywaniu spamem skrzynek mailowych jakichś portali i redakcji? Gdzie są instytucje państwowe, dyplomacja, wymiar sprawiedliwości?

  mecenasi Polski
  Musisz to wiedzieć(307) Skoro jest to grupa polsko-izraelska, to kto w niej reprezentuje Izrael? https://www.youtube.com/watch?v=8j42I9m7fwU

  Polubienie

 9. https://wpolityce.pl/polityka/399452-wazne-slowa-jonnyego-danielsa-wiekszosc-ludzi-nie-wie-o-polskich-obywatelach-zamordowanych-w-auschwitz-to-moj-obowiazek-aby-swiat-nie-mylil-sprawcy-z-ofiara

  bb
  znowu wyskoczyl jak filip z konopii my wiemy ile Polakow zginelo podaj ilu Polakow zamordowali zydzi ………………..

  kilim
  Panie Daniels edukuj pan swoich ziomków, a szczególnie młodzież którą jest uczona fałszywie przez nauczycieli izraelskich o Polsce i Polakach W Izraelu młodych uczą nienawiści do Polaków.

  dość kłamstw
  Polska straciła 6 mln obywateli , nie zydów, nie ukraińców, nie cyganów ale 6 mln POLAKÓW. My Polacy nie potrzebujemy smetnych opowiastek tego goscia z izraela.

  m
  Niemalże każda Polska rodzina straciła kogoś podczas wojny jaką Niemcy i Sowiety wypowiedziały Polsce.

  marek1mark@marek1mark
  nie wiem czemu ale nie wierze temu typowi nic a nic to jest wszystko mosad niech sie zajmie lepiej swoim krajem

  stan
  Kto prosił pana Danielsa aby zajmowal się naszą najnowsza historią zamiast IPN?

  nieważne
  Jonny, skąd ludzie mają wiedzieć o polskich ofiarach w obozach koncentracyjnych, jeżeli żydowscy redaktorzy Wielkiej encyklopedii powszechnej PWN napisali, że to byli homoseksualiści?

  Sema
  WPolin.pl znowu zaszczyca nas Dannielsem.Żydowski autorytet potwierdza, że w obozach ginęli Polacy. Łaskawca, pewnie gdyby nie powiedział, to byśmy nie wiedzieli… Żałosny megaloman, żałosna propaganda

  Sala
  Jesli mowimy o pomordowanych to chodzi o ich narodowosc czy religie? Jesli mowa o przynaleznosci religijnej to w II wojnie zginelo wiecej chrzescijan niz zydow (to religia) a Izraelita to narodowosc.

  Won!
  Wynoś się Dyzma z mojego kraju!

  OLI
  Jonny Daniels wabi syrenim śpiewem ” Rzewnosłodki Głos Łabęcia Umieraiącego Abo Pienia Przewdzięczne” x Klemensa Boleslaviusa. albo jakoś tak podobnie.

  wer
  W doopie mam co ten zakłamany Chazar wygaduje .Głupa palą i odgrywają role dobrego i złego policjanta .Won z Polski opluwacze NAJJAŚNIEJSZEJ RZECZYPOSPOLITEJ !!!

  Polubienie

 10. https://wpolityce.pl/polityka/399769-skandal-brytyjskie-pismo-opublikowalo-oszczerczy-tekst-ws-ustawy-o-ipn-jest-zdecydowana-odpowiedz-ambasadora-rp

  Konrad
  No prosze, dowiadujemy sie kto stoi za tymi antypolskimi paszkwilami. Konstanty gebert -syn zydowskiego zdrajcy i wroga Polski, ktory chcial likwidacji Polski przez sowietow. Jaki ojciec taki syn.

  tuzin
  Biedny dureń, dobrze że ten lewak nie napisał, że Polacy walczący w dywizjonach lotniczych bombardowali Anglię.

  Josh
  Cała Brytyjska polityka jest opanowana przez masonów i starszych braći więc nie ma się czemu dziwić.

  saga
  mówić i pisać o „dokonaniach” wielu, wielu Żydów w czasie wojny – w stosunku do swych braci też

  VaHnyzapoglady
  A wystarczy krotko – nowelizacja ustawy o IPN będzie karać kłamców – wystarczy nie kłamać by nie być karanym – czy to tak dużo nie kłamać to już niech sobie odpowiedzą ci którzy mają zastrzeżenia.

  Kajko
  Niech zgadnę z jakiej grupy etnicznej pochodzi ten lewicowy, brytyjski dziennikarz…..

  konkretny
  dlaczego nie ma ustawy że każdy który posiada polski paszport zdradzi Polskę wypowiedzią lub czynem jest zdrajcą i należy odebrać paszport i – powiesić bo tak należy postępować z każdym kolaborantem.

  jeszcze Q..rwa odpowiecie za..
  ZDECYDOWANIE – byłoby wtedy gdyby ustawa została uchwalona a wszyscy oponenci wysłani do diabła to decyzja i uchwała suwerennego PAŃSTWA i nic nikomu do tego ale mamy żydowski rząd i zażąd – zdrajcy !

  WER
  Tora ! Tora ! Tora ! Żydowskie przedsiębiorstwo holokaustu w natarciu….

  zbogiem@zbogiem
  Do komentujących: tu nie chodzi o Żydów i Polaków, tu chodzi o lewaków i prawaków – ludzi o konserwatywnych wartościach! Lewactwo z Wyborczej (obojętnie o polskich czy żydowskich korzeniach) systematycznie szkodzi Polsce współpracując z lewackimi tygodnikami za granicą.

  Komuchy muslimy i faszyści won
  Dlatego się cieszę z napływu muslimów do Anglii. Skończy się to brytyjskie łajdactwo, sprzedawanie sojuszników za pieniądze, kłamstwa, zboczenia itd No i poleje się (i już się leje) krew brytoli.

  Lambada
  Za Holocaust odpowiedzialni są Brytyjczycy, bo mimo otrzymanych informacji nie podjęli żadnych działań.

  wyborca
  Atakuje was zajadły wróg, wasz wrogi sojusznik. Chce zawalić PiS przy użyciu zmian w ustawie. Prezydent po stronie wroga? PiS koniec bliski.

  kasia_kowalska40@kasia_kowalska40
  To niech nas wszyscy Żydzi omijają szerokim łukiem! Nie musi im się w Polsce podobać, bo to nie jest ich Ojczyzna. Niech wypierniczają na Księżyc, bo wszędzie na Ziemi tylko jątrzą i żerują na stworzonych przez siebie konfliktach. Won stąd!

  lewackie robactwo
  nie przypadkiem ten gostek nazywa się MASON ( kto chce niech zbada nazwisko) a lewackie robactwo tak ma że łączy się internacjonalnie i wspiera zupełnie tak jak ruch faszystowski albo spod tęczowej

  olo
  Kisiel Rulez 186.139.29.*A to teraz PiS jest komunistyczny?Już nie żydowski?czy może już wszystko razem?

  Polubienie

 11. max
  autorze doucz się Wg niemieckich planów 85% Polaków miało być eksterminowanych i eksterminacja była prowadzona od1.09.39 http://www.gusen.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=69

  max
  22.08.39 Hitler do dowódców Wehrmachtu „przygotowałem (.) moje oddziały Totenkopf, rozkazując im zabijać bez miłosierdzia i bez litości mężczyzn, kobiety i dzieci polskiego pochodzenia i polskiej mowy

  max
  Tylko w ten sposób zdobędziemy przestrzeń życiową, której potrzebujemy. Polska zostanie wyludniona i zasiedlona Niemcami”

  max
  Himmler 15.03.40 „Polacy muszą zniknąć ze świata”. „godzina każdego Niemca zbliża się”, „jest rzeczą konieczną, by wielki naród niemiecki widział swe główne zadanie w zniszczeniu wszystkich Polaków”

  bodzio
  No i mógłby skupić się na historii, bo widać, że na tym się zna… Może pozytywnie by się odznaczył.. A tak skończy jako członek skompromitowanej KRS..

  https://wpolityce.pl/historia/399817-nasz-wywiad-dr-mitera-o-hitlerowskiej-okupacji-polacy-byli-przez-niemcow-traktowani-jak-przedmiot-a-z-przedmiotem-mozna-bylo-robic-wszystko

  NASZ WYWIAD. Dr Mitera o okupacji: „Polacy byli przez Niemców traktowani jak przedmiot, a z przedmiotem można było robić wszystko”

  opublikowano: 16 czerwca · aktualizacja: przedwczoraj


  wPolityce.pl

  Porównując naród polski z niemieckim śmiem twierdzić, że nasi obywatele nie byliby zdolni do Holokaustu

  — mówi rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa, sędzia dr Maciej Mitera autor książki „Zwyczajny faszyzm. Położenie prawne obywateli polskich w Generalnym Gubernatorstwie 1939-1945” w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

  wPolityce.pl: Panie sędzio, po co Niemcy w 1939 r. stworzyli z części okupowanej Polski Generalne Gubernatorstwo (GG)?

  Sędzia dr Maciej Mitera: Początkowo Niemcy nie mieli planu co zrobić ze szczątkowym tworem państwowym. Mieli jednak w granicach podbitego państwa polskiego ludzi pochodzenia polskiego, niemieckiego, żydowskiego, ukraińskiego, więc musieli stworzyć dla nich miejsce do tymczasowego życia. Stłoczono wszystkich na terenie, którego zwierzchnikiem był jak samo sobie mówił król i namiestnik Polski dr Hans Frank. Siedziba GG była w Krakowie, tradycyjnie dążącym do Austrii. Warszawa została, co jest szokujące, miastem powiatowym (na prawach powiatu).

  Czym było GG? Można ją uznać za państwo w świetle prawa międzynarodowego?

  Prawnicy niemieccy mieli problem czy GG określać jako państwo. Niemcy są legalistami. Nie uznawali GG za państwo, ani za podmiot prawa międzynarodowego. Gdyby GG była uznawana za podmiot prawa międzynarodowego musiałaby uznać wszelkie konwencje międzynarodowe. Niemcy mieliby wtedy problem. Baron Ernst von Weizsäcker, ojciec prezydenta RFN (1984-1994) Richarda von Weizsäckera, stwierdził w tajnym okólniku, że należy traktować GG jako niebyt i twór przebrzmiały. Przekonywał, że GG należy traktować jako przedmiot, a nie jako podmiot. I byliśmy traktowani przez Niemców jak przedmiot. Churchill mówili o pruskich korzeniach nazizmu. Niektórzy jednak wskazują na austriackie korzenie tego totalitaryzmu. Austriacy wspaniale wkomponowali się w nazizm i jego profity.

  Są jednak mistrzami marketingu. Przekonali świat, że byli pierwszą ofiarą nazizmu.

  Tak naprawdę pierwsze skrzypce nie tylko w Wehrmachcie, ale i w najbardziej zbrodniczych strukturach odgrywali Austriacy. Dobrzy, spokojni, kulturalni, słuchający Mozarta.

  Dlaczego Niemcy nie włączyli terenów GG do III Rzeszy? Planowali stworzyć jakiś marionetkowy rząd?

  Nie sądzę, żeby powołali GG, bo liczyli na stworzenie kolaboranckiego rządu. Wielu autorów twierdzi co by było, gdybyśmy poszli z Hitlerem na Sowiety. Nigdzie byśmy jednak nie poszli. W założeniach niemieckich byliśmy przeznaczeni do totalnej eksploatacji i wyniszczenia poprzez ciężką, morderczą pracę. Polacy mieli pracować na niemiecką „rasę panów”. Społeczność żydowska miała być eksterminowana fizycznie. Obserwując obywateli zamieszkujących GG zauważam pewną piramidę narodowościową ukształtowaną przez niemieckie prawo. Na samym dole znajdowała się społeczność żydowska, trochę wyżej Polacy, a nad nami znajdowali się Ukraińcy. Już od czasów cesarzowej Marii Teresy (1717-1784) Austria na podległych jej terytoriach realizowała zasadę „dziel i rządź”. Społeczność ukraińska była wrogo nastawiana do Polaków, co doprowadziło do ludobójstwa wołyńskiego. Niemcy też znakomicie rozgrywali nastroje narodowościowe.

  W dystrykcie lwowskim, co pan wykazuje w swojej książce, prawo było inne niż na pozostałym obszarze GG, Ukraińcy mieli większe prawa niż Polacy.

  Tak. Dlatego nie mogę zgodzić się z opisem zdarzeń prezentowanych chociażby w polskiej kinematografii. Znany film Agnieszki Holland „W ciemności” ukazuje bohatera, polskiego pracownika wodociągów, który ratuje Żydów. Tę pozytywną postać gra Robert Więckiewicz. Chciałbym zwrócić na bardzo charakterystyczną scenę. Bohater wychodzi ze sklepu mięsnego we Lwowie objuczony torbami z wędlinami i kiełbasami. Kompletna nieprawda. We Lwowie była totalna reglamentacja. Zakupy były tylko na kartki. Polak nie mógł kupić tak dużej ilości wędlin. Film sprawia wrażenie, że Lwów w 1942 r. i Paryż w tym samym czasie są równie przyjemnymi miejscami. A tak nie było.

  „Polska ma być traktowana jako kolonia. Polacy staną się niewolnikami wielkoniemieckiej Rzeszy światowej”. Można te słowa dr Hansa Franka, zarządcy GG uznać za credo niemieckiego planu dla Polaków mieszkających w GG?

  Niemcy realizowali te słowa konsekwentnie. Chcieli naszych obywateli sprowadzić do roli niewolników. Metody stosowane w Polsce przetestowali w afrykańskiej Namibii. Wykańczali Namibijczyków morderczą pracą. Stworzyli obozy koncentracyjne. W 1939 r. zbrodnicze metody przetestowane w Namibii wprowadzili w Polsce. Niemieckie społeczeństwo metodycznie było przygotowane do wykorzystywania Polski. Niemcy są narodem konsekwentnym i praktycznym. W ich działaniach nie ma przypadków. Porównując naród polski z niemieckim śmiem twierdzić, że nasi obywatele nie byliby zdolni do Holokaustu. Nie bylibyśmy w stanie przeprowadzić takich strasznych zbrodni metodycznie. Pokłócilibyśmy się kogo najpierw wykończyć, w jaki sposób to zrobić i gdzie tego dokonać. Logistyka by zawiodła. A co najważniejsze – przed duchem zbrodni uchroniła nas religia katolicka. Zawsze byliśmy osadzeni w nauce społecznego Kościoła katolickiego, która skutecznie pomaga walczyć z totalitarystycznymi ciągotami. Obecnie większość państw europejskich udaje, że Holokaust ich nie dotyczy, ale przecież ktoś zorganizował zagładę Żydów. Ktoś ją realizował. Ktoś na tym zarobił ogromne pieniądze. Znane firmy przewozowe uczestniczyły w sposób pośredni w „dostarczaniu” Żydów do miejsc eksterminacji. Polska nie odpowiada za Holokaust. Nie było drugiego takiego kraju jak nasz, gdzie za sam zamiar pomocy swojemu współobywatelowi żydowskiemu groziła kara śmierci.

  Nie tylko dla „sprawcy” zamiaru, ale i dla całej jego rodziny.

  Ludzie na Zachodzie Europy nie są w stanie tego pojąć. Niemcy karali Polaków za zamiar! Zamiar w prawie karnym nie jest penalizowany. Niemiecki żołnierz czy policjant mógł, jeżeli tylko uznał, że istnieje zamiar naruszenia niemieckiego porządku prawnego w majestacie prawa zastrzelić podejrzanego o taki zamiar! Ciekaw jestem jakby wówczas zachowały się osoby, które tak łatwo naszych obywateli obarczają współwiną za Holocaust. Bardzo łatwo dywagować siedząc w fotelu i paląc cygaro. Nie wiem jakbym się zachował gdyby chodziło o życie mojego dwuletniego synka. Pomniki za ratowanie Żydów powinny stać nie tylko w Markowej, gdzie rodzina Ulmów zginęła za ratowanie swoich sąsiadów, ale w każdej polskiej miejscowości. W okupowanej Polsce kara śmierci groziła nie tylko za pomoc Żydom. Także za posiadanie radioodbiorników, nart, nieodpowiednie pozdrowienie Niemców. Warszawa to było miasto paragrafu śmierci. Znamienne…

  Bardzo restrykcyjne było nie tylko niemieckie prawo karne, ale i niemieckie prawo administracyjne w GG.

  Oczywiście. W mojej książce wykazuję związki między administracją cywilną a wojskiem niemieckim. Pamięta pan tezy o honorowym Wehrmachcie?

  Tak.

  Mówiło się, że pruscy junkrzy, niemiecka arystokracja nie była w stanie popełniać zbrodni na jeńcach i cywilach. Tłumaczono, że tylko troglodyci z SS i Einsatzgruppen popełniali zbrodnie. Okazało się, że Wehrmacht nie był szlachetny jak starano się nas przekonać. Wehrmacht, administracja i policja stanowiły system naczyń połączonych. Wszystko wspaniale funkcjonowało. Hans Frank będąc niemieckim namiestnikiem w GG miał rywala, pana Krugera, który odpowiadał tylko przed Himmlerem. Panowie się nie lubili.

  Pragmatyka niemieckich zbrodni na Polakach na tym nie ucierpiała.

  Panowie w tej kwestii znakomicie potrafili się porozumieć na co dowodem była eksterminacja polskiej ludności. Krueger postanowił rozstrzelać 100 Polaków. Interweniował Frank, ale nie dlatego, że miał odruch dobrego serca, tylko dlatego, że potrzebował niewolników do pracy. Dochodziło więc między nimi do porozumienia – rozstrzeliwujemy 60 osób, 40 zostaje skierowanych pracy, bo i tak zostaną wykończeni pracą ponad siły. Polacy byli przez Niemców traktowani jak przedmiot, a z przedmiotem można było robić wszystko… I tak Niemcy wobec nas postępowali. Wynikało to z nazistowskiej ideologii walki rasowej, bliźniaczo podobnej do socjalistycznej walki klasowej. Z wrogiem, szczególnie z takim, który jest podczłowiekiem można zrobić wszystko. Jeżeli odmawia się komuś godności ludzkiej nigdy nic dobrego z tego nie wyniknie.

  Niemcy byli już przed wybuchem wojny przygotowani do niewolniczego wykorzystywania Polaków. Byli tez przygotowani do grabieży Polski.

  W 1939 r. Niemcy wchodząc do Polski mieli wszystko zaplanowane i rozpisane. Mieli tzw. listy proskrypcyjne na których zapisano kogo należy rozstrzelać, kogo uwięzić, a kogo z czego okraść. Naród niemiecki zawsze jest świetnie przygotowany do realizowania swoich zadań. Podczas okupacji nie było przypadków w ich działaniach. Eksterminacja polskich profesorów nie była przypadkiem. Jeżeli chodzi o kradzież dzieł sztuki, niemieccy koneserzy sztuki przed wojną odwiedzali nasze muzea, siedziby arystokratów. Mieli znakomite rozeznanie gdzie szukać wartościowych artefaktów. W latach 30. Niemcy przyjeżdżali do Polski w eleganckich garniturach, w 1939 r. przyjechali w eleganckich garniturach. Jedne i drugie szył Hugo Boss, który zawierał ogromne kontakty z armią. Stąd wzięła się potęga znanej firmy odzieżowej. Zwyczajnie Boss zarobił na ideologii.

  Co było dla pana najbardziej szokujące podczas analizy niemieckich aktów prawnych dla GG?

  Perfekcyjność zbudowanej maszyny, która miała doprowadzić do całkowitej zagłady narodu polskiego. Wszystko było kwestią czasu. W pierwszej kolejności mieli zostać wymordowani Żydzi, później my. Niemcy potrzebowali przestrzeni życiowej na Wschodzie i konsekwentnie dążyli do jej rozszerzenia.Polityka niemiecka była diametralnie inna wobec okupowanych społeczeństw zachodnich.

  Śledził pan losy niemieckich prawników po wojnie? Jak się potoczyły?

  Część „fachowców” znalazła zatrudnienie w strukturach republiki Federalnej Niemiec i Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Niektórzy znaleźli się w Ameryce Południowej i Stanów Zjednoczonych. Z ich wiedzy i doświadczenia, szczególnie pracowników wywiadu, skorzystały również Sowiety. Wszyscy chcieli, żeby niemieccy „fachowcy” dla nich pracowali. Każdy system potrzebuje „fachowców”. A to byli wybitni juryści…

  Rozmawiał Tomasz Plaskota

  Revo
  Polacy są inni od Niemców i nie są zdolni do mordowania na skalę przemysłową . Społeczeństwo polskie by tego nie zaakceptowało . To są różnice w mózgu związane z piękną polską historią !

  kazik
  Wartościowy człowiek nawet a sądzie jest ciekawy. Ma pasję i wiedzę . A nie kolekcjiner nieruchości i złota . Jak większość w SN.

  andy@sirprzed
  Polacy z wieloma slabymi cechami, mają inną mentalność, sa napradę narodem wrażliwym na los innych, zapominają o grzechach innych przeciwko nim skierowanych, sa bardziej delikatni, potrafią być bohaterscy, tego wsród Niemców mało, dlatego że w ich sercach i rozumach nadal są pierwiastki pogańskie. Niemcy gdy już osiągna przewagę działają, metodycznie nie ma litości, etyki i wiary, wyśmiewują słabych a za talich uważają katolików, sa w wielu punktach zbieżni Rosjanami. Niemców gubi buta czyli specyficzna dla Niemców pewność siebie, wtedy wpadają we własne sidła. Niemcy bez buty nie potrafiaą działać, ukrywają pod tą już narodową cechą, swoje wszystkie słabości i braki.

  jb ZBRODNIE
  BEZ PRZEDAWNIENIA Strach mojej Matki, wyrzucanej w mroźną noc grudnia 41 celem wywózki do GG, mam wpisany w genach. Wiem jak to odbiło się na moich losach, jak przeniosło się na los dzieci i wnuków

  ahador
  Ciekawa analiza – więcej takich, trzeba odkrywać karty historii i je opracowywać.

  stan
  Proszę o więcej wywiadów z Panem Miterą. Interesujące i pouczające.

  KASTA z DYSCYPLINARKĄ
  Maciej Mitera – to drugi z sędziów – dostał upomnienia za to, że „bez wymaganej zgody przełożonego dorabiał sobie, prowadząc wykłady przygotowujące do egzaminów na aplikacje prawnicze…..

  Polubienie

 12. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/onet-kongresmeni-usa-zaniepokojeni-ustawa-o-ipn-i-reforma-sadownictwa-w-polsce/

  gotan @gotan:
  czy pejsaci kongresmeni z usa…mogą się zająć ustawą 447 jaką uchwalili przeciwko polakom?!.Sądzę,że następnym razem polskojęzyczni „kongresmeni” z Polski zdobędą się na jakieś male „veto” wobec szantażystów z usa?!..Sytuacja jest rock-end-rolowa…Czy do pejsatych już dotarło,że niebawem nastąpi ich koniec…?…Chyba juda-duda przestanie palić świeczki chanukowe a pałacu….mało nie pęknie,kiedy robi się czerwony z wysiłku nakładając na głowę dekoracjęktórą od czasu do czasu nakłada aby zakryć łysinę… Rodacy….przynajmniej trochę kabaretu…śmiech to zdrowie…Nie wstydźmy sie mówić prawdy o polskojęzycznych bałwanach…A kiedy będzie następne posiedzenie Knesetu w Krakowie?…Czekam z niecierpliwością na fetę z panią ambasador israela..Ta, to ma kiepełe do opluwania polaków!!

  zefir @zefir:
  Rzecz to niesłychana,by trzech kongresmenów+emerytowana kingreswomen USA było ” głęboko zaniepokojonych ostatnimi zmianami w polskim prawie.Świat na głowie staje,gdy senatorów Hegemona niepokojem częstuje-tak nie można!!!Wprawdzie Ci senatorowie nie wiedzą,gdzie ta tajemnicza Polska łeży,ale przecież antypolski żydowski ból odczuwają.Tak na wyrost Polskę pod włos biorą,propagandowo kadzą gdy jej przywództwo w przeprowadzaniu demokratycznych reform i wolności osobistej przypisują,ale o ustawie USA nr 447 ukierunkowanej na żydowskie finansowe i majątkowe wyrolowanie Polski pamiętają.W polskim prawie nic się nie zmieniło,no może oprócz potępienia korupcyjnych świętych krów sądowych,którym złodziejskie czyny w głowie,jak w Krakowie.W Polsce demokracja kwitnie,wolność słowa i demokrację się umocniło,co więc tym kongresmenom +kongreswomen odbiło?Nowelizacja ustawy o IPN niczego nie zaciemnia-co za brednie.Nie ogranicza również swobody wypowiedzi(?),refleksji historycznej i nie podważa wiarygodności polskiej demokracji.To hipokryci i przekupni ussmańscy kongresmenowie mają kłopoty z umysłowym zdrowiem.

  Polubienie

 13. Ostanie zdanie, no coś nie tak
  JEDEN Żyd wstydzi się za żydowskich kolaborantów a za polskich ma się wstydzić CAŁA Polska? A gdzie WSTYD IZRAELA, a gdzie WSTYD ŻYDOWSKIEJ DIASPORY w tym za ubeckich katów i morderców Polaków ?

  klasv
  Tylko w Polsce niemieckie prawo sankcjonowało podanie Żydowi kromki chleba śmiercią.

  krasnal
  No No jakiś żyd Mosberg coś tam powiedział cieście się goje, Czego najbardziej boją się Żydzi PRAWDY

  PIC nie PIS
  „Skądś się te nieszczęsne ‚polskie obozy wzięły. A wzięły się przez zaniedbanie.”-brednie! Celowo od 30 lat „określone kręgi” kłamały, aby teraz przez 447ograbić Polskę na 300mld$ pod bratnią armią USA!

  stefanbatory1@stefanbatory1
  Było trzech wspólników; dwóch Żydów i Polak. Mieli 2 piekarnie i 1 cukiernię. Od oficerów z niemieckiego kwatermistrzostwa kupowali za $ różne produkty, których wtedy brakowało w handlu detalicznym. Kiedy zaostrzono nagonkę na Żydów i wywózkę do KL to jeden z Żydów myśląc, że uniknie wywózki doniósł do Gestapo, że jego wspólnicy kupują produkty j/w. Wszyscy trzej zostali aresztowani i wysłani do KL Auschwitz-Birkenau. Przeżył tylko Polak, który był bardzo dobrym cukiernikiem. Przed marszem śmierci ukrył się wraz z kilkoma obozowiczami, octem i pieprzem dokładnie skropili swój schowek przed obozowymi wilczurami i mając trochę zapasów wody i jedzenia dotrwali do wjazdu sowieckich czołgów na teren obozu. Z całej trójki wspólników tylko on jeden ocalał!!! Morał z tego: Żydzi także mieli swoje wrzody!!! Będzie mi bardzo przykro jeżeli mój post zbanujecie w „imię poprawności politycznej.”

  https://wpolityce.pl/historia/400363-ocalaly-z-holokaustu-nie-bylo-polskich-obozow-smierci

  Ważne świadectwo ocalałego z Holokaustu w „DGP”: Prawda jest taka, że nie było „polskich obozów śmierci”. To wszystko była robota Niemców

  opublikowano: 12 godzin temu · aktualizacja: 9 godzin temu


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Jeżdżę po świecie i daję świadectwo za miliony zamordowanych Żydów i Polaków. Bo pomiędzy ich śmiercią, między śmiercią każdego człowieka, nie ma różnicy

  – mówi w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” ocalały z Holokaustu Edward Mosberg.

  Rozmówca Marcina Makowskiego podkreśla, że Konzentrationslager Plaszow bei Krakau był obozem nie tylko dla Żydów, ale również dla lokalnej ludności polskiej.

  W rozmowie pojawił się również temat ustawy o IPN.

  Myślę, że popełniono duży błąd, ustawa w takim kształcie nie była potrzebna. Opowiadałem o tym premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Oczywiście cała wina nie leży tylko po stronie obecnego rządu, bo skądś się te nieszczęsne „polskie obozy” wzięły. A wzięły się przez zaniedbanie

  – podkreśla.

  Dlaczego wcześniejsza władza, wcześniejsi prezydenci robili tak mało, aby ogłaszać światu prawdę? Bo prawda jest taka, że nie było „polskich obozów śmierci”. To wszystko była robota Niemców, w obozach po polsku mówiły tylko ofiary, a nie strażnicy czy komendanci

  – zaznacza Mosberg.

  W 1938 r. Niemcy wygnali swoich Żydów, którzy znaleźli schronienie w Polsce, gdzie i tak żyła ich największa społeczność na świecie. Ci sami oprawcy już 2 września 1939 r. otworzyli pierwszy obóz pracy dla Polaków i Żydów w Stutthof, który później został obozem koncentracyjnym.

  – przypomina.

  Jednocześnie ocalały z Holokaustu przypomina, że nie wszyscy Polacy zachowali się jak bohaterowie, ale jednocześnie zastrzega:

  Istnieje jednak ogromna różnica pomiędzy indywidualnymi mordami a przypisywaniem winy całemu narodowi. Tej Polska nie ponosi, bo oficjalnie nie kolaborowała. Byli dobrzy i źli Polacy, tak samo, jak dobrzy i źli Żydzi. Bo wśród Żydów też istnieli zdrajcy.

  Jak podkreśla:

  Jako Żyd wstydzę się za (…) kolaborantów. Natomiast Polska powinna się również wstydzić za swoich.

  gah/Dziennik Gazeta Prawna

  JOR
  nie pozwolmy sie manipulowac , jeden dobry zyd(nawet prawdziwy ) nic nie znaczy , to podpucha ! Uniewaznic ustawe IPN o obronie dobrego imienia Polski , to jest cel . 300 mill dollarow o to chodzi !

  taktojest
  Ja jestem dumny z tych, którzy pomagali Żydom. Za to groziła kara śmierci całej rodzinie. Nie było to rozsądne, ale bohaterskie. Rozsądne było być biernym, a kolaborantem pod przymusem śmierci ? Hm..

  KCN
  Przestańcie bredzić, nie potrzeba żadnych „świadectw”, że nie jesteśmy wielbłądami! Jeżeli ktoś uważa inaczej niech przedstawi DOWODY !!!

  arkus@arkus
  „Po cóż innego stworzył Bóg Żydów polskich, jak nie po to by byli naszymi szpiegami?” – Otto von Bismarck

  JOR
  https://www.odkrywamyzakryte.com/zydzi-rzadziej-umieraja-na-raka/

  kazik
  Mosberg mówi prawdę po cichu i pokątnie . A Izraelski prezydent z premierem głośni i otwarcie głoszą kłamliwe oskarżenia na Polaków.

  ElMarycha@ElMarycha
  „…– mówi w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” ocalały z Holokaustu Edward Mosberg…” Nam mówi? My to wiemy. Czy ktoś na świecie czyta „Dziennik Gazetę Prawną” ? Nawet ten Zulu Gula z Tanzanii nie. Takie teksty to dowód, że sprawa „restytucji” już załatwiona. Żydki mają co chcieli. Teraz mamy drugi etap operacji – Polacy muszą polubić Żydków (np. Azari przyznała, że trochę przesadzili z tym szerzeniem nienawiści do Polaków). Takich Mosbergów będzie więcej. Karnowscy aż się nie będą mogli nachwalić.

  ew
  niby dobrze ale kamienie do ogródka wrzuca…

  get
  Czekam kiedy gazety obwieszczą sensacyjne odnalezienie górnika który na własne oczy widział że węgiel jest czarny i może to zaświadczyć. Ileż to rozpęta dyskusji i ilu znajdzie hejterów-białowęglowców

  z brudnopisu
  Bez wyautowania dwużydzianów z życia publicznego będą nas obrażać nawet we własnym domu a powinno się szkalowników „wypraszać” jednym wprawnym kopniakiem. Zadanie dla następnego rządu to wy.. Azari!

  zaniedbanie?
  „skądś się te nieszczęsne „polskie obozy” wzięły. A wzięły się przez zaniedbanie” – czyżby? Wzięły się z hybrydowej wojny prowadzonej głównie przez Żydów, a historia tego sięga nawet 1946

  Gaga
  do dzisiaj zarówno niemcy jak i żydzi się nie zmienili

  Polubienie

 14. Number of deaths in the WW2 per country

  MetaBallStudios
  Published on Apr 6, 2018
  Number of deaths of the Second World War by country, on a real scale.

  Polubienie

 15. https://wpolityce.pl/polityka/400591-emilewicz-o-wspolpracy-z-izraelem

  Emilewicz po spotkaniu z izraelskim ministrem gospodarki: Izrael nie znajdzie lepszego sojusznika w Europie niż Polska

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: godzinę temu


  zdjęcie ilustracyjne / autor: twitter/ Jadwiga Emilewicz

  Ponad 250 przedstawicieli polskich i izraelskich firm uczestniczyło w Polsko- Izraelskim Forum Biznesowym organizowanym w Tel Awiwie. Wśród nich była minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. W trakcie forum podpisano trzy porozumienia z udziałem m.in. PLL LOT, BGK, PAIH.

  Minister Emilewicz podkreśliła na Twitterze, że w trakcie spotkania z izraelskim ministrem gospodarki Eli Cohenem powiedziała mu, że Izrael nie znajdzie w Europie lepszego sojusznika niż Polska.

  Podczas spotkania z izraelskim ministrem gospodarki Eli Cohenem oświadczyłam, że Izrael nie znajdzie w Europie żadnego lepszego sojusznika niż Polska

  — napisała wiceszefowa Porozumienia, dziękując ministrowi Cohenowi za „owocną dyskusję”.

  Jak przekazał resort przedsiębiorczości i technologii, według danych GUS, obroty handlowe Polski z Izraelem w 2017 r. wyniosły 1017,7 mln USD (+10,5 proc.).

  Główne pozycje w eksporcie z Polski do Izraela to: artykuły rolno-spożywcze – mięso wołowe świeże lub schłodzone – 42,6 mln USD (7 proc.), mięso wołowe zamrożone – 32,9 mln USD (5,4 proc.); podwozia samochodów z silnikami – 27,5 mln USD (4,5 proc.).

  wkt/twitter/PAP

  Ted
  Myśle ze następne wybory sa pozamiatane Ruch Narodowy zrobi z tym porządek Musimy wybrać bo nie ma czasu na cackanie sie z I Ckami

  A-R-B-D
  ależ wazelina! to nie żaden sojusznik tylko pijawka!

  Czarek
  TA pani nikt POWINN ZOSTAC NA STALE W TEL AVIVIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  charry
  Sojusznika czy płatnika? Ciekawe jak przetłumaczyły żydowskie media?

  dziad polski@dziad_polski
  Trzy porozumienia ale czego dotyczyły to niezłomni dziennikarze już nie wiedzą albo nie chcą informować czytelników celowo.

  xy
  Emilewicz ma rację, że Polska to „najlepszy sojusznik” Izraela w Europie. Jak się wszystko daje i nic nie wymaga w zamian to jak ma być? Ona się jeszcze z tego cieszy i dziękuje a czy też przepraszała?

  @#$%^
  Na dany moment nie mozna nawet napisać zdania typu: Jakie mamy interesy gospodarcze z krajem nad Morzem Sródziemnym? Wyskakuje : popraw komentarz!

  sake
  Niech ten obrzydliwy babsztyl zacznie mówić w swoim imieniu a nie Polski. Wazelina się z niej wylewa.Co taki ktos robi w rządzie RP!

  georg
  Baczny obserwator zauważy, że PIS jak żadna partia zwraca uwagę na opinię społeczną i szybko dokonuje zmian pod jej wpływem. Oprócz jednego przypadku-relacji z Ysraelem. Wniosek? ONI nami rządzą!!!

  czy Polska istnieje?
  Odbieram Polskie Radio program 1. Kilka razy dziennie mowia : niepodlegla dla wszystkich.Nie rozumiem,dlaczego od kilku miesiecy slowa POLSKA unikaja wszyscy.Politycy i dziennikarze.To nie POLACY.

  z
  POLSKO-IZRAELSKA GRUPA PARLAMENTARNA (nie wybierać) http://www.sejm.gov.pl/SQL2.nsf/skladgr?OpenAgent&294&PL

  blondynka
  Gowinowcy mają wyjątkowo słabe zdolności rozpoznawania nastrojów społecznych- po 26 stycznia takie wpisy tylko nas wkurzają!!! Nie próbujcie nam wciskać kitów i zaklinać rzeczywistości!!!

  …..

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska-minister-izrael-nie-znajdzie-lepszego-sojusznika-w-europie-niz-polska-w-tle-krytyka-polski-za-ustawe-o-ipn/


  Jadwiga Emilewicz i Tzachi Hanegbi. Fot. twitter.com, JEmilewicz

  POLSKA MINISTER: IZRAEL NIE ZNAJDZIE LEPSZEGO SOJUSZNIKA W EUROPIE NIŻ POLSKA. W TLE KRYTYKA POLSKI ZA USTAWĘ O IPN

  20 czerwca 2018|0 Komentarze|w Bliski Wschód, gospodarka, polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii podczas swojej wizyty w Izraelu miała usłyszeć gorzkie słowa nt. ustawy o IPN, podobnie jak wcześniej Jarosław Gowin. Ona sama nie porusza oficjalnie tego wątku, zapewniając izraelskich polityków, że Polska to najlepszy sojusznik Izraela w Europie.

  Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, wiceprezes partii Porozumienie wicepremiera Jarosława Gowina, udała się z wizytą do Izraela. Jej celem miała być promocja polskich firm na rynku izraelskim, m.in. w ramach Polsko – Izraelskiego Forum Gospodarczego w Tel Awiwie, jednak najwyraźniej rozmowy w znacznym stopniu dotyczyły także ustawy o IPN.

  W poniedziałek Polska i inne kraje Grupy Wyszehradzkiej podpisały z Izraelem umowę o współpracy szkoleniowej w zakresie innowacyjności. Według izraelskich mediów nie oznacza to jednak powrotu do normalnych relacji. Zwracano bowiem uwagę na kwestię ustawy o IPN. Według RMF, Emilewicz miała usłyszeć w Tel Awiwie, że „dopóki przepisy się nie zmienią stosunki między Polską i Izraelem nie wrócą do normy”.

  Tzachi Hanegbi, minister ds. rozwoju regionalnego Izraela napisał na portalu społecznościowym, że w czasie rozmów z minister Emilewicz podkreślał konieczność pilnej zmiany przepisów, które nakładają kary za wypowiedzi o polskim udziale i polskiej odpowiedzialności za Holocaust.

  Co ciekawe, sama Emilewicz oficjalnie tych kwestii nie porusza, zamiast tego zamieszczając wpisy, w których dziękuje m.in. Hanegbiemu i zapewnia, że Polska to najlepszy sojusznik Izraela w Europie.

  – Podczas spotkania z izraelskim ministrem gospodarki Eli Cohenem oświadczyłam, że Izrael nie znajdzie w Europie żadnego lepszego sojusznika niż Polska – napisała wiceszefowa Porozumienia, dziękując ministrowi Cohenowi za „owocną dyskusję”.

  W komentarzach pod wpisem zwrócono uwagę, że bycie sojusznikiem oznacza udzielanie pomocy i wsparcia w razie konfliktu zbrojnego i pytano, czy w takim razie Polska wybiera się na wojnę z Iranem.

  Specyficznie brzmi również wpis Hilika Bara, wiceprzewodniczącego Knesetu i szefa polsko-izraelskiej grupy w parlamencie Izraela, który po spotkaniu z polską minister napisał:

  „Wspaniałe spotkanie! Rozmawialiśmy o znaczeniu budowania i wzmacniania naszych więzi na przyszłości, zarazem pamiętając i będąc uczciwym wobec naszej przeszłości”.

  Emilewicz wcześniej bagatelizowała też konsekwencje gospodarcze wycofania się Waszyngtonu z porozumienia JCPOA. Miesiąc temu, odpowiadając na pytanie, czy wyjście USA z porozumienia nuklearnego z Iranem może być szkodliwe dla polskich firm, odpowiedziała, że „nie mamy tam znaczących inwestycji”, więc możemy starać się być „pomostem w dialogu pomiędzy UE a USA”.

  – Stanowisko w tej sprawie jest jednoznaczne – państwa członkowskie UE wspólnie ze Stanami Zjednoczonymi starają się wypracować wspólną, jedną politykę wobec tego obszaru. Jeżeli chodzi o wpływ na Polskę i polską gospodarkę, to pomimo zainteresowania tym rynkiem przypominam, że nie mamy tam znaczących inwestycji, zatem nasza sytuacja różni się w sposób znaczący od innych państw członkowskich, których przedsiębiorcy są znacznie bardziej aktywni. My, jak powiedział premier Mateusz Morawiecki, staramy się być pomostem w dialogu pomiędzy UE a USA, budując jednolite stanowisko – mówiła Emiliewicz.

  Przypomnijmy, że w ostatnim czasie coraz więcej czołowych polityków obozu rządzącego mówi otwarcie, że nowa ustawa o IPN musi zostać zmieniona, że potrzebna jest „pilna korekta”. Szczególnie często mówi o tym wicepremier Jarosław Gowin, który podkreśla, że pilna potrzeba zmiany jest ściśle związana z kwestią relacji z Izraelem i USA. Z jego wypowiedzi wynika, że strona amerykańska najwyraźniej uzależnia zgodę na stałą bazę swoich wojsk w Polsce, o co mocno zabiega rząd PiS oraz prezydent Andrzej Duda, od wycofania nowelizacji ustawy o IPN. Gowin przyznał też, że rząd miał wątpliwości odn. elementów ustawy dotyczących zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

  Z twierdzeniami Gowina zgadza się także szef MSZ Jacek Czaputowicz, którego zdaniem potrzebna jest pilna korekta ustawy o IPN, gdyż jest to problem w stosunkach z USA i Izraelem. Wyraźnie sugerował też, że sprawę powinien załatwić Sejm, dokonując „korekty” bez czekania na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

  Gowin zaczął bardziej zdecydowanie wypowiadać krytyczne oceny na temat ustawy o IPN po swojej wizycie w Izraelu w końcu maja br.

  Przeczytaj: Izraelski minister po spotkaniu z Gowinem ma nadzieję na „skasowanie” ustawy o IPN

  Czytaj również: Gowin: ustawę o IPN należy zmienić dla dobra relacji z Izraelem

  twitter.com / rmf24.pl / RIRM / Kresy.pl

  Polubienie

 16. https://wpolityce.pl/polityka/406105-minister-czaputowicz-dobrze-ze-zmieniono-ustawe-o-ipn

  Minister Czaputowicz: Dobrze, że ustawa o IPN została zmieniona. Otworzyło to możliwości i rozwiało wszystkie wątpliwości

  opublikowano: 31 lipca · aktualizacja: 31 lipca


  Szef MSZ Jacek Czaputowicz / autor: Fratria/Andrzej Wiktor wPolityce.pl

  Dobrze, że ta ustawa została zmieniona, bo to otworzyło możliwości i te wszystkie wątpliwości zostały rozwiane; strona amerykańska obawiała się, że ustawa może ograniczyć wolność wypowiedzi – mówił we wtorek w Polsat News szef MSZ Jacek Czaputowicz.

  Czaputowicz w ubiegłym tygodniu przebywał z dwudniową wizytą w Waszyngtonie. Wraz z sekretarzem stanu USA Mike’iem Pompeo wziął udział w konferencji nt. wolności religijnej. Szef MSZ spotkał się też z doradcą prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem. W trakcie wizyty Czaputowicz rozmawiał również nt. bezpieczeństwa oraz obecności wojsk amerykańskich w Polsce z przedstawicielami Kongresu.

  Szef MSZ pytany, czy ostatnia nowelizacja ustawy o IPN z czerwca bieżącego roku umożliwiła wizytę w USA prezydenta Andrzeja Dudy planowaną na wrzesień, odpowiedział, że plany, co do wizyty prezydenta były już wcześniej.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Doradca prezydenta USA potwierdza: Wkrótce spotkanie Trump-Duda w Białym Domu

  Dodał, że o planie wizyty rozmawiał m.in. w ubiegłym tygodniu z przedstawicielami amerykańskiej administracji w Waszyngtonie. Według Czaputowicza stosunki polsko-amerykańskie są dobre i w wielu kwestiach, w tym Nord Stream 2 stanowiska Polski i USA są zbieżne.

  CZYTAJ TAKŻE: Szef MSZ spotkał się z amerykańskimi kongresmenami. Rozmawiano m.in. o zwiększeniu sił USA w Polsce i Nord Stream 2

  Dopytywany o nowelę ustawy o IPN odpowiedział, że prowadził rozmowy dot. wizyty prezydenta Dudy w USA m.in. z sekretarzem stanu USA Mike’iem Pompeo jeszcze przed czerwcową nowelą.

  Dobrze, że ta ustawa została zmieniona, bo to otworzyło możliwości i te wszystkie wątpliwości zostały rozwiane

  — mówił Czaputowicz.

  Strona amerykańska rzeczywiście obawiała się, że może to ograniczyć wolność wypowiedzi. My twierdziliśmy że nie, a teraz nie ma już żadnych wątpliwości – nikt nie będzie przecież ścigany za badania dotyczące Holokaustu – i tak by nie był, ale takie były wątpliwości niektórych obserwatorów

  — dodał.

  Jednocześnie szef MSZ podkreślił, że nie rozmawiał na temat noweli ustawy o IPN podczas swojej wizyty w Waszyngtonie w ubiegłym tygodniu.

  W ogóle na ten temat nie było mowy i nie było tutaj żadnych też powodów ku temu

  — powiedział Czaputowicz.

  Przepisy styczniowej nowelizacji ustawy o IPN – mówiące o sankcjach za przypisywanie „publicznie i wbrew faktom” narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne, a także za „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni” – obowiązywały w Polsce od 1 marca.

  Wywołały one krytykę m.in. ze strony władz Izraela oraz przedstawicieli żydowskiej diaspory. Izraelskie MSZ oświadczyło wtedy, że ”żadna ustawa nie zmieni faktów”. Inne instytucje wyrażały ponadto obawy o wolność badań historycznych. O przeanalizowanie ustawy pod kątem wolności słowa apelowała też administracja amerykańska.

  6 lutego prezydent Duda podpisał nowelę, a następnie w trybie kontroli następczej skierował ją do TK. Prezydent chciał, by Trybunał zbadał, czy przepisy ustawy nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa oraz aby przeanalizował kwestię tzw. określoności przepisów prawa.

  27 czerwca Sejm uchwalił, Senat przyjął bez poprawek, a prezydent podpisał kolejną nowelizację ustawy o IPN; uchyliła ona artykuły: 55a, który groził karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej i 55b, który głosił, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”.

  W uzasadnieniu tych zmian podkreślono, że „bardziej efektywnym sposobem ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego, biorąc pod uwagę cel ustawy, będzie wykorzystanie narzędzi cywilnoprawnych”.

  Tego samego dnia premierzy Polski i Izraela: Mateusz Morawiecki i Benjamin Netanjahu, podpisali wspólną deklarację, w której podkreślono m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, potępienie przez oba rządy wszelkich form antysemityzmu i odrzucenie antypolonizmu oraz innych negatywnych stereotypów narodowych.

  CZYTAJ WIĘCEJ: PEŁNA TREŚĆ deklaracji premierów Izraela i Polski. „Oba rządy nawołują do powrotu do spokojnego dialogu”

  Czaputowicz pytany we wtorek w Polsat News o odpowiedź polskiego rządu wobec zarzutów KE poinformował, że Polska złoży wyjaśnienia w terminie.

  Twierdzimy w nich, że reforma sądownictwa postępuje zgodnie ze standardami obowiązującymi w UE. Ustosunkujemy się do wszystkich pytań KE, zastanowimy się co dalej

  — powiedział.

  Szef MSZ podkreślił, że rząd nie zgadza się z zarzutami KE m.in. w sprawie przechodzenia w stan spoczynków sędziów SN i stwierdził, że takie zarzuty są nieuzasadnione.

  Pytany o ewentualne kary finansowe, które mogłyby grozić Polsce, jeśli TSUE wydałby negatywny dla rządu wyrok zaznaczył, że nie ma żadnego zagrożenia karami finansowymi i trzeba poczekać na ostateczną decyzję.

  Dopytywany o protesty opozycji, organizacji pozarządowych oraz niektórych ugrupowań ws. reform wymiaru sprawiedliwości szef MSZ stwierdził, że rolą opozycji jest krytyka rządu.

  Mam taką nadzieję, że KE nie chciałaby zablokować tych reform systemu sądownictwa czy też w ogóle zamrozić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości

  — mówił.

  Według Czaputowicza spór nie szkodzi Polsce, jednak – jak dodał – są różne opinie na temat reform przeprowadzanych przez rząd.

  Szef MSZ pytany o powiązanie unijnego budżetu z kwestią przestrzegania praworządności w danym kraju podkreślił, że nie będzie to dotyczyć wyłącznie Polski, ale wszystkich państw UE.

  Więcej państw niż Polska, inne państwa niż Polska łamią zasady UE, nie realizują orzeczeń, nie wdrażają w życie orzeczeń TSUE. Polska tutaj jest takim wzorcowym państwem, twierdzimy, że nie ma podstaw do twierdzenia, że Polska tutaj nie przestrzega prawa UE

  — ocenił Czaputowicz.

  Jeżeli byśmy zastosowali obiektywne kryteria jak wdrażanie w życie postanowień TSUE, to wówczas Polska byłaby liderem, a inne państwa byłyby dotknięte tym powiązaniem

  — dodał szef MSZ.

  Postępowanie dotyczące tzw. procedury naruszeniowej obejmuje trzy przewidziane w traktatach etapy: KE początkowo zwraca się do rządów krajowych o usunięcie naruszenia prawa („wezwanie do usunięcia uchybienia”), w kolejnym kroku daje krajom określony czas na zmiany („uzasadniona opinia”), a w następnym etapie może pozwać kraj do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Władze w Warszawie mają miesiąc, aby odpowiedzieć na wezwanie KE do usunięcia uchybienia.

  Zgodnie z ustawą o Sądzie Najwyższym, która weszła w życie 3 kwietnia, w trzy miesiące od tego terminu w stan spoczynku przeszli z mocy prawa sędziowie SN, którzy ukończyli 65. rok życia. Mogą oni dalej pełnić swoją funkcję, jeśli w ciągu miesiąca od wejścia w życie nowej ustawy, czyli do 2 maja, złożyli stosowne oświadczenie i przedstawili odpowiednie zaświadczenia lekarskie, a prezydent RP wyrazi zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska sędziego SN.

  Małgorzata Gersdorf, która ukończyła 65. rok życia, nie złożyła takiego oświadczenia. Gersdorf – wybrana na I prezesa SN w 2014 r. – podkreślała wielokrotnie, że kadencja I prezesa SN zgodnie z konstytucją trwa 6 lat

  OGLĄDAJ TAKŻE TELEWIZJĘ WPOLSCE.PL:

  ak/PAP

  Bożena
  A ja uważam, że źle się stało. Dołuje mnie to poddaństwo Rządu Polskiego. Jesteśmy b. słabi skoro tak się dzieje. Dlatego gospodarka i zbrojenie Polskiej Armii są najważniejsze. Czaputowicz musi odejść

  BB
  KTO TEGO PANA WYBIERAL… ze jest w polskim rządzie ?????

  27-1
  gadali wstajemy z kolan okazalo sie ze ustawy pisze im USA i IZRAEL marionetkowy rzad i glosza ze to sukces, 27-1 tez sukces kwiaciarka zrobila sukces ale kasowy wykupili pol kwiaciarni

  Adam
  Otworzyło to możliwości do realizacji uroszczeń zgodnych z ustawą 447/1226 https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prof-zapalowski-dla-kresy-pl-polska-jest-elementem-gry-stanow-zjednoczonych-2018-07

  z
  minister MSZ izraela mówi gojom że dobrze się stało że źle się stało że pomysł był głupi od początku ale zyskaliśmy; łatkę pieniaczy wywalić unię wolności z polityki

  Ja
  Poprawne bzdety !!! Dobrze tylko ,że POLACY dowiedzieli się KTO udawał przyjaciela, a jest naszym NAJWIĘKSZYM WROGIEM.

  Betoniarnia
  o tak otworzyło możliwości…. Widzimy nawet jak rozpoczęły się niegorączkowe ale planowe i systematyczne przygotowania, lane są fundamenty.

  Adeer
  Rząd PIS jest znany z bohaterskiego i skutecznego rozwiązywania problemów nieznanych innym polskim rządom. Bhawo!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.