738 Izraelski i Usraelski zbrodniczy antysemityzm i zupełne zeszmacenie polskojęzycznych, czyli ukrywanie chazarskiego ludobójstwa dokonywanego na semickim narodzie palestyńskim

Bestialstwo Izraelskich Żołnierzy Niczym Niemców w 1939 – 1945 – PIS i TVP Info Milczy – Komentator

wideoprezentacje
Published on Apr 13, 2018

velaro360
Żydzi myślą, że im wolno wszystko – udają wiecznie poszkodowanych aby inni pozwalali im na więcej albo przymykali na niektóre rzeczy oko. Ich polityka opiera się właśnie na udawaniu poszkodowanych. Mogą wtedy czerpać korzyści majątkowe z powodu roszczeń wobec mienia bezspadkowego między innymi w Polsce, a każdy przejaw sprzeciwu wobec tej aroganckiej polityki mogą uciszyć jednym słowem „antysemityzm”. Uważają, że jako naród wybrany mogą innych (gojów) traktować jak chcą i dowolnie wykorzystywać.

fiorehencerbin
Uczyli się od Niemców i teraz sami stosują metody swoich oprawców, ale ajwaj Żydzi tacy pokrzywdzeni – zawsze i wszędzie.

Niko88Miro
Krzysiu róznica między tymi ” żołnierzami” (czyt. bandytami) jest taka. Tych w czarnych mundurach po części świat i historia osądziła, tych drugich nikt nie osądzi, bo mają zielone światło na wszystko i są nietykalni!!! Zwracając im słuszną uwagę to Ty jesteś przestępcą. Takie prawo dają im pieniądze i kupiony największy sojusznik!!!

Grazyna Gora
„Naród wybrany-samozwany-poszkodowany”,żyje pod ochronną poplecznikow, którzy są świetnym parawanem.Sami , co raz bardziej daja wpuszczać się w „maliny” !Cały świat patrzy jakie bezprawie globalne stosuje się wobec Syrii i Rosji i nic! Dlaczego oczy tego świata nie są skierowane w tę stronę! Tak daleko nie sięga ich wzrok,czy w „portfelu” się nie zgadza!

Aleksandra Samiec
Babcia prawdę mówiła ze Żydzi gorsi od Niemców i nie daj Boże żeby oni rządzili bo zrobią z nami to co Hitler robił z nimi

MrAmp44
Izraelczycy to naziści… pisałem o tym więc skąd zdziwienie.

RapereQ
Naprawdę nie ogarniam tych Żydów. Faktycznie Polacy nie mieli nic wspólnego z obozami podczas drugiej wojny. Jendakże istniały komunistyczne obozy powojenne, i chyba o to Żydzi mają problem, bo sami nie znają historii 😛

Jan Kowalski
Ta nacja, która ma siebie za naród „wybrany” a innych nazywa zwierzętami (goj), wyraźnie daje nam do zrozumienia, że nie wyciągnęła lekcji z własnego cierpienia, ale nauczyła się z chorą satysfakcją zadawać cierpienie innym. Rząd w Warszawie reaguje, a jakże – fałszuje fakty historyczne i pluje na pamięć Polaków, którzy oddali życie walcząc o wolność, ratując innych bez względu na narodowość, nawet kiedy ratowali ludzi nienawidzących nas Polaków. Rząd w Warszawie sprzedał Polskę z PiSkiem na rzecz obcych uzurpatorów. Nie pierwszy rząd i nie jedyny. Ten jednak bez wyborów oddał władzę obcym udając i oszukując nas jak tylko się da. Fakt że dajemy się oszukiwać nie świadczy tak źle o złych ludziach jak źle świadczy o nas, że pozwalamy na to.

…..


Razan an-Nadżar, korandigital.tk

PALESTYŃSKA RATOWNICZKA MEDYCZNA ZASTRZELONA PRZEZ IZRAELSKIEGO SNAJPERA

3 czerwca 2018|0 Komentarze|w bezpieczeństwo i obrona, Bliski Wschód, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/palestynska-ratowniczka-medyczna-zastrzelona-przez-izraelskiego-snajpera/

Razan al-Nadżar od tygodni pomagała rannym w zajściach na granicy Strefy Gazy. Pomoc poszkodowanym i biały strój ratowniczki medycznej nie uchronił jej przed kulami izraelskiego snajpera.

21-letnia an-Nadżar zginęła 1 czerwca niedaleko granicy między Strefą Gazy a Izraelem, koło miejscowości Khan Junis. Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że dziewczyna była wolontariuszką resortu i ochotniczo wspierała prace służb medycznych w czasie protestów urządzanych przez mieszkańców Strefy Gazy przeciw izraelskiej blokadzie regionu. Rzecznik Ministerstwa podkreślił, że w dniu, w którym została zabita, an-Nadżar znów pomagała rannym. Nosiła przy tym biały strój ratownika medycznego wyraźnie zaznaczający jej rolę. Mimo tego otrzymała śmiertelny postrzał w klatkę piersiową.

Według „New York Timesa” an-Nadżar otrzymała aż trzy postrzały, co oznacza, że została ostrzelana przez izraelskiego snajpera w pełni świadomie. Według świadków dziewczyna otrzymała postrzały w chwili gdy zmierzała by pomóc starszemu mężczyźnie rannemu po tym gdy został trafiony głowę zasobnikiem gazu łzawiącego. Według części świadków an-Nadżar podniosła ręce do góry by zaznaczyć, że nie ma wrogich wobec żołnierzy zamiarów.

Rzecznik izraelskiej armii twierdzi, że jej żołnierze działali tego dnia „zgodnie z zasadami walki”, reagując na akcję „tysięcy zadymiarzy”, którzy mieli zgromadzić się w pięciu punktach wzdłuż granicy ze Strefą Gazy. Twierdził też, że został oddany strzał w stronę izraelskiego pojazdu wojskowego, a jeden z Palestyńczyków miał przekroczyć granicę i „pozostawić granat” na terenie Izraela.

Razan an-Nadżar była 123 ofiarą izraelskich żołnierzy w Strefie Gazy od końca marca, gdy wybuchły demonstracje miejscowych Palestyńczyków gromadzących się przy granicy IzraelaNajbardziej krwawym okazał się dzień 14 maja, kiedy z rąk izraelskich zginęły 61 osobyMimo protestów międzynarodowych, USA już dwukrotnie wetowały rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie działań Izraelczyków w Strefie Gazy, ocenionych jako nieproporcjonalne użycie siły wobec cywilów. Tak stało się właśnie w piątek gdy Kuwejt domagał się „międzynarodowego mechanizmu ochrony” ludności palestyńskiej.

Media szeroko opisują postać an-Nadżar. Udzielała pierwszej pomocy ofiarom zajść na granicy Strefy Gazy niemal od początku protestów. Choć szczelnie zawinięta w islamskie nakrycie głowy – hidżab, deklarowała jednocześnie, że swoim przykładem chce dowieść, iż kobiety mogą odgrywać w muzułmańskim społeczeństwie ważne role. „W naszym społeczeństwie kobiety często są osądzane” – jej słowa cytuje „New York Times” – „Ale społeczeństwo musi nas zaakceptować. Jeśli nie zaakceptują nas z wyboru, będą musieli nas zaakceptować, bowiem mamy więcej siły niż jakikolwiek mężczyzna”.

Była najstarszą z sześciorga dzieci rodziny an-Nadżarów. Ponieważ nie udało się jej dostać na uniwersytet od dwóch lat szkoliła się na ratownika medycznego w Szpitalu Nasera w Khan Junis, gdzie uzyskała dyplom pielęgniarki. „Mamy tylko jeden cel – ratować życie, ewakuować ludzi” – powiedziała w zeszłym miesiącu dziennikarzowi „New York Timesa”.

Pogrzeb an-Nadżar odbył się w sobotę w Khan Junis. Uczestniczyło w nim tysiące ludzi. Jej ojciec, Naszraf niósł zakrwawioną kamizelkę ratownika medycznego jaką ubierała Razan.

theguardian.com/nytimes.com/middleeasteye.net/kresy.pl

https://strajk.eu/gaza-tysiace-ludzi-na-pogrzdeebie-palestynskiej-sanitariuszki/

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/poswiecam-te-piosenke-tobie-karen-obys-plonela-i-plonela-i-plonela-w-piekle-2018-06

https://palestyna.wordpress.com/2018/06/03/izraelczycy-zabili-mloda-pielegniarke-ktora-probowala-dotrzec-do-rannego-w-strefie-gazy/

http://www.jackcaleib.com/medium/10633e94

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/izraelski-parlament-bedzie-debatowal-nad-zakazem-filmowania-izraelskiej-armii/

…..


Żydzi z Ugandy. Fot. Seth Jonadav, campcoleman.org

IZRAEL NIE CHCE ŻYDÓW Z UGANDY

1 czerwca 2018|0 Komentarze|w Afryka, Bliski Wschód, polityka, społeczeństwo, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

https://kresy.pl/wydarzenia/izrael-nie-chce-zydow-z-ugandy/

MSW Izraela odrzuciło wniosek Żyda z Ugandy, który chciał wyemigrować do tego kraju. Jak wynika z informacji izraelskiego dziennika „Haaretz”, Izrael nie będzie uznawał społeczności Żydów w Ugandzie.

Żyd z Ugandy, Kibitz Josef, chciał wyemigrować do Izraela. Jak informuje dziennik „Haaretz”, według izraelskiego MSZ przebywa obecnie w kibucu w południowym Izraelu. Jednak w ciągu dwóch tygodni, do 14 czerwca, musi opuścić kraj.

Decyzja ta, według urzędnika izraelskiego MSW, a którego powołuje się dziennik, dotyczy nie tylko tego konkretnego przypadku, ale ma związek ze stanowiskiem Izraela wobec całej wspólnoty Żydów z Ugandy. Ministerstwo zaznacza, że Josef może odwołać się od decyzji do Sądu Najwyższego.

Żydowska diaspora w Ugandzie, czyli tzw. Abajudaja, liczy około 2 tysięcy osób. Jej korzenie sięgają początku XX wieku, gdy decyzją rządu brytyjskiego Uganda miała stać się terenem masowej kolonizacji przez osadników żydowskich. Większość Żydów z Ugandy przyjęła judaizm pod auspicjami konserwatywnych rabinów z USA. Z tego względu, nie są uznawani za Żydów przez zdominowany przez ultraortodoksów Naczelny Rabinat Izraela.

W 2016 Agencja Żydowska, organizacja syjonistyczna działająca na całym świecie m.in. na rzecz rozwoju zwiększenia zdolności przyjmowania Żydów z diaspory, uznała społeczność Żydów z Ugandy. Wydawało się, że otworzy im to drogę do drogę do imigracji do Izraela. Jednak w grudniu ub. roku Izrael odmówił przyznania wizy członkowi Abajudai, który chciał przybyć do Izraela, by studiować w szkole talmudycznej.

Czytaj również: Rwanda i Uganda zaprzeczyły, że zgodziły się przyjąć migrantów od Izraela

rp.pl/ Kresy.pl

…..


zdjęcie ilustracyjne / autor: pixabay.com

LauraPausa
holocaust Palestyńczyków, przez Żydów, którzy z holocaustu żydów zrobili Przedsiębiorstwo, to Żydzi zabijali Żydów, Żmijowe Plemię, Synagoga Szatana

STOP terrorowi
Ciekawe ilu ludzi muszą jeszcze żydzi zabić żeby nazwać to po „imieniu” ale już za spalenie kukły żyda to już należy się bezwzględne więzienie ! Czy świat już zupełnie został sterroryzowany przez ter

zulu i gula
będzie pokój jak wybiją wszystkich Palestyńczyków na należącej do nich prawowiciej ziemi do nogii. Państwo tymczasowo położone w Palestynie to najwieksza zaraza

bwana kubwa
Narody Zjednoczone zajmują nieprzychylne wobec Izraela stanowisko – stwierdziła ambasador USA – ciekawe czemu tak wszyscy nie lubią Izraela i Żydów? Pewnie przypadkiem …

Żydzi mają patent
na holokaust: mordują nas a nie my. Myślenie inaczej to antysemicka myślozbrodnia. Wciskanie narodowi polskiemu narracji o przyjaźni polsko-izraelskiej to najgłupszy z głupich pomysłów lepszej zmiany

zxx
a POlska wstrzymała sie od głosu aby nie draznic naszych hehe „przyjaciól” z Izraela którzy mówią ze Polska tak samo jak nazisci [ nie pada słowo Niemcy] odpowiada za holocaust!!! sic!

fg
Fajnych sobie sojuszników rząd polski dobrał. Wszystkie wojny na świecie inicjują amerykańscy żydzi i ich rządza pieniądza i chęć władzy nad światem.

polak
Na żyda powiedzieć niekorzystną dla niego prawde-antysemityzm, żyd zabija bezbronne dziecko -wszystko wspaniałe i zgodne z normami życia

Baba Banga
No pieknie. Nasi „strategiczni sojusznicy” chca holocaustu dla narodu palestynskiego. Polsko, jak ci nie wstyd.

Baba Banga
Zapomnialam dodac, ze jak sie Zydzi na dobre usadowia w Polsce, to Polakow czeka taki sam los jak Palestynczykow.

https://wpolityce.pl/polityka/396891-usa-zawetowaly-projekt-rezolucji-rb-ws-ochrony-palestynczykow-nikki-haley-to-mogloby-zniweczyc-wysilki-na-rzecz-pokoju

USA zawetowały projekt rezolucji RB ws. ochrony Palestyńczyków. Nikki Haley: „To mogłoby zniweczyć wysiłki na rzecz pokoju”

opublikowano: 2 czerwca · aktualizacja: 2 czerwca

USA zawetowały w piątek projekt rezolucji Rady Bezpieczeństwa wzywającej do międzynarodowej ochrony Palestyńczyków w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Jednocześnie Rada odrzuciła amerykański projekt rezolucji potępiającej Hamas za eskalację przemocy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Stany Zjednoczone zawetowały w piątek projekt rezolucji dot. międzynarodowej ochrony Palestyńczyków zgłoszony przez Kuwejt.

Za przyjęciem tekstu głosowało 10 krajów, w tym – Francja, Chiny i Rosja, zaś cztery kraje wstrzymały się od głosu: Zjednoczone Królestwo, Królestwo Niderlandów, Polska i Etiopia. Przeciwko przyjęciu projektu głosowały Stany Zjednoczone.

Kuwejcki projekt został przygotowany jako reakcja na niedawne gwałtowne starcia na granicy między Izraelem a Strefą Gazy. W dokumencie znalazł się m.in. apel do armii izraelskiej o powstrzymanie się od „stosowania jakiejkolwiek nadmiernej, nieproporcjonalnej i masowej siły” wobec Palestyńczyków.

W ocenie ambasador USA przy ONZ, Nikki Haley przedłożony uwadze Rady Bezpieczeństwa dokument cechuje „rażąco jednostronne podejście, które nie jest moralnie uzasadnione. Przyjęcie go mogłoby zniweczyć wysiłki na rzecz pokoju między Izraelczykami i Palestyńczykami”.

Podobną opinię wyraził izraelski ambasador przy ONZ, Danny Danon.

Podczas piątkowego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa odbyło się również głosowanie nad projektem rezolucji przygotowanej przez dyplomację amerykańską. W dokumencie USA jednoznacznie potępiono Hamas za ostrzeliwanie Izraela, uznając tę palestyńską organizację za winną eskalacji konfliktu i odpowiedzialną za rozkręcenie spirali przemocy w Strefie Gazy.

Za rezolucją zgłoszoną przez Amerykanów nie głosowało żadne państwo wchodzące w skład Rady Bezpieczeństwa oprócz USA. 11 krajów wstrzymało się od głosu. Rosja, Boliwia oraz Kuwejt głosowały przeciw przyjęciu amerykańskiego projektu.

Teraz stało się w końcu jasne, że Narody Zjednoczone zajmują nieprzejednane i  nieprzychylne wobec Izraela stanowisko

— oceniła Nikki Haley.

Rada Bezpieczeństwa „była gotowa, by obwiniać Izrael, ale zabrakło jej takiej gotowości, gdy przyszło do rozliczenia Hamasu” – wskazała.

W ocenie Haley dokument przygotowany przez dyplomację Kuwejtu w sposób wykrzywiony i niedokładny przedstawiał ostatnie wydarzenia w regionie. Projekt zakładał, że sekretarz generalny Antonio Guterres przygotuje specjalny raport dot. mechanizmów międzynarodowej ochrony Palestyńczyków.

Ocenia się, że od 30 marca, gdy rozpoczęły się cotygodniowe protesty w Strefie Gazy odbywające się pod hasłem „Wielkiego Powrotu”, a polegające na szturmowaniu izraelskich zasieków granicznych, aby pokazać, że mieszkańcy Strefy mają prawo powrotu do miejsc zamieszkania, skąd zostali wygnani po 1948 r., zginęło łącznie 123 Palestyńczyków.

Po stronie izraelskiej nie było żadnych ofiar śmiertelnych.

15 maja USA zablokowały przyjęcie oświadczenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, wzywającego do niezależnego śledztwa w sprawie wydarzeń w Strefie Gazy, które miały miejsce dzień wcześniej. W starciach z siłami izraelskimi zginęło wówczas 58 Palestyńczyków, którzy protestowali przeciwko przeniesieniu amerykańskiej ambasady z Tel Awiwu do Jerozolimy.

wkt/PAP

…..

tom
wegry na pewno glosowaly inaczej niz Polska, polsko jezyczny rzad nie dziala na korzysc naszego panstwa

xz
Wcześniej pod rządami PO byliśmy kolonią Niemiec, a teraz jesteśmy kolonią Żydowską,

qqwqw
„Za rezolucją zgłoszoną przez Amerykanów nie głosowało żadne państwo wchodzące w skład Rady Bezpieczeństwa oprócz USA” i wszystko w temacie tej rezolucji

mm
Ten rząd leży plackiem przed żydami.

dziad polski@dziad_polski
Ogon macha psem i to tym dużym, i tymi małymi też.

Qwerty
Mimo wszystko nie wychyliliśmy się. USA się obraziło na resztę hohoho. Starszy brat broni młodszego choć narozrabiał.

i.l
Polacy niczego się nie uczą. Po doświadczeniu z napoleńskim świrem i zbrodniach dokonanych przez Polaków, kolejne zaślepienie jest jeszcze gorsze.

Janek
Nasz kochający pokój rząd nie jest w stanie prowadzić samodzielnej polityki zagranicznej – wbrew USA i nie narażając się Żydom.

K&K
podłość naleśnikowych nie ma granic

Niech Niemcy biorą
Niemcy powinny przyjąć Palestyńczyków, są takie dobre i mają teraz 4,5 miliarda na imigrantów.

Maxim66@Maxim66
„w przeddzień wizyty PAD , Izrael, dokonał masakry pokojowej manifestacji Palestyńczyków w Gazie. Była znakomita okazja do pointy: do czego prowadzi żydowski rasizm! (Turcja i Republika Południowej Afryki natychmiast wydaliły izraelskich ambasadorów!) W Nowym Jorku prezydent Duda całkowicie zaprzepaścił tę znakomitą okazję do obrony polskich interesów. ” .. http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23074&Itemid=100 .

PapaNieWie
czy za wstrzymanie się od głosu Polska otrzymała konkretne DUŻE COŚ od państwa w Palestynie? Polska powinna być przeciw i uczyć Izrael, że coś za coś. Jestem przeciw kłamaniu o Polsce i służalczości.

leda777
Dlaczego rządzący muszą czapkować jak nie Niemcom, to USA? Wbrew pozorom przez to nie są szanowani. Niech nie zaklinają rzeczywistości. Jesteśmy kolonią, wiadomo czyją.

pawelkwasniewski@pawelkwasniewski
Nie pani Nikki. To pokazuje że USA pod wpływem lobby zydowskiego jest pieskiem wasalnym zbrodniczego Izraela.

Tyle
Izrael jest agresorem. Bo wszyscy na to przymykają oczy

leda777
Właśnie lobby żydowskie w USA ważniejsze niż prezydent. Wszystko dla nich zrobi. Na miejscu rządu bym na to USA uważała.

kazik
Są przyjaciele jak jest torba jak ciele. My takich mamy. Nic nam po nich może Polacy w końcu to zrozumią.

Obywatel
Czy ta podłość (wstrzymanie się od głosu w sprawie obrony Palestyńczyków) ma jakiś sens? czy poza tym, że Dudę przyjmie jakiś burmistrz ona się Polsce opłaci?

Kassie
Zakłamanie na Świecie jest przerażające. Jak jest interes to broni się ślimaczka, motylka czy całą dolinę rzeki…

wojna jest pokojem
W Polin bez zmian. Nie ma jaj dobra, koszerna zmiana żeby zagłosować przeciw USA, Izraelowi. Bez nacisku na Izrael nigdy nie będzie tam jakiejś stabilizacji, Izrael podcina gałąź na której siedzi.

Dodo
Kuwejt wyzwolony spod okupacji Saddama przez USA…

m
Ochrona Palestyńczyków przed kulką w łeb za strzelanie z procy w kierunku żołnierzy żydowskich, zniweczyło by wysiłki pokojowe. To wybitne dokonanie myśli dyplomacji amerykańskiej.

gabryjel
Wszechmocny traci resztkę cierpliwości. jak tak można

zabrakło przyzwoitości PiS
Dlaczego Polska, tak ciężko doświadczona zbrodniami i terrorem innych szowinistycznych i rasistowskich narodów, wstrzymała się od głosu w sprawie obrony życia Palestyńczyków, cierpiących podobny los?

monika
To świat ma spokojnie patrzeć na ludobójstwo w wykonaniu Izraela? Tak patrzył na zagładę Żydów i czas wyciągnąć wnioski. Żydzi też nie mogą strzelać do bezbronnych ludzi i nawet kasa im nie pomoże

https://kresy.pl/wydarzenia/weto-usa-ws-projektu-rezolucji-rb-onz-o-ochronie-palestynczykow/

https://kresy.pl/publicystyka/bliski-wschod-pozbawiony-hegemona/

https://kresy.pl/wydarzenia/stoltenberg-nato-nie-bedzie-bronic-izraela-przed-iranem/

https://kresy.pl/wydarzenia/media-izrael-chce-wyrzucenia-argentyny-z-mundialu-w-rosji/

https://kresy.pl/wydarzenia/hiszpania-walencja-bojkotuje-izrael-zostala-strefa-wolna-od-izraelskiego-apartheidu/

 

 

14 thoughts on “738 Izraelski i Usraelski zbrodniczy antysemityzm i zupełne zeszmacenie polskojęzycznych, czyli ukrywanie chazarskiego ludobójstwa dokonywanego na semickim narodzie palestyńskim

 1. https://wpolityce.pl/polityka/399061-minister-blaszczak-nasza-polityka-jest-ambitna-my-budujemy-silna-pozycje-polski-na-arenie-ue

  Ellis
  Więcej Błaszczaka! Nik tak nie ośmiesza PIS jak on 😉

  Benzyna PLus
  Jestem benzyna plus, witajcie. Ciekawa jestem, jaka cena za litr was zadowoli? 6 złotych, 8, a może 10? Dla mnie im więcej, tym lepiej. Obrastam tłuszczykiem. Dzięki Morawesiu, jesteś równy chłop.

  Tarantula@Tarantula
  Minister Błaszczak: Nasza polityka jest ambitna. My budujemy silną pozycję Polski na arenie UE Tak… To widać… :-))

  nn
  smieszny czlowiek gada budujemy silna pozycje zapomnial dodac ze klecza i kwicza

  ollo
  Budujecie Rzeczpospolitą Przyjaciół, ot co!

  Smutneto@Smutneto
  My budujemy silną pozycję Polski na arenie UE Co Pan Błaszczak bredzi? Jakieś nowe prochy? też chcę:)

  olo
  same puste slogany, wyuczone na pamięć, rzygać się chce…

  taa
  I to ma byc dbanie o bezpieczenstwo? przeciez Putin bedzie wiedzial o kazdym centymetrze tych cwiczen jak Izrael tam bedzie

  Ala.Winnicka@Ala.Winnicka
  Silna pozycja w UE:))))) Czy ten pan żyje w jakiejś innej Polsce? Z bajek TVPropaganda? NIKT ale to NIKT w UE się z naszym zdaniem obecnie nie liczy i to nawet PiS mówi sugerując że na temat funduszy to PO powinno rozmawiać.

  taa
  Po co Izrael na tych cwiczeniach ? przeciez nie jest w NATO za to ma bliskie kontakty z Rosja, ostatnio nawet Netanjahu tam byl na paradzie

  Adam
  To chyba jakieś jaja silna polityka http://wprawo.pl/tag/jacek-czaputowicz/ https://www.youtube.com/watch?v=_lB1tsZjEgI

  Polubienie

 2. https://wpolityce.pl/polityka/398978-weglarczyk-odlecial-na-tt-kurz-pierwszym-politykiem-ue-przed-sciana-placzu-czyzby-wizyty-prezydenta-i-premier-byly-w-innym-wieku

  Węglarczyk odleciał na TT: Kurz pierwszym politykiem UE przed Ścianą Płaczu. Czyżby wizyty prezydenta i premier były w innym wieku?

  opublikowano: 8 godzin temu · aktualizacja: 9 godzin temu


  zdjęcie ilustracyjne / autor: screen twitter/youtube

  (…)

  (…)

  wkt

  miecias@miecias
  POLSCY POLITYCY MUSZĄ PŁAKAĆ POD ŚCIANĄ. A ŻYDZI W CZĘSTOCHOWIE NIE MUSZĄ.

  MarekZH@MarekZH
  Węglarczyk jest wnukiem stalinowskiego zbrodniarza Fleischfarba (ps. Józef Światło)

  pl
  a co się mu dziwicie przecież na onecie czy wirtualnej to o wizytach naszego prezydenta informacji nie znajdziecie to potem takie głupoty opowiada Węglarczyk

  AJB@AJB
  Oto funkcjonariusz mendialny polskojęzycznych mendiów tworzy fejkniusa! Uczcie się od niego „rzetelnego dziennikarstwa” to dostaniecie mendal od Szechter Zeitung!

  kto rządzi w Polsce
  namawiam red. Gadowskiego do przeprowadzenia śledztwa czy podejrzenia w/s pochodzenia rzecznika A. Dudy są prawdziwe mimo, że posty są wycinane, ponawiam

  kto rządzi w Polsce
  Węglarczyk jest wnukiem Józefa Światlo (prawdz. Fleischfarb) a Łapiński od Dudy może być wnukiem Czesława Łapińskiego, stalinowskiego zbrodniarza, który skazał rotmistrza Pileckiego na Karę Śmierci.

  Alicja
  Ja to bym chciała, by Polski prezydent nie kompromitował się pod taką ścianą z jarmułką na głowie. Przecież to obciach!

  zs@zbysz…
  On nie mysli po polsku i jak rozmawia to wydaje sie byc opozniony w rozwoju i taki zrobil onet a reszta jest za nim – ratuje ich tylko lokalna prasa, ale tez nie warto zagladac

  wega
  Nazywanie Węglarczyka vel Światło vel Flejszfarb dziennikarzem jest obrazą tego zawodu! Ten tłusty krętacz, prymityw, wnuk mordercy Polaków-żydowskiego płk UB kłamie, kręci oszukuje za kasę od Sorosa.

  bgna
  węglarczyk, hahahah, czyli nikt intelektualnie, zwykły sługus

  chaimek
  rzygam juz tymi zydami

  miecias@miecias
  Bez pomocy Żydów nikt nie zostanie prezydentem ani premierem. Tak jest na całym chrześcijańskim świecie. Fajnie co?

  @Kondrad
  Cenzura na tym portalu się wzmaga, co raz więcej rzeczy nie można napisać.

  Polubienie

 3. Polak@piotryupiter
  Po tym jak Izrael i ich ambasador w Polsce pluli na Polskę i Polaków nic nie wymaże negatywnych odczuć Polaków do Żydów. Zapracowali sobie na to uczciwie i z pełną determinacją. Wiedzieli co robią. Teraz kiedy maja wojnę odpuścili ale jak tylko uciszy się w Palestynie to znów ich nienawiść obróci się przeciwko Polsce i Polakom.

  olo
  niech żyje Wolna Palestyna !!

  007
  W NORMALNYM PAŃSTWIE, zostałaby wyrzucona już w XII.2017, po haniebnym wystąpieniu w Auszwic i po bezczelnych naciskach na TK w sprawie IPN. I NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO Z ANTYSEMIT. Chodź wolno mi być

  kubus2x@kubus
  Szkoda komentować ten kłamliwy artykuł , Faszyści z pod znaku gwiazdy Dawida zrobili z Polski element szowinistycznego wychowania pokoleń morderców , ( między innymi wycieczki nienawiści ) i nic tego nie zmieni. Pseudo prezydent jak to widzieliśmy w Oświęcimiu z trzeciego rzędu oraz reszta z „szydo zmiany” powoli oddają Polskę żydom tworząc tu J u d e o Polin

  Marian_z_Pragi@Marian_z_Pragi
  Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o $. I tak należy podsumować wywiad z panią Azari. To widać, słychać i czuć. I nie jest to antysemityzm, tylko logiczna analiza działania Żydów w kontekście Polski.

  https://wpolityce.pl/polityka/398989-ambasador-izraela-w-polsce-przyznaje-musimy-potepic-wybuch-antypolonizmu-wsrod-zydow-o-slodko-gorzkim-wywiadzie-anny-azari

  Ambasador Izraela w Polsce przyznaje: musimy potępić wybuch antypolonizmu wśród Żydów. O słodko-gorzkim wywiadzie Anny Azari

  opublikowano: 7 godzin temu


  relacje polsko-izraelskie / autor: prezydent.pl/Jakub Szymczuk

  Relacje polsko-izraelskie i szerzej; polsko-żydowskie mają to do siebie, że – niestety – w dużym stopniu opierają się na emocjach. Niestety, bo czasem umyka nam pełen kontekst jednej czy drugiej wypowiedzi, która odpowiednio podkręcona, przycięta albo po prostu użyta ze złą wolą może zrobić sporo złego.

  Przykład? Obszerny wywiad ambasador Izraela w Polsce, pani Anny Azari, jaki możemy przeczytać na łamach ostatniego „Tygodnika Powszechnego”. Oprócz odniesień historycznych i prób opisu sporu między Izraelczykami a Palestyńczykami w rozmowie pojawia się również wątek noweli ustawy o IPN i tego, jak zamieszanie wokół tego prawa wpłynęło na relacje polsko-żydowskie.

  Opis tego wywiadu mógłbym krzykliwie zatytułować: „Ambasador Izraela w Polsce: co piąty Polak to antysemita!” i pewnie miałbym do tego prawo, sądząc po poniższym fragmencie…

  Przyjacielskie relacje nie umierają od jednego kryzysu. Na razie czekamy na decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tej ustawy. Myślę, że przejdziemy przez ten kryzys. Bardziej niepokoi mnie fala antysemityzmu. Nie żeby było to coś nowego, czytamy wyniki badania opinii publicznej i wiemy, że nie od dziś ok. 20 proc. Polaków ma poglądy antysemickie. Nowe jest coś innego: przekroczono granicę tego, co można mówić w debacie publicznej. To mnie przygnębia, bo to jest ten dżin w butelce: gdy się go wypuści, to potem trudno go w niej z powrotem zamknąć. Jednocześnie widzę aktywizację drugiej strony w Polsce – wszystkie wydarzenia izraelskie przyciągają teraz większą uwagę. I takich Polaków jest zresztą więcej.

  Ze wspomnianego wywiadu mógłbym też wybić pozytywny, propolski przekaz, w którym ambasador Azari podkreśla, że w Polsce Żydzi czują się bezpieczni i że rosną przyjazne, codzienne relacje między Polakami a Izraelczykami:

  Cały czas wszyscy bez wyjątku czujemy się w Polsce wyjątkowo bezpieczni. W 2017 r. Izraelczycy bardzo chętnie odwiedzali Polskę. Przybyło ich prawie 250 tys., to aż o 50 tys. więcej niż w 2016 r. Tak samo Polacy w Izraelu: dzięki nowym połączeniom lotniczym w 2017 r. liczba turystów z Polski przekroczyła 100 tys., to aż 91 proc. więcej niż w 2016 r.

  Mógłbym wreszcie – znów bez większego problemu – wybić w tytule, że ambasador Azari przyznaje, że w Izraelu mamy do czynienia z wybuchem zjawiska antypolonizmu. Brzmi szokująco? Proszę poczytać:

  Czasem czuję, że jestem również ambasadorem Polski w Izraelu. Nie toleruję antypolonizmu, który przy okazji tego kryzysu wyszedł nie tylko po stronie izraelskiej, ale też szerzej, po stronie żydowskiej. Najgorszy był ten filmik zrobiony w USA (chodzi o spot „Polish Holocaust”; po protestach, również żydowskich, został usunięty – red.). Dla mnie to był rasistowski atak na Polaków, taki sam jak ataki na Żydów.

  Który z powyższych cytatów jest prawdziwy? Wszystkie trzy. Który z nich należy odebrać jako symboliczną ocenę dzisiejszych relacji polsko-izraelskich? Również wszystkie trzy. Od naszej dobrej, względnie złej woli zależy, co uznamy za interpretację tego stanu rzeczy.

  Z jednej strony nie sposób przejść do porządku dziennego nad stwierdzeniem, że co piąty Polak jest antysemitą. Pani ambasador powołuje się przy tym nie na swoje odczucia czy ocenę, ale na badania. Zapewne Annie Azari chodzi o takie raporty jak ten Centrum Badań nad Uprzedzeniami, w którym pytania, na których oparto wnioski są mocno niepełne, by nie rzec wprost – tendencyjne. Cóż nam bowiem mówi o skali antysemityzmu w Polsce stwierdzenie przez część pytanych, że Żydzi chcą mieć decydujący głos w międzynarodowych instytucjach finansowych? A Polacy nie chcą? A Niemcy?

  Martwi wzrost w takich raportach dość egzotycznych przekonań (patrz: wykres poniżej), ale po pierwsze – to tylko jedno badanie, po drugie – zjawisko antysemityzmu jest o wiele bardziej złożonym problemem. Po trzecie wreszcie – od momentu gdy za antysemitów w debacie publicznej uznano tych, którzy pytali o żydowską politykę wobec planów Polski dot. ustawy reprywatyzacyjnej, do tej szufladki można wrzucić każdego.

  To tyle, jeśli chodzi o krytyczne, mogące wywołać oburzenie i niepokoje, przesłanie tego wywiadu. Ale przecież są inne i warto też na nich się skupić. Przyznanie przez ambasador Azari, że w środowiskach żydowskich wybuchło – przy okazji kryzysu wokół IPN – zjawisko antypolonizmu (i potępienie go) to ważny gest. I poniekąd uderzenie się we własne piersi.

  Zamieszanie wokół ustawy o IPN – dziś zamrożonej gdzieś w Trybunale Konstytucyjnym i czekającej na ostateczne rozwiązanie tego sporu – sprawiło, że w relacjach polsko-żydowskich zaprzepaszczono wiele dobrych inicjatyw, pomysłów i relacji. Na szczęście nie na dobre. Po obu stronach wróciły też uprzedzenia – te racjonalne, ale i te aberracyjne -, a emocje Polaków i Żydów były cynicznie wykorzystywane w wewnętrznych kampaniach wyborczych i politycznych.

  Kurz po całym tym rozgardiaszu powoli opada, a z całej awantury – niezależnie od politycznych refleksji i lekcji, o które wszyscy, mam nadzieję, jesteśmy mądrzejsi – trzeba też wyciągnąć wnioski na przyszłość. Z jednej strony mądrze budować relacje polsko-żydowskie, bez unikania trudnych tematów, ale i bez epatowania niepotrzebnymi emocjami i niepokojami. Z drugiej pamiętać, że każde złe słowo i każda dawka złej woli – zwłaszcza w tak kruchych stosunkach – potrafi wywołać dramatyczne szkody. Tak czy inaczej, jest nad czym myśleć na przyszłość. Bez prostych, by nie rzec prostackich recept i odpowiedzi.

  autor: Marcin Fijołek

  Jazzz
  Izrael nie jest państwem przyjaznym dla Polski. Rozpowszechnia odrażające kłamstwa o Polsce. Nie tylko p. Azari ale też premier Netanjahu powinni Polaków przeprosić a p. ambasador to persona non grat

  AdamZ
  1. Czemu ta pani jeszcze jest ambasadorem w Polsce? Czy MSZ chce sprowokować Polaków do wrogich aktów wobec niej?
  2. Mamy wypowiedzianą wojnę żydowsko-polską! Trzeba z tego wyciągnąć wnioski!

  Chwalba
  Od Żydów trzymać się daleko .

  gosc
  Wrednosc zydowskiego narodu jest znana na calym swiecie. Gdziekolwiek jest ich chocby kilku panosza sie i POdkupuja rzedzacych aby lobbowali w ich imieniu. Antysemityzm to ich bron do walki z Prawda!

  manko
  Kolejny lokaik haniebnej sekty żydowskich opluwaczy Polski i Polaków. A nuż zauważą i spadnie parę srebrnych szekli. A może antypolski, kielecko-jedwabny, marcowy kłamca PAD da zarobić?

  celnik@celnik
  Ja też wyciągnąłem wnioski z tej hucpy naszych „przyjaciół”. Do stycznia 2018 byłem dla państwa i obywateli Izraela życzliwy. Od stycznia jestem adekwatny. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Fidelowi.

  Vera
  Antysemita to ten, kto ośmieli się powiedzieć prawdę o Żydach.

  jas fasola
  polska wladza nigdy za madra nie byla, najpierw zaprosili niemieckich krzyzowcow a potem jeszcze zydkow, do tej pory mamy z tego same klopoty

  taa
  jak z tymi kodami do rakiet ,nie wiem po co z nimi cwiczenia robic to jest takie bez sensowne

  Gość
  Zero zaufania do tej paniusi. Persona non grata!

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/397082-ambasador-azari-polska-to-nowy-zagraniczny-rynek-dla-izraelczykow-rynek-duzy

   irzy
   Bojkotować wszystko co pojawi się na polskim rynku, aż zdrowy rozsądek zastąpi pychę i arogancję a rozum wróci im na właściwe miejsce.

   sceptyk
   Niech handlują z Arabami. Rynek jeszcze większy i blisko. Koszty transportu mniejsze. Na inną wersję – handlową -ustawy 447 nie zgadzamy się. Dość już doją ich firmy które tu już są.

   Obserwatorka
   Izrael w imię dobrych stosunków powinien wycofać z naszego rynku wybrakowany towar – swoją ambasado#

   Julia
   Myślałam, że są przyjaciółmi ze względu na wspólną tragedię. Dziś ich nienawidzę!!!!!! Moja teściowa 2 córki sąsiadki ukrywała, ID…..KA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   TO-YA@TO-YA
   „Polska nie jest już wprawdzie dla nas nowym rynkiem, ale wciąż ciekawym, i interesującym krajem” – mówi Anna Azari.” No to pora zacząć się bać i przede wszystkim bacznie obserwować to ichnie „zainteresowanie”, bo jak uczy doświadczenie nie wróży to niczego dobrego. W tej sytuacji nowego znaczenia nabierze słowo „jezuicki”, do tej pory oznaczało ono zakon lub klasztor, teraz może być to okrzyk przerażenia polskich przedsiębiorców, na widok tychże „przedsiębiorców” z Izraela. Czyżby obecny rząd poczynił jakieś koncesje na ich rzecz w ramach „rekompensaty” za ustawę o IPN?

   JerryJuszczak@JerryJuszczak
   Tej pani Polacy zapewne kojarzą się z Palestyńczykami. Postać wywołujące instynkt wymiotny, a feee.

   zxx
   no tak dla rzydków zawsze liczyła sie tylko kasa, ale dalej bedą opluwać POlske ze na równi z niemicami odpowiada za hokocaust!

   ana
   my Polacy będziemy kupować to co będziemy chcieli, niekoniecznie izraelskie towary, zrozumiano pani ambasador.

   Niestety tylko polskie kupuję
   Nie kupuję towarów z nr 729……………

   ha
   Dlaczego ta bezczelna kobieta jest jeszcze ambasadorem Izraela w Polsce? Nie ma na nia bata w postaci zasady – persona non grata ?

   Jarzębinka
   Nie kupować leków firmy TEVA !!!! To izraelskie g…. ,które ma truć Polaków !!!! Lekarze na siłę te leki nam wciskają !!!

   PISTOLET
   BOJKOTOWAĆ TOWARY Z I – SRA – ELA !!!! PAMIĘTAMY JAK ZAŁATWILI GRUZINÓW !!?

   tomcio paluch
   czy można im ufać ? sami sobie odpowiedzcie

   zbanoVaHnyzapoglady
   Napisze to wprost by nie było niedomówień – nie chcemy Was w Polsce, Waszego biznesu, Waszych produktów, Waszych venture capitals.

   SPECJALY na GOOWNACH
   CZY TO PRAWDA ze w Ziemi Swietej WARZYWA I OWOCE PODLEWA sie GOOWNAMI???

   oko
   Ze złodziejami nie handluje

   Polubienie

  • http://wgospodarce.pl/informacje/50240-izrael-zrodlem-inspiracji-polskich-ministrow

   AsAsAs
   Ci którzy znają historię krzemowej doliny w USA wiedzą, że rozwinęła się ona dzięki funduszom wojskowym, a dopiero po ok. 15 latach weszły VC. Rozwój własnej obronności jest b. ważny dla innowacji.

   Jarek K.
   A ja naiwny sądziłem, że to inne państwa szukają inspiracji u cudotwórcy Morawieckiego i Emilewicz…

   Al
   Coś ktoś ma z głową nie w porządku. Jak można wiazać sie z wrogiem ziejącym nienawiścią do Polski ? Trzeba postradać rozum.

   hahahaha
   Kto takiego ….wypromowal na ministre, a no goowinek, pierwszy w szeregu proizraelskich mezykow, martwiacych sie aby ich kamyczek w buciku nie uwieral, a Polakow moga izraelskie gwozdze,czort z nimi

   hahahaha
   Zrodlem inspiracji ? Chyba strachu przed nimi. Gdyby byl nie mogliby pluc na nas i oskarzac o niebywale rzeczy, wtracac sie w nasze sprawy wewnetrzne i zadac 300 mld. $ oj wy zydofile mezykowie stanu

   metrios
   Tych technologii, które zostały ukradzione w Polsce?

   Kordian
   PIS zażydawia nam Polskę . Na to zgody nie było a i w expose było o tym cicho.

   witek kitek
   Zachwyty podobne jak w PRL-u nad przodującą techniką sowiecką kraju miłującego pokój; wypisz wymaluj IZRAEL. Ratunku „mój” PIS schodzi na Żydów. Czytajcie Michalkiewicza , Brauna, JRNowaka, Zamojskiego

   nohood
   czują się inspirowano tym jak mosad okradł inż. łągiewkę a może tym jak izrael sprzedał kody do gruzńskich rakiet moskwie ? niedobrze się robi od głupoty ministerialnych ignorantów.

   ktos
   izrael EGZEKUCJA 21 LETNIEJ RATOWNICZKI (nie było co zbierać) http://jackcaleib.com/medium/10633e94 CIĄG DALSZY http://jackcaleib.com/medium/1064eab4

   ktos
   TAK ZABIJA SIĘ PALESTYNCZYKÓW TERAZ http://jackcaleib.com/medium/106828f

   MArio
   Izrael przodował w kradzieży technologii, także z USA, więc nie wiem czy jest czym się zachwycać

   ETam
   Bez zamówień publicznych dla firm z tamtąd. Aż się uspokoją z roszczeniami.

   realny
   Co za Bzdury, mam wrażenie że chodzi tylko i wyłącznie o rynek polski.

   Przem
   Bułgaria też jest inspiracją? Co za bełkot.

   Polubienie

 4. https://kresy.pl/wydarzenia/rz-pulapka-na-polske-z-powodu-iranu-presja-amerykanow-na-polske-jest-ogromna/

  lp @lp:
  Ech… z jednej strony USA i jego pany z Syjonu, z drugiej UE i pany z Berlina, a te d()i pisiate nie wiedzą jak to zrobić aby obu zadowolić. A że Polski interes powinien być na pierwszym miejscu to już im do zakłamanych łbów nie przyjdzie.

  yenom @yenom:
  To Johny D. już nie wystarcza? Poszedł w odstawkę, czy do Wilczego Szańca, który niedawno zwiedzał? Naciski? Toż to uzgadnianie uzgodnionego. Przypominajka. A gdzie Polska Racja Stanu?

  UczSieHistorii @UczSieHistorii:
  Czy my żyjemy w suwerennym państwie czy tylko teoretycznym?

  Polubienie

  • https://kresy.pl/publicystyka/jak-zydowska-potega-w-usa-podtrzymuje-proizraelska-narracje/


   Fot. Theintercept.com

   JAK ŻYDOWSKA POTĘGA W USA PODTRZYMUJE PROIZRAELSKĄ NARRACJĘ

   12 czerwca 2018|0 Komentarze|w Opinie, Publicystyka |Przez Michal Krupa

   Dla wielu Żydów, takich jak Dershowitz, żydowska potęga jest czymś, z czego można być dumnym, ale wierzą również, że nigdy nie powinna być zauważana, ani analizowana przez nie-Żydów – ocenia były oficer CIA, dr Philip Giraldi, na łamach Unz.com.

   Moja osobista podróż rozpoczęła się pół wieku temu. Stałem się częścią amerykańskiego państwa narodowego po tym, jak zostałem przygotowany w ramach poboru do wzięcia udziału w wojnie w Wietnamie, czyli kiedy ukończyłem college w 1968 roku. Bylem generalnie zwolennikiem wojny, pomny na argument, że międzynarodowy komunizm rozrastał się w Azji Południowo-Wschodniej. Zauważyłem też, że antywojenny ruch studencki był czymś nieprzyjemnym, ponieważ zapoznałem się z wieloma jego rzecznikami i wiedziałem, że są oni głównie motywowani chęcią uniknięcia poboru,  a przeświadczeniem, że wojna sama w sobie była błędna. Wiele wiedziałem o wojnach punickich, lecz niewiele o byłych francuskich Indochinach i podejrzewam, że intonujący „Ho-ho-Ho Chi Minh” mogli wiedzieć jeszcze mniej niż ja.

   Ponieważ mówiłem trochę po rosyjsku, na trzy lata trafiłem do oddziału wywiadu wojskowego w Berlinie Zachodnim, gdzie ja i moich pięćdziesięciu towarzyszy nie robiliśmy absolutnie nic poza piciem i imprezowaniem. To było moje wprowadzenie do tego, jak rząd naprawdę działa, kiedy w ogóle nie działa. Dostarczył mi za to pieniądzy z GI Bill, aby mógł pójść do szkoły. Po moim doktoracie nastąpiło stosunkowo łatwe przejście do CIA, biorąc pod uwagę fakt, że mój stopień był tak niejasny, że nikt oprócz rządu nie chciał mnie zatrudnić.

   Podróż z jednostki wojskowej, która nic nie robiła, do CIA, która przechodziła etap redukcji, był pouczającym doświadczeniem. Podczas gdy armia była zbyt rozdęta i zadowolona z siebie, by chociażby udawać że nią jest, Agencja była w pełni zdolna do wywoływania kryzysów, a następnie zachowywała się jak obrońca amerykańskich interesów, ponieważ starała się rozwiązać różne sytuacje, które sama wcześniej stworzyła. Wojna z eurokomunizmem, w którą byłem zaangażowany, została wyolbrzymiona i sprzedawana jako kolejne wielkie zagrożenie dla amerykańskiego stylu życia po pomyłce w Wietnamie, pochłaniając środki bezcelowo, ponieważ ani Francja, ani Hiszpania, ani Włochy nigdy nie zbliżyły się do czerwonej orbity.

   W miarę jak wspinałem się po drabinie CIA, zauważyłem coś jeszcze. Istniał odpowiednik ogólnoświatowej konspiracji, która promowała zagrożenia, aby utrzymać wysoki poziom finansowania bezpieczeństwa narodowego. Kiedy byłem w Turcji, zacząłem dostrzegać znaczną ilość doniesień wywiadowczych pochodzących od Izraelczyków i innych promujących swoje własne agendy. Materiał był często fikcyjny, ale niebezpiecznie wymieszany z bardziej wiarygodnym raportem, co nadawało mu odpowiednią rangę. Rząd USA nieuchronnie przyjmował wątpliwy punkt widzenia, że ​​Arabowie i Irańczycy są zasadniczo niegodni zaufania i współpracują z Sowietami.

   Było sporo negatywnych doniesień na temat Saddama Husajna, które również pochodziły z Izraela, motywowane jego poparciem dla Palestyńczyków. Niektóre z nich pojawiły się później w opracowaniu Pentagonu, autorstwa Paula Wolfowitza i Douga Feitha, mówiącego o „danych wywiadowczych, które przeoczono” i które ostatecznie stały się pretekstem do katastrofalnej wojny w Iraku. Później dowiedziałem się, że zarówno Feith, jak i Wolfowitz mieli otwarte na oścież drzwi dla izraelskich oficjeli wywiadu i dyplomatów, którzy odwiedzali Pentagon w okresie poprzedzającym tę wojnę.

   Łączenie tych faktów nie zajęło wiele czasu, podobnie, jak uświadomienie sobie, że Izrael, daleki od bycia przyjacielem i sprzymierzeńcem, był głównym katalizatorem wielu błędów popełnionych przez Stany Zjednoczone na Bliskim Wschodzie. Polityka USA w regionie była celowo kształtowana, wokół problemów izraelskich, przez amerykańskich Żydów ukrytych w Pentagonie i Białym Domu, którzy z pewnością dokładnie wiedzieli, co robią. Nikt nie powinien winić Izraelczyków za działanie w ich własnym interesie, ale każdy lojalny Amerykanin winien winić Libby’ego, Feitha i Wolfowitza za ich gotowość przedkładania interesów Izraela ponad interesy ich własnego kraju.

   Po moim odejściu ze służby publicznej, po części z powodu mojego sprzeciwu wobec wojny w Iraku, ta chęć umieszczenia Stanów Zjednoczonych w niebezpiecznej pozycji wykonawcy interesów obcego państwa, zaczęła mnie niepokoić, a nie ma kraju, który manipulowałby rządem USA bardziej skutecznie lub bardziej uporczywie niż Izrael. Stopniowo zacząłem angażować się w działania tych, którzy sprzeciwiali się lobby izraelskiemu, chociaż w ogóle nie było o nich mowy, zanim Stephen Walt i John Mearsheimer nie wydali swojej przełomowej pracy „The Israel Lobby and Foreign Policy USA” w 2006 roku.

   Nie trzeba być geniuszem, aby zrozumieć, że Stany Zjednoczone są głęboko zaangażowane w serię niekończących się wojen, w których rywalizują one głównie z muzułmańskimi narodami, mimo, że Waszyngton nie ma żywotnych interesów w takich miejscach jak Syria, Libia i Irak. Kto napędza ten proces i odnosi korzyści? Izrael jest świadomym beneficjentem skoordynowanego wysiłku zorganizowanego przez ponad 600 żydowskich organizacji w USA, które, przynajmniej wg własnych programów, promują i chronią Izrael. Jak na ironię, organizacje promujące interesy zagranicznego rządu powinny być zarejestrowane zgodnie z Ustawą o rejestracji przedstawicieli obcych mocodawców z 1938 r. (FARA), ale żadna organizacja proizraelska nigdy tego nie zrobiła, ani nawet nie została poważnie zakwestionowana pod tym względem, co świadczy o ich potędze w kontaktach z rządem federalnym.

   Zobacz także: Pamiętając o USS Liberty

   Ci, którzy przodują w promowaniu Izraela, są tym, co niektórzy określiliby mianem lobby Izraela, ale ja wolałbym nazwać go pododdziałem żydowskiego lobby, co samo w sobie opiera się na czymś, co chciałbym nazwać żydowską potęgą, jest to suma żydowskich pieniędzy, kontroli nad kluczowymi aspektami branży medialnej i rozrywkowej, oraz łatwy dostęp do skorumpowanych polityków pragnących pozytywnej prasy i darowizn na kampanię. Ta penetracja i kontrola publicznego dyskursu doprowadziła do stworzenia czegoś, co nazwałbym oficjalną „narracją Izraela”, w której Izrael, przedstawiany jako wieczna ofiara, jest odruchowo określany jako „jedyna demokracja na Bliskim Wschodzie” oraz „najbliższy sojusznik i przyjaciel Waszyngtonu”. Twierdzenia te są całkowicie fałszywe, ale były agresywnie i skutecznie promowane, aby ukształtować sposób, w jaki Amerykanie postrzegają konflikt izraelsko-arabski. Palestyńczycy opierający się okupacji izraelskiej są niezmiennie określani jako „terroryści” zarówno w USA, jak i Izraelu.

   Potęga żydowska to zabawna rzecz. Czytając żydowskie portale lub izraelskie gazety, łącznie z „Forward”, „Jewish Telegraphic Agency”, „Haaretz” lub „Jerusalem Post”, znajdziemy w nich częste odniesienia do żydowskiej potęgi, prawie zawsze uważanej za całkowicie godną pochwały. Profesor Alan Dershowitz z Harvardu chwalił się ostatnio, że „Żydzi nie powinni przepraszać za bycie tak bogatymi, za kontrolowanie mediów czy wpływanie na debatę publiczną (…) zasłużyli na to (…) nigdy nie przepraszaj za użycie swojej siły (…)”.

   Dla wielu Żydów, takich jak Dershowitz, żydowska potęga jest czymś, z czego można być dumnym, ale wierzą również, że nigdy nie powinna być zauważana, ani analizowana przez nie-Żydów. Pogańska krytyka żydowskiego kolektywnego zachowania jest czymś, co musi pozostać nadal zabronione, podobnie jak wyrażenie „izraelskie lobby” było w dużej mierze tabu przed Waltem i Mearsheimerem. Izraelscy apologeci regularnie angażują się w zniesławianie osób (w tym mnie), które nie przestrzegają tabu, jako antysemitów lub negacjonistów Holokaustu, etykiety celowo używane jako broń w celu zagłuszenia dyskusji i krytyki, ilekroć jest to konieczne.

   Zobacz także: AIPAC – żydowska potęga w Waszyngtonie

   Dlaczego więc myślę, że musimy zacząć mówić o potędze żydowskiej w przeciwieństwie do eufemistycznego lobby Izraela? Mianowicie dlatego, że wojny na Bliskim Wschodzie, które zrobiły tak wiele, by zaszkodzić Stanom Zjednoczonym i przynajmniej częściowo zostały wywołane dla dobra Izraela, w dużej mierze były napędzane przez zamożnych i potężnych Żydów. Jeśli Ameryka pójdzie na wojnę z Iranem, co jest coraz bardziej prawdopodobne, to wszystko będzie dotyczyło Izraela, a zostanie zorganizowane przez polityczno- finansową oś Washington-Wall Street – nie miejmy żadnych złudzeń.

   Moim zdaniem Izrael jest najważniejszym problemem w polityce zagranicznej dla Ameryki, ponieważ jest w stanie i chce rozpocząć potencjalnie katastrofalne wojny z krajami, które demonizował, ale które nie zagrażają Stanom Zjednoczonym. A ci, którzy manipulują, to bezpartyjni żydowscy oligarchowie z głębokimi kieszeniami, które wspierają liczne proizraelskie organizacje, ośrodki analityczne i media, robiące tak wiele, aby zepsuć proces polityczny w Ameryce. Hollywoodzki producent, Haim Saban, główny zwolennik Partii Demokratycznej, oświadczył, że jest człowiekiem jednej kwestii i tą kwestią jest Izrael. Główny magnat kasynowy Partii Republikańskiej, Sheldon Adelson, który służył w amerykańskiej armii podczas drugiej wojny światowej, powiedział, że żałuje tej służby i że wolałby służbę w Izraelskich Siłach Obronnych. Podobnie jak inni, w tym Paul Singer i Bernard Marcus z Home Depot, to Żydzi pracujący w imieniu samozwańczego państwa żydowskiego, podczas gdy neokonserwatyści, zaciekle chroniący Izrael, są prawie wszyscy Żydami. Częste zapewnienia ze strony ich apologetów, że fakt, iż są Żydami działającymi na rzecz państwa żydowskiego, powinien być nieistotny, ponieważ robią to, co jest dobre dla Ameryki, są logicznie niespójne i graniczą z absurdem. Co do często przywoływanych ustępów chrześcijańskich syjonistów, którzy popierają Izrael, są oni z pewnością liczni, ale nie mają dostępu do prawdziwej władzy w Stanach Zjednoczonych, którą mają Żydzi.

   Zobacz także: Marco Rubio. Jak lobby izraelskie sfinansowało amerykańskiego senatora i kandydata na prezydenta

   Potęga żydowska jest również tym, co częściowo doprowadziło Stany Zjednoczone do moralnego szamba. Izraelscy snajperzy strzelają do dziesiątkek nieuzbrojonych demonstrantów z Gazy, a mało kto w Waszyngtonie ma cokolwiek do powiedzenia. Amerykański ambasador w Izraelu, ortodoksyjny żydowski prawnik David Friedman, który ma wiele powiązań z nielegalnymi izraelskimi osadnikami, wykorzystuje swoje stanowisko do obrony Izraela, ignorując interesy USA. W zeszłym tygodniu zorganizował konferencję prasową, w której powiedział dziennikarzom, by „zamknęli usta” w swojej krytyce izraelskiej rzezi Gazy.

   Kiedy młoda palestyńska pielęgniarka jest celowo atakowana i zabijana podczas leczenia rannego mężczyzny, taka informacja rzadko pojawia się w amerykańskich mediach. Arabska nastolatka zostaje zastrzelona strzałem w plecy, uciekając przed izraelskimi bandytami, podczas gdy młoda kobieta zostaje skazana na karę więzienia za uderzenie żołnierza Izraela, który właśnie zastrzelił jej kuzyna i zaatakował jej dom. Uzbrojeni po zęby izraelscy osadnicy wpadli w amok na Zachodnim Brzegu, pokonując i zabijając Arabów i niszcząc ich środki do życia. Właśnie o to chodzi Izraelowi i jego premierowi Benjaminowi Netanjahu i to jest właśnie przykład, za którym Ameryka nie powinna podążać, ale niestety rola Waszyngtonu jako posłusznego pudla Izraela sprawia, że nasz niegdyś wielki kraj zmierza w złym kierunku . Wszystko to zostało spowodowane przez żydowską potęgę i nadszedł czas, aby uświadomić sobie ten fakt i rozwiązać ten problem.

   Philip Giraldi

   Polubienie

  • https://kresy.pl/publicystyka/pamietajac-o-uss-liberty/


   USS Liberty źr. Wikipedia

   PAMIĘTAJĄC O USS LIBERTY

   11 czerwca 2018|0 Komentarze|w Felietony, Publicystyka |Przez Michal Krupa

   W rzeczywistości, atak na USS Liberty wykonany przez izraelskie samoloty bojowe i torpedowce 8 czerwca 1967 r. prawie zniknął z pamięci, a młodsze pokolenie zupełnie nie zdaje sobie sprawy, że okręt wojenny Stanów Zjednoczonych został z premedytacją zaatakowany i prawie zatopiony przez Izrael – „największego przyjaciela i sojusznika” USA. Po ataku nastąpiło tuszowanie, które jasno dowodzi, że przynajmniej jeden prezydent Stanów Zjednoczonych, już pięćdziesiąt lat temu, bardziej cenił sobie swoją relację z państwem Izrael niż lojalność wobec własnego kraju – przypomina były oficer CIA, dr Phillip Giraldi na łamach Unz.com.

   Było wiele doniesień medialnych napisanych głównie przez Izraelczyków lub amerykańskich Żydów odnośnie „zwycięstwa” Izraela pięćdziesiąt lat temu podczas tak zwanej wojny sześciodniowej prowadzonej przeciwko jego arabskim sąsiadom, ale nie widziałem jeszcze świadectwa, które wspomniałoby o losie USS Liberty. Niemniej jednak o Liberty nie zapomniano całkowicie. W najbliższy czwartek w południe [Poniższy artykuł na temat ataku na USS Liberty został opublikowany pierwotnie w czerwcu 2017 roku na łamach Unz.com – red.], na Narodowym Cmentarzu w Arlington, odbędzie się małe coroczne spotkanie z udziałem ocalałych i przyjaciół najbardziej odznaczonego okrętu w historii amerykańskiej marynarki wojennej – ofiary wyjątkowo brutalnego i niesprowokowanego ataku Izraela, który został zatuszowany pół wieku temu przez władzę w Waszyngtonie. Podczas spotkania, wspomni się o ocalałych członkach załogi a bicie dzwonka okrętowego uczci pamięć każdego z 34 amerykańskich marynarzy, żołnierzy piechoty morskiej i cywilów, którzy zostali zabici w umyślnym izraelskim ataku powietrzno-morskim, mającym zatopić okręt zbierający dane wywiadowcze i zabić całą jego załogę. Obecni będą liczni weterani, tacy jak ja i inni Amerykanie, którzy są zobowiązani do zapewnienia, że ​​historia Liberty nie umrze w nadziei, że pewnego dnia rząd Stanów Zjednoczonych będzie miał odwagę, aby potwierdzić, co faktycznie wydarzyło się w tym pamiętnym dniu.

   W rzeczywistości, atak na USS Liberty wykonany przez izraelskie samoloty bojowe i torpedowce 8 czerwca 1967 r. prawie zniknął z pamięci, a młodsze pokolenie zupełnie nie zdaje sobie sprawy, że okręt wojenny Stanów Zjednoczonych został z premedytacją zaatakowany i prawie zatopiony przez Izrael – „największego przyjaciela i sojusznika” USA. Po ataku nastąpiło tuszowanie, które jasno dowodzi, że przynajmniej jeden prezydent Stanów Zjednoczonych, już pięćdziesiąt lat temu, bardziej cenił sobie swoją relację z państwem Izrael niż lojalność wobec własnego kraju.

   To był rzeczywiście najgorszy atak jaki kiedykolwiek przeprowadzono na amerykański okręt marynarki wojennej w czasie pokoju. Oprócz ofiar śmiertelnych, w czasie dwugodzinnego ataku zostało rannych 171 członków załogi, co oczywiście miało na celu zniszczenie statku gromadzącego dane wywiadowcze, działającego na wodach międzynarodowych, zbierającego informacje o toczących się walkach między Izraelem a jego arabskimi sąsiadami. Izraelczycy, których samoloty miały zakryte oznaczenie Gwiazdy Dawida, tak by można było obwinić Egipt, wielokrotnie atakowali okręt z powietrza i z kanonierek na morzu. Kiedy jeden z izraelskich pilotów zawahał się, odmawiając zaatakowania wyraźnie amerykańskiego statku, został poinstruowany, aby kontynuować.

   Najbardziej obrzydliwy aspekt tej historii dotyczy tego, w jaki sposób amerykańskie samoloty bojowe wysłane do pomocy Liberty z lotniskowca w rejonie Morza Śródziemnego zostały odwołane przez sekretarza obrony Roberta McNamarę, działającego na rozkaz prezydenta Lyndona Johnsona, który oświadczył, że wolałby raczej zobaczyć okręt na dnie morza, niż zawstydzić Izrael – swojego dobrego przyjaciela. Jak na ironię, pierwszym statkiem, który dotarł do Liberty i zaoferował pomoc, był okręt Związku Radzieckiego, oferta została odrzucona.

   Johnson podobno obawiał się wpływów żydowskich w Kongresie i w mediach, które mogłyby współpracować, by zablokować jego inicjatywy legislacyjne „Wielkiego Społeczeństwa”, nie wspominając o jego oczekiwanej kandydaturze do reelekcji w 1968 roku. Był to wczesny przejaw siły lobby żydowskiego w amerykańskiej polityce wewnętrznej i zagranicznej. Należy mieć nadzieję, że zarówno LBJ, jak i McNamara, palą się w piekle.

   Niesamowita odwaga i determinacja ocalałej załogi była jedyną rzeczą, która powstrzymywała Liberty przed zatonięciem. Dowódca statku kapitan William McGonagle został odznaczony Medalem Honorowym Kongresu za swoją bohaterską rolę w utrzymaniu statku na powierzchni, chociaż prezydent Lyndon Johnson zerwał z tradycją i odmówił przeprowadzenia ceremonii wręczenia medali w Białym Domu, odmawiając również przyznania jej osobiście, delegując do tego zadania sekretarza marynarki wojennej w zamkniętej dla publiczności prezentacji dokonanej na terenie Washington Navy Yard. Dodatkowe medale przyznane innym członkom załogi po ataku sprawiły, że USS Liberty to najbardziej udekorowany okręt w wyniku jednego pojedynku z wrogimi siłami w historii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych.

   Natychmiast rozpoczęło się tuszowanie ataku. Załoga Liberty została zobowiązana do zachowania tajemnicy o incydencie, podobnie jak pracownicy stoczni marynarki na Malcie, a nawet załoga okrętu USS Davis, który pomagał uszkodzonemu Liberty. Pośpiesznie zwołany i prowadzony sąd śledczy pod przewodnictwem admirała Johna McCaina działał na rozkaz Waszyngtonu, uznając atak za pomyłkę. Starszy radca dochodzeniowy Kapitan Ward Boston, który następnie ogłosił, że atak był „zamierzonym wysiłkiem zatopienia amerykańskiego statku i zamordowania całej jego załogi”, opisał także, jak „prezydent Lyndon Johnson i sekretarz obrony Robert McNamara polecili mu wyciągnąć wniosek, że atak był przypadkiem ‚pomylenia tożsamości’ pomimo przytłaczających dowodów przeciwnych”. Ustalenia sądu zostały przepisane i sekcje odnoszące się do izraelskich zbrodni wojennych, w tym do ostrzału z karabinów maszynowych tratw ratunkowych, zostały wycięte. Podążając śladami ojca, senator John McCain z Arizony wykorzystał swoje stanowisko w senackiej Komisji Służb Zbrojnych, aby skutecznie zablokować jakiekolwiek zwołanie komisji śledczej, aby ponownie zbadać dowody. Większość dokumentów dotyczących incydentu nigdy nie została publicznie udostępniona pomimo 50 lat, które minęły od czasu ataku.

   Sztuczny sąd śledczy i medale przyznane w tajemnicy były tylko pierwszymi krokami w tuszowaniu, które trwa do dziś, zorganizowane przez polityków i media, które wydają się stawiać interesy Izraela nad interesami Stanów Zjednoczonych. Osoby, które przeżyły, miały trudności z przedstawieniem swojej sprawy publicznie. W kwietniu 2016 r., w New Bedford w stanie Massachusetts zdjęto billboard z napisem „Pomóż Ocalałym z USS Liberty – Zaatakowanym przez Izrael”. Billboard został ustawiony przez organizację Honor Liberty Vets i zgodnie z normalną praktyką został opłacony w ramach umowy, która wymagałaby od firmy zajmującej się billboardami zamieszczania obrazu przez określony czas. Był to jeden z wielu billboardów umieszczonych w różnych stanach. Nieuchronnie, przyjaciele Izraela zaczęli narzekać. Jeden żydowski biznesmen zagroził, że zabierze swoją firmę gdzie indziej, więc firma reklamowa uprzejmie usunęła billboard dwa tygodnie wcześniej.

   Po pięćdziesięciu latach, malejąca liczba ocalałych weteranów Liberty nie szuka kary ani zemsty. Domagają się tylko gwarancji, że powołanie zostane bezstronne śledztwo w sprawie ataku i że prawdziwa historia tego, co się wydarzyło, zostanie wreszcie ujawniona opinii publicznej. Kongres jest głuchy na prośby załogi „Liberty”, co nie powinno nikogo dziwić, ponieważ organ ustawodawczy narodu funkcjonuje od lat, jak to określił kiedyś Pat Buchanan, jako „terytorium okupowane przez Izrael”.

   Gotowość rządu do ochrony Izraela, nawet jeśli ten zabija Amerykanów, jest niebywała, lecz jest to przejaw głębokiej korupcji, która wywołała tendencję do odruchowego popierania Izraela, nawet gdy szkodzi interesom USA i prawom, którymi rzekomo Amerykanie powinni się cieszyć (…).

   ZOBACZ RÓWNIEŻ: AIPAC – żydowska potęga w Waszyngtonie

   Tak więc sposób, w jaki została potraktowana sprawa USS Libery nie powinien zaskakiwać nikogo w kraju, którego klasa rządząca od dziesięcioleci spełnia wymagania potężnego lobby maleńkiego państwa klientelistycznego, które sprawia jedynie kłopoty i generuje wydatki ze strony Stanów Zjednoczonych Ameryki. Czy to się kiedyś skończy? Ponieważ izraelskie lobby kontroluje obecnie odpowiednie części rządu federalnego i większość mediów, zmiana prawdopodobnie nie nastąpi z dnia na dzień, ale są pewne pozytywne oznaki. Ruch Bojkotu, Wycofania Inwestycji oraz Sankcji (BDS) rośnie pomimo presji, której doświadcza i nie zniknie. A sondaże opinii publicznej sugerują, że naród amerykański wreszcie się obudził, aby zdać sobie sprawę z tego, że jest chory i zmęczony całą farsą rozgrywającą się na Bliskim Wschodzie pod kierunkiem izraelskim. Izrael, który agresywnie nas szpieguje, zabija naszych obywateli i zabiera miliardy dolarów z naszych podatków, które można lepiej wydatkować w naszym kraju, nie jest żadnym przyjacielem Stanów Zjednoczonych i nigdy nim nie był. Zapytaj każdego, kto służy na pokładzie USS Liberty.

   Philip Giraldi

   Polubienie

 5. jazmig @jazmig:
  Kto sieje wiatr, zbiera burzę. Niestety, ofiarami padają zwykli ludzie, a nie zbrodniarze z rządu.

  Yogi @Yogi:
  Naprafdem? No nie może być!!! A ja myślałem, że kasę na swoją działalność islamiści zbierali na zrzutka.pl

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/brytyjczycy-sponsorowali-islamistow-w-libii/


  middleeasteye.net

  BRYTYJCZYCY SPONSOROWALI ISLAMISTÓW W LIBII

  17 czerwca 2018|2 komentarze|w Afryka, bezpieczeństwo i obrona, Europa Zachodnia, polityka, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Wiele danych wskazuje, że dążąc do „zmiany reżimu” w Libii Wielka Brytania sprzymierzyła się z dżihadystami, w tym grupą odpowiedzialną za późniejszy zamach terrorystyczny w Manchesterze.

  „Brytania potrzebuje pełnego śledztwa w sprawie wojny w Libii” – apeluje tytułem swojego artykułu Mark Curtis, historyk i analityk polityki międzynarodowej. Artykuł został opublikowany 14 czerwca przez portal Middle East Eye. „Rok po terrorystycznym ataku w Zjednoczonym Królestwie, którego sprawcy byli powiązania z wojną [przeciw Kaddafiemu], pozostaje [otwarte] główne pytanie o powiązanie brytyjskiej polityki zagranicznej z terroryzmem” – podkreśla autor artykułu.

  Curtis pisząc o interwencji wojskowej Francji, USA i Wielkie Brytanii w Libii w 2011 roku zaznacza, że znacznie wykraczała ona poza granice wyznaczone przez rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ, która zakładała jedynie bombardowanie libijskich sił wojskowych w sytuacji gdyby atakowały one cywilów, a nie „użycie sił lądowych do zmiany reżimu”. Tymczasem obecność brytyjskich żołnierzy wspierających działania rebeliantów w Libii potwierdził w czasie śledztwa w 2016 roku szef sztabu brytyjskiej armii gen. David Richards. Zresztą jeszcze w marcu 2011 roku, na początku interwencji, sam ówczesny premier David Cameron przyznał, że celem ataku jest obalenie rządzącego Libią pułkownika Muammara Kaddafiego. Dlatego Curtis uznaje, że brytyjski rząd złamał prawo międzynarodowe.

  Autor artykułu przypomina o roli jaką w czasie dowodzenia rebeliantami w rejonie miasta Derna odegrali Abdel Hakim al-Hasidi, ekstremista, który szkolił się w Afganistanie i Salah al-Barrani. Obaj należeli do Libijskich Islamskich Grup Walki (LIFG) wspieranych przez brytyjskie służby specjalne jeszcze w latach 90 XX wieku, kiedy to próbowały one zamordować Kaddafiego. W czasie przesłuchania w parlamencie urzędnik brytyjskiego Foreign Office (ministerstwa spraw zagranicznych) Alastair Burt przyznał, że władze Wielkiej Brytanii mogły utrzymywać kontakt z al-Hasidim i al-Baranim w czasie wojny w 2011 r.

  Curtis przypomina, że Salman Abedi, terrorysta, który wysadzając się Manchesterze w maju 2017 roku zabił 22 osoby w tym dwoje Polaków, był synem prominentnego członkiem LIFG od 1994 roku, Ramadana Abedi. Portal Middle East Eye ujawnił po tym zamachu, że brytyjskie władze w czasie wojny w Libii utrzymywały tak zwaną politykę otwartych drzwi, to znaczy zezwalały Libijczykom przebywającym na terytorium Wielkiej Brytanii i będącym pod lupą służb specjalnych ze względu na islamski ekstremizm, na wyjazdy do ich ojczyzny. Dziennikarz Peter Oborne ujawnił wręcz, że brytyjski wywiad MI6 „zachęcał” dżihadystów do wyjazdu do Libii, zapewniając, że po wojnie będą mogli bez przeszkód wrócić do Wielkiej Brytanii. Większość z tych, którzy wyjechali stanowili właśnie ekstremiści z Manchesteru, do których środowiska należał także Salman Abedi.

  Autor artykułu twierdzi też, że Londyn znalazł sposób by pośrednio zbroić rebeliantów w Libii. Brytyjski rząd przekazywał broń władzom Kataru, które były głównym sponsorem walczących z Kaddafim bojówek, przy czym Katarczycy świadomie wybierali ugrupowania islamistyczne jako beneficjantów swojego wsparcia. Brytyjskie dostawy broni dla libijskich rebeliantów były warte 400 mln dolarów. Operacja ta odbywała się za wiedzą i z pełnym poparciem członków brytyjskiego rządu.

  Curtis twierdzi, że brytyjskie zaangażowanie w Libii powinno być przedmiotem takiego samego śledztwa jakie wykazało wszystkie błędy brytyjskich władz w sprawie przyłączenia się do agresji na Irak w 2003 roku.

  middleeasteye.net/kresy.pl

  Polubienie

 6. Tutejszym @Tutejszym:
  Juden, Juden über alles?

  Yogi @Yogi:
  Ja wohl her Zohar. Pański mentor Adolf byłby z pana dumny.

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/zydowska-rasa-najmadrzejsza-twierdzi-izraelski-polityk/


  Miki Zohar, twitter.com

  ŻYDOWSKA RASA NAJMĄDRZEJSZA – TWIERDZI IZRAELSKI POLITYK

  17 czerwca 2018|2 komentarze|w Bliski Wschód, polityka, Wydarzenia |Przez Karol Kaźmierczak

  Polityk rządzącej Izraelem partii Likud – Miki Zohar wyraził przekonanie o tym, że Żydzi są lepsi od innych narodów. Chciał w ten sposób bronić swojego zwierzchnika przed zarzutami łapownictwa.

  W czasie radiowego wywiadu, parlamentarzysta z ramienia Likudu, tłumaczył dlaczego szef jego partii i premier Izraela, Binjamin Netanjahu zachowuje poparcie społeczne. „Nie można oszukać Żydów, bez względu na to, co piszą media” – tłumaczył Zohar – „Społeczeństwo Izraela to społeczeństwo należące do rasy żydowskiej, a żydowska rasa ma najwyższy ludzki kapitał” – słowa Miki Zohara cytuje polski dziennik „Rzeczpospolita”. Jak dodał, żydowska rasa – „Jest najmądrzejsza, najbardziej pojętna, więc wie, co premier robi dla swojego kraju i że jest w tym świetny”.

  „Wybrany urzędnik izraelski w państwie żydowskim przedstawia teorię rasową” – skomentował na Twitterze działający w Izraelu polityk arabski Ahmad Tibi, należący do partii Zjednoczona Listwa Arabska. Zauważył, że Zohar mówiąc o „rasie żydowskiej” używa tego samego sformułowania co naziści.

  Zohar zarzekał się następnie, że nie mówił o supremacji Żydów nad innymi narodami, ale wkrótce powtórzył – „Naród żydowski i rasa żydowska ma najwyższy kapitał ludzki, jaki istnieje” – już w wywiadzie dla jednej ze stacji telewizyjnych.

  Jak stwierdził Zohar – „Co można na to poradzić? Zostaliśmy pobłogosławieni przez Boga, Nie muszę się wstydzić, że naród żydowski jest narodem wybranym. Najmądrzejszym, najbardziej wyjątkowym”. Ocenił, że przez 70 lat istnienia państwa Izrael, Żydzi osiągnęli więcej niż inne narody przez całe wieki.

  Czytaj także: Kompleks Izraela – kiedy sojusznik okazuje się wrogiem
  rp.pl/kresy.pl

  Polubienie

 7. https://kresy.pl/publicystyka/izrael-promuje-ideologie-panstwa-islamskiego/


  Fot. Militaryimages.net

  IZRAEL PROMUJE IDEOLOGIĘ PAŃSTWA ISLAMSKIEGO

  19 czerwca 2018|0 Komentarze|w Opinie, Publicystyka |Przez Michal Krupa

  W czasie, gdy USA zobowiązują się do wykorzenienia Państwa Islamskiego i jego odgałęzień na Bliskim Wschodzie, Izrael działa w innym kierunku, promując ideologię animującą te grupy – podkreśla na łamach LobeLog Omar Baddar.

  Historia zbrodni popełnianych przez izraelską armię jest dobrze znana. Od wykorzystywania ludności cywilnej jako ludzkiej tarczy do bombardowania obszarów cywilnych za pomocą bomb kasetowych i zabijania dziennikarzy. Nie istnieje możliwy do obrony kodeksu moralny, który regulowałby działania izraelskiego wojska. Ale sprawy przybrały jeszcze bardziej groteskowy obrót w zeszłym tygodniu, gdy rzecznik izraelskiego wojska dla arabskiej publiczności, Avichaj Adraee, opublikował dwuczęściowy arabski film na Twitterze, stosując rażącą antyszyicką retorykę i przytaczając nauki niektórych myślicieli traktowanych jako autorytety przez Państwo Islamskie, mające na celu mobilizowanie sunnickiej i arabskiej wrogości wobec Iranu.  W czasie, gdy USA zobowiązują się do wykorzenienia Państwa Islamskiego i jego odgałęzień na Bliskim Wschodzie, Izrael działa w innym kierunku, promując ideologię animującą te grupy.

  Film Adraee’a nie podżega jedynie do sekciarskiej walki. Zagłębia się w wielowiekowe teksty religijne, aby promować wrogość wobec szyitów, a następnie przekłada to na antyirańskie argumenty. Film rozpoczyna się od Adraee’a oskarżającego Hamas o promowanie programu Iranu w regionie, tym samym „oficjalnie stając się szyickim [ugrupowaniem], zgodnie z uznanymi wypowiedziami Proroka”. Adraee następnie zwraca się do swoich słuchaczy, mówiąc: „Czy nie czytaliście pism religijnych uczonych … którzy jasno i szczerze ostrzegli was przed zagrożeniem ze strony szyizmu w stylu irańskim dla was i waszych ludzi?”. Uczeni, których cytuje Adraee, stanowią ideologiczne zaplecze dla takich grup jak ISIS. Na przykład Adraee cytuje Muhammada ibn Abd al-Wahhaba, XVIII-wiecznego kaznodzieję, który zainspirował skrajną i nietolerancyjną wersję islamu, mówiąc, że szyici „są bardziej szkodliwi dla [islamu] niż Żydzi i chrześcijanie.”

  Adraee następnie idzie dalej i wspomina XIII-wiecznego kaznodzieję Ibn Tajmijja, mówiąc o „zagrożeniu szyitów dla sunnitów, które uważam za równoznaczne z obecnym irańskim zagrożeniem dla regionu”. Cytuje Ibn Tajmijja, opisując szyitów jako „zasadniczo obłudników i kłamców, którzy wymyślają fałszerstwa, by zrujnować islam”. Cytuje on również współczesnego egipskiego przywódcę religijnego, który ostrzegał przez szyickim „intelektualnym podbojem” wśród sunnitów. Wszystko to udowadnia, według Adraee, że „Irańczycy są dla was większym niebezpieczeństwem niż ktokolwiek inny”, ostrzegając, że „szkodzenie” w sojuszu z Iranem spotka się z „niepowodzeniem w tym życiu i karą w zaświatach.”

  Wykorzystując wrogość

  Chociaż jest rzeczą dziwną widzieć rzecznika żydowskiego państwa, który przekopuje się przez teksty islamskie, aby opowiadać o muzułmańskiej teologii i jakie kary czekają na muzułmanów w zaświatach, można lepiej zrozumieć takie wysiłki, patrząc na sekciarskie napięcia, które obecnie dręczą Bliski Wschód. Napięcia te przerodziły się w wielką przemoc w Iraku po inwazji USA w 2003 r. I jeszcze się pogorszyły po wojnie domowej w Syrii, która wciągnęła siły regionalne wspierające różne frakcje. Sekciarstwo jest poważnym, krwawym problemem dla regionu, ale Izrael widzi w nim okazję do powstrzymania regionalnych wrogów, zwłaszcza Hezbollahu i Iranu, wraz z ich głęboko niepopularną interwencją w Syrii w obronie reżimu Baszszara al-Assada.

  Nie ma nic zaskakującego w tym, że Izrael promuje wrogość wobec Iranu. Ale wykorzystywanie nienawiści religijnej, która pochłonęła niezliczone ofiary w ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci, ostatecznie obala mit o pokojowych preferencjach Izraela dla regionu. Odmowa Izraela, by zakończyć okupację terytoriów palestyńskich, przykuwa większą uwagę, gdy nie ma totalnego chaosu w regionie, który jest jednym ze sposobów, w jaki Izrael czerpie korzyści.

  Abstrahując od sekciarskiej wrogości, wiele mówi się także o „sojuszu izraelso-sunnickim” przeciwko Iranowi, a zwłaszcza o sojuszu, jaki Izrael ma nadzieję zbudować z arabskimi państwami Zatoki Perskiej. Ta promocja wahhabizmu może być próbą pozyskania twardogłowych w tych państwach do stanięcia po stronie Izraela przeciwko Iranowi. Ale jeśli Izrael uważa, że jest w stanie z powodzeniem zbudować sojusz z mieszkańcami regionu kosztem Palestyńczyków, to będzie rozczarowany. Wszakże arabska opinia publiczna jest podzielona pomiędzy tych, dla których warunkiem wstępnym sojuszu z Izraelem jest zakończenie okupacji terytoriów palestyńskich, a tymi, którzy sprzeciwiają się takiemu sojuszowi w ogóle, bez względu na jakiekolwiek warunki. Ci, którzy obecnie popierają sojusz z Izraelem przeciwko Iranowi, stanowią zaledwie 1% populacji ZEA i 2% ludności Arabii Saudyjskiej.

  PR w świecie postprawdy

  Promowanie sekciarstwa jest tylko jednym z wielu sposobów, w jaki Izrael uprawia PR w erze Trumpa. Donald Trump i jego pogarda wobec prawdy uzmysłowiły ośrodkom władzy na całym świecie, że oczywiste kłamstwa nie są tak szkodliwe, jak dotychczas sądzono. Wojsko izraelskie również zwróciło na to uwagę. Po tym, jak izraelscy snajperzy zabili 21-letnią palestyńską pielęgniarkę Razan Al-Nadżara w Gazie, IDF zredagowały nagranie, aby usprawiedliwić to bezsensowne zabójstwo. W wywiadzie dla gazety, Al-Nadżar powiedziała, że ​​ma nadzieję, że obecność nieszkodliwego medyka, jak ona, może służyć za tarczę dla protestujących w Gazie. W istocie Al-Nadżar apelował do sumienia izraelskich żołnierzy. Zamiast tego, izraelska armia usunęła fragment o „tarczy” z nagrania i oskarżyła Al-Nadżar o służenie jako „ludzka tarcza dla Hamasu”.

  Przywódcy izraelscy coraz śmielej lekceważą rzeczywistość i przedstawiają wszystkie swoje ofiary jako terrorystów. Żaden z nich nie był bardziej bezczelny i obraźliwy niż izraelski minister obrony Avigdor Lieberman, który oświadczył, że „w Strefie Gazy nie ma żadnych niewinnych ludzi”. Jest to odzwierciedlenie totalnego carte blancheadministracji Trumpa dla Izraela, aby postępował dowolnie z Palestyńczykami. To prawda, że poprzednie amerykańskie administracje oferowały nieprzyzwoity poziom pomocy wojskowej i ochrony dyplomatycznej, które dały Izraelowi poczucie bezkarności, ale brak krytyki ze strony administracji Trumpa wobec jakichkolwiek izraelskich działań wprowadził tę możliwość okrutnego zachowania na zupełnie nowy poziom.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ: Były izraelski generał: Palestyńczycy „na nic nie zasługują”

  Podczas gdy administracja Trumpa przymyka oczy na promowanie przez Izrael ideologii ISIS oraz jego okrucieństwa w Strefie Gazy, polityczne przemiany w amerykańskim dyskursie publicznym zaczynają niweczyć dwupartyjny konsensus w obronie wszystkich działań Izraela. Rażące lekceważenie życia cywilnego skłoniło członków Senatu USA do wskazania odpowiedzialnych, od wezwania Dianne Feinstein (D-CA) do niezależnego śledztwa, do zalecenia Patricka Leahy’ego (D-VT), aby Departament Stanu „natychmiast określił, czy osoby lub jednostki biorące udział w strzelaninach powinny mieć zakaz odbierania amerykańskiego szkolenia lub sprzętu, zgodnie z Prawem Leahy’ego”. Senator Bernie Sanders (I-VT) opublikował nawet film z głosami palestyńskimiwzywającymi do zakończenia oblężenia Strefy Gazy, a kongresmenka Betty McCollum (D-MN) wprowadziła pod obrady ustawę zakazującą amerykańskiej pomocy dla wojska izraelskiego wykorzystywane przeciwko palestyńskim dzieciom.

  Im bardziej izraelskie przywództwo w sposób rażący stosuje nienawistną retorykę i lekceważy niewinne życie, tym potężniejszy opów, by doprowadzić do sprawiedliwości i odpowiedzialności odpowiedzialnych za te zbrodnie.

  Omar Baddar 

  https://kresy.pl/wydarzenia/usa-wystapily-z-rady-praw-czlowieka-onz/

  https://kresy.pl/publicystyka/bernard-lewis-falszywy-prorok/

  Polubienie

 8. !
  Polska jest państwem narodu polskiego. Naród polski ma wyłączne prawo do narodowego samostanowienia na swym obszarze. Rozwój obcego osadnictwa nie leży w interesie narodowym. Większość decyduje.

  kasia_kowalska@zmieniona
  Rozmarzyłam się… Polski Parlament uchwalił ustawę określającą Polskę jako historyczną ojczyznę narodu polskiego, który ma wyłączne prawo do narodowego samostanowienia na swym obszarze. Rozwój osadnictwa polskiego leży w interesie narodowym i państwo podejmie środki w celu wspierania tego interesu, promowania go i służenia mu.

  Steve
  Gdzie są teraz ci wszyscy, którym przeszkadza Polska dla Polaków i Polek.

  zulu i gula
  Tylko co oznacza Polska flaga obok jewrejskiej, zwłaszcza w tym kontekście artykułu PROTESTUJĘ !

  święta prawda
  Zapamiętajmy te słowa Netanjahu: „większość ma również prawa i większość decyduje”.

  https://wpolityce.pl/polityka/404484-po-burzliwej-dyskusji-kneset-przyjal-wazna-ustawe

  Po burzliwej dyskusji Kneset przyjął ważną ustawę. „Izrael jest państwem narodu żydowskiego, a osadnictwo żydowskie leży w interesie narodowym”

  opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Kneset uchwalił w czwartek ustawę określającą Izrael jako „państwo narodu żydowskiego”. W nowym prawie zapisano, że „rozwój osadnictwa żydowskiego leży w interesie narodowym”, a „cała i zjednoczona Jerozolima” jest stolicą państwa.

  Ustawa, którą przyjęto po trwającej ponad osiem godzin burzliwej debacie stosunkiem głosów 65 do 55, stanowi również, że hebrajski staje się jedynym oficjalnym językiem Izraela, podczas gdy wcześniej taki status na równi miał język hebrajski i język arabski.

  Zadowolenie z wyników głosowania w parlamencie wyraził premier Benjamin Netanjahu.

  To decydujący moment w historii państwa Izrael, który na wieczność wpisuje (do prawa) nasz język, nasz hymn i naszą flagę

  — oświadczył szef rządu.

  Tekst ustawy głosi, że „Izrael jest historyczną ojczyzną narodu żydowskiego, który ma wyłączne prawo do narodowego samostanowienia na swym obszarze”.

  Państwo uważa, iż rozwój osadnictwa żydowskiego leży w interesie narodowym i państwo podejmie środki w celu wspierania tego interesu, promowania go i służenia mu

  — brzmi jeden z artykułów.

  W poprzedniej wersji projekt mówił o możliwości stworzenia miejsc przeznaczonych wyłącznie dla Żydów, co wykluczało arabskich obywateli Izraela, którzy stanowią 17,5 proc. ludności państwa – zwraca uwagę AFP.

  Sformułowanie to ze wglądu na swój dyskryminacyjny charakter wywołało falę krytyki, w tym ze strony prezydenta Izraela Reuwena Riwlina i prokuratora generalnego Awichaja Mandelblita, a także przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Izraelu.

  Nowa i bardziej ogólnikowa formuła ustawy została jednak i tak potępiona przez opozycję w Izraelu, w szczególności przez arabskiego posła Ajmana Odeha, który podczas debaty w Knesecie wymachiwał z mównicy czarną flagą symbolizującą – jak tłumaczył – „śmierć izraelskiej demokracji”.

  Adalah, organizacja pozarządowa działająca na rzecz praw Arabów, oświadczyła, że nowo przyjęta ustawa stanowi próbę zwiększenia „etnicznej wyższości poprzez promowanie rasistowskiej polityki”. Zgodnie z prawem Arabowie mają w Izraelu równe prawa, ale od dawna skarżą się, że są traktowani jak obywatele drugiej kategorii, że spotykają się z dyskryminacją i gorszym świadczeniem usług, takich jak edukacja, opieka zdrowotna czy mieszkalnictwo – zwraca uwagę portal BBC News.

  W ubiegłym tygodniu premier Netanjahu bronił ustawy, mówiąc:

  Będziemy nadal zapewniać prawa obywatelskie w demokracji Izraela, ale większość ma również prawa i większość decyduje.

  Jak zauważa AFP, uchwalona ustawa należy do kategorii podstawowych aktów prawnych, które służą jako konstytucja Izraela.

  mly/PAP

  bierzmy wzór z Izraela
  Kiedy u nas odpowiednik tej ustawy? Polska państwem wyłącznie Narodu Polskiego, a zablokowanie niepolskiego osadnictwa imigrantów naszym interesem narodowym? Tego PiS nigdy nie uchwali i straci władzę

  RASISTOWSKIE PASOŻYDY
  co NATO zmurszały ONZ !? Sankcje gospodarcze i represyjne, na żydów z izraela?czy tylko pouczenie w formie noty, pisane na koszernym papierze toaletowym, po użyciu szybko utylizującym się z pamięci?

  Konrad
  NIECH ZYJE CENZURA !!! NIECH ZYJE !

  V
  Znowu ta krwa żałosna cenzuruje merytoryczne wypowiedzi.

  Zimny
  Czekam na wezwanie Premiera Netanjahu na konsultacje do Warszawy w trybie pilnym w sprawie zmian w ustawie przegłosowanej przez Kneset! Panie Premierze Pana ruch!

  anty
  Czy Izrael jest najbardziej nacjonalistycznym państwem świata, czy jakieś inne jest jeszcze bardziej szowinistyczne? Jakiś politolog może mnie oświeci?

  japa
  czyli co, będą się osiedlać u nas? przecież PIS im nieba przychyli, cadyk Kaczyński będzie zadowolony..

  Że karłosie jej nie krytykują?
  Karłosie wypowiedziały się waląc w podświadomość Baranów Polskich poprzez dołączone zdjęcie. Jego skuxxysyńska wymowa jest porażająca na portalu/ witrynie/latrynie, było nie było „PATRIOTYCZNEJ”.

  ,,Ważną ustawę”?
  filosemicki portal wPolityce nie nazywa tej ustawy skandaliczną ani rasistowską, którą jest. Ale mnie to nie dziwi, znając Karnowskich.

  https://kresy.pl/wydarzenia/kneset-izrael-jest-panstwem-narodu-zydowskiego/

  Polubienie

 9. https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/publicysta-new-york-times-wzywa-to-ataku-na-syrie-i-zabicia-jej-prezydenta/

  Roman1 @Roman1:
  Widać wyraźnie, iż USA są największym bandytą na świecie.

  Beresteczko1651 @Beresteczko1651:
  Żydzi stają się coraz bardziej krwiożerczy.

  jwu @jwu:
  Facet ma nieźle zryty beret.Z jednej strony martwi się o katastrofę humanitarną w prowincji opanowanej przez terrorystów ,a z drugiej namawia do zbombardowania całej Syrii, i tu już względy humanitarne nie mają znaczenia.Pieprzony hipokryta.

  Kasper1 @Kasper1:
  To w sumie dobrze, że te żydowsko-jankeskie sku……le pokazują swój prawdziwy wściekły, nienawistny ryj. Widać, że dramatycznie ciężko przeżywają koniec unipolarnego świata lat ’90 i pierwszej pięciolatki tego wieku.

  MacGregor @MacGregor:
  Słusznie pisze – wszak rządowe wojska syryjskie z rosyjską pomocą wybijają własnie żydowską i amerykańska agenturę

  MacGregor @MacGregor:
  @MacGregor żeby ktos mnei nie posądził, ironizowałem

  KazimierzS @KazimierzS:
  USA wygrają. Są bardzo sprytni. Szkoda, że Putin to zobaczył dopiero teraz. Trochę późno.

  KazimierzS @KazimierzS:
  Wygrana USA nie jest jednoznaczna z przetrwaniem narodu Polskiego.

  https://kresy.pl/wydarzenia/elitarne-syryjskie-oddzialy-nacieraja-w-prowincji-idlib-video/

  https://kresy.pl/publicystyka/ofensywa-na-idlib-rozpoczeta-a-amerykanie-rozwazaja-opcje-militarne-w-syrii/

  https://kresy.pl/wydarzenia/bezpieczenstwo-i-obrona/skandal-w-holandii-tamtejszy-rzad-wspieral-dzihadystow-w-syrii/

  https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/bliski-wschod/turcja-zbroi-islamistow-w-syrii/

  https://kresy.pl/publicystyka/impas-w-syrii-to-krok-w-kierunku-zmiany-rezimu-w-waszyngtonie/

  Polubienie

 10. Izraelska Tolerancja w Praktyce – STRACH SIĘ BAĆ – Analiza Komentator

  wideoprezentacje
  Published on Oct 15, 2018

  Check Mate
  15 hours ago (edited)
  Tolerancja i Izrael? Przecież to najwięksi szowiniści i rasiści na świecie! Ale jednego możemy się od nich uczyć – dbania o własne interesy.

  Mateusz Klimczak
  Żydzi i tolerancja. Dobry żart.

  Check Mate
  15:09 – 15:35 według sekty Chabad Lubavitch na świecie są dusze boskie (żydowskie) i zwierzęce (goje). Dlatego śmierć goja to biologia, a śmierć Żyda to metafizyczne połączenie ze Stwórcą. Przypomina Wam to coś?

  maciej lublin
  ubój rytualny to najobrzydliwsza część izraelskiej tradycji z którą chyba żaden dbający chociaż minimalnie o zwierzęta się nie zgodzi ale zakaż tego to cię nazwą naziolami, antysemitami, a jak życie pokazuje jest raczej na odwrót. Na koniec apeluje do żydków i przypominam, że w czasie II WS zginęło ponad 50 mln ludzi a żydzi to jakieś 7 mln z nich, a gdzie kilkanaście mln chińczyków (tak była wtedy wojna z Japonią od 1937) itd. wy naprawdę nie macie monopolu na bycie ofiarą. Żydzi chociaż nie zgineło ich w liczbach najwięcej, chociaż mordowano też cyganów, ruskich, chińczyków itd. to potrafili zawłaszczyć słowo ludobójstwo głownie dla siebie

  Damian Wyrębiak
  Zaraz, a to nie jest tak że Izrael w tym właśnie momencie robi Holokaust Palestyńczykom?

  Mike Z Lublina
  Tym kolesiom kompletnie odwaliło! Na pewno naczytali się tego z TALMUDU!

  Mały Fircyk
  Najlepsze jest to, że Polak za kopnięcie psa w dupę ma sprawę karną, a żyd czy muzułmanin może na terenie Polski bezkarnie poderżnąć zwierzęciu gardło (POPIS zgodził się na ubój rytualny)

  Hetman Litewski
  Nie jestem fanem ich panstwa, ze wzgledu na ich nieprzyjazne dla nas dzialania i promocję wielu wrogich z naszej perspektywy ideologii, ale oni w przeciwieństwie do nas przetrwają, gdyż nie ma w ich tożsamości otwartej „Izraelskosci” i pozostaną tym samym homogenicznym narodem (tak mam na myśli naród a nie panstwo)… My zaś z roku na rok zmieniamy się w coś podobnego do Francji i nasza tożsamość bedzie zanikac z tych samych powodów, co w kraju położonym nad Sekwaną.

  tylko tel3
  PiS i usrael to to samo. Spierdalajcie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.