SKRiBH

zeskrobywanie nieprawdy i czepianie się słów

SKRiBH

745 Co PiS Da? PiS da wiadomo co… i wszystko inne, swoim usraelskim panom, bo PiS to Partia Interesów Syjonistycznych. PiS przyniesie im to w zębach, pełzając na grzbiecie…

https://skribh.wordpress.com/2018/06/09/737-a-jednak-szef-msz-odpuszcza-i-przyznaje-potrzebna-jest-pilna-korekta-ustawy-o-ipn-czyli-jak-pieknie-miekna-polskojezyczne-obrzezane-siusiaczki/

Wypowiadam się, bo Jestem Fielkim Artystą i to jest Moja Fielka Artystyczna Rubaszna Teoria, czyli FART, czyli PieRD, gdzie P>FD>T, ie>a, zgodnie z tzw. prawami Raska / Grimma, Vernera i Brugmanna!

Jak piszę, tak fitzę rzeczywistość. Jestem jaki jestem i wolno mi… i to jest dopiero początek mojej artystycznej kariery. Pamiętaj, że jesteś mi winny pieniundze! Dużo pieniundzy! Więc milcz, płacz i płać, ale milcz w milczeniu, bo masz szczęście oddychać, kiedy ja tworzę na dworze w ferworze i w straszliwym fetorze!

Zastrzegam sobie, że w żaden sposób moja działalność artystyczna, nie jest związana z polityką. Jest za to związana z logiką. Ja jako Fielki Artysta, nie jestem członkiem żadnej partii politycznej, ani nie prowadzę żadnej działalności politycznej. Ja Tfoszę!

Każdy kto myśli inaczej niż ja nie rozumie nic, albo jest do spodu popierdolonym nazistą odpowiedzialnym, tak jak PiS za niemieckie zbrodnie na Narodzie Polskim, a także za niszczenie Państwa Polskiego, jak i za ludobójstwo Polek i Polaków, a także za niszczenie Tradycji Słowiańskiej! Howhgt, czyli rzekłem! Fielki Artysta SKRiBHa,

A teraz, za słowami innego polskiego poety… Pocałujcie Mię w dupę! 🙂

Krystianosik Uno Duo
Jerzy Urban III deptał po Kaczyńskim

jazmig @jazmig:
PiS otworzył żydowskim organizacjom holocaust industry do realizacji wyroków amerykańskich sądów ws mienia bezspadkowego. Dopóki pomawianie narodu lub państwa polskiego było zakazane prawem, dopóty takie wyroki nie można było wykonywać, jako sprzeczne z polskim prawem. Dlatego syjoniści tak zaciekle zwalczali tę ustawę. Wielokrotnie pisałem, że PiS i PO to jedno dno. Jedni i drudzy są zdrajcami Polski sprzedawczykami którzy za jurgielt wypłacany im przez syjonistów i Niemców handlują Polską. Teraz to się potwierdziło.

Roman1 @Roman1:
Po 100 latach od odzyskania niepodległości przez Polskę jej niepodległość to nadal frazes.


Robert Winnicki – wystąpienie z 27 czerwca 2018 r.

Janusz Jaskółka
Published on Jun 27, 2018
Robert Winnicki – wystąpienie z 27 czerwca 2018 r. Posiedzenie Sejmu RP nr 65.

Pierwsze czytanie pilnego rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz ustawy o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary

oxng
Jedyny Gość w tym sejmie na którego warto zagłosować. Reszta, to stado przydupasów, a PIS w wchodzeniu w dupę żydom i USA przeszedł sam siebie zdradzając swoich wyborców. W ciągu jednego roku ludzie, których znam ostro stwierdzili, że nie ma możliwości aby oddali na antypolski i syjonistyczny PiS swój głos..! A w wyborach prezydenckich prędzej zagłosują na Biedronia niż na kandydata PiS, bo wolą mieć prezydenta „pedała” niż zdradziecką „pizdę”.

Pawel Kwasniewski
PISodPOgorszeZło. Taka smutna prawda. PO to banda zdrajców i złodziei ale jawnych. PIS to złodzieje, bandyci i kłamcy którzy pod płaszczykiem wartości patriotycznych i chrześcijańskich sprzedają nas bardziej od PO bo sądzą że mogąc się a tym kryć mogą więcej. Tylko Ruch Narodowy- tylko narodowcy uratują polskę przed roszczeniami, migrantami, multi kulti.

Pułkownik Chorągwi Pancernej
Na twoim miejscu byłbym bardzo ostrożny z tymi narodowcami, jak każde środowisko tak i to jest zinfiltrowane przez służby specjalne. Jestem pewien, że coś się szykuje, jakaś nowa partia żeby po raz kolejny odwrócić uwagę patriotów od spraw ważnych, powstanie nowych K15 albo inny wynalazek. Nie ufajcie nikomu, taką dam wam radę.

Pawel Kwasniewski
odnośnie Ruchu Narodowego ONR czy MW jestem na to procent pewien że nie jest zinfiltrowane, wręcz przeciwne- jet zwalczane. Natomiast co do innych ruchów jak Kukiz to nie jestem wcale tego pewien,

BartekSt90
Nie uważasz, że jest zwalczane poprzez infiltrację? Czemu prawica się dzieli cały czas a nie łączy, pół biedy jak by miała czym. Dla mnie to jest przesłanka, że ktoś tam mąci od środka.

Pułkownik Chorągwi Pancernej
Nie łudźcie się Panowie, że demokracja może coś zmienić, gdyby tak było już dawno zostałaby zakazana. W chwili obecnej tylko Cud z Nieba może uratować ten nieszczęsny kraj i naród.

https://kresy.pl/wydarzenia/sejm-przyjal-zmiany-w-ustawie-o-ipn-winnicki-zablokowal-mownice-video/

Sejm. Fot. twitter.com, Kancelaria Sejmu

SEJM PRZYJĄŁ ZMIANY W USTAWIE O IPN, WINNICKI ZABLOKOWAŁ MÓWNICĘ [+VIDEO]

27 czerwca 2018|2 komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Po burzliwych i pospiesznych obradach Sejmu, PiS wspólnie z liberalną opozycją usunął z ustawy o IPN zapisy penalizujące przypisywanie narodowi polskiemu zbrodni nazistowskich, czego żądały środowiska żydowskie, a także USA i Izrael. Wcześniej na znak protestu poseł Robert Winnicki zablokował sejmową mównicę.

Jak informowaliśmy wcześniej, szef rządu Mateusz Morawiecki zwrócił się w środę rano do marszałka Sejmu, wnioskując o uzupełnienie dzisiejszych obrad Sejmu o punkt dotyczący zmian w ustawie o IPN. Chodzi w nim o rezygnację z zapisów penalizujących przypisywanie narodowi polskiemu zbrodni nazistowskich. Takich zmian domagały się środowiska żydowskie, a także USA i Izrael.

Premierowi Morawieckiemu zależało na usunięciu przepisów karnych, czyli artykułu 55a znowelizowanej ustawy o IPN. Przewiduje on do 3 lat więzienia za przypisywanie narodowi polskiemu zbrodni nazistowskich. Zapis ten był głównym elementem krytykowanym przez środowiska żydowskie, a także przedstawicieli Izraela oraz Stanów Zjednoczonych.

PRZECZYTAJ: „Gazeta Polska Codziennie” wzywa do ustąpienia Izraelowi ws. ustawy o IPN

Czytaj także: Międzynarodowe stowarzyszenie żydowskich prawników przeciw ustawie o IPN

Jak podkreślono w uzasadnieniu projektu zmian w noweli o IPN, uznano, że „bardziej efektywnym sposobem ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego, biorąc pod uwagę cel ustawy, będzie wykorzystanie narzędzi cywilnoprawnych”.

Do tej pory przedstawiciele obozu rządzącego przekonywali, że sprawą powinien zająć się najpierw Trybunał Konstytucyjny. Wcześniej przedstawiciele rządu, m.in. szef MSZ wyraźnie sugerowali, że Sejm powinien „poprawić” ustawę o IPN nie czekając na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Na początku dzisiejszego posiedzenia marszałek Marek Kuchciński zadecydował, że Sejm zajmie się tą sprawą w trybie pilnym. Posłowie niezwłocznie przystąpili do I czytania, co forsował PiS.

Szef KPRM Michał Dworczyk uzasadniał w Sejmie, że zmiana ustawy o IPN jest koniecznym i słusznym krokiem. – Odpowiedzialność karna [w ustawie o IPN – red.] nie była nigdy celem samym w sobie. Miała być tylko instrumentem do walki o prawdę historyczną. Dziś należy stwierdzić, że jej skuteczna ochrona jest możliwa także za pomocą innych środków, które nasz rząd podjął w czasie ostatnich miesięcy – przekonywał Dworczyk.

– Czyste intencje naszego rządu w żadnym elemencie niezmierzające do ograniczenia wolności słowa czy wolności badań naukowych zostały zinterpretowane niewłaściwie, a czasem były cynicznie przekłamywane – kontynuował szef KPRM. Powiedział też, że w tej sytuacji strona rządowa podjęła dialog „mający na celu wyjaśnienie nieporozumień i wypracowanie lepszych rozwiązań”:

– Dzięki rozmowom prowadzonym od stycznia tego roku udało się uświadomić wielu naszym zagranicznym partnerom jak głęboko nieprawdziwe i krzywdzące dla Polski jest powielanie kłamstwa o odpowiedzialności bądź współodpowiedzialności Polski i Narodu Polskiego za Holocaust przeprowadzony przez Niemców w czasie II Wojny Światowej.

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki mówił z kolei, że „żeby iść naprzód, trzeba czasem zrobić krok w tył”.

W trakcie debaty toczącej się w Sejmie posłowie PO i Nowoczesnej krytykowali PiS za sposób, w jaki chcą zmieniać ustawę o IPN i wskazywali, że to kompromitacja partii rządzącej. Wytykali rządowi nieobecność na sali wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, który promował część noweli dotyczącej karania za przypisywanie Polsce i Polakom zbrodni niemieckiej III Rzeszy. Pytali też, przed kim politycy PiS „skapitulowali”, że akurat teraz i w taki sposób Sejm zajmuje się sprawą. Wymieniano w tym kontekście USA i Izrael, a także Ukrainę. Posłowie PO zapowiadali też, że będą dążyli do zmiany zapisów dotyczących zbrodni ukraińskich nacjonalistów. W reakcji na te zarzuty szef KPRM argumentował później, że „inwektywy” które padły na sali nie miały nic wspólnego z merytoryczną dyskusją, a rząd wyciąga wnioski ze zmieniającej się sytuacji wewnętrznej i zewnętrznej, bo kieruje się dobrem Polski.

Przedstawiciele K’15, Grzegorz Długi i Józef Brynkus, wyraźnie dystansowali się od znowelizowanej ustawy o IPN, choć wcześniej w styczniowym głosowaniu klub Kukiz’15 ją poparł. Krytykowali też pospieszne wprowadzanie zmian, a także przyznawali, że nowela ustawy o IPN z stycznia br. nie była dobra.

Przeczytaj: Jakubiak (K’15) o pilnych zmianach w ustawie o IPN: czuję się zdradzony, rząd ugiął się przed Izraelem

Głos zabrał też premier Mateusz Morawiecki, który przekonywał, że celem ustawy o IPN „było i jest jedno zasadnicze przesłanie: walka o prawdę”. – Nie tylko utrzymujemy tę ustawę, ale też cały rozdział, który dotyczy wszystkich instrumentów cywilno-prawnych. Chcemy bronić dobrego imienia Rzeczypospolitej – mówił premier. Zaznaczył też, że dzięki ustawie o IPN udało się w znaczący sposób „pobudzić świadomość” wielu zagranicznych „partnerów” Polski, w tym również partnerów żydowskich. – Nasz dialog, czasami bardzo trudny, nigdy nie doprowadziłby nas do tego momentu – twierdził Morawiecki. Dodał też, że już niebawem będzie można zobaczyć efekty nowelizacji, a także przekonać się, jak pozytywne zdanie mają o Polsce przedstawiciele Izraela.

– Rząd, który miał wstać z kolan, dzisiaj pełza przed środowiskami żydowskimi i banderowcami. I taka jest prawda. Taka jest prawda, którą większość patriotycznego elektoratu widzi na wasz temat – mówił z kolei prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki. Zgłosił też wniosek formalny o odroczenie posiedzenia Sejmu zwołanego w trybie pilnym.

– Nie tylko kłamaliście ws. imigrantów, których przyjmujecie setki tysięcy, w tym dziesiątki tysięcy muzułmanów, ale to co dziś wyprawiacie na tej sali, jak kneblujecie debatę publiczną, w jaki sposób wycofujecie się z ważnej ustawy, jak nierówno traktujecie Polaków w stosunku do zapisów, które są w tej ustawie o IPN, w stosunku do kłamstwa oświęcimskiego, to jest granda i to jest skandal! – mówił Winnicki.

PRZECZYTAJ: Bosak: Kolejnym krokiem PiS będzie transfer majątku do organizacji żydowskich

Później, na wniosek posła PiS Marka Suskiego przegłosowano przejście do III czytania z pominięciem dyskusji przy II czytaniu. Marszałek dał też posłom15 minut na zgłaszanie poprawek.

Po przerwie na mównicę wyszedł ponownie poseł Winnicki i ogłosił, że w związku ze skandalicznym sposobem procedowania zmian o IPN blokuje mównicę. Marszałek Kuchciński wezwał go do opuszczenia tego miejsca, a gdy szef RN odmówił, zarządził od razu głosowanie nad zgłoszonymi poprawkami. Wszystkie zostały odrzucone.

Należy zaznaczyć, że zgodnie z zapowiedziami posłów PO zgłoszono poprawkę zakładającą wykreślenie z ustawy o IPN artykułu 2a, który dotyczy zbrodni ukraińskich nacjonalistów i ukraińskich formacji kolaborujących z III Rzeszą. Za tą poprawką głosowali posłowie PO i Nowoczesnej, ale większość zagłosowała przeciw i poprawkę odrzucono.

Na koniec marszałek Kuchciński, po niespełna 2,5 godzinach obrad z przerwami zarządził głosowanie nad całością ustawy. Za usunięciem artykułu 55a z ustawy o IPN zagłosowało 388 posłów (PiS, PO, Nowczesna, PSL-UED, WiS Kornela Morawieckiego). Przeciw zagłosowali niemal wszyscy posłowie K’15, poseł Kłopotek z PSL, a także kilku posłów niezrzeszonych (m.in. Jacek Wilk i Robert Winnicki) – łącznie 25 posłów. 5 posłów wstrzymało się od głosu.

Przeczytaj: Prof. Osadczy dla Kresy.pl: przygotowywana jest akcja wycofania nowelizacji ustawy o IPN

Uchwalona przez Sejm w styczniu nowelizacja ustawy o IPN zakłada obecnie m.in. karanie osób, które publicznie i wbrew faktom przypisują narodowi polskiemu lub Polsce odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie wojenne m.in. popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. Wśród kar przewidziana jest grzywna lub więzienie do trzech lat. Taka sama kara grozi za „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni”.

Nowelizacja ustawy o IPN jeszcze w czasie jej procedowania wywołała w styczniu gwałtowny atak izraelskich polityków na Polskę, który rozwinął się w kampanię zniesławiania Polaków poprzez przypisywanie naszemu narodowi współodpowiedzialności za holocaust.  Polskę zniesławiał premier Binjamin Netanjahulider największej partii opozycyjnej Jair Lapid, poszczególni ministrowie. Sama ambasador Izraela w Polsce Azari wskazywała jeszcze jeden element wzmagający napięcia w stosunkach Izraela z Polską, to jest ustawę reprywatyzacyjną. Azari chce pełnej rekompensaty wartości przedwojennych nieruchomości dla potomków dawnych właścicieli.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie coraz więcej czołowych polityków obozu rządzącego mówi otwarcie, że nowa ustawa o IPN musi zostać zmieniona, że potrzebna jest „pilna korekta”. Szczególnie często mówi o tym wicepremier Jarosław Gowin, który podkreśla, że pilna potrzeba zmiany jest ściśle związana z kwestią relacji z Izraelem i USA. Z jego wypowiedzi wynika, że strona amerykańska najwyraźniej uzależnia zgodę na stałą bazę swoich wojsk w Polsce, o co mocno zabiega rząd PiS oraz prezydent Andrzej Duda, od wycofania nowelizacji ustawy o IPN. Gowin przyznał też, że rząd miał wątpliwości odn. elementów ustawy dotyczących zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

Z twierdzeniami Gowina zgadza się także szef MSZ Jacek Czaputowicz, którego zdaniem potrzebna jest pilna korekta ustawy o IPN, gdyż jest to problem w stosunkach z USA i Izraelem. Wyraźnie sugerował też, że sprawę powinien załatwić Sejm, dokonując „korekty” bez czekania na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Przeczytaj: Izraelski minister po spotkaniu z Gowinem ma nadzieję na „skasowanie” ustawy o IPN

Czytaj również: Gowin: ustawę o IPN należy zmienić dla dobra relacji z Izraelem

Należy przypomnieć, że ustawę o IPN zmieniono pospiesznie niedługo przed szczytem NATO w Brukseli. W kontekście tej obserwacji, jak również słów wicepremiera Gowina o uzależnieniu kwestii powstania w Polsce baz USA od zmiany ustawy oraz niektórych wypowiedzi premiera Morawieckiego o rychłych pozytywnych efektach dzisiejszej nowelizacji nie można wykluczyć, że sprawy te mogą być ze sobą ściśle powiązane.

Kresy.pl

…..


Krzysztof Bosak. Fot. ruchnarodowy.net

vektor @vektor:
Najliczniejszy po stawonogach typ zwierząt-MIĘCZAKI

jazmig @jazmig:
Dokładnie o to chodziło syjonistom i jankesom, Bosak ma rację.

https://kresy.pl/wydarzenia/bosak-kolejnym-krokiem-pis-bedzie-transfer-majatku-do-organizacji-zydowskich/

BOSAK: KOLEJNYM KROKIEM PIS BĘDZIE TRANSFER MAJĄTKU DO ORGANIZACJI ŻYDOWSKICH

27 czerwca 2018|2 komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak skomentował działania polskiego rządu i PiS ws. pospiesznej zmiany ustawy o IPN według oczekiwań środowisk żydowskich, USA i Izraela.

Pilne procedowanie przez Sejm zmiany ustawy o IPN na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego wzbudza już szereg komentarzy. Jak informowaliśmy wcześniej, szef rządu zwrócił się w środę rano do marszałka Sejmu, wnioskując o uzupełnienie dzisiejszych obrad Sejmu o punkt dotyczący zmian w ustawie o IPN. Chodzi w nim o rezygnację z zapisów penalizujących przypisywanie narodowi polskiemu zbrodni nazistowskich. Takich zmian domagały się środowiska żydowskie, a także USA i Izrael. Na początku dzisiejszego posiedzenia Sejmu, marszałek Kuchciński potwierdził i zadecydował, że Sejm zajmie się tą sprawą w trybie pilnym. Posłowie niezwłocznie przystąpili do I czytania. Później, na wniosek posła PiS Marka Suskiego większość przegłosowano przejście do III czytania z pominięciem dyskusji przy II czytaniu. Marszałek dał 15 minut na zgłaszanie poprawek.

Przeczytaj: Sejm w trybie pilnym zajął się zmianą ustawy o IPN

Sprawę skomentował na Twitterze wiceszef Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak.

– PiS zapowiada, że dziś zmieni ustawę o IPN usuwając z niej przepisy karne. Przepisy podobno się nie sprawdziły. Skąd to wiemy trudno powiedzieć, bo nie zostały zastosowane ani razu, a ustawa na życzenie Izraela była przez ostatnie miesiące „zamrożona”. UPOKORZYLIŚCIE NASZ KRAJ! – pisał polityk. – Jeśli PiS nie miał odwagi stosować przepisów karnych by zapobiec wrabianiu nas w Holocaust to nigdy nie powinien nowelizować ustawy o IPN. Jeśli ją znowelizował to powinien ją stosować. Ustanowienie twardego prawa i wycofanie pod presją Izraela to katastrofa. Najgorszy wariant.

Bosak zwrócił też uwagę na inną kwestię:

– Jeśli Polacy to przełkną to znaczy że przełkną wszystko. W kolejce czeka już transfer majątku skarbu państwa do międzynarodowych organizacji żydowskich pod pretekstem tak zwanego „mienia bezspadkowego”.

Wcześniej w rozmowie z DoRzeczy.pl poseł Marek Jakubiak powiedział, że czuje się postępowaniem rządu i PiS zdradzony. – Przyznajemy rację tym, którzy w związku z tą ustawą wylali na nas wszystkie pomyje tego świata – podkreślił. – Co innego niż godność narodu może być dla nas ważniejsze? Co jeszcze? Trochę dolarów? – pytał. Jego zdaniem, rząd PiS decydując się na kolejną nowelizację ustawy ugiął się przed Izraelem.

Należy jednak zaznaczyć, że inni posłowie Kukiz’15, Grzegorz Długi i Józef Brynkus w Sejmie wyraźnie dystansowali się od nowej ustawy o IPN – choć w styczniu w głosowaniu klub Kukiz’15 ją poparł. Krytykowali też pospieszne wprowadzanie zmian, a także przyznawali, że nowela ustawy o IPN z stycznia br. nie była dobra.

W trakcie debaty toczącej się w Sejmie posłowie PO i Nowoczesnej krytykowali PiS za sposób, w jaki chcą zmieniać ustawę o IPN i wskazywali, że to kompromitacja partii rządzącej. Pytali też, „przed kim skapitulowali”, że akurat teraz i w taki sposób Sejm zajmuje się sprawą. Wymieniano w tym kontekście USA i Izrael, a także Ukrainę. Posłowie PO zapowiadali też, że będą dążyli do zmiany zapisów dotyczących zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

Przedstawiciele PiS twierdzili z kolei, że z sukcesem prowadzą politykę historyczną, nowela została dobrze przygotowano, ale po „rozmowach z partnerami zagranicznymi”, jak mówił szef KPRM Michał Dworczyk, uznano, że lepszym rozwiązaniem będzie dochodzenie sprawiedliwości na drodze cywilnoprawnej. – Odpowiedzialność karna nigdy nie była celem samym w sobie – przekonywał Dworczyk. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki mówił z kolei, że „żeby iść naprzód, trzeba czasem zrobić krok w tył”.

Jak podkreślono w uzasadnieniu projektu zmian w noweli o IPN, uznano, że „bardziej efektywnym sposobem ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego, biorąc pod uwagę cel ustawy, będzie wykorzystanie narzędzi cywilnoprawnych”.

Wcześniej informowaliśmy, że premierowi Morawieckiemu zależy na wprowadzeniu zmian, a dokładniej na usunięciu przepisów karnych, czyli artykułu 55a znowelizowanej ustawy o IPN. Przewiduje on do 3 lat więzienia za przypisywanie narodowi polskiemu zbrodni nazistowskich. Zapis ten był głównym elementem krytykowanym przez środowiska żydowskie, a także przedstawicieli Izraela oraz Stanów Zjednoczonych.

Przeczytaj: Prof. Osadczy dla Kresy.pl: przygotowywana jest akcja wycofania nowelizacji ustawy o IPN

Do tej pory przedstawiciele obozu rządzącego przekonywali, że sprawą powinien zająć się najpierw Trybunał Konstytucyjny.

PRZECZYTAJ: „Gazeta Polska Codziennie” wzywa do ustąpienia Izraelowi ws. ustawy o IPN

Czytaj także: Międzynarodowe stowarzyszenie żydowskich prawników przeciw ustawie o IPN

Uchwalona przez Sejm w styczniu nowelizacja ustawy o IPN zakłada obecnie m.in. karanie osób, które publicznie i wbrew faktom przypisują narodowi polskiemu lub Polsce odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie wojenne m.in. popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. Wśród kar przewidziana jest grzywna lub więzienie do trzech lat. Taka sama kara grozi za „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni”.

Nowelizacja ustawy o IPN jeszcze w czasie jej procedowania wywołała w styczniu gwałtowny atak izraelskich polityków na Polskę, który rozwinął się w kampanię zniesławiania Polaków poprzez przypisywanie naszemu narodowi współodpowiedzialności za holocaust.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie coraz więcej czołowych polityków obozu rządzącego mówi otwarcie, że nowa ustawa o IPN musi zostać zmieniona, że potrzebna jest „pilna korekta”. Szczególnie często mówi o tym wicepremier Jarosław Gowin, który podkreśla, że pilna potrzeba zmiany jest ściśle związana z kwestią relacji z Izraelem i USA. Z jego wypowiedzi wynika, że strona amerykańska najwyraźniej uzależnia zgodę na stałą bazę swoich wojsk w Polsce, o co mocno zabiega rząd PiS oraz prezydent Andrzej Duda, od wycofania nowelizacji ustawy o IPN. Gowin przyznał też, że rząd miał wątpliwości odn. elementów ustawy dotyczących zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

Z twierdzeniami Gowina zgadza się także szef MSZ Jacek Czaputowicz, którego zdaniem potrzebna jest pilna korekta ustawy o IPN, gdyż jest to problem w stosunkach z USA i Izraelem. Wyraźnie sugerował też, że sprawę powinien załatwić Sejm, dokonując „korekty” bez czekania na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Przeczytaj: Izraelski minister po spotkaniu z Gowinem ma nadzieję na „skasowanie” ustawy o IPN

Czytaj również: Gowin: ustawę o IPN należy zmienić dla dobra relacji z Izraelem

Kresy.pl

…..


Rafał Ziemkiewicz. Fot. Kresy.pl

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ziemkiewicz-o-kapitulacji-pis-ws-ustawy-o-ipn-mielismy-nie-dac-ani-guzika-zabrali-nam-cale-gacie/

ZIEMKIEWICZ O KAPITULACJI PIS WS. USTAWY O IPN: MIELIŚMY NIE DAĆ ANI GUZIKA, ZABRALI NAM CAŁE GACIE

27 czerwca 2018|0 Komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Krzysztof Janiga

Uchylenie przepisów ustawy o IPN krytykowanych przez USA i Izrael stało w sprzeczności z wcześniejszymi zapowiedziami niektórych polityków PiS, którzy zapewniali, że ustawa nie zostanie zmieniona.

Rafał A. Ziemkiewicz skomentował na Twitterze dzisiejsze uchylenie przez Sejm w trybie pilnym przepisów ustawy o IPN penalizujących przypisywanie polskiemu państwu i Narodowi Polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie, w tym Holokaust. Popularny pisarz i publicysta nawiązał przy tym do licznych wypowiedzi polityków PiS, którzy zapowiadali, że ustawa o IPN nie zostanie zmieniona.

– Tak dać ciała, jak PiS z tą „antydefamacyjną” ustawą, to po prostu niewyobrażalne. Niby to tradycja, że się nadymamy „nie damy ani guzika!’ i zabierają nam całe gacie, ale aż takiej erupcji bezmyślności, braku wyobraźni, nieudolności i niekonsekwencji jeszcze Polska nie widziała. – napisał Ziemkiewicz.

Już w trakcie dzisiejszej debaty sejmowej niektórzy posłowie zwracali uwagę na niekonsekwencję PiS w sprawie ustawy o IPN.

– Zastosowaliście dzisiaj fortel na miarę Zagłoby. (…) Skonfrontujmy wasze deklaracje. (…) Pani wicemarszałek Beata Mazurek twittowała 28. stycznia: „nie będziemy zmieniać żadnych przepisów w ustawie o IPN”. Patryk Jaki, dziś wielki nieobecny, autor sukcesów międzynarodowych tej ustawy: „ustawa o IPN jest napisana naprawdę dobrze”. Ten dzień, ta sytuacja, ten styl jest wielką waszą kompromitacją. – mówił poseł PO Michał Szczerba.

PRZECZYTAJ:
Rzeczniczka PiS: nie będzie zmian w ustawie o IPN
Czaputowicz: inne państwa nie mogą kształtować ustaw uchwalanych w Polsce
Kaczyński: nie można popadać w panikę w związku z krytyką nowelizacji ustawy o IPN

– Jesteście oszustami, ale nie oszukujcie także nas. Byliście dumni z tego projektu, klaskaliście, śpiewaliście (…) Skoro powiedzieliście, że nie będziecie nikomu ulegać, żadnej sile zewnętrznej – proszę potraktować nas poważnie. Komu ulegliście i dlaczego? Amerykanom, Izraelowi, Ukraińcom? Na czym polega ten pośpiech, na czym polega ten pilny tryb? Komu ulegliście, by tak prowadzić tę nowelizację? – pytał w Sejmie Andrzej Halicki (PO), chwaląc jednak PiS za zamiar zmiany ustawy o IPN.

Tej części opozycji także dostało się od Rafała A.Ziemkiewicza. – Lewy sektor niech milczy i się wstydzi. Robiliście wrzask przeciwko KAŻDEMU posunięciu PiS – ale akurat nie przeciwko tej nowelizacji. Umiecie tylko bronić własnych interesów, kłamać o „łamaniu konstytucji” i donosić na Polskę, merytorycznie – zero. Opozycja na miarę tej ustawy. – napisał Ziemkiewicz na Twitterze.

Przypomnijmy, że na dzisiejszym posiedzeniu Sejmu PiS wspólnie z liberalną opozycją usunął z ustawy o IPN przepis pozwalający na pociąganie do odpowiedzialności karnej osób przypisujących Polsce i Narodowi Polskiemu odpowiedzialność za zbrodnie nazistowskie. W sprawie jego uchylenia naciskały m.n. USA i Izrael.

Kresy.pl / sejm.gov.pl

…..


Marek Jakubiak. Fot. twitter.com

jwu @jwu:
Szkoda ,że poseł Jakubiak ,nie powiedział tego z mównicy sejmowej. Jedynym ,który to zrobił ,był (tradycyjnie) Pan Winnicki.

jazmig @jazmig:
Droga cywilnoprawna w tych sprawach nie istnieje. PiS jak zwykle kłamie.

https://kresy.pl/wydarzenia/jakubiak-k15-o-pilnych-zmianach-w-ustawie-o-ipn-czuje-sie-zdradzony-rzad-ugial-sie-przed-izraelem/

JAKUBIAK (K’15) O PILNYCH ZMIANACH W USTAWIE O IPN: CZUJĘ SIĘ ZDRADZONY, RZĄD UGIĄŁ SIĘ PRZED IZRAELEM

27 czerwca 2018|2 komentarze|w polityka, Polska, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

Według posła Marka Jakubiaka (Kukiz’15) , rząd PiS decydując się na kolejną nowelizację ustawy o IPN ugiął się przed Izraelem. „Jestem oburzony i czuję się zdradzony. Przyznajemy rację tym, którzy w związku z tą ustawą wylali na nas wszystkie pomyje tego świata” – mówił Jakubiak. Z kolei inni posłowie Kukiz’15 w Sejmie dystansowali się od nowej ustawy o IPN.

W rozmowie z portalem DoRzeczy.pl poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak skomentował to, że Sejm pilnie proceduje wniosek premiera Mateusza Morawieckiego ws. zmiany ustawy o IPN. Chodzi w nim o rezygnację z zapisów penalizujących przypisywanie narodowi polskiemu zbrodni nazistowskich. Takich zmian domagały się środowiska żydowskie, a także USA i Izrael.

– Jestem oburzony i czuję się zdradzony – powiedział DoRzeczy.pl poseł Jakubiak. – Przyznajemy rację tym, którzy w związku z tą ustawą wylali na nas wszystkie pomyje tego świata – podkreślił.

W ocenie posła K’15, takie postępowanie to „absolutnie błąd” i błąd taktyczny. –My broniliśmy w ten sposób własnej godności i teraz dalsze umożliwianie poniewierania Narodu Polskiego i jego historii jest po prostu porażające – powiedział. – Ja jestem porażony. Co innego niż godność narodu może być dla nas ważniejsze? Co jeszcze? Trochę dolarów? – pytał wzburzony Jakubiak.

Na pytanie o to, przed kim ugiął się polski rząd decydując się na kolejną nowelizację ustawy, Jakubiak odparł: „Przed Izraelem. Nie mam innego pomysłu”. Jego zdaniem teraz okazało się, po co faktycznie zwołano dodatkowe posiedzenie Sejmu. Wcześniej argumentowano, że chodzi o zmianę ustawy o odpadach i ustawy inspekcja ochrony środowiska w związku z licznymi w ostatnim czasie podpaleniami składowisk odpadów.

W trakcie debaty toczącej się w Sejmie posłowie PO i Nowoczesnej krytykowali PiS za sposób, w jaki chcą zmieniać ustawę o IPN i wskazywali, że to kompromitacja partii rządzącej. Pytali też, „przed kim skapitulowali”, że akurat teraz i w taki sposób Sejm zajmuje się sprawą. Wymieniano w tym kontekście USA i Izrael, a także Ukrainę. Posłowie PO zapowiadali też, że będą dążyli do zmiany zapisów dotyczących zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

Przedstawiciele PiS twierdzili z kolei, że z sukcesem prowadzą politykę historyczną, nowela została dobrze przygotowano, ale po „rozmowach z partnerami zagranicznymi”, jak mówił szef KPRM Michał Dworczyk, uznano, że lepszym rozwiązaniem będzie dochodzenie sprawiedliwości na drodze cywilnoprawnej. – Odpowiedzialność karna nigdy nie była celem samym w sobie – przekonywał Dworczyk. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki mówił z kolei, że „żeby iść naprzód, trzeba czasem zrobić krok w tył”.

Jednocześnie, przedstawiciele K’15, Grzegorz Długi i Józef Brynkus, wyraźnie dystansowali się od znowelizowanej ustawy o IPN, choć wcześniej w głosowaniu klub Kukiz’15 ją poparł. Krytykowali też pospieszne wprowadzanie zmian, a także przyznawali, że nowela ustawy o IPN z stycznia br. nie była dobra.

Jak informowaliśmy, wcześniej, szef rządu Mateusz Morawiecki zwrócił się w środę rano do marszałka Sejmu, wnioskując o uzupełnienie dzisiejszych obrad Sejmu o punkt dotyczący zmian w ustawie o IPN. Na początku dzisiejszego posiedzenia Sejmu, marszałek Kuchciński potwierdził, że wniosek od premiera wpłynął w tej sprawie w środę rano i był omawiany na Prezydium Sejmu i na Konwencie Seniorów. Poinformował, że Sejm zajmie się tą sprawą w trybie pilnym. Posłowie niezwłocznie przystąpią do I czytania.

Jak podkreślono w uzasadnieniu projektu zmian w noweli o IPN, uznano, że „bardziej efektywnym sposobem ochrony dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej i Narodu Polskiego, biorąc pod uwagę cel ustawy, będzie wykorzystanie narzędzi cywilnoprawnych”.

Wcześniej informowaliśmy, że premierowi Morawieckiemu zależy na wprowadzeniu zmian, a dokładniej na usunięciu przepisów karnych, czyli artykułu 55a znowelizowanej ustawy o IPN. Przewiduje on do 3 lat więzienia za przypisywanie narodowi polskiemu zbrodni nazistowskich. Zapis ten był głównym elementem krytykowanym przez środowiska żydowskie, a także przedstawicieli Izraela oraz Stanów Zjednoczonych.

Przeczytaj: Prof. Osadczy dla Kresy.pl: przygotowywana jest akcja wycofania nowelizacji ustawy o IPN

Do tej pory przedstawiciele obozu rządzącego przekonywali, że sprawą powinien zająć się najpierw Trybunał Konstytucyjny.

PRZECZYTAJ: „Gazeta Polska Codziennie” wzywa do ustąpienia Izraelowi ws. ustawy o IPN

Czytaj także: Międzynarodowe stowarzyszenie żydowskich prawników przeciw ustawie o IPN

Uchwalona przez Sejm w styczniu nowelizacja ustawy o IPN zakłada obecnie m.in. karanie osób, które publicznie i wbrew faktom przypisują narodowi polskiemu lub Polsce odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie wojenne m.in. popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. Wśród kar przewidziana jest grzywna lub więzienie do trzech lat. Taka sama kara grozi za „rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni”.

Nowelizacja ustawy o IPN jeszcze w czasie jej procedowania wywołała w styczniu gwałtowny atak izraelskich polityków na Polskę, który rozwinął się w kampanię zniesławiania Polaków poprzez przypisywanie naszemu narodowi współodpowiedzialności za holocaust.  Polskę zniesławiał premier Binjamin Netanjahulider największej partii opozycyjnej Jair Lapid, poszczególni ministrowie. Sama ambasador Izraela w Polsce Azari wskazywała jeszcze jeden element wzmagający napięcia w stosunkach Izraela z Polską, to jest ustawę reprywatyzacyjną. Azari chce pełnej rekompensaty wartości przedwojennych nieruchomości dla potomków dawnych właścicieli. W czasie największej intensywności nagonki na Polskę, „Gazeta Polska Codziennie” wzywała do „dialogu”, próbowała przedstawiać agresję Izraelczyków wobec Polski jako działanie rosyjskie, czy też informowała tytułem na swojej okładce, że „środowiska żydowskie bronią Polski”.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie coraz więcej czołowych polityków obozu rządzącego mówi otwarcie, że nowa ustawa o IPN musi zostać zmieniona, że potrzebna jest „pilna korekta”. Szczególnie często mówi o tym wicepremier Jarosław Gowin, który podkreśla, że pilna potrzeba zmiany jest ściśle związana z kwestią relacji z Izraelem i USA. Z jego wypowiedzi wynika, że strona amerykańska najwyraźniej uzależnia zgodę na stałą bazę swoich wojsk w Polsce, o co mocno zabiega rząd PiS oraz prezydent Andrzej Duda, od wycofania nowelizacji ustawy o IPN. Gowin przyznał też, że rząd miał wątpliwości odn. elementów ustawy dotyczących zbrodni ukraińskich nacjonalistów.

Z twierdzeniami Gowina zgadza się także szef MSZ Jacek Czaputowicz, którego zdaniem potrzebna jest pilna korekta ustawy o IPN, gdyż jest to problem w stosunkach z USA i Izraelem. Wyraźnie sugerował też, że sprawę powinien załatwić Sejm, dokonując „korekty” bez czekania na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego.

Przeczytaj: Izraelski minister po spotkaniu z Gowinem ma nadzieję na „skasowanie” ustawy o IPN

Czytaj również: Gowin: ustawę o IPN należy zmienić dla dobra relacji z Izraelem

Kresy.pl

…..

https://kresy.pl/wydarzenia/media-prezydent-moze-jeszcze-dzis-podpisac-zmieniona-ustawe-o-ipn/

https://kresy.pl/wydarzenia/izraelskie-media-polska-cofa-sie-ws-ustawy-o-ipn/

https://kresy.pl/wydarzenia/sejm-zajal-sie-zmiana-ustawy-o-ipn-w-trybie-pilnym/

https://wpolityce.pl/polityka/401433-jonny-daniels-izraelscy-politycy-powinni-przeprosic

https://wpolityce.pl/polityka/401467-swiatowy-kongres-zydow-zadowolony-z-noweli-ustawy-o-ipn

https://wpolityce.pl/swiat/401448-haaretz-polska-wycofuje-sie-z-kontrowersyjnej-ustawy

https://wpolityce.pl/polityka/401456-terlecki-wieczorem-wazne-oswiadczenie-premiera

https://wpolityce.pl/polityka/401460-nowela-ustawy-o-ipn-trafila-do-senackiej-komisji

https://wpolityce.pl/polityka/401461-rzad-zderzyl-sie-ze-sciana-krok-w-tyl-oczysci-atmosfere

https://wpolityce.pl/polityka/401420-relacja-sejm-przyjal-nowele-ustawy-o-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/401498-nasz-wywiad-prof-zaryn-o-nowej-ustawie-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/401450-nasz-wywiad-prof-polak-o-zmianach-w-ustawie-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/401528-nasz-wywiad-prof-musial-o-zmianach-w-ustawie-o-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/401449-nasz-news-jeszcze-dzis-prezydent-moze-podpisac-ustawe-o-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/401458-mucha-prezydent-byl-informowany-o-korekcie-ustawy-o-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/401459-polska-zmienia-ustawe-o-ipn-ale-nie-za-darmo

https://wpolityce.pl/polityka/401469-nasz-wywiad-prof-nowak-o-nowej-ustawie-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/401468-relacja-senat-debatuje-nad-nowela-ustawy-o-ipn

https://wpolityce.pl/lifestyle/401336-nasz-wywiad-ks-wasowicz-o-programie-bbc

https://wpolityce.pl/polityka/401412-kierwinski-pis-pozostawil-4-miesiace-dewastacji-wizerunku

https://wpolityce.pl/polityka/401414-sellin-reakcja-izraela-troche-nas-zaskoczyla

https://wpolityce.pl/polityka/401417-mleko-sie-rozlalo-ale-zmiana-ustawy-ipn-byla-niezbedna

https://wpolityce.pl/polityka/401399-to-gorzka-korekta-ale-wazne-by-nadal-bic-sie-o-prawde

https://wpolityce.pl/polityka/401426-kopcinska-o-przyspieszeniu-prac-nad-nowela-ustawy-o-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/401403-rzad-proponuje-korekte-ustawy-o-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/401429-lapinski-prezydent-bedzie-przygladal-sie-pracom-parlamentu

https://wpolityce.pl/polityka/401425-czego-dotycza-zmiany-w-ustawie-o-ipn-sprawdz

https://wpolityce.pl/polityka/401434-wildstein-dla-wpolscepl-o-korekcie-ustawy-o-ipn

https://wpolityce.pl/polityka/401435-premier-mateusz-morawiecki-taki-wstrzas-byl-potrzebny

https://wpolityce.pl/polityka/401420-goraca-dyskusja-w-sejmie-ws-noweli-ustawy-o-ipn

 

26 thoughts on “745 Co PiS Da? PiS da wiadomo co… i wszystko inne, swoim usraelskim panom, bo PiS to Partia Interesów Syjonistycznych. PiS przyniesie im to w zębach, pełzając na grzbiecie…

 1. A ja pierwszy raz zgadzam się z tym politrukiem z GWN, że PiS to naziści i sługusy usraelskie, co niszczą Naród Polski. Wolno mi, bo jestem Fielkim Artstą i to jest mój niezmanipulowany punkt fitzenia rzeczywistości!

  baba z magla
  Powinna zadzialac ustawa IPN, ile ten rzad jest odwazny na taki krok. Do sadu i do paki na chleb, wode i wiezienne ”milosci’

  korej
  W normalnym kraju taki osobnik by odpowiadał za szkalowanie swojego państwa. A ponieważ mamy demokrację nie warto się nim zajmować, jesteśmy bezsilni. Mały niedouczony człowiek, szkodnik, anty Polak.

  pozwać gada i jemu podobnych
  Teoretyczny kraj, teoretyczna władza, bezradny system nie potrafi sobie poradzić z paroma dziennikarzami przekraczającymi dopuszczalne granice debaty, krytyki. To żałosne. Do sądu i niech płaci.

  https://wpolityce.pl/polityka/401363-krotka-lekcja-historii-najnowszej-dla-bartosza-wielinskiego

  Dlaczego nie należy porównywać Polski do Trzeciej Rzeszy, a opozycji do prześladowanych Żydów. Krótka lekcja historii najnowszej dla Bartosza Wielińskiego

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Wikipedia/Public Domain wPolityce.pl

  Markus Blechner, honorowy konsul RP w Zurichu, zaprotestował przeciwko kłamliwym tezom zawartym w artykule Bartosza Wielińskiego dla gazety „Tribune de Geneva”. Zdaniem Blechnera, Wieliński, który jest pracownikiem „Gazety Wyborczej” dopuścił się trywializacji Holokaustu. Zaskoczony Wieliński pyta Blechnera, w ktorym miejscu naruszył cześć ofiar Zagłady. Poniżej spróbujemy mu to wyjaśnić.

  Blechner, który jest pochodzenia żydowskiego, napisał list protestacyjny do redakcji szwajcarskiej „Tribune de Geneve” oraz do „Gazety Wyborczej”. W swoim liście zarzucił Wielińskiemu, że porównując w swoim artykule obecny prawicowy rząd RP do nazistów, dopuścił się on poważnej i niewiarygodnej trywializacji Holokaustu:

  „Jestem potomkiem ocalonych z Holokaustu, którzy zdołali opuścić tzw. Trzecią Rzeszę przy ostatniej nadarzającej się sposobności. Ich rodzice, a moi dziadkowie, nie mieli tyle szczęścia i zostali zamordowani w Holokauście wraz z sześcioma milionami moich braci i sióstr (…). Dlatego też jestem zszokowany i zgorszony ostatnim artykułem Bartosza Wielińskiego z „Gazety Wyborczej” opublikowanym na łamach „Tribune de Geneva”. Porównując obecny polski rząd do niemieckich nazistów dopuścił się on poważnej i niewiarygodnej trywializacji Holokaustu.”

  Markus Blechner zastrzega przy tym, że nie czuje się w żaden sposób związany politycznie z obecnym rządem PiS, a na stanowisko konsula honorowego w Zurichu powołał go jeszcze Radosław Sikorski z PO.

  Bartosz Wieliński regularnie publikuje w zagranicznych mediach artykuły obsesyjnie atakujące obecny rząd i nakłaniające zachodnie państwa do interwencji w wewnętrzne sprawy Polski. Tym razem w artykule, który tak oburzył Blechnera, porównał obecne rządy PiS do rządów NSDAP w Niemczech. Napisał, że polityka PiS przypomina mu niemiecki Gleichschaltung. Wyjaśnijmy to pojęcie. Gleichschaltung został wprowadzony przez Hitlera w celu „ujednolicenia” państwa, zarówno w wymiarze administracyjnym (likwidacja landów), jak i politycznym (monopol NSDAP) oraz społecznym (usuwanie Żydów i wszelkich „niearyjskich” grup z życia publicznego). Oskarżeniem Blechnera Wieliński wydaje się zdziwiony. Za pośrednictwem Twittera zwrócił się „z uprzejmą prośbą” do konsula, aby wskazał mu, gdzie dopuścił się trywializacji ofiar Holokaustu i naruszył cześć jego ofiar.

  Nas w kraju chwyty Wielińskiego nie zaskakują. Nie dziwi więc, że w dzisiejszej Polsce dostrzega on podobieństwa do hitlerowskich Niemiec, a – czego sam wprost nie pisze, ale przecież jedno z drugiego wynika – Kaczyński jest naśladowcą Hitlera. Zdołaliśmy przywyknąć, że ten obłęd nie ma żadnych granic. Jednak dla statecznego Markusa Blechnera, 77-letniego przedsiębiorcy ze Szwajcarii, przyzwyczajonego zapewne do pewnej kultury debaty, tego rodzaju publicznie uprawiany fanatyzm okazał się zaskoczeniem. Stąd jego list protestacyjny.

  Co do meritum, to jasne jest, że Gleichschaltung nie jest synonimem Holokaustu. Ale to właśnie Gleichschaltung był jednym ze źródeł późniejszej Zagłady. Zaczęło się od usuwania Żydów z uczelni, instytucji, wolnych zawodów, a zakończyło masowym mordem. Można o tym przeczytać choćby w najnowszym amerykańskim wydaniu „Historii Holokaustu”:

  „[Gleichschaltung] prowadził Niemcy ku ich przeznaczeniu, ku Nowemu Porządkowi, którym miała być tysiącletnia Trzecia Rzesza (…). Słowiańscy podludzie, jakkolwiek zachowali status Aryjczyków, mieli stać się niewolnikami, którzy będą wykonywać każdą najcięższą pracę, jaką zlecą im niemieccy panowie. Całkiem inny los czekał Żydów. Ich całkowita zagłada miała być oznaką końca rasowego konfliktu i zwiastunem nowej ery. Pozbycie się „żydowskiego robactwa” miało się stać pierwszym i najbardziej chwalebnym (choć utrzymywanym w tajemnicy) etapem nazistowskiej apokalipsy”.

  Wieliński twierdzi jednak uparcie, że Blechner myli pojęcia, bo Holokaustu przed 1939 rokiem nie było. Co ciekawe, instytut Yad Vashem jest najwyraźniej innego zdania, bo przyznaje odznakę Sprawiedliwego Wśród Narodów Świata również za lata 1933-39. Jednym z nich jest Armin T. Wegner, niemiecki pisarz, który w 1933 protestował przeciwko prześladowaniu Żydów i trafił do obozów. Niechże więc Wieliński wyjaśni teraz instytutowi Yad Vashem, że ten też jest w błędzie i powinien odebrać część przyznanych tytułów. Bo on Wieliński wie lepiej od Żydów, kiedy zaczął się Holokaust.

  Można założyć, że Wieliński uważa swoich czytelników za głupców (na ile zasadnie, to już inna sprawa), przed którymi może popisywać się erudycyjnymi skojarzeniami w nadziei, że nikt nie złapie go na uproszczeniu czy przeinaczaniu faktów. Jednak szermując na lewo i prawo oskarżeniami o nazizm, łatwo wejść na pole minowe, zwłaszcza jeśli natrafi się na czytelnika, dla którego hitleryzm nie jest – tak jak dla Wielińskiego – atrakcyjnym chwytem retorycznym lecz całkiem realnym wspomnieniem osobistej tragedii. Z porównania obecnej Polski do Trzeciej Rzeszy i polityki PiS do Gleichschaltungu wynika bowiem, że następnym etapem rządów prawicy będzie masowa zagłada. Czyja? Nie wiadomo. Można tylko wnioskować, że Wielińskiego i jemu podobnych.

  Inaczej mówiąc, Wieliński przyrównuje swoją obecną sytuację osobistą i zawodową w Polsce do sytuacji przyszłych ofiar Holokaustu. I stąd wzięło się – całkiem uzasadnione – oburzenie p. Blechnera. Wieliński, który bez problemu publikuje, co mu tylko wpadnie do głowy, próbuje wmówić innym, że znalazł się w podobnym położeniu, co Żydzi pod władzą Hitlera. I udaje, że nie ma w tym nic niestosownego. Niebywałe jest również hucpiarstwo Wielińskiego, który – urodzony w 1978 roku – ma niesłychaną łatwość pouczać człowieka urodzonego w czasie Zagłady, którego rodzice – bezpaństwowcy z Monachium żyli w stałym strachu przed deportacją.

  Jest jeszcze jedno. Gdyby Wieliński pracował w prawicowych mediach już dawno zostałby uznany za antysemitę. Ale skoro nie pracuje, to uważa, że wolno mu więcej. Pewnie to prawda, ale jest już dorosły, więc powinien wiedzieć, że bawiąc się co jakiś czas takimi hitlerowskimi skojarzeniami, zrobi sobie w końcu kuku.

  autor: Konrad Kołodziejski

  Polubienie

  • last
   No właśnie, już widzę jak ta V kolumna chazarstwa będzie realizować porozumienie z bibi o noweli ipn…., oni maja poglądy przyspawane do swych czerepów …

   abc
   Gebert nie kłam. Matka agent UB, nadzorca tatusia (składała raporty), przyszła w 1945 z Rosji. Ojciec agent Sowiecki przypłynął na Batorym w 1947. Co wiesz o okupacji Niemieckiej i Rosyjskiej? Milcz.

   bolek
   a tatuś Pana Geberta to nie był przypadkiem w UB i nie mordował Polaków ????

   czerwoni faszysci
   gebert i wieliński czerwoni naziole ,którzy łgają jak goebbels.

   ***********
   Czas, by rżydokomuna opuściła Polskę !!!

   https://wpolityce.pl/polityka/401440-dla-geberta-i-wielinskiego-polska-to-kraj-nazistowski

   Paradne! Gebert broni Wielińskiego za haniebne słowa propagandysty, który porównał dzisiejszą Polskę do III Rzeszy

   opublikowano: 2 godziny temu · aktualizacja: 2 godziny temu


   autor: youtube wPolityce.pl

   Konstanty Gebert staje do kuriozalnej obrony Bartosza Wielińskiego, który opisując, na łamach „Tribune de Geneve”, sytuację w Polsce, porównał „łamanie praworządności” przez rząd PiS do Gleichschaltungu, który miał miejsce w Niemczech w latach 30. Publikację ostro skrytykował konsul honorowy RP w Zurychu Markus Blechner. Konsul słusznie zarzucił Wielińskiemu m.in. trywializację Holocaustu.

   CZYTAJ TAKŻE:Dlaczego nie należy porównywać Polski do Trzeciej Rzeszy, a opozycji do prześladowanych Żydów. Krótka lekcja historii najnowszej dla Bartosza Wielińskiego

   CZYTAJ RÓWNIEŻ:Ważny głos! Potomek Ocalonych protestuje przeciwko tekstowi dziennikarza „Wyborczej”: „Dokonał poważnej i niewiarygodnej trywializacji Holocaustu”

   {…)w krytykowanym przez Pana artykule Bartosz T. Wieliński nie porównywał, jak Pan pisze, „polskiego rządu do niemieckich nazistów”. Porównał podporządkowanie sądownictwa władzy wykonawczej w Polsce z podobnymi działaniami, zwanymi Gleichschaltung, podjętymi przez niemiecką partię nazistowską wkrótce po objęciu władzy. Nigdzie w jego tekście nie ma sugestii, że podobieństwo to idzie dalej.

   – pisze Gebert w swojej laurce dla Wielińskiego.

   W oświadczeniu Geberta szokuje, że publicysta broni szalonej tezy Wielińskiego, porównującej polskie państwo z nazistowskimi tryraniami.

   Gleichschaltung było zaprzeczeniem rządów prawa i zasługiwało na potępienie. Zasługiwałoby nań nawet wówczas, gdyby nazistowska dyktatura nie była antysemicka. Winą Wielińskiego zaś jest jedynie to, że swojej analogii nie poprzedził słowami „na przykład”, bowiem porównań do praktyk rządu PiS można też szukać w niektórych działaniach podjętych przez faszystowskie dyktatury we Włoszech czy Hiszpanii, które antysemickie wówczas nie były, jak również we współczesnych posunięciach władz węgierskich czy tureckich.

   – pisze Gebert.

   Trudno mi zrozumieć, dlaczego upatruje Pan w jego porównaniu „trywializacji Holokaustu”. Zasadność tego zarzutu nie powinna jednak zależeć od tego, jaki los podczas Zagłady spotkał Pańskich rodziców, lub moich, czy też rodziców, lub raczej dziadków, Wielińskiego.

   – kończy Konstanty Gebert.

   CZYTAJ TAKŻE:Obrzydliwa propaganda! Gebert w „Newsweeku”: Polacy uczestniczyli w Holokauście, a Kaczyński musi przytulić faszystów, bo to jego elektorat

   Gebert i Wieliński dobrali się jak w korcu maku. Obaj znani są ze swoich histerycznych wypowiedzi i twierdzeń, które mają zohydzić Polskę i jej przemiany w oczach zagranicznych mediów i środowisk. Sam Gebert wielokrotnie szkalował też Polaków, którzy według niego masowo mordowali Żydów w czasie wojny. Niech najlepszym komentarzem do obu panów będą słowa Geberta, który powiedział, że w czasie niemieckiej okupacji, jego „krewni woleli wrócić do getta, bo tam nie było Polaków”.

   autor: Kronika kłamliwej histerii

   abc
   Ojciec Bolesław był Sowieckim agentem od 1912r. w Ameryce, rozbijającym Polonię, szkalującym Polaków. Uciekł do Polski przed aresztowaniem w 1947. Matka agentka UB „opiekunka” ojca. Syn dba o tradycję.

   Konrad
   szechterowskie GWno pelne jest dzieci zdrajcow Polski. Te dzieci zdrajcow i ubeckich zbrodniarzy nie odciely sie od swych rodzicow, nie potepily ich. Wrecz odwrotnie, kontynuuja ich „robote”

   Konrad
   To nie jest paradne. To jest ohydne, ale idealnie pasuje do geberta. Jego ojciec byl zdrajca i chcial likwidacji Polski. Jaki ojciec taki synek.

   bywalec
   Gebert pisał przez lata paszkwile pod pseudonimem Dawid Warszawski, a ładniej byłoby Synajski albo Syjoński, a jeszcze lepiej Konstanty Dawid Faryzejski z domu Kasa

   Tom
   a kim był tatuś Geberta i dlaczego wyjechał z USA do „cudnego raju” prl?

   PO.N do de
   Dwie szmaty

   krowa@krowa
   Konstanty Gebert, współpracownik Gazety Wyborczej i wszystko jasne. Kontynuuje antypolską działalność swojego ojca.

   Polubienie

 2. cyd@cyd
  e tam, bardzo dobrz że PIS zrobił to szybko, wieczorem przyjeżdża Netanjahu i sprawę na pewien czas można zamknąć

  Kowal@Kowal
  Pełzający PiS upadł z kolan na pysk. 😀

  kapitulacja
  Polish Death Camps Polish Death Camps Polish Death Camps Polish Death Camps Polish Death Camps Polish Death Camps Polish Death Camps Polish Death Camps Polish Death Camps Polish Death Camps

  https://wpolityce.pl/polityka/401453-zabe-nie-zawsze-trzeba-lykac-jednym-kesem

  Żabę nie zawsze trzeba łykać jednym kęsem, czyli zmiana słuszna, ale tryb szkodliwy

  opublikowano: 8 godzin temu


  autor: PAP/Paweł Supernak wPolityce.pl

  Decyzja rządu, aby rozstać się z nieprzemyślanymi i szkodzącymi interesom naszego kraju zapisami ustawy antydefamacyjnej jest moim zdaniem w oczywisty sposób słuszna. Rozumiem też, co stoi za decyzją, by uczynić to w tak ekstraordynaryjnym trybie. W intencji pomysłodawców miałoby to służyć zminimalizowaniu nieuniknionych w tych okolicznościach piarowskich strat. Chodziło o to, żeby jak najkrócej trwało przypominanie błędu, jakim było przyjęcie kompletnie nieprzemyślanego prawnego bubla. Żeby przełknąć tę żabę jak najszybciej, nie rozgryzając, jednym kęsem.

  Ale straty, powodowane tym trybem zmiany ustawy, przewyższają moim zdaniem wynikające z przyjęcia tego trybu zyski. Idzie mi o to, że ta szturmowa metoda działania nie sprzyja interpretowaniu zmiany jako działania suwerennego. Sprzyja niestety natomiast przedstawianiu jej jako panicznej, wymuszonej kapitulacji. To nie jest, mówiąc oględnie, dobry efekt, zarówno jeśli chodzi o reakcje polskiego społeczeństwa, jak i o prestiż Polski na zewnątrz. Może też posłużyć do oskarżenia rządu, że w ten sposób tworzy precedens, który w przyszłości posłuży mu do przepychania w podobnym trybie innych, już bardziej kontrowersyjnych politycznie, ustaw.

  Niemniej to oczywiście dobrze, że ustawę zmieniono. Nawet w takim, nieszczęśliwym moim zdaniem, trybie.

  autor: Piotr Skwieciński

  Byku
  Skwiecinski kuxxxrwa nie bądź świętszy od papieża !

  Wstyd za PK
  Jak ten ktoś kto był szefem PAP rozumie interes ‚naszego kraju’ ? Jako wlasny i paru innych cwaniaków. Patrzy pół roku do przodu, a trzeba pół wieku

  m.
  co za porównanie! Żadnego w nim sensu.

  ja
  interpretowaniu zmiany jako działania suwerennego? pan kpi? każdy średnio rozgarnięty Polak widzi że to zdrada ideałów i hańba. przy urnach się policzymy

  Michal
  Jezeli czegos sie zakazuje to potrzebna jest kara na kogos kto nie poslucha zakazu. Inaczej jaki jest sens takiej ustawy?

  cyd@cyd
  zgłaszajcie takich kapitulantów jak facet poniżej którego wpis narusza prawde historyczną. Redakcja musi usuwac takie wpisy.

  RYSK
  jezeli chodzi o tryb to zmien sobie przekladnie we wlasnym łbie i ustaw wlasciwe tryby oceny, jestes najgorszym manipulantem udajacym troskliwosc rodem z knesetu..

  AK
  Czy Trybunał Konstytucyjny (który miał procedować ustawę o IPN) ma jeszcze coś do powiedzenia ? To coś, jak zmiana ordynacji wyborczej między 1 a 2 turą wyborów w czerwcu 1989 roku!

  Andrzej
  Stracilem zaufanie do rzadu! Przykro mi!

  Polubienie


 3. belzebub
  kaczyński możesz już popełnić samobójstwo – albo lepiej niech cię dopadnie jakiś cyba. Od dziś nie żal mi cie kupo żydowskiego łajna…

  V
  Nawet Kalkstein wylazł dzisiaj z nory przypilnować żydowskiego interesu. Skutecznie: nikt z PISu nie zagłosował przeciw. Także Macierewicz – za, Szydło – za. Tylko Szyszko się wstrzymał.

  ttt
  O… Słońce Żoliborza się uaktywniło. Sieg Fuehrerek !

  lui
  kolano pękło od klęczenia, a teraz padł pysk. Panie Kaczyński nie różnicie się już w ogóle od folskdojczów

  Sprytny
  Ooo, naczelnik prePolin raczył zabrać głos. Jaki bojowy, szykuje ofensywę antydyfamacyjną, zrobioną pewnie poprzez żydowskie media, dając im zarobić. Ale sprytny.

  q
  O czym on mówi? Żaden polityk Izraela nie wycofał się ze swoich słów – to jest rzeczywistość. A polski rząd wywiesił białą flagę.

  Orka
  Szkoda Panie Prezesie. Twardy elektorat odchodzi. Wielka szkoda. Tego pasztetu już Pana wyborca nie strawi

  Dlaczego JK zakonczyl marsze
  smolenskie? bo juz wtedy wiedzial ze odda nas w lapy zyda i amerykanca i ryzykowlaby ze jego wlasny elektorat plulby mu w ryj!

  No, no
  Dobre. Pokazali światu, że Żydzi w Polsce dogadali się z Żydami z Izraela. Ale sensacja. Kto by pomyślał, że tak szybko i sprawnie.

  jaja
  Kaczyńskiemu zamiast naprawić nogę ,klepki w głowie poprzestawiali ŻEGNAJ PIS-ie. Wolę złodziei niż zdrajców

  kontras@kontras
  Nawet gdyby ta Ustawa IPN w całości byłaby przyjeta to Państwo Polskie nie posiada Woli (penipotencji większych niż Gubernmator Prowincji) do tego żeby kogokolwiek ukarać z mocy jej przepisów. Ewentualnie byliby to jacyś Polacy którym przyszłoby do głowy opowiadanie głupot o tym że Państwo Polskie uczestniczyło w sposób zorganizowany w Holokauście po stronie oprawców (Niemiecka III Rzesza). Biorąc pod uwagę to że Izrael (Środowiska żydowskie) brały udział w konstruowaniu Ustawy IPN czekając na jej uchwalenie przemilczały okres potrzebny na jej wdrożenie w pierwotnym kształcie, należy w związku z tym domniemywać że była to zwyczajna ustawka mająca na celu stworzenie klimatu pod przepchnięcie Ustawy 447 w Amerykańskim Senacie. Zważywszy na to że Ustawa 447 przeszła pewnym jest że wzrost nastrojów anty-polskich wywołanych Ustawą IPN jej nie zaszkodził a pewnie pomógł, prowokacja ta udała się w 100%. Rząd Polski jest całkowicie uległy (USA/Izrael)

  https://wpolityce.pl/polityka/401546-prezes-pis-pokazujemy-swiatu-ze-doszlismy-do-porozumienia

  Prezes PiS o polsko-izraelskiej deklaracji: Celem tego dokumentu jest pokazanie światu, że doszliśmy do porozumienia

  opublikowano: 2 godziny temu


  Jarosław Kaczyński, prezes PiS / autor: Fratria/Andrzej Wiktor wPolityce.pl

  Oczywistym celem tego dokumentu jest pokazanie światu, również naszych społeczeństwom, że doszliśmy w tej sprawie do porozumienia

  — powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Gazetą Polską”, opublikowaną na łamach portalu niezalezna.pl

  Lider obozu rządzącego skomentował podpisanie wspólnej deklaracji premiera RP Mateusza Morawieckiego i premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wspólna deklaracja Polski i Izraela. Netanjahu: Termin „polskie obozy śmierci” jest nieprawdziwy. Morawiecki: Prawda o Polsce jest dobra

  Polska rozumie i zawsze rozumiała postawę państwa Izrael, ale co ważne także władze w Jerozolimie rozumieją, iż jesteśmy w sposób niebywale wprost krzywdzący stawiani w jednym szeregu z tymi, z którymi jako ogół społeczeństwa, jako państwo, prowadziliśmy walkę na śmierć i życie jako pierwsi i do końca wojny

  — mówił Jarosław Kaczyński.

  Prezes PiS zwrócił uwagę, że mimo intencji Polski, w świat poszedł przekaz,który wypaczył sens nowelizacji ustawy o IPN, co zrodziło wśród środowisk żydowskich niekiedy głosy „koszmarnie oszczercze”. Jak dodał, elementy tej fałszywej narracji znalazły się także w przekazie amerykańskich władz.

  W mojej opinii dzięki temu porozumieniu uzyskujemy więcej, niż byśmy byli w stanie osiągnąć dzięki zapisom nowelizacji o IPN. Otwieramy sobie drogę do ofensywy antydyfamacyjnej

  — zaznaczył.

  kpc/niezalezna.pl

  stan
  Wielki Strateg ,ukraiński żydek zrobił nas znowu bez mydła.

  3 zdradzieckie mordy
  Janusz Radziwiłł, Bohdan Chmielnicki i Jarosław Kaczyński.
  Co ich różni?
  Tylko o jednym wiemy, że spijał spermę z męskich członków.
  Co ich łączy?
  Cała reszta.

  Janek
  nie będzie żadnego porozumienia z parszywymi kłamliwymi żydami ! ZYD TO KŁAMCA !

  kangaa
  „porozumienie” gdzie PiS ustąpił absolutnie ze wszystkiego, a Izrael z niczego to co najwyżej zdrada.

  akakaka
  https://www.salon24.pl/u/wawel/876279,premiera-morawieckiego-plany-polskiego-multi-kulti-czyli-potajemne-machinacje-wbrew-elektoratowi

  Bodo
  Jak to? Nie wierzycie już swojemu guru – Jarosławowi „Polskę zbaw”? Co sie z wami dzieje? Zbiorowa hipnoza przestaje działać?

  Andrea
  Żydzi dogadali się z żydami, a płatnikiem będzie polski naród. Maski opadły……

  mordechaj 78.11.158.* Uważaj, żydzie, bo historia się powtarza. Od 2000 lat zaślepione żądzą władzy i pieniądza żmijowe plemię woli tego nie widzieć, a kończy się zawsze podobnie, tylko gorzej.

  nop
  jezor nie boli od lizania pejsowatego kakała ?

  Wetos dzgnal nas nozem w plecy
  kiedy uwalil fundamentalne dla nas ustawy mowiac w ten sposob ze Polska ma byc zydowska albo nie bedzie Jej wcale. Wobec powyzszego blaganie do o.Rydzyka:prosze zalozyc partie to nasza jedyna nadzieja

  zgwałcony_panicz
  Pokazaliście że Polska jest słaba, wprowadziliście ją do trzeciej ligii, uczyniliście z Mojego Kraju Bangladesz Europy. Tyle wam się udało. Nie wiem kto ma uwierzyć w te brednie Morawieckiego

  QAZ
  Do jakiego porozumienia doszliście miernoty? was można tupnięciem nogi wystraszyć barany, idź stary dziadu na emeryturę i nie p* ol głupot.

  OLI
  Prezes lepiej by zrobił, jakby się przyznał, że dał się ograć. Więcej bełtania w głowach elektorat PiS już nie strawi. Tak ładnie żarło i zdechło.

  lamia
  Zamknij już twarz powiatowy politykierze. Przestań destruować Państwo zakulisowymi machlojami. Wstydu nie masz!!!

  WOLNE MEDIA w PL 😦
  Prezes PiS kocha Unie Wolności a niezależna.pl się tego boj podać:):)

  kilim
  To same władze w Izraelu na czele z ich premierem opluwały Polskę mówiąc o polskich obozach zagłady i winie Polaków za niemieckie mordowanie. Panie J.Kaczyński trzeba po prawdzie, a nie ją pomijać.

  Baba Banga
  Nie, panie prezesie. Pokazal pan swiatu, ze z Polska mozna zrobic wszystko. Chyba, ze liczy pan na to, ze Zydzi pomoga nam w odzyskaniu wraku. Ale dlaczego premier Izraela jezdzi tak czesto do Moskwy.

  JK to jednak zydowskiprzyglup!
  Takich palantow jak pisciory to dawno nie widzielismy! Jedynie co pokazaliscie ta zdrada swiatu to ze Polacy mordowali zydow, ze jedynie zydki ginely na wojnie i ze Polacy sa winni holokaustu! DNO!

  wesoly romek
  Po tej ustawie w wyborach idziecie w „odbyt”

  Abcabc
  Amatorzy. Narobili Polsce wrogow a teraz podkulili ogon i uciekają.

  Jaro nic nie kuma
  Panie Jarosławie z Żydami dojdziemy do porozumienia jak zapłacimy im 300 mld $ – czy pan naprawdę nie kapuje o co chodzi?

  \/banzaprawdeH
  Wiemy , wiemy panie prezesie – Polacy maja umierać za Izrael bez względu na kto będzie udawał ze wygrał wybory i rządzi Polska – za sznurki i tak będzie pociągał ktoś inny…

  Jarosław Kaczyński !
  Sprzedaliście POLSKE żydom !!!!!!!!!!!!! Chamy skonczone !!!!!!!

  kazio
  Celem tego dokumentu jest pokazanie światu, że doszliśmy do porozumienia… z Żydami! Ile miliardów jesteśmy im winni okaże się w najbliższym czasie! Co do przyszłości Polski mam czarną wizję!

  kilim
  To porozumienie pokazuje światu i Izraelowi, że mogą swobodnie i bez obaw fałszować historię i winy Niemców spławiać na Polaków, a do tego mogą swobodnie nas nadal opluwać ile wlezie bez konsekwencji.

  iwona
  Panie Kaczyński panu zamiast naprawić nogę,to w głowie coś poprzestawiali.Oddaję głos na Winnickiego.Was mam dosyć

  Px
  Kapitulację prezio wszystkich malych pisiakow nazywa porozumieniem. Byliście jesteście i będziecie „mientcy”. Tylko ostatni wodoglowiec kupi te wykręty.

  Po co tyle słów?
  Lepiej konkrety – kiedy ekshumacja w Jedwabnem, kiedy zaprzestanie wypłacania Żydom odszkodowań za Holocaust – 100 euro miesięcznie, kiedy zaprzestanie wiernopoddańczego obchodzenia Chanuka w Sejmie?

  Kaczyński kończ waść wstydu os
  Człowieku sprzedałeś Polaków żydom. Schowaj się w mysią dziurę, bo zrobiłeś to co nie udało się zaborcom. Oddałeś Polskę i Polaków w łapy tym -jak ich nazwał Tuwim- chytrym, brodatym obłąkańcom.

  85.164.173.*
  kotu !Nie wracaj juz do polityki! NIE POKAZUJ MI SIE NA OCZY!

  Precz z żydokomuną
  Hańba!!!! Zdrajcy!!!!

  Sylwia
  A Polakom pokazaliście goły tyłek.

  xd-c
  Wyperdalaju gnoju!!!!!!

  ffe
  kalkstein koty macać a nie politykę uprawiać.

  Zydzi przestana atakowqac ale
  dopiero kiedy osiagna swoj cel-cel bardzo stary- mamy im oddac nasza ziemie pod wladanie, zgiac karki bo Polske uwazaja za Polin! ZROZUMIALES TO?! KACZYNSKI!?

  jaja
  Po zmianie rząd w połowie żydowski Szydło siedzi już w drugiej ławce, A nowy minister rolnictwa jest przewodniczącym polsko izraelskiej grupy parlamentarnej.,Odsuwają Polaków od władzy

  BB
  Nigdy nie oddam glosu na PIS i przestancie xxxxxxxx o patriotyzmie……ZDRAJCY!!!

  PiS znowu obciach
  Pokazujemy światu, że jesteśmy na kolanach pisowcy

  lamia
  szybko się okazało gdzie tak naprawdę są zdradzieckie mordy!

  Chwalba
  Część wyborców oceni to jako wysługiwanie się Żydom a do prezesa przylgnie łatka szabesgoi . PiS stracił sporo głosów ludzi o narodowych poglądach . Należy zapomnieć o samodzielnych rządach .

  krk
  tak, tak, osiągnęliśmy ogromny sukces, w ciągu jednego dnia weszliśmy Żydom bez wazeliny wiadomo gdzie ….

  DonVito@DonVito
  PO i Nowoczesna też głosowali za nowelizacją , właściwie prawie wszyscy posłowie a może to był taki blef tych cwanioków?

  q
  O czym on mówi? Żaden polityk Izraela nie wycofał się ze swoich słów – to jest rzeczywistość. A polski rząd wywiesił białą flagę.

  Henry
  Jesteście skończeni. Nie liczcie, że dostaniecie nasze głosy, bo nie ma dla was alternatywy. Najwyżej zostaniemy w domu. Niech nas ręką boska broni przed poparciem tych szmaciaży.

  Chwalba
  Ponoć ten portal jest opiniotwórczy . To niech politycy PiS poczytają sobie te komentarze . To odbije się na wyniku wyborczym .

  Ellis
  Tak, tak, oczywiście – „porozumienie” polega na tym że zrobiliście wszystko czego Izrael zażądał.

  xd-c
  Bojkotujcie kampanię wyborczą tych zdrajców!!! Niech widzą puste krzesła! Wybierajcie tylko dobrze przeswietlonych , bezpartyjnych lokalnych kandydatów. Najlepiej zupełnie nowych!!!

  wyborca.
  Zegnam.

  mikesz
  Miał Pan wspaniały rząd ze wspaniałym premierem PBS. Zniszczył pan to, spacyfikował Polaków w rządzie i oddał władzę w ręce UW i PO, żeby ci sprzedawali nas żydom.

  fd
  Przestańcie z tym ledendowaniem beatki Zydło i Maciorki, te dwa żydki głosowały dzisiaj ZA, TYLKO SZYSZKO się wstrzymał, ten jest akurat Polakiem.

  PiS znowu obciach
  Kaczynski możesz światu pokazać kolano

  geordie
  Do czego? Panie Prezesie na łby się pan pozamieniał z żydem? Już mojego głosu i mej rodziny Pan nie masz… Won!

  japa
  wal się, grzbiecie stary!

  xd-c
  Nie wolno dopuścić do samodzielnej władzy pisu w Sejmie. Nie wolno pozwolić aby żydostwo uchwaliło Nam Konstytucję!!!!! A Ty anders nie masz pojęcie co żydzi potrafią zrobić z człowiekiem.

  cyd@cyd
  Nie wiem co wyobrażali sobie co poniektórzy tu komentujacy – że rzucimy Izrael na kolana i zamkniemy wszystkim usta. Weźcie się ogarnijcie ludzie. Niemcy i Izrael musiały ogłosić ze obozy były niemieckie, nie ma mowy o „współudziale” Polski w holokauście i upiorne amerykańskie organizacje wspierające róznych Grossów dostały prztyczka w nos. Radze przeczytać całą ustawe.

  Nick
  Kaczyński pokazał swoja antypolską zdradziecką mordę. Tylko upośledzeni umysłowo mogą mu jeszcze wierzyć.

  o nie
  Koniec, miarka się przebrała, cierpliwość Polaków się skończyła, jeszcze nikt mnie (wyborcę PiS) tak nie upokorzył.

  POub wraca
  Ubeki i POmylency zacieraja rece – juz po PISie. Ten narodek latwo sklocic i teraz droga do UBelandu stoi otworem. Drugiej szansy na normalne panstwo Polacy juz nie beda mieli. PO-ub sie o to postara

  zapora56
  Hańba.

  cyd@cyd
  Radzę przeczytac oświadczenie Netaniahu zamiast piszczeć ze złości. I kompresik dla ochłody polecam.

  TO-YA@TO-YA
  Po przeczytaniu całości tego swoistego wywodu prezesa wszystkich prezesów wniosek wyłania się tylko jeden, taki mianowicie że albo Jarosław Kaczyński oszalał, albo jest najbardziej cynicznym i wrednym politykiem po prawej stronie politycznej sceny w naszym kraju.

  stan
  Żydzi ukraińscy-Kaczyński, Duda,Morawiecki- wycofali nowelizcję ustawy o IPN i znowu potwierdzili na forum międzynarodowym ,że Polacy mordowali żydów a żydzi nie brali udziału w mordach Polaków.

  e jest to ględzenie i wciskanie Polakom kitu Teraz jeden przez drugiego bedą nam wmawiać jaki to sukces rządu – Rządu czy Knesetu ??? A w sumie to zdrada

  Były żołnierz RKW
  BYŁEŚ dla mnie Jarosławem Kaczyńskim, polskim patriotą. Zostałeś Kaczorem, który zdradził i opluł własny Naród, pozwalając, aby obce, wrogie państwo decydowało (słowa Netaunjahau ) o ustawach w PL

  Bolo
  Kiedy zniesienie anty Polskiej ustawy 1066

  kalop13
  To jest hołd złożony żydostwu przez żyda Kaczyńskiego vel Kalksteina, któremu tak się śpieszyło, że nie czekał na orzeczenie TK!!! Geremek = Kaczyński = Michnik = etc……!!!!

  Te sprawe mozna szybko i spra-
  wnie zakonczyc! My, nie-zydzi czyli polskie goje- pakujemy tobolki i emigrujemy na Sahare a zydy przejmuja juz na dobre Polske! Bedzie spokoj!

  kert
  wszyscy zdrajcy, na kolanach przed zydami9 , koniec suwerenno0ści – HANBA

  MariaM@teekla01
  Panie Kaczyński a za jaką cenę? Za darmo oni nawet palcem nie kiwną!

  jacek
  Jestem rozgoryczony Ale może to było konieczne Granicą nieprzekraczalna byłoby przekazywanie Żydom majątków -to byłaby zdrada Jednak pamiętajmy że czeka nas ogłoszenie światu ZAMACHU smoleńskiego….

  jacek
  @Orka-nie gadajmy głupot Wszytkich nas to boli Ale pamiętajmy że za chwilę ogłosimy światu ZAMACH smoleński będzie zerwanie stosunków z Rosja itd Na kogo mamy głosować? Granicą jest dawanie kasy Żydom

  Czyż nie?
  @q – nie uważasz, że zamiast pisać „polski rząd” powinno się pisać „rząd w Polsce” ? Przecież to nie jest polski rząd.

  PL upodlona izrael nią rządzi
  Kaczyński sprzedałeś nas !!!!!!!!!!!!!! Won !!!!!!!!!

  Od samego poczatku jestem twa
  rdym elektoratem PiS ale to tutaj to juz ostania kropla przelewajaca czare goryczy. Zaczynam sie przyzwyczajac do mysli ze Polski juz nie ma i to od prawie 300lat bo zaden narod nie przetrwal rzezi.

  Jarek Fujarek
  To już wiadomo dlaczego tak leczy kolana – całe życie na klęczkach przed Żydami.

  jacek
  Nie przypadkowo PIS nie zamyka aferzystów pozwala na szkalowanie Polski na łamanie prawa na nawoływanie do przemocy itd Jest ta granica tego pragmatyzmu?PIS jest jak ten nauczyciel z koszem na głowie

  Wierny (do dziś) wyborca PiS
  Nigdy nie sądziłam, że to powiem, ale: Panie Kaczyński daj pan spokój… W 2007 oddaliście władzę i teraz tez oddajecie, bo nie da się słuchać tych bredni, które dziś pan wypowiada

  Polt
  I znowu d… boli a rubel nie zarobiony. Co za nieudacznicy.

  warszawiak
  PiS to Żydzi.

  a
  Drogi prezesie wyborców -to sobie przywieziecie chyba z israela .glosowalem zawsze na pana ,koniec finito.

  Pan Cernik
  Bardzo dobry ruch w bardzo trudnej sytuacji! Sam premier Izraela podkreślił rolę polskiego Państwa Podziemnego i Sprawiedliwych w ratowaniu Żydów. Więc Ustawę 447 mogą sobie jej autorzy wsadzić !!!

  Pan Cernik
  Tylko jakieś oszołomstwo i płatne trolle drą szaty i odwracają kota ogonem. A ta wspólna deklaracja zamyka drogę do roszczeń wobec Państwa Polskiego ze strony diaspory w USA. Dobre posunięcie, brawo!

  jo
  Pan Cernik– panie pośle wstyd! Takie bajki to dzieciom na dobranoc, a za parę/parenaście lat wygra narracja, że to Polska była winna wszystkiemu, włacznie z wywołaniem wojny… Żal Polski

  Skoro wiesz
  @Pan Cernik – to może podasz linka do tekstu tej deklaracji, bo rozumiem że ją przeczytałeś.

  cesia
  Jakie porozumienie. Ciekawe czy Karnosie napiszą ” PRESJA MA SENS ” .

  Egon
  Ofensywa antydyfamacyjna? Klawo jak cholera.

  Joshua Grünewald
  Israel chce . . . to PiS musi, po prostu musi, tak to działa . . .

  Jaro kazal policzyc glosy?i wy
  szlo mu ze nawet jak PiS straci poparcie najtwardszego elektoratu to te luke wypelnia zydki? i bilans sie wyrowna a moze nawet poprawi bo niby Hitler wymordowal zydow to jednak sie od nich roi!

  III
  Pan Cernik 89.69.136.* Wspólna deklaracja zamyka drogę żydostwu do roszczeń? Puknij się w dekiel, najlepiej kilka razy.

  Malvo
  ile milionów dolarów będzie kosztowało Polaków to tajne porozumienie? Tyle żeby być dziadem i tanią siłą roboczą dla izraelskich firm i żydowskich geszeftów? Ich kamienice nasze ulice?

  Plan zwrotu majątku Izraelowi
  Polsla na kolanach. Może PIS o to chodziło, by dzięki temu, że Prezydent Donald Trump podpisał ustawę 447 otworzyć drogę organizacjom żydoskim do roszczeń o zwrot majątków

  mimi
  TW Balbina wykręca kota do góry ogonem

  Polubienie

 4. monika
  A teraz eshumacja w Jedwabnym. I nie tylko – wszystkie dokumenty o Żydach w czasie okupacji i po do sieci. Będziemy mówic prawdę,bo tymi szmalcownikami to byla przeważnie v kolumna niemiecka

  jj
  To czekamy na ekshumacje w Jedwabnem. Prawda i tylko prawda nas interesuje.

  DRUGI BIALY ORZEL
  Panie WEISZ TO WSPANIALA NOWINA doszedla pan do wniosku ze: NIE BYLO POLSKICH OBOZOW SMIERCI w czasie wojny. Dostanie pan 2go ORLA BIALEGO za wielkie ZASLUGI dla POLIN a teraz do KIELC PLUC NA POLSKE

  piotr
  weis teraz w Polsce juz wszyscy wiedza jakim wrednym jestescie narodem.

  rozalia
  Panie Weiss czytał pan może komentarze pod artykułem? Taki właśnie macie w Polsce prestiż… 97,5% ludzi w Polsce nie chce mieć z wami nic wspólnego, pozostałe 2,5% to zydzi tu mieszkający

  https://wpolityce.pl/swiat/401581-weiss-ustawa-o-ipn-zepsula-prestiz-i-opinie-polski

  Szewach Weiss o zmianach w ustawie o IPN: To było potrzebne Polsce, bo jednak ta regulacja zepsuła jej prestiż i opinię na świecie

  opublikowano: 41 minut temu


  autor: YouTube wPolityce.pl

  Deklaracja podpisana przez premierów Polski i Izraela nie jest historyczna, ale polityczna – ocenił w rozmowie z PAP b. ambasador Izraela w Polsce Szewach Weiss.

  W środę Sejm uchwalił, Senat przyjął bez poprawek, a prezydent podpisał nowelę ustawy o IPN. Nowelizacja uchyla artykuły: 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej i art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”. Również w środę premier Mateusz Morawiecki w Warszawie oraz premier Izraela Benjamin Netanjahu w Tel-Awiwie podpisali wspólną polsko-izraelską deklarację, w której podkreślono m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, potępienie przez oba rządy wszelkich form antysemityzmu i odrzucenie antypolonizmu oraz innych negatywnych stereotypów narodowych.

  Szewach Weiss ocenił w rozmowie z PAP, że podpisana deklaracja nie jest historyczna, ale polityczna. Podkreślił, że Polska i Izrael mają wspólne interesy np. polityczne, w Unii Europejskiej, także w kontekście ogólnoeuropejskiego podejścia do spraw konfliktu między Izraelem i Palestyńczykami oraz pokoju na Bliskim Wschodzie

  Prawdopodobnie premier Netanjahu doszedł do wniosku, że te stosunki są realnie bardzo ważne politycznie. Natomiast nikt się nie mógł zgodzić w Izraelu i w całym świecie żydowskim z tym, że kto powie prawdę np. o szmalcownikach, będzie karany

  — powiedział.

  Także szczerze mówiąc to, co się stało dzisiaj, to z punktu widzenia politycznego sytuacja win-win. To było potrzebne Polsce, bo jednak (ustawa) zepsuła jej prestiż i opinię na świecie

  — dodał.

  Pytany o stosunki polsko-izraelskie, b. ambasador Izraela odpowiedział, że m.in. od strony politycznej i gospodarczej są dobre, jednak „od strony duchowej i moralnej sytuacja jest trochę ‘ranna’ i trzeba czasu, żeby wszystko się uspokoiło i zagoiło”.

  Szewach Weiss podkreślił również, że „nie było nigdy wątpliwości, że obozy zagłady w Polsce były niemieckie”.

  Nigdy nie usłyszałem z ust żydowskich – naukowców, polityków, dziennikarzy – że to były polskie obozy zagłady. Nie ma wątpliwości historycznej, że oficjalna Polska, rząd polski w Londynie, podziemne siły Polski karali szmalcowników. Każdy zna historię Jana Karskiego czy Jana Nowaka Jeziorańskiego, którzy byli kurierami tej podziemnej Polski i powiedzieli Roosveltowi czy Churchillowi, co się dzieje na polskich ziemiach – jak Niemcy likwidują systematycznie naród żydowski

  — powiedział.

  Zdaniem Szewacha Weissa było poczucie, że styczniowa nowela o IPN „wymazała z historii, bądź zmniejszyła udział szmalcowników w tym piekle”.

  A szmalcownicy, jak wiadomo, niestety byli. Ja sam mam tego świadomość i doświadczenie. Mnie i moją rodzinę uratowali Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata. Natomiast pamiętam też szmalcowników. W takim piekle wszystkie wartości ludzkie się zmieniły i tam nie było więcej praw – ani praw człowieka, ani praw do życia. Tam rządziło dzikie prawo i w takich sytuacjach ludzie przechodzą osobisty egzamin, czasami naród też

  — powiedział.

  Jak podkreślił, nigdy nie było dyskusji w sprawie tego, że Polska „walczyła przeciwko Niemcom więcej, niż inne kraje europejskie” oraz nikt nigdy nie oskarżył Polski jako państwo o to, że współpracowała z Niemcami.

  Szewach Weiss przypomniał, że będąc ambasadorem w Polce w swojej przemowie w Jedwabnem 10 lipca 2001 r. podkreślił, że to co, co się tam wydarzyło, „było okropne, nie do zrozumienia”.

  Powiedziałem też, że znam inną stodołę, w której ratowano Żydów. I takich jest wiele. Te dwie stodoły zostaną w historii. Historii nie można zmienić

  — powiedział.

  gah/PAP

  LeW
  Podaje się za profesora-albo udaje albo naprawdę głupi. Większość szmalcowników to były szyty, które z ochotą wydawały swoich ziomali szkopom. Każde kłamstwo w ich ustach ma być dla nas prawdą! Nigdy!!!

  rozalia
  Naród który nie przyznaje się nigdy do nikczemników z niego się wywodzących chwaląc się jednocześnie nagminnie jednostkami wybitnymi nie zasługuje na szacunek. Noble to oni, a że polskie obozy to ktoś.

  mimi
  Gonić ten „ałtorytet ”

  YIY
  Wylazł spod kamienia prawdziwy żydowski przyjaciel Polski: apologeta Grossa i rekietier Weiss.

  trykot
  Weiss ty zakłamany …………

  Jezu ratuj Polaków
  A Weis to wyznawca Talmudu czy ateista?

  Poznanianka
  Obłuda, obłuda i do tego fałsz. Te jałowe koszerne teksty są obrzydliwe jak wasze ulice a nasze kamienice.

  Polubienie

 5. Lulek@Lulek
  Nie wierzę wam Żydzi

  pisor-57@pisor-57
  pozostaje podjąć realne kroki ustawodawcze i prawne aby zabezpieczyć się przed grabieżą żydowską majątków bezspadkowych oraz wypłacaniu odszkodowań, których powodem była wojna nie przez Polskę wywołana….I jak najdalej od wszelkich interesów, handlów, współprac z Izraelem. JAK NAJDALEJ.

  Antoni@a_janecki
  Nam nie potrzeba olśnienia żydowskiego premiera, że „sformułowania „polskie obozy koncentracyjne / polskie obozy śmierci” są rażąco błędne i pomniejszają odpowiedzialność Niemców za tworzenie tych obozów”. To jest bezczelna bezczelność lub zwykła głupota. Tu nie potrzeba odkrywać Palestyny. Wystarczy poznać fakty historyczne. Jakoś nie potępił i nie odciął się od żydowskich oszczerców jak np. Gross, twórców kłamliwego i skandalicznego filmu „Meine mutter…”, oraz wielu antypolskich działań ze strony obywateli Izraela. Nadal nie mam odpowiedzi kim jest Daniels, oraz dlaczego ambasador Azari nie została do tej pory wydalona za antypolskie wypowiedzi? Konsultowanie ustaw z obcymi państwami jest hańbą i oznaką słabości państwa. Musimy zachować tożsamość i niezawisłość, choćby wszyscy byli przeciw nam! Tylko taki rząd poprę.

  adamW@adamW
  Czy wy macie odrobinę szacunku do czytelników? Rypiecie tę propagandę sukcesu PiS aż się niedobrze robi, a na koniec dajecie jeszcze wypociny tego obłudnika? I nie było żadnej 1000-letniej wspólnej historii!!!

  KOn
  Daniels obraza inteligencje POLAKOW.

  https://wpolityce.pl/polityka/401573-daniels-jest-okazja-by-przeprosic-za-antypolonizm

  Daniels: Dla osób ze strony izraelskiej i żydowskiej, które zaangażowały się w najgorszy rodzaj antypolonizmu, jest okazja, by za to przeprosić

  opublikowano: 2 godziny temu


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Na pierwszy plan wysunęło się zrozumienie głębokiej wrażliwości obu stron, a przede wszystkim cierpienia Narodu Żydowskiego i Narodu Polskiego z winy niemieckich nazistów podczas II Wojny Światowej – napisał w przekazanym PAP oświadczeniu prezes fundacji „From the Depths”, Jonny Daniels.

  W środę Sejm uchwalił, Senat przyjął bez poprawek, a prezydent podpisał nowelę ustawy o IPN. Nowelizacja uchyla artykuły: 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej i art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”.

  „Powrót ustawy o IPN do parlamentu jest pozytywną decyzją, która powinna wyjaśnić wiele kwestii. Jest to również okazja dla osób ze strony izraelskiej oraz żydowskiej, które zaangażowały się w najgorszy rodzaj antypolonizmu, by w końcu za to przeprosić” – oświadczył Daniels.

  Również w środę premier Mateusz Morawiecki w Warszawie oraz premier Izraela Benjamin Netanjahu w Tel-Awivie podpisali wspólną polsko-izraelską deklarację, w której podkreślono m.in. brak zgody na przypisywanie Polsce lub całemu narodowi polskiemu winy za okrucieństwa nazistów i ich kolaborantów, potępienie przez oba rządy wszelkich form antysemityzmu i odrzucenie antypolonizmu oraz innych negatywnych stereotypów narodowych.

  Prezes fundacji „From the Depths” ocenił, że jeśli „z tego scenariusza wydarzyło się cokolwiek pozytywnego, to na pierwszy plan wysunęło się zrozumienie głębokiej wrażliwości obu stron, a przede wszystkim cierpienia Narodu Żydowskiego i Narodu Polskiego z winy niemieckich nazistów podczas II Wojny Światowej”.

  „Powinniśmy uznać siebie cierpiącymi i w żaden sposób nie winić Polaków za niemieckie, nazistowskie obozy koncentracyjne czy Holocaust, ponieważ jest to absolutne negowanie Holocaustu. Jestem pewien, że ten krok prowadzi do odnowy silnych stosunków polsko-żydowskich i jest to tylko niewielki punkt w 1000-letniej, wspólnej historii naszych narodów” – podkreślił Daniels.

  Fundacja „From the Depths” działa w Polsce, w USA i w Izraelu. Fundacja na podstawie świadectw z ofiar Holokaustu i ich rodzin z całego świata, dokumentuje ich historie, by przekazać je następnym pokoleniom.

  gah/PAP

  żydów deportować do izraela
  Żydzi są złymi ludźmi bo zabili Chrystusa! Więc nie szanują jego wartości i nauk. Kto nie szanuje Jezusa szanuje szatana. Tak więc należy czym prędzej żydów deportować do izraela, sług szatana!

  bbbbv
  My Polacy żądamy od Izraela 300 miliardów dol. odszkodowania za żydowskie NKWD które mordowało najlepszych Polaków , Żydowscy ludobójcy na Polskim Narodzie

  gosc
  agencik mosadu pilnuje wykonawstwa just 447

  hABI
  Daniels to rzeczywisty premier Polski.

  ntech
  Gubernator Polin wydal swoj glos – szabesgoje tancza w Sejmie.

  belzebub
  taaak ? to niech mosad lub karnowskie podadzą jedno nazwisko żydaka, który przeprosi 😉 Haniebne brednie

  Hffg
  Większość komentujących nie rozumie złożoności problemu. Dla nich to znowu przykład stanowisko Danielsa to przykład ataków Żydów na Polskę. Nie rozumieją i posługują się emocjami.

  Tomek
  Patrzcie DOBRY ŻYD ! Trzeba dać mu kwiaty !

  SS
  Pitole, już więcej nie głosuje na PiS

  gosc
  Hahahaha, napisz pan do nich albo powiedz pan im to, a nie nam.

  polek
  A kim Ty jesteś Żydzie ,że zabierasz głos? Twoje miejsce jest w Izraelu a od Polski i Polaków wara Tobie.

  JOR
  juz nigdy nie uwierze zydom za to co robily i robia z Polska .

  Polubienie

 6. Gość
  Pokażcie mi kraj, który zmienia swoje prawo pod presją innego kraju, a mówi że jest suwerenny. To jest niestety HAŃBA! I żadne zaklęcia tego nie zmienią.

  ustawa o gruntach
  Przypomnijcie sobie ustawę o wykupie gruntów, gdzie dano furtkę dla organizacji wyznaniowych. Połączcie to w całość. Oczywiście klerycy nie informowali katoli o niebezpieczeństwie

  Wojtek
  Bronienie tego ośmieszenia nas Polaków jakie pis zgotował jest śmieszne. Cały świat słyszał o naszych obozach, 100 krajów było oburzonych a dziś zostawiono zapis anty Ukrainski a skreślono Izraelski.

  LEMING
  oj tam, oj tam i co się stało? PiS rządzi i będzie rządzić przez najbliższe pięć lat, a Karnowski ciągle będzie produkować wazelinę. Taki biznes, tylko trochę Polaków żal…

  paitr
  WSZYSTKO można uzasadnić, tylko trzeba się porządnie przyłożyć…. Ten tekst dobitnie to potwierdza…

  Żenujacy komentarz
  Jeżeli ,,mało kto zakładał, że są tam środowiska aż tak negatywnie do Polski nastawione, aż tak bardzo przesycone antypolonizmem”, to tym bardziej należało wprowadzić sankcje karne.

  pjw63
  Przestań człowieku!! Odrobinę godności. BTW, prenumeraty i tak nie odnowię. To oczywista oczywistość.

  https://wpolityce.pl/polityka/401459-polska-zmienia-ustawe-o-ipn-ale-nie-za-darmo

  Patrzmy realnie: Polska zmienia ustawę, ale wcześniej wytrzymała presję. Nie wychodzi też ze sprawy bez poważnych korzyści

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fot. wPolityce.pl wPolityce.pl

  Z perspektywy czasu wprowadzenie sankcji karnej do ustawy o IPN było błędem. Na usprawiedliwienie można dodać, że błędem, którego nie dostrzegł nikt. Dosłownie NIKT. Głosy krytyczne wobec tego projektu, jeśli się pojawiały, dotyczyły generalnej niechęci do penalizowania jakichkolwiek poglądów. Nie było natomiast głosów, które przestrzegałyby przed wręcz agresywną reakcją Izraela i diaspory żydowskiej. Po prostu mało kto zakładał, że są tam środowiska aż tak negatywnie do Polski nastawione, aż tak bardzo przesycone antypolonizmem. I to, że wiemy już, jak jest, jest korzyścią. Jednocześnie ustawa, gdy już została zaatakowana tak spektakularnie w Auschwitz przez ambasador Azari, i później przez izraelskich polityków, musiała zostać przyjęta przez parlament i podpisana przez prezydenta. Ulegnięcie w tamtym momencie byłoby kapitulacją. Oznaczałoby zaakceptowanie szantażu i ulegnięcie presji nawet bez próby walki. W tamtym momencie nie było innego wyjścia.

  Teraz polski rząd sam proponuje zmianę. Ale robi to po tym, gdy wytrzymał pół roku bardzo silnej presji. Robi – jak możemy się domyślać – po zakończeniu negocjacji w trójkącie Warszawa – Tel Aviw – Waszyngton, które, sugerował to jasno premier, i nam przyniosą korzyści. Może w postaci jasnego stanowiska Izraela w sprawie historii, może wspólnego wystąpienia premierów, może w postaci innych konkretów. Ale nie jest tak, że niczym grom z jasnego nieba mamy rejteradę. To po prostu nieprawda. Wycofanie się z ustawy jest wynikiem, jak wszystko wskazuje, POROZUMIENIA międzynarodowego, w którym Polska odegrała podmiotową rolę. Porozumienia, którego elementem były zapewne również ważne słowa ambasador Azarii o antypolonizmie, który istnieje naprawdę, i który zasługuje na potępienie.

  CZYTAJ: Ambasador Izraela w Polsce przyznaje: musimy potępić wybuch antypolonizmu wśród Żydów. O słodko-gorzkim wywiadzie Anny Azari

  Ale trwanie przesadnie długie mogło kosztować nas zbyt dużo, zwłaszcza w relacjach z USA. Walczący o podmiotowość w Unii Europejskiej rząd nie wytrzymałby zderzenia i z Izraelem, i ze Stanami Zjednoczonymi. Kto jak kto, ale np. endecy powinni to rozumieć. Tym bardziej, że zapis karny był w sytuacji weta tak potężnych środowisk był skazany na martwotę.

  Dobrze, że znaleziono ścieżkę wyjścia z pułapki, i to jeszcze taką, która daje nam potencjalnie ważne korzyści, być może przełamujące trwający od dekad proces oczerniania historycznego wizerunku Polski. Uważam także, że ścieżka parlamentarna jest uczciwsza niż ta prowadząca przez Trybunał.

  Ta sprawa nie należała i nie należy do najprzyjemniejszych. Dobrze, że odchodzi w przeszłość. Wnioski trzeba oczywiście wyciągnąć. Najważniejszy: zawsze należy zakładać także najczarniejszy scenariusz. Dokładnie tak jak na mundialu.

  autor: Jacek Karnowski

  uszi
  Korzyści? Żydzi oficjalnie przyznali że gardzą Polakami, tylko że to już wiemy.

  Sylwia
  Idź się pan wyspać i nie wciskaj nam kitów.

  Krystyna
  Nie za darmo. Będziemy płacić za niemieckie zbrodnie.

  kazioo
  Taa, wielki sukces i same korzyści. Panie Karnowski , kto pana szkolił w tej prpoagandzie?

  piotr 91.239.152.*za godzinę
  korzysc z tego zamieszania to to, ze zydzi powiedzieli nam wprost, ze nas nienawidza i chca nas zniszczyc. Wiemy wiec, ze to zaden sojusznik tylko podstepny, zalgany, wredny narod, ktoremu nie mozemy ufac.

  Panie Jacku kochany …
  „Korzyści potencjalnych” nie widzę. Artykuł zaklinający propagandowo rzeczywistość, zaprzeczający logice i odczuciom ogromu Polaków. To upokorzenie nas, a wy mówicie, że deszczyk pada. Ośmieszacie się

  Belon
  I taka jest rzeczywistość a nie świat wirtualny. Dziś jest tylko PiS i nic więcej. I to nie jest mój wymysł , tyllo analiza sondaży.

  Belon
  Zwolennicy ONR u muszą okazać dużo cierpliwości. Polityczna ewolucja to proces długotrwały.PiS będzie rządził jeszcze przez dwie kadencje. .

  Wojtek
  Na kolana padnij przed Panem Żydowskim! Polski Psie!

  Tomek
  czyli tak mialo byc, tak? aaaa juz lapie 🙂 Znowu wygralismy 🙂

  chestermazu@chestermazu
  „komentator 78.88.250.*” Buhahaahhhhahaa, autor jest godnym uczniem Urbana. Urban jednak jakoś taki bardziej mądrzejszy. Widzę, że „komentator” jest nie tak „bardziej prymitywniejszay”, jak – po prostu – bardziej prymitywny, niż się to może wydawać!

  warto wsłuchać się w słowa
  dla wszystkich matołków pobekujących po kątach o sojuszu z USA i Izraelem cytat z prezydenta Roosvelta w Teheranie. Z Polską są problemy od 500 lat i czas z tym w końcu coś zrobić

  Koniec cytatu

  Michał
  Czytam te brednie, i mam wrazenie jakbym TVN za czasów Tuska oglądał …

  ntech
  Was juz nie ma . Maski spadly szabesgoje! Wybor jest prosty – MW , RN i ONR !

  Zamoyski
  nie moge zapisac wiadomosci, bo wpolityce.pl cenzuruje mnie tak samo jak zydowska gazeta dla Polakow GW. Taka to wasza rzetelnosc i wolnosc slowa. Szczekacie jak pan wam kaze ratlerki

  marsz sruli na Warsch Aviv@???
  czy w tym czarnym scenariuszu Patryk Jaki jako prezydent Warszawy będzie oddawał kamienice żydowskim organizacjom?oczywista oczywistość

  Polubienie

 7. qq
  Jakoś cicho jest, że w ostatnich latach wydano 27 tys. polskich paszportów należącym do tej szacownej nacji. Stało się to bez żadnych warunków. Co jeszcze musimy oddać, by byli zadowoleni?

  celnik@celnik
  POLIN w realu.

  as
  no qwica mnie trafia. Normalnie qwa wyć się chce.

  Krystyna
  Ktory narod byl najbardziej karany za najmniejsza nawet pomoc zydom-polacy a jak oni nam teraz odplacaja -moja rodzina ukrywala zydow w czasie wojny!

  historia żywa
  Niemcy mieli rację. W mojej rodzinie ktoś ukrywał żydówkę, przeżyła i później szczęśliwie mieszkała w USA. Teraz jest mi z tego powodu wstyd. Przepraszam

  https://wpolityce.pl/polityka/401457-doradca-polskiego-premiera-dla-haaretz

  Doradca polskiego premiera dla „Haaretz”: „Polska jest bezpieczną przystanią dla społeczności żydowskiej”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Żydzi powinni okazywać większą wrażliwość, odnosząc się do trudnego dla Polski okresu drugiej wojny światowej – napisał na łamach izraelskiego dziennika „Haarec” (środowe wydanie online) Andrzej Pawluszek, doradca premiera Mateusza Morawieckiego.

  Według Pawluszka „radykałowie po obu stronach, karmiąc się złymi emocjami, nie chcą, by Żydzi i Polacy uznali 1000 lat religijnej tolerancji poprzedzającej Holokaust w Polsce – i tego, jak Polska jest znów bezpieczną przystanią dla Żydów”.

  Pawluszek pisze, że Polska jest bezpiecznym krajem dla Żydów, że kwitnie tu żydowska kultura, stale rośnie liczba odwiedzających nasz kraj izraelskich turystów. Podkreśla, że w Polsce nie ma miejsca na antysemickie ataki. „Nikt nie jest atakowany za noszenie jarmułki, nie płoną żadne synagogi ani żydowskie sklepy” – wskazuje, dodając, że mężczyzna, który spalił kukłę Żyda podczas demonstracji w 2015 roku został ostatnio skazany na trzy miesiące więzienia.

  To w krajach Europy Zachodniej synagogi potrzebują uzbrojonych ochroniarzy, a żydzi są atakowani za noszenie jarmułek. Natomiast Polska jest bezpieczną przystanią dla społeczności żydowskiej

  — akcentuje Pawluszek.

  Podkreśla, że poziom antysemityzmu w Polsce jest znacznie niższy niż we Francji, Belgii, Niemczech czy Wielkiej Brytanii i przytacza potwierdzające to dane Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej dotyczące antysemickich incydentów. Dane te pokazują m.in., że w 2016 roku liczba takich incydentów w Polsce spadła o prawie 40 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

  Pawluszek pisze następnie o napięciach między Polską a Izraelem, spowodowanych wprowadzeniem w naszym kraju penalizacji używania pojęcia „polski obóz śmierci”.

  Dla tych, którzy znają historię jest oczywiste – Polacy nie uczestniczyli w planowaniu Holokaustu

  — podkreśla, odnotowując następnie, że „część izraelskiej opinii publicznej uważa jednak, że byliśmy współodpowiedzialni za eksterminację Żydów”. Dodaje, że wywołuje to duże emocje w Polsce, „która przez wieki słynęła ze swej tolerancji religijnej”.

  Podkreśla, że w Polsce nie było rządu kolaborującego z nazistami, natomiast było silne Państwo Podziemne, które wykonywało wyroki śmierci na Polakach denuncjujących Żydów. Przyznaje, że niestety zdarzały się takie przypadki, że były bandy szmalcowników, a także pogromy. Zwraca uwagę, że skala tych wydarzeń jest wciąż przedmiotem badań, prowadzonych także przez polskich historyków.

  Być może ich konkluzje okażą się dla nas bolesne, ale z pewnością nie możemy powiedzieć, że Polska ponosi odpowiedzialność za Holokaust

  — akcentuje.

  Zdaniem Pawluszka Żydzi powinni okazywać większą wrażliwość nawiązując do trudnego okresu drugiej wojny światowej na terytorium Polski. „Niemcy wymordowali podczas wojny sześć milionów Polaków, i oskarżenia o współodpowiedzialność za Holokaust są dla nas szczególnie bolesne” – podkreśla doradca premiera.

  Wskazuje zarazem, że nie oznacza to, iż przymykamy oczy na haniebne postawy, podkreśla, że dążymy do wnikliwego zbadania tamtych czasów. Wskazuje, że wbrew temu, co rozpowszechniają „niektóre społeczności”, swoboda tych badań w ogóle nie jest w Polsce zagrożona.

  Pawluszek podkreśla, że nie można z góry zakładać, iż jest prawda polska i prawda żydowska. Prawda jest tylko jedna i oba narody są odpowiedzialne za jej lepsze poznanie. „Nie zapominając o przeszłości, powinniśmy nie tylko pielęgnować to, co nas łączy, ale także myśleć o przyszłości. Nie ma nic lepszego od inwestowania w przyszłe pokolenia” – akcentuje.

  Na zakończenie Pawluszek pisze o różnych formach kontaktów polsko-izraelskich, jakie przychodzą mu na myśl, w tym o programach wymiany służących przełamywaniu wzajemnych uprzedzeń, o współpracy między szkołami i organizacjami pozarządowymi.

  Wyraża opinię, że ta idea z pewnością nie spodoba się radykałom po obu stronach.

  Oni karmią się złymi emocjami. Ale nie możemy być zakładnikami zła. Łączy nas zbyt wiele dobrych rzeczy

  — podkreśla i wyraża opinię, że „paradoksalnie, obecny kryzys może być przydatny dla czegoś dobrego”.

  mly/PAP

  ciool
  kiedy ekshumacja w Jedwabnym ?

  polek
  Czy w Polsce nie ma innego tematu jak tylko Żydzi? Halo Karwowscy, tu jest Polska, państwo tylko Polaków a nie Izrael. Jarmułkowe ludki nas nie obchodzą.

  and
  Polska jest znów bezpieczną przystanią dla Żydów, a ile kamieniczek im ofiarować możemy.

  sake
  Pawluszek nawet słowem nie zajaknął się o skali antypolonizmu ze strony Żydów tylko skamlał płaczliwie że u nas nie ma antysemityzmu, wszyscy kochamy Izrael. Co za wstretna postać.

  SUWEREN
  Żydy – WYNOCHA Z POLSKI !!!!

  STO
  Jaką bezpieczną przystanią? Co ten gość bredzi. Nie ma mowy o żadnym żydowskim osadnictwie w Polsce!

  verum@verum
  Zydzi chca osiedlac sie w Polsce. Nawoluja do tego plakaty, ktore kilka lat temu rozdawano w niemieckim Gropius Muzeum w Berlinie. Doznalismy wstrzasu!

  prawyobywatel
  Pan Braun ma rację, Żydzi szykują się do zasiedlenia Polski, już rządzą.

  nie rozumiem
  Dlaczego, do jasnej cholery, musimy się tłumaczyć?!!!!!! Niech wobec tego Żydzi zaczną się tłumaczyć za UB, NKWD itd. Coś się dzieje wbrew wielkiej części społeczeństwa.

  O ja pierrdolę! Czyli żydy,
  wyposażeni pocztą w polskie paszporty dmuchają już pontony? Populistyczna partia ma w xxpie vox populi. To dość rzadko w polityce spotykane. A to na żydolskich łbach to mycka a nie jarmułka!

  Polubienie

 8. https://wpolityce.pl/polityka/401478-krajobraz-po-politycznym-blitzkriegu-lekcja-realpolitik

  as
  Na 100-lecie niepodległości suwerenność rozmienili na dolary i szekle

  gh
  Won pachoły!

  Ryszard Kubaszko
  To nie mleko się rozlało. To Polska i Polacy zostali upokorzeni przez żydowsko-jankeską agenturę udającą polski rząd.

  Orka
  Realpolitik: Polska w 100-lecie niepodległości ogłosiła podległość Izraelowi. Nie na taką partię głosowałem, i nie na taką będę głosować. Cieniasy jak Polska drużyna na Mundialu 2018

  kilim
  Teraz kolej na wypłatę dla Żydów w setkach mld.dolarów. Dokonają ją w ratach przy zapłacie za przepłacone rakiety patriot. Ta nadpłata za rakiety, to, jest właśnie wypłatą dla Żydów.

  zico
  Niech PIS łapie oddech i przyzwyczaja się do tego że w sondażach będzie wkrótce na poziomie 20% tak jak PO. Ja PiS-owi tego tchórzostwa już nie daruję

  df
  konkluzja jest taka, że po wuja PiS jak może być PO i bedzie to samo tylko bez stresu… bo bez złudzeń

  nigdy więcej PiS
  Urojenia . Morawiecki jest nikim . Jego poparcie wynosi 0 głosów. Nikt na niego nie głosował. PiS zrobił z Polski żydowską kolonię. żydzi chcą nas okraść, a PiS leży plackiem przed żydami i izraelem.

  and
  Realpolitik to także realne głosy wyborców. A preferencje wyborcze właśnie ulegają zmianie. Wasalizm w XXI wieku nie przejdzie.

  m
  Morawiecki to zero. Dno.

  😦
  Gdyby nikt nie mówił PiS jak to się skończy, to można by mówić tylko o braku wyobraźni PiSu. Ale PiS był ostrzegany i ostrzeżenia zignorował, a to już jest głupota. Dziś mamy finał „rumakowania” PiSu.

  stary Polak
  może wreszcie dojdzie do „dobrej zmiany” że NIE MUSIMY mieć przyjaciół, tylko INTERESY. dwa – tylko się cofnij PiS przed Brukselą. Zrób kroczek w tył a oddamy władzę narodowcom. Mam dość pitolenia!

  kazioo
  Mleko?? Chyba kozie. Każdy ma taki Stalingrad na jaki zasłużył. Widać obecny rzad i politycy zasłuzyli ta taki. Sprzedaliscie Polske nie gorzej niż Lewandowski & Cosorce

  Chwalba
  Zmiany preferencji politycznych już następują od stycznia . One nadal będą trwać aż powstanie partia narodowo chrześcijańska , bo nie sądzę , żeby PiS się w taką zmienił .

  Polubienie

 9. https://wpolityce.pl/polityka/401461-rzad-zderzyl-sie-ze-sciana-krok-w-tyl-oczysci-atmosfere

  bartlomiejmarkowski@bartlomiejmarkowski
  Dziś byłem świadkiem samobójstwa… politycznego PIS. Co za „MUSK” to wymyślił. Stracić połowę wyborców w kila godzin

  podatnik
  Ciekaw jestem jaką rocznicę chcecie obchodzić 11 listopada. Czy wywiesicie flagi biało czerwone czy czarne ? Nie ma co. Ładnie uczciliście 100 rocznicę.

  prawyobywatel
  Hołdyńska pisze wierutne bzdury. Rząd pokazał, że nie ma jaj i tyle. Tak samo ulegnie 447, jeśli jeszcze do tej pory będą rządzić. Żydzi rządzą Polską, a jak się śpieszyli z tą nowelizacją…

  kilim
  O jak naiwna jest Edyta Hołdyńska. Zmienił się prąd, a ona popłynęła z prądem jak g. w klozecie.

  Maryska139@Maryska139
  Czyli od teraz pan Netanjahu i pani Azari będą pisać nam ustawy, a może tylko zatwierdzać? 100-lecie niepodległłości….

  Kordian
  Tym razem zagłosuję na Ruch Narodowy

  Lulek@Lulek
  Czyżby „POLACY NIC SIE NIE STAŁO”? Znowu?!!! Kury wam szczać prowadzać, a nie polityke robić!!

  ba…
  Nasze rządy to poddańcze, tchórzliwe i uległe twory, dla których interesy obcych nacji są ważniejsze od własnego narodu. Zjednoczcie się, ruchy narodowe, aby głosy na was oddane nie były zmarnowane.

  bet
  Damy radę, no i nie daliśmy rady i nie ma co mydlić ludziom oczu.

  dday
  Obudziłem się w Polsce, a zasnę w Polin. Nie rozumiem tego

  ghj
  Może czas najwyższy zmienić rząd skoro przegrywa na wszystkich frontach?

  SN
  Tak tak. Teraz kolej na sądy. Unia też ma swoje wymagania. Wiec DO ROBOTY! A potem już tylko wyplata roszczeń. O ile wiem podatek od spadku tylko do końca roku – potem można oszczędzić te 30 mld.

  verum@verum
  Panie premierze, pieknie pan mowi. Ale to za malo, gdzie czyny? Rzad Polski zmusza Polakow, aby dalej byli na kolanach. Prosze od dzis nie krytykowac PO-PS, ktorzy robili to samo. Zdrada to chyba dobre slowo, do tego co sie dzis stalo? Zdradzono takze wszystkich, ktorzy Zydom pomagali. !

  ba…
  Nasze rządy to poddańcze, tchórzliwe i uległe twory, dla których interesy obcych nacji są ważniejsze od własnego narodu. Zjednoczcie się, ruchy narodowe, aby głosy na was oddane nie były zmarnowane.

  MCg
  zobaczycie mój głos jak świnia niebo

  Polubienie

 10. Saurom@Saurom
  Nie kryją zadowolenia w końcu przekonali się że Polaczki jak te murzynki bambu jak Mosiek podniesie krzyk odraz podkulają ogon pod sobą. W końcu uda im się to do czego dążyli jak to było nasze mośkowskie kamienice wasze Polaczki ulice

  A-R-B-D
  Teraz wiemy wywiad jakiego kraju nagrywał w restauracjach, potrzebny był nowy rząd gotów do współpracy, skoro lasów nocą nie udało się po cichu zamienić w gotówkę…

  recenzent
  Światowy Kongres Żydów niech opowie światu jak pomógł w zatrzymaniu holokaustu. Świat się uśmieje po pachy.

  https://wpolityce.pl/polityka/401467-swiatowy-kongres-zydow-zadowolony-z-noweli-ustawy-o-ipn

  Światowy Kongres Żydów nie kryje zadowolenia z nowelizacji ustawy o IPN: To klucz do zrozumienia historii

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: pixabay.com wPolityce.pl

  Światowy Kongres Żydów (WJC) z zadowoleniem powitał w środę podjęte w Polsce działania zmierzające do usunięcia z ustawy o IPN zapisów o sankcjach karnych za jej naruszanie.

  CZYTAJ TEŻ: RELACJA. Sejm przyjął nowelę ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Za zmianami opowiedziała się zdecydowana większość posłów

  Stowarzyszenie Prawników Żydowskich krytykuje ustawę o IPN: Jest niezgodna z demokratycznymi wartościami. Zagraża wolności słowa

  Przewodniczący WJC Ronald S. Lauder podkreślił, że Kongres jest „zadowolony z tego, iż polski rząd rozpoznał niemożliwą do utrzymania naturę jego nowej ustawy o Holokauście i że podejmuje teraz stosowne działania, by skorygować jeden z najbardziej problematycznych i niebezpiecznych zapisów i usunąć kary narzucane przez tę ustawę”.

  Lauder przypomniał, że informował, także w rozmowie z prezydentem Andrzejem Dudą, o zdecydowanym sprzeciwie WJC wobec tej ustawy „prowadzącej do zaciemniania historii i podważania demokracji”. Wyraził opinię, że jest zrozumiałe, iż Polakom nie podoba się, gdy nazistowskie niemieckie obozy zagłady nazywa się „polskimi” tylko dlatego, iż znajdowały się „na okupowanej przez Niemcy polskiej ziemi”. Za „skandaliczny błąd” uznał jednak zapis o karaniu tych, którzy to robią.

  Edukacja, dialog i obiektywne badania naukowe, a nie penalizacja, są kluczem do zrozumienia historii i osiągnięcia wzajemnego szacunku między naszymi narodami

  — podkreślił Lauder, zwracając uwagę, że relacje polsko-żydowskie mają tysiącletnią historię.

  Zaakcentował, że WJC z zadowoleniem wita podejmowane obecnie w Polsce działania mające skorygować „tę z natury wadliwą ustawę” i wzywa do „uważnego zbadania każdego z zapisów, by zapewnić, że odzwierciedlona i uszanowana jest historyczna uczciwość i demokracja”.

  Sejm przyjął w środę zmiany w ustawie o IPN, które uchylają art. 55a, grożący karami grzywny lub 3 latami więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej. Nowelą zajmie się teraz Senat.

  wkt/PAP

  Nie zagłosuję już na PiS
  Żydzi zadowoleni? Paradne. Bo ja jako suweren już nie zagłosuję na PiS. Niech na nich w najbliższych wyborach głosują w takim razie Żydzi.

  maluczki
  a czy rasistowskie państewko nie semickiej chazarii zawłaszczające biblijną nazwę Israel posługujące się terminem semityzm zniosło dla celów badań swoje ustawy i przepisy o karaniu za antysemityzm?

  autor
  Światowy Kongres Żydów niech opowie światu jak pomógł…….St. Louis….?….

  Janek
  Czy to jest jeszcze polski portal? Bo na głównej same flagi Izraela…

  sceptyk
  no to teraz wszystkie nacje powinny usunąć karalność negowania Holocaustu a niemiecka 90-cio staruszka Ursula Haverbeck zwolniona z więzienia.

  bolek
  Panowie z WCJ, a co ze zbrodniami Ży…ny na Polakach …

  Chwalba
  Żydzi mogą się cieszyć ale polscy wyborcy nie. Część polskich wyborców odwróci się od szabesgoi

  Uruk-hai@Uruk-hai
  Poklepali was po pleckach? No to teraz możecie być z siebie zadowoleni! TO JEST KATASTROFA!! Nawet jak Kaczyński będzie stawał na rzęsach to i tak nie będę na PiS NIGDY już wiecej głosował!

  pora na rozwód
  Tysiąc lat wspólnej historii? Miło tego nie wspominamy. Wystarczy. Kolejnego tysiąca lat wspólnej historii już na pewno nie będzie, bo Polacy tego stanowczo nie zechcą. Żyjmy osobno i wtedy będzie ok

  amigo
  Co za pitolenie? Co do tego ma demokracja?

  Polubienie

 11. https://wpolityce.pl/polityka/401578-prezes-przylebska-postepowanie-zostanie-umorzone

  kubek@wWazelinie
  Najlepiej całą Polskę umorzyć i powierzyć pod żydowski nadzór. Nie spieszył się TK w tej najważniejszej w tych miesiącach sprawie, zamiast potraktować ją priorytetowo… Teraz mogą umorzyć, po prostu, nie muszą podejmować decyzji w sprawie tej ustawy.

  Jarek Fujarek
  Syn Pani Prezes właśnie został dyrektorem w Banku Pekao. Podobno umie wkładać kartę do bankomatu, więc „posiada wszystkie niezbędne kwalifikacje”. I co młodzi? Można robić karierę? Można!

  @Fujarek
  @fujarek czyzbys nie wiedzial co gdzie sie wklada i dlatego zwolniono cie z tej funkcji? Moze zbyt przejeles sie swoja ksywka i to gdzies probowales upchnac?

  bca
  Pani Prezes ślicznie nam wyjaśniła o co chodzi w tej dzisiejszej „zagrywce”…, a blokowanie wpisów przychylnych TK przez jakiegos debi-cenzora jest dziwne….

  Hak
  P. Rzepliński też ogłaszał wyroki przed rozprawą w mediach. A mnie ta wypowiedź przypomniała piękną scenę z Misia Barei. Tam też było „Ja wam wszystko wyśpiewam”. Ten entuzjazm.

  mordechaj
  Niestety, niewiele osób ma zaufanie do Trybunału Konstytucyjnego w obecnym kształcie i z obecnymi członkami.

  Polubienie

 12. Stan
  Ustawa o IPN była słuszna. Broniła Polków. Uchwalił ją Sejm – nie Kneset. Wyście ją uwalili. To nie Polska jest słaba. To wy jesteście słabi. Kucacie przed Izraelem. I z kucania robicie cnotę.

  zdzisława
  HAŃBA dla zdrajców – antypolaków, tylko Ruch Narodowy!!!!!!!!!!!!

  Mikołaj Kwibuzda
  Proste sprawy: wstrzymanie strumienia polskich paszportów dla obywateli Izraela, symetryczny reżim wizowy, przejęcie narracji w Auschwitz. Przecież suwerenny kraj musi to zrobić.

  Smutno mi Boże
  Tak to jest jak do ustaw i polityki biorą się amatorzy. Coś za dużo tych poprawek i wycofywania się. Długo żyję, ale takich spektakularnych wpadek i gniotów nie widziałem. I to przez moich faworytów.

  https://wpolityce.pl/polityka/401568-nasze-panstwo-jest-ciagle-slabe-ale-nie-nalezy-histeryzowac

  Historia z ustawą o IPN pokazała, że nasze państwo jest ciągle słabe. Ale nie należy z tego powodu histeryzować, trzeba to po prostu kiedyś zmienić

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: Jacek Karnowski/Fratria wPolityce.pl

  Powiedzmy sobie szczerze: bitwy o nowelizację ustawy o IPN nie wygraliśmy. Tak jak napisał w swojej analizie Marcin Fijołek stanęliśmy pod ścianą i „dostaliśmy srogą, brutalną, momentami upokarzającą lekcję Realpolitik.”

  Pewne nadzieje można było wiązać ze wspólnym oświadczeniem premierów Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu, ale jest ono zbyt zdawkowe, aby uznać je za jakąś formę rekompensaty. Padają tam wprawdzie słowa o odrzuceniu polskiej współodpowiedzialności za Holokaust, mówi się o pomocy udzielanej Żydom przez polskie państwo podziemne, ale – choć jak słusznie zauważył Bronisław Wildstein – możemy w przyszłości odwoływać się do tych słów izraelskiego premiera, całość przypomina raczej cukierka danego na pocieszenie, a nie realny deal na zakończenie wojny. Oczywiście wyciszona zostanie nagonka na Polskę, szefowie obu rządów zadeklarowali też wolę podjęcia wspólnych prac historycznych, ale obawiam się, że to wszystko, czego możemy się spodziewać ze strony Izraela. Dlaczego? Pisałem o tym na łamach naszego portalu już w styczniu, na początku konfliktu wokół ustawy o IPN:

  „Niezależnie od dalszych losów sporu wokół nowelizacji ustawy o IPN, żadnego rzeczywistego porozumienia polsko-żydowskiego nie będzie. Bo przy tak głębokich różnicach jest ono fikcją. Gwałtowna eksplozja istniejących tam przecież od dawna, ale jednak nigdy nie demonstrowanych tak ostentacyjnie jak dziś, antypolskich emocji, świadczy o tym, że nikt w Izraelu nie wykona żadnego gestu wobec Polski. Przeciwnie, powszechne będzie oczekiwanie, że to Polska musi się pokajać. Pytanie tylko za co? Pytanie oczywiste w Polsce ale całkowicie niezrozumiałe w Izraelu.”

  Przypominam sobie tutaj liczne bitwy stoczone z oszczercami pokroju Yaira Lapida, który bez trudu rozhuśtał antypolskie emocje w Izraelu. I nadal uważam, że te emocje – choć znów usunięte w cień – wciąż tam istnieją. Żydzi – nie tylko zresztą w Izraelu – uznali, że nowelizacja ustawy o IPN jest wymierzona przede wszystkim w ich pamięć o Holokauście. Na nic zdały się tłumaczenia, że ustawa nie penalizuje badań historycznych ani oskarżeń wysuwanych wobec konkretnych osób, że – wręcz przeciwnie – chodzi nam o prawdę historyczną. Żydzi nie przyjmują tych tłumaczeń do wiadomości, bo gdy w grę wchodzą ogromne emocje, zdrowy dystans staje się niemożliwy. I znów odwołam się do swojego komentarza sprzed kilku miesięcy:

  Polubienie

 13. kubek@wWazelinie
  Wy sami ulegliście własnej propagandzie. Nigdy nikt Polaków nie zapytał, czy chcą by rząd robił „łaskę” Izraelowi. To tylko politycy mają taką chorobliwą manię, jakby takie działanie gwarantowało im jakieś korzyści. Straty przez pisowską ustawę o IPN są gigantyczne. Zamiast obrony Polski mamy rozpowszechnienie żydowskich kłamstw i oszczerstw. Zamiast pokazać żydowskich szmalcowników, skalę ich systemowej kolaboracji z Niemcami, rząd PiS wycofał się z bronienia Polski. Nie dość że ustawa była „konsultowana” z Izraelem to na koniec PiS wywiesił białą flagę. Rząd powinien podać się do dymisji, zgody Polaków na Polin nigdy nie będzie.

  Oznaka słabości
  Krok w tył i okazanie słabości, wymusi w przyszłości zrobienie następnych. Spolegliwość, chęć dogodzenia wszystkim są w polityce oznaką słabości, którą inne kraje czy UE wykorzystają bez litości.

  witekgl@witekgl
  Po co tyle pisaniny? Kto zakłamuje prawdę o holokauście panie Karnowski? Naziści? Przecież problem polega na tym, że nie było instrumentów prawnych do ścigania oszczerstw wobec Polski. Szukaliśmy jakichś staruszków, którzy mają prawo wnosić oskarżenia indywidualne (np. proces przeciwko ZDF). Rozumiem, że za oskarżanie Polaki zostawia się mam jedynie prawo do dawania oskarżycielom po mordzie.

  radca
  Korekta bubla będzie kolejnym bublem prawnym. Poza tym procedowanie w takim trybie, przy kneblowaniu opozycji, obywateli da podstawy do podważania tej ustawy. Tak że uczyni ona więcej zła niż pożytku

  marek1mark@marek1mark
  jestem rozczarowany , jak mamy bronic Polski na emigracji jak Polski rzad kapituluje , boze kochany co sie z nimi dzieje ,ja nie poznaje tych ludzi .Teraz bedzie ustawa reprywatyzacyjna pod dyktando izraela i srodowisk zydoskich i o to wlasnie chodzi.

  https://wpolityce.pl/polityka/401399-to-gorzka-korekta-ale-wazne-by-nadal-bic-sie-o-prawde

  Korekta ustawy o IPN jest gorzką pigułką, ale była konieczna. Ważne, by nadal bić się o prawdę o polskim i żydowskim losie w epoce niemieckiego barbarzyństwa

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj


  autor: wPolityce.pl wPolityce.pl

  Jeszcze w marcu jasno stwierdziłem, m.in. na łamach tygodnika „Sieci” i w innych mediach, że wskutek skali niezrozumienia polskich intencji co do nowelizacji ustawy o IPN, rząd powinien rozważyć jakąś formę korekty.

  CZYTAJ: Michał Karnowski o nowelizacji ustawy o IPN: „Polacy zrozumieliby jakąś zastępczą formę obrony dobrego imienia Polski”

  A także: PiS musi poświęcić regulację dotyczącą IPN? Michał Karnowski dla „SE”: „Jakaś forma wyjścia z ustawy jest nieunikniona”

  USA nie rozumieją penalizacji pewnych zwrotów. (…) Również w Izraelu jest niezrozumienie tej ustawy. (…) W moim odczuciu Polacy zrozumieliby jakąś zastępczą formę obrony dobrego imienia Polski. Może powinna być próba jakiejś zmiany tej ustawy, można zrobić inaczej. (..) Jeśli poszlibyśmy w innym kierunku, to tragedii by nie było

  — mówiłem.

  Właśnie dowiadujemy się, że większość rządowa zdecydowała się na ten gorzki krok.

  CZYTAJ: Rząd proponuje korektę ustawy o IPN! Głosowanie jeszcze dziś. Minister Dworczyk: „Odchodzimy od przepisów karnych”

  Powody? Możemy wskazać trzy najważniejsze.

  1. Koszty przewyższają korzyści. Bo te ostatnie też są – wiele środowisk i mediów uświadomiło sobie jaką nieuczciwością jest pisanie o „polskich obozach śmierci”, dowiedziało się, że Polacy byli ofiarami hitlerowskich Niemiec. Niestety, puszczona w świat interpretacja o rzekomym ograniczaniu badań nad Holocaustem ma dziś siłę blokującą inne formy walki o prawdę o polskim i żydowskim losie w czasie II Wojny Światowej.

  2. Polskie władze wskutek całej awantury poczuły się zmuszone do bardzo solidnego zbadania, w jaki sposób najskuteczniej można walczyć o dobre imię i prawdę historyczną. Analiza doświadczeń innych państw wskazuje na dwie ścieżki. Z jednej strony muszą to być działania pozytywne, nowoczesne muzea, dobra edukacja, wspieranie wydawnictw i filmów. Z drugiej, twarde dochodzenie swoich praw w procesach cywilnych w wypadku najbardziej ordynarnych kłamstw i manipulacji. Trzymajmy rząd za słowo, że będzie nimi szedł konsekwentnie.

  3. Dialog polsko-izraelski. Po kulminacji awantury podjęto rozmowy zarówno w ramach polsko-izraelskiego zespołu ekspertów, jak i na innych forach, także zakulisowe. Z moich informacji wynika, że strona polska była do tego zachęcana także przez Waszyngton. Efekt tego dialogu jest zaskakująco dobry. Wydaje się, że miarodajne czynniki w Izraelu zreflektowały się, że wiele głosów żydowskich przekraczało granicę tego, co akceptowalne. Oczywiście, szkody dla wzajemnych relacji będą widoczne jeszcze długo. Upadło przekonanie wielu środowisk w Polsce, także na prawicy, o długofalowym nieformalnym sojuszu z Państwem Izrael. Ciężko to będzie szybko naprawić. Na razie jednak, osiągnięto wyciszenie emocji, które w połączeniu ze zmianą polskiej ustawy, otwiera pole manewru dla obu stron.

  Czy koszt polityczny tego manewru będzie dla obozu rządzącego dotkliwy? Nie sądzę.

  Na pewno część środowisk narodowych uzna to za swojej momentum, chwilę, kiedy mogą się odbić od Zjednoczonej Prawicy, wskazać różnicę. Ale musimy pamiętać, że społeczeństwo polskie nigdy, poza bardzo, bardzo wąskimi kręgami, nie akceptowało po 1989 roku języka wrogiego Żydom czy Izraelowi. Ci, którzy sądzą odwrotnie, ulegają często własnej propagandzie.

  Polacy zrozumieją proponowaną przez rząd korektę w zakresie proponowanych narzędzi, o ile zobaczą, że cel nadrzędny jest niezmienny. Musi zatem rząd na serio wziąć się do pracy nad obroną prawdy historycznej. Polskie placówki za granicą i wszystkie elementy utrzymywane przez polskiego podatnika muszą tę obronę uznać za jedno ze swoich podstawowych działań. Muszą się znaleźć pieniądze na finansowanie badań niezależnych, na fundowanie stypendiów, solidne konferencje naukowe, na wysokiej jakości filmy i ich promocję. A także na procesy cywilne w przypadkach wymagających takiej interwencji.

  Awantura po nowelizacji ustawy o IPN ujawniła nam, jak bardzo zakłamano opinię o polskim losie w czasie II Wojny Światowej. Pół wieku komunizmu, prawie 30 lat bezwolnej III RP pozwoliły na rozwinięcie antypolskiej propagandy, na próbę przerzucenia na naród ofiar, walczący od pierwszego do ostatniego dnia z nazizmem, zbrodni prawdziwych sprawców Holocaustu. Przykre to, gorzkie, upokarzające. Ale lepiej stanąć w prawdzie niż żyć złudzeniami.

  Musimy dokonać korekty. Ale odzyskujemy pole manewru. Nie możemy jednak porzucić tematu.

  autor: Michał Karnowski

  Prezes
  To ten głupszy bliźniak.

  Ferdynand
  szkody dla wzajemnych relacji A ja i na pewno największa część naród polskiego już sobie nie życzy wzajemnych relacji z grupą ludzi która nami gardzi! WON!!!

  and
  Wpadliśmy w Sieci Syjonu. Korekty nie będzie, a pole manewru jak Netanjahu pozwoli.

  wojtek
  Nowelizacja jest konsekwencja slabosci naszego Panstwa. Rowniez z powodu totalnej opozycji, ktora szkodzi Polsce, gdzie sie da. Pisac o jakichs sukcesach w tym kontekscie jest naiwnoscia.

  Quba
  Powinien się wstydzić a nie być dumny. Prezydent Polaków…

  Soplica
  Dziś wpolityce.pl doszusowało do GW, TVN-u, Polsatu i innych „wybitnych”. Historia już Was od dziś zacznie rozliczać. Ja kasuję z „ulubionych”.

  nihil_novi
  Miałeś chamie złoty róg

  MnS
  Pan Karnowski do wynajęcia.

  verum@verum
  „Czy koszt polityczny tego manewru będzie dla obozu rządzącego dotkliwy? Nie sądzę.” I tu sie pan niestety myli, panie Karnowski..!

  last
  Obrzydliwy agitator, dostał „przekaz dnia” i sadzi…, nie wierze takim typom od formatowania nam mózgów na żądanie….

  sławomir
  Tekst talmudyczny. Pańska dialektyka, wywodzi się z Talmudu. To nie są fakty ,to haggada.

  prosta arytmetyka
  Karnowscy = Michnik x 2

  Polubienie

 14. dcddd
  pisqurvy

  śmieciarz
  Śmiecie zajęły się śmieciami i urządzili w Polsce niezłą zwałkę śmieci.Ale my tych śmieciarzy w wyborach wymieciemy na Madagaskar, gdzie spotkają swoich sponsorów. Poalej i Syjon, czyli PiS.

  Zxcvb
  Panie Jerzy od zaspokajania oczekiwań partnerów to są takie panie w okolicy ulic Wilczej i Poznańskiej. PiS zdradził. I taka jest prawda.

  Darius Vanx@darius.vanx
  Kolejny redaktorek który sprzyja budowie Polin.

  cesia
  Dziadku , rząd zrobił taką niespodziankę naszemu krajowi że tego nie da się już naprawić , JAZDA po PiSie trwa i trwa mać , ha ha ha ha ha ha ha ha .

  observator
  ja pitolę o jakiej pomyłce ty mówisz ta nowela pokazuje dobitnie pod czyim butem jesteśmy teraz z dwojga złego chyba wolałbym ruskich odstawić PIS i dogadać się z sowietami

  Jak ja nie lubię ydów
  Na co ..rwa czekać? Przecież Polski już nie ma bo prawo ustala Izrael.

  xd-c
  Następny zaklinacz. To jest wojna głupcy!!!! Jesli nie wywalimy na śmietnik wszystkich zdrajców to nasze dzieci i wnuki nawet nie będą chciały się do nas przyznać!!.

  św.NH
  Jaki już wygrał w Warszawie, kop od PIS i szefa.

  https://wpolityce.pl/polityka/401582-zeby-poznac-rezultaty-musimy-poczekac

  Żeby poznać rezultaty musimy poczekać

  opublikowano: wczoraj


  autor: Fratria wPolityce.pl

  Trzeba powiedzieć wprost: rząd zrobił niezłą niespodziankę z ustawą o IPN. Jestem przekonany, że zaskoczył nie tylko takich ignorantów politycznych jak ja, ale także wielu wytrawnych znawców tajemnic polityki. Nie wspominając o setkach posłów z własnych szeregów.

  Bo że cała opozycja parlamentarna dowiedziała się rano w Sejmie z ust marszałka Marka Kuchcińskiego, chwilę po otwarciu nadzwyczajnego posiedzenia, wynikało jednoznacznie z ich szeroko otwartych ust i oczu, wyrażających zdziwienie, czego nie próbowali nawet ukryć. Odwrotnie. Szybko zaczęli grzmieć, że wzięto ich podstępem, bo przecież nikt ich o takim politycznym piruecie nie uprzedził. Mówiono im, że uregulowanie zasad „gospodarowania” śmieciami wymaga nadzwyczajnie szybkiej reakcji ustawodawcy, czyli Sejmu.

  Część opinii publicznej, a pewnie i posłów czekała aż ustawą o IPN zajmie się Trybunał Konstytucyjny. Wskaże kierunek jej naprawy, czy tylko korekty, a może nawet zasugeruje konkretne rozwiązania. Czy wcześniej skonsultowane, bo nie chcę używać twardego słowa „uzgodnione” z kierownictwem PiS, czy nawet z przedstawicielem rządu, tego nie wiem. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby tak było.

  A tu taka bomba! Zasadnicza zmiana ustawy, ale dokonana przez sam rząd. Bez czekania na TK. Nie łudźmy się, że bez uprzedzenia TK o swoim zamierzeniu.

  Wiadomo już, do czego sprowadza się ta zmiana. Zostało wymienione prawne narzędzie do ochrony dobrego imienia naszego państwa i narodu polskiego. Zamiast wzbudzającej sprzeciw automatycznej sankcji w postaci kary więzienia, będzie przepis o możliwości wszczęcia procesu na drodze cywilno- prawnej. Co niezwykle ważne – możliwość, a nie oblig.

  Opozycja podniosła krzyk, że ustawa poczyniła tak ogromne szkody dla Polski, w takim ogromnym stopniu zniszczyła nasze relacje z Izraelem, ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki, że wszyscy, którzy dołożyli palec do jej powstania , uchwalenia w poprzednim kształcie, a później w jej obronie, powinni zniknąć z życia politycznego, bo nie da się tego naprawić w ciągu najbliższych kilku wieków. Bezpośredni twórcy ustawy powinni natychmiast wyjść z Sejmu, udać się do swoich ministerialnych gabinetów i napisać prośbę o podaniu się do dymisji.

  Część opozycji domagała się, żeby propozycję zmiany ustawy procedować przez dwa tygodnie (jedynie z krótki przerwami na posiłki i na sen), a nie tak jak zrobiono to w tym przypadku – uwinięto się z całym procesem legislacji , poprzez Sejm, Senat, podpis prezydenta) w ciągu dnia. I to przed zachodem słońca.

  Nie jestem zwolennikiem nadmiernego pośpiechu. Rozumiem opozycję, która liczy się z własnym interesem politycznym i musi walczyć o swój byt. Tym razem raban, połączony z ujadaniem – czego namiastkę mieliśmy w krótkich wystąpieniach posłów opozycji, w miniaturowym wymiarze – trwający wiele dni, zaognił by na nowo napięcia i spory z Izraelem i Stanami Zjednoczonymi, które jeśli nie wygasły do końca, to z pewnością znacznie się zmniejszyły i uspokoiły. Akurat tu szybkość uchwalenia była ważną korzyścią dla państwa, która dla opozycji, niestety, często jest mniej ważna od zysku politycznego dla niej samej.

  Nie mniej jednak jeszcze wiele niewiadomych przed nami. Brak trafnych prognoz wynika po trosze z naszej niewiedzy. Nie wiemy przecież, czy skorygowana ustawa była konsultowana z zainteresowanymi, wymienionymi wcześniej państwami. Z premierem Netanjahu, z diasporą żydowską w Ameryce. Czy oni może są też zaskoczeni, tak nagłym zwrotem. Można liczyć, że spostrzegą – i docenią – że polski obóz rządzący sam zobaczył swój błąd. Bo to, że ustawa w pierwotnym kształcie była błędem, nie przesłonią żadne magiczne zabiegi ani zamydlające oczy słowa o korzyściach, jakie przyniosła ustawa. Dziś dla ważnych partnerów Polski, naszych sojuszników, a często bliskich nam współrodaków, żyjących w tamtych państwach, istotne jest, że zrozumieliśmy swoją pomyłkę. I że próbujemy ją naprawić.

  To na pewno krok w dobrą stronę. Czy zaspokoi naszych partnerów? O tym dowiemy się dopiero za dni kilka. Czy pozwoli wrócić do stanu i relacji, jakie były sprzed ogłoszeniem ustawy w dniu 1 marca tego roku? Jeśli ku temu zacznie zmierzać, to i tak musi dłużej potrwać.

  gah/PAP

  autor: Jerzy Jachowicz

  Polubienie

 15. Jassm
  Znaczy się, że znowu można pisać i mówić o „polskich obozach śmierci”

  ano
  Ustawa nie była kontrowersyjna. Kontrowersyjna to była postawa Izraela wobec prawdy o Holokauście. Izrael pokazał twarz Kalego owładniętego antypolonizmem, terroryzującego swoich partnerów.

  G-W
  No i tu jest jasne. Wiadomo kto wygrał, a kto na kolanach. 😦

  Bartek
  No i Git ! Można jak dotąd, bezkarnie publikować „polskie obozy koncentracyjne”. Droga cywilna ? Jest. W tej drodze Polacy muszą zapłacić Izraelowi 600 mld odszkodowań. Jest JUŻ uchwała kongresu USA.

  minis
  Ujmę to inaczj to może nie skasują: na prawdę składa się także historia wielu z Edomitów, którzy współpracowali z okupantem w eksterminacji mniej wartościowego narodu tubylczego.

  Marcin
  Trybunał Konstytucyjny orzekł „Ustawa IPN jest zgodna z Konstytucją RP. ” I wtedy okazało się że trzeba ją ekspresowo „naprawić”. Po co kary ? A nie prościej było ZAWETOWAĆ Trybunał Konstytucyjny ?

  https://wpolityce.pl/swiat/401448-haaretz-polska-wycofuje-sie-z-kontrowersyjnej-ustawy

  Izraelski „Haaretz” odnotowuje zmiany w ustawie o IPN: „Polska wycofuje się z kontrowersyjnych przepisów”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  autor: fratria wPolityce.pl

  CZYTAJ RÓWNIEŻ: RELACJA. Sejm przyjął nowelę ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Za zmianami opowiedziała się zdecydowana większość posłów

  Na czym polega korekta ustawy o IPN? Istotne zmiany w nowelizacji. Czy to zamknie usta krytykom rządu? SPRAWDŹ

  Haaretz” odnotowuje, że nastąpiło to sześć miesięcy po uchwaleniu tej ustawy i „po miesiącach kontaktów w tej sprawie między rządami Izraela i Polski”. Podkreśla, że rząd w Warszawie chce znowelizować tę ustawę tak, aby nie narzucała ona kary więzienia za jej naruszenie.

  autor: screen haaretz.com
  autor: screen haaretz.com

  Dziennik pisze, że uchwalenie ustawy o IPN „spowodowało kryzys w relacjach Polski z Izraelem i społecznością żydowską na całym świecie”. Przytacza wysuwane przeciwko ustawie argumenty, takie jak ten, że ogranicza ona „debatę o roli, jaką część Polaków odegrała w Holokauście”.

  Haaretz” odnotowuje również skierowanie ustawy o IPN do Trybunału Konstytucyjnego w trybie następczym przez prezydenta Andrzeja Dudę, pisząc, że w praktyce oznaczało to zawieszenie jej stosowania do czasu orzeczenia TK.

  Izraelski dziennik informuje, że Międzynarodowe Stowarzyszenie Adwokatów i Prawników Żydowskich wezwało we wtorek polski Trybunał Konstytucyjny do odrzucenia ustawy o IPN. W opinii Stowarzyszenia ustawa „poważnie i nieproporcjonalnie” ogranicza wolność wypowiedzi, chronioną przez konwencje międzynarodowe, których Polska jest sygnatariuszem, a także przez konstytucję RP.

  Stowarzyszenie podkreśla, że uznaje, iż Polacy byli ofiarami nazistowskiego reżimu i wyraża wdzięczność Polakom, którzy ryzykowali życiem, by ratować Żydów z Holokaustu. Jednocześnie stwierdza, że „nie można ignorować faktu, iż niektórzy Polacy pomagali nazistom w ich akcjach mających na celu eksterminację narodu żydowskiego” i podkreśla, że nie można nakładać ograniczeń na swobodę wyrazu w odniesieniu do tej „drażliwej i bolesnej kwestii, która powinna być przedmiotem wolnej i nieograniczonej debaty publicznej i badań naukowych”.

  ZOBACZ TEŻ: Premier Mateusz Morawiecki: „Taki wstrząs był potrzebny. Nikt na świecie nie będzie bezkarnie mówił o polskich obozach śmierci”. WIDEO

  Jonny Daniels o zmianie ustawy o IPN: Fundacja Rudermana i niektórzy politycy izraelscy powinni publicznie przeprosić

  Wildstein dla wPolsce.pl o korekcie ustawy o IPN: To dobry ruch. Przy efektach odwrotnych od oczekiwanych trzeba umieć się wycofać. WIDEO

  wkt/PAP

  Szlomo
  Poniekąd gadzinówka HAARetz dolewa znowu oliwy do ognia ?

  minis
  Bardzo ciekawe i nowe dla mnie doświadczenie z kasowaniem „niepolitycznych” komentarzy. Widzę nową jakość w redakcji.

  and
  Oni mogą zwycięstwo ogłaszać. Portki opuszczone do kolan!

  Leoś
  Małe sztucznie utworzone państewko rzadzi Polską Smutny to dzień

  abc
  Jeszcze przeróbcie ten napis nad bramą obozu na polski i będzie git. Przecież to nie pisali Niemcy ale Naziści, którzy dawno wyginęli. Pozostali tylko źli Polacy ze swymi obozami.

  patriotka
  Jews were sending other jews to German death camps!

  Polubienie

 16. to targowica nie władza
  pozwolę sobie zacytować nieocenionego Mistrza Pana Stanisława Michalkiewicza
  ta władza to kupa gówna

  V
  Puste szmaty bez ambicji i resztki honoru, za władzę i michę żarła dla siebie sprzedadzą wszystko i wszystkich.

  \/banzaprawdeH
  Ciekawe czy tak samo bedzie mowil jak ktorys wyborca napluje mu w gebe – ciekawe czy powie np tak – O! takie ladne slonce a deszcz pada…

  Gerwazy
  Od tego zbliżania, aż się duszno robi i zbiera się na wymioty.

  Josh
  Ja nie chcę żadnego zbliżenia i fałszywej przyjaźni maj swaja pustynię niech tam zostaną

  https://wpolityce.pl/polityka/401569-marszalek-senatu-polska-zblizyla-sie-z-izraelem

  Marszałek Senatu: „Cieszę się, że po tej burzy przychodzi wyraźne słońce i dobry czas dla relacji polsko-izraelskich”

  opublikowano: wczoraj · aktualizacja: wczoraj

  Flagi Izraela i Polski / autor: Fratria wPolityce.pl

  Zmiany w ustawie o IPN mają ważne znaczenie, bo zbliżają Polskę z Izraelem – powiedział w środę w Warce (woj. mazowieckie) marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Dodał, że cieszy się, że po burzy, związanej z ustawą, „przychodzi wyraźne słońce dla naszych relacji”.

  W środę Sejm uchwalił, Senat przyjął bez poprawek, a prezydent podpisał nowelę ustawy o IPN. Nowelizacja uchyla artykuły: 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej i art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”

  RELACJA. Senat uchwalił zmiany w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej. Premier: Naszym celem jest prawda historyczna, a ta nie powinna dzielić

  Minister Szczerski: Prezydent podpisał nowelizację ustawy o IPN

  RELACJA. Sejm przyjął nowelę ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Za zmianami opowiedziała się zdecydowana większość posłów

  Karczewski pytany przez dziennikarzy w Warce (woj. mazowieckie), jakie znaczenie mają zmiany w ustawie o IPN, odpowiedział:

  Ważne znaczenie, bo to zbliża Polskę z Izraelem.

  Mówiąc o wspólnej, sześciopunktowej deklaracji, którą w środę ogłosili premierzy – Mateusz Morawiecki w Warszawie i Benjamin Netanjahu w Tel Awiwie – powiedział, że to „bardzo cieszy, bo przecież to dwa narody tak blisko siebie żyjące przez wiele, wiele lat”.

  Cieszę się, że po tej burzy, bo ta ustawa, zupełnie nieoczekiwanie, zaskoczyło nas to wszystkich, wywołała burzę i że po tej burzy przychodzi takie wyraźne słońce dla naszych relacji i dobry czas

  — zaznaczył Karczewski.

  Zadeklarował, że Polska chce współpracować z Izraelem i to „ważny dla nas partner współpracy gospodarczej, kulturalnej, naukowej, również wymiany młodzieżowej”.

  Jestem przekonany, że ten dzisiejszy dzień, tak intensywny, szybki, ale bardzo nas przybliży i wzmocni, wzmocni i Izrael, i Polskę

  —dodał.

  Marszałek Senatu napisał również na Twitterze:

  Nowelizacja ustawy o @ipngovpl i deklaracja podpisana przez rządy #PL i #ISR to krok w stronę wzmocnienia naszej wieloobszarowej współpracy i budowaniu dobrych, wzajemnych relacji #Polacy – #Żydzi opartych na prawdzie i zaufaniu.

  CZYTAJ TAKŻE: Wspólna deklaracja Polski i Izraela. Netanjahu: Termin „polskie obozy śmierci” jest nieprawdziwy. Morawiecki: Prawda o Polsce jest dobra

  ak/PAP/Twitter

  Pogromca Lemingów
  Dla was burza dopiero nadejdzie.

  hanba
  zamordyzm na tym niby propolskim portalu. Odrzucane sa komentarze krytyczne wobec zdrajcow Polski.

  vx
  Drogi Marszałku przychodzi nie słońce, tylko przychodzi do płacenia roszczeń z tytułu reprywatyzacji

  Gerwazy
  Ustępstwa w sprawie ustawy to totalna klęska rządu.

  Al
  Nie POLSKA a jude PIS

  sake
  A po cholere są nam potrzebne relacje z Izraelem?

  and
  Cieszę się, że po tej burzy przychodzi wyraźne słońce i dobry czas dla relacji polsko-izraelskich. Ciesz się szekle w górę złoty w dół.

  lost
  Denerwujący ten marszałek.

  Polubienie

 17. anonim
  Pierwszy poklep po plecach się właśnie wydarzył. Duda pewnie się zmoczył że wzruszenia a prezes będzie miał zmazy nocne…

  rem
  Wśród przyjaciół psy zająca zjadły /I.Krasicki/

  fg
  Następny okupant Polski na życzenie PIS się odezwał.

  relacje
  … z USA jako żywo zaczynają przypominać te z sowietami .

  Natenczas Wojski
  Rozumiem, że od dzisiaj formuła: POLSKIE OBOZY ŚMIERCI staje się w USA obowiązująca, jako jedynie poprawna…

  https://wpolityce.pl/polityka/401572-ambasador-usa-z-zadowoleniem-przyjmujemy-kroki-ws-ustawy

  Ambasador USA w Polsce: Z zadowoleniem przyjmujemy kroki podjęte przez parlament ws. ustawy o IPN

  opublikowano: wczoraj


  Ambasador USA w Polsce Paul W. Jones / autor: PAP/Stanisław Rozpędzik wPolityce.pl

  Z zadowoleniem przyjmujemy kroki podjęte przez polski parlament w sprawie ustawy o IPN – powiedział w środę w Krakowie ambasador USA Polsce Paul W. Jones. Widziałem też pozytywną reakcję ze strony Izraela – dodał.

  Jones zauważył, że różni kongresmeni i niektórzy obywatele USA wyrażali obawy w związku z tą ustawą. Jego zdaniem po uchwaleniu nowelizacji „ludzie będą czuć się pewnie w przyszłości w tych kwestiach”.

  Zarówno publicznie, jak i prywatnie jasno przedstawialiśmy nasze stanowisko przychylne wolności słowa, wolności mediów, wolności badań naukowych

  — podkreślił.

  Istnieją pewne sposoby radzenia sobie z takimi kwestiami – krzywdzących, nieprecyzyjnych słów

  — powiedział, zaznaczając, że według USA „najlepszym sposobem (radzenia sobie z nimi) jest więcej wypowiedzi, więcej wolności słowa, dyskusje, dialog”.

  Z radością udzielilibyśmy wsparcia w kwestii rozpoczęcia tego dialogu, by w sposób otwarty poradzić sobie z tymi kwestiami

  — podsumował ambasador.

  Rozmówca PAP ocenił, że relacje Polski i USA są „wspaniałe” i „nasze więzi są mocne”.

  W środę Sejm uchwalił, Senat przyjął bez poprawek, a prezydent podpisał nowelę ustawy o IPN. Nowelizacja uchyla artykuły: 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej i art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – „niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu”.

  CZYTAJ WIĘCEJ:

  Wspólna deklaracja Polski i Izraela. Netanjahu: Termin „polskie obozy śmierci” jest nieprawdziwy. Morawiecki: Prawda o Polsce jest dobra

  RELACJA. Senat uchwalił zmiany w ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej. Premier: Naszym celem jest prawda historyczna, a ta nie powinna dzielić

  Minister Szczerski: Prezydent podpisał nowelizację ustawy o IPN

  RELACJA. Sejm przyjął nowelę ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Za zmianami opowiedziała się zdecydowana większość posłów

  ak/PAP

  @Krystyna
  to wkrótce nastąpi około roku 2030 – dług i upadek dolara wpędzi USA w izolacjonizm. Ale to jeszcze 10 lat. My sojuszy szukać powinniśmy zgoła gdzie indziej. U następnego hegemona.

  Chwalba
  Za dwa lata powstanie rząd narodowy polski , bez szabesgoi .

  bob
  i te przyjacioly beda nas bronic… a co bedzie jak israel powie nie..

  fruzia
  To jak już nam wszyscy powiecie co myślicie, to może będziecie mieć na tyle kurtuazji, żeby zapytać, co my myślimy na ten temat. Te wystąpienia są nietaktowne.

  bazyl
  Przekaż kolo Trumpowi, że tej szma-ty, która ma ciebie zastąpić nie życzymy sobie w Polsce.

  https://kresy.pl/wydarzenia/ambasador-usa-jestesmy-zadowoleni-z-nowelizacji-ustawy-o-ipn/

  tagore @tagore:
  Ambasador lepiej by zrobił milcząc, cała ta sprawa poważnie zaszkodzi stosunkom Polsko Amerykańskim w przyszłości.

  Polubienie

 18. https://kresy.pl/wydarzenia/prezydent-podpisal-ustawe-o-ipn-wspolna-deklaracja-premierow-polski-i-izraela/

  Gaetano @Gaetano:
  Proszę, jak zgrabnie i błyskawicznie ta wykastrowana ustawa znalazła się na biurku maliniaka, który aż rwał się do jej podpisania. Zostanie mu tu zapisane na jego czarnej, haniebnej liście. Teraz pora na wspólną imprezkę z pejsatymi. A do lutego 1990r było tak dobrze.

  Antysejsmita @Antysejsmita:
  Jak nazwać tego Jude ? chuj, kurwa, śmieć, debil ? Pamiętaj Judaszu, że odpowiesz kiedyś przed Bogiem za to robisz z Polakam

  UPAdlina @UPAdlina:
  Pacynka maliniak podpisała, co pan z mycką nakazał i tyle… ”Niepodległa i suwerenna Polska”… Wierzą w to chyba jeszcze tylko najbardziej tępe lemingi.

  Polubienie

 19. https://kresy.pl/wydarzenia/ambasada-ukrainy-zmiany-w-ustawie-o-ipn-nie-spelniaja-naszych-oczekiwan-liczymy-na-orzeczenie-tk/


  Wasyl Zwarycz. Fot. ZIK

  AMBASADA UKRAINY: ZMIANY W USTAWIE O IPN NIE SPEŁNIAJĄ NASZYCH OCZEKIWAŃ, LICZYMY NA ORZECZENIE TK

  28 czerwca 2018|8 komentarzy|w polityka, Polska, społeczeństwo, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan

  Ambasada Ukrainy w Polsce skomentowała zmiany w ustawie o IPN, które wczoraj zostały w ekspresowym tempie przyjęte przez Sejm i Senat, a jeszcze tego samego dnia podpisane przez prezydenta. Na wątek ukraiński zwracali uwagę posłowie i senatorowie PO, domagając się zmiany zapisów krytykowanych przez Ukrainę. Do sprawy odniósł się premier, zaznaczając, że Polska będzie bronić prawdy o ludobójstwie popełnionym na Polakach przez Ukraińcow.

  W rozmowie z ukraińską agencją Ukrinform, Charge d’Affaires Ambasady Ukrainy w Warszawie Wasyl Zwarycz powiedział, że zmiany w ustawie o IPN nie zadowalają strony ukraińskiej.

  Przeczytaj: Sejm przyjął zmiany w ustawie o IPN, Winnicki zablokował mównicę [+VIDEO]

  – Niestety, polski Sejm nie skorzystał z tej dobrej okazji, żeby rozważyć także te zapisy, które wywołują nasze zaniepokojenie i blokują normalną, konstruktywną współpracę w sprawach pamięci historycznej – powiedział w środę Zwarycz. Przypomniał, że styczniowa nowela ustawy o IPN wzbudziła obawy nie tylko Izraela i USA, ale również Ukrainy. – Głosowanie nie spełnia oczekiwań strony ukraińskiej.

  Jednocześnie, ukraiński dyplomata podkreśla, że Ukraina postrzega wprowadzone zmiany do ustawy o IPN jako „przejaw gotowości strony polskiej do rewizji tych jej zapisów, które wytworzyły niechciane przeszkody dla współpracy Polski z partnerami, w tym z Ukrainą”.

  Zwarycz przyznaje, że faktycznie usunięto jeden z zapisów ustawy, który wzbudzał sprzeciw Ukrainy i którego usunięcia domagał się Kijów. Jego zdaniem, zapis, penalizujący przypisywanie Polsce i Polakom współodpowiedzialności za Holokaust, uniemożliwiał prowadzenie otwartej i obiektywnej dyskusji „w kwestii tragicznej historii polsko-ukraińskiej, pod groźbą ścigania karnego”. Należy jednak zaznaczyć, że usunięte artykuły 55a i 55b nie odnoszą się bezpośrednio do zbrodni ukraińskich nacjonalistów i ukraińskich formacji kolaborujących z III Rzeszą; kwestię tę reguluje główny artykuł 55 ustawy.

  Zwarycz dodał, że Ukraina uważnie śledzi to, co dzieje się z wnioskiem prezydenta Andrzeja Dudy do Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o IPN. Prezydent wyrażał w nim zastrzeżenie odnośnie użycia sformułowań „Małopolska Wschodnia” i zbrodnie „ukraińskich nacjonalistów”, co było zbieżne z obiekcjami strony ukraińskiej. Przedstawiciel Ambasady Ukrainy w Polsce wyraził nadzieję, że w najbliższej przyszłości orzeczenie TK doprowadzi do zmian zapisów w ustawie o IPN, które dotyczą Ukrainy. Co z kolei „otworzy drogę do dalszych konstruktywnych relacji między Polską a Ukrainą w kwestii pamięci historycznej”.

  Czytaj także: Wjatrowycz pochwalił zmiany w ustawie o IPN i liczy na więcej

  Agencja Ukrinform w swojej depeszy podaje, że „wielu polskich publicystów i dziennikarzy” podkreślało, że „poprawka ukraińska” do ustawy o IPN była „niewłaściwie napisana” i zawierała „znaczące błędy i niezrozumiałe tezy”. Pisze też, że „są podstawy, by sądzić, że jej inicjatorami były siły prorosyjskie”.

  PO chce zmian zapisów dot. ukraińskich nacjonalistów

  W środę Sejm uchwalił, Senat przyjął bez poprawek, a prezydent podpisał zmianę ustawy o IPN uchylającą artykuły: 55a, który grozi karami grzywny i więzienia za przypisywanie polskiemu narodowi i państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej i art. 55b, który głosi, że przepisy karne mają się stosować do obywatela polskiego oraz cudzoziemca – niezależnie od przepisów obowiązujących w miejscu popełnienia czynu. Zmiany zostały zainicjowane przez premiera Mateusza Morawieckiego. Do tej pory przedstawiciele obozu rządzącego przekonywali, że sprawą powinien zająć się najpierw Trybunał Konstytucyjny.

  Jeszcze podczas burzliwej debaty w Sejmie posłowie PO zapowiadali też, że będą dążyli do zmiany zapisów ustawy o IPN dotyczących zbrodni ukraińskich nacjonalistów, twierdząc, że ich wprowadzenie zepsuły relacje polsko-ukraińskie. Niedługo później, zgodnie z zapowiedziami posłów PO zgłoszono poprawkę zakładającą wykreślenie z ustawy o IPN artykułu 2a, który dotyczy zbrodni ukraińskich nacjonalistów i ukraińskich formacji kolaborujących z III Rzeszą. Za tą poprawką głosowali posłowie PO i Nowoczesnej, ale większość zagłosowała przeciw i poprawkę odrzucono.

  Sprawa ta wróciła podczas pospiesznego procedowania zmian w ustawie w Senacie. Wicemarszałek Bogdan Borusewicz z PO, znany z mocno proukraińskiego nastawienia, zabrał głos jako pierwszy i pytał m.in., dlaczego w rządowym projekcie nie ma żadnych zmian dotyczących penalizacji ukraińskiego nacjonalizmu.

  W odpowiedzi premier Morawiecki powiedział, że w sprawie kwestii ukraińskich jest przekonany, że w ślad za rozstrzygnięciem stanu prawnego przez TK, dojdzie do odblokowania relacji z Ukrainą. Zapewnił, że dialog ze stroną ukraińską jest bardzo intensywny. Należy zaznaczyć, że wypowiedź premiera w tej kwestii koreluje z tym, co mówił Wasyl Zwarycz, który liczy na to, że TK uchyli niewygodne dla Ukrainy zapisy.

  Później Borusewicz ponownie dopytywał o „sprawę ukraińską”. W odpowiedzi szef KPRM Michał Dworczyk zaznaczył krótko, że „ta nowelizacja nie dotyczy kwestii ukraińskich”.

  Morawiecki o Wołyniu

  Do wątku ukraińskie premier Morawiecki powrócił podczas swojego wieczornego wystąpienia, mówiąc o planach nagradzania obcokrajowców, w tym Ukraińców, którzy ratowali Polaków.

  – Bezwzględnie będziemy potępiać ludobójstwo na Wołyniu, ludobójstwo w Polsce Wschodniej popełnione przez Ukraińców na Polakach, popełnionych przez UPA i OUN, przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach tutaj – mówił Morawiecki.

  – Nie odejdziemy od walki o tamtą straszną prawdę – zaznaczył szef rządu. –Bo to ludobójstwo nie zostało jeszcze odpowiednio nazwane, określone, zdefiniowane i nasi wschodni sąsiedzi nie nadali temu aktowi historycznemu odpowiedniej rangi. I my będziemy się o to upominać tak długo, aż nie zostanie to przyznane.

  Należy zaznaczyć, że w oficjalnych relacjach publikowanych m.in. przez media publiczne z cytowań wypowiedzi premiera usunięto sformułowania precyzujące, kto był sprawą ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

  Część komentatorów, a także publicystów i polityków wyrażała żal, że przy okazji zmian w ustawie nie usunięto również zapisów dotyczących zbrodni ukraińskich nacjonalistów. Byli wśród nich m.in. Paweł Kowal, a także Bartłomiej Radziejewski (Nowa Konfederacja).

  Ukrinform.ua / wpolityce.pl / polsatnews.pl / Kresy.pl

  Wolyn1943 @Wolyn1943:
  Jak nie zmienicie ustawy – nie będzie dialogu – ten ewidentny szantaż pokazuje nam na ile może sobie pozwolić Ukraina w relacjach z Polską. Smutne. Ale my, przecież, nie piszemy ustaw pod dyktando obcych, jak sobie wczoraj zażartował niejaki M. Morawiecki…

  lp @lp:
  @Wolyn1943 W sumie to prawdę powiedział, bo dla niego Żydzi to ziomale a nie obcy.

  UczSieHistorii @UczSieHistorii:
  Dzisiaj rano w TVP taki tuman zwany Michał Dworczyk Dworczyk mówił, że zmiana ustaw to tylko i wyłącznie Polska inicjatywna i, że „sami zdecydowaliśmy” o jej zmianie bez żadnych nacisków z zagranicy.

  lp @lp:
  @UczSieHistorii Szkoda, że im jeszcze Żydzi ry()ów nie obili, wtedy każdy z nich miałby na swoim prawdę wypisaną.

  MacGregor @MacGregor:
  zaraz, zaraz, Ukraina, Ukraina, chyba kiedyś słyszałem o czymś takim an filmie …

  greg @greg:
  NAJWYŻSZY CZAS, ABY UKRAIŃSCY, BANDEROWSCY BEZCZELE, A TAKŻE POLSKOJĘZYCZNI POLITYCZNI CWELE I POŻYTECZNI (DLA BANDEROWCÓW) IDIOCI, WBILI SOBIE DO ŁBÓW TEN OCZYWISTY FAKT, ŻE W CZASACH O KTÓRYCH MOWA, TAM NIE BYŁO ŻADNEJ UKRAINY (TA ISTNIEJE DOPIERO 27 LAT), A BYŁA TAM WŁAŚNIE MAŁOPOLSKA WSCHODNIA W II RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.

  MAŁOPOLSKA WSCHODNIA, MAŁOPOLSKA WSCHODNIA WRAZ Z POLSKIMI WOJEWÓDZTWAMI: LWOWSKIM, WOŁYŃSKIM, ROWIEŃSKIM, TARNOPOLSKIM I STANISŁAWOWSKIM, POLITYCZNE I HISTORYCZNE CWELE!

  I TO WŁAŚNIE TEJ II RP, NIEWDZIĘCZNE UKRY ZAWDZIĘCZAJĄ ZACHOWANIE SWOJEJ TOŻSAMOŚCI, JĘZYKA ORAZ OCHRONĘ PRZED „HOŁODOMOREM”!

  jwu @jwu:
  Obawiam się,że i banderowcy dopną swego ,a pomoże im w tym już nie Morawiecki ,ale TK ?

  gutek @gutek:
  a to że Szuchewycz wisi na Polskiej Szkole nr 10 we Lwowie nie spełnia moich oczekiwań, i co?

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pawel-kowal-to-dobrze-ze-usa-naciskaly-na-polske-ws-ustawy-o-ipn/

  jazmig @jazmig:
  Czy nie ma tam nikogo, kto by mu napluł w ryj tej glizdy syjońskiej?

  bob @bob:
  @jazmig doktur „Polskiej” Akademi Nauk !!!

  UczSieHistorii @UczSieHistorii:
  Temu kowalowi to jakiś prawdziwy kowal powinien wykuć na czole młotkiem banderowsko żydowski agent, przypomnę, że paweł kowal to człowiek który bardziej wielbi ukraińców niż obywateli naszego kraju.

  lp @lp:
  @UczSieHistorii Co się dziwić – przecież on ma czarne podniebienie. Problemem jest, że zostali dopuszczeni do stanowisk i władzy.

  Polubienie

 20. Roman1 @Roman1:
  Zabrakło mi konkluzji – czy Polska jest państwem niepodległym?

  https://kresy.pl/wydarzenia/lisicki-nowelizacja-ustawy-o-ipn-to-kompletna-przegrana-wojny-o-pamiec/


  lisickiPaweł Lisicki. Fot. kresy.pl

  LISICKI: NOWELIZACJA USTAWY O IPN TO KOMPLETNA PRZEGRANA WOJNY O PAMIĘĆ

  28 czerwca 2018|1 Komentarz|w Ameryka, Bliski Wschód, polityka, Polska, Polska, Wydarzenia |Przez Piotr Łapiński

  Redaktor naczelny tygodnika „Do rzeczy” Paweł Lisicki skomentował nowelizację ustawy o IPN w której zrezygnowano z sankcji karnych.

  Zdaniem Pawła Lisickiego cały ten proces od momentu uchwalenia nowelizacji ustawy o IPN 26 stycznia, aż do tego momentu, to jedno wielkie nieporozumienie i niezrozumienie świata.

  Redaktor Naczelny „Do rzeczy” podkreśla: Intencje ustawodawcy były słuszne. Chodziło o to, aby polska pamięć była chroniona w takiej samej mierze, jak pamięć żydowska. To, co wprowadzono do ustawy o IPN nie różniło się zbytnio od tego, co znajduje się w ustawach, które przeciwstawiają się tzw. kłamstwu oświęcimskiemu. Ustawa została źle przygotowana. Polska przegłosowując tę ustawę poszła na wojnę z najsilniejszą armią świata.

  ZOBACZ TAKŻE: Ziemkiewicz o kapitulacji PiS ws. ustawy o IPN: mieliśmy nie dać ani guzika, zabrali nam całe gacie

  Paweł Lisicki podkreślił, że dla każdego uważnie śledzącego politykę międzynarodową jest oczywiste, iż sakralizacja Holokaustu jest częścią polityki Izraela, a dla amerykańskich środowisk żydowskich jest to jeden z najważniejszych elementów tożsamości.

  Zgłaszając taką ustawę Polska ogłosiła, że się z taką ideologią nie zgadza. Jeśli coś takiego się robi, to z pełną świadomością konsekwencji. Nie dysponowaliśmy żadnymi środkami do przeprowadzenia tej wojny. Nie mamy polskich instytutów chroniących polską pamięć poza granicami kraju. Nie mamy też środków by to zmienić. Nie mamy przyjaznej nam grupy naukowców, którzy inaczej postrzegają II wojnę światową na Zachodzie. Nie mamy własnych ośrodków, przy pomocy których naszą wersję moglibyśmy przekazywać. Nie mając żadnych środków do prowadzenia wojny, wypowiadamy ją najsilniejszej armii, a potem się dziwimy, że przegrywamy. To taka forma amatorszczyzny, jeśli chodzi o uprawianie polityki zagranicznej, że trudno było mi zrozumieć, jak się można było na to zdecydować – powiedział Lisicki.

  Zdaniem redaktora „Do rzeczy” Polska przegrała: Deklarację (premierów Polski i Izraela – red.) traktuję jako osłodę na otarcie łez. Chodzi o to, aby do wewnętrznej opinii nie pokazywać tego, co się wydarzyło naprawdę. To, co się wydarzyło, to forma pewnej kapitulacji wobec nacisków USA i Izraela. Paradoks polega na tym, że moim zdaniem to się wydarzyło za późno. Sukces polega na tym, że szybko podpisano kapitulację. Wiem, że to brzmi paradoksalnie, ale tak jest. Nie udawajmy, że to wygrana wojna. To kompletnie przegrana wojna o pamięć, o polską pozycję.

  Paweł Lisicki podkreślił, że w sporze z Izraelem Polska postanowiła użyć instrumentów państwowych, aby walczyć o pamięć historyczną. Jego zdaniem było to skazane na niepowodzenie. Spór polega na tym, czy Izrael, a pośrednio Stany Zjednoczone były w stanie wymusić zmianę prawa, czy nie. Otóż były w stanie. Wniosek z tego taki, że przy mocnym nacisku i przy użyciu mocnych środków, Polska będzie się cofała. W zamian za to być może uzyskamy jakąś miłą deklarację.

  Redaktor naczelny „Do Rzeczy” wskazał, że nie był to to sukces państwa polskiego. Państwo dokonując nowelizacji przyznało się do własnej słabości – ocenił.

  Kresy.pl / dorzeczy.pl

  Polubienie

 21. https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/401726-polska-fundacja-narodowa-porozumiala-sie-z-fundacja-navigare

  tzn. rozdaje żydom, bo niejaki
  Kusznerewicz to zwykły Kushner jest! A pozostałą kasę Świrski rozdaje parxhom w Stanach na „badania” zbrodni żydowskich w PRL po ’44! Poważnie! Gross będzie to badał, i Grabowski, i Engelking.

  Obserwuję Świrskiego od bardzo
  dawna i jedno co mu wychodzi,to to że nic mu nie wychodzi. Czy dyspopuje gotówką czy nie dysponuje, jednakowo daje dxpy. Teraz ten facet po prostu’wyrzuca’nasze pieniądze w błoto, tzn. rozdaje żydom!

  Polubienie

 22. https://wpolityce.pl/polityka/401765-kaczynski-o-ustawie-o-ipn

  duck666
  Mały nieudaczniku życiowy kity to wciskaj maluczkim, a twojego braciszka wywalimy z wawelu na dziejowe wysypisko precz do ukochanego Izraela.

  anonim uświadomiony
  Tytuł powinien być następujący: „Został odniesiony sukces ŻYDÓW odnoszący się do elementarnych interesów każdego Polaka”

  saga
  Jedwabne nie jest cmentarzem-złamać blokadę prowadzenia tam badań naukowych i to mógłby być przełom. Odzyskać zawłaszczone dla nie naszej narracji muzea Auschwitz i Polin. Przestać dotować polakożerców.

  nohood
  pitu pitu racja opowieści? to jakaś hybryda postmodernizmu z nowomową ? a gdzie fakty? gdzie historia? gdzie metoda naukowa? gdzie ekshumacja w jedwabnem ?

  maluczki
  narracja Kaczyńskiego w realizacji polin zostanie przykryta narracją, że Polacy przyznali się do holokaustu żydów i chazaria zacznie nas mordować jak Palestyńczyków (polin-pałac-PAD-lina)

  belzebub
  kaczyński zabieraj się z Polski razem z pomnikami swojego braciszka.

  Dwa szkodniki, jeden nie zyje
  Kazdy to widzi, ze sie nie wycofujecie z wyprzedawania Polski zdykom. Jestescie szbesgojami i skonczycie w szambie historii. Zydki nie ostana sie w Polsce. Zobaczycie! Nadzieja w IRANIE!

  Daiana
  Przecież rząd PiS sponsoruje antypolakow żydowskich, sprawdźcie komu Glinski daje pieniadze. Ostatnio dostała kase zydowka co opluwała Polaków w muzeum polin. PiS jest antypolski jak cała Magdalenka

  ADA
  Panie Kaczynski, a następnym etapem kolejnego rozbioru Polski jest rozbrajanie armii poprzez Dude i agenturę rosyjsko-izraelska działająca w BBN !! Czyli POLSKA sie juz nie liczy.

  januszscyzor
  w styczniu beton ani kroku w tył ,dziś beton i jk odnieśliśmy znowu sukces,,zakłamani hipokryci

  taa
  Izrael to bagno sowieckie i apartheid ,czemu komus mialo by zalezec na jakichs relacjachj z tym panstwem

  Tom
  zanim się cokolwiek zaczęło już się skończyło. I nie liczcie na wdzięczność swoich panów, oni znajdą tańszych sługusów. Cała kolejka chętnych na kapo czeka; WSI, PO, PSL, N, SLD, UW itd.

  df
  Co on bredzi?

  Chwalba
  Prezes dzisiaj tłumaczył się z tych decyzji w PR1 . Nie przekonał mnie . Owszem pokazało się jak bardzo polski rząd jest zależny od przychylności amerykańskiej . Hmm ” amerykańskiej ” .

  Kacha
  Pokażcie tu listę polskiego zaprzaństwa. Po co mam wchodzić na sejm.gov.pl/? Niech ludzie wiedzą na kogo nie głosować. SKANDAL!!! A jeszcze niedawno „nie oddamy ani guzika”

  pll
  Takie bajery p.prezesie to dzieciom może pan opowiadać . tchórzostwo przed pejsami

  kjl
  Myślę że wszystkie będące w sejmie partie nie działają dla dobra Polski tylko dla swoich interesów. W chwili obecnej nie ma takiej na którą można z czystym sumieniem zagłosować. Polski już nie ma.

  belzebub
  oni myślą, że zapomnimy ten ich „sukces” przez wakacje… Niedoczekanie wasze sqndlone wasale izraela. Wasz polin przestanie istnieć

  na nic nie czekajmy
  Kaczyński my Polacy już ci dziękujemy za PADa z Uni Wolności !!! O repolonitacji mediów nie wsPOmne !!!!! Czy to demencja starcza …

  Kacaw
  Ugrać to se możesz przechrzto jeden z drugim, kowalski, na mandolinie. Największym sukcesem będzie, jak KALKSTEIN w niesławie zniknie ze sceny politycznej.

  ABC
  CZEGOS TU NIE ROZUMIEM JEZELI PRZEPISY SCIGANIA BYŁY MARTWE , JAK TWIERDZI TO DLACZEGO ZYDOM ZALEZAŁO TAK NA ICH USUNIECIU ? CHYBA ZE CHCIELI POKAZAC KTO TU RZADZI I POKAZALI WASZ WASLIZM .

  Wwr
  Kaczyński to agent żydowskiego Mosadu

  Dajan
  Przecież L. Kaczyński ‚wyleciał w powietrze’ za to, że w 2006r. ściągnął do Polski kabalistyczną sektę Chabad-L.

  demencja starcza …
  a ustawy zabraniajacej finansowania organizacji dzialajacych w Polsce, przez zagraniczny kapital, jak nie bylo tak i nie ma.

  saga
  w jakim celu ta pro żydowska polityka- dotychczas się takiej nie widziało – nie odczuwało? jaką funkcję ma u nas Daniels ? od wielu miesięcy temat Żydów jest drażniącym, nieprzyjemnym tematem nr 1

  jfy
  „i nikt nas nie przekona , że czarne jest …”

  Marek S
  Jeszcze raz powtarzam, ze to wielka porazka Panie Prezesie i zreszta nie pierwsza…Sikorski, Duda itd… Zastanawiam sie czy postawic na Ruch Narodowy…

  tt
  Ustawa o IPN była wielkim sukcesem, teraz zmiana ustawy jest historycznym sukcesem. Morawiecki jest pan porażką , chyba czas sie pakować i na śmietnik jak najlepsza premier i jej sukces 1-27

  PO-lskojezyczni szambierze !
  185.125.169..* …smierdzisz szambem szabesgoju szambonuru! To jest efekt poprzednich, bojazlwych, sluzalczych i zdradzieckich rzadów SLD, PO-PSL.

  duck666
  Kalksztejn Lucyfer czeka na ciebie

  Polak
  Karzeł zaskowyczał!

  Gerwazy
  Nie ośmieszajcie się, macie nas za naiwniaków?

  YIY
  Kalkstein ty parszywy, załgany oszuscie, kto wstrzymał i wstrzymuje ekshumację w Jedwabnem?

  ba
  Jaki sukces każdy widzi i się tego sukcesu wstydzi

  Jezu ratuj Polske i Polaków
  To dlaczego my Polacy od wojny nie mamy tak straszliwego kłopotu z Mniejszością Niemiecka,Litewską,Tatarska tylko Mniejszością Żydowską którzy ciagle sprawiaja Polakom od czasów UB kłopoty i jątrzą

  johhny daniels
  pis -niezakamuflowana opcja żydowska

  kahn
  Nie ma ‚nieprzyjemnych’ tematów-wpis z 7:58.Są trudne tematy, trudne sprawy, trudne decyzje, które trzeba w Polsce podejmować, realnie krok po kroku załatwiać. A nie bawić się w zaklinanie rzeczywistości

  zgłoś nadużycie
  pro-stytucja stanu
  Z JK jest tak wielkim strategiem, że psuje na maksa relacje z sąsiadami i wzorem przedwojennych naiwniaków montuje egzotyczne sojusze, które jak relacje z Izraelem przybrały karykaturalny charakter.

  taa
  polsko amerykanskie relacje zaleza od sowietow z Izraela ,niezly hardkor,dla USA Polska sie nie liczy jedynie jako miejsce do rozroby z ruskimi i nic wiecej

  belzebub
  precz z polinu żydofilu kaczyński ! 2 dni temu wszystko się zmieniło świnie z PiSu. Wakacje tu nie pomogą ani trochę

  Czesław
  Przypominam o Procesie Norymberskim, powtórzenie tamtych ustaleń to „oczywista oczywistość” a nie sukces

  he he
  Teraz nie napisza juz POLSKA,,,beda sie bali kar finansowych,,,,a POLACY??? dzis tez sa donosiciele

  andrzej
  Jezus Maria, sukces?, jaki sukces?, toż to kompromitacja.

  Polak
  Od moich interesów to ty się trzymaj z daleka, gamoniu!

  Polko
  Nie pie stary h Jesteś żydem nie Polakiem

  Rabin
  Jarosław „Totumfacki” Kaczyński. Swój człowiek.

  zgłoś nadużycie
  On już bredzi o wspólnej haggada, pomieszało mu się czy co?

  taa
  Wy w tym PIS przez ta swoja sluzalczosc wobec USA wpedziliscie Polske w niezle klopoty,tak jak mowil Sikorski robienie laski za darmo

  Precz ze zdrajcami
  Teraz każdy szwab, parx czy moskal wie że wystarczy głośno drzeć japę, a sejm i senat + prezydent w ekspresowym tempie przepchną prawo w ciągu 10 godzin. Tfuuuuuuuuu!!!!!

  max.ma
  Sukces to by był jak Azari wyleciałaby ze stołka, Netanjahu przeprosił a my moglibyśmy w świetle prawa karać oszczerców w sposób odczuwalny żeby innych nie kusiło. Sukces że podkuliliśmy ogon? Dziwne!

  Polubienie

  • https://wpolityce.pl/polityka/401765-kaczynski-o-ustawie-o-ipn

   kontras@kontras
   To najlepiej pokazuje (reakcja amerykańskich mediów) że jest to „walka z wiatrakami”. Holokaust i antysemityzm to jest zydowska „broń polityczna” której nie odrzucą do czasu kiedy jest skuteczna i przynosi im korzyści. Zamiast głupio sie tłumaczyć należałoby raczej dla równowagi zacząć kolportować w mediach na szeroką skalę przykłady ludobójstwa i uczestniczenia w nim Żydów różnych narodowości (kolaboracja, szmalcownictwo, wyszydzanie, donosicielstwo, zbrodnie formacji policyjnych) i Izraela jako państwa które dokonuje aktów segregacji rasowej, zbrodni policyjnych i wojennych, dyskryminacji rasowej, łamania praw człowieka poprzez tortury (w Izraelu zgodne z prawem). Należy polskie sprawstwo przedstawiać jako jednostkowe a Żydowskie jako Państwowe i systemowe (Judenraty, Żagiew, etc…)

   Analityk
   Jeżeli my zwyciężyliśmy, to kto przegrał?

   nawrócony@arturrdw
   gadu ,gadu…uważam że Kaczyński jest dobrym strategiem (najlep. w Polsce), gdyby żądziło PO,PSL…byłoby już dawno pozamiatane -,oddali by resztę- to znaczy lasy, kamienice w miastach, itd..oddane byłyby w ręce „przedsiebiorczych” żydków.

   he he
   447 OBRONIONE!!! amerykanskie gazety zaczely pisac o jakis POlakach,przestali pisac POLSKA….BRAWO PIS!!

   nohood
   pitu pitu racja opowieści? to jakaś hybryda postmodernizmu z nowomową ? a gdzie fakty? gdzie historia? gdzie metoda naukowa? gdzie ekshumacja w jedwabnem ?

   Jascha
   Warto rozjaśnić zagadnienie nowelizacji ust. o IPN i odsłuchać na YTUBE waszyngtoński wywiad TV REPUBLIKA: M.Chodakiewicz, komentarz po nowelizacji ustawy.IPN 27.06.2018 (28:25) .

   Dla Polakow rzad to porazka!!
   Teraz juz wiadomo ze kaczor nie jest chory na tzustke tylko ma raka mozgu!Zeby taka ciemnote wciskac ludziom to trzeba miec tupet i nienawisc do Polakow!Sukces to osiagneli zydzi i pewnie ty tez!

   gov
   http://niewygodne.info.pl/artykul9/04465-Dyplomatyczno-legislacyjna-kleska-PiS.htm, http://niewygodne.info.pl/artykul9/04467-Przemilczany-wzrost-cen-pradu-w-Polsce.htm

   tolo
   Kaczyński nie odnieśliście sukcesu tylko z powrotem padliście na kolana.

   „sukcesy”
   Ilu migrantów przyjęła Polaska na stałe w 2018 roku, dobrowolnie: https://migracje.gov.pl/statystyki/zakres/swiat/typ/dokumenty/widok/wykresy/rok/2018/

   pp
   ?% obywateli POLSKIEJ NARODOWOŚCI nie wierzy temu. I tu moja prośba.Czy możemy się dowiedzieć ilu obywateli Polski jest narodowości polskiej a ilu żydowskiej? Sorry Panie Premierze.

   „sukcesy”
   https://knp.org.pl/koniec-wolnosci-slowa-w-internecie/, http://niewygodne.info.pl/artykul9/04465-Dyplomatyczno-legislacyjna-kleska-PiS.htm

   POLKA
   P. KACZYŃSKI kim pan jest że ulegacie żydom amerykanom sprzedajecie POLSKĘ i robicie POLAKÓW niewolnikami

   Polak
   Wg deklaracji Polacy polskiego pochodzenia nie byli ofiarami. Pięknie… Brak niepodległości, podmiotowości to NIE MÓJ INTERES, co mnie obchodzi państwo z bliskiego wschodu, pogrążyliście Polskę.

   babcia
   zawiodl mnie pan PIS oszukal dlatego na wybory samorzadowe idziemy i wykreslamy wszystkich chyba ze beda narodowcy na szabesgojow z PIS NIE zaglosujemy zdradzili sprzedali nas polakow i polske zydom

   Q435Y
   KELKSZTEIN, PRZESTAŃ JUŻ KŁAMAĆ I PIE……………Ć

   ter
   Jakoś mi się ten sukces skojarzył z równie wielkim sukcesem przy przekraczaniu granicy Rumuńskiej przez rząd w 1939 roku.

   Polubienie

 23. https://wpolityce.pl/polityka/401790-prezes-pis-o-kulisach-negocjacji-z-netanjahu

  Nie zagłosuję juz na PiS
  Ogłaszać sukcesem NEGOCJOWANIE z obcym państwem swoich narodowych ustaw??? Netanyahu z zarzutami korupcyjnymi z Knesetem nam pozwolił? Co za ulga!

  błahahaha!
  Izraelski Duce z zarzut. korupcyjnymi się udobruchał. Cudownie. Normalnie przecież mógł twierdzić dalej swoje bzdety np. takie że Hitler nie chciał zabijać Żydów tylko Mufti.

  kilim@kilim
  Negocjacje z premierem Izraela nie mają szans aby być owocnymi, bo stawiane warunki przez niego są nie do przyjęcia.

  nasz nowy władca w Polin
  Izraelski zakłamany cep :
  _Hitler Didn’t Want to Exterminate the Jews

  ada
  Najlepszy komentarz , jaki slyszalem na ten temat byl Lisieckiego w radiu wnet .

  żenada
  Kaczyński i PiS po prostu się ośmieszyli w taki sposób karykaturalny że tego już nawet ich żelazny elektorat nie wybaczy. Do zobaczenia przy urnie!

  ddr
  to gdzie te pozwy cywilne przeciwko żydowskim i nie tylko „kłamcom oświęcimskim” ?

  Sprzedali nas Żydom 447 razy
  Kiedy ten izraelski uszatek przeprosi za swoje wypowiedzi o Polsce i Polakach? Kiedy przeprosi za to co zawiesili na swoich stronach oficjalnych Izraelski prezydent ? Kaczyński zwariował.

  bliźniaki
  To kolejny wielki sukces naszej Partii.

  PiS to DNO
  Lisicki: Deklaracja Netanjahu i Morawieckiego to kapitulacja Polski wobec USA i Izraela

  iluzja
  Bolące kolano nie usprawiedliwia oddanie części własnej suwerenności, czym jest niestety negocjowanie ustaw z obcymi. Póki co PIS nie ma poważnej alternatywy, ale szabesgojów możemy wyciąć w wyborach

  PiS idźcie na całość!
  To teraz idźmy na calość: miliardy na muzea i cmentarze żydowskie w Polsce i ZERO na polskie muzea i cmentarze. Muzeum Kresów NIE MA, cmentarze polskie na Kresach nieremontowane.

  co za dno!
  Pomniki zydów w Polsce są. Polaków ofiar II WŚ pomagających żydom w Izraelu NIE MA. W Izraelu sa pomniki Armii Czerwonej a Netanyahu z zarzutami korupcyjnymi poklepuje sie z Putinem.

  Daiana
  Tylko Ruch Narodowy Winnickiego może jeszcze uratować Polskę przed zamianą Polski na polin,tylko narodowcy!!!

  Daiana
  PiS właśnie otworzył szeroko bramy do respektowania act 447,chyba juz wiem po co Morawiecki sprowadził do Polski JPMorgan,a Kaczyński loze b’nai B’riht. Gardzę wami Żydzi z magdalenki

  xyz
  Swój ze swoim zawsze się dogada, obawiam się, że zapłacimy my.

  Polska suwerenna to tuman
  Polska suwerenna – pisowski betonie bezkrytyczny – nie pieprz głupot o dużej wartości narracyjnej kłamstw Netanyahu – pajaca z zarzutami korupcyjnymi zmówionego z Żydami w USA na 447 razy.

  Mirek
  PIS ciągnie lachę Żydom , a Karnowscy dwoją sie i troją , żeby to nazwać polityką. Nie wiem,co jest gorsze.Ciągniecie lachy,czy kłamanie ,że ciągniecie lachy to patriotyzm

  dzięki że PiS pokazał kim są
  Pisowskie durnie. Cudowna demaskacja. Teraz już nie mam złudzeń. Do zobaczenia przy urnie wyborczej!

  co to jest antysemityzm?
  Czy Izrael też zniósł penalizację za negowanie holokaustu??? ja się tylko koorwa pytam??? wstaliśmy z kolan czy może jesteśmy na wysokości Izraelskiego o=cc ???

  Polubienie

 24. Lisicki: Deklaracja Netanjahu i Morawieckiego to kapitulacja Polski wobec USA i Izraela

  Radio WNET
  Published on Jun 28, 2018

  Letni Wiatr
  Panie Lisicki. Jak to Polska nie miała narzędzi. Przecież powstała Polska Fundacja Narodowa z milionami na koncie. NIC nie robili! Tysiące INTERNAUTÓW walczyło o dobre imię Polski. Kuwra, gdzie był wtedy rząd? Dlaczego podejmowano inicjatywy oddolne a wladze miały w DOOPIE?! Wreszcie Polonia, która walczyła ile sił a celowo była dzielona przez wyslannikow Dudasza i Morawieckiego! Sakiewicz robił czarną robotę w sprawie ustawy 447 i Pomnika Katyńskiego. Wystarczy posłuchać w Realu24 i wypowiedzi Witka z USA. To SKANDAL bo rząd zamiast wspierać Polonię, rzucał kłody pod nogi. A TVP Kurskiego? Gdzie była? Czy chodzi o to, że teraz PIS spłaca dlugi za taśmy PRAWDY o Targowicy i dojście do władzy ? Gdzie w tym wszystkim Polska?

  Po prostu pytam
  Wreszcie jeden redaktor co mówi trochę prawdy, bo te kręcenia braci Karnowskich, Sakiewicza i kilku profesorków – komentatorów lizusów PISu aż biorą na mdłości. Zmiana ustawy o IPN z 27.06.2018r i wyłączenie odpowiedzialności karnej to porażka Polski i zwycięstwo Izraela. To może teraz Dudę ktoś wreszcie przyjmie w USA, a nie tylko burmistrz malutkiego New Jersey i agenci secret service na lotnisku? Biedny Duduś.

  Mata Hari
  Szkalowanie Polski będzie się teraz nasilalo bez ponoszenia żadnych konsekwencji Gross zaciera ręce. PIS to ZDRAJCY!

  Mieszko Manijak
  OK. Zakladajac ze poszlismy na wojne ktorej nie moglismy wygrac nasuwa sie pytanie dlaczego? Czy to skrajna niekompetencja czy juz zla wola? Osobne pytanie czy my juz czasem nie jestesmy na tej wojnie od dluzszego czasu a to byla tylko bitwa – takie Powstanie Warszawskie.

  Janusz RYbicki
  Pan Lisiecki znowoz kłamie! W końcu trzeba się przyznać, że Polacy nie byli bez swieci w czasie Holocaust .

  /ˈtiː piː/
  Procentowo w porównaniu do Niemców to ile wyjdzie? 5%

  jan kowalski
  Janusz RYbicki zydy mordowali zydow i tu masz rację

  Magdalena-Anna Kmiecik
  Janusz RYbicki jedno co trzeba to znalezc ” bata ” na takich wymoczkow jak ty. A wlasciwie to sami na siebie taki ” bat ” wijecie.

  Brzęczyszczykiewicz 447
  Wstyd, hanba, panstwo polskie lezy w zydowskiej kupie teraz.

  Paukenschlag
  A jeden zwykły poseł powiedział GPC dzisiaj, że negocjacje o ustawie prowadziły tajemnicze osoby, których nazwisk nie wymieni. Podobnie jak minister Zalewska nie wyjawi nazwisk autorów opracowania programu nauczania wbrew wyrokowi sądu! Tak wygląda transparentność sprawowania władzy PiS.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: